RunnerspaceNewsView

2013 Results - Mullen Runners Roost Invitational

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Apr 13 2013, 09:25 PM | 349659 views
PrintReport
Social
Images
2013 Results - Mullen Runners Roost Invitational
Mullen Runners Roost Invitational - Apr 13, 2013
Mullen High School, 3601 S. Lowell Boulevard, Denver, CO, US, 80236
Timing/Results by: Sun Dial Timing - Parker - CO - Timing Compan
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Sprint Medley 1,1,2,4 | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Mead, Alex   Mead 10.76 +0.0 5  
2 Harris, Marcus 12 Eaglecrest 10.77 +0.0 5  
3 Ballage, Kalen 11 Falcon 11.03 +0.0 5  
4 Ornelas, Max 11 Heritage 11.09 +0.0 5  
5 Parker, Joseph 10 Cherry Creek 11.11 +0.0 5  
6 Maziel, Gerard 12 Eaglecrest 11.12 +0.0 5  
1 Cooper, Stanford 11 Cherry Creek 11.14 -2.1 4  
1 Nay, Austin 12 George Washingto 11.25 +0.0 3  
2 Haynes, Darrin 12 Cheyenne Mountai 11.28 +0.0 3  
2 Copeland, Pierre 12 Vista Ridge 11.29 -2.1 4  
3 Mehn, Zach 12 Mountain View 11.30 +0.0 3  
3 Bradberry, Andrew 10 Thompson Valley 11.30 -2.1 4  
4 Xiong, Jordan 9 Broomfield 11.30 -2.1 4  
7 Wood, Ben 11 Silver Creek 11.32 +0.0 5  
5 Manlove, DeAnte 11 Overland 11.36 -2.1 4  
1 Poole, Surae 9 George Washingto 11.37 -0.8 2  
6 Belk, Daniel 12 Cheyenne Mountai 11.41 -2.1 4  
4 Long, Trevin 10 Loveland 11.44 +0.0 3  
5 Mallory, Bucky 12 ThunderRidge 11.44 +0.0 3  
2 Young, Josh 12 Boulder 11.45 -0.8 2  
8 Britton, Keenan 12 Falcon 11.50 +0.0 5  
6 Jackson, Tyler 12 Vista Ridge 11.53 +0.0 3  
1 Chestnut, Jonathan 12 Frontier 11.54 +0.3 1  
7 Ciurczak, Mark 10 ThunderRidge 11.54 +0.0 3  
8 Rios, Tristan 11 Arvada West 11.55 +0.0 3  
7 Gallegos, Omar 12 Sheridan 11.62 -2.1 4  
2 Kress, Jordan 9 Mountain View 11.69 +0.3 1  
3 Roper, Aj 11 Overland 11.82 +0.3 1  
3 Desta, Yonathan 10 Niwot 11.86 -0.8 2  
4 Strobel, Josh 12 Thompson Valley 11.89 -0.8 2  
8 Sodia, Tyler 10 Heritage 11.89 -2.1 4  
4 Jackson, Kenyon 11 Denver East 11.91 +0.3 1  
5 Johnson, Shevis 11 Boulder 11.97 -0.8 2  
5 Holmes, Elijah 11 Estes Park 12.11 +0.3 1  
6 Schilling, Morgan 11 Green Mountain 12.12 +0.3 1  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Mead, Alex   Mead 22.04 -1.1 4  
2 Cartagena, Brandon 12 Vista Ridge 22.41 -1.1 4  
3 Cooper, Stanford 11 Cherry Creek 22.44 -1.1 4  
4 McArthur, Alek 12 Chaparral 22.59 -1.1 4  
5 Gabel, Noah 12 Vista Ridge 22.69 -1.1 4  
1 Xiong, Jordan 9 Broomfield 22.84 -1.4 3  
1 Tripp, Noah 11 Broomfield 23.09 -2.7 2  
2 Haynes, Darrin 12 Cheyenne Mountai 23.11 -2.7 2  
6 Maziel, Gerard 12 Eaglecrest 23.15 -1.1 4  
3 Bradberry, Andrew 10 Thompson Valley 23.25 -2.7 2  
2 Parker, Joseph 10 Cherry Creek 23.37 -1.4 3  
3 Deniro, D'Angelo 11 Littleton 23.53 -1.4 3  
4 Mallory, Bucky 12 ThunderRidge 23.68 -1.4 3  
4 Pullen, Dwight 11 George Washingto 23.71 -2.7 2  
5 Ciurczak, Mark 10 ThunderRidge 23.86 -1.4 3  
1 Gallegos, Omar 12 Sheridan 23.88 -1.6 1  
2 Zen, Derek 12 Littleton 23.94 -1.6 1  
5 Rios, Tristan 11 Arvada West 24.15 -2.7 2  
3 kellegan, cahill 12 Niwot 24.39 -1.6 1  
6 Jarvis, Brenden 11 Green Mountain 24.79 -2.7 2  
7 Gunnarson, Austin 12 Silver Creek 24.82 -2.7 2  
4 Castillo, Daniel 11 Boulder 24.91 -1.6 1  
5 Purdy, Noah 12 Estes Park 25.08 -1.6 1  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Belk, Daniel 12 Cheyenne Mountai 49.54 4  
1 Douillard, Mason 11 Boulder 50.59 3  
2 Mourning, Clark 12 Classical Academ 50.70 3  
2 Miller, Dylan 12 Loveland 50.72 4  
3 Deray, Nick 10 Classical Academ 51.07 3  
4 Ebbers, Austin 12 Niwot 51.16 3  
5 Johnson, Aaron 12 Vista Ridge 51.22 3  
3 Rubley, Ryan 12 Mountain Vista 51.33 4  
6 Dominguez, Lucas 12 Thompson Valley 51.58 3  
4 Pullen, Dwight 11 George Washingto 51.62 4  
1 Lewis, Xavier 12 Eaglecrest 52.00 2  
7 Coleman, Nick 11 Green Mountain 52.10 3  
1 Salgado, Jose 11 Mountain View 52.31 1  
2 Phoenix, Dayveon 12 Overland 52.40 2  
8 Higgins, Lane 11 ThunderRidge 52.47 3  
3 Morris, Jake 12 Broomfield 52.50 2  
5 Purdy, Noah 12 Estes Park 52.53 4  
2 Hampe, Kyle 12 Eaglecrest 52.63 1  
4 Allen, Fabian 9 Falcon 52.71 2  
5 French, Derek 11 Centaurus 52.80 2  
6 Olson, Nick 11 Mountain View 52.83 4  
6 Thieme, Will 12 Cherry Creek 52.85 2  
3 Ericson-Deriso, Nico 12 Boulder 52.94 1  
4 Rangel, Ivan 11 Green Mountain 53.11 1  
5 kellegan, cahill 12 Niwot 53.58 1  
7 Prosser, Kevin 10 Overland 54.03 2  
6 Andrews, Trent 11 Durango 54.40 1  
8 Roe, Cavan 12 Cheyenne Mountai 54.66 2  
7 Johnson, Kyle 12 Vista Ridge 54.85 1  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lara, Daniel 12 Thompson Valley 1:55.07 4  
2 Brudzinski, Alec 12 Cherry Creek 1:55.45 4  
3 Book, Daniel 10 Cherry Creek 1:55.64 4  
4 Gunnarson, Austin 12 Silver Creek 1:57.74 4  
5 Abdi, Mohammed 12 Overland 1:58.90 4  
6 Sanchez, Ryan 11 Fairview 1:59.19 4  
7 Bush, Alex 11 Silver Creek 1:59.52 4  
8 Robb, Jack 11 Littleton 1:59.71 4  
9 Bloom, Cole 12 ThunderRidge 2:00.24 4  
10 McDaniel, Josh 12 Mountain Vista 2:01.72 4  
1 Pagel, Benjamin 11 Peak To Peak 2:02.59 2  
2 Moening, David 9 Durango 2:02.62 2  
3 Suarez, David 12 Battle Mountain 2:02.91 2  
4 Peters, Anthony 9 Vista Ridge 2:03.03 2  
11 Sevcik, Nicholas 12 Arvada West 2:03.12 4  
12 Baer, Alex 12 Cheyenne Mountai 2:03.43 4  
5 Darras, Rafael 12 Cheyenne Mountai 2:03.56 2  
6 Wilburn, Conner 11 Classical Academ 2:03.78 2  
13 Hall, Russ 11 Estes Park 2:04.18 4  
7 Simington, Kaleb 10 Thompson Valley 2:04.50 2  
8 Schuler, Austin 11 Niwot 2:04.80 2  
9 Todea, Naat'aani 11 Boulder 2:05.04 2  
1 Keely, Evan 10 Eaglecrest 2:05.47 1  
10 Polonsky, Zach 11 Heritage 2:06.18 2  
11 Payne, Sam 12 Heritage 2:06.33 2  
2 Meacham, Luke 11 Eaglecrest 2:07.40 1  
3 meehan, kyler 11 Peak To Peak 2:07.54 1  
4 Mulkey, Garrett 11 Durango 2:07.89 1  
12 McMillam, Alastair 11 Durango 2:09.62 2  
5 Francom, Collin 12 Durango 2:10.11 1  
6 Hays, Josh 12 Estes Park 2:10.92 1  
13 Moore, Dylan 11 Boulder 2:11.20 2  
7 Menger, Tyler 12 Centaurus 2:11.93 1  
