RunnerspaceNewsView

2011 Results - Times-News Invitational

Published by David Pickett
May 1 2011, 05:21 PM | 26808 views
PrintReport
Social
Images
Times-News Invitational - Apr 16, 2011
Columbus, NC, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McSwain II, Harvey   Crest 10.99 nwi 3 10
2 Watkins, Denzel   South Iredell 11.16 nwi 3 8
3 Ross, Jason   Crest 11.19 nwi 3 6
4 McDonald, Anthony 12 Kings Mountain 11.49 nwi 3 5
5 Cooper, Dion 12 Shelby 11.56 nwi 3 4
6 Littlejohn, Cary 11 Polk County 11.59 nwi 3 3
7 Terrell, Denzel 11 Shelby 11.63 nwi 2 2
8 Hunter, Kyle 11 East Lincoln 11.67 nwi 2 1
9 Chambers, Neil 12 Shelby 11.79 nwi 3  
10 Alvis, Parker 12 East Lincoln 11.89 nwi 2  
11 Hill, Cameron   Hendersonville 11.98 nwi 1  
12 Williams, Markell 11 Hendersonville 12.10 nwi 1  
13 Bright, Zach 12 Polk County 13.13 nwi 1  
-- Williams, Brandon 12 East Lincoln DQ nwi 2  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McSwain II, Harvey   Crest 21.18 nwi 4 10
2 Ross, Jason   Crest 21.88 nwi 4 8
3 Watkins, Denzel   South Iredell 21.91 nwi 4 6
4 Littlejohn, Cary 11 Polk County 22.47 nwi 3 5
5 Cooper, Dion 12 Shelby 22.64 nwi 4 4
6 Edgerton, Trey 12 Kings Mountain 23.01 nwi 3 3
7 Chambers, Neil 12 Shelby 23.42 nwi 2 2
8 Terrell, Denzel 11 Shelby 23.61 nwi 3 1
9 Burris, Schiron 12 Kings Mountain 23.71 nwi 3  
10 McDonald, Anthony 12 Kings Mountain 23.81 nwi 4  
11 Caliri, Lincoln 12 Hendersonville 23.82 nwi 2  
12 Williams, Brandon 12 East Lincoln 24.08 nwi 3  
13 Ford, Jordan   Kings Mountain 24.25 nwi 2  
14 Hunter, Kyle 11 East Lincoln 24.32 nwi 2  
15 Alvis, Parker 12 East Lincoln 24.38 nwi 2  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McDowell, Marcus 11 East Lincoln 51.13 3 10
2 Edgerton, Trey 12 Kings Mountain 52.53 3 8
3 Hinerman, Brannen 12 South Iredell 52.67 2 6
4 Cline, Brather 12 East Lincoln 52.80 3 5
5 Tolles, Wiekus   Hendersonville 52.81 2 4
6 Brown, Jordan 10 Shelby 53.21 2 3
7 Hardin, Demarrius 11 Shelby 53.45 1 2
8 Franklin, Robby 12 Polk County 55.20 3 1
9 Lawter, Kyle 11 East Lincoln 55.21 2  
10 Richards, Phillip 10 Shelby 55.78 2  
11 Watson, Shelton 12 Kings Mountain 57.04 3  
12 Johnson, Austin 12 Pisgah 57.38 2  
13 Compton, Calvin 09 Hendersonville 1:03.43 1  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rhodes, Seth 12 Pisgah 2:03.25 1 10
2 Schweikert, Drew 09 Hendersonville 2:16.89 1 8
3 Higdon, Nathan 9 Pisgah 2:17.46 1 6
4 Chapman, Flynn 12 Polk County 2:18.33 1 5
5 Thomas, Hunter 12 East Lincoln 2:19.23 1 4
6 Hinerman, Brannen 12 South Iredell 2:22.23 1 3
7 Atkinson, Trent   East Lincoln 2:23.00 1 2
8 Collins, Jacob 9 Polk County 2:25.47 1 1
9 Hernandez, Juan 11 Hendersonville 2:36.55 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Belles, Dylan 12 East Lincoln 4:52.59 1 10
2 Wilkes, Justin 11 East Lincoln 4:57.80 1 8
