RunnerspaceNewsView

2013 Results - Chandler Rotary Invitational

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Mar 24th 2013, 2:23am | 957948 views
PrintReport
Social
Images
2013 Results - Chandler Rotary Invitational

Website:Click here

Event 1  Boys Elite 4x800 Meter Relay
========================================================================
    School                                               Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 El Paso Eastwood  'A'                             8:07.00    8:06.98
     1) Campos, Ruben 11                2) Casillas, Brian 11
     3) Wallace, Steven 12              4) Rios, Steven 12
  2 Poly (Long Beach)  'A'                            8:10.90    8:12.52
     1) Canody, Jermaine 10             2) Polk, Chris 10
     3) De La Torre, Eris 11            4) Gamboa, Jovani 11
  3 El Paso Burges  'A'                               8:06.00    8:13.11
     1) Moreno, Troy 11                 2) Euzarraga, Chris 10
     3) Gaytan, Javier 10               4) Quintero, Jorge 11
  4 Mountain View Marana  'A'                         8:21.30    8:18.27
     1) Boubion, Jacob 11               2) Cruz, Brandon 12
     3) Fleetwood, Josh 10              4) Pedersen, Lance 12
  5 Hamilton  'A'                                     8:12.10    8:19.54
     1) Falcon, Nick 12                 2) Cameron, Boston 11
     3) Maag, Jonas 12                  4) Westbrook, Justin 12
  6 Mountain View Mesa  'A'                           8:17.50    8:28.51
     1) Nielson, Colby 12               2) Bradshaw, Bronson 11
     3) Nissen, Adam 11                 4) Lawson, Sawyer 12
  7 Perry  'A'                                        8:30.00    8:32.08
     1) Burks, Cade 9                   2) McKay, Mitchell 11
     3) Albrecht, Gunther 11            4) Siwek, Jacob 12
  8 Boulder Creek  'A'                                8:20.00    8:33.22
     1) Gladding, Robert 11             2) Feifer, Cameron 10
     3) Nova, Alex 11                   4) Kautzman, Matt 11
  9 Chandler  'A'                                     8:36.00    8:33.47
     1) Gonzales, Dallin 12             2) Gonzales, Michael 9
     3) Sexton, Cole 12                 4) Frazier, David 12
 10 Sahuarita  'A'                                    8:27.51    8:37.04
     1) Castillo, Esteban 12            2) Gaecke, Aaron 12
     3) Martinez, Xavier 12             4) Morales, Marcus 12
 11 Millennium  'A'                                   8:41.30    8:37.07
     1) Thomas, Malik 11                2) Owen, Jaquan 12
     3) Owen, JaRaun 10                 4) Wolff, Ryan 10
 12 Willow Canyon  'A'                                8:30.06    8:37.48
     1) Mihelich, Jake 12               2) Leightner, Tyler 12
     3) Kanbara, Mitchell 12            4) Kistler, Ryan 12
 13 Rio Rico  'A'                                     8:30.00    8:37.88
     1) Rojas, Jose 12                  2) Noriega, Ben 11
     3) Gutierrez, Jose 11              4) Bojorquez, Max 10
 14 Saguaro  'A'                                      8:26.00    8:38.28
     1) Lawson, Alex 12                 2) Beauchamp, Tyler 9
     3) Cortes, Juan 11                 4) Stone, Fox 11
 15 Deer Valley  'A'                                  8:27.41    8:38.39
     1) Tigue, Javon 11                 2) Phelps, Anthony 11
     3) Novac, John 9                   4) Cannon, Issac 11
 16 Higley  'A'                                       8:37.00    8:40.56
     1) Barfuss, Brennen 11             2) Carr, Rickey 11
     3) Availa, Jorge 11                4) Bucholz, Hunter 12
 17 Chaparral (Az)  'A'                               8:33.00    8:42.36
     1) Bridge, Alec 12                 2) Carnefix, Mitch 12
     3) Guthrie, Matthew 10             4) Wood, Nick 11
 18 Basha  'A'                                        8:32.00    8:42.72
     1) Chavarria, Diego 12             2) Nguyen, Allan 12
     3) Padilla, Bryan 10               4) Carneiro, Noel 10
 19 Desert Vista  'A'                                 8:15.00    8:44.37
     1) Hermanski, Andrew 11            2) Smith, Dylan 12
     3) Tang, Chris 12                  4) Beeks, Matthew 10
 20 Gilbert  'A'                                      8:34.00    8:44.53
 21 Catalina Foothills  'A'                           8:50.00    8:44.56
     1) Bergmann, Vetle 11              2) Wegner, Graham 11
     3) Glynn, Reagan 12                4) Croft, Jacob 11
 22 South Mountain  'A'                               8:28.00    8:48.21
     1) Sy, Amadou 11                   2) Nido, Janso 10
     3) Frietz, Daniel 11               4) Ordonez, Alan 11
 23 Corona del Sol  'A'                              10:27.40    8:49.50
     1) Eversden, Andrew 10             2) Trusswell, Andrew 11
     3) Lopez, Johnathan 10             4) Rodriguez, Samuel 11
 24 Cibola  'A'                                       8:22.00    8:50.64
     1) Alva, Christian 11              2) Marquez, Alex 12
     3) Nakasawa, Keanu 11              4) Garcia, Jose 12
 25 Maricopa  'A'                                     8:55.00    8:52.04
     1) Flores, Joseph 10               2) Clayburn, Jaron 12
     3) Chamberlain, Zach 10            4) Garay, Deven 12
 26 Fountain Hills  'A'                               8:37.00    8:52.42
     1) Glass, Cameron 12               2) Sweetland, Garrett 11
     3) Brecto, Hayden 10               4) Jarriel, Scott 11
 27 Moon Valley  'A'                                  8:41.20    8:55.06
     1) Pineda, Jorge 11                2) Esterly, Elden 11
     3) Corrall, Jose 12                4) Villareal, Miguel 12
 28 Queen Creek  'A'                                  9:00.90    8:55.73
     1) Foote, Nick 11                  2) Miklich, Richard 10
     3) Evans, Riley 10                 4) Baldwin, Adam 11
 29 Red Mountain  'A'                                 8:49.00    8:55.83
     1) Bowman, Tyler 12                2) Hemauer, Trax 11
     3) Mora, Lamoni 12                 4) Ramierez, Gabriel 11
 30 Brophy College Prep  'A'                          8:28.00    8:56.51
     1) Mailliard, Luke 10              2) Sturr, Charlie 10
     3) Webb, Andrew 10                 4) Stanek, Michael 11
 31 Desert Ridge  'A'                                11:00.00    8:56.54
     1) Alvarez, Deion 11               2) Acevedo, Juan 12
     3) Downey, Nathan 10               4) Miner, Chandler 11
 32 Dobson  'A'                                       8:40.00    8:56.56
     1) Celaya, Anthony 12              2) Ioia, Austin 12
     3) Hillis, Josh 12                 4) Rackow, Justin 12
 33 Desert Mountain  'A'                              8:35.00    8:59.38
     1) Reddy, Srikanth 12              2) Heim, Scott 12
     3) Mares, Logan 12                 4) Groll, Matti 12
 34 El Paso Americas  'A'                                        9:00.16
     1) Garcia, Uriel 12                2) Hernandez, Chris 12
     3) Drennan, Q 10                   4) Smith, Stephon 12
 35 Highland  'A'                                     8:30.00    9:01.27
     1) Brady, Ben 9                    2) Sisk, Ryan 9
     3) Resendez, Carlin 9              4) Jones, Weston 11
 36 Williams Field  'A'                               8:45.00    9:03.98
     1) Vidaure, Marciano 9             2) Lelo, Anthony 9
     3) Gaitan, Nick 10                 4) Gardner, Quinn 10
 37 Skyline  'A'                                      9:05.20    9:04.00
     1) Rodriguez Chavez, Jesse 10      2) Mehnert, Mathew 11
     3) Kortes, Ky 12                   4) Waldon, Tanner 9
 38 Valley Vista  'A'                                 9:00.00    9:06.01
     1) Brewer, Logan 12                2) Hermosillo, Daniel 12
     3) Sebben, Kyle 11                 4) Marian, Vali 12
 39 Show Low  'A'                                     9:03.70    9:10.87
     1) Oberholtzer, Max 11             2) Wahl, Brenden 11
     3) Ryan, Albert 12                 4) Fillingim, Levi 9
 40 Chinle  'A'                                       9:07.00    9:11.41
     1) Chee, Myron 12                  2) Joey, Darren 10
     3) Johnson, Darnell 12             4) Cly, Darrin 9
 41 Tempe  'A'                                        8:40.00    9:12.63
     1) Soto, Jose 10                   2) Ortiz, Ramiro 10
     3) Tipton, Tony 9                  4) Rivas, Pedro 9
 42 Mesquite  'A'                                                9:12.72
     1) Pope, Zach 10                   2) Jennings, Stone 12
     3) Carroll, Quaid 11               4) Fuller, Collin 11
 43 Seton Catholic  'A'                               9:18.60    9:13.59
     1) Gamez, Eduardo 9                2) Storm, Ryan 9
     3) Lopez, Steven 9                 4) Thompson, Jake 10
 44 Window Rock  'A'                                             9:13.60
     1) Henio, Nathaniel 9              2) Curley, Binahnii 12
     3) Curley, Jeremiah 10             4) Quintana, Leighton 9
 45 Chandler Preparatory  'A'                         9:32.00    9:16.22
     1) Paulo, Jared 12                 2) Fiore, Kendall 12
     3) Kwong, Philip 9                 4) Balizado, Alex 10
 46 Sandra Day O'Connor  'A'                          8:45.10    9:20.61
     1) Gonzales, Gabe 12               2) Alejandre, Anthony 10
     3) Woodhull, Brenden 10            4) Seratt, James 11
 47 Florence  'A'                                     8:55.00    9:29.26
     1) Bandilla, Alejandro 9           2) Howard, Sylvester 9
     3) DeMarchi, Alessandro 12         4) Kish, Joseph 9
 48 Copper Canyon  'A'                                9:03.00    9:29.62
     1) Robinson, Kalin 12              2) Horton, Cameron 12
     3) Axford, Quade 10                4) Gonzalez, Ivan 10
 49 Westwood  'A'                                     9:00.00    9:38.46
     1) Barker, Vernon 11               2) Sloan, Roman 11
     3) Hernandez, Nester 10            4) Madsen, Thomas 12
 50 Buena  'A'                                        9:21.40    9:50.20
     1) Martinez, Skylar -              2) Platero, Scottie 12
     3) Wilcox, Matt -                  4) Escorcia, Oscar 11


Event 2  Girls Elite 4x800 Meter Relay
========================================================================
    School                                               Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Corona del Sol  'A'                               9:48.20    9:40.69
     1) Swenson, Hallie 12              2) Haun, Victoria 12
     3) Swenson, Mason 9                4) Artiaga, Alexis 9
  2 Poly (Long Beach)  'A'                            9:17.10    9:52.48
     1) Rose, Kalani 10                 2) Jones, Lauryn 9
     3) Monaco, Jaime 10                4) Russell, Kenya 9
  3 Chandler  'A'                                     9:45.20    9:53.60
     1) Martinez, Beatriz 12            2) Townsend, Mia 12
     3) Colbert, Alesondra 12           4) Nichols, Alexis 9
  4 Mountain View Mesa  'A'                          10:00.20   10:00.50
     1) Gherkins, Madelyn 9             2) Brooks, Madey 11
     3) Clark, Carrie 11                4) Jones, Huston 11
  5 Flagstaff  'A'                                    9:55.00   10:03.40
     1) Gillick, Tatiana 11             2) Johnson, Rae 11
     3) Francis, Anika 10               4) Manci, Alix 10
  6 Xavier College Preparatory  'A'                   9:56.00   10:04.59
     1) Brennan, Margaret 12            2) Meyer, Alicia 12
     3) Brown, Sierra 10                4) Gaffney, Savannah 11
  7 Red Mountain  'A'                                10:19.00   10:23.41
     1) Heitmeyer, Sarah 11             2) Brenden, Taylor 10
     3) Estavillo, Taryn 10             4) Clarkson, Corinne 9
  8 Saguaro  'A'                                     10:15.00   10:26.40
     1) Boyd, Megan 11                  2) Huma, Jelani 10
     3) Mullen, Kayla 10                4) Daniels, Annalise 11
  9 Desert Mountain  'A'                             10:12.30   10:33.07
     1) Marquez, Conley 10              2) Osman, Emily 10
     3) DeLannoy, Tanner 12             4) Block, Bethany 10
 10 El Paso Eastwood  'A'                            11:02.00   10:33.97
     1) Cuellar, Jackie 12              2) McLain, Elise 10
     3) Cleveland, Rhionon 12           4) Parra, Vanessa 10
 11 Higley  'A'                                      10:50.30   10:34.47
     1) Yazzie, Rhiannon 9              2) Fletcher, Tessa 9
     3) Arnold, Holy 11                 4) McOmber, Eli 11
 12 Catalina Foothills  'A'                          10:24.12   10:35.52
     1) Wiedenkeller, Anza 11           2) Pekarske, Katie 10
     3) Vanasco, Ally 10                4) Welliver, Bailey 11
 13 Desert Vista  'A'                                10:13.00   10:37.57
     1) Reinhart, Tessa 10              2) Schutkowski, Sydney 10
     3) Greene, Mikayla 11              4) Krafft, Natalie 12
 14 Deer Valley  'A'                                 10:29.22   10:41.57
     1) Bell, Krystal 12                2) Beets, Caberay 11
     3) Espinoza, Kayla 9               4) Michael, Samantha 9
 15 Perry  'A'                                       10:55.00   10:42.38
     1) Sutorka, Sarah 12               2) Rosenblum, Arielle 10
     3) Torgerson, Bridget 11           4) Ybarra, Gabby 10
 16 Tempe  'A'                                       10:30.00   10:46.69
     1) Lebario, Victoria 10            2) Bello, Amy 11
     3) Lopez, Daisy 9                  4) Lopez, Lizbeth 11
 17 Douglas  'A'                                     10:42.40   10:48.00
     1) Hurtado, Laura -                2) Melendez, Emeri -
     3) Duarte, Elyzabeth 12            4) Loreto, Karla 11
 18 Basha  'A'                                       10:54.06   10:49.33
     1) Bittner, Shannon 10             2) Mayhew, Baylie 10
     3) Deem, Sadie 10                  4)
 19 Chaparral (Az)  'A'                              10:30.00   10:50.60
     1) LaMontia, Emily 11              2) Beeh, Kate 10
     3) Karis, Evelyn 11                4) Piatik, Catherine 11
 20 Payson  'A'                                      11:00.00   10:50.88
     1) Huffman, Erin 10                2) Baez, Kandace 9
     3) Grassel, Savannah 11            4) Greenleaf, Abby 9
 21 Boulder Creek  'A'                               10:20.00   10:53.78
     1) Anderson, Jessica 12            2) Davis, Rachel 10
     3) Binns, Brooke 12                4) Hazine, Alissa 12
 22 Millennium  'A'                                  11:36.00   10:55.83
     1) Peterson, Lacey 12              2) Bell, Elyssa 10
     3) Simon, Chancy 10                4) Apolimar, Gabby 9
 23 Florence  'A'                                    10:51.50   11:00.69
     1) Cardwell, Natalie 12            2) Mercado, Savanna 10
     3) Bahme, Korey 12                 4) Newman, Johanna 10
 24 Queen Creek  'A'                                 11:00.90   11:00.95
     1) Hale, Ashly 9                   2) Bradshaw, Savanna 9
     3) Gutierrez, Jennifer 9           4) Shafe, Marissa 10
 25 El Paso Del Valle  'A'                           10:30.00   11:07.74
     1) Gutierrez, Leeza 10             2) Atkinson, Amber 9
     3) Rincon, Mindy 12                4) Mitchell, Brienna 12
 26 El Paso Americas  'A'                                       11:12.31
     1) Baro, Jackie 11                 2) Correa, Ashley 12
     3) Morgan, Alexxis 10              4) Smith, Alexis 10
 27 Show Low  'A'                                    10:43.20   11:16.10
     1) Broseman, Kyndness 10           2) Jones, Carissa 12
     3) Virgin, Chastine 12             4) Hudson, Candace 9
 28 Williams Field  'A'                              10:38.00   11:18.45
     1) Tunny, Samantha 10              2) Brenna, Samantha 12
     3) Behling, Morgan 12              4) Davies, Hannah 12
 29 Sandra Day O'Connor  'A'                         11:00.30   11:20.27
     1) Dusard, Lindsay 12              2) Bonsignore, Mandy 12
     3) Toups, Savannah 10              4) Nicholson, Analise 9
 30 Westwood  'A'                                    11:11.00   11:21.51
     1) Bencomo, Daisy 12               2) Wagner, Paige 12
     3) Ayala, Jasmin 10                4) Quezada, Hebellyn 9
 31 Cienega  'A'                                     10:53.30   11:23.19
     1) Young, Vanessa 10               2) Stright, Alissa 9
     3) Dunne, Angela 12                4) Deaton, Elizabeth 11
 32 Desert Ridge  'A'                                12:00.50   11:23.23
     1) Ranta, Rebecca 12               2) Key, Mikiayla 11
     3) Harms, Samantha 12              4) McCleve, Karen 9
 33 Buena  'A'                                       10:43.00   11:25.03
     1) Anderson, Kaylin 11             2) Haller, Casey 9
     3) Ruffo, Antonia 9                4) Camps, Kelsey 9
 34 Veritas Preparatory Academy  'A'                            11:27.20
     1) Harris, Isabelle 9              2) Brookspan, Emeline 9
     3) McCrory, Molly 10               4) Whitfield, Catherine 10
 35 Fountain Hills  'A'                              11:00.00   11:32.94
     1) Blaes, Madi 9                   2) Johnson, Taylor 10
     3) Welch, Emily 10                 4) Farella, Michelle 11
 36 Seton Catholic  'A'                              12:43.40   11:34.04
     1) Burke, Megan 12                 2)
     3) Taverna, Vicky 12               4)
 37 Chandler Preparatory  'A'                        11:19.00   11:34.67
     1) Strong, Mary 9                  2) de Lannoy, Yvonne 10
     3) Gilmore, Emily 10               4) Chadwick, Julia 10
 38 Willow Canyon  'A'                               11:39.29   11:37.04
     1) Brodish, Stephanie 9            2) Chavez, Melissa 11
     3) Molera, Kacey 10                4) Beck, Natalie 9
 39 Skyline  'A'                                     11:00.00   11:38.69
     1) Aldred, Kali 9                  2) Parham, Kiara 11
     3) Garza, Andrea 10                4) Cuesta, Kayla 10
 40 Copper Canyon  'A'                               12:40.30   11:43.85
     1) Delgado, Jessica 11             2) Peterson, Kasee 11
     3) Leonardo, Sharon 12             4) Ayala, Briana 12


Event 3  Boys Elite 110 Meter Hurdles
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Ward, Juan                11 Poly (Long Beach)      14.64      14.70   NWI  3
  2 Jones, Alvin              12 El Paso Burges         15.14      14.77   NWI  3
  3 Mayfield, Tevin           11 Corona del Sol         15.05      14.86   NWI  3
  4 Davis, Josh               11 Mesquite               16.16      14.95   NWI  1
  5 Stokes, Quincy            12 Williams Field         15.29      15.03   NWI  2
  6 Jamison, Brandon           9 Chaparral (Az)         15.49      15.07   NWI  1
  6 Grant, Robert             11 Brophy College Prep    14.45      15.07   NWI  3
  8 Parson, Taelon            12 Perry                  15.14      15.15   NWI  2
  9 Simpson, Nate             12 Centennial             15.09      15.16   NWI  3
 10 Young, Dedrick            10 Centennial             15.37      15.17   NWI  2
 11 Sterns, Cole              11 Sahuaro                15.34      15.27   NWI  2
 11 Perez, Isaac              12 El Paso Burges         15.74      15.27   NWI  1
 11 Turne, Adam               14 Thunderbird                       15.27   NWI  3
 14 Holding, Preston          12 Cactus Shadows         15.26      15.32   NWI  2
 15 Nicoll, Caleb             12 Mountain View Mesa     15.24      15.45   NWI  2
 16 Moralez, Clayton          12 Red Mountain           15.48      15.47   NWI  1
 17 Knight, Devin             10 Moon Valley            16.34      15.53   NWI  1
 18 Perkins, Devin            11 Williams Field         15.60      15.67   NWI  1
 19 Oliver, Isaiah            10 Brophy College Prep    15.04      15.75   NWI  3
 20 Harris, Dedrick           12 Queen Creek            15.24      15.90   NWI  2
 21 Walashek, Austin          11 Boulder Creek          15.14      15.94   NWI  3
 22 Brewer, Jacob             11 Queen Creek            15.43      16.23   NWI  2
 23 Howard, Milan             11 Sandra Day O'Connor    15.65      16.37   NWI  1


Event 4  Girls Elite 100 Meter Hurdles
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Jordan, Sherrelle         12 Chandler               13.94      13.76  -0.1  3
  2 Flannigan, Makaila        12 Chandler               14.54      14.17  -0.1  3
  3 Payne, Kymber             11 Poly (Long Beach)      14.54      14.26  -0.1  3
  4 Thompson, Alyssa          12 Salpointe Catholic     15.24      15.13  -0.1  3
  5 Mitchell, Arniesha        10 Chandler               15.46      15.42  -0.1  3
  6 Ainsworth, Je'Neal        10 Poly (Long Beach)      15.74      15.43   0.5  2
  7 Hatch, Ashley             12 Highland               15.44      15.44  -0.1  3
  8 Washington, Ratanya       12 Poly (Long Beach)      15.94      15.54   0.5  2
  9 Yanits, Taylor            12 Paradise Valley        15.55      15.77   0.5  2
 10 Batts, Sydney             12 Poly (Long Beach)      16.14      15.82   NWI  1
 11 Crewse, Summer            12 Queen Creek            16.00      15.99   0.5  2
 12 Ray, Shannon              12 Basha                  16.39      16.06   0.5  2
 13 Kurtz, Kennedy            11 Ironwood Ridge         15.84      16.09   0.5  2
 13 O' Hearn, MacKenzie       10 Cactus Shadows         16.24      16.09   NWI  1
 13 Coleman, Savannah         12 Desert Ridge           15.16      16.09  -0.1  3
 16 Bly, Bridget              12 South Mountain         16.28      16.14   NWI  1
 17 Myers, Briana             11 Santa Rita             16.04      16.22   0.5  2
 18 Fleming, Katie            12 Saguaro                16.56      16.68   NWI  1
 19 Hatfield, Sarah           10 Mountain View Mesa     16.54      16.87   NWI  1
 20 Johnson, Cassandra        12 El Paso Eastwood       17.44      17.09   NWI  1
 21 Strong, Sarah             12 Chandler Pre           17.33      17.33   NWI  1


Event 5  Boys Elite 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Lucas, Paul               10 Mountain Pointe        10.68      10.66  -1.1  3
  2 Clark, Christian          12 Westwood               11.04      10.82  -0.3  2
  3 Myles, Trevon             11 Mesquite               10.74      10.85  -1.1  3
  4 Setoki, Marcus            12 Sandra Day O'Connor    11.06      10.91  -0.3  2
  5 Marrero, Dionee           12 Sandra Day O'Connor    11.04      10.92  -0.3  2
  6 Ortiz, Jalen              12 Centennial             10.98      10.95  -1.1  3
  7 Conway, Cameron           12 Hamilton               11.12      10.99  -0.3  2
  8 Carr, Aeron               12 Red Mountain           11.04      11.01  -0.3  2
  8 Moore, Kejavon            12 Mountain Pointe        11.10      11.01  -0.3  2
 10 DaCosta, Tristan          12 Higley                 10.79      11.10  -1.1  3
 11 Aubrey, Aaron             12 Saguaro                11.03      11.14  -1.1  3
 12 Brice-Moore, Jelani       11 Verrado                10.89      11.15  -1.1  3
 13 Gilliam, Malik            12 Westwood               11.24      11.16  -0.1  1
 14 Stewart, Damaria          12 Poly (Long Beach)      11.34      11.17  -0.1  1
 15 Evans, Kabian             12 Chandler               11.04      11.22  -1.1  3
 16 Samarripas, Jerardo       12 Joy Christian          11.19      11.29  -0.1  1
 17 Colbert, Nick             12 El Paso Burges         10.97      11.36  -1.1  3
 18 Hernandez, Chris          12 El Paso Americas       11.08      11.37  -0.3  2
 19 Washington, Isak          11 El Paso Americas       11.21      11.38  -0.1  1
 20 Henderson, Bryce          11 Blue Ridge             11.23      11.39  -0.1  1
 21 Howard, Aric              12 Sahuarita              11.14      11.48  -0.1  1
 22 Barlow, Weston            10 Queen Creek            11.13      11.51  -0.3  2
 23 Clark, Joseph             10 Westwood               11.34      11.67  -0.1  1


Event 6  Girls Elite 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Westbrook, Ky             11 Chandler               11.63      11.47  -0.2  3
  2 Washington, Arianna       11 Poly (Long Beach)      11.74      11.81  -0.2  3
  3 Davis, Jerayah            11 Kelly Walsh            12.14      12.20  -0.2  3
  4 Jackson, Dominique        12 Chandler               12.14      12.22  -0.2  3
  5 Crunkleton-Wilson, Micha  11 Salpointe Catholic     12.34      12.28  -0.2  3
  6 Williams, Tope            11 Chandler               12.21      12.31  -0.2  3
  7 Center, Alexis             9 South Mountain         12.54      12.43  -0.6  2
  8 Peterson, Sidra           10 Dobson                 12.64      12.44  -0.6  2
  8 Lewis, Jade               11 Poly (Long Beach)      12.64      12.44   0.4  1
 10 Godfrey, Kevina           12 Mountain Pointe        12.34      12.46  -0.2  3
 11 Williams, LaMaya           9 Chandler               12.49      12.53  -0.6  2
 11 Perkins, Maya              9 Poly (Long Beach)      12.64      12.53   0.4  1
 13 Moore, Ashlee             11 Hamilton               12.54      12.63  -0.6  2
 14 Christman, Savaughn       11 Buena                  12.05      12.66  -0.2  3
 15 Foster, Erika             11 Poly (Long Beach)      13.14      12.79   0.4  1
 16 Yourist, Kandice          12 Willow Canyon          12.47      12.80  -0.6  2
 17 Ashu, Grace               11 Corona del Sol         12.41      12.82  -0.6  2
 17 Haggard, Aaliyah          12 Hamilton               12.64      12.82   0.4  1
 19 Knittel, Kendra           12 Rincon University      12.54      12.88  -0.6  2
 20 Simmons, Jasmine          11 Sahuaro                12.74      12.97   0.4  1
 21 McClelland, Taylor        10 Sahuarita              12.55      13.04  -0.6  2
 22 Dagnino, Anyssa           12 Sahuaro                12.64      13.06   0.4  1
 23 Morales, Charletta        12 South Mountain         12.94      13.12   0.4  1


Event 7  Boys Elite 1600 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Trouard, Andy             12 Salpointe Catholic   4:18.15    4:08.28
  2 Cross, Jordon             12 Ogden                4:19.20    4:10.97
  3 Rodriguez, Nate           11 Corona del Sol       4:16.78    4:15.30
  4 Groll, Matti              12 Desert Mountain      4:22.68    4:15.71
  5 Montoya, Bernie           12 Cibola               4:15.71    4:18.53
  6 Reniewicki, Johnathan     11 Arcadia              4:24.42    4:23.33
  7 Woolf, Logan              12 Highland             4:22.00    4:24.40
  8 Rubenzer, Jack            12 Brophy College Prep  4:22.00    4:25.11
  9 Saenz, Ryan               12 El Paso Eastwood     4:26.95    4:29.06
 10 Vasquez, Emilio           10 Catalina Foothills   4:29.70    4:30.15
 11 Blanco, Alex              12 El Paso Eastwood     4:33.00    4:31.59
 12 Guermali, Said            10 El Paso Americas     4:43.65    4:33.00
 13 Serna, Marcos             11 St Pius X            4:27.40    4:33.33
 13 Silva, Ryan               12 Rincon University    4:10.00    4:33.33
 15 Nova, Alex                11 Boulder Creek        4:29.00    4:33.39
 16 Frietz, Daniel            11 South Mountain       4:30.50    4:33.77
 17 Arminio, Vincent          12 Prescott             4:35.00    4:33.81
 18 Tracy, Searle             12 Chinle               4:26.90    4:34.27
 19 Graham, Chris             12 St Pius X            4:23.20    4:35.20
 20 Senftner, Luke            11 Mountain View Mesa   4:35.90    4:35.85
 21 McKay, Brandon            10 Ironwood Ridge       4:37.00    4:37.85
 22 Gaytan, Javier            10 El Paso Burges       4:30.60    4:39.06
 23 Paige, Simon              10 Prescott             4:34.00    4:40.25
 24 Ahlers, Liam              12 Catalina Foothills   4:31.10    4:42.02
 25 Fabiano, Alex             12 Highland             4:30.00    4:43.39
 26 De La Torre, Eris         11 Poly (Long Beach)    4:35.60    4:44.74
 27 Celaya, Anthony           12 Dobson               4:32.00    4:45.29
 28 Anaya, Austin             12 Moriarty             4:25.80    4:51.88


Event 8  Girls Elite 1600 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Rush, Kristi              12 Highland             5:00.00    5:03.60
  2 Brown, Shelby             11 Xavier Colle         5:17.97    5:09.79
  3 Fakler, Sarah             12 Xavier Colle         5:06.91    5:09.89
  4 Huston, Monica            12 Cibola               5:19.15    5:09.97
  5 Kinzle, Lauren            10 Xavier Colle         5:15.12    5:11.34
  6 Riggs, Maddie             12 Highland             5:15.00    5:12.00
  7 Doucet, Bridgette         10 Canyon Del Oro       5:16.00    5:12.30
  8 Trapp, Cheryn             12 Vallivue             5:12.00    5:13.12
  9 Vanderhout, Julie         12 Notre Dame Prep      5:12.30    5:15.49
 10 Hicks, Nicole             11 Desert Vista         5:17.39    5:15.52
 11 Garcia, Diana             12 Tempe                5:10.00    5:15.96
 12 Katzman, Jacqueline       11 Bosque               5:11.34    5:16.20
 13 Block, Bethany            10 Desert Mountain      5:10.00    5:17.72
 14 Estavillo, Taryn          10 Red Mountain         5:15.34    5:18.27
 15 Williams, Jessica         10 Skyline              5:19.50    5:21.45
 16 Jones, Danielle           10 Desert Vista         5:03.50    5:21.54
 17 Kallner, Ali              10 Chaparral (Az)       5:27.30    5:22.07
 18 Gaffney, McKenna          12 Xavier Colle         5:23.00    5:23.55
 19 Thomas, Rachel            10 Chaparral (Az)       5:28.30    5:24.99
 20 Seresun, Mykala           12 Sedona Red Rock      5:22.25    5:25.56
 21 Moore, Samantha           11 Corona del Sol       5:28.22    5:26.06
 22 Nevarez, Guadalupe        12 St Mary's Catholic   5:33.72    5:28.43
 23 Gianinni, Julie           11 St Pius X            5:14.00    5:29.08
 24 Boughan, Sarrah           12 Canyon Del Oro       5:28.00    5:30.68
 25 Reniewicki, Megan          9 Arcadia              5:34.25    5:31.20
 26 Bock, Sarah               10 Ironwood Ridge       5:25.90    5:32.48
 27 Lucas, Maria              12 Blue Ridge           5:37.20    5:32.66
 28 Peterson, Lacey           12 Millennium           5:35.61    5:34.02
 29 Phillips, Lauren           9 Rincon University    5:35.00    5:34.16
 30 Gonzalez, Mia             12 North Canyon         5:35.20    5:34.57
 31 Martinez, Beatriz         12 Chandler             5:33.78    5:35.10
 32 Pekarske, Katie           10 Catalina Foothills   5:37.01    5:37.24
 33 Huffman, Erin             10 Payson               5:38.00    5:38.65
 34 Goodrich, Courtney        11 Basha                5:26.40    5:38.81
 35 Davies, Hannah            12 Williams Field       5:30.00    5:47.21
 36 Nichols, Alexis            9 Chandler             5:19.59    5:47.66
 37 Ebner, McKenna             9 Hamilton             5:35.00    5:55.72
 38 Tunny, Samantha           10 Williams Field       5:35.00    6:05.61


Event 9  Boys Elite 1 Mile Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Trouard, Andy             12 Salpointe Catholic              4:09.71
  2 Cross, Jordon             12 Ogden                           4:12.56
  3 Rodriguez, Nate           11 Corona del Sol                  4:16.75
  4 Groll, Matti              12 Desert Mountain                 4:17.43
  5 Montoya, Bernie           12 Cibola                          4:20.16
  6 Silva, Ryan               12 Rincon University               4:22.47
  7 Reniewicki, Johnathan     11 Arcadia                         4:24.82
  8 Garcia, Andrew            12 Canyon Del Oro                  4:25.13
  9 Wesson, Ryan              12 Sandra Day O'Connor             4:25.60
 10 Woolf, Logan              12 Highland                        4:26.11
 11 Dykstra, Ryan             12 Desert Vista                    4:26.14
 12 Rubenzer, Jack            12 Brophy College Prep             4:26.91
 13 Vasquez, Emilio           10 Catalina Foothills              4:28.69
 14 Ruiz, Marco               12 Brophy College Prep             4:29.16
 15 Blanco, Alex              12 El Paso Eastwood                4:29.96
 16 Saenz, Ryan               12 El Paso Eastwood                4:30.77
 17 Nova, Alex                11 Boulder Creek                   4:31.69
 18 Frietz, Daniel            11 South Mountain                  4:32.07
 19 Arminio, Vincent          12 Prescott                        4:32.26
 20 Senftner, Luke            11 Mountain View Mesa              4:34.16
 21 Serna, Marcos             11 St Pius X                       4:35.06
 22 Tracy, Searle             12 Chinle                          4:36.05
 23 Graham, Chris             12 St Pius X                       4:37.17
 24 Gaytan, Javier            10 El Paso Burges                  4:37.43
 25 Paige, Simon              10 Prescott                        4:38.41
 26 Ahlers, Liam              12 Catalina Foothills              4:40.25
 27 Fabiano, Alex             12 Highland                        4:41.59
 28 De La Torre, Eris         11 Poly (Long Beach)               4:42.98
 29 Cooper, Austin            12 Westwood                        4:43.14
 30 Celaya, Anthony           12 Dobson                          4:43.68
 31 Anaya, Austin             12 Moriarty                        4:53.94


Event 10  Girls Elite 1 Mile Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Brown, Shelby             11 Xavier Colle                    5:11.31
  2 Huston, Monica            12 Cibola                          5:11.36
  3 Fakler, Sarah             12 Xavier Colle                    5:11.56
  4 Kinzle, Lauren            10 Xavier Colle                    5:13.18
  5 Riggs, Maddie             12 Highland                        5:13.85
  6 Doucet, Bridgette         10 Canyon Del Oro                  5:13.94
  7 Trapp, Cheryn             12 Vallivue                        5:15.08
  8 Vanderhout, Julie         12 Notre Dame Prep                 5:17.37
  9 Hicks, Nicole             11 Desert Vista                    5:17.42
 10 Garcia, Diana             12 Tempe                           5:17.98
 11 Katzman, Jacqueline       11 Bosque                          5:18.27
 12 Block, Bethany            10 Desert Mountain                 5:19.58
 13 Estavillo, Taryn          10 Red Mountain                    5:20.31
 14 Kallner, Ali              10 Chaparral (Az)                  5:20.49
 15 Williams, Jessica         10 Skyline                         5:23.27
 16 Jones, Danielle           10 Desert Vista                    5:23.83
 17 Gaffney, McKenna          12 Xavier Colle                    5:24.03
 18 Thomas, Rachel            10 Chaparral (Az)                  5:25.41
 19 Seresun, Mykala           12 Sedona Red Rock                 5:27.32
 20 Moore, Samantha           11 Corona del Sol                  5:27.81
 21 Nevarez, Guadalupe        12 St Mary's Catholic              5:30.29
 22 Gianinni, Julie           11 St Pius X                       5:31.13
 23 Boughan, Sarrah           12 Canyon Del Oro                  5:32.71
 24 Reniewicki, Megan          9 Arcadia                         5:32.99
 25 Bock, Sarah               10 Ironwood Ridge                  5:34.62
 26 Lucas, Maria              12 Blue Ridge                      5:34.66
 27 Peterson, Lacey           12 Millennium                      5:35.79
 28 Phillips, Lauren           9 Rincon University               5:35.83
 29 Gonzalez, Mia             12 North Canyon                    5:36.76
 30 Martinez, Beatriz         12 Chandler                        5:37.37
 31 Pekarske, Katie           10 Catalina Foothills              5:39.61
 32 Huffman, Erin             10 Payson                          5:40.96
 33 Goodrich, Courtney        11 Basha                           5:41.14
 34 Davies, Hannah            12 Williams Field                  5:49.27
 35 Nichols, Alexis            9 Chandler                        5:49.87
 36 Ebner, McKenna             9 Hamilton                        5:57.67
 37 Tunny, Samantha           10 Williams Field                  6:07.70


Event 11  Boys Elite 4x100 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Brophy College Prep  'A'                            42.14      41.94   2
     1) Allen, Devon 12                 2) Relf, Robert 12
     3) Clark, Clarence 12              4) Radcliffe, Dalton 12
  2 El Paso Burges  'A'                                 42.64      41.98   2
     1) Jones, Kenny 12                 2) Hamlin, Dartez 9
     3) Jones, Aaron 12                 4) Colbert, Nick 12
  3 Poly (Long Beach)  'A'                              41.84      42.05   2
     1) Gunter, Austin 12               2) Ward, Juan 11
     3) Dennis, Malik 11                4) Wicks, Gerard 12
  4 Sandra Day O'Connor  'A'                            42.03      42.22   2
     1) Setoki, Marcus 12               2) Marrero, Dionee 12
     3) McClain, Hayden 12              4) Pyle, Chris 12
  5 El Paso Americas  'A'                               43.54      42.31   1
     1) Garcia, Uriel 12                2) Hernandez, Chris 12
     3) Smith, Stephon 12               4) Washington, Isak 11
  6 Chandler  'A'                                       43.24      42.54   2
     1) Evans, Kabian 12                2) Lucas, Chase 9
     3) Flannigan, Marcus 12            4) Ware, Derek 10
  7 Mesquite  'A'                                       42.54      43.03   2
     1) Myles, Trevon 11                2) Taylor, Matthew 12
     3) Penwell, Christian 11           4) Davis, Josh 11
  8 Corona del Sol  'A'                                 43.74      43.63   1
     1) VanderKnoop, Gergen 11          2) Skinner, Brian 11
     3) Mayfield, Tevin 11              4) Wright, George 11
  9 Williams Field  'A'                                 43.54      43.72   1
     1) Adamcik, Nick 11                2) Owens, Kenneth 10
     3) Payne, Terrance 12              4) Scholtens, Roman 11
 10 Basha  'A'                                          43.74      44.02   1
     1) Carlin, Jake 11                 2) Soloman, Justin 12
     3) Rucas, Zach 11                  4) Kline, Johnny 11
 11 Desert Vista  'A'                                   43.24      44.50   2
     1) Boyns, Myles 12                 2) Davis, Austin 12
     3) Ford, Isaiah 9                  4) Young, Matt 12
 12 Red Mountain  'A'                                   43.64      44.63   1
     1) Carr, Aeron 12                  2) Hernandez, Marquise 10
     3) Brown, Justin 10                4) Nunley, Colton 11
 13 Cienega  'A'                                        43.24      45.33   1
     1) Poe, Christian 11               2) Romitti, Jacob 12
     3) Alexander, Austin 10            4) Buzynski, Blake 12
 -- Westwood  'A'                                       42.34        DNF   2
     1) Clark, Christian 12             2) Gilliam, Malik 12
     3) Robinson, Raekwon 12            4) Ham, Mykeal 11


Event 12  Girls Elite 4x100 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Chandler  'A'                                       46.14      46.19   2
     1) Jackson, Dominique 12           2) Westbrook, Ky 11
     3) Williams, LaMaya 9              4) Williams, Tope 11
  2 Poly (Long Beach)  'A'                              45.94      46.26   2
     1) Thomas, Diamond 12              2) Washington, Ratanya 12
     3) Foster, Erika 11                4) Washington, Arianna 11
  3 South Mountain  'A'                                 48.44      50.12   2
     1) Center, Alexis 9                2) Steward, Elaisha 9
     3) Starks, Jasmine 10              4) Morales, Charletta 12
  4 Ironwood Ridge  'A'                                 50.84      50.53   1
     1) Zibrat, Melanie 12              2) Kurtz, Kennedy 11
     3) Cooper, Victoria 10             4) Sawchuk, Hailey 10
  5 El Paso Eastwood  'A'                               51.04      50.58   1
     1) Williamson, Danielle 11         2) Hairston, Jasmine 11
     3) Hairston, Ashley 10             4) Ubanyionwu, Victoria 12
  6 Highland  'A'                                       51.04      50.82   1
     1) Woods, Rachel 12                2) Ellis, Gabby 12
     3) Hatch, Ashley 12                4) Hatch, Brianna 10
  7 Corona del Sol  'A'                                 49.74      50.90   2
     1) Ashu, Grace 11                  2) Onwordi, Justice 11
     3) Slater, Caitlin 10              4) Dotson, Gabrielle 12
  8 Buena  'A'                                          50.64      50.96   1
     1) Maryland, Michell -             2) Christman, Savaughn 11
     3) Childs, Alexus 12               4) Radmore, Felecity 10
  9 Sandra Day O'Connor  'A'                            50.55      51.00   2
     1) Coleman, Qualia 9               2) Parks, Kristen 12
     3) Chriest, Cassidy 11             4) Cossey, Juliette 11
 10 Deer Valley  'A'                                    50.65      51.02   1
     1) Lynch, Chayla 10                2) Kruger, Victoria 11
     3) Morgan, Nyssa 9                 4) Noble, Tailyr 11
 11 Basha  'A'                                          51.34      51.53   1
     1) Beechum, Monika 11              2) Thornton, Akira 9
     3) Payne, Stacey 12                4) Roberts, Cassidy 11
 -- El Paso Burges  'A'                                 50.54         DQ   2
     1) Gayfield, Keyonte 12            2) Atkins, Jordan 12
     3) Fierro, Esmeralda 10            4) Turner, Rheanne 12
 -- St Mary's Catholic  'A'                             51.24         DQ   1
     1) Hodge-Green, Jessica 9          2) Vaughn, Tristen 11
     3) Johnson, Chloe 12               4) Meador, Davianna 12
 -- Xavier College Preparatory  'A'                     51.14         DQ   1
     1) Roessler, Teresa 9              2)
     3)                                 4) Fitzgerald, Jenna 10


Event 13  Boys Elite 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Clark, Christian          12 Westwood               48.54      48.66   3
  2 Myers, Oche               11 Centennial             49.09      48.77   3
  3 Walden, Sedacy            11 North Canyon           49.94      49.99   3
  4 Washington, Jaylen        11 Poly (Long Beach)      50.84      50.29   2
  5 Brown, Clark              11 Mountain View Mesa     51.14      50.45   2
  6 Ham, Mykeal               11 Westwood               49.44      50.52   3
  7 Savage, Maquis            12 Washington             49.26      50.53   1
  8 Polk, Chris               10 Poly (Long Beach)      50.44      51.22   2
  9 Francis, Chanel           11 Deer Valley            49.56      51.36   3
  9 Berson, Tyler             11 Ironwood Ridge         50.04      51.36   3
 11 Hutterer, Roderick        12 El Paso Eastwood       51.04      51.39   2
 12 Pitts, Jordan             11 Poly (Long Beach)      50.54      51.55   2
 13 Newman, Zac               12 Valley Vista           51.64      51.58   1
 14 Bobier, Payson            12 Payson                 51.04      51.66   2
 15 Eggers, Tyler             12 Hamilton               50.24      52.22   2
 16 Granison, Shaquan         12 Alhambra               52.32      52.46   1
 17 Sykes, Elijah             11 Chandler               51.85      52.61   1
 18 Buzynski, Blake           12 Cienega                51.24      52.63   1
 19 Frost-Dixon, Jon          11 Desert Vista           51.24      53.71   1


Event 14  Girls Elite 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Adams, Imani              11 Chandler               56.38      56.53   3
  2 Stauffacher-Gray, Jasmin  10 North Canyon           57.44      57.68   3
  3 Harris, Hollie            11 Poly (Long Beach)    1:00.14      57.72   2
  4 Coleman, Alysoune         10 Desert Ridge           58.67      58.49   3
  5 Parks, Kristen            12 Sandra Day O'Connor    59.51      58.79   2
  6 Gajda, Diana              11 Salpointe Catholic     59.24      59.10   2
  7 Peterson, Sidra           10 Dobson                 58.84      59.16   3
  8 Roberts, Alexis           12 Chandler               57.64      59.38   3
  9 Jorgensen, Kylie          12 Mountain View Mesa   1:00.19      59.48   1
 10 Noble, Tailyr             11 Deer Valley            59.37      59.58   2
 11 Sawchuk, Hailey           10 Ironwood Ridge         59.64      59.79   2
 12 Payne, Stacey             12 Basha                1:00.78      59.82   1
 13 Lebario, Victoria         10 Tempe                  59.24      59.87   2
 14 Kessel, Hanna             10 Cactus Shadows       1:01.63    1:00.61   1
 15 James, Sarah              11 Mountain View Mesa   1:02.85    1:00.69   1
 16 Atkins, Jordan            12 El Paso Burges       1:00.45    1:00.89   1
 17 Cooper, Victoria          10 Ironwood Ridge         59.14    1:01.46   3
 18 Forbis, Kayla             12 Queen Creek            58.84    1:01.77   3
 19 Springfield, Alexis        9 Mesquite             1:00.44    1:02.30   1
 20 Yarbrough, Jazzmine       10 Tucson Magnet          58.64    1:02.56   3
 20 Berman, Alex              11 Catalina Foothills     59.94    1:02.56   2
 22 Bearup, Rhiannon           9 Skyline                59.14    1:03.68   2
 23 Aba, Ronis                12 Moon Valley          1:00.84    1:06.21   1


Event 15  Boys Elite 300 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Grant, Robert             11 Brophy College Prep    38.14      37.85   3
  2 Mayfield, Tevin           11 Corona del Sol         39.71      38.48   3
  3 Ward, Juan                11 Poly (Long Beach)      39.44      39.14   3
  4 Jamison, Brandon           9 Chaparral (Az)         39.79      39.25   3
  5 Williams, Elijah          11 Hamilton               39.43      39.81   3
  6 Robertson, Quinn          12 Corona del Sol         40.09      39.82   2
  7 Oliver, Isaiah            10 Brophy College Prep    39.42      39.84   3
  8 Nicoll, Caleb             12 Mountain View Mesa     40.84      39.89   1
  9 Laverty, Cameron          10 El Paso Americas       40.94      39.92   1
 10 Holding, Preston          12 Cactus Shadows         40.43      40.22   2
 11 Romitti, Jacob            12 Cienega                40.58      40.30   1
 12 Simpson, Nate             12 Centennial             40.34      40.37   2
 13 Baxter, David             12 Salpointe Catholic     39.84      40.51   2
 14 Blue, Grafton             11 Buena                  40.24      40.54   2
 15 Phelps, Anthony           11 Deer Valley            39.83      40.79   3
 16 Witmer, Calvin            10 Hamilton               40.88      41.01   1
 17 Knight, Devin             10 Moon Valley            38.74      41.15   3
 18 Parson, Taelon            12 Perry                  41.37      41.36   1
 19 Stokes, Quincy            12 Williams Field         42.53      41.69   1


Event 16  Girls Elite 300 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Payne, Kymber             11 Poly (Long Beach)      44.24      43.15   3
  2 Flannigan, Makaila        12 Chandler               44.14      44.21   3
  3 Hatch, Ashley             12 Highland               44.74      44.57   3
  4 Jordan, Sherrelle         12 Chandler               44.36      44.75   3
  5 Russell, Tierney          11 Poly (Long Beach)      47.14      46.49   2
  6 Washington, Ratanya       12 Poly (Long Beach)      47.34      47.18   2
  7 Yanits, Taylor            12 Paradise Valley        45.15      47.20   3
  8 Kurtz, Kennedy            11 Ironwood Ridge         45.74      47.51   2
  9 Fields, Kayla             12 Douglas                48.20      47.60   1
 10 Fleming, Katie            12 Saguaro                46.43      47.68   2
 11 Mitchell, Arniesha        10 Chandler               47.54      47.69   2
 12 Ainsworth, Je'Neal        10 Poly (Long Beach)      48.64      47.93   1
 13 Chacon, Amanda            11 El Paso Eastwood                  48.10   2
 14 Turner, Rheanne           12 El Paso Burges         46.94      48.39   2
 15 Coleman, Savannah         12 Desert Ridge           45.44      48.97   3
 16 Denham, Mareena            9 Willow Canyon          48.38      49.08   1
 17 Keepers, Claire           11 Canyon Del Oro         48.02      49.15   1
 18 Schifter, Rachel          12 Xavier Colle           49.85      49.82   1
 19 Garcia, Sarah             12 Red Mountain           48.49      49.96   1
 20 Ashu, Grace               11 Corona del Sol         45.55      50.96   3


