RunnerspaceNewsView

2011 Results - California CIF SS Finals - Southern Section

Published by Matt
May 22nd 2011, 12:40pm | 156654 views
PrintReport
Social
Images
California CIF SS Finals - Southern Section - May 21, 2011
Cerritos College, 11110 Alondra Boulevard, Norwalk, CA, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Stewart, Devonte 12 A.B. Miller 10.51 +1.6 1 10
2 Slater, Jovonte 12 Vista Murrieta 10.61 +1.6 1 8
3 Burnham, Dameon 12 E. Roosevelt 10.65 +1.6 1 6
4 Price-Johnson, Aaron 12 Los Osos 10.68 +1.6 1 5
5 Gamboa, Herbert 11 San Clemente 10.71 +1.6 1 4
6 Simmons, Hunter 10 Tesoro 10.76 +1.6 1 3
7 Sanders, DiShawn 12 Etiwanda 10.88 +1.6 1 2
8 Davis, Michael 10 Glendale 10.92 +1.6 1 1
-- Lee, Beejay 12 West Covina DQ +1.6 1  
 
Mens 100m Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Isaiah, Braden 12 Moreno Valley 10.63 +2.0 1 10
2 Weiner, James 12 Saugus 10.74 +2.0 1 8
3 Mercado, Bryan 12 Colony 10.82 +2.0 1 6
4 Brown, Brailon Dylan 12 Peninsula 10.83 +2.0 1 5
5 Bassman, Christian 12 Redondo Union 10.83 +2.0 1 4
6 Glasgow, Cameron 12 Santa Maria 10.83 +2.0 1 3
7 Aguirre, Andrew 11 Damien 10.90 +2.0 1 2
8 Guss, Mark 12 Sultana 11.02 +2.0 1 1
9 Alford, Marcus 12 Rio Mesa 11.16 +2.0 1  
 
Mens 100m Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McClain, Remontay 12 Covina 10.31 +1.5 1 10
2 Muhammad, Khalfani 10 Notre Dame (SO) 10.57 +1.5 1 8
3 Langham, Trent 11 Pacifica (Garden 10.71 +1.5 1 6
4 McDaniel, Eric 11 Notre Dame (SO) 10.78 +1.5 1 5
5 Simon, Jon 12 Notre Dame (SO) 10.79 +1.5 1 4
6 Shahbahrami, Kamron 12 Irvine 10.82 +1.5 1 3
7 Welpher, Keith 12 West Valley 10.86 +1.5 1 2
8 Felton, Malik 12 Servite 11.01 +1.5 1 1
9 Watson, Jordan 12 Cabrillo (Lompoc 11.17 +1.5 1  
 
Mens 100m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Saucer, Vinnie 10 Oaks Christian 10.57w +2.6 1 10
2 Lee, Marquise 12 Serra (SS) 10.74w +2.6 1 8
3 Ford, Raymond 11 Serra (SS) 10.84w +2.6 1 6
4 Garrett, Carmelo 10 Silver Valley 11.06w +2.6 1 5
5 Menifield, Xavier 10 Sierra Canyon 11.07w +2.6 1 4
6 Johnson, Terry 10 Oaks Christian 11.09w +2.6 1 3
7 Alcaraz, Kiel 11 Desert Christian 11.13w +2.6 1 2
8 adams, ishmael 10 Oaks Christian 11.16w +2.6 1 1
9 Poretzky, Ben 12 Sierra Canyon 11.32w +2.6 1  
 
Mens 200m Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Stewart, Devonte 12 A.B. Miller 20.89 -0.8 1 10
2 Lee, Beejay 12 West Covina 21.22 -0.8 1 8
3 Slater, Jovonte 12 Vista Murrieta 21.47 -0.8 1 6
4 White, Kameron 12 Poly (Long Beach 21.53 -0.8 1 5
5 Quinn, Bernard 11 Vista Murrieta 21.54 -0.8 1 4
6 Mitchell, Elijah 10 E. Roosevelt 21.78 -0.8 1 3
7 Davis, Michael 10 Glendale 22.01 -0.8 1 2
8 White, Laijon 12 Rancho Cucamonga 22.05 -0.8 1 1
9 Gordon, Bradley 12 Los Alamitos 22.29 -0.8 1  
 
Mens 200m Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Isaiah, Braden 12 Moreno Valley 21.21 +1.4 1 10
2 Glasgow, Cameron 12 Santa Maria 21.43 +1.4 1 8
3 Weiner, James 12 Saugus 21.65 +1.4 1 6
4 Simon, Morgan 10 Loyola 21.78 +1.4 1 5
5 Fabela, German 11 La Serna 21.83 +1.4 1 4
6 Stone, Kenneth 12 Canyon (Canyon C 21.86 +1.4 1 3
7 Aguirre, Andrew 11 Damien 22.07 +1.4 1 2
8 Narvaez, Terance 11 Canyon Springs 22.17 +1.4 1 1
9 Brown, Brailon Dylan 12 Peninsula 22.20 +1.4 1  
 
Mens 200m Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McClain, Remontay 12 Covina 20.68 +2.0 1 10
2 Muhammad, Khalfani 10 Notre Dame (SO) 21.11 +2.0 1 8
3 Felton, Malik 12 Servite 21.57 +2.0 1 6
4 Langham, Trent 11 Pacifica (Garden 21.82 +2.0 1 5
5 Simon, Jon 12 Notre Dame (SO) 21.85 +2.0 1 4
6 Champieux, Mason 12 Laguna Hills 21.90 +2.0 1 3
7 Young, Sean 12 Irvine 22.14 +2.0 1 2
8 Shahbahrami, Kamron 12 Irvine 22.26 +2.0 1 1
9 McDaniel, Eric 11 Notre Dame (SO) 27.42 +2.0 1  
 
Mens 200m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Saucer, Vinnie 10 Oaks Christian 21.78 +0.7 1 10
2 Lauderdale, Pete 12 Serra (SS) 21.88 +0.7 1 8
3 Fuery, Darrell 10 Serra (SS) 22.21 +0.7 1 6
4 Beccerril, Anthony 12 Cal. Acad. Math/ 22.25 +0.7 1 5
5 Olliquii, Francisco 12 Serra (SS) 22.33 +0.7 1 4
6 Berry-Smith, Jonathan 12 Oxford Academy 22.36 +0.7 1 3
7 Johnson, Terry 10 Oaks Christian 22.63 +0.7 1 2
-- Lee, Marquise 12 Serra (SS) SCR +0.7 1  
-- Cody, Uhrig 9 Santa Ynez SCR +0.7 1  
 
Mens 400m Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Howard, Shaquille 12 Poly (Long Beach 47.44 1 10
2 Quinn, Bernard 11 Vista Murrieta 47.77 1 8
3 Narcisse, Joshua 12 Silverado 47.98 1 6
4 Burd, Sean 12 Great Oak 47.99 1 5
5 White, Kameron 12 Poly (Long Beach 48.66 1 4
6 Arguello, Ariel 12 Paramount 48.81 1 3
7 Peterson, Chance 12 Redlands East Va 49.12 1 2
8 Harrison, Devin 12 Dana Hills 49.18 1 1
9 Brown, Tyler 11 La Quinta (La Qu 49.41 1  
 
Mens 400m Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Vega, Andres 12 La Serna 48.40 1 10
2 Fabela, German 11 La Serna 48.72 1 8
3 Rohani, Alexander 10 Beverly Hills 48.94 1 6
4 MacMullen, Patrick 12 Damien 49.24 1 5
5 Hightower, Lee 12 Loyola 49.46 1 4
6 Olvera, Leonardo 12 Godinez Fundamen 49.84 1 3
7 Narvaez, Terance 11 Canyon Springs 50.20 1 2
8 Jones IV, Willie 12 Serrano 50.25 1 1
9 Roach, LaDarrin 12 Rio Mesa 50.86 1  
 
Mens 400m Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Young, Sean 12 Irvine 48.45 1 10
2 Hutchinson, Immanuel 12 San Jacinto 48.71 1 8
3 Rogers, Michael 11 St. John Bosco 49.77 1 6
4 Champieux, Mason 12 Laguna Hills 49.88 1 5
5 Chetwood, Matt 11 San Juan Hills 50.29 1 4
6 Tedjasaputra, Shawn 12 Oak Park 50.36 1 3
7 Perkins, Josh 12 Gahr 50.46 1 2
8 Stevens, Cameron 12 Oak Park 50.71 1 1
9 Higgins, Frederick 12 Diamond Ranch 50.76 1  
 
Mens 400m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lauderdale, Pete 12 Serra (SS) 47.77 1 10
2 Olliquii, Francisco 12 Serra (SS) 48.27 1 8
3 Berry-Smith, Jonathan 12 Oxford Academy 48.87 1 6
4 Cody, Uhrig 9 Santa Ynez 49.27 1 5
5 Fuery, Darrell 10 Serra (SS) 50.10 1 4
6 Mouton, Daniel 10 St. Bernard 50.12 1 3
7 Beccerril, Anthony 12 Cal. Acad. Math/ 50.94 1 2
8 Urtz, Mark 11 Ontario Christia 51.05 1 1
9 Rinkus, Alex 12 Maranatha 51.28 1  
 
Mens 800m Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Andrews, Myles 12 Poly (Long Beach 1:51.08 1 10
2 Moulton, Brett 10 Santiago (Corona 1:51.80 1 8
3 Glass, Ezekiel 12 Silverado 1:51.90 1 6
4 Hall, Chris 12 Poly (Long Beach 1:52.06 1 5
5 Harris, Aaron 12 Poly (Long Beach 1:53.23 1 4
6 Noble, Ray 12 Valley View 1:53.69 1 3
7 Solis, Omar 10 Vista Murrieta 1:53.99 1 2
8 Cobian, Edgar 11 La Sierra 1:54.37 1 1
9 Gutierez, Luis 11 Rancho Cucamonga 1:54.97 1  
 
Mens 800m Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gedyon, Elias 12 Loyola 1:54.20 1 10
2 Grumney, Sean 12 Newbury Park 1:54.47 1 8
3 Cervantes, Angelo 12 Savanna 1:54.53 1 6
4 Kostelnik, Phillip 12 Loyola 1:54.73 1 5
5 Rivera, Nick 11 Rowland 1:55.42 1 4
6 Herbold, Jake 12 Ventura 1:56.40 1 3
7 Bartholomew, Jacob 12 Dos Pueblos 1:56.82 1 2
8 Douville, Brett 12 Mira Costa 1:56.96 1 1
9 Divok, Lucas 12 University Irvin 1:58.21 1  
 
Mens 800m Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hutchinson, Immanuel 12 San Jacinto 1:51.49 1 10
2 Kingsland, Josh 12 Woodbridge 1:54.78 1 8
3 Wong, Doug 11 Agoura 1:55.77 1 6
4 Martinez, Kristian 11 Golden Valley 1:56.12 1 5
5 Mundo, Gilbert 12 South Hills 1:57.19 1 4
6 Conway, Will 12 Notre Dame (SO) 1:58.19 1 3
7 Manahan, David 9 Harvard-Westlake 1:58.26 1 2
8 McBride, Max 11 Brea Olinda 1:58.41 1 1
9 Macmiller, Shane 12 Crespi 2:03.20 1  
 
Mens 800m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Reck, Connor 12 Santa Ynez 1:53.84 1 10
2 Decker, Luke 12 J. Serra 1:55.54 1 8
3 Percival, Jack 11 Sage Hill 1:56.97 1 6
4 Cartwright, Sam 11 Chadwick 1:57.03 1 5
5 Burke, Joey 12 Heritage Christi 1:58.18 1 4
6 Siscard, Lloyd 10 Serra (SS) 1:59.93 1 3
7 Nichols, Tyler 10 Laguna Beach 2:00.30 1 2
8 Adler, Manny 12 Brentwood 2:00.36 1 1
9 Maya, Angel 10 Nordhoff 2:08.41 1  
 
Mens 1600m Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Oshier, Jantzen 12 Trabuco Hills TF 4:07.10 1 10
2 Kaddatz, Connor 12 Dana Hills 4:10.98 1 8
3 Fronk, Karson 12 Great Oak 4:11.30 1 6
4 Gutierez, Luis 11 Rancho Cucamonga 4:11.34 1 5
5 Penn, Christian 12 Poly (Long Beach 4:15.30 1 4
6 Baranov, Karl 12 Marina 4:15.82 1 3
7 Morales, Luis 12 Fountain Valley 4:16.65 1 2
8 Andrews, Myles 12 Poly (Long Beach 4:18.61 1 1
9 Dutchover, Tyler 12 Yucaipa 4:40.85 1  
 
Mens 1600m Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gedyon, Elias 12 Loyola 4:11.15 1 10
2 Malone, Evan 10 Redondo Union 4:15.64 1 8
3 Hererra, Edwin 11 Ventura 4:15.97 1 6
4 Rivera, Nick 11 Rowland 4:16.32 1 5
5 Willis, Samuel 12 Canyon (Canyon C 4:16.47 1 4
6 Tackett, Easton 12 Ventura 4:17.24 1 3
7 Bland, Andrew 11 Loyola 4:20.69 1 2
8 Lewis, Preston 12 North Torrance 4:27.20 1 1
9 Castro, Anthony 12 Glendora 4:38.00 1  
 
Mens 1600m Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pons, Sam 12 South Pasadena 4:10.37 1 10
2 Daedler, Andrew 12 Brea Olinda 4:12.76 1 8
3 Conway, Will 12 Notre Dame (SO) 4:15.58 1 6
4 Simic, Dragan 11 Woodbridge 4:16.04 1 5
5 Unno, Justin 11 Palos Verdes 4:16.79 1 4
6 Souza, Zander 11 Paso Robles 4:21.30 1 3
7 Macmiller, Shane 12 Crespi 4:27.80 1 2
8 Nguyen, Cody 11 Brea Olinda 4:29.35 1 1
9 Cruz, Sebastian 11 St. John Bosco 4:30.76 1  
 
Mens 1600m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Decker, Luke 12 J. Serra 4:13.33 1 10
2 Gaudreau, Billy 11 St. Margaret’s 4:16.58 1 8
3 Sanchez, Gustavo 11 Nordhoff 4:22.10 1 6
4 Cartwright, Sam 11 Chadwick 4:22.87 1 5
5 Lebovitz, Lucas 12 Chadwick 4:23.22 1 4
6 Price, Brandon 10 St. Margaret’s 4:23.87 1 3
7 Brenneman, Paul 11 St. Margaret’s 4:24.32 1 2
8 Bueckert, Kyle 10 Maranatha 4:30.11 1 1
9 Carrillo, Jonathan 11 Shadow Hills 4:32.27 1  
 
Mens 3200m Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Moussa, Ammar 12 Arcadia 8:54.85 1 10
2 Werley, Lane 12 Martin Luther Ki 8:56.84 1 8
3 Durham, Kevin 11 El Toro 9:15.01 1 6
4 Plumb, Nicholas 11 Trabuco Hills TF 9:18.41 1 5
5 Campuzano, Ricardo 12 Dana Hills 9:18.66 1 4
6 Capel, Lance 11 Dana Hills 9:19.06 1 3
7 Enriquez, Christopher 12 Warren 9:24.98 1 2
8 Leung, Allen 12 Arcadia 9:41.61 1 1
9 Ritschel, Brent 12 Trabuco Hills TF 9:45.11 1  
 
Mens 3200m Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gedyon, Elias 12 Loyola 9:00.97 1 10
2 Ross, Paul 12 Claremont 9:03.85 1 8
3 Sushchikh, Sergey 12 Dos Pueblos 9:12.01 1 6
4 Wooff, Heyden 12 Adolfo Camarillo 9:15.08 1 5
5 Cushing-murray, Nathan 12 Foothill (Bakers 9:23.52 1 4
6 Penaloza, Jose 10 Godinez Fundamen 9:24.31 1 3
7 Herrera, Edwin 11 Ventura 9:27.02 1 2
8 Ebiner, Tom 11 Damien 9:47.82 1 1
9 Taylor, Brandon 12 Mayfair 9:56.03 1  
 
Mens 3200m Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pons, Sam 12 South Pasadena 9:02.42 1 10
2 Martinez, Danny 11 St. John Bosco 9:03.45 1 8
3 Diaz, Jonah 11 Palos Verdes 9:05.55 1 6
4 Smith, Myles 10 St. John Bosco 9:15.57 1 5
5 Pugh, Brandon 11 San Juan Hills 9:20.22 1 4
6 Simic, Dragan 11 Woodbridge 9:36.22 1 3
7 Daedler, Andrew 12 Brea Olinda 9:43.21 1 2
8 Callison, Alan 12 Northview 9:44.83 1 1
9 Avila, Adam 11 Cathedral 9:58.20 1  
 
Mens 3200m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gaudreau, Billy 11 St. Margaret’s 9:28.87 1 10
2 Sanchez, Gustavo 11 Nordhoff 9:34.61 1 8
3 Brenneman, Paul 11 St. Margaret’s 9:37.47 1 6
4 Borsook, Alec 12 Chadwick 9:41.46 1 5
5 Bueckert, Kyle 10 Maranatha 9:42.45 1 4
6 Willis, Kyle 11 J. Serra 9:43.08 1 3
7 Sones, Harrison 12 Brentwood 9:44.52 1 2
8 Russell, Matt 12 Nordhoff 10:04.43 1 1
9 Price, Brandon 10 St. Margaret’s 10:15.01 1  
 
Mens 110m Hurdles Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Blackmon, Devon 12 Summit 13.88 1 10
2 Deayon, Donte 11 Summit 14.55 1 8
3 Hutchings, Leran 12 E. Roosevelt 14.64 1 6
4 Martin, James 12 Alhambra 14.76 1 5
5 dowdy, daniel 11 Redlands East Va 14.77 1 4
6 Roach, Keston 12 Martin Luther Ki 14.82 1 3
7 Graf, Mike 11 Vista Murrieta 14.88 1 2
-- Morris, Jordan 12 Yucaipa DNF 1  
-- Williams, Darion 11 Vista Murrieta DQ 1  
 
Mens 110m Hurdles Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Barkley, Sam 12 Mater Dei High S 14.08 1 10
2 Moten, Kiethyon 11 Indio 14.24 1 8
3 Vargas, Ramon 11 Huntington Beach 14.40 1 6
4 Turner, Jonte 12 Indio 14.41 1 5
5 Nachu, Amah 12 Loyola 14.59 1 4
6 De Comarmond, Steven 12 Santa Maria 14.93 1 3
7 Elliot, Brent 12 Canyon (Anaheim) 15.09 1 2
8 Traut, Brian 12 Beckman 15.24 1 1
9 Ferguson, Jordan 10 Loyola 17.41 1  
 
Mens 110m Hurdles Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cabral, Jonathan 12 Agoura 13.54 1 10
2 McCully, Toure 11 Bonita 14.55 1 8
3 Knowles, James 11 St. Francis 14.62 1 6
4 Sule, Doyin 12 Fullerton 14.72 1 5
5 Reynolds, Nick 12 Apple Valley 14.81 1 4
6 Barnes, Kevante 12 Tahquitz 14.82 1 3
7 Chiao, Kevin 11 Gabrielino 14.87 1 2
8 Kasprzak, Bryan 12 Northwood 15.17 1 1
-- Washington, Tyrell 12 Desert Hot Sprin DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 pitcher, jordan 10 Oaks Christian 15.01 1 10
2 Fields, Jonathan 12 St. Joseph (Sant 15.28 1 8
3 Aiken, Diante 10 Twentynine Palms 15.41 1 6
4 Henderson, James 12 Serra (SS) 15.47 1 5
5 Hunt, Joshua 12 Calvary Chapel ( 15.54 1 4
6 Washington, Kris 10 Desert 15.69 1 3
7 Icasas, Josh 12 Oxford Academy 15.73 1 2
8 Ortlund, Bradford 11 Maranatha 15.85 1 1
9 Bornstein, Zach 9 Oaks Christian 15.87 1  
 
Mens 300m Hurdles Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ilyas, Hassan 12 Fountain Valley 38.33 1 10
2 Martin, James 12 Alhambra 38.67 1 8
3 Deayon, Donte 11 Summit 38.81 1 6
4 Williams, Darion 11 Vista Murrieta 39.16 1 5
5 Hutchings, Leran 12 E. Roosevelt 39.21 1 4
6 Henry, Tanner 12 Corona 39.23 1 3
7 Graf, Mike 11 Vista Murrieta 39.49 1 2
8 Ahrold, Nick 12 Dana Hills 39.78 1 1
9 Shufford, Eric 12 A.B. Miller 40.53 1  
 
Mens 300m Hurdles Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Barkley, Sam 12 Mater Dei High S 37.51 1 10
2 Michinock, Charles 12 Mater Dei High S 37.83 1 8
3 Vargas, Ramon 11 Huntington Beach 38.30 1 6
4 Turner, Jonte 12 Indio 38.49 1 5
5 Hammond, Corey 11 Mater Dei High S 38.76 1 4
6 Anguiano, Esteban 12 Carter 38.91 1 3
7 Quinonez, Joe 12 Elsinore 38.99 1 2
8 Moten, Kiethyon 11 Indio 39.58 1 1
9 Lien, Trevor 12 Hart 39.90 1  
 
Mens 300m Hurdles Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cabral, Jonathan 12 Agoura 37.17 1 10
2 Fischer, Andrew 11 Diamond Ranch 37.95 1 8
3 Lewis, Zach 11 Ramona 37.98 1 6
4 Knowles, James 11 St. Francis 38.38 1 5
5 Reynolds, Nick 12 Apple Valley 38.69 1 4
6 newborn, tevin 12 San Jacinto 39.14 1 3
7 Parson, Blake 12 South Pasadena 39.31 1 2
8 Riser, Cullan 10 Orange Lutheran 39.38 1 1
9 Washington, Tyrell 12 Desert Hot Sprin 39.98 1  
 
Mens 300m Hurdles Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 mcfadden, daityvon 12 Muir 37.74 1 10
2 Henderson, James 12 Serra (SS) 39.24 1 8
3 Muncy, Rusty 11 Kern Valley 39.52 1 6
4 Ortlund, Bradford 11 Maranatha 40.50 1 5
5 Spykstra, T.J. 10 Ontario Christia 41.16 1 4
6 Ruggiero, Adam 11 Desert Christian 41.27 1 3
7 Sheldon, Erik 12 Santa Ynez 41.31 1 2
8 Dreyer, Devin 11 St. Margaret’s 41.68 1 1
9 Aiken, Diante 10 Twentynine Palms 41.73 1  
 
Mens 4x100m Relay Boys Division 3 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Lalisan, Langham,
Hutson, Willis
  Pacifica (Garden 42.10 1 10
2 Shahbahr, Young,
Lee, Fijany
  Irvine 42.48 1 8
3 Bernard, Newby,
Brocking, Dunston
  Chaminade 42.59 1 6
4 Felton, Rodrigue,
Lujan, Defilipp
  Servite 42.71 1 5
5 Woo, Gonzales,
Wilson, Holman
  Orange Lutheran 42.77 1 4
6 Smith, Gutierre,
Andrews, Hill
  Bishop Amat 43.14 1 2.50
6 Thrasher, Perez,
Welsh, Champieu
  Laguna Hills 43.14 1 2.50
8 McClello, Perkins,
Davis, Dickens
  Gahr 43.75 1 1
-- Contrera, Chiu,
Bedford, McClain
  Covina DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay Division 1 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Burnham, Hutching,
Mitchell, Sanders
  E. Roosevelt 41.01 1 10
2 Gunter, Jackson,
Smith, White
  Poly (Long Beach 41.92 1 8
3 Trammel, Brown,
Narcisse, Griffith
  Silverado 42.44 1 6
4 Alvarez, Lynn,
Tober, Gamboa
  San Clemente 42.58 1 5
5 Paul, Parham,
Gordon, Roberts
  Los Alamitos 42.61 1 4
6 Shiley, Parrison,
Ellis, Peterson
  Redlands East Va 42.62 1 3
7 Tyes, Weaver,
White, Matthews
  Rancho Cucamonga 42.77 1 2
8 Pierce, Collins,
Keller, Mottram
  Mission Viejo 42.80 1 1
-- Gann, Grose,
Walsh, Gibson
  Trabuco Hills TF DNF 1  
 
Mens 4x100m Relay Division 2 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Alford, Roach,
Selig, Roach
  Rio Mesa 41.66 1 10
2 King, Mc Cants,
Koroma, Mc Kissi
  Colony 41.67 1 8
3 Sawelson, Idah,
Woo, Brown
  Peninsula 42.10 1 6
4 McCowan, Weiner,
Lindwall, Gatewood
  Saugus 42.31 1 5
5 Archulet, Stone,
Pennucci, Rudolph
  Canyon (Canyon C 42.34 1 4
6 Duncan, Hightowe,
Simon, Baker
  Loyola 42.48 1 3
7 Phillips, Dennis,
Fuqua, Stepney
  Pasadena 43.77 1 2
-- Vasquez, McCarthy,
Gonzalez, McCarthy
  Sonora DNF 1  
-- Luckett, Jackson,
Washingt, House
  Culver City DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay Division 4 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Camacho, Johnson,
Adams, Saucer
  Oaks Christian 41.77 1 10
2 Menifiel, Jordan,
Zidell, Poretzky
  Sierra Canyon 43.61 1 7
2 Schouder, Cook,
Thompson, Holguin
  St. Bonaventure 43.61 1 7
4 Edwards, Higgins,
Hodgkins, Porter
  Poly (Pasadena) 43.66 1 5
5 McFadden, Seymour,
Callum, holmes
  Muir 44.24 1 4
6 Aguilera, Sheats,
Fayson, Garrett
  Silver Valley 44.44 1 3
7 Mesa, Aguirre,
Duran, Collins
  Cantwell-Sacred 44.98 1 2
-- Uhrig, Valdez,
Savinsky, Rodrique
  Santa Ynez DNF 1  
-- Ford, Fuery,
Lee, Farmer
  Serra (SS) DNF 1  
 
Mens 4x400m Relay Division 1 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 White, Smith,
Harris, Howard
  Poly (Long Beach 3:15.06 1 10
2 Mazur, Balady,
Gonzalez, Grigsby
  Vista Murrieta 3:16.84 1 8
3 Jones, Parker,
Solomon, Burd
  Great Oak 3:17.22 1 6
4 Trammel, Givens,
Glass, Narcisse
  Silverado 3:19.72 1 5
5 Kaddatz, Ahrold,
Cranford, Harrison
  Dana Hills 3:22.94 1 4
6 Archer, Davis,
Fuller, Massin
  Glendale 3:23.10 1 3
7 Relay Team   Highland 3:25.16 1 2
8 Spencer, Falcon,
Moulton, Ruffin
  Santiago (Corona 3:26.46 1 1
-- Tyson, Sanders,
Mitchell, Hutching
  E. Roosevelt DQ 1 10
 
Mens 4x400m Relay Division 2 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Moten, Tijerina,
Turner, Thomas
  Indio 3:17.05 1 10
2 Goeden, Hammond,
Barkley, Michinoc
  Mater Dei High S 3:17.34 1 8
3 Hightowe, Brown,
Kostelni, Gedyon
  Loyola 3:19.59 1 6
4 House, Jackson,
Washingt, Luckett
  Culver City 3:21.24 1 5
5 Pare, Ryan,
Mendez, Herbold
  Ventura 3:22.69 1 4
6 McCowan, Cisneros,
Lowe, Gatewood
  Saugus 3:22.93 1 3
7 Countrym, Conti,
Batra, Rohani
  Beverly Hills 3:23.06 1 2
8 Jones Wi, Kuramata,
Cleghorn, Aiken
  Claremont 3:23.28 1 1
-- Estrada, Coleman,
Pennucci, Stone
  Canyon (Canyon C DQ 1 10
 
Mens 4x400m Relay Division 3 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Lujan, Felton,
Guadagni, Schwicht
  Servite 3:18.68 1 10
2 Newby, Dunston,
Dinowitz, Bernard
  Chaminade 3:21.24 1 8
3 Garbutt, Vega,
Garbutt, Hutchins
  San Jacinto 3:21.92 1 6
4 Swigert, Turney,
Rodrigue, Iverson
  Corona del Mar 3:22.59 1 5
5 Cornes, Martinez,
Yorke, Chaison
  Golden Valley 3:22.76 1 4
6 Robinson, Muhammad,
Farmer, McDaniel
  Notre Dame (SO) 3:23.76 1 3
7 Lake, Kraus,
Harvey, David
  San Marcos 3:24.39 1 2
8 Shanks, MacMille,
Anderson, Blackwel
  Crespi 3:24.85 1 1
9 Perez, Bennett ,
Simic, Kingslan
  Woodbridge 3:29.17 1  
 
Mens 4x400m Relay Division 4 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Siscard, Olliquii,
Lauderda, Fuery
  Serra (SS) 3:18.47 1 10
2 Reck, Fields,
Uhrig, Fritsch
  Santa Ynez 3:20.21 1 8
3 Cook, Noonan,
Holguin, Gilcrest
  St. Bonaventure 3:24.48 1 6
4 Brown, McFaul,
Rinkus, Straker
  Maranatha 3:24.50 1 5
5 Anderson, Adams,
Johnson, Saucer
  Oaks Christian 3:25.29 1 4
6 Higgins, Porter,
Wohl, Palmenti
  Poly (Pasadena) 3:27.16 1 3
7 Urtz, Myles,
Belen, Spykstra
  Ontario Christia 3:27.35 1 2
8 Berman, Orijoke,
Decker, Harmon
  J. Serra 3:29.28 1 1
9 Cornejo, Uribe,
Madden, Rodrigue
  Carpinteria 3:29.66 1  
 
Mens Shot Put Boys Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Finnegan, Richard 12 St. Joseph (Sant 50-01.00(15.27m) 1 10
2 Johnson, Tony 12 Nordhoff 50-00.50(15.25m) 1 8
3 Spencer, Matt 12 St. Joseph (Sant 49-06.25(15.09m) 1 6
4 Taylor, Brandon 12 Desert 47-07.50(14.52m) 1 5
5 Darosa, Andrew   Mission Prep 47-01.50(14.36m) 1 4
6 Craddock, Wyatt 12 Carpinteria 46-10.50(14.29m) 1 3
7 Wilson, Kyle 11 Desert 45-08.50(13.93m) 1 2
8 Robinson, Isaiah 11 Cantwell-Sacred 44-09.50(13.65m) 1 1
9 Hunt, Jon 12 Heritage Christi 43-11.50(13.40m) 1  
 
Mens Shot Put Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fraser, Jake 12 El Toro 60-07.50(18.48m) 1 10
2 Parker, Sullivan 12 El Toro 57-04.75(17.49m) 1 8
3 Bolton, Brad 12 El Toro 56-11.50(17.36m) 1 6
4 Robison, Kody 12 Millikan 56-10.50(17.34m) 1 5
5 Brown, Ma'a 12 Paramount 55-04.00(16.87m) 1 4
6 Strawn, Kyle 12 Great Oak 55-03.25(16.85m) 1 3
7 Siliga, John 12 Redlands 54-05.25(16.59m) 1 2
8 Lehauli, Harry 12 Paramount 52-07.00(16.03m) 1 1
9 Meddaugh, Cody 12 Dana Hills 47-09.75(14.57m) 1  
 
Mens Shot Put Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Scarvelis, Nicholas 12 Dos Pueblos 63-08.75(19.42m) 1 10
2 Andrews, Ryan 12 Newport Harbor 59-09.75(18.23m) 1 8
3 Weinreich, Garrett 11 Arroyo Grande 59-06.25(18.14m) 1 6
4 Salem, JB 12 Newport Harbor 56-00.00(17.07m) 1 5
5 Budincich, Nick 11 Loyola 55-07.00(16.94m) 1 4
6 Ramos, Moises 12 Coachella Valley 55-06.75(16.94m) 1 3
7 Tavai, J.R. 12 Mira Costa 54-07.50(16.65m) 1 2
8 Lawrence, Trevor 12 Newport Harbor 53-09.25(16.39m) 1 1
9 VanBeek, Kevin 12 Esperanza 52-05.50(15.99m) 1  
 
Mens Shot Put Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kovar, Jayson 11 Burroughs (Ridge 54-07.75(16.66m) 1 10
2 Anderson, Josh 11 Notre Dame (SO) 54-01.00(16.48m) 1 8
3 Mcarthy, Elis 11 Monrovia 53-11.75(16.45m) 1 6
4 Uzo-okereke, Ari 12 San Juan Hills 52-06.75(16.02m) 1 5
5 Kimball, Brett 11 Nipomo 52-02.75(15.92m) 1 4
6 Lemmons, Tarez 12 Bonita 51-02.25(15.60m) 1 3
7 Moreno, Rogelio 11 San Jacinto 49-07.50(15.13m) 1 2
-- Patterson, Amir 9 Crespi FOUL(--) 1  
-- Ivory, Kristaan 12 Cathedral FOUL(--) 1  
 
Mens Discus Boys Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cochran, Ethan 11 Newport Harbor 195-04(59.54m) 1 10
2 Scarvelis, Nicholas 12 Dos Pueblos 180-09(55.09m) 1 8
3 Miller, Mason 12 Esperanza 176-08(53.85m) 1 6
4 Budincich, Nick 11 Loyola 176-04(53.75m) 1 5
5 Michaelsen, Steve 11 Newport Harbor 169-08(51.71m) 1 4
6 Vizcarra, Joel 12 Don Lugo 168-03(51.28m) 1 3
7 Weinreich, Garrett 11 Arroyo Grande 167-09(51.13m) 1 2
8 Belanger, Ryan 12 Esperanza 159-02(48.51m) 1 1
9 Russell, Mark 12 Sonora 144-02(43.94m) 1  
 
Mens Discus Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fraser, Jake 12 El Toro 183-02(55.83m) 1 10
2 Hunter-Simms, Ryan 11 San Gorgonio 180-05(54.99m) 1 8
3 Strawn, Kyle 12 Great Oak 173-01(52.76m) 1 6
4 Parker, Sullivan 12 El Toro 168-00(51.21m) 1 5
5 Brown, Ma'a 12 Paramount 164-05(50.11m) 1 4
6 Ta'amilo, Sapule 11 Vista Murrieta 158-06(48.31m) 1 3
7 Robison, Kody 12 Millikan 156-04(47.65m) 1 2
8 Ambrosine, Julian 12 Diamond Bar 153-04(46.74m) 1 1
9 Whitaker, Corey 11 Vista Murrieta 140-07(42.85m) 1  
 
Mens Discus Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kovar, Jayson 11 Burroughs (Ridge 179-05(54.69m) 1 10
2 Niklas, Troy 12 Servite 174-06(53.19m) 1 8
3 Sepulveda, Matt 12 Paso Robles 173-03(52.81m) 1 6
4 Dole, Alex 12 Irvine 157-01(47.88m) 1 5
5 Hughes, Albert 12 Pacifica (Garden 155-10(47.50m) 1 4
6 Teaford, Nick 12 San Luis Obispo 153-10(46.89m) 1 3
7 De Cou, Scott 12 Woodbridge 150-06(45.87m) 1 2
8 Bonnheim, Bo 12 Paso Robles 149-04(45.52m) 1 1
9 Moreno, Rogelio 11 San Jacinto 149-03(45.49m) 1  
10 dawson, Dorian 12 St. John Bosco 148-01(45.14m) 1  
 
Mens Discus Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Braithwaite, Isaiah 12 Maranatha 152-03(46.41m) 1 10
2 Ceja-Luis, Armando 11 Xavier Prep 150-03(45.80m) 1 8
3 Spencer, Matt 12 St. Joseph (Sant 144-08(44.09m) 1 6
4 Young, Justin 12 Desert Christian 144-04(43.99m) 1 5
5 Wilson, Kyle 11 Desert 140-07(42.85m) 1 4
6 Taeza, Jeremy 10 California City 133-11(40.82m) 1 3
7 Johnson, Tony 12 Nordhoff 133-04(40.64m) 1 2
8 Brewster, Brady 12 Desert Christian 129-00(39.32m) 1 1
9 Sandefur, Bryan 12 Nordhoff 125-02(38.15m) 1  
 
Mens High Jump Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Munson, Oscar 12 San Clemente 6-05.00(1.96m) 1 10
2 Agude, Nnamdi 12 Santiago (Corona 6-05.00(1.96m) 1 8
3 Adegoke, Oreluwa 12 Los Osos 6-04.00(1.93m) 1 6
4 Schneider, Michael 12 Loara 6-04.00(1.93m) 1 5
5 stone, sage 10 Mission Viejo 6-04.00(1.93m) 1 3.50
5 Shufford, Eric 12 A.B. Miller 6-04.00(1.93m) 1 3.50
7 TapeJackson, Lohnnie 10 Quartz Hill 6-02.00(1.88m) 1 2
8 Norris, Dionbrae 12 Millikan 6-02.00(1.88m) 1 1
-- Solomon, William 9 Los Osos NH(--) 1  
 
Mens High Jump Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Poullard, Miles 11 Colony 6-08.00(2.03m) 1 10
2 Crampton, Cody 11 Canyon (Anaheim) 6-06.00(1.98m) 1 8
3 Lawson, Winston 12 Segerstrom 6-06.00(1.98m) 1 6
4 Enge, Kevin 12 Canyon (Canyon C 6-04.00(1.93m) 1 5
5 Hanley, Philip 12 Thousand Oaks TF 6-04.00(1.93m) 1 4
6 White, Tim 11 Hart 6-04.00(1.93m) 1 3
7 Narvaez, Terance 11 Canyon Springs 6-02.00(1.88m) 1 2
8 Brame, Isiah 11 Hawthorne 6-02.00(1.88m) 1 1
9 Pyon, Kieth 12 Sunny Hills 6-02.00(1.88m) 1  
 
Mens High Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Turner, Ronnie 12 Antelope Valley 6-06.00(1.98m) 1 10
2 Duarte, Alex 12 Pacifica (Garden 6-04.00(1.93m) 1 8
3 Elias, Aiden 11 Notre Dame (SO) 6-02.00(1.88m) 1 5.50
3 Scott, Colin 12 Tustin 6-02.00(1.88m) 1 5.50
5 Washington, Darien 11 Orange Lutheran 6-02.00(1.88m) 1 4
6 Weaver, Brendan 10 Palos Verdes 6-02.00(1.88m) 1 3
-- Chiu, Kyle 12 Covina NH(--) 1  
-- Mells, Rasheed 12 Granite Hills NH(--) 1  
-- Yang, Shao 11 Temple City NH(--) 1  
 
Mens High Jump Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Aguirre, Adam 11 Cantwell-Sacred 6-04.00(1.93m) 1 10
2 Stevens, Allen 12 Oaks Christian 6-02.00(1.88m) 1 8
3 Wheat, Ryan 11 Morro Bay 6-02.00(1.88m) 1 6
4 Ruggiero, Adam 11 Desert Christian 6-00.00(1.83m) 1 5
5 Yaro, Joshua 10 Cate 6-00.00(1.83m) 1 4
6 Gregg, Byron 10 Rosamond 5-10.00(1.78m) 1 3
7 Wolinisty, Trevor 12 Ontario Christia 5-10.00(1.78m) 1 1.50
7 watkins, zach 9 Oaks Christian 5-10.00(1.78m) 1 1.50
-- Gray, Tyler 12 Templeton NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Slater, Jovonte 12 Vista Murrieta 24-11.75(7.61m) +2.8 1 10
2 Norris, Dionbrae 12 Millikan 22-10.00(6.96m) +1.0 1 8
3 Bragg, Darren 12 Alhambra 22-03.75(6.80m) +0.2 1 6
4 Ringgold, Matthew 12 Simi Valley 22-01.50(6.74m) +2.0 1 5
5 Moore-Sharp, Andre 11 Redlands East Va 21-11.25(6.69m) +2.3 1 4
6 Schneider, Justin 11 El Toro 21-10.00(6.65m) +2.0 1 3
7 Harrison, Devin 12 Dana Hills 21-09.25(6.64m) +0.5 1 2
8 Redd, D.J. 12 Paloma Valley 21-02.00(6.45m) +1.7 1 1
9 Ijah, Soloman 12 Murrieta Valley 20-07.75(6.29m) +0.7 1  
 
Mens Long Jump Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hightower, Lee 12 Loyola 22-07.00(6.88m) +1.8 1 10
2 Idah, Okuoma 11 Peninsula 22-04.00(6.81m) +2.6 1 8
3 Narvaez, Terance 11 Canyon Springs 21-11.25(6.69m) +1.5 1 6
4 Poullard, Miles 11 Colony 21-09.25(6.64m) +0.1 1 4.50
4 Mc Cants, Darius 11 Colony 21-09.25(6.64m) +1.3 1 4.50
6 Myers, Denziel 11 John W. North 21-02.00(6.45m) -0.9 1 3
7 Bryant, Chris 12 Compton 20-11.25(6.38m) +2.4 1 2
8 williams, myles 12 Perris 20-08.75(6.32m) +0.4 1 1
9 Horchin, Michael 11 Culver City 19-09.50(6.03m) +0.9 1  
 
Mens Long Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Cherry, Marquise 12 Diamond Ranch 22-07.75(6.90m) +1.8 1 10
2 Collier, Ryan 12 Northwood 22-06.00(6.86m) +0.0 1 8
3 Ivory, Kristaan 12 Cathedral 21-10.75(6.67m) -0.2 1 6
4 Harris, Michael 11 Monrovia 21-07.50(6.59m) +1.0 1 5
5 Johnson, Justin 11 St. John Bosco 21-03.75(6.50m) +1.3 1 4
6 Nang, Sean 12 South Pasadena 21-02.25(6.46m) +0.7 1 3
7 Gibson, Chris 12 Bellflower 20-11.00(6.38m) -0.9 1 2
8 Smith, N 11 Bishop Amat 20-08.25(6.31m) +2.7 1 1
9 Smith, Ruben 11 Hesperia 20-07.25(6.28m) +0.0 1  
 
Mens Long Jump Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Lee, Marquise 12 Serra (SS) 22-11.50(7.00m) +0.5 1 10
2 Menifield, Xavier 10 Sierra Canyon 22-00.75(6.72m) +1.1 1 8
3 Ruggiero, Adam 11 Desert Christian 21-08.75(6.62m) -0.4 1 6
4 Muncy, Rusty 11 Kern Valley 21-04.75(6.52m) +1.1 1 5
5 Burnett-Smith, Aaron 12 Academy of Acade 21-04.50(6.52m) +1.7 1 4
6 Henderson, James 12 Serra (SS) 20-05.25(6.23m) +0.1 1 3
7 Curry, Jonathan 12 Chadwick 20-05.00(6.22m) -0.2 1 2
8 Alcaraz, Kiel 11 Desert Christian 20-04.50(6.21m) +0.0 1 1
-- Washington, Kris 10 Desert SCR(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Boys Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Caiquo, Joshua 11 Los Alamitos 45-10.25(13.98m) +0.6 1 10
2 Adegoke, Oreluwa 12 Los Osos 45-08.00(13.92m) +1.9 1 8
3 Ijah, Soloman 12 Murrieta Valley 45-06.75(13.89m) +0.0 1 6
4 Deayon, Donte 11 Summit 45-06.00(13.87m) +1.8 1 5
5 Moore-Sharp, Andre 11 Redlands East Va 45-02.25(13.77m) +2.1 1 4
6 Norris, Dionbrae 12 Millikan 44-04.75(13.53m) +1.2 1 3
7 Armour, William 11 Vista Murrieta 44-03.00(13.49m) +3.6 1 2
8 Ilyas, Hassan 12 Fountain Valley 44-00.50(13.42m) +1.0 1 1
9 Agude, Nnamdi 12 Santiago (Corona 43-07.75(13.30m) +1.4 1  
 
Mens Triple Jump Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Spencer, Jaelen 10 Sultana 50-02.25(15.30m) +1.2 1 10
2 Delaunay, Klyvens 11 Claremont 49-00.75(14.95m) +2.5 1 8
3 williams, myles 12 Perris 47-05.25(14.46m) +1.5 1 6
4 Todd, Michael 11 Dominguez 45-00.75(13.74m) +3.4 1 5
5 Mc Cants, Darius 11 Colony 44-06.00(13.56m) +2.5 1 4
6 Hollins, Anthony 11 Perris 44-01.50(13.45m) +1.2 1 3
7 Santifer, James 12 Sultana 43-11.00(13.39m) +1.4 1 2
8 Stephens, Payton 12 Perris 43-09.00(13.34m) +2.0 1 1
9 Harris, Quinn 12 Moorpark 43-08.50(13.32m) +2.4 1  
 
Mens Triple Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Rowen, Shane 12 San Marcos 47-03.00(14.40m) +1.4 1 10
2 Collier, Ryan 12 Northwood 45-10.75(13.99m) +2.2 1 8
3 Mauldin, Craig 11 Murrieta Mesa 45-09.25(13.95m) +1.1 1 6
4 Schexnayder, Mayan 12 South Pasadena 45-05.00(13.84m) +2.3 1 5
5 Mahmood, Ahmed 12 El Segundo 45-00.00(13.72m) +1.0 1 4
6 Thompson, Deven 10 Covina 44-07.75(13.61m) +1.9 1 2.50
6 Nang, Sean 12 South Pasadena 44-07.75(13.61m) +2.0 1 2.50
8 Harris, Michael 11 Monrovia 42-09.50(13.04m) +0.0 1 1
 
Mens Triple Jump Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ruggiero, Adam 11 Desert Christian 45-01.25(13.75m) +3.6 1 10
2 Curry, Jonathan 12 Chadwick 45-00.25(13.72m) +3.0 1 8
3 Gyulay, Colton 12 Sage Hill 44-11.50(13.70m) +2.9 1 6
4 Stevens, Allen 12 Oaks Christian 43-09.50(13.35m) +1.6 1 5
5 Cook, Chris 12 St. Bonaventure 43-05.50(13.25m) +0.6 1 4
6 Walker, JR 11 Pacifica Christi 42-04.75(12.92m) +2.4 1 3
7 Lee, Andy 11 Webb 41-11.50(12.79m) +1.5 1 2
8 Okeke, Arinze 11 Cal. Acad. Math/ 41-01.75(12.54m) +1.2 1 1
-- Wheat, Ryan 11 Morro Bay FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bragg, Adam 12 El Toro 16-03.00(4.95m) 1 10
2 Chapman, Peter 11 Murrieta Valley 15-03.00(4.65m) 1 8
3 Jangda, Farhan 12 Walnut 14-03.00(4.34m) 1 6
4 Cassady, Colin 11 Vista Murrieta 14-03.00(4.34m) 1 4.50
4 Allen, Austin 12 Burroughs (Burba 14-03.00(4.34m) 1 4.50
6 Okey, Julien 12 Tesoro 13-09.00(4.19m) 1 2.50
6 Langwasser, Charlie 12 Chino Hills 13-09.00(4.19m) 1 2.50
8 Messinger, Keith 11 Dana Hills 13-09.00(4.19m) 1 0.50
8 Villaflor, Jonathan 12 Vista Murrieta 13-09.00(4.19m) 1 0.50
 
Mens Pole Vault Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sakioka, Mark 12 Newport Harbor 16-03.00(4.95m) 1 10
2 Barr, Evan 12 Loyola 15-03.00(4.65m) 1 8
3 Howser, Fritz 11 Newport Harbor 14-09.00(4.50m) 1 5.50
3 Hanley, Philip 12 Thousand Oaks TF 14-09.00(4.50m) 1 5.50
5 Colella, Luigi 9 Westlake 14-09.00(4.50m) 1 4
6 Leverson, Richard 12 Elsinore 14-09.00(4.50m) 1 3
7 Gallivan, Jack 11 Mater Dei High S 14-03.00(4.34m) 1 1.50
7 Hateley, Everett 12 Loyola 14-03.00(4.34m) 1 1.50
9 Montgomery, Michael 11 Moorpark 14-03.00(4.34m) 1  
 
Mens Pole Vault Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stark, Connor 11 Oak Park 15-03.00(4.65m) 1 10
2 Thakor, Neehar 12 Cerritos 14-09.00(4.50m) 1 8
3 Limon, Tevin 11 Nipomo 14-09.00(4.50m) 1 6
4 Ueng, Philippe 11 Temple City 14-03.00(4.34m) 1 5
5 Gaylord, Ben 10 Harvard-Westlake 14-03.00(4.34m) 1 4
6 Montano, Cooper 11 Servite 13-09.00(4.19m) 1 3
7 Greenup, Russell 12 Alemany 13-09.00(4.19m) 1 2
8 Gunderson, Thomas 11 Torrance 13-03.00(4.04m) 1 0.50
8 Garvey, TJ 12 Servite 13-03.00(4.04m) 1 0.50
 
Mens Pole Vault Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schreck, Ben 12 Oakwood 14-09.00(4.50m) 1 10
2 Vozzo, Paul 12 Oaks Christian 14-09.00(4.50m) 1 8
3 Hop, AJ 12 Jurupa Valley 12-09.00(3.89m) 1 6
4 Foss, Zach 9 Santa Ynez 12-09.00(3.89m) 1 5
5 Stockdale, Bailey 12 Webb 12-09.00(3.89m) 1 4
6 Zak, Nathan 12 Morro Bay 12-03.00(3.73m) 1 3
7 Bornstein, Zach 9 Oaks Christian 12-03.00(3.73m) 1 2
8 Lewis, Cameron 12 St. Joseph (Sant 12-03.00(3.73m) 1 1
10 Rapoport, Isaac 12 Morro Bay 11-09.00(3.58m) 1  
9 Garrett, Jacob 11 St. Margaret’s 11-09.00(3.58m) 1  
 
Womens 100m Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Marshall, Ashley 12 Rancho Verde 11.77w +3.8 1 10
2 Lyday, Carisma 12 Poly (Long Beach 11.80w +3.8 1 8
3 Greene, Kaelynn 12 E. Roosevelt 11.90w +3.8 1 6
4 Hunter, Shadonna 11 Paramount 11.90w +3.8 1 5
5 Vines, LeShel 12 Lancaster 11.95w +3.8 1 4
6 Franklin, La Troya 10 Jordan 11.97w +3.8 1 3
7 Curenton, Ashlie 11 Silverado 11.97w +3.8 1 2
8 Sutherland, Eboni 10 Centennial (Coro 12.33w +3.8 1 1
9 Lowery, Gianna 11 Capistrano Valle 12.38w +3.8 1  
 
Womens 100m Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Buchanan, Brea 12 Ayala 11.74w +4.1 1 10
2 Trevisan, Gia 12 Mater Dei High S 11.91w +4.1 1 8
3 Brown, Brittany 10 Claremont 11.98w +4.1 1 6
4 Anthony, Janesha 11 Cajon 12.08w +4.1 1 5
5 Sanner, Haley 11 Cajon 12.14w +4.1 1 3.50
5 Edell, Brooke 9 Westlake 12.14w +4.1 1 3.50
7 Dotson, Ashlee 11 Mira Costa 12.36w +4.1 1 2
8 Edwards, Bria 12 Colony 12.56w +4.1 1 1
9 Mills, Camille 9 Mira Costa 12.65w +4.1 1  
 
Womens 100m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, La Toya 12 Louisville 11.78 +1.8 1 10
2 Courtnall, Alexandra 12 Oaks Christian 11.90 +1.8 1 8
3 Peterson, Sierra 9 St. Mary’s Aca 12.03 +1.8 1 6
4 Berry, Amara 11 Webb 12.11 +1.8 1 5
5 Faulknor, Alexis 11 Serra (SS) 12.12 +1.8 1 4
6 Winter, Hanna 12 La Reina 12.14 +1.8 1 3
7 Ogbunamiri, Ugochi 10 Notre Dame (Riv) 12.23 +1.8 1 2
8 Brown, Maya 11 Serra (SS) 12.36 +1.8 1 1
9 Fellows, Chasity 10 Blair 12.53 +1.8 1  
 
Womens 100m Girls Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Price, Kylie 12 Bishop Amat 11.81 +1.3 1 10
2 Browne, Omhunique 11 San Marino 11.95 +1.3 1 8
3 Lewis, Sydney 11 Oak Park 12.08 +1.3 1 6
4 Goosby, Kayla 12 Torrance 12.26 +1.3 1 5
5 Buchanan, Skylar 11 Monrovia 12.42 +1.3 1 4
6 Brown, Destinee 10 Inglewood 12.43 +1.3 1 3
7 Fulton, Brittany 11 Los Altos 12.48 +1.3 1 2
8 Williams, Ashley 10 Murrieta Mesa 12.48 +1.3 1 1
9 King, Hilary 12 Harvard-Westlake 12.49 +1.3 1  
 
Womens 200m Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ndipagbor, Akawkaw 12 Poly (Long Beach 23.62 -2.1 1 10
2 Washington, Arianna 9 Poly (Long Beach 24.01 -2.1 1 8
3 Estell, Gabrielle 12 Rancho Verde 24.09 -2.1 1 6
4 Rhines, Kelly 11 Los Osos 24.37 -2.1 1 5
5 Franklin, La Troya 10 Jordan 24.40 -2.1 1 4
6 Curenton, Ashie 11 Silverado 24.57 -2.1 1 3
7 Jones, Vanessa 12 Etiwanda 24.81 -2.1 1 2
8 Marshall, Ashley 12 Rancho Verde 24.95 -2.1 1 1
9 Vines, LeShel 12 Lancaster 25.19 -2.1 1  
 
Womens 200m Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Trevisan, Gia 12 Mater Dei High S 24.33 +0.7 1 10
2 Thompson, Morgan 12 Newbury Park 24.37 +0.7 1 8
3 Dunmore, Sarah 10 Colony 24.74 +0.7 1 6
4 Anthony, Janesha 11 Cajon 24.94 +0.7 1 5
5 Snover, Ellexi 12 Mater Dei High S 25.05 +0.7 1 4
6 Vincej, Jenna 11 Saugus 25.18 +0.7 1 3
7 McCormack, Mariella 11 Claremont 25.27 +0.7 1 2
8 Edell, Brooke 9 Westlake 25.48 +0.7 1 1
9 Dotson, Ashlee 11 Mira Costa 25.51 +0.7 1  
 
Womens 200m Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Price, Kylie 12 Bishop Amat 24.31 -0.8 1 10
2 Browne, Omhunique 11 San Marino 24.49 -0.8 1 8
3 Scott, Gabrielle 12 Woodbridge 24.64 -0.8 1 6
4 Hansson, Lauren 12 Harvard-Westlake 24.97 -0.8 1 5
5 Wallace, Yamani 10 San Dimas 25.17 -0.8 1 4
6 Williams, Ashley 10 Murrieta Mesa 25.53 -0.8 1 3
7 Buchanan, Skylar 11 Monrovia 25.60 -0.8 1 2
8 Rodil-Willis, Kamia 9 South Pasadena 25.61 -0.8 1 1
9 Todd, Kalalah 12 Northview 25.64 -0.8 1  
 
Womens 200m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Courtnall, Alexandra 12 Oaks Christian 24.07 -2.0 1 10
2 Williams, La Toya 12 Louisville 24.17 -2.0 1 8
3 Peterson, Sierra 9 St. Mary’s Aca 24.49 -2.0 1 6
4 Ezumah, Chimere 10 Serra (SS) 24.64 -2.0 1 5
5 Alakija, Danni 10 Oaks Christian 25.02 -2.0 1 4
6 Winter, Hanna 12 La Reina 25.52 -2.0 1 3
7 Brown, Maya 11 Serra (SS) 27.20 -2.0 1 2
-- Toliver, Rachel 10 St. Mary’s Aca DQ -2.0 1  
-- Berry, Amara 11 Webb SCR -2.0 1  
 
Womens 400m Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ndipagbor, Akawkaw 12 Poly (Long Beach 53.86 1 10
2 Walker, Azia 12 Poly (Long Beach 54.95 1 8
3 Jones, Vanessa 12 Etiwanda 54.98 1 6
4 Washington, Chelsea 12 Highland 55.87 1 5
5 Winfrey, Brierra 12 Trabuco Hills TF 56.22 1 4
6 Williams, Jeannuel 11 Highland 57.32 1 3
7 Powell, Cydney 9 Corona 57.88 1 2
8 Lorack, Taylor 11 Temecula Valley 58.35 1 1
9 Bricker, Carissa 12 Dana Hills 58.78 1  
 
Womens 400m Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Scott, Gabrielle 12 Woodbridge 54.97 1 10
2 Hansson, Lauren 12 Harvard-Westlake 56.18 1 8
3 Hackney, Lauren 12 Golden Valley 57.24 1 6
4 Rodil-Willis, Kamia 9 South Pasadena 57.48 1 5
5 Kronquist, Sara 12 Brea Olinda 58.02 1 4
6 Terry, Shebanette 10 Irvine 58.32 1 3
7 Gilbert, Alex 10 Santa Margarita 58.77 1 2
8 Chow, Jean 11 Brea Olinda 59.02 1 1
9 Schlom, Alyssa 11 Orange Lutheran 59.86 1  
 
Womens 400m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ezumah, Chimere 10 Serra (SS) 55.68 1 10
2 Alakija, Danni 10 Oaks Christian 56.89 1 8
3 Agudo, Kayah 11 Serra (SS) 57.36 1 6
4 George, Megan 10 Serra (SS) 57.70 1 5
5 Woodruff, Gianna 12 St. Mary’s Aca 59.02 1 4
6 Mokri, Clara 9 Marlborough 59.41 1 3
7 Buckley, Summer 9 St. Mary’s Aca 59.57 1 2
8 Washngton, Drew 11 Flintridge Sacre 1:00.36c 1 1
9 Arnett, Alex 11 Mayfield 1:01.12c 1  
 
Womens 400m Girls Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Thompson, Morgan 12 Newbury Park 56.01 1 10
2 Vincej, Jenna 11 Saugus 56.60 1 8
3 Dunmore, Sarah 10 Colony 57.41 1 6
4 Hairanian, Chelsea 12 Cypress 57.92 1 5
5 Mcdonald, Sara 12 Moorpark 58.43 1 4
6 McCormack, Mariella 11 Claremont 58.72 1 3
7 Tejeda, Crystal 9 Norte Vista 58.83 1 2
8 Kabluyen, Kimmy 10 Sultana 59.64 1 1
9 Allen, Leanne 11 Cypress 1:00.20c 1  
 
Womens 800m Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gammage, Dynasty 12 Poly (Long Beach 2:11.29 1 10
2 Stevenson, Arielle 12 Poly (Long Beach 2:11.73 1 8
3 Edwards, Hanna 12 El Toro 2:11.87 1 6
4 Welker, Ashley 11 West Ranch 2:11.89 1 5
5 Van Dyke, Sara 12 Marina 2:11.92 1 4
6 Huebner, Megan 9 La Quinta (La Qu 2:12.81 1 3
7 Owen, Jennifer 12 West Ranch 2:13.32 1 2
8 Paul, McKenzie 12 Burbank 2:15.92 1 1
9 Shabgahi, Venus 11 Corona 2:17.53 1  
 
Womens 800m Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gray, Sydney 12 Beverly Hills 2:13.51 1 10
2 Thompson, Megan 12 Newbury Park 2:14.05 1 8
3 Rambo, Ashlyn 9 Mater Dei High S 2:14.50 1 6
4 Turner, Caitlin 11 Thousand Oaks TF 2:14.97 1 5
5 graham, schae 9 Oak Hills 2:16.96 1 4
6 Morales, Rebeca 10 Indio 2:17.82 1 3
7 Simmons, Brianna 11 Beverly Hills 2:18.83 1 2
8 Adams, Jacquie 10 Foothill (Bakers 2:18.85 1 1
9 Grego, Lauren 11 Edison (HB) 2:20.74 1  
 
Womens 800m Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Weissenbach, Amy 11 Harvard-Westlake 2:08.61 1 10
2 Capellino, Erica 12 Palos Verdes 2:14.35 1 8
3 Hoppe, Devon 12 Corona del Mar 2:14.84 1 6
4 Porter, Sarah 11 Santa Margarita 2:15.52 1 5
5 Kruthers, Chelsea 11 San Juan Hills 2:15.75 1 4
6 Brashears, Marie 12 San Marcos 2:18.09 1 3
7 Horton, Marissa 12 St. Lucy’s 2:18.48 1 2
8 Jones, Alana 10 Laguna Hills 2:21.31 1 1
9 Adams, Alexandria 11 Northwood 2:26.68 1  
 
Womens 800m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Camacho, Savannah 11 Templeton 2:11.53 1 10
2 Delaney, Katherine 12 J. Serra 2:14.00 1 8
3 Brajkovich, Rachel 11 La Reina 2:18.83 1 6
4 Jeworski, Jordan 10 La Reina 2:19.18 1 5
5 Klein, Allison 10 Maranatha 2:19.69 1 4
6 Parsons, Kristen 12 Desert Christian 2:19.81 1 3
7 Reinke, Kelly 11 La Reina 2:20.12 1 2
8 Gancedo, Evan 9 Poly (Pasadena) 2:20.59 1 1
9 Armstrong, Rebecca 9 Flintridge Sacre 2:27.37 1  
 
Womens 1600m Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Reddish, Erika 11 Vista Murrieta 4:51.18 1 10
2 Huebner, Megan 9 La Quinta (La Qu 4:55.12 1 8
3 Martinez, Catherine 12 Fountain Valley 4:56.54 1 6
4 Corbin, Nicci 12 Tesoro 4:57.60 1 5
5 Smith, Cassandra 11 Trabuco Hills TF 5:00.36 1 4
6 Barr, Erika 11 Simi Valley 5:00.98 1 3
7 Gammage, Dynasty 12 Poly (Long Beach 5:06.51 1 2
8 Williams, Alicia 9 Corona 5:11.62 1 1
-- Roberts, Ashley 12 Poly (Riverside) DQ 1  
 
Womens 1600m Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bulder, Stephanie 12 Saugus 4:53.51 1 10
2 Mull, Lyndsey 11 Redondo Union 4:55.34 1 8
3 Ulizio, Cara 10 Redondo Union 4:57.18 1 6
4 Navarrete, Xochitl 11 Colony 4:59.05 1 5
5 Fairchild, Melissa 9 Serrano 5:00.32 1 4
6 Arft, Merin 9 Claremont 5:06.10 1 3
7 Goins, Olivia 10 Canyon (Anaheim) 5:07.33 1 2
8 Bush, Rachel 11 Redondo Union 5:08.05 1 1
9 Lambdin, Raquel 12 Adolfo Camarillo 5:14.71 1  
 
Womens 1600m Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Chapus, Cami 11 Harvard-Westlake 4:49.15 1 10
2 Capellino, Erica 12 Palos Verdes 4:51.10 1 8
3 Weissenbach, Amy 11 Harvard-Westlake 4:54.66 1 6
4 Williams, Taylor 12 Orange Lutheran 4:59.38 1 5
5 Kent, Ava 12 Orange Lutheran 5:00.73 1 4
6 Holcomb, Kaycee 12 Oak Park 5:04.65 1 3
7 Uyttewaal, Kathleen 12 San Luis Obispo 5:05.26 1 2
8 Powers, Ashlee 11 Corona del Mar 5:11.66 1 1
9 Scott, Marissa 10 Bonita 5:13.61 1  
 
Womens 1600m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Delaney, Katherine 12 J. Serra 4:46.82 1 10
2 Camacho, Savannah 11 Templeton 4:51.15 1 8
3 Buchbinder, Jaye 12 Chadwick 4:55.85 1 6
4 Paddon, Sarah 12 St. Margaret’s 4:56.33 1 5
5 Mooney, Annie 12 Mission Prep 4:57.92 1 4
6 Velarde, Alexia 11 Marywood (Palm V 5:12.67 1 3
7 Currin, Sophie 10 Vistamar 5:12.82 1 2
8 Brajkovich, Rachel 11 La Reina 5:18.54 1 1
9 Currin, Liza 10 Vistamar 5:31.12 1  
 
Womens 3200m Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Baxter, Sarah 9 Simi Valley 10:16.99 1 10
2 Alvarez, Alaina 12 Dana Hills 10:38.98 1 8
3 Peterson, Hanna 12 Martin Luther Ki 10:49.88 1 6
4 Johnson, Katie 12 Great Oak 10:51.98 1 5
5 Corbin, Nicci 12 Tesoro 10:59.55 1 4
6 Olivas, Adriana 11 Centennial (Coro 10:59.73 1 3
7 Ziff, Angela 9 Temecula Valley 11:00.90 1 2
8 Barr, Erika 11 Simi Valley 11:10.75 1 1
9 Reddish, Erika 11 Vista Murrieta 11:41.28 1  
 
Womens 3200m Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mahoney, Kaylin 12 Saugus 10:38.03 1 10
2 Foland, Aryn 12 Mira Costa 10:41.26 1 8
3 Bulder, Stephanie 12 Saugus 10:46.56 1 6
4 Frankian, Karis 11 Saugus 10:47.58 1 5
5 Honn, Amanda 9 Huntington Beach 10:49.15 1 4
6 Pio, Savannah 12 Mira Costa 10:52.81 1 3
7 Navarrete, Xochitl 11 Colony 11:02.75 1 2
8 Sugimoto, Kelli 11 Mira Costa 11:05.50 1 1
9 McCall, Jessica 11 Saugus 11:06.02 1  
 
Womens 3200m Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Chapus, Cami 11 Harvard-Westlake 10:35.62 1 10
2 Mehra, Rebecca 11 Palos Verdes 10:40.93 1 8
3 Marquardt, Jessica 12 Orange Lutheran 11:05.90 1 6
4 Holcomb, Kaycee 12 Oak Park 11:07.55 1 5
5 Powers, Ashlee 11 Corona del Mar 11:08.43 1 4
6 Evans, Nicole 11 Woodbridge 11:13.95 1 3
7 Hoffmann, Christine 11 San Luis Obispo 11:15.31 1 2
8 Scott, Marissa 10 Bonita 11:22.50 1 1
-- Uyttewaal, Kathleen 12 San Luis Obispo SCR 1  
 
Womens 3200m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Buchbinder, Jaye 12 Chadwick 10:48.17 1 10
2 Garcia, Cristina 12 Oaks Christian 10:56.16 1 8
3 Paddon, Sarah 12 St. Margaret’s 11:01.85 1 6
4 Tercek, Katherine 11 Marlborough 11:02.19 1 5
5 Strickland, Natasha 11 Laguna Beach 11:17.20 1 4
6 Currin, Sophie 10 Vistamar 11:18.37 1 3
7 Hunt, Kellian 11 Whittier Christi 11:20.64 1 2
8 Velarde, Alexia 11 Marywood (Palm V 11:21.36 1 1
9 Currin, Liza 10 Vistamar 12:02.56 1  
 
Womens 100m Hurdles Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cox, Melia 12 Poly (Long Beach 13.42 1 10
2 Munford, Jordie 10 Rancho Cucamonga 14.06 1 8
3 Hicks, Traci 11 Poly (Long Beach 14.57 1 6
4 Payne, Kymber 9 Poly (Long Beach 14.83 1 5
5 Stokes, Laura 11 Vista Murrieta 15.09 1 4
6 Usgaard, Tori 11 Dana Hills 15.12 1 3
7 Caines, Martiesha 10 Great Oak 15.21 1 2
8 Richards, Mariah 12 Paramount 15.38 1 1
9 Chijioke, Iris 11 E. Roosevelt 15.55 1  
 
Womens 100m Hurdles Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Buchanan, Brea 12 Ayala 13.90 1 10
2 Stewart, Shanice 12 Carter 14.25 1 8
3 Thomas, Taylor 11 Canyon (Canyon C 14.73 1 6
4 Henry, Kiana 12 Canyon (Anaheim) 14.90 1 5
5 Depass, Edene 12 Colony 14.96 1 4
6 Johnson, Ericka 12 Rowland 15.15 1 3
7 Sper, Karsen 11 Thousand Oaks TF 15.27 1 2
8 Durian, Mariah 11 Esperanza 15.52 1 1
9 Moore, Acacia 11 Mira Costa 15.84 1  
 
Womens 100m Hurdles Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Salcido, Katherine 12 San Dimas 14.09 1 10
2 Torres, Abrianna 12 San Luis Obispo 14.63 1 8
3 West, Sharese 12 Northview 15.27 1 6
4 Browne, Omhunique 11 San Marino 15.34 1 5
5 Harbin, Skylin 9 Golden Valley 15.39 1 4
6 Marable, Sojourner 12 Alemany 15.42 1 3
7 Hilley, Caroline 9 Santa Margarita 16.08 1 2
8 Hector, Keiko 12 Palos Verdes 23.13 1 1
-- Smith, Kia 11 Monrovia DQ 1  
 
Womens 100m Hurdles Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Crear, Ebony 9 Maranatha 14.71 1 10
2 Pierce, Deena 12 Serra (SS) 14.92 1 8
3 Baucham, Dawnielle 12 Serra (SS) 15.23 1 6
4 Russell, Tierney 9 St. Mary’s Aca 15.58 1 5
5 Underwood, Shaquan 11 Blair 15.61 1 4
6 Flowers, Kaitlyn 9 St. Joseph (Sant 15.86 1 3
7 Grundy, Dayna 10 Notre Dame (Riv) 15.90 1 2
8 Spykstra, Sarah 12 Ontario Christia 16.56 1 1
9 Carter, Kyndahl 9 Serra (SS) 16.58 1  
 
Womens 300m Hurdles Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cox, Melia 12 Poly (Long Beach 40.94 1 10
2 Munford, Jordie 10 Rancho Cucamonga 42.12 1 8
3 Onumonu, Ifeoma 11 Los Osos 42.17 1 6
4 Miller, Jade 10 Great Oak 43.13 1 5
5 Chijioke, Iris 11 E. Roosevelt 43.78 1 4
6 Kirkland, Kristina 12 Rancho Verde 44.51 1 3
7 Brown, Janessa 12 Murrieta Valley 44.91 1 2
8 Payne, Kymber 9 Poly (Long Beach 46.04 1 1
9 Bushnell, Paige 12 Upland 46.49 1  
 
Womens 300m Hurdles Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sanner, Haley 11 Cajon 43.14 1 10
2 Harper, Jazmine 12 Vista Del Lago 44.82 1 8
3 Thomas, Taylor 11 Canyon (Canyon C 45.22 1 6
4 Edwards, Bria 12 Colony 45.24 1 5
5 Johnson, Ericka 12 Rowland 45.61 1 4
6 Williams, Erica 11 Elsinore 46.02 1 3
7 Durian, Mariah 11 Esperanza 46.20 1 2
8 Alpern, Chelsea 11 Saugus 46.44 1 1
9 Wright, Megan 11 Moorpark 46.89 1  
 
Womens 300m Hurdles Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Browne, Omhunique 11 San Marino 43.56 1 10
2 Hodges, Elysia 12 San Marcos 43.58 1 8
3 Torres, Abrianna 12 San Luis Obispo 44.54 1 6
4 Hector, Keiko 12 Palos Verdes 44.84 1 5
5 Chenoweth, Megan 12 St. Lucy’s 45.29 1 4
6 Wilson, Destiny 12 Antelope Valley 45.39 1 3
7 Lewis, Sydney 11 Oak Park 45.70 1 2
8 Hilley, Caroline 9 Santa Margarita 46.07 1 1
9 Atchley, Alexus 11 Yorba Linda 46.93 1  
 
Womens 300m Hurdles Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Baucham, Dawnielle 12 Serra (SS) 42.36 1 10
2 Woodruff, Gianna 12 St. Mary’s Aca 42.37 1 8
3 Pierce, Deena 12 Serra (SS) 45.17 1 6
4 Kennedy, Kate 9 Flintridge Prep 45.39 1 5
5 Tucker, Zoe 12 Louisville 45.90 1 4
6 Cerise, Alex 9 La Reina 46.05 1 3
7 Dunlap, Shelby 12 Carpinteria 46.31 1 2
8 Watt, Olivia 12 Morro Bay 47.48 1 1
9 Crear, Ebony 9 Maranatha 47.85 1  
 
Womens 4x100m Relay Division 1 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Lyday, Cox,
Hicks, Ndipagbo
  Poly (Long Beach 45.50 1 10
2 Armstron, Chijioke,
Baker, Greene
  E. Roosevelt 46.49 1 8
3 Relay Team   Los Osos 46.74 1 6
4 Marshall, Estell,
Matthews, Reyes
  Rancho Verde 46.75 1 5
5 Mimms, Saunders,
Norman, Holloway
  Vista Murrieta 47.73 1 4
6 Lowery, Rieck,
Andress, Hinman
  Capistrano Valle 47.77 1 3
7 Sears, Washingt,
Richard, Williams
  Highland 48.33 1 2
8 Taylor, Pearson,
Chambers, Robinson
  Wilson (Long Bea 48.41 1 1
9 Cummings, Miller,
Calhoun, Taylor
  Great Oak 54.48 1  
 
Womens 4x100m Relay Division 2 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Bell, Anthony,
Gales, Sanner
  Cajon 47.58 1 10
2 Stoneman, Medina,
Snover, Trevisan
  Mater Dei High S 48.09 1 8
3 Alderete, Bugg,
Franco, Henry
  Canyon (Anaheim) 48.15 1 6
4 Relay Team   Ayala 48.16 1 5
5 Serrato, Stewart,
Green, Henderso
  Carter 48.64 1 4
6 Dunmore, Robertso,
Edwards, Edwards
  Colony 48.84 1 3
7 Krulac, Bell,
Schentru, Quiroz
  Thousand Oaks TF 48.89 1 2
8 Relay Team   Canyon (Canyon C 48.98 1 1
9 Foland, Benson,
Mills, Dotson
  Mira Costa 49.26 1  
 
Womens 4x100m Relay Division 3 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Jackson, Reneau,
Brown, Dixon
  Inglewood 47.25 1 10
2 Jackson, Wallace,
Salcido, McKee
  San Dimas 48.03 1 8
3 Velazque, Taylor,
Hererra, Price
  Bishop Amat 48.09 1 6
4 Terry, Terry,
Crawley, Williams
  Irvine 48.37 1 5
5 Hodges, Koopmans,
LaViale, McDaniel
  San Marcos 48.54 1 4
6 Relay Team   Monrovia 48.63 1 3
7 Hansson, Cord,
Morency, King
  Harvard-Westlake 48.71 1 2
8 Willis, Walleigh,
Madler, Gorman
  Santa Margarita 48.87 1 1
9 Barker, Truckey,
Kelso, Schlom
  Orange Lutheran 48.94 1  
 
Womens 4x100m Relay Division 4 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 George, Ezumah,
Crutchfi, Faulknor
  Serra (SS) 46.42 1 10
2 Hughes, Peterson,
Woodruff, Toliver
  St. Mary’s Aca 46.80 1 8
3 King, Alakija,
Culhane, Courtnal
  Oaks Christian 47.64 1 6
4 Homstad, Watne,
Seaman, Byrd
  Marymount 49.05 1 5
5 Zheng, Wensley,
Gronna, Berry
  Webb 49.87 1 4
6 Arnett, Barrera,
Ferri, Gonzales
  Mayfield 50.45 1 3
7 Vargas, Niederha,
Moon, Washngto
  Flintridge Sacre 50.58 1 2
8 Relay Team   Santa Ynez 51.19 1 1
-- Williams, Beaurem,
Tucker, Clink
  Louisville DNF 1  
 
Womens 4x400m Relay Division 1 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Ndipagbo, Walker,
May, Stevenso
  Poly (Long Beach 3:45.08 1 10
2 Miller, Odubela,
Amabile, Taylor
  Great Oak 3:50.23 1 8
3 Rhines, Hasan,
Wilson, Onumonu
  Los Osos 3:51.89 1 6
4 Keyworth, Yamada,
Perez, Holcomb
  Los Alamitos 3:53.35 1 5
5 Armstron, Chijioke,
Graciano, Greene
  E. Roosevelt 3:54.08 1 4
6 Hardge, Hardge,
Palmer, Spivey
  Summit 3:56.84 1 3
7 Washingt, Lopez,
Sears, Williams
  Highland 3:56.95 1 2
8 Taylor, Chambers,
Peoples, Pearson
  Wilson (Long Bea 4:01.78 1 1
-- Kirkland, Brown,
Howard, Estell
  Rancho Verde DQ 1  
 
Womens 4x400m Relay Division 2 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Medina, Rambo,
Snover, Trevisan
  Mater Dei High S 3:50.22 1 10
2 Brown, Chen,
Sanin, McCormac
  Claremont 3:52.85 1 8
3 Dunmore, Lanier,
Navarret, Edwards
  Colony 3:54.44 1 6
4 Pencick, Hampton,
Gill, Vincej
  Saugus 3:55.59 1 5
5 Harper, Creal,
Daughtry, Fonseca
  Vista Del Lago 3:57.45 1 4
6 Moreno, Weinteic,
Reed, Morosoli
  Arroyo Grande 3:58.15 1 3
7 Barnett, Foland,
Barnett, Dotson
  Mira Costa 3:59.51 1 2
8 Gray, Torres,
Ting, Simmons
  Beverly Hills 4:01.61 1 1
9 Thompson, Thompson,
Tomlinso, Sweetman
  Newbury Park 4:11.19 1  
 
Womens 4x400m Relay Division 3 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Weissenb, Cord,
Chapus, Hansson
  Harvard-Westlake 3:48.14 1 10
2 Hodges, Koopmans,
McDaniel, Brashear
  San Marcos 3:49.51 1 8
3 Ahmed-Gr, Terry,
Terry, Crawley
  Irvine 3:53.37 1 6
4 Hector, Mehra,
Capellin, Letwin
  Palos Verdes 3:57.78 1 5
5 Moog, Kieffer-,
Anuakpad, Rodil-Wi
  South Pasadena 3:59.11 1 4
6 Terry, Schouten,
Anderson, Rountree
  Paso Robles 3:59.47 1 3
7 Pacheco, Reyes,
Chenowet, Horton
  St. Lucy’s 4:01.34 1 2
8 Gishwill, Chow,
Wilson, Kronquis
  Brea Olinda 4:14.92 1 1
-- Jablonsk, Oefelein,
Bradford, Scott
  Woodbridge DQ 1  
 
Womens 4x400m Relay Division 4 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 George, Agudo,
Baucham, Ezumah
  Serra (SS) 3:45.40 1 10
2 Toliver, Buckley,
Peterson, Woodruff
  St. Mary’s Aca 3:48.91 1 8
3 Huning, Courtnal,
King, Alakija
  Oaks Christian 3:49.80 1 6
4 Cerise, Jeworski,
Petrusso, Reinke
  La Reina 4:00.78 1 5
5 Newsome, Ballard,
Crear, Klein
  Maranatha 4:02.22 1 4
6 Cresta, Gonzales,
Ghantous, Peterson
  La Salle 4:02.81 1 3
7 Volkov, Burgeson,
Cary, Watt
  Morro Bay 4:04.44 1 2
8 Gonzales, Arnett,
Peacock, Torrijos
  Mayfield 4:07.93 1 1
9 Marvil, Towle,
Homstad, Byrd
  Marymount 4:09.16 1  
 
Womens Shot Put Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sapa, Tanya 10 La Sierra 45-04.00(13.82m) 1 10
2 Makanesi, Pamela 12 Katella 40-04.25(12.30m) 1 8
3 Braucher, Breeann 12 West Ranch 40-00.50(12.20m) 1 6
4 Aliimatafitafi, Ruby 12 Paramount 39-04.25(12.00m) 1 5
5 Parker, Destiny 9 Summit 39-02.50(11.95m) 1 4
6 Straley, Samantha 11 Poly (Riverside) 38-05.50(11.72m) 1 3
7 Randolph, Erin 12 Yucaipa 37-07.00(11.46m) 1 2
8 Dixon, Brook 11 Pacifica (Oxnard 37-00.50(11.29m) 1 1
9 Vergara, Fatima 12 Corona 36-08.75(11.20m) 1  
10 Wilson, Dameisha 12 San Gorgonio 35-11.00(10.95m) 1  
 
Womens Shot Put Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Watkins, Deja 12 John W. North 42-04.25(12.91m) 1 10
2 Morgan, Alex 12 Ventura 41-08.50(12.71m) 1 8
3 Scarvelis, Stamatia 9 Dos Pueblos 39-11.00(12.17m) 1 6
4 Jacobs, Madison 10 Arroyo Grande 38-03.00(11.66m) 1 5
5 Jones, Sheraton 10 Canyon (Anaheim) 37-11.00(11.56m) 1 4
6 Zirbel, Danielle 11 Saugus 37-07.75(11.47m) 1 3
7 Vasylenko, Anna 11 Arroyo Grande 37-07.50(11.47m) 1 2
8 Leaupepe, Geraldynn 9 Adolfo Camarillo 37-05.25(11.41m) 1 1
9 Tupou, Mele 12 John W. North 35-01.75(10.71m) 1  
 
Womens Shot Put Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wilson, Karle'h 11 Corona del Mar 41-02.75(12.57m) 1 10
2 Rotter, Jessica 11 Upper Lake 39-08.00(12.09m) 1 8
3 Johnson, Jessica 12 Temescal Canyon 38-11.50(11.87m) 1 6
4 Nassar, Arica 12 Temescal Canyon 38-06.50(11.75m) 1 5
5 Nevitt, Taylor 9 Nipomo 37-10.00(11.53m) 1 4
6 Hawes, Heather 12 Nipomo 37-06.00(11.43m) 1 3
7 Peacock, Megan 12 Barstow 36-03.75(11.07m) 1 2
8 Ramirez, Cassie 11 Northview 35-10.00(10.92m) 1 1
 
Womens Shot Put Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Itohan, Aikhionbare 12 La Salle 41-01.50(12.53m) 1 10
2 jarrett, kelly 12 St. Joseph (Sant 39-04.50(12.00m) 1 8
3 Harrell, Urina 11 Serra (SS) 37-11.25(11.56m) 1 6
4 Saafi, Jesselyn 12 Serra (SS) 37-03.50(11.37m) 1 5
5 Baldwin, Hayley 12 St. Joseph (Sant 36-01.25(11.00m) 1 4
6 Szeyller, Rachel 12 Santa Ynez 35-03.00(10.74m) 1 3
7 Richard-Craven, Jade 12 Poly (Pasadena) 35-02.00(10.72m) 1 2
8 Lugotoff, Jessica 12 Nordhoff 33-06.00(10.21m) 1 1
9 Lane, Jameelah 12 St. Mary’s Aca 31-03.50(9.54m) 1  
 
Womens Discus Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fields, Larrisha 12 Lakewood 140-04(42.77m) 1 10
2 Makanesi, Pamela 12 Katella 131-01(39.95m) 1 8
3 Alama, Ashley 11 Ontario 129-11(39.60m) 1 6
4 Roberson, Keanna 12 Aliso Niguel 124-03(37.87m) 1 5
5 Grier, Keshona 12 Channel Islands 121-06(37.03m) 1 4
6 Reedy, Julia 12 Mission Viejo 120-11(36.86m) 1 3
7 Vergara, Fatima 12 Corona 116-06(35.51m) 1 2
8 Savini, Commodius 12 Fontana 113-04(34.54m) 1 1
9 Cubias, Suzie 11 La Sierra 112-02(34.19m) 1  
 
Womens Discus Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Morgan, Alex 12 Ventura 156-05(47.68m) 1 10
2 Watkins, Deja 12 John W. North 140-09(42.90m) 1 8
3 Ogundipe-tillman, Mia 12 Peninsula 130-05(39.75m) 1 6
4 Nunez, Ivy 11 Arroyo 124-10(38.05m) 1 5
5 Caskey, Kara 11 Mater Dei High S 124-09(38.02m) 1 4
6 Donohoe, Ashley 10 Huntington Beach 123-03(37.57m) 1 3
7 Jacobs, Madison 10 Arroyo Grande 122-08(37.39m) 1 2
8 Vasylenko, Anna 11 Arroyo Grande 114-02(34.80m) 1 1
9 Henderson, Raegan 11 Claremont 112-01(34.16m) 1  
 
Womens Discus Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hawes, Heather 12 Nipomo 124-03(37.87m) 1 10
2 Peyton, Erica 11 Notre Dame (SO) 122-07(37.36m) 1 8
3 Wilson, Karle'h 11 Corona del Mar 121-01(36.91m) 1 6
4 Duffy, Shannon 11 Irvine 117-08(35.86m) 1 5
5 Devaney, Bridget 11 San Luis Obispo 116-07(35.53m) 1 4
6 Almanza, Franceline 11 Bishop Amat 113-01(34.47m) 1 3
7 Thomas, Sabrina 10 Monrovia 110-03(33.60m) 1 2
8 Sauvao, Tuki 12 Artesia 104-05(31.83m) 1 1
9 Maulalo, Maranatha 11 Bellflower 87-10(26.77m) 1  
 
Womens Discus Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Panapa, Amber 12 St. Bonaventure 136-02(41.50m) 1 10
2 jarrett, kelly 12 St. Joseph (Sant 128-05(39.14m) 1 8
3 Itohan, Aikhionbare 12 La Salle 127-02(38.76m) 1 6
4 Krivulka, Kaytee 12 Santa Ynez 116-02(35.41m) 1 5
5 Szeyller, Rachel 12 Santa Ynez 115-00(35.05m) 1 4
6 Pavao, Autumn 12 Xavier Prep 105-11(32.28m) 1 3
7 Frazier, Amanda 11 Santa Ynez 105-04(32.11m) 1 2
8 Lugotoff, Jessica 12 Nordhoff 100-08(30.68m) 1 1
9 Fuller, Stephanie 11 Marlborough 77-08(23.67m) 1  
 
Womens High Jump Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McCoy, Rachel 10 A.B. Miller 5-06.00(1.68m) 1 10
2 Dalton, Alexus 12 Poly (Long Beach 5-04.00(1.63m) 1 8
3 Shank, Justice 12 Burroughs (Burba 5-02.00(1.57m) 1 6
4 Blanchard, Vanessa 9 Quartz Hill 5-02.00(1.57m) 1 5
5 Mende, Katherine 10 Redlands East Va 5-02.00(1.57m) 1 3.50
5 Wilcox, Morgan 11 Tesoro 5-02.00(1.57m) 1 3.50
7 Kelly, Taijhe 12 Poly (Long Beach 5-00.00(1.52m) 1 2
-- Boyd, Kelli 12 Martin Luther Ki NH(--) 1  
-- Rodriguez, Danielle 11 Warren SCR(--) 1  
 
Womens High Jump Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Barnes, Joslyn 12 North Torrance 5-06.00(1.68m) 1 10
2 Nizdil, Raegan 10 Rio Mesa 5-04.00(1.63m) 1 8
3 Birdsell, Caitlin 12 Beckman 5-02.00(1.57m) 1 5.50
3 Howe, Sabrina 11 Garden Grove 5-02.00(1.57m) 1 5.50
5 Tomich, Emily 12 Beckman 5-02.00(1.57m) 1 4
6 Yancy, Aundrea 12 Redondo Union 5-02.00(1.57m) 1 2.50
6 Caldwell, Angelyn 11 Thousand Oaks TF 5-02.00(1.57m) 1 2.50
8 Stewart, Shanice 12 Carter 5-00.00(1.52m) 1 1
-- Mero, Alexandra 10 Arroyo Grande NH(--) 1  
 
Womens High Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McDaniel, Hannah 12 San Marcos 5-06.00(1.68m) 1 10
2 Borchmann, Kateline 9 Granite Hills 5-06.00(1.68m) 1 8
3 Gielbelhaus, Annie 12 Orange Lutheran 5-06.00(1.68m) 1 6
4 Kieffer-Wright, Claire 9 South Pasadena 5-04.00(1.63m) 1 5
5 Rountree, Tess 12 Paso Robles 5-04.00(1.63m) 1 4
6 Harris, Cherish 12 Orange Lutheran 5-02.00(1.57m) 1 3
7 Salcido, Katherine 12 San Dimas 5-02.00(1.57m) 1 2
8 Hector, Keiko 12 Palos Verdes 5-02.00(1.57m) 1 1
9 Britt, Amber 12 Nipomo 5-00.00(1.52m) 1  
 
Womens High Jump Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Boyer, Zibby 12 Poly (Pasadena) 5-08.00(1.73m) 1 10
2 Barber, Katie 12 Louisville 5-06.00(1.68m) 1 8
3 Boom, Jesse 12 Valley Christian 5-04.00(1.63m) 1 6
4 Stafford, Imani 11 Windward 5-04.00(1.63m) 1 5
5 Weissman, Lindsey 12 Webb 5-02.00(1.57m) 1 4
6 Coffelt, Taylor 11 Jurupa Valley 5-00.00(1.52m) 1 3
7 Collier, Becky 10 Woodcrest Christ 5-00.00(1.52m) 1 1
7 Tayloe, Brittany 11 Oaks Christian 5-00.00(1.52m) 1 1
7 Dunlap, Shelby 12 Carpinteria 5-00.00(1.52m) 1 1
 
Womens Long Jump Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Moreland, Kira 10 Los Osos 20-00.50(6.11m) +2.5 1 10
2 Curenton, Ashlie 11 Silverado 19-10.75(6.06m) +0.3 1 8
3 Armstrong, Akia 10 E. Roosevelt 19-01.75(5.84m) +2.9 1 6
4 Hicks, Traci 11 Poly (Long Beach 18-11.00(5.77m) +2.6 1 5
5 Washington, Arianna 9 Poly (Long Beach 18-10.50(5.75m) +1.8 1 4
6 Anumba, Faith 12 Valencia (Valenc 18-09.75(5.73m) +2.8 1 3
7 Hall, Jasmine 12 Valencia (Valenc 18-00.50(5.50m) +2.1 1 2
8 Hunter, Shadonna 11 Paramount 17-09.75(5.43m) +2.9 1 1
9 Gaines, Alex 12 Mission Viejo 17-00.75(5.20m) +2.5 1  
 
Womens Long Jump Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Stewart, Shanice 12 Carter 18-03.25(5.57m) +2.6 1 10
2 Stone, Tiffini 11 Canyon (Canyon C 17-10.25(5.44m) +0.4 1 8
3 Georgalis, Nikoletta 12 Moorpark 17-05.00(5.31m) +1.0 1 6
4 Henry, Kiana 12 Canyon (Anaheim) 17-03.00(5.26m) +1.7 1 5
5 Holmes, Brianna 11 Claremont 16-10.25(5.14m) +2.4 1 4
6 Barnes, Joslyn 12 North Torrance 16-07.50(5.07m) +2.0 1 3
7 Lindsey, Anna 10 Edison (HB) 16-05.00(5.00m) -0.5 1 2
8 Gales, Ayana 11 Cajon 16-04.50(4.99m) -0.7 1 1
9 Agwuenu, Ngozi 12 Ayala 15-11.75(4.87m) -0.5 1  
 
Womens Long Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Torres, Abrianna 12 San Luis Obispo 19-11.50(6.08m) +0.9 1 10
2 Price, Kylie 12 Bishop Amat 19-06.25(5.95m) +0.0 1 8
3 Salcido, Katherine 12 San Dimas 18-08.00(5.69m) +1.7 1 6
4 King, Hilary 12 Harvard-Westlake 18-01.75(5.53m) +1.0 1 5
5 Mallett, Kayla 12 West Torrance 18-00.00(5.49m) +0.0 1 4
6 Barnum, Sarah 12 St. Lucy’s 17-05.50(5.32m) +1.7 1 3
7 Turk, Bailey 11 Santa Margarita 16-08.00(5.08m) +0.0 1 2
8 Horng, Elaine 12 South Pasadena 16-06.50(5.04m) +1.7 1 1
9 Osaji, Victoria 12 Bellflower 15-03.50(4.66m) +0.3 1  
 
Womens Long Jump Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Faulknor, Alexis 11 Serra (SS) 19-05.75(5.94m) +2.4 1 10
2 Winter, Hanna 12 La Reina 17-06.00(5.33m) +1.4 1 8
3 Anderson, Lauren 12 Oaks Christian 17-04.75(5.30m) +0.4 1 6
4 Goss, Zoe 9 Sierra Canyon 17-02.00(5.23m) +1.9 1 5
5 Wu, Valerie 12 St. Margaret’s 16-08.25(5.09m) +0.0 1 4
6 Poindexter, Nicole 11 Bishop Diego 16-03.50(4.97m) +2.1 1 3
7 Wensley, Miya 10 Webb 16-03.25(4.96m) +0.7 1 2
8 Gordon, Gracie 12 St. Margaret’s 16-02.75(4.95m) +1.0 1 1
9 Tayloe, Brittany 11 Oaks Christian 15-11.25(4.86m) +0.5 1  
 
Womens Triple Jump Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Dubois, Jacquelyn 12 Vista Del Lago 38-01.00(11.61m) +2.5 1 10
2 Stone, Tiffini 11 Canyon (Canyon C 37-03.50(11.37m) +1.5 1 8
3 Charles, Michele Ashley 12 Peninsula 36-07.50(11.16m) +2.4 1 6
4 Gales, Ayana 11 Cajon 36-06.50(11.14m) +0.0 1 5
5 Nordschow, Jenna 12 Ayala 36-04.00(11.07m) +3.9 1 4
6 Depass, Edene 12 Colony 35-11.00(10.95m) +3.0 1 3
7 Soremekun, Chloe 12 Cypress 35-10.50(10.93m) +0.0 1 2
8 Miller, Haley 11 Redondo Union 34-02.00(10.41m) +0.0 1 1
9 Barnes, Joslyn 12 North Torrance 33-11.50(10.35m) -1.7 1  
 
Womens Triple Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Torres, Abrianna 12 San Luis Obispo 39-04.00(11.99m) +3.8 1 10
2 Mallett, Kayla 12 West Torrance 38-07.75(11.78m) +2.9 1 8
3 Michelman, Jennifer 12 Laguna Hills 37-06.00(11.43m) +3.0 1 6
4 Barnum, Sarah 12 St. Lucy’s 37-00.00(11.28m) +3.2 1 5
5 Rhorer, Ashley 11 Santa Margarita 36-06.75(11.14m) +1.8 1 4
6 Miranda, Rebecka 10 Cabrillo (Lompoc 36-04.00(11.07m) +1.4 1 3
7 Smith, Aysia 12 Gahr 35-09.25(10.90m) +1.4 1 2
8 Harris, Cherish 12 Orange Lutheran 35-06.00(10.82m) +2.2 1 1
-- Osaji, Victoria 12 Bellflower FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Toliver, Rachel 10 St. Mary’s Aca 40-04.25(12.30m) +1.2 1 10
2 Anderson, Lauren 12 Oaks Christian 38-06.50(11.75m) +1.8 1 8
3 Churchill, Chelsie 11 St. Margaret’s 37-11.00(11.56m) +2.2 1 6
4 Mason, Bailey 10 St. Mary’s Aca 37-01.25(11.31m) +0.5 1 5
5 Bachman, Annalise 11 Oaks Christian 36-09.25(11.21m) +2.6 1 4
6 Phillips, Kayla 10 St. Mary’s Aca 35-10.25(10.93m) +3.0 1 3
7 Wensley, Miya 10 Webb 35-02.00(10.72m) +1.8 1 2
8 Morrison, Makayla 12 Nordhoff 33-11.25(10.34m) +3.4 1 1
9 Grundy, Dayna 10 Notre Dame (Riv) 33-02.75(10.13m) +2.8 1  
 
Womens Triple Jump Girls Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Cox, Melia 12 Poly (Long Beach 40-06.00(12.34m) +2.3 1 10
2 Anumba, Faith 12 Valencia (Valenc 40-01.50(12.23m) +2.2 1 8
3 Cole, Brianna 12 Santiago (Corona 38-11.25(11.87m) +0.0 1 6
4 Black, Jazzalena 11 Pacifica (Oxnard 38-07.75(11.78m) +2.0 1 5
5 Smith, Cassandra 11 Trabuco Hills TF 38-04.75(11.70m) +2.7 1 4
6 May, Adrianna 12 Poly (Long Beach 37-09.25(11.51m) -0.4 1 3
7 Hamilton, Amanda 11 Simi Valley 36-05.50(11.11m) +0.5 1 2
8 Barker, Brenna 10 Dana Hills 35-09.75(10.92m) +1.7 1 1
9 Liu, Adrienne 11 Trabuco Hills TF 35-09.00(10.90m) +1.2 1  
 
Womens Pole Vault Division 1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bandy, Emily 12 Quartz Hill 11-09.00(3.58m) 1 10
2 Culver, Carissa 12 Los Alamitos 11-03.00(3.43m) 1 8
3 Bernhard, Taylor 12 West Covina 11-03.00(3.43m) 1 6
4 Centanaro, Gardenia 10 E. Roosevelt 10-09.00(3.28m) 1 5
5 McCormick, Kelly 12 Dana Hills 10-09.00(3.28m) 1 3.50
5 Ekelem, Chesley 11 Walnut 10-09.00(3.28m) 1 3.50
7 Dunmeyer, Catalina 12 Trabuco Hills TF 10-09.00(3.28m) 1 2
8 Morris, Mikaela 11 El Toro 10-03.00(3.12m) 1 1
-- Ciatti, Carili 12 Warren NH(--) 1  
 
Womens Pole Vault Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Clarke, Elena 12 San Luis Obispo 11-09.00(3.58m) 1 10
2 Pearlman, Molly 12 Notre Dame (SO) 11-09.00(3.58m) 1 8
3 Stark, Madison 12 Oak Park 11-09.00(3.58m) 1 6
4 Mallett, Kayla 12 West Torrance 11-09.00(3.58m) 1 5
5 Smith, Noelle 10 Orange Lutheran 10-03.00(3.12m) 1 4
6 Mercado, Dierdre 10 Covina 9-09.00(2.97m) 1 3
7 Chhem, Melanie 12 Rosemead 9-09.00(2.97m) 1 2
8 Chhem, Melissa 11 Rosemead 9-03.00(2.82m) 1 1
-- Morioka, Robyn 12 West Torrance NH(--) 1  
 
Womens Pole Vault Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Goodkin, Jessica 11 Marlborough 11-09.00(3.58m) 1 10
2 Sanchez, Kim 11 Oaks Christian 11-03.00(3.43m) 1 8
3 Hodges, Jessica 12 Brethren Christi 10-09.00(3.28m) 1 6
4 Mexico, Kaci 12 Santa Ynez 10-03.00(3.12m) 1 5
5 Triplett, Erin 11 Oaks Christian 9-09.00(2.97m) 1 3
5 Packham, Hannah 11 Oaks Christian 9-09.00(2.97m) 1 3
5 Ginter, Emily 11 St. Joseph (Sant 9-09.00(2.97m) 1 3
8 Bachman, Annalise 11 Oaks Christian 9-09.00(2.97m) 1 1
-- Hatchell, Jessica 12 Santa Ynez NH(--) 1  
 
Womens Pole Vault Girls Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rische, Victoria 11 Foothill (Bakers 12-09.75(3.91m) 1 10
2 Mcroberts, Mackenzie 12 Mater Dei High S 11-09.00(3.58m) 1 8
3 Roberts, Madalyn 12 Mater Dei High S 11-09.00(3.58m) 1 6
4 Plesons, Marina 12 Dos Pueblos 11-09.00(3.58m) 1 5
5 Loschiavo, Amy 11 Huntington Beach 11-09.00(3.58m) 1 4
6 Snapper, Karen 11 Edison (HB) 11-03.00(3.43m) 1 3
7 Kennedy Gold, Stevie 12 Canyon (Canyon C 11-03.00(3.43m) 1 2
8 Krugman, Allison 12 Newport Harbor 10-09.00(3.28m) 1 1
9 Danielson, Monica 12 Edison (HB) 10-09.00(3.28m) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 



Post to:
Post as: 
 
 
Switch to Full Version