RunnerspaceNewsView

2011 Results - FHSAA 4A District 7

Published by DrBob
Apr 25 2011, 05:29 PM | 1990 views
PrintReport
Social
Images
FHSAA
Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/22/2011 12:00 AM
                    FHSAA Class 4A, District 7 - 4/20/2011                     
                                  Newsome HS                                   
                                   4/20/2011                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pendergrass, Damia        11 North Port H             12.76Q  4 
  2 Williams, Mariah          11 Sarasota                 12.78Q  1 
  3 Higdon, Jameria           10 Sarasota                 12.79Q  3 
  4 Alexander, Jessica        12 Bloomingdale             13.36Q  2 
  5 Mills, Angelina           12 Tampa Bay Te             12.89q  1 
  6 West, Amani               11 Tampa Bay Te             13.02q  3 
  7 Desormo, Whidney           9 Tampa Bay Te             13.06q  4 
  8 Haywood, Kierra            9 Riverview-Tampa          13.26q  3 
  9 Harris, T'Quandria        11 Riverview-Tampa          13.34   4 
 10 Blutcher, Nicole           9 Riverview-Tampa          13.36   1 
 11 Manly, Leslie             11 Newsome (Lithia)         13.45   2 
 12 Mathis, Kate              11 Port Charlot             13.51   4 
 13 Chase, Arielle            10 Port Charlot             13.62   3 
 14 Coleman, Miranda           9 North Port H             13.63   4 
 15 Ralph, Jazmine            11 Tampa Bay Te             13.67   2 
 16 Edmond, Lavitria          12 Port Charlot             13.74   1 
 17 Benjamin, Sheikala        11 Riverview-Tampa          13.77   2 
 18 Castor, Debora            10 Riverview-saraso         13.90   2 
 18 Buchanan, Gyriah          10 Sarasota                 13.90   3 
 20 Williams, Kayla           10 Riverview-saraso         14.00   1 
 21 Jean-Jacques, Peyton       9 Port Charlot             14.08   4 
 22 Fischer, Jessica          11 Sarasota                 14.24   1 
 23 Youtzy, Rachelle           9 North Port H             14.29   3 
 24 Chiad, chichimadi         10 Brandon HS               14.51   3 
 25 Manning, Ashley            9 Riverview-saraso         14.70   3 
 26 Campbell, Celeste         11 Brandon HS               14.74   2 
 27 DaSilva, Rachael           9 Riverview-saraso         15.01   2 
 27 Sawicki, Jessica          12 Bloomingdale             15.01   1 
 29 Gittens, Jasmine          11 Brandon HS               15.48   4 
 30 Colainni, Joon            10 Bloomingdale             15.63   4 
 -- thomas, amber             10 North Port H               DNF   2 
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Higdon, Jameria           10 Sarasota                 12.34   10   
  2 Williams, Mariah          11 Sarasota                 12.51    8   
  3 Mills, Angelina           12 Tampa Bay Te             12.63    6   
  4 West, Amani               11 Tampa Bay Te             12.64    5   
  5 Pendergrass, Damia        11 North Port H             12.78    4   
  6 Haywood, Kierra            9 Riverview-Tampa          12.91    3   
  7 Alexander, Jessica        12 Bloomingdale             12.99    2   
  8 Desormo, Whidney           9 Tampa Bay Te             13.04    1   
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Higdon, Jameria           10 Sarasota                 26.08Q  3 
  2 Haywood, Kierra            9 Riverview-Tampa          26.42Q  4 
  3 Blutcher, Nicole           9 Riverview-Tampa          26.74Q  2 
  4 Mills, Angelina           12 Tampa Bay Te             27.24Q  1 
  5 West, Amani               11 Tampa Bay Te             26.67q  4 
  6 Desormo, Whidney           9 Tampa Bay Te             26.88q  4 
  7 Alexander, Jessica        12 Bloomingdale             26.89q  2 
  8 Fleming, Destriney        12 Riverview-Tampa          27.27q  2 
  9 Campbell, Berniece        11 Brandon HS               27.30   3 
 10 Powell, Charisa           10 North Port H             27.46   1 
 11 Manly, Leslie             11 Newsome (Lithia)         27.62   3 
 12 Loss, Hannah              10 Riverview-saraso         27.64   1 
 13 Harris, T'Quandria        11 Riverview-Tampa          27.74   4 
 14 Martin, Ashiley           11 Sarasota                 27.78   1 
 15 Coleman, Miranda           9 North Port H             28.09   2 
 16 Williams, Kayla           10 Riverview-saraso         28.67   4 
 17 Buchanan, Gyriah          10 Sarasota                 28.96   1 
 18 Ralph, Jazmine            11 Tampa Bay Te             29.03   2 
 19 Clerjuste, Sherley         9 Port Charlot             29.35   1 
 20 Castor, Debora            10 Riverview-saraso         29.55   4 
 21 Goldhwaite, Meaghan       11 North Port H             29.88   4 
 22 Fraley, Arianna           10 Bloomingdale             30.41   3 
 23 Chiad, chichimadi         10 Brandon HS               30.46   1 
 23 Ball, Keyla               11 Port Charlot             30.46   1 
 25 St Louis, Magdala         11 Port Charlot             30.61   2 
 26 Campbell, Celeste         11 Brandon HS               30.65   3 
 27 Sawicki, Jessica          12 Bloomingdale             31.34   2 
 28 Colainni, Joon            10 Bloomingdale             32.22   3 
 29 Laughlin, Shasta          10 Riverview-saraso         32.51   3 
 30 Stevenson, Victoria       11 Brandon HS               35.52   4 
 -- Rossip, Kelly             11 Port Charlot               DNF   2 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Higdon, Jameria           10 Sarasota                 25.62   10   
  2 Haywood, Kierra            9 Riverview-Tampa          26.52    8   
  3 Fleming, Destriney        12 Riverview-Tampa          26.97    6   
  4 Blutcher, Nicole           9 Riverview-Tampa          27.15    5   
  5 Alexander, Jessica        12 Bloomingdale             27.22    4   
  6 West, Amani               11 Tampa Bay Te             27.98    3   
  7 Mills, Angelina           12 Tampa Bay Te             28.98    2   
  8 Desormo, Whidney           9 Tampa Bay Te             31.57    1   
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Woodard, Faith            10 Riverview-Tampa        1:00.86Q  2 
  2 Loss, Hannah              10 Riverview-saraso       1:01.25Q  1 
  3 Powell, Charisa           10 North Port H           1:02.34Q  3 
  4 Howard, Cassidy            9 Riverview-Tampa        1:03.71Q  4 
  5 Forrest, Julianna         12 Sarasota               1:03.57q  2 
  6 Straughan, Ashlynn        11 North Port H           1:03.98q  1 
  7 Robertson, Brianna        10 Newsome (Lithia)       1:04.20q  4 
  8 Bostic, Mika              11 Port Charlot           1:04.98q  2 
  9 Thomas, Ravyn             11 Riverview-Tampa        1:05.42   3 
 10 Washington, Diamond        9 Riverview-Tampa        1:05.60   1 
 11 Arroyo, Alexis             9 Port Charlot           1:05.94   2 
 12 Harding, Emily             9 Sarasota               1:06.06   4 
 13 Barbic, Emily              9 Riverview-saraso       1:06.56   3 
 14 Campbell, Samone          10 Tampa Bay Te           1:07.77   1 
 15 Kaslow, Allison            9 Newsome (Lithia)       1:09.59   2 
 16 Chiad, chichimadi         10 Brandon HS             1:09.67   4 
 17 Lee, Ajiane                9 Sarasota               1:10.52   3 
 18 Earl, Heidi                9 Bloomingdale           1:11.07   4 
 19 Harris, Kaleena           10 Tampa Bay Te           1:11.72   3 
 20 Hughes, Amy                9 Tampa Bay Te           1:12.45   1 
 21 Fraley, Arianna           10 Bloomingdale           1:12.70   4 
 22 Hills, Alecia             11 Tampa Bay Te           1:12.85   4 
 23 Chesterton, Amanda         9 Bloomingdale           1:13.41   1 
 24 Isaac, Maryann            10 Port Charlot           1:13.58   2 
 25 keil, corey                9 North Port H           1:14.65   3 
 26 Joseph, Shanice           10 North Port H           1:16.22   3 
 -- Roscher, Julia            10 Riverview-saraso           DNF   1 
 -- Guttman, Sadie             9 Riverview-saraso           DNF   4 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Woodard, Faith            10 Riverview-Tampa          58.90   10   