Event 17  Boys Elite 800 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Homan, Ethan              12 Cactus Shadows       1:55.00    1:56.20
  2 Gonzalez, Brandon         12 Liberty              1:57.90    1:57.26
  3 Rodriguez, Nate           11 Corona del Sol       1:59.46    1:57.91
  4 Okie, Travis              11 Sedona Red Rock      1:57.50    1:58.39
  5 Creasman, Nicholas        11 Corona del Sol       1:58.46    1:58.80
  6 Diaz, Diego               11 El Paso Del Valle    2:01.20    1:59.24
  7 Walimaa, Jacob            11 Desert Vista         2:01.88    1:59.33
  8 Lopez, Braulio            12 Rio Rico             2:01.90    1:59.83
  9 Anaya, Austin             12 Moriarty             1:57.60    2:00.84
 10 Williams, Chris           12 Shadow Mountain      2:00.00    2:00.90
 11 Laverty, Cameron          10 El Paso Americas     1:58.49    2:01.17
 12 Terreri, Nick             12 Desert Vista         2:01.03    2:01.21
 13 Guermali, Said            10 El Paso Americas     2:00.52    2:01.45
 14 Graham, Chris             12 St Pius X            1:55.40    2:01.56
 15 Burks, Cade                9 Perry                2:01.80    2:01.97
 16 Kistler, Ryan             12 Willow Canyon        1:59.01    2:02.02
 17 Canody, Jermaine          10 Poly (Long Beach)    2:01.90    2:02.28
 18 Nova, Alex                11 Boulder Creek        2:01.66    2:02.87
 19 Nielson, Colby            12 Mountain View Mesa   2:01.90    2:03.31
 20 Quintero, Jorge           11 El Paso Burges       1:59.00    2:03.56
 21 Tracy, Searle             12 Chinle               2:01.50    2:03.64
 22 Wright, Dallan            12 Highland             2:00.00    2:03.69
 23 Mulligan, Sean            12 Hamilton             2:00.00    2:03.73
 24 Falcon, Nick              12 Hamilton             2:01.00    2:03.98
 25 Opila, Ryan               11 Brophy College Prep  2:01.97    2:04.88
 26 Sacks, Ben                11 Brophy College Prep  1:59.95    2:05.18
 27 Beach, AJ                 12 Sandia Prep          1:58.75    2:07.55
 28 Conrad, Keegan            11 Hamilton             2:02.00    2:18.86


Event 18  Girls Elite 800 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Huston, Monica            12 Cibola               2:22.00    2:18.06
  2 Jones, Danielle           10 Desert Vista         2:14.00    2:18.65
  3 Riley, Tiffany            10 Liberty              2:18.40    2:19.07
  4 Cunningham, Taylor        12 Boulder Creek        2:23.86    2:20.97
  5 Swenson, Hallie           12 Corona del Sol       2:22.00    2:20.98
  6 Zibrat, Melanie           12 Ironwood Ridge       2:19.00    2:21.47
  7 Brooks, Madey             11 Mountain View Mesa   2:19.70    2:23.23
  8 Martinez, Beatriz         12 Chandler             2:25.01    2:23.54
  9 Swenson, Mason             9 Corona del Sol       2:25.70    2:23.90
 10 Katzman, Jacqueline       11 Bosque               2:24.00    2:24.82
 10 Gaffney, McKenna          12 Xavier Colle         2:26.75    2:24.82
 12 Franks, Kaylee            11 Sandra Day O'Connor  2:27.27    2:25.13
 13 Gaffney, Savannah         11 Xavier Colle         2:23.92    2:25.14
 14 Naumann, Kelly            10 Corona del Sol       2:28.68    2:25.30
 15 Hicks, Nicole             11 Desert Vista         2:24.01    2:25.52
 16 Williams, Melissa         12 Sahuarita            2:27.71    2:25.79
 17 Russell, Kenya             9 Poly (Long Beach)    2:26.80    2:27.01
 18 Kinzle, Lauren            10 Xavier Colle         2:21.00    2:27.03
 19 Ziemba, Sarah             11 Skyline              2:16.30    2:27.35
 20 Maas, Melody              11 Dobson               2:27.32    2:27.46
 21 Trapp, Cheryn             12 Vallivue             2:23.00    2:27.70
 22 Townsend, Mia             12 Chandler             2:22.99    2:28.06
 23 Taffuri, Julia            10 Notre Dame Prep      2:25.50    2:28.34
 24 Fraher, Claren            11 Prescott             2:26.80    2:29.07
 25 Brown, Shelby             11 Xavier Colle         2:24.00    2:30.03
 26 Loughran, Brianna         11 Tuba City            2:25.75    2:30.60
 27 Moyer, Margie             10 Rincon University    2:28.70    2:31.26
 28 Yarbrough, Jazzmine       10 Tucson Magnet        2:25.00    2:32.29
 29 Kreiser, Sarah            11 Highland             2:25.00    2:32.43
 30 Clark, Carrie             11 Mountain View Mesa   2:25.90    2:32.74
 31 Rose, Kalani              10 Poly (Long Beach)    2:28.20    2:32.96
 32 Marquez, Conley           10 Desert Mountain      2:28.00    2:33.39
 33 Yost, Brooke              10 Fountain Hills       2:27.00    2:34.13
 34 Young, Vanessa            10 Cienega              2:27.50    2:44.94
 35 Stright, Alissa            9 Cienega              2:28.40    2:54.76


Event 19  Boys Elite 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Myles, Trevon             11 Mesquite               21.91      21.68  -1.2  3
  2 Lucas, Paul               10 Mountain Pointe        21.47      21.69  -1.2  3
  3 Ortiz, Jalen              12 Centennial             22.05      21.92  -1.2  3
  4 Setoki, Marcus            12 Sandra Day O'Connor    21.97      21.93  -1.2  3
  5 DaCosta, Tristan          12 Higley                 22.32      22.14  -1.2  3
  6 Hamlin, Dartez             9 El Paso Burges         22.44      22.17  -0.2  2
  7 Marrero, Dionee           12 Sandra Day O'Connor    22.06      22.18  -1.2  3
  8 Conway, Cameron           12 Hamilton               22.48      22.19  -0.2  2
  9 Brown, Clark              11 Mountain View Mesa     22.64      22.22  -0.7  1
 10 Aubrey, Aaron             12 Saguaro                22.24      22.24  -1.2  3
 11 Gunter, Austin            12 Poly (Long Beach)      22.24      22.32  -1.2  3
 12 Brice-Moore, Jelani       11 Verrado                22.44      22.35  -0.2  2
 13 Washington, Isak          11 El Paso Americas       22.50      22.63  -0.2  2
 14 McKay, Gary               11 Chaparral (Az)         22.44      22.81  -0.2  2
 15 Dennis, Malik             11 Poly (Long Beach)      23.34      23.08  -0.7  1
 16 Payne, Terrance           12 Williams Field         23.00      23.23  -0.7  1
 17 Howard, Aric              12 Sahuarita              22.66      23.33  -0.7  1
 18 Puffer, Dalyno            11 Chandler               22.64      23.57  -0.7  1
 19 Ford, Isaiah               9 Desert Vista           22.44      23.61  -0.2  2
 20 Davis, Austin             12 Desert Vista           22.34      23.73  -0.2  2
 21 McGhee, KJ                12 Rincon University      22.66      24.02  -0.7  1


Event 20  Girls Elite 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Westbrook, Ky             11 Chandler               24.56      23.64  -0.6  3
  2 Washington, Arianna       11 Poly (Long Beach)      23.74      23.71  -0.6  3
  3 Davis, Jerayah            11 Kelly Walsh            24.74      24.80  -0.6  3
  4 Roberts, Alexis           12 Chandler               25.24      25.11  -0.6  3
  5 Crunkleton-Wilson, Micha  11 Salpointe Catholic     25.04      25.26  -0.6  3
  6 Lewis, Jade               11 Poly (Long Beach)      26.14      25.38  -1.0  1
  7 Jackson, Dominique        12 Chandler               24.89      25.51  -0.6  3
  8 Godfrey, Kevina           12 Mountain Pointe        25.71      25.52  -0.3  2
  9 Center, Alexis             9 South Mountain         25.68      25.85  -0.3  2
 10 Stauffacher-Gray, Jasmin  10 North Canyon           25.64      25.93  -0.3  2
 11 Jorgensen, Kylie          12 Mountain View Mesa     26.17      25.99  -1.0  1
 12 Thomas, Diamond           12 Poly (Long Beach)      24.54      26.00  -0.6  3
 13 Patton, Taylor            10 Chandler               25.94      26.03  -0.3  2
 14 Knittel, Kendra           12 Rincon University      25.94      26.21  -0.3  2
 15 McClelland, Taylor        10 Sahuarita              25.53      26.29  -0.3  2
 16 Christman, Savaughn       11 Buena                  25.05      26.42  -0.6  3
 17 Yourist, Kandice          12 Willow Canyon          25.36      26.60  -0.3  2
 18 Brown, McKaya             10 Hamilton               26.04      26.68  -1.0  1
 19 Whitmeyer, Lauren         12 Mesquite               26.14      26.91  -1.0  1
 20 Radmore, Felecity         10 Buena                  26.60      27.01  -1.0  1


Event 21  Boys Elite 3200 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Cross, Jordon             12 Ogden                9:19.03    9:20.17
  2 Normand, Ryan             11 Corona del Sol       9:35.43    9:28.89
  3 Saenz, Ryan               12 El Paso Eastwood     9:39.14    9:36.39
  4 Jones, Lee                12 Rio Rico             9:54.10    9:39.72
  5 Reniewicki, Johnathan     11 Arcadia              9:59.05    9:40.51
  6 Mora, Richard             12 El Paso Eastwood     9:55.00    9:41.20
  7 Rodriguez, Ivan           12 El Paso Del Valle    9:47.00    9:41.22
  8 Wynn, Jake                12 Saguaro              9:42.30    9:44.17
  9 Carrozza, Kyle            11 Albuquerque Academy  9:49.80    9:44.29
 10 Hoskinson, Josh           11 Arizona Lutheran     9:47.80    9:44.49
 11 Stevens, Alex             10 Saguaro              9:50.20    9:47.16
 12 Contreras, Robert         12 Rio Rico             9:50.20    9:48.25
 13 Whitney, Jacob            12 Corona del Sol      10:01.90    9:50.54
 14 Serna, Marcos             11 St Pius X            9:38.40    9:51.08
 15 Dorr, Brandon             11 Rincon University    9:49.70    9:52.53
 16 Wyss, Kevin               11 Albuquerque Academy  9:56.40    9:52.85
 17 Kreitinger, Jacob         11 Red Mountain         9:59.39    9:53.49
 18 Powell, Kyel              12 Sahuaro             10:00.00    9:53.63
 19 VanAllen, Josh            12 Highland             9:58.00    9:54.34
 20 White, Seamus             10 Hamilton             9:50.00    9:55.84
 21 Herrig, Kyle              11 Desert Vista         9:53.00    9:57.25
 22 Groll, Matti              12 Desert Mountain      9:55.00    9:57.91
 23 Albrecht, Gunther         11 Perry                9:59.20    9:58.30
 24 Smith, Zach               12 Desert Vista         9:58.19   10:01.98
 25 Rios, Steven              12 El Paso Eastwood     9:55.00   10:02.31
 26 Endischee, Tyler          12 Flagstaff            9:52.90   10:02.65
 27 Spendlove, Anthony        12 Flagstaff            9:48.40   10:04.14
 28 Hoyt, Alec                11 Desert Vista         9:58.70   10:04.62
 29 Lawson, Sawyer            12 Mountain View Mesa   9:54.80   10:07.09
 30 Jones, Logan              10 Highland             9:59.00   10:08.73
 31 Pedersen, Lance           12 Mountain Vie         9:50.05   10:13.48
 32 Maag, Jonas               12 Hamilton             9:45.00   10:26.57
 33 Siwek, Jacob              12 Perry                9:55.00   10:42.62


Event 22  Girls Elite 3200 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Fakler, Sarah             12 Xavier Colle        11:01.00   10:50.59
  2 Gillick, Tatiana          11 Flagstaff           11:17.60   11:02.60
  3 Malaspina, Mikayla        10 Vallivue            11:25.00   11:07.44
  4 Jones, Huston             11 Mountain View Mesa  11:20.50   11:16.89
  5 Brown, Sierra             10 Xavier Colle        11:30.00   11:23.88
  6 Miller, Jane               9 Xavier Colle        11:27.45   11:25.12
  7 Seresun, Mykala           12 Sedona Red Rock     11:22.00   11:33.94
  8 Block, Bethany            10 Desert Mountain     11:44.00   11:34.05
  9 Estavillo, Taryn          10 Red Mountain        11:28.00   11:34.76
 10 Maack, Jenna              12 Desert Vista        12:09.55   11:35.61
 11 Jensen, Alice             10 Mesquite            11:47.54   11:36.14
 12 Mora, Anna                10 El Paso Eastwood    11:50.00   11:36.51
 13 Vice, Julianne            11 Xavier Colle        11:44.27   11:38.85
 14 Tiffany, McKayla          10 Vallivue            11:45.00   11:39.51
 15 Gianinni, Julie           11 St Pius X           11:09.40   11:40.56
 16 Reniewicki, Megan          9 Arcadia             11:52.54   11:40.73
 17 Garcia, Diana             12 Tempe                          11:41.18
 18 Dytrt, Billie             12 Mountain View Mesa  11:38.30   11:42.34
 19 Tretbar, Brittany         12 Desert Vista        11:57.31   11:45.21
 20 Williams, Jessica         10 Skyline             11:22.40   11:47.00
 21 Phillips, Lauren           9 Rincon University   11:46.00   11:49.00
 22 Whetzel, Hannah           10 Catalina Foothills  12:03.54   11:50.42
 23 Beaudoin, Anne Sophie     11 Catalina Foothills  12:08.05   11:53.18
 24 Wilson, Eva               12 Sedona Red Rock     12:00.00   11:55.08
 25 Parra, Vanessa            10 El Paso Eastwood    12:13.00   12:00.93
 26 Montgomery, Adeline       10 Highland            11:46.00   12:02.59
 27 Blancas, Dominique        10 El Paso Eastwood    12:14.00   12:03.30
 28 Deputy, Xury              11 Hamilton            12:10.00   12:04.35
 29 Dowdall, Heather          10 Sahuaro             12:05.00   12:04.87
 30 Pinion, Carissa           11 El Paso Eastwood    12:11.00   12:08.14
 31 Vanderhout, Julie         12 Notre Dame Prep     11:22.40   12:17.66
 32 Goodrich, Courtney        11 Basha               11:34.30   12:22.57
 33 Allen, Lexi               11 Mountain View Mesa  12:05.20   12:27.48
 34 Girard, Alison            10 Highland            11:50.00   12:27.74
 35 Salazar, Alexis           11 Sahuaro             12:04.00   12:28.00


Event 23  Boys Elite 4x400 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Brophy College Prep  'A'                          3:21.00    3:21.43   2
     1) Allen, Devon 12                 2) Radcliffe, Dalton 12
     3) Rubenzer, Jack 12               4) Grant, Robert 11
  2 El Paso Burges  'A'                               3:25.90    3:24.19   1
     1) Moreno, Troy 11                 2) Quintero, Jorge 11
     3) Vasquez, Andrew 11              4) Jones, Aaron 12
  3 Corona del Sol  'A'                               3:26.80    3:24.90   1
     1) Buck, Patrick 12                2) Rodriguez, Nate 11
     3) Mayfield, Tevin 11              4) Creasman, Nicholas 11
  4 Poly (Long Beach)  'A'                            3:18.90    3:24.97   2
     1) Gunter, Austin 12               2) Stewart, Damaria 12
     3) Pitts, Jordan 11                4) Washington, Jaylen 11
  5 Mountain Pointe  'A'                              3:25.00    3:26.82   2
     1) Black, Dale 10                  2) Lucas, Paul 10
     3) Moore, Kejavon 12               4) Higinbotham, Sean 12
  6 Deer Valley  'A'                                  3:26.98    3:27.22   1
     1) Sebion, Deion 12                2) Phelps, Anthony 11
     3) Francis, Chanel 11              4) Meek, Aaron 11
  7 Hamilton  'A'                                     3:22.70    3:30.96   2
     1) Eggers, Tyler 12                2) Williams, Elijah 11
     3) Westbrook, Justin 12            4) Witmer, Calvin 10
  8 Chandler  'A'                                     3:23.00    3:32.34   2
     1) Flannigan, Marcus 12            2) Sykes, Elijah 11
     3) Perkins, Bryce 10               4) Lucas, Chase 9
  9 Desert Ridge  'A'                                 4:35.00    3:33.62   1
     1) Acevedo, Juan 12                2) Cole, Trevon 12
     3) Holgerson, Jorgen 12            4) Carter, Leonard 12
 10 Desert Vista  'A'                                 3:31.80    3:36.55   1
     1) Tippit, Cole 9                  2) Frost-Dixon, Jon 11
     3) Tippit, Kyle 12                 4) Young, Matt 12
 11 Mountain View Mesa  'A'                           3:21.50    3:37.09   2
     1) Allred, Jordan 11               2) Thurber, Michael 9
     3) Millward, Robby 11              4) Arnett, Tanner 10
 12 Rincon University  'A'                            3:28.00    3:37.45   1
     1) Davis, Neil 12                  2) Mohamed, Ahmed 11
     3) Ondiego, Cliff 11               4) Silva, Ryan 12
 13 El Paso Del Valle  'A'                            3:27.00    3:37.89   1
     1) Beltran, Victor 10              2) De Lara, Carlos 12
     3) Diaz, Diego 11                  4) Lara, Abel 12


Event 24  Girls Elite 4x400 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Salpointe Catholic  'A'                           3:58.00    4:01.60   2
     1) Thompson, Alyssa 12             2) Redman, Paula 12
     3) Crunkleton-Wilson, Michaela 11  4) Gajda, Diana 11
  2 Chandler  'A'                                     3:54.60    4:05.72   2
     1) Roberts, Alexis 12              2) Flannigan, Makaila 12
     3) Adams, Imani 11                 4) Jackson, Dominique 12
  3 Deer Valley  'A'                                  4:06.32    4:06.49   1
     1) Noble, Tailyr 11                2) Puglisi, Tyler 11
     3) Bell, Krystal 12                4) Lynch, Chayla 10
  4 Basha  'A'                                        4:05.66    4:07.25   1
     1) Deem, Sadie 10                  2) Orr, Christine 10
     3) Thornton, Akira 9               4) Payne, Stacey 12
  5 Mountain Pointe  'A'                              4:06.50    4:09.60   1
     1) Burns, Ashle 10                 2) Doss, Whitley 10
     3) Warren, Katelin 12              4) Godfrey, Kevina 12
  6 Sahuarita  'A'                                    4:04.86    4:10.45   2
     1) Beckaroo, Yasheika 10           2) McClelland, Taylor 10
     3) Bliven, Emily 10                4) Williams, Melissa 12
  7 Highland  'A'                                     4:03.00    4:12.12   2
     1) Hatch, Ashley 12                2) Rush, Kristi 12
     3) Hatch, Brianna 10               4) Riggs, Maddie 12
  7 Sahuaro  'A'                                      4:09.00    4:18.78
     1) Dagnino, Anyssa 12              2) Holliday, Jamie 11
     3) Simmons, Jasmine 11             4) Gaul, Katherine 12
  8 Desert Ridge  'A'                                 4:05.00    4:12.34   2
     1) Coleman, Alysoune 10            2) Young, Jessica 11
     3) Young, Alivia 10                4) Coleman, Savannah 12
  9 Mesquite  'A'                                     4:06.00    4:14.04   1
     1) Whitmeyer, Lauren 12            2) Mook, Jade 12
     3) Perry, Kristina 11              4) Southerland, Sydney 10
 10 Sandra Day O'Connor  'A'                          4:10.02    4:16.66   1
     1) Parks, Kristen 12               2) Kelly, Megan 12
     3) Chriest, Cassidy 11             4) Cossey, Juliette 11
 11 Catalina Foothills  'A'                           4:07.50    4:17.24   1
     1) Izzo, Katie 10                  2) Gerard, Emily 11
     3) Wiedenkeller, Anza 11           4) Berman, Alex 11
 12 Xavier College Preparatory  'A'                   4:12.00    4:18.78   1
     1) Schifter, Rachel 12             2) Meyer, Alicia 12
     3) Cunningham, Cassidy 12          4) Fitzgerald, Jenna 10


Event 25  Boys Elite High Jump
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Calhoun, Vincent          11 Poly (Long Beach)    6-10.00    6-06.00
  2 O'Georgia, Bryant         11 North Canyon         6-06.00    6-04.00
  3 Poirier-Shelton, Michael  12 Chandler             6-06.00   J6-04.00
  4 Ryan, TJ                  11 Sedona Red Rock      6-02.00   J6-04.00
  5 Poe, Christian            11 Cienega              6-02.00    6-02.00
  5 Anzalone, Quinton         10 Tucson Magnet        6-08.00    6-02.00
  5 Duckworth, Timothy        11 Arcadia              6-04.00    6-02.00
  8 Walashek, Austin          11 Boulder Creek        6-02.00   J6-02.00
  8 Ross, Luke                12 Coconino             6-07.75   J6-02.00
 10 Jones, Alvin              12 El Paso Burges       6-02.00   J6-02.00
 11 Riggs, Caleb              10 Cactus Shadows       6-02.00   J6-02.00
 12 LeSuer, Jack              11 Mountain View Mesa   6-02.00    6-00.00
 13 Odol, Obang               10 Canyon Del Oro       6-02.00    5-10.00
 13 Smith, Spencer            11 Show Low             6-00.25    5-10.00
 13 Richmond, Jacob           12 Mountain Pointe      6-02.00    5-10.00
 16 Ray, Daniel               12 Mountain View Mesa   6-02.00   J5-10.00
 16 Morris, Logan             12 Payson               6-03.00   J5-10.00
 -- Nielsen, Richard          12 Payson               6-03.00         NH


Event 26  Girls Elite High Jump
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Moore, Ashlee             11 Hamilton             5-08.00    5-05.00
  2 Peterson, Sidra           10 Dobson               5-02.00    5-04.00
  3 Fritz, Shannon             9 Desert Vista         5-02.00   J5-04.00
  4 Bartee, Jasmyne           12 Chandler             5-04.00    5-02.00
  5 Smith, Jalissa            10 Westwood             5-04.00   J5-02.00
  6 Renfro, Mckenna           11 Xavier Colle         5-04.00   J5-02.00
  7 Russell, Tierney          11 Poly (Long Beach)    5-02.00   J5-02.00
  8 Idemudia, Jemima          11 Deer Valley          5-02.00   J5-02.00
  9 Rockhill, Mallory         12 Estrella Foothills   5-02.00    5-00.00
 10 Richardson, Chloe         12 Mountain View Mesa   5-02.00   J5-00.00
 10 Mullins, Katie            12 Coconino             5-02.00   J5-00.00
 12 Dafov, Michelle           11 Sedona Red Rock      5-03.00   J5-00.00
 13 Penrod, Kaelee            11 Blue Ridge           5-04.00    4-10.00
 14 Thompson, Alyssa          12 Salpointe Catholic   5-04.00   J4-10.00
 14 Okonkwo, Andrea            9 Hamilton             5-01.00   J4-10.00
 -- Friend, Regan             10 Hamilton             5-01.00         NH


Event 27  Boys Elite Pole Vault
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Marshall, Scott           12 Desert Vista        16-09.00   17-00.00
  2 Sisserson, Grant          12 Horizon             16-02.00   16-08.00
  3 Walsh, Cole               12 Brophy College Prep 16-06.00   16-02.00
  4 Hooper, Will              11 Moon Valley         15-07.00   15-08.00
  5 Tobin, Justin             12 Desert Vista        14-06.00   15-02.00
  6 Haddock, Bo               12 Deer Valley         15-06.00  J15-02.00
  7 Cone, Tyler               12 Moon Valley         14-04.00   14-08.00
  8 Waldie, Drake             11 Mountain View Mesa  14-00.00   14-02.00
  9 Radcliffe, Dalton         12 Brophy College Prep 14-06.00   13-08.00
 10 Ryan, TJ                  11 Sedona Red Rock     14-00.00  J13-08.00
 11 Pothier, Smith            10 Mountain View Mesa  14-00.00   13-02.00
 11 Giles, Jon                12 Desert Vista        14-06.00   13-02.00
 13 Amann, Brian              12 Mountain View Mesa  14-00.00  J13-02.00
 14 Duckworth, Timothy        11 Arcadia             14-06.00  J13-02.00
 -- Hiett, Nathan             12 Basha               15-00.00         NH
 -- Eckles, Matt              11 Corona del Sol      14-06.00         NH
 -- Alme, Jakob               11 Desert Vista        14-00.00         NH
 -- Smith, Cody               12 Basha               14-00.00         NH


Event 28  Girls Elite Pole Vault
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Whitehead, Savannah       12 Marcos de Niza                 12-07.00
  2 Rolph, Jenny              12 Liberty             11-06.00   12-01.00
  2 Davis, Vanessa            10 Desert Vista        12-06.25   12-01.00
  4 Masolini, Athena          11 Saguaro             11-07.00   11-07.00
  5 Bartlett, Cami            11 Basha               12-00.00  J11-07.00
  6 Simpson, Aliya             9 Desert Vista        10-06.00  J11-07.00
  7 Bramwell, Kaija           10 Mountain View Mesa  11-00.00  J11-07.00
  8 McMullin, Maleah          12 Highland            11-09.00   11-01.00
  9 Warth, Kristiana          11 Red Mountain        11-00.00  J11-01.00
 10 Michaud, Toria            11 Mountain View Mesa  11-00.00  J11-01.00
 11 Fritz, Shannon             9 Desert Vista        10-06.00   10-07.00
 12 Boulger, Stephanie        11 St Gregory C        10-06.00  J10-07.00
 13 Krasuski, Bethany         12 Sandra Day O'Connor 10-06.00  J10-07.00
 14 Dafov, Michelle           11 Sedona Red Rock     10-03.00  J10-07.00
 15 Markovic, Heather         12 Mountain View Mesa  10-00.00   10-01.00
 16 Drake, Sierra             12 Desert Vista        10-00.00  J10-01.00
 -- O'Connor, Breanna         12 Flagstaff           10-01.00         NH
 -- Sharkey, Abbie            11 Red Mountain        11-00.00         NH


Event 29  Boys Elite Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Lucas, Paul               10 Mountain Pointe     22-08.00   22-07.00  -0.9
  2 Carr, Aeron               12 Red Mountain        23-00.00   22-06.00  -1.7
  3 McClain, Hayden           12 Sandra Day O'Connor 22-06.50   21-09.50  -1.0
  4 Rucas, Zach               11 Basha               22-06.00   21-08.50  -2.2
     x  20-09(-1.9) x
  5 Calhoun, Vincent          11 Poly (Long Beach)   20-10.00   20-10.50   0.5
  6 Mickens, Avery            12 Valley Vista                   20-10.00  -1.2
  7 Bates, Keandre            11 El Paso Burges      23-06.50   20-09.00  -1.8
  8 Hayden, Stephfon          11 Poston Butte        21-00.00   20-08.00   0.3
  9 Bailey, Matt              12 Basha               21-00.00   20-07.00  +0.0
 10 Duckworth, Timothy        11 Arcadia             21-11.00  J20-07.00  -2.1
 11 Sterns, Cole              11 Sahuaro             21-10.00   20-06.50  -2.7
     x  20-04(-1.3) 20-02.50(-0.9)
 12 Watson, Tanner            12 Mountain View Mesa  22-00.00   20-05.00  -1.6
 13 Taylor, Matthew           12 Mesquite            20-11.00   20-04.50  +0.0
 14 Wright, George            11 Corona del Sol      21-05.50   20-03.50  -0.8
 14 Sutton, Wesley            11 Chandler            21-04.00   20-03.50  +0.0
 16 Richmond, Jacob           12 Mountain Pointe     21-01.00   20-01.50  +0.0
 17 Byrd, Tim                 11 Maricopa            20-04.25   20-01.00  -0.8
 18 Arrington, Derek          12 Queen Creek         21-02.00   19-10.50  +0.0
 19 Lucas, Chase               9 Chandler            20-08.00   19-07.00  -0.7
 19 Sims, Ben                 11 Buena               20-10.75   19-07.00   0.9
 21 Jones, Aaron              12 El Paso Burges      21-06.00   19-06.00  -1.6
 22 Dean, Jaylen              12 Florence            21-06.00   19-02.00  -1.6
 23 Chapman, Wyatt             9 Payson              21-06.00   19-01.00   0.2
 24 Chaira, Christian         12 Sahuaro             21-10.00   18-11.00  -1.8
 -- Walashek, Austin          11 Boulder Creek       21-11.75         ND   NWI
 -- Clark, Clarence           12 Brophy College Prep 21-09.25         ND   NWI
 -- Flannigan, Marcus         12 Chandler            22-01.00       FOUL


Event 30  Girls Elite Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Moore, Ashlee             11 Hamilton            17-10.00   18-01.00  -1.6
     18-01(-0.0) ND(NWI) ND(NWI)
  2 Thompson, Alyssa          12 Salpointe Catholic  18-00.25   17-06.50  +0.0
     17-01.50(-0.0) 17-06.50(-0.0) 17-06.50(-0.0)
  3 Godfrey, Kevina           12 Mountain Pointe     17-10.00   17-03.50   0.2
     ND(NWI) 17-03.50(-0.0) 17-03.50(-0.0)
  4 Hicks, Lauren             12 Gilbert             17-00.00   16-09.50   0.2
     15-01.50(-0.0) 16-05(-0.0) 16-09.50(-0.0)
  5 Buttler, Kylie            12 Desert Vista        16-00.50  J16-09.50   0.3
     16-09.50(-0.0) 15-02.25(-0.0) ND(NWI)
  6 Ubanyionwu, Victoria      12 El Paso Eastwood    16-05.00   16-06.50   0.2
     15-10.50(-0.0) 15-09.50(-0.0) ND(NWI)
  7 Holliday, Jamie           11 Sahuaro             16-10.00   16-05.50   0.2
     ND(NWI) 16-05.50(-0.0) 15-02(-0.0)
  8 Vaughn, Tristen           11 St Mary's Catholic  16-04.00   16-05.00  +0.0
     16-05(-0.0) 16-03.75(-0.0) 15-02(-0.0)
  9 Brown, Christina          12 Poly (Long Beach)   17-00.00   15-11.25   0.2
     ND(NWI) 15-11(-0.0) 15-11.25(-0.0)
 10 Britton, Demali           11 Desert Vista                   15-10.00  -0.2
     15-10(-0.0) 15-01.75(-0.0) 15-03(-0.0)
 11 Carillo, Leah              9 Fountain Hills      16-07.00   15-09.50  +0.0
     14-11.50(-0.0) 15-09.50(-0.0) 15-06(-0.0)
 12 Beechum, Monika           11 Basha               16-08.75   15-08.25  -0.6
     15-08.25(-0.0) 15-08(-0.0) ND(NWI)
 13 O' Hearn, MacKenzie       10 Cactus Shadows      16-02.00   15-06.00  +0.0
     15-05.25(-0.0) 15-04(-0.0) 15-06(-0.0)
 13 Jameson, Tayler           11 Red Mountain        16-08.50   15-06.00   0.3
     ND(NWI) 15-05(-0.0) 15-06(-0.0)
 15 Rockhill, Mallory         12 Estrella Foothills  16-05.00   15-05.00  +0.0
     13-06.25(-0.0) ND(NWI) 15-05(-0.0)
 16 Christman, Savaughn       11 Buena               17-04.00   15-04.00  +0.0
     14-08(-0.0) 15-01.25(-0.0) 15-04(-0.0)
 16 Broom, Kennedy            10 Chandler            17-00.00   15-04.00  -0.1
     14-06.50(-0.0) 15-04(-0.0) 15-01(-0.0)
 18 Spencer, Abigail           9 Shadow Mountain     16-05.50   15-03.00  +0.0
     15-03(-0.0) 14-07(-0.0) 13-10.50(-0.0)
 19 Nesemann, Jaclyn           9 Sandra Day O'Connor 16-01.00   15-02.25  -0.3
     14-03.25(-0.0) 15-02.25(-0.0) 14-02.50(-0.0)
 19 Oropeza, Shantal          12 El Paso Del Valle   17-00.00   15-02.25  -0.9
     14-07(-0.0) 14-04(-0.0) 15-02.25(-0.0)
 21 Young, Rees                9 Mountain Pointe     16-10.00   14-11.00  -0.4
     14-11(-0.0) 14-03(-0.0) 14-11(-0.0)
 22 Dennard, Sarah            11 Desert Vista        16-02.00   14-10.25  -0.1
     14-04.50(-0.0) 14-10.25(-0.0) ND(NWI)
 23 Standley, Candise         12 Mountain Pointe     16-02.25   14-10.00   0.3
     14-02.75(-0.0) 14-02(-0.0) 14-10(-0.0)
 24 Bramwell, Kaija           10 Mountain View Mesa  17-03.00   13-09.50  -0.1
     13-00.50(-0.0) 13-09.50(-0.0) 13-09.25(-0.0)
 -- Okonkwo, Andrea            9 Hamilton            16-03.00         ND   NWI
     ND(NWI) ND(NWI) ND(NWI)


Event 31  Boys Elite Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Bates, Keandre            11 El Paso Burges      49-06.00   47-03.00  -0.2
  2 Sims, Ben                 11 Buena               44-09.50   44-07.00   0.5
  3 Wells, Stephon            12 Arcadia             43-06.00   44-06.00  +0.0
  4 Munden, Sy                11 Deer Valley         43-04.50   43-03.50  -1.6
  5 Rucas, Zach               11 Basha               43-09.00   43-02.00   0.1
  6 Jackson, Dylan            12 Gilbert             43-00.00   42-10.00  -1.2
  7 Chaira, Christian         12 Sahuaro             44-06.00   42-02.00   0.5
  8 Poirier-Shelton, Michael  12 Chandler            42-08.00   42-01.00  -0.1
  9 Larson, Wyatt             12 Corona del Sol      41-05.50   42-00.00  -0.1
 10 Flannigan, Marcus         12 Chandler            41-02.00   41-11.00  -2.2
 11 Arrington, Derek          12 Queen Creek         42-06.50   41-10.00  -1.4
 12 Vega, Victor              12 Westwood            41-04.00   41-02.50  -1.9
 13 Wilcox, Eric              12 Queen Creek         43-02.00   40-10.00  +0.0
 14 Craig, Garette            12 Mountain Pointe     42-10.00   40-06.00  -3.3
 15 Perkins, Devin            11 Williams Field      42-02.00   40-05.00  -0.6
 16 James, Eric               12 Mountain Pointe     42-04.00   40-02.50  -1.4
 17 Eaves, Bryant             12 Sahuarita           41-03.50   40-01.00  -1.5
 18 Stokes, Quincy            12 Williams Field      43-03.50   39-06.50   0.1
 19 Jones Haines, Jalen       12 West Salem          44-01.00   39-02.00  -1.8
 20 Taylor, Matthew           12 Mesquite            42-10.00   39-00.00  -1.8
 21 Dean, Jaylen              12 Florence            43-01.00   38-05.00  -1.7
 -- McClain, Hayden           12 Sandra Day O'Connor 49-03.50         DQ  -1.6


Event 32  Girls Elite Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Ubanyionwu, Victoria      12 El Paso Eastwood    39-05.00   37-07.00  -0.9
     ND(NWI) 36-06(-0.0) 37-07(-0.0) 36-09(-0.0) 36-04.50(-0.0) 37-06.75(-0.0)
  2 Hicks, Lauren             12 Gilbert             37-00.00   37-05.50  -0.3
     ND(NWI) 37-05.50(-0.0) 36-03(-0.0) 36-08.50(-0.0) ND(NWI) ND(NWI)
  3 Richardson, Chloe         12 Mountain View Mesa  35-11.00   36-11.50  -0.4
     ND(NWI) ND(NWI) 35-08.50(-0.0) 36-11.50(-0.0) ND(NWI) ND(NWI)
  4 Dennard, Sarah            11 Desert Vista        34-00.50   35-09.75   0.5
     31-10(-0.0) 34-09(-0.0) 34-05(-0.0) 34-05(-0.0) 35-00.50(-0.0) 35-09.75(-0.0)
  5 Castillo, Grecia          11 Douglas             35-02.25   35-07.50   1.3
     35-07.50(-0.0) 34-08(-0.0) 34-09.75(-0.0) 34-10.25(-0.0) 34-04.50(-0.0) 34-06.75(-0.0)
  6 Belnap, Maddie            11 Queen Creek         36-08.00   35-04.00   0.9
     34-04.50(-0.0) 35-00(-0.0) 34-06(-0.0) 35-03(-0.0) 35-00.50(-0.0) 35-04(-0.0)
  7 Smith, Jessica            11 Boulder Creek       33-04.00   35-00.50  -0.7
     34-00.50(-0.0) 34-00(-0.0) 34-03.50(-0.0) 34-08(-0.0) 35-00.50(-0.0) 34-02.50(-0.0)
  8 Ainsworth, Je'Neal        10 Poly (Long Beach)   37-07.00   34-01.00  -0.5
     ND(NWI) ND(NWI) 34-01(-0.0) ND(NWI) 34-01(-0.0) 32-11(-0.0)
  9 Rockhill, Mallory         12 Estrella Foothills  34-02.00   33-09.00  -0.5
     33-08.50(-0.0) 32-08.50(-0.0) 33-09(-0.0) 33-06(-0.0) ND(NWI) ND(NWI)
 10 Bresnehan, Sydney         11 Desert Vista        34-03.00   33-07.50  -0.8
     ND(NWI) ND(NWI) 33-07.50(-0.0)
 11 Standley, Candise         12 Mountain Pointe     33-10.00   33-06.75   0.7
     32-00.50(-0.0) 31-08.50(-0.0) 33-06.75(-0.0)
 12 Idemudia, Jemima          11 Deer Valley         34-07.50   33-06.50   0.3
     30-07.50(-0.0) 32-11(-0.0) 33-06.50(-0.0)
 13 Britton, Demali           11 Desert Vista                   33-06.00  -0.3
     33-06(-0.0) 32-06(-0.0) 32-08(-0.0)
 14 Kelly, Megan              12 Sandra Day O'Connor 33-07.25   33-04.25   0.8
     29-08.50(-0.0) 31-08.50(-0.0) 33-04.25(-0.0)
 15 Hall, Hali                12 Cactus Shadows      32-09.00   33-01.00  -0.1
     33-01(-0.0) 32-08.50(-0.0) 32-06(-0.0)
 16 Mercer, Alissa            12 Deer Valley         34-00.00   33-00.50  -0.1
     32-01.25(-0.0) 31-07(-0.0) 33-01.50(-0.0)
 16 Young, Rees                9 Mountain Pointe     34-08.00   33-00.50  -0.4
     ND(NWI) ND(NWI) 33-00.50(-0.0)
 18 Apodaca, Vanessa          12 El Paso Del Valle   34-04.00   32-09.25   0.6
     31-11.50(-0.0) 31-10.50(-0.0) 32-09.25(-0.0)
 19 Dafov, Michelle           11 Sedona Red Rock     35-03.50   32-04.00   0.3
     ND(NWI) 32-04(-0.0) 32-00(-0.0)
 20 Cossey, Juliette          11 Sandra Day O'Connor 34-02.00   32-00.00  -1.6
     31-07(-0.0) 29-11.50(-0.0) 32-00(-0.0)
 21 Pannell, Kenniss          10 Cienega             33-09.50   31-10.25  -0.1
     31-10(-0.0) 31-08.75(-0.0) 31-10.25(-0.0)
 22 Sharkey, Abbie            11 Red Mountain        33-05.00   30-07.00  -0.2
     29-07.50(-0.0) 30-07(-0.0) ND(NWI)
 23 Thompson, Haylee          10 Salpointe Catholic  33-00.00   29-07.25  -1.1
     29-07.25(-0.0) ND(NWI) ND(NWI)
 24 Sokol, Carly              11 Desert Vista        34-00.50   29-00.00  -0.3
     ND(NWI) 29-00(-0.0) ND(NWI)


Event 33  Boys Elite Discus Throw
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Fischer, Dylan            12 Desert Vista          169-11     176-04
  2 Green, Ryan               12 Mountain Pointe       153-07     157-01
  3 Rezac, Jordan             11 Desert Vista          158-06     150-10
  4 Moore, Jacob              12 Sedona Red Rock       149-01     147-01
  5 Simons, Aaron             12 Corona del Sol        157-10     146-08
  6 Harris, Zach              11 Sandra Day O'Connor   146-03     146-05
  7 Eggers, Beau              11 Hamilton              152-06     142-09
  8 Hernandez, Joshua          9 El Paso Del Valle     141-00     141-05
  9 Allen, Nick               10 Desert Ridge          147-03     136-04
 10 Brock, Ryder              12 Mountain View Mesa    145-00     135-05
 11 Forrest, Tyler            12 Fountain Hills      34-11.50     133-11
 12 Barrios, Bryan            11 El Paso Eastwood      145-00     132-09
 13 Cashman, Clay             12 Chaparral (Az)        151-11     132-07
 14 Smart, Braden             12 Mountain View Mesa    144-00     131-09
 15 Wellington, Alex          12 Tucson Magnet         149-05     131-03
 16 Nelson, Maxwell           12 Mountain View Mesa    135-10     128-09
 17 Banker, Brandon           11 Mountain View Mesa    135-08     128-03
 18 Winston, Johnell          12 Hamilton              142-00     127-09
 19 Akerele-Ale, Peter        12 Rincon University     135-03     126-00
 20 Saxman, Zane              12 Sedona Red Rock       134-11     124-03
 21 Martinez-Sotelo, Salvado  10 Skyline               135-08     123-05
 22 Acuff, Steven             12 Deer Valley           149-00     122-10
 23 Kohnke, Garrett           12 Sahuaro               139-00     122-07
 24 Hilliard, Austin          12 Skyline               135-10     116-10
 -- Gerrish, Stephen          11 Desert Vista          139-00         ND
 -- Mercer, Nic               11 South Mountain        145-08       FOUL


Event 34  Girls Elite Discus Throw
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Melgar, Kayla             11 Tempe                 128-09     121-10
  2 Fakler, Erin              11 Xavier Colle          130-02     121-06
  3 Sieferman, Jordan         11 Canyon Del Oro        109-07     121-00
  4 Alarcio Caldon, Meredith  11 Canyon Del Oro        123-06     116-09
  5 Wadsworth, Victoria       12 Desert Vista          120-00     114-11
  6 Tercero, Sheynne          12 El Paso Del Valle     125-05     113-05
  7 Conlin, Amanda            12 Deer Valley           119-02     112-10
  8 Crandall, Olivia          12 Mountain View Mesa    116-07     111-07
  9 Craig, Daniela            11 Peoria                118-00     109-00
 10 Hatler-Stefick, Tiana     12 Sedona Red Rock       109-11     108-00
 11 Ta'ase, Malia             12 Mountain View Mesa    117-00     105-06
 12 Osahor, Chantel           12 St Mary's Catholic    108-01     104-10
 13 Holmes-Digiovine, Makenz  11 Desert Vista          134-09     104-00
 14 Lakey, Baylee             11 Cibola                111-06     103-02
 15 Liechty, Alison           12 Mountain View Mesa    119-00     103-01
 16 Butler, Candice           12 Buena                 104-07     100-04
 17 Holmes-Digiovine, IsaBel  11 Desert Vista           99-06      99-10
 18 Finn, Bianca              11 Chandler              116-00      99-08
 19 Simon, Gabrielle          11 Sedona Red Rock       102-05      98-01
 20 Marucha, Shannon          12 Skyline               102-00      97-05
 21 Mays, Molly               10 Desert Ridge          108-03      97-00
 22 DeMarr, Hannah            12 Mountain Pointe       100-08      96-07
 23 Cresswell, Paige          12 Cactus Shadows        104-00      93-09
 24 Schinke, Becca            12 Show Low              108-11      86-04
 25 Arceneaux, Rionne         11 Desert Ridge           98-09      85-03
 26 Maxwell, Kaytlynn         11 Show Low               99-03      84-05


Event 35  Boys Elite Shot Put
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Fischer, Dylan            12 Desert Vista        57-10.00   59-08.00
  2 Moore, Jacob              12 Sedona Red Rock     55-07.00   55-06.00
  3 Nelson, Maxwell           12 Mountain View Mesa  52-11.50   51-03.00
  4 Mercer, Nic               11 South Mountain      49-05.00   50-09.00
  5 Harris, Zach              11 Sandra Day O'Connor 52-04.50   50-06.50
  6 Green, Ryan               12 Mountain Pointe     50-05.50   50-03.50
  7 Birtcher, Weston          12 Mountain View Mesa  52-04.00   50-00.00
  8 Strong, Isaac             10 Mountain View Mesa  52-04.00   49-08.50
  9 Thornton, Austin          12 Mountain View Mesa  47-10.00   48-11.00
 10 Eggers, Beau              11 Hamilton            50-10.00   48-00.00
 11 Wellington, Alex          12 Tucson Magnet       48-08.25   47-01.00
 12 Lister, Jarell            11 Desert Vista        46-10.00   46-07.00
 13 Castro, Andres            11 Tucson Magnet       49-05.00   46-01.00
 14 Denton, Joshua            11 Buena               46-02.50   45-11.00
 15 Simons, Aaron             12 Corona del Sol      45-10.50   45-02.50
 16 Winston, Johnell          12 Hamilton            46-10.00   44-09.00
 17 Kohnke, Garrett           12 Sahuaro             49-00.00   44-06.50
 18 Peterson, Geordan         12 Queen Creek         46-09.00   44-04.00
 19 John, Ricky               12 Desert Mountain     45-10.00   44-03.00
 20 Martinez-Sotelo, Salvado  10 Skyline             45-10.00   42-01.50
 21 Akerele-Ale, Peter        12 Rincon University   45-11.50   42-00.00
 22 King, Cody                12 Desert Ridge        50-04.00   41-08.50
 23 Valdovinos, Tony          12 El Paso Del Valle   45-03.00   41-04.00
 24 Cashman, Clay             12 Chaparral (Az)      48-01.00   40-07.00
 -- Strickland, Devin         12 McClintock          45-09.50       FOUL


Event 36  Girls Elite Shot Put
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Conlin, Amanda            12 Deer Valley         43-02.25   43-10.00
  2 Westbrook, Ky             11 Chandler            41-10.00   42-06.50
  3 Finn, Bianca              11 Chandler            39-08.00   42-06.00
  4 Ta'ase, Malia             12 Mountain View Mesa  40-09.00   41-02.00
  5 Osahor, Chantel           12 St Mary's Catholic  37-11.00   39-04.00
  6 Melgar, Kayla             11 Tempe               37-07.00   37-01.00
  7 Crandall, Olivia          12 Mountain View Mesa  37-04.00  J37-01.00
  8 Butler, Candice           12 Buena               39-04.75   36-09.50
  9 Hatler-Stefick, Tiana     12 Sedona Red Rock     37-08.50   36-08.00
 10 Bartee, Jasmyne           12 Chandler            37-09.00   35-09.00
 11 Lucky, Lauren             12 Corona del Sol      35-01.50   33-10.50
      33-10.50  33-01  ND
 12 Holmes-Digiovine, Makenz  11 Desert Vista        33-09.50   33-08.50
      31-09.50  ND  33-08.50
 13 Taylor, Jordan            11 Deer Valley         33-04.00   33-05.00
      33-05  32-00  32-08.50
 14 Mitchell, Corniesha       10 Chandler            36-06.00   32-11.00
 14 Henrie, Gabrielle         10 North Canyon        32-05.00   32-11.00
      28-04  32-11  32-06
 16 Wadsworth, Victoria       12 Desert Vista        33-11.00   32-07.50
      31-00  32-07.50  32-04
 17 Cresswell, Paige          12 Cactus Shadows      36-02.25   32-05.50
 17 Smith, Lonnie             11 Tempe               35-05.00   32-05.50
 19 Lakey, Baylee             11 Cibola              33-02.50   32-04.50
      31-08  32-04.50  31-05.50
 20 Tercero, Sheynne          12 El Paso Del Valle   34-00.00   32-01.00
      ND  31-08.50  32-01
 21 Liechty, Alison           12 Mountain View Mesa  33-08.00   30-09.50
      30-07.50  30-04  30-09.50
 22 Mills, Lucy               12 Mountain View Mesa  33-07.00   30-06.50
      28-10  30-06.50  30-02.50
 23 Vanney, Eryn              10 Queen Creek         33-07.50   30-05.50
      ND  30-05.50  ND
 24 Lionhart, Christina       10 Highland            33-05.00   30-05.00
      28-01.50  30-05  29-00
 25 Mattas, Nicole            12 Cienega             35-11.00   29-04.00
 26 Miller, Nakiya            11 Alhambra            33-03.00   29-00.00
      27-09.50  26-07  29-00
 
