Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

AK (0)
AZ (0)
CT (0)
DE (0)
DC (0)
FL (0)
GA (0)
HI (0)
KY (0)
ME (0)
MD (0)
MS (0)
NV (0)
NH (0)
NM (0)
NC (0)
ND (0)
OK (0)
RI (0)
SC (0)
SD (0)
TN (0)
VT (0)
VA (0)
WA (0)
WV (0)
WY (0)
All (6559)
 

News

 

2012 Results - Track Wars 16

Published by
RunnerSpace.com/OFSAA   on May 5 2012, 11:05 PM
Track Wars - May 4, 2012
Resurrection Catholic Secondary School, Kitchener, ON, CA
 
Men: 100m | 300m | 1500m | 4x100m | 4x800m | Shot | Javelin | HJ | LJ | PV

Women: 100m | 300m | 1500m | 4x100m | 4x800m | Shot | Javelin | HJ | LJ | PV
 
Mens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Mohan, David   Cameron Heights 11.86 nwi 2  
2 McIntosh, Jackson   Resurrection 11.99 nwi 2  
3 DESLANDES, MYLES   Galt CVI 12.01 nwi 2  
4 ETIENNE, BEN   Grand River CI 12.07 nwi 2  
5 FRYER-DAVIS, CHRISTIAN   Cameron Heights 12.16 nwi 2  
6 DOYLE, ALDON   St Mary's - Kitc 12.23 nwi 2  
7 SALFARLIE, JOTHAN   Galt CVI 12.26 nwi 2  
8 Callender, Elijah   Forest Heights 12.37 nwi 1  
9 Oniga, David   Forest Heights 12.38 nwi 1  
10 CUMBY, NICHOLAS   Grand River CI 12.47 nwi 1  
11 HUBBARD, PAUL   Sir John A MacDo 12.54 nwi 1  
12 Haider, Mohaimeed   Grand River CI 12.59 nwi 1  
13 Gagne, Taylor   St Mary's - Kitc 12.61 nwi 1  
13 BALESDENT, NATHAN   Galt CVI 12.61 nwi 2  
15 FROST, BRYCE   Pauline Johnson 12.71 nwi 1  
 
Mens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Mohan, David   Cameron Heights 11.81 nwi 1  
2 DESLANDES, MYLES   Galt CVI 11.95 nwi 6  
3 ETIENNE, BEN   Grand River CI 12.19 nwi 4  
4 FRYER-DAVIS, CHRISTIAN   Cameron Heights 12.20 nwi 4  
5 DOYLE, ALDON   St Mary's - Kitc 12.25 nwi 1  
6 SALFARLIE, JOTHAN   Galt CVI 12.26 nwi 5  
7 McIntosh, Jackson   Resurrection 12.27 nwi 3  
8 BALESDENT, NATHAN   Galt CVI 12.29 nwi 6  
9 Oniga, David   Forest Heights 12.31 nwi 4  
10 Gagne, Taylor   St Mary's - Kitc 12.39 nwi 1  
10 HUBBARD, PAUL   Sir John A MacDo 12.39 nwi 7  
12 Callender, Elijah   Forest Heights 12.41 nwi 5  
12 Haider, Mohaimeed   Grand River CI 12.41 nwi 4  
14 CUMBY, NICHOLAS   Grand River CI 12.42 nwi 4  
15 FROST, BRYCE   Pauline Johnson 12.43 nwi 7  
16 BESTER, TIM   Bluevale CI 12.50 nwi 1  
17 MCARTHUR, DANIEL   St Benedict - Ca 12.56 nwi 5  
18 KUTTELWASCHER, ALEXANDER   Cameron Heights 12.57 nwi 2  
19 VAN EERD, MITCHELL   Cameron Heights 12.61 nwi 1  
20 VALINCIC, DOMINIC   Resurrection 12.72 nwi 3  
21 HASSEN, ABDULLAH   St Benedict - Ca 12.78 nwi 5  
22 MacDonald, Isaac   Waterloo-Oxford 12.80 nwi 4  
23 Joshi, Sankat   Cameron Heights 12.85 nwi 2  
24 Quigley, Peter   Galt CVI 12.86 nwi 1  
25 Soga, Augustine   St Benedict - Ca 12.92 nwi 6  
26 FINNIGAN, CONNOR   Resurrection 12.94 nwi 3  
27 ROBERTS, TREVOR   Pauline Johnson 12.96 nwi 7  
28 Johnson, Tyrell   St Mary's - Kitc 12.97 nwi 2  
28 GREGORY, MATTHEW   Bluevale CI 12.97 nwi 1  
28 HEINE, SEBASTIAN   Resurrection 12.97 nwi 3  
31 Spencer, MacMillan   Ancaster 12.99 nwi 3  
32 TRAN, JACKY   Resurrection 13.04 nwi 3  
33 Pennings, Richard   Wellington Heigh 13.10 nwi 7  
33 LY, BRUCE   Cameron Heights 13.10 nwi 2  
35 Ellis-Wright, Hershel   St Mary's - Kitc 13.12 nwi 5  
35 HUYNH, PHILIP   Preston Secondar 13.12 nwi 6  
37 RAVN, EVAN   Jacob Hespeler 13.18 nwi 7  
38 Morgado, Vincent   St Benedict - Ca 13.19 nwi 5  
39 David, Huynh   Galt CVI 13.22 nwi 5  
39 Howlett, Jeff   Wellington Heigh 13.22 nwi 6  
41 Mohan, Wayne   Galt CVI 13.28 nwi 4  
42 EPP, AARON   Grand River CI 13.34 nwi 4  
43 DRUNG, BENJAMIN   Cameron Heights 13.36 nwi 2  
44 BRADLEY, ANDREW   Jacob Hespeler 13.51 nwi 7  
45 Carmount, Chase   Wellington Heigh 13.54 nwi 6  
46 Zhang, Steven   Ancaster 13.58 nwi 2  
47 Alvarado, Adrian   St Benedict - Ca 13.69 nwi 6  
48 Lin, Ray   Bluevale CI 13.71 nwi 1  
49 LELIEVELD, ADRIAN   St Mary's - Kitc 13.75 nwi 2  
50 Verrall, Tim   Pauline Johnson 13.78 nwi 7  
51 McGinn, Connor   St David 13.79 nwi 5  
52 Lelieveld, Andrew   St Mary's - Kitc 13.97 nwi 2  
53 Pham, Viet   Preston Secondar 14.02 nwi 3  
54 SALINITRI, NICK   Glenview Park 14.23 nwi 3  
55 Noble, Jordan   Wellington Heigh 14.27 nwi 6  
56 ARNOLDI, JASPER   Galt CVI 14.42 nwi 7  
 
Mens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ponnambalam, Ildemaro   St David 12.15 nwi 2  
2 Salytchev, Alex   Preston Secondar 12.17 nwi 2  
3 McBride, James   St David 12.49 nwi 2  
4 McNeil, Bryan   Woodland Christi 12.56 nwi 2  
5 Anderson, Matt   Galt CVI 12.57 nwi 2  
6 Falcone, Evan   Jacob Hespeler 12.58 nwi 2  
7 Atchison, Jacob   Elmira 12.73 nwi 1  
8 Hudali, Aaron   Cameron Heights 12.73 nwi 1  
9 DeLuca, Nick   Ancaster 12.74 nwi 1  
10 Metcalfe, Jacob   Preston Secondar 12.81 nwi 1  
11 Phanthavong, Madison   Bluevale CI 12.82 nwi 1  
12 Daub, Ben   Grand River CI 12.84 nwi 1  
13 Williams, Connor   Westside Seconda 13.03 nwi 1  
14 Zapp, Greg   Sir John A MacDo 13.03 nwi 1  
 
Mens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Ponnambalam, Ildemaro   St David 12.23 nwi 1  
2 Salytchev, Alex   Preston Secondar 12.31 nwi 2  
3 McBride, James   St David 12.50 nwi 3  
4 Galecki, Lucas   St Mary's - Kitc 12.51 nwi 8  
5 McNeil, Bryan   Woodland Christi 12.53 nwi 7  
6 Falcone, Evan   Jacob Hespeler 12.57 nwi 3  
7 Anderson, Matt   Galt CVI 12.60 nwi 1  
8 Nay, John   Grand River CI 12.65 nwi 5  
9 Atchison, Jacob   Elmira 12.66 nwi 8  
10 Hudali, Aaron   Cameron Heights 12.69 nwi 2  
11 DeLuca, Nick   Ancaster 12.76 nwi 5  
12 Metcalfe, Jacob   Preston Secondar 12.81 nwi 2  
13 Zapp, Greg   Sir John A MacDo 12.86 nwi 4  
14 Williams, Connor   Westside Seconda 12.89 nwi 3  
15 Phanthavong, Madison   Bluevale CI 12.94 nwi 7  
16 Daub, Ben   Grand River CI 13.03 nwi 6  
17 Santolini, Kevin   Resurrection 13.05 nwi 5  
18 Lund, Emmett   Monsignor Doyle 13.08 nwi 8  
18 Peng, Kevin   Sir John A MacDo 13.08 nwi 4  
20 Shushek, Brad   Forest Heights 13.10 nwi 6  
20 Tran, Andy   Cameron Heights 13.10 nwi 4  
22 Cerullo, Anthony   St David 13.11 nwi 7  
23 Burgess, Thoune   Cameron Heights 13.14 nwi 7  
24 Tate, Collin   Pauline Johnson 13.16 nwi 8  
25 Jack, Thomas   Westmount - Hami 13.18 nwi 7  
26 Nunnikhoven, Brandon   St Benedict - Ca 13.20 nwi 3  
27 Clarke, Shane   Woodland Christi 13.22 nwi 6  
28 Cudney, Taron   Wellington Heigh 13.23 nwi 1  
29 Ahferram, Yonatan   Cameron Heights 13.34 nwi 8  
29 Cross, Ian   Cameron Heights 13.34 nwi 2  
31 Moore, Griffin   Centre Dufferin 13.36 nwi 6  
32 Gao, Yanpeng   Forest Heights 13.37 nwi 4  
33 Sop, Austin   Waterloo-Oxford 13.43 nwi 4  
34 Akhtar, Maher   Cameron Heights 13.47 nwi 6  
34 Patel, Thirth   Cameron Heights 13.47 nwi 2  
36 Nino, Juan   Resurrection 13.50 nwi 5  
37 Brenner, Cole   St David 13.51 nwi 1  
38 Mitobe, David   Preston Secondar 13.52 nwi 3  
39 Luckhurst, Sam   Pauline Johnson 13.54 nwi 5  
40 Rowe, Owen   Pauline Johnson 13.55 nwi 7  
41 Oude Vashaar, Kodie   Grand River CI 13.57 nwi 8  
42 Bertrand, Paul   Galt CVI 13.69 nwi 2  
43 Herod, Scott   St Benedict - Ca 13.71 nwi 1  
44 Mehdi, Aleef   Westmount - Hami 13.73 nwi 6  
45 Leing, Brandon   St David 13.81 nwi 3  
46 Woods, Matt   Paris 13.82 nwi 4  
47 Laranjeiro, Adam   St Benedict - Ca 13.85 nwi 5  
48 Green, Dustin   Galt CVI 13.88 nwi 3  
49 Tsetsekas, Jake   Grand River CI 13.92 nwi 5  
50 Erickson, Alan   Preston Secondar 13.95 nwi 1  
51 Desai, Veeral   Cameron Heights 14.03 nwi 1  
52 Sobers, Daniel   Jacob Hespeler 14.09 nwi 4  
53 Williams, Sebastien   Preston Secondar 14.11 nwi 1  
54 Petropoulos, Nick   Ancaster 14.19 nwi 5  
54 Braithwaite, Corey   Cameron Heights 14.19 nwi 2  
56 Derek, Fusari   St David 14.22 nwi 7  
57 Hassan, Yousef   Grand River CI 14.24 nwi 6  
58 Murphy, Braxton   Cameron Heights 14.32 nwi 2  
59 Rogers, Ryan   St David 14.33 nwi 8  
60 Peirce, Matt   Paris 14.38 nwi 4  
60 Arisekola-Ojo, Jeremiah   Cameron Heights 14.38 nwi 3  
62 Elliott, Mike   Pauline Johnson 14.52 nwi 6  
63 Toushan, Brandon   Bluevale CI 15.14 nwi 7  
64 Abdallah, Raif   Cameron Heights 15.39 nwi 8  
 
Mens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Agada, Emeka   Elmira 11.12 nwi 2  
2 Sherwood, Jordan   Cameron Heights 11.43 nwi 2  
3 Webster, Joel   Southwood 11.43 nwi 2  
4 Stemmler, Aaron   St David 11.63 nwi 2  
5 Martinello, Sam   St Mary's - Kitc 11.64 nwi 2  
6 O'REILLY, JACOB   Galt CVI 11.91 nwi 2  
7 PIASECZNEY, MICHAEL   Sir John A MacDo 11.92 nwi 2  
8 NOSAKHARE, RAPHAEL   Bluevale CI 11.94 nwi 1  
9 Hong, Dennis   Sir John A MacDo 11.96 nwi 1  
10 HANN, NATHAN   St Mary's - Kitc 12.00 nwi 1  
11 Bell, Matt   Sir John A MacDo 12.03 nwi 1  
11 Wu, Marcus   Westmount - Hami 12.03 nwi 2  
13 VERTA, ROB   Westside Seconda 12.09 nwi 1  
14 Cok, Braden   Sir John A MacDo 12.09 nwi 1  
15 Petrie, Robin   St Benedict - Ca 12.11 nwi 1  
16 BORSI, ROBBIE   Cameron Heights 12.31 nwi 1  
 
