RunnerspaceNewsView

2013 DuPage Valley Conference Girls Indoor Meet - Heat Sheets

Published by Mike Newman
Mar 12 2013, 12:29 PM | 10932 views
PrintReport
Social
Images
Licensed to Wheaton Warrenville South H.S.      HY-TEK's Meet Manager 3/12/2013
                     DuPage Valley Conference Girls Indoor                     
                  Host: Wheaton Warrenville South High School                  
              North Central College, Naperville , IL  - 3/14/2013              
                                 Meet Program                                  
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:  10:10.45  3/17/2011   , Naperville North                        
                         Brinkman, Cernek, Deery, Yung                     
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Naperville (Central)                                10:28.00 
     1) Becker, Haley 10                2) Lopez, Isabel 10               
     3) Staunch, Meredyth 10            4) Schafer, Stephanie 9           
  2  Naperville (North)                                  10:32.50 
     1) Marcus, Nicole 9                2) Lenning, Sisay 10              
     3) Smith, Jenny 10                 4) Houston, Laura 11              
  3  Lombard (Glenbard East)                             10:40.00 
     1) Payne, Tori 10                  2)                                
  4  Wheaton (W. Warrenville South)                      10:40.10 
     1) Koropp, Hannah 11               2)                                
  5  West Chicago                                        10:48.00 
     1) McCarthy, Emma 9                2) Flores, Ana 10                 
     3) Serio, Catherine 11             4) Franch, Michelle 10            
  6  Carol Stream (Glenbard North)                       11:27.90 
     1) Chamberlain, Katie 11           2) Acord, Kathleen 10             
     3) Nemeth, Stephanie 10            4) Zon, Weronika 12               
  7  Wheaton (North)                                     11:44.00 
     1) Dahm, Sarah 10                  2) Williston, Abbi 9              
     3) Abbinante, Emily 9              4) Arredondo, Nicole 10           
  8  Aurora (West)                                       11:45.00 
     1) Barry, Carmen 9                 2) Mahmoud, Aisha 10              
     3) Kulisek, Elizabeth 12           4) Rachow, Leah 9                 
 
Event 2  Girls 4x800 Meter Relay Varsity
===============================================================================
        Meet:  9:25.24  3/15/2012   , WW South                                 
                        Kiple, Kightlinger, Schmelzle, Yong               
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Wheaton (W. Warrenville South)                       9:44.00 
     1) Majer, Helen 12                 2)                                
  2  Naperville (North)                                   9:48.20 
     1) Gibson, Jenny 9                 2) Gschwendtner, Ellie 12         
     3) McDaniel, Maria 11              4) Moxon, Alex 11                 
  3  Naperville (Central)                                 9:48.50 
     1) Hoffman, Rachel 10              2) Sheehan, Kathleen 10           
     3) Mcclowry, Maggie 9              4) Hoffman, Nikki 10              
  4  Lombard (Glenbard East)                             10:00.91 
     1) Laurenzana, Lisa 12             2)                                
  5  Wheaton (North)                                     10:15.61 
     1) Rosenwinkel, Mary 12            2) Kujawski, Katherine 12         
     3) Onesti, Grace 12                4) Cullerton, Kelly 11            
  6  West Chicago                                        10:36.00 
     1) Caithamer, Julia 12             2) Beltran, Diana 11              
     3) Macias, Erika 12                4) Sayner, Lindsey 11             
  7  Carol Stream (Glenbard North)                       10:53.10 
     1) Carr, Simone 11                 2) Dziewior, Jacklyn 10           
     3) Chepyator, Jemetia 12           4) Schwetz, Ellie 12              
 
Event 3  Girls 3200 Meter Run Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:  11:26.87  3/15/2012   Hana Lobsinger, WW South                  
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Laveen, Kendall                9 WW South           11:58.75 
  2  Hamilton, Emily               10 Naperville North   12:03.70 
  3  Boettcher, Natalia            10 WW South           12:18.30 
  4  Sikorcin, Abby                10 Naperville North   12:22.00 
  5  Lee, Grace                    11 Naperville Centr   12:32.50 
  6  Hartel, Mikayla               12 Wheaton North      12:34.65 
  7  McGivern, Kathleen            10 Wheaton North      12:43.37 
  8  Thayer, Anna                   9 Naperville Centr   12:50.50 
  9  Lubben, Lisa                  10 Glenbard North     13:43.30 
 10  Brown, Lissey                 11 Glenbard East      14:03.02 
 11  Serrano, Vianey                9 Glenbard East      14:15.00 
 12  Hammersmith, Ariana           11 Glenbard North           NT 
 
