Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

AK (0)
AZ (0)
CT (0)
DE (0)
DC (0)
FL (0)
GA (0)
HI (0)
KY (0)
ME (0)
MD (0)
MS (0)
NV (0)
NH (0)
NM (0)
NC (0)
ND (0)
OK (0)
RI (0)
SC (0)
SD (0)
TN (0)
VT (0)
VA (0)
WA (0)
WV (0)
WY (0)
All (6559)
 

News

 

2012 Results - California CIF SJS Division 1 Championships - Sac-Joaquin Section

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on May 20 2012, 12:59 AM

Website:Click here

Results by: Red Cap Timing

Licensed to Red Cap Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/16/2012 11:05 PM
       CIF Sac-Joaquin Section Track and Field - 5/16/2012 to 5/18/2012        
                        Division 1 - Trials and Finals                         
                             Elk Grove High School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 40.94  1999        Vallejo, Vallejo                            
  Division I: # 41.72  2010        Jesuit, Jesuit                              
                       K Brown, J Wallace, L Pilorin, R Frasier          
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jesuit/DRL/1/SJ  'A'                                  42.59Q  3 
     1) Alkebulan, Kaba 11              2) Mitsch, Austin 11              
     3) Westmoreland, Zane 12           4) Pilorin, Loren 12              
  2 Stagg/TCAL/1/SJ  'A'                                  42.78Q  1 
     1) Boyd, Maurice 12                2) Wood, Ryan 12                  
     3) Wood, Brian 12                  4) Manning, Treyvon 12            
  3 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                               42.86Q  4 
     1) Bohamera, Nicholas 11           2) Bloodworth, Brandon 11         
     3) Martinez III, Armando 11        4) Evans, Ali 9                   
  4 Grace Davis/MMC/1/SJ  'A'                             43.30Q  2 
     1) Conde, Allen 12                 2) Ogbeide, Osaretin 12           
     3) Millan, David 12                4) Buzick, Michael 12             
  5 Vacaville/MEL/1/SJ  'A'                               42.75q  3 
     1) Mason, Melvin 12                2) Edokpayi, Ime 12               
     3) Paulin, Jared 11                4) Mewborn, Daniel 10             
  6 Bear Creek/SJAA/1/SJ  'A'                             42.93q  4 
     1) Dobbins, Khari 12               2) Turner, Travis 12              
     3) Williams, Deshan 11             4) Lee, Dwayne 11                 
  7 Oak Ridge/DRL/1/SJ  'A'                               43.38q  1 
     1) Mueller, Shay 12                2) Youngberg, Zach 11             
     3) Williams, Bryce 10              4) Sipes, Jacob 10                
  8 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                             43.41q  1 
     1) Norman, Javonte 9               2) Ratliff, Jaelin 10             
     3) Mason, Corey 12                 4) Christopherson, Jamie 12       
  9 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                          43.61   4  43.604
     1) Basa, Brandon 10                2) Tutuwan, Eric 12               
     3) Ramseur, C'Maje 11              4) Powell, Sterling 11            
 10 Turlock/CCC/1/SJ  'A'                                 43.61   2  43.605
     1) Hyer, Ty 11                     2) Hogan, Jevon 10                
     3) Lombrana, Niko 12               4) Nicolai, Alec 12               
 11 Lincoln-S/SJAA/1/SJ  'A'                              43.65   2 
     1) Williams, Todd 12               2) Moaning, Johansen 10           
     3) Greenley, Zack 11               4) Davis, Justin 11               
 12 Franklin-EG/DVC/1/SJ  'A'                             43.67   2 
     1) Sanders, Damien 11              2) Lampley, Trevon 11             
     3) Green, Marcus 11                4) Harris, Kyran 11               
 13 Downey/MMC/1/SJ  'A'                                  43.75   1 
     1) Kreifels, John 11               2) Cummins, Ty 12                 
     3) Lowe, Caleb 12                  4) Harris, Herman 11              
 14 Davis/DVC/1/SJ  'A'                                   43.90   3 
     1) Ramalingam, Jordan 12           2) Leverrier, Lee 11              
     3) Chong, Alex 12                  4) Austin, Matthew 12             
 15 Merced/CCC/1/SJ  'A'                                  43.92   3 
     1) Montanez, Johnny 11             2) Yaley, Brendan 11              
     3) Toney, Trenton 11               4) Wilkinson, Kwane 10            
 16 Buhach Colony/CCC/1/SJ  'A'                           44.13   2 
     1) Batther, Jesse 12               2) Jefferson, Chandler 11         
     3) Levesque, Quintin 10            4) Davis, Tyler 12                
 17 McNair/TCAL/1/SJ  'A'                                 44.20   1 
     1) Stark, Jonathan 11              2) Kargbo, George 11              
     3) Coleman, Carl 11                4) Carolino, Judson 11            
 18 Vintage/MEL/1/SJ  'A'                                 44.27   4 
     1) Beck, Brandon 11                2) Carlile, Andrew 11             
     3) Calderon, Jonny 11              4) Reis, Gabe -                   
 19 Golden Valley/CCC/1/SJ  'A'                           44.35   3 
     1) De Conto, Vincent 10            2) Fernandez, Justin 12           
     3) Pust, Ryan 10                   4) De La Torre, Juan 12           
 20 Enochs/MMC/1/SJ  'A'                                  44.75   2  44.745
     1) Butler, Brandon 12              2) Sookhoo, Devon 10              
     3) Chambers, Justice 12            4) Daniels, Stephan 12            
 21 Franklin-S/SJAA/1/SJ  'A'                             44.75   3  44.746
     1) Gaines, Isaiah 11               2) Ruiz, Fabian 11                
     3) Valverde, D'Andre 11            4) Bowen, Ryan 12                 
 22 Edison/TCAL/1/SJ  'A'                                 44.82   1 
     1) Jones, Brian 12                 2) Knight, Kermit 12              
     3) Tisdale, Anthony 10             4) Lott, Troy 12                  
 23 Gregori/MMC/1/SJ  'A'                                 44.97   3 
     1) Barker, Jesse 11                2) Gentry, Bobby 11               
     3) Stowers, Garrett 11             4) Wash, Dominik 11               
 24 Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                               45.15   4 
     1) Hubbard, Raemond 12             2) Brown, Isaiah 12               
     3) Rankin, Micah 11                4) Brooks, Vernon 11              
 25 Lodi/SJAA/1/SJ  'A'                                   45.45   4 
     1) Silva, Andres 12                2) Shah, Maalik 11                
     3) Peckham, Robby 12               4) Cranston, Scotty 11            
 26 Tokay/TCAL/1/SJ  'A'                                  45.91   3 
     1) Dart, Travis 10                 2) Schreiner, Bryson 11           
     3) Sublaban, Ahmed 11              4) Hadnot, Steve 12               
 27 Pleasant Grove/DRL/1/SJ  'A'                          45.98   4 
     1) Ringgold, Marcus 10             2) Black, Charles 10              
     3) McEvoy, Brandon 11              4) Gonzales, Korey 9              
 28 Armijo/MEL/1/SJ  'A'                                  46.50   2 
     1) Champion-Benjamin, Martin 9     2) Brown, Jeffrie 10              
     3) Gacosta, Jairon 11              4) Mojica, Arturo 11              
 -- Modesto/MMC/1/SJ  'A'                                   DNF   1 
     1) Adorno, Eric 12                 2) Wright, Deshon 12              
     3) Stavrioundakis, Strat 12        4) Collins, Lovel 10              
 
Event 2  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 45.78  2005        West, West                                  
  Division I: # 47.08  2005        West, West                                  
  Division I: # 47.08  2007        Franklin-EG, Franklin-EG                    
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                          47.83Q  1 
     1) Levy, Ciara 10                  2) Love, A'Jah 12                 
     3) Schuhmeier, Phoenisha 12        4) Higgwe, Esther 12              
  2 Buhach Colony/CCC/1/SJ  'A'                           48.51Q  4 
     1) Coward, Barbara 9               2) Coward, Brandy 9               
     3) Eastman, Tenisha 12             4) Mitchell, Emoni 11             
  3 Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                               48.73Q  2 
     1) Roan, Dominique 12              2) Pugh, Daje 12                  
     3) Stanford, Ashley 12             4) Robinson, Alysia 10            
  4 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                             48.82Q  3 
     1) Green, Keilani 9                2) Williams, Schantel 9           
     3) Cox, Talia 10                   4) Umpierre, Jada 11              
  5 Johansen/MMC/1/SJ  'A'                                48.76q  1 
     1) Bogan, Zakiyyah 9               2) Crittenden, Naya 11            
     3) Smith, Jordan 12                4) Davison, Jocelyn 12            
  6 McNair/TCAL/1/SJ  'A'                                 49.18q  3 
     1) Brown, Antoinetta 12            2) Coleman, Mandy 10              
     3) Rhone, Briana 12                4) Mobley, Bykema 10              
  7 Edison/TCAL/1/SJ  'A'                                 49.22q  2 
     1) Johnson, Raivyn 10              2) Zackery, Ebony 10              
     3) Robinson, Ronika 11             4) Wilson, Cicelya 11             
  8 Stagg/TCAL/1/SJ  'A'                                  49.26q  4 
     1) Garner, Jackie 10               2) Williams, Ciona 12             
     3) Small, Armani 9                 4) Wilson, Angelique 12           
  9 Lincoln-S/SJAA/1/SJ  'A'                              49.66   1 
     1) Johnson, Rashai 12              2) Chatman, Brittney 11           
     3) Holguin, Mariela 12             4) Menton, Brittany 10            
 10 Merced/CCC/1/SJ  'A'                                  49.88   4  49.874
     1) Wilkinson, Aaliyah 9            2) Barnes, Jerryca 10             
     3) Brown, Taylor 10                4) Beecham, Timani 11             
 11 Sheldon/DRL/1/SJ  'A'                                 49.88   3  49.879
     1) Williamson, Sabrina 12          2) Corrigan, Kassandra 12         
     3) Brown, I'Yanna 10               4) Mullen, Breanna 10             
 12 Merrill West/TCAL/1/SJ  'A'                           49.98   1 
     1) Flowers, Summer 12              2) Shavers, Maliyah 11            
     3) Southards, Margaret 11          4) Grady, Megan 11                
 13 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                               50.00   4 
     1) Giao, Jenny 10                  2) Meyers, Monica 9               
     3) Leisure, Tierra 10              4) Smith, Jazmine 10              
 14 Davis/DVC/1/SJ  'A'                                   50.17   2 
     1) Stephens, Rose 11               2) Sumner, Han-ah 10              
     3) Eaton, Ellie 11                 4) Gary, Bailey 11                
 15 St. Francis/DRL/1/SJ  'A'                             50.19   2 
     1) Adams, Brittany 10              2) Wilson, Camille 10             
     3) Hughes, Haley 12                4) Hunter, Sydney 9               
 16 Pitman/CCC/1/SJ  'A'                                  50.42   2 
     1) Gonzales, Allysa 10             2) Littlefield, Claire 10         
     3) Derr, Kelsee 11                 4) Cariaso, Lauren 9              
 17 Franklin-S/SJAA/1/SJ  'A'                             50.43   3 
     1) Thompson, Elizabeth 10          2) Miles, J'Liyah 9               
     3) Richards, Catherine 12          4) Bracey, Simone 12              
 18 Atwater/CCC/1/SJ  'A'                                 51.61   1 
     1) Bautista, Alexis 10             2) Sanchez, Brenda 11             
     3) Cathey, Hannah 12               4) Bernatz, Courtney 11           
 19 Pleasant Grove/DRL/1/SJ  'A'                          51.85   3 
     1) Thomas, Imani 10                2) Archuleta, Ane' 10             
     3) Feusi, Justince 10              4) Brown, Bailey 10               
 20 Bear Creek/SJAA/1/SJ  'A'                             52.73   3 
     1) Alcantara, Alexandria 10        2) Priest, Skyler 10              
     3) Sylvester, Bre 10               4) Menil, Clarissa 10             
 21 Downey/MMC/1/SJ  'A'                                  52.87   2 
     1) Finch, Maddy 12                 2) Martin, Dejanee 10             
     3) Hernandez, Jennifer 12          4) Fenton, Tyler 11               
 22 Gregori/MMC/1/SJ  'A'                                 53.16   1 
     1) Buford-Roland, Akia 10          2) Patterson, Grace 10            
     3) Wyrsch, Michala 10              4) Rhodeman, Ryann 11             
 23 Armijo/MEL/1/SJ  'A'                                  53.49   2 
     1) Nathan-Funk, Gabriella 10       2) Holt, Tyra 10                  
     3) Armstrong Land, Monique 9       4) Williams, Dajanae 9            
 24 Enochs/MMC/1/SJ  'A'                                  53.89   4 
     1) DeVito, Christiana 10           2) Divis, Andi 11                 
     3) Lopes, Courtney 11              4) Goynes, Erica 12               
 25 Vintage/MEL/1/SJ  'A'                                 55.13   2 
     1) Lopez, Angelique 11             2) Mills, Mackenzie 11            
     3) Murphy, Marissa 11              4) Sieger, Melissa 12             
 26 Lodi/SJAA/1/SJ  'A'                                   55.60   3 
     1) Arlin, Madison 11               2) Schwabauer, Arianna 10         
     3) Martin, Megan 11                4) VanDiemen, Brianna 12          
 -- Oak Ridge/DRL/1/SJ  'A'                                  FS   4 
     1) Kelsey, Michaela 11             2) Davenport, Alexis 11           
     3) Pears, Jasmine 11               4) Trumbull, Shannon 12           
 -- Franklin-EG/DVC/1/SJ  'A'                                DQ   3  Zone violation 3
     1) Winters, Desiree 11             2) Dike, Chinyere 9               
     3) Ezimora, Ifunanya 9             4) O'Neal, Jorden 9               
 
Event 5  Boys 110 Meter Hurdles
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 13.86  1999        Rico Hatter, Vallejo                        
  Division I: # 14.14  2009        Kyler Martin, Vacaville                     
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Lindsey, Andre            11 Stagg/TCAL/1             15.17Q  1.3  2 
  2 Bland, Keane              12 Johansen/MMC/1           15.20Q -0.4  1 
  3 Stavrioundakis, Strat     12 Modesto/MMC/1            15.22Q -1.4  3 
  4 Boyd, Maurice             12 Stagg/TCAL/1             15.29Q  0.8  4 
  5 Turner, Travis            12 Bear Creek/SJAA/         15.32q  1.3  2 
  6 Legge, Jacob              11 Ponderosa/DRL/1          15.40q -0.4  1 
  7 Pust, Steven              12 Golden Valley/SJ         15.43q -1.4  3 
  8 Hoofard, Dallas           11 Atwater/CCC/1            15.45q  1.3  2 
  9 Easter, Alonzo            11 Lincoln-S/SJAA/1         15.51  -1.4  3 
 10 Edokpayi, Ime             12 Vacaville/MEL/1          15.59  -0.4  1 
 11 Alkebulan, Kaba           11 Jesuit/DRL/1             15.62   0.8  4 
 12 Espirtu, Ernest           11 Bear Creek/SJAA/         15.76   0.8  4 
 13 Youngberg, Zach           11 Oak Ridge/DRL/1          16.00  -0.4  1 
 14 Ito, Chris                11 Franklin-EG/DVC/         16.02  -1.4  3 
 15 Anderson, Colin           11 Lodi/SJAA/1              16.23   0.8  4 
 16 Coleman, Trevor           11 Atwater/CCC/1            16.53  -1.4  3 
 17 Terrazas, Juan            12 Merced/CCC/1             16.56   0.8  4 
 18 Llamas, Alejandro         10 Tokay/TCAL/1             16.75   1.3  2 
 19 Carter, Chris             11 Pleasant Grove/D         16.81   1.3  2 
 20 Whitfield, Raja           12 Sheldon/DRL/1            16.84  -0.4  1 
 21 Walker, Mykal              9 Vacaville/MEL/1          16.93   1.3  2 
 22 Trapp, Isaiah             11 Mont Trail/DVC/1         17.16   0.8  4 
 23 Thompson, Wesley          10 St. Mary's/TCAL/         17.41  -1.4  3 
 24 Naran, Bayar              12 Wood/MEL/1               17.58   0.8  4 
 25 Clay, Kenyan              11 Vacaville/MEL/1          17.71  -0.4  1  17.702
 26 Hekking, Chad              9 Vacaville/MEL/1          17.71   1.3  2  17.704
 27 Nguyen, Kevin             12 St. Mary's/TCAL/         17.87  -0.4  1 
 28 Chidume, Chibundum        11 Modesto/MMC/1            18.26  -1.4  3 
 29 DuPratt, William          12 Davis/DVC/1              18.95   0.8  4 
 30 Charles, Marcus           12 Davis/DVC/1              19.89  -1.4  3 
 31 Sepulveda, Ivan           11 Gregori/MMC/1            20.76   1.3  2 
 
