RunnerspaceNewsView

2011 Results - Redondo NIKE Track and Field Invitational

Published by Shane
Mar 19th 2011, 9:14pm | 43001 views
PrintReport
Social
Images
2011 Results - Redondo NIKE Track and Field Invitational
                     Redondo Nike Invitational - 3/19/2011                     
                               Redondo Beach HS                                
                                    Results  
                                  
 
Event 1  Girls 1600 Meter Run Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Marshall, Jenna            9 Redondo                6:18.81  
  2 Cane, Maddie               9 Vistamar               6:19.53  
  3 Hsu, Isabella              9 Redondo                6:22.10  
  4 Alvarado, Daisy           10 Paramount              6:24.46  
  5 Kim, Logan                 9 Culver City            6:25.77  
  6 Ogaz, Georgina             9 Paramount              6:25.86  
  7 Hansen, Alexandria         9 Redondo                6:35.54  
  8 Tirado, Ashley            10 Schurr                 6:37.65  
  9 Marcelo Ramos, Belinda    10 Schurr                 6:38.00  
 10 Bravo, Cynthia            10 Schurr                 6:55.46  
 11 Watanabe, Hirari           9 Culver City            7:03.33  
 12 Flam, Lily                 9 Chadwick               7:05.12  
 13 Lopez, Melissa            10 Schurr                 7:06.30  
 14 Aleem, Danya               9 Culver City            7:06.92  
Section  2  
  1 Schumacher, Keri          10 El Segundo             5:57.08  
  2 Lee, Katianna              9 El Segundo             5:59.25  
  3 Lee, Uriel                 9 Marlborough            6:00.52  
  4 Gold, Vera                 9 Redondo                6:00.67  
  5 Barry, Ruth               10 Redondo                6:02.91  
  6 Reyes, Camila              9 Warren                 6:03.06  
  7 Strong, Alexia            10 West Torrance          6:07.72  
  8 Gurbach, Sarah            10 Chadwick               6:08.00  
  9 Padlipsky, Sarah           9 El Segundo             6:08.19  
 10 Chaides, Sarah            10 Schurr                 6:09.09  
 11 Bradford, Jessica          9 Redondo                6:11.89  
 12 Long, Amanda               9 Chadwick               6:12.62  
 13 Mendoza, Brianna           9 Thousand Oaks          6:14.30  
 14 ramirez, irubi             9 Warren                 6:15.24  
 15 Trejo, Yvette              9 Thousand Oaks          6:15.94  
 16 Carley, Emma               9 West Torrance          6:17.70  
 17 Calfas, Megan              9 Chadwick               6:21.31  
 18 Elfarissi, Rita            9 El Segundo             6:31.33  
 19 gonzalez, diana            9 Warren                 6:37.89  
 20 garcia, melany            10 Warren                 6:38.05  
 21 Geisel, Sabrina           10 El Segundo             7:14.08  
Section  3  
  1 Lane, Janice               9 Poly (Lb)              5:20.89  
  2 Rodriguez, Jackie         10 West Torrance          5:34.74  
  3 Kearney, Alison           10 Lakewood               5:36.10  
  4 Gonzales, Jessica          9 Poly (Lb)              5:37.46  
  5 Meneses, Abbie             9 Poly (Riv)             5:38.98  
  6 Bettes, Mikela             9 Redondo                5:39.78  
  7 Godinez, Graciela          9 Thousand Oaks          5:42.82  
  8 Smiley, Rachel            10 Thousand Oaks          5:43.19  
  9 Desmond, Alyssa           10 West Torrance          5:46.64  
 10 Griffie, Hannah            9 West Torrance          5:48.00  
 11 Hong, Susie                9 West Torrance          5:49.71  
 12 Ignart, Noelle            10 Lakewood               5:52.21  
 13 Culhane, Melissa          10 Thousand Oaks          5:52.72  
 14 Hercher, Mari             10 Poly (Lb)              5:55.47  
 15 Reilly, Jennifer          10 Lakewood               5:56.62  
 16 Stacey, Jessie            10 Poly (Riv)             5:56.67  
 17 Morinaka, Akela            9 Culver City            5:57.96  
 18 Iwakiri, Alicia           10 North Torran           6:06.34  
 19 monge, vanessa             9 Warren                 6:08.53  
 20 Corona, Valeria           10 Warren                 6:26.12  
 21 Butler, Emily              9 Poly (Lb)              6:27.64  
 22 Balasbas, Kirra           10 North Torran           6:32.83  
 23 Lytle, Brianna             9 North Torran           6:48.45  
 
Event 2  Boys 1600 Meter Run Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Renteria, Daniel           9 Paramount              5:09.32  
  2 Rios, Anthony             10 Paramount              5:09.40  
  3 Magallanes, Adrian        10 Paramount              5:09.43  
  4 Sakai, Jordan             10 North Torran           5:12.00  
  5 DeLeon, Joshua            10 Poly (Lb)              5:15.65  
  6 Gayosso, David            10 Schurr                 5:17.26  
  7 Lapovich, Grant           10 West Torrance          5:17.53  
  8 Schermerhorn, Evan         9 Redondo                5:19.17  
  9 Mittal, Sagar              9 West Torrance          5:19.21  
 10 Cortez, Kevin              9 Culver City            5:21.99  
 11 Bahr, Emerson              9 Poly (Lb)              5:23.40  
 12 Forsythe, Conor           10 El Segundo             5:23.69  
 13 Liu, Kevin                10 Culver City            5:23.80  
 14 Malik, Ryan               10 North Torran           5:26.07  
 15 Rodgers, Zach             10 Redondo                5:26.61  
 16 Gilmartin, Blake           9 West Torrance          5:28.64  
 17 Garcia, Marcos            10 Schurr                 5:32.71  
 18 Franco, Shelby             9 Schurr                 5:41.82  
 19 Boboc, Brad                9 Chadwick               5:56.87  
 20 Asahi, Makoto             10 Schurr                 5:58.85  
 21 Chitia, Isaiah            10 Schurr                 5:59.99  
 22 Hoot, Justin              11 Chadwick               6:00.55  
 23 Teran, Francisco          10 Schurr                 6:00.77  
 24 Ramsouer, Andrew           9 El Segundo             6:11.49  
Section  2  
  1 Vilchez, Jacob             9 Poly (Lb)              4:56.73  
  2 McKay, Jackson            10 Thousand Oaks          4:59.02  
  3 Aispuro, Henry            10 Warren                 5:00.61  
  4 Adair, Riley              10 Notre Dame (So)        5:03.44  
  5 Fontana, Arthur           10 Redondo                5:07.99  
  6 Ohmstede, J.C              9 Mira Costa             5:08.51  
  7 Mushaney, Robert          10 Redondo                5:09.39  
  8 Meadows, Robert            9 Redondo                5:10.90  
  9 Gabel, Hunter              9 El Segundo             5:11.04  
 10 Goldberg, Micheal         10 Mira Costa             5:11.21  
 11 Heyl, Robert              10 Culver City            5:12.12  
 12 Ben-Dayan, Nadav          10 Vistamar               5:13.31  
 13 Narkar, Shree              9 Warren                 5:14.30  
 14 DeLaTorres, Julian         9 Poly (Lb)              5:15.47  
 15 Valencia, Moises          10 Chadwick               5:15.67  
 16 McNally, Evan             10 Culver City            5:15.89  
 17 Lubs, Spencer              9 West Torrance          5:17.63  
 18 Colbert, Tim              10 El Segundo             5:20.62  
 19 Iyob, Abu                  9 Vistamar               5:32.57  
 20 Sigala, Andres            10 Schurr                 5:35.41  
Section  3  
  1 Sansom, Stephen           10 Peninsula              4:35.83  
  2 Nakahara, Michael         10 West Torrance          4:39.09  
  3 Tait, William              9 Redondo                4:39.29  
  4 Kassa, Tewodros           10 West Torrance          4:42.89  
  5 Megeff, Brennan           10 Peninsula              4:44.65  
  6 Mcdonald, Justin          10 Mira Costa             4:45.64  
  7 Beasley, Matthew          10 Poly (Riv)             4:49.10  
  8 Arredondo, Antonio        10 Paramount              4:49.67  
  9 shalvarjian, Tyler        10 Mira Costa             4:50.13  
 10 Reilly, Alex              10 Notre Dame (So)        4:50.50  
 11 Aburto, Aaron             10 Lakewood               4:51.38  
 12 Yamaya, Tomohiro           9 Redondo                4:51.87  
 13 Guerrero, Michael         10 Thousand Oaks          4:52.65  
 14 Alcaraz, Etienne          10 Lakewood               4:52.81  
 15 Germann, Ethan            10 Thousand Oaks          4:53.47  
 16 Solorzano, Chris          10 Lakewood               4:55.43  
 17 Iraheta, Brandon           9 Warren                 4:55.66  
 18 Yamaya, Takehiro           9 Redondo                4:56.91  
 19 DeLaTorres, Eris           9 Poly (Lb)              4:59.18  
 20 Hernandez, Micheal         9 Warren                 5:00.36  
 21 Hamilton, Evan            10 Chadwick               5:05.89  
 22 Trujillo, Chris            9 Thousand Oaks          5:11.77  
 23 Carias, Oscar             10 Lynwood                5:22.75  
 24 Orozco, Jacob             10 Lakewood               5:43.14  
 
Event 3  Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Vezina, Macy              10 El Segundo             5:42.89  
  2 Hazeltine, Danielle       11 Redondo                5:44.73  
  3 Lopez, Evelyn             10 Paramount              5:49.92  
  4 Trejo, Stephanie          10 Paramount              5:52.03  
  5 Tran, Tricia              12 North Torran           5:53.76  
  6 Chapman, Allison          10 North Torran           5:54.31  
  7 Herrera, Karina           10 Paramount              5:56.33  
  8 Gilstrap, Monique         11 Poly (Lb)              5:56.52  
  9 Ayala, Jasmine            11 Lakewood               5:58.68  
 10 Calfas, Jennifer          11 Chadwick               6:01.58  
 11 Inoue, Lisa               11 Redondo                6:06.54  
 12 Fletes, Jennifer          11 Warren                 6:07.63  
 13 Labra, Graciela           12 Warren                 6:08.13  
 14 Alvarez, Inez             11 Culver City            6:11.49  
 15 Casillas, Abiela          11 Schurr                 6:31.55  
 16 Delfin, Dalina            11 Schurr                 6:35.02  
 17 Armenta, Brenda           12 Warren                 6:36.03  
 18 Sparangis, Aphrodite      12 Warren                 6:36.88  
 19 tampico, guadalupe        12 Warren                 6:42.13  
 20 Gonzalez, Hannah          12 Schurr                 6:42.67  
 21 Ozawa, Hare               11 North Torran           6:44.11  
 22 Camacho, Adriana          12 Schurr                 7:20.23  
Section  2  
  1 Buchbinder, Jaye          12 Chadwick               5:04.71  
  2 Gammage, Dynasty          12 Poly (Lb)              5:06.32  
  3 Ulizio, Cara              10 Redondo                5:06.68  
  4 Stevenson, Arielle        12 Poly (Lb)              5:11.18  
  5 Turner, Caitlin           11 Thousand Oaks          5:16.09  
  6 Ryan, Kelly               12 Redondo                5:16.28  
  7 O'Neill, Laura            11 Redondo                5:18.02  
  8 Farello, Anna             10 El Segundo             5:21.96  
  9 Oragwu, Rebekah           12 Poly (Lb)              5:23.32  
 10 Estes, Kenzie             12 Poly (Riv)             5:23.63  
 11 Tercek, Katherine         11 Marlborough            5:25.43  
 12 Mullins, Jordan           10 El Segundo             5:28.17  
 13 levy, alison              12 West Torrance          5:28.66  
 14 LaFace, Stephanie         10 Notre Dame (So)        5:32.02  
 15 Morris, Calene            11 Torrance               5:34.07  
 16 Padberg, Ashton           11 Thousand Oaks          5:38.25  
 17 Culhane, Danielle         12 Thousand Oaks          5:38.64  
 18 Bui, Karen                12 Lakewood               5:39.32  
 19 Ouye, Lauren              10 Chadwick               5:50.29  
 20 Tamura, Nicole            11 El Segundo             5:52.01  
 21 Medina, Isabel            11 Paramount              5:54.35  
 22 Sato, Devin               11 Torrance               5:55.43  
 23 Sherman, Pamela           12 Redondo                5:57.13  
 24 Aksentijevic, Aandraea    11 Notre Dame (So)        5:58.39  
 25 Davis, Megan              11 West Torrance          6:00.32  
 
