Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

AK (0)
AZ (0)
CT (0)
DE (0)
DC (0)
FL (0)
GA (0)
HI (0)
KY (0)
ME (0)
MD (0)
MS (0)
NV (0)
NH (0)
NM (0)
NC (0)
ND (0)
OK (0)
RI (0)
SC (0)
SD (0)
TN (0)
VT (0)
VA (0)
WA (0)
WV (0)
WY (0)
All (6559)
 

News

 

2012 Results - Six Flags Wild Safari Invitational

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Sep 29 2012, 11:49 PM
Six Flags Wild Safari Invitational - Sep 29, 2012
Six Flags Great Adventure & Wild Safari, 1 Six Flags Boulevard, Jackson, NJ, US, 08527
 
Men: 5k JV Group A | 5k JV Group B | 5k JV Group C | 5k Varsity Group A | 5k Varsity Group B | 5k Varsity Group C

Team Scores
 
Mens 5k JV Group A Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Sun, Kevin   Syosset  16:50.56     1
2   Fisher, Austen   Centerville  16:50.87     2
3   Vittuci, Tommy   Syosset  16:55.91     3
4   Kildare, Sean   St John The Bapt  16:56.61     4
5   Westhaus, Eric   Centerville  17:01.77     5
6   Lam, David   Syosset  17:03.73     6
7   Seeberger, Tim   St John The Bapt  17:06.08     7
8   Dickson, Ben   Centerville  17:10.69     8
9   Laserna, Aaron   South Brunswick  17:11.06     9
10   Wilkens, Michael   Syosset  17:11.64     10
11   Aug, Ryan   South Brunswick  17:11.97     11
12   Khoury, Brandon   St John The Bapt  17:16.58     12
13   Jack, Robbins   Syosset  17:20.19     13
14   Turner, John   Centerville  17:23.20     14
15   Moore, Timothy   Hunterdon Centra  17:25.01     15
16   Smith, Connor   Hunterdon Centra  17:27.78     16
17   Spiewak, Tyler   Centerville  17:29.24     17
18   Malek, Kyle   Hunterdon Centra  17:30.93     18
19   Clare, Patrick   Hunterdon Centra  17:32.46     19
20   Zigrosser, Aaron   St John The Bapt  17:32.82     20
21   Thomas, Jon   South Brunswick  17:33.18     21
22   Smith, Nathan   South Brunswick  17:33.99     22
23   LeHan, Troy   South Brunswick  17:35.50     23
24   Gibbard, Ben   South Brunswick  17:36.26     24
25   Sokol, Sean   St John The Bapt  17:43.13     25
26   Tesoriero, Anthony   Massapequa  17:43.68     26
27   Matthiess, Christopher   Hunterdon Centra  17:43.95     27
28   williamson, dennis   Washington Towns  17:45.02     28
29   Sandoli, Stephen   South Brunswick  17:47.37     29
30   Trapani, Alec   South Brunswick  17:47.73      
31   Obrien, Michael   Syosset  17:48.02     30
32   Cosgrave, Joseph   South Brunswick  17:51.13      
33   Herberer, Billy   Syosset  17:51.37     31
34   Fields, Nathaniel   Hunterdon Centra  17:51.84     32
35   Ouassil, Nick   Syosset  17:52.72      
36   Pinto, Joe   Massapequa  17:53.12     33
37   Woods, Timothy   Massapequa  17:53.63     34
38   Tinti, Mike   St John The Bapt  17:54.00     35
39   Kuhrt, Nathaniel   Hunterdon Centra  17:57.35     36
40   Hyman, Matthew   Hunterdon Centra  18:00.49      
41   Gradziel, Brian   Egg Harbor Towns  18:01.46     37
42   Henry, Austin   Egg Harbor Towns  18:01.65     38
43   Ahmed, Farris   South Brunswick  18:04.52      
44   Esswein, Michael   Syosset  18:06.97      
45   Hannigan, Rory   St John The Bapt  18:09.74     39
46   Gottlieb, Justin   Manalapan  18:10.65     40
47   Ittner, Jason   Manalapan  18:15.72     41
48   Gowda, Hitesh   South Brunswick  18:17.50      
49   Ryu, Joseph   Collegiate  18:19.04     42
50   Corbett, Nicholas   St Francis Prep  18:19.61     43
51   Scally, Steven   Syosset  18:20.45      
52   Garvey, Robert   Caesar Rodney  18:21.41     44
53   Muruganathan, Shekar   South Brunswick  18:23.67      
54   Cuozzo, Joseph   Tottenville  18:26.33     45
55   Buttermore, Lyell   Hunterdon Centra  18:26.65      
56   Phegley, Kyle   Hunterdon Centra  18:27.30      
57   Werner, Leo   St John The Bapt  18:27.82      
58   Britton, Jake   South Brunswick  18:30.40      
59   Peletier, Matt   South Brunswick  18:31.17      
60   Sayrafe, Brian   Massapequa  18:34.87     46
61   Taylor, Jr.   Unattached  18:35.13      
62   Graham, Jack   Caesar Rodney  18:36.69     47
63   Danjoint, Seth   Caesar Rodney  18:37.20     48
64   Colangeli, Anthony   St Francis Prep  18:37.62     49
65   Ryan, DeGregorio   Manalapan  18:38.00     50
66   Trotzuk, Evan   Collegiate  18:38.37     51
67   Butterfield, Dante   Port Richmond  18:42.85     52
68   Knaster, Ross   Syosset  18:43.13      
69   Baruffi, Matt   Egg Harbor Towns  18:44.08     53
70   Benedetti, Anthony   Manalapan  18:45.10     54
71   Connelly, James   Hunterdon Centra  18:46.50      
72   Sherrin, Eamon   Syosset  18:46.88      
73   McCoy, Luke   St John The Bapt  18:47.52      
74   Kini, Chetan   South Brunswick  18:48.18      
75   Adler, Jonny   Collegiate  18:51.31     55
76   Subrahamniam, Jagan   South Brunswick  18:54.02      
77   Booros, Matt   Caesar Rodney  18:54.71     56
78   Lockhart, Cameron   Port Richmond  18:55.18     57
79   Rajagopalan, Rahul   Hunterdon Centra  18:55.97      
80   Davis, Darrel   Port Richmond  18:56.76     58
81   Haberlack, Kelson   Massapequa  18:57.08     59
82   Dwyer, Shane   St Francis Prep  18:59.35     60
83   Bakos, Michael   St John The Bapt  18:59.65      
84   Gable, Levi   Caesar Rodney  18:59.93     61
85   torney, andrew   Washington Towns  19:00.22     62
86   Anderson, William   Syosset  19:00.54      
87   Dewji, Moham-Ali   Syosset  19:00.92      
88   Lipari, Robert   St Francis Prep  19:01.34     63
89   Radford, Clay   Caesar Rodney  19:02.02     64
90   Doria, Joe   Massapequa  19:03.46     65
91   Prevor, Harry   Syosset  19:06.51      
92   Ragonese, Preston   Hunterdon Centra  19:06.93      
93   Weiss, Josh   Egg Harbor Towns  19:09.27     66
94   Garduno, Marc   Caesar Rodney  19:11.63     67
95   Dhatt, Nishan   South Brunswick  19:12.50      
96   Dulko, Frank   St John The Bapt  19:14.58      
97   Lachenmayr, Andrew   Hunterdon Centra  19:15.65      
98   Appell, Matt   Syosset  19:16.01      
99   Tinsley, Korbin   Caesar Rodney  19:17.50      
100   Putcha, Rohith   South Brunswick  19:20.13      
101   Blackman, Austin   Edison  19:22.06     68
102   Smith, Clarence   Edison  19:22.58     69
103   Hoe, Matthew   Hunterdon Centra  19:23.10      
104   Vadehra, Ketan   Hunterdon Centra  19:24.52      
105   Browne, Carey   St John The Bapt  19:25.26      
106   Berman, Damon   Collegiate  19:25.98     70
107   Ahmed, Abdall   South Brunswick  19:26.86      
108   Andersen, Ryan   Syosset  19:27.89      
109   Dave, Romeil   South Brunswick  19:31.18      
110   Muniz, Cisco   Carmel  19:31.56      
111   Sheikh, Asad   Tottenville  19:32.60     71
112   Caulfield, James   Massapequa  19:33.36     72
113   Kovanotor, Isaac   Port Richmond  19:35.14     73
114   Connor, Sean   Caesar Rodney  19:39.41      
115   Senn, Kyle   Massapequa  19:40.59      
116   Lu, John   Collegiate  19:42.85     74
117   Hernandez, Edgar   Wagner  19:43.83      
118   Bonetti, Chris   Massapequa  19:44.49      
119   Dunphy, Kevin   Washington Towns  19:47.07     75
120   Mcconnell, Tj   Massapequa  19:48.03      
121   Hirst, David   St John The Bapt  19:48.43      
122   Hoelzli, Alex   Syosset  19:49.09      
123   Hunt, Andrew   Hunterdon Centra  19:49.50      
124   Urena, Marlon   Port Richmond  19:50.78     76
125   Spierto, John   Manalapan  19:51.57     77
126   Garduno, Aaron   Caesar Rodney  19:54.85      
127   Mohammad, Ayman   Collegiate  20:00.05     78
128   Scorie, Michael   Tottenville  20:04.52     79
129   Khatu, Atharv   South Brunswick  20:06.64      
130   Giles, Keith   Hunterdon Centra  20:08.91      
131   Chu, Richie   Syosset  20:10.16      
132   Baurys, Eric   Caesar Rodney  20:14.56      
133   Kainer, Evan   South Brunswick  20:16.96      
134   Kamran, Sarmad   Edison  20:18.45     80
135   Sinha, Rohan   South Brunswick  20:19.11      
136   Rogowski, Konrad   Massapequa  20:19.64      
137   Aucaquizhpi, Jon   Port Richmond  20:20.40     81
138   Cessna, Zach   Caesar Rodney  20:23.10      
139   Wang, Andrew   South Brunswick  20:24.31      
140   Hagen, Randy   Caesar Rodney  20:27.20      
141   calhoun, ryan   Washington Towns  20:27.84     82
142   Nolan, Daniel   Tottenville  20:31.17     83
143   Baines, Christopher   Newburgh Free  20:35.10      
144   Zimmerman, Nicholas   Egg Harbor Towns  20:35.34     84
145   Farrigan, Robert   Hunterdon Centra  20:39.65      
146   Karmondy, Stephen   Edison  20:40.08     85
147   McDonald, John   Hunterdon Centra  20:40.51      
148   Beal, Julian   Edison  20:40.93     86
149   Goldie, Ian   William Penn  20:41.24     87
150   Song, Austin   Syosset  20:42.00      
151   Salamanca, Daniel   Egg Harbor Towns  20:43.07     88
152   Kennedy, John   Newburgh Free  20:43.32      
153   Thorne, David   Hunterdon Centra  20:44.12      
154   Vogel, Ian   Hunterdon Centra  20:45.35      
155   Rittenbach, Kevin   Manalapan  20:46.19     89
156   Brog, Sam   Atlantic City  20:46.70     90
157   Carden, Aiden   Hunterdon Centra  20:48.47      
158   Patel, Parth   Hunterdon Centra  20:48.98      
159   Hardy, James   St Francis Prep  20:49.45     91
160   Anand, Jatan   Syosset  20:58.59      
161   Skrant, Brandon   Hunterdon Centra  21:01.90      
162   Huang, Eddie   Atlantic City  21:04.29     92
163   Kumar, Dhruv   Caesar Rodney  21:11.41      
164   Glasser, Michael   Hunterdon Centra  21:11.69      
165   O'Sullivan, Brian   Massapequa  21:16.43      
166   Reitano, Nick   Washington Towns  21:21.35     93
167   Minaya, Elvis   Newburgh Free  21:21.90      
168   Hyman, Benjamin   Hunterdon Centra  21:22.77      
169   Jani, Nikhil   Hunterdon Centra  21:23.04      
170   macrini, neil   Washington Towns  21:23.31     94
171   Gipson, Brandon   Carmel  21:28.09      
172   George, Lincoln   Edison  21:28.87     95
173   Pham, Phuc   Atlantic City  21:29.46     96
174   Cannellis, Mark   Wagner  21:30.97      
175   Biccochi, Ray   Massapequa  21:34.43      
176   Hughes, Zachary   Massapequa  21:35.80      
177   Sanchez, William   Hunterdon Centra  21:38.37      
178   Caputo, Christophe   Wagner  21:38.79      
179   Giustino, Andrew   Massapequa  21:40.67      
180   Mills, Ryan   Massapequa  21:41.83      
181   Drew, James   Atlantic City  21:43.17     97
182   Keene, Gavin   Caesar Rodney  21:45.68      
183   Vela, Michael   Newburgh Free  21:54.39      
184   Kueper, Michael   Syosset  21:55.07      
185   Katz, Andrew   South Brunswick  21:55.39      
186   Sosa, Luis   Port Richmond  22:00.58     98
187   Tse, Lucus   South Brunswick  22:04.39      
188   Vartonov, Grigory   Syosset  22:08.05      
189   Kandiakounder, Manoaj   South Brunswick  22:10.04      
190   Aquilina, Ben   Manalapan  22:10.94     99
191   McDonald, Matthew   South Brunswick  22:12.95      
192   Jayawardena, Dylan   South Brunswick  22:15.09      
193   Anderson, Kurt   Caesar Rodney  22:15.63      
194   Anderson, Alex   Caesar Rodney  22:16.06      
195   Locastro, Stephen   Tottenville  22:22.93     100
196   Sheehan, Patrick   Massapequa  22:24.54      
197   Kasschau, Mark   Massapequa  22:25.30      
198   Manobianco, James   Hunterdon Centra  22:26.12      
199   Modica, John   Massapequa  22:26.56      
200   Brennan, Anthony   Massapequa  22:28.04      
201   Ope, Kenny   William Penn  22:29.73     101
202   DiRago, Joseph   Egg Harbor Towns  22:32.58     102
203   Summerville, Melvin   Port Richmond  22:34.66      
204   Thamara, Siddharth   South Brunswick  22:36.23      
205   Britman, Joseph   Tottenville  22:43.65     103
206   Johnson, Stevie   Egg Harbor Towns  22:47.12      
207   Polkampally, Anurag   South Brunswick  22:49.93      
208   Reed, Kaelan   Hunterdon Centra  22:50.52      
209   McClain, Trevor   Atlantic City  22:52.09     104
210   Manobianco, Joseph   Hunterdon Centra  22:53.31      
211   Albert, Antonio   St Francis Prep  23:02.82     105
212   Roache, Jacob   William Penn  23:03.66     106
213   Strudler, Justin   Syosset  23:05.40      
214   Striffolino, Ryan   Massapequa  23:07.13      
215   DeGregorio, Randy   Manalapan  23:08.95      
216   Singh, Karanvir   William Penn  23:13.40     107
217   Alpaugh, Garrett   Hunterdon Centra  23:13.88      
218   Meinhold, Evan   Caesar Rodney  23:14.25      
219   Dawson, Chris   Syosset  23:14.62      
220   Munoz, Anthony   St Francis Prep  23:14.88     108
221   Cregan, Colin   Caesar Rodney  23:16.73      
222   Ngo, Kaleb   Atlantic City  23:18.17     109
223   Meinhold, Kaleb   Caesar Rodney  23:18.39      
224   Spagnuolo, Mike   Massapequa  23:22.30      
225   Morgan, Dylan   Caesar Rodney  23:24.15      
226   Shah, Chintan   Atlantic City  23:24.34     110
227   Foundoulakis, Joseph   Wagner  23:30.16      
228   Caravello, James   Tottenville  23:30.98     111
229   deBloois, Derek   Caesar Rodney  23:31.25      
230   Lavender, Andrew   South Brunswick  23:48.83      
231   Patel, Anup   Edison  23:55.81     112
232   Spilove, Daniel   Atlantic City  23:56.95      
233   Julius, Del Prado   William Penn  24:04.91     113
234   Konen, Griffin   Massapequa  24:05.36      
235   Rosenzwein, Jordan   Syosset  24:07.48      
236   Creagh, Brendan   Massapequa  24:08.67      
237   Hudak, Christopher   Hunterdon Centra  24:11.12      
238   Robinson, Alex   Caesar Rodney  24:25.26      
239   Dimaggio, Jonah   Syosset  25:00.58      
240   Nam, Richard   Caesar Rodney  25:00.86      
241   McDonald, Shawn   Caesar Rodney  25:07.60      
242   Reichbart, Samuel   South Brunswick  25:15.81      
243   Costlow, Lee   Hunterdon Centra  25:27.30      
244   Cissokho, Mohamet   South Brunswick  25:31.59      
245   Brandt, Tyler   Hunterdon Centra  25:47.01      
246   Carello, Ethan   Caesar Rodney  30:25.90      
 