Event 4  Girls 3200 Meter Run Varsity
===============================================================================
        Meet:  10:46.28  3/15/2012   Amanda Fox, Naperville Central            
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Graham, Lindsay                9 Glenbard East      11:11.14 
  2  Meyer, Kimber                 12 Naperville North   11:14.20 
  3  Marcet, Ellie                  9 Naperville Centr   11:38.90 
  4  Kightlinger, Kayla            12 WW South           11:51.00 
  5  White, Emily                  11 Naperville Centr   11:52.50 
  6  Humecke, Jill                  9 Wheaton North      12:22.49 
  7  Johnson, Lindsay              11 Wheaton North      12:28.55 
  8  DeTurris, Elly                10 Naperville North         NT 
  9  Popejoy, Katie                10 WW South                 NT 
 
Event 5  Girls 55 Meter Hurdles Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:   8.94  3/19/1999   Meghan Marini, Naperville Central            
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Parker, Eden                  10 Wheaton North         11.54 
  3  Lim, Brittney                  9 Glenbard North        11.24 
  4  Clark, Brionna                10 WW South              10.84 
  5  Scheib, Lexi                  10 Wheaton North         10.91 
  6  Scudder, Coral                10 West Chicago          11.54 
Section 2  Timed Finals
  1  Jordan, Tracy                 11 Glenbard East         10.74 
  2  Morrison, Marissa             11 Naperville North      10.64 
  3  Treciokaite, Gabija           10 Naperville North      10.34 
  4  Eganhouse, Mary               10 WW South               9.94 
  5  Frank, Annalise               10 Glenbard North        10.24 
  6  Smith, Chelsea                10 Naperville Centr      10.34 
  7  O'Brien, Alex                 11 Naperville Centr      10.74 
  8  Tucker, Natalie               10 West Chicago          10.74 
 
Event 6  Girls 55 Meter Hurdles Varsity
===============================================================================
        Meet:   8.34  3/19/2010   Shanice Andrews, West Aurora                 
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Adochio, Ellie                11 Naperville North         NT 
  2  Karwowski, Nicole             11 Wheaton North         10.44 
  3  Triner, Sarah                 12 West Chicago          10.04 
  4  Painter, Emily                11 Naperville North       9.94 
  5  Alkhawaja, Noelle             12 Glenbard East          9.97 
  6  Neuring, Raquel                9 Glenbard North        10.04 
  7  Brumm, Justine                12 Wheaton North         11.04 
Section 2  Timed Finals
  1  Delgado, Alaina               11 Naperville Centr       9.57 
  2  Haynes, Jada                  10 Naperville Centr       9.38 
  3  Spera, Jessica                12 WW South               9.04 
  4  Spagnola, Emma                11 West Aurora            8.64 
  5  Neal, Tykia                   12 West Aurora            9.00 
  6  James, Kailey                 12 Glenbard North         9.14 
  7  Enright, Alexandra            10 WW South               9.56 
  8  Kerndl, Angela                10 Glenbard East          9.66 
 
Event 7  Girls 55 Meter Dash Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:   7.48  3/15/2012   Lauren Erickson, Naperville Central          
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Gaigalas, Marissa             11 Naperville North       8.60 
  2  Martin, Dominique              9 Glenbard North         8.44 
  3  Martin, Rachel                10 West Chicago           8.34 
  4  Jenkins, Tia                  12 Glenbard North         8.24 
  5  Conlon, Kelly                  9 West Chicago           8.34 
  6  Garcia, Rachel                10 Wheaton North          8.43 
  7  Gaigalas, Natalie             11 Naperville North       8.49 
  8  Danly, Madelyn                11 Wheaton North          8.73 
Section 2  Timed Finals
  1  Fahey, Sabine                  9 WW South               8.04 
  2  Winternheimer, Jessica        10 WW South               7.84 
  3  Egharevba, D'Jenne             9 Naperville Centr       7.74 
  4  Smith, Anaiyeh                12 Glenbard East          7.66 
  5  Mehlbrech, Emily              12 West Aurora            7.70 
  6  Wiggins, Alysha                9 West Aurora            7.80 
  7  Camacho, Jessie                9 Glenbard East          7.96 
  8  Schuberth, Jillian             9 Naperville Centr       8.04 
 
Event 8  Girls 55 Meter Dash Varsity
===============================================================================
        Meet:   6.93  3/15/2012   Alex Hyshaw, Naperville North                
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Pickens, Laila                11 Glenbard North         8.04 
  3  McKee, Emma                   10 Naperville North       8.04 
  4  Griffin, Lauren                9 Wheaton North          7.94 
  5  Sanzotti, Megan               11 Wheaton North          7.95 
  6  Stankowskey, Sara             12 Glenbard North         8.04 
  7  Doyle, Meg                    12 Naperville North       8.44 
Section 2  Timed Finals
  1  Fiola, Jennifer               11 WW South               7.74 
  2  Dunum, Monique                12 West Aurora            7.70 
  3  Flores, Stephany              11 Glenbard East          7.56 
  4  Saffa, Anita                  12 West Aurora            7.30 
  5  Erickson, Lauren              11 Naperville Centr       7.53 
  6  Key, Tajane                   11 Glenbard East          7.57 
  7  Keith, Nia                    10 Naperville Centr       7.70 
  8  Snodgress, Kaydee             10 WW South               7.84 
 