Event 6  Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 13.90  2011        Daje Pugh, Fairfield                        
  Division I: # 14.33  2008        Tenise Brewer, Florin                       
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Pugh, Daje                12 Fairfield/MEL/1        # 14.03Q -0.9  1 
  2 Cook, Daria               10 Vacaville/MEL/1        # 14.18Q -1.6  2 
  3 Perry, Pattriana          10 Vacaville/MEL/1        # 14.22Q  0.9  4 
  4 Trumbull, Shannon         12 Oak Ridge/DRL/1          14.95Q +0.0  3 
  5 Levy, Ciara               10 Mont Trail/DVC/1         14.66q  0.9  4 
  6 Vance, Nia                 9 Vacaville/MEL/1          15.13q +0.0  3 
  7 Taylor, Shea              12 Grace Davis/MMC/         15.25q -1.6  2 
  8 Derr, Kelsee              11 Pitman/CCC/1             15.73q -0.9  1 
  9 Green, Keilani             9 St. Mary's/TCAL/         15.88  -0.9  1 
 10 Westerterp, Katie         12 Lodi/SJAA/1              16.03  +0.0  3 
 11 Pettingill, Katie         12 Folsom/DRL/1             16.19  -1.6  2 
 12 Bernatz, Courtney         11 Atwater/CCC/1            16.38  -1.6  2 
 13 Stephens, Rose            11 Davis/DVC/1              16.49   0.9  4 
 14 Southards, Margaret       11 Merrill West/TCA         16.57  -0.9  1 
 15 Chatman, Brittney         11 Lincoln-S/SJAA/1         16.61  -0.9  1 
 16 Patino, Mallory           11 Turlock/CCC/1            16.62  +0.0  3 
 17 Earl, Mariah              11 Vacaville/MEL/1          16.66  +0.0  3 
 18 Alexander, Misty          10 Turlock/CCC/1            16.97  -1.6  2 
 19 Tenney, Janae             12 Ponderosa/DRL/1          17.31  +0.0  3 
 20 Rodgers, Danielle         11 St. Mary's/TCAL/         17.33   0.9  4 
 21 McFall, Rachel            11 Beyer/MMC/1              17.39  -0.9  1 
 22 Hepworth, Grace            9 Pleasant Grove/D         17.44  -1.6  2 
 23 Buchanan, Carlie           9 Lodi/SJAA/1              17.59   0.9  4 
 24 Giordani, Celeste         11 Lincoln-S/SJAA/1         17.60  -1.6  2 
 25 Nielsen, Courtney         11 Gregori/MMC/1            17.71  -0.9  1  17.710
 25 Sherman, Amanda           11 Franklin-EG/DVC/         17.71  +0.0  3  17.710
 27 Dumlao, Marissa           12 St. Francis/DRL/         17.81  -0.9  1 
 28 Hedund, Heather           12 Beyer/MMC/1              18.38  -1.6  2 
 29 Park, Anna                 9 Davis/DVC/1              18.61  +0.0  3 
 30 Watson, Joy               11 St. Mary's/TCAL/         19.01   0.9  4 
 -- Mobley, Bykema            10 McNair/TCAL/1               FS   0.9  4 
 
Event 7  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 46.53  1997        Eddie Levine, Golden Valley                 
  Division I: # 47.95  2011        Romon Bridge, Edison                        
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Mason, Corey              12 St. Mary's/TCAL/         49.05Q  2  49.041
  2 Dobbins, Khari            12 Bear Creek/SJAA/         49.05Q  1  49.045
  3 Roberds, Alex             11 Ponderosa/DRL/1          49.06Q  3 
  4 Kaye, Eddie               11 Merrill West/TCA         49.85Q  4 
  5 Martinez III, Armando     11 Elk Grove/DVC/1          49.80q  3 
  6 Manning, Treyvon          12 Stagg/TCAL/1             49.86q  1  49.858
  7 Adorno, Eric              12 Modesto/MMC/1            49.86q  2  49.860
  8 Gaines, Isaiah            11 Franklin-S/SJAA/         49.91q  2 
  9 Bowen, Ryan               12 Franklin-S/SJAA/         50.46   3 
 10 Vargas, Ramon             11 Atwater/CCC/1            50.55   4 
 11 Sipes, Jacob              10 Oak Ridge/DRL/1          50.56   2 
 12 Stone, Cameron             9 Sheldon/DRL/1            50.98   1  50.972
 13 Montanez, Johnny          11 Merced/CCC/1             50.98   4  50.977
 14 Mewborn, Daniel           10 Vacaville/MEL/1          51.05   2 
 15 Tutuwan, Eric             12 Mont Trail/DVC/1         51.43   2 
 16 Huynh, Adam               11 Mont Trail/DVC/1         51.46   1 
 17 Tatum, James              11 Merced/CCC/1             51.55   1 
 18 Edwards, Steven           10 Sheldon/DRL/1            52.49   4 
 19 Westmoreland, Zane        12 Jesuit/DRL/1             52.79   4 
 20 Ward, Demetrious           9 Vacaville/MEL/1          52.94   1 
 21 Croft, Blake               9 Davis/DVC/1              52.99   3 
 22 Jackson, Jordan           11 Lincoln-S/SJAA/1         53.29   3 
 23 Jackson, Dawayne          10 Modesto/MMC/1            54.38   2 
 24 Weaver, Ryan               9 Turlock/CCC/1            54.47   4 
 25 Mojica, Arturo            11 Armijo/MEL/1             54.52   1 
 26 Campbell, Marquis         12 Downey/MMC/1             55.00   1 
 
Event 8  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
  SJ Section: ! 53.47  2003        Deonna Lawrence, Sheldon                    
  Division I: # 55.73  2011        Cierra Jordan, Edison                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Love, A'Jah               12 Mont Trail/DVC/1         57.69Q  1 
  2 Tucker, Kamaya            11 Laguna Creek/DVC         58.20Q  2 
  3 Smith, Jazmine            10 Elk Grove/DVC/1          58.64Q  4 
  4 Cox, Talia                10 St. Mary's/TCAL/         58.90Q  5 
  5 Eaton, Ellie              11 Davis/DVC/1              59.14Q  3 
  6 Umpierre, Jada            11 St. Mary's/TCAL/         58.64q  2 
  7 Anselmo, Brittany         10 Ponderosa/DRL/1          58.89q  1 
  8 Sumner, Han-ah            10 Davis/DVC/1              58.91q  5 
  9 Woolbright, Carlondra     11 Edison/TCAL/1            59.68   4 
 10 Ndem, Joy                 12 Turlock/CCC/1            59.75   5  59.741
 11 Williamson, Sabrina       12 Sheldon/DRL/1            59.75   2  59.742
 12 Holt, Tyra                10 Armijo/MEL/1           1:00.36   4 
 13 Thompson, Elizabeth       10 Franklin-S/SJAA/       1:00.60   3 
 14 Bautista, Alexis          10 Atwater/CCC/1          1:01.53   1 
 15 Guerrero, Jordan          11 Vacaville/MEL/1        1:01.74   5 
 16 Crittenden, Naya          11 Johansen/MMC/1         1:01.90   3 
 17 Bell, Dasia               11 Merced/CCC/1           1:02.10   1 
 18 Archuleta, Ane'           10 Pleasant Grove/D       1:02.46   2 
 19 Hunter, Sydney             9 St. Francis/DRL/       1:02.52   3 
 20 Richmond, Allyson         12 Napa/MEL/1             1:03.08   1 
 21 Zavala, Marcelina         11 Napa/MEL/1             1:03.28   3 
 22 Easter, D'Asia            12 St. Mary's/TCAL/       1:03.83   4 
 23 Patterson, Grace          10 Gregori/MMC/1          1:03.84   2 
 24 Gomez, Katie              11 Vacaville/MEL/1        1:04.67   5 
 25 Schwabauer, Arianna       10 Lodi/SJAA/1            1:05.85   1 
 26 Miller, Jackie            11 Modesto/MMC/1          1:07.75   2 
 -- Turner, Kynisha            9 Merced/CCC/1                FS   3 
 
Event 9  Boys 100 Meter Dash
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
  SJ Section: ! 10.45  1996        Jim McGee, Sacramento                       
  Division I: # 10.60  2010        R.J. Frasier, Jesuit                        
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Mitsch, Austin            11 Jesuit/DRL/1             10.77Q -0.8  1 
  2 Bloodworth, Brandon       11 Elk Grove/DVC/1          11.15Q -0.5  2 
  3 Harris, Kyran             11 Franklin-EG/DVC/         11.29Q -3.2  4 
  4 Knight, Kermit            12 Edison/TCAL/1            11.30Q -1.3  5 
  5 Adorno, Eric              12 Modesto/MMC/1            11.31Q -1.2  3 
  6 Pilorin, Loren            12 Jesuit/DRL/1             11.19q -0.8  1 
  7 Powell, Sterling          11 Mont Trail/DVC/1         11.30q -0.5  2 
  8 Mewborn, David            10 Vacaville/MEL/1          11.33q -1.3  5 
  9 Davis, Justin             11 Lincoln-S/SJAA/1         11.36  -1.2  3 
 10 Buzick, Michael           12 Grace Davis/MMC/         11.42  -1.2  3 
 11 Mason, Melvin             12 Vacaville/MEL/1          11.44  -3.2  4 
 12 Wood, Brian               12 Stagg/TCAL/1             11.46  -0.8  1  11.451
 13 Scheinholz, Zack          12 Napa/MEL/1               11.46  -0.8  1  11.454
 14 Moaning, Johansen         10 Lincoln-S/SJAA/1         11.48  -0.5  2 
 15 Hogan, Jevon              10 Turlock/CCC/1            11.49  -3.2  4 
 16 Jones, Nate                9 Tracy/SJAA/1             11.52  -3.2  4 
 17 Carlile, Andrew           11 Vintage/MEL/1            11.53  -0.5  2  11.523
 18 Evans, Ali                 9 Elk Grove/DVC/1          11.53  -1.3  5  11.526
 19 Norman, Javonte            9 St. Mary's/TCAL/         11.54  -0.5  2 
 20 Hyer, Ty                  11 Turlock/CCC/1            11.55  -1.2  3 
 21 Lee, Dwayne               11 Bear Creek/SJAA/         11.58  -1.2  3 
 22 Lewis, Travis             12 Wood/MEL/1               11.59  -1.2  3 
 23 Fernandez, Justin         12 Golden Valley/SJ         11.60  -1.3  5 
 24 Collins, Lovel            10 Modesto/MMC/1            11.72  -0.8  1 
 25 Kemp, Edward              10 Atwater/CCC/1            11.78  -1.3  5 
 26 Christopherson, Jamie     12 St. Mary's/TCAL/         11.79  -1.3  5 
 27 Williams, Bryce           10 Oak Ridge/DRL/1          11.82  -0.5  2 
 28 Cooper, Richard           11 Pleasant Grove/D         11.88  -3.2  4 
 29 Toney, Trenton            11 Merced/CCC/1             12.17  -0.8  1 
 -- Boyd, Maurice             12 Stagg/TCAL/1                FS  -0.5  2 
 -- Conde, Allen              12 Grace Davis/MMC/            FS  -0.8  1 
 
Event 10  Girls 100 Meter Dash
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
  SJ Section: ! 11.58  2004        Jennifer Nash, West                         
  Division I: # 11.97  2010        Kashae Knox, Pleasant Gro                   
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Higgwe, Esther            12 Mont Trail/DVC/1         12.25Q -2.1  2 
  2 Williams, Ciona           12 Stagg/TCAL/1             12.33Q  1.0  1 
  3 Njenge, Ekone             10 Grant/DVC/1              12.43Q -2.4  5 
  4 Davison, Jocelyn          12 Johansen/MMC/1           12.55Q -1.9  3 
  5 Roan, Dominique           12 Fairfield/MEL/1          12.69Q -0.3  4 
  6 Eastman, Tenisha          12 Buhach Colony/CC         12.55q  1.0  1 
  7 Dike, Chinyere             9 Franklin-EG/DVC/         12.57q -2.4  5 
  8 Coward, Brandy             9 Buhach Colony/CC         12.60q -2.4  5 
  9 Brown, Antoinetta         12 McNair/TCAL/1            12.61  -2.4  5 
 10 Williams, Schantel         9 St. Mary's/TCAL/         12.75  -1.9  3  12.744
 11 Winters, Desiree          11 Franklin-EG/DVC/         12.75   1.0  1  12.747
 12 Harsch, Makenzie          12 Folsom/DRL/1             12.81  -2.4  5 
 13 Garner, Jackie            10 Stagg/TCAL/1             12.82  -0.3  4 
 14 Mullen, Breanna           10 Sheldon/DRL/1            12.83  -1.9  3 
 15 Perry, Pattriana          10 Vacaville/MEL/1          12.86  -0.3  4 
 16 Buchanan, Carlie           9 Lodi/SJAA/1              12.90   1.0  1 
 17 Menton, Brittany          10 Lincoln-S/SJAA/1         12.97  -2.1  2 
 18 Lopez, Angelique          11 Vintage/MEL/1            13.02  -2.4  5 
 19 Grady, Megan              11 Merrill West/TCA         13.03  -2.1  2 
 20 Townsend, Mytae            9 Franklin-S/SJAA/         13.04  -0.3  4 
 21 Robinson, Ronika          11 Edison/TCAL/1            13.05  -0.3  4 
 22 Brown, Taylor             10 Merced/CCC/1             13.22  -0.3  4 
 23 Thomas, Imani             10 Pleasant Grove/D         13.24  -2.1  2 
 24 Miles, J'Liyah             9 Franklin-S/SJAA/         13.31  -2.1  2 
 25 Bogan, Zakiyyah            9 Johansen/MMC/1           13.36   1.0  1 
 26 Gordon, Shelby            10 Napa/MEL/1               13.44  -2.1  2 
 27 George, Aliya             11 Wood/MEL/1               13.47  -2.1  2 
 28 Smith, Jordan             12 Johansen/MMC/1           13.51  -1.9  3 
 29 Hughes, Haley             12 St. Francis/DRL/         13.52  -1.9  3 
 30 DeVito, Christiana        10 Enochs/MMC/1             13.54   1.0  1 
 
Event 11  Boys 800 Meter Run
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
  SJ Section: ! 1:48.85  1997        James Levine, Golden Valley               
  Division I: # 1:53.45  2011        Sean Gomes, Beyer                         
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Mahoney, Tanner           12 Vacaville/MEL/1        1:57.21Q  5 
  2 Glaeser, Alex             12 Franklin-EG/DVC/       1:58.45Q  4 
  3 Manning, Treyvon          12 Stagg/TCAL/1           1:59.31Q  3 
  4 Jackson, Darrell          12 Fairfield/MEL/1        1:59.71Q  1 
  5 Mohr, Paul                11 Davis/DVC/1            2:02.54Q  2 
  6 Garcia, Ben               10 Pleasant Grove/D       1:58.80q  4 
  7 Hill, Brandon             12 Laguna Creek/DVC       1:58.85q  5 
  8 Ploeg, Jack                9 Elk Grove/DVC/1        1:59.87q  3 
  9 Croft, Andrew             12 Davis/DVC/1            2:01.04   5 
 10 Lopes, Blake              11 Downey/MMC/1           2:01.14   4 
 11 Burkhead, Aaron           12 Folsom/DRL/1           2:01.75   1 
 12 Vallierra, Ramiro         12 Grace Davis/MMC/       2:02.28   1 
 13 Ragland, Eric             11 Jesuit/DRL/1           2:02.54   1 
 14 Woollgar, Greg            11 Jesuit/DRL/1           2:02.60   3 
 15 Gonzales, Carlos          10 Tokay/TCAL/1           2:02.77   1 
 16 DeLeon, Joshua            11 Atwater/CCC/1          2:03.52   2 
 17 Ulloa, Rodolfo            10 Atwater/CCC/1          2:03.56   5 
 18 Hagerman, Kirk             9 Buhach Colony/CC       2:04.04   3 
 19 Thach, Peter              10 McNair/TCAL/1          2:04.72   3 
 20 Thornton, Zach            11 Oak Ridge/DRL/1        2:04.87   4 
 21 Rodriguez, Spencer        12 Lodi/SJAA/1            2:05.91   3 
 22 Mayfield, Aaron           10 Pitman/CCC/1           2:06.05   4 
 23 Foronda, Bryan            10 Lincoln-S/SJAA/1       2:06.49   2 
 24 Dart, Travis              10 Tokay/TCAL/1           2:06.73   2 
 25 Lewis, Jack               12 Modesto/MMC/1          2:07.05   2 
 26 Markowski, Erik           12 Vacaville/MEL/1        2:07.41   5 
 27 Shelton, Jaylen           10 Stagg/TCAL/1           2:07.46   5 
 28 Little, Maxwell           10 Lincoln-S/SJAA/1       2:07.53   1 
 29 Ingram, Steven            12 Napa/MEL/1             2:08.56   4 
 30 Nevarez, Jose             11 Modesto/MMC/1          2:09.76   2 
 31 Fuentes, Jose             11 Vintage/MEL/1          2:11.11   1 
 32 Zigala, Saul              11 Downey/MMC/1           2:16.52   3 
 
Event 12  Girls 800 Meter Run
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 2:06.09  2007        Dominique Jackson, Fairfield              
  Division I: # 2:11.97  2011        Samantha Ralstin, Oak Ridge               
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Makau, Faith              11 Enochs/MMC/1           2:16.12Q  2 
  2 Heckman, Cassidy          12 Atwater/CCC/1          2:19.15Q  4 
  3 Teaford, Laney            11 Davis/DVC/1            2:19.40Q  1 
  4 Anselmo, Brittany         10 Ponderosa/DRL/1        2:20.19Q  3 
  5 Arrieta, Holli            12 Oak Ridge/DRL/1        2:17.25q  2 
  6 Krovetz, Hannah           12 Davis/DVC/1            2:17.61q  2 
  7 Boudreaux, Camille         9 St. Francis/DRL/       2:20.84q  1 
  8 Meads, Sophie             10 Davis/DVC/1            2:21.30q  3 
  9 Andrus, Sabrina            9 Oak Ridge/DRL/1        2:21.67   4 
 10 Wilson, Cicelya           11 Edison/TCAL/1          2:22.14   2 
 11 Newton, Kamra              9 Mont Trail/DVC/1       2:23.87   4 
 12 Augustus, Ashley          11 Napa/MEL/1             2:24.14   4 
 13 Banks, Mariyah            10 Golden Valley/SJ       2:24.63   1 
 14 Torres, Diana             12 Sheldon/DRL/1          2:26.43   3 
 15 Olagaray, Sydney          12 Lodi/SJAA/1            2:26.82   3 
 16 Sewell, Breanna           10 Vacaville/MEL/1        2:28.55   1 
 17 Williams, Dajanae          9 Armijo/MEL/1           2:30.08   3 
 18 Smith, Sydney             11 Gregori/MMC/1          2:30.31   4 
 19 Thompson, Elizabeth       10 Franklin-S/SJAA/       2:30.89   1 
 20 Alvarez, Eliana           12 Buhach Colony/CC       2:31.10   2 
 21 Buford-Roland, Akia       10 Gregori/MMC/1          2:31.25   3 
 22 Easter, D'Asia            12 St. Mary's/TCAL/       2:31.37   4 
 23 Ramirez-Castro, Rocio     11 Downey/MMC/1           2:31.96   3 
 24 Hinojos, Genevieve        12 Lincoln-S/SJAA/1       2:33.21   4 
 25 Cartier, Arrieyanna       11 Armijo/MEL/1           2:34.43   1 
 26 Frank, Elisiah            10 Pitman/CCC/1           2:34.46   2 
 27 Bolt, Brynna              11 Modesto/MMC/1          2:34.58   3 
 28 Ballerini, Emily           9 Vacaville/MEL/1        2:34.95   1 
 