Mens 5k JV Group B Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Rousseau, Brandon   Indian Hills  17:08     1
2   Alboher, Jack   Wellington C. Me  17:41     2
3   Laroca, Joe   Somers  17:58     3
4   Kasmanoff, Noah   Indian Hills  18:01     4
5   Deurso, Ben   Somers  18:03     5
6   Kacmarcik, Andrew   St. Mark's High  18:03     6
7   McPhee, Tom   Indian Hills  18:04     7
8   Fiori, Alex   Indian Hills  18:04     8
9   Beresford, Jack   Somers  18:05     9
10   Clair, Ian St   Governor Livings  18:11     10
11   Casola, Michael   Wellington C. Me  18:14     11
12   Cori, Matthew   Mckee/Statin Isl  18:15     12
13   Striegel, Peter   Lakeland Regiona  18:16     13
14   Kleber, Ryan   Indian Hills  18:24     14
15   Moncada, Daniel   Mckee/Statin Isl  18:24     15
16   Espinoza, Joseph   Mckee/Statin Isl  18:25     16
17   Canning, Bailey   Lakeland Regiona  18:25     17
18   Buttaro, Alexander   St Joseph's by t  18:26     18
19   Kholod, Maksim   Mckee/Statin Isl  18:27     19
20   Brown, Cameron   Teaneck  18:28     20
21   Sheehan, Kyle   Wellington C. Me  18:30     21
22   Gaston, Joey   North Brunswick  18:30     22
23   Migdon, Houston   Red Bank Regiona  18:32     23
24   Alcasid, Alfred   St Joseph's by t  18:32     24
25   Cuddy, William   Clarkstown South  18:36     25
26   Stemple, James   Mountain View  18:37     26
27   Santana, Evan   Clarkstown South  18:39     27
28   LeBow, Matthew   Xaverian  18:39     28
29   Fozard, Jack   Somers  18:39     29
30   Napolitano, Richard   Xaverian  18:40     30
31   Bianchi, Christopher   Wellington C. Me  18:41     31
32   Court, Alex   Somers  18:42     32
33   Bunyaner, Willia   Governor Livings  18:43     33
34   Perillo, Chris   Wellington C. Me  18:43     34
35   Woodhouse, Christopher   Mckee/Statin Isl  18:45     35
36   Giampietro, Connor   Monroe Township  18:46     36
37   Brand, Nate   Indian Hills  18:46     37
38   Oltman, Allan   John Jay Cross R  18:47     38
39   Lama, Joseph   St Joseph's by t  18:51     39
40   O'Donnell, Dan   St. Mark's High  18:52     40
41   Collins, Michael   Wantagh  18:53     41
42   Mussen, Curtis   Mountain View  18:53     42
43   Lawry, Phillip   Mckee/Statin Isl  18:58     43
44   Penninger, Lee   Mountain View  18:59     44
45   Gordon, Miles   Mountain View  19:02     45
46   Constantinou, Stephen   St. Mark's High  19:05     46
47   Luca, Jake   Red Bank Regiona  19:05     47
48   Gabara, Quinton   Governor Livings  19:08     48
49   Gosike, Nikhil   Mckee/Statin Isl  19:11     49
50   Montalti, Andrew   Wellington C. Me  19:11     50
51   Spiegel, Josh   Wellington C. Me  19:12     51
52   McIntyre, Keith   Red Bank Regiona  19:13     52
53   Orban, Shawn   Mountain View  19:14     53
54   Freda, Sam   St. Mark's High  19:15     54
55   Schaffer, John   Lakeland Regiona  19:21     55
56   Kosynskyy, Daniel   Mckee/Statin Isl  19:22      
57   Kavaler, Brent   Wantagh  19:22     56
58   Casella, John   Wantagh  19:23     57
59   Louie, Jordan   Mckee/Statin Isl  19:24      
60   Palermo, Matt   St. Mark's High  19:24     58
61   Cohen, Jeff   Mahopac  19:25     59
62   Beim, Daniel   Wellington C. Me  19:25      
63   O'kelly, Quentin   Mountain View  19:26     60
64   Dougherty, Jack   Bronxville  19:26     61
65   Neuburger, Daniel   John Jay Cross R  19:30     62
66   Kershner, Brian   John Jay Cross R  19:33     63
67   Scotto-Divetta, Mark   Mckee/Statin Isl  19:34      
68   Pekoff, Alex   Wellington C. Me  19:35      
69   Humphrey, Stephen   St. Mark's High  19:35     64
70   Nelson, Cyrenius   Mckee/Statin Isl  19:38      
71   Nicolais, David   Mahopac  19:38     65
72   Marvin, Chad   Wellington C. Me  19:39      
73   Denecke, Matthew   Mountain View  19:42     66
74   Faralli, Brandyn   Deptford Townshi  19:43     67
75   Rubin, Jason   Colts Neck  19:44     68
76   Bailey, Sam   Concord  19:45     69
77   Grant, Ryan   Red Bank Regiona  19:46     70
78   Urena, Jason   Lakeland Regiona  19:46     71
79   Grau, Zachary   Clarkstown South  19:46     72
80   Collado, Cris   North Brunswick  19:48     73
81   Mclaughlin, Dan   John Jay Cross R  19:49     74
82   Rao, Jesse   Indian Hills  19:50     75
83   Henry, Devonte   AI duPont  19:51     76
84   Rinfret, Kyle   Monroe Township  19:51     77
85   Kang, Roger   Mckee/Statin Isl  19:52      
86   Conforti, Frank   Colts Neck  19:52     78
87   Tan, Kevin   Mckee/Statin Isl  19:53      
88   Cardella, Ray   St Joseph's by t  19:53     79
89   Fan, Lester   North Brunswick  19:54     80
90   Soriero, Eric   Monroe Township  19:54     81
91   Goulette, Nate   Mountain View  19:55      
92   Owen, Scott   John Jay Cross R  19:55     82
93   Norden, Matthew   Mahopac  19:57     83
94   Kister, Ned   Bronxville  19:58     84
95   Furgiuele, Andrew   Mahopac  19:58     85
96   Vulpescu, Nick   John Jay Cross R  19:59     86
97   King, Max   John Jay Cross R  19:59     87
98   Guglielmo, Chris   Clarkstown South  20:00     88
99   Holdsworth, Max   Concord  20:01     89
100   Brancale, Edward   Mckee/Statin Isl  20:01      
101   Sanjose, Matt   Somers  20:02     90
102   Marcus, Noah   Governor Livings  20:02     91
103   Aly, Bassem   Mckee/Statin Isl  20:03      
104   Sanchez, Stephen   Teaneck  20:03     92
105   Holland, Kevin   Clarkstown South  20:04     93
106   Sloan, Killian   Cumberland Regio  20:04      
107   Miller, Jonathan   Mckee/Statin Isl  20:05      
108   Tarr, Walter   Ramapo  20:06     94
109   Montgomery, Matt   Mahopac  20:09     95
110   Davis, Jackson   Mountain View  20:10      
111   Williams, Nathaniel   Lakeland Regiona  20:14     96
112   Lunavictoria, Andrew   Wellington C. Me  20:16      
113   Elsaesser, Connor   Ramapo  20:20     97
114   Gilbert, Joe   Wellington C. Me  20:21      
115   Joshi, Vasu   Wantagh  20:21     98
116   Camoreilli, Jack   Wellington C. Me  20:23      
117   Strauss, Austin   Ramapo  20:24     99
118   Deixler, Wesley   Mckee/Statin Isl  20:25      
119   Amato, Joe   Monroe Township  20:26     100
120   Evans, Eric   AI duPont  20:26     101
121   Weis, Connor   Pascack Valley  20:27     102
122   Jamin, Harrison   Xaverian  20:29     103
123   Hilton, Paul   Wantagh  20:30     104
124   Hastings, Matt   St. Mark's High  20:30     105
125   Seay, Justin   Cumberland Regio  20:31      
126   Dempsey, Tom   Wellington C. Me  20:32      
127   Ghoprial, Amgad   Mckee/Statin Isl  20:33      
128   Arroyo, Yoel   Garfield  20:33     106
129   Choi, Wooyoung   Clarkstown South  20:35     107
130   Desalvo, James   Monroe Township  20:35     108
131   Amarasinghe, Kavindu   Mckee/Statin Isl  20:38      
132   Meyers, Brian   Wellington C. Me  20:38      
133   Alkema, Parker   Monroe Township  20:47     109
134   Connolly, Sean   Garfield  20:48     110
135   Pron, Louis   Monroe Township  20:48     111
136   Lin, Neville Griffith-   Plainfield  20:51     112
137   Piit, Willson   Deptford Townshi  20:52     113
138   Cisek, Charlie   Lakeland Regiona  20:54     114
139   Villa, John   Xaverian  20:55     115
140   Hart, Gregory   North Brunswick  20:56     116
141   McLeod, Mike   Pascack Valley  20:56     117
142   Jones, Erick   AI duPont  20:57     118
143   Rosa, Quazeem   AI duPont  20:58     119
144   Mancini, Michael   St. Mark's High  20:59      
145   Okeke, Eddie   Clarkstown South  21:01     120
146   Massar, Mark   Xaverian  21:05     121
147   An, Roger   Pascack Valley  21:06     122
148   Gibbs, Justin   Teaneck  21:06     123
149   Scordato, Alex   Ramapo  21:07     124
150   Gillette, Peter   AI duPont  21:07     125
151   Pegram, Nate   AI duPont  21:09     126
152   Diehl, Jon   AI duPont  21:11     127
153   Class, Kenny   Winslow Township  21:11      
154   Klappert, Stefan   Lakeland Regiona  21:20     128
155   Menville, Dave   Pascack Valley  21:21     129
156   Chamberlain, Bennett   West Essex Regio  21:22     130
157   Platas, Frank   Colts Neck  21:24     131
158   Cuddy, Thomas   Clarkstown South  21:27      
159   McDermitt, Colin   St. Mark's High  21:27      
160   Bienstock, Alex   Governor Livings  21:31     132
161   Yousaf, Farhan   Mahwah  21:32      
162   Anderson, Romareo   Teaneck  21:34     133
163   Vargas, David   Somers  21:35     134
164   Lapadula, Jake   Wantagh  21:36     135
165   Pilaar, Evan   Mahwah  21:38      
166   Weedagama, Mathisha   Mckee/Statin Isl  21:41      
167   Dauti, Larry   Lakeland Regiona  21:41      
168   Friedman, Kyle   Pascack Valley  21:43     136
169   Hill, Eric   Deptford Townshi  21:45     137
170   Kogan, Chris   Lakeland Regiona  21:45      
171   Gilbert, John   Deptford Townshi  21:47     138
172   Rodgers, Andrew   Lakeland Regiona  21:50      
173   Patti, Joseph   Xaverian  21:51     139
174   Saste, Kshitij   Monroe Township  21:54      
175   Fish, kevin   Wellington C. Me  21:55      
176   LaBenski, Dave   Deptford Townshi  21:55     140
177   Symphorian, Julian   AI duPont  21:57      
178   Reagan, Sean   Monroe Township  21:57      
179   Abraham, Jagan   Mckee/Statin Isl  21:58      
180   McLaughlin, Ryan   Concord  21:58     141
181   Vickey, Dan   Monroe Township  22:00      
182   Freeze, John   Xaverian  22:01     142
183   Perillo, Andrew   Wellington C. Me  22:02      
184   Tarry, Will   Bronxville  22:04     143
185   Gerard, Christian   St. Mark's High  22:04      
186   Muscarella, Matt   Governor Livings  22:05     144
187   Morris, Kyle   Red Bank Regiona  22:06     145
188   Onge, Chris St.   Governor Livings  22:07     146
189   Castagliola, Anthony   St Joseph's by t  22:08     147
190   Kolodkin, Mark   Paramus  22:08     148
191   Peter, Colin   Red Bank Regiona  22:09     149
192   Park, Tim   Governor Livings  22:09      
193   Crowley, Michael   Concord  22:11     150
194   Pidgeon, Dean   North Brunswick  22:12     151
195   Greenfield, Marc   Mckee/Statin Isl  22:14      
196   Ryan, Steven   St. Mark's High  22:16      
197   Rooney, Jarrett   Mahopac  22:17     152
198   Semendinger, Ale   Ramapo  22:19     153
199   Fogerty, Jack   Colts Neck  22:22     154
200   Stahlin, Ryan   Governor Livings  22:23      
201   Lu, David   AI duPont  22:24      
202   Reynolds, Sean   St. Mark's High  22:24      
203   Bucci, Joseph   Governor Livings  22:25      
204   Hampton, James   Deptford Townshi  22:26     155
205   Pinney, Patrick   Ramapo  22:33     156
206   Bacigalupi, David   AI duPont  22:38      
207   Singh, Aditya   Mahwah  22:38      
208   Iannotta, Christian   Garfield  22:43     157
209   Mercado, Giovanni   Lakeland Regiona  22:49      
210   Sharma, Rohan   Clarkstown South  22:56      
211   Dinh, Simon   Concord  22:59     158
212   Ganbarg, Michael   Clarkstown South  22:59      
213   Guerci, Andrew   Somers  22:59      
214   English, Brian   West Essex Regio  23:13     159
215   Gillow, Jacob   Governor Livings  23:13      
216   Sheji, Justin   Lakeland Regiona  23:15      
217   Sanders, Mark   Ramapo  23:21     160
218   Lynch, Connell   Red Bank Regiona  23:23     161
219   McCartan, Shane   St. Mark's High  23:26      
220   HERSHEY, ANDERSON   Bronxville  23:38     162
221   Martins, Dane   Pascack Valley  23:44     163
222   Hutchingson, Mark   Plainfield  23:44     164
223   Mora, Johan   Plainfield  23:45     165
224   Ripley, Mark   Governor Livings  23:50      
225   Pesca, Joh Della   Pascack Valley  23:55     166
226   Collure, Savith   Concord  24:00     167
227   Sullivan, Tim   Bronxville  24:01     168
228   Bellino, Gage   Paramus  24:05     169
229   Cook, Justin   Pascack Valley  24:09      
230   Reilly, Dylan   Pascack Valley  24:10      
231   Holstein, Grant   Pascack Valley  24:11      
232   Takahashi, Jamie   Paramus  24:15     170
233   Rogich, Zach   Pascack Valley  24:16      
234   Packer, Dean   Pascack Valley  24:19      
235   Willem, Rob   Pascack Valley  24:22      
236   Fiegenbaum, Jacob   Colts Neck  24:25     171
237   Sanchez, Emmanuel   Garfield  24:28     172
238   Flores, Patrick   Teaneck  24:37     173
239   Kalb, Wyatt   West Essex Regio  24:58     174
240   Taggert, Joseph   Clarkstown South  25:00      
241   Chavez, Pablo   Cumberland Regio  25:17      
242   Jaroslawski, David   Garfield  25:19     175
243   Vezza, Anthony   Pascack Valley  25:23      
244   Peccatiello, Mike   Red Bank Regiona  25:37      
245   Gosike, Sameeth   Mckee/Statin Isl  25:41      
246   Christie, Jesse   Paramus  25:57     176
247   Hughes, Andonis   Xaverian  25:59      
248   Meluso, Nick   Bronxville  26:12     177
249   Clark, Robert   Plainfield  26:29     178
250   Vernon, Shaquille   Plainfield  26:46     179
251   Gregory, Billy   Concord  26:46     180
252   Dunlap, Jacob   Winslow Township  26:51      
253   Escalante, Camillo   Pascack Valley  26:58      
254   Rana, Amit   Paramus  27:24     181
255   Bacon, Joe   St. Mark's High  27:33      
256   McCartan, Connor   St. Mark's High  28:51      
257   Chan, Jeff   Concord  29:03      
258   Paniagua, Alvaro   West Essex Regio  29:32     182
259   Campbell, Robert   Cumberland Regio  30:16      
260   Kunkle, James   Deptford Townshi  30:25     183
261   Granados, Attila   Bronxville  31:30     184
262   Longo, Anthony   West Essex Regio  33:26     185
 