Event 9  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:  2:29.74  3/14/2008   Maggie Westwater, Wheaton North            
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  McCarthy, Emma                 9 West Chicago        2:31.60 
  2  Eyrich, Holly                 11 WW South            2:32.10 
  3  Peters, Jayne                  9 Glenbard East       2:33.00 
  4  Gorzak, Gianna                10 Naperville Centr    2:34.30 
  5  Erdman, Mary                   9 WW South            2:35.10 
  6  Deely, Lizzie                 12 Naperville North    2:35.30 
  7  Smith, Jenny                  10 Naperville North    2:38.20 
  8  Payne, Tori                   10 Glenbard East       2:39.00 
  9  Staunch, Meredyth             10 Naperville Centr    2:40.20 
 10  Zon, Weronika                 12 Glenbard North      2:46.10 
 11  Acord, Kathleen               10 Glenbard North      2:47.20 
 12  Serio, Catherine              11 West Chicago        2:49.00 
 13  Mahmoud, Aisha                10 West Aurora         2:53.00 
 14  Rachow, Leah                   9 West Aurora         2:54.00 
 15  Cecil, Maddi                  10 Wheaton North       2:58.49 
 16  Quinn, Maeve                   9 Wheaton North       3:07.00 
 
Event 10  Girls 800 Meter Run Varsity
===============================================================================
        Meet:  2:16.44  3/18/2005   Casey Short, Naperville Central            
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Kiple, McKenna                12 WW South            2:17.04 
  2  Herrmann, Erin                12 WW South            2:24.42 
  3  Sledz, Shannon                12 Naperville Centr    2:25.75 
  4  Farnsworth, Alison            11 Wheaton North       2:27.11 
  5  Guppy, Ella                    9 Naperville North    2:28.40 
  6  Sayner, Lindsey               11 West Chicago        2:28.60 
  7  Walton, Kyla                  11 West Aurora         2:29.00 
  8  Ciha, Alexandra               11 Naperville Centr    2:29.60 
  9  Gibson, Jenny                  9 Naperville North    2:29.80 
 10  Caithamer, Julia              12 West Chicago        2:31.00 
 11  Kevil, Kelly                  12 Glenbard East       2:31.66 
 12  Laurenzana, Lisa              12 Glenbard East       2:32.84 
 13  Schwetz, Ellie                12 Glenbard North      2:42.40 
 14  Flekstaad, Ane                12 Glenbard North      2:54.00 
 
Event 11  Girls 4x200 Meter Relay Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:  1:53.27  3/15/2012   , West Aurora                              
                        Mitchell, Roman, Wood, Zinn                       
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Naperville (North)                                   2:10.80 
     1) Yu, Marina 10                   2) Kirincich, Emma 9              
     3) Morrison, Marissa 11            4) McDaniel, Hannah 9             
  3  West Chicago                                         2:01.90 
     1) Scudder, Coral 10               2) Conlon, Kelly 9                
     3) Lara, Nayeli 9                  4) Delatorre, Stephamie 9         
  4  Wheaton (North)                                      2:06.28 
     1) Klisch, Jessica 9               2) Nottke, Bea 9                  
     3) Rothery, Megan 9                4) Davis, Caroline 10             
Section 2  Timed Finals
  1  Carol Stream (Glenbard North)                        2:00.90 
     1) Jenkins, Tia 12                 2) Leonard, Jessica 12            
     3) Wahrman, Rachel 12              4) Wright, Destiny 11             
  2  Naperville (Central)                                 1:58.00 
     1) Arnot, Sandy 11                 2) Daniel, Briana 10              
     3) Egharevba, D'Jenne 9            4) Cornish, Chris 11              
  3  Aurora (West)                                        1:57.00 
     1) Clark, Maryah 9                 2) Wiggins, Alysha 9              
     3) Williams, Ashley 9              4) Wood, Narissa 11               
  4  Lombard (Glenbard East)                              1:57.37 
     1) Smith, Anaiyeh 12               2)                                
  5  Wheaton (W. Warrenville South)                       1:58.10 
     1) Louis, Kharis 12                2)                                
 