Event 4  Girls Seeded 100 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
=========================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Jurado, Stephanie         11 El Paso Del Valle      17.94      17.17
  2 Pomeroy, Haley            12 Show Low               17.94      17.30
  3 West, Sedona              11 Buckeye Union          17.74      17.43
  4 Mullins, Katie            12 Coconino               17.70      17.69
  5 Trepte, Hannah            12 Notre Dame Prep        18.10      17.80
  6 Kleinholt, Ronja          11 Sahuarita              17.77      18.11
  7 Crosby, Wendy             11 El Paso Del Valle      18.04      18.76
  8 Puglisi, Tyler            11 Deer Valley            18.00      19.40
Section  2     Wind: NWI
  1 Aaron, Ashely             11 Estrella Foothills     17.47      17.15
  2 Graves, Chloe             12 Millennium             17.65      17.16
  3 Savel, Vanessa            10 Salpointe Catholic     17.64      17.22
  4 O'Connor, Jennifer        12 Salpointe Catholic     17.46      17.37
  5 Moore, Mariah             11 Blue Ridge             17.56      17.54
  6 Saffo, Brittany           12 Buena                  17.53      18.09
 -- Nantz, Katheryn            9 Deer Valley            17.55         FS
Section  3     Wind: NWI
  1 Johnson, Cassandra        12 El Paso Eastwood       17.44      16.71
  2 Strong, Sarah             12 Chandler Pre           17.33      16.74
  3 Tremble, Shanice          10 Valley Vista           17.15      16.77
  4 Garcia, Sarah             12 Red Mountain           17.17      17.19
  5 Parham, Kiara             11 Skyline                17.34      17.25
  6 Keepers, Claire           11 Canyon Del Oro         17.10      17.32
  7 Sokol, Carly              11 Desert Vista           17.24      17.81
Section  4     Wind: NWI
  1 Young, Rees                9 Mountain Pointe        16.62      17.10
  1 Bramwell, Asha            11 Mountain View Mesa     17.04      17.10
  3 Denham, Mareena            9 Willow Canyon          16.65      17.14
  4 Amos, Alicia              12 Bolingbrook            16.04      17.38
  5 Fields, Kayla             12 Douglas                16.89      17.92
  6 Ulrich, Courtney          11 Cienega                16.90      18.35
  7 Romitti, Alexis           11 Cienega                17.02      19.01

Event 5  Boys Seeded 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
=========================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Newman, Zac               12 Valley Vista           11.45      11.43
  2 Whiting, Levi             11 Desert Ridge           11.50      11.45
  3 Pilimai, Keaton            9 Queen Creek            11.49      11.54
  4 Hurt, William             11 Cactus Shadows         11.64      11.65
  5 Thurber, Michael           9 Mountain View Mesa     11.47      11.68
  6 Carder, Jordan            12 Perry                  11.49      11.70
  7 Cooper, Bobby             11 Washington             11.45      11.72
Section  2     Wind: NWI
  1 Jones, Kenny              12 El Paso Burges         11.44      11.29
  2 Brewster, Chris           11 Highland               11.44      11.34
  2 Wicks, Gerard             12 Poly (Long Beach)      11.44      11.34
  4 Diggs, Aaron              11 Millennium             11.42      11.49
  5 Dennis, Malik             11 Poly (Long Beach)      11.44      11.51
  6 Schweichler, Sean         12 Williams Field         11.44      11.62
  7 Ware, Derek               10 Chandler               11.44      11.67
Section  3     Wind: NWI
  1 Stewart, Damaria          12 Poly (Long Beach)      11.34      11.11
  2 Clark, Joseph             10 Westwood               11.34      11.15
  3 Barry, Ray                12 Highland               11.34      11.25
  4 Owens, Kenneth            10 Williams Field         11.34      11.29
  5 Puffer, Dalyno            11 Chandler               11.34      11.37
  6 Chapman, Wyatt             9 Payson                 11.34      11.47
  7 Ciaccio, Tommy            11 Catalina Foothills     11.40      11.78
  8 Romero, Jaime             11 El Paso Americas       11.33      11.80
Section  4     Wind: NWI
  1 Gilliam, Malik            12 Westwood               11.24      11.20
  2 Brown, Clark              11 Mountain View Mesa     11.24      11.27
  3 Gunter, Austin            12 Poly (Long Beach)      11.24      11.28
  4 Hamlin, Dartez             9 El Paso Burges         11.30      11.39
  5 Relf, Robert              12 Brophy College Prep    11.24      11.57
  6 Thompson, Antony          12 Willow Canyon          11.24      11.60
  7 Clark, Clarence           12 Brophy College Prep    11.25      11.77
  8 Jones Haines, Jalen       12 West Salem             11.30      12.60

Event 6  Girls Seeded 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
=========================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Foster, Erika             11 Poly (Long Beach)      13.14      12.78
  2 Uchendu, Nneka            12 Willow Canyon          13.09      13.01
  3 Schimmel, Naomi           11 Blue Ridge             13.32      13.32
  4 Ellis, Gabby              12 Highland               13.14      13.44
  5 Perry, Kristina           11 Mesquite               13.04      13.70
  6 Williams, Sierra          12 Dobson                 13.11      14.31
 -- Forbis, Kayla             12 Queen Creek            13.14         FS
Section  2     Wind: NWI
  1 Morales, Charletta        12 South Mountain         12.94      12.86
  2 Beckaroo, Yasheika        10 Sahuarita              12.94      12.87
  3 Gayfield, Keyonte         12 El Paso Burges         12.94      12.95
  4 Chilson, Morgan           12 Payson                 13.04      12.97
  5 Meador, Davianna          12 St Mary's Catholic     12.94      13.18
  6 Cartagena, Isabelle        9 Corona del Sol         13.03      13.26
  7 Holliday, Jamie           11 Sahuaro                13.04      13.54
Section  3     Wind: NWI
  1 Brown, McKaya             10 Hamilton               12.84      12.81
  2 Lynch, Chayla             10 Deer Valley            12.89      12.91
  3 Spencer, Abigail           9 Shadow Mountain        12.94      13.10
  4 Thornton, Akira            9 Basha                  12.84      13.14
  5 Ellis, Brianna            11 Highland               13.14      13.17
  6 Jones, Arionna            11 North Canyon           12.94      13.22
  7 Bliven, Emily             10 Sahuarita              12.93      13.26
  8 Whitmeyer, Lauren         12 Mesquite               12.84      13.27
Section  4     Wind: NWI
  1 Watkins, Jessica          10 Bolingbrook            12.44      12.52
  2 Brooks, Alexis            10 Bolingbrook            12.64      12.91
  3 Jorgensen, Kylie          12 Mountain View Mesa     12.77      13.01
  4 Gormley, Suzanna          10 Cactus Shadows         12.77      13.05
  5 Radmore, Felecity         10 Buena                  12.81      13.13
  6 Zibrat, Melanie           12 Ironwood Ridge         12.84      13.37
  7 Towner, Lanisha           12 Bolingbrook            12.74      13.39

Event 7  Boys Seeded 1600 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Section  1
  1 Guermali, Said            10 El Paso Americas     4:43.65    4:32.30
  2 Amaya, Oscar              10 Rio Rico             4:42.00    4:33.38
  3 Pineda, Jorge             11 Moon Valley          4:46.03    4:37.98
  4 Rydberg, Lucas            12 Blue Ridge           4:45.10    4:38.02
  5 Bonebright, Tyler         12 Desert Vista         4:41.88    4:38.24
  6 Gonzales, Dallin          12 Chandler             4:43.86    4:39.65
  7 Moore, Alec               12 Queen Creek          4:41.80    4:41.44
  8 Leightner, Tyler          12 Willow Canyon        4:44.93    4:41.63
  9 Gaecke, Aaron             12 Sahuarita            4:41.68    4:46.77
 10 Tielke, Austin            12 Desert Vista         4:47.00    4:46.92
 11 Rackow, Justin            12 Dobson               4:43.00    4:47.21
 12 Jennings, Stone           12 Mesquite             4:48.95    4:47.41
 13 Fox, Nick                 11 Basha                4:46.11    4:47.59
 14 Garcia, Jose              12 Cibola               4:43.00    4:48.92
 15 Oviedo, Brandon            9 North Canyon         4:45.30    4:54.40
 16 Conrad, Keegan            11 Hamilton             4:43.00    4:54.72
 17 Aldana, Kevin              - El Paso Americas     4:46.00    4:55.34
 18 Falcon, Nick              12 Hamilton             4:42.00    4:56.28
 19 Hernandez, Luis           10 El Paso Del Valle    4:43.00    4:57.42
 20 Sumatzkuku, Kyle          10 Tuba City                       5:02.33
 21 Chavoya, Michael          10 North Canyon         4:46.80    5:12.66
Section  2
  1 Norwood-Pearson, Brendan  12 St Mary's Catholic   4:36.07    4:29.90
  2 Beach, AJ                 12 Sandia Prep          4:37.10    4:31.08
  3 Noriega, Ben              11 Rio Rico             4:40.00    4:32.46
  4 McKay, Brandon            10 Ironwood Ridge       4:37.00    4:32.82
  5 Stern, Jonathan           11 Desert Mountain      4:36.00    4:33.15
  6 Bogushefsky, Mitchell     12 Desert Vista         4:37.94    4:35.28
  7 Dorr, Brandon             11 Rincon University    4:40.00    4:37.70
  8 Peckham, Caleb            12 Tempe Preparatory    4:37.20    4:37.83
  9 Wolff, Ryan               10 Millennium           4:40.63    4:38.67
 10 Hillis, Josh              12 Dobson               4:40.00    4:40.86
 11 Gonzalez, Juan            12 North Canyon         4:40.60    4:41.60
 12 Silva, Jose               10 El Paso Eastwood                4:42.16
 13 Martinez, Xavier          12 Sahuarita            4:38.17    4:43.89
 14 Hovland, Jack             11 Notre Dame Prep      4:40.10    4:44.15
 15 Contreras, David          10 El Paso Del Valle    4:40.00    4:44.74
 16 Bowman, Tyler             12 Red Mountain                    4:44.76
 17 Mulligan, Sean            12 Hamilton             4:40.00    4:45.54
 18 Toller, Jacob              9 Mountain View Mesa   4:38.70    4:47.32
 19 Tipton, Tony               9 Tempe                4:40.00    4:47.70
 20 Ordonez, Alan             11 South Mountain       4:38.00    4:49.05
 21 Frame, Parker             11 Mountain View Mesa   4:37.80    4:53.47

Event 8  Girls Seeded 1600 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Section  1
  1 Hassinan, Cera            12 Mountain Pointe      5:52.10    5:34.46
  2 Lee, Larissa               - Buena                5:52.20    5:36.78
  3 Townsend, Mia             12 Chandler             5:52.59    5:37.00
  4 Pace, Kelly               11 Maricopa             5:55.36    5:37.88
  5 Clark, Rachael            11 Desert Ridge         5:49.06    5:38.37
  6 Griego, Anissa            11 Skyline              5:59.30    5:40.09
  7 Rincon, Mindy             12 El Paso Del Valle    5:58.00    5:50.36
  8 Pankretz, Kaylynn         10 Queen Creek          5:53.18    5:53.63
  9 Gomez Ochoa, Janeth       11 Arcadia              5:57.56    5:57.35
 10 Ricks, Amberly            10 Corona del Sol       5:59.91    5:58.14
 11 Buntyn, Eden              10 El Paso Eastwood     5:59.33    5:59.02
 12 Orozco, Jen               10 North Canyon         5:58.20    5:59.27
 13 Kogan, Rainey             11 Buena                5:49.10    6:03.46
 14 Jones, Carissa            12 Show Low             6:01.00    6:05.18
 15 Blanc, Alexis              9 Tempe                6:00.00    6:08.99
 16 Taverna, Vicky            12 Seton Catholic       6:00.00    6:21.44
 17 Mayhew, Baylie            10 Basha                6:00.17    6:25.87
Section  2
  1 Jensen, Alice             10 Mesquite             5:41.51    5:27.00
  2 Lopez, Kyra               10 Sandra Day O'Connor  5:39.41    5:27.13
  3 Bruno, Barbara             9 Canyon Del Oro       5:40.65    5:30.09
  4 Wilson, Eva               12 Sedona Red Rock      5:47.68    5:30.96
  5 Kennedy, Ciara            10 Salpointe Catholic   5:44.40    5:33.11
  6 Norwood-Pearson, Camryn    9 St Mary's Catholic   5:41.30    5:37.84
  7 Jeffers, Ally             11 Cibola               5:48.00    5:38.40
  8 Deputy, Xury              11 Hamilton             5:40.00    5:38.93
  9 Myers-Lenz, Sloane        11 Cactus Shadows       5:47.50    5:39.28
 10 Martin, Mikaela           11 Horizon Honors       5:43.86    5:41.64
 11 Welliver, Bailey          11 Catalina Foothills   5:42.00    5:42.12
 12 Mitchell, Brienna         12 El Paso Del Valle    5:44.30    5:43.55
 13 Twombly-Ellis, Jordan     10 Prescott             5:47.00    5:44.31
 14 Osman, Emily              10 Desert Mountain      5:48.00    5:44.61
 15 Fraher, Claren            11 Prescott             5:46.00    5:45.75
 16 Hilarides, Lucy           10 Queen Creek          5:44.72    5:46.37
 17 Johnston, Rachel          11 Mesquite             5:45.18    5:49.42
 18 Beck, Natalie              9 Willow Canyon        5:45.52    5:54.65
 19 Brenna, Samantha          12 Williams Field       5:40.00    6:28.83

Event 9  Boys Seeded 110 Mile Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Section  1
  1 Tippit, Cole               9 Desert Vista           16.71      16.19
  2 Holbrook, Joey            12 Florence               16.84      16.36
  3 Campbell, Steven          12 Desert Mountain        16.77      16.40
  4 Woods, Kyree               9 Chandler               16.72      16.56
  5 Mahaffy, Craig            12 Perry                  16.77      16.85
  6 McCray, Justin            11 Show Low               17.04      16.90
  7 Gomez, Andrew             10 Blue Ridge             16.85      17.33
  8 Sahotsky, Thomas           9 Deer Valley            16.77      17.42
Section  2
  1 Knight, Devin             10 Moon Valley            16.34      15.62
  2 Hunt, Kyle                10 Chandler               16.21      15.95
  3 Winfield, William         10 Chandler               16.53      16.12
  4 Davalos, A.J.             11 Mountain Pointe        16.44      16.21
  5 Rodriguez, Gregorio       11 El Paso Eastwood       16.34      16.23
  6 Tigges, Quinton           12 Canyon Del Oro         16.51      16.91
  7 Kerr, Dylan               10 Red Mountain           16.56      17.39
Section  3
  1 Davis, Josh               11 Mesquite               16.16      15.20
  2 Lin, Ying                 11 Sahuarita              16.16      16.05
  3 Robertson, Quinn          12 Corona del Sol         16.15      16.18
  4 White, Rakevion            9 South Mountain         16.14      16.26
  5 Cronister, Brandon        11 Ironwood Ridge         16.14      16.94
Section  4
  1 Perez, Isaac              12 El Paso Burges         15.74      15.35
  2 Blue, Grafton             11 Buena                  15.73      15.67
  3 Solomon, Trevor           11 Show Low               15.84      15.73
  4 Baxter, David             12 Salpointe Catholic     16.04      15.79
  5 Romitti, Jacob            12 Cienega                15.73      15.81
  6 Day, Juran                12 Poly (Long Beach)      15.94      15.88
  7 Larsen, Tyler             11 Mountain View Mesa     15.81      15.99
 -- Wright, Kenneth           11 Deer Valley            15.70         DQ

Event 11  Boys Seeded 4x100 Meter Relay
========================================================================
    School                                               Seed     Finals
========================================================================
Section  1
  1 Payson  'A'                                         46.04      44.10
     1) Clawson, Trevor 10              2) Struning, Noel 12
     3) Bobier, Payson 12               4) Chapman, Wyatt 9
  2 Seton Catholic  'A'                                 45.74      44.60
     1) Eze, Konrad 10                  2) Lopez, Steven 9
     3) Johnson, Dominick 10            4) Russell, Nicolas 12
  3 Tempe  'A'                                          45.64      44.90
     1) Adebule, Nojeem 11              2) Watkins, Sebastian 11
     3) Whitmore, Marcus 11             4) Caraway, Johnathan 12
  4 Tombstone  'A'                                      45.24      45.20
     1) Sanders, Dominic 10             2) Boberg, Will -
     3) Otey, Dontae -                  4) James, Bryant 12
  5 Sahuarita  'A'                                      45.54      45.70
     1) Howard, Aric 12                 2) Eaves, Bryant 12
     3) Mitchell, Sam 12                4) Amoalcoh, Kelvin 10
  6 Maricopa  'A'                                       45.64      46.40
     1) Donaldson, Elisha 10            2) Ball, Takoda 11
     3) Blocker, William 10             4) Byrd, Tim 11
Section  2
  1 Chaparral (Az)  'A'                                 44.74      44.88
     1) Cejka, Nick 10                  2) Villalva, Zach 12
     3) Magana, Devin 11                4) McKay, Gary 11
  2 Sahuaro  'A'                                        45.04      45.19
     1) Benge, Wesley 10                2) Burley, Anthony 11
     3) Jacobs, Brian 11                4) Henderson, Jalen 12
  3 El Paso Del Valle  'A'                              44.54      46.00
     1) Aragon, Austin 12               2) Hernandez, Jorge 12
     3) Hernandez, Anthony 12           4) Calvo, Mauricio 12
  4 Cibola  'A'                                         45.04      46.35
     1) Decorse-Hall, Michael 10        2) Smith, Timothy 10
     3) Monroe, Derrick 10              4) Seidler, Corey 12
  5 Copper Canyon  'A'                                  44.44      47.70
     1) Robinson, Kalin 12              2) Willhite, Josh 11
     3) Lara, Alexander 11              4) Perez, Jesus 11
Section  3
  1 Millennium  'A'                                     44.14      43.57
     1) Villarreal, Mike 11             2) Diggs, Aaron 11
     3) Barrett, Moesha 12              4) Harrington, Dallas 12
  2 Highland  'A'                                       44.04      43.84
     1) Barry, Ray 12                   2) Patterson, Adam 10
     3) Brewster, Chris 11              4) Thomas, Tyler 10
  3 Deer Valley  'A'                                    43.95      43.85
     1) Sebion, Deion 12                2) Brown, Cody 12
     3) Fisher, Stephen 10              4) Allen, Dean 12
  4 Mountain View Mesa  'A'                             44.24      44.23
     1) Barker, Michael 11              2) Thurber, Michael 9
     3) Millward, Robby 11              4) Brown, Clark 11
  5 Buena  'A'                                          44.21      44.64
     1) Goodwin, Alfred -               2) Palmore, TJ 12
     3) Samuel, Jonathan 12             4) Richardson, Stone 9
  6 El Paso Eastwood  'A'                               44.24      44.99
     1) Shelby, David 12                2) Hutterer, Roderick 12
     3) Rodriguez, Gregorio 11          4) Cano, Chris 12
  7 Rincon University  'A'                              44.44      45.03
     1) Ali, Sadam 11                   2) McGhee, KJ 12
     3) Ondiego, Cliff 11               4) Ruffner, Andres 10
  8 Queen Creek  'A'                                    44.34      46.08
     1) Arrington, Derek 12             2) Barlow, Weston 10
     3) Graff, Michael 12               4) Bartlett, Jordan 10

Event 12  Girls Seeded 4x100 Meter Relay
========================================================================
    School                                               Seed     Finals
========================================================================
Section  1
  1 Chaparral (Az)  'A'                                 53.14      52.15
     1) Gomez, Madeline 11              2) Frohna, Amalia 9
     3) Jordan, Allison 9               4) Kent, Alison 12
  2 Cienega  'A'                                        53.24      52.58
     1) Pannell, Kenniss 10             2) Snyder, Crystianne 9
     3) Sellers, Ashleigh 12            4) Upshur, Ashley 10
  3 Canyon Del Oro  'A'                                 53.34      54.63
     1) Crawford, Courtney 10           2) Klein, Bethany 10
     3) Vass, Ireland 9                 4) Jones, Haley 11
 -- Show Low  'A'                                       53.24         DQ
     1) Brannon, Mikayla 11             2) Broseman, Kyndness 10
     3) Monson, Becca 9                 4) Coplan, Michaela 12
Section  2
  1 Queen Creek  'A'                                    53.14      51.49
     1) Belnap, Maddie 11               2) Berge, Morgan 9
     3) Forbis, Kayla 12                4) Crewse, Summer 12
  2 Red Mountain  'A'                                   52.54      51.82
     1) Crump, Madison 11               2) Correa, Nicole 11
     3) Jameson, Tayler 11              4) Stigen, Alicia 11
  3 Mountain Pointe  'A'                                52.94      51.83
     1) Burns, Ashle 10                 2) Miles, T'Aira 11
     3) Doss, Whitley 10                4) Young, Rees 9
  4 Fountain Hills  'A'                                 52.14      52.13
     1) Carillo, Leah 9                 2) Smith, Trista 9
     3) Yost, Brooke 10                 4) Jelacic, Izzy 12
  5 Desert Vista  'A'                                   52.24      52.76
     1) Dennard, Sarah 11               2) Thorburn, Olivia 9
     3) Bresnehan, Sydney 11            4) Hartley, Alexis 10
  6 El Paso Del Valle  'A'                              52.14      52.83
     1) Sanchez, Valerie 12             2) Silva, Esmerada 12
     3) Huizar, Ashley 12               4) Oropeza, Shantal 12
  7 Payson  'A'                                         52.14      53.11
     1) Svir, Danya 11                  2) Chilson, Morgan 12
     3) Knauer, Rachel 9                4) Schatz, Michelle 12
  8 Douglas  'A'                                        52.24      53.30
     1) Fields, Kayla 12                2) Castillo, Grecia 11
     3) Jordan, Barbara 11              4) Rodriquez, Melissa 11
Section  3
  1 Bolingbrook  'A'                                    47.00      48.55
     1) Brooks, Alexis 10               2) Watkins, Jessica 10
     3)                                 4) Alston, Deizuna 12
  2 Sahuaro  'A'                                        51.64      50.22
     1) Dagnino, Anyssa 12              2) Holliday, Jamie 11
     3) Simmons, Jasmine 11             4) Fotinos, Nicole 12
  3 Mesquite  'A'                                       51.64      50.93
     1) Whitmeyer, Lauren 12            2) Mook, Jade 12
     3) Perry, Kristina 11              4) Southerland, Sydney 10
  4 Valley Vista  'A'                                   51.74      51.02
     1) Eckblad, Dystnie 12             2) Sanson, Kayleigh 9
     3) Tremble, Shanice 10             4) Agustine, Brandee 9
  5 Gilbert  'A'                                        51.74      51.11
  6 Willow Canyon  'A'                                  51.49      51.17
     1) Guzman, Jocelyn 10              2) O'Keefe, Victoria 11
     3) Uchendu, Nneka 12               4) Yourist, Kandice 12
  7 Mountain View Mesa  'A'                             51.94      51.34
     1) Hill, Rayven 11                 2) Thomas, Hailey 11
     3) James, Sarah 11                 4) Mason, Marlee 12

Event 13  Boys Seeded 400 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Section  1
  1 Schimmel, Isaac           12 Blue Ridge             53.04      51.06
  2 Rodriguez, Justin         11 Perry                  53.15      51.60
  3 Packer, Riley             10 Highland               53.14      52.50
  4 King, Nikolai             10 Sandra Day O'Connor    53.12      53.27
  5 Hagan, Brody              11 Highland               53.24      53.79
  6 Benjamin, Josh             9 Brophy College Prep    53.14      54.95
  7 Pedrotty, Dominic         10 Salpointe Catholic     55.90      55.05
Section  2
  1 Hutterer, Dominick        10 El Paso Eastwood       53.04      52.26
  2 Odol, Obang               10 Canyon Del Oro         52.90      52.28
  3 McClelland, William       11 Arcadia                52.74      52.60
  4 Higinbotham, Sean         12 Mountain Pointe        52.97      52.85
  5 McHenry, Ryan             12 Catalina Foothills     52.84      52.91
  6 Moran, Mason               9 Chandler               52.94      53.07
  7 Rova, Brice               11 Show Low               52.94      53.34
  8 Pyle, Chris               12 Sandra Day O'Connor    53.00      54.52
Section  3
  1 Savage, Maquis            12 Washington             49.26      50.53
  2 Granison, Shaquan         12 Alhambra               52.32      51.46
  3 Bankofier, Scooter        10 Notre Dame Prep        52.62      51.66
  4 Usevitch, Seth             9 Mesquite               52.37      51.77
  5 Neal, Rashan              10 Hamilton               52.44      52.05
  6 Karl, Alex                11 Estrella Foothills     52.67      52.72
  7 Knight, Devin             10 Moon Valley            52.24      52.82
  8 Meek, Aaron               11 Deer Valley            52.54      54.61
Section  4
  1 Robinson, Raekwon         12 Westwood               52.04      51.54
  2 Tippit, Kyle              12 Desert Vista           52.24      52.52
  3 Villareal, Carlos         10 Rio Rico               52.04      52.63
  4 McGhee, KJ                12 Rincon University      52.14      52.64
  5 Clamons, Jaqon            14 Washington                        53.06
  6 Martin, Kenzel            11 Estrella Foothills     52.05      53.56
  7 Robinson, Kalin           12 Copper Canyon          51.94      56.13
  8 Nganga, Michael           12 Valley Vista           52.14      57.02

Event 14  Girls Seeded 400 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Section  1
  1 James, Sarah              11 Mountain View Mesa   1:02.85    1:01.22
  2 Jordan, Allison            9 Chaparral (Az)       1:02.96    1:02.05
  3 Crawford, Courtney        10 Canyon Del Oro       1:03.14    1:02.82
  4 Redman, Paula             12 Salpointe Catholic   1:03.94    1:02.85
  5 McKinnon, Brenna          11 Buena                1:02.99    1:03.40
  6 Martin, Brooke             9 Chaparral (Az)       1:03.14    1:03.88
  7 Arcella, Jacquelyn        10 Valley Vista         1:03.14    1:05.21
  8 Davis, Tessa              10 Desert Vista         1:02.94    1:09.06
Section  2
  1 Burns, Ashle              10 Mountain Pointe      1:02.72    1:00.79
  2 Monaco, Jaime             10 Poly (Long Beach)    1:02.34    1:01.29
  3 Izzo, Katie               10 Catalina Foothills   1:02.44    1:02.34
  4 Reynosa, Lexi              9 Corona del Sol       1:02.77    1:04.32
  5 Sy, Coumba                11 South Mountain       1:02.64    1:05.32
  6 Olson, Alex               11 Notre Dame Prep      1:02.64    1:06.03
Section  3
  1 Kessel, Hanna             10 Cactus Shadows       1:01.63    1:01.10
  2 Colbert, Alesondra        12 Chandler             1:01.64    1:01.47
  3 Alveraez, Yasmine         10 Deer Valley          1:01.78    1:01.54
  4 Taffuri, Julia            10 Notre Dame Prep      1:01.44    1:01.84
  5 Broseman, Kyndness        10 Show Low             1:01.84    1:02.01
  6 Fotinos, Nicole           12 Sahuaro              1:02.14    1:03.59
  7 Berge, Morgan              9 Queen Creek          1:01.44    1:05.07
  8 Perry, Genevieve          10 North Canyon         1:02.14    1:05.16
Section  4
  1 Aba, Ronis                12 Moon Valley          1:00.84      59.94
  2 Ziemba, Sarah             11 Skyline              1:01.14    1:00.69
  3 Orr, Christine            10 Basha                1:01.24    1:01.58
  4 Starks, Jasmine           10 South Mountain       1:00.94    1:04.42
  5 Moore, Monique            12 Hamilton             1:01.24    1:05.42
  6 Alston, Deizuna           12 Bolingbrook          1:00.14    1:05.91

Event 15  Boys Seeded 300 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Section  1
  1 O'Georgia, Bryant         11 North Canyon           43.64      42.90
  2 Kerr, Bryce               10 Fountain Hills         43.54      42.98
  3 Contreras, Edward         11 Canyon Del Oro         43.56      43.51
  4 Hogg, James               11 Westwood               43.81      43.60
  5 Thompson, Abraham         10 Cibola                 44.88      44.30
  6 Woods, Kyree               9 Chandler               43.70      49.69
 -- Mahaffy, Craig            12 Perry                  43.72         DQ
Section  2
  1 Davis, Josh               11 Mesquite               43.10      40.81
  2 Hunt, Kyle                10 Chandler               42.99      41.45
  3 Fusaro, James             10 Hamilton               43.28      42.02
  4 Perkins, Devin            11 Williams Field         42.84      42.09
  5 Howard, Milan             11 Sandra Day O'Connor    42.77      42.27
  6 Scholtens, Roman          11 Williams Field         42.82      42.85
  7 Moralez, Clayton          12 Red Mountain           43.38      43.23
Section  3
  1 Stokes, Quincy            12 Williams Field         42.53      40.28
  2 Solomon, Trevor           11 Show Low               41.94      41.17
  3 Rodriguez, Gregorio       11 El Paso Eastwood       41.84      41.56
  4 Juarez, Zachary           10 El Paso Eastwood       42.14      42.95
  5 Nicoll, Jacob             10 Mountain View Mesa     42.56      43.30
  6 Lin, Ying                 11 Sahuarita              42.22      43.50
  7 Alexander, Austin         10 Cienega                42.50      43.53
  8 Wright, Kenneth           11 Deer Valley            42.40      44.37
Section  4
  1 Parson, Taelon            12 Perry                  41.37      40.63
  2 Day, Juran                12 Poly (Long Beach)      41.84      41.22
  3 Perez, Isaac              12 El Paso Burges         41.34      41.39
  4 Harper, Corey             11 Cactus Shadows         41.06      42.00
  5 Villnueva, Xavier         11 Centennial             41.44      42.05
  6 Kerr, Dylan               10 Red Mountain           41.81      42.17
  7 Tenney, Cody              12 Show Low               41.34      45.81

Event 16  Girls Seeded 300 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
 -- Hatfield, Sarah           10 Mountain View Mesa     48.92      48.47
 -- Roberts, Cassidy          11 Basha                  49.04      48.78
Section  1
  1 Bly, Bridget              12 South Mountain         51.41      49.98
  2 Baehr, Shea               12 Mountain View Mesa     51.42      50.47
  3 Nantz, Katheryn            9 Deer Valley            50.88      50.81
  4 Ezeugwu, Natalie           9 Rincon University      51.64      51.08
  5 VanVleet, Olivia          11 Corona del Sol         51.14      51.42
  6 Amos, Alicia              12 Bolingbrook            51.74      52.46
Section  2
  1 Strong, Sarah             12 Chandler Pre           49.86      48.89
  2 Gaul, Katherine           12 Sahuaro                50.24      49.56
  3 Trepte, Hannah            12 Notre Dame Prep        50.34      50.30
  4 Thompson, Haylee          10 Salpointe Catholic     50.64      51.11
  5 Frohna, Amalia             9 Chaparral (Az)         50.24      51.48
  6 Bermudez, Carmen           9 Hamilton               50.24      51.90
Section  3
  1 Schifter, Rachel          12 Xavier Colle           49.85      47.66
  2 Simmons, China            10 Millennium             49.43      48.79
  3 Savel, Vanessa            10 Salpointe Catholic     49.14      49.19
  4 Belnap, Maddie            11 Queen Creek            49.82      49.25
  5 Pomeroy, Haley            12 Show Low               49.24      49.61
  6 Lee, Anna                 11 Corona del Sol         49.38      50.23
  7 Weeman, Samantha          12 Horizon Honors         49.50      50.24
  8 Duecker, Madison          11 Mountain Pointe        49.85      51.24
Section  4
  1 Tremble, Shanice          10 Valley Vista           48.81      48.08
  3 Aaron, Ashely             11 Estrella Foothills     49.00      48.61
  5 Soderstrom, Erika         10 Cactus Shadows         49.06      48.84
  6 Sokol, Carly              11 Desert Vista           48.83      49.55
  7 Langley, Cherry           10 Red Mountain           48.88      49.69

Event 17  Boys Seeded 800 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Section  1
  1 Gonzales, Dallin          12 Chandler             2:05.45    2:02.73
  2 Mohamed, Ahmed            11 Rincon University    2:00.00    2:02.76
  3 Toombs, Nathan            12 Cienega              2:05.30    2:03.20
  4 Glynn, Reagan             12 Catalina Foothills   2:08.00    2:05.11
  5 Vidaure, Marciano          9 Williams Field       2:07.00    2:06.20
  6 Nadesan, Kamal            10 Cactus Shadows       2:09.00    2:07.22
  7 Sy, Amadou                11 South Mountain       2:05.97    2:07.60
  8 Thomas, Malik             11 Millennium           2:07.00    2:07.87
  9 Walpert, Sean              9 Notre Dame Prep      2:07.30    2:08.12
 10 Gaecke, Aaron             12 Sahuarita            2:07.26    2:08.78
 11 Gloesslein, Tobias        11 St Gregory C         2:07.47    2:08.87
 12 Rosado, Peter             11 Sahuaro              2:07.00    2:08.98
 13 Wood, Nick                11 Chaparral (Az)       2:07.00    2:09.01
 14 Gonzalez, Juan            12 North Canyon         2:06.60    2:10.43
 15 Padilla, Bryan            10 Basha                2:06.50    2:11.59
 16 Hernandez, Arturo         11 Moon Valley          2:06.20    2:11.63
 17 McClanahan, Zach          12 Cibola                          2:12.66
 18 Glass, Cameron            12 Fountain Hills       2:07.00    2:12.78
 19 Stewart, Flynn            12 Notre Dame Prep      2:06.20    2:13.47
Section  2
  1 Mihelich, Jake            12 Willow Canyon        2:05.21    2:01.35
  2 Owen, Jaquan              12 Millennium           2:03.90    2:02.08
  3 Sexton, Cole              12 Chandler             2:04.13    2:02.52
  4 Giordano, Troy            12 Desert Vista         2:02.04    2:02.75
  5 Jackson, Dylan            12 Gilbert              2:04.00    2:03.02
  6 Gamboa, Jovani            11 Poly (Long Beach)    2:02.20    2:03.31
  7 Buck, Patrick             12 Corona del Sol       2:02.36    2:03.72
  8 Sawyer, Brent             12 Gilbert              2:03.00    2:03.89
  9 Buntyn, Caleb             12 El Paso Eastwood     2:05.00    2:04.98
 10 Celaya, Anthony           12 Dobson               2:02.00    2:05.20
 11 Norwood-Pearson, Brendan  12 St Mary's Catholic   2:02.20    2:05.95
 12 Bergmann, Vetle           11 Catalina Foothills   2:05.20    2:06.41
 13 Bradshaw, Bronson         11 Mountain View Mesa   2:03.00    2:07.11
 14 Woodard, Robert           11 Westwood             2:05.00    2:08.17
 15 Benz, Christopher         10 North Canyon         2:05.00    2:08.22
 16 Soto, Jose                10 Tempe                2:05.00    2:09.39
 17 Castillo, Esteban         12 Sahuarita            2:03.22    2:10.62
 18 Reddy, Srikanth           12 Desert Mountain      2:04.60    2:11.15
 19 Roberts, Connor           10 North Canyon         2:05.20    2:11.33
 20 Hernandez, Luis           10 El Paso Del Valle    2:04.50    2:14.20

Event 18  Girls Seeded 800 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Section  1
  1 Cleveland, Rhionon        12 El Paso Eastwood     2:34.20    2:31.37
  2 Cuellar, Jackie           12 El Paso Eastwood     2:36.00    2:31.72
  3 Newman, Johanna           10 Florence             2:38.00    2:32.12
  4 Delgado, Miranda           9 Salpointe Catholic   2:39.67    2:32.72
  5 DiVall, Katherine         11 Notre Dame Prep      2:36.93    2:32.78
  6 Bruno, Barbara             9 Canyon Del Oro       2:38.54    2:33.20
  7 Gutierrez, Leeza          10 El Paso Del Valle    2:36.66    2:33.32
  8 Cardwell, Natalie         12 Florence             2:38.00    2:33.76
  9 Greenleaf, Abby            9 Payson               2:38.10    2:34.07
 10 Norwood-Pearson, Camryn    9 St Mary's Catholic   2:36.00    2:35.00
 11 Amidon, Autumn            12 Cibola               2:37.00    2:36.31
 12 Gutierrez, Jennifer        9 Queen Creek          2:33.80    2:37.10
 13 Conger, Lauren            10 Salpointe Catholic   2:38.10    2:37.86
 14 Wagner, Paige             12 Westwood             2:39.00    2:40.52
 15 Johnston, Rachel          11 Mesquite             2:37.15    2:42.17
 16 Beck, Natalie              9 Willow Canyon        2:37.37    2:44.28
Section  2
  1 DeWulf, Sofia             11 Arcadia              2:30.00    2:20.56
  2 Moore, Charlotte          11 Scottsdale Prep      2:33.30    2:25.73
  3 Jones, Lauryn              9 Poly (Long Beach)    2:29.80    2:25.99
  4 Warren, Katelin           12 Mountain Pointe      2:31.08    2:27.56
  5 Bullington, Kate          11 Arcadia              2:32.58    2:27.96
  6 Gonzalez, Mia             12 North Canyon         2:30.40    2:28.38
  7 Mitts, Naomi              11 Bolingbrook          2:29.00    2:29.09
  8 Clarkson, Corinne          9 Red Mountain         2:29.00    2:29.16
  9 Brenden, Taylor           10 Red Mountain         2:30.00    2:29.32
 10 Nichols, Alexis            9 Chandler             2:31.66    2:29.60
 11 Nevarez, Guadalupe        12 St Mary's Catholic   2:33.20    2:30.03
 12 Houser, Hattie             9 Rincon University    2:33.30    2:31.31
 13 Twombly-Ellis, Jordan     10 Prescott             2:30.50    2:31.41
 14 Babione, Madison          11 Scottsdale Prep      2:32.50    2:31.85
 15 Thomas, Rachel            10 Chaparral (Az)       2:33.11    2:32.78
 16 Deem, Sadie               10 Basha                2:32.30    2:33.74
 17 Lopez, Daisy               9 Tempe                2:30.00    2:34.47
 18 Bernard, Tatiana          11 McClintock           2:30.00    2:34.94
 19 Jones, Kayla               9 North Canyon         2:29.10    2:37.39
 20 Heitmeyer, Sarah          11 Red Mountain         2:30.00    2:37.46

Event 19  Boys Seeded 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
=========================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Henderson, Bryce          11 Blue Ridge             23.35      22.74
  2 Dennis, Malik             11 Poly (Long Beach)      23.34      22.83
  3 Savage, Maquis            12 Washington             22.46      22.84
  4 Sebion, Deion             12 Deer Valley            23.29      22.94
  5 Ciaccio, Tommy            11 Catalina Foothills     23.22      23.38
Section  2     Wind: NWI
  1 Brewster, Chris           11 Highland               23.14      22.73
  2 Newman, Zac               12 Valley Vista           23.16      22.91
  3 Berson, Tyler             11 Ironwood Ridge         23.14      22.97
  4 James, Bryant             12 Tombstone              23.04      23.00
  5 Whiting, Levi             11 Desert Ridge           23.13      23.15
  6 Davis, Neil               12 Rincon University      23.14      23.84
Section  3     Wind: NWI
  1 Payne, Terrance           12 Williams Field         23.00      22.72
  2 Garcia, Uriel             12 El Paso Americas       22.94      22.85
  3 Thompson, Antony          12 Willow Canyon          23.04      22.94
  4 Walden, Sedacy            11 North Canyon           23.04      23.01
  5 Crandell, Bentley         12 Skyline                23.04      23.14
  6 Cooper, Bobby             11 Washington             22.79      23.26
  7 Carter, Leonard           12 Desert Ridge           22.99      23.34
  8 Clamons, Jaqon            14 Washington                        25.31
Section  4     Wind: NWI
  1 Gilliam, Malik            12 Westwood               22.87      23.02
  2 Stewart, Damaria          12 Poly (Long Beach)      22.74      23.18
  3 Barry, Ray                12 Highland               22.74      23.39
  4 Francis, Chanel           11 Deer Valley            22.75      23.63
  5 Poe, Christian            11 Cienega                22.85      23.97
  5 Penwell, Christian        11 Mesquite               22.84      23.97
  7 Haywood, Richard          11 Desert Vista           22.94      24.77

Event 20  Girls Seeded 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
=========================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Tremble, LaShira           9 Valley Vista           27.08      26.69
  2 Cartagena, Isabelle        9 Corona del Sol         27.10      26.70
  3 Chilson, Morgan           12 Payson                 27.14      27.08
  4 James, Sarah              11 Mountain View Mesa     27.14      27.38
  5 Hatch, Brianna            10 Highland               27.34      27.49
  6 Ellis, Gabby              12 Highland               27.24      27.56
  7 Kessel, Hanna             10 Cactus Shadows         27.75      28.05
Section  2     Wind: NWI
  1 Uchendu, Nneka            12 Willow Canyon          26.92      26.17
  2 Lynch, Chayla             10 Deer Valley            26.87      26.19
  3 Noble, Tailyr             11 Deer Valley            27.03      26.59
  4 Gormley, Suzanna          10 Cactus Shadows         27.01      26.85
  5 Jones, Arionna            11 North Canyon           26.94      26.99
  6 Morales, Charletta        12 South Mountain         27.04      27.84
Section  3     Wind: NWI
  1 Radmore, Felecity         10 Buena                  26.60      26.17
  2 Meador, Davianna          12 St Mary's Catholic     26.59      26.27
  2 Starks, Jasmine           10 South Mountain         26.58      26.27
  4 Stevens, Lyndsi           11 Horizon                26.57      26.47
  5 Cossey, Juliette          11 Sandra Day O'Connor    26.80      26.61
  6 Towner, Lanisha           12 Bolingbrook            26.74      27.55
Section  4     Wind: NWI
  1 Watkins, Jessica          10 Bolingbrook            26.24      25.44
  2 Beckaroo, Yasheika        10 Sahuarita              26.27      26.02
  3 Wallace, Asha             10 Bolingbrook            26.34      26.15
  4 Haggard, Aaliyah          12 Hamilton               26.34      26.29
  5 Foster, Erika             11 Poly (Long Beach)      26.54      26.50
  6 Karim, Annika             11 Bolingbrook            26.54      27.05
  7 Southerland, Sydney       10 Mesquite               26.44      27.51

Event 21  Boys Seeded 3200 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Curley, Binahnii          12 Window Rock         10:26.85    9:53.69
  2 Tsinnijinnie, Shawn       12 Tuba City           10:13.81    9:54.62
  3 Day, Tyler                10 Mesquite            10:02.36    9:56.19
  4 Truax, Paul                9 El Paso Eastwood    10:20.67    9:56.66
  5 Aldana, Kevin              - El Paso Americas    10:17.17    9:58.98
  6 Havriliak, Kyle           10 Desert Vista        10:12.00   10:02.86
  7 Peckham, Caleb            12 Tempe Preparatory   10:02.50   10:06.40
  8 Thomas, Nathan             - Salpointe Catholic  10:49.00   10:06.89
  9 Hillis, Josh              12 Dobson              10:07.80   10:07.16
 10 Prickett, Jacob           12 Boulder Creek       10:10.00   10:07.43
 11 Gautreau, Jeffrey         12 Salpointe Catholic  10:10.00   10:07.47
 12 Hovland, Jack             11 Notre Dame Prep     10:10.30   10:08.05
 13 Rydberg, Lucas            12 Blue Ridge          10:20.10   10:08.56
 14 Sarat, Victor             10 North Canyon        10:15.20   10:15.42
 15 Free, Andrew              10 Mountain View Mesa  10:10.60   10:16.00
 16 Henio, Nathaniel           9 Window Rock         10:45.22   10:17.00
 17 Velazquez, Joshua         12 Buena               10:14.04   10:21.35
 18 Ortiz, Manny              12 El Paso Burges      10:24.40   10:21.74
 19 Chee, Myron               12 Chinle              10:11.10   10:22.72
 20 Stern, Jonathan           11 Desert Mountain     10:22.00   10:23.68
 21 Rojas, Michael            10 McClintock          10:20.00   10:25.05
 22 Croft, Jacob              11 Catalina Foothills  10:20.70   10:25.40
 23 Loughran, Eddie           11 Tuba City           10:44.93   10:26.48
 24 Fernandez, David          10 Ironwood Ridge      10:05.00   10:28.25
 25 Nakasawa, Keanu           11 Cibola              10:41.00   10:29.71
 26 Kretzmann, Hosava         12 Prescott            10:15.00   10:31.74
 27 Ortega, Austin            12 North Canyon        10:17.20   10:33.22
 28 Moore, Alec               12 Queen Creek         10:04.60   10:34.75
 29 Nutumya, Klye             12 Tuba City           10:48.08   10:36.60
 30 Casillas, Stephen         10 Brophy College Prep 10:08.00   10:44.31
 31 Burr, Darren              11 Brophy College Prep 10:06.00   10:46.30
 32 Andreen, Connor           10 Brophy College Prep 10:12.00   10:55.46
 33 Alva, Christian           11 Cibola              10:45.00   11:00.60
 34 Haines, Nathan            10 Deer Valley         10:20.00   11:02.16

Event 22  Girls Seeded 3200 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Vanasco, Ally             10 Catalina Foothills  12:16.27   11:51.89
  2 Olguin, Francesca         11 Mountain Pointe     12:17.50   11:54.31
  3 Franks, Kaylee            11 Sandra Day O'Connor 12:18.65   12:01.13
  4 Marquez, Conley           10 Desert Mountain     12:16.00   12:11.51
  5 Smith, Emily               9 Desert Vista        12:28.92   12:13.24
  6 Zehner, Amber              9 Deer Valley         12:15.00   12:18.28
  7 Martin, Mikaela           11 Horizon Honors      12:24.49   12:19.89
  8 Montoya, Mariah           11 Red Mountain        12:31.39   12:21.35
  9 Piatak, Mary              12 Chaparral (Az)      12:17.20   12:22.87
 10 Tracey, Tamarie           11 Chinle              12:44.40   12:24.20
 11 Abunaja, Michelle         11 Desert Vista        12:21.00   12:27.16
 12 Long, Nicole              10 Chaparral (Az)      12:20.30   12:27.20
 13 Brown, Autumn             11 Catalina Foothills  12:23.93   12:27.56
 14 Osman, Emily              10 Desert Mountain     12:54.00   12:27.64
 15 Clark, Rachael            11 Desert Ridge        12:22.97   12:29.83
 16 Binns, Brooke             12 Boulder Creek       12:34.00   12:30.93
 17 Hilarides, Lucy           10 Queen Creek         12:26.76   12:32.37
 18 Cerpa, Cassie             10 Bolingbrook         12:44.00   12:34.74
 19 Haller, Andrea            12 Buena               12:39.00   12:38.37
 20 Pace, Kelly               11 Maricopa            12:35.26   12:44.61
 21 Daniels, Avery             9 Arcadia             12:49.19   12:46.78
 22 Swart, Marissa            11 Red Mountain        12:47.70   12:48.03
 23 McCloskey, Briana         12 Salpointe Catholic  12:53.20   12:53.05
 24 Santora, Emily            11 Basha               12:49.54   13:00.16
 25 Nava, Alejandra           12 Tempe               12:45.00   13:00.20
 26 Pankretz, Kaylynn         10 Queen Creek         12:53.99   13:01.87
 27 Jaques, Yanabah           12 Window Rock         13:57.81   13:14.25
 28 Norton, Shanna            11 Cibola              13:27.00   14:11.96
 29 Carol, Kelly              11 Hamilton            12:35.00   14:21.95



Event 23  Boys Seeded 4x400 Meter Relay
========================================================================
    School                                               Seed     Finals
========================================================================
Section  1
  1 Show Low  'A'                                     3:33.20    3:32.03
     1) Oberholtzer, Max 11             2) Rova, Brice 11
     3) Tenney, Cody 12                 4) Solomon, Trevor 11
  2 Willow Canyon  'A'                                3:34.60    3:32.04
     1) Mihelich, Jake 12               2) Sabado, Michael 12
     3) Kanbara, Mitchell 12            4) Kistler, Ryan 12
  3 Rio Rico  'A'                                     3:33.60    3:32.31
     1) Villareal, Carlos 10            2) Palma, Harold 12
     3) Fanning, Aaron 11               4) Lopez, Braulio 12
  4 Mesquite  'A'                                     3:36.00    3:34.78
     1) Shook, Phillip 12               2) Bradley, Gage 12
     3) Creyer, Jeremy 12               4) Usevitch, Seth 9
  5 Payson  'A'                                       3:35.92    3:34.93
     1) Bobier, Payson 12               2) Clawson, Trevor 10
     3) Anderson, Michael 12            4) Morris, Logan 12
  6 Deer Valley  'A'                                  3:26.98    3:35.45
     1) Sebion, Deion 12                2) Phelps, Anthony 11
     3) Francis, Chanel 11              4) Meek, Aaron 11
  7 Cienega  'A'                                      3:34.00    3:39.74
     1) Poe, Christian 11               2) Romitti, Jacob 12
     3) Buzynski, Blake 12              4) Alexander, Austin 10
Section  2
  1 Highland  'A'                                     3:32.00    3:28.63
     1) Hagan, Brody 11                 2) Thomas, Tyler 10
     3) Packer, Riley 10                4) Woolf, Logan 12
  2 El Paso Eastwood  'A'                             3:28.00    3:29.39
     1) Shelby, David 12                2) Campos, Ruben 11
     3) Hutterer, Roderick 12           4) Juarez, Zachary 10
  3 Chaparral (Az)  'A'                               3:29.20    3:29.65
     1) Jamison, Brandon 9              2) Artman, Brent 12
     3) Matiski, Luke 12                4) McKay, Gary 11
  4 Basha  'A'                                        3:31.51    3:31.55
     1) Carlin, Jake 11                 2) Soloman, Justin 12
     3) Conrad, Cody 11                 4) Rucas, Zach 11
  5 Skyline  'A'                                      3:32.60    3:34.38
     1) Waldon, Tanner 9                2) Lopez, Gabriel 11
     3) Johnson, Michael 10             4) Crandell, Bentley 12
  6 Sahuaro  'A'                                      3:32.00    3:34.68
     1) Bell, Trej 9                    2) Ruiz, Jesus 11
     3) Fotinos, Demitri 10             4) Ruiz, Jose 11
  7 Red Mountain  'A'                                 3:32.00    3:35.41
     1) Funkhouser, Gaige 11            2) Perkins III, Ray 11
     3) Brenden, Tanner 11              4) Mora, Lamoni 12
  8 Douglas  'A'                                      3:32.70    3:41.33
     1) Andrade, Israel 11              2) Loreto, Jesus 10
     3) Moreno, Jose 12                 4) Moreno, Brandon 12