Mens 5k JV Group C Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Greenshields, Rory   Ramsey  17:21     1
2   Zahidi, Idriss   McNair Academic  17:23      
3   davis, phil   Delaware Militar  17:30     2
4   hanley, zach   Delaware Militar  17:38     3
5   Swain, Kyle   Delaware Militar  17:50     4
6   Rohlic, Edward   Bonnie Brae High  18:15      
7   hailey, josh   Delaware Militar  18:16     5
8   Friedemann, Jeffrey   Ramsey  18:17     6
9   Shaw, John   Regis  18:19     7
10   Mcgovern, Tyler   Delaware Militar  18:22     8
11   gebhart, andrew   Delaware Militar  18:22     9
12   mccarthy, garrett   Delaware Militar  18:24     10
13   Eckstein, Noah   Kinnelon  18:25     11
14   Kindschuh, William   Regis  18:27     12
15   Monteith, Daniel   Ramsey  18:29     13
16   Johns, Matt   Ramsey  18:32     14
17   archangelo, ryan   Delaware Militar  18:32      
18   Field, Kevin   Regis  18:33     15
19   Trexler, Brock   Delaware Militar  18:39      
20   Flood, Kevin   Ramsey  18:43     16
21   McGee, John   Regis  18:44     17
22   Karavaltchev, Alex   Ramsey  18:46     18
23   Vicente, Justin   Ramsey  18:49     19
24   Gorman, Evan   Ramsey  18:50      
25   Lutz, Evan   Kinnelon  18:53     20
26   Kindschuh, Mark   Regis  18:53     21
27   Polick, Adam   Kinnelon  18:59     22
28   Landspurg, Steven   Kinnelon  19:16     23
29   Hamill, John   Kinnelon  19:18     24
30   Salemo, Anthony   Ramsey  19:18      
31   Kun, Joe   Monmouth Regiona  19:20     25
32   McCabe, Tom   Ramsey  19:24      
33   Kleinbard, Dj   Ramsey  19:29      
34   Shinohara, Leo   Ramsey  19:32      
35   Brooks, Phil   Hackley  19:32     26
36   Coia, Jimmy   St Joseph  19:37      
37   Winterhalter, Jack   Ramsey  19:38      
38   Terry, Joshua   Hackley  19:39     27
39   ellis, tucker   Delaware Militar  19:40      
40   Amos, Christopher   Delaware Militar  19:44      
41   McOwen, Sean   Ramsey  19:44      
42   Medici, Frank   Hackley  19:47     28
43   Nandha, Darshan   McNair Academic  19:50      
44   Ford, William   Regis  19:51     29
45   Macalinao, Mikael   McNair Academic  19:58      
46   Delrosario, Karl   Ramsey  20:01      
47   Conti, Dylan   Ramsey  20:03      
48   Conte, Christian   Calvary Christia  20:04     30
49   Espinosa, Nicholas   Calvary Christia  20:05     31
50   Welsh, Alec   Ramsey  20:07      
51   Skinner, Ryan   Ramsey  20:09      
52   DelRosario, Kenneth   Ramsey  20:17      
53   Taylor, Kevin   Chenango Valley2  20:18     32
54   Gierek, Adrian   Bonnie Brae High  20:23      
55   Andrade, Daniel   Valley Stream No  20:27      
56   Argyros, George   Dobbs Ferry  20:27      
57   Winters, Josh   Tri-Valley  20:32      
58   Scavelli, Louis   Valley Stream No  20:38      
59   Aaron, Meimban   Saddle Brook  20:38     33
60   Hogkefe, Justin   Ramsey  20:40      
61   Flynn, Christian   Dobbs Ferry  20:41      
62   Loffredo, Anthony   Valley Stream No  20:41      
63   Santomero, Camillo   Hackley  20:41     34
64   Fomin, Vasiliy   Dwight-Englewood  20:49     35
65   reynolds, cody   Delaware Militar  20:50      
66   Mace, Tristan   Chenango Valley2  20:50     36
67   Sanfilippo, Emanuel   St Joseph  20:55      
68   Baker, Joseph   Packer Collegiat  20:59      
69   Farrell, Sean   Monmouth Regiona  21:00     37
70   Luc, Marzano   Monmouth Regiona  21:01     38
71   Tarantino, Michael   Hackley  21:03     39
72   Johnson, Calum   Ramsey  21:06      
73   Jimenez, Edwin   Bonnie Brae High  21:10      
74   Delaney, Jackson   Regis  21:12     40
75   Bellew, Peter   Calvary Christia  21:13     41
76   Mathus, Peter   Saddle Brook  21:14     42
77   Graham, Steven   Tri-Valley  21:15      
78   Ellenberger, Adam   Chenango Valley2  21:15     43
79   Mahneke, Daniel   Pascack Hills  21:16     44
80   Stanborou, Christopher   Wilmington Frien  21:17     45
81   Noonan, Kyle   Pascack Hills  21:18     46
82   Lu, Gary   Dobbs Ferry  21:19      
83   Roden, Ian   Manasquan  21:20      
84   Scott, Lex   Wilmington Frien  21:20     47
85   Smith, Eric   Manasquan  21:22      
86   Bussiere, Colin   Ramsey  21:27      
87   Asefa, Euyel   Monmouth Regiona  21:30     48
88   DiMilia, Michael   Hackley  21:34     49
89   Francis, Nelson   Bonnie Brae High  21:35      
90   Lopez, Caleb   Calvary Christia  21:35     50
91   Caponong, Lee   Hackley  21:36     51
92   Golub, Noah   Dwight-Englewood  21:36     52
93   Stern, Ben   Dobbs Ferry  21:39      
94   Lee, David   Hackley  21:39      
95   Doremus, Michael   Kinnelon  21:41     53
96   Cover, Tommy   Wilmington Frien  21:44     54
97   Aerenson, Caleb   Wilmington Frien  21:47     55
98   Goodman, Adam   Dwight-Englewood  21:47     56
99   Strong, Nicholas   Packer Collegiat  21:48      
100   Hannigan, Sean   Kinnelon  21:49     57
101   Petti, Matthew   Dwight-Englewood  21:49     58
102   Ellenberger, David   Chenango Valley2  21:51     59
103   McGillick, Connor   Saddle Brook  21:52     60
104   Kearns, Steven   Saddle Brook  21:52     61
105   Dritschel, Justin   Saddle Brook  21:53     62
106   Jabbar-Bey, Elijah   Wilmington Frien  21:54     63
107   Cen, Rudy   Chenango Valley2  21:56     64
108   O'Brien, Raymond James   Saddle Brook  21:58     65
109   Manley, Thomas   Wilmington Frien  22:03     66
110   VanPut, Jay   Kinnelon  22:05      
111   Johnson, Roth   Wilmington Frien  22:18     67
112   Nielsen, Scott   Harrison  22:20     68
113   Chang, Justin   Ramsey  22:24      
114   Fitzsimmons, Mike   Long Beach  22:27      
115   Birzin, David   Monmouth Regiona  22:32     69
116   Scapperotti, Jt   Harrison  22:34     70
117   Obata, Kanto   Harrison  22:34     71
118   Ostberg, Josh   Manasquan  22:37      
119   Manley, Dylan   Harrison  22:50     72
120   Bartman, Scott   Harrison  22:50     73
121   Robbins, Isaac   Kane Area  22:59      
122   Robinson, Shane   Chenango Valley2  23:10     74
123   Green, Shawn   Lawrence  23:30     75
124   Hahn, Brett   Trevor Day Schoo  23:31      
125   Lowe, Brian   Tri-Valley  23:33      
126   Pandya, Daven   Saddle Brook  23:35     76
127   Lee, Kee Hoon   Dwight-Englewood  23:41     77
128   Lounsbury, James   Berne-Knox-Weste  23:43      
129   Tiliwat, Ashalesh   McNair Academic  23:46      
130   Morse-Golub, Max   Trevor Day Schoo  23:48      
131   Talovic, Mehmed   Chenango Valley2  23:55     78
132   Mintzer, Justin   Long Beach  23:56      
133   Rodriguez, Luis   Calvary Christia  23:58     79
134   Gobris, David   Wilmington Frien  24:02      
135   Gargano, Ben   Trevor Day Schoo  24:14      
136   Philippou, Anthony   Lawrence  24:18     80
137   Ferraro, Jacob   Kinnelon  24:21      
138   Ly, Michael   Wilmington Frien  24:32      
139   Karpinos, Brett   Pascack Hills  24:34     81
140   Price, Tyler   Chenango Valley2  24:47      
141   Eccleston, Billy   Chenango Valley2  24:51      
142   Colson, Clayton   Kane Area  25:06      
143   Sargent, Devin   Pascack Hills  25:07     82
144   Cheevers, Mike   Chenango Valley2  25:15      
145   Ferris, Jerrod   Chenango Valley2  25:37      
146   Singer, Dan   Pascack Hills  25:45     83
147   Sakamoto, Kosuke   Harrison  25:48     84
148   Elbert, Thomas   Valley Stream No  26:16      
149   Burns, Simon   Packer Collegiat  26:39      
150   Brooks, Brian   Saddle Brook  26:42      
151   Schillio, Alex   Lawrence  26:42     85
152   Ferraro, John   Tri-Valley  26:43      
153   Goldstein, matt   Long Beach  27:18      
154   Alexander, Brandon   Lawrence  27:43     86
155   McMullen, Max   Harrison  28:23     87
156   Sawyer, Jeremy   Berne-Knox-Weste  28:48      
157   Al-Atwi, Ibrahim   Berne-Knox-Weste  29:31      
158   Schneider, James   Lawrence  29:55     88
159   Hunt, Justin   Kane Area  30:05      
160   Thomas, Fred   Lawrence  32:01     89
 