3 Mozqueda, Ricky 12 Polk County 5:03.00 1 6
4 Lewis, Jonathan 10 Hendersonville 5:03.64 1 5
5 Blackwood, Will 10 Shelby 5:09.14 1 4
6 Dillard, Luke 10 Pisgah 5:10.81 1 3
7 Walters, William 12 Shelby 5:11.58 1 2
8 Donaldson, Val   Hendersonville 5:21.09 1 1
9 Whitson, Kyle   Polk County 5:21.10 1  
10 Onan, Jake 11 Hendersonville 5:31.83 1  
11 Collins, Jacob 9 Polk County 5:37.59 1  
12 Hamrick, Jacob 10 Shelby 6:03.00 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harder, Daniel 12 Hendersonville 10:59.62 1 10
2 Lewis, Jonathan 10 Hendersonville 11:28.18 1 8
3 Walters, William 12 Shelby 11:34.75 1 6
4 Blackwood, Will 10 Shelby 11:35.22 1 5
5 Onan, Jake 11 Hendersonville 12:06.69 1 4
6 McIntyre, Kaleb   Polk County 12:07.95 1 3
7 Leonard, Nelson   Polk County 13:28.10 1 2
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wilson, Demonte   Crest 14.91 2 10
2 Moss, Bryan 11 Shelby 15.31 2 8
3 Sykes, Marcus 12 East Lincoln 15.87 2 6
4 Good, Tray 12 Bessemer City 15.91 2 5
5 Rivers, Grant 10 Hendersonville 16.41 2 4
6 Leach, Delonta 11 Shelby 16.77 2 3
7 Ross, Kylon 09 Shelby 17.66 1 2
8 Combs, Ryan 09 Hendersonville 18.13 1 1
9 Krehnbrink, Will 10 East Lincoln 18.93 1  
10 Lawter, Kyle 11 East Lincoln 21.04 1  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wilson, Demonte   Crest 39.79 3 10
2 Good, Tray 12 Bessemer City 40.36 3 8
3 Knable, Nick 12 Hendersonville 42.79 3 6
4 Krehnbrink, Will 10 East Lincoln 44.38 2 5
5 Sykes, Marcus 12 East Lincoln 44.63 3 4
6 Rivers, Grant 10 Hendersonville 44.92 2 3
7 Phillips, Chavarick 12 Kings Mountain 45.72 2 2
8 Combs, Ryan 09 Hendersonville 46.45 2 1
9 Ross, Kylon 09 Shelby 47.20 1  
10 Byrd, Steven 12 Kings Mountain 47.37 1  
11 Moss, Bryan 11 Shelby 48.67 3  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Shelby 43.59 1 10
2 Relay Team   Kings Mountain 43.72 1 8
3 Relay Team   East Lincoln 44.89 1 6
4 Relay Team   Hendersonville 45.29 1 5
5 Relay Team   Polk County 48.82 1 4
 
Mens 4x200m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Shelby 1:31.06 1 10
2 Relay Team   East Lincoln 1:31.56 1 8
3 Relay Team   Hendersonville 1:31.63 1 6
4 Relay Team   Kings Mountain 1:31.67 1 5
5 Relay Team   Polk County 1:41.54 1 4
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Hendersonville 3:29.52 2 10
2 Relay Team   South Iredell 3:40.89 1 8
3 Relay Team   Kings Mountain 3:44.53 2 6
4 Relay Team   Pisgah 3:45.00 2 5
5 Relay Team   Shelby 3:47.82 1 4
6 Relay Team   Polk County 3:56.91 2 3
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   East Lincoln 8:36.13 1 10
2 Relay Team   Pisgah 8:36.83 1 8
3 Relay Team   Hendersonville 8:47.58 1 6
4 Relay Team   Polk County 8:58.36 1 5
5 Relay Team   Shelby 9:14.81 1 4
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harris, Cameron 12 Kings Mountain 46-09.00(14.25m) 1 10
2 Cunningham, Markece 11 Polk County 46-01.50(14.06m) 1 8