Event 24  Girls Seeded 4x400 Meter Relay
========================================================================
    School                                               Seed     Finals
========================================================================
Section  1
  1 Moon Valley  'A'                                  4:16.40    4:13.66
     1) Aba, Ronis 12                   2) Morris, Kanisha 12
     3) Avilez, Ariel 12                4) Castillo, Sereniti 11
  2 El Paso Burges  'A'                               4:14.40    4:15.70
     1) Turner, Rheanne 12              2) Atkins, Jordan 12
     3) Jordan, Kiara 11                4) Fierro, Esmeralda 10
  3 El Paso Del Valle  'A'                            4:19.70    4:17.43
     1) Apodaca, Vanessa 12             2) Huizar, Ashley 12
     3) Oropeza, Shantal 12             4) Hernandez, Michelle 9
  4 Chandler Preparatory  'A'                         4:22.00    4:18.57
     1) Strong, Sarah 12                2) Chadwick, Julia 10
     3) Meyer, Megan 10                 4) Strong, Mary 9
  5 Fountain Hills  'A'                               4:17.00    4:20.58
     1) Smith, Trista 9                 2) Carillo, Leah 9
     3) Yost, Brooke 10                 4) Jelacic, Izzy 12
  6 Red Mountain  'A'                                 4:21.10    4:22.96
     1) Brenden, Taylor 10              2) Estavillo, Taryn 10
     3) Langley, Cherry 10              4) Garcia, Sarah 12
  7 Show Low  'A'                                     4:19.40    4:24.68
     1) Broseman, Kyndness 10           2) Pomeroy, Haley 12
     3) Virgin, Chastine 12             4) Coplan, Michaela 12
  8 Cienega  'A'                                      4:23.00    4:41.69
     1) Widen, Amanda 11                2) Upshur, Ashley 10
     3) Sellers, Ashleigh 12            4) Saldana, Jackie 10
Section  2
  1 El Paso Eastwood  'A'                             4:12.00    4:10.79
     1) Hairston, Ashley 10             2) Williamson, Danielle 11
     3) Munoz, Samantha 11              4) Chacon, Amanda 11
  2 Mountain View Mesa  'A'                           4:10.20    4:12.92
     1) Hatfield, Sarah 10              2) James, Sarah 11
     3) Norberg, Samantha 10            4) Jorgensen, Kylie 12
  3 Corona del Sol  'A'                               4:11.00    4:15.01
     1) Ashu, Grace 11                  2) Swenson, Mason 9
     3) Naumann, Kelly 10               4) Swenson, Hallie 12
  4 South Mountain  'A'                               4:11.10    4:17.97
     1) Center, Alexis 9                2) Sy, Ramata 9
     3) Starks, Jasmine 10              4) Bly, Bridget 12
  5 Chaparral (Az)  'A'                               4:12.50    4:18.71
     1) Kent, Alison 12                 2) Frohna, Amalia 9
     3) Kallner, Ali 10                 4) Jordan, Allison 9
  6 Skyline  'A'                                      4:10.40    4:24.17
     1) Ziemba, Sarah 11                2) Aldred, Kali 9
     3) Bearup, Rhiannon 9              4) Williams, Jessica 10

Event 25  Boys Seeded High Jump
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Colores, Anthony          12 Hamilton             6-00.00    6-02.00
  2 Barnett, Sam              12 Highland             6-00.00   J6-02.00
  3 Holman, Landon            12 Hamilton             6-00.00    6-00.00
  4 Luhon, David              12 El Paso Americas     5-10.00   J6-00.00
  5 Waskiewicz, Logan         11 Queen Creek          5-10.00   J6-00.00
  6 Okonkwo, Andrew           10 Hamilton             6-00.00   J6-00.00
  7 Wilcox, Eric              12 Queen Creek          6-00.00    5-10.00
  8 Bussey, Reed              10 Queen Creek          5-10.00   J5-10.00
  9 Tooker, Sam               11 Chaparral (Az)       6-00.00   J5-10.00
  9 Ramos, Israel             12 El Paso Eastwood     6-00.00   J5-10.00
 11 Hale, Anfernee            10 Chandler             5-10.00    5-08.00
 11 Campbell, Steven          12 Desert Mountain      5-11.00    5-08.00
 11 Branch, Jeric              - Buena                           5-08.00
 11 Solomon, Trevor           11 Show Low             5-10.25    5-08.00
 15 Campos, Michael           12 Cibola               5-04.00   J5-08.00
 15 Palmore, TJ               12 Buena                5-10.00   J5-08.00
 17 Brooks, Jordan            11 Red Mountain         5-10.00   J5-08.00
 17 Schimmel, Isaac           12 Blue Ridge           5-08.50   J5-08.00
 17 Anderson, Nathan           - El Paso Americas     6-00.00   J5-08.00
 -- Lasswell, Michael         12 Brophy College Prep  6-00.00         NH
 -- Smith, Timothy            10 Cibola               5-10.00         NH
 -- Owens, Kenneth            10 Williams Field       5-10.00         NH


Event 26  Girls Seeded High Jump
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Dusard, Lindsay           12 Sandra Day O'Connor  5-00.00    5-00.00
  2 Olsen, Meg                 9 Highland             5-00.00   J5-00.00
  3 Bearup, Rhiannon           9 Skyline              4-10.00    4-10.00
  3 Bramwell, Asha            11 Mountain View Mesa   5-00.00    4-10.00
  5 Crewse, Summer            12 Queen Creek          5-00.00   J4-10.00
  5 Benson, Kendra            10 Highland             5-00.00   J4-10.00
  5 Ignace, Victoria          12 Coconino             5-00.00   J4-10.00
  8 McDonald, Karla           11 El Paso Burges       4-10.00    4-08.00
  8 Jordan, Mackenzie         11 Blue Ridge           4-10.25    4-08.00
 10 Smith, Trista              9 Fountain Hills       4-10.00   J4-08.00
 -- Hammons, Rachel           10 Sahuaro              4-06.00         NH
 -- Anderson, Jessica         12 Boulder Creek        4-08.00         NH
 -- Woods, Kendralyn          10 Cibola                               NH
 -- Moss, Shyama               9 Cibola               4-02.00         NH
 -- Bell, Monique             10 Deer Valley          5-00.00         NH
 -- Edwards, Lee Ann          11 El Paso Burges       4-10.00         NH
 -- Berman, Alex              11 Catalina Foothills   4-09.00         NH


Event 27  Boys Seeded Pole Vault
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Nguyen, John              12 Mesquite            13-00.00   14-03.00
  2 Johnson, Stephen          12 Red Mountain        13-06.00   13-06.00
  3 McClanahan, Zach          12 Cibola              13-06.00  J13-06.00
  4 Marian, Vali              12 Valley Vista        13-00.00  J13-06.00
  5 Frazier, David            12 Chandler            13-00.00   13-00.00
  5 Auran, Matt               12 Brophy College Prep 13-09.00   13-00.00
  7 Rose, Mark                11 Mountain View Mesa  13-00.00  J13-00.00
  8 Poet, Jeremy              12 Highland            13-09.00  J13-00.00
  9 Penrod, Jase              10 Queen Creek         13-06.00  J13-00.00
 10 Witmer, Calvin            10 Hamilton            13-00.00   12-06.00
 11 Eaton, Walker             12 Sedona Red Rock     13-06.00  J12-06.00
 12 Jennison, Connor          11 Chaparral (Az)      12-06.00  J12-06.00
 13 VanWinkle, Brett          11 Show Low            12-00.75  J12-06.00
 14 Cullinan, Sam             11 Cienega             12-00.00   12-00.00
 14 Crawford, Mark            12 Ironwood Ridge      12-00.00   12-00.00
 14 Vaughn, Marty             12 Highland            12-06.00   12-00.00
 17 Linhart, Brian            11 Deer Valley         12-06.00  J12-00.00
 -- Isben, Cooper             11 Valley Vista        12-06.00         NH
 -- Rosado, Peter             11 Sahuaro              9-06.00         NH
 -- Littleton, Connor         12 Corona del Sol      12-06.00         NH


Event 28  Girls Seeded Pole Vault
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Baker, Nicole             10 Highland             9-06.00   11-00.00
  2 Jameson, Tayler           11 Red Mountain         9-06.00  J11-00.00
  3 Fitzgerald, Jenna         10 Xavier Colle         9-06.00   10-06.00
  4 Spencer, Ave              12 Millennium           9-06.00   10-00.00
  5 Duecker, Madison          11 Mountain Pointe      9-00.00    9-06.00
  5 Masolini, Justice         10 Saguaro              9-06.00    9-06.00
  7 Wilcox, Leeann            12 Sahuaro              8-09.00   J9-06.00
  8 Groh, McKenna             11 Cactus Shadows       8-07.00    9-00.00
  8 Brown, Dejia              10 Chandler             9-00.00    9-00.00
  8 Pomeroy, Haley            12 Show Low             9-06.00    9-00.00
  8 Widen, Amanda             11 Cienega              9-06.00    9-00.00
  8 Warren, Hannah            12 Mountain View Mesa   9-06.00    9-00.00
  8 Peterson, Chereese        11 Queen Creek          9-06.00    9-00.00
 14 Burkel, Amy               12 Sahuaro              8-06.00    8-06.00
 15 Kaiser, Molly              9 Xavier Colle         9-00.00    8-00.00
 15 Keahon, Sophie            11 Salpointe Catholic   8-06.00    8-00.00
 -- Sulzen, Carolyn           12 Bolingbrook          9-00.00         NH


Event 29  Boys Seeded Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Flight  1
  1 Watson, Connor             9 Desert Vista        19-08.75   19-09.50  -0.6
  2 Monroe, Derrick           10 Cibola              19-07.00   19-07.50  -1.1
  3 Vega, Victor              12 Westwood            19-08.00   19-07.00  +0.0
  4 Knight, Devin             10 Moon Valley         19-07.00   19-06.75   1.3
  5 Harmon, Danny             10 Salpointe Catholic  19-07.00   19-02.00  -0.2
  6 Padilla, Walker           11 Canyon Del Oro      19-06.00   18-06.50  -1.5
  6 Mitchell, Sam             12 Sahuarita           19-05.00   18-06.50  -0.7
  8 Wilcox, Eric              12 Queen Creek         19-06.00   17-11.50  -2.2
  9 Jenkins, Robert           12 Estrella Foothills  19-07.50   17-08.00   0.1
 10 Harrington, Dallas        12 Millennium          19-06.00   17-06.25  -0.6
Flight  2
  1 O'Georgia, Bryant         11 North Canyon        19-09.00   22-01.50   1.4
  2 Haddock, Bo               12 Deer Valley         20-02.00   20-11.00  +0.0
  3 Munden, Sy                11 Deer Valley         20-02.00   20-09.00   0.6
  4 Price, David              12 Poly (Long Beach)   19-11.00   20-04.75   1.1
  5 Banister, Jordan          10 Buckeye Union       20-00.75   20-01.50   0.1
  6 Shelby, David             12 El Paso Eastwood    19-10.00   19-08.25   0.5
  7 Ray, Daniel               12 Mountain View Mesa  19-10.00   19-05.50  +0.0
  8 Boyns, Myles              12 Desert Vista        20-00.75   19-03.75  +0.0
  9 Poppe, Brandon            12 Chaparral (Az)      19-09.00   18-05.50  -2.3
 10 Austin, Shavel             9 Cienega             20-00.00   18-04.25  +0.0
 11 Rodriguez, Ryan           11 Seton Catholic      19-11.00   17-06.00   1.2
 12 Seidler, Corey            12 Cibola                         17-04.00  +0.0
Flight  3
  1 Newman, Zac               12 Valley Vista        20-04.50   22-06.25   0.7
  2 Wells, Stephon            12 Arcadia             20-04.00   21-03.00  -0.8
  3 Scholtens, Roman          11 Williams Field      20-02.00   21-01.50  -1.9
  4 Jones Haines, Jalen       12 West Salem          20-02.00   20-06.50  -2.0
  5 Stokes, Quincy            12 Williams Field      20-02.00   20-01.50   1.0
  6 Skinner, Brian            11 Corona del Sol      20-02.75   19-06.25  -1.5
  7 Barnett, Sam              12 Highland            20-06.00   19-04.00  -1.4
  8 Stock, Nate               11 Highland            20-06.00   18-05.50  +0.0
  9 Jones, Quincy             10 Florence            20-02.00   15-02.50   0.7

Event 30  Girls Seeded Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Flight  1
  1 Apodaca, Vanessa          12 El Paso Del Valle   14-11.00   15-06.00  +0.0
  2 Poole, Raymie             12 McClintock          15-00.00   14-07.25   0.4
  3 Spinner, Susan            12 Seton Catholic      15-00.50   14-06.75   0.5
  4 Brannon, Mikayla          11 Show Low            14-08.50   14-05.00  +0.0
  5 Primous, Taylor           12 Tempe               14-10.00   14-01.50  +0.0
  5 Vigo, Jocelyn             11 Cienega             14-11.00   14-01.50  -0.1
  7 Baldenegro, Erica          9 Cibola              13-09.50   13-11.50  -1.5
  8 Gonzales, Rebecca         11 Sandra Day O'Connor 14-07.00   13-05.00  -0.6
  9 Nunez, Siera              10 Show Low            14-07.75   13-04.75  -0.5
 -- Hale, Jantzen             12 Canyon Del Oro      14-10.75         ND   NWI
Flight  2
  1 Castillo, Grecia          11 Douglas             15-06.25   16-00.50  -0.7
  2 Hall, Hali                12 Cactus Shadows      15-05.00   15-08.50   0.4
  3 Fiser, Kayla              12 Cibola              15-02.00   15-05.00  -0.2
  4 Waite, Alyisa                Gilbert                        15-02.50  -0.3
  5 Dotson, Gabrielle         12 Corona del Sol      15-05.50   15-01.50  -1.0
  5 Ellis, Brianna            11 Highland                       15-01.50   0.7
  7 Murphy, Malika            12 Estrella Foothills  15-01.00   15-01.00  -0.4
  8 Woods, Rachel             12 Highland                       14-06.00   1.6
  9 Bearup, Rhiannon           9 Skyline             15-05.00   14-05.00   0.6
  9 Kelly, Megan              12 Sandra Day O'Connor 15-03.50   14-05.00   0.5
 11 Kent, Francesca            9 Basha               15-05.00   13-10.50  -0.1
 12 Fallon, Alana             11 Perry               15-01.75   13-09.00  -0.8
Flight  3
  1 Ignace, Victoria          12 Coconino            15-09.25   16-09.75   0.4
  2 Parham, Kiara             11 Skyline             16-00.00   16-07.50  -0.6
  3 Richardson, Chloe         12 Mountain View Mesa  16-00.00   16-05.00  -0.1
  4 Idemudia, Jemima          11 Deer Valley         16-00.00   15-04.50  -0.3
  5 Mercer, Alissa            12 Deer Valley         16-00.00   15-04.00  -0.8
  6 Mook, Jade                12 Mesquite            16-00.00   15-03.75  -0.2
  7 Williams, Sierra          12 Dobson              15-11.00   15-02.25   1.7
  8 Kirby, Destiney           10 Desert Ridge        15-10.50   14-11.00  -0.5
  9 Pisani, Lauren            10 Salpointe Catholic  15-10.75   14-10.50   0.4
 10 Bell, Monique             10 Deer Valley         16-00.00   14-09.75  -1.1
 11 Edwards, Leslie           10 Rincon University   15-09.00   14-06.50   0.9
 12 Sinica-Williams, Taliyah  10 Westwood            15-08.00   13-06.00  -0.9
 -- Karim, Annika             11 Bolingbrook         16-02.00         ND   NWI

Event 31  Boys Seeded Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Flight  1
  1 Wagner, Frederic          10 Sandra Day O'Connor 39-06.00   39-10.25  -0.5
  2 Forsgren, Cole            11 Williams Field      39-04.00   39-03.25  -1.3
  3 Walton, Isaiah             9 St Mary's Catholic  39-04.00   38-06.25  -1.3
  4 Seidler, Corey            12 Cibola              37-04.00   38-00.00  -0.5
  5 Lundy, Fred               10 Buckeye Union       39-06.00   37-09.00  +0.0
  6 Harmon, Danny             10 Salpointe Catholic  37-10.00   37-04.00  -1.1
  7 Kong Delgado, Isaiah      10 Canyon Del Oro      37-11.00   36-11.00  -0.3
  7 Lawson, Issean            12 Florence            39-03.00   36-11.00  -1.0
  9 Gomez, Andrew             10 Blue Ridge          37-03.25   35-11.00  +0.0
 10 Baxter, David             12 Salpointe Catholic  37-03.00   34-10.50  -1.6
Flight  2
  1 Watson, Tanner            12 Mountain View Mesa  41-00.00   41-10.00  -0.9
  2 Boyns, Myles              12 Desert Vista        40-11.00   41-09.75  -1.3
  3 Blader, Reggie            12 Perry               40-02.25   40-11.00  -0.8
  4 Mitchell, Sam             12 Sahuarita           39-09.25   40-07.00  -0.3
  5 Watson, Connor             9 Desert Vista        40-00.50   40-03.25  -1.0
  6 Bailey, Matt              12 Basha               41-00.00   40-01.00  -1.6
  7 Uchytil, Weston           11 Mountain View Mesa  40-11.00   39-10.75  -1.4
  8 Blake, Adarius            11 Buena               40-05.50   39-05.00  -1.7
  9 Brickous, Nick            12 Perry               40-00.50   39-01.00  -1.3
 10 Smith, Timothy            10 Cibola              40-10.00   38-01.00  -1.3
 11 McCray, Justin            11 Show Low            40-02.25   37-05.50   0.2
 12 Jenkins, Robert           12 Estrella Foothills  40-03.25   37-03.25  +0.0
 -- Allen, Nick               10 Desert Ridge        40-03.00       FOUL

Event 32  Girls Seeded Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Flight  1
  1 Kirby, Destiney           10 Desert Ridge        30-05.00   31-11.75  +0.0
     31-02(NWI) 31-11.75(NWI) 30-06.25(NWI) 31-06.25(NWI)
  2 Jordan, Mackenzie         11 Blue Ridge          30-10.75   31-03.50  +0.0
     30-03.50(NWI) 31-03.50(NWI) 31-02(NWI) 30-01(NWI)
  3 Williams, Abbey           10 Mesquite            30-00.00   30-02.50  +0.0
     29-11.25(NWI) 30-02.50(NWI) 29-05(NWI) ND(NWI)
  4 Gonzales, Rebecca         11 Sandra Day O'Connor 30-05.00   30-01.25   0.4
     ND(NWI) ND(NWI) ND(NWI) 30-01.25(NWI)
  5 Tully, Aubrey              9 Chaparral (Az)      30-00.00   29-06.50  +0.0
     ND(NWI) 29-03(NWI) 29-06.50(NWI) 28-09(NWI)
  6 Baldenegro, Erica          9 Cibola              28-04.00   29-04.00  +0.0
     29-04(NWI) 27-09.75(NWI) 27-08(NWI) 28-04(NWI)
  7 Fiore, Hailey             11 Blue Ridge          29-08.00   29-03.50   0.6
     28-07.75(NWI) 28-01.50(NWI) ND(NWI) 29-03.50(NWI)
  8 Brannon, Mikayla          11 Show Low            30-01.75   28-01.00  -0.8
     27-08(NWI) 27-06(NWI) 27-08.50(NWI) 28-01(NWI)
  9 Mejia, Clarissa           10 Mesquite            30-00.00   25-06.00  +0.0
     ND(NWI) 25-06(NWI) ND(NWI) 24-07.50(NWI)
Flight  2
  1 Allen, Stephanie          12 Corona del Sol      32-08.50   33-04.00  +0.0
     31-05.25(-0.0) 31-05.50(-0.0) 31-11.50(-0.0) 33-04(-0.0)
  2 Smith, Jalissa            10 Westwood            32-04.00   32-11.00  -1.8
     29-03(-0.0) 32-05.50(-0.0) 31-09(-0.0) 32-11(-0.0)
  3 Pisani, Lauren            10 Salpointe Catholic  32-07.00   32-04.00  -0.7
     30-00(-0.0) 31-01.50(-0.0) 30-02.50(-0.0) 32-04(-0.0)
  4 Hightower, Lauren          9 Corona del Sol      31-08.00   31-07.00  -0.6
     31-07(-0.0) 30-07.50(-0.0) 29-04.50(-0.0) 30-08(-0.0)
  5 Murphy, Malika            12 Estrella Foothills  32-05.00   31-04.50  -0.6
     31-04.50(-0.0) ND(NWI) 30-04.25(-0.0) ND(NWI)
  5 Fiser, Kayla              12 Cibola              31-02.00   31-04.50  -1.6
     30-11.50(-0.0) 31-04.50(-0.0) 31-04.50(-0.0) 31-03.50(-0.0)
  7 Woods, Rachel             12 Highland                       31-03.50  -1.4
     30-02(-0.0) 31-03.50(-0.0) 30-05(-0.0) 29-05(-0.0)
  8 Johnson, Cassandra        12 El Paso Eastwood    32-03.00   31-03.00  -2.1
     31-03(-0.0) 29-00(-0.0) 30-09.50(-0.0) 30-06.25(-0.0)
  9 Fallon, Alana             11 Perry               32-02.50   30-06.50  -0.6
     30-06.50(-0.0) 29-09(-0.0) 29-08.50(-0.0) 28-11.50(-0.0)
 10 Morgan, Megan             10 Canyon Del Oro      31-06.00   27-07.00  -0.7
     ND(NWI) 27-07(-0.0) 25-04.25(-0.0) 27-07(-0.0)
 11 Rivera, Amber             10 Red Mountain        31-00.00   26-11.00  -0.5
     ND(NWI) ND(NWI) 25-11(-0.0) 26-11(-0.0)
 -- Spinner, Susan            12 Seton Catholic      31-07.00         ND   NWI
     ND(NWI) ND(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
 -- Garry, Amy                12 Mountain View Mesa  31-03.00         ND   NWI
     ND(NWI) ND(NWI) ND(NWI) ND(NWI)

Event 33  Boys Seeded Discus Throw
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Flight  1
  1 Peterson, Geordan         12 Queen Creek                      137-10
      118-06  135-01  127-05  137-10
  2 Littleton, Aubrey         11 Sahuaro               118-00     121-06
      98-11  108-05  118-08  121-06
  3 Marquez, Fabian           12 Moon Valley           118-03     121-03
      113-08  119-08  FOUL  121-03
  4 Villalobos, Henry         10 Chandler              111-05     107-04
  5 London, Tyrel             11 Blue Ridge            110-07     106-06
      76-09  106-06  106-05  104-01
  6 Devlin, John              11 Salpointe Catholic    105-03      97-02
      97-02  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Montelongo, Omar          12 Dobson                119-01      92-03
      FOUL  77-06  92-03  FOUL
Flight  2
  1 Putnam, CJ                12 Tombstone             124-06     137-02
      137-02  125-03  132-00  126-11
  2 Castro, Andres            11 Tucson Magnet         123-06     133-09
      FOUL  FOUL  133-09  126-00
  3 Valdez, Lauro             12 North Canyon          121-03     129-04
      124-05  129-04  128-03  123-06
  4 Guerber, Dustin           11 Desert Ridge          122-02     123-03
      109-00  FOUL  117-02  123-03
  5 Salinas, Oscar            12 El Paso Del Valle     123-08     121-04
      119-07  121-04  120-11  FOUL
  6 McIver, Hayden            12 Cactus Shadows        124-00     120-03
      120-03  113-11  108-05  115-06
  7 Rumfola, Regis            12 Coconino              124-11     108-04
      FOUL  FOUL  FOUL  108-04
  8 Jonovich, Tanner          10 Buckeye Union         122-06     107-08
      FOUL  107-08  102-04  97-04
  9 Crowley, Kyle             10 Chandler              120-03     100-05
      FOUL  FOUL  94-03  105-00
Flight  3
  1 Kirk, Dalton              12 Red Mountain          132-06     136-08
      FOUL  FOUL  129-11  136-08
  2 Robinson, Jonathan        11 Westwood              130-00     131-05
      116-00  127-08  131-05  FOUL
  3 Strickland, Devin         12 McClintock            134-03     129-11
      129-11  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Elmore, Andre              9 Desert Ridge          126-10     127-11
      127-06  127-11  125-10  120-06
  5 Radford, Sam              12 Corona del Sol        127-02     124-07
      119-08  116-03  124-07  FOUL
  6 McIver, Matthias          10 Cactus Shadows        130-05     122-05
      109-02  120-04  122-05  FOUL
  7 Morrison, Joe             12 Sandra Day O'Connor   125-02     122-02
      FOUL  122-02  115-01  FOUL
  8 Miller, Sebastian         12 Brophy College Prep   130-05     119-08
      104-04  FOUL  FOUL  119-08
  9 Valdovinos, Tony          12 El Paso Del Valle     128-05     114-11
      FOUL  FOUL  114-11  FOUL

Event 34  Girls Seeded Discus Throw
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Flight  1
  1 Gibbs, Darian             11 Queen Creek            84-02      89-04
  2 Becker, Haylee            11 Estrella Foothills     82-09      85-07
  3 Lay, Marina               11 Corona del Sol         82-07      85-03
  4 Kientzler, Jacqueline     10 Valley Vista           82-00      78-04
  5 Marquez, Yvonne           10 Moon Valley            84-11      77-00
  6 Earely, Ki'ana            12 Valley Vista           83-01      76-09
  7 Carrillo, Britni          11 Salpointe Catholic  85-05.50      74-04
  8 Marquez, Yvette           10 Moon Valley            81-04      72-11
  9 Vanney, Eryn              10 Queen Creek            83-11      70-06
 10 Butler, Emma               9 Show Low               85-00      65-06
Flight  2
  1 Verdugo, Kiana            11 Sahuarita              90-09      94-11
  2 Martinez, Britne          12 Buckeye Union          85-06      93-06
  3 Lucky, Lauren             12 Corona del Sol         91-09      92-02
  4 Lollie, Marissa           12 Williams Field         92-04      82-11
  5 Collins, Alex             10 Cactus Shadows         89-00      82-02
  6 Taylor, Christena          9 Cibola                 87-02      78-06
  7 Smith, Lonnie             11 Tempe                  89-00      78-00
  8 Wilden, Sarah             12 Deer Valley            90-03      74-05
Flight  3
  1 Blankenship, Meghan       12 Red Mountain           94-09     106-07
  2 Mitchell, Corniesha       10 Chandler              101-04      98-05
  3 Ulrick, Savannah          12 Red Mountain           95-01      96-08
  4 Williams, Karlene         11 Queen Creek            97-07      92-10
  5 Greno, Karly              10 Desert Vista           95-02      92-00
  6 Henrie, Gabrielle         10 North Canyon           97-07      91-09
  7 Hushaw, Shanna            12 Bolingbrook           102-05      87-03
  8 Miller, Xandra             9 Chandler               98-09      86-08
  9 Papalii, Emma             10 Westwood               95-00      86-07
 10 Yost, Maddie              12 Mountain View Mesa     95-04      85-03
 11 Quintana, Meelina         12 El Paso Del Valle      98-00      80-02
 12 Carson, Rachel            10 Cienega                94-05      66-07


Event 35  Boys Seeded Shot Put
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Flight  1
  1 Kirk, Dalton              12 Red Mountain        40-11.00   42-00.50
  2 Valdez, Lauro             12 North Canyon        41-08.00   41-03.00
  3 Saena, Tyson-Jay           9 Chandler                       40-08.50
  4 Putnam, CJ                12 Tombstone           41-07.00   40-03.00
  5 Devlin, John              11 Salpointe Catholic  37-08.00   39-08.00
  6 Strebe, Josh              12 Cibola              40-04.00   39-04.00
  7 London, Tyrel             11 Blue Ridge          40-04.00   36-06.00
  8 Mullen, Vernon            12 Copper Canyon       41-09.00   35-03.00
  9 Andrews, Adrian           11 Sahuaro             39-10.50   34-03.00
Flight  2
  1 Ortega, Adam              11 Desert Vista        41-09.00   46-02.50
  2 Sahotsky, Matt            12 Deer Valley         42-08.00   44-01.50
  3 Saxman, Zane              12 Sedona Red Rock     43-02.00   43-01.00
  4 Quintero, Ezequiel        11 South Mountain      43-03.00   42-06.00
  5 Barrios, Bryan            11 El Paso Eastwood    43-00.00   41-05.50
  6 Bryan, Jacob              10 Moon Valley         42-03.00   41-01.50
  7 Radford, Sam              12 Corona del Sol      42-00.50   39-06.50
  8 Holbrook, Joey            12 Florence            42-06.00   38-06.50
Flight  3
  1 Stroder, Isaiah           12 Buena               43-06.00   45-04.00
      43-08  43-08  43-00  45-04
  2 Esparza, Ruben            12 El Paso Americas    44-06.00   45-02.50
      44-06  43-06  43-08  45-02.50
  3 Richards, Tyler           11 Arcadia             44-08.75   44-06.00
      44-06  43-08  ND  43-02.50
  4 Ramirez, Erik             12 El Paso Del Valle   43-05.00   43-07.00
      40-07  ND  38-01  43-07
  5 Thompson, Abraham         10 Cibola              44-03.00   43-04.00
      43-04  42-09.50  39-04  38-10.50
  6 Grey, Devonte             12 Tempe               44-01.00   42-06.50
      42-06.50  41-03.50  38-10  40-08.50
  6 Littleton, Aubrey         11 Sahuaro             43-06.00   42-06.50
      42-06.50  40-05.50  41-01.50  41-04
  8 Bradley, Michael          12 Skyline             45-00.00   41-05.00
      41-01  ND  41-05  39-08
  9 Flores, Cruz              11 Chandler            41-04.00   41-03.00
 10 Miller, Deandre           12 Buckeye Union       44-03.00   41-01.50
      39-01  39-02  41-00.50  ND
 11 Allen, Nick               10 Desert Ridge        44-07.00   40-10.50
      40-01  ND  40-10.50  ND

Event 36  Girls Seeded Shot Put
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Flight  1
  1 Carrillo, Britni          11 Salpointe Catholic  28-03.00   29-04.00
      28-09  29-04  28-06  25-11.50
  2 Yelland, Michaela         11 Corona del Sol      28-00.00   28-11.00
      25-00  28-11  25-07  20-08.50
  3 Mays, Molly               10 Desert Ridge        28-02.00   28-05.50
      28-05.50  27-03.50  28-01  27-09.50
  4 Jones, Haley              11 Canyon Del Oro      28-02.00   27-08.00
      26-01  27-04  27-08  26-10.50
  5 Kramer, Kelsey            12 Perry               28-02.00   27-04.50
      24-09.50  25-08  25-00  27-04.50
  6 Brooks, Courtney          11 Chaparral (Az)      28-01.00   27-00.50
      27-00.50  25-07.50  26-02.50  ND
  7 Durbin, Liz               10 Show Low            28-00.00   26-05.50
      26-05.50  24-11  24-09  24-06
  8 Harvey, Imani              9 Tucson Magnet       27-07.00   24-09.50
      22-10  24-05.50  23-02  24-09.50
  9 Patel, Chaitali           12 McClintock                     23-06.00
Flight  2
  1 Williams, Karlene         11 Queen Creek         29-11.50   32-09.00
      31-08.50  32-08.50  32-09  30-03
  2 Lollie, Marissa           12 Williams Field      29-09.00   31-00.00
      27-08  28-07.50  29-11  31-00
  3 Riccolo, Mia              10 Skyline             28-11.00   30-06.00
      28-05.50  26-10  28-08.50  30-06
  4 Kartchner, Brooklynn      10 Queen Creek                    29-08.00
      28-04.50  29-08  29-07  28-11
  5 Rodriguez, Elizabeth      11 Buena               30-03.00   29-07.50
      26-02  28-10.50  26-03.50  29-07.50
  6 Craven, Brianna           10 Show Low            30-02.00   29-05.00
      29-05  28-05  27-05  18-06.50
  7 Pasquale, Kaylla          10 Show Low            28-07.00   27-08.00
      27-08  27-07.50  25-03.50  23-04
  8 Quintana, Meelina         12 El Paso Del Valle   30-00.00   26-01.00
      24-06  ND  26-01  25-04
  9 Tautua'a, Siniteke        12 Westwood            30-00.00   25-00.00
      25-00  23-09.50  24-05.50  ND
Flight  3
  1 Blankenship, Meghan       12 Red Mountain        30-06.50   35-07.50
      31-06  35-07.50  32-11  ND
  2 Etherton, Kayla           12 Bolingbrook         38-00.00   34-11.50
      44-08.50  34-07  32-09.50  34-11.50
  3 DeMarr, Hannah            12 Mountain Pointe     31-10.00   31-10.00
      28-05  31-10  26-01.50  28-06.50
  4 Fakler, Erin              11 Xavier Colle        31-06.75   31-06.50
      28-09.50  31-06.50  ND  ND
  5 Simon, Gabrielle          11 Sedona Red Rock     32-04.00   30-08.50
      30-03.50  28-05  30-08.50  29-10
  6 Aigbokhan, Iyayi          11 Joy Christian       30-10.00   30-00.00
      29-09  29-11.50  30-00  29-04
  7 Johnson, Chloe            12 St Mary's Catholic  30-03.00   29-08.00
      29-02.50  ND  29-08  29-02
  8 Sieferman, Jordan         11 Canyon Del Oro      32-00.00   29-00.00
      27-02  29-00  28-01  ND
  9 Jenkins, Xsiomara         10 Tucson Magnet       32-01.50   28-10.50
      28-10.50  28-03.50  27-05.50  ND
 10 Verdugo, Kiana            11 Sahuarita           30-09.00   27-05.50
      26-08.50  27-05.50  27-02  26-03.50

Event 3  Boys Open 110 Meter Hurdles
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Foster, D'Angelo          11 Higley                 15.69      15.98  +0.0 10
  2 Bond, Tyler               12 Youngker               16.24      16.03   0.1  2
  3 Dasher, Michael           12 Shadow Ridge        16:30.24      16.22  -0.6  1
  4 Hageman, Jake             10 Shadow Ridge        16:38.24      16.26  -0.6  1
  5 Reed, Garrett             11 Prescott               17.04      16.29  +0.0 10
  6 Way, Reise                 - Buena                  17.34      16.39   1.0  9
  7 Kerr, Bryce               10 Fountain Hills         20.64      16.54   0.1  2
  8 Shirley, Lukus            12 Winslow                16.85      16.59  +0.0 10
  9 Thomas, Maurice           12 Gilbert                18.50      16.91  +0.0  5
 10 Smith, Jaleel             10 Chaparral (Az)         17.84      17.03  +0.0  7
 11 Russell, Nicolas          12 Seton Catholic         17.14      17.05  +0.0 10
 12 Frerichs, Alex            11 Basha                  17.14      17.13  +0.0 10
 13 Eze, Konrad               10 Seton Catholic         17.27      17.23   1.0  9
 14 Hansen, Dallin            11 Higley                 17.10      17.28  +0.0 10
 15 Bates, Austin             10 Arcadia                17.33      17.33   1.0  9
 16 Gay, Kenny                10 Maricopa               18.24      17.34  +0.0  6
 16 Payne, Troy               12 El Paso Eastwood       17.24      17.34   1.0  9
 18 Nielsen, Richard          12 Payson                 17.94      17.41  +0.0  7
 19 Perkins, Trey             10 Coconino               18.05      17.47  +0.0  7
 20 Carpenter, Grant           9 Willow Canyon          17.74      17.55  -0.4  8
 21 Blocker, William          10 Maricopa               18.24      17.59  +0.0  6
 22 Fusaro, James             10 Hamilton               17.46      17.64  -0.4  8
 23 Johnson, Craig            10 Tucson Magnet          17.94      17.65  +0.0  7
 24 William, Calvin           10 Westwood               17.46      17.71   1.0  9
 25 Thomas, Malik             11 Millennium             18.15      17.73  +0.0  6
 26 Contreras, Edward         11 Canyon Del Oro         18.46      17.79  +0.0  6
 27 Waller, Coleton            9 Hamilton               18.53      17.82  +0.0  5
 28 Miner, Chandler           11 Desert Ridge           18.85      17.83  +0.0  5
 29 Thiesse, Jonathan         10 Valley Vista           17.84      17.91  +0.0  7
 30 Collins, Matthew          11 Saguaro                18.43      18.01  +0.0  6
 31 Bagwill Gonzales, Andrew  11 Tucson Magnet                     18.07  -0.4  8
 32 Mobarak, Omid             11 Valley Vista           18.62      18.13  +0.0  5
 33 Perkins, Luke             11 Coconino               18.67      18.14  +0.0  5
 34 Lawson, Issean            12 Florence               18.14      18.15  +0.0  6
 35 Bower, Michael            11 Estrella Foothills     17.73      18.20  -0.4  8
 36 Perez, Elijah             10 Combs                  17.54      18.22  -0.4  8
 37 Owen, JaRaun              10 Millennium             19.45      18.27  -0.2  4
 38 Thomas, Nick              11 Winslow                18.04      18.39  +0.0  7
 39 Denetdeel, Collins        10 Chinle                 17.24      18.47   1.0  9
 40 Farrior, Bailey           10 Sandra Day O'Connor    20.46      18.49   0.1  2
 41 Burton, Daniel            10 Palo Verde             17.24      18.53   1.0  9
 42 Tenney, Cody              12 Show Low               17.64      18.55  -0.4  8
 43 Palma, Harold             12 Rio Rico               17.64      18.56  -0.4  8
 44 Rhodes, Riley             10 Valley Christian       19.23      18.62  -0.2  4
 45 Ferguson, Devon           10 Arcadia                18.24      18.66  +0.0  6
 46 Aragon, Austin            12 El Paso Del Valle      19.54      19.10  -0.4  3
 47 Mohamed, Ibrahim          12 Catalina               19.39      19.16  -0.2  4
 48 Cruz, Chris               10 Estrella Foothills     19.00      19.27  -0.2  4
 49 Capeloto, Ryan             9 Marcos De Niza         19.64      19.31  -0.4  3
 50 Jones, Chris              11 Verrado                21.04      19.52   0.1  2
 51 Miller, Andre             10 Basha                  19.04      19.53  -0.2  4
 52 Bonnell, Hyrum            10 Youngker               19.14      19.57  -0.2  4
 53 Prast, Sean               10 Verrado                22.04      19.73  -0.6  1
 54 Rodriguez, Sam            12 Desert View            18.14      19.76  +0.0  6
 55 Pritchard, David          10 Dobson                 19.74      19.89  -0.4  3
 56 Skinner, Brian             9 Payson                 20.24      20.06  -0.4  3
 57 Chavez, Ruben             10 Combs                  17.74      20.19  -0.4  8
 58 Murray, Caiden            11 Marcos De Niza         21.24      20.28   0.1  2
 59 Williams, Robert           9 Sierra Linda                      20.63  -0.4  3
 60 Saiz, Diego                9 Chandler Pre                      20.71  -0.6  1
 61 Jallayu, Edward           11 Catalina               21.04      20.74   0.1  2
 62 Hartzler, Lance           11 Northwest Christian    19.94      20.98  -0.4  3
 63 Johnson, Tristen           9 Blue Ridge             21.55      21.21  -0.6  1
 64 Dickson, Tytus            10 Window Rock            21.94      21.48  -0.6  1
 65 Woltz, Connor              9 Tempe Preparatory      20.34      22.16  -0.4  3


Event 4  Girls Open 100 Meter Hurdles
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Shieh, Emily              12 Valley Christian       16.46      15.95   0.8 10
  2 Martindale, Sydnie        10 Higley                 17.14      16.72   0.8 10
  3 Harrison, Ashley          10 Valley Christian       18.00      16.88   0.8 10
  4 Kassebaum, Brittany       11 Youngker               17.57      16.89   0.8 10
  5 Brown, McKenna            11 Basha                  18.20      17.40   0.8 10
  6 Chou, Emily                9 Millennium             19.08      17.48  -1.0  6
  6 Waite, Alyisa              9 Gilbert                18.50      17.48  -1.5  9
  8 Childs, Alexus            12 Buena                  18.15      17.67   0.8 10
  9 Ezeugwu, Natalie           9 Rincon University      20.04      18.01  -0.5  4
 10 Rohrer, Katie             12 Combs                  18.24      18.04  -1.5  9
 11 Cobb, Kalia               11 Desert Vista           18.44      18.05   0.8 10
 12 Silvia, Alyassa           11 Hamilton               18.22      18.06  -1.5  9
 13 Coronado, Kadejah         12 Moon Valley                       18.10   0.8  1
 14 Molo, Florence            11 Valley Vista           19.02      18.13  -1.0  6
 15 Zinke, Kadie              12 Maricopa               18.54      18.20  -1.6  8
 16 Rodriquez, Melissa        11 Douglas                           18.31   0.8  1
 17 Waugh, Chantel            12 Youngker               18.64      18.33  -1.6  8
 18 Awerkamp, Avery           12 Mesquite               18.71      18.39  -1.6  8
 19 Tucker, Jamie             10 Xavier Colle           18.64      18.46  -1.6  8
 20 Hudson, Candace            9 Show Low                          18.47   0.8  1
 21 Donahue, Kylie             - Prescott               16.94      18.50  -0.5  5
 22 Alcazar, Daniela          11 Chaparral (Az)         18.94      18.53  -0.4  7
 23 Bell, Katie               11 Rincon University      18.64      18.56  -1.6  8
 24 Sharkey, Abbie            11 Red Mountain           23.22      18.64   2.2  2
 25 Harris, Asha              10 Verrado                18.80      18.68  -0.4  7
 26 Stricker, Jessica         12 Shadow Ridge           19.24      18.70  -1.0  6
 27 Millius, Kayla            12 Coconino               19.15      18.78  -1.0  6
 27 Zimmerman, Camille        11 Tempe Preparatory      18.74      18.78  -0.4  7
 29 Nesemann, Jaclyn           9 Sandra Day O'Connor    18.93      18.81  -0.4  7
 29 Bryce, Mckenna            10 Coconino               18.55      18.81  -1.6  8
 29 Dillon, Karissa           12 Sandra Day O'Connor    19.00      18.81  -1.0  6
 32 Dearden, Allison           9 Higley                 18.71      18.82  -1.6  8
 33 Madsen, Mischa            11 Mesquite               19.42      18.90  -0.5  5
 34 Frahm, Brooke             10 Corona del Sol         18.24      19.13  -1.5  9
 35 Brock, Sarah              11 Veritas Prep                      19.15   0.8  1
 35 Kuyper, McKenzie          10 Mountain Pointe        19.16      19.15  -1.0  6
 35 Hayhurst, Melissa          9 Corona del Sol         18.55      19.15  -1.6  8
 38 Begley, Sierra            10 Willow Canyon          20.03      19.22  -0.5  4
 38 Follett, Loren            11 Williams Field         18.45      19.22  -1.5  9
 40 Walton, Brandee           12 St Mary's Catholic     20.44      19.26   0.4  3
 41 Ornelas, Danitza          10 El Paso Burges         19.04      19.31  -1.0  6
 42 Robbins, Veronica          9 Notre Dame Prep        19.83      19.32  -0.5  4
 43 Kile, Kennedy             12 Arcadia                19.14      19.36  -1.0  6
 44 Campbell, Lyndsay         12 Chandler Pre           19.90      19.45  -0.5  4
 45 St. Peter, Maddie         12 Seton Catholic         18.74      19.50  -0.4  7
 46 Hale, Courtney            11 Tempe                  19.92      19.58  -0.5  4
 47 Tavares, Brooke            9 Dobson                 21.01      19.64   2.2  2
 48 Martin, Brooke             9 Chaparral (Az)         19.85      19.76  -0.5  4
 49 Gomez, Isabella            9 El Paso Del Valle      18.94      19.79  -0.4  7
 50 Mangus, Kristina          12 Winslow                19.54      19.84  -0.5  5
 51 Davies, Alexandra          9 Arcadia                20.28      19.86   0.4  3
 52 Gomez, Yessenia            9 Agua Fria Union        20.45      19.87   0.4  3
 53 Quihuis, Gianna            9 Gilbert                20.50      19.88   0.4  3
 54 Bracy, LaChrystal         10 Maricopa               19.54      19.89  -0.5  5
 55 Amestoy, Natalie           9 Combs                  20.14      19.99   0.4  3
 56 Borges, Sarah             10 Payson                 20.08      20.10  -0.5  4
 57 Bernal, Valerie           10 Sierra Linda                      20.11   0.8  1
 58 Jones, Jasmine             9 Verrado                19.46      20.23  -0.5  5
 59 Ladzinski, Rachel         11 Seton Catholic         20.78      20.41   0.4  3
 60 Rich, Marissa             12 Tempe Preparatory      19.24      20.60  -0.5  5
 61 Moreno, Agueda            10 El Paso Burges         21.24      20.74   2.2  2
 62 Bigelow, Sierra              Dobson                 19.29      20.92  -0.5  5
 63 Scott, Shanice            10 Skyline                20.44      21.04   0.4  3
 64 Baez, Kandace              9 Payson                 21.69      21.25   2.2  2
 65 McCray, Amanda            11 Blue Ridge             23.14      21.59   2.2  2
 66 Smith, Delisha            10 Florence               21.54      21.81   2.2  2
 67 Salazar, Laura            10 Catalina               22.94      22.04   2.2  2
 68 Coronado, Michelle        10 Catalina               23.65      22.98   0.8  1


