RunnerspaceNewsView

2010 Results - Eastwood Relays

Published by Matt
Apr 25th 2010, 11:22pm | 9540 views
PrintReport
Social
Images
Licensed to Eastwood High School - OH  HY-TEK's Meet Manager 4/23/2010 09:21 PM
                   Larry Kohring Eastwood Relays - 4/23/2010                   
                             Eastwood High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   330 Andrea Alt             Perrysburg             5:16.96    5   
  2   219 Lexi Lopez             Syl. Southvi           5:36.96    3   
  3   217 Taylor Ebert           Clyde                  5:43.16    2   
  4   660 Madi Renollet          Eastwood               5:57.03    1   
 
Event 2  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   820 Seth Butler            Liberty-Bent           4:21.62   10   
  2       Tommy Valade           Bedford                4:26.88    8   
  3   667 Nick Twining           Eastwood               4:32.43    6   
  4   414 William Schumacher     Syl. Southvi           4:38.31    4   
  5   364 Bryant Byrd            Perrysburg             4:41.19    2   
  6   904 Scott LaVoy            St. Francis            4:54.66    1   
  7   255 Issac Bouyack          Clyde                  4:57.46  
 
Event 3  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Perrysburg                                            50.20    5   
     1) 327 Andrea Wismer               2) 333 Alyssa Goins               
     3) 331 Kirsten Goins               4) 337 Cameron Gardner            
  2 Eastwood                                              51.83    3   
     1) 642 Ashley Seifert              2) 639 Katlin Nicely              
     3) 663 Katie Primeau               4) 649 Courtney Rolf              
  3 Syl. Southview                                        51.90    2   
     1) 210 Corrin Stacey               2) 208 Taylor Shubeta             
     3) 266 Kerry Chambers              4) 211 Jasmine Caldwell           
  4 Clyde                                                 55.63    1   
     1) 252 Alysia Sorg                 2) 209 Laura Puffenberger         
     3) 206 Desiree Waugh               4) 213 Mindy Gill                 
 
Event 4  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Eastwood                                              43.90   10   
     1) 616 Nate Wagner                 2) 666 Nick Schmeltz              
     3) 629 Taylor Depew                4) 661 Cody Seifert               
  2 Syl. Southview                                        44.06    8   
     1) 415 JA Bowers                   2) 431 Jalen Marable              
     3) 437 Allen Gant                  4) 416 Mo May                     
  3 Liberty-Benton                                        45.46    6   
     1) 832 Hunter Rosenberger          2) 805 Garrett Eirich             
     3) 812 Brady Vaught                4) 818 Justin Burt                
  4 St. Francis                                           46.92    4   
     1) Kevin Kronbach                  2) Jayme Thompson                 
     3) 999 Wayne Blanchard             4) 910 Noel Gerhart               
  5 Perrysburg                                            47.16    2   
     1) 381 Matt Zimmerman              2) 317 Matt Halasy                
     3) 306 Drew Coutcher               4) 360 Ian DeWalt                 
  6 Clyde                                                 47.69    1   
     1) 276 Tyler Missler               2) 253 James Wheatley             
     3) 271 Garrison Swartz             4) 268 Clayton Guhn               
  7 Bedford                                               51.27  
     1) Mike Brooks                     2) Dan Ostas                      
     3) Kyle Ohneck                     4) Derek Kasper                   
 
Event 5  Girls 1600 Sprint Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Perrysburg                                          4:34.68    5   
     1) 327 Andrea Wismer               2) 329 Melanie Mills              
     3) 369 Evelyn Tammarine            4) 330 Andrea Alt                 
  2 Eastwood                                            4:52.88    3   
     1) 629 Vicki Bruning               2) 641 Hannah Jacobs              
     3) 619 Lexie Lawniczak             4) 605 Kelsey Appelhans           
  3 Syl. Southview                                      5:00.37    2   
     1) 207 Alexcis Rupe                2) 265 Essance Scott              
     3) 257 May-May Ayache              4) 254 Sydney Lahre               
  4 Clyde                                               5:10.63    1   
     1) 210 Ashleigh Lowe               2) 214 Tasha Wood                 
     3) 220 Alma Sterrmann              4) 213 Brenna Aldrich             
 
Event 6  Boys 1600 Sprint Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Eastwood                                            3:53.32   10   
     1) 612 Jon Rogers                  2) 680 Kyle Dierker               
     3) 634 Zach Conkle                 4) 630 Darin Goodman              
  2 Syl. Southview                                      4:01.33    8   
     1) 430 Elijah Bias                 2) 463 Christian Rupe             
     3) 425 Chad Justus                 4) 400 Rico Maranan               
  3 Perrysburg                                          4:06.33    6   
     1) 381 Matt Zimmerman              2) 306 Drew Coutcher              
     3) 388 Charles Brigode             4) 365 Josh Roach                 
  4 Liberty-Benton                                      4:15.84    4   
     1) 807 Jonathan Montgomery         2) 803 Logan Feeney               
     3) 811 Andrew Wanamaker            4) 813 Eric Duvall                
  5 St. Francis                                         4:21.92    2   
     1) 905 Marcus Williams             2) 908 Dan Lenart                 
     3) 907 Zach Zychowicz              4) Edmund Habimana                
  6 Clyde                                               4:22.53    1   
     1) 216 James Wobser                2) 265 Trace Smith                
     3) 208 Seth Williams               4) 201 Zach Dorr                  
 -- Bedford                                                  DQ  
     1) Erik Jones                      2) Matt Sanders                   
     3) Lasse Klockmann                 4) Cory Schoendorf                
 
Event 7  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Syl. Southview                                     10:29.25    5   
     1) 256 Jesse Hejl                  2) 219 Lexi Lopez                 
     3) 243 Erin Szirony                4) 253 Ari Lopez                  
  2 Perrysburg                                         10:47.54    3   
     1) 315 Kaylyn Weisenburger         2) 339 Megan Olzak                
     3) 313 Jessica Bohnenkamp          4) 336 Kaitlyn Llewellyn          
  3 Eastwood                                           11:06.87    2   
     1) 601 Allison Sutton              2) 618 Danielle Baugher           
     3) 643 Alanna Heestand             4) 657 Cassie Hoffmann            
  4 Clyde                                              11:39.92    1   
     1) 217 Taylor Ebert                2) 201 Tesla Lozier               
     3) 216 Sara Celek                  4) 234 Leah Webb                  
 
Event 8  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bedford                                             8:13.31   10   
     1) Dan Thompson                    2) Tommy Valade                   
     3) Chad Machinski                  4) Nick Kaiser                    
  2 Perrysburg                                          8:29.73    8   
     1) 369 Craig Potthast              2) 364 Bryant Byrd                
     3) 362 Wyatt Hoch                  4) 378 Alex Stringham             
  3 Liberty-Benton                                      8:41.10    6   
     1) 802 Joseph Sherrieb             2) 802 Jacob Clagg                
     3) 819 Zach Johnson                4) 809 Brenton Windle             
  4 Syl. Southview                                      8:41.70    4   
     1) 405 John Wodarski               2) 414 William Schumacher         
     3) 413 Dan Richie                  4) 410 Jamie Hunyor               
  5 Eastwood                                            9:00.04    2   
     1) 615 Dustin Herrick              2) 614 Michael Bratton            
     3) 653 Austin Seifert              4) 604 Troy Wahl                  
  6 Clyde                                               9:19.68    1   
     1) 206 Stephen Cleveland           2) 277 Blaine MacFarland          
     3) 256 Gary Powell                 4) 261 Derek Logan                
  7 St. Francis                                         9:41.58  
     1) Mike Czerniakowski              2) Nate Steingas                  
     3) Alex Hall                       4) Patrick Davis                  
 
Event 9  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   337 Cameron Gardner        Perrysburg               12.47    5   
  2   266 Kerry Chambers         Syl. Southvi             13.44    3   
  3   639 Katlin Nicely          Eastwood                 13.46    2   
  4   206 Desiree Waugh          Clyde                    14.28    1   
 
Event 10  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   661 Cody Seifert           Eastwood                 10.90   10   
  2   416 Mo May                 Syl. Southvi             11.45    8   
  3   251 Kade Kramer            Clyde                    11.55    6   
  4   360 Ian DeWalt             Perrysburg               11.75    4   
  5   901 Xavier Braxton         St. Francis              12.06    2   
  6       Erik Jones             Bedford                  12.51    1   
 
Event 11  Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Clyde                                                 68.72    5   
     1) 220 Taylor Guggisberg           2) 212 Hunter Dinan               
     3) 209 Laura Puffenberger          4) 215 Jamie Hoppe                
  2 Perrysburg                                            69.44    3   
     1) 321 Melissa Jones               2) 300 Shaina Klammer             
     3) 313 Jessica Bohnenkamp          4) 369 Evelyn Tammarine           
  3 Eastwood                                              70.48    2   
     1) 659 Rachel McNay                2) 633 Amy Wolf                   
     3) 632 Jessica Schulte             4) 665 Whitney Hoodlebrink        
  4 Syl. Southview                                        75.07    1   
     1) 211 Jasmine Caldwell            2) 245 Alyson Barwiler            
     3) 264 Bailey Moreland             4) 208 Taylor Shubeta             
 
Event 12  Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Eastwood                                              65.31   2  10   
     1) 629 Kevin Christianson          2) 611 Blake Kohring              
     3) 660 Jake McClain                4) 676 Matt Pickerel              
  2 Liberty-Benton                                        65.57   2   8   
     1) 815 Seth Davis                  2) 811 Andrew Wanamaker           
     3) 827 Dakota Conkle               4) 809 Brenton Windle             
  3 Syl. Southview                                        65.90   1   6   
     1) 430 Elijah Bias                 2) 432 Brandon Napierala          
     3) 463 Christian Rupe              4) 404 Philip Mui                 
  4 Clyde                                                 68.16   1   4   
     1) 276 Tyler Missler               2) 255 Issac Bouyack              
     3) 262 Ben Wollenslegel            4) 278 Ryan Scharf                
  5 St. Francis                                           68.59   1   2   
     1) 941 Rob Goldsmith               2) 910 Noel Gerhart               
     3) Luke Mallory                    4) 974 Will Cameron               
  6 Perrysburg                                            72.33   2   1   
     1) 369 Craig Potthast              2) 320 Edward Schroeder           
     3) 363 Tyler McDonald              4) 379 David Brach                
 
Event 13  Girls 800 Sprint Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Perrysburg                                          1:55.54    5   
     1) 327 Andrea Wismer               2) 331 Kirsten Goins              
     3) 337 Cameron Gardner             4) 333 Alyssa Goins               
  2 Eastwood                                            1:59.53    3   
     1) 663 Katie Primeau               2) 668 Aricka LaVoy               
     3) 661 Ericca Hollister            4) 642 Ashley Seifert             
  3 Syl. Southview                                      2:00.67    2   
     1) 210 Corrin Stacey               2) 265 Essance Scott              
     3) 207 Alexcis Rupe                4) 253 Ari Lopez                  
  4 Clyde                                               2:14.59    1   
     1) 252 Alysia Sorg                 2) 206 Desiree Waugh              
     3) 205 Samantha Green              4) 220 Taylor Guggisberg          
 
Event 14  Boys 800 Sprint Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Clyde                                               1:36.33   10   
     1) 276 Tyler Missler               2) 252 Scott Koenig               
     3) 270 Adam Turner                 4) 251 Kade Kramer                
  2 Eastwood                                            1:36.65    8   
     1) 616 Nate Wagner                 2) 634 Zach Conkle                
     3) 629 Taylor Depew                4) 667 Nick Twining               
  3 Syl. Southview                                      1:43.31    6   
     1) 415 JA Bowers                   2) 431 Jalen Marable              
     3) 432 Brandon Napierala           4) 439 Denard Pinckney            
  4 St. Francis                                         1:45.90    4   
     1) Kevin Kronbach                  2) 999 Wayne Blanchard            
     3) 997 Delynn Harris               4) 905 Marcus Williams            
  5 Liberty-Benton                                      1:47.59    2   
     1) 812 Brady Vaught                2) 831 Scott Brecheisen           
     3) 805 Garrett Eirich              4) 804 Jonathan Walter            
  6 Perrysburg                                          1:48.52    1   
     1) 381 Matt Zimmerman              2) 302 Jarrett Mason              
     3) 306 Drew Coutcher               4) 388 Charles Brigode            
  7 Bedford                                             1:49.33  
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   659 Rachel McNay           Eastwood                 48.73    5   
  2   321 Melissa Jones          Perrysburg               49.57    3   
  3   211 Jasmine Caldwell       Syl. Southvi             49.90    2   
  4   215 Jamie Hoppe            Clyde                    49.97    1   
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   910 Noel Gerhart           St. Francis              40.08   10   
  2   278 Ryan Scharf            Clyde                    40.19    8   
  3   369 Craig Potthast         Perrysburg               42.26    6   
  4   430 Elijah Bias            Syl. Southvi             42.57    4   
  5   815 Seth Davis             Liberty-Bent             42.85    2   
  6   676 Matt Pickerel          Eastwood                 42.91    1   
  7       Josh Ortiz             Bedford                  48.99  
 
Event 17  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Perrysburg                                          1:49.14    5   
     1) 327 Andrea Wismer               2) 333 Alyssa Goins               
     3) 331 Kirsten Goins               4) 337 Cameron Gardner            
  2 Eastwood                                            1:53.27    3   
     1) 607 Hannah Firsdon              2) 649 Courtney Rolf              
     3) 629 Vicki Bruning               4) 639 Katlin Nicely              
  3 Syl. Southview                                      1:55.39    2   
     1) 210 Corrin Stacey               2) 208 Taylor Shubeta             
     3) 261 Kazune Pax                  4) 266 Kerry Chambers             
  4 Clyde                                               2:03.09    1   
     1) 205 Samantha Green              2) 218 Jessica Gilbert            
     3) 220 Alma Sterrmann              4) 252 Alysia Sorg                
 
Event 18  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Syl. Southview                                      1:31.90   10   
     1) 415 JA Bowers                   2) 431 Jalen Marable              
     3) 423 JQ Bowers                   4) 416 Mo May                     
  2 Eastwood                                            1:33.35    8   
     1) 612 Jon Rogers                  2) 610 Kyle Schlumbohm            
     3) 666 Nick Schmeltz               4) 661 Cody Seifert               
  3 Clyde                                               1:35.77    6   
     1) 276 Tyler Missler               2) 270 Adam Turner                
     3) 252 Scott Koenig                4) 251 Kade Kramer                
  4 St. Francis                                         1:37.75    4   
     1) 999 Wayne Blanchard             2) Jayme Thompson                 
     3) Kevin Kronbach                  4) 905 Marcus Williams            
  5 Bedford                                             1:37.85    2   
     1) Lasse Klockmann                 2) Matt Sanders                   
     3) Jake Krueger                    4) Erik Jones                     
  6 Perrysburg                                          1:39.43    1   
     1) 381 Matt Zimmerman              2) 317 Matt Halasy                
     3) 302 Jarrett Mason               4) 360 Ian DeWalt                 
 -- Liberty-Benton                                           DQ  
     1) 832 Hunter Rosenberger          2) 816 Kyle Bowsher               
     3) 805 Garrett Eirich              4) 818 Justin Burt                
 
Event 19  Girls Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Perrysburg                                         13:42.19    5   
     1) 315 Kaylyn Weisenburger         2) 313 Jessica Bohnenkamp         
     3) 339 Megan Olzak                 4) 336 Kaitlyn Llewellyn          
  2 Syl. Southview                                     14:21.09    3   
     1) 243 Erin Szirony                2) 261 Kazune Pax                 
     3) 256 Jesse Hejl                  4) 219 Lexi Lopez                 
  3 Eastwood                                           14:29.69    2   
     1) 601 Allison Sutton              2) 657 Cassie Hoffmann            
     3) 605 Kelsey Appelhans            4) 660 Madi Renollet              
  4 Clyde                                              16:11.24    1   
     1) 201 Tesla Lozier                2) 213 Brenna Aldrich             
     3) 216 Amber Hall                  4) 234 Leah Webb                  
 
Event 20  Boys Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bedford                                            11:00.69   10   
     1) Chad Machinski                  2) Dan Thompson                   
     3) Nick Kaiser                     4) Tommy Valade                   
  2 Perrysburg                                         11:23.26    8   
     1) 378 Alex Stringham              2) 369 Craig Potthast             
     3) 366 Rob Hovland                 4) 362 Wyatt Hoch                 
  3 Syl. Southview                                     11:30.57    6   
     1) 413 Dan Richie                  2) 403 Jeremy Cook                
     3) 410 Jamie Hunyor                4) 405 John Wodarski              
  4 St. Francis                                        11:48.11    4   
     1) 974 Will Cameron                2) 908 Dan Lenart                 
     3) 900 Kyle Lach                   4) 907 Zach Zychowicz             
  5 Eastwood                                           12:00.17    2   
     1) 615 Dustin Herrick              2) 656 Kevin Sweeney              
     3) 630 Darin Goodman               4) 604 Troy Wahl                  
  6 Clyde                                              12:13.80    1   
     1) 256 Gary Powell                 2) 253 James Wheatley             
     3) 277 Blaine MacFarland           4) 255 Issac Bouyack              
  7 Liberty-Benton                                     12:20.23  
     1) 822 Tedd Roberts                2) 802 Jacob Clagg                
     3) 810 Cole Newman                 4) 819 Zach Johnson               
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Syl. Southview                                      4:21.27    5   
     1) 208 Taylor Shubeta              2) 211 Jasmine Caldwell           
     3) 215 Jenny Beddoes               4) 253 Ari Lopez                  
  2 Eastwood                                            4:28.51    3   
     1) 659 Rachel McNay                2) 619 Lexie Lawniczak            
     3) 665 Whitney Hoodlebrink         4) 642 Ashley Seifert             
  3 Clyde                                               4:31.47    2   
     1) 215 Jamie Hoppe                 2) 217 Taylor Ebert               
     3) 209 Laura Puffenberger          4) 220 Taylor Guggisberg          
  4 Perrysburg                                          4:35.91    1   
     1) 326 Amy Koehler                 2) 331 Kirsten Goins              
     3) 330 Andrea Alt                  4) 321 Melissa Jones              
 
Event 22  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Clyde                                               3:28.08   10   
     1) 270 Adam Turner                 2) 252 Scott Koenig               
     3) 278 Ryan Scharf                 4) 251 Kade Kramer                
  2 Bedford                                             3:30.12    8   
     1) Erik Jones                      2) Lasse Klockmann                
     3) Matt Sanders                    4) Nick Kaiser                    
  3 Eastwood                                            3:30.15    6   
     1) 634 Zach Conkle                 2) 667 Nick Twining               
     3) 629 Taylor Depew                4) 661 Cody Seifert               
  4 Syl. Southview                                      3:34.50    4   
     1) 423 JQ Bowers                   2) 439 Denard Pinckney            
     3) 414 William Schumacher          4) 425 Chad Justus                
  5 Liberty-Benton                                      3:34.55    2   
     1) 827 Dakota Conkle               2) 802 Joseph Sherrieb            
     3) 815 Seth Davis                  4) 820 Seth Butler                
  6 St. Francis                                         3:45.10    1   
     1) 910 Noel Gerhart                2) 901 Xavier Braxton             
     3) Jayme Thompson                  4) 999 Wayne Blanchard            
  7 Perrysburg                                          3:51.06  
     1) 369 Craig Potthast              2) 306 Drew Coutcher              
     3) 388 Charles Brigode             4) 378 Alex Stringham             
 
Event 23  Girls High Jump Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   665 Whitney Hoodlebrin     Eastwood               4-10.00    1.66
  2   200 Elizabeth Sares        Syl. Southvi           4-08.00    1   
  2   662 Megan Selhorst         Eastwood               4-08.00    1.66
  4   247 Julie Tuttle           Syl. Southvi           4-06.00    1   
  4   333 Alyssa Goins           Perrysburg             4-06.00    0.66
  4   215 Jenny Beddoes          Syl. Southvi           4-06.00    1   
  4   213 Mindy Gill             Clyde                  4-06.00    0.50
  8   369 Evelyn Tammarine       Perrysburg             4-04.00    0.66
  8   220 Alma Sterrmann         Clyde                  4-04.00    0.50
  8   667 Kirsten Abke           Eastwood               4-04.00    1.66
 11   353 Karissa Gordon         Perrysburg             4-02.00    0.66
 --   213 Brenna Aldrich         Clyde                       NH  
 
Event 24  Boys High Jump Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   316 Killian Llewellyn      Perrysburg             6-01.00    2   
  2   676 Matt Pickerel          Eastwood               5-10.00    3.33
  2   262 Ben Wollenslegel       Clyde                  5-10.00    1   
  4   430 Elijah Bias            Syl. Southvi           5-08.00    2   
  5       Tyrin Rome             St. Francis            5-06.00    2.66
  5   439 Denard Pinckney        Syl. Southvi           5-06.00    2   
  5   645 Derek Snowden          Eastwood               5-06.00    3.33
  8   941 Rob Goldsmith          St. Francis            5-04.00    2.66
  8   974 Will Cameron           St. Francis            5-04.00    2.66
  8   673 Jake Tennison          Eastwood               5-04.00    3.33
 11       Matt Sanders           Bedford                5-00.00    1   
 11   363 Tyler McDonald         Perrysburg             5-00.00    2   
 11   255 Issac Bouyack          Clyde                  5-00.00    1   
 11   317 Matt Halasy            Perrysburg             5-00.00    2   
 --   268 Clayton Guhn           Clyde                       NH  
 --   404 Philip Mui             Syl. Southvi                NH  
 --       Jake Krueger           Bedford                     NH  
 --       Ricky Myers            Bedford                     NH  
 
Event 25  Girls Shot Put Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   636 Jena Jacoby            Eastwood              33-05.50    1.66
  2   266 Logan Kiser            Clyde                 32-10.00    1   
  3   262 Jewlia Boose           Syl. Southvi          32-08.75    0.66
  4   669 Justine Tolek          Eastwood              32-05.50    1.66
  5   633 Amy Wolf               Eastwood              32-02.75    1.66
  6   227 Natalie Andrews        Clyde                 32-00.75    1   
  7   265 Essance Scott          Syl. Southvi          30-06.25    0.66
  8   371 Nadia Mufti            Perrysburg            29-09.75    0.33
  9   213 Alesha McHugh          Clyde                 27-11.25    1   
 10   203 Ciera Coleman          Syl. Southvi          27-02.75    0.66
 11   334 Kaitlin Richard        Perrysburg            23-07.50    0.33
 12   350 Brooke Breckenridg     Perrysburg            22-06.50    0.33
 
Event 26  Boys Shot Put Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   657 Justin Welch           Eastwood              58-04.00    3.33
  2   284 Austin McHugh          Clyde                 45-01.25    1.33
  3   665 Jeff Rutherford        Eastwood              45-00.00    3.33
  4   469 Patrick Harrington     Syl. Southvi          42-11.25    2.66
  5   834 Alex Kaple             Liberty-Bent          42-10.00    2   
  6   984 Trevon Mack            St. Francis           42-05.00    0.33
  7   437 Allen Gant             Syl. Southvi          41-11.50    2.66
  8   849 Jacob Patterson        Liberty-Bent          41-09.50    2   
  9   672 Forest Ickes           Eastwood              41-01.50    3.33
 10   439 Jason Trumbull         Syl. Southvi          41-00.00    2.66
 11       Dan Ostas              Bedford               39-02.50    0.66
 12   837 Kaleb Evans            Liberty-Bent          38-06.50    2   
 13       Derek Kasper           Bedford               38-05.25    0.66
 14   297 Adam Wilkerson         Clyde                 37-08.25    1.33
 15       Kyle Ohneck            Bedford               37-08.00    0.66
 16   327 John Gadient           Perrysburg            36-03.00  
 17   368 Tony Lewis             Perrysburg            36-01.75  
 18   984 Andrew Villolous       St. Francis           35-11.25    0.33
 19   249 Curtis Mange           Clyde                 33-07.50    1.33
 20       Nathan Mooris          St. Francis           31-10.00    0.33
 21   385 James Keller           Perrysburg            29-08.75  
 
Event 27  Girls Discus Throw Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   227 Natalie Andrews        Clyde                   105-05    1   
  2   636 Jena Jacoby            Eastwood                 99-03    1.66
  3   203 Ciera Coleman          Syl. Southvi             93-10    0.66
  4   371 Nadia Mufti            Perrysburg               91-02    0.33
  5   653 Ashley Fairbanks       Eastwood                 89-01    1.66
  6   234 Lindy Williams         Syl. Southvi             86-05    0.66
  7   613 Cassie Boose           Eastwood                 83-03    1.66
  8   266 Logan Kiser            Clyde                    82-11    1   
  9   207 Rachel Caskey          Clyde                    82-08    1   
 10   262 Jewlia Boose           Syl. Southvi             80-03    0.66
 11   334 Kaitlin Richard        Perrysburg               75-07    0.33
 12   398 Jessica Dudley         Perrysburg               69-08    0.33
 
Event 28  Boys Discus Throw Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   657 Justin Welch           Eastwood                195-02    3.33
  2   834 Alex Kaple             Liberty-Bent            131-01    2.66
  3   665 Jeff Rutherford        Eastwood                128-02    3.33
  3   284 Austin McHugh          Clyde                   128-02    1.33
  5   837 Kaleb Evans            Liberty-Bent            125-05    2.66
  6   437 Allen Gant             Syl. Southvi            122-04    2   
  7   368 Tony Lewis             Perrysburg              119-04    0.66
  8   841 Alex Streacker         Liberty-Bent            118-05    2.66
  9   439 Jason Trumbull         Syl. Southvi            115-05    2   
 10   469 Patrick Harrington     Syl. Southvi            115-02    2   
 11   249 Curtis Mange           Clyde                   112-02    1.33
 12   643 Daniel McBride         Eastwood                110-09    3.33
 13   984 Trevon Mack            St. Francis             108-06  
 14   385 James Keller           Perrysburg              107-07    0.66
 15       Derek Kasper           Bedford                 106-02    0.33
 16       Mike Brooks            Bedford                 105-11    0.33
 17       Dan Ostas              Bedford                 102-06    0.33
 18   984 Andrew Villolous       St. Francis             101-04  
 19   297 Adam Wilkerson         Clyde                    98-05    1.33
 20       Brendan Brown          St. Francis              95-05  
 21   331 Sean Connor            Perrysburg               89-05    0.66
 
Event 29  Girls Long Jump Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   331 Kirsten Goins          Perrysburg            17-08.50    1   
  2   665 Whitney Hoodlebrin     Eastwood              15-11.00    1.66
  3   639 Katlin Nicely          Eastwood              15-08.00    1.66
  4   313 Jessica Bohnenkamp     Perrysburg            15-00.25    1   
  5   200 Elizabeth Sares        Syl. Southvi          14-11.75    0.66
  6   663 Katie Primeau          Eastwood              14-09.50    1.66
  7   209 Mackenzie Pickerin     Syl. Southvi          14-04.00    0.66
  8   213 Mindy Gill             Clyde                 14-01.00    0.33
  9   207 Alexcis Rupe           Syl. Southvi          14-00.75    0.66
 10   329 Melanie Mills          Perrysburg            12-07.00    1   
 11   255 Katelyn Kindred        Clyde                 12-00.75    0.33
 12   205 Samantha Green         Clyde                 12-00.50    0.33
 
Event 30  Boys Long Jump Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   423 JQ Bowers              Syl. Southvi          20-08.75    2.66
  2   818 Justin Burt            Liberty-Bent          20-03.50    3.33
  3   645 Derek Snowden          Eastwood              20-03.00    2   
  4   802 Joseph Sherrieb        Liberty-Bent          20-01.25    3.33
  5   439 Denard Pinckney        Syl. Southvi          19-11.25    2.66
  6       Matt Sanders           Bedford               19-08.00  
  7   827 Dakota Conkle          Liberty-Bent          19-04.00    3.33
  8   262 Ben Wollenslegel       Clyde                 19-00.50    1.33
  9   463 Christian Rupe         Syl. Southvi          18-11.25    2.66
 10   629 Taylor Depew           Eastwood              18-10.25    2   
 11   360 Ian DeWalt             Perrysburg            18-09.50    0.66
 12   612 Jon Rogers             Eastwood              18-04.25    2   
 13   997 Delynn Harris          St. Francis           17-00.00    0.33
 14   265 Trace Smith            Clyde                 16-03.00    1.33
 15   363 Tyler McDonald         Perrysburg            15-07.00    0.66
 16       Ricky Myers            Bedford               15-06.00  
 17   317 Matt Halasy            Perrysburg            15-04.75    0.66
 18   253 James Wheatley         Clyde                 15-04.50    1.33
 19       Jayme Thompson         St. Francis           14-06.00    0.33
 20   905 Marcus Williams        St. Francis            9-11.00    0.33
 --       Jake Krueger           Bedford                   FOUL  
 
Event 31  Girls Hammer Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   636 Jena Jacoby            Eastwood                 98-04    5   
 
Event 32  Boys Hammer Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   297 Adam Wilkerson         Clyde                    69-05   10   
 --   657 Justin Welch           Eastwood                  FOUL  
 
Event 33  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   607 Hannah Firsdon         Eastwood              31-08.25    5   
  2   200 Elizabeth Sares        Syl. Southvi          30-07.25    3   
  3   213 Mindy Gill             Clyde                 29-04.25    2   
 
Event 34  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   645 Derek Snowden          Eastwood              40-01.25   10   
  2   270 Adam Turner            Clyde                 39-05.25    8   
  3   423 JQ Bowers              Syl. Southvi          39-03.50    6   
  4   802 Joseph Sherrieb        Liberty-Bent          39-02.00    4   
 
Event 35  Girls Pole Vault Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   208 Paige Hoffman          Clyde                 J8-00.00    1   
  1   604 Sam Decker             Eastwood              J8-00.00    1.67
  3   602 Alaina LaCourse        Eastwood              J7-00.00    1.67
  3   328 Maddy Karnitis         Perrysburg            J7-00.00    0.67
  3   255 Katelyn Kindred        Clyde                 J7-00.00    1   
  6   645 Jodie Mercer           Eastwood              J6-01.00    1.66
  7   345 Zoe Kusnier            Perrysburg            J6-00.00    0.66
  7   356 Michaela Becker        Perrysburg            J6-00.00    0.67
  7   204 Patience Biggs         Clyde                 J6-00.00    1   
 
Event 36  Boys Pole Vault Relay
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   814 Brad Keller            Liberty-Bent          14-00.00    2   
  2   610 Kyle Schlumbohm        Eastwood              13-06.00    3.33
  3   680 Kyle Dierker           Eastwood              12-06.00    3.33
  4   987 Sam Horvath            St. Francis           12-00.00    1   
  4       Nate Stevens           Bedford               12-00.00    2.66
  6   676 Skylar Dierker         Eastwood              10-06.00    3.33
  6       Josh Ortiz             Bedford               10-06.00    2.66
  6   268 Clayton Guhn           Clyde                 10-06.00    2   
  6   204 Josh Faneuff           Clyde                 10-06.00    2   
 10   213 Tanner Aldrich         Clyde                  9-06.00    2   
 10       Devon McGibbney        St. Francis            9-06.00    1   
 10       Cullen O'Connor        Bedford                9-06.00    2.66
 13   809 Brenton Windle         Liberty-Bent           8-06.00    2   
 --   804 Jonathan Walter        Liberty-Bent                NH  
 --   380 Ben Thornton           Perrysburg                  NH  
 --   376 Todd Fry               Perrysburg                  NH  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Eastwood                    64        2) Perrysburg                 54   
    3) Syl. Southview              42        4) Clyde                      30   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Eastwood                   129        2) Syl. Southview            100   
    3) Clyde                       86        4) Liberty-Benton             72   
    5) Bedford                     51        6) Perrysburg                 49   
    7) St. Francis                 46                                           


Post to:
Post as: 
Hashtags:None
 
 
 
Switch to Full Version