Event 12  Girls 4x200 Meter Relay Varsity
===============================================================================
        Meet:  1:47.22  3/17/2011   , West Aurora                              
                        Spagnola, Saffa, Neal, Ranson                     
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Naperville (North)                                   1:59.80 
     1) McKee, Emma 10                  2) Doyle, Meg 12                  
     3) Mueller, Stephanie 11           4) Kirkman, Alysse 11             
  3  Wheaton (W. Warrenville South)                       1:54.20 
     1) Intrizai, Sonja 12              2)                                
  4  Wheaton (North)                                      1:54.20 
     1) Sanzotti, Megan 11              2) Currie, Julie 11               
     3) Griffin, Lauren 9               4) Oviatt, Mary Jane 11           
Section 2  Timed Finals
  2  Lombard (Glenbard East)                              1:52.26 
     1) Davis, Anitra 11                2)                                
  3  Carol Stream (Glenbard North)                        1:51.60 
     1) Howard, Jacqueline 11           2) Kruse, Brianna 12              
     3) Pickens, Laila 11               4) Stankowskey, Sara 12           
  4  Aurora (West)                                        1:52.00 
     1) Dunum, Monique 12               2) Neal, Tykia 12                 
     3) Dunsing, Nadine 11              4) Walton, Kyla 11                
  5  Naperville (Central)                                 1:52.29 
     1) Blank, Mary Beth 11             2) Erickson, Lauren 11            
     3) Skinner, Rachel 12              4) Keith, Nia 10                  
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:  1:04.54  3/19/2010   Morgan Hayden, Wheaton North               
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Rodriquez, Roshelle           10 Glenbard North      1:15.34 
  3  Andrade, Karla                10 Glenbard East       1:12.81 
  4  Chavez, Val                   10 Glenbard East       1:14.16 
  5  Parks, Andrea                 10 Glenbard North           NT 
Section 2  Timed Finals
  1  Wood, Narissa                 11 West Aurora         1:10.00 
  2  Conlon, Kelly                  9 West Chicago        1:09.34 
  3  Siler, Jade                   10 West Aurora         1:09.11 
  4  Carbonaro, Jessica            10 WW South            1:09.14 
  5  Mattice, Lana                 11 Wheaton North       1:09.44 
  6  Draghi, Kyle                  11 Naperville North    1:12.24 
Section 3  Timed Finals
  1  Prieve, Morgan                 9 Naperville North    1:08.44 
  2  Vanwestrienen, Abby           10 Naperville Centr    1:06.84 
  3  Gorski, Stephanie              9 WW South            1:06.06 
  4  Demoss, Emily                 11 Naperville Centr    1:06.74 
  5  Pastore, Ellie                11 Wheaton North       1:07.94 
  6  Mendez, Cindy                  9 West Chicago        1:09.04 
 
Event 14  Girls 400 Meter Dash Varsity
===============================================================================
        Meet:  57.88  3/15/2012   Simone Carr, Glenbard North                  
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Shannon, Kate                  9 Naperville North         NT 
  3  Mackey, Lily                  12 West Chicago        1:13.14 
  4  Alvarado, Gabby               12 West Chicago        1:15.14 
  5  Adesanya, Lexley              12 Naperville North         NT 
Section 2  Timed Finals
  1  Alkhawaja, Noelle             12 Glenbard East       1:06.14 
  2  Ward, Sam                     11 Naperville Centr    1:03.97 
  3  Renfroe, Alecsandra           11 Wheaton North       1:03.94 
  4  Sheehan, Kathleen             10 Naperville Centr    1:03.94 
  5  Neuring, Raquel                9 Glenbard North      1:04.84 
  6  Kerndl, Angela                10 Glenbard East       1:06.34 
Section 3  Timed Finals
  1  Grisanzio, Emma               12 Wheaton North       1:01.44 
  2  Kiple, McKenna                12 WW South            1:00.34 
  3  Carr, Simone                  11 Glenbard North        59.94 
  4  Saffa, Anita                  12 West Aurora         1:00.00 
  5  Walton, Kyla                  11 West Aurora         1:01.00 
  6  Dalan, Emma                   11 WW South            1:03.03 
 
Event 15  Girls 1600 Meter Run Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:  5:33.72  3/15/2012   Catherine Finedore, Naperville Central     
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Lopez, Isabel                 10 Naperville Centr    5:35.00 
  2  Ray, Allison                   9 Naperville North    5:36.70 
  3  Schroer, Emma                  9 WW South            5:42.00 
  4  Schafer, Stephanie             9 Naperville Centr    5:42.70 
  5  Marcus, Nicole                 9 Naperville North    5:43.50 
  6  Strong, Allison               10 WW South            5:45.10 
  7  Hartel, Mikayla               12 Wheaton North       5:47.80 
  8  Flores, Ana                   10 West Chicago        5:53.00 
  9  Franch, Michelle              10 West Chicago        5:55.00 
 10  Donovan, Elie                 11 Glenbard East       6:05.00 
 11  Ochoa, Alex                    9 Glenbard East       6:12.00 
 12  Burkhardt, Allie              10 Wheaton North       6:14.22 
 13  Barry, Carmen                  9 West Aurora         6:31.00 
 14  Chamberlain, Katie            11 Glenbard North      6:32.10 
 15  Mccleary, Kara                 9 West Aurora         6:46.00 
 16  Becker, Amanda                11 Glenbard North      6:54.20 
 