Event 13  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
  SJ Section: ! 36.53  1999        Rico Hatter, Vallejo                        
  Division I: # 37.21  2010        R.J. Frasier, Jesuit                        
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Hoofard, Dallas           11 Atwater/CCC/1            38.82Q  2 
  2 Stavrioundakis, Strat     12 Modesto/MMC/1            38.97Q  5 
  3 Bowen, Ryan               12 Franklin-S/SJAA/         39.37Q  1 
  4 Edokpayi, Ime             12 Vacaville/MEL/1          39.90Q  4 
  5 Lindsey, Andre            11 Stagg/TCAL/1             40.10Q  3 
  6 Bland, Keane              12 Johansen/MMC/1           39.70q  2 
  7 Legge, Jacob              11 Ponderosa/DRL/1          40.34q  2 
  8 Tatum, James              11 Merced/CCC/1             40.66q  3 
  9 Turner, Travis            12 Bear Creek/SJAA/         41.00   5 
 10 Youngberg, Zach           11 Oak Ridge/DRL/1          41.06   1 
 11 Barkley, Devin            12 Lincoln-S/SJAA/1         41.09   4 
 12 Trapp, Isaiah             11 Mont Trail/DVC/1         41.30   4 
 13 Anderson, Colin           11 Lodi/SJAA/1              41.35   1 
 14 Terrazas, Juan            12 Merced/CCC/1             42.35   5 
 15 Conner, Logan             11 Turlock/CCC/1            42.52   4 
 16 Ellis, Cody               10 Oak Ridge/DRL/1          42.56   3 
 17 Ito, Chris                11 Franklin-EG/DVC/         42.96   4 
 18 Easter, Alonzo            11 Lincoln-S/SJAA/1         43.43   3 
 19 DuPratt, William          12 Davis/DVC/1              43.52   1 
 20 Llamas, Alejandro         10 Tokay/TCAL/1             43.52   4 
 21 Orofino, Spencer          12 Ponderosa/DRL/1          43.59   2 
 22 Quevedo, Josh             11 Enochs/MMC/1             43.62   1 
 23 Brown, Jeffrie            10 Armijo/MEL/1             43.63   3 
 24 Uribe, Sean Carlo         10 Napa/MEL/1               43.64   3 
 25 Walker, Mykal              9 Vacaville/MEL/1          43.97   5 
 26 Chen, Gorman              11 Merrill West/TCA         44.29   1 
 27 Mathew, Neal              11 Elk Grove/DVC/1          44.31   5 
 28 Bullock, Dewitt           12 Stagg/TCAL/1             46.26   3 
 29 Naran, Bayar              12 Wood/MEL/1               46.48   2 
 30 Stowers, Garrett          11 Gregori/MMC/1            52.35   2 
 -- Alkebulan, Kaba           11 Jesuit/DRL/1               DNF   5 
 
Event 14  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 41.94  1987        Laurie Smith, Valley                        
  Division I: # 43.36  2005        Shevell Quinley, West                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Pugh, Daje                12 Fairfield/MEL/1        # 42.34Q  1 
  2 Cook, Daria               10 Vacaville/MEL/1          43.52Q  2 
  3 Levy, Ciara               10 Mont Trail/DVC/1         44.17Q  4 
  4 Trumbull, Shannon         12 Oak Ridge/DRL/1          45.50Q  3 
  5 Corrigan, Kassandra       12 Sheldon/DRL/1            44.56q  4 
  6 Perry, Pattriana          10 Vacaville/MEL/1          44.83q  2 
  7 Derr, Kelsee              11 Pitman/CCC/1             45.95q  4 
  8 Patino, Mallory           11 Turlock/CCC/1            45.99q  3 
  9 Chatman, Brittney         11 Lincoln-S/SJAA/1         47.03   1 
 10 Bernatz, Courtney         11 Atwater/CCC/1            47.16   2 
 11 Mobley, Bykema            10 McNair/TCAL/1            47.42   4 
 12 Westerterp, Katie         12 Lodi/SJAA/1              47.45   1 
 13 Turner, Desiree           12 Mont Trail/DVC/1         47.87   2 
 14 Vance, Nia                 9 Vacaville/MEL/1          48.41   4 
 15 Sherman, Amanda           11 Franklin-EG/DVC/         48.58   1 
 16 Alexander, Misty          10 Turlock/CCC/1            48.59   3 
 17 Southards, Margaret       11 Merrill West/TCA         49.40   2 
 18 Hepworth, Grace            9 Pleasant Grove/D         49.78   3 
 19 Schnabel, Amanda          10 St. Francis/DRL/         50.02   1 
 20 Nathan-Funk, Gabriella    10 Armijo/MEL/1             50.32   3 
 21 Silveira, Ashley          12 Ponderosa/DRL/1          50.86   2 
 22 Nielsen, Courtney         11 Gregori/MMC/1            51.22   3 
 23 Watson, Joy               11 St. Mary's/TCAL/         52.76   2 
 24 Truax, Jackie             11 Lincoln-S/SJAA/1         53.95   1 
 25 Stephens, Rose            11 Davis/DVC/1              59.43   3 
 
Event 15  Boys 200 Meter Dash
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 20.81  1981        Kevin Wilhite, Cordova                      
  Division I: # 21.47  2006        Devin Mays, Lincoln-S                       
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Mitsch, Austin            11 Jesuit/DRL/1             21.99Q -2.1  1 
  2 Ogbeide, Osaretin         12 Grace Davis/MMC/         22.36Q -2.1  3 
  3 Mason, Melvin             12 Vacaville/MEL/1          22.54Q -1.7  4 
  4 Beck, Brandon             11 Vintage/MEL/1            22.67Q -1.4  2 
  5 Kaye, Eddie               11 Merrill West/TCA         22.57q -2.1  3 
  6 Hogan, Jevon              10 Turlock/CCC/1            22.71q -1.4  2 
  7 Mewborn, David            10 Vacaville/MEL/1          22.87q -2.1  1 
  8 Evans, Ali                 9 Elk Grove/DVC/1          22.95q -1.7  4 
  9 Hyer, Ty                  11 Turlock/CCC/1            23.13  -1.7  4  23.121
 10 Norman, Javonte            9 St. Mary's/TCAL/         23.13  -2.1  1  23.129
 11 Mueller, Shay             12 Oak Ridge/DRL/1          23.19  -2.1  3 
 12 Montanez, Johnny          11 Merced/CCC/1             23.22  -1.4  2  23.213
 13 Martinez III, Armando     11 Elk Grove/DVC/1          23.22  -1.4  2  23.216
 14 Ruiz, Fabian              11 Franklin-S/SJAA/         23.46  -2.1  1 
 15 Lewis, Travis             12 Wood/MEL/1               23.47  -2.1  1 
 16 Stallings, Hasuan         11 Grant/DVC/1              23.49  -2.1  1 
 17 Kemp, Edward              10 Atwater/CCC/1            23.57  -2.1  1 
 18 Collins, Lovel            10 Modesto/MMC/1            23.59  -1.7  4 
 19 Schreiner, Bryson         11 Tokay/TCAL/1             23.71  -2.1  3 
 20 Scheinholz, Zack          12 Napa/MEL/1               23.79  -1.7  4 
 21 Booker, Rodney            11 Beyer/MMC/1              23.93  -2.1  1 
 22 Cooper, Richard           11 Pleasant Grove/D         23.96  -1.4  2 
 23 Lowe, Caleb               12 Downey/MMC/1             24.03  -1.4  2 
 24 Shah, Maalik              11 Lodi/SJAA/1              24.06  -2.1  3 
 25 Neczypor, Jarek           12 Jesuit/DRL/1             24.23  -1.7  4 
 -- Bloodworth, Brandon       11 Elk Grove/DVC/1            DNF  -2.1  3 
 
Event 16  Girls 200 Meter Dash
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
  SJ Section: ! 23.73  2004        Jennifer Nash, West                         
  Division I: # 24.45  2009        Kashae Knox, Pleasant Gro                   
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Higgwe, Esther            12 Mont Trail/DVC/1         25.30Q -0.9  2 
  2 Love, A'Jah               12 Mont Trail/DVC/1         25.40Q -0.1  3 
  3 Coward, Brandy             9 Buhach Colony/CC         25.54Q -0.3  5 
  4 Davison, Jocelyn          12 Johansen/MMC/1           25.61Q  0.3  4 
  5 Williams, Ciona           12 Stagg/TCAL/1             25.62Q -1.5  1  25.614
  6 Dike, Chinyere             9 Franklin-EG/DVC/         25.62q  0.3  4  25.620
  7 Tucker, Kamaya            11 Laguna Creek/DVC         25.88q  0.3  4 
  8 Menton, Brittany          10 Lincoln-S/SJAA/1         26.04q -0.1  3 
  9 Eastman, Tenisha          12 Buhach Colony/CC         26.05  -1.5  1 
 10 Brown, Antoinetta         12 McNair/TCAL/1            26.06  -0.3  5 
 11 Williams, Schantel         9 St. Mary's/TCAL/         26.07  -1.5  1 
 12 Harsch, Makenzie          12 Folsom/DRL/1             26.12   0.3  4 
 13 Roan, Dominique           12 Fairfield/MEL/1          26.17  -0.3  5 
 14 Mullen, Breanna           10 Sheldon/DRL/1            26.21  -0.3  5 
 15 Grady, Megan              11 Merrill West/TCA         26.22  -0.1  3 
 16 Mitchell, Emoni           11 Buhach Colony/CC         26.29  -0.3  5 
 17 Cox, Talia                10 St. Mary's/TCAL/         26.36  -0.9  2 
 18 Smith, Jazmine            10 Elk Grove/DVC/1          26.47  -0.3  5 
 19 Lopez, Angelique          11 Vintage/MEL/1            26.80   0.3  4 
 20 Hughes, Haley             12 St. Francis/DRL/         26.81  -1.5  1 
 21 Garner, Jackie            10 Stagg/TCAL/1             27.02  -0.9  2 
 22 Townsend, Mytae            9 Franklin-S/SJAA/         27.04  -0.1  3 
 23 Brown, Taylor             10 Merced/CCC/1             27.09  -0.1  3 
 24 Gordon, Shelby            10 Napa/MEL/1               27.16  -0.9  2 
 25 George, Aliya             11 Wood/MEL/1               27.30  -1.5  1 
 26 Wilson, Camille           10 St. Francis/DRL/         27.36  -1.5  1 
 27 Holt, Tyra                10 Armijo/MEL/1             27.43  -0.1  3 
 28 Smith, Jordan             12 Johansen/MMC/1           28.04  -0.9  2 
 
Event 19  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 3:13.82  1999        Vallejo, Vallejo                          
  Division I: # 3:19.19  2008        Fairfield, Fairfield                      
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Vacaville/MEL/1/SJ  'A'                             3:22.94Q  1 
     1) Walker, Mykal 9                 2) Ward, Demetrious 9             
     3) Mewborn, David 10               4) Mewborn, Daniel 10             
  2 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                             3:23.56Q  2 
     1) Bloodworth, Brandon 11          2) Evans, Ali 9                   
     3) Bohamera, Nicholas 11           4) Martinez III, Armando 11       
  3 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                        3:24.38Q  4 
     1) Huynh, Adam 11                  2) Huynh, Taylor 12               
     3) Sexton, Jahmar 10               4) Malm-Annan, Jefferey 12        
  4 Davis/DVC/1/SJ  'A'                                 3:25.91Q  3 
     1) Croft, Blake 9                  2) Austin, Matthew 12             
     3) Croft, Andrew 12                4) Stenson, Nate 12               
  5 Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                             3:24.93q  4 
     1) Jackson, Darrell 12             2) Rankin, Micah 11               
     3) Brown, Isaiah 12                4) Brooks, Vernon 11              
  6 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                           3:25.91q  1 
     1) Norman, Javonte 9               2) Mason, Corey 12                
     3) Sarris, Mark 12                 4) Christopherson, Jamie 12       
  7 Bear Creek/SJAA/1/SJ  'A'                           3:26.31q  1 
     1) Dobbins, Khari 12               2) Williams, Deshan 11            
     3) Lee, Dwayne 11                  4) Beas, Flavio 10                
  8 Jesuit/DRL/1/SJ  'A'                                3:28.47q  2 
     1) Mitsch, Austin 11               2) Alkebulan, Kaba 11             
     3) Westmoreland, Zane 12           4) Ragland, Eric 11               
  9 Atwater/CCC/1/SJ  'A'                               3:28.59   1 
     1) Vargas, Ramon 11                2) Najera, Michael 11             
     3) Hoofard, Dallas 11              4) Kemp, Edward 10                
 10 Edison/TCAL/1/SJ  'A'                               3:29.06   4 
     1) Knight, Kermit 12               2) Vang, Peng 11                  
     3) Lott, Troy 12                   4) Jones, Brian 12                
 11 Sheldon/DRL/1/SJ  'A'                               3:29.59   2 
     1) Edwards, Steven 10              2) Lang, Drew 11                  
     3) Gaulman, Xavier 10              4) Stone, Cameron 9               
 12 Vintage/MEL/1/SJ  'A'                               3:29.65   1 
     1) Beck, Brandon 11                2) Reis, Gabe -                   
     3) Wilson, Victor 12               4) Calderon, Jonny 11             
 13 Grant/DVC/1/SJ  'A'                                 3:29.92   1 
     1) Stallings, Hasuan 11            2)                                
 14 Stagg/TCAL/1/SJ  'A'                                3:31.38   4 
     1) Manning, Treyvon 12             2) Wood, Brian 12                 
     3) Wood, Ryan 12                   4) Shelton, Jaylen 10             
 15 Turlock/CCC/1/SJ  'A'                               3:31.44   2 
     1) Conner, Logan 11                2) Weaver, Ryan 9                 
     3) Urquidez, Miles 12              4) Nicolai, Alec 12               
 16 Buhach Colony/CCC/1/SJ  'A'                         3:31.81   4 
     1) Batther, Jesse 12               2) Levesque, Quintin 10           
     3) Gutierrez, Axel 12              4) Davis, Tyler 12                
 17 Golden Valley/CCC/1/SJ  'A'                         3:32.01   3 
     1) De Conto, Vincent 10            2) Pust, Steven 12                
     3) Pust, Ryan 10                   4) De La Torre, Juan 12           
 18 Grace Davis/MMC/1/SJ  'A'                           3:32.04   2 
     1) Buzick, Michael 12              2) Valtierra, Ramiro 12           
     3) Ogbeide, Osaretin 12            4) Conde, Allen 12                
 19 Ponderosa/DRL/1/SJ  'A'                             3:32.05   3 
     1) Prete, Nicholas 11              2) Legge, Jacob 11                
     3) Orofino, Spencer 12             4) Roberds, Alex 11               
 20 Lincoln-S/SJAA/1/SJ  'A'                            3:32.05   3 
     1) Rishwain, Brandon 11            2) Foronda, Bryan 10              
     3) Easter, Alonzo 11               4) Williams, Todd 12              
 21 Downey/MMC/1/SJ  'A'                                3:34.89   2 
     1) Zwahlen, Aaron 11               2) Garcia, Anthony 11             
     3) Lopez, Richard 11               4) Lopes, Blake 11                
 22 Pleasant Grove/DRL/1/SJ  'A'                        3:35.27   1 
     1) Black, Charles 10               2) Garcia, Ben 10                 
     3) McEvoy, Brandon 11              4) Gonzales, Korey 9              
 23 Tokay/TCAL/1/SJ  'A'                                3:36.51   4 
     1) Dart, Travis 10                 2) Gonzales, Carlos 10            
     3) Llamas, Alejandro 10            4) Shelton, Mitchell 11           
 24 Merrill West/TCAL/1/SJ  'A'                         3:37.18   4 
     1) Kaye, Eddie 11                  2) Chen, Gorman 11                
     3) Turner, Ernest 11               4) Mitchell, Elisha 12            
 25 Gregori/MMC/1/SJ  'A'                               3:38.69   3 
     1) Barker, Jesse 11                2) Stowers, Garrett 11            
     3) Harrison, Patrick 11            4) Wash, Dominik 11               
 26 Lodi/SJAA/1/SJ  'A'                                 3:39.34   3 
     1) Silva, Andres 12                2) Peckham, Robby 12              
     3) Rodriguez, Spencer 12           4) Olagaray, Dillon 12            
 27 Armijo/MEL/1/SJ  'A'                                3:41.20   3 
     1) Brown, Jeffrie 10               2) Champion-Benjamin, Martin 9    
     3) Young, Dean Orland 11           4) Gacosta, Jairon 11             
 28 Napa/MEL/1/SJ  'A'                                  3:48.50   4 
     1) Gagetta, Mario 12               2) Ingram, Steven 12              
     3) Aguirre, Diego 11               4) Aaron, Austin 9                
 -- Franklin-S/SJAA/1/SJ  'A'                                DQ   2  Out of zone
     1) Bowen, Ryan 12                  2) Gaines, Isaiah 11              
     3) Washington, Valdez 12           4) Barraza, Oscar 10              
 -- Oak Ridge/DRL/1/SJ  'A'                                  DQ   3  Ran out of lane
     1) Mueller, Shay 12                2) Diei, Jean Yves 9              
     3) Monet, Matt 11                  4) Sipes, Jacob 10                
 