Event 4  Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Steinke, Nick             12 Redondo                4:46.71  
  2 Dawson, Miles             11 West Torrance          4:48.35  
  3 Ramos, Daniel             12 Mira Costa             4:48.84  
  4 Lopez, Andrew             11 Redondo                4:51.02  
  5 Lopez, Martin             11 Warren                 4:53.23  
  6 Kiani, Amir               11 Warren                 4:53.78  
  7 Norden, Tyler             12 Mira Costa             4:55.79  
  8 Wooten, Michael           11 Lakewood               4:57.62  
  9 Crawford, Ray             12 Poly (Lb)              4:59.17  
 10 Chavez, Christian         11 El Segundo             4:59.59  
 11 Baldovino, Benny          12 Culver City            5:00.25  
 12 Harikawa, Sho             11 Culver City            5:08.86  
 13 Bourne, Dylan             12 Culver City            5:14.66  
 14 Madsen, Peter             11 Poly (Lb)              5:17.45  
 15 Ouye, Sean                12 Chadwick               5:18.71  
Section  2  
  1 Caracoza, Tyler           11 Redondo                4:33.65  
  2 Bloch, Matt               11 Notre Dame (So)        4:35.97  
  3 Kodera, Sho               11 Thousand Oaks          4:36.67  
  4 Worley, Sam               11 Thousand Oaks          4:38.22  
  5 Garcia, Manuel            11 Paramount              4:39.21  
  6 Pina, Eder                12 Schurr                 4:41.18  
  7 Lopez-Dominetta, Garett   12 El Segundo             4:41.95  
  8 Alvira, Anthoni           12 North Torran           4:44.10  
  9 Ramirez, Manuel           11 Paramount              4:46.76  
 10 Pleitez, David            11 Lakewood               4:46.97  
 11 Herold, Nick              12 Redondo                4:48.79  
 12 Diaz, Pablo               11 Mira Costa             4:49.35  
 13 Guzman, Alex              11 Redondo                4:51.34  
 14 Singh, Babandeep          12 Culver City            4:53.09  
 15 Nold, Ian                 12 Lakewood               4:53.83  
 16 Cisneros, Alex            11 Poly (Riv)             4:55.00  
 17 Mudy, Joseph              11 Notre Dame (So)        4:57.07  
 18 Taylor, Travis            11 Mira Costa             5:00.80  
 19 Pleitez, Jerry             9 Paramount              5:03.64  
Section  3  
  1 Andrews, Myles            12 Poly (Lb)              4:18.19  
  2 Lucas, Richard            12 Notre Dame (So)        4:18.50  
  3 Malone, Evan              10 Redondo                4:19.35  
  4 Lewis, Preston            12 North Torran           4:20.58  
  5 Hall, Chris               12 Poly (Lb)              4:21.60  
  6 Lopez, Tommy              11 Thousand Oaks          4:24.41  
  7 Godinez, Marco            12 Thousand Oaks          4:26.21  
  8 Baerga, Ruben             12 Poly (Lb)              4:28.30  
  9 Alvarado, Jorge           12 Paramount              4:29.32  
 10 Griffie, Drew             12 West Torrance          4:29.60  
 11 Perry, Anthony            12 Lakewood               4:29.84  
 12 Cabralez, Joseph          11 Poly (Riv)             4:30.53  
 13 Klatte, Garrett           10 Redondo                4:30.60  
 14 Cartwright, Sam           11 Chadwick               4:31.92  
 15 Borsook, Alec             12 Chadwick               4:32.21  
 16 Lebovitz, Lucas           12 Chadwick               4:32.54  
 17 Ashimine, Scott           12 North Torran           4:35.99  
 18 Thomson, Chris            12 North Torran           4:42.52  
 19 Johnson, Hunter           11 Torrance               4:44.02  
 20 Ramillano, Michael        12 Torrance               4:50.73  
 
Event 5  Girls 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Inglewood  'A'                                        53.90  
  2 Lynwood  'A'                                          54.03  
  3 Lakewood  'A'                                         54.90  
  4 Thousand Oaks  'A'                                    55.98  
Section  2  
  1 West Torrance  'A'                                    53.55  
  2 Poly (Lb)  'A'                                        53.71  
  3 Mira Costa  'A'                                       54.02  
  4 Carson  'A'                                           54.38  
  5 Redondo  'A'                                          55.59  
  6 Marlborough  'A'                                      55.68  
  7 Schurr  'A'                                           55.90  
  8 El Segundo  'A'                                       56.68  
 -- Warren  'A'                                              DQ  
 
Event 6  Boys 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 North Torrance  'A'                                   47.98  
  2 Lakewood  'A'                                         48.90  
  3 Thousand Oaks  'A'                                    49.38  
  4 Redondo  'A'                                          49.65  
Section  2  
  1 Notre Dame (So)  'A'                                  46.22  
  2 Lynwood  'A'                                          46.73  
  3 Inglewood  'A'                                        46.84  
  4 Cathedral  'A'                                        47.88  
  5 Paramount  'A'                                        48.75  
  6 Mira Costa  'A'                                       49.22  
  7 El Segundo  'A'                                       51.36  
  8 Poly (Lb)  'A'                                        54.87  
 
Event 7  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Redondo  'A'                                          50.56  
  2 Thousand Oaks  'A'                                    50.78  
  3 Lakewood  'A'                                         51.22  
  4 El Segundo  'A'                                       56.71  
Section  2  
  1 Poly (Lb)  'A'                                        46.77  
  2 Paramount  'A'                                        50.08  
  3 Inglewood  'A'                                        50.95  
  4 Notre Dame (So)  'A'                                  51.18  
  5 Warren  'A'                                           52.24  
  6 Marlborough  'A'                                      53.00  
  7 North Torrance  'A'                                   53.94  
 
Event 8  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Thousand Oaks  'A'                                    46.15  
  2 El Segundo  'A'                                       47.92  
Section  2  
  1 Notre Dame (So)  'A'                                  42.01  
  2 Poly (Lb)  'A'                                        42.34  
  3 Carson  'A'                                           43.35  
  4 Cathedral  'A'                                        43.94  
  5 Paramount  'A'                                        43.96  
  6 Lakewood  'A'                                         44.44  
  7 North Torrance  'A'                                   44.84  
  8 Redondo  'A'                                          45.56  
  9 Mira Costa  'A'                                       46.92  
 
Event 9  Girls 100 Meter Hurdles Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 1.3 
  1 Lu, Jenny                 10 Schurr                   21.02  
  2 Alberto, Brittani         10 Schurr                   21.28  
  3 McElroy, Jessica          10 Thousand Oaks            22.11  
Section  2     Wind: 1.4 
  1 Hahn, Rachel              10 Marlborough              18.96  
  2 Grande, Allison           10 Mira Costa               19.29  
  3 Kimbro, Sadie             10 Redondo                  19.30  
  4 Mueller, Annalee          10 Thousand Oaks            19.52  
  5 King, Sakari              10 Schurr                   19.63  
  6 Chappell, Courtney        10 Culver City              20.01  
  7 Taylor, Kamara             9 Carson                   20.15  
  8 Johnson, Sevyn             9 Paramount                20.21  
  9 Logan, Sarah              10 Redondo                  20.24  
Section  3     Wind: 2.4 
  1 Owens, Marielle           10 Carson                   18.10  
  2 Sarei, Precious            9 Warren                   18.64  
  3 Belnevas, Shantara        10 Poly (Lb)                19.08  
  4 Kodera, Erika              9 Thousand Oaks            19.21  
  5 Pena, Tatiana             10 West Torrance            19.64  
  6 Ballou, Tara               9 Poly (Lb)                20.42  
 
Event 10  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 1.4 
  1 Roberson, Tashonna        11 Carson                   19.44  
  2 Mendoza, Michelle         12 West Torrance            19.58  
  3 Trudeau, Shontalene       11 West Torrance            20.18  
Section  2     Wind: 1.8 
  1 Lazic, Alexandria         10 Marlborough              18.04  
  2 Thomas, Jenicie           11 Redondo                  18.76  
  3 Welch-Morrison, Skye      12 Culver City              20.74  
  4 Weaver, Celine            11 Lakewood                 21.22  
Section  3     Wind: 1.1 
  1 Sper, Karsen              11 Thousand Oaks            16.68  
  2 Yancy, Aundrea            12 Redondo                  17.11  
  3 Ginoza, Maggie            11 Mira Costa               17.19  
  4 Saenz, Carissa            11 Warren                   18.26  
  5 Lott, Carina              11 Marlborough              18.78  
  6 Smith, Tinesha            12 North Torran             19.10  
  7 Williams, Taisha          11 Lakewood                 20.15  
Section  4     Wind: 1.3 
  1 Payne, Kymber              9 Poly (Lb)                16.30  
  2 Harrison, Ashley          12 Lynwood                  17.16  
  3 Pasqual, Courtney         12 Notre Dame (So)          17.21  
  4 Donnelly, Ally            10 South Hills              17.33  
  5 Caldwell, Angelyn         11 Thousand Oaks            17.35  
  6 Ghalbouney, Theressa      11 Notre Dame (So)          17.53  
  7 Stills, Alex              12 Mira Costa               17.68  
  8 Pham, Aimee               10 Poly (Lb)                18.91  
  9 Kahn, Karlie              12 North Torran             20.09  
Section  5     Wind: 0.9 
  1 Richards, Mariah          12 Paramount                15.62  
  2 Cramer, Maia              12 Notre Dame (So)          16.23  
  3 Hicks, Traci              11 Poly (Lb)                16.84  
  4 Brown, Christina          10 Poly (Lb)                17.61  
  5 Batts, Sydney             10 Poly (Lb)                18.43  
  6 Lopez, Liliana            11 Warren                   18.56  
  7 Grant, Aja                11 North Torran             21.06  
 
Event 11  Boys 110 Meter Hurdles Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 1.6 
  1 McIntyre, Chase            9 Thousand Oaks            19.37  
  2 Arakaki, Marcio           10 West Torrance            20.58  
Section  2     Wind: 1.7 
  1 Dody, Nico                10 Thousand Oaks            19.90  
  2 Lee, Jun                  10 West Torrance            20.54  
  3 Kabus, Griffen             9 Mira Costa               21.25  
  4 Pena, David               10 Schurr                   21.30  
  5 Hayata, Brandon            9 Redondo                  21.85  
  6 Sanny, Justin             10 Redondo                  21.98  
  7 Keliher, Ryan              9 Redondo                  22.37  
Section  3     Wind: 1.5 
  1 Tejada, Anthony            9 Warren                   19.05  
  2 Bodin, Sam                 9 Redondo                  19.63  
  3 Gildea, Matt               9 Thousand Oaks            19.67  
  4 Lindquist, Cameron        10 Redondo                  21.57  
Section  4     Wind: 2.1 
  1 Ause, Kyle                10 Notre Dame (So)          16.32  
  2 Mulligan, Brandon          9 Cathedral                16.78  
  3 Barrett, Kyle             10 Notre Dame (So)          17.98  
  4 Dacanay, Matt              9 Thousand Oaks            18.70  
  5 Reyes, Bronx              10 Notre Dame (So)          19.32  
  6 Khan, Daniel               9 Notre Dame (So)          19.41  
  7 Johnson, Zach              9 Mira Costa               21.65  
  8 Garza, Joshua              9 North Torran             21.85  
 
Event 12  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 1.8 
  1 Mahmood, Ahmed            12 El Segundo               15.89  
  2 Tan, Anthony              11 Warren                   18.86  
  3 Cooper, Martel            11 Paramount                19.54  
  4 Devase, Jonathan          12 Redondo                  21.53  
Section  2     Wind: 2.0 
  1 Graham, Chris             12 Paramount                16.20  
  2 hornstra, ryan            12 Mira Costa               16.22  
  3 Marshall, Jacari          11 Carson                   16.83  
  4 Werner-Longo, Emmett      11 Redondo                  16.94  
  5 Zein, Ramsey              11 Mira Costa               17.66  
  6 Peete, Jonathan           11 Carson                   19.18  
  7 McLaughlin, Ben           11 Redondo                  19.58  
  8 Johnson, Kevin            12 Paramount                19.60  
Section  3     Wind: 1.6 
  1 Nozick, Lucas             11 Culver City              15.35  
  2 Scott, Dominique          12 Cathedral                15.37  
  3 Elias, Aiden              11 Notre Dame (So)          15.99  
  4 gates, corbin             11 Mira Costa               16.48  
  5 Lastrape, Tommy           11 Mira Costa               16.53  
  6 Jett, Brandon             11 Notre Dame (So)          17.13  
  7 Ward, Juan                 9 Poly (Lb)                17.16  
  8 Day, Juran                10 Poly (Lb)                19.28  
 
Event 13  Girls 4x800 Meter Relay FS/Var Combo
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Redondo  'A'                                        9:57.10  
  2 Carson  'A'                                        10:28.05  
  3 Poly (Lb)  'A'                                     10:39.41  
 -- Poly (Lb)  'C'                                    x11:05.10  
 -- Warren  'C'                                       x11:09.47  
 -- Mira Costa  'C'                                   x11:29.63  
 -- Warren  'D'                                       x11:34.16  
 
Event 14  Boys 4x800 Meter Relay FS/Var Combo
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Notre Dame (So)  'A'                                8:13.46  
  2 Poly (Lb)  'A'                                      8:31.19  
  3 Thousand Oaks  'A'                                  8:48.88  
  6 Mira Costa  'A'                                     9:12.73  
 -- Redondo  'C'                                       x9:00.35  
 -- Lakewood  'C'                                      x9:05.12  
 -- Mira Costa  'C'                                    x9:15.25  
 -- Thousand Oaks  'C'                                 x9:17.51  
 -- El Segundo  'C'                                    x9:35.58  
 -- Lynwood  'C'                                       x9:50.75  
 -- Poly (Lb)  'C'                                     x9:53.68  
 
