Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Media

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Our Photos (0 of 0)

 

Our Blogs (0 of 0)

 

Our Videos (0 of 0)

 

Our Media/Results from AAU Club Outdoor Track and Field Nationals  

Select Year: 

AAU Club Outdoor Track and Field Nationals
July 12th - July 18th
Kississimmee, Florida, United States
 

Our Results

 

2015 Results - AAU Club Outdoor Track and Field Nationals

Published by RunnerSpace.com/HighSchool on Jul 6th, 4:24pm

Website:Click here

Results by: Prime-Time Timing

Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License         HY-TEK's Meet Manager
         2015 AAU National Club Championships - 7/12/2015 to 7/18/2015         
                                  Orlando, FL                                  
                                    Results                                    
 
Triathlon: #3 Girls 200 Meter Dash 9 year old Triathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1  1156 Taylor Gibson       06 Incredibles              31.66  -1.7    372
  2  2746 Sidney Allen        06 Unattached              X32.98  -1.7    294
  3  1550 Avery Hart          06 Metropolis T             33.89  -1.7    245
  4   954 U'Nitee Brown       06 Florida Flig             34.94  -1.7    194
  5    89 Taylor Bedinghaus   06 727 Youth Tr             35.21  -1.7    181
  6   955 Shelsy Burgos       06 Florida Flig             36.07  -1.7    144
  7  2776 Sydney Dungey       06 Unattached              X36.24  -1.7    138
  8  1902 Tah'Neil Williams   06 Phase 1 Trac             36.45  -1.7    129
  9  1548 Dynasia Evans-Good  06 Metropolis T             36.68  -1.7    120
 
Triathlon: #1 Girls High Jump 9 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2746 Sidney Allen        06 Unattached              X1.20m    3-11.25    312
  2  1156 Taylor Gibson       06 Incredibles              1.15m    3-09.25    266
  3    89 Taylor Bedinghaus   06 727 Youth Tr             1.10m    3-07.25    222
  3  1550 Avery Hart          06 Metropolis T             1.10m    3-07.25    222
  5  1548 Dynasia Evans-Good  06 Metropolis T             1.05m    3-05.25    180
  6   955 Shelsy Burgos       06 Florida Flig             1.00m    3-03.25    141
  6  2776 Sydney Dungey       06 Unattached              X1.00m    3-03.25    141
  6   954 U'Nitee Brown       06 Florida Flig             1.00m    3-03.25    141
  9  1902 Tah'Neil Williams   06 Phase 1 Trac             0.95m    3-01.25    104
 
Triathlon: #2 Girls Shot Put 9 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   954 U'Nitee Brown       06 Florida Flig             5.45m   17-10.75    237
  2    89 Taylor Bedinghaus   06 727 Youth Tr             5.23m   17-02.00    223
  3  2746 Sidney Allen        06 Unattached              X4.62m   15-02.00    185
  4  1156 Taylor Gibson       06 Incredibles              4.44m   14-07.00    173
  5  1550 Avery Hart          06 Metropolis T             4.38m   14-04.50    170
  6  1902 Tah'Neil Williams   06 Phase 1 Trac             3.32m   10-10.75    105
  7  2776 Sydney Dungey       06 Unattached              X3.05m   10-00.25     88
  8  1548 Dynasia Evans-Good  06 Metropolis T             2.95m    9-08.25     82
  9   955 Shelsy Burgos       06 Florida Flig             2.79m    9-02.00     73
 
Girls Triathlon 9 year old
================================================================
   Club Natl: #  1052  2002        Merritt Van Meter, MCKEE ELITE              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1156 Taylor Gibson       06 Incredibles                811  
  2  2746 Sidney Allen        06 Unattached                X791  
  3  1550 Avery Hart          06 Metropolis T               637  
  4    89 Taylor Bedinghaus   06 727 Youth Tr               626  
  5   954 U'Nitee Brown       06 Florida Flig               572  
  6  1548 Dynasia Evans-Good  06 Metropolis T               382  
  7  2776 Sydney Dungey       06 Unattached                X367  
  8   955 Shelsy Burgos       06 Florida Flig               358  
  9  1902 Tah'Neil Williams   06 Phase 1 Trac               338  
 
Girls 1500 Meter Race Walk 9 year old
================================================================
   Club Natl: # 8:50.64  7/7/2014    Annarosa Rodriguez, Puerto Rico           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1394 Aalaiah Jones       06 Mark Trail F          10:17.71  
  2  1263 Jasmynne Gibson     06 Jr Apopka Bl          10:44.11  
  3   296 Shaniyah Gary       06 Athletic Xpr          10:56.67  
  4  2376 Eden Jones          06 Space Coast           11:03.61  
  5  2040 Keylishareen Figue  06 Puerto Rico           11:31.72  
  6   728 Kennedy Bailey      06 Dragons Yout          11:56.77  
  7  2825 Lamiyah Roach       06 Unattached           X13:04.32  
 
Triathlon: #3 Girls 200 Meter Dash 10 year old Triathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  1881 Rayael Marshall     05 Perdue Athle             30.30  -0.6  2    461
  2  2453 Yvette Harris       05 Stockton Sai             30.55  -0.6  2    444
  3  1403 Morgan Bridges      05 Marlboro Boy             31.66  -0.6  2    372
  4  2996 Jada Brooks         05 Valley Viper             31.73  -0.6  2    368
  5  1882 Mirrah Perdue       05 Perdue Athle             32.32  -0.6  1    332
  6  2997 Jayden Lopes        05 Valley Viper             32.86  -0.6  1    301
  7   362 Aryssa Sinclair     05 Boynton Beac             32.91  -0.6  1    298
  8  2958 Eko Dodd            05 United Flyer             34.21  -0.6  2    229
  9   259 Kelsey Fennell      05 Atascocita Y             37.19  -0.6  1    102
 10  1392 Anna Allison        05 Mark Trail F             37.98  -0.6  1     76
 
Triathlon: #1 Girls High Jump 10 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2958 Eko Dodd            05 United Flyer             1.20m    3-11.25    312
  1  1881 Rayael Marshall     05 Perdue Athle             1.20m    3-11.25    312
  3  2453 Yvette Harris       05 Stockton Sai             1.15m    3-09.25    266
  3  1403 Morgan Bridges      05 Marlboro Boy             1.15m    3-09.25    266
  5   362 Aryssa Sinclair     05 Boynton Beac             1.05m    3-05.25    180
  5   259 Kelsey Fennell      05 Atascocita Y             1.05m    3-05.25    180
  7  2996 Jada Brooks         05 Valley Viper             1.00m    3-03.25    141
  7  1882 Mirrah Perdue       05 Perdue Athle             1.00m    3-03.25    141
  9  1392 Anna Allison        05 Mark Trail F             0.90m    2-11.50     71
 --  2997 Jayden Lopes        05 Valley Viper                NH            
 
Triathlon: #2 Girls Shot Put 10 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2958 Eko Dodd            05 United Flyer             6.13m   20-01.50    280
  2  2453 Yvette Harris       05 Stockton Sai             5.70m   18-08.50    252
  3  1881 Rayael Marshall     05 Perdue Athle             5.16m   16-11.25    218
  4   362 Aryssa Sinclair     05 Boynton Beac             5.11m   16-09.25    215
  5  1403 Morgan Bridges      05 Marlboro Boy             4.92m   16-01.75    203
  6  2997 Jayden Lopes        05 Valley Viper             4.61m   15-01.50    184
  7  2996 Jada Brooks         05 Valley Viper             4.43m   14-06.50    173
  8  1882 Mirrah Perdue       05 Perdue Athle             4.11m   13-06.00    153
  9  1392 Anna Allison        05 Mark Trail F             3.67m   12-00.50    126
 10   259 Kelsey Fennell      05 Atascocita Y             3.28m   10-09.25    102
 
Girls Triathlon 10 year old
================================================================
   Club Natl: #  1486  7/12/2010   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1881 Rayael Marshall     05 Perdue Athle               991  
  2  2453 Yvette Harris       05 Stockton Sai               962  
  3  1403 Morgan Bridges      05 Marlboro Boy               841  
  4  2958 Eko Dodd            05 United Flyer               821  
  5   362 Aryssa Sinclair     05 Boynton Beac               693  
  6  2996 Jada Brooks         05 Valley Viper               682  
  7  1882 Mirrah Perdue       05 Perdue Athle               626  
  8  2997 Jayden Lopes        05 Valley Viper               485  
  9   259 Kelsey Fennell      05 Atascocita Y               384  
 10  1392 Anna Allison        05 Mark Trail F               273  
 
Girls 1500 Meter Race Walk 10 year old
================================================================
   Club Natl: # 8:38.67  7/11/2011   Rileigh Powers, Central Florida Elite     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2959 Sabiha Dodd         05 United Flyer           9:55.18  
  2   520 Mekiyah Earnest     05 Chester Chee          10:17.75  
  3  1903 Tequilla Williams   05 Phase 1 Trac          10:40.30  
  4  1715 Ciera Burks         05 Muck City St          10:55.12  
  5  1723 Ayanni Nixon        05 Muck City St          11:02.89  
  6  1392 Anna Allison        05 Mark Trail F          12:25.85  
 
Girls 1500 Meter Race Walk 11 year old
================================================================
   Club Natl: # 7:41.71  7/9/2012    Kimberly Gonzalez, PUERTO RICO            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2027 Noelys Alicea       04 Puerto Rico            8:57.77  
  2  2377 Shaiel Jones        04 Space Coast            9:06.56  
  3  2161 Kalyn Gibbs         04 Real South R          10:41.94  
  4   519 Taaliyah Allen      04 Chester Chee          11:46.90  
  5  1852 Geraldine Herrera   04 Olympia Trac          12:10.06  
 
Girls 1500 Meter Race Walk 12 year old
================================================================
   Club Natl: # 7:08.99  7/7/2014    Camila Vicens, Track Housto               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1805 Resinia Troupe      03 Nexgen                 8:57.46  
  2   397 Eliza Rowe          03 Break Away T           9:01.49  
  3   732 Azure Runco         03 Dragons Yout          13:09.30  
 
Heptathlon: #4 Girls 200 Meter Dash 15-16 year old Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   475 Ariana Maldonado-V  99 Carolina Per             27.26   1.2  2    690
  2  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St             27.27   1.2  2    690
  3  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao                27.75   0.3  1    651
  4   474 Yarilsa Delgado-Co  99 Carolina Per             27.88   1.2  2    640
  5  2588 Mya Neal            99 Team Blaze               28.63   0.3  1    582
  6  1900 Elyssa Paulding     99 Phase 1 Trac             28.99   0.3  1    555
  7   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir             29.55   0.3  1    514
  8   358 Kiana Allen         00 Boynton Beac             30.02   0.3  1    481
  9  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo             30.08   1.2  2    477
 10  2781 Danielle Erikson    00 Unattached              X31.98   1.2  2    353
 11  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached              X33.35   1.2  2    274
 
Heptathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles 15-16 year old Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao                16.47  -0.6  2    658
  2   475 Ariana Maldonado-V  99 Carolina Per             18.33  -1.1  1    455
  3  2588 Mya Neal            99 Team Blaze               18.69  -0.6  2    420
  4   474 Yarilsa Delgado-Co  99 Carolina Per             19.06  -0.6  2    385
  5   358 Kiana Allen         00 Boynton Beac             19.07  -0.6  2    384
  6   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir             19.19  -1.1  1    373
  7  2781 Danielle Erikson    00 Unattached              X20.06  -0.6  2    297
  8  1900 Elyssa Paulding     99 Phase 1 Trac             20.07  -1.1  1    296
  9  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St             21.32  -0.6  2    202
 10  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo             21.34  -1.1  1    201
 11  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached              X22.06  -1.1  1    154
 
Heptathlon: #2 Girls High Jump 15-16 year old Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   475 Ariana Maldonado-V  99 Carolina Per             1.55m    5-01.00    678
  2   474 Yarilsa Delgado-Co  99 Carolina Per             1.45m    4-09.00    566
  3  1900 Elyssa Paulding     99 Phase 1 Trac             1.40m    4-07.00    512
  4  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao                1.35m    4-05.00    460
  5  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St             1.30m    4-03.25    409
  5   358 Kiana Allen         00 Boynton Beac             1.30m    4-03.25    409
  7  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo             1.25m    4-01.25    359
  7  2588 Mya Neal            99 Team Blaze               1.25m    4-01.25    359
  7   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir             1.25m    4-01.25    359
 10  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached              X1.20m    3-11.25    312
 11  2781 Danielle Erikson    00 Unattached              X1.15m    3-09.25    266
 
Heptathlon: #3 Girls Shot Put 15-16 year old Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1900 Elyssa Paulding     99 Phase 1 Trac             9.08m   29-09.50    469
  2   358 Kiana Allen         00 Boynton Beac             8.04m   26-04.50    402
  3  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao                7.52m   24-08.25    368
  4   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir             7.49m   24-07.00    366
  5  2588 Mya Neal            99 Team Blaze               7.32m   24-00.25    356
  6  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo             7.02m   23-00.50    336
  7  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St             6.96m   22-10.00    332
  8   475 Ariana Maldonado-V  99 Carolina Per             6.87m   22-06.50    327
  9   474 Yarilsa Delgado-Co  99 Carolina Per             6.69m   21-11.50    315
 10  2781 Danielle Erikson    00 Unattached              X5.89m   19-04.00    264
 11  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached              X4.57m   15-00.00    181
 
Girls Heptathlon 15-16 year old
================================================================
   Club Natl: #  4527  7/9/2013    Gillian Morrison, Finesse Striders          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   475 Ariana Maldonado-V  99 Carolina Per              2150  
  2  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao                 2137  
  3   474 Yarilsa Delgado-Co  99 Carolina Per              1906  
  4  1900 Elyssa Paulding     99 Phase 1 Trac              1832  
  5  2588 Mya Neal            99 Team Blaze                1717  
  6   358 Kiana Allen         00 Boynton Beac              1676  
  7  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St              1633  
  8   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir              1612  
  9  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo              1373  
 10  2781 Danielle Erikson    00 Unattached               X1180  
 11  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached                X921  
 
Heptathlon: #4 Women 200 Meter Dash 17-18 year old Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper             25.21   1.8    868
  2  1033 Leah Banks          96 Georgia Favo             25.85   1.8    810
  3  2815 Gillian Morrison    97 Unattached              X26.67   1.8    740
  4   888 Destinee' Fisher    98 Epitome                  27.60   1.8    663
  5   957 Alexis Tucker       98 Florida Flig             28.95   1.8    558
  6  2785 Sydney Forrest      97 Unattached              X29.62   1.8    509
 
Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles 17-18 year old Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper             14.37  -1.1    927
  2  1033 Leah Banks          96 Georgia Favo             15.33  -1.1    799
  3  2815 Gillian Morrison    97 Unattached              X15.41  -1.1    788
  4  2785 Sydney Forrest      97 Unattached              X19.12  -1.1    379
  5   888 Destinee' Fisher    98 Epitome                  19.66  -1.1    331
  6   957 Alexis Tucker       98 Florida Flig             20.20  -1.1    286
 
Heptathlon: #2 Women High Jump 17-18 year old Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2815 Gillian Morrison    97 Unattached              X1.65m    5-05.00    795
  2  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper             1.60m    5-03.00    736
  3  1033 Leah Banks          96 Georgia Favo             1.50m    4-11.00    621
  4  2785 Sydney Forrest      97 Unattached              X1.45m    4-09.00    566
  5   888 Destinee' Fisher    98 Epitome                  1.40m    4-07.00    512
  6   957 Alexis Tucker       98 Florida Flig             1.35m    4-05.00    460
 
Heptathlon: #3 Women Shot Put 17-18 year old Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1033 Leah Banks          96 Georgia Favo            10.06m   33-00.25    533
  2  2815 Gillian Morrison    97 Unattached              X9.76m   32-00.25    514
  3  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper             9.33m   30-07.50    486
  4   957 Alexis Tucker       98 Florida Flig             7.07m   23-02.50    340
  5   888 Destinee' Fisher    98 Epitome                  6.69m   21-11.50    315
  6  2785 Sydney Forrest      97 Unattached              X5.71m   18-09.00    253
 
Women Heptathlon 17-18 year old
================================================================
   Club Natl: #  4785  7/7/2014    Lyndsey Lopes, Valley Viper                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper              3017  
  2  2815 Gillian Morrison    97 Unattached               X2837  
  3  1033 Leah Banks          96 Georgia Favo              2763  
  4   888 Destinee' Fisher    98 Epitome                   1821  
  5  2785 Sydney Forrest      97 Unattached               X1707  
  6   957 Alexis Tucker       98 Florida Flig              1644  
 
Triathlon: #3 Boys 400 Meter Dash 9 year old Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  2994 Jaymes Saunders     06 Va Elite Tf            1:07.54     193
  2  2875 Bowen Drewes        06 Unattached            X1:12.59      88
  3  1982 Ethan Davis         06 Ppo Elite              1:13.15      79
  4  1748 Evan Thornton       06 Mustangs Tra           1:14.05      65
  5   365 Isaac Belfort       06 Boynton Beac           1:26.50  
  6  1569 Henry Allen         06 Metropolis T           1:29.87  
  7   509 Caleb Crawford      06 Charlotte He           1:43.11  
 
Triathlon: #1 Boys High Jump 9 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1982 Ethan Davis         06 Ppo Elite                1.25m    4-01.25    218
  2  2994 Jaymes Saunders     06 Va Elite Tf              1.15m    3-09.25    159
  3  1748 Evan Thornton       06 Mustangs Tra             1.05m    3-05.25    105
  4  1569 Henry Allen         06 Metropolis T             1.00m    3-03.25     81
  5  2875 Bowen Drewes        06 Unattached              X0.95m    3-01.25     59
  6   365 Isaac Belfort       06 Boynton Beac             0.85m    2-09.50     22
  6   509 Caleb Crawford      06 Charlotte He             0.85m    2-09.50     22
 
Triathlon: #2 Boys Shot Put 9 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2875 Bowen Drewes        06 Unattached              X6.55m   21-06.00    281
  2  2994 Jaymes Saunders     06 Va Elite Tf              5.18m   17-00.00    201
  3  1982 Ethan Davis         06 Ppo Elite                4.59m   15-00.75    168
  4   365 Isaac Belfort       06 Boynton Beac             4.42m   14-06.00    158
  5  1748 Evan Thornton       06 Mustangs Tra             4.18m   13-08.75    144
  6  1569 Henry Allen         06 Metropolis T             3.76m   12-04.00    120
  7   509 Caleb Crawford      06 Charlotte He             2.47m    8-01.25     49
 
Boys Triathlon 9 year old
================================================================
   Club Natl: #   658  7/9/2012    Jaden Lockhart, The Unit                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2994 Jaymes Saunders     06 Va Elite Tf                553  
  2  1982 Ethan Davis         06 Ppo Elite                  465  
  3  2875 Bowen Drewes        06 Unattached                X428  
  4  1748 Evan Thornton       06 Mustangs Tra               314  
  5  1569 Henry Allen         06 Metropolis T               201  
  6   365 Isaac Belfort       06 Boynton Beac               180  
  7   509 Caleb Crawford      06 Charlotte He                71  
 
Boys 1500 Meter Race Walk 9 year old
================================================================
   Club Natl: # 8:54.42  7/7/2014    Samuel Quinn, Quintessenti                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1569 Henry Allen         06 Metropolis T          12:51.34  
  2  2164 Jameer Benjamin     06 Real South R          13:03.71  
 
Triathlon: #3 Boys 400 Meter Dash 10 year old Triathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1  1619 Jailen Sinclair-Be  05 Miami Garden           1:03.59   2    299
  2  1886 Louis Rogers        05 Perdue Athle           1:05.38   1    249
  3  1331 Zion Jackson        05 Lima Strider           1:07.40   2    196
  4  1012 Robert Steward      05 Full Speed A           1:10.38   2    130
  5   799 Qurelle Hill        05 East End Tra           1:10.90   1    119
  6  2622 Tahjere Davis       05 Technique Tr           1:12.20   1     95
  7  1927 Manuel Zelaya       05 Phase 1 Trac           1:16.03   1     39
  8   148 Miles Bliey         05 Above Xpecta           1:17.55   1     22
  9  1885 Manny Perdue        05 Perdue Athle           1:20.24   2      4
 10  2251 Kenneth Banks       05 Running Fire           1:33.32   2 
 
Triathlon: #1 Boys High Jump 10 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1331 Zion Jackson        05 Lima Strider             1.30m    4-03.25    250
  1  1619 Jailen Sinclair-Be  05 Miami Garden             1.30m    4-03.25    250
  3  1012 Robert Steward      05 Full Speed A             1.25m    4-01.25    218
  4  2251 Kenneth Banks       05 Running Fire             1.20m    3-11.25    188
  5  1886 Louis Rogers        05 Perdue Athle             1.15m    3-09.25    159
  5  1885 Manny Perdue        05 Perdue Athle             1.15m    3-09.25    159
  5  2622 Tahjere Davis       05 Technique Tr             1.15m    3-09.25    159
  8   148 Miles Bliey         05 Above Xpecta             1.10m    3-07.25    131
  9  1927 Manuel Zelaya       05 Phase 1 Trac             1.05m    3-05.25    105
 --   799 Qurelle Hill        05 East End Tra                NH            
 
Triathlon: #2 Boys Shot Put 10 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1012 Robert Steward      05 Full Speed A             7.08m   23-02.75    312
  2  1619 Jailen Sinclair-Be  05 Miami Garden             6.85m   22-05.75    298
  3  1331 Zion Jackson        05 Lima Strider             6.79m   22-03.50    295
  4   799 Qurelle Hill        05 East End Tra             5.93m   19-05.50    245
  5  1885 Manny Perdue        05 Perdue Athle             5.50m   18-00.50    220
  6  2251 Kenneth Banks       05 Running Fire             5.43m   17-09.75    216
  7  1886 Louis Rogers        05 Perdue Athle             5.27m   17-03.50    207
  8  1927 Manuel Zelaya       05 Phase 1 Trac             5.15m   16-10.75    200
  9  2622 Tahjere Davis       05 Technique Tr             4.99m   16-04.50    190
 
Boys Triathlon 10 year old
================================================================
   Club Natl: #  1226  7/9/2012    Ashton Allen, Living Waters TC              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1619 Jailen Sinclair-Be  05 Miami Garden               847  
  2  1331 Zion Jackson        05 Lima Strider               741  
  3  1012 Robert Steward      05 Full Speed A               660  
  4  1886 Louis Rogers        05 Perdue Athle               615  
  5  2622 Tahjere Davis       05 Technique Tr               444  
  6  2251 Kenneth Banks       05 Running Fire               404  
  7  1885 Manny Perdue        05 Perdue Athle               383  
  8   799 Qurelle Hill        05 East End Tra               364  
  9  1927 Manuel Zelaya       05 Phase 1 Trac               344  
 
Boys 1500 Meter Race Walk 10 year old
================================================================
   Club Natl: # 8:05.70  7/7/2014    Joshua Catala- Santos, Cupey Track        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2156 Samuel Quinn        05 Quintessenti           9:57.04  
  2  2079 Jan Colon           05 Puerto Rico           10:42.75  
  3  1807 Jaycek Lasinski     05 Nexgen                11:13.35  
  4   304 Marquis Phifer      05 Athletic Xpr          11:18.23  
  5  1617 William Rothmiller  05 Miami Garden          11:52.05  
  6  1916 Amir Mcneil         05 Phase 1 Trac          11:53.35  
  7  1602 Justin Harper       05 Miami Garden          12:26.99  
  8  1066 Sean Stegall        05 Greater Hous          12:34.36  
 --  2251 Kenneth Banks       05 Running Fire                DQ   bent leg
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Dash 11 year old Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl           5:25.58     421
  2   510 Justice Crawford    04 Charlotte He           5:37.31     364
  3   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig           5:42.58     340
  4  1595 La'Quan Ellis       04 Miami Garden           5:47.44     318
  5  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden           5:56.63     278
  6   487 Roderick Horton     04 Central Flor           6:00.25     263
  7  2850 Thaddeus Ambrose    04 Unattached            X6:21.40     183
  8  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached            X6:55.12      84
  9   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta           7:05.50      61
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 80 Meter Hurdles 11 year old Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl             14.47  -0.8  1    694
  2   487 Roderick Horton     04 Central Flor             14.58  -0.7  2    681
  3   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta             15.29  -0.7  2    596
  4  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden             15.43  -0.8  1    580
  5   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig             15.60  -0.7  2    561
  6   510 Justice Crawford    04 Charlotte He             15.65  -0.8  1    555
  7  1595 La'Quan Ellis       04 Miami Garden             16.73  -0.8  1    441
  8  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached              X16.79  -0.8  1    435
  9  1389 Ezekiel Miller      04 Marietta Tra             18.05  -0.7  2    319
 10  2850 Thaddeus Ambrose    04 Unattached              X19.57  -0.7  2    202
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys High Jump 11 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl             1.40m    4-07.00    317
  2   487 Roderick Horton     04 Central Flor             1.35m    4-05.00    283
  3  1595 La'Quan Ellis       04 Miami Garden             1.30m    4-03.25    250
  4   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig             1.25m    4-01.25    218
  5   510 Justice Crawford    04 Charlotte He             1.20m    3-11.25    188
  5   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta             1.20m    3-11.25    188
  7  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached              X1.15m    3-09.25    159
  8  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden             1.10m    3-07.25    131
  9  1389 Ezekiel Miller      04 Marietta Tra             1.05m    3-05.25    105
 10  2850 Thaddeus Ambrose    04 Unattached              X1.00m    3-03.25     81
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump 11 year old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl             4.62m   NWI  15-02.00    312
  2  1595 La'Quan Ellis       04 Miami Garden             4.42m   NWI  14-06.00    276
  3   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig             4.22m   NWI  13-10.25    242
  4   487 Roderick Horton     04 Central Flor             4.15m   NWI  13-07.50    230
  5   510 Justice Crawford    04 Charlotte He             4.04m   NWI  13-03.25    212
  6  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden             3.80m   NWI  12-05.75    174
  7  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached              X3.64m   NWI  11-11.50    150
  8  1389 Ezekiel Miller      04 Marietta Tra             3.47m   NWI  11-04.75    126
  9   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta             3.35m   NWI  11-00.00    110
 10  2850 Thaddeus Ambrose    04 Unattached              X3.23m   NWI  10-07.25     94
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys Shot Put 11 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden            10.54m   34-07.00    518
  2  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached              X8.56m   28-01.00    400
  3   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig             8.16m   26-09.25    376
  4   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta             6.35m   20-10.00    269
  5   487 Roderick Horton     04 Central Flor             6.21m   20-04.50    261
  5  1389 Ezekiel Miller      04 Marietta Tra             6.21m   20-04.50    261
  7   510 Justice Crawford    04 Charlotte He             5.66m   18-07.00    229
  8  1595 La'Quan Ellis       04 Miami Garden             5.60m   18-04.50    226
  9  2850 Thaddeus Ambrose    04 Unattached              X5.04m   16-06.50    193
 --   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl              FOUL            
 
Boys Outdoor Pentathlon 11 year old
================================================================
   Club Natl: #  2211  7/10/2012   Matthew Harris, Premier Athletics           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl              1744  
  2   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig              1737  
  3   487 Roderick Horton     04 Central Flor              1718  
  4  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden              1681  
  5   510 Justice Crawford    04 Charlotte He              1548  
  6  1595 La'Quan Ellis       04 Miami Garden              1511  
  7  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached               X1228  
  8   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta              1224  
  9  2850 Thaddeus Ambrose    04 Unattached                X753  
 
Boys 1500 Meter Race Walk 11 year old
================================================================
   Club Natl: # 7:30.41  7/9/2012    Juan Moreu, PUERTO RICO                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2089 Jeshua Hernandez    04 Puerto Rico           11:47.86  
  2  1269 Jeremy Rudolph Jr.  04 Jr Apopka Bl          12:13.95  
  3  1268 Blake Parker        04 Jr Apopka Bl          12:32.92  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run 12 year old Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai           5:10.35     502
  2  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra           5:11.40     496
  3   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track           5:32.71     386
  4  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti           5:38.81     357
  5  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac           5:57.72     273
  6  2922 Adam Parzych        03 Unattached            X6:08.77     229
  7  1749 Ronald White        03 My Brother's           6:12.29     216
  8  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra           6:13.44     212
  9  2974 Levi West           03 V12 Athletic           6:18.90     192
 10   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig           6:34.44     141
 11  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac           7:20.50      33
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 80 Meter Hurdles 12 year old Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra             13.16  -0.9  2    865
  2   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track             13.30  -1.0  1    847
  3  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai             13.32  -0.9  2    843
  4  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti             13.71  -1.0  1    791
  5  2922 Adam Parzych        03 Unattached              X14.68  -0.9  2    669
  6  1749 Ronald White        03 My Brother's             15.53  -1.0  1    569
  7  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac             15.60  -1.0  1    561
  8   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig             15.61  -1.0  1    560
  9  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac             15.94  -0.9  2    523
 10  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra             16.64  -0.9  2    450
 11  2974 Levi West           03 V12 Athletic             19.36  -0.9  2    217
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys High Jump 12 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai             1.50m    4-11.00    389
  2   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig             1.45m    4-09.00    352
  3  1749 Ronald White        03 My Brother's             1.35m    4-05.00    283
  4  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra             1.30m    4-03.25    250
  5   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track             1.25m    4-01.25    218
  5  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti             1.25m    4-01.25    218
  7  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac             1.20m    3-11.25    188
  7  2922 Adam Parzych        03 Unattached              X1.20m    3-11.25    188
  7  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac             1.20m    3-11.25    188
 10  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra             1.15m    3-09.25    159
 --  2974 Levi West           03 V12 Athletic                NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump 12 year old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  1749 Ronald White        03 My Brother's             4.51m   NWI  14-09.75    292
  2   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track             4.50m   NWI  14-09.25    290
  3   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig             4.49m   NWI  14-08.75    288
  4  2922 Adam Parzych        03 Unattached              X4.17m   NWI  13-08.25    234
  5  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai             4.11m   NWI  13-06.00    224
  6  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra             4.08m   NWI  13-04.75    219
  7  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti             4.03m   NWI  13-02.75    211
  8  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac             3.67m   NWI  12-00.50    155
  9  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra             3.53m   NWI  11-07.00    135
 10  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac             3.27m   NWI  10-08.75     99
 --  2974 Levi West           03 V12 Athletic              FOUL                 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys Shot Put 12 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2922 Adam Parzych        03 Unattached             X10.03m   32-11.00    487
  2   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig             9.91m   32-06.25    480
  3  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra             9.33m   30-07.50    445
  4  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac             8.73m   28-07.75    410
  5  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai             8.29m   27-02.50    384
  6  2974 Levi West           03 V12 Athletic             7.41m   24-03.75    331
  7  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac             7.40m   24-03.50    331
  7  1749 Ronald White        03 My Brother's             7.40m   24-03.50    331
  9   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track             7.21m   23-08.00    320
 10  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti             6.75m   22-01.75    293
 --  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra              FOUL            
 
Boys Outdoor Pentathlon 12 year old
================================================================
   Club Natl: #  2539  7/9/2013    Matthew Harris, Premier Athletics           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai              2342  
  2  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra              2275  
  3   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track              2061  
  4  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti              1870  
  5   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig              1821  
  6  2922 Adam Parzych        03 Unattached               X1807  
  7  1749 Ronald White        03 My Brother's              1691  
  8  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac              1414  
  9  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac              1347  
 10  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra               956  
 11  2974 Levi West           03 V12 Athletic               740  
 
Boys 1500 Meter Race Walk 12 year old
================================================================
   Club Natl: # 8:29.13  7/7/2014    Rafael Rodriguez, Bayamon Club            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3076 Parker Sines        03 Wings Of Ski           9:01.24  
  2   303 Marcus Phifer       03 Athletic Xpr           9:22.04  
  3  2154 Josiah Quinn        03 Quintessenti           9:42.36  
  4  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac          10:49.59  
 
Decathlon: #1 Boys 100 Meter Dash 15-16 year old Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy             11.79  -0.5  2    693
  2   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track             12.21  -0.9  1    610
  3   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac             12.23  -0.9  1    606
  4   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta             12.25  -0.9  1    603
  5  2916 Alan Michaud        99 Unattached              X12.38  -0.5  2    578
  6   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr             12.50  -0.9  1    556
  7   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta             12.51  -0.5  2    554
  8  2940 Connor Sheridan     99 Unattached              X12.57  -0.9  1    543
  9   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot             12.65  -0.9  1    529
 10  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb             13.35  -0.5  2    410
 
Decathlon: #5 Boys 400 Meter Dash 15-16 year old Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy             52.42   2    706
  2   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr             53.88   1    645
  3   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac             54.15   2    633
  4   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track             54.19   1    632
  5  2940 Connor Sheridan     99 Unattached              X56.09   2    556
  6   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta             56.19   1    552
  7   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta             56.48   1    541
  8   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot             56.84   2    527
  9  2916 Alan Michaud        99 Unattached              X57.65   2    497
 10  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb           1:01.09   1    377
 
Decathlon: #4 Boys High Jump 15-16 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy             1.85m    6-00.75    670
  2   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot             1.80m    5-10.75    627
  3   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta             1.65m    5-05.00    504
  4   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track             1.60m    5-03.00    464
  4   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr             1.60m    5-03.00    464
  4  2940 Connor Sheridan     99 Unattached              X1.60m    5-03.00    464
  7   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta             1.55m    5-01.00    426
  8  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb             1.50m    4-11.00    389
  8  2916 Alan Michaud        99 Unattached              X1.50m    4-11.00    389
 --   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac                NH            
 
Decathlon: #2 Boys Long Jump 15-16 year old Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy             6.54m   NWI  21-05.50    707
  2   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot             5.71m   NWI  18-09.00    525
  3   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta             5.68m   NWI  18-07.75    519
  4   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr             5.51m   NWI  18-01.00    483
  5  2916 Alan Michaud        99 Unattached              X5.42m   NWI  17-09.50    465
  6   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track             5.41m   NWI  17-09.00    463
  7  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb             5.35m   NWI  17-06.75    451
  8   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac             5.34m   NWI  17-06.25    449
  9  2940 Connor Sheridan     99 Unattached              X5.31m   NWI  17-05.25    443
 10   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta             4.82m   NWI  15-09.75    348
 
Decathlon: #3 Boys Shot Put 15-16 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy            11.41m   37-05.25    571
  2  2940 Connor Sheridan     99 Unattached             X10.78m   35-04.50    533
  3  2916 Alan Michaud        99 Unattached             X10.59m   34-09.00    521
  4   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot             9.72m   31-10.75    469
  5  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb             9.68m   31-09.25    466
  6   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta             9.06m   29-08.75    429
  7   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track             8.80m   28-10.50    414
  8   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta             8.39m   27-06.50    389
  9   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr             7.55m   24-09.25    340
 10   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac             6.91m   22-08.00    302
 
Boys Decathlon 15-16 year old
================================================================
   Club Natl: #  6541  2008        Kevin Lazas, Kindersport                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy              3347  
  2   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot              2677  
  3   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track              2583  
  4   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta              2567  
  5  2940 Connor Sheridan     99 Unattached               X2539  
  6   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr              2488  
  7  2916 Alan Michaud        99 Unattached               X2450  
  8   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta              2298  
  9  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb              2093  
 10   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac              1990  
 
Decathlon: #1 Men 100 Meter Dash 17-18 year old Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico              11.68  -0.7    715
  2  1644 William Stout       97 Middle Tn El             11.93  -0.7    665
  3   154 Shawn Davis         98 Above Xpecta             12.11  -0.7    629
  4  1810 Will West           98 North Dekalb             12.33  -0.7    588
  5  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo             12.67  -0.7    525
  6  2378 Jacob Farris        97 Space Coast              12.76  -0.7    509
  7   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr             12.94  -0.7    478
 
Decathlon: #5 Men 400 Meter Dash 17-18 year old Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico              54.60     615
  2  1810 Will West           98 North Dekalb             54.60     615
  3  1644 William Stout       97 Middle Tn El             55.91     563
  4   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr             58.86     453
  5  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo             59.96     415
  6  2378 Jacob Farris        97 Space Coast            1:01.18     374
  7   154 Shawn Davis         98 Above Xpecta           1:05.80     237
 
Decathlon: #4 Men High Jump 17-18 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo             1.80m    5-10.75    627
  2  1644 William Stout       97 Middle Tn El             1.75m    5-08.75    585
  3  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico              1.70m    5-07.00    544
  4  1810 Will West           98 North Dekalb             1.55m    5-01.00    426
  5  2378 Jacob Farris        97 Space Coast              1.45m    4-09.00    352
  6   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr             1.35m    4-05.00    283
 --   154 Shawn Davis         98 Above Xpecta                NH            
 
Decathlon: #2 Men Long Jump 17-18 year old Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico              5.88m   NWI  19-03.50    561
  1  1644 William Stout       97 Middle Tn El             5.88m   NWI  19-03.50    561
  3   154 Shawn Davis         98 Above Xpecta             5.29m   NWI  17-04.25    439
  4  1810 Will West           98 North Dekalb             5.28m   NWI  17-04.00    437
  5  2378 Jacob Farris        97 Space Coast              5.02m   NWI  16-05.75    386
  6  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo             4.75m   NWI  15-07.00    335
  7   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr             4.33m   NWI  14-02.50    261
 
Decathlon: #3 Men Shot Put 17-18 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2378 Jacob Farris        97 Space Coast             11.55m   37-10.75    579
  2  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico             11.43m   37-06.00    572
  3  1644 William Stout       97 Middle Tn El            10.96m   35-11.50    543
  4  1810 Will West           98 North Dekalb            10.62m   34-10.25    523
  5   154 Shawn Davis         98 Above Xpecta            10.23m   33-06.75    499
  6   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr             9.28m   30-05.50    443
  7  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo             8.23m   27-00.00    380
 
Men Decathlon 17-18 year old
================================================================
   Club Natl: #  7213  7/5/2009    Kevin Lazas, Kindersport                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico               3007  
  2  1644 William Stout       97 Middle Tn El              2917  
  3  1810 Will West           98 North Dekalb              2589  
  4  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo              2282  
  5  2378 Jacob Farris        97 Space Coast               2200  
  6   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr              1918  
  7   154 Shawn Davis         98 Above Xpecta              1804  



Triathlon: #3 Girls 200 Meter Dash 9 year old Triathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1  1156 Taylor Gibson       06 Incredibles              31.66  -1.7    372
  2  2746 Sidney Allen        06 Unattached              X32.98  -1.7    294
  3  1550 Avery Hart          06 Metropolis T             33.89  -1.7    245
  4   954 U'Nitee Brown       06 Florida Flig             34.94  -1.7    194
  5    89 Taylor Bedinghaus   06 727 Youth Tr             35.21  -1.7    181
  6   955 Shelsy Burgos       06 Florida Flig             36.07  -1.7    144
  7  2776 Sydney Dungey       06 Unattached              X36.24  -1.7    138
  8  1902 Tah'Neil Williams   06 Phase 1 Trac             36.45  -1.7    129
  9  1548 Dynasia Evans-Good  06 Metropolis T             36.68  -1.7    120
 
Triathlon: #1 Girls High Jump 9 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2746 Sidney Allen        06 Unattached              X1.20m    3-11.25    312
  2  1156 Taylor Gibson       06 Incredibles              1.15m    3-09.25    266
  3    89 Taylor Bedinghaus   06 727 Youth Tr             1.10m    3-07.25    222
  3  1550 Avery Hart          06 Metropolis T             1.10m    3-07.25    222
  5  1548 Dynasia Evans-Good  06 Metropolis T             1.05m    3-05.25    180
  6   955 Shelsy Burgos       06 Florida Flig             1.00m    3-03.25    141
  6  2776 Sydney Dungey       06 Unattached              X1.00m    3-03.25    141
  6   954 U'Nitee Brown       06 Florida Flig             1.00m    3-03.25    141
  9  1902 Tah'Neil Williams   06 Phase 1 Trac             0.95m    3-01.25    104
 
Triathlon: #2 Girls Shot Put 9 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   954 U'Nitee Brown       06 Florida Flig             5.45m   17-10.75    237
  2    89 Taylor Bedinghaus   06 727 Youth Tr             5.23m   17-02.00    223
  3  2746 Sidney Allen        06 Unattached              X4.62m   15-02.00    185
  4  1156 Taylor Gibson       06 Incredibles              4.44m   14-07.00    173
  5  1550 Avery Hart          06 Metropolis T             4.38m   14-04.50    170
  6  1902 Tah'Neil Williams   06 Phase 1 Trac             3.32m   10-10.75    105
  7  2776 Sydney Dungey       06 Unattached              X3.05m   10-00.25     88
  8  1548 Dynasia Evans-Good  06 Metropolis T             2.95m    9-08.25     82
  9   955 Shelsy Burgos       06 Florida Flig             2.79m    9-02.00     73
 
Girls Triathlon 9 year old
================================================================
   Club Natl: #  1052  2002        Merritt Van Meter, MCKEE ELITE              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1156 Taylor Gibson       06 Incredibles                811  
  2  2746 Sidney Allen        06 Unattached                X791  
  3  1550 Avery Hart          06 Metropolis T               637  
  4    89 Taylor Bedinghaus   06 727 Youth Tr               626  
  5   954 U'Nitee Brown       06 Florida Flig               572  
  6  1548 Dynasia Evans-Good  06 Metropolis T               382  
  7  2776 Sydney Dungey       06 Unattached                X367  
  8   955 Shelsy Burgos       06 Florida Flig               358  
  9  1902 Tah'Neil Williams   06 Phase 1 Trac               338  
 
Girls 1500 Meter Race Walk 9 year old
================================================================
   Club Natl: # 8:50.64  7/7/2014    Annarosa Rodriguez, Puerto Rico           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1394 Aalaiah Jones       06 Mark Trail F          10:17.71  
  2  1263 Jasmynne Gibson     06 Jr Apopka Bl          10:44.11  
  3   296 Shaniyah Gary       06 Athletic Xpr          10:56.67  
  4  2376 Eden Jones          06 Space Coast           11:03.61  
  5  2040 Keylishareen Figue  06 Puerto Rico           11:31.72  
  6   728 Kennedy Bailey      06 Dragons Yout          11:56.77  
  7  2825 Lamiyah Roach       06 Unattached           X13:04.32  
 
Triathlon: #3 Girls 200 Meter Dash 10 year old Triathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  1881 Rayael Marshall     05 Perdue Athle             30.30  -0.6  2    461
  2  2453 Yvette Harris       05 Stockton Sai             30.55  -0.6  2    444
  3  1403 Morgan Bridges      05 Marlboro Boy             31.66  -0.6  2    372
  4  2996 Jada Brooks         05 Valley Viper             31.73  -0.6  2    368
  5  1882 Mirrah Perdue       05 Perdue Athle             32.32  -0.6  1    332
  6  2997 Jayden Lopes        05 Valley Viper             32.86  -0.6  1    301
  7   362 Aryssa Sinclair     05 Boynton Beac             32.91  -0.6  1    298
  8  2958 Eko Dodd            05 United Flyer             34.21  -0.6  2    229
  9   259 Kelsey Fennell      05 Atascocita Y             37.19  -0.6  1    102
 10  1392 Anna Allison        05 Mark Trail F             37.98  -0.6  1     76
 
Triathlon: #1 Girls High Jump 10 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2958 Eko Dodd            05 United Flyer             1.20m    3-11.25    312
  1  1881 Rayael Marshall     05 Perdue Athle             1.20m    3-11.25    312
  3  2453 Yvette Harris       05 Stockton Sai             1.15m    3-09.25    266
  3  1403 Morgan Bridges      05 Marlboro Boy             1.15m    3-09.25    266
  5   362 Aryssa Sinclair     05 Boynton Beac             1.05m    3-05.25    180
  5   259 Kelsey Fennell      05 Atascocita Y             1.05m    3-05.25    180
  7  2996 Jada Brooks         05 Valley Viper             1.00m    3-03.25    141
  7  1882 Mirrah Perdue       05 Perdue Athle             1.00m    3-03.25    141
  9  1392 Anna Allison        05 Mark Trail F             0.90m    2-11.50     71
 --  2997 Jayden Lopes        05 Valley Viper                NH            
 
Triathlon: #2 Girls Shot Put 10 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2958 Eko Dodd            05 United Flyer             6.13m   20-01.50    280
  2  2453 Yvette Harris       05 Stockton Sai             5.70m   18-08.50    252
  3  1881 Rayael Marshall     05 Perdue Athle             5.16m   16-11.25    218
  4   362 Aryssa Sinclair     05 Boynton Beac             5.11m   16-09.25    215
  5  1403 Morgan Bridges      05 Marlboro Boy             4.92m   16-01.75    203
  6  2997 Jayden Lopes        05 Valley Viper             4.61m   15-01.50    184
  7  2996 Jada Brooks         05 Valley Viper             4.43m   14-06.50    173
  8  1882 Mirrah Perdue       05 Perdue Athle             4.11m   13-06.00    153
  9  1392 Anna Allison        05 Mark Trail F             3.67m   12-00.50    126
 10   259 Kelsey Fennell      05 Atascocita Y             3.28m   10-09.25    102
 
Girls Triathlon 10 year old
================================================================
   Club Natl: #  1486  7/12/2010   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1881 Rayael Marshall     05 Perdue Athle               991  
  2  2453 Yvette Harris       05 Stockton Sai               962  
  3  1403 Morgan Bridges      05 Marlboro Boy               841  
  4  2958 Eko Dodd            05 United Flyer               821  
  5   362 Aryssa Sinclair     05 Boynton Beac               693  
  6  2996 Jada Brooks         05 Valley Viper               682  
  7  1882 Mirrah Perdue       05 Perdue Athle               626  
  8  2997 Jayden Lopes        05 Valley Viper               485  
  9   259 Kelsey Fennell      05 Atascocita Y               384  
 10  1392 Anna Allison        05 Mark Trail F               273  
 
Girls 1500 Meter Race Walk 10 year old
================================================================
   Club Natl: # 8:38.67  7/11/2011   Rileigh Powers, Central Florida Elite     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2959 Sabiha Dodd         05 United Flyer           9:55.18  
  2   520 Mekiyah Earnest     05 Chester Chee          10:17.75  
  3  1903 Tequilla Williams   05 Phase 1 Trac          10:40.30  
  4  1715 Ciera Burks         05 Muck City St          10:55.12  
  5  1723 Ayanni Nixon        05 Muck City St          11:02.89  
  6  1392 Anna Allison        05 Mark Trail F          12:25.85  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run 11 year old Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  2554 Tonie Morgan        04 Tallahassee            2:43.18     537
  2  3071 Kayla Sines         04 Wings Of Ski           2:49.46     469
  3   241 Kaitlyn Greene      04 Ashburn Elit           3:07.18     301
  4  2775 Selah Dungey        04 Unattached            X3:12.94     254
  5  1974 Tyra Peterson       04 Ppg(Peakperf           3:18.20     215
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 80 Meter Hurdles 11 year old Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  2554 Tonie Morgan        04 Tallahassee              14.73  +0.0    744
  2  3071 Kayla Sines         04 Wings Of Ski             15.83  +0.0    604
  3  1974 Tyra Peterson       04 Ppg(Peakperf             17.57  +0.0    410
  4  2775 Selah Dungey        04 Unattached              X17.67  +0.0    400
  5   241 Kaitlyn Greene      04 Ashburn Elit             19.09  +0.0    268
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls High Jump 11 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2554 Tonie Morgan        04 Tallahassee              1.30m    4-03.25    409
  1  3071 Kayla Sines         04 Wings Of Ski             1.30m    4-03.25    409
  3  2775 Selah Dungey        04 Unattached              X1.20m    3-11.25    312
  4  1974 Tyra Peterson       04 Ppg(Peakperf             1.15m    3-09.25    266
 --   241 Kaitlyn Greene      04 Ashburn Elit                NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump 11 year old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  3071 Kayla Sines         04 Wings Of Ski             4.26m   NWI  13-11.75    369
  2  2554 Tonie Morgan        04 Tallahassee              4.18m   NWI  13-08.75    350
  3  2775 Selah Dungey        04 Unattached              X3.62m   NWI  11-10.50    225
  4   241 Kaitlyn Greene      04 Ashburn Elit             3.04m   NWI   9-11.75    114
  5  1974 Tyra Peterson       04 Ppg(Peakperf             2.78m   NWI   9-01.50     72
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put 11 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2554 Tonie Morgan        04 Tallahassee              6.34m   20-09.75    293
  1  3071 Kayla Sines         04 Wings Of Ski             6.34m   20-09.75    293
  3  1974 Tyra Peterson       04 Ppg(Peakperf             5.64m   18-06.00    249
  4   241 Kaitlyn Greene      04 Ashburn Elit             4.59m   15-00.75    183
  5  2775 Selah Dungey        04 Unattached              X4.46m   14-07.75    175
 
Girls Outdoor Pentathlon 11 year old
================================================================
   Club Natl: #  2548  2003        Jessie Ormand, SOUTHEAST LA RR              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2554 Tonie Morgan        04 Tallahassee               2333  
  2  3071 Kayla Sines         04 Wings Of Ski              2144  
  3  2775 Selah Dungey        04 Unattached               X1366  
  4  1974 Tyra Peterson       04 Ppg(Peakperf              1212  
  5   241 Kaitlyn Greene      04 Ashburn Elit               866  
 
Girls 1500 Meter Race Walk 11 year old
================================================================
   Club Natl: # 7:41.71  7/9/2012    Kimberly Gonzalez, PUERTO RICO            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2027 Noelys Alicea       04 Puerto Rico            8:57.77  
  2  2377 Shaiel Jones        04 Space Coast            9:06.56  
  3  2161 Kalyn Gibbs         04 Real South R          10:41.94  
  4   519 Taaliyah Allen      04 Chester Chee          11:46.90  
  5  1852 Geraldine Herrera   04 Olympia Trac          12:10.06  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run 12 year old Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1  2739 Kenya Thompson      03 Ultimate Tra           2:30.64   2    685
  2  1560 Kayla Mathieu       03 Metropolis T           2:31.11   2    679
  3  2983 Jahnelle Saunders   03 Va Elite Tf            2:45.66   2    510
  4  2999 Sydney Lopes        03 Valley Viper           2:51.33   1    450
  5  1143 Brooke Watts        03 I5 Elite               2:51.45   1    449
  6  2451 Yanise Harris       03 Stockton Sai           2:52.59   2    437
  7   467 Tierra Hooker       03 Camden Pal             2:57.95   2    384
  8   936 Jillian Catton      03 Faster                 2:58.86   2    376
  9   142 Shanell Wooten      03 Above Xpecta           3:05.44   1    316
 10  2768 Kylar Coleman       03 Unattached            X3:06.61   2    306
 11  1179 Sasha Lee           03 Infinity Tra           3:19.19   2    207
 12   356 Sunni Cromwell      03 Bond Hill Fl           3:21.99   1    188
 13   997 Maya Johnson        03 Full Speed A           3:30.75   1    133
 14   135 Nialah Miller       03 Above Xpecta           3:30.97   1    131
 --  2736 Gabyanah Bercy      03 Ultimate Tra               DNF   1 
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 80 Meter Hurdles 12 year old Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  2768 Kylar Coleman       03 Unattached              X12.94  -0.9  2   1001
  2  2983 Jahnelle Saunders   03 Va Elite Tf              13.20  -0.9  2    961
  3  2451 Yanise Harris       03 Stockton Sai             13.70  -0.2  1    888
  4   467 Tierra Hooker       03 Camden Pal               13.79  -0.2  1    875
  5  1560 Kayla Mathieu       03 Metropolis T             14.35  -0.2  1    796
  6   936 Jillian Catton      03 Faster                   14.48  -0.2  1    778
  7  1179 Sasha Lee           03 Infinity Tra             14.89  -0.9  2    723
  8  2739 Kenya Thompson      03 Ultimate Tra             16.52  -0.2  1    523
  9  2999 Sydney Lopes        03 Valley Viper             17.23  -0.2  1    445
 10  1143 Brooke Watts        03 I5 Elite                 18.20  -0.9  2    348
 11   356 Sunni Cromwell      03 Bond Hill Fl             18.29  -0.9  2    339
 12   142 Shanell Wooten      03 Above Xpecta             18.31  -0.9  2    337
 13   135 Nialah Miller       03 Above Xpecta             18.51  -0.2  1    319
 14  2736 Gabyanah Bercy      03 Ultimate Tra             18.84  -0.2  1    290
 15   997 Maya Johnson        03 Full Speed A             25.32  -0.9  2 
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls High Jump 12 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2983 Jahnelle Saunders   03 Va Elite Tf              1.65m    5-05.00    795
  2   467 Tierra Hooker       03 Camden Pal               1.50m    4-11.00    621
  3   936 Jillian Catton      03 Faster                   1.35m    4-05.00    460
  3  1560 Kayla Mathieu       03 Metropolis T             1.35m    4-05.00    460
  5  2768 Kylar Coleman       03 Unattached              X1.30m    4-03.25    409
  5  1143 Brooke Watts        03 I5 Elite                 1.30m    4-03.25    409
  7   997 Maya Johnson        03 Full Speed A             1.25m    4-01.25    359
  7  2999 Sydney Lopes        03 Valley Viper             1.25m    4-01.25    359
  9  2451 Yanise Harris       03 Stockton Sai             1.20m    3-11.25    312
  9  1179 Sasha Lee           03 Infinity Tra             1.20m    3-11.25    312
 11  2739 Kenya Thompson      03 Ultimate Tra             1.15m    3-09.25    266
 12   135 Nialah Miller       03 Above Xpecta             1.10m    3-07.25    222
 12   356 Sunni Cromwell      03 Bond Hill Fl             1.10m    3-07.25    222
 12  2736 Gabyanah Bercy      03 Ultimate Tra             1.10m    3-07.25    222
 15   142 Shanell Wooten      03 Above Xpecta             1.05m    3-05.25    180
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump 12 year old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  2739 Kenya Thompson      03 Ultimate Tra             4.96m   NWI  16-03.25    548
  2   467 Tierra Hooker       03 Camden Pal               4.77m   NWI  15-07.75    498
  3   936 Jillian Catton      03 Faster                   4.67m   NWI  15-04.00    472
  4  2983 Jahnelle Saunders   03 Va Elite Tf              4.50m   NWI  14-09.25    428
  5  2768 Kylar Coleman       03 Unattached              X4.18m   NWI  13-08.75    350
  6  2451 Yanise Harris       03 Stockton Sai             4.08m   NWI  13-04.75    326
  7  1143 Brooke Watts        03 I5 Elite                 3.96m   NWI  13-00.00    299
  8  1179 Sasha Lee           03 Infinity Tra             3.88m   NWI  12-08.75    281
  9  1560 Kayla Mathieu       03 Metropolis T             3.68m   NWI  12-01.00    237
 10  2999 Sydney Lopes        03 Valley Viper             3.59m   NWI  11-09.50    218
 11   356 Sunni Cromwell      03 Bond Hill Fl             3.13m   NWI  10-03.25    130
 12   997 Maya Johnson        03 Full Speed A             2.86m   NWI   9-04.75     84
 13   135 Nialah Miller       03 Above Xpecta             2.82m   NWI   9-03.00     78
 14  2736 Gabyanah Bercy      03 Ultimate Tra             2.24m   NWI   7-04.25      7
 15   142 Shanell Wooten      03 Above Xpecta             1.80m   NWI   5-11.00 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put 12 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   467 Tierra Hooker       03 Camden Pal               9.44m   30-11.75    493
  2  2983 Jahnelle Saunders   03 Va Elite Tf              8.48m   27-10.00    430
  3  2451 Yanise Harris       03 Stockton Sai             8.35m   27-04.75    422
  4   135 Nialah Miller       03 Above Xpecta             7.99m   26-02.75    399
  5  1179 Sasha Lee           03 Infinity Tra             7.43m   24-04.50    363
  6   997 Maya Johnson        03 Full Speed A             7.38m   24-02.50    359
  7   142 Shanell Wooten      03 Above Xpecta             7.21m   23-08.00    348
  8  1560 Kayla Mathieu       03 Metropolis T             7.03m   23-00.75    337
  9  2739 Kenya Thompson      03 Ultimate Tra             6.93m   22-09.00    331
 10  2768 Kylar Coleman       03 Unattached              X6.90m   22-07.75    329
 11   936 Jillian Catton      03 Faster                   6.62m   21-08.75    311
 12  1143 Brooke Watts        03 I5 Elite                 6.27m   20-07.00    288
 13   356 Sunni Cromwell      03 Bond Hill Fl             5.77m   18-11.25    257
 14  2999 Sydney Lopes        03 Valley Viper             4.53m   14-10.50    179
 15  2736 Gabyanah Bercy      03 Ultimate Tra             3.51m   11-06.25    116
 
Girls Outdoor Pentathlon 12 year old
================================================================
   Club Natl: #  3678  7/10/2012   Tia Jones, Boynton Beach                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2983 Jahnelle Saunders   03 Va Elite Tf               3124  
  2   467 Tierra Hooker       03 Camden Pal                2871  
  3  1560 Kayla Mathieu       03 Metropolis T              2509  
  4   936 Jillian Catton      03 Faster                    2397  
  5  2768 Kylar Coleman       03 Unattached               X2395  
  6  2451 Yanise Harris       03 Stockton Sai              2385  
  7  2739 Kenya Thompson      03 Ultimate Tra              2353  
  8  1179 Sasha Lee           03 Infinity Tra              1886  
  9  1143 Brooke Watts        03 I5 Elite                  1793  
 10  2999 Sydney Lopes        03 Valley Viper              1651  
 11   142 Shanell Wooten      03 Above Xpecta              1181  
 12   135 Nialah Miller       03 Above Xpecta              1149  
 13   356 Sunni Cromwell      03 Bond Hill Fl              1136  
 14   997 Maya Johnson        03 Full Speed A               935  
 15  2736 Gabyanah Bercy      03 Ultimate Tra               635  
 
Girls 1500 Meter Race Walk 12 year old
================================================================
   Club Natl: # 7:08.99  7/7/2014    Camila Vicens, Track Housto               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1805 Resinia Troupe      03 Nexgen                 8:57.46  
  2   397 Eliza Rowe          03 Break Away T           9:01.49  
  3   732 Azure Runco         03 Dragons Yout          13:09.30  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run 13 year old Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  1677 Jesikah Boykin      02 Mt. Airy Tra           2:34.31     640
  2  1567 Maya Whitcomb       02 Metropolis T           2:46.41     502
  3  1559 Anjoli Mathew       02 Metropolis T           2:48.16     483
  4  1552 Sophia Hug-Moesing  02 Metropolis T           2:48.99     474
  5   381 Camille Trotman     02 Boys And Gir           2:51.29     450
  6   893 Rachel Long         02 Evolution Sp           2:55.94     404
  7  2833 Cloe Snyder         02 Unattached            X3:06.22     310
  8  2779 Leah Elder          02 Unattached            X3:08.16     293
  9  1720 Kyla Lewis          02 Muck City St           3:15.51     234
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles 13 year old Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   381 Camille Trotman     02 Boys And Gir             15.43  -0.4  1    786
  2  1559 Anjoli Mathew       02 Metropolis T             15.69  -0.2  2    753
  3  1552 Sophia Hug-Moesing  02 Metropolis T             18.10  -0.4  1    478
  4   893 Rachel Long         02 Evolution Sp             19.94  -0.2  2    307
  5  1677 Jesikah Boykin      02 Mt. Airy Tra             19.97  -0.2  2    305
  6  1567 Maya Whitcomb       02 Metropolis T             20.46  -0.2  2    265
  7  1330 Jae'Anna Hughes     02 Lima Strider             20.86  -0.4  1    235
  8  2779 Leah Elder          02 Unattached              X21.34  -0.2  2    201
  9  2833 Cloe Snyder         02 Unattached              X21.74  -0.2  2    174
 10  1720 Kyla Lewis          02 Muck City St             23.80  -0.4  1     65
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls High Jump 13 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1559 Anjoli Mathew       02 Metropolis T             1.55m    5-01.00    678
  1   381 Camille Trotman     02 Boys And Gir             1.55m    5-01.00    678
  3  1567 Maya Whitcomb       02 Metropolis T             1.40m    4-07.00    512
  3  1552 Sophia Hug-Moesing  02 Metropolis T             1.40m    4-07.00    512
  5   893 Rachel Long         02 Evolution Sp             1.35m    4-05.00    460
  5  1330 Jae'Anna Hughes     02 Lima Strider             1.35m    4-05.00    460
  7  2833 Cloe Snyder         02 Unattached              X1.20m    3-11.25    312
  7  1677 Jesikah Boykin      02 Mt. Airy Tra             1.20m    3-11.25    312
  9  2779 Leah Elder          02 Unattached              X1.15m    3-09.25    266
 --  1720 Kyla Lewis          02 Muck City St                NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump 13 year old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   381 Camille Trotman     02 Boys And Gir             4.88m   NWI  16-00.25    527
  2  1559 Anjoli Mathew       02 Metropolis T             4.71m   NWI  15-05.50    482
  3  1552 Sophia Hug-Moesing  02 Metropolis T             4.51m   NWI  14-09.75    431
  4  1567 Maya Whitcomb       02 Metropolis T             4.11m   NWI  13-06.00    333
  5  1720 Kyla Lewis          02 Muck City St             3.72m   NWI  12-02.50    246
  6   893 Rachel Long         02 Evolution Sp             3.71m   NWI  12-02.25    244
  7  1330 Jae'Anna Hughes     02 Lima Strider             3.62m   NWI  11-10.50    225
  8  2779 Leah Elder          02 Unattached              X3.47m   NWI  11-04.75    194
  9  1677 Jesikah Boykin      02 Mt. Airy Tra             3.33m   NWI  10-11.25    167
 10  2833 Cloe Snyder         02 Unattached              X3.18m   NWI  10-05.25    139
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put 13 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   381 Camille Trotman     02 Boys And Gir             9.20m   30-02.25    477
  2   893 Rachel Long         02 Evolution Sp             7.88m   25-10.25    392
  3  1567 Maya Whitcomb       02 Metropolis T             7.20m   23-07.50    348
  4  1559 Anjoli Mathew       02 Metropolis T             6.81m   22-04.25    323
  5  1677 Jesikah Boykin      02 Mt. Airy Tra             6.70m   21-11.75    316
  5  1552 Sophia Hug-Moesing  02 Metropolis T             6.70m   21-11.75    316
  7  1330 Jae'Anna Hughes     02 Lima Strider             6.47m   21-02.75    301
  8  2833 Cloe Snyder         02 Unattached              X6.45m   21-02.00    300
  9  1720 Kyla Lewis          02 Muck City St             6.33m   20-09.25    292
 10  2779 Leah Elder          02 Unattached              X5.78m   18-11.75    257
 
Girls Outdoor Pentathlon 13 year old
================================================================
   Club Natl: #  3153  7/6/2009    Stacey Destin, Boynton Beach                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   381 Camille Trotman     02 Boys And Gir              2918  
  2  1559 Anjoli Mathew       02 Metropolis T              2719  
  3  1552 Sophia Hug-Moesing  02 Metropolis T              2211  
  4  1567 Maya Whitcomb       02 Metropolis T              1960  
  5   893 Rachel Long         02 Evolution Sp              1807  
  6  1677 Jesikah Boykin      02 Mt. Airy Tra              1740  
  7  2833 Cloe Snyder         02 Unattached               X1235  
  8  2779 Leah Elder          02 Unattached               X1211  
  9  1720 Kyla Lewis          02 Muck City St               837  
 
Girls 3000 Meter Race Walk 13 year old
================================================================
   Club Natl: # 15:37.29  7/9/2013    Rachelle De Orbeta, Bayamon Club         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2684 Camila Vicens       02 Track Housto          15:25.33# 
  2  2031 Carla Castillo      02 Puerto Rico           17:19.64  
  3  2043 Sueheyliz Lopez     02 Puerto Rico           20:39.49  
  4  2558 Kayla Sapp          02 Tallahassee           21:14.50  
  5   129 Kayla Dorsey        02 Above Xpecta          21:23.92  
  6   395 Reilly Fallon       02 Break Away T          22:09.12  
  7  2067 Haddasha Tolentino  02 Puerto Rico           22:18.46  
  8  1292 Kiersten Namken     02 Lc Express            22:21.91  
  9  1339 Antwanika Dugas     02 louisiana el          22:35.23  
 10  1261 Zaria Barnes        02 Jr Apopka Bl          24:50.11  
 11  2896 Ashanti Jones       02 Unattached           X26:03.45  
 12  1583 Queen Dahia Moore   02 Miami Garden          31:53.66  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run 14 year old Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   886 Daishon Spann       01 Eoto Elite             2:19.19     835
  2  1561 Kenya Mathieu       01 Metropolis T           2:46.68     499
  3  1930 Amiyah Santillan    01 Phenom Elite           2:48.03     484
  4   297 Imani Gaston        01 Athletic Xpr           2:48.73     477
  5  1460 Jessica Green       01 Memphis Jagu           2:57.56     388
  6  1726 Mahogany Putman     01 Muck City St           3:03.03     338
  7  2767 Courtney Cochrane   01 Unattached            X3:17.91     217
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles 14 year old Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   886 Daishon Spann       01 Eoto Elite               15.99  -0.9    715
  2   297 Imani Gaston        01 Athletic Xpr             17.86  -0.9    503
  3  1460 Jessica Green       01 Memphis Jagu             18.83  -0.9    406
  4  2767 Courtney Cochrane   01 Unattached              X19.08  -0.9    383
  5  1930 Amiyah Santillan    01 Phenom Elite             19.14  -0.9    377
  6  1726 Mahogany Putman     01 Muck City St             19.84  -0.9    316
  7  1561 Kenya Mathieu       01 Metropolis T             20.19  -0.9    287
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls High Jump 14 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   886 Daishon Spann       01 Eoto Elite               1.50m    4-11.00    621
  2  1930 Amiyah Santillan    01 Phenom Elite             1.35m    4-05.00    460
  3  1460 Jessica Green       01 Memphis Jagu             1.30m    4-03.25    409
  3  1726 Mahogany Putman     01 Muck City St             1.30m    4-03.25    409
  3  1561 Kenya Mathieu       01 Metropolis T             1.30m    4-03.25    409
  6   297 Imani Gaston        01 Athletic Xpr             1.20m    3-11.25    312
  7  2767 Courtney Cochrane   01 Unattached              X1.15m    3-09.25    266
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump 14 year old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  1930 Amiyah Santillan    01 Phenom Elite             4.69m   NWI  15-04.75    477
  2   886 Daishon Spann       01 Eoto Elite               4.62m   NWI  15-02.00    459
  3  1726 Mahogany Putman     01 Muck City St             4.35m   NWI  14-03.25    391
  4  1460 Jessica Green       01 Memphis Jagu             4.06m   NWI  13-04.00    322
  5   297 Imani Gaston        01 Athletic Xpr             4.03m   NWI  13-02.75    315
  6  2767 Courtney Cochrane   01 Unattached              X3.94m   NWI  12-11.25    294
  7  1561 Kenya Mathieu       01 Metropolis T             3.91m   NWI  12-10.00    287
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put 14 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1460 Jessica Green       01 Memphis Jagu             9.03m   29-07.50    466
  2  1930 Amiyah Santillan    01 Phenom Elite             8.18m   26-10.00    411
  3   886 Daishon Spann       01 Eoto Elite               6.28m   20-07.25    289
  4  1726 Mahogany Putman     01 Muck City St             6.11m   20-00.50    278
  5  1561 Kenya Mathieu       01 Metropolis T             6.08m   19-11.50    276
  6   297 Imani Gaston        01 Athletic Xpr             6.04m   19-09.75    274
  7  2767 Courtney Cochrane   01 Unattached              X5.81m   19-00.75    259
 
Girls Outdoor Pentathlon 14 year old
================================================================
   Club Natl: #  3223  1999        Anita Perkins, GLADES TC                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   886 Daishon Spann       01 Eoto Elite                2919  
  2  1930 Amiyah Santillan    01 Phenom Elite              2209  
  3  1460 Jessica Green       01 Memphis Jagu              1991  
  4   297 Imani Gaston        01 Athletic Xpr              1881  
  5  1561 Kenya Mathieu       01 Metropolis T              1758  
  6  1726 Mahogany Putman     01 Muck City St              1732  
  7  2767 Courtney Cochrane   01 Unattached               X1419  
 
Girls 3000 Meter Race Walk 14 year old
================================================================
   Club Natl: # 14:38.44  7/8/2014    Rachelle De Orbeta, Bayamon Club         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   751 Samantha Lipuma     01 E-1 Track Cl          18:28.22  
  2   298 Diamond Sellers     01 Athletic Xpr          20:42.28  
  3  1970 Raven Harrison      01 Ppg(Peakperf          23:58.84  
  4  1032 Amani Anderson      01 Georgia Favo          25:03.65  
  5   243 Lola Taiwo          01 Ashburn Elit          26:03.09  
 
Heptathlon: #4 Girls 200 Meter Dash 15-16 year old Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   475 Ariana Maldonado-V  99 Carolina Per             27.26   1.2  2    690
  2  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St             27.27   1.2  2    690
  3  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao                27.75   0.3  1    651
  4   474 Yarilsa Delgado-Co  99 Carolina Per             27.88   1.2  2    640
  5  2588 Mya Neal            99 Team Blaze               28.63   0.3  1    582
  6  1900 Elyssa Paulding     99 Phase 1 Trac             28.99   0.3  1    555
  7   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir             29.55   0.3  1    514
  8   358 Kiana Allen         00 Boynton Beac             30.02   0.3  1    481
  9  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo             30.08   1.2  2    477
 10  2781 Danielle Erikson    00 Unattached              X31.98   1.2  2    353
 11  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached              X33.35   1.2  2    274
 
Heptathlon: #7 Girls 800 Meter Run 15-16 year old Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo           2:38.69     588
  2   474 Yarilsa Delgado-Co  99 Carolina Per           2:38.87     586
  3  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St           2:40.43     568
  4   475 Ariana Maldonado-V  99 Carolina Per           2:49.36     470
  5  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao              2:52.37     439
  6   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir           2:53.96     423
  7  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached            X3:13.31     251
  8  2781 Danielle Erikson    00 Unattached            X3:15.13     237
  9   358 Kiana Allen         00 Boynton Beac           3:20.58     198
 10  1900 Elyssa Paulding     99 Phase 1 Trac           3:25.85     163
 11  2588 Mya Neal            99 Team Blaze             3:31.88     126
 
Heptathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles 15-16 year old Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao                16.47  -0.6  2    658
  2   475 Ariana Maldonado-V  99 Carolina Per             18.33  -1.1  1    455
  3  2588 Mya Neal            99 Team Blaze               18.69  -0.6  2    420
  4   474 Yarilsa Delgado-Co  99 Carolina Per             19.06  -0.6  2    385
  5   358 Kiana Allen         00 Boynton Beac             19.07  -0.6  2    384
  6   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir             19.19  -1.1  1    373
  7  2781 Danielle Erikson    00 Unattached              X20.06  -0.6  2    297
  8  1900 Elyssa Paulding     99 Phase 1 Trac             20.07  -1.1  1    296
  9  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St             21.32  -0.6  2    202
 10  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo             21.34  -1.1  1    201
 11  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached              X22.06  -1.1  1    154
 
Heptathlon: #2 Girls High Jump 15-16 year old Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   475 Ariana Maldonado-V  99 Carolina Per             1.55m    5-01.00    678
  2   474 Yarilsa Delgado-Co  99 Carolina Per             1.45m    4-09.00    566
  3  1900 Elyssa Paulding     99 Phase 1 Trac             1.40m    4-07.00    512
  4  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao                1.35m    4-05.00    460
  5  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St             1.30m    4-03.25    409
  5   358 Kiana Allen         00 Boynton Beac             1.30m    4-03.25    409
  7  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo             1.25m    4-01.25    359
  7  2588 Mya Neal            99 Team Blaze               1.25m    4-01.25    359
  7   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir             1.25m    4-01.25    359
 10  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached              X1.20m    3-11.25    312
 11  2781 Danielle Erikson    00 Unattached              X1.15m    3-09.25    266
 
Heptathlon: #5 Girls Long Jump 15-16 year old Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao                5.17m   NWI  16-11.50    606
  2  2588 Mya Neal            99 Team Blaze               4.55m   NWI  14-11.25    441
  3   474 Yarilsa Delgado-Co  99 Carolina Per             4.47m   NWI  14-08.00    421
  4   475 Ariana Maldonado-V  99 Carolina Per             4.41m   NWI  14-05.75    406
  5  1900 Elyssa Paulding     99 Phase 1 Trac             4.28m   NWI  14-00.50    374
  6   358 Kiana Allen         00 Boynton Beac             4.16m   NWI  13-07.75    345
  7   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir             4.10m   NWI  13-05.50    331
  8  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St             4.07m   NWI  13-04.25    324
  9  2781 Danielle Erikson    00 Unattached              X3.95m   NWI  12-11.50    296
 10  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached              X3.81m   NWI  12-06.00    265
 11  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo             3.72m   NWI  12-02.50    246
 
Heptathlon: #3 Girls Shot Put 15-16 year old Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1900 Elyssa Paulding     99 Phase 1 Trac             9.08m   29-09.50    469
  2   358 Kiana Allen         00 Boynton Beac             8.04m   26-04.50    402
  3  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao                7.52m   24-08.25    368
  4   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir             7.49m   24-07.00    366
  5  2588 Mya Neal            99 Team Blaze               7.32m   24-00.25    356
  6  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo             7.02m   23-00.50    336
  7  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St             6.96m   22-10.00    332
  8   475 Ariana Maldonado-V  99 Carolina Per             6.87m   22-06.50    327
  9   474 Yarilsa Delgado-Co  99 Carolina Per             6.69m   21-11.50    315
 10  2781 Danielle Erikson    00 Unattached              X5.89m   19-04.00    264
 11  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached              X4.57m   15-00.00    181
 
Heptathlon: #6 Girls Javelin Throw 15-16 year old Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   474 Yarilsa Delgado-Co  99 Carolina Per            25.67m      84-03    395
  2   358 Kiana Allen         00 Boynton Beac            23.85m      78-03    361
  3   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir            22.54m      73-11    336
  4  1900 Elyssa Paulding     99 Phase 1 Trac            21.45m      70-04    316
  5  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St            19.86m      65-02    286
  6   475 Ariana Maldonado-V  99 Carolina Per            18.56m      60-11    262
  7  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo            18.33m      60-02    258
  8  2781 Danielle Erikson    00 Unattached             X17.39m      57-01    241
  9  2588 Mya Neal            99 Team Blaze              13.34m      43-09    166
 10  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao               12.59m      41-04    153
 11  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached             X10.88m      35-08    122
 
Girls Heptathlon 15-16 year old
================================================================
   Club Natl: #  4527  7/9/2013    Gillian Morrison, Finesse Striders          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao                 3335  
  2   474 Yarilsa Delgado-Co  99 Carolina Per              3308  
  3   475 Ariana Maldonado-V  99 Carolina Per              3288  
  4  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St              2811  
  5   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir              2702  
  6  1900 Elyssa Paulding     99 Phase 1 Trac              2685  
  7   358 Kiana Allen         00 Boynton Beac              2580  
  8  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo              2465  
  9  2588 Mya Neal            99 Team Blaze                2450  
 10  2781 Danielle Erikson    00 Unattached               X1954  
 11  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached               X1559  
 
Girls 3000 Meter Race Walk 15-16 year old
================================================================
   Club Natl: # 15:06.66  7/8/2014    Charmaine De Orbeta, Bayamon Club        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2026 Ana Alicea          00 Puerto Rico           18:41.93  
  2  2069 Karla Torres        00 Puerto Rico           23:44.57  
  3  1883 Chyann Simmons      99 Perdue Athle          24:18.99  
  4   137 Kina Saunders       00 Above Xpecta          25:22.10  
  5   133 Sydni Hopes         00 Above Xpecta          25:54.62  
 
Heptathlon: #4 Women 200 Meter Dash 17-18 year old Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper             25.21   1.8    868
  2  1033 Leah Banks          96 Georgia Favo             25.85   1.8    810
  3  2815 Gillian Morrison    97 Unattached              X26.67   1.8    740
  4   888 Destinee' Fisher    98 Epitome                  27.60   1.8    663
  5   957 Alexis Tucker       98 Florida Flig             28.95   1.8    558
  6  2785 Sydney Forrest      97 Unattached              X29.62   1.8    509
 
Heptathlon: #7 Women 800 Meter Run 17-18 year old Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  1033 Leah Banks          96 Georgia Favo           2:21.86     798
  2  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper           2:29.63     698
  3  2815 Gillian Morrison    97 Unattached            X2:42.67     543
  4   957 Alexis Tucker       98 Florida Flig           2:44.19     526
  5  2785 Sydney Forrest      97 Unattached            X3:04.12     328
  6   888 Destinee' Fisher    98 Epitome                3:08.24     292
 
Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles 17-18 year old Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper             14.37  -1.1    927
  2  1033 Leah Banks          96 Georgia Favo             15.33  -1.1    799
  3  2815 Gillian Morrison    97 Unattached              X15.41  -1.1    788
  4  2785 Sydney Forrest      97 Unattached              X19.12  -1.1    379
  5   888 Destinee' Fisher    98 Epitome                  19.66  -1.1    331
  6   957 Alexis Tucker       98 Florida Flig             20.20  -1.1    286
 
Heptathlon: #2 Women High Jump 17-18 year old Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2815 Gillian Morrison    97 Unattached              X1.65m    5-05.00    795
  2  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper             1.60m    5-03.00    736
  3  1033 Leah Banks          96 Georgia Favo             1.50m    4-11.00    621
  4  2785 Sydney Forrest      97 Unattached              X1.45m    4-09.00    566
  5   888 Destinee' Fisher    98 Epitome                  1.40m    4-07.00    512
  6   957 Alexis Tucker       98 Florida Flig             1.35m    4-05.00    460
 
Heptathlon: #5 Women Long Jump 17-18 year old Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  1033 Leah Banks          96 Georgia Favo             5.36m   NWI  17-07.00    660
  2  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper             5.21m   NWI  17-01.25    617
  3  2815 Gillian Morrison    97 Unattached              X4.94m   NWI  16-02.50    543
  4   957 Alexis Tucker       98 Florida Flig             4.48m   NWI  14-08.50    423
  5  2785 Sydney Forrest      97 Unattached              X4.44m   NWI  14-07.00    413
  6   888 Destinee' Fisher    98 Epitome                  3.96m   NWI  13-00.00    299
 
Heptathlon: #3 Women Shot Put 17-18 year old Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1033 Leah Banks          96 Georgia Favo            10.06m   33-00.25    533
  2  2815 Gillian Morrison    97 Unattached              X9.76m   32-00.25    514
  3  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper             9.33m   30-07.50    486
  4   957 Alexis Tucker       98 Florida Flig             7.07m   23-02.50    340
  5   888 Destinee' Fisher    98 Epitome                  6.69m   21-11.50    315
  6  2785 Sydney Forrest      97 Unattached              X5.71m   18-09.00    253
 
Heptathlon: #6 Women Javelin Throw 17-18 year old Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1033 Leah Banks          96 Georgia Favo            28.90m      94-10    456
  2  2815 Gillian Morrison    97 Unattached             X28.42m      93-03    447
  3  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper            27.52m      90-03    430
  4   888 Destinee' Fisher    98 Epitome                 17.39m      57-01    241
  5  2785 Sydney Forrest      97 Unattached             X17.33m      56-10    239
  6   957 Alexis Tucker       98 Florida Flig            11.44m      37-06    132
 
Women Heptathlon 17-18 year old
================================================================
   Club Natl: #  4785  7/7/2014    Lyndsey Lopes, Valley Viper                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper              4762  
  2  1033 Leah Banks          96 Georgia Favo              4677  
  3  2815 Gillian Morrison    97 Unattached               X4370  
  4   957 Alexis Tucker       98 Florida Flig              2725  
  5  2785 Sydney Forrest      97 Unattached               X2687  
  6   888 Destinee' Fisher    98 Epitome                   2653  
 
Women 3000 Meter Race Walk 17-18 year old
================================================================
   Club Natl: # 14:55.50  7/10/2012   Maite Moscoso, Central Florida Elite     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   393 Kelsey Carney       97 Break Away T          18:44.12  
  2  2033 Celeste Collins     97 Puerto Rico           19:15.34  
  3  2066 Ana Serrano         98 Puerto Rico           19:36.63  
  4  2044 Carolina Lugardo    96 Puerto Rico           20:37.42  
 
Triathlon: #3 Boys 400 Meter Dash 9 year old Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  2994 Jaymes Saunders     06 Va Elite Tf            1:07.54     193
  2  2875 Bowen Drewes        06 Unattached            X1:12.59      88
  3  1982 Ethan Davis         06 Ppo Elite              1:13.15      79
  4  1748 Evan Thornton       06 Mustangs Tra           1:14.05      65
  5   365 Isaac Belfort       06 Boynton Beac           1:26.50  
  6  1569 Henry Allen         06 Metropolis T           1:29.87  
  7   509 Caleb Crawford      06 Charlotte He           1:43.11  
 
Triathlon: #1 Boys High Jump 9 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1982 Ethan Davis         06 Ppo Elite                1.25m    4-01.25    218
  2  2994 Jaymes Saunders     06 Va Elite Tf              1.15m    3-09.25    159
  3  1748 Evan Thornton       06 Mustangs Tra             1.05m    3-05.25    105
  4  1569 Henry Allen         06 Metropolis T             1.00m    3-03.25     81
  5  2875 Bowen Drewes        06 Unattached              X0.95m    3-01.25     59
  6   365 Isaac Belfort       06 Boynton Beac             0.85m    2-09.50     22
  6   509 Caleb Crawford      06 Charlotte He             0.85m    2-09.50     22
 
Triathlon: #2 Boys Shot Put 9 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2875 Bowen Drewes        06 Unattached              X6.55m   21-06.00    281
  2  2994 Jaymes Saunders     06 Va Elite Tf              5.18m   17-00.00    201
  3  1982 Ethan Davis         06 Ppo Elite                4.59m   15-00.75    168
  4   365 Isaac Belfort       06 Boynton Beac             4.42m   14-06.00    158
  5  1748 Evan Thornton       06 Mustangs Tra             4.18m   13-08.75    144
  6  1569 Henry Allen         06 Metropolis T             3.76m   12-04.00    120
  7   509 Caleb Crawford      06 Charlotte He             2.47m    8-01.25     49
 
Boys Triathlon 9 year old
================================================================
   Club Natl: #   658  7/9/2012    Jaden Lockhart, The Unit                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2994 Jaymes Saunders     06 Va Elite Tf                553  
  2  1982 Ethan Davis         06 Ppo Elite                  465  
  3  2875 Bowen Drewes        06 Unattached                X428  
  4  1748 Evan Thornton       06 Mustangs Tra               314  
  5  1569 Henry Allen         06 Metropolis T               201  
  6   365 Isaac Belfort       06 Boynton Beac               180  
  7   509 Caleb Crawford      06 Charlotte He                71  
 
Boys 1500 Meter Race Walk 9 year old
================================================================
   Club Natl: # 8:54.42  7/7/2014    Samuel Quinn, Quintessenti                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1569 Henry Allen         06 Metropolis T          12:51.34  
  2  2164 Jameer Benjamin     06 Real South R          13:03.71  
 
Triathlon: #3 Boys 400 Meter Dash 10 year old Triathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1  1619 Jailen Sinclair-Be  05 Miami Garden           1:03.59   2    299
  2  1886 Louis Rogers        05 Perdue Athle           1:05.38   1    249
  3  1331 Zion Jackson        05 Lima Strider           1:07.40   2    196
  4  1012 Robert Steward      05 Full Speed A           1:10.38   2    130
  5   799 Qurelle Hill        05 East End Tra           1:10.90   1    119
  6  2622 Tahjere Davis       05 Technique Tr           1:12.20   1     95
  7  1927 Manuel Zelaya       05 Phase 1 Trac           1:16.03   1     39
  8   148 Miles Bliey         05 Above Xpecta           1:17.55   1     22
  9  1885 Manny Perdue        05 Perdue Athle           1:20.24   2      4
 10  2251 Kenneth Banks       05 Running Fire           1:33.32   2 
 
Triathlon: #1 Boys High Jump 10 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1331 Zion Jackson        05 Lima Strider             1.30m    4-03.25    250
  1  1619 Jailen Sinclair-Be  05 Miami Garden             1.30m    4-03.25    250
  3  1012 Robert Steward      05 Full Speed A             1.25m    4-01.25    218
  4  2251 Kenneth Banks       05 Running Fire             1.20m    3-11.25    188
  5  1886 Louis Rogers        05 Perdue Athle             1.15m    3-09.25    159
  5  1885 Manny Perdue        05 Perdue Athle             1.15m    3-09.25    159
  5  2622 Tahjere Davis       05 Technique Tr             1.15m    3-09.25    159
  8   148 Miles Bliey         05 Above Xpecta             1.10m    3-07.25    131
  9  1927 Manuel Zelaya       05 Phase 1 Trac             1.05m    3-05.25    105
 --   799 Qurelle Hill        05 East End Tra                NH            
 
Triathlon: #2 Boys Shot Put 10 year old Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1012 Robert Steward      05 Full Speed A             7.08m   23-02.75    312
  2  1619 Jailen Sinclair-Be  05 Miami Garden             6.85m   22-05.75    298
  3  1331 Zion Jackson        05 Lima Strider             6.79m   22-03.50    295
  4   799 Qurelle Hill        05 East End Tra             5.93m   19-05.50    245
  5  1885 Manny Perdue        05 Perdue Athle             5.50m   18-00.50    220
  6  2251 Kenneth Banks       05 Running Fire             5.43m   17-09.75    216
  7  1886 Louis Rogers        05 Perdue Athle             5.27m   17-03.50    207
  8  1927 Manuel Zelaya       05 Phase 1 Trac             5.15m   16-10.75    200
  9  2622 Tahjere Davis       05 Technique Tr             4.99m   16-04.50    190
 
Boys Triathlon 10 year old
================================================================
   Club Natl: #  1226  7/9/2012    Ashton Allen, Living Waters TC              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1619 Jailen Sinclair-Be  05 Miami Garden               847  
  2  1331 Zion Jackson        05 Lima Strider               741  
  3  1012 Robert Steward      05 Full Speed A               660  
  4  1886 Louis Rogers        05 Perdue Athle               615  
  5  2622 Tahjere Davis       05 Technique Tr               444  
  6  2251 Kenneth Banks       05 Running Fire               404  
  7  1885 Manny Perdue        05 Perdue Athle               383  
  8   799 Qurelle Hill        05 East End Tra               364  
  9  1927 Manuel Zelaya       05 Phase 1 Trac               344  
 
Boys 1500 Meter Race Walk 10 year old
================================================================
   Club Natl: # 8:05.70  7/7/2014    Joshua Catala- Santos, Cupey Track        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2156 Samuel Quinn        05 Quintessenti           9:57.04  
  2  2079 Jan Colon           05 Puerto Rico           10:42.75  
  3  1807 Jaycek Lasinski     05 Nexgen                11:13.35  
  4   304 Marquis Phifer      05 Athletic Xpr          11:18.23  
  5  1617 William Rothmiller  05 Miami Garden          11:52.05  
  6  1916 Amir Mcneil         05 Phase 1 Trac          11:53.35  
  7  1602 Justin Harper       05 Miami Garden          12:26.99  
  8  1066 Sean Stegall        05 Greater Hous          12:34.36  
 --  2251 Kenneth Banks       05 Running Fire                DQ   bent leg
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Dash 11 year old Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl           5:25.58     421
  2   510 Justice Crawford    04 Charlotte He           5:37.31     364
  3   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig           5:42.58     340
  4  1595 La'Quan Ellis       04 Miami Garden           5:47.44     318
  5  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden           5:56.63     278
  6   487 Roderick Horton     04 Central Flor           6:00.25     263
  7  2850 Thaddeus Ambrose    04 Unattached            X6:21.40     183
  8  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached            X6:55.12      84
  9   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta           7:05.50      61
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 80 Meter Hurdles 11 year old Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl             14.47  -0.8  1    694
  2   487 Roderick Horton     04 Central Flor             14.58  -0.7  2    681
  3   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta             15.29  -0.7  2    596
  4  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden             15.43  -0.8  1    580
  5   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig             15.60  -0.7  2    561
  6   510 Justice Crawford    04 Charlotte He             15.65  -0.8  1    555
  7  1595 La'Quan Ellis       04 Miami Garden             16.73  -0.8  1    441
  8  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached              X16.79  -0.8  1    435
  9  1389 Ezekiel Miller      04 Marietta Tra             18.05  -0.7  2    319
 10  2850 Thaddeus Ambrose    04 Unattached              X19.57  -0.7  2    202
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys High Jump 11 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl             1.40m    4-07.00    317
  2   487 Roderick Horton     04 Central Flor             1.35m    4-05.00    283
  3  1595 La'Quan Ellis       04 Miami Garden             1.30m    4-03.25    250
  4   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig             1.25m    4-01.25    218
  5   510 Justice Crawford    04 Charlotte He             1.20m    3-11.25    188
  5   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta             1.20m    3-11.25    188
  7  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached              X1.15m    3-09.25    159
  8  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden             1.10m    3-07.25    131
  9  1389 Ezekiel Miller      04 Marietta Tra             1.05m    3-05.25    105
 10  2850 Thaddeus Ambrose    04 Unattached              X1.00m    3-03.25     81
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump 11 year old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl             4.62m   NWI  15-02.00    312
  2  1595 La'Quan Ellis       04 Miami Garden             4.42m   NWI  14-06.00    276
  3   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig             4.22m   NWI  13-10.25    242
  4   487 Roderick Horton     04 Central Flor             4.15m   NWI  13-07.50    230
  5   510 Justice Crawford    04 Charlotte He             4.04m   NWI  13-03.25    212
  6  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden             3.80m   NWI  12-05.75    174
  7  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached              X3.64m   NWI  11-11.50    150
  8  1389 Ezekiel Miller      04 Marietta Tra             3.47m   NWI  11-04.75    126
  9   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta             3.35m   NWI  11-00.00    110
 10  2850 Thaddeus Ambrose    04 Unattached              X3.23m   NWI  10-07.25     94
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys Shot Put 11 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden            10.54m   34-07.00    518
  2  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached              X8.56m   28-01.00    400
  3   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig             8.16m   26-09.25    376
  4   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta             6.35m   20-10.00    269
  5   487 Roderick Horton     04 Central Flor             6.21m   20-04.50    261
  5  1389 Ezekiel Miller      04 Marietta Tra             6.21m   20-04.50    261
  7   510 Justice Crawford    04 Charlotte He             5.66m   18-07.00    229
  8  1595 La'Quan Ellis       04 Miami Garden             5.60m   18-04.50    226
  9  2850 Thaddeus Ambrose    04 Unattached              X5.04m   16-06.50    193
 --   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl              FOUL            
 
Boys Outdoor Pentathlon 11 year old
================================================================
   Club Natl: #  2211  7/10/2012   Matthew Harris, Premier Athletics           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl              1744  
  2   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig              1737  
  3   487 Roderick Horton     04 Central Flor              1718  
  4  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden              1681  
  5   510 Justice Crawford    04 Charlotte He              1548  
  6  1595 La'Quan Ellis       04 Miami Garden              1511  
  7  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached               X1228  
  8   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta              1224  
  9  2850 Thaddeus Ambrose    04 Unattached                X753  
 
Boys 1500 Meter Race Walk 11 year old
================================================================
   Club Natl: # 7:30.41  7/9/2012    Juan Moreu, PUERTO RICO                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2089 Jeshua Hernandez    04 Puerto Rico           11:47.86  
  2  1269 Jeremy Rudolph Jr.  04 Jr Apopka Bl          12:13.95  
  3  1268 Blake Parker        04 Jr Apopka Bl          12:32.92  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run 12 year old Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai           5:10.35     502
  2  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra           5:11.40     496
  3   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track           5:32.71     386
  4  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti           5:38.81     357
  5  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac           5:57.72     273
  6  2922 Adam Parzych        03 Unattached            X6:08.77     229
  7  1749 Ronald White        03 My Brother's           6:12.29     216
  8  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra           6:13.44     212
  9  2974 Levi West           03 V12 Athletic           6:18.90     192
 10   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig           6:34.44     141
 11  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac           7:20.50      33
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 80 Meter Hurdles 12 year old Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra             13.16  -0.9  2    865
  2   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track             13.30  -1.0  1    847
  3  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai             13.32  -0.9  2    843
  4  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti             13.71  -1.0  1    791
  5  2922 Adam Parzych        03 Unattached              X14.68  -0.9  2    669
  6  1749 Ronald White        03 My Brother's             15.53  -1.0  1    569
  7  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac             15.60  -1.0  1    561
  8   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig             15.61  -1.0  1    560
  9  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac             15.94  -0.9  2    523
 10  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra             16.64  -0.9  2    450
 11  2974 Levi West           03 V12 Athletic             19.36  -0.9  2    217
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys High Jump 12 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai             1.50m    4-11.00    389
  2   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig             1.45m    4-09.00    352
  3  1749 Ronald White        03 My Brother's             1.35m    4-05.00    283
  4  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra             1.30m    4-03.25    250
  5   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track             1.25m    4-01.25    218
  5  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti             1.25m    4-01.25    218
  7  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac             1.20m    3-11.25    188
  7  2922 Adam Parzych        03 Unattached              X1.20m    3-11.25    188
  7  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac             1.20m    3-11.25    188
 10  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra             1.15m    3-09.25    159
 --  2974 Levi West           03 V12 Athletic                NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump 12 year old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  1749 Ronald White        03 My Brother's             4.51m   NWI  14-09.75    292
  2   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track             4.50m   NWI  14-09.25    290
  3   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig             4.49m   NWI  14-08.75    288
  4  2922 Adam Parzych        03 Unattached              X4.17m   NWI  13-08.25    234
  5  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai             4.11m   NWI  13-06.00    224
  6  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra             4.08m   NWI  13-04.75    219
  7  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti             4.03m   NWI  13-02.75    211
  8  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac             3.67m   NWI  12-00.50    155
  9  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra             3.53m   NWI  11-07.00    135
 10  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac             3.27m   NWI  10-08.75     99
 --  2974 Levi West           03 V12 Athletic              FOUL                 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys Shot Put 12 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2922 Adam Parzych        03 Unattached             X10.03m   32-11.00    487
  2   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig             9.91m   32-06.25    480
  3  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra             9.33m   30-07.50    445
  4  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac             8.73m   28-07.75    410
  5  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai             8.29m   27-02.50    384
  6  2974 Levi West           03 V12 Athletic             7.41m   24-03.75    331
  7  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac             7.40m   24-03.50    331
  7  1749 Ronald White        03 My Brother's             7.40m   24-03.50    331
  9   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track             7.21m   23-08.00    320
 10  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti             6.75m   22-01.75    293
 --  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra              FOUL            
 
Boys Outdoor Pentathlon 12 year old
================================================================
   Club Natl: #  2539  7/9/2013    Matthew Harris, Premier Athletics           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai              2342  
  2  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra              2275  
  3   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track              2061  
  4  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti              1870  
  5   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig              1821  
  6  2922 Adam Parzych        03 Unattached               X1807  
  7  1749 Ronald White        03 My Brother's              1691  
  8  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac              1414  
  9  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac              1347  
 10  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra               956  
 11  2974 Levi West           03 V12 Athletic               740  
 
Boys 1500 Meter Race Walk 12 year old
================================================================
   Club Natl: # 8:29.13  7/7/2014    Rafael Rodriguez, Bayamon Club            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  3076 Parker Sines        03 Wings Of Ski           9:01.24  
  2   303 Marcus Phifer       03 Athletic Xpr           9:22.04  
  3  2154 Josiah Quinn        03 Quintessenti           9:42.36  
  4  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac          10:49.59  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run 13 year old Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   965 Malachi Shannon     02 Florida Flig           5:09.75     505
  2   457 Bryce Berry         02 Burlington T           5:14.02     482
  3   814 Zayne Palomino      02 Eca Track Cl           5:16.91     466
  4   357 Colton Johnson      02 Bond Hill Fl           5:33.63     382
  5   152 Andrew Davis        02 Above Xpecta           5:34.80     376
  6   150 Markevis Brown      02 Above Xpecta           5:42.81     338
  7  1113 Trajan Armstrong    02 Houston Syne           5:42.98     338
  8   155 Deshaun Dawkins     02 Above Xpecta           5:51.01     302
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 100 Meter Hurdles 13 year old Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   965 Malachi Shannon     02 Florida Flig             16.76   0.4  2    650
  2   152 Andrew Davis        02 Above Xpecta             17.51  -0.1  1    572
  3   155 Deshaun Dawkins     02 Above Xpecta             17.95  -0.1  1    529
  4   150 Markevis Brown      02 Above Xpecta             18.73  -0.1  1    456
  5   814 Zayne Palomino      02 Eca Track Cl             19.21   0.4  2    414
  6   457 Bryce Berry         02 Burlington T             20.46   0.4  2    314
  7   357 Colton Johnson      02 Bond Hill Fl             21.44   0.4  2    244
  8  1113 Trajan Armstrong    02 Houston Syne             26.87   0.4  2     14
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys High Jump 13 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   965 Malachi Shannon     02 Florida Flig             1.65m    5-05.00    504
  2   152 Andrew Davis        02 Above Xpecta             1.50m    4-11.00    389
  3   814 Zayne Palomino      02 Eca Track Cl             1.45m    4-09.00    352
  3   155 Deshaun Dawkins     02 Above Xpecta             1.45m    4-09.00    352
  5   150 Markevis Brown      02 Above Xpecta             1.30m    4-03.25    250
  5  1113 Trajan Armstrong    02 Houston Syne             1.30m    4-03.25    250
  7   357 Colton Johnson      02 Bond Hill Fl             1.20m    3-11.25    188
  8   457 Bryce Berry         02 Burlington T             1.15m    3-09.25    159
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump 13 year old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   965 Malachi Shannon     02 Florida Flig             5.18m   NWI  17-00.00    417
  2   155 Deshaun Dawkins     02 Above Xpecta             4.78m   NWI  15-08.25    341
  3   152 Andrew Davis        02 Above Xpecta             4.75m   NWI  15-07.00    335
  4   814 Zayne Palomino      02 Eca Track Cl             4.39m   NWI  14-05.00    271
  5  1113 Trajan Armstrong    02 Houston Syne             3.92m   NWI  12-10.50    193
  6   457 Bryce Berry         02 Burlington T             3.55m   NWI  11-07.75    137
 --   150 Markevis Brown      02 Above Xpecta              FOUL                 
 --   357 Colton Johnson      02 Bond Hill Fl              FOUL                 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys Shot Put 13 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   965 Malachi Shannon     02 Florida Flig             9.39m   30-09.75    449
  2   155 Deshaun Dawkins     02 Above Xpecta             8.72m   28-07.50    409
  3  1113 Trajan Armstrong    02 Houston Syne             8.69m   28-06.25    407
  4   814 Zayne Palomino      02 Eca Track Cl             8.47m   27-09.50    394
  5   152 Andrew Davis        02 Above Xpecta             8.39m   27-06.50    389
  6   357 Colton Johnson      02 Bond Hill Fl             8.38m   27-06.00    389
  7   150 Markevis Brown      02 Above Xpecta             6.92m   22-08.50    303
  8   457 Bryce Berry         02 Burlington T             5.58m   18-03.75    224
 
Boys Outdoor Pentathlon 13 year old
================================================================
   Club Natl: #  2879  7/13/2010   Ayron Monroe, 0310 Marlboro                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   965 Malachi Shannon     02 Florida Flig              2525  
  2   152 Andrew Davis        02 Above Xpecta              2061  
  3   155 Deshaun Dawkins     02 Above Xpecta              1933  
  4   814 Zayne Palomino      02 Eca Track Cl              1897  
  5   150 Markevis Brown      02 Above Xpecta              1347  
  6   457 Bryce Berry         02 Burlington T              1316  
  7   357 Colton Johnson      02 Bond Hill Fl              1203  
  8  1113 Trajan Armstrong    02 Houston Syne              1202  
 
Boys 3000 Meter Race Walk 13 year old
================================================================
   Club Natl: # 15:13.88  7/8/2014    Kelvin Guadalupe- Contreras, Cupey Track 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2120 Joseph Soto         02 Puerto Rico           17:09.03  
  2   754 Nathaniel Grimes    02 E-1 Track Cl          17:47.10  
  3  2095 Jatniel Melendez    02 Puerto Rico           19:09.71  
  4   302 Jeremy Bostic       02 Athletic Xpr          20:12.08  
  5  1806 Maleke Arrington    02 Nexgen                20:12.12  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Dash 14 year old Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   941 Nahil Perkins       01 Flash Athlet           5:03.20     541
  2  1575 Freddy Sell         01 Metropolis T           5:20.18     449
  3   462 Jaden Poole         01 Burlington T           5:23.27     433
  4  2461 Jamar Marshall      01 Stockton Sai           5:24.53     427
  5   163 Jyaire Johnson      01 Above Xpecta           5:26.01     419
  6   939 Zachary Charles     01 Flash Athlet           5:33.37     383
  7  2462 Isaiah Woods        01 Stockton Sai           5:48.59     313
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 100 Meter Hurdles 14 year old Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  2461 Jamar Marshall      01 Stockton Sai             13.97  +0.0    978
  2  2462 Isaiah Woods        01 Stockton Sai             14.70  +0.0    886
  3   163 Jyaire Johnson      01 Above Xpecta             15.62  +0.0    776
  4   941 Nahil Perkins       01 Flash Athlet             15.79  +0.0    757
  5   939 Zachary Charles     01 Flash Athlet             16.26  +0.0    704
  6  1575 Freddy Sell         01 Metropolis T             19.34  +0.0    403
  7   462 Jaden Poole         01 Burlington T             20.85  +0.0    285
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys High Jump 14 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2461 Jamar Marshall      01 Stockton Sai             1.65m    5-05.00    504
  2  2462 Isaiah Woods        01 Stockton Sai             1.60m    5-03.00    464
  3   941 Nahil Perkins       01 Flash Athlet             1.55m    5-01.00    426
  4   163 Jyaire Johnson      01 Above Xpecta             1.50m    4-11.00    389
  5   939 Zachary Charles     01 Flash Athlet             1.40m    4-07.00    317
  6  1575 Freddy Sell         01 Metropolis T             1.30m    4-03.25    250
  7   462 Jaden Poole         01 Burlington T             1.25m    4-01.25    218
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump 14 year old Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  2462 Isaiah Woods        01 Stockton Sai             5.43m   NWI  17-09.75    467
  2  2461 Jamar Marshall      01 Stockton Sai             5.41m   NWI  17-09.00    463
  3   941 Nahil Perkins       01 Flash Athlet             5.26m   NWI  17-03.25    433
  4   939 Zachary Charles     01 Flash Athlet             5.17m   NWI  16-11.50    415
  5   163 Jyaire Johnson      01 Above Xpecta             4.65m   NWI  15-03.25    317
  6  1575 Freddy Sell         01 Metropolis T             4.17m   NWI  13-08.25    234
  7   462 Jaden Poole         01 Burlington T             3.44m   NWI  11-03.50    122
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys Shot Put 14 year old Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2461 Jamar Marshall      01 Stockton Sai            10.31m   33-10.00    504
  2  2462 Isaiah Woods        01 Stockton Sai             8.90m   29-02.50    420
  3   163 Jyaire Johnson      01 Above Xpecta             7.97m   26-01.75    365
  4   939 Zachary Charles     01 Flash Athlet             7.81m   25-07.50    355
  5   941 Nahil Perkins       01 Flash Athlet             6.88m   22-07.00    300
  6  1575 Freddy Sell         01 Metropolis T             6.26m   20-06.50    264
  7   462 Jaden Poole         01 Burlington T             5.82m   19-01.25    238
 
Boys Outdoor Pentathlon 14 year old
================================================================
   Club Natl: #  3815  2000        Leslie Perkins, MARLBORO TC                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2461 Jamar Marshall      01 Stockton Sai              2876  
  2  2462 Isaiah Woods        01 Stockton Sai              2550  
  3   941 Nahil Perkins       01 Flash Athlet              2457  
  4   163 Jyaire Johnson      01 Above Xpecta              2266  
  5   939 Zachary Charles     01 Flash Athlet              2174  
  6  1575 Freddy Sell         01 Metropolis T              1600  
  7   462 Jaden Poole         01 Burlington T              1296  
 
Boys 3000 Meter Race Walk 14 year old
================================================================
   Club Natl: # 15:29.88  7/10/2012   Kenner Cruz, PUERTO RICO                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2077 Angel Carrillo      01 Puerto Rico           13:57.57# 
  2   473 Federico Delima     01 Caribean Ath          17:15.79  
  3  2331 Jason Penton        01 Southeast Lo          18:12.83  
 
Decathlon: #1 Boys 100 Meter Dash 15-16 year old Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy             11.79  -0.5  2    693
  2   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track             12.21  -0.9  1    610
  3   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac             12.23  -0.9  1    606
  4   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta             12.25  -0.9  1    603
  5  2916 Alan Michaud        99 Unattached              X12.38  -0.5  2    578
  6   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr             12.50  -0.9  1    556
  7   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta             12.51  -0.5  2    554
  8  2940 Connor Sheridan     99 Unattached              X12.57  -0.9  1    543
  9   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot             12.65  -0.9  1    529
 10  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb             13.35  -0.5  2    410
 
Decathlon: #5 Boys 400 Meter Dash 15-16 year old Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy             52.42   2    706
  2   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr             53.88   1    645
  3   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac             54.15   2    633
  4   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track             54.19   1    632
  5  2940 Connor Sheridan     99 Unattached              X56.09   2    556
  6   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta             56.19   1    552
  7   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta             56.48   1    541
  8   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot             56.84   2    527
  9  2916 Alan Michaud        99 Unattached              X57.65   2    497
 10  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb           1:01.09   1    377
 
Decathlon: #10 Boys 1500 Meter Run 15-16 year old Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr           4:36.54     702
  2  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb           4:53.69     597
  3   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta           4:58.71     567
  4   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta           5:01.08     554
  5  2940 Connor Sheridan     99 Unattached            X5:01.74     550
  6   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot           5:02.68     544
  7  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy           5:08.65     511
  8   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac           5:11.58     495
  9  2916 Alan Michaud        99 Unattached            X5:16.31     469
 10   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track           5:30.90     395
 
Decathlon: #6 Boys 110 Meter Hurdles 15-16 year old Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy             15.02  -0.2  1    847
  2  2940 Connor Sheridan     99 Unattached              X16.79  -0.2  2    646
  3   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot             18.04  -0.2  1    520
  4  2916 Alan Michaud        99 Unattached              X18.06  -0.2  1    518
  5   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta             18.18  -0.2  2    507
  6   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta             19.56  -0.2  2    385
  7   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track             19.76  -0.2  1    368
  8   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr             20.55  -0.2  2    307
  9   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac             21.28  -0.2  1    255
 10  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb             22.01  -0.2  2    208
 
Decathlon: #4 Boys High Jump 15-16 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy             1.85m    6-00.75    670
  2   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot             1.80m    5-10.75    627
  3   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta             1.65m    5-05.00    504
  4   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track             1.60m    5-03.00    464
  4   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr             1.60m    5-03.00    464
  4  2940 Connor Sheridan     99 Unattached              X1.60m    5-03.00    464
  7   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta             1.55m    5-01.00    426
  8  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb             1.50m    4-11.00    389
  8  2916 Alan Michaud        99 Unattached              X1.50m    4-11.00    389
 --   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac                NH            
 
Decathlon: #8 Boys Pole Vault 15-16 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2940 Connor Sheridan     99 Unattached              X3.50m   11-05.75    482
  2  2916 Alan Michaud        99 Unattached              X3.20m   10-06.00    406
  3   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr             3.05m   10-00.00    369
  4  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy             2.90m    9-06.25    333
  5   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot             2.75m    9-00.25    298
  5  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb             2.75m    9-00.25    298
  7   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac             2.45m    8-00.50    231
  8   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta             2.15m    7-00.50    169
 --   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta                NH            
 --   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track                NH            
 
Decathlon: #2 Boys Long Jump 15-16 year old Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy             6.54m   NWI  21-05.50    707
  2   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot             5.71m   NWI  18-09.00    525
  3   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta             5.68m   NWI  18-07.75    519
  4   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr             5.51m   NWI  18-01.00    483
  5  2916 Alan Michaud        99 Unattached              X5.42m   NWI  17-09.50    465
  6   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track             5.41m   NWI  17-09.00    463
  7  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb             5.35m   NWI  17-06.75    451
  8   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac             5.34m   NWI  17-06.25    449
  9  2940 Connor Sheridan     99 Unattached              X5.31m   NWI  17-05.25    443
 10   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta             4.82m   NWI  15-09.75    348
 
