RunnerspaceNewsView

2011 Results - Lane Preview

Published by Shane
Mar 13 2011, 02:46 AM | 20429 views
PrintReport
Social
Images
2011 Results - Lane Preview
Lane Preview - Mar 12, 2011
Lane Community College, 4000 East 30th Ave., Eugene, OR, US, 97405
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 3k Steeple | 110h | 400h | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | Hammer | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 3k Steeple | 100h | 400h | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | Hammer | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jarvis, Dusty   Unattached 10.94w +3.1 1  
2 Dahl, Eric   Unattached 11.07w +3.1 1  
3 Howard, Neal   Willamette 11.13w +3.1 1  
3 Rich, Ben   Southwestern Ore 11.13w +3.1 1  
5 Moland, Abe   Willamette 11.31w +3.1 1  
6 Dick, Nate   Unattached 11.32w +3.1 1  
7 Hastings, Andrew   Unattached 11.34w +2.1 3  
8 wilson, kenneth   Unattached 11.35 +1.1 2  
9 Boddie, Chris   Unattached 11.57w +3.1 1  
10 Acosta, Patrick   Unattached 11.70w +3.1 1  
11 Luetjen, Chris   Willamette 11.77 +1.1 2  
11 Shirley, Chase   Siskiyous 11.77 +0.1 4  
13 Kafoa, Tony   Siskiyous 11.85w +2.1 3  
14 Shamberger, David   Southwestern Ore 11.93 +1.1 2  
15 Elder, Lorenzo   Siskiyous 12.13w +2.1 3  
16 Rogers, Jordan   Southwestern Ore 12.31w +2.1 3  
17 Hart, Jeff   Unattached 12.37 +1.1 2  
18 Craig, T   Lane (OR) 13.31 +0.1 4  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jarvis, Dusty   Unattached 23.01 +1.5 1  
2 Hastings, Andrew   Unattached 23.02w +4.1 2  
3 Rich, Ben   Southwestern Ore 23.42 +1.5 1  
4 Dahl, Eric   Unattached 23.51 +1.5 1  
5 wilson, kenneth   Unattached 23.76 +1.5 1  
6 Dick, Nate   Unattached 23.83 +1.5 1  
7 Boddie, Chris   Unattached 24.22 +1.5 1  
8 Kozel, Thomas   UO Running Club 24.34w +4.1 2  
9 Acosta, Patrick   Unattached 24.66w +4.1 2  
10 Parra, Clark   Unattached 25.38 +0.5 3  
11 Cohen, Sean   Lane (OR) 25.45w +5.4 4  
12 Gonzales, Nate   Siskiyous 25.66 +0.5 3  
13 Richter, Aaron   UO Running Club 25.76 +0.5 3  
14 Smead, Kevin   Unattached 26.19 +0.5 3  
15 Craig, T   Lane (OR) 27.62w +5.4 4  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Latt, Jordan   Lane (OR) 49.87 1  
2 Fiechtner, Tom   Willamette 52.78 1  
3 Smee, Preston   Lane (OR) 53.26 1  
4 Scherer, Cole   Southwestern Ore 53.63 3  
5 Kozel, Thomas   UO Running Club 53.67 1  
6 James, Garrett   Siskiyous 54.00 2  
7 Stearns, Brent   Unattached 54.43 1  
8 Villa, Jacob   Unattached 55.11 3  
9 Hart, Jeff   Unattached 56.42 2  
10 Urias, Emmanuel   Southwestern Ore 56.61 3  
11 Richter, Aaron   UO Running Club 56.82 2  
12 Smead, Kevin   Unattached 56.94 2  
13 Whyte, Kevin   Northwest Christ 59.86 3  
-- Sweet, Nolan   Siskiyous DQ 3  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kingstad, Kit   Willamette 1:59.19 1  
2 Stubbs, Chris   Lane (OR) 1:59.22 1  
3 Urquhart, Benton   Northwest Christ 1:59.36 1  
4 Gonzales, Michael   Northwest Christ 1:59.72 1  
5 Snell, Paden   Unattached 2:00.25 1  
6 Van Zandt, Jake   UO Running Club 2:04.34 1  
7 Von Linsowe, Clint   Southwestern Ore 2:04.95 1  
8 Aucoin, Jeremy   Northwest Christ 2:06.08 1  
9 Berkner, Jacob   Lane (OR) 2:07.08 1  
10 Rivera, Reyes   Unattached 2:10.69 1  
11 Green, Crosby   Northwest Christ 2:12.30 1  
12 Stephens, Ben   Southwestern Ore 2:12.36 1  
13 Cardwell, Clint   UO Running Club 2:12.53 1  
14 Nieves, Miguel   Unattached 2:12.94 1  
15 Singh, Rajdeep   Siskiyous 2:13.03 1  
16 Monrroy, Carlos   Unattached 2:15.00 1  
17 Cole, Steven   Southwestern Ore 2:32.32 1  
 