  2 Loss, Hannah              10 Riverview-saraso       1:00.43    8   
  3 Howard, Cassidy            9 Riverview-Tampa        1:03.14    6   
  4 Bostic, Mika              11 Port Charlot           1:03.65    5   
  5 Forrest, Julianna         12 Sarasota               1:04.11    4   
  6 Straughan, Ashlynn        11 North Port H           1:06.40    3   
  7 Robertson, Brianna        10 Newsome (Lithia)       1:10.54    2   
  8 Powell, Charisa           10 North Port H           1:13.14    1   
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Waller, Sarah             12 Bloomingdale           2:18.28   10   
  2 Fox, Scarlett             10 Newsome (Lithia)       2:20.75    8   
  3 Roggeman, Julie           10 Bloomingdale           2:25.67    6   
  4 Lewis, Patricia           10 Riverview-saraso       2:27.42    5   
  5 Hagan, Abigail             9 Riverview-saraso       2:30.79    4   
  6 Neid, Crista              10 Newsome (Lithia)       2:32.24    3   
  7 Pitts, Eboni              11 Riverview-Tampa        2:32.88    2   
  8 Service, Samantha          9 Riverview-Tampa        2:33.92    1   
  9 Guttman, Sadie             9 Riverview-saraso       2:34.35  
 10 Chin, Kimberly            10 Tampa Bay Te           2:36.73  
 11 Barbic, Emily              9 Riverview-saraso       2:40.03  
 12 Smith, Allena             11 Newsome (Lithia)       2:41.30  
 13 Earl, Hannah              11 Bloomingdale           2:41.67  
 14 Hayes, Kendall            10 Bloomingdale           2:41.81  
 15 Porcides, Juliana          9 Port Charlot           2:42.82  
 16 Richardson, Sarah         12 Newsome (Lithia)       2:45.14  
 17 Straughan, Ashlynn        11 North Port H           2:46.01  
 18 Needham, Brandi            9 Port Charlot           2:48.02  
 19 Horvath, Anna Sylvia      11 Brandon HS             2:49.70  
 20 Flemming, Briana          12 North Port H           2:50.09  
 21 Samuel, Tshana            10 Port Charlot           2:50.52  
 22 Childers, Nicole          11 Port Charlot           2:53.55  
 23 Gerald, Rasheeda          10 Tampa Bay Te           2:55.66  
 24 Savage, Jamie             12 Brandon HS             2:57.70  
 25 Lundy, Petra               9 Tampa Bay Te           2:57.88  
 26 Lamar, Taylor             11 North Port H           3:12.02  
 27 Agius, Kylie               9 Riverview-Tampa        3:12.81  
 28 Gattorna, Amy             12 North Port H           3:12.98  
 29 Clarke, Stacy              9 Tampa Bay Te           3:24.77  
 -- Dewitt, Megan             11 Sarasota                   DNF  
 -- Harding, Emily             9 Sarasota                   DNF  
 -- Forrest, Julianna         12 Sarasota                   DNF  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hagan, Abigail             9 Riverview-saraso       5:28.65   10   
  2 Miller, Sarah             11 Riverview-saraso       5:29.68    8   
  3 Miller, Kayla             11 Riverview-saraso       5:30.97    6   
  4 Dewitt, Megan             11 Sarasota               5:32.11    5   
  5 Kauffman, Lisa            10 Bloomingdale           5:40.47    4   
  6 Berg, Caroline            12 Newsome (Lithia)       5:45.25    3   
  7 Service, Samantha          9 Riverview-Tampa        5:54.90    2   
  8 Dasque, Ariana            10 Riverview-Tampa        5:59.28    1   
  9 Hinds, Shelby             10 Sarasota               6:02.25  
 10 Theilig, Brianna           9 Newsome (Lithia)       6:03.08  
 11 Webb, Mary Brook          12 Port Charlot           6:04.47  
 12 Straughan, Kyla           11 North Port H           6:08.97  
 13 Richardson, Sarah         12 Newsome (Lithia)       6:09.93  
 14 wiley, tessa               9 North Port H           6:12.22  
 15 Savage, Jamie             12 Brandon HS             6:14.02  
 16 Stroop, Victoria          10 Sarasota               6:15.11  
 17 Martinez, Aissa           10 Bloomingdale           6:15.61  
 18 Whitt, Emily               9 Newsome (Lithia)       6:17.03  
 19 Johnson, Jessica          10 Sarasota               6:28.07  
 20 Croteau, Kayla            11 Port Charlot           6:28.17  
 21 Horvath, Anna Sylvia      11 Brandon HS             6:33.50  
 22 Carstens, Katherine        9 Riverview-Tampa        6:34.47  
 23 Glover, Megan             10 Brandon HS             6:37.90  
 24 Carrell, Hunter            9 North Port H           6:47.22  
 25 Yavelow, Michelle         11 Bloomingdale           6:59.76  
 26 Hepburn, Katie             9 Riverview-Tampa        7:02.47  
 27 Daniels, Jont'e           10 Tampa Bay Te           7:39.97  
 28 Jacobs, Cayla Anne        10 Tampa Bay Te           8:18.72  
 -- Hinckley, Elizabeth       12 Bloomingdale               DNF  
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Sarah             11 Riverview-saraso      12:17.34   10   
  2 Miller, Kayla             11 Riverview-saraso      12:23.80    8   
  3 Berg, Caroline            12 Newsome (Lithia)      12:35.72    6   
  4 Wade, Chinami              9 Riverview-saraso      13:02.51    5   
  5 Edwards, Janna            12 Bloomingdale          13:12.01    4   
  6 Clemmer, Eliana           11 Bloomingdale          13:27.51    3   
  7 Dewitt, Megan             11 Sarasota              13:42.80    2   
  8 Ethington, Amie           12 Port Charlot          13:44.91    1   
  9 Hinds, Shelby             10 Sarasota              14:03.22  
 10 Rigatti, Hannah           12 Port Charlot          14:04.47  
 11 Croteau, Kayla            11 Port Charlot          14:06.19  
 12 Straughan, Kyla           11 North Port H          14:22.01  
 13 wiley, tessa               9 North Port H          14:27.94  
 14 Carrell, Hunter            9 North Port H          14:51.44  
 15 Wiley, Samantha           11 Bloomingdale          14:57.62  
 16 Carstens, Katherine        9 Riverview-Tampa       15:01.59  
 17 Sekercan, Stacy           11 Sarasota              15:05.94  
 18 Hepburn, Katie             9 Riverview-Tampa       15:40.97  
 19 Catlin, Chrissy           12 Sarasota              15:56.84  
 20 Pitrowski, Madison        11 Bloomingdale          16:29.37  
 -- Glover, Megan             10 Brandon HS                 DNF  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Favors, Ashley            12 Riverview-Tampa          14.92Q  1 
  2 Pendergrass, Damia        11 North Port H             16.00Q  2 
  3 Stroop, Nicole            12 Sarasota                 16.23Q  3 
  4 Chang, Nicole             11 Sarasota                 16.41q  3 
  5 Hinson, Elise             11 Riverview-saraso         16.72q  1 
  6 Langaigne, Anika          11 Port Charlot             17.34q  2 
  7 Gobourne, Chelsea         11 Riverview-saraso         17.53q  2 
  8 Voor, Carrie              11 Brandon HS               17.59q  3 
  9 Moriarty, Kaitlin         11 Newsome (Lithia)         17.84   1 
 10 Cavender, Jackie          10 Riverview-saraso         18.01   2 
 11 Weaver, Stacy              9 Bloomingdale             18.38   2 
 12 Hitsman, Raquel           12 Newsome (Lithia)         18.66   3 
 13 Dawson, Megan              9 Riverview-saraso         18.98   3 
 14 Campbell, Rebecca         11 Sarasota                 19.34   3 
 15 Gross, Lashawn            12 North Port H             19.90   1 
 16 Magan, Maddison           11 Newsome (Lithia)         20.35   2 
 17 Samuel, Tshana            10 Port Charlot             20.56   1 
 18 Collins, Princess         11 Brandon HS               20.96   2 
 19 Chesterton, Amanda         9 Bloomingdale             22.04   1 
 20 Flynn, Molly              10 Sarasota                 23.44   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Favors, Ashley            12 Riverview-Tampa          14.47   10   
  2 Pendergrass, Damia        11 North Port H             15.50    8   
  3 Stroop, Nicole            12 Sarasota                 15.81    6   
  4 Chang, Nicole             11 Sarasota                 16.01    5   
  5 Gobourne, Chelsea         11 Riverview-saraso         16.91    4   
  6 Hinson, Elise             11 Riverview-saraso         17.14    3   
  7 Voor, Carrie              11 Brandon HS               17.51    2   