Event 5  Boys Open 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 James, Bryant             12 Tombstone              11.54      11.21  -0.4 15
  2 Smith, Zaquree            10 Florence               11.64      11.25   0.5 13
  3 Kaldawi, Matt             12 Notre Dame Prep        11.84
  3 Lindsay, Carter            9 Marcos De Niza         11.24      11.36  -1.5  9
  4 Page, Marquice            11 Agua Fria Union        11.14      11.37   0.7 16
  5 Throckmorton, Elijah      11 Combs                  11.54      11.38  -0.4 15
  6 Harrington, Dallas        12 Millennium             11.54      11.44  -0.8 14
  7 Clydesdale, Gabe          10 Chandler Pre                      11.45
  7 O'Georgia, Bryant         11 North Canyon           11.74      11.45   0.1 10
  7 Smith, Clarence           12 Youngker               11.24      11.45  +0.0  1
  9 Anzalone, Quinton         10 Tucson Magnet          11.94
  9 Kindred, Josh             12 Shadow Ridge           11.04      11.47  -0.1  8
 10 Nganga, Michael           12 Valley Vista           11.70      11.51   1.6 12
 11 Grayson, DeMarco          12 Catalina               12.04      11.53  -0.7  7
 11 Wright, George            11 Corona del Sol         11.55      11.53  -0.8 14
 13 Leon, Branden             10 Estrella Foothills     11.72      11.55   1.6 12
 13 Lopez, Gabriel            11 Skyline                11.64      11.55   1.6 12
 13 Roehl, Nathan             10 Verrado                11.41      11.55   0.7 16
 16 Hatfield, Brandon         10 Poston Butte           11.74      11.56  -0.5 11
 16 Ford, Isaiah               9 Desert Vista           11.54      11.56  -0.4 15
 18 Amaya, Oscar              10 Rio Rico               11.74
 18 Anaya, Rudy               11 Rio Rico                          11.57   0.1 10
 18 Penwell, Christian        11 Mesquite               11.54      11.57  -0.8 14
 20 Cano, Chris               12 El Paso Eastwood       11.74      11.59   0.1 10
 21 Samules, Nick             11 Maricopa               11.84      11.60  -1.5  9
 22 Carlin, Jake              11 Basha                  11.44      11.61   0.7 16
 22 Logan, Joe                 9 Estrella Foothills     11.73      11.61  -0.5 11
 24 Sweet, Shane              12 Winslow                11.64      11.63   1.6 12
 25 Ing, Riley                11 Poston Butte           11.74      11.64  -0.5 11
 25 Jenkins, Julius           11 Hamilton               11.60      11.64  -0.8 14
 27 Williams, Austin          10 Basha                  11.74      11.65  -0.5 11
 27 McGruder, Thomas          10 Sierra Linda           11.82      11.65  -1.5  9
 27 Spilsbury, Jackson        11 Perry                  11.60      11.65  -0.8 14
 30 Booker, Brian             11 Joy Christian          11.79      11.66   0.1 10
 31 Skinner, Brian            11 Corona del Sol         11.73      11.67  -0.5 11
 32 Moore, Marquise           11 Catalina               11.84      11.69  -1.5  9
 32 Caraway, Johnathan        12 Tempe                  12.21      11.69   0.9  5
 34 Moore, Shaq               12 Shadow Ridge           11.54      11.73  -0.4 15
 35 Kutter, Seth               9 Sandra Day O'Connor    11.52      11.74   0.7 16
 36 Armstrong, A'Myer         11 Deer Valley            11.52      11.76  -0.4 15
 36 Okwoli, Onuche            11 North Canyon           12.04      11.76  -0.7  7
 36 Cejka, Nick               10 Chaparral (Az)         12.24      11.76   1.8  4
 36 Burnett, Jerome           12 Willow Canyon          11.64      11.76   0.5 13
 36 Ruffner, Andres           10 Rincon University      12.04      11.76  -0.1  6
 41 Davis, Austin             12 Desert Vista           11.74      11.78   0.1 10
 42 Villa, Gabe                - El Paso Eastwood       11.74      11.80   0.1 10
 43 Rodriguez, Ryan           11 Seton Catholic         12.06      11.82  -0.1  6
 44 Struning, Noel            12 Payson                 11.94      11.84  -0.1  8
 44 Moore, Jason              10 Page                   12.17      11.84   0.9  5
 44 Egbo, David               10 Chandler Pre           11.88      11.84  -1.5  9
 47 Rainey, Tristan           10 Agua Fria Union        11.24      11.87   0.7 16
 47 Otey, Dontae               - Tombstone              12.24      11.87   1.8  4
 47 Baca Martinez, Marcus     10 Coconino               11.89      11.87  -0.1  8
 47 Hayes, Seth               10 Dobson                 11.89      11.87  -0.1  8
 51 Valle, Jose               11 Rio Rico               12.34      11.88   1.8  4
 51 Allen, Dean               12 Deer Valley            11.66      11.88   1.6 12
 53 Sharp, Malique            10 Marcos De Niza         11.44      11.91   0.7 16
 53 Keyes, Amarii              9 Skyline                12.04      11.91  -0.7  7
 55 Andersen, William         10 Combs                  12.24      11.93   1.8  4
 55 Wood, Kelly               11 Winslow                11.74      11.93  -0.5 11
 57 Dietz, Ross               10 Verrado                11.64      11.94  -0.8 14
 58 Davis, Ramoan             10 Sierra Linda           12.41      11.95   2.0  3
 58 Rule, Brandon             10 Perry                  12.22      11.95   0.9  5
 60 Moser, John                9 St Mary's Catholic     12.00      11.96  -0.7  7
 60 Richards, Shaun            9 Marcos De Niza         11.44      11.96   0.7 16
 62 Storto, Gage              11 Arcadia                12.54      11.97   3.2  2
 62 Crosby, Kyle              11 Higley                 11.89      11.97  -0.1  8
 64 Apalategui, Jerry          9 Page                   12.54      11.98   3.2  2
 64 Haase, Aaron              12 Dobson                 11.99      11.98  -0.7  7
 64 Donaldson, Elisha         10 Maricopa               11.74      11.98  -0.5 11
 67 Mitchell, Nick             9 El Paso Del Valle      12.24      12.00   1.8  4
 67 Villalva, Zach            12 Chaparral (Az)         11.95      12.00  -0.1  8
 69 Gabor, Steven             10 Gilbert                12.07      12.01  -0.1  6
 70 Clark, Matt               12 Prescott               11.74      12.03   0.1 10
 71 Sawyer, Tommy             10 Canyon Del Oro         12.01      12.04  -0.7  7
 72 Blanchard, Austin         12 Notre Dame Prep        11.94      12.06  -0.1  8
 73 Donaldson, Adam           12 North Canyon           12.17      12.08   0.9  5
 74 Lash, Farren               9 Gilbert                12.15      12.09   0.9  5
 75 Ramirez, Damien           10 Palo Verde             12.14      12.10   0.9  5
 76 Brittain, Anthony         12 Tempe Preparatory      12.44      12.11   2.0  3
 77 Ahmann, Joe               11 Fountain Hills         12.84      12.12  +0.0  1
 77 Vasquez, Nate             10 Palo Verde             11.84      12.12  -1.5  9
 77 Elms, Travis              10 Youngker               11.64      12.12   0.5 13
 80 Castro, Justin             9 Prescott               12.04      12.13  -0.1  6
 81 Richard, Spencer          11 McClintock             12.51      12.14   3.2  2
 82 Porter, Tahir             10 Tonopah Valley         12.34
 82 Padilla, Walker           11 Canyon Del Oro         12.05      12.16  -0.1  6
 82 Brittain, Zachariah       10 Tempe Preparatory      12.54      12.16   1.8  4
 82 White, Rakevion            9 South Mountain         12.62      12.16  +0.0  1
 85 Romero, Michael           11 Tonopah Valley         12.34      12.17   1.8  4
 86 Anderson, Jacob           11 Williams Field         11.54      12.20  -0.8 14
 87 Sterbenz, Avi             12 Saguaro                12.49      12.21   3.2  2
 88 Hernandez, Jorge          12 El Paso Del Valle      12.14
 88 Robinson, Dequan          10 Valley Vista           12.37      12.22   2.0  3
 88 De La O, Jorge             9 El Paso Del Valle                 12.22  -0.1  6
 90 Gay, Michael               9 Valley Christian       12.54      12.27   3.2  2
 91 Gayton, Jose               9 Palo Verde             12.52      12.28   3.2  2
 92 Ford, Colt                11 Northwest Christian    12.44      12.29   2.0  3
 93 Capirchio, Andrew         12 Fountain Hills         12.84      12.30  +0.0  1
 94 Molina, Kaiden            11 Red Mountain           11.82      12.33  -1.5  9
 94 Ware, Antwaun             10 South Mountain         12.81      12.33  +0.0  1
 96 Smith, Lester             12 St Mary's Catholic     12.04      12.35  -0.7  7
 97 Willhite, Josh            11 Copper Canyon          12.14      12.38   0.9  5
 97 Rivera, Chris             11 McClintock             12.51      12.38   3.2  2
 99 Neuser, Geovan            10 Sahuarita              12.04      12.39  -0.7  7
100 Betom, DeJuan             12 Chinle                 12.04      12.40  -0.1  6
100 Torrez, Cristian          11 El Paso Del Valle      12.14      12.40   0.9  5
102 Adams, Tim                10 Moon Valley            12.53      12.41   3.2  2
103 Bais, Phillip             12 Palo Verde             11.54      12.42  -0.4 15
104 Turner, Greg              10 Moon Valley            12.44      12.43   2.0  3
105 Lorona, Aaron              - Desert View            12.44      12.46   2.0  3
106 Lopez, Antonio            12 Florence               12.34      12.55   1.8  4
107 Lara, Alexander           11 Copper Canyon          12.44      12.57   2.0  3
108 Samuel, Jonathan          12 Buena                  12.04
108 Colon, Ramon               9 Valley Christian       12.64      12.60  -0.1  6
109 Chief, Manuelito          11 Window Rock            13.02      12.79  +0.0  1
110 Hughes, Jacob              9 Coconino               11.87      12.92  -1.5  9
111 Johnson, Chris            11 Blue Ridge             11.77
111 Estrada, Bennett           9 Desert Mountain        12.93      13.06   0.1 10
112 Watkins, Sebastian        11 Tempe                  11.94      13.07  -0.1  8
113 Duckworth, Timothy        11 Arcadia                11.72
113 Openshaw, Reid            11 Desert Mountain        13.59      13.19   1.6 12
114 Hopley, Evan              11 Catalina Foothills     11.73
114 Jesus, Jeremy             12 Window Rock            13.18      13.46  -0.5 11
115 Schultz, Andrew            9 Northland Pr                      13.48  +0.0  1
116 Granillo, Ross            12 Agua Fria Union        11.34      14.29   0.7 16
117 Romero, Joshua            11 Desert View            12.44      14.55   2.0  3


Event 6  Girls Open 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Myers, Briana             11 Santa Rita             13.24      12.71   2.2 16
  2 Tremble, LaShira           9 Valley Vista           13.28      12.77   2.2 16
  3 Brice-Montgomery, Jelia   10 Verrado                12.74      12.78   0.8  6
  3 Murphy, Malika            12 Estrella Foothills     13.34      12.78   2.3 15
  5 Bonda, Ida                11 Catalina               13.18      12.79   2.2 16
  6 Erran, Ciara              11 Seton Catholic         13.44      12.85   2.3 15
  7 Burns, Ashle              10 Mountain Pointe        13.57      12.98  +0.0 13
  8 Schatz, Michelle          12 Payson                 13.24      13.01   2.2 16
  9 Tremble, Shanice          10 Valley Vista           13.49      13.02   2.6 14
 10 Primous, Taylor           12 Tempe                  13.66      13.05   1.6 11
 11 Simmons, China            10 Millennium             13.27      13.08   2.2 16
 12 Hicks, Lauren             12 Gilbert                13.60      13.16  +0.0 13
 12 Carter, Cydeni             9 Xavier Colle           13.44      13.16   2.3 15
 14 Orr, Christine            10 Basha                  13.47      13.19   2.6 14
 15 Meyer, Megan              10 Chandler Pre           13.66      13.22   1.6 11
 16 Stigen, Alicia            11 Red Mountain           13.43      13.26   2.3 15
 17 Smith, Alexis             10 El Paso Americas       13.72      13.27   1.6 11
 18 Rogers, Savannah          10 Maricopa               13.54      13.28  +0.0 13
 18 Chriest, Cassidy          11 Sandra Day O'Connor    13.48      13.28   2.6 14
 20 Yanish, Alyssa            12 Perry                  13.24      13.30   2.2 16
 20 Suesue, Kalli             12 Gilbert                13.64      13.30   0.5 12
 22 Cooley, Rylee             10 Catalina Foothills     13.54      13.34   2.6 14
 22 Milano, Sabrina           11 Skyline                13.54      13.34   2.6 14
 24 Berge, Morgan              9 Queen Creek            13.63      13.35  +0.0 13
 25 Kirby, Jasmine             9 Desert Ridge           13.72      13.42   1.6 11
 25 Hinchman, Claire          11 Desert Mountain        13.44      13.42   2.3 15
 27 Wright, Simone             9 Northwest Christian    13.64      13.44   0.5 12
 28 Williams, Anaya            9 Agua Fria Union        13.64      13.46   0.5 12
 28 Bailey, Teleya            11 Marcos De Niza         13.64      13.46   0.5 12
 28 Verma, Ria                10 North Canyon           13.84      13.46   0.9  9
 31 Jelacic, Izzy             12 Fountain Hills         13.64      13.50   0.5 12
 32 Hatch, Lauren             11 Winslow                13.54      13.51   2.6 14
 33 Johnson, Brittney         12 Perry                  13.83      13.54  -0.5 10
 34 Gomez, Madeline           11 Chaparral (Az)         13.44      13.58   2.3 15
 34 Adun, Nykole              12 Catalina               14.04      13.58   0.4  8
 36 Crump, Madison            11 Red Mountain           13.61      13.59  +0.0 13
 37 Swaing, DaJonna           11 Maricopa               13.69      13.62   1.6 11
 37 Hairston, Jasmine         11 El Paso Eastwood       13.64      13.62  +0.0 13
 37 Bates, Alecia             10 Moon Valley            13.78      13.62  -0.5 10
 40 Hartley, Alexis           10 Desert Vista           13.69      13.63   1.6 11
 40 Letterman, Catrina        10 Westwood               13.84      13.63   0.9  9
 42 Maxey, Izaria              9 Tucson Magnet          13.84      13.64   0.9  9
 43 Martindale, Sydnie        10 Higley                 13.64      13.65   0.5 12
 44 Thorburn, Olivia           9 Desert Vista           13.73      13.66   1.6 11
 45 Klein, Bethany            10 Canyon Del Oro                    13.68   0.2  1
 45 Tully, Aubrey              9 Chaparral (Az)         14.44      13.68  -0.4  5
 47 Lenyard, Jessica          11 Verrado                13.54      13.71   2.6 14
 47 Aysien, Siarah             9 Skyline                13.64      13.71   0.5 12
 49 Vass, Ireland              9 Canyon Del Oro         13.44      13.73   2.3 15
 50 Morgan, Alexxis           10 El Paso Americas                  13.75   0.2  1
 50 Moore, Elexus             12 Sierra Linda           14.29      13.75   0.8  6
 50 Fenn, Elaina              11 Northwest Christian    13.74      13.75  -0.5 10
 50 Hodge-Green, Jessica       9 St Mary's Catholic     13.74      13.75  -0.5 10
 54 Sanchez, Valerie          12 El Paso Del Valle      13.84      13.76  -0.5 10
 55 Hooks, Asaiah             11 Agua Fria Union        13.24      13.81   2.2 16
 56 Morgan, Nyssa              9 Deer Valley            13.88      13.82   0.9  9
 57 Bernal, Valerie           10 Sierra Linda           14.37      13.83  -0.4  5
 58 Woodhouse, Jordan          9 El Paso Eastwood       14.24      13.86   0.1  7
 59 Clinton, Daria            11 Marcos De Niza         13.74      13.88  -0.5 10
 60 Casto, Sarah               9 Tempe Preparatory      14.04      13.91   0.4  8
 60 Huizar, Ashley            12 El Paso Del Valle      14.14      13.91   0.4  8
 62 Lober, Ashley             10 Valley Christian       13.89      13.92   0.9  9
 63 Coleman, Qualia            9 Sandra Day O'Connor    13.99      13.93   0.4  8
 64 Chapman, Avery            10 Westwood               14.61      13.95  -0.4  5
 64 Delgadillo, Maria         10 Rio Rico               14.24      13.95   0.1  7
 66 Monson, Becca              9 Show Low               14.04      14.02   0.4  8
 67 Sanchez, Stacy             9 Combs                  13.64      14.03   0.5 12
 68 Clough, Tomiko            10 Winslow                13.94      14.10   0.4  8
 69 Davis, Marina             12 Page                   14.35      14.12   0.8  6
 70 Tanner, Meagan            11 Tonopah Valley         14.94      14.22  -2.6  4
 71 Maxwell, Caitlyn          10 El Paso Burges         14.74      14.25  -2.6  4
 72 Silva, Esmerada           12 El Paso Del Valle      14.44      14.31  -0.4  5
 73 Baker, Tkayla              9 Williams Field         14.29      14.34   0.8  6
 74 Blaes, Madi                9 Fountain Hills                    14.37   0.1  7
 75 Johnson, TY               10 Palo Verde             13.84      14.38   0.9  9
 76 Bruckner, Sophia           9 McClintock             14.34      14.39   0.8  6
 77 Tremble, Zariah            9 South Mountain         14.83      14.42   0.8  6
 78 Limbs, Ashonni             9 South Mountain         14.70      14.43   0.2  1
 78 Holloway, Jasmine          9 McClintock             14.54      14.43  -0.4  5
 80 Pinkerton, Emily          10 Gilbert Christian      14.64      14.50  -0.4  5
 81 Brown, Kiara              10 Youngker               14.24      14.52   0.1  7
 82 Dominguez, Franque        10 Combs                  14.14      14.53   0.4  8
 83 Silver, Rikki             11 Saguaro                14.17      14.55   0.1  7
 84 Garcia, Nicole            12 Desert View            14.88      14.58  -2.6  4
 85 Pinkett, Alante            - Desert View            15.18      14.64  -0.8  3
 86 Fowler, Kristen            9 Show Low               14.94      14.66  -2.6  4
 87 Nightingale, Hayley       10 Tombstone              15.36      14.69   1.8  2
 88 Murrieta, Karina          10 Copper Canyon          15.34      14.81  -0.8  3
 89 Young, Colleen            11 Gilbert Christian      14.74      14.83  -2.6  4
 90 Smith, Delisha            10 Florence               14.54      14.85  -0.4  5
 91 Abel, Catherine           10 Veritas Prep           15.21      14.88  -0.8  3
 92 Strohmeyer, Lyndsay       10 Saguaro                14.70      14.90  -0.4  5
 93 Knotts, Chelsea           10 Chandler Pre                      15.07   0.2  1
 94 Adams, Brooklyn            9 Youngker               14.24      15.19   0.1  7
 95 Caliendo, Marley           9 Northland Pr                      15.28   0.2  1
 96 Leonard, Chloe             9 Joy Christian          15.37      15.33   1.8  2
 96 Hines, Zendera            12 Arcadia                15.34      15.33  -0.8  3
 98 Rodriguez, Jalyssa        12 Tombstone                         15.39   0.2  1
 99 Conway, Alexa             12 Valley Christian       15.24      15.48  -0.8  3
100 Fuentes, Andrea           11 Rio Rico               15.34      15.57   1.8  2
101 Cavillo, Virginia          9 Tonopah Valley         14.84      15.63  -2.6  4
102 Lamarche, Marissa         10 Estrella Foothills     16.36      15.73   1.8  2
103 Benally, Nichole          11 Window Rock                       15.98   0.2  1
104 Betsoi, Shaniya           11 Window Rock            15.85      16.06   1.8  2
105 Hamann, Elizabeth          9 Veritas Prep           17.37      17.08   1.8  2
106 Quintana, Juana            9 Florence               14.74      17.40  -2.6  4
107 Woodson, Darreyl          11 Higley                 12.94      20.40   2.2 16


Event 7  Boys Open 1600 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Miller, Jeffery           10 Page                 4:32.80    4:35.05
  2 Curley, Binahnii          12 Window Rock          4:52.59    4:35.93
  3 Barfuss, Brennen          11 Higley               4:43.43    4:37.98
  4 Burks, Cade                9 Perry                4:48.02    4:39.51
  5 Decker, Kevin             11 Winslow              4:51.20    4:41.95
  6 Dink, Tyler               12 Verrado              4:50.00    4:42.00
  7 Cortes, Juan              11 Saguaro              4:43.10    4:43.31
  8 Corke, Brandon            11 Veritas Prep         4:51.18    4:43.58
  9 Otis, Timothy             10 Skyline              4:52.40    4:44.28
 10 Logo, Amanuel             11 Catalina             4:53.70    4:46.22
 11 Miranda, Aron             10 Westwood             4:50.00    4:47.59
 12 Guerrero, Mufasa          11 Agua Fria Union      4:56.00    4:48.00
 13 Henio, Nathaniel           9 Window Rock          5:11.95    4:48.71
 14 Cabrera, Javier           12 Palo Verde           4:56.00    4:48.89
 15 Rodriguez Chavez, Jesse   10 Skyline              4:58.70    4:49.61
 16 Egan, Mark                11 Buena                4:49.30    4:49.66
 17 Bridge, Alec              12 Chaparral (Az)       4:48.97    4:50.14
 18 Thurgood, Harrison        12 Coconino             5:03.25    4:50.59
 19 Jarriel, Scott            11 Fountain Hills       4:51.00    4:50.64
 20 Dasgupta, Avi             12 Mountain Pointe      4:55.95    4:51.46
 21 Rawlinson, Porter         11 Gilbert              4:55.00    4:52.38
 22 Floyd, Andrew             10 Agua Fria Union      4:48.86    4:52.98
 23 Gomez, Jesus              10 Catalina             4:59.80    4:53.81
 24 Yellow, Rex               12 Hopi                 4:45.60    4:54.47
 25 Stone, Fox                11 Saguaro              4:49.40    4:54.91
 26 Thompson, Dallin          11 Perry                5:06.00    4:55.06
 27 Vogt, Lukas               10 Deer Valley          4:50.00    4:55.08
 28 Sieler, Ammon             11 Buena                4:51.90    4:55.52
 29 Rodriguez, Samuel         11 Corona del Sol       4:52.15    4:56.12
 30 Gomez, Estevan            11 Tucson Magnet        5:07.30    4:56.55
 31 Wahl, Brenden             11 Show Low             5:08.40    4:56.77
 32 Esterly, Elden            11 Moon Valley          4:57.00    4:56.83
 33 Furrey, Mike              10 Millennium           5:04.90    4:57.36
 34 Thompson, Jake            10 Seton Catholic       5:02.56    4:58.06
 35 Salazar, Cordero          12 Florence             4:57.80    4:58.94
 36 Woodward, Ethan           11 Arcadia              5:20.57    4:59.35
 37 Hutchison, Robby          12 Youngker             4:59.96    4:59.56
 38 Euzarraga, Chris          10 El Paso Burges       5:38.00    4:59.64
 39 Mariscal, Miguel           9 Notre Dame Prep      5:09.18    5:00.91
 40 Ybarra, Emilio            11 Youngker             4:59.56    5:01.08
 41 Clem, Bill                12 Marcos De Niza       4:46.00    5:01.47
 42 Downey, Nathan            10 Desert Ridge         4:56.39    5:01.66
 43 Silva, Casey              10 Marcos De Niza       4:55.00    5:02.58
 44 Hoopes, Ashton            11 Red Mountain         5:01.00    5:02.73
 45 Wright, Cory              11 Shadow Ridge         4:50.00    5:03.10
 46 Crawford, Colin           10 Fairview             4:58.70    5:03.13
 47 Hoskie, John              12 Winslow              5:11.11    5:04.41
 48 Brecto, Hayden            10 Fountain Hills       4:57.00    5:04.51
 49 Hernandez, Jeremiah       10 Verrado              5:05.00    5:04.86
 50 Guthrie, Matthew          10 Chaparral (Az)       4:57.00    5:05.95
 51 Coleman, Calvin           12 Basha                5:00.05    5:06.52
 52 Winston, Charles          10 St Mary's Catholic   5:02.00    5:06.67
 53 Armijo, Kenny             11 Desert Ridge                    5:06.86
 54 Miklich, Richard          10 Queen Creek          5:15.32    5:07.99
 55 Tuni, Wilbert              9 Page                 5:04.10    5:08.07
 56 Anaya, Andrew             11 Buckeye Union        5:18.17    5:08.23
 57 Joey, Darren              10 Chinle               4:58.90    5:08.31
 58 Nido, Janso               10 South Mountain       5:17.18    5:08.45
 59 Mank, Aaron               12 Chandler             5:02.58    5:09.39
 60 Moses, Hayden             11 Williams Field       5:15.00    5:09.92
 61 Tansill, Patrick           9 Gilbert              5:11.31    5:10.29
 62 Lopez, David              11 Seton Catholic       5:11.63    5:10.81
 63 Cervantes, Luis           11 Shadow Ridge         5:00.00    5:11.06
 64 Antonio, Armando          10 Desert View          4:55.00    5:11.38
 65 Hagon, Charles             9 Willow Canyon        5:04.33    5:11.55
 66 Arias, Jacob              12 Valley Vista         5:00.00    5:11.86
 67 Gaitan, Nick              10 Williams Field       5:10.00    5:11.89
 68 Harper, Daniel            11 Northwest Christian             5:12.10
 69 Ljunggren, Caleb          11 Joy Christian        4:50.15    5:13.67
 70 Sloan, Sean               11 Hopi                 4:55.50    5:14.16
 71 Rivas, Pedro               9 Tempe                5:10.00    5:14.49
 72 Paulo, Jared              12 Chandler Pre         5:23.29    5:14.99
 73 Benninger, Josh           10 Valley Christian     5:21.37    5:15.39
 74 Hastings, Ramsey          11 Estrella Foothills   5:12.66    5:15.57
 75 Vasquez, Isaiah           11 Chandler             5:01.83    5:15.66
 76 Clah, Ethan               10 McClintock           5:10.00    5:16.07
 77 Simoneau, Eric             9 Tempe Preparatory    5:12.40    5:16.16
 78 Harold, Kenny             10 Blue Ridge           5:28.20    5:16.31
 79 Hermosillo, Daniel        12 Valley Vista         4:56.75    5:16.54
 80 Ryan, Albert              12 Show Low             4:56.00    5:16.73
 81 Tsosie, Isaiah            10 South Mountain       5:34.31    5:16.76
 82 Weatherman, Eddie         10 Sandra Day O'Connor  4:55.51    5:16.86
 83 Perkes, Mason             10 Mesquite             5:11.55    5:17.33
 84 Hamstra, Noah              9 Northwest Christian  5:12.76    5:17.56
 85 Ottaviani, Michael        12 Coconino             5:02.09    5:19.64
 86 Amodei, Jack               9 Mountain Pointe      5:25.86    5:20.34
 87 Schulz, Nick              11 Northland Pr                    5:25.01
 88 Lowenberg, Chris          11 El Paso Burges       5:20.20    5:25.41
 89 Hogan, Michael            11 Maricopa             5:30.00    5:25.90
 90 Rodriguez, Eduardo        11 Copper Canyon        5:27.90    5:26.63
 91 Hernandez, Anthony        10 Buckeye Union        5:21.70    5:26.75
 92 Hernandez, Eric           11 Palo Verde           5:15.00    5:29.42
 93 Judkins, Tyler            10 Combs                5:15.00    5:30.01
 94 Zamora, Angel              9 Sierra Linda         5:47.96    5:30.16
 95 Collett, Morgan            9 Maricopa             5:28.09    5:31.16
 96 Crawford, Kyle             9 Fairview             5:31.50    5:31.21
 97 Kwong, Philip              9 Chandler Pre         5:29.15    5:32.11
 98 Ramirez, Matthew           9 Tucson Magnet        5:32.10    5:32.85
 99 Wood, Cole                11 Tonopah Valley       5:42.00    5:33.34
100 Smith, Nic                 9 Valley Christian     5:35.00    5:34.95
101 Gonzalez, Ivan            10 Copper Canyon        5:41.71    5:35.87
102 Whitaker, Tony            11 Higley               5:08.00    5:36.43
103 Silva, Carlos              9 Sierra Linda         5:46.98    5:37.01
104 Schira, Elias              9 Marcos De Niza       5:35.00    5:38.69
105 Hartman, Noah              9 Tombstone                       5:45.26
106 Bandusky, Matt            12 Combs                5:30.00    5:52.69
107 Miller, Paul               9 Veritas Prep         5:21.63    5:54.97
108 Wala, Ryland              10 Payson               6:21.18    6:09.66
109 Bartz, Logan               9 Joy Christian        6:20.20    6:12.22
110 Creegan, Mark              9 Arizona Coll         6:16.00    6:19.60
111 Solis, Saul                9 Payson                          6:21.71
112 Fair, Scott                - Tombstone            6:21.66    6:29.83
113 Penado, Clark              9 Northland Pr                    6:56.68


Event 8  Girls Open 1600 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Jarriel, Sierra            9 Fountain Hills                  5:35.90
  2 Griffen, Keven            12 Northland Pr         6:01.00    5:37.67
  3 Clarkson, Corinne          9 Red Mountain         6:15.00    5:45.49
  4 May, Kaitlyn               9 Verrado              5:48.89    5:49.26
  5 Cerpa, Cassie             10 Bolingbrook          6:07.00    5:49.37
  6 Matsumoto, Rachel         10 Tempe Preparatory    5:54.77    5:49.40
  7 Tenorio, Jessey           12 Marcos De Niza       5:48.00    5:49.74
  8 Roskelley, Jordan         10 Page                 6:05.40    5:51.08
  9 Johnson, Katelyn          11 Youngker             5:58.10    5:51.66
 10 Daniels, Annalise         11 Saguaro              5:56.80    5:52.95
 11 Baker, Tiana               9 McClintock           6:01.66    5:53.13
 12 Davis, Keave              12 McClintock           6:07.14    5:54.65
 13 Hosman, Wryan              9 Gilbert              6:39.44    5:56.51
 14 Martell, Diana             9 El Paso Eastwood     6:11.00    5:56.77
 15 Kays, Rachel               9 Agua Fria Union      6:26.00    5:58.58
 16 Torres, Daniela            9 Agua Fria Union      5:53.72    5:59.94
 17 Durazo, Guadualupe         9 Sahuarita            6:17.52    5:59.96
 18 Arvizu, Edith             11 Rio Rico             6:05.00    5:59.98
 19 Hurtado, Laura             - Douglas              6:09.09    6:01.10
 20 Parsons, Brianna          10 Sandra Day O'Connor  6:01.70    6:03.43
 21 Davis, Megan              10 Northwest Christian  6:14.00    6:03.97
 22 Rodriguez, Sophia         11 El Paso Americas     6:20.95    6:04.73
 23 Campbell, Kami            10 Perry                6:11.98    6:05.19
 24 Tran, An                  11 Marcos De Niza       5:50.00    6:07.20
 25 Curley, Brittney          10 Winslow              6:18.00    6:07.63
 26 Florez, Marissa           11 Valley Vista         6:30.00    6:08.18
 27 Conroy, Kassidy            9 Mountain Pointe      6:18.50    6:08.56
 28 Parsley, Sydney           10 Buckeye Union        6:15.82    6:09.03
 29 Whitfield, Catherine      10 Veritas Prep                    6:09.13
 30 Simoneau, Rosalie         12 Tempe Preparatory    5:54.00    6:10.57
 31 Lubbers, Megan            11 Marcos De Niza       6:15.00    6:11.63
 32 Elliott, Ashley           11 Perry                6:29.20    6:11.97
 33 Batton, Lexus             10 Tonopah Valley       6:50.50    6:12.04
 34 Bahme, Korey              12 Florence             6:19.00    6:13.63
 35 Silverstein, Sara         10 Deer Valley          6:23.69    6:17.40
 36 Curley, Britney           10 Chinle               6:20.50    6:17.57
 37 Jaques, Yanabah           12 Window Rock          6:24.59    6:17.66
 38 Mercado, Savanna          10 Florence             6:15.00    6:18.01
 39 McCrary, Mckyla           10 Payson               6:48.92    6:18.80
 40 Vega, Ashley              11 Youngker             6:13.16    6:20.54
 41 Gomez, Shayne             10 Shadow Ridge         6:28.00    6:20.74
 42 Newman, Gillian            9 Florence             6:32.00    6:22.84
 43 Neu, Savannah              9 Verrado              6:14.00    6:23.61
 44 Hall, Makenna             11 Dobson               6:27.27    6:24.68
 45 Munoz, Lizbeth             9 Westwood             6:20.00    6:27.43
 46 Beach, Jessica            11 Maricopa             6:02.10    6:27.94
 47 Martinez, Arial           11 Sierra Linda                    6:30.77
 48 Alvarez, Daniela          12 Rio Rico             6:16.00    6:30.82
 49 Humphreys, Annie          12 Gilbert              6:35.00    6:30.91
 50 cyr, Shelby               10 Palo Verde           6:10.00    6:31.40
 51 Bonilla, Stephanie         9 Show Low             7:00.46    6:32.76
 52 Chavez, Melissa           11 Willow Canyon        6:42.14    6:33.33
 53 Begay, Onaneilda          12 Hopi                 6:30.60    6:33.42
 54 Apolimar, Gabby            9 Millennium           6:23.20    6:34.29
 55 Curry, Shelby              9 Estrella Foothills   6:20.00    6:34.86
 56 Fletcher, Tessa            9 Higley               6:25.32    6:35.30
 57 Sousa, Jessica            12 Deer Valley          6:26.39    6:35.88
 58 Holl, Bayly               11 Blue Ridge           7:01.10    6:36.20
 59 Harms, Samantha           12 Desert Ridge         6:21.88    6:36.65
 60 Johnson, Taylor           10 Fountain Hills       6:33.00    6:40.63
 61 Mann, Mackenzie            9 Payson               6:50.00    6:43.82
 62 Castillo, Audrey          10 Palo Verde           6:25.00    6:43.99
 63 Ward, Jessica             11 Valley Vista         6:21.52    6:45.13
 64 Ayala, Ariana             12 Copper Canyon        6:39.13    6:46.28
 65 Suazo, Hailey             10 Window Rock          7:00.28    6:47.82
 66 McOmber, Eli              11 Higley               6:20.00    6:51.91
 67 Valenzuela, Johanna       11 North Canyon         6:08.40    6:52.00
 68 Ortiz, Delani              - Tombstone            6:58.64    6:52.55
 69 Ramirez, Ciarra           11 Tonopah Valley       7:08.00    6:54.37
 70 Ayala, Jasmin             10 Westwood             6:30.00    6:54.74
 71 Story, Mette              11 Tucson Magnet        6:57.00    6:54.82
 72 Rojas, Yalitza            12 Palo Verde           6:10.00    6:55.30
 73 Barriga, Selina           11 Combs                6:45.00    6:56.44
 74 Burke, Megan              12 Seton Catholic       6:38.92    6:57.12
 75 Baxter, Zyanne             9 Sierra Linda         6:38.34    6:57.29
 76 Rich, Katherine           11 Tempe Preparatory    6:40.00    7:01.65
 77 McCrory, Molly            10 Veritas Prep         7:47.58    7:04.92
 78 Barry, Hannah             10 Chandler Pre         7:18.07    7:06.12
 79 Leonardo, Sharon          12 Copper Canyon        6:48.61    7:08.74
 80 Ulibarri, Chelsea         11 Northland Pr                    7:08.90
 81 Gin, Danielle             12 Chandler Pre         7:24.45    7:11.16
 82 Madigan, Lily              9 Valley Christian     7:16.15    7:16.23
 83 Smith, Madison             9 Arizona Coll         7:20.00    7:30.74
 84 Hall, Mikaila             10 Show Low             7:00.00    7:32.87
 85 Miranda, Marianna         11 Catalina             7:20.00    7:37.04
 86 Naveaux, Kandayce          9 Tombstone            7:41.30    7:41.13
 87 Blue, Jessica             11 Arizona Coll         7:40.00    7:54.79
 88 Dawes, Shinaya               Salt River                      9:32.27


Event 11  Boys Open 4x100 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Shadow Ridge  'A'                                   43.34      43.73   4
     1) Kindred, Josh 12                2) Glover, Christopher 11
     3) Moore, Shaq 12                  4) Saraiva, Angel 11
  2 Willow Canyon  'A'                                             44.27   1
     1) Espree, Donovan 12              2) Breit, A.J. 12
     3) Burnett, Jerome 12              4) Thompson, Antony 12
  3 Catalina  'A'                                       44.64      44.56   4
     1) Thomas, Michael 12              2) Grayson, DeMarco 12
     3) Moore, Marquise 11              4) Gbora, Benjamin 10
  4 Poston Butte  'A'                                   44.44      44.74   2
     1) Ing, Riley 11                   2) Hayden, Stephfon 11
     3) Hendrex, Zjaphon 11             4) Hatfield, Brandon 10
  5 Marcos De Niza  'A'                                 45.14      44.99   4
     1) Lindsay, Carter 9               2) Sharp, Malique 10
     3) Richards, Shaun 9               4) Miller, TJ 9
  6 McClintock  'A'                                     46.14      45.00   3
     1) Jones, Sammy 12                 2) Sparks, Kirk 12
     3) Lindor, Albertson 9             4) Aberle, Josh 12
  7 Combs  'A'                                          44.84      45.12   4
     1) Lampa, Nathan 12                2) Andersen, William 10
     3) Pagan, Daniel 12                4) Throckmorton, Elijah 11
  8 Dobson  'A'                                         46.54      45.85   3
     1) Hayes, Seth 10                  2) Haase, Aaron 12
     3) Justice, Kyler 12               4) Zavala, Moses 9
  9 Douglas  'A'                                        46.94      45.99   2
     1) Andrade, Israel 11              2) Moreno, Brandon 12
     3) Moreno, Jose 12                 4) Monarrez, Johnny -
 10 Winslow  'A'                                        46.04      46.21   3
     1) Sweet, Shane 12                 2) Mattox, Austyn 10
     3) Montiel, Henry 11               4) Wood, Kelly 11
 11 Canyon Del Oro  'A'                                 46.14      46.30   3
     1) Tigges, Quinton 12              2) Lee, Sang 12
     3) Contreras, Edward 11            4) Padilla, Walker 11
 12 Rio Rico  'A'                                       46.14      46.32   3
     1) Villareal, Carlos 10            2) Valle, Jose 11
     3) Fanning, Aaron 11               4) Anaya, Rudy 11
 13 Florence  'A'                                       47.64      46.40   2
     1) Smith, Zaquree 10               2) Formato, Anthony 9
     3) Runice, Zach 10                 4) Johnson, Cutlus 9
 14 Moon Valley  'A'                                               46.52   1
     1) Luque, Manuel 12                2) Turner, Greg 10
     3) Voss, Greg 9                    4) Colenburg, Devin 11
 15 Desert View  'A'                                    45.74      46.81   4
     1) Carter, Steve 12                2) Corral, Michael 11
     3) Romero, Joshua 11               4) Sepulveda, Adrian -
 16 Sierra Linda  'A'                                              47.18   1
     1) McGruder, Thomas 10             2) Davis, Ramoan 10
     3) Eggleston, Dashawn 9            4) Duerke, Benjamin 11
 16 Chandler Preparatory  'A'                           46.04      47.18   3
     1) Clydesdale, Gabe 10             2) Egbo, David 10
     3) Egbo, Daniel 10                 4) Egbo, Josh 9
 16 Blue Ridge  'A'                                     46.64      47.18   3
     1) Johnson, Chris 11               2) Esparza, Ezequiel 11
     3) Johnson, Tristen 9              4) Henderson, Bryce 11
 19 Prescott  'A'                                       47.54      47.25   2
 20 Northwest Christian  'A'                                       47.26   1
     1) Herbert, Ren 12                 2) McShanag, Hunter 12
     3) Haslim, Phil 11                 4) McShanag, Caleb 11
 21 Saguaro  'A'                                        46.85      47.76   2
     1) Sterbenz, Avi 12                2) Bitter, Blake 10
     3) Aubrey, Aaron 12                4) Guess, Braz 9
 22 Window Rock  'A'                                               49.57   1
     1) Jesus, Jeremy 12                2) StrangeOwl, Tyler 10
     3) Chief, Manuelito 11             4) Lonebear, Andres 12
 -- Palo Verde  'A'                                                   DQ   1
     1) Bais, Phillip 12                2) Black, Tyrell 10
     3) Noble, Markel 9                 4) Vasquez, Nate 10
 -- Show Low  'A'                                       45.81         DQ   4
     1) Rova, Brice 11                  2) Tenney, Cody 12
     3) Guthrie, Zach 10                4) Hinkhouse, Garrett 10
 -- Higley  'A'                                         43.94         DQ   4
     1) Bush, Nick 11                   2) DaCosta, Tristan 12
     3) Foster, D'Angelo 11             4) Strnad, Corey 11
 -- Valley Christian  'A'                               47.34         DQ   2
     1) Weihl, Taylor 11                2) Dyer, Stephen 10
     3) Colon, Ramon 9                  4) Gay, Michael 9
 -- South Mountain  'A'                                 47.24         DQ   2
     1) Ware, Antwaun 10                2) Green, Djimon 9
     3) White, Rakevion 9               4) Sy, Baidy 11


Event 12  Girls Open 4x100 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Verrado  'A'                                        51.74      50.28   4
     1) Brice-Montgomery, Jelia 10      2) Smith, Kelly 11
     3) Dykstra, Kylie 10               4) Lacour, Courtney 12
  2 Marcos De Niza  'A'                                 53.84      52.24   4
     1) Mosley, DiOndre 11              2) Clinton, Daria 11
     3) Moore, Swayla 11                4) Bailey, Teleya 11
  3 Coconino  'A'                                                  52.37   1
     1) Ignace, Victoria 12             2) Quick, Megan 12
     3) Bryce, Mckenna 10               4) Mullins, Katie 12
  4 Blue Ridge  'A'                                     55.96      52.76   2
     1) Crockett, Cortlee 9             2) Valichnac, Taylor 12
     3) Miles, Lauren 10                4) Schimmel, Naomi 11
  5 Perry  'A'                                          53.84      52.83   1
     1) Costagliola, Marissa 11         2) Ferguson, Chelsey 9
     3) Kidane, Riem 11                 4) Johnson, Brittney 12
  5 Catalina  'A'                                       53.64      52.83   4
     1) Bonda, Ida 11                   2) Adun, Nykole 12
     3) Jimenez, Daija 9                4) Cole, Patricia 12
  7 Seton Catholic  'A'                                 53.34      53.00   4
     1) Erran, Ciara 11                 2) Sant, Jennifer 12
     3) Spinner, Susan 12               4) Laruso, Gabby 10
  8 Desert Ridge  'A'                                   53.34      53.18   4
     1) Fennicks, Keyshiana 9           2) Kirby, Jasmine 9
     3) Young, Alivia 10                4) Young, Jessica 11
  9 Estrella Foothills  'A'                             55.14      53.43   2
     1) Aaron, Ashely 11                2) Rockhill, Mallory 12
     3) Colbert, Cassie 12              4) Huff, Logan 9
 10 Tempe  'A'                                          54.44      53.53   3
     1) Primous, Taylor 12              2) Hale, Courtney 11
     3) Boys Openton, Alexiss 12             4) Weathers, Ryann 9
 11 Shadow Ridge  'A'                                   52.44      53.67   4
     1) Richards, Elizabeth 12          2) Stricker, Jessica 12
     3) Tafoya, Gabrielle 11            4) Word, Sierra 10
 12 Rincon University  'A'                              56.34      53.68   2
     1) Strong, Jaesa 9                 2) Miller, Sunday 12
     3) Criswell, Dakota 10             4) Woolverton, Lauren 11
 13 McClintock  'A'                                     57.14      53.77   2
     1) Bruckner, Sophia 9              2) LoBrutto, Jolie 10
     3) Holloway, Jasmine 9             4) Carroll, Lynnique 9
 14 Gilbert Christian  'A'                            1:10.14      53.88   1
     1) Young, Colleen 11               2) Pinkerton, Emily 10
     3) Caprisecca, Krista 9            4) Painter, Jordan 9
 15 Winslow  'A'                                        53.44      54.12   4
     1) Chen, Alicia 10                 2) Clough, Tomiko 10
     3) Hatch, Lauren 11                4) Milligan, Angelica 12
 16 Valley Christian  'A'                               54.14      54.32   3
     1) Harrison, Ashley 10             2) Lober, Ashley 10
     3) Bellerson, Kaitlyn 9            4) Hasper, Anna 9
 17 Chandler Preparatory  'A'                           58.24      54.99   2
     1) Strong, Sarah 12                2) Knotts, Chelsea 10
     3) Meyer, Megan 10                 4) Ryan, Maddie 9
 18 Maricopa  'B'                                       55.14      55.06   3
     1) Hardy, Erasha 11                2) Rogers, Savannah 10
     3) Swaing, DaJonna 11              4) Zinke, Kadie 12
 19 Saguaro  'A'                                        53.69      55.63   4
     1) Fleming, Katie 12               2) Silver, Rikki 11
     3) Masolini, Athena 11             4) Mullen, Kayla 10
 20 Desert View  'A'                                    54.44      56.38   3
     1) Cuellar, Yuliana 11             2) Garcia, Nicole 12
     3) Garcia, Isabela 10              4) Jimenez, Valeria 11
 21 Williams Field  'A'                                 58.14      57.83   2
     1) Baker, Tkayla 9                 2) Palmatier, Kasey 9
     3) Follett, Loren 11               4) Bond, Darrienne 9
 22 Veritas Preparatory Academy  'A'                               58.18   1
     1) Abel, Catherine 10              2) Harris, Isabelle 9
     3) Hanson, Liz 10                  4) Brock, Sarah 11
 23 Combs  'A'                                          54.54      58.39   3
     1) Dominguez, Franque 10           2) Sanchez, Stacy 9
     3) Clint, Cheyenne 10              4) Morales, Monique 12
 -- Westwood  'A'                                       54.64        DNF   3
     1) Chapman, Avery 10               2) Letterman, Catrina 10
     3) Smith, Jalissa 10               4) Hidalgo, Arline 11
 -- Deer Valley  'A'                                    50.65        DNF   1
     1) Lynch, Chayla 10                2) Kruger, Victoria 11
     3) Morgan, Nyssa 9                 4) Noble, Tailyr 11
 -- Agua Fria Union  'A'                                52.04        DNF   3
     1) Cabral, Tori 11                 2) Jones, Kaysha 12
     3) Brown, Mackenzie 10             4) Hooks, Asaiah 11
 -- Northwest Christian  'A'                                          DQ   1
     1) Maguire, Bradlee 11             2) Wright, Simone 9
     3) Fenn, Elaina 11                 4) Traut, Casey 10
 -- Youngker  'A'                                       55.64         DQ   2
     1) Brown, Kiara 10                 2) Adams, Brooklyn 9
     3) Coleman, Tianna 11              4) Huicochea, Sabrina 11
 -- Tonopah Valley  'A'                               1:00.14         DQ   2
     1) Palacio, Angie 9                2) Cavillo, Virginia 9
     3) Levert, Elizabeth 10            4) Tanner, Meagan 11
 -- Window Rock  'A'                                                  DQ   1
     1) Curley, Caleigh 11              2) Mike, Nizhoni 10
     3) Benally, Nichole 11             4) Betsoi, Shaniya 11


Event 13  Boys Open 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Thomas, Michael           12 Catalina               49.94      50.26  13
  2 Moreno, Brandon           12 Douglas                54.75      52.35   8
  3 Beltran, Victor           10 El Paso Del Valle      53.94      52.55  11
  4 Carlin, Jake              11 Basha                  52.74      52.64  13
  5 Oberholtzer, Max          11 Show Low               53.94      52.69  11
  6 Perkins III, Ray          11 Red Mountain           54.13      52.70  10
  7 Romero, Jaime             11 El Paso Americas       55.64      52.71   7
  8 Kreiner, Jaden            11 Higley                 53.64      53.04  12
  9 Houston, Joseph           12 Tempe                  54.64      53.08   8
 10 Lara, Abel                12 El Paso Del Valle      53.34      53.14  12
 11 Okwoli, John               9 North Canyon           53.54      53.15  12
 12 Blake, Adarius            11 Buena                  53.46      53.30  12
 13 McShanag, Hunter          12 Northwest Christian    52.80      53.36  13
 14 Valentine, Leroy          12 Combs                  53.14      53.40  13
 15 Conrad, Cody              11 Basha                  54.27      53.45   9
 16 Moser, John                9 St Mary's Catholic     53.74      53.76  11
 17 Davis, Khristopher        12 Poston Butte           53.25      53.88  12
 18 Kanbara, Mitchell         12 Willow Canyon          53.63      53.90  12
 19 Sablasky, Daniel          12 El Paso Americas       54.16      54.04   9
 20 Clawson, Trevor           10 Payson                 54.44      54.08   8
 20 Funkhouser, Gaige         11 Red Mountain           54.06      54.08  10
 22 Williamson, Cole          10 Queen Creek            53.97      54.09  10
 23 Gardner, Quinn            10 Williams Field         54.13      54.15  10
 24 Pagan, Daniel             12 Combs                  55.14      54.34   7
 25 Artman, Brent             12 Chaparral (Az)         53.74      54.38  11
 26 Ewen, Sean                11 Corona del Sol         54.97      54.39   8
 27 Mitchell, Sam             12 Sahuarita              53.74      54.45  11
 28 Basinger, Nathan          11 Valley Christian       53.21      54.46  13
 29 Carter, Steve             12 Desert View            54.34      54.55   9
 30 Shumway, Tate             10 Desert Ridge           55.34      54.59   7
 31 Celaya, Anthony           12 Dobson                 55.70      54.63   6
 31 VanderKnoop, Gergen       11 Corona del Sol         53.28      54.63  12
 33 Garay, Deven              12 Maricopa               56.04      54.69   6
 34 Tabias, Dakota            11 Shadow Ridge           54.14      54.78  10
 35 Donaldson, Adam           12 North Canyon           54.04      54.79  10
 36 Childress, Adrian         12 Copper Canyon          54.14      54.85   9
 37 Sharp, Jimmy              12 Notre Dame Prep        53.54      54.87  12
 38 Eby, Phillip              12 Prescott            55:04.14      55.15   4
 39 Andrade, Israel           11 Douglas                56.04      55.27   6
 40 Ross, Tiaron               - Buena                  54.25      55.32   9
 41 Johnson, Dominick         10 Seton Catholic         56.34      55.35   5
 42 Smith, Spencer            11 Show Low               56.21      55.36   5
 42 Sepulveda, Adrian          - Desert View            55.24      55.36   7
 44 Gay, Gilbert              12 El Paso Burges         56.68      55.38   4
 45 Gross, Darrin             11 Sierra Linda           56.97      55.57   4
 46 Allen, Nathan             12 Desert Mountain        57.91      55.74   3
 47 Vignere, Jacob            11 Gilbert                55.21      55.82   7
 48 Fowler Marzec, De Arlo    12 Youngker               56.64      55.85   4
 49 Agnes, Nathan             10 Seton Catholic         56.22      55.89   5
 50 Brittain, Anthony         12 Tempe Preparatory      58.24      55.96   2
 51 Cardwell, Kyron           11 Higley                 55.03      56.00   8
 51 Phalen, Brian             11 Arcadia                56.34      56.00   5
 53 Flower, Alexander         11 North Canyon           55.64      56.01   6
 53 Johnson, Trevor           10 Desert Mountain        57.50      56.01   3
 55 Gannon, Aaron              9 Millennium             57.65      56.02   3
 56 Colburn, Trase            10 Dobson                 56.55      56.04   5
 57 Rascon, Pablo             11 Agua Fria Union        55.64      56.09   7
 58 Broudy, Chris             12 Marcos De Niza         58.14      56.11   2
 59 Bacon, Dallin             11 Desert Ridge           54.44      56.18   9
 59 Simoneau, Joel            10 Tempe Preparatory      58.64      56.18   1
 61 Nightingale, Austin       10 Perry                  57.87      56.20   3
 62 Mori, Eric                11 Verrado                58.64      56.33   1
 63 Smith, Evan               12 Chaparral (Az)         53.94      56.40  11
 64 Williams, Samuel          10 Veritas Prep           56.81      56.52   4
 65 King, Anthony             11 Shadow Ridge           53.14      56.53  13
 66 Walton, Isaiah             9 St Mary's Catholic     55.64      56.56   7
 67 Dugel, Tanner              9 Sahuarita              58.04      57.02   2
 68 Olivas, Rico              11 Agua Fria Union        57.40      57.06   3
 69 Miller, Jon               12 Fountain Hills         56.44      57.16   5
 70 Peters, Nate              11 Canyon Del Oro         56.24      57.22   5
 71 Creyer, Jeremy            12 Mesquite               54.04      57.27  10
 72 Billy, Alfonso            11 Rincon University      55.64      57.31   7
 73 Guess, Braz                9 Saguaro                55.74      57.33   6
 74 Grissett, Isaiah           9 Millennium             59.88      57.63   2
 75 Gbora, Benjamin           10 Catalina               54.52      57.70   8
 76 Villabos, Sergio          10 Youngker               57.94      57.72   2
 77 Samules, Nick             11 Maricopa               54.39      57.75   9
 78 Johnson, Tristen           9 Blue Ridge             57.64      58.01   3
 79 Howard, Sylvester          9 Florence               59.14      58.13   1
 80 Herbert, Ren              12 Northwest Christian    58.47      58.20   2
 81 Sortino, Joey              9 Chandler Pre           58.81      58.29   1
 82 Brown, Tyler              12 Page                   56.04      58.32   6
 83 Carder, Jordan            12 Perry                  54.14      58.39  10
 83 Sabado, Michael           12 Willow Canyon          54.69      59.66
 84 Bandilla, Alejandro        9 Florence               57.54      58.47   3
 85 Self, Isaiah              11 Skyline                57.34      58.61  13
 86 Fiore, Kendall            12 Chandler Pre           59.57      58.62   1
 87 Vaught, Josh              10 Fountain Hills         57.14      58.85   4
 88 Maldonado, Ryan           11 Rio Rico               59.34      59.28   1
 88 Black, Tyrell             10 Palo Verde             54.24    1:00.60
 89 Fagin, Darius             12 Tombstone              56.04      59.52   5
 89 Johnson, Michael          10 Skyline                54.54    1:01.10
 90 Kaye, Chris                9 Joy Christian          58.73      59.78   1
 90 Dumas, Steven             11 Coconino               55.94    1:01.22
 91 Curley, Jeremiah          10 Window Rock          1:00.40      59.79   2
 92 Begay, Laine              12 Marcos De Niza         59.14    1:00.30   1
 93 Cheney, Bryce              9 Moon Valley            58.14    1:00.38   2
 94 Riley, Derall              9 Arizona Coll                    1:01.84   4
 95 Moore, Jesse              10 Gilbert                56.00    1:01.94   6
 96 Crump, Christian          11 Tombstone            1:00.84    1:03.24   3