Mens 5k Varsity Group A Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Holt, Eric   Carmel  14:51.32     1
2   Muniz, Benito   Carmel  15:20.26     2
3   Cooney, Ryan   Massapequa  15:28.33     3
4   Steible, Josh   Centerville  15:30.57     4
5   Buckley, Ty   Collegiate  15:45.69     5
6   Depinto, Ryan   Syosset  15:49.22     6
7   Leonard, Kyle   Washington Towns  16:00.16     7
8   Buckley, Liam   Collegiate  16:06.64     8
9   Fiore, Paolo   St John The Bapt  16:10.35     9
10   Barton, Jimmy   Centerville  16:12.30     10
11   Morales, Jake   St John The Bapt  16:13.73     11
12   Muhumure, Alexis   Hunterdon Centra  16:14.96     12
13   Italiano, Tyler   Syosset  16:17.10     13
14   Smith, Kyle   Massapequa  16:19.65     14
15   Larkin, Ryan   Centerville  16:22.27     15
16   Rossbach, Michael   Egg Harbor Towns  16:23.09     16
17   Hamilton, Jimmy   St John The Bapt  16:25.89     17
18   Nwana, Simon   Syosset  16:27.69     18
19   Williamson, Alex   Washington Towns  16:28.30     19
20   Neville, Nicholas   South Brunswick  16:28.54     20
21   DeLuna, Danny   Massapequa  16:28.89     21
22   DeFroscia, Philip   South Brunswick  16:29.24     22
23   Hazel, David   Washington Towns  16:29.83     23
24   Kulis, Ian   Washington Towns  16:30.26     24
25   Gallucci, P.J.   Caesar Rodney  16:30.65     25
26   Little, Samuel   Hunterdon Centra  16:31.16     26
27   Anzai, Isao   Collegiate  16:31.46     27
28   Mittleman, Dale   Syosset  16:31.76     28
29   Vanacore, Robert   Hunterdon Centra  16:32.82     29
30   Bryant, Shawn   Egg Harbor Towns  16:34.51     30
31   Phillips, Sam   Caesar Rodney  16:35.06     31
32   Puleio, Mike   Massapequa  16:35.55     32
33   Mills, Anthony   Washington Towns  16:35.90     33
34   Willoughby, Nicholas   Tottenville  16:36.81     34
35   Butler, Kyle   St John The Bapt  16:37.70     35
36   Zamorski, Matt   South Brunswick  16:38.50     36
37   Farley, Jack   Collegiate  16:39.85     37
38   Long, Will   Syosset  16:40.17     38
39   Brandt, Kyle   Wagner  16:40.55     39
40   Jake, Schlessinger   Syosset  16:41.01     40
41   Marino, Chris   Centerville  16:42.44     41
42   Safi, Shahzaib   South Brunswick  16:43.88     42
43   Challenor, Rob   St John The Bapt  16:44.29     43
44   Weber, Joseph   South Brunswick  16:46.95     44
45   Bertrand, Alex   Syosset  16:47.55     45
46   Rail, James   Massapequa  16:49.45     46
47   Chang, Luke   Collegiate  16:49.70     47
48   Gwertzman, Tristan   Collegiate  16:51.00     48
49   Broten, Chase   Hunterdon Centra  16:51.27     49
50   Paduani, David   Egg Harbor Towns  16:54.79     50
51   Larmore, Erik   Hunterdon Centra  16:56.87     51
52   Smith, Ryan   Edison  16:59.28      
53   Osbourne, Matt   Centerville  17:02.49     52
54   McCann, Kyle   South Brunswick  17:04.28     53
55   Vedilago, Lawrence   Massapequa  17:07.09     54
56   Simon, Mike   Manalapan  17:07.78     55
57   Belisle, Ronald   Hunterdon Centra  17:07.98     56
58   Cross, Kevin   Centerville  17:09.92     57
59   Reilly, Bryan   St John The Bapt  17:10.39     58
60   Saponara, Matthew   Hunterdon Centra  17:10.98     59
61   Corbin, Jawanza   Atlantic City  17:11.79     60
62   Stevenosky, Bryce   Caesar Rodney  17:15.91     61
63   Scott, Cyd   Carmel  17:16.99     62
64   Bennis, Ryan   St John The Bapt  17:17.38     63
65   Kennedy, Michael   Manalapan  17:17.95     64
66   Delconte, Vincent   Egg Harbor Towns  17:18.63     65
67   Maldonado, Martin   Egg Harbor Towns  17:22.28     66
68   Twining, Nate   Caesar Rodney  17:29.84     67
69   DeMarreau, Presten   Caesar Rodney  17:30.39     68
70   Hughes, Zack   Centerville  17:31.19     69
71   MacAvoy, Jake   Massapequa  17:32.01     70
72   Patel, Kush   Edison  17:33.04      
73   Camano, Nelson   Bayonne  17:33.80     71
74   Malinowski, Joe   Carmel  17:34.35     72
75   Shepard, Russell   Collegiate  17:35.39     73
76   Vanella, Dustin   Manalapan  17:37.63     74
77   Brooks, Brandon   Caesar Rodney  17:37.94     75
78   Mills, Justin   Port Richmond  17:38.24     76
79   Bosa, Frank   Port Richmond  17:39.58     77
80   Maher, Sawyer   Carmel  17:40.75     78
81   tiwari, nick   Washington Towns  17:48.07     79
82   Torok, Zack   Washington Towns  17:51.44     80
83   Halwani, Khaled   Tottenville  17:53.29     81
84   May, Abdu-Shahi   Port Richmond  17:55.98     82
85   Wright, Steven   Tottenville  17:56.21     83
86   Slotkin, Jordan   Manalapan  17:57.95     84
87   Duff, Tom   Egg Harbor Towns  18:00.86     85
88   Davis, Shaheem   William Penn  18:03.52     86
89   Rafferty, Glen   Newburgh Free  18:05.89     87
90   Lakdawala, Neil   Manalapan  18:08.73     88
91   Garland, Brian   Tottenville  18:09.12     89
92   Patel, Alpit   Bayonne  18:09.97     90
93   Hastings, Sean   Caesar Rodney  18:10.26     91
94   Brown, Brian   William Penn  18:12.75     92
95   Firmano, Matthew   Tottenville  18:14.21     93
96   Upasani, Rohan   Manalapan  18:14.89     94
97   Doogue, Liam   St Francis Prep  18:17.74     95
98   Annapureddy, Rohi   Manalapan  18:17.97     96
99   Sweet, Jacob   Carmel  18:19.02     97
100   Guzman, Juan   Wagner  18:19.43     98
101   Nasell, Joseph   Wagner  18:21.83     99
102   Esposito, William   Tottenville  18:27.19     100
103   Moreno, Cristian   Atlantic City  18:31.48     101
104   Strum, David   Bayonne  18:32.40     102
105   Barber, Chase   Egg Harbor Towns  18:34.16     103
106   McMunn, Liam   Wagner  18:40.75     104
107   Goolic, Joseph   Wagner  18:41.92     105
108   Rateynski, Shae   Newburgh Free  18:46.47     106
109   Tripoli, Charles   Port Richmond  18:49.48     107
110   Hawkins, Isaiah   Port Richmond  18:50.41     108
111   Hardy, Patrick   St Francis Prep  18:50.82     109
112   Bruccoleri, Jon   Atlantic City  18:51.34     110
113   Shakir, Disha   Atlantic City  18:52.11     111
114   Outlaw, David   Port Richmond  18:55.52     112
115   Casiano, Isaiah   Newburgh Free  18:56.11     113
116   Boyd, Grant   Newburgh Free  18:57.44     114
117   Giasi, Daniel   Tottenville  19:01.68     115
118   Tocci, Josh   Newburgh Free  19:02.06     116
119   Dierks, Stephen   St Francis Prep  19:06.42     117
120   Sobolewski, Erick   Bayonne  19:18.48     118
121   Sanchez, Chris   William Penn  19:19.02     119
122   Buchannan, Auston   William Penn  19:23.09     120
123   Seibert, Greg   William Penn  19:30.55     121
124   Lipari, Joe   St Francis Prep  19:33.32     122
125   Magenheim, Brandon   St Francis Prep  19:42.21     123
126   Rubin, Spencer   Carmel  19:47.02     124
127   White, jade   St Francis Prep  19:52.55     125
128   Laporta, Joshua   Wagner  20:00.84     126
129   Hurdines, John   Newburgh Free  20:01.91     127
130   Lichtenstein, Elia   Atlantic City  20:09.70     128
131   Pan, Wei   Bayonne  20:15.00     129
132   Semmel, Jessie   William Penn  20:17.13     130
133   Casuga, Loreto   William Penn  20:21.72     131
134   Kumaratunga, Robin   Wagner  20:24.42     132
135   Veronese, Daniel   Bayonne  20:48.40     133
136   Santos, Michael   St Francis Prep  20:56.23     134
137   Pascual, Neil   Bayonne  21:07.46     135
138   Villegas, Thomas   Port Richmond  21:29.55     136
 
Mens 5k Varsity Group B Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Sorensen, Ben   Mountain View  15:39.08     1
2   Leder, Riley   Colts Neck  15:43.37     2
3   Secreti, Michael   Paramus  15:48.33     3
4   Helstrom, Erik   Paramus  16:11.94     4
5   Dean, Ash   Mahopac  16:20.91     5
6   Barton, Benjamin   Fox Lane  16:25.60     6
7   Kilheeney, Bradley   North Brunswick  16:32.16     7
8   Pinnola, Michael   Colts Neck  16:33.84     8
9   Bukovich, Alex   Mountain View  16:35.79     9
10   Hackett, Liam   John Jay Cross R  16:36.16     10
11   Burlingame, Alex   Mountain View  16:36.48     11
12   Guglielmo, Michael   Clarkstown South  16:37.43     12
13   Mondello, Sam   St Joseph's by t  16:37.80     13
14   Sanicolas, Vince   Mountain View  16:40.69     14
15   Diaz, Kevin   North Brunswick  16:41.30     15
16   Moran, Ryan   Sayreville War M  16:42.65     16
17   Watts, Kevin   Mountain View  16:43.13     17
18   O'Neill, Jonathan   Clarkstown South  16:46.96     18
19   Whilden, Gage   Millville Senior  16:51.54     19
20   Dellvillar, Sylvester   Teaneck  16:55.94     20
21   Millholland, Lewis   McLean  16:58.01     21
22   Bachman, Daniel   McLean  17:03.51     22
23   Lau, Brian   Teaneck  17:04.63     23
24   Assumma, Stephen   John Jay Cross R  17:04.83     24
25   Glavy, Ryan   Mountain View  17:07.15     25
26   Bongiovanni, Kenneth   North Brunswick  17:09.15     26
27   Avidon, Jonah   Fox Lane  17:15.82     27
28   Torres, Dan   Sayreville War M  17:16.07     28
29   Delcollo, Dan   Concord  17:16.59     29
30   D'Addesa, Nick   St Joseph's by t  17:16.79     30
31   Rosati, Andrew   Fox Lane  17:17.48     31
32   Kuchler, Kevin   North Brunswick  17:18.14     32
33   Ballman, Matt   Monroe Township  17:18.15     33
34   Rouviere, Eric   Concord  17:19.14     34
35   O'Gara, Sean   Mahopac  17:21.53     35
36   Howard, Mac   McLean  17:24.89     36
37   Johnson, Dylan   McLean  17:26.23     37
38   Russell, David   McLean  17:27.09     38
39   Ramada, Farris   Mahopac  17:28.72     39
40   Pari, Matt   Colts Neck  17:29.20     40
41   Kerschner, Matt   John Jay Cross R  17:32.36     41
42   Yousif, Mohamed   Teaneck  17:32.97     42
43   Falco, Rob De   Colts Neck  17:37.50     43
44   Tirro, Luigi   St Joseph's by t  17:37.87     44
45   Acerra, Daniel   St Joseph's by t  17:38.94     45
46   Claro, Vin   St Joseph's by t  17:39.66     46
47   Andres, Patrick San   Monroe Township  17:41.31     47
48   Caldwell, Mack   Concord  17:47.83     48
49   Paolazzi, Danny   Paramus  17:49.13     49
50   Morelli, Nick   Clarkstown South  17:49.94     50
51   Araujo, Alan   Clarkstown South  17:51.41     51
52   Nohilly, Eion   John Jay Cross R  17:51.75     52
53   Klein, Adam   Clarkstown South  17:54.40     53
54   Polanco, Andrew   Woodbridge  17:58.29     54
55   Jamal, Saif   Teaneck  17:58.67     55
56   Leonardo, Jonathan   North Brunswick  17:58.95     56
57   Brown, Wade   Plainfield  17:59.68     57
58   Leone, Lucas   Concord  17:59.87     58
59   Caruso, Thomas   Mahopac  18:02.49     59
60   Kuhn, Theo   John Jay Cross R  18:03.50     60
61   Lau, Stephen   Teaneck  18:04.12     61
62   Renard, Hunter   Mountain View  18:04.41     62
63   Sutton, Dustin   Millville Senior  18:07.45     63
64   Carcich, Chris   Pascack Valley  18:08.75     64
65   Herburger, Nurlan   Pascack Valley  18:11.59     65
66   Canion, Justin   Millville Senior  18:12.37     66
67   Ehrenberg, Kenny   Paramus  18:12.69     67
68   Burrill, Chris   Clarkstown South  18:13.00     68
69   Leehan, Charles   Concord  18:13.32     69
70   Goldstein, Joshua   Sayreville War M  18:14.47     70
71   Chan, Alex   Colts Neck  18:15.47     71
72   Stam, Jake   Mahopac  18:17.17     72
73   Whittle, Matt   Concord  18:17.42     73
74   Watras, Thomas   Concord  18:18.01     74
75   Alleyne, Michael   Fox Lane  18:18.21     75
76   Sweeney, Ben   John Jay Cross R  18:18.92     76
77   Hedrick, Alexander   McLean  18:20.15     77
78   Oshimizo, Yusuke   Paramus  18:21.68     78
79   Bogue, Gerald   Monroe Township  18:23.86     79
80   Semel, Mike   Colts Neck  18:26.00     80
81   Bloyed, Steven   North Brunswick  18:27.38     81
82   Engstrom, Kevin   Woodbridge  18:31.50     82
83   Hands, Luke   Mahopac  18:32.70     83
84   Almeida, James   Pascack Valley  18:33.81     84
85   Martinez, David   Fox Lane  18:36.03     85
86   Muenzer, Matthew   Clarkstown South  18:36.72     86
87   Mason, Joshua   Monroe Township  18:37.00     87
88   Martin, Austin   Millville Senior  18:38.25     88
89   Costagliola, Tom   St Joseph's by t  18:41.22     89
90   Beckett, Tyler   John Jay Cross R  18:43.09     90
91   Hall, Aj   Pascack Valley  18:43.90     91
92   Robinson, Umoja   Teaneck  18:47.40     92
93   Matthews, Taylor   Fox Lane  18:48.01     93
94   Duffy, John   Mahopac  18:48.35     94
95   Martinez, Julian   Woodbridge  18:49.47     95
96   Platt, Sean   Millville Senior  18:55.01     96
97   McEleney, Thomas   Fox Lane  18:57.46     97
98   Denbeaux, Jake   Pascack Valley  18:57.78     98
99   Merlino, Mike   Paramus  18:59.73     99
100   Haney, Ian   Monroe Township  19:00.62     100
101   Gasko, Peter   Monroe Township  19:04.12     101
102   Iqbal, Faraz   Teaneck  19:13.51     102
103   Virgillo, Casey   Sayreville War M  19:23.71     103
104   Nunes, Christopher   Sayreville War M  19:26.08     104
105   Mattessich, Greg   Monroe Township  19:33.49     105
106   Paudel, Wisher   McLean  19:33.97     106
107   Wagner, Scott   Pascack Valley  19:35.92     107
108   Damien, Christian   Woodbridge  19:47.31     108
109   Royster, Christopher   Plainfield  19:58.97     109
110   Kirkland, Michael   Plainfield  20:13.87     110
111   Yarlagadda, Stanley   Woodbridge  20:18.65     111
112   Salamanca, Brian   Paramus  20:29.09     112
113   Nishimwe, Brian   St Joseph's by t  20:30.32     113
114   Smith, Everett   Plainfield  20:33.52     114
115   Ahladiankakis, Matthew   Woodbridge  20:39.04     115
116   Catalano, Kacy   Millville Senior  21:06.55     116
117   Caamano, David   Woodbridge  21:11.79     117
118   Wilson, Ja-Quae   Plainfield  21:13.31     118
119   Martins, Justin   Pascack Valley  21:25.08     119
120   Forand, Josh   Millville Senior  21:35.88     120
121   Kong, Christopher   Sayreville War M  21:44.82     121
122   Bilal, Ameer   Plainfield  22:11.87     122
123   Chambliss, Charles   Plainfield  23:03.50     123
 