Event 15  Girls 400 Meter Dash Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrade, Rachel            9 West Torrance          1:13.93  
  2 Levine, Sara              10 Thousand Oaks          1:18.55  
  3 Rivera, Valencia           9 Poly (Lb)              1:22.40  
Section  2  
  1 Clay, Tanaeyah             9 Poly (Lb)              1:08.42  
  2 Allred, Emily              9 Thousand Oaks          1:08.77  
  3 Sisto, Natalie             9 Redondo                1:11.41  
  4 Unverzagt, Nico            9 West Torrance          1:12.54  
  5 Moore-Yancey, Jonae        9 Poly (Lb)              1:14.45  
  6 Jimenez, Ashley            9 Vistamar               1:15.56  
Section  3  
  1 Toler, Faith               9 Poly (Lb)              1:07.76  
  2 Jefferson, Ciarra          9 Lakewood               1:08.49  
  3 Adams, Selena              9 Lakewood               1:08.51  
  4 Hernansez, Andrea         10 Schurr                 1:08.70  
  5 Kaufman, Sierra           10 Redondo                1:09.70  
  6 Chin, Sabrina              9 Redondo                1:10.36  
  7 Oster, Nicole              9 Mira Costa             1:11.54  
Section  4  
  1 Hunt, Adriana              9 Lakewood               1:05.65  
  2 Fitzgerald, Briah          9 Paramount              1:06.93  
  3 Jolicoeur, Lara            9 Redondo                1:07.18  
  4 Richardson, Lauren         9 Marlborough            1:09.00  
  5 Napoleon, Murielle         9 Marlborough            1:09.76  
  6 Baker, Rachel             10 Marlborough            1:12.70  
Section  5  
  1 South, Erin                9 Redondo                1:03.90  
  2 McDaniel, Tiarah           9 Paramount              1:03.93  
  3 Martin, Passionae          9 Paramount              1:05.62  
  4 Nguyen, Tiffany            9 West Torrance          1:06.24  
  5 Arredondo, Jocelyn        10 Lakewood               1:09.84  
  6 Avalos, Karen             10 Lakewood               1:15.85  
 
Event 16  Boys 400 Meter Dash Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Moore, Gabriel             9 El Segundo             1:00.88  
  2 Jernigan, Grayson         10 Vistamar               1:09.14  
  3 Jackson, Devin             9 Vistamar               1:15.54  
Section  2  
  1 Davis, Myles               9 Lakewood                 56.89  
  2 Block, Joshua              9 Mira Costa               58.54  
  3 Kim, Justin                9 North Torran             58.72  
  4 Castellanos, Brandon      10 North Torran           1:00.70  
  5 Banfield, Jake            10 Poly (Lb)              1:00.74  
Section  3  
  1 Payne, Cameron            10 Cathedral                55.12  
  2 Dennis, Malik              9 Poly (Lb)                55.22  
  3 Nasrollahy, Antony         9 Redondo                  56.36  
  4 Ward, Christopher          9 Redondo                  56.73  
  5 Santiago, Thomas           9 Redondo                  58.28  
  6 O'Neill, Michael           9 Redondo                  58.55  
Section  4  
  1 Farmer, Koa                9 Notre Dame (So)          53.54  
  2 Bernard, Jacoi            10 Paramount                54.78  
  3 Lee, Chase                10 Notre Dame (So)          55.58  
  4 Demsas, Dagmay            10 Redondo                  56.91  
  5 Kabbani, Ahmad             9 Redondo                  58.93  
  6 Calhoun, Vincent           9 Poly (Lb)              1:00.94  
 -- Massengil, Jaylen          9 Poly (Lb)                   DQ  
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Pham, Aimee               10 Poly (Lb)              1:04.05  
  2 Sattler, Brittany         11 Thousand Oaks          1:06.90  
  3 Batts, Sydney             10 Poly (Lb)              1:08.15  
  4 Schentrup, Teigan          9 Thousand Oaks          1:08.44  
  5 Currin, Annie             12 Vistamar               1:12.27  
  6 Glimshina, Nastya         11 Vistamar               1:19.12  
Section  2  
  1 Fleming, Madalyn          11 West Torrance          1:04.49  
  2 Desir, Marcela             9 Redondo                1:07.83  
  3 Mahidashti, Monier        11 Redondo                1:08.03  
  4 Bejerano, Samantha        11 West Torrance          1:08.29  
  5 Fletcher, Caroline        11 Marlborough            1:10.19  
  6 Sheppard, Janessa         11 Lakewood               1:15.44  
  7 Pickens, Gabrielle        11 Lakewood               1:18.89  
Section  3  
  1 Patterson, Kayla          11 Redondo                1:02.25  
  2 Jasper, Erica             11 Carson                 1:02.41  
  3 Hough, Carolina           10 El Segundo             1:03.12  
  4 Dougan, Mariah             9 Lakewood               1:03.53  
  5 Hall, Ashelyn             11 Lakewood               1:04.67  
  6 Morris, Ashley            11 Paramount              1:05.13  
  7 Williams, Kiyana          11 Lakewood               1:05.24  
  8 Baker, Jessica            11 Redondo                1:06.01  
Section  4  
  1 Harris, Hollie             9 Poly (Lb)                59.19  
  2 May, Adrianna             12 Poly (Lb)                59.85  
  3 Thomas, Diamond           10 Poly (Lb)              1:01.17  
  4 Loveland, Olivia          12 Redondo                1:02.21  
  5 Sopp, Brenna              11 Redondo                1:02.31  
  6 Bass, Jasmine              9 North Torran           1:02.37  
  7 Von der Ahe, Brooke       11 Notre Dame (So)        1:02.43  
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Pledger, Cameron          11 Lakewood                 54.45  
  2 Bugtai, Leo               11 Thousand Oaks            55.51  
  3 Joseph, Edward            11 Lakewood                 55.74  
  4 Sweatman, Jared           11 Redondo                  55.95  
  5 Peterson, Jeff            12 Mira Costa               55.96  
  6 Kartub, Ben               11 Mira Costa               56.89  
  7 Gigena, Lucas             11 Thousand Oaks            57.92  
  8 Emdee, Eric               11 Redondo                  57.93  
Section  2  
  1 Maslo, Thomas             12 Notre Dame (So)          54.43  
  2 Chikeruba, Jideofor       12 Redondo                  55.31  
  3 Jones, Max                12 Mira Costa               55.39  
  4 Inch, Kevin               11 Notre Dame (So)          55.42  
Section  3  
  1 Smith, Daniel             12 North Torran             52.41  
  2 Monaco, Colin             11 Poly (Lb)                52.68  
  3 Ho, Kevin                 11 Thousand Oaks            52.83  
  4 Martin, Kristopher        11 Redondo                  53.76  
  5 Malvo, Cameron            10 Poly (Lb)                54.02  
  6 Cousins, Derek            11 Lynwood                  54.11  
  7 Eure, Anthony             11 Carson                   54.97  
  8 Huerta, Carlos            12 Paramount                55.22  
  9 Jureidini, Kyle           12 Notre Dame (So)          57.36  
Section  4  
  1 Simon, Nathaniel          12 Lakewood                 51.01  
  2 Childs, Julius            12 Lynwood                  51.46  
  3 Reid, Devonte             12 Lakewood                 52.06  
  4 Robinson, Sam             11 Notre Dame (So)          52.79  
  5 Bellamy, Kymoni           11 Carson                   53.14  
  6 Nettles, Robert           11 Poly (Lb)                54.08  
  7 Gunter, Austin            10 Poly (Lb)                55.01  
  8 Anderson, Torey           11 North Torran             56.10  
Section  5  
  1 Howard, Shaquille         12 Poly (Lb)                48.87  
  2 Toler, Elisha             11 Carson                   50.10  
  3 Arguello, Ariel           12 Paramount                50.42  
  4 White, Tywon              11 Carson                   54.50  
  5 Thomas, Daryl             12 Redondo                  55.20  
 
Event 19  Girls 100 Meter Dash Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 0.5 
  1 Cooperwood, Megan          9 Poly (Lb)                13.87  
  2 Peel, Paige                9 Thousand Oaks            14.29  
  3 Roth, Robii                9 Lakewood                 14.32  
  4 Calhoun, Kennedy           9 Poly (Lb)                14.36  
  5 Tynes, Danielle           10 Lakewood                 14.61  
  6 Norwood, Sara              9 Lakewood                 14.68  
  7 Newman, Courtney           9 Thousand Oaks            15.24  
  8 Avalos, Karen             10 Lakewood                 16.02  
  9 Carey, Sydney             10 Redondo                  16.34  
Section  2     Wind: 1.2 
  1 Adedigba, Nola            10 Thousand Oaks            14.18  
  2 Hearn, Kayla               9 West Torrance            14.27  
  3 Porter, Delaney            9 Thousand Oaks            14.39  
  4 Viera, Rebecca             9 Schurr                   14.43  
  5 Griffin, Kayla             9 Warren                   14.48  
  6 Ramirez, Jackie           10 Schurr                   14.90  
  7 Navarro, Gerone            9 West Torrance            14.95  
  8 Greene, Dani              10 El Segundo               14.96  
Section  3     Wind: 1.7 
  1 Yuki, Ayumi                9 West Torrance            13.46  
  2 Thomas, Ariel             10 Warren                   13.67  
  3 Nguyen, Tiffany            9 West Torrance            13.70  
  4 King, Sakari              10 Schurr                   14.10  
  5 Cooper, Kennedi            9 Carson                   14.26  
  6 Wilson, Naya               9 Carson                   14.45  
  7 Abiedu, Ani               10 Vistamar                 15.19  
Section  4     Wind: 2.9 
  1 Tyler, Shakura             9 Warren                   13.65  
  2 Johnson, Najala           10 Lynwood                  13.74  
  3 Quesada, Brianna          10 Warren                   13.88  
  4 Langford, Leah            10 Redondo                  14.29  
  5 Smith, Sidney              9 Marlborough              14.30  
  6 Metcalfe, Paige           10 Redondo                  14.32  
  7 Zebeljan, Cristina         9 North Torran             14.80  
Section  5     Wind: 2.6 
  1 Mills, Camille             9 Mira Costa               13.14  
  2 Manning, Breana            9 Paramount                13.25  
  3 Leake, Rahjai             10 Poly (Lb)                13.56  
  4 Vlahakis, Randie          10 Redondo                  13.59  
  5 Montegomery, Bre-Onna     10 Lynwood                  13.72  
  6 Stricklen, Maya           10 Poly (Lb)                13.78  
  7 Dansby, Tieara            10 Poly (Lb)                13.89  
  8 Cord, Axexandra            9 Marlborough              14.22  
  9 Broidy, Rachel             9 Marlborough              14.52  
 
Event 20  Boys 100 Meter Dash Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 0.9 
  1 Ashimine, Kurt            10 North Torran             12.37  
  2 McIntyre, Chase            9 Thousand Oaks            12.43  
  3 Johnson, Cody              9 Cathedral                12.58  
  4 Forbin, Arys              10 Redondo                  12.69  
  5 Love, Sebastian            9 Mira Costa               12.90  
  6 Painter, Evan              9 Thousand Oaks            13.06  
  7 Alejo, Jordan              9 Redondo                  13.37  
  8 Cedeno, Nicholas           9 Lakewood                 13.41  
Section  2     Wind: 3.7 
  1 Santiago, Thomas           9 Redondo                  12.04  
  2 Patrick, Ryan              9 Redondo                  12.24  
  3 Evans, Amir               10 Cathedral                12.31  
  4 Mills, Brandon             9 Mira Costa               12.61  
  5 Pacheco, Joshua            9 El Segundo               12.62  
  6 Warner, Tanner             9 Mira Costa               12.91  
  7 Baclig, Owen              10 Schurr                   12.95  
Section  3     Wind: 2.9 
  1 Dunlap, Tyler             10 Poly (Lb)                12.08  
  2 Lee, Micheal               9 North Torran             12.18  
  3 Vandenberg, Jeremy        10 Thousand Oaks            12.26  
  4 Basutlo, Ryan              9 Cathedral                12.41  
  5 Brondyke, Jake             9 Thousand Oaks            12.51  
  6 Jones, Deion               9 Poly (Lb)                13.02  
  7 Lee, Frank                10 Paramount                13.44  
Section  4     Wind: 1.9 
  1 Schaffer, Brett            9 Notre Dame (So)          11.91  
  2 Park, Chris                9 North Torran             12.02  
  3 Gardenhire, Darren         9 Lakewood                 12.07  
  4 Bryant, Darian            10 Notre Dame (So)          12.11  
  5 Morris, Willam            10 North Torran             12.37  
  6 Simon, Joseph              9 Notre Dame (So)          12.47  
  7 Williams, Deonte'         10 Lakewood                 12.81  
Section  5     Wind: 2.0 
  1 Holland, Nick             10 Notre Dame (So)          11.51  
  2 Mcginest, Haley            9 Poly (Lb)                11.66  
  3 Appiah, Kimani            10 Lynwood                  11.70  
  4 Massengil, Jaylen          9 Poly (Lb)                11.74  
  5 Smith, John                9 Poly (Lb)                11.84  
  6 Douglas, Elijah           10 Poly (Lb)                11.86  
  7 Corona, Jorge              9 Paramount                12.29  
  8 Brown, Darnell            10 Carson                   13.27  
 