Mens 1500m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rebol, Nicholas   Willamette 4:03.73 1  
2 McLaughlin, Ryan   Willamette 4:04.93 1  
3 Boosinger, John   UO Running Club 4:07.36 1  
4 Urquhart, Benton   Northwest Christ 4:10.62 1  
5 Berkner, Jacob   Lane (OR) 4:13.65 1  
6 Owen, Tyler   UO Running Club 4:18.32 1  
7 Van De Velde, Sam   UO Running Club 4:20.85 1  
8 Sharma, Sean   Willamette 4:23.00 1  
9 Echols, Josh   Willamette 4:24.00 1  
10 Bennett, Michael   Northwest Christ 4:24.39 1  
11 Singh, Rajdeep   Siskiyous 4:25.00 1  
11 Israelsky, Austin   UO Running Club 4:25.00 1  
13 Powell, Larry   Lane (OR) 4:30.16 1  
14 Steeves, Dane   Lane (OR) 4:32.80 1  
15 Bellamy , Micha   Lane (OR) 4:35.03 1  
16 Yoshioka, Kai   Willamette 4:36.00 1  
17 kohles, cameron sean   Unattached 4:54.00 1  
18 Cole, Steven   Southwestern Ore 5:08.00 1  
 
Mens 3000m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Campbell, Casey   UO Running Club 8:47.04 1  
2 Snell, Paden   Unattached 9:03.90 1  
3 Green, Crosby   Northwest Christ 9:05.23 1  
4 Jones, Alex   Unattached 9:09.08 1  
5 Robison, Samuel   Northwest Christ 9:14.74 1  
6 Corrigan, Colin   UO Running Club 9:17.11 1  
7 Gordon, Josh   UO Running Club 9:19.87 1  
8 Spear, Matt   UO Running Club 9:28.69 1  
9 Boosinger, John   UO Running Club 9:31.74 1  
10 Pillow, Tim   UO Running Club 9:33.43 1  
11 Monrroy, Carlos   Unattached 9:34.94 1  
12 Stephens, Ben   Southwestern Ore 9:50.94 1  
13 Aucoin, Jeremy   Northwest Christ 10:00.40 1  
14 Nieves, Miguel   Unattached 10:06.42 1  
15 Reis, Dustin   Southwestern Ore 10:18.17 1  
16 Sagers, Matt   UO Running Club 10:26.43 1  
 
Mens 3k Steeple Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bennett, Michael   Northwest Christ 10:10.00 1  
2 Reis, Dustin   Southwestern Ore 10:56.70 1  
3 Manoogian-O'Dell, Brin   Willamette 11:19.10 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 James, Kevin   Unattached 15.46 1  
2 May, Trevor   Willamette 15.73 1  
3 Hastings, Andrew   Unattached 16.05 1  
4 Arnold, Richard   Lane (OR) 16.23 1  
5 Shirley, Chase   Siskiyous 17.10 1  
6 Formolo, David   Lane (OR) 17.16 1  
7 Garoutte, Dylan   Southwestern Ore 21.00 1  
 