  8 Langaigne, Anika          11 Port Charlot             17.91    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Stroop, Nicole            12 Sarasota                 47.88Q  3 
  2 Favors, Ashley            12 Riverview-Tampa          48.78Q  1 
  3 Toppin, Johneisha         12 Bloomingdale             48.97Q  2 
  4 Bennett, Meagan           10 Tampa Bay Te             48.98q  3 
  5 Langaigne, Anika          11 Port Charlot             49.57q  2 
  6 Carter, Maia               9 Riverview-Tampa          51.01q  2 
  7 Voor, Carrie              11 Brandon HS               51.24q  1 
  8 thomas, amber             10 North Port H             51.34q  3 
  9 Gobourne, Chelsea         11 Riverview-saraso         52.47   2 
 10 Weaver, Stacy              9 Bloomingdale             52.95   3 
 11 Bermudez, Nairobi          9 Port Charlot             53.54   2 
 12 Green, Natalie            11 Port Charlot             53.73   3 
 13 Moriarty, Kaitlin         11 Newsome (Lithia)         53.84   1 
 14 Magan, Maddison           11 Newsome (Lithia)         54.09   3 
 15 Ollar, Sydney             10 Riverview-saraso         54.86   2 
 16 Jean-Jacques, Peyton       9 Port Charlot             57.67   1 
 17 Collins, Princess         11 Brandon HS               58.38   3 
 18 Campbell, Rebecca         11 Sarasota                 58.81   1 
 19 Gross, Lashawn            12 North Port H             59.87   2 
 20 Flynn, Molly              10 Sarasota               1:04.20   3 
 -- Chang, Nicole             11 Sarasota                   DNF   1 
 -- Hinson, Elise             11 Riverview-saraso           DNF   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Favors, Ashley            12 Riverview-Tampa          44.98   10   
  2 Stroop, Nicole            12 Sarasota                 45.15    8   
  3 Toppin, Johneisha         12 Bloomingdale             47.51    6   
  4 Bennett, Meagan           10 Tampa Bay Te             48.98    5   
  5 Langaigne, Anika          11 Port Charlot             50.36    4   
  6 Carter, Maia               9 Riverview-Tampa          51.08    3   
  7 Voor, Carrie              11 Brandon HS               51.91    2   
 -- thomas, amber             10 North Port H                DQ  
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarasota  'A'                                         49.87   10   
  2 Tampa Bay Tech HS  'A'                                50.37    8   
  3 Riverview HS  'A'                                     50.98    6   
  4 Port Charlotte HS  'A'                                51.73    5   
  5 North Port HS  'A'                                    52.76    4   
     1) thomas, amber 10                2) Coleman, Miranda 9             
     3) Youtzy, Rachelle 9              4) Powell, Charisa 10             
  6 Newsome (Lithia)  'A'                                 54.37    3   
  7 Brandon HS  'A'                                       54.66    2   
  8 Riverview (sarasota)  'A'                             55.70    1   
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Riverview HS  'A'                                   4:04.40   2  10   
     1) Thomas, Ravyn 11                2) Favors, Ashley 12              
     3) Woodard, Faith 10               4) Howard, Cassidy 9              
  2 Bloomingdale (Valrico)  'A'                         4:13.00   2   8   
     1) Waller, Sarah 12                2) Toppin, Johneisha 12           
     3) Alexander, Jessica 12           4) Roggeman, Julie 10             
  3 Port Charlotte HS  'A'                              4:19.40   2   6   
     1) Bostic, Mika 11                 2) Rossip, Kelly 11               
     3) Bermudez, Nairobi 9             4) Porcides, Juliana 9            
  4 Sarasota  'A'                                       4:20.30   2   5   
     1) Stroop, Nicole 12               2) Chang, Nicole 11               
     3) Forrest, Julianna 12            4) Fischer, Jessica 11            
  5 Brandon HS  'A'                                     4:24.60   1   4   
     1) Savage, Jamie 12                2) Pate, Tiffani 12               
     3) Gittens, Jasmine 11             4) Campbell, Berniece 11          
  6 Riverview (sarasota)  'A'                           4:27.00   2   3   
     1) Gobourne, Chelsea 11            2) Lewis, Patricia 10             
     3) Loss, Hannah 10                 4) Guttman, Sadie 9               
  7 Tampa Bay Tech HS  'A'                              4:27.30   2   2   
     1) Bennett, Meagan 10              2) Chin, Kimberly 10              
     3) Campbell, Samone 10             4) Desormo, Whidney 9             
  8 Newsome (Lithia)  'A'                               4:30.80   1   1   
     1) Moriarty, Kaitlin 11            2) Smith, Allena 11               
     3) Robertson, Brianna 10           4) Kaslow, Allison 9              
  9 North Port HS  'A'                                  4:49.70   1 
     1) Schelm, Jamie 10                2) Joseph, Shanice 10             
     3) Youtzy, Rachelle 9              4) keil, corey 9                  
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Riverview (sarasota)  'A'                           9:56.28   10   
     1) Miller, Sarah 11                2) Miller, Kayla 11               
     3) Lewis, Patricia 10              4) Hagan, Abigail 9               
  2 Bloomingdale (Valrico)  'A'                        10:04.16    8   
     1) Waller, Sarah 12                2) Kauffman, Lisa 10              
     3) Roggeman, Julie 10              4) Earl, Heidi 9                  
  3 Newsome (Lithia)  'A'                              10:17.81    6   
     1) Smith, Allena 11                2) Fox, Scarlett 10               
     3) Richardson, Sarah 12            4) Berg, Caroline 12              
  4 Port Charlotte HS  'A'                             10:38.12    5   
     1) Ethington, Amie 12              2) Webb, Mary Brook 12            
     3) Porcides, Juliana 9             4) Samuel, Tshana 10              
  5 Riverview HS  'A'                                  10:58.12    4   
     1) Dasque, Ariana 10               2) Pitts, Eboni 11                
     3) Hepburn, Katie 9                4) Carstens, Katherine 9          
  6 Tampa Bay Tech HS  'A'                             11:21.12    3   
     1) Pirela, Zuleika 12              2) Bennett, Meagan 10             
     3) Chin, Kimberly 10               4) Lundy, Petra 9                 
  7 North Port HS  'A'                                 11:33.98    2   
     1) Flemming, Briana 12             2) Straughan, Ashlynn 11          
     3) Carrell, Hunter 9               4) wiley, tessa 9                 
  8 Sarasota  'A'                                      12:19.78    1   
     1) Catlin, Chrissy 12              2) Johnson, Jessica 10            
     3) Sekercan, Stacy 11              4) Stroop, Victoria 10            
  9 Brandon HS  'A'                                    12:37.63  
     1) Savage, Jamie 12                2) Glover, Megan 10               
     3) Horvath, Anna Sylvia 11         4) Stevenson, Victoria 11         
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Woodard, Faith            10 Riverview-Tampa        5-02.00   10   
  2 Rossip, Kelly             11 Port Charlot           5-00.00    8   
  3 Roscher, Julia            10 Riverview-saraso       5-00.00    6   
  4 Thomas, Ravyn             11 Riverview-Tampa        4-10.00    5   
  5 McGrath, Sasha            10 Newsome (Lithia)       4-08.00    4   
  6 Pate, Tiffani             12 Brandon HS             4-08.00    3   
  7 Goldhwaite, Meaghan       11 North Port H           4-08.00    2   
  8 Patten, Rachel             9 Newsome (Lithia)       4-06.00    1   
  9 Richardson, Amina         11 Newsome (Lithia)       4-06.00  
  9 Weaver, Stacy              9 Bloomingdale           4-06.00  
 11 Campbell, Rebecca         11 Sarasota               4-04.00  
 11 Harding, Emily             9 Sarasota               4-04.00  
 11 Fleming, Destriney        12 Riverview-Tampa        4-04.00  
 14 Earl, Hannah              11 Bloomingdale           4-02.00  
 14 Carter, Maia               9 Riverview-Tampa        4-02.00  