8 Franklin, Peter 9 Mountain View 2:13.33 1  
9 Mahre, Sean 11 Mullen 2:14.01 1  
10 Hinkley, Tristan 9 Vista Ridge 2:14.68 1  
11 Watts, Danny 9 Falcon 2:14.74 1  
12 Nunan, Bayard 9 George Washingto 2:30.76 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lara, Daniel 12 Thompson Valley 4:19.55 3  
2 Maloney, Joe 12 Durango 4:24.34 3  
3 Reid, Chandler 12 Centaurus 4:25.53 3  
4 Rhodes, Shane 11 Cherry Creek 4:25.85 3  
5 Book, Daniel 10 Cherry Creek 4:27.91 3  
6 Nwizu, Chibuikem 12 Frontier 4:27.98 3  
7 Walton, Andrew 11 Mountain Vista 4:30.91 3  
8 Bloom, Daniel 12 Thompson Valley 4:31.38 3  
9 Switzer, Jeff 11 Estes Park 4:33.92 3  
10 Sevcik, Nicholas 12 Arvada West 4:34.40 3  
11 Wilburn, Conner 11 Classical Academ 4:34.41 3  
1 Suarez, David 12 Battle Mountain 4:34.88 2  
12 Kuzma, Zach 12 Cheyenne Mountai 4:36.55 3  
13 Cooney, Dixon 12 Mountain View 4:36.98 3  
2 Hall, Russ 11 Estes Park 4:37.35 2  
3 Anderson, Travis 11 Chaparral 4:37.59 2  
14 Martin, Christian 12 Heritage 4:38.35 3  
4 Ryd, Chandler 11 Classical Academ 4:39.57 2  
5 Rich, Bryce 12 Chaparral 4:39.65 2  
15 Tomlin, Bridger 12 Fairview 4:43.49 3  
6 Jenson, Chandler 10 ThunderRidge 4:43.58 2  
7 Graf, Blake 11 Mountain Vista 4:43.85 2  
8 Baer, Alex 12 Cheyenne Mountai 4:44.18 2  
1 Worthy, Max 12 Boulder 4:44.19 1  
2 Richards, Jeff 12 Niwot 4:44.57 1  
9 Cox, Ian 10 Littleton 4:45.26 2  
10 Rieder, David 10 Boulder 4:47.15 2  
16 Lucero, Jake   Douglas County 4:47.24 3  
11 Franklin, Peter 9 Mountain View 4:48.33 2  
3 Rice, Stephen 12 Peak To Peak 4:48.38 1  
12 Healy, Cameron 12 Peak To Peak 4:48.97 2  
4 Janzer, Michael 12 Falcon 4:51.24 1  
13 Cid-Gonzalez, Aldair 12 Overland 4:54.16 2  
17 Lundy, John 11 Heritage 4:56.60 3  
5 Koch, Jonathan 11 Vista Ridge 4:56.67 1  
6 Gough, Alex 12 Green Mountain 4:58.51 1  
7 Villafan, Joey 10 Vista Ridge 4:58.70 1  
8 Laguna-Leon, Franz 11 Wasson 4:59.28 1  
9 Smith, Samuel 11 Green Mountain 5:00.54 1  
10 Braun, Joshua 10 Battle Mountain 5:00.99 1  
11 Christoffersen, Connor 11 Silver Creek 5:01.30 1  
12 Tyrrell, Sean 11 Frontier 5:03.57 1  
13 Kastrul, Alex 12 Denver East 5:04.17 1  
14 Andrews, Trent 11 Durango 5:04.24 2  
18 McMillam, Alastair 11 Durango 5:04.77 3  
15 Schultz, Joey 12 Mullen 5:05.48 2  
14 Robele, Yosef 10 Overland 5:08.13 1  
15 Gordon, Stuart 10 Denver East 5:08.68 1  
16 Fee, Graham 11 Littleton 5:18.30 1  
17 Nelson, Hamilton 12 Silver Creek 5:25.90 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gonzales, Ethan 11 Broomfield 9:40.16 1  
2 Fowler, Joshua 12 Cheyenne Mountai 9:48.32 1  
3 Switzer, Jeff 11 Estes Park 9:58.91 1  
4 Wise, Andrew 12 Denver East 10:01.09 1  
5 Bloom, Daniel 12 Thompson Valley 10:01.21 1  
6 Lewis, Kyle 11 Boulder 10:01.69 1  
7 Lockwood, Connor 11 Arvada West 10:04.74 1  
8 Caldwell, Satchel 10 Boulder 10:06.71 1  
9 Maloney, Joe 12 Durango 10:09.83 1  
10 Butler, Ben 9 Skyview 10:13.42 1  
11 Alvarez-Chao, Daniel 10 Broomfield 10:15.65 1  
12 Munsch, Cory 12 Fairview 10:17.91 1  
13 Parker, Seth 12 Mountain Vista 10:18.49 1  
14 Westfall, Noah 11 Cherry Creek 10:19.16 1  
15 Patzer, Sam 12 Centaurus 10:24.30 1  
16 Hart, Carson 11 Mountain Vista 10:25.01 1  
17 Berberick, Matthew 11 Heritage 10:25.11 1  
18 Ryd, Chandler 11 Classical Academ 10:27.93 1  
19 Cox, Ian 10 Littleton 10:28.13 1  
20 Rudolph, Evan 11 Thompson Valley 10:28.34 1  
21 Rodenburg, Riley 12 Peak To Peak 10:30.07 1  
22 Moore, Cameron 10 Battle Mountain 10:31.28 1  
23 Link, Jake 10 Centaurus 10:35.08 1  
24 Johnson, Everett 10 Classical Academ 10:35.24 1  
25 Rodenburg, Justin 12 Peak To Peak 10:35.36 1  
26 Haberkorn, Alex 10 Falcon 10:38.41 1  
27 Laguna-Leon, Franz 11 Wasson 10:38.68 1  
28 Flores, Isaac 9 Niwot 10:51.16 1  
29 Smith, Samuel 11 Green Mountain 10:56.56 1  
30 Kelly, Akilkuumba 9 Denver East 11:44.64 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jenkins, Lorne 12 Niwot 14.88 4  
2 Morgan, Darrian 12 Vista Ridge 15.08 4  
3 Saling, Joseph 10 Vista Ridge 15.20 4  
1 Isakson, Joel 11 ThunderRidge 15.64 3  
4 Sheh, Matt 12 Cherry Creek 15.77 4  
2 Warren, Josh 10 ThunderRidge 16.01 3  
3 Knowles, Nate 10 Broomfield 16.05 3  
5 Emberley, Anthony 12 Silver Creek 16.07 4  
6 Norman, Niko 11 Heritage 16.18 4  
7 Barton, Zach 11 Broomfield 16.25 4  
4 Lam, Alex 12 Cherry Creek 16.41 3  
1 Wright, Joshua 10 Overland 16.69 2  
2 Goldwasser, Dane 10 Chaparral 16.70 2  
5 Maurer, Ethan 11 Green Mountain 16.83 3  
3 Wall, Tanner 9 Thompson Valley 16.93 2  
4 Copeland-doyle, Sequoyah 11 Denver East 17.04 2  
5 Beltran, Adan 11 Silver Creek 17.37 2  
1 Miller, Alex 9 Classical Academ 17.57 1  
6 Nemechek, Gus 12 Heritage 17.69 2  
2 Bervig, Austin 9 Classical Academ 18.04 1  
3 Masters, Christian 10 Green Mountain 18.13 1  
4 Macmillan, Collin 11 Denver East 18.33 1  
5 Piekle-Lombardo, Harriso 12 Niwot 18.84 1  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Morgan, Darrian 12 Vista Ridge 39.39 4  
2 Jenkins, Lorne 12 Niwot 40.01 4  
3 Roy, Jonathan 11 Classical Academ 40.13 4  
4 Barton, Zach 11 Broomfield 40.64 4  
1 Isakson, Joel 11 ThunderRidge 41.02 3  
2 Goldwasser, Dane 10 Chaparral 41.33 3  
3 Bergman, Jake 12 Littleton 41.64 3  
5 Strobel, Josh 12 Thompson Valley 41.70 4  
6 Saling, Joseph 10 Vista Ridge 41.73 4  
1 Vaughns, Nigel 12 Mullen 41.80 2  
2 Molleur, Brennan 12 Mullen 42.05 2  
1 Maurer, Ethan 11 Green Mountain 42.14 1  
4 Emberley, Anthony 12 Silver Creek 42.62 3  
3 Visser, Barry 11 Littleton 42.90 2  
7 Sheh, Matt 12 Cherry Creek 43.02 4  
4 Canady, Austin 12 Cherry Creek 43.06 2  
5 Norman, Niko 11 Heritage 43.10 3  
5 Kufeld, Torin 10 Mountain View 43.12 2  
6 Doughman, Nash 12 Thompson Valley 43.27 3  
6 Yorgov, Vasko 10 Heritage 43.29 2  
7 Miller, Alex 9 Classical Academ 43.65 2  
8 Sasaoka, Connor 12 ThunderRidge 43.85 2  
2 Jones, Trevor 11 Niwot 44.47 1  
3 White, Eamon 10 Broomfield 45.06 1  
4 Copeland-doyle, Sequoyah 11 Denver East 45.60 1  