Event 14  Girls Open 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Oglesby, Courtnee         10 Youngker             1:03.74    1:01.86  13
  2 Ware, Aery                10 Corona del Sol       1:05.24    1:02.30  11
  3 Mullen, Kayla             10 Saguaro              1:06.94    1:02.35   9
  4 Mitts, Naomi              11 Bolingbrook          1:07.14    1:03.08   9
  5 Leon, Karen               12 Catalina             1:04.54    1:03.44  12
  6 Huff, Logan                9 Estrella Foothills   1:05.01    1:03.71  12
  7 Casto, Sarah               9 Tempe Preparatory    1:05.14    1:03.77  12
  8 Knauer, Rachel             9 Payson               1:06.64    1:03.88   9
  9 Giannini, Ali              9 Xavier Colle         1:05.04    1:04.09  12
 10 Ramirez, Alexis           11 Mountain Pointe      1:03.65    1:04.46  13
 11 Coker, Aryanna            11 Alhambra             1:06.34    1:04.86  10
 12 Navarrette, Jaz           11 El Paso Eastwood     1:05.44    1:05.06  11
 13 Farmer, Tiffani           11 Youngker             1:07.04    1:05.11   9
 14 Streety, Monique          12 McClintock           1:09.14    1:05.23   7
 15 Kirby, Destiney           10 Desert Ridge         1:05.51    1:05.37  11
 16 Beltran, Jazlynn           9 El Paso Eastwood     1:07.14    1:05.38   8
 17 Valenzuela, Veronica      10 Catalina             1:09.72    1:05.41   6
 18 Langley, Cherry           10 Red Mountain         1:03.90    1:05.49  13
 19 Hernandez, Michelle        9 El Paso Del Valle    1:06.44    1:05.74   9
 20 Cardwell, Natalie         12 Florence             1:07.54    1:05.76   8
 21 Bryant, Marie             11 Tempe Preparatory    1:02.84    1:05.82  13
 22 Jenson, Caroline          10 Verrado              1:10.14    1:05.86   6
 23 Vaughn, Tristen           11 St Mary's Catholic   1:03.34    1:05.93  13
 24 DeLannoy, Tanner          12 Desert Mountain      1:08.10    1:05.97   8
 25 Romer, Emily              10 Perry                1:04.14    1:06.08  12
 26 Blaes, Madi                9 Fountain Hills       1:05.34    1:06.37  11
 27 Correa, Ashley            12 El Paso Americas     1:05.54    1:06.59  11
 28 Jimenez, Joscelyn         10 Rio Rico             1:06.24    1:06.61  10
 29 Novacek, Ally              9 Xavier Colle         1:06.03    1:06.73  10
 30 Coplan, Michaela          12 Show Low             1:06.14    1:06.76  10
 31 Gonzales, Rebecca         11 Sandra Day O'Connor  1:05.84    1:06.83  11
 32 Jones, Kaysha             12 Agua Fria Union      1:06.24    1:06.86  10
 33 Bailey, Teleya            11 Marcos De Niza       1:03.14    1:06.89
 33 Perez, Brianna            12 Sandra Day O'Connor  1:04.27    1:07.10  12
 34 Chen, Alicia              10 Winslow              1:08.96    1:07.16   7
 35 Bellerson, Kaitlyn         9 Valley Christian     1:09.14    1:07.41   7
 36 Hagen, Alyssa             10 Arcadia              1:05.94    1:07.42  10
 37 Palmatier, Kasey           9 Williams Field       1:11.47    1:07.52   5
 38 Evans, Gabreilla          10 Northland Pr         1:09.05    1:07.56  13
 39 Smith, Serenity           12 Westwood             1:06.17    1:07.64  10
 40 Armstrong, Ashlynn        10 Agua Fria Union      1:07.04    1:07.97   9
 41 Agustine, Brandee          9 Valley Vista         1:09.29    1:08.00   6
 42 Byrd, Devon               10 Perry                1:10.78    1:08.01   8
 43 Costagliola, Marissa      11 Perry                1:07.14    1:08.01
 43 Davis, Ginger             10 Page                 1:07.14    1:08.08   9
 44 Ware, Antionette          10 Marcos De Niza       1:05.14    1:08.27  12
 45 Lopez, Lizbeth            11 Tempe                1:04.14    1:08.31  12
 46 Cruz, Jacqueline           9 El Paso Del Valle    1:11.05    1:08.43   5
 47 Kinsey, Natasha           10 Tucson Magnet        1:06.74    1:08.60   9
 47 Saldana, Danielle         10 El Paso Burges       1:13.14    1:08.60   4
 49 Roberston, Taylor          9 Higley               1:11.00    1:08.73   5
 50 Sy, Ramata                 9 South Mountain       1:05.14    1:09.07  11
 51 Hilton, Jeannell           - Buena                1:05.80    1:09.24  11
 52 Armao, Shandiin           10 Winslow              1:13.14    1:09.31   4
 53 Delgado, Amber            11 El Paso Americas     1:08.54    1:09.35   8
 54 Ames, Sophia               9 Valley Christian     1:10.25    1:09.38   5
 55 Cruz, Chelcie             12 Willow Canyon        1:08.75    1:09.63   7
 56 Petrouske, Josiah         10 Combs                1:09.14    1:09.73   7
 57 Erran, Victoria           10 Seton Catholic       1:13.64    1:09.80   3
 58 Vazquez, Stephanie        11 Moon Valley          1:08.04    1:10.04   8
 59 Strohmeyer, Lyndsay       10 Saguaro              1:12.44    1:10.05   4
 60 McAfee, Colbi             12 Desert Mountain      1:10.74    1:10.46   5
 61 Monson, Becca              9 Show Low             1:06.14    1:10.56  10
 62 Young, Colleen            11 Gilbert Christian    1:11.04    1:10.58   5
 63 McCray, Amanda            11 Blue Ridge           1:10.07    1:10.63   6
 64 Quintana, Paola            9 El Paso Del Valle    1:09.84    1:10.68   6
 65 Rodela, Laura             11 Williams Field       1:14.14    1:10.76   3
 66 Murrieta, Karina          10 Copper Canyon        1:11.26    1:10.92   5
 67 Ramos, Deneese            11 El Paso Burges       1:11.64    1:10.94   5
 68 Matthews, Marissa         10 Sierra Linda         1:12.03    1:10.99   4
 69 Prince, Diamond           11 Sahuarita            1:15.13    1:11.04   3
 70 Murphy, Niamh              9 Veritas Prep                    1:11.11   1
 71 Jenkins, Meaghan           9 Combs                1:10.14    1:11.16   6
 72 Sanchez, Ciara             9 Copper Canyon        1:10.14    1:11.17   6
 73 Carmen, Serena             9 Maricopa             1:17.14    1:11.28   2
 74 Obrecht, Chloe             9 Payson               1:13.74    1:11.45   3
 75 Blanco, Katya             11 McClintock           1:12.14    1:11.62   4
 76 Hayes, Darrerian          12 Westwood             1:15.14    1:11.69   2
 77 Palacios, Brittany        10 Sierra Linda         1:12.44    1:12.10   4
 78 McRobbie-Johnson, Aiden    9 Seton Catholic       1:09.72    1:12.42   6
 79 Barry, Hannah             10 Chandler Pre         1:13.88    1:12.62   3
 80 Johnson, Nicole           10 Maricopa             1:15.14    1:12.77   2
 81 Welch, Emily              10 Fountain Hills       1:08.14    1:12.97   8
 82 Nicholls, Ruby             9 Joy Christian        1:13.83    1:13.06   3
 83 Spivey, Justice           10 Verrado              1:13.14    1:14.13   4
 84 Hanley, Tayler             9 Gilbert              1:14.00    1:14.69   3
 85 Coley, Bailey             11 Gilbert              1:14.00    1:15.41   3
 86 Sims, Justice             11 Willow Canyon        1:08.92    1:15.86   7
 87 de Lannoy, Yvonne         10 Chandler Pre         1:16.69    1:16.19   2
 88 Painter, Jordan            9 Gilbert Christian    1:19.14    1:16.62   2
 89 Richardson, Shelbee        9 Estrella Foothills              1:18.16   1
 90 Deschine, Miriam          11 Window Rock                     1:19.09   1
 91 Deschine, Shoshanah        9 Window Rock                     1:20.88   1
 92 Vass, Madi                 9 Joy Christian        1:20.42    1:22.77   2
 93 Pennington, Riley         11 Tonopah Valley                  1:24.01   1


Event 15  Boys Open 300 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Saavedra, Alberto         12 Agua Fria Union        42.11      41.54  12
  2 Bond, Tyler               12 Youngker               42.83      42.32  12
  3 Gomez, Andrew             10 Blue Ridge             45.04      42.41   9
  4 Brewer, James             10 Queen Creek            46.63      42.42   6
  5 Foster, D'Angelo          11 Higley                 42.94      42.62  12
  6 Davalos, A.J.             11 Mountain Pointe        45.34      42.68   8
  7 Mobarak, Omid             11 Valley Vista           44.10      43.16  12
  8 Winfield, William         10 Chandler               44.22      43.25  11
  9 Tippit, Cole               9 Desert Vista           45.32      43.33   8
 10 Hageman, Jake             10 Shadow Ridge           43.64      43.48  12
 11 Abbott, Mason             11 Maricopa               46.14      43.57   7
 12 Shirley, Lukus            12 Winslow                44.24      43.70  11
 13 Vlaming, Ty                9 Desert Vista           44.18      43.84  11
 14 Campbell, Steven          12 Desert Mountain        44.64      43.88  10
 15 Carranza, Rolando         12 McClintock             44.64      44.02  10
 16 Bates, Austin             10 Arcadia                44.51      44.05  10
 17 Banks, Isaiah             10 Mountain Pointe        45.32      44.16   8
 18 Stephenson, Austin        12 Verrado                44.93      44.18   9
 19 Russell, Nicolas          12 Seton Catholic         44.41      44.45  11
 20 Palma, Harold             12 Rio Rico               45.44      44.47   8
 21 Frerichs, Alex            11 Basha                  47.64      44.49   4
 22 Meyer-Owens, Tristan      11 Rincon University      45.14      44.57   9
 23 Thomas, Malik             11 Millennium             44.32      44.62  11
 24 Farrior, Bailey           10 Sandra Day O'Connor    47.59      44.71   4
 25 Bagwill Gonzales, Andrew  11 Tucson Magnet                     44.78   7
 26 Wilkins, DeAnthoni        10 Estrella Foothills     45.76      44.85   7
 27 Johnson, Craig            10 Tucson Magnet          46.24      45.02   7
 28 Carpenter, Grant           9 Willow Canyon          45.06      45.21   9
 29 Ferguson, Devon           10 Arcadia                46.44      45.35   6
 30 Dasher, Michael           12 Shadow Ridge           43.14      45.44  12
 31 Perez, Elijah             10 Combs                  45.74      45.52   7
 32 White, Rakevion            9 South Mountain         44.44      45.57  11
 32 Torrez, Cristian          11 El Paso Del Valle      46.64      45.57   5
 34 Mohamed, Ibrahim          12 Catalina               50.14      45.65   2
 35 Chico, Kevin              11 Basha                  46.39      45.70   6
 36 Capeloto, Ryan             9 Marcos De Niza         47.34      45.83   5
 37 Vakula, Chris             10 Prescott               46.84      45.93   5
 38 Jallayu, Edward           11 Catalina               48.34      45.94   3
 39 Aragon, Austin            12 El Paso Del Valle      44.64      46.03  10
 40 Draper, Devin              9 Verrado                48.13      46.06   4
 41 Lawson, Issean            12 Florence               45.34      46.07   8
 42 McKinney, Malik            9 Willow Canyon          45.79      46.11   7
 43 Miner, Chandler           11 Desert Ridge           46.21      46.30   7
 44 Burton, Daniel            10 Palo Verde             49.87      46.33   2
 45 Fiore, Kendall            12 Chandler Pre                      46.37   3
 46 Blocker, William          10 Maricopa               45.31      46.59   8
 47 Keams, Keenan             11 Winslow                46.34      46.72   6
 48 Braggs, Jeremaih          11 Palo Verde             48.54      46.81   3
 49 Owen, JaRaun              10 Millennium             45.67      46.92   8
 50 Claris, Thibault          11 North Canyon           45.04      46.93   9
 51 Ramirez, Matthew          11 Florence               47.44      47.11   4
 52 Chavez, Ruben             10 Combs                  47.64      47.13   4
 53 Williams, Robert           9 Sierra Linda                      47.15   1
 54 William, Calvin           10 Westwood               44.78      47.17  10
 55 Perkins, Trey             10 Coconino                          47.30   1
 56 Perkins, Luke             11 Coconino                          47.55   1
 57 Rhodes, Riley             10 Valley Christian       47.35      47.58   5
 58 Betom, DeJuan             12 Chinle                 48.34      47.59   3
 59 Denetdeel, Collins        10 Chinle                 46.44      47.60   6
 60 Woltz, Connor              9 Tempe Preparatory      49.14      47.74   3
 61 Hansen, Dallin            11 Higley                 46.53      47.87   6
 62 Laughlin, Joshua          11 Youngker               46.34      48.31   6
 62 Owens, Ike                10 Window Rock                       48.31   1
 64 Bower, Michael            11 Estrella Foothills     45.17      48.39   9
 65 Kong Delgado, Isaiah      10 Canyon Del Oro         47.30      48.55   5
 65 Nanatovich, Russell        - Buena                  49.64      48.55   2
 67 Varner, Jared             11 Payson                 49.78      48.86   2
 68 Hodges, Nicholas          10 Seton Catholic         49.16      49.42   3
 69 Pritchard, David          10 Dobson                 49.80      50.32   2
 70 Murray, Caiden            11 Marcos De Niza         50.94      51.10   2
 71 Zwemke, Joseph            11 Tempe Preparatory      50.14      51.63   2
 72 Howell, Kelly              - Tombstone              52.64      52.18   1
 73 StrangeOwl, Tyler         10 Window Rock                       53.48   1
 74 Campbell, Elijah          11 Fountain Hills         54.74      56.33   1
 -- Cluff, Nathan              9 Payson                 49.77         DQ   2


Event 16  Girls Open 300 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Shieh, Emily              12 Valley Christian       50.94      48.77  11
  2 Waite, Alyisa              9 Gilbert                55.00      49.19   7
  3 Aldred, Kali               9 Skyline                51.74      49.37  11
  4 Serrano, Cassandra        10 El Paso Eastwood       52.44      49.60   9
  5 Dykstra, Kylie            10 Verrado                50.34      49.94  11
  6 Parham, Kiara             11 Skyline                51.94      50.14  10
  7 Kassebaum, Brittany       11 Youngker               50.84      50.48  11
  8 Kelly, Megan              12 Sandra Day O'Connor    51.76      50.70  11
  9 Ray, Shannon              12 Basha                  52.13      51.10  10
 10 Rodriquez, Melissa        11 Douglas                52.01      51.17  10
 11 Moore, Mariah             11 Blue Ridge             52.74      51.23   9
 12 Williams, Paris           11 Agua Fria Union        51.74      51.27  11
 13 Waugh, Chantel            12 Youngker               52.44      51.39   9
 14 Silvia, Alyassa           11 Hamilton               52.36      51.49   9
 15 Bryant, Catherine         10 Tempe Preparatory      53.34      51.66   8
 16 Puglisi, Tyler            11 Deer Valley            52.64      51.71   9
 17 Hudson, Candace            9 Show Low               52.24      51.84   9
 18 Bryce, Mckenna            10 Coconino                          51.98   2
 19 Awerkamp, Avery           12 Mesquite               52.53      52.20   9
 20 Stricker, Jessica         12 Shadow Ridge           54.74      52.26   7
 21 Williams, CeCe            10 Willow Canyon          53.82      52.38   8
 22 Saffo, Brittany           12 Buena                  53.24      52.42   8
 23 Birner, Sara              12 Skyline                51.84      52.53  11
 24 Dearden, Allison           9 Higley                 52.85      52.63   8
 25 Molo, Florence            11 Valley Vista           51.94      52.94  10
 26 Marquez, April            12 El Paso Americas       56.57      53.32   5
 27 Jurado, Stephanie         11 El Paso Del Valle      52.24      53.72  10
 28 Madsen, Mischa            11 Mesquite               54.07      53.78   7
 29 Millius, Kayla            12 Coconino                          53.81   1
 30 Brunton, Ann               9 Rincon University      52.14      53.86  10
 31 Rohrer, Katie             12 Combs                  52.94      54.16   8
 32 Myers, Briana             11 Santa Rita             53.24      54.19   8
 33 Williams, Dary            11 Mountain Pointe        56.24      54.34   6
 33 Jenson, Caroline          10 Verrado                55.34      54.34   6
 35 Espinoza, Olga            10 Sahuarita              53.99      54.45   7
 36 Walton, Brandee           12 St Mary's Catholic     52.44      54.62   9
 37 Gomez, Isabella            9 El Paso Del Valle      55.34      54.67   6
 38 Trevino, Briana            9 Seton Catholic         59.29      54.97   4
 39 Hensley, Kristen           9 Valley Vista           52.14      54.99  10
 40 Nesemann, Jaclyn           9 Sandra Day O'Connor    55.81      55.15   6
 41 Coronado, Kadejah         12 Moon Valley            58.59      55.35   4
 42 Flanagan, Vonaisha        11 Winslow                56.28      55.50   6
 43 Donahue, Kylie             - Prescott               58.64      55.84   4
 44 Follett, Loren            11 Williams Field         55.31      55.98   6
 45 Thurgood, Bailey          Fr Coconino                          56.11   1
 46 St. Peter, Maddie         12 Seton Catholic         57.84      56.55   5
 47 Brock, Sarah              11 Veritas Prep                      56.58   1
 48 Davies, Alexandra          9 Arcadia                54.64      56.60   7
 49 McCray, Amanda            11 Blue Ridge             59.14      56.84   4
 50 Baez, Kandace              9 Payson                 58.50      56.91   4
 51 Robbins, Veronica          9 Notre Dame Prep        53.54      56.97   8
 52 Tavares, Brooke            9 Dobson               1:00.08      57.47   3
 53 Hale, Courtney            11 Tempe                  57.58      57.76   5
 54 Reade, Kelsey             12 Valley Christian       54.68      57.77   7
 55 Mizutani, Nami            10 St Mary's Catholic     56.64      58.00   5
 55 Campbell, Lyndsay         12 Chandler Pre           58.20      58.00   4
 57 Montgomey, Emily          10 Williams Field       1:04.14      58.11   2
 58 Zimmerman, Camille        11 Tempe Preparatory      55.14      58.23   6
 59 Williams, Karen           10 Payson               1:00.74      58.35   3
 60 Newman, Gillian            9 Florence             1:00.24      59.10   3
 61 Coronado, Michelle        10 Catalina             1:06.08      59.18   2
 62 Marrello, Jessica         11 Fountain Hills       1:01.54      59.69   2
 63 Smith, Delisha            10 Florence             1:03.04    1:00.01   2
 64 Zinke, Kadie              12 Maricopa               59.14    1:00.16   4
 65 Gomez, Yessenia            9 Agua Fria Union      1:00.34    1:00.75   3
 66 Smith, Jezzica            11 Higley               1:02.05    1:01.54   2
 67 Chacon, Sofia              9 Tucson Magnet          59.94    1:01.64   3
 68 Ornelas, Danitza          10 El Paso Burges         58.04    1:02.43   5
 69 Moreno, Agueda            10 El Paso Burges       1:00.74    1:02.86   3
 70 Popple, Skylar            11 Combs                1:02.14    1:04.73   2
 71 Cantrell, Mckayla          9 Joy Christian        1:00.53    1:06.06   3
 72 Tineo, Stephanie          10 Catalina             1:04.64    1:06.61   2
 73 Williams, Cameo            9 Estrella Foothills              1:08.16   1
 -- Crosby, Wendy             11 El Paso Del Valle      54.84         DQ   7
 -- Kinsey, Natasha           10 Tucson Magnet          55.44         DQ   6


Event 17  Boys Open 800 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Dink, Tyler               12 Verrado              2:01.61    2:01.39
  2 Secody, Ammon             12 Page                 2:02.60    2:01.64
  3 Carr, Rickey              11 Higley               2:04.00    2:02.35
  4 Loustaunau, Gustavo       11 Youngker             2:02.31    2:02.94
  5 Thurgood, Harrison        12 Coconino             2:12.00    2:03.46
  6 Chavez, Alec              12 Valley Christian     2:09.09    2:03.76
  7 Bowman, Tyler             12 Red Mountain         2:08.94    2:06.91
  8 Lawson, Alex              12 Saguaro              2:04.87    2:07.22
  9 Loreto, Jesus             10 Douglas              2:14.24    2:08.22
 10 Cervantes, Osvaldo        12 McClintock           2:08.00    2:08.43
 11 McKay, Mitchell           11 Perry                2:11.97    2:08.62
 12 Decker, Kevin             11 Winslow              2:10.69    2:08.87
 13 Clem, Bill                12 Marcos De Niza       2:12.00    2:09.33
 14 Koble, Trey               11 Saguaro              2:09.29    2:09.52
 15 Pinkerton, Logan           9 Gilbert Christian    2:20.00    2:09.63
 16 Ottley, Korbin            11 Youngker             2:16.70    2:09.84
 17 Gomez, Estevan            11 Tucson Magnet        2:11.00    2:10.23
 18 Ordonez, Alan             11 South Mountain       2:08.38    2:10.37
 19 Chamberlain, Zach         10 Maricopa             2:14.01    2:10.50
 20 Evans, Riley              10 Queen Creek          2:11.73    2:10.52
 21 Gonzales, Gabe            12 Sandra Day O'Connor  2:13.34    2:11.18
 22 Barney, Marcus            12 Page                 2:04.40    2:11.21
 23 Madrid, Cimeron           12 Buena                2:10.90    2:11.23
 24 Paulo, Jared              12 Chandler Pre         2:20.24    2:11.24
 25 Plummer, Rees             10 Deer Valley          2:11.68    2:11.30
 26 Carnefix, Mitch           12 Chaparral (Az)       2:11.20    2:11.65
 27 Kwit, Sebastian           10 Sandra Day O'Connor  2:12.20    2:11.66
 28 Rodriguez, Jorge          12 Joy Christian        2:13.23    2:12.01
 29 Brewer, Logan             12 Valley Vista         2:16.33    2:12.02
 30 Lemas, Pablo              11 Catalina             2:14.00    2:12.05
 31 Bruno, August             12 Canyon Del Oro       2:18.48    2:12.06
 32 Clayburn, Jaron           12 Maricopa             2:15.82    2:12.62
 33 Zweiback, Noah            10 Arcadia              2:15.00    2:12.84
 34 Cayton, Zachary            9 Deer Valley          2:14.80    2:13.02
 35 Sebben, Kyle              11 Valley Vista         2:13.76    2:13.08
 36 Yohannes, Agazi           11 Arcadia              2:16.06    2:13.52
 37 Crawford, Colin           10 Fairview             2:14.10    2:13.54
 38 Boyd, Logan               11 Tucson Magnet        2:16.00    2:13.55
 38 Ahrens, Tyler             10 Shadow Ridge         2:11.00    2:13.55
 40 Waldon, Tanner             9 Skyline              2:10.30    2:13.60
 41 Pope, Zach                10 Mesquite             2:18.10    2:13.62
 42 De La Fe, Tanner           9 Basha                2:08.50    2:13.84
 43 Gonzales, Michael          9 Chandler             2:12.61    2:14.36
 44 Eaton, Andrew             10 Skyline              2:16.30    2:14.53
 45 Cly, Darrin                9 Chinle               2:10.00    2:14.73
 46 Barker, Vernon            11 Westwood             2:20.00    2:15.01
 47 Rubi, Austin               9 Joy Christian        2:20.48    2:15.02
 48 Acuna, Pablo              11 Catalina             2:14.00    2:15.04
 49 Madril, Kyle              11 Dobson               2:14.00    2:15.12
 50 Gamez, Eduardo             9 Seton Catholic       2:17.58    2:15.43
 51 Savage, Tanner            12 Payson               2:16.44    2:15.87
 52 Dumas, Steven             11 Coconino             2:12.00    2:16.10
 53 Availa, Jorge             11 Higley               2:14.29    2:16.17
 54 Carvajal, Martin          11 Agua Fria Union      2:06.10    2:16.37
 55 Winston, Charles          10 St Mary's Catholic   2:13.30    2:16.45
 56 Goucher, Paden            10 Verrado              2:16.50    2:16.59
 57 Hoskie, John              12 Winslow              2:18.20    2:16.74
 58 Gay, Gilbert              12 El Paso Burges       2:14.20    2:16.77
 59 Carroll, Quaid            11 Mesquite             2:17.08    2:16.99
 60 Arminio, Luke             10 Prescott             2:15.00    2:17.00
 61 Vaught, Josh              10 Fountain Hills       2:13.00    2:17.62
 62 Foote, Nick               11 Queen Creek          2:10.27    2:17.69
 63 Silva, Casey              10 Marcos De Niza       2:12.00    2:17.70
 64 Downey, Nathan            10 Desert Ridge         2:12.67    2:17.94
 65 Daniels, Triston          12 Gilbert Christian    2:30.00    2:18.05
 66 Platero, Scottie          12 Buena                           2:18.17
 67 Beazer, Chase             11 Prescott             2:13.00    2:18.18
 68 Gonzalez, Ivan            10 Copper Canyon        2:21.95    2:18.24
 69 Simoneau, Joel            10 Tempe Preparatory    2:15.20    2:18.27
 70 Lelo, Anthony              9 Williams Field       2:08.00    2:18.30
 71 Nido, Janso               10 South Mountain       2:10.00    2:18.36
 72 Armijo, Kenny             11 Desert Ridge         2:14.10    2:18.40
 73 Thompson, Jake            10 Seton Catholic       2:14.50    2:18.43
 74 Hinojosa, Victor          12 El Paso Burges       2:17.90    2:18.89
 75 Quintana, Leighton         9 Window Rock          2:18.72    2:19.05
 76 Janousek, Greg            10 Marcos De Niza       2:20.00    2:19.50
 77 Kimmel, Jonathan          12 Agua Fria Union      2:20.81    2:19.82
 78 Mandzuk, Kevin            12 Arizona Coll         2:24.00    2:20.05
 79 Owens, Ike                10 Window Rock                     2:20.38
 80 Flores, Austin            11 Vallivue                        2:20.84
 81 Kwong, Philip              9 Chandler Pre                    2:21.48
 82 Engle, Isaiah              9 Northwest Christian  2:25.17    2:22.17
 83 Garcia, Mark              10 Estrella Foothills   2:21.61    2:22.34
 84 Samuel, Schneider          9 Veritas Prep         2:23.71    2:22.71
 85 Wahl, Brenden             11 Show Low             2:15.66    2:23.22
 86 Santos, Sergio            11 Tempe                2:15.00    2:24.73
 87 Silva, Carlos              9 Sierra Linda                    2:25.51
 88 Ryan, Albert              12 Show Low             2:13.38    2:25.69
 89 McShanag, Hunter          12 Northwest Christian  2:21.55    2:25.92
 90 Tsosie, Isaiah            10 South Mountain       2:12.00    2:26.81
 91 Hartman, Noah              9 Tombstone                       2:27.95
 92 Flake, Brigham             9 Payson               2:24.48    2:31.01
 93 Crawford, Kyle             9 Fairview             2:32.50    2:31.17
 94 Bandusky, Matt            12 Combs                2:25.00    2:31.21
 95 Oliedo, Jose              11 Sierra Linda         2:33.47    2:32.16
 96 Cohen, Alonzo              9 Payson                          2:34.91
 97 Wood, Cole                11 Tonopah Valley       2:37.40    2:36.69
 98 Crockrell, Larry          10 McClintock           2:19.00    2:39.54
 99 Axford, Quade             10 Copper Canyon                   2:40.60
100 Skikos, Anthony            9 Veritas Prep                    2:42.32
101 Riley, Derall              9 Arizona Coll         3:00.00    2:57.03
102 Fair, Scott                - Tombstone            3:07.68    3:01.93


Event 18  Girls Open 800 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Jarriel, Sierra            9 Fountain Hills                  2:27.89
  2 Boyd, Megan               11 Saguaro              2:33.66    2:29.49
  3 Sutorka, Sarah            12 Perry                2:42.31    2:29.71
  4 Giron, Jackie             10 Rio Rico             2:41.00    2:30.91
  5 Eckblad, Dystnie          12 Valley Vista         2:45.00    2:31.46
  6 Woods, Taylor             10 Deer Valley          2:40.87    2:31.64
  7 Kohrt, Mackenzie          11 Youngker             2:34.36    2:32.45
  8 Smith, Mia                 9 Page                 2:48.66    2:34.48
  9 Lakes, Lauren             12 Valley Christian     2:34.71    2:34.79
 10 Pendegraft, Sydney         9 Shadow Ridge         2:35.00    2:35.59
 11 Matsumoto, Rachel         10 Tempe Preparatory    2:40.38    2:35.69
 12 Leon, Karen               12 Catalina             2:40.30    2:36.27
 13 Kenny, Daniela             9 Gilbert              2:47.00    2:36.90
 14 Yazzie, Rhiannon           9 Higley               2:38.00    2:37.01
 15 Arnold, Holy              11 Higley               2:36.00    2:37.36
 16 Ibarra, Yaritza           12 Catalina             2:44.60    2:37.71
 17 Virgin, Chastine          12 Show Low             2:51.50    2:38.05
 18 Jordan, Kiara             11 El Paso Burges       2:48.00    2:38.20
 19 Aarhaus, Delaney          10 Chaparral (Az)       2:43.00    2:38.34
 20 Tran, An                  11 Marcos De Niza       2:42.00    2:38.58
 21 Tenorio, Jessey           12 Marcos De Niza       2:36.00    2:38.92
 22 Gilstrap, Vanessa         10 Youngker             2:49.80    2:39.30
 23 Skyriotis, Thespina       12 Basha                2:41.89    2:39.62
 24 Simoneau, Rosalie         12 Tempe Preparatory    2:36.58    2:39.81
 25 Loreto, Karla             11 Douglas              2:43.38    2:39.89
 26 Zelazny, Jennifer          - Buena                2:47.40    2:40.34
 27 Street, Maya              10 Gilbert              2:43.85    2:40.56
 28 Whitfield, Catherine      10 Veritas Prep         2:43.66    2:41.64
 29 Braun, Alyssa             10 Valley Christian     2:40.00    2:41.92
 30 Franciotti, Adriana       10 Verrado              2:44.00    2:42.25
 31 May, Kaitlyn               9 Verrado              2:39.00    2:42.41
 32 Torgerson, Bridget        11 Perry                2:48.40    2:42.61
 33 Footracer, Cheyenne       11 Agua Fria Union      2:29.00    2:42.84
 34 Grassel, Savannah         11 Payson               2:43.08    2:43.15
 35 Bradshaw, Savanna          9 Queen Creek          2:44.98    2:43.17
 36 Coker, Aryanna            11 Alhambra             2:45.32    2:43.27
 37 Delgado, Amber            11 El Paso Americas     2:55.00    2:43.55
 38 Taverna, Vicky            12 Seton Catholic       2:45.00    2:43.69
 39 Zacarias, Hajael          10 South Mountain       2:43.35    2:44.04
 40 Orozco, Jen               10 North Canyon         2:43.20    2:44.21
 41 Bell, Elyssa              10 Millennium           2:46.98    2:44.57
 42 Micksch, Jessica          10 Williams Field       2:45.00    2:45.23
 43 Strong, Mary               9 Chandler Pre         2:41.71    2:45.43
 44 Lewis, Aaliyah            10 Winslow              2:51.06    2:45.48
 44 Bencomo, Daisy            12 Westwood             2:44.00    2:45.48
 46 Beach, Jessica            11 Maricopa             2:43.38    2:45.64
 47 Garlick, Elizabeth        11 Northwest Christian  2:48.35    2:46.03
 48 Richard, Holly            10 McClintock           2:45.65    2:46.34
 49 Smith, Savanna            10 Marcos De Niza       2:42.00    2:46.49
 50 Saldana, Danielle         10 El Paso Burges       3:15.00    2:46.55
 51 Curley, Brittney          10 Winslow              2:47.00    2:47.32
 52 Durazo, Guadualupe         9 Sahuarita            2:44.20    2:47.41
 53 Robles, Sabrina            9 Tempe                2:40.00    2:47.52
 54 Simon, Chancy             10 Millennium           2:55.89    2:47.75
 55 Chadwick, Julia           10 Chandler Pre         2:56.95    2:48.17
 56 Lehmann, Louise           11 Estrella Foothills              2:48.44
 57 Harris, Lauren            10 Hamilton             2:45.00    2:48.55
 58 Naldo, Sarah               9 Seton Catholic                  2:48.83
 58 Sorenson, April           12 Deer Valley          2:45.23    2:48.83
 60 Batton, Lexus             10 Tonopah Valley       3:12.00    2:49.54
 61 Brodish, Stephanie         9 Willow Canyon        2:56.05    2:49.93
 62 Holl, Bayly               11 Blue Ridge           2:58.30    2:50.00
 63 Markee, Lauren             9 Buena                2:48.30    2:51.62
 64 Mensch, Lauren            10 Saguaro              3:04.90    2:53.77
 65 Rodriguez, Neida           9 Northland Pr                    2:55.08
 66 Martinez, Arial           11 Sierra Linda                    2:55.42
 67 Vazquez, Monica           12 Rio Rico             2:57.00    2:55.72
 68 Goodwill, Dylan           12 Window Rock          2:56.81    2:55.74
 69 Moroyqui, Natalie         10 Tucson Magnet        2:56.40    2:55.94
 70 Neafus, Kylie              9 Joy Christian        2:56.11    2:56.33
 71 Bergstorm, Haley           9 Estrella Foothills              2:57.41
 72 Camping, Brenna            9 Joy Christian        3:04.40    2:58.03
 73 Irwin, Kassie             10 Northland Pr                    2:58.68
 74 Day, Tharae                9 Hopi                 2:58.00    2:59.70
 75 Ayala, Briana             12 Copper Canyon        3:00.12    2:59.72
 76 Barriga, Selina           11 Combs                2:58.00    2:59.85
 77 Herz, Nina                10 Veritas Prep         3:07.36    3:00.42
 78 Cabral, Carmen            11 Tonopah Valley       3:13.00    3:01.87
 79 Susunkewa, Kaniesha       12 Hopi                 2:55.30    3:02.55
 80 Moore, Meagan              9 Blue Ridge           3:03.21    3:02.74
 81 Crandell, Danielle         9 Show Low             2:55.00    3:03.15
 82 Hall, Makenna             11 Dobson               2:53.90    3:06.78
 83 Bonilla, Stephanie         9 Show Low             2:55.00    3:09.56
 84 Atkinson, Amber            9 El Paso Del Valle    2:55.50    3:11.41
 85 Deschine, Miriam          11 Window Rock          3:15.65    3:12.98
 86 Fairly, Addie             10 Mesquite             3:05.70    3:15.26
 87 Begay, Shynell            11 Hopi                 2:50.60    3:18.52
 88 Peterson, Kasee           11 Copper Canyon                   3:21.07
 89 Mcveigh, Michelle         10 Show Low             3:00.00    3:25.95
 90 Naveaux, Kandayce          9 Tombstone            3:26.40    3:28.26


Event 19  Boys Open 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Kindred, Josh             12 Shadow Ridge           23.14      22.74   NWI 16
  2 Samarripas, Jerardo       12 Joy Christian          23.36      22.79   NWI 15
  3 Smith, Clarence           12 Youngker               23.55      22.90   NWI 14
  4 Carder, Jordan            12 Perry                  23.29      22.98   NWI 16
  5 Thomas, Michael           12 Catalina               23.34      23.04   NWI 15
  6 Chapman, Wyatt             9 Payson                 24.24      23.05   NWI  8
  7 Spilsbury, Jackson        11 Perry                  23.52      23.10   NWI 15
  8 Martin, Kenzel            11 Estrella Foothills     23.41      23.11   NWI 15
  9 Barlow, Weston            10 Queen Creek            23.34      23.14   NWI 16
 10 Scholtens, Roman          11 Williams Field         23.34      23.18   NWI 16
 11 Soloman, Justin           12 Basha                  23.94      23.23   NWI 11
 12 Wright, George            11 Corona del Sol         23.77      23.28   NWI 13
 13 Leon, Branden             10 Estrella Foothills     24.04      23.32   NWI 10
 14 Lopez, Gabriel            11 Skyline                23.34      23.35   NWI 15
 15 Ware, Antwaun             10 South Mountain         27.04      23.38   NWI 13
 16 Granison, Shaquan         12 Alhambra               23.46      23.39   NWI 15
 17 Moore, Shaq               12 Shadow Ridge           23.34      23.40   NWI 16
 18 Jenkins, Julius           11 Hamilton               23.89      23.44   NWI 11
 18 Sims, Ben                 11 Buena                  23.75      23.44   NWI 13
 20 Roehl, Nathan             10 Verrado                23.74      23.52   NWI 14
 20 Bobier, Payson            12 Payson                 23.74      23.52   NWI 14
 22 Anaya, Rudy               11 Rio Rico               23.84      23.65   NWI 12
 22 Vasquez, Andrew           11 El Paso Burges         24.84      23.65   NWI  4
 24 Jones, Alvin              12 El Paso Burges         25.14      23.66   NWI  4
 25 Baca Martinez, Marcus     10 Coconino               24.43      23.74   NWI  7
 26 Okwoli, John               9 North Canyon           24.14      23.76   NWI 10
 26 Lindsay, Carter            9 Marcos De Niza         24.04      23.76   NWI 10
 28 Nganga, Michael           12 Valley Vista           23.58      23.78   NWI 14
 28 Hayes, Seth               10 Dobson                 24.03      23.78   NWI 11
 30 Smith, Zaquree            10 Florence               23.64      23.79   NWI 14
 31 Bankofier, Scooter        10 Notre Dame Prep        24.03      23.80   NWI 10
 32 Drennan, Q                10 El Paso Americas       24.14      23.81   NWI  9
 33 Holgerson, Jorgen         12 Desert Ridge           23.92      23.83   NWI 11
 34 Haase, Aaron              12 Dobson                 23.82      23.85   NWI 12
 35 Pilimai, Keaton            9 Queen Creek            23.65      23.89   NWI 14
 36 Byrd, Tim                 11 Maricopa               24.34      23.94   NWI  8
 36 Johnson, Anthony          12 Seton Catholic         25.14      23.94   NWI  4
 38 McGruder, Thomas          10 Sierra Linda           24.56      23.95   NWI  6
 38 Moser, John                9 St Mary's Catholic     24.03      23.95   NWI 11
 40 Wood, Kelly               11 Winslow                24.04      23.96   NWI 10
 41 Adebule, Nojeem           11 Tempe                  24.74      24.04   NWI  5
 41 Okwoli, Onuche            11 North Canyon           23.86      24.04   NWI 12
 43 Marrero, Estefon           9 Sandra Day O'Connor    23.80      24.11   NWI 12
 43 Davis, Ramoan             10 Sierra Linda           25.25      24.11   NWI  3
 45 Moore, Jason              10 Page                   24.34      24.12   NWI  7
 45 Rova, Brice               11 Show Low               23.84      24.12   NWI 12
 47 Booker, Brian             11 Joy Christian          24.12      24.14   NWI 10
 48 Houston, Joseph           12 Tempe                  24.64      24.15   NWI  5
 49 Jones, Sammy              12 McClintock             24.24      24.19   NWI  9
 50 Barrett, Moesha           12 Millennium             23.58      24.21   NWI 14
 51 Leonard, Brandyn          10 Mountain Pointe        24.34      24.24   NWI  7
 52 Phillips, Keshawn         12 Youngker               24.24      24.27   NWI  8
 52 Edens, Marc                9 Brophy College Prep    24.44      24.27   NWI  7
 54 Magana, Devin             11 Chaparral (Az)         24.66      24.28   NWI  5
 55 Castro, Justin             9 Prescott               24.84      24.31   NWI  4
 56 Huch, Dylan               12 Corona del Sol         24.52      24.35   NWI  6
 57 Crosby, Kyle              11 Higley                 23.54      24.43   NWI 15
 57 Sawyer, Tommy             10 Canyon Del Oro         25.04      24.43   NWI  4
 59 Clark, Matt               12 Prescott               24.24      24.45   NWI  8
 60 Williams, Austin          10 Basha                  23.94      24.47   NWI 11
 60 Haslim, Phil              11 Northwest Christian    25.34      24.47   NWI  3
 60 Valentine, Leroy          12 Combs                  23.84      24.47   NWI 12
 63 Boberg, Will               - Tombstone              24.64      24.48   NWI  5
 64 Williams, Samuel          10 Veritas Prep           24.83      24.53   NWI  4
 65 YepizDuarte, Adan         12 Catalina               25.04      24.57   NWI  4
 65 Brenden, Tanner           11 Red Mountain           24.54      24.57   NWI  6
 67 James, Xavier              9 Verrado                24.74      24.67   NWI  5
 68 Storto, Gage              11 Arcadia                25.34      24.69   NWI  3
 69 Torrez, Mark               9 El Paso Eastwood       23.74      24.72   NWI 13
 70 Robinson, Dequan          10 Valley Vista           24.59      24.74   NWI  6
 71 Ahmann, Joe               11 Fountain Hills         25.24      24.79   NWI  3
 72 Fanning, Aaron            11 Rio Rico               24.34      24.89   NWI  7
 73 Hernandez, Anthony        12 El Paso Del Valle      24.34      24.92   NWI  8
 74 Willhite, Josh            11 Copper Canyon                     24.95   NWI  6
 75 Crandell, Dallin          11 Show Low               25.40      25.02   NWI  3
 76 Lash, Farren               9 Gilbert                25.47      25.05   NWI  2
 77 Carmona, Jesus            12 El Paso Del Valle      24.44      25.07   NWI  7
 78 LePard, Derrick           11 Agua Fria Union                   25.10   NWI  7
 79 Brittain, Zachariah       10 Tempe Preparatory      25.26      25.15   NWI  3
 80 Herre, Austin             11 Coconino               25.59      25.25   NWI  2
 81 Guess, Braz                9 Saguaro                24.74      25.29   NWI  5
 82 Martinez, Forestt         11 Gilbert                25.28      25.33   NWI  3
 83 Weihl, Taylor             11 Valley Christian       25.49      25.37   NWI  2
 84 Egbo, Josh                 9 Chandler Pre           25.56      25.40   NWI  2
 85 Miller, Jon               12 Fountain Hills         24.74      25.42   NWI  5
 86 Porter, Tahir             10 Tonopah Valley         25.74      25.49   NWI  1
 87 Andrews, Jawan             9 Agua Fria Union                   25.65   NWI  8
 88 Brown, Tyler              12 Page                   25.64      25.68   NWI  2
 88 Donaldson, Elisha         10 Maricopa               24.34      25.68   NWI  7
 90 Smith, Lester             12 St Mary's Catholic     24.54      25.69   NWI  6
 91 Robinson, Kalin           12 Copper Canyon          24.24      25.70   NWI  8
 92 Bandilla, Alejandro        9 Florence               25.44      25.71   NWI  2
 93 Maguire, Trace             9 Northwest Christian    25.84      25.81   NWI  1
 94 Torres, Thomas            12 Tonopah Valley         25.74      25.94   NWI  2
 95 Brittain, Anthony         12 Tempe Preparatory      25.14      26.07   NWI  4
 96 Allen, Rusty              11 Show Low               25.90      26.10   NWI  1
 97 Montgomery, Tate          11 Northland Pr                      26.33   NWI  6
 97 Hughes, Jacob              9 Coconino               24.74      26.33   NWI  5
 99 Chief, Manuelito          11 Window Rock            26.20      26.53   NWI  1
100 Turner, Greg              10 Moon Valley                       26.56   NWI  6
100 Johnson, Trevor           10 Desert Mountain        25.94      26.56   NWI  1
102 Estrada, Bennett           9 Desert Mountain        27.14      26.59   NWI 13
103 Dickson, Tytus            10 Window Rock            28.13      26.68   NWI  9
104 Kelly, J.T.                9 Gilbert Christian      28.54      28.12   NWI  3
105 Timberlake, Spencer       10 Northland Pr           28.05      28.74   NWI  9
106 Arvizo, Adrian            11 El Paso Eastwood       23.74      30.74   NWI 13