Mens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Sherwood, Jordan   Cameron Heights 11.32 nwi 3  
2 Agada, Emeka   Elmira 11.39 nwi 1  
3 Webster, Joel   Southwood 11.43 nwi 3  
4 Stemmler, Aaron   St David 11.53 nwi 5  
5 Wu, Marcus   Westmount - Hami 11.66 nwi 2  
6 Martinello, Sam   St Mary's - Kitc 11.74 nwi 6  
7 PIASECZNEY, MICHAEL   Sir John A MacDo 11.75 nwi 7  
8 O'REILLY, JACOB   Galt CVI 11.82 nwi 5  
9 NOSAKHARE, RAPHAEL   Bluevale CI 11.89 nwi 3  
10 HANN, NATHAN   St Mary's - Kitc 11.90 nwi 5  
11 Hong, Dennis   Sir John A MacDo 11.96 nwi 6  
12 Bell, Matt   Sir John A MacDo 11.99 nwi 6  
13 Cok, Braden   Sir John A MacDo 12.01 nwi 2  
14 Petrie, Robin   St Benedict - Ca 12.05 nwi 6  
15 VERTA, ROB   Westside Seconda 12.12 nwi 1  
16 BORSI, ROBBIE   Cameron Heights 12.14 nwi 8  
17 CAMPBELL, BRIAN   Orangeville 12.15 nwi 7  
18 JONES, JAKE   Galt CVI 12.17 nwi 7  
19 LEWIS, RUSHANE   St Mary's - Kitc 12.22 nwi 7  
20 Kaddour, Oliver   Resurrection 12.31 nwi 8  
21 MiCall, Brian   Grand River CI 12.33 nwi 4  
21 FERDINAND, RUSSEL   St Mary's - Kitc 12.33 nwi 2  
23 PARSONS, CODY   Cameron Heights 12.34 nwi 2  
24 MEDFORD, DYLAN   St Mary's - Kitc 12.35 nwi 8  
24 Dale, Caleb   Sir John A MacDo 12.35 nwi 7  
26 Hannath, Tyler   Centre Dufferin 12.38 nwi 6  
27 Bye, Andrew   Grand River CI 12.40 nwi 4  
28 POMEROY, CASSIDY   Bluevale CI 12.46 nwi 2  
29 COOK, TOMMIE   Jacob Hespeler 12.47 nwi 1  
30 SLOAN, JOSH   Huron Heights - 12.55 nwi 3  
31 Keddy, Cody   Norwell 12.57 nwi 5  
32 BRAZEAU, ETHAN   Grand River CI 12.58 nwi 4  
33 Chopping-Clarke, Christi   Jacob Hespeler 12.59 nwi 1  
34 Lyons, Brandon   Ancaster 12.63 nwi 5  
35 SUN, BRANDON   Huron Heights - 12.65 nwi 4  
35 Salazar, John   Grand River CI 12.65 nwi 6  
37 Maranan, Juan   St Mary's - Kitc 12.66 nwi 5  
38 Ghent, Brendan   Wellington Heigh 12.81 nwi 6  
39 SOGA, SAMUEL   St Benedict - Ca 12.84 nwi 7  
40 Stewart, Chris   Cameron Heights 12.87 nwi 2  
40 Barrett, Richard   Jacob Hespeler 12.87 nwi 1  
42 SMIAROWSKI, PATRICK   Resurrection 12.92 nwi 8  
43 ADAMS, LANDON   Preston Secondar 12.95 nwi 3  
44 Francis, Jake   Bluevale CI 13.00 nwi 8  
45 Yandle, Greg   Ancaster 13.02 nwi 5  
46 Teasell, Phil   Centre Wellingto 13.05 nwi 5  
46 ALLAN, CLAY   Cameron Heights 13.05 nwi 3  
48 Dailey, Cole   Wellington Heigh 13.07 nwi 7  
49 MUDIE, COLIN   Grand River CI 13.08 nwi 4  
50 Weber, Keith   Elmira 13.11 nwi 2  
51 Nitz, Aidan   Glenview Park 13.21 nwi 1  
52 Stone, Junior   St Mary's - Kitc 13.23 nwi 8  
53 VANRUNT, KARL   Glenview Park 13.25 nwi 1  
54 Beaton, Graeme   St David 13.30 nwi 4  
55 BRANAN, ZACHARY   Woodland Christi 13.49 nwi 6  
56 Forget, Chris   Wellington Heigh 13.63 nwi 7  
57 King, Stephan   Grand River CI 13.71 nwi 4  
58 Huang, Jason   Bluevale CI 13.81 nwi 3  
59 Lowery, Brock   Grand River CI 13.86 nwi 4  
60 PHAM, JOSEPH   Resurrection 13.87 nwi 8  
61 Penny, Austin   Resurrection 14.18 nwi 8  
62 LEGGO, NICH   St David 14.94 nwi 3  
63 Eckmier, Kyle   Bluevale CI 15.20 nwi 2  
64 Adam, Lucas   Grand River CI 18.41 nwi 1  
 
Mens 300m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 FINNIGAN, CONNOR   Resurrection 38.76 2  
2 ETIENNE, BEN   Grand River CI 38.85 2  
3 LEBOLD, AARON   Elmira 39.15 4  
4 Mohan, David   Cameron Heights 39.28 3  
5 Deghan, Nathan   Ancaster 39.53 3  
6 Held, Alex   Centre Wellingto 40.98 4  
7 BUDHRAM, SHELDON   Bluevale CI 41.22 2  
8 LYONS, CRAIG   Resurrection 41.40 1  
9 Joshi, Sankat   Cameron Heights 41.77 3  
10 Bryans, Zach   Galt CVI 41.85 2  
11 ANNIS, RYAN   Bluevale CI 42.19 4  
12 Pennings, Richard   Wellington Heigh 42.64 3  
13 REDEKOP, PETER   Sir John A MacDo 43.00 3  
14 TIMMERMAN, NATHAN   Woodland Christi 43.18 3  
15 DZUDA, GEORGE   St Mary's - Kitc 43.32 2  
16 Lightle, Morgan   Centre Dufferin 43.63 1  
17 Harrigan, Michael   Wellington Heigh 43.65 4  
18 Zandwyk-De-Haas, Kalob   Centre Dufferin 44.64 2  
19 Postma, Kurtis   Woodland Christi 44.79 1  
20 Trudeau, Joey   Orangeville 45.00 1  
21 JOHNSTON, NICKOLAS   Preston Secondar 45.58 1  
22 PIASECZNEY, MICHAEL   Sir John A MacDo 45.72 4  
23 Ross, Nolan   Erin 46.06 1  
24 Byne, Nathan   Wellington Heigh 46.08 2  
25 RUTHERFORD, AIDEN   Sir John A MacDo 46.94 1  
26 Stavely, Kyle   St Benedict - Ca 52.18 1  
 
Mens 300m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Patton, Mark   Centre Wellingto 39.83 4  
2 McBride, James   St David 41.39 3  
3 Metcalfe, Jacob   Preston Secondar 41.69 4  
4 Galecki, Lucas   St Mary's - Kitc 42.02 1  
5 Nunnikhoven, Brandon   St Benedict - Ca 42.55 4  
6 Janssen, Beau   Centre Wellingto 42.67 3  
7 Baker, Braedon   Preston Secondar 43.00 3  
8 Hudali, Aaron   Cameron Heights 43.17 2  
9 Cerullo, Anthony   St David 43.71 1  
10 Akhtar, Maher   Cameron Heights 43.72 2  
11 Jones, Brigg   Westside Seconda 43.91 4  
12 Fortin, Jacob   Preston Secondar 44.01 1  
13 Hebert, Cody   St Benedict - Ca 44.23 4  
14 Woods, Matt   Paris 44.68 1  
15 Luckhurst, Sam   Pauline Johnson 44.71 3  
16 Elliott, Mike   Pauline Johnson 44.77 2  
17 Bertrand, Paul   Galt CVI 45.20 1  
18 Erickson, Alan   Preston Secondar 45.26 2  
19 Arndt, Dylan   Bluevale CI 45.57 3  
20 Mehdi, Aleef   Westmount - Hami 45.72 2  
21 McConnell, Luke   Ancaster 45.85 4  
22 Imam, Hussain   Pauline Johnson 46.05 1  
23 Herod, Scott   St Benedict - Ca 46.35 1  
24 Lazdins, Victor   Ancaster 46.72 3  
25 Hatt, Aidan   Erin 47.18 3  
26 Desharnais, Spencer   Galt CVI 48.86 2  
27 Holst, Liam   Centre Dufferin 49.04 2  
28 Arisekola-Ojo, Jeremiah   Cameron Heights 49.32 1  
 
Mens 300m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sherwood, Jordan   Cameron Heights 36.06 4  
2 Buttinger, Scott   Resurrection 36.55 4  
3 Stemmler, Aaron   St David 40.05 4  
4 JONES, JAKE   Galt CVI 40.20 2  
5 CAMPBELL, BRIAN   Orangeville 40.42 1  
6 BORSI, ROBBIE   Cameron Heights 40.48 1  
7 POMEROY, CASSIDY   Bluevale CI 42.25 3  
8 Noble, Marcus   St Benedict - Ca 42.28 1  
9 Docherty, Stuart   Centre Dufferin 42.62 2  
10 Hannath, Tyler   Centre Dufferin 42.75 4  
11 SHANTZ, AARON   Waterloo-Oxford 42.90 1  
12 MiCall, Brian   Grand River CI 43.01 3  
13 Bye, Andrew   Grand River CI 43.25 2  
14 SUN, BRANDON   Huron Heights - 43.27 3  
15 Musselman, Connor   Centre Dufferin 43.45 3  
16 Lyons, Brandon   Ancaster 43.79 4  
17 MUDIE, COLIN   Grand River CI 43.89 3  
18 Weber, Keith   Elmira 44.16 1  
19 Stewart, Chris   Cameron Heights 44.44 2  
20 SCHENK, NATHAN   St Mary's - Kitc 44.60 2  
21 Howard, Chris   Pauline Johnson 44.62 1  
22 Barrett, Richard   Jacob Hespeler 44.84 2  
23 Yandle, Greg   Ancaster 45.28 2  
24 SLOAN, JOSH   Huron Heights - 45.39 2  
25 BRAZEAU, ETHAN   Grand River CI 46.36 4  
26 BRANAN, ZACHARY   Woodland Christi 46.53 3  
27 LINARES, EDDY   St Mary's - Kitc 47.77 3  
28 Kennett, Matt   Ancaster 48.12 1  
29 Huang, Jason   Bluevale CI 48.21 4  
30 POWIS, BRODY   Bluevale CI 52.81 1  
 
Mens 1500m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Thomas, Brandon   Paris 4:17.71 1  
2 ALVAREZ, RILEY   St David 4:18.29 1  
3 BUDHRAM, SHELDON   Bluevale CI 4:19.14 1  
4 Deghan, Nathan   Ancaster 4:35.69 1  
5 Sheridan, Joe   Cameron Heights 4:43.41 1  
6 Sullivan, Jordan   Orangeville 4:43.98 1  
7 Outhit, Declan   Cameron Heights 4:48.35 1  
8 ANNIS, RYAN   Bluevale CI 4:52.38 1  
9 SILVA, JOE   Preston Secondar 4:53.93 1  
10 Carriere, Nick   Preston Secondar 4:59.76 1  
11 Thorburn, Brandon   Ancaster 5:00.91 1  
12 Yusef, Arjuna   Ancaster 5:09.16 1  
13 Cameron, Elijah   Woodland Christi 5:10.17 1  
14 REDEKOP, PETER   Sir John A MacDo 5:25.64 1  
15 Kasanszky, Dean   Westmount - Hami 5:44.28 1  
 
Mens 1500m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Patton, Mark   Centre Wellingto 4:34.57 1  
2 Bye, Wyatt   Wellington Heigh 4:45.27 1  
3 Lazoja, Ilir   Cameron Heights 4:45.69 1  
4 Weldeab, Nehemiah   Orangeville 4:46.69 1  
5 Neumann, Max   Orangeville 4:47.95 1  
6 Searles, Ian   Ancaster 4:55.72 1  
7 McConnell, Luke   Ancaster 4:56.24 1  
8 Slizys, Austin   Ancaster 4:56.45 1  
9 Multari, Luca   St David 5:01.98 1  
10 Masters, Brendan   Resurrection 5:02.32 1  
11 Robinson, Jacob   Resurrection 5:13.11 1  
12 Santolini, Kevin   Resurrection 5:13.34 1  
13 Petro, Jonathan   Jacob Hespeler 5:13.48 1  
14 Bauman, Nathan   Sir John A MacDo 5:13.87 1  
15 Fortin, Jacob   Preston Secondar 5:15.31 1  
16 Zhang, Steven   Ancaster 5:15.86 1  
17 McCleary, Connor   Orangeville 5:16.38 1  
18 Berchtold, Brandon   Elmira 5:16.45 1  
19 Sobers, Daniel   Jacob Hespeler 5:18.98 1  
20 Patel, Tanmay   Cameron Heights 5:19.36 1  
21 Brown, Austin   Huron Heights - 5:24.19 1  
22 Abdallah, Raif   Cameron Heights 5:24.93 1  
23 Russo, Darren   St Benedict - Ca 5:25.58 1  
24 Holst, Liam   Centre Dufferin 5:30.78 1  
25 Fowler, Liam   Erin 5:32.37 1  
26 Tauror, Max   Forest Heights 5:33.13 1  
27 Clifford, Harrison   St David 5:33.34 1  
28 Allen, Terry   Monsignor Doyle 5:37.72 1  
29 McGuire, Matt   Ancaster 5:37.79 1  
30 William, Sam   Forest Heights 5:38.47 1  
31 Whalen, Matt   Pauline Johnson 5:39.60 1  
32 Kimpel, Tanner   Galt CVI 5:40.50 1  
33 Fronchak, Tyler   Huron Heights - 5:49.38 1  
34 Petropoulos, Nick   Ancaster 5:52.29 1  
35 Koopman, Brennan   Huron Heights - 5:52.66 1  
36 Desharnais, Spencer   Galt CVI 5:55.69 1  
37 Murphy, Braxton   Cameron Heights 6:17.60 1  
 
Mens 1500m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Buttinger, Scott   Resurrection 4:02.31 1  
2 Bannon, Matt   Elmira 4:06.20 1  
3 Flanagan, Ben   St Mary's - Kitc 4:06.57 1  
4 Baxter, Sam   St Mary's - Kitc 4:13.20 1  
5 Milton, James   St David 4:14.75 1  
6 Debus, Daniel   Bluevale CI 4:17.09 1  
7 Carrique, Patrick   Grand River CI 4:20.57 1  
8 Hambly, Kent   Ancaster 4:23.37 1  
9 Sullivan, Patrick   Orangeville 4:23.56 1  
10 Smith, Jesse   Bluevale CI 4:32.74 1  
11 Noble, Marcus   St Benedict - Ca 4:33.67 1  
12 DOHERTY, KIERAN   Galt CVI 4:35.79 1  
13 Schmidt, Nathan   St Benedict - Ca 4:38.12 1  
14 Hambly, Derek   Ancaster 4:38.61 1  
15 Hoang, Justin   St Mary's - Kitc 4:41.96 1  
16 Fox, Paul   Centre Dufferin 4:42.73 1  
17 BUEHLOW, ALEX   Waterloo-Oxford 4:44.63 1  
18 Arndt, Jordan   Bluevale CI 4:44.72 1  
19 DUSCHENES, MATT   Grand River CI 4:47.19 1  
20 FOTI, NIC   Cameron Heights 4:51.10 1  
21 JANIA, SEBASTIEN   St Mary's - Kitc 4:54.12 1  
22 Burt, Nick   Forest Heights 4:56.90 1  
23 MOREAU-ARNOTT, ELIJAH   Woodland Christi 4:58.89 1  
24 Nitz, Aidan   Glenview Park 5:09.12 1  
25 Bester, Joshua   Bluevale CI 5:09.56 1  
26 Senior, Late   Sir John A MacDo 5:12.08 1  
27 Larner, Cody   Ancaster 5:12.14 1  
28 Jones, Will   Ancaster 5:15.67 1  
29 ELLIS, ANDREW   Sir John A MacDo 5:15.86 1  
30 Landman, Joshua   Centre Dufferin 5:24.47 1  
31 LEGGO, NICH   St David 5:25.14 1  
32 Singh, Kanu   Pauline Johnson 5:26.24 1  
33 Foster, Wesley   Jacob Hespeler 5:31.32 1  
34 Ayala, Jerimias   Resurrection 5:33.90 1  
35 Taborek, Ben   St Benedict - Ca 5:34.27 1  
36 Dailey, Cole   Wellington Heigh 5:34.34 1  
37 Muir, Andrew   Huron Heights - 5:38.02 1  
38 Milne, Michael   Woodland Christi 5:43.01 1  
39 Kennett, Matt   Ancaster 5:44.17 1  
40 Fronchak, Nick   Huron Heights - 5:46.20 1  
41 KENCHAN, TYLER   Galt CVI 6:17.44 1  
 