5 Beltran, Adan 11 Silver Creek 47.58 1  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Maddox, Hicks,
Britton, Ballage
  Falcon 42.84 4  
2 Lee, Jackson,
Copeland, Cartagen
  Vista Ridge 42.90 4  
3 Hall, Parker,
Riley, Cooper
  Cherry Creek 43.18 4  
1 Relay Team   Douglas County 43.78 3  
2 Long, Freismut,
Dunklema, Miller
  Loveland 43.79 3  
4 Burleson, Doughman,
Domingue, Bradberr
  Thompson Valley 44.13 4  
5 Lewis, Maziel,
Grove, Witt
  Eaglecrest 44.25 4  
1 Logan, Manlove,
Roper, Thomas
  Overland 44.46 2  
3 Relay Team   Heritage 44.72 3  
4 Nay, Pullen,
Thomas, Poole
  George Washingto 44.76 3  
5 Relay Team   Wasson 45.21 3  
6 Castillo, Johnson,
McKee, Walters
  Boulder 45.26 3  
7 Relay Team   Mountain View 45.47 3  
2 Chestnut, Baumeist,
Reinert, Smith
  Frontier 45.51 2  
3 Ray, Gheorghe,
Loftin, Miller
  Classical Academ 45.68 2  
8 Relay Team   Littleton 46.08 3  
1 Knowles, Tripp,
White, Xiong
  Broomfield 46.15 1  
2 Hill, Jones,
Miller, Stephens
  Mullen 47.41 1  
3 Relay Team   Green Mountain 47.46 1  
-- Relay Team   Niwot DQ 2  
-- Fine, Ogsbury,
Chapman, Jackson
  Denver East DQ 2  
-- Relay Team   ThunderRidge DNF 4  
-- Sullivan, Belk,
Karber, Haynes
  Cheyenne Mountai DQ 4  
 
Mens 4x200m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gabel, Johnson,
Copeland, Cartagen
  Vista Ridge 1:28.47 3  
2 Hall, Parker,
Thieme, Cooper
  Cherry Creek 1:29.45 3  
3 Hicks, Maddox,
Britton, Ballage
  Falcon 1:29.85 3  
1 Tripp, Morris,
Barton, Xiong
  Broomfield 1:30.48 2  
2 Grove, Lewis,
Maziel, Harris
  Eaglecrest 1:31.44 2  
3 Relay Team   Fairview 1:31.84 2  
4 Relay Team   Mountain View 1:31.99 2  
4 Relay Team   ThunderRidge 1:31.99 3  
5 Relay Team   Heritage 1:32.45 2  
5 Relay Team   Littleton 1:32.61 3  
6 Roy, Deray,
Mourning, Miller
  Classical Academ 1:32.76 3  
6 Relay Team   George Washingto 1:34.93 2  
1 Douillar, McKee,
Walters, Young
  Boulder 1:35.15 1  
2 Burleson, Doughman,
Mengel, Strobel
  Thompson Valley 1:35.82 1  
-- Relay Team   Green Mountain DQ 1  
-- Relay Team   Niwot DQ 1  
-- Long, Freismut,
Dunklema, Miller
  Loveland DQ 3  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Purvis, Roy,
Deray, Mourning
  Classical Academ 3:28.09 2  
1 Relay Team   Niwot 3:28.74 3  
2 Tripp, Morris,
Xiong, Barton
  Broomfield 3:28.82 3  
3 Relay Team   Littleton 3:28.99 3  
1 Relay Team   Fairview 3:30.48 1  
2 Douillar, Velasque,
Ritzwoll, Ericson-
  Boulder 3:31.83 2  
3 Branigan, Emrie,
Molleur, Vaughns
  Mullen 3:32.35 2  
4 Relay Team   ThunderRidge 3:33.02 3  
2 Cribari, Hampe,
Lewis, Witt
  Eaglecrest 3:36.48 1  
3 Baer, Darras,
Nehme, Roe
  Cheyenne Mountai 3:36.73 1  
4 Allen, Meekins,
Janzer, Patton
  Falcon 3:38.03 2  
5 Jarvis, Blaise,
Maurer, Schillin
  Green Mountain 3:38.17 2  
5 Johnson, Morgan,
Johnson, Gabel
  Vista Ridge 3:40.91 3  
6 Relay Team   Durango 3:46.00 3  
4 Stark, Holmes,
Shankar, Hall
  Estes Park 3:50.33 1  
-- Book, Brudzins,
Thieme, Rhodes
  Cherry Creek DQ 3  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Kadolph, Kwiatkow,
Compoz, Bacovcin
  Chaparral 8:15.21 2  
2 Relay Team   Heritage 8:27.83 2  
1 Relay Team   Broomfield 8:31.02 1  
3 Relay Team   Douglas County 8:36.89 2  
4 Kassmeie, Geraghty,
Odum, Matthews
  Cherry Creek 8:36.99 2  
2 Relay Team   Eaglecrest 8:39.75 1  
5 Coleman, Gough,
Jarvis, Rangel
  Green Mountain 8:42.38 2  
6 Hall, Hays,
Stark, Switzer
  Estes Park 8:46.64 2  
7 Relay Team   Niwot 8:50.49 2  
3 Branigan, Brogan,
Mahre, Schultz
  Mullen 8:57.15 1  
4 Abdi, Cid-Gonz,
Robele, Wang
  Overland 8:59.77 1  
5 Lopez, Hinkley,
Woodring, Villafan
  Vista Ridge 9:06.10 1  
8 Purvis, Nelson,
Hook, Johnson
  Classical Academ 9:09.52 2  
6 Haberkor, Sarafin,
Watts, Janzer
  Falcon 9:35.45 1  
7 Massey, Grose,
Kelly, Wise
  Denver East 9:37.25 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McClaran, Connor 12 Eaglecrest 50-01.00(15.27m) 2  
2 Baca, Sam 12 Thompson Valley 49-02.00(14.99m) 2  
3 Jacobs, Blake 11 ThunderRidge 49-01.00(14.96m) 2  
4 Thomson-Comstock, Casey 12 Littleton 47-00.00(14.33m) 2  
5 Sipes, Tyler 12 Mountain View 45-01.00(13.74m) 2  
6 Roper, Aj 11 Overland 43-11.00(13.39m) 2  
6 Jusell, Jon 11 Classical Academ 43-11.00(13.39m) 2  
8 Novotny, Nate 12 Heritage 43-05.50(13.25m) 2  
9 Martinez, Cameron 11 Heritage 43-03.00(13.18m) 2  
1 Stevens, Mauria 11 Vista Ridge 43-00.00(13.11m) 1  
10 KellerTwigg, Frankie 11 Estes Park 42-11.00(13.08m) 2  
11 Kiess, Tyler 12 Thompson Valley 42-06.00(12.95m) 2  
12 Evans, Matthew 12 Arvada West 42-04.00(12.90m) 2  
13 Helm, Parker 11 Cherry Creek 41-08.00(12.70m) 2  
2 Thomas, Ed 12 Cheyenne Mountai 41-02.00(12.55m) 1  
14 Hunt, Jeremy 10 Vista Ridge 41-01.00(12.52m) 2  
14 Parker, James 10 Cherry Creek 41-01.00(12.52m) 2  
16 Ouimet, Josh 12 Loveland 40-03.00(12.27m) 2  
3 Stables, Reid 11 Mullen 40-01.00(12.22m) 1  
4 Werner, Brad 11 Boulder 39-10.00(12.14m) 1  
5 Crowley, Evan 12 Niwot 39-08.00(12.09m) 1  
17 Ross, Tim 12 Classical Academ 39-05.00(12.01m) 2  
6 Miller, Alex 11 Centaurus 37-07.00(11.46m) 1  
18 Dunblazer, Devin 11 Falcon 37-06.00(11.43m) 2  
7 Seymour, Tristan 11 Loveland 37-04.50(11.39m) 1  
8 Paxon-Glose, Alex 12 Green Mountain 36-04.00(11.07m) 1  
9 Brown, Riley   Douglas County 36-03.00(11.05m) 1  
10 Prinz, Jacob 11 Silver Creek 35-11.00(10.95m) 1  
11 Joslyn, Westin   Douglas County 34-09.00(10.59m) 1  
12 McIntosh, Mike 12 Mountain View 34-05.50(10.50m) 1  
13 Jones, Kenneth 9 Silver Creek 33-06.00(10.21m) 1  
14 Burton, Darren 12 Boulder 33-04.00(10.16m) 1  
15 Richardson, Cody 11 Littleton 31-10.00(9.70m) 1  
16 Bellaire, Jalen 10 Denver East 31-09.50(9.69m) 1  
17 Middleton, Qashr 10 Green Mountain 30-11.00(9.42m) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sipes, Tyler 12 Mountain View 157-01(47.88m) 2  
2 Baca, Sam 12 Thompson Valley 148-04.50(45.22m) 2  
3 Webber, Grayson 11 Cheyenne Mountai 148-01.50(45.15m) 2  
4 Jacobs, Blake 11 ThunderRidge 139-00(42.37m) 2  