Mens 5k Varsity Group C Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Trimmer, Kevin   Mckee/Statin Isl  15:51     1
2   Corcoran, Bobby   Indian Hills  16:02     2
3   Zorn, Justin   Somers  16:07     3
4   An, Hee Tae   Indian Hills  16:15     4
5   Evans, Chris   Indian Hills  16:15     5
6   Viruel, Javier   Mckee/Statin Isl  16:18     6
7   Aziz, Mohammed   Mckee/Statin Isl  16:19     7
8   Corrigan, Mark   St. Mark's High  16:22     8
9   Buser, James   Mahwah  16:27     9
10   Forte, Steven   Wellington C. Me  16:40     10
11   Manning, Christian   Red Bank Regiona  16:48     11
12   Reilly, Timothy   Wantagh  16:50     12
13   Dilandro, Tom   Indian Hills  16:50     13
14   Litt, Brian   Red Bank Regiona  16:52     14
15   Keeper, Ben   St. Mark's High  16:59     15
16   Kolmetsky, Aaron   Deptford Townshi  17:01     16
17   Kenny, Dan   West Essex Regio  17:03     17
18   Chick, Jayson   Red Bank Regiona  17:05     18
19   Lavin, Patrick   Wantagh  17:06     19
20   Meyer, John   Indian Hills  17:08     20
21   Keohane, Brian   Wellington C. Me  17:09     21
22   Polvere, Michael   Somers  17:09     22
23   Kristofick, Andrew   Indian Hills  17:10     23
24   Zellers, Kevin   Ramapo  17:12     24
25   Newman, Keith   Mckee/Statin Isl  17:13     25
26   Rinaldi, Jesse   Somers  17:13     26
27   Hockel, Robert   Winslow Township  17:13     27
28   Mandala, Nick   Xaverian  17:14     28
29   Sutherland, Krhystof   Governor Livings  17:15     29
30   Cahill, Nick   Governor Livings  17:16     30
31   Tesoriero, Vinny   Wantagh  17:18     31
32   Moore, Tom   Lakeland Regiona  17:19     32
33   Lao, Brendon   Iona Preparatory  17:20     33
34   Fox, Brendan   Iona Preparatory  17:20     34
35   Brereton, Michael   Iona Preparatory  17:24     35
36   Boschert, Rob   Wellington C. Me  17:24     36
37   Bendernagel, Chuck   Wellington C. Me  17:26     37
38   Lutz, John   Lakeland Regiona  17:27     38
39   Choi, David   Mahwah  17:28     39
40   Spinella, Joseph   Mahwah  17:28     40
41   Swietanski, Tyler   Deptford Townshi  17:29     41
42   Peluso, Ken   Wantagh  17:33     42
43   Carlton, Dan   Somers  17:34     43
44   Prewitt, Jamar   Ewing  17:35      
45   Lodziano, Michael   Governor Livings  17:35     44
46   Skidmore, Chucky   Wellington C. Me  17:35     45
47   Courtien, John   Somers  17:38     46
48   Foley, Chris   Governor Livings  17:40     47
49   Craig, Wes   Wantagh  17:40     48
50   Herbert, Stephen   Somers  17:41     49
51   Zapata, Brandon   Xaverian  17:41     50
52   Watson, Kelsey   Iona Preparatory  17:43     51
53   Orsini, Alesandro   Red Bank Regiona  17:44     52
54   Bloniarz, Andrew   Wantagh  17:46     53
55   Fanella, Mark   Lakeland Regiona  17:47     54
56   Nigro, Luke   St. Mark's High  17:48     55
57   Schembor, Connor   Red Bank Regiona  17:49     56
58   Korleski, Jack   St. Mark's High  17:51     57
59   Maloney, Michael   Somers  17:51     58
60   Prettyman, Andrew   St. Mark's High  17:53     59
61   Forrester, Owen   Red Bank Regiona  17:54     60
62   Bouchard, Anthony   Wantagh  17:54     61
63   Hotz, Tremearne   Governor Livings  17:55     62
64   Burns, Dylan   Governor Livings  17:55     63
65   Pala, William   St. Mark's High  17:57     64
66   Moumblow, Ryan   Mckee/Statin Isl  17:57     65
67   O'Rourke, Ciaran   Xaverian  17:58     66
68   Wallace, Hunter   Lakeland Regiona  17:58     67
69   Tuohy, Matt   Indian Hills  17:58     68
70   Nolan, Billy   Wellington C. Me  17:59     69
71   Bomba, Steven   Iona Preparatory  17:59     70
Team Scores
Junior High Boys 2400 Meter Run Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Rumson-Fair Haven Mi 39 2 3 7 9 18 36 38 Total Time: 46:08 Average: 9:13.58 1-5 Split: 56 2 Monmouth Beach Middl 58 5 6 11 14 22 - - Total Time: 47:16 Average: 9:27.11 1-5 Split: 40 3 William Annin 98 1 12 19 29 37 39 48 Total Time: 48:26 Average: 9:41.10 1-5 Split: 1:44 4 Holmdel HS 131 15 17 25 27 47 61 66 Total Time: 49:59 Average: 9:59.80 1-5 Split: 1:09 5 Cedar Drive Middle S 147 10 26 30 40 41 43 58 Total Time: 50:36 Average: 10:07.17 1-5 Split: 1:08 6 Sacred Heart Element 154 8 28 31 32 55 64 69 Total Time: 50:49 Average: 10:09.63 1-5 Split: 1:35 7 Franklin Middle Scho 176 4 21 23 42 86 - - Total Time: 52:10 Average: 10:25.98 1-5 Split: 3:35 8 Woodstown Middle Sch 220 20 46 49 52 53 68 70 Total Time: 52:44 Average: 10:32.70 1-5 Split: 59 9 Dwight - Englewood S 234 13 45 54 59 63 77 78 Total Time: 53:01 Average: 10:36.16 1-5 Split: 1:42 10 Calvary Christian 264 24 33 34 81 92 93 - Total Time: 58:53 Average: 11:46.53 1-5 Split: 6:14 11 Bethlehem Township M 267 35 44 50 65 73 - - Total Time: 54:30 Average: 10:53.88 1-5 Split: 1:23 12 Delhi HS 327 16 72 75 76 88 - - Total Time: 59:12 Average: 11:50.25 1-5 Split: 4:01 13 St. Rose of Lima 341 56 60 67 74 84 85 87 Total Time: 58:01 Average: 11:36.01 1-5 Split: 1:45 14 Tri-Valley 346 51 62 71 80 82 90 - Total Time: 58:08 Average: 11:37.55 1-5 Split: 1:38 15 St. Bartholomew Midd 399 57 79 83 89 91 - - Total Time: 1:04:11 Average: 12:50.04 1-5 Split: 3:49 Junior High Girls 2400 Meter Run Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Bethlehem Township M 34 1 6 7 8 12 40 80 Total Time: 51:49 Average: 10:21.65 1-5 Split: 1:14 2 William Annin 36 2 3 5 9 17 29 50 Total Time: 51:33 Average: 10:18.45 1-5 Split: 1:07 3 Franklin Middle Scho 68 4 11 14 15 24 41 44 Total Time: 53:38 Average: 10:43.60 1-5 Split: 1:12 4 Southern Reg. Middle 77 10 13 16 18 20 21 27 Total Time: 54:23 Average: 10:52.53 1-5 Split: 20 5 Rumson-Fair Haven Mi 186 22 34 36 39 55 61 62 Total Time: 57:60 Average: 11:35.94 1-5 Split: 1:15 6 Cedar Drive Middle S 215 19 28 32 65 71 75 86 Total Time: 59:41 Average: 11:56.15 1-5 Split: 2:03 7 Holmdel HS 228 31 42 46 53 56 64 67 Total Time: 59:24 Average: 11:52.80 1-5 Split: 1:01 8 St. Rose of Lima 236 33 35 51 58 59 63 76 Total Time: 1:00:10 Average: 12:01.92 1-5 Split: 1:18 9 Sacred Heart Element 246 30 38 43 48 87 90 - Total Time: 1:01:04 Average: 12:12.72 1-5 Split: 3:19 10 Tri-Valley 273 45 49 52 54 73 - - Total Time: 1:01:05 Average: 12:12.99 1-5 Split: 1:20 11 Woodstown Middle Sch 302 37 60 66 69 70 - - Total Time: 1:03:10 Average: 12:37.96 1-5 Split: 1:35 12 St. Bartholomew Midd 307 23 57 72 74 81 - - Total Time: 1:03:42 Average: 12:44.23 1-5 Split: 2:49 13 South Hunterdon HS 321 25 47 82 83 84 - - Total Time: 1:05:08 Average: 13:01.55 1-5 Split: 2:51 14 Dwight - Englewood S 357 26 77 78 85 91 93 94 Total Time: 1:09:49 Average: 13:57.68 1-5 Split: 5:53 15 Plainfield HS 416 68 79 88 89 92 - - Total Time: 1:13:23 Average: 14:40.41 1-5 Split: 4:09 Freshmen Girls 3200 Meter Run Group A ( Vars B & A teams) Team Score ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Massapequa 49 3 8 10 11 17 21 - Total Time: 1:18:10 Average: 15:37.91 1-5 Split: 1:31 2 St. John the Baptist 49 1 2 4 14 28 38 - Total Time: 1:17:36 Average: 15:31.07 1-5 Split: 3:22 3 North Brunswick HS 79 5 9 18 23 24 29 41 Total Time: 1:22:17 Average: 16:27.37 1-5 Split: 2:05 4 Tottenville 97 7 12 13 32 33 42 - Total Time: 1:23:32 Average: 16:42.24 1-5 Split: 2:52 5 Manalapan HS 110 6 15 19 30 40 - - Total Time: 1:25:42 Average: 17:08.27 1-5 Split: 4:18 6 Susan E. Wagner 116 16 22 25 26 27 34 35 Total Time: 1:25:39 Average: 17:07.64 1-5 Split: 1:26 7 St. Joseph by the Se 163 20 31 36 37 39 - - Total Time: 1:30:54 Average: 18:10.65 1-5 Split: 2:19 JV Girls 5000 Meter Run Group B (Vars C & B teams) Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Summit 26 1 2 6 8 9 18 33 Total Time: 1:48:24 Average: 21:40.69 1-5 Split: 1:34 2 Harrison 71 11 12 14 15 19 64 76 Total Time: 1:52:35 Average: 22:30.90 1-5 Split: 21 3 St. Mark's High Scho 88 5 16 21 22 24 28 29 Total Time: 1:52:36 Average: 22:31.17 1-5 Split: 1:25 4 Wellington C. Mepham 129 4 20 30 32 43 44 51 Total Time: 1:54:18 Average: 22:51.57 1-5 Split: 2:26 5 Gov. Livingston HS 162 10 23 26 31 72 - - Total Time: 1:57:37 Average: 23:31.32 1-5 Split: 3:53 6 Clarkstown South 168 3 25 35 49 56 79 - Total Time: 1:56:55 Average: 23:22.93 1-5 Split: 3:39 7 Mahopac 232 34 37 42 59 60 - - Total Time: 2:00:47 Average: 24:09.37 1-5 Split: 1:35 8 Red Bank Reg. HS 236 13 17 45 75 86 - - Total Time: 2:04:31 Average: 24:54.14 1-5 Split: 5:53 9 McKee/Staten Island 237 7 39 50 58 83 85 88 Total Time: 2:02:46 Average: 24:33.13 1-5 Split: 5:27 10 Frederick High Schoo 250 27 46 55 57 65 71 78 Total Time: 2:02:30 Average: 24:29.91 1-5 Split: 2:41 11 Monroe Twp. HS 295 40 52 63 66 74 - - Total Time: 2:06:15 Average: 25:14.88 1-5 Split: 2:56 12 West Essex HS 305 47 61 62 67 68 89 - Total Time: 2:06:57 Average: 25:23.30 1-5 Split: 1:53 13 Wantagh 316 41 53 54 81 87 90 - Total Time: 2:09:30 Average: 25:53.81 1-5 Split: 5:27 14 Mahwah HS 321 36 48 73 80 84 - - Total Time: 2:09:11 Average: 25:50.06 1-5 Split: 4:11 15 Pascack Valley HS 336 38 69 70 77 82 - - Total Time: 2:10:30 Average: 26:05.98 1-5 Split: 3:52 JV Girls 5000 Meter Run Group A Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Lenape Reg. HS 31 1 2 3 10 15 24 25 Total Time: 1:45:35 Average: 21:06.86 1-5 Split: 1:09 2 North Penn 45 5 6 9 12 13 14 23 Total Time: 1:46:41 Average: 21:20.13 1-5 Split: 42 3 Syosset 90 4 7 18 29 32 45 54 Total Time: 1:49:53 Average: 21:58.60 1-5 Split: 2:04 4 Hunterdon Central HS 93 11 16 19 20 27 28 36 Total Time: 1:50:37 Average: 22:07.22 1-5 Split: 59 5 Massapequa 123 8 22 26 33 34 35 38 Total Time: 1:52:22 Average: 22:28.40 1-5 Split: 1:48 6 Caesar Rodney High S 169 21 30 31 41 46 47 58 Total Time: 1:55:44 Average: 23:08.66 1-5 Split: 1:45 7 Edison HS 217 40 42 43 44 48 49 56 Total Time: 1:58:20 Average: 23:39.83 1-5 Split: 46 8 Tottenville 251 37 39 53 59 63 71 - Total Time: 2:01:27 Average: 24:17.21 1-5 Split: 2:07 9 Perth Amboy HS 252 17 52 57 62 64 72 - Total Time: 2:02:13 Average: 24:26.50 1-5 Split: 3:50 10 Susan E. Wagner 282 50 51 55 60 66 67 68 Total Time: 2:07:07 Average: 25:25.24 1-5 Split: 4:26 11 Newburgh Free Academ 338 61 65 69 70 73 - - Total Time: 2:27:30 Average: 29:29.98 1-5 Split: 10:28 Freshmen Girls 3200 Meter Run Group B (Vars E, D, & C teams) Team S ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Pearl