Event 16  Girls 1600 Meter Run Varsity
===============================================================================
        Meet:  4:58.44  3/15/2012   Lindsey Rakosnik, Glenbard East            
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Schmelzle, Hope               12 WW South            5:08.99 
  2  Graham, Lindsay                9 Glenbard East       5:19.40 
  3  Mcclowry, Maggie               9 Naperville Centr    5:24.10 
  4  McDaniel, Maria               11 Naperville North    5:26.50 
  5  Hoffman, Rachel               10 Naperville Centr    5:26.66 
  6  Kightlinger, Kayla            12 WW South            5:28.36 
  7  Gollwitzer, Miranda           10 West Aurora         5:29.00 
  8  Pendergast, Judy               9 Naperville North    5:29.00 
  9  Sayner, Lindsey               11 West Chicago        5:29.80 
 10  Rosenwinkel, Mary             12 Wheaton North       5:45.00 
 11  Beltran, Diana                11 West Chicago        5:48.80 
 12  Blume, Catherine              11 Wheaton North       5:51.40 
 13  Chepyator, Jemetia            12 Glenbard North      5:59.60 
 14  Polska, Magda                 12 Glenbard East       6:02.00 
 15  Dziewior, Jacklyn             10 Glenbard North           NT 
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:  27.61  3/17/2011   Mel Haggner, Naperville North                
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Bell, Olivia                   9 Wheaton North         33.54 
  3  Venen, Sarah                   9 West Chicago          31.74 
  4  Parker, Eden                  10 Wheaton North         32.44 
  5  Kirincich, Emma                9 Naperville North         NT 
Section 2  Timed Finals
  1  Ives, Jess                    12 Naperville North      31.34 
  2  Wahrman, Rachel               12 Glenbard North        30.14 
  3  Winternheimer, Jessica        10 WW South              29.74 
  4  Arnot, Sandy                  11 Naperville Centr      30.04 
  5  Clark, Maryah                  9 West Aurora           30.50 
  6  Delatorre, Stephamie           9 West Chicago          31.34 
Section 3  Timed Finals
  1  Cederblad, Jenna              10 Glenbard East         29.39 
  2  Mehlbrech, Emily              12 West Aurora           29.00 
  3  Smith, Anaiyeh                12 Glenbard East         28.75 
  4  Egharevba, D'Jenne             9 Naperville Centr      28.94 
  5  Fahey, Sabine                  9 WW South              29.24 
  6  Jenkins, Tia                  12 Glenbard North        29.64 
 
Event 18  Girls 200 Meter Dash Varsity
===============================================================================
        Meet:  25.78  3/15/2012   Alex Hyshaw, Naperville North                
     Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Dannug, Carla                 12 West Chicago          29.84 
  3  McKee, Emma                   10 Naperville North      29.44 
  4  Adochio, Ellie                11 Naperville North      29.64 
  5  Triner, Sarah                 12 West Chicago          30.04 
Section 2  Timed Finals
  1  Griffin, Lauren                9 Wheaton North         29.04 
  2  Klein, Lena                   10 Wheaton North         28.63 
  3  Snodgress, Kaydee             10 WW South              28.54 
  4  Howard, Jacqueline            11 Glenbard North        28.54 
  5  Stankowskey, Sara             12 Glenbard North        28.64 
  6  Key, Tajane                   11 Glenbard East         29.08 
Section 3  Timed Finals
  1  Spera, Jessica                12 WW South              28.35 
  2  Dunum, Monique                12 West Aurora           27.90 
  3  Saffa, Anita                  12 West Aurora           26.50 
  4  Blank, Mary Beth              11 Naperville Centr      27.15 
  5  Gorzak, Alissa                 9 Naperville Centr      27.98 
  6  Wellington, Darian            12 Glenbard East         28.44 
 