 14 Seifert, Madison          10 Newsome (Lithia)       4-02.00  
 17 Odeh, Daphne               9 Port Charlot           4-00.00  
 -- Flynn, Molly              10 Sarasota                    NH  
 -- Yavelow, Michelle         11 Bloomingdale                NH  
 -- Collins, Princess         11 Brandon HS                  NH  
 -- Hayes, Meghan             10 Bloomingdale                NH  
 -- thomas, amber             10 North Port H                NH  
 -- Isaac, Maryann            10 Port Charlot                NH  
 -- Pendergrass, Damia        11 North Port H                NH  
 
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chang, Nicole             11 Sarasota               9-06.00   10   
  2 Schmidt, Madison          10 Riverview-saraso       8-06.00    7   
  2 Pinter, Kyla              12 North Port H           8-06.00    7   
  4 Ambrioso, Kyra            11 Riverview-saraso       8-06.00    5   
  5 Hampson, Bianca           11 Riverview-saraso       7-06.00    4   
  6 Davis, Scarlett            9 North Port H           6-06.00    3   
  7 Cavender, Jackie          10 Riverview-saraso       6-06.00    2   
  8 Lee, Ajiane                9 Sarasota               6-00.00    1   
 
Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Favors, Ashley            12 Riverview-Tampa       18-02.00   10   
  2 Mills, Angelina           12 Tampa Bay Te          17-08.00    8   
  3 West, Amani               11 Tampa Bay Te          16-09.00    6   
  4 Alexander, Jessica        12 Bloomingdale          16-06.00    5   
  5 Powell, Charisa           10 North Port H          16-02.50    4   
  6 Williams, Mariah          11 Sarasota              16-00.00    3   
  7 Langaigne, Anika          11 Port Charlot          15-11.00    2   
  8 Roscher, Julia            10 Riverview-saraso      15-00.00    1   
  9 Youtzy, Rachelle           9 North Port H          14-11.50  
  9 Gandy, Adaysha            12 Brandon HS            14-11.50  
 11 Chase, Arielle            10 Port Charlot          14-10.00  
 12 Coleman, Miranda           9 North Port H          14-09.00  
 13 Haywood, Kierra            9 Riverview-Tampa       14-07.50  
 14 Bermudez, Nairobi          9 Port Charlot          14-06.00  
 15 Howard, Cassidy            9 Riverview-Tampa       14-05.00  
 15 Arroyo, Alexis             9 Port Charlot          14-05.00  
 17 Daniels, Jont'e           10 Tampa Bay Te          13-09.00  
 18 Lassitter, Rachel         10 Bloomingdale          13-08.00  
 19 Lee, Ajiane                9 Sarasota              13-07.50  
 20 Martinez, Nadia           10 Riverview-saraso      13-06.50  
 21 Castor, Debora            10 Riverview-saraso      13-04.50  
 21 Kaslow, Allison            9 Newsome (Lithia)      13-04.50  
 23 Hayes, Kendall            10 Bloomingdale          12-11.00  
 24 Buchanan, Gyriah          10 Sarasota              12-10.50  
 25 Robinson, Nakiera         11 Tampa Bay Te          12-04.50  
 26 Manly, Leslie             11 Newsome (Lithia)      12-04.00  
 27 Dawson, Megan              9 Riverview-saraso      12-00.50  
 27 Onyedimma, Nneoma         11 Newsome (Lithia)      12-00.50  
 29 Fraley, Arianna           10 Bloomingdale          11-10.50  
 
Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pate, Tiffani             12 Brandon HS            35-00.00   10   
  2 Toppin, Johneisha         12 Bloomingdale          34-00.00    8   
  3 Bennett, Meagan           10 Tampa Bay Te          33-03.00    6   
  4 Chase, Arielle            10 Port Charlot          33-00.00    5   
  5 Stroop, Nicole            12 Sarasota              32-10.00    4   
  6 Hinson, Elise             11 Riverview-saraso      32-08.00    3   
  7 Williams, Mariah          11 Sarasota              31-10.50    2   
  8 Campbell, Samone          10 Tampa Bay Te          30-07.00    1   
  9 Needham, Brandi            9 Port Charlot          30-04.00  
 10 Jean-Jacques, Peyton       9 Port Charlot          30-01.00  
 11 Howard, Cassidy            9 Riverview-Tampa       30-00.50  
 12 Ollar, Sydney             10 Riverview-saraso      29-09.50  
 13 Collins, Princess         11 Brandon HS            29-09.00  
 14 St Louis, Magdala         11 Port Charlot          29-00.00  
 15 Martinez, Aissa           10 Bloomingdale          28-10.00  
 16 Clemmer, Eliana           11 Bloomingdale          28-05.00  
 17 Gross, Lashawn            12 North Port H          28-02.00  
 18 Martinez, Nadia           10 Riverview-saraso      27-11.00  
 19 Fraley, Arianna           10 Bloomingdale          26-05.00  
 20 Onyedimma, Nneoma         11 Newsome (Lithia)      24-09.00  
 21 Cristobal, Melanie        10 Riverview-Tampa       24-05.00  
 -- Cox, Desiree              10 Tampa Bay Te                ND  
 -- Pendergrass, Damia        11 North Port H                ND  
 -- Abraham, Rebecca          11 Tampa Bay Te                ND  
 
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Patterson, Reshaun        11 Sarasota              36-04.00   10   
  2 Hinson, Elise             11 Riverview-saraso      34-05.50    8   
  3 Lassitter, Rachel         10 Bloomingdale          33-09.50    6   
  4 James, Justina            10 Riverview-Tampa       33-00.00    5   
  5 Merrick, Kehtura          10 Riverview-saraso      32-06.00    4   
  6 Clayton, Cameo            10 Port Charlot          31-10.00    3   
  7 Council, Shantel          11 Brandon HS            31-06.50    2   
  8 Merkenson, Daijah         10 Port Charlot          28-10.50    1   
  9 Fischer, Jessica          11 Sarasota              28-09.50  
 10 Botha, Samantha            9 Riverview-saraso      27-09.00  
 11 Hitsman, Raquel           12 Newsome (Lithia)      27-06.00  
 12 Olson, Madison             9 Sarasota              26-06.50  
 13 BoBo, Crystal              9 Tampa Bay Te          26-05.50  
 14 Edmond, Lavitria          12 Port Charlot          25-09.50  
 15 Hudson, Kimesha           10 Tampa Bay Te          24-11.00  
 16 Neuman, Roxanne            9 Tampa Bay Te          24-10.50  
 17 Crooks, Victoria          12 North Port H          24-09.00  
 18 Johnson, Amari             9 Tampa Bay Te          24-08.00  
 19 Raynor, Valerie           12 Brandon HS            24-00.50  
 20 Ferrell, Ambreya          11 Newsome (Lithia)      24-00.00  
 21 Nicols, Soshana           12 North Port H          23-00.50  
 22 Offenhauser, Megan        12 Bloomingdale          22-10.00  
 23 Cristobal, Melanie        10 Riverview-Tampa       22-09.50  
 24 Timko, Nicole             11 Port Charlot          21-08.00  
 25 Masonjones, Graelyn        9 Bloomingdale          21-05.00  
 26 Martinez, Angelic          9 Riverview-Tampa       21-00.00  
 27 Masonjones, Kellerin      12 Bloomingdale          20-09.50  
 28 Clements, Katelyn          9 Newsome (Lithia)      20-04.00  
 29 Davies, Katherine          9 Riverview-Tampa       19-10.50  
 30 Williamson, Mackenzie     10 North Port H          18-04.50  
 31 Butler, Sierra             9 Sarasota              18-04.00  
 32 Stauffer, Luiza            9 Brandon HS            17-00.00  
 -- Molina, Karina            11 Brandon HS                  ND  
 
Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Merrick, Kehtura          10 Riverview-saraso        119-01   10   
  2 Lassitter, Rachel         10 Bloomingdale            111-02    8   
  3 Gobourne, Chelsea         11 Riverview-saraso        110-06    6   
  4 Felix, Mariah             12 North Port H             94-05    5   
  5 James, Justina            10 Riverview-Tampa          92-10    4   
  6 Council, Shantel          11 Brandon HS               90-06    3   
  7 Botha, Samantha            9 Riverview-saraso         90-03    2   
  8 Hitsman, Raquel           12 Newsome (Lithia)         79-11    1   
  9 Marceus, Joanna           11 North Port H             75-10  
 10 Clayton, Cameo            10 Port Charlot             71-04  
 11 Masonjones, Kellerin      12 Bloomingdale             70-10  
 12 Masonjones, Graelyn        9 Bloomingdale             70-06  
 13 Lilly, Diamone            12 Riverview-Tampa          70-01  