Event 20  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 3:41.59  2006        Fairfield, Fairfield                      
  Division I: # 3:52.03  2007        Bear Creek, Bear Creek                    
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                        3:57.94Q  1 
     1) Levy, Ciara 10                  2) Love, A'Jah 12                 
     3) Turner, Desiree 12              4) Higgwe, Esther 12              
  2 Vacaville/MEL/1/SJ  'A'                             4:00.62Q  3 
     1) Guerrero, Jordan 11             2) Gomez, Katie 11                
     3) Cook, Daria 10                  4) Sewell, Breanna 10             
  3 Davis/DVC/1/SJ  'A'                                 4:01.16Q  4 
     1) Krovetz, Hannah 12              2) Teaford, Laney 11              
     3) Sumner, Han-ah 10               4) Eaton, Ellie 11                
  4 Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                             4:03.86Q  2 
     1) Stanford, Ashley 12             2) Pugh, Daje 12                  
     3) Roan, Dominique 12              4) Robinson, Alysia 10            
  5 Sheldon/DRL/1/SJ  'A'                               4:01.44q  1 
     1) Williamson, Sabrina 12          2) Corrigan, Kassandra 12         
     3) Brown, I'Yanna 10               4) Mullen, Breanna 10             
  6 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                             4:01.93q  4 
     1) Meyers, Monica 9                2) Leisure, Tierra 10             
     3) Giao, Jenny 10                  4) Smith, Jazmine 10              
  7 St. Francis/DRL/1/SJ  'A'                           4:05.56q  1 
     1) Adams, Brittany 10              2) Boudreaux, Camille 9           
     3) Hughes, Haley 12                4) Hunter, Sydney 9               
  8 Franklin-EG/DVC/1/SJ  'A'                           4:06.23q  4 
     1) Ezimora, Ifunanya 9             2) Winters, Desiree 11            
     3) Johnson, Carolyn 9              4) Dike, Chinyere 9               
  9 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                           4:07.06   3 
     1) Green, Keilani 9                2) Cox, Talia 10                  
     3) Williams, Schantel 9            4) Umpierre, Jada 11              
 10 Edison/TCAL/1/SJ  'A'                               4:07.73   2 
     1) Johnson, Raivyn 10              2) Arana, Reyna 10                
     3) Zackery, Ebony 10               4) Wilson, Cicelya 11             
 11 Lincoln-S/SJAA/1/SJ  'A'                            4:10.02   2 
     1) Guillory, Jeaneve 11            2) Hinojos, Genevieve 12          
     3) Holguin, Mariela 12             4) Mosby, Jazunique 11            
 12 Golden Valley/CCC/1/SJ  'A'                         4:12.89   3 
     1) Hernandez, Edith 12             2) Rosas, Susana 11               
     3) Banks, Mariyah 10               4) Moore, Kyala 11                
 13 Napa/MEL/1/SJ  'A'                                  4:14.25   3 
     1) Gordon, Shelby 10               2) Augustus, Ashley 11            
     3) Richmond, Allyson 12            4) Zavala, Marcelina 11           
 14 Merced/CCC/1/SJ  'A'                                4:14.87   1 
     1) Stanke, Megan 11                2) Turner, Kynisha 9              
     3) Bell, Dasia 11                  4) Brown, Taylor 10               
 15 Bear Creek/SJAA/1/SJ  'A'                           4:15.84   1 
     1) Edmonds, Stephanie 10           2) Ramos, Erica 9                 
     3) Priest, Skyler 10               4) Menil, Clarissa 10             
 16 Turlock/CCC/1/SJ  'A'                               4:17.16   4 
     1) Alexander, Misty 10             2) Patino, Mallory 11             
     3) Ndem, Joy 12                    4) Castro, Yesenia 9              
 17 Gregori/MMC/1/SJ  'A'                               4:19.93   4 
     1) Buford-Roland, Akia 10          2) Patterson, Grace 10            
     3) MacDonald, Tiegan 9             4) Smith, Sydney 11               
 18 Pleasant Grove/DRL/1/SJ  'A'                        4:20.36   1 
     1) Thomas, Imani 10                2) Archuleta, Ane' 10             
     3) Feusi, Justince 10              4) Brown, Bailey 10               
 19 Oak Ridge/DRL/1/SJ  'A'                             4:20.52   3 
     1) Davenport, Alexis 11            2) Mefford, Mikayla 10            
     3) Gotro, Jaimi 9                  4) Kelsey, Michaela 11            
 20 Lodi/SJAA/1/SJ  'A'                                 4:21.80   4 
     1) Blank, Madelyn 11               2) Schwabauer, Arianna 10         
     3) Olagaray, Sydney 12             4) Bartlam, Tyler 12              
 21 Franklin-S/SJAA/1/SJ  'A'                           4:23.76   3 
     1) Thompson, Elizabeth 10          2) Richards, Catherine 12         
     3) Duncan, Jasmine 11              4) Bracey, Simone 12              
 22 Merrill West/TCAL/1/SJ  'A'                         4:24.02   2 
     1) Southards, Margaret 11          2) Grady, Megan 11                
     3) Shavers, Maliyah 11             4) Wittkowske, Emily 9            
 23 Armijo/MEL/1/SJ  'A'                                4:26.38   2 
     1) Holt, Tyra 10                   2) Nathan-Funk, Gabriella 10      
     3) Cauthorn, Allie-Kristin 9       4) Williams, Dajanae 9            
 -- Downey/MMC/1/SJ  'A'                                    DNF   2 
 -- Atwater/CCC/1/SJ  'A'                                    DQ   2  Ran out of lane
     1) Bautista, Alexis 10             2) Sanchez, Brenda 11             
     3) Heckman, Cassidy 12             4) Howard, Chakela 9              
 
Event 21  Girls High Jump
=======================================================================
  SJ Section: ! 6-02.25  1989        J.C. Broughton, Woodland                  
  Division I: #    5-08  2006        Susie Jackson, Napa                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Corrigan, Kassandra       12 Sheldon/DRL/1          5-05.00   10   
  2 Getty, Taylor             11 Lincoln-S/SJAA/1       5-03.00    8   
  3 Hadnot, Jannell           11 Tokay/TCAL/1           5-01.00    5   
  3 Kennedy, Sierra           12 Vacaville/MEL/1        5-01.00    5   
  5 Mazzoleni, Caitlin         9 Davis/DVC/1           J5-01.00    1.50
  5 Emde, Jessica             12 Oak Ridge/DRL/1       J5-01.00    1.50
  7 Juarez, Taylor            11 Tracy/SJAA/1          J5-01.00  
  8 Williams, Carina          11 Oak Ridge/DRL/1        4-11.00  
  8 Burnham, Allana           12 Armijo/MEL/1           4-11.00  
 10 Nelson, Carly             12 Vacaville/MEL/1       J4-11.00  
 11 Schuhmeier, Phoenisha     12 Mont Trail/DVC/1      J4-11.00  
 12 Stroup, Jamie              9 Pitman/CCC/1           4-09.00  
 12 Kunimura, Kyra            11 Vacaville/MEL/1        4-09.00  
 -- De Sousa, Natasha         11 St. Francis/DRL/            NH  
 -- Monroe, Aaliyah           12 McNair/TCAL/1               NH  
 -- Benavides, Alexa          11 Pitman/CCC/1                NH  
 -- Figueroa, Kassandra       10 Enochs/MMC/1                NH  
 -- Butler, Jordan            12 Merced/CCC/1                NH  
 -- Heng, Lillian             11 Tokay/TCAL/1                NH  
 -- Mohsini, Mursal           12 Merrill West/TCA            NH  
 -- Rodgers, Danielle         11 St. Mary's/TCAL/            NH  
 -- Hunt-Murray, Zoe          10 Davis/DVC/1                 NH  
 -- VanNieuwburg, Katelyn     11 Vacaville/MEL/1             NH  
 -- Beard, Daria              12 Mont Trail/DVC/1            NH  
 -- Gaines, Melaya            11 Armijo/MEL/1                NH  
 -- Hedund, Heather           12 Beyer/MMC/1                 NH  
 -- Fenton, Tyler             11 Downey/MMC/1                NH  
 -- Caporgno, Ashlynn         12 Beyer/MMC/1                 NH  
 
Event 22  Boys High Jump
=======================================================================
  SJ Section: !  7-01  1997        Darryl Feilbach, Bear Creek                 
  SJ Section: !  7-01  2005        Aiona Key, Mesa Verde                       
  Division I: #  6-10  2010        Nick Ridge, Jesuit                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sperbeck, Thomas          11 Jesuit/DRL/1           6-03.00   10   
  2 Purewal, Harman           11 Golden Valley/SJ      J6-03.00    7   
  2 Stenson, Nate             12 Davis/DVC/1           J6-03.00    7   
  4 Shellworth, Danny         11 Vacaville/MEL/1        6-01.00    4   
  5 Wright, Tim               11 Davis/DVC/1           J6-01.00    2   
  6 Davis, Tyler              12 Buhach Colony/CC      J6-01.00    1   
  7 Bullock, Dewitt           12 Stagg/TCAL/1          J6-01.00  
  8 Heath, Steve              11 Jesuit/DRL/1          J6-01.00  
  9 Hadnot, Steve             12 Tokay/TCAL/1           5-11.00  
  9 Hampton IV, Millard       11 Franklin-EG/DVC/       5-11.00  
 11 Madsen, Donovan           12 Ponderosa/DRL/1       J5-11.00  
 12 Fehring, Jason            11 Napa/MEL/1             5-09.00  
 12 Manipol, Joel              9 Lincoln-S/SJAA/1       5-09.00  
 12 Harris, Herman            11 Downey/MMC/1           5-09.00  
 12 Dickerson, Grant          11 Davis/DVC/1            5-09.00  
 12 Judish, Titus             11 Pitman/CCC/1           5-09.00  
 12 Mosbacher, Kaden          12 Ponderosa/DRL/1        5-09.00  
 18 Sullivan, Bryce           12 Jesuit/DRL/1           5-07.00  
 18 Small, Lanzo              11 Lincoln-S/SJAA/1       5-07.00  
 18 Phelps, Justin            12 Tracy/SJAA/1           5-07.00  
 18 Gorsuch, Devon            10 Napa/MEL/1             5-07.00  
 18 Cummins, Ty               12 Downey/MMC/1           5-07.00  
 -- Rivers, Kyle              10 Tokay/TCAL/1                NH  
 -- Gable, Cameron            12 Tracy/SJAA/1                NH  
 -- Maxwell, Cory             11 Atwater/CCC/1               NH  
 -- Jones, Zack               11 Napa/MEL/1                  NH  
 -- Rankin, Micah             11 Fairfield/MEL/1             NH  
 -- Gonzalez, Jose            10 Modesto/MMC/1               NH  
 -- Weeks, Reid               11 Napa/MEL/1                  NH  
 
Event 27  Girls Discus Throw
=======================================================================
  SJ Section: ! 188-04  1994        Suzy Powell, Downey                        
  Division I: # 147-07  2006        Lauren Guerrieri, Davis Sr.                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dickerson, Victoria       12 Vacaville/MEL/1         129-07   10   
      121-09  129-07  126-09  FOUL  FOUL  FOUL
  2 O'Brine, Kayla            10 St. Francis/DRL/        126-07    8   
      FOUL  110-05  FOUL  113-03  FOUL  126-07
  3 Pritchett, Nina           12 Merrill West/TCA        120-07    6   
      120-07  FOUL  FOUL  FOUL  106-04  107-10
  4 Ryan, Allison             12 Ponderosa/DRL/1         119-00    4   
      117-05  117-11  117-03  97-03  113-05  119-00
  5 Boals, Caroline           10 St. Francis/DRL/        112-09    2   
      112-09  FOUL  FOUL  FOUL  89-00  FOUL
  6 Coward, Barbara            9 Buhach Colony/CC        111-07    1   
      107-00  108-09  111-01  111-05  111-07  FOUL
  7 Miller, Kendra            12 Franklin-EG/DVC/        111-02  
      111-02  110-04  102-01  102-07  106-06  102-10
  8 Soy, Annica               11 Lincoln-S/SJAA/1        105-09  
      FOUL  100-02  105-09  89-00  FOUL  FOUL
  9 Hedstrom, Ashleigh        12 McNair/TCAL/1           100-01  
      94-02  100-01  90-06           
 10 Pritchard, Rashel         11 Pitman/CCC/1             99-10  
      92-05  98-10  99-10            
 11 Coleman, Kylie            10 St. Mary's/TCAL/         99-06  
      99-06  96-09  99-00           
 12 Guzman, Cynthia           12 Buhach Colony/CC         99-00  
      88-01  96-04  99-00           
 13 Soutsavang, Angel         12 Vacaville/MEL/1          97-04  
      FOUL  FOUL  97-04           
 14 Parisis, Katianna         11 Tokay/TCAL/1             94-10  
      94-10  85-08  FOUL           
 15 Martin, Carley            10 Johansen/MMC/1           94-04  
      94-04  94-03  93-07           
 16 Garza, Megan              12 Stagg/TCAL/1             94-01  
      FOUL  91-04  94-01           
 17 Van Dyke, Emilee          10 Gregori/MMC/1            94-00  
      94-00  92-01  90-04           
 18 Jackson, Xavia            11 Elk Grove/DVC/1          90-05  
      FOUL  76-02  90-05           
 19 McCray, Imani             10 St. Francis/DRL/         89-10  
      88-11  FOUL  89-10           
 20 Sieger, Melissa           12 Vintage/MEL/1            89-07  
      85-04  85-09  89-07           
 21 Koch, Kelsey              11 Vacaville/MEL/1          88-06  
      87-09  88-05  88-06           
 22 Takeda, Skyler             9 Vacaville/MEL/1          87-10  
      81-02  80-08  87-10           
 23 Bruder, Katrina           11 Tracy/SJAA/1             87-05  
      87-05  79-09  FOUL           
 24 England, Elena            11 Atwater/CCC/1            87-03  
      87-03  77-09  FOUL           
 25 Viramontes, Veronica       9 Lodi/SJAA/1              86-06  
      83-05  80-00  86-06           
 26 Beard, Daria              12 Mont Trail/DVC/1         86-01  
      86-01  83-01  FOUL           
 27 Tannous, Jane             12 Davis/DVC/1              81-08  
      77-09  81-08  73-06           
 28 Swanson, Erica            10 Gregori/MMC/1            80-00  
      78-04  80-00  74-02           
 29 Ferris, Fallon            11 Downey/MMC/1             77-06  
      77-06  69-03  FOUL           
 30 Harrison, Jewelisa        11 Grace Davis/MMC/         67-10  
      67-10  64-09  FOUL           
 -- Thompson, Shunteal        12 Bear Creek/SJAA/          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 30  Boys Shot Put
=======================================================================
  SJ Section: ! 65-10.75  1978        Dave Porath, Atwater                     
  Division I: # 58-10.75  2011        Stephen Boals, Jesuit                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nahigian, Carl            12 St. Mary's/TCAL/      55-10.00   10   
      50-10.50  FOUL  52-06  55-10  FOUL  FOUL
  2 White, Austin             11 Jesuit/DRL/1          55-04.00    8   
      FOUL  FOUL  50-00.50  52-08.50  FOUL  55-04
  3 Hamilton, Brian           12 Stagg/TCAL/1          55-02.50    6   
      50-07  FOUL  50-10.50  53-02.50  55-02.50  50-09.50
  4 Bleasdale, Curtis         12 Vacaville/MEL/1       54-08.50    4   
      FOUL  FOUL  49-05.50  54-08.50  49-07.50  54-08.50
  5 Denton, Nick              11 Davis/DVC/1           51-07.50    2   
      FOUL  51-07.50  FOUL  FOUL  FOUL  51-07.50
  6 Augustine, Andrew         11 Jesuit/DRL/1          50-10.00    1   
      50-10  FOUL  49-06  46-05.50  FOUL  FOUL
  7 Hines, Zachary            11 Atwater/CCC/1         49-10.00  
      48-00.50  49-10  48-09  47-08  FOUL  FOUL
  8 Gabbard, Eric             11 Vacaville/MEL/1       49-07.00  
      47-04  49-02.50  44-00  48-06.50  49-00.50  49-07
  9 Cruz, Jaime               11 Elk Grove/DVC/1       49-02.00  
      47-00.50  FOUL  49-02           
 10 Strohmaier, Garrett       11 Jesuit/DRL/1          48-08.00  
      44-08  48-05.50  48-08           
 11 McKinnon, Erik            12 Ponderosa/DRL/1       47-10.50  
      45-11  47-05.50  47-10.50           
 12 Donnelly, Sean            12 Pitman/CCC/1          47-01.50  
      47-01.50  FOUL  FOUL           
 13 Nixon, Kayman             11 Jesuit/DRL/1          46-11.00  
      45-06  46-11  45-08.50           
 14 Zimmerle, William         12 Franklin-EG/DVC/      46-10.00  
      46-10  FOUL  45-06           
 15 Fuimaono, Andrew          12 Armijo/MEL/1          46-02.50  
      42-04.50  46-02.50  FOUL           
 16 Javidan-Nejad, Sina       11 Jesuit/DRL/1          45-10.00  
      FOUL  45-08  45-10           
 17 VanDemien, Chase          12 Johansen/MMC/1        45-05.50  
      41-07  44-10.50  45-05.50           
 18 Bercerra, German          10 Johansen/MMC/1        45-02.00  
      44-02.50  45-02  42-02           
 19 Long, Lucas               12 St. Mary's/TCAL/      44-10.00  
      41-11  41-02  44-10           
 20 Jenkins, Zach             12 Beyer/MMC/1           44-07.50  
      41-00.50  42-06  44-07.50           
 21 Delgado, Ivan             12 Pitman/CCC/1          44-03.00  
      39-02.50  FOUL  44-03           
 22 Olabode, Afolabi          10 Golden Valley/SJ      43-07.00  
      FOUL  40-03.50  43-07           
 23 Rodriquez, Alfredo        11 Chavez/SJAA/1         43-06.50  
      43-06.50  39-04.50  42-03.50           
 24 Magnalles, Guillermo      12 Franklin-S/SJAA/      43-04.50  
      41-08.50  43-04.50  41-07           
 25 Ledoux, Anthony           12 Armijo/MEL/1          43-03.00  
      42-09  41-10  43-03           
 26 Glaros, Hank              10 Lincoln-S/SJAA/1      43-00.50  
      FOUL  43-00.50  FOUL           
 27 Carter, Denzel            12 Vacaville/MEL/1       42-01.00  
      41-11.50  FOUL  42-01           
 28 Hecht, Tyler              11 Franklin-EG/DVC/      40-11.00  
      39-08  40-11  40-03.50           
 29 Hernandez, Peter          12 Johansen/MMC/1        39-08.50  
      FOUL  38-10  39-08.50           
 30 Monarrez, Fabien          12 Tracy/SJAA/1          39-05.00  
      39-05  39-03.50  37-09.50           
 31 Hayes, Grant              12 Beyer/MMC/1           38-07.50  
      FOUL  FOUL  38-07.50           
 32 Tender, Courtney          11 McNair/TCAL/1         36-10.00  
      FOUL  36-10  36-09           
 33 Liku, Jr                  11 Edison/TCAL/1         35-03.00  
      FOUL  FOUL  35-03           
 