Event 19  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:  4:25.17  3/15/2012   , WW South                                 
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Carol Stream (Glenbard North)                        4:45.60 
     1) Fisher, Jenny 9                 2) Lim, Brittney 9                
     3) Virgen, Martha 10               4) Leonard, Jessica 12            
  3  Naperville (North)                                   4:44.60 
     1) Houston, Laura 11               2) Smith, Jenny 10                
     3) Morrison, Marissa 11            4) White, Brooke 9                
  4  Aurora (West)                                        4:45.00 
     1) Clark, Maryah 9                 2) Pryer, Mabrianne 10            
     3) Williams, Ashley 9              4) Siler, Jade 10                 
Section 2  Timed Finals
  1  Wheaton (North)                                      4:42.00 
     1) Pastore, Ellie 11               2) Mattice, Lana 11               
     3) Cassel, Sarah 10                4) Abbinante, Emily 9             
  2  Wheaton (W. Warrenville South)                       4:33.20 
     1) Louis, Kharis 12                2)                                
  3  Lombard (Glenbard East)                              4:31.28 
     1) Jordan, Tracy 11                2)                                
  4  Naperville (Central)                                 4:33.00 
     1) Gorzak, Gianna 10               2) Smith, Casey 10                
     3) Demoss, Emily 11                4) Vanwestrienen, Abby 10         
  5  West Chicago                                         4:35.30 
     1) Mendez, Cindy 9                 2) Lara, Nayeli 9                 
     3) Tucker, Natalie 10              4) McCarthy, Emma 9               
 
Event 20  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
===============================================================================
        Meet:  4:06.19  3/17/2011   , WW South                                 
                        Kiple, Schmelzle, Spera, Yong                     
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  West Chicago                                         4:46.00 
     1) Beltran, Diana 11               2) Caithamer, Julia 12            
     3) Macias, Erika 12                4) Rodriguez, Gena 11             
  3  Naperville (Central)                                 4:16.90 
     1) Ciha, Alexandra 11              2) Sheehan, Kathleen 10           
     3) Sledz, Shannon 12               4) Ward, Sam 11                   
  4  Naperville (North)                                   4:21.50 
     1) Adesanya, Lexley 12             2) Gschwendtner, Ellie 12         
     3) Moxon, Alex 11                  4) Mueller, Stephanie 11          
Section 2  Timed Finals
  1  Carol Stream (Glenbard North)                        4:15.20 
     1) Carr, Simone 11                 2) James, Kailey 12               
     3) Kruse, Brianna 12               4) Pickens, Laila 11              
  2  Lombard (Glenbard East)                              4:13.30 
     1) Appleyard, Hannah 10            2)                                
  3  Wheaton (W. Warrenville South)                       4:09.80 
     1) Dalan, Emma 11                  2)                                
  4  Aurora (West)                                        4:12.00 
     1) Saffa, Anita 12                 2) Dunum, Monique 12              
     3) Spagnola, Emma 11               4) Walton, Kyla 11                
  5  Wheaton (North)                                      4:15.00 
     1) Grisanzio, Emma 12              2) Currie, Julie 11               
     3) Renfroe, Alecsandra 11          4) Farnsworth, Alison 11          
 
Event 21  Girls High Jump Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:   5-00  3/14/2007   Kelly Ney, Glenbard North                    
     Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Llorens, Amber                 9 Glenbard East       4-00.00 
  2  Klingberg, Shelby             10 Glenbard North      4-02.00 
  3  Westrich, Valerie              9 WW South            4-04.00 
  4  Welch, Becky                  11 Naperville North    4-06.00 
  5  Cornish, Chris                11 Naperville Centr    4-06.00 
  6  O'Brien, Alex                 11 Naperville Centr    4-06.00 
  7  McDaniel, Hannah               9 Naperville North    4-06.00 
  8  Steele, Ayana                  9 Wheaton North       4-08.00 
  9  Coker, Teso                   12 WW South            4-10.00 
 10  Flint, Elizabeth              11 Glenbard East       4-10.00 
 11  Cassel, Sarah                 10 Wheaton North       4-10.00 
 
Event 22  Girls High Jump Varsity
===============================================================================
        Meet:   5-06  3/19/1999   Amy Stonecipher, Naperville Central          
     Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Gallagher, Grace               9 Naperville North    4-08.00 
  2  Villa, Catherine              12 Naperville Centr    4-08.00 
  3  Oviatt, Mary Jane             11 Wheaton North       4-10.00 
  4  Haynes, Jada                  10 Naperville Centr    5-00.00 
  5  Wahrman, Allison               9 Glenbard North      5-00.00 
  6  Coleman, Chloeressa           12 West Aurora         5-00.00 
  7  Enright, Alexandra            10 WW South            5-00.00 
  8  Grisanzio, Emma               12 Wheaton North       5-01.00 
  9  Smith, Maddie                 11 Glenbard East       5-01.00 
 10  Spagnola, Emma                11 West Aurora         5-04.00 
 11  Zappia, Erin                  11 WW South            5-04.00 
 12  Mueller, Stephanie            11 Naperville North    5-04.00 
 13  James, Kailey                 12 Glenbard North      5-06.00 
 