Event 20  Girls Open 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Brice-Montgomery, Jelia   10 Verrado                26.34      26.17  +0.0 15
  2 Carroll, Lynnique          9 McClintock             30.24      27.03   NWI  3
  3 Murphy, Malika            12 Estrella Foothills     28.23      27.04   NWI 11
  4 Ignace, Victoria          12 Coconino               27.45      27.34   0.7 14
  5 Erran, Ciara              11 Seton Catholic         28.12      27.35   NWI 12
  6 Vaughn, Tristen           11 St Mary's Catholic     27.44      27.40   0.7 14
  7 McKinney, Alize           12 Buckeye Union          28.81      27.42   NWI  8
  8 Chriest, Cassidy          11 Sandra Day O'Connor    27.39      27.43  +0.0 15
  9 Dotson, Gabrielle         12 Corona del Sol         27.41      27.45  +0.0 15
 10 Schatz, Michelle          12 Payson                 27.34      27.61  +0.0 15
 11 Weathers, Ryann            9 Tempe                  27.84      27.62   NWI 13
 12 Bonda, Ida                11 Catalina               27.85      27.68   NWI 13
 12 Young, Alivia             10 Desert Ridge           28.09      27.68   NWI 12
 14 Suesue, Kalli             12 Gilbert                28.54      27.69   NWI 10
 14 Fierro, Esmeralda         10 El Paso Burges         28.44      27.69   NWI 10
 16 Arcella, Jacquelyn        10 Valley Vista           27.76      27.78   0.7 14
 16 Hinchman, Claire          11 Desert Mountain        29.34      27.78   NWI  6
 18 Carillo, Leah              9 Fountain Hills         28.24      27.79   NWI 11
 19 Bryant, Marie             11 Tempe Preparatory      27.94      27.88   NWI 13
 20 Miles, T'Aira             11 Mountain Pointe        27.84      27.89   NWI 13
 21 Gomez, Madeline           11 Chaparral (Az)         28.20      27.91   NWI 11
 22 Huff, Logan                9 Estrella Foothills     28.65      27.92   NWI  9
 23 Milano, Sabrina           11 Skyline                29.44      27.93   NWI  5
 24 Simmons, China            10 Millennium             27.59      27.94   0.7 14
 25 Lacour, Courtney          12 Verrado                28.94      28.04   NWI  8
 26 Carter, Cydeni             9 Xavier Colle           28.94      28.08   NWI  8
 27 Jelacic, Izzy             12 Fountain Hills         28.24      28.10   NWI 11
 28 Apodaca, Vanessa          12 El Paso Del Valle      28.34      28.16   NWI 10
 29 Stigen, Alicia            11 Red Mountain           27.79      28.22   NWI 13
 30 Meyer, Megan              10 Chandler Pre                      28.31   NWI  5
 31 Crump, Madison            11 Red Mountain           28.27      28.32   NWI 11
 32 Regan, Anik               12 Rincon University      28.29      28.33   NWI 11
 33 Macklin, Eleanor          10 Chaparral (Az)         29.34      28.39   NWI  6
 34 Hartley, Alexis           10 Desert Vista           28.19      28.40   NWI 12
 35 Coleman, Qualia            9 Sandra Day O'Connor    28.37      28.41   NWI 10
 35 Swaing, DaJonna           11 Maricopa               29.24      28.41   NWI  7
 35 Saddler, Octobria         10 Desert Vista           27.66      28.41   0.7 14
 38 Aysien, Siarah             9 Skyline                29.14      28.43   NWI  7
 39 Johnson, Brittney         12 Perry                  28.48      28.46   NWI 10
 40 Klein, Bethany            10 Canyon Del Oro                    28.48   NWI  5
 41 Letterman, Catrina        10 Westwood               28.84      28.57   NWI  8
 42 Smith, Jalissa            10 Westwood               28.02      28.60   NWI 12
 43 Munoz, Samantha           11 El Paso Eastwood       28.64      28.61   NWI  9
 44 Hatch, Lauren             11 Winslow                27.74      28.63   0.7 14
 44 Verma, Ria                10 North Canyon           27.84      28.63   NWI 13
 46 Hooks, Asaiah             11 Agua Fria Union        27.24      28.65  +0.0 15
 47 Beechum, Monika           11 Basha                  28.61      28.82   NWI  9
 48 Garcia, Isabela           10 Desert View            30.24      28.85   NWI  3
 49 Palacio, Angie             9 Tonopah Valley         30.34      28.87   NWI  3
 50 Quick, Megan              12 Coconino               29.68      28.88   NWI  5
 51 Hardin, Zhanea            11 Buckeye Union          29.03      28.91   NWI  7
 52 Gillette, Emma            10 Seton Catholic         29.83      28.92   NWI  4
 53 Delgadillo, Maria         10 Rio Rico               29.34      28.93   NWI  6
 54 Brancati, Sara            11 Saguaro                28.00      28.94   NWI 13
 55 Yanish, Alyssa            12 Perry                  28.64      28.96   NWI  9
 56 Matthews, Marissa         10 Sierra Linda           30.68      28.98   NWI  2
 57 Crockett, Cortlee          9 Blue Ridge             28.16      29.03   NWI 12
 58 Bates, Kayla              10 Moon Valley                       29.06   NWI  6
 59 Ware, Antionette          10 Marcos De Niza         29.74      29.08   NWI  5
 60 Tanner, Meagan            11 Tonopah Valley         31.04      29.10   NWI  2
 61 Thornton, Akira            9 Basha                  28.34      29.11   NWI 10
 62 Davis, Marina             12 Page                   29.33      29.13   NWI  6
 63 Monson, Becca              9 Show Low               29.44      29.15   NWI  6
 64 Cruz, Mia                 11 Notre Dame Prep        28.64      29.23   NWI  9
 65 Ferguson, Chelsey          9 Perry                  30.19      29.30   NWI  6
 66 Williams, Anaya            9 Agua Fria Union        28.24      29.31   NWI 11
 67 Hasper, Anna               9 Valley Christian       29.81      29.37   NWI  5
 68 Muhina, Hawa               9 Tucson Magnet          30.24      29.41   NWI  3
 69 Moore, Elexus             12 Sierra Linda           28.14      29.42   NWI 12
 70 Traut, Casey              10 Northwest Christian    30.04      29.48   NWI  4
 71 Jimenez, Daija             9 Catalina               30.74      29.52   NWI  2
 72 Clint, Cheyenne           10 Combs                  28.84      29.55   NWI  8
 73 Parra, Zenaida            10 Douglas                29.94      29.60   NWI  4
 74 Beltran, Jazlynn           9 El Paso Eastwood       29.14      29.65   NWI  7
 75 McDonald, Karla           11 El Paso Burges         30.24      29.69   NWI  3
 76 Morales, Monique          12 Combs                  30.14      29.77   NWI  4
 77 Lober, Ashley             10 Valley Christian       29.29      29.89   NWI  7
 78 Clough, Tomiko            10 Winslow                28.74      30.03   NWI  9
 79 Hirsch, Jenae              9 Chandler Pre           31.40      30.13   NWI  1
 80 Cabral, Janette            9 Queen Creek            28.84      30.14   NWI  8
 81 Pinkerton, Emily          10 Gilbert Christian      30.74      30.22   NWI  2
 82 Sanchez, Ciara             9 Copper Canyon          28.97      30.44   NWI  7
 83 Smith, Delisha            10 Florence               30.64      30.62   NWI  3
 84 Kalkbrenner, Charlotte     9 Veritas Prep           31.13      30.69   NWI  2
 85 Palmatier, Kasey           9 Williams Field         30.44      30.70   NWI  3
 86 Cruz, Jacqueline           9 El Paso Del Valle      29.94      30.77   NWI  4
 87 Grulee, Sonkarley          - Desert View            31.27      30.94   NWI  2
 88 Mass, Melody              11 Dobson                            31.01   NWI  1
 89 Nightingale, Hayley       10 Tombstone              33.81      31.19   NWI  1
 90 Castillo, Sereniti        11 Moon Valley                       31.21   NWI  2
 91 Satterlee, Taylor         11 Prescott               30.04      31.25   NWI  4
 92 Theabold, Maddie           9 Queen Creek            28.74      31.63   NWI  9
 93 Blanco, Katya             11 McClintock             32.24      31.72   NWI  1
 94 Rodriguez, Jalyssa        12 Tombstone                         32.13   NWI  4
 95 Caliendo, Marley           9 Northland Pr           32.63      32.26   NWI  1
 96 Lofano-Masse, Emily       11 Payson                 30.14      33.08   NWI  4
 97 Leonard, Chloe             9 Joy Christian          32.30      33.25   NWI  1
 98 Bond, Darrienne            9 Williams Field         30.14      34.08   NWI  3
 99 Quintana, Juana            9 Florence               31.54      36.05   NWI  1


Event 21  Boys Open 3200 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Pineda, Jorge             11 Moon Valley         10:35.70    9:58.00
  2 Barfuss, Brennen          11 Higley              10:27.60   10:02.04
  3 Contreras, David          10 El Paso Del Valle   10:28.00   10:02.88
  4 Littleman, Justin         10 Page                10:06.80   10:06.56
  5 Benninger, Matt           12 Valley Christian    10:33.45   10:09.51
  6 Otis, Timothy             10 Skyline             10:41.30   10:11.56
  7 Guerrero, Mufasa          11 Agua Fria Union     10:21.53   10:12.82
  8 Samuels, Phil             12 Gilbert             10:46.69   10:13.67
  9 Miranda, Aron             10 Westwood            10:38.00   10:19.52
 10 Rackow, Justin            12 Dobson              10:29.87   10:20.40
 11 Prestwich, Derek          12 Blue Ridge          10:52.10   10:21.51
 12 Cullins, Hayden           12 Saguaro             10:34.91   10:22.30
 13 Gilbreath, Wil            12 Saguaro             10:09.00   10:23.26
 14 Corke, Brandon            11 Veritas Prep                   10:24.80
 15 Leightner, Tyler          12 Willow Canyon       10:38.60   10:27.24
 16 Schaaf, Joe                - Buena               10:23.90   10:28.40
 17 Yazzie, Tyron             10 Page                10:18.30   10:28.45
 18 Gutierrez, Jose           11 Rio Rico            10:27.00   10:29.63
 19 Ottaviani, Michael        12 Coconino            11:21.83   10:30.79
 20 Rodriguez Chavez, Jesse   10 Skyline             10:38.50   10:31.59
 21 Esterly, Elden            11 Moon Valley         10:41.00   10:33.56
 22 Kutter, Gabe              12 Sandra Day O'Connor 10:43.53   10:33.62
 23 Krakoff, Ben              12 Chaparral (Az)      10:34.80   10:34.17
 24 Salazar, Cordero          12 Florence            10:49.50   10:36.14
 25 Swimmer, Aaron            11 Hopi                10:45.60   10:36.30
 26 Welu, Brian               12 Desert Mountain     10:34.00   10:36.55
 27 Ruiz, Felix               11 Palo Verde          11:25.58   10:46.05
 28 Fox, Nick                 11 Basha               10:47.30   10:47.91
 29 Prost, Conner             10 Hamilton            10:35.00   10:49.39
 30 Rackow, Preston           11 Dobson              10:35.00   10:50.08
 31 Martinez, Xavier          12 Sahuarita                      10:51.45
 32 Hinojosa, Victor          12 El Paso Burges      11:21.55   10:52.65
 32 Coleman, Calvin           12 Basha               10:53.30   10:52.65
 34 Dasgupta, Avi             12 Mountain Pointe     10:50.10   10:53.33
 35 Garcia, Erick             10 Youngker            11:26.90   10:53.83
 35 Arias, Jacob              12 Valley Vista        11:08.00   10:53.83
 37 Fielder, Cooper           10 Valley Christian    11:01.25   10:57.60
 38 Orrahood, Benjamin         9 Deer Valley         10:50.00   10:57.86
 39 Feutrier, Bruno           10 Mesquite            10:57.97   11:02.32
 40 Springston, Matt          11 Tombstone           11:13.20   11:02.64
 41 Tsosie, Austin            11 Winslow             10:58.06   11:03.54
 42 Quiros, Nick              11 Verrado             11:48.00   11:13.27
 43 Zavala, James              9 Estrella Foothills  11:55.92   11:13.62
 44 Johnson, Darnell          12 Chinle              11:25.70   11:15.10
 45 Abramovich, JJ            10 Estrella Foothills  10:51.86   11:15.72
 46 Pinkerton, Logan           9 Gilbert Christian   11:15.00   11:17.01
 47 Antonio, Armando          10 Desert View         10:15.00   11:18.78
 48 Allen, Jadon               9 Red Mountain        11:10.00   11:20.46
 49 Miklich, Richard          10 Queen Creek         11:23.50   11:21.08
 50 Judkins, Tyler            10 Combs               11:07.00   11:23.74
 51 Moses, Hayden             11 Williams Field      11:45.00   11:25.47
 52 Poleahla, Kelan           10 Hopi                10:56.60   11:26.25
 53 Versluys, Auston          10 Youngker            11:13.87   11:26.26
 54 Woodman, Daniel           12 Agua Fria Union     11:20.00   11:26.48
 55 Lehman, Alexander         11 Rincon University   11:31.90   11:26.49
 56 Simoneau, Eric             9 Tempe Preparatory   11:20.00   11:31.59
 57 Lowenberg, Chris          11 El Paso Burges      11:31.10   11:31.87
 58 Schuguranski, Alejandro   11 Tempe               11:20.00   11:37.12
 59 Winje, Ryan               12 Shadow Ridge        10:50.00   11:39.38
 60 Mann, Dillon              11 El Paso Americas    11:21.42   11:48.24
 60 Gissel, Colter            12 Gilbert             10:50.21   11:48.24
 62 Daniels, Triston          12 Gilbert Christian   11:30.00   11:55.29
 63 Sanchez, Israel           11 Shadow Ridge                   12:02.50
 64 Vasquez, Isaiah           11 Chandler            11:29.40   12:06.53
 65 Quintero, Walker          10 Tempe               11:20.00   12:06.64
 66 Hernandez, Jeremiah       10 Verrado             10:57.00   12:08.23
 67 Jackson, Slim             10 Hopi                10:58.50   12:19.08
 68 Ramirez, Matthew           9 Tucson Magnet       12:13.00   12:22.53
 69 Panduro, Rual             10 Catalina            12:33.00   12:25.80
 70 Dike, Ben                  9 Show Low            12:31.12   12:26.67
 71 Miller, Paul               9 Veritas Prep                   12:29.35
 72 Bandusky, Matt            12 Combs               12:00.00   12:31.75
 73 Brown, BJ                  9 Show Low            12:20.20   12:34.01
 74 Banks, Austin             10 Northwest Christian 13:15.00   12:38.11
 75 Harper, Daniel            11 Northwest Christian 12:36.00   12:45.29
 76 Polowski, Andrew          12 Seton Catholic      12:58.68   12:47.72
 77 Davidson, Roy             11 Copper Canyon       12:48.59   12:52.94
 78 Nguyen, Dustin            11 Williams Field      13:00.00   13:01.48
 79 Huston, Jacob              - Tombstone           13:06.50   13:02.74
 80 Alvarez, Deion            11 Desert Ridge        11:32.73   13:15.70
 81 Madsen, Thomas            12 Westwood            11:30.00   13:19.70
 82 Connor, Ryan              12 Gilbert Christian   12:20.00   13:30.36
 83 Garcia, Miguel            11 Sierra Linda                   13:45.17
 -- Zamora, Angel              9 Sierra Linda        12:52.79         NT
 -- Nava Alvarez, Alvaro      11 Catalina            13:02.00         NT
 -- Den Herder, Jacob         10 Desert Ridge        11:55.18         NT
 -- Lopez, David              11 Seton Catholic      11:55.02         NT
 -- Gelais, Caleb St.         11 Maricopa            12:00.00         NT
 -- Perkins, Zach             10 Show Low            11:49.91         NT
 -- Schirn, Gabriel           10 Prescott            11:40.30         NT
 -- Clark, Dallas             11 Arcadia             11:50.00         NT
 -- Mulgado, Luis             12 Millennium          12:16.89         NT
 -- Grosse, Brandon            9 Maricopa            12:15.00         NT
 -- Rodriguez, Eduardo        11 Copper Canyon       12:19.90         NT
 -- Reed, Isaac               11 Higley              12:04.47         NT
 -- Boulanger, JT             12 Fountain Hills      12:11.00         NT
 -- Gonzales, Michael          9 Chandler            11:40.30        DNF
 -- Hernandez, Eric           11 Palo Verde          11:42.00        DNF


Event 22  Girls Open 3200 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Huma, Jelani              10 Saguaro             12:15.00   12:08.13
  2 Secody, Jayde             12 Page                13:35.44   12:09.90
  3 Huffman, Erin             10 Payson              12:52.00   12:12.81
  4 Coleman, Nicolette        12 Page                13:33.70   12:14.03
  5 Mitchell, Brienna         12 El Paso Del Valle   12:48.00   12:19.14
  6 Kjerstad, Karlie          12 Chandler            12:55.64   12:33.34
  7 Rincon, Mindy             12 El Paso Del Valle   12:49.38   12:33.78
  8 Ybarra, Gabby             10 Perry               13:03.23   12:36.61
  9 Valencia, Marielena       10 Rio Rico            12:54.00   12:39.13
 10 Kays, Rachel               9 Agua Fria Union     13:29.74   12:52.38
 11 Rodriguez, Sophia         11 El Paso Americas    13:38.27   12:52.75
 12 Campbell, Kami            10 Perry               13:15.10   13:00.59
 13 Chen, Shanna              11 Valley Christian    13:01.20   13:04.98
 14 Beck, Natalie              9 Willow Canyon       13:31.59   13:09.21
 15 Kuyper, Madison           11 Mountain Pointe     13:43.50   13:11.74
 16 Johnson, Allison          10 Chinle              13:22.60   13:15.46
 17 Lopez, Lizette            12 Youngker            13:43.90   13:18.42
 18 Nedelkova, Kristina       10 Corona del Sol      13:39.85   13:19.75
 19 Neu, Savannah              9 Verrado             13:34.00   13:26.87
 20 Josytewa, Claryn          11 Hopi                13:00.30   13:27.50
 21 Lubbers, Megan            11 Marcos De Niza      13:45.10   13:28.47
 22 Beach, Beth               11 Maricopa            13:31.42   13:29.63
 23 Amick, Mathilda           10 Mesquite            13:30.00   13:30.55
 24 Ibarra, Yaritza           12 Catalina            13:38.00   13:32.51
 25 Moceri, Natalie           12 Payson              13:00.00   13:34.82
 26 Pansza, Courtney          10 Verrado             14:09.00   13:36.31
 27 Bebee, Ashley             11 Valley Vista        14:14.90   13:37.10
 28 Vega, Emily               11 Rio Rico            13:39.00   13:37.89
 29 Sandoval, Janet           11 Higley              13:47.36   13:37.94
 30 Fresquez, Gaby            12 Deer Valley         13:40.00   13:38.86
 31 Baxter, Zyanne             9 Sierra Linda        14:26.91   13:42.08
 32 Marroquin, Amy            10 Youngker            13:45.28   13:52.61
 33 Hall, Makenna             11 Dobson              13:43.80   13:57.86
 34 Garlick, Elizabeth        11 Northwest Christian 14:10.18   14:10.05
 35 Bilbie, Clarissa           9 Show Low            14:13.70   14:14.59
 36 Morgan, Madison            9 Shadow Ridge        13:39.00   14:19.98
 37 Farella, Michelle         11 Fountain Hills      13:30.00   14:20.01
 38 Picard, Andrea            12 Northland Pr                   14:20.38
 39 Ayala, Ariana             12 Copper Canyon                  14:24.87
 40 Behling, Morgan           12 Williams Field      13:00.00   14:27.10
 41 Castelo, Emely             9 Valley Vista        14:55.71   14:32.12
 42 Cuesta, Kayla             10 Skyline             14:30.50   14:36.20
 43 Story, Mette              11 Tucson Magnet       14:50.00   14:37.78
 44 Lomayaktewa, Jennifer     11 Hopi                22:15.00   14:45.53
 45 Bondy, Taylor             11 Rincon University   14:13.00   14:48.58
 46 Laulis, Lindsay           10 Valley Christian    14:30.00   14:49.67
 47 Banks, Rachel             12 Northwest Christian 14:00.00   14:50.81
 48 Munoz, Lizbeth             9 Westwood            14:39.00   15:17.99
 49 Leonardo, Sharon          12 Copper Canyon       16:38.99   15:19.01
 50 Kesler, Rachel            10 Northland Pr        15:18.22   15:21.44
 51 Goodwill, Dylan           12 Window Rock         14:29.58   15:21.55
 52 Grant, Bailey             11 Higley              14:30.00   15:31.18
 53 Allen, Breanna            11 Dobson                         15:36.14
 54 Ranta, Rebecca            12 Desert Ridge        14:01.61   15:39.96
 55 Molera, Kacey             10 Willow Canyon       15:44.17   15:41.39
 56 Bonilla, Stephanie         9 Show Low            15:06.00   15:41.63
 57 Gin, Danielle             12 Chandler Pre        16:02.13   16:01.89
 58 Haney, Sydney              - Tombstone           16:18.60   16:09.51
 59 Koliboski, Kendall        12 Seton Catholic      16:03.85   16:16.33
 60 Eldessouki, Mariam        11 Gilbert             17:02.22   16:18.12
 61 Hall, Mikaila             10 Show Low            14:06.00   16:18.38


Event 23  Boys Open 4x400 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Williams Field  'A'                               3:36.00    3:31.36   4
     1) Adamcik, Nick 11                2) Johnson, Jordan 12
     3) Gardner, Quinn 10               4) Payne, Terrance 12
  2 Higley  'A'                                       3:37.00    3:31.50   3
     1) Cardwell, Kyron 11              2) DaCosta, Tristan 12
     3) Foster, D'Angelo 11             4) Carr, Rickey 11
  3 Queen Creek  'A'                                  3:38.00    3:31.70   3
     1) Graff, Michael 12               2) Penrod, Jase 10
     3) Barlow, Weston 10               4) Arrington, Derek 12
  4 Notre Dame Prep  'A'                              3:36.20    3:33.93   4
     1) Bankofier, Scooter 10           2) McCune, Kyle 10
     3) Manov, Alex 10                  4) Kindorf, Jeffrey 9
  5 Estrella Foothills  'A'                           3:40.30    3:35.63   3
     1) Hammond, Blake 12               2) Karl, Alex 11
     3) Leon, Branden 10                4) Martin, Kenzel 11
  6 Youngker  'A'                                     3:41.00    3:36.44   2
     1) Fowler Marzec, De Arlo 12       2) Laughlin, Joshua 11
     3) Villabos, Sergio 10             4) Bond, Tyler 12
  7 Tempe  'A'                                        3:41.20    3:37.20   2
     1) Houston, Joseph 12              2) Soto, Jose 10
     3) Whitmore, Marcus 11             4) Adebule, Nojeem 11
  8 Millennium  'A'                                   3:36.50    3:38.16   4
     1) Thomas, Malik 11                2) Owen, Jaquan 12
     3) Barrett, Moesha 12              4) Gaither, Dwayne 12
  9 Catalina  'A'                                     3:42.80    3:38.27   2
     1) Thomas, Michael 12              2) Hernandez, Alfredo 12
     3) Gbora, Benjamin 10              4) Abdikadir, Mohamed 11
 10 Shadow Ridge  'A'                                 3:35.00    3:40.19   4
     1) Glover, Christopher 11          2) King, Anthony 11
     3) Tabias, Dakota 11               4) Niesen, Xavier 11
 11 Winslow  'A'                                      3:36.00    3:40.41   4
     1) Mattox, Austyn 10               2) Gamez, Demetrious 11
     3) Johnson, Tito 12                4) Wood, Kelly 11
 12 Maricopa  'A'                                     3:45.00    3:40.54   1
     1) Samules, Nick 11                2) Clayburn, Jaron 12
     3) Abbott, Mason 11                4) Byrd, Tim 11
 13 Gilbert  'A'                                      3:45.00    3:40.69   1
     1) Vignere, Jacob 11               2) Gabor, Steven 10
     3) Moore, Jesse 10                 4) Poelman, Andrew 11
 14 Chandler Preparatory  'A'                         3:44.00    3:42.86   1
     1) Egbo, Daniel 10                 2) Sortino, Joey 9
     3) Fiore, Kendall 12               4) Paulo, Jared 12
 15 Agua Fria Union  'A'                              3:36.50    3:43.59   4
     1) Granillo, Ross 12               2) Saavedra, Alberto 12
     3) Olivas, Rico 11                 4) Page-Whitaker, Domanick 11
 16 Saguaro  'A'                                      3:42.00    3:44.09   2
     1) Ardavany, Austin 9              2) Guess, Braz 9
     3) Sterbenz, Avi 12                4) Bitter, Blake 10
 17 Blue Ridge  'A'                                   3:41.40    3:44.29   2
     1) Gomez, Andrew 10                2) Esparza, Ezequiel 11
     3) Johnson, Tristen 9              4) Schimmel, Isaac 12
 18 Tombstone  'A'                                    3:40.20    3:44.31   3
     1) James, Bryant 12                2) Boberg, Will -
     3) Sanders, Dominic 10             4) Otey, Dontae -
 19 Seton Catholic  'A'                               3:50.50    3:45.08   1
     1) Agnes, Nathan 10                2) Hodges, Nicholas 10
     3) Lopez, Steven 9                 4) Gamez, Eduardo 9
 20 St Mary's Catholic  'A'                           3:37.20    3:45.26
     1) Moser, John 9                   2) Walton, Isaiah 9
     3) Norwood-Pearson, Brendan 12     4) Robbins, Reece 10
 21 Verrado  'A'                                      3:55.00    3:45.38   1
     1) Daoust, Logan 10                2) James, Xavier 9
     3) Mori, Eric 11                   4) Roehl, Nathan 10
 22 Fountain Hills  'A'                               3:44.00    3:45.41   2
     1) Ahmann, Joe 11                  2) Kerr, Bryce 10
     3) Miller, Jon 12                  4) Glass, Cameron 12
 23 Buena  'A'                                        3:40.51    3:45.89   3
     1) Blue, Grafton 11                2) Ross, Tiaron -
     3) Blake, Adarius 11               4) Lovett, Paris -
 24 McClintock  'A'                                   3:45.00    3:46.28   1
     1) Jones, Sammy 12                 2) Kartchner, Braden 10
     3) Lindor, Albertson 9             4) Aberle, Josh 12
 25 Arcadia  'A'                                      3:40.00    3:48.57
     1) Bates, Austin 10                2) Ferguson, Devon 10
     3) McClelland, William 11          4) Yohannes, Agazi 11
 26 Desert View  'A'                                  3:36.50    3:48.74   4
     1) Melton, Chase 12                2) Rodriguez, Sam 12
     3) Olivas, Josue 12                4) Garcia, Brayan -
 27 Canyon Del Oro  'A'                               3:47.60    3:48.76   1
     1) Espinoza, Hector 10             2) Fernety, Kyle 9
     3) Miranda, Robert 11              4) Odol, Obang 10
 28 Copper Canyon  'A'                                3:40.70    3:54.11   2
     1) Robinson, Kalin 12              2) Willhite, Josh 11
     3) Horton, Cameron 12              4) Cherry III, Leonard 12
 29 Marcos De Niza  'A'                               3:38.50    3:54.58   3
     1) Clem, Bill 12                   2) Broudy, Chris 12
     3) Silva, Casey 10                 4) Miller, TJ 9
 30 Moon Valley  'A'                                  3:42.70    3:56.38   2
     1) Knight, Devin 10                2) Voss, Greg 9
     3) Colenburg, Devin 11             4) Cheney, Bryce 9
 31 Joy Christian  'A'                                4:01.29    3:56.99   1
     1) Rodriguez, Jorge 12             2) Rubi, Austin 9
     3) Kaye, Chris 9                   4) Mudavanhu, Godfrey 10


Event 24  Girls Open 4x400 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Queen Creek  'A'                                  4:34.60    4:13.62   1
     1) Forbis, Kayla 12                2) Berge, Morgan 9
     3) St. Gelais, Peyton 10           4) Belnap, Maddie 11
  2 Valley Vista  'A'                                 4:25.10    4:19.37   3
     1) Eckblad, Dystnie 12             2) Sanson, Kayleigh 9
     3) Arcella, Jacquelyn 10           4) Tremble, LaShira 9
  3 Payson  'A'                                       4:25.00    4:19.71   3
     1) Knauer, Rachel 9                2) Schatz, Michelle 12
     3) Svir, Danya 11                  4) Chilson, Morgan 12
  4 Tempe  'A'                                        4:27.50    4:21.84   3
     1) Garcia, Diana 12                2) Lebario, Victoria 10
     3) Lopez, Lizbeth 11               4) Weathers, Ryann 9
  5 Blue Ridge  'A'                                   4:30.80    4:22.69   2
     1) Fiore, Hailey 11                2) Miles, Lauren 10
     3) Moore, Mariah 11                4) Schimmel, Naomi 11
  6 Verrado  'A'                                      4:23.00    4:22.81   4
     1) Brice-Montgomery, Jelia 10      2) Dykstra, Kylie 10
     3) Franciotti, Adriana 10          4) May, Kaitlyn 9
  7 Saguaro  'A'                                      4:27.60    4:24.59   3
     1) Boyd, Megan 11                  2) Mullen, Kayla 10
     3) Brancati, Sara 11               4) Daniels, Annalise 11
  8 Douglas  'A'                                      4:22.90    4:25.28   4
     1) Fields, Kayla 12                2) Duarte, Elyzabeth 12
     3) Jordan, Barbara 11              4) Rodriquez, Melissa 11
  9 Youngker  'A'                                     4:23.80    4:25.76   4
     1) Kassebaum, Brittany 11          2) Kohrt, Mackenzie 11
     3) Waugh, Chantel 12               4) Farmer, Tiffani 11
 10 Higley  'A'                                       4:32.60    4:27.50   2
     1) Woodson, Darreyl 11             2) Yazzie, Rhiannon 9
     3) Dearden, Allison 9              4) Arnold, Holy 11
 11 Catalina  'A'                                     4:43.20    4:27.89   1
     1) Bonda, Ida 11                   2) Jimenez, Daija 9
     3) Valenzuela, Veronica 10         4) Leon, Karen 12
 12 McClintock  'A'                                   4:40.00    4:28.34   1
     1) Martinez, Ashley 10             2) Streety, Monique 12
     3) Carroll, Lynnique 9             4) Bernard, Tatiana 11
 13 Shadow Ridge  'A'                                 4:32.00    4:30.91   2
     1) Kindred, Macie 10               2) Pendegraft, Sydney 9
     3) Word, Sierra 10                 4) Richards, Elizabeth 12
 14 Perry  'A'                                        4:31.00    4:31.61   2
     1) Romer, Emily 10                 2) Costagliola, Marissa 11
     3) Byrd, Devon 10                  4) Langenhorst, Marissa 10
 15 Westwood  'A'                                     4:30.00    4:33.03   3
     1) Chapman, Avery 10               2) Letterman, Catrina 10
     3) Smith, Serenity 12              4) Hayes, Darrerian 12
 16 Tempe Preparatory  'A'                            4:25.00    4:33.62   4
     1) Casto, Sarah 9                  2) Matsumoto, Rachel 10
     3) Simoneau, Rosalie 12            4) Bryant, Marie 11
 17 Maricopa  'B'                                     4:50.00    4:35.26   1
     1) Garcia, Ciara 11                2) Rogers, Savannah 10
     3) Lauterbach, Gretchen 11         4) Swaing, DaJonna 11
 18 Willow Canyon  'A'                                4:30.46    4:35.85   2
     1) Cruz, Chelcie 12                2) Brodish, Stephanie 9
     3) Marquez, Diamond 11             4) Sims, Justice 11
 19 Valley Christian  'A'                             4:38.00    4:36.66   1
     1) Braun, Alyssa 10                2) O'Hare, Joann 9
     3) Bellerson, Kaitlyn 9            4) Ames, Sophia 9
 20 Tucson Magnet  'A'                                4:26.00    4:36.82
     1) Schnell, Reilly 10              2) Hawthorne, Chandra 11
     3) Yarbrough, Jazzmine 10          4) Morales, Sarah 10
 21 Estrella Foothills  'A'                           4:32.10    4:38.28   2
     1) Aaron, Ashely 11                2) Huff, Taylor 11
     3) Huff, Logan 9                   4) Curry, Shelby 9
 22 St Mary's Catholic  'A'                           4:34.00    4:41.06
     1) Hodge-Green, Jessica 9          2) Norwood-Pearson, Camryn 9
     3) Johnson, Chloe 12               4) Meador, Davianna 12
 23 Buena  'A'                                        4:23.80    4:44.48   4
     1) McKinnon, Brenna 11             2) Hilton, Jeannell -
     3) Anderson, Kaylin 11             4) Radmore, Felecity 10
 24 Williams Field  'A'                               4:49.40    4:47.47   1
     1) Palmatier, Kasey 9              2) Bond, Darrienne 9
     3) Land, Karlie 10                 4) Davies, Hannah 12
 25 Combs  'A'                                        4:57.00    4:51.16   1
     1) Jenkins, Meaghan 9              2) Petrouske, Josiah 10
     3) Amestoy, Natalie 9              4) Clint, Cheyenne 10
 26 Seton Catholic  'A'                               4:47.40    4:53.80   1
     1) Burke, Megan 12                 2) Taverna, Vicky 12
     3) Erran, Ciara 11                 4) Spinner, Susan 12
 27 Copper Canyon  'A'                                4:31.00    4:58.58   2
     1) Peterson, Kasee 11              2) Sanchez, Ciara 9
     3) Ayala, Briana 12                4) Murrieta, Karina 10


Event 25  Boys Open High Jump
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 James, Paden              12 Page                 6-03.00    6-04.00
  2 Henson, Blake             12 Valley Vista                    6-02.00
  3 Valentine, Leroy          12 Combs                6-00.00   J6-02.00
  4 Barry, Jesse              11 Payson               5-08.00    5-10.00
  5 McCray, Justin            11 Show Low                       J5-10.00
  5 Freeland, Colin           10 Corona del Sol       5-08.00   J5-10.00
  5 St James, Tyler           12 Valley Christian     6-01.00   J5-10.00
  8 Kuamoo, Jacob             12 Palo Verde           5-06.00   J5-10.00
  9 Tipton, Rico               9 Shadow Ridge         6-01.00   J5-10.00
  9 Hunter, Mark              11 Desert Vista         5-08.00   J5-10.00
 11 Hicks, Kelton              9 Gilbert              5-08.00   J5-10.00
 12 Jenkins, Robert           12 Estrella Foothills   5-08.00    5-07.00
 12 Toney, Jymil               9 Desert Vista         5-08.00    5-07.00
 12 Weinberger, Kent          12 McClintock           5-06.00    5-07.00
 12 Holbrook, Joey            12 Florence             5-08.00    5-07.00
 12 Roberts, Antonio          10 Deer Valley          5-08.00    5-07.00
 12 Crowder, Lorenzo          12 Catalina             5-08.00    5-07.00
 18 Vediri, Atiyota           12 Palo Verde           5-04.00   J5-07.00
 18 Painter, DeAndre          12 El Paso Eastwood     5-06.00   J5-07.00
 18 Whitmore, Marcus          11 Tempe                5-08.00   J5-07.00
 18 Kong Delgado, Isaiah      10 Canyon Del Oro       5-08.00   J5-07.00
 18 Lunt, Benjamin            11 Westwood             5-04.00   J5-07.00
 18 Moore, Marquise           11 Catalina             5-08.00   J5-07.00
 18 Gastellum, Dan            11 Rio Rico             5-08.00   J5-07.00
 18 Porter, Brandon           10 Sandra Day O'Connor  5-04.00   J5-07.00
 26 Fierro, Samir              9 Millennium           5-05.00    5-04.00
 26 McBride, Cody             10 Blue Ridge           5-04.00    5-04.00
 26 Eze, Konrad               10 Seton Catholic       5-06.00    5-04.00
 26 Self, Isaiah              11 Skyline              5-04.00    5-04.00
 26 Garcia, Alex              10 Sandra Day O'Connor  5-04.00    5-04.00
 26 Justice, Kyler            12 Dobson               5-04.00    5-04.00
 26 Pickrel, Brendon          12 Red Mountain         5-04.00    5-04.00
 26 Owens, Ike                10 Window Rock          5-04.00    5-04.00
 26 Johnson, Trevor           10 Desert Mountain      5-04.00    5-04.00
 26 Dietz, Ross               10 Verrado              5-08.00    5-04.00
 26 Williams, Michael         11 Shadow Ridge         5-08.00    5-04.00
 26 Jennison, Connor          11 Chaparral (Az)       5-06.00    5-04.00
 26 Cofield, Chris             9 Agua Fria Union      5-06.00    5-04.00
 26 Corral, Michael           11 Desert View          5-08.00    5-04.00
 26 Stehr, Tyler              10 Corona del Sol       5-08.00    5-04.00
 26 Dodd, Cody                12 Skyline              5-08.00    5-04.00
 26 Usevitch, Seth             9 Mesquite             5-06.00    5-04.00
 26 Melton, Chase             12 Desert View          5-06.00    5-04.00
 26 Poelman, Andrew           11 Gilbert              5-06.00    5-04.00
 26 Carney, Brian             11 Deer Valley          5-06.00    5-04.00
 -- Voss, Greg                 9 Moon Valley                          NH
 -- Mead, Danny               11 Seton Catholic                       NH
 -- Moeller, Austin            9 Show Low                             NH
 -- Kish, Joseph               9 Florence             5-02.00         NH
 -- Pagan, Daniel             12 Combs                5-02.00         NH
 -- Zwemke, Joseph            11 Tempe Preparatory    5-02.00         NH
 -- Bonnell, Hyrum            10 Youngker             5-00.00         NH
 -- Ruffner, Andres           10 Rincon University    5-03.00         NH
 -- Draper, Devin              9 Verrado              5-06.00         NH
 -- Smith, Isiah              11 Agua Fria Union      5-04.00         NH
 -- Bitter, Blake             10 Saguaro              5-06.00         NH
 -- Koble, Trevor             11 Saguaro              5-06.00         NH
 -- Breen, Raven               9 Higley               5-04.00         NH
 -- Emmel, Kris               11 Marcos De Niza       5-04.00         NH
 -- Curley, Jeremiah          10 Window Rock          5-06.00         NH


Event 26  Girls Open High Jump
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Kassebaum, Brittany       11 Youngker             4-10.00    5-00.00
  2 Oglesby, Courtnee         10 Youngker             5-00.00    4-10.00
  3 Zimmerman, Camille        11 Tempe Preparatory    4-10.00   J4-10.00
  3 Nesemann, Jaclyn           9 Sandra Day O'Connor  4-08.00   J4-10.00
  3 Conner, Tiana             12 Poston Butte         4-08.00   J4-10.00
  3 Richkas, Caitlin          11 Higley               4-08.00   J4-10.00
  7 Hastings, Breanna          9 Gilbert              4-06.00    4-07.00
  7 Svir, Danya               11 Payson               4-08.25    4-07.00
  7 Poole, Raymie             12 McClintock           4-06.00    4-07.00
  7 Pompa, Emily              10 Verrado              4-08.00    4-07.00
  7 Kastrup, Dana             12 Red Mountain         4-08.00    4-07.00
  7 Bernas, Olivia            10 Canyon Del Oro       4-08.00    4-07.00
  7 Brett, Sarah              10 Sandra Day O'Connor  4-06.00    4-07.00
  7 Langenhorst, Marissa      10 Perry                4-06.00    4-07.00
 15 Goss, Madison             10 Verrado              4-10.00   J4-07.00
 15 Thorburn, Olivia           9 Desert Vista         4-08.00   J4-07.00
 15 Baro, Jackie              11 El Paso Americas               J4-07.00
 15 Ezeugwu, Natalie           9 Rincon University    4-08.00   J4-07.00
 19 Amerine, Rachel           11 Perry                4-06.00   J4-07.00
 19 Bryce, Mckenna            10 Coconino             4-04.00   J4-07.00
 19 Arcella, Jacquelyn        10 Valley Vista         4-08.00   J4-07.00
 22 Hightower, Lauren          9 Corona del Sol       4-06.00   J4-07.00
 22 Keil, Ally                 9 Mesquite             4-06.00   J4-07.00
 22 Sorensen, Caitlyn         10 Corona del Sol       4-06.00   J4-07.00
 22 Johnson, Jennifer         11 Show Low             4-04.75   J4-07.00
 22 Brown, Dejia              10 Chandler             4-06.00   J4-07.00
 22 Maxey, Izaria              9 Tucson Magnet        4-06.00   J4-07.00
 22 Craven, Brianna           10 Show Low             4-04.00   J4-07.00
 29 Rich, Marissa             12 Tempe Preparatory    4-02.00    4-04.00
 29 Tavani, Jennifer           9 Seton Catholic       4-06.00    4-04.00
 29 Oram, Sydney              12 Queen Creek          4-06.00    4-04.00
 29 Harrison, Ashley          10 Valley Christian     4-06.00    4-04.00
 29 Jordan, Gianna            10 Basha                4-04.00    4-04.00
 29 Espinoza, Olga            10 Sahuarita            4-04.00    4-04.00
 29 Cavanaugh, Skylar         10 Valley Christian     4-06.00    4-04.00
 29 Masolini, Athena          11 Saguaro              4-08.00    4-04.00
 29 Carpio, Angelica           9 Tucson Magnet        4-08.00    4-04.00
 -- cyr, Shelby               10 Palo Verde           4-08.00         NH
 -- Fairly, Addie             10 Mesquite                             NH
 -- Jones, Erika              12 Willow Canyon        4-04.00         NH
 -- Hairston, Jasmine         11 El Paso Eastwood     4-04.00         NH
 -- Alfaro, Deana             10 Combs                4-04.00         NH
 -- Garcia, Ciara             11 Maricopa             4-04.00         NH
 -- Siler, Tatiana             - Buena                4-04.00         NH
 -- Bentley, Janea             - Buena                4-02.00         NH
 -- Jenkins, Meaghan           9 Combs                4-00.00         NH
 -- Tippets, Madelyn           9 Show Low             4-00.25         NH
 -- Colbert, Cassie           12 Estrella Foothills                   NH
 -- Hardy, Erasha             11 Maricopa             4-06.00         NH
 -- Lundy, Ellen               9 Shadow Ridge         4-06.00         NH
 -- Marrello, Jessica         11 Fountain Hills       4-04.00         NH
 -- Rohner, Tawsi             11 Gilbert              4-06.00         NH
 -- Anderson, Abigayle         9 Page                                 NH


Event 27  Boys Open Pole Vault
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Ray, Bryson               12 Chandler            12-00.00   13-00.00
  2 Velgos, Misha             11 Tucson Magnet       13-03.00  J13-00.00
  3 Lemons, Derrick           12 Verrado             12-00.00   12-06.00
  4 Haught, Kevin             12 Estrella Foothills  12-00.00  J12-06.00
  5 Lowney, Colin             12 Valley Christian    11-06.00  J12-06.00
  6 Perkins, Trey             10 Coconino            12-00.75   12-00.00
  6 Brown, Sukur              12 Alhambra            12-00.00   12-00.00
  8 McCarroll, Cody           11 Youngker            11-06.00  J12-00.00
  9 White, Clay               11 Willow Canyon       11-06.00  J12-00.00
 10 Shannon, Kohl             11 Payson              10-06.25   11-06.00
 10 Hunt, Kyle                10 Chandler            12-00.00   11-06.00
 10 Schira, Zachary           11 North Canyon        11-00.00   11-06.00
 10 St James, Tyler           12 Valley Christian    11-00.00   11-06.00
 10 Rogers, Brandon           11 Sandra Day O'Connor 11-06.00   11-06.00
 10 Bray, Garrett             11 Queen Creek         11-06.00   11-06.00
 10 Rice, Archie              11 Agua Fria Union     10-06.00   11-06.00
 17 Rischar, Zachary          11 Canyon Del Oro      10-06.00   10-09.00
 17 Garcia, Mauricio          11 Mountain Pointe     10-00.00   10-09.00
 17 Pollard, Jordan           11 Willow Canyon       10-00.00   10-09.00
 17 Sweetland, Garrett        11 Fountain Hills      11-06.00   10-09.00
 17 Allen, Rusty              11 Show Low            11-00.25   10-09.00
 17 Schaublin, Richard        11 Youngker            10-00.00   10-09.00
 17 McBride, Cody             10 Blue Ridge          11-00.00   10-09.00
 17 Schimmel, Isaac           12 Blue Ridge          11-00.00   10-09.00
 25 Rose, Joseph              12 Red Mountain        10-00.00   10-00.00
 25 Renteria, Michaelangelo   10 Gilbert             10-00.00   10-00.00
 25 Greenwood, Andrew         11 Winslow             10-00.00   10-00.00
 25 Mugge, Bryan              11 Skyline              9-06.00   10-00.00
 25 Delmundo, Keaton          11 Shadow Ridge        10-00.00   10-00.00
 25 Carter, Steve             12 Desert View         11-00.00   10-00.00
 25 Follet, Chandler          10 Williams Field      10-09.00   10-00.00
 25 Hillebrand, Christian     10 Estrella Foothills             10-00.00
 25 Ramirez, Matthew          11 Florence             9-00.00   10-00.00
 25 Halle, Michael            10 North Canyon         8-06.00   10-00.00
 -- Green, Chad               12 Sandra Day O'Connor  8-06.00         NH
 -- Kong Delgado, Isaiah      10 Canyon Del Oro       8-06.00         NH
 -- Kroll, Brett              10 North Canyon         8-06.00         NH
 -- Cooper, Andrew            10 Fountain Hills       8-06.00         NH
 -- Gutierrez, Brekan          - Buena                7-00.00         NH
 -- Herre, Austin             11 Coconino             8-00.00         NH
 -- Brown, Scott              10 Williams Field                       NH
 -- Jackson, Caleb             9 Show Low             8-06.00         NH
 -- Adams, Quincy             10 Agua Fria Union      8-00.00         NH
 -- Ramos, Israel             12 El Paso Eastwood    10-06.00         NH
 -- Osborne, Doug             11 Combs               10-06.00         NH
 -- Gregory, Harrison         11 Combs               10-00.00         NH
 -- Cuevas, Alex               9 Agua Fria Union                      NH
 -- Whitlow, Cody             10 Verrado             11-00.00         NH
 -- Cook, Cole                12 Higley               9-00.00         NH
 -- Camacho, Adrian           10 Higley               9-00.00         NH
 -- Eubanks, Chris            11 Rincon University    9-00.00         NH
 -- Carroll, Devin            11 Westwood             9-06.00         NH
 -- Richwine, Chance          12 Buena                9-00.00         NH


Event 28  Girls Open Pole Vault
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Schimmel, Naomi           11 Blue Ridge           8-06.00    9-06.00
  2 Foster, Tatum             10 Agua Fria Union      8-00.00   J9-06.00
  3 Cabral, Tori              11 Agua Fria Union      9-00.00   J9-06.00
  4 Mier Holland, Olive       10 Chaparral (Az)       8-06.00    9-00.00
  5 Kelpsch, Callie           10 Perry                8-06.00   J9-00.00
  6 Prakelt, Angie            10 Perry                8-06.00    8-06.00
  7 Krictenstein, Annika       9 Chandler             7-06.00   J8-06.00
  8 Billingstad, Pernille     12 Mesquite             7-06.00   J8-06.00
  9 Salvaggio, Alyssa         10 Sandra Day O'Connor  8-00.00    7-09.00
  9 Vernon, Cassidy           10 Tucson Magnet        7-06.00    7-09.00
  9 Morgan, Nicole            11 Valley Christian     7-09.00    7-09.00
  9 Keil, Ally                 9 Mesquite             7-00.00    7-09.00
  9 Mitchell, Arniesha        10 Chandler             8-06.00    7-09.00
 14 Morgan, Megan             10 Canyon Del Oro       7-06.00   J7-09.00
 15 Bleach, Sara              10 North Canyon         7-00.00   J7-09.00
 15 Heinkel, Geneva           12 Mountain Pointe      7-00.00   J7-09.00
 17 Bell, Katie               11 Rincon University    7-06.00   J7-09.00
 17 Wheeler, Sarah            11 Corona del Sol       7-06.00   J7-09.00
 17 Kaplan, Emily             12 Chaparral (Az)       7-06.00   J7-09.00
 20 Helwig, Shelby            11 Show Low             7-00.25   J7-09.00
 21 Saffo, Brittany           12 Buena                8-06.00   J7-09.00
 22 Hastings, Breanna          9 Gilbert              7-00.00    7-00.00
 22 Roberston, Taylor          9 Higley               7-00.00    7-00.00
 22 Gates, Jennifer           12 Estrella Foothills   7-00.00    7-00.00
 22 Francuzik, Julia          12 Millennium           7-00.00    7-00.00
 22 Brady, Halle              11 Seton Catholic       6-00.00    7-00.00
 22 Cavanaugh, Skylar         10 Valley Christian     7-06.00    7-00.00
 22 Penrod, Kaelee            11 Blue Ridge           7-00.25    7-00.00
 22 Clint, Cheyenne           10 Combs                7-06.00    7-00.00
 30 Wilden, Sarah             12 Deer Valley          8-00.00   J7-00.00
 -- Pollard, Javauna           9 Willow Canyon        6-06.00         NH
 -- Holehan, Megan             9 Canyon Del Oro       6-06.00         NH
 -- Monroe, Paige             11 Corona del Sol       6-00.00         NH
 -- Figueroa, Marisela         - Buena                6-06.00         NH
 -- Lynch, Jasmine            10 Agua Fria Union      6-06.00         NH
 -- Lewis, Annie              10 Westwood             6-00.00         NH
 -- Iannella, Hayley          11 North Canyon         6-00.00         NH
 -- Milligan, Angelica        12 Winslow              9-06.00         NH
 -- Grant, Morgan             12 Estrella Foothills   6-00.00         NH
 -- Schroeder, Abby            9 Seton Catholic                       NH
 -- Keith, Kayla              12 Higley               7-00.00         NH
 -- Baxter, Jorydan           11 Hamilton             7-00.00         NH
 -- Smith, Trista              9 Fountain Hills       8-06.00         NH
 -- Gibbs, Darian             11 Queen Creek          7-06.00         NH
 -- Hughes, Jacquelyn          9 Sandra Day O'Connor  8-00.00         NH
 -- Yohn, Bailey              12 Verrado              7-00.00         NH
 -- Goss, Madison             10 Verrado              7-00.00         NH
 -- Burnham, Annie            10 Westwood             7-00.00         NH
 -- Harpe, Liz                12 Payson               7-00.00         NH
 -- Williams, Karen           10 Payson               7-00.00         NH