5 Ouimet, Josh 12 Loveland 138-01.50(42.10m) 2  
1 Thomas, Ed 12 Cheyenne Mountai 132-03.50(40.32m) 1  
2 Werner, Brad 11 Boulder 131-01.50(39.97m) 1  
6 Emberley, Anthony 12 Silver Creek 129-11(39.60m) 2  
7 Seymour, Tristan 11 Loveland 129-03.50(39.41m) 2  
8 Parker, James 10 Cherry Creek 128-02(39.07m) 2  
9 Bertles, Conor 9 Classical Academ 124-00(37.80m) 2  
3 Brown, Riley   Douglas County 123-04(37.59m) 1  
10 Thomson-Comstock, Casey 12 Littleton 121-07.50(37.07m) 2  
4 Novotny, Nate 12 Heritage 121-05(37.01m) 1  
11 Andrzejewski, Tyler 12 Cherry Creek 120-08(36.78m) 2  
12 Ross, Tim 12 Classical Academ 120-01.50(36.61m) 2  
13 Kiess, Tyler 12 Thompson Valley 119-11(36.55m) 2  
14 Evans, Matthew 12 Arvada West 119-08(36.47m) 2  
5 Joslyn, Westin   Douglas County 118-01(35.99m) 1  
6 Dunbar, Grant 11 Centaurus 117-05.50(35.80m) 1  
7 KellerTwigg, Frankie 11 Estes Park 116-06(35.51m) 1  
15 Pauling, Sam 12 ThunderRidge 115-10(35.31m) 2  
8 Harper, Ethan 10 Overland 114-08(34.95m) 1  
9 Burton, Darren 12 Boulder 112-05(34.26m) 1  
10 Prinz, Jacob 11 Silver Creek 108-11(33.20m) 1  
11 Crowley, Evan 12 Niwot 107-03.50(32.70m) 1  
16 Martinez, Cameron 11 Heritage 105-09(32.23m) 2  
12 Rios, Zach 12 Mullen 103-11(31.67m) 1  
13 Martin, Cole 10 Vista Ridge 99-07(30.35m) 1  
14 Richardson, Cody 11 Littleton 99-03(30.25m) 1  
17 Sipes, Scott 9 Mountain View 97-02(29.62m) 2  
15 Paxon-Glose, Alex 12 Green Mountain 96-11.50(29.55m) 1  
16 Davies, Andrew 11 Chaparral 94-11.50(28.94m) 1  
17 Miehe, Adam 11 Green Mountain 94-03.50(28.74m) 1  
18 Steven, Terrance 10 Denver East 94-00(28.65m) 1  
19 Rowan, Reed 12 Vista Ridge 91-07(27.91m) 1  
20 Bellaire, Jalen 10 Denver East 87-07(26.70m) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cirone, Andrew 12 Estes Park 6-05.00(1.96m) 1  
2 Green, Donya' DJ 12 Vista Ridge 6-04.00(1.93m) 1  
3 Gabel, Noah 12 Vista Ridge 6-04.00(1.93m) 1  
4 Freismuth, John 11 Loveland 6-04.00(1.93m) 1  
5 Hostetler, Austin   Douglas County 6-02.00(1.88m) 1  
5 Lamp, Gavin 11 Fairview 6-02.00(1.88m) 1  
7 Thomas, K t 10 Falcon 6-00.00(1.83m) 1  
7 Gililand, Gabe   Durango 6-00.00(1.83m) 1  
9 Canchola, Josh 11 Wasson 5-10.00(1.78m) 1  
9 Dupre, Jayson 12 Broomfield 5-10.00(1.78m) 1  
9 Cruz, Christian 11 Falcon 5-10.00(1.78m) 1  
12 Culhane, Marcus 11 Arvada West 5-08.00(1.73m) 1  
12 Roper, Aj 11 Overland 5-08.00(1.73m) 1  
12 Salgado, Ramon 9 Mountain View 5-08.00(1.73m) 1  
12 Walters, Eli 10 Boulder 5-08.00(1.73m) 1  
12 Quartarone, Axel 11 Boulder 5-08.00(1.73m) 1  
17 Menjivar, Henry 12 Green Mountain 5-06.00(1.68m) 1  
17 Nehme, Christian 11 Cheyenne Mountai 5-06.00(1.68m) 1  
17 Herzl, Will 10 Heritage 5-06.00(1.68m) 1  
20 Houston, Ethan 9 Wasson 5-04.00(1.63m) 1  
20 Warren, Josh 10 ThunderRidge 5-04.00(1.63m) 1  
20 Myers, Tyler 11 Green Mountain 5-04.00(1.63m) 1  
-- Mai, Keenan 12 Frontier NH(--) 1  
-- Cradle, Najee 10 Denver East NH(--) 1  
-- Erwin, Tim 12 Heritage NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hicks, Brodie 12 Falcon 22-02.50(6.77m) -0.4 2  
1 Karber, Jack 12 Cheyenne Mountai 21-08.50(6.62m) +0.0 1  
2 Hanes, DJ 12 Wasson 21-01.00(6.43m) -0.8 2  
3 Osborne, Rhys 12 Cherry Creek 20-06.50(6.26m) -0.5 2  
4 Jenkins, Lorne 12 Niwot 20-04.25(6.20m) -2.2 2  
5 Lee, Dee 12 Vista Ridge 20-01.50(6.13m) -1.5 2  
6 Emrie, Grant 12 Mullen 20-01.00(6.12m) +0.2 2  
7 Sandin, Josh 12 Mountain View 19-11.00(6.07m) -0.6 2  
2 Michel, Breon 9 Vista Ridge 19-09.00(6.02m) +2.1 1  
8 Maddox, Jamal 12 Falcon 19-08.50(6.01m) +0.0 2  
3 Mai, Keenan 12 Frontier 19-06.50(5.96m) +0.0 1  
9 Goltz, Jonathan 10 Mountain View 19-04.50(5.91m) -1.2 2  
10 Norris, Nathanael   Douglas County 19-01.50(5.83m) -2.1 2  
4 Hom, Anthony 12 Wasson 19-01.50(5.83m) +0.2 1  
5 McKee, Emerson 11 Boulder 18-11.50(5.78m) +0.0 1  
11 Neloms, Claude 11 Arvada West 18-09.50(5.73m) +0.0 2  
12 Suggs, Jermaine   Douglas County 18-08.00(5.69m) -0.3 2  
13 Doughman, Nash 12 Thompson Valley 18-06.00(5.64m) -0.5 2  
14 Carlson, Bryan 12 Heritage 18-03.00(5.56m) -1.0 2  
15 Peterson, Gregg 11 ThunderRidge 17-11.75(5.48m) -1.4 2  
6 Johnson, Jamal 11 Overland 17-11.50(5.47m) +0.0 1  
7 Cribari, John 11 Eaglecrest 17-11.00(5.46m) +0.1 1  
8 Castillo, Daniel 11 Boulder 17-08.50(5.40m) +0.4 1  
16 Porter, Austin 11 Heritage 17-05.00(5.31m) -2.1 2  
17 Mengel, Gunner 9 Thompson Valley 17-04.50(5.30m) -0.6 2  
9 Smith, Andrew 10 Littleton 17-04.00(5.28m) +0.0 1  
18 Jackson, Kenyon 11 Denver East 16-11.00(5.16m) -0.2 2  
19 Young, Abi 11 Wasson 16-08.00(5.08m) -3.1 2  
10 Desta, Yonathan 10 Niwot 16-06.00(5.03m) +0.7 1  
11 O'Hara, Vaughn 11 George Washingto 16-03.00(4.95m) +1.9 1  
12 Menjivar, Henry 12 Green Mountain 16-01.50(4.91m) +0.0 1  
13 Nay, Aaron 9 George Washingto 16-01.00(4.90m) +0.0 1  
14 Myers, Tyler 11 Green Mountain 15-06.00(4.72m) +0.8 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Karber, Jack 12 Cheyenne Mountai 43-10.00(13.36m) +0.5 2  
2 Emrie, Grant 12 Mullen 43-06.50(13.27m) +0.7 2  
3 Prinster, Ryan   Fairview 41-10.50(12.76m) +1.4 2  
4 Osborne, Rhys 12 Cherry Creek 41-10.00(12.75m) +1.9 2  
5 Dupre, Jayson 12 Broomfield 40-10.50(12.46m) +0.5 2  
6 Lee, Dee 12 Vista Ridge 39-10.50(12.15m) +1.8 2  
7 Smith, Nathanael   Douglas County 39-05.00(12.01m) +0.5 2  
8 Warren, Josh 10 ThunderRidge 39-03.50(11.98m) +0.9 2  
9 Culhane, Marcus 11 Arvada West 39-01.00(11.91m) +0.8 2  
1 Bridges, Darius 12 Vista Ridge 38-11.00(11.86m) -0.7 1  
10 Mengel, Gunner 9 Thompson Valley 38-08.50(11.80m) +1.1 2  
2 Heape, Josh 12 Niwot 38-08.50(11.80m) +1.5 1  
11 Cribari, John 11 Eaglecrest 38-06.00(11.73m) +0.0 2  
3 Porter, Austin 11 Heritage 38-02.00(11.63m) +0.7 1  
12 Thomas, K t 10 Falcon 38-00.00(11.58m) +2.2 2  
4 Garcia-Garza, Bradley 11 Mullen 37-07.50(11.47m) +2.5 1  
5 Johnson, Jamal 11 Overland 37-02.50(11.34m) +0.4 1  
13 Meekins, Randy 12 Falcon 37-00.00(11.28m) +0.7 2  
6 Peterson, Gregg 11 ThunderRidge 36-11.50(11.26m) +2.1 1  