 14 Fischer, Jessica          11 Sarasota                 67-10  
 15 Patterson, Reshaun        11 Sarasota                 67-07  
 16 Merkenson, Daijah         10 Port Charlot             67-04  
 17 Kerr, Katie               12 Riverview-Tampa          67-00  
 18 Cristobal, Melanie        10 Riverview-Tampa          65-10  
 19 Zaccagini, Nicole         11 North Port H             62-11  
 20 Isaac, Maryann            10 Port Charlot             62-09  
 21 Clements, Katelyn          9 Newsome (Lithia)         60-02  
 22 Offenhauser, Megan        12 Bloomingdale             59-07  
 23 Ferrell, Ambreya          11 Newsome (Lithia)         59-05  
 24 Olson, Madison             9 Sarasota                 55-06  
 25 Stauffer, Luiza            9 Brandon HS               51-09  
 26 Raynor, Valerie           12 Brandon HS               49-10  
 -- Edmond, Lavitria          12 Port Charlot                ND  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Edwards, Jarrod           12 Riverview-Tampa          11.14Q  2 
  2 Telfer, Trent             11 North Port H             11.16Q  3 
  3 Williams, Nick            11 Port Charlot             11.18Q  4 
  4 Mallady, Adam             12 Newsome (Lithia)         11.24Q  1 
  5 Thompkins, Jamaruz        10 Tampa Bay Te             11.28q  4 
  6 Battaglia, Matt           11 North Port H             11.44q  3 
  7 Evans, John               12 Riverview-saraso         11.46q  1 
  7 Allen, Tourre             11 Newsome (Lithia)         11.46q  4 
  9 Wade, Aaron                9 Newsome (Lithia)         11.49   2 
 10 Engell, Brandon           12 North Port H             11.64   4 
 11 Bivens, Quintez           12 Bloomingdale             11.70   2 
 12 Gosdoski, Brandon         11 Bloomingdale             11.74   1 
 13 Warren, Terrell           11 Riverview-saraso         11.76   3 
 14 Lue, Javon                10 Tampa Bay Te             11.85   3 
 15 Wyche, Robert             12 Tampa Bay Te             11.94   3 
 16 Austin, Dominique          9 Sarasota                 12.00   2 
 17 Werker, Chris             10 Riverview-saraso         12.12   3 
 18 martin, dequjuan           9 Brandon HS               12.17   1 
 19 Rideout, Taylor           12 Newsome (Lithia)         12.20   2 
 20 Pinnock, Nick             11 Port Charlot             12.28   4 
 20 Ferdon, Timothy           10 Port Charlot             12.28   3 
 22 Harris, Wesley             8 Tampa Bay Te             12.42   2 
 23 Williams, Corey            9 Sarasota                 12.58   2 
 24 Thomas, Derec             10 North Port H             12.61   1 
 25 Heiter, Erik              10 Port Charlot             12.73   1 
 26 Sloan, Wyatt              10 Sarasota                 12.96   4 
 27 Swain, Garrison            9 Sarasota                 13.18   4 
 -- Washington, Lasander      10 Riverview-Tampa             FS   3 
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Mallady, Adam             12 Newsome (Lithia)         10.70   10   
  2 Edwards, Jarrod           12 Riverview-Tampa          10.72    8   
  3 Evans, John               12 Riverview-saraso         10.88    6   
  4 Telfer, Trent             11 North Port H             10.91    5   
  5 Williams, Nick            11 Port Charlot             10.95    4   
  6 Thompkins, Jamaruz        10 Tampa Bay Te             11.07    3   
  7 Allen, Tourre             11 Newsome (Lithia)         11.32    2   
  8 Battaglia, Matt           11 North Port H             11.38    1   
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Nick            11 Port Charlot             22.41Q  3 
  2 Dowse, Andrew             12 Newsome (Lithia)         22.56Q  1 
  3 Wade, Aaron                9 Newsome (Lithia)         22.82Q  4 
  4 Washington, Lasander      10 Riverview-Tampa          22.98Q  2 
  5 Newell, Marquis           11 Riverview-saraso         22.58q  3 
  6 Thompkins, Jamaruz        10 Tampa Bay Te             23.02q  4 
  7 Battaglia, Matt           11 North Port H             23.34q  2 
  8 Lue, Javon                10 Tampa Bay Te             23.49q  1 
  9 Thomas, Jeron             10 Sarasota                 23.58   2 
 10 Allen, Tourre             11 Newsome (Lithia)         23.67   4 
 11 Hunter, Johnny            10 Riverview-saraso         23.68   1 
 12 Tyson, Tyrone             12 Riverview-saraso         23.81   3 
 12 Wyche, Robert             12 Tampa Bay Te             23.81   2 
 14 Dancer, Mack              11 Sarasota                 23.82   1 
 15 Poseterri, Adam           10 Bloomingdale             24.11   4 
 16 Werker, Chris             10 Riverview-saraso         24.16   2 
 17 Austin, Dominique          9 Sarasota                 24.21   3 
 18 Laplace, Alwyn            12 Port Charlot             24.27   4 
 19 Clem, Barron               9 Bloomingdale             24.41   3 
 20 Jackson, Todd              9 Newsome (Lithia)         24.44   2 
 21 Bonner, Lucious           12 Sarasota                 24.49   4 
 22 Harris, Wesley             8 Tampa Bay Te             25.05   3 
 23 Heiter, Erik              10 Port Charlot             25.06   1 
 24 Bivens, Quintez           12 Bloomingdale             25.23   2 
 25 Thomas, Derec             10 North Port H             25.27   3 
 26 Ferdon, Timothy           10 Port Charlot             25.28   1 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Williams, Nick            11 Port Charlot             22.06   10   
  2 Dowse, Andrew             12 Newsome (Lithia)         22.12    8   
  3 Washington, Lasander      10 Riverview-Tampa          22.22    6   
  4 Thompkins, Jamaruz        10 Tampa Bay Te             22.67    5   
  5 Wade, Aaron                9 Newsome (Lithia)         22.97    4   
  6 Battaglia, Matt           11 North Port H             23.35    3   
  7 Lue, Javon                10 Tampa Bay Te             23.36    2   
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dasque, Evans             12 Riverview-Tampa          51.47Q  3 
  2 Jennis, Greg              11 Port Charlot             51.70Q  1 
  2 Garcia, Davion            12 Port Charlot             51.70Q  2 
  4 Spears, Roderick          10 North Port H             52.93Q  4 
  5 Perine, Devante           12 Riverview-Tampa          52.42q  1 
  6 Noah, Harvey              11 Newsome (Lithia)         52.68q  3 
  7 Janski, Cody              10 North Port H             53.23q  1 
  8 Hunter, Johnny            10 Riverview-saraso         53.36q  4 
  9 Wyche, Robert             12 Tampa Bay Te             54.01   3 
 10 Hammond, Tyler            10 Riverview-saraso         54.22   3 
 11 James, Richie              9 Riverview-saraso         54.32   4 
 12 garber, tyrell               Brandon HS               54.48   2 
 13 Jackson, Todd              9 Newsome (Lithia)         54.53   4 
 14 Dancer, Mack              11 Sarasota                 55.10   2 
 15 Lue, Javon                10 Tampa Bay Te             55.27   1 
 16 Albino, John              11 North Port H             55.45   2 
 17 Harris, Wesley             8 Tampa Bay Te             55.89   4 
 18 Clough, Brendan            9 Newsome (Lithia)         56.52   2 
 19 Beauzile, Elijah           9 Bloomingdale             56.88   2 
 20 Thomas, Jeron             10 Sarasota                 57.36   3 
 21 Miller, Zack              10 Port Charlot             57.45   1 
 22 Linville, Michael         12 Newsome (Lithia)         57.80   1 
 23 Thompkins, Jamaruz        10 Tampa Bay Te             58.52   2 
 24 gales, devon              10 North Port H             59.99   1 
 25 Shea, John                10 Sarasota               1:00.03   4 
 26 Gillette, Henry           11 Bloomingdale           1:01.22   3 
 27 Swain, Garrison            9 Sarasota               1:05.28   3 
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Garcia, Davion            12 Port Charlot             50.51   10   
  2 Dasque, Evans             12 Riverview-Tampa          51.01    8   
  3 Jennis, Greg              11 Port Charlot             51.36    6   
  4 Noah, Harvey              11 Newsome (Lithia)         52.03    5   
  5 Spears, Roderick          10 North Port H             52.41    4   