Mens 400m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Shirley, Chase   Siskiyous 58.05 1  
2 Arnold, Richard   Lane (OR) 58.19 1  
3 May, Trevor   Willamette 1:01.87 1  
4 Urias, Emmanuel   Southwestern Ore 1:06.16 1  
5 Garoutte, Dylan   Southwestern Ore 1:10.59 1  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Formolo, Powell,
Smee, Latt
  Lane (OR) 3:28.19 1  
2 Kozel, Owen,
Van De V, Boosinge
  UO Running Club 3:35.37 1  
3 Bennett, Aucoin,
Urquhart, Gonzales
  Northwest Christ 3:37.80 1  
4 Relay Team   Lane (OR) 3:39.39 1  
5 Shirley, Meyers,
Weddle, James
  Siskiyous 3:47.72 1  
6 Aguirre, Archer,
Hawkins, Stephens
  Southwestern Ore 4:07.51 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Oppat, David   Willamette 15.03m(49'3.5) 1  
2 Clothier, Josh   Willamette 14.91m(48'11) 1  
3 Weidemann, Kevin   Southwestern Ore 13.65m(44'9.25) 1  
4 Colignon, Evin   Willamette 13.23m(43'4.75) 1  
5 Short, Jeff   Willamette 12.01m(39'4.75) 1  
6 Cordova, Chris   Siskiyous 11.78m(38'7.75) 1  
7 Peck, Josh   Siskiyous 11.59m(38'0.25) 1  
8 Goacher, John   Siskiyous 10.62m(34'10) 1  
9 Baker, Cyole   Siskiyous 9.99m(32'9.25) 1  
10 Parks, Danny   Lane (OR) 9.96m(32'8) 1  
11 Baker, Michael   Siskiyous 9.33m(30'7.25) 1  
12 Sweet, Nolan   Siskiyous 9.31m(30'6.5) 1  
13 Galindo, Rueben   Siskiyous 8.91m(29'2.75) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Peck, Josh   Siskiyous 42.71m(140'1.5) 1  
2 Oppat, David   Willamette 40.97m(134'4.75) 1  
3 Clothier, Josh   Willamette 39.77m(130'5.75) 1  
4 Briggs, Wyatt   Willamette 38.83m(127'4.5) 1  
5 Parks, Danny   Lane (OR) 38.39m(125'11.25) 1  
6 Slater, Ty   Siskiyous 37.71m(123'8.5) 1  
7 Cordova, Chris   Siskiyous 32.67m(107'2) 1  
8 Baker, Cyole   Siskiyous 32.21m(105'8) 1  
9 Skinner, Cody   Siskiyous 32.10m(105'3.75) 1  
10 Goacher, John   Siskiyous 31.73m(104'1) 1  
 
Mens Javelin Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Slater, Ty   Siskiyous 59.61m(195'6.75) 1  
2 Briggs, Wyatt   Willamette 51.99m(170'6.75) 1  
3 Haxby, Brent   Lane (OR) 51.77m(169'10) 1  
4 Cordova, Chris   Siskiyous 45.81m(150'3.5) 1  
5 Mayther, Nolan   Willamette 45.71m(149'11.5) 1  
6 Sweet, Nolan   Siskiyous 45.48m(149'2.5) 1  
7 Ericksen, Alex   Lane (OR) 44.94m(147'5.25) 1  
8 Skinner, Cody   Siskiyous 38.85m(127'5.5) 1  
 