Event 31  Girls Triple Jump
============================================================================
  SJ Section: !    44-00  2004        Brittany Daniels, West                   
  Division I: # 43-02.50  2005        Brittany Daniels, West                   
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hadnot, Jannell           11 Tokay/TCAL/1          39-05.50   0.2  10   
     39-01(0.2) 39-00.50(1.4) 38-11.50(0.3) 39-05.50(0.2) PASS(1.5) PASS(+0.0)
  2 Stanford, Ashley          12 Fairfield/MEL/1       37-05.75   1.8   8   
     36-04.50(0.8) 36-04.25(1.0) 37-05.75(1.8) 37-04.75(3.2) 36-00.50(0.2) 36-01.50(+0.0)
  3 Robinson, Alysia          10 Fairfield/MEL/1       37-05.00  -0.3   6   
     34-02.50(+0.0) 36-07.25(0.4) 36-09.25(1.6) 35-02.50(1.0) 36-11.50(+0.0) 37-05(-0.3)
  4 Schuhmeier, Phoenisha     12 Mont Trail/DVC/1      36-10.25   1.5   4   
     36-08.50(0.4) 36-10.25(1.5) 36-07(0.3) 36-03.25(0.6) 33-10.50(-0.7) 35-08(2.3)
  5 Kurywchak, Danylle        12 Ponderosa/DRL/1       36-09.25   1.5   2   
     36-09.25(1.5) FOUL(0.7) 35-03.50(1.0) 36-02.75(1.2) 35-01.50(-0.6) 34-10.75(+0.0)
  6 Cook, Daria               10 Vacaville/MEL/1       36-05.50   0.3   1   
     35-03.25(2.4) 35-07.25(2.9) 35-01(0.2) 33-11.50(0.7) FOUL(0.6) 36-05.50(0.3)
  7 Vance, Nia                 9 Vacaville/MEL/1       36-04.00   0.5 
     35-08(0.9) 36-01.75(1.1) 35-03(1.8) 36-04(0.5) FOUL(0.3) FOUL(+0.0)
  8 Gardner, Rachel           12 Mont Trail/DVC/1      36-03.25   2.4 
     34-07.50(0.2) 35-02(1.1) 36-03.25(2.4) FOUL(-0.3) 34-05.25(0.6) 35-03.25(-1.1)
  9 Cariaso, Lauren            9 Pitman/CCC/1          34-10.25   2.5 
     34-10.25(2.5) 34-07(2.5) 34-10(+0.0)           
 10 Tate, Katrina             11 Turlock/CCC/1         34-09.75   0.5 
     FOUL(0.7) 32-09(0.2) 34-09.75(0.5)           
 11 Henderson, Nekole         11 Franklin-S/SJAA/      34-09.25   1.1 
     33-08(1.1) FOUL(4.3) 34-09.25(1.1)           
 12 Booz, Cierra              10 Turlock/CCC/1         34-07.00   1.8 
     34-07(1.8) 34-06(1.0) 33-10.50(+0.0)           
 13 Truax, Jackie             11 Lincoln-S/SJAA/1      34-04.75   2.6 
     FOUL(2.0) 34-04.75(2.6) 33-05(0.2)           
 14 Alcantara, Alexandria     10 Bear Creek/SJAA/      34-02.50   1.3 
     33-11.75(0.6) 34-02.50(1.3) 33-11.25(1.8)           
 15 Johnson, Marjahne         12 Merced/CCC/1          33-11.00   0.2 
     32-08.25(0.5) 33-11(0.2) FOUL(+0.0)           
 16 Beck, Rachel              11 St. Francis/DRL/      33-10.25   0.6 
     33-10.25(0.6) 33-02.25(2.1) 31-06(1.6)           
 17 VanNieuwburg, Katelyn     11 Vacaville/MEL/1      J33-10.25   2.0 
     FOUL(0.9) 33-10.25(2.0) FOUL(0.6)           
 18 Lee, Liz                  11 Davis/DVC/1           33-07.75   1.5 
     33-06.25(3.1) 33-07.75(1.5) 32-05(1.8)           
 19 Trageser, Kylee           11 Ponderosa/DRL/1       33-03.00   1.3 
     32-06.25(0.3) 33-03(1.3) 32-04(0.9)           
 20 Hunt-Murray, Zoe          10 Davis/DVC/1           32-10.50   1.7 
     FOUL(1.2) 31-08.75(1.2) 32-10.50(1.7)           
 21 Kelsey, Michaela          11 Oak Ridge/DRL/1       32-03.25   1.9 
     32-03.25(1.9) 31-00.25(1.2) 31-06.25(2.0)           
 22 De Sousa, Natasha         11 St. Francis/DRL/      31-01.00  -0.3 
     30-03.25(0.9) 30-10.75(0.5) 31-01(-0.3)           
 23 Santos, Alyssa            12 Bear Creek/SJAA/     J31-01.00   0.3 
     FOUL(1.2) FOUL(1.9) 31-01(0.3)           
 24 Grandison, Alexis         12 Merrill West/TCA      31-00.00   0.7 
     30-07.75(0.2) 31-00(0.7) 28-09(+0.0)           
 25 Bobadilla, Melina         10 Gregori/MMC/1         30-02.50   1.3 
     30-00.75(+0.0) 30-02.50(1.3) 29-11.50(1.6)           
 26 McFall, Rachel            11 Beyer/MMC/1           30-02.00   2.0 
     30-02(2.0) 29-07.75(2.4) 28-07.50(0.2)           
 27 Heng, Lillian             11 Tokay/TCAL/1          29-11.00   1.6 
     28-08(2.0) 29-11(1.6) 29-05(2.3)           
 28 Lang, Leslie              10 Gregori/MMC/1         29-09.75   1.0 
     27-10.50(-0.7) 28-11.50(0.4) 29-09.75(1.0)           
 29 Rodgers, Danielle         11 St. Mary's/TCAL/      29-06.25   1.6 
     29-06.25(1.6) FOUL(0.2) 29-00(-0.4)           
 30 Davila, Myra              10 Enochs/MMC/1          29-02.50   1.4 
     28-02.50(2.6) 27-08.50(+0.0) 29-02.50(1.4)           
 31 Hubert, Alyssa            11 Beyer/MMC/1           29-01.75   1.6 
     28-02.25(+0.0) FOUL(1.3) 29-01.75(1.6)           
 -- Shavers, Maliyah          11 Merrill West/TCA          FOUL       
     FOUL(1.2) FOUL(0.3) PASS                
 
Event 32  Boys Triple Jump
============================================================================
  SJ Section: !    51-06  2006        Zuheir Sharif, Franklin-EG               
  Division I: # 48-10.50  2005        Zuheir Sharif, Franklin-EG               
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Pinder, Deon              12 Merrill West/TCA      47-00.00   0.6  10   
     45-00(0.3) 46-01.50(0.6) 47-00(0.6) 46-08.75(0.2) 46-07.25(1.3) 46-09(0.8)
  2 Vernon-Scott, Douglas     12 Folsom/DRL/1          45-03.25   0.7   8   
     45-02.50(0.3) 45-02.50(2.1) 45-03.25(0.7) 45-03.25(0.2) 45-01.50(1.0) 43-07(0.8)
  3 Austin, Matthew           12 Davis/DVC/1           44-11.00   0.9   6   
     44-11(0.9) 43-03(0.8) 41-11(0.2) PASS      PASS      PASS     
  4 Turner, Travis            12 Bear Creek/SJAA/      44-07.75   0.2   4   
     44-04.25(1.4) 44-07.75(0.2) 44-00(0.5) 44-02.50(+0.0) 43-11.50(+0.0) 43-05.75(+0.0)
  5 Sperbeck, Thomas          11 Jesuit/DRL/1          44-03.50   1.1   2   
     42-06.75(0.4) 44-00.75(-0.3) 44-03.50(1.1) PASS      PASS      PASS     
  6 Geiger, Roman             11 Mont Trail/DVC/1      44-03.00   0.7   1   
     FOUL(0.4) 44-03(0.7) 44-01(0.5) 43-05(1.7) 42-04.50(0.9) 42-11(0.5)
  7 Stenson, Nate             12 Davis/DVC/1           43-11.50   0.5 
     FOUL(0.6) 43-11.50(0.5) 43-04.50(1.7) PASS      PASS      PASS     
  8 Turner, Ernest            11 Merrill West/TCA      43-04.75   0.6 
     43-04.75(0.6) 42-00.25(-0.1) 42-07.50(2.3) 41-09(0.8) 41-07.75(+0.0) 42-03(0.5)
  9 Brown, Isaiah             12 Fairfield/MEL/1       43-01.75   0.2 
     FOUL(2.2) FOUL(1.1) 43-01.75(0.2)           
 10 Lee, Dwayne               11 Bear Creek/SJAA/      43-01.50   0.4 
     42-08(0.4) 41-07(0.5) 43-01.50(0.4)           
 11 Sexton, Skyler            12 Pitman/CCC/1          42-11.50   0.4 
     42-02.25(0.8) 42-11.50(0.4) 41-10.50(0.3)           
 12 Norris, Kelsey            12 Atwater/CCC/1         42-09.00   1.6 
     42-09(1.6) FOUL(+0.0) FOUL(0.6)           
 13 Heath, Steve              11 Jesuit/DRL/1          42-05.50   0.2 
     41-05.50(0.7) 42-05.50(0.2) 40-08.50(1.9)           
 14 Hundal, Damanjit          12 Tokay/TCAL/1          42-05.00   0.3 
     42-05(0.3) 42-04.50(+0.0) 41-02.25(1.2)           
 15 Espirtu, Ernest           11 Bear Creek/SJAA/     J42-05.00  +0.0 
     FOUL(1.0) 42-01.75(2.2) 42-05(+0.0)           
 16 Llubit, Vincent           11 Wood/MEL/1           J42-05.00   1.5 
     FOUL(1.0) 42-05(1.5) 40-09(2.8)           
 17 Lindsey, Andre            11 Stagg/TCAL/1          42-04.00   1.7 
     42-04(1.7) 41-09.50(1.3) 42-03.25(0.2)           
 18 Yaley, Brendan            11 Merced/CCC/1          41-10.00   0.2 
     FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 41-10(0.2)           
 19 Strawick, Kasian          10 Oak Ridge/DRL/1       41-05.50   0.6 
     40-06.75(1.6) 40-10.75(0.5) 41-05.50(0.6)           
 20 Lopez, Richard            11 Downey/MMC/1         J41-05.50   0.3 
     40-03.25(1.0) 41-05.50(0.3) 40-08.50(0.2)           
 21 Frazier, Barry            12 Lincoln-S/SJAA/1      41-04.50   0.4 
     41-04(0.3) 41-04.50(0.4) FOUL(+0.0)           
 22 Hubbard, Raemond          12 Fairfield/MEL/1       41-02.50   2.9 
     41-02.50(2.9) FOUL(0.6) 40-06.50(1.2)           
 23 Jefferson, Chandler       11 Buhach Colony/CC      41-02.25   1.1 
     41-02.25(1.1) 40-11(-0.1) 41-00.50(0.2)           
 24 McAfee, Alex              12 Jesuit/DRL/1          41-00.75   0.2 
     40-11.50(2.4) 41-00.75(0.2) FOUL(0.6)           
 25 Redding, Zach             11 Beyer/MMC/1           40-02.00   2.4 
     40-02(2.4) 37-10(+0.0) 38-01(0.6)           
 26 Solorzano, Francisco      11 Downey/MMC/1          39-02.75   0.8 
     38-10.75(1.9) 39-01.50(0.2) 39-02.75(0.8)           
 27 Castro, James             11 Beyer/MMC/1           38-11.25   0.5 
     38-11.25(0.5) FOUL(0.6) 36-11.50(0.2)           
 28 Hadley, Joshua            12 Sheldon/DRL/1         38-08.50   0.5 
     38-08.50(0.5) 36-04(+0.0) 37-00.50(0.6)           
 29 Garcia, Nick              11 Napa/MEL/1            38-06.75   0.7 
     38-06.75(0.7) 37-07.50(0.8) 37-04.50(0.3)           
 30 Alvarado, Marcus          10 Enochs/MMC/1          37-05.50  +0.0 
     37-02(0.4) 37-05.50(+0.0) 36-01.75(+0.0)           
 -- Malm-Annan, Jefferey      12 Mont Trail/DVC/1          FOUL       
     FOUL(1.4) FOUL(2.5) PASS(0.4)           
 
Licensed to Red Cap Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/18/2012 11:17 PM
       CIF Sac-Joaquin Section Track and Field - 5/16/2012 to 5/18/2012        
                        Division 1 - Trials and Finals                         
                             Elk Grove High School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================================
  SJ Section: ! 40.94  1999        Vallejo, Vallejo                            
  Division I: # 41.72  2010        Jesuit, Jesuit                              
                       K Brown, J Wallace, L Pilorin, R Frasier          
                43.47  M@LG
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Jesuit/DRL/1/SJ  'A'                            42.35 M@LG              10   
     1) Alkebulan, Kaba 11              2) Mitsch, Austin 11              
     3) Westmoreland, Zane 12           4) Pilorin, Loren 12              
  2 Vacaville/MEL/1/SJ  'A'                         42.66 M@LG               8   
     1) Mason, Melvin 12                2) Edokpayi, Ime 12               
     3) Paulin, Jared 11                4) Mewborn, Daniel 10             
  3 Stagg/TCAL/1/SJ  'A'                            42.83 M@LG               6   
     1) Boyd, Maurice 12                2) Wood, Ryan 12                  
     3) Wood, Brian 12                  4) Manning, Treyvon 12            
  4 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                       43.34 M@LG               4   
     1) Norman, Javonte 9               2) Ratliff, Jaelin 10             
     3) Mason, Corey 12                 4) Christopherson, Jamie 12       
  5 Bear Creek/SJAA/1/SJ  'A'                       43.40 M@LG               2   
     1) Dobbins, Khari 12               2) Turner, Travis 12              
     3) Williams, Deshan 11             4) Lee, Dwayne 11                 
  6 Oak Ridge/DRL/1/SJ  'A'                         43.58                    1   
     1) Mueller, Shay 12                2) Youngberg, Zach 11             
     3) Williams, Bryce 10              4) Sipes, Jacob 10                
  7 Grace Davis/MMC/1/SJ  'A'                       43.83                  
     1) Conde, Allen 12                 2) Ogbeide, Osaretin 12           
     3) Millan, David 12                4) Buzick, Michael 12             
  8 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                         44.16                  
     1) Bohamera, Nicholas 11           2) Bloodworth, Brandon 11         
     3) Martinez III, Armando 11        4) Evans, Ali 9                   
 
Event 2  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================================
  SJ Section: ! 45.78  2005        West, West                                  
  Division I: # 47.08  2005        West, West                                  
  Division I: # 47.08  2007        Franklin-EG, Franklin-EG                    
                49.81  M@LG
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                    47.19 M@LG              10   
     1) Levy, Ciara 10                  2) Love, A'Jah 12                 
     3) Schuhmeier, Phoenisha 12        4) Higgwe, Esther 12              
  2 Buhach Colony/CCC/1/SJ  'A'                     49.04 M@LG               8   
     1) Coward, Barbara 9               2) Coward, Brandy 9               
     3) Eastman, Tenisha 12             4) Mitchell, Emoni 11             
  3 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                       49.35 M@LG               6   
     1) Green, Keilani 9                2) Williams, Schantel 9           
     3) Cox, Talia 10                   4) Umpierre, Jada 11              
  4 Edison/TCAL/1/SJ  'A'                           49.37 M@LG               4   
     1) Johnson, Raivyn 10              2) Zackery, Ebony 10              
     3) Robinson, Ronika 11             4) Wilson, Cicelya 11             
  5 McNair/TCAL/1/SJ  'A'                           49.40 M@LG               2   
     1) Brown, Antoinetta 12            2) Coleman, Mandy 10              
     3) Rhone, Briana 12                4) Mobley, Bykema 10              
  6 Johansen/MMC/1/SJ  'A'                          49.53 M@LG               1   
     1) Bogan, Zakiyyah 9               2) Crittenden, Naya 11            
     3) Smith, Jordan 12                4) Davison, Jocelyn 12            
  7 Stagg/TCAL/1/SJ  'A'                            50.40                  
     1) Garner, Jackie 10               2) Williams, Ciona 12             
     3) Small, Armani 9                 4) Wilson, Angelique 12           
 -- Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                            DQ                   Zone violation
     1) Roan, Dominique 12              2) Pugh, Daje 12                  
     3) Stanford, Ashley 12             4) Robinson, Alysia 10            
 
Event 3  Boys 1600 Meter Run -Alley Start
=======================================================================================
  SJ Section: ! 4:00.29  2008        German Fernandez, Riverbank               
  Division I: # 4:16.80  2011        Trevor Halsted, Davis Sr.                 
                4:28.70  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 McHone, Sean        12 Oak Ridge/DRL/1        4:24.23 M@LG              10   
  2 Stoll, Sam          11 Jesuit/DRL/1           4:27.58 M@LG               8   
  3 Reyes, William      12 Mont Trail/DVC/1       4:27.66 M@LG               6   
  4 Rosal, Ronnie       10 Lincoln-S/SJAA/1       4:29.62                    4   
  5 Alvarado, Abraham   11 Atwater/CCC/1          4:30.79                    2   
  6 Gonzalez, Daniel    12 Davis/DVC/1            4:31.49                    1   
  7 Gill, Cooper        11 Lincoln-S/SJAA/1       4:32.37                  
  8 Heese, Noah         11 Modesto/MMC/1          4:32.95                  
  9 Zeltner, Jake       11 Oak Ridge/DRL/1        4:33.46                  
 10 Gonzales, Carlos    10 Tokay/TCAL/1           4:35.70                  
 11 Johnson, Patrick    12 Tokay/TCAL/1           4:35.71                  
 12 Prestegard, Ryan    10 Oak Ridge/DRL/1        4:36.20                  
 13 Gonzalez, Isaac     10 Pitman/CCC/1           4:36.87                  
 14 Lowery, Nate        11 Laguna Creek/DVC       4:37.28                  
 15 Scheuer, Sam        11 Folsom/DRL/1           4:37.32                  
 16 Connelly, James     12 Lincoln-S/SJAA/1       4:38.04                  
 17 Valtierra, Ramiro   12 Grace Davis/MMC/       4:38.38                  
 18 Serface, Peter      12 Vacaville/MEL/1        4:39.72                  
 19 Pugh, Danny         12 Davis/DVC/1            4:40.76                  
 20 Hughes, Lorenzo     12 Merrill West/TCA       4:41.84                  
 21 Ulloa, Rodolfo      10 Atwater/CCC/1          4:42.48                  
 22 Thach, Peter        10 McNair/TCAL/1          4:42.93                  
 23 Villagomez, Alec    10 Gregori/MMC/1          4:45.51                  
 24 Gutierrez, Axel     12 Buhach Colony/CC       4:45.66                  
 25 Naranjo, Andres     12 Bear Creek/SJAA/       4:49.14                  
 26 Andersen, Kyle      12 Armijo/MEL/1           4:50.32                  
 27 Kirbyson, Thomas    11 Wood/MEL/1             4:55.20                  
 28 Yanez, Jose         12 Grace Davis/MMC/       4:56.82                  
 29 Borge, Michael      11 Vacaville/MEL/1        4:59.07                  
 30 Oliman, Adrian      10 Beyer/MMC/1            4:59.19                  
 31 Vik, Nicholas       11 Merrill West/TCA       5:05.67                  
 