Decathlon: #3 Boys Shot Put 15-16 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy            11.41m   37-05.25    571
  2  2940 Connor Sheridan     99 Unattached             X10.78m   35-04.50    533
  3  2916 Alan Michaud        99 Unattached             X10.59m   34-09.00    521
  4   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot             9.72m   31-10.75    469
  5  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb             9.68m   31-09.25    466
  6   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta             9.06m   29-08.75    429
  7   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track             8.80m   28-10.50    414
  8   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta             8.39m   27-06.50    389
  9   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr             7.55m   24-09.25    340
 10   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac             6.91m   22-08.00    302
 
Decathlon: #7 Boys Discus Throw 15-16 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy            30.57m     100-03    476
  2  2940 Connor Sheridan     99 Unattached             X30.05m      98-07    465
  3  2916 Alan Michaud        99 Unattached             X29.82m      97-10    461
  4   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot            23.84m      78-02    345
  5   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta            22.72m      74-06    323
  6  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb            21.42m      70-03    299
  7   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr            21.15m      69-05    294
  8   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta            19.33m      63-05    260
  9   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track            17.97m      58-11    234
 10   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac            14.68m      48-02    174
 
Decathlon: #9 Boys Javelin Throw 15-16 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy            39.69m     130-02    438
  2  2940 Connor Sheridan     99 Unattached             X37.25m     122-02    402
  3  2916 Alan Michaud        99 Unattached             X34.13m     112-00    358
  4   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr            33.82m     110-11    353
  5   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track            33.47m     109-10    348
  6   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot            27.54m      90-04    265
  7  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb            27.22m      89-04    260
  8   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta            26.91m      88-03    256
  9   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta            21.75m      71-04    185
 10   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac            18.12m      59-05    136
 
Boys Decathlon 15-16 year old
================================================================
   Club Natl: #  6541  2008        Kevin Lazas, Kindersport                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy              5952  
  2  2940 Connor Sheridan     99 Unattached               X5084  
  3  2916 Alan Michaud        99 Unattached               X4662  
  4   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot              4649  
  5   908 Thomas Daly         99 Evolution Tr              4513  
  6   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta              4157  
  7   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track              3928  
  8   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta              3914  
  9  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb              3755  
 10   293 Christian Brunson   00 Athlete's Ac              3281  
 
Boys 3000 Meter Race Walk 15-16 year old
================================================================
   Club Natl: # 13:29.09  7/12/2011   Jose Melendez, Puerto Rico               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2121 Joshua Soto         00 Puerto Rico           18:22.86  
  2  1343 Andros Dugas        00 louisiana el          24:34.89  
 
Decathlon: #1 Men 100 Meter Dash 17-18 year old Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico              11.68  -0.7    715
  2  1644 William Stout       97 Middle Tn El             11.93  -0.7    665
  3   154 Shawn Davis         98 Above Xpecta             12.11  -0.7    629
  4  1810 Will West           98 North Dekalb             12.33  -0.7    588
  5  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo             12.67  -0.7    525
  6  2378 Jacob Farris        97 Space Coast              12.76  -0.7    509
  7   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr             12.94  -0.7    478
 
Decathlon: #5 Men 400 Meter Dash 17-18 year old Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico              54.60     615
  2  1810 Will West           98 North Dekalb             54.60     615
  3  1644 William Stout       97 Middle Tn El             55.91     563
  4   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr             58.86     453
  5  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo             59.96     415
  6  2378 Jacob Farris        97 Space Coast            1:01.18     374
  7   154 Shawn Davis         98 Above Xpecta           1:05.80     237
 
Decathlon: #10 Men 1500 Meter Run 17-18 year old Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico            4:53.85     596
  2   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr           5:06.52     523
  3  1810 Will West           98 North Dekalb           5:12.92     488
  4  1644 William Stout       97 Middle Tn El           5:13.88     482
  5  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo           5:24.68     426
  6  2378 Jacob Farris        97 Space Coast            5:32.07     389
 
Decathlon: #6 Men 110 Meter Hurdles 17-18 year old Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1  1810 Will West           98 North Dekalb             16.07  -0.4    725
  2  1644 William Stout       97 Middle Tn El             16.26  -0.4    704
  3  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico              16.44  -0.4    684
  4  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo             18.01  -0.4    523
  5   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr             20.01  -0.4    348
  6  2378 Jacob Farris        97 Space Coast              21.11  -0.4    267
 
Decathlon: #4 Men High Jump 17-18 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo             1.80m    5-10.75    627
  2  1644 William Stout       97 Middle Tn El             1.75m    5-08.75    585
  3  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico              1.70m    5-07.00    544
  4  1810 Will West           98 North Dekalb             1.55m    5-01.00    426
  5  2378 Jacob Farris        97 Space Coast              1.45m    4-09.00    352
  6   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr             1.35m    4-05.00    283
 --   154 Shawn Davis         98 Above Xpecta                NH            
 
Decathlon: #8 Men Pole Vault 17-18 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1644 William Stout       97 Middle Tn El             3.78m   12-04.75    557
  2  1810 Will West           98 North Dekalb             3.63m   11-10.75    517
  3   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr             3.48m   11-05.00    477
  4  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico              3.18m   10-05.25    401
  5  2378 Jacob Farris        97 Space Coast              2.73m    8-11.50    293
  5  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo             2.73m    8-11.50    293
 
Decathlon: #2 Men Long Jump 17-18 year old Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico              5.88m   NWI  19-03.50    561
  1  1644 William Stout       97 Middle Tn El             5.88m   NWI  19-03.50    561
  3   154 Shawn Davis         98 Above Xpecta             5.29m   NWI  17-04.25    439
  4  1810 Will West           98 North Dekalb             5.28m   NWI  17-04.00    437
  5  2378 Jacob Farris        97 Space Coast              5.02m   NWI  16-05.75    386
  6  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo             4.75m   NWI  15-07.00    335
  7   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr             4.33m   NWI  14-02.50    261
 
Decathlon: #3 Men Shot Put 17-18 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2378 Jacob Farris        97 Space Coast             11.55m   37-10.75    579
  2  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico             11.43m   37-06.00    572
  3  1644 William Stout       97 Middle Tn El            10.96m   35-11.50    543
  4  1810 Will West           98 North Dekalb            10.62m   34-10.25    523
  5   154 Shawn Davis         98 Above Xpecta            10.23m   33-06.75    499
  6   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr             9.28m   30-05.50    443
  7  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo             8.23m   27-00.00    380
 
Decathlon: #7 Men Discus Throw 17-18 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  1810 Will West           98 North Dekalb            33.37m     109-06    531
  2  1644 William Stout       97 Middle Tn El            31.64m     103-10    497
  3  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico             31.09m     102-00    486
  4  2378 Jacob Farris        97 Space Coast             28.81m      94-06    441
  5   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr            26.21m      86-00    390
  6  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo            20.52m      67-04    282
 
Decathlon: #9 Men Javelin Throw 17-18 year old Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1  2378 Jacob Farris        97 Space Coast             45.38m     148-11    521
  2  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico             41.58m     136-05    465
  3  1810 Will West           98 North Dekalb            40.15m     131-09    444
  4  1644 William Stout       97 Middle Tn El            37.49m     123-00    406
  5   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr            32.89m     107-11    340
  6  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo            22.99m      75-05    202
 
Men Decathlon 17-18 year old
================================================================
   Club Natl: #  7213  7/5/2009    Kevin Lazas, Kindersport                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico               5639  
  2  1644 William Stout       97 Middle Tn El              5563  
  3  1810 Will West           98 North Dekalb              5294  
  4  2378 Jacob Farris        97 Space Coast               4111  
  5  2324 Nicholas Baudean    98 Southeast Lo              4008  
  6   911 Tyler Nunez         98 Evolution Tr              3996  
 
Men 3000 Meter Race Walk 17-18 year old
================================================================
   Club Natl: # 13:29.05  7/10/2012   Jose Melendez, PUERTO RICO               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1  2083 Kenneth Cruz        98 Puerto Rico           15:23.09  

Boys 100 Meter Dash 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 14.05  7/18/2010   Ashton Allen, Full Speed Athletics          
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   208 Micheal Igbinoghen  07 Alabama Heat             14.09Q -1.0 11 
  2  1747 Sheldon Robinson    07 Mustangs Tra             14.27Q -0.1  5 
  3  1656 Brandon Bennett     07 Miramar Opti             14.34Q  0.2 10 
  4  1542 Christian Walker    07 Metro Eagles             14.49Q  0.6  8 
  5  2728 James Garner        07 Trial By Fir             14.77Q  0.5  4 
  6   275 Caiden Fennell      07 Atascocita Y             14.83Q -1.7  3 
  7  1657 Braylen Bennett     07 Miramar Opti             14.86Q  0.7  9  14.857
  8  1135 Nadjre Johnson      07 Hydel United             14.96Q  0.1  7 
  9   859 Aaron Holloway      07 Elite Speed              15.00Q -0.9  2 
 10   222 David Coleman Jr    07 Alpha Omega              15.49Q -0.9 12 
 11  2494 Omar Gonzlez        08 Strong Arm E             15.52Q -2.2  1  15.516
 12  2221 Branden Carey       07 Roadrunners              15.82Q -0.6  6 
 13  3093 Demorae Pritchett   07 Atascocita Y             14.48q  0.2 10 
 14  1272 Carlos Johnson      07 Just Do It T             14.86q  0.2 10  14.854
 15   952 Jacobey Mobley      08 Florida Expr             15.01q -0.1  5 
 16  1862 Dorian Mallary      07 Olympia Trac             15.12q -0.9  2 
 17   704 Abaas Hunter        08 Delco Stalli             15.35q  0.1  7 
 18  2733 James Roberts       07 Trial By Fir             15.52q -1.0 11  15.511
 19   868 Stevonte Reid       08 Elite Speed              15.55q -1.7  3 
 20  2565 Benjamin Henry      07 Tallahassee              15.57q  0.7  9 
 21  3094 LaMichael Murray    07 Evolution Sp             15.58q -0.9 12  15.575
 21   268 Daniel Allen Allen  08 Atascocita Y             15.58q -0.9  2  15.575
 23  2698 Clarence Sureller   07 Trackstar Tr             15.59q -1.7  3 
 24   948 Tyson Carter        07 Florida Elit             15.60q  0.6  8 
 25   555 Marlon Brown        07 City Of Opal             15.69   0.6  8 
 26   287 Dionne Sims         07 Atascocita Y             15.75  -2.2  1 
 27  1664 Darius Smith        07 Miramar Opti             15.83  -0.9 12  15.823
 28  1014 Joshua Virgil       07 Full Speed A             15.83  -1.0 11  15.827
 29   385 Emerson Floyd       07 Boys And Gir             15.86  -0.9 12 
 30   811 Aaron Lee           08 Eca Track Cl             15.87  -1.0 11 
 31  1169 Brian Carter        07 Indian River             15.89  -0.1  5 
 32   984 Tyler Harris        07 Flying Jagua             15.90   0.5  4 
 33  2169 D'Andre Ward        07 Real South R             15.95   0.2 10 
 34    33 Justin 'lj' Elwin   07 352 Track Cl             16.07  -0.9 12  16.066
 35  1197 Adrian James        07 Intensity At             16.07  -0.9  2  16.069
 36   607 Donovan Gamble      07 Comets Of Ch             16.09  -2.2  1 
 37   765 Jovahni Sanon       07 Eagle Speed              16.13  -0.9 12 
 38   283 Isaiah Rasheed      08 Atascocita Y             16.18  -0.1  5 
 39   877 Rhari Thomas        08 Elite Speed              16.25   0.7  9 
 40  1136 Dylon Kelly         08 Hydel United             16.29   0.6  8 
 41   549 Anthony Rozier      07 City Of Miam             16.35  -0.6  6 
 42  2310 Errick Prince Jr    07 South Texas              16.39  -0.1  5 
 43  1358 Khalil Fisher       08 Louisiana St             16.49   0.1  7 
 44  2440 Brandon Robinson    07 St Pete Nitr             16.59   0.1  7 
 45  1241 Anthony Mack        07 Jaguar Track             16.72  -2.2  1 
 46  2185 Keyen Johnson       09 River Parish             16.77  -1.0 11 
 47  1189 Jaelyn Wright       08 Infinity Tra             16.78  -0.6  6 
 48   740 Isaiah Hughes       07 Dragons Yout             16.81   0.6  8 
 49  2668 Christian Bryant    07 Tiger Athlet             16.82   0.7  9 
 50  1365 Wendell Riggins     08 Louisiana St             16.90   0.6  8 
 51  2673 Terrence Willis     07 Tiger Athlet             16.94  -0.1  5 
 52  2229 Molique Kelly       08 Roadrunners              16.99  -0.9 12  16.984
 53   541 Santonio Chatman    07 City Of Miam             16.99   0.1  7  16.990
 54  3020 Bryce Taliaferro    07 Virginia Beach F         17.00  -1.7  3 
 55   748 Odis Wright,Jr.     07 Dragons Yout             17.02   0.1  7 
 56  2234 Trevaughn Miller    07 Roadrunners              17.09   0.6  8 
 57  1242 Garth Naar          07 Jaguar Track             17.17   0.5  4 
 58   810 Luke Lawrence       07 Eca Track Cl             17.24   0.5  4 
 59  1138 Tahj-Jay Robertson  07 Hydel United             17.27  -0.6  6  17.263
 60  1917 Ayindeh Mcneil      07 Phase 1 Trac             17.27  -0.9  2  17.266
 61  2147 Jaylen Poole        07 Pure Athleti             17.47  -1.7  3 
 62  2430 Khalan Davis        08 St Pete Nitr             17.51  -0.6  6 
 63  2730 Malik Liberty       08 Trial By Fir             17.75  -0.9 12 
 64   638 Laben Jowers        08 Csc Lions                17.99  -1.0 11  17.982
 65   739 Isaac Hughes        07 Dragons Yout             17.99  -0.6  6  17.987
 66  1010 Michael Johnson, I  08 Full Speed A             18.14  -0.1  5 
 67   766 Macrae Thompson     08 Eagle Speed              18.19   0.2 10 
 68   341 Kenlee Black        07 Belair                   18.25  -1.0 11 
 69   604 Amari Edwards       08 Comets Of Ch             18.51  -1.7  3 
 70   809 Taejemar Keene      07 Eca Track Cl             18.74  -0.9  2 
 71  2596 Michael Mboutou     07 Team Dynasty             18.92  -1.7  3 
 72   721 Jordan Roy          09 Desire For C             19.56  -2.2  1 
 73  2578 Gerard Davis        15 T-Bird Flyer             19.72  -2.2  1 
 74   169 Jabaree Medine      09 Above Xpecta             20.60  -2.2  1 
 75  2190 Marcald Simon       08 River Parish             20.81   0.1  7 
 76  1148 Breylen Daniels     08 Ic Speed Tra             21.00  -0.6  6 
 77  2672 Dominic Walker      07 Tiger Athlet             21.06   0.2 10 
 78  1945 Connor Hassler      08 Phoenix Glid             21.12  -2.2  1 
 79    78 Jurian Moore        10 4star Track              21.74   0.2 10 
 
Boys Long Jump 8-under
===============================================================================
   Club Natl: # 14-02.50  7/3/2008    Dejour Russell, Hydel United             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Finals
  1   208 Micheal Igbinoghen  07 Alabama Heat          13-03.75  +0.0     4.05m 
  2   275 Caiden Fennell      07 Atascocita Y          12-07.75  +0.0     3.85m 
  3   222 David Coleman Jr    07 Alpha Omega           11-11.00  +0.0     3.63m 
  4   287 Dionne Sims         07 Atascocita Y          11-09.50  -1.4     3.59m 
  5  2973 Elijah West         08 V12 Athletic          10-06.50   0.1     3.21m 
  6  3020 Bryce Taliaferro    07 Virginia Beach F      10-06.00  +0.0     3.20m 
  7  2882 Altaveon Grant      07 Unattached          XJ10-06.00  +0.0     3.20m 
  8   290 Deiondre Williams   08 Atascocita Y          10-04.75  -1.5     3.16m 
  9  1658 Charles Campbell    07 Miramar Opti          10-03.75  +0.0     3.14m 
 10  1169 Brian Carter        07 Indian River          10-03.50  +0.0     3.13m 
 11   283 Isaiah Rasheed      08 Atascocita Y          10-02.50  +0.0     3.11m 
 11  1114 Jalen Carswell      07 Houston Syne          10-02.50  +0.0     3.11m 
 13  2221 Branden Carey       07 Roadrunners           10-02.25  -0.2     3.10m 
 14  2147 Jaylen Poole        07 Pure Athleti           9-09.50   0.1     2.98m 
 15   765 Jovahni Sanon       07 Eagle Speed            9-09.25  +0.0     2.97m 
 16  1571 Moritz Hug Moesing  07 Metropolis T           9-09.00  -1.4     2.97m 
 17  1438 Darnell Kelly       08 Matathletest           9-02.00  -0.3     2.79m 
 18   701 Dominic Deluca      08 Delco Stalli           8-11.25  -0.8     2.72m 
 19  1136 Dylon Kelly         08 Hydel United           8-10.00  -1.3     2.69m 
 20  1010 Michael Johnson, I  08 Full Speed A           8-02.50  -1.2     2.50m 
 21   341 Kenlee Black        07 Belair                 8-01.75  +0.0     2.48m 
 22   638 Laben Jowers        08 Csc Lions              7-09.00  +0.0     2.36m 
 23  1614 Mamay Petion        07 Miami Garden           7-07.75  -1.5     2.33m 
 24  1365 Wendell Riggins     08 Louisiana St           7-03.25  +0.0     2.21m 
 25  2229 Molique Kelly       08 Roadrunners            6-07.50  +0.0     2.01m 
 26  1271 Quantis Bush        07 Jus' Ryde Tr           6-06.50   0.3     1.99m 
 27  2234 Trevaughn Miller    07 Roadrunners            6-02.25   0.8     1.88m 
 28   766 Macrae Thompson     08 Eagle Speed            6-02.00  +0.0     1.87m 
 29  1189 Jaelyn Wright       08 Infinity Tra           6-01.00  +0.0     1.85m 
 30  2578 Gerard Davis        15 T-Bird Flyer           5-07.00  -2.2     1.70m 
 31   604 Amari Edwards       08 Comets Of Ch           5-04.50  +0.0     1.63m 
 32  1014 Joshua Virgil       07 Full Speed A           3-07.25   0.4     1.09m 
 --  3093 Demorae Pritchett   07 Atascocita Y              FOUL                 
 --   277 Zyriek Griffin      07 Atascocita Y              FOUL                 
 --  1135 Nadjre Johnson      07 Hydel United              FOUL                 
 --  1138 Tahj-Jay Robertson  07 Hydel United              FOUL                 
 --  1862 Dorian Mallary      07 Olympia Trac              FOUL                 
 
Boys Shot Put 4 lbs. 8-under
==========================================================================
   Club Natl: # 33-02.25  2001        Jon Allen, NORTHWEST FLYERS              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    68 Tyler Davis         07 4star Track           25-05.50      7.75m 
  2  1603 Robert Harper       07 Miami Garden          25-02.50      7.68m 
  3  1614 Mamay Petion        07 Miami Garden          22-07.50      6.89m 
  4  2964 Jashaun Cannon      07 United Flyer          22-04.50      6.81m 
  5  2860 Airion Bradley      07 Unattached           X20-07.50      6.28m 
  6  1114 Jalen Carswell      07 Houston Syne          19-11.50      6.08m 
  7  2858 Noah Blomqvist      08 Unattached           X19-07.00      5.96m 
  8  2149 Kamron Rhoden       07 Pure Athleti          19-02.50      5.85m 
  9  2091 Osvaldo Lopez       07 Puerto Rico           17-05.00      5.30m 
 10  2928 Keysaan Richardson  07 Unattached           X15-06.00      4.72m 
 11  1324 Benjamin Walkes     07 Lightning Sp          14-08.50      4.48m 
 12  1148 Breylen Daniels     08 Ic Speed Tra          14-02.00      4.31m 
 13  2147 Jaylen Poole        07 Pure Athleti          12-04.50      3.77m 
 
Boys 100 Meter Dash 9 year old
========================================================================
   Club Natl: # 13.35  7/16/2011   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1253 Na'Seir Samuel      06 James Jackso             13.83Q  0.3  3 
  2  3048 Vegas Burnett       06 West Pines O             14.09Q  1.0  2 
  3   987 La'Rico Tezeno      06 Flying Jagua             14.11Q -0.7  1 
  4   882 Jashad Pressley     06 Endurers 4 C             14.31Q -1.3  6 
  5  2699 Tre'Shawn Taylor    06 Trackstar Tr             14.50Q -1.3  4 
  6   278 Tharren Hill        06 Atascocita Y             14.84Q -2.2  5 
  7  2290 Durian Moss         06 South Dade E             14.08Q  0.3  3 
  8  2501 Devin Jones         06 Strong Arm E             14.12Q -0.7  1 
  9  2292 Cameron Sapp        06 South Dade E             14.69Q  1.0  2 
 10  1665 Liam Thompson       06 Miramar Opti             14.70Q -1.3  4 
 11  2025 Rae'Mon Mosby       06 Press Park T             14.94Q -1.3  6 
 12  2308 Donovan Lang        06 South Texas              15.18Q -2.2  5 
 13   807 Pishon Houghton     06 Eca Track Cl             14.25q -0.7  1 
 14   990 Edward Louis        06 Fort Lauderd             14.79q  0.3  3 
 15  1245 Dylan Williams      06 Jaguar Track             14.89q  0.3  3 
 16  1338 Julian Roberson     06 Loudoun Lega             14.93q -1.3  4 
 17  1139 Andre Smith         06 Hydel United             15.00q  1.0  2 
 18  1173 Justin Woulard      06 Indian River             15.02q  0.3  3 
 19   708 Maurice Richardson  06 Delco Stalli             15.08q -0.7  1 
 20  2024 Wardell Mack        06 Press Park T             15.23q -2.2  5 
 21  2022 Gerard Johnson      06 Press Park T             15.29q -1.3  4 
 22  1053 Trevion Mizell      06 G-Force                  15.31q  1.0  2 
 23   352 Mason Lueth         06 Blazin Raven             15.38q -2.2  5 
 24   806 Benjamin Griffiths  06 Eca Track Cl             15.42q  1.0  2 
 25  1170 Allen Flores        06 Indian River             15.56  -1.3  6 
 26  2124 Adres Torres        06 Puerto Rico              15.62  -0.7  1 
 27  2411 Charles Isom-Mc Ca  06 St Louis Pal             15.90  -0.7  1 
 28  2518 Trevon Cannon       06 Suffolk Star             16.11  -2.2  5 
 29  2182 Peyton Causey       06 River Parish             16.12  -1.3  6 
 30  1861 James Little,Iv     06 Olympia Trac             16.14  -1.3  6 
 31  1788 Robert Vaughn Jr.   06 New Orleans              16.42   0.3  3 
 32   538 Santonyo Isaac      06 Christian Cr             16.63   0.3  3 
 33   655 Christian Camara    06 Cyo Ny                   16.64  -1.3  4 
 34  2188 Chizell Marshall    06 River Parish             16.66  -1.3  6  16.651
 35  1794 Myd Gilbert         06 New Orleans              16.66  -2.2  5  16.653
 36  1828 Yulkhari Yon        06 Noth Florida             16.75  -0.7  1 
 37  1924 Jeremiah Stubbs     06 Phase 1 Trac             16.91  -1.3  6 
 38  2218 T'Kari Bain         06 Roadrunners              17.03   1.0  2 
 39  2734 Brennen Saine       06 Trial By Fir             19.10   0.3  3 
 40   640 James Suber         06 Csc Lions                21.64   1.0  2 
 
Boys Long Jump 9 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 15-02.50  7/4/2006    Steffin Mccarter, Five Hills TC          
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Finals
  1  1733 Hardley Gilmore     06 Muck City St          14-07.25  -0.1     4.45m 
  2  1173 Justin Woulard      06 Indian River          12-11.25  -1.0     3.94m 
  3   278 Tharren Hill        06 Atascocita Y         J12-11.25  -1.3     3.94m 
  4  1006 Clayton Gary        06 Full Speed A          12-08.50   0.2     3.87m 
  5  2411 Charles Isom-Mc Ca  06 St Louis Pal          12-05.75  +0.0     3.80m 
  6  1170 Allen Flores        06 Indian River          12-02.50  -1.0     3.72m 
  7  2875 Bowen Drewes        06 Unattached           X12-01.50  -1.6     3.69m 
  8  2921 Cameron Parodi      06 Unattached           X12-00.00  +0.0     3.65m 
  9   286 Devin Scott         06 Atascocita Y          11-09.00  -1.5     3.58m 
 10  1338 Julian Roberson     06 Loudoun Lega          11-08.00  -0.8     3.55m 
 11   806 Benjamin Griffiths  06 Eca Track Cl          11-07.50  -1.4     3.54m 
 12  1053 Trevion Mizell      06 G-Force               11-05.25  -0.4     3.48m 
 13  3048 Vegas Burnett       06 West Pines O          11-02.00  +0.0     3.40m 
 14   350 Clifford Hammonds   06 Big Bend Str          11-01.00  -1.6     3.37m 
 15   764 Jeremiah Rugama     06 Eagle Speed           10-10.50  -0.9     3.31m 
 16  1748 Evan Thornton       06 Mustangs Tra          10-09.50  -1.4     3.28m 
 17  1924 Jeremiah Stubbs     06 Phase 1 Trac          10-07.25  -1.0     3.23m 
 18  2518 Trevon Cannon       06 Suffolk Star          10-04.00  -1.0     3.14m 
 18   655 Christian Camara    06 Cyo Ny                10-04.00  -1.0     3.14m 
 20  1780 Tyree Arso          06 New Orleans           10-02.00  -1.0     3.09m 
 21  2182 Peyton Causey       06 River Parish           9-11.00  +0.0     3.02m 
 22   538 Santonyo Isaac      06 Christian Cr           9-07.00  +0.0     2.92m 
 23   365 Isaac Belfort       06 Boynton Beac           9-06.75  +0.0     2.91m 
 24  2188 Chizell Marshall    06 River Parish           9-06.50  -0.3     2.90m 
 25  2143 Ian Kitko           06 Pure Athleti           9-06.00   0.9     2.89m 
 26  1186 Trai Ingram         06 Infinity Tra           9-00.00  +0.0     2.74m 
 --  1139 Andre Smith         06 Hydel United              FOUL                 
 
Boys 100 Meter Dash 10 year old
========================================================================
   Club Natl: # 12.72  7/14/2013   Willie Washington, Hampton City             
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1934 Steven Weaver       05 Phenom Elite             13.50Q  0.3  3 
  2  1008 Nyckoles Harbor     05 Full Speed A             13.57Q -1.0  8 
  3   949 William Carter      05 Florida Elit             13.72Q -1.2  6 
  4  1250 Jaren Hamilton      05 James Jackso             13.73Q -0.8  4 
  5  2531 Carlos Brown        05 Swift Athlet             13.74Q -0.3  2 
  6  1592 Jae-Lijah Cochran   05 Miami Garden             13.84Q -0.5  1 
  7  2908 Davell Long         05 Unattached              X14.41Q -1.5  5 
  8  1367 Tyrone Wilson Jr    05 Louisiana St             14.56Q -0.8  7  14.554
  9  1194 Damarcus Porter     05 Inman Youth              13.91Q -0.8  4 
 10   808 Johnathan Houston   05 Eca Track Cl             13.93Q -1.2  6 
 11   170 Kwame Miller        05 Above Xpecta             14.03Q -0.3  2 
 12  2437 James Morrow        05 St Pete Nitr             14.48Q -0.5  1 
 13  1052 Tovani Mizell       05 G-Force                  14.56Q -0.8  7  14.559
 14   554 Ivory Aikens        05 City Of Opal             14.62Q -1.0  8 
 15  2655 Marlon Jackson      05 The Matrix               14.95Q -1.5  5  14.942
 16  2217 Kyle Bain           05 Roadrunners              15.05Q  0.3  3 
 17  2264 Makari Vickers      05 Running With             14.19q -0.8  4 
 18   986 Tramayne Shivers    05 Flying Jagua             14.21q -1.2  6 
 19  2225 Daniel Ermilus      05 Roadrunners              14.52q -0.8  4 
 20    80 Daylon Washington   05 4star Track              14.53q -0.3  2 
 21   544 Jamari Howard       05 City Of Miam             14.54q -0.8  4 
 22  1860 Andre Jocelyn       05 Olympia Trac             14.59q -0.5  1 
 23  2527 Tayshaun Robinson   05 Sunblazers T             14.64q -0.3  2 
 24  2735 Cameron Sanderson   05 Tri-City Jets Tr         14.70q -0.8  7  14.693
 25   556 Dylan Taylor        05 City Of Opal             14.70  -0.3  2  14.695
 26   950 Roy Burchett        05 Florida Expr             14.74  -0.5  1 
 27  1781 Ronald Arso Jr      05 New Orleans              14.75  -0.5  1 
 28  2697 Dontarious Shoats   05 Trackstar Tr             14.91  -0.3  2 
 29  1192 Rashawn Cunningham  05 Inman Youth              14.93  -0.8  7 
 30  1007 Vernon Green IV     05 Full Speed A             14.95  -1.0  8  14.948
 31   123 Solomon Chalmers    05 Aat Sports A             15.03  -0.8  7 
 32   700 Avery Billops       05 Delco Stalli             15.20  -1.2  6 
 33   545 Andrew Johnson      05 City Of Miam             15.22  -1.5  5 
 34  2577 Kashon Conliffe     05 T-Bird Flyer             15.32  -1.0  8 
 35  2021 Deantre Jackson     05 Press Park T             15.35  -1.5  5 
 36  1660 Desmen Francois     05 Miramar Opti             15.36  -1.0  8 
 37   901 Latorre Hollinger   05 Evolution Sp             15.38   0.3  3 
 38   746 Jayce Meachum       05 Dragons Yout             15.60  -0.8  7 
 39  2243 Leonardo Taylor     05 Roadrunners              15.78  -1.2  6 
 40  1789 Conner Winston      05 New Orleans              15.81  -1.0  8 
 41  2184 Terry Harris        05 River Parish             15.94  -0.8  7 
 42  1193 Nigel Pate          05 Inman Youth              16.20  -1.0  8 
 43   953 Torey Mobley        05 Florida Expr             16.33  -0.3  2 
 44   514 Donald Jones        05 Charlotte He             16.34   0.3  3 
 45  2088 Joel Guzman         05 Puerto Rico              16.42  -0.5  1 
 46   741 Jeremiah Hughes     05 Dragons Yout             16.70  -0.5  1 
 47   543 Montay Collins      05 City Of Miam             16.73   0.3  3 
 48   315 Rashard Mickens     05 Augusta Flye             17.21  -1.5  5 
 49  1786 Quinnton Marshall,  05 New Orleans              17.59   0.3  3 
 50  1916 Amir Mcneil         05 Phase 1 Trac             18.58  -0.8  4 
 --   774 Travis Harris       05 Eagles Landi                FS  -0.5  1 
 
Boys 100 Meter Dash 11 year old
========================================================================
   Club Natl: # 12.49  7/13/2014   Willie Washington, HAMPTON CITY             
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1  1366 Carl Wilson         04 Louisiana St             13.15Q -0.4  2 
  2   906 Aviance Williams    04 Evolution Sp             13.16Q +0.0  3 
  3  1968 Zachariah Ware      04 Polk County              13.25Q  1.2  6 
  4  1609 King Mack           04 Miami Garden             13.32Q  0.8  5 
  5  1616 Desmond Reid        04 Miami Garden             13.35Q -1.8  7 
  6  2170 Bobby Washington    04 Real South R             13.69Q -1.0  4 
  7   469 Greg Foster         04 Camden Pal               13.74Q -0.8  1 
  8   386 Emory Floyd         04 Boys And Gir             13.41Q  0.8  5 
  9  2925 Shomari Pettigrew   04 Unattached              X13.50Q  1.2  6 
 10  1963 Victor Jones        04 Polk County              13.57Q -0.4  2  13.561
 11   795 Ryan Hill,Ii        04 East Cobb Ch             13.61Q -1.8  7 
 12   383 Jace Arnold         04 Boys And Gir             13.62Q +0.0  3 
 13   389 Milon Jones         04 Boys And Gir             14.23Q -0.8  1 
 14  2023 Javon Johnson       04 Press Park T             14.54Q -1.0  4 
 15  1435 Coen Carr           04 Matathletest             13.57q  0.8  5  13.562
 16   737 James Cole          04 Dragons Yout             13.65q -0.4  2 
 17  1190 Dante Black         04 Inman Youth              13.73q -0.4  2 
 18  2695 Jameer Grimsley     04 Trackstar Tr             13.80q  0.8  5 
 19  1004 Dawson Baker        04 Full Speed A             14.00q -1.8  7 
 20  2489 Aaron Fields        04 Strong Arm E             14.03q -1.8  7 
 21  2500 Delvin Jones        04 Strong Arm E             14.05q  1.2  6 
 22   615 Isaiah Simmons      04 Comets Of Ch             14.11q +0.0  3 
 23  2222 Brian Carey         04 Roadrunners              14.44q -0.4  2  14.431
 24    36 Dauntevian William  04 352 Track Cl             14.44q +0.0  3  14.435
 25  2165 Derrick Bohler      04 Real South R             14.62  -0.8  1 
 26  1922 Zachary Reviere     04 Phase 1 Trac             14.63  -0.8  1  14.624
 26   238 Alex Perry          04 Amp Track Cl             14.63  -0.4  2  14.624
 28   316 Canaan Talbert      04 Augusta Flye             14.79   0.8  5 
 29  2442 Nathaniel Wilborn   04 St Pete Nitr             14.86   1.2  6 
 30  2564 Malachi Hardy       04 Tallahassee              14.91   1.2  6 
 31   656 Elijah Camara       04 Cyo Ny                   15.18   0.8  5 
 32  1796 Larrell Hadrick     04 New Orleans              15.20  -1.8  7 
 33  2561 Camden Flowers      04 Tallahassee              15.24  -1.0  4 
 34  2224 Maverick Deveaux    04 Roadrunners              15.27  -1.0  4 
 35  2279 Drew Bailey         04 Shaldera Pan             15.29  +0.0  3 
 36  1912 Wilfred Hanna III   04 Phase 1 Trac             15.32   0.8  5 
 37  2879 Gio Frongillo       04 Unattached              X15.37  -0.8  1 
 38   904 Kaden Simpson       04 Evolution Sp             15.70  -1.8  7 
 39   343 Alex Forbes         04 Belair                   15.76   1.2  6 
 40  1908 Jeremiah Exceus     04 Phase 1 Trac             15.78  -1.8  7 
 41   390 Alexander Needham   04 Boys And Gir             16.02  -0.8  1 
 42   274 Demetrict Dotson J  04 Atascocita Y             16.32  -1.0  4 
 43  1947 Kennedy Mcgee       04 Phoenix Glid             16.39  -1.0  4 
 44   813 Dominic Palomino    04 Eca Track Cl             16.94  +0.0  3 
 45  1911 Jason Gregory       04 Phase 1 Trac             18.39   1.2  6 
 
Boys 3000 Meter Run 11 year old
================================================================
   Club Natl: # 10:09.17  7/13/2011   Jude Burst, New Orleans Metro Stars      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1  1115 John Carswell       04 Houston Syne          11:11.39  
  2   510 Justice Crawford    04 Charlotte He          11:31.11  
  3  1119 Christian Peluse    04 Houston Syne          11:34.33  
  4  1096 Marcos Olivieri     04 Haverhill El          11:41.30  
  5  2711 Kirin Karver        04 Trailblazers          11:54.59  
  6  2405 Miles Yates         04 St Johns Str          12:18.24  
  7  2934 Ethan Runyan        04 Unattached           X12:19.19  
  8  1625 Michael Alvarez     04 Miami Milers          12:28.49  
  9   507 Jalen Bacon-Jackso  04 Charlotte He          12:51.15  
 
Boys 100 Meter Dash 12 year old
========================================================================
   Club Natl: # 11.64  7/14/2010   Amir Rasul, Miami Garden                    
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2289 Jaden McBurrows     03 South Dade E             12.34Q  0.4  4 
  2    15 Devin Graham        03 1st Coast Tr             12.79Q -0.5  5 
  3  1611 Tiwan Mccloud       03 Miami Garden             12.82Q +0.0  6 
  4  2566 Galen Johnson       03 Tallahassee              12.83Q -2.6  2 
  5  1958 Anthony Alls        03 Polk County              12.92Q -0.2  1 
  6  3080 Julius Bolden       03 Wtc                      13.02Q  1.6  3 
  7  1364 Destyn Pazon        03 Louisiana St             13.21Q -2.6  2 
  8   239 Bryson Robertson    03 Amp Track Cl             13.32Q  0.4  4 
  9   848 Ali Barr            03 Elite Speed              13.34Q -0.2  1 
 10  2563 Chase Gillespie     03 Tallahassee              13.36Q +0.0  6 
 11   917 Jonathan Bailey     03 Excelerator              13.74Q -0.5  5 
 12  1363 Alred Luke          03 Louisiana St             13.76Q  1.6  3  13.760
 13   909 Devin Davis         03 Evolution Tr             13.25q -2.6  2 
 14  1749 Ronald White        03 My Brother's             13.50q  0.4  4 
 15  1802 Kendrick Williams   03 New Orleans              13.56q -0.2  1 
 16  2080 Kevin Colon         03 Puerto Rico              13.76q -0.2  1  13.757
 16    29 Malik Lewis         03 321trackstar             13.76q -0.5  5  13.757
 18  1161 Emmanuel Gibson     03 Incredibles              13.77q -0.2  1 
 19  2533 Kimanie Downer      03 Swift Athlet             13.82q +0.0  6 
 20  1637 Shayon Walton       03 Miami Pal Je             13.88q  0.4  4 
 21  2856 Troy Bell           03 Unattached              X14.02q  1.6  3 
 22  1633 Alfonzo Jones       03 Miami Pal Je             14.18q  0.4  4 
 23  2189 Sincir Porter       03 River Parish             14.22q -2.6  2 
 24  1448 Alan Wright         03 Matathletest             14.25q +0.0  6 
 25   165 Alxsandro Jones     03 Above Xpecta             14.35   0.4  4 
 26   744 Mario Johnson       03 Dragons Yout             14.53  +0.0  6 
 27  1630 Trent Henry         03 Miami Pal Je             14.54   1.6  3 
 28  2520 Christopher Hines   03 Suffolk Star             14.84  -0.5  5 
 29   384 Graham Calloway     03 Boys And Gir             14.92  -2.6  2 
 30  2311 Teshaun Singleton   03 South Texas              15.01  -0.5  5 
 31  2949 Julian Talley-Juve  03 Unattached              X15.08   1.6  3 
 32  1629 Jason Fuller        03 Miami Pal Je             15.28  -0.5  5 
 33  1401 Laron Gigger        03 Mark Trail F             15.54  -2.6  2 
 34   517 Brenden Strom       03 Charlotte He             15.90   1.6  3 
 
Boys 3000 Meter Run 12 year old
================================================================
   Club Natl: # 9:52.31  7/14/2010   Brandon Marquez, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1  2644 Anton Matchev       03 The Gainesvi          10:38.54  
  2  3001 Joshua Ochoa        03 Valley Viper          10:38.65  
  3  3074 Wyatt Persful       03 Wings Of Ski          10:57.10  
  4   752 Amir Dayal          03 E-1 Track Cl          11:08.50  
  5  1092 Peter Crapsey Jr.   03 Haverhill El          11:19.75  
  6   702 Kesi Hatton         03 Delco Stalli          11:23.41  
  7  1808 Latreveious Willia  03 Nexgen                11:44.45  
  8    16 Caden Hoffer        03 1st Coast Tr          11:47.71  
  9   403 Elijah Wolsefer     03 Break Away T          14:09.22  
 10  1082 Brinson Conerly     03 Hardee Sole           14:38.82  
 
Boys High Jump 12 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  5-04  7/1/2008    Javier Ogilvie, Hydel United                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai           5-00.00      1.52m 
  2  2967 Jahni Williams      03 United Flyer          J5-00.00      1.52m 
  3  2651 Dallas Deas         03 The Heat Tra           4-08.00      1.42m 
  4   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig          J4-08.00      1.42m 
  5   773 Amari Ford          03 Eagles Landi          J4-08.00      1.42m 
  6  1161 Emmanuel Gibson     03 Incredibles            4-04.00      1.32m 
  7  2213 Avery Adderley      03 Roadrunners           J4-04.00      1.32m 
  8  2966 Breyon Williams     03 United Flyer          J4-04.00      1.32m 
  9  2112 Luis Rodriguez      03 Puerto Rico            4-02.00      1.27m 
  9  1187 Jordan Mcmichael    03 Infinity Tra           4-02.00      1.27m 
  9  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti           4-02.00      1.27m 
  9  2548 Rian Black          03 Take Flight            4-02.00      1.27m 
 13  2866 Morgan Childs       03 Unattached            X4-00.00      1.21m 
 
Boys 100 Meter Dash 13 year old
========================================================================
   Club Natl: # 11.47  7/10/2009   Xavier Atkins, Daytona Beach                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1328 Daniel Moyer,Jr.    02 Lights Outs              11.83Q -0.6  6 
  2  2992 Treshawn Mason      02 Va Elite Tf              12.03Q -0.4  5 
  3  1589 Brian Brewton       02 Miami Garden             12.06Q -1.6  7 
  4  2488 Amari Daniels       02 Strong Arm E             12.14Q -2.0  8 
  5  1162 Jaden Rudolph       02 Incredibles              12.32Q -1.6  2 
  6  1043 Donovan Sanders     02 Get Dusted T             12.39Q -1.1  3 
  7  1441 Keaton Mitchell     02 Matathletest             12.74Q -0.4  4  12.735
  8  2715 Qadiir Wajd         02 Trailblazers             12.82Q -2.5  1  12.811
  9  1028 Jaden Carter        02 Georgia Elit             12.07Q -0.4  5 
 10   798 Deonte Richardson   02 East Cobb Ch             12.52Q -1.6  7 
 11   183 Alex Varona         02 Above Xpecta             12.55Q -0.6  6 
 12  1443 Cameron Nelome      02 Matathletest             12.74Q -2.0  8  12.739
 13  1054 Josaiah Saldana     02 G-Force                  13.03Q -1.1  3 
 14  1174 Keith Woulard       02 Indian River             13.12Q -1.6  2 
 15  2261 Calbert Mcmillan    02 Running With             13.40Q -0.4  4 
 16  2246 Cephas Whylly       02 Roadrunners              13.73Q -2.5  1 
 17  1433 Kareem Agostino     02 Matathletest             12.40q -0.4  5 
 18  1918 Jayden Mcqueen      02 Phase 1 Trac             12.78q -0.6  6 
 19   781 Eric Sherman        02 Eagles Landi             12.79q -0.6  6 
 20   874 Mateen Smith        02 Elite Speed              12.80q -1.6  7 
 21  1446 Isaiah Scott        02 Matathletest             12.82q -0.6  6  12.811
 22   777 Evan Jackson        02 Eagles Landi             12.85q -0.4  5 
 23  1799 Joseph Husband      02 New Orleans              12.98q -0.4  5 
 24   742 Isaiah Jackson      02 Dragons Yout             13.09q -0.6  6 
 25   106 Philip Henderson    02 727 Youth Tr             13.16  -1.6  2 
 26   779 Jaylon Johnson      02 Eagles Landi             13.26  -2.0  8 
 27  1234 Talib Bilal         02 Jaguar Track             13.28  -1.6  7 
 28  1168 Diego Arroyo        02 Indian River             13.33  -1.6  2 
 29  2917 Jackson Morrow      02 Unattached              X13.34  -0.4  5 
 30   150 Markevis Brown      02 Above Xpecta             13.42  -1.6  2 
 31   850 Tobias Berry        02 Elite Speed              13.43  -1.6  2 
 32  2305 Daleno Dehughes     02 South Texas              13.44  -2.0  8 
 33   291 Billy Williams Jr.  02 Atascocita Y             13.46  -1.1  3 
 34  1313 Damien Lewis        02 Lc Express               13.59  -0.4  4 
 35   896 Alexander Andre     02 Evolution Sp             13.62  -1.6  7  13.612
 36  2947 Luke Suarez         02 Unattached              X13.62  -0.6  6  13.617
 37  2362 Derek Hughes        02 Southside Pi             13.63  -0.4  5 
 38  2231 Angelo Knowles      02 Roadrunners              13.69  -2.0  8 
 39  3037 Malique Harris      02 Wee Sports               13.80  -2.5  1 
 40   391 Michael Perkins     02 Boys And Gir             13.88  -0.6  6 
 41  1311 Ronald I'Somiii     02 Lc Express               13.92  -2.0  8 
 42  1962 Ke'Andre Jackson    02 Polk County              13.93  -2.5  1 
 43   966 Marseille Taylor    02 Florida Flig             13.96  -2.5  1 
 44  1325 Malcolm Walkes      02 Lightning Sp             14.01  -2.5  1 
 45   605 Samuel Edwards      02 Comets Of Ch             14.04  -0.4  4 
 46  1859 Adams Jocelyn       02 Olympia Trac             14.06  -0.4  5 
 47   860 Nigel Hussey        02 Elite Speed              14.22  -2.0  8 
 48   780 Toussaint Kirk      02 Eagles Landi             14.39  -1.6  2 
 49  3004 Joseph Websterrutl  02 Velocity Tra             14.44  -2.0  8 
 50   244 Christian Greene    02 Ashburn Elit             14.61  -1.1  3 
 51   735 Joshua Blalock      02 Dragons Yout             14.67  -1.6  7 
 52  2102 Gabriel Pacheco     02 Puerto Rico              14.71  -0.4  4 
 53   270 James Blair         02 Atascocita Y             14.79  -1.6  7 
 54  1773 Mason Young         02 Nevada Gazel             14.99  -2.5  1 
 55   125 Kevin Thurmond      02 Aat Sports A             15.08  -1.1  3 
 56   743 Donyea Jarmon       02 Dragons Yout             15.53  -1.6  2 
 
Boys 3000 Meter Run 13 year old
================================================================
   Club Natl: # 9:30.48  7/9/2014    Lucas Bourgoyne, Track Housto             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1    86 Owen Daugherty      02 620 Running           10:27.26  
  2  2891 Willie Hinton       02 Unattached           X10:29.65  
  3   490 David Manning       02 Central Flor          10:41.03  
  4   654 Pedro Bravo         02 Cyo Ny                10:43.64  
  5  1085 Zedekiah Williams   02 Harlem Child          10:52.37  
  6   124 Dylan Nelson        02 Aat Sports A          11:03.08  
  7    88 Anthony Monte       02 620 Running           11:11.81  
  8   814 Zayne Palomino      02 Eca Track Cl          11:23.44  
  9  1536 Stephen Pottinger   02 Metro Eagles          11:29.90  
 10    87 Cameron Hagin       02 620 Running           12:45.37  
 11   302 Jeremy Bostic       02 Athletic Xpr          13:18.60  
 12  2274 Rand Parsons        02 Savannah Cha          13:37.02  
 
Boys High Jump 13 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  5-06  7/10/2013   Terrance Akodu, St Johns Striders           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   965 Malachi Shannon     02 Florida Flig           5-06.25#     1.68m 
  2  1085 Zedekiah Williams   02 Harlem Child           5-00.00      1.52m 
  2   152 Andrew Davis        02 Above Xpecta           5-00.00      1.52m 
  2  1979 Deylynd Grant       02 Ppg(Peakperf           5-00.00      1.52m 
  5  1131 Zion Bennett        02 Hydel United           4-10.00      1.47m 
  6  1168 Diego Arroyo        02 Indian River           4-06.00      1.37m 
  7  1530 Joshua Jennings     02 Metro Eagles          J4-06.00      1.37m 
  7   155 Deshaun Dawkins     02 Above Xpecta          J4-06.00      1.37m 
  9  1531 Jaylin John         02 Metro Eagles          J4-06.00      1.37m 
 10  2087 Clemente Gotay      02 Puerto Rico            4-02.00      1.27m 
 10   793 Reese Felton        02 East Cobb Ch           4-02.00      1.27m 
 10  2905 Darin Langley Jr    02 Unattached            X4-02.00      1.27m 
 10  1355 Damian Alexander    02 Louisiana St           4-02.00      1.27m 
 14   357 Colton Johnson      02 Bond Hill Fl           3-10.00      1.16m 
 
Boys 100 Meter Dash 14 year old
========================================================================
   Club Natl: # 10.96  7/10/2013   Rashaad Pollard, Star Track T               
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1855 Deismond Davis      01 Olympia Trac             11.26Q -1.1  7 
  2  1932 Donovan Jordan      01 Phenom Elite             11.69Q -1.5  5 
  3  1445 Travis Rose         01 Matathletest             11.82Q -1.3  8 
  4  2867 Nickolas Childs     01 Unattached              X11.83Q -0.6  6 
  5  1864 Jadarius McKnight   01 Olympia Trac             11.92Q -2.0  3 
  6  2621 E'Munn Parker       01 Teamstackz E             12.08Q -3.1  1 
  7  2619 Brandon Frazier     01 Teamstackz E             12.10Q -1.5  4 
  8  1027 Jordan Barrow       01 Georgia Elit             12.25Q -2.0  2 
  9  2496 Keon Green          01 Strong Arm E             11.89Q -1.5  5 
 10  1486 Romerro Irby        01 Memphis Jagu             12.02Q -2.0  3  12.014
 11   314 Rahmeer Carter      01 Augusta Flye             12.02Q -1.1  7  12.015
 12  3035 Zachery Evans       01 Wee Sports               12.09Q -0.6  6 
 13  1594 Andrew Dorvil       01 Miami Garden             12.26Q -2.0  2 
 14  1368 Jaquavis Ellington  01 Macon Bibb U             12.27Q -1.5  4 
 15   557 Jordan Taylor       01 City Of Opal             12.35Q -1.3  8  12.344
 16  1621 Deidrick Stanley    01 Miami Garden             12.41Q -3.1  1 
 17  1414 Dwayne Lewisjr.     01 Marrero Troj             11.90q -1.5  5 
 18   447 Anthony Brodie      01 Bronx Tigers             12.03q -1.1  7 
 19  2535 Allen Jean          01 Swift Athlet             12.29q -2.0  2 
 20  1967 Jeremiah Ware       01 Polk County              12.32q -0.6  6 
 21  1030 Brandon Smith       01 Georgia Elit             12.33q -1.5  5 
 22  1379 Mark Davis          01 Manatee Must             12.35q -1.5  5  12.350
 23  1382 Daveon Wortham      01 Manatee Must             12.50q -3.1  1 
 24  1239 Ethan Johnson       01 Jaguar Track             12.51q -1.5  4 
 25  2618 Drew Conley         01 Teamstackz E             12.52  -3.1  1 
 26  1411 Elvin Joseph        01 Marrero Troj             12.55  -1.5  4 
 27   540 Ja'Ki Chatman       01 City Of Miam             12.61  -1.3  8 
 28  1708 Dakota Rabuttino    01 Mt. Airy Tra             12.64  -2.0  2 
 29   898 Jaylon Carlies      01 Evolution Sp             12.73  -1.1  7 
 30  2370 David Petty III     01 Southside Pi             12.80  -2.0  3 
 31   548 Markel Moyse        01 City Of Miam             12.83  -0.6  6 
 32  2969 J`quan Wells        01 Untouchables             12.86  -2.0  2 
 33   778 Antaures Jackson I  01 Eagles Landi             12.94  -1.3  8 
 34  1906 Warren Curry        01 Phase 1 Trac             13.00  -2.0  2 
 35   665 Angel Palafox       01 Cyo Ny                   13.01  -0.6  6 
 36  1413 Damond Leonard      01 Marrero Troj             13.04  -1.1  7 
 37  1884 Mayshohn Govan      01 Perdue Athle             13.15  -1.3  8  13.147
 38  2727 Michael Brock       01 Trial By Fir             13.15  -2.0  3  13.150
 39  2542 Geovaughne Stracha  01 Swift Athlet             13.26  -2.0  3 
 40    17 Jett Isley          01 1st Coast Tr             13.27  -2.0  3 
 41  1011 Randy Pierre, Jr.   01 Full Speed A             13.38  -2.0  2 
 42  1013 Jaylon Virgil       01 Full Speed A             13.45  -0.6  6 
 43  1266 Maurice Barnes      01 Jr Apopka Bl             13.50  -3.1  1 
 44  1732 Sabata Bridges      01 Muck City St             13.54  -1.5  5 
 45  1801 Bryant Wells        01 New Orleans              13.60  -3.1  1  13.593
 46  1980 D'Armani Ward       01 Ppg(Peakperf             13.60  -0.6  6  13.597
 47  1978 Gary Calhoun        01 Ppg(Peakperf             13.62  -1.5  5 
 48  1600 Jaden Gelin         01 Miami Garden             13.78  -1.1  7 
 49  1767 Christopherryan Ga  01 Nevada Gazel             13.87  -1.5  4 
 50     9 Shaeon Adams        01 1st Coast Tr             13.97  -3.1  1 
 51  1735 Carlos Lawerence    01 Muck City St             14.78  -2.0  3 
 52  1845 Mikkel Tarver       01 Ntx Bolts                15.07  -3.1  1 
 53   719 Saki Gallo          01 Desire For C             15.67  -1.5  4 
 
Boys 3000 Meter Run 14 year old
================================================================
   Club Natl: # 9:14.52  7/1/2008    Tate Schienbein, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1  1804 Acasio Pinheiro     01 Newark Benfi           9:44.83  
  2  1608 Artise Lewis        01 Miami Garden           9:57.25  
  3   616 Devin Smith         01 Comets Of Ch           9:58.33  
  4  2368 Khali Madison       01 Southside Pi          10:13.98  
  5  2168 Dumauri Little      01 Real South R          10:29.30  
  6   493 Dylan Branch        01 Champions El          10:32.40  
  7  1083 Zackary Durastanti  01 Hardee Sole           10:39.05  
  8  2077 Angel Carrillo      01 Puerto Rico           10:54.32  
  9  2179 Jeremiah Baloney    01 River Parish          10:56.22  
 10  1494 Jamieson Nelvis     01 Memphis Jagu          10:56.66  
 11   401 Liam Quintana       01 Break Away T          11:24.51  
 12  2331 Jason Penton        01 Southeast Lo          12:13.28  
 13   342 Nickolas Douglas    01 Belair                12:32.19  
 
Boys Triple Jump 14 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 43-06.25  7/13/2013   Julian Mcduffie, Lightning Sp            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  1018 Alexander Shields   01 Future Stars          40-08.75  +0.0    12.41m 
  2   314 Rahmeer Carter      01 Augusta Flye          39-10.00  -0.9    12.14m 
  3   163 Jyaire Johnson      01 Above Xpecta          35-01.50  +0.0    10.70m 
  4   873 Hasim Smith         01 Elite Speed           35-00.25  -1.2    10.67m 
  5    70 Terry Jones         01 4star Track           34-10.25  -1.1    10.62m 
  6  1845 Mikkel Tarver       01 Ntx Bolts             33-06.50  -1.3    10.22m 
  7  1011 Randy Pierre, Jr.   01 Full Speed A          33-00.25  +0.0    10.06m 
  8  1013 Jaylon Virgil       01 Full Speed A          32-07.75  -0.8     9.95m 
  9  2936 Ryan Russell        01 Unattached           X31-11.25  -1.9     9.73m 
 10  1095 Nicholas Olibrice   01 Haverhill El          31-09.50  -1.9     9.69m 
 11   667 Ryan Rogers         01 Cyo Ny                27-10.50  +0.0     8.49m 
 12   668 Justin Vitale       01 Cyo Ny                27-05.25  -0.4     8.36m 
 --  2497 Corey Gross         01 Strong Arm E              FOUL                 
 
Boys Shot Put 4 kg 14 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 59-09.25  2000        Brian Kerr, SEFFNER TC                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2663 Thomas Sims         01 Thomson Eagl          42-04.00     12.90m 
  2  2432 Malik Golden        01 St Pete Nitr          39-01.00     11.91m 
  3  2883 Shamus Grantz       01 Unattached           X37-00.00     11.27m 
  4   651 Christian Attardi   01 Cyo Ny                35-00.50     10.68m 
  5   951 Dezmen Mobley       01 Florida Expr          34-05.00     10.49m 
  6  2872 Eli Daugherty       01 Unattached           X33-06.00     10.21m 
  7  1607 Damani Jackson      01 Miami Garden          33-04.50     10.17m 
  8  2519 Christopher Greene  01 Suffolk Star          29-01.00      8.86m 
 
Boys Discus Throw 1.0 Kg 14 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 172-05  7/7/2009    Grant Hill, Huntsville M                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2663 Thomas Sims         01 Thomson Eagl            129-09     39.54m 
  2  2432 Malik Golden        01 St Pete Nitr            126-04     38.50m 
  3  2883 Shamus Grantz       01 Unattached             X122-11     37.46m 
  4  2872 Eli Daugherty       01 Unattached             X118-09     36.19m 
  5  1607 Damani Jackson      01 Miami Garden            114-05     34.87m 
  6  2074 Wilfredo Baez       02 Puerto Rico             101-01     30.81m 
  7   424 Dage Llernas        01 Breakthrough             98-08     30.07m 
  8  2335 Trent Zelden        01 Southeast Lo             97-02     29.61m 
  9  2936 Ryan Russell        01 Unattached              X89-11     27.40m 
 10   651 Christian Attardi   01 Cyo Ny                   85-11     26.18m 
 11  2238 Clirano Rolle       01 Roadrunners              83-08     25.50m 
 12  1266 Maurice Barnes      01 Jr Apopka Bl             70-08     21.53m 
 13   658 Adam Daouphars      01 Cyo Ny                   56-04     17.17m 
 14   951 Dezmen Mobley       01 Florida Expr             54-05     16.58m 
 15  2103 Louis Pizarro       01 Puerto Rico              44-01     13.43m 
 --   427 Tamorique McBrewer  01 Breakthrough              FOUL            
 --  2519 Christopher Greene  01 Suffolk Star              FOUL            
 
Boys 100 Meter Dash 15-16 year old
========================================================================
   Club Natl: # 10.67  7/17/2011   Kendal Williams, 1st Coast TC               
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   857 Elija Goodwin       99 Elite Speed              10.93Q -0.6  9 
  2   851 Marcellus Boykins   00 Elite Speed              11.07Q -1.2  3 
  3  1655 Taylor Banks        00 Miramar Opti             11.08Q -0.4 12 
  4  2585 Eric Harrisonjr.    99 Team Acceler             11.09Q -0.2  7  11.082
  5   867 Babakarr Randall    99 Elite Speed              11.09Q -1.1  4  11.089
  6  2731 Jeremy McDowell     99 Trial By Fir             11.09Q -1.2  2  11.090
  7  1865 Seneca Milledge     00 Olympia Trac             11.15Q -0.2 11  11.144
  8   535 Nicolas Porter      00 Christian Co             11.23Q -0.3  8 
  9  2638 Willari Watson      99 Texas Greyho             11.28Q +0.0  1  11.277
 10  3011 Jeremiah Battle     99 Viking Track             11.29Q -0.7 10  11.285
 11  3062 Ahmad Everett       99 Wings Of An              11.35Q -0.9  6 
 12  2267 Derek Marquez       00 Sacs Tc                  11.49Q -1.0  5 
 13   209 Noah Igbinoghene    99 Alabama Heat             11.13q -1.2  2 
 14  1643 Kearis Jackson      99 Middle Georg             11.15q -1.2  3  11.148
 15  3014 Larry Grier         99 Viking Track             11.25q -0.3  8 
 16  3015 Trevon Laidler      00 Viking Track             11.26q -0.2  7 
 17  1492 Reese Mitchell      00 Memphis Jagu             11.28q -0.2 11  11.278
 18   865 Jua' Quavious Lane  99 Elite Speed              11.29q -0.2 11  11.281
 19  3010 Eddie Ausgood       99 Viking Track             11.33q -0.6  9 
 20  2889 Horace Hawkins      99 Unattached              X11.36q -0.4 12  11.357
 21  1104 Godfrey Aurther     00 High Perform             11.36q +0.0  1  11.358
 22  3088 D'Angelo Whitehead  00 Middle Georg             11.38q -0.2  7 
 23  3065 Nicholas Myer       99 Wings Of An              11.42q -0.3  8 
 24  3012 Joshua Battle       99 Viking Track             11.44q -0.9  6  11.435
 25  2873 Ian Davis           99 Unattached              X11.44  -0.2  7  11.432
 26  1390 Walter Miller       99 Marietta Tra             11.45  -0.2 11 
 27  1439 Joseph Laster       99 Matathletest             11.51  -1.2  3 
 28  2536 Kristin Major       00 Swift Athlet             11.56  -1.2  2 
 29  1598 Jonathan Fevry      00 Miami Garden             11.57  -0.4 12  11.561
 30  1642 Torrian Bradley-Mc  99 Middle Georg             11.57  -1.1  4  11.568
 31  3034 Kerison Durst       99 Wee Sports               11.59  -1.1  4 
 32  2915 Eugene Meleshkevic  00 Unattached              X11.62  -0.7 10 
 33   432 Nuerri Samuel       99 Breakthrough             11.73  -0.3  8 
 34  1487 Austin Jackson      00 Memphis Jagu             11.77  -0.6  9 
 35  2631 Thomas Gore         99 Texas Greyho             11.83  -1.2  2  11.825
 36   630 Ahmad Singleton     00 Cougar Track             11.83  +0.0  1  11.827
 37   670 Nicholas Yee        99 Cyo Ny                   11.84  -0.3  8 
 38  1436 Jordan Clark        00 Matathletest             11.85  -0.4 12 
 39   534 Michael George, Jr  00 Christian Co             11.93  -0.9  6 
 40   568 Langston Arnold     00 Cobb Track               11.95  +0.0  1 
 41   875 Jeremy Sykes        99 Elite Speed              11.98  -0.7 10 
 42   871 Jordan Sessom       00 Elite Speed              12.00  -0.3  8 
 43  1108 Jude Murray         00 High Perform             12.03  -1.2  3  12.026
 44   910 Roman Ferrer        99 Evolution Tr             12.03  -1.0  5  12.029
 45  2359 Christopher Christ  00 Southside Pi             12.04  +0.0  1 
 46  2541 Cyrique Saunders    99 Swift Athlet             12.05  -1.0  5 
 47   528 Mahki Little-Watso  99 Chester Chee             12.15  -1.0  5 
 48  1107 Joel Murray         99 High Perform             12.18  -1.1  4 
 49   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track             12.21  -0.4 12 
 50  1094 Anthony Figueroa    99 Haverhill El             12.22  -0.2  7 
 51  1408 Tyruss Gayden       00 Marrero Troj             12.24  -0.7 10 
 52  1480 Marcus Allen        00 Memphis Jagu             12.26  -1.0  5 
 53  2436 Carlos Jefferson,   00 St Pete Nitr             12.28  -1.1  4 
 54  1152 Chandon Smith       00 Ic Speed Tra             12.29  -0.9  6 
 55   532 Andre' Bradley, Jr  00 Christian Co             12.38  -0.2 11 
 56    69 Darien Ewing        99 4star Track              12.39  -1.2  3 
 57    14 Isaiah Gladden      99 1st Coast Tr             12.46  -1.1  4 
 58  1314 Javion Lewis        00 Lc Express               12.52  -1.0  5 
 59  3043 Christopher Valsin  00 Wee Sports               12.54  -0.3  8 
 60   609 Kendel Hammock      00 Comets Of Ch             12.59  -0.4 12 
 61  1409 Del'Vonte Green     00 Marrero Troj             12.63  -1.0  5 
 62   960 Matthew Labrato     00 Florida Flig             12.65  -0.2 11 
 63  2113 William Roldan      00 Puerto Rico              12.72  -0.2 11 
 64   461 Kevin Milligan      00 Burlington T             12.85  -1.2  2 
 65  1150 Terrence Lackey     00 Ic Speed Tra             12.90  -0.6  9 
 66  1797 Larry Hadrick       00 New Orleans              13.13  -0.9  6 
 67  1769 Christiano Neves    00 Nevada Gazel             13.26  -1.2  2 
 68   722 Kourtnie Roy        00 Desire For C             13.77  -0.2  7 
 69   614 James Proctor Iii   00 Comets Of Ch             13.86  -0.9  6 
 70  2635 Ahren Shorts        00 Texas Greyho             13.88  -1.1  4 
 71  2435 Darryl Jefferson    00 St Pete Nitr             14.31  -1.2  3 
 --  1482 Jailon Browley      99 Memphis Jagu                FS  -0.7 10 
 
Boys 3000 Meter Run 15-16 year old
================================================================
   Club Natl: # 8:39.99  7/9/2014    Brandon Marquez, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   527 Kamil Jahid         99 Chester Chee           9:19.37  
  2  2988 Clint Gault         00 Va Elite Tf            9:22.37  
  3   402 Noah Quintana       99 Break Away T           9:22.94  
  4  1597 Jamir Ferguson      00 Miami Garden           9:34.40  
  5  2127 Christopher Zapata  99 Puerto Rico            9:47.42  
  6  1496 William Rone        99 Memphis Jagu          10:07.83  
  7   400 Demitri Mancini     99 Break Away T          10:15.76  
  8  2325 Lucas Coleman       99 Southeast Lo          10:26.69  
  9   288 Carter Storm        00 Atascocita Y          10:34.23  
 10  2567 Aaron Jones         00 Tallahassee           10:36.59  
 11  2878 Matthew Fowler      00 Unattached           X10:37.60  
 12  1544 Jesai Williams      00 Metro Eagles          10:45.36  
 13  1495 Jake Peterson       99 Memphis Jagu          10:59.22  
 14   399 Ian Cortes          00 Break Away T          11:02.43  
 15  2084 Iran Deleon         99 Puerto Rico           11:22.21  
 16   398 Leonardo Cabrera    99 Break Away T          11:29.76  
 17  1636 Daniel Romer-Iii    00 Miami Pal Je          11:56.72  
 18   707 Sabur Kane          00 Delco Stalli          12:05.54  
 19  2599 Jose Santana-Alvir  00 Team Dynasty          12:18.40  
 20  1626 Angel Barerro       00 Miami Pal Je          12:52.69  
 
Boys 1600 Sprint Medley 15-16 year old
===================================================================
   Club Natl: # 3:28.00  7/9/2014    Miami Gardens Xpress, Miami Garden        
                         D Hylton, E Hogan, R Champlin, V Burnett          
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Miami Gardens Xpress  'A'                           3:36.06   2 
     1) 1622 Andy Vieux 99              2) 1597 Jamir Ferguson 00         
     3) 1598 Jonathan Fevry 00          4) 1610 Kaino Marsh 99            
     5) 1593 Tyrese Cooper 00           6)                                
  2 Texas Greyhounds  'A'                               3:38.80   1 
     1) 2635 Ahren Shorts 00            2) 2636 Byrom Skarlark 00         
     3) 2633 Isaac Rodriquez 99         4) 2629 Kaiden Fontenot 99        
     5) 2631 Thomas Gore 99             6) 2638 Willari Watson 99         
     7) 2632 Xavier Johnson 00          8)                                
  3 Memphis Jaguars Track Club  'A'                     3:40.60   1 
     1) 1491 Dalton Key 99              2) 1482 Jailon Browley 99         
     3) 1490 Keaton Jones 99            4) 1492 Reese Mitchell 00         
  4 Elite Speed Youth Track Club  'A'                   3:41.30   1 
     1) 867 Babakarr Randall 99         2) 857 Elija Goodwin 99           
     3) 875 Jeremy Sykes 99             4) 871 Jordan Sessom 00           
     5) 865 Jua' Quavious Lane 99       6) 856 Kameron Gomez 99           
     7) 851 Marcellus Boykins 00        8)                                
  5 Southside Pioneers T&F Club  'A'                    3:45.55   2 
     1) 2371 Aaron Powell 00            2) 2359 Christopher Christian 00  
     3) 2363 Kahealani Johnson 00       4) 2374 Noah Williams 00          
  6 Cougar Track Club  'A'                              3:46.00   1 
     1) 630 Ahmad Singleton 00          2) 629 Benjamin Okafor 00         
     3) 633 Nolan Wallace IV 00         4) 631 Rodney Tookes 00           
  7 Wings Of An Eagle Athletic Min  'A'                 3:50.93   1 
     1) 3063 Ajay Kokeram 99            2) 3062 Ahmad Everett 99          
     3) 3059 Jaylen Bivins 99           4) 3065 Nicholas Myer 99          
     5) 3061 Rhett Broz 99              6)                                
  8 Memphis Jaguars Track Club  'B'                     3:54.02   1 
     1) 1487 Austin Jackson 00          2) 1489 Colin Jones 99            
     3) 1484 Dennis Hathorn 99          4) 1495 Jake Peterson 99          
     5) 1480 Marcus Allen 00            6) 1496 William Rone 99           
  9 Puerto Rico  'A'                                    4:08.76   2 
     1) 2123 Carlos Tolentino 99        2) 2127 Christopher Zapata 99     
     3) 2084 Iran Deleon 99             4) 2121 Joshua Soto 00            
     5) 2113 William Roldan 00          6)                                
 10 Break Away Track Club  'A'                          4:13.23   2 
     1) 400 Demitri Mancini 99          2) 399 Ian Cortes 00              
     3) 398 Leonardo Cabrera 99         4) 402 Noah Quintana 99           
 11 Marrero Trojans  'A'                                4:30.63   2 
     1) 1406 De'Ron Coleman 00          2) 1409 Del'Vonte Green 00        
     3) 1416 Jeffery Royal 00           4) 1415 Jeremy Netterville 00     
     5) 1410 Trevion Guient 99          6) 1408 Tyruss Gayden 00          
 
Boys Shot Put 12 lbs. 15-16 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 55-05.25  7/11/2012   Kyrin Tucker, Heart Of Ill               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2931 Connor Roddy        99 Unattached           X45-09.00     13.94m 
  2   471 Vincent Buckley     99 Campbell Jr           43-09.00     13.33m 
  3  1643 Kearis Jackson      99 Middle Georg          43-05.50     13.24m 
  4  2341 Kaleb Jordan        99 Southern Ath          43-04.00     13.20m 
  5  3077 Connor Weed         99 Wings Of Ski          42-04.00     12.90m 
  6  2214 Michael Adderley    00 Roadrunners           37-00.00     11.27m 
  7  2235 Edward Missick Jr.  99 Roadrunners           35-11.00     10.94m 
  8   177 Donovan Rogers      99 Above Xpecta          35-04.00     10.76m 
  9  2155 Ryan Quinn          99 Quintessenti          34-10.00     10.61m 
 10   151 Deondre Carr        99 Above Xpecta          34-06.50     10.52m 
 11   617 Joshua Smith        99 Comets Of Ch          33-02.00     10.10m 
 12  1642 Torrian Bradley-Mc  99 Middle Georg          33-01.00     10.08m 
 13  2427 Cameron Canfall     00 St Pete Nitr          32-01.00      9.77m 
 14  2233 Alton Leon          99 Roadrunners           31-09.00      9.67m 
 15  2126 Alejandro Vazquez   00 Puerto Rico           31-07.50      9.63m 
 16  2919 Isaiah Paris        99 Unattached           X31-02.00      9.49m 
 17  1144 Parker Watts        00 I5 Elite              26-05.50      8.06m 
 18  2536 Kristin Major       00 Swift Athlet          21-09.00      6.62m 
 19    67 Thomas Davis        99 4star Track           20-01.50      6.13m 
 20  1834 Edwin Lewis         00 Ntc Flames I          18-00.00      5.48m 
 
Men 100 Meter Dash 17-18 year old
========================================================================
   Club Natl: # 10.55  7/12/2014   Isaiah Taylor, West Pembrok                 
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1736 Chauncy Smart       97 Muck City St             10.78Q -0.2  1 
  2  2626 Clint Cole          97 Texas Greyho             10.87Q -0.8 12 
  3   854 Terryon Conwell     98 Elite Speed              10.92Q -0.2  9 
  4  1211 Jerome Bazile       97 It's Speed D             10.94Q -0.4  3 
  5  2399 Dontrell Allen      97 St John Lege             10.99Q -1.1  8 
  6  1766 Devion Clayton      98 Nevada Gazel             11.01Q -1.1  6 
  7   863 Javon Jones         98 Elite Speed              11.02Q -0.6 10  11.013
  7   310 Ken Russell         97 Auburn Rapto             11.02Q -0.7  2  11.013
  9   225 Chandler Nichols    97 Alpha Omega              11.07Q -0.7 15 
 10  1444 Daniel Roberts      97 Matathletest             11.10Q -0.5 11 
 11  2586 Alonzo Ruffin, Jr.  97 Team Acceler             11.15Q -1.2  7  11.147
 12  3040 Cristian Ramirez    98 Wee Sports               11.16Q -0.9  4  11.159
 13  2429 Davon Conyers       96 St Pete Nitr             11.22Q -0.9 14  11.211
 14  2726 Alexander Blades    97 Trial By Fir             11.26Q -0.7  5  11.255
 15  2613 Rj Wilson           97 Team Elite T             11.32Q -0.8 13  11.318
 16  2532 Samson Colebrooke   97 Swift Athlet             10.91q -0.2  1 
 17   869 Alex Sands          98 Elite Speed              11.00q -0.2  1 
 18  1825 Michael Poole       97 Noth Florida             11.04q -0.2  9 
 19  1705 Tyreek Mathis       98 Mt. Airy Tra             11.05q -0.7  2 
 20   513 Deallen Hargrove    97 Charlotte He             11.14q -0.5 11 
 21  3041 Tramaine Robbins    97 Wee Sports               11.15q -0.7  2  11.144
 22  3009 Netanyahu Adams     98 Viking Track             11.16q -1.2  7  11.156
 23  3019 Willie Wright       98 Viking Track             11.17q -1.1  6 
 24  1822 Estrado Bagias      97 Noth Florida             11.18q -0.2  1 
 25  2441 Terence Ware        98 St Pete Nitr             11.19  -0.7 15 
 26  2871 Joshua Dacres       97 Unattached              X11.20  -1.1  8 
 27  2942 Dean Simon          97 Unattached              X11.21  -0.7 15 
 28  2369 Jordon Nedd         97 Southside Pi             11.22  -0.5 11  11.220
 29  2862 Terry Brownjr       97 Unattached              X11.26  -0.7  5  11.259
 30  2610 Keith Pippen        97 Team Elite T             11.27  -0.2  9  11.264
 31  2140 Frederick Days      97 Pure Athleti             11.27  -0.9  4  11.269
 32  2539 Carlos Outten       97 Swift Athlet             11.29  -0.7  2 
 33   122 Judah Brown         98 Aat Sports A             11.31  -0.9 14 
 34  3018 Avery Warren        96 Viking Track             11.32  -1.1  8  11.316
 35  3038 D'Angelo Huff-Morg  97 Wee Sports               11.33  -0.8 13 
 36  1697 Calvin Dennis       97 Mt. Airy Tra             11.35  -0.6 10 
 37  2538 Duane Murray,Jr.    98 Swift Athlet             11.37  -0.9  4  11.363
 38  2309 Bryson Naterra      98 South Texas              11.37  -0.2  9  11.368
 39  1926 Bryan Walker        97 Phase 1 Trac             11.38  -0.9 14 
 40  1497 Andre Searcy        97 Memphis Jagu             11.39  -1.1  8  11.383
 41  1712 Damir White         98 Mt. Airy Tra             11.39  -0.7  2  11.386
 42  2254 Rakaris Smith       96 Running Fire             11.39  -0.6 10  11.388
 43  1216 Michael Strong      98 It's Speed D             11.40  -1.2  7 
 44  1768 Ty Gust-Fuller      97 Nevada Gazel             11.41  -0.9 14 
 45  1827 Ronique Todman      97 Noth Florida             11.44  -0.8 12 
 46  2361 Desmond Fletcher    97 Southside Pi             11.45  -0.9 14 
 47  2346 Damico Davis        98 Southern Tra             11.46  -0.7  5 
 48  1316 Huey Mitchell       97 Lc Express               11.47  -0.2  9  11.465
 49  2433 Jahaven Haye        97 St Pete Nitr             11.47  -0.6 10  11.466
 50  3067 John Soden          97 Wings Of An              11.49  -0.4  3 
 51  1488 Gregory Jackson     97 Memphis Jagu             11.51  -0.7  5 
 52  1863 Jannai Maxwell      97 Olympia Trac             11.54  -1.1  6 
 53  1570 Denzelle Anglin     98 Metropolis T             11.61  -0.7 15  11.603
 54  1823 Miles Collins       98 Noth Florida             11.61  -0.7  5  11.607
 55   912 Akeem Simmons       96 Evolution Tr             11.67  -0.9 14  11.665
 56  2885 Brandon Hadley      97 Unattached              X11.67  -0.5 11  11.666
 57  1137 Timothi Mcmaster    97 Hydel United             11.67  -0.7 15  11.668
 58  1696 Dayshaun Cureton    98 Mt. Airy Tra             11.73  -0.9  4  11.721
 59  1673 Isiaah Coleman      98 Mpowered Ath             11.73  -0.6 10  11.725
 60  2220 Stefon Brown        97 Roadrunners              11.74  -0.9  4  11.739
 61  3030 Rozzell Barber      96 Wee Sports               11.74  -1.1  8  11.740
 62  2643 Kamryn Johnson      98 The Gainesvi             11.75  -0.8 13 
 63  2954 Arick Williams      97 Unattached              X11.78  -1.2  7 
 64   422 Damante Johnson     97 Breakthrough             11.83  -0.4  3 
 65  3087 Joseph Jones        97 Evolution Tr             11.84  -1.1  6 
 66   185 Nycere Walker       98 Above Xpecta             11.91  -1.2  7 
 67  1318 James Webb          97 Lc Express               11.92  -0.6 10  11.912
 67  2115 Jose Santana        98 Puerto Rico              11.92  -0.7  5  11.912
 69   618 Elijah Vaughan      98 Comets Of Ch             11.93  -1.1  6 
 70  2892 Raymond Jackson     98 Unattached              X11.95  -0.8 12 
 71  1910 Kenneth Forward     97 Phase 1 Trac             11.97  -0.2  9 
 72  2226 Isac Ferguson       97 Roadrunners              11.98  -0.7  2 
 73  2652 Andre Holley        98 The Heat Tra             12.01  -0.8 13 
 74  1844 Maleek Tarver       96 Ntx Bolts                12.03  -1.2  7 
 75  1097 Eli Perez           98 Haverhill El             12.05  -0.4  3 
 76  2373 Myjhan Wheeler      97 Southside Pi             12.11  -0.7  2  12.107
 77  3042 Ashton Turner       97 Wee Sports               12.11  -1.1  6  12.108
 78  1965 Keshawn Roberson    96 Polk County              12.12  -0.4  3 
 79  1745 John Jackson        97 Mustangs Tra             12.17  -0.2  1 
 80  1572 Donte Plunkett      98 Metropolis T             12.22  -0.6 10 
 81   227 Josiah Davis        97 Amp Track Cl             12.39  -0.8 12 
 82   794 Isaiah Fichtner     97 East Cobb Ch             12.53  -0.8 12 
 83  2584 Roosevelt Wright    97 T-Bird Flyer             12.73  -1.1  8 
 84  2909 Donovan Mack        97 Unattached              X12.76  -0.2  1 
 85  1147 Malik Blackwell     98 Ic Speed Tra             12.83  -0.8 13 
 86  2228 Samuel Forbes       98 Roadrunners              12.91  -1.1  8 
 87  1959 Paul Bordes         98 Polk County              13.22  -0.2  9 
 88  1528 Khevaunn Ellis      98 Metro Eagles             13.37  -0.9 14 
 89  1273 Alex Nabried        97 Just Do It T             14.45  -0.8 13 
 --   855 Cameron Douglas     98 Elite Speed                 FS  -0.9  4 
 --  2141 Alfred Jackson      98 Pure Athleti                FS  -1.1  6 
 
Men 3000 Meter Run 17-18 year old
================================================================
   Club Natl: # 9:05.66  7/11/2012   Brandon Cromer, FLIGHT400 TC              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1  2097 William Mercado     97 Puerto Rico            9:15.84  
  2  2924 Luke Peterson       98 Unattached            X9:17.53  
  3  2081 Bryan Cortez        97 Puerto Rico            9:33.72  
  4  2117 Keven Santiago      98 Puerto Rico            9:36.90  
  5  1710 Isaiah Thomas       97 Mt. Airy Tra           9:39.58  
  6  2340 Austin Brown        98 Southern Ath           9:40.03  
  7  2122 Julio Soto          98 Puerto Rico            9:40.17  
  8   162 Johnelle Joe        98 Above Xpecta           9:51.42  
  9  2116 Anthony Santiago    98 Puerto Rico           10:04.62  
 10  2913 Shad Mcgrew         97 Unattached           X10:06.57  
 11  1151 Jeb Phillips        98 Ic Speed Tra          10:09.06  
 12  2110 Bryan Rodriguez     97 Puerto Rico           10:17.13  
 13  2327 Hunter Dupre'       97 Southeast Lo          10:22.88  
 14  1709 Nicholas Sperger    97 Mt. Airy Tra          10:27.88  
 15  2106 Hector Rivera       98 Puerto Rico           10:35.47  
 16   240 Raquez Lockhart     97 Apollo Track          10:53.17  
 17  2493 Fredrick Gonsalvie  98 Strong Arm E          10:57.45  
 18  2092 Kelvin Marcial      97 Puerto Rico           11:10.83  
 19  2104 Erickson Ramirez    98 Puerto Rico           11:21.63  
 20  2576 Brendon Bastian     98 T-Bird Flyer          11:22.65  
 21   345 Lynford Lindsay     97 Belair                11:54.55  
 22  2119 Bryan Soto          97 Puerto Rico           12:11.63  
 --  2107 Jan Rivera          97 Puerto Rico                DNF  
 
Men 1600 Sprint Medley 17-18 year old
===================================================================
   Club Natl: # 3:26.15  7/9/2014    P.H.A.S.T.T., P.H.A.S.T.T.                
                         A Ewers, A James, J Patterson, P Willis           
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Southside Pioneers T&F Club  'A'                    3:34.03   1 
     1) 2361 Desmond Fletcher 97        2) 2369 Jordon Nedd 97            
     3) 2365 Lionel Jones III 97        4) 2366 Michael Leverett 96       
     5) 2373 Myjhan Wheeler 97          6)                                
  2 Mt. Airy Track Club  'A'                            3:35.26   2 
     1) 1697 Calvin Dennis 97           2) 1699 Djamon Dupree 97          
     3) 1700 Morgan Ellis-Foster 96     4) 1705 Tyreek Mathis 98          
  3 Texas Greyhounds  'A'                               3:35.78   2 
     1) 2626 Clint Cole 97              2) 2627 Davion Curtis 98          
     3) 2640 Jamarkese Williams 96      4) 2634 Soren Sanmiguel 98        
  4 Memphis Jaguars Track Club  'A'                     3:36.90   1 
     1) 1497 Andre Searcy 97            2) 1499 Harry Self 98             
     3) 1500 Kewan Slaton 97            4) 1485 Quintsontro Irby 98       
     5) 1488 Gregory Jackson 97         6) 1483 James Dickson 98          
  5 Elite Speed Youth Track Club  'A'                   3:38.02   1 
     1) 864 Agbai Kalu 96               2) 3096 Trevious Frazier 98       
     3) 855 Cameron Douglas 98          4) 858 Daniel Herron 98           
     5) 847 Etienne Adams 98            6) 863 Javon Jones 98             
     7) 866 Marquez Lemon 97            8) 849 Savon Beard 98             
  6 Puerto Rico  'A'                                    3:40.21   2 
     1) 2100 Fabian Nieves 98           2) 2107 Jan Rivera 97             
     3) 2111 John Rodriguez 97          4) 2114 Juan Sandoval 97          
     5) 2085 Kalid Esteves 97           6) 2115 Jose Santana 98           
  7 Metropolis Track Club  'A'                          3:43.42   1 
     1) 1574 David Rodriquez 98         2) 1570 Denzelle Anglin 98        
     3) 1572 Donte Plunkett 98          4) 1568 Hakeem Alexander 97       
  8 Viking Track Club  'A'                              3:45.55   1 
     1) 3017 Jameson Walton 98          2) 3013 Nasheem Green 98          
     3) 3009 Netanyahu Adams 98         4) 3019 Willie Wright 98          
  9 Phase 1 Track Club  'A'                             3:46.54   2 
     1) 1926 Bryan Walker 97            2) 1904 Byron Allen 98            
     3) 1909 Denni's Fontenot II 97     4) 1914 Israel Johnson 98         
 10 South Texas Super Starz  'A'                        3:47.74   2 
     1) 2309 Bryson Naterra 98          2) 2312 Jalen Williams 97         
     3) 2307 Maurice Hill,Jr. 98        4) 2304 Tavian Carter 98          
 11 Mt. Airy Track Club  'B'                            3:54.73   1 
     1) 1712 Damir White 98             2) 1696 Dayshaun Cureton 98       
     3) 1710 Isaiah Thomas 97           4) 1709 Nicholas Sperger 97       
     5) 1707 Haziz Nelson 97            6) 1701 Lance Joseph 96           
 12 River Parish Hornets  'A'                           3:59.02   2 
     1) 2181 Bryan Cain 97              2) 2178 Elijah Baldwin 97         
     3) 2186 Tahrike Jones 97           4) 2187 Tyler Kirklon 97          
 
Men Discus Throw 1.6 Kg 17-18 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 176-04  7/2/2008    Anthony Thomas, Metropolis TC              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   143 Noah Agwu           98 Above Xpecta            161-06     49.22m 
  2  2859 Terrence Bobet      98 Unattached             X148-06     45.26m 
  3  2951 Lex Trujillo        97 Unattached             X142-01     43.30m 
  4  2945 Austin Snyder       98 Unattached             X140-03     42.74m 
  5   724 Gevon Foreman       97 Detroit Pal             139-04     42.46m 
  6  2215 Perry Adderly Jr.   98 Roadrunners             138-01     42.08m 
  7  1878 Chetney Taylor      98 Panthers Eli            115-06     35.20m 
  8  2334 Thomas Peters       97 Southeast Lo            113-04     34.54m 
  9  1574 David Rodriquez     98 Metropolis T             98-09     30.09m 
 10  2900 Geness Kennedy      97 Unattached              X88-03     26.89m 
 11   157 Shuquoi Evers       98 Above Xpecta             82-10     25.24m 
 
Men Javelin Throw 800 g 17-18 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 199-07  7/16/2010   Derek Hampton, Southeast Louisiana RR      
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2329 Mitchell Morel      97 Southeast Lo            184-08     56.28m 
  2  2334 Thomas Peters       97 Southeast Lo            179-04     54.66m 
  3   312 Kendrich Thompson   97 Auburn Rapto            173-07     52.90m 
  4  2859 Terrence Bobet      98 Unattached             X151-06     46.17m 
  5     2 Jordan Venglass     98 @teamvenglas            141-11     43.25m 
  6  1810 Will West           98 North Dekalb            133-04     40.64m 
  7  2187 Tyler Kirklon       97 River Parish            131-11     40.20m 
  8   154 Shawn Davis         98 Above Xpecta            127-10     38.96m 
  9  1574 David Rodriquez     98 Metropolis T            127-05     38.83m 
 10   724 Gevon Foreman       97 Detroit Pal             121-11     37.16m 
 11   143 Noah Agwu           98 Above Xpecta            116-03     35.43m 
 12  2900 Geness Kennedy      97 Unattached             X107-04     32.71m 
 13  2456 Michael Christian   97 Stockton Sai             93-08     28.54m 
 14   185 Nycere Walker       98 Above Xpecta             82-09     25.22m 
 15   145 Jordan Anderson     98 Above Xpecta             57-05     17.50m 
 --   157 Shuquoi Evers       98 Above Xpecta              FOUL            

Girls 200 Meter Dash 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 30.23  7/12/2014   Tristian Campbell, Northside St             
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2762 Destiny Castell     07 Unattached              X30.75Q -1.5 11 
  2  1377 Denylah Smalls      07 Manatee Must             31.57Q -0.2  1 
  3  2812 Elecia McCurrie     07 Unattached              X32.37Q -3.0  9 
  4  1461 Nicole Green        07 Memphis Jagu             32.51Q  0.7  4 
  5   552 Gregorianna Fraser  07 City Of Opal             32.72Q -2.5  6 
  6  1879 Kassadi Avent       07 Perdue Athle             32.78Q -0.8  5 
  7   253 Zoe Brown           08 Atascocita Y             33.11Q -0.9  2 
  8   436 Jayla Johnson       07 Bronx Tigers             33.15Q -1.8  7 
  9   215 J'Mya Albertie      07 Alpha Omega              33.50Q -0.5 10 
 10  1123 Alexia Latore       08 Hydel United             33.62Q -1.6  8 
 11   228 Keymani Dillingham  07 Amp Track Cl             33.72Q -1.4  3 
 12  2982 Tyra Price          07 Va Elite Tf              32.36Q -0.2  1 
 13  2835 Kyra Swart          08 Unattached              X33.06Q -2.5  6 
 14  1578 Kayla Blatch        07 Miami Garden             33.23Q -0.8  5 
 15  1306 Kamree Wolridge     07 Lc Express               33.36Q  0.7  4 
 16   506 Jaila Woodruff      07 Charlotte He             33.81Q -1.8  7 
 17   979 Reeyona Johnson     08 Flying Eagle             33.89Q -1.4  3 
 18  2981 Makyia Phifer       07 Va Elite Tf              34.11Q -1.5 11 
 19  1036 Kiana Harvey        07 Georgia Favo             34.37Q -0.9  2 
 20  2160 Leandra Ferrell     07 Real South R             34.58Q -1.6  8 
 21   435 Anayah Henry        07 Bronx Tigers             34.95Q -0.5 10 
 22  2200 Iesha Hanna         07 Roadrunners              36.29Q -3.0  9 
 23  2685 Myracle Crossman    07 Trackstar Tr             32.81q -0.2  1 
 24  2482 Wynter Reid         07 Strong Arm E             34.31q -1.8  7 
 25  2968 Arionna Patterson   07 Untouchables             34.64  -0.8  5 
 26   371 Yolanda Floyd       07 Boys And Gir             34.96  -1.4  3 
 27  1931 Kyra Turner         08 Phenom Elite             35.04  -0.9  2 
 28   993 Makaila Green       07 Full Speed A             35.10  -1.5 11 
 29  1258 Saniyah Woullard    07 Jazzyquick F             35.36  -1.4  3 
 30  1653 Daryn Smith         07 Miramar Opti             35.56  -0.8  5 
 31  2343 Jalyn Newman        07 Southern Tra             35.59  -0.8  5 
 32  1286 Kimora Jennings     07 Lc Express               35.71  -0.9  2 
 33  1689 Jordyn Searles      07 Mt. Airy Tra             36.23  -0.5 10 
 34    39 Maya Bell           07 4star Track              36.51  -2.5  6 
 35  1375 Jada Mays           08 Manatee Must             36.83  -1.6  8 
 36  1276 Jariah Aldridge     07 Lc Express               36.94  -1.6  8 
 37  2068 Galilea Torres      08 Puerto Rico              37.08  -0.8  5 
 38   250 Leilah Arceneaux    07 Atascocita Y             37.12  -0.8  5 
 39  1371 Trinity Gordon      07 Manatee Must             37.17  -1.5 11 
 40   131 Nyaira Freeman      07 Above Xpecta             37.33  -3.0  9 
 41   453 Anaysia Hightower   07 Burlington T             37.50  -1.6  8 
 42  1257 Alayah Nichols      07 Jazzyquick F             37.60  -1.8  7 
 43  2014 Er'Janell Reese     08 Press Park T             37.80  -3.0  9 
 44  1279 Ranayja Diaz        07 Lc Express               37.99  -2.5  6 
 45   235 Breanna Walkes      08 Amp Track Cl             38.03  -0.9  2 
 46  2260 Aariyonni Thomas    08 Running With             38.35  -1.8  7 
 47  2193 Nasia Brown         07 Roadrunners              38.37  -3.0  9 
 48   335 Tashina Allen       07 Belair                   38.42  -1.8  7 
 49  1370 Scout Erby          07 Manatee Must             38.44  -1.5 11 
 50  2300 Kennedy Salinas     07 South Texas              38.67  -2.5  6 
 51    48 Trinity Hurd        08 4star Track              39.04  -1.5 11 
 52  2415 Marlea Danford      07 St Pete Nitr             39.18  -1.4  3 
 53  1990 Sha'Mari Davis      07 Press Park T             39.29  -1.6  8 
 54   731 Paris Pounds        07 Dragons Yout             39.39  -2.5  6 
 55  2051 Cydmielys Reyes     09 Puerto Rico              39.68  -0.5 10 
 56  1177 Sani Hamlin         07 Infinity Tra             39.73  -3.0  9 
 57    51 Gamaliel Mayberry   07 4star Track              39.99  -1.8  7 
 58  2059 Shaydeliz Rivera    09 Puerto Rico              40.21  -1.8  7 
 59  1176 Mackenzie Burrell   07 Infinity Tra             40.46  -0.8  5 
 60  2551 Maliah Hardy        08 Tallahassee              40.79  -1.4  3 
 61  1688 Mikiah Moore        09 Mt. Airy Tra             41.08  -1.4  3 
 62  1418 Raigan(Lulu) Basse  10 Matathletest             41.79  -0.5 10 
 63  1069 Kylea Carver        09 Greensboro B             42.25  -0.2  1 
 64   673 McKenzie Maxwell-O  09 Dallas Blaze             42.90  -1.6  8 
 65    53 Alanna Mcfarlin     10 4star Track              43.17  -0.2  1 
 66  1256 Summer Morgan       11 Jazzyquick F             43.35   0.7  4 
 67  1037 Riley Mckiver       08 Georgia Favo             43.45   0.7  4 
 68  1183 Brooke Lynn Smith   07 Infinity Tra             43.75   0.7  4 
 69   983 Ka'Lani Tezeno-Jon  07 Flying Jagua             44.65  -0.9  2 
 70  1217 Sahar Ahad          08 Jaguar Track             47.43  -0.2  1 
 71  2395 Kyndra Gray         09 St John Lege             47.99  -1.5 11 
 72  1067 La'Miiya Bennett    10 Greensboro B             50.12  -0.9  2 
 73  2574 Navaeh Mackey       10 T-Bird Flyer             54.10  -2.5  6 
 74  2667 Dasia Walker        08 Tiger Athlet           1:02.11  -0.2  1 
 --  1042 Peyten Willis       10 Georgia Favo                DQ  -1.4  3  ran inside curve
 --  1218 Kaia Alcime         07 Jaguar Track                DQ   0.7  4  ran inside curve
 --  1888 Zhane' Evans        07 Phase 1 Trac                DQ  -0.9  2  ran inside curve
 
Girls 800 Meter Run 8-under
===================================================================
   Club Natl: # 2:35.92  7/4/2007    Daesha Rogers, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   518 Damira Allen        08 Chester Chee           2:40.10   2 
  2  2482 Wynter Reid         07 Strong Arm E           2:47.65   2 
  3  2160 Leandra Ferrell     07 Real South R           2:49.35   2 
  4  2981 Makyia Phifer       07 Va Elite Tf            2:53.75   2 
  5  1395 Kennedy Reynolds    07 Mark Trail F           2:58.06   2 
  6   218 Emma Kirkland       07 Alpha Omega            3:00.09   2 
  7  1260 Julia Grant         08 Jeuness TC             3:06.10   2 
  8  1892 Constance Hernande  07 Phase 1 Trac           3:07.34   2 
  9    55 Maciah Morgan       07 4star Track            3:13.88   2 
 10  2003 Irielle Hubbs       07 Press Park T           3:14.76   1 
 11  2056 Isis Rivera         07 Puerto Rico            3:15.14   1 
 12  2130 Nadia Larosa        07 Pure Athleti           3:19.74   2 
 13  1218 Kaia Alcime         07 Jaguar Track           3:22.98   1 
 14  1176 Mackenzie Burrell   07 Infinity Tra           3:25.30   1 
 15  1217 Sahar Ahad          08 Jaguar Track           3:29.07   1 
 16   591 Jasmen Neidert      07 Comets Of Ch           3:31.59   1 
 17   250 Leilah Arceneaux    07 Atascocita Y           3:34.40   2 
 18  1520 Jacqueline Ramsey   08 Metro Eagles           3:37.77   1 
 19   267 Summer Williams     08 Atascocita Y           3:40.77   1 
 20  2402 Zoe Yates           07 St Johns Str           3:41.85   1 
 21   346 Clidraya Hammonds   09 Big Bend Str           3:43.08   1 
 22    38 Diasa Bell          08 4star Track            3:49.29   2 
 --   521 Monea Earnest       09 Chester Chee                DQ   1  broke too soon
 
Girls 200 Meter Dash 9 year old
========================================================================
   Club Natl: # 28.37  2005        Aleia Hobbs, S.A.C.S.                       
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1057 Brianna Harper      06 Goulds Wildc             29.73Q -1.1  1 
  2  1650 Maya Maycock        06 Miramar Opti             29.89Q -0.9  5 
  3  1016 Kayleigh Stargell   06 Full Throttl             30.18Q  0.2  6 
  4  2976 Anijah Corbin       06 Va Elite Tf              30.44Q -0.6  4 
  5  1996 Darrione Gallin     06 Press Park T             30.50Q  1.8  2 
  6  1648 Tiana Jordan        06 Miramar Opti             30.53Q +0.0  3 
  7  1580 Maliyah Dieujuste   06 Miami Garden             30.68Q -1.3  7 
  8  1431 Oriayha Thurman     06 Matathletest             31.73Q -0.1  8 
  9   989 Abigail Mullings    06 Fort Lauderd             30.72Q  1.8  2 
 10   956 Amirah Nock         06 Florida Flig             31.41Q +0.0  3 
 11  2271 Patience Washingto  06 Savannah Cha             31.43Q -1.1  1 
 12   802 Chris.Ann Edwards   06 Eca Track Cl             32.04Q -0.1  8  32.035
 13  1288 Emily Kelly         06 Lc Express               33.00Q  0.2  6 
 14  1976 Rhamani Shepperd-R  06 Ppg(Peakperf             33.20Q -1.3  7 
 15   141 Danielle Wooten     06 Above Xpecta             33.48Q -0.9  5 
 16  1263 Jasmynne Gibson     06 Jr Apopka Bl             34.11Q -0.6  4 
 17  1995 Malajah Frazier     06 Press Park T             31.65q +0.0  3 
 18  2270 Faith Washington    06 Savannah Cha             32.04q -0.1  8  32.039
 19  1157 Jayana Rose         06 Incredibles              32.31q -0.1  8 
 20  1778 Natalie Rome        06 New Orleans              32.39q -0.1  8 
 21  1476 Koryn Smith         06 Memphis Jagu             32.45q -1.1  1 
 22  2034 Frances Colon       06 Puerto Rico              32.68q -1.1  1 
 23  1397 Saniya Robinson     06 Mark Trail F             32.87q -1.1  1 
 24   945 Sanaii Gaines       06 Florida East             32.90q -1.1  1 
 25   378 Shani Lofton        06 Boys And Gir             33.01   1.8  2 
 26  1165 Allayna Curry       06 Indian River             33.47  -1.1  1 
 27   697 Tamara Williams     06 Delco Stalli             33.50   0.2  6 
 28   674 Zakia Moore         06 Dallas Blaze             33.66  -0.9  5 
 29  2039 Legna Echevarria    06 Puerto Rico              33.74  -1.3  7 
 30   954 U'Nitee Brown       06 Florida Flig             33.83  -0.1  8 
 31  2455 Jaidyn Woods        06 Stockton Sai             33.89   0.2  6 
 32  2030 Yarielis Cardona    06 Puerto Rico              33.93   0.2  6 
 33  1145 Savonnah Camp       06 Ic Speed Tra             34.14  +0.0  3 
 34  1295 Jaelyn Pardo        06 Lc Express               34.33   1.8  2 
 35  3027 Samaria Rogers      06 Wee Sports               34.88   1.8  2 
 36  1647 Adonah Johnson      06 Miramar Opti             34.89  -1.3  7 
 37  1901 Samara Shields      06 Phase 1 Trac             35.34  -0.9  5 
 38  2298 Norielle McMichael  06 South Texas              35.53  -0.9  5 
 39   711 L'Oreal Burnett     06 Desire For C             35.59  -0.6  4 
 40  1167 Davionne Stinson    06 Indian River             35.75  -0.9  5 
 41   374 Caila Joseph        06 Boys And Gir             35.76  -0.6  4 
 42  1088 Chasity Foreshaw    06 Haverhill El             35.84   1.8  2 
 43   955 Shelsy Burgos       06 Florida Flig             35.89  -0.6  4 
 44  1374 Mia Johnson         06 Manatee Must             36.00  -1.3  7 
 45  1890 Carmen Hanna        06 Phase 1 Trac             36.17   1.8  2 
 46  1281 Reagan Gutierrez    06 Lc Express               36.40   0.2  6 
 47   730 Devin Fox           06 Dragons Yout             36.44  +0.0  3 
 48    46 Kiara Cooper        06 4star Track              36.93  -0.6  4 
 49  2800 Makayla Jones       06 Unattached              X37.40   0.2  6 
 50   134 Trinity Medine      06 Above Xpecta             37.42  -1.3  7 
 51  1902 Tah'Neil Williams   06 Phase 1 Trac             37.59  +0.0  3 
 52  1817 T'Challa Hutchinso  06 Noth Florida             38.13  +0.0  3 
 53  1649 Malaika Maycock     06 Miramar Opti             39.00  -0.1  8 
 54  1352 Laylah Luke         06 Louisiana St             39.01   0.2  6 
 55  2294 Jade Earl           06 South Texas              39.03  -0.9  5 
 56  1284 Kalei Huot          06 Lc Express               40.68  -1.1  1 
 57  2468 Leila Bonny         06 Strong Arm E             41.29  -0.6  4 
 58   728 Kennedy Bailey      06 Dragons Yout             45.53  -0.9  5 
 
Girls 800 Meter Run 9 year old
===================================================================
   Club Natl: # 2:32.72  7/2/2008    Daesha Rogers, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   212 Christin Facey      06 Alpha Elite            2:35.27   2 
  2   559 Alissa Graham       06 Club44                 2:35.62   2 
  3  2788 Leilani Gibson      06 Unattached            X2:42.41   2 
  4   694 Bryelle Small       06 Delco Stalli           2:45.74   2 
  5  2426 Zakilya Zeigler     06 St Pete Nitr           2:53.17   2 
  6  1090 Gabriela Olivieri   06 Haverhill El           2:54.41   2 
  7   450 Laila Bailey        06 Burlington T           2:55.91   1 
  8  2573 Jasmine Mackey      06 T-Bird Flyer           2:57.87   1 
  9   484 Amari Whetro        06 Central Flor           3:00.82   2 
 10    40 Kiara Benson        06 4star Track            3:08.94   2 
 11  2689 Jayla Grimsley      06 Trackstar Tr           3:13.12   1 
 12  1521 Juliet Ramsey       06 Metro Eagles           3:14.95   2 
 13  1584 Queen Maatkara Moo  06 Miami Garden           3:17.80   1 
 14   482 Madalyn King        06 Central Flor           3:19.99   1 
 15    89 Taylor Bedinghaus   06 727 Youth Tr           3:21.55   2 
 16  1049 Zoe Tanksley        06 G-Force                3:24.82   1 
 17   296 Shaniyah Gary       06 Athletic Xpr           3:25.19   1 
 18  2319 Hanna Monlezun      06 Southeast Lo           3:26.94   2 
 19  1623 Carolyn Alvarado    06 Miami Milers           3:30.25   1 
 20  2060 Yenesis Rivera      06 Puerto Rico            3:32.36   1 
 21  1305 Journey Wolridge    06 Lc Express             4:00.16   1 
 
Girls High Jump 9 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  4-00  7/15/2010   Mykhiyah Williams, Metropolis               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2277 Shakirah Edwards    06 Shaldera Pan           3-10.00      1.16m 
  2  1158 Chelsi Williams     06 Incredibles            3-08.00      1.11m 
  3  2746 Sidney Allen        06 Unattached           XJ3-08.00      1.11m 
  4  2821 Annalea Parodi      06 Unattached           XJ3-08.00      1.11m 
  5    89 Taylor Bedinghaus   06 727 Youth Tr          J3-08.00      1.11m 
  6  1548 Dynasia Evans-Good  06 Metropolis T           3-06.00      1.06m 
  7  2547 Jaida Williams-Goi  06 Take Flight            3-04.00      1.01m 
  8  1521 Juliet Ramsey       06 Metro Eagles           3-02.00      0.96m 
  9   955 Shelsy Burgos       06 Florida Flig          J3-02.00      0.96m 
 10  1973 Aniya Norman        06 Ppg(Peakperf           3-00.00      0.91m 
 11  1523 Autumn Wilburg      06 Metro Eagles           2-08.00      0.81m 
 11  2319 Hanna Monlezun      06 Southeast Lo           2-08.00      0.81m 
 --  2834 Lamaya Stewart      06 Unattached                 XNH            
 --  1550 Avery Hart          06 Metropolis T                NH            
 
Girls 200 Meter Dash 10 year old
========================================================================
   Club Natl: # 26.72  7/18/2010   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1399 Serena Tate         05 Mark Trail F             28.43Q -2.1  8 
  2  2476 Damaria Green       05 Strong Arm E             29.15Q -1.8  2 
  3  2798 Cha'Iel Johnson     05 Unattached              X29.20Q -1.8  6 
  4  2158 Somiyah Braggs      05 Real South R             29.29Q -2.3  7 
  5  1685 Simone Kelly        05 Mt. Airy Tra             29.36Q -2.2  4 
  6  2592 Zaire Martin        05 Team Dynasty             29.80Q -0.3  1 
  7  1341 Trinitee Whitaker   05 louisiana el             29.85Q -1.9  3  29.842
  8  1975 Nymera Presley      05 Ppg(Peakperf             30.43Q -1.7  5 
  9  3097 Kyndall Sessom      05 Elite Speed              29.22Q -1.8  2 
 10  2288 Cynteria James      05 South Dade E             29.85Q -2.2  4  29.842
 11   214 Adora Tonge         05 Alpha Elite              29.88Q -0.3  1 
 12  1969 Ladymond Douglas    05 Ppg(Peakperf             30.20Q -1.8  6 
 13  2162 Charkeria James     05 Real South R             30.23Q -2.1  8 
 14  1881 Rayael Marshall     05 Perdue Athle             30.45Q -1.7  5 
 15  1741 Sydney Radford      05 Mustangs Tra             30.48Q -2.3  7 
 16   437 Skye Johnson        05 Bronx Tigers             30.77Q -1.9  3 
 17   313 Zaniyaha Wellman    05 Augusta Flye             29.32q -1.8  2 
 18  2550 Jazlyne Farmer      05 Tallahassee              30.42q -1.8  6 
 19   257 Zarvione Chase      05 Atascocita Y             30.53q -2.1  8 
 20  2608 Jocelyn Tate        05 Team Elite T             30.69q -2.2  4 
 21   363 Raniya Tyson        05 Boynton Beac             30.75q -2.3  7 
 22  2512 Jaiasia Lawrence    05 Suffolk Star             31.05q -2.3  7 
 23  1154 Kailyn Walton       05 Impact Athle             31.11q -0.3  1 
 24   252 Amira Broussard     05 Atascocita Y             31.19q -1.8  2 
 25  1196 Anijah James        05 Intensity At             31.37  -2.3  7 
 26   733 Kieliey Wright      05 Dragons Yout             31.45  -2.2  4  31.443
 27   803 Kennice Marriott    05 Eca Track Cl             31.45  -1.9  3  31.446
 28   582 Corinne Ball        05 Comets Of Ch             31.50  -2.1  8 
 29   372 Ja'Zell Glover      05 Boys And Gir             31.69  -1.7  5 
 30   442 Michaera Wills      05 Bronx Tigers             31.74  -0.3  1 
 31   894 Nyla Riley          05 Evolution Sp             31.92  -1.8  6 
 32  1369 Mykelah Davis       05 Manatee Must             32.02  -2.2  4 
 33  1894 Kayley Howell       05 Phase 1 Trac             32.04  -1.7  5 
 34   251 Lashavia Barclay    05 Atascocita Y             32.12  -1.7  5 
 35   440 Jaida White-Diaz    05 Bronx Tigers             32.60  -1.8  6 
 36  2206 Vanae Robinson      05 Roadrunners              32.74  -1.8  2 
 37  1792 Tamaya McMillan     05 New Orleans              32.88  -0.3  1 
 38    42 Aliyah Carter       05 4star Track              33.12  -1.7  5 
 39  1403 Morgan Bridges      05 Marlboro Boy             33.43  -1.9  3 
 40   759 Shakayle Shepherd   05 Eagle Speed              33.49  -0.3  1 
 41   789 Zoie Johnson        05 East Cobb Ch             33.58  -0.3  1 
 42  2813 Nyla Mcfayden       05 Unattached              X33.69  -1.8  2 
 43  2204 Vineva Laschiazza-  05 Roadrunners              33.94  -2.2  4 
 44  2425 Livia Zeigler       05 St Pete Nitr             34.05  -1.9  3 
 45   681 Karis Reese         05 Daytona Expr             34.10  -2.3  7 
 46   101 Kailyn Rigali       05 727 Youth Tr             34.59  -1.7  5 
 47   259 Kelsey Fennell      05 Atascocita Y             34.84  -2.2  4 
 48  2065 Karjerreli Santiag  05 Puerto Rico              35.09  -1.8  6 
 49  1887 Imani Cineas        05 Phase 1 Trac             35.39  -2.1  8 
 50  2048 Aleany Pacheco      05 Puerto Rico              35.84  -1.9  3 
 51  1047 Gabriela Dodson     05 G-Force                  35.92  -2.3  7 
 52  1231 Kalina Taylor       05 Jaguar Track             36.20  -2.1  8 
 53    43 Miyah Carter        05 4star Track              36.41  -1.8  2 
 54   879 Jakayla Slater      05 Endurers 4 C             36.90  -1.9  3 
 55   635 Anais Suber         05 Csc Lions                39.80  -2.3  7 
 56   233 Mya Hernandez       05 Amp Track Cl             41.67  -0.3  1 
 --  2454 Jaida McCormick     05 Stockton Sai                DQ  -2.2  4  ran inside curve
 