  6 Hunter, Johnny            10 Riverview-saraso         52.65    3   
  7 Perine, Devante           12 Riverview-Tampa          53.18    2   
  8 Janski, Cody              10 North Port H           1:10.55    1   
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Baker, Isaac              11 Newsome (Lithia)       1:59.46   10   
  2 Pandl, Paul               12 Bloomingdale           2:00.64    8   
  3 Jones, Malcom             12 Tampa Bay Te           2:01.06    6   
  4 Roa, Manuel               12 Riverview-Tampa        2:01.62    5   
  5 Tourgee, Michael          11 Newsome (Lithia)       2:02.32    4   
  6 Thompson, Zach            12 Sarasota               2:02.67    3   
  7 Donnell, Frederick        12 Newsome (Lithia)       2:04.32    2   
  8 Martinez, Justin          10 Newsome (Lithia)       2:05.24    1   
  9 Barnett, Tim               9 Riverview-saraso       2:06.06  
 10 Auchey, Alex              10 Riverview-saraso       2:06.56  
 11 Heath, David              12 Riverview-Tampa        2:08.28  
 12 Dunn, Jack                10 Riverview-saraso       2:09.35  
 13 Stoll, Aaron              10 Riverview-saraso       2:11.35  
 14 Gouriluk, Kael            10 Sarasota               2:12.86  
 15 Santiago, Albin           10 Bloomingdale           2:13.03  
 16 Heron, Kevin               9 Bloomingdale           2:13.25  
 17 Weaver, William           10 Sarasota               2:13.68  
 18 doyen, patrick            12 Brandon HS             2:15.14  
 19 Dunakey, Nicholas          9 Port Charlot           2:15.17  
 20 Butler, Patrick           11 North Port H           2:16.14  
 21 Williams, Ariel           10 Port Charlot           2:16.53  
 22 Beauzile, Elijah           9 Bloomingdale           2:17.72  
 23 Dermody, Zach             12 North Port H           2:18.67  
 24 Frett, Jaron              11 Tampa Bay Te           2:19.03  
 25 Ivankovic, Adrian          9 Port Charlot           2:19.53  
 26 Needham, Ty               10 Port Charlot           2:20.14  
 27 Dell, Wyatt               10 Tampa Bay Te           2:21.72  
 28 Clermont, Patrick         12 North Port H           2:23.18  
 29 Trader, Keith              9 Riverview-Tampa        2:29.61  
 30 Moran, Jake               12 North Port H           2:30.82  
 31 Carmona, Gabriel          12 Riverview-Tampa        2:33.14  
 32 maesteas, seve            10 Brandon HS             2:50.36  
 -- Beckles, Xavier            9 Tampa Bay Te               DNF  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tourgee, Michael          11 Newsome (Lithia)       4:33.26   10   
  2 Benner, Lars              10 Newsome (Lithia)       4:38.41    8   
  3 Martinez, Justin          10 Newsome (Lithia)       4:38.77    6   
  4 LeBlanc, Andrew            9 Bloomingdale           4:39.06    5   
  5 Dunn, Jack                10 Riverview-saraso       4:41.16    4   
  6 Lewis, Alex               12 Riverview-saraso       4:41.81    3   
  7 Bernard, Courtland        10 Sarasota               4:45.41    2   
  8 Moriarty, Tyler           12 Newsome (Lithia)       4:46.01    1   
  9 Dunakey, Nicholas          9 Port Charlot           4:47.84  
 10 Cantillo, Chris            9 Riverview-saraso       4:49.74  
 11 Gomez, Julian             12 Sarasota               4:51.56  
 12 Adkinson, Cody            11 Port Charlot           4:52.23  
 13 Hodges, Marshall          12 North Port H           4:53.01  
 14 La Rotta, Rodolfo         12 North Port H           4:54.44  
 15 Gouriluk, Kael            10 Sarasota               4:55.16  
 16 Gardner, David            10 North Port H           5:03.34  
 17 Chadderton, Ryan          10 Bloomingdale           5:10.09  
 18 Woodbury, Jake            10 Bloomingdale           5:13.16  
 19 McCarthy, Cormac          11 Bloomingdale           5:13.88  
 20 Miller, Van               10 Riverview-saraso       5:14.38  
 21 Miller, Zack              10 Port Charlot           5:17.12  
 22 Pilkey, Calum             10 Sarasota               5:17.59  
 23 Gutierrez, Estevan        10 Port Charlot           5:17.88  
 24 Trader, Keith              9 Riverview-Tampa        5:22.98  
 25 doyen, patrick            12 Brandon HS             5:23.84  
 26 Horstman, Hunter           9 Riverview-Tampa        5:30.12  
 27 Carmona, Gabriel          12 Riverview-Tampa        5:32.88  
 28 ochoa, daniel             10 Brandon HS             5:33.12  
 29 Brennan, Ian              10 Riverview-Tampa        5:47.19  
 -- garcia, alejandro         11 Brandon HS                 DNF  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Benner, Lars              10 Newsome (Lithia)      10:18.76   10   
  2 Lewis, Alex               12 Riverview-saraso      10:19.03    8   
  3 Hinds, David              11 Sarasota              10:32.00    6   
  4 Johnson, Nick             12 Sarasota              10:34.20    5   
  5 Bernard, Courtland        10 Sarasota              10:34.39    4   
  6 Tragesser, Kevin          12 Newsome (Lithia)      10:54.20    3   
  7 Bonafe, Tyler             10 Riverview-Tampa       10:59.50    2   
  8 Moriarty, Tyler           12 Newsome (Lithia)      11:02.30    1   
  9 Adkinson, Cody            11 Port Charlot          11:02.50  
 10 Graham, Justin            11 Newsome (Lithia)      11:16.10  
 11 Carpenter, Hunter          9 Riverview-saraso      11:28.18  
 12 Roy, Austin               10 North Port H          11:35.11  
 13 Chadderton, Ryan          10 Bloomingdale          11:40.80  
 14 Rumisek, Justin           10 North Port H          11:41.03  
 15 Woodbury, Jake            10 Bloomingdale          11:41.80  
 16 Waters, Justin             9 Riverview-Tampa       11:44.70  
 17 Miks, Randall             10 Bloomingdale          11:46.50  
 18 Pilkey, Calum             10 Sarasota              11:46.76  
 19 Bright, Glenn             10 Riverview-saraso      11:51.90  
 20 Horstman, Hunter           9 Riverview-Tampa       11:58.56  
 21 Gardner, David            10 North Port H          11:58.75  
 22 garcia, alejandro         11 Brandon HS            12:11.20  
 23 Gutierrez, Estevan        10 Port Charlot          12:11.56  
 24 Needham, Ty               10 Port Charlot          12:23.80  
 25 Sepessy, Dylan            10 Bloomingdale          12:31.40  
 26 Warner, Robert             9 Port Charlot          13:15.82  
 27 molitor, christopher      11 Brandon HS            13:37.11  
 28 Brennan, Ian              10 Riverview-Tampa       13:39.01  
 -- ochoa, daniel             10 Brandon HS                 DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robustelli, Andrew        12 Riverview-saraso         15.21Q  1 
  2 Spears, Ro'derick         10 North Port H             15.45Q  2 
  3 Suchan, Donny             12 Bloomingdale             16.06Q  3 
  4 McDaniel, Jack            10 Riverview-saraso         16.92q  2 
  5 Rideout, Taylor           12 Newsome (Lithia)         17.21q  1 
  6 Nelson, Mitch             11 Bloomingdale             17.25q  1 
  7 Deshields, Brendon        11 North Port H             17.52q  3 
  8 Jones, Mike               11 North Port H             17.58q  1 
  9 Muracciole, Nicholas      10 Newsome (Lithia)         17.61   3 
 10 Emrich, Dallas            12 North Port H             17.79   1 
 11 Glenn, Paul               12 Sarasota                 18.03   3 
 12 Klenke, Michael           10 Newsome (Lithia)         18.13   2 
 13 Linn, Jackson             10 Riverview-saraso         18.27   2 
 14 Douglas, Nichola          10 Port Charlot             18.48   3 
 15 Strebeck, Alex            11 Sarasota                 19.21   1 
 16 Geer, Alex                 9 Bloomingdale             19.22   1 
 17 Romulus, Anfernee         10 Port Charlot             19.81   2 
 18 Young, Kevin              12 Bloomingdale             19.99   2 
 19 Smith, Kyle                9 Newsome (Lithia)         20.16   3 
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Robustelli, Andrew        12 Riverview-saraso         15.01   10   
  2 Spears, Ro'derick         10 North Port H             15.43    8   