Event 4  Girls 1600 Meter Run -Alley Start
=======================================================================================
  SJ Section: ! 4:38.15  2007        Alex Kosinski, Oak Ridge                  
  Division I: # 4:50.99  2007        Chelsea Reilly, Davis Sr.                 
                5:20.13  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Meads, Sophie       10 Davis/DVC/1            5:02.54 M@LG              10   
  2 Makau, Faith        11 Enochs/MMC/1           5:03.76 M@LG               8   
  3 Teaford, Laney      11 Davis/DVC/1            5:05.25 M@LG               6   
  4 Goyette, Maxine     12 Oak Ridge/DRL/1        5:05.80 M@LG               4   
  5 Redor, Christine    11 Ponderosa/DRL/1        5:07.73 M@LG               2   
  6 Heckman, Cassidy    12 Atwater/CCC/1          5:09.60 M@LG               1   
  7 Velez, Ellie         9 Oak Ridge/DRL/1        5:10.76 M@LG             
  8 Kroll, Haley        12 Tokay/TCAL/1           5:12.18 M@LG             
  9 Miller, Claire      11 Napa/MEL/1             5:12.45 M@LG             
 10 Banks, Mariyah      10 Golden Valley/SJ       5:14.45 M@LG             
 11 Bilo, Peyton         9 St. Francis/DRL/       5:14.93 M@LG             
 12 Daley, Cassidy      11 Lodi/SJAA/1            5:17.26 M@LG             
 13 Myers, Miranda       9 St. Francis/DRL/       5:18.15 M@LG             
 14 Stanislaw, Lauren   10 Beyer/MMC/1            5:20.36                  
 15 Olagaray, Sydney    12 Lodi/SJAA/1            5:20.54                  
 16 Hughes, Jacklyn      9 Franklin-EG/DVC/       5:20.73                  
 17 Miranda, Sarah      12 Merced/CCC/1           5:21.43                  
 18 Aguilar, Natalie    10 Lincoln-S/SJAA/1       5:28.44                  
 19 Sewell, Breanna     10 Vacaville/MEL/1        5:32.37                  
 20 Thai, Dorothy       11 McNair/TCAL/1          5:34.42                  
 21 McPherson, Jeanne-   9 Davis/DVC/1            5:35.05                  
 22 Wilson, Cicelya     11 Edison/TCAL/1          5:35.53                  
 23 Provencal, Ridgely  12 St. Francis/DRL/       5:36.77                  
 24 Ellett, Hannah      11 Buhach Colony/CC       5:39.09                  
 25 Ballerini, Emily     9 Vacaville/MEL/1        5:39.38                  
 26 Chuong, Shellin     11 Beyer/MMC/1            5:40.29                  
 27 Barthelmes, Amanda   9 Wood/MEL/1             5:40.79                  
 28 Smith, Sydney       11 Gregori/MMC/1          5:43.16                  
 29 Ramirez-Castro, Ro  11 Downey/MMC/1           5:45.09                  
 30 Jauregui, Skylar    10 Vacaville/MEL/1        5:57.24                  
 31 Blank, Madelyn      11 Lodi/SJAA/1            6:05.47                  
 
Event 5  Boys 110 Meter Hurdles
==================================================================================
  SJ Section: ! 13.86  1999        Rico Hatter, Vallejo                        
  Division I: # 14.14  2009        Kyler Martin, Vacaville                     
                15.23  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Bland, Keane        12 Johansen/MMC/1           14.66 M@LG   -1.0  10   
  2 Stavrioundakis, St  12 Modesto/MMC/1            15.12 M@LG   -1.0   8   
  3 Boyd, Maurice       12 Stagg/TCAL/1             15.12 M@LG   -1.0   6   
  4 Turner, Travis      12 Bear Creek/SJAA/         15.15 M@LG   -1.0   4   
  5 Legge, Jacob        11 Ponderosa/DRL/1          15.44        -1.0   2   
  6 Lindsey, Andre      11 Stagg/TCAL/1             15.52        -1.0   1   
  7 Hoofard, Dallas     11 Atwater/CCC/1            15.53        -1.0 
  8 Pust, Steven        12 Golden Valley/SJ         15.55        -1.0 
 
Event 6  Girls 100 Meter Hurdles
==================================================================================
  SJ Section: ! 13.90  2011        Daje Pugh, Fairfield                        
  Division I: # 14.03  5/16/2012   Daje Pugh, Fairfield                        
                15.77  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Pugh, Daje          12 Fairfield/MEL/1          13.90!M@LG   -0.2  10   
  2 Cook, Daria         10 Vacaville/MEL/1          13.98#M@LG   -0.2   8   
  3 Perry, Pattriana    10 Vacaville/MEL/1          14.45 M@LG   -0.2   6   
  4 Levy, Ciara         10 Mont Trail/DVC/1         14.66 M@LG   -0.2   4   
  5 Taylor, Shea        12 Grace Davis/MMC/         15.10 M@LG   -0.2   2   
  6 Trumbull, Shannon   12 Oak Ridge/DRL/1          15.13 M@LG   -0.2   1   
  7 Vance, Nia           9 Vacaville/MEL/1          15.46 M@LG   -0.2 
  8 Derr, Kelsee        11 Pitman/CCC/1             15.63 M@LG   -0.2 
 
Event 7  Boys 400 Meter Dash
=======================================================================================
  SJ Section: ! 46.53  1997        Eddie Levine, Golden Valley                 
  Division I: # 47.95  2011        Romon Bridge, Edison                        
                50.41  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mason, Corey        12 St. Mary's/TCAL/         48.53 M@LG              10   
  2 Dobbins, Khari      12 Bear Creek/SJAA/         48.58 M@LG               8   
  3 Kaye, Eddie         11 Merrill West/TCA         49.25 M@LG               6   
  4 Roberds, Alex       11 Ponderosa/DRL/1          49.55 M@LG               4   
  5 Martinez III, Arma  11 Elk Grove/DVC/1          51.10                    2   
 
Event 8  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================================
  SJ Section: ! 53.47  2003        Deonna Lawrence, Sheldon                    
  Division I: # 55.73  2011        Cierra Jordan, Edison                       
                59.16  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Love, A'Jah         12 Mont Trail/DVC/1         56.78 M@LG              10   
  2 Tucker, Kamaya      11 Laguna Creek/DVC         57.35 M@LG               8   
  3 Eaton, Ellie        11 Davis/DVC/1              58.21 M@LG               6   
  4 Sumner, Han-ah      10 Davis/DVC/1              58.66 M@LG               4   
  5 Umpierre, Jada      11 St. Mary's/TCAL/         59.01 M@LG               2   
  6 Anselmo, Brittany   10 Ponderosa/DRL/1          59.01 M@LG               1   
  7 Cox, Talia          10 St. Mary's/TCAL/         59.50                  
  8 Smith, Jazmine      10 Elk Grove/DVC/1        1:00.37                  
 
Event 9  Boys 100 Meter Dash
==================================================================================
  SJ Section: ! 10.45  1996        Jim McGee, Sacramento                       
  Division I: # 10.60  2010        R.J. Frasier, Jesuit                        
                11.03  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Mitsch, Austin      11 Jesuit/DRL/1             10.80 M@LG   -0.1  10   
  2 Pilorin, Loren      12 Jesuit/DRL/1             11.09        -0.1   8   
  3 Powell, Sterling    11 Mont Trail/DVC/1         11.33        -0.1   6   
  4 Harris, Kyran       11 Franklin-EG/DVC/         11.34        -0.1   4   
  5 Mewborn, David      10 Vacaville/MEL/1          11.41        -0.1   2   
  6 Knight, Kermit      12 Edison/TCAL/1            11.49        -0.1   1   
 
Event 10  Girls 100 Meter Dash
==================================================================================
  SJ Section: ! 11.58  2004        Jennifer Nash, West                         
  Division I: # 11.97  2010        Kashae Knox, Pleasant Grove                 
                12.53  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Higgwe, Esther      12 Mont Trail/DVC/1         12.18 M@LG   +0.0  10   
  2 Njenge, Ekone       10 Grant/DVC/1              12.38 M@LG   +0.0   8   
  3 Williams, Ciona     12 Stagg/TCAL/1             12.52 M@LG   +0.0   6   
  4 Roan, Dominique     12 Fairfield/MEL/1          12.54        +0.0   4   
  5 Davison, Jocelyn    12 Johansen/MMC/1           12.54        +0.0   2   
  6 Eastman, Tenisha    12 Buhach Colony/CC         12.63        +0.0   1    12.621
  7 Dike, Chinyere       9 Franklin-EG/DVC/         12.63        +0.0  12.624
  8 Coward, Brandy       9 Buhach Colony/CC         12.68        +0.0 
 
Event 11  Boys 800 Meter Run
=======================================================================================
  SJ Section: ! 1:48.85  1997        James Levine, Golden Valley               
  Division I: # 1:53.45  2011        Sean Gomes, Beyer                         
                1:58.45  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jackson, Darrell    12 Fairfield/MEL/1        1:53.86 M@LG              10   
  2 Mahoney, Tanner     12 Vacaville/MEL/1        1:56.95 M@LG               8   
  3 Mohr, Paul          11 Davis/DVC/1            1:57.14 M@LG               6   
  4 Manning, Treyvon    12 Stagg/TCAL/1           1:57.53 M@LG               4   
  5 Garcia, Ben         10 Pleasant Grove/D       1:58.12 M@LG               2   
  6 Hill, Brandon       12 Laguna Creek/DVC       1:59.08                    1   
  7 Ploeg, Jack          9 Elk Grove/DVC/1        2:00.17                  
  8 Glaeser, Alex       12 Franklin-EG/DVC/       2:04.82                  
 
Event 12  Girls 800 Meter Run
=======================================================================================
  SJ Section: ! 2:06.09  2007        Dominique Jackson, Fairfield              
  Division I: # 2:11.97  2011        Samantha Ralstin, Oak Ridge               
                2:21.29  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Anselmo, Brittany   10 Ponderosa/DRL/1        2:14.76 M@LG              10   
  2 Krovetz, Hannah     12 Davis/DVC/1            2:15.59 M@LG               8   
  3 Arrieta, Holli      12 Oak Ridge/DRL/1        2:15.98 M@LG               6   
  4 Makau, Faith        11 Enochs/MMC/1           2:16.48 M@LG               4   
  5 Andrus, Sabrina      9 Oak Ridge/DRL/1        2:18.68 M@LG               2   
  6 Teaford, Laney      11 Davis/DVC/1            2:18.93 M@LG               1   
  7 Heckman, Cassidy    12 Atwater/CCC/1          2:19.19 M@LG             
  8 Boudreaux, Camille   9 St. Francis/DRL/       2:20.14 M@LG             
 
Event 13  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================================
  SJ Section: ! 36.53  1999        Rico Hatter, Vallejo                        
  Division I: # 37.21  2010        R.J. Frasier, Jesuit                        
                40.20  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Stavrioundakis, St  12 Modesto/MMC/1            38.69 M@LG              10   
  2 Hoofard, Dallas     11 Atwater/CCC/1            39.44 M@LG               8   
  3 Bland, Keane        12 Johansen/MMC/1           39.46 M@LG               6   
  4 Edokpayi, Ime       12 Vacaville/MEL/1          39.68 M@LG               4   
  5 Tatum, James        11 Merced/CCC/1             39.87 M@LG               2   
  6 Bowen, Ryan         12 Franklin-S/SJAA/         40.19 M@LG               1   
  7 Legge, Jacob        11 Ponderosa/DRL/1          40.79                  
  8 Lindsey, Andre      11 Stagg/TCAL/1             41.91                  
 
Event 14  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================================
  SJ Section: ! 41.94  1987        Laurie Smith, Valley                        
  Division I: # 42.34  5/16/2012   Daje Pugh, Fairfield                        
                46.69  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Pugh, Daje          12 Fairfield/MEL/1          42.08#M@LG              10   
  2 Cook, Daria         10 Vacaville/MEL/1          43.37 M@LG               8   
  3 Perry, Pattriana    10 Vacaville/MEL/1          43.86 M@LG               6   
  4 Levy, Ciara         10 Mont Trail/DVC/1         44.29 M@LG               4   
  5 Corrigan, Kassandr  12 Sheldon/DRL/1            44.66 M@LG               2   
  6 Trumbull, Shannon   12 Oak Ridge/DRL/1          45.87 M@LG               1   
  7 Patino, Mallory     11 Turlock/CCC/1            46.11 M@LG             
  8 Derr, Kelsee        11 Pitman/CCC/1             46.20 M@LG             
 
Event 15  Boys 200 Meter Dash
==================================================================================
  SJ Section: ! 20.81  1981        Kevin Wilhite, Cordova                      
  Division I: # 21.47  2006        Devin Mays, Lincoln-S                       
                22.21  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Mitsch, Austin      11 Jesuit/DRL/1             21.87 M@LG    0.1  10   
  2 Beck, Brandon       11 Vintage/MEL/1            22.22         0.1   8   
  3 Mason, Melvin       12 Vacaville/MEL/1          22.52         0.1   6   
  4 Ogbeide, Osaretin   12 Grace Davis/MMC/         22.58         0.1   4   
  5 Hogan, Jevon        10 Turlock/CCC/1            22.83         0.1   2   
  6 Kaye, Eddie         11 Merrill West/TCA         22.97         0.1   1   
  7 Evans, Ali           9 Elk Grove/DVC/1          23.01         0.1 
  8 Mewborn, David      10 Vacaville/MEL/1          23.10         0.1 
 
Event 16  Girls 200 Meter Dash
==================================================================================
  SJ Section: ! 23.73  2004        Jennifer Nash, West                         
  Division I: # 24.45  2009        Kashae Knox, Pleasant Gro                   
                25.70  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Higgwe, Esther      12 Mont Trail/DVC/1         25.09 M@LG    0.7  10   
  2 Coward, Brandy       9 Buhach Colony/CC         25.42 M@LG    0.7   8   
  3 Love, A'Jah         12 Mont Trail/DVC/1         25.51 M@LG    0.7   6   
  4 Dike, Chinyere       9 Franklin-EG/DVC/         25.59 M@LG    0.7   4   
  5 Davison, Jocelyn    12 Johansen/MMC/1           25.63 M@LG    0.7   2   
  6 Williams, Ciona     12 Stagg/TCAL/1             25.87         0.7   1   
  7 Tucker, Kamaya      11 Laguna Creek/DVC         25.91         0.7 
  8 Menton, Brittany    10 Lincoln-S/SJAA/1         26.23         0.7 
 
Event 17  Boys 3200 Meter Run -Alley Start
=======================================================================================
  SJ Section: ! 8:34.23  2008        German Fernandez, Riverbank               
  Division I: # 9:16.25  2011        Trevor Halsted, Davis Sr.                 
                9:38.05  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Reyes, William      12 Mont Trail/DVC/1       9:32.69 M@LG              10   
  2 Greenough, Ryan     12 Davis/DVC/1            9:40.14                    8   
  3 Hamid, Abdul        10 Sheldon/DRL/1          9:43.28                    6   
  4 Avilla, Caton       11 Pleasant Grove/D       9:43.41                    4   
  5 Sickler, Tyler      11 Wood/MEL/1             9:45.74                    2   
  6 Kurtz, Jordan       11 Vacaville/MEL/1        9:49.15                    1   
  7 Gill, Cooper        11 Lincoln-S/SJAA/1       9:49.87                  
  8 Baxter, Evan        11 Oak Ridge/DRL/1        9:49.90                  
  9 Goode, Chris        11 Jesuit/DRL/1           9:50.03                  
 10 Conde, Marcos       11 Oak Ridge/DRL/1        9:51.71                  
 11 Sutter, Sugal       11 Davis/DVC/1            9:55.26                  
 12 Alvarado, Abraham   11 Atwater/CCC/1         10:08.39                  
 13 Gonzalez, Daniel    12 Davis/DVC/1           10:09.91                  
 14 Singh, A.J.          9 Wood/MEL/1            10:11.90                  
 15 Hummel, Zack        11 Lodi/SJAA/1           10:13.08                  
 16 Serface, Peter      12 Vacaville/MEL/1       10:14.61                  
 17 Henderson, Ricky    11 Wood/MEL/1            10:16.98                  
 18 Villagomez, Alec    10 Gregori/MMC/1         10:18.64                  
 19 Gonzalez, Isaac     10 Pitman/CCC/1          10:19.72                  
 20 Hughes, Lorenzo     12 Merrill West/TCA      10:24.10                  
 21 McCullar, Ralph     12 Grace Davis/MMC/      10:30.69                  
 22 Naranjo, Andres     12 Bear Creek/SJAA/      10:40.21                  
 23 Lyons, Edwin        12 Edison/TCAL/1         10:40.24                  
 24 Ramirez, Marco      11 Modesto/MMC/1         10:46.25                  
 25 Davis, Donovan      11 Modesto/MMC/1         10:48.03                  
 26 Stansil, Darius     10 St. Mary's/TCAL/      10:49.95                  
 27 Doo, Rex            10 Turlock/CCC/1         10:51.05                  
 28 Garcia, Juan        10 Golden Valley/SJ      10:51.23                  
 29 Schatz, Dylan       10 Tokay/TCAL/1          10:51.44                  
 30 Rosal, Ronnie       10 Lincoln-S/SJAA/1      10:52.67                  
 