Girls 800 Meter Run 10 year old
===================================================================
   Club Natl: # 2:24.45  7/11/2013   Sherrise Peterson, Delco Stalli           
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  2798 Cha'Iel Johnson     05 Unattached            X2:30.02   2 
  2  2453 Yvette Harris       05 Stockton Sai           2:36.95   2 
  3   442 Michaera Wills      05 Bronx Tigers           2:37.61   2 
  4   440 Jaida White-Diaz    05 Bronx Tigers           2:41.67   2 
  5  2549 Niya Coleman        05 Tallahassee            2:42.33   2 
  6  2163 Antanyah Lee        05 Real South R           2:45.99   2 
  7  2996 Jada Brooks         05 Valley Viper           2:49.25   2 
  8  2709 Jazmyn Wajd         05 Trailblazers           2:50.05   2 
  9  1184 Sabreeya Travis     05 Infinity Tra           2:50.50   1 
 10   251 Lashavia Barclay    05 Atascocita Y           2:52.10   1 
 11  1687 Jazelle Minor       05 Mt. Airy Tra           2:52.30   2 
 12  1893 Cristallyn Hernand  05 Phase 1 Trac           2:52.72   1 
 13  2997 Jayden Lopes        05 Valley Viper           2:53.82   2 
 14    81 Daniela Alvarez     05 5 Star Runne           2:54.95   2 
 15   627 Jerica Mckissic     05 Cougar Track           2:56.54   2 
 16  2704 Anabella Hernandez  05 Trailblazers           2:57.15   1 
 17   845 Rosalyn Thomas      05 Elite Speed            3:02.98   1 
 18  1729 Masarria Stinfort   05 Muck City St           3:05.53   1 
 19  1903 Tequilla Williams   05 Phase 1 Trac           3:11.13   1 
 20   101 Kailyn Rigali       05 727 Youth Tr           3:13.05   1 
 21  2703 Aida Castelli       05 Trailblazers           3:14.61   1 
 22   349 Alexandria Kennedy  05 Big Bend Str           3:19.76   1 
 23   520 Mekiyah Earnest     05 Chester Chee           3:25.74   1 
 24   635 Anais Suber         05 Csc Lions              4:44.39   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay 10 year old
===================================================================
   Club Natl: # 55.43  7/15/2012   All Heart TC, All Heart TC                  
                       J Baxter, T Flagler, M Ming, C Colquitt           
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mustangs Track Club Va  'A'                           57.11q  2 
     1) 1743 Alauna Rutland 05          2) 1738 Ananda Daniel 05          
     3) 1737 Jynira Boxley 05           4) 1741 Sydney Radford 05         
  2 Real South Rebels  'A'                                58.09q  1 
     1) 2163 Antanyah Lee 05            2) 2162 Charkeria James 05        
     3) 2159 Jaellene Burgess 05        4) 2158 Somiyah Braggs 05         
  3 Atascocita Youth Sports Associ  'A'                   58.52q  2 
     1) 255 Channing Carswell 05        2) 261 Farah Gasque 06            
     3) 265 Jade Williams 06            4) 257 Zarvione Chase 05          
  4 Ppg(Peakperformancetrackclub)  'A'                  1:00.46q  1 
     1) 1973 Aniya Norman 06            2) 1969 Ladymond Douglas 05       
     3) 1975 Nymera Presley 05          4) 1976 Rhamani Shepperd-Rentz 06 
 -- Press Park Track Club  'A'                               DQ   2  1 ex out zone
     1) 2020 Artazia Wright 05          2) 1996 Darrione Gallin 06        
     3) 1995 Malajah Frazier 06         4) 2015 Rickquel Smith 05         
 -- Puerto Rico  'A'                                         DQ   2  3 ex before zone
     1) 2048 Aleany Pacheco 05          2) 2034 Frances Colon 06          
     3) 2065 Karjerreli Santiago 05     4) 2030 Yarielis Cardona 06       
 -- Lc Express  'A'                                          DQ   1  3 ex before zone
     1) 1288 Emily Kelly 06             2) 1295 Jaelyn Pardo 06           
     3) 1281 Reagan Gutierrez 06        4) 1280 Yierra Flemings 06        
 -- 4star Track Club  'A'                                    DQ   2  3 ex before zone
     1) 42 Aliyah Carter 05             2) 56 Avanity Pleasant 05         
     3) 40 Kiara Benson 06              4) 46 Kiara Cooper 06             
 -- Phase 1 Track Club  'A'                                  DQ   1  2 ex ran inside lane
     1) 1890 Carmen Hanna 06            2) 1887 Imani Cineas 05           
     3) 1901 Samara Shields 06          4) 1902 Tah'Neil Williams 06      
 
Girls 200 Meter Dash 11 year old
========================================================================
   Club Natl: # 25.68  7/13/2014   Tamari Davis, Pure Athleti                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   210 Teoana Banton       04 Alpha Elite              26.97Q -1.9  7 
  2  1248 Rhian Jackson       04 James Jackso             27.11Q -1.5  3 
  3   339 Timika Scarlett     04 Belair                   27.32Q +0.0  5 
  4  2750 Paris Baker         04 Unattached              X27.36Q  0.8  1 
  5   971 Gabrielle Cole      04 Flying Angel             28.02Q -1.1  6 
  6  1676 Eyota Bey           04 Mt. Airy Tra             28.08Q -1.1  2 
  7  1515 Sania Kuylen        04 Metro Eagles             29.00Q -0.4  4 
  8  2481 Tamia Mcwhorter     04 Strong Arm E             27.50Q +0.0  5 
  9  1465 Vejarrica Kee       04 Memphis Jagu             27.55Q  0.8  1 
 10  1120 Kahdijah Bailey     04 Hydel United             28.46Q -1.1  6 
 11  1994 Jasyria Frazier     04 Press Park T             28.47Q -1.1  2 
 12    49 Tiyana Jones        04 4star Track              29.20Q -1.5  3 
 13  2413 Kamia Byrd          04 St Pete Nitr             29.31Q -0.4  4 
 14   889 Jarvia Carr         04 Evolution Sp             29.58Q -1.9  7 
 15  2554 Tonie Morgan        04 Tallahassee              28.04q +0.0  5 
 16  2737 Endeyah Lane        04 Ultimate Tra             28.49q -1.1  6 
 17  1957 Jakayla Dorsey      04 Polk County              29.34q -0.4  4 
 18  1303 Cquasha Wolridge    04 Lc Express               29.61q +0.0  5 
 19   970 Jada Campbell       04 Flying Angel             29.90q  0.8  1 
 20  2062 Amanda Rodriguez    04 Puerto Rico              30.05q -1.1  6 
 21  2702 Lynngie Blanc       04 Trailblazers             30.14q -1.5  3 
 22  1002 Sanaa Virgil        04 Full Speed A             30.43q -1.1  2 
 23  1050 Tori Thomas         04 G-Force                  30.64q +0.0  5 
 24   837 Jordyn Kidd         04 Elite Speed              30.78q +0.0  5 
 25  1579 Jael De Los Rios    04 Miami Garden             30.89  -1.1  2 
 26  2516 Kimari Rountree     04 Suffolk Star             30.92  -1.1  6 
 27   465 Naomi Essilfie      04 Camden Pal               31.06   0.8  1 
 28  2177 Akiya Robertson     04 River Parish             31.10  -1.1  6 
 29  1852 Geraldine Herrera   04 Olympia Trac             31.38  -0.4  4 
 30   337 Haylei Dennis       04 Belair                   31.39  -0.4  4 
 31  2005 Anastasia Johnson   04 Press Park T             31.42  -1.9  7 
 32  2420 Niyah Mitchell      04 St Pete Nitr             31.44  -1.5  3 
 33  1071 Layla Hooks         04 Greensboro B             31.67  -0.4  4 
 34  3101 Jasheena Owens      04 352 Track Cl             31.73  -1.9  7 
 35   686 Janaya Booker       04 Delco Stalli             31.76  -1.9  7 
 36   758 Jehanna Sanon       04 Eagle Speed              31.81  -1.9  7 
 37   689 Mickaiyah Freeman   04 Delco Stalli             32.17  -1.1  6 
 38   727 Scejeonna Anderson  04 Dragons Yout             33.06  +0.0  5 
 39  2555 Jasmine Raynor      04 Tallahassee              33.13   0.8  1 
 40   593 Jessica Proctor     04 Comets Of Ch             33.47  +0.0  5 
 41  2064 Alondra Rosario     04 Puerto Rico              33.62  -1.5  3 
 42   672 Ashari Joiner       04 Dallas Blaze             33.66  -1.1  2 
 43  2303 Chloe Williams      04 South Texas              33.71  -1.5  3 
 44  1298 Vanessa Segura      04 Lc Express               33.84  -1.1  2 
 45  1287 Heaven Jones        04 Lc Express               34.16   0.8  1 
 46  2212 Rolicia Thompson    04 Roadrunners              35.33  -1.1  2 
 47  2390 Jada Creecy         04 St John Lege             36.72  -1.9  7 
 48   443 Aaliyah Wright      04 Bronx Tigers             36.90  -0.4  4 
 
Girls 800 Meter Run 11 year old
===================================================================
   Club Natl: # 2:18.96  7/14/2011   Kennedy Simon, Gazelle TC                 
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   560 Emily St Louis      04 Club44                 2:27.92   2 
  2   505 Aniya Woodruff      04 Charlotte He           2:31.10   2 
  3   973 Genesis Ghide-Brya  04 Flying Angel           2:37.22   2 
  4   213 Melitia Sutherland  04 Alpha Elite            2:38.24   2 
  5  2971 Twaneise Johnson    04 V12 Athletic           2:38.64   2 
  6  1323 Jennifer Woollery   04 Lightning Sp           2:40.18   1 
  7  2042 Jorelis Guzman      04 Puerto Rico            2:40.25   1 
  8  1943 Sydney Thweatt      04 Phoenix Glid           2:44.77   2 
  9  1337 Nia Roberson        04 Loudoun Lega           2:46.73   2 
 10  2286 Knyesha Slocumb     04 Smyrna Elite           2:48.01   2 
 11  2700 Lindsey Bates       04 Trailblazers           2:48.19   2 
 12  3101 Jasheena Owens      04 352 Track Cl           2:51.34   1 
 13   481 Dinae Hemmings      04 Central Flor           2:52.03   1 
 14   321 Samarah Bermudez    04 Awesome Powe           2:53.18   2 
 15  2072 Marielys Vega       04 Puerto Rico            2:59.69   1 
 16  1255 Jazmine Anderson    04 Jazzyquick F           3:01.41   1 
 17  2479 Asia Mccoy          04 Strong Arm E           3:01.46   1 
 18  2248 Victoria Joyce      04 runnikng sol           3:02.41   1 
 19  2054 Alejandra Rivera    04 Puerto Rico            3:05.13   1 
 20  2420 Niyah Mitchell      04 St Pete Nitr           3:05.60   2 
 21  2664 Vannety Kirkpstric  04 Tiger Athlet           3:09.29   2 
 22   242 Joy Taiwo           04 Ashburn Elit           3:10.15   1 
 23   712 Senae Gallo         04 Desire For C           3:19.92   1 
 
Girls Long Jump 11 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 16-02  7/7/2009    Kaylin Whitney, Break Away TC               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   339 Timika Scarlett     04 Belair                15-10.50  +0.0     4.83m 
  2  1120 Kahdijah Bailey     04 Hydel United          15-01.25  +0.0     4.60m 
  3   970 Jada Campbell       04 Flying Angel          14-00.25   0.9     4.27m 
  4   500 Falon Spearman      04 Charlotte He          13-06.25   0.7     4.12m 
  5  1050 Tori Thomas         04 G-Force               13-03.50   0.3     4.05m 
  6  1880 Kennedi Avent       04 Perdue Athle          13-02.00   0.2     4.01m 
  7  1002 Sanaa Virgil        04 Full Speed A          13-00.50   0.9     3.97m 
  8   132 Nyjai Freeman       04 Above Xpecta          12-11.00  +0.0     3.93m 
  9    32 A'Regine White      04 352 Track Cl          12-05.50  +0.0     3.79m 
 10   686 Janaya Booker       04 Delco Stalli          12-04.50   0.8     3.77m 
 11  1713 Mikia Bluntson      04 Muck City St          12-03.25  +0.0     3.74m 
 12  1474 Charm Rone          04 Memphis Jagu          11-11.00   0.8     3.63m 
 13  1513 Abigail Jefferies   04 Metro Eagles          11-09.00  +0.0     3.58m 
 14   977 Camille Johnson     04 Flying Eagle          11-08.50   1.2     3.56m 
 15   338 Anaiyah Fullerton   04 Belair                11-05.75   0.5     3.49m 
 15  1739 Kyla Gee            04 Mustangs Tra          11-05.75   0.9     3.49m 
 17   501 Santana Spearman    04 Charlotte He          11-01.75   1.1     3.39m 
 17  1337 Nia Roberson        04 Loudoun Lega          11-01.75   1.1     3.39m 
 19   758 Jehanna Sanon       04 Eagle Speed           11-01.50   0.5     3.39m 
 20  1977 Fatima Williams     04 Ppg(Peakperf          11-01.00   2.1     3.37m 
 21  2055 Heidelisse Rivera   04 Puerto Rico           10-08.25  +0.0     3.25m 
 22  1974 Tyra Peterson       04 Ppg(Peakperf          10-07.50   0.6     3.23m 
 23   892 Raven Lewis         04 Evolution Sp          10-06.75  +0.0     3.21m 
 24   465 Naomi Essilfie      04 Camden Pal             9-11.00   1.3     3.02m 
 24  2278 Danielle Parker     04 Shaldera Pan           9-11.00   0.4     3.02m 
 26  1831 Bailey Lapolla      04 Ntc Flames I           9-06.00   0.9     2.89m 
 27  1298 Vanessa Segura      04 Lc Express             9-02.00  +0.0     2.79m 
 28  2192 T'Khya Bain         04 Roadrunners            9-01.50  +0.0     2.78m 
 29   337 Haylei Dennis       04 Belair                 8-07.25   0.1     2.62m 
 30  2177 Akiya Robertson     04 River Parish           8-00.00   1.0     2.43m 
 --  1943 Sydney Thweatt      04 Phoenix Glid              FOUL                 
 --  2212 Rolicia Thompson    04 Roadrunners               FOUL                 
 --  2545 Nischa King         04 Take Flight               FOUL                 
 --  1071 Layla Hooks         04 Greensboro B              FOUL                 
 --  1728 Kayla Smith         04 Muck City St              FOUL                 
 
Girls Shot Put 6 lbs. 11 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 32-10.75  7/10/2014   Johntavia Shaw, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2409 Adrianna Toran      04 St Louis Pal          34-08.75#    10.58m 
  2  2786 Makayla Gatlin      04 Unattached           X30-04.25      9.25m 
  3  1989 Mykhala Coleman     04 Press Park T          29-04.00      8.94m 
  4   536 Akari Isaac         04 Christian Cr          28-09.00      8.76m 
  5  1742 Nia Robinson        04 Mustangs Tra          27-05.50      8.36m 
  6  2389 Anya Creecy         04 St John Lege          23-06.00      7.16m 
  7  2393 Jai Gaines          04 St John Lege          22-11.75      7.00m 
  8  2555 Jasmine Raynor      04 Tallahassee           21-07.00      6.57m 
  9  1739 Kyla Gee            04 Mustangs Tra          20-03.50      6.18m 
 10  2552 Megan Henry         04 Tallahassee           19-03.50      5.88m 
 11  2192 T'Khya Bain         04 Roadrunners           19-02.00      5.84m 
 12  1513 Abigail Jefferies   04 Metro Eagles          18-11.25      5.77m 
 13  1731 Ashley Thornton     04 Muck City St          18-08.00      5.68m 
 14   892 Raven Lewis         04 Evolution Sp          17-07.50      5.37m 
 15  2662 Margaret Sims       04 Thomson Eagl          17-04.00      5.28m 
 16  2390 Jada Creecy         04 St John Lege          17-00.00      5.18m 
 17   646 Hailey Raffone      04 Cyo Ny                16-04.00      4.97m 
 18   519 Taaliyah Allen      04 Chester Chee          16-01.75      4.92m 
 19    92 Jacqueline Cartwri  04 727 Youth Tr          16-00.50      4.88m 
 20  1831 Bailey Lapolla      04 Ntc Flames I          15-07.50      4.76m 
 21  1040 Shamiya Pace        04 Georgia Favo          15-04.00      4.67m 
 22  2321 Evyn Schiro         04 Southeast Lo          12-10.00      3.91m 
 
Girls 200 Meter Dash 12 year old
========================================================================
   Club Natl: # 24.74  7/12/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2591 Brianna Brown       03 Team Dynasty             25.78Q  2.1  8 
  2   347 Miahna Harden       03 Big Bend Str             26.65Q -0.4  1 
  3   816 Jayda Bushay        03 Elite Athlet             26.77Q -4.3 10 
  4   817 Aaliyah Butler      03 Elite Athlet             26.99Q  0.2  9 
  5  2739 Kenya Thompson      03 Ultimate Tra             27.02Q -2.7  4 
  6  1458 Jada Fortenberry    03 Memphis Jagu             27.08Q  0.1  2 
  7   982 Ariane Nelson       03 Flying Jagua             27.09Q -1.4  3 
  8   327 Zahra Kelsey        03 Awesome Powe             27.13Q  1.1  6 
  9   323 Jadah Fitzgerald    03 Awesome Powe             27.68Q  0.2  7 
 10  1181 Inara Shell         03 Infinity Tra             27.91Q  1.7  5 
 11  2846 Nzinga Williams     03 Unattached              X27.26Q -1.4  3 
 12   974 Brianna Jacobs      03 Flying Angel             27.34Q -2.7  4 
 13  2018 Katelyn Wallace     03 Press Park T             27.52Q  2.1  8 
 14  1691 Tia Taylor          03 Mt. Airy Tra             27.58Q -0.4  1 
 15   972 Nyanna Cooper       03 Flying Angel             27.61Q -4.3 10 
 16   375 Mekenze Kelley      03 Boys And Gir             28.03Q  0.1  2 
 17  1351 Delje' Keller       03 Louisiana St             28.10Q  1.1  6 
 18    50 Tranasia Jones      03 4star Track              28.23Q  0.2  7 
 19   454 Mia Mingo           03 Burlington T             28.24Q  1.7  5 
 20  2451 Yanise Harris       03 Stockton Sai             28.76Q  0.2  9  28.751
 21   295 Spirit Cooper       03 Athletic Xpr             27.72q -0.4  1 
 22   319 Khalyse Benjamin    03 Awesome Powe             27.80q  2.1  8 
 23  1372 Alexis Graham       03 Manatee Must             28.15q -2.7  4 
 24  1475 Ashley Slater       03 Memphis Jagu             28.76q  0.1  2  28.752
 25   690 Sabrina Imes        03 Delco Stalli             28.97  -0.4  1 
 26  1896 Kaylah Johnson      03 Phase 1 Trac             29.00  -2.7  4 
 27  1586 Trillanie Robinson  03 Miami Garden             29.09  -4.3 10 
 28   713 Jaida Jacob         03 Desire For C             29.10   1.7  5 
 29   455 Sheriyah Nutt       03 Burlington T             29.19   0.1  2 
 30  2755 Leah Brown          03 Unattached              X29.23   0.2  9 
 31   997 Maya Johnson        03 Full Speed A             29.38   1.1  6 
 32  2725 Samantha Woodson    03 Trial By Fir             29.44  -1.4  3 
 33  2718 Koria Fairs         03 Trial By Fir             29.66  -2.7  4 
 34   142 Shanell Wooten      03 Above Xpecta             29.69   2.1  8 
 35  1017 Justyn Smith        03 Future Stars             29.75   0.2  7 
 36  1023 Jourdan Garnett     03 Generation Y             29.88   2.1  8 
 37  2955 Ashley Anderson     03 United Flyer             29.92   1.1  6 
 38    52 Aaliyah Mcfarlin    03 4star Track              29.97   1.7  5 
 39   550 Aniya Aiken         03 City Of Opal             30.11   0.2  7 
 40  1230 Jordan Robinson     03 Jaguar Track             30.12  -1.4  3 
 41  1300 Jada Turner         03 Lc Express               30.18   0.2  7 
 42   376 Brooke Lofton       03 Boys And Gir             30.30  -2.7  4 
 43  1891 Makiah Harris       03 Phase 1 Trac             30.31   0.1  2 
 44  2211 Raeyah Taylor       03 Roadrunners              30.47  -2.7  4 
 45    25 Mia Lewis           03 321trackstar             30.58   1.1  6 
 46  1222 Olivia Grace        03 Jaguar Track             30.74   0.2  9 
 47  2790 Jayla Greene        03 Unattached              X30.80   0.2  9 
 48  1791 Jinyce Brown        03 New Orleans              31.00  -0.4  1 
 49  1790 Mariah Bowscer      03 New Orleans              31.02   2.1  8 
 50  2131 Kamryn Poole        03 Pure Athleti             31.28  -4.3 10 
 51  2196 Jonique Cunningham  03 Roadrunners              31.38   1.7  5 
 52  2266 Dallis Wesley       03 Saca Youth T             31.65  -4.3 10 
 53   229 Aaliyaa Genat       03 Amp Track Cl             31.68   1.7  5 
 54   294 Jada Buckhannon     03 Athletic Xpr             31.74   2.1  8 
 55   135 Nialah Miller       03 Above Xpecta             31.75   2.1  8 
 56   729 Amiah Dunham        03 Dragons Yout             31.86   0.2  7 
 57   380 Kolina Smith        03 Boys And Gir             32.05   1.7  5 
 58   992 Kuren Anderson      03 Full Speed A             32.13  -1.4  3 
 59   539 Andrea Johnson      03 City Of Miam             32.43   1.1  6 
 60  1870 Kiarra Johnson      03 Orangeburg T             32.65   0.1  2 
 61   226 Aamiah Edwards      03 Amp Track Cl             33.01  -0.4  1 
 62   330 Tarae Stevens       03 Awesome Powe             33.42  -1.4  3 
 63   585 Nia Edwards         03 Comets Of Ch             34.27  -0.4  1 
 64   726 Jasmine Anderson    03 Dragons Yout             34.60  -4.3 10 
 65  1551 Luna-May Hug-Moesi  03 Metropolis T             35.25   0.2  7 
 66   732 Azure Runco         03 Dragons Yout             40.44  -1.4  3 
 
Girls 800 Meter Run 12 year old
===================================================================
   Club Natl: # 2:16.18  7/10/2014   Athing Mu, Trenton Trac                   
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   692 Sherrise Peterson   03 Delco Stalli           2:22.09   3 
  2   211 Christal Facey      03 Alpha Elite            2:24.94   3 
  3  2985 Jaelyn Windham      03 Va Elite Tf            2:25.04   3 
  4   236 Saraiah Walkes      03 Amp Track Cl           2:25.65   3 
  5  2975 Brittany Allen      03 Va Elite Tf            2:28.85   2 
  6   455 Sheriyah Nutt       03 Burlington T           2:32.39   2 
  7   102 Kira Rigali         03 727 Youth Tr           2:32.46   2 
  8   687 Sophia Deluca       03 Delco Stalli           2:32.76   3 
  9  2778 Jayla Eason         03 Unattached            X2:34.65   3 
 10   710 Amari Brown         03 Desire For C           2:35.10   3 
 11  2593 Mckenzie Samuels    03 Team Dynasty           2:36.09   2 
 12  1091 Amelia Walters      03 Haverhill El           2:38.57   3 
 13  1564 Magdalene Morrison  03 Metropolis T           2:39.98   2 
 14  2826 Alicia Ruiz         03 Unattached            X2:40.56   2 
 15  2202 Rowlia Joseph       03 Roadrunners            2:41.67   1 
 16  2469 Terica Boyd         03 Strong Arm E           2:44.00   3 
 17  2979 Yaszmin Knox        03 Va Elite Tf            2:44.14   1 
 18  2470 Britney Chatfield   03 Strong Arm E           2:44.55   1 
 19  1080 Adrianna Mier       03 Hardee Sole            2:45.74   2 
 20   718 Lalah Saleem        03 Desire For C           2:45.80   3 
 21   229 Aaliyaa Genat       03 Amp Track Cl           2:48.60   2 
 22  1350 Kierra Jones        03 Louisiana St           2:49.88   2 
 23  1376 Nadiya Simpson      03 Manatee Must           2:50.48   1 
 24  1805 Resinia Troupe      03 Nexgen                 2:51.25   1 
 25    26 Kyla Slattery-Snav  03 321trackstar           2:57.81   1 
 26  1577 Adalyah Blatch      03 Miami Garden           2:58.94   2 
 27  2572 Petranique Conliff  03 T-Bird Flyer           3:05.54   1 
 28  1087 Alivia Bulman       03 Haverhill El           3:05.81   1 
 29   262 Kenndi Lewis        03 Atascocita Y           3:07.33   1 
 30   376 Brooke Lofton       03 Boys And Gir           3:07.60   2 
 31   380 Kolina Smith        03 Boys And Gir           3:09.37   1 
 32   356 Sunni Cromwell      03 Bond Hill Fl           3:13.36   1 
 33   729 Amiah Dunham        03 Dragons Yout           3:34.12   1 
 
Girls Shot Put 6 lbs. 12 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 40-07.75  7/12/2012   Alexis Clark, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1065 Arianna Stegall     03 Greater Hous          35-06.25     10.82m 
  2  2832 Johntavia Shaw      03 Unattached           X34-00.50     10.37m 
  3  2648 Breona Holley       03 The Heat Tra          32-11.25     10.03m 
  4   466 Amia Green          03 Camden Pal            29-05.50      8.97m 
  5  2157 Yesenia Benjamin    03 Real South R          29-02.75      8.90m 
  6  1717 Chaniya Dowers      03 Muck City St          28-07.00      8.71m 
  7  1587 Mekayla Rothmiller  03 Miami Garden          28-04.00      8.63m 
  8  2719 Alyssia Jenkins     03 Trial By Fir          27-04.00      8.33m 
  9  1577 Adalyah Blatch      03 Miami Garden          26-08.00      8.12m 
 10  2451 Yanise Harris       03 Stockton Sai          26-03.00      8.00m 
 11   997 Maya Johnson        03 Full Speed A          25-07.50      7.81m 
 12   135 Nialah Miller       03 Above Xpecta          25-02.75      7.68m 
 13  1034 Taylor Carter       03 Georgia Favo          24-05.00      7.44m 
 14  1180 Ava Roberts         03 Infinity Tra          23-02.00      7.06m 
 15   142 Shanell Wooten      03 Above Xpecta          22-05.00      6.83m 
 16   451 Abigail Brown       03 Burlington T          21-11.00      6.68m 
 17  1048 Taliyah Mizell      03 G-Force               21-10.50      6.66m 
 18  1546 Yvonne Lee          03 Metropolis L          21-02.50      6.46m 
 19  2257 Jakyla Diaward      03 Running With          18-06.25      5.64m 
 20  1347 Mia Avant           03 Louisiana St          17-05.25      5.31m 
 21  1101 Ariel Pratt         03 High Perform          15-03.00      4.64m 
 
Girls 200 Meter Dash 13 year old
========================================================================
   Club Natl: # 24.44  7/12/2012   Symone Mason, SOUTH DADE Eagles             
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2463 Imani Dupree        02 Strike Gold              25.02Q -1.2  9 
  2  2688 Ken'Naria Gadson    02 Trackstar Tr             25.81Q -1.7 10 
  3  1654 Briana Williams     02 Miramar Opti             25.96Q  0.4 11 
  4  2686 Janee Davis         02 Trackstar Tr             26.08Q -1.4  8 
  5  2449 Ravyn Jackson       02 Star Track T             26.14Q -1.5  7 
  6  2678 Mykala Perry        02 Tnt Express              26.47Q  1.1  4 
  7   832 Lauren Euler        02 Elite Speed              26.53Q +0.0  1 
  8   999 Nya Morgan          02 Full Speed A             26.69Q  1.3  5 
  9  2738 Sherri-Ann Norton   02 Ultimate Tra             26.72Q -1.2  6 
 10  1645 Jada Bell           02 Miramar Opti             27.25Q  2.7  3 
 11   671 Laterria Brown      02 Dallas Blaze             27.58Q -1.2  2 
 12  1646 Thalia Dyer         02 Miramar Opti             27.14Q  1.3  5 
 13  1228 Leena Morant        02 Jaguar Track             27.17Q  0.4 11 
 14  1504 Nyha Butler         02 Metro Eagles             27.20Q -1.7 10 
 15   103 Jordyn Showers      02 727 Youth Tr             27.27Q -1.2  9 
 16  1122 Akelia Hylton       02 Hydel United             27.31Q -1.5  7 
 17   439 Tiana Richards      02 Bronx Tigers             27.37Q -1.4  8  27.361
 18  1221 Natalie Gibson      02 Jaguar Track             27.37Q  1.1  4  27.365
 19  2754 Ka'Mani Brown       02 Unattached              X27.40Q  2.7  3 
 20  1330 Jae'Anna Hughes     02 Lima Strider             27.60Q +0.0  1 
 21  1874 Nahsheeda Facey     02 Panthers Eli             27.73Q -1.2  6 
 22  1651 Cheyanne Morris     02 Miramar Opti             27.82Q -1.2  2 
 23   300 Shakayla Venable    02 Athletic Xpr             27.19q  0.4 11 
 24  1470 Tyra Nabors         02 Memphis Jagu             27.26q -1.7 10 
 25   749 Kayla Montgomery    02 Drive Phase              27.54   0.4 11 
 26   588 Brianne Gunn        02 Comets Of Ch             27.59   2.7  3 
 27  1514 Jamila Johnson      02 Metro Eagles             27.69  -1.2  9 
 28  1129 Garriel White       02 Hydel United             27.70  -1.7 10 
 29   104 Tytiana Wilson      02 727 Youth Tr             27.75  -1.2  9 
 30   929 Taylor Lewis        02 Fasst Track              27.81  -1.5  7 
 31   583 Nyia Cummings       02 Comets Of Ch             27.93   1.1  4  27.925
 32  1340 Makala Gant         02 louisiana el             27.93  +0.0  1  27.929
 33  2553 Taryn Henry         02 Tallahassee              27.96  -1.5  7 
 34  2692 Shawna Woodall      02 Trackstar Tr             28.06  -1.5  7 
 35   893 Rachel Long         02 Evolution Sp             28.10   2.7  3 
 36   373 MiAirie Haynie      02 Boys And Gir             28.17   1.3  5 
 37   770 Jasmine Logan       02 Eagles Landi             28.19   1.1  4 
 38  2960 Linise Greene       02 United Flyer             28.23  -1.2  9 
 39  2757 Nyah Brown          02 Unattached              X28.31  +0.0  1 
 40  1208 Maia Stewart        02 It's Speed D             28.45   1.3  5 
 41  2207 Precious Rolle      02 Roadrunners              28.77   1.3  5 
 42   305 Adonya Rolle        02 Auburn Rapto             28.83  -1.7 10 
 43  1997 Sheridan George     02 Press Park T             28.87  +0.0  1 
 44   842 Jayda Scott         02 Elite Speed              28.89  -1.2  2 
 45  1026 Amber Gray          02 Georgia Elit             29.10  -1.2  6 
 46  2203 Vandera Knowles     02 Roadrunners              29.16  -1.2  2 
 47  1779 Tianna Williams     02 New Orleans              29.17   1.3  5  29.164
 48    58 Mariah Washington   02 4star Track              29.17   1.3  5  29.168
 49  1277 Jayla Aldridge      02 Lc Express               29.21  -1.7 10 
 50  1229 Ruth Pasteur        02 Jaguar Track             29.33   2.7  3 
 51   878 Timia Moore         02 Endurers 4 C             29.38  -1.4  8 
 52  1227 Nia Lytch           02 Jaguar Track             29.46  +0.0  1 
 53  2708 Nia Rivers          02 Trailblazers             29.58  -1.4  8 
 54   595 Danielle Wilkerson  02 Comets Of Ch             29.82  +0.0  1 
 55  1046 Madilyn Deluca      02 G-Force                  29.83  -1.7 10 
 56  1843 Ashleigh Tarver     02 Ntx Bolts                29.87   2.7  3 
 57  3025 Myecia Lucas        02 Wee Sports               29.93  -1.2  6  29.921
 58  1776 Sydni Harrell       02 New Orleans              29.93  -1.7 10  29.926
 59  1024 Danielle Mundle     02 Generation Y             29.97  -1.2  6 
 60  2208 Abigail Saunders    02 Roadrunners              30.12   1.1  4 
 61    94 Zenani Dandridge    02 727 Youth Tr             30.31  -1.2  2 
 62  1936 Diamond Magee       02 Phila Stride             30.36   2.7  3 
 63  1270 Alana Bush          02 Jus' Ryde Tr             30.53  -1.5  7 
 64  1339 Antwanika Dugas     02 louisiana el             30.84  -1.2  2 
 65   586 Miracle Fuller      02 Comets Of Ch             30.86  -1.2  2 
 66  1265 Tahjanaeya Walthou  02 Jr Apopka Bl             30.90  -1.5  7 
 67  1264 Laporscha Lewis-Sc  02 Jr Apopka Bl             31.26   1.3  5 
 68   306 Nyieshor Rolle      02 Auburn Rapto             31.35   0.4 11 
 69   254 Latavia Bryant      02 Atascocita Y             31.40  -1.4  8 
 70    54 Kiley Moore         02 4star Track              31.79  -1.2  9 
 71  1293 Lauren Osazuwa      02 Lc Express               31.91  -1.2  9 
 72  1871 Nyla Webb           02 Orangeburg T             32.27   1.1  4 
 73   329 Tiyahna Spence      02 Awesome Powe             32.78   0.4 11 
 74  1349 Diamond Floyd       02 Louisiana St             34.33   1.1  4 
 75   634 Lael Bernard        02 Csc Lions                34.36  -1.4  8 
 76  2038 Adiarys Echevarria  02 Puerto Rico              35.53  +0.0  1 
 77  1583 Queen Dahia Moore   02 Miami Garden             48.73  -1.2  6 
 --  2464 Jaliyah Jackson     02 Strike Gold                DNF  -1.2  6 
 
Girls 800 Meter Run 13 year old
===================================================================
   Club Natl: # 2:12.65  7/15/2012   Daesha Rogers, Metro-Dade TC              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1   483 Ashley Klingenberg  02 Central Flor           2:18.05Q  2 
  2  2688 Ken'Naria Gadson    02 Trackstar Tr           2:19.36Q  1 
  3   937 Morgan Manley       02 Flash Athlet           2:24.50Q  3 
  4  2756 Madison Brown       02 Unattached            X2:26.20Q  4 
  5  1651 Cheyanne Morris     02 Miramar Opti           2:21.61Q  2 
  6  1983 Faith Hill          02 Premier Athl           2:27.75Q  4 
  7  1677 Jesikah Boykin      02 Mt. Airy Tra           2:28.66Q  1 
  8   887 Dominique Spann     02 Eoto Elite             2:28.86Q  3 
  9  1125 Marchell Pearce     02 Hydel United           2:28.49q  4 
 10   300 Shakayla Venable    02 Athletic Xpr           2:29.27q  4 
 11   693 Acey Pratt          02 Delco Stalli           2:29.93q  4 
 12  2708 Nia Rivers          02 Trailblazers           2:31.50q  2 
 13   691 Rhyan Moody         02 Delco Stalli           2:31.67   1 
 14   334 Holly Cassels       02 Behind The A           2:32.13   2 
 15  2677 Colleen Manley      02 Tnt Express            2:33.99   2 
 16   583 Nyia Cummings       02 Comets Of Ch           2:35.04   3 
 17  1471 Joanna-Jorja Nelvi  02 Memphis Jagu           2:36.54   2 
 18   878 Timia Moore         02 Endurers 4 C           2:37.59   1 
 19   749 Kayla Montgomery    02 Drive Phase            2:37.73   1 
 20  2031 Carla Castillo      02 Puerto Rico            2:42.05   4 
 21  1226 Savannah Lee        02 Jaguar Track           2:42.16   3 
 22  2478 Desyana Jimeson     02 Strong Arm E           2:45.40   1 
 23   678 Kyla Washington     02 Dallas Blaze           2:45.45   3 
 24  2472 Ashanti Davis       02 Strong Arm E           2:46.16   3 
 25  2692 Shawna Woodall      02 Trackstar Tr           2:49.18   3 
 26   716 Italy Robinson      02 Desire For C           2:49.38   1 
 27  1517 Victoria Patterson  02 Metro Eagles           2:50.51   4 
 28  1285 Madison Huot        02 Lc Express             2:50.62   2 
 29  1262 Aziyah Davis        02 Jr Apopka Bl           2:51.25   4 
 30    30 Heaven-Leigh Jacks  02 352 Track Cl           2:52.62   1 
 31  1396 Samaria Robinson    02 Mark Trail F           2:53.25   1 
 32  2052 Magely Rivas        02 Puerto Rico            2:54.26   2 
 33  2473 Samariah Ferguson   02 Strong Arm E           2:56.99   3 
 34  1898 Shanya Luke         02 Phase 1 Trac           3:03.94   1 
 35  2705 Isabella Hernandez  02 Trailblazers           3:04.84   1 
 36   394 Kali Cortes         02 Break Away T           3:08.28   3 
 37  2558 Kayla Sapp          02 Tallahassee            3:10.57   3 
 38   322 Taniya Edwards      02 Awesome Powe           3:11.61   4 
 39  1714 Ariel Burks         02 Muck City St           3:24.48   2 
 40  2038 Adiarys Echevarria  02 Puerto Rico            3:41.89   1 
 
Girls Triple Jump 13 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 36-00.75  7/12/2014   Tierra Crockrell, Unattached             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Finals
  1  2842 Amy Warren          02 Unattached           X34-10.25  -0.3    10.62m 
  2  1971 Natiya James        02 Ppg(Peakperf          34-07.25  -1.2    10.54m 
  3  1552 Sophia Hug-Moesing  02 Metropolis T          32-00.75   0.2     9.77m 
  4   586 Miracle Fuller      02 Comets Of Ch          32-00.00   0.5     9.75m 
  5   685 Jayla Bernard       02 Delco Stalli          30-11.25  +0.0     9.42m 
  6  2544 Jade King           02 Take Flight           30-10.50   0.3     9.41m 
  7  1556 Akia Kippins        02 Metropolis T          30-02.75   0.5     9.21m 
  8  2515 Alexis Rountree     02 Suffolk Star          29-08.25   2.5     9.04m 
  9  1567 Maya Whitcomb       02 Metropolis T          29-04.75  +0.0     8.95m 
 10  2759 Zaniyah Bryant-Ber  02 Unattached           X29-02.25  +0.0     8.89m 
 11   502 Allison Taylor      02 Charlotte He          28-08.50   0.2     8.75m 
 12  2827 Tallia Russell      02 Unattached           X25-09.50   0.4     7.86m 
 13   643 Jordana Graziano    02 Cyo Ny                25-07.50   1.3     7.81m 
 14  1843 Ashleigh Tarver     02 Ntx Bolts             24-10.50   0.1     7.58m 
 --  2833 Cloe Snyder         02 Unattached               XFOUL   NWI           
 --   716 Italy Robinson      02 Desire For C              FOUL                 
 --   595 Danielle Wilkerson  02 Comets Of Ch              FOUL                 
 
Girls Javelin Throw 600 g 13 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 104-03  7/12/2014   Juleika Torres- Oneill, Cupey Track        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1     1 Abby Venglass       02 @teamvenglas             91-08     27.94m 
  2  2961 Ilenn Soto          02 United Flyer             83-06     25.45m 
  3  2827 Tallia Russell      02 Unattached              X75-03     22.93m 
  4  2047 Reynyangely Oyola   02 Puerto Rico              73-05     22.37m 
  5  2833 Cloe Snyder         02 Unattached              X58-00     17.67m 
  6  1677 Jesikah Boykin      02 Mt. Airy Tra             48-01     14.65m 
  7  1265 Tahjanaeya Walthou  02 Jr Apopka Bl             47-03     14.40m 
  8  2759 Zaniyah Bryant-Ber  02 Unattached              X43-08     13.30m 
  9  1556 Akia Kippins        02 Metropolis T             43-01     13.13m 
 10   502 Allison Taylor      02 Charlotte He             42-05     12.92m 
 11  1720 Kyla Lewis          02 Muck City St             41-00     12.49m 
 12  2779 Leah Elder          02 Unattached              X39-11     12.16m 
 13  1262 Aziyah Davis        02 Jr Apopka Bl             37-05     11.40m 
 14  1261 Zaria Barnes        02 Jr Apopka Bl             36-01     10.99m 
 15   790 Lailah Malone       02 East Cobb Ch             34-03     10.43m 
 16  1349 Diamond Floyd       02 Louisiana St             34-00     10.36m 
 17  1508 Troi English        02 Metro Eagles             32-04      9.85m 
 18   370 Catheryn Elder      02 Boys And Gir             29-01      8.86m 
 19  1871 Nyla Webb           02 Orangeburg T             18-11      5.76m 
 
Girls 200 Meter Dash 14 year old
========================================================================
   Club Natl: # 23.83  7/15/2012   Kaylin Whitney, Star Athletics              
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2345 Angel Williams      01 Southern Tra             25.72Q -0.7  6 
  2   573 Tierra Crockrell    01 Codeblack El             25.76Q -2.2 11 
  3  1516 Tatianna Martinez   01 Metro Eagles             25.77Q -1.1  9 
  4  2823 Nicole Payne        01 Unattached              X25.81Q -0.6  7 
  5   574 Jazmyne Frost       01 Codeblack El             25.91Q -2.4 10 
  6  2474 Aaliayah Fisher     01 Strong Arm E             25.94Q -1.7 12 
  7   676 Jayla Smith         01 Dallas Blaze             26.00Q  1.6  1 
  8   438 Otavia Nicely       01 Bronx Tigers             26.03Q +0.0  8 
  9     6 Chereece McEwan     01 1st Coast Tr             26.16Q -2.0  3 
 10  3028 Serenity Rogers     01 Wee Sports               26.74Q -1.7  4 
 11   975 Desiree Kennedy-Sw  01 Flying Angel             26.81Q -0.9  5 
 12  2690 Zayne Jack          01 Trackstar Tr             26.94Q -2.3  2 
 13   883 Jermecia Brown      01 Eoto Elite               26.26q  1.6  1 
 14   932 Adrienne Brown      01 Fast Lane Tr             26.38q -1.1  9 
 15   301 Jada Venters        01 Athletic Xpr             26.45q -1.1  9  26.442
 16   576 Kyla Robinson-Hubb  01 Codeblack El             26.45q +0.0  8  26.447
 17  2799 Charity Johnson     01 Unattached              X26.57q +0.0  8 
 18  1232 Lillian Williams    01 Jaguar Track             26.62q -2.0  3 
 19  1124 Shadae Parr         01 Hydel United             26.73q  1.6  1 
 20  2475 Dakaylia Green      01 Strong Arm E             26.75q -1.7  4 
 21  2293 Kiana Cleveland     01 South Texas              26.89q -0.7  6 
 22  2691 Alexis Woodall      01 Trackstar Tr             26.95q -1.7 12 
 23  1128 Tatten Thawe        01 Hydel United             27.09q -0.9  5 
 24   597 Taylor Williams     01 Comets Of Ch             27.21q -2.4 10 
 25  2802 Kourtnie Kelley     01 Unattached              X27.24  -1.1  9 
 26   433 Ruby Avila          01 Bronx Tigers             27.31  -1.7 12 
 27  1895 Avrel Jean          01 Phase 1 Trac             27.43  -0.7  6 
 28  2745 Jazmine Alderman    01 Unattached              X27.44  -2.3  2  27.432
 29   840 Kailah Melson       01 Elite Speed              27.44  -1.7  4  27.434
 30  2530 Wendira Moss        01 Swift Athlet             27.44  -2.3  2  27.438
 31   757 Gabrielle Mora      01 Eagle Speed              27.50  -0.6  7 
 32   220 Jayla Stokes        01 Alpha Omega              27.71  -0.9  5 
 33   348 Gisele Jones        01 Big Bend Str             27.82  -1.1  9 
 34  2529 Jameka Chisholm     01 Swift Athlet             27.85  -2.2 11 
 35   587 Adara Gamble        01 Comets Of Ch             27.88  -0.7  6 
 36  1203 Mone' Octave        01 It's Speed D             27.91  -2.0  3 
 37   414 Tyanna Sullivan     01 Breakthrough             27.95  -2.2 11 
 38  2724 Tiara White         01 Trial By Fir             27.96  -2.2 11 
 39  2194 Alexandria Bullard  01 Roadrunners              28.01   1.6  1 
 40  3021 Raygan Ballard      01 Wee Sports               28.08  -2.3  2 
 41  1930 Amiyah Santillan    01 Phenom Elite             28.28  -2.0  3 
 42   675 Da/Mya Puryear      01 Dallas Blaze             28.34   1.6  1 
 43  2301 Taja Singleton      01 South Texas              28.39  -0.9  5 
 44  2805 Starya Long         01 Unattached              X28.40  -0.6  7 
 45  1581 Fedeline Exantus    01 Miami Garden             28.41  -2.0  3 
 46   677 Amya Turner         01 Dallas Blaze             28.48  -2.4 10 
 47  1724 Jahmya Philpart     01 Muck City St             28.54  -1.7 12 
 48   263 Chassidy Rhodes     01 Atascocita Y             28.65  -0.7  6 
 49  1716 Chanel Dowers       01 Muck City St             28.69  -2.0  3 
 50  1928 A'Jah Arnold        01 Phenom Elite             28.87  -1.1  9 
 51  2557 Kailoni Ross        01 Tallahassee              28.93  -0.9  5 
 52  1670 Saniah Fuller       01 Mpowered Ath             28.96  -2.3  2 
 53  1876 Maija Sharp         01 Panthers Eli             28.99  +0.0  8 
 54  2352 Daisha Petty        01 Southside Pi             29.04   1.6  1 
 55  1219 Starrla Armwood     01 Jaguar Track             29.08  -2.0  3  29.071
 56  2471 Emelia Chatfield    01 Strong Arm E             29.08  -2.2 11  29.077
 57  2295 Camry Hill          01 South Texas              29.20  -2.0  3 
 58  2830 Ashley Schwerzler   01 Unattached              X29.24  -1.7  4  29.233
 59  1322 Ladaijahnae Miller  01 Lightning Sp             29.24  -2.3  2  29.239
 60  2963 Jada Thompson       01 United Flyer             29.40  -2.4 10 
 61   978 Makayla Johnson     01 Flying Eagle             29.43  -0.6  7 
 62   219 Ciara Mobley        01 Alpha Omega              29.44  -0.7  6 
 63  1207 Marshana Stevenson  01 It's Speed D             29.53  -1.7  4 
 64  1039 Makayla Pace        01 Georgia Favo             29.73  -2.4 10  29.729
 65  1428 Damya Rolen         01 Matathletest             29.73  -1.1  9  29.730
 66   991 Daniella Paolicell  01 Freedom Trac             29.76  +0.0  8 
 67  2199 Paige Gilbert       01 Roadrunners              29.94  -2.3  2 
 68   297 Imani Gaston        01 Athletic Xpr             30.08  -1.7 12 
 69  2017 Anabella Urroz      01 Press Park T             30.18  -2.4 10 
 70  1837 Cierra Hernandez    01 Ntx Bolts                30.44   1.6  1 
 71  2701 Loren Bates         01 Trailblazers             30.78  -2.2 11 
 72    37 Aiyliyia Bell       01 4star Track              30.91  -1.7  4 
 73  1384 Camryn Johnson      01 Marietta Tra             31.04   1.6  1 
 74  1652 Tanese Reid         01 Miramar Opti             31.13  +0.0  8 
 75  1929 N'Diyah Arnold      01 Phenom Elite             31.23  -2.2 11 
 76   377 Phoenix Lofton      01 Boys And Gir             31.25  -2.3  2 
 77  1939 Charissa Randolph   01 Phila Stride             31.74  -1.7 12 
 78   368 Amani Atwood        01 Boys And Gir             32.38  -1.7 12 
 79   452 Anaya Brown         01 Burlington T             33.24  -1.7  4 
 80  1987 Do'Jae Bush         01 Press Park T             34.89  -2.4 10 
 --  2721 Jamecia Smith       01 Trial By Fir               DNF  +0.0  8 
 
Girls 800 Meter Run 14 year old
===================================================================
   Club Natl: # 2:10.28  7/14/2013   Daesha Rogers, Metro-Dade T               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1   886 Daishon Spann       01 Eoto Elite             2:15.11Q  2 
  2   572 Janiah Brown        01 Codeblack El           2:22.11Q  1 
  3  1220 Zarria Bethea       01 Jaguar Track           2:24.89Q  1 
  4   298 Diamond Sellers     01 Athletic Xpr           2:31.09Q  2 
  5     8 Lauren Wilkerson    01 1st Coast Tr           2:29.74q  1 
  6   396 Cadi Rowe           01 Break Away T           2:30.40q  1 
  7   258 Mckenzie Clark      01 Atascocita Y           2:31.24q  2 
  8  2796 Taya Jackson        01 Unattached            X2:35.74q  1 
  9  1427 Daje Rolen          01 Matathletest           2:36.24q  2 
 10  1581 Fedeline Exantus    01 Miami Garden           2:38.55q  2 
 11   933 Isabel Muehleman    01 Fast Lane Tr           2:38.88q  1 
 12  1561 Kenya Mathieu       01 Metropolis T           2:40.50q  1 
 13  2036 Paola Cordero       01 Puerto Rico            2:52.82   1 
 14  1223 Kayla Hudson        01 Jaguar Track           2:53.57   2 
 15  2701 Loren Bates         01 Trailblazers           2:57.80   2 
 16   679 Jaila Wilkins       01 Dallas Blaze           2:57.96   2 
 17   815 Chelsea Agim        01 Elite Athlet           3:00.32   2 
 18  1624 Delilah Ayan        01 Miami Milers           3:09.18   1 
 19  2317 Haeleigh Galliand   01 Southeast Lo           3:11.76   1 
 20  1032 Amani Anderson      01 Georgia Favo           3:29.66   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay 14 year old
===================================================================
   Club Natl: # 48.07  2002        Quiet Fire TC, QUIET FIRE TC                
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
  1 Codeblack Elite Track Club  'A'                       49.37q  3 
     1) 572 Janiah Brown 01             2) 574 Jazmyne Frost 01           
     3) 576 Kyla Robinson-Hubbard 01    4) 575 Saundria Martin 01         
  2 Dallas Blaze Track Club  'A'                          49.97q  1 
     1) 677 Amya Turner 01              2) 675 Da/Mya Puryear 01          
     3) 676 Jayla Smith 01              4) 671 Laterria Brown 02          
  3 Jaguar Track  'A'                                     50.49q  1 
     1) 1228 Leena Morant 02            2) 1232 Lillian Williams 01       
     3) 1221 Natalie Gibson 02          4) 1219 Starrla Armwood 01        
  4 Comets Of Charles County  'A'                         50.50q  1 
     1) 587 Adara Gamble 01             2) 588 Brianne Gunn 02            
     3) 592 Leah Phillips 02            4) 597 Taylor Williams 01         
  5 Xpress Track Club  'A'                                50.68q  2 
     1) 3084 Cederia Ellis 02           2) 3086 Derykah Jones 02          
     3) 3083 J'Zaria Cartwright 02      4) 3085 Jada Hobdy 01             
  6 Hydel United Club  'A'                                50.74q  3 
     1) 1122 Akelia Hylton 02           2) 1129 Garriel White 02          
     3) 1124 Shadae Parr 01             4) 1128 Tatten Thawe 01           
  7 Elite Speed Youth Track Club  'A'                     51.35q  2 
     1) 836 Jameela Kidd 01             2) 842 Jayda Scott 02             
     3) 840 Kailah Melson 01            4) 832 Lauren Euler 02            
  8 Metro Eagles Track And Field C  'A'                   52.33q  2 
     1) 1518 Danielle Pettway 01        2) 1514 Jamila Johnson 02         
     3) 1504 Nyha Butler 02             4) 1516 Tatianna Martinez 01      
  9 Muck City Striders  'A'                               53.02   3 
     1) 1716 Chanel Dowers 01           2) 1724 Jahmya Philpart 01        
     3) 1722 Khaliyah Martin 01         4) 1726 Mahogany Putman 01        
     5) 1720 Kyla Lewis 02              6)                                
 10 Roadrunners Track Club  'A'                           53.30   1 
     1) 2208 Abigail Saunders 02        2) 2194 Alexandria Bullard 01     
     3) 2199 Paige Gilbert 01           4) 2207 Precious Rolle 02         
     5) 2203 Vandera Knowles 02         6)                                
 11 Lc Express  'A'                                       54.22   1 
     1) 1277 Jayla Aldridge 02          2) 1282 Krissalynn Henderson 02   
     3) 1278 Sanaii Burnett 01          4) 1299 Sierra Stuckey 01         
 12 Press Park Track Club  'A'                            54.24   2 
     1) 2012 Akyra Mosby 01             2) 2017 Anabella Urroz 01         
     3) 1991 Ronni Elzie 01             4) 1997 Sheridan George 02        
 13 4star Track Club  'A'                                 54.42   3 
     1) 37 Aiyliyia Bell 01             2) 45 Elexus Cooper 02            
     3) 47 Mariah Cooper 01             4) 58 Mariah Washington 02        
     5) 54 Kiley Moore 02               6)                                
 14 Matathletestrack Ants  'A'                            54.47   2 
     1) 1430 Chelsea Tate 01            2) 1427 Daje Rolen 01             
     3) 1428 Damya Rolen 01             4) 1429 Simone Scales 01          
 15 Jaguar Track  'B'                                     55.23   3 
     1) 1224 Morgan Jackson 02          2) 1227 Nia Lytch 02              
     3) 1229 Ruth Pasteur 02            4) 1226 Savannah Lee 02           
 16 United Flyers Track And Field  'A'                    58.97   1 
     1) 2961 Ilenn Soto 02              2) 2962 Imani Thompson 01         
     3) 2963 Jada Thompson 01           4) 2960 Linise Greene 02          
     5) 2957 Amelia Dalton 01           6)                                
 -- Strong Arm Elite Track Club  'A'                         DQ   2  1 ex out internation
     1) 2472 Ashanti Davis 02           2) 2478 Desyana Jimeson 02        
     3) 2480 Mahogani McCoy 02          4) 2473 Samariah Ferguson 02      
 
Girls Long Jump 14 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 18-06.75  7/12/2012   Nique'-Deah Griffin, New Era TC          
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Finals
  1   301 Jada Venters        01 Athletic Xpr          17-08.25   2.3     5.39m 
  2   928 Kendal Drewery      01 Fasst Track           17-04.75  +0.0     5.30m 
  3  2345 Angel Williams      01 Southern Tra          16-11.75   2.6     5.17m 
  4   580 Samyzia Sears       01 Columbus Bla          16-08.50   1.5     5.09m 
  5   220 Jayla Stokes        01 Alpha Omega           15-11.25   0.3     4.85m 
  5  1930 Amiyah Santillan    01 Phenom Elite          15-11.25  +0.0     4.85m 
  7  1518 Danielle Pettway    01 Metro Eagles          15-00.50   0.6     4.58m 
  8  2471 Emelia Chatfield    01 Strong Arm E          15-00.00  +0.0     4.57m 
  9   885 Jatana Folston      01 Eoto Elite           J15-00.00  -1.4     4.57m 
 10  1895 Avrel Jean          01 Phase 1 Trac          14-09.50   1.4     4.50m 
 11   771 Jade Reese          01 Eagles Landi          14-08.25  +0.0     4.47m 
 12  1726 Mahogany Putman     01 Muck City St          14-07.50  -0.4     4.45m 
 12   219 Ciara Mobley        01 Alpha Omega           14-07.50   0.7     4.45m 
 14   478 Kiona Clelland-God  01 Central Flor          14-07.25   1.6     4.45m 
 15   130 Aja Dye             01 Above Xpecta          14-05.00   2.5     4.39m 
 16  1716 Chanel Dowers       01 Muck City St          14-04.00   0.2     4.36m 
 17  2452 Yasmyn Harris       01 Stockton Sai          14-03.25  +0.0     4.34m 
 18  2474 Aaliayah Fisher     01 Strong Arm E          14-01.50  +0.0     4.30m 
 19  2830 Ashley Schwerzler   01 Unattached           X14-00.75  +0.0     4.28m 
 20  1427 Daje Rolen          01 Matathletest          14-00.00   2.4     4.26m 
 21  1970 Raven Harrison      01 Ppg(Peakperf          13-11.50   2.7     4.25m 
 22   263 Chassidy Rhodes     01 Atascocita Y          13-05.75  +0.0     4.10m 
 23   348 Gisele Jones        01 Big Bend Str          13-05.50   0.8     4.10m 
 24   978 Makayla Johnson     01 Flying Eagle          13-01.75  +0.0     4.00m 
 25   641 Shari Brown         01 Cyo Ny                13-01.50   1.3     4.00m 
 26  1837 Cierra Hernandez    01 Ntx Bolts             11-09.75  +0.0     3.60m 
 27  1876 Maija Sharp         01 Panthers Eli          11-08.25  +0.0     3.56m 
 28  1928 A'Jah Arnold        01 Phenom Elite          11-07.75   1.6     3.54m 
 29  2006 Jomarie Johnson     01 Press Park T           9-11.50   0.1     3.03m 
 30  1670 Saniah Fuller       01 Mpowered Ath           9-10.00   2.2     2.99m 
 --  2557 Kailoni Ross        01 Tallahassee               FOUL                 
 --  1429 Simone Scales       01 Matathletest              FOUL                 
 --  1929 N'Diyah Arnold      01 Phenom Elite              FOUL                 
 --  1987 Do'Jae Bush         01 Press Park T              FOUL                 
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 14 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 121-00  7/12/2012   Alycia Springs, Carolina Storm             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2782 Cassie Evans        01 Unattached             X104-01     31.72m 
  2   468 Tiyanna Hooker      01 Camden Pal               82-09     25.22m 
  3  2963 Jada Thompson       01 United Flyer             73-10     22.50m 
  4     5 Camilla May         01 1st Coast Tr             72-05     22.07m 
  5  1774 Camille Brown       01 New Breed Tr             71-05     21.76m 
  6  2962 Imani Thompson      01 United Flyer             68-09     20.95m 
  7   364 Nicole Whitaker     01 Boynton Beac             68-00     20.72m 
  8  2296 Mahalia Hudson      01 South Texas              66-01     20.14m 
  9  2957 Amelia Dalton       01 United Flyer             66-00     20.11m 
 10  2477 Raven Jacques       01 Strong Arm E             60-02     18.33m 
 11   409 Keyanna Price       01 Breakthrough             58-01     17.70m 
 12  2510 Lesheerey Gaston    01 Suffolk Star             55-00     16.76m 
 13   645 Hannah Rafferty     01 Cyo Ny                   54-06     16.61m 
 14  1829 Jolee Green         01 Ntc Flames I             53-10     16.40m 
 15   243 Lola Taiwo          01 Ashburn Elit             51-04     15.64m 
 16   625 Viktoria Hill       01 Cougar Track             49-06     15.08m 
 17  1296 Madison Portales    01 Lc Express               40-06     12.34m 
 --  2443 Lashawn Dennis      01 St. Jago Ravens           FOUL            
 
Girls 200 Meter Dash 15-16 year old
========================================================================
   Club Natl: # 23.66  7/13/2014   Symone Mason, South Dade E                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   695 Sydni Townsend      00 Delco Stalli             24.76Q -1.6 16 
  2   128 Najiya Cornish      99 Above Xpecta             25.03Q -0.3  8 
  3  2422 Jamesha Moorer      99 St Pete Nitr             25.28Q  0.5 15 
  4   331 Aris Hubbard        00 Baldwin Ligh             25.46Q  0.2  6 
  5    90 Dianisty Bolden     00 727 Youth Tr             25.49Q  1.1  9 
  6   596 Sydney Williams     99 Comets Of Ch             25.50Q  1.2 14 
  7   835 Mikayla Jordan      99 Elite Speed              25.71Q +0.0 12 
  8  3053 Kayla Jackson       99 Willingboro              25.86Q  0.1  5 
  9  3029 Sasha Wimbley       00 Wee Sports               25.99Q  1.0 13 
 10   626 Briah Mcbride       00 Cougar Track             26.01Q  1.3  1 
 11  2342 Destinee Jeanpiere  99 Southern Tra             26.03Q -0.3  4 
 12  2706 Avonti Holt         99 Trailblazers             26.21Q -1.5  7  26.208
 13  1683 Avani Dorsey        99 Mt. Airy Tra             26.26Q -0.2 10 
 14   266 Ronje Williams      99 Atascocita Y             26.28Q -0.7  3 
 15   193 Nierra Berry        99 Aj's Elite               26.37Q -1.7 17 
 16   830 Aasiyah Barr        00 Elite Speed              26.46Q  0.8 11 
 17  3056 Jamia Hickman       99 Wings Of An              26.70Q -1.1  2 
 18  1524 Iantha Wright       00 Metro Eagles             25.58q  1.1  9 
 19   216 Chala Carey         99 Alpha Omega              25.72q  1.2 14 
 20  1638 Jaylah Bailey       99 Middle Georg             26.05q  0.2  6 
 21   499 Akira Rhodes        00 Charlotte He             26.07q -1.6 16 
 22   688 Maysha Foster       99 Delco Stalli             26.21q  0.1  5  26.205
 23  1373 Breonna Graham      99 Manatee Must             26.31q +0.0 12 
 24  2133 Jalesia Tillman     00 Pure Athleti             26.39q  1.2 14 
 25  1757 Xori Green          99 Nevada Gazel             26.48   1.0 13 
 26   821 Serenity Grimes     99 Elite Athlet             26.60   0.5 15 
 27  1640 Shaianne Sipsey     00 Middle Georg             26.62  -0.3  8  26.611
 28  1840 Patrice Lewis       00 Ntx Bolts                26.62   1.3  1  26.612
 29  2764 D'Asha Chaney       99 Unattached              X26.66  -0.2 10 
 30  2845 Makayla Wiliams     00 Unattached              X26.67  -0.7  3 
 31  1204 Raven Riley         00 It's Speed D             26.73   0.1  5 
 32  1761 Alexys Saiz         99 Nevada Gazel             26.77   0.5 15 
 33  2010 Tahja Mitchell      99 Press Park T             26.79  -1.5  7 
 34  1294 Keshana Page        00 Lc Express               26.83  -0.3  4 
 35  3023 Pleasant Harris     99 Wee Sports               26.85   1.0 13 
 36   846 Destiny Walker      00 Elite Speed              26.89  -0.3  8 
 37  3052 Brianna Bryan       00 Willingboro              26.92  -1.1  2 
 38  1759 Elizabeth Jamrozy   00 Nevada Gazel             27.01  +0.0 12 
 39  1851 Jasondra Brown      00 Olympia Trac             27.04   1.1  9 
 40  2665 Tasheba Pleasant    00 Tiger Athlet             27.07  -1.1  2 
 41  1423 Eronda Doss         99 Matathletest             27.09  -1.5  7 
 42  1639 Aniya Clay          99 Middle Georg             27.25  -0.3  4 
 43  2654 Maya Ashley         00 The Matrix               27.27   0.2  6 
 44   100 Jovanka Molina      99 727 Youth Tr             27.30  +0.0 12 
 45  2666 Olivia Thomas       00 Tiger Athlet             27.31   1.3  1 
 46  1153 Nia Freeman         99 Impact Athle             27.33   0.5 15  27.324
 47  2838 Desiree Thomas      00 Unattached              X27.33  -0.3  8  27.328
 48  1466 Jessica Kelley      00 Memphis Jagu             27.34   0.8 11 
 49  1100 Dejuannique Lightb  99 High Perform             27.39   0.1  5  27.382
 50  2602 Kourtni Goldsmith   99 Team Elite T             27.39  -1.7 17  27.387
 51  1478 Sami-Jean Thames    99 Memphis Jagu             27.44   0.8 11 
 52  1641 Shanena Sipsey      00 Middle Georg             27.45  -0.7  3  27.441
 53  1815 Makayla Bryant      99 Noth Florida             27.45  -1.7 17  27.449
 54   139 Jasmine Washington  99 Above Xpecta             27.47  -1.6 16 
 55  2013 Sabrina Mytil       99 Press Park T             27.53   0.2  6 
 56  1760 Micayla Kelley      99 Nevada Gazel             27.57  -0.2 10 
 57  1320 Dericka Braden      99 Lightning Sp             27.66   1.3  1  27.655
 58  2347 Tamara Blake        00 Southside Pi             27.66   1.0 13  27.659
 59   590 Nikiya Mitchell     99 Comets Of Ch             27.67  -0.3  8 
 60  1210 Erica Williams      99 It's Speed D             27.70   1.2 14  27.696
 61  2195 Esther Cartwright   99 Roadrunners              27.70  -1.5  7  27.700
 62  2041 Nitzy Figueroa      00 Puerto Rico              27.72   0.2  6 
 63  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao                27.75   0.1  5 
 64   413 Daija Sullivan      00 Breakthrough             27.76   1.3  1 
 65  2297 Chriss Jones        99 South Texas              27.82   0.2  6  27.811
 66  2356 Elan St.Julian      99 Southside Pi             27.82   1.2 14  27.813
 67   838 Taylor Lee          00 Elite Speed              27.83   0.1  5 
 68  1291 Destiny Morgan      99 Lc Express               27.84  -0.2 10 
 69  2354 Briannah Shank      99 Southside Pi             27.86  -0.7  3 
 70  3007 Gionet Dennis       99 Viking Track             27.89  -0.2 10 
 71   725 Adesenna Anderson   00 Dragons Yout             27.93   0.8 11 
 72  1321 Ajee Frazier        99 Lightning Sp             28.08  -0.7  3 
 73  3024 Destiny Johnson     99 Wee Sports               28.09   1.2 14 
 74    99 Dequasia Miller     00 727 Youth Tr             28.25   1.0 13 
 75  2419 I'Reoina Lightsey   00 St Pete Nitr             28.33   1.1  9 
 76   292 Autumn Brown        99 Atc Elite                28.46  -1.1  2 
 77  2679 Donyae Shelton      99 Tnt Express              28.47  -0.3  8 
 78  1672 Jasmyne Joseph      99 Mpowered Ath             28.55  +0.0 12 
 79   361 Tracy-Ann Powell    99 Boynton Beac             28.72  -0.7  3 
 80  2793 Kanesha Haughbrook  99 Unattached              X28.74   1.1  9 
 81  2197 Shanterah Evans     00 Roadrunners              28.82  -1.7 17 
 82  2675 Johnae' Hightower   99 Tnt Express              28.85   0.1  5 
 83  1841 Aaliyah Tarver      99 Ntx Bolts                28.87  -1.1  2 
 84  1099 Celeste Evans       00 High Perform             28.91   0.2  6 
 85  1200 Elise Duplessis     99 It's Speed D             29.10  -0.3  8 
 86  3005 Armani Brown        99 Viking Track             29.15   0.8 11 
 87   841 Erin Preston        00 Elite Speed              29.18  -0.3  4 
 88  1421 Chassity Bridges    00 Matathletest             29.23  -1.6 16 
 89  2009 Le'Tyler Louis      99 Press Park T             29.25  -1.7 17 
 90  1777 Asia Pasley         00 New Orleans              29.30   0.5 15 
 91  2817 Faith Nelms         00 Unattached              X29.31   1.3  1 
 92  2467 Vashti Achille      00 Strong Arm E             29.34  -0.7  3 
 93   205 Shaniyah Thomas     99 Aj's Elite               29.42  -1.5  7 
 94    41 Breonna Caldwell    00 4star Track              29.46  -1.1  2 
 95  3006 Jada Buggs          00 Viking Track             29.47   0.5 15 
 96  2344 Tamia Taylor        00 Southern Tra             29.58   0.2  6 
 97  1853 Tricht Jocelyn      99 Olympia Trac             29.60  -0.3  4 
 98  1035 Starlena Clark      00 Georgia Favo             29.63   1.1  9 
 99  1045 Emily Castells      99 G-Force                  29.93   0.1  5 
100  1507 Rayon Davis         00 Metro Eagles             30.17  +0.0 12 
101   584 Alexis Davis        00 Comets Of Ch             30.22  -1.6 16 
102  1585 Queen Tiye Moore    00 Miami Garden             30.30  -0.3  4 
103  1889 Asia Girard         00 Phase 1 Trac             30.31   0.5 15 
104   564 Randi Lawings       99 Cobb Track               30.36  -1.7 17 
105  2614 Emily Buck          00 Team Lightni             30.39   1.2 14 
106   198 Keiasia Kennard     00 Aj's Elite               30.48  -1.7 17 
107  1992 Lanora Epherson     00 Press Park T             30.58  -1.1  2 
108  1838 Tiara Hernandez     99 Ntx Bolts                31.37  -0.2 10 
109  1671 Jai Lei Jackson     00 Mpowered Ath             31.61  -1.6 16 
110  2302 Aniya Stevensoncha  00 South Texas              31.88   0.8 11 
111   336 Shanique Bartley    00 Belair                   31.91  -1.5  7 
112   201 Kanyjah Peterson    00 Aj's Elite               32.46  +0.0 12 
113  1669 Justina Fiumara     99 Mpowered Ath             33.00  -1.1  2 
114   207 Jada White          00 Aj's Elite               33.14  -0.2 10 
115   194 Eliza Brigman       99 Aj's Elite               33.48  -0.3  4 
116   206 Essence Turner      00 Aj's Elite               34.25   1.1  9 
 
Girls 800 Meter Run 15-16 year old
===================================================================
   Club Natl: # 2:12.11  7/13/2014   Gabrielle Wilkinson, Mt. Airy Tra         
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1  3090 Daesha Rogers       99 Unattached          # X2:11.77Q  4 
  2  1693 Terri Turner        99 Mt. Airy Tra           2:19.43Q  3 
  3  1690 Sydni Stovall       99 Mt. Airy Tra           2:23.22Q  2 
  4  2803 Zoe Lape            99 Unattached            X2:26.96Q  1 
  5  1762 Linnea Saltz        99 Nevada Gazel           2:26.09Q  4 
  6  1259 Jasmine Douglas Gr  00 Jeuness TC             2:26.42Q  2 
  7  1320 Dericka Braden      99 Lightning Sp           2:29.82Q  3 
  8  2693 Searra Woods        99 Trackstar Tr           2:30.78Q  1 
  9   839 Zaria Mann          99 Elite Speed            2:30.35q  3 
 10  1110 Aliyah Carswell     99 Houston Syne           2:30.74q  4 
 11   628 Nichole Slocumb     99 Cougar Track           2:32.30q  2 
 12  2723 Jaryn Toms          99 Trial By Fir           2:34.65q  2 
 13  1456 Alyssa Dandridge    99 Memphis Jagu           2:34.71   4 
 14  1386 Brandi Mcgrady      99 Marietta Tra           2:35.13   1 
 15  2058 Melany Rivera       00 Puerto Rico            2:36.41   1 
 16  1329 Jelisa Austin       99 Lima Strider           2:37.10   3 
 17   913 Giana Gayles        99 Excelerator            2:37.39   2 
 18  2401 Julia Ryan          99 St Johns Str           2:38.10   3 
 19  2679 Donyae Shelton      99 Tnt Express            2:38.12   2 
 20   772 Lauryn Wilson       99 Eagles Landi           2:38.69   2 
 21   916 Macie Monborne      99 Excelerator            2:38.92   3 
 22  1450 Karla Hernandez-Va  00 Mc Juncos Tr           2:39.71   3 
 23   578 Raylan Martin       00 Columbus Bla           2:41.75   4 
 24  2744 Chelsea Aguilar     99 Unattached            X2:45.15   2 
 25  1068 Ajalee Blue         00 Greensboro B           2:45.64   3 
 26   367 Jharionne Anderson  00 Boys And Gir           2:45.92   1 
 27  2571 Tavia Bullard       99 T-Bird Flyer           2:45.99   3 
 28  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo           2:48.75   4 
 29  3008 Kayla Fitz          00 Viking Track           2:49.45   2 
 30   299 Icesia Trimble      00 Athletic Xpr           2:52.06   1 
 31  2419 I'Reoina Lightsey   00 St Pete Nitr           2:52.81   3 
 32  1321 Ajee Frazier        99 Lightning Sp           2:54.43   4 
 33   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir           2:55.77   1 
 34  1585 Queen Tiye Moore    00 Miami Garden           3:27.59   4 
 35  2069 Karla Torres        00 Puerto Rico            3:41.58   2 
 --  1671 Jai Lei Jackson     00 Mpowered Ath                DQ   1  broke too soon
 
Girls 4x100 Meter Relay 15-16 year old
===================================================================
   Club Natl: # 45.75  7/12/2012   United Speed Alliance, United Speed         
                       T Daniels, D Hill, D Parrish, K Sparling          
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
  1 Elite Speed Youth Track Club  'A'                     48.46q  1 
     1) 830 Aasiyah Barr 00             2) 846 Destiny Walker 00          
     3) 834 Iylana Helenese 99          4) 835 Mikayla Jordan 99          
  2 727 Youth Track & Field Club  'A'                     49.79q  1 
     1) 96 Amaya Kier 00                2) 99 Dequasia Miller 00          
     3) 90 Dianisty Bolden 00           4) 100 Jovanka Molina 99          
  3 Southside Pioneers T&F Club  'A'                      50.27q  2 
     1) 2354 Briannah Shank 99          2) 2356 Elan St.Julian 99         
     3) 2351 Lauryn Oglesby 99          4) 2347 Tamara Blake 00           
     5) 2353 Brianna Sattinger 00       6)                                
  4 Willingboro Track Club  'A'                           50.84q  1 
     1) 3055 Aliyah Taylor 99           2) 3052 Brianna Bryan 00          
     3) 3053 Kayla Jackson 99           4) 3054 Makinze Scotton 00        
  5 Elite Speed Youth Track Club  'B'                     51.03q  2 
     1) 833 Jasmin Heard 00             2) 841 Erin Preston 00            
     3) 838 Taylor Lee 00               4) 829 Kayla Bailey 00            
  6 Muck City Striders  'A'                               51.12q  1 
     1) 1725 Dakedra Pompey 99          2) 1718 Runelda Jackson 00        
     3) 1721 Ti'Uana Louissaint 00      4) 1719 Wiskierra Lamene 99       
  7 Press Park Track Club  'A'                            51.34q  2 
     1) 1992 Lanora Epherson 00         2) 2009 Le'Tyler Louis 99         
     3) 2013 Sabrina Mytil 99           4) 2010 Tahja Mitchell 99         
  8 Breakthrough Track And Field  'A'                     51.55q  2 
     1) 408 Amari Llernas 00            2) 413 Daija Sullivan 00          
     3) 407 Eternal Johnson 99          4) 406 Kcee Ingram 99             
     5) 410 Angela Rodriguez 99         6)                                
  9 Metro Eagles Track And Field C  'A'                   52.83   1 
     1) 1502 Anu Akil 00                2) 1524 Iantha Wright 00          
     3) 1511 Kayla Guerre 00            4) 1507 Rayon Davis 00            
     5) 1522 Nyeri Steele 00            6)                                
 10 321trackstars  'A'                                    55.17   1 
     1) 21 Destiny Charles 99           2) 24 Shania Harris 99            
     3) 23 Tyqussia Gilmore 00          4) 22 Ahmariah Edgecombe 00       
 -- Aj's Elite  'A'                                          DQ   2  3 ex before zone
     1) 199 Angel McBride 99            2) 196 Danayzah Fitzgerald 99     
     3) 194 Eliza Brigman 99            4) 206 Essence Turner 00          
     5) 201 Kanyjah Peterson 00         6) 193 Nierra Berry 99            
 
Girls High Jump 15-16 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  5-08  7/12/2012   Stacey Destin, Boynton Beach                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1  1753 Jacquelyn Fields    99 Nevada Gazel           5-02.00      1.57m 
  2   916 Macie Monborne      99 Excelerator            4-10.00      1.47m 
  3   682 Kennedie Reese      00 Daytona Expr          J4-10.00      1.47m 
  4  3057 Serena Jonas        00 Wings Of An            4-08.00      1.42m 
  5   406 Kcee Ingram         99 Breakthrough           4-06.00      1.37m 
  5  2807 Megan Malloy        00 Unattached            X4-06.00      1.37m 
  7   140 Briyana Woods       99 Above Xpecta          J4-06.00      1.37m 
  7  2801 Lavaisiette Keller  99 Unattached           XJ4-06.00      1.37m 
  9  1718 Runelda Jackson     00 Muck City St          J4-06.00      1.37m 
 10  1045 Emily Castells      99 G-Force                4-04.00      1.32m 
 11  1889 Asia Girard         00 Phase 1 Trac           4-00.00      1.21m 
 --   913 Giana Gayles        99 Excelerator                 NH            
 --  2543 Sterling Jenkins    00 Take Flight                 NH            
 --  1883 Chyann Simmons      99 Perdue Athle                NH            
 --  2602 Kourtni Goldsmith   99 Team Elite T                NH            
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 15-16 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 146-07  7/11/2013   Meia Gordon, Southern Eagles               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   967 Jae Crawford        00 Flyers Track            107-00     32.61m 
  2  2424 Rikaya Williams     00 St Pete Nitr            105-04     32.10m 
  3   537 Terra Johnson       00 Christian Cr            102-08     31.29m 
  4  1304 Ebony Wolridge      00 Lc Express              102-06     31.24m 
  5  1111 Rachel Jackson      00 Houston Syne             96-02     29.31m 
  6  2839 Esence Tornabene    00 Unattached              X91-10     27.99m 
  7   503 Ashley Taylor       99 Charlotte He             89-06     27.27m 
  8   589 Courtney Hawkins    99 Comets Of Ch             89-02     27.17m 
  9  3057 Serena Jonas        00 Wings Of An              81-04     24.79m 
 10  3095 Merari Coronado     99 Unattached              X80-00     24.38m 
 11  1074 Kala Underwood      00 Greensboro B             77-08     23.67m 
 12  2770 Dakotah Crotty      00 Unattached              X75-09     23.08m 
 13  2601 Cetra Dale          00 Team Elite T             73-06     22.40m 
 14   584 Alexis Davis        00 Comets Of Ch             66-09     20.34m 
 15  2570 Theodorea Armbrist  00 T-Bird Flyer             62-06     19.05m 
 16   127 Sicily Bordrick     99 Above Xpecta             53-09     16.38m 
 17   133 Sydni Hopes         00 Above Xpecta             43-08     13.30m 
 18   648 Daniella Russo      99 Cyo Ny                   42-11     13.08m 
 19   647 Alexandra Russo     99 Cyo Ny                   40-05     12.31m 
 20   412 Denisha Smith       99 Breakthrough             37-11     11.55m 
 21   411 Danica Smith        99 Breakthrough             35-07     10.84m 
 22  2396 Talitha Gray        00 St John Lege             12-07      3.83m 
 --  2467 Vashti Achille      00 Strong Arm E              FOUL            
 
Women 200 Meter Dash 17-18 year old
========================================================================
   Club Natl: # 23.52  7/12/2012   Marcquita Stalbert, New Era TC              
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2751 Halimah Barlow      98 Unattached              X24.82Q -1.0 10 
  2  2676 Kiara Lester        98 Tnt Express              24.85Q -0.8  6 
  3  1021 Victoria Powell     98 Gazelle Trac             25.08Q -1.2  8 
  4     4 Asia Joe            97 1st Coast Tr             25.14Q -1.4  2 
  5  2135 Aniyah Williams     98 Pure Athleti             25.18Q -0.8  3 
  6  1472 Jordan Ray          97 Memphis Jagu             25.46Q -1.6  4 
  7  1953 Denise Spann        97 Plantation H             25.53Q -0.9  7 
  8  2837 J'Nai Taylor        98 Unattached              X25.76Q -1.6  9 
  9  1201 Aareion Jackson     96 It's Speed D             26.10Q -1.0 11 
 10   828 Alexandria Andrews  98 Elite Speed              26.16Q -2.3  5  26.159
 11  1420 Vadaija Boykins     98 Matathletest             26.61Q -0.4  1 
 12   577 Breanna Mahone      98 Columbus Bla             25.24Q -1.4  2 
 13  1202 Taylor Mumford      98 It's Speed D             25.54Q -0.9  7 
 14  1811 Shantel Ardley      98 Noth Florida             25.61Q -0.8  3 
 15  1246 Jade Hayes          96 Jaguar Track             25.64Q -1.6  4 
 16  1112 Hailey Williams     98 Houston Syne             25.81Q -1.0 10  25.803
 17   579 Erin Nix            98 Columbus Bla             26.39Q -2.3  5  26.385
 18   324 Chazmin Fullwood    97 Awesome Powe             26.39Q -1.0 11  26.389
 19  2392 Ryan'Esha Denet     98 St John Lege             26.77Q -1.2  8 
 20  2348 Da-Rain Cowan       98 Southside Pi             26.99Q -0.4  1 
 21  2681 Zarria Williams     98 Tnt Express              27.02Q -1.6  9 
 22  2707 Bryanna Rivers      98 Trailblazers             27.25Q -0.8  6 
 23  2716 Diamond Battle      98 Trial By Fir             25.70q -1.6  4 
 24  2818 Temperance Newsom   98 Unattached              X25.81q -1.4  2  25.807
 25  1666 Sydney Benson       98 Motor City T             26.03  -1.4  2 
 26  2406 Jasia Crawford      97 St Louis Pal             26.16  -0.9  7  26.160
 27   326 Mariah Howard       97 Awesome Powe             26.22  -1.0 10 
 28   980 Ul'Ondrea Johnson   97 Flying Eagle             26.46  -2.3  5 
 29  2350 Asia Green          98 Southside Pi             26.53  -1.0 11 
 30  1750 Cydnee Bush         98 Nevada Gazel             26.56  -1.0 11  26.552
 31   818 Brandy Elysee       98 Elite Athlet             26.56  -0.9  7  26.555
 32  2414 Toni Canfall        98 St Pete Nitr             26.69  -2.3  5 
 33  1820 Tejyrica Robinson   98 Noth Florida             26.75  -1.6  4 
 34  2349 Kennedy Davis       98 Southside Pi             26.82  -1.4  2 
 35  2603 Erin Goree          97 Team Elite T             27.01  -0.4  1 
 36  1813 Shockera Betty      97 Noth Florida             27.08  -0.8  3 
 37  1842 Alize Tarver        97 Ntx Bolts                27.14  -1.6  4 
 38  2407 Amanda Isom         98 St Louis Pal             27.15  -0.4  1 
 39  1464 Mikayla Johnson     97 Memphis Jagu             27.16  -1.2  8  27.153
 40  1199 Breanne Bias        96 It's Speed D             27.16  -1.0 10  27.158
 41  1940 Dottie Reigel       97 Phila Stride             27.21  -2.3  5 
 42   197 Alaina Johnson      98 Aj's Elite               27.23  -1.0 11 
 43  1937 Janiece Murray      97 Phila Stride             27.24  -1.2  8 
 44   624 Ceirra Fulton       98 Cougar Track             27.27  -1.6  9 
 45  2674 Moriah Hall         98 Tnt Express              27.32  -1.0 10  27.317
 46  2761 Joshea Carey        97 Unattached              X27.32  -1.4  2  27.319
 47   359 Shavel Brown        97 Boynton Beac             27.35  -1.6  9 
 48  1566 Cathi-Ann Powell    98 Metropolis T             27.36  -0.9  7 
 49  1563 Sabeena Morgan      98 Metropolis T             27.57  -0.9  7 
 50   968 Jordan Crawford     98 Flyers Track             27.61  -1.6  4 
 51   843 Amari Sessom        98 Elite Speed              27.72  -1.2  8 
 52  2175 Angelique Johnson   98 River Parish             27.76  -0.8  3 
 53  1398 Caitlan Tate        98 Mark Trail F             27.92  -0.9  7 
 54  1764 Rachel Taylor       98 Nevada Gazel             27.96  -1.0 10 
 55  1462 Gabrielle Harrison  97 Memphis Jagu             28.03  -2.3  5 
 56  1818 Katesha Jackson     98 Noth Florida             28.19  -2.3  5 
 57  1289 Courtney Lewis      98 Lc Express               28.25  -0.8  6 
 58  2053 Shakira Rivas       97 Puerto Rico              28.26  -0.8  3 
 59  1839 Kevina Lewis        98 Ntx Bolts                28.45  -1.4  2 
 60  2357 Jace Tate           98 Southside Pi             28.58  -1.2  8 
 61  2752 Rachelle Barrett    97 Unattached              X29.23  -0.8  6 
 62  1816 Kayla Hawkins       97 Noth Florida             29.26  -1.6  9 
 63   788 Tamara Hill         98 East Cobb Ch             29.61  -0.8  3 
 64  2029 Keishly Bermudez    98 Puerto Rico              30.05  -0.4  1 
 65   200 Fayonna Morton      98 Aj's Elite               30.38  -1.6  4 
 66  1821 Leelah Wilburn      98 Noth Florida             37.60  -1.6  9 
 --  2843 Cedaja Watkins      96 Unattached                XDNF  -0.8  6 
 --  1812 Jadzia Beasley      97 Noth Florida                DQ  -0.8  6  ran inside curve
 
Women 800 Meter Run 17-18 year old
===================================================================
   Club Natl: # 2:09.94  7/4/2007    Shaniel Chambers, AJS ELITE TC            
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1  2836 Amber Tanner        98 Unattached            X2:12.57Q  3 
  2   563 Lauren Jackson      97 Cobb Track             2:17.35Q  2 
  3  2707 Bryanna Rivers      98 Trailblazers           2:19.68Q  1 
  4  1473 Celine Rone         97 Memphis Jagu           2:18.36Q  3 
  5  1763 Catherine Sanders   98 Nevada Gazel           2:19.62Q  2 
  6  2315 Meghan Becerra      98 Southeast Lo           2:21.64Q  1 
  7   769 Betty Jackson       98 Eagles Landi           2:22.25q  2 
  8  1089 Anyelina Martinez   96 Haverhill El           2:22.52q  2 
  9  1942 Nijah Ukpong        97 Phila Stride           2:25.62q  1 
 10  1420 Vadaija Boykins     98 Matathletest           2:25.80q  3 
 11  1692 Trelsie Trotman     98 Mt. Airy Tra           2:26.31q  1 
 12  1562 Nakai Matthews      98 Metropolis T           2:27.33q  3 
 13   325 Nia Gibson          97 Awesome Powe           2:29.30   3 
 14  2797 Ashlie Johnson      98 Unattached            X2:30.81   2 
 15  1072 Taniya Petty        98 Greensboro B           2:31.29   2 
 16  2392 Ryan'Esha Denet     98 St John Lege           2:34.27   2 
 17  1463 Deanna Herod        98 Memphis Jagu           2:35.56   1 
 18  2129 Alison Johnson      98 Pure Athleti           2:35.60   1 
 19  1680 Cheyenne Carter     98 Mt. Airy Tra           2:37.23   2 
 20  2787 Ashley Gentz        98 Unattached            X2:41.36   3 
 21  2977 Kailynn Davis       98 Va Elite Tf            2:44.17   3 
 22  2046 Karla Montesino     98 Puerto Rico            2:51.11   3 
 23  2394 kori gray           97 St John Lege           3:24.55   1 
 24  2019 Keishaun Washingto  96 Press Park T           3:25.79   2 
 
Women Shot Put 4 kg 17-18 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 46-09.75  7/4/2008    Emily Vannoy, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1  2722 Mikayla Thompson    98 Trial By Fir          41-10.50     12.76m 
  2  1846 Cori Runnels        97 NW Flyers Th          40-05.00     12.31m 
  3  1847 Diamond Thomas      96 NW Flyers Th          40-02.25     12.24m 
  4  1126 Fiona Richards      98 Hydel United          36-08.00     11.17m 
  5   553 Markeisha Lewis     98 City Of Opal          34-10.00     10.61m 
  6  1070 Ania Dawson         98 Greensboro B          32-05.00      9.88m 
  7  2841 Alana Walker        98 Unattached           X31-04.00      9.55m 
  8  2808 Jesslyn Manni       98 Unattached           X31-02.00      9.49m 
  9  2742 Lauren Adams        98 Unattached           X29-09.75      9.08m 
 10  1821 Leelah Wilburn      98 Noth Florida          29-06.75      9.01m 
 11  1775 Tyler Lewis         98 New Breed Tr          28-06.00      8.68m 
 12  2605 Kiarra Harris       98 Team Elite T          28-04.25      8.64m 
 13  1588 Caneil Whitter      98 Miami Garden          27-02.75      8.29m 
 14   968 Jordan Crawford     98 Flyers Track          25-06.50      7.78m 
 15  1755 Aundriana Gaston    97 Nevada Gazel          22-05.50      6.84m 
 16   969 Madison Henderson   97 Flyers Track          21-10.25      6.66m 
 17  1290 Jorda Mitchell      98 Lc Express            20-08.75      6.31m 
 
Boys 200 Meter Dash 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 28.56  7/12/2012   Jordon Gouldbourne, Star Athletics          
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2918 Sidi Njie           07 Unattached              X29.20Q -1.1  9 
  2   208 Micheal Igbinoghen  07 Alabama Heat             29.46Q -1.0  2 
  3  3093 Demorae Pritchett   07 Atascocita Y             30.02Q +0.0  6 
  4  1542 Christian Walker    07 Metro Eagles             30.24Q -1.4  4 
  5  1657 Braylen Bennett     07 Miramar Opti             30.25Q -0.6  7 
  6  1656 Brandon Bennett     07 Miramar Opti             30.50Q +0.0  8 
  7   275 Caiden Fennell      07 Atascocita Y             30.91Q -0.5  1 
  8  3094 LaMichael Murray    07 Evolution Sp             31.58Q  1.3  3 
  9   385 Emerson Floyd       07 Boys And Gir             31.87Q  0.5 12 
 10   877 Rhari Thomas        08 Elite Speed              32.01Q -2.4 11 
 11  2494 Omar Gonzlez        08 Strong Arm E             32.16Q  0.7  5 
 12  2733 James Roberts       07 Trial By Fir             33.67Q -0.2 10 
 13  1747 Sheldon Robinson    07 Mustangs Tra             30.18q +0.0  6 
 14   704 Abaas Hunter        08 Delco Stalli             30.96q -0.5  1 
 15   859 Aaron Holloway      07 Elite Speed              31.34q -1.1  9 
 16  2698 Clarence Sureller   07 Trackstar Tr             31.36q +0.0  8 
 17  1135 Nadjre Johnson      07 Hydel United             31.63q  1.3  3 
 18   952 Jacobey Mobley      08 Florida Expr             31.71q -0.6  7 
 19   222 David Coleman Jr    07 Alpha Omega              31.88q  0.5 12 
 20  2882 Altaveon Grant      07 Unattached              X31.97q -1.0  2 
 21  2169 D'Andre Ward        07 Real South R             32.27q -1.4  4 
 22   268 Daniel Allen Allen  08 Atascocita Y             32.32q -2.4 11 
 23  2505 Zachary Martin      07 Strong Arm E             32.33q  1.3  3 
 24  2221 Branden Carey       07 Roadrunners              32.44q -1.4  4  32.433
 25  1664 Darius Smith        07 Miramar Opti             32.44  -0.5  1  32.438
 26  2565 Benjamin Henry      07 Tallahassee              32.47  -0.5  1 
 27  2728 James Garner        07 Trial By Fir             32.55  -1.1  9 
 28  1014 Joshua Virgil       07 Full Speed A             32.58   0.7  5 
 29   811 Aaron Lee           08 Eca Track Cl             33.18  +0.0  8 
 30   607 Donovan Gamble      07 Comets Of Ch             33.31   1.3  3 
 31  1197 Adrian James        07 Intensity At             33.40  -0.5  1 
 32    33 Justin 'lj' Elwin   07 352 Track Cl             33.47   1.3  3 
 33  1345 Ethan Washington    07 louisiana el             33.57  -0.6  7 
 34   868 Stevonte Reid       08 Elite Speed              33.81  -1.0  2 
 35  1241 Anthony Mack        07 Jaguar Track             33.87  -1.0  2 
 36   984 Tyler Harris        07 Flying Jagua             34.37  +0.0  6 
 37  1136 Dylon Kelly         08 Hydel United             34.51   0.7  5 
 38  2310 Errick Prince Jr    07 South Texas              34.72  -1.1  9 
 39  1632 Jeremiah Jackson    07 Miami Pal Je             34.91  -1.4  4 
 40   120 King Boylston       07 Aat Sports A             35.15   0.5 12 
 41  1242 Garth Naar          07 Jaguar Track             35.17  -0.2 10 
 42  3020 Bryce Taliaferro    07 Virginia Beach F         35.72  +0.0  8 
 43   549 Anthony Rozier      07 City Of Miam             35.74  -2.4 11 
 44   541 Santonio Chatman    07 City Of Miam             35.97  -1.1  9 
 45  2229 Molique Kelly       08 Roadrunners              36.00   0.7  5 
 46   740 Isaiah Hughes       07 Dragons Yout             36.07  -1.0  2 
 47  2668 Christian Bryant    07 Tiger Athlet             36.38   0.5 12 
 48  2430 Khalan Davis        08 St Pete Nitr             36.44  -0.2 10 
 49   283 Isaiah Rasheed      08 Atascocita Y             36.74   0.7  5  36.732
 50   748 Odis Wright,Jr.     07 Dragons Yout             36.74   0.7  5  36.739
 51  1917 Ayindeh Mcneil      07 Phase 1 Trac             36.80  -0.2 10 
 52  1324 Benjamin Walkes     07 Lightning Sp             37.25  +0.0  6 
 53  2185 Keyen Johnson       09 River Parish             37.30  +0.0  6 
 54   287 Dionne Sims         07 Atascocita Y             37.42   1.3  3 
 55   809 Taejemar Keene      07 Eca Track Cl             37.64  -1.0  2 
 56  2673 Terrence Willis     07 Tiger Athlet             37.66  -2.4 11 
 57   542 Cedrick Collins     09 City Of Miam             37.91  -1.0  2 
 58  1138 Tahj-Jay Robertson  07 Hydel United             38.01  -0.6  7 
 59  1271 Quantis Bush        07 Jus' Ryde Tr             38.20  -1.0  2 
 60   638 Laben Jowers        08 Csc Lions                38.78  -0.6  7 
 61   810 Luke Lawrence       07 Eca Track Cl             38.93  -1.1  9 
 62   761 Lennox Fomby        08 Eagle Speed              39.34  +0.0  8 
 63  2596 Michael Mboutou     07 Team Dynasty             39.47  -0.2 10 
 64   739 Isaac Hughes        07 Dragons Yout             39.50  -0.5  1 
 65   604 Amari Edwards       08 Comets Of Ch             39.53  +0.0  8 
 66  1365 Wendell Riggins     08 Louisiana St             40.34   0.5 12 
 67  2190 Marcald Simon       08 River Parish             42.22  -2.4 11 
 68  2672 Dominic Walker      07 Tiger Athlet             42.47   1.3  3 
 69   169 Jabaree Medine      09 Above Xpecta             43.01   1.3  3 
 70  2578 Gerard Davis        15 T-Bird Flyer             45.26  -1.4  4 
 71  1950 Brandon Thweatt     08 Phoenix Glid             47.90  -1.4  4 
 72    78 Jurian Moore        10 4star Track              48.32  -0.6  7 
 --   721 Jordan Roy          09 Desire For C                DQ  -0.5  1  ran inside curve
 --   555 Marlon Brown        07 City Of Opal                DQ   0.5 12  ran inside curve
 --  1189 Jaelyn Wright       08 Infinity Tra                DQ  -2.4 11  ran inside curve
 
Boys 800 Meter Run 8-under
===================================================================
   Club Natl: # 2:37.84  7/2/2008    Jamir Ferguson, MIAMI GARDEN              
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  2505 Zachary Martin      07 Strong Arm E           2:44.27   3 
  2   767 Jaden White         07 Eagle Speed            2:44.70   2 
  3  2144 Aidan Larosa        07 Pure Athleti           2:46.36   3 
  4  1233 Amari Akakpo        07 Jaguar Track           2:49.82   3 
  5  1345 Ethan Washington    07 louisiana el           2:49.88   3 
  6  2498 Jaylen Hines        07 Strong Arm E           2:52.57   3 
  7   701 Dominic Deluca      08 Delco Stalli           2:54.73   3 
  8  1711 Aiden Waters        08 Mt. Airy Tra           2:54.77   3 
  9  2149 Kamron Rhoden       07 Pure Athleti           3:00.22   2 
 10   221 Chance Brazell      07 Alpha Omega            3:00.55   2 
 11   445 Driseth Anderson    07 Bronx Tigers           3:04.28   2 
 12   948 Tyson Carter        07 Florida Elit           3:04.29   3 
 13  1529 Adam Jefferies      07 Metro Eagles           3:05.04   3 
 14   962 Anderson Miller     07 Florida Flig           3:05.91   2 
 15  3049 Justin Williams     07 West Pines O           3:07.48   1 
 16   985 Gregg Parker        08 Flying Jagua           3:09.34   2 
 17  1571 Moritz Hug Moesing  07 Metropolis T           3:12.06   1 
 18  2933 Asher Runyan        07 Unattached            X3:12.15   1 
 19  1438 Darnell Kelly       08 Matathletest           3:13.44   1 
 20  2281 Gabriel Dunlap      07 Shaldera Pan           3:13.73   2 
 21   542 Cedrick Collins     09 City Of Miam           3:14.61   3 
 22   284 Robert Scarborough  08 Atascocita Y           3:19.64   2 
 23   224 Kevin Mobley        07 Alpha Omega            3:22.83   2 
 24   524 Zahir Clayton       09 Chester Chee           3:24.95   1 
 25  1346 Keilan Whitaker     08 louisiana el           3:25.70   1 
 26  1344 Peyton Thornton     08 louisiana el           3:29.19   1 
 27  1913 Jacob Harris        07 Phase 1 Trac           3:29.51   2 
 
Boys 200 Meter Dash 9 year old
========================================================================
   Club Natl: # 27.13  7/14/2011   Ashton Allen, Living Water                  
   Club Natl: # 27.13  7/14/2013   Dorian Friend, Northside Striders           
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1251 Tyler Jackson       06 James Jackso             28.46Q -3.5  2 
  2  1253 Na'Seir Samuel      06 James Jackso             28.68Q -0.2  1 
  3  2290 Durian Moss         06 South Dade E             29.12Q -0.4  5 
  4   882 Jashad Pressley     06 Endurers 4 C             29.18Q -1.3  6 
  5  2292 Cameron Sapp        06 South Dade E             29.82Q  0.7  4 
  6  1245 Dylan Williams      06 Jaguar Track             30.98Q -2.7  3 
  7  1733 Hardley Gilmore     06 Muck City St             28.86Q -0.2  1 
  8   807 Pishon Houghton     06 Eca Track Cl             29.46Q -1.3  6 
  9   987 La'Rico Tezeno      06 Flying Jagua             29.47Q -3.5  2 
 10   278 Tharren Hill        06 Atascocita Y             31.46Q -2.7  3 
 11  2308 Donovan Lang        06 South Texas              31.64Q  0.7  4 
 12  1780 Tyree Arso          06 New Orleans              31.65Q -0.4  5 
 13  2699 Tre'Shawn Taylor    06 Trackstar Tr             28.97q -0.2  1 
 14  1338 Julian Roberson     06 Loudoun Lega             29.92q -0.2  1 
 15  1665 Liam Thompson       06 Miramar Opti             30.67q -3.5  2 
 16  2024 Wardell Mack        06 Press Park T             30.87q -3.5  2 
 17   708 Maurice Richardson  06 Delco Stalli             31.58q -1.3  6 
 18   880 Timothy Moore       06 Endurers 4 C             31.99q -2.7  3 
 19  1748 Evan Thornton       06 Mustangs Tra             32.21q -0.2  1 
 20  2124 Adres Torres        06 Puerto Rico              32.99q -3.5  2 
 21    79 Kemar Spencer       06 4star Track              33.51q -3.5  2 
 22  1139 Andre Smith         06 Hydel United             33.57q -0.4  5 
 23   662 Caleb Lee-Kong      06 Cyo Ny                   34.08q -3.5  2 
 24   282 Ryan Powell Jr.     06 Atascocita Y             34.20q -3.5  2 
 25  1357 Tymaj Berryhill     06 Louisiana St             34.26  -2.7  3 
 26  2893 Jahi Jemison        06 Unattached              X34.49   0.7  4 
 27  1788 Robert Vaughn Jr.   06 New Orleans              34.66  -0.4  5 
 28  2182 Peyton Causey       06 River Parish             34.82  -1.3  6 
 29  1948 Levan Smith         06 Phoenix Glid             34.92   0.7  4 
 30  2438 Keyvin Newsome      06 St Pete Nitr             35.07  -1.3  6 
 31  1794 Myd Gilbert         06 New Orleans              35.57  -0.2  1 
 32  2188 Chizell Marshall    06 River Parish             36.26  -1.3  6 
 33  1924 Jeremiah Stubbs     06 Phase 1 Trac             36.78  -1.3  6 
 34   657 Kevin Corripio      06 Cyo Ny                   36.86  -2.7  3 
 35  2970 Christopher Willia  06 Untouchables             38.58  -0.4  5 
 36  2986 Jaden Dabbs         06 Va Elite Tf              38.82   0.7  4 
 37  2734 Brennen Saine       06 Trial By Fir             40.73  -2.7  3 
 38    60 Derion Bell         06 4star Track              46.47  -0.4  5 
 39   640 James Suber         06 Csc Lions                53.73  -0.2  1 
 --  2022 Gerard Johnson      06 Press Park T                DQ   0.7  4  ran inside curve
 --  1828 Yulkhari Yon        06 Noth Florida                DQ  -0.4  5  ran into ln 4
 
Boys 800 Meter Run 9 year old
===================================================================
   Club Natl: # 2:31.89  7/12/2012   Tyler MapsonJr., Star Track TC            
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  2501 Devin Jones         06 Strong Arm E           2:34.62   2 
  2  2994 Jaymes Saunders     06 Va Elite Tf            2:37.66   2 
  3   174 Jaden Pleasant-Dor  06 Above Xpecta           2:39.65   2 
  4   529 Derrick Robertson   06 Chester Chee           2:40.36   2 
  5  2855 Tillman Bartholome  06 Unattached            X2:41.42   2 
  6   880 Timothy Moore       06 Endurers 4 C           2:44.25   1 
  7  2597 Toure Samuels       06 Team Dynasty           2:47.53   2 
  8  1243 Al-Qamar Rojas      06 Jaguar Track           2:47.59   1 
  9  1186 Trai Ingram         06 Infinity Tra           2:49.13   1 
 10   899 Hozierious Dickey   06 Evolution Sp           2:51.94   2 
 11   460 Michael Hightower   06 Burlington T           2:54.05   2 
 12  2893 Jahi Jemison        06 Unattached            X2:56.52   1 
 13   350 Clifford Hammonds   06 Big Bend Str           2:56.63   1 
 14   387 Aaron Guillaume     06 Boys And Gir           2:57.20   2 
 15  2382 Jayden McClintock   06 Spartanburg            2:57.93   1 
 16   365 Isaac Belfort       06 Boynton Beac           3:00.29   2 
 17  1944 Josiah Bivins       06 Phoenix Glid           3:02.37   2 
 18  1748 Evan Thornton       06 Mustangs Tra           3:04.25   2 
 19  1861 James Little,Iv     06 Olympia Trac           3:08.62   1 
 20  2986 Jaden Dabbs         06 Va Elite Tf            3:11.39   1 
 21  2438 Keyvin Newsome      06 St Pete Nitr           3:12.14   1 
 22  2241 Edoney Russell      06 Roadrunners            3:12.50   1 
 23   669 Johnathan Williams  06 Cyo Ny                 3:29.10   1 
 --  2911 Alan Maxwell        06 Unattached                 XDQ   1  broke too soon
 
Boys High Jump 9 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  4-03  7/10/2014   Jailen Sinclair-Bergin, Miami Garden        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2994 Jaymes Saunders     06 Va Elite Tf            4-00.00      1.21m 
  2   660 Aiden Farmer        06 Cyo Ny                 3-06.00      1.06m 
  3  2901 Canon Kinder        06 Unattached           XJ3-06.00      1.06m 
  4  2904 Kyree Langley       06 Unattached            X3-04.00      1.01m 
  4  2921 Cameron Parodi      06 Unattached            X3-04.00      1.01m 
  6  2143 Ian Kitko           06 Pure Athleti          J3-04.00      1.01m 
  7  1569 Henry Allen         06 Metropolis T           3-02.00      0.96m 
 