Mens 4x100m Relay Junior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Galt CVI 46.94 1  
2 Relay Team   Cameron Heights 46.95 1  
3 Relay Team   Forest Heights 47.22 1  
4 Relay Team   Grand River CI 47.65 1  
5 Relay Team   Resurrection 48.17 1  
6 Relay Team   Cameron Heights 49.49 2  
7 Relay Team   St Benedict - Ca 49.52 2  
8 Relay Team   Resurrection 49.66 2  
9 Relay Team   Bluevale CI 49.70 1  
10 Relay Team   Woodland Christi 51.15 1  
11 Relay Team   Pauline Johnson 51.20 2  
12 Relay Team   Wellington Heigh 51.33 1  
13 Relay Team   Monsignor Doyle 53.53 2  
14 Relay Team   St Benedict - Ca 55.33 2  
-- Relay Team   St Mary's - Kitc DQ 2  
 
Mens 4x100m Relay Midget Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   St David 50.49 2  
2 Relay Team   Resurrection 51.73 1  
3 Relay Team   Galt CVI 51.91 2  
4 Relay Team   Jacob Hespeler 52.28 1  
5 Relay Team   Preston Secondar 52.52 1  
6 Relay Team   Pauline Johnson 52.58 1  
7 Relay Team   Bluevale CI 53.25 1  
8 Relay Team   St Benedict - Ca 53.85 1  
9 Relay Team   Wellington Heigh 54.84 1  
-- Relay Team   Cameron Heights DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Sir John A MacDo 46.16 1  
2 Relay Team   St Mary's - Kitc 46.59 2  
3 Relay Team   Cameron Heights 47.23 1  
4 Relay Team   Grand River CI 47.80 1  
5 Relay Team   Galt CVI 48.16 1  
6 Relay Team   Bluevale CI 48.35 1  
7 Relay Team   Jacob Hespeler 49.11 1  
8 Relay Team   Centre Dufferin 49.78 1  
9 Relay Team   Orangeville 49.99 2  
10 Relay Team   Bluevale CI 50.28 2  
11 Relay Team   Huron Heights - 50.59 2  
12 Relay Team   Wellington Heigh 52.21 1  
 
Mens 4x800m Relay Midget Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Resurrection 10:01.66 1  
2 Relay Team   Grand River CI 10:06.79 1  
3 Relay Team   Cameron Heights 10:59.41 1  
 
Mens 4x800m Relay Open Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   St Mary's - Kitc 8:32.08 1  
2 Relay Team   Bluevale CI 8:52.68 1  
3 Relay Team   Ancaster 9:10.75 1  
4 Relay Team   Centre Dufferin 9:13.93 1  
5 Relay Team   St Benedict - Ca 9:19.02 1  
6 Relay Team   Elmira 9:22.64 1  
7 Relay Team   Preston Secondar 9:31.44 1  
8 Relay Team   Resurrection 9:34.95 1  
9 Relay Team   Cameron Heights 9:43.21 1  
10 Relay Team   Orangeville 9:43.90 1  
11 Relay Team   Ancaster 9:44.08 1  
12 Relay Team   Erin 10:07.47 1  
13 Relay Team   Galt CVI 10:08.11 1  
14 Relay Team   Woodland Christi 10:09.28 1  
15 Relay Team   Centre Wellingto 10:11.55 1  
16 Relay Team   Sir John A MacDo 10:20.75 1  
17 Relay Team   Pauline Johnson 10:27.69 1  
18 Relay Team   Huron Heights - 10:29.14 1  
19 Relay Team   Centre Dufferin 10:29.35 1  
20 Relay Team   Bluevale CI 10:30.20 1  
21 Relay Team   Huron Heights - 11:50.93 1  
 
Mens Shot Put Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lindberg, Brandon   St David 13.50m(44'3.5) 1  
2 ROSS, MATTHEW   Cameron Heights 12.97m(42'6.5) 1  
3 McGill, Jake   Sir John A MacDo 12.87m(42'2.5) 1  
4 PICKETT, ANDREW   Resurrection 12.57m(41'2.75) 1  
5 VALINCIC, DOMINIC   Resurrection 11.90m(39'0.5) 1  
6 Dewsbury, Christian   Westside Seconda 11.55m(37'10.5) 1  
7 Greenwood, Jonny   Galt CVI 11.50m(37'8.75) 1  
8 den Bak, Ethan   Woodland Christi 10.76m(35'3.5) 1  
9 Winchester, Jayson   Erin 10.63m(34'10.5) 1  
10 Pedersen, Josh   Erin 10.34m(33'11) 1  
11 Armstrong, Bailey   Jacob Hespeler 10.22m(33'6.25) 1  
12 McGinn, Connor   St David 9.51m(31'2.25) 1  
13 HEINE, SEBASTIAN   Resurrection 8.97m(29'5) 1  
14 MCDERMITT, EVERETT   Resurrection 7.41m(24'3.5) 1  
15 CALDER, DANNY   Forest Heights 7.08m(23'2.5) 1  
-- VAN DAMME, JACK   Bluevale CI FOUL(--) 1  
 
Mens Shot Put Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Atchison, Jacob   Elmira 12.52m(41'0.75) 1  
2 GAGNE, ETHAN   Preston Secondar 11.84m(38'10) 1  
3 Haggarty, Maclean   Pauline Johnson 11.67m(38'3.25) 1  
4 Warriner, Jacob   Erin 11.07m(36'3.75) 1  
5 Pollard, Austin   Elmira 10.98m(36'0.25) 1  
6 Quigley, Peter   Galt CVI 10.80m(35'5) 1  
7 Laprade, Dylan   Wellington Heigh 10.62m(34'10) 1  
8 Kelly, John   Preston Secondar 10.57m(34'8) 1  
9 Patel, Mitul   Preston Secondar 10.54m(34'6.75) 1  
10 Derjugin, Tanner   Preston Secondar 10.08m(33'0.75) 1  
11 Moore, Griffin   Centre Dufferin 9.58m(31'5) 1  
12 Toushan, Brandon   Bluevale CI 9.33m(30'7.25) 1  
13 Gao, Yanpeng   Forest Heights 9.27m(30'4.75) 1  
13 Tran, Vu   Pauline Johnson 9.27m(30'4.75) 1  
15 Peet, Michael   Forest Heights 9.23m(30'3.25) 1  
16 Agnew, Christian   St David 8.78m(28'9.5) 1  
17 Moore, James   Erin 8.74m(28'8) 1  
18 Girdlestone, Dan   Pauline Johnson 8.65m(28'4.5) 1  
19 Walsh, Matthew   Preston Secondar 8.60m(28'2.5) 1  
 
Mens Shot Put Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lebbink, Alex   Norwell 14.88m(48'9.75) 1  
2 Hazlett, Lance   Cameron Heights 13.00m(42'7.75) 1  
3 Marston, Grevon   Bluevale CI 12.94m(42'5.25) 1  
4 Dale, Caleb   Sir John A MacDo 11.56m(37'11) 1  
5 Corbin, Elijah   St Mary's - Kitc 11.51m(37'9) 1  
6 Francis, Jake   Bluevale CI 11.42m(37'5.5) 1  
7 Winchester, Tyler   Erin 11.22m(36'9.5) 1  
8 Burns, James   Bluevale CI 11.12m(36'5.75) 1  
9 DALE, NATE   Sir John A MacDo 11.00m(36'1) 1  
10 McLean, Stuart   Wellington Heigh 10.93m(35'10.25) 1  
11 Lowery, Brock   Grand River CI 10.43m(34'2.5) 1  
12 Vander Zaag, Adam   Centre Dufferin 10.41m(34'1.75) 1  
13 Maracle, Dylon   Pauline Johnson 10.39m(34'1) 1  
14 Fritz, Matt   Erin 10.36m(33'11.75) 1  
15 Pecin, Nikola   Cameron Heights 10.15m(33'3.5) 1  
16 Keddy, Cody   Norwell 10.06m(33'0) 1  
17 Bye, Andrew   Grand River CI 10.00m(32'9.5) 1  
18 Cok, Braden   Sir John A MacDo 9.87m(32'4.5) 1  
19 Fleet, Jordan   St Mary's - Kitc 9.07m(29'9) 1  
20 Gray, Jamie   Orangeville 8.70m(28'6.5) 1  
21 POWIS, BRODY   Bluevale CI 8.53m(27'11.75) 1  
22 GIVLIN, BEN   Grand River CI 8.36m(27'5) 1  
23 Houser, Quentin   Wellington Heigh 8.29m(27'2.25) 1  
24 King, Stephan   Grand River CI 8.26m(27'1) 1  
25 MiCall, Brian   Grand River CI 7.82m(25'7.75) 1  
26 Docherty, Stuart   Centre Dufferin 7.65m(25'1) 1  
27 BAKER, MIKE   Preston Secondar 7.59m(24'10.75) 1  
28 TAYLOR, MATTHEW   St Mary's - Kitc 7.17m(23'6.25) 1  
29 Quesnal, Adam   Preston Secondar 7.08m(23'2.5) 1  
-- SCHENK, NATHAN   St Mary's - Kitc FOUL(--) 1  
-- Neary, Cody   Orangeville FOUL(--) 1  
-- Steeves, Tyler   Huron Heights - FOUL(--) 1  
 
Mens Javelin Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Grimm, Justin   Westside Seconda 37.70m(123'8.25) 1  
2 Kelly, John   Preston Secondar 37.59m(123'3.75) 1  
3 VAN DAMME, JACK   Bluevale CI 35.26m(115'8) 1  
4 Greenwood, Jonny   Galt CVI 32.75m(107'5.25) 1  
5 Byne, Nathan   Wellington Heigh 31.66m(103'10.25) 1  
6 GAGNE, ETHAN   Preston Secondar 30.38m(99'8) 1  
7 CALDER, DANNY   Forest Heights 29.71m(97'5.5) 1  
8 GREGORY, MATTHEW   Bluevale CI 29.62m(97'2) 1  
9 KIROLOS, MILIO   Resurrection 28.80m(94'5.75) 1  
10 Dewsbury, Christian   Westside Seconda 28.68m(94'1) 1  
11 Matthews, Garner   Waterloo-Oxford 27.37m(89'9.5) 1  
12 Hollis, Rhys   St David 23.14m(75'11) 1  
13 Patel, Mitul   Preston Secondar 22.31m(73'2.25) 1  
14 Travis, Billy   Centre Dufferin 22.06m(72'4.5) 1  
15 McGill, Jake   Sir John A MacDo 21.55m(70'8.25) 1  
16 OBERMEYER, JAMES   Huron Heights - 19.69m(64'7) 1  
17 SALINITRI, NICK   Glenview Park 19.40m(63'7.75) 1  
18 LELIEVELD, ADRIAN   St Mary's - Kitc 18.12m(59'5.25) 1  
19 Winchester, Jayson   Erin 17.06m(55'11.5) 1  
20 Derjugin, Tanner   Preston Secondar 16.34m(53'7.25) 1  
21 Carmount, Chase   Wellington Heigh 15.67m(51'4.75) 1  
-- Harrigan, Michael   Wellington Heigh FOUL(--) 1  
-- DEWEERD, JUSTIN   Woodland Christi FOUL(--) 1  
-- OMAR, DANIEL   Woodland Christi FOUL(--) 1  
-- Lindberg, Brandon   St David FOUL(--) 1  
-- Warriner, Jacob   Erin FOUL(--) 1  
-- Pedersen, Josh   Erin FOUL(--) 1  
 
Mens Javelin Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stratford, Keegan   Galt CVI 29.23m(95'10.75) 1  
2 Arndt, Dylan   Bluevale CI 28.39m(93'1.5) 1  
3 Walsh, Matthew   Preston Secondar 28.26m(92'8.5) 1  
4 Haggarty, Maclean   Pauline Johnson 27.56m(90'5) 1  
5 den Bak, Ethan   Woodland Christi 27.40m(89'10.5) 1  
6 Givlin, Darren   Grand River CI 27.34m(89'8.25) 1  
7 Tran, Vu   Pauline Johnson 24.12m(79'1.5) 1  
8 Peet, Michael   Forest Heights 23.69m(77'8.5) 1  
9 Girdlestone, Dan   Pauline Johnson 21.31m(69'10.75) 1  
10 Moore, Griffin   Centre Dufferin 20.51m(67'3.25) 1  
11 Jelacic, Sebastian   Grand River CI 20.50m(67'3) 1  
12 Brown, Sean   Bluevale CI 19.06m(62'6.25) 1  
13 Straus, Brandan   St David 17.69m(58'0.25) 1  
-- Herod, Scott   St Benedict - Ca FOUL(--) 1  
-- Moore, James   Erin FOUL(--) 1  
-- Zapp, Greg   Sir John A MacDo FOUL(--) 1  
 