7 Wright, Brady 12 Silver Creek 36-06.50(11.14m) -0.7 1  
8 Jones, Trevor 11 Niwot 36-02.50(11.04m) -1.3 1  
9 Castillo, Daniel 11 Boulder 35-08.50(10.88m) -1.5 1  
10 Gheorghe, Patrick 9 Classical Academ 35-05.00(10.80m) -1.0 1  
11 Heiman, George 12 Silver Creek 34-01.00(10.39m) +3.0 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ellis, Nolan 11 Chaparral 13-00.00(3.96m) 1  
2 Chandler, Max 12 Littleton 12-06.00(3.81m) 1  
3 Patton, Nick 12 Falcon 12-06.00(3.81m) 1  
4 Metzner, Austin 12 Silver Creek 12-06.00(3.81m) 1  
5 Kufeld, Torin 10 Mountain View 12-06.00(3.81m) 1  
6 Newman, Walter 12 ThunderRidge 12-00.00(3.66m) 1  
7 Giglio, Joseph 11 ThunderRidge 11-06.00(3.51m) 1  
7 Ebbers, Austin 12 Niwot 11-06.00(3.51m) 1  
7 Smith, Nathanael   Douglas County 11-06.00(3.51m) 1  
7 Bailado, Marcus   Douglas County 11-06.00(3.51m) 1  
11 Salgado, Ramon 9 Mountain View 11-00.00(3.35m) 1  
11 Bowers, Dakota 12 Arvada West 11-00.00(3.35m) 1  
11 Woodward, Andrew 12 Loveland 11-00.00(3.35m) 1  
11 Wolter, Teo 11 Boulder 11-00.00(3.35m) 1  
11 Tafoya, Austin 12 Battle Mountain 11-00.00(3.35m) 1  
16 Graham, Aaron 12 Littleton 10-06.00(3.20m) 1  
17 Martinson, Jake 11 Thompson Valley 10-00.00(3.05m) 1  
18 Valdez Loaiza, Jesus 11 Silver Creek 9-06.00(2.90m) 1  
-- Nelms, Ryan 10 Vista Ridge NH(--) 1  
-- Ladd, Brian 11 Cherry Creek NH(--) 1  
-- Anderson, Austin 12 Loveland NH(--) 1  
-- Ahnee, Gabe 11 Vista Ridge NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Sanni, Zainab 12 Smoky Hill 12.00 -0.7 5  
2 Yon, Shayna 10 Cherokee Trail 12.20 -0.7 5  
1 Groce, Alexis 10 George Washingto 12.31 +0.3 4  
3 Romo, Emily 12 Cherry Creek 12.35 -0.7 5  
4 Vaden, Sierra 12 Denver East 12.37 -0.7 5  
2 Klein, Taylor 12 Mullen 12.52 +0.3 4  
5 Cox, Alexei 11 Broomfield 12.55 -0.7 5  
6 Stanley, Daisha 11 Cherokee Trail 12.55 -0.7 5  
3 Groce, Alexandria 10 George Washingto 12.61 +0.3 4  
1 Clausell, Nakiya 10 Denver East 12.66 -0.6 3  
4 Kroboth, Lindsey 11 Thompson Valley 12.71 +0.3 4  
1 Baumann, Andrea 12 Mountain View 12.72 +1.9 1  
5 Vasquez, Allyson 12 Akron 12.81 +0.3 4  
2 Williams, Deaydrah 11 Boulder 12.83 -0.6 3  
3 Adams, Bailey 10 Falcon 12.84 -0.6 3  
2 Knox, Michaela 12 Loveland 12.88 +1.9 1  
4 Irvine, Megan 10 Thompson Valley 12.88 -0.6 3  
7 Daubert, Jessica 12 Cherry Creek 12.88 -0.7 5  
3 Vaiser, Julia 12 Niwot 12.93 +1.9 1  
5 Mallette, Brooke 10 Silver Creek 12.93 -0.6 3  
6 Tibbetts, Courtney 12 Cheyenne Mountai 12.93 +0.3 4  
1 Mindoro, Maiya 9 Broomfield 12.97 -0.3 2  
2 Perry, Olivia 10 Chaparral 12.99 -0.3 2  
4 Torres, Logan 12 Heritage 13.06 +1.9 1  
5 Spahic, Lamija 10 Overland 13.08 +1.9 1  
6 Jackson, Jordan 12 Centaurus 13.11 -0.6 3  
7 Hardarson, Rosa 11 Littleton 13.13 -0.6 3  
7 Kidd, Emma 12 Cheyenne Mountai 13.16 +0.3 4  
6 Herman, Bayly 9 Silver Creek 13.22 +1.9 1  
3 Cito, Savannah 11 Arvada West 13.24 -0.3 2  
8 Uhlenbrock, Kacey 12 Mountain View 13.24 -0.6 3  
4 Edson, Rachel 11 Boulder 13.26 -0.3 2  
7 Adams, Morgan 12 ThunderRidge 13.27 +1.9 1  
5 Kielar, Brittany 12 Loveland 13.33 -0.3 2  
8 Oancia, Sarah 9 Mullen 13.35 +1.9 1  
6 Hopkins, Essence 11 Vista Ridge 13.47 -0.3 2  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Sanni, Zainab 12 Smoky Hill 24.80 -3.1 4  
2 Romo, Emily 12 Cherry Creek 24.99 -3.1 4  
3 Vaden, Sierra 12 Denver East 25.40 -3.1 4  
4 Cox, Alexei 11 Broomfield 25.54 -3.1 4  
5 Horan, Kendall 12 Lutheran-Parker 25.73 -3.1 4  
6 Birch, Damajahnee 10 Denver East 25.74 -3.1 4  
7 Irvine, Megan 10 Thompson Valley 25.84 -3.1 4  
1 Pardner, Brianna 12 Overland 25.95 -0.8 3  
2 Rogers, Haley 9 Cherokee Trail 25.98 -0.8 3  
3 Ashby, Apeasha 12 Cherokee Trail 26.19 -0.8 3  
4 Daubert, Jessica 12 Cherry Creek 26.47 -0.8 3  
5 Vasquez, Allyson 12 Akron 26.54 -0.8 3  
6 Hardarson, Rosa 11 Littleton 26.76 -0.8 3  
1 Olatipo, Omotumininu 11 Eaglecrest 26.87 +0.0 1  
2 Sharpe, Rachel 10 Niwot 26.88 +0.0 1  
7 Perry, Olivia 10 Chaparral 26.90 -0.8 3  
1 Mallette, Brooke 10 Silver Creek 26.97 -2.2 2  
2 Adams, Bailey 10 Falcon 27.01 -2.2 2  
3 Hwang, Hannah 12 Durango 27.04 +0.0 1  
4 Herman, Bayly 9 Silver Creek 27.35 +0.0 1  
3 Mindoro, Maiya 9 Broomfield 27.45 -2.2 2  
5 Matarese, Katie 11 Battle Mountain 27.59 +0.0 1  
6 Vaiser, Julia 12 Niwot 27.61 +0.0 1  
4 Spahic, Lamija 10 Overland 27.72 -2.2 2  
5 LeBlanc, Takyra 9 Heritage 27.85 -2.2 2  
7 Stateler, Laura 11 Mullen 28.03 +0.0 1  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hardarson, Rosa 11 Littleton 56.91 4  
2 Taurchini, Alicia 11 Eaglecrest 57.25 4  
3 Buschy, Taylor 11 Loveland 57.51 4  
4 Irvine, Megan 10 Thompson Valley 57.64 4  
1 Hart, Kamryn 9 ThunderRidge 58.14 3  
5 Kidd, Emma 12 Cheyenne Mountai 58.48 4  
6 Windom, Ashley 12 Eaglecrest 58.50 4  
2 Sargent, Cammy 10 Green Mountain 58.64 3  
7 Pardner, Brianna 12 Overland 58.81 4  
3 Hoglin, Brianne 11 Classical Academ 59.43 3  
1 Hwang, Hannah 12 Durango 59.86 2  
2 Felice, Hannah 10 Falcon 1:00.28 2  
4 Sloan, Greta 11 Cheyenne Mountai 1:00.88 3  
3 Lopez, Katia 12 Battle Mountain 1:01.17 2  
4 Marshall, Niki 9 Niwot 1:01.42 2  
5 Ward, Dominique 12 Durango 1:01.42 3  
5 Hemminger, Niki 12 ThunderRidge 1:01.58 2  
1 Spahic, Lamija 10 Overland 1:01.68 1  
2 Fetters, Kela 9 Niwot 1:02.07 1  
3 Zielinski, Maggie 9 Classical Academ 1:02.46 1  
4 Seibert, Katarina 10 Durango 1:03.85 1  
6 Denardo, Jenai 11 Battle Mountain 1:10.17 2  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cranny, Elise 11 Niwot 2:09.94 3  
2 Colter, Jordyn 10 Cherry Creek 2:10.08 3  
3 Larson, Kendra 10 Thompson Valley 2:15.93 3  
4 Scholl, Tabor 10 West Grand 2:16.83 3  
5 Johnson, Ashlee 11 Mountain Vista 2:20.13 3  
1 Gilfillan, Darby 11 George Washingto 2:20.55 2  
6 Cooney, Riley 10 Mountain View 2:20.77 3  
7 Ward, Dominique 12 Durango 2:21.07 3  
8 mcAukay, Carys 9 Fairview 2:21.60 3  
9 Harrower, Heather 11 Fairview 2:22.02 3  
10 Sargent, Cammy 10 Green Mountain 2:22.14 3  
2 Atwell, Emma P 10 ThunderRidge 2:23.30 2  
