RunnerspaceNewsView

2011 Results - Grout Invitational

Published by Shane
Oct 1 2011, 08:40 PM | 20801 views
PrintReport
Social
Images
2011 Results - Grout Invitational

Website: Section 2 Harrier

Event 13  Boys 2.75 Mile Run CC Division I
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Carpinello, Lucas            Bethlehem             13:52.68    1             
  2 Lafemina, Adam               Bayport-Blue Point    13:59.34    2             
  3 Quinn, Connor                Washingtonville       14:05.73    3             
  4 Shea, James                  Yorktown              14:08.74    4             
  5 Fishbein, Ben                Bethlehem             14:10.10    5             
  6 Vasadi, Lukas                Washingtonville       14:16.45    6             
  7 White, Jeremy                Washingtonville       14:19.97    7             
  8 Vetri, Rob                   Bayport-Blue Point    14:23.71    8             
  9 Knox, John                   Gloversville          14:28.65    9             
 10 Crawford, Matt               Bethlehem             14:39.47   10             
 11 Antonacci, John              Bayport-Blue Point    14:40.05   11             
 12 Campione, Alex               Guilderland High      14:41.85   12             
 13 Gifford, Alex                Gloversville          14:43.69   13             
 14 Lee, Hosh                    Glens Falls           14:51.82   14             
 15 Eddy, Griffith               Ravena-Coeymans-      14:53.46   15             
 16 Shaw, Chris                  Bethlehem             14:54.34   16             
 17 Quackenbush, Tom             Bethlehem             14:56.67   17             
 18 Raponi, Nick                 Amsterdam             14:56.95   18             
 19 Cocchiara, Dan               Washingtonville       14:59.41   19             
 20 Bordonaro, Matthew           Yorktown              15:00.13   20             
 21 Miceli, Brian                Guilderland High      15:00.73   21             
 22 Armstrong, Knute             Guilderland High      15:02.53   22             
 23 Pasquali, Matt               Guilderland High      15:02.97   23             
 24 Buseck, Daeshan              Johnstown             15:06.27   24             
 25 Ambrister, Conner            Bethlehem             15:10.15   25             
 26 Cruz, Nick                   Washingtonville       15:17.09   26             
 27 Chiappetta, Paul             Bayport-Blue Point    15:17.98   27             
 28 Kopff, Erick                 Guilderland High      15:18.26   28             
 29 McGovern, Dylan              Bayport-Blue Point    15:26.96   29             
 30 Lake, Jaden                  Washingtonville       15:28.40   30             
 31 Salaway, Brian               Bayport-Blue Point    15:28.94   31             
 32 Firzgerald, Joey             Washingtonville       15:29.46   32             
 33 Zeren, Jeff                  Yorktown              15:29.74   33             
 34 Raponi, Matt                 Amsterdam             15:37.06   34             
 35 Nayak, Pranav                Guilderland High      15:38.61   35             
 36 Reynolds, Nick               Glens Falls           15:45.38   36             
 37 Penzabene, Zachary           Ravena-Coeymans-      15:48.31   37             
 38 Davanzo, Jim                 Bayport-Blue Point    15:51.14   38             
 39 Parker, Maxwell              Guilderland High      15:55.05   39             
 40 Reynolds, Nicholas           Ravena-Coeymans-      15:58.60   40             
 41 Ash, Kevin                   Glens Falls           16:00.82   41             
 42 Hughes, Brian                Glens Falls           16:04.78   42             
 43 Grecco, Christian            Ravena-Coeymans-      16:12.31   43             
 44 Kelly, Sean                  Yorktown              16:18.59   44             
 45 Hunter, Marshall             Gloversville          16:18.83   45             
 46 Nichols, Joe                 Glens Falls           16:20.75   46             
 47 Spear, Justice               Glens Falls           16:23.41   47             
 48 Cusano, Greg                 Yorktown              16:39.67   48             
 49 Collins, Ben                 Glens Falls           16:41.83   49             
 50 Naft, Jeff                   Yorktown              16:43.31   50             
 51 Roten, Cam                   Johnstown             16:50.84   51             
 52 Marshall, Pry                Ravena-Coeymans-      16:57.30   52             
 53 Alejandro, Ian               Amsterdam             17:01.23   53             
 54 Meher, Phil                  Gloversville          17:08.35   54             
 55 Apronti, Sam                 Yorktown              17:22.77   55             
 56 Miller, Matthew              Johnstown             17:26.93   56             
 57 Turo, Josh                   Amsterdam             17:27.26   57             
 58 Purtell, Pat                 Amsterdam             17:28.43   58             
 59 Machabe, Keith               Bethlehem             17:29.08   59             
 60 Brower, Eric                 Johnstown             17:38.02   60             
 61 Neuls, Eric                  Amsterdam             17:42.84   61             
 62 Unislawski, Justin           Gloversville          17:47.82   62             
 63 Piazza, Peter                Gloversville          18:02.95   63             
 64 Stewart, Kyle                Troy HS               20:09.28                  
 65 Howard, Greg                 Troy HS               25:26.57                  
 66 Russell, Jason               Troy HS               25:27.15                  
 67 Miller, Travis               Johnstown             26:06.73   64             
 68 Girard, Dylan                Johnstown             26:14.38   65             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Bethlehem                    49    1    5   10   16   17   25   59          
      Total Time:  1:12:33.26                                                    
         Average:    14:30.66                                                    
   2 Washingtonville              61    3    6    7   19   26   30   32          
      Total Time:  1:12:58.65                                                    
         Average:    14:35.73                                                    
   3 Bayport-Blue Point           77    2    8   11   27   29   31   38          
      Total Time:  1:13:48.04                                                    
         Average:    14:45.61                                                    
   4 Guilderland High School     106   12   21   22   23   28   35   39          
      Total Time:  1:15:06.34                                                    
         Average:    15:01.27                                                    
   5 Yorktown                    149    4   20   33   44   48   50   55          
      Total Time:  1:17:36.87                                                    
         Average:    15:31.38                                                    
   6 Glens Falls                 179   14   36   41   42   46   47   49          
      Total Time:  1:19:03.55                                                    
         Average:    15:48.71                                                    
   7 Gloversville                183    9   13   45   54   62   63               
      Total Time:  1:20:27.34                                                    
         Average:    16:05.47                                                    
   8 Ravena-Coeymans-Selkirk     187   15   37   40   43   52                    
      Total Time:  1:19:49.98                                                    
         Average:    15:58.00                                                    
   9 Amsterdam                   220   18   34   53   57   58   61               
      Total Time:  1:22:30.93                                                    
         Average:    16:30.19                                                    
  10 Johnstown                   255   24   51   56   60   64   65               
      Total Time:  1:33:08.79                                                    
         Average:    18:37.76                                                    

Varsity Boys-Division II

 
Event 14  Boys 2.75 Mile Run CC Division II
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Germano, Philo               Albany                  5:06.9   14:03.82    1   
  2 Ferguson, Justin             Broadalbin - Perth      5:09.2   14:10.26    2   
  3 Becker, Austin               Broadalbin - Perth      5:10.5   14:13.87    3   
  4 Williams, Niall              Niskayuna               5:13.5   14:22.00    4   
  5 Kelly, Bobby                 Connetquot              5:16.4   14:30.12    5   
  6 Kelly, Liam                  Connetquot              5:17.5   14:32.94    6   
  7 Shodai, Alex                 Middletown              5:19.6   14:38.75    7   
  8 Bogdan, Greg                 Broadalbin - Perth      5:21.7   14:44.55    8   
  9 Hieto, Rodolpho              Middletown              5:23.4   14:49.33    9   
 10 McNamee, Tom                 Connetquot              5:24.8   14:53.12   10   
 11 Vainauskas, James            Broadalbin - Perth      5:26.6   14:58.06   11   
 12 Isabelle, Alex               LA Salle                5:27.0   14:59.27   12   
 13 Dixon, Kevin                 Mhs                     5:27.6   15:00.81   13   
 14 Steenburgh, Andrew           Niskayuna               5:28.2   15:02.45   14   
 15 Gillis, Sean                 Middletown              5:29.1   15:04.81   15   
 16 Brion, Dominick              Niskayuna               5:29.5   15:06.07   16   
 17 Schanel, Brian               Connetquot              5:35.8   15:23.27   17   
 18 Lopez, Robert                Middletown              5:36.0   15:23.78   18   
 19 Budka, Jeff                  Schalmont               5:37.0   15:26.53   19   
 20 Kelly, Joe                   Broadalbin - Perth      5:38.2   15:30.06   20   
 21 Dyer, Matthew                Broadalbin - Perth      5:38.4   15:30.38   21   
 22 Parson, Javar                Middletown              5:38.8   15:31.59   22   
 23 Porlier, Zack                Hudson Falls            5:39.2   15:32.62        
 24 Gialanella, Aaron            Albany                  5:40.7   15:36.77   23   
 25 Moltzen, James               Connetquot              5:41.3   15:38.50   24   
 26 Thomas, Greg                 Niskayuna               5:42.2   15:40.83   25   
 27 Ricciardi, Jonathon          Schalmont               5:42.8   15:42.49   26   
 28 Coughlin, Niall              LA Salle                5:43.4   15:44.20   27   
 29 Widdis, Steve                Schenectady             5:43.8   15:45.33   28   
 30 Cifarelli, Dave              Mhs                     5:45.4   15:49.79   29   
 31 Richards, Chris              Connetquot              5:45.9   15:51.12   30   
 32 Colon, Derek                 Middletown              5:46.5   15:52.78   31   
 33 Liebers, austin              Schenectady             5:46.6   15:53.16   32   
 34 Brown, Patrick               Broadalbin - Perth      5:47.4   15:55.15   33   
 35 Kissmer, Brian               Connetquot              5:48.2   15:57.56   34   
 36 Roman, Jon                   Mhs                     5:48.7   15:58.88   35   
 37 Butryn, Ben                  Schenectady             5:49.0   15:59.65   36   
 38 Chapman, Connor              Niskayuna               5:49.4   16:00.66   37   
 39 Holodak, Gabriel             Niskayuna               5:52.1   16:08.06   38   
 40 Sheehan, Kyle                Mhs                     5:53.8   16:12.75   39   
 41 Urbanski, Tom                Schalmont               5:54.0   16:13.45   40   
 42 Guyett, Kevin                Hudson Falls            5:57.8   16:23.91        
 43 Linendoll, Jason             Hudson Falls            6:03.3   16:39.06        
 44 Collins, Tyler               Mhs                     6:04.7   16:42.87   41   
 45 Korn, Joshua                 Niskayuna               6:07.9   16:51.68   42   
 46 Prawdizik, Josh              Mhs                     6:09.5   16:56.09   43   
 47 Fitzgerald, Devin            Schenectady             6:10.4   16:58.40   44   
 48 Dobson, Chris                Schenectady             6:11.2   17:00.64   45   
 49 Nelson, Cody                 Schalmont               6:13.5   17:06.96   46   
 50 Loomis, Rob                  LA Salle                6:14.5   17:09.75   47   
 51 Lentivech, Jimmy             LA Salle                6:15.2   17:11.77   48   
 52 Donofrio, Dava               Schalmont               6:17.4   17:17.75   49   
 53 Howland, Dan                 Mhs                     6:21.4   17:28.69   50   
 54 Diaz, Brandon                LA Salle                6:22.0   17:30.39   51   
 55 HO, Kevin                    Albany                  6:23.5   17:34.42   52   
 56 Vanz Every, Zack             Hudson Falls            6:23.7   17:35.15        
 57 Stearns, Kevin               Schalmont               6:24.0   17:35.99   53   
 58 Chaumont, Jacques            Albany                  6:29.6   17:51.23   54   
 59 Foley, Conor                 Albany                  6:35.5   18:07.61   55   
 60 Ryan, Aidan                  Albany                  6:37.7   18:13.62   56   
 61 Nicholas, Joseph             Schenectady             6:58.3   19:10.08   57   
 62 Dias Carlson, Pierce         Albany                  6:58.4   19:10.56   58   
 63 Emigh, Tyler                 Schalmont               7:15.4   19:57.18   59   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Broadalbin - Perth           44    2    3    8   11   20   21   33           
      Total Time:  1:13:36.80                                                     
         Average:    14:43.36                                                     
   2 Connetquot                   62    5    6   10   17   24   30   34           
      Total Time:  1:14:57.95                                                     
         Average:    14:59.59                                                     
   3 Middletown                   71    7    9   15   18   22   31                
      Total Time:  1:15:28.26                                                     
         Average:    15:05.66                                                     
   4 Niskayuna                    96    4   14   16   25   37   38   42           
      Total Time:  1:16:12.01                                                     
         Average:    15:14.41                                                     
   5 Mohonasen High School       157   13   29   35   39   41   43   50           
      Total Time:  1:19:45.10                                                     
         Average:    15:57.02                                                     
   6 Schalmont                   180   19   26   40   46   49   53   59           
      Total Time:  1:21:47.18                                                     
         Average:    16:21.44                                                     
   7 Albany                      185    1   23   52   54   55   56   58           
      Total Time:  1:23:13.85                                                     
         Average:    16:38.77                                                     
   8 Schenectady                 185   28   32   36   44   45   57                
      Total Time:  1:21:37.18                                                     
         Average:    16:19.44                                                     
   9 LA Salle                    185   12   27   47   48   51                     
      Total Time:  1:22:35.38                                                     
         Average:    16:31.08                                                     

Varsity Boys-Division C

 
Event 10  Boys 2.75 Mile Run CC Division C
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Scott, Mike                  Fonda - Fultonville   13:44.58    1             
  2 Marvin, Johnny               Rhinebeck             13:47.27    2             
  3 Urys, Jacob                  Mekeel Christian      13:59.58    3             
  4 Hoffman, Matt                Fonda - Fultonville   13:59.88    4             
  5 Healy, Jordan                Maple Hill            14:16.85    5             
  6 Penepent, Dante              Rhinebeck             14:18.21    6             
  7 Bulich, Seth                 Catskill              14:23.94    7             
  8 Karas, Zach                  Rhinebeck             14:26.98    8             
  9 Lee, Matt                    Dover Plains HS       14:27.79    9             
 10 Tate, Corety                 Catskill              14:34.98   10             
 11 Angioli, Typer               Fonda - Fultonville   14:37.72   11             
 12 Westman, Jimmy               Fonda - Fultonville   14:39.53   12             
 13 Gonzalez, Christian          Rhinebeck             14:39.96   13             
 14 Murphy, Ryun                 Mekeel Christian      14:44.86   14             
 15 Sander, Peter                Dover Plains HS       15:01.28   15             
 16 Murphy, Christopher          Mekeel Christian      15:01.98   16             
 17 Vinnr, Erik                  Berlin                15:02.73   17             
 18 French, Alex                 Berlin                15:13.41   18             
 19 Brown, Connor                Berlin                15:22.49   19             
 20 Vonschilgen, Dan             Berlin                15:25.48   20             
 21 Piening, Omijah              Fonda - Fultonville   15:29.02   21             
 22 Neiler, Otto                 Rhinebeck             15:29.59   22             
 23 Canzenari, James             Dover Plains HS       15:35.27   23             
 24 Dezago, Tyler                Rhinebeck             15:38.77   24             
 25 Cassano, Chris               Rhinebeck             15:44.08   25             
 26 Hunter, Dalton               Fonda - Fultonville   15:50.00   26             
 27 Jaynes, Ethan                Stillwater            15:50.79   27             
 28 Underwood, Ian               North Warren          15:51.88   28             
 29 Hoyt, Connor                 Berlin                15:53.63   29             
 30 London, Eric                 Dover Plains HS       15:54.08   30             
 31 Daws, Evan                   Berlin                15:56.32   31             
 32 Zappoli, Cosmo               Dover Plains HS       15:56.56   32             
 33 Foard, Caleb                 Mechanicville         16:05.34   33             
 34 Guineck, Brandon             Stillwater            16:11.24   34             
 35 Noll, Will                   Maple Hill            16:19.99   35             
 36 Rapacciuolo, Vincent         Mechanicville         16:22.40   36             
 37 Hoard, Doug                  Berlin                16:30.07   37             
 38 Shave, Jacob                 Fonda - Fultonville   16:31.70   38             
 39 Jardine, Dan                 Lake George           16:37.56                  
 40 Moore, Andrew                Mekeel Christian      16:39.36   39             
 41 MAC Pherson, Scott           Greenville            16:43.03   40             
 42 Zielnicki, Adam              Mechanicville         16:47.86   41             
 43 Gagliastri, Jacob            Mechanicville         16:56.77   42             
 44 Pulver, Alex                 Maple Hill            16:58.42   43             
 45 Davies, Caleb                Catskill              16:58.64   44             
 46 Perez, Jose                  Amsterdam             16:59.73                  
 47 Thomas, Brandon              Granville             17:01.32   45             
 48 Gregory, Steve               Duanesburg            17:03.15                  
 49 Quint, Roscoe                Maple Hill            17:08.90   46             
 50 Olson, Ryan                  North Warren          17:09.36   47             
 51 Reamer, John                 Mekeel Christian      17:10.05   48             
 52 Strauss, Joseph              North Warren          17:14.23   49             
 53 Goldpaugh, Joe               Catskill              17:16.46   50             
 54 Kreidler, Billy              Stillwater            17:17.48   51             
 55 Mistler, Luke                Greenville            17:18.41   52             
 56 Sapienza, Nick               North Warren          17:19.98   53             
 57 Pearson, Tommie              Dover Plains HS       17:24.91   54             
 58 Sapienza, Anthony            North Warren          17:25.12   55             
 59 Wager, Benjamin              Mekeel Christian      17:27.49   56             
 60 Mannion, Nick                Maple Hill            17:31.71   57             
 61 Jelley, Richard              Lake George           17:34.15                  
 62 Myers, Nick                  Dover Plains HS       17:42.18   58             
 63 Van Nispan, Christiaan       North Warren          17:58.17   59             
 64 Bullinger, Norm              Maple Hill            18:01.85   60             
 65 Bundy, Alex                  Catskill              18:02.49   61             
 66 Decker, Matt                 Granville             18:09.76   62             
 67 Robitaille, Tim              Galway                18:12.26                  
 68 Tisch, Cort                  Greenville            18:13.87   63             
 69 Davis, Matt                  Catskill              18:24.88   64             
 70 Smith, Dustin                Granville             18:32.56   65             
 71 Cancilla, Chris              Stillwater            18:34.44   66             
 72 Hawkins, Xavier              Greenville            18:38.14   67             
 73 Barnes, Colin                Duanesburg            18:54.33                  
 74 Peppin, Noah                 Mechanicville         18:59.27   68             
 75 Cooper, Grant                North Warren          19:05.14   69             
 76 Kourey, Brandon              Stillwater            19:13.51   70             
 77 Moore, Luke                  Mekeel Christian      19:17.27   71             
 78 Wright, Brian                Stillwater            19:24.98   72             
 79 Lewis, Ron                   Galway                19:29.61                  
 80 Wilson, Dan                  North Warren          19:37.50                  
 81 Horner, Brian                Granville             19:38.75   73             
 82 Collins, Eamon               Greenville            19:42.69   74             
 83 Mahoney, Brandon             Greenville            20:00.14   75             
 84 Dallaba, Ryan                Granville             20:47.86   76             
 85 Muller, Jonathon             Galway                20:48.81                  
 86 Mayo, Spencer                Stillwater            21:03.21   77             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Fonda - Fultonville          49    1    4   11   12   21   26   38          
      Total Time:  1:12:30.73                                                    
         Average:    14:30.15                                                    
   2 Rhinebeck                    51    2    6    8   13   22   24   25          
      Total Time:  1:12:42.01                                                    
         Average:    14:32.41                                                    
   3 Berlin                      103   17   18   19   20   29   31   37          
      Total Time:  1:16:57.74                                                    
         Average:    15:23.55                                                    
   4 Dover Plains HS             109    9   15   23   30   32   54   58          
      Total Time:  1:16:54.98                                                    
         Average:    15:23.00                                                    
   5 Mekeel Christian Academy    120    3   14   16   39   48   56   71          
      Total Time:  1:17:35.83                                                    
         Average:    15:31.17                                                    
   6 Catskill                    172    7   10   44   50   61   64               
      Total Time:  1:21:16.51                                                    
         Average:    16:15.31                                                    
   7 Maple Hill                  186    5   35   43   46   57   60               
      Total Time:  1:22:15.87                                                    
         Average:    16:27.18                                                    
   8 Mechanicville               220   33   36   41   42   68                    
      Total Time:  1:25:11.64                                                    
         Average:    17:02.33                                                    
   9 North Warren                232   28   47   49   53   55   59   69          
      Total Time:  1:25:00.57                                                    
         Average:    17:00.12                                                    
  10 Stillwater                  248   27   34   51   66   70   72   77          
      Total Time:  1:27:07.46                                                    
         Average:    17:25.50                                                    
  11 Greenville                  296   40   52   63   67   74   75               
      Total Time:  1:30:36.14                                                    
         Average:    18:07.23                                                    
  12 Granville                   321   45   62   65   73   76                    
      Total Time:  1:34:10.25                                                    
         Average:    18:50.05                                                    

J.V. Boys-Team

 
Event 7  Boys 2.75 Mile Run CC JV Team
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Oconnor, John                Shaker                  5:22.8   14:47.70    1   
  2 Nguyen, Tyan                 Washingtonville         5:31.1   15:10.50    2   
  3 Ruiz, Dan                    Shaker                  5:38.7   15:31.40    3   
  4 Santiago, TJ                 Washingtonville         5:40.6   15:36.60    4   
  5 Morihisa, Mich               Shaker                  5:40.7   15:36.90    5   
  6 Phillips, Brandon            Shaker                  5:41.7   15:39.50    6   
  7 Lipeles, Max                 Shaker                  5:41.8   15:39.80    7   
  8 Kaplan, John                 Bayport-Blue Point      5:41.9   15:40.20    8   
  9 Booker, Steven               Bethlehem               5:42.4   15:41.50    9   
 10 Hickey, Greg                 Shaker                  5:43.3   15:44.00   10   
 11 Perez, Jeff                  Shaker                  5:46.1   15:51.70   11   
 12 Clarke, Mike                 Bethlehem               5:47.6   15:55.90   12   
 13 Dan, Ritwik                  Guilderland High        5:48.2   15:57.50   13   
 14 Hill, Jake                   Guilderland High        5:53.8   16:12.90   14   
 15 McKeveny, Matt               Connetquot              5:54.4   16:14.50   15   
 16 Carlson, Alex                Bethlehem               5:54.8   16:15.60   16   
 17 McGill, John                 Niskayuna               5:55.4   16:17.20   17   
 18 Shannon, Will                Connetquot              5:55.5   16:17.60   18   
 19 Callendar, John              Guilderland High        5:57.2   16:22.30   19   
 20 Defreitas, Eric              Washingtonville         5:58.4   16:25.40   20   
 21 Vickerson, Zach              Niskayuna               5:59.2   16:27.80   21   
 22 Sommer, Steven               Connetquot              5:59.5   16:28.40   22   
 23 Nuccio, Jared                Connetquot              6:01.4   16:33.70   23   
 24 Keane, John                  Connetquot              6:02.9   16:37.90   24   
 25 Bogdan, Dennis               Broadalbin - Perth      6:03.3   16:38.90        
 26 Carew, Jesse                 Connetquot              6:03.7   16:40.10   25   
 27 Villa, Giovanni              Middletown              6:04.3   16:41.70   26   
 28 Stevens, Connor              Bayport-Blue Point      6:04.8   16:43.00   27   
 29 Murphy, Nicolai              Broadalbin - Perth      6:05.5   16:45.10        
 30 Obrien, Chris                Bethlehem               6:06.0   16:46.50   28   
 31 Nuqui, Joseph                Niskayuna               6:06.3   16:47.30   29   
 32 Grosse, Tyler                Bayport-Blue Point      6:06.9   16:48.80   30   
 33 Mauro, David                 Glens Falls             6:07.5   16:50.50   31   
 34 Casey, Andy                  Niskayuna               6:08.0   16:51.90   32   
 35 Ferrante, Grant              Bayport-Blue Point      6:08.2   16:52.50   33   
 36 Wukitsch, David              Bethlehem               6:09.1   16:54.90   34   
 37 Ryan, Justin                 Glens Falls             6:11.2   17:00.70   35   
 38 Paulus, Steven               Washingtonville         6:12.1   17:03.20   36   
 39 Vititow, Myron               Guilderland High        6:12.5   17:04.30   37   
 40 Reluzco, Matt                Guilderland High        6:14.3   17:09.30   38   
 41 Marcucci, Jack               Guilderland High        6:16.4   17:14.90   39   
 42 Albanese, Mike               Bayport-Blue Point      6:16.8   17:16.00   40   
 43 Lavdas, Cole                 Connetquot              6:18.1   17:19.70   41   
 44 McCormick, Patrick           Washingtonville         6:18.9   17:22.00   42   
 45 Kenny, Michael               Glens Falls             6:19.9   17:24.50   43   
 46 Martin, Hunter               Broadalbin - Perth      6:23.0   17:33.10        
 47 Campbell, Aidan              Bayport-Blue Point      6:24.0   17:36.00   44   
 48 Grogan, Mike                 Bethlehem               6:25.6   17:40.20   45   
 49 Smith, Sean                  Maple Hill              6:28.3   17:47.80   46   
 50 Acevedo, Jeorge              Middletown              6:30.2   17:53.00   47   
 51 Chevalier, Mike              Guilderland High        6:30.4   17:53.40   48   
 52 Duell, Noah                  Glens Falls             6:30.8   17:54.60   49   
 53 Kaldas, Andrew               Niskayuna               6:34.1   18:03.80   50   
 54 MC Aleer, Liam               Washingtonville         6:34.4   18:04.40   51   
 55 McMillen-Moss, Keilen        Schenectady             6:34.9   18:05.90   52   
 56 Florio, Ryan                 Washingtonville         6:44.8   18:33.20   53   
 57 Spring, Geoffrey             Schenectady             6:48.3   18:42.80   54   
 58 Genender, Daniel             Middletown              6:53.6   18:57.30   55   
 59 Hoffman, Skyler              Middletown              6:54.5   18:59.80   56   
 60 Brady, Sean                  Maple Hill              6:55.4   19:02.30   57   
 61 Foster-Sessions, Jeremy      Schenectady             6:55.7   19:03.00   58   
 62 Stamatis, Nick               Bayport-Blue Point      6:57.0   19:06.70   59   
 63 Diamond, Colin               Glens Falls             6:57.6   19:08.20   60   
 64 Farkas, Jon                  Schenectady             7:00.0   19:14.90   61   
 65 Beasley, Hassan              Bethlehem               7:09.6   19:41.30   62   
 66 Martine, David               Middletown              7:14.6   19:55.10   63   
 67 Migirditch, Adam             Maple Hill              7:16.0   19:58.80   64   
 68 Soriano, Robert              Middletown              7:17.0   20:01.70   65   
 69 Busdiecker, Jason            Maple Hill              7:30.3   20:38.10   66   
 70 Bryda, Jeremy                Maple Hill              7:31.9   20:42.50   67   
 71 Salhan, Amrit                Schenectady             7:36.6   20:55.60   68   
 72 Randall, Kolby               Maple Hill              7:37.7   20:58.50   69   
 73 Tobin, Ted                   Maple Hill              7:44.9   21:18.50   70   
 74 Jimenez, Darien              Schenectady             7:47.3   21:25.00   71   
 75 Dwyre, Brian                 Glens Falls             8:07.6   22:20.80   72   
 76 Barros, Muchtar              Schenectady             9:23.2   25:48.70   73   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Shaker                       22    1    3    5    6    7   10   11           
      Total Time:  1:17:15.30                                                     
         Average:    15:27.06                                                     
   2 Bethlehem                    99    9   12   16   28   34   45   62           
      Total Time:  1:21:34.40                                                     
         Average:    16:18.88                                                     
   3 Connetquot                  102   15   18   22   23   24   25   41           
      Total Time:  1:22:12.10                                                     
         Average:    16:26.42                                                     
   4 Washingtonville             104    2    4   20   36   42   51   53           
      Total Time:  1:21:37.70                                                     
         Average:    16:19.54                                                     
   5 Guilderland High School     121   13   14   19   37   38   39   48           
      Total Time:  1:22:46.30                                                     
         Average:    16:33.26                                                     
   6 Bayport-Blue Point          138    8   27   30   33   40   44   59           
      Total Time:  1:23:20.50                                                     
         Average:    16:40.10                                                     
   7 Niskayuna                   149   17   21   29   32   50                     
      Total Time:  1:24:28.00                                                     
         Average:    16:53.60                                                     
   8 Glens Falls                 218   31   35   43   49   60   72                
      Total Time:  1:28:18.50                                                     
         Average:    17:39.70                                                     
   9 Middletown                  247   26   47   55   56   63   65                
      Total Time:  1:32:26.90                                                     
         Average:    18:29.38                                                     
  10 Schenectady                 293   52   54   58   61   68   71   73           
      Total Time:  1:36:02.20                                                     
         Average:    19:12.44                                                     
  11 Maple Hill                  300   46   57   64   66   67   69   70           
      Total Time:  1:38:09.50                                                     
         Average:    19:37.90                                                     

J.V. Boys-Individual

Event 5  Boys 2.75 Mile Run CC JV Unlimited
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Campbell, Ian                Guilderland High        6:01.6   16:34.40    1   
  2 Patti, Mike                  Bethlehem               6:05.2   16:44.30    2   
  3 Martin, Charles              Bethlehem               6:05.5   16:45.00    3   
  4 Staires, Jonah               Rhinebeck               6:05.9   16:46.10        
  5 Reid, Harry                  LA Salle                6:07.6   16:50.90        
  6 Smith, Rob                   Shaker                  6:08.1   16:52.10        
  7 Hooper, Phil                 Bethlehem               6:08.8   16:54.00    4   
  8 Miller, Hunter               Rhinebeck               6:09.5   16:55.90        
  9 Hoyt, Brad                   Berlin                  6:10.4   16:58.50        
 10 Porter, Brandon              Guilderland High        6:11.6   17:01.70    5   
 11 Saenz, Mateo                 Connetquot              6:13.5   17:06.90    6   
 12 Carr, Billy                  Amsterdam               6:17.7   17:18.50        
 13 Oconnor, Kevin               Bethlehem               6:19.5   17:23.50    7   
 14 Lopienski, Chris             Connetquot              6:19.6   17:23.80    8   
 15 Balli, Quinn                 LA Salle                6:21.3   17:28.60        
 16 Morrow, Ryan                 Ravena-Coeymans-        6:22.3   17:31.10        
 17 Gong, Chen                   Guilderland High        6:28.2   17:47.40    9   
 18 Polfleit, Joseph             Guilderland High        6:28.7   17:48.80   10   
 19 Scott, Kulman                Ravena-Coeymans-        6:28.9   17:49.40        
 20 Robinson, Tyler              Connetquot              6:29.4   17:50.80   11   
 21 Durkin, Dan                  Bayport-Blue Point      6:29.6   17:51.20        
 22 Sheehan, John                Guilderland High        6:29.8   17:51.80   12   
 23 Rutnik, Andrew              Bethlehem               6:32.0   17:58.00   13   
 24 Allen, John                  Connetquot              6:34.7   18:05.40   14   
 25 Bodo, Ryker                  Guilderland High        6:35.3   18:07.00   15   
 26 Gallen, Matt                 Connetquot              6:36.2   18:09.50   16   
 27 Redlin, Levi                 Fonda - Fultonville     6:39.3   18:18.10        
 28 Hoose, Harlan                Ravena-Coeymans-        6:42.7   18:27.40        
 29 Grant, Rob                   Guilderland High        6:43.4   18:29.30   17   
 30 Smith, Kyle                  Connetquot              6:44.2   18:31.40   18   
 31 Chardavoyne, Justin          Bethlehem               6:44.6   18:32.60   19   
 32 Lachapelle, James            Bethlehem               6:44.9   18:33.30   20   
 33 McCartan, Billy              Bethlehem               6:48.7   18:43.90        
 34 Rollins, Rayshawn            Amsterdam               6:49.0   18:44.70        
 35 Lllaurador, Josh             Amsterdam               6:49.4   18:45.80        
 36 Lachapelle, Dan              Bethlehem               6:49.7   18:46.50        
 37 Craw, Alex                   Bayport-Blue Point      6:50.4   18:48.40        
 38 Schmidt, Bill                Schalmont               6:51.3   18:51.00        
 39 Bequette, Brendan            Albany                  6:52.4   18:53.90        
 40 Purdy, Tyler                 Berlin                  6:54.2   18:59.00        
 41 Gamcsik, Alex                Bayport-Blue Point      6:55.2   19:01.70        
 42 Abbey, Brian                 Bethlehem               6:58.3   19:10.10        
 43 Doriski, Josh                Mekeel Christian        6:59.9   19:14.60        
 44 Malone, Kevin                Connetquot              7:03.7   19:25.20   21   
 45 DeSantis, Sam                Guilderland High        7:04.0   19:25.90        
 46 Goldberg, Jonah              Bethlehem               7:05.2   19:29.20        
 47 Curwick, James               Mekeel Christian        7:11.1   19:45.30        
 48 George, Evan                 LA Salle                7:16.6   20:00.60        
 49 Sittonon, Sinsawat           Schalmont               7:21.9   20:15.20        
 50 Perillo, Andrew              Bethlehem               7:24.4   20:21.90        
 51 Samuelson, Krister           Mekeel Christian        7:27.5   20:30.60        
 52 Tarbay, Roman                Shaker                  7:37.9   20:59.00        
 53 Raia, Jared                  LA Salle                7:38.8   21:01.60        
 54 Roman, Sam                   Mhs                     7:39.6   21:03.80        
 55 Shaw, Teddy                  Bethlehem               7:47.9   21:26.60        
 56 Clifford, Joshua             Schalmont               8:14.5   22:39.80        
 57 Siatkowski, Zach             Maple Hill              8:24.5   23:07.30        
 58 Crocetta, Nick               Bethlehem               8:29.0   23:19.60        
 59 Spagnola, Sam                Amsterdam               8:36.5   23:40.40        
 60 Burczak, Zach                Stillwater              8:51.6   24:21.80        
 61 Mayo, Mike                   Stillwater              9:00.4   24:46.00        
 62 Cooper, Zachary              Schalmont              10:40.3   29:20.70        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Bethlehem                    29    2    3    4    7   13   19   20           
      Total Time:  1:25:44.80                                                     
         Average:    17:08.96                                                     
   2 Guilderland High School      37    1    5    9   10   12   15   17           
      Total Time:  1:27:04.10                                                     
         Average:    17:24.82                                                     
   3 Connetquot                   55    6    8   11   14   16   18   21           
      Total Time:  1:28:36.40                                                     
         Average:    17:43.28                                                     

Frosh Boys-Team

 
Event 3  Boys 1.7 Mile Run CC Freshmen Team
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Jarvis, Nick                 Niskayuna               5:11.8    8:50.00    1   
  2 Ferrone, John                Lake George             5:17.0    8:58.80        
  3 Brown, Izaiah                Amsterdam               5:17.9    9:00.30    2   
  4 Feil, Jonathon               Guilderland High        5:18.9    9:02.10    3   
  5 McDermott, Matthew           Niskayuna               5:23.8    9:10.40    4   
  6 Nichols, Paul                Shaker                  5:24.5    9:11.60    5   
  7 Flint, Brett                 Amsterdam               5:26.2    9:14.40    6   
  8 Sladewski, Jeff              Washingtonville         5:27.7    9:17.10    7   
  9 Kaucic, Robert               Niskayuna               5:28.0    9:17.60    8   
 10 Bofinger, Shawn              Bayport-Blue Point      5:28.4    9:18.20    9   
 11 Dimalig, Jeremeeh            Shaker                  5:33.2    9:26.40   10   
 12 Wood, Steve                  Shaker                  5:37.3    9:33.40   11   
 13 Knack, Jon                   Amsterdam               5:37.9    9:34.40   12   
 14 Hehir, Danny                 Washingtonville         5:38.7    9:35.80   13   
 15 Methe, Justin                Shaker                  5:39.5    9:37.00   14   
 16 Bolognino, Dan               Shaker                  5:39.6    9:37.30   15   
 17 Reid, Sean                   Washingtonville         5:39.7    9:37.50   16   
 18 Ozisik, Metin                Niskayuna               5:40.2    9:38.20   17   
 19 Bolognino, Dillon            Shaker                  5:40.6    9:39.00   18   
 20 Bates, Austin                Connetquot              5:40.9    9:39.50   19   
 21 Capuano, Jared               Guilderland High        5:41.2    9:39.90   20   
 22 Cho, Derek                   Shaker                  5:41.5    9:40.50   21   
 23 Martin, Scott                Guilderland High        5:41.9    9:41.10   22   
 24 Campione, Ryan               Guilderland High        5:44.5    9:45.60   23   
 25 Picciocca, Teddy             Amsterdam               5:46.3    9:48.70   24   
 26 Lennard, David               Guilderland High        5:48.1    9:51.70   25   
 27 Hart, Greg                   Washingtonville         5:48.3    9:52.00   26   
 28 Warren, Sean                 Washingtonville         5:49.6    9:54.20   27   
 29 Chase, Casey                 Guilderland High        5:50.3    9:55.50   28   
 30 Pratt, Joe                   Connetquot              5:50.7    9:56.10   29   
 31 Gardner, Kyle                Connetquot              5:57.0   10:06.80   30   
 32 Mauro, Nick                  Guilderland High        6:00.0   10:12.00   31   
 33 Brooks, Dean                 Amsterdam               6:04.2   10:19.00   32   
 34 Fisher, Will                 Bethlehem               6:04.4   10:19.40   33   
 35 Creeden, Zachary             Washingtonville         6:04.8   10:20.10   34   
 36 Mahar, Matt                  Bethlehem               6:05.2   10:20.70   35   
 37 Russo, Dominick              Middletown              6:07.9   10:25.30   36   
 38 Brownewell, Cedric           Niskayuna               6:09.0   10:27.20   37   
 39 Vitale, Rob                  Bayport-Blue Point      6:12.3   10:32.90   38   
 40 Denaroso, Giancarlo          Connetquot              6:14.0   10:35.80   39   
 41 Graveley, David              Amsterdam               6:16.2   10:39.50   40   
 42 Amaya, Bob                   Amsterdam               6:16.4   10:39.80   41   
 43 Shute, Lyle                  Washingtonville         6:16.6   10:40.10   42   
 44 Pacina, Kyle                 Middletown              6:18.7   10:43.70   43   
 45 Mackey, Chris                Bethlehem               6:20.7   10:47.10   44   
 46 Gilchrist, Anthony           Niskayuna               6:22.0   10:49.30   45   
 47 Lyons, Marc                  Connetquot              6:22.8   10:50.70   46   
 48 Duwe, Cameron                Bethlehem               6:23.7   10:52.20   47   
 49 Haun, Ryan                   Bayport-Blue Point      6:24.9   10:54.20   48   
 50 Deangelis, Brody             Connetquot              6:25.6   10:55.50   49   
 51 Depew, Alex                  Middletown              6:27.6   10:58.80   50   
 52 Talmage, Owen                Bethlehem               6:29.1   11:01.40   51   
 53 MC Crosson, Kyle             Bayport-Blue Point      6:35.3   11:11.90   52   
 54 Dingman, Gabe                Maple Hill              6:37.6   11:15.80        
 55 Mintzer, Matt                Connetquot              6:38.7   11:17.70   53   
 56 Sherman, Tyler               Middletown              6:40.8   11:21.30   54   
 57 Delvecchio, Alex             Niskayuna               6:41.7   11:22.90   55   
 58 Montana, Jake                Lake George             6:45.3   11:29.00        
 59 Murphy, Max                  Bayport-Blue Point      6:49.2   11:35.50   56   
 60 Behan, Matt                  Bayport-Blue Point      6:51.4   11:39.30   57   
 61 Leo, Joseph                  Middletown              6:51.9   11:40.10   58   
 62 Ahmed, Adnon                 Bethlehem               6:57.4   11:49.50   59   
 63 Campbell, Mathias            Bayport-Blue Point      7:11.4   12:13.30   60   
 64 Fitz, Ed                     Bethlehem               7:29.3   12:43.80   61   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Shaker                       55    5   10   11   14   15   18   21           
      Total Time:    47:25.70                                                     
         Average:     9:29.14                                                     
   2 Niskayuna                    67    1    4    8   17   37   45   55           
      Total Time:    47:23.40                                                     
         Average:     9:28.68                                                     
   3 Amsterdam                    76    2    6   12   24   32   40   41           
      Total Time:    47:56.80                                                     
         Average:     9:35.36                                                     
   4 Washingtonville              89    7   13   16   26   27   34   42           
      Total Time:    48:16.60                                                     
         Average:     9:39.32                                                     
   5 Guilderland High School      93    3   20   22   23   25   28   31           
      Total Time:    48:00.40                                                     
         Average:     9:36.08                                                     
   6 Connetquot                  163   19   29   30   39   46   49   53           
      Total Time:    51:08.90                                                     
         Average:    10:13.78                                                     
   7 Bayport-Blue Point          203    9   38   48   52   56   57   60           
      Total Time:    53:32.70                                                     
         Average:    10:42.54                                                     
   8 Bethlehem                   210   33   35   44   47   51   59   61           
      Total Time:    53:20.80                                                     
         Average:    10:40.16                                                     
   9 Middletown                  241   36   43   50   54   58                     
      Total Time:    55:09.20                                                     
         Average:    11:01.84                                                     

Frosh Boys-Individual

 
Event 1  Boys 1.7 Mile Run CC Freshmen Unlimited
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Johnson, Parker              Saratoga Catholic       5:48.7    9:52.80        
  2 Raghubar, Nick               Shaker                  5:49.6    9:54.30    1   
  3 Riccardi, Travis             Berlin                  5:55.2   10:03.70        
  4 Bone, David                  Guilderland High        5:56.9   10:06.60    2   
  5 Jahn, Michael                Guilderland High        5:58.8   10:09.90    3   
  6 Hayes, Jack                  Gloversville            6:00.5   10:12.80        
  7 Hellmich, Mike               LA Salle                6:02.3   10:15.80        
  8 Smolenski, Matthew           Guilderland High        6:04.6   10:19.70    4   
  9 Assini, Ryan                 Shaker                  6:09.3   10:27.80    5   
 10 Gohn, Sam                    Glens Falls             6:12.3   10:32.90        
 11 Daley, Eamon                 Mhs                     6:15.8   10:38.80        
 12 Bonacquist, Nicholas         Schenectady             6:17.2   10:41.10        
 13 Park, JunWan                 Guilderland High        6:21.5   10:48.50    6   
 14 Crummey, Peter               Shaker                  6:22.6   10:50.40    7   
 15 Chakmakas, Nick              Shaker                  6:23.6   10:52.10    8   
 16 Adikes, Phil                 LA Salle                6:24.9   10:54.20        
 17 Kenyon, Colin                Duanesburg              6:25.6   10:55.50        
 18 Vititow, Dylan               Guilderland High        6:26.4   10:56.80    9   
 19 Castillo, Angel              Shaker                  6:26.8   10:57.50   10   
 20 Fraterrigo, Andrew           Niskayuna               6:26.8   10:57.51   11   
 21 Qiu, William                 Shaker                  6:33.0   11:08.00   12   
 22 Lydon, Brian                 Ravena-Coeymans-        6:41.2   11:21.90        
 23 Levy, Kyle                   Guilderland High        6:42.6   11:24.40   13   
 24 Shupe, Tim                   Berlin                  6:42.8   11:24.70        
 25 Hurd, Anthony                Gloversville            6:45.5   11:29.20        
 26 Almodovar, Pablo             Amsterdam               6:46.0   11:30.20        
 27 Sayed, Adil                  Niskayuna               6:53.3   11:42.50   14   
 28 Johnston, Alex               Guilderland High        6:54.9   11:45.20   15   
 29 Brennan, Ryan                Guilderland High        6:55.6   11:46.40        
 30 Connelly, Germaine           Schenectady             6:56.0   11:47.20        
 31 YU, Andrew                   Shaker                  6:56.5   11:48.00   16   
 32 Pikus, Josh                  Saratoga Catholic       6:57.5   11:49.60        
 33 McCoy, Mark                  Saratoga Catholic       6:57.7   11:50.10        
 34 Karl, Jack                   LA Salle                6:58.5   11:51.30        
 35 O DO, Connor                 Saratoga Catholic       6:59.3   11:52.70        
 36 Brusoe, Reyers               Amsterdam               7:03.1   11:59.20        
 37 Perreault, Jeffrey           Niskayuna               7:22.6   12:32.30   17   
 38 Fraterrigo, PJ               Niskayuna               7:28.5   12:42.40   18   
 39 Cook, Tim                    Niskayuna               7:29.4   12:43.90   19   
 40 Neuls, Kyle                  Amsterdam               7:30.4   12:45.60        
 41 Suffern, John                Glens Falls             7:48.2   13:15.90        
 42 Terwilliger, Scott           Niskayuna               7:49.8   13:18.60   20   
 43 Fernandez, Troy              Niskayuna               7:54.8   13:27.10   21   
 44 Goes, Benjamin               Guilderland High        9:05.4   15:27.10        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Guilderland High School      24    2    3    4    6    9   13   15           
      Total Time:    52:21.50                                                     
         Average:    10:28.30                                                     
   2 Shaker                       31    1    5    7    8   10   12   16           
      Total Time:    53:02.10                                                     
         Average:    10:36.42                                                     
   3 Niskayuna                    79   11   14   17   18   19   20   21           
      Total Time:  1:00:38.61                                                     
         Average:    12:07.73                                                     

Varsity Girls-Division I

 
Event 11  Girls 2.75 Mile Run CC Division I
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Lansing, Maryanna            Shaker                  5:49.7   16:01.61    1   
  2 Irving, Amy                  Connetquot              5:52.4   16:08.94    2   
  3 Melly, Erin                  Connetquot              5:53.1   16:10.94    3   
  4 Smillie, Jessie              Connetquot              5:53.3   16:11.57    4   
  5 Czupil, Payton               Shaker                  5:56.4   16:19.87    5   
  6 Robinson, Jenna              Guilderland High        5:59.7   16:29.01    6   
  7 Sciortino, Felicia           Niskayuna               6:01.1   16:32.90    7   
  8 Trant, Shannon               Niskayuna               6:06.4   16:47.41    8   
  9 Pickett, Anna                Guilderland High        6:09.4   16:55.75    9   
 10 Connors, Kerry               Washingtonville         6:14.0   17:08.38        
 11 Skufca, Danielle             Niskayuna               6:14.7   17:10.39   10   
 12 Lavender, Kayleigh           Shaker                  6:16.7   17:15.90   11   
 13 Tommell, Taylor              Guilderland High        6:19.1   17:22.28   12   
 14 Martino, Audrey              Shaker                  6:23.4   17:34.26   13   
 15 Libruk, Laura                Shaker                  6:25.7   17:40.58   14   
 16 Sullivan, Bridget            Connetquot              6:28.7   17:48.73   15   
 17 Joynt, Anya                  Guilderland High        6:31.2   17:55.82   16   
 18 Robinson, Raheema            Washingtonville         6:31.9   17:57.54        
 19 Madison, Hannah              Shaker                  6:32.3   17:58.64   17   
 20 Ottati, Megan                Amsterdam               6:32.4   17:59.07   18   
 21 McCormick, Heather           Connetquot              6:34.0   18:03.29   19   
 22 Bolognino, Christine         Guilderland High        6:35.0   18:06.23   20   
 23 Camp, Natalie                Yorktown                6:35.4   18:07.27   21   
 24 Dzialo, Jessica              Shaker                  6:37.8   18:13.95   22   
 25 Smith, Taylor                Yorktown                6:41.5   18:23.97   23   
 26 Peck, Aimee                  Washingtonville         6:42.7   18:27.36        
 27 Mackesey, Shannon            Guilderland High        6:44.6   18:32.60   24   
 28 Bone, Sarah                  Guilderland High        6:44.9   18:33.35   25   
 29 Morrissey, Allyce            Glens Falls             6:46.3   18:37.26   26   
 30 Collins, Bri                 Glens Falls             6:46.6   18:37.97   27   
 31 Balan, Malini                Niskayuna               6:47.3   18:40.10   28   
 32 Paris, Kelly                 Amsterdam               6:48.4   18:42.91   29   
 33 Recabo, Olivia               Yorktown                6:50.1   18:47.72   30   
 34 Dolan, Catherine             Connetquot              6:52.8   18:55.02   31   
 35 Calidonna, Sophia            Yorktown                6:55.5   19:02.44   32   
 36 Pettit, Alexa                Albany                  6:55.7   19:03.11   33   
 37 Collins, Brittany            Connetquot              6:57.0   19:06.57   34   
 38 Johnson, Deborah             Amsterdam               6:58.3   19:10.16   35   
 39 Kwiatowski, Julia            Niskayuna               6:59.6   19:13.75   36   
 40 Roe, Abigail                 Washingtonville         7:00.3   19:15.85        
 41 DiVietro, Marisa             Niskayuna               7:03.9   19:25.48   37   
 42 Adamchick, Caitlynn          Amsterdam               7:08.3   19:37.61   38   
 43 Resse, Bridget               Glens Falls             7:12.1   19:48.11   39   
 44 Moran, Mary Kate             Niskayuna               7:14.0   19:53.41   40   
 45 Paul, Autumn                 Albany                  7:18.3   20:05.08   41   
 46 Bozentko, Amanda             Yorktown                7:21.7   20:14.53   42   
 47 Debellis, Samy               Yorktown                7:21.8   20:14.97   43   
 48 Henry, Alyssa                Johnstown               7:27.5   20:30.53        
 49 Burchfield, Erin             Glens Falls             7:29.9   20:37.23   44   
 50 Brabant, Quincey             Johnstown               7:49.2   21:30.24        
 51 Thane, Sarah                 Amsterdam               7:54.8   21:45.64   45   
 52 Fazio, Danielle              Amsterdam               7:55.1   21:46.54   46   
 53 Patnaude, Emily              Albany                  7:59.5   21:58.47   47   
 54 Swedick, Morgan              Johnstown               8:02.8   22:07.58        
 55 Bruno, Kristen               Troy HS                 8:05.1   22:14.04        
 56 Dillon, Barbara              Albany                  8:06.4   22:17.57   48   
 57 Drobnicki, Kirsa             Glens Falls             8:09.2   22:25.09   49   
 58 Thomson, Grace               Albany                  8:12.1   22:33.06   50   
 59 Natole, Amber                Amsterdam               8:19.0   22:52.15   51   
 60 Thorsey, Kayla               Troy HS                 9:23.5   25:49.48        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Connetquot                   43    2    3    4   15   19   31   34           
      Total Time:  1:24:23.47                                                     
         Average:    16:52.70                                                     
   2 Shaker                       44    1    5   11   13   14   17   22           
      Total Time:  1:24:52.22                                                     
         Average:    16:58.45                                                     
   3 Guilderland High School      63    6    9   12   16   20   24   25           
      Total Time:  1:26:49.09                                                     
         Average:    17:21.82                                                     
   4 Niskayuna                    89    7    8   10   28   36   37   40           
      Total Time:  1:28:24.55                                                     
         Average:    17:40.91                                                     
   5 Yorktown                    148   21   23   30   32   42   43                
      Total Time:  1:34:35.93                                                     
         Average:    18:55.19                                                     
   6 Amsterdam                   165   18   29   35   38   45   46   51           
      Total Time:  1:37:15.39                                                     
         Average:    19:27.08                                                     
   7 Glens Falls                 185   26   27   39   44   49                     
      Total Time:  1:40:05.66                                                     
         Average:    20:01.14                                                     
   8 Albany                      219   33   41   47   48   50                     
      Total Time:  1:45:57.29                                                     
         Average:    21:11.46                                                     

Varsity Girls-Division II

Event 12  Girls 2.75 Mile Run CC Division II
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Snyder, Megan                Bayport-Blue Point      5:51.7   16:07.00    1   
  2 Dooley, Courtney             Bayport-Blue Point      5:58.1   16:24.74    2   
  3 Malecki, Jackie              Colonie                 6:00.7   16:31.77    3   
  4 Jensen, Danica               Bethlehem               6:05.8   16:45.76    4   
  5 Cheu, Lindsay                Bethlehem               6:06.0   16:46.50    5   
  6 Goodspeed, Amber             Middletown              6:06.9   16:48.87    6   
  7 Schillaci, Katie             Colonie                 6:09.8   16:56.88    7   
  8 Pellegrini, Carolyn          Colonie                 6:13.1   17:05.86    8   
  9 Sherman, Cara                Mhs                     6:18.4   17:20.55        
 10 Kerin, Shannen               Colonie                 6:20.0   17:24.87    9   
 11 Kaminski, Kirsten            Colonie                 6:20.6   17:26.65   10   
 12 Guerrero, Alexxa             Middletown              6:22.4   17:31.49   11   
 13 Monroe, Coreena              Broadalbin - Perth      6:23.4   17:34.25   12   
 14 Darby, Taylor                Bayport-Blue Point      6:24.4   17:37.06   13   
 15 O Hara, Shannon              Bayport-Blue Point      6:25.7   17:40.62   14   
 16 Davitt, Megan                Bethlehem               6:26.7   17:43.21   15   
 17 Alex, Alyssa                 Schalmont               6:28.5   17:48.23   16   
 18 Bousa, Alicia                Colonie                 6:28.7   17:48.87   17   
 19 Lawton, Kelly                Gloversville            6:29.1   17:49.87   18   
 20 Kreuger, Alaina              Ravena-Coeymans-        6:30.4   17:53.49   19   
 21 Dooley, Cassie               Bayport-Blue Point      6:33.1   18:00.98   20   
 22 Thayer, Allison              Mhs                     6:36.8   18:11.06        
 23 Naple, Sarah                 Broadalbin - Perth      6:39.2   18:17.68   21   
 24 Devries, Mary                Bethlehem               6:39.9   18:19.68   22   
 25 Wunsch, Laura                Colonie                 6:40.3   18:20.82   23   
 26 Lancto, Kristin              Schalmont               6:40.6   18:21.54   24   
 27 Muller, Natalie              Bethlehem               6:41.0   18:22.53   25   
 28 Mason, Nicole                Bayport-Blue Point      6:41.4   18:23.80   26   
 29 Champagne, Julia             Bethlehem               6:43.1   18:28.28   27   
 30 Eddy, Alexandra              Ravena-Coeymans-        6:43.8   18:30.22   28   
 31 Schuyler, Haley              Gloversville            6:44.9   18:33.27   29   
 32 Ward, Emma                   Schenectady             6:45.3   18:34.53   30   
 33 Flynn-Robinson, Katrina      Schenectady             6:45.5   18:35.00   31   
 34 Steinmuller, Rachel          Bayport-Blue Point      6:46.5   18:37.75   32   
 35 Ottati, MACKENZIE            Broadalbin - Perth      6:49.2   18:45.22   33   
 36 Ambrosino, Emily             Gloversville            6:53.5   18:57.01   34   
 37 Reagan, Sam                  Schalmont               6:55.3   19:01.85   35   
 38 Dufort, Megan                Schenectady             6:57.0   19:06.68   36   
 39 Opalka, Victoria             Broadalbin - Perth      6:57.4   19:07.86   37   
 40 Asam, Rachel                 Ravena-Coeymans-        6:57.8   19:08.77   38   
 41 Decker, Christa              Broadalbin - Perth      6:59.5   19:13.55   39   
 42 Wells, Tiana                 Hudson Falls            7:01.0   19:17.57   40   
 43 Ambrosino, Sara              Gloversville            7:01.1   19:18.05   41   
 44 Kuchinski, Margie            Bethlehem               7:01.5   19:19.03   42   
 45 Reynolds, Nora               Ravena-Coeymans-        7:02.0   19:20.49   43   
 46 Acevedo, Karen               Middletown              7:03.6   19:24.72   44   
 47 Ramierz, Deborah             St. Francis Prep        7:04.5   19:27.32        
 48 Soltis, Allison              Schalmont               7:08.4   19:38.00   45   
 49 Kranick, Cassie              Schalmont               7:10.2   19:42.87   46   
 50 Reinhart, Morgan             Gloversville            7:11.5   19:46.45   47   
 51 Flaherty, Marie              St. Francis Prep        7:12.4   19:48.99        
 52 Foroier, Emily               Hudson Falls            7:13.5   19:52.01   48   
 53 Riordan, Laurel              Ravena-Coeymans-        7:13.7   19:52.58   49   
 54 House, Ashley                Middletown              7:15.0   19:56.01   50   
 55 Allwine, Arianna             Schenectady             7:15.1   19:56.36   51   
 56 Anich, Alicia                Gloversville            7:16.0   19:58.93   52   
 57 Cartier, Alexandra           Hudson Falls            7:17.2   20:02.21   53   
 58 Tyler, Lauren                Hudson Falls            7:17.7   20:03.66   54   
 59 Port, Darrianna              Gloversville            7:23.1   