3 Roseboro, Jermal 12 East Lincoln 43-01.50(13.14m) 1 6
4 Easter, Devin 12 East Lincoln 41-07.00(12.67m) 1 5
5 Wells, Andrew   Hendersonville 38-03.00(11.66m) 1 4
6 Jackson, Matthew 10 Polk County 38-02.50(11.65m) 1 3
7 Case, Malcolm 11 East Lincoln 37-09.00(11.51m) 1 2
8 Turner, Matt 11 Kings Mountain 37-00.00(11.28m) 1 1
9 Bustle, John 10 South Iredell 35-11.00(10.95m) 1  
10 Phillips, Tony 11 Shelby 35-08.00(10.87m) 1  
11 Thompson, Tim 11 Shelby 33-07.00(10.24m) 1  
12 Craig, Tyler 09 Hendersonville 29-08.50(9.06m) 1  
-- Hunt, Datwane   East Henderson FOUL(--) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harris, Cameron 12 Kings Mountain 131-10(40.18m) 1 10
2 Malone, Kyl   East Henderson 129-10.50(39.59m) 1 8
3 Roseboro, Jermal 12 East Lincoln 119-01.75(36.32m) 1 6
4 Lancaster, Jake 11 Kings Mountain 119-01(36.30m) 1 5
5 Wells, Andrew   Hendersonville 117-03.50(35.75m) 1 4
6 Cunningham, Markece 11 Polk County 105-03(32.08m) 1 3
7 Easter, Devin 12 East Lincoln 102-08.50(31.31m) 1 2
8 Bustle, John 10 South Iredell 99-08.50(30.39m) 1 1
9 Murphy, D'Ante 10 Shelby 99-06.50(30.34m) 1  
10 Case, Malcolm 11 East Lincoln 99-03.25(30.26m) 1  
11 Craig, Tyler 09 Hendersonville 85-01.50(25.95m) 1  
12 Jackson, Matthew 10 Polk County 84-10(25.86m) 1  
13 Black, Jamaraus 11 Shelby 81-01.50(24.73m) 1  
14 Chavez, Ramon   Polk County 58-02(17.73m) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rivers, Grant 10 Hendersonville 6-00.00(1.83m) 1 10
2 Gaston, JT 12 East Lincoln 5-10.00(1.78m) 1 8
3 Smith, Brandon   East Henderson 5-10.00(1.78m) 1 6
-- Staley, Stephen 12 Polk County NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hines, Tim 12 Kings Mountain 21-10.50(6.67m) nwi 1 10
2 Bustle, Henry 12 South Iredell 20-02.75(6.17m) nwi 1 8
3 Gaston, JT 12 East Lincoln 20-02.00(6.15m) nwi 1 6
4 Earnhardt, Jesse 10 East Lincoln 19-09.00(6.02m) nwi 1 5
5 Rivers, Grant 10 Hendersonville 19-05.00(5.92m) nwi 1 4
6 Tolles, Wiekus   Hendersonville 19-04.00(5.89m) nwi 1 3
7 Hardin, Demarrius 11 Shelby 17-04.50(5.30m) nwi 1 2
8 Griffin, Devonte 11 Shelby 17-04.50(5.30m) nwi 1 1
9 Jackson, Desean 10 Hendersonville 17-04.00(5.28m) nwi 1  
10 McLean, Antwaine 11 East Lincoln 17-01.50(5.22m) nwi 1  
11 Jackson, Matthew 10 Polk County 14-06.50(4.43m) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bustle, Henry 12 South Iredell 42-09.50(13.04m) nwi 1 10
2 Good, Tray 12 Bessemer City 42-07.00(12.98m) nwi 1 8
3 Gaston, JT 12 East Lincoln 40-07.50(12.38m) nwi 1 6
4 Hines, Tim 12 Kings Mountain 40-07.50(12.38m) nwi 1 5
5 Freeman, Lucus 12 Hendersonville 40-07.00(12.37m) nwi 1 4
6 Smith, Larry 11 Kings Mountain 40-06.50(12.36m) nwi 1 3
7 Tolles, Wiekus   Hendersonville 39-05.50(12.03m) nwi 1 2
8 Johnson, Brian 12 Kings Mountain 38-02.50(11.65m) nwi 1 1
9 Easter, Devin 12 East Lincoln 38-00.50(11.60m) nwi 1  