Event 18  Girls 3200 Meter Run -Alley Start
=======================================================================================
  SJ Section: !  9:52.51  2008        Laurynne Chetelat, Davis Sr.             
  Division I: # 10:44.13  2008        Laurynne Chetelat, Davis Sr.             
                11:28.88  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mills, Mackenzie    11 Vintage/MEL/1         11:00.76 M@LG              10   
  2 Meads, Sophie       10 Davis/DVC/1           11:09.02 M@LG               8   
  3 Redor, Christine    11 Ponderosa/DRL/1       11:11.93 M@LG               6   
  4 Stanislaw, Lauren   10 Beyer/MMC/1           11:16.66 M@LG               4   
  5 Peterson, Rachel    10 Oak Ridge/DRL/1       11:17.38 M@LG               2   
  6 LaRocco, Lauren     10 St. Francis/DRL/      11:17.71 M@LG               1   
  7 Rawson, Madison     10 St. Francis/DRL/      11:19.86 M@LG             
  8 Velez, Ellie         9 Oak Ridge/DRL/1       11:19.92 M@LG             
  9 Wells, Jerriann     10 Pleasant Grove/D      11:21.98 M@LG             
 10 Diaz, Jessica       12 St. Francis/DRL/      11:28.26 M@LG             
 11 Dyer, Camille          St. Francis/DRL/      11:31.00                  
 12 McIsaac, Giulia      9 Davis/DVC/1           11:34.75                  
 13 Daley, Cassidy      11 Lodi/SJAA/1           11:40.91                  
 14 Miller, Claire      11 Napa/MEL/1            11:51.25                  
 15 Magana, Jacqueline   9 Atwater/CCC/1         11:51.86                  
 16 Fillpot, Brianna    10 Gregori/MMC/1         11:53.31                  
 17 Miranda, Sarah      12 Merced/CCC/1          11:53.78                  
 18 Olagaray, Sydney    12 Lodi/SJAA/1           11:53.94                  
 19 Aguilar, Natalie    10 Lincoln-S/SJAA/1      11:54.50                  
 20 Slavonia, Natalie   11 Napa/MEL/1            12:06.57                  
 21 Lopez, Destinee     11 Golden Valley/SJ      12:12.32                  
 22 Thai, Dorothy       11 McNair/TCAL/1         12:16.19                  
 23 Chuong, Shellin     11 Beyer/MMC/1           12:22.17                  
 24 Sousa, Emily        10 Tokay/TCAL/1          12:28.41                  
 25 Mejia, Mayra        11 Lodi/SJAA/1           12:28.54                  
 26 Daggett, Laura      11 Davis/DVC/1           12:33.18                  
 27 Barthelmes, Amanda   9 Wood/MEL/1            12:34.00                  
 28 Jauregui, Skylar    10 Vacaville/MEL/1       12:37.52                  
 29 Salyer, Makenzie     9 Turlock/CCC/1         12:41.00                  
 30 Durham, Sierra      11 Downey/MMC/1          13:32.10                  
 
Event 19  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================================
  SJ Section: ! 3:13.82  1999        Vallejo, Vallejo                          
  Division I: # 3:19.19  2008        Fairfield, Fairfield                      
                3:25.77  M@LG
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Vacaville/MEL/1/SJ  'A'                       3:21.24 M@LG              10   
     1) Walker, Mykal 9                 2) Ward, Demetrious 9             
     3) Mewborn, David 10               4) Mewborn, Daniel 10             
  2 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                       3:22.42 M@LG               8   
     1) Bloodworth, Brandon 11          2) Evans, Ali 9                   
     3) Bohamera, Nicholas 11           4) Martinez III, Armando 11       
  3 Davis/DVC/1/SJ  'A'                           3:23.93 M@LG               6   
     1) Croft, Blake 9                  2) Austin, Matthew 12             
     3) Croft, Andrew 12                4) Stenson, Nate 12               
  4 Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                       3:23.98 M@LG               4   
     1) Jackson, Darrell 12             2) Rankin, Micah 11               
     3) Brown, Isaiah 12                4) Brooks, Vernon 11              
  5 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                  3:24.40 M@LG               2   
     1) Huynh, Adam 11                  2) Huynh, Taylor 12               
     3) Sexton, Jahmar 10               4) Malm-Annan, Jefferey 12        
  6 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                     3:27.70                    1   
     1) Norman, Javonte 9               2) Mason, Corey 12                
     3) Sarris, Mark 12                 4) Christopherson, Jamie 12       
  7 Bear Creek/SJAA/1/SJ  'A'                     3:28.79                  
     1) Dobbins, Khari 12               2) Williams, Deshan 11            
     3) Lee, Dwayne 11                  4) Beas, Flavio 10                
  8 Jesuit/DRL/1/SJ  'A'                          3:30.17                  
     1) Mitsch, Austin 11               2) Alkebulan, Kaba 11             
     3) Westmoreland, Zane 12           4) Ragland, Eric 11               
 
Event 20  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================================
  SJ Section: ! 3:41.59  2006        Fairfield, Fairfield                      
  Division I: # 3:52.03  2007        Bear Creek, Bear Creek                    
                4:05.43  M@LG
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Vacaville/MEL/1/SJ  'A'                       3:57.54 M@LG              10   
     1) Guerrero, Jordan 11             2) Gomez, Katie 11                
     3) Cook, Daria 10                  4) Sewell, Breanna 10             
  2 Sheldon/DRL/1/SJ  'A'                         3:58.13 M@LG               8   
     1) Williamson, Sabrina 12          2) Corrigan, Kassandra 12         
     3) Brown, I'Yanna 10               4) Mullen, Breanna 10             
  3 Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                       3:59.15 M@LG               6   
     1) Stanford, Ashley 12             2) Pugh, Daje 12                  
     3) Roan, Dominique 12              4) Robinson, Alysia 10            
  4 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                  3:59.96 M@LG               4   
     1) Levy, Ciara 10                  2) Love, A'Jah 12                 
     3) Turner, Desiree 12              4) Higgwe, Esther 12              
  5 Davis/DVC/1/SJ  'A'                           4:00.80 M@LG               2   
     1) Krovetz, Hannah 12              2) Teaford, Laney 11              
     3) Sumner, Han-ah 10               4) Eaton, Ellie 11                
  6 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                       4:01.00 M@LG               1   
     1) Meyers, Monica 9                2) Leisure, Tierra 10             
     3) Giao, Jenny 10                  4) Smith, Jazmine 10              
  7 Franklin-EG/DVC/1/SJ  'A'                     4:02.39 M@LG             
     1) Ezimora, Ifunanya 9             2) Winters, Desiree 11            
     3) Johnson, Carolyn 9              4) Dike, Chinyere 9               
  8 St. Francis/DRL/1/SJ  'A'                     4:10.50                  
     1) Adams, Brittany 10              2) Boudreaux, Camille 9           
     3) Hughes, Haley 12                4) Hunter, Sydney 9               
 
Event 23  Girls Pole Vault
=======================================================================================
  SJ Section: ! 13-06  2005        Brysun Stately, Cordova                     
  Division I: # 12-03  2005        Stephanie Bagen, Granite Bay                
  Division I: # 12-03  2005        Samantha  Weaver, Lodi                      
              9-09.00  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Blakeley, Sydney    12 Ponderosa/DRL/1       12-07.00#M@LG              10   
  2 Carbullido, Hayley  11 St. Francis/DRL/      10-09.00 M@LG               8   
  3 Pettis, Lexi        12 Bear Creek/SJAA/      10-03.00 M@LG               6   
  4 VanDiemen, Brianna  12 Lodi/SJAA/1            9-09.00 M@LG               4   
  5 Meyer, Courtney     11 Davis/DVC/1           J9-09.00 M@LG               2   
  6 Harris, Amanda      12 Golden Valley/SJ      J9-09.00 M@LG               1   
  7 Mizuno, Kaitlin     11 Tracy/SJAA/1           9-03.00                  
  8 Bartlam, Tyler      12 Lodi/SJAA/1           J9-03.00                  
  9 Lee, Liz            11 Davis/DVC/1            8-09.00                  
  9 Guerrero, Jordan    11 Vacaville/MEL/1        8-09.00                  
  9 Gantar, Danielle    10 Davis/DVC/1            8-09.00                  
 12 Phillips, Lindsey    9 Pitman/CCC/1          J8-09.00                  
 13 Sanchez, Brenda     11 Atwater/CCC/1         J8-09.00                  
 14 Dawson, Bailey       9 Vacaville/MEL/1        8-03.00                  
 14 Dean, Ashley        10 Oak Ridge/DRL/1        8-03.00                  
 16 Honeychurch, Kaity  10 Davis/DVC/1           J8-03.00                  
 16 Orlander, Emily     11 Ponderosa/DRL/1       J8-03.00                  
 18 McCoy, Olivia       11 Napa/MEL/1             7-09.00                  
 -- Espinoza, Lisa      10 Stagg/TCAL/1                NH                  
 -- Trageser, Kylee     11 Ponderosa/DRL/1             NH                  
 -- Andres, Logan        - Tokay/TCAL/1                NH                  
 -- Denton, Rachel      10 Vacaville/MEL/1             NH                  
 -- MacDonald, Tiegan    9 Gregori/MMC/1               NH                  
 -- Papadopoulos, Jess   9 Vacaville/MEL/1             NH                  
 
Event 24  Boys Pole Vault
=======================================================================================
  SJ Section: ! 17-04  2006        Scott Roth, Granite Bay                     
  SJ Section: ! 17-04  2006        Ryan Shuler, Granite Bay                    
  Division I: # 17-04  2006        Ryan Shuler, Granite Bay                    
  Division I: # 17-04  2006        Scott Roth, Granite Bay                     
             13-08.00  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Pust, Steven        12 Golden Valley/SJ      16-01.00 M@LG              10   
  2 White, Reed         12 Vacaville/MEL/1       15-02.00 M@LG               8   
  3 Waldren, Chase      11 Vacaville/MEL/1       14-02.00 M@LG               5   
  3 Anderson, Colin     11 Lodi/SJAA/1           14-02.00 M@LG               5   
  5 Pust, Ryan          10 Golden Valley/SJ     J14-02.00 M@LG               2   
  6 Wakerlin, Robert    11 Napa/MEL/1           J14-02.00 M@LG               1   
  7 Landaker, Zachary   11 Vacaville/MEL/1      J14-02.00 M@LG             
  8 Dean, Austin        11 Tokay/TCAL/1          13-08.00 M@LG             
  9 Schallberger, Jaco  11 Tokay/TCAL/1          13-02.00                  
 10 Hagar, Chance       10 Pitman/CCC/1          12-08.00                  
 10 Cranston, Scotty    11 Lodi/SJAA/1           12-08.00                  
 10 Barton, Ron         12 Turlock/CCC/1         12-08.00                  
 10 Goss, Connor        10 Ponderosa/DRL/1       12-08.00                  
 10 Woo, Justin         12 Tracy/SJAA/1          12-08.00                  
 15 Hodges, Ricky       11 Stagg/TCAL/1          12-02.00                  
 15 Gaskin, Mathew      12 Jesuit/DRL/1          12-02.00                  
 15 Arena, Nathan       10 Tracy/SJAA/1          12-02.00                  
 15 Hallberg, Davis     11 Elk Grove/DVC/1       12-02.00                  
 15 Smolarski, Greg     10 Oak Ridge/DRL/1       12-02.00                  
 15 McAfee, Alex        12 Jesuit/DRL/1          12-02.00                  
 21 LayHaye, Spencer    11 Davis/DVC/1           11-08.00                  
 21 Aguiar, Matt        12 Ponderosa/DRL/1       11-08.00                  
 23 Baratta, Daniel     11 Merrill West/TCA      11-02.00                  
 -- Warneke, Walter     11 Tokay/TCAL/1                NH                  
 -- Gouldy, Christian   11 Elk Grove/DVC/1             NH                  
 -- Harper, Nate         9 Davis/DVC/1                 NH                  
 -- Beaver, Kyle        10 Napa/MEL/1                  NH                  
 
Event 25  Girls Long Jump
==================================================================================
  SJ Section: ! 20-05.50  2005        Brittany Daniels, West                   
  Division I: # 20-05.50  2005        Brittany Daniels, West                   
                16-08.00  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Hadnot, Jannell     11 Tokay/TCAL/1          18-09.75 M@LG   -0.3  10   
     18-09.75(-0.3) 18-08.50(-2.9) FOUL      18-02.25(-1.8) 18-02.25(-2.2) 18-00.50(NWI)
  2 O'Neal, Jorden       9 Franklin-EG/DVC/      18-09.25 M@LG   -1.8   8   
     FOUL      FOUL      16-09(-1.4) 18-09.25(-1.8) 17-03(-0.7) 17-10.50(-1.8)
  3 Schuhmeier, Phoeni  12 Mont Trail/DVC/1      18-07.00 M@LG   -3.8   6   
     18-07(-3.8) 17-06.75(-2.9) 14-07(-3.3) 17-00(-1.8) PASS      PASS     
  4 Taylor, Shea        12 Grace Davis/MMC/      18-06.00 M@LG   -2.1   4   
     18-03(-1.8) 17-09(-2.3) 18-06(-2.1) FOUL(-1.7) 17-08(-1.6) PASS     
  5 Vance, Nia           9 Vacaville/MEL/1       17-07.50 M@LG   -2.8   2   
     15-08.50(-2.4) 17-07.50(-2.8) FOUL      FOUL(-0.5) 15-09.50(-0.6) PASS     
  6 Stanford, Ashley    12 Fairfield/MEL/1       17-07.00 M@LG   -2.3   1   
     FOUL      17-05(-1.0) 16-06.50(-0.5) 16-04(-2.0) 16-02.25(-1.8) 17-07(-2.3)
  7 Robinson, Alysia    10 Fairfield/MEL/1       17-05.50 M@LG   -1.7 
     FOUL      16-07.75(-1.1) 16-07(-1.0) 16-01.75(-2.1) 17-05.50(-1.7) 17-02(-1.8)
  8 Kurywchak, Danylle  12 Ponderosa/DRL/1       16-10.00 M@LG   -0.9 
     16-06.50(-2.1) 16-07(-0.6) 16-10(-0.9) 16-06(-3.0) 15-02.50(-2.4) 16-06.25(-2.3)
  9 Booz, Cierra        10 Turlock/CCC/1         16-07.50        -0.8 
     16-06.75(-2.4) 16-07.50(-0.8) 16-00.50(-1.2)           
 10 Furtado, Andrea     12 St. Francis/DRL/     J16-07.50        -0.6 
     FOUL      16-07.50(-0.6) 15-00.25(-1.2)           
 11 Gary, Bailey        11 Davis/DVC/1           16-06.00         1.5 
     16-06(1.5) 15-09(-2.5) 15-11(+0.0)           
 12 Grady, Megan        11 Merrill West/TCA      16-04.25        -1.4 
     16-04.25(-1.4) 15-06.25(-1.9) 16-03.25(-0.6)           
 13 Gardner, Rachel     12 Mont Trail/DVC/1      16-03.50        -1.4 
     15-04.50(-2.3) 16-03.50(-1.4) 15-10.75(0.3)           
 14 Westerterp, Katie   12 Lodi/SJAA/1           16-03.25        -1.0 
     FOUL(-0.7) 16-03.25(-1.0) FOUL(-0.9)           
 15 Pirio, Claire       10 Napa/MEL/1            16-03.00        -1.9 
     14-06(-2.3) 15-06.75(-3.3) 16-03(-1.9)           
 16 Gonzales, Allysa    10 Pitman/CCC/1          15-11.00        -0.1 
     15-09.50(-1.1) 15-11(-0.1) 15-10.25(-0.1)           
 17 Hepworth, Grace      9 Pleasant Grove/D      15-10.00        -2.5 
     FOUL(-1.0) 15-10(-2.5) 14-10.75(-3.3)           
 18 Hobbs, Hannah        9 Vacaville/MEL/1       15-09.00        -2.0 
     15-09(-2.0) 14-10.50(-2.7) 15-00(0.3)           
 19 Beck, Rachel        11 St. Francis/DRL/      15-06.25        -1.6 
     15-06.25(-1.6) 15-05.25(-0.6) 15-00.25(-1.1)           
 20 Alcantara, Alexand  10 Bear Creek/SJAA/      15-05.25        -2.2 
     15-05.25(-2.2) FOUL(-1.1) 15-04(-3.1)           
 21 Sanchez, Brenda     11 Atwater/CCC/1        J15-05.25        -1.1 
     15-05.25(-1.1) 14-02(-1.3) FOUL(-0.1)           
 22 Henderson, Nekole   11 Franklin-S/SJAA/      15-05.00        +0.0 
     15-05(+0.0) 15-01(-1.6) 14-10.25(0.3)           
 23 Bogan, Zakiyyah      9 Johansen/MMC/1        15-00.00        -0.7 
     14-08.50(-0.8) 14-01.50(-0.5) 15-00(-0.7)           
 24 Rodgers, Danielle   11 St. Mary's/TCAL/      14-11.00        -0.1 
     13-00.50(0.8) 13-09(0.8) 14-11(-0.1)           
 25 Lang, Leslie        10 Gregori/MMC/1         14-09.00        -0.3 
     14-09(-0.3) 14-07.75(-1.1) 14-03.50(-0.8)           
 26 MacDonald, Tiegan    9 Gregori/MMC/1         14-00.75         NWI 
     14-00(+0.0) 13-10(-0.4) 14-00.75(NWI)            
 27 Bobadilla, Melina   10 Gregori/MMC/1         13-10.50        -0.8 
     13-03.50(+0.0) 12-11(-0.5) 13-10.50(-0.8)           
 28 Grandison, Alexis   12 Merrill West/TCA      13-06.50        -3.4 
     FOUL(-2.2) FOUL(-2.2) 13-06.50(-3.4)           
 -- Flowers, Summer     12 Merrill West/TCA          FOUL             
     FOUL(-1.3) FOUL      FOUL(+0.0)           
 