Boys 200 Meter Dash 10 year old
========================================================================
   Club Natl: # 25.79  7/12/2012   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1008 Nyckoles Harbor     05 Full Speed A             26.06Q -1.5  7 
  2  1533 Wesley Noble        05 Metro Eagles             27.85Q -0.8  3 
  3  1934 Steven Weaver       05 Phenom Elite             28.15Q -0.3  1 
  4  1236 Xavier Donaldson    05 Jaguar Track             28.46Q +0.0  2 
  5  1592 Jae-Lijah Cochran   05 Miami Garden             28.58Q -1.1  8 
  6  2991 Peyton Jones        05 Va Elite Tf              28.80Q -0.6  4 
  7    19 Kavon Miller        05 1st Coast Tr             28.93Q  0.3  5  28.921
  8  1599 Mekhi Gammons       05 Miami Garden             29.05Q -1.0  6 
  9  2264 Makari Vickers      05 Running With             29.09Q  0.2  9 
 10  1250 Jaren Hamilton      05 James Jackso             27.59Q -1.5  7 
 11   949 William Carter      05 Florida Elit             28.00Q -0.8  3 
 12   986 Tramayne Shivers    05 Flying Jagua             28.71Q -0.3  1 
 13   554 Ivory Aikens        05 City Of Opal             28.93Q +0.0  2  28.930
 14   774 Travis Harris       05 Eagles Landi             29.17Q  0.3  5 
 15  2948 Cade Swart          05 Unattached              X29.37Q -1.1  8 
 16  2908 Davell Long         05 Unattached              X29.54Q -1.0  6 
 17  1331 Zion Jackson        05 Lima Strider             29.79Q  0.2  9 
 18  1367 Tyrone Wilson Jr    05 Louisiana St             29.83Q -0.6  4 
 19  2531 Carlos Brown        05 Swift Athlet             28.32q -0.8  3 
 20   808 Johnathan Houston   05 Eca Track Cl             28.74q -0.3  1 
 21   170 Kwame Miller        05 Above Xpecta             29.11q +0.0  2 
 22   544 Jamari Howard       05 City Of Miam             29.61q  0.3  5 
 23  2437 James Morrow        05 St Pete Nitr             29.91q -1.5  7 
 24  1238 Leonardo Grace      05 Jaguar Track             30.04q -0.3  1 
 25  1362 Mathias Lee         05 Louisiana St             30.06  -0.8  3 
 26   123 Solomon Chalmers    05 Aat Sports A             30.08  -0.8  3 
 27  1860 Andre Jocelyn       05 Olympia Trac             30.15   0.2  9 
 28   392 Jonah Ruffin        05 Boys And Gir             30.24  -1.5  7 
 29  2527 Tayshaun Robinson   05 Sunblazers T             30.25  -0.6  4 
 30  2735 Cameron Sanderson   05 Tri-City Jets Tr         30.29  -1.5  7 
 31  2508 Cameron Williams    05 Strong Arm E             30.34   0.3  5 
 32  1660 Desmen Francois     05 Miramar Opti             30.57  -0.3  1 
 33   950 Roy Burchett        05 Florida Expr             30.61   0.2  9  30.603
 34  2167 Jose Leon           05 Real South R             30.61  +0.0  2  30.609
 35  1007 Vernon Green IV     05 Full Speed A             30.81   0.3  5 
 36  1781 Ronald Arso Jr      05 New Orleans              30.91  -0.6  4 
 37  2577 Kashon Conliffe     05 T-Bird Flyer             31.07  +0.0  2 
 38  2697 Dontarious Shoats   05 Trackstar Tr             31.22  -1.5  7 
 39   700 Avery Billops       05 Delco Stalli             31.29  -1.1  8 
 40  2655 Marlon Jackson      05 The Matrix               31.42  -1.5  7 
 41   753 Benjamin Garrison   05 E-1 Track Cl             31.46   0.3  5 
 42  2137 Alstair Clarke      05 Pure Athleti             31.50  -0.8  3 
 43  1342 Torion Bobb         05 louisiana el             31.54  -1.0  6 
 44   556 Dylan Taylor        05 City Of Opal             31.59  -1.0  6 
 45  1240 Joziah Johnson      05 Jaguar Track             31.60  +0.0  2 
 46   901 Latorre Hollinger   05 Evolution Sp             31.63  -1.1  8 
 47  3045 Dillion Valsin      05 Wee Sports               32.40  -1.0  6 
 48   121 Kyle Boylston       05 Aat Sports A             32.41   0.3  5 
 49  1789 Conner Winston      05 New Orleans              32.59  -0.6  4 
 50   545 Andrew Johnson      05 City Of Miam             32.73   0.2  9 
 51  1540 Brandon Simpson     05 Metro Eagles             33.17  -0.3  1 
 52   449 Brian Rose          05 Bronx Tigers             33.21   0.2  9 
 53  2184 Terry Harris        05 River Parish             33.25  -0.3  1 
 54  2088 Joel Guzman         05 Puerto Rico              33.33  -0.6  4 
 55   746 Jayce Meachum       05 Dragons Yout             33.66  -1.0  6 
 56   976 Maleek Campbell     05 Flying Angel             33.70  -0.6  4 
 57    75 Christopher Miles   05 4star Track              35.07  -1.1  8 
 58   741 Jeremiah Hughes     05 Dragons Yout             35.18  -1.1  8 
 59  1631 Mustafa Irvin       05 Miami Pal Je             35.22  +0.0  2 
 60   612 Raiden Neidert      05 Comets Of Ch             35.50  -1.0  6 
 61  1198 Matthias Watson     05 Intensity At             35.54  -0.8  3 
 62   315 Rashard Mickens     05 Augusta Flye             36.43  -1.5  7 
 --   543 Montay Collins      05 City Of Miam                DQ  -0.6  4  ran into ln 3
 
Boys 800 Meter Run 10 year old
===================================================================
   Club Natl: # 2:20.77  7/2/2008    Dawun Hylton, MIAMI GARDEN                
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  1601 Jaleel Gelin        05 Miami Garden           2:23.96   3 
  2  1501 Kaleb Conway        05 Memphis Must           2:28.50   3 
  3  1619 Jailen Sinclair-Be  05 Miami Garden           2:29.75   3 
  4  1275 Riley Nedrow        05 Lake Cities            2:31.77   3 
  5  1590 Kahneil Budham      05 Miami Garden           2:31.78   3 
  6  1886 Louis Rogers        05 Perdue Athle           2:32.01   3 
  7    19 Kavon Miller        05 1st Coast Tr           2:33.66   3 
  8  1526 Aaron Brown         05 Metro Eagles           2:33.89   3 
  9  1532 Jelani Johnson      05 Metro Eagles           2:33.93   3 
 10   706 Aziz Kane           05 Delco Stalli           2:41.40   2 
 11  1160 Aaron Duncan        05 Incredibles            2:41.63   2 
 12  2508 Cameron Williams    05 Strong Arm E           2:43.01   1 
 13  1342 Torion Bobb         05 louisiana el           2:45.46   3 
 14  1019 Phillip Rayford     05 Future Youth           2:47.07   2 
 15   525 Quamere Cosby       05 Chester Chee           2:47.09   3 
 16  3045 Dillion Valsin      05 Wee Sports             2:47.55   2 
 17   247 Tj Taiwo            05 Ashburn Elit           2:48.64   2 
 18   546 Cordarius Love      05 City Of Miam           2:50.19   2 
 19   449 Brian Rose          05 Bronx Tigers           2:50.52   1 
 20  2148 Kaden Rhoden        05 Pure Athleti           2:51.87   3 
 21  3075 Peyton Shaw         05 Wings Of Ski           2:52.67   2 
 22  1618 Keshaun Sims        05 Miami Garden           2:55.71   3 
 23   392 Jonah Ruffin        05 Boys And Gir           2:58.52   2 
 24   666 Joseph Perazzo      05 Cyo Ny                 2:58.56   1 
 25   304 Marquis Phifer      05 Athletic Xpr           2:59.50   2 
 26  1198 Matthias Watson     05 Intensity At           3:00.93   1 
 27  1661 Christopher Lumpki  05 Miramar Opti           3:03.95   1 
 28  2256 Dean Harper         05 Running In E           3:06.59   2 
 29   279 Tyus Hill           05 Atascocita Y           3:11.83   1 
 
Boys 200 Meter Dash 11 year old
========================================================================
   Club Natl: # 25.58  7/13/2014   Willie Washington, HAMPTON CITY             
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   425 Taven Llernas       04 Breakthrough             25.88Q  0.6  3 
  2   906 Aviance Williams    04 Evolution Sp             26.92Q -2.6  4 
  3  1591 Raynell Chambers I  04 Miami Garden             27.03Q  1.1  8 
  4  1616 Desmond Reid        04 Miami Garden             27.24Q  1.1  7 
  5  1435 Coen Carr           04 Matathletest             27.41Q -0.7  6 
  6  1968 Zachariah Ware      04 Polk County              27.61Q -3.2  1 
  7  1366 Carl Wilson         04 Louisiana St             27.64Q -3.2  2 
  8  1609 King Mack           04 Miami Garden             27.65Q -1.8  5  27.641
  9  1267 Jayden Gibson       04 Jr Apopka Bl             27.39Q -2.6  4 
 10   786 Robert Joseph       04 Earleys Elit             27.47Q -0.7  6 
 11  1963 Victor Jones        04 Polk County              27.65Q  0.6  3  27.646
 12  2925 Shomari Pettigrew   04 Unattached              X27.75Q -1.8  5 
 13  2247 Malcolm Williams    04 Roadrunners              28.10Q  1.1  7 
 14   795 Ryan Hill,Ii        04 East Cobb Ch             28.65Q  1.1  8 
 15   351 Jalen Lueth         04 Blazin Raven             28.67Q -3.2  2 
 16   804 Justin Blake        04 Eca Track Cl             29.16Q -3.2  1 
 17   386 Emory Floyd         04 Boys And Gir             27.52q -0.7  6 
 18   737 James Cole          04 Dragons Yout             28.05q -1.8  5 
 19  1921 Darius Rainey       04 Phase 1 Trac             28.75q -3.2  2 
 20  1004 Dawson Baker        04 Full Speed A             28.80q -1.8  5 
 21   383 Jace Arnold         04 Boys And Gir             28.82q -1.8  5 
 22  1605 Khalil Hunter       04 Miami Garden             28.95q  0.6  3 
 23   615 Isaiah Simmons      04 Comets Of Ch             29.48q -0.7  6 
 24  2695 Jameer Grimsley     04 Trackstar Tr             29.50q  1.1  7 
 25  1782 Gabriel Byrd        04 New Orleans              29.67  -2.6  4  29.662
 26  1543 Jadan Williams      04 Metro Eagles             29.67  -3.2  1  29.664
 27   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig             29.69  -0.7  6 
 28  2222 Brian Carey         04 Roadrunners              29.75   1.1  7 
 29  1922 Zachary Reviere     04 Phase 1 Trac             29.84   1.1  8 
 30   389 Milon Jones         04 Boys And Gir             29.90  -2.6  4 
 31    36 Dauntevian William  04 352 Track Cl             30.40   1.1  7  30.392
 32  2457 Jemari Ganaway      04 Stockton Sai             30.40  -3.2  2  30.393
 33   238 Alex Perry          04 Amp Track Cl             30.40  -3.2  1  30.397
 34  2442 Nathaniel Wilborn   04 St Pete Nitr             30.63  -2.6  4 
 35  1787 Bernard Robertson,  04 New Orleans              30.68  -0.7  6 
 36   599 Mason Campbell      04 Comets Of Ch             30.83   1.1  8 
 37   316 Canaan Talbert      04 Augusta Flye             31.04   1.1  8 
 38  1800 Rasheed Roy         04 New Orleans              31.63   1.1  8 
 39  2561 Camden Flowers      04 Tallahassee              32.04   1.1  7 
 40  1412 William Joseph      04 Marrero Troj             32.27   0.6  3 
 41  2023 Javon Johnson       04 Press Park T             32.31  -0.7  6 
 42  2564 Malachi Hardy       04 Tallahassee              32.61  -3.2  2 
 43   656 Elijah Camara       04 Cyo Ny                   32.85  -3.2  1 
 44  1629 Jason Fuller        04 Miami Pal Je             32.95   0.6  3 
 45   343 Alex Forbes         04 Belair                   33.34   1.1  7 
 46  1912 Wilfred Hanna III   04 Phase 1 Trac             33.60   1.1  8 
 47  1319 Kaden Wolridge-Vil  04 Lc Express               33.70   0.6  3 
 48  1908 Jeremiah Exceus     04 Phase 1 Trac             34.11  -3.2  2 
 49   653 Antonio Bravo       04 Cyo Ny                   34.43  -3.2  1 
 50   904 Kaden Simpson       04 Evolution Sp             34.82  -1.8  5  34.815
 51  2439 Tyrann Newsome      04 St Pete Nitr             34.82  -3.2  1  34.819
 --  2165 Derrick Bohler      04 Real South R                DQ   0.6  3  ran inside curve
 
Boys 800 Meter Run 11 year old
===================================================================
   Club Natl: # 2:15.29  7/14/2011   Terry Simuel, Ohio Heat TC                
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  1591 Raynell Chambers I  04 Miami Garden           2:20.32   3 
  2   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl           2:21.51   3 
  3   776 Alec Jackson        04 Eagles Landi           2:22.08   3 
  4   489 Tyrique Lewis       04 Central Flor           2:27.35   3 
  5   801 James Turner        04 East Orlando           2:29.01   3 
  6  1115 John Carswell       04 Houston Syne           2:29.68   3 
  7   602 Noah Cummings       04 Comets Of Ch           2:30.44   3 
  8   351 Jalen Lueth         04 Blazin Raven           2:36.07   2 
  9  1119 Christian Peluse    04 Houston Syne           2:38.63   3 
 10   606 Darien Gamble       04 Comets Of Ch           2:38.95   2 
 11  2506 Glenn Miller        04 Strong Arm E           2:39.27   3 
 12  1787 Bernard Robertson,  04 New Orleans            2:40.47   1 
 13  2714 Daiven Solomon      04 Trailblazers           2:41.45   2 
 14  1782 Gabriel Byrd        04 New Orleans            2:44.45   1 
 15   526 Micah Earnest       04 Chester Chee           2:44.72   1 
 16  2579 Nathan Duncan       04 T-Bird Flyer           2:46.19   2 
 17   507 Jalen Bacon-Jackso  04 Charlotte He           2:46.48   1 
 18  2711 Kirin Karver        04 Trailblazers           2:46.51   2 
 19   285 Amari Scott         04 Atascocita Y           2:48.55   3 
 20   485 Chimani Chery       04 Central Flor           2:50.18   1 
 21   942 Joel Robinson       04 Flash Athlet           2:51.51   2 
 22  2499 Larry Johnbaptiste  04 Strong Arm E           2:54.22   3 
 23  2306 Bailey Earl         04 South Texas            2:54.37   1 
 24  1096 Marcos Olivieri     04 Haverhill El           2:55.83   2 
 25  2934 Ethan Runyan        04 Unattached            X2:56.26   1 
 26  2166 Willard Ferrell     04 Real South R           2:56.30   3 
 27  2894 Kyle Jemison        04 Unattached            X2:59.36   2 
 28  2139 Myles Davis         04 Pure Athleti           3:00.53   1 
 29  2458 Christopher Machad  04 Stockton Sai           3:01.11   1 
 30    61 Kristian Benson     04 4star Track            3:01.44   2 
 31   223 Garrison Gilbert    04 Alpha Omega            3:01.48   1 
 32  2439 Tyrann Newsome      04 St Pete Nitr           3:05.10   2 
 33  1946 Hunter Hassler      04 Phoenix Glid           3:10.90   2 
 --  1785 Xavier Maple        04 New Orleans                DNF   2 
 
Boys Long Jump 11 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 16-08.75  2000        Keenan Fenwick, MARLBORO TC              
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   469 Greg Foster         04 Camden Pal            16-08.50  -0.4     5.09m 
  2  1921 Darius Rainey       04 Phase 1 Trac          15-11.25  -1.1     4.85m 
  3  2171 Robby Washington    04 Real South R          15-04.75  -1.0     4.69m 
  4  1435 Coen Carr           04 Matathletest          15-04.00  +0.0     4.67m 
  5  2920 Cade Parodi         04 Unattached           X15-02.00  -0.2     4.62m 
  6   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl          14-08.00  +0.0     4.47m 
  7  2695 Jameer Grimsley     04 Trackstar Tr          14-07.25  -1.0     4.45m 
  8  1803 Rashad Williams     04 New Orleans           14-02.50  +0.0     4.33m 
  9  2291 Brandon Pottinger   04 South Dade E          13-11.25  -0.8     4.24m 
 10  1130 Zico Bennett        04 Hydel United          13-06.25  +0.0     4.12m 
 11  2500 Delvin Jones        04 Strong Arm E          13-04.00  -1.2     4.06m 
 12  1141 Meshach Waugh       04 Hydel United          13-03.25  +0.0     4.04m 
 13  1326 Matthew Joines      04 Lights Outs           13-02.50  -0.1     4.02m 
 14   487 Roderick Horton     04 Central Flor          12-08.25  -1.3     3.86m 
 15  2457 Jemari Ganaway      04 Stockton Sai          12-08.00  +0.0     3.86m 
 16    66 Markaleb Cooper     04 4star Track           12-05.50  +0.0     3.79m 
 17  1412 William Joseph      04 Marrero Troj          12-03.75  +0.0     3.75m 
 18   343 Alex Forbes         04 Belair                12-01.00  -0.2     3.68m 
 18  1796 Larrell Hadrick     04 New Orleans           12-01.00  +0.0     3.68m 
 20    36 Dauntevian William  04 352 Track Cl          11-09.50  -1.3     3.59m 
 21  1319 Kaden Wolridge-Vil  04 Lc Express            11-08.00  +0.0     3.55m 
 22  2929 Zaire Riley         04 Unattached           X11-06.00  +0.0     3.50m 
 23   316 Canaan Talbert      04 Augusta Flye          11-04.50  -1.1     3.46m 
 24  1912 Wilfred Hanna III   04 Phase 1 Trac          11-03.50  +0.0     3.44m 
 24   274 Demetrict Dotson J  04 Atascocita Y          11-03.50  -0.3     3.44m 
 26  1389 Ezekiel Miller      04 Marietta Tra          10-01.50  +0.0     3.08m 
 --   904 Kaden Simpson       04 Evolution Sp              FOUL                 
 
Boys Shot Put 6 lbs. 11 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 46-10.50  7/11/2013   Dylan Carter, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden          35-09.50     10.90m 
  2  1605 Khalil Hunter       04 Miami Garden          34-10.00     10.61m 
  3   108 Cameron Kier        04 727 Youth Tr          29-02.00      8.89m 
  4  1381 Naevon Hatcher      04 Manatee Must          28-06.00      8.68m 
  5  2170 Bobby Washington    04 Real South R          27-10.50      8.49m 
  6  1380 Davion Farnum       04 Manatee Must          25-09.00      7.84m 
  7  2857 Benjamin Blomqvist  04 Unattached           X24-06.50      7.48m 
  8    13 Rashawn Floyd       04 1st Coast Tr          23-11.50      7.30m 
  9   650 Brendan Ahlstrom    04 Cyo Ny                22-03.00      6.78m 
 10   813 Dominic Palomino    04 Eca Track Cl          22-00.00      6.70m 
 11   390 Alexander Needham   04 Boys And Gir          21-05.00      6.52m 
 12  2870 Kelby Crotty        04 Unattached           X21-02.00      6.45m 
 13   105 Conner Bedinghaus   04 727 Youth Tr          20-00.00      6.09m 
 14  2273 J'Tavious Johnson   04 Savannah Cha          19-10.00      6.04m 
 15  1911 Jason Gregory       04 Phase 1 Trac          18-06.00      5.63m 
 16   340 Tashaun Allen       04 Belair                18-05.00      5.61m 
 17  2224 Maverick Deveaux    04 Roadrunners           18-01.50      5.52m 
 18  1312 Bryce Krause        04 Lc Express            16-08.00      5.08m 
 19  1951 Immanuel Walker     04 Phoenix Glid          15-05.50      4.71m 
 20   745 Roderick McIlveen,  04 Dragons Yout          15-04.00      4.67m 
 
Boys 200 Meter Dash 12 year old
========================================================================
   Club Natl: # 23.83  7/17/2010   Amir Rasul, Miami Garden                    
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2566 Galen Johnson       03 Tallahassee              24.61Q -0.8  1 
  2  2881 Jaydyn Govia        03 Unattached              X26.02Q -1.1  4 
  3    15 Devin Graham        03 1st Coast Tr             26.44Q +0.0  3 
  4  2495 Damacio Green       03 Strong Arm E             26.50Q  0.5  5 
  5   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig             26.99Q -0.8  6 
  6   159 Devon George        03 Above Xpecta             29.45Q  0.2  2 
  7  1611 Tiwan Mccloud       03 Miami Garden             25.77Q -0.8  1 
  8  3080 Julius Bolden       03 Wtc                      26.75Q -1.1  4 
  9   848 Ali Barr            03 Elite Speed              26.88Q  0.5  5 
 10  2710 J'Kobe Jones        03 Trailblazers             28.13Q +0.0  3 
 11   239 Bryson Robertson    03 Amp Track Cl             28.37Q -0.8  6 
 12  2987 Marvin Edwards II   03 Va Elite Tf              29.61Q  0.2  2 
 13  1958 Anthony Alls        03 Polk County              26.11q -0.8  1 
 14  1960 Courtney Brown      03 Polk County              27.16q  0.5  5 
 15   902 Donovan Horne       03 Evolution Sp             27.93q  0.5  5 
 16  2533 Kimanie Downer      03 Swift Athlet             28.28q -0.8  1 
 17  1009 Jeremiah Heath      03 Full Speed A             28.32q -1.1  4 
 18  1802 Kendrick Williams   03 New Orleans              28.44q -1.1  4 
 19    29 Malik Lewis         03 321trackstar             28.53q -0.8  1 
 20  1749 Ronald White        03 My Brother's             28.63q +0.0  3 
 21   738 Anthony Flemings    03 Dragons Yout             28.95q  0.5  5 
 22  2080 Kevin Colon         03 Puerto Rico              29.26q -1.1  4 
 23  2099 Emanuel Negron      03 Puerto Rico              29.32q -1.1  4 
 24  1359 Vernon Fulton       03 Louisiana St             29.68q +0.0  3 
 25   280 Yarece Hill         03 Atascocita Y             29.71  +0.0  3 
 26  2189 Sincir Porter       03 River Parish             29.99  -0.8  6 
 27  1744 Valdon Daniel, III  03 Mustangs Tra             30.10  -0.8  6 
 28   744 Mario Johnson       03 Dragons Yout             30.26  -0.8  6 
 29  2311 Teshaun Singleton   03 South Texas              30.33  -1.1  4 
 30  1630 Trent Henry         03 Miami Pal Je             30.41  +0.0  3 
 31  1155 Ethan Ramos         03 Impact Athle             30.95   0.5  5 
 32   876 Jackson Taylor      03 Elite Speed              31.02   0.2  2 
 33  1310 Mason Gill          03 Lc Express               31.12  -0.8  1 
 34  2671 James Thomas        03 Tiger Athlet             31.48  +0.0  3 
 35  2520 Christopher Hines   03 Suffolk Star             31.74  -0.8  1 
 36  2230 Brainard King       03 Roadrunners              31.96  -1.1  4 
 37  2856 Troy Bell           03 Unattached              X31.98  -0.8  6 
 38  1627 Joshua Barwick      03 Miami Pal Je             33.87   0.2  2 
 39   384 Graham Calloway     03 Boys And Gir             33.95   0.2  2 
 --  2568 Jahaz Morgan        03 Tallahassee                 DQ   0.5  5  ran inside curve
 --  1364 Destyn Pazon        03 Louisiana St                DQ   0.2  2  ran inside curve
 
Boys 800 Meter Run 12 year old
===================================================================
   Club Natl: # 2:11.61  7/10/2014   Ian Gilmore, Track Housto                 
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  2881 Jaydyn Govia        03 Unattached            X2:20.22   3 
  2   752 Amir Dayal          03 E-1 Track Cl           2:23.70   3 
  3  1315 Joseph Marek        03 Lc Express             2:25.71   3 
  4  3073 Cayden Durrough     03 Wings Of Ski           2:25.80   3 
  5   303 Marcus Phifer       03 Athletic Xpr           2:26.34   3 
  6   738 Anthony Flemings    03 Dragons Yout           2:27.02   1 
  7  2118 Ricardo Santiago    03 Puerto Rico            2:27.26   1 
  8  2987 Marvin Edwards II   03 Va Elite Tf            2:28.38   3 
  9  2651 Dallas Deas         03 The Heat Tra           2:28.40   3 
 10   783 Steven Wilson       03 Eagles Landi           2:29.23   3 
 11  3001 Joshua Ochoa        03 Valley Viper           2:31.39   2 
 12  1402 Antius Wilson       03 Mark Trail F           2:31.97   3 
 13  1092 Peter Crapsey Jr.   03 Haverhill El           2:32.02   3 
 14  3074 Wyatt Persful       03 Wings Of Ski           2:33.33   2 
 15  2490 Andre Fields        03 Strong Arm E           2:34.20   1 
 16  2595 Gabriel Mboutou     03 Team Dynasty           2:36.07   2 
 17  1808 Latreveious Willia  03 Nexgen                 2:36.57   2 
 18  1244 Taj Welch           03 Jaguar Track           2:37.47   2 
 19  2562 Tyreek Gallon       03 Tallahassee            2:37.51   2 
 20   239 Bryson Robertson    03 Amp Track Cl           2:38.18   3 
 21   940 Tijan Foon          03 Flash Athlet           2:40.08   2 
 22  1537 Wesley Ramsey       03 Metro Eagles           2:40.75   3 
 23   702 Kesi Hatton         03 Delco Stalli           2:41.50   1 
 24  1596 Travers Evans       03 Miami Garden           2:42.97   2 
 25  2732 Justin Olige        03 Trial By Fir           2:43.02   2 
 26  1628 Malachi Daley       03 Miami Pal Je           2:51.38   1 
 27    16 Caden Hoffer        03 1st Coast Tr           2:52.55   2 
 28   403 Elijah Wolsefer     03 Break Away T           2:53.37   3 
 29   280 Yarece Hill         03 Atascocita Y           2:54.82   1 
 30  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra           2:56.34   2 
 31  1634 Jaylen Mckennie     03 Miami Pal Je           2:57.35   1 
 32  2332 Cade Perkins        03 Southeast Lo           3:07.76   1 
 33  2138 Michael Davis       03 Pure Athleti           3:18.21   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay 12 year old
===================================================================
   Club Natl: # 47.44  7/15/2010   Miami Gardens Xpress TC, Miami Garden       
                       R Champlin, M Decius, A Rasul, S Williams         
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tallahassee Trailblazers  'A'                         50.81q  2 
     1) 2563 Chase Gillespie 03         2) 2566 Galen Johnson 03          
     3) 2568 Jahaz Morgan 03            4) 2569 Rajauhn Sancho 03         
  2 Louisiana Storm Track Club  'A'                       51.80q  1 
     1) 1363 Alred Luke 03              2) 1366 Carl Wilson 04            
     3) 1364 Destyn Pazon 03            4) 1359 Vernon Fulton 03          
  3 Real South Rebels  'A'                                53.74q  1 
     1) 2170 Bobby Washington 04        2) 2165 Derrick Bohler 04         
     3) 2171 Robby Washington 04        4) 2166 Willard Ferrell 04        
  4 Miami Pal Jets  'A'                                   54.10q  2 
     1) 1633 Alfonzo Jones 03           2) 1628 Malachi Daley 03          
     3) 1637 Shayon Walton 03           4) 1630 Trent Henry 03            
  5 Roadrunners Track Club  'A'                           54.58q  1 
     1) 2213 Avery Adderley 03          2) 2230 Brainard King 03          
     3) 2222 Brian Carey 04             4) 2247 Malcolm Williams 04       
     5) 2223 Samuel Darling 03          6)                                
  6 Puerto Rico  'A'                                      54.72q  2 
     1) 2099 Emanuel Negron 03          2) 2080 Kevin Colon 03            
     3) 2112 Luis Rodriguez 03          4) 2118 Ricardo Santiago 03       
  7 Hydel United Club  'A'                                54.96q  1 
     1) 1140 Darren Thomas 03           2) 1132 Destyn Bradshaw 03        
     3) 1141 Meshach Waugh 04           4) 1130 Zico Bennett 04           
  8 New Orleans Nitro Track Club  'A'                     56.43q  2 
     1) 1802 Kendrick Williams 03       2) 1796 Larrell Hadrick 04        
     3) 1803 Rashad Williams 04         4) 1800 Rasheed Roy 04            
 -- Strong Arm Elite Track Club  'A'                         DQ   1  1 ex out internation
     1) 2489 Aaron Fields 04            2) 2500 Delvin Jones 04           
     3) 2506 Glenn Miller 04            4) 2499 Larry Johnbaptiste 04     
 -- Above Xpectations Track Club  'A'                        DQ   1  3 ex before zone
     1) 165 Alxsandro Jones 03          2) 156 Desi Dawkins 04            
     3) 159 Devon George 03             4) 184 Enrique Varona 04          
     5) 186 Shannon Whyte 04            6)                                
 -- Polk County Elite  'A'                                   DQ   2  1 ex after zone
     1) 1958 Anthony Alls 03            2) 1960 Courtney Brown 03         
     3) 1963 Victor Jones 04            4) 1968 Zachariah Ware 04         
 
Boys Shot Put 6 lbs. 12 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 51-10.25  7/10/2014   Dylan Carter, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1  2853 Ahmari Avin         03 Unattached           X40-11.00     12.47m 
  2   623 Darshan Dunbar      03 Coral Spring          34-09.00     10.59m 
  3  1539 Nathan Simmonds     03 Metro Eagles          33-02.75     10.12m 
  4   388 Tyler Hughes        03 Boys And Gir          32-09.50      9.99m 
  5   237 Kelvin Gilliam,Jr.  03 Amp Track Cl          30-03.00      9.22m 
  6  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra          29-11.00      9.11m 
  7  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac          29-05.50      8.97m 
  8  2263 Tyrell Mcmillan     03 Running With          28-06.25      8.69m 
  9  1155 Ethan Ramos         03 Impact Athle          25-11.50      7.91m 
 10   547 Martel Mompremier   03 City Of Miam          25-08.00      7.82m 
 11  2431 Erico Golden        03 St Pete Nitr          25-07.00      7.79m 
 12   797 Zyler Johnson       03 East Cobb Ch          24-09.00      7.54m 
 13  1706 Cory Munroe         03 Mt. Airy Tra          24-07.50      7.50m 
 14  1961 Marquis Ceqile      03 Polk County           22-06.50      6.87m 
 15  2943 Michael Simoncic    03 Unattached           X20-10.00      6.35m 
 16  2223 Samuel Darling      03 Roadrunners           20-08.00      6.29m 
 17   663 Christian Mallett   03 Cyo Ny                19-10.50      6.05m 
 18  1952 Ronald Walker       03 Phoenix Glid          15-03.00      4.64m 
 
Boys 200 Meter Dash 13 year old
========================================================================
   Club Natl: # 23.01  7/17/2011   Isaac Cole, Texas Greyhounds                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2992 Treshawn Mason      02 Va Elite Tf              24.30Q -1.2  9 
  2  1162 Jaden Rudolph       02 Incredibles              24.38Q -1.9  8 
  3  1328 Daniel Moyer,Jr.    02 Lights Outs              24.44Q -2.3  6 
  4  1933 Jordyn Turner       02 Phenom Elite             25.11Q  1.0  2 
  5  1043 Donovan Sanders     02 Get Dusted T             25.29Q -2.0  7 
  6   750 Aj Hale             02 Drive Phase              25.32Q -0.1  3 
  7  2715 Qadiir Wajd         02 Trailblazers             25.51Q -0.4  5 
  8   798 Deonte Richardson   02 East Cobb Ch             25.59Q -0.8  4  25.587
  9  2617 Omar Avila          02 Teamstackz E             25.79Q -0.8  1 
 10   781 Eric Sherman        02 Eagles Landi             26.09Q -2.5 10  26.085
 11  2503 Rodney Lewis        02 Strong Arm E             24.74Q -1.9  8 
 12   965 Malachi Shannon     02 Florida Flig             25.54Q -2.3  6 
 13  2108 Julios Rivera       02 Puerto Rico              25.64Q  1.0  2 
 14  1918 Jayden Mcqueen      02 Phase 1 Trac             25.91Q -0.4  5 
 15  1443 Cameron Nelome      02 Matathletest             26.18Q -0.1  3 
 16   183 Alex Varona         02 Above Xpecta             26.28Q -2.0  7 
 17   106 Philip Henderson    02 727 Youth Tr             26.45Q -0.8  1 
 18  1234 Talib Bilal         02 Jaguar Track             26.60Q -1.2  9 
 19   742 Isaiah Jackson      02 Dragons Yout             26.97Q -2.5 10 
 20  2305 Daleno Dehughes     02 South Texas              27.81Q -0.8  4 
 21   874 Mateen Smith        02 Elite Speed              25.59q -2.3  6  25.582
 22   709 Kevin Thomas        02 Delco Stalli             25.93q -1.9  8 
 23  1481 Marcus Askew        02 Memphis Jagu             26.09q  1.0  2  26.082
 24  1799 Joseph Husband      02 New Orleans              26.29q -2.3  6 
 25   812 Timothy Lee         02 Eca Track Cl             26.47  -2.0  7 
 26  1054 Josaiah Saldana     02 G-Force                  27.22  -0.8  1 
 27  1446 Isaiah Scott        02 Matathletest             27.23  -1.9  8  27.221
 28  1962 Ke'Andre Jackson    02 Polk County              27.23  -2.3  6  27.223
 29  2917 Jackson Morrow      02 Unattached              X27.23  -2.0  7  27.228
 30   850 Tobias Berry        02 Elite Speed              27.35  -0.4  5 
 31   896 Alexander Andre     02 Evolution Sp             27.39  -0.4  5 
 32  1355 Damian Alexander    02 Louisiana St             27.42  -2.5 10 
 33  2078 Franklyn Colon      02 Puerto Rico              27.43  -0.8  1 
 34  2362 Derek Hughes        02 Southside Pi             27.71  -1.2  9 
 35   291 Billy Williams Jr.  02 Atascocita Y             27.74  -1.9  8 
 36  1313 Damien Lewis        02 Lc Express               27.77  -2.3  6 
 37  2231 Angelo Knowles      02 Roadrunners              27.79  -0.8  1 
 38  2947 Luke Suarez         02 Unattached              X27.85  -2.3  6 
 39  1325 Malcolm Walkes      02 Lightning Sp             27.86  -0.8  4 
 40  2216 Kunal Bain          02 Roadrunners              27.97  -2.5 10 
 41  3037 Malique Harris      02 Wee Sports               28.18  -2.0  7 
 42   705 Zaire Johnson       02 Delco Stalli             28.20   1.0  2 
 43  1131 Zion Bennett        02 Hydel United             28.26  -1.2  9 
 44  2236 Anton Pratt         02 Roadrunners              28.27  -0.8  4 
 45   966 Marseille Taylor    02 Florida Flig             28.30  -0.4  5 
 46  2261 Calbert Mcmillan    02 Running With             28.31  -2.0  7 
 47  1964 Elijah Rasheed      02 Polk County              28.42   1.0  2 
 48   703 Ronald Holmes Jr.   02 Delco Stalli             28.44  -1.2  9 
 49   793 Reese Felton        02 East Cobb Ch             28.52   1.0  2 
 50  1859 Adams Jocelyn       02 Olympia Trac             28.53  -1.9  8 
 51   155 Deshaun Dawkins     02 Above Xpecta             28.67  -1.9  8 
 52   747 Maurice Sanders     02 Dragons Yout             28.74  -0.1  3 
 53   391 Michael Perkins     02 Boys And Gir             28.90  -2.3  6 
 54   605 Samuel Edwards      02 Comets Of Ch             29.15  -0.4  5 
 55  2313 Kaleb Williams      02 South Texas              29.49   1.0  2 
 56  3004 Joseph Websterrutl  02 Velocity Tra             29.52  -2.5 10 
 57  1378 Ethan Bement        02 Manatee Must             29.97  -0.8  1 
 58   463 Davister Shannon    02 Burlington T             30.00  -0.8  4 
 59   734 Jordan Blalock      02 Dragons Yout             30.32  -0.4  5 
 60  2102 Gabriel Pacheco     02 Puerto Rico              30.50  -0.4  5 
 61   780 Toussaint Kirk      02 Eagles Landi             30.55  -0.8  1 
 62  2183 Ceqwan Durst        02 River Parish             33.31  -0.1  3 
 63   743 Donyea Jarmon       02 Dragons Yout             33.69  -1.2  9 
 64   664 Brian Meade         02 Cyo Ny                   33.87   1.0  2 
 65  1188 Giovanni Owens      02 Infinity Tra             36.08  -0.1  3 
 --  2146 Jonah Lyford        02 Pure Athleti               DNF  -0.8  1 
 
Boys 800 Meter Run 13 year old
===================================================================
   Club Natl: # 2:02.77  7/14/2013   Terry Simuel, Ohio Heat TC                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1  1933 Jordyn Turner       02 Phenom Elite           2:10.93Q  2 
  2  2891 Willie Hinton       02 Unattached            X2:11.50Q  3 
  3   777 Evan Jackson        02 Eagles Landi           2:16.39Q  1 
  4  1481 Marcus Askew        02 Memphis Jagu           2:13.25Q  3 
  5  1028 Jaden Carter        02 Georgia Elit           2:13.50Q  2 
  6  1355 Damian Alexander    02 Louisiana St           2:16.77Q  1 
  7  1085 Zedekiah Williams   02 Harlem Child           2:20.97q  2 
  8  1915 Shelton Lyons III   02 Phase 1 Trac           2:25.30q  3 
  9   754 Nathaniel Grimes    02 E-1 Track Cl           2:26.93q  2 
 10   269 Caleb Rhodes Arcen  02 Atascocita Y           2:28.85q  3 
 11   779 Jaylon Johnson      02 Eagles Landi           2:29.29q  1 
 12   124 Dylan Nelson        02 Aat Sports A           2:31.41q  2 
 13   822 Aaron Clermont      02 Elite Athlet           2:32.52   1 
 14   149 Aurelius Bordrick   02 Above Xpecta           2:33.39   1 
 15   463 Davister Shannon    02 Burlington T           2:33.62   2 
 16  1536 Stephen Pottinger   02 Metro Eagles           2:34.94   3 
 17   919 Kaesen Foltyn       02 Excelerator            2:35.02   3 
 18   600 Morey Campbell      02 Comets Of Ch           2:41.25   1 
 19  1325 Malcolm Walkes      02 Lightning Sp           2:41.29   3 
 20   488 Matthew Lester      02 Central Flor           2:44.12   3 
 21   736 Alexander Brown     02 Dragons Yout           2:47.59   2 
 22   309 Kyles Miller        02 Auburn Rapto           3:05.31   1 
 --  2075 Rafael Bonilla      02 Puerto Rico                 DQ   1  broke too soon
 
Boys Triple Jump 13 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 39-11.50  7/13/2013   Calen Hazelton, Jacksonville             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Finals
  1  1979 Deylynd Grant       02 Ppg(Peakperf          37-05.25  -1.4    11.41m 
  2  1028 Jaden Carter        02 Georgia Elit          35-11.00  -0.9    10.94m 
  3  3037 Malique Harris      02 Wee Sports            34-11.50  +0.0    10.65m 
  4  2917 Jackson Morrow      02 Unattached           X33-10.75  +0.0    10.33m 
  5  2486 Kemani Brown        02 Strong Arm E          33-04.00  +0.0    10.16m 
  6   152 Andrew Davis        02 Above Xpecta          33-02.75  -0.3    10.12m 
  7  1113 Trajan Armstrong    02 Houston Syne          30-11.75  -1.1     9.44m 
  8  1005 Jerlan Fish         02 Full Speed A          30-00.50  -0.7     9.15m 
  9  2174 Jordan Greenhow     02 Richmond Hea          28-02.00  -1.2     8.58m 
 10  2313 Kaleb Williams      02 South Texas           27-01.00  +0.0     8.25m 
 11   664 Brian Meade         02 Cyo Ny                25-08.75  +0.0     7.84m 
 12   659 Albert Depierro     02 Cyo Ny                25-05.75  -0.7     7.76m 
 
Boys Javelin Throw 600 g 13 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 147-09  7/16/2010   Steven Alicea, Puerto Rico                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2090 Osvaldo Hernandez   02 Puerto Rico             104-01     31.72m 
  2  1113 Trajan Armstrong    02 Houston Syne             97-03     29.64m 
  3   357 Colton Johnson      02 Bond Hill Fl             92-04     28.14m 
  4  2074 Wilfredo Baez       02 Puerto Rico              90-09     27.66m 
  5   755 Mason Robinson      02 E-1 Track Cl             83-11     25.57m 
  6   244 Christian Greene    02 Ashburn Elit             82-01     25.01m 
  7  1003 Kevin Alston        02 Full Speed A             70-03     21.41m 
  8  2903 Tysean King         02 Unattached              X69-00     21.03m 
  9   659 Albert Depierro     02 Cyo Ny                   65-03     19.88m 
 10   610 Dominic Hawkins     02 Comets Of Ch             60-01     18.31m 
 11  1806 Maleke Arrington    02 Nexgen                   53-06     16.30m 
 12   664 Brian Meade         02 Cyo Ny                   45-09     13.94m 
 13  2237 Andre Rolle         02 Roadrunners              35-07     10.84m 
 
Boys 200 Meter Dash 14 year old
========================================================================
   Club Natl: # 21.79  7/13/2014   Justin Long, Exchange Zon                   
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1855 Deismond Davis      01 Olympia Trac             22.77Q -1.1 10 
  2  2620 Jamison Frazier     01 Teamstackz E             23.32Q -1.9  8 
  3  1445 Travis Rose         01 Matathletest             23.66Q -1.6  3 
  4   447 Anthony Brodie      01 Bronx Tigers             23.70Q -1.7  2 
  5  1864 Jadarius McKnight   01 Olympia Trac             23.80Q -0.8  4 
  6  1414 Dwayne Lewisjr.     01 Marrero Troj             24.23Q -1.4  9 
  7  2496 Keon Green          01 Strong Arm E             24.32Q -1.0  5 
  8  2619 Brandon Frazier     01 Teamstackz E             24.35Q -1.8  1 
  9   424 Dage Llernas        01 Breakthrough             24.45Q -0.8  7 
 10  2867 Nickolas Childs     01 Unattached              X24.47Q -2.2  6 
 11  1932 Donovan Jordan      01 Phenom Elite             23.72Q -1.7  2 
 12  1440 Nate McCollum       01 Matathletest             23.92Q -0.8  4 
 13  1486 Romerro Irby        01 Memphis Jagu             24.24Q -1.9  8 
 14  1379 Mark Davis          01 Manatee Must             24.59Q -1.6  3  24.590
 15  3035 Zachery Evans       01 Wee Sports               24.60Q -2.2  6 
 16  2535 Allen Jean          01 Swift Athlet             24.89Q -0.8  7 
 17  1411 Elvin Joseph        01 Marrero Troj             25.01Q -1.4  9 
 18   430 Jordan Paige        01 Breakthrough             25.08Q -1.8  1 
 19  1708 Dakota Rabuttino    01 Mt. Airy Tra             25.47Q -1.0  5 
 20   778 Antaures Jackson I  01 Eagles Landi             25.64Q -1.1 10 
 21   314 Rahmeer Carter      01 Augusta Flye             24.59q -1.9  8  24.587
 22  2491 Cedric Fludd        01 Strong Arm E             24.73q -1.6  3 
 23  1967 Jeremiah Ware       01 Polk County              24.81q -1.7  2  24.803
 24  2446 Ronaldo Mighty      01 St. Jago Ravens          24.81q -1.7  2  24.809
 25  1382 Daveon Wortham      01 Manatee Must             24.86  -0.8  4 
 26  1239 Ethan Johnson       01 Jaguar Track             24.88  -0.8  4 
 27  1027 Jordan Barrow       01 Georgia Elit             24.95  -0.8  7 
 28  2618 Drew Conley         01 Teamstackz E             25.13  -0.8  7 
 29  1030 Brandon Smith       01 Georgia Elit             25.27  -0.8  4 
 30  1235 Jefferson Cajuste   01 Jaguar Track             25.35  -0.8  7 
 31   418 Kevin Clark         01 Breakthrough             25.39  -0.8  4 
 32   540 Ja'Ki Chatman       01 City Of Miam             25.42  -2.2  6 
 33  1694 Jeremy Brathwaite   01 Mt. Airy Tra             25.52  -0.8  4  25.514
 34   699 Anthony Billops     01 Delco Stalli             25.52  -2.2  6  25.517
 35  1011 Randy Pierre, Jr.   01 Full Speed A             25.58  -1.4  9 
 36    70 Terry Jones         01 4star Track              25.67  -1.4  9 
 37   512 Solomon Edwards     01 Charlotte He             25.71  -0.8  7 
 38   898 Jaylon Carlies      01 Evolution Sp             25.76  -1.6  3 
 39  1620 Jaysen Soroh        01 Miami Garden             25.77  -1.8  1 
 40  1317 Vicente Seguraiii   01 Lc Express               25.99  -1.7  2 
 41   167 Michael Kosh        01 Above Xpecta             26.10  -1.8  1 
 42  1925 Brandon Walker      01 Phase 1 Trac             26.11  -1.4  9 
 43   763 Marvens Merisier    01 Eagle Speed              26.17  -1.8  1 
 44  2727 Michael Brock       01 Trial By Fir             26.19  -1.1 10 
 45    17 Jett Isley          01 1st Coast Tr             26.24  -1.0  5 
 46  1906 Warren Curry        01 Phase 1 Trac             26.25  -1.0  5 
 47   516 Kendren Smith       01 Charlotte He             26.33  -1.9  8 
 48  2242 Jabari Scott        01 Roadrunners              26.48  -1.9  8 
 49  1307 Daven Birnhaum      01 Lc Express               26.53  -1.7  2 
 50  1884 Mayshohn Govan      01 Perdue Athle             26.54  -1.1 10 
 51     9 Shaeon Adams        01 1st Coast Tr             26.59  -1.6  3 
 52  1980 D'Armani Ward       01 Ppg(Peakperf             26.64  -1.9  8 
 53  2370 David Petty III     01 Southside Pi             26.92  -2.2  6 
 54  2969 J`quan Wells        01 Untouchables             26.94  -0.8  7 
 55  2534 Jomall Hunt         01 Swift Athlet             26.96  -1.0  5 
 56   548 Markel Moyse        01 City Of Miam             27.04  -1.1 10 
 57  2542 Geovaughne Stracha  01 Swift Athlet             27.22  -1.6  3  27.214
 58  1266 Maurice Barnes      01 Jr Apopka Bl             27.22  -1.8  1  27.218
 59  1978 Gary Calhoun        01 Ppg(Peakperf             27.36  -1.6  3 
 60  1767 Christopherryan Ga  01 Nevada Gazel             27.52  -1.0  5 
 61  1013 Jaylon Virgil       01 Full Speed A             27.87  -1.7  2 
 62  1801 Bryant Wells        01 New Orleans              28.05  -1.7  2 
 63  1600 Jaden Gelin         01 Miami Garden             28.12  -1.0  5 
 64  2459 Steven Machado      01 Stockton Sai             28.40  -2.2  6 
 65   491 Jonah Mitchell      01 Central Flor             28.63  -0.8  7 
 66  2615 Isaac Ziske         01 Team Lightni             28.77  -1.4  9 
 67   271 Dylan Bolden        01 Atascocita Y             29.19  -2.2  6 
 68   667 Ryan Rogers         01 Cyo Ny                   30.00  -1.4  9 
 69  1845 Mikkel Tarver       01 Ntx Bolts                30.49  -2.2  6 
 70  1949 Sean Suyat          01 Phoenix Glid             31.25  -1.1 10 
 71   719 Saki Gallo          01 Desire For C             31.85  -1.8  1 
 
Boys 800 Meter Run 14 year old
===================================================================
   Club Natl: # 1:59.70  7/13/2014   Deonte Bradford, Track Housto             
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1  2086 Jouhan Febus        01 Puerto Rico            2:05.90Q  2 
  2  1451 John Castro-Arias   01 Mc Juncos Tr           2:06.09Q  1 
  3   941 Nahil Perkins       01 Flash Athlet           2:13.55Q  3 
  4  2360 Joshua Dupree       01 Southside Pi           2:06.65Q  2 
  5   472 Aaron Withrow       01 Capital City           2:12.27Q  1 
  6  2897 Elijah Jones        01 Unattached            X2:17.78Q  3 
  7   493 Dylan Branch        01 Champions El           2:10.47q  2 
  8  1920 Tommy Peraud        01 Phase 1 Trac           2:14.75q  2 
  9   699 Anthony Billops     01 Delco Stalli           2:16.16q  2 
 10  1734 Odieu Hilaire       01 Muck City St           2:17.79q  3 
 11   446 Kadari Booker       01 Bronx Tigers           2:18.14q  2 
 12   512 Solomon Edwards     01 Charlotte He           2:19.18q  3 
 13   927 Brooks Stephenson   01 Fairfax Poli           2:19.31   1 
 14   873 Hasim Smith         01 Elite Speed            2:19.56   3 
 15  1093 Gregory Desrosiers  01 Haverhill El           2:20.00   1 
 16   862 Nakai Jack          01 Elite Speed            2:20.46   3 
 17   428 Caleb Nelson        01 Breakthrough           2:22.39   1 
 18   903 John Lewis          01 Evolution Sp           2:23.95   2 
 19  1494 Jamieson Nelvis     01 Memphis Jagu           2:24.23   3 
 20  2713 Nehemiah Rivers II  01 Trailblazers           2:24.73   3 
 21   763 Marvens Merisier    01 Eagle Speed            2:25.12   1 
 22   444 Anjea Anderson      01 Bronx Tigers           2:25.73   1 
 23   637 Nathaniel Jones     01 Csc Lions              2:28.15   3 
 24  1694 Jeremy Brathwaite   01 Mt. Airy Tra           2:28.99   1 
 25  2179 Jeremiah Baloney    01 River Parish           2:29.13   1 
 26    62 Ronald Caldwell     01 4star Track            2:31.03   3 
 27   401 Liam Quintana       01 Break Away T           2:33.62   2 
 28   271 Dylan Bolden        01 Atascocita Y           2:36.19   2 
 29  2581 Gabriel Moultrie    01 T-Bird Flyer           2:41.07   1 
 30   342 Nickolas Douglas    01 Belair                 2:46.52   3 
 31  1949 Sean Suyat          01 Phoenix Glid           2:48.21   1 
 32   719 Saki Gallo          01 Desire For C           3:02.42   3 
 
Boys 4x100 Meter Relay 14 year old
===================================================================
   Club Natl: # 43.73  7/13/2014   Miami Gardens Xpress, Miami Garden          
                       J Byrd, T Cooper, T Horne Jr, J Stuart            
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
  1 Teamstackz Express Track Club  'A'                    45.70q  1 
     1) 2619 Brandon Frazier 01         2) 2618 Drew Conley 01            
     3) 2621 E'Munn Parker 01           4) 2620 Jamison Frazier 01        
     5) 2617 Omar Avila 02              6)                                
  2 Matathletestrack Ants  'A'                            46.03q  2 
     1) 1443 Cameron Nelome 02          2) 1433 Kareem Agostino 02        
     3) 1441 Keaton Mitchell 02         4) 1440 Nate McCollum 01          
     5) 1445 Travis Rose 01             6)                                
  3 Strong Arm Elite Track Club  'A'                      47.83q  1 
     1) 2488 Amari Daniels 02           2) 2491 Cedric Fludd 01           
     3) 2496 Keon Green 01              4) 2503 Rodney Lewis 02           
  4 Miami Gardens Xpress  'A'                             47.87q  2 
     1) 1594 Andrew Dorvil 01           2) 1589 Brian Brewton 02          
     3) 1621 Deidrick Stanley 01        4) 1620 Jaysen Soroh 01           
  5 Marrero Trojans  'A'                                  48.67q  2 
     1) 1413 Damond Leonard 01          2) 1414 Dwayne Lewisjr. 01        
     3) 1411 Elvin Joseph 01            4) 1417 Jamon Toney 01            
  6 Lc Express  'A'                                       48.82q  2 
     1) 1313 Damien Lewis 02            2) 1307 Daven Birnhaum 01         
     3) 1309 Nicholas Dehoyos 01        4) 1317 Vicente Seguraiii 01      
     5) 1311 Ronald I'Somiii 02         6)                                
  7 Incredibles  'A'                                      49.36q  1 
     1) 1163 Demarcus Sneed 01          2) 1162 Jaden Rudolph 02          
     3) 1164 Tyson Williams 02          4) 1159 Wyland Alleva 01          
  8 Elite Speed Youth Track Club  'A'                     49.59q  1 
     1) 870 Jae'Lon Sands 02            2) 874 Mateen Smith 02            
     3) 860 Nigel Hussey 02             4) 850 Tobias Berry 02            
  9 Above Xpectations Track Club  'A'                     49.66   2 
     1) 183 Alex Varona 02              2) 163 Jyaire Johnson 01          
     3) 150 Markevis Brown 02           4) 167 Michael Kosh 01            
     5) 179 Wayne Roy 02                6) 160 Nasir Hardy 01             
 10 Breakthrough Track And Field  'A'                     49.68   1 
     1) 428 Caleb Nelson 01             2) 424 Dage Llernas 01            
     3) 430 Jordan Paige 01             4) 418 Kevin Clark 01             
     5) 427 Tamorique McBrewer 01       6)                                
 11 Phase 1 Track Club  'A'                               49.92   1 
     1) 1923 Jaylen Roberts-Lawson 01   2) 1905 Jonathan Catala 01        
     3) 1920 Tommy Peraud 01            4) 1906 Warren Curry 01           
     5) 1925 Brandon Walker 01          6)                                
 12 Roadrunners Track Club  'A'                           51.35   2 
     1) 2231 Angelo Knowles 02          2) 2236 Anton Pratt 02            
     3) 2246 Cephas Whylly 02           4) 2242 Jabari Scott 01           
     5) 2219 Jahmal Brown 01            6) 2216 Kunal Bain 02             
 -- Puerto Rico  'A'                                         DQ   1  1 ex out internation
     1) 2087 Clemente Gotay 02          2) 2078 Franklyn Colon 02         
     3) 2102 Gabriel Pacheco 02         4) 2108 Julios Rivera 02          
     5) 2090 Osvaldo Hernandez 02       6) 2074 Wilfredo Baez 02          
 
Boys Long Jump 14 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 22-03.50  7/10/2014   Seneca Milledge, Olympia Trac            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Finals
  1  1864 Jadarius McKnight   01 Olympia Trac          20-00.00  -1.7     6.09m 
  2  2461 Jamar Marshall      01 Stockton Sai          19-08.25  -0.3     6.00m 
  3   314 Rahmeer Carter      01 Augusta Flye          19-02.00  -0.9     5.84m 
  4  1486 Romerro Irby        01 Memphis Jagu          19-00.50  +0.0     5.80m 
  5  1379 Mark Davis          01 Manatee Must          18-08.50  -0.6     5.70m 
  6  3035 Zachery Evans       01 Wee Sports            18-07.00  -0.5     5.66m 
  7  2528 Oscar Smith         01 Sunblazers T          18-04.50  -0.8     5.60m 
  8  2462 Isaiah Woods        01 Stockton Sai          18-04.00   0.7     5.58m 
  9  1360 Dalyn Hill          01 Louisiana St          17-05.50  -0.4     5.32m 
 10    65 Ja'Kobe Cooper      01 4star Track           16-09.75  +0.0     5.12m 
 10  2969 J`quan Wells        01 Untouchables          16-09.75  -0.1     5.12m 
 12  1734 Odieu Hilaire       01 Muck City St          16-09.50  -0.6     5.11m 
 13   273 John Carswell       01 Atascocita Y          16-07.50  -2.4     5.06m 
 14   898 Jaylon Carlies      01 Evolution Sp          16-04.00  -1.1     4.97m 
 15  1093 Gregory Desrosiers  01 Haverhill El          16-02.50   1.0     4.94m 
 16  1541 Chadrick Thompson   01 Metro Eagles          16-02.00  +0.0     4.92m 
 17  1011 Randy Pierre, Jr.   01 Full Speed A          16-00.00  +0.0     4.87m 
 18  1845 Mikkel Tarver       01 Ntx Bolts             15-10.75  -0.7     4.84m 
 19   418 Kevin Clark         01 Breakthrough          15-10.25  -2.1     4.83m 
 20   665 Angel Palafox       01 Cyo Ny                15-03.50  +0.0     4.66m 
 21  1382 Daveon Wortham      01 Manatee Must          15-03.25  -1.0     4.65m 
 22  2497 Corey Gross         01 Strong Arm E          15-01.25  -0.5     4.60m 
 23  1095 Nicholas Olibrice   01 Haverhill El          15-00.00  +0.0     4.57m 
 24  2459 Steven Machado      01 Stockton Sai          14-09.50  -1.5     4.50m 
 25  1925 Brandon Walker      01 Phase 1 Trac          14-07.25  +0.0     4.45m 
 26  1600 Jaden Gelin         01 Miami Garden          14-06.75  +0.0     4.43m 
 27   668 Justin Vitale       01 Cyo Ny                12-08.75  -1.2     3.87m 
 --  1013 Jaylon Virgil       01 Full Speed A              FOUL                 
 
Boys Javelin Throw 600 g 14 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 173-06.50  2000        Brian Kerr, SEFFNER TC                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2902 Jett Kinder         01 Unattached             X154-08     47.14m 
  2  2663 Thomas Sims         01 Thomson Eagl            128-01     39.03m 
  3  2335 Trent Zelden        01 Southeast Lo            122-09     37.41m 
  4  2936 Ryan Russell        01 Unattached             X120-08     36.77m 
  5   651 Christian Attardi   01 Cyo Ny                  112-01     34.16m 
  6   427 Tamorique McBrewer  01 Breakthrough             89-03     27.20m 
  7  2883 Shamus Grantz       01 Unattached              X88-10     27.07m 
  8  2519 Christopher Greene  01 Suffolk Star             87-08     26.72m 
  9   658 Adam Daouphars      01 Cyo Ny                   79-11     24.35m 
 10  2459 Steven Machado      01 Stockton Sai             78-09     24.00m 
 11  2432 Malik Golden        01 St Pete Nitr             75-05     22.98m 
 12   667 Ryan Rogers         01 Cyo Ny                   73-10     22.50m 
 13  2238 Clirano Rolle       01 Roadrunners              64-04     19.60m 
 14   951 Dezmen Mobley       01 Florida Expr             61-02     18.64m 
 15  1575 Freddy Sell         01 Metropolis T             49-10     15.18m 
 16  1949 Sean Suyat          01 Phoenix Glid             39-10     12.14m 
 
Boys 200 Meter Dash 15-16 year old
========================================================================
   Club Natl: # 21.21  7/15/2012   Xavier Atkins, Florida East                 
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1593 Tyrese Cooper       00 Miami Garden             21.26Q -1.0 17 
  2   857 Elija Goodwin       99 Elite Speed              21.70Q -0.6 13 
  3  2731 Jeremy McDowell     99 Trial By Fir             22.23Q -1.0 11 
  4   865 Jua' Quavious Lane  99 Elite Speed              22.24Q -0.5 12 
  5   867 Babakarr Randall    99 Elite Speed              22.29Q -0.9  7 
  6  1667 Bryce Pickett       99 Motor City T             22.45Q -1.6  5 
  7   851 Marcellus Boykins   00 Elite Speed              22.47Q -1.6  4 
  8   535 Nicolas Porter      00 Christian Co             22.57Q -1.2  1 
  9  1622 Andy Vieux          99 Miami Garden             22.67Q -1.5  2 
 10   209 Noah Igbinoghene    99 Alabama Heat             22.72Q -1.3  6  22.714
 11  1655 Taylor Banks        00 Miramar Opti             22.92Q -0.8 15 
 12  1104 Godfrey Aurther     00 High Perform             22.95Q -1.3  3  22.948
 13  1525 D'Andre Barriffe    00 Metro Eagles             23.08Q -0.9  8 
 14  1865 Seneca Milledge     00 Olympia Trac             23.12Q -0.8 16  23.116
 15  2267 Derek Marquez       00 Sacs Tc                  23.20Q -1.5 14 
 16  1642 Torrian Bradley-Mc  99 Middle Georg             23.47Q -0.6  9 
 17  1439 Joseph Laster       99 Matathletest             23.93Q -0.4 10 
 18  2630 Jemeyiah Franklin   99 Texas Greyho             22.39q -0.5 12 
 19  1492 Reese Mitchell      00 Memphis Jagu             22.65q -0.5 12 
 20  3014 Larry Grier         99 Viking Track             22.72q -1.2  1  22.714
 21  1643 Kearis Jackson      99 Middle Georg             22.80q -1.5  2 
 22    12 Marcus Floyd        00 1st Coast Tr             22.81q -1.3  6 
 23  1390 Walter Miller       99 Marietta Tra             22.83q -0.9  7 
 24  2889 Horace Hawkins      99 Unattached              X22.95q -1.6  4  22.946
 25  3088 D'Angelo Whitehead  00 Middle Georg             23.12  -1.3  3  23.111
 26  3012 Joshua Battle       99 Viking Track             23.16  -0.8 16 
 27  3010 Eddie Ausgood       99 Viking Track             23.19  -1.6  5 
 28  3062 Ahmad Everett       99 Wings Of An              23.21  -1.6  4 
 29  3011 Jeremiah Battle     99 Viking Track             23.32  -1.6  4 
 30  1695 Taufiq Brown        99 Mt. Airy Tra             23.37  -1.5  2 
 31   366 Rondarion Wilson    99 Boynton Beac             23.38  -0.9  8 
 32   827 Jamaal Wiggins      99 Elite Athlet             23.44  -1.3  3 
 33  1598 Jonathan Fevry      00 Miami Garden             23.54  -0.9  7 
 34   182 Ryan Thompson       99 Above Xpecta             23.62  -1.2  1 
 35  3065 Nicholas Myer       99 Wings Of An              23.67  -1.0 11 
 36  2536 Kristin Major       00 Swift Athlet             23.69  -1.5  2  23.682
 37  2915 Eugene Meleshkevic  00 Unattached              X23.69  -0.6  9  23.687
 38   419 Samauri Franklin    00 Breakthrough             23.70  -1.6  4 
 39  2387 Darrion Vinson      99 Sstcfinao                23.76  -1.0 17 
 40  1610 Kaino Marsh         99 Miami Garden             23.79  -1.2  1 
 41   631 Rodney Tookes       00 Cougar Track             23.84  -0.9  7 
 42  3059 Jaylen Bivins       99 Wings Of An              23.85  -1.0 17 
 43  2631 Thomas Gore         99 Texas Greyho             23.89  -1.3  3 
 44   522 Braheem Bishop      99 Chester Chee             23.97  -1.0 11 
 45  2504 Terry Lynn          00 Strong Arm E             24.02  -0.5 12 
 46   670 Nicholas Yee        99 Cyo Ny                   24.04  -1.3  6  24.033
 47   630 Ahmad Singleton     00 Cougar Track             24.04  -1.0 11  24.040
 48   458 Brian Brown         00 Burlington T             24.05  -0.8 15 
 49   871 Jordan Sessom       00 Elite Speed              24.09  -1.3  6 
 50   875 Jeremy Sykes        99 Elite Speed              24.14  -1.5 14 
 51  1487 Austin Jackson      00 Memphis Jagu             24.17  -0.5 12 
 52  1152 Chandon Smith       00 Ic Speed Tra             24.19  -1.0 17 
 53  1482 Jailon Browley      99 Memphis Jagu             24.20  -0.8 15 
 54   824 Armand Derrick      99 Elite Athlet             24.21  -1.6  5 
 55  2363 Kahealani Johnson   00 Southside Pi             24.30  -0.9  7 
 56  2233 Alton Leon          99 Roadrunners              24.33  -1.6  4  24.325
 57   568 Langston Arnold     00 Cobb Track               24.33  -0.6  9  24.327
 58  2386 Brandon King        99 Sstcfinao                24.34  -1.5 14 
 59  2636 Byrom Skarlark      00 Texas Greyho             24.43  -1.6  5 
 60  2240 Nathan Rolle        99 Roadrunners              24.44  -1.3  3 
 61   528 Mahki Little-Watso  99 Chester Chee             24.46  -0.4 10  24.458
 61  2359 Christopher Christ  00 Southside Pi             24.46  -1.5  2  24.458
 63  3034 Kerison Durst       99 Wee Sports               24.47  -1.6  5 
 64  1824 Ralph Goodman       99 Noth Florida             24.50  -1.0 17 
 65  2594 Barrington Harris   00 Team Dynasty             24.55  -1.3  6 
 66  2541 Cyrique Saunders    99 Swift Athlet             24.60  -0.9  7 
 67    14 Isaiah Gladden      99 1st Coast Tr             24.61  -0.4 10 
 68  1108 Jude Murray         00 High Perform             24.62  -0.4 10 
 69  2537 Daryn Murray        00 Swift Athlet             24.63  -0.6  9 
 70   534 Michael George, Jr  00 Christian Co             24.64  -0.4 10 
 71   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta             24.70  -0.6  9 
 72   961 Blaine Lewis-Thomp  99 Florida Flig             24.72  -0.5 12 
 73   151 Deondre Carr        99 Above Xpecta             24.73  -1.5  2 
 74   107 Jeremiah June       99 727 Youth Tr             24.78  -1.5  2 
 75  1094 Anthony Figueroa    99 Haverhill El             24.79  -0.8 15 
 76   289 Elmer Whitehead     00 Atascocita Y             24.86  -0.9  8 
 77  1406 De'Ron Coleman      00 Marrero Troj             24.92  -0.8 16 
 78  1107 Joel Murray         99 High Perform             24.93  -0.8 15 
 79  1453 Oscar Ortiz-Hernan  99 Mc Juncos Tr             24.99  -1.3  3 
 80    69 Darien Ewing        99 4star Track              25.03  -1.5 14 
 81  1410 Trevion Guient      99 Marrero Troj             25.09  -0.6 13 
 82  1480 Marcus Allen        00 Memphis Jagu             25.11  -1.3  6 
 83  2582 Abrian Rahming      99 T-Bird Flyer             25.22  -1.0 11 
 84   960 Matthew Labrato     00 Florida Flig             25.23  -0.9  8 
 85  1437 Delonte Hill        00 Matathletest             25.31  -1.0 11 
 86  1447 Wyatt Willingham    00 Matathletest             25.38  -1.3  6 
 87   532 Andre' Bradley, Jr  00 Christian Co             25.50  -1.6  4  25.491
 88  2436 Carlos Jefferson,   00 St Pete Nitr             25.50  -0.6 13  25.497
 89   570 Avery Reese         00 Cobb Track               25.57  -1.2  1 
 90   461 Kevin Milligan      00 Burlington T             25.65  -0.8 16 
 91   421 Rommell Jackson     99 Breakthrough             25.85  -1.0 17 
 92   494 Isaiah Golden       99 Champions El             25.86  -0.8 15 
 93  1314 Javion Lewis        00 Lc Express               26.08  -0.9  7 
 94   613 Jalin Phillips      00 Comets Of Ch             26.28  -1.6  5 
 95  1150 Terrence Lackey     00 Ic Speed Tra             26.69  -0.8 16 
 96  3032 Aaron Calicut       99 Wee Sports               26.76  -1.0 11 
 97  1797 Larry Hadrick       00 New Orleans              26.88  -0.6 13 
 98   614 James Proctor Iii   00 Comets Of Ch             26.89  -0.9  8 
 99  1075 Maurice Dupont      00 Greensboro B             27.15  -0.4 10  27.147
100  1769 Christiano Neves    00 Nevada Gazel             27.15  -0.6 13  27.150
101  2635 Ahren Shorts        00 Texas Greyho             28.07  -1.3  3 
102  1029 Zuri Rios           00 Georgia Elit             28.55  -1.2  1 
103  2435 Darryl Jefferson    00 St Pete Nitr             29.86  -0.6 13 
104   722 Kourtnie Roy        00 Desire For C             32.40  -0.9  8 
 
Boys 800 Meter Run 15-16 year old
===================================================================
   Club Natl: # 1:53.41  7/15/2012   Jeramy Hampton, Jackrabbit TC             
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1   900 Timothy Doyle       99 Evolution Sp           2:01.09Q  5  2:01.083
  2  1662 Jose Penalver       00 Miramar Opti           2:01.09Q  2  2:01.089
  3   527 Kamil Jahid         99 Chester Chee           2:01.30Q  4 
  4  1490 Keaton Jones        99 Memphis Jagu           2:04.79Q  3 
  5  1597 Jamir Ferguson      00 Miami Garden           2:05.10Q  1 
  6  1116 Cameron Hudson      00 Houston Syne           2:01.65Q  4 
  7  2374 Noah Williams       00 Southside Pi           2:01.77Q  2 
  8  2632 Xavier Johnson      00 Texas Greyho           2:03.21Q  5 
  9  1824 Ralph Goodman       99 Noth Florida           2:06.78Q  3 
 10  1491 Dalton Key          99 Memphis Jagu           2:08.08Q  1 
 11  1489 Colin Jones         99 Memphis Jagu           2:03.34q  4 
 12  2633 Isaac Rodriquez     99 Texas Greyho           2:04.95q  5 
 13  2387 Darrion Vinson      99 Sstcfinao              2:06.53   5 
 14  2880 Jason Gaston        00 Unattached            X2:07.36   2 
 15    10 Cameron Dill        99 1st Coast Tr           2:07.59   2 
 16   631 Rodney Tookes       00 Cougar Track           2:07.69   3 
 17   458 Brian Brown         00 Burlington T           2:08.66   2 
 18  3039 Eron Jones          99 Wee Sports             2:09.01   1 
 19  2580 Desmond Jones       99 T-Bird Flyer           2:09.20   4 
 20  2371 Aaron Powell        00 Southside Pi           2:10.05   2 
 21  1076 Evan Kirby          99 Greensboro B           2:10.36   2 
 22  3061 Rhett Broz          99 Wings Of An            2:11.37   5 
 23  2386 Brandon King        99 Sstcfinao              2:11.87   5 
 24  2865 Jalen Chambers      99 Unattached            X2:12.13   4 
 25  1453 Oscar Ortiz-Hernan  99 Mc Juncos Tr           2:13.23   3 
 26  1454 Xavier Ortiz-Herna  00 Mc Juncos Tr           2:13.39   1 
 27  2084 Iran Deleon         99 Puerto Rico            2:13.55   4 
 28  2694 Ty'Ler Gamble       00 Trackstar Tr           2:13.69   3 
 29  1387 Jaja Johnson        99 Marietta Tra           2:14.44   4 
 30   636 Michael Gemma-East  00 Csc Lions              2:15.94   4 
 31  1212 Cory Eugene         00 It's Speed D           2:17.07   1 
 32  1185 Shawn Burrell       00 Infinity Tra           2:17.08   4 
 33  1484 Dennis Hathorn      99 Memphis Jagu           2:17.97   1 
 34  2598 Angel Santana-Alvi  99 Team Dynasty           2:19.98   1 
 35  2696 Dennarius Murphy    00 Trackstar Tr           2:20.50   5 
 36  3063 Ajay Kokeram        99 Wings Of An            2:20.90   2 
 37   707 Sabur Kane          00 Delco Stalli           2:21.03   1 
 38  1152 Chandon Smith       00 Ic Speed Tra           2:22.15   3 
 39  2567 Aaron Jones         00 Tallahassee            2:24.64   2 
 40   881 Stollone Perrine    00 Endurers 4 C           2:27.74   5 
 41  1636 Daniel Romer-Iii    00 Miami Pal Je           2:28.39   3 
 42   528 Mahki Little-Watso  99 Chester Chee           2:30.14   3 
 43    67 Thomas Davis        99 4star Track            2:34.83   1 
 44  1029 Zuri Rios           00 Georgia Elit           2:37.40   3 
 45  2333 Cole Perkins        00 Southeast Lo           2:48.03   1 
 46  2239 Henry Rolle         99 Roadrunners            2:49.93   5 
 47   826 Khamarly Holmes     00 Elite Athlet           3:24.25   1 
 --  3102 Beau Grade          00 Unattached                XDNF   2 
 --  1626 Angel Barerro       00 Miami Pal Je                DQ   2  broke too soon
 
Boys 4x100 Meter Relay 15-16 year old
===================================================================
   Club Natl: # 42.23  7/17/2011   Titans Tc Inc, Titans Tc In                 
                       E Berry, E Berry, A Frye, J Martin                
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
  1 Elite Speed Youth Track Club  'A'                   # 41.33q  2 
     1) 867 Babakarr Randall 99         2) 857 Elija Goodwin 99           
     3) 865 Jua' Quavious Lane 99       4) 851 Marcellus Boykins 00       
  2 Miami Gardens Xpress  'A'                             42.69q  1 
     1) 1622 Andy Vieux 99              2) 1598 Jonathan Fevry 00         
     3) 1610 Kaino Marsh 99             4) 1593 Tyrese Cooper 00          
  3 Viking Track Club  'A'                                42.76q  2 
     1) 3010 Eddie Ausgood 99           2) 3011 Jeremiah Battle 99        
     3) 3014 Larry Grier 99             4) 3015 Trevon Laidler 00         
  4 Texas Greyhounds  'A'                                 44.10q  2 
     1) 2636 Byrom Skarlark 00          2) 2630 Jemeyiah Franklin 99      
     3) 2631 Thomas Gore 99             4) 2638 Willari Watson 99         
  5 Elite Speed Youth Track Club  'B'                     44.82q  2 
     1) 875 Jeremy Sykes 99             2) 871 Jordan Sessom 00           
     3) 856 Kameron Gomez 99            4) 861 Mushadi Ibere 99           
  6 Christian Competition Track Cl  'A'                   45.34q  2 
     1) 532 Andre' Bradley, Jr. 00      2) 533 Eric Franklin 00           
     3) 534 Michael George, Jr. 00      4) 535 Nicolas Porter 00          
  7 Matathletestrack Ants  'A'                            45.99q  1 
     1) 1437 Delonte Hill 00            2) 1436 Jordan Clark 00           
     3) 1439 Joseph Laster 99           4) 1447 Wyatt Willingham 00       
  8 Above Xpectations Track Club  'A'                     46.08q  1 
     1) 190 Dante Wyatt 99              2) 161 Isaiah Harmon 00           
     3) 168 Jordan McCollum 00          4) 181 Makhi Swanson 00           
  9 Marrero Trojans  'A'                                  46.72   1 
     1) 1406 De'Ron Coleman 00          2) 1409 Del'Vonte Green 00        
     3) 1416 Jeffery Royal 00           4) 1410 Trevion Guient 99         
     5) 1408 Tyruss Gayden 00           6)                                
 10 Roadrunners Track Club  'A'                           53.07   1 
     1) 2233 Alton Leon 99              2) 2235 Edward Missick Jr. 99     
     3) 2239 Henry Rolle 99             4) 2214 Michael Adderley 00       
     5) 2240 Nathan Rolle 99            6)                                
 11 Comets Of Charles County  'A'                         53.44   2 
     1) 613 Jalin Phillips 00           2) 614 James Proctor Iii 00       
     3) 617 Joshua Smith 99             4) 609 Kendel Hammock 00          
 
Boys High Jump 15-16 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  6-07  7/11/2013   Grant Holloway, Virginia Elite              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1   861 Mushadi Ibere       99 Elite Speed            6-04.00      1.93m 
  2  1746 Daenah Pressley     99 Mustangs Tra           6-02.00      1.87m 
  3  2851 Daniel Apuzzio      99 Unattached           XJ6-02.00      1.87m 
  4   307 Karon Bain          99 Auburn Rapto           6-00.00      1.82m 
  4   522 Braheem Bishop      99 Chester Chee           6-00.00      1.82m 
  6  2214 Michael Adderley    00 Roadrunners            5-10.00      1.77m 
  7  2636 Byrom Skarlark      00 Texas Greyho           5-08.00      1.72m 
  8   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta           5-04.00      1.62m 
  9   146 Jalen Bailey        00 Above Xpecta          J5-04.00      1.62m 
 10   639 Prince Nobles       99 Csc Lions              5-00.00      1.52m 
 --  1044 Javon Sanders       00 Get Dusted T                NH            
 
Boys Discus Throw 1.6 Kg 15-16 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 179-11.50  1998        Matthew McKinney, REFUGIO TC            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2931 Connor Roddy        99 Unattached             X167-10     51.15m 
  2  2937 Myles Schreck       00 Unattached             X121-10     37.13m 
  3   471 Vincent Buckley     99 Campbell Jr             119-09     36.49m 
  4   617 Joshua Smith        99 Comets Of Ch            115-02     35.10m 
  5  2341 Kaleb Jordan        99 Southern Ath            113-05     34.56m 
  6  3077 Connor Weed         99 Wings Of Ski            103-11     31.67m 
  7  2919 Isaiah Paris        99 Unattached             X101-04     30.88m 
  8  2427 Cameron Canfall     00 St Pete Nitr             96-09     29.48m 
  9  2155 Ryan Quinn          99 Quintessenti             90-06     27.58m 
 10  2235 Edward Missick Jr.  99 Roadrunners              84-11     25.88m 
 11   785 Parker Lars         00 Eagles Wings             81-05     24.81m 
 12  2126 Alejandro Vazquez   00 Puerto Rico              77-03     23.54m 
 13   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta             77-02     23.52m 
 14   177 Donovan Rogers      99 Above Xpecta             70-11     21.61m 
 15  1144 Parker Watts        00 I5 Elite                 62-06     19.05m 
 16  1343 Andros Dugas        00 louisiana el             50-11     15.51m 
 --  1643 Kearis Jackson      99 Middle Georg              FOUL            
 
Men 200 Meter Dash 17-18 year old
========================================================================
   Club Natl: # 21.05  7/13/2014   Noah Lyles, University C                    
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   853 Terry Conwell       98 Elite Speed              21.46Q -0.7  3 
  2  1766 Devion Clayton      98 Nevada Gazel             21.62Q -0.8  8 
  3   854 Terryon Conwell     98 Elite Speed              21.70Q -1.2 12 
  4  2399 Dontrell Allen      97 St John Lege             21.99Q -0.7  7 
  5  2626 Clint Cole          97 Texas Greyho             22.00Q -1.2 13 
  6   869 Alex Sands          98 Elite Speed              22.06Q -1.6 10 
  7  2862 Terry Brownjr       97 Unattached              X22.20Q -1.5  4 
  8   312 Kendrich Thompson   97 Auburn Rapto             22.23Q -0.9 11  22.226
  9  2429 Davon Conyers       96 St Pete Nitr             22.27Q -0.8  5 
 10  2366 Michael Leverett    96 Southside Pi             22.31Q -1.2  2 
 11  1772 Za'Kee Washington   97 Nevada Gazel             22.33Q -1.1  6  22.322
 12  2186 Tahrike Jones       97 River Parish             22.47Q -1.9 18 
 13  3041 Tramaine Robbins    97 Wee Sports               22.48Q -1.3 15  22.474
 14  1822 Estrado Bagias      97 Noth Florida             22.73Q -1.7  9 
 15  2625 Carlos Borbon       98 Texas Greyho             22.75Q -1.5 14 
 16  2364 Khadim Jones        96 Southside Pi             22.80Q -1.6 16 
 17   852 Andre Burell        98 Elite Speed              22.98Q -1.6 17 
 18   825 Deshawn Frazier     97 Elite Athlet             23.31Q -1.3  1 
 19  2871 Joshua Dacres       97 Unattached              X22.07q -0.8  8 
 20  2145 Jeremy Lawson       97 Pure Athleti             22.23q -0.8  8  22.225
 21  1848 Devahn Jackson      98 Ohio Heat                22.24q -1.6 10 
 22  1211 Jerome Bazile       97 It's Speed D             22.29q -0.9 11 
 23  2375 Jonathon Womack     96 Southside Pi             22.33q -1.2  2  22.323
 24   310 Ken Russell         97 Auburn Rapto             22.33q -1.1  6  22.325
 25   855 Cameron Douglas     98 Elite Speed              22.41  -1.5  4 
 26   513 Deallen Hargrove    97 Charlotte He             22.48  -1.5  4  22.478
 26  1444 Daniel Roberts      97 Matathletest             22.48  -0.7  3  22.478
 28  1705 Tyreek Mathis       98 Mt. Airy Tra             22.50  -1.2 13 
 29  1825 Michael Poole       97 Noth Florida             22.51  -0.8  5 
 30  2532 Samson Colebrooke   97 Swift Athlet             22.56  -0.9 11 
 31  2610 Keith Pippen        97 Team Elite T             22.69  -1.6 10 
 32   863 Javon Jones         98 Elite Speed              22.71  -1.2 13 
 33  1133 Junior Brown        97 Hydel United             22.77  -1.5  4 
 34   823 Kewin Delis         98 Elite Athlet             22.78  -1.5 14 
 35  2369 Jordon Nedd         97 Southside Pi             22.82  -1.3 15 
 36  1827 Ronique Todman      97 Noth Florida             22.84  -0.7  7 
 37  3040 Cristian Ramirez    98 Wee Sports               22.92  -1.2  2 
 38  2726 Alexander Blades    97 Trial By Fir             22.94  -0.9 11 
 39  1697 Calvin Dennis       97 Mt. Airy Tra             22.97  -0.8  5 
 40  2589 Dewayne Robinsonjr  98 Team Blaze               23.03  -1.7  9 
 41  1863 Jannai Maxwell      97 Olympia Trac             23.13  -1.6 10 
 42  1497 Andre Searcy        97 Memphis Jagu             23.15  -1.6 10 
 43  3019 Willie Wright       98 Viking Track             23.19  -1.5  4 
 44  2441 Terence Ware        98 St Pete Nitr             23.20  -0.7  7  23.196
 45  1498 Mamadou Seck        97 Memphis Jagu             23.20  -1.7  9  23.200
 46  3018 Avery Warren        96 Viking Track             23.22  -1.5 14 
 47  2307 Maurice Hill,Jr.    98 South Texas              23.24  -1.5 14 
 48  2492 Justin Georges      97 Strong Arm E             23.25  -1.2  2  23.241
 49  2538 Duane Murray,Jr.    98 Swift Athlet             23.25  -1.9 18  23.245
 50  2309 Bryson Naterra      98 South Texas              23.26  -1.3 15 
 51  2365 Lionel Jones III    97 Southside Pi             23.32  -1.3 15 
 52   308 Holland Martin      98 Auburn Rapto             23.36  -1.1  6  23.353
 53  1768 Ty Gust-Fuller      97 Nevada Gazel             23.36  -1.9 18  23.360
 54   620 Kyle Williams       97 Comets Of Ch             23.37  -1.6 17 
 55   912 Akeem Simmons       96 Evolution Tr             23.38  -1.5 14 
 56  1316 Huey Mitchell       97 Lc Express               23.39  -1.7  9 
 57  2502 Camrin Lamb         98 Strong Arm E             23.40  -1.6 17 
 58  1712 Damir White         98 Mt. Airy Tra             23.42  -1.6 10 
 59   416 Arthur Anderson     98 Breakthrough             23.43  -0.8  8 
 60  3067 John Soden          97 Wings Of An              23.48  -1.9 18 
 61  2100 Fabian Nieves       98 Puerto Rico              23.52  -1.6 16 
 62  2346 Damico Davis        98 Southern Tra             23.53  -1.7  9 
 63   523 Jalil Clayton       96 Chester Chee             23.62  -1.6 17 
 64  1137 Timothi Mcmaster    97 Hydel United             23.66  -1.6 10 
 65   153 Malachi Davis       98 Above Xpecta             23.68  -1.1  6 
 66  1673 Isiaah Coleman      98 Mpowered Ath             23.73  -1.1  6 
 67  1696 Dayshaun Cureton    98 Mt. Airy Tra             23.74  -0.7  7  23.735
 68  1771 David Washington    98 Nevada Gazel             23.74  -1.3  1  23.739
 69  1823 Miles Collins       98 Noth Florida             23.80  -0.9 11 
 70  1570 Denzelle Anglin     98 Metropolis T             23.81  -1.2 12 
 71  2141 Alfred Jackson      98 Pure Athleti             23.85  -1.2  2 
 72   122 Judah Brown         98 Aat Sports A             23.86  -1.2  2 
 73  2105 Christopher Rivera  97 Puerto Rico              23.90  -1.6 16 
 74  2611 Marquez Rushing     98 Team Elite T             23.93  -1.2 13 
 75   864 Agbai Kalu          96 Elite Speed              23.96  -1.6 17  23.952
 76  2220 Stefon Brown        97 Roadrunners              23.96  -1.2 12  23.960
 77  1488 Gregory Jackson     97 Memphis Jagu             23.98  -1.6 10 
 78   608 Braxton Hammock     98 Comets Of Ch             24.05  -1.2 13  24.041
 78   185 Nycere Walker       98 Above Xpecta             24.05  -0.8  5  24.041
 80  2643 Kamryn Johnson      98 The Gainesvi             24.05  -1.3  1  24.049
 81  1798 Elton Husband       98 New Orleans              24.08  -1.5 14  24.071
 82   145 Jordan Anderson     98 Above Xpecta             24.08  -0.7  3  24.075
 83  3047 Payton Yokum        98 Wee Sports               24.09  -1.6 17 
 84  1097 Eli Perez           98 Haverhill El             24.12  -0.7  3  24.113
 85  1318 James Webb          97 Lc Express               24.12  -1.2 12  24.115
 86  3016 Marvin Sims Jr      96 Viking Track             24.13  -1.6 16 
 87  2304 Tavian Carter       98 South Texas              24.18  -1.6 16 
 88  2115 Jose Santana        98 Puerto Rico              24.25  -0.7  3 
 89   422 Damante Johnson     97 Breakthrough             24.26  -0.7  7 
 90  1844 Maleek Tarver       96 Ntx Bolts                24.28  -1.1  6 
 91  1910 Kenneth Forward     97 Phase 1 Trac             24.35  -0.7  3 
 92  3087 Joseph Jones        97 Evolution Tr             24.38  -1.3 15 
 93  2226 Isac Ferguson       97 Roadrunners              24.47  -1.5  4 
 94  2583 Ricardo Russell     97 T-Bird Flyer             24.49  -1.3 15 
 95   227 Josiah Davis        97 Amp Track Cl             24.53  -1.1  6 
 96  2892 Raymond Jackson     98 Unattached              X24.60  -0.8  8 
 97  3042 Ashton Turner       97 Wee Sports               24.65  -1.6 17 
 98  1213 Ian Jones           98 It's Speed D             24.70  -1.7  9 
 99  2954 Arick Williams      97 Unattached              X24.81  -0.9 11 
100  1965 Keshawn Roberson    96 Polk County              25.05  -1.3  1 
101  1572 Donte Plunkett      98 Metropolis T             25.20  -1.5 14 
102   794 Isaiah Fichtner     97 East Cobb Ch             25.22  -1.6 16 
103   531 Devonte White       97 Chester Chee             25.65  -0.9 11 
104  2228 Samuel Forbes       98 Roadrunners              25.74  -1.7  9 
105  2584 Roosevelt Wright    97 T-Bird Flyer             25.77  -0.8  5 
106  2616 Joshua Ziske        97 Team Lightni             25.81  -1.3 15 
107  2255 Richard Kenney      96 Running For              25.89  -1.1  6 
108   495 Keisarac Harrison   98 Champions El             26.33  -1.2 13 
109  2909 Donovan Mack        97 Unattached              X26.53  -1.2 12 
110  1959 Paul Bordes         98 Polk County              26.54  -1.6 17 
111  2923 Raymond Pena        97 Unattached              X26.60  -1.2 13 
112  1147 Malik Blackwell     98 Ic Speed Tra             26.96  -1.5  4 
113  2082 Jose Cotto          98 Puerto Rico              27.18  -1.2 12 
114    20 Carter Williams     98 1st Coast Tr             27.81  -0.7  7 
115  1528 Khevaunn Ellis      98 Metro Eagles             27.97  -0.8  8 
 --  2433 Jahaven Haye        97 St Pete Nitr                FS  -1.2 12 
 --  1707 Haziz Nelson        97 Mt. Airy Tra               DNF  -0.8  8 
 --  3038 D'Angelo Huff-Morg  97 Wee Sports                  DQ  -1.7  9  ran inside curve
 
Men 800 Meter Run 17-18 year old
===================================================================
   Club Natl: # 1:50.65  7/17/2011   Anthiono Mascall, Metropolis TC           
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1  2874 Devin Dixon         97 Unattached            X1:54.41Q  5 
  2  1770 keith turner        97 Nevada Gazel           1:57.53Q  3 
  3  1022 Braxton Lindley     98 Gazelle Trac           1:58.85Q  1 
  4  1493 Sena Murray         97 Memphis Jagu           2:00.34Q  2 
  5   569 Jordan Person       97 Cobb Track             2:01.39Q  4 
  6   470 Nicholas Rivera     97 Camden Pal             1:59.03Q  1 
  7   571 Montgomery Tavares  98 Cobb Track             1:59.57Q  3 
  8  1498 Mamadou Seck        97 Memphis Jagu           2:00.88Q  5 
  9   426 Iman Matan          98 Breakthrough           2:01.20Q  2 
 10  1499 Harry Self          98 Memphis Jagu           2:03.13Q  4 
 11  1826 Steven Simpkins     97 Noth Florida           2:00.48q  3 
 12  1500 Kewan Slaton        97 Memphis Jagu           2:00.77q  1 
 13   684 Daniel Mwaniki      98 Delaware Eli           2:01.24   1 
 14  2114 Juan Sandoval       97 Puerto Rico            2:01.68   5 
 15   530 Ryan Rucker         96 Chester Chee           2:01.96   1 
 16  3060 Andre Black         97 Wings Of An            2:02.04   2 
 17   515 Anthony Lorenzo     98 Charlotte He           2:02.16   1 
 18  1134 Teahjmar Burke      98 Hydel United           2:02.31   5 
 19  2083 Kenneth Cruz        98 Puerto Rico            2:03.27   5 
 20  2493 Fredrick Gonsalvie  98 Strong Arm E           2:03.34   2 
 21   762 Josias Jean         98 Eagle Speed            2:03.82   2 
 22   782 Dwayne Watkins      97 Eagles Landi           2:03.88   5 
 23  2612 Gerald Russell      97 Team Elite T           2:04.19   1 
 24  2110 Bryan Rodriguez     97 Puerto Rico            2:04.49   4 
 25   683 Yimica Adjao        98 Delaware Eli           2:05.50   4 
 26   240 Raquez Lockhart     97 Apollo Track           2:06.04   2 
 27   175 Raqun Pommer        97 Above Xpecta           2:06.43   3 
 28  1151 Jeb Phillips        98 Ic Speed Tra           2:07.13   2 
 29   866 Marquez Lemon       97 Elite Speed            2:08.61   3 
 30  2628 Holden Diserens     98 Texas Greyho           2:08.82   5 
 31  1699 Djamon Dupree       97 Mt. Airy Tra           2:09.85   3 
 32  2268 Wayne McCray        98 Sacs Tc                2:10.47   1 
 33  2923 Raymond Pena        97 Unattached            X2:10.58   5 
 34  1452 Leniel Garcia-Gonz  98 Mc Juncos Tr           2:11.00   4 
 35  1247 Johnathan Calhoun   97 Jaguar Track           2:11.19   5 
 36  2372 Nathan Stembridge   98 Southside Pi           2:11.27   2 
 37  3013 Nasheem Green       98 Viking Track           2:12.14   1 
 38   158 Janaj Francis       97 Above Xpecta           2:12.35   5 
 39  2106 Hector Rivera       98 Puerto Rico            2:12.57   3 
 40  2634 Soren Sanmiguel     98 Texas Greyho           2:12.85   5 
 41   864 Agbai Kalu          96 Elite Speed            2:14.52   4 
 42  1701 Lance Joseph        96 Mt. Airy Tra           2:14.80   4 
 43  3017 Jameson Walton      98 Viking Track           2:14.94   4 
 44  2312 Jalen Williams      97 South Texas            2:16.06   1 
 45  3064 Nanya(Seku) Morris  97 Wings Of An            2:18.52   3 
 46  2181 Bryan Cain          97 River Parish           2:18.81   5 
 47  2119 Bryan Soto          97 Puerto Rico            2:19.96   4 
 48   345 Lynford Lindsay     97 Belair                 2:20.10   1 
 49  3089 Rodney Warren       98 Southside Pi           2:23.27   2 
 
Men 4x100 Meter Relay 17-18 year old
===================================================================
   Club Natl: # 40.83  2005        Zenith Velocity, ZENITH VELOCITY            
                       K WILLIAMS, T WALKER, E STEELE, G MCKENZIE        
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
  1 Elite Speed Youth Track Club  'A'                   # 40.28q  1 
     1) 869 Alex Sands 98               2) 863 Javon Jones 98             
     3) 853 Terry Conwell 98            4) 854 Terryon Conwell 98         
  2 Texas Greyhounds  'A'                                 41.80q  1 
     1) 2625 Carlos Borbon 98           2) 2626 Clint Cole 97             
     3) 2627 Davion Curtis 98           4) 2640 Jamarkese Williams 96     
     5) 2639 William Watson 98          6)                                
  3 It's Speed Dynamics  'A'                              41.88q  2 
     1) 1211 Jerome Bazile 97           2) 1215 Justin Steward 97         
     3) 1216 Michael Strong 98          4) 1214 Willie Reed 96            
  4 Viking Track Club  'A'                                42.51q  1 
     1) 3018 Avery Warren 96            2) 3016 Marvin Sims Jr 96         
     3) 3009 Netanyahu Adams 98         4) 3019 Willie Wright 98          
  5 Southside Pioneers T&F Club  'A'                      42.53q  1 
     1) 2361 Desmond Fletcher 97        2) 2375 Jonathon Womack 96        
     3) 2369 Jordon Nedd 97             4) 2364 Khadim Jones 96           
     5) 2373 Myjhan Wheeler 97          6)                                
  6 Nevada Gazelles  'A'                                  42.78q  1 
     1) 1765 Bradley Alexanderii 97     2) 1771 David Washington 98       
     3) 1766 Devion Clayton 98          4) 1768 Ty Gust-Fuller 97         
     5) 1772 Za'Kee Washington 97       6)                                
  7 Wee Sports  'A'                                       42.86q  2 
     1) 3036 Carl Guillory 97           2) 3038 D'Angelo Huff-Morgan 97   
     3) 3030 Rozzell Barber 96          4) 3041 Tramaine Robbins 97       
     5) 3040 Cristian Ramirez 98        6)                                
  8 Elite Speed Youth Track Club  'B'                     43.12q  2 
     1) 852 Andre Burell 98             2) 855 Cameron Douglas 98         
     3) 849 Savon Beard 98              4) 3096 Trevious Frazier 98       
  9 Puerto Rico  'A'                                      44.33   2 
     1) 2105 Christopher Rivera 97      2) 2100 Fabian Nieves 98          
     3) 2096 Jeiel Melendez 98          4) 2111 John Rodriguez 97         
     5) 2082 Jose Cotto 98              6) 2115 Jose Santana 98           
 10 Breakthrough Track And Field  'A'                     45.64   2 
     1) 416 Arthur Anderson 98          2) 422 Damante Johnson 97         
     3) 429 Deairus Nelson 98           4) 426 Iman Matan 98              
 -- Mt. Airy Track Club  'A'                                DNF   1 
     1) 1697 Calvin Dennis 97           2) 1712 Damir White 98            
     3) 1700 Morgan Ellis-Foster 96     4) 1705 Tyreek Mathis 98          
     5) 1696 Dayshaun Cureton 98        6)                                
 -- Phase 1 Track Club  'A'                                  DQ   1  2 ex out internation
     1) 1926 Bryan Walker 97            2) 1904 Byron Allen 98            
     3) 1909 Denni's Fontenot II 97     4) 1914 Israel Johnson 98         
 
Men Shot Put 12 lbs. 17-18 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 61-00.50  2004        Beau Burroughs, SEFFNER TC               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1   724 Gevon Foreman       97 Detroit Pal           51-00.00     15.54m 
  2  2215 Perry Adderly Jr.   98 Roadrunners           50-07.50     15.43m 
  3  1878 Chetney Taylor      98 Panthers Eli          50-04.00     15.34m 
  4  2951 Lex Trujillo        97 Unattached           X48-07.50     14.82m 
  5   143 Noah Agwu           98 Above Xpecta          44-08.00     13.61m 
  6  2945 Austin Snyder       98 Unattached           X44-04.50     13.52m 
  7  2859 Terrence Bobet      98 Unattached           X43-01.50     13.14m 
  8  1574 David Rodriquez     98 Metropolis T          40-07.00     12.36m 
  9  2094 Xavier Martinez     98 Puerto Rico           35-07.50     10.85m 
 10  2334 Thomas Peters       97 Southeast Lo          34-05.00     10.49m 
 11   157 Shuquoi Evers       98 Above Xpecta          32-01.50      9.79m 

Girls 400 Meter Dash 8-under
===================================================================
   Club Natl: # 1:07.97  2003        Raymona Carryl, RISING STARS              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  2762 Destiny Castell     07 Unattached            X1:09.33q  3 
  2   518 Damira Allen        08 Chester Chee           1:11.33q  5 
  3  2981 Makyia Phifer       07 Va Elite Tf            1:12.33q  2 
  4  2482 Wynter Reid         07 Strong Arm E           1:12.64q  3 
  5  2160 Leandra Ferrell     07 Real South R           1:13.24q  4 
  6  2835 Kyra Swart          08 Unattached            X1:14.11q  2 
  7  1306 Kamree Wolridge     07 Lc Express             1:14.27q  1 
  8  2812 Elecia McCurrie     07 Unattached            X1:14.31q  3 
  9  1461 Nicole Green        07 Memphis Jagu           1:16.50   6 
 10  1260 Julia Grant         08 Jeuness TC             1:17.65   5 
 11  1395 Kennedy Reynolds    07 Mark Trail F           1:17.73   4 
 12   436 Jayla Johnson       07 Bronx Tigers           1:18.51   6 
 13   506 Jaila Woodruff      07 Charlotte He           1:19.07   2 
 14   435 Anayah Henry        07 Bronx Tigers           1:19.30   2 
 15  2343 Jalyn Newman        07 Southern Tra           1:19.88   5 
 16  1653 Daryn Smith         07 Miramar Opti           1:20.17   1 
 17    55 Maciah Morgan       07 4star Track            1:20.61   3 
 18   371 Yolanda Floyd       07 Boys And Gir           1:21.15   6 
 19    39 Maya Bell           07 4star Track            1:21.33   4 
 20  1036 Kiana Harvey        07 Georgia Favo           1:22.35   5 
 21   228 Keymani Dillingham  07 Amp Track Cl           1:23.32   1 
 22   552 Gregorianna Fraser  07 City Of Opal           1:23.74   3  1:23.731
 23  1371 Trinity Gordon      07 Manatee Must           1:23.74   1  1:23.739
 24   235 Breanna Walkes      08 Amp Track Cl           1:25.43   5 
 25   979 Reeyona Johnson     08 Flying Eagle           1:25.59   5 
 26  1258 Saniyah Woullard    07 Jazzyquick F           1:25.62   2 
 27  2300 Kennedy Salinas     07 South Texas            1:25.76   2 
 28  1892 Constance Hernande  07 Phase 1 Trac           1:26.13   6 
 29   250 Leilah Arceneaux    07 Atascocita Y           1:26.96   4 
 30   731 Paris Pounds        07 Dragons Yout           1:28.50   2 
 31   453 Anaysia Hightower   07 Burlington T           1:28.63   6 
 32  1218 Kaia Alcime         07 Jaguar Track           1:29.96   1 
 33  1257 Alayah Nichols      07 Jazzyquick F           1:30.76   3 
 34    38 Diasa Bell          08 4star Track            1:31.22   3 
 35  2056 Isis Rivera         07 Puerto Rico            1:31.24   3 
 36  2193 Nasia Brown         07 Roadrunners            1:32.86   4 
 37  1217 Sahar Ahad          08 Jaguar Track           1:34.08   6 
 38    51 Gamaliel Mayberry   07 4star Track            1:34.66   6 
 39  1176 Mackenzie Burrell   07 Infinity Tra           1:34.76   5 
 40  1177 Sani Hamlin         07 Infinity Tra           1:36.30   2 
 41    48 Trinity Hurd        08 4star Track            1:36.32   4 
 42  2130 Nadia Larosa        07 Pure Athleti           1:36.94   1 
 43   591 Jasmen Neidert      07 Comets Of Ch           1:38.45   4 
 44  1510 Adiana Grange       07 Metro Eagles           1:40.23   6 
 45  1037 Riley Mckiver       08 Georgia Favo           1:43.17   4 
 46   346 Clidraya Hammonds   09 Big Bend Str           1:44.36   1 
 47   521 Monea Earnest       09 Chester Chee           1:45.44   4 
 48  1520 Jacqueline Ramsey   08 Metro Eagles           1:48.32   5 
 49  2667 Dasia Walker        08 Tiger Athlet           2:20.48   6 
 
Girls 1500 Meter Run 8-under
================================================================
   Club Natl: # 5:25.35  7/13/2012   Dashana Morris, Cougar TC                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   518 Damira Allen        08 Chester Chee           5:27.36  
  2  1395 Kennedy Reynolds    07 Mark Trail F           6:00.71  
  3   218 Emma Kirkland       07 Alpha Omega            6:07.86  
  4  2130 Nadia Larosa        07 Pure Athleti           6:31.83  
  5  2056 Isis Rivera         07 Puerto Rico            6:42.35  
  6  2150 Abigail Quinn       07 Quintessenti           6:46.37  
  7   267 Summer Williams     08 Atascocita Y           7:14.35  
  8   521 Monea Earnest       09 Chester Chee           7:31.99  
  9   346 Clidraya Hammonds   09 Big Bend Str           7:39.71  
 10  2003 Irielle Hubbs       07 Press Park T           8:08.81  
 11  1520 Jacqueline Ramsey   08 Metro Eagles           9:43.63  
 
Girls 400 Meter Dash 9 year old
===================================================================
   Club Natl: # 1:04.05  2004        Raymona Carryl, Unattached                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   261 Farah Gasque        06 Atascocita Y           1:05.79q  2 
  2  1648 Tiana Jordan        06 Miramar Opti           1:07.51q  4 
  3  2976 Anijah Corbin       06 Va Elite Tf            1:08.02q  3 
  4   212 Christin Facey      06 Alpha Elite            1:08.41q  2 
  5  1580 Maliyah Dieujuste   06 Miami Garden           1:09.89q  5 
  6   989 Abigail Mullings    06 Fort Lauderd           1:10.24q  4 
  7  2271 Patience Washingto  06 Savannah Cha           1:11.46q  1 
  8  2426 Zakilya Zeigler     06 St Pete Nitr           1:13.68q  1 
  9  1476 Koryn Smith         06 Memphis Jagu           1:13.77   1 
 10  1397 Saniya Robinson     06 Mark Trail F           1:15.69   2 
 11   674 Zakia Moore         06 Dallas Blaze           1:15.77   1 
 12   945 Sanaii Gaines       06 Florida East           1:15.84   1 
 13  1778 Natalie Rome        06 New Orleans            1:17.51   3 
 14  1145 Savonnah Camp       06 Ic Speed Tra           1:17.67   4 
 15   694 Bryelle Small       06 Delco Stalli           1:19.31   2 
 16   450 Laila Bailey        06 Burlington T           1:20.62   3 
 17   378 Shani Lofton        06 Boys And Gir           1:21.14   5 
 18  1281 Reagan Gutierrez    06 Lc Express             1:22.52   3 
 19  1038 Aisha Pace          06 Georgia Favo           1:23.06   1 
 20  1647 Adonah Johnson      06 Miramar Opti           1:23.11   5 
 21  1090 Gabriela Olivieri   06 Haverhill El           1:24.11   4 
 22   730 Devin Fox           06 Dragons Yout           1:25.64   2 
 23  2298 Norielle McMichael  06 South Texas            1:26.25   2 
 24  2294 Jade Earl           06 South Texas            1:26.86   2 
 25    46 Kiara Cooper        06 4star Track            1:27.95   5 
 26   482 Madalyn King        06 Central Flor           1:28.68   5 
 27  1049 Zoe Tanksley        06 G-Force                1:29.67   3 
 28   374 Caila Joseph        06 Boys And Gir           1:31.23   1 
 29  2689 Jayla Grimsley      06 Trackstar Tr           1:33.31   5 
 30  1623 Carolyn Alvarado    06 Miami Milers           1:33.90   5 
 31  1817 T'Challa Hutchinso  06 Noth Florida           1:35.55   2 
 32  1523 Autumn Wilburg      06 Metro Eagles           1:40.90   4 
 
Girls 1500 Meter Run 9 year old
================================================================
   Club Natl: # 5:06.95  7/3/2008    Daesha Rogers, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   559 Alissa Graham       06 Club44                 5:21.59  
  2   212 Christin Facey      06 Alpha Elite            5:24.32  
  3  2788 Leilani Gibson      06 Unattached            X5:28.36  
  4   694 Bryelle Small       06 Delco Stalli           5:35.90  
  5  1090 Gabriela Olivieri   06 Haverhill El           5:43.25  
  6  2071 Keesha Vazquez      06 Puerto Rico            5:50.40  
  7  3051 Nikayia Wilder      06 Wilders                5:53.81  
  8   715 London Parker       06 Desire For C           6:06.11  
  9   484 Amari Whetro        06 Central Flor           6:10.74  
 10  2573 Jasmine Mackey      06 T-Bird Flyer           6:21.99  
 11   450 Laila Bailey        06 Burlington T           6:22.17  
 12  2800 Makayla Jones       06 Unattached            X6:42.84  
 13  2319 Hanna Monlezun      06 Southeast Lo           6:46.24  
 14   482 Madalyn King        06 Central Flor           6:49.71  
 15  2689 Jayla Grimsley      06 Trackstar Tr           6:52.79  
 16  1623 Carolyn Alvarado    06 Miami Milers           6:58.19  
 17  2060 Yenesis Rivera      06 Puerto Rico            7:05.79  
 
Girls Shot Put 6 lbs. 9 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 23-06.50  7/12/2013   Zhanique Hamilton, Miami Garden          
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1166 Camryn Reid         06 Indian River          23-03.25      7.09m 
  2  2831 Johnnay Shaw        06 Unattached           X21-08.00      6.60m 
  3  2388 Aja Creecy          06 St John Lege          20-09.00      6.32m 
  4  1263 Jasmynne Gibson     06 Jr Apopka Bl          20-01.25      6.12m 
  5  2720 Lanaya Roberts      06 Trial By Fir          17-11.50      5.47m 
  6   296 Shaniyah Gary       06 Athletic Xpr          15-11.75      4.87m 
  7   134 Trinity Medine      06 Above Xpecta          14-02.75      4.33m 
  8  2513 Lauryn McGlone      06 Suffolk Star          13-02.50      4.02m 
  9  1305 Journey Wolridge    06 Lc Express            11-04.00      3.45m 
 10  1352 Laylah Luke         06 Louisiana St          10-05.50      3.18m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (400g) 9 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 60-04  7/12/2012   Breonna Holley, The Heat TC                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    89 Taylor Bedinghaus   06 727 Youth Tr             51-10     15.79m 
  2  2831 Johnnay Shaw        06 Unattached              X45-02     13.76m 
  3   134 Trinity Medine      06 Above Xpecta             42-08     13.00m  42-02
  4  1550 Avery Hart          06 Metropolis T            J42-08     13.00m  41-09
  5  2720 Lanaya Roberts      06 Trial By Fir             42-00     12.80m 
  6  2388 Aja Creecy          06 St John Lege             40-01     12.21m 
  7  1352 Laylah Luke         06 Louisiana St             36-05     11.09m 
  8  2045 Gilyanis Martinez   06 Puerto Rico              34-02     10.41m 
  9  1374 Mia Johnson         06 Manatee Must             33-05     10.18m 
 10  1284 Kalei Huot          06 Lc Express               31-09      9.67m 
 11  2426 Zakilya Zeigler     06 St Pete Nitr             30-03      9.22m 
 12  1254 Jalissa Anderson    06 Jazzyquick F             29-00      8.83m 
 13  2513 Lauryn McGlone      06 Suffolk Star             27-01      8.25m 
 14  1548 Dynasia Evans-Good  06 Metropolis T             26-07      8.10m 
 15  2834 Lamaya Stewart      06 Unattached              X25-05      7.74m 
 16  1305 Journey Wolridge    06 Lc Express               23-04      7.11m 
 
Girls 400 Meter Dash 10 year old
===================================================================
   Club Natl: # 1:00.88  7/18/2010   Ulani Toussaint, Unattached               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  1399 Serena Tate         05 Mark Trail F           1:04.80q  1 
  2  2798 Cha'Iel Johnson     05 Unattached            X1:04.91q  3 
  3  2159 Jaellene Burgess    05 Real South R           1:05.49q  4 
  4  2476 Damaria Green       05 Strong Arm E           1:05.50q  6 
  5  1685 Simone Kelly        05 Mt. Airy Tra           1:05.62q  2 
  6  2158 Somiyah Braggs      05 Real South R           1:06.36q  2 
  7  1737 Jynira Boxley       05 Mustangs Tra           1:06.60q  3 
  8  2163 Antanyah Lee        05 Real South R           1:07.44q  4 
  9  2592 Zaire Martin        05 Team Dynasty           1:07.55   5 
 10   437 Skye Johnson        05 Bronx Tigers           1:08.21   3 
 11  2608 Jocelyn Tate        05 Team Elite T           1:08.66   1 
 12  2709 Jazmyn Wajd         05 Trailblazers           1:08.93   1 
 13  1881 Rayael Marshall     05 Perdue Athle           1:09.30   1 
 14  1743 Alauna Rutland      05 Mustangs Tra           1:09.73   4 
 15  1341 Trinitee Whitaker   05 louisiana el           1:09.83   5 
 16   498 Olicia Lucas        05 Charlotte He           1:09.92   2 
 17   442 Michaera Wills      05 Bronx Tigers           1:10.00   4 
 18   214 Adora Tonge         05 Alpha Elite            1:10.86   5 
 19  2997 Jayden Lopes        05 Valley Viper           1:10.90   1 
 20   252 Amira Broussard     05 Atascocita Y           1:11.08   6 
 21  2550 Jazlyne Farmer      05 Tallahassee            1:11.94   5 
 22   251 Lashavia Barclay    05 Atascocita Y           1:12.02   6 
 23  1154 Kailyn Walton       05 Impact Athle           1:12.21   2 
 24   440 Jaida White-Diaz    05 Bronx Tigers           1:13.02   6 
 25  1738 Ananda Daniel       05 Mustangs Tra           1:13.10   2 
 26  2288 Cynteria James      05 South Dade E           1:13.36   1 
 27    56 Avanity Pleasant    05 4star Track            1:13.96   5 
 28   582 Corinne Ball        05 Comets Of Ch           1:14.27   4 
 29  1184 Sabreeya Travis     05 Infinity Tra           1:14.38   4 
 30  1894 Kayley Howell       05 Phase 1 Trac           1:14.93   1 
 31  2813 Nyla Mcfayden       05 Unattached            X1:15.08   6 
 32  1893 Cristallyn Hernand  05 Phase 1 Trac           1:15.54   2 
 33  1196 Anijah James        05 Intensity At           1:16.45   5 
 34  1369 Mykelah Davis       05 Manatee Must           1:16.75   6 
 35   372 Ja'Zell Glover      05 Boys And Gir           1:17.58   3 
 36  1687 Jazelle Minor       05 Mt. Airy Tra           1:17.91   3 
 37  2704 Anabella Hernandez  05 Trailblazers           1:18.00   3 
 38   733 Kieliey Wright      05 Dragons Yout           1:18.96   5 
 39   845 Rosalyn Thomas      05 Elite Speed            1:19.58   3 
 40   101 Kailyn Rigali       05 727 Youth Tr           1:20.28   2 
 41   759 Shakayle Shepherd   05 Eagle Speed            1:21.15   5 
 42    43 Miyah Carter        05 4star Track            1:21.72   3 
 43  2556 Angel Roberts       05 Tallahassee            1:22.02   4 
 44  2204 Vineva Laschiazza-  05 Roadrunners            1:24.16   5 
 45   879 Jakayla Slater      05 Endurers 4 C           1:24.98   1 
 46   259 Kelsey Fennell      05 Atascocita Y           1:25.29   6 
 47  1792 Tamaya McMillan     05 New Orleans            1:31.25   3 
 48   635 Anais Suber         05 Csc Lions              1:37.35   4 
 