River 15 1 2 3 4 5 7 8 Total Time: 1:09:57 Average: 13:59.35 1-5 Split: 27 2 Summit 66 9 12 13 14 18 - - Total Time: 1:18:56 Average: 15:47.06 1-5 Split: 1:46 3 St. John Villa Acade 82 6 15 17 20 24 - - Total Time: 1:21:24 Average: 16:16.76 1-5 Split: 3:15 4 Saddle Brook HS 105 10 11 27 28 29 - - Total Time: 1:24:53 Average: 16:58.41 1-5 Split: 3:08 5 Garfield HS 117 19 21 22 23 32 34 - Total Time: 1:27:53 Average: 17:34.55 1-5 Split: 3:15 6 Townsend Harris 128 16 25 26 30 31 33 - Total Time: 1:30:37 Average: 18:07.24 1-5 Split: 3:25 JV Girls 5000 Meter Run Group C (Var E & D teams) Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Pearl River 41 1 3 5 13 19 25 34 Total Time: 1:48:13 Average: 21:38.42 1-5 Split: 1:49 2 Delaware Military Ac 64 7 8 10 11 28 42 - Total Time: 1:49:59 Average: 21:59.76 1-5 Split: 1:18 3 Dobbs Ferry 83 12 14 16 18 23 30 31 Total Time: 1:52:24 Average: 22:28.62 1-5 Split: 38 4 St. John Villa Acade 106 6 9 26 32 33 - - Total Time: 1:51:46 Average: 22:21.02 1-5 Split: 1:30 5 Mount St. Mary Acade 115 2 4 17 36 56 64 69 Total Time: 1:54:06 Average: 22:49.07 1-5 Split: 4:51 6 Townsend Harris 131 15 20 24 35 37 38 41 Total Time: 1:54:24 Average: 22:52.69 1-5 Split: 55 7 Mount Saint Dominic 215 22 40 48 50 55 65 - Total Time: 2:01:33 Average: 24:18.57 1-5 Split: 3:08 8 Ramsey HS 216 21 29 46 52 68 73 - Total Time: 2:02:10 Average: 24:25.86 1-5 Split: 4:37 9 Tri-Valley 271 27 39 63 67 75 86 - Total Time: 2:07:54 Average: 25:34.68 1-5 Split: 5:53 10 Msgr. Donovan HS 271 45 47 58 60 61 - - Total Time: 2:06:42 Average: 25:20.27 1-5 Split: 2:13 11 Kinnelon HS 281 43 44 51 71 72 74 - Total Time: 2:08:04 Average: 25:36.69 1-5 Split: 3:51 12 Trevor Day School 314 49 53 62 66 84 - - Total Time: 2:12:54 Average: 26:34.78 1-5 Split: 5:05 13 Kent Place School 328 54 57 59 78 80 83 - Total Time: 2:15:60 Average: 27:12.00 1-5 Split: 3:43 14 Lawrence HS 405 70 76 82 88 89 - - Total Time: 2:40:25 Average: 32:04.99 1-5 Split: 11:43 15 Maria Regina High Sc 409 77 79 81 85 87 - - Total Time: 2:33:04 Average: 30:36.68 1-5 Split: 4:52 Varsity Girls 5000 Meter Run Group A Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Lenape Reg. HS 86 3 8 19 20 36 43 - Total Time: 1:37:02 Average: 19:24.28 1-5 Split: 1:51 2 Syosset 88 4 5 24 25 30 35 49 Total Time: 1:37:13 Average: 19:26.46 1-5 Split: 1:34 3 North Penn 91 12 16 18 22 23 28 52 Total Time: 1:37:09 Average: 19:25.79 1-5 Split: 37 4 Hunterdon Central HS 140 6 17 29 38 50 57 88 Total Time: 1:39:27 Average: 19:53.40 1-5 Split: 2:03 5 Massapequa 178 9 32 37 46 54 61 67 Total Time: 1:41:26 Average: 20:17.16 1-5 Split: 1:53 6 McLean 192 14 27 31 41 79 - - Total Time: 1:42:03 Average: 20:24.57 1-5 Split: 2:52 7 South Brunswick HS 264 33 44 53 64 70 72 83 Total Time: 1:45:04 Average: 21:00.69 1-5 Split: 1:31 8 St. John the Baptist 267 7 55 58 62 85 108 109 Total Time: 1:44:47 Average: 20:57.25 1-5 Split: 3:21 9 Caesar Rodney High S 275 10 63 65 66 71 75 81 Total Time: 1:45:18 Average: 21:03.45 1-5 Split: 2:44 10 Susan E. Wagner 292 26 42 60 78 86 98 104 Total Time: 1:46:19 Average: 21:15.66 1-5 Split: 2:25 11 Tottenville 297 13 48 69 77 90 92 99 Total Time: 1:46:18 Average: 21:15.42 1-5 Split: 3:32 12 Carmel 298 15 39 40 93 111 - - Total Time: 1:48:24 Average: 21:40.67 1-5 Split: 6:08 13 Egg Harbor Twp HS 315 11 45 74 91 94 95 - Total Time: 1:47:23 Average: 21:28.58 1-5 Split: 3:49 14 Newburgh Free Academ 325 1 2 103 107 112 - - Total Time: 1:50:33 Average: 22:06.44 1-5 Split: 8:10 15 Edison HS 356 59 68 73 76 80 84 - Total Time: 1:49:01 Average: 21:48.07 1-5 Split: 46 16 Atlantic City HS 401 47 56 97 100 101 106 - Total Time: 1:52:25 Average: 22:28.92 1-5 Split: 2:60 17 Manalapan HS 418 34 82 87 105 110 - - Total Time: 1:53:53 Average: 22:46.45 1-5 Split: 4:45 18 Washington Twp HS 435 21 89 96 113 116 - - Total Time: 1:59:12 Average: 23:50.39 1-5 Split: 7:30 19 William Penn High Sc 499 51 102 114 115 117 118 - Total Time: 2:06:43 Average: 25:20.60 1-5 Split: 7:56 Varsity Girls 5000 Meter Run Group B Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Colts Neck HS 90 9 11 12 28 30 41 47 Total Time: 1:41:09 Average: 20:13.80 1-5 Split: 1:18 2 Mountain View 105 3 13 19 32 38 48 59 Total Time: 1:41:44 Average: 20:20.64 1-5 Split: 2:29 3 Mahopac 124 1 20 24 25 54 56 - Total Time: 1:41:19 Average: 20:15.65 1-5 Split: 4:23 4 Clarkstown South 128 16 21 22 34 35 63 73 Total Time: 1:43:29 Average: 20:41.72 1-5 Split: 1:17 5 Fox Lane 151 2 6 14 64 65 83 - Total Time: 1:43:34 Average: 20:42.61 1-5 Split: 3:37 6 North Brunswick HS 174 5 29 37 51 52 82 - Total Time: 1:45:30 Average: 21:05.93 1-5 Split: 2:38 7 John Jay - Cross Riv 222 10 23 33 53 103 110 112 Total Time: 1:49:14 Average: 21:50.78 1-5 Split: 6:05 8 Hatboro Horsham 238 17 42 45 66 68 70 77 Total Time: 1:48:25 Average: 21:40.99 1-5 Split: 2:37 9 Woodbridge HS 249 15 36 43 74 81 97 - Total Time: 1:49:18 Average: 21:51.45 1-5 Split: 3:19 10 Paramus HS 253 8 18 46 89 92 - - Total Time: 1:49:59 Average: 21:59.66 1-5 Split: 4:40 11 Monroe Twp. HS 261 31 50 55 58 67 76 - Total Time: 1:49:43 Average: 21:56.56 1-5 Split: 1:34 12 Frederick High Schoo 272 39 44 57 61 71 84 87 Total Time: 1:50:20 Average: 22:03.91 1-5 Split: 1:16 13 Toms River South HS 275 4 49 60 72 90 95 98 Total Time: 1:50:06 Average: 22:01.01 1-5 Split: 5:04 14 Concord High School 318 26 27 86 88 91 99 100 Total Time: 1:53:36 Average: 22:43.17 1-5 Split: 3:36 15 Plainfield HS 408 7 75 106 107 113 114 - Total Time: 2:04:16 Average: 24:51.18 1-5 Split: 9:09 16 St. Joseph by the Se 418 62 69 78 104 105 108 111 Total Time: 2:00:11 Average: 24:02.04 1-5 Split: 3:49 17 St Joseph Hill Acade 447 79 80 93 94 101 102 109 Total Time: 2:01:33 Average: 24:18.41 1-5 Split: 2:34 18 Pascack Valley HS 452 40 85 96 115 116 117 - Total Time: 2:11:46 Average: 26:21.15 1-5 Split: 9:15 Varsity Girls 5000 Meter Run Group C Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Summit 74 4 9 15 18 28 29 45 Total Time: 1:38:60 Average: 19:47.87 1-5 Split: 1:51 2 Red Bank Reg. HS 133 3 5 32 38 55 72 73 Total Time: 1:41:21 Average: 20:16.13 1-5 Split: 2:56 3 Ursuline School 146 6 17 22 40 61 75 77 Total Time: 1:42:50 Average: 20:33.89 1-5 Split: 2:25 4 Indian Hills HS 148 8 12 33 44 51 59 62 Total Time: 1:43:07 Average: 20:37.21 1-5 Split: 1:58 5 Wellington C. Mepham 160 10 23 24 49 54 64 80 Total Time: 1:43:41 Average: 20:44.11 1-5 Split: 1:55 6 Wantagh 165 16 20 34 43 52 69 76 Total Time: 1:43:60 Average: 20:47.99 1-5 Split: 1:37 7 St. John Vianney HS 168 1 2 36 37 92 - - Total Time: 1:42:37 Average: 20:31.25 1-5 Split: 5:42 8 McKee/Staten Island 177 21 25 30 31 70 71 79 Total Time: 1:44:31 Average: 20:54.12 1-5 Split: 1:46 9 St. Mark's High Scho 182 13 35 39 47 48 65 68 Total Time: 1:44:40 Average: 20:55.92 1-5 Split: 1:35 10 Gov. Livingston HS 201 19 27 42 56 57 60 - Total Time: 1:45:14 Average: 21:02.65 1-5 Split: 1:34 11 Trinity (7) 223 11 26 46 50 90 102 - Total Time: 1:46:57 Average: 21:23.39 1-5 Split: 4:03 12 Ramapo HS 296 7 41 81 83 84 87 101 Total Time: 1:49:47 Average: 21:57.25 1-5 Split: 3:39 13 Our Lady of Mercy (C 299 14 53 58 78 96 97 109 Total Time: 1:50:20 Average: 22:03.92 1-5 Split: 4:34 14 Garfield HS 386 66 67 82 85 86 - - Total Time: 1:53:34 Average: 22:42.80 1-5 Split: 1:25 15 Cliffside Park HS 436 74 88 89 91 94 95 99 Total Time: 1:57:58 Average: 23:35.57 1-5 Split: 1:45 16 Alexis I. DuPont Hig 484 63 93 100 113 115 116 117 Total Time: 2:05:25 Average: 25:04.92 1-5 Split: 5:53 17 Mahwah HS 530 104 105 106 107 108 110 - Total Time: 2:08:47 Average: 25:45.34 1-5 Split: 1 18 Cumberland Reg. HS 538 98 103 111 112 114 - - Total Time: 2:10:15 Average: 26:02.92 1-5 Split: 2:33 Varsity Girls 5000 Meter Run Group D Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Pearl River 43 1 7 9 12 14 19 46 Total Time: 1:36:13 Average: 19:14.47 1-5 Split: 2:06 2 Mount Saint Dominic 77 4 6 13 16 38 55 74 Total Time: 1:38:60 Average: 19:47.94 1-5 Split: 1:55 3 Mount St. Mary Acade 93 2 15 22 24 30 47 51 Total Time: 1:39:19 Average: 19:51.62 1-5 Split: 2:42 4 Haddonfield Mem. HS 150 3 23 26 40 58 60 - Total Time: 1:42:20 Average: 20:28.00 1-5 Split: 3:14 5 Buena Reg. HS 155 10 17 18 41 69 112 - Total Time: 1:42:46 Average: 20:33.08 1-5 Split: 2:34 6 Ramsey HS 218 25 35 42 49 67 70 81 Total Time: 1:46:08 Average: 21:13.43 1-5 Split: 1:38 7 Kinnelon HS 219 11 31 48 56 73 89 91 Total Time: 1:46:14 Average: 21:14.73 1-5 Split: 2:53 8 Townsend Harris 235 20 43 45 62 65 80 - Total Time: 1:46:49 Average: 21:21.73 1-5 Split: 1:50 9 Kent Place School 264 33 36 53 66 76 84 85 Total Time: 1:48:12 Average: 21:38.24 1-5 Split: 1:58 10 Harrison 311 27 34 59 95 96 131 - Total Time: 1:50:37 Average: 22:07.31 1-5 Split: 3:15 11 Hackley School 326 21 64 68 86 87 88 93 Total Time: 1:50:12 Average: 22:02.38 1-5 Split: 2:37 12 Manasquan HS 332 44 57 72 77 82 90 107 Total Time: 1:50:55 Average: 22:10.87 1-5 Split: 1:33 13 Ardsley 336 5 8 99 108 116 118 121 Total Time: 1:52:17 Average: 22:27.38 1-5 Split: 6:04 14 Valley Stream North 345 29 52 63 92 109 127 128 Total Time: 1:51:52 Average: 22:22.21 1-5 Split: 4:09 15 Msgr. Donovan HS 349 37 39 71 98 104 - - Total Time: 1:52:41 Average: 22:32.09 1-5 Split: 3:29 16 McNair Academic HS 382 28 32 83 115 124 - - Total Time: 1:55:13 Average: 23:02.47 1-5 Split: 5:32 17 Long Beach 432 50 78 97 102 105 106 114 Total Time: 1:56:58 Average: 23:23.47 1-5 Split: 3:05 18 Monmouth Reg. HS 465 54 79 103 110 119 - - Total Time: 1:58:57 Average: 23:47.37 1-5 Split: 3:35 19 Island Trees 546 61 117 120 122 126 134 135 Total Time: 2:04:41 Average: 24:56.14 1-5 Split: 4:40 20 Pascack Hills HS 549 75 94 123 125 132 133 - Total Time: 2:06:23 Average: 25:16.53 1-5 Split: 5:46 21 Cinnaminson HS 554 100 101 111 113 129 130 - Total Time: 2:05:09 Average: 25:01.73 1-5 Split: 2:52 Varsity Girls 5000 Meter Run Group E Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 St. John Villa Acade 70 7 8 13 18 24 28 41 Total Time: 1:42:42 Average: 20:32.26 1-5 Split: 1:29 2 Delaware Military Ac 71 3 5 6 20 37 90 - Total Time: 1:41:35 Average: 20:18.96 1-5 Split: 3:06 3 Tri-Valley 80 4 11 14 15 36 50 68 Total