Event 23  Girls Pole Vault Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:   9-00  3/14/2008   Sarah Piranio, WW South                      
     Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Rossett, Jackie               11 WW South                 NH 
  2  Reyes, Jasmine                10 West Aurora         6-00.00 
  3  Stevens, Allison               9 Naperville Centr    6-06.00 
  4  Kulton, Sara                   9 WW South            7-00.00 
  5  Ives, Jess                    12 Naperville North    7-00.00 
  6  Mattice, Lana                 11 Wheaton North       7-06.00 
  7  Kirkman, Noelle               11 Naperville North    7-06.00 
  8  Schuberth, Jillian             9 Naperville Centr    7-06.00 
  9  Bradley, Sarah                11 Wheaton North       7-06.00 
 10  Easterday, Hunter             10 Glenbard East       7-06.00 
 11  Kruis, Amanda                 11 Glenbard North      8-00.00 
 
Event 24  Girls Pole Vault Varsity
===============================================================================
        Meet:  12-00  3/18/2005   Ashley Korol, WW South                       
     Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Klein, Lena                   10 Wheaton North       7-00.00 
  2  Mitchell, Brittany            11 Naperville Centr    7-06.00 
  3  Stacey, Ann                   11 Glenbard North      8-06.00 
  4  Roman, Elizabeth              12 West Aurora         8-06.00 
  5  Nassos, Heidi                 10 WW South            9-00.00 
  6  Villa, Catherine              12 Naperville Centr    9-00.00 
  7  Secrest, Arica                12 Wheaton North       9-00.00 
  8  Mueller, Stephanie            11 Naperville North    9-06.00 
  9  Smith, Amy                    11 WW South            9-06.00 
 10  Dunsing, Nadine               11 West Aurora        10-00.00 
 11  Gradishar, Jamie              12 Glenbard East      10-09.00 
 12  Turner, Hope                  12 Naperville North   11-00.00 
 
Event 25  Girls Long Jump Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:  15-11.50  3/17/2011   Kyla Walton, West Aurora                  
     Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Danly, Madelyn                11 Wheaton North            ND 
  2  Romero, Rosa                  11 West Chicago       12-01.00 
  3  Santos, Theresa               11 West Aurora        12-06.00 
  4  Mehlbrech, Emily              12 West Aurora        12-08.00 
  5  Fisher, Jenny                  9 Glenbard North     13-07.00 
  6  Llorens, Amber                 9 Glenbard East      13-10.25 
  7  Haynes, Jade                  10 Naperville Centr   13-10.75 
  8  Horsey, Leah                   9 Wheaton North      14-01.00 
  9  Hampton, Jenna                11 Naperville Centr   14-01.75 
 10  Yu, Marina                    10 Naperville North   14-02.00 
 11  Klingberg, Shelby             10 Glenbard North     14-03.00 
 12  Hudson, Shontana              10 WW South           14-03.75 
 13  Tucker, Natalie               10 West Chicago       14-04.00 
 14  Xu, Daphne                    12 Naperville North   14-05.00 
 15  Kirsch, Molly                 11 Glenbard East      14-11.75 
 16  Louis, Kharis                 12 WW South           15-00.00 
 
Event 26  Girls Long Jump Varsity
===============================================================================
        Meet:  18-03.50  3/15/2012   Emma Spagnola, West Aurora                
     Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Brumm, Justine                12 Wheaton North      14-02.00 
  2  Wang, Dawn                     9 Naperville North   14-06.00 
  3  Meyer, Kelsey                  9 Naperville North   14-07.75 
  4  Wahrman, Allison               9 Glenbard North     14-11.00 
  5  Triner, Sarah                 12 West Chicago       15-02.00 
  6  Haynes, Jada                  10 Naperville Centr   15-02.50 
  7  Snodgress, Kaydee             10 WW South           15-04.00 
  8  Gorzak, Alissa                 9 Naperville Centr   15-05.00 
  9  Flores, Stephany              11 Glenbard East      15-05.00 
 10  Kerndl, Angela                10 Glenbard East      15-05.25 
 11  Oviatt, Mary Jane             11 Wheaton North      15-07.00 
 12  Dannug, Carla                 12 West Chicago       15-09.00 
 13  Kruse, Brianna                12 Glenbard North     15-11.00 
 14  Spera, Jessica                12 WW South           16-06.00 
 15  Walton, Kyla                  11 West Aurora        17-00.00 
 16  Spagnola, Emma                11 West Aurora        17-05.00 
 