Event 26  Boys Long Jump
==================================================================================
  SJ Section: ! 25-10.75  1968        Heulon Hewitt, Merced                    
  Division I: #    23-04  2007        Roman Gray, Laguna Creek                 
                21-06.00  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Mitchell, Elisha    12 Merrill West/TCA      22-05.50 M@LG   -1.4  10   
     21-06(-0.8) 20-04.25(+0.0) 22-05.50(-1.4) FOUL(0.2) 22-04(-0.4) 22-01.50(-0.3)
  2 Clayton, Marlon     11 Laguna Creek/DVC      22-00.00 M@LG   -0.4   8   
     FOUL(-1.5) 21-07.25(-0.5) FOUL(-1.1) FOUL(-3.0) 21-00(-0.6) 22-00(-0.4)
  3 Sperbeck, Thomas    11 Jesuit/DRL/1          21-10.00 M@LG   +0.0   6   
     18-03.75(+0.0) 20-07.50(+0.0) 20-07(-2.1) 21-00.75(-0.8) 21-10(+0.0) 20-10.25(-1.0)
  4 Chong, Alex         12 Davis/DVC/1           21-07.00 M@LG   +0.0   4   
     20-06.50(-0.5) 19-05(+0.0) 18-07.75(0.2) 20-07.75(-0.2) 21-07(+0.0) 20-05.25(+0.0)
  5 Susa, Lyle          12 Sheldon/DRL/1         21-06.25 M@LG   -1.1   2   
     21-06.25(-1.1) 20-01(-0.8) 20-03.75(-0.1) 20-08.25(-1.6) 20-04(-0.2) 21-06.25(-0.3)
  6 Ogbeide, Osaretin   12 Grace Davis/MMC/      21-06.00 M@LG    0.3   1   
     20-08.75(+0.0) 19-03.25(0.9) 21-01.25(-0.5) 21-03.50(-3.2) 20-01(0.2) 21-06(0.3)
  7 Brown, Isaiah       12 Fairfield/MEL/1       21-05.00        -1.2 
     20-04(-1.0) 21-05(-1.2) FOUL(0.8) FOUL(-0.9) FOUL(-1.2) FOUL(-2.1)
  8 White, Reed         12 Vacaville/MEL/1       21-04.00        -0.8 
     20-00.50(-0.7) 20-07(-1.5) 21-04(-0.8) PASS      PASS      PASS     
  9 Lee, Dwayne         11 Bear Creek/SJAA/      20-06.00        -0.4 
     20-01.25(-0.2) 20-01.50(-2.8) 20-06(-0.4)           
 10 Pust, Ryan          10 Golden Valley/SJ      20-03.25         0.3 
     20-03.25(0.3) 19-07(0.2) 19-09(-0.4)           
 11 Pinder, Deon        12 Merrill West/TCA      20-02.00        -0.8 
     20-02(-0.8) 19-10.50(+0.0) 19-09.25(-0.5)           
 12 Buzick, Michael     12 Grace Davis/MMC/      20-01.75         0.7 
     18-08.75(-3.7) 19-11.25(-3.0) 20-01.75(0.7)           
 13 Yaley, Brendan      11 Merced/CCC/1          20-01.50        -0.1 
     FOUL(-0.2) 20-01.50(-0.1) 19-09(-0.7)           
 14 Turner, Ernest      11 Merrill West/TCA      19-11.00        -1.2 
     19-04.50(-2.5) 19-04.50(-1.1) 19-11(-1.2)           
 15 Serpa, Denny        12 Turlock/CCC/1         19-09.25        -2.5 
     19-09.25(-2.5) 19-02(+0.0) 19-07.50(0.4)           
 16 Stenson, Nate       12 Davis/DVC/1           19-08.75        -0.7 
     15-11.25(-0.7) 19-08.75(-0.7) 19-06(-0.6)           
 17 Cooper, Richard     11 Pleasant Grove/D      19-08.00        -0.9 
     19-08(-0.9) 19-07.25(-0.5) 19-04.50(-0.5)           
 18 Conde, Allen        12 Grace Davis/MMC/     J19-08.00        +0.0 
     19-02(-2.7) 15-01(-1.3) 19-08(+0.0)           
 19 Gaines, Isaiah      11 Franklin-S/SJAA/      19-07.75        -1.5 
     19-03(-0.3) 19-07.75(-1.5) 19-00.50(-0.2)           
 20 Christopherson, Ja  12 St. Mary's/TCAL/      19-06.00        -0.1 
     19-06(-0.1) FOUL(0.3) FOUL(-1.2)           
 21 Llubit, Vincent     11 Wood/MEL/1            19-05.50        -0.1 
     19-05.50(-0.1) 18-07(0.6) 18-08.25(-1.8)           
 22 Heath, Steve        11 Jesuit/DRL/1         J19-05.50        -0.5 
     19-05.50(-0.5) FOUL(+0.0) FOUL(-3.9)           
 23 Gorsuch, Devon      10 Napa/MEL/1            19-05.00        -0.9 
     19-05(-0.9) 19-05(-0.4) 18-04.50(-0.9)           
 24 Walker, Jarrell     12 Vacaville/MEL/1       19-04.25        -0.1 
     FOUL(-0.1) FOUL(-0.9) 19-04.25(-0.1)           
 25 McAfee, Alex        12 Jesuit/DRL/1          19-02.50        -0.4 
     18-11.75(+0.0) 18-08(-2.9) 19-02.50(-0.4)           
 26 Cummins, Ty         12 Downey/MMC/1          19-00.00        -1.6 
     FOUL(-0.3) 19-00(-1.6) FOUL(+0.0)           
 27 Broadway, Nicholas  12 Franklin-S/SJAA/      18-11.50        -2.2 
     18-06.25(-0.4) 18-11.50(-2.2) 18-10(-0.2)           
 28 Espirtu, Ernest     11 Bear Creek/SJAA/      18-10.50        -0.3 
     FOUL(-2.9) 18-03.75(-0.8) 18-10.50(-0.3)           
 29 Austin, Matthew     12 Davis/DVC/1           18-07.00         0.7 
     18-07(0.7) 17-05(-0.9) PASS                
 30 Martinez, Joseph    12 Merced/CCC/1          18-04.00        -2.7 
     18-01.50(0.5) 18-04(-2.7) FOUL(+0.0)           
 
Event 28  Boys Discus Throw
=======================================================================================
  SJ Section: ! 206-06  1978        Dave Porath, Atwater                       
  Division I: # 178-09  2010        Josh Hines, Jesuit                         
                152-01  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Hamilton, Brian     12 Stagg/TCAL/1         178-09.00#M@LG              10   
      156-01  170-02  167-05  171-02  172-01  178-09
  2 Bleasdale, Curtis   12 Vacaville/MEL/1      166-06.00 M@LG               8   
      126-06  139-07  FOUL  FOUL  166-06  159-05
  3 Denton, Nick        11 Davis/DVC/1          160-03.00 M@LG               6   
      143-08  134-02  160-03  144-09  143-06  FOUL
  4 Donnelly, Sean      12 Pitman/CCC/1         148-01.00                    4   
      142-01  144-00  148-01  FOUL  FOUL  144-02
  5 Parisis, Kostas     12 Tokay/TCAL/1         147-04.00                    2   
      139-06  145-11  FOUL  147-04  141-01  137-07
  6 McNamare, Connor    11 Napa/MEL/1           142-10.00                    1   
      131-03  128-03  142-10  127-03  137-05  133-07
  7 Paine, Randall      11 Franklin-EG/DVC/     142-00.00                  
      FOUL  139-04  130-02  FOUL  142-00  141-07
  8 Hines, Zachary      11 Atwater/CCC/1        140-05.00                  
      140-05  138-03  127-09  129-10  FOUL  FOUL
  9 McKinnon, Erik      12 Ponderosa/DRL/1      139-00.00                  
      139-00  FOUL  137-11           
 10 Zimmerle, William   12 Franklin-EG/DVC/     138-09.00                  
      133-10  128-07  138-09           
 11 Halford, Matt       12 Ponderosa/DRL/1      138-03.00                  
      FOUL  138-03  FOUL           
 12 Gilbert, Justin     11 Enochs/MMC/1         138-00.00                  
      138-00  123-05  130-01           
 13 Flores, Juan        12 Atwater/CCC/1        137-02.00                  
      137-02  133-04  FOUL           
 14 Ledoux, Anthony     12 Armijo/MEL/1         135-05.00                  
      135-05  FOUL  FOUL           
 15 Augustine, Andrew   11 Jesuit/DRL/1         134-09.00                  
      FOUL  130-11  134-09           
 16 Strohmaier, Garret  11 Jesuit/DRL/1         132-10.00                  
      132-10  FOUL  FOUL           
 17 Nixon, Kayman       11 Jesuit/DRL/1         132-09.00                  
      131-04  129-05  132-09           
 18 Fuimaono, Andrew    12 Armijo/MEL/1         132-05.00                  
      126-00  132-05  FOUL           
 19 Hayes, Grant        12 Beyer/MMC/1          130-09.00                  
      122-06  130-09  FOUL           
 20 Gaytan, Jose        11 Lodi/SJAA/1          130-05.00                  
      130-05  125-02  122-02           
 21 Gabbard, Eric       11 Vacaville/MEL/1      128-08.00                  
      107-06  FOUL  128-08           
 22 Jenkins, Zach       12 Beyer/MMC/1          124-07.00                  
      124-07  124-06  FOUL           
 23 Nahigian, Carl      12 St. Mary's/TCAL/     121-01.00                  
      118-02  118-09  121-01           
 24 Dominguez, Danny    11 Lincoln-S/SJAA/1     120-08.00                  
      112-00  120-08  115-04           
 25 Hanning, Pierce     10 Buhach Colony/CC     120-07.00                  
      115-11  115-09  120-07           
 26 Prom, Keanu         11 Beyer/MMC/1          118-11.00                  
      FOUL  118-11  115-06           
 27 Graves, Marcus      12 Merrill West/TCA     117-05.00                  
      FOUL  112-02  117-05           
 28 Glaros, Hank        10 Lincoln-S/SJAA/1     115-08.00                  
      FOUL  FOUL  115-08           
 29 Ferreyra, Daniel    12 Franklin-S/SJAA/     112-11.00                  
      FOUL  FOUL  112-11           
 30 Alailefaleula, Mar  11 Merrill West/TCA     102-04.00                  
      FOUL  102-04  FOUL           
 -- Letuligasenoa, Jos  12 Elk Grove/DVC/1           FOUL                  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 29  Girls Shot Put
=======================================================================================
  SJ Section: ! 50-11.50  2003        Jessica Pressley, Laguna Creek           
  Division I: # 46-04.50  2009        Jackie Alhoo, St. Mary's                 
                36-00.00  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Coleman, Mandy      10 McNair/TCAL/1         44-03.00 M@LG              10   
      40-11.50  41-03.50  39-07  39-04.50  41-03  44-03
  2 Ryan, Allison       12 Ponderosa/DRL/1       39-08.00 M@LG               8   
      38-07.50  39-05.50  39-08  38-06.50  FOUL  FOUL
  3 Soutsavang, Angel   12 Vacaville/MEL/1       37-03.50 M@LG               6   
      35-03  35-05  34-02.25  37-00.50  37-03.50  36-09
  4 Thompson, Shunteal  12 Bear Creek/SJAA/     J37-03.50 M@LG               4   
      36-02.50  34-04.50  37-03.50  36-11  33-04.50  37-00
  5 Arquines, Chrystal  11 St. Mary's/TCAL/      35-10.50                    2   
      35-09.50  35-01.50  34-08  33-05.50  31-09.50  35-10.50
  6 French, Brandi       9 Vacaville/MEL/1      J35-10.50                    1   
      FOUL  35-10.50  35-06  34-01  34-00.50  34-04
  7 O'Brine, Kayla      10 St. Francis/DRL/      34-08.50                  
      34-01.50  30-07.50  34-08.50  FOUL  FOUL  FOUL
  8 Dickerson, Victori  12 Vacaville/MEL/1       34-07.00                  
      33-00.50  30-11.50  34-07  33-10.50  33-00  33-09.50
  9 Boals, Caroline     10 St. Francis/DRL/      34-04.50                  
      34-04.50  34-00  FOUL           
 10 Coward, Barbara      9 Buhach Colony/CC      33-10.00                  
      33-10  32-06  33-05           
 11 Van Dyke, Emilee    10 Gregori/MMC/1         33-07.00                  
      33-05  33-07  33-06           
 12 Guzman, Cynthia     12 Buhach Colony/CC     J33-07.00                  
      FOUL  31-07  33-07           
 13 Pritchett, Nina     12 Merrill West/TCA      33-05.00                  
      33-04  33-05  32-00.50           
 14 Malm-Annan, Emelda   9 Mont Trail/DVC/1      33-04.50                  
      32-11  33-04.50  33-03           
 15 Watts, Kaela        12 Stagg/TCAL/1          33-04.00                  
      25-05  30-04  33-04           
 16 Beard, Daria        12 Mont Trail/DVC/1      33-00.50                  
      33-00.50  32-11.50  32-05.25           
 17 Miller, Kendra      12 Franklin-EG/DVC/     J33-00.50                  
      30-04  33-00.50  30-10.50           
 18 McCray, Imani       10 St. Francis/DRL/      32-08.00                  
      30-07  32-08  31-10           
 19 Harrison, Jewelisa  11 Grace Davis/MMC/      32-03.00                  
      27-03.50  32-03  29-10           
 20 Cherf, Kimberly     11 Merced/CCC/1          30-10.00                  
      30-10  30-02  29-11.50           
 21 Brinson, Atiah       9 Oak Ridge/DRL/1       30-08.50                  
      30-05.50  30-08  30-08.50           
 22 Bruder, Katrina     11 Tracy/SJAA/1          30-07.00                  
      30-07  30-04.50  FOUL           
 23 Meadows-Smith, Car  12 Davis/DVC/1          J30-07.00                  
      30-01.50  30-07  30-00.50           
 24 Soy, Annica         11 Lincoln-S/SJAA/1      30-00.25                  
      FOUL  30-00.25  28-11           
 25 Koch, Kelsey        11 Vacaville/MEL/1       29-11.25                  
      29-11.25  29-02  28-11           
 26 Robinson, Justice   11 Armijo/MEL/1         J29-11.25                  
      29-11.25  28-08.50  29-00.50           
 27 Viramontes, Veroni   9 Lodi/SJAA/1           29-07.00                  
      28-09  29-06.50  29-07           
 28 Villacarte, Mellis  12 Merrill West/TCA      26-06.50                  
      26-06.50  FOUL  24-04           
 29 Ferris, Fallon      11 Downey/MMC/1          24-10.00                  
      24-10  24-09  23-09.75           
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Monterey Trail/DVC/1/SJ     68        2) Vacaville/MEL/1/SJ         63   
    3) Davis/DVC/1/SJ              48.50     4) Fairfield/MEL/1/SJ         45   
    5) Ponderosa/DRL/1/SJ          43        6) Tokay/TCAL/1/SJ            25   
    7) Sheldon/DRL/1/SJ            20        8) St. Francis/DRL/1/SJ       19   
    9) Buhach Colony/CCC/1/SJ      18       10) Oak Ridge/DRL/1/SJ         17.50
   11) McNair/TCAL/1/SJ            12       11) Enochs/MMC/1/SJ            12   
   11) Franklin-EG/DVC/1/SJ        12       14) Vintage/MEL/1/SJ           10   
   14) Bear Creek/SJAA/1/SJ        10       14) St. Mary's/TCAL/1/SJ       10   
   17) Lincoln-S/SJAA/1/SJ          8       17) Grant/DVC/1/SJ              8   
   17) Laguna Creek/DVC/1/SJ        8       20) Stagg/TCAL/1/SJ             7   
   21) Grace Davis/MMC/1/SJ         6       21) Merrill West/TCAL/1/SJ      6   
   23) Johansen/MMC/1/SJ            5       24) Edison/TCAL/1/SJ            4   
   24) Lodi/SJAA/1/SJ               4       24) Beyer/MMC/1/SJ              4   
   27) Atwater/CCC/1/SJ             1       27) Elk Grove/DVC/1/SJ          1   
   27) Golden Valley/CCC/1/SJ       1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Jesuit/DRL/1/SJ             73        2) Vacaville/MEL/1/SJ         68   
    3) Davis/DVC/1/SJ              48        4) Stagg/TCAL/1/SJ            33   
    5) Merrill West/TCAL/1/SJ      27        6) Monterey Trail/DVC/1/SJ    25   
    6) St. Mary's/TCAL/1/SJ        25        8) Golden Valley/CCC/1/SJ     19   
    9) Bear Creek/SJAA/1/SJ        18        9) Modesto/MMC/1/SJ           18   
   11) Johansen/MMC/1/SJ           16       12) Fairfield/MEL/1/SJ         14   
   13) Oak Ridge/DRL/1/SJ          11       14) Elk Grove/DVC/1/SJ         10   
   14) Atwater/CCC/1/SJ            10       16) Laguna Creek/DVC/1/SJ       9   
   17) Folsom/DRL/1/SJ              8       17) Sheldon/DRL/1/SJ            8   
   17) Vintage/MEL/1/SJ             8       20) Ponderosa/DRL/1/SJ          6   
   20) Pleasant Grove/DRL/1/SJ      6       22) Grace Davis/MMC/1/SJ        5   
   22) Lodi/SJAA/1/SJ               5       24) Lincoln-S/SJAA/1/SJ         4   
   24) Pitman/CCC/1/SJ              4       24) Franklin-EG/DVC/1/SJ        4   
   27) Merced/CCC/1/SJ              2       27) Napa/MEL/1/SJ               2   
   27) Tokay/TCAL/1/SJ              2       27) Wood/MEL/1/SJ               2   
   27) Turlock/CCC/1/SJ             2       32) Franklin-S/SJAA/1/SJ        1   
   32) Edison/TCAL/1/SJ             1       32) Buhach Colony/CCC/1/SJ      1   




Post to:  
Post as: 
History for RunnerSpace.com/HighSchool
YearVideosNewsPhotosBlogs
2014 3352 9314 3467 8
2013 5923 11107 9910 7
2012 3653 6559 12968 1
2011 1240 1320 2430 8
2010 1753 1131 1462 3
2009 575 684 1683 36
2008 65 151 101 51
2007 1 17    
2006   12    
2005   8    
2004   9    
2003 32 8    
2002   8    
2001 209 9    
2000 533 13    
1999   2    
1994 1      
1991 1      
1984 1      
1983 1      
1982 1      
1972 1      
1971 1      
1970 1      
1969 1      
1965 1      
1962 1      
1954 1