Event 29  Boys Open Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Aberle, Josh              12 McClintock          19-00.00   21-05.50   0.9
  2 Owens, Kenneth            10 Williams Field      17-11.50   20-08.00   1.2
  3 Montiel, Henry            11 Winslow             19-10.00   20-02.00   0.6
  4 Sharp, Malique            10 Marcos De Niza      19-04.00   20-01.50   1.2
  4 Blader, Reggie            12 Perry               18-08.00   20-01.50   1.4
  6 Okwoli, John               9 North Canyon        18-04.00   19-04.25   0.8
  7 Crandell, Bentley         12 Skyline             19-03.00   19-04.00   0.5
  8 Hayes, Seth               10 Dobson              17-11.50   18-11.75   1.2
  9 Whitmore, Marcus          11 Tempe               18-05.00   18-10.50   0.3
  9 Blanchard, Austin         12 Notre Dame Prep     18-02.00   18-10.50   0.8
 11 Leyva, Alan               10 Douglas             18-00.00   18-09.50   0.8
 12 Moore, Jason              10 Page                19-07.00   18-08.75   1.5
 13 Kerr, Bryce               10 Fountain Hills      17-11.00   18-08.00   2.3
 13 Rice, Michael             11 Chaparral (Az)      18-08.50   18-08.00   1.1
 15 Tipton, Rico               9 Shadow Ridge        21-00.00   18-07.25   0.3
 16 Marrero, Estefon           9 Sandra Day O'Connor 18-10.00   18-05.50   1.4
 16 Andersen, William         10 Combs               18-11.00   18-05.50   1.0
 18 Rule, Brandon             10 Perry               18-04.00   18-03.75   0.3
 19 Corral, Michael           11 Desert View         20-00.00   18-03.50   1.0
 20 James, Paden              12 Page                18-03.75   18-03.25   0.9
 20 Wagner, Frederic          10 Sandra Day O'Connor 18-05.00   18-03.25   0.7
 22 Zeigler, Xavyer           11 South Mountain      16-03.25   18-03.00  -0.2
 23 Rainey, Tristan           10 Agua Fria Union     18-10.00   18-02.75   0.4
 24 Davis, Ramoan             10 Sierra Linda        17-08.50   18-02.50   1.2
 25 Eze, Konrad               10 Seton Catholic      18-04.00   18-01.75   1.1
 26 Sanders, Dominic          10 Tombstone           17-09.00   18-01.50   0.8
 26 Coronel, Ivan             10 Canyon Del Oro      18-05.00   18-01.50   0.2
 26 Morris, Logan             12 Payson              19-03.50   18-01.50   1.0
 29 Dietz, Ross               10 Verrado             18-05.00   18-01.25   1.2
 30 Doka, Michael             10 Fountain Hills      18-01.50   18-00.00   0.5
 31 Logan, Joe                 9 Estrella Foothills  19-03.50   17-11.75   0.8
 32 Henson, Blake             12 Valley Vista        19-00.25   17-11.50   1.2
 33 Brickous, Nick            12 Perry               17-11.50   17-11.00   1.2
 34 McKenzie, Obie            11 St Mary's Catholic  17-08.00   17-09.50   1.7
 35 Crowder, Lorenzo          12 Catalina            18-04.50   17-09.25   1.1
 36 Villarreal, Mike          11 Millennium          17-10.00   17-09.00   0.9
 37 Pawlowski, Jake           12 Gilbert             18-09.50   17-08.75   0.5
 38 Kroll, Brett              10 North Canyon        17-10.00   17-08.50   0.4
 39 Ondiego, Cliff            11 Rincon University   18-09.00   17-07.50   0.3
 40 Stogsdill, Lukas          10 Prescott            18-04.00   17-07.00   0.7
 41 Bullock, Zack             12 Desert Mountain     18-07.50   17-06.50   0.5
 42 Zuniga, Martin            12 Westwood            17-09.00   17-05.25   0.6
 43 Walton, Isaiah             9 St Mary's Catholic  18-00.25   17-04.50   0.5
 43 Fillingim, Levi            9 Show Low            16-03.25   17-04.50  -0.4
 45 Cherry III, Leonard       12 Copper Canyon       18-01.00   17-03.50   0.5
 46 Brewington, John          11 Rio Rico            17-09.00   17-02.25   0.5
 47 Griskowitz, Anthony        9 Prescott            18-04.00   17-02.00   1.1
 48 Cofield, Chris             9 Agua Fria Union     18-02.00   17-01.00   1.2
 49 Braggs, Jeremaih          11 Palo Verde          17-00.00   17-00.00   0.8
 49 Robinson, Derrick         11 Alhambra            18-05.25   17-00.00   1.1
 49 Cochran, Chad             10 Maricopa            19-02.25   17-00.00   0.4
 52 Jeffs, Levi               11 Show Low            15-08.00   16-11.75   1.2
 52 Jagger, Oliver            11 Dobson              16-01.00   16-11.75   1.1
 54 Hartzler, Levi            12 Tempe Preparatory   17-08.50   16-10.50   2.0
 55 Koble, Trevor             11 Saguaro             17-06.00   16-09.75   1.5
 56 Melton, Chase             12 Desert View         17-04.00   16-09.50   0.9
 57 Villareal, Carlos         10 Rio Rico            17-03.00   16-08.00   1.1
 58 Santibanez, Sonny         10 Desert Ridge        18-02.00   16-07.25   1.3
 58 Fagin, Darius             12 Tombstone                      16-07.25   0.7
 60 Beadles, Kevin            11 Sierra Linda        15-02.75   16-06.00   0.1
 61 Cooper, Rome              10 Buena               17-07.25   16-05.00   0.4
 62 Haith, Jovan              10 Youngker            17-00.00   16-03.25   0.5
 63 De La O, Jorge             9 El Paso Del Valle   18-10.00   16-02.00   0.9
 64 Grayson, DeMarco          12 Catalina            18-08.75   16-01.25   1.4
 64 Weinberger, Clark         11 McClintock          17-04.75   16-01.25   0.9
 66 Willhite, Josh            11 Copper Canyon       18-03.00   15-09.50   0.8
 67 Cheney, Bryce              9 Moon Valley                    15-08.00   1.1
 68 Jackson, Caleb             9 Show Low            18-09.00   15-06.50   0.7
 69 Jesus, Jeremy             12 Window Rock         15-02.50   15-06.25   1.6
 70 Christensen, Hagen        11 Higley              15-10.00   15-06.00   1.0
 71 Beltran, Victor           10 El Paso Del Valle   18-07.00   15-05.75   0.7
 72 Lonebear, Andres          12 Window Rock         16-08.75   14-10.75   0.3
 73 Mickens, Guy               9 Valley Vista        18-08.25   14-10.00   1.1
 74 Portillo, Juan            11 Rincon University   18-00.00   14-09.00   1.1
 75 Buchanan, Aaron           10 Higley              17-05.00   14-07.50   0.1
 -- Simoneau, Joel            10 Tempe Preparatory   17-05.00         ND   NWI
 -- Mijares, Anthony          12 Verrado             17-01.00       FOUL
 -- Wiley, Jewyin             11 Youngker            16-00.50       FOUL


Event 30  Girls Open Long Jump
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Jackson, Courtney         12 Higley              15-02.00   15-11.00  -0.4
  2 Childs, Alexus            12 Buena               14-00.00   15-06.25  +0.0
  3 Bryant, Catherine         10 Tempe Preparatory   15-02.00   15-04.00  -0.1
  4 Zimmerman, Camille        11 Tempe Preparatory   15-05.00   15-03.50  -2.4
  5 Fleming, Katie            12 Saguaro             15-04.00   15-02.50  -0.1
  6 Jordan, Mackenzie         11 Blue Ridge          14-04.50   14-10.50  -2.5
  7 Cabral, Tori              11 Agua Fria Union     14-10.00   14-10.00  +0.0
  8 Norkus, Veronica           9 Prescott            14-03.50   14-09.25  -1.9
  9 Hooks, Asaiah             11 Agua Fria Union     13-10.00   14-07.75   0.6
 10 Madsen, Mischa            11 Mesquite            14-06.50   14-05.00  -1.9
 11 Moorman, Jessie           10 Xavier Colle        12-11.00   14-04.50  +0.0
 12 Kidane, Riem              11 Perry               14-03.75   14-04.00  -1.2
 13 Kirby, Jasmine             9 Desert Ridge        13-03.50   14-03.00  -1.2
 14 Giannini, Ali              9 Xavier Colle        14-07.75   14-02.00  -1.5
 15 Miles, Lauren             10 Blue Ridge          13-06.25   14-01.50  +0.0
 15 Walton, Brandee           12 St Mary's Catholic  14-05.00   14-01.50   0.8
 17 Yost, Brooke              10 Fountain Hills                 14-00.50   2.1
 18 Jimenez, Daija             9 Catalina            13-06.00   14-00.25  -1.0
 19 Sy, Ramata                 9 South Mountain      12-06.50   13-11.50  -1.1
 20 Huicochea, Sabrina        11 Youngker            14-00.00   13-11.00   1.8
 21 Wagner, Trea              11 Marcos De Niza      14-00.00   13-10.50   0.3
 22 Ryan, Maddie               9 Chandler Pre        13-09.00   13-09.25   0.6
 23 Esono, Angela              9 South Mountain      13-11.00   13-08.00  +0.0
 24 O'Keefe, Victoria         11 Willow Canyon       13-09.25   13-07.75  -0.3
 25 Crawford, Courtney        10 Canyon Del Oro      14-00.50   13-06.50  -0.4
 26 Pendegraft, Sydney         9 Shadow Ridge        14-07.00   13-04.75  -0.2
 27 Adun, Nykole              12 Catalina            14-00.00   13-04.50  -0.2
 28 Harrison, Ashley          10 Valley Christian    14-10.00   13-04.25  -1.1
 29 Sanchez, Stacy             9 Combs               12-08.00   13-03.00  +0.0
 29 Hatch, Jessica            12 Corona del Sol      13-07.25   13-03.00   0.5
 31 Oliver, Tiera             11 Perry               14-05.25   13-02.00   1.0
 32 Bright, Riley             12 Chaparral (Az)      14-06.00   13-01.25  -1.0
 32 Cline, Jessie             11 Payson              14-02.25   13-01.25  -0.6
 34 Campbell, Lyndsay         12 Chandler Pre        13-02.00   12-11.00  -2.4
 35 Jimenez, Joscelyn         10 Rio Rico            14-00.00   12-10.50   1.5
 36 Palacios, Brittany        10 Sierra Linda        12-09.00   12-10.00  -0.9
 37 Cheney, Lauren            12 Moon Valley                    12-09.50  -1.2
 38 Lundy, Ellen               9 Shadow Ridge        14-04.00   12-08.50  -1.3
 38 Masolini, Justice         10 Saguaro             13-06.00   12-08.50  -0.4
 40 Jocewicz, Shadae          10 Westwood            12-03.00   12-06.50   1.0
 41 Palmer, Elora             11 Coconino            13-07.25   12-05.50   0.6
 42 Mosley, DiOndre           11 Marcos De Niza      13-05.00   12-04.75  +0.0
 43 Esparza, Claudia          10 Show Low            13-09.00   12-02.50  -0.2
 44 Fowler, Kristen            9 Show Low            13-06.00   12-02.25   0.4
 44 Dominguez, Franque        10 Combs               13-00.50   12-02.25  -0.6
 46 Gunning, Jessica          11 Verrado             14-01.00   12-00.00  -0.1
 47 Curley, Caleigh           11 Window Rock                    11-07.00   1.4
 48 Anderson, Abigayle         9 Page                           11-01.50  -0.2
 48 Iannella, Hayley          11 North Canyon        14-01.00   11-01.50   1.4
 48 Fuentes, Andrea           11 Rio Rico            13-00.00   11-01.50   0.3
 48 Mitchell, Sylvia          11 Sahuarita           12-07.25   11-01.50   1.0
 52 John, Cassandra           11 Window Rock         11-05.00   10-00.00   1.6
 -- Brito, Tayler             10 Verrado             14-10.00         ND   NWI
 -- Coleman, Tianna           11 Youngker            14-00.00         ND   NWI


Event 31  Boys Open Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Hayden, Stephfon          11 Poston Butte        40-03.25   41-09.00   NWI
  2 Colores, Anthony          12 Hamilton            38-10.00   41-02.75   NWI
  3 Bond, Tyler               12 Youngker            41-04.50   40-11.75   NWI
  4 Reynolds, Corey           11 Deer Valley         38-11.00   40-08.00   NWI
  5 Montiel, Henry            11 Winslow             39-01.75   40-07.50   NWI
  6 Rodriguez, Ryan           11 Seton Catholic      39-01.00   39-11.00   NWI
  7 Thomas, Maurice           12 Gilbert             37-00.00   39-07.25   2.3
  8 Kerr, Bryce               10 Fountain Hills      38-04.50   39-07.00   NWI
  9 Kindred, Josh             12 Shadow Ridge        41-07.00   39-05.00   NWI
 10 Zuniga, Martin            12 Westwood            39-01.00   39-02.00   NWI
 11 Crowder, Lorenzo          12 Catalina            35-02.00   39-01.00   1.3
 12 Hatfield, Brandon         10 Poston Butte        40-04.50   38-11.25   NWI
 13 Henson, Blake             12 Valley Vista        38-00.00   38-09.50   NWI
 14 James, Paden              12 Page                39-02.00   38-06.00   NWI
 15 Barry, Jesse              11 Payson              38-00.00   38-05.00   NWI
 16 Branche, Johnny           11 Shadow Ridge        39-06.00   38-04.00   NWI
 17 White, Kambrell           11 Hamilton            38-09.00   38-03.50   NWI
 18 Smith, Jaleel             10 Chaparral (Az)      37-06.00   38-02.50   0.6
 19 Skinner, Brian            11 Corona del Sol      39-01.50   38-01.50   NWI
 20 Christensen, Hagen        11 Higley              38-00.00   37-07.75   NWI
 21 Varner, Jared             11 Payson              37-08.00   37-07.50   0.4
 22 Davis, Ramoan             10 Sierra Linda                   37-07.25   1.6
 23 Hartzler, Levi            12 Tempe Preparatory   37-00.00   37-06.00   2.3
 24 Noble, Markel              9 Palo Verde          38-00.00   37-05.00   NWI
 25 Phalen, Brian             11 Arcadia             37-00.00   37-04.50   0.3
 25 Worley, Johnnie           11 Tempe               34-04.25   37-04.50   1.0
 27 Haith, Jovan              10 Youngker            35-10.50   37-03.00   1.0
 28 Poppe, Brandon            12 Chaparral (Az)      37-05.00   37-01.00   0.1
 29 Skinner, Brian             9 Payson              37-05.00   37-00.00   0.2
 30 Koble, Trevor             11 Saguaro             37-11.00   36-11.00   1.8
 31 Camacho, Lonnie           11 Sandra Day O'Connor 37-09.00   36-07.00   0.4
 32 Stogsdill, Lukas          10 Prescott            36-00.50   36-05.00   0.3
 33 Griskowitz, Anthony        9 Prescott            33-05.00   36-04.00   0.8
 34 Cofield, Chris             9 Agua Fria Union     37-06.50   36-02.50   1.0
 35 Barrett, Moesha           12 Millennium          33-04.00   35-11.50   1.3
 36 Gastellum, Dan            11 Rio Rico            33-00.00   35-09.00   1.1
 36 Padilla, Luis             11 Douglas             35-07.00   35-09.00   1.4
 38 Wilkins, DeAnthoni        10 Estrella Foothills  36-06.50   35-08.75   1.5
 39 Luque, Manuel             12 Moon Valley                    35-08.00   1.5
 40 McKenzie, Obie            11 St Mary's Catholic  38-02.00   35-06.50   NWI
 41 Jeffs, Levi               11 Show Low            36-01.00   35-05.50   0.5
 42 Adebule, Nojeem           11 Tempe               33-09.25   35-03.25   1.2
 43 Lee, Sang                 12 Canyon Del Oro      36-04.75   35-01.50   1.6
 43 Weinberger, Kent          12 McClintock          36-00.00   35-01.50   0.7
 45 Mickens, Guy               9 Valley Vista        34-01.00   35-01.00   0.6
 46 Nightingale, Austin       10 Perry               33-10.50   34-10.50   1.5
 47 Payton, Andrew            11 Higley              33-11.00   34-09.00   0.9
 48 Doka, Michael             10 Fountain Hills      35-03.00   34-07.50   1.0
 49 Idy, Zuberi               11 Catalina            37-04.00   34-04.50   0.6
 50 Dyer, Stephen             10 Valley Christian    35-11.25   34-01.75   0.9
 51 Sanders, Dominic          10 Tombstone           30-04.00   34-01.50   0.7
 52 Curley, Jeremiah          10 Window Rock         30-10.00   33-05.00   0.6
 53 Williams, Chris           12 Verrado             35-01.00   32-11.50   0.4
 54 Fierro, Samir              9 Millennium          32-04.75   32-04.75   0.8
 55 Puchi, Diego              11 Rio Rico            32-03.75   32-04.25   0.7
 56 Francisco, Tyler          10 Tombstone           30-02.00   32-03.25   1.1
 -- Smith, Isiah              11 Agua Fria Union                    FOUL
 -- Beadles, Kevin            11 Sierra Linda                       FOUL
 -- Lonebear, Andres          12 Window Rock         33-04.00       FOUL
 -- Moeller, Austin            9 Show Low            34-00.00       FOUL
 -- Eubanks, Chris            11 Rincon University   32-08.75       FOUL


Event 32  Girls Open Triple Jump
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Jackson, Courtney         12 Higley              34-02.00   36-00.00  +0.0
  2 Martindale, Sydnie        10 Higley              32-06.00   34-04.75  -1.3
  3 Bryant, Catherine         10 Tempe Preparatory   34-06.00   33-01.75  -0.8
  4 Shieh, Emily              12 Valley Christian    34-01.00   32-04.00  -0.9
  5 Fenn, Elaina              11 Northwest Christian 31-00.00   31-08.50  -0.4
  6 Poole, Raymie             12 McClintock          29-00.00   31-04.00  -0.9
  7 Conner, Tiana             12 Poston Butte        31-07.50   31-01.50  -0.1
  8 Feyrer-Melk, Madeline     10 Fountain Hills      29-01.50   31-00.00  -0.8
  9 Norkus, Veronica           9 Prescott                       30-11.50  -0.9
 10 Sinica-Williams, Taliyah  10 Westwood            29-04.00   30-03.00  -0.4
 11 Mendoza, Alexis           11 Buckeye Union       29-04.50   30-02.75  -1.5
 11 Badger, Danielle          12 Verrado             33-08.00   30-02.75  -0.4
 13 Srinivasan, Sneha          9 Chandler Pre        29-11.00   30-02.00  -0.4
 14 Kientzler, Jacqueline     10 Valley Vista        28-05.50   29-07.75  -0.8
 15 Johnson, Jennifer         11 Show Low            28-07.00   29-05.50  -1.1
 16 VanDorien, Joycelyne       9 Hamilton            30-06.00   29-03.00  -0.6
 17 Brito, Tayler             10 Verrado             29-10.00   28-11.25  +0.0
 18 Delgadillo, Maria         10 Rio Rico            26-07.00   28-08.25   0.5
 19 Jordan, Gianna            10 Basha               29-00.00   28-08.00  -0.8
 20 Weathers, Ryann            9 Tempe               27-11.00   28-06.00  -0.6
 21 Barrameda, Diane          10 Shadow Ridge        26-10.00   28-03.00   0.7
 22 Palmer, Elora             11 Coconino            28-06.50   28-01.75  -0.9
 23 Boucher, Brittany          9 Show Low            24-06.00   27-11.00  -0.9
 24 Borges, Grace              9 Payson              25-08.00   27-07.75  -0.1
 25 Blaes, Madi                9 Fountain Hills      28-09.00   27-07.50  +0.0
 26 Kent, Francesca            9 Basha               28-00.00   27-06.00  -2.1
 27 Lawson, Alyssia           12 South Mountain      25-06.50   27-05.00   0.2
 28 O'Keefe, Victoria         11 Willow Canyon       28-07.50   26-11.00  -0.7
 29 Ward, Randi               11 Seton Catholic      27-08.75   26-08.75  -0.9
 30 Reade, Kelsey             12 Valley Christian    27-00.00   26-08.00  -0.2
 31 Bentley, Janea             - Buena               24-06.00   26-07.25  -0.5
 32 Benally, Nichole          11 Window Rock         27-04.50   26-06.25  -0.9
 33 Sanders, Kinsey           12 Queen Creek         27-08.00   26-05.50  -0.3
 34 Betsoi, Shaniya           11 Window Rock         26-06.75   26-02.75  -0.1
 35 Cline, Jessie             11 Payson              29-01.00   25-09.25  -1.0
 36 Boyan, Hannah             10 Canyon Del Oro      26-02.25   24-03.50  -0.6
 -- Brannon, Mikayla          11 Show Low            30-01.75         ND   NWI
 -- Adamns, Ashley            11 Sierra Linda                         ND   NWI
 -- Gettleman, Jessica        12 Chaparral (Az)                       ND   NWI
 -- Ashcroft, Rachel          10 Gilbert             27-00.00         ND   NWI
 -- Brown, Kaitlin            12 Youngker            26-11.00         ND   NWI
 -- Ainza, Richelle            9 Rio Rico            20-02.00         ND   NWI


Event 33  Boys Open Discus Throw
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Rupp, David               11 Prescott              125-08     135-10
  2 Jones, Carson             12 Queen Creek                      129-09
  3 Beanland-Kirk, Austin     11 Youngker              117-02     123-02
  4 Edwards, Evan             10 Basha                 135-02     120-03
  5 Chimel, Rob               11 Seton Catholic        111-09     120-02
  6 De Leon, Leonardo         12 Palo Verde            124-06     118-11
  7 Wenderlich, Alex          12 Scottsdale Prep       121-01     117-11
  7 Lewis, Cameron             - Tombstone           10-05.50     117-11
  9 Cascketta, Matt           12 Moon Valley           123-11     117-09
 10 Campbell, Clay            10 Verrado               123-09     116-09
 11 Roach, Devonte            11 Mountain Pointe       117-00     116-01
 12 Crandall, Will            12 Catalina              123-00     115-10
 13 Hartmann, Cody            12 Basha                 140-01     115-07
 14 Fuhrmark, Ryan            11 Williams Field        116-00     115-05
 15 Nussle, Dayton            11 Valley Christian      108-08     114-05
 16 Reed, Lauren              12 Northwest Christian   120-04     111-10
 17 Wright, Ethan             12 Scottsdale Prep       103-01     111-02
 18 Clare, Seth               10 Perry                 111-01     111-00
 19 Witting, Avery            12 Arcadia               108-00     110-08
 20 Richards, Tyler           11 Arcadia               113-04     109-09
 21 Beene, Jacob              10 Gilbert               125-05     109-03
 22 Zapata, Benito            11 Rio Rico              117-03     109-00
 23 Brittain, Isaiah           9 Tempe Preparatory      95-11     108-10
 24 Anzar, Manny              12 Millennium            110-11     108-07
 25 Evanston, Joseph          11 Tempe                 108-03     108-00
 26 Pitt, Beau                12 Chaparral (Az)        110-01     107-06
 27 Bassett, David            11 Shadow Ridge          128-06     107-04
 28 Washington, Coleman       10 Canyon Del Oro        113-07     107-00
 29 Quintero, Ezequiel        11 South Mountain        111-04     106-05
 30 Denogean, Daniel          12 St Mary's Catholic    112-04     105-07
 31 Canada, Taylor            11 Millennium             96-08     104-08
 31 McKee, Blake              10 Mesquite              104-09     104-08
 33 Reyes, Solomon            10 Westwood              100-00     104-05
 34 Carroll, Joseph           12 Gilbert               111-08     104-04
 35 Rivera, Hugo              12 Buckeye Union         108-11     104-03
 36 Openshaw, Reid            11 Desert Mountain        96-10     103-02
 37 Polo, Matthew              9 Agua Fria Union       110-03     102-07
 38 James, Nick               12 North Canyon        15-11.25     102-00
 39 Colvin, Chad              12 Winslow             07-08.50     101-08
 40 Switzer, Derrer           10 Marcos De Niza                   101-06
 41 Millican, Brandon         11 Willow Canyon          99-00     100-03
 42 Zenteno, Kevin            11 Combs                  95-05      99-08
 43 Wright, Douglas           10 Shadow Ridge          110-11      99-06
 44 Marquez, Andres           10 Deer Valley           101-01      99-05
 45 Hon, Hayden               10 Higley                 92-09      99-00
 46 Pompa, Carl               11 Marcos De Niza        105-00      98-06
 47 Sampson, Chance           10 North Canyon          112-07      97-01
 48 Cote, Cade                10 Williams Field         96-07      96-10
 48 Toadlena, Kobe            10 Window Rock                       96-10
 50 Gaspar, Isaac             11 South Mountain        101-00      96-09
 51 Ene, Gordon               10 Sierra Linda           95-06      95-05
 52 Salas, Mario              10 Tempe                 107-00      94-11
 52 Maycher-Fontes, Lucas     11 Sahuarita              99-06      94-11
 54 John, Ricky               12 Desert Mountain       101-03      94-07
 55 Derho, Corey              11 Youngker              112-05      94-06
 56 Medina, Manuel            12 Agua Fria Union                   94-03
 57 Yellowhair, Wyman         12 Page                   98-02      93-10
 58 Munoz, Joel               12 Copper Canyon         105-07      93-05
 58 Dunker, Nick              10 Combs                 106-02      93-05
 60 Linderoth, Anthony        11 Saguaro                99-04      93-03
 61 Mullen, Vernon            12 Copper Canyon         102-10      92-05
 61 Ikerd, David              12 Show Low               98-07      92-05
 63 Guereca, Guillermo        10 Sierra Linda           81-11      92-04
 64 Haught, Kevin             12 Estrella Foothills     80-06      91-04
 65 Garvin, Nate              10 Show Low               83-00      90-03
 66 Nielsen, Skylar           12 Verrado               122-03      89-09
 67 Serrano, DJ               12 Perry                  92-11      89-03
 68 Earl, Timothy             12 Prescott                          88-09
 69 Phelps, Nathan            10 Mesquite                          87-07
 70 Olivas, Josue             12 Desert View           115-00      86-10
 71 Morcillo, Andrew          12 Willow Canyon          86-08      86-09
 72 Aho, Drew                 11 Higley                 84-01      86-02
 73 Reyes, Jose               11 Tonopah Valley                    85-00
 74 Ramirez, Mark             11 Rio Rico              106-07      84-07
 74 Carter, Michael           10 Tonopah Valley                    84-07
 76 Hernandez, Edgar          10 Dobson                 91-07      83-06
 77 Brown, Kyle               12 Payson                            83-03
 78 Cochran, Chad             10 Maricopa               74-05      83-01
 79 Hickem, Tre               11 Saguaro                91-05      81-11
 80 Morton, Kaeleb            11 Sandra Day O'Connor    87-00      81-03
 81 Kinlicheene, Eddison         Salt River                        80-08
 82 Berg, Michael             11 Maricopa               87-10      80-00
 83 Jesus, Jeremy             12 Window Rock            89-01      76-09
 84 Maples, Justin            12 Valley Christian       92-03      76-05
 85 Weinberg, Hayden          10 Red Mountain           91-00      75-11
 86 Lopez, Romero             11 South Mountain         70-11      74-01
 87 Savage, Tanner            12 Payson                            72-11
 88 Allen, Alex               11 Seton Catholic         91-11      72-03
 89 Abdulai, Denzel           10 Tempe Preparatory      84-07      71-09
 90 Crandell, Dallin          11 Show Low              110-04      70-03
 91 Barney, Jacob             10 Chandler Pre           76-02      65-10
 92 Kinlicheene, Jordan          Salt River                        65-06
 93 Acedo, Armondo            12 Sahuarita              77-08      65-01
 94 Roberts, Ty               12 Estrella Foothills     92-00      50-02
 -- Merica, Collin            10 Fountain Hills         84-04         ND
 -- Andelija, Amir            11 McClintock            103-02       FOUL
 -- Ross, Luke                12 Coconino              106-00       FOUL


Event 34  Girls Open Discus Throw
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Scott, Jonnilynn          12 Agua Fria Union       115-09     121-07
  2 Bryant, Marie             11 Tempe Preparatory      97-01      95-01
  3 Dugger, Kali              10 Basha                 102-10      91-00
  4 Wilson, Chanel            11 Catalina               86-11      90-01
  5 Smith, Alexis             12 Page                   88-10      87-06
  6 Flora, Nicole             11 Higley                 61-08      84-00
  7 Korycki, Danielle         11 Saguaro                90-11      82-00
  8 Fuson, Mesha              11 Winslow                86-07      81-10
  9 Sharp, Georgia            12 Basha                  74-01      81-02
 10 Marcum, Tiffany           12 Sandra Day O'Connor    76-10      79-07
 11 Hicks, Ruth               11 Higley                 77-03      79-04
 11 Allinger, Emma            12 Gilbert                82-11      79-04
 13 Irish, Morgan             10 Verrado                87-02      78-02
 14 Sneeden, Jay              11 Prescott               74-06      77-00
 14 Witherspoon, Grace        10 Westwood               75-00      77-00
 14 Pearson, Regina           11 Veritas Prep           63-09      77-00
 14 Garnica, Andrea            9 Palo Verde             77-06      77-00
 18 Gramajo, Judith           10 Catalina               75-01      76-07
 19 Traylor, Sarah            12 Fountain Hills         78-10      76-01
 20 Tellez, Eliza             10 Palo Verde             76-09      75-11
 21 Durtschi, McKenzie        12 Combs                  85-11      75-06
 22 Brooks, Courtney          11 Chaparral (Az)         80-10      75-02
 23 Troyer, Nicole            11 Maricopa               73-11      74-02
 24 Rechel, Sophia            12 Coconino               73-04      74-01
 25 Aigbokhan, Iyayi          11 Joy Christian          75-03      73-05
 26 Kramer, Kelsey            12 Perry                  71-11      73-04
 27 Barrera, Priscilla         9 Williams Field         64-05      72-02
 28 Fordjour, Akosua          12 Millennium             76-02      72-00
 29 Lauterbach, Gretchen      11 Maricopa               73-05      71-07
 30 Joslen, Brenda            11 Page                   70-11      71-00
 31 Francuzik, Julia          12 Millennium             77-08      70-08
 32 Sorenson, Chelsie         11 Youngker               74-06      70-04
 32 Garcia-Wences, Kimberly   10 Sierra Linda           56-10      70-04
 34 Peace, Munirih             9 Blue Ridge             73-06      70-00
 35 Kennedy, Kaylyn           10 Shadow Ridge           95-06      69-10
 36 Ramos, Vanessa             9 Palo Verde             73-10      69-07
 37 Gonzales, Andie            9 Prescott               74-05      68-07
 38 Rice, Nicole              12 Mesquite               65-03      68-04
 39 Shafer, Cherokee          12 Tombstone           71-02.50      67-11
 40 Foltz, Courtney           12 Chaparral (Az)         80-01      67-09
 41 Wagner, Casey             11 Mountain Pointe        63-02      67-07
 42 Mays, Taylor              11 Youngker               73-08      67-05
 43 Spurr, Ailani             11 Valley Christian       74-11      65-09
 44 Lopez, Mia                10 Mesquite               67-03      65-06
 45 Parrish, Alyssa           11 Willow Canyon          73-03      65-05
 46 Alonza, Ashli             12 Marcos De Niza                    65-03
 47 Casby, Makenna            11 Shadow Ridge                      65-01
 48 Oshodi-Glover, Kosiba     12 McClintock             70-08      65-00
 49 Martinez, Taylor           - Tombstone           67-02.50      64-08
 50 Kogan, Jamey               9 Buena                             64-05
 51 Brown, Denise             11 South Mountain         60-00      64-03
 52 Hernandez, Clara          12 Dobson                 67-05      64-02
 53 Newman, Elly              12 Scottsdale Prep        80-11      63-10
 54 Rodriguez, Lexi           12 Copper Canyon          63-08      63-03
 55 Dickerson, Aubri          10 Dobson                 64-11      62-11
 56 Rich, Marissa             12 Tempe Preparatory      65-07      62-06
 57 Ward, Randi               11 Seton Catholic         56-08      61-07
 58 Parr, Adrianna               Salt River                        60-09
 59 Garcia, Myra              11 El Paso Burges         70-02      59-11
 60 Oshodi-Glover, Abike      12 McClintock             67-00      59-09
 61 Jenkins, Xsiomara         10 Tucson Magnet          78-11      59-03
 62 Meza, Janell              11 South Mountain         68-04      59-02
 62 Towne, Chessaly           11 Blue Ridge             70-08      59-02
 64 Espinoza, Kassandra       10 Rio Rico               68-00      58-04
 65 Damon, Tanesha            11 Window Rock            58-00      57-03
 66 Villa, Jacinda             9 Douglas                64-00      56-01
 67 Tovar, Karla              11 Rio Rico                          54-02
 68 Aguirre, Melissa          10 Desert View            61-02      53-09
 69 Howard, Jessica            9 Marcos De Niza                    53-04
 70 Mike, Nizhoni             10 Window Rock            66-09      52-11
 71 Brauer, Ciera             10 Sierra Linda                      51-04
 72 Grassel, Savannah         11 Payson                 50-09      50-07
 73 Pennington, Riley         11 Tonopah Valley                    49-02
 74 Feyrer-Melk, Madeline     10 Fountain Hills         57-07      48-09
 75 Berry, Grace              12 Valley Christian       53-08      48-07
 76 Demaj, Albane             11 Payson                 52-02      47-01
 77 McNamara, Monica          10 Gilbert                65-08      45-11
 78 Reyes, Sierra             11 Estrella Foothills     47-07      45-02
 79 Fort, Kari                10 Sahuarita              58-05      42-00
 80 Casey, Kayla              11 Seton Catholic                    38-02
 81 Weaver, Annika            10 Desert Mountain        39-04      38-01
 82 Miramontes, Cathleen      10 Copper Canyon                     20-07
 -- Alexander-Shaw, Breyonn   10 Verrado             92-10.50         ND


Event 35  Boys Open Shot Put
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Esprit, Asha              12 Rincon University   40-02.00   44-03.00
  2 Hall, Austin              11 Brophy College Prep 41-00.00   43-08.00
  3 Griswold, Dustin          11 Deer Valley         39-09.50   42-04.25
  4 Ochoa, Elias              11 Sierra Linda                   42-03.00
  5 Hernandez, Joshua          9 El Paso Del Valle   41-06.00   42-01.75
  6 Keeton, Russell           12 Queen Creek         39-09.50   41-10.00
  7 Medina, Manuel            12 Agua Fria Union     39-06.75   41-03.75
  8 Crandall, Will            12 Catalina            41-06.00   41-02.00
  9 Reed, Lauren              12 Northwest Christian 41-03.00   41-00.00
 10 Nussle, Dayton            11 Valley Christian    39-10.75   40-11.25
 11 Montelongo, Omar          12 Dobson              39-06.50   40-09.50
 12 Rivera, Hugo              12 Buckeye Union       40-08.75   40-06.25
 13 Morrison, Joe             12 Sandra Day O'Connor 41-02.50   40-06.00
 14 Lee, Sang                 12 Canyon Del Oro      40-08.00   40-01.50
 15 Colvin, Chad              12 Winslow             42-10.00   39-10.50
 16 Rupp, David               11 Prescott            41-11.00   39-07.00
 17 Hartzler, Levi            12 Tempe Preparatory   44-01.00   39-04.50
 18 Pitt, Beau                12 Chaparral (Az)      40-01.00   39-02.75
 18 Beanland-Kirk, Austin     11 Youngker            41-04.00   39-02.75
 20 Wenderlich, Alex          12 Scottsdale Prep     39-09.00   39-00.00
 21 Macias, Jack              11 Brophy College Prep 41-00.00   38-11.50
 22 Cascketta, Matt           12 Moon Valley         38-09.00   38-09.75
 22 Dickie, Cayden            10 Williams Field      38-08.50   38-09.75
 24 Wright, Ethan             12 Scottsdale Prep     37-00.00   38-09.00
 25 Cox, Daniel               11 Shadow Ridge        40-00.00   38-06.75
 26 Mololo, Taylor            11 Gilbert             39-01.00   38-04.75
 27 Bitsoi, Jesi              11 Winslow             39-03.00   38-01.00
 27 Shepperd, Derrick         12 Shadow Ridge        41-02.50   38-01.00
 29 Moore, Jason              10 Page                38-09.00   37-11.25
 30 Gaspar, Isaac             11 South Mountain      38-03.00   37-10.75
 31 Earl, Timothy             12 Prescott            36-06.00   37-10.00
 32 James, Nick               12 North Canyon        38-08.50   37-07.50
 33 Clare, Seth               10 Perry               34-10.00   37-04.75
 34 Brown, Kyle               12 Payson              36-03.25   37-03.50
 35 Homer, Trevin             12 Mesquite            34-07.00   37-02.75
 36 Muhialdin, Amir           10 Mesquite            37-08.25   37-00.75
 37 Evanston, Joseph          11 Tempe               38-03.00   37-00.50
 38 Lewis, Cameron            10 Red Mountain        35-01.75   37-00.00
 39 Serrano, DJ               12 Perry               38-03.50   36-11.50
 40 Howard, Clayton           11 Hopi                40-10.00   36-10.50
 40 Hartmann, Cody            12 Basha               39-00.50   36-10.50
 42 Forrest, Tyler            12 Fountain Hills      40-06.00   36-09.50
 43 Rumfola, Regis            12 Coconino            40-11.50   36-08.50
 44 Limon, Andrew             12 Gilbert             36-10.00   36-04.50
 45 Tigges, Quinton           12 Canyon Del Oro      38-01.00   36-04.25
 46 Shummer, Steve            12 Verrado             36-01.00   36-03.75
 47 Perry, Steve              11 Payson              34-03.00   36-02.25
 48 Sampson, Chance           10 North Canyon        34-08.00   36-00.50
 49 Denogean, Daniel          12 St Mary's Catholic  37-04.00   36-00.25
 50 Pompa, Carl               11 Marcos De Niza      37-00.00   35-09.50
 51 Munoz, Oswaldo            11 Sierra Linda                   35-08.00
 52 Derho, Corey              11 Youngker            40-08.00   35-06.75
 53 Ramirez, Mark             11 Rio Rico            33-07.00   35-06.25
 54 Elmore, Andre              9 Desert Ridge        36-08.50   35-05.75
 55 Crandell, Dallin          11 Show Low                       35-05.00
 56 Zapata, Benito            11 Rio Rico            38-05.00   35-03.75
 57 Robinson, Jonathan        11 Westwood            35-00.00   35-03.25
 58 Canada, Taylor            11 Millennium          35-05.00   35-02.50
 59 Aho, Drew                 11 Higley              33-11.00   35-01.50
 60 Anzar, Manny              12 Millennium          34-03.00   35-00.50
 61 Zenteno, Kevin            11 Combs               34-10.00   34-11.00
 62 Vinas, Greg               12 Verrado             38-04.00   34-10.00
 62 Munoz, Joel               12 Copper Canyon       37-04.00   34-10.00
 64 Lewis, Cameron             - Tombstone           35-01.00   34-08.00
 65 Huddleston, Shawn         12 Agua Fria Union     40-04.00   34-04.50
 66 Brittain, Isaiah           9 Tempe Preparatory   36-02.00   34-04.00
 67 Andelija, Amir            11 McClintock          33-04.00   34-00.50
 68 Allen, Alex               11 Seton Catholic      37-01.00   33-11.25
 69 Toadlena, Kobe            10 Window Rock                    33-10.00
 70 Kelsey, Landen            11 Higley              34-01.50   33-09.00
 71 Hernandez, Edgar          10 Dobson              32-10.50   33-07.75
 72 Cochran, Chad             10 Maricopa            32-07.00   33-01.00
 73 Morcillo, Andrew          12 Willow Canyon       31-08.50   32-08.00
 74 Chimel, Rob               11 Seton Catholic      32-01.50   32-07.00
 74 Casas, Jacob               9 Sahuarita           27-04.00   32-07.00
 76 Mulroy, Zach              10 Estrella Foothills  32-04.25   32-06.00
 77 Dewald, Jacob             11 Westwood            38-00.00   32-00.75
 78 Kinlicheene, Eddison         Salt River                     31-08.00
 79 Linderoth, Anthony        11 Saguaro             37-03.00   31-06.50
 80 Maycher-Fontes, Lucas     11 Sahuarita           30-03.00   31-05.00
 81 Maples, Justin            12 Valley Christian    34-00.50   31-04.25
 82 Bourgeous, Riley          10 Combs               36-05.00   30-11.50
 83 Morton, Kaeleb            11 Sandra Day O'Connor 38-02.00   30-11.00
 84 Millican, Brandon         11 Willow Canyon       33-11.00   30-05.25
 85 Toadlena, Kollin          11 Window Rock                    30-02.00
 86 Cahill, Cole               9 Northwest Christian 31-10.00   30-01.00
 87 Hall, Corbin              10 Show Low            35-02.00   29-05.25
 88 Reyes, Jose               11 Tonopah Valley                 29-04.00
 89 Lopez, Romero             11 South Mountain      30-00.00   29-03.00
 90 Berg, Michael             11 Maricopa            29-02.00   29-00.00
 91 Ikerd, David              12 Show Low            35-00.00   28-08.25
 92 Barney, Jacob             10 Chandler Pre        29-07.50   28-07.00
 93 Hickem, Tre               11 Saguaro             30-10.50   27-10.00
 94 Schwartz, Luke            12 Estrella Foothills  39-11.00   27-04.50
 95 Carter, Michael           10 Tonopah Valley                 25-06.00
 96 Kinlicheene, Jordan          Salt River                     22-06.00


Event 36  Girls Open Shot Put
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals
  1 Martindale, Sydnie        10 Higley              38-02.00   36-05.25
  2 Smith, Alexis             12 Page                34-10.00   35-01.00
  3 Wilson, Chanel            11 Catalina            34-03.00   32-10.25
  4 Weston, Nee Nee           11 El Paso Americas               30-11.00
  5 Irish, Morgan             10 Verrado             29-08.00   29-09.75
  6 Pedrego, Jasmine          12 Verrado             34-09.50   29-08.00
  7 Garcia, Myra              11 El Paso Burges      27-01.00   28-11.00
  8 Baker, Navy               10 Gilbert             26-06.50   28-05.00
  8 Fordjour, Akosua          12 Millennium          25-08.00   28-05.00
 10 Ternyk, Maddie            12 Tempe Preparatory   25-00.00   28-04.75
 11 Dugger, Kali              10 Basha               28-11.50   27-10.75
 12 Durtschi, McKenzie        12 Combs               31-00.00   27-08.75
 13 Birecki, Madison          10 Chaparral (Az)      25-02.00   27-07.25
 14 Fuson, Mesha              11 Winslow             30-00.25   27-06.75
 15 Oshodi-Glover, Kosiba     12 McClintock          25-09.00   27-06.50
 16 Alonza, Ashli             12 Marcos De Niza                 27-06.00
 17 Moorman, Jessie           10 Xavier Colle        28-04.00   27-05.00
 18 Becker, Haylee            11 Estrella Foothills  26-06.50   27-03.50
 19 Dickerson, Aubri          10 Dobson              24-09.75   27-01.75
 20 Johnson, Alexa            12 Gilbert             27-04.00   26-09.00
 20 Marcum, Tiffany           12 Sandra Day O'Connor 26-04.00   26-09.00
 22 Pearson, Regina           11 Veritas Prep                   26-08.00
 23 Barrera, Priscilla         9 Williams Field      27-07.50   26-07.75
 24 Word, Sierra              10 Shadow Ridge        32-06.00   26-07.25
 24 Davis, Jordan             10 Millennium          26-04.00   26-07.25
 26 Rountree, Kelli           12 Catalina            26-05.00   26-07.00
 26 Hicks, Ruth               11 Higley              27-08.50   26-07.00
 26 Bitsoi, Kaelyn            10 Winslow             28-03.50   26-07.00
 29 Sharp, Georgia            12 Basha               26-00.00   26-06.75
 30 Balogun, Basirat          12 Youngker            25-05.50   25-11.00
 31 Tafoya, Gabrielle         11 Shadow Ridge        31-00.50   25-10.50
 32 Berry, Grace              12 Valley Christian    26-03.00   25-10.00
 33 Turnbull-Schmidt, Nikkol  12 Buckeye Union       26-04.25   25-09.50
 34 Traylor, Sarah            12 Fountain Hills      27-09.50   25-08.75
 35 Lauterbach, Gretchen      11 Maricopa            26-07.00   25-07.50
 36 Shafer, Cherokee          12 Tombstone           23-07.50   25-06.25
 37 Simon, Marissa            12 Arizona Coll        25-01.00   25-06.00
 38 Johnson, Brittanie        12 Buckeye Union       27-05.00   25-05.50
 39 Wagner, Casey             11 Mountain Pointe     25-01.00   25-04.00
 40 Tellez, Eliza             10 Palo Verde          23-06.50   25-03.50
 41 Korycki, Danielle         11 Saguaro             29-06.00   25-03.25
 42 Newman, Elly              12 Scottsdale Prep     23-05.00   25-02.75
 43 Howard, Jessica            9 Marcos De Niza                 25-01.50
 44 Parr, Adrianna               Salt River                     25-01.00
 45 Anderson, Ashlee          12 Skyline             23-07.00   24-09.00
 45 Rechel, Sophia            12 Coconino            28-05.50   24-09.00
 47 Garnica, Andrea            9 Palo Verde          22-05.50   24-06.75
 48 Gonzales, Andie            9 Prescott            24-01.00   24-03.50
 49 Feyrer-Melk, Madison      10 Fountain Hills      24-11.00   24-01.75
 50 Brauer, Ciera             10 Sierra Linda                   24-01.00
 50 Spurr, Ailani             11 Valley Christian    25-09.00   24-01.00
 52 Troyer, Nicole            11 Maricopa            22-02.75   24-00.25
 53 Kientzler, Jacqueline     10 Valley Vista        27-00.00   24-00.00
 54 Meza, Janell              11 South Mountain      22-09.50   23-10.50
 55 Mays, Taylor              11 Youngker            25-03.00   23-07.50
 56 Tovar, Karla              11 Rio Rico            23-00.00   23-05.25
 57 Earely, Ki'ana            12 Valley Vista        26-08.00   23-04.50
 58 Marquez, Yvette           10 Moon Valley                    23-04.00
 58 Papalii, Emma             10 Westwood            27-00.00   23-04.00
 60 Marquez, Yvonne           10 Moon Valley         25-00.00   23-01.50
 61 Grassel, Savannah         11 Payson              26-00.00   23-00.00
 62 Parrish, Alyssa           11 Willow Canyon       22-03.00   22-09.25
 63 Pitt, Jazzmyn             10 Dobson              22-04.00   22-08.50
 64 Figueroa, Kassandra       11 Rio Rico            22-00.00   22-07.00
 65 Peace, Munirih             9 Blue Ridge          21-06.00   22-00.00
 66 Cleveland, Malorie        11 Window Rock         26-04.00   21-11.00
 67 Damon, Tanesha            11 Window Rock         24-09.00   21-10.75
 68 Hernandez, Carla           - Douglas             20-08.00   21-10.00
 69 Joslen, Brenda            11 Page                21-09.00   21-09.00
 69 Garcia-Wences, Kimberly   10 Sierra Linda        20-06.00   21-09.00
 71 Rodriguez, Lexi           12 Copper Canyon       21-08.00   21-06.00
 72 Ramos, Vanessa             9 Palo Verde          21-00.25   21-04.00
 73 Towne, Chessaly           11 Blue Ridge          22-07.50   21-03.75
 74 Villa, Jacinda             9 Douglas             22-01.00   21-00.75
 75 Avila, Mikayla            10 Mesquite            20-11.50   20-08.00
 76 Thomas, Victoria           - Desert View         22-11.00   20-02.50
 77 Shurtleff, Erica          12 Willow Canyon       26-02.50   20-02.00
 78 Reyes, Sierra             11 Estrella Foothills  18-11.00   19-11.00
 79 Demaj, Albane             11 Payson              22-00.50   19-08.50
 80 Steinbach, Jodie          12 Tombstone           22-08.00   19-02.25
 81 Sy, Ramata                 9 South Mountain      22-04.00   19-00.25
 82 Pulver, Nita              10 Mesquite            24-04.00   18-10.25
 83 Wagner, Lianne            12 Desert Mountain     21-04.00   18-00.00
 84 Casey, Kayla              11 Seton Catholic                 17-08.00
 85 Weaver, Annika            10 Desert Mountain     15-02.00   17-01.00
 86 Miramontes, Cathleen      10 Copper Canyon                  14-11.00
 -- Salmeron, Sarai           12 Tonopah Valley                       ND
 -- Bassalat, Swassan          9 Notre Dame Prep     24-06.00         ND
 -- Schroll, Taylor            9 Tempe Preparatory   24-00.00         ND
 -- Castro, Fabiola           10 Desert View         27-00.00         ND
 -- Baumgarth, Tessa          10 North Canyon        24-07.00         ND
 -- Ward, Randi               11 Seton Catholic      20-02.00         ND
 -- Plunkett, Kayla            9 Arizona Coll        17-10.00         ND
 -- Bosely, Jaylee             9 Combs               22-08.00         ND
 -- Fuller, Savannah          10 Perry               22-00.50         ND



Post to:
Post as: 
1 comment(s)
trackmom2012
Super proud of all my AZ athletes today!
 
 
Switch to Full Version