10 Earnhardt, Jesse 10 East Lincoln 37-08.50(11.49m) nwi 1  
11 Griffin, Devonte 11 Shelby 35-06.50(10.83m) nwi 1  
12 Couch, Trey 12 Polk County 35-04.00(10.77m) nwi 1  
13 Bright, Zach 12 Polk County 34-09.00(10.59m) nwi 1  
14 Collins, Jacob 9 Polk County 31-03.00(9.53m) nwi 1  
-- Jackson, Desean 10 Hendersonville ND(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jones, Joey 12 Hendersonville 12-00.00(3.66m) 1 10
2 Gaston, JT 12 East Lincoln 11-00.00(3.35m) 1 8
3 Ginnley, Corey   East Henderson 11-00.00(3.35m) 1 6
4 Romstadt, Grayson   Hendersonville 10-06.00(3.20m) 1 5
5 Mozqueda, Ricky 12 Polk County 8-06.00(2.59m) 1 4
-- Angier, Kevin 9 Polk County NH(--) 1  
-- Atkinson, Trent   East Lincoln NH(--) 1  
-- Painter, Colby 9 Polk County NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jeffries, Cierra 09 Shelby 13.56 nwi 2 10
2 Leach, Keyatta   Kings Mountain 13.86 nwi 1 8
3 Gaston, Ashley 09 Shelby 14.06 nwi 1 6
4 Cash, Diamond 11 Hendersonville 14.06 nwi 1 5
5 Mullins, Aliyah   Polk County 14.20 nwi 2 4
6 Saenz, Betzaira   Kings Mountain 14.36 nwi 2 3
7 Glenn, Meghan 12 Bessemer City 14.46 nwi 2 2
8 Simpkins, Courtney 09 Hendersonville 14.56 nwi 1 1
9 Weyandt, Leah 12 Hendersonville 14.66 nwi 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Burris, Stephanie   Tuscola 26.90 nwi 2 10
2 Blalock, Sabrina   Tuscola 27.43 nwi 2 8
3 Hopper, Jazz   East Henderson 28.16 nwi 2 6
4 Leach, Keyatta   Kings Mountain 28.51 nwi 1 5
5 Jones, Radhija 10 Shelby 28.91 nwi 1 4
6 Stallings, Ellen   Hendersonville 28.94 nwi 1 3
7 Chet, Alyssa 11 Hendersonville 29.40 nwi 2 2
8 Deaver, Savannah 10 Polk County 29.43 nwi 2 1
9 Stout, Kimberly 10 Hendersonville 29.54 nwi 1  
10 Barnett, Tiesha   Bessemer City 30.68 nwi 1  
11 Miller, Genevieve   Polk County 30.84 nwi 1  
12 Metcalf, Connor   Polk County 34.81 nwi 1  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burris, Stephanie   Tuscola 1:00.52 2 10
2 Morris, Sydney   Tuscola 1:03.96 2 8
3 Phipps, Maggie 10 Polk County 1:04.79 2 6
4 Greene, Adrienne   Kings Mountain 1:05.79 2 5
5 Chet, Alyssa 11 Hendersonville 1:07.00 2 4
6 White, Alyssa   Kings Mountain 1:07.46 2 3
7 Greene, Madeline   Tuscola 1:07.60 2 2
8 Coleman, Rondrea 09 Shelby 1:08.98 1 1
9 Simpkins, Courtney 09 Hendersonville 1:09.41 1  
10 Stout, Kimberly 10 Hendersonville 1:11.85 1  
11 Goode, Kierra 10 Bessemer City 1:15.95 1  
12 Dawson, Destiny 10 Bessemer City 1:18.59 1  
13 Huggins, Hope 09 Bessemer City 1:32.91 1  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Elliott, Becca 11 Polk County 2:27.28 1 10
2 Fosberg, Anna   Hendersonville 2:50.27 1 8
3 Walker, Jansen 09 Hendersonville 2:58.54 1 6
4 Dawson, Destiny 10 Bessemer City 3:09.29 1 5
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stout, Kristen 12 Hendersonville 5:43.00 1 10