Mens Javelin Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kneval, Mike   Pauline Johnson 48.12m(157'10.25) 1  
2 BORSI, ROBBIE   Cameron Heights 44.89m(147'3.25) 1  
3 DALE, NATE   Sir John A MacDo 41.98m(137'8.75) 1  
4 Redka, Evan   Glenview Park 37.68m(123'7.25) 1  
5 Vander Zaag, Adam   Centre Dufferin 37.60m(123'4.25) 1  
6 Kinsey, Kyle   Erin 37.51m(123'0.75) 1  
7 KOWALIK, REESE   Waterloo-Oxford 37.45m(122'10.25) 1  
8 Larsson, Emil   Sir John A MacDo 37.00m(121'4.5) 1  
9 Nitz, Aidan   Glenview Park 36.75m(120'6.75) 1  
10 Burns, James   Bluevale CI 35.70m(117'1.5) 1  
11 Bowie, Steven   Orangeville 34.40m(112'10.25) 1  
12 Vervaeke, Nathan   Jacob Hespeler 33.71m(110'7) 1  
13 PHAM, JOSEPH   Resurrection 32.45m(106'5.5) 1  
14 SAVAGE, DYLAN   Galt CVI 31.45m(103'2) 1  
15 Quesnal, Adam   Preston Secondar 30.27m(99'3.5) 1  
16 Wu, Marcus   Westmount - Hami 30.13m(98'10) 1  
17 LARONDE, KYLE   Elmira 29.68m(97'4.5) 1  
18 Brusse, Kayman   Erin 29.04m(95'3.25) 1  
19 Gray, Jamie   Orangeville 27.41m(89'11) 1  
20 Penny, Austin   Resurrection 26.90m(88'3) 1  
21 Noel, Jesse   Westside Seconda 26.77m(87'9.75) 1  
22 BAKER, MIKE   Preston Secondar 26.73m(87'8.25) 1  
23 Sloan, Daniel   Orangeville 26.23m(86'0.5) 1  
24 King, Stephan   Grand River CI 26.07m(85'6.25) 1  
25 Zanette, Marco   Centre Dufferin 25.54m(83'9.5) 1  
25 Bye, Andrew   Grand River CI 25.54m(83'9.5) 1  
27 Fleury, Joshua   Jacob Hespeler 25.29m(82'11.5) 1  
28 SHANTZ, AARON   Waterloo-Oxford 25.24m(82'9.5) 1  
29 Strickland, Darren   Waterloo-Oxford 24.40m(80'0.5) 1  
30 Lowery, Brock   Grand River CI 23.37m(76'8) 1  
31 Buttinger, Dennis   Resurrection 23.10m(75'9.25) 1  
31 Clark, Patrick   Centre Dufferin 23.10m(75'9.25) 1  
33 MiCall, Brian   Grand River CI 22.94m(75'3) 1  
34 Frank, Mike   Jacob Hespeler 22.70m(74'5.5) 1  
35 Recoskie, Brady   Westside Seconda 21.57m(70'9) 1  
36 Loban, Geoff   Galt CVI 21.22m(69'7.25) 1  
37 Forget, Chris   Wellington Heigh 21.05m(69'0.5) 1  
38 GIVLIN, BEN   Grand River CI 18.68m(61'3.25) 1  
39 Cockton, Chris   Centre Dufferin 18.49m(60'7.75) 1  
40 Barwick, Troy   Westside Seconda 16.88m(55'4.5) 1  
41 McLean, Stuart   Wellington Heigh 16.16m(53'0) 1  
42 POWIS, BRODY   Bluevale CI 15.85m(52'0) 1  
43 Neary, Cody   Orangeville 14.78m(48'5.75) 1  
-- Barrett, Richard   Jacob Hespeler FOUL(--) 1  
-- Yandle, Greg   Ancaster FOUL(--) 1  
-- Martin, Cory   Elmira FOUL(--) 1  
-- Taborek, Ben   St Benedict - Ca FOUL(--) 1  
-- Li, Yimeng   Forest Heights FOUL(--) 1  
-- Maracle, Dylon   Pauline Johnson FOUL(--) 1  
-- Gregory, Jordan   Galt CVI FOUL(--) 1  
-- TAYLOR, MATTHEW   St Mary's - Kitc FOUL(--) 1  
 
Mens High Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 GREGORY, MARCUS   Forest Heights 1.85m(6'0.75) 1  
2 ADARAN, IFABIYI   Huron Heights - 1.70m(5'6.75) 1  
3 Pennings, Richard   Wellington Heigh 1.70m(5'6.75) 1  
4 NEWELL, LIAM   St David 1.70m(5'6.75) 1  
5 Mechler, Nathaniel   Elmira 1.65m(5'4.75) 1  
5 Klaperbein, Martin   Resurrection 1.65m(5'4.75) 1  
5 Van Rees, Jesse   Orangeville 1.65m(5'4.75) 1  
5 JOHNSTON, NICKOLAS   Preston Secondar 1.65m(5'4.75) 1  
5 Fortin, Jacob   Preston Secondar 1.65m(5'4.75) 1  
10 Misener, Andrew   St Benedict - Ca 1.60m(5'2.75) 1  
10 Azhar, Eisa   Sir John A MacDo 1.60m(5'2.75) 1  
10 TIMMERMAN, NATHAN   Woodland Christi 1.60m(5'2.75) 1  
10 Callum, Zikos   Galt CVI 1.60m(5'2.75) 1  
10 VAN DAMME, JACK   Bluevale CI 1.60m(5'2.75) 1  
10 Lim, Thomas   St David 1.60m(5'2.75) 1  
10 KOZUB, TRISTIN   Huron Heights - 1.60m(5'2.75) 1  
10 PEPPER, MICHAEL   Galt CVI 1.60m(5'2.75) 1  
10 Berhane, Robel   Resurrection 1.60m(5'2.75) 1  
10 Araujo, AJ   St David 1.60m(5'2.75) 1  
20 Zandwyk-De-Haas, Kalob   Centre Dufferin 1.55m(5'1) 1  
20 Boey, Two   Resurrection 1.55m(5'1) 1  
20 Tomlinson, Marlin   Grand River CI 1.55m(5'1) 1  
20 Travis, Billy   Centre Dufferin 1.55m(5'1) 1  
20 Knarr, Jacob   Centre Dufferin 1.55m(5'1) 1  
20 Anselmo, Jason   St David 1.55m(5'1) 1  
20 Leing, Brandon   St David 1.55m(5'1) 1  
20 Renaud, Tristan   St David 1.55m(5'1) 1  
20 Byne, Nathan   Wellington Heigh 1.55m(5'1) 1  
20 Kehinde, Michael   Ancaster 1.55m(5'1) 1  
20 Rath, Kyle   Grand River CI 1.55m(5'1) 1  
20 Schmidt, Nathan   St Benedict - Ca 1.55m(5'1) 1  
20 DZUDA, GEORGE   St Mary's - Kitc 1.55m(5'1) 1  
20 DeLuca, Nick   Ancaster 1.55m(5'1) 1  
20 Holmes, Andrew   Ancaster 1.55m(5'1) 1  
20 MCDERMITT, EVERETT   Resurrection 1.55m(5'1) 1  
20 Anderson, Matt   Galt CVI 1.55m(5'1) 1  
37 Jack, Thomas   Westmount - Hami 1.50m(4'11) 1  
37 Thompson, Shawn   Jacob Hespeler 1.50m(4'11) 1  
37 Szentimrey, Zach   Paris 1.50m(4'11) 1  
37 Gascho, Ben   Grand River CI 1.50m(4'11) 1  
37 Bryans, Zach   Galt CVI 1.50m(4'11) 1  
37 MacNeil, Andrew   Resurrection 1.50m(4'11) 1  
37 Brown, Sean   Bluevale CI 1.50m(4'11) 1  
44 Alvarado, Adrian   St Benedict - Ca 1.45m(4'9) 1  
44 Cross, Ian   Cameron Heights 1.45m(4'9) 1  
44 Patel, Thirth   Cameron Heights 1.45m(4'9) 1  
44 Burgess, Thoune   Cameron Heights 1.45m(4'9) 1  
44 Lightle, Morgan   Centre Dufferin 1.45m(4'9) 1  
44 Husic, Haitham   Grand River CI 1.45m(4'9) 1  
50 Randa, Devin   Grand River CI 1.35m(4'5) 1  
50 Morgado, Vincent   St Benedict - Ca 1.35m(4'5) 1  
-- Oude Vashaar, Kodie   Grand River CI --(--) 1  
-- Brown, Wesley   Grand River CI --(--) 1  
 
Mens High Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Eaton, Quinton   Listowel 1.85m(6'0.75) 1  
2 LEWIS, RUSHANE   St Mary's - Kitc 1.80m(5'10.75) 1  
3 Bryce, Javon   Jacob Hespeler 1.75m(5'8.75) 1  
4 Crean, Riley   Westside Seconda 1.75m(5'8.75) 1  
5 Leitert, Brandyn   Erin 1.70m(5'6.75) 1  
6 Cok, Braden   Sir John A MacDo 1.70m(5'6.75) 1  
7 Zanette, Marco   Centre Dufferin 1.70m(5'6.75) 1  
8 Cockton, Chris   Centre Dufferin 1.65m(5'4.75) 1  
9 SOGA, SAMUEL   St Benedict - Ca 1.60m(5'2.75) 1  
10 Clark, Patrick   Centre Dufferin 1.55m(5'1) 1  
10 Pike, Mitchell   Orangeville 1.55m(5'1) 1  
10 Petrie, Robin   St Benedict - Ca 1.55m(5'1) 1  
10 RICHARDS, CHE-FIDEL   Resurrection 1.55m(5'1) 1  
10 PARSONS, CODY   Cameron Heights 1.55m(5'1) 1  
10 Bye, Andrew   Grand River CI 1.55m(5'1) 1  
16 Loucks, Tyler   Westside Seconda 1.50m(4'11) 1  
16 MiCall, Brian   Grand River CI 1.50m(4'11) 1  
18 Noel, Jesse   Westside Seconda 1.45m(4'9) 1  
18 Denstedt, Tommy   Orangeville 1.45m(4'9) 1  
20 MEDFORD, DYLAN   St Mary's - Kitc 1.40m(4'7) 1  
20 Early, Quinten   Centre Dufferin 1.40m(4'7) 1  
-- Docherty, Stuart   Centre Dufferin --(--) 1  
 
Mens Long Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McHaina, Madaliatso   Southwood 5.92m(19'5) nwi 1  
2 KUTTELWASCHER, ALEXANDER   Cameron Heights 5.61m(18'4.75) nwi 1  
3 Soga, Augustine   St Benedict - Ca 5.52m(18'1.25) nwi 1  
4 ROBERTS, TREVOR   Pauline Johnson 5.50m(18'0.5) nwi 1  
5 KOZUB, TRISTIN   Huron Heights - 5.28m(17'3.75) nwi 1  
6 ADARAN, IFABIYI   Huron Heights - 5.23m(17'1.75) nwi 1  
7 Ding, Irving   Bluevale CI 5.19m(17'0.25) nwi 1  
8 Paljola, Tayaw   Forest Heights 5.16m(16'11) nwi 1  
9 MCDERMITT, EVERETT   Resurrection 5.10m(16'8.75) nwi 1  
10 Boey, Two   Resurrection 5.04m(16'6.25) nwi 1  
11 Gagne, Taylor   St Mary's - Kitc 5.03m(16'6) nwi 1  
12 Morgado, Vincent   St Benedict - Ca 4.96m(16'3.25) nwi 1  
13 Lin, Ray   Bluevale CI 4.95m(16'2.75) nwi 1  
13 DZUDA, GEORGE   St Mary's - Kitc 4.95m(16'2.75) nwi 1  
15 TIMMERMAN, NATHAN   Woodland Christi 4.85m(15'10.75) nwi 1  
16 NEWELL, LIAM   St David 4.71m(15'5.25) nwi 1  
17 BRADLEY, ANDREW   Jacob Hespeler 4.62m(15'1.75) nwi 1  
18 Rau, Josh   Monsignor Doyle 4.60m(15'1) nwi 1  
19 Noble, Jordan   Wellington Heigh 4.54m(14'10.5) nwi 1  
20 HOLDEN, MICHAEL   Grand River CI 4.53m(14'10.25) nwi 1  
21 Ellis-Wright, Hershel   St Mary's - Kitc 4.44m(14'6.75) nwi 1  
22 Thompson, Shawn   Jacob Hespeler 4.26m(13'11.5) nwi 1  
23 Nagel, Jamie   Huron Heights - 4.15m(13'7.25) nwi 1  
24 Joshi, Sankat   Cameron Heights 3.94m(12'11) nwi 1  
25 Pham, Viet   Preston Secondar 3.83m(12'6.75) nwi 1  
26 Lelieveld, Andrew   St Mary's - Kitc 3.82m(12'6.25) nwi 1  
27 Szentimrey, Zach   Paris 3.72m(12'2.25) nwi 1  
28 FROST, BRYCE   Pauline Johnson 3.65m(11'11.5) nwi 1  
29 Anselmo, Jason   St David 3.44m(11'3.25) nwi 1  
30 Araujo, AJ   St David 2.77m(9'1) nwi 1  
-- Knarr, Jacob   Centre Dufferin FOUL(--) nwi 1  
-- Alvarado, Adrian   St Benedict - Ca FOUL(--) nwi 1  
-- Postma, Kurtis   Woodland Christi FOUL(--) nwi 1  
-- LELIEVELD, ADRIAN   St Mary's - Kitc FOUL(--) nwi 1  
-- Colenutt, Alex   Cameron Heights FOUL(--) nwi 1  
-- LY, BRUCE   Cameron Heights FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Janssen, Beau   Centre Wellingto 5.45m(17'10.5) nwi 1  
2 McBride, James   St David 5.43m(17'9.75) nwi 1  
3 Gascho, Ben   Grand River CI 5.35m(17'6.5) nwi 1  
4 Metcalfe, Jacob   Preston Secondar 5.31m(17'5) nwi 1  
5 Lund, Emmett   Monsignor Doyle 5.08m(16'8) nwi 1  
5 Tate, Collin   Pauline Johnson 5.08m(16'8) nwi 1  
7 Rath, Kyle   Grand River CI 4.98m(16'4) nwi 1  
8 Jack, Thomas   Westmount - Hami 4.97m(16'3.5) nwi 1  
9 Patel, Thirth   Cameron Heights 4.96m(16'3.25) nwi 1  
10 Anderson, Matt   Galt CVI 4.93m(16'2) nwi 1  
11 Akhtar, Maher   Cameron Heights 4.88m(16'0) nwi 1  
11 Cudney, Taron   Wellington Heigh 4.88m(16'0) nwi 1  
13 Van Rees, Jesse   Orangeville 4.86m(15'11.25) nwi 1  
13 Rowe, Owen   Pauline Johnson 4.86m(15'11.25) nwi 1  
15 Burgess, Thoune   Cameron Heights 4.78m(15'8) nwi 1  
16 Hudali, Aaron   Cameron Heights 4.76m(15'7.25) nwi 1  
17 Anderson, Riley   Jacob Hespeler 4.50m(14'9) nwi 1  
18 Jesik, Alex   Waterloo-Oxford 4.43m(14'6.25) nwi 1  
19 Baker, Braedon   Preston Secondar 4.40m(14'5) nwi 1  
19 Valeriote, Tim   Huron Heights - 4.40m(14'5) nwi 1  
21 Mitobe, David   Preston Secondar 4.34m(14'2.75) nwi 1  
22 Pereira, Tristan   St David 4.30m(14'1.25) nwi 1  
23 Oude Vashaar, Kodie   Grand River CI 4.27m(14'0) nwi 1  
24 Cerullo, Anthony   St David 4.22m(13'10) nwi 1  
25 Derek, Fusari   St David 4.15m(13'7.25) nwi 1  
26 Brown, Sean   Bluevale CI 4.05m(13'3.25) nwi 1  
26 Berhane, Robel   Resurrection 4.05m(13'3.25) nwi 1  
28 Peng, Kevin   Sir John A MacDo 4.03m(13'2.5) nwi 1  
29 Desharnais, Spencer   Galt CVI 3.86m(12'7.75) nwi 1  
30 Renaud, Tristan   St David 3.49m(11'5.25) nwi 1  
-- Williams, Sebastien   Preston Secondar FOUL(--) nwi 1  
-- Jelacic, Sebastian   Grand River CI FOUL(--) nwi 1  
-- Rogers, Ryan   St David FOUL(--) nwi 1  
-- Williams, Connor   Westside Seconda FOUL(--) nwi 1  
-- Agnew, Christian   St David FOUL(--) nwi 1  
-- Lim, Thomas   St David FOUL(--) nwi 1  
-- Tran, Andy   Cameron Heights FOUL(--) nwi 1  
-- Imam, Hussain   Pauline Johnson FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Burt, Nick   Forest Heights 6.20m(20'4) nwi 1  
2 Cok, Braden   Sir John A MacDo 5.84m(19'1.75) nwi 1  
3 Kreller, Austin   Bluevale CI 5.69m(18'8) nwi 1  
4 PIASECZNEY, MICHAEL   Sir John A MacDo 5.64m(18'6) nwi 1  
5 Witzell, Kalob   St Mary's - Kitc 5.61m(18'4.75) nwi 1  
6 Zanette, Marco   Centre Dufferin 5.59m(18'4) nwi 1  
7 Petrie, Robin   St Benedict - Ca 5.57m(18'3.25) nwi 1  
8 Crean, Riley   Westside Seconda 5.50m(18'0.5) nwi 1  
9 PARSONS, CODY   Cameron Heights 5.46m(17'10.75) nwi 1  
10 FERDINAND, RUSSEL   St Mary's - Kitc 5.42m(17'9.25) nwi 1  
11 Barvinek, Casey   Jacob Hespeler 5.40m(17'8.5) nwi 1  
12 Pike, Mitchell   Orangeville 5.39m(17'8) nwi 1  
13 RICHARDS, CHE-FIDEL   Resurrection 5.38m(17'7.75) nwi 1  
14 Keddy, Cody   Norwell 5.19m(17'0.25) nwi 1  
15 Siemens, Dallas   Ancaster 4.94m(16'2.25) nwi 1  
16 Denstedt, Tommy   Orangeville 4.88m(16'0) nwi 1  
16 POMEROY, CASSIDY   Bluevale CI 4.88m(16'0) nwi 1  
18 Vander Zaag, Adam   Centre Dufferin 4.77m(15'7.75) nwi 1  
19 VANRUNT, KARL   Glenview Park 4.74m(15'6.5) nwi 1  
19 Ghent, Brendan   Wellington Heigh 4.74m(15'6.5) nwi 1  
21 Early, Quinten   Centre Dufferin 4.53m(14'10.25) nwi 1  
22 ALLAN, CLAY   Cameron Heights 4.49m(14'8.75) nwi 1  
23 SLOAN, JOSH   Huron Heights - 4.47m(14'7.75) nwi 1  
24 LINARES, EDDY   St Mary's - Kitc 4.13m(13'6.5) nwi 1  
24 Senior, Late   Sir John A MacDo 4.13m(13'6.5) nwi 1  
26 ELLIS, ANDREW   Sir John A MacDo 4.02m(13'2.25) nwi 1  
27 Eckmier, Kyle   Bluevale CI 3.88m(12'8.75) nwi 1  
28 SCHENK, NATHAN   St Mary's - Kitc 3.85m(12'7.5) nwi 1  
29 Beaton, Graeme   St David 3.77m(12'4.25) nwi 1  
29 Foster, Wesley   Jacob Hespeler 3.77m(12'4.25) nwi 1  
31 Houser, Quentin   Wellington Heigh 2.97m(9'8.75) nwi 1  
-- GUEVARA, JUAN CARLOS   St David FOUL(--) nwi 1  
-- Adam, Lucas   Grand River CI FOUL(--) nwi 1  
-- Teasell, Phil   Centre Wellingto FOUL(--) nwi 1  
-- Chopping-Clarke, Christi   Jacob Hespeler FOUL(--) nwi 1  
-- SOGA, SAMUEL   St Benedict - Ca FOUL(--) nwi 1  
-- SUN, BRANDON   Huron Heights - FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 HENNING, PAUL   Resurrection 3.30m(10'9.75) 1  
2 HOLDEN, MICHAEL   Grand River CI 2.90m(9'6) 1  
3 Congram, Ben   Stratford Northw 2.50m(8'2.25) 1  
4 RAVN, EVAN   Jacob Hespeler 2.50m(8'2.25) 1  
4 Bice, John   Stratford Northw 2.50m(8'2.25) 1  
6 Bickell, Josh   Stratford Northw 2.30m(7'6.5) 1  
6 TRAN, JACKY   Resurrection 2.30m(7'6.5) 1  
6 Boland, Alex   Sir John A MacDo 2.30m(7'6.5) 1  
6 PIGEON, AARON   Resurrection 2.30m(7'6.5) 1  
10 Flood, Jim   Stratford Northw 2.10m(6'10.5) 1  
11 ZORIAN, COLIN   Sir John A MacDo 1.90m(6'2.75) 1  
11 GUCZULY, LORAND   Resurrection 1.90m(6'2.75) 1  
13 EPP, AARON   Grand River CI 1.70m(5'6.75) 1  
 