Time: 1:43:02 Average: 20:36.30 1-5 Split: 2:56 4 Dobbs Ferry 123 21 22 23 25 32 34 47 Total Time: 1:46:23 Average: 21:16.53 1-5 Split: 37 5 Poly Prep Country Da 164 19 27 29 31 58 69 82 Total Time: 1:49:06 Average: 21:49.15 1-5 Split: 2:28 6 Berne-Knox-Westerlo 183 2 12 40 64 65 - - Total Time: 1:48:49 Average: 21:45.68 1-5 Split: 5:50 7 South Hunterdon HS 187 1 30 35 55 66 81 96 Total Time: 1:48:57 Average: 21:47.31 1-5 Split: 5:53 8 Wilmington Friends 227 26 33 53 54 61 62 - Total Time: 1:53:13 Average: 22:38.57 1-5 Split: 2:19 9 Chenango Valley 234 10 42 46 52 84 - - Total Time: 1:53:33 Average: 22:42.55 1-5 Split: 5:16 10 Trevor Day School 281 9 39 63 75 95 - - Total Time: 1:59:16 Average: 23:51.12 1-5 Split: 8:33 11 Valhalla 295 43 51 57 67 77 78 91 Total Time: 1:57:49 Average: 23:33.63 1-5 Split: 2:32 12 Delhi HS 310 38 48 72 73 79 85 86 Total Time: 1:58:46 Average: 23:45.11 1-5 Split: 2:52 13 Palisades Park HS 311 44 45 59 74 89 - - Total Time: 1:59:42 Average: 23:56.30 1-5 Split: 4:02 14 AEF Chapel Field 327 16 56 60 93 102 103 105 Total Time: 2:10:12 Average: 26:02.33 1-5 Split: 13:44 15 Maria Regina High Sc 381 17 80 88 97 99 - - Total Time: 2:16:18 Average: 27:15.56 1-5 Split: 13:24 16 Red Lion Christian 407 70 71 76 92 98 100 - Total Time: 2:10:41 Average: 26:08.14 1-5 Split: 5:13 17 Mater Dei Prep 414 49 83 87 94 101 104 - Total Time: 2:16:19 Average: 27:15.71 1-5 Split: 11:36 Freshmen Boys 3200 Meter Run Group A (Vars B & A teams) Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 South Brunswick HS 36 2 4 6 7 17 43 45 Total Time: 59:23 Average: 11:52.47 1-5 Split: 41 2 Collegiate School 75 3 10 16 21 25 30 32 Total Time: 1:01:16 Average: 12:15.04 1-5 Split: 1:01 3 Syosset 115 1 18 23 34 39 52 54 Total Time: 1:02:37 Average: 12:31.23 1-5 Split: 1:33 4 Hunterdon Central HS 135 20 22 28 29 36 40 42 Total Time: 1:03:51 Average: 12:46.08 1-5 Split: 40 5 St. John the Baptist 162 11 19 37 47 48 61 73 Total Time: 1:04:43 Average: 12:56.41 1-5 Split: 1:20 6 Paramus HS 188 8 24 27 63 66 69 74 Total Time: 1:05:22 Average: 13:04.33 1-5 Split: 2:07 7 Fordham Prep 200 5 31 41 59 64 65 71 Total Time: 1:05:44 Average: 13:08.78 1-5 Split: 2:16 8 Massapequa 209 15 26 38 62 68 77 81 Total Time: 1:06:07 Average: 13:13.40 1-5 Split: 1:46 9 St. Joseph by the Se 230 33 44 49 51 53 56 70 Total Time: 1:07:10 Average: 13:25.86 1-5 Split: 48 10 Clarkstown South 247 14 46 57 58 72 82 85 Total Time: 1:07:28 Average: 13:29.49 1-5 Split: 1:51 11 Monroe Twp. HS 258 13 35 60 67 83 87 91 Total Time: 1:08:24 Average: 13:40.80 1-5 Split: 2:58 12 North Brunswick HS 296 9 55 75 78 79 80 84 Total Time: 1:09:42 Average: 13:56.35 1-5 Split: 2:35 13 Susan E. Wagner 329 12 50 86 89 92 93 94 Total Time: 1:12:53 Average: 14:34.48 1-5 Split: 4:09 14 St. Francis Prep 445 76 88 90 95 96 97 - Total Time: 1:24:43 Average: 16:56.46 1-5 Split: 5:49 Freshmen Boys 3200 Meter Run Group B (Vars E, D, & C teams) Team Sco ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Regis 41 1 4 9 13 14 15 22 Total Time: 1:04:38 Average: 12:55.45 1-5 Split: 1:04 2 Somers 53 2 3 5 20 23 34 39 Total Time: 1:05:01 Average: 13:00.10 1-5 Split: 1:20 3 Gov. Livingston HS 96 8 11 18 27 32 33 38 Total Time: 1:07:20 Average: 13:27.89 1-5 Split: 60 4 Lakeland Reg. HS 112 7 10 24 25 46 57 - Total Time: 1:08:49 Average: 13:45.70 1-5 Split: 2:29 5 St. Mark's High Scho 117 6 16 17 30 48 - - Total Time: 1:08:49 Average: 13:45.61 1-5 Split: 2:41 6 Pascack Hills HS 184 12 28 36 53 55 58 66 Total Time: 1:13:49 Average: 14:45.64 1-5 Split: 3:06 7 Kinnelon HS 185 26 29 40 43 47 50 52 Total Time: 1:12:38 Average: 14:31.59 1-5 Split: 1:36 8 Wantagh 193 31 35 37 41 49 51 54 Total Time: 1:13:11 Average: 14:38.10 1-5 Split: 1:33 9 Xaverian 221 19 42 45 56 59 64 65 Total Time: 1:16:45 Average: 15:21.00 1-5 Split: 3:24 10 St. John Vianney HS 248 21 44 60 61 62 63 - Total Time: 1:20:07 Average: 16:01.24 1-5 Split: 3:39 JV Boys 5000 Meter Run Group A Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Syosset 33 1 3 6 10 13 30 31 Total Time: 1:25:23 Average: 17:04.41 1-5 Split: 30 2 Centerville 46 2 5 8 14 17 - - Total Time: 1:25:56 Average: 17:11.16 1-5 Split: 39 3 St. John the Baptist 68 4 7 12 20 25 35 39 Total Time: 1:26:36 Average: 17:19.05 1-5 Split: 47 4 South Brunswick HS 86 9 11 21 22 23 24 29 Total Time: 1:27:06 Average: 17:25.14 1-5 Split: 25 5 Hunterdon Central HS 95 15 16 18 19 27 32 36 Total Time: 1:27:41 Average: 17:32.03 1-5 Split: 19 6 Massapequa 198 26 33 34 46 59 65 72 Total Time: 1:31:03 Average: 18:12.48 1-5 Split: 1:14 7 Caesar Rodney High S 256 44 47 48 56 61 64 67 Total Time: 1:33:30 Average: 18:41.99 1-5 Split: 39 8 Manalapan HS 262 40 41 50 54 77 89 99 Total Time: 1:33:42 Average: 18:44.21 1-5 Split: 1:41 9 Egg Harbor Twp HS 278 37 38 53 66 84 88 102 Total Time: 1:34:32 Average: 18:54.36 1-5 Split: 2:34 10 Collegiate School 292 42 51 55 70 74 78 - Total Time: 1:34:58 Average: 18:59.51 1-5 Split: 1:24 11 St. Francis Prep 306 43 49 60 63 91 105 108 Total Time: 1:35:48 Average: 19:09.48 1-5 Split: 2:30 12 Port Richmond 316 52 57 58 73 76 81 98 Total Time: 1:36:01 Average: 19:12.15 1-5 Split: 1:08 13 Washington Twp HS 340 28 62 75 82 93 94 - Total Time: 1:38:22 Average: 19:40.30 1-5 Split: 3:37 14 Tottenville 378 45 71 79 83 100 103 111 Total Time: 1:40:58 Average: 20:11.51 1-5 Split: 3:57 15 Edison HS 388 68 69 80 85 86 95 112 Total Time: 1:40:25 Average: 20:04.82 1-5 Split: 1:19 16 Atlantic City HS 479 90 92 96 97 104 109 110 Total Time: 1:47:56 Average: 21:35.15 1-5 Split: 2:06 17 William Penn High Sc 514 87 101 106 107 113 - - Total Time: 1:53:33 Average: 22:42.59 1-5 Split: 3:24 JV Boys 5000 Meter Run Group B (Vars C & B teams) Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Indian Hills HS 34 1 4 7 8 14 37 75 Total Time: 1:29:39 Average: 17:55.75 1-5 Split: 1:16 2 Somers 78 3 5 9 29 32 90 134 Total Time: 1:31:25 Average: 18:16.89 1-5 Split: 45 3 McKee/Staten Island 97 12 15 16 19 35 43 49 Total Time: 1:32:14 Average: 18:26.67 1-5 Split: 31 4 Wellington C. Mepham 99 2 11 21 31 34 50 51 Total Time: 1:31:47 Average: 18:21.35 1-5 Split: 1:03 5 St. Mark's High Scho 204 6 40 46 54 58 64 105 Total Time: 1:34:37 Average: 18:55.29 1-5 Split: 1:21 6 Mountain View 210 26 42 44 45 53 60 66 Total Time: 1:34:43 Average: 18:56.54 1-5 Split: 37 7 Lakeland Reg. HS 252 13 17 55 71 96 114 128 Total Time: 1:35:59 Average: 19:11.75 1-5 Split: 1:58 8 Clarkstown South 305 25 27 72 88 93 107 120 Total Time: 1:37:03 Average: 19:24.47 1-5 Split: 1:28 9 St. Joseph by the Se 307 18 24 39 79 147 - - Total Time: 1:37:49 Average: 19:33.62 1-5 Split: 3:42 10 Gov. Livingston HS 314 10 33 48 91 132 144 146 Total Time: 1:37:33 Average: 19:30.45 1-5 Split: 3:20 11 John Jay - Cross Riv 319 38 62 63 74 82 86 87 Total Time: 1:37:32 Average: 19:30.30 1-5 Split: 1:09 12 Red Bank Reg. HS 337 23 47 52 70 145 149 161 Total Time: 1:38:39 Average: 19:43.77 1-5 Split: 3:34 13 Wantagh 356 41 56 57 98 104 135 - Total Time: 1:38:27 Average: 19:41.32 1-5 Split: 1:37 14 Mahopac 387 59 65 83 85 95 152 - Total Time: 1:39:05 Average: 19:48.85 1-5 Split: 45 15 Xaverian 397 28 30 103 115 121 139 142 Total Time: 1:39:47 Average: 19:57.32 1-5 Split: 2:27 16 Monroe Twp. HS 402 36 77 81 100 108 109 111 Total Time: 1:39:30 Average: 19:53.95 1-5 Split: 1:50 17 North Brunswick HS 442 22 73 80 116 151 - - Total Time: 1:41:18 Average: 20:15.48 1-5 Split: 3:42 18 Alexis I. DuPont Hig 539 76 101 118 119 125 126 127 Total Time: 1:43:17 Average: 20:39.22 1-5 Split: 1:17 19 Teaneck HS 541 20 92 123 133 173 - - Total Time: 1:45:46 Average: 21:09.08 1-5 Split: 6:09 20 Ramapo HS 567 94 97 99 124 153 156 160 Total Time: 1:44:14 Average: 20:50.74 1-5 Split: 2:14 21 Deptford High School 595 67 113 137 138 140 155 183 Total Time: 1:46:01 Average: 21:12.02 1-5 Split: 2:12 22 Colts Neck HS 602 68 78 131 154 171 - - Total Time: 1:47:45 Average: 21:32.83 1-5 Split: 4:42 23 Pascack Valley HS 606 102 117 122 129 136 163 166 Total Time: 1:45:30 Average: 21:05.99 1-5 Split: 1:16 24 Concord High School 607 69 89 141 150 158 167 180 Total Time: 1:46:51 Average: 21:22.11 1-5 Split: 3:14 25 Bronxville 618 61 84 143 162 168 177 184 Total Time: 1:49:05 Average: 21:48.90 1-5 Split: 4:35 26 Garfield HS 720 106 110 157 172 175 - - Total Time: 1:53:49 Average: 22:45.74 1-5 Split: 4:46 27 Plainfield HS 798 112 164 165 178 179 - - Total Time: 2:01:32 Average: 24:18.26 1-5 Split: 5:55 28 West Essex HS 830 130 159 174 182 185 - - Total Time: 2:12:29 Average: 26:29.65 1-5 Split: 12:05 29 Paramus HS 844 148 169 170 176 181 - - Total Time: 2:03:46 Average: 24:45.11 1-5 Split: 5:17 JV Boys 5000 Meter Run Group C (Var E & D teams) Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Delaware Military Ac 22 2 3 4 5 8 9 10 Total Time: 1:29:35 Average: 17:54.88 1-5 Split: 53 2 Ramsey HS 50 1 6 13 14 16 18 19 Total Time: 1:31:20 Average: 18:15.87 1-5 Split: 1:23 3 Regis 72 7 12 15 17 21 29 40 Total Time: 1:32:54 Average: 18:34.79 1-5 Split: 34 4 Kinnelon HS 100 11 20 22 23 24 53 57 Total Time: 1:34:48 Average: 18:57.44 1-5 Split: 53 5 Hackley School 154 26 27 28 34 39 49 51 Total Time: 1:40:41 Average: 20:08.05 1-5 Split: 1:31 6 Monmouth Reg. HS 217 25 37 38 48 69 - - Total Time: 1:45:21 Average: 21:04.12 1-5 Split: 3:13 7 Calvary Christian 231 30 31 41 50 79 - - Total Time: 1:46:53 Average: 21:22.59 1-5 Split: 3:55 8 Chenango Valley 234 32 36 43 59 64 74 78 Total Time: 1:46:08 Average: 21:13.55 1-5 Split: 1:39 9 Saddle Brook HS 258 33 42 60 61 62 65 76 Total Time: 1:47:27 Average: 21:29.40 1-5 Split: 1:16 10 Wilmington Friends 264 45 47 54 55 63 66 67 Total Time: 1:47:60 Average: 21:35.87 1-5 Split: 37 11 Dwight - Englewood S 278 35 52 56 58 77 - - Total Time: 1:49:41 Average: 21:56.09 1-5 Split: 2:52 12 Pascack Hills HS 336 44 46 81 82 83 - - Total Time: 1:57:58 Average: 23:35.50 1-5 Split: 4:30 13 Harrison 354 68 70 71 72 73 84 87 Total Time: 1:53:06 Average: 22:37.19 1-5 Split: 31 14 Lawrence HS 414 75 80 85 86 88 89 - Total Time: 2:12:06 Average: 26:25.11 1-5 Split: 6:25 Varsity Boys 5000 Meter Run Group A Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Syosset 103 6 13 18 28 38 40 45 Total Time: 