Event 21  Girls 100 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 2.5 
  1 Schentrup, Teigan          9 Thousand Oaks            13.63  
  2 Black, Analis             11 West Torrance            13.73  
Section  2     Wind: 1.1 
  1 Limbrick, Sekouya         12 Lakewood                 13.33  
  2 Desir, Marcela             9 Redondo                  13.40  
  3 Martino, Davina           11 Lakewood                 13.70  
  4 Shen, Mary                12 Schurr                   13.74  
  5 Storey, Kirah             11 Redondo                  14.03  
  6 Pickens, Gabrielle        11 Lakewood                 15.09  
Section  3     Wind: 1.2 
  1 Berger, Kelsey            12 Notre Dame (So)          13.29  
  2 Miller, Haley             11 Redondo                  13.35  
  3 Burruss, Brittani         11 North Torran             13.36  
  4 Sheppard, Janessa         11 Lakewood                 13.67  
  5 Martinez, Liliana         12 Warren                   13.76  
  6 Rodriguez, Irasema        12 Warren                   13.83  
  7 Kim, Tyler                12 Marlborough              13.91  
  8 Lopez, Jessica            12 Warren                   14.11  
Section  4     Wind: 3.4 
  1 Hill, Alesis              12 Poly (Lb)                12.18  
  2 Asemota, Donatella         9 Notre Dame (So)          12.62  
  3 Bassman, Shelby           10 Redondo                  12.97  
  4 Davis, Ruby               12 Redondo                  13.16  
  5 Moss, Emily               11 Notre Dame (So)          13.17  
  6 Corey, Katelyn            12 Notre Dame (So)          13.36  
  7 Goldberg, Samantha        11 Redondo                  13.41  
  8 Wilson, Krystal           12 Vistamar                 13.84  
Section  5     Wind: 2.3 
  1 Ndipagbor, Akawkaw        12 Poly (Lb)                11.86  
  2 Lyday, Carisma            12 Poly (Lb)                12.07  
  3 Washington, Arianna        9 Poly (Lb)                12.12  
  4 Hunter, Shadonna          11 Paramount                12.30  
  5 Hicks, Traci              11 Poly (Lb)                12.44  
  6 Benton, Shakeena          11 Lakewood                 13.03  
 
Event 22  Boys 100 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 2.2 
  1 Sandoval, Jalen           11 Lakewood                 11.68  
  2 Lum, Andrew               11 Lakewood                 11.77  
  3 Kowell, Dustin            11 Thousand Oaks            12.16  
  4 O'Conell, Sean            11 Mira Costa               12.34  
  5 Sterling, Husani          11 Lakewood                 12.74  
Section  2     Wind: 1.7 
  1 Bradley, Amir             10 Lakewood                 11.52  
  2 Miller, Damian            11 Lakewood                 11.70  
  3 Pollard, Noah             12 Lakewood                 11.81  
  4 Rudman, Jordan            11 Thousand Oaks            11.95  
  5 Allagoa, William          11 Redondo                  12.57  
Section  3     Wind: 0.2 
  1 Thompkins, Trevor         12 El Segundo               11.61  
  2 Lawler, Cameron           11 Redondo                  11.71  
  3 Elias, Aiden              11 Notre Dame (So)          11.75  
  4 Bassey, Jon               11 Notre Dame (So)          11.77  
  5 Harris, Tracey            12 Carson                   11.83  
  6 Thompson, Micheal         11 North Torran             11.87  
  7 Herod, Travonta           11 Cathedral                11.94  
  8 McMahon, Joe              12 Mira Costa               12.20  
Section  4     Wind: 1.4 
  1 Simon, Jon                12 Notre Dame (So)          10.97  
  2 Esquivel, Chris           11 Cathedral                11.45  
  3 Emmanuel, Cameron         11 North Torran             11.49  
  4 Smith, Anthony            11 Paramount                11.60  
  5 Joseph, Micaach           11 Cathedral                11.77  
  6 Walton, Erik              11 Redondo                  12.14  
 -- Peters, Justin            12 Poly (Lb)                   FS  
Section  5     Wind: 1.4 
  1 Muhammad, Khalfani        10 Notre Dame (So)          10.84  
  2 White, Kameron            12 Poly (Lb)                10.88  
  3 Smith, Richard            11 Poly (Lb)                10.96  
  4 McDaniel, Eric            11 Notre Dame (So)          11.03  
  5 Bassman, Christian        12 Redondo                  11.19  
  6 Swan, Jeremy              11 Paramount                11.53  
  7 Jackson, Kameron          12 Poly (Lb)                11.57  
  8 Atkins, Dabness           12 Poly (Lb)                11.85  
 
Event 23  Girls 800 Sprint Medley Frosh/Soph
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Inglewood  'A'                                      1:59.64  
  2 Thousand Oaks  'A'                                  2:06.18  
  3 Marlborough  'A'                                    2:09.42  
Section  2  
  1 Mira Costa  'A'                                     1:59.48  
  2 Warren  'A'                                         1:59.49  
  3 Redondo  'A'                                        1:59.96  
  4 Paramount  'A'                                      2:03.81  
  5 Carson  'A'                                         2:07.93  
 -- Poly (Lb)  'A'                                           DQ  
 
Event 24  Boys 800 Sprint Medley Frosh/Soph
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Poly (Lb)  'A'                                      1:40.82  
  2 Inglewood  'A'                                      1:45.75  
  3 North Torrance  'A'                                 1:48.60  
  4 Poly (Lb)  'B'                                      1:55.45  
Section  2  
  1 Cathedral  'A'                                      1:43.05  
  2 Mira Costa  'A'                                     1:43.23  
  3 Paramount  'A'                                      1:45.02  
  4 Redondo  'A'                                        1:49.00  
  5 Thousand Oaks  'A'                                  1:52.02  
  6 El Segundo  'A'                                     1:52.65  
 
Event 25  Girls 800 Sprint Medley Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Inglewood  'A'                                      1:53.64  
  2 Poly (Lb)  'B'                                      1:54.78  
  3 North Torrance  'A'                                 1:58.26  
  4 Warren  'A'                                         1:59.40  
  5 Thousand Oaks  'A'                                  2:00.94  
  6 Marlborough  'A'                                    2:03.25  
Section  2  
  1 Poly (Lb)  'A'                                      1:48.44  
  2 St. Lucys  'A'                                      1:51.90  
  3 Paramount  'A'                                      2:01.60  
  4 El Segundo  'A'                                     2:02.94  
 -- Lakewood  'A'                                            DQ  
 
Event 26  Boys 800 Sprint Medley Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Carson  'A'                                         1:38.29  
  2 Poly (Lb)  'A'                                      1:39.29  
  3 Lakewood  'A'                                       1:40.21  
  4 El Segundo  'A'                                     1:45.37  
  5 Lynwood  'A'                                        1:46.02  
 -- Cathedral  'A'                                          DNF  
 
Event 27  Girls 800 Meter Run Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wyatt, Melandie           10 North Torran           2:46.80  
  2 Verduzco, Angelina         9 Redondo                2:48.85  
  3 Boyle, Bridget             9 Redondo                2:49.85  
  4 Correa, Alicia             9 Poly (Lb)              2:50.47  
  5 Mehranbod, Claudia-Rose    9 Redondo                2:51.35  
  6 Arinze, Somtoya           10 Redondo                2:54.61  
  7 Lynch, Sarah               9 Poly (Lb)              2:55.44  
  8 torres, crystal            9 Warren                 3:04.42  
  9 Reynolds, Lovinia         10 Marlborough            3:04.74  
 10 Chun, Crystal              9 Poly (Lb)              3:05.19  
 11 Bar-Zemer, Miriam          9 Marlborough            3:12.28  
 12 Lopez, Melissa            10 Schurr                 3:12.55  
 13 Watanabe, Hirari           9 Culver City            3:19.13  
 14 Aleem, Danya               9 Culver City            3:19.16  
Section  2  
  1 Hong, Susie                9 West Torrance          2:34.55  
  2 Godinez, Graciela          9 Thousand Oaks          2:35.52  
  3 Culhane, Melissa          10 Thousand Oaks          2:36.67  
  4 Jolicoeur, Lara            9 Redondo                2:39.85  
  5 Morinaka, Akela            9 Culver City            2:39.96  
  6 Warren, Kianna             9 Paramount              2:44.50  
  7 bolanos, bianca            9 Warren                 2:46.72  
  8 romo, emily                9 Warren                 2:47.71  
  9 Cane, Maddie               9 Vistamar               2:54.83  
 10 Suffoletta, Laura          9 El Segundo             3:14.90  
Section  3  
  1 Sloss, Angela             10 West Torrance          2:28.47  
  2 Griffie, Hannah            9 West Torrance          2:29.32  
  3 Hoover, Michaela           9 Poly (Lb)              2:29.91  
  4 Kearney, Alison           10 Lakewood               2:29.96  
  5 Desmond, Alyssa           10 West Torrance          2:32.50  
  6 Bettes, Mikela             9 Redondo                2:32.93  
  7 Calva, Adriana             9 Lynwood                2:33.20  
  8 Reilly, Jennifer          10 Lakewood               2:33.92  
  9 Smiley, Rachel            10 Thousand Oaks          2:36.63  
 10 Vezina, Holly              9 El Segundo             2:36.78  
 11 Stacey, Jessie            10 Poly (Riv)             2:39.10  
 12 Ignart, Noelle            10 Lakewood               2:40.51  
 13 Marcus, Colleen           10 El Segundo             2:43.31  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Alexander, David          10 Redondo                2:17.98  
  2 Gilmartin, Blake           9 West Torrance          2:20.29  
  3 Cortez, Kevin              9 Culver City            2:20.80  
  4 Sigala, Andres            10 Schurr                 2:20.97  
  5 Gayosso, David            10 Schurr                 2:26.16  
  6 Ganceni, Arnel             9 Poly (Lb)              2:26.66  
  7 Franco, Shelby             9 Schurr                 2:30.41  
  8 Garcia, Marcos            10 Schurr                 2:32.92  
  9 Chitia, Isaiah            10 Schurr                 2:36.13  
 10 Reyes, Alejandro           9 Poly (Lb)              2:38.83  
 11 Pingol, Miguel            10 Poly (Lb)              2:41.54  
 12 Asahi, Makoto             10 Schurr                 2:44.66  
 13 Teran, Francisco          10 Schurr                 2:52.01  
Section  2  
  1 Ledbetter, Jake           10 Thousand Oaks          2:13.44  
  2 Wells, Nicholas            9 Redondo                2:14.27  
  3 Bodin, Paul                9 Redondo                2:19.34  
  4 Amorelli, Nicholas         9 Redondo                2:20.24  
  5 Ben-Dayan, Nadav          10 Vistamar               2:20.98  
  6 Mushaney, Robert          10 Redondo                2:22.51  
  7 Gabel, Hunter              9 El Segundo             2:22.68  
  8 McNally, Evan             10 Culver City            2:22.73  
  9 Kyosuke, Kataoka           9 North Torran           2:23.18  
 10 Forsythe, Conor           10 El Segundo             2:31.45  
Section  3  
  1 Aburto, Aaron             10 Lakewood               2:04.47  
  2 Guerrero, Michael         10 Thousand Oaks          2:09.86  
  3 Solorzano, Christopher    10 Lakewood               2:10.12  
  4 Ganous, Sergey            10 Redondo                2:10.48  
  5 Demsas, Dagmay            10 Redondo                2:10.66  
  6 Gamboa, Jovani             9 Poly (Lb)              2:10.72  
  7 Herold, Dustin             9 Redondo                2:11.46  
  8 Cardona, Israel           10 North Torran           2:11.54  
  9 Foster, Joel              10 El Segundo             2:12.23  
 10 Trujillo, Chris            9 Thousand Oaks          2:13.89  
 11 Cruz, Aaron                9 Lakewood               2:14.99  
 12 Garvin, Chris              9 Thousand Oaks          2:18.46  
 13 Hernandez, Charles         9 Lakewood               2:27.11  
 