Mens Hammer Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Oppat, David   Willamette 45.76m(150'1.5) 1  
2 Clothier, Josh   Willamette 45.51m(149'3.5) 1  
3 Short, Jeff   Willamette 43.57m(142'11.25) 1  
4 Briggs, Wyatt   Willamette 43.08m(141'4) 1  
5 Weidemann, Kevin   Southwestern Ore 38.62m(126'8.25) 1  
6 Faulhaber, Max   Willamette 38.33m(125'9) 1  
7 Douglas, Cole   Willamette 34.81m(114'2.25) 1  
8 Goacher, John   Siskiyous 31.42m(103'1) 1  
9 Slater, Ty   Siskiyous 30.17m(98'11.75) 1  
10 Galindo, Rueben   Siskiyous 23.90m(78'4.75) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pecktol, Josh   Lane (OR) 1.93m(6'3.75) 1  
2 Cohen, Sean   Lane (OR) 1.88m(6'2) 1  
3 Rangel, Jose   Southwestern Ore 1.73m(5'8) 1  
3 Dircks, Manta   Willamette 1.73m(5'8) 1  
5 May, Trevor   Willamette 1.68m(5'6) 1  
-- Sweet, Nolan   Siskiyous NH(--) 1  
-- Colignon, Evin   Willamette NH(--) 1  
-- Nevin, Brandt   Willamette NH(--) 1  
-- Rogers, Jordan   Southwestern Ore NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gray, Jordan   UO Running Club 6.42m(21'0.75) nwi 1  
2 Sypraseuth, Johnny   Siskiyous 6.33m(20'9) nwi 1  
3 Smee, Preston   Lane (OR) 6.28m(20'7) nwi 1  
4 Parra, Clark   Unattached 6.24m(20'5.5) nwi 1  
5 wilson, kenneth   Unattached 6.17m(20'2.75) nwi 1  
6 Kafoa, Tony   Siskiyous 6.00m(19'8) nwi 1  
7 Colignon, Evin   Willamette 5.88m(19'3.5) nwi 1  
8 Cohen, Sean   Lane (OR) 5.87m(19'3) nwi 1  
9 Rangel, Jose   Southwestern Ore 5.57m(18'3.25) nwi 1  
10 Weddle, Dylan   Siskiyous 5.47m(17'11.25) nwi 1  
11 Rogers, Jordan   Southwestern Ore 5.44m(17'10) nwi 1  
12 Gonzales, Nate   Siskiyous 5.35m(17'6.5) nwi 1  
13 Elder, Lorenzo   Siskiyous 4.82m(15'9.75) nwi 1  
-- Dircks, Manta   Willamette FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Dircks, Manta   Willamette 13.18m(43'2.75) nwi 1  
2 Rangel, Jose   Southwestern Ore 12.27m(40'3) nwi 1  
3 Rogers, Jordan   Southwestern Ore 12.10m(39'8.25) nwi 1  
-- Gonzales, Nate   Siskiyous FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Parker , Jordan   Lane (OR) 4.70m(15'5) 1  
2 Pruit, Garrett   Lane (OR) 4.30m(14'1.25) 1  
3 Clemmer, Spencer   Willamette 4.20m(13'9.25) 1  
3 Formolo, David   Lane (OR) 4.20m(13'9.25) 1  
5 Ericksen, Alex   Lane (OR) 4.10m(13'5.25) 1  
5 Takeda, Colby   Willamette 4.10m(13'5.25) 1  
7 Stapleton, Zaine   Lane (OR) 3.90m(12'9.5) 1  
8 Nevin, Brandt   Willamette 3.80m(12'5.5) 1  
9 Foley, Conor   Willamette 3.70m(12'1.5) 1  
9 Weddle, Dylan   Siskiyous 3.70m(12'1.5) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Dinsmore, Jaela   Willamette 12.93w +2.1 1  
2 Standley, Chelsea   Southwestern Ore 13.28w +2.1 1  
3 Smith, Robin   Willamette 13.75w +2.1 1  
4 Garrett, Reba   UO Running Club 13.93w +2.1 1  
5 Ballue, Tina   Siskiyous 14.47w +2.1 1  
6 Van Winkle, Kyra   Unattached 14.55w +2.1 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hossley, Kristina   Southwestern Ore 30.00 +2.0 2  
2 Garrett, Reba   UO Running Club 30.22w +2.4 1  
3 Bolen, Amber   Lane (OR) 30.25 +2.0 2  
4 Vincent, Kelsi   Unattached 31.73w +2.4 1  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Nhim, Samantha   Willamette 1:03.40 1  
2 Langi, Ashley   Siskiyous 1:05.86 1  
3 Ferris, Shawndra   Lane (OR) 1:07.18 1  
4 Bolen, Amber   Lane (OR) 1:08.43 1  
5 Vincent, Kelsi   Unattached 1:09.17 1  
6 Van Winkle, Kyra   Unattached 1:10.46 1  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mattox, Kimber   Willamette 2:18.65 1  
2 Gildehaus, Stevie   Willamette 2:22.76 1  
3 Edwards, Theresa   Willamette 2:23.67 1  
4 Crossman, Gylany   Lane (OR) 2:30.74 1  
5 Schorer Noll, Sierra   Northwest Christ 2:31.76 1  
6 Mclaren, Barry   Unattached 2:33.03 1  
7 Gori, Heidi   Unattached 2:36.57 1  
8 Brown, Shontae   Southwestern Ore 2:37.83 1  
9 Thane, Lindsay   UO Running Club 2:41.60 1  
 