3 Franklin, Rachel 9 Mountain View 2:24.72 2  
11 Reicher, Molly 11 Mountain Vista 2:24.85 3  
4 Seibert, Katarina 10 Durango 2:26.36 2  
5 Enriquez, Deyja 12 Niwot 2:26.74 2  
6 Frisbie, Dallas 10 Peak To Peak 2:27.03 2  
1 Neave, Erika 12 Heritage 2:27.13 1  
7 Bradlina, Emery 10 Boulder 2:27.13 2  
12 Shubin, Lauren 11 ThunderRidge 2:27.54 3  
13 Barker, Erin 12 Estes Park 2:27.68 3  
14 Winsor, Madeigh 12 Durango 2:28.49 3  
2 Wiman, Savannah 11 Arvada West 2:29.03 1  
8 Percy, Megan 10 Classical Academ 2:31.48 2  
3 Hamerly, Christina 9 Peak To Peak 2:33.07 1  
4 Rawe-thomas, Erin 10 Arvada West 2:34.20 1  
9 Croke, Morgan 10 Battle Mountain 2:34.45 2  
10 Sanchez, Emma 11 Fairview 2:35.54 2  
11 Wood, Kelsey 11 Centaurus 2:35.98 2  
5 Swartz, Lisa 9 Cherry Creek 2:36.83 1  
12 Anderson, Lauren   Thompson Valley 2:38.19 2  
6 Ortiz, Acacia 10 Battle Mountain 2:41.23 1  
7 McLaughlin, Jessie 11 Boulder 2:41.74 1  
13 Christensen, Karli 10 Akron 2:41.76 2  
8 Stinson, Taylor 9 Silver Creek 2:41.83 1  
9 Rogers, Olivia 9 Centaurus 2:44.13 1  
10 Palmer, Bizzy 11 Estes Park 2:44.87 1  
11 Van Dyke, Sabrina 12 Green Mountain 2:46.10 1  
12 Ortega, Ana 10 Vista Ridge 2:47.81 1  
13 McCann, Jessica 12 Vista Ridge 3:04.70 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cranny, Elise 11 Niwot 4:53.13 3  
2 Colter, Jordyn 10 Cherry Creek 4:58.30 3  
3 Scholl, Tabor 10 West Grand 5:08.44 3  
4 McLaughlin, Erin 11 Boulder 5:08.98 3  
5 Gilfillan, Darby 11 George Washingto 5:12.56 3  
6 Cooney, Riley 10 Mountain View 5:16.97 3  
7 Schwartzkopf, Karlee 12 Mountain Vista 5:17.71 3  
8 Brunette, Megan 12 Classical Academ 5:18.63 3  
9 VanDePol, Regan 10 Broomfield 5:19.89 3  
10 Morrison, Molly 12 Frontier 5:22.41 3  
1 Quistorff, Solana   Douglas County 5:27.22 2  
2 Markusch, Lillian 9 Cherry Creek 5:27.46 2  
3 Andrie, Chloe 11 Smoky Hill 5:30.27 2  
4 McGinty, Monica 12 Mountain Vista 5:31.15 2  
11 Lasota, Kelsi 11 Estes Park 5:31.30 3  
5 Frisbie, Dallas 10 Peak To Peak 5:32.66 2  
6 Payes, McKenna 10 Fairview 5:37.04 2  
1 Barnes, Emily 12 Fairview 5:38.39 1  
7 Ritschard, Kristina 9 Loveland 5:41.04 2  
8 Giesen, Nicole 10 Heritage 5:41.25 2  
9 Linscott, Lauren 11 Heritage 5:41.96 2  
10 Moline, Rachel 12 Centaurus 5:44.05 2  
11 Vandenberghe, Louise 10 Niwot 5:45.84 2  
12 Colpitts, Ellie 10 Thompson Valley 5:46.93 2  
2 Kaufman, Kacie 10 Thompson Valley 5:47.66 1  
12 Hartman, Kailie 12 Loveland 5:47.97 3  
13 Bancroft, Taylor 11 Frontier 5:48.20 2  
3 Lambros, Madison 9 Cheyenne Mountai 5:49.23 1  
4 Jazwierska, Maiya 9 Silver Creek 5:51.46 1  
5 Brtek, Veronica 9 Cheyenne Mountai 5:52.56 1  
14 Wall, Zoe 10 ThunderRidge 5:53.04 2  
6 Oveson, Alice 9 Peak To Peak 5:54.29 1  
7 Van Dyke, Natalie 10 Green Mountain 5:57.90 1  
15 Twaddell, Erin 12 Centaurus 5:59.49 2  
8 Dissly, Laura 11 Boulder 6:00.84 1  
9 Van leeuwen, Magda 10 Littleton 6:01.21 1  
10 Sutton, Brittany 9 Vista Ridge 6:01.89 1  
11 Palmer, Bizzy 11 Estes Park 6:07.38 1  
12 Ebeling, Emma 9 Green Mountain 6:09.83 1  
13 Polk, Haley 11 Vista Ridge 6:20.86 1  
14 Webb, Ellie 12 George Washingto 6:26.10 1  
16 Hirsch, Mackenzie 12 Chaparral 6:28.09 2  
15 Konsdorf, Cheyenne 12 Akron 6:55.89 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brunette, Megan 12 Classical Academ 11:31.23 1  
2 Ortiz, Mandy 12 Battle Mountain 11:33.33 1  
3 Londono, Laura 12 Mountain Vista 11:40.13 1  
4 Boettiger, Christa 10 Niwot 11:42.55 1  
5 Smith, Lindsey 12 Mountain Vista 11:43.11 1  
6 Lasota, Kelsi 11 Estes Park 11:48.77 1  
7 Gardner, Abby 12 Broomfield 11:50.41 1  
8 Moline, Maggie 9 Centaurus 12:13.24 1  
9 Cutter, Emily 10 Cherry Creek 12:16.74 1  
10 Kaufman, Kacie 10 Thompson Valley 12:24.84 1  
11 Gilbert, Kelly 10 Fairview 12:31.46 1  
12 Knapp, Katie 11 Classical Academ 12:32.91 1  
13 Noser, Claire 12 ThunderRidge 12:35.89 1  
14 Gaylord, Sydney 11 Battle Mountain 12:36.29 1  
15 Williams, Emily 12 Peak To Peak 12:47.47 1  
16 Gillett, Katherine 10 Niwot 13:03.46 1  
17 Jortberg, Lauren 10 Boulder 13:17.02 1  
18 Keale, Erin 12 Cherry Creek 13:29.14 1  
19 Bonan, Alice 10 Fairview 14:03.11 1  
20 Harrison, Alexis 9 Vista Ridge 14:23.69 1  
21 Konsdorf, Cheyenne 12 Akron 14:49.96 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Miller, Ashley 9 Cherry Creek 14.62 5  
2 Chacon, Alexa 12 Classical Academ 14.63 5  
3 Klein, Taylor 12 Mullen 14.66 5  
4 Bowers, Erin 12 ThunderRidge 14.92 5  
5 Andrews, Amanda 10 Cherokee Trail 15.83 5  
6 Marquez, Talia 12 Arvada West 16.01 5  
1 Felice, Hannah 10 Falcon 16.14 3  
7 Zurn, Cassidy 10 ThunderRidge 16.17 5  
1 Coombe, Victoria 10 Eaglecrest 16.27 4  
2 Ashby, Amazing 9 Cherokee Trail 16.41 4  
3 Croell, Katie 12 Broomfield 16.57 4  
4 Krawczuk, Ashley 11 Loveland 16.68 4  
5 Merrill, Sidney 12 Akron 16.95 4  
6 Campbell, Amanda 11 Broomfield 17.02 4  
2 Cai, Tram-Anh 11 Cheyenne Mountai 17.34 3  
1 Watson, Abby 11 Mountain View 17.64 2  
3 Hinckfoot, Leah 10 Classical Academ 17.83 3  
4 Hampson, Hailey 11 Boulder 17.91 3  
8 Doublin, Tahja 12 Denver East 17.95 5  
2 Casey, Gabby 10 Niwot 18.07 2  
5 Holtorf, Lizzie 10 Akron 18.14 3  
6 Gordley, Shelby 11 Mountain View 18.16 3  
3 Pittel, Kate 9 Battle Mountain 18.22 2  
4 Anderson, Taylor 10 Battle Mountain 18.24 2  
5 Bohney, Sarah 11 Heritage 18.56 2  
6 Krug, Nicole 10 Thompson Valley 18.62 2  
7 Case, Devon 12 Mullen 19.00 3  
1 Johns, Haylie 11 Niwot 19.15 1  
2 Betz, Heather 9 Fairview 19.40 1  
3 Cordova, Audrey 9 Heritage 19.44 1  
4 Sharon, Bailey 9 Green Mountain 23.34 1  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Miller, Ashley 9 Cherry Creek 43.60 4  
2 Chacon, Alexa 12 Classical Academ 44.69 4  
3 Bowers, Erin 12 ThunderRidge 44.85 4  
4 Larson, Kendra 10 Thompson Valley 45.41 4  
5 Marquez, Talia 12 Arvada West 46.52 4  
6 Andrews, Amanda 10 Cherokee Trail 46.71 4  
7 Zurn, Cassidy 10 ThunderRidge 46.75 4  
8 Klein, Taylor 12 Mullen 46.90 4  
1 Doublin, Khayla 10 Denver East 46.96 3  