1:21:46 Average: 16:21.19 1-5 Split: 51 2 Washington Twp HS 106 7 19 23 24 33 79 80 Total Time: 1:22:05 Average: 16:24.89 1-5 Split: 36 3 St. John the Baptist 115 9 11 17 35 43 58 63 Total Time: 1:22:12 Average: 16:26.40 1-5 Split: 34 4 Massapequa 116 3 14 21 32 46 54 70 Total Time: 1:21:42 Average: 16:20.38 1-5 Split: 1:22 5 Centerville 122 4 10 15 41 52 57 69 Total Time: 1:21:51 Average: 16:22.02 1-5 Split: 1:32 6 Collegiate School 124 5 8 27 37 47 48 73 Total Time: 1:21:54 Average: 16:22.67 1-5 Split: 1:05 7 South Brunswick HS 164 20 22 36 42 44 53 - Total Time: 1:23:08 Average: 16:37.43 1-5 Split: 19 8 Hunterdon Central HS 167 12 26 29 49 51 56 59 Total Time: 1:23:08 Average: 16:37.42 1-5 Split: 42 9 Carmel 215 1 2 62 72 78 97 124 Total Time: 1:22:44 Average: 16:32.74 1-5 Split: 2:50 10 Egg Harbor Twp HS 227 16 30 50 65 66 85 103 Total Time: 1:24:34 Average: 16:54.66 1-5 Split: 60 11 Caesar Rodney High S 252 25 31 61 67 68 75 91 Total Time: 1:25:22 Average: 17:04.37 1-5 Split: 60 12 Manalapan HS 365 55 64 74 84 88 94 96 Total Time: 1:28:11 Average: 17:38.01 1-5 Split: 1:01 13 Tottenville 380 34 81 83 89 93 100 115 Total Time: 1:28:50 Average: 17:45.93 1-5 Split: 1:38 14 Susan E. Wagner 445 39 98 99 104 105 126 132 Total Time: 1:30:45 Average: 18:08.90 1-5 Split: 2:02 15 Port Richmond 450 76 77 82 107 108 112 136 Total Time: 1:30:54 Average: 18:10.74 1-5 Split: 1:13 16 Bayonne High School 510 71 90 102 118 129 133 135 Total Time: 1:33:50 Average: 18:45.93 1-5 Split: 2:42 17 Atlantic City HS 510 60 101 110 111 128 - - Total Time: 1:33:37 Average: 18:43.29 1-5 Split: 2:58 18 Newburgh Free Academ 536 87 106 113 114 116 127 - Total Time: 1:33:48 Average: 18:45.60 1-5 Split: 57 19 William Penn High Sc 538 86 92 119 120 121 130 131 Total Time: 1:34:29 Average: 18:53.79 1-5 Split: 1:28 20 St. Francis Prep 566 95 109 117 122 123 125 134 Total Time: 1:35:31 Average: 19:06.11 1-5 Split: 1:25 Varsity Boys 5000 Meter Run Group B Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Mountain View 52 1 9 11 14 17 25 62 Total Time: 1:22:16 Average: 16:27.04 1-5 Split: 1:05 2 North Brunswick HS 136 7 15 26 32 56 81 - Total Time: 1:25:40 Average: 17:07.94 1-5 Split: 1:27 3 McLean 154 21 22 36 37 38 77 106 Total Time: 1:26:20 Average: 17:15.95 1-5 Split: 30 4 Colts Neck HS 164 2 8 40 43 71 80 - Total Time: 1:25:40 Average: 17:07.88 1-5 Split: 2:33 5 St. Joseph by the Se 178 13 30 44 45 46 89 113 Total Time: 1:26:52 Average: 17:22.22 1-5 Split: 1:02 6 Clarkstown South 184 12 18 50 51 53 68 86 Total Time: 1:27:01 Average: 17:24.03 1-5 Split: 1:17 7 John Jay - Cross Riv 187 10 24 41 52 60 76 90 Total Time: 1:27:09 Average: 17:25.72 1-5 Split: 1:28 8 Teaneck HS 201 20 23 42 55 61 92 102 Total Time: 1:27:37 Average: 17:31.27 1-5 Split: 1:09 9 Paramus HS 201 3 4 49 67 78 99 112 Total Time: 1:26:24 Average: 17:16.76 1-5 Split: 2:34 10 Mahopac 210 5 35 39 59 72 83 94 Total Time: 1:27:31 Average: 17:30.17 1-5 Split: 1:57 11 Fox Lane 224 6 27 31 75 85 93 97 Total Time: 1:27:54 Average: 17:34.63 1-5 Split: 2:11 12 Concord High School 238 29 34 48 58 69 73 74 Total Time: 1:28:37 Average: 17:43.35 1-5 Split: 57 13 Sayreville HS 321 16 28 70 103 104 121 - Total Time: 1:31:03 Average: 18:12.60 1-5 Split: 2:44 14 Millville HS 332 19 63 66 88 96 116 120 Total Time: 1:30:45 Average: 18:08.93 1-5 Split: 2:04 15 Monroe Twp. HS 346 33 47 79 87 100 101 105 Total Time: 1:31:01 Average: 18:12.19 1-5 Split: 1:43 16 Pascack Valley HS 402 64 65 84 91 98 107 119 Total Time: 1:32:36 Average: 18:31.17 1-5 Split: 50 17 Woodbridge HS 450 54 82 95 108 111 115 117 Total Time: 1:35:26 Average: 19:05.05 1-5 Split: 2:21 18 Plainfield HS 508 57 109 110 114 118 122 123 Total Time: 1:39:60 Average: 19:59.87 1-5 Split: 3:14 Varsity Boys 5000 Meter Run Group C Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Indian Hills HS 44 2 4 5 13 20 23 68 Total Time: 1:22:29 Average: 16:29.62 1-5 Split: 1:07 2 McKee/Staten Island 104 1 6 7 25 65 75 80 Total Time: 1:23:36 Average: 16:43.13 1-5 Split: 2:07 3 Somers 140 3 22 26 43 46 49 58 Total Time: 1:25:40 Average: 17:07.87 1-5 Split: 1:31 4 Wellington C. Mepham 149 10 21 36 37 45 69 73 Total Time: 1:26:12 Average: 17:14.38 1-5 Split: 56 5 Red Bank Reg. HS 151 11 14 18 52 56 60 81 Total Time: 1:26:16 Average: 17:15.04 1-5 Split: 1:01 6 Wantagh 152 12 19 31 42 48 53 61 Total Time: 1:26:25 Average: 17:16.95 1-5 Split: 50 7 St. Mark's High Scho 194 8 15 55 57 59 64 72 Total Time: 1:26:51 Average: 17:22.14 1-5 Split: 1:32 8 Gov. Livingston HS 212 29 30 44 47 62 63 86 Total Time: 1:27:38 Average: 17:31.56 1-5 Split: 40 9 Iona Preparatory Sch 223 33 34 35 51 70 82 92 Total Time: 1:27:44 Average: 17:32.71 1-5 Split: 40 10 Lakeland Reg. HS 262 32 38 54 67 71 88 95 Total Time: 1:28:28 Average: 17:41.49 1-5 Split: 41 11 Mahwah HS 298 9 39 40 91 119 120 133 Total Time: 1:30:08 Average: 18:01.47 1-5 Split: 3:38 12 Xaverian 304 28 50 66 77 83 94 97 Total Time: 1:29:21 Average: 17:52.02 1-5 Split: 1:06 13 Deptford High School 366 16 41 98 101 110 114 117 Total Time: 1:32:58 Average: 18:35.59 1-5 Split: 2:36 14 Ramapo HS 427 24 93 96 99 115 121 122 Total Time: 1:34:51 Average: 18:58.16 1-5 Split: 2:41 15 Garfield HS 439 76 78 84 85 116 129 131 Total Time: 1:33:01 Average: 18:36.12 1-5 Split: 1:46 16 Winslow Township HS 442 27 79 105 113 118 127 143 Total Time: 1:34:52 Average: 18:58.24 1-5 Split: 2:50 17 Cumberland Reg. HS 462 74 89 90 100 109 123 124 Total Time: 1:34:14 Average: 18:50.67 1-5 Split: 1:32 18 Cliffside Park HS 522 102 103 104 106 107 108 125 Total Time: 1:37:28 Average: 19:29.55 1-5 Split: 3 19 West Essex HS 531 17 112 126 137 139 141 142 Total Time: 1:43:02 Average: 20:36.27 1-5 Split: 6:34 20 Sussex Central High 625 87 128 134 136 140 144 - Total Time: 1:46:37 Average: 21:19.28 1-5 Split: 5:11 21 Alexis I. DuPont Hig 646 111 130 132 135 138 - - Total Time: 1:45:37 Average: 21:07.38 1-5 Split: 2:20 Varsity Boys 5000 Meter Run Group D Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Ramsey HS 54 5 6 7 17 19 21 24 Total Time: 1:24:43 Average: 16:56.59 1-5 Split: 34 2 McNair Academic HS 102 3 16 18 27 38 - - Total Time: 1:26:07 Average: 17:13.36 1-5 Split: 1:38 3 Hackley School 139 11 12 34 40 42 47 49 Total Time: 1:27:32 Average: 17:30.23 1-5 Split: 1:07 4 Bronxville 153 1 8 46 48 50 61 69 Total Time: 1:27:10 Average: 17:25.96 1-5 Split: 2:19 5 Kinnelon HS 159 23 26 29 37 44 53 54 Total Time: 1:28:23 Average: 17:40.60 1-5 Split: 42 6 Msgr. Donovan HS 178 13 14 20 39 92 103 - Total Time: 1:29:33 Average: 17:54.55 1-5 Split: 3:18 7 Valley Stream North 181 4 10 31 64 72 81 - Total Time: 1:28:41 Average: 17:44.15 1-5 Split: 2:23 8 Bishop Ford 199 2 35 36 59 67 68 - Total Time: 1:29:17 Average: 17:51.34 1-5 Split: 2:36 9 Walter G. O'Connell- 223 15 25 30 73 80 88 94 Total Time: 1:30:28 Average: 18:05.52 1-5 Split: 2:21 10 Harrison 232 32 41 43 56 60 71 - Total Time: 1:30:44 Average: 18:08.68 1-5 Split: 59 11 Monmouth Reg. HS 261 9 22 58 83 89 - - Total Time: 1:32:28 Average: 18:29.56 1-5 Split: 3:25 12 Manasquan HS 292 28 52 57 77 78 86 - Total Time: 1:32:32 Average: 18:30.36 1-5 Split: 1:42 13 Pascack Hills HS 322 33 45 75 82 87 93 95 Total Time: 1:34:16 Average: 18:51.13 1-5 Split: 2:16 14 Island Trees 342 55 62 63 65 97 99 - Total Time: 1:35:11 Average: 19:02.12 1-5 Split: 2:20 15 Long Beach 405 51 66 70 105 113 - - Total Time: 1:41:20 Average: 20:15.98 1-5 Split: 5:08 16 Hendrick Hudson 443 74 85 90 96 98 100 110 Total Time: 1:40:18 Average: 20:03.60 1-5 Split: 1:38 17 Lawrence HS 474 79 84 101 104 106 108 111 Total Time: 1:44:03 Average: 20:48.52 1-5 Split: 2:52 18 Ardsley 485 76 91 102 107 109 112 114 Total Time: 1:45:35 Average: 21:06.81 1-5 Split: 3:35 Varsity Boys 5000 Meter Run Group E Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 Regis 63 9 10 11 15 18 36 47 Total Time: 1:24:41 Average: 16:56.16 1-5 Split: 47 2 Tri-Valley 129 17 20 22 24 46 52 85 Total Time: 1:29:02 Average: 17:48.40 1-5 Split: 1:08 3 Wilmington Friends 132 2 3 28 29 70 75 102 Total Time: 1:27:15 Average: 17:26.93 1-5 Split: 3:33 4 Kane Area 143 8 12 34 40 49 62 82 Total Time: 1:28:43 Average: 17:44.51 1-5 Split: 2:09 5 Poly Prep Country Da 197 16 25 27 57 72 78 95 Total Time: 1:31:33 Average: 18:18.45 1-5 Split: 2:16 6 Dobbs Ferry 201 5 26 32 65 73 79 - Total Time: 1:31:14 Average: 18:14.70 1-5 Split: 2:59 7 Chenango Valley 222 19 35 54 56 58 67 69 Total Time: 1:32:54 Average: 18:34.62 1-5 Split: 1:34 8 South Hunterdon HS 224 14 41 42 53 74 - - Total Time: 1:32:27 Average: 18:29.21 1-5 Split: 2:28 9 Dwight - Englewood S 226 6 37 59 61 63 80 94 Total Time: 1:32:17 Average: 18:27.30 1-5 Split: 2:37 10 Packer Collegiate 228 7 21 33 81 86 92 93 Total Time: 1:32:11 Average: 18:26.13 1-5 Split: 3:27 11 Berne-Knox-Westerlo 238 13 23 48 66 88 105 109 Total Time: 1:32:52 Average: 18:34.22 1-5 Split: 3:04 12 Palisades Park HS 258 4 39 45 83 87 107 - Total Time: 1:32:57 Average: 18:35.28 1-5 Split: 3:46 13 Red Lion Christian 312 38 43 60 68 103 104 116 Total Time: 1:36:60 Average: 19:23.87 1-5 Split: 3:31 14 Valhalla 346 44 50 55 84 113 114 115 Total Time: 1:39:59 Average: 19:59.80 1-5 Split: 5:13 15 Delhi HS 372 30 64 76 91 111 112 - Total Time: 1:40:38 Average: 20:07.53 1-5 Split: 5:35 16 Delaware Military Ac 386 1 90 96 99 100 - - Total Time: 1:39:53 Average: 19:58.47 1-5 Split: 5:45 17 Trevor Day School 415 51 77 89 97 101 - - Total Time: 1:41:27 Average: 20:17.33 1-5 Split: 2:47 18 AEF Chapel Field 484 31 106 110 118 119 120 - Total Time: 1:55:55 Average: 23:10.92 1-5 Split: 8:24 19 Cardinal McCarrick H 515 71 98 108 117 121 - - Total Time: 1:56:52 Average: 23:22.23 1-5 Split: 7:23

 

Post to:  
Post as: 
History for RunnerSpace.com/HighSchool
YearVideosNewsPhotosBlogs
2014 3165 7667 1875 5
2013 5923 11107 9910 7
2012 3653 6559 12968 1
2011 1240 1320 2430 8
2010 1753 1131 1462 3
2009 575 684 1683 36
2008 65 151 101 51
2007 1 17    
2006   12    
2005   8    
2004   9    
2003 32 8    
2002   8    
2001 209 9    
2000 533 13    
1999   2    
1994 1      
1991 1      
1984 1      
1983 1      
1982 1      
1972 1      
1971 1      
1970 1      
1969 1      
1965 1      
1962 1      
1954 1