Event 29  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 LaFace, Stephanie         10 Notre Dame (So)        2:34.41  
  2 Davis, Megan              11 West Torrance          2:39.72  
  3 Jimenez, Jazmin           12 Paramount              2:42.61  
  4 Martel, Kelsie            11 Mira Costa             2:43.55  
  5 Aksentijevic, Aandraea    11 Notre Dame (So)        2:45.45  
  6 Currin, Annie             12 Vistamar               2:47.86  
  7 Tan, Claudia              11 Poly (Lb)              2:56.92  
  8 Delfin, Dalina            11 Schurr                 2:57.97  
  9 Harris, Cassie            11 North Torran           3:00.36  
 10 Staana, Christine         12 Poly (Lb)              3:10.72  
 11 Glimshina, Nastya         11 Vistamar               3:14.96  
 12 Sanchez, Ana              12 Schurr                 3:16.10  
Section  2  
  1 Navarro, Anabel           11 Paramount              2:25.55  
  2 Mullins, Jordan           10 El Segundo             2:30.68  
  3 Padberg, Ashton           11 Thousand Oaks          2:31.49  
  4 Hazeltine, Danielle       11 Redondo                2:34.23  
  5 Allen, Stephanie          10 North Torran           2:37.32  
  6 Pavey, Rachel             12 Poly (Lb)              2:37.77  
  7 Vezina, Macy              10 El Segundo             2:39.90  
  8 Davis, Deanna             10 North Torran           2:40.07  
  9 Salinger, Elizabeth       11 Torrance               2:40.29  
 10 Herrera, Karina           10 Paramount              2:44.52  
 11 Meighan, Arbony           12 Carson                 2:52.22  
Section  3  
  1 Ferron, Kayla             10 Redondo                2:18.99  
  2 Turner, Caitlin           11 Thousand Oaks          2:19.01  
  3 Rodriguez, Danielle       11 Warren                 2:21.06  
  4 Farello, Anna             10 El Segundo             2:25.18  
  5 Thibodeau, Alexis         10 Redondo                2:28.70  
  6 Haven, Dierra             10 Carson                 2:35.50  
  7 Carr, Amy                 12 Torrance               2:36.02  
  8 Bui, Karen                12 Lakewood               2:38.21  
  9 Tamura, Nicole            11 El Segundo             2:41.22  
 10 Ayala, Jasmine            11 Lakewood               2:42.74  
 
Event 30  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Corrao, Cameron           11 West Torrance          2:05.61  
  2 Martinez, Ivan            11 Lynwood                2:06.74  
  3 Echavarria, Hector        11 Redondo                2:07.44  
  4 Alvira, Anthoni           12 North Torran           2:07.65  
  5 Teague, Matt              11 Thousand Oaks          2:07.86  
  6 Garcia, Jazeel            11 Poly (Lb)              2:08.49  
  7 Hazeltine, Andrew         11 Redondo                2:08.68  
  8 Van Biezen, Austin        12 El Segundo             2:08.84  
  9 Voelker, Daniel           11 Thousand Oaks          2:10.14  
 10 Castaneda, Anthony        11 Paramount              2:10.27  
 11 Bellamy, Kymoni           11 Carson                 2:15.22  
 12 White, Tywon              11 Carson                 2:17.01  
 13 Wooten, Michael           11 Lakewood               2:17.40  
 14 Pearson, Ivan             11 Poly (Lb)              2:18.64  
 15 Barrow, Tim               12 Mira Costa             2:28.53  
Section  2  
  1 Griffie, Drew             12 West Torrance          2:01.48  
  2 gates, dylan              11 Mira Costa             2:03.32  
  3 Alvarado, Jorge           12 Paramount              2:03.41  
  4 Calaguing, Christopher    11 Schurr                 2:04.49  
  5 Otero, Alex               10 Notre Dame (So)        2:05.82  
  6 Nunan, Sammy              11 Mira Costa             2:06.38  
  7 Tidgwell, Kyle            10 Notre Dame (So)        2:08.31  
  8 Duarte, Albaro            12 Paramount              2:08.75  
  9 Viray, Josh               12 Paramount              2:10.91  
 10 Vientos, Brandon          11 West Torrance          2:11.79  
 11 Nelson, Ryan              11 Notre Dame (So)        2:12.31  
 12 Wilkerson, Cooper         10 Torrance               2:13.13  
 13 Bybee, Michael            12 North Torran           2:21.80  
Section  3  
  1 Harris, Aaron             12 Poly (Lb)              1:56.88  
  2 Conway, Will              12 Notre Dame (So)        1:57.60  
  3 Bland, Dezhan             12 Redondo                1:58.28  
  4 Lopez, Tommy              11 Thousand Oaks          1:58.90  
  5 Mundo, Gilbert            11 South Hills            1:59.14  
  6 Penn, Christian           12 Poly (Lb)              2:00.17  
  7 Kodera, Sho               11 Thousand Oaks          2:00.97  
  8 Lewis, Preston            12 North Torran           2:01.06  
  9 Guizar, Mike              12 South Torrance         2:02.67  
 10 Herold, Nick              12 Redondo                2:02.84  
 11 Ford, Cameron             11 Poly (Lb)              2:05.01  
 12 Toler, Elisha             11 Carson                 2:12.19  
 13 Smith, Aaron              12 Peninsula              2:15.73  
 14 Yatar, Vincent            12 Torrance               2:16.81  
 
Event 31  Girls 300 Meter Hurdles Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Alberto, Brittani         10 Schurr                 1:01.69  
  2 King, Sakari              10 Schurr                 1:01.77  
Section  2  
  1 Kodera, Erika              9 Thousand Oaks            53.87  
  2 Campbell, Allie           10 Mira Costa               56.20  
  3 Mueller, Annalee          10 Thousand Oaks            57.15  
Section  3  
  1 Sarei, Precious            9 Warren                   51.58  
  2 Ballou, Tara               9 Poly (Lb)                52.05  
  3 Napoleon, Murielle         9 Marlborough              52.65  
  4 Grande, Allison           10 Mira Costa               54.13  
  5 Logan, Sarah              10 Redondo                  56.30  
  6 Johnson, Sevyn             9 Paramount              1:01.11  
  7 Unverzagt, Nico            9 West Torrance          1:01.61  
  8 Chappell, Courtney        10 Culver City            1:06.36  
Section  4  
  1 Owens, Marielle           10 Carson                   50.82  
  2 Kimbro, Sadie             10 Redondo                  53.54  
  3 Montegomery, Bre-Onna     10 Lynwood                  53.59  
  4 Hahn, Rachel              10 Marlborough              53.89  
  5 Belnevas, Shantara        10 Poly (Lb)                58.43  
  6 Deflugt, Rajana            9 Carson                   59.18  
 
Event 32  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Williams, Taisha          11 Lakewood                 56.50  
  2 Cooke, Marissa            11 Lakewood                 58.32  
  3 Weaver, Celine            11 Lakewood               1:06.33  
Section  2  
  1 Stills, Alex              12 Mira Costa               50.72  
  2 Ghalbouney, Theressa      11 Notre Dame (So)          53.34  
  3 Saenz, Carissa            11 Warren                   53.78  
  4 Bejerano, Samantha        11 West Torrance            54.56  
  5 Mendoza, Michelle         12 West Torrance            56.17  
Section  3  
  1 Lopez, Liliana            11 Warren                   51.64  
  2 Morris, Ashley            11 Paramount                52.44  
  3 Thomas, Jenicie           11 Redondo                  53.29  
  4 Kahn, Karlie              12 North Torran             54.05  
  5 Smith, Tinesha            12 North Torran             56.10  
Section  4  
  1 Payne, Kymber              9 Poly (Lb)                48.37  
  2 Pasqual, Courtney         12 Notre Dame (So)          49.31  
  3 Cramer, Maia              12 Notre Dame (So)          51.68  
  4 Loveland, Olivia          12 Redondo                  51.88  
  5 Brown, Christina          10 Poly (Lb)                52.18  
  6 Donnelly, Ally            10 South Hills              52.31  
  7 Harrison, Ashley          12 Lynwood                  53.64  
  8 Batts, Sydney             10 Poly (Lb)                53.67  
Section  5  
  1 Hurd, Dayna               10 Carson                   46.38  
  2 Meggs, Monay              12 Carson                   47.60  
  3 Richards, Mariah          12 Paramount                47.99  
  4 Washington, Ratanya       10 Poly (Lb)                48.54  
  5 Myers, Tori               11 Poly (Lb)                49.49  
  6 Gulk, Madeline            10 Warren                   50.11  
  7 Quash, Kailyn             11 Poly (Lb)                50.77  
  8 Lott, Carina              11 Marlborough              51.34  
  9 Lazic, Alexandria         10 Marlborough              53.53  
 
Event 33  Boys 300 Meter Hurdles Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Pena, David               10 Schurr                   52.23  
  2 Lee, Jun                  10 West Torrance            55.10  
Section  2  
  1 Arakaki, Marcio           10 West Torrance            49.83  
  2 Garza, Joshua              9 North Torran             51.28  
  3 Sanny, Justin             10 Redondo                  52.46  
  4 Hayata, Brandon            9 Redondo                  53.37  
  5 Kabus, Griffen             9 Mira Costa               53.73  
  6 Keliher, Ryan              9 Redondo                  54.49  
Section  3  
  1 Tejada, Anthony            9 Warren                   48.03  
  2 Lindquist, Cameron        10 Redondo                  48.48  
  3 Dody, Nico                10 Thousand Oaks            48.92  
  4 Gildea, Matt               9 Thousand Oaks            50.78  
  5 Bodin, Sam                 9 Redondo                  50.90  
  6 Williams, Robert           9 Poly (Lb)                52.96  
  7 Johnson, Zach              9 Mira Costa               54.15  
Section  4  
  1 Ause, Kyle                10 Notre Dame (So)          43.85  
  2 Barrett, Kyle             10 Notre Dame (So)          44.85  
  3 Reyes, Bronx              10 Notre Dame (So)          45.25  
  4 Khan, Daniel               9 Notre Dame (So)          45.44  
  5 Mulligan, Brandon          9 Cathedral                46.47  
  6 Newsome, Marshon          10 Lynwood                  47.37  
 
Event 34  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Eure, Anthony             11 Carson                   47.50  
  2 Devase, Jonathan          12 Redondo                  51.47  
Section  2  
  1 Ward, Juan                 9 Poly (Lb)                44.24  
  2 Werner-Longo, Emmett      11 Redondo                  44.42  
  3 McLaughlin, Ben           11 Redondo                  46.34  
  4 Zein, Ramsey              11 Mira Costa               47.33  
  5 Madison, Isaiah           10 Redondo                  53.80  
Section  3  
  1 hornstra, ryan            12 Mira Costa               42.06  
  2 Jett, Brandon             11 Notre Dame (So)          43.47  
  3 Peete, Jonathan           11 Carson                   44.35  
  4 Lastrape, Tommy           11 Mira Costa               44.83  
  5 Quintanilla, Kevin        11 Paramount                45.55  
  6 Day, Juran                10 Poly (Lb)                45.88  
  7 Cooper, Martel            11 Paramount                47.55  
  8 Iles, Jason               11 Poly (Lb)                48.09  
  9 Graham, Chris             12 Paramount                50.76  
Section  4  
  1 Mahmood, Ahmed            12 El Segundo               41.21  
  2 Childs, Julius            12 Lynwood                  41.39  
  3 Scott, Dominique          12 Cathedral                41.95  
  4 Gray, Blake               11 Poly (Lb)                42.39  
  5 Nozick, Lucas             11 Culver City              43.06  
  6 gates, corbin             11 Mira Costa               43.41  
  7 Galvan, Jesse             11 Notre Dame (So)          43.61  
  8 Marshall, Jacari          11 Carson                   44.36  
 
Event 35  Girls Distance Medley FS/Var Combo
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Poly (Lb)  'A'                                     12:35.74  
  2 Redondo  'A'                                       12:43.02  
  3 Warren  'B'                                        13:08.95  
  4 Chadwick  'A'                                      13:15.18  
  5 Poly (Lb)  'C'                                     13:48.26  
  6 Torrance  'A'                                      13:58.43  
  7 Redondo  'C'                                       14:05.51  
  8 Warren  'D'                                        14:06.21  
  9 Mira Costa  'A'                                    14:07.12  
 10 Mira Costa  'C'                                    14:10.42  
 
Event 36  Boys Distance Medley FS/Var Combo
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Poly (Lb)  'A'                                     10:41.43  
  2 Redondo  'A'                                       10:53.25  
  3 Chadwick  'A'                                      10:59.02  
  4 Lakewood  'A'                                      10:59.87  
  5 Torrance  'A'                                      11:32.60  
  6 Schurr  'A'                                        11:33.54  
  7 Thousand Oaks  'A'                                 11:38.25  
  8 Redondo  'C'                                       11:40.02  
  9 Poly (Lb)  'C'                                     12:05.20  
 10 Thousand Oaks  'C'                                 12:19.57  
 11 Lynwood  'C'                                       13:14.21  
 
Event 37  Girls 3200 Meter Run Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rodriguez, Jackie         10 West Torrance         11:47.61  
  2 Caplen, Georgia            9 Poly (Lb)             12:14.54  
  3 Groenveld, Kori            9 Thousand Oaks         12:34.91  
  4 facio, aliyah              9 Warren                12:34.96  
  5 Johnson, Genevieve        10 Thousand Oaks         12:41.52  
  6 Gold, Vera                 9 Redondo               12:48.37  
  7 Gonzalez, Silvia           9 Warren                12:51.60  
  8 Grabinski, Mary           10 Poly (Lb)             13:06.67  
  9 Weidman, Hannah           10 Thousand Oaks         13:25.11  
 10 Bradford, Jessica          9 Redondo               13:25.20  
 11 Chaides, Sarah            10 Schurr                13:37.44  
 12 Alvarado, Daisy           10 Paramount             13:52.03  
 13 Nguyen, Lan               10 Poly (Lb)             13:55.81  
 14 Kim, Logan                 9 Culver City           13:58.39  
 15 Ogaz, Georgina             9 Paramount             14:04.47  
 16 Marcelo Ramos, Belinda    10 Schurr                14:26.79  
 17 Tirado, Ashley            10 Schurr                15:33.47  
 