2 Campbell, Amanda 11 Broomfield 47.01 3  
3 Croell, Katie 12 Broomfield 47.99 3  
4 Calabrese, Sophia 10 Battle Mountain 48.24 3  
1 White, Shaun Trece 8 Eaglecrest 48.89 2  
5 Coombe, Victoria 10 Eaglecrest 48.90 3  
2 McMurrain, Lilly 10 Battle Mountain 48.97 2  
3 Case, Devon 12 Mullen 49.55 2  
6 Kroboth, Lindsey 11 Thompson Valley 49.58 3  
4 Gordley, Shelby 11 Mountain View 50.24 2  
1 Battle, Teasia 12 George Washingto 50.82 1  
2 Merrill, Sidney 12 Akron 50.98 1  
3 Marshall, Niki 9 Niwot 51.57 1  
4 Cordova, Audrey 9 Heritage 52.10 1  
5 Hinckfoot, Leah 10 Classical Academ 52.57 2  
5 Bohney, Sarah 11 Heritage 52.58 1  
 
Womens 4x200m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Ashby, Ashby,
Rogers, Rogers
  Cherokee Trail 1:43.24 3  
1 Brown, Olatipo,
Taurchin, Windom
  Eaglecrest 1:43.54 2  
2 Relay Team   ThunderRidge 1:44.60 2  
2 Brown, Jacobs,
Jardonne, Reeves
  Boulder 1:44.76 3  
3 Belton, Croell,
Campbell, Cox
  Broomfield 1:45.46 3  
4 Relay Team   Niwot 1:45.90 3  
5 Knox, Krawczuk,
Kielar, Buschy
  Loveland 1:46.46 3  
3 Zielinsk, Lindblom,
Schlaudt, Chacon
  Classical Academ 1:47.55 2  
1 Hall, Vasquez,
Vance, Holtorf
  Akron 1:48.39 1  
4 Brown, McClendo,
Dixon, Battle
  George Washingto 1:49.06 2  
2 DeRudder, Rhodes,
Roy, Sborov
  Cherry Creek 1:50.32 1  
3 Relay Team   Heritage 1:50.51 1  
5 Anderson, Calabres,
Lopez, Matarese
  Battle Mountain 1:51.35 2  
6 Schaefer, Sienkiew,
Stateler, VanHorn
  Mullen 1:52.03 2  
7 Fanelli-, Mesch,
Taylor, Cito
  Arvada West 1:52.72 2  
4 Childs, Harper,
Fischer, Cooks
  Vista Ridge 1:55.00 1  
5 Relay Team   Green Mountain 1:55.04 1  
6 Leone, Marzett,
Vaughn, Fisher
  Overland 2:04.04 1  
-- Adams, Engel,
Matlock, Felice
  Falcon DQ 1  
-- Gartrell, DeGourvi,
Abbey, Abaikam
  Denver East DQ 3  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Colter, Daubert,
Overstre, Romo
  Cherry Creek 3:53.85 3  
2 Bowers, Hart,
Smith, Zurn
  ThunderRidge 3:57.42 3  
3 Relay Team   Fairview 4:03.82 3  
4 Ashby, Ashby,
Rogers, Yon
  Cherokee Trail 4:04.61 3  
5 Relay Team   Niwot 4:05.80 3  
1 McMurrai, Lopez,
Calabres, Constien
  Battle Mountain 4:07.20 2  
2 Martinez, Schaefer,
Stateler, VanHorn
  Mullen 4:08.38 2  
3 Clausell, Ware,
Vaden, Birch
  Denver East 4:10.37 2  
4 Campbell, Cox,
Croell, Reed
  Broomfield 4:11.44 2  
6 Relay Team   Littleton 4:11.71 3  
1 Zielinsk, Hoglin,
Schlaudt, Shevelan
  Classical Academ 4:11.99 1  
5 Ramey, Van Dyke,
Gabriel, Sargent
  Green Mountain 4:13.89 2  
6 Relay Team   Heritage 4:15.54 2  
7 Brtek, Lambros,
Liebsche, Sloan
  Cheyenne Mountai 4:22.46 2  
2 Christen, Vance,
Hall, Shook
  Akron 4:28.60 1  
3 Lopez, Sutton,
Wells, Villafan
  Vista Ridge 4:29.68 1  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Atwell, Hart,
Shubin, Waters
  ThunderRidge 9:55.75 2  
2 Mullen, Percy,
Kropkows, Griggs
  Classical Academ 10:05.67 2  
1 Relay Team   Smoky Hill 10:08.38 1  
3 Relay Team   Heritage 10:08.68 2  
4 Croke, Ortiz,
Olsen, Constien
  Battle Mountain 10:09.26 2  
2 Hanrahan, Depinto,
Barringe, Schultz
  Chaparral 10:10.01 1  
5 Ritschar, East,
Stackhou, Hartman
  Loveland 10:10.50 2  
3 Gabriel, Sargent,
Van Dyke, Van Dyke
  Green Mountain 10:13.36 1  
6 Relay Team   Douglas County 10:15.71 2  
7 Diaz, Martinez,
Priddy, Schaefer
  Mullen 10:28.06 2  
4 Bremner, Dechtman,
Kuster, Stone
  Cherry Creek 10:39.26 1  
5 Relay Team   Niwot 10:47.44 1  
6 Christen, Hall,
Shook, Konsdorf
  Akron 11:12.22 1  
 
Womens Sprint Medley 1,1,2,4 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Ashby, Rogers,
Rogers, Sparks
  Cherokee Trail 1:50.35 3  
1 Brown, Windom,
Olatipo, Taurchin
  Eaglecrest 1:50.58 1  
2 Knox, Kielar,
Krawczuk, Buschy
  Loveland 1:50.98 3  
1 Relay Team   Mountain View 1:51.97 2  
2 Diaz, Sienkiew,
Turner, VanHorn
  Mullen 1:52.46 1  
2 Jardonne, Brown,
Reeves, Tearney
  Boulder 1:53.61 2  
3 Brtek, Burnett,
Lambros, Liebsche
  Cheyenne Mountai 1:54.68 3  
3 Groce, Loran,
Groce, Hall
  George Washingto 1:54.88 2  
4 Gabriel, Sharon,
Shallenb, Ramey
  Green Mountain 1:56.29 2  
4 Adams, Engel,
Felice, Matlock
  Falcon 1:56.79 3  
5 Mindoro, Belton,
Reed, Schmidt
  Broomfield 1:56.80 2  
5 Relay Team   Niwot 1:58.48 3  
6 Denardo, Matarese,
Pittel, Dieghan
  Battle Mountain 1:59.10 2  
6 Abbey, Abaikam,
DeGourvi, Gartrell
  Denver East 2:00.32 3  
7 Ambuul, Bonato,
Young, Brown
  Classical Academ 2:00.40 3  
3 Fanelli-, Mesch,
Waters, Kopal
  Arvada West 2:00.99 1  
7 Relay Team   Vista Ridge 2:04.85 2  
4 Marzett, Fisher,
Kekahuna, Leone
  Overland 2:07.43 1  
5 Relay Team   Wasson 2:10.86 1  
-- Dambly, DeRudder,
Rhodes, Sborov
  Cherry Creek DQ 2  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Carr, Hannah 11 Classical Academ 38-04.00(11.68m) 2  
2 Merrill, Sidney 12 Akron 34-08.00(10.57m) 2  
3 Mangum, Elsie 12 Littleton 32-01.00(9.78m) 2  
4 Eliazade, Tatianna 11 Loveland 31-08.00(9.65m) 2  
5 Adkinson, Shalamar 12 Sheridan 31-02.00(9.50m) 2  
6 Calascionne, Jen 10 Chaparral 31-00.00(9.45m) 2  
7 Sepulveda, Anisa 11 Eaglecrest 30-05.00(9.27m) 2  
8 Thomas, Emma 10 Cheyenne Mountai 30-04.00(9.25m) 2  
1 Hubbard, Tiffany 10 Vista Ridge 29-09.00(9.07m) 1  
2 Zumdome, Jennifer 10 Estes Park 29-04.00(8.94m) 1  
9 Stuht, Lorell 12 Loveland 28-08.00(8.74m) 2  
10 Schoendaller, Natalie 11 Heritage 28-01.00(8.56m) 2  
11 Allman, Valarie 12 Silver Creek 27-10.00(8.48m) 2  
3 Costin, Lauren 11 Chaparral 27-10.00(8.48m) 1  
4 Scheil, Ali 11 Estes Park 27-08.00(8.43m) 1  
5 Wakefield, Jessica 12 Mountain View 27-02.00(8.28m) 1  
6 Kelley, Elsa 12 Boulder 27-01.00(8.26m) 1  
7 Rogers, Ashlee 11 Vista Ridge 26-07.00(8.10m) 1  
7 Growley, Samantha 12 Heritage 26-07.00(8.10m) 1  
9 curran, tyne 11 Niwot 25-11.00(7.90m) 1  
10 Teague, Ali 11 Battle Mountain 25-08.00(7.82m) 1  
11 Kirby, Savannah 10 Littleton 24-04.00(7.42m) 1  
12 McCal, Desia 9 Denver East 22-11.00(6.99m) 1  
13 Brown, Seren   Douglas County 21-01.00(6.43m) 1  