Mens Pole Vault Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cross, Ian   Cameron Heights 2.70m(8'10.25) 1  
2 Weigl, Thomas   Jacob Hespeler 2.50m(8'2.25) 1  
3 Roy, Travis   Stratford Northw 2.10m(6'10.5) 1  
4 Wouters, Randy   Stratford Northw 2.10m(6'10.5) 1  
4 Dunsmore, Andrew   Stratford Northw 2.10m(6'10.5) 1  
4 Higgins, Kevin   Resurrection 2.10m(6'10.5) 1  
7 Nafziger, Corey   Stratford Northw 1.90m(6'2.75) 1  
8 Lansink, Tim   Stratford Northw 1.90m(6'2.75) 1  
9 Stachowiak, Jake   Jacob Hespeler 1.90m(6'2.75) 1  
10 Desai, Veeral   Cameron Heights 1.70m(5'6.75) 1  
11 Hinsperger, Devon   Resurrection 1.50m(4'11) 1  
 
Mens Pole Vault Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hoediono, Nik   Sir John A MacDo 4.30m(14'1.25) 1  
2 Larsson, Emil   Sir John A MacDo 3.80m(12'5.5) 1  
3 Mundt, Brian   Sir John A MacDo 2.90m(9'6) 1  
4 SWEENEY, JACK   Cameron Heights 2.50m(8'2.25) 1  
5 Xu, Harvey   Sir John A MacDo 2.30m(7'6.5) 1  
5 Wouters, Mark   Stratford Northw 2.30m(7'6.5) 1  
7 Frank, Mike   Jacob Hespeler 2.10m(6'10.5) 1  
 
Womens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 COULIS, IVY   St David 13.05 nwi 2  
2 Kulczynska, Agata   St Mary's - Kitc 13.23 nwi 2  
3 GAYLE, D'ONNA   St Mary's - Kitc 13.25 nwi 2  
3 MAINLAND, ROSLYN   Waterloo-Oxford 13.25 nwi 2  
5 MCLEAN, MICAELA   Huron Heights - 13.47 nwi 2  
6 FUNSTON, TARA   Grand River CI 13.66 nwi 1  
7 WELCH, PENNY   Sir John A MacDo 13.69 nwi 2  
8 WIDDIFIELD, ANNIE   Bluevale CI 13.70 nwi 2  
9 YANTZ, STEPHANIE   Bluevale CI 13.80 nwi 1  
10 DESMEULES, SEMARA   Resurrection 13.89 nwi 1  
11 Dandy, Bea   Erin 13.91 nwi 1  
12 West, Stephanie   Orangeville 13.92 nwi 1  
13 Askin, Hannah   Resurrection 13.92 nwi 1  
14 BRUGGER, COURTNEY   Jacob Hespeler 13.98 nwi 1  
15 Weber, Madeline   Elmira 14.25 nwi 1  
 
Womens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Kulczynska, Agata   St Mary's - Kitc 13.12 nwi 7  
2 GAYLE, D'ONNA   St Mary's - Kitc 13.13 nwi 6  
3 MAINLAND, ROSLYN   Waterloo-Oxford 13.15 nwi 2  
4 MCLEAN, MICAELA   Huron Heights - 13.31 nwi 3  
5 MERCURIO, ANGELA   St Mary's - Kitc 13.40 nwi 6  
5 COULIS, IVY   St David 13.40 nwi 3  
7 WIDDIFIELD, ANNIE   Bluevale CI 13.54 nwi 5  
8 WELCH, PENNY   Sir John A MacDo 13.64 nwi 7  
9 FUNSTON, TARA   Grand River CI 13.69 nwi 1  
10 West, Stephanie   Orangeville 13.79 nwi 6  
11 DESMEULES, SEMARA   Resurrection 13.80 nwi 6  
12 BRUGGER, COURTNEY   Jacob Hespeler 13.88 nwi 2  
12 Askin, Hannah   Resurrection 13.88 nwi 5  
14 Dandy, Bea   Erin 13.89 nwi 5  
15 YANTZ, STEPHANIE   Bluevale CI 13.91 nwi 3  
15 Weber, Madeline   Elmira 13.91 nwi 8  
17 DRAGOMIR, DELIA   Cameron Heights 13.92 nwi 2  
18 ADLYS, AMANDA   Resurrection 13.96 nwi 8  
19 ZAFERA, CATHERINE   St Mary's - Kitc 14.06 nwi 7  
20 Van Solen, Kennisis   Westside Seconda 14.09 nwi 3  
20 Richards, Tina   Centre Wellingto 14.09 nwi 6  
22 CHANTHALYMA, KATHRYN   Cameron Heights 14.11 nwi 2  
22 AMORIM, BARBARA   St Mary's - Kitc 14.11 nwi 7  
24 FREY, JULIA   Huron Heights - 14.13 nwi 9  
25 SNIDER, BRIANNE   Resurrection 14.37 nwi 6  
26 LIEU, CHANTAL   Glenview Park 14.41 nwi 1  
27 Galdamez, Karla   Grand River CI 14.43 nwi 1  
28 AMORIM, KATHY   St Mary's - Kitc 14.53 nwi 7  
29 Gratton, Chante   St Mary's - Kitc 14.54 nwi 8  
30 Kivell, Jocelyn   Glenview Park 14.58 nwi 2  
31 BYCA, ANNIE   Preston Secondar 14.60 nwi 8  
32 Fischer, Emily   Resurrection 14.72 nwi 7  
33 Hrelja, Kelly   Jacob Hespeler 14.74 nwi 2  
34 BEYERS, KAITLYN   Grand River CI 14.78 nwi 1  
35 FEHRENBACH, KATELYN   St David 14.79 nwi 3  
36 Mercey, Alyse   Orangeville 14.80 nwi 8  
37 Mai, Sydney   Monsignor Doyle 14.81 nwi 4  
37 Poleyko, Ellis   Orangeville 14.81 nwi 5  
39 Suljak, Jennifer   Grand River CI 14.88 nwi 1  
40 Hannan, Stacey   Erin 14.94 nwi 8  
41 FOSTER, HUNTER   Resurrection 15.01 nwi 9  
42 MACDONALD, MELISSA   Resurrection 15.02 nwi 9  
42 STARK, ALEX   St Benedict - Ca 15.02 nwi 4  
44 Panesar, Tarandeep   Cameron Heights 15.09 nwi 1  
45 BORSI, STEPHANIE   Cameron Heights 15.12 nwi 5  
46 Browne, Gabrielle   Cameron Heights 15.20 nwi 4  
47 DEVJI, ALEEFA   Cameron Heights 15.25 nwi 2  
48 Trewartha, Maddie   Orangeville 15.31 nwi 4  
49 Manser, Myla   Centre Wellingto 15.35 nwi 4  
50 Rego, Alexandra   St Benedict - Ca 15.38 nwi 2  
51 Blondeau, Melissa   Grand River CI 15.79 nwi 1  
52 BLACKMORE, RILEY   Galt CVI 15.91 nwi 8  
53 Miller, Charlotte   Galt CVI 15.93 nwi 9  
54 Winsor, Haley   Centre Wellingto 15.95 nwi 7  
55 Gerner, Eden   Jacob Hespeler 15.99 nwi 3  
56 Wilson, Jennifer   Ancaster 16.06 nwi 3  
57 Stampatori, Danielle   Galt CVI 16.08 nwi 8  
58 Yam, Carrie   Cameron Heights 16.12 nwi 6  
58 Godwinska, Natalia   Cameron Heights 16.12 nwi 4  
60 CRANE, MICHELLE   St David 16.20 nwi 3  
61 Closa, Ethel   St Benedict - Ca 16.27 nwi 5  
62 Guse, Katie   St Benedict - Ca 16.29 nwi 4  
63 Lewis, Sierra   Pauline Johnson 16.39 nwi 4  
64 ELLIOT, SHANNON   Cameron Heights 16.48 nwi 6  
65 Bradford, Nicole   Orangeville 16.67 nwi 5  
66 Leicher, Brianne   Centre Wellingto 16.86 nwi 9  
67 Abdel, Alaa   Galt CVI 17.60 nwi 9  
68 KOLAPAK, ALLY   Cameron Heights 18.27 nwi 7  
69 Freiburger, Taylor   Grand River CI 19.42 nwi 1  
70 Akbary, Nadia   Cameron Heights 20.37 nwi 5  
 
Womens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Meyerink, Ali   Orangeville 13.19 nwi 2  
2 Serieux, Dashel   St Mary's - Kitc 13.43 nwi 2  
3 Binotto, Monica   Ancaster 13.65 nwi 2  
4 Robbins, Lauren   St Benedict - Ca 13.72 nwi 2  
5 Efremenko, Bella   Cameron Heights 13.82 nwi 2  
6 Wright, Courtney   Jacob Hespeler 13.98 nwi 2  
7 Smith, Nicole   Galt CVI 14.03 nwi 2  
8 Lorkovic, Caroline   Grand River CI 14.31 nwi 1  
9 Alberto, Toni   St David 14.34 nwi 2  
10 Scott, Claire   St David 14.37 nwi 1  
11 McCarthy, Gwenyth   St Mary's - Kitc 14.40 nwi 1  
12 Jones, Tiffany   Preston Secondar 14.40 nwi 1  
13 Savoy, Emily   Erin 14.43 nwi 1  
14 Chin, Kiana   Huron Heights - 14.68 nwi 1  
15 Hollis, Cyann   Centre Wellingto 15.00 nwi 1  
16 Braithwaite, Diamond   Cameron Heights 15.47 nwi 1  
 