Event 38  Boys 3200 Meter Run Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nakahara, Michael         10 West Torrance         10:07.11  
  2 Beasley, Matthew          10 Poly (Riv)            10:12.26  
  3 Kassa, Tewodros           10 West Torrance         10:13.37  
  4 Eskinder, Henok           10 Poly (Lb)             10:20.05  
  5 Arredondo, Antonio        10 Paramount             10:21.49  
  6 Bowers, Zachary           10 Lakewood              10:26.62  
  7 Hernandez, Micheal         9 Warren                10:28.01  
  8 Adair, Riley              10 Notre Dame (So)       10:29.98  
  9 Hamilton, Evan            10 Chadwick              10:31.95  
 10 Briones, Felix            10 Lakewood              10:33.32  
 11 Iraheta, Brandon           9 Warren                10:34.29  
 12 Germann, Ethan            10 Thousand Oaks         10:37.41  
 13 Aispuro, Henry            10 Warren                10:40.44  
 14 Reilly, Alex              10 Notre Dame (So)       10:41.05  
 15 Thomas, Ben                9 Thousand Oaks         10:43.61  
 16 Ledbetter, Jake           10 Thousand Oaks         10:46.92  
 17 Kerr, Christian            9 Poly (Lb)             10:51.95  
 18 Garvin, Chris              9 Thousand Oaks         10:53.15  
 19 Emch, Trendyn             10 Thousand Oaks         11:02.42  
 20 Fontana, Arthur           10 Redondo               11:05.11  
 21 O'Connor, Quinn            9 El Segundo            11:05.47  
 22 Sakai, Jordan             10 North Torran          11:08.08  
 23 Meadows, Robert            9 Redondo               11:10.11  
 24 Garcia, Edgar              9 Lakewood              11:11.63  
 25 Dybens, Kevin             10 Poly (Lb)             11:13.75  
 26 Magallanes, Adrian        10 Paramount             11:18.59  
 27 Fillipow, Gen             10 Poly (Lb)             11:22.63  
 28 Langlois, Conor            9 El Segundo            11:22.78  
 29 Rios, Anthony             10 Paramount             11:33.53  
 30 Arndt, John                9 Thousand Oaks         11:35.77  
 31 Trahin, Heberto            9 Paramount             11:36.04  
 32 Liang, Ethan              10 El Segundo            11:40.67  
 33 Nunes, Daniel              9 Redondo               11:41.91  
 34 Ben-Dayan, Nadav          10 Vistamar              11:42.60  
 35 Liu, Kevin                10 Culver City           11:45.95  
 36 Iyob, Abu                  9 Vistamar              11:55.61  
 37 Hillman, Alex             10 Thousand Oaks         11:59.61  
 38 Bowen, Spencer            10 El Segundo            11:59.74  
 39 Yee, Matt                 10 Thousand Oaks         12:04.40  
 40 Hill, Isaac               10 Lakewood              12:06.20  
 41 Nicks, Samuel              9 Redondo               12:06.31  
 42 Lopez, Julian             10 Poly (Lb)             12:17.86  
 43 Ronkowski, Francis         9 Redondo               12:59.05  
 44 Chitia, Isaiah            10 Schurr                13:13.75  
 45 Deng, Eriq                 9 Redondo               13:35.44  
 
Event 39  Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Estes, Kenzie             12 Poly (Riv)            11:14.35  
  2 Joerger, Melanie          11 Thousand Oaks         11:17.15  
  3 Tercek, Katherine         11 Marlborough           11:20.71  
  4 Padberg, Kalin            11 Thousand Oaks         11:28.52  
  5 Quintero, Melissa         11 Warren                11:37.36  
  6 DeBiasio, Erica           11 South Torrance        11:39.66  
  7 Avila, Lali               10 Warren                11:42.61  
  8 Sorto, Fatima             11 Poly (Lb)             11:58.20  
  9 Sanchez, Karina           12 Warren                12:05.29  
 10 Freiburger, Megan         10 El Segundo            12:16.99  
 11 Culhane, Danielle         12 Thousand Oaks         12:18.00  
 12 Kelty, Paige              11 West Torrance         12:27.40  
 13 Lopez, Evelyn             10 Paramount             12:36.51  
 14 Ramos, Diana              12 Poly (Lb)             12:41.46  
 15 Trejo, Stephanie          10 Paramount             12:47.79  
 16 Medina, Isabel            11 Paramount             12:48.16  
 17 Rubio, Daniela            12 Warren                12:55.84  
 18 Boyd-Bastone, Kathryn     12 Poly (Lb)             13:13.39  
 19 Salcedo, Gabriela         12 Poly (Lb)             13:20.08  
 20 Davila, Kiara             12 Warren                13:22.08  
 21 saavedra, kira            10 Warren                13:25.46  
 22 Rodriguez, Adrianna          Redondo               13:25.83  
 23 Alvarez, Inez             11 Culver City           13:31.36  
 24 Estrada, Yuliana          11 Paramount             13:32.43  
 25 Casillas, Abiela          11 Schurr                14:26.18  
 26 Gonzalez, Hannah          12 Schurr                14:31.88  
 
Event 40  Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lucas, Richard            12 Notre Dame (So)        9:28.57  
  2 Reihl, Eric               12 Poly (Lb)              9:42.27  
  3 Bautista, Miguel           9 Poly (Lb)              9:43.27  
  4 Godinez, Marco            12 Thousand Oaks          9:44.67  
  5 Caracoza, Tyler           11 Redondo                9:44.73  
  6 Blum, Miles               11 West Torrance          9:49.33  
  7 Cabralez, Joseph          11 Poly (Riv)             9:52.16  
  8 Worley, Sam               11 Thousand Oaks          9:52.82  
  9 Garcia, Manuel            11 Paramount              9:55.76  
 10 Garvin, Matt              12 Thousand Oaks          9:59.80  
 11 Lopez-Dominetta, Garett   12 El Segundo            10:00.15  
 12 Bloch, Matt               11 Notre Dame (So)       10:02.36  
 13 Diaz, Pablo               11 Mira Costa            10:03.04  
 14 Thomson, Chris            12 North Torran          10:03.82  
 15 Pankratz, Garrett         11 South Torrance        10:09.24  
 16 Villa, Jon                12 Poly (Lb)             10:13.29  
 17 Guzman, Alex              11 Redondo               10:21.45  
 18 Ramos, Daniel             12 Mira Costa            10:25.17  
 19 Pina, Eder                12 Schurr                10:26.84  
 20 Singh, Babandeep          12 Culver City           10:30.15  
 21 Cisneros, Alex            11 Poly (Riv)            10:30.17  
 22 Van Biezen, Austin        12 El Segundo            10:31.92  
 23 Norden, Tyler             12 Mira Costa            10:32.68  
 24 Ramirez, Manuel           11 Paramount             10:32.73  
 25 Yi, Derek                 12 Poly (Lb)             10:33.25  
 26 Vazquez, Raul             11 Poly (Lb)             10:33.29  
 27 Barrow, Tim               12 Mira Costa            10:44.80  
 28 Johnson, Tyler            11 South Torrance        10:46.05  
 29 Bogarin, Fernando         11 Poly (Lb)             10:55.05  
 30 Teague, Matt              11 Thousand Oaks         11:02.16  
 31 Bourne, Dylan             12 Culver City           11:14.58  
 32 Voelker, Daniel           11 Thousand Oaks         11:31.74  
 33 Kwong, Andrew             11 Thousand Oaks         11:37.54  
 34 Chavez, Christian         11 El Segundo            11:44.28  
 35 Olivas, Ben               11 Thousand Oaks         11:57.42  
 -- Pleitez, Jerry             9 Paramount                  DNF  
 
Event 41  Girls 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Inglewood  'A'                                      4:25.61  
  2 Thousand Oaks  'A'                                  4:35.47  
  3 Lakewood  'A'                                       4:48.59  
  4 El Segundo  'A'                                     5:05.53  
Section  2  
  1 West Torrance  'A'                                  4:18.91  
  2 Warren  'A'                                         4:22.04  
  3 Mira Costa  'A'                                     4:22.98  
  4 Redondo  'A'                                        4:29.20  
  5 Paramount  'A'                                      4:29.88  
  6 Marlborough  'A'                                    4:33.82  
  7 Poly (Lb)  'A'                                      4:44.74  
  8 Chadwick  'A'                                       4:57.30  
 
Event 42  Boys 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Inglewood  'A'                                      3:48.66  
  2 Poly (Lb)  'B'                                      3:49.03  
  3 Thousand Oaks  'A'                                  3:59.84  
  4 Warren  'A'                                         4:00.44  
Section  2  
  1 Notre Dame (So)  'A'                                3:41.04  
  2 Mira Costa  'A'                                     3:46.56  
  3 Redondo  'A'                                        3:50.27  
  4 Paramount  'A'                                      3:53.11  
  5 Lakewood  'A'                                       3:56.06  
  6 El Segundo  'A'                                     4:00.14  
  7 Lynwood  'A'                                        4:01.92  
 
Event 43  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Lakewood  'A'                                       4:17.76  
  2 Poly (Lb)  'B'                                      4:21.08  
  3 Thousand Oaks  'A'                                  4:21.79  
  4 Marlborough  'A'                                    4:35.93  
Section  2  
  1 Poly (Lb)  'A'                                      3:58.53  
  2 Warren  'A'                                         4:08.97  
  3 Paramount  'A'                                      4:10.50  
  4 Redondo  'A'                                        4:13.08  
  5 El Segundo  'A'                                     4:33.68  
 
Event 44  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Thousand Oaks  'A'                                  3:34.48  
  2 Poly (Lb)  'B'                                      3:45.07  
  3 El Segundo  'A'                                     3:56.36  
Section  2  
  1 Poly (Lb)  'A'                                      3:19.94  
  2 Paramount  'A'                                      3:24.41  
  3 Lakewood  'A'                                       3:28.66  
  4 Redondo  'A'                                        3:31.42  
  5 West Torrance  'A'                                  3:36.81  
 
Event 45  Boys Long Jump Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Flight  1  
  1 Gayap, Wendell            12 Torrance              19-02.50   NWI 
  2 Porchia, Joel             12 Cathedral             18-11.00   NWI 
  3 Moton, Jerrod             11 Carson                18-09.50   NWI 
  4 Oeffling, Nick            11 Thousand Oaks         18-08.00   NWI 
  5 Peng, Jackie              11 Schurr                18-07.00   NWI 
  6 Arjon, Leonel             12 Thousand Oaks         18-02.00   NWI 
  7 Foster, Kurt              12 Thousand Oaks         17-11.00   NWI 
  7 Meadows, Josh             11 West Torrance         17-11.00   NWI 
  9 Ritchie, Cameron          12 Mira Costa            17-07.00   NWI 
 10 Ly, Sunbrye               11 Schurr                17-00.00   NWI 
 11 Monroy, Joel              11 Paramount             16-10.00   NWI 
 12 Valdez, Jeremy            11 Warren                16-08.00   NWI 
 13 Tanaka, Spencer           12 Torrance              16-00.00   NWI 
 14 Zein, Ramsey              11 Mira Costa            15-08.50   NWI 
 15 Williams, Devon           12 Redondo               15-04.00   NWI 
Flight  2  
  1 Moore, Brandon            12 Carson                21-07.00   NWI 
  2 Gray, Blake               11 Poly (Lb)             21-06.00   NWI 
  3 Ivory, Kristaan           12 Cathedral             20-09.00   NWI 
  4 Smith, Richard            11 Poly (Lb)             20-02.00   NWI 
  5 Quintanilla, Kevin        11 Paramount             18-08.50   NWI 
  6 Bougere, Katia            11 Lynwood               18-05.50   NWI 
  7 Towns, Sean               12 Redondo               18-05.00   NWI 
  8 Smith, Anthony            11 Paramount             18-04.00   NWI 
  9 Marshall, Jacari          11 Carson                18-02.00   NWI 
 10 Tran, Veit                12 Mira Costa            18-00.50   NWI 
 11 Roe, Michael              12 North Torran          17-06.00   NWI 
 12 Fernandez, Jordan         12 Lakewood              16-06.00   NWI 
 
Event 46  Girls Triple Jump Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Flight  1  
  1 Bautista, Jessica          9 Notre Dame (So)       31-06.25   NWI 
  2 Kim, Tyler                12 Marlborough           31-06.00   NWI 
  3 Knipper, Ansley           11 Thousand Oaks         30-11.25   NWI 
  4 Padilla, Ana              11 Warren                30-04.50   NWI 
  5 Peyton, Erica             11 Notre Dame (So)       28-08.75   NWI 
  6 Thompson, Heather         12 Lakewood              26-00.00   NWI 
  7 Williams, Asia            12 Lakewood              25-02.50   NWI 
Flight  2  
  1 Mallet, Kayla             12 West Torrance         37-11.25   NWI 
  2 Miller, Kierra            11 Carson                36-10.25   NWI 
  3 Krulac, Jillian           12 Thousand Oaks         33-05.00   NWI 
  4 Fleming, Madalyn          11 West Torrance         33-01.50   NWI 
  5 Miller, Haley             11 Redondo               32-05.50   NWI 
  6 Benton, Shakeena          11 Lakewood              32-04.25   NWI 
  7 Hardiman, Kristie         12 Carson                32-03.00   NWI 
 -- Myers, Tori               11 Poly (Lb)                 FOUL       
 