14 Traore, Kathe   Denver East 19-09.00(6.02m) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Allman, Valarie 12 Silver Creek 179-06(54.71m) 2  
2 Carr, Hannah 11 Classical Academ 123-06(37.64m) 2  
3 Calascionne, Jen 10 Chaparral 107-10(32.87m) 2  
4 Thomas, Emma 10 Cheyenne Mountai 105-11(32.28m) 2  
5 Major, Krysta 12 Classical Academ 103-11(31.67m) 2  
6 Mangum, Elsie 12 Littleton 103-09(31.62m) 2  
7 Wakefield, Jessica 12 Mountain View 99-01.50(30.21m) 2  
1 Scheil, Ali 11 Estes Park 93-06(28.50m) 1  
2 Schoendaller, Natalie 11 Heritage 90-01(27.46m) 1  
8 Valdez, Raquel 9 Mountain View 88-10(27.08m) 2  
3 Teague, Ali 11 Battle Mountain 87-04(26.62m) 1  
3 Costin, Lauren 11 Chaparral 87-04(26.62m) 1  
9 Eliazade, Tatianna 11 Loveland 86-07.50(26.40m) 2  
5 McCal, Desia 9 Denver East 83-04(25.40m) 1  
6 Reeves, Lauren 11 Boulder 82-10.50(25.26m) 1  
7 Foster, Megan 12 Silver Creek 77-11.50(23.76m) 1  
8 Brown, Seren   Douglas County 75-06(23.01m) 1  
9 Martin, Sara 10 Vista Ridge 73-02(22.30m) 1  
10 Sexton, Kathryn   Douglas County 68-01.50(20.76m) 1  
11 Growley, Samantha 12 Heritage 66-08(20.32m) 1  
12 Kelley, Elsa 12 Boulder 64-08.50(19.72m) 1  
13 Apodaca, Haeley 11 Vista Ridge 57-04(17.48m) 1  
14 Traore, Kathe   Denver East 35-00.50(10.68m) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kroboth, Lindsey 11 Thompson Valley 5-05.25(1.66m) 1  
2 Bacovcin, Katrina 12 Chaparral 5-02.00(1.57m) 1  
3 Watson, Sammi 9 Mountain View 5-01.00(1.55m) 1  
3 Carroll, Sarah 12 ThunderRidge 5-01.00(1.55m) 1  
5 Motaei, Dani 12 Cheyenne Mountai 5-00.00(1.52m) 1  
5 Lopez, Aly 10 Vista Ridge 5-00.00(1.52m) 1  
5 Hampson, Hailey 11 Boulder 5-00.00(1.52m) 1  
8 Calabrese, Sophia 10 Battle Mountain 4-10.00(1.47m) 1  
8 Krug, Nicole 10 Thompson Valley 4-10.00(1.47m) 1  
8 Sharpe, Lauren 10 Niwot 4-10.00(1.47m) 1  
8 Betz, Heather 9 Fairview 4-10.00(1.47m) 1  
8 Cleere, Kelsey   Eaglecrest 4-10.00(1.47m) 1  
8 Smith, Gabrielle 10 ThunderRidge 4-10.00(1.47m) 1  
14 Letts, Delaney 9 Green Mountain 4-08.00(1.42m) 1  
14 Foster, Megan 12 Silver Creek 4-08.00(1.42m) 1  
14 Patcheck, Nona   Durango 4-08.00(1.42m) 1  
14 Diaz, Amanda 12 Mullen 4-08.00(1.42m) 1  
18 Steck, Ashley   Douglas County 4-06.00(1.37m) 1  
18 Brock, Lauren 9 Vista Ridge 4-06.00(1.37m) 1  
18 Roy, Brittany 12 Cherry Creek 4-06.00(1.37m) 1  
18 Lewis, Brittani 11 George Washingto 4-06.00(1.37m) 1  
18 Driscoll, Lauren 10 Heritage 4-06.00(1.37m) 1  
18 Guy, Kelsey 11 Akron 4-06.00(1.37m) 1  
24 Ashby, Amazing 9 Cherokee Trail 4-04.00(1.32m) 1  
24 Duncan, Monterra 12 George Washingto 4-04.00(1.32m) 1  
24 Cooper, Katie 10 Falcon 4-04.00(1.32m) 1  
-- Van Tassel, Kelli 11 Green Mountain NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Yon, Shayna 10 Cherokee Trail 16-04.00(4.98m) +3.1 2  
2 Marquez, Talia 12 Arvada West 15-11.00(4.85m) +4.5 2  
3 Watson, Abby 11 Mountain View 15-09.00(4.80m) +3.2 2  
4 Parnell, Mercedes 12 Wasson 15-04.50(4.69m) +1.3 2  
5 Olsen, Tesha 11 Battle Mountain 15-04.00(4.67m) +0.1 2  
6 Savage, Jennifer 12 ThunderRidge 15-03.00(4.65m) +3.7 2  
7 Spahic, Lamija 10 Overland 15-02.00(4.62m) +3.6 2  
1 McClendon, Jordan 11 George Washingto 14-08.00(4.47m) +0.0 1  
8 Minter, Kira 9 Mountain View 14-05.00(4.39m) +3.5 2  
2 Ifft, Anna 12 Niwot 14-00.00(4.27m) -2.4 1  
9 Denardo, Jenai 11 Battle Mountain 13-09.00(4.19m) +2.6 2  
3 Lewis, Brittani 11 George Washingto 13-08.00(4.17m) -1.4 1  
4 Cullen, Krista 12 Silver Creek 13-07.00(4.14m) -2.0 1  
5 Falkenstine, Somer 12 Heritage 13-05.50(4.10m) -1.6 1  
10 Lattes, Sophie 11 Fairview 13-03.50(4.05m) +4.3 2  
6 Fisher, Shonnie 12 Overland 13-00.00(3.96m) -1.7 1  
7 Schultheis, Sarrelle 10 Littleton 12-09.50(3.90m) -1.1 1  
8 Steck, Ashley   Douglas County 12-08.00(3.86m) -2.5 1  
9 Phillipou, Jessica 9 Fairview 12-05.75(3.80m) -1.7 1  
10 McIntosh, Antoinette 11 Cheyenne Mountai 12-03.00(3.73m) -2.0 1  
11 Cirone, Anikka 9 Estes Park 11-11.75(3.65m) -2.0 1  
12 Guy, Kelsey 11 Akron 11-07.00(3.53m) -2.3 1  
13 Scheil, Ali 11 Estes Park 11-01.50(3.39m) -1.5 1  
14 Hauner, Morgan 11 Wasson 10-08.00(3.25m) -1.7 1  
15 Weisian, Arianna 10 Cheyenne Mountai 10-02.00(3.10m) -1.3 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Sparks, Hannah 11 Cherokee Trail 35-03.00(10.74m) +0.2 2  
1 Olsen, Tesha 11 Battle Mountain 34-08.00(10.57m) +0.0 1  
2 Sheaffer, Alex 12 Cheyenne Mountai 34-03.00(10.44m) +1.2 1  
2 Doublin, Tahja 12 Denver East 33-07.50(10.25m) -1.5 2  
3 Ifft, Anna 12 Niwot 33-06.00(10.21m) +1.2 1  
3 Watson, Abby 11 Mountain View 33-05.50(10.20m) +1.4 2  
4 Watson, Sammi 9 Mountain View 32-11.00(10.03m) -0.7 2  
4 Kuljis, Madden 11 Cherry Creek 32-05.00(9.88m) +0.0 1  
5 Savage, Jennifer 12 ThunderRidge 32-00.00(9.75m) -0.5 2  
5 Fertig, Hannah 11 Niwot 31-10.00(9.70m) +1.4 1  
6 Constien, Val 11 Battle Mountain 30-10.50(9.41m) +0.8 2  
7 Parnell, Mercedes 12 Wasson 30-08.50(9.36m) +1.7 2  
6 Falkenstine, Somer 12 Heritage 30-08.00(9.35m) -0.1 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McCabe, Megan 11 Cherry Creek 11-06.00(3.51m) 1  
2 Bess, Stephanie 11 Arvada West 10-00.00(3.05m) 1  
3 Casey, Gabby 10 Niwot 10-00.00(3.05m) 1  
4 Vandersteen, Jade 12 Silver Creek 9-06.00(2.90m) 1  
4 Robb, Zoe 12 Boulder 9-06.00(2.90m) 1  
4 McMurrain, Lilly 10 Battle Mountain 9-06.00(2.90m) 1  
4 Smith, Gabrielle 10 ThunderRidge 9-06.00(2.90m) 1  
8 Merrill, Sidney 12 Akron 9-00.00(2.74m) 1  
8 Johns, Haylie 11 Niwot 9-00.00(2.74m) 1  
10 Coleman, Jaci 11 Mountain View 8-06.00(2.59m) 1  
10 Ashby, Aunyx 11 Cherokee Trail 8-06.00(2.59m) 1  
12 Dishman, Katie 12 Centaurus 8-00.00(2.44m) 1  
13 Pittel, Kate 9 Battle Mountain 7-06.00(2.29m) 1  
13 Christensen, Karli 10 Akron 7-06.00(2.29m) 1  
13 Jones, Sheridan 11 Silver Creek 7-06.00(2.29m) 1  
-- Adock, Amanda 12 Green Mountain NH(--) 1  
-- Burd, Rachel 11 Boulder NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 



Post to:  
Post as: 
1 comment(s)  
Shane
 
 
Switch to Full Version