  3 Suchan, Donny             12 Bloomingdale             16.39    6   
  4 Deshields, Brendon        11 North Port H             16.58    5   
  5 Jones, Mike               11 North Port H             16.71    4   
  6 McDaniel, Jack            10 Riverview-saraso         17.39    3   
  7 Nelson, Mitch             11 Bloomingdale             17.79    2   
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charpentier, Marky        12 Port Charlot             41.00Q  2 
  2 Deshields, Brendon        11 North Port H             41.41Q  3 
  3 Spears, Ro'derick         10 North Port H             42.45Q  1 
  4 Branden, Gomes            10 Riverview-saraso         43.03q  2 
  5 Linn, Jackson             10 Riverview-saraso         43.24q  1 
  6 Rideout, Taylor           12 Newsome (Lithia)         43.28q  2 
  7 Jones, Mike               11 North Port H             43.88q  3 
  8 Dymond, Shane             10 Newsome (Lithia)         44.20q  3 
  9 Emrich, Dallas            12 North Port H             44.49   1 
 10 Muracciole, Nicholas      10 Newsome (Lithia)         44.67   1 
 11 Klenke, Michael           10 Newsome (Lithia)         45.16   1 
 12 Brookins, Darryl           9 Sarasota                 45.43   2 
 13 Glenn, Paul               12 Sarasota                 45.86   2 
 14 Strebeck, Alex            11 Sarasota                 46.66   3 
 15 McDaniel, Jack            10 Riverview-saraso         46.67   1 
 16 Berube, Brett             11 Bloomingdale             47.02   1 
 17 Geer, Corey                9 Bloomingdale             47.22   3 
 18 Douglas, Nichola          10 Port Charlot             47.34   1 
 19 Romulus, Anfernee         10 Port Charlot             48.46   2 
 20 Young, Kevin              12 Bloomingdale             49.60   2 
 21 Swain, George              9 Sarasota                 52.77   3 
 -- Robustelli, Andrew        12 Riverview-saraso           DNF   3 
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Spears, Ro'derick         10 North Port H             40.05   10   
  2 Deshields, Brendon        11 North Port H             40.33    8   
  3 Charpentier, Marky        12 Port Charlot             41.45    6   
  4 Linn, Jackson             10 Riverview-saraso         42.15    5   
  5 Branden, Gomes            10 Riverview-saraso         43.02    4   
  6 Rideout, Taylor           12 Newsome (Lithia)         43.20    3   
  7 Dymond, Shane             10 Newsome (Lithia)         44.05    2   
  8 Jones, Mike               11 North Port H             44.62    1   
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Newsome (Lithia)  'A'                                 43.43   10   
  2 North Port HS  'A'                                    44.12    8   
     1) Spears, Roderick 10             2) Telfer, Trent 11               
     3) Janski, Cody 10                 4) Battaglia, Matt 11             
  3 Tampa Bay Tech HS  'A'                                45.31    6   
  4 Riverview (sarasota)  'A'                             45.70    5   
  5 Port Charlotte HS  'A'                                47.35    4   
  6 Sarasota  'A'                                         47.84    3   
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Newsome (Lithia)  'A'                               3:23.30   10   
     1) Dowse, Andrew 12                2) Baker, Isaac 11                
     3) Mallady, Adam 12                4) Noah, Harvey 11                
  2 Port Charlotte HS  'A'                              3:23.40    8   
     1) Garcia, Davion 12               2) Charpentier, Marky 12          
     3) Williams, Nick 11               4) Jennis, Greg 11                
  3 North Port HS  'A'                                  3:30.70    6   
     1) Moran, Jake 12                  2) Spears, Roderick 10            
     3) Janski, Cody 10                 4) Telfer, Trent 11               
  4 Riverview (sarasota)  'A'                           3:32.20    5   
     1) Hunter, Johnny 10               2) Tyson, Tyrone 12               
     3) Hammond, Tyler 10               4) James, Richie 9                
  5 Riverview HS  'A'                                   3:32.90    4   
     1) Heath, David 12                 2) Roa, Manuel 12                 
     3) Edwards, Jarrod 12              4) Dasque, Evans 12               
  6 Bloomingdale (Valrico)  'A'                         3:34.70    3   
     1) Pandl, Paul 12                  2) Santiago, Albin 10             
     3) Weaver, Adam 11                 4) LeBlanc, Andrew 9              
  7 Sarasota  'A'                                       3:41.70    2   
     1) Thompson, Zach 12               2) Thomas, Jeron 10               
     3) Brookins, Darryl 9              4) Dancer, Mack 11                
 -- Tampa Bay Tech HS  'A'                                  DNF  
     1) Jones, Malcom 12                2) Thompkins, Jamaruz 10          
     3) Lue, Javon 10                   4) Harris, Wesley 8               
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Newsome (Lithia)  'A'                               8:07.18   10   
     1) Donnell, Frederick 12           2) Moriarty, Tyler 12             
     3) Baker, Isaac 11                 4) Tourgee, Michael 11            
  2 Port Charlotte HS  'A'                              8:20.53    8   
     1) Garcia, Davion 12               2) Adkinson, Cody 11              
     3) Jennis, Greg 11                 4) Dunakey, Nicholas 9            
  3 Riverview (sarasota)  'A'                           8:23.68    6   
     1) Dunn, Jack 10                   2) Stoll, Aaron 10                
     3) Auchey, Alex 10                 4) Barnett, Tim 9                 
  4 Bloomingdale (Valrico)  'A'                         8:29.47    5   
     1) Pandl, Paul 12                  2) Santiago, Albin 10             
     3) Heron, Kevin 9                  4) LeBlanc, Andrew 9              
  5 Sarasota  'A'                                       8:49.83    4   
     1) Thompson, Zach 12               2) Hinds, David 11                
     3) Gouriluk, Kael 10               4) Weaver, William 10             
  6 North Port HS  'A'                                  8:55.83    3   
     1) Moran, Jake 12                  2) Dermody, Zach 12               
     3) Hodges, Marshall 12             4) La Rotta, Rodolfo 12           
  7 Tampa Bay Tech HS  'A'                              8:58.11    2   
     1) Jones, Malcom 12                2) Dell, Wyatt 10                 
     3) Beckles, Xavier 9               4) Frett, Jaron 11                
 
Boys High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Newell, Marquis           11 Riverview-saraso       6-00.00   10   
  2 McGrath, Dylan            12 Newsome (Lithia)       6-00.00    8   
  3 Wright, Cody              12 North Port H           5-10.00    6   
  4 Hoffer, Aaron             12 Newsome (Lithia)       5-08.00    5   
  5 Carr, Stephen             12 Newsome (Lithia)       5-08.00    4   
  6 Klein, Connor             12 Newsome (Lithia)       5-08.00    3   
  7 Branden, Gomes            10 Riverview-saraso       5-06.00    1   
  7 Engell, Brandon           12 North Port H           5-06.00    1   
  7 Hogue, Luke               10 North Port H           5-06.00    1   
 10 Pinnock, Nick             11 Port Charlot           5-04.00  
 10 Mason, Caleb              10 Sarasota               5-04.00  
 10 Gilchrist, Marcus         11 Port Charlot           5-04.00  
 10 Jones, Mike               11 North Port H           5-04.00  
 10 Linn, Jackson             10 Riverview-saraso       5-04.00  
 -- Ivankovic, Adrian          9 Port Charlot                NH  
 -- Jennis, Greg              11 Port Charlot                NH  
 
Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Werdell, Bobby            12 North Port H          12-06.00   10   
  2 Humphrey, Jacob           11 Riverview-saraso      12-00.00    8   
  3 Rideout, Taylor           12 Newsome (Lithia)      11-06.00    6   
  4 Booth, Tyler              12 Newsome (Lithia)      11-06.00    5   
  5 Jones, Cory               12 Riverview-saraso      11-00.00    4   