Womens 1500m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mattox, Kimber   Willamette 4:43.90 1  
2 Jensen, Rachel   Lane (OR) 4:47.90 1  
3 Edwards, Theresa   Willamette 4:56.78 1  
4 Rebol, Erynn   Willamette 4:56.82 1  
5 Beem, Joanna   Siskiyous 5:03.95 1  
6 Jackson, Laura   Lane (OR) 5:06.89 1  
7 Gildehaus, Stevie   Willamette 5:15.61 1  
8 Schorer Noll, Sierra   Northwest Christ 5:17.65 1  
9 Solomon, KD   Unattached 5:20.43 1  
10 Johanningmeier, Chandra   Lane (OR) 5:23.37 1  
11 Thane, Lindsay   UO Running Club 5:31.58 1  
12 Ginley-Hidinger, Nicole   UO Running Club 5:44.69 1  
13 Alcocer, Alisandra   Northwest Christ 6:23.26 1  
 
Womens 3000m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Arch, Brittany   Northwest Christ 10:11.24 1  
2 Hescock, Stephanie   Northwest Christ 10:12.50 1  
3 Hall, Megan   Northwest Christ 10:37.71 1  
4 Crossman, Gylany   Lane (OR) 10:44.07 1  
5 Gori, Heidi   Unattached 11:24.62 1  
6 Till, Alisha   Willamette 11:30.42 1  
7 Swanson, Riley   Northwest Christ 11:39.79 1  
8 Rushing, Jaclyn   UO Running Club 11:43.52 1  
9 Peterson, Katie   Northwest Christ 11:48.72 1  
10 Hale, Megan   Unattached 11:55.87 1  
11 Frasier, Kori   Unattached 12:51.98 1  
12 Hanson, Jordan   Siskiyous 13:19.08 1  
 
Womens 3k Steeple Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Beem, Joanna   Siskiyous 11:43.86 1  
2 McSweeney, Sarah   Willamette 11:51.72 1  
3 Tamanaha, Amanda   Willamette 12:03.85 1  
4 Venable, Sally   Willamette 12:17.87 1  
5 Schaffer, Kendra   Willamette 13:05.31 1  
6 Edwards, Melissa   Northwest Christ 13:26.84 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hossley, Kristina   Southwestern Ore 16.57 1  
2 Retherford, Jacee   Lane (OR) 16.94 1  
3 Hatcher, Miranda   Lane (OR) 17.32 1  
4 Leaf, Nicole   Southwestern Ore 18.08 2  
5 DeCourcey, Julie   UO Running Club 18.16 2  
6 Khalitova, Vera   Willamette 18.20 2  
7 Standley, Chelsea   Southwestern Ore 18.31 2  
8 Durham, Jeanesa   Southwestern Ore 20.03 2  
 