Womens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Meyerink, Ali   Orangeville 13.24 nwi 1  
2 Serieux, Dashel   St Mary's - Kitc 13.29 nwi 8  
3 Binotto, Monica   Ancaster 13.50 nwi 8  
4 Robbins, Lauren   St Benedict - Ca 13.62 nwi 2  
5 Wright, Courtney   Jacob Hespeler 13.82 nwi 3  
6 Efremenko, Bella   Cameron Heights 13.95 nwi 4  
7 Smith, Nicole   Galt CVI 14.01 nwi 5  
8 Alberto, Toni   St David 14.19 nwi 6  
9 Lorkovic, Caroline   Grand River CI 14.27 nwi 7  
10 Savoy, Emily   Erin 14.28 nwi 2  
11 Scott, Claire   St David 14.29 nwi 7  
12 Jones, Tiffany   Preston Secondar 14.30 nwi 2  
13 Chin, Kiana   Huron Heights - 14.31 nwi 3  
14 McCarthy, Gwenyth   St Mary's - Kitc 14.37 nwi 9  
14 Hollis, Cyann   Centre Wellingto 14.37 nwi 5  
16 Braithwaite, Diamond   Cameron Heights 14.41 nwi 8  
17 Dickie, Rachel   Bluevale CI 14.42 nwi 2  
18 Nguyen, Selina   Centre Wellingto 14.48 nwi 5  
19 Pendlebury, Kirsten   St David 14.51 nwi 6  
19 Piroutz, Natasha   Erin 14.51 nwi 3  
21 Duncan, Bella   Elmira 14.63 nwi 1  
22 Tran, Sandie   Resurrection 14.64 nwi 1  
23 Halliday, Tiffany   Centre Dufferin 14.65 nwi 7  
24 Hankins, Gabby   Cameron Heights 14.67 nwi 6  
25 Schiedel, Alyssa   Cameron Heights 14.68 nwi 4  
26 Redlich-Stowe, Alexandra   Forest Heights 14.72 nwi 4  
27 Solodova, Olga   Cameron Heights 14.73 nwi 1  
28 Xing, Zena   Cameron Heights 14.74 nwi 3  
29 Carey, Darcy   St Mary's - Kitc 14.83 nwi 9  
30 Willard, Ashley   Centre Wellingto 14.88 nwi 5  
31 Pook, Mackena   Ancaster 14.90 nwi 8  
32 Thornhill, Brittany   Galt CVI 14.94 nwi 5  
33 Alvarez, Mariah   Pauline Johnson 14.95 nwi 7  
34 Mandekic, Nina   St Mary's - Kitc 15.02 nwi 9  
35 Halilagic, Aldijana   Grand River CI 15.03 nwi 7  
36 Thompson, Laurie   Resurrection 15.06 nwi 3  
37 Steffan, Margaret   St Mary's - Kitc 15.07 nwi 9  
38 Cavanagh, Natalie   Elmira 15.15 nwi 2  
39 Kerr, Madi   St Benedict - Ca 15.19 nwi 2  
39 Snyder, Rosalind   St Benedict - Ca 15.19 nwi 4  
41 Handy, Sydney   St Benedict - Ca 15.29 nwi 4  
42 Marczuk, Monica   Resurrection 15.31 nwi 2  
43 Billings, Mackenzie   St Mary's - Kitc 15.35 nwi 9  
43 Lowe, Jessica   Galt CVI 15.35 nwi 1  
45 Fung, Kennedy   Ancaster 15.36 nwi 8  
46 Thepsouvanh, Monica   St Benedict - Ca 15.40 nwi 5  
47 Vezina, Jennifer   St David 15.42 nwi 6  
48 Carimbocas, Nikitia   Pauline Johnson 15.44 nwi 9  
49 Nicol, Tatjana   St Mary's - Kitc 15.47 nwi 9  
50 Harris, Sarah   Monsignor Doyle 15.51 nwi 8  
51 Grosso, Isabela   St Mary's - Kitc 15.56 nwi 8  
52 Ronczha, Nina   Centre Dufferin 15.61 nwi 7  
53 BRENNAN, NICKI   St David 15.92 nwi 6  
54 Park, Yerie   Preston Secondar 15.97 nwi 3  
55 Filopovic, Alyssa   St Benedict - Ca 15.98 nwi 3  
56 Assadourian, Garni   Galt CVI 16.02 nwi 4  
57 Woods, Darcy   Cameron Heights 16.03 nwi 3  
57 Christie, Michelle   Resurrection 16.03 nwi 6  
59 Greathead, Bethany   Galt CVI 16.06 nwi 5  
60 Hufnagel, Aisha   Galt CVI 16.14 nwi 5  
61 Bosma, Sabrina   Paris 16.31 nwi 4  
62 Priestman, Jasmine   Centre Dufferin 16.36 nwi 7  
63 Fournier, Caitlyn   Paris 16.38 nwi 4  
64 Inthof, Charlotte   Elmira 16.40 nwi 2  
65 Brown, Jessica   Pauline Johnson 16.93 nwi 6  
66 Patel, Kruti   Pauline Johnson 16.95 nwi 7  
67 Legue, Jordan   Preston Secondar 17.04 nwi 1  
68 Culley, Cora   Bluevale CI 17.21 nwi 1  
69 Lahey, Kierra   St Benedict - Ca 17.37 nwi 1  
 
Womens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Sauer, Tegan   Forest Heights 12.76 nwi 2  
2 Januszek, Monica   St Mary's - Kitc 12.83 nwi 2  
3 Sealey, Alisha   Centre Wellingto 12.88 nwi 2  
4 Carrique, Jenny   Grand River CI 12.89 nwi 2  
5 Parsons, Megan   Huron Heights - 13.20 nwi 1  
6 Dietrich, Kristen   Resurrection 13.39 nwi 2  
7 Higgins, Emma   Resurrection 13.40 nwi 2  
8 Dailey, Madeline   Pauline Johnson 13.45 nwi 2  
9 Worrell-Rogers, Michaell   St Benedict - Ca 13.51 nwi 1  
10 Authier, Jess   Sir John A MacDo 13.52 nwi 1  
11 Darmon, Kelsi   Centre Wellingto 13.59 nwi 1  
12 BULTEN, RHEANNA   Preston Secondar 13.65 nwi 1  
13 Phillips, Alex   Centre Wellingto 14.05 nwi 1  
 
Womens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Sauer, Tegan   Forest Heights 12.79 nwi 2  
2 Sealey, Alisha   Centre Wellingto 13.00 nwi 1  
3 Carrique, Jenny   Grand River CI 13.08 nwi 2  
4 Januszek, Monica   St Mary's - Kitc 13.11 nwi 5  
5 Walch, Shanette   St Mary's - Kitc 13.33 nwi 3  
6 Higgins, Emma   Resurrection 13.38 nwi 6  
6 Dailey, Madeline   Pauline Johnson 13.38 nwi 3  
8 Dietrich, Kristen   Resurrection 13.40 nwi 6  
9 Authier, Jess   Sir John A MacDo 13.42 nwi 3  
10 Johnson, Tanisha   St Mary's - Kitc 13.46 nwi 7  
11 Parsons, Megan   Huron Heights - 13.48 nwi 1  
12 BULTEN, RHEANNA   Preston Secondar 13.73 nwi 1  
13 Worrell-Rogers, Michaell   St Benedict - Ca 13.83 nwi 6  
14 Darmon, Kelsi   Centre Wellingto 13.84 nwi 2  
15 TULLOCH, KHADEJAH   Resurrection 14.09 nwi 6  
16 Phillips, Alex   Centre Wellingto 14.15 nwi 3  
17 Corrado, Katrina   Resurrection 14.23 nwi 7  
18 RAE, HOLLY   Orangeville 14.28 nwi 1  
19 Burnett, Jody- Ann   St Mary's - Kitc 14.32 nwi 4  
20 Hunter-Duver, Sarah   Forest Heights 14.35 nwi 2  
21 HESS, HAYLEY   Sir John A MacDo 14.36 nwi 5  
22 Williams, Sasha-Raye   Resurrection 14.37 nwi 4  
23 EBY, SHANNON   Resurrection 14.39 nwi 6  
24 KOSTKA, MICHELLE   Resurrection 14.44 nwi 5  
25 Givlin, Tori   Grand River CI 14.51 nwi 4  
26 Sandrock, Emma   Resurrection 14.53 nwi 7  
27 SHEPHERD, SARAH   Sir John A MacDo 14.64 nwi 3  
28 Janssen, Jamie   Centre Wellingto 14.68 nwi 5  
29 DRESCHER, HEATHER   Grand River CI 14.69 nwi 4  
30 Glazier, Taryn   Centre Dufferin 14.72 nwi 1  
31 ELMHIRST, MEGAN   Jacob Hespeler 14.77 nwi 2  
32 connors, Maddison   Wellington Heigh 14.78 nwi 5  
33 Bowen, Meg   Centre Wellingto 14.86 nwi 3  
34 Kelly, Emma   Centre Wellingto 14.96 nwi 2  
35 Agor, Danica   Resurrection 14.98 nwi 6  
36 Denning, Alex   Westside Seconda 15.05 nwi 2  
37 MCCARTHY, KELSEY   St Mary's - Kitc 15.19 nwi 4  
38 DAUB, KATHLEEN   Grand River CI 15.28 nwi 4  
39 CARETTE, KILMENY   Forest Heights 15.30 nwi 3  
40 Pratt, Danielle   Resurrection 15.31 nwi 5  
41 TESIC, SANJA   Sir John A MacDo 15.33 nwi 2  
42 Hannan, Brittany   Erin 15.37 nwi 7  
43 Silverthorn, Cassie   Pauline Johnson 15.41 nwi 7  
44 MATYAS, ALEX   Sir John A MacDo 15.55 nwi 3  
45 Prince, Keren   Bluevale CI 15.59 nwi 1  
46 Merrithew, Shelby   Erin 15.64 nwi 5  
47 Cuttress, Kristen   Grand River CI 15.77 nwi 4  
48 STEADMAN, NICOLE   Resurrection 15.89 nwi 5  
49 Edwards, Emily   Centre Dufferin 16.17 nwi 1  
50 Le, Mary   St Benedict - Ca 16.29 nwi 6  
51 Kern, Joy   Waterloo-Oxford 17.01 nwi 1  
52 Cerna, Gabriella   St Mary's - Kitc 17.11 nwi 7  
53 ROMERO, KAREN   St Mary's - Kitc 17.15 nwi 7  
54 Laurat, Rachel   Ancaster 17.34 nwi 4  
55 Niranga, Larrissa   St Mary's - Kitc 17.54 nwi 6  
 
Womens 300m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 MAINLAND, ROSLYN   Waterloo-Oxford 45.77 1  
2 Shaw, Steph   Centre Wellingto 46.68 3  
3 HILDEBRAND, ALEX   Elmira 47.41 2  
4 Fleiszig, Lauren   Resurrection 47.68 2  
5 Dandy, Bea   Erin 48.24 3  
6 FRENCH, HAYLEY   Sir John A MacDo 48.32 2  
7 GLAZIER, TAYA   Centre Dufferin 48.54 3  
8 AMORIM, BARBARA   St Mary's - Kitc 48.56 2  
9 WELCH, PENNY   Sir John A MacDo 49.60 1  
10 Hrelja, Kelly   Jacob Hespeler 49.95 3  
11 AMORIM, KATHY   St Mary's - Kitc 52.03 1  
12 Mann, Nicki   Resurrection 52.05 3  
13 Laepple, Elisabeth   Waterloo-Oxford 52.31 2  
14 BORSI, STEPHANIE   Cameron Heights 52.67 1  
15 Browne, Gabrielle   Cameron Heights 53.03 2  
16 YANTZ, STEPHANIE   Bluevale CI 53.10 3  
17 Miller, Charlotte   Galt CVI 54.35 3  
18 MCKENNA, LAUREN   Sir John A MacDo 54.44 1  
19 Woods, Darcy   Cameron Heights 57.75 2  
20 AYUSTE, JENEVIEVE   Resurrection 1:07.60 1  
 
Womens 300m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sawyer, Kailee   Bluevale CI 42.59 1  
2 Weller, Daryl   St Mary's - Kitc 44.59 3  
3 Moreau, Julia   St David 46.21 2  
4 Olsen, Jessica   St David 47.18 2  
5 Hessels, Nicole   Norwell 47.57 1  
6 Dermott, Caitlin   Orangeville 47.59 3  
7 Visscher, Madison   Woodland Christi 48.04 1  
8 Workman, Samarah   Centre Wellingto 48.47 2  
9 Halliday, Tiffany   Centre Dufferin 48.69 2  
10 Steven, Breanne   St David 49.46 1  
11 Marczuk, Monica   Resurrection 49.77 2  
12 Savoy, Emily   Erin 50.23 1  
13 Wroblewska, Gaby   St Mary's - Kitc 51.51 3  
14 CAMERON, LAUREN   Cameron Heights 51.88 3  
15 Mantler, Laura   Elmira 52.42 2  
16 Monk, Mel   Erin 52.61 3  
17 Johnson, Kortney   Norwell 53.04 3  
18 Litt, Jordan   Norwell 53.09 2  
19 Vezina, Jennifer   St David 53.32 1  
20 Jensen, Emily   Bluevale CI 54.04 1  
21 Stortz-Grenia, Paige   Monsignor Doyle 1:00.41 1  
 
Womens 300m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Phelan, Jaimie   St Mary's - Kitc 43.07 1  
2 Carrique, Jenny   Grand River CI 43.48 1  
3 Sealey, Alisha   Centre Wellingto 43.55 1  
4 Collins, Tayrn   Centre Wellingto 44.97 2  
5 Parsons, Megan   Huron Heights - 45.26 1  
6 Ireland, Samantha   Bluevale CI 45.58 3  
7 Thompson, Tyisha   Cameron Heights 46.25 2  
8 Bowen, Meg   Centre Wellingto 48.84 3  
9 Hannan, Brittany   Erin 49.41 3  
10 Merrithew, Shelby   Erin 50.12 2  
11 Burns, Anna   Wellington Heigh 50.23 3  
12 Jeromin, Jayna   St Mary's - Kitc 50.34 2  
13 RAE, HOLLY   Orangeville 51.64 2  
14 Silverthorn, Cassie   Pauline Johnson 52.66 3  
15 Bulpitt, Jessie   St Mary's - Kitc 53.74 2  
16 Bryk, Emily   Westside Seconda 56.82 1  
17 Hood, Jordan   Galt CVI 57.38 1  
 
Womens 1500m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Scagnetto, Olivia   St Mary's - Kitc 5:23.13 1  
2 Santagato, Amy   Orangeville 5:23.14 1  
3 Sealey, Amber   Centre Wellingto 5:30.08 1  
4 SEGATO, EMMA   Monsignor Doyle 5:39.43 1  
5 SMITH, TAYLOR   Huron Heights - 5:42.43 1  
6 DICK, HAYLEY   Waterloo-Oxford 5:47.20 1  
7 Drysdale, Sarah   Paris 5:55.90 1  
8 Prine, Merissa   Paris 6:02.97 1  
9 Gillingham, Emily   Huron Heights - 6:06.22 1  
10 McKersie, Katie   Centre Wellingto 6:07.77 1  
11 Hrelja, Kelly   Jacob Hespeler 6:08.38 1  
12 HAYGARTH, TANYA   Huron Heights - 6:13.41 1  
13 Frank, Vanessa   Resurrection 6:14.63 1  
14 Arias, Kayla   St David 6:28.15 1  
15 Olszowka, Lizzie   Paris 6:37.46 1  
16 MCDOUGALL, KRISTEN   Resurrection 6:39.13 1  
17 Griffin, Katy   Bluevale CI 6:39.45 1  
18 DIVITO, RACHEL   Bluevale CI 6:45.03 1  
 