  6 Schatz, Joe               11 Sarasota              10-06.00    3   
  7 Potoka, Evan              10 Riverview-saraso      10-06.00    2   
  8 Adkinson, Cody            11 Port Charlot          10-06.00    0.50
  8 Schille, Mason            11 Riverview-saraso      10-06.00    0.50
 10 Sharpe, Connor             9 Newsome (Lithia)      10-00.00  
 11 Baird, Matthew             9 Sarasota               9-06.00  
 11 Romulus, Anfernee         10 Port Charlot           9-06.00  
 13 Steinfath, Jacob          10 North Port H           9-00.00  
 13 fritz, chris               9 North Port H           9-00.00  
 15 Ferdon, Timothy           10 Port Charlot           8-00.00  
 -- Callahan, Alex            12 North Port H                NH  
 -- Torres, Anthony           11 Port Charlot                NH  
 
Boys Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Evans, John               12 Riverview-saraso      22-02.00   10   
  2 Dowse, Andrew             12 Newsome (Lithia)      22-01.50    8   
  3 Newell, Marquis           11 Riverview-saraso      21-04.00    6   
  4 Perine, Devante           12 Riverview-Tampa       21-02.50    5   
  5 Robustelli, Andrew        12 Riverview-saraso      21-00.00    4   
  6 Dasque, Evans             12 Riverview-Tampa       20-11.00    3   
  7 Laplace, Alwyn            12 Port Charlot          20-02.00    2   
  8 garber, tyrell               Brandon HS            19-08.00    1   
  9 Charpentier, Marky        12 Port Charlot          19-07.00  
 10 Albino, John              11 North Port H          18-07.00  
 11 Carr, Stephen             12 Newsome (Lithia)      18-03.00  
 12 Dancer, Mack              11 Sarasota              18-02.00  
 13 Klein, Connor             12 Newsome (Lithia)      18-00.75  
 14 Austin, Dominique          9 Sarasota              18-00.50  
 15 Williams, Corey            9 Sarasota              17-08.50  
 16 James, Richie              9 Riverview-saraso      17-07.00  
 17 Pinnock, Nick             11 Port Charlot          17-06.00  
 18 Richter, Kyle              9 Newsome (Lithia)      17-03.50  
 19 Janski, Cody              10 North Port H          17-02.00  
 20 Strebeck, Alex            11 Sarasota              17-00.50  
 21 martin, dequjuan           9 Brandon HS            16-02.00  
 22 Douglas, Nichola          10 Port Charlot          16-00.00  
 
Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Evans, John               12 Riverview-saraso      43-08.50   10   
  2 Williams, Nick            11 Port Charlot          42-01.00    8   
  3 Charpentier, Marky        12 Port Charlot          41-01.00    6   
  4 Robustelli, Andrew        12 Riverview-saraso      40-05.50    5   
  5 Garcia, Davion            12 Port Charlot          40-02.50    4   
  6 Byrd, Tyrell              12 Riverview-Tampa       39-11.50    3   
  7 Carr, Stephen             12 Newsome (Lithia)      39-11.00    2   
  8 Hunter, Johnny            10 Riverview-saraso      39-07.00    1   
  9 Deshields, Brendon        11 North Port H          39-03.50  
 10 James, Richie              9 Riverview-saraso      38-09.00  
 11 Laplace, Alwyn            12 Port Charlot          38-00.00  
 12 Spears, Roderick          10 North Port H          37-08.00  
 13 McGrath, Dylan            12 Newsome (Lithia)      35-11.00  
 14 Klein, Connor             12 Newsome (Lithia)      35-03.50  
 15 Hoffer, Aaron             12 Newsome (Lithia)      33-10.00  
 
Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 council, shawn            12 Brandon HS            48-02.00   10   
  2 Griffith, Tyler           12 North Port H          45-03.00    8   
  3 Gilchrist, Marcus         11 Port Charlot          41-09.50    6   
  4 Cooper, Vadell            12 Port Charlot          41-03.50    5   
  5 Deshields, Brendon        11 North Port H          39-04.00    4   
  6 Mullhollen, Doug          11 Sarasota              38-09.50    3   
  7 Edwards, Johnathon        11 Newsome (Lithia)      38-04.50    2   
  8 Mccurdy, Owen             11 Port Charlot          38-02.00    1   
  9 Smith, Willie             10 Riverview-saraso      36-08.00  
 10 Wright, Zachery           10 Newsome (Lithia)      36-05.00  
 11 Smith, Mark               11 Riverview-Tampa       35-08.00  
 12 Copelan, Alex              9 Sarasota              35-07.00  
 13 Khan, Aslaim              12 Port Charlot          35-01.50  
 14 Myers, Austin              9 Riverview-Tampa       35-01.00  
 15 dean, tyler               11 North Port H          34-08.00  
 15 Terzian, Demtrius         12 Sarasota              34-08.00  
 17 Dippold, Dylan            10 Newsome (Lithia)      34-06.50  
 18 Wolstenholm, Alexander    11 Riverview-Tampa       34-03.00  
 19 Summerlin, Cody           11 Newsome (Lithia)      34-02.00  
 19 Campoamore, Jacob         11 Bloomingdale          34-02.00  
 21 Reid, Nate                11 Bloomingdale          32-01.00  
 22 Thomas, Heath             11 Riverview-saraso      31-08.00  
 23 Weibel, Michael           12 Sarasota              30-00.00  
 24 eames, jarred             12 Brandon HS            28-08.00  
 25 Gacio, Stephen            11 Bloomingdale          27-03.00  
 26 Guerra, Alex               9 Bloomingdale          19-05.00  
 
Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Larrabee, Zack            12 Sarasota                168-04   10   
  2 council, shawn            12 Brandon HS              158-06    8   
  3 Hendricks, Darren         11 North Port H            149-01    6   
  4 Grochowski, Daniel        12 Riverview-saraso        136-00    5   
  5 Smeigle, Jackson          11 Bloomingdale            121-08    4   
  6 Gibson, Ryan              12 Newsome (Lithia)        121-03    3   
  7 Smith, Willie             10 Riverview-saraso        120-03    2   
  8 Byrd, Tyrell              12 Riverview-Tampa         115-03    1   
  9 pabellon, duajante        10 North Port H            111-11  
 10 Subadan, Jason            12 Bloomingdale            111-04  
 11 Sheldon, Jeremy           12 North Port H            109-11  
 12 Mullhollen, Doug          11 Sarasota                109-03  
 13 Khan, Aslaim              12 Port Charlot            107-06  
 14 Thomas, Heath             11 Riverview-saraso        106-06  
 15 Brown, Antonio            10 Riverview-Tampa         105-04  
 16 Smith, Mark               11 Riverview-Tampa         105-02  
 17 Clancy, Brian             12 Newsome (Lithia)        105-00  
 18 Weibel, Michael           12 Sarasota                104-05  
 19 Stuart, Graham            12 Bloomingdale             99-03  
 20 Hutchinson, Brendan       11 Newsome (Lithia)         98-09  
 21 Shremshock, John          12 North Port H             97-02  
 22 Wright, Zachery           10 Newsome (Lithia)         95-04  
 23 keels, walter             12 Brandon HS               92-09  
 24 Gilchrist, Marcus         11 Port Charlot             90-07  
 25 Cooper, Vadell            12 Port Charlot             86-00  
 26 eames, jarred             12 Brandon HS               85-00  
 27 Albritton, Dustin          9 Riverview-Tampa          82-01  
 28 Copelan, Alex              9 Sarasota                 72-04  
 29 Mccurdy, Owen             11 Port Charlot             67-01  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Riverview (sarasota)       143        2) Riverview HS              121   
    3) Sarasota                   104        4) Bloomingdale (Valrico)     82   
    5) Tampa Bay Tech HS           57        6) Port Charlotte HS          46   
    7) North Port HS               43        8) Newsome (Lithia)           38   
    9) Brandon HS                  28                                           
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Newsome (Lithia)           166        2) Riverview (sarasota)      130.50
    3) North Port HS              103        4) Port Charlotte HS          88.50
    5) Riverview HS                47        6) Sarasota                   45   
    7) Bloomingdale (Valrico)      33        8) Tampa Bay Tech HS          24   
    9) Brandon HS                  19 


Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version