Womens 400m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Miller, Brandi   Willamette 1:09.27 1  
2 Hatcher, Miranda   Lane (OR) 1:18.64 1  
-- Khalitova, Vera   Willamette DNF 1  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Ferris, Jackson,
Hatcher, Johannin
  Lane (OR) 4:25.02 1  
2 Brown, Durham,
Leaf, Lohof
  Southwestern Ore 4:26.42 1  
3 Ballue, Beem,
Sublette, Langi
  Siskiyous 4:37.18 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Guzman, Jennifer   Lane (OR) 11.02m(36'1.75) 1  
2 Hodges, Ginny   Willamette 9.44m(30'11.5) 1  
3 Carter, Christine   Southwestern Ore 9.10m(29'10.25) 1  
4 Standley, Chelsea   Southwestern Ore 8.48m(27'9.75) 1  
5 Alvarez, Andrea   Southwestern Ore 7.96m(26'1.25) 1  
6 Hossley, Kristina   Southwestern Ore 7.14m(23'5) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Guzman, Jennifer   Lane (OR) 32.42m(106'4.25) 1  
2 Kau, Linsey   Lane (OR) 31.42m(103'1) 1  
3 Hodges, Ginny   Willamette 29.81m(97'9.5) 1  
4 Carter, Christine   Southwestern Ore 27.97m(91'9) 1  
5 Alvarez, Andrea   Southwestern Ore 23.00m(75'5.5) 1  
 
Womens Javelin Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kau, Linsey   Lane (OR) 40.60m(133'2.25) 1  
2 Carter, Christine   Southwestern Ore 34.88m(114'5) 1  
3 Durham, Jeanesa   Southwestern Ore 30.63m(100'5.75) 1  
4 Hodges, Ginny   Willamette 30.00m(98'5) 1  
5 Standley, Chelsea   Southwestern Ore 20.14m(66'0.75) 1  
-- Leaf, Nicole   Southwestern Ore FOUL(--) 1  
 
Womens Hammer Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Guzman, Jennifer   Lane (OR) 38.69m(126'11) 1  
2 Kau, Linsey   Lane (OR) 25.15m(82'6) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Millager, Kelly   Southwestern Ore 1.57m(5'1.75) 1  
2 Ottomano, Taylor   Willamette 1.52m(4'11.75) 1  
3 Hossley, Kristina   Southwestern Ore 1.42m(4'7.75) 1  
4 Miller, Brandi   Willamette 1.37m(4'5.75) 1  
5 Carter, Christine   Southwestern Ore 1.32m(4'3.75) 1  
-- Durham, Jeanesa   Southwestern Ore NH(--) 1  
-- Leaf, Nicole   Southwestern Ore NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Langi, Ashley   Siskiyous 5.06m(16'7) nwi 1  
2 Retherford, Jacee   Lane (OR) 4.83m(15'10) nwi 1  
3 Ballue, Tina   Siskiyous 4.69m(15'4.5) nwi 1  
4 Barnett, Danielle   Willamette 4.65m(15'3) nwi 1  
5 Standley, Chelsea   Southwestern Ore 4.55m(14'11) nwi 1  
6 Hossley, Kristina   Southwestern Ore 4.48m(14'8.25) nwi 1  
7 Leaf, Nicole   Southwestern Ore 4.38m(14'4.25) nwi 1  
8 Cihak, Marysha   UO Running Club 4.37m(14'4) nwi 1  
9 Nelson, Brooke   Southwestern Ore 3.98m(13'0.5) nwi 1  
10 Durham, Jeanesa   Southwestern Ore 3.75m(12'3.5) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Davis, Katie   Unattached 11.09m(36'4.5) nwi 1  
2 Langi, Ashley   Siskiyous 10.73m(35'2.25) nwi 1  
3 Ottomano, Taylor   Willamette 9.92m(32'6.5) nwi 1  
4 Lohof, Cary Ann   Southwestern Ore 9.88m(32'4.75) nwi 1  
5 McIntyre, Ashliegh   Unattached 9.73m(31'11) nwi 1  
6 Ballue, Tina   Siskiyous 9.38m(30'9.25) nwi 1  
7 Nelson, Brooke   Southwestern Ore 8.57m(28'1.25) nwi 1  
-- Leaf, Nicole   Southwestern Ore FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Poppe, Sammi   Unattached 3.30m(10'9.75) 1  
2 Mariman, Katie   Willamette 3.20m(10'5.75) 1  
2 Beard, Lindsay   Unattached 3.20m(10'5.75) 1  
4 Williams, Amber   Unattached 3.10m(10'2) 1  
-- Timpe, Clara   Willamette NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 



Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version