Girls 1500 Meter Run 10 year old
================================================================
   Club Natl: # 5:03.71  7/9/2009    Daesha Rogers, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1  2159 Jaellene Burgess    05 Real South R           5:12.97  
  2  2453 Yvette Harris       05 Stockton Sai           5:34.33  
  3  2549 Niya Coleman        05 Tallahassee            5:43.61  
  4    81 Daniela Alvarez     05 5 Star Runne           5:47.17  
  5  1687 Jazelle Minor       05 Mt. Airy Tra           5:49.23  
  6  3003 Jessica Brown       05 Vector Elite           5:52.36  
  7   627 Jerica Mckissic     05 Cougar Track           6:03.30  
  8  2704 Anabella Hernandez  05 Trailblazers           6:06.22  
  9  2703 Aida Castelli       05 Trailblazers           6:19.00  
 
Girls High Jump 10 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  4-11  1999        Jerica Torres, REMINGTON FLYERS             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2958 Eko Dodd            05 United Flyer           4-00.00      1.21m 
  2  2134 Keilisa White       05 Pure Athleti           3-10.00      1.16m 
  3   789 Zoie Johnson        05 East Cobb Ch           3-06.00      1.06m 
  3   681 Karis Reese         05 Daytona Expr           3-06.00      1.06m 
  5  2760 Avery Burr          05 Unattached           XJ3-06.00      1.06m 
  6   362 Aryssa Sinclair     05 Boynton Beac           3-04.00      1.01m 
  7  1882 Mirrah Perdue       05 Perdue Athle           3-00.00      0.91m 
 --  1519 Niyev Ramsay        05 Metro Eagles                NH            
 
Girls Shot Put 6 lbs. 10 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 27-09.25  7/11/2014   Mykhala Coleman, Press Park T            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2259 Aarian Thomas       05 Running With          23-01.50      7.04m 
  2  2391 Kharma Creecy       05 St John Lege          22-10.75      6.97m 
  3   138 Thalia Saunders     05 Above Xpecta          21-09.00      6.62m 
  4   681 Karis Reese         05 Daytona Expr          21-07.75      6.59m 
  5  2958 Eko Dodd            05 United Flyer          21-07.00      6.57m 
  6   789 Zoie Johnson        05 East Cobb Ch          19-06.25      5.94m 
  7  2959 Sabiha Dodd         05 United Flyer          18-11.75      5.78m 
  8  2511 Niyah Gaston        05 Suffolk Star          18-06.50      5.65m 
  9  1301 Carlie Weiser       05 Lc Express            18-05.50      5.62m 
 10   594 Nadiyah Vaughan     05 Comets Of Ch          16-06.25      5.03m 
 11  1723 Ayanni Nixon        05 Muck City St          16-00.50      4.88m 
 11  1519 Niyev Ramsay        05 Metro Eagles          16-00.50      4.88m 
 13   717 Amani Roy           05 Desire For C          15-08.75      4.79m 
 14   520 Mekiyah Earnest     05 Chester Chee          15-02.75      4.64m 
 15  1231 Kalina Taylor       05 Jaguar Track          13-10.50      4.22m 
 16  2417 Zyrianna Dean       05 St Pete Nitr          13-03.25      4.04m 
 17  2421 Zarria Monroe       05 St Pete Nitr          13-00.75      3.98m 
 18  1715 Ciera Burks         05 Muck City St          11-06.25      3.51m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (400g) 10 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 58-01  7/10/2014   Mykhala Coleman, Press Park T               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2959 Sabiha Dodd         05 United Flyer             53-11     16.43m 
  2  2958 Eko Dodd            05 United Flyer             53-02     16.20m 
  3  2391 Kharma Creecy       05 St John Lege             41-11     12.77m 
  4  2512 Jaiasia Lawrence    05 Suffolk Star             38-10     11.83m 
  5   594 Nadiyah Vaughan     05 Comets Of Ch             38-08     11.78m 
  6  1301 Carlie Weiser       05 Lc Express               38-05     11.70m 
  7  2417 Zyrianna Dean       05 St Pete Nitr             36-06     11.12m 
  8  2259 Aarian Thomas       05 Running With             35-05     10.79m 
  9   138 Thalia Saunders     05 Above Xpecta             32-06      9.90m 
 10  2511 Niyah Gaston        05 Suffolk Star             29-10      9.09m 
 11  1729 Masarria Stinfort   05 Muck City St             28-04      8.63m 
 12  2421 Zarria Monroe       05 St Pete Nitr             22-06      6.85m 
 13  1869 Lauren Hodges       05 Orangeburg T             20-02      6.14m 
 
Girls 400 Meter Dash 11 year old
===================================================================
   Club Natl: # 58.16  7/3/2008    Brittny Ellis, Unattached                   
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  2750 Paris Baker         04 Unattached            X1:00.70q  5 
  2   210 Teoana Banton       04 Alpha Elite            1:00.78q  3 
  3  1248 Rhian Jackson       04 James Jackso           1:01.40q  6 
  4  1676 Eyota Bey           04 Mt. Airy Tra           1:01.61q  2 
  5  2481 Tamia Mcwhorter     04 Strong Arm E           1:02.50q  2 
  6  2971 Twaneise Johnson    04 V12 Athletic           1:03.92q  1 
  7    49 Tiyana Jones        04 4star Track            1:04.69q  6 
  8  2128 Kaniya Booker       04 Pure Athleti           1:05.48q  3 
  9   505 Aniya Woodruff      04 Charlotte He           1:05.67   1 
 10  1303 Cquasha Wolridge    04 Lc Express             1:06.49   5 
 11   213 Melitia Sutherland  04 Alpha Elite            1:07.02   5 
 12  1957 Jakayla Dorsey      04 Polk County            1:07.80   1 
 13  1515 Sania Kuylen        04 Metro Eagles           1:07.88   4 
 14   889 Jarvia Carr         04 Evolution Sp           1:08.16   6 
 15  2413 Kamia Byrd          04 St Pete Nitr           1:08.32   2 
 16  2420 Niyah Mitchell      04 St Pete Nitr           1:09.13   3 
 17  1579 Jael De Los Rios    04 Miami Garden           1:09.16   4 
 18  2737 Endeyah Lane        04 Ultimate Tra           1:09.24   6 
 19   689 Mickaiyah Freeman   04 Delco Stalli           1:10.09   5 
 20   791 Allyria McBride     04 East Cobb Ch           1:10.47   3 
 21  2702 Lynngie Blanc       04 Trailblazers           1:10.98   2 
 22   481 Dinae Hemmings      04 Central Flor           1:11.29   6 
 23  1852 Geraldine Herrera   04 Olympia Trac           1:11.42   5 
 24  1323 Jennifer Woollery   04 Lightning Sp           1:11.63   6 
 25   837 Jordyn Kidd         04 Elite Speed            1:11.90   1 
 26  2700 Lindsey Bates       04 Trailblazers           1:12.29   5 
 27   686 Janaya Booker       04 Delco Stalli           1:12.42   2 
 28  1943 Sydney Thweatt      04 Phoenix Glid           1:12.87   3 
 29  2210 Tonnice Stubbs      04 Roadrunners            1:13.22   1 
 30  1474 Charm Rone          04 Memphis Jagu           1:14.17   3 
 31   672 Ashari Joiner       04 Dallas Blaze           1:15.21   2 
 32  2177 Akiya Robertson     04 River Parish           1:15.42   6 
 33  2064 Alondra Rosario     04 Puerto Rico            1:15.45   3 
 34   758 Jehanna Sanon       04 Eagle Speed            1:15.55   3 
 35  2303 Chloe Williams      04 South Texas            1:15.74   2 
 36  2479 Asia Mccoy          04 Strong Arm E           1:15.84   6 
 37   712 Senae Gallo         04 Desire For C           1:16.41   4 
 38   242 Joy Taiwo           04 Ashburn Elit           1:20.41   4 
 39   727 Scejeonna Anderson  04 Dragons Yout           1:20.53   5 
 40   593 Jessica Proctor     04 Comets Of Ch           1:20.95   6 
 41  2054 Alejandra Rivera    04 Puerto Rico            1:22.25   4 
 42  1287 Heaven Jones        04 Lc Express             1:24.24   1 
 43   443 Aaliyah Wright      04 Bronx Tigers           1:27.61   2 
 44  2011 Akyla Mosby         04 Press Park T           1:27.66   5 
 
Girls 1500 Meter Run 11 year old
================================================================
   Club Natl: # 4:49.55  7/16/2010   Daesha Rogers, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   560 Emily St Louis      04 Club44                 5:15.57  
  2  2641 Ani Veltcheva       04 The Gainesvi           5:22.24  
  3   505 Aniya Woodruff      04 Charlotte He           5:32.70  
  4  1323 Jennifer Woollery   04 Lightning Sp           5:34.05  
  5   213 Melitia Sutherland  04 Alpha Elite            5:39.88  
  6  2700 Lindsey Bates       04 Trailblazers           5:41.65  
  7  2286 Knyesha Slocumb     04 Smyrna Elite           5:52.30  
  8  2072 Marielys Vega       04 Puerto Rico            5:56.45  
  9  2814 Ella Mickler        04 Unattached            X6:02.66  
 10   321 Samarah Bermudez    04 Awesome Powe           6:08.59  
 11  2161 Kalyn Gibbs         04 Real South R           6:09.25  
 12  2054 Alejandra Rivera    04 Puerto Rico            6:19.50  
 13  2664 Vannety Kirkpstric  04 Tiger Athlet           6:20.96  
 14  1079 Savannah Conerly    04 Hardee Sole            7:47.98  
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 11 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 71-03  7/12/2013   Amber Powell, Boynton Beac                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2409 Adrianna Toran      04 St Louis Pal             75-09#    23.08m 
  2   536 Akari Isaac         04 Christian Cr             66-09     20.34m 
  3  2389 Anya Creecy         04 St John Lege             65-00     19.81m 
  4  2786 Makayla Gatlin      04 Unattached              X56-02     17.11m 
  5  1989 Mykhala Coleman     04 Press Park T             55-00     16.76m 
  6  2662 Margaret Sims       04 Thomson Eagl             51-08     15.74m 
  7  3002 Janelle Brown       04 Vector Elite             50-02     15.29m 
  8  2393 Jai Gaines          04 St John Lege             41-02     12.54m 
  9  2321 Evyn Schiro         04 Southeast Lo             37-06     11.43m 
 10   242 Joy Taiwo           04 Ashburn Elit             22-10      6.95m 
 --   646 Hailey Raffone      04 Cyo Ny                    FOUL            
 
Girls 400 Meter Dash 12 year old
===================================================================
   Club Natl: # 55.76  7/13/2014   Ashton Lindley, Gazelle Trac                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  2591 Brianna Brown       03 Team Dynasty             57.44q  1 
  2  2739 Kenya Thompson      03 Ultimate Tra             58.90q  2 
  3   236 Saraiah Walkes      03 Amp Track Cl             59.76q  5 
  4   816 Jayda Bushay        03 Elite Athlet           1:00.64q  4 
  5   375 Mekenze Kelley      03 Boys And Gir           1:00.90q  1 
  6   692 Sherrise Peterson   03 Delco Stalli           1:00.99q  6 
  7    50 Tranasia Jones      03 4star Track            1:02.18q  3 
  8   211 Christal Facey      03 Alpha Elite            1:02.38q  7 
  9   974 Brianna Jacobs      03 Flying Angel           1:03.21   2 
 10   323 Jadah Fitzgerald    03 Awesome Powe           1:03.26   6 
 11   454 Mia Mingo           03 Burlington T           1:03.52   5 
 12  2975 Brittany Allen      03 Va Elite Tf            1:03.92   4 
 13  1351 Delje' Keller       03 Louisiana St           1:04.03   7 
 14   455 Sheriyah Nutt       03 Burlington T           1:04.23   4 
 15  2985 Jaelyn Windham      03 Va Elite Tf            1:04.26   1 
 16   710 Amari Brown         03 Desire For C           1:04.29   1 
 17  2469 Terica Boyd         03 Strong Arm E           1:04.36   2 
 18   690 Sabrina Imes        03 Delco Stalli           1:04.45   3 
 19  1586 Trillanie Robinson  03 Miami Garden           1:05.52   3 
 20  1376 Nadiya Simpson      03 Manatee Must           1:05.80   5 
 21   102 Kira Rigali         03 727 Youth Tr           1:05.96   2 
 22  1023 Jourdan Garnett     03 Generation Y           1:06.27   3 
 23   997 Maya Johnson        03 Full Speed A           1:08.72   4 
 24  1300 Jada Turner         03 Lc Express             1:08.82   4 
 25  1222 Olivia Grace        03 Jaguar Track           1:09.01   3 
 26  2979 Yaszmin Knox        03 Va Elite Tf            1:09.18   6 
 27  2955 Ashley Anderson     03 United Flyer           1:09.47   5 
 28   687 Sophia Deluca       03 Delco Stalli           1:09.65   1 
 29  2725 Samantha Woodson    03 Trial By Fir           1:09.99   6 
 30   718 Lalah Saleem        03 Desire For C           1:10.26   3 
 31  1891 Makiah Harris       03 Phase 1 Trac           1:10.48   6 
 32  2718 Koria Fairs         03 Trial By Fir           1:10.51   7 
 33  2687 Erykah Day          03 Trackstar Tr           1:10.88   7 
 34  1790 Mariah Bowscer      03 New Orleans            1:10.96   1 
 35   294 Jada Buckhannon     03 Athletic Xpr           1:10.97   2 
 36  1091 Amelia Walters      03 Haverhill El           1:11.31   6 
 37   226 Aamiah Edwards      03 Amp Track Cl           1:11.82   6 
 38   376 Brooke Lofton       03 Boys And Gir           1:11.86   4 
 39  1350 Kierra Jones        03 Louisiana St           1:12.50   1 
 40   729 Amiah Dunham        03 Dragons Yout           1:13.67   7 
 41  2196 Jonique Cunningham  03 Roadrunners            1:13.78   2 
 42   380 Kolina Smith        03 Boys And Gir           1:14.55   7 
 43  2790 Jayla Greene        03 Unattached            X1:14.62   2 
 44   550 Aniya Aiken         03 City Of Opal           1:15.18   7 
 45  2593 Mckenzie Samuels    03 Team Dynasty           1:15.82   6 
 46  2131 Kamryn Poole        03 Pure Athleti           1:15.87   7 
 47  1791 Jinyce Brown        03 New Orleans            1:16.02   2 
 48   451 Abigail Brown       03 Burlington T           1:16.99   4 
 49  2572 Petranique Conliff  03 T-Bird Flyer           1:19.03   3 
 50  1025 Jordyn Carter       03 Georgia Elit           1:21.49   4 
 51   539 Andrea Johnson      03 City Of Miam           1:22.40   7 
 52   262 Kenndi Lewis        03 Atascocita Y           1:24.51   5 
 
Girls 1500 Meter Run 12 year old
================================================================
   Club Natl: # 4:44.28  7/15/2011   Daesha Rogers, Metro-Dade  TC             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   692 Sherrise Peterson   03 Delco Stalli           4:52.20  
  2   211 Christal Facey      03 Alpha Elite            5:06.63  
  3  2778 Jayla Eason         03 Unattached            X5:06.99  
  4   687 Sophia Deluca       03 Delco Stalli           5:10.32  
  5  2975 Brittany Allen      03 Va Elite Tf            5:15.13  
  6  3050 Auhmya Wilder       03 Wilders                5:15.34  
  7  1225 Jenna Keith         03 Jaguar Track           5:16.85  
  8  2985 Jaelyn Windham      03 Va Elite Tf            5:19.99  
  9   102 Kira Rigali         03 727 Youth Tr           5:22.67  
 10  2826 Alicia Ruiz         03 Unattached            X5:24.87  
 11   800 Amber Schulz        03 East Orlando           5:31.11  
 12  1091 Amelia Walters      03 Haverhill El           5:34.31  
 13  2593 Mckenzie Samuels    03 Team Dynasty           5:34.95  
 14  2314 Breanna Becerra     03 Southeast Lo           5:35.68  
 15   229 Aaliyaa Genat       03 Amp Track Cl           5:48.22  
 16  2979 Yaszmin Knox        03 Va Elite Tf            5:50.47  
 17  1555 Dominique Keyes     03 Metropolis T           5:58.53  
 18    84 Taylor Mathis       03 620 Running            6:04.45  
 19  1805 Resinia Troupe      03 Nexgen                 6:08.76  
 20  2470 Britney Chatfield   03 Strong Arm E           6:15.69  
 21  1087 Alivia Bulman       03 Haverhill El           6:16.81  
 22   262 Kenndi Lewis        03 Atascocita Y           6:39.34  
 23   397 Eliza Rowe          03 Break Away T           7:35.14  
 
Girls Long Jump 12 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 17-08  7/13/2012   Jamani Richards, Hydel United               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  1691 Tia Taylor          03 Mt. Airy Tra          17-00.50   2.0     5.19m 
  2   236 Saraiah Walkes      03 Amp Track Cl          16-04.50  +0.0     4.99m 
  3  2983 Jahnelle Saunders   03 Va Elite Tf           15-08.50   1.1     4.78m 
  4   972 Nyanna Cooper       03 Flying Angel          15-03.25   1.3     4.65m 
  5  1458 Jada Fortenberry    03 Memphis Jagu          15-02.50   1.8     4.63m 
  6  2725 Samantha Woodson    03 Trial By Fir          15-01.00   0.6     4.59m 
  7  1181 Inara Shell         03 Infinity Tra          14-11.50  +0.0     4.55m 
  8  1230 Jordan Robinson     03 Jaguar Track          14-06.50   0.7     4.43m 
  9  1372 Alexis Graham       03 Manatee Must          14-04.00   1.8     4.36m 
  9  1998 Kamerynn Glasgow    03 Press Park T          14-04.00   0.5     4.36m 
 11   295 Spirit Cooper       03 Athletic Xpr          14-03.25   0.5     4.34m 
 12  2780 McKenzie Emery      03 Unattached           X14-00.00   0.4     4.26m 
 13  1179 Sasha Lee           03 Infinity Tra          13-05.50   1.2     4.10m 
 14   713 Jaida Jacob         03 Desire For C          13-03.25   0.6     4.04m 
 15  1896 Kaylah Johnson      03 Phase 1 Trac          13-02.75  +0.0     4.03m 
 16  1512 Leniah Hazel        03 Metro Eagles          13-02.25   1.6     4.01m 
 17  1143 Brooke Watts        03 I5 Elite              13-01.25   0.4     3.99m 
 17  2522 Paige Stuart        03 Sunblazers T          13-01.25   1.4     3.99m 
 19  2739 Kenya Thompson      03 Ultimate Tra          13-01.00  +0.0     3.98m 
 20  1048 Taliyah Mizell      03 G-Force               13-00.25   0.8     3.96m 
 21  1180 Ava Roberts         03 Infinity Tra          13-00.00  +0.0     3.96m 
 22  2755 Leah Brown          03 Unattached           X12-11.50  +0.0     3.94m 
 23   690 Sabrina Imes        03 Delco Stalli          12-10.25  +0.0     3.91m 
 24  2514 Kayla Morris        03 Suffolk Star          12-07.50   0.1     3.84m 
 24  1376 Nadiya Simpson      03 Manatee Must          12-07.50  +0.0     3.84m 
 26  1678 Aaliyah Brown       03 Mt. Airy Tra          12-06.50   0.9     3.82m 
 27  1426 Asia Queen          03 Matathletest          12-04.50   1.1     3.77m 
 28  1222 Olivia Grace        03 Jaguar Track          12-04.00  +0.0     3.75m 
 29    52 Aaliyah Mcfarlin    03 4star Track           12-01.25   1.2     3.68m 
 30  1577 Adalyah Blatch      03 Miami Garden          11-09.00   2.0     3.58m 
 30  1350 Kierra Jones        03 Louisiana St          11-09.00   1.1     3.58m 
 32  2131 Kamryn Poole        03 Pure Athleti          11-03.75   1.0     3.44m 
 33  1870 Kiarra Johnson      03 Orangeburg T          11-02.50  +0.0     3.41m 
 34  2257 Jakyla Diaward      03 Running With          10-09.50   0.8     3.28m 
 35  1832 Emily Shortell      03 Ntc Flames I          10-08.75   0.9     3.27m 
 36  2157 Yesenia Benjamin    03 Real South R          10-08.50  +0.0     3.26m 
 37  1551 Luna-May Hug-Moesi  03 Metropolis T          10-03.00  +0.0     3.12m 
 --   354 Sydney Cooper       03 Blue Lightni              FOUL                 
 
Girls Discus Throw 1.0 Kg 12 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 100-08  7/13/2012   Alexis Clark, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2832 Johntavia Shaw      03 Unattached              X96-11     29.54m 
  2  2648 Breona Holley       03 The Heat Tra             80-04     24.48m 
  3   784 Paris Lars          03 Eagles Wings             70-00     21.33m 
  4  2719 Alyssia Jenkins     03 Trial By Fir             68-07     20.90m 
  5   466 Amia Green          03 Camden Pal               65-07     19.98m 
  6   451 Abigail Brown       03 Burlington T             63-02     19.25m 
  7  1587 Mekayla Rothmiller  03 Miami Garden             60-11     18.56m 
  8  1546 Yvonne Lee          03 Metropolis L             29-10      9.09m 
 
Girls 400 Meter Dash 13 year old
===================================================================
   Club Natl: # 54.66  7/14/2013   Kennedy Simon, Gazelle TC                   
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  2795 Ryan Jackson        02 Unattached              X56.68q  3 
  2  2688 Ken'Naria Gadson    02 Trackstar Tr             57.62q  9 
  3   937 Morgan Manley       02 Flash Athlet             58.29q  5 
  4  2678 Mykala Perry        02 Tnt Express              58.38q  7 
  5   832 Lauren Euler        02 Elite Speed              58.45q  7 
  6  2686 Janee Davis         02 Trackstar Tr             58.79q  4 
  7  1677 Jesikah Boykin      02 Mt. Airy Tra             58.91q  9 
  8  2449 Ravyn Jackson       02 Star Track T             59.33q  8 
  9   890 Hannah Douglas      02 Evolution Sp             59.80   1 
 10   300 Shakayla Venable    02 Athletic Xpr             59.87   9 
 11   104 Tytiana Wilson      02 727 Youth Tr           1:00.14   4 
 12  1228 Leena Morant        02 Jaguar Track           1:00.57   1 
 13  1504 Nyha Butler         02 Metro Eagles           1:00.58   5 
 14  1646 Thalia Dyer         02 Miramar Opti           1:00.75   6 
 15   749 Kayla Montgomery    02 Drive Phase            1:00.95   4 
 16  1129 Garriel White       02 Hydel United           1:01.00   3 
 17  1651 Cheyanne Morris     02 Miramar Opti           1:01.30   1 
 18  1122 Akelia Hylton       02 Hydel United           1:01.72   8 
 19  2754 Ka'Mani Brown       02 Unattached            X1:01.75   3 
 20  1565 Adia Palmer         02 Metropolis T           1:01.92   8 
 21   878 Timia Moore         02 Endurers 4 C           1:02.15   7 
 22  1182 Brianna Smith       02 Infinity Tra           1:02.49   6 
 23   929 Taylor Lewis        02 Fasst Track            1:02.86   2 
 24   103 Jordyn Showers      02 727 Youth Tr           1:02.93   3 
 25   583 Nyia Cummings       02 Comets Of Ch           1:03.46   5 
 26  2553 Taryn Henry         02 Tallahassee            1:03.57   7 
 27  2478 Desyana Jimeson     02 Strong Arm E           1:03.64   4 
 28  1208 Maia Stewart        02 It's Speed D           1:04.20   2 
 29  2692 Shawna Woodall      02 Trackstar Tr           1:04.26   9 
 30  2680 Kambi Walker        02 Tnt Express            1:04.40   5 
 31  2960 Linise Greene       02 United Flyer           1:04.59   3 
 32   842 Jayda Scott         02 Elite Speed            1:05.76   2 
 33  2708 Nia Rivers          02 Trailblazers           1:05.86   2 
 34  1517 Victoria Patterson  02 Metro Eagles           1:06.21   1 
 35  1874 Nahsheeda Facey     02 Panthers Eli           1:06.39   6 
 36  1282 Krissalynn Henders  02 Lc Express             1:06.50   1 
 37  1330 Jae'Anna Hughes     02 Lima Strider           1:06.87   6 
 38   893 Rachel Long         02 Evolution Sp           1:06.90   9 
 39  2472 Ashanti Davis       02 Strong Arm E           1:07.23   2  1:07.222
 40  1224 Morgan Jackson      02 Jaguar Track           1:07.23   4  1:07.225
 41   678 Kyla Washington     02 Dallas Blaze           1:07.39   5 
 42   373 MiAirie Haynie      02 Boys And Gir           1:07.52   6 
 43    94 Zenani Dandridge    02 727 Youth Tr           1:07.94   2 
 44  1843 Ashleigh Tarver     02 Ntx Bolts              1:08.94   7 
 45  2473 Samariah Ferguson   02 Strong Arm E           1:09.13   6 
 46    58 Mariah Washington   02 4star Track            1:09.17   8 
 47  1229 Ruth Pasteur        02 Jaguar Track           1:09.72   7 
 48  3025 Myecia Lucas        02 Wee Sports             1:10.31   8 
 49  1993 Royshell Francois   02 Press Park T           1:10.80   6 
 50  1024 Danielle Mundle     02 Generation Y           1:10.95   5 
 51   115 Mikyla Pearson      02 Aat Sports A           1:11.02   4 
 52   254 Latavia Bryant      02 Atascocita Y           1:11.40   8 
 53  1396 Samaria Robinson    02 Mark Trail F           1:12.39   3 
 54  1026 Amber Gray          02 Georgia Elit           1:12.55   7 
 55  1776 Sydni Harrell       02 New Orleans            1:12.76   9 
 56   126 Maya Bordrick       02 Above Xpecta           1:13.72   9 
 57  1936 Diamond Magee       02 Phila Stride           1:14.66   4 
 58  1349 Diamond Floyd       02 Louisiana St           1:21.76   4 
 59   129 Kayla Dorsey        02 Above Xpecta           1:22.79   5 
 60  2038 Adiarys Echevarria  02 Puerto Rico            1:29.70   1 
 --  2464 Jaliyah Jackson     02 Strike Gold                DNF   1 
 --  1779 Tianna Williams     02 New Orleans                DNF   3 
 --  1270 Alana Bush          02 Jus' Ryde Tr               DNF   1 
 
Girls 1500 Meter Run 13 year old
================================================================
   Club Natl: # 4:42.93  7/13/2012   Daesha Rogers, Metro-Dade TC              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   483 Ashley Klingenberg  02 Central Flor           4:45.86  
  2   887 Dominique Spann     02 Eoto Elite             5:06.56  
  3    83 Jordan Mathis       02 620 Running            5:06.69  
  4  2756 Madison Brown       02 Unattached            X5:06.80  
  5  2684 Camila Vicens       02 Track Housto           5:07.39  
  6    85 Allison Mopsik      02 620 Running            5:08.39  
  7   693 Acey Pratt          02 Delco Stalli           5:13.01  
  8  1125 Marchell Pearce     02 Hydel United           5:25.57  
  9  2677 Colleen Manley      02 Tnt Express            5:30.05  
 10   117 Mia Perez           02 Aat Sports A           5:30.99  
 11  1471 Joanna-Jorja Nelvi  02 Memphis Jagu           5:36.89  
 12   126 Maya Bordrick       02 Above Xpecta           5:46.35  
 13  1285 Madison Huot        02 Lc Express             5:49.46  
 14   716 Italy Robinson      02 Desire For C           5:57.75  
 15    30 Heaven-Leigh Jacks  02 352 Track Cl           5:58.07  
 16  1292 Kiersten Namken     02 Lc Express             6:04.37  
 17  3069 Lexie Fleet         02 Wings Of Ski           6:04.84  
 18  2052 Magely Rivas        02 Puerto Rico            6:21.56  
 19  2705 Isabella Hernandez  02 Trailblazers           6:31.53  
 20   394 Kali Cortes         02 Break Away T           6:37.42  
 21   395 Reilly Fallon       02 Break Away T           8:00.34  
 
Girls Shot Put 6 lbs. 13 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 39-09.50  7/5/2007    Ashley Hardnett, Boynton Beach           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1     1 Abby Venglass       02 @teamvenglas          40-07.25#    12.37m 
  2  2961 Ilenn Soto          02 United Flyer          36-08.50     11.18m 
  3  2047 Reynyangely Oyola   02 Puerto Rico           35-07.75     10.86m 
  4   360 Amber Powell        02 Boynton Beac          34-08.00     10.56m 
  5  2827 Tallia Russell      02 Unattached           X34-04.50     10.47m 
  6   790 Lailah Malone       02 East Cobb Ch          29-04.50      8.95m 
  7  1264 Laporscha Lewis-Sc  02 Jr Apopka Bl          29-02.25      8.89m 
  8  1508 Troi English        02 Metro Eagles          25-06.00      7.77m 
  9  2896 Ashanti Jones       02 Unattached           X24-10.50      7.58m 
 10  2423 Ashanti Morrow      02 St Pete Nitr          24-03.50      7.40m 
 11  1720 Kyla Lewis          02 Muck City St          22-08.00      6.90m 
 12  1261 Zaria Barnes        02 Jr Apopka Bl          21-09.50      6.64m 
 13  1046 Madilyn Deluca      02 G-Force               21-08.00      6.60m 
 14   256 Maizah Chase        02 Atascocita Y          21-01.00      6.42m 
 15  1517 Victoria Patterson  02 Metro Eagles          20-07.25      6.28m 
 16   649 Juelle Thompson     02 Cyo Ny                19-02.75      5.86m 
 17   370 Catheryn Elder      02 Boys And Gir          18-08.00      5.68m 
 18  1583 Queen Dahia Moore   02 Miami Garden          17-03.75      5.27m 
 
Girls 400 Meter Dash 14 year old
===================================================================
   Club Natl: # 54.99  7/13/2014   Sterling Lester, Marietta Tra               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   885 Jatana Folston      01 Eoto Elite               56.75q  7 
  2  2823 Nicole Payne        01 Unattached              X57.35q  8 
  3   883 Jermecia Brown      01 Eoto Elite               58.30q  5 
  4  2799 Charity Johnson     01 Unattached              X58.70q  1 
  5     6 Chereece McEwan     01 1st Coast Tr             58.85q  5 
  6  2345 Angel Williams      01 Southern Tra             59.16q  6 
  7   438 Otavia Nicely       01 Bronx Tigers             59.28q  8 
  8  1220 Zarria Bethea       01 Jaguar Track             59.75q  1 
  9  1516 Tatianna Martinez   01 Metro Eagles             59.78   2 
 10   932 Adrienne Brown      01 Fast Lane Tr           1:00.83   2 
 11   597 Taylor Williams     01 Comets Of Ch           1:01.00   2  1:00.996
 12  2691 Alexis Woodall      01 Trackstar Tr           1:01.00   4  1:00.997
 13   757 Gabrielle Mora      01 Eagle Speed            1:01.02   5 
 14  1128 Tatten Thawe        01 Hydel United           1:01.36   7 
 15  2475 Dakaylia Green      01 Strong Arm E           1:01.78   3 
 16   587 Adara Gamble        01 Comets Of Ch           1:02.78   3 
 17  1223 Kayla Hudson        01 Jaguar Track           1:02.83   5 
 18  1581 Fedeline Exantus    01 Miami Garden           1:02.85   3 
 19   348 Gisele Jones        01 Big Bend Str           1:03.05   8 
 20   298 Diamond Sellers     01 Athletic Xpr           1:03.20   5 
 21   301 Jada Venters        01 Athletic Xpr           1:03.44   1 
 22   433 Ruby Avila          01 Bronx Tigers           1:03.58   7 
 23  2796 Taya Jackson        01 Unattached            X1:03.90   7 
 24  2295 Camry Hill          01 South Texas            1:05.37   2 
 25   978 Makayla Johnson     01 Flying Eagle           1:06.18   1 
 26  1322 Ladaijahnae Miller  01 Lightning Sp           1:06.27   4 
 27   297 Imani Gaston        01 Athletic Xpr           1:06.34   6 
 28  1299 Sierra Stuckey      01 Lc Express             1:06.40   6 
 29  2301 Taja Singleton      01 South Texas            1:06.57   2 
 30  1876 Maija Sharp         01 Panthers Eli           1:06.76   7 
 31  1506 Tanisha Cave        01 Metro Eagles           1:06.89   3 
 32  1928 A'Jah Arnold        01 Phenom Elite           1:06.92   5 
 33   263 Chassidy Rhodes     01 Atascocita Y           1:07.05   4 
 34  2352 Daisha Petty        01 Southside Pi           1:07.11   7 
 35  3021 Raygan Ballard      01 Wee Sports             1:07.25   7 
 36  1219 Starrla Armwood     01 Jaguar Track           1:07.56   2 
 37  2805 Starya Long         01 Unattached            X1:07.69   8 
 38   368 Amani Atwood        01 Boys And Gir           1:08.03   8 
 39   991 Daniella Paolicell  01 Freedom Trac           1:08.10   8 
 40   111 Hadassah Davis      01 Aat Sports A           1:08.17   4 
 41  1837 Cierra Hernandez    01 Ntx Bolts              1:08.19   5 
 42  1203 Mone' Octave        01 It's Speed D           1:08.48   6 
 43   114 Briana Olazabal     01 Aat Sports A           1:08.55   4 
 44  1652 Tanese Reid         01 Miramar Opti           1:09.32   4 
 45  2006 Jomarie Johnson     01 Press Park T           1:09.37   3 
 46  2600 Mikiyah Baldwin     01 Team Elite T           1:09.68   4 
 47  2701 Loren Bates         01 Trailblazers           1:10.04   4 
 48  1039 Makayla Pace        01 Georgia Favo           1:10.47   3 
 49    37 Aiyliyia Bell       01 4star Track            1:10.54   7 
 50  2293 Kiana Cleveland     01 South Texas            1:10.65   2 
 51  2355 Bree St.Julian      01 Southside Pi           1:10.75   6 
 52  3072 Sarah Vanderhoof    01 Wings Of Ski           1:10.91   1 
 53  1102 Gabrielle Pratt     01 High Perform           1:11.15   3 
 54   219 Ciara Mobley        01 Alpha Omega            1:11.48   6 
 55   679 Jaila Wilkins       01 Dallas Blaze           1:12.14   5 
 56   377 Phoenix Lofton      01 Boys And Gir           1:13.95   2 
 57  1939 Charissa Randolph   01 Phila Stride           1:14.33   1 
 58   118 Kiericka Turner     01 Aat Sports A           1:14.68   8 
 59  1032 Amani Anderson      01 Georgia Favo           1:23.22   5 
 
Girls 1500 Meter Run 14 year old
================================================================
   Club Natl: # 4:33.95  7/6/2006    Cory Mcgee, Southeast Louisiana Road      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   572 Janiah Brown        01 Codeblack El           4:53.24  
  2   696 Sanaiya Watts       01 Delco Stalli           5:00.31  
  3     8 Lauren Wilkerson    01 1st Coast Tr           5:13.22  
  4   258 Mckenzie Clark      01 Atascocita Y           5:25.65  
  5   396 Cadi Rowe           01 Break Away T           5:27.58  
  6   114 Briana Olazabal     01 Aat Sports A           5:27.85  
  7   933 Isabel Muehleman    01 Fast Lane Tr           5:31.90  
  8  3070 Aislynn Reagle      01 Wings Of Ski           5:40.59  
  9   644 Colleen Huzinec     01 Cyo Ny                 5:50.23  
 10  2036 Paola Cordero       01 Puerto Rico            6:05.30  
 11   815 Chelsea Agim        01 Elite Athlet           6:34.05  
 12  2317 Haeleigh Galliand   01 Southeast Lo           6:56.37  
 
Girls High Jump 14 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  5-05  7/12/2013   G'Auna Edwards, Houston Syne                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   441 My'Khiyah Williams  01 Bronx Tigers           5-02.00      1.57m 
  2  1404 Sonia Smith         01 Marlboro Boy           5-00.00      1.52m 
  3  2957 Amelia Dalton       01 United Flyer           4-06.00      1.37m 
  5  1930 Amiyah Santillan    01 Phenom Elite          J4-06.00      1.37m 
  5  2962 Imani Thompson      01 United Flyer           4-04.00      1.32m 
  5  1726 Mahogany Putman     01 Muck City St           4-04.00      1.32m 
  7   771 Jade Reese          01 Eagles Landi          J4-04.00      1.32m 
  8  1322 Ladaijahnae Miller  01 Lightning Sp           4-02.00      1.27m 
  8  1970 Raven Harrison      01 Ppg(Peakperf           4-02.00      1.27m 
 10  1895 Avrel Jean          01 Phase 1 Trac           4-00.00      1.21m 
 
Girls 400 Meter Dash 15-16 year old
===================================================================
   Club Natl: # 53.57  7/13/2014   Symone Mason, South Dade E                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  2984 Destiny Ward        99 Va Elite Tf              55.18q 12 
  2  3090 Daesha Rogers       99 Unattached              X56.51q  2 
  3   695 Sydni Townsend      00 Delco Stalli             56.78q 11 
  4   835 Mikayla Jordan      99 Elite Speed              57.74q  6 
  5  3055 Aliyah Taylor       99 Willingboro              57.76q  2 
  6  1640 Shaianne Sipsey     00 Middle Georg             57.91q  1 
  7  1259 Jasmine Douglas Gr  00 Jeuness TC               58.45q  7 
  8  3029 Sasha Wimbley       00 Wee Sports               58.51q  4 
  9  1638 Jaylah Bailey       99 Middle Georg             59.42   5  59.413
 10  2383 Morgan Oneal        99 Speed City T             59.42  11  59.416
 11  3053 Kayla Jackson       99 Willingboro              59.59   6 
 12  1762 Linnea Saltz        99 Nevada Gazel             59.71   9 
 13   332 Kamare Ways         99 Baldwin Ligh             59.75  11 
 14  1386 Brandi Mcgrady      99 Marietta Tra             59.88  11 
 15  1423 Eronda Doss         99 Matathletest           1:00.38   6 
 16  2693 Searra Woods        99 Trackstar Tr           1:00.41  10 
 17  1759 Elizabeth Jamrozy   00 Nevada Gazel           1:00.79  11 
 18   688 Maysha Foster       99 Delco Stalli           1:01.03   9 
 19   839 Zaria Mann          99 Elite Speed            1:01.12   9 
 20  1545 Mikayla Angel       99 Metropolis L           1:01.20   9 
 21  2010 Tahja Mitchell      99 Press Park T           1:01.21   1 
 22  2654 Maya Ashley         00 The Matrix             1:01.28   1 
 23   725 Adesenna Anderson   00 Dragons Yout           1:01.44   6 
 24   844 Attallah Smith      99 Elite Speed            1:01.48   8 
 25  1757 Xori Green          99 Nevada Gazel           1:01.57  10  1:01.565
 25  1466 Jessica Kelley      00 Memphis Jagu           1:01.57   3  1:01.565
 27  2764 D'Asha Chaney       99 Unattached            X1:01.62   5 
 28  2706 Avonti Holt         99 Trailblazers           1:01.65   6 
 29  2666 Olivia Thomas       00 Tiger Athlet           1:01.78   7 
 30  1110 Aliyah Carswell     99 Houston Syne           1:01.83  12 
 31  3056 Jamia Hickman       99 Wings Of An            1:01.84   3 
 32   266 Ronje Williams      99 Atascocita Y           1:02.04   8 
 33  2448 Parke Faison        99 Star Track T           1:02.07   7 
 34  2803 Zoe Lape            99 Unattached            X1:02.33  10 
 35  1204 Raven Riley         00 It's Speed D           1:02.43   4 
 36  1320 Dericka Braden      99 Lightning Sp           1:02.44   5 
 37  1641 Shanena Sipsey      00 Middle Georg           1:02.45   5 
 38  1424 Alanis Finn         00 Matathletest           1:02.57  11 
 39  2665 Tasheba Pleasant    00 Tiger Athlet           1:02.73   4 
 40  2679 Donyae Shelton      99 Tnt Express            1:02.94   9 
 41  1456 Alyssa Dandridge    99 Memphis Jagu           1:02.98   5 
 42   140 Briyana Woods       99 Above Xpecta           1:02.99   5 
 43  1639 Aniya Clay          99 Middle Georg           1:03.22   4 
 44  1840 Patrice Lewis       00 Ntx Bolts              1:03.25   7 
 45  1478 Sami-Jean Thames    99 Memphis Jagu           1:03.30   1 
 46  2058 Melany Rivera       00 Puerto Rico            1:03.34   1 
 47   196 Danayzah Fitzgeral  99 Aj's Elite             1:03.37   2 
 48   199 Angel McBride       99 Aj's Elite             1:03.73   1 
 49  2723 Jaryn Toms          99 Trial By Fir           1:04.04   5 
 50  1329 Jelisa Austin       99 Lima Strider           1:04.16  12 
 51  3054 Makinze Scotton     00 Willingboro            1:04.37   3 
 52  2419 I'Reoina Lightsey   00 St Pete Nitr           1:04.46   7  1:04.452
 53  1068 Ajalee Blue         00 Greensboro B           1:04.46   6  1:04.454
 54  1178 Natalia Joseph      99 Infinity Tra           1:04.66   9 
 55   578 Raylan Martin       00 Columbus Bla           1:04.68  12 
 56   590 Nikiya Mitchell     99 Comets Of Ch           1:04.95   9 
 57   413 Daija Sullivan      00 Breakthrough           1:05.57   3 
 58  1321 Ajee Frazier        99 Lightning Sp           1:05.76   7 
 59  3024 Destiny Johnson     99 Wee Sports             1:05.86   9 
 60  2817 Faith Nelms         00 Unattached            X1:06.01   4 
 61  3052 Brianna Bryan       00 Willingboro            1:06.42  10 
 62  1854 Diamonique Mallary  00 Olympia Trac           1:06.60   7 
 63  1450 Karla Hernandez-Va  00 Mc Juncos Tr           1:06.76   8 
 64  1146 Christiana Reynold  99 Ic Speed Tra           1:06.89  10 
 65  2013 Sabrina Mytil       99 Press Park T           1:07.10   3 
 66  2401 Julia Ryan          99 St Johns Str           1:07.37   2 
 67  1875 Nyile Facey         00 Panthers Eli           1:07.44   4 
 68  3005 Armani Brown        99 Viking Track           1:07.74  12 
 69  2284 Nadaisha Shaw       00 Sho Up -N Sh           1:07.84  11 
 70  2675 Johnae' Hightower   99 Tnt Express            1:07.94   6 
 71  2571 Tavia Bullard       99 T-Bird Flyer           1:08.17  11 
 72  1210 Erica Williams      99 It's Speed D           1:08.22   2 
 73  1153 Nia Freeman         99 Impact Athle           1:08.38   6 
 74  3008 Kayla Fitz          00 Viking Track           1:08.43   8 
 75   205 Shaniyah Thomas     99 Aj's Elite             1:08.65   6 
 76  1853 Tricht Jocelyn      99 Olympia Trac           1:08.67  10 
 77  1841 Aaliyah Tarver      99 Ntx Bolts              1:08.82  10  1:08.811
 78  1425 Chynna Gomez        00 Matathletest           1:08.82   7  1:08.820
 79   299 Icesia Trimble      00 Athletic Xpr           1:08.86  12 
 80  2744 Chelsea Aguilar     99 Unattached            X1:09.33  12 
 81  2590 Brittani Broderick  99 Team Dynasty           1:09.35  12 
 82  1889 Asia Girard         00 Phase 1 Trac           1:09.98   5 
 83  2379 Cynyea Wright       00 Spartanburg            1:10.04  10 
 84  1045 Emily Castells      99 G-Force                1:10.50   3 
 85  2614 Emily Buck          00 Team Lightni           1:10.75   4 
 86  2009 Le'Tyler Louis      99 Press Park T           1:11.84   9 
 87   564 Randi Lawings       99 Cobb Track             1:11.97  10 
 88  1671 Jai Lei Jackson     00 Mpowered Ath           1:13.70   3 
 89  1585 Queen Tiye Moore    00 Miami Garden           1:14.14   4 
 90  2302 Aniya Stevensoncha  00 South Texas            1:18.46   1 
 91  1669 Justina Fiumara     99 Mpowered Ath           1:21.29   8 
 92   207 Jada White          00 Aj's Elite             1:22.61   2 
 --  2342 Destinee Jeanpiere  99 Southern Tra               DNF   8 
 
Girls 1500 Meter Run 15-16 year old
================================================================
   Club Natl: # 4:34.30  7/11/2014   Gabrielle Wilkinson, Mt. Airy Tra         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1  3090 Daesha Rogers       99 Unattached            X4:37.85  
  2  1121 Monifa Green        99 Hydel United           5:02.55  
  3  2980 Alexia Phifer       00 Va Elite Tf            5:05.89  
  4  1679 Kyra Caroll         99 Mt. Airy Tra           5:09.20  
  5  2353 Brianna Sattinger   00 Southside Pi           5:20.35  
  6  1110 Aliyah Carswell     99 Houston Syne           5:20.82  
  7   628 Nichole Slocumb     99 Cougar Track           5:22.72  
  8  2723 Jaryn Toms          99 Trial By Fir           5:23.97  
  9   367 Jharionne Anderson  00 Boys And Gir           5:33.24  
 10   772 Lauryn Wilson       99 Eagles Landi           5:35.97  
 11  2073 Marisabel Vega      99 Puerto Rico            5:39.41  
 12  2316 Haley Dean          99 Southeast Lo           5:39.72  
 13  2336 Alli Despaux        00 Southern Ath           5:41.60  
 14  1981 Crystal Cassinelli  00 Ppo Elite              5:45.55  
 15  3008 Kayla Fitz          00 Viking Track           6:36.67  
 16  1830 Eden Holland        00 Ntc Flames I           7:23.06  
 
Girls Pole Vault 15-16 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 12-09  7/11/2014   Carson Dingler, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    91 Morgan Brown        00 727 Youth Tr           8-06.00      2.59m 
  2  2660 Hannah Radenhausen  99 Thin Air Vau           8-00.00      2.43m 
  3    95 Kelly Kellogg       99 727 Youth Tr          J8-00.00      2.43m 
  4  1545 Mikayla Angel       99 Metropolis L           6-06.00      1.98m 
  5  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached            X6-00.00      1.82m 
  6  2781 Danielle Erikson    00 Unattached            X5-06.00      1.67m 
  6  1883 Chyann Simmons      99 Perdue Athle           5-06.00      1.67m 
 
Girls Long Jump 15-16 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 19-06.75  7/15/2010   Kendell Williams, The Heat TC            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  2743 Amira Aduma         99 Unattached           X19-04.00   1.3     5.89m 
  2  2822 Rikianne Patterson  99 Unattached           X19-00.50   1.9     5.80m 
  3  3023 Pleasant Harris     99 Wee Sports            18-00.50   0.9     5.49m 
  4  2984 Destiny Ward        99 Va Elite Tf           17-08.00  -0.9     5.38m 
  5  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao             17-04.50   0.8     5.29m 
  6  1761 Alexys Saiz         99 Nevada Gazel          17-00.00   0.1     5.18m 
  7  1683 Avani Dorsey        99 Mt. Airy Tra          16-10.25  -1.3     5.13m 
  8   266 Ronje Williams      99 Atascocita Y         J16-10.25   0.1     5.13m 
  9  1000 Izabella Sabharwal  99 Full Speed A          16-07.50  -1.0     5.06m 
 10  1178 Natalia Joseph      99 Infinity Tra          16-05.00   1.1     5.00m 
 11  1466 Jessica Kelley      00 Memphis Jagu          16-03.75   0.7     4.97m 
 12  2521 Kendesha Ingraham   00 Sunblazers T          16-03.50   2.1     4.96m 
 13   931 Tamya Frazier       99 Fast Lane Tr          16-03.25  +0.0     4.95m 
 14  2284 Nadaisha Shaw       00 Sho Up -N Sh          16-02.25  +0.0     4.93m 
 15  1681 Ameena Coleman      00 Mt. Airy Tra          16-01.00  +0.0     4.90m 
 16   332 Kamare Ways         99 Baldwin Ligh          16-00.75   1.4     4.89m 
 16  1760 Micayla Kelley      99 Nevada Gazel          16-00.75   0.5     4.89m 
 18   913 Giana Gayles        99 Excelerator           16-00.00   1.5     4.87m 
 19  1815 Makayla Bryant      99 Noth Florida          15-11.00   2.4     4.85m 
 20    90 Dianisty Bolden     00 727 Youth Tr          15-07.50   2.1     4.76m 
 21   331 Aris Hubbard        00 Baldwin Ligh          15-06.50   0.7     4.73m 
 22   626 Briah Mcbride       00 Cougar Track          15-06.00   2.5     4.72m 
 22   844 Attallah Smith      99 Elite Speed           15-06.00   1.5     4.72m 
 24  1294 Keshana Page        00 Lc Express            15-05.50   1.9     4.71m 
 25  1073 Arllyssa Ray        99 Greensboro B          15-05.00   1.3     4.69m 
 26  1200 Elise Duplessis     99 It's Speed D          15-03.75  +0.0     4.66m 
 27  2824 Ava Raymond         99 Unattached           X15-02.50   1.2     4.63m 
 28  2523 Patria Symonette    99 Sunblazers T          15-01.50   1.1     4.61m 
 29   598 Lauryn Young        99 Comets Of Ch          15-01.25   2.0     4.60m 
 30  2675 Johnae' Hightower   99 Tnt Express           15-00.50   0.1     4.58m 
 31  2845 Makayla Wiliams     00 Unattached           X15-00.00   1.4     4.57m 
 31  2601 Cetra Dale          00 Team Elite T          15-00.00  +0.0     4.57m 
 33    41 Breonna Caldwell    00 4star Track           14-11.25   2.5     4.55m 
 34  1291 Destiny Morgan      99 Lc Express            14-10.75   1.6     4.54m 
 35   821 Serenity Grimes     99 Elite Athlet          14-10.50   1.9     4.53m 
 36  2604 Daijah Harris       00 Team Elite T          14-07.00   0.1     4.44m 
 37   930 Tamara Frazier      99 Fast Lane Tr          14-04.50  +0.0     4.38m 
 38   408 Amari Llernas       00 Breakthrough          14-04.00   2.9     4.36m 
 39  2379 Cynyea Wright       00 Spartanburg           14-02.00   1.7     4.31m 
 39  2654 Maya Ashley         00 The Matrix            14-02.00  +0.0     4.31m 
 41  1423 Eronda Doss         99 Matathletest          14-00.00   2.4     4.26m 
 42   139 Jasmine Washington  99 Above Xpecta          13-09.50   2.7     4.20m 
 43  2318 McKenzie Mason      99 Southeast Lo          13-08.50   0.7     4.17m 
 43  2801 Lavaisiette Keller  99 Unattached           X13-08.50  +0.0     4.17m 
 45  1146 Christiana Reynold  99 Ic Speed Tra          13-05.25   2.3     4.09m 
 46  2590 Brittani Broderick  99 Team Dynasty          13-04.00   2.8     4.06m 
 47  1103 Marie Smith         99 High Perform          13-03.75  +0.0     4.05m 
 48    99 Dequasia Miller     00 727 Youth Tr          13-03.25   0.5     4.04m 
 49  1672 Jasmyne Joseph      99 Mpowered Ath          13-01.50   1.0     4.00m 
 50  1421 Chassity Bridges    00 Matathletest          13-00.50  +0.0     3.97m 
 51  1045 Emily Castells      99 G-Force               12-08.50  +0.0     3.87m 
 52  1425 Chynna Gomez        00 Matathletest          11-07.25   0.4     3.53m 
 53  1853 Tricht Jocelyn      99 Olympia Trac          11-06.75   2.8     3.52m 
 --  1424 Alanis Finn         00 Matathletest              FOUL                 
 --  2069 Karla Torres        00 Puerto Rico               FOUL                 
 
Girls Javelin Throw 600 g 15-16 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 135-02  7/11/2014   Sophia Rivera, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2322 Caroline Standley   99 Southeast Lo            113-03     34.51m 
  2  2771 Naomi Daugherty     00 Unattached             X100-07     30.65m 
  3   916 Macie Monborne      99 Excelerator              90-08     27.63m 
  4  2801 Lavaisiette Keller  99 Unattached              X80-09     24.61m 
  5  2770 Dakotah Crotty      00 Unattached              X79-07     24.25m 
  6  2351 Lauryn Oglesby      99 Southside Pi             72-02     21.99m 
  7   379 Camille Skeffers    99 Boys And Gir             71-10     21.89m 
  8   967 Jae Crawford        00 Flyers Track             71-04     21.74m 
  9   503 Ashley Taylor       99 Charlotte He             63-03     19.27m 
 10   140 Briyana Woods       99 Above Xpecta             62-10     19.15m 
 11   589 Courtney Hawkins    99 Comets Of Ch             62-04     18.99m 
 12  2781 Danielle Erikson    00 Unattached              X50-00     15.24m 
 13  1545 Mikayla Angel       99 Metropolis L             49-07     15.11m 
 14  2424 Rikaya Williams     00 St Pete Nitr             46-01     14.04m 
 15  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached              X42-02     12.85m 
 16   369 Morgan Calloway     00 Boys And Gir             36-10     11.22m 
 17  1833 Kathryn Shortell    00 Ntc Flames I             36-08     11.17m 
 18  2807 Megan Malloy        00 Unattached              X35-11     10.94m 
 19   127 Sicily Bordrick     99 Above Xpecta             33-02     10.10m 
 20  1830 Eden Holland        00 Ntc Flames I             32-00      9.75m 
 21  2467 Vashti Achille      00 Strong Arm E             29-10      9.09m 
 22  2396 Talitha Gray        00 St John Lege             27-00      8.22m 
 23   412 Denisha Smith       99 Breakthrough             25-01      7.64m 
 24   411 Danica Smith        99 Breakthrough             22-01      6.73m 
 
Women 400 Meter Dash 17-18 year old
===================================================================
   Club Natl: # 53.94  7/6/2007    Porche Byrd, TRACK PHI TRACK                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  1021 Victoria Powell     98 Gazelle Trac             55.88q  5 
  2  1558 Ashley Lewis        98 Metropolis T             56.10q  4 
  3   326 Mariah Howard       97 Awesome Powe             56.76q  4 
  4   563 Lauren Jackson      97 Cobb Track               56.91q  1 
  5   324 Chazmin Fullwood    97 Awesome Powe             57.22q  6 
  6  1953 Denise Spann        97 Plantation H             57.31q  1 
  7  1477 Triniti Smith       98 Memphis Jagu             57.97q  8 
  8  2676 Kiara Lester        98 Tnt Express              57.99q  2 
  9  1473 Celine Rone         97 Memphis Jagu             58.01   5 
 10  1666 Sydney Benson       98 Motor City T             58.68   6 
 11  2751 Halimah Barlow      98 Unattached              X59.48   1 
 12  2707 Bryanna Rivers      98 Trailblazers             59.52   7 
 13  1112 Hailey Williams     98 Houston Syne             59.80   4 
 14  1763 Catherine Sanders   98 Nevada Gazel           1:00.20   7 
 15   980 Ul'Ondrea Johnson   97 Flying Eagle           1:00.40   7  1:00.396
 16  1938 Janae Pitt          98 Phila Stride           1:00.40   3  1:00.399
 17  1680 Cheyenne Carter     98 Mt. Airy Tra           1:00.42   3 
 18  1420 Vadaija Boykins     98 Matathletest           1:00.45   1 
 19   907 Haille Walker       98 Evolution Tr           1:00.72   8 
 20  2681 Zarria Williams     98 Tnt Express            1:00.88   8 
 21   818 Brandy Elysee       98 Elite Athlet           1:01.18   3 
 22   624 Ceirra Fulton       98 Cougar Track           1:01.44   5 
 23  1455 Ivana Cherry        98 Memphis Jagu           1:01.50   7 
 24  2392 Ryan'Esha Denet     98 St John Lege           1:01.67   2 
 25  1459 Clara Foster        97 Memphis Jagu           1:01.76   8 
 26  1462 Gabrielle Harrison  97 Memphis Jagu           1:02.29   4 
 27  2406 Jasia Crawford      97 St Louis Pal           1:02.35   7 
 28  1756 Delaney Gosse       97 Nevada Gazel           1:02.53   2 
 29   828 Alexandria Andrews  98 Elite Speed            1:02.76   4 
 30  2674 Moriah Hall         98 Tnt Express            1:02.89   3 
 31  2787 Ashley Gentz        98 Unattached            X1:02.94   5 
 32  1072 Taniya Petty        98 Greensboro B           1:03.36   5 
 33  1089 Anyelina Martinez   96 Haverhill El           1:04.23   1 
 34  2761 Joshea Carey        97 Unattached            X1:04.29   6 
 35  2977 Kailynn Davis       98 Va Elite Tf            1:05.53   5 
 36  1839 Kevina Lewis        98 Ntx Bolts              1:05.91   6 
 37  1385 Gabrielle Johnson   97 Marietta Tra           1:05.97   6 
 38   202 Emily Pizarro       98 Aj's Elite             1:06.19   5 
 39  1842 Alize Tarver        97 Ntx Bolts              1:06.21   2 
 40  2794 Danielle Hercules   98 Unattached            X1:06.29   3 
 41  1764 Rachel Taylor       98 Nevada Gazel           1:06.76   2 
 42  2053 Shakira Rivas       97 Puerto Rico            1:07.31   8 
 43  2129 Alison Johnson      98 Pure Athleti           1:07.74   7 
 44   136 Isabel Mobley       98 Above Xpecta           1:08.05   4 
 45  2175 Angelique Johnson   98 River Parish           1:09.19   8 
 46  2029 Keishly Bermudez    98 Puerto Rico            1:16.13   7 
 
Women 1500 Meter Run 17-18 year old
================================================================
   Club Natl: # 4:34.31  7/6/2006    Brittany Sheffey, Metropolis TC           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   136 Isabel Mobley       98 Above Xpecta           5:02.88  
  2   769 Betty Jackson       98 Eagles Landi           5:03.81  
  3  1089 Anyelina Martinez   96 Haverhill El           5:04.41  
  4  2315 Meghan Becerra      98 Southeast Lo           5:09.94  
  5  1562 Nakai Matthews      98 Metropolis T           5:11.46  
  6  1206 Aislinn Roberts     98 It's Speed D           5:19.40  
  7   325 Nia Gibson          97 Awesome Powe           5:19.47  
  8  2339 Ashley Wingerter    96 Southern Ath           5:27.07  
  9  1842 Alize Tarver        97 Ntx Bolts              5:37.43  
 10  2747 Allison Ammons      97 Unattached            X5:38.43  
 11  2337 Madelyn Myers       98 Southern Ath           5:46.51  
 12  2035 Valeria Colon       98 Puerto Rico            6:57.55  
 13  2394 kori gray           97 St John Lege           7:17.26  
 
Women Pole Vault 17-18 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 12-06.25  7/12/2013   Erica Sergeant, Thin Air Vau             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2763 Kayla Cecil         97 Unattached           X11-00.00      3.35m 
  2  2829 Summer Schafers     98 Unattached          XJ11-00.00      3.35m 
  3  2657 Madison Bryan       97 Thin Air Vau          10-06.00      3.20m 
  4  1849 Olivia Welsh        97 Olivia Welsh         J10-06.00      3.20m 
  5  2661 Haidyn Turner       98 Thin Air Vau         J10-06.00      3.20m 
  6  2659 Laura Plaza         97 Thin Air Vau           8-06.00      2.59m 
  6  2658 Tarra Keating       97 Thin Air Vau           8-06.00      2.59m 
  8  2785 Sydney Forrest      97 Unattached            X8-00.00      2.43m 
 --  2783 Erica Evans         97 Unattached                 XNH            
 
Women Triple Jump 17-18 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 42-01  7/13/2014   Bria Matthews, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  2810 Bria Matthews       97 Unattached           X41-05.50   1.5    12.63m 
  2  2408 Carolyn Ross        98 St Louis Pal          36-07.00   3.2    11.15m 
  3  2840 Domonique Turner    97 Unattached           X36-06.00   2.1    11.12m 
  4  2815 Gillian Morrison    97 Unattached           X36-05.75   1.3    11.11m 
  5  1472 Jordan Ray          97 Memphis Jagu          36-00.75   1.0    10.99m 
  6  1199 Breanne Bias        96 It's Speed D          35-09.25   1.7    10.90m 
  7  1077 Angel Nesbitt       97 Greer All-St          35-05.00   2.0    10.79m 
  8  1209 Amy Turner          97 It's Speed D          34-11.00   0.5    10.64m 
  9  1877 Peighton Simmons    98 Panthers Eli          34-08.00   0.7    10.56m 
 10  2412 Jakyra Brown        97 St Pete Nitr          34-06.00   3.8    10.51m 
 11  2785 Sydney Forrest      97 Unattached           X33-11.50  +0.0    10.35m 
 12  3000 Destiny Smith       98 Valley Viper          33-10.00   1.3    10.31m 
 13  2819 Brittany Odom       98 Unattached           X33-08.50   0.9    10.27m 
 14  1385 Gabrielle Johnson   97 Marietta Tra          33-04.50   1.6    10.17m 
 15   934 Kendra Williams     98 Fast Lane Tr          33-04.25   1.3    10.16m 
 16  2175 Angelique Johnson   98 River Parish          33-02.00  +0.0    10.10m 
 17  2794 Danielle Hercules   98 Unattached           X32-05.00   1.1     9.88m 
 18   818 Brandy Elysee       98 Elite Athlet          31-07.00   0.9     9.62m 
 19   698 Kaitlin Winiarski   98 Delco Stalli          30-11.25  -0.8     9.42m 
 
Women Discus Throw 1.0 Kg 17-18 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 142-03  7/11/2014   Zakiya Rashid, 5 Star Athle                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1846 Cori Runnels        97 NW Flyers Th            141-10     43.23m 
  2  1126 Fiona Richards      98 Hydel United            137-06     41.91m 
  3  2722 Mikayla Thompson    98 Trial By Fir            134-05     40.97m 
  4  1127 Joel Robinson       97 Hydel United            126-10     38.65m 
  5   553 Markeisha Lewis     98 City Of Opal            116-05     35.48m 
  6  1070 Ania Dawson         98 Greensboro B            112-06     34.29m 
  7  2323 Samantha Zelden     97 Southeast Lo            110-03     33.60m 
  8  2808 Jesslyn Manni       98 Unattached             X109-06     33.37m 
  9  1821 Leelah Wilburn      98 Noth Florida            102-04     31.19m 
 10  2338 Shianne Unger       97 Southern Ath             99-02     30.22m 
 11  2742 Lauren Adams        98 Unattached              X92-07     28.21m 
 12  2841 Alana Walker        98 Unattached              X85-11     26.18m 
 13  1755 Aundriana Gaston    97 Nevada Gazel             69-04     21.13m 
 14  1290 Jorda Mitchell      98 Lc Express               62-00     18.89m 
 --  1847 Diamond Thomas      96 NW Flyers Th              FOUL            
 --  1588 Caneil Whitter      98 Miami Garden              FOUL            
 --  2019 Keishaun Washingto  96 Press Park T              FOUL            
 
Boys 400 Meter Dash 8-under
===================================================================
   Club Natl: # 1:05.86  1997        Mark Deli, SWIFT TC                       
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  2918 Sidi Njie           07 Unattached          # X1:03.84q  3 
  2  1862 Dorian Mallary      07 Olympia Trac           1:08.60q  1 
  3   952 Jacobey Mobley      08 Florida Expr           1:09.34q  6 
  4  2505 Zachary Martin      07 Strong Arm E           1:09.80q  2 
  5   767 Jaden White         07 Eagle Speed            1:10.08q  6 
  6  2494 Omar Gonzlez        08 Strong Arm E           1:10.25q  6 
  7  2728 James Garner        07 Trial By Fir           1:10.33q  5 
  8  1542 Christian Walker    07 Metro Eagles           1:10.46q  4 
  9  2169 D'Andre Ward        07 Real South R           1:10.50   5 
 10  2882 Altaveon Grant      07 Unattached            X1:11.02   8 
 11   704 Abaas Hunter        08 Delco Stalli           1:12.56   7 
 12  2698 Clarence Sureller   07 Trackstar Tr           1:13.05   3 
 13   984 Tyler Harris        07 Flying Jagua           1:13.27   4 
 14  3094 LaMichael Murray    07 Evolution Sp           1:13.70   8 
 15  2565 Benjamin Henry      07 Tallahassee            1:13.78   4 
 16  1868 Winston Watkins Jr  07 Olympia Trac           1:14.67   7 
 17   290 Deiondre Williams   08 Atascocita Y           1:14.79   2 
 18   385 Emerson Floyd       07 Boys And Gir           1:14.98   8 
 19  2498 Jaylen Hines        07 Strong Arm E           1:15.31   2 
 20  1345 Ethan Washington    07 louisiana el           1:16.41   1 
 21  2144 Aidan Larosa        07 Pure Athleti           1:16.44   3 
 22  1241 Anthony Mack        07 Jaguar Track           1:16.61   3 
 23   607 Donovan Gamble      07 Comets Of Ch           1:17.07   7 
 24   948 Tyson Carter        07 Florida Elit           1:17.93   5 
 25  1233 Amari Akakpo        07 Jaguar Track           1:18.57   8 
 26  2733 James Roberts       07 Trial By Fir           1:18.71   6 
 27  1242 Garth Naar          07 Jaguar Track           1:19.77   6 
 28   555 Marlon Brown        07 City Of Opal           1:20.40   8 
 29   811 Aaron Lee           08 Eca Track Cl           1:20.57   6 
 30   445 Driseth Anderson    07 Bronx Tigers           1:21.99   3 
 31  2310 Errick Prince Jr    07 South Texas            1:22.03   7 
 32   284 Robert Scarborough  08 Atascocita Y           1:22.69   1 
 33  2673 Terrence Willis     07 Tiger Athlet           1:23.46   1 
 34   542 Cedrick Collins     09 City Of Miam           1:24.32   6 
 35  2668 Christian Bryant    07 Tiger Athlet           1:24.54   6 
 36   549 Anthony Rozier      07 City Of Miam           1:24.68   5 
 37  1632 Jeremiah Jackson    07 Miami Pal Je           1:24.86   7 
 38    77 J'Ryan Moore        07 4star Track            1:24.88   2 
 39  3049 Justin Williams     07 West Pines O           1:25.48   1 
 40  1324 Benjamin Walkes     07 Lightning Sp           1:26.00   5 
 41   541 Santonio Chatman    07 City Of Miam           1:26.10   4 
 42  2430 Khalan Davis        08 St Pete Nitr           1:26.13   8 
 43  1358 Khalil Fisher       08 Louisiana St           1:26.50   4 
 44   985 Gregg Parker        08 Flying Jagua           1:27.08   3 
 45   740 Isaiah Hughes       07 Dragons Yout           1:27.52   3 
 46  2596 Michael Mboutou     07 Team Dynasty           1:27.85   1 
 47  2933 Asher Runyan        07 Unattached            X1:28.36   8 
 48   268 Daniel Allen Allen  08 Atascocita Y           1:28.78   1 
 49  1271 Quantis Bush        07 Jus' Ryde Tr           1:29.66   7 
 50   761 Lennox Fomby        08 Eagle Speed            1:31.21   3 
 51   721 Jordan Roy          09 Desire For C           1:31.79   7 
 52  1438 Darnell Kelly       08 Matathletest           1:32.30   2 
 53  1945 Connor Hassler      08 Phoenix Glid           1:33.12   5 
 54   524 Zahir Clayton       09 Chester Chee           1:33.27   8 
 55    59 Carlos Amaro        07 4star Track            1:33.68   5 
 56  1950 Brandon Thweatt     08 Phoenix Glid           1:34.98   8 
 57   739 Isaac Hughes        07 Dragons Yout           1:35.08   2 
 58  1344 Peyton Thornton     08 louisiana el           1:37.03   4 
 59  2730 Malik Liberty       08 Trial By Fir           1:37.04   4 
 60  1346 Keilan Whitaker     08 louisiana el           1:37.61   2 
 61  2672 Dominic Walker      07 Tiger Athlet           1:43.47   4 
 
Boys 1500 Meter Run 8-under
================================================================
   Club Natl: # 5:20.37  7/11/2014   Devin Jones, Strong Arm E                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1  2498 Jaylen Hines        07 Strong Arm E           5:38.34  
  2  2144 Aidan Larosa        07 Pure Athleti           5:40.37  
  3  1711 Aiden Waters        08 Mt. Airy Tra           5:43.69  
  4   701 Dominic Deluca      08 Delco Stalli           5:50.84  
  5  1233 Amari Akakpo        07 Jaguar Track           5:52.70  
  6   445 Driseth Anderson    07 Bronx Tigers           6:01.21  
  7  2281 Gabriel Dunlap      07 Shaldera Pan           6:12.84  
  8  2149 Kamron Rhoden       07 Pure Athleti           6:13.56  
  9  3049 Justin Williams     07 West Pines O           6:20.78  
 10  2152 Cale Fenimore       07 Quintessenti           6:24.74  
 11  1529 Adam Jefferies      07 Metro Eagles           6:29.57  
 12  1913 Jacob Harris        07 Phase 1 Trac           6:35.16  
 13  1346 Keilan Whitaker     08 louisiana el           6:36.69  
 14   221 Chance Brazell      07 Alpha Omega            6:36.75  
 15   224 Kevin Mobley        07 Alpha Omega            6:40.07  
 16   962 Anderson Miller     07 Florida Flig           6:41.40  
 17  2933 Asher Runyan        07 Unattached            X6:56.28  
 18  1344 Peyton Thornton     08 louisiana el           7:03.09  
 19   524 Zahir Clayton       09 Chester Chee           7:09.98  
 
Boys 400 Meter Dash 9 year old
===================================================================
   Club Natl: # 1:00.51  7/14/2013   Dorian Friend, Northside St               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  2290 Durian Moss         06 South Dade E           1:03.55q  4 
  2  1251 Tyler Jackson       06 James Jackso           1:05.09q  4 
  3  1733 Hardley Gilmore     06 Muck City St           1:05.35q  2 
  4  2292 Cameron Sapp        06 South Dade E           1:07.54q  2 
  5  2699 Tre'Shawn Taylor    06 Trackstar Tr           1:07.71q  5 
  6   708 Maurice Richardson  06 Delco Stalli           1:09.19q  5 
  7  1665 Liam Thompson       06 Miramar Opti           1:10.13q  2 
  8   529 Derrick Robertson   06 Chester Chee           1:11.09q  2 
  9   882 Jashad Pressley     06 Endurers 4 C           1:11.62   3 
 10  1006 Clayton Gary        06 Full Speed A           1:12.19   1 
 11  1780 Tyree Arso          06 New Orleans            1:12.64   4 
 12  2597 Toure Samuels       06 Team Dynasty           1:12.85   1 
 13   286 Devin Scott         06 Atascocita Y           1:13.47   3 
 14    34 Demarcus Newberry   06 352 Track Cl           1:13.77   5 
 15  2308 Donovan Lang        06 South Texas            1:13.79   5 
 16  3048 Vegas Burnett       06 West Pines O           1:13.92   4 
 17  1245 Dylan Williams      06 Jaguar Track           1:14.94   2 
 18    79 Kemar Spencer       06 4star Track            1:15.02   3 
 19   662 Caleb Lee-Kong      06 Cyo Ny                 1:16.36   5 
 20  1948 Levan Smith         06 Phoenix Glid           1:16.87   3 
 21   352 Mason Lueth         06 Blazin Raven           1:16.88   1 
 22   880 Timothy Moore       06 Endurers 4 C           1:16.96   2 
 23  2382 Jayden McClintock   06 Spartanburg            1:17.04   2 
 24  1944 Josiah Bivins       06 Phoenix Glid           1:17.15   5 
 25  2893 Jahi Jemison        06 Unattached            X1:17.17   5 
 26   460 Michael Hightower   06 Burlington T           1:17.24   4 
 27   350 Clifford Hammonds   06 Big Bend Str           1:19.71   3 
 28  2143 Ian Kitko           06 Pure Athleti           1:19.93   2 
 29   387 Aaron Guillaume     06 Boys And Gir           1:20.70   4 
 30   282 Ryan Powell Jr.     06 Atascocita Y           1:22.04   3 
 31   657 Kevin Corripio      06 Cyo Ny                 1:22.58   4 
 32  2438 Keyvin Newsome      06 St Pete Nitr           1:22.66   5 
 33    76 Jorden Moore        06 4star Track            1:23.13   1 
 34  1606 Khari Hunter        06 Miami Garden           1:24.91   4 
 35   764 Jeremiah Rugama     06 Eagle Speed            1:25.48   5 
 36  2986 Jaden Dabbs         06 Va Elite Tf            1:25.92   4 
 37    63 King Carter         06 4star Track            1:29.61   3 
 38  2911 Alan Maxwell        06 Unattached            X1:30.17   1 
 39  2734 Brennen Saine       06 Trial By Fir           1:32.00   3 
 40  2970 Christopher Willia  06 Untouchables           1:37.39   1 
 41    60 Derion Bell         06 4star Track            1:39.64   3 
 
Boys 1500 Meter Run 9 year old
================================================================
   Club Natl: # 5:03.62  7/11/2014   Treymayne Dixon, Delco Stalli             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1  2501 Devin Jones         06 Strong Arm E           5:15.69  
  2  2994 Jaymes Saunders     06 Va Elite Tf            5:15.92  
  3  2855 Tillman Bartholome  06 Unattached            X5:19.99  
  4   529 Derrick Robertson   06 Chester Chee           5:24.07  
  5  2597 Toure Samuels       06 Team Dynasty           5:28.12  
  6   174 Jaden Pleasant-Dor  06 Above Xpecta           5:45.37  
  7  2645 Philip Matchev      06 The Gainesvi           5:48.99  
  8    73 Joseph Kerr         06 4star Track            5:51.11  
  9  1243 Al-Qamar Rojas      06 Jaguar Track           5:51.50  
 10   387 Aaron Guillaume     06 Boys And Gir           5:52.10  
 11  1186 Trai Ingram         06 Infinity Tra           5:53.43  
 12   460 Michael Hightower   06 Burlington T           6:01.29  
 13  2382 Jayden McClintock   06 Spartanburg            6:09.17  
 14  1195 Dawson Walters      06 Inman Youth            6:19.92  
 15   508 Christopher Bullar  06 Charlotte He           6:26.38  
 16  2241 Edoney Russell      06 Roadrunners            6:26.45  
 17  1084 Cameron White       06 Hardee Sole            7:16.68  
 
Boys Shot Put 6 lbs. 9 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 33-11.25  7/15/2011   Dylan Carter, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2875 Bowen Drewes        06 Unattached           X22-01.00      6.73m 
  2   508 Christopher Bullar  06 Charlotte He          20-05.50      6.23m 
  3   660 Aiden Farmer        06 Cyo Ny                20-02.75      6.16m 
  4  2249 Charles Harris      06 runnikng sol          18-04.00      5.58m 
  5  1053 Trevion Mizell      06 G-Force               17-04.50      5.29m 
  6   538 Santonyo Isaac      06 Christian Cr          16-09.50      5.11m 
  7  1606 Khari Hunter        06 Miami Garden          16-07.25      5.06m 
  8    63 King Carter         06 4star Track           16-04.50      4.99m 
  9    60 Derion Bell         06 4star Track           12-03.50      3.74m 
 10   509 Caleb Crawford      06 Charlotte He          10-05.00      3.17m 
 11   640 James Suber         06 Csc Lions              9-11.50      3.03m 
 12   669 Johnathan Williams  06 Cyo Ny                 8-08.00      2.64m 
 
Boys 400 Meter Dash 10 year old
===================================================================
   Club Natl: # 58.74  7/13/2014   Dorian Friend, Northside St                 
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  1599 Mekhi Gammons       05 Miami Garden           1:02.35q  2 
  2  1533 Wesley Noble        05 Metro Eagles           1:03.25q  5 
  3  1601 Jaleel Gelin        05 Miami Garden           1:03.47q  4 
  4  1590 Kahneil Budham      05 Miami Garden           1:03.94q  3 
  5    19 Kavon Miller        05 1st Coast Tr           1:04.33q  7 
  6  1934 Steven Weaver       05 Phenom Elite           1:04.80q  4 
  7  1886 Louis Rogers        05 Perdue Athle           1:04.88q  6 
  8   525 Quamere Cosby       05 Chester Chee           1:05.20q  3 
  9  2948 Cade Swart          05 Unattached            X1:05.32   2 
 10  2991 Peyton Jones        05 Va Elite Tf            1:05.41   7 
 11  2437 James Morrow        05 St Pete Nitr           1:06.63   2 
 12  2508 Cameron Williams    05 Strong Arm E           1:06.91   6 
 13  1526 Aaron Brown         05 Metro Eagles           1:07.03   5 
 14  1237 Edison Friday       05 Jaguar Track           1:07.58   2 
 15  2908 Davell Long         05 Unattached            X1:07.78   1 
 16    35 Isaiaih Riggins     05 352 Track Cl           1:08.65   4 
 17  2137 Alstair Clarke      05 Pure Athleti           1:09.24   1 
 18   247 Tj Taiwo            05 Ashburn Elit           1:09.26   5 
 19  1342 Torion Bobb         05 louisiana el           1:09.29   3 
 20  1660 Desmen Francois     05 Miramar Opti           1:09.35   5  1:09.346
 21  2735 Cameron Sanderson   05 Tri-City Jets Tr       1:09.35   1  1:09.347
 22  2167 Jose Leon           05 Real South R           1:09.85   6 
 23   123 Solomon Chalmers    05 Aat Sports A           1:10.37   4 
 24   514 Donald Jones        05 Charlotte He           1:10.68   1 
 25  1860 Andre Jocelyn       05 Olympia Trac           1:10.74   3 
 26  3045 Dillion Valsin      05 Wee Sports             1:11.14   6 
 27  1618 Keshaun Sims        05 Miami Garden           1:11.16   6 
 28   768 Jordan White        05 Eagle Speed            1:11.92   5 
 29   753 Benjamin Garrison   05 E-1 Track Cl           1:12.09   3 
 30  1362 Mathias Lee         05 Louisiana St           1:12.14   2 
 31  1367 Tyrone Wilson Jr    05 Louisiana St           1:12.79   7 
 32   392 Jonah Ruffin        05 Boys And Gir           1:12.90   7 
 33   950 Roy Burchett        05 Florida Expr           1:13.23   4 
 34  1240 Joziah Johnson      05 Jaguar Track           1:13.35   6 
 35   706 Aziz Kane           05 Delco Stalli           1:14.93   4 
 36   700 Avery Billops       05 Delco Stalli           1:15.10   1 
 37  1198 Matthias Watson     05 Intensity At           1:15.14   7 
 38  1635 Dezmond Romer       05 Miami Pal Je           1:15.44   1 
 39   279 Tyus Hill           05 Atascocita Y           1:15.93   6 
 40  2252 Jasem Phillip       05 Running Fire           1:16.35   2 
 41   546 Cordarius Love      05 City Of Miam           1:17.59   5 
 42   449 Brian Rose          05 Bronx Tigers           1:18.33   3 
 43  1631 Mustafa Irvin       05 Miami Pal Je           1:18.46   7 
 44   976 Maleek Campbell     05 Flying Angel           1:19.78   5 
 45  1191 Rowan Block         05 Inman Youth            1:20.49   7 
 46   746 Jayce Meachum       05 Dragons Yout           1:20.52   5 
 47   612 Raiden Neidert      05 Comets Of Ch           1:21.73   7 
 48   741 Jeremiah Hughes     05 Dragons Yout           1:25.34   3 
 49  1149 Eric Daniels II     05 Ic Speed Tra           1:31.16   2 
 50   545 Andrew Johnson      05 City Of Miam           1:34.30   3 
 
Boys 1500 Meter Run 10 year old
================================================================
   Club Natl: # 4:58.28  7/16/2010   Jude Burst, New Orleans Metro Stars       
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1  1601 Jaleel Gelin        05 Miami Garden           4:57.50# 
  2  1275 Riley Nedrow        05 Lake Cities            5:06.00  
  3   525 Quamere Cosby       05 Chester Chee           5:08.91  
  4  1501 Kaleb Conway        05 Memphis Must           5:11.27  
  5  2907 Braxton Legg        05 Unattached            X5:15.54  
  6  1886 Louis Rogers        05 Perdue Athle           5:15.65  
  7  1532 Jelani Johnson      05 Metro Eagles           5:19.66  
  8  1019 Phillip Rayford     05 Future Youth           5:23.84  
  9   706 Aziz Kane           05 Delco Stalli           5:23.91  
 10  1160 Aaron Duncan        05 Incredibles            5:27.82  
 11  2148 Kaden Rhoden        05 Pure Athleti           5:36.84  
 12  3075 Peyton Shaw         05 Wings Of Ski           5:39.56  
 13  2646 Caden Montini       05 The Gainesvi           5:46.24  
 14   304 Marquis Phifer      05 Athletic Xpr           5:47.82  
 15  1635 Dezmond Romer       05 Miami Pal Je           5:49.50  
 16   546 Cordarius Love      05 City Of Miam           5:59.34  
 17  2256 Dean Harper         05 Running In E           6:00.19  
 18   511 Solomon Dillahunt   05 Charlotte He           6:14.40  
 19  1661 Christopher Lumpki  05 Miramar Opti           6:25.36  
 20  2434 Jamin James         05 St Pete Nitr           7:12.41  
 
Boys High Jump 10 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  4-10  2005        Maulford Smith, JAMAICA INVITATIONAL        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1619 Jailen Sinclair-Be  05 Miami Garden           4-04.00      1.32m 
  2  1051 Nicholas Johnson    05 G-Force                4-02.00      1.27m 
  2  1118 Luke Moulton        05 Houston Syne           4-02.00      1.27m 
  4  1012 Robert Steward      05 Full Speed A           4-00.00      1.21m 
  5  1885 Manny Perdue        05 Perdue Athle          J4-00.00      1.21m 
  6   492 Antonio Parker      05 Central Flor          J4-00.00      1.21m 
  7  2282 Josiah Dunlap       05 Shaldera Pan           3-10.00      1.16m 
  7   511 Solomon Dillahunt   05 Charlotte He           3-10.00      1.16m 
  7  2142 Cedric Johnson Jr   05 Pure Athleti           3-10.00      1.16m 
 10  2622 Tahjere Davis       05 Technique Tr          J3-10.00      1.16m 
 11  2487 Za'Ron Collins      05 Strong Arm E           3-06.00      1.06m 
 11  1612 Jason Olivera       05 Miami Garden           3-06.00      1.06m 
 13  2256 Dean Harper         05 Running In E           3-02.00      0.96m 
 14   666 Joseph Perazzo      05 Cyo Ny                 3-00.00      0.91m 
 14  1149 Eric Daniels II     05 Ic Speed Tra           3-00.00      0.91m 
 
Boys Shot Put 6 lbs. 10 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 40-05  7/13/2012   Dylan Carter, Unattached                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2151 Aaron Fenimore      05 Quintessenti          31-11.25      9.73m 
  2  1602 Justin Harper       05 Miami Garden          29-08.75      9.06m 
  3  2941 Benjamin Shue       05 Unattached           X27-01.00      8.25m 
  4  2560 Christopher Cotton  05 Tallahassee           25-10.00      7.87m 
  5  1807 Jaycek Lasinski     05 Nexgen                25-07.25      7.80m 
  6   272 Zion Brown          05 Atascocita Y          23-09.50      7.25m 
  7  1617 William Rothmiller  05 Miami Garden          22-09.00      6.93m 
  8  1066 Sean Stegall        05 Greater Hous          22-00.00      6.70m 
  9   170 Kwame Miller        05 Above Xpecta          21-07.25      6.58m 
 10   619 Willie Washington   05 Comets Of Ch          21-06.00      6.55m 
 11  1052 Tovani Mizell       05 G-Force               19-09.50      6.03m 
 12  1051 Nicholas Johnson    05 G-Force               19-06.50      5.95m 
 13  2282 Josiah Dunlap       05 Shaldera Pan          19-03.75      5.88m 
 14  2697 Dontarious Shoats   05 Trackstar Tr          18-07.00      5.66m 
 15   953 Torey Mobley        05 Florida Expr          16-05.50      5.01m 
 16   612 Raiden Neidert      05 Comets Of Ch          16-05.00      5.00m 
 17   492 Antonio Parker      05 Central Flor          14-11.00      4.54m 
 18  2265 Ga'Cere Williams    05 Running With          13-07.75      4.15m 
 19  1786 Quinnton Marshall,  05 New Orleans           11-02.00      3.40m 
 
Boys 400 Meter Dash 11 year old
===================================================================
   Club Natl: # 56.46  7/14/2013   Malachi Mcgill, Ohio Heat TC                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  1591 Raynell Chambers I  04 Miami Garden             59.45q  6 
  2   906 Aviance Williams    04 Evolution Sp           1:00.07q  2 
  3   805 Tariq Dacres        04 Eca Track Cl           1:00.33q  3 
  4  1267 Jayden Gibson       04 Jr Apopka Bl           1:00.67q  6 
  5  1616 Desmond Reid        04 Miami Garden           1:00.70q  5 
  6   737 James Cole          04 Dragons Yout           1:00.89q  6 
  7   351 Jalen Lueth         04 Blazin Raven           1:01.14q  2 
  8   386 Emory Floyd         04 Boys And Gir           1:01.41q  5 
  9   489 Tyrique Lewis       04 Central Flor           1:01.79   1 
 10   786 Robert Joseph       04 Earleys Elit           1:01.91   5 
 11  1609 King Mack           04 Miami Garden           1:02.49   4 
 12  2166 Willard Ferrell     04 Real South R           1:03.18   1 
 13  2171 Robby Washington    04 Real South R           1:04.12   6 
 14   804 Justin Blake        04 Eca Track Cl           1:04.28   3 
 15   776 Alec Jackson        04 Eagles Landi           1:04.49   3 
 16  1921 Darius Rainey       04 Phase 1 Trac           1:04.74   5 
 17  1782 Gabriel Byrd        04 New Orleans            1:05.05   3 
 18  1004 Dawson Baker        04 Full Speed A           1:05.06   2 
 19   801 James Turner        04 East Orlando           1:05.21   4 
 20  2442 Nathaniel Wilborn   04 St Pete Nitr           1:05.90   5 
 21    74 Curtis Mcfarlin II  04 4star Track            1:06.24   4 
 22  1543 Jadan Williams      04 Metro Eagles           1:06.98   5 
 23  2714 Daiven Solomon      04 Trailblazers           1:08.25   4 
 24  1142 Shadrach Waugh      04 Hydel United           1:08.78   1 
 25  1787 Bernard Robertson,  04 New Orleans            1:08.97   1 
 26   606 Darien Gamble       04 Comets Of Ch           1:09.07   2 
 27  2624 Xavier Davis        04 Technique Tr           1:09.63   1 
 28  1785 Xavier Maple        04 New Orleans            1:10.82   1 
 29   238 Alex Perry          04 Amp Track Cl           1:11.43   3 
 30   389 Milon Jones         04 Boys And Gir           1:11.50   5 
 31   599 Mason Campbell      04 Comets Of Ch           1:11.63   3 
 32   615 Isaiah Simmons      04 Comets Of Ch           1:11.65   6 
 33  2279 Drew Bailey         04 Shaldera Pan           1:13.52   3 
 34  1800 Rasheed Roy         04 New Orleans            1:14.12   6 
 35  2139 Myles Davis         04 Pure Athleti           1:15.68   4 
 36  2894 Kyle Jemison        04 Unattached            X1:16.05   3 
 37    66 Markaleb Cooper     04 4star Track            1:17.11   2 
 38  1947 Kennedy Mcgee       04 Phoenix Glid           1:17.18   6 
 39  2458 Christopher Machad  04 Stockton Sai           1:17.24   4 
 40  1412 William Joseph      04 Marrero Troj           1:18.51   2 
 41   653 Antonio Bravo       04 Cyo Ny                 1:18.56   6 
 42  2306 Bailey Earl         04 South Texas            1:20.83   5 
 43   526 Micah Earnest       04 Chester Chee           1:21.35   3 
 44  2564 Malachi Hardy       04 Tallahassee            1:22.71   1 
 45  2272 J'Quavious Johnson  04 Savannah Cha           1:24.50   4 
 46  1629 Jason Fuller        04 Miami Pal Je           1:24.68   4 
 47  2439 Tyrann Newsome      04 St Pete Nitr           1:26.18   6 
 
Boys 1500 Meter Run 11 year old
================================================================
   Club Natl: # 4:41.10  7/15/2011   Terry Simuel, Ohio Heat TC                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   776 Alec Jackson        04 Eagles Landi           4:54.21  
  2  2914 Lawson Mcleod       04 Unattached            X5:02.53  
  3  1115 John Carswell       04 Houston Syne           5:05.58  
  4   602 Noah Cummings       04 Comets Of Ch           5:09.76  
  5  2404 Lucas Thompson      04 St Johns Str           5:16.03  
  6  1119 Christian Peluse    04 Houston Syne           5:23.17  
  7  2711 Kirin Karver        04 Trailblazers           5:24.10  
  8  2579 Nathan Duncan       04 T-Bird Flyer           5:29.07  
  9   942 Joel Robinson       04 Flash Athlet           5:29.12  
 10  2714 Daiven Solomon      04 Trailblazers           5:29.23  
 11  1096 Marcos Olivieri     04 Haverhill El           5:32.20  
 12   485 Chimani Chery       04 Central Flor           5:32.55  
 13   507 Jalen Bacon-Jackso  04 Charlotte He           5:32.61  
 14   285 Amari Scott         04 Atascocita Y           5:32.86  
 15   526 Micah Earnest       04 Chester Chee           5:38.95  
 16   510 Justice Crawford    04 Charlotte He           5:41.93  
 17  2894 Kyle Jemison        04 Unattached            X5:43.90  
 18  1785 Xavier Maple        04 New Orleans            5:47.63  
 19  2934 Ethan Runyan        04 Unattached            X5:48.07  
 20  2405 Miles Yates         04 St Johns Str           5:48.90  
 21  1946 Hunter Hassler      04 Phoenix Glid           5:51.00  
 22   223 Garrison Gilbert    04 Alpha Omega            5:57.35  
 
Boys 400 Meter Dash 12 year old
===================================================================
   Club Natl: # 52.77  7/18/2010   Shammond Williams, Miami Garden             
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  2289 Jaden McBurrows     03 South Dade E             56.31q  5 
  2  2450 Tyler Mapson Jr.    03 Star Track T             57.66q  6 
  3  2881 Jaydyn Govia        03 Unattached              X57.78q  4 
  4  2495 Damacio Green       03 Strong Arm E             58.86q  3 
  5  1611 Tiwan Mccloud       03 Miami Garden           1:00.57q  1 
  6  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai           1:00.66q  1 
  7  1402 Antius Wilson       03 Mark Trail F           1:01.01q  2 
  8  1960 Courtney Brown      03 Polk County            1:01.08q  3 
  9  2118 Ricardo Santiago    03 Puerto Rico            1:01.18   1 
 10   738 Anthony Flemings    03 Dragons Yout           1:01.66   3 
 11   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track           1:02.23   4 
 12   773 Amari Ford          03 Eagles Landi           1:03.14   3 
 13  2670 Anthony Miles       03 Tiger Athlet           1:03.81   5 
 14  1009 Jeremiah Heath      03 Full Speed A           1:04.37   6 
 15   388 Tyler Hughes        03 Boys And Gir           1:04.40   1 
 16   783 Steven Wilson       03 Eagles Landi           1:04.93   1 
 17  1132 Destyn Bradshaw     03 Hydel United           1:06.01   2 
 18  2710 J'Kobe Jones        03 Trailblazers           1:06.12   6 
 19  1140 Darren Thomas       03 Hydel United           1:06.25   4 
 20  2099 Emanuel Negron      03 Puerto Rico            1:06.37   6 
 21   848 Ali Barr            03 Elite Speed            1:06.70   5 
 22  1187 Jordan Mcmichael    03 Infinity Tra           1:07.76   4 
 23  2311 Teshaun Singleton   03 South Texas            1:07.79   3 
 24  1244 Taj Welch           03 Jaguar Track           1:07.80   3 
 25   902 Donovan Horne       03 Evolution Sp           1:08.27   6 
 26   876 Jackson Taylor      03 Elite Speed            1:08.77   6 
 27  2595 Gabriel Mboutou     03 Team Dynasty           1:08.79   6 
 28  2732 Justin Olige        03 Trial By Fir           1:09.03   5 
 29  1359 Vernon Fulton       03 Louisiana St           1:09.12   5 
 30  1537 Wesley Ramsey       03 Metro Eagles           1:09.67   3 
 31  2562 Tyreek Gallon       03 Tallahassee            1:09.95   2 
 32  1310 Mason Gill          03 Lc Express             1:10.23   4 
 33   280 Yarece Hill         03 Atascocita Y           1:11.63   5 
 34   661 Christian Hofmann   03 Cyo Ny                 1:12.41   6 
 35   744 Mario Johnson       03 Dragons Yout           1:13.15   1 
 36  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra           1:13.20   1 
 37  1634 Jaylen Mckennie     03 Miami Pal Je           1:14.57   6 
 38   517 Brenden Strom       03 Charlotte He           1:17.13   5 
 39  1627 Joshua Barwick      03 Miami Pal Je           1:17.92   3 
 40  2138 Michael Davis       03 Pure Athleti           1:25.29   5 
 41  2381 Jaydan Ellis        03 Spartanburg            1:33.68   4 
 
Boys 1500 Meter Run 12 year old
===================================================================
   Club Natl: # 4:32.54  2003        Connor Revord, UNATTACHED                 
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  3073 Cayden Durrough     03 Wings Of Ski           4:51.73   2 
  2   752 Amir Dayal          03 E-1 Track Cl           4:56.42   2 
  3  1092 Peter Crapsey Jr.   03 Haverhill El           5:03.05   2 
  4  3001 Joshua Ochoa        03 Valley Viper           5:05.14   2 
  5   783 Steven Wilson       03 Eagles Landi           5:06.53   2 
  6   303 Marcus Phifer       03 Athletic Xpr           5:06.98   2 
  7  2987 Marvin Edwards II   03 Va Elite Tf            5:09.35   2 
  8  1315 Joseph Marek        03 Lc Express             5:17.39   2  5:17.382
  9   940 Tijan Foon          03 Flash Athlet           5:17.39   1  5:17.385
 10  2490 Andre Fields        03 Strong Arm E           5:17.90   1 
 11  2093 Jordan Marquez      03 Puerto Rico            5:18.20   1 
 12  1808 Latreveious Willia  03 Nexgen                 5:19.37   2 
 13   702 Kesi Hatton         03 Delco Stalli           5:21.40   1 
 14   403 Elijah Wolsefer     03 Break Away T           5:21.83   2 
 15  2732 Justin Olige        03 Trial By Fir           5:29.15   1 
 16  2595 Gabriel Mboutou     03 Team Dynasty           5:30.21   1 
 17  1244 Taj Welch           03 Jaguar Track           5:32.33   1 
 18  1596 Travers Evans       03 Miami Garden           5:34.79   2 
 19  1082 Brinson Conerly     03 Hardee Sole            5:41.15   1 
 20  1327 Christopher Joines  03 Lights Outs            5:46.84   2 
 21   497 Andre Wilson        03 Champions El           5:56.57   2 
 22  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti           6:24.54   2 
 23  2332 Cade Perkins        03 Southeast Lo           6:27.11   1 
 24  2154 Josiah Quinn        03 Quintessenti           6:56.84   1 
 
Boys Long Jump 12 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 18-10.25  7/3/2007    Mike Dash, Savannahchat                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  3080 Julius Bolden       03 Wtc                   17-02.00   0.3     5.23m 
  2  1187 Jordan Mcmichael    03 Infinity Tra          16-01.25  -1.0     4.90m 
  3   773 Amari Ford          03 Eagles Landi          16-00.75  -1.6     4.89m 
  4  1161 Emmanuel Gibson     03 Incredibles           15-09.00  +0.0     4.80m 
  5   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig          15-05.50  -1.6     4.71m 
  6  1866 Leonard Mustari     03 Olympia Trac          15-03.25  -1.3     4.65m 
  7   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track          15-01.50  -1.0     4.61m 
  8   917 Jonathan Bailey     03 Excelerator           14-09.00  +0.0     4.49m 
  9    71 Jarred Kerr         03 4star Track           14-07.25  +0.0     4.45m 
 10  1009 Jeremiah Heath      03 Full Speed A          14-06.75  +0.0     4.43m 
 11  2866 Morgan Childs       03 Unattached           X14-03.00  +0.0     4.34m 
 11  2710 J'Kobe Jones        03 Trailblazers          14-03.00  +0.0     4.34m 
 13   246 Christopher Rollin  03 Ashburn Elit          14-02.50  -1.2     4.33m 
 14  1448 Alan Wright         03 Matathletest          14-00.00  -0.3     4.26m 
 15  1308 Amarion Cooper      03 Lc Express            13-09.00  -0.1     4.19m 
 16  1363 Alred Luke          03 Louisiana St          13-08.00   0.1     4.16m 
 17  1744 Valdon Daniel, III  03 Mustangs Tra          13-07.00  +0.0     4.14m 
 18  1749 Ronald White        03 My Brother's          13-06.50  +0.0     4.12m 
 19  2562 Tyreek Gallon       03 Tallahassee           13-04.50  -0.1     4.07m 
 20   245 Christian Rollinso  03 Ashburn Elit          13-00.50  +0.0     3.97m 
 21   165 Alxsandro Jones     03 Above Xpecta          12-10.50  +0.0     3.92m 
 22   876 Jackson Taylor      03 Elite Speed           12-08.50  +0.0     3.87m 
 23  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra          12-07.50  -0.5     3.84m 
 24  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac          12-03.75  -0.8     3.75m 
 25  2609 Treston Johnson     03 Team Elite T          11-09.25  +0.0     3.58m 
 26  2520 Christopher Hines   03 Suffolk Star          11-08.00  +0.0     3.55m 
 27  1596 Travers Evans       03 Miami Garden          11-04.25  -0.7     3.46m 
 28  1401 Laron Gigger        03 Mark Trail F          11-03.00  +0.0     3.42m 
 29   517 Brenden Strom       03 Charlotte He          11-01.00  +0.0     3.37m 
 30  1388 Zuri Johnson        03 Marietta Tra          10-10.75  -0.8     3.32m 
 31  2381 Jaydan Ellis        03 Spartanburg            9-07.75  +0.0     2.94m 
 --   384 Graham Calloway     03 Boys And Gir              FOUL                 
 --  2189 Sincir Porter       03 River Parish              FOUL                 
 
Boys 400 Meter Dash 13 year old
===================================================================
   Club Natl: # 50.88  7/15/2011   Jamal Walton, Miami Garden                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  1589 Brian Brewton       02 Miami Garden             53.45q  5 
  2  2992 Treshawn Mason      02 Va Elite Tf              54.19q  4 
  3  2503 Rodney Lewis        02 Strong Arm E             54.86q  6 
  4  1043 Donovan Sanders     02 Get Dusted T             54.88q  1 
  5  1933 Jordyn Turner       02 Phenom Elite             54.93q  2 
  6  1028 Jaden Carter        02 Georgia Elit             55.16q  1 
  7   750 Aj Hale             02 Drive Phase              55.47q  3 
  8  1481 Marcus Askew        02 Memphis Jagu             56.74q  5 
  9  2108 Julius Rivera       02 Puerto Rico              57.02   5 
 10  1433 Kareem Agostino     02 Matathletest             57.20   4 
 11  2617 Omar Avila          02 Teamstackz E             57.62   6 
 12  1441 Keaton Mitchell     02 Matathletest             57.70   6 
 13   812 Timothy Lee         02 Eca Track Cl             57.85   1 
 14  1328 Daniel Moyer,Jr.    02 Lights Outs              59.23   4 
 15   779 Jaylon Johnson      02 Eagles Landi             59.67   2 
 16  1234 Talib Bilal         02 Jaguar Track             59.73   5 
 17   896 Alexander Andre     02 Evolution Sp             59.88   4 
 18   106 Philip Henderson    02 727 Youth Tr             59.91   5 
 19   747 Maurice Sanders     02 Dragons Yout           1:00.43   2 
 20  1531 Jaylin John         02 Metro Eagles           1:01.20   5 
 21  2305 Daleno Dehughes     02 South Texas            1:01.45   1 
 22   754 Nathaniel Grimes    02 E-1 Track Cl           1:01.57   6 
 23  1355 Damian Alexander    02 Louisiana St           1:02.00   4 
 24   269 Caleb Rhodes Arcen  02 Atascocita Y           1:02.04   2 
 25  1962 Ke'Andre Jackson    02 Polk County            1:02.95   5 
 26  2232 Auero Knowles       02 Roadrunners            1:03.02   5 
 27  2313 Kaleb Williams      02 South Texas            1:03.04   1 
 28   463 Davister Shannon    02 Burlington T           1:04.43   6 
 29   822 Aaron Clermont      02 Elite Athlet           1:04.57   3 
 30  1325 Malcolm Walkes      02 Lightning Sp           1:04.92   2 
 31  3004 Joseph Websterrutl  02 Velocity Tra           1:06.38   1 
 32   742 Isaiah Jackson      02 Dragons Yout           1:06.94   1 
 33  1964 Elijah Rasheed      02 Polk County            1:07.80   6 
 34  1311 Ronald I'Somiii     02 Lc Express             1:08.56   3 
 35   149 Aurelius Bordrick   02 Above Xpecta           1:08.63   2 
 36   734 Jordan Blalock      02 Dragons Yout           1:09.13   3 
 37   780 Toussaint Kirk      02 Eagles Landi           1:10.10   1 
 38  2261 Calbert Mcmillan    02 Running With           1:12.86   3 
 39   309 Kyles Miller        02 Auburn Rapto           1:15.65   2 
 
Boys 1500 Meter Run 13 year old
================================================================
   Club Natl: # 4:24.29  7/12/2013   Terry Simuel, Ohio Heat TC                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1  2891 Willie Hinton       02 Unattached            X4:32.59  
  2   777 Evan Jackson        02 Eagles Landi           4:42.66  
  3    86 Owen Daugherty      02 620 Running            4:48.28  
  4   490 David Manning       02 Central Flor           4:52.70  
  5  2075 Rafael Bonilla      02 Puerto Rico            4:53.49  
  6    88 Anthony Monte       02 620 Running            4:54.19  
  7   124 Dylan Nelson        02 Aat Sports A           4:54.35  
  8   652 Anthony Bentivegna  02 Cyo Ny                 4:55.00  
  9   654 Pedro Bravo         02 Cyo Ny                 4:59.65  
 10   621 Caleb Dalgetty      02 Comets Track           5:07.56  
 11   496 Jabari Knighten     02 Champions El           5:09.92  
 12   919 Kaesen Foltyn       02 Excelerator            5:16.53  
 13   822 Aaron Clermont      02 Elite Athlet           5:18.16  
 14    87 Cameron Hagin       02 620 Running            5:18.30  
 15   600 Morey Campbell      02 Comets Of Ch           5:18.74  
 16   357 Colton Johnson      02 Bond Hill Fl           5:22.15  
 17   149 Aurelius Bordrick   02 Above Xpecta           5:22.55  
 18   814 Zayne Palomino      02 Eca Track Cl           5:24.58  
 19   488 Matthew Lester      02 Central Flor           5:28.09  
 20   736 Alexander Brown     02 Dragons Yout           5:41.95  
 21  1915 Shelton Lyons III   02 Phase 1 Trac           5:46.82  
 --   302 Jeremy Bostic       02 Athletic Xpr                DQ  
 
Boys Shot Put 4 kg 13 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 46-00.25  7/12/2013   Nathan Wonsley Iv, Smyrna TC             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2864 Dylan Carter        02 Unattached           X48-10.75#    14.90m 
  2  2854 Luke Barrett        02 Unattached           X36-03.00     11.04m 
  3  1117 Donovan Jackson     02 Houston Syne          34-09.50     10.60m 
  4  1043 Donovan Sanders     02 Get Dusted T          34-05.00     10.49m 
  5  2090 Osvaldo Hernandez   02 Puerto Rico           33-08.50     10.27m 
  6   705 Zaire Johnson       02 Delco Stalli          33-01.50     10.09m 
  7   946 Torrey Gaines.Jr    02 Florida East          32-04.75      9.87m 
  8  2330 Jonathan Neal       02 Southeast Lo          31-09.00      9.67m 
  9   610 Dominic Hawkins     02 Comets Of Ch          30-00.00      9.14m 
 10   755 Mason Robinson      02 E-1 Track Cl          29-04.00      8.94m 
 11  3033 Caleb Calicut       02 Wee Sports            27-10.50      8.49m 
 12  2848 Andrew Adams        02 Unattached           X27-06.00      8.38m 
 13  1773 Mason Young         02 Nevada Gazel          26-06.50      8.08m 
 14   109 Zuri McClary        02 727 Youth Tr          26-01.00      7.95m 
 15  2428 Tony Canfall        02 St Pete Nitr          25-10.00      7.87m 
 16   754 Nathaniel Grimes    02 E-1 Track Cl          24-07.50      7.50m 
 17   735 Joshua Blalock      02 Dragons Yout          24-04.00      7.41m 
 18  2237 Andre Rolle         02 Roadrunners           23-04.00      7.11m 
 19  1356 Khalil Allen        02 Louisiana St          23-01.50      7.04m 
 20  1003 Kevin Alston        02 Full Speed A          22-08.00      6.90m 
 21   302 Jeremy Bostic       02 Athletic Xpr          21-09.00      6.62m 
 22  2231 Angelo Knowles      02 Roadrunners           21-03.50      6.48m 
 23  3004 Joseph Websterrutl  02 Velocity Tra          20-11.75      6.39m 
 24  2232 Auero Knowles       02 Roadrunners           20-06.50      6.26m 
 25  1806 Maleke Arrington    02 Nexgen                20-02.00      6.14m 
 26   959 Nathan Gunn         02 Florida Flig          19-02.50      5.85m 
 27   270 James Blair         02 Atascocita Y          18-04.50      5.60m 
 28   870 Jae'Lon Sands       02 Elite Speed           18-02.75      5.55m 
 