Event 47  Boys High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 Moore, Brandon            12 Carson                 6-02.00  
  1 Mahmood, Ahmed            12 El Segundo            J6-02.00  
  1 Elias, Aiden              11 Notre Dame (So)        6-02.00  
  4 Mikrakis, Alex             9 Notre Dame (So)        6-00.00  
  5 Stephens, Kurt            12 Torrance               5-08.00  
  6 Peng, Jackie              11 Schurr                 5-06.00  
  7 Quandt, Sean              11 Thousand Oaks          5-04.00  
  7 Bougere, Katia            11 Lynwood                5-04.00  
  7 Fernandez, Jordan         12 Lakewood              J5-04.00  
 -- Williams, Devon           12 Redondo                     NH  
 -- Peete, Jonathan           11 Carson                      NH  
 -- Shweiri, Daniel           11 West Torrance               NH  
 -- Hanley, Philip            12 Thousand Oaks               NH  
 -- Tarrango, Jason           12 Redondo                     NH  
 
Event 48  Girls High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dalton, Alexus            12 Poly (Lb)              5-06.00  
  2 Barnes, Joslyn            12 North Torran          J5-04.00  
  2 Caldwell, Angelyn         11 Thousand Oaks          5-04.00  
  4 Washington, Arianna        9 Poly (Lb)              5-02.00  
  5 Sper, Karsen              11 Thousand Oaks         J5-00.00  
  5 Cramer, Maia              12 Notre Dame (So)        5-00.00  
  7 Yancy, Aundrea            12 Redondo                4-10.00  
  8 Padilla, Ana              11 Warren                 4-06.00  
  8 Kilbane, Courtney         11 Thousand Oaks          4-06.00  
 -- Huang, Maggie             12 Schurr                      NH  
 -- Simpson, Holland          12 North Torran                NH  
 -- Saenz, Carissa            11 Warren                      NH  
 
Event 49  Boys Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hanley, Philip            12 Thousand Oaks         13-06.00  
  2 Morrow, Ryan                 Mira Costa            13-00.00  
  3 Paredes, Jonathan         12 Paramount             12-06.00  
  4 Kovacevich, Chris         12 Thousand Oaks         12-00.00  
  4 Quinones, Arturo          11 Lynwood              J12-00.00  
  4 Niebergall, Max           11 Redondo              J12-00.00  
  4 Griffen, Sean             10 Mira Costa            12-00.00  
  8 Mora, Hector              12 Paramount            J11-06.00  
  8 Rogers, Scott             12 Lakewood             J11-06.00  
  8 Moore, Stephen            11 Paramount            J11-06.00  
  8 Tarrango, Jason           12 Redondo               11-06.00  
 12 Ruiz, Jhonathon           12 Redondo               10-09.00  
 12 Reilly, Greg              12 Lakewood             J10-09.00  
 12 Tan, Anthony              11 Warren                10-09.00  
 12 Rios, Mark                11 Lynwood              J10-09.00  
 16 Fong, Greg                11 Mira Costa           J10-00.00  
 16 Saavedra, Matthew         12 Schurr                10-00.00  
 
Event 50  Girls Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Evans, Taylor             12 North Torran          29-09.00  
  2 Reaves, Katherine         10 Thousand Oaks         29-03.00  
  3 Graham, Aubree            11 West Torrance         28-11.00  
  4 Nereu, Paige              11 Lakewood              28-03.00  
  5 Smith, Jen                12 Thousand Oaks         27-11.00  
  6 Crespo, Adriann           11 Schurr                27-10.00  
  7 Nunn, Leah                11 Mira Costa            27-09.00  
  8 Tolentino, Areli          11 Schurr                27-08.00  
  9 Swanigan, Breyon           9 Poly (Lb)             27-03.50  
 10 Parris, Lauren            11 Thousand Oaks         27-03.00  
 11 Sosa, Veronica            12 Warren                26-00.50  
 12 Monge, Christina          11 Schurr                23-11.00  
 13 Jackson, Destiny          12 Lakewood              22-04.00  
 14 Snyder, Amelia            12 Marlborough           22-01.00  
 -- Mauinatu, Bernice         12 Paramount                 FOUL  
Flight  2  
  1 Allimatafitafi, Ruby      12 Paramount             37-08.50  
  2 Carter, Shaqwonne         11 Paramount             35-02.00  
  3 Afusia, Bree'lyn          11 Carson                34-09.00  
  4 Iwuchukwu, Ginika          9 Notre Dame (So)       34-01.00  
  5 Ah Siu, Filoi             10 Poly (Lb)             33-09.00  
  6 Tuliau, Alexis            11 Poly (Lb)             33-00.50  
  7 Trudeau, Shontalene       11 West Torrance         32-03.50  
  8 Iniguez, Yovanna          11 Mira Costa            32-03.00  
  9 Fuller, Stephanie         11 Marlborough           31-05.00  
 10 Afremow, Ashley           12 West Torrance         30-07.00  
 11 Collins, Brittany         11 Mira Costa            28-03.00  
 
Event 51  Boys Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 Hanley, Philip            12 Thousand Oaks           123-02  
  2 Espitia, Jose             11 Lynwood                 116-04  
  3 Ben-Amor, Lofti           12 Redondo                 112-10  
  4 Evans, Josh               11 West Torrance           104-03  
  5 Rizzo, Anthony            11 West Torrance           101-07  
  6 Tuala, Paulo              10 Lakewood                100-02  
  7 Illalio, Bob              11 Poly (Lb)                93-11  
  8 Nelson, Tanner            11 Lakewood                 90-08  
  9 Woo, Cameron              11 West Torrance            90-07  
 10 Rosales, Bryan            11 Schurr                   88-00  
 11 Kendall, David            12 Redondo                  87-00  
 12 Tuala, Molesi             10 Lakewood                 83-03  
 13 Auelua, Theotis            9 North Torran             83-01  
 14 Bravo, Juan               12 Schurr                   80-02  
 15 Williams, Austin          12 Poly (Lb)                80-00  
Flight  2  
  1 Brown, Ma'a               12 Paramount               195-11  
  2 Lehauli, Harry            12 Paramount               148-10  
  3 Bongiovanni, Taylor       12 Redondo                 136-11  
  4 Anderson, Josh            11 Notre Dame (So)         131-02  
  5 Field, Weston             12 North Torran            127-03  
  6 Jackson, Jerremy          12 Paramount               126-09  
  7 Nunez, David              11 Schurr                  123-06  
  8 Goldberg, Matt            11 Thousand Oaks           111-05  
  9 Fernandez, Gabriel        12 Thousand Oaks           105-03  
 10 Mcpherson, Micheal        11 Mira Costa               90-03  
 
Event 52  Boys Long Jump Frosh/Soph
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Flight  1  
  1 Bland, Senna              10 West Torrance         17-05.00   NWI 
  2 White, Kevin              10 Redondo               15-11.00   NWI 
  3 Alejo, Jordan              9 Redondo               15-03.00   NWI 
  4 Opsata, Coleman            9 West Torrance         14-10.00   NWI 
  5 Ye, Danny                  9 Schurr                14-01.50   NWI 
  6 Garcia, Cesar              9 Schurr                13-09.00   NWI 
  7 Hong, Alex                10 Lakewood              13-03.00   NWI 
  8 Basulto, Jason             9 Schurr                12-01.00   NWI 
Flight  2  
  1 Calhoun, Vincent           9 Poly (Lb)             19-11.00   NWI 
  2 Holland, Nick             10 Notre Dame (So)       19-02.00   NWI 
  3 Daniels, Thaddeus         10 Lynwood               18-10.00   NWI 
  4 Brown, Darnell            10 Carson                18-08.00   NWI 
  5 Casteneda, Andrew          9 Notre Dame (So)       17-09.00   NWI 
  6 Bryant, Darian            10 Notre Dame (So)       17-02.00   NWI 
  7 Armstrong, Ronald          9 Paramount             17-01.50   NWI 
  8 Cho, Simon                10 Warren                16-05.50   NWI 
  9 Afalla, Darren            10 Lakewood              16-00.00   NWI 
 10 Ashimine, Kurt            10 North Torran          15-04.00   NWI 
 11 Dyson, Aaron              10 Carson                15-02.50   NWI 
 
Event 53  Girls Triple Jump Frosh/Soph
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Flight  1  
  1 Owens, Marielle           10 Carson                31-03.00   NWI 
  2 Simpson, Candace           9 Carson                30-11.75   NWI 
  3 Wright, Michannai          9 Paramount             30-05.50   NWI 
  4 Shows, Tiffany             9 West Torrance         29-08.00   NWI 
  5 McElroy, Jessica          10 Thousand Oaks         29-00.00   NWI 
  6 Lee, Dani                 10 West Torrance         28-10.00   NWI 
 -- Frushour, Sarah           10 Lakewood                  FOUL       
 
Event 54  Boys High Jump Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Calhoun, Vincent           9 Poly (Lb)              5-08.00  
  2 Afalla, Darren            10 Lakewood              J5-06.00  
  2 Daniels, Thaddeus         10 Lynwood                5-06.00  
  4 Dody, Nico                10 Thousand Oaks          5-04.00  
  4 Bodin, Sam                 9 Redondo               J5-04.00  
  4 Ruiz, Justin               9 Notre Dame (So)       J5-04.00  
  7 Lindquist, Cameron        10 Redondo               J4-10.00  
  7 Ruballos, Luis             9 Warren                 4-10.00  
 -- Garcia, Cesar              9 Schurr                      NH  
 -- Basulto, Jason             9 Schurr                      NH  
 -- Hornilla, Joshua          10 Lakewood                    NH  
 -- Ye, Danny                  9 Schurr                      NH  
 
Event 55  Girls High Jump Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nold, Kirstyn             10 Poly (Lb)              4-10.00  
  2 Mueller, Annalee          10 Thousand Oaks         J4-06.00  
  2 Latham, Lauren            10 Thousand Oaks          4-06.00  
  4 Chamberlain, Emily        10 Poly (Lb)              4-04.00  
  5 Lambert, Micah            10 El Segundo             4-00.00  
 
Event 56  Girls Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mallet, Kayla             12 West Torrance         11-04.00  
  2 Goodkin, Jesica           11 Marlborough          J10-10.00  
  2 Ciatti, Carili            12 Warren                10-10.00  
  2 Pearlman, Molly           12 Notre Dame (So)       10-10.00  
  5 Ashe, Crystal             12 Thousand Oaks         J9-03.00  
  5 Freeman, Jasmine          11 Redondo               J9-03.00  
  5 Pearson, Dana             11 Thousand Oaks          9-03.00  
  5 Amaya, Kim                12 Paramount             J9-03.00  
  5 Akahoshi, Lauren          12 Thousand Oaks         J9-03.00  
 10 Wells, Melanie            12 Redondo                8-09.00  
 11 Sun, Solina               12 Lakewood               8-00.00  
 
Event 57  Girls Shot Put Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mauinatu, Bernadine       10 Paramount             30-03.00  
  2 Romero, Selena            10 Lakewood              30-00.00  
  3 Tatum, Chelsea             9 Mira Costa            29-07.00  
  4 Ruiz, Olivia                 Poly (Lb)             29-05.00  
  5 Young, Alyson             10 Lakewood              27-03.00  
  6 Baker, Bianca              9 Paramount             26-07.50  
  7 Munoz, Nicole             10 West Torrance         24-11.00  
  8 Benson, Kendal             9 Mira Costa            24-07.50  
  9 Allen, Justice             9 Thousand Oaks         24-04.00  
 10 Evans, Jordan              9 North Torran          23-11.00  
 11 Barker, Leah               9 Paramount             23-10.00  
 
Event 58  Boys Discus Throw Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Suh, Joonwoo              10 Schurr                   85-00  
  2 Pineda, Esteban            9 Thousand Oaks            82-09  
  3 Niko, Daniel               9 Redondo                  80-01  
  4 Carrillo, Angel           10 Schurr                   76-11  
  5 Hughley, Kevin            10 North Torran             76-06  
  6 Bisnecks, Alex            10 North Torran             72-07  
  7 Sookikian, Jordan          9 Thousand Oaks            70-00  
  8 Sabels, Josh              10 West Torrance            69-00  
  9 Moore, Michael             9 West Torrance            68-11  
 10 Feng, Jackson             10 Schurr                   65-10  
 11 Aupperle, Hayden          10 Thousand Oaks            65-00  
Flight  2  
  1 Toalepai, Jeneum           9 Paramount               126-05  
  2 Tanoai, Leroy             10 Notre Dame (So)         111-03  
  3 Brown, Joe                 9 Paramount               108-02  
  4 Najera, Isaias             9 Notre Dame (So)         106-09  
  5 Mulligan, Brandon          9 Cathedral               104-09  
  6 Montenegro, Victor        10 Paramount                99-09  
  7 Tuala, TJ                 10 Lakewood                 99-06  
  8 Graham, Tanner             9 West Torrance            90-03  
  9 Tuala, Paulo              10 Lakewood                 87-09  
 10 Fitzgerald, Joe           10 Notre Dame (So)          83-06  
 