Womens 1500m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hessels, Nicole   Norwell 5:06.87 1  
2 Burke, Amy   Waterloo-Oxford 5:08.34 1  
3 Visscher, Madison   Woodland Christi 5:09.95 1  
4 Buchanan, Laurel   St John's Kilmar 5:21.79 1  
5 Dermott, Caitlin   Orangeville 5:40.76 1  
6 Cuabu, Jessica   Centre Wellingto 5:49.35 1  
7 Wittmann, Tess   St Benedict - Ca 5:55.88 1  
8 Tunstall, Nicole   Resurrection 5:58.56 1  
9 deBeer, Anya   Ancaster 6:11.00 1  
10 Sehl, Claudia   Resurrection 6:23.19 1  
11 Berisha, Fjolla   Westmount - Hami 6:27.97 1  
12 Woods, Darcy   Cameron Heights 6:50.17 1  
 
Womens 1500m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Llewellyn, Abby   Ancaster 5:17.79 1  
2 Burns, Anna   Wellington Heigh 5:34.75 1  
3 Otsuka, Mika   Sir John A MacDo 5:48.82 1  
4 MILLER, VANESA   Bluevale CI 5:53.98 1  
5 Gingrich, Katie   St Mary's - Kitc 5:55.33 1  
6 Drygala, Marina   Bluevale CI 5:56.12 1  
7 Wyatt, Alex   Ancaster 5:57.36 1  
8 Bryk, Emily   Westside Seconda 5:58.98 1  
9 DEVRIES, TAYLOR   Preston Secondar 5:59.04 1  
10 Wilson, Jennifer   Ancaster 6:01.91 1  
11 Johnston, Heather   Jacob Hespeler 6:05.67 1  
12 Whiting, Lindsay   Centre Dufferin 6:08.01 1  
13 James, Alexa   Galt CVI 6:08.84 1  
14 Miller, Rachel   Sir John A MacDo 6:13.25 1  
15 Bulpitt, Jessie   St Mary's - Kitc 6:17.36 1  
16 Mcmullen-Cook, Nicole   Bluevale CI 6:20.33 1  
17 Silverthorn, Cassie   Pauline Johnson 6:52.02 1  
 
Womens 4x100m Relay Junior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   St Mary's - Kitc 52.23 2  
2 Relay Team   Sir John A MacDo 53.34 1  
3 Relay Team   Resurrection 54.86 1  
4 Relay Team   Centre Wellingto 55.03 1  
5 Relay Team   Resurrection 55.22 2  
6 Relay Team   Grand River CI 56.17 1  
7 Relay Team   Orangeville 57.69 1  
8 Relay Team   Jacob Hespeler 58.08 1  
9 Relay Team   Bluevale CI 59.13 2  
10 Relay Team   Cameron Heights 59.35 2  
11 Relay Team   Galt CVI 1:01.46 2  
12 Relay Team   Centre Wellingto 1:01.68 2  
13 Relay Team   Resurrection 1:03.79 2  
14 Relay Team   Cameron Heights 1:03.90 1  
-- Relay Team   Erin DQ 1  
 
Womens 4x100m Relay Midget Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   St David 55.89 2  
2 Relay Team   Bluevale CI 56.12 1  
3 Relay Team   Centre Wellingto 56.86 2  
4 Relay Team   St Benedict - Ca 57.82 1  
5 Relay Team   Galt CVI 58.03 1  
6 Relay Team   Ancaster 58.30 2  
7 Relay Team   St Mary's - Kitc 59.43 2  
8 Relay Team   St Mary's - Kitc 1:00.25 2  
9 Relay Team   Norwell 1:00.44 1  
10 Relay Team   St Benedict - Ca 1:00.85 1  
11 Relay Team   Resurrection 1:02.78 2  
12 Relay Team   Pauline Johnson 1:03.39 2  
13 Relay Team   Galt CVI 1:06.42 1  
-- Relay Team   Cameron Heights DQ 1  
-- Relay Team   Centre Dufferin DQ 1  
 
Womens 4x100m Relay Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   St Mary's - Kitc 50.49 2  
2 Relay Team   Centre Wellingto 52.44 1  
3 Relay Team   Resurrection 53.17 2  
4 Relay Team   Huron Heights - 53.79 1  
5 Relay Team   Cameron Heights 54.34 2  
6 Relay Team   Grand River CI 54.75 2  
7 Relay Team   Ancaster 56.92 2  
8 Relay Team   Resurrection 57.51 1  
9 Relay Team   Centre Dufferin 57.74 2  
10 Relay Team   Orangeville 58.32 1  
11 Relay Team   Bluevale CI 59.32 1  
12 Relay Team   Centre Dufferin 1:00.40 1  
13 Relay Team   Westside Seconda 1:01.70 1  
14 Relay Team   St Benedict - Ca 1:04.77 2  
-- Relay Team   Centre Wellingto DQ 2  
 
Womens 4x800m Relay Midget Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Bluevale CI 10:22.09 1  
2 Relay Team   Centre Wellingto 11:47.11 1  
3 Relay Team   St Benedict - Ca 11:59.17 1  
4 Relay Team   Norwell 12:09.39 1  
 
Womens 4x800m Relay Open Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   St Mary's - Kitc 10:17.10 1  
2 Relay Team   Centre Wellingto 11:05.69 1  
3 Relay Team   Huron Heights - 11:07.26 1  
4 Relay Team   Ancaster 11:15.97 1  
5 Relay Team   Resurrection 11:19.23 1  
6 Relay Team   Monsignor Doyle 11:19.30 1  
7 Relay Team   Bluevale CI 11:28.75 1  
8 Relay Team   Sir John A MacDo 11:33.48 1  
9 Relay Team   Orangeville 11:35.33 1  
10 Relay Team   St David 12:07.72 1  
11 Relay Team   Centre Dufferin 12:17.93 1  
12 Relay Team   Westside Seconda 12:27.94 1  
13 Relay Team   Bluevale CI 12:41.96 1  
14 Relay Team   Galt CVI 13:04.46 1  
 
Womens Shot Put Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Houghton, Liz   Sir John A MacDo 8.55m(28'0.5) 1  
2 COULIS, IVY   St David 8.11m(26'7.25) 1  
3 Morrison, Rebecca   Erin 8.04m(26'4.5) 1  
4 GRUELICH, SYDNEY   St Mary's - Kitc 8.02m(26'3.75) 1  
5 MORBROOK, DEANNA   Pauline Johnson 7.83m(25'8.25) 1  
6 Ferguson, Emily   Bluevale CI 7.67m(25'1.75) 1  
7 MCCORMICK, RENEE   St Mary's - Kitc 7.10m(23'3.5) 1  
8 ZEBIB, BETHLEHEM   St Mary's - Kitc 6.93m(22'8.75) 1  
9 Ottier, Kia   Erin 6.52m(21'4.5) 1  
10 Zuraski, Kasia   Forest Heights 6.37m(20'10.75) 1  
11 Berlet, Megan   Jacob Hespeler 6.20m(20'4) 1  
12 SROUJI, MAGDELINE   St Mary's - Kitc 6.18m(20'3.25) 1  
13 Vargas, Valeria   St David 6.06m(19'10.5) 1  
14 SUTHERNS, HANNAH   Cameron Heights 6.04m(19'9.75) 1  
15 SIDAHMED, AYA   Forest Heights 5.74m(18'9.75) 1  
16 BAILEY, MADISON   Jacob Hespeler 5.48m(17'11.75) 1  
17 WALJI, ALYNA   Forest Heights 5.30m(17'4.5) 1  
18 Akbary, Nadia   Cameron Heights 5.15m(16'10.75) 1  
19 Ryan, Sara   Huron Heights - 4.72m(15'5.75) 1  
20 Samson, Stephanie   Huron Heights - 4.00m(13'1.25) 1  
 
Womens Shot Put Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Katerberg, Nicole   Listowel 7.62m(25'0) 1  
2 Ridgwell, Kyra   Erin 7.58m(24'10.25) 1  
3 Simons, Jaime   St David 7.55m(24'9) 1  
4 Chiasson, Katie   Galt CVI 7.35m(24'1.25) 1  
5 Woods, Darcy   Cameron Heights 6.96m(22'10) 1  
6 Ridley, Tori   Erin 6.79m(22'3.25) 1  
7 Blittersuyk, Adrianna   Pauline Johnson 6.00m(19'8) 1  
8 Nicol, Tatjana   St Mary's - Kitc 5.79m(18'11.75) 1  
9 Baker, Caitlyn   St David 5.05m(16'6.75) 1  
-- Park, Yerie   Preston Secondar FOUL(--) 1  
 
Womens Shot Put Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 VAN DAMME, JILL   Bluevale CI 11.66m(38'3) 1  
2 Shaw, Claire   Centre Dufferin 8.96m(29'4.75) 1  
3 WOODS, MANDY   Forest Heights 8.95m(29'4.25) 1  
4 Ross, Nikki   Cameron Heights 8.78m(28'9.5) 1  
5 Jefferson, Paige   Norwell 7.97m(26'1.75) 1  
6 ELMHIRST, MEGAN   Jacob Hespeler 7.67m(25'1.75) 1  
7 KING, SYDNEY   Glenview Park 7.48m(24'6.25) 1  
8 LAST, DJ   Preston Secondar 7.43m(24'4.5) 1  
9 Davenport, Stefanie   Orangeville 7.38m(24'2.5) 1  
10 Hopkins, Shelby   Wellington Heigh 6.61m(21'8) 1  
11 WAGNER, STEPHANIE   Bluevale CI 6.55m(21'5.75) 1  
12 Matthews, Melissa   Centre Dufferin 6.00m(19'8) 1  
13 PULLEY, CONNIE   Bluevale CI 5.72m(18'9) 1  
14 Edwards, Emily   Centre Dufferin 5.50m(18'0.5) 1  
15 Meade, Meagan   Forest Heights 5.21m(17'1) 1  
 
Womens Javelin Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Morrison, Rebecca   Erin 31.56m(103'6.5) 1  
2 MCCORMICK, RENEE   St Mary's - Kitc 25.23m(82'9.25) 1  
3 HILDEBRAND, ALEX   Elmira 23.66m(77'7.5) 1  
4 Ferguson, Emily   Bluevale CI 22.54m(73'11.25) 1  
5 Clodd, Alex   Orangeville 21.36m(70'0.75) 1  
6 Zuraski, Kasia   Forest Heights 20.23m(66'4.25) 1  
7 MORBROOK, DEANNA   Pauline Johnson 20.15m(66'1.25) 1  
8 BORSI, STEPHANIE   Cameron Heights 20.08m(65'10.5) 1  
9 Ottier, Kia   Erin 18.51m(60'8.5) 1  
10 RUDDICK, KAELAN   Waterloo-Oxford 18.09m(59'4) 1  
11 Berlet, Megan   Jacob Hespeler 15.91m(52'2.25) 1  
12 Munro, Kaelan   St Benedict - Ca 15.56m(51'0.5) 1  
13 Vargas, Valeria   St David 14.75m(48'4.5) 1  
14 Bond, Lauren   Westside Seconda 14.70m(48'2.5) 1  
15 Knispel, Chloe   Resurrection 14.27m(46'9.75) 1  
16 Browne, Keeley   Jacob Hespeler 13.99m(45'10.75) 1  
17 SROUJI, MAGDELINE   St Mary's - Kitc 13.89m(45'6.75) 1  
18 BLANCKE, SADIE   Cameron Heights 11.84m(38'10) 1  
19 Gerner, Eden   Jacob Hespeler 5.90m(19'4.25) 1  
-- MERCURIO, ANGELA   St Mary's - Kitc FOUL(--) 1  
-- ZEBIB, BETHLEHEM   St Mary's - Kitc FOUL(--) 1  
-- Macphail, Cassidy   Centre Dufferin FOUL(--) 1  
-- Vezina, Jennifer   St David FOUL(--) 1  
-- DREHER, ERIKA   Resurrection FOUL(--) 1  
 
Womens Javelin Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Larsson, Anna   Sir John A MacDo 28.97m(95'0.5) 1  
2 Ridgwell, Kyra   Erin 28.26m(92'8.5) 1  
3 Krulicki, Katelyn   Glenview Park 23.47m(77'0) 1  
4 Schott, Marlowe   Elmira 22.91m(75'1.75) 1  
5 Simons, Jaime   St David 18.09m(59'4) 1  
6 Chiasson, Katie   Galt CVI 17.45m(57'3) 1  
7 Prosser, Jessica   Westside Seconda 16.40m(53'9.5) 1  
8 Nicol, Tatjana   St Mary's - Kitc 15.13m(49'7.5) 1  
9 Paradisi, Kylie   St Benedict - Ca 15.11m(49'6.75) 1  
10 Baker, Caitlyn   St David 14.85m(48'8.5) 1  
11 Legue, Jordan   Preston Secondar 14.50m(47'6.75) 1  
12 Katerberg, Nicole   Listowel 14.31m(46'11.25) 1  
13 Lahey, Kierra   St Benedict - Ca 13.99m(45'10.75) 1  
14 Woods, Darcy   Cameron Heights 9.59m(31'5.5) 1  
15 Black, Clarissa   Centre Dufferin 9.53m(31'3) 1  
16 Frezell, Gillian   St Mary's - Kitc 8.76m(28'8.75) 1  
17 Blittersuyk, Adrianna   Pauline Johnson 7.02m(23'0.25) 1  
-- Ridley, Tori   Erin FOUL(--) 1  
-- Gateman, Lizzy   Galt CVI FOUL(--) 1  
 