2 Lackey, Elizabeth   Hendersonville 5:51.54 1 8
3 Brooks, Erin 10 Hendersonville 5:53.21 1 6
4 Whitley, Allie   East Lincoln 5:59.62 1 5
5 Cook, Alexa 9 Pisgah 6:02.52 1 4
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lackey, Elizabeth   Hendersonville 12:41.28 1 10
2 Brooks, Erin 10 Hendersonville 13:20.99 1 8
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jefferies, Toccara 12 Shelby 18.14 1 10
2 George, Chelsia   Kings Mountain 18.51 1 8
3 Walker, Marilee 12 Hendersonville 18.64 1 6
4 Petty, Alahdrian 09 Bessemer City 20.64 1 5
5 Garren, Megan 12 Hendersonville 21.51 1 4
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Walker, Marilee 12 Hendersonville 50.29 2 10
2 Hill, Bailey   Tuscola 50.59 2 8
3 Jefferies, Toccara 12 Shelby 53.66 2 6
4 Petty, Alahdrian 09 Bessemer City 56.29 2 5
5 Deaver, Savannah 10 Polk County 56.66 2 4
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Tuscola 52.76 1 10
2 Relay Team   Hendersonville 54.43 1 8
3 Relay Team   Polk County 56.84 1 6
4 Relay Team   Bessemer City 1:00.17 1 5
-- Relay Team   Kings Mountain DNF 1  
-- Relay Team   Shelby DQ 1  
 
Womens 4x200m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Tuscola 1:50.38 1 10
2 Relay Team   Kings Mountain 1:53.05 1 8
3 Relay Team   Hendersonville 1:54.55 1 6
4 Relay Team   Shelby 1:55.62 1 5
5 Relay Team   Polk County 1:56.19 1 4
6 Relay Team   Bessemer City 2:07.03 1 3
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Polk County 4:23.04 1 10
2 Relay Team   Kings Mountain 4:32.72 1 8
3 Relay Team   Hendersonville 4:38.72 1 6
4 Relay Team   Shelby 5:17.20 1 5
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Hendersonville 10:37.18 1 10
2 Relay Team   Polk County 10:49.22 1 8
3 Relay Team   Kings Mountain 12:09.87 1 6
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cook, Hailey 10 Hendersonville 39-00.50(11.90m) 1 10
2 Russell, Jessie   East Henderson 34-08.00(10.57m) 1 8
3 Sprouse, Carly   Tuscola 31-01.00(9.47m) 1 6
4 Golden, Sarah   Tuscola 30-01.00(9.17m) 1 5
5 Allison, Jesi 11 Polk County 26-11.00(8.20m) 1 4
6 Stephens, Shakiya   Kings Mountain 25-06.00(7.77m) 1 3
7 Corley, Shaquilla   Shelby 23-11.00(7.29m) 1 2
8 Flack, Savannah   East Lincoln 23-03.00(7.09m) 1 1
9 Jackson, Chelsie 11 Bessemer City 20-07.00(6.27m) 1  
10 Huggins, Destiny 11 Bessemer City 19-02.50(5.85m) 1  
11 Schultheiss, Sabrina 12 Polk County 18-00.00(5.49m) 1  
12 Carter, Lauren   Hendersonville 17-01.50(5.22m) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cook, Hailey 10 Hendersonville 113-08.50(34.66m) 1 10
2 Sprouse, Carly   Tuscola 107-08(32.82m) 1 8
3 Golden, Sarah   Tuscola 88-09(27.05m) 1 6
4 Brown, Anquanita 10 Shelby 80-04.50(24.50m) 1 5
5 Harris, Emily   Kings Mountain 60-11.50(18.58m) 1 4
6 Allison, Jesi 11 Polk County 60-00(18.29m) 1 3
7 Stephens, Shakiya   Kings Mountain 59-07.50(18.17m) 1 2