Event 59  Girls Long Jump Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Flight  1  
  1 Mallet, Kayla             12 West Torrance         16-07.00   NWI 
  2 Goldberg, Samantha        11 Redondo               15-04.00   NWI 
  3 Davis, Ruby               12 Redondo               15-01.25   NWI 
  4 Kim, Tyler                12 Marlborough           14-07.00   NWI 
  5 Tidwell, Erin             11 Warren                13-08.25   NWI 
  6 Knipper, Ansley           11 Thousand Oaks         13-06.50   NWI 
  7 Weaver, Celine            11 Lakewood              12-08.00   NWI 
  8 Lopez, Jessica            12 Warren                12-07.50   NWI 
  9 Yang, Jaqueline           12 Schurr                12-06.00   NWI 
 10 Morales, Diana            11 Schurr                12-00.50   NWI 
 11 Williams, Taisha          11 Lakewood              11-05.50   NWI 
 12 Fleming, Madalyn          11 West Torrance         10-09.00   NWI 
Flight  2  
  1 Barnes, Joslyn            12 North Torran          17-02.00   NWI 
  2 Hunter, Shadonna          11 Paramount             17-01.00   NWI 
  3 Washington, Arianna        9 Poly (Lb)             17-00.00   NWI 
  4 Hicks, Traci              11 Poly (Lb)             16-09.50   NWI 
  5 Corey, Katelyn            12 Notre Dame (So)       16-03.00   NWI 
  5 Miller, Kierra            11 Carson                16-03.00   NWI 
  7 Moss, Emily               11 Notre Dame (So)       15-07.75   NWI 
  8 Benton, Shakeena          11 Lakewood              15-07.50   NWI 
  9 Miller, Haley             11 Redondo               15-06.25   NWI 
 10 Hardiman, Kristie         12 Carson                15-04.25   NWI 
 11 Simpson, Holland          12 North Torran          13-09.50   NWI 
 
Event 60  Boys Triple Jump Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Flight  1  
  1 Towns, Sean               12 Redondo               38-09.00   NWI 
  2 Ly, Sunbrye               11 Schurr                38-05.50   NWI 
  3 Gayap, Wendell            12 Torrance              37-09.00   NWI 
  4 Roe, Michael              12 North Torran          37-03.00   NWI 
  5 Zhang, Michael            12 Thousand Oaks         35-08.00   NWI 
  6 Villa, Steve              12 Torrance              34-04.00   NWI 
  7 Skjeie, Kit               12 Mira Costa            33-01.00   NWI 
  8 Pallarca, Allen           11 Warren                32-04.00   NWI 
Flight  2  
  1 Moore, Brandon            12 Carson                46-02.00   NWI 
  2 Gray, Blake               11 Poly (Lb)             45-01.50   NWI 
  3 Mahmood, Ahmed            12 El Segundo            44-11.00   NWI 
  4 Brent, Jelani             10 Poly (Lb)             41-04.00   NWI 
  5 Curry, Jonathan           12 Chadwick              40-10.00   NWI 
  6 Moton, Jerrod             11 Carson                40-02.00   NWI 
  7 Marshall, Jacari          11 Carson                38-07.00   NWI 
  8 Williams, Devon           12 Redondo               38-01.00   NWI 
  9 Peng, Jackie              11 Schurr                38-00.00   NWI 
 10 Stephens, Kurt            12 Torrance              37-06.00   NWI 
 11 Tran, Veit                12 Mira Costa            37-02.00   NWI 
 12 Monroy, Joel              11 Paramount             35-05.00   NWI 
 
Event 61  Girls Pole Vault Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 Parkinson, Katie          10 Redondo                9-03.00  
  2 Smith, Christine          10 Thousand Oaks          8-06.00  
  3 Vlahakis, Randie          10 Redondo                8-00.00  
  4 Moxley, Erika             10 Thousand Oaks          7-00.00  
  4 Broidy, Rachel             9 Marlborough           J7-00.00  
  4 Paredes, Isabel           10 Paramount             J7-00.00  
  7 Adedigba, Nola            10 Thousand Oaks          6-06.00  
 -- Nishi, Emika              10 Schurr                      NH  
 -- Ron, Lenet                10 Lakewood                    NH  
 
Event 62  Boys Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Espitia, Jose             11 Lynwood               41-08.00  
  2 Denim, Garrison           12 Thousand Oaks         40-00.00  
  3 Ben-Amor, Samuel          11 Redondo               39-04.50  
  4 Morgon, Zach                 Thousand Oaks         38-08.00  
  5 Zhang, Michael            12 Thousand Oaks         37-04.00  
  6 Chavarria, Danilo         12 Schurr                37-02.00  
  7 Evans, Josh               11 West Torrance         37-01.00  
  8 Auelua, Theotis            9 North Torran          34-09.00  
  9 Woo, Cameron              11 West Torrance         33-08.00  
 10 Williams, Austin          12 Poly (Lb)             32-06.00  
 11 Illalio, Bob              11 Poly (Lb)             31-05.00  
Flight  2  
  1 Brown, Ma'a               12 Paramount             57-04.00  
  2 Lehauli, Harry            12 Paramount             53-06.50  
  3 Anderson, Josh            11 Notre Dame (So)       50-05.00  
  4 Jackson, Jerremy          12 Paramount             49-06.00  
  5 Quan, Ricky               12 Schurr                46-00.00  
  6 Bongiovanni, Taylor       12 Redondo               45-09.50  
  7 Ivory, Kristaan           12 Cathedral             45-07.00  
  7 Mao, Ed                   11 Notre Dame (So)       45-07.00  
  9 Bravo, Juan               12 Schurr                44-05.00  
 10 Sharp, Justin             12 Inglewood             41-07.00  
 11 Ben-Amor, Lofti           12 Redondo               38-08.50  
 12 Cuevas, David             11 Cathedral             33-04.00  
 12 Nelson, Tanner            11 Lakewood              33-04.00  
 
Event 63  Girls Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 Nereu, Paige              11 Lakewood                 90-04  
  2 Reaves, Katherine         10 Thousand Oaks            86-09  
  3 Smith, Jen                12 Thousand Oaks            80-03  
  4 Monge, Christina          11 Schurr                   79-11  
  5 Fuller, Stephanie         11 Marlborough              78-07  
  6 Parris, Lauren            11 Thousand Oaks            75-09  
  7 Swanigan, Breyon           9 Poly (Lb)                74-09  
  8 Crespo, Adriann           11 Schurr                   72-10  
  9 Nunn, Leah                11 Mira Costa               70-06  
 10 Tolentino, Areli          11 Schurr                   69-06  
 11 Snyder, Amelia            12 Marlborough              47-07  
Flight  2  
  1 Fields, Larrisha          12 Lakewood                129-08  
  2 Allimatafitafi, Ruby      12 Paramount               108-10  
  3 Smith, Ashuira            11 Lakewood                108-00  
  4 Tuliau, Alexis            11 Poly (Lb)               106-10  
  5 Peyton, Erica             11 Notre Dame (So)         105-06  
  6 Jimenez, Ruth             11 Paramount                97-04  
  7 Mauinatu, Bernice         12 Paramount                91-11  
  8 Iniguez, Yovanna          11 Mira Costa               90-02  
  9 Evans, Taylor             12 North Torran             89-11  
 10 Afremow, Ashley           12 West Torrance            88-00  
 11 Trudeau, Shontalene       11 West Torrance            86-08  
 12 Iwuchukwu, Ginika          9 Notre Dame (So)          81-10  
 13 Griffen, Kiera            10 West Torrance            81-02  
 14 Afusia, Bree'lyn          11 Carson                   72-05  
 15 Ah Siu, Filoi             10 Poly (Lb)                68-00  
 16 Collins, Brittany         11 Mira Costa               63-06  
 
Event 64  Girls Long Jump Frosh/Soph
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Flight  1  
  1 Peel, Paige                9 Thousand Oaks         15-03.00   NWI 
  2 Lu, Jenny                 10 Schurr                11-08.00   NWI 
  3 Sisto, Natalie             9 Redondo               11-03.50   NWI 
  4 Frushour, Sarah           10 Lakewood              10-11.50   NWI 
  5 Newman, Courtney           9 Thousand Oaks         10-02.00   NWI 
  5 Hung, Leslie              10 Schurr                10-02.00   NWI 
Flight  2  
  1 Manning, Breana            9 Paramount             14-08.50   NWI 
  2 Shows, Tiffany             9 West Torrance         14-03.00   NWI 
  3 Napoleon, Murielle         9 Marlborough           13-10.50   NWI 
  4 Hahn, Rachel              10 Marlborough           13-09.00   NWI 
  4 Wright, Michannai          9 Paramount             13-09.00   NWI 
  6 Cooper, Kennedi            9 Carson                13-07.50   NWI 
  7 Langford, Leah            10 Redondo               13-01.00   NWI 
  8 Simpson, Candace           9 Carson                13-00.50   NWI 
  9 Lee, Dani                 10 West Torrance         12-07.00   NWI 
 10 Lam, Wendy                10 Schurr                10-00.50   NWI 
 
Event 65  Boys Triple Jump Frosh/Soph
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Flight  1  
  1 Daniels, Thaddeus         10 Lynwood               41-06.00   NWI 
  2 Cho, Simon                10 Warren                35-09.00   NWI 
  3 Dyson, Aaron              10 Carson                35-04.00   NWI 
  4 Casteneda, Andrew          9 Notre Dame (So)       35-00.00   NWI 
 -- Ruiz, Justin               9 Notre Dame (So)             DQ   NWI 
 
Event 66  Boys Pole Vault Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Edinburg, Cameron         10 Notre Dame (So)       11-00.00  
  2 Franco, Quinten           10 Notre Dame (So)        9-09.00  
  2 White, Kevin              10 Redondo               J9-09.00  
  2 Rogers, Brett             10 Lakewood               9-09.00  
  5 Danskin, Kyle             10 Mira Costa             9-03.00  
  5 Bodin, Sam                 9 Redondo               J9-03.00  
  5 Keliher, Ryan              9 Redondo               J9-03.00  
  8 Okamoto, Daniel           10 North Torran           8-06.00  
  8 Nieves, Francisco          9 Paramount             J8-06.00  
 
Event 67  Boys Shot Put Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Suh, Joonwoo              10 Schurr                36-08.00  
  2 Mitsuuchi, Tim            10 West Torrance         36-03.00  
  3 Moore, Michael             9 West Torrance         34-04.00  
  4 Graham, Tanner             9 West Torrance         33-07.00  
  5 Rivera, Nahum              9 Poly (Lb)             32-09.00  
  6 Alvarez, Jeremy            9 Culver City           32-07.50  
  7 Hughley, Kevin            10 North Torran          32-04.00  
  8 Sookikian, Jordan          9 Thousand Oaks         32-01.00  
  9 Pineda, Esteban            9 Thousand Oaks         29-03.00  
 10 Brown, Tyler              10 Thousand Oaks         27-01.00  
Flight  2  
  1 Tanoai, Leroy             10 Notre Dame (So)       46-05.00  
  2 Mulligan, Brandon          9 Cathedral             46-01.00  
  3 Puefua, Thomas            10 Paramount             46-00.00  
  4 Sulka, Kyle               10 Notre Dame (So)       44-10.00  
  5 Brown, Joe                 9 Paramount             43-08.00  
  6 Beal, Aron                10 Cathedral             42-11.00  
  7 Tuala, Paulo              10 Lakewood              39-01.00  
  8 Lomeli, Alfredo            9 Paramount             38-08.00  
  9 Najera, Isaias             9 Notre Dame (So)       38-05.00  
 10 Tuala, TJ                 10 Lakewood              37-08.00  
 11 Feng, Jackson             10 Schurr                36-08.00  
 12 Carrillo, Angel           10 Schurr                32-05.00  
 13 Niko, Daniel               9 Redondo               31-05.00  
 
Event 68  Girls Discus Throw Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 Arellano, Laura           10 Paramount                87-02  
  2 Kluge, Marley             10 Notre Dame (So)          86-04  
  3 Romero, Selena            10 Lakewood                 85-09  
  4 Young, Alyson             10 Lakewood                 81-02  
  5 Tatum, Chealse             9 Mira Costa               78-05  
  6 Evans, Jordan              9 North Torran             71-01  
  7 Ruiz, Olivia                 Poly (Lb)                70-10  
  8 Allen, Justice             9 Thousand Oaks            70-05  
  9 Mauinatu, Bernadine       10 Paramount                70-02  
 10 Munoz, Nicole             10 West Torrance            63-06  
 11 Palei, Tea                10 Paramount                55-10  
 12 Benson, Kirby             10 Mira Costa               49-01  
 13 Garcia, Rocio             10 Poly (Lb)                41-01  



Post to:
Post as: 
 
 
Switch to Full Version