Boys 400 Meter Dash 14 year old
===================================================================
   Club Natl: # 48.30  7/13/2014   Justin Long, Exchange Zon                   
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   447 Anthony Brodie      01 Bronx Tigers             52.89q  2 
  2  1486 Romerro Irby        01 Memphis Jagu             52.91q  6 
  3  1368 Jaquavis Ellington  01 Macon Bibb U             53.09q  6 
  4  2360 Joshua Dupree       01 Southside Pi             53.52q  1 
  5  1621 Deidrick Stanley    01 Miami Garden             53.66q  4 
  6  2993 Kurt Powdar         01 Va Elite Tf              53.70q  2 
  7  2461 Jamar Marshall      01 Stockton Sai             53.88q  1 
  8  1440 Nate McCollum       01 Matathletest             54.00q  3 
  9  1967 Jeremiah Ware       01 Polk County              54.86   5 
 10   512 Solomon Edwards     01 Charlotte He             55.03   5 
 11  1594 Andrew Dorvil       01 Miami Garden             55.33   4 
 12  1379 Mark Davis          01 Manatee Must             55.48   3 
 13  2491 Cedric Fludd        01 Strong Arm E             55.51   3 
 14   430 Jordan Paige        01 Breakthrough             55.67   6 
 15  1309 Nicholas Dehoyos    01 Lc Express               55.69   4 
 16   446 Kadari Booker       01 Bronx Tigers             55.86   7 
 17   540 Ja'Ki Chatman       01 City Of Miam             56.09   6 
 18  1239 Ethan Johnson       01 Jaguar Track             56.33   1 
 19  2618 Drew Conley         01 Teamstackz E             56.44   6 
 20  1694 Jeremy Brathwaite   01 Mt. Airy Tra             56.70   3 
 21   699 Anthony Billops     01 Delco Stalli             56.76   1 
 22  1708 Dakota Rabuttino    01 Mt. Airy Tra             56.82   7 
 23  1449 Michael Wright      01 Matathletest             56.95   5 
 24   873 Hasim Smith         01 Elite Speed              56.96   2 
 25  2727 Michael Brock       01 Trial By Fir             57.00   5 
 26  1620 Jaysen Soroh        01 Miami Garden             57.09   7 
 27  1541 Chadrick Thompson   01 Metro Eagles             57.21   3 
 28  1734 Odieu Hilaire       01 Muck City St             57.78   2 
 29  1235 Jefferson Cajuste   01 Jaguar Track             58.05   4 
 30   273 John Carswell       01 Atascocita Y             58.45   2 
 31   763 Marvens Merisier    01 Eagle Speed              58.54   2 
 32  1905 Jonathan Catala     01 Phase 1 Trac             58.68   3 
 33   428 Caleb Nelson        01 Breakthrough             58.73   7 
 34    70 Terry Jones         01 4star Track              59.15   5 
 35   548 Markel Moyse        01 City Of Miam             59.28   5 
 36  1030 Brandon Smith       01 Georgia Elit             59.32   6 
 37  1307 Daven Birnhaum      01 Lc Express               59.39   1 
 38  1093 Gregory Desrosiers  01 Haverhill El             59.69   2 
 39  1027 Jordan Barrow       01 Georgia Elit           1:00.16   7 
 40  1980 D'Armani Ward       01 Ppg(Peakperf           1:00.58   5 
 41  2534 Jomall Hunt         01 Swift Athlet           1:00.77   7 
 42  1600 Jaden Gelin         01 Miami Garden           1:01.27   4 
 43    18 Corey Mcdaniels     01 1st Coast Tr           1:01.39   6 
 44  1767 Christopherryan Ga  01 Nevada Gazel           1:01.77   3 
 45   271 Dylan Bolden        01 Atascocita Y           1:02.47   7 
 46  2459 Steven Machado      01 Stockton Sai           1:02.74   3 
 47  2713 Nehemiah Rivers II  01 Trailblazers           1:03.33   5 
 48  2446 Ronaldo Mighty      01 St. Jago Ravens        1:03.63   1 
 49  2615 Isaac Ziske         01 Team Lightni           1:04.05   4 
 50    62 Ronald Caldwell     01 4star Track            1:05.44   4 
 51   444 Anjea Anderson      01 Bronx Tigers           1:05.87   4 
 52  1884 Mayshohn Govan      01 Perdue Athle           1:06.66   1  1:06.654
 53  1434 Jacob Berlin        01 Matathletest           1:06.66   3  1:06.660
 54  2242 Jabari Scott        01 Roadrunners            1:07.65   1 
 55   491 Jonah Mitchell      01 Central Flor           1:07.93   2 
 56  1949 Sean Suyat          01 Phoenix Glid           1:08.37   4 
 57   719 Saki Gallo          01 Desire For C           1:13.72   6 
 
Boys 1500 Meter Run 14 year old
================================================================
   Club Natl: # 4:15.78  2005        Connor Revord, RUNNING PRIDE              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1  1451 John Castro-Arias   01 Mc Juncos Tr           4:18.84  
  2  1608 Artise Lewis        01 Miami Garden           4:21.17  
  3  2086 Jouhan Febus        01 Puerto Rico            4:26.62  
  4   778 Antaures Jackson I  01 Eagles Landi           4:33.18  
  5   493 Dylan Branch        01 Champions El           4:34.16  
  6  2368 Khali Madison       01 Southside Pi           4:38.70  
  7   616 Devin Smith         01 Comets Of Ch           4:43.74  
  8   862 Nakai Jack          01 Elite Speed            4:45.06  
  9  1083 Zackary Durastanti  01 Hardee Sole            4:46.38  
 10  2168 Dumauri Little      01 Real South R           4:48.12  
 11   903 John Lewis          01 Evolution Sp           4:49.97  
 12  2713 Nehemiah Rivers II  01 Trailblazers           4:50.56  
 13  1920 Tommy Peraud        01 Phase 1 Trac           4:53.79  
 14   459 Sean Burtnett       01 Burlington T           4:54.79  
 15  1494 Jamieson Nelvis     01 Memphis Jagu           4:57.91  
 16   637 Nathaniel Jones     01 Csc Lions              5:02.34  
 17   763 Marvens Merisier    01 Eagle Speed            5:03.39  
 18  1093 Gregory Desrosiers  01 Haverhill El           5:04.71  
 19   446 Kadari Booker       01 Bronx Tigers           5:05.39  
 20  2077 Angel Carrillo      01 Puerto Rico            5:08.13  
 21   401 Liam Quintana       01 Break Away T           5:11.88  
 22  2179 Jeremiah Baloney    01 River Parish           5:12.79  
 23   444 Anjea Anderson      01 Bronx Tigers           5:15.01  
 24  2331 Jason Penton        01 Southeast Lo           5:19.12  
 25   342 Nickolas Douglas    01 Belair                 5:35.66  
 26  2581 Gabriel Moultrie    01 T-Bird Flyer           5:38.69  
 
Boys High Jump 14 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  6-02  7/14/2010   Bryan Christoff, Metropolis                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2993 Kurt Powdar         01 Va Elite Tf            5-11.00      1.80m 
  2  2462 Isaiah Woods        01 Stockton Sai           5-04.00      1.62m 
  3  2936 Ryan Russell        01 Unattached            X5-02.00      1.57m 
  4   941 Nahil Perkins       01 Flash Athlet          J5-02.00      1.57m 
  5  1266 Maurice Barnes      01 Jr Apopka Bl           4-10.00      1.47m 
  6  1905 Jonathan Catala     01 Phase 1 Trac          J4-10.00      1.47m 
  7   516 Kendren Smith       01 Charlotte He          J4-10.00      1.47m 
  8  1923 Jaylen Roberts-Law  01 Phase 1 Trac           4-08.00      1.42m 
  9  1906 Warren Curry        01 Phase 1 Trac           4-06.00      1.37m 
 10  1575 Freddy Sell         01 Metropolis T           4-04.00      1.32m 
 --  1360 Dalyn Hill          01 Louisiana St                NH            
 
Boys 400 Meter Dash 15-16 year old
===================================================================
   Club Natl: # 46.97  7/11/2014   Jamal Walton, Miami Garden                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  1593 Tyrese Cooper       00 Miami Garden             47.31q 10 
  2  1667 Bryce Pickett       99 Motor City T             49.63q  5 
  3   366 Rondarion Wilson    99 Boynton Beac             51.03q  9 
  4    12 Marcus Floyd        00 1st Coast Tr             51.46q  2 
  5  1622 Andy Vieux          99 Miami Garden             51.50q  5 
  6   527 Kamil Jahid         99 Chester Chee             51.77q  3 
  7   631 Rodney Tookes       00 Cougar Track             51.94q  7 
  8  1116 Cameron Hudson      00 Houston Syne             51.96q  7 
  9  1491 Dalton Key          99 Memphis Jagu             51.99   2 
 10  1525 D'Andre Barriffe    00 Metro Eagles             52.42   1 
 11  2387 Darrion Vinson      99 Sstcfinao                52.53   3 
 12   787 Jordan Ward         99 Earleys Elit             52.61  10 
 13    10 Cameron Dill        99 1st Coast Tr             52.77   4 
 14  3012 Joshua Battle       99 Viking Track             53.09   6 
 15  2504 Terry Lynn          00 Strong Arm E             53.13   3 
 16  3059 Jaylen Bivins       99 Wings Of An              53.18   4 
 17  1824 Ralph Goodman       99 Noth Florida             53.27   6 
 18  1610 Kaino Marsh         99 Miami Garden             53.28  10 
 19   856 Kameron Gomez       99 Elite Speed              53.37   4  53.368
 20   458 Brian Brown         00 Burlington T             53.37   3  53.369
 21  2873 Ian Davis           99 Unattached              X53.52   2 
 22  1105 Edward Gayle        00 High Perform             53.56   9 
 23   824 Armand Derrick      99 Elite Athlet             53.78   9 
 24   629 Benjamin Okafor     00 Cougar Track             53.95   9 
 25   522 Braheem Bishop      99 Chester Chee             54.00   6 
 26  2386 Brandon King        99 Sstcfinao                54.29   4 
 27   182 Ryan Thompson       99 Above Xpecta             54.38   6 
 28  2363 Kahealani Johnson   00 Southside Pi             54.40   6 
 29  3062 Ahmad Everett       99 Wings Of An              54.48   7 
 30  2447 Kevan Pottinger     99 St. Jago Ravens          54.53   5 
 31   528 Mahki Little-Watso  99 Chester Chee             54.55   7 
 32  2594 Barrington Harris   00 Team Dynasty             54.62   2 
 33   461 Kevin Milligan      00 Burlington T             54.97   1 
 34  1076 Evan Kirby          99 Greensboro B             55.04   5 
 35  1094 Anthony Figueroa    99 Haverhill El             55.06  10 
 36   107 Jeremiah June       99 727 Youth Tr             55.07   1 
 37  3088 D'Angelo Whitehead  00 Middle Georg             55.10   3 
 38   533 Eric Franklin       00 Christian Co             55.37   6 
 39  1152 Chandon Smith       00 Ic Speed Tra             55.55   4 
 40   960 Matthew Labrato     00 Florida Flig             55.66   1 
 41  2582 Abrian Rahming      99 T-Bird Flyer             55.80   7 
 42  3039 Eron Jones          99 Wee Sports               55.92   3 
 43  1453 Oscar Ortiz-Hernan  99 Mc Juncos Tr             56.00   6 
 44   307 Karon Bain          99 Auburn Rapto             56.03   1 
 45  2537 Daryn Murray        00 Swift Athlet             56.06  10 
 46  2240 Nathan Rolle        99 Roadrunners              56.18   7 
 47   289 Elmer Whitehead     00 Atascocita Y             56.19   4 
 48  1387 Jaja Johnson        99 Marietta Tra             56.63   1 
 49  1185 Shawn Burrell       00 Infinity Tra             56.85   2  56.841
 50  1454 Xavier Ortiz-Herna  00 Mc Juncos Tr             56.85   7  56.844
 51   570 Avery Reese         00 Cobb Track               56.94   1 
 52  1437 Delonte Hill        00 Matathletest             57.75   7 
 53   568 Langston Arnold     00 Cobb Track               57.87   9 
 54  1447 Wyatt Willingham    00 Matathletest             57.99   5 
 55  3063 Ajay Kokeram        99 Wings Of An              58.69   2 
 56   636 Michael Gemma-East  00 Csc Lions                59.69   4 
 57  1769 Christiano Neves    00 Nevada Gazel           1:00.95   2 
 58    69 Darien Ewing        99 4star Track            1:01.36   5 
 59  1442 Kobi Mitchell       00 Matathletest           1:01.37   4 
 60  2598 Angel Santana-Alvi  99 Team Dynasty           1:01.59   4 
 61   614 James Proctor Iii   00 Comets Of Ch           1:02.00   6 
 62  1867 Renald Pierre       00 Olympia Trac           1:02.13   9 
 63    67 Thomas Davis        99 4star Track            1:03.47  10 
 64  2669 Damarcus Mcgowan    99 Tiger Athlet           1:03.58  10 
 65  1075 Maurice Dupont      00 Greensboro B           1:04.33   1 
 66  2435 Darryl Jefferson    00 St Pete Nitr           1:06.49   3 
 67  1029 Zuri Rios           00 Georgia Elit           1:06.56   3 
 68  3032 Aaron Calicut       99 Wee Sports             1:12.32   5 
 
Boys 1500 Meter Run 15-16 year old
===================================================================
   Club Natl: # 3:59.45  7/11/2014   Brandon Marquez, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   900 Timothy Doyle       99 Evolution Sp           4:12.03   2 
  2  1662 Jose Penalver       00 Miramar Opti           4:12.98   2 
  3  2988 Clint Gault         00 Va Elite Tf            4:18.05   2 
  4   402 Noah Quintana       99 Break Away T           4:20.49   2 
  5  1490 Keaton Jones        99 Memphis Jagu           4:21.73   2 
  6  1597 Jamir Ferguson      00 Miami Garden           4:22.85   2 
  7  1489 Colin Jones         99 Memphis Jagu           4:29.34   2 
  8  2127 Christopher Zapata  99 Puerto Rico            4:30.75   1 
  9  1496 William Rone        99 Memphis Jagu           4:30.89   2 
 10  2890 Micah Hilliard      99 Unattached            X4:35.70   2  4:35.692
 11   288 Carter Storm        00 Atascocita Y           4:35.70   2  4:35.698
 12  2580 Desmond Jones       99 T-Bird Flyer           4:37.59   1 
 13  2084 Iran Deleon         99 Puerto Rico            4:38.18   1 
 14  3061 Rhett Broz          99 Wings Of An            4:41.00   2 
 15  1538 Frank Roye          99 Metro Eagles           4:44.86   2 
 16  2567 Aaron Jones         00 Tallahassee            4:46.70   1 
 17   636 Michael Gemma-East  00 Csc Lions              4:46.77   1 
 18  2371 Aaron Powell        00 Southside Pi           4:47.09   2 
 19  1454 Xavier Ortiz-Herna  00 Mc Juncos Tr           4:47.81   2 
 20   400 Demitri Mancini     99 Break Away T           4:51.97   2 
 21  1544 Jesai Williams      00 Metro Eagles           4:53.30   1 
 22  1484 Dennis Hathorn      99 Memphis Jagu           4:53.92   1 
 23  1185 Shawn Burrell       00 Infinity Tra           4:53.94   2 
 24  1636 Daniel Romer-Iii    00 Miami Pal Je           4:55.14   1 
 25   707 Sabur Kane          00 Delco Stalli           4:56.02   1 
 26  1495 Jake Peterson       99 Memphis Jagu           5:00.18   1 
 27  2598 Angel Santana-Alvi  99 Team Dynasty           5:00.34   1 
 28  2696 Dennarius Murphy    00 Trackstar Tr           5:02.92   2 
 29   398 Leonardo Cabrera    99 Break Away T           5:08.68   1 
 30  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb           5:10.22   2 
 31  1212 Cory Eugene         00 It's Speed D           5:13.55   1 
 32   881 Stollone Perrine    00 Endurers 4 C           5:23.43   1 
 33  1029 Zuri Rios           00 Georgia Elit           5:38.75   2 
 34  2333 Cole Perkins        00 Southeast Lo           5:46.67   1 
 35  2239 Henry Rolle         99 Roadrunners            5:59.83   1 
 36  2599 Jose Santana-Alvir  00 Team Dynasty           6:03.74   1 
 37  1626 Angel Barerro       00 Miami Pal Je           6:35.97   1 
 38  1834 Edwin Lewis         00 Ntc Flames I           7:21.09   1 
 
Boys Long Jump 15-16 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 23-01.75  2005        Trey Charles, FIRST LIGHT TC             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   209 Noah Igbinoghene    99 Alabama Heat          24-03.75#  1.6     7.41m 
  2  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy          22-11.25  +0.0     6.99m 
  3  1865 Seneca Milledge     00 Olympia Trac          21-10.50  -1.0     6.66m 
  4  3015 Trevon Laidler      00 Viking Track          21-02.00   0.1     6.45m 
  5  1104 Godfrey Aurther     00 High Perform          20-10.00  +0.0     6.35m 
  6  2852 Phillip Apuzzio     99 Unattached           X20-07.75  -2.3     6.29m 
  7  2861 Anthony Bridges     99 Unattached           X20-05.25  -1.1     6.22m 
  8   921 Tristin Monborne    99 Excelerator           20-04.00   0.1     6.19m 
  9  2932 Raymon Rojas        99 Unattached           X20-00.00  +0.0     6.09m 
 10   629 Benjamin Okafor     00 Cougar Track          19-10.25   0.2     6.05m 
 11  1314 Javion Lewis        00 Lc Express            19-00.00  -2.2     5.79m 
 11  1390 Walter Miller       99 Marietta Tra          19-00.00  +0.0     5.79m 
 13   861 Mushadi Ibere       99 Elite Speed           18-11.00  -2.6     5.76m 
 14  1746 Daenah Pressley     99 Mustangs Tra          18-10.00  -3.0     5.74m 
 15  1525 D'Andre Barriffe    00 Metro Eagles          18-09.00  +0.0     5.71m 
 16  2594 Barrington Harris   00 Team Dynasty          18-03.00  -0.2     5.56m 
 17  2123 Carlos Tolentino    99 Puerto Rico           18-00.50   0.2     5.49m 
 18   633 Nolan Wallace IV    00 Cougar Track          17-11.00  -0.1     5.46m 
 19   432 Nuerri Samuel       99 Breakthrough          17-08.75  +0.0     5.40m 
 20   421 Rommell Jackson     99 Breakthrough          17-08.00  -0.5     5.38m 
 20   419 Samauri Franklin    00 Breakthrough          17-08.00   0.1     5.38m 
 22   680 Joshua Gee          00 Dallas Blaze          17-06.00   1.0     5.33m 
 23  1391 Christopher Willia  99 Marietta Tra          17-04.50  -1.1     5.29m 
 24  1416 Jeffery Royal       00 Marrero Troj          17-02.50  -0.8     5.24m 
 25   636 Michael Gemma-East  00 Csc Lions             16-10.50  -1.8     5.14m 
 26  1150 Terrence Lackey     00 Ic Speed Tra          16-06.25  -0.1     5.03m 
 27  1094 Anthony Figueroa    99 Haverhill El          16-05.50  -0.7     5.01m 
 28   146 Jalen Bailey        00 Above Xpecta          16-04.75  +0.0     4.99m 
 29   289 Elmer Whitehead     00 Atascocita Y          16-04.00  -0.1     4.97m 
 29   827 Jamaal Wiggins      99 Elite Athlet          16-04.00  -1.0     4.97m 
 31   639 Prince Nobles       99 Csc Lions             16-03.00   0.3     4.95m 
 32  1108 Jude Murray         00 High Perform          16-02.50   1.0     4.94m 
 33  1797 Larry Hadrick       00 New Orleans           16-02.00  +0.0     4.92m 
 34  2173 Donavon Greenhow    00 Richmond Hea          16-01.75  -0.9     4.92m 
 35  3032 Aaron Calicut       99 Wee Sports            16-00.50  +0.0     4.88m 
 36   961 Blaine Lewis-Thomp  99 Florida Flig          15-07.75   0.3     4.76m 
 37    69 Darien Ewing        99 4star Track           15-06.50  +0.0     4.73m 
 38  1044 Javon Sanders       00 Get Dusted T          14-11.50  -1.7     4.55m 
 39  1442 Kobi Mitchell       00 Matathletest          14-04.00  -0.1     4.36m 
 40  1636 Daniel Romer-Iii    00 Miami Pal Je          13-04.50  -0.3     4.07m 
 41  1626 Angel Barerro       00 Miami Pal Je          12-10.00   0.3     3.91m 
 42   355 Lindon Cooper       00 Blue Lightni          12-01.00  -0.6     3.68m 
 --  1343 Andros Dugas        00 louisiana el              FOUL                 
 --   826 Khamarly Holmes     00 Elite Athlet              FOUL                 
 --  2731 Jeremy McDowell     99 Trial By Fir              FOUL                 
 
Boys Javelin Throw 800 g 15-16 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 175-11  7/12/2013   Dane Stolsig, Escambia Eli                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2940 Connor Sheridan     99 Unattached             X126-08     38.60m 
  2   670 Nicholas Yee        99 Cyo Ny                  125-05     38.22m 
  3  2537 Daryn Murray        00 Swift Athlet            106-05     32.43m 
  4  2126 Alejandro Vazquez   00 Puerto Rico             103-00     31.39m 
  5  2155 Ryan Quinn          99 Quintessenti            102-03     31.16m 
  6  1144 Parker Watts        00 I5 Elite                 95-00     28.95m 
  7  2427 Cameron Canfall     00 St Pete Nitr             94-03     28.72m 
  8   471 Vincent Buckley     99 Campbell Jr              93-10     28.60m 
  9  2341 Kaleb Jordan        99 Southern Ath             88-08     27.02m 
 10  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb             87-09     26.74m 
 11   639 Prince Nobles       99 Csc Lions                78-10     24.02m 
 12   398 Leonardo Cabrera    99 Break Away T             68-00     20.72m 
 13  1834 Edwin Lewis         00 Ntc Flames I             50-01     15.26m 
 
Men 400 Meter Dash 17-18 year old
===================================================================
   Club Natl: # 46.70  7/7/2006    Calvin Smith, TAMPA TRAILBLAZERS            
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   853 Terry Conwell       98 Elite Speed              48.01q 11 
  2  1772 Za'Kee Washington   97 Nevada Gazel             48.43q  3 
  3  1826 Steven Simpkins     97 Noth Florida             48.87q 10 
  4  2186 Tahrike Jones       97 River Parish             48.91q 10 
  5  2995 Alfred Shirley      98 Va Elite Tf              48.97q  3 
  6  2862 Terry Brownjr       97 Unattached              X49.13q  8 
  7  2375 Jonathon Womack     96 Southside Pi             49.14q  6 
  8   620 Kyle Williams       97 Comets Of Ch             49.68q  8 
  9  2871 Joshua Dacres       97 Unattached              X49.78   1 
 10  2502 Camrin Lamb         98 Strong Arm E             49.94   1 
 11  2365 Lionel Jones III    97 Southside Pi             49.96   5 
 12  1133 Junior Brown        97 Hydel United             50.01  10 
 13  1500 Kewan Slaton        97 Memphis Jagu             50.05   1 
 14   852 Andre Burell        98 Elite Speed              50.09   1 
 15   312 Kendrich Thompson   97 Auburn Rapto             50.12   2 
 16  2367 Collins Livinus     97 Southside Pi             50.21   6 
 17  2895 Cole Johnson        98 Unattached              X50.34   6 
 18  2364 Khadim Jones        96 Southside Pi             50.39  10 
 19   782 Dwayne Watkins      97 Eagles Landi             50.62   5 
 20  1827 Ronique Todman      97 Noth Florida             50.78   6 
 21  1022 Braxton Lindley     98 Gazelle Trac             50.92   4 
 22  2610 Keith Pippen        97 Team Elite T             50.94   2 
 23  2539 Carlos Outten       97 Swift Athlet             50.98   8 
 24   847 Etienne Adams       98 Elite Speed              51.12  12 
 25  2612 Gerald Russell      97 Team Elite T             51.21   3 
 26   849 Savon Beard         98 Elite Speed              51.26  11 
 27  2100 Fabian Nieves       98 Puerto Rico              51.30   4 
 28  3098 Matthew Robinson    97 Mark Trail F             51.32   5 
 29  2589 Dewayne Robinsonjr  98 Team Blaze               51.38   7 
 30   762 Josias Jean         98 Eagle Speed              51.39   9 
 31   912 Akeem Simmons       96 Evolution Tr             51.46   2 
 32  2253 Daymein Shuler      96 Running Fire             51.47   5 
 33  1485 Quintsontro Irby    98 Memphis Jagu             51.55  12 
 34  2493 Fredrick Gonsalvie  98 Strong Arm E             51.64  11 
 35  2492 Justin Georges      97 Strong Arm E             51.87   7 
 36  2611 Marquez Rushing     98 Team Elite T             51.97   5 
 37  1215 Justin Steward      97 It's Speed D             52.26   5 
 38   825 Deshawn Frazier     97 Elite Athlet             52.33   1 
 39   608 Braxton Hammock     98 Comets Of Ch             52.50   7 
 40   523 Jalil Clayton       96 Chester Chee             52.76   1 
 41  1568 Hakeem Alexander    97 Metropolis T             52.94  10 
 42  2105 Christopher Rivera  97 Puerto Rico              53.04   9 
 43  2307 Maurice Hill,Jr.    98 South Texas              53.77   1 
 44   530 Ryan Rucker         96 Chester Chee             53.97   9 
 45  1483 James Dickson       98 Memphis Jagu             54.17   1 
 46  3017 Jameson Walton      98 Viking Track             54.28   4 
 47   864 Agbai Kalu          96 Elite Speed              54.48  11 
 48  1097 Eli Perez           98 Haverhill El             54.52   4 
 49  1798 Elton Husband       98 New Orleans              54.67   8 
 50  3013 Nasheem Green       98 Viking Track             54.71   5 
 51  1247 Johnathan Calhoun   97 Jaguar Track             54.77   5 
 52  1844 Maleek Tarver       96 Ntx Bolts                54.94   9 
 53  1213 Ian Jones           98 It's Speed D             54.96  11 
 54   858 Daniel Herron       98 Elite Speed              55.02   5 
 55   158 Janaj Francis       97 Above Xpecta             55.33   7 
 56  3064 Nanya(Seku) Morris  97 Wings Of An              55.66  10 
 57  2643 Kamryn Johnson      98 The Gainesvi             55.72   3 
 58  2583 Ricardo Russell     97 T-Bird Flyer             55.92  12 
 59   227 Josiah Davis        97 Amp Track Cl             55.97   9 
 60  2652 Andre Holley        98 The Heat Tra             56.01  11 
 61  2616 Joshua Ziske        97 Team Lightni             56.26   9 
 62  1137 Timothi Mcmaster    97 Hydel United             56.52   2 
 63  1965 Keshawn Roberson    96 Polk County              56.95   8 
 64  2923 Raymond Pena        97 Unattached              X57.14  11 
 65  3031 Michael Bennett     98 Wee Sports               57.44  12 
 66  2909 Donovan Mack        97 Unattached            X1:01.71   3 
 67  2082 Jose Cotto          98 Puerto Rico            1:02.37  10 
 68  2954 Arick Williams      97 Unattached            X1:04.83  12 
 69  1528 Khevaunn Ellis      98 Metro Eagles           1:04.92   6 
 70  1147 Malik Blackwell     98 Ic Speed Tra           1:07.02   4 
 --  2524 Darius Major        97 Sunblazers T                FS   4 
 --  1498 Mamadou Seck        97 Memphis Jagu               DNF   7 
 
Men 1500 Meter Run 17-18 year old
===================================================================
   Club Natl: # 4:00.19  7/13/2012   Sidgie Greene, Metropolis T               
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   470 Nicholas Rivera     97 Camden Pal             4:08.44   2 
  2   571 Montgomery Tavares  98 Cobb Track             4:10.82   2 
  3   684 Daniel Mwaniki      98 Delaware Eli           4:12.58   2 
  4  2097 William Mercado     97 Puerto Rico            4:13.21   1 
  5  2076 Luis Cañas         98 Puerto Rico            4:13.86   1 
  6  1493 Sena Murray         97 Memphis Jagu           4:16.84   2 
  7  2083 Kenneth Cruz        98 Puerto Rico            4:17.23   1 
  8   569 Jordan Person       97 Cobb Track             4:17.72   2 
  9   515 Anthony Lorenzo     98 Charlotte He           4:22.21   2 
 10  2493 Fredrick Gonsalvie  98 Strong Arm E           4:22.65   2 
 11  2110 Bryan Rodriguez     97 Puerto Rico            4:22.74   1 
 12  1151 Jeb Phillips        98 Ic Speed Tra           4:22.77   2 
 13  2081 Bryan Cortez        97 Puerto Rico            4:24.93   1 
 14   240 Raquez Lockhart     97 Apollo Track           4:25.40   2 
 15   683 Yimica Adjao        98 Delaware Eli           4:26.94   2 
 16   530 Ryan Rucker         96 Chester Chee           4:27.02   2 
 17  1134 Teahjmar Burke      98 Hydel United           4:28.17   1 
 18  2122 Julio Soto          98 Puerto Rico            4:28.73   1 
 19  2372 Nathan Stembridge   98 Southside Pi           4:29.22   2 
 20  1452 Leniel Garcia-Gonz  98 Mc Juncos Tr           4:31.12   2 
 21  2116 Anthony Santiago    98 Puerto Rico            4:32.54   1 
 22  1022 Braxton Lindley     98 Gazelle Trac           4:35.44   2 
 23   866 Marquez Lemon       97 Elite Speed            4:35.81   2 
 24  2106 Hector Rivera       98 Puerto Rico            4:38.68   1 
 25  2092 Kelvin Marcial      97 Puerto Rico            4:47.97   1 
 26  2340 Austin Brown        98 Southern Ath           4:48.55   2 
 27  3064 Nanya(Seku) Morris  97 Wings Of An            4:48.55   1 
 28  2327 Hunter Dupre'       97 Southeast Lo           4:51.26   1 
 29   345 Lynford Lindsay     97 Belair                 4:56.07   1 
 30  2312 Jalen Williams      97 South Texas            4:56.35   2 
 31  2576 Brendon Bastian     98 T-Bird Flyer           4:56.97   1 
 32  2119 Bryan Soto          97 Puerto Rico            4:57.82   1 
 33  2104 Erickson Ramirez    98 Puerto Rico            4:59.39   1 
 34  1836 Parker Shortell     97 Ntc Flames I           4:59.57   2 
 35  2682 Christopher Strick  98 Tnt Express            5:08.52   2 
 36  2117 Keven Santiago      98 Puerto Rico            5:11.04   1 
 37  3089 Rodney Warren       98 Southside Pi           5:19.21   1 
 --  1710 Isaiah Thomas       97 Mt. Airy Tra               DNF   2 
 
Men Triple Jump 17-18 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 50-05.50  7/15/2012   Jeremiah Green, Trailblazers             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   308 Holland Martin      98 Auburn Rapto          46-06.75  -4.9    14.19m 
  2  2145 Jeremy Lawson       97 Pure Athleti          46-05.50  -2.8    14.16m 
  3   153 Malachi Davis       98 Above Xpecta          46-04.75  -1.4    14.14m 
  4  1215 Justin Steward      97 It's Speed D          46-02.50   0.9    14.08m 
  5   920 Daniel Headley      97 Excelerator           44-07.50  -3.6    13.60m 
  6  2304 Tavian Carter       98 South Texas           44-07.00  -2.5    13.58m 
  7  1216 Michael Strong      98 It's Speed D          44-04.00  +0.0    13.51m 
  8  2096 Jeiel Melendez      98 Puerto Rico           44-03.00  +0.0    13.48m 
  9  2995 Alfred Shirley      98 Va Elite Tf           44-02.00  -2.3    13.46m 
 10  2178 Elijah Baldwin      97 River Parish          43-11.00  -2.1    13.38m 
 11  3016 Marvin Sims Jr      96 Viking Track          43-09.00  -0.9    13.33m 
 12  1872 Isaiah Gates        97 Orangeburg T          42-11.50  -2.3    13.09m 
 13   618 Elijah Vaughan      98 Comets Of Ch          42-03.75  -1.3    12.89m 
 14  2380 Omari Bishop        97 Spartanburg           42-03.50  -1.1    12.89m 
 15   782 Dwayne Watkins      97 Eagles Landi          42-03.00  -1.2    12.87m 
 16  2346 Damico Davis        98 Southern Tra          40-09.75  -1.6    12.43m 
 17  1910 Kenneth Forward     97 Phase 1 Trac          40-01.00   0.3    12.21m 
 17  2101 Reynaldo Oyola      98 Puerto Rico           40-01.00  -0.8    12.21m 
 19  2652 Andre Holley        98 The Heat Tra          39-03.50  -2.1    11.97m 
 20   495 Keisarac Harrison   98 Champions El          38-10.00   1.1    11.83m 
 21   429 Deairus Nelson      98 Breakthrough          38-01.25  -0.9    11.61m 
 --   416 Arthur Anderson     98 Breakthrough              FOUL                 

Girls 100 Meter Dash 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 14.29  7/4/2006    Kaylin Whitney, Break Away Track            
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1  2812 Elecia McCurrie     07 Unattached              X14.99Q -0.2  2 
  2  2762 Destiny Castell     07 Unattached              X15.04Q  0.3  3 
  3  1879 Kassadi Avent       07 Perdue Athle             15.45Q -2.2  1 
  4   506 Jaila Woodruff      07 Charlotte He             15.39Q  0.3  3 
  5   552 Gregorianna Fraser  07 City Of Opal             15.43Q -0.2  2 
  6  1377 Denylah Smalls      07 Manatee Must             15.51Q -2.2  1 
  7  2982 Tyra Price          07 Va Elite Tf              15.53q  0.3  3 
  8   215 J'Mya Albertie      07 Alpha Omega              15.73q  0.3  3 
  9   253 Zoe Brown           08 Atascocita Y             15.84  -0.2  2 
 10   436 Jayla Johnson       07 Bronx Tigers             15.90  -0.2  2 
 11  2685 Myracle Crossman    07 Trackstar Tr             15.94  -0.2  2 
 12  1578 Kayla Blatch        07 Miami Garden             15.95   0.3  3 
 13  1888 Zhane' Evans        07 Phase 1 Trac             16.00  -0.2  2 
 14  1123 Alexia Latore       08 Hydel United             16.08  -2.2  1 
 15  2968 Arionna Patterson   07 Untouchables             16.22  -2.2  1 
 16   435 Anayah Henry        07 Bronx Tigers             16.23  -2.2  1 
 17  1931 Kyra Turner         08 Phenom Elite             16.37  -2.2  1 
 18   371 Yolanda Floyd       07 Boys And Gir             16.48  -0.2  2 
 19  2200 Iesha Hanna         07 Roadrunners              16.87   0.3  3 
 20  1286 Kimora Jennings     07 Lc Express               17.16  -2.2  1 
 21  1279 Ranayja Diaz        07 Lc Express               17.34  -2.2  1 
 22  2415 Marlea Danford      07 St Pete Nitr             18.46  -0.2  2 
 
Girls 200 Meter Dash 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 30.23  7/12/2014   Tristian Campbell, Northside St             
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  2762 Destiny Castell     07 Unattached              X30.77Q  0.1  3 
  2  2812 Elecia McCurrie     07 Unattached              X30.93Q -2.7  1 
  3  1377 Denylah Smalls      07 Manatee Must             31.74Q -4.0  2 
  4   552 Gregorianna Fraser  07 City Of Opal             32.06Q -4.0  2 
  5  1879 Kassadi Avent       07 Perdue Athle             32.36Q  0.1  3 
  6   506 Jaila Woodruff      07 Charlotte He             32.71Q -2.7  1 
  7  2160 Leandra Ferrell     07 Real South R             32.25q -4.0  2 
  8  2835 Kyra Swart          08 Unattached              X32.42q  0.1  3 
  9  1461 Nicole Green        07 Memphis Jagu             32.77  -2.7  1 
 10  1123 Alexia Latore       08 Hydel United             32.82  -2.7  1 
 11  2981 Makyia Phifer       07 Va Elite Tf              33.19   0.1  3 
 12  1306 Kamree Wolridge     07 Lc Express               33.24  -2.7  1 
 13   253 Zoe Brown           08 Atascocita Y             33.35   0.1  3 
 14  2982 Tyra Price          07 Va Elite Tf              33.43   0.1  3 
 15  1578 Kayla Blatch        07 Miami Garden             33.49  -4.0  2 
 16   215 J'Mya Albertie      07 Alpha Omega              33.72  -2.7  1 
 17  1036 Kiana Harvey        07 Georgia Favo             33.81   0.1  3 
 18  2482 Wynter Reid         07 Strong Arm E             33.88   0.1  3 
 19   435 Anayah Henry        07 Bronx Tigers             33.94  -2.7  1 
 20   436 Jayla Johnson       07 Bronx Tigers             34.01  -4.0  2  34.004
 21   228 Keymani Dillingham  07 Amp Track Cl             34.01  -4.0  2  34.009
 22  2685 Myracle Crossman    07 Trackstar Tr             34.67  -4.0  2 
 23   979 Reeyona Johnson     08 Flying Eagle             34.76  -4.0  2 
 24  2200 Iesha Hanna         07 Roadrunners              36.73  -2.7  1 
 
Girls 100 Meter Dash 9 year old
========================================================================
   Club Natl: # 13.99  1999        D'Ambour Lewis, TEAM FOCUS                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  1650 Maya Maycock        06 Miramar Opti             14.19Q  1.2  2 
  2  1057 Brianna Harper      06 Goulds Wildc             14.27Q  0.3  3 
  3  2976 Anijah Corbin       06 Va Elite Tf              14.51Q -0.4  1 
  4  1016 Kayleigh Stargell   06 Full Throttl             14.37Q  1.2  2 
  5  1996 Darrione Gallin     06 Press Park T             14.71Q  0.3  3 
  6  1648 Tiana Jordan        06 Miramar Opti             14.80Q -0.4  1 
  7  1580 Maliyah Dieujuste   06 Miami Garden             14.86q -0.4  1 
  8  1167 Davionne Stinson    06 Indian River             14.90q  1.2  2 
  9   954 U'Nitee Brown       06 Florida Flig             14.96  -0.4  1 
 10   956 Amirah Nock         06 Florida Flig             15.03   1.2  2 
 11  2746 Sidney Allen        06 Unattached              X15.10   1.2  2 
 12  2034 Frances Colon       06 Puerto Rico              15.20  -0.4  1 
 13   989 Abigail Mullings    06 Fort Lauderd             15.27   0.3  3 
 14   945 Sanaii Gaines       06 Florida East             15.38   0.3  3 
 15   760 McKenzie Travis     06 Eagle Speed              15.42  -0.4  1 
 16  1995 Malajah Frazier     06 Press Park T             15.43   0.3  3 
 17  2270 Faith Washington    06 Savannah Cha             15.61   1.2  2 
 18   378 Shani Lofton        06 Boys And Gir             15.66   1.2  2 
 19  1778 Natalie Rome        06 New Orleans              15.67   0.3  3 
 20   802 Chris.Ann Edwards   06 Eca Track Cl             15.73   0.3  3 
 21  2039 Legna Echevarria    06 Puerto Rico              15.88  -0.4  1 
 22  2030 Yarielis Cardona    06 Puerto Rico              15.99   0.3  3 
 23  2277 Shakirah Edwards    06 Shaldera Pan             16.06  -0.4  1 
 24  2000 Shamyree Harris     06 Press Park T             16.09   1.2  2 
 
Girls 200 Meter Dash 9 year old
========================================================================
   Club Natl: # 28.37  2005        Aleia Hobbs, S.A.C.S.                       
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  2976 Anijah Corbin       06 Va Elite Tf              29.41Q  1.4  1 
  2  1057 Brianna Harper      06 Goulds Wildc             29.54Q -1.5  3 
  3  1650 Maya Maycock        06 Miramar Opti             29.80Q  0.2  2 
  4  1016 Kayleigh Stargell   06 Full Throttl             29.47Q  1.4  1 
  5  1580 Maliyah Dieujuste   06 Miami Garden             29.87Q -1.5  3 
  6  1996 Darrione Gallin     06 Press Park T             30.99Q  0.2  2 
  7  1648 Tiana Jordan        06 Miramar Opti             29.96q -1.5  3 
  8   989 Abigail Mullings    06 Fort Lauderd             31.13q  1.4  1 
  9  2271 Patience Washingto  06 Savannah Cha             31.20   0.2  2 
 10  1476 Koryn Smith         06 Memphis Jagu             32.41   1.4  1 
 11   945 Sanaii Gaines       06 Florida East             32.46  -1.5  3 
 12  1778 Natalie Rome        06 New Orleans              32.55   0.2  2 
 13  1995 Malajah Frazier     06 Press Park T             32.59   0.2  2 
 14  2034 Frances Colon       06 Puerto Rico              32.60   1.4  1 
 15  1431 Oriayha Thurman     06 Matathletest             32.62   0.2  2 
 16  1288 Emily Kelly         06 Lc Express               32.76  -1.5  3 
 17   802 Chris.Ann Edwards   06 Eca Track Cl             32.89  -1.5  3 
 18  1157 Jayana Rose         06 Incredibles              33.00  -1.5  3 
 19  2270 Faith Washington    06 Savannah Cha             33.05  -1.5  3 
 20   956 Amirah Nock         06 Florida Flig             33.29   1.4  1 
 21  1397 Saniya Robinson     06 Mark Trail F             33.33   0.2  2 
 22  1263 Jasmynne Gibson     06 Jr Apopka Bl             33.43   1.4  1 
 23   141 Danielle Wooten     06 Above Xpecta             33.82   1.4  1 
 24  1976 Rhamani Shepperd-R  06 Ppg(Peakperf             34.22   0.2  2 
 
Girls 100 Meter Dash 10 year old
========================================================================
   Club Natl: # 13.17  7/15/2012   Briana Williams, Miramar Optimist           
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1   138 Thalia Saunders     05 Above Xpecta             13.76Q  1.2  3 
  2  1685 Simone Kelly        05 Mt. Airy Tra             14.10Q -1.7  2 
  3   988 Aniyah Mosley       05 Fort Lauderd             14.43Q -2.1  1 
  4  3097 Kyndall Sessom      05 Elite Speed              14.14Q -1.7  2 
  5   313 Zaniyaha Wellman    05 Augusta Flye             14.45Q -2.1  1 
  6  1881 Rayael Marshall     05 Perdue Athle             14.54Q  1.2  3 
  7   214 Adora Tonge         05 Alpha Elite              14.56q -1.7  2  14.552
  8  2015 Rickquel Smith      05 Press Park T             14.56q -2.1  1  14.557
  9  1969 Ladymond Douglas    05 Ppg(Peakperf             14.57  -2.1  1 
 10  1341 Trinitee Whitaker   05 louisiana el             14.61   1.2  3 
 11  2476 Damaria Green       05 Strong Arm E             14.63   1.2  3 
 12  2162 Charkeria James     05 Real South R             14.70   1.2  3 
 13  2791 Sophie Haag         05 Unattached              X14.72  -2.1  1 
 14  2592 Zaire Martin        05 Team Dynasty             14.75  -2.1  1 
 15  2550 Jazlyne Farmer      05 Tallahassee              14.83  -1.7  2 
 16   363 Raniya Tyson        05 Boynton Beac             14.85  -1.7  2 
 17   803 Kennice Marriott    05 Eca Track Cl             14.93  -1.7  2 
 18   733 Kieliey Wright      05 Dragons Yout             14.94  -1.7  2  14.937
 19   437 Skye Johnson        05 Bronx Tigers             14.94   1.2  3  14.938
 20  2608 Jocelyn Tate        05 Team Elite T             15.02   1.2  3 
 21  2512 Jaiasia Lawrence    05 Suffolk Star             15.05   1.2  3 
 22  1369 Mykelah Davis       05 Manatee Must             15.18  -2.1  1 
 23  2288 Cynteria James      05 South Dade E             15.23  -1.7  2 
 24  1154 Kailyn Walton       05 Impact Athle             15.38  -2.1  1 
 
Girls 200 Meter Dash 10 year old
========================================================================
   Club Natl: # 26.72  7/18/2010   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  1399 Serena Tate         05 Mark Trail F             28.10Q -2.1  3 
  2  2158 Somiyah Braggs      05 Real South R             28.81Q -1.1  1 
  3  1685 Simone Kelly        05 Mt. Airy Tra             28.89Q -0.7  2 
  4  2476 Damaria Green       05 Strong Arm E             29.09Q -0.7  2 
  5  2798 Cha'Iel Johnson     05 Unattached              X29.17Q -1.1  1 
  6  2592 Zaire Martin        05 Team Dynasty             29.58Q -2.1  3 
  7   313 Zaniyaha Wellman    05 Augusta Flye             29.44q -0.7  2 
  8   214 Adora Tonge         05 Alpha Elite              29.94q -0.7  2 
  9  1881 Rayael Marshall     05 Perdue Athle             29.99  -0.7  2 
 10  1341 Trinitee Whitaker   05 louisiana el             30.00  -2.1  3 
 11  3097 Kyndall Sessom      05 Elite Speed              30.13  -1.1  1 
 12  1969 Ladymond Douglas    05 Ppg(Peakperf             30.14  -2.1  3 
 13  1741 Sydney Radford      05 Mustangs Tra             30.21  -1.1  1 
 14  2550 Jazlyne Farmer      05 Tallahassee              30.39  -2.1  3 
 15  2608 Jocelyn Tate        05 Team Elite T             30.41  -0.7  2 
 16   437 Skye Johnson        05 Bronx Tigers             30.71  -1.1  1 
 17  1975 Nymera Presley      05 Ppg(Peakperf             30.75  -0.7  2 
 18   252 Amira Broussard     05 Atascocita Y             30.77  -2.1  3 
 19   257 Zarvione Chase      05 Atascocita Y             30.82  -2.1  3  30.813
 20  2288 Cynteria James      05 South Dade E             30.82  -1.1  1  30.816
 21   363 Raniya Tyson        05 Boynton Beac             30.90  -1.1  1 
 22  2162 Charkeria James     05 Real South R             31.07  -2.1  3 
 23  1154 Kailyn Walton       05 Impact Athle             31.47  -0.7  2 
 24  2512 Jaiasia Lawrence    05 Suffolk Star             31.68  -1.1  1 
 
Girls Long Jump 10 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 16-03.50  2005        Raymona Carryl, UNATTACHED               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Finals
  1  2549 Niya Coleman        05 Tallahassee           12-11.00   1.8     3.93m 
  2  3097 Kyndall Sessom      05 Elite Speed           12-09.25   0.6     3.89m 
  3  2453 Yvette Harris       05 Stockton Sai          12-07.25  -1.1     3.84m 
  4   255 Channing Carswell   05 Atascocita Y          12-05.00  +0.0     3.78m 
  5   349 Alexandria Kennedy  05 Big Bend Str          12-01.25   0.1     3.68m 
  6  3082 Sarai Simpson       05 WV Pal Light          12-00.50   0.8     3.67m 
  7  1882 Mirrah Perdue       05 Perdue Athle          11-11.75   1.0     3.65m 
  8  2791 Sophie Haag         05 Unattached           X11-05.25   1.3     3.48m 
  9  1184 Sabreeya Travis     05 Infinity Tra          11-04.00   0.5     3.45m 
 10   363 Raniya Tyson        05 Boynton Beac          11-01.00   1.1     3.37m 
 11  2709 Jazmyn Wajd         05 Trailblazers          10-11.75  +0.0     3.34m 
 12  2057 Magdalena Rivera    05 Puerto Rico           10-10.00   0.3     3.30m 
 13   582 Corinne Ball        05 Comets Of Ch          10-09.25   0.3     3.28m 
 14  2425 Livia Zeigler       05 St Pete Nitr          10-08.00   1.2     3.25m 
 15   759 Shakayle Shepherd   05 Eagle Speed           10-03.25  +0.0     3.13m 
 16   845 Rosalyn Thomas      05 Elite Speed           10-03.00   1.1     3.12m 
 17   313 Zaniyaha Wellman    05 Augusta Flye          10-00.00  +0.0     3.04m 
 18   362 Aryssa Sinclair     05 Boynton Beac           9-10.25  +0.0     3.00m 
 19  1887 Imani Cineas        05 Phase 1 Trac           9-08.75   0.2     2.96m 
 20  2556 Angel Roberts       05 Tallahassee            9-08.25   0.5     2.95m 
 21  2206 Vanae Robinson      05 Roadrunners            9-00.75   1.9     2.76m 
 22  1727 Cor'Maya Roy        05 Muck City St           9-00.25   0.1     2.74m 
 23  2454 Jaida McCormick     05 Stockton Sai           8-07.50   0.8     2.62m 
 24  1897 Makayla Luke        05 Phase 1 Trac           8-01.00   0.7     2.46m 
 25  1869 Lauren Hodges       05 Orangeburg T           7-01.50   0.6     2.17m 
 26  2204 Vineva Laschiazza-  05 Roadrunners            5-03.50   0.8     1.61m 
 
Girls 100 Meter Dash 11 year old
========================================================================
   Club Natl: # 12.72  7/12/2014   Tamari Davis, Pure Athleti                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1   210 Teoana Banton       04 Alpha Elite              13.16Q  0.3  2 
  2  1465 Vejarrica Kee       04 Memphis Jagu             13.25Q  0.4  1 
  3   132 Nyjai Freeman       04 Above Xpecta             13.41Q  0.7  3 
  4   339 Timika Scarlett     04 Belair                   13.44Q  0.3  2 
  5   971 Gabrielle Cole      04 Flying Angel             13.67Q  0.4  1 
  6  1994 Jasyria Frazier     04 Press Park T             13.83Q  0.7  3 
  7   973 Genesis Ghide-Brya  04 Flying Angel             13.57q  0.3  2 
  8  2737 Endeyah Lane        04 Ultimate Tra             13.75q  0.4  1 
  9  1676 Eyota Bey           04 Mt. Airy Tra             13.95   0.7  3 
 10  2062 Amanda Rodriguez    04 Puerto Rico              14.06   0.4  1 
 11   977 Camille Johnson     04 Flying Eagle             14.07   0.4  1 
 12   889 Jarvia Carr         04 Evolution Sp             14.15   0.3  2 
 13  1880 Kennedi Avent       04 Perdue Athle             14.39   0.4  1 
 14  1002 Sanaa Virgil        04 Full Speed A             14.50   0.7  3 
 15  2545 Nischa King         04 Take Flight              14.57   0.7  3 
 16  2413 Kamia Byrd          04 St Pete Nitr             14.63   0.7  3 
 17  2702 Lynngie Blanc       04 Trailblazers             14.92   0.3  2 
 18  1742 Nia Robinson        04 Mustangs Tra             14.99   0.7  3  14.983
 19   337 Haylei Dennis       04 Belair                   14.99   0.3  2  14.984
 20  1337 Nia Roberson        04 Loudoun Lega             15.02   0.7  3 
 21   837 Jordyn Kidd         04 Elite Speed              15.07   0.4  1  15.067
 21   465 Naomi Essilfie      04 Camden Pal               15.07   0.3  2  15.067
 23    32 A'Regine White      04 352 Track Cl             15.21   0.4  1 
 24  2001 Skye Harris         04 Press Park T             15.22   0.3  2 
 
Girls 200 Meter Dash 11 year old
========================================================================
   Club Natl: # 25.68  7/13/2014   Tamari Davis, Pure Athleti                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1   210 Teoana Banton       04 Alpha Elite              26.71Q -1.9  3 
  2  1248 Rhian Jackson       04 James Jackso             27.07Q -1.7  2 
  3  2750 Paris Baker         04 Unattached              X27.29Q -1.9  1 
  4  2481 Tamia Mcwhorter     04 Strong Arm E             27.65Q -1.7  2 
  5   339 Timika Scarlett     04 Belair                   27.66Q -1.9  1 
  6  1676 Eyota Bey           04 Mt. Airy Tra             28.04Q -1.9  3 
  7   971 Gabrielle Cole      04 Flying Angel             28.23q -1.7  2 
  8  1465 Vejarrica Kee       04 Memphis Jagu             28.25q -1.9  1 
  9  1994 Jasyria Frazier     04 Press Park T             28.48  -1.7  2 
 10  1120 Kahdijah Bailey     04 Hydel United             28.90  -1.9  1 
 11   970 Jada Campbell       04 Flying Angel             28.97  -1.9  3 
 12    49 Tiyana Jones        04 4star Track              29.03  -1.9  3 
 13  2737 Endeyah Lane        04 Ultimate Tra             29.09  -1.9  1 
 14  2554 Tonie Morgan        04 Tallahassee              29.15  -1.9  1 
 15   889 Jarvia Carr         04 Evolution Sp             29.37  -1.7  2 
 16  1303 Cquasha Wolridge    04 Lc Express               29.65  -1.9  3 
 17  1515 Sania Kuylen        04 Metro Eagles             29.72  -1.9  3 
 18  2062 Amanda Rodriguez    04 Puerto Rico              29.73  -1.7  2 
 19  2413 Kamia Byrd          04 St Pete Nitr             29.77  -1.9  3 
 20  1957 Jakayla Dorsey      04 Polk County              29.80  -1.7  2 
 21   837 Jordyn Kidd         04 Elite Speed              30.48  -1.9  3 
 22  1050 Tori Thomas         04 G-Force                  31.11  -1.7  2 
 23  1002 Sanaa Virgil        04 Full Speed A             31.22  -1.9  1 
 24  2702 Lynngie Blanc       04 Trailblazers             31.40  -1.9  1 
 
Girls 80 Meter Hurdles 11 year old
========================================================================
   Club Natl: # 12.80  7/16/2011   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2554 Tonie Morgan        04 Tallahassee              14.13Q -1.5  1 
  2   500 Falon Spearman      04 Charlotte He             14.17Q -0.1  2 
  3  2545 Nischa King         04 Take Flight              14.25q -1.5  1 
  4  2481 Tamia Mcwhorter     04 Strong Arm E             14.61q -0.1  2 
  5  1515 Sania Kuylen        04 Metro Eagles             15.40q -0.1  2 
  6  1513 Abigail Jefferies   04 Metro Eagles             16.44q -1.5  1 
  7  1713 Mikia Bluntson      04 Muck City St             17.01q -1.5  1 
  8  1071 Layla Hooks         04 Greensboro B             17.63q -0.1  2 
  9  1974 Tyra Peterson       04 Ppg(Peakperf             17.79  -0.1  2 
 10  1977 Fatima Williams     04 Ppg(Peakperf             17.96  -1.5  1 
 11   501 Santana Spearman    04 Charlotte He             18.31  -1.5  1 
 12   241 Kaitlyn Greene      04 Ashburn Elit             18.92  -0.1  2 
 13   791 Allyria McBride     04 East Cobb Ch             19.02  -0.1  2 
 14  1255 Jazmine Anderson    04 Jazzyquick F             19.04  -0.1  2 
 15  1728 Kayla Smith         04 Muck City St             19.88  -1.5  1 
 16   132 Nyjai Freeman       04 Above Xpecta             20.21  -1.5  1 
 
Girls High Jump 11 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  5-00  7/3/2007    Alexa Harmon-Thomas, Draft Pick Academy     
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1  1120 Kahdijah Bailey     04 Hydel United           4-04.00      1.32m 
  2  2554 Tonie Morgan        04 Tallahassee           J4-04.00      1.32m 
  3  1880 Kennedi Avent       04 Perdue Athle           4-02.00      1.27m 
  4   501 Santana Spearman    04 Charlotte He          J4-02.00      1.27m 
  5   791 Allyria McBride     04 East Cobb Ch           4-00.00      1.21m 
  6   241 Kaitlyn Greene      04 Ashburn Elit          J4-00.00      1.21m 
  7   500 Falon Spearman      04 Charlotte He           3-10.00      1.16m 
  8  1050 Tori Thomas         04 G-Force               J3-10.00      1.16m 
  9  1974 Tyra Peterson       04 Ppg(Peakperf           3-08.00      1.11m 
 10   338 Anaiyah Fullerton   04 Belair                 3-06.00      1.06m 
 10  2278 Danielle Parker     04 Shaldera Pan           3-06.00      1.06m 
 
Girls Javelin Throw Turbo (400g) 11 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 80-09  7/12/2014   Johntavia Shaw, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2409 Adrianna Toran      04 St Louis Pal             77-04     23.57m 
  2  1731 Ashley Thornton     04 Muck City St             74-00     22.55m 
  3  1989 Mykhala Coleman     04 Press Park T             70-11     21.61m 
  4  2786 Makayla Gatlin      04 Unattached              X59-09     18.21m 
  5  2389 Anya Creecy         04 St John Lege             53-11     16.43m 
  6  1831 Bailey Lapolla      04 Ntc Flames I             49-05     15.06m 
  7   241 Kaitlyn Greene      04 Ashburn Elit             43-01     13.13m 
  8   646 Hailey Raffone      04 Cyo Ny                   40-04     12.29m 
  9   519 Taaliyah Allen      04 Chester Chee             34-06     10.51m 
 10  2393 Jai Gaines          04 St John Lege             33-04     10.16m 
 11  2390 Jada Creecy         04 St John Lege             33-00     10.05m 
 12  1255 Jazmine Anderson    04 Jazzyquick F             31-02      9.49m 
 13  2321 Evyn Schiro         04 Southeast Lo             27-00      8.22m 
 
Girls 100 Meter Dash 12 year old
========================================================================
   Club Natl: # 12.28  7/9/2014    Trinity Flagler, All Heart Tr               
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1   817 Aaliyah Butler      03 Elite Athlet             12.89Q  0.7  3 
  2  2591 Brianna Brown       03 Team Dynasty             12.90Q  0.4  2 
  3  2846 Nzinga Williams     03 Unattached              X13.05Q  0.5  1 
  4   982 Ariane Nelson       03 Flying Jagua             12.93Q  0.4  2 
  5   347 Miahna Harden       03 Big Bend Str             13.37Q  0.5  1 
  6  2018 Katelyn Wallace     03 Press Park T             13.38Q  0.7  3 
  7   327 Zahra Kelsey        03 Awesome Powe             13.40q  0.4  2 
  8  1372 Alexis Graham       03 Manatee Must             13.42q  0.7  3 
  9   295 Spirit Cooper       03 Athletic Xpr             13.56   0.5  1 
 10  1475 Ashley Slater       03 Memphis Jagu             13.67   0.7  3 
 11   319 Khalyse Benjamin    03 Awesome Powe             13.71   0.7  3 
 12  1351 Delje' Keller       03 Louisiana St             13.73   0.4  2 
 13  1181 Inara Shell         03 Infinity Tra             13.84   0.4  2 
 14  2008 Adrienne Lofton     03 Press Park T             13.85   0.5  1 
 15  2755 Leah Brown          03 Unattached              X14.00   0.4  2 
 16   454 Mia Mingo           03 Burlington T             14.01   0.7  3 
 17  1896 Kaylah Johnson      03 Phase 1 Trac             14.12   0.7  3 
 18  2718 Koria Fairs         03 Trial By Fir             14.18   0.7  3 
 19  2514 Kayla Morris        03 Suffolk Star             14.25   0.5  1 
 20  2209 Nicole Smith        03 Roadrunners              14.40   0.4  2 
 21  2768 Kylar Coleman       03 Unattached              X14.44   0.5  1 
 
Girls 200 Meter Dash 12 year old
========================================================================
   Club Natl: # 24.74  7/12/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  2591 Brianna Brown       03 Team Dynasty             26.19Q -4.2  3 
  2   817 Aaliyah Butler      03 Elite Athlet             26.78Q -1.3  1 
  3  2739 Kenya Thompson      03 Ultimate Tra             26.85Q -2.3  2 
  4  1458 Jada Fortenberry    03 Memphis Jagu             26.91Q -4.2  3 
  5   816 Jayda Bushay        03 Elite Athlet             27.02Q -1.3  1 
  6   327 Zahra Kelsey        03 Awesome Powe             27.26Q -2.3  2 
  7   982 Ariane Nelson       03 Flying Jagua             26.95q -4.2  3 
  8  2846 Nzinga Williams     03 Unattached              X27.32q -2.3  2 
  9   974 Brianna Jacobs      03 Flying Angel             27.35  -4.2  3 
 10   323 Jadah Fitzgerald    03 Awesome Powe             27.83  -1.3  1  27.826
 10  1691 Tia Taylor          03 Mt. Airy Tra             27.83  -2.3  2  27.826
 12   347 Miahna Harden       03 Big Bend Str             27.90  -2.3  2 
 13   972 Nyanna Cooper       03 Flying Angel             28.13  -1.3  1 
 14   319 Khalyse Benjamin    03 Awesome Powe             28.26  -1.3  1 
 15   295 Spirit Cooper       03 Athletic Xpr             28.27  -1.3  1 
 16    50 Tranasia Jones      03 4star Track              28.38  -4.2  3 
 17  2018 Katelyn Wallace     03 Press Park T             28.43  -4.2  3 
 18  2451 Yanise Harris       03 Stockton Sai             28.66  -2.3  2 
 19   375 Mekenze Kelley      03 Boys And Gir             28.75  -1.3  1 
 20  1181 Inara Shell         03 Infinity Tra             28.78  -1.3  1 
 21  1351 Delje' Keller       03 Louisiana St             28.84  -2.3  2 
 22  1475 Ashley Slater       03 Memphis Jagu             28.88  -4.2  3 
 23   454 Mia Mingo           03 Burlington T             29.32  -4.2  3 
 24  1372 Alexis Graham       03 Manatee Must             29.33  -2.3  2 
 
Girls 80 Meter Hurdles 12 year old
========================================================================
   Club Natl: # 11.73  7/14/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2768 Kylar Coleman       03 Unattached              X13.02Q  0.8  3 
  2  2983 Jahnelle Saunders   03 Va Elite Tf              13.29Q -1.9  1 
  3  1691 Tia Taylor          03 Mt. Airy Tra             13.45Q  0.1  2 
  4  2451 Yanise Harris       03 Stockton Sai             13.56q  0.8  3 
  5   467 Tierra Hooker       03 Camden Pal               13.82q -1.9  1 
  6   982 Ariane Nelson       03 Flying Jagua             13.97q  0.8  3 
  7  1586 Trillanie Robinson  03 Miami Garden             14.03q -1.9  1 
  8  1143 Brooke Watts        03 I5 Elite                 14.11q  0.1  2 
  9  2780 McKenzie Emery      03 Unattached              X14.20   0.8  3 
 10  2469 Terica Boyd         03 Strong Arm E             14.21   0.1  2 
 11  1179 Sasha Lee           03 Infinity Tra             14.43   0.1  2 
 12  1512 Leniah Hazel        03 Metro Eagles             16.12  -1.9  1 
 13  2999 Sydney Lopes        03 Valley Viper             16.51  -1.9  1 
 14  1998 Kamerynn Glasgow    03 Press Park T             16.76  -1.9  1 
 15  1678 Aaliyah Brown       03 Mt. Airy Tra             17.50   0.1  2 
 16   356 Sunni Cromwell      03 Bond Hill Fl             18.40   0.1  2 
 17    57 Jaya Ramirez Coope  03 4star Track              19.09   0.8  3 
 18  1347 Mia Avant           03 Louisiana St             20.52  -1.9  1 
 19  2007 Darrione Joseph     03 Press Park T             53.69   0.8  3 
 
Girls 4x800 Meter Relay 12 year old
================================================================
   Club Natl: # 9:51.19  7/12/2014   Delco Stallions, Delco Stalli             
                         A Pratt, R Moody, S Peterson, T Avery             
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Metropolis Track Club  'A'                         10:56.92  
     1) 1554 Amela Johnson 04           2) 1555 Dominique Keyes 03        
     3) 1560 Kayla Mathieu 03           4) 1564 Magdalene Morrison 03     
     5) 1557 Courtney Lambright 03      6) 1553 Samantha Janes 03         
 
Girls Javelin Throw Turbo (400g) 12 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 84-00  7/12/2014   Caroline Davis, CYO New York                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1998 Kamerynn Glasgow    03 Press Park T             82-02     25.04m 
  2  2648 Breona Holley       03 The Heat Tra             77-08     23.67m 
  2  2832 Johntavia Shaw      03 Unattached              X77-08     23.67m 
  4  1180 Ava Roberts         03 Infinity Tra             73-05     22.37m 
  5  2061 Alenis Rodriguez    03 Puerto Rico              67-08     20.62m 
  6  2955 Ashley Anderson     03 United Flyer             66-03     20.19m 
  7   466 Amia Green          03 Camden Pal               64-07     19.68m 
  8   622 Elizabeth Street    03 Coral Spring             50-05     15.36m 
  9   356 Sunni Cromwell      03 Bond Hill Fl             49-02     14.98m 
 10   135 Nialah Miller       03 Above Xpecta             47-04     14.42m 
 11   992 Kuren Anderson      03 Full Speed A             46-11     14.30m 
 12  1587 Mekayla Rothmiller  03 Miami Garden             42-11     13.08m 
 13  1546 Yvonne Lee          03 Metropolis L             42-08     13.00m 
 14   142 Shanell Wooten      03 Above Xpecta             42-00     12.80m 
 15   585 Nia Edwards         03 Comets Of Ch             37-00     11.27m 
 16  1832 Emily Shortell      03 Ntc Flames I             36-11     11.25m 
 17   397 Eliza Rowe          03 Break Away T             30-03      9.22m 
 18  1101 Ariel Pratt         03 High Perform             29-05      8.96m 
 19  1870 Kiarra Johnson      03 Orangeburg T             29-03      8.91m 
 20  1551 Luna-May Hug-Moesi  03 Metropolis T             28-10      8.78m 
 21  2257 Jakyla Diaward      03 Running With             27-07      8.40m 
 
Girls 100 Meter Dash 13 year old
========================================================================
   Club Natl: # 12.27  7/11/2012   Symone Mason, SOUTH DADE Eagles             
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1  2463 Imani Dupree        02 Strike Gold              12.61Q -2.2  3 
  2  1654 Briana Williams     02 Miramar Opti             12.62Q -1.9  2 
  3  2795 Ryan Jackson        02 Unattached              X12.92Q -1.3  1 
  4  2686 Janee Davis         02 Trackstar Tr             12.93Q -1.3  1 
  5   999 Nya Morgan          02 Full Speed A             13.00Q -1.9  2 
  6   592 Leah Phillips       02 Comets Of Ch             13.52Q -2.2  3 
  7  2688 Ken'Naria Gadson    02 Trackstar Tr             12.97q -1.3  1 
  8  2738 Sherri-Ann Norton   02 Ultimate Tra             13.10q -1.3  1 
  9   671 Laterria Brown      02 Dallas Blaze             13.23  -1.3  1 
 10  1646 Thalia Dyer         02 Miramar Opti             13.39  -1.9  2 
 11  2678 Mykala Perry        02 Tnt Express              13.43  -1.9  2 
 12  1221 Natalie Gibson      02 Jaguar Track             13.60  -1.3  1 
 13  1645 Jada Bell           02 Miramar Opti             13.74  -1.9  2  13.731
 14  2757 Nyah Brown          02 Unattached              X13.74  -1.3  1  13.733
 15  1340 Makala Gant         02 louisiana el             13.74  -2.2  3  13.740
 16   770 Jasmine Logan       02 Eagles Landi             13.78  -1.9  2  13.775
 17   439 Tiana Richards      02 Bronx Tigers             13.78  -2.2  3  13.776
 18  2553 Taryn Henry         02 Tallahassee              13.90  -1.9  2 
 19  2207 Precious Rolle      02 Roadrunners              14.00  -2.2  3 
 20   305 Adonya Rolle        02 Auburn Rapto             14.03  -2.2  3 
 21   893 Rachel Long         02 Evolution Sp             14.06  -1.3  1 
 22  1514 Jamila Johnson      02 Metro Eagles             14.08  -2.2  3 
 23  1229 Ruth Pasteur        02 Jaguar Track             14.14  -1.9  2 
 
Girls 200 Meter Dash 13 year old
========================================================================
   Club Natl: # 24.44  7/12/2012   Symone Mason, SOUTH DADE Eagles             
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  2463 Imani Dupree        02 Strike Gold              25.00Q  0.6  3 
  2  1654 Briana Williams     02 Miramar Opti             25.66Q -1.0  1 
  3  2449 Ravyn Jackson       02 Star Track T             25.68Q  1.1  2 
  4  2688 Ken'Naria Gadson    02 Trackstar Tr             25.80Q  1.1  2 
  5  2686 Janee Davis         02 Trackstar Tr             26.02Q -1.0  1 
  6   832 Lauren Euler        02 Elite Speed              26.62Q  0.6  3 
  7   999 Nya Morgan          02 Full Speed A             26.32q  1.1  2 
  8  2678 Mykala Perry        02 Tnt Express              26.86q  0.6  3 
  9   300 Shakayla Venable    02 Athletic Xpr             26.97   1.1  2 
 10  1228 Leena Morant        02 Jaguar Track             27.08   0.6  3 
 11  1646 Thalia Dyer         02 Miramar Opti             27.17   0.6  3 
 12  2738 Sherri-Ann Norton   02 Ultimate Tra             27.32  -1.0  1 
 13  1330 Jae'Anna Hughes     02 Lima Strider             27.34   1.1  2 
 14   439 Tiana Richards      02 Bronx Tigers             27.39   1.1  2 
 15   103 Jordyn Showers      02 727 Youth Tr             27.43  -1.0  1 
 16  1645 Jada Bell           02 Miramar Opti             27.50  -1.0  1 
 17  1504 Nyha Butler         02 Metro Eagles             27.54   1.1  2 
 18  1470 Tyra Nabors         02 Memphis Jagu             27.65   0.6  3 
 19  2754 Ka'Mani Brown       02 Unattached              X27.74   0.6  3 
 20  1122 Akelia Hylton       02 Hydel United             27.76  -1.0  1 
 21  1874 Nahsheeda Facey     02 Panthers Eli             27.89  -1.0  1 
 22  1221 Natalie Gibson      02 Jaguar Track             27.95   0.6  3 
 23  1651 Cheyanne Morris     02 Miramar Opti             28.35  -1.0  1 
 24   671 Laterria Brown      02 Dallas Blaze             28.65   1.1  2 
 
Girls 100 Meter Hurdles 13 year old
========================================================================
   Club Natl: # 14.88  7/17/2011   Kenya Dillon, Florida Elit                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   592 Leah Phillips       02 Comets Of Ch             15.51Q -0.7  3 
  2  1559 Anjoli Mathew       02 Metropolis T             15.56Q -0.7  4 
  3   381 Camille Trotman     02 Boys And Gir             15.57Q -0.7  2 
  4  1971 Natiya James        02 Ppg(Peakperf             15.85Q -1.0  1 
  5  2483 Nikia Smith         02 Strong Arm E             15.86q -0.7  2 
  6   937 Morgan Manley       02 Flash Athlet             16.63q -0.7  3 
  7  2544 Jade King           02 Take Flight              17.42q -0.7  4 
  8   685 Jayla Bernard       02 Delco Stalli             17.55q -0.7  4 
  9  1850 Trinity Adams       02 Olympia Trac             17.65  -0.7  2 
 10  2777 Daylee Dunn         02 Unattached              X17.76  -0.7  3 
 11  2680 Kambi Walker        02 Tnt Express              18.17  -0.7  2 
 12  2320 Chalah Rock         02 Southeast Lo             18.54  -0.7  2 
 13   895 Eriana Teague       02 Evolution Sp             18.81  -0.7  3 
 14   264 Robin Whitehead     02 Atascocita Y             18.87  -0.7  4 
 15    45 Elexus Cooper       02 4star Track              18.94  -0.7  3 
 16  1972 Shyteria Lewis      02 Ppg(Peakperf             19.11  -1.0  1 
 17  1898 Shanya Luke         02 Phase 1 Trac             19.72  -1.0  1 
 18  2480 Mahogani McCoy      02 Strong Arm E             20.29  -0.7  4 
 19  1871 Nyla Webb           02 Orangeburg T             20.89  -0.7  4 
 20  1714 Ariel Burks         02 Muck City St             22.08  -0.7  4 
 21   305 Adonya Rolle        02 Auburn Rapto             22.27  -0.7  3 
 22   129 Kayla Dorsey        02 Above Xpecta             22.58  -0.7  3 
 23   643 Jordana Graziano    02 Cyo Ny                   45.13  -1.0  1 
 
Girls 200 Meter Hurdles 13 year old
========================================================================
   Club Natl: # 27.57  7/14/2013   Rayna Whyte, Exchange Zon                   
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   937 Morgan Manley       02 Flash Athlet             29.33Q -1.7  1 
  2  1559 Anjoli Mathew       02 Metropolis T             29.47Q -0.9  5 
  3  1971 Natiya James        02 Ppg(Peakperf             29.76Q -0.9  3 
  4  1182 Brianna Smith       02 Infinity Tra             30.17Q -1.2  2 
  5  1470 Tyra Nabors         02 Memphis Jagu             30.55Q -2.7  4 
  6   381 Camille Trotman     02 Boys And Gir             29.65q -1.7  1 
  7   592 Leah Phillips       02 Comets Of Ch             30.48q -0.9  3 
  8  1983 Faith Hill          02 Premier Athl             30.62q -1.2  2 
  9  1677 Jesikah Boykin      02 Mt. Airy Tra             30.74  -0.9  5 
 10  1565 Adia Palmer         02 Metropolis T             30.83  -0.9  3 
 11  2738 Sherri-Ann Norton   02 Ultimate Tra             30.93  -2.7  4 
 12   588 Brianne Gunn        02 Comets Of Ch             31.24  -0.9  5 
 13  2680 Kambi Walker        02 Tnt Express              31.51  -1.7  1 
 14  2483 Nikia Smith         02 Strong Arm E             31.64  -2.7  4 
 15  2480 Mahogani McCoy      02 Strong Arm E             31.89  -1.2  2 
 16    45 Elexus Cooper       02 4star Track              31.95  -1.2  2 
 17   929 Taylor Lewis        02 Fasst Track              32.03  -1.7  1 
 18   895 Eriana Teague       02 Evolution Sp             32.54  -1.2  2 
 19   264 Robin Whitehead     02 Atascocita Y             32.60  -0.9  5 
 20   685 Jayla Bernard       02 Delco Stalli             33.59  -0.9  5 
 21  1567 Maya Whitcomb       02 Metropolis T             33.63  -1.7  1  33.621
 22  2777 Daylee Dunn         02 Unattached              X33.63  -1.7  1  33.628
 23   115 Mikyla Pearson      02 Aat Sports A             34.22  -2.7  4 
 24  2320 Chalah Rock         02 Southeast Lo             34.26  -1.7  1 
 25  1552 Sophia Hug-Moesing  02 Metropolis T             34.51  -0.9  3 
 26  1972 Shyteria Lewis      02 Ppg(Peakperf             34.54  -2.7  4 
 27  2515 Alexis Rountree     02 Suffolk Star             35.18  -0.9  5 
 28  1993 Royshell Francois   02 Press Park T             36.86  -0.9  3 
 29  1714 Ariel Burks         02 Muck City St             38.54  -0.9  5 
 
Girls Pole Vault 13 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 10-00  7/14/2012   Carson Dingler, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1  2833 Cloe Snyder         02 Unattached            X4-06.00      1.37m 
 
Girls Long Jump 13 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 17-08.75  7/8/2009    Brittany Mcgee, Wings Of An Eagles       
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  2795 Ryan Jackson        02 Unattached           X16-09.75   2.3     5.12m 
  2   381 Camille Trotman     02 Boys And Gir          16-03.75   1.2     4.97m 
  3  1751 Grace Cunningham    02 Nevada Gazel          15-09.25  -1.2     4.80m 
  4   103 Jordyn Showers      02 727 Youth Tr          15-09.00  +0.0     4.80m 
  5  1971 Natiya James        02 Ppg(Peakperf          15-05.25  +0.0     4.70m 
  6  2738 Sherri-Ann Norton   02 Ultimate Tra         J15-05.25  +0.0     4.70m 
  7  1470 Tyra Nabors         02 Memphis Jagu          15-03.50   1.9     4.66m 
  8  2759 Zaniyah Bryant-Ber  02 Unattached           X15-02.50   0.4     4.63m 
  9   586 Miracle Fuller      02 Comets Of Ch          15-00.75   0.8     4.59m 
 10  2686 Janee Davis         02 Trackstar Tr          14-11.75   0.9     4.56m 
 11  2544 Jade King           02 Take Flight           14-11.25   2.5     4.55m 
 12  2842 Amy Warren          02 Unattached           X14-10.75   3.0     4.54m 
 13  1182 Brianna Smith       02 Infinity Tra          14-10.25   1.7     4.52m 
 14   895 Eriana Teague       02 Evolution Sp          14-08.75   1.4     4.48m 
 15  1645 Jada Bell           02 Miramar Opti          14-07.00   1.3     4.44m 
 16  1646 Thalia Dyer         02 Miramar Opti          14-06.00  -0.2     4.41m 
 17  2553 Taryn Henry         02 Tallahassee           14-05.75   2.7     4.41m 
 18  1330 Jae'Anna Hughes     02 Lima Strider          14-02.00  -0.4     4.31m 
 18  2757 Nyah Brown          02 Unattached           X14-02.00   0.9     4.31m 
 20  3025 Myecia Lucas        02 Wee Sports            14-01.75   1.6     4.31m 
 21   264 Robin Whitehead     02 Atascocita Y          14-00.50  -0.8     4.27m 
 22   595 Danielle Wilkerson  02 Comets Of Ch          13-11.00  -1.6     4.24m 
 23  1556 Akia Kippins        02 Metropolis T          13-07.00   0.1     4.14m 
 24   439 Tiana Richards      02 Bronx Tigers          13-06.00   1.4     4.11m 
 25  2067 Haddasha Tolentino  02 Puerto Rico           13-05.00   1.7     4.08m 
 26  1552 Sophia Hug-Moesing  02 Metropolis T          13-03.25   1.8     4.04m 
 27  1776 Sydni Harrell       02 New Orleans           13-00.00   2.2     3.96m 
 28  1339 Antwanika Dugas     02 louisiana el          12-11.50  -1.2     3.94m 
 29  2558 Kayla Sapp          02 Tallahassee           12-04.50  +0.0     3.77m 
 30  1224 Morgan Jackson      02 Jaguar Track          12-04.00   1.1     3.75m 
 31  1898 Shanya Luke         02 Phase 1 Trac          12-03.75  +0.0     3.75m 
 32  1285 Madison Huot        02 Lc Express            12-00.00   0.7     3.65m 
 33  2320 Chalah Rock         02 Southeast Lo          11-08.00  +0.0     3.55m 
 34   770 Jasmine Logan       02 Eagles Landi          11-07.50  +0.0     3.54m 
 35  1871 Nyla Webb           02 Orangeburg T          11-06.50   0.5     3.51m 
 36   353 Jourdon Cooper      02 Blue Lightni          11-06.00   0.5     3.50m 
 
Girls 100 Meter Dash 14 year old
========================================================================
   Club Natl: # 12.06  7/15/2012   Kaylin Whitney, Star Athletics              
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1  2474 Aaliayah Fisher     01 Strong Arm E             12.37Q +0.0  3 
  2   573 Tierra Crockrell    01 Codeblack El             12.53Q -0.7  1 
  3  2345 Angel Williams      01 Southern Tra             12.70Q -0.5  2 
  4   574 Jazmyne Frost       01 Codeblack El             12.77Q -0.5  2 
  5   932 Adrienne Brown      01 Fast Lane Tr             12.78Q +0.0  3 
  6   438 Otavia Nicely       01 Bronx Tigers             12.83Q -0.7  1 
  7  2802 Kourtnie Kelley     01 Unattached              X12.86q +0.0  3  12.860
  7  2690 Zayne Jack          01 Trackstar Tr             12.86q -0.7  1  12.860
  9  1232 Lillian Williams    01 Jaguar Track             12.89  -0.7  1 
 10   975 Desiree Kennedy-Sw  01 Flying Angel             12.98  -0.7  1 
 11  2293 Kiana Cleveland     01 South Texas              12.99  +0.0  3 
 12     6 Chereece McEwan     01 1st Coast Tr             13.08  -0.5  2 
 13  3028 Serenity Rogers     01 Wee Sports               13.13  +0.0  3 
 14  2745 Jazmine Alderman    01 Unattached              X13.17  +0.0  3 
 15  2724 Tiara White         01 Trial By Fir             13.19  -0.5  2 
 16  2475 Dakaylia Green      01 Strong Arm E             13.28  -0.5  2 
 17  2691 Alexis Woodall      01 Trackstar Tr             13.30  -0.7  1  13.294
 18   840 Kailah Melson       01 Elite Speed              13.30  -0.7  1  13.300
 19   433 Ruby Avila          01 Bronx Tigers             13.32  +0.0  3 
 20  1895 Avrel Jean          01 Phase 1 Trac             13.38  -0.5  2 
 21   757 Gabrielle Mora      01 Eagle Speed              13.58  -0.5  2 
 22   677 Amya Turner         01 Dallas Blaze             13.63  -0.7  1 
 23  1518 Danielle Pettway    01 Metro Eagles             13.71  +0.0  3 
 24  1928 A'Jah Arnold        01 Phenom Elite             13.76  -0.5  2 
 
Girls 200 Meter Dash 14 year old
========================================================================
   Club Natl: # 23.83  7/15/2012   Kaylin Whitney, Star Athletics              
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1   573 Tierra Crockrell    01 Codeblack El             25.53Q -2.9  2 
  2  2823 Nicole Payne        01 Unattached              X25.54Q -2.2  1 
  3  2474 Aaliayah Fisher     01 Strong Arm E             25.73Q -0.7  3 
  4   574 Jazmyne Frost       01 Codeblack El             25.67Q -2.9  2 
  5  1516 Tatianna Martinez   01 Metro Eagles             26.15Q -2.2  1 
  6  2345 Angel Williams      01 Southern Tra             26.19Q -0.7  3 
  7     6 Chereece McEwan     01 1st Coast Tr             26.25q -2.2  1 
  8   438 Otavia Nicely       01 Bronx Tigers             26.28q -2.9  2 
  9   676 Jayla Smith         01 Dallas Blaze             26.48  -0.7  3 
 10  2475 Dakaylia Green      01 Strong Arm E             26.68  -2.9  2 
 11  1232 Lillian Williams    01 Jaguar Track             26.69  -0.7  3 
 12   576 Kyla Robinson-Hubb  01 Codeblack El             26.70  -2.2  1 
 13   975 Desiree Kennedy-Sw  01 Flying Angel             26.81  -2.9  2 
 14  2799 Charity Johnson     01 Unattached              X26.92  -2.9  2 
 15   883 Jermecia Brown      01 Eoto Elite               26.98  -0.7  3 
 16  2691 Alexis Woodall      01 Trackstar Tr             27.00  -2.2  1 
 17   597 Taylor Williams     01 Comets Of Ch             27.24  -0.7  3 
 18  1124 Shadae Parr         01 Hydel United             27.26  -0.7  3  27.256
 19  2293 Kiana Cleveland     01 South Texas              27.26  -2.2  1  27.260
 20  1128 Tatten Thawe        01 Hydel United             27.68  -2.9  2 
 21   301 Jada Venters        01 Athletic Xpr             27.69  -2.2  1 
 22  3028 Serenity Rogers     01 Wee Sports               28.22  -2.2  1 
 23  2690 Zayne Jack          01 Trackstar Tr             28.76  -0.7  3 
 
Girls 100 Meter Hurdles 14 year old
========================================================================
   Club Natl: # 14.37  7/10/2009   Kendell Williams, The Heat TC               
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   886 Daishon Spann       01 Eoto Elite               15.07Q -1.0  2 
  2  3028 Serenity Rogers     01 Wee Sports               15.34Q  0.3  3 
  3   928 Kendal Drewery      01 Fasst Track              15.78Q  0.1  1 
  4   580 Samyzia Sears       01 Columbus Bla             16.31q  0.1  1 
  5   576 Kyla Robinson-Hubb  01 Codeblack El             16.33q -1.0  2 
  6  1404 Sonia Smith         01 Marlboro Boy             16.59q  0.3  3 
  7   575 Saundria Martin     01 Codeblack El             16.66q -1.0  2 
  8   220 Jayla Stokes        01 Alpha Omega              16.86q -1.0  2 
  9  2352 Daisha Petty        01 Southside Pi             17.03   0.3  3 
 10   414 Tyanna Sullivan     01 Breakthrough             17.27   0.1  1 
 11  1518 Danielle Pettway    01 Metro Eagles             17.57   0.1  1 
 12   130 Aja Dye             01 Above Xpecta             17.67   0.3  3 
 13  1722 Khaliyah Martin     01 Muck City St             18.51   0.3  3 
 14  2830 Ashley Schwerzler   01 Unattached              X18.58   0.3  3 
 15  1098 Jaidesha Clarke     01 High Perform             19.14   0.1  1 
 16  1460 Jessica Green       01 Memphis Jagu             19.22  -1.0  2 
 17  2012 Akyra Mosby         01 Press Park T             19.76   0.1  1 
 18  3072 Sarah Vanderhoof    01 Wings Of Ski             19.84   0.1  1 
 19   836 Jameela Kidd        01 Elite Speed              20.41  -1.0  2 
 20   452 Anaya Brown         01 Burlington T             20.62   0.1  1 
 21  1503 Moneshae Bailey     01 Metro Eagles             22.25  -1.0  2 
 
Girls 200 Meter Hurdles 14 year old
========================================================================
   Club Natl: # 26.79  7/10/2009   Kendell Williams, The Heat TC               
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1  3028 Serenity Rogers     01 Wee Sports               29.68Q  0.2  1 
  2   928 Kendal Drewery      01 Fasst Track              30.30Q -0.5  4 
  3   580 Samyzia Sears       01 Columbus Bla             30.79Q  0.3  2 
  4   641 Shari Brown         01 Cyo Ny                   32.04Q  2.6  3 
  5  2452 Yasmyn Harris       01 Stockton Sai             30.48q -0.5  4 
  6   220 Jayla Stokes        01 Alpha Omega              30.92q -0.5  4 
  7  1203 Mone' Octave        01 It's Speed D             31.13q  0.2  1 
  8  2691 Alexis Woodall      01 Trackstar Tr             31.96q  0.3  2 
  9  1430 Chelsea Tate        01 Matathletest             32.44  -0.5  4 
 10   836 Jameela Kidd        01 Elite Speed              32.69   0.2  1 
 11    47 Mariah Cooper       01 4star Track              32.99   0.3  2 
 12  2796 Taya Jackson        01 Unattached              X33.11   0.2  1 
 13  1506 Tanisha Cave        01 Metro Eagles             33.24   2.6  3 
 14  1460 Jessica Green       01 Memphis Jagu             33.49   2.6  3 
 15  1722 Khaliyah Martin     01 Muck City St             33.57  -0.5  4 
 16  1428 Damya Rolen         01 Matathletest             34.18   2.6  3 
 17  1429 Simone Scales       01 Matathletest             34.71   0.2  1 
 18  1098 Jaidesha Clarke     01 High Perform             34.76   2.6  3 
 19   130 Aja Dye             01 Above Xpecta             34.91   0.3  2 
 20  3072 Sarah Vanderhoof    01 Wings Of Ski             35.66  -0.5  4 
 21  1503 Moneshae Bailey     01 Metro Eagles             36.24  -0.5  4 
 22   452 Anaya Brown         01 Burlington T             36.58   0.3  2 
 --  2012 Akyra Mosby         01 Press Park T                DQ   0.3  2  ran around hurdle
 
Girls 4x400 Meter Relay 14 year old
===================================================================
   Club Natl: # 3:52.48  7/14/2013   Delco Stallions, Delco Stalli             
                         C Bennett, S Dixon, S Townsend, A Ruffin          
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
  1 Eoto Elite  'A'                                     3:55.31Q  3 
     1) 886 Daishon Spann 01            2) 885 Jatana Folston 01          
     3) 883 Jermecia Brown 01           4) 884 Kasia Cooper 01            
     5) 887 Dominique Spann 02          6)                                
  2 Hydel United Club  'A'                              4:05.36Q  2 
     1) 1122 Akelia Hylton 02           2) 1129 Garriel White 02          
     3) 1124 Shadae Parr 01             4) 1128 Tatten Thawe 01           
     5) 1125 Marchell Pearce 02         6)                                
  3 Dallas Blaze Track Club  'A'                        4:10.75Q  1 
     1) 677 Amya Turner 01              2) 675 Da/Mya Puryear 01          
     3) 676 Jayla Smith 01              4) 678 Kyla Washington 02         
     5) 671 Laterria Brown 02           6)                                
  4 Codeblack Elite Track Club  'A'                     4:01.06q  3 
     1) 572 Janiah Brown 01             2) 574 Jazmyne Frost 01           
     3) 576 Kyla Robinson-Hubbard 01    4) 573 Tierra Crockrell 01        
     5) 575 Saundria Martin 01          6)                                
  5 Comets Of Charles County  'A'                       4:11.41q  3 
     1) 587 Adara Gamble 01             2) 588 Brianne Gunn 02            
     3) 583 Nyia Cummings 02            4) 597 Taylor Williams 01         
  6 Jaguar Track  'A'                                   4:11.42q  2 
     1) 1223 Kayla Hudson 01            2) 1228 Leena Morant 02           
     3) 1232 Lillian Williams 01        4) 1220 Zarria Bethea 01          
  7 Metro Eagles Track And Field C  'A'                 4:12.43q  1 
     1) 1514 Jamila Johnson 02          2) 1504 Nyha Butler 02            
     3) 1506 Tanisha Cave 01            4) 1516 Tatianna Martinez 01      
  8 Athletic Xpress Greyhonds  'A'                      4:14.43q  3 
     1) 298 Diamond Sellers 01          2) 297 Imani Gaston 01            
     3) 301 Jada Venters 01             4) 300 Shakayla Venable 02        
  9 Strong Arm Elite Track Club  'B'                    4:20.38   2 
     1) 2478 Desyana Jimeson 02         2) 2471 Emelia Chatfield 01       
     3) 2480 Mahogani McCoy 02          4) 2473 Samariah Ferguson 02      
 10 Strong Arm Elite Track Club  'A'                    4:21.82   1 
     1) 2474 Aaliayah Fisher 01         2) 2472 Ashanti Davis 02          
     3) 2475 Dakaylia Green 01          4) 2483 Nikia Smith 02            
 11 727 Youth Track & Field Club  'A'                   4:24.24   3 
     1) 93 Breyanna Chambliss 02        2) 103 Jordyn Showers 02          
     3) 104 Tytiana Wilson 02           4) 94 Zenani Dandridge 02         
 12 Atascocita Youth Sports Associ  'A'                 4:27.83   1 
     1) 263 Chassidy Rhodes 01          2) 254 Latavia Bryant 02          
     3) 258 Mckenzie Clark 01           4) 264 Robin Whitehead 02         
 13 Lc Express  'A'                                     4:27.92   1 
     1) 1277 Jayla Aldridge 02          2) 1282 Krissalynn Henderson 02   
     3) 1278 Sanaii Burnett 01          4) 1299 Sierra Stuckey 01         
 14 Roadrunners Track Club  'A'                         4:30.42   1 
     1) 2208 Abigail Saunders 02        2) 2194 Alexandria Bullard 01     
     3) 2199 Paige Gilbert 01           4) 2207 Precious Rolle 02         
     5) 2203 Vandera Knowles 02         6)                                
 15 Matathletestrack Ants  'A'                          4:31.61   2 
     1) 1430 Chelsea Tate 01            2) 1427 Daje Rolen 01             
     3) 1428 Damya Rolen 01             4) 1429 Simone Scales 01          
 16 Muck City Striders  'A'                             4:31.64   2 
     1) 1716 Chanel Dowers 01           2) 1724 Jahmya Philpart 01        
     3) 1722 Khaliyah Martin 01         4) 1726 Mahogany Putman 01        
     5) 1714 Ariel Burks 02             6) 1720 Kyla Lewis 02             
 17 Jaguar Track  'B'                                   4:34.27   3 
     1) 1224 Morgan Jackson 02          2) 1221 Natalie Gibson 02         
     3) 1227 Nia Lytch 02               4) 1226 Savannah Lee 02           
     5) 1219 Starrla Armwood 01         6)                                
 18 Aat Sports Academy Kings Tc  'A'                    4:37.49   2 
     1) 114 Briana Olazabal 01          2) 111 Hadassah Davis 01          
     3) 118 Kiericka Turner 01          4) 115 Mikyla Pearson 02          
 19 Press Park Track Club  'A'                          4:42.05   2 
     1) 2012 Akyra Mosby 01             2) 2006 Jomarie Johnson 01        
     3) 1993 Royshell Francois 02       4) 1997 Sheridan George 02        
 20 Jr Apopka Blue Darters Track C  'A'                 4:49.45   2 
     1) 1262 Aziyah Davis 02            2) 1264 Laporscha Lewis-Scott 02  
     3) 1265 Tahjanaeya Walthour 02     4) 1261 Zaria Barnes 02           
 
Girls 4x800 Meter Relay 14 year old
================================================================
   Club Natl: # 9:14.84  7/13/2013   Mt Airy TC, Mt Airy TC                    
                         K Caroll, S Stovall, T Turner, G Wilkinson        
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Eoto Elite  'A'                                     9:40.07  
     1) 886 Daishon Spann 01            2) 887 Dominique Spann 02         
     3) 885 Jatana Folston 01           4) 884 Kasia Cooper 01            
     5) 883 Jermecia Brown 01           6)                                
  2 Delco Stallions  'A'                               10:17.21  
     1) 693 Acey Pratt 02               2) 685 Jayla Bernard 02           
     3) 691 Rhyan Moody 02              4) 696 Sanaiya Watts 01           
  3 Metropolis Track Club  'A'                         10:40.06  
     1) 1565 Adia Palmer 02             2) 1561 Kenya Mathieu 01          
     3) 1567 Maya Whitcomb 02           4) 1552 Sophia Hug-Moesinger 02   
     5) 1559 Anjoli Mathew 02           6)                                
  4 Jaguar Track  'A'                                  10:42.08  
     1) 1223 Kayla Hudson 01            2) 1227 Nia Lytch 02              
     3) 1226 Savannah Lee 02            4) 1220 Zarria Bethea 01          
  5 Lc Express  'A'                                    11:15.17  
     1) 1292 Kiersten Namken 02         2) 1282 Krissalynn Henderson 02   
     3) 1285 Madison Huot 02            4) 1296 Madison Portales 01       
  6 Metro Eagles Track And Field C  'A'                11:26.92  
     1) 1503 Moneshae Bailey 01         2) 1506 Tanisha Cave 01           
     3) 1508 Troi English 02            4) 1517 Victoria Patterson 02     
  7 Puerto Rico  'A'                                   11:46.16  
     1) 2031 Carla Castillo 02          2) 2067 Haddasha Tolentino 02     
     3) 2052 Magely Rivas 02            4) 2036 Paola Cordero 01          
     5) 2043 Sueheyliz Lopez 02         6)                                
  8 4star Track Club  'A'                              11:55.63  
     1) 37 Aiyliyia Bell 01             2) 45 Elexus Cooper 02            
     3) 54 Kiley Moore 02               4) 47 Mariah Cooper 01            
     5) 58 Mariah Washington 02         6)                                
 
Girls Pole Vault 14 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 11-00  7/13/2013   Carson Dingler, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2452 Yasmyn Harris       01 Stockton Sai           7-06.00      2.28m 
 
Girls 100 Meter Dash 15-16 year old
========================================================================
   Club Natl: # 11.80  7/17/2011   Comfort Gebor, Overtake TC                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1    90 Dianisty Bolden     00 727 Youth Tr             12.05Q  1.4  2 
  2  2422 Jamesha Moorer      99 St Pete Nitr             12.27Q -0.1  3 
  3  2822 Rikianne Patterson  99 Unattached              X12.37Q  1.4  1 
  4   626 Briah Mcbride       00 Cougar Track             12.33Q -0.1  3 
  5  2521 Kendesha Ingraham   00 Sunblazers T             12.41Q  1.4  1 
  6  1524 Iantha Wright       00 Metro Eagles             12.48Q  1.4  2 
  7   216 Chala Carey         99 Alpha Omega              12.43q  1.4  1 
  8  2342 Destinee Jeanpiere  99 Southern Tra             12.49q -0.1  3 
  9   688 Maysha Foster       99 Delco Stalli             12.62  -0.1  3  12.617
 10   830 Aasiyah Barr        00 Elite Speed             J12.62   1.4  1  12.618
 11   596 Sydney Williams     99 Comets Of Ch             12.65   1.4  1 
 12   835 Mikayla Jordan      99 Elite Speed              12.68   1.4  2 
 13  1639 Aniya Clay          99 Middle Georg             12.69   1.4  2 
 14  2706 Avonti Holt         99 Trailblazers             12.74   1.4  1 
 15  2845 Makayla Wiliams     00 Unattached              X12.79  -0.1  3 
 16  1851 Jasondra Brown      00 Olympia Trac             12.81   1.4  2 
 17  2354 Briannah Shank      99 Southside Pi             12.90  -0.1  3 
 18  1373 Breonna Graham      99 Manatee Must             12.91   1.4  2 
 19  1638 Jaylah Bailey       99 Middle Georg             12.94  -0.1  3 
 20   407 Eternal Johnson     99 Breakthrough             12.97  -0.1  3 
 21  2010 Tahja Mitchell      99 Press Park T             13.01   1.4  1 
 22  1757 Xori Green          99 Nevada Gazel             13.06   1.4  2 
 23  3023 Pleasant Harris     99 Wee Sports               13.12   1.4  1 
 
Girls 200 Meter Dash 15-16 year old
========================================================================
   Club Natl: # 23.66  7/13/2014   Symone Mason, South Dade E                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1   695 Sydni Townsend      00 Delco Stalli             24.91Q -0.5  3 
  2    90 Dianisty Bolden     00 727 Youth Tr             25.16Q -1.0  2 
  3   331 Aris Hubbard        00 Baldwin Ligh             25.27Q -2.0  1 
  4   626 Briah Mcbride       00 Cougar Track             25.49Q -2.0  1 
  5  3053 Kayla Jackson       99 Willingboro              25.69Q -1.0  2 
  6  1524 Iantha Wright       00 Metro Eagles             25.91Q -0.5  3 
  7  2342 Destinee Jeanpiere  99 Southern Tra             25.71q -1.0  2 
  8  2422 Jamesha Moorer      99 St Pete Nitr             25.78q -2.0  1 
  9  2706 Avonti Holt         99 Trailblazers             25.99  -0.5  3 
 10  3029 Sasha Wimbley       00 Wee Sports               26.02  -2.0  1 
 11   835 Mikayla Jordan      99 Elite Speed              26.05  -0.5  3 
 12   499 Akira Rhodes        00 Charlotte He             26.06  -2.0  1 
 13   688 Maysha Foster       99 Delco Stalli             26.07  -2.0  1 
 14  2133 Jalesia Tillman     00 Pure Athleti             26.12  -0.5  3 
 15   193 Nierra Berry        99 Aj's Elite               26.33  -2.0  1 
 16  1638 Jaylah Bailey       99 Middle Georg             26.34  -1.0  2 
 17   830 Aasiyah Barr        00 Elite Speed              26.38  -2.0  1 
 18   596 Sydney Williams     99 Comets Of Ch             26.41  -0.5  3 
 19   266 Ronje Williams      99 Atascocita Y             26.57  -1.0  2 
 20  1373 Breonna Graham      99 Manatee Must             26.72  -1.0  2 
 21  3056 Jamia Hickman       99 Wings Of An              26.93  -1.0  2 
 22   128 Najiya Cornish      99 Above Xpecta             27.19  -1.0  2 
 23  1683 Avani Dorsey        99 Mt. Airy Tra             27.29  -0.5  3 
 24   216 Chala Carey         99 Alpha Omega              27.47  -0.5  3 
 
Girls 100 Meter Hurdles 15-16 year old
========================================================================
   Club Natl: # 13.67  7/17/2011   Kendell Williams, The Heat TC               
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   499 Akira Rhodes        00 Charlotte He             14.56Q -0.3  2 
  2   596 Sydney Williams     99 Comets Of Ch             14.77Q  1.4  1 
  3   332 Kamare Ways         99 Baldwin Ligh             15.74Q +0.0  3 
  4  2410 Valarie Whitted     99 St Louis Pal             15.95Q -1.2  4 
  5   590 Nikiya Mitchell     99 Comets Of Ch             15.48q -0.3  2 
  6  2297 Chriss Jones        99 South Texas              15.64q  1.4  1 
  7   834 Iylana Helenese     99 Elite Speed              15.89q -0.3  2 
  8   821 Serenity Grimes     99 Elite Athlet             16.03q +0.0  3 
  9   682 Kennedie Reese      00 Daytona Expr             16.14   1.4  1 
 10  2824 Ava Raymond         99 Unattached              X16.16  -0.3  2 
 11  1386 Brandi Mcgrady      99 Marietta Tra             16.26  -0.3  2 
 12  2385 Christin Hackney    99 Sstcfinao                16.62  -0.3  2 
 13   504 Taylor Wallace      00 Charlotte He             16.73   1.4  1 
 14   916 Macie Monborne      99 Excelerator              16.74  -1.2  4 
 15  2822 Rikianne Patterson  99 Unattached              X16.79   1.4  1 
 16  1875 Nyile Facey         00 Panthers Eli             16.85  -1.2  4 
 17   137 Kina Saunders       00 Above Xpecta             17.11  +0.0  3 
 18  2590 Brittani Broderick  99 Team Dynasty             17.53  -1.2  4 
 19  2588 Mya Neal            99 Team Blaze               17.67  +0.0  3 
 20  1457 Kaleigh Davis       99 Memphis Jagu             17.79  -1.2  4 
 21  1146 Christiana Reynold  99 Ic Speed Tra             18.26  -1.2  4 
 22  1721 Ti'Uana Louissaint  00 Muck City St             18.87   1.4  1 
 23  2016 Jayla Tassin        00 Press Park T             19.22  -1.2  4 
 24  1719 Wiskierra Lamene    99 Muck City St             19.23  +0.0  3 
 25  1502 Anu Akil            00 Metro Eagles             19.33  -0.3  2 
 26  2543 Sterling Jenkins    00 Take Flight              19.36   1.4  1 
 27  1777 Asia Pasley         00 New Orleans              20.55  +0.0  3 
 28  1669 Justina Fiumara     99 Mpowered Ath             21.69  -0.3  2 
 29  1425 Chynna Gomez        00 Matathletest             22.94   1.4  1 
 
Girls 400 Meter Hurdles 15-16 year old
===================================================================
   Club Natl: # 1:00.57  7/15/2012   Amber Lewis, The Heat TC                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1  2383 Morgan Oneal        99 Speed City T           1:01.87Q  1 
  2  2743 Amira Aduma         99 Unattached            X1:02.90Q  3 
  3   332 Kamare Ways         99 Baldwin Ligh           1:03.66Q  2 
  4  1386 Brandi Mcgrady      99 Marietta Tra           1:06.58Q  4 
  5   821 Serenity Grimes     99 Elite Athlet           1:07.08q  2 
  6    96 Amaya Kier          00 727 Youth Tr           1:07.27q  1 
  7  2679 Donyae Shelton      99 Tnt Express            1:07.59q  1 
  8   193 Nierra Berry        99 Aj's Elite             1:07.73q  3 
  9   504 Taylor Wallace      00 Charlotte He           1:09.56   1 
 10  1424 Alanis Finn         00 Matathletest           1:09.77   4 
 11  1761 Alexys Saiz         99 Nevada Gazel           1:10.14   4 
 12  1875 Nyile Facey         00 Panthers Eli           1:10.61   3 
 13  1110 Aliyah Carswell     99 Houston Syne           1:11.41   4 
 14  3054 Makinze Scotton     00 Willingboro            1:11.78   2 
 15  2590 Brittani Broderick  99 Team Dynasty           1:13.61   4 
 16  1457 Kaleigh Davis       99 Memphis Jagu           1:14.08   4 
 17   834 Iylana Helenese     99 Elite Speed            1:14.16   1 
 18  1423 Eronda Doss         99 Matathletest           1:14.68   2 
 19  3024 Destiny Johnson     99 Wee Sports             1:15.18   3 
 20  1854 Diamonique Mallary  00 Olympia Trac           1:15.91   2 
 21  1681 Ameena Coleman      00 Mt. Airy Tra           1:17.12   3 
 22   266 Ronje Williams      99 Atascocita Y           1:17.51   1 
 23  2410 Valarie Whitted     99 St Louis Pal           1:19.20   2 
 24  1511 Kayla Guerre        00 Metro Eagles           1:19.34   3 
 25  1421 Chassity Bridges    00 Matathletest           1:19.48   2 
 26  1103 Marie Smith         99 High Perform           1:21.06   1 
 27  1146 Christiana Reynold  99 Ic Speed Tra           1:21.31   3 
 
Girls 4x800 Meter Relay 15-16 year old
================================================================
   Club Natl: # 9:11.72  7/12/2014   Mt. Airy Track Club, Mt. Airy Tra         
                         C Carter, G Wilkinson, K Caroll, S Stovall        
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Mt. Airy Track Club  'A'                            9:39.86  
     1) 1681 Ameena Coleman 00          2) 1679 Kyra Caroll 99            
     3) 1690 Sydni Stovall 99           4) 1693 Terri Turner 99           
  2 Aj's Elite  'A'                                    11:04.99  
     1) 206 Essence Turner 00           2) 207 Jada White 00              
     3) 201 Kanyjah Peterson 00         4) 198 Keiasia Kennard 00         
     5) 191 Keila Archer 99             6) 205 Shaniyah Thomas 99         
  3 Puerto Rico  'A'                                   11:34.29  
     1) 2069 Karla Torres 00            2) 2073 Marisabel Vega 99         
     3) 2058 Melany Rivera 00           4) 2028 Widalys Avilez 99         
 
Girls Triple Jump 15-16 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 40-01.50  7/12/2014   Kimani Rushing, Gold Rush At             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  2984 Destiny Ward        99 Va Elite Tf           38-07.25   1.6    11.76m 
  2  2665 Tasheba Pleasant    00 Tiger Athlet          35-11.00   2.1    10.94m 
  3  2811 Sarah Matthews      00 Unattached           X34-08.50   0.9    10.57m 
  4   598 Lauryn Young        99 Comets Of Ch         J34-08.50   1.2    10.57m 
  5  2351 Lauryn Oglesby      99 Southside Pi          34-07.00   3.2    10.54m 
  6  1073 Arllyssa Ray        99 Greensboro B          33-08.75   2.0    10.28m 
  7  1681 Ameena Coleman      00 Mt. Airy Tra          33-06.25   2.3    10.21m 
  8  2824 Ava Raymond         99 Unattached           X33-04.00  +0.0    10.16m 
  9  1815 Makayla Bryant      99 Noth Florida          32-10.25   0.7    10.01m 
 10  1000 Izabella Sabharwal  99 Full Speed A          32-03.25   0.1     9.83m 
 11   931 Tamya Frazier       99 Fast Lane Tr          31-11.00  +0.0     9.72m 
 12  2318 McKenzie Mason      99 Southeast Lo          31-10.50  +0.0     9.71m 
 13  2604 Daijah Harris       00 Team Elite T          31-10.25  -1.8     9.70m 
 14  2379 Cynyea Wright       00 Spartanburg           31-10.00  +0.0     9.70m 
 15  2784 Mackenzie Forrest   00 Unattached           X30-06.75   3.1     9.31m 
 16  2675 Johnae' Hightower   99 Tnt Express           30-05.75   0.9     9.29m 
 17   930 Tamara Frazier      99 Fast Lane Tr          30-03.50  +0.0     9.23m 
 18  2781 Danielle Erikson    00 Unattached           X29-05.75  +0.0     8.98m 
 19  2807 Megan Malloy        00 Unattached           X26-01.75   0.6     7.96m 
 20  2016 Jayla Tassin        00 Press Park T          25-03.75  +0.0     7.71m 
 --  2543 Sterling Jenkins    00 Take Flight               FOUL                 
 --  1200 Elise Duplessis     99 It's Speed D              FOUL                 
 
Women 100 Meter Dash 17-18 year old
========================================================================
   Club Natl: # 11.67  7/15/2012   Tristie Johnson, Young Achievers            
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1  2716 Diamond Battle      98 Trial By Fir             12.37Q -2.2  2 
  2  1021 Victoria Powell     98 Gazelle Trac             12.46Q -2.2  1 
  3  1812 Jadzia Beasley      97 Noth Florida             12.59Q -2.5  3 
  4     4 Asia Joe            97 1st Coast Tr             12.57Q -2.2  1 
  5   828 Alexandria Andrews  98 Elite Speed              12.66Q -2.2  2 
  6  1202 Taylor Mumford      98 It's Speed D             12.69Q -2.5  3  12.685
  7  1935 Alicia Collier      97 Phila Stride             12.69q -2.2  2  12.687
  8  1811 Shantel Ardley      98 Noth Florida             12.71q -2.2  1 
  9   579 Erin Nix            98 Columbus Bla             12.85  -2.2  1 
 10  2837 J'Nai Taylor        98 Unattached              X12.86  -2.5  3 
 11   915 Asia Gonzalez       96 Excelerator              12.88  -2.2  2 
 12  2818 Temperance Newsom   98 Unattached              X12.93  -2.5  3  12.925
 13   359 Shavel Brown        97 Boynton Beac             12.93  -2.2  1  12.928
 14  2607 Nikirah McKinney    97 Team Elite T             12.96  -2.2  2 
 15  1472 Jordan Ray          97 Memphis Jagu             13.02  -2.5  3 
 16  1820 Tejyrica Robinson   98 Noth Florida             13.05  -2.2  2 
 17  2002 Ebony Hills         97 Press Park T             13.15  -2.2  1 
 18  2819 Brittany Odom       98 Unattached              X13.22  -2.2  2 
 19  2674 Moriah Hall         98 Tnt Express              13.25  -2.2  2  13.241
 20   769 Betty Jackson       98 Eagles Landi             13.25  -2.2  1  13.246
 21  1750 Cydnee Bush         98 Nevada Gazel             13.30  -2.2  1 
 22  2414 Toni Canfall        98 St Pete Nitr             13.31  -2.5  3 
 23  1937 Janiece Murray      97 Phila Stride             13.54  -2.5  3 
 24  2603 Erin Goree          97 Team Elite T             13.55  -2.5  3 
 