8 Jackson, Chelsie 11 Bessemer City 57-00.50(17.39m) 1 1
9 Barnett, Tiesha   Bessemer City 54-01.50(16.50m) 1  
10 Carter, Lauren   Hendersonville 53-04(16.26m) 1  
11 Huggins, Destiny 11 Bessemer City 51-11.50(15.84m) 1  
12 Flack, Savannah   East Lincoln 50-10(15.49m) 1  
13 Schultheiss, Sabrina 12 Polk County 35-09(10.90m) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Garren, Megan 12 Hendersonville 5-00.00(1.52m) 1 10
2 Hopper, Jazz   East Henderson 4-08.00(1.42m) 1 7
2 McCracken, Taylor 12 Pisgah 4-08.00(1.42m) 1 7
4 Mitchell, Becca 9 Polk County 4-08.00(1.42m) 1 5
-- Roper, Meghan 09 Hendersonville NH(--) 1  
-- Aubrey, Megan   Hendersonville NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Weyandt, Leah 12 Hendersonville 14-01.00(4.29m) nwi 1 10
2 Jefferies, Toccara 12 Shelby 13-11.50(4.25m) nwi 1 8
3 Bradshaw, Susan   Kings Mountain 12-10.00(3.91m) nwi 1 6
4 Poeng, Brittany   Kings Mountain 12-09.00(3.89m) nwi 1 5
5 Harris, Abie 10 Hendersonville 12-09.00(3.89m) nwi 1 4
6 Aubrey, Megan   Hendersonville 12-04.00(3.76m) nwi 1 3
7 Miller, Genevieve   Polk County 12-01.50(3.70m) nwi 1 2
8 Koenig, Anna   Polk County 12-01.00(3.68m) nwi 1 1
9 Mullins, Aliyah   Polk County 10-10.00(3.30m) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Poeng, Brittany   Kings Mountain 29-00.00(8.84m) nwi 1 10
2 Eddy, Heather 11 Hendersonville 25-04.50(7.73m) nwi 1 8
3 Fosberg, Anna   Hendersonville 23-09.00(7.24m) nwi 1 6
4 Foster, Elizabeth   Hendersonville 23-00.00(7.01m) nwi 1 5
-- Rock, Mariah   East Henderson ND(--) nwi 1  
-- Glenn, Meghan 12 Bessemer City ND(--) nwi 1  
-- Capps, Larana   East Henderson ND(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Foster, Elizabeth   Hendersonville 7-06.00(2.29m) 1 10
2 Mitchell, Savanna 12 Polk County 7-06.00(2.29m) 1 8
3 Cardo, Aneisy 11 Kings Mountain 7-00.00(2.13m) 1 6
4 Harris, Abie 10 Hendersonville 7-00.00(2.13m) 1 5
5 Hampton, Kendall   East Henderson 6-06.00(1.98m) 1 4
-- Eddy, Heather 11 Hendersonville NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Team Rankings - 18 Events Scored =============================================================================== 1) Hendersonville Bearcats 202 2) Tuscola Mountaineers 91 3) Kings Mountain Mountaineer 90 4) Polk County Wolverines 76 5) Shelby Golden Lions 62 6) Bessemer City Yellow Jack 26 7) East Henderson Eagles 25 8) Pisgah Black Bears 11 9) East Lincoln Mustangs 6 Men - Team Rankings - 18 Events Scored =============================================================================== 1) East Lincoln Mustangs 133 2) Hendersonville Bearcats 128 3) Kings Mountain Mountaineer 82 4) Shelby Golden Lions 79 5) Polk County Wolverines 60 6) Crest Chargers 54 7) South Iredell Vikings 50 8) Pisgah Black Bears 32 9) East Henderson Eagles 20

 



Post to:  
Post as: 
Hashtags: None
 
 
 
Switch to Full Version