Womens Javelin Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wilson, Jasmine   Elmira 39.93m(131'0) 1  
2 Hutchings, Breanne   Monsignor Doyle 36.90m(121'0.75) 1  
3 Woolley, Rachel   Waterloo-Oxford 29.21m(95'10) 1  
4 Sawyer, Kailee   Bluevale CI 27.55m(90'4.5) 1  
5 WILSON, BRITTANY   Monsignor Doyle 26.57m(87'2) 1  
6 WRIGHT, MIKAYLA   Monsignor Doyle 23.94m(78'6.5) 1  
7 Kaitting, Holly   Erin 23.56m(77'3.5) 1  
8 LAST, DJ   Preston Secondar 22.51m(73'10) 1  
9 Jefferson, Paige   Norwell 22.35m(73'3.75) 1  
10 Stoddart, Kaitlyn   Centre Dufferin 21.77m(71'5) 1  
11 WAGNER, STEPHANIE   Bluevale CI 20.35m(66'9) 1  
12 Silverthorn, Cassie   Pauline Johnson 20.01m(65'7.75) 1  
13 PHACHANHLA, SANDRA   Resurrection 18.51m(60'8.5) 1  
14 WOODS, MANDY   Forest Heights 16.74m(54'11) 1  
15 Davenport, Stefanie   Orangeville 14.02m(45'11.75) 1  
16 BOEHMER, EMILY   Resurrection 13.58m(44'6.5) 1  
17 ROMERO, KAREN   St Mary's - Kitc 13.15m(43'1.5) 1  
18 PULLEY, CONNIE   Bluevale CI 13.04m(42'9.25) 1  
19 Meade, Meagan   Forest Heights 12.93m(42'5) 1  
20 Cuttress, Kristen   Grand River CI 12.29m(40'3.75) 1  
21 Kern, Joy   Waterloo-Oxford 12.10m(39'8.25) 1  
22 Edwards, Emily   Centre Dufferin 10.39m(34'1) 1  
23 Anwar, Sara   Grand River CI 9.66m(31'8.25) 1  
24 CASSEL, NICOLE   Grand River CI 9.20m(30'2) 1  
 
Womens High Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Katerberg, Erin   Listowel 1.60m(5'2.75) 1  
2 Piroutz, Natasha   Erin 1.40m(4'7) 1  
3 Schiedel, Alyssa   Cameron Heights 1.40m(4'7) 1  
3 MCCORMICK, RENEE   St Mary's - Kitc 1.40m(4'7) 1  
5 Hofstee, Kirstin   Woodland Christi 1.35m(4'5) 1  
5 Macphail, Cassidy   Centre Dufferin 1.35m(4'5) 1  
7 Gergely, Rachael   Paris 1.30m(4'3) 1  
7 Starr, Kimberly   Centre Dufferin 1.30m(4'3) 1  
7 Manser, Myla   Centre Wellingto 1.30m(4'3) 1  
7 VENEMA, AERIN   Sir John A MacDo 1.30m(4'3) 1  
7 Hufnagel, Aisha   Galt CVI 1.30m(4'3) 1  
7 Matthews, Chloe   Centre Dufferin 1.30m(4'3) 1  
13 Gatsak, Tanya   Sir John A MacDo 1.25m(4'1) 1  
13 Black, Clarissa   Centre Dufferin 1.25m(4'1) 1  
13 Cui, Jessie   Sir John A MacDo 1.25m(4'1) 1  
16 Horne, Chloe   Centre Dufferin 1.20m(3'11) 1  
-- Frezell, Gillian   St Mary's - Kitc --(--) 1  
-- Priestman, Jasmine   Centre Dufferin --(--) 1  
-- Ricci, Adrianna   Centre Dufferin --(--) 1  
 
Womens High Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Authier, Jess   Sir John A MacDo 1.63m(5'4) 1  
2 Stapleton, Melissa   Centre Dufferin 1.58m(5'2) 1  
3 Janke, Avrya   Kitchener-Waterl 1.55m(5'1) 1  
4 Boudreau, Brooke   Cameron Heights 1.45m(4'9) 1  
5 Matthews, Melissa   Centre Dufferin 1.30m(4'3) 1  
 
Womens Long Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 MERCURIO, ANGELA   St Mary's - Kitc 5.09m(16'8.25) nwi 1  
2 MCLEAN, MICAELA   Huron Heights - 4.91m(16'1.25) nwi 1  
3 BRUGGER, COURTNEY   Jacob Hespeler 4.67m(15'3.75) nwi 1  
4 COULIS, IVY   St David 4.45m(14'7) nwi 1  
5 Weber, Madeline   Elmira 4.38m(14'4.25) nwi 1  
6 AMORIM, BARBARA   St Mary's - Kitc 4.28m(14'0.5) nwi 1  
7 DRAGOMIR, DELIA   Cameron Heights 4.27m(14'0) nwi 1  
8 OGILVIE, LESLIE   Grand River CI 4.25m(13'11.25) nwi 1  
9 ADLYS, AMANDA   Resurrection 4.24m(13'10.75) nwi 1  
10 West, Stephanie   Orangeville 4.20m(13'9.25) nwi 1  
11 MACDONALD, MELISSA   Resurrection 4.11m(13'5.75) nwi 1  
12 MCCORMICK, RENEE   St Mary's - Kitc 4.10m(13'5.25) nwi 1  
13 DEVJI, ALEEFA   Cameron Heights 4.00m(13'1.25) nwi 1  
14 Kropf, Erika   Waterloo-Oxford 3.96m(12'11.75) nwi 1  
15 Laepple, Elisabeth   Waterloo-Oxford 3.93m(12'10.5) nwi 1  
16 FRENCH, HAYLEY   Sir John A MacDo 3.90m(12'9.5) nwi 1  
17 Gatsak, Tanya   Sir John A MacDo 3.85m(12'7.5) nwi 1  
18 Hutchings, Amanda   Monsignor Doyle 3.80m(12'5.5) nwi 1  
19 Panesar, Tarandeep   Cameron Heights 3.73m(12'2.75) nwi 1  
20 BOYD, ALICIA   Monsignor Doyle 3.70m(12'1.5) nwi 1  
21 Cassandra, Gebotys   Waterloo-Oxford 3.61m(11'10) nwi 1  
22 Godwinska, Natalia   Cameron Heights 3.45m(11'3.75) nwi 1  
23 Yam, Carrie   Cameron Heights 3.43m(11'3) nwi 1  
24 CHANTHALYMA, KATHRYN   Cameron Heights 3.35m(10'11.75) nwi 1  
25 Poleyko, Ellis   Orangeville 3.25m(10'7.75) nwi 1  
26 ELLIOT, SHANNON   Cameron Heights 3.22m(10'6.75) nwi 1  
27 Lewis, Sierra   Pauline Johnson 3.00m(9'10) nwi 1  
28 KOLAPAK, ALLY   Cameron Heights 2.95m(9'8) nwi 1  
29 Guse, Katie   St Benedict - Ca 2.50m(8'2.25) nwi 1  
-- Browne, Keeley   Jacob Hespeler FOUL(--) nwi 1  
-- FOSTER, HUNTER   Resurrection FOUL(--) nwi 1  
-- CHALMERS, SAMANTHA   St Benedict - Ca FOUL(--) nwi 1  
-- Bruce, Sammy   St David FOUL(--) nwi 1  
-- ZEBIB, BETHLEHEM   St Mary's - Kitc FOUL(--) nwi 1  
-- FREY, JULIA   Huron Heights - FOUL(--) nwi 1  
-- AMORIM, KATHY   St Mary's - Kitc FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Long Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Chin, Kiana   Huron Heights - 4.31m(14'1.5) nwi 1  
2 Xing, Zena   Cameron Heights 4.29m(14'0.75) nwi 1  
3 Hofstee, Kirstin   Woodland Christi 4.20m(13'9.25) nwi 1  
3 Larsson, Anna   Sir John A MacDo 4.20m(13'9.25) nwi 1  
5 Starr, Kimberly   Centre Dufferin 4.07m(13'4) nwi 1  
6 Wright, Courtney   Jacob Hespeler 4.03m(13'2.5) nwi 1  
7 Gallant, Courtney   Monsignor Doyle 3.97m(13'0.25) nwi 1  
8 Jones, Tiffany   Preston Secondar 3.95m(12'11.5) nwi 1  
9 Whale, Hannah   Norwell 3.90m(12'9.5) nwi 1  
10 Nguyen, Selina   Centre Wellingto 3.86m(12'7.75) nwi 1  
11 Lowe, Jessica   Galt CVI 3.76m(12'4) nwi 1  
12 Hufnagel, Aisha   Galt CVI 3.74m(12'3) nwi 1  
13 Leusink, Kayla   St Benedict - Ca 3.71m(12'2) nwi 1  
13 Handy, Sydney   St Benedict - Ca 3.71m(12'2) nwi 1  
15 Johnson, Kortney   Norwell 3.70m(12'1.5) nwi 1  
16 Willard, Ashley   Centre Wellingto 3.60m(11'9.5) nwi 1  
17 Cooper, Emily   Monsignor Doyle 3.56m(11'8) nwi 1  
18 Snyder, Rosalind   St Benedict - Ca 3.51m(11'6) nwi 1  
19 Cavanagh, Natalie   Elmira 3.26m(10'8.25) nwi 1  
20 Duncan, Bella   Elmira 3.22m(10'6.75) nwi 1  
21 Gergely, Rachael   Paris 3.15m(10'4) nwi 1  
22 Thepsouvanh, Monica   St Benedict - Ca 3.07m(10'0.75) nwi 1  
23 Patel, Kruti   Pauline Johnson 2.93m(9'7.25) nwi 1  
24 Johnson, Hannah   Monsignor Doyle 2.91m(9'6.5) nwi 1  
25 Ricci, Adrianna   Centre Dufferin 2.85m(9'4) nwi 1  
26 Hollis, Cyann   Centre Wellingto 2.79m(9'1.75) nwi 1  
27 Matthews, Chloe   Centre Dufferin 2.78m(9'1.25) nwi 1  
28 Brown, Jessica   Pauline Johnson 2.64m(8'7.75) nwi 1  
29 Palermo, Sarah   St Benedict - Ca 2.42m(7'11.25) nwi 1  
30 McFee, Ashley   Forest Heights 2.28m(7'5.75) nwi 1  
31 Burkholder, Elaine   Galt CVI 2.19m(7'2) nwi 1  
32 Steffan, Margaret   St Mary's - Kitc 2.09m(6'10.25) nwi 1  
-- Bruce, Sammy   St David FOUL(--) nwi 1  
-- Sharman, Allison   Grand River CI FOUL(--) nwi 1  
-- Laviolette, Caitlyn   St Benedict - Ca FOUL(--) nwi 1  
-- Park, Yerie   Preston Secondar FOUL(--) nwi 1  
-- Filopovic, Alyssa   St Benedict - Ca FOUL(--) nwi 1  
-- Grosso, Isabela   St Mary's - Kitc FOUL(--) nwi 1  
-- Carey, Darcy   St Mary's - Kitc FOUL(--) nwi 1  
-- Sipa, Phoebe   Galt CVI FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Long Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Higgins, Emma   Resurrection 4.90m(16'0.75) nwi 1  
2 DE LOS SANTOS, LEAH   Cameron Heights 4.84m(15'10.5) nwi 1  
3 Gunsch, Danielle   Huron Heights - 4.69m(15'4.5) nwi 1  
3 Harley, Courtney   Southwood 4.69m(15'4.5) nwi 1  
5 Dailey, Madeline   Pauline Johnson 4.61m(15'1.5) nwi 1  
6 Authier, Jess   Sir John A MacDo 4.31m(14'1.5) nwi 1  
7 HESS, HAYLEY   Sir John A MacDo 4.28m(14'0.5) nwi 1  
8 GLAZIER, TAYA   Centre Dufferin 3.95m(12'11.5) nwi 1  
8 Stoddart, Kaitlyn   Centre Dufferin 3.95m(12'11.5) nwi 1  
10 Burns, Anna   Wellington Heigh 3.81m(12'6) nwi 1  
11 Worrell-Rogers, Michaell   St Benedict - Ca 3.76m(12'4) nwi 1  
12 Hannan, Brittany   Erin 3.59m(11'9.25) nwi 1  
13 Prince, Keren   Bluevale CI 3.57m(11'8.5) nwi 1  
14 Crandall, Devin   Centre Dufferin 3.56m(11'8) nwi 1  
15 ELMHIRST, MEGAN   Jacob Hespeler 3.54m(11'7.25) nwi 1  
16 Pratt, Danielle   Resurrection 3.42m(11'2.5) nwi 1  
16 Niranga, Larrissa   St Mary's - Kitc 3.42m(11'2.5) nwi 1  
18 Shaw, Claire   Centre Dufferin 3.41m(11'2.25) nwi 1  
19 Le, Mary   St Benedict - Ca 3.26m(10'8.25) nwi 1  
20 TULLOCH, KHADEJAH   Resurrection 3.17m(10'4.75) nwi 1  
21 connors, Maddison   Wellington Heigh 3.15m(10'4) nwi 1  
22 TESIC, SANJA   Sir John A MacDo 3.14m(10'3.5) nwi 1  
23 SAGE, SAMANTHA   Glenview Park 3.07m(10'0.75) nwi 1  
-- STEADMAN, NICOLE   Resurrection FOUL(--) nwi 1  
-- Cerna, Gabriella   St Mary's - Kitc FOUL(--) nwi 1  
-- Agor, Danica   Resurrection FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Larsson, Anna   Sir John A MacDo 2.70m(8'10.25) 1  
2 Efremenko, Bella   Cameron Heights 1.90m(6'2.75) 1  
3 VENEMA, AERIN   Sir John A MacDo 1.70m(5'6.75) 1  
3 Braithwaite, Diamond   Cameron Heights 1.70m(5'6.75) 1  
3 RUTHERFORD, LISA   Sir John A MacDo 1.70m(5'6.75) 1  
6 Berlet, Megan   Jacob Hespeler 1.50m(4'11) 1  
6 Browne, Keeley   Jacob Hespeler 1.50m(4'11) 1  
8 Cui, Jessie   Sir John A MacDo 1.50m(4'11) 1  
9 MCKENNA, LAUREN   Sir John A MacDo 1.30m(4'3) 1  
9 KOLAPAK, ALLY   Cameron Heights 1.30m(4'3) 1  
-- Pecsi, Jessica   Resurrection NH(--) 1  
 
Womens Pole Vault Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 ANDERSON, KATE   Sir John A MacDo 1.90m(6'2.75) 1  
2 Authier, Jess   Sir John A MacDo 1.90m(6'2.75) 1  
3 Scanling, Tracey   Sir John A MacDo 1.70m(5'6.75) 1  
4 SHEPHERD, SARAH   Sir John A MacDo 1.70m(5'6.75) 1  
4 CORRIGAN, LINDSAY   Sir John A MacDo 1.70m(5'6.75) 1  
6 WIEDERMAN, MEAGAN   Cameron Heights 1.50m(4'11) 1  
7 CLARKE, MELISSA   Cameron Heights 1.50m(4'11) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 

Post to:  
Post as: 
History for RunnerSpace.com/HighSchool
YearVideosNewsPhotosBlogs
2014 3354 9376 3467 8
2013 5923 11107 9910 7
2012 3653 6559 12968 1
2011 1240 1320 2430 8
2010 1753 1131 1462 3
2009 575 684 1683 36
2008 65 151 101 51
2007 1 17    
2006   12    
2005   8    
2004   9    
2003 32 8    
2002   8    
2001 209 9    
2000 533 13    
1999   2    
1994 1      
1991 1      
1984 1      
1983 1      
1982 1      
1972 1      
1971 1      
1970 1      
1969 1      
1965 1      
1962 1      
1954 1      
Hashtags: #track-wars #wcssaa