Women 200 Meter Dash 17-18 year old
========================================================================
   Club Natl: # 23.52  7/12/2012   Marcquita Stalbert, New Era TC              
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  1021 Victoria Powell     98 Gazelle Trac             24.87Q -2.2  1 
  2  2676 Kiara Lester        98 Tnt Express              25.41Q -0.4  2 
  3  2751 Halimah Barlow      98 Unattached              X25.49Q -3.2  3 
  4     4 Asia Joe            97 1st Coast Tr             25.23Q -2.2  1 
  5  2135 Aniyah Williams     98 Pure Athleti             25.47Q -0.4  2 
  6  1953 Denise Spann        97 Plantation H             25.62Q -3.2  3 
  7   577 Breanna Mahone      98 Columbus Bla             25.72q -3.2  3 
  8  1472 Jordan Ray          97 Memphis Jagu             25.73q -3.2  3 
  9  1246 Jade Hayes          96 Jaguar Track             25.89  -2.2  1 
 10  2716 Diamond Battle      98 Trial By Fir             25.92  -0.4  2 
 11  2837 J'Nai Taylor        98 Unattached              X25.95  -0.4  2 
 12   828 Alexandria Andrews  98 Elite Speed              26.09  -2.2  1 
 13  1811 Shantel Ardley      98 Noth Florida             26.10  -0.4  2 
 14   324 Chazmin Fullwood    97 Awesome Powe             26.34  -3.2  3 
 15  1201 Aareion Jackson     96 It's Speed D             26.49  -2.2  1 
 16  1202 Taylor Mumford      98 It's Speed D             26.73  -3.2  3 
 17  1112 Hailey Williams     98 Houston Syne             26.76  -2.2  1 
 18   579 Erin Nix            98 Columbus Bla             26.85  -0.4  2 
 19  2707 Bryanna Rivers      98 Trailblazers             26.87  -2.2  1 
 20  1420 Vadaija Boykins     98 Matathletest             27.47  -0.4  2 
 21  2681 Zarria Williams     98 Tnt Express              27.54  -2.2  1 
 22  2392 Ryan'Esha Denet     98 St John Lege             27.81  -3.2  3 
 23  2348 Da-Rain Cowan       98 Southside Pi             27.91  -0.4  2 
 
Women 100 Meter Hurdles 17-18 year old
========================================================================
   Club Natl: # 13.79  7/13/2014   Daeshon Gordon, Trinity Elit                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1686 Mahendra McWhite    98 Mt. Airy Tra             14.84Q -1.7  3 
  2  1393 Lauren Epps         98 Mark Trail F             14.94Q -1.6  4 
  3  1112 Hailey Williams     98 Houston Syne             14.96Q  1.0  1 
  4  2815 Gillian Morrison    97 Unattached              X15.44Q -0.6  2 
  5  2358 Jessica Watkins     98 Southside Pi             15.01q  1.0  1 
  6  2002 Ebony Hills         97 Press Park T             15.13q -1.6  4 
  7  1754 Jessica Fields      97 Nevada Gazel             15.37q -1.6  4 
  8  1849 Olivia Welsh        97 Olivia Welsh             15.51q -1.7  3 
  9  2349 Kennedy Davis       98 Southside Pi             15.73   1.0  1 
 10  1464 Mikayla Johnson     97 Memphis Jagu             15.97   1.0  1 
 11  1432 Alisha Wright       98 Matathletest             16.28  -1.6  4 
 12   333 Najah Whitfield     98 Baltimore Ci             16.33  -0.6  2 
 13   698 Kaitlin Winiarski   98 Delco Stalli             16.53  -1.7  3 
 14   197 Alaina Johnson      98 Aj's Elite               16.82  -1.7  3 
 15  1467 Makaylah Lewis      98 Memphis Jagu             17.09  -1.7  3 
 16   195 Nakayla Carter      98 Aj's Elite               17.60   1.0  1 
 17  1816 Kayla Hawkins       97 Noth Florida             18.06  -0.6  2 
 18  2977 Kailynn Davis       98 Va Elite Tf              18.17  -1.6  4 
 19  2819 Brittany Odom       98 Unattached              X18.23  -0.6  2 
 20   204 Keeasia Smith       97 Aj's Elite               18.37  -0.6  2 
 21  2674 Moriah Hall         98 Tnt Express              19.41   1.0  1 
 --  1419 Victoria Bennett    98 Matathletest               DNF  -1.7  3 
 
Women 400 Meter Hurdles 17-18 year old
===================================================================
   Club Natl: # 59.14  7/13/2014   Daeshon Gordon, Trinity Elit                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1  2836 Amber Tanner        98 Unattached            X1:01.43Q  3 
  2  1112 Hailey Williams     98 Houston Syne           1:03.49Q  1 
  3   326 Mariah Howard       97 Awesome Powe           1:03.92Q  2 
  4  2998 Lyndsey Lopes       97 Valley Viper           1:04.44Q  4 
  5  2358 Jessica Watkins     98 Southside Pi           1:03.55q  1 
  6  1393 Lauren Epps         98 Mark Trail F           1:04.55q  1 
  7    98 Zakirra Mckinnon    97 727 Youth Tr           1:04.96q  2 
  8  1479 Destiny Wilhite     98 Memphis Jagu           1:05.10q  3 
  9  1754 Jessica Fields      97 Nevada Gazel           1:05.57   3 
 10  1686 Mahendra McWhite    98 Mt. Airy Tra           1:06.01   4 
 11  1682 Amira Coleman       98 Mt. Airy Tra           1:07.38   2 
 12  1041 Alexis Willis       97 Georgia Favo           1:08.96   4 
 13  1467 Makaylah Lewis      98 Memphis Jagu           1:09.97   1 
 14  1820 Tejyrica Robinson   98 Noth Florida           1:10.00   3 
 15   195 Nakayla Carter      98 Aj's Elite             1:11.31   4 
 16  2408 Carolyn Ross        98 St Louis Pal           1:11.91   2 
 17  2977 Kailynn Davis       98 Va Elite Tf            1:11.99   2 
 18   843 Amari Sessom        98 Elite Speed            1:12.13   1 
 19   136 Isabel Mobley       98 Above Xpecta           1:12.20   4 
 20   968 Jordan Crawford     98 Flyers Track           1:12.41   4 
 21   204 Keeasia Smith       97 Aj's Elite             1:12.52   1 
 22   934 Kendra Williams     98 Fast Lane Tr           1:14.02   2 
 23  1385 Gabrielle Johnson   97 Marietta Tra           1:15.89   3 
 24  2761 Joshea Carey        97 Unattached            X1:16.56   1 
 25  1419 Victoria Bennett    98 Matathletest           1:20.31   4 
 26  1432 Alisha Wright       98 Matathletest           1:21.70   1 
 
Women 4x800 Meter Relay 17-18 year old
================================================================
   Club Natl: # 9:38.22  1997        Aj's Elite, AJ'S ELITE                    
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Memphis Jaguars Track Club  'A'                     9:55.16  
     1) 1473 Celine Rone 97             2) 1463 Deanna Herod 98           
     3) 1468 Kendall Long 98            4) 1477 Triniti Smith 98          
  2 Puerto Rico  'A'                                   11:53.48  
     1) 2066 Ana Serrano 98             2) 2046 Karla Montesino 98        
     3) 2037 Teysha Cordero 97          4) 2035 Valeria Colon 98          
 
Women High Jump 17-18 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  5-10  7/10/2014   Nicole Greene, Young Achiev                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1752 Vashti Cunningham   98 Nevada Gazel           6-03.00#     1.90m 
  2  1756 Delaney Gosse       97 Nevada Gazel           5-06.00      1.67m 
  3  2840 Domonique Turner    97 Unattached            X5-04.00      1.62m 
  4  1127 Joel Robinson       97 Hydel United          J5-04.00      1.62m 
  5  2350 Asia Green          98 Southside Pi          J5-04.00      1.62m 
  6  1758 Danica Hammond      97 Nevada Gazel           5-00.00      1.52m 
  7   969 Madison Henderson   97 Flyers Track           4-10.00      1.47m 
 --   624 Ceirra Fulton       98 Cougar Track                NH            
 
Boys 100 Meter Dash 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 14.05  7/18/2010   Ashton Allen, Full Speed Athletics          
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1  1542 Christian Walker    07 Metro Eagles             14.07Q  0.8  1 
  2   208 Micheal Igbinoghen  07 Alabama Heat             14.15Q -0.2  3 
  3  1135 Nadjre Johnson      07 Hydel United             14.29Q  1.2  2 
  4  1656 Brandon Bennett     07 Miramar Opti             14.30Q  0.8  1 
  5  1747 Sheldon Robinson    07 Mustangs Tra             14.32Q  1.2  2 
  6  1657 Braylen Bennett     07 Miramar Opti             14.33Q -0.2  3 
  7   275 Caiden Fennell      07 Atascocita Y             14.37q -0.2  3 
  8   952 Jacobey Mobley      08 Florida Expr             14.59q  0.8  1 
  9  3093 Demorae Pritchett   07 Atascocita Y             14.68  -0.2  3 
 10  1272 Carlos Johnson      07 Just Do It T             14.77   1.2  2 
 11  2728 James Garner        07 Trial By Fir             14.82   1.2  2 
 12   859 Aaron Holloway      07 Elite Speed              15.08   0.8  1 
 13   868 Stevonte Reid       08 Elite Speed              15.09  -0.2  3 
 14   704 Abaas Hunter        08 Delco Stalli             15.14   1.2  2 
 15  2494 Omar Gonzlez        08 Strong Arm E             15.15   1.2  2 
 16  1862 Dorian Mallary      07 Olympia Trac             15.21   0.8  1 
 17  3094 LaMichael Murray    07 Evolution Sp             15.28   0.8  1 
 18   222 David Coleman Jr    07 Alpha Omega              15.35   0.8  1 
 19  2698 Clarence Sureller   07 Trackstar Tr             15.37   1.2  2 
 20  2565 Benjamin Henry      07 Tallahassee              15.54   1.2  2 
 21   948 Tyson Carter        07 Florida Elit             15.66  -0.2  3  15.652
 22  2221 Branden Carey       07 Roadrunners              15.66  -0.2  3  15.658
 23  2733 James Roberts       07 Trial By Fir             15.73  -0.2  3 
 24   268 Daniel Allen Allen  08 Atascocita Y             15.77   0.8  1 
 
Boys 200 Meter Dash 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 28.56  7/12/2012   Jordon Gouldbourne, Star Athletics          
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  2918 Sidi Njie           07 Unattached              X28.88Q  0.5  3 
  2   208 Micheal Igbinoghen  07 Alabama Heat             29.31Q -1.4  2 
  3  1542 Christian Walker    07 Metro Eagles             29.53Q -1.8  1 
  4  1657 Braylen Bennett     07 Miramar Opti             29.60Q -1.4  2 
  5  1656 Brandon Bennett     07 Miramar Opti             29.94Q  0.5  3 
  6   859 Aaron Holloway      07 Elite Speed              31.56Q -1.8  1 
  7  1747 Sheldon Robinson    07 Mustangs Tra             30.22q  0.5  3 
  8   952 Jacobey Mobley      08 Florida Expr             30.70q  0.5  3 
  9  2698 Clarence Sureller   07 Trackstar Tr             31.60q -1.8  1 
 10  2169 D'Andre Ward        07 Real South R             31.61  -1.8  1 
 11  3093 Demorae Pritchett   07 Atascocita Y             31.68  -1.8  1 
 12  2505 Zachary Martin      07 Strong Arm E             31.72  -1.4  2 
 13  2494 Omar Gonzlez        08 Strong Arm E             31.77  -1.4  2  31.770
 13   275 Caiden Fennell      07 Atascocita Y             31.77   0.5  3  31.770
 15  1135 Nadjre Johnson      07 Hydel United             31.79  -1.4  2 
 16  3094 LaMichael Murray    07 Evolution Sp             31.91  -1.4  2 
 17   704 Abaas Hunter        08 Delco Stalli             31.93  -1.4  2 
 18  2882 Altaveon Grant      07 Unattached              X32.63  -1.4  2 
 19  2221 Branden Carey       07 Roadrunners              33.02   0.5  3 
 20   385 Emerson Floyd       07 Boys And Gir             33.03  -1.8  1 
 21  2733 James Roberts       07 Trial By Fir             33.57   0.5  3 
 22   222 David Coleman Jr    07 Alpha Omega              33.99   0.5  3 
 23   877 Rhari Thomas        08 Elite Speed              34.11  -1.8  1 
 24   268 Daniel Allen Allen  08 Atascocita Y             36.16  -1.8  1 
 
Boys 100 Meter Dash 9 year old
========================================================================
   Club Natl: # 13.35  7/16/2011   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  1253 Na'Seir Samuel      06 James Jackso             13.85Q -0.9  3 
  2  3048 Vegas Burnett       06 West Pines O             14.07Q -0.2  2  14.066
  3   882 Jashad Pressley     06 Endurers 4 C             14.07Q  0.7  1  14.070
  4  2290 Durian Moss         06 South Dade E             14.18Q -0.9  3 
  5  2501 Devin Jones         06 Strong Arm E             14.22Q -0.2  2 
  6   987 La'Rico Tezeno      06 Flying Jagua             14.41Q  0.7  1 
  7  2699 Tre'Shawn Taylor    06 Trackstar Tr             14.26q -0.2  2 
  8   990 Edward Louis        06 Fort Lauderd             14.43q -0.2  2  14.427
  9   807 Pishon Houghton     06 Eca Track Cl             14.43  -0.9  3  14.430
 10  1338 Julian Roberson     06 Loudoun Lega             14.55   0.7  1 
 11  1665 Liam Thompson       06 Miramar Opti             14.58   0.7  1 
 12  2292 Cameron Sapp        06 South Dade E             14.64   0.7  1 
 13   278 Tharren Hill        06 Atascocita Y             14.69  -0.9  3 
 14  1245 Dylan Williams      06 Jaguar Track             14.79   0.7  1 
 15  2025 Rae'Mon Mosby       06 Press Park T             14.82  -0.2  2 
 16  2024 Wardell Mack        06 Press Park T             15.11  -0.2  2 
 17   708 Maurice Richardson  06 Delco Stalli             15.12  -0.9  3 
 18   352 Mason Lueth         06 Blazin Raven             15.14  -0.2  2 
 19  1173 Justin Woulard      06 Indian River             15.23  -0.9  3 
 20  2308 Donovan Lang        06 South Texas              15.25  -0.9  3 
 21  1053 Trevion Mizell      06 G-Force                  15.30   0.7  1 
 22   806 Benjamin Griffiths  06 Eca Track Cl             15.62  -0.9  3 
 23  2022 Gerard Johnson      06 Press Park T             15.69   0.7  1 
 24  1139 Andre Smith         06 Hydel United             15.72  -0.2  2 
 
Boys 200 Meter Dash 9 year old
========================================================================
   Club Natl: # 27.13  7/14/2011   Ashton Allen, Living Water                  
   Club Natl: # 27.13  7/14/2013   Dorian Friend, Northside Striders           
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  1251 Tyler Jackson       06 James Jackso             28.43Q -1.0  3 
  2  2290 Durian Moss         06 South Dade E             28.45Q -0.7  1 
  3  1253 Na'Seir Samuel      06 James Jackso             28.83Q  1.4  2 
  4   882 Jashad Pressley     06 Endurers 4 C             28.72Q -0.7  1 
  5   807 Pishon Houghton     06 Eca Track Cl             29.32Q  1.4  2 
  6  1733 Hardley Gilmore     06 Muck City St             29.84Q -1.0  3 
  7   987 La'Rico Tezeno      06 Flying Jagua             28.89q -0.7  1 
  8  2699 Tre'Shawn Taylor    06 Trackstar Tr             29.89q -1.0  3 
  9  1338 Julian Roberson     06 Loudoun Lega             29.91   1.4  2 
 10  2292 Cameron Sapp        06 South Dade E             29.92   1.4  2 
 11  1665 Liam Thompson       06 Miramar Opti             30.30  -0.7  1 
 12   708 Maurice Richardson  06 Delco Stalli             30.58   1.4  2 
 13  1245 Dylan Williams      06 Jaguar Track             31.13  -1.0  3 
 14  2024 Wardell Mack        06 Press Park T             31.18  -0.7  1 
 15  1748 Evan Thornton       06 Mustangs Tra             31.37  -1.0  3 
 16   278 Tharren Hill        06 Atascocita Y             31.87  -0.7  1  31.864
 17  1780 Tyree Arso          06 New Orleans              31.87  -1.0  3  31.870
 18  1139 Andre Smith         06 Hydel United             32.02  -0.7  1 
 19   880 Timothy Moore       06 Endurers 4 C             32.74  -1.0  3 
 20  2308 Donovan Lang        06 South Texas              32.86   1.4  2 
 21  2124 Adres Torres        06 Puerto Rico              32.88   1.4  2 
 22    79 Kemar Spencer       06 4star Track              33.45  -0.7  1 
 23   662 Caleb Lee-Kong      06 Cyo Ny                   33.82   1.4  2 
 24   282 Ryan Powell Jr.     06 Atascocita Y             35.28  -1.0  3 
 
Boys Javelin Throw Turbo (400g) 9 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 83-07  7/12/2012   Ian Hall, Unattached                        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1  2411 Charles Isom-Mc Ca  06 St Louis Pal             84-08#    25.80m 
  2  2875 Bowen Drewes        06 Unattached              X70-03     21.41m 
  3  2901 Canon Kinder        06 Unattached              X63-04     19.30m 
  4   352 Mason Lueth         06 Blazin Raven             62-05     19.02m 
  5  2249 Charles Harris      06 runnikng sol             57-05     17.50m 
  6  2645 Philip Matchev      06 The Gainesvi             55-11     17.04m 
  7  1788 Robert Vaughn Jr.   06 New Orleans              53-00     16.15m 
  8  2849 Dylan Alonso        06 Unattached              X49-00     14.93m 
  9  1948 Levan Smith         06 Phoenix Glid             47-07     14.50m 
 10  1828 Yulkhari Yon        06 Noth Florida             45-01     13.74m 
 11   655 Christian Camara    06 Cyo Ny                   40-08     12.39m 
 12   110 Gilad Melamed       06 727 Youth Tr             38-00     11.58m 
 13  2970 Christopher Willia  06 Untouchables             35-01     10.69m 
 14  1944 Josiah Bivins       06 Phoenix Glid             32-09      9.98m 
 15  2518 Trevon Cannon       06 Suffolk Star             31-05      9.57m 
 16  2164 Jameer Benjamin     06 Real South R             29-09      9.06m 
 17    76 Jorden Moore        06 4star Track              28-09      8.76m 
 18  2525 Dayyan Major        06 Sunblazers T             28-02      8.58m 
 --   660 Aiden Farmer        06 Cyo Ny                    FOUL            
 
Boys 100 Meter Dash 10 year old
========================================================================
   Club Natl: # 12.72  7/14/2013   Willie Washington, Hampton City             
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1  1008 Nyckoles Harbor     05 Full Speed A             13.13Q -1.8  2 
  2   949 William Carter      05 Florida Elit             13.63Q -1.4  1  13.625
  3  1934 Steven Weaver       05 Phenom Elite             13.80Q  0.4  3 
  4  1250 Jaren Hamilton      05 James Jackso             13.63Q -1.4  1  13.629
  5  2531 Carlos Brown        05 Swift Athlet             13.92Q -1.8  2 
  6  1592 Jae-Lijah Cochran   05 Miami Garden             14.10Q  0.4  3 
  7   808 Johnathan Houston   05 Eca Track Cl             13.85q -1.4  1 
  8   170 Kwame Miller        05 Above Xpecta             14.21q -1.8  2 
  9  2264 Makari Vickers      05 Running With             14.24  -1.8  2 
 10   986 Tramayne Shivers    05 Flying Jagua             14.26   0.4  3 
 11  2908 Davell Long         05 Unattached              X14.38   0.4  3 
 12  2735 Cameron Sanderson   05 Tri-City Jets Tr         14.42   0.4  3  14.412
 13   554 Ivory Aikens        05 City Of Opal             14.42  -1.8  2  14.417
 14  1052 Tovani Mizell       05 G-Force                  14.45   0.4  3 
 15  2437 James Morrow        05 St Pete Nitr             14.46   0.4  3 
 16  2225 Daniel Ermilus      05 Roadrunners              14.66   0.4  3 
 17  2655 Marlon Jackson      05 The Matrix               14.73  -1.4  1 
 18   544 Jamari Howard       05 City Of Miam             14.76  -1.4  1 
 19  1367 Tyrone Wilson Jr    05 Louisiana St             14.82  -1.8  2 
 20  2527 Tayshaun Robinson   05 Sunblazers T             14.88  -1.8  2 
 21    80 Daylon Washington   05 4star Track              14.94  -1.8  2 
 22  2217 Kyle Bain           05 Roadrunners              15.32  -1.4  1 
 
Boys 200 Meter Dash 10 year old
========================================================================
   Club Natl: # 25.79  7/12/2012   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  1008 Nyckoles Harbor     05 Full Speed A             26.66Q -0.7  3 
  2  1533 Wesley Noble        05 Metro Eagles             27.71Q -0.5  2 
  3  1250 Jaren Hamilton      05 James Jackso             27.80Q -0.5  1 
  4  1934 Steven Weaver       05 Phenom Elite             27.86Q -0.5  1 
  5   949 William Carter      05 Florida Elit             28.14Q -0.5  2 
  6    19 Kavon Miller        05 1st Coast Tr             28.48Q -0.7  3 
  7  1599 Mekhi Gammons       05 Miami Garden             28.19q -0.5  2 
  8  1592 Jae-Lijah Cochran   05 Miami Garden             28.37q -0.5  2 
  9  1236 Xavier Donaldson    05 Jaguar Track             28.46  -0.5  1 
 10  2531 Carlos Brown        05 Swift Athlet             28.50  -0.7  3 
 11   986 Tramayne Shivers    05 Flying Jagua             28.75  -0.7  3 
 12  2264 Makari Vickers      05 Running With             28.78  -0.5  1 
 13   808 Johnathan Houston   05 Eca Track Cl             29.06  -0.5  2 
 14  2991 Peyton Jones        05 Va Elite Tf              29.11  -0.7  3 
 15   170 Kwame Miller        05 Above Xpecta             29.15  -0.5  1 
 16  2908 Davell Long         05 Unattached              X29.17  -0.5  1 
 17  2948 Cade Swart          05 Unattached              X29.30  -0.5  1 
 18   554 Ivory Aikens        05 City Of Opal             29.60  -0.7  3 
 19  2437 James Morrow        05 St Pete Nitr             29.73  -0.5  2 
 20  1238 Leonardo Grace      05 Jaguar Track             30.20  -0.7  3 
 21   774 Travis Harris       05 Eagles Landi             30.30  -0.5  2 
 22  1367 Tyrone Wilson Jr    05 Louisiana St             30.58  -0.7  3 
 23   544 Jamari Howard       05 City Of Miam             30.98  -0.5  1 
 24  1331 Zion Jackson        05 Lima Strider             31.15  -0.5  2 
 
Boys Long Jump 10 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 15-08.75  2004        Kavahra Holmes, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
Finals
  1  2991 Peyton Jones        05 Va Elite Tf           13-11.50  -0.4     4.25m 
  2  1331 Zion Jackson        05 Lima Strider          13-10.00   0.1     4.21m 
  3  2989 Isaiah Henley       05 Va Elite Tf           13-07.50  +0.0     4.15m 
  4  2264 Makari Vickers      05 Running With          13-03.00   0.5     4.03m 
  5    27 Jaden Edgecombe     05 321trackstar         J13-03.00  +0.0     4.03m 
  6  1052 Tovani Mizell       05 G-Force               13-00.00   0.1     3.96m 
  7  2527 Tayshaun Robinson   05 Sunblazers T          12-09.25  +0.0     3.89m 
  8  1885 Manny Perdue        05 Perdue Athle          12-08.50   0.1     3.87m 
  9   949 William Carter      05 Florida Elit          12-08.00  +0.0     3.86m 
 10  1192 Rashawn Cunningham  05 Inman Youth           12-06.75  +0.0     3.82m 
 11  2142 Cedric Johnson Jr   05 Pure Athleti          12-05.50  +0.0     3.79m 
 12  1118 Luke Moulton        05 Houston Syne          12-04.00  +0.0     3.75m 
 13  1781 Ronald Arso Jr      05 New Orleans           12-03.25  +0.0     3.74m 
 14  1194 Damarcus Porter     05 Inman Youth           12-03.00  +0.0     3.73m 
 15  1789 Conner Winston      05 New Orleans           11-11.50   6.0     3.64m 
 16  1193 Nigel Pate          05 Inman Youth           11-11.25   0.2     3.63m 
 17  1019 Phillip Rayford     05 Future Youth          11-09.75  +0.0     3.60m 
 18  1661 Christopher Lumpki  05 Miramar Opti          11-08.75  +0.0     3.57m 
 19  2487 Za'Ron Collins      05 Strong Arm E          11-07.25  +0.0     3.53m 
 20  2137 Alstair Clarke      05 Pure Athleti          11-07.00   0.3     3.53m 
 21  1618 Keshaun Sims        05 Miami Garden          11-06.25   0.9     3.51m 
 22  2577 Kashon Conliffe     05 T-Bird Flyer          11-02.75  +0.0     3.42m 
 23   315 Rashard Mickens     05 Augusta Flye          11-02.50  +0.0     3.41m 
 24  1927 Manuel Zelaya       05 Phase 1 Trac          11-02.00  +0.0     3.40m 
 25  2622 Tahjere Davis       05 Technique Tr          10-09.75  +0.0     3.29m 
 26    80 Daylon Washington   05 4star Track           10-08.50  -1.6     3.26m 
 27  2184 Terry Harris        05 River Parish          10-02.00   0.1     3.09m 
 28  2265 Ga'Cere Williams    05 Running With           9-06.00  +0.0     2.89m 
 --   768 Jordan White        05 Eagle Speed               FOUL                 
 --  1916 Amir Mcneil         05 Phase 1 Trac              FOUL                 
 --   753 Benjamin Garrison   05 E-1 Track Cl              FOUL                 
 
Boys Javelin Throw Turbo (400g) 10 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 89-04  7/14/2011   Jett Kinder, Kinder Sport                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   272 Zion Brown          05 Atascocita Y             85-02     25.95m 
  2   148 Miles Bliey         05 Above Xpecta            J85-02     25.95m 
  3  2156 Samuel Quinn        05 Quintessenti             69-11     21.31m 
  4  2151 Aaron Fenimore      05 Quintessenti             67-03     20.49m 
  5   943 Henry Omohundro     05 Fleet Midlot             63-08     19.40m 
  6  2142 Cedric Johnson Jr   05 Pure Athleti             61-06     18.74m 
  7  1612 Jason Olivera       05 Miami Garden             61-01     18.61m 
  8  1362 Mathias Lee         05 Louisiana St             58-00     17.67m 
  9  2282 Josiah Dunlap       05 Shaldera Pan             54-08     16.66m 
 10  1602 Justin Harper       05 Miami Garden             54-05     16.58m 
 11  2434 Jamin James         05 St Pete Nitr             49-09     15.16m 
 12  2531 Carlos Brown        05 Swift Athlet             47-00     14.32m 
 13   247 Tj Taiwo            05 Ashburn Elit             46-07     14.19m 
 14   619 Willie Washington   05 Comets Of Ch             44-04     13.51m 
 15  2265 Ga'Cere Williams    05 Running With             38-10     11.83m 
 16  1786 Quinnton Marshall,  05 New Orleans              34-06     10.51m 
 17  1617 William Rothmiller  05 Miami Garden             31-03      9.52m 
 
Boys 100 Meter Dash 11 year old
========================================================================
   Club Natl: # 12.49  7/13/2014   Willie Washington, HAMPTON CITY             
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1  1968 Zachariah Ware      04 Polk County              13.15Q  0.5  1 
  2   906 Aviance Williams    04 Evolution Sp             13.27Q -1.3  2 
  3   469 Greg Foster         04 Camden Pal               13.39Q -0.8  3 
  4  1609 King Mack           04 Miami Garden             13.19Q  0.5  1 
  5  1616 Desmond Reid        04 Miami Garden             13.40Q -1.3  2  13.399
  6  2170 Bobby Washington    04 Real South R             13.45Q -0.8  3 
  7  2925 Shomari Pettigrew   04 Unattached              X13.40q  0.5  1  13.398
  8   795 Ryan Hill,Ii        04 East Cobb Ch             13.57q -1.3  2 
  9  1963 Victor Jones        04 Polk County              13.70   0.5  1 
 10   737 James Cole          04 Dragons Yout             13.76   0.5  1 
 11   383 Jace Arnold         04 Boys And Gir             13.78  -0.8  3 
 12  2695 Jameer Grimsley     04 Trackstar Tr             13.81  -0.8  3 
 13  1004 Dawson Baker        04 Full Speed A             13.82  -0.8  3 
 14  1435 Coen Carr           04 Matathletest             13.92   0.5  1 
 15   386 Emory Floyd         04 Boys And Gir             14.01  -1.3  2 
 16   615 Isaiah Simmons      04 Comets Of Ch             14.20   0.5  1 
 17  2500 Delvin Jones        04 Strong Arm E             14.26   0.5  1 
 18   389 Milon Jones         04 Boys And Gir             14.29  -0.8  3 
 19    36 Dauntevian William  04 352 Track Cl             14.34  -0.8  3 
 20  2222 Brian Carey         04 Roadrunners              14.47  -1.3  2 
 21  2023 Javon Johnson       04 Press Park T             14.79  -1.3  2 
 
Boys 200 Meter Dash 11 year old
========================================================================
   Club Natl: # 25.58  7/13/2014   Willie Washington, HAMPTON CITY             
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1   906 Aviance Williams    04 Evolution Sp             26.42Q -2.4  2 
  2  1616 Desmond Reid        04 Miami Garden             26.92Q -1.2  1 
  3  1968 Zachariah Ware      04 Polk County              27.42Q -1.3  3 
  4  1609 King Mack           04 Miami Garden             26.81Q -2.4  2 
  5  1591 Raynell Chambers I  04 Miami Garden             27.54Q -1.2  1 
  6  1366 Carl Wilson         04 Louisiana St             27.71Q -1.3  3 
  7  1435 Coen Carr           04 Matathletest             27.50q -2.4  2 
  8   386 Emory Floyd         04 Boys And Gir             27.53q -2.4  2  27.526
  9  1963 Victor Jones        04 Polk County              27.53  -2.4  2  27.530
 10  1267 Jayden Gibson       04 Jr Apopka Bl             27.56  -1.2  1 
 11  2247 Malcolm Williams    04 Roadrunners              27.99  -1.3  3 
 12  2925 Shomari Pettigrew   04 Unattached              X28.09  -1.3  3 
 13   795 Ryan Hill,Ii        04 East Cobb Ch             28.18  -2.4  2 
 14   786 Robert Joseph       04 Earleys Elit             28.19  -1.2  1 
 15   351 Jalen Lueth         04 Blazin Raven             28.26  -1.2  1 
 16  1004 Dawson Baker        04 Full Speed A             28.45  -2.4  2 
 17  1921 Darius Rainey       04 Phase 1 Trac             28.86  -1.3  3 
 18   383 Jace Arnold         04 Boys And Gir             29.10  -1.2  1 
 19   804 Justin Blake        04 Eca Track Cl             29.35  -1.2  1 
 20   615 Isaiah Simmons      04 Comets Of Ch             29.36  -2.4  2 
 21  2695 Jameer Grimsley     04 Trackstar Tr             29.40  -1.3  3 
 22  1605 Khalil Hunter       04 Miami Garden             30.81  -1.2  1 
 
Boys 80 Meter Hurdles 11 year old
========================================================================
   Club Natl: # 12.77  7/17/2011   Derrik Allen, The Heat TC                   
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   469 Greg Foster         04 Camden Pal               13.20Q -1.1  3 
  2  1605 Khalil Hunter       04 Miami Garden             13.62Q -1.0  2 
  3   487 Roderick Horton     04 Central Flor             14.21Q  0.1  1 
  4   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta             14.76q  0.1  1 
  5  2929 Zaire Riley         04 Unattached              X15.20q -1.0  2 
  6  2457 Jemari Ganaway      04 Stockton Sai             15.60q -1.1  3 
  7  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden             15.62q  0.1  1  15.615
  8   599 Mason Campbell      04 Comets Of Ch             15.62q -1.1  3  15.617
  9   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig             15.64  -1.0  2 
 10   510 Justice Crawford    04 Charlotte He             15.93  -1.0  2 
 11  1326 Matthew Joines      04 Lights Outs              16.03   0.1  1 
 12  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached              X16.14   0.1  1 
 13    74 Curtis Mcfarlin II  04 4star Track              16.37  -1.1  3 
 14  2561 Camden Flowers      04 Tallahassee              16.79  -1.1  3 
 15  1389 Ezekiel Miller      04 Marietta Tra             17.70  -1.1  3 
 16   285 Amari Scott         04 Atascocita Y             18.10  -1.0  2 
 17  2306 Bailey Earl         04 South Texas              18.50  -1.0  2 
 18    61 Kristian Benson     04 4star Track              18.78   0.1  1 
 
Boys High Jump 11 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  5-00  2005        Clive Pullen, JAMAICA INVITATIONAL          
   Club Natl: #  5-00  7/10/2013   Dante Thomas, Southeast La                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1   487 Roderick Horton     04 Central Flor           4-08.00      1.42m 
  2  2291 Brandon Pottinger   04 South Dade E          J4-08.00      1.42m 
  3  2920 Cade Parodi         04 Unattached            X4-06.00      1.37m 
  4  1267 Jayden Gibson       04 Jr Apopka Bl          J4-06.00      1.37m 
  5  1130 Zico Bennett        04 Hydel United          J4-06.00      1.37m 
  6   964 Isaiah Shannon      04 Florida Flig           4-02.00      1.27m 
  6  1922 Zachary Reviere     04 Phase 1 Trac           4-02.00      1.27m 
  8  1326 Matthew Joines      04 Lights Outs            4-00.00      1.21m 
  8  1908 Jeremiah Exceus     04 Phase 1 Trac           4-00.00      1.21m 
 10  1142 Shadrach Waugh      04 Hydel United          J4-00.00      1.21m 
 10   156 Desi Dawkins        04 Above Xpecta          J4-00.00      1.21m 
 10  1268 Blake Parker        04 Jr Apopka Bl          J4-00.00      1.21m 
 13  2857 Benjamin Blomqvist  04 Unattached            X3-08.00      1.11m 
 14  1389 Ezekiel Miller      04 Marietta Tra           3-04.00      1.01m 
 --   795 Ryan Hill,Ii        04 East Cobb Ch                NH            
 
Boys Discus Throw 1.0 Kg 11 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 117-00  2001        Jud Allen, NORTHWEST FLYERS                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1615 Jacob Ramsay        04 Miami Garden             83-10     25.55m 
  2   922 Aaron Session       04 Excelerator              70-01     21.36m 
  3  1381 Naevon Hatcher      04 Manatee Must             68-03     20.80m 
  4   108 Cameron Kier        04 727 Youth Tr             65-11     20.09m 
  5  1380 Davion Farnum       04 Manatee Must             60-00     18.28m 
  6  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached              X59-02     18.03m 
  7  2857 Benjamin Blomqvist  04 Unattached              X58-05     17.80m 
  8    13 Rashawn Floyd       04 1st Coast Tr             53-04     16.25m 
  9  1269 Jeremy Rudolph Jr.  04 Jr Apopka Bl             48-08     14.83m 
 10   650 Brendan Ahlstrom    04 Cyo Ny                   45-11     13.99m 
 11  2870 Kelby Crotty        04 Unattached              X42-08     13.00m 
 12   105 Conner Bedinghaus   04 727 Youth Tr             41-11     12.77m 
 13   340 Tashaun Allen       04 Belair                   37-10     11.53m 
 
Boys Javelin Throw Turbo (400g) 11 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 102-03  7/13/2012   Jett Kinder, Kindersport                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2953 Connor Wetheringto  04 Unattached             X103-07#    31.57m 
  2  2624 Xavier Davis        04 Technique Tr             88-06     26.97m 
  3   108 Cameron Kier        04 727 Youth Tr             83-05     25.42m 
  4  2623 Xavieone Davis      04 Technique Tr             79-11     24.35m 
  5  1947 Kennedy Mcgee       04 Phoenix Glid             68-01     20.75m 
  6   184 Enrique Varona      04 Above Xpecta             63-10     19.45m 
  7   390 Alexander Needham   04 Boys And Gir             63-07     19.38m 
  8  2405 Miles Yates         04 St Johns Str             60-10     18.54m 
  9  1380 Davion Farnum       04 Manatee Must             58-03     17.75m 
 10  1381 Naevon Hatcher      04 Manatee Must             57-08     17.57m 
 11   383 Jace Arnold         04 Boys And Gir             57-01     17.39m 
 12   653 Antonio Bravo       04 Cyo Ny                   54-08     16.66m 
 13   105 Conner Bedinghaus   04 727 Youth Tr             53-11     16.43m 
 14  2870 Kelby Crotty        04 Unattached              X50-01     15.26m 
 15  2458 Christopher Machad  04 Stockton Sai             50-00     15.24m 
 16  1911 Jason Gregory       04 Phase 1 Trac             49-05     15.06m 
 17  1535 Alex Petty          04 Metro Eagles             49-03     15.01m 
 18  2273 J'Tavious Johnson   04 Savannah Cha             47-11     14.60m 
 19  1269 Jeremy Rudolph Jr.  04 Jr Apopka Bl             47-00     14.32m 
 20  1268 Blake Parker        04 Jr Apopka Bl             46-10     14.27m 
 21  2272 J'Quavious Johnson  04 Savannah Cha             45-04     13.81m 
 22    13 Rashawn Floyd       04 1st Coast Tr             42-00     12.80m 
 22   650 Brendan Ahlstrom    04 Cyo Ny                   42-00     12.80m 
 24  1312 Bryce Krause        04 Lc Express               40-03     12.26m 
 25  1946 Hunter Hassler      04 Phoenix Glid             39-03     11.96m 
 26   340 Tashaun Allen       04 Belair                   38-11     11.86m 
 27  1951 Immanuel Walker     04 Phoenix Glid             37-00     11.27m 
 28  1835 David Shortell      04 Ntc Flames I             22-10      6.95m 
 
Boys 100 Meter Dash 12 year old
========================================================================
   Club Natl: # 11.64  7/14/2010   Amir Rasul, Miami Garden                    
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1  2289 Jaden McBurrows     03 South Dade E             12.38Q -0.3  3 
  2  2566 Galen Johnson       03 Tallahassee              12.39Q -1.0  1 
  3    15 Devin Graham        03 1st Coast Tr             12.77Q -0.6  2 
  4  1611 Tiwan Mccloud       03 Miami Garden             12.93Q -1.0  1 
  5  3080 Julius Bolden       03 Wtc                      12.95Q -0.3  3 
  6  1958 Anthony Alls        03 Polk County              13.12Q -0.6  2 
  7  1364 Destyn Pazon        03 Louisiana St             13.28q -0.3  3 
  8   848 Ali Barr            03 Elite Speed              13.31q -1.0  1 
  9   909 Devin Davis         03 Evolution Tr             13.37  -0.3  3  13.361
 10   239 Bryson Robertson    03 Amp Track Cl             13.37  -0.6  2  13.370
 11  1802 Kendrick Williams   03 New Orleans              13.62  -1.0  1 
 12    29 Malik Lewis         03 321trackstar             13.77  -1.0  1 
 13  1749 Ronald White        03 My Brother's             13.81  -0.6  2 
 14  1363 Alred Luke          03 Louisiana St             13.84  -0.3  3 
 15  2533 Kimanie Downer      03 Swift Athlet             13.86  -0.3  3 
 16  2080 Kevin Colon         03 Puerto Rico              13.94  -0.6  2 
 17   917 Jonathan Bailey     03 Excelerator              13.99  -0.6  2 
 18  1448 Alan Wright         03 Matathletest             14.58  -0.3  3 
 
Boys 200 Meter Dash 12 year old
========================================================================
   Club Natl: # 23.83  7/17/2010   Amir Rasul, Miami Garden                    
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  2566 Galen Johnson       03 Tallahassee              25.15Q -0.4  3 
  2    15 Devin Graham        03 1st Coast Tr             25.96Q -3.8  1 
  3  2881 Jaydyn Govia        03 Unattached              X26.09Q -3.7  2 
  4  1611 Tiwan Mccloud       03 Miami Garden             25.98Q -0.4  3 
  5  3080 Julius Bolden       03 Wtc                      26.56Q -3.7  2 
  6  2495 Damacio Green       03 Strong Arm E             26.86Q -3.8  1 
  7  1958 Anthony Alls        03 Polk County              26.32q -0.4  3 
  8   958 Tyler Cashe         03 Florida Flig             27.07q -3.7  2 
  9  1960 Courtney Brown      03 Polk County              27.42  -3.7  2 
 10   848 Ali Barr            03 Elite Speed              27.43  -3.8  1 
 11  1009 Jeremiah Heath      03 Full Speed A             27.86  -3.7  2 
 12   902 Donovan Horne       03 Evolution Sp             27.88  -3.8  1 
 13  1749 Ronald White        03 My Brother's             28.00  -3.7  2 
 14  1802 Kendrick Williams   03 New Orleans              28.49  -0.4  3 
 15    29 Malik Lewis         03 321trackstar             28.77  -0.4  3 
 16  2987 Marvin Edwards II   03 Va Elite Tf              29.32  -0.4  3 
 17  1359 Vernon Fulton       03 Louisiana St             29.50  -0.4  3 
 18  2099 Emanuel Negron      03 Puerto Rico              30.34  -3.7  2 
 19  2080 Kevin Colon         03 Puerto Rico              30.52  -3.8  1 
 20   159 Devon George        03 Above Xpecta             31.46  -0.4  3 
 
Boys 80 Meter Hurdles 12 year old
========================================================================
   Club Natl: # 12.32  7/13/2014   Kevin Thomas, Delco Stalli                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1078 Matthew Garrett     03 Greer All-St             12.44Q  0.5  1 
  2  1866 Leonard Mustari     03 Olympia Trac             12.87Q -1.0  2 
  3    71 Jarred Kerr         03 4star Track              13.08Q -0.8  3 
  4  2568 Jahaz Morgan        03 Tallahassee              12.47q  0.5  1 
  5  2460 Jadyn Marshall      03 Stockton Sai             13.34q -0.8  3 
  6  2967 Jahni Williams      03 United Flyer             13.62q -0.8  3 
  7  2153 Malik Mixon         03 Quintessenti             13.71q  0.5  1 
  8  1308 Amarion Cooper      03 Lc Express               13.88q -1.0  2 
  9  2740 Jayden Geathers     03 Ultimate Tra             13.97  -0.8  3 
 10  1448 Alan Wright         03 Matathletest             14.32  -1.0  2 
 11   632 Nathan Wallace      03 Cougar Track             14.39   0.5  1 
 12  1539 Nathan Simmonds     03 Metro Eagles             14.45  -0.8  3 
 13  2670 Anthony Miles       03 Tiger Athlet             14.57  -1.0  2 
 14  1856 Bobby Dennis        03 Olympia Trac             15.66  -0.8  3 
 15  2944 Jarvarius Sims      03 Unattached              X15.72  -1.0  2 
 16  1907 James Evans Iv      03 Phase 1 Trac             16.33   0.5  1 
 17  2671 James Thomas        03 Tiger Athlet             16.37   0.5  1  16.363
 18  2946 Bradley Steinfeld   03 Unattached              X16.37   0.5  1  16.367
 19  2548 Rian Black          03 Take Flight              16.52   0.5  1 
 20  2609 Treston Johnson     03 Team Elite T             16.96  -1.0  2 
 --  2651 Dallas Deas         03 The Heat Tra               DNF  -1.0  2 
 
Boys 4x800 Meter Relay 12 year old
================================================================
   Club Natl: # 9:22.44  7/17/2010   Miami Gardens Xpress TC, Miami Garden     
                         R Champlin, D Hylton, C Lamb, D Miles             
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Metro Eagles Track And Field C  'A'                10:50.46  
     1) 1535 Alex Petty 04              2) 1543 Jadan Williams 04         
     3) 1539 Nathan Simmonds 03         4) 1537 Wesley Ramsey 03          
  2 4star Track Club  'A'                              11:44.73  
     1) 74 Curtis Mcfarlin II 04        2) 71 Jarred Kerr 03              
     3) 61 Kristian Benson 04           4) 66 Markaleb Cooper 04          
 
Boys Discus Throw 1.0 Kg 12 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 133-09  7/12/2014   Dylan Carter, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2853 Ahmari Avin         03 Unattached             X101-08     30.98m 
  2   909 Devin Davis         03 Evolution Tr             94-04     28.75m 
  3   797 Zyler Johnson       03 East Cobb Ch             80-08     24.58m 
  4   623 Darshan Dunbar      03 Coral Spring             73-07     22.42m 
  5  2884 Caden Hacker        03 Unattached              X64-10     19.76m 
  6  2431 Erico Golden        03 St Pete Nitr             60-04     18.38m 
  7  1961 Marquis Ceqile      03 Polk County              57-07     17.55m 
  8   237 Kelvin Gilliam,Jr.  03 Amp Track Cl             57-03     17.44m 
  9  1706 Cory Munroe         03 Mt. Airy Tra             49-10     15.18m 
 10  2943 Michael Simoncic    03 Unattached              X41-00     12.49m 
 11  1952 Ronald Walker       03 Phoenix Glid             34-08     10.56m 
 --   147 Jackson Bliey       03 Above Xpecta              FOUL            
 --   663 Christian Mallett   03 Cyo Ny                    FOUL            
 
Boys Javelin Throw Turbo (400g) 12 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 133-08  7/17/2010   Livingston Morris, Etowah Throw            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2884 Caden Hacker        03 Unattached             X127-11     38.98m 
  2  2967 Jahni Williams      03 United Flyer            110-07     33.70m 
  3   147 Jackson Bliey       03 Above Xpecta             97-10     29.81m 
  4  2853 Ahmari Avin         03 Unattached              X91-05     27.86m 
  5  2112 Luis Rodriguez      03 Puerto Rico              86-03     26.28m 
  6  1327 Christopher Joines  03 Lights Outs              81-07     24.86m 
  7  1919 Nicholas Miglarese  03 Phase 1 Trac             80-02     24.43m 
  8   623 Darshan Dunbar      03 Coral Spring             70-08     21.53m 
  9  2431 Erico Golden        03 St Pete Nitr             68-01     20.75m 
 10  1744 Valdon Daniel, III  03 Mustangs Tra             60-03     18.36m 
 11   388 Tyler Hughes        03 Boys And Gir             59-07     18.16m 
 12  1155 Ethan Ramos         03 Impact Athle             51-10     15.79m 
 13  2943 Michael Simoncic    03 Unattached              X49-08     15.13m 
 14  2263 Tyrell Mcmillan     03 Running With             47-03     14.40m 
 15  2609 Treston Johnson     03 Team Elite T             43-11     13.38m 
 16   797 Zyler Johnson       03 East Cobb Ch             43-08     13.30m 
 17   663 Christian Mallett   03 Cyo Ny                   41-07     12.67m 
 18  1952 Ronald Walker       03 Phoenix Glid             31-08      9.65m 
 
Boys 100 Meter Dash 13 year old
========================================================================
   Club Natl: # 11.47  7/10/2009   Xavier Atkins, Daytona Beach                
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1  1328 Daniel Moyer,Jr.    02 Lights Outs              11.89Q -1.3  3 
  2  1589 Brian Brewton       02 Miami Garden             12.05Q -2.2  1 
  3  1162 Jaden Rudolph       02 Incredibles              12.12Q -1.0  2 
  4  2992 Treshawn Mason      02 Va Elite Tf              12.19Q -1.0  2 
  5   798 Deonte Richardson   02 East Cobb Ch             12.32Q -2.2  1 
  6  1043 Donovan Sanders     02 Get Dusted T             12.38Q -1.3  3 
  7  1028 Jaden Carter        02 Georgia Elit             12.34q -2.2  1 
  8  1433 Kareem Agostino     02 Matathletest             12.35q -1.0  2 
  9  2715 Qadiir Wajd         02 Trailblazers             12.53  -1.0  2 
 10  1441 Keaton Mitchell     02 Matathletest             12.73  -1.3  3 
 11  1443 Cameron Nelome      02 Matathletest             12.75  -1.3  3  12.742
 12   183 Alex Varona         02 Above Xpecta             12.75  -1.0  2  12.746
 13  1918 Jayden Mcqueen      02 Phase 1 Trac             12.83  -1.3  3 
 14   781 Eric Sherman        02 Eagles Landi             12.87  -1.3  3 
 15  1799 Joseph Husband      02 New Orleans              12.94  -1.0  2 
 16   874 Mateen Smith        02 Elite Speed              12.95  -1.0  2 
 17  2488 Amari Daniels       02 Strong Arm E             13.00  -2.2  1 
 18  1054 Josaiah Saldana     02 G-Force                  13.27  -1.3  3 
 19  1446 Isaiah Scott        02 Matathletest             13.30  -2.2  1 
 20   777 Evan Jackson        02 Eagles Landi             13.37  -2.2  1 
 21  2246 Cephas Whylly       02 Roadrunners              13.51  -2.2  1 
 22  2261 Calbert Mcmillan    02 Running With             13.54  -2.2  1 
 23   742 Isaiah Jackson      02 Dragons Yout             13.58  -1.3  3 
 
Boys 200 Meter Dash 13 year old
========================================================================
   Club Natl: # 23.01  7/17/2011   Isaac Cole, Texas Greyhounds                
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  1328 Daniel Moyer,Jr.    02 Lights Outs              24.32Q -1.9  1 
  2  1162 Jaden Rudolph       02 Incredibles              24.35Q -1.8  2 
  3  2992 Treshawn Mason      02 Va Elite Tf              24.40Q -1.1  3 
  4  1933 Jordyn Turner       02 Phenom Elite             24.59Q -1.9  1 
  5  2503 Rodney Lewis        02 Strong Arm E             24.93Q -1.8  2 
  6   750 Aj Hale             02 Drive Phase              25.35Q -1.1  3 
  7  1043 Donovan Sanders     02 Get Dusted T             24.95q -1.8  2 
  8  2617 Omar Avila          02 Teamstackz E             25.63q -1.9  1 
  9   798 Deonte Richardson   02 East Cobb Ch             25.82  -1.8  2 
 10  2715 Qadiir Wajd         02 Trailblazers             26.02  -1.1  3 
 11   183 Alex Varona         02 Above Xpecta             26.06  -1.9  1 
 12   781 Eric Sherman        02 Eagles Landi             26.24  -1.9  1 
 13   874 Mateen Smith        02 Elite Speed              26.25  -1.9  1 
 14  1481 Marcus Askew        02 Memphis Jagu             26.30  -1.8  2 
 15  1918 Jayden Mcqueen      02 Phase 1 Trac             26.35  -1.8  2 
 16  2108 Julius Rivera       02 Puerto Rico              26.37  -1.1  3 
 17  1443 Cameron Nelome      02 Matathletest             26.53  -1.9  1 
 18   965 Malachi Shannon     02 Florida Flig             26.76  -1.1  3 
 19  1234 Talib Bilal         02 Jaguar Track             26.84  -1.1  3 
 20  1799 Joseph Husband      02 New Orleans              27.15  -1.1  3 
 21   106 Philip Henderson    02 727 Youth Tr             27.52  -1.8  2 
 22  2305 Daleno Dehughes     02 South Texas              27.70  -1.8  2 
 23   742 Isaiah Jackson      02 Dragons Yout             28.20  -1.1  3 
 
Boys 100 Meter Hurdles 13 year old
========================================================================
   Club Natl: # 14.22  7/17/2011   Jamal Walton, Miami Garden                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1979 Deylynd Grant       02 Ppg(Peakperf             15.06Q -1.9  1 
  2   709 Kevin Thomas        02 Delco Stalli             15.11Q -1.2  2 
  3  1164 Tyson Williams      02 Incredibles              15.21q -1.2  2 
  4    82 Kellen Newman       02 513 Elite Tr             15.27q -1.9  1 
  5  2486 Kemani Brown        02 Strong Arm E             16.51q -1.2  2 
  6   703 Ronald Holmes Jr.   02 Delco Stalli             16.88q -1.9  1 
  7   705 Zaire Johnson       02 Delco Stalli             16.89q -1.9  1 
  8   965 Malachi Shannon     02 Florida Flig             17.12q -1.9  1 
  9   152 Andrew Davis        02 Above Xpecta             17.39  -1.2  2 
 10   155 Deshaun Dawkins     02 Above Xpecta             18.14  -1.2  2 
 11  1005 Jerlan Fish         02 Full Speed A             19.79  -1.9  1 
 12   966 Marseille Taylor    02 Florida Flig             20.39  -1.9  1 
 13  2095 Jatniel Melendez    02 Puerto Rico              20.90  -1.2  2 
 14  1188 Giovanni Owens      02 Infinity Tra             23.39  -1.9  1 
 15  2183 Ceqwan Durst        02 River Parish             25.41  -1.2  2 
 
Boys 200 Meter Hurdles 13 year old
========================================================================
   Club Natl: # 26.30  7/17/2011   Brent Carroll, Univ City Youth              
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   750 Aj Hale             02 Drive Phase              28.03Q  1.1  3 
  2  1164 Tyson Williams      02 Incredibles              29.22Q  1.2  2 
  3  1979 Deylynd Grant       02 Ppg(Peakperf             30.00Q -0.4  1 
  4  2486 Kemani Brown        02 Strong Arm E             29.26q  1.2  2 
  5   703 Ronald Holmes Jr.   02 Delco Stalli             29.87q  1.1  3 
  6   150 Markevis Brown      02 Above Xpecta             30.30q  1.2  2 
  7   152 Andrew Davis        02 Above Xpecta             30.62q  1.2  2 
  8  2305 Daleno Dehughes     02 South Texas              30.84q  1.1  3 
  9   155 Deshaun Dawkins     02 Above Xpecta             31.04  -0.4  1 
 10   966 Marseille Taylor    02 Florida Flig             31.49   1.1  3 
 11   705 Zaire Johnson       02 Delco Stalli             32.26  -0.4  1 
 12   605 Samuel Edwards      02 Comets Of Ch             32.27  -0.4  1 
 13  1005 Jerlan Fish         02 Full Speed A             32.60   1.2  2 
 14  1172 Allen Williams      02 Indian River             33.20   1.1  3 
 15  2090 Osvaldo Hernandez   02 Puerto Rico              35.87  -0.4  1 
 16  2183 Ceqwan Durst        02 River Parish             36.36  -0.4  1 
 17  2174 Jordan Greenhow     02 Richmond Hea             36.59  -0.4  1 
 18  1188 Giovanni Owens      02 Infinity Tra             41.20   1.2  2 
 19   793 Reese Felton        02 East Cobb Ch             43.80   1.2  2 
 20  2903 Tysean King         02 Unattached              X49.08  -0.4  1 
 
Boys Pole Vault 13 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  9-11  7/12/2014   Santiago Thomson, Unattached                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1   959 Nathan Gunn         02 Florida Flig           5-06.00      1.67m 
 
Boys Long Jump 13 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 20-05.75  7/2/2008    Mike Dash, SAVANNAH SILVER               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   709 Kevin Thomas        02 Delco Stalli          18-08.75  +0.0     5.70m 
  2  3037 Malique Harris      02 Wee Sports            18-03.75  +0.0     5.58m 
  3  1174 Keith Woulard       02 Indian River          18-00.00  -2.0     5.48m 
  4   896 Alexander Andre     02 Evolution Sp          16-10.00  -0.5     5.13m 
  5   291 Billy Williams Jr.  02 Atascocita Y          16-07.50  +0.0     5.06m 
  6  2715 Qadiir Wajd         02 Trailblazers          16-06.00  +0.0     5.02m 
  7   874 Mateen Smith        02 Elite Speed           16-05.75   1.2     5.02m 
  8  2917 Jackson Morrow      02 Unattached           X16-04.25  -1.4     4.98m 
  9   965 Malachi Shannon     02 Florida Flig          16-01.25  +0.0     4.90m 
 10  1799 Joseph Husband      02 New Orleans           15-10.50   0.2     4.83m 
 10   946 Torrey Gaines.Jr    02 Florida East          15-10.50  +0.0     4.83m 
 12  1859 Adams Jocelyn       02 Olympia Trac          15-08.50  -0.8     4.78m 
 12  1131 Zion Bennett        02 Hydel United          15-08.50  -0.1     4.78m 
 12   798 Deonte Richardson   02 East Cobb Ch          15-08.50  -0.9     4.78m 
 15  2947 Luke Suarez         02 Unattached           X15-02.50  +0.0     4.63m 
 16   812 Timothy Lee         02 Eca Track Cl          15-01.00  -0.7     4.59m 
 16  1054 Josaiah Saldana     02 G-Force               15-01.00  -1.6     4.59m 
 18  1311 Ronald I'Somiii     02 Lc Express            14-10.25  -0.9     4.52m 
 19  1918 Jayden Mcqueen      02 Phase 1 Trac          14-05.50   0.1     4.40m 
 19  1964 Elijah Rasheed      02 Polk County           14-05.50  -1.7     4.40m 
 21  2087 Clemente Gotay      02 Puerto Rico           14-05.00  +0.0     4.39m 
 21   269 Caleb Rhodes Arcen  02 Atascocita Y          14-05.00  -2.5     4.39m 
 23  2313 Kaleb Williams      02 South Texas           14-00.00   1.2     4.26m 
 24  1378 Ethan Bement        02 Manatee Must          13-08.75   0.4     4.18m 
 25   734 Jordan Blalock      02 Dragons Yout          13-07.50   0.6     4.15m 
 26   391 Michael Perkins     02 Boys And Gir          13-06.75   0.4     4.13m 
 27  2903 Tysean King         02 Unattached           X13-05.50  +0.0     4.10m 
 28  1530 Joshua Jennings     02 Metro Eagles          13-01.50  -0.7     4.00m 
 29  1773 Mason Young         02 Nevada Gazel          13-00.50  +0.0     3.97m 
 30  1356 Khalil Allen        02 Louisiana St          12-10.25  -1.0     3.91m 
 31   743 Donyea Jarmon       02 Dragons Yout          12-10.00   0.1     3.91m 
 32  1005 Jerlan Fish         02 Full Speed A          12-05.25   0.5     3.79m 
 33  2074 Wilfredo Baez       02 Puerto Rico           12-03.00  +0.0     3.73m 
 34  2183 Ceqwan Durst        02 River Parish          12-00.75  -1.4     3.67m 
 35  1962 Ke'Andre Jackson    02 Polk County           11-11.50  -1.2     3.64m 
 36  2261 Calbert Mcmillan    02 Running With          11-09.50   0.2     3.59m 
 --   780 Toussaint Kirk      02 Eagles Landi              FOUL                 
 
Boys Discus Throw 1.0 Kg 13 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 146-10  7/7/2009    Kevin Roddy, Unattached                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2864 Dylan Carter        02 Unattached             X118-06     36.11m 
  2   755 Mason Robinson      02 E-1 Track Cl            113-09     34.67m 
  3  2854 Luke Barrett        02 Unattached             X109-07     33.40m 
  4  2078 Franklyn Colon      02 Puerto Rico             103-03     31.47m 
  5  2109 Wilmer Rivera       02 Puerto Rico             100-04     30.58m 
  6  2330 Jonathan Neal       02 Southeast Lo            100-02     30.53m 
  7   610 Dominic Hawkins     02 Comets Of Ch             98-06     30.02m 
  8  1117 Donovan Jackson     02 Houston Syne             90-00     27.43m 
  9   109 Zuri McClary        02 727 Youth Tr             86-03     26.28m 
 10  2428 Tony Canfall        02 St Pete Nitr             86-00     26.21m 
 11   735 Joshua Blalock      02 Dragons Yout             75-11     23.13m 
 12  1773 Mason Young         02 Nevada Gazel             73-01     22.27m 
 13   357 Colton Johnson      02 Bond Hill Fl             68-06     20.87m 
 14  2237 Andre Rolle         02 Roadrunners              60-11     18.56m 
 15  1378 Ethan Bement        02 Manatee Must             59-07     18.16m 
 16  2903 Tysean King         02 Unattached              X58-11     17.95m 
 17  1003 Kevin Alston        02 Full Speed A             56-09     17.29m 
 18  3033 Caleb Calicut       02 Wee Sports               55-11     17.04m 
 19  1806 Maleke Arrington    02 Nexgen                   46-07     14.19m 
 20   270 James Blair         02 Atascocita Y             39-08     12.09m 
 --  1356 Khalil Allen        02 Louisiana St              FOUL            
 
Boys 100 Meter Dash 14 year old
========================================================================
   Club Natl: # 10.96  7/10/2013   Rashaad Pollard, Star Track T               
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1  1855 Deismond Davis      01 Olympia Trac             11.25Q -0.8  3 
  2  1932 Donovan Jordan      01 Phenom Elite             11.62Q -0.3  2 
  3  1445 Travis Rose         01 Matathletest             11.74Q -0.2  1 
  4  2621 E'Munn Parker       01 Teamstackz E             11.47Q -0.8  3 
  5  2867 Nickolas Childs     01 Unattached              X11.75Q -0.2  1 
  6  1864 Jadarius McKnight   01 Olympia Trac             11.82Q -0.3  2 
  7  2619 Brandon Frazier     01 Teamstackz E             11.80q -0.8  3 
  8  1414 Dwayne Lewisjr.     01 Marrero Troj             11.88q -0.3  2 
  9  2496 Keon Green          01 Strong Arm E             11.89  -0.2  1 
 10   314 Rahmeer Carter      01 Augusta Flye             11.91  -0.3  2 
 11  1486 Romerro Irby        01 Memphis Jagu             11.94  -0.2  1 
 12  3035 Zachery Evans       01 Wee Sports               11.95  -0.8  3 
 13  2535 Allen Jean          01 Swift Athlet             11.97  -0.8  3 
 14  1368 Jaquavis Ellington  01 Macon Bibb U             12.00  -0.3  2 
 15   447 Anthony Brodie      01 Bronx Tigers             12.12  -0.8  3 
 16  1594 Andrew Dorvil       01 Miami Garden             12.16  -0.8  3 
 17  1967 Jeremiah Ware       01 Polk County              12.25  -0.3  2 
 18  1621 Deidrick Stanley    01 Miami Garden             12.26  -0.2  1 
 19  1030 Brandon Smith       01 Georgia Elit             12.29  -0.2  1 
 20  1027 Jordan Barrow       01 Georgia Elit             12.32  -0.3  2 
 21  1382 Daveon Wortham      01 Manatee Must             12.33  -0.3  2 
 22  1239 Ethan Johnson       01 Jaguar Track             12.39  -0.8  3 
 23  1379 Mark Davis          01 Manatee Must             12.56  -0.2  1 
 
Boys 200 Meter Dash 14 year old
========================================================================
   Club Natl: # 21.79  7/13/2014   Justin Long, Exchange Zon                   
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  1855 Deismond Davis      01 Olympia Trac             22.78Q -1.7  3 
  2  2620 Jamison Frazier     01 Teamstackz E             23.44Q -2.0  2 
  3  1445 Travis Rose         01 Matathletest             23.74Q -2.6  1 
  4   447 Anthony Brodie      01 Bronx Tigers             23.81Q -2.6  1 
  5  1932 Donovan Jordan      01 Phenom Elite             24.13Q -2.0  2 
  6  1414 Dwayne Lewisjr.     01 Marrero Troj             24.30Q -1.7  3 
  7   424 Dage Llernas        01 Breakthrough             24.21q -2.6  1 
  8  1864 Jadarius McKnight   01 Olympia Trac             24.23q -2.0  2 
  9  1440 Nate McCollum       01 Matathletest             24.33  -1.7  3 
 10  1486 Romerro Irby        01 Memphis Jagu             24.34  -1.7  3 
 11   314 Rahmeer Carter      01 Augusta Flye             24.52  -2.6  1  24.514
 12  3035 Zachery Evans       01 Wee Sports               24.52  -2.6  1  24.520
 13  2496 Keon Green          01 Strong Arm E             24.61  -1.7  3 
 14  2535 Allen Jean          01 Swift Athlet             24.81  -2.6  1 
 15  2619 Brandon Frazier     01 Teamstackz E             25.00  -2.0  2 
 16  2491 Cedric Fludd        01 Strong Arm E             25.01  -2.6  1 
 17  2867 Nickolas Childs     01 Unattached              X25.15  -2.6  1 
 18  1708 Dakota Rabuttino    01 Mt. Airy Tra             25.29  -1.7  3 
 19  1967 Jeremiah Ware       01 Polk County              25.35  -2.0  2 
 20   430 Jordan Paige        01 Breakthrough             25.47  -1.7  3 
 21  1411 Elvin Joseph        01 Marrero Troj             25.67  -2.0  2 
 22  1379 Mark Davis          01 Manatee Must             25.86  -2.0  2 
 23   778 Antaures Jackson I  01 Eagles Landi             25.90  -2.0  2 
 
Boys 100 Meter Hurdles 14 year old
========================================================================
   Club Natl: # 13.80  7/17/2010   Samson Moore, Florida Elit                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1018 Alexander Shields   01 Future Stars           # 13.73Q -1.8  1 
  2  2461 Jamar Marshall      01 Stockton Sai             14.39Q -1.5  2 
  3  2462 Isaiah Woods        01 Stockton Sai             15.13Q -0.2  3 
  4  2528 Oscar Smith         01 Sunblazers T             14.41q -1.5  2 
  5  2993 Kurt Powdar         01 Va Elite Tf              14.45q -1.8  1 
  6  1159 Wyland Alleva       01 Incredibles              15.04q -1.5  2 
  7  1163 Demarcus Sneed      01 Incredibles              15.20q -1.8  1 
  8    65 Ja'Kobe Cooper      01 4star Track              15.31q -1.8  1 
  9  1360 Dalyn Hill          01 Louisiana St             15.64  -1.8  1 
 10   941 Nahil Perkins       01 Flash Athlet             15.65  -1.5  2 
 11   163 Jyaire Johnson      01 Above Xpecta             15.74  -0.2  3 
 12   516 Kendren Smith       01 Charlotte He             16.45  -0.2  3 
 13  1235 Jefferson Cajuste   01 Jaguar Track             16.76  -1.8  1 
 14  1449 Michael Wright      01 Matathletest             16.77  -1.5  2 
 15  1417 Jamon Toney         01 Marrero Troj             16.94  -1.5  2 
 16  1095 Nicholas Olibrice   01 Haverhill El             17.51  -1.5  2 
 17  1978 Gary Calhoun        01 Ppg(Peakperf             18.14  -1.8  1 
 18  1434 Jacob Berlin        01 Matathletest             18.68  -1.8  1 
 19  2497 Corey Gross         01 Strong Arm E             19.64  -0.2  3 
 
Boys 200 Meter Hurdles 14 year old
========================================================================
   Club Natl: # 25.01  7/18/2010   Samson Moore, Florida Elite                 
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1  2993 Kurt Powdar         01 Va Elite Tf              26.37Q -2.2  4 
  2  2461 Jamar Marshall      01 Stockton Sai             27.26Q -2.7  3 
  3  2462 Isaiah Woods        01 Stockton Sai             27.38Q -0.8  1 
  4  1018 Alexander Shields   01 Future Stars             27.43Q  1.4  2 
  5   941 Nahil Perkins       01 Flash Athlet             27.87q -0.8  1 
  6  1449 Michael Wright      01 Matathletest             27.88q  1.4  2 
  7  2528 Oscar Smith         01 Sunblazers T             28.10q -0.8  1 
  8  1360 Dalyn Hill          01 Louisiana St             28.36q -2.2  4 
  9   163 Jyaire Johnson      01 Above Xpecta             28.38   1.4  2 
 10  1163 Demarcus Sneed      01 Incredibles              28.55  -2.7  3 
 11   516 Kendren Smith       01 Charlotte He             28.63  -0.8  1 
 12  1235 Jefferson Cajuste   01 Jaguar Track             28.76   1.4  2  28.756
 13   273 John Carswell       01 Atascocita Y             28.76  -2.7  3  28.758
 14  1734 Odieu Hilaire       01 Muck City St             28.96   1.4  2 
 15    65 Ja'Kobe Cooper      01 4star Track              29.00  -2.7  3 
 16  1159 Wyland Alleva       01 Incredibles              29.16  -2.2  4 
 17   939 Zachary Charles     01 Flash Athlet             29.51  -0.8  1 
 18  2902 Jett Kinder         01 Unattached              X29.92   1.4  2 
 19  1095 Nicholas Olibrice   01 Haverhill El             30.06  -2.2  4 
 20  1417 Jamon Toney         01 Marrero Troj             30.22  -2.2  4 
 21  1978 Gary Calhoun        01 Ppg(Peakperf             30.64  -2.7  3 
 22  2497 Corey Gross         01 Strong Arm E             31.39  -2.2  4 
 23  2897 Elijah Jones        01 Unattached              X31.78  -2.7  3 
 24  1575 Freddy Sell         01 Metropolis T             31.96  -2.2  4 
 25  1434 Jacob Berlin        01 Matathletest             32.99  -2.7  3 
 
Boys 4x400 Meter Relay 14 year old
===================================================================
   Club Natl: # 3:25.50  7/14/2012   Miami Gardens Xpress TC, Miami Garden     
                         R Champlin, E Hogan, D Hylton, J Walton           
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
  1 Miami Gardens Xpress  'A'                           3:39.44Q  2 
     1) 1594 Andrew Dorvil 01           2) 1608 Artise Lewis 01           
     3) 1589 Brian Brewton 02           4) 1621 Deidrick Stanley 01       
     5) 1620 Jaysen Soroh 01            6)                                
  2 Teamstackz Express Track Club  'A'                  3:47.11Q  1 
     1) 2619 Brandon Frazier 01         2) 2621 E'Munn Parker 01          
     3) 2620 Jamison Frazier 01         4) 2617 Omar Avila 02             
  3 Matathletestrack Ants  'A'                          3:47.60q  2 
     1) 1443 Cameron Nelome 02          2) 1441 Keaton Mitchell 02        
     3) 1449 Michael Wright 01          4) 1440 Nate McCollum 01          
     5) 1445 Travis Rose 01             6)                                
  4 Breakthrough Track And Field  'A'                   3:51.57q  2 
     1) 424 Dage Llernas 01             2) 428 Caleb Nelson 01            
     3) 430 Jordan Paige 01             4) 418 Kevin Clark 01             
  5 Eagles Landing Athletic Club  'A'                   3:53.72q  1 
     1) 778 Antaures Jackson II 01      2) 781 Eric Sherman 02            
     3) 777 Evan Jackson 02             4) 779 Jaylon Johnson 02          
  6 Lc Express  'A'                                     3:57.20q  2 
     1) 1313 Damien Lewis 02            2) 1307 Daven Birnhaum 01         
     3) 1309 Nicholas Dehoyos 01        4) 1317 Vicente Seguraiii 01      
  7 Strong Arm Elite Track Club  'A'                    3:59.07q  1 
     1) 2488 Amari Daniels 02           2) 2491 Cedric Fludd 01           
     3) 2486 Kemani Brown 02            4) 2496 Keon Green 01             
     5) 2503 Rodney Lewis 02            6)                                
  8 Elite Speed Youth Track Club  'A'                   4:02.53q  1 
     1) 873 Hasim Smith 01              2) 862 Nakai Jack 01              
     3) 860 Nigel Hussey 02             4) 850 Tobias Berry 02            
  9 Marrero Trojans  'A'                                4:04.74   2 
     1) 1413 Damond Leonard 01          2) 1414 Dwayne Lewisjr. 01        
     3) 1411 Elvin Joseph 01            4) 1417 Jamon Toney 01            
 10 Atascocita Youth Sports Associ  'A'                 4:05.13   1 
     1) 291 Billy Williams Jr. 02       2) 269 Caleb Rhodes Arceneaux 02  
     3) 271 Dylan Bolden 01             4) 273 John Carswell 01           
 11 Roadrunners Track Club  'A'                         4:08.34   1 
     1) 2236 Anton Pratt 02             2) 2232 Auero Knowles 02          
     3) 2246 Cephas Whylly 02           4) 2242 Jabari Scott 01           
     5) 2219 Jahmal Brown 01            6) 2216 Kunal Bain 02             
 12 Metro Eagles Track And Field C  'A'                 4:13.43   1 
     1) 1541 Chadrick Thompson 01       2) 1531 Jaylin John 02            
     3) 1530 Joshua Jennings 02         4) 1536 Stephen Pottinger 02      
 13 Above Xpectations Track Club  'A'                   4:14.75   2 
     1) 183 Alex Varona 02              2) 149 Aurelius Bordrick 02       
     3) 167 Michael Kosh 01             4) 179 Wayne Roy 02               
     5) 160 Nasir Hardy 01              6)                                
 14 Phase 1 Track Club  'A'                             4:20.98   1 
     1) 1918 Jayden Mcqueen 02          2) 1923 Jaylen Roberts-Lawson 01  
     3) 1915 Shelton Lyons III 02       4) 1920 Tommy Peraud 01           
 15 Dragons Youth Track And Field  'A'                  4:40.98   2 
     1) 743 Donyea Jarmon 02            2) 742 Isaiah Jackson 02          
     3) 734 Jordan Blalock 02           4) 747 Maurice Sanders 02         
 
Boys 4x800 Meter Relay 14 year old
================================================================
   Club Natl: # 8:32.40  7/14/2012   Miami Gardens Xpress TC, Miami Garden     
                         M Brown, R Champlin, E Hogan, D Hylton            
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Puerto Rico  'A'                                    9:52.62  
     1) 2077 Angel Carrillo 01          2) 2120 Joseph Soto 02            
     3) 2086 Jouhan Febus 01            4) 2075 Rafael Bonilla 02         
  2 Metro Eagles Track And Field C  'A'                10:03.30  
     1) 1541 Chadrick Thompson 01       2) 1531 Jaylin John 02            
     3) 1530 Joshua Jennings 02         4) 1536 Stephen Pottinger 02      
  3 4star Track Club  'A'                              10:20.51  
     1) 65 Ja'Kobe Cooper 01            2) 72 Jordan Kerr 01              
     3) 62 Ronald Caldwell 01           4) 70 Terry Jones 01              
  4 Roadrunners Track Club  'A'                        10:24.95  
     1) 2236 Anton Pratt 02             2) 2232 Auero Knowles 02          
     3) 2246 Cephas Whylly 02           4) 2219 Jahmal Brown 01           
     5) 2216 Kunal Bain 02              6)                                
 -- Cyo Ny  'A'                                              DQ   Broke too soon
     1) 659 Albert Depierro 02          2) 665 Angel Palafox 01           
     3) 652 Anthony Bentivegna 02       4) 651 Christian Attardi 01       
     5) 654 Pedro Bravo 02              6) 667 Ryan Rogers 01             
 
Boys Pole Vault 14 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 10-02  7/14/2012   Jonathan Griffin-Heard, Star Athletics      
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2902 Jett Kinder         01 Unattached           X10-06.00#     3.20m 
  2  1159 Wyland Alleva       01 Incredibles          J10-06.00#     3.20m 
 
Boys 100 Meter Dash 15-16 year old
========================================================================
   Club Natl: # 10.67  7/17/2011   Kendal Williams, 1st Coast TC               
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1   857 Elija Goodwin       99 Elite Speed              10.94Q -2.1  3 
  2  1655 Taylor Banks        00 Miramar Opti             11.19Q -2.7  1 
  3   851 Marcellus Boykins   00 Elite Speed              11.27Q -1.8  2 
  4  2731 Jeremy McDowell     99 Trial By Fir             11.17Q -2.1  3 
  5   867 Babakarr Randall    99 Elite Speed              11.31Q -1.8  2 
  6  2585 Eric Harrisonjr.    99 Team Acceler             11.33Q -2.7  1 
  7   209 Noah Igbinoghene    99 Alabama Heat             11.20q -2.1  3 
  8  1865 Seneca Milledge     00 Olympia Trac             11.22q -2.1  3 
  9  1492 Reese Mitchell      00 Memphis Jagu             11.40  -1.8  2 
 10  1643 Kearis Jackson      99 Middle Georg             11.42  -1.8  2 
 11  2638 Willari Watson      99 Texas Greyho             11.44  -2.7  1 
 12   865 Jua' Quavious Lane  99 Elite Speed              11.50  -2.1  3 
 13   535 Nicolas Porter      00 Christian Co             11.51  -1.8  2  11.506
 14  3015 Trevon Laidler      00 Viking Track             11.51  -2.7  1  11.507
 15  1104 Godfrey Aurther     00 High Perform             11.53  -2.7  1 
 16  3014 Larry Grier         99 Viking Track             11.54  -2.7  1 
 17  3088 D'Angelo Whitehead  00 Middle Georg             11.56  -2.7  1 
 18  2889 Horace Hawkins      99 Unattached              X11.59  -1.8  2 
 19  2267 Derek Marquez       00 Sacs Tc                  11.70  -2.1  3 
 20  3012 Joshua Battle       99 Viking Track             11.71  -2.1  3 
 21  3062 Ahmad Everett       99 Wings Of An              11.80  -1.8  2 
 22  3065 Nicholas Myer       99 Wings Of An              11.86  -1.8  2 
 23  3010 Eddie Ausgood       99 Viking Track             12.28  -2.1  3 
 --  3011 Jeremiah Battle     99 Viking Track               DNF  -2.7  1 
 
Boys 200 Meter Dash 15-16 year old
========================================================================
   Club Natl: # 21.21  7/15/2012   Xavier Atkins, Florida East                 
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1  1593 Tyrese Cooper       00 Miami Garden             21.66Q -2.5  3 
  2   857 Elija Goodwin       99 Elite Speed              21.73Q -2.9  2 
  3  2731 Jeremy McDowell     99 Trial By Fir             22.15Q -1.9  1 
  4   851 Marcellus Boykins   00 Elite Speed              22.39Q -2.5  3 
  5   865 Jua' Quavious Lane  99 Elite Speed              22.70Q -1.9  1 
  6   867 Babakarr Randall    99 Elite Speed              22.83Q -2.9  2 
  7  1643 Kearis Jackson      99 Middle Georg             22.71q -1.9  1 
  8    12 Marcus Floyd        00 1st Coast Tr             22.88q -1.9  1 
  9  2630 Jemeyiah Franklin   99 Texas Greyho             22.94  -2.5  3 
 10  1492 Reese Mitchell      00 Memphis Jagu             23.00  -2.5  3 
 11  1655 Taylor Banks        00 Miramar Opti             23.01  -2.9  2 
 12  3014 Larry Grier         99 Viking Track             23.08  -2.9  2 
 13  1622 Andy Vieux          99 Miami Garden             23.15  -1.9  1 
 14   535 Nicolas Porter      00 Christian Co             23.17  -2.9  2 
 15  1390 Walter Miller       99 Marietta Tra             23.37  -2.9  2 
 16  1525 D'Andre Barriffe    00 Metro Eagles             23.59  -2.5  3 
 17  2889 Horace Hawkins      99 Unattached              X23.82  -2.5  3 
 18  2267 Derek Marquez       00 Sacs Tc                  23.84  -1.9  1 
 19  1642 Torrian Bradley-Mc  99 Middle Georg             24.04  -1.9  1 
 20  1439 Joseph Laster       99 Matathletest             24.39  -2.9  2 
 --  1104 Godfrey Aurther     00 High Perform               DNF  -2.5  3 
 
Boys 110 Meter Hurdles 15-16 year old
========================================================================
   Club Natl: # 13.97  7/15/2012   Marlon Humphrey, Speed City TC              
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy             15.18Q -0.9  2 
  2  3079 Jamil Adams         99 Winslow Elit             15.25Q +0.0  1 
  3   164 Lexington Johnson   99 Above Xpecta             16.03Q -0.7  3 
  4  2504 Terry Lynn          00 Strong Arm E             16.08q +0.0  1 
  5  2669 Damarcus Mcgowan    99 Tiger Athlet             16.13q +0.0  1 
  6   609 Kendel Hammock      00 Comets Of Ch             16.79q -0.7  3 
  7  2269 Lorenzo Robinson    99 Sacs Tc                  17.96q -0.7  3 
  8   861 Mushadi Ibere       99 Elite Speed              18.49q -0.9  2 
  9   961 Blaine Lewis-Thomp  99 Florida Flig             18.94  +0.0  1 
 10  1391 Christopher Willia  99 Marietta Tra             19.05  -0.9  2 
 11    64 Gerald Cooper       00 4star Track              19.52  +0.0  1 
 12  1044 Javon Sanders       00 Get Dusted T             19.82  -0.7  3 
 13  2653 Zavier Ward         00 The Heat Tra             20.89  -0.7  3 
 
Boys 400 Meter Hurdles 15-16 year old
===================================================================
   Club Natl: # 53.21  7/6/2006    Robert GriffinIii, Five Hills TC            
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1  1405 Kollon Smith        99 Marlboro Boy             56.83Q  2 
  2  1491 Dalton Key          99 Memphis Jagu             58.09Q  1 
  3  2629 Kaiden Fontenot     99 Texas Greyho             59.12Q  3 
  4   827 Jamaal Wiggins      99 Elite Athlet           1:01.54Q  4 
  5  2386 Brandon King        99 Sstcfinao                59.25q  2 
  6   527 Kamil Jahid         99 Chester Chee             59.56q  2 
  7   182 Ryan Thompson       99 Above Xpecta           1:00.21q  1 
  8   522 Braheem Bishop      99 Chester Chee           1:00.71q  1 
  9   935 James Franklin      99 Fast Lane Tr           1:00.75   1 
 10   172 Shemar Parker       99 Above Xpecta           1:03.05   4 
 11  2387 Darrion Vinson      99 Sstcfinao              1:03.19   4  1:03.184
 12   146 Jalen Bailey        00 Above Xpecta           1:03.19   3  1:03.186
 13   289 Elmer Whitehead     00 Atascocita Y           1:03.40   1 
 14  1538 Frank Roye          99 Metro Eagles           1:05.11   4 
 15  1387 Jaja Johnson        99 Marietta Tra           1:06.36   2 
 16  1391 Christopher Willia  99 Marietta Tra           1:06.86   2 
 17  2669 Damarcus Mcgowan    99 Tiger Athlet           1:10.38   4 
 18  1867 Renald Pierre       00 Olympia Trac           1:10.77   1 
 19   164 Lexington Johnson   99 Above Xpecta           1:11.93   3 
 20    64 Gerald Cooper       00 4star Track            1:12.97   2 
 21   639 Prince Nobles       99 Csc Lions              1:14.02   3 
 22  2653 Zavier Ward         00 The Heat Tra           1:15.08   4 
 23   355 Lindon Cooper       00 Blue Lightni           1:26.02   1 
 24   826 Khamarly Holmes     00 Elite Athlet           1:29.06   3 
 
Boys 4x800 Meter Relay 15-16 year old
================================================================
   Club Natl: # 8:05.38  7/14/2012   Texas Greyhounds, Texas Greyhounds        
                         D Hardy, V Lemons, J Pounce, J Rodriguez          
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Texas Greyhounds  'A'                               8:33.20  
     1) 2635 Ahren Shorts 00            2) 2633 Isaac Rodriquez 99        
     3) 2630 Jemeyiah Franklin 99       4) 2629 Kaiden Fontenot 99        
     5) 2632 Xavier Johnson 00          6)                                
  2 Memphis Jaguars Track Club  'A'                     8:41.62  
     1) 1489 Colin Jones 99             2) 1484 Dennis Hathorn 99         
     3) 1490 Keaton Jones 99            4) 1496 William Rone 99           
  3 Memphis Jaguars Track Club  'B'                     9:20.04  
     1) 1487 Austin Jackson 00          2) 1482 Jailon Browley 99         
     3) 1495 Jake Peterson 99           4) 1480 Marcus Allen 00           
  4 Metro Eagles Track And Field C  'A'                 9:43.98  
     1) 1525 D'Andre Barriffe 00        2) 1538 Frank Roye 99             
     3) 1544 Jesai Williams 00          4) 1534 Keshawn Payne 00          
     5) 1527 Andrew Defrietas 99        6)                                
 
Boys Pole Vault 15-16 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 14-01  7/16/2011   Cayman Ellis, 727 Youth Track               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1809 Liam Henderson      99 North Dekalb           9-06.00      2.89m 
 
Boys Triple Jump 15-16 year old
===============================================================================
   Club Natl: # 47-10  7/15/2012   John Warren, Unattached                     
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   209 Noah Igbinoghene    99 Alabama Heat          46-08.25  -1.1    14.23m 
  2  2861 Anthony Bridges     99 Unattached           X44-00.50   0.1    13.42m 
  3    12 Marcus Floyd        00 1st Coast Tr          41-08.00  +0.0    12.70m 
  4   723 Ken'Charrion Wade   00 Desoto Swift          41-00.25  +0.0    12.50m 
  5   629 Benjamin Okafor     00 Cougar Track          40-02.50  -1.2    12.25m 
  6   944 Carl Omohundro III  00 Fleet Midlot          40-02.00  +0.0    12.24m 
  7  1390 Walter Miller       99 Marietta Tra          40-00.75  +0.0    12.21m 
  8  3015 Trevon Laidler      00 Viking Track          39-08.50  -2.3    12.10m 
  9  1150 Terrence Lackey     00 Ic Speed Tra          39-08.00  -1.8    12.09m 
 10   146 Jalen Bailey        00 Above Xpecta          39-06.50  +0.0    12.05m 
 11  2642 Antoine Davis       99 The Gainesvi          38-05.50  -1.3    11.72m 
 12  2852 Phillip Apuzzio     99 Unattached           X38-05.00  -1.0    11.70m 
 13  1314 Javion Lewis        00 Lc Express            38-02.50  -2.9    11.64m 
 14  2669 Damarcus Mcgowan    99 Tiger Athlet          37-09.00  -0.6    11.50m 
 15   164 Lexington Johnson   99 Above Xpecta          36-06.00  -0.1    11.12m 
 16   680 Joshua Gee          00 Dallas Blaze          36-05.00  -0.2    11.09m 
 17  3032 Aaron Calicut       99 Wee Sports            34-11.75  +0.0    10.66m 
 17  1391 Christopher Willia  99 Marietta Tra          34-11.75  +0.0    10.66m 
 19   494 Isaiah Golden       99 Champions El          34-08.75  -1.3    10.58m 
 20  1867 Renald Pierre       00 Olympia Trac          33-06.00  -0.7    10.21m 
 --   180 Brichon Shepard     00 Above Xpecta              FOUL                 
 --   609 Kendel Hammock      00 Comets Of Ch              FOUL                 
 
Men 100 Meter Dash 17-18 year old
========================================================================
   Club Natl: # 10.55  7/12/2014   Isaiah Taylor, West Pembrok                 
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1  1736 Chauncy Smart       97 Muck City St             10.88Q  0.7  3 
  2  2626 Clint Cole          97 Texas Greyho             10.91Q -1.2  2 
  3   854 Terryon Conwell     98 Elite Speed              10.95Q -1.2  1 
  4  1766 Devion Clayton      98 Nevada Gazel             10.89Q  0.7  3 
  5   869 Alex Sands          98 Elite Speed              11.11Q -1.2  2 
  6  1444 Daniel Roberts      97 Matathletest             11.17Q -1.2  1  11.165
  7   310 Ken Russell         97 Auburn Rapto             10.98q  0.7  3 
  8  1825 Michael Poole       97 Noth Florida             11.02q  0.7  3 
  9  2586 Alonzo Ruffin, Jr.  97 Team Acceler             11.13  -1.2  2 
 10   513 Deallen Hargrove    97 Charlotte He             11.17  -1.2  2  11.169
 11  1211 Jerome Bazile       97 It's Speed D             11.18  -1.2  1 
 12   863 Javon Jones         98 Elite Speed              11.19  -1.2  2 
 13  1822 Estrado Bagias      97 Noth Florida             11.21   0.7  3 
 14  2532 Samson Colebrooke   97 Swift Athlet             11.23  -1.2  1 
 15  1705 Tyreek Mathis       98 Mt. Airy Tra             11.24   0.7  3 
 16  2429 Davon Conyers       96 St Pete Nitr             11.28   0.7  3 
 17  2726 Alexander Blades    97 Trial By Fir             11.30  -1.2  2 
 18  3040 Cristian Ramirez    98 Wee Sports               11.38   0.7  3 
 19   225 Chandler Nichols    97 Alpha Omega              11.40  -1.2  1  11.399
 20  3009 Netanyahu Adams     98 Viking Track             11.40  -1.2  1  11.400
 21  3041 Tramaine Robbins    97 Wee Sports               11.43  -1.2  1 
 22  2613 Rj Wilson           97 Team Elite T             11.44  -1.2  1 
 --  3019 Willie Wright       98 Viking Track                FS  -1.2  2 
 
Men 200 Meter Dash 17-18 year old
========================================================================
   Club Natl: # 21.05  7/13/2014   Noah Lyles, University C                    
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
  1   853 Terry Conwell       98 Elite Speed              21.69Q -1.7  3 
  2   854 Terryon Conwell     98 Elite Speed              22.02Q -1.7  1 
  3  1766 Devion Clayton      98 Nevada Gazel             22.05Q -2.1  2 
  4   869 Alex Sands          98 Elite Speed              22.10Q -1.7  3 
  5  2626 Clint Cole          97 Texas Greyho             22.20Q -2.1  2 
  6  1848 Devahn Jackson      98 Ohio Heat                22.45Q -1.7  1 
  7  2871 Joshua Dacres       97 Unattached              X22.13q -1.7  3 
  8   312 Kendrich Thompson   97 Auburn Rapto             22.28q -2.1  2 
  9  2862 Terry Brownjr       97 Unattached              X22.31  -1.7  3 
 10  2186 Tahrike Jones       97 River Parish             22.68  -1.7  3 
 11  2366 Michael Leverett    96 Southside Pi             22.74  -1.7  1 
 12  2429 Davon Conyers       96 St Pete Nitr             22.76  -1.7  1 
 13  2625 Carlos Borbon       98 Texas Greyho             22.84  -1.7  1 
 14  1822 Estrado Bagias      97 Noth Florida             22.86  -2.1  2 
 15  2364 Khadim Jones        96 Southside Pi             22.91  -1.7  1 
 16   310 Ken Russell         97 Auburn Rapto             22.92  -1.7  3 
 17  2375 Jonathon Womack     96 Southside Pi             23.10  -2.1  2 
 18   825 Deshawn Frazier     97 Elite Athlet             23.19  -1.7  3 
 19   852 Andre Burell        98 Elite Speed              23.37  -2.1  2 
 
Men 110 Meter Hurdles 17-18 year old
========================================================================
   Club Natl: # 13.54  7/4/2007    Robert Griffiniii, Five Hills TC            
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1765 Bradley Alexanderi  97 Nevada Gazel             14.50Q  0.2  3 
  2  2384 Trey Cunningham     98 Speed City T             14.51Q -0.5  2 
  3  2639 William Watson      98 Texas Greyho             14.57Q -0.7  1 
  4  2637 Quinton Smith       97 Texas Greyho             14.52q  0.2  3 
  5  1700 Morgan Ellis-Foste  96 Mt. Airy Tra             15.25q -0.7  1 
  6   918 Jimmy Batch         98 Excelerator              15.58q -0.7  1 
  7  2899 Jeamin Jung         98 Unattached              X15.62q -0.5  2 
  8  1771 David Washington    98 Nevada Gazel             16.05q  0.2  3 
  9   858 Daniel Herron       98 Elite Speed              16.39   0.2  3 
 10  3031 Michael Bennett     98 Wee Sports               17.60  -0.5  2 
 11  1171 Zakary Mcgriff      98 Indian River             17.65  -0.5  2 
 12  2255 Richard Kenney      96 Running For              20.71  -0.5  2 
 
Men 400 Meter Hurdles 17-18 year old
===================================================================
   Club Natl: # 50.47  7/6/2007    Robert Griffiniii, Five Hills TC            
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1  2639 William Watson      98 Texas Greyho             54.52Q  3 
  2   620 Kyle Williams       97 Comets Of Ch             54.95Q  1 
  3  1771 David Washington    98 Nevada Gazel             56.17Q  4  56.162
  4   523 Jalil Clayton       96 Chester Chee             56.61Q  2 
  5   762 Josias Jean         98 Eagle Speed              55.17q  3  55.161
  6  2637 Quinton Smith       97 Texas Greyho             55.17q  1  55.163
  7  1765 Bradley Alexanderi  97 Nevada Gazel             55.45q  3 
  8   173 Dahmir Pearson      98 Above Xpecta             56.17q  4  56.166
  9  2741 Jamil Mobhir        97 Ultimate Tra             56.51   1 
 10  3098 Matthew Robinson    97 Mark Trail F             57.46   2 
 11   608 Braxton Hammock     98 Comets Of Ch             57.51   3 
 12  1568 Hakeem Alexander    97 Metropolis T             57.65   3 
 13  2611 Marquez Rushing     98 Team Elite T             58.91   2 
 14  2380 Omari Bishop        97 Spartanburg              59.30   2 
 15   530 Ryan Rucker         96 Chester Chee           1:00.82   1 
 16   154 Shawn Davis         98 Above Xpecta           1:01.23   1 
 17  1171 Zakary Mcgriff      98 Indian River           1:03.58   4 
 18  2255 Richard Kenney      96 Running For            1:07.85   4 
 19  3031 Michael Bennett     98 Wee Sports             1:09.13   1 
 20   531 Devonte White       97 Chester Chee           1:12.32   2 
 21  2909 Donovan Mack        97 Unattached            X1:17.71   4 
 
Men 4x800 Meter Relay 17-18 year old
================================================================
   Club Natl: # 7:50.16  7/16/2011   Titans Tc Inc, Titans Tc In               
                         B Carter, P Fleming, A Harris, J Lavender         
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Puerto Rico  'A'                                    8:04.21  
     1) 2107 Jan Rivera 97              2) 2114 Juan Sandoval 97          
     3) 2097 William Mercado 97         4) 2083 Kenneth Cruz 98           
  2 Above Xpectations Track Club  'A'                   8:16.97  
     1) 173 Dahmir Pearson 98           2) 158 Janaj Francis 97           
     3) 162 Johnelle Joe 98             4) 175 Raqun Pommer 97            
     5) 166 Ronald Jones 98             6) 171 Ezenwa Osuagwu 96          
  3 Memphis Jaguars Track Club  'A'                     8:31.39  
     1) 1499 Harry Self 98              2) 1500 Kewan Slaton 97           
     3) 1498 Mamadou Seck 97            4) 1485 Quintsontro Irby 98       
     5) 1488 Gregory Jackson 97         6) 1483 James Dickson 98          
     7) 1493 Sena Murray 97             8)                                
  4 Puerto Rico  'C'                                    8:32.26  
     1) 2116 Anthony Santiago 98        2) 2110 Bryan Rodriguez 97        
     3) 2119 Bryan Soto 97              4) 2106 Hector Rivera 98          
     5) 2122 Julio Soto 98              6)                                
  5 Mt. Airy Track Club  'B'                            8:42.25  
     1) 1699 Djamon Dupree 97           2) 1710 Isaiah Thomas 97          
     3) 1700 Morgan Ellis-Foster 96     4) 1709 Nicholas Sperger 97       
     5) 1701 Lance Joseph 96            6)                                
  6 Puerto Rico  'B'                                    9:12.29  
     1) 2081 Bryan Cortez 97            2) 2104 Erickson Ramirez 98       
     3) 2092 Kelvin Marcial 97          4) 2117 Keven Santiago 98         
 
Men High Jump 17-18 year old
==========================================================================
   Club Natl: #  7-00  7/15/2010   Dartis Willis, Southfield Mustanges         
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2938 Tristan Schultheis  97 Unattached            X6-10.00      2.08m 
  2  1954 Phillip Lee, Jr.    96 Plantation H          J6-10.00      2.08m 
  3  1956 Shevon Phipps       96 Plantation H           6-04.00      1.93m 
  4  1955 Dave Morgan         97 Plantation H           5-10.00      1.77m 
  5  2927 Mitchel Pienias     97 Unattached            X5-08.00      1.72m 
  6  2380 Omari Bishop        97 Spartanburg           J5-08.00      1.72m 
  6  1873 Tamauris Williams   97 Orangeburg T          J5-08.00      1.72m 
  6  2111 John Rodriguez      97 Puerto Rico           J5-08.00      1.72m 
  9   618 Elijah Vaughan      98 Comets Of Ch           5-06.00      1.67m 
 
Men Pole Vault 17-18 year old
==========================================================================
   Club Natl: # 15-07  7/12/2014   Anthony Del Vescovo, Unattached             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1  2926 Joseph Piccione     98 Unattached           X13-03.00      4.03m 
  2  2939 Stephen Sevigny     97 Unattached           X12-00.00      3.65m 
  3  1810 Will West           98 North Dekalb          11-00.00      3.35m 
  4  2456 Michael Christian   97 Stockton Sai           9-06.00      2.89m 
  5  2935 Robert Russell      97 Unattached            X9-00.00      2.74m 
 --  2877 Thomas Flament      98 Unattached                 XNH            

Girls 100 Meter Dash 8-under
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Destiny Castell           07 Unattached              X14.77  -1.0 
  2 Elecia McCurrie           07 Unattached              X14.81  -1.0 
  3 Kassadi Avent             07 Perdue Athle             15.51  -1.0 
  4 Denylah Smalls            07 Manatee Must             15.64  -1.0 
  5 Jaila Woodruff            07 Charlotte He             15.69  -1.0 
  6 Tyra Price                07 Va Elite Tf              15.70  -1.0 
  7 J'Mya Albertie            07 Alpha Omega              15.85  -1.0 
  8 Gregorianna Fraser        07 City Of Opal             15.89  -1.0 
 
Girls 200 Meter Dash 8-under
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Destiny Castell           07 Unattached              X29.86   1.2 
  2 Elecia McCurrie           07 Unattached              X30.57   1.2 
  3 Kassadi Avent             07 Perdue Athle             32.05   1.2 
  4 Leandra Ferrell           07 Real South R             32.32   1.2 
  5 Jaila Woodruff            07 Charlotte He             32.51   1.2 
  6 Gregorianna Fraser        07 City Of Opal             32.81   1.2 
  7 Kyra Swart                08 Unattached              X32.84   1.2 
  8 Denylah Smalls            07 Manatee Must             35.85   1.2 
 
Girls 400 Meter Dash 8-under
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Damira Allen              08 Chester Chee           1:09.38  
  2 Leandra Ferrell           07 Real South R           1:11.29  
  3 Kamree Wolridge           07 Lc Express             1:13.13  
  4 Wynter Reid               07 Strong Arm E           1:13.24  
  5 Kyra Swart                08 Unattached            X1:13.29  
  6 Makyia Phifer             07 Va Elite Tf            1:13.35  
 
Girls 4x100 Meter Relay 8-under
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Lc Express  'A'                                     1:05.81  
     1) Jariah Aldridge 07              2) Kamree Wolridge 07             
     3) Kimora Jennings 07              4) Ranayja Diaz 07                
  2 Manatee Mustangs Track Club  'A'                    1:05.83  
     1) Denylah Smalls 07               2) Jada Mays 08                   
     3) Scout Erby 07                   4) Trinity Gordon 07              
  3 Press Park Track Club  'A'                          1:07.91  
     1) Er'Janell Reese 08              2) Irielle Hubbs 07               
     3) Nyjae Barnes 08                 4) Sha'Mari Davis 07              
  4 Full Speed Athletics Inc  'A'                       1:08.30  
     1) Jordan Heath 07                 2) Jordyn Johnson 07              
     3) Makaila Green 07                4) Morgan Johnson 08              
  5 4star Track Club  'A'                               1:10.48  
     1) Alanna Mcfarlin 10              2) Maciah Morgan 07               
     3) Maya Bell 07                    4) Trinity Hurd 08                
  6 Puerto Rico  'A'                                    1:19.11  
     1) Cydmielys Reyes 09              2) Shaydeliz Rivera 09            
     3) Galilea Torres 08               4) Patria QuiOnes 09              
     5) Danielys Rodriguez 09           6)                                
 
Girls Javelin Throw Turbo (300g) 8-under
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Olivia Coleman            07 United Flyer             47-00     14.32m 
  2 Natalie Lassiter          07 Unattached              X44-05     13.53m 
  3 Zyneka Dean               07 St Pete Nitr             39-04     11.98m 
  4 Kyra Turner               08 Phenom Elite             37-04     11.37m 
  5 Saniyah Woullard          07 Jazzyquick F             36-08     11.17m 
  6 Dakota Drewes             07 Unattached              X36-04     11.07m 
  7 Abigail Quinn             07 Quintessenti             35-07     10.84m 
  8 Nyaira Freeman            07 Above Xpecta             28-09      8.76m 
  9 Ta'Lyah Cannon            09 Suffolk Star             22-07      6.88m 
 10 Adiana Grange             07 Metro Eagles             22-06      6.85m 
 11 Alayah Nichols            07 Jazzyquick F             22-04      6.80m 
 12 Gracie James              07 St Pete Nitr             22-03      6.78m 
 13 Addison Martin            08 727 Youth Tr             21-09      6.62m 
 14 Ka'Lani Tezeno-Jones      07 Flying Jagua             21-06      6.55m 
 15 Zoe Yates                 07 St Johns Str             17-10      5.43m 
 16 Brooke Lynn Smith         07 Infinity Tra             17-04      5.28m 
 17 Jasmen Neidert            07 Comets Of Ch             16-10      5.13m 
 18 Adara Pratt               07 High Perform             16-02      4.92m 
 19 Jakayla Wiggins           08 Suffolk Star             16-00      4.87m 
 19 Joy Heath                 08 Full Speed A             16-00      4.87m 
 21 Jasmine Huff              10 Lc Express               11-10      3.60m 
 22 Ashtyn Wolridge           10 Lc Express               10-06      3.20m 
 
Girls 100 Meter Dash 9 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brianna Harper            06 Goulds Wildc             14.26  -1.3  14.251
  2 Maya Maycock              06 Miramar Opti             14.26  -1.3  14.258
  3 Kayleigh Stargell         06 Full Throttl             14.62  -1.3 
  4 Anijah Corbin             06 Va Elite Tf              14.64  -1.3 
  5 Tiana Jordan              06 Miramar Opti             15.04  -1.3 
  6 Maliyah Dieujuste         06 Miami Garden             15.09  -1.3 
  7 Darrione Gallin           06 Press Park T             15.21  -1.3 
  8 Davionne Stinson          06 Indian River             15.59  -1.3 
 
Girls 200 Meter Dash 9 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brianna Harper            06 Goulds Wildc             29.27  -0.9 
  2 Kayleigh Stargell         06 Full Throttl             29.32  -0.9 
  3 Anijah Corbin             06 Va Elite Tf              29.39  -0.9 
  4 Maya Maycock              06 Miramar Opti             29.91  -0.9 
  5 Maliyah Dieujuste         06 Miami Garden             30.58  -0.9 
  6 Tiana Jordan              06 Miramar Opti             31.13  -0.9 
  7 Abigail Mullings          06 Fort Lauderd             31.54  -0.9 
  8 Darrione Gallin           06 Press Park T             32.16  -0.9 
 
Girls 400 Meter Dash 9 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tiana Jordan              06 Miramar Opti           1:04.95  
  2 Anijah Corbin             06 Va Elite Tf            1:05.59  
  3 Christin Facey            06 Alpha Elite            1:05.87  
  4 Farah Gasque              06 Atascocita Y           1:06.97  
  5 Patience Washington       06 Savannah Cha           1:08.58  
  6 Abigail Mullings          06 Fort Lauderd           1:11.20  
  7 Maliyah Dieujuste         06 Miami Garden           1:11.24  
  8 Zakilya Zeigler           06 St Pete Nitr           1:15.07  
 
Girls 60 Meter Hurdles 9 year old
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Chelsi Williams           06 Incredibles              11.46  -0.5  6 
  2 Jaida Williams-Goins      06 Take Flight              12.20  -1.3  1 
  3 McKenzie Travis           06 Eagle Speed              12.42  -0.5  6 
  4 Jade Williams             06 Atascocita Y             13.17  -1.3  1 
  5 Allayna Curry             06 Indian River             13.21  -1.4  5 
  6 Kayleigh Stargell         06 Full Throttl             13.22  -1.2  4 
  7 Avery Hart                06 Metropolis T             13.61  -0.8  3 
  8 Jayana Rose               06 Incredibles              13.70  -1.2  4 
  9 Chris.Ann Edwards         06 Eca Track Cl             13.83  -1.4  5 
 10 Jalissa Anderson          06 Jazzyquick F             13.84  -0.5  6 
 11 Shamyree Harris           06 Press Park T             13.88  -0.8  3 
 12 Samaria Rogers            06 Wee Sports               14.20  -1.3  1 
 13 Saniya Robinson           06 Mark Trail F             14.24  -0.8  3 
 14 De'Aja Thompson           06 Muck City St             14.55  -1.4  5 
 15 Aja Creecy                06 St John Lege             14.70  -0.8  3 
 16 Koryn Smith               06 Memphis Jagu             14.75  -1.3  1 
 17 Davionne Stinson          06 Indian River             14.98  -0.5  6 
 18 Dynasia Evans-Goode       06 Metropolis T             15.23  -1.4  5 
 19 Johnnay Shaw              06 Unattached              X17.05  -1.2  4 
 
Girls 100 Meter Dash 10 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thalia Saunders           05 Above Xpecta             13.88  -1.2 
  2 Simone Kelly              05 Mt. Airy Tra             13.92  -1.2 
  3 Kyndall Sessom            05 Elite Speed              14.17  -1.2 
  4 Aniyah Mosley             05 Fort Lauderd             14.54  -1.2 
  5 Rayael Marshall           05 Perdue Athle             14.56  -1.2 
  6 Adora Tonge               05 Alpha Elite              14.69  -1.2 
  7 Zaniyaha Wellman          05 Augusta Flye             14.76  -1.2 
 -- Rickquel Smith            05 Press Park T               DNF  -1.2 
 
Girls 200 Meter Dash 10 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Serena Tate               05 Mark Trail F             27.61  -3.2 
  2 Somiyah Braggs            05 Real South R             28.42  -3.2 
  3 Simone Kelly              05 Mt. Airy Tra             28.87  -3.2 
  4 Cha'Iel Johnson           05 Unattached              X29.17  -3.2 
  5 Damaria Green             05 Strong Arm E             29.28  -3.2 
  6 Zaniyaha Wellman          05 Augusta Flye             29.87  -3.2 
  7 Adora Tonge               05 Alpha Elite              29.99  -3.2 
  8 Zaire Martin              05 Team Dynasty             30.15  -3.2 
 
Girls 400 Meter Dash 10 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Serena Tate               05 Mark Trail F           1:01.88  
  2 Jaellene Burgess          05 Real South R           1:02.00  
  3 Cha'Iel Johnson           05 Unattached            X1:03.44  
  4 Damaria Green             05 Strong Arm E           1:04.99  
  5 Somiyah Braggs            05 Real South R           1:05.71  
  6 Simone Kelly              05 Mt. Airy Tra           1:06.54  
  7 Jynira Boxley             05 Mustangs Tra           1:09.67  
  8 Antanyah Lee              05 Real South R           1:12.38  
 
Girls 60 Meter Hurdles 10 year old
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Nymera Presley            05 Ppg(Peakperf             11.97  -0.6  4 
  2 Rickquel Smith            05 Press Park T             11.98  -0.6  3 
  3 Kennice Marriott          05 Eca Track Cl             12.05  -0.6  3 
  4 Avery Burr                05 Unattached              X12.39  -1.6  2 
  5 Kaniya Harris             05 Press Park T             12.47  -0.8  1 
  6 Jada Brooks               05 Valley Viper             13.19  -0.6  4 
  7 Angel Roberts             05 Tallahassee              13.31  -1.6  2 
  8 Mirrah Perdue             05 Perdue Athle             13.36  -0.6  4 
  9 Cor'Maya Roy              05 Muck City St             14.28  -0.8  1 
 10 Jayden Lopes              05 Valley Viper             14.30  -0.6  3 
 11 Makayla Luke              05 Phase 1 Trac             15.25  -1.6  2 
 
Girls 4x100 Meter Relay 10 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mustangs Track Club Va  'A'                           56.40  
     1) Alauna Rutland 05               2) Ananda Daniel 05               
     3) Jynira Boxley 05                4) Sydney Radford 05              
  2 Real South Rebels  'A'                                56.59  
     1) Antanyah Lee 05                 2) Charkeria James 05             
     3) Jaellene Burgess 05             4) Somiyah Braggs 05              
  3 Atascocita Youth Sports Associ  'A'                   58.13  
     1) Channing Carswell 05            2) Farah Gasque 06                
     3) Jade Williams 06                4) Zarvione Chase 05              
  4 Ppg(Peakperformancetrackclub)  'A'                    59.58  
     1) Aniya Norman 06                 2) Ladymond Douglas 05            
     3) Nymera Presley 05               4) Rhamani Shepperd-Rentz 06      
 