Event 27  Girls Triple Jump Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:  33-08.50  3/17/2011   Carmen VonPattenson, West Aurora          
     Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Chavez, Val                   10 Glenbard East      26-00.00 
  2  Mitchell, Senoria             11 West Aurora        26-07.00 
  3  Santos, Theresa               11 West Aurora        27-05.00 
  4  Tanck, Susanna                10 Naperville Centr   27-07.00 
  5  Carone, Olivia                10 Glenbard East      27-10.00 
  6  Fox, Emma                      9 West Chicago       28-02.00 
  7  Kulton, Sara                   9 WW South           28-11.00 
  8  Hampton, Jenna                11 Naperville Centr   29-06.00 
  9  Fisher, Jenny                  9 Glenbard North     29-06.00 
 10  Klingberg, Shelby             10 Glenbard North     29-09.00 
 11  Bein, Annika                   9 WW South           29-10.00 
 12  Kirkman, Noelle               11 Naperville North   31-02.75 
 13  Xu, Daphne                    12 Naperville North   31-03.25 
 14  Cassel, Sarah                 10 Wheaton North      31-03.50 
 15  Horsey, Leah                   9 Wheaton North      31-04.00 
 
Event 28  Girls Triple Jump Varsity
===============================================================================
        Meet:  37-03.25  2006        Lauren Fogarty, Glenbard East             
     Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Karwowski, Nicole             11 Wheaton North      30-03.00 
  2  Sanzotti, Megan               11 Wheaton North      30-06.00 
  3  Dannug, Carla                 12 West Chicago       30-08.00 
  4  Mitchell, Brittany            11 Naperville Centr   31-00.00 
  5  Triner, Sarah                 12 West Chicago       31-00.00 
  6  Meyer, Kelsey                  9 Naperville North   31-00.50 
  7  Moran, Kathleen               11 Naperville Centr   31-01.00 
  8  Neal, Tykia                   12 West Aurora        31-06.00 
  9  Appleyard, Hannah             10 Glenbard East      31-08.00 
 10  Kerndl, Angela                10 Glenbard East      32-03.75 
 11  Wang, Dawn                     9 Naperville North   32-05.00 
 12  Smith, Amy                    11 WW South           32-06.00 
 13  Pickens, Laila                11 Glenbard North     33-01.00 
 14  Nassos, Heidi                 10 WW South           33-02.50 
 15  Kruse, Brianna                12 Glenbard North     34-01.00 
 16  Walton, Kyla                  11 West Aurora        34-07.00 
 
Event 29  Girls Shot Put Junior Varsity
===============================================================================
        Meet:  34-08.50  3/19/2004   Cheryl Beth, Glenbard East                
     Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Davis, Ruby                   10 West Chicago       18-00.00 
  2  Ellis, McKenna                11 West Chicago       22-00.00 
  3  Napper, Alexis                 9 Glenbard East      22-01.00 
  4  Tetreault, Lauren             10 Naperville North   25-04.00 
  5  Coluzzi, Connie               11 Naperville North   25-04.50 
  6  Gordon, Vera                  12 Wheaton North      25-05.00 
  7  Colwell, Marissa              11 Glenbard East      25-11.00 
  8  Carbon, Bridgette              9 Glenbard North     27-01.00 
  9  Maiste, Melissa               12 Wheaton North      27-01.00 
 10  Yone, Caitlin                 11 Naperville Centr   28-02.00 
 11  Carrasquilla, Kristen         11 Naperville Centr   30-05.50 
 12  Brandle, Allison              12 Glenbard North     31-01.00 
 13  Fedor, Sydney                 12 WW South           31-06.00 
 14  Dean, Ladeja                  11 West Aurora        31-06.00 
 15  Covington, Alexis             12 West Aurora        31-09.00 
 16  Kats, Hannah                  10 WW South           32-02.50 
 
Event 30  Girls Shot Put Varsity
===============================================================================
        Meet:  41-09  3/19/2004   Dechet Miller, Glenbard East                 
     Name                        Year School            Seed Mark    Prelims
===============================================================================
Flight 1  Prelims
  1  Janouch, Amanda               12 Glenbard East      27-01.00 
  2  Reinhard, Sydnee              11 Naperville North   30-01.25 
  3  Solid, Brasia                  9 Glenbard East      30-04.00 
  4  Kiely, Ciara                  12 Wheaton North      30-06.00 
  5  Wisniewski, Kathryn           12 Glenbard North     31-02.00 
  6  Westlove, Hannah              11 Naperville Centr   31-11.00 
Flight 2  Prelims
  1  Bullman, Caroline             12 Wheaton North      32-03.50 
  2  Smith, Ariel                  12 West Aurora        33-01.00 
  3  Bagjas, Jade                  11 WW South           33-02.50 
  4  Freeman, Morganne             11 Naperville North   33-09.00 
  5  Collins, Tasia                12 Glenbard North     35-05.00 
  6  Elkey, Jordan                 12 WW South           35-06.00 
  7  Norris, Tina                  12 Naperville Centr   38-10.00 
  8  Marion, Maya                  11 West Aurora        41-08.00 


Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version