RunnerspaceNewsView

2010 Results - New York NYSPHSAA Outdoor State Championships

Published by Shane
Jun 12 2010, 11:51 PM | 428668 views
PrintReport
Social
Images
New York NYSPHSAA Outdoor State Championships
New York NYSPHSAA Outdoor State Championships
Jun 11, 2010 to Jun 12, 2010
Vestal, NY, US
 
| 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 1600m | 3000m | 3200m | 2k Steeple | 3k Steeple | 100m Hurdles | 110m Hurdles | 400m Hurdles | 4x100m Relay | 4x400m Relay | 4x800m Relay | Shot Put | Discus | High Jump | Long Jump | Triple Jump | Pole Vault | Outdoor Pentathlon
 
Mens Outdoor Pentathlon 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
28 Buckhotz, Zach 12 Vestal 18 2 502
27 Dillmann, Brian 12 Oyster Bay-East 18 1 527
26 Stienberg, Brom 12 Madrid-Wdgton.-2 18 3 529
25 Collins, Josh 10 John A Coleman C 18 2 536
24 Hendrix, Shawn 10 Peru Central 18 3 572
23 Nation, Elliot 12 Uniondale 17 3 588
22 Rugg, Sam 11 Dryden 17 3 607
21 Bove, Thomas 11 Port Jefferson ( 17 7 613
20 Paulsen, John 11 Ellenville Centr 17 2 644
19 Gallagher, Brian 11 Shaker 16 5 685
17 Pace, Levi 12 Medina-2 16 5 688
18 Wagner, Ed 10 Xavier 16 8 688
16 Schuck, Dylan 12 John F Kennedy C 16 4 693
15 Riley, Eric 11 Oneida 16 6 707
14 Kallner, Brandon 11 Berne-Knox-Weste 16 2 720
13 Rivera, Gabe 11 Greece Arcadia 16 5 728
12 Stefanowicz, Jimmy 11 Kingston 16 6 742
11 Simmons, Julius 12 Clarkstown South 16 6 753
10 Vassar, Cody 12 Pioneer Central 16 4 765
9 Pardner, Jahmahl 10 Aquinas Institut 16 4 769
8 Brandstadt, Sam 11 Whitesboro 16 5 784
7 Jackson, Drayke 12 Northport 16 8 788
6 Enck, Kevin 12 Webster Schroede 15 7 795
5 O'Garro, Pedrick 12 Thomas R Proctor 15 7 796
4 Miller, Jermaine 12 Elmira South 15 8 829
3 Rabbitt, Mike 12 Oneida 15 7 833
2 Fontaine, Lionel 12 West Babylon 15 6 846
1 Henry, John 12 New Rochelle 15 8 857
-- Francis, Kevin 11 James Madison DQ 1  
 
Mens Outdoor Pentathlon 1500m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Riley, Eric 11 Oneida -- 1 739
10 Brandstadt, Sam 11 Whitesboro -- 1 641
11 Gallagher, Brian 11 Shaker -- 1 633
12 Paulsen, John 11 Ellenville Centr -- 1 620
13 Hendrix, Shawn 10 Peru Central -- 1 614
14 Jackson, Drayke 12 Northport -- 1 606
15 Schuck, Dylan 12 John F Kennedy C -- 1 606
16 Kallner, Brandon 11 Berne-Knox-Weste -- 1 597
17 Fontaine, Lionel 12 West Babylon -- 1 595
18 Enck, Kevin 12 Webster Schroede -- 1 585
19 Pardner, Jahmahl 10 Aquinas Institut -- 1 562
2 Nation, Elliot 12 Uniondale -- 1 729
20 Rivera, Gabe 11 Greece Arcadia -- 1 561
21 Miller, Jermaine 12 Elmira South -- 1 555
22 Bove, Thomas 11 Port Jefferson ( -- 1 539
23 Buckhotz, Zach 12 Vestal -- 1 539
24 Stienberg, Brom 12 Madrid-Wdgton.-2 -- 1 531
25 Collins, Josh 10 John A Coleman C -- 1 519
26 Vassar, Cody 12 Pioneer Central -- 1 468
27 Pace, Levi 12 Medina-2 -- 1 422
28 O'Garro, Pedrick 12 Thomas R Proctor -- 1 390
3 Rabbitt, Mike 12 Oneida -- 1 706
4 Wagner, Ed 10 Xavier -- 1 695
5 Rugg, Sam 11 Dryden -- 1 691
6 Stefanowicz, Jimmy 11 Kingston -- 1 687
7 Henry, John 12 New Rochelle -- 1 671
8 Dillmann, Brian 12 Oyster Bay-East -- 1 654
9 Simmons, Julius 12 Clarkstown South -- 1 648
 
Mens Outdoor Pentathlon Championship Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fontaine, Lionel 12 West Babylon 3,645 1 10
2 Rabbitt, Mike 12 Oneida 3,367 1 8
3 Henry, John 12 New Rochelle 3,292 1 6
4 Stefanowicz, Jimmy 11 Kingston 3,275 1 4
5 Miller, Jermaine 12 Elmira South 3,256 1 2
6 Riley, Eric 11 Oneida 3,250 1 1
7 Enck, Kevin 12 Webster Schroede 3,231 1  
8 Jackson, Drayke 12 Northport 3,173 1  
9 Rivera, Gabe 11 Greece Arcadia 3,166 1  
10 Brandstadt, Sam 11 Whitesboro 3,138 1  
11 Pardner, Jahmahl 10 Aquinas Institut 3,116 1  
12 Pace, Levi 12 Medina-2 3,112 1  
13 Simmons, Julius 12 Clarkstown South 3,078 1  
14 Rugg, Sam 11 Dryden 3,052 1  
15 Vassar, Cody 12 Pioneer Central 3,026 1  
16 O'Garro, Pedrick 12 Thomas R Proctor 3,006 1  
17 Schuck, Dylan 12 John F Kennedy C 3,005 1  
18 Wagner, Ed 10 Xavier 2,967 1  
19 Nation, Elliot 12 Uniondale 2,923 1  
20 Bove, Thomas 11 Port Jefferson ( 2,901 1  
21 Gallagher, Brian 11 Shaker 2,892 1  
22 Kallner, Brandon 11 Berne-Knox-Weste 2,872 1  
23 Collins, Josh 10 John A Coleman C 2,851 1  
24 Paulsen, John 11 Ellenville Centr 2,738 1  
25 Hendrix, Shawn 10 Peru Central 2,625 1  
26 Dillmann, Brian 12 Oyster Bay-East 2,580 1  
27 Buckhotz, Zach 12 Vestal 2,542 1  
28 Stienberg, Brom 12 Madrid-Wdgton.-2 2,461 1  
 
Mens Outdoor Pentathlon High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fontaine, Lionel 12 West Babylon 2 1 859
2 Jackson, Drayke 12 Northport 2 1 723
2 Enck, Kevin 12 Webster Schroede 2 1 723
4 Pace, Levi 12 Medina-2 2 1 696
4 Riley, Eric 11 Oneida 2 1 696
6 O'Garro, Pedrick 12 Thomas R Proctor 2 1 670
6 Pardner, Jahmahl 10 Aquinas Institut 2 1 670
6 Miller, Jermaine 12 Elmira South 2 1 670
6 Vassar, Cody 12 Pioneer Central 2 1 670
10 Rabbitt, Mike 12 Oneida 2 1 644
10 Rugg, Sam 11 Dryden 2 1 644
10 Simmons, Julius 12 Clarkstown South 2 1 644
10 Henry, John 12 New Rochelle 2 1 644
10 Rivera, Gabe 11 Greece Arcadia 2 1 644
15 Brandstadt, Sam 11 Whitesboro 2 1 619
15 Stefanowicz, Jimmy 11 Kingston 2 1 619
17 Nation, Elliot 12 Uniondale 2 1 593
17 Collins, Josh 10 John A Coleman C 2 1 593
19 Bove, Thomas 11 Port Jefferson ( 2 1 569
20 Gallagher, Brian 11 Shaker 2 1 544
21 Stienberg, Brom 12 Madrid-Wdgton.-2 2 1 496
21 Kallner, Brandon 11 Berne-Knox-Weste 2 1 496
21 Wagner, Ed 10 Xavier 2 1 496
21 Schuck, Dylan 12 John F Kennedy C 2 1 496
25 Hendrix, Shawn 10 Peru Central 2 1 472
25 Paulsen, John 11 Ellenville Centr 2 1 472
27 Dillmann, Brian 12 Oyster Bay-East 2 1 449
27 Buckhotz, Zach 12 Vestal 2 1 449
 
Mens Outdoor Pentathlon Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fontaine, Lionel 12 West Babylon 7 1 720
2 Stefanowicz, Jimmy 11 Kingston 6 1 652
3 Rabbitt, Mike 12 Oneida 6 1 632
4 Miller, Jermaine 12 Elmira South 6 1 626
5 Bove, Thomas 11 Port Jefferson ( 6 1 621
6 Schuck, Dylan 12 John F Kennedy C 6 1 619
7 Pardner, Jahmahl 10 Aquinas Institut 6 1 617
8 Pace, Levi 12 Medina-2 6 1 600
9 Wagner, Ed 10 Xavier 6 1 589
10 Rugg, Sam 11 Dryden 6 1 584
11 Jackson, Drayke 12 Northport 6 1 582
11 Enck, Kevin 12 Webster Schroede 6 1 582
13 Nation, Elliot 12 Uniondale 6 1 574
14 Riley, Eric 11 Oneida 6 1 569
15 O'Garro, Pedrick 12 Thomas R Proctor 6 1 561
16 Gallagher, Brian 11 Shaker 6 1 556
16 Henry, John 12 New Rochelle 6 1 556
18 Vassar, Cody 12 Pioneer Central 6 1 548
19 Collins, Josh 10 John A Coleman C 6 1 537
20 Rivera, Gabe 11 Greece Arcadia 6 1 535
21 Brandstadt, Sam 11 Whitesboro 6 1 514
22 Kallner, Brandon 11 Berne-Knox-Weste 6 1 510
23 Simmons, Julius 12 Clarkstown South 6 1 502
24 Hendrix, Shawn 10 Peru Central 5 1 459
24 Dillmann, Brian 12 Oyster Bay-East 5 1 459
26 Paulsen, John 11 Ellenville Centr 5 1 447
27 Stienberg, Brom 12 Madrid-Wdgton.-2 5 1 404
28 Buckhotz, Zach 12 Vestal 5 1 341
 
Mens Outdoor Pentathlon Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Buckhotz, Zach 12 Vestal 14 1 711
2 Pace, Levi 12 Medina-2 14 1 706
3 Rivera, Gabe 11 Greece Arcadia 14 1 698
4 Collins, Josh 10 John A Coleman C 13 1 666
5 Fontaine, Lionel 12 West Babylon 12 1 625
6 Schuck, Dylan 12 John F Kennedy C 12 1 591
7 O'Garro, Pedrick 12 Thomas R Proctor 12 1 589
8 Brandstadt, Sam 11 Whitesboro 12 1 580
9 Miller, Jermaine 12 Elmira South 12 1 576
10 Stefanowicz, Jimmy 11 Kingston 11 1 575
10 Vassar, Cody 12 Pioneer Central 11 1 575
12 Henry, John 12 New Rochelle 11 1 564
13 Bove, Thomas 11 Port Jefferson ( 11 1 559
14 Paulsen, John 11 Ellenville Centr 11 1 555
15 Rabbitt, Mike 12 Oneida 11 1 552
16 Kallner, Brandon 11 Berne-Knox-Weste 11 1 549
17 Enck, Kevin 12 Webster Schroede 11 1 546
18 Riley, Eric 11 Oneida 11 1 539
19 Simmons, Julius 12 Clarkstown South 11 1 531
20 Rugg, Sam 11 Dryden 11 1 526
21 Hendrix, Shawn 10 Peru Central 10 1 508
22 Stienberg, Brom 12 Madrid-Wdgton.-2 10 1 501
23 Wagner, Ed 10 Xavier 10 1 499
24 Pardner, Jahmahl 10 Aquinas Institut 10 1 498
25 Dillmann, Brian 12 Oyster Bay-East 10 1 491
26 Jackson, Drayke 12 Northport 10 1 474
27 Gallagher, Brian 11 Shaker 10 1 474
28 Nation, Elliot 12 Uniondale 9 1 439
 
Womens Outdoor Pentathlon 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
26 Gelardi, Nicole 9 Moore Catholic 22 2 186
25 Spaulding, Sara 10 Salmon River Cen 19 2 371
24 Piccoli, Alexa 11 Valhalla 19 3 401
23 Drummond, Lindsey 12 Ogdensburg Free 18 3 440
22 Meyer, Stephanie 11 Seaford 18 4 488
21 Farrington, Alexandra 11 Saranac Central 18 1 513
20 Clifford, Kelly 10 General Douglas 18 2 536
19 DiMilia, Mareena 9 Tri-Valley 17 1 549
18 Moore, Margaret 11 Pearl River 17 6 552
17 Ianno, Emily 12 Mattituck 17 4 555
16 Johnson, Leanne 11 Falconer 17 5 564
15 Breymeier, Amanda 12 Williamsville So 17 5 603
14 Mormile, Megan 12 Ithaca 17 2 606
13 Nesich, Hannah 12 Hoosic Valley 17 6 611
12 Demarco, Kendall 11 Queensbury 17 4 620
11 Martino, Leigh 11 Windsor Central 17 1 651
10 Matthews, Janessa 10 Fairport 16 3 680
9 Holt, Jordyn 12 Longwood 16 6 712
8 Ziegler, Emily 10 Attica central 16 8 723
7 Redlinski, Jocelyn 12 Orchard Park 16 7 725
6 Olusoga, Daniella 11 Christ The King 16 7 732
5 Kellner, Lauren 12 Sutherland 16 5 735
4 Outram, Kenya 11 South Shore 16 1 768
3 Thompson, Jasmine 12 Cicero-North Syr 16 5 775
2 Frost, Rachel 12 Geneseo Central 15 7 787
1 Passalaqua, Amber 12 Pine Bush Centra 15 8 806
-- Biviano, Paige 10 Cazenovia DQ 8  
 
Womens Outdoor Pentathlon 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Johnson, Leanne 11 Falconer -- 1 761
10 Redlinski, Jocelyn 12 Orchard Park -- 2 649
11 Biviano, Paige 10 Cazenovia -- 1 645
12 Matthews, Janessa 10 Fairport -- 2 638
13 Meyer, Stephanie 11 Seaford -- 2 620
14 Piccoli, Alexa 11 Valhalla -- 1 599
15 Farrington, Alexandra 11 Saranac Central -- 1 585
16 Kellner, Lauren 12 Sutherland -- 1 513
17 Holt, Jordyn 12 Longwood -- 2 509
18 Demarco, Kendall 11 Queensbury -- 1 508
19 Frost, Rachel 12 Geneseo Central -- 2 493
2 Martino, Leigh 11 Windsor Central -- 1 725
20 Ianno, Emily 12 Mattituck -- 1 472
21 Thompson, Jasmine 12 Cicero-North Syr -- 2 456
22 Clifford, Kelly 10 General Douglas -- 2 436
23 Outram, Kenya 11 South Shore -- 1 424
24 Drummond, Lindsey 12 Ogdensburg Free -- 1 402
25 Gelardi, Nicole 9 Moore Catholic -- 1 374
26 DiMilia, Mareena 9 Tri-Valley -- 1 302
27 Spaulding, Sara 10 Salmon River Cen -- 1 301
3 Breymeier, Amanda 12 Williamsville So -- 2 725
4 Passalaqua, Amber 12 Pine Bush Centra -- 2 720
5 Olusoga, Daniella 11 Christ The King -- 2 717
6 Nesich, Hannah 12 Hoosic Valley -- 2 701
7 Ziegler, Emily 10 Attica central -- 2 685
8 Mormile, Megan 12 Ithaca -- 1 670
9 Moore, Margaret 11 Pearl River -- 2 652
 
Womens Outdoor Pentathlon Championship Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Passalaqua, Amber 12 Pine Bush Centra 3,304 1 10
2 Frost, Rachel 12 Geneseo Central 3,115 1 8
3 Redlinski, Jocelyn 12 Orchard Park 3,098 1 6
4 Olusoga, Daniella 11 Christ The King 3,058 1 4
5 Ziegler, Emily 10 Attica central 2,988 1 2
6 Holt, Jordyn 12 Longwood 2,928 1 1
7 Nesich, Hannah 12 Hoosic Valley 2,877 1  
8 Breymeier, Amanda 12 Williamsville So 2,856 1  
9 Thompson, Jasmine 12 Cicero-North Syr 2,833 1  
10 Matthews, Janessa 10 Fairport 2,830 1  
11 Meyer, Stephanie 11 Seaford 2,817 1  
12 Moore, Margaret 11 Pearl River 2,789 1  
13 Johnson, Leanne 11 Falconer 2,764 1  
14 Kellner, Lauren 12 Sutherland 2,529 1  
15 Martino, Leigh 11 Windsor Central 2,507 1  
16 Demarco, Kendall 11 Queensbury 2,493 1  
17 Biviano, Paige 10 Cazenovia 2,490 1  
18 Clifford, Kelly 10 General Douglas 2,482 1  
19 Mormile, Megan 12 Ithaca 2,451 1  
20 Ianno, Emily 12 Mattituck 2,420 1  
21 Outram, Kenya 11 South Shore 2,396 1  
22 Farrington, Alexandra 11 Saranac Central 2,183 1  
23 Piccoli, Alexa 11 Valhalla 2,125 1  
24 DiMilia, Mareena 9 Tri-Valley 2,116 1  
25 Drummond, Lindsey 12 Ogdensburg Free 1,959 1  
26 Spaulding, Sara 10 Salmon River Cen 1,639 1  
27 Gelardi, Nicole 9 Moore Catholic 821 1  
 
Womens Outdoor Pentathlon High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Biviano, Paige 10 Cazenovia 2 1 759
2 Frost, Rachel 12 Geneseo Central 2 1 724
2 Clifford, Kelly 10 General Douglas 2 1 724
2 Passalaqua, Amber 12 Pine Bush Centra 2 1 724
5 Nesich, Hannah 12 Hoosic Valley 2 1 689
5 Holt, Jordyn 12 Longwood 2 1 689
5 Moore, Margaret 11 Pearl River 2 1 689
8 Redlinski, Jocelyn 12 Orchard Park 2 1 655
8 Breymeier, Amanda 12 Williamsville So 2 1 655
8 Meyer, Stephanie 11 Seaford 2 1 655
8 Thompson, Jasmine 12 Cicero-North Syr 2 1 655
12 Olusoga, Daniella 11 Christ The King 2 1 621
12 Matthews, Janessa 10 Fairport 2 1 621
14 Demarco, Kendall 11 Queensbury 1 1 588
15 Ziegler, Emily 10 Attica central 1 1 555
15 Johnson, Leanne 11 Falconer 1 1 555
17 Outram, Kenya 11 South Shore 1 1 523
18 Ianno, Emily 12 Mattituck 1 1 491
18 Kellner, Lauren 12 Sutherland 1 1 491
18 Martino, Leigh 11 Windsor Central 1 1 491
21 Drummond, Lindsey 12 Ogdensburg Free 1 1 460
21 Piccoli, Alexa 11 Valhalla 1 1 460
21 Mormile, Megan 12 Ithaca 1 1 460
24 DiMilia, Mareena 9 Tri-Valley 1 1 429
24 Farrington, Alexandra 11 Saranac Central 1 1 429
26 Spaulding, Sara 10 Salmon River Cen 1 1 399
-- Gelardi, Nicole 9 Moore Catholic NH 1  
 
Womens Outdoor Pentathlon Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Frost, Rachel 12 Geneseo Central 5 1 640
2 Biviano, Paige 10 Cazenovia 5 1 626
3 Passalaqua, Amber 12 Pine Bush Centra 5 1 614
4 Redlinski, Jocelyn 12 Orchard Park 5 1 609
5 Ziegler, Emily 10 Attica central 5 1 578
6 Holt, Jordyn 12 Longwood 5 1 570
7 Meyer, Stephanie 11 Seaford 5 1 554
8 Olusoga, Daniella 11 Christ The King 5 1 503
9 Nesich, Hannah 12 Hoosic Valley 5 1 485
10 Matthews, Janessa 10 Fairport 5 1 482
11 Johnson, Leanne 11 Falconer 5 1 472
11 Thompson, Jasmine 12 Cicero-North Syr 5 1 472
13 Kellner, Lauren 12 Sutherland 5 1 456
14 Moore, Margaret 11 Pearl River 5 1 454
15 Clifford, Kelly 10 General Douglas 5 1 438
16 Breymeier, Amanda 12 Williamsville So 5 1 433
17 Ianno, Emily 12 Mattituck 4 1 418
18 DiMilia, Mareena 9 Tri-Valley 4 1 398
19 Demarco, Kendall 11 Queensbury 4 1 388
20 Farrington, Alexandra 11 Saranac Central 4 1 343
21 Outram, Kenya 11 South Shore 4 1 336
22 Martino, Leigh 11 Windsor Central 4 1 306
23 Mormile, Megan 12 Ithaca 4 1 270
24 Piccoli, Alexa 11 Valhalla 4 1 265
25 Spaulding, Sara 10 Salmon River Cen 4 1 233
26 Drummond, Lindsey 12 Ogdensburg Free 4 1 225
-- Gelardi, Nicole 9 Moore Catholic FOUL 1  
 
Womens Outdoor Pentathlon Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Meyer, Stephanie 11 Seaford 10 1 500
2 Olusoga, Daniella 11 Christ The King 9 1 485
3 Ianno, Emily 12 Mattituck 9 1 484
4 Thompson, Jasmine 12 Cicero-North Syr 9 1 475
5 Frost, Rachel 12 Geneseo Central 9 1 471
6 Biviano, Paige 10 Cazenovia 9 1 460
7 Redlinski, Jocelyn 12 Orchard Park 9 1 460
8 Holt, Jordyn 12 Longwood 9 1 448
9 Ziegler, Emily 10 Attica central 9 1 447
10 Mormile, Megan 12 Ithaca 9 1 445
11 Moore, Margaret 11 Pearl River 9 1 442
12 Breymeier, Amanda 12 Williamsville So 9 1 440
13 Passalaqua, Amber 12 Pine Bush Centra 9 1 440
14 DiMilia, Mareena 9 Tri-Valley 9 1 438
15 Drummond, Lindsey 12 Ogdensburg Free 9 1 432
16 Johnson, Leanne 11 Falconer 8 1 412
17 Matthews, Janessa 10 Fairport 8 1 409
18 Piccoli, Alexa 11 Valhalla 8 1 400
19 Nesich, Hannah 12 Hoosic Valley 8 1 391
20 Demarco, Kendall 11 Queensbury 8 1 389
21 Clifford, Kelly 10 General Douglas 7 1 348
22 Outram, Kenya 11 South Shore 7 1 345
23 Spaulding, Sara 10 Salmon River Cen 7 1 335
24 Martino, Leigh 11 Windsor Central 7 1 334
24 Kellner, Lauren 12 Sutherland 7 1 334
26 Farrington, Alexandra 11 Saranac Central 7 1 313
27 Gelardi, Nicole 9 Moore Catholic 6 1 261

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Female Team Rankings Place School Points =================================================================== 1 Garden City-1 GCIT 32 2 Academy of Holy Names-2 AOHN 28 3 Newburgh-1 NEW$ 22 3 Cornwall-1 COR$ 22 5 Lancaster-1 LANC 18 5 Brentwood-1 BRT 18 5 Roslyn-1 ROSL 18 5 North Babylon-1 NB 18 5 Amherst-1 AMH 18 5 Elmont-1 ELMO 18 11 Saratoga-1 STGA 16 11 Williamsville East-1 WE 16 13 Kellenberg-1 KELL 12 13 Mount Vernon-1 MV 12 15 Elmira Southside-1 ESS 11 16 Warwick Valley-1 WARW 10 16 Pine Bush-1 PB 10 16 Ward Melville-1 WM 10 16 Midwood-1 MDW 10 16 Spring Valley-1 SV 10 16 St. Anthony's-1 STA 10 16 Lakeland/Panas-1 LAKP 10 16 Valley Stream Central-1 VSC 10 24 Fayetteville-Manlius-1 FM 9 24 Longwood-1 LONG 9 26 Westbury-1 WESB 8 26 Geneseo-2 GSEO 8 26 Mount Sinai-1 MS 8 26 Alden-2 ALD 8 26 Commack-1 COMK 8 26 Schuylerville-2 SCHU 8 26 Cleveland Hill-2 CLEV 8 33 Oxford-2 OXFD 7 33 Proctor-1 PRT 7 35 Orchard Park-1 OP 6 35 St. John the Baptist-1 STJB 6 35 Maryvale-2 MARY 6 35 Clarkstown South-1 CLKS 6 35 Bayside-1 BAY 6 35 Shenendehowa-1 SHEN 6 35 Carle Place-2 CLPL 6 35 Williamsville South-1 WS 6 35 Colonie-1 COLO 6 35 Holy Trinity-1 HOLT 6 45 Binghamton-1 BING 5 45 Waverly-2 WAVE 5 47 W. Irondequoit-1 WIRO 4 47 Suffern-1 SUFF 4 47 Cardozo-1 BJC 4 47 School of the Holy Child-2 SHOL 4 47 Honeoye Falls-Lima-1 HFL 4 47 Pittsford Mendon-1 PMEN 4 47 Mamaroneck-1 MAM 4 47 Sweet Home-1 SH 4 47 Manhasset-1 MANH 4 47 Christ The King-1 CHRI 4 47 Freeport-1 FREE 4 58 Hudson Falls-2 HUDF 3 59 Monroe-Woodbury-1 MW 2 59 Vestal-1 VEST 2 59 Northport-1 NPT 2 59 North Rockland-1 NR 2 59 Bishop Loughlin-1 BLOU 2 59 East Aurora-2 EA 2 59 Attica-2 ATTI 2 59 Riverhead-1 RIV 2 67 Hewlett-1 HEW 1 67 Pawling-2 PAWL 1 67 Oneonta-2 ONTA 1 67 Sidney-2 SIDN 1 67 Uniondale-1 UNIO 1 67 Cicero-North Syracuse-1 CNS 1 67 Sachem East-1 SACE 1 67 John Glenn-1 JG 1 67 Gates-Chili-1 GC 1 Male Team Rankings Place School Points =================================================================== 1 Longwood-1 LONG 22 2 Liverpool-1 LIV 20 3 Midwood-1 MDW 19 4 Burnt Hills-Ballston Lake-1 BHBL 18 4 Fonda-Fultonville-2 FFCS 18 4 Newburgh-1 NEW$ 18 7 Greene-2 GREE 16 7 Middletown-1 MIDD 16 9 Boys & Girls-1 BG 14 9 Warwick Valley-1 WARW 14 9 North Babylon-1 NB 14 12 Mount Vernon-1 MV 12 12 Webster Schroeder-1 SCHR 12 12 Sheepshead Bay-1 SBAY 12 15 Westbury-1 WESB 11 15 Arlington-1 ARL 11 17 Baldwinsville-1 BVIL 10 17 Fayetteville-Manlius-1 FM 10 17 Millbrook-2 MILL 10 17 West Babylon-1 WB 10 17 Riverhead-1 RIV 10 17 Monroe-Woodbury-1 MW 10 17 Alexander Hamilton-2 HAM 10 17 Marcellus-2 MARC 10 17 Amityville-1 AMTY 10 17 Newark-2 NEW 10 17 Bayport-Bluepoint-2 BPT 10 17 Paul Robeson-1 PROB 10 17 Half Hollow Hills West-1 HHHW 10 30 Albany-1 ALBY 9 30 Oneida-2 ONDA 9 32 Elmira Southside-1 ESS 8 32 Cooperstown-2 COOP 8 32 Washingtonville-1 WASH 8 32 Hackley-2 HACK 8 32 Wingate Educational Campus-1 GWIN 8 32 Shaker-1 SHAK 8 32 South Glens Falls-1 SGLF 8 32 Webster Thomas-1 THOM 8 32 Bay Shore-1 BS 8 32 St. John the Baptist-1 STJB 8 42 Honeoye Falls-Lima-1 HFL 7 43 North Rockland-1 NR 6 43 Copiague-1 COP 6 43 Farmingdale-1 FARM 6 43 Erasmus Hall-1 EH 6 43 Union-Endicott-1 UE 6 43 New Rochelle-1 NEWR 6 43 Beacon-1 BEAC 6 50 Wheatley-2 WHEA 4 50 Gates-Chili-1 GC 4 50 Kingston-1 KING 4 50 Msgr. Farrell-1 FARR 4 50 Fox Lane-1 FOXL 4 50 Locust Valley-2 LV 4 50 Holy Trinity-1 HOLT 4 50 Niagara Falls-1 NF 4 50 Saratoga-1 STGA 4 59 Jamesville-Dewitt-1 JD 2 59 Clarence-1 CLAR 2 59 Ward Melville-1 WM 2 59 St. Joseph By The Sea-1 SBTS 2 59 School of the Arts-2 SOTA 2 59 East-1 EAST 2 59 Waverly-2 WAVE 2 59 Indian River-1 IR 2 67 Baldwin-1 BALD 1 67 Packer Collegiate-2 PACK 1 67 Port Washington-1 POR$ 1 67 Dewitt Clinton-1 DWC 1 67 Vestal-1 VEST 1 67 Francis Lewis-1 FL 1 67 Woodlands-2 WOOD 1 67 Ramapo-1 RAM 1 67 Floral Park-1 FPAR 1 67 MacArthur-1 MAC 1 67 Edison Tech-1 EDIS 1 67 Clarkstown South-1 CLKS 1

 



Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version