Girls 4x400 Meter Relay 10 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mustangs Track Club Va  'A'                         4:45.94  
     1) Alauna Rutland 05               2) Ananda Daniel 05               
     3) Jynira Boxley 05                4) Sydney Radford 05              
  2 Atascocita Youth Sports Associ  'A'                 4:47.77  
     1) Amira Broussard 05              2) Channing Carswell 05           
     3) Farah Gasque 06                 4) Zarvione Chase 05              
  3 4star Track Club  'A'                               5:13.14  
     1) Aliyah Carter 05                2) Avanity Pleasant 05            
     3) Kiara Benson 06                 4) Miyah Carter 05                
  4 Phase 1 Track Club  'A'                             5:26.33  
     1) Cristallyn Hernandez 05         2) Kayley Howell 05               
     3) Makayla Luke 05                 4) Tequilla Williams 05           
  5 Muck City Striders  'A'                             5:50.63  
     1) Ayanni Nixon 05                 2) Cor'Maya Roy 05                
     3) De'Aja Thompson 06              4) Masarria Stinfort 05           
     5) Ciera Burks 05                  6)                                
  6 Metro Eagles Track And Field C  'A'                 5:56.92  
     1) Ashley Fulton 06                2) Autumn Wilburg 06              
     3) Juliet Ramsey 06                4) Niyev Ramsay 05                
 
Girls 100 Meter Dash 11 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Teoana Banton             04 Alpha Elite              13.03  -2.0 
  2 Vejarrica Kee             04 Memphis Jagu             13.45  -2.0 
  3 Timika Scarlett           04 Belair                   13.53  -2.0 
  4 Nyjai Freeman             04 Above Xpecta             13.72  -2.0 
  5 Genesis Ghide-Bryan       04 Flying Angel             13.80  -2.0  13.792
  6 Endeyah Lane              04 Ultimate Tra             13.80  -2.0  13.796
  7 Gabrielle Cole            04 Flying Angel             14.21  -2.0 
 
Girls 200 Meter Dash 11 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Teoana Banton             04 Alpha Elite              26.30  -3.2 
  2 Rhian Jackson             04 James Jackso             26.89  -3.2 
  3 Paris Baker               04 Unattached              X27.20  -3.2 
  4 Vejarrica Kee             04 Memphis Jagu             27.42  -3.2 
  5 Timika Scarlett           04 Belair                   27.79  -3.2 
  6 Tamia Mcwhorter           04 Strong Arm E             28.26  -3.2 
  7 Eyota Bey                 04 Mt. Airy Tra             28.58  -3.2 
  8 Gabrielle Cole            04 Flying Angel             29.97  -3.2 
 
Girls 400 Meter Dash 11 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Teoana Banton             04 Alpha Elite              58.35  
  2 Paris Baker               04 Unattached            X1:00.60  
  3 Rhian Jackson             04 James Jackso           1:01.91  
  4 Eyota Bey                 04 Mt. Airy Tra           1:02.53  
  5 Tamia Mcwhorter           04 Strong Arm E           1:03.67  
  6 Tiyana Jones              04 4star Track            1:04.88  
  7 Twaneise Johnson          04 V12 Athletic           1:05.03  
  8 Kaniya Booker             04 Pure Athleti           1:06.98  
 
Girls 80 Meter Hurdles 11 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tonie Morgan              04 Tallahassee              13.78  -1.3 
  2 Falon Spearman            04 Charlotte He             14.60  -1.3 
  3 Nischa King               04 Take Flight              14.61  -1.3 
  4 Tamia Mcwhorter           04 Strong Arm E             14.82  -1.3 
  5 Sania Kuylen              04 Metro Eagles             16.01  -1.3 
  6 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles             16.22  -1.3 
  7 Layla Hooks               04 Greensboro B             17.29  -1.3 
  8 Mikia Bluntson            04 Muck City St             18.44  -1.3 
 
Girls 100 Meter Dash 12 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brianna Brown             03 Team Dynasty             12.76  -0.8 
  2 Aaliyah Butler            03 Elite Athlet             12.80  -0.8 
  3 Nzinga Williams           03 Unattached              X12.99  -0.8 
  4 Ariane Nelson             03 Flying Jagua             13.36  -0.8 
  5 Miahna Harden             03 Big Bend Str             13.50  -0.8 
  6 Katelyn Wallace           03 Press Park T             13.55  -0.8 
  7 Zahra Kelsey              03 Awesome Powe             13.63  -0.8 
  8 Alexis Graham             03 Manatee Must             13.81  -0.8 
 
Girls 200 Meter Dash 12 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brianna Brown             03 Team Dynasty             25.97  -1.3 
  2 Aaliyah Butler            03 Elite Athlet             25.99  -1.3 
  3 Jayda Bushay              03 Elite Athlet             26.90  -1.3 
  4 Kenya Thompson            03 Ultimate Tra             26.91  -1.3 
  5 Jada Fortenberry          03 Memphis Jagu             26.94  -1.3 
  6 Ariane Nelson             03 Flying Jagua             27.14  -1.3 
  7 Nzinga Williams           03 Unattached              X27.86  -1.3 
  8 Zahra Kelsey              03 Awesome Powe             27.88  -1.3 
 
Girls 400 Meter Dash 12 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kenya Thompson            03 Ultimate Tra             57.45  
  2 Saraiah Walkes            03 Amp Track Cl             57.88  
  3 Jayda Bushay              03 Elite Athlet             58.47  
  4 Sherrise Peterson         03 Delco Stalli             58.72  
  5 Christal Facey            03 Alpha Elite            1:00.41  
  6 Mekenze Kelley            03 Boys And Gir           1:01.67  
  7 Tranasia Jones            03 4star Track            1:01.75  
 
Girls 80 Meter Hurdles 12 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kylar Coleman             03 Unattached              X13.08  -1.9 
  2 Tia Taylor                03 Mt. Airy Tra             13.35  -1.9 
  3 Yanise Harris             03 Stockton Sai             13.42  -1.9 
  4 Tierra Hooker             03 Camden Pal               13.45  -1.9 
  5 Trillanie Robinson        03 Miami Garden             13.97  -1.9 
  6 Brooke Watts              03 I5 Elite                 14.99  -1.9 
  7 Jahnelle Saunders         03 Va Elite Tf              17.28  -1.9 
  8 Ariane Nelson             03 Flying Jagua             18.73  -1.9 
 
Girls 4x100 Meter Relay 12 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Flying Angels Canada  'A'                             52.06  
     1) Brianna Jacobs 03               2) Genesis Ghide-Bryan 04         
     3) Gabrielle Cole 04               4) Nyanna Cooper 03               
     5) Jada Campbell 04                6)                                
  2 Press Park Track Club  'A'                            53.31  
     1) Adrienne Lofton 03              2) Darrione Joseph 03             
     3) Jasyria Frazier 04              4) Katelyn Wallace 03             
  3 Memphis Jaguars Track Club  'A'                       53.96  
     1) Ashley Slater 03                2) Charm Rone 04                  
     3) Jada Fortenberry 03             4) Vejarrica Kee 04               
  4 Awesome Power Track Club  'A'                         54.09  
     1) Jadah Fitzgerald 03             2) Khalyse Benjamin 03            
     3) Samarah Bermudez 04             4) Zahra Kelsey 03                
     5) Tarae Stevens 03                6)                                
  5 Roadrunners Track Club  'A'                           56.91  
     1) Amari Mackey 03                 2) Tonnice Stubbs 04              
     3) Nicole Smith 03                 4) Rowlia Joseph 03               
     5) Raeyah Taylor 03                6) Jonique Cunningham 03          
  6 Muck City Striders  'A'                               59.24  
     1) Ashley Thornton 04              2) Chaniya Dowers 03              
     3) Kayla Smith 04                  4) Mikia Bluntson 04              
  7 Puerto Rico  'A'                                    1:00.50  
     1) Alenis Rodriguez 03             2) Alondra Rosario 04             
     3) Amanda Rodriguez 04             4) Heidelisse Rivera 04           
     5) Marielys Vega 04                6)                                
 -- Press Park Track Club  'B'                               DQ   2nd ex before zone
     1) Akyla Mosby 04                  2) Jolinda Jackson 03             
     3) Quarian Areneaux 04             4) Skye Harris 04                 
 
Girls 4x400 Meter Relay 12 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Metropolis Track Club  'A'                          4:24.19  
     1) Amela Johnson 04                2) Dominique Keyes 03             
     3) Kayla Mathieu 03                4) Magdalene Morrison 03          
     5) Courtney Lambright 03           6) Samantha Janes 03              
  2 Roadrunners Track Club  'A'                         4:39.79  
     1) Amari Mackey 03                 2) Tonnice Stubbs 04              
     3) Nicole Smith 03                 4) Rowlia Joseph 03               
  3 Desire For Change Track Club  'A'                   4:42.40  
     1) Amari Brown 03                  2) Jaida Jacob 03                 
     3) Senae Gallo 04                  4) Lalah Saleem 03                
     5) Jailyn McMaster 03              6)                                
  4 4star Track Club  'A'                               4:44.79  
     1) Aaliyah Mcfarlin 03             2) Jaya Ramirez Cooper 03         
     3) Tiyana Jones 04                 4) Tranasia Jones 03              
  5 Lc Express  'A'                                     4:51.62  
     1) Blanca Rodriguez 03             2) Cquasha Wolridge 04            
     3) Jada Turner 03                  4) Vanessa Segura 04              
     5) Heaven Jones 04                 6)                                
  6 Press Park Track Club  'A'                          5:06.80  
     1) Akyla Mosby 04                  2) Anastasia Johnson 04           
     3) Jolinda Jackson 03              4) Quarian Areneaux 04            
 
Girls 100 Meter Dash 13 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Briana Williams           02 Miramar Opti             12.25  -1.8 
  2 Imani Dupree              02 Strike Gold              12.36  -1.8 
  3 Janee Davis               02 Trackstar Tr             12.83  -1.8 
  4 Nya Morgan                02 Full Speed A             12.96  -1.8 
  5 Ken'Naria Gadson          02 Trackstar Tr             13.06  -1.8 
  6 Sherri-Ann Norton         02 Ultimate Tra             13.14  -1.8 
  7 Leah Phillips             02 Comets Of Ch             13.56  -1.8 
 
Girls 200 Meter Dash 13 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Briana Williams           02 Miramar Opti             24.62  -1.2 
  2 Imani Dupree              02 Strike Gold              24.69  -1.2 
  3 Janee Davis               02 Trackstar Tr             25.94  -1.2 
  4 Ravyn Jackson             02 Star Track T             26.23  -1.2 
  5 Lauren Euler              02 Elite Speed              26.51  -1.2 
  6 Nya Morgan                02 Full Speed A             26.57  -1.2 
  7 Mykala Perry              02 Tnt Express              26.71  -1.2 
  8 Ken'Naria Gadson          02 Trackstar Tr             27.48  -1.2 
 
Girls 400 Meter Dash 13 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan Jackson              02 Unattached              X55.80  
  2 Ken'Naria Gadson          02 Trackstar Tr             56.32  
  3 Morgan Manley             02 Flash Athlet             57.24  
  4 Jesikah Boykin            02 Mt. Airy Tra             58.51  
  5 Lauren Euler              02 Elite Speed              58.56  
  6 Mykala Perry              02 Tnt Express              58.58  
  7 Ravyn Jackson             02 Star Track T             59.05  
 
Girls 800 Meter Run 13 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ken'Naria Gadson          02 Trackstar Tr           2:15.83  
  2 Ashley Klingenberg        02 Central Flor           2:18.54  
  3 Morgan Manley             02 Flash Athlet           2:21.91  
  4 Cheyanne Morris           02 Miramar Opti           2:22.34  
  5 Faith Hill                02 Premier Athl           2:24.56  
  6 Jesikah Boykin            02 Mt. Airy Tra           2:25.79  
  7 Madison Brown             02 Unattached            X2:25.87  
  8 Acey Pratt                02 Delco Stalli           2:25.94  
  9 Marchell Pearce           02 Hydel United           2:26.03  
 10 Dominique Spann           02 Eoto Elite             2:28.42  
 11 Nia Rivers                02 Trailblazers           2:31.38  
 12 Shakayla Venable          02 Athletic Xpr           2:33.25  
 
Girls 100 Meter Hurdles 13 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Leah Phillips             02 Comets Of Ch             15.11  -1.1 
  2 Anjoli Mathew             02 Metropolis T             15.31  -1.1 
  3 Nikia Smith               02 Strong Arm E             15.50  -1.1 
  4 Camille Trotman           02 Boys And Gir             15.54  -1.1 
  5 Natiya James              02 Ppg(Peakperf             15.86  -1.1 
  6 Morgan Manley             02 Flash Athlet             17.28  -1.1 
  7 Jayla Bernard             02 Delco Stalli             17.33  -1.1 
  8 Jade King                 02 Take Flight              17.59  -1.1 
 
Girls 200 Meter Hurdles 13 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Anjoli Mathew             02 Metropolis T             29.09  -2.8 
  2 Brianna Smith             02 Infinity Tra             29.27  -2.8 
  3 Natiya James              02 Ppg(Peakperf             29.38  -2.8 
  4 Leah Phillips             02 Comets Of Ch             29.70  -2.8 
  5 Tyra Nabors               02 Memphis Jagu             29.84  -2.8 
  6 Camille Trotman           02 Boys And Gir             29.92  -2.8 
  7 Faith Hill                02 Premier Athl             30.37  -2.8 
  8 Morgan Manley             02 Flash Athlet             32.32  -2.8 
 
Girls 100 Meter Dash 14 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tierra Crockrell          01 Codeblack El             12.44  -1.5 
  2 Aaliayah Fisher           01 Strong Arm E             12.53  -1.5 
  3 Otavia Nicely             01 Bronx Tigers             12.88  -1.5  12.874
  4 Angel Williams            01 Southern Tra             12.88  -1.5  12.878
  5 Jazmyne Frost             01 Codeblack El             12.92  -1.5 
  6 Adrienne Brown            01 Fast Lane Tr             13.09  -1.5 
  7 Kourtnie Kelley           01 Unattached              X13.17  -1.5 
  8 Zayne Jack                01 Trackstar Tr             13.20  -1.5 
 
Girls 200 Meter Dash 14 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tierra Crockrell          01 Codeblack El             25.43  -2.4 
  2 Nicole Payne              01 Unattached              X25.47  -2.4 
  3 Angel Williams            01 Southern Tra             25.97  -2.4 
  4 Jazmyne Frost             01 Codeblack El             26.07  -2.4 
  5 Tatianna Martinez         01 Metro Eagles             26.11  -2.4 
  6 Otavia Nicely             01 Bronx Tigers             26.18  -2.4 
  7 Chereece McEwan           01 1st Coast Tr             26.31  -2.4 
 
Girls 400 Meter Dash 14 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nicole Payne              01 Unattached              X55.71  
  2 Jatana Folston            01 Eoto Elite               56.50  
  3 Jermecia Brown            01 Eoto Elite               58.47  
  4 Chereece McEwan           01 1st Coast Tr             58.66  
  5 Charity Johnson           01 Unattached              X59.04  
  6 Angel Williams            01 Southern Tra             59.42  
  7 Otavia Nicely             01 Bronx Tigers           1:00.37  
  8 Zarria Bethea             01 Jaguar Track           1:00.72  
 
Girls 800 Meter Run 14 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Daishon Spann             01 Eoto Elite             2:11.76  
  2 Janiah Brown              01 Codeblack El           2:22.41  
  3 Lauren Wilkerson          01 1st Coast Tr           2:25.96  
  4 Mckenzie Clark            01 Atascocita Y           2:26.69  
  5 Zarria Bethea             01 Jaguar Track           2:28.20  
  6 Diamond Sellers           01 Athletic Xpr           2:29.20  
  7 Daje Rolen                01 Matathletest           2:30.62  
  8 Cadi Rowe                 01 Break Away T           2:31.07  
  9 Fedeline Exantus          01 Miami Garden           2:33.35  
 10 Isabel Muehleman          01 Fast Lane Tr           2:34.85  
 11 Taya Jackson              01 Unattached            X2:35.05  
 12 Kenya Mathieu             01 Metropolis T           2:38.58  
 
Girls 100 Meter Hurdles 14 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Daishon Spann             01 Eoto Elite               14.98  -0.8 
  2 Serenity Rogers           01 Wee Sports               15.37  -0.8 
  3 Kendal Drewery            01 Fasst Track              15.61  -0.8 
  4 Kyla Robinson-Hubbard     01 Codeblack El             15.87  -0.8 
  5 Saundria Martin           01 Codeblack El             16.28  -0.8 
  6 Sonia Smith               01 Marlboro Boy             16.44  -0.8 
  7 Samyzia Sears             01 Columbus Bla             16.47  -0.8 
  8 Jayla Stokes              01 Alpha Omega              17.17  -0.8 
 
Girls 200 Meter Hurdles 14 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Serenity Rogers           01 Wee Sports               29.25  -0.4 
  2 Alexis Woodall            01 Trackstar Tr             29.77  -0.4 
  3 Kendal Drewery            01 Fasst Track              30.08  -0.4 
  4 Yasmyn Harris             01 Stockton Sai             30.37  -0.4 
  5 Samyzia Sears             01 Columbus Bla             30.82  -0.4 
  6 Jayla Stokes              01 Alpha Omega              30.91  -0.4 
  7 Mone' Octave              01 It's Speed D             31.43  -0.4 
  8 Shari Brown               01 Cyo Ny                   33.21  -0.4 
 
Girls 4x100 Meter Relay 14 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Dallas Blaze Track Club  'A'                          50.09  
     1) Amya Turner 01                  2) Da/Mya Puryear 01              
     3) Jayla Smith 01                  4) Laterria Brown 02              
  2 Codeblack Elite Track Club  'A'                       50.17  
     1) Janiah Brown 01                 2) Jazmyne Frost 01               
     3) Kyla Robinson-Hubbard 01        4) Saundria Martin 01             
  3 Jaguar Track  'A'                                     50.85  
     1) Leena Morant 02                 2) Lillian Williams 01            
     3) Natalie Gibson 02               4) Starrla Armwood 01             
  4 Xpress Track Club  'A'                                50.99  
     1) Cederia Ellis 02                2) Derykah Jones 02               
     3) J'Zaria Cartwright 02           4) Jada Hobdy 01                  
  5 Hydel United Club  'A'                                51.39   51.385
     1) Akelia Hylton 02                2) Garriel White 02               
     3) Shadae Parr 01                  4) Tatten Thawe 01                
  6 Comets Of Charles County  'A'                         51.39   51.390
     1) Adara Gamble 01                 2) Brianne Gunn 02                
     3) Leah Phillips 02                4) Taylor Williams 01             
  7 Elite Speed Youth Track Club  'A'                     51.64  
     1) Jameela Kidd 01                 2) Jayda Scott 02                 
     3) Kailah Melson 01                4) Lauren Euler 02                
  8 Metro Eagles Track And Field C  'A'                   52.18  
     1) Danielle Pettway 01             2) Jamila Johnson 02              
     3) Nyha Butler 02                  4) Tatianna Martinez 01           
 
Girls 4x400 Meter Relay 14 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Eoto Elite  'A'                                     3:47.68  
     1) Daishon Spann 01                2) Jatana Folston 01              
     3) Jermecia Brown 01               4) Kasia Cooper 01                
     5) Dominique Spann 02              6)                                
  2 Codeblack Elite Track Club  'A'                     4:03.83  
     1) Janiah Brown 01                 2) Jazmyne Frost 01               
     3) Kyla Robinson-Hubbard 01        4) Tierra Crockrell 01            
  3 Jaguar Track  'A'                                   4:05.99  
     1) Kayla Hudson 01                 2) Leena Morant 02                
     3) Lillian Williams 01             4) Zarria Bethea 01               
  4 Hydel United Club  'A'                              4:06.19  
     1) Akelia Hylton 02                2) Garriel White 02               
     3) Shadae Parr 01                  4) Tatten Thawe 01                
     5) Marchell Pearce 02              6)                                
  5 Comets Of Charles County  'A'                       4:06.64  
     1) Adara Gamble 01                 2) Brianne Gunn 02                
     3) Nyia Cummings 02                4) Taylor Williams 01             
  6 Metro Eagles Track And Field C  'A'                 4:10.92  
     1) Jamila Johnson 02               2) Nyha Butler 02                 
     3) Tanisha Cave 01                 4) Tatianna Martinez 01           
  7 Athletic Xpress Greyhonds  'A'                      4:12.05  
     1) Diamond Sellers 01              2) Imani Gaston 01                
     3) Jada Venters 01                 4) Shakayla Venable 02            
  8 Dallas Blaze Track Club  'A'                        4:17.89  
     1) Amya Turner 01                  2) Da/Mya Puryear 01              
     3) Jayla Smith 01                  4) Laterria Brown 02              
     5) Kyla Washington 02              6)                                
 
Girls 100 Meter Dash 15-16 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dianisty Bolden           00 727 Youth Tr             12.48  -1.6 
  2 Jamesha Moorer            99 St Pete Nitr             12.57  -1.6 
  3 Briah Mcbride             00 Cougar Track             12.59  -1.6 
  4 Chala Carey               99 Alpha Omega              12.60  -1.6 
  5 Kendesha Ingraham         00 Sunblazers T             12.71  -1.6 
  6 Destinee Jeanpiere        99 Southern Tra             12.73  -1.6 
  7 Rikianne Patterson        99 Unattached              X12.77  -1.6 
  8 Iantha Wright             00 Metro Eagles             12.78  -1.6 
 
Girls 200 Meter Dash 15-16 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sydni Townsend            00 Delco Stalli             24.36  -2.2 
  2 Aris Hubbard              00 Baldwin Ligh             24.89  -2.2 
  3 Dianisty Bolden           00 727 Youth Tr             24.93  -2.2 
  4 Briah Mcbride             00 Cougar Track             25.51  -2.2 
  5 Iantha Wright             00 Metro Eagles             25.54  -2.2 
  6 Kayla Jackson             99 Willingboro              25.62  -2.2 
  7 Destinee Jeanpiere        99 Southern Tra             25.70  -2.2 
  8 Jamesha Moorer            99 St Pete Nitr             26.52  -2.2 
 
Girls 400 Meter Dash 15-16 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Destiny Ward              99 Va Elite Tf              53.89  
  2 Sydni Townsend            00 Delco Stalli             55.10  
  3 Daesha Rogers             99 Unattached              X56.78  
  4 Aliyah Taylor             99 Willingboro              57.65  
  5 Sasha Wimbley             00 Wee Sports               58.14  
  6 Shaianne Sipsey           00 Middle Georg             58.27  
  7 Jasmine Douglas Grant     00 Jeuness TC               58.39  
  8 Mikayla Jordan            99 Elite Speed            1:00.27  
 
Girls 800 Meter Run 15-16 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Daesha Rogers             99 Unattached            X2:09.41  
  2 Terri Turner              99 Mt. Airy Tra           2:12.27  
  3 Sydni Stovall             99 Mt. Airy Tra           2:20.24  
  4 Searra Woods              99 Trackstar Tr           2:21.48  
  5 Jasmine Douglas Grant     00 Jeuness TC             2:22.53  
  6 Linnea Saltz              99 Nevada Gazel           2:23.55  
  7 Zoe Lape                  99 Unattached            X2:23.60  
  8 Zaria Mann                99 Elite Speed            2:23.68  
  9 Aliyah Carswell           99 Houston Syne           2:26.24  
 10 Jaryn Toms                99 Trial By Fir           2:29.66  
 11 Dericka Braden            99 Lightning Sp           2:32.85  
 12 Nichole Slocumb           99 Cougar Track           2:40.49  
 
Girls 100 Meter Hurdles 15-16 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Akira Rhodes              00 Charlotte He             14.44  -1.2 
  2 Sydney Williams           99 Comets Of Ch             14.92  -1.2 
  3 Nikiya Mitchell           99 Comets Of Ch             15.45  -1.2 
  4 Kamare Ways               99 Baldwin Ligh             15.68  -1.2 
  5 Chriss Jones              99 South Texas              15.84  -1.2 
  6 Iylana Helenese           99 Elite Speed              16.03  -1.2 
  7 Valarie Whitted           99 St Louis Pal             16.13  -1.2 
  8 Serenity Grimes           99 Elite Athlet             16.81  -1.2 
 
Girls 400 Meter Hurdles 15-16 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Amira Aduma               99 Unattached            X1:00.60  
  2 Morgan Oneal              99 Speed City T           1:02.80  
  3 Kamare Ways               99 Baldwin Ligh           1:03.57  
  4 Brandi Mcgrady            99 Marietta Tra           1:03.77  
  5 Serenity Grimes           99 Elite Athlet           1:06.17  
  6 Nierra Berry              99 Aj's Elite             1:07.25  
  7 Amaya Kier                00 727 Youth Tr           1:08.88  
  8 Donyae Shelton            99 Tnt Express            1:08.95  
 
Girls 2000 Meter Steeplechase 15-16 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sydni Stovall             99 Mt. Airy Tra           7:38.84  
  2 Monifa Green              99 Hydel United           7:54.75  
  3 Brooke Santiesteban       99 Unattached            X8:07.19  
  4 Alexia Phifer             00 Va Elite Tf            8:22.21  
  5 Nichole Slocumb           99 Cougar Track           8:30.97  
  6 Kcee Ingram               99 Breakthrough           8:37.27  
  7 Alli Despaux              00 Southern Ath           8:57.69  
  8 Mikayla Angel             99 Metropolis L           9:12.40  
  9 Kayla Guerre              00 Metro Eagles           9:31.57  
 
Girls 4x100 Meter Relay 15-16 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Elite Speed Youth Track Club  'A'                     48.45  
     1) Aasiyah Barr 00                 2) Destiny Walker 00              
     3) Iylana Helenese 99              4) Mikayla Jordan 99              
  2 727 Youth Track & Field Club  'A'                     49.27  
     1) Amaya Kier 00                   2) Dequasia Miller 00             
     3) Dianisty Bolden 00              4) Jovanka Molina 99              
  3 Willingboro Track Club  'A'                           50.07  
     1) Aliyah Taylor 99                2) Brianna Bryan 00               
     3) Kayla Jackson 99                4) Makinze Scotton 00             
  4 Southside Pioneers T&F Club  'A'                      50.23  
     1) Briannah Shank 99               2) Elan St.Julian 99              
     3) Lauryn Oglesby 99               4) Tamara Blake 00                
     5) Brianna Sattinger 00            6)                                
  5 Elite Speed Youth Track Club  'B'                     51.26  
     1) Jasmin Heard 00                 2) Erin Preston 00                
     3) Taylor Lee 00                   4) Kayla Bailey 00                
  6 Press Park Track Club  'A'                            51.71  
     1) Lanora Epherson 00              2) Le'Tyler Louis 99              
     3) Sabrina Mytil 99                4) Tahja Mitchell 99              
  7 Muck City Striders  'A'                               51.78  
     1) Dakedra Pompey 99               2) Runelda Jackson 00             
     3) Ti'Uana Louissaint 00           4) Wiskierra Lamene 99            
  8 Breakthrough Track And Field  'A'                     52.39  
     1) Amari Llernas 00                2) Daija Sullivan 00              
     3) Eternal Johnson 99              4) Kcee Ingram 99                 
     5) Angela Rodriguez 99             6)                                
 
Girls 4x400 Meter Relay 15-16 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mt. Airy Track Club  'A'                            3:57.27  
     1) Avani Dorsey 99                 2) Kyra Caroll 99                 
     3) Sydni Stovall 99                4) Terri Turner 99                
  2 Aj's Elite  'A'                                     4:04.16  
     1) Angel McBride 99                2) Danayzah Fitzgerald 99         
     3) Nierra Berry 99                 4) Keila Archer 99                
     5) Jada White 00                   6) Shaniyah Thomas 99             
  3 Elite Speed Youth Track Club  'A'                   4:07.00  
     1) Kayla Bailey 00                 2) Zaria Mann 99                  
     3) Taylor Lee 00                   4) Destiny Walker 00              
  4 Elite Speed Youth Track Club  'B'                   4:13.11  
     1) Jasmin Heard 00                 2) Erin Preston 00                
     3) Iylana Helenese 99              4) Attallah Smith 99              
  5 Muck City Striders  'A'                             4:17.10  
     1) Dakedra Pompey 99               2) Runelda Jackson 00             
     3) Ti'Uana Louissaint 00           4) Wiskierra Lamene 99            
  6 Breakthrough Track And Field  'A'                   4:22.95  
     1) Amari Llernas 00                2) Daija Sullivan 00              
     3) Eternal Johnson 99              4) Kcee Ingram 99                 
 
Women 100 Meter Dash 17-18 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jadzia Beasley            97 Noth Florida             12.35  -2.5 
  2 Diamond Battle            98 Trial By Fir             12.46  -2.5 
  3 Asia Joe                  97 1st Coast Tr             12.55  -2.5 
  4 Shantel Ardley            98 Noth Florida             12.61  -2.5 
  5 Alexandria Andrews        98 Elite Speed              12.71  -2.5 
  6 Taylor Mumford            98 It's Speed D             12.74  -2.5 
  7 Alicia Collier            97 Phila Stride             13.00  -2.5 
 
Women 200 Meter Dash 17-18 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Victoria Powell           98 Gazelle Trac             24.96  -2.2 
  2 Halimah Barlow            98 Unattached              X25.14  -2.2 
  3 Asia Joe                  97 1st Coast Tr             25.32  -2.2 
  4 Kiara Lester              98 Tnt Express              25.35  -2.2 
  5 Aniyah Williams           98 Pure Athleti             25.39  -2.2 
  6 Denise Spann              97 Plantation H             25.52  -2.2 
  7 Jordan Ray                97 Memphis Jagu             25.80  -2.2 
  8 Breanna Mahone            98 Columbus Bla             26.16  -2.2 
 
Women 400 Meter Dash 17-18 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Victoria Powell           98 Gazelle Trac             55.01  
  2 Mariah Howard             97 Awesome Powe             56.21  
  3 Denise Spann              97 Plantation H             56.44  
  4 Ashley Lewis              98 Metropolis T             56.59  
  5 Kiara Lester              98 Tnt Express              57.01  
  6 Chazmin Fullwood          97 Awesome Powe             57.93  
  7 Triniti Smith             98 Memphis Jagu             58.87  
 
Women 800 Meter Run 17-18 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Amber Tanner              98 Unattached            X2:11.59  
  2 Lauren Jackson            97 Cobb Track             2:12.46  
  3 Celine Rone               97 Memphis Jagu           2:13.69  
  4 Bryanna Rivers            98 Trailblazers           2:16.80  
  5 Betty Jackson             98 Eagles Landi           2:17.67  
  6 Catherine Sanders         98 Nevada Gazel           2:19.97  
  7 Vadaija Boykins           98 Matathletest           2:23.82  
  8 Nakai Matthews            98 Metropolis T           2:24.35  
  9 Meghan Becerra            98 Southeast Lo           2:25.01  
 10 Anyelina Martinez         96 Haverhill El           2:29.31  
 11 Trelsie Trotman           98 Mt. Airy Tra           2:33.00  
 12 Nijah Ukpong              97 Phila Stride           2:36.89  
 
Women 100 Meter Hurdles 17-18 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lauren Epps               98 Mark Trail F             14.75  -0.7 
  2 Mahendra McWhite          98 Mt. Airy Tra             14.79  -0.7 
  3 Gillian Morrison          97 Unattached              X15.19  -0.7 
  4 Ebony Hills               97 Press Park T             15.48  -0.7 
  5 Jessica Watkins           98 Southside Pi             15.57  -0.7 
  6 Jessica Fields            97 Nevada Gazel             15.70  -0.7 
  7 Hailey Williams           98 Houston Syne             16.26  -0.7 
 
Women 400 Meter Hurdles 17-18 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lyndsey Lopes             97 Valley Viper           1:01.72  
  2 Hailey Williams           98 Houston Syne           1:03.59  
  3 Lauren Epps               98 Mark Trail F           1:03.71  
  4 Destiny Wilhite           98 Memphis Jagu           1:05.18  
  5 Mariah Howard             97 Awesome Powe           1:06.33  
  6 Jessica Watkins           98 Southside Pi           1:14.27  
 
Women 2000 Meter Steeplechase 17-18 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Isabel Mobley             98 Above Xpecta           7:50.84  
  2 Aislinn Roberts           98 It's Speed D           8:14.12  
  3 Kayla Dawson              97 Marietta Tra           8:17.33  
  4 Ashley Wingerter          96 Southern Ath           8:30.00  
  5 Ashlie Johnson            98 Unattached            X8:42.77  
  6 Kendall Long              98 Memphis Jagu           9:29.66  
 
Women 4x100 Meter Relay 17-18 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Team Elite Track Club  'A'                            48.20  
     1) Erin Goree 97                   2) Hannah Lueders 98              
     3) Paris Perkins 98                4) Nikirah McKinney 97            
     5) Kourtni Goldsmith 99            6)                                
  2 Memphis Jaguars Track Club  'A'                       48.75  
     1) Clara Foster 97                 2) Destiny Wilhite 98             
     3) Ivana Cherry 98                 4) Jordan Ray 97                  
  3 Southside Pioneers T&F Club  'A'                      48.93  
     1) Asia Green 98                   2) Da-Rain Cowan 98               
     3) Jessica Watkins 98              4) Kennedy Davis 98               
     5) Jace Tate 98                    6)                                
  4 Phila Striders Track Club  'A'                        49.68  
     1) Janae Pitt 98                   2) Janiece Murray 97              
     3) Alicia Collier 97               4) Dottie Reigel 97               
     5) Evelina Sloboh 96               6) Nijah Ukpong 97                
  5 It's Speed Dynamics  'A'                              50.03  
     1) Aareion Jackson 96              2) Amy Turner 97                  
     3) Ry-Anne Riley 98                4) Taylor Mumford 98              
  6 Aj's Elite  'A'                                       53.04  
     1) Alaina Johnson 98               2) Mya Bell 98                    
     3) Fayonna Morton 98               4) Nakayla Carter 98              
     5) Emily Pizarro 98                6) Keeasia Smith 97               
 -- Noth Florida Speed Track Club  'A'                       DQ   3rd ex before zone
     1) Jadzia Beasley 97               2) Shantel Ardley 98              
     3) Shockera Betty 97               4) Tejyrica Robinson 98           
 
Women 4x400 Meter Relay 17-18 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mt. Airy Track Club  'A'                            3:57.38  
     1) Amira Coleman 98                2) Cheyenne Carter 98             
     3) Mahendra McWhite 98             4) Trelsie Trotman 98             
  2 Memphis Jaguars Track Club  'A'                     4:01.60  
     1) Celine Rone 97                  2) Destiny Wilhite 98             
     3) Ivana Cherry 98                 4) Triniti Smith 98               
  3 Phila Striders Track Club  'A'                      4:10.21  
     1) Alicia Collier 97               2) Janae Pitt 98                  
     3) Janiece Murray 97               4) Nijah Ukpong 97                
     5) Evelina Sloboh 96               6) Dottie Reigel 97               
  4 Memphis Jaguars Track Club  'B'                     4:16.14  
     1) Clara Foster 97                 2) Gabrielle Harrison 97          
     3) Kendall Long 98                 4) Makaylah Lewis 98              
  5 Aj's Elite  'A'                                     4:27.69  
     1) Emily Pizarro 98                2) Fayonna Morton 98              
     3) Mya Bell 98                     4) Oneisha Ruddle 98              
 
Women Long Jump 17-18 year old
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Cydnee Bush               98 Nevada Gazel          18-04.00   0.8     5.58m 
  2 Jessica Watkins           98 Southside Pi          17-10.75   2.6     5.45m 
  3 Jade Hayes                96 Jaguar Track          17-10.00   2.0     5.43m 
  4 Amy Turner                97 It's Speed D          17-09.25   1.4     5.41m 
  5 Diamond Battle            98 Trial By Fir          17-08.25   0.8     5.39m 
  6 Jasia Crawford            97 St Louis Pal         J17-08.25   0.9     5.39m 
  7 Domonique Turner          97 Unattached           X17-06.25   1.3     5.34m 
  8 Brittany Odom             98 Unattached           X17-06.00   1.5     5.33m 
  9 Destiny Smith             98 Valley Viper          16-09.50   0.4     5.11m 
  9 Breanna Mahone            98 Columbus Bla          16-09.50   1.8     5.11m 
 11 Kennedy Davis             98 Southside Pi          16-07.50   0.7     5.06m 
 12 Ry-Anne Riley             98 It's Speed D          16-07.00   1.2     5.05m 
 13 Shavel Brown              97 Boynton Beac          15-11.50   1.9     4.86m 
 14 Amanda Isom               98 St Louis Pal          15-09.50   0.7     4.81m 
 15 Aareion Jackson           96 It's Speed D          15-09.00   1.1     4.80m 
 16 Erin Goree                97 Team Elite T          15-08.75   1.1     4.79m 
 17 Da-Rain Cowan             98 Southside Pi          15-08.25   1.1     4.78m 
 18 Ceirra Fulton             98 Cougar Track          15-06.00   1.1     4.72m 
 19 Vashti Cunningham         98 Nevada Gazel          15-04.25   0.8     4.67m 
 20 Shockera Betty            97 Noth Florida          15-03.50   2.0     4.66m 
 21 Ashley Gentz              98 Unattached           X15-00.50   1.8     4.58m 
 22 Courtney Lewis            98 Lc Express            14-10.75   1.5     4.54m 
 23 Kendra Williams           98 Fast Lane Tr          14-08.75   1.9     4.48m 
 24 Kaitlin Winiarski         98 Delco Stalli          14-07.00   1.5     4.44m 
 25 Victoria Bennett          98 Matathletest          14-02.00   1.3     4.31m 
 26 Katesha Jackson           98 Noth Florida          14-01.50   1.0     4.30m 
 27 Angelique Johnson         98 River Parish          14-00.00   1.4     4.26m 
 28 Tamara Hill               98 East Cobb Ch          12-07.75   2.0     3.85m 
 -- Jakyra Brown              97 St Pete Nitr              FOUL                 
 -- Alisha Wright             98 Matathletest              FOUL                 
 -- Keosha Sanders            98 Take Flight               FOUL                 
 
Boys 100 Meter Dash 8-under
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Christian Walker          07 Metro Eagles             14.19  -2.2 
  2 Sheldon Robinson          07 Mustangs Tra             14.31  -2.2 
  3 Micheal Igbinoghene       07 Alabama Heat             14.33  -2.2 
  4 Braylen Bennett           07 Miramar Opti             14.48  -2.2 
  5 Brandon Bennett           07 Miramar Opti             14.53  -2.2 
  6 Nadjre Johnson            07 Hydel United             14.88  -2.2 
  7 Caiden Fennell            07 Atascocita Y             14.96  -2.2 
  8 Jacobey Mobley            08 Florida Expr             15.40  -2.2 
 
Boys 200 Meter Dash 8-under
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sidi Njie                 07 Unattached              X28.34  -2.2 
  2 Micheal Igbinoghene       07 Alabama Heat             28.96  -2.2 
  3 Christian Walker          07 Metro Eagles             29.26  -2.2 
  4 Braylen Bennett           07 Miramar Opti             29.92  -2.2 
  5 Brandon Bennett           07 Miramar Opti             30.45  -2.2 
  6 Sheldon Robinson          07 Mustangs Tra             30.73  -2.2 
  7 Jacobey Mobley            08 Florida Expr             31.05  -2.2 
  8 Clarence Sureller         07 Trackstar Tr             31.30  -2.2 
  9 Aaron Holloway            07 Elite Speed              32.35  -2.2 
 
Boys 400 Meter Dash 8-under
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sidi Njie                 07 Unattached            X1:03.56  
  2 Christian Walker          07 Metro Eagles           1:06.94  
  3 Dorian Mallary            07 Olympia Trac           1:08.68  
  4 Zachary Martin            07 Strong Arm E           1:09.32  
  5 Jaden White               07 Eagle Speed            1:09.96  
  6 Jacobey Mobley            08 Florida Expr           1:11.82  
  7 Omar Gonzlez              08 Strong Arm E           1:12.47  
  8 James Garner              07 Trial By Fir           1:20.67  
 
Boys 4x100 Meter Relay 8-under
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Eagle Speed  'A'                                    1:07.48  
     1) Jaden White 07                  2) Jovahni Sanon 07               
     3) Lennox Fomby 08                 4) Macrae Thompson 08             
  2 4star Track Club  'A'                               1:14.82  
     1) Carlos Amaro 07                 2) J'Ryan Moore 07                
     3) Jurian Moore 10                 4) Tyler Davis 07                 
 
Boys Javelin Throw Turbo (300g) 8-under
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cale Fenimore             07 Quintessenti             71-04     21.74m 
  2 Brandon Robinson          07 St Pete Nitr             57-09     17.60m 
  3 Osvaldo Lopez             07 Puerto Rico              54-03     16.53m 
  4 Jashaun Cannon            07 United Flyer             51-11     15.82m 
  5 Robert Harper             07 Miami Garden             50-03     15.31m 
  6 Anderson Miller           07 Florida Flig             47-03     14.40m 
  7 Keysaan Richardson        07 Unattached              X45-06     13.86m 
  8 Robert Scarborough        08 Atascocita Y             42-00     12.80m 
  9 Adam Jefferies            07 Metro Eagles             41-00     12.49m 
 10 Tyler Davis               07 4star Track              40-02     12.24m 
 11 Mamay Petion              07 Miami Garden             40-00     12.19m 
 12 Moritz Hug Moesinger      07 Metropolis T             31-04      9.55m 
 13 Carlos Amaro              07 4star Track              28-05      8.66m 
 14 J'Ryan Moore              07 4star Track              26-09      8.15m 
 15 Kevin Mobley              07 Alpha Omega              23-06      7.16m 
 16 Brandon Thweatt           08 Phoenix Glid             23-00      7.01m 
 17 Jabaree Medine            09 Above Xpecta             22-00      6.70m 
 17 Michael Johnson, II       08 Full Speed A             22-00      6.70m 
 19 Connor Hassler            08 Phoenix Glid             20-07      6.27m 
 
Boys 100 Meter Dash 9 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Na'Seir Samuel            06 James Jackso             13.87  -1.3 
  2 Jashad Pressley           06 Endurers 4 C             14.09  -1.3 
  3 Vegas Burnett             06 West Pines O             14.22  -1.3 
  4 Durian Moss               06 South Dade E             14.33  -1.3 
  5 Tre'Shawn Taylor          06 Trackstar Tr             14.53  -1.3 
  6 La'Rico Tezeno            06 Flying Jagua             14.59  -1.3 
  7 Devin Jones               06 Strong Arm E             14.65  -1.3 
  8 Edward Louis              06 Fort Lauderd             14.67  -1.3 
 
Boys 200 Meter Dash 9 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tyler Jackson             06 James Jackso             27.94  -2.8 
  2 Durian Moss               06 South Dade E             28.53  -2.8 
  3 Na'Seir Samuel            06 James Jackso             28.63  -2.8 
  4 La'Rico Tezeno            06 Flying Jagua             29.15  -2.8 
  5 Jashad Pressley           06 Endurers 4 C             29.25  -2.8 
  6 Hardley Gilmore           06 Muck City St             29.38  -2.8 
  7 Pishon Houghton           06 Eca Track Cl             29.74  -2.8 
  8 Tre'Shawn Taylor          06 Trackstar Tr             29.79  -2.8 
 
Boys 400 Meter Dash 9 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tyler Jackson             06 James Jackso           1:03.06  
  2 Durian Moss               06 South Dade E           1:03.54  
  3 Hardley Gilmore           06 Muck City St           1:03.94  
  4 Cameron Sapp              06 South Dade E           1:06.06  
  5 Tre'Shawn Taylor          06 Trackstar Tr           1:07.03  
  6 Derrick Robertson         06 Chester Chee           1:08.32  
  7 Maurice Richardson        06 Delco Stalli           1:08.38  
  8 Liam Thompson             06 Miramar Opti           1:08.40  
 
Boys 60 Meter Hurdles 9 year old
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 La'Rico Tezeno            06 Flying Jagua             10.42  -0.8  4 
  2 Pishon Houghton           06 Eca Track Cl             11.34  -1.6  2 
  3 Benjamin Griffiths        06 Eca Track Cl             12.36  -0.9  3  12.357
  3 Justin Woulard            06 Indian River             12.36  -0.8  4  12.357
  5 Allen Flores              06 Indian River             12.82  -0.9  3 
  6 Ta'Joun Waldon            06 The Gainesvi             12.90  -0.8  4 
  7 Khari Hunter              06 Miami Garden             12.91  -0.9  3 
  8 James Little,Iv           06 Olympia Trac             12.94  -0.9  3 
  9 Jaden Pleasant-Dorsey     06 Above Xpecta             13.43  -1.6  2 
 10 Christopher Bullard       06 Charlotte He             14.09  -1.4  1 
 11 Jeremiah Rugama           06 Eagle Speed              15.91  -1.4  1 
 12 Caleb Crawford            06 Charlotte He             19.56  -1.4  1 
 
Boys 100 Meter Dash 10 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nyckoles Harbor           05 Full Speed A             12.94  -2.1 
  2 Jaren Hamilton            05 James Jackso             13.74  -2.1 
  3 William Carter            05 Florida Elit             13.76  -2.1 
  4 Johnathan Houston         05 Eca Track Cl             13.95  -2.1 
  5 Carlos Brown              05 Swift Athlet             14.14  -2.1 
  6 Steven Weaver             05 Phenom Elite             14.15  -2.1 
  7 Jae-Lijah Cochran         05 Miami Garden             14.22  -2.1 
  8 Kwame Miller              05 Above Xpecta             14.32  -2.1 
 
Boys 200 Meter Dash 10 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nyckoles Harbor           05 Full Speed A             26.96  -4.1 
  2 Jaren Hamilton            05 James Jackso             27.60  -4.1 
  3 Wesley Noble              05 Metro Eagles             27.92  -4.1 
  4 Mekhi Gammons             05 Miami Garden             28.37  -4.1 
  5 Steven Weaver             05 Phenom Elite             28.54  -4.1 
  6 William Carter            05 Florida Elit             28.67  -4.1 
  7 Jae-Lijah Cochran         05 Miami Garden             28.78  -4.1 
  8 Kavon Miller              05 1st Coast Tr             29.51  -4.1 
 
Boys 400 Meter Dash 10 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Quamere Cosby             05 Chester Chee           1:01.79  
  2 Mekhi Gammons             05 Miami Garden           1:01.88  
  3 Wesley Noble              05 Metro Eagles           1:03.63  
  4 Kavon Miller              05 1st Coast Tr           1:03.74  
  5 Kahneil Budham            05 Miami Garden           1:03.82  
  6 Jaleel Gelin              05 Miami Garden           1:04.56  
  7 Steven Weaver             05 Phenom Elite           1:04.60  
  8 Louis Rogers              05 Perdue Athle           1:05.77  
 
Boys 60 Meter Hurdles 10 year old
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Zion Jackson              05 Lima Strider             11.25  -2.4  4 
  2 Manny Perdue              05 Perdue Athle             11.70  -2.4  4 
  3 Tahjere Davis             05 Technique Tr             11.73  -2.4  4 
  4 Za'Ron Collins            05 Strong Arm E             12.07  -2.4  3 
  5 Robert Steward            05 Full Speed A             12.15  -2.4  3 
  6 Jordan White              05 Eagle Speed              12.95  -2.4  3 
  7 Aaron Duncan              05 Incredibles              12.98  -0.7  1 
  8 Jose Leon                 05 Real South R             13.01  -2.4  4 
  9 Manuel Zelaya             05 Phase 1 Trac             14.13  -0.7  1 
 10 Jason Olivera             05 Miami Garden             14.15  -2.4  3 
 11 Samuel Quinn              05 Quintessenti             14.21  -0.7  1 
 
Boys 4x100 Meter Relay 10 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Full Speed Athletics Inc  'A'                         55.49  
     1) Clayton Gary 06                 2) Nyckoles Harbor 05             
     3) Robert Steward 05               4) Vernon Green IV 05             
  2 Jaguar Track  'A'                                     56.19  
     1) Edison Friday 05                2) Joziah Johnson 05              
     3) Leonardo Grace 05               4) Xavier Donaldson 05            
  3 Press Park Track Club  'A'                            59.32  
     1) Deantre Jackson 05              2) Gerard Johnson 06              
     3) Rae'Mon Mosby 06                4) Wardell Mack 06                
  4 Roadrunners Track Club  'A'                         1:00.98  
     1) Daniel Ermilus 05               2) T'Kari Bain 06                 
     3) Kyle Bain 05                    4) Leonardo Taylor 05             
  5 4star Track Club  'A'                               1:01.34  
     1) Christopher Miles 05            2) Daylon Washington 05           
     3) Joseph Kerr 06                  4) Kemar Spencer 06               
  6 Atascocita Youth Sports Associ  'A'                 1:01.60  
     1) Devin Scott 06                  2) Michael Frazier III 05         
     3) Ryan Powell Jr. 06              4) Zion Brown 05                  
     5) Tyus Hill 05                    6)                                
 -- Inman Youth Association  'A'                             DQ   1st ex before zone
     1) Damarcus Porter 05              2) Nigel Pate 05                  
     3) Rashawn Cunningham 05           4) Rowan Block 05                 
 
Boys 4x400 Meter Relay 10 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Miami Gardens Xpress  'A'                           4:11.51  
     1) Jae-Lijah Cochran 05            2) Jailen Sinclair-Bergin 05      
     3) Kahneil Budham 05               4) Mekhi Gammons 05               
  2 Metro Eagles Track And Field C  'A'                 4:39.94  
     1) Aaron Brown 05                  2) Brandon Simpson 05             
     3) Jelani Johnson 05               4) Wesley Noble 05                
  3 Jaguar Track  'A'                                   4:40.86  
     1) Al-Qamar Rojas 06               2) Edison Friday 05               
     3) Leonardo Grace 05               4) Xavier Donaldson 05            
  4 Roadrunners Track Club  'A'                         5:16.58  
     1) Daniel Ermilus 05               2) Edoney Russell 06              
     3) Kyle Bain 05                    4) Leonardo Taylor 05             
     5) T'Kari Bain 06                  6)                                
  5 4star Track Club  'A'                               5:34.44  
     1) Christopher Miles 05            2) Jorden Moore 06                
     3) Joseph Kerr 06                  4) King Carter 06                 
 
Boys 100 Meter Dash 11 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Zachariah Ware            04 Polk County              13.18  -1.7 
  2 Aviance Williams          04 Evolution Sp             13.23  -1.7 
  3 King Mack                 04 Miami Garden             13.47  -1.7 
  4 Greg Foster               04 Camden Pal               13.54  -1.7 
  5 Desmond Reid              04 Miami Garden             13.67  -1.7 
  6 Bobby Washington          04 Real South R             13.76  -1.7 
  7 Ryan Hill,Ii              04 East Cobb Ch             13.81  -1.7 
  8 Shomari Pettigrew         04 Unattached              X14.06  -1.7 
 
Boys 200 Meter Dash 11 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Aviance Williams          04 Evolution Sp             26.81  -2.1 
  2 Zachariah Ware            04 Polk County              26.95  -2.1 
  3 Raynell Chambers Iii      04 Miami Garden             27.03  -2.1 
  4 King Mack                 04 Miami Garden             27.31  -2.1 
  5 Coen Carr                 04 Matathletest             27.75  -2.1 
  6 Carl Wilson               04 Louisiana St             27.92  -2.1 
  7 Emory Floyd               04 Boys And Gir             29.59  -2.1 
 
Boys 400 Meter Dash 11 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tariq Dacres              04 Eca Track Cl             58.21  
  2 Raynell Chambers Iii      04 Miami Garden             59.03  
  3 Aviance Williams          04 Evolution Sp             59.05  
  4 Jalen Lueth               04 Blazin Raven           1:00.72  
  5 James Cole                04 Dragons Yout           1:01.58  
  6 Jayden Gibson             04 Jr Apopka Bl           1:01.61  
  7 Desmond Reid              04 Miami Garden           1:03.34  
  8 Emory Floyd               04 Boys And Gir           1:03.79  
 
Boys 80 Meter Hurdles 11 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Greg Foster               04 Camden Pal               12.77  +0.0 
  2 Khalil Hunter             04 Miami Garden             13.89  +0.0 
  3 Roderick Horton           04 Central Flor             14.26  +0.0 
  4 Zaire Riley               04 Unattached              X15.27  +0.0 
  5 Jacob Ramsay              04 Miami Garden             15.34  +0.0 
  6 Mason Campbell            04 Comets Of Ch             15.57  +0.0 
  7 Jemari Ganaway            04 Stockton Sai             15.60  +0.0 
  8 Desi Dawkins              04 Above Xpecta             18.48  +0.0 
 
Boys 100 Meter Dash 12 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Galen Johnson             03 Tallahassee              12.36  -1.2 
  2 Jaden McBurrows           03 South Dade E             12.53  -1.2 
  3 Devin Graham              03 1st Coast Tr             12.86  -1.2 
  4 Julius Bolden             03 Wtc                      13.27  -1.2 
  5 Destyn Pazon              03 Louisiana St             13.39  -1.2 
  6 Tiwan Mccloud             03 Miami Garden             13.41  -1.2 
  7 Ali Barr                  03 Elite Speed              13.60  -1.2 
 
Boys 200 Meter Dash 12 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Galen Johnson             03 Tallahassee              25.31  -1.8 
  2 Jaydyn Govia              03 Unattached              X25.94  -1.8 
  3 Devin Graham              03 1st Coast Tr             25.98  -1.8 
  4 Damacio Green             03 Strong Arm E             26.53  -1.8 
  5 Tiwan Mccloud             03 Miami Garden             26.54  -1.8 
  6 Julius Bolden             03 Wtc                      26.57  -1.8 
  7 Anthony Alls              03 Polk County              26.94  -1.8 
  8 Tyler Cashe               03 Florida Flig             27.23  -1.8 
 
Boys 400 Meter Dash 12 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tyler Mapson Jr.          03 Star Track T             54.87  
  2 Jaden McBurrows           03 South Dade E             56.12  
  3 Jaydyn Govia              03 Unattached              X56.97  
  4 Damacio Green             03 Strong Arm E             58.81  
  5 Jadyn Marshall            03 Stockton Sai           1:00.07  
  6 Antius Wilson             03 Mark Trail F           1:01.85  
  7 Courtney Brown            03 Polk County            1:01.87  
  8 Tiwan Mccloud             03 Miami Garden           1:02.57  
 
Boys 80 Meter Hurdles 12 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Matthew Garrett           03 Greer All-St             12.33  -1.1 
  2 Jahaz Morgan              03 Tallahassee              12.49  -1.1 
  3 Jarred Kerr               03 4star Track              12.89  -1.1 
  4 Jadyn Marshall            03 Stockton Sai             13.07  -1.1 
  5 Malik Mixon               03 Quintessenti             13.19  -1.1 
  6 Jahni Williams            03 United Flyer             13.38  -1.1  13.371
  7 Amarion Cooper            03 Lc Express               13.38  -1.1  13.378
  8 Leonard Mustari           03 Olympia Trac             15.81  -1.1 
 
Boys 4x100 Meter Relay 12 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Tallahassee Trailblazers  'A'                         50.65  
     1) Chase Gillespie 03              2) Galen Johnson 03               
     3) Jahaz Morgan 03                 4) Rajauhn Sancho 03              
  2 Louisiana Storm Track Club  'A'                       51.82  
     1) Alred Luke 03                   2) Carl Wilson 04                 
     3) Destyn Pazon 03                 4) Vernon Fulton 03               
  3 Real South Rebels  'A'                                53.38  
     1) Bobby Washington 04             2) Derrick Bohler 04              
     3) Robby Washington 04             4) Willard Ferrell 04             
  4 Puerto Rico  'A'                                      54.85  
     1) Emanuel Negron 03               2) Kevin Colon 03                 
     3) Luis Rodriguez 03               4) Ricardo Santiago 03            
  5 Miami Pal Jets  'A'                                   55.01  
     1) Alfonzo Jones 03                2) Malachi Daley 03               
     3) Shayon Walton 03                4) Trent Henry 03                 
  6 Roadrunners Track Club  'A'                           55.12  
     1) Avery Adderley 03               2) Brainard King 03               
     3) Brian Carey 04                  4) Malcolm Williams 04            
     5) Samuel Darling 03               6)                                
 -- Hydel United Club  'A'                                   DQ   2nd ex After zone
     1) Darren Thomas 03                2) Destyn Bradshaw 03             
     3) Meshach Waugh 04                4) Zico Bennett 04                
 
Boys 4x400 Meter Relay 12 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Hydel United Club  'A'                              4:21.10  
     1) Darren Thomas 03                2) Destyn Bradshaw 03             
     3) Meshach Waugh 04                4) Shadrach Waugh 04              
  2 Strong Arm Elite Track Club  'A'                    4:24.11  
     1) Aaron Fields 04                 2) Andre Fields 03                
     3) Glenn Miller 04                 4) Larry Johnbaptiste 04          
  3 Roadrunners Track Club  'A'                         4:26.50  
     1) Avery Adderley 03               2) Brainard King 03               
     3) Malcolm Williams 04             4) Samuel Darling 03              
     5) Maverick Deveaux 04             6)                                
  4 Lc Express  'A'                                     4:27.30  
     1) Amarion Cooper 03               2) Joseph Marek 03                
     3) Kaden Wolridge-Villela 04       4) Mason Gill 03                  
  5 Miami Pal Jets  'A'                                 4:45.29  
     1) Alfonzo Jones 03                2) Jaylen Mckennie 03             
     3) Malachi Daley 03                4) Shayon Walton 03               
 
Boys 100 Meter Dash 13 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Daniel Moyer,Jr.          02 Lights Outs              11.90  -0.9 
  2 Brian Brewton             02 Miami Garden             12.11  -0.9 
  3 Jaden Rudolph             02 Incredibles              12.21  -0.9 
  4 Treshawn Mason            02 Va Elite Tf              12.23  -0.9 
  5 Donovan Sanders           02 Get Dusted T             12.51  -0.9 
  6 Kareem Agostino           02 Matathletest             12.52  -0.9 
  7 Jaden Carter              02 Georgia Elit             12.60  -0.9 
  8 Deonte Richardson         02 East Cobb Ch             12.63  -0.9 
 
Boys 200 Meter Dash 13 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jaden Rudolph             02 Incredibles              24.06  -1.2 
  2 Treshawn Mason            02 Va Elite Tf              24.17  -1.2 
  3 Daniel Moyer,Jr.          02 Lights Outs              24.33  -1.2 
  4 Donovan Sanders           02 Get Dusted T             24.52  -1.2 
  5 Omar Avila                02 Teamstackz E             25.75  -1.2 
  6 Jordyn Turner             02 Phenom Elite             28.96  -1.2 
 -- Rodney Lewis              02 Strong Arm E               DNF  -1.2 
 
Boys 400 Meter Dash 13 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jordyn Turner             02 Phenom Elite             52.67  
  2 Donovan Sanders           02 Get Dusted T             53.25  
  3 Brian Brewton             02 Miami Garden             53.56  
  4 Treshawn Mason            02 Va Elite Tf              54.43  
  5 Rodney Lewis              02 Strong Arm E             54.86  
  6 Jaden Carter              02 Georgia Elit             55.94  
  7 Aj Hale                   02 Drive Phase              56.90  
  8 Marcus Askew              02 Memphis Jagu             58.51  
 
Boys 800 Meter Run 13 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Marcus Askew              02 Memphis Jagu           2:10.26  
  2 Willie Hinton             02 Unattached            X2:11.73  
  3 Jaden Carter              02 Georgia Elit           2:14.90  
  4 Evan Jackson              02 Eagles Landi           2:17.12  
  5 Damian Alexander          02 Louisiana St           2:18.47  
  6 Dylan Nelson              02 Aat Sports A           2:18.66  
  7 Caleb Rhodes Arceneaux    02 Atascocita Y           2:18.69  
  8 Jaylon Johnson            02 Eagles Landi           2:18.73  
  9 Nathaniel Grimes          02 E-1 Track Cl           2:22.29  
 10 Jordyn Turner             02 Phenom Elite           2:39.42  
 
Boys 100 Meter Hurdles 13 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Deylynd Grant             02 Ppg(Peakperf             14.88  -1.1 
  2 Kellen Newman             02 513 Elite Tr             15.08  -1.1 
  3 Kevin Thomas              02 Delco Stalli             15.27  -1.1 
  4 Tyson Williams            02 Incredibles              15.29  -1.1 
  5 Kemani Brown              02 Strong Arm E             16.26  -1.1 
  6 Malachi Shannon           02 Florida Flig             16.80  -1.1 
  7 Ronald Holmes Jr.         02 Delco Stalli             16.90  -1.1 
  8 Zaire Johnson             02 Delco Stalli             17.28  -1.1 
 
Boys 200 Meter Hurdles 13 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Aj Hale                   02 Drive Phase              28.76  -1.5 
  2 Deylynd Grant             02 Ppg(Peakperf             29.06  -1.5 
  3 Tyson Williams            02 Incredibles              29.07  -1.5 
  4 Kemani Brown              02 Strong Arm E             29.59  -1.5 
  5 Ronald Holmes Jr.         02 Delco Stalli             29.89  -1.5 
  6 Andrew Davis              02 Above Xpecta             30.74  -1.5 
  7 Daleno Dehughes           02 South Texas              30.85  -1.5 
  8 Markevis Brown            02 Above Xpecta             30.86  -1.5 
 
Boys 100 Meter Dash 14 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Deismond Davis            01 Olympia Trac             11.60  -1.9 
  2 E'Munn Parker             01 Teamstackz E             11.84  -1.9 
  3 Donovan Jordan            01 Phenom Elite             11.85  -1.9 
  4 Travis Rose               01 Matathletest             11.91  -1.9 
  5 Jadarius McKnight         01 Olympia Trac             12.02  -1.9 
  6 Dwayne Lewisjr.           01 Marrero Troj             12.06  -1.9 
  7 Nickolas Childs           01 Unattached              X12.19  -1.9 
  8 Brandon Frazier           01 Teamstackz E             12.20  -1.9 
 
Boys 200 Meter Dash 14 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Deismond Davis            01 Olympia Trac             22.64  -1.9 
  2 Jamison Frazier           01 Teamstackz E             23.13  -1.9 
  3 Donovan Jordan            01 Phenom Elite             23.26  -1.9 
  4 Travis Rose               01 Matathletest             23.67  -1.9 
  5 Jadarius McKnight         01 Olympia Trac             23.98  -1.9 
  6 Anthony Brodie            01 Bronx Tigers             24.04  -1.9 
  7 Dwayne Lewisjr.           01 Marrero Troj             24.38  -1.9 
  8 Dage Llernas              01 Breakthrough             24.48  -1.9 
 
Boys 400 Meter Dash 14 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anthony Brodie            01 Bronx Tigers             51.48  
  2 Kurt Powdar               01 Va Elite Tf              52.38  
  3 Joshua Dupree             01 Southside Pi             52.70  
  4 Romerro Irby              01 Memphis Jagu             52.78  
  5 Jamar Marshall            01 Stockton Sai             53.31  
  6 Jaquavis Ellington        01 Macon Bibb U             53.38  
  7 Deidrick Stanley          01 Miami Garden             54.12  
  8 Nate McCollum             01 Matathletest             56.97  
 
Boys 800 Meter Run 14 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 John Castro-Arias         01 Mc Juncos Tr           2:03.97  
  2 Jouhan Febus              01 Puerto Rico            2:06.55  
  3 Joshua Dupree             01 Southside Pi           2:06.97  
  4 Dylan Branch              01 Champions El           2:07.19  
  5 Aaron Withrow             01 Capital City           2:08.87  
  6 Kadari Booker             01 Bronx Tigers           2:10.63  
  7 Nahil Perkins             01 Flash Athlet           2:11.17  
  8 Anthony Billops           01 Delco Stalli           2:11.57  
  9 Tommy Peraud              01 Phase 1 Trac           2:13.36  
 10 Odieu Hilaire             01 Muck City St           2:16.18  
 11 Elijah Jones              01 Unattached            X2:17.68  
 -- Solomon Edwards           01 Charlotte He               DNF  
 
Boys 100 Meter Hurdles 14 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kurt Powdar               01 Va Elite Tf              13.51  -0.1 
  2 Jamar Marshall            01 Stockton Sai             14.00  -0.1 
  3 Oscar Smith               01 Sunblazers T             14.03  -0.1 
  4 Isaiah Woods              01 Stockton Sai             14.76  -0.1 
  5 Demarcus Sneed            01 Incredibles              14.89  -0.1 
  6 Wyland Alleva             01 Incredibles              14.90  -0.1 
  7 Ja'Kobe Cooper            01 4star Track              15.44  -0.1 
 -- Alexander Shields         01 Future Stars               DNF  -0.1 
 
Boys 200 Meter Hurdles 14 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kurt Powdar               01 Va Elite Tf              25.71  -2.1 
  2 Jamar Marshall            01 Stockton Sai             27.16  -2.1 
  3 Oscar Smith               01 Sunblazers T             27.32  -2.1 
  4 Michael Wright            01 Matathletest             27.71  -2.1 
  5 Isaiah Woods              01 Stockton Sai             27.73  -2.1 
  6 Dalyn Hill                01 Louisiana St             27.97  -2.1 
  7 Nahil Perkins             01 Flash Athlet             29.50  -2.1 
 
Boys 4x100 Meter Relay 14 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Teamstackz Express Track Club  'A'                    45.84  
     1) Brandon Frazier 01              2) Drew Conley 01                 
     3) E'Munn Parker 01                4) Jamison Frazier 01             
     5) Omar Avila 02                   6)                                
  2 Matathletestrack Ants  'A'                            46.09  
     1) Cameron Nelome 02               2) Travis Rose 01                 
     3) Keaton Mitchell 02              4) Nate McCollum 01               
     5) Kareem Agostino 02              6)                                
  3 Marrero Trojans  'A'                                  48.50  
     1) Damond Leonard 01               2) Dwayne Lewisjr. 01             
     3) Elvin Joseph 01                 4) Jamon Toney 01                 
  4 Strong Arm Elite Track Club  'A'                      48.99  
     1) Amari Daniels 02                2) Cedric Fludd 01                
     3) Keon Green 01                   4) Rodney Lewis 02                
  5 Miami Gardens Xpress  'A'                             49.04  
     1) Andrew Dorvil 01                2) Brian Brewton 02               
     3) Deidrick Stanley 01             4) Jaysen Soroh 01                
  6 Lc Express  'A'                                       49.75  
     1) Damien Lewis 02                 2) Daven Birnhaum 01              
     3) Nicholas Dehoyos 01             4) Vicente Seguraiii 01           
     5) Ronald I'Somiii 02              6)                                
  7 Elite Speed Youth Track Club  'A'                     49.83  
     1) Jae'Lon Sands 02                2) Mateen Smith 02                
     3) Nigel Hussey 02                 4) Tobias Berry 02                
  8 Incredibles  'A'                                      50.00  
     1) Demarcus Sneed 01               2) Jaden Rudolph 02               
     3) Tyson Williams 02               4) Wyland Alleva 01               
 
Boys 4x400 Meter Relay 14 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Miami Gardens Xpress  'A'                           3:36.42  
     1) Andrew Dorvil 01                2) Artise Lewis 01                
     3) Brian Brewton 02                4) Deidrick Stanley 01            
     5) Jaysen Soroh 01                 6)                                
  2 Teamstackz Express Track Club  'A'                  3:40.73  
     1) Brandon Frazier 01              2) E'Munn Parker 01               
     3) Jamison Frazier 01              4) Omar Avila 02                  
  3 Matathletestrack Ants  'A'                          3:45.22  
     1) Travis Rose 01                  2) Keaton Mitchell 02             
     3) Michael Wright 01               4) Nate McCollum 01               
     5) Cameron Nelome 02               6)                                
  4 Breakthrough Track And Field  'A'                   3:47.31  
     1) Dage Llernas 01                 2) Caleb Nelson 01                
     3) Jordan Paige 01                 4) Kevin Clark 01                 
  5 Strong Arm Elite Track Club  'A'                    3:48.04  
     1) Amari Daniels 02                2) Cedric Fludd 01                
     3) Kemani Brown 02                 4) Keon Green 01                  
     5) Rodney Lewis 02                 6)                                
  6 Eagles Landing Athletic Club  'A'                   3:49.34  
     1) Antaures Jackson II 01          2) Eric Sherman 02                
     3) Evan Jackson 02                 4) Jaylon Johnson 02              
  7 Elite Speed Youth Track Club  'A'                   3:58.43  
     1) Hasim Smith 01                  2) Nakai Jack 01                  
     3) Nigel Hussey 02                 4) Tobias Berry 02                
  8 Lc Express  'A'                                     3:59.37  
     1) Damien Lewis 02                 2) Daven Birnhaum 01              
     3) Nicholas Dehoyos 01             4) Vicente Seguraiii 01           
 
Boys 100 Meter Dash 15-16 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Elija Goodwin             99 Elite Speed              10.82  -1.3 
  2 Babakarr Randall          99 Elite Speed              11.10  -1.3 
  3 Marcellus Boykins         00 Elite Speed              11.11  -1.3 
  4 Eric Harrisonjr.          99 Team Acceler             11.19  -1.3 
  5 Noah Igbinoghene          99 Alabama Heat             11.20  -1.3 
  6 Jeremy McDowell           99 Trial By Fir             11.21  -1.3 
  7 Seneca Milledge           00 Olympia Trac             11.24  -1.3 
  8 Taylor Banks              00 Miramar Opti             11.27  -1.3 
 
Boys 200 Meter Dash 15-16 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tyrese Cooper             00 Miami Garden             21.46  -2.5 
  2 Elija Goodwin             99 Elite Speed              21.49  -2.5 
  3 Jeremy McDowell           99 Trial By Fir             22.38  -2.5 
  4 Marcellus Boykins         00 Elite Speed              22.42  -2.5 
  5 Jua' Quavious Lane        99 Elite Speed              22.76  -2.5 
  6 Babakarr Randall          99 Elite Speed              22.85  -2.5 
  7 Kearis Jackson            99 Middle Georg             23.06  -2.5 
  8 Marcus Floyd              00 1st Coast Tr             23.17  -2.5 
 
Boys 400 Meter Dash 15-16 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tyrese Cooper             00 Miami Garden             46.85  
  2 Bryce Pickett             99 Motor City T             49.26  
  3 Marcus Floyd              00 1st Coast Tr             49.36  
  4 Rondarion Wilson          99 Boynton Beac             50.93  
  5 Andy Vieux                99 Miami Garden             51.15  
  6 Rodney Tookes             00 Cougar Track             51.26  
  7 Kamil Jahid               99 Chester Chee             51.47  
  8 Cameron Hudson            00 Houston Syne             52.22  
 
Boys 800 Meter Run 15-16 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kamil Jahid               99 Chester Chee           1:57.80  
  2 Timothy Doyle             99 Evolution Sp           1:58.04  
  3 Jose Penalver             00 Miramar Opti           1:59.47  
  4 Keaton Jones              99 Memphis Jagu           2:01.14  
  5 Jamir Ferguson            00 Miami Garden           2:01.33  
  6 Noah Williams             00 Southside Pi           2:01.54  
  7 Cameron Hudson            00 Houston Syne           2:02.58  
  8 Xavier Johnson            00 Texas Greyho           2:02.78  
  9 Ralph Goodman             99 Noth Florida           2:02.86  
 10 Isaac Rodriquez           99 Texas Greyho           2:04.43  
 11 Colin Jones               99 Memphis Jagu           2:06.18  
 12 Dalton Key                99 Memphis Jagu           2:10.84  
 
Boys 110 Meter Hurdles 15-16 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kollon Smith              99 Marlboro Boy             15.16  -1.2 
  2 Jamil Adams               99 Winslow Elit             15.17  -1.2 
  3 Kendel Hammock            00 Comets Of Ch             16.04  -1.2 
  4 Lexington Johnson         99 Above Xpecta             16.15  -1.2 
  5 Damarcus Mcgowan          99 Tiger Athlet             16.40  -1.2 
  6 Terry Lynn                00 Strong Arm E             16.67  -1.2 
  7 Mushadi Ibere             99 Elite Speed              18.28  -1.2 
  8 Lorenzo Robinson          99 Sacs Tc                  18.62  -1.2 
 
Boys 400 Meter Hurdles 15-16 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kollon Smith              99 Marlboro Boy             56.47  
  2 Kaiden Fontenot           99 Texas Greyho             56.56  
  3 Dalton Key                99 Memphis Jagu             58.72  
  4 Brandon King              99 Sstcfinao              1:00.68  
  5 Braheem Bishop            99 Chester Chee           1:02.55  
  6 Ryan Thompson             99 Above Xpecta           1:05.81  
 -- Jamaal Wiggins            99 Elite Athlet                DQ   push hurd 7 w/ hand
 
Boys 2000 Meter Steeplechase 15-16 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Noah Quintana             99 Break Away T           6:45.21  
  2 Clint Gault               00 Va Elite Tf            6:59.68  
  3 Christopher Zapata        99 Puerto Rico            7:00.49  
  4 Demitri Mancini           99 Break Away T           7:20.66  
  5 Frank Roye                99 Metro Eagles           7:37.16  
  6 Nicholas Taylor           00 E-1 Track Cl           7:45.37  
  7 Liam Henderson            99 North Dekalb           7:50.63  
  8 Shemar Parker             99 Above Xpecta           8:06.88  
  9 Thomas Davis              99 4star Track            8:13.30  
 10 Cory Eugene               00 It's Speed D           8:14.56  
 11 Jesai Williams            00 Metro Eagles           8:17.30  
 12 Javon Sanders             00 Get Dusted T           9:21.71  
 
Boys 4x100 Meter Relay 15-16 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Elite Speed Youth Track Club  'A'                     41.27  
     1) Babakarr Randall 99             2) Elija Goodwin 99               
     3) Jua' Quavious Lane 99           4) Marcellus Boykins 00           
  2 Miami Gardens Xpress  'A'                             42.73  
     1) Andy Vieux 99                   2) Jonathan Fevry 00              
     3) Kaino Marsh 99                  4) Tyrese Cooper 00               
  3 Viking Track Club  'A'                                43.57  
     1) Eddie Ausgood 99                2) Jeremiah Battle 99             
     3) Larry Grier 99                  4) Trevon Laidler 00              
  4 Texas Greyhounds  'A'                                 44.41  
     1) Byrom Skarlark 00               2) Jemeyiah Franklin 99           
     3) Thomas Gore 99                  4) Willari Watson 99              
  5 Elite Speed Youth Track Club  'B'                     44.67  
     1) Jeremy Sykes 99                 2) Jordan Sessom 00               
     3) Kameron Gomez 99                4) Mushadi Ibere 99               
  6 Christian Competition Track Cl  'A'                   45.15  
     1) Andre' Bradley, Jr. 00          2) Eric Franklin 00               
     3) Michael George, Jr. 00          4) Nicolas Porter 00              
  7 Matathletestrack Ants  'A'                            46.30  
     1) Delonte Hill 00                 2) Jordan Clark 00                
     3) Joseph Laster 99                4) Wyatt Willingham 00            
  8 Above Xpectations Track Club  'A'                     46.67  
     1) Dante Wyatt 99                  2) Isaiah Harmon 00               
     3) Jordan McCollum 00              4) Makhi Swanson 00               
 
Boys 4x400 Meter Relay 15-16 year old
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Texas Greyhounds  'A'                               3:24.91   2 
     1) Xavier Johnson 00               2) Jemeyiah Franklin 99           
     3) Kaiden Fontenot 99              4) Willari Watson 99              
     5) Isaac Rodriquez 99              6)                                
  2 Viking Track Club  'A'                              3:32.38   2 
     1) Eddie Ausgood 99                2) Jeremiah Battle 99             
     3) Joshua Battle 99                4) Larry Grier 99                 
  3 Southside Pioneers T&F Club  'A'                    3:36.32   2 
     1) Aaron Powell 00                 2) Christopher Christian 00       
     3) Kahealani Johnson 00            4) Noah Williams 00               
  4 High Performance Athletics  'A'                     3:40.57   2 
     1) Edward Gayle 00                 2) Godfrey Aurther 00             
     3) Joel Murray 99                  4) Jude Murray 00                 
  5 Above Xpectations Track Club  'A'                   3:41.24   2 
     1) Brichon Shepard 00              2) Shemar Parker 99               
     3) Lexington Johnson 99            4) Ryan Thompson 99               
     5) Deondre Carr 99                 6)                                
  6 Christian Competition Track Cl  'A'                 3:43.49   2 
     1) Andre' Bradley, Jr. 00          2) Eric Franklin 00               
     3) Michael George, Jr. 00          4) Nicolas Porter 00              
  7 Roadrunners Track Club  'A'                         3:45.35   2 
     1) Alton Leon 99                   2) Edward Missick Jr. 99          
     3) Nathan Rolle 99                 4) Michael Adderley 00            
     5) Henry Rolle 99                  6)                                
  8 Matathletestrack Ants  'A'                          3:49.86   1 
     1) Delonte Hill 00                 2) Jordan Clark 00                
     3) Kobi Mitchell 00                4) Wyatt Willingham 00            
  9 Marrero Trojans  'A'                                4:05.76   2 
     1) Trevion Guient 99               2) Del'Vonte Green 00             
     3) Jeffery Royal 00                4) Tyruss Gayden 00               
     5) De'Ron Coleman 00               6) Jeremy Netterville 00          
 10 Breakthrough Track And Field  'A'                   4:15.15   1 
     1) Larry Bedford 99                2) Nuerri Samuel 99               
     3) Rommell Jackson 99              4) Samauri Franklin 00            
 
Men 100 Meter Dash 17-18 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Terryon Conwell           98 Elite Speed              10.77  -2.0 
  2 Chauncy Smart             97 Muck City St             10.78  -2.0 
  3 Clint Cole                97 Texas Greyho             10.93  -2.0 
  4 Ken Russell               97 Auburn Rapto             11.06  -2.0 
  5 Devion Clayton            98 Nevada Gazel             11.07  -2.0 
  6 Alex Sands                98 Elite Speed              11.08  -2.0 
  7 Daniel Roberts            97 Matathletest             11.13  -2.0 
  8 Michael Poole             97 Noth Florida             11.15  -2.0 
 
Men 200 Meter Dash 17-18 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Terryon Conwell           98 Elite Speed              21.88  -4.0 
  2 Terry Conwell             98 Elite Speed              21.94  -4.0 
  3 Devion Clayton            98 Nevada Gazel             22.03  -4.0 
  4 Alex Sands                98 Elite Speed              22.09  -4.0 
  5 Joshua Dacres             97 Unattached              X22.25  -4.0 
  6 Clint Cole                97 Texas Greyho             22.62  -4.0 
 -- Kendrich Thompson         97 Auburn Rapto                FS  -4.0 
 
Men 400 Meter Dash 17-18 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Terry Conwell             98 Elite Speed              47.04  
  2 Za'Kee Washington         97 Nevada Gazel             48.20  
  3 Steven Simpkins           97 Noth Florida             48.54  
  4 Tahrike Jones             97 River Parish             48.56  
  5 Alfred Shirley            98 Va Elite Tf              48.71  
  6 Terry Brownjr             97 Unattached              X49.28  
  7 Jonathon Womack           96 Southside Pi             49.56  
  8 Kyle Williams             97 Comets Of Ch             50.83  
 
Men 800 Meter Run 17-18 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Devin Dixon               97 Unattached            X1:53.92  
  2 keith turner              97 Nevada Gazel           1:56.72  
  3 Braxton Lindley           98 Gazelle Trac           1:57.68  
  4 Montgomery Tavares        98 Cobb Track             1:58.54  
  5 Iman Matan                98 Breakthrough           1:59.13  
  6 Jordan Person             97 Cobb Track             1:59.17  
  7 Harry Self                98 Memphis Jagu           1:59.90  
  8 Steven Simpkins           97 Noth Florida           1:59.91  
  9 Sena Murray               97 Memphis Jagu           2:00.05  
 10 Kewan Slaton              97 Memphis Jagu           2:00.62  
 
Men 110 Meter Hurdles 17-18 year old
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Trey Cunningham           98 Speed City T             14.29  -2.1 
  2 William Watson            98 Texas Greyho             14.80  -2.1  14.793
  3 Quinton Smith             97 Texas Greyho             14.80  -2.1  14.800
  4 Jeamin Jung               98 Unattached              X15.48  -2.1 
  5 Morgan Ellis-Foster       96 Mt. Airy Tra             15.62  -2.1 
  6 David Washington          98 Nevada Gazel             15.67  -2.1 
  7 Jimmy Batch               98 Excelerator              15.75  -2.1 
 -- Bradley Alexanderii       97 Nevada Gazel                FS  -2.1 
 
Men 400 Meter Hurdles 17-18 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 William Watson            98 Texas Greyho             54.11  
  2 Bradley Alexanderii       97 Nevada Gazel             55.29  
  3 Kyle Williams             97 Comets Of Ch             56.00  
  4 Josias Jean               98 Eagle Speed              56.26  
  5 Quinton Smith             97 Texas Greyho             57.04  
  6 Jalil Clayton             96 Chester Chee             57.16  
  7 David Washington          98 Nevada Gazel             58.27  
  8 Dahmir Pearson            98 Above Xpecta             58.89  
 
Men 2000 Meter Steeplechase 17-18 year old
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jan Rivera                97 Puerto Rico            6:36.50  
  2 Johnelle Joe              98 Above Xpecta           6:39.69  
  3 Dahmir Pearson            98 Above Xpecta           6:44.00  
  4 Teahjmar Burke            98 Hydel United           6:45.15  
  5 Anthony Santiago          98 Puerto Rico            6:50.05  
  6 Nicholas Sperger          97 Mt. Airy Tra           6:52.09  
  7 Leniel Garcia-Gonzalez    98 Mc Juncos Tr           6:53.58  
  8 Iman Matan                98 Breakthrough           6:57.76  
  9 Harry Self                98 Memphis Jagu           7:00.75  
 10 Bryan Cain                97 River Parish           7:04.51  
 11 Holden Diserens           98 Texas Greyho           7:15.70  
 12 Deairus Nelson            98 Breakthrough           7:35.79  
 13 Omari Bishop              97 Spartanburg            7:52.74  
 14 Parker Shortell           97 Ntc Flames I           7:57.31  
 15 Geness Kennedy            97 Unattached            X8:03.95  
 16 Soren Sanmiguel           98 Texas Greyho           8:07.34  
 17 Keven Santiago            98 Puerto Rico            8:07.46  
 18 Lance Joseph              96 Mt. Airy Tra           8:09.08  
 19 Christopher Strickland    98 Tnt Express            8:59.10  
 
Men 4x100 Meter Relay 17-18 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Elite Speed Youth Track Club  'A'                     40.92  
     1) Alex Sands 98                   2) Javon Jones 98                 
     3) Terry Conwell 98                4) Terryon Conwell 98             
  2 Texas Greyhounds  'A'                                 41.86  
     1) Carlos Borbon 98                2) Clint Cole 97                  
     3) Davion Curtis 98                4) William Watson 98              
     5) Jamarkese Williams 96           6)                                
  3 It's Speed Dynamics  'A'                              42.17  
     1) Jerome Bazile 97                2) Justin Steward 97              
     3) Michael Strong 98               4) Willie Reed 96                 
  4 Southside Pioneers T&F Club  'A'                      42.69  
     1) Desmond Fletcher 97             2) Jonathon Womack 96             
     3) Myjhan Wheeler 97               4) Khadim Jones 96                
     5) Jordon Nedd 97                  6)                                
  5 Viking Track Club  'A'                                42.77  
     1) Avery Warren 96                 2) Marvin Sims Jr 96              
     3) Netanyahu Adams 98              4) Willie Wright 98               
  6 Elite Speed Youth Track Club  'B'                     42.99  
     1) Andre Burell 98                 2) Cameron Douglas 98             
     3) Savon Beard 98                  4) Trevious Frazier 98            
  7 Wee Sports  'A'                                       45.14  
     1) Cristian Ramirez 98             2) D'Angelo Huff-Morgan 97        
     3) Rozzell Barber 96               4) Tramaine Robbins 97            
     5) Carl Guillory 97                6)                                
 
Men 4x400 Meter Relay 17-18 year old
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Elite Speed Youth Track Club  'A'                   3:13.52  
     1) Alex Sands 98                   2) Andre Burell 98                
     3) Terry Conwell 98                4) Terryon Conwell 98             
  2 Southside Pioneers T&F Club  'A'                    3:17.56  
     1) Collins Livinus 97              2) Jonathon Womack 96             
     3) Khadim Jones 96                 4) Lionel Jones III 97            
     5) Michael Leverett 96             6)                                
  3 Viking Track Club  'A'                              3:29.72  
     1) Avery Warren 96                 2) Jameson Walton 98              
     3) Nasheem Green 98                4) Netanyahu Adams 98             
  4 Above Xpectations Track Club  'A'                   3:30.04  
     1) Dahmir Pearson 98               2) Johnelle Joe 98                
     3) Malachi Davis 98                4) Raqun Pommer 97                
     5) Ronald Jones 98                 6) Ezenwa Osuagwu 96              
  5 Phase 1 Track Club  'A'                             3:31.15  
     1) Bryan Walker 97                 2) Byron Allen 98                 
     3) Denni's Fontenot II 97          4) Israel Johnson 98              
  6 Wings Of An Eagle Athletic Min  'A'                 3:35.15  
     1) Andre Black 97                  2) Andrew Vendrone 97             
     3) Nanya(Seku) Morris 97           4) John Soden 97                  
     5) Ben Reed 96                     6)                                
  7 South Texas Super Starz  'A'                        3:35.91  
     1) Bryson Naterra 98               2) Jalen Williams 97              
     3) Maurice Hill,Jr. 98             4) Tavian Carter 98               
  8 Breakthrough Track And Field  'A'                   3:42.72  
     1) Arthur Anderson 98              2) Damante Johnson 97             
     3) Deairus Nelson 98               4) Iman Matan 98                  
 
Men Long Jump 17-18 year old
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Willie Reed               96 It's Speed D          24-04.75   2.4     7.43m 
  2 Grant Holloway            97 Va Elite Tf           24-02.50   1.9     7.37m 
  3 Jeffery Spence            97 Florida East          22-08.75   1.9     6.92m 
  4 Darius Major              97 Sunblazers T          22-06.25   1.3     6.86m 
  5 Kristian Fulton           98 Southeast Lo          22-06.00   1.9     6.85m 
  6 Devahn Jackson            98 Ohio Heat             22-05.00   1.0     6.83m 
  7 Davon Conyers             96 St Pete Nitr          22-01.25   0.4     6.73m 
  8 Damico Davis              98 Southern Tra          22-00.00  +0.0     6.70m 
  9 Alfred Shirley            98 Va Elite Tf           21-09.25   2.4     6.63m 
 10 Holland Martin            98 Auburn Rapto          21-08.50   3.3     6.61m 
 11 Justin Steward            97 It's Speed D          21-07.50   1.4     6.59m 
 12 Devion Clayton            98 Nevada Gazel          21-06.50  +0.0     6.56m 
 13 Roman Barnette            98 Assistant Co          21-05.50  +0.0     6.54m 
 14 Michael Leverett          96 Southside Pi          21-04.25  -0.8     6.50m 
 15 Daniel Headley            97 Excelerator           21-01.00   0.2     6.42m 
 16 Elijah Vaughan            98 Comets Of Ch          20-10.50  -0.9     6.36m 
 17 Malachi Davis             98 Above Xpecta          20-09.00  +0.0     6.32m 
 18 Kieme Barr                98 Flying Eagle          20-08.00   NWI     6.29m 
 19 Elijah Baldwin            97 River Parish          20-07.00  -1.1     6.27m 
 20 Michael Strong            98 It's Speed D          20-06.25  -0.2     6.25m 
 21 Rj Wilson                 97 Team Elite T          20-05.50  -1.9     6.23m 
 22 Israel Johnson            98 Phase 1 Trac          20-04.50   2.0     6.21m 
 23 Daniel Roberts            97 Matathletest          20-04.00  -2.0     6.19m 
 24 Isaiah Gates              97 Orangeburg T          20-03.00  -0.5     6.17m 
 25 John Jackson              97 Mustangs Tra          19-06.00  -1.3     5.94m 
 25 Marvin Sims Jr            96 Viking Track          19-06.00  -0.5     5.94m 
 27 Alexander Blades          97 Trial By Fir          19-02.75  -0.8     5.86m 
 27 Desmond Fletcher          97 Southside Pi          19-02.75  +0.0     5.86m 
 29 Eli Perez                 98 Haverhill El          19-01.50  -1.8     5.82m 
 30 Reynaldo Oyola            98 Puerto Rico           18-10.25  +0.0     5.74m 
 31 Ty Gust-Fuller            97 Nevada Gazel          18-08.50   2.0     5.70m 
 32 Tamauris Williams         97 Orangeburg T          18-05.25  -0.2     5.61m 
 32 Shawn Davis               98 Above Xpecta          18-05.25   NWI     5.61m 
 34 Josias Jean               98 Eagle Speed           18-05.00  -0.5     5.61m 
 34 Kenneth Forward           97 Phase 1 Trac          18-05.00  -0.9     5.61m 
 36 Kamryn Johnson            98 The Gainesvi          18-04.75  -2.5     5.60m 
 37 Maleek Tarver             96 Ntx Bolts             18-01.25  -1.4     5.51m 
 37 John Soden                97 Wings Of An           18-01.25  -2.5     5.51m 
 39 Myjhan Wheeler            97 Southside Pi          18-00.00  -0.5     5.48m 
 40 Will West                 98 North Dekalb          17-10.25  -0.9     5.44m 
 41 Isaiah Fichtner           97 East Cobb Ch          17-08.75  +0.0     5.40m 
 42 Isiaah Coleman            98 Mpowered Ath          17-07.00  -0.5     5.35m 
 43 Keshawn Roberson          96 Polk County           17-06.75  -1.3     5.35m 
 44 David Morales             98 Puerto Rico           17-05.25  -0.9     5.31m 
 45 Malik Blackwell           98 Ic Speed Tra          16-03.25  -1.5     4.95m 
 46 Jordan Anderson           98 Above Xpecta          15-02.00  +0.0     4.62m 
 -- Jeiel Melendez            98 Puerto Rico               FOUL                 

=============================================================================
                    Combined Team Scores - 8-under - 17 Events Scored        
=============================================================================
    1) Strong Arm Elite Track Clu  45        2) Chester Cheetahs           31
    3) Miami Gardens Xpress        28        4) United Flyers Track And F  26
    5) St Pete Nitro Track Club    24        5) Perdue Athletics           24
    7) Eagle Speed                 23        7) Metro Eagles Track And Fi  23
    7) PURE Athletics NTC          23       10) REAL South Rebels          22
   10) 4star Track Club            22       12) Atascocita Youth Sports A  21
   13) Manatee Mustangs Track Clu  20       14) Alpha Omega Blazers        19
   15) Quintessential Track Field  17       16) Alabama Heat               16
   16) City Of Opalcka             16       16) Lc Express                 16
   19) Puerto Rico                 15       20) Va Elite Tf                14
   21) Mark Trail Flying Eagles    12       21) Phase 1 Track Club         12
   21) Miramar Optimist Track Clu  12       21) Charlotte Heat Track Club  12
   25) Memphis Jaguars Track Club  10       26) Hydel United Club           9
   26) Jaguar Track                 9       28) Mustangs Track Club Va      8
   28) Olympia Track Club           8       30) Delco Stallions             7
   30) Mt. Airy Track Club          7       32) Phenom Elite                6
   32) Press Park Track Club        6       34) Florida Express Track Clu   5
   34) Jazzyquick Feet Track Club   5       34) Central Florida Gliders T   5
   34) Full Speed Athletics Inc     5       38) Houston Synergy Tack And    4
   38) V12 Athletics                4       38) louisiana elite track and   4
   38) 727 Youth Track & Field Cl   4       42) Bronx Tigers Internationa   3
   42) Florida Flight Track Club    3       42) Above Xpectations Track C   3
   42) Virginia Beach Flames        3       42) Flying Eagles Track Club    3
   47) Trial By Fire Youth Track    2       47) Suffolk Stars               2
   47) Shaldera Panthers Track Cl   2       47) Jeuness TC                  2
   51) Lightning Spikes Track Clu   1                                        


================================================================================
                  Combined Team Scores - 10 year old - 28 Events Scored         
================================================================================
    1) Miami Gardens Xpress       103        2) Perdue Athletics           51   
    3) United Flyers Track And Fi  49        4) REAL South Rebels          46   
    5) Full Speed Athletics Inc    45        6) Atascocita Youth Sports A  36   
    7) Stockton Saints Track And   32        8) Quintessential Track Fiel  31   
    9) Tallahassee Trailblazers    30       10) Metro Eagles Track And Fi  27   
   11) Above Xpectations Track Cl  26       11) Lima Striders              26   
   13) Chester Cheetahs            24       14) Mark Trail Flying Eagles   23   
   14) Mustangs Track Club Va      23       16) Mt. Airy Track Club        22   
   17) Press Park Track Club       19       18) Va Elite Tf                16   
   18) Running With Purpose Track  16       18) James Jackson Allstars     16   
   18) Strong Arm Elite Track Clu  16       22) PPG(PeakPerformanceTrackC  15   
   23) St John Legends             14       23) Jaguar Track               14   
   23) 4star Track Club            14       23) Phase 1 Track Club         14   
   23) Elite Speed Youth Track Cl  14       23) Bronx Tigers Internationa  14   
   23) Muck City Striders          14       30) Memphis Mustangs Track Cl  13   
   30) Lake Cities Xc              13       32) PURE Athletics NTC         12   
   33) NEXGEN                      11       33) Valley Vipers Athletic Cl  11   
   33) Eca Track Club              11       36) Daytona Express            10.50
   37) Roadrunners Track Club      10       37) G-Force                    10   
   37) Technique Track Club        10       40) Florida Elite-Matrix Trac   9   
   40) Phenom Elite                 9       42) East Cobb Cheetahs Track    8.50
   43) Boynton Beach Track Club     8       43) 1st Coast Track Club        8   
   43) Puerto Rico                  8       46) Houston Synergy Tack And    7   
   47) Augusta Flyers               6       47) Suffolk Stars               6   
   47) Alpha Elite Track Club       6       47) Marlboro Boys Girls Club    6   
   51) 5 Star Runners               5       51) Athletic Xpress Greyhonds   5   
   51) Fort Lauderdale Track Club   5       54) Comets Of Charles County    4   
   54) Fleet Midlothian             4       54) Swift Athletics Club        4   
   54) 321trackstars                4       54) Big Bend Striders           4   
   59) Greater Houston Track Club   3       59) Vector Elite Track Club L   3   
   59) Eagle Speed                  3       59) Trailblazers Youth Athlet   3   
   59) Running Fire Track Club      3       59) Central Florida Gliders T   3   
   59) WV PAL Lightning Bolts       3       59) Lc Express                  3   
   67) Sunblazers Track Club        2       67) St Pete Nitro Track Club    2   
   67) Incredibles                  2       67) Cougar Track Club           2   
   67) Infinity Track Club          2       67) Future Youth                2   
   67) Team Dynasty                 2       74) Louisiana Storm Track Clu   1   
   74) Charlotte Heat Track Club    1       74) Delco Stallions             1   
   74) East End Track Field Club    1       74) Shaldera Panthers Track C   1   

=============================================================================
                  Combined Team Scores - 12 year old - 34 Events Scored      
=============================================================================
    1) Va Elite Tf                 50        2) Stockton Saints Track And  42
    3) Tallahassee Trailblazers    38        4) Camden Pal                 36
    5) Delco Stallions             35        6) The Heat Track Club        33
    7) Wings Of Skill Youth Track  32        8) Ultimate Track Club        30
    9) Amp Track Club Academy For  29       10) Elite Athletics of South   28
   11) Mt. Airy Track Club         27       12) Metropolis Track Club      26
   12) United Flyers Track And Fi  26       14) Press Park Track Club      25
   15) Metro Eagles Track And Fie  23       15) Roadrunners Track Club     23
   15) E-1 Track Club              23       18) Miami Gardens Xpress       22
   19) 4star Track Club            21       19) Coral Springs Blazers      21
   19) Puerto Rico                 21       22) Team Dynasty               20
   22) Lc Express                  20       22) Strong Arm Elite Track Cl  20
   22) Alpha Elite Track Club      20       26) Wtc                        19
   27) Infinity Track Club         18       28) Athletic Xpress Greyhonds  16
   28) South Dade Express Track C  16       28) Valley Vipers Athletic Cl  16
   31) Quintessential Track Field  15       31) Flying Angels Canada       15
   31) 1st Coast Track Club        15       31) Florida Flight Track Club  15
   35) Memphis Jaguars Track Club  14       35) Eagles Landing Athletic C  14
   37) Haverhill Elite TC          13       38) Jaguar Track               12
   38) NEXGEN                      12       38) Louisiana Storm Track Clu  12
   41) Flying Jaguars Track Club   11       41) Olympia Track Club         11
   41) REAL South Rebels           11       41) Trial By Fire Youth Track  11
   45) Hydel United Club           10       45) Greater Houston Track Clu  10
   45) Awesome Power Track Club    10       45) Greer All-Stars Tc         10
   45) Evolution Track Club fl     10       45) I5 Elite                   10
   45) Dragons Youth Track And Fi  10       45) Polk County Elite          10
   45) Star Track Tc               10       45) Track Houston              10
   45) The Gainesville Striders O  10       56) Phase 1 Track Club          9
   56) Boys And Girls Track Club    9       58) Break Away Track Club       8
   58) Incredibles                  8       58) Eagles Wings Track Club     8
   58) East Cobb Cheetahs Track C   8       58) Above Xpectations Track C   8
   58) Miami Pal Jets               8       58) Cougar Track Club           8
   65) Burlington Township Track    7       65) St Pete Nitro Track Club    7
   65) Muck City Striders           7       68) Desire For Change Track C   6
   68) Southeast Louisiana Roadru   6       70) Lights Outs Track And Fie   5
   70) Big Bend Striders            5       70) Faster                      5
   70) Sunblazers Track Club        5       74) Mark Trail Flying Eagles    4
   74) WILDERS                      4       74) 620 Running                 4
   77) 727 Youth Track & Field Cl   3       77) My Brother's Keeper         3
   79) Manatee Mustangs Track Clu   2       79) G-Force                     2
   79) Elite Speed Youth Track Cl   2       79) Metropolis Long Island      2
   79) Running With Purpose Track   2       84) Phoenix Gliders Education   1
   84) Mustangs Track Club Va       1       84) Impact Athletics            1
   84) Excelerator Tc               1       84) Bond Hill Flyers Track Cl   1

================================================================================
                  Combined Team Scores - 14 year old - 40 Events Scored         
================================================================================
    1) Stockton Saints Track And   91        2) Codeblack Elite Track Clu  83   
    3) Eoto Elite                  68        4) Puerto Rico                42   
    4) Miami Gardens Xpress        42        6) Bronx Tigers Internationa  40   
    7) Olympia Track Club          38        7) Va Elite Tf                38   
    9) Teamstackz Express Track C  36       10) 1st Coast Track Club       35   
   11) United Flyers Track And Fi  33       12) Phenom Elite               32.50
   13) Athletic Xpress Greyhonds   32       13) Matathletestrack Ants      32   
   15) Thomson Eagle Elite         30       16) Delco Stallions            27   
   17) Metro Eagles Track And Fie  26       18) Jaguar Track               24   
   18) Southern Track Speed        24       20) Wee Sports                 21   
   20) Strong Arm Elite Track Clu  21       22) Flash Athletics            20   
   22) Mc Juncos Track Club        20       22) Southeast Louisiana Roadr  20   
   22) Fasst Track And Field Club  20       22) Cyo Ny                     20   
   22) Southside Pioneers T&F Clu  20       28) Incredibles                18   
   28) Aat Sports Academy Kings T  18       30) St Pete Nitro Track Club   17   
   31) Boynton Beach Track Club    16       31) Memphis Jaguars Track Clu  16   
   31) 4star Track Club            16       31) Camden Pal                 16   
   35) Breakthrough Track And Fie  15       35) Comets Of Charles County   15   
   37) Augusta Flyers              14       37) Sunblazers Track Club      14   
   39) Metropolis Track Club       13       39) Break Away Track Club      13   
   41) Elite Speed Youth Track Cl  12       41) Eagles Landing Athletic C  12   
   41) Champions Elite             12       44) Marlboro Boys Girls Club   11   
   44) Columbus Blazers            11       44) Dallas Blaze Track Club    11   
   44) Above Xpectations Track Cl  11       44) Marrero Trojans            11   
   49) Atascocita Youth Sports As  10       49) Trackstar Trackclub        10   
   49) Newark Benfica              10       49) New Breed Track Club       10   
   49) Future Stars Athletic Club  10       49) The Heat Track Club        10   
   49) E-1 Track Club              10       56) Hydel United Club           9   
   57) Hardee Sole Crushers         8       57) Lc Express                  8   
   57) Caribean Athletic Club       8       60) Alpha Omega Blazers         7.50
   61) Suffolk Stars                7       61) Muck City Striders          7   
   61) Phase 1 Track Club           7       61) South Texas Super Starz     7   
   65) PPG(PeakPerformanceTrackCl   6.50    66) Roadrunners Track Club      6   
   67) Florida Express Track Club   5       67) Xpress Track Club           5   
   67) Georgia Favor Track Club O   5       67) Fast Lane Tracl Club        5   
   67) Elite Athletics of South F   5       67) Jr Apopka Blue Darters Tr   5   
   73) Capital City Striders AAU    4       73) Ashburn Elite Track Club    4   
   73) REAL South Rebels            4       73) Manatee Mustangs Track Cl   4   
   77) Charlotte Heat Track Club    3       77) Cougar Track Club           3   
   77) Full Speed Athletics Inc     3       77) Louisiana Storm Track Clu   3   
   77) Ntx Bolts                    3       77) Macon Bibb United           3   
   83) Burlington Township Track    2       83) It's Speed Dynamics         2   
   83) Ntc Flames Inferno           2       86) High Performance Athletic   1   
   86) Wings Of Skill Youth Track   1       88) Lightning Spikes Track Cl   0.50

================================================================================
                Combined Team Scores - 15-16 year old - 43 Events Scored        
================================================================================
    1) Elite Speed Youth Track Cl 116        2) Va Elite Tf                74   
    3) Mt. Airy Track Club         69        4) Miami Gardens Xpress       54   
    4) Puerto Rico                 54        6) Memphis Jaguars Track Clu  46   
    7) 727 Youth Track & Field Cl  43        8) Comets Of Charles County   41   
    8) Cougar Track Club           41       10) Marlboro Boys Girls Club   38   
   11) Above Xpectations Track Cl  37       12) Texas Greyhounds           35   
   13) Southside Pioneers T&F Clu  34       14) Chester Cheetahs           31.50
   15) Middle Georgia Impala       31       16) Break Away Track Club      28   
   17) Flyers Track Club           24       17) Aj's Elite                 24   
   17) Alabama Heat                24       17) Hydel United Club          24   
   17) St Pete Nitro Track Club    24       22) Excelerator Tc             23   
   23) Campbell Jr Spartans Track  22       23) Charlotte Heat Track Club  22   
   25) Baldwin Lightning Jets      21       25) Sstcfinao                  21   
   27) Nevada Gazelles             19       27) Metro Eagles Track And Fi  19   
   29) Evolution Speed Track Fiel  18       29) Delco Stallions            18   
   31) Miramar Optimist Track Clu  15       31) Willingboro Track Club     15   
   31) Muck City Striders          15       31) Southern Athletics NOLA    15   
   31) Wee Sports                  15       31) 1st Coast Track Club       15   
   37) Viking Track Club           14       37) North Dekalb Blaze Track   14   
   37) Boys And Girls Track Club   14       37) Carolina Perchy PR         14   
   41) Lc Express                  13.50    42) Southeast Louisiana Roadr  13   
   42) Houston Synergy Tack And F  13       44) Tiger Athletics            12   
   44) Roadrunners Track Club      12       44) Trial By Fire Youth Track  12   
   44) Fleet Midlothian            12       44) Breakthrough Track And Fi  12   
   49) Cyo Ny                      10       49) Speed City Track Club      10   
   49) Perdue Athletics            10       52) Marietta Track Club         9.50
   53) Wings Of Skill Youth Track   9       54) Wings Of An Eagle Athleti   8   
   54) Swift Athletics Club         8       54) Mustangs Track Club Va      8   
   54) louisiana elite track and    8       54) Thin Air Vault Club         8   
   54) Christian Cruisers Track A   8       54) Quintessential Track Fiel   8   
   54) Jeuness TC                   8       54) Motor City Track Club       8   
   54) Olympia Track Club           8       54) Winslow Elite Track Club    8   
   65) Boynton Beach Track Club     7       65) Metropolis Long Island      7   
   67) Daytona Express              6       67) Trackstar Trackclub         6   
   67) Evolution Track Club fl      6       67) Elite Athletics of South    6   
   67) Desoto Swift Track Club      6       72) Auburn Raptors              5.50
   73) Team Accelerate Maryland     5       73) Alpha Omega Blazers         5   
   73) Southern Track Speed         5       76) High Performance Athletic   4   
   76) Sunblazers Track Club        4       76) GREENSBORO BLAZERS          4   
   76) I5 Elite                     4       76) South Texas Super Starz     4   
   81) Strong Arm Elite Track Clu   3       81) Team Elite Track Club       3   
   81) Phase 1 Track Club           3       81) Press Park Track Club       3   
   81) Christian Competition Trac   3       81) E-1 Track Club              3   
   81) Atascocita Youth Sports As   3       81) Full Speed Athletics Inc    3   
   89) Matathletestrack Ants        2       89) St Louis Pal                2   
   89) Tnt Express Track Club       2       89) Eagles Landing Athletic C   2   
   89) Noth Florida Speed Track C   2       94) Athlete's Academy           1   
   94) Ic Speed Track Club          1       94) G-Force                     1   
   94) Infinity Track Club          1       94) Sacs Tc                     1   

================================================================================
                Combined Team Scores - 17-18 year old - 44 Events Scored        
================================================================================
    1) Puerto Rico                150        2) Memphis Jaguars Track Clu  90   
    3) Nevada Gazelles             82        4) Elite Speed Youth Track C  77   
    5) Above Xpectations Track Cl  76        6) Southside Pioneers T&F Cl  59   
    7) It's Speed Dynamics         56        8) Mt. Airy Track Club        53   
    9) Texas Greyhounds            52       10) Southeast Louisiana Roadr  50   
   11) Plantation Heat             34       12) Hydel United Club          32   
   13) Metropolis Track Club       29       13) Cobb Track                 29   
   15) Gazelle Track Club          28       15) Trial By Fire Youth Track  28   
   17) Noth Florida Speed Track C  27       18) Thin Air Vault Club        25   
   19) NW Flyers Throwers          24       20) Valley Vipers Athletic Cl  22.50
   21) Auburn Raptors              21       21) St Louis Pal               21   
   23) North Dekalb Blaze Track F  20       24) Detroit Pal Elite          18   
   25) Awesome Power Track Club    17       26) Mark Trail Flying Eagles   16   
   27) Roadrunners Track Club      14       27) 1st Coast Track Club       14   
   27) Panthers Elite Track Field  14       30) PURE Athletics NTC         13   
   30) Eagles Landing Athletic Cl  13       30) Phila Striders Track Club  13   
   33) Va Elite Tf                 12       34) Team Elite Track Club      11   
   34) Aj's Elite                  11       34) Viking Track Club          11   
   34) Houston Synergy Tack And F  11       38) Break Away Track Club      10   
   38) T-Bird Flyers Track Field   10       38) Camden Pal                 10   
   38) Comets Of Charles County    10       38) Speed City Track Club      10   
   38) Southern Athletics NOLA     10       38) Tnt Express Track Club     10   
   45) Olivia Welsh                 8       45) City Of Opalcka             8   
   45) Middle Tn Elite              8       45) Georgia Favor Track Club    8   
   45) Muck City Striders           8       45) Stockton Saints Track And   8   
   45) River Parish Hornets         8       52) Breakthrough Track And Fi   7   
   52) Excelerator Tc               7       54) GREENSBORO BLAZERS          6   
   54) Florida Flight Track Club    6       54) St John Legends             6   
   54) Marietta Track Club          6       54) Press Park Track Club       6   
   54) Florida East Coast Superso   6       54) Jaguar Track Club           6   
   54) Haverhill Elite TC           6       54) Trailblazers Youth Athlet   6   
   54) Delaware Elite Track Club    6       64) @TEAMVENGLASS               5   
   64) Eagle Speed                  5       64) Epitome                     5   
   64) Sunblazers Track Club        5       64) South Texas Super Starz     5   
   64) Flyers Track Club            5       64) Greer All-Stars Tc          5   
   64) Space Coast Striders         5       64) New Breed Track Club        5   
   64) Matathletestrack Ants        5       74) Phase 1 Track Club          4   
   74) Orangeburg Track Club        4       74) Spartanburg Elite Track C   4   
   74) St Pete Nitro Track Club     4       78) Columbus Blazers            3.50
   79) Evolution Track Club fl      3       79) Chester Cheetahs            3   
   79) OHIO HEAT                    3       79) Wings Of An Eagle Athleti   3   
   83) Mc Juncos Track Club         2       83) Wee Sports                  2   
   85) Southern Track Speed         1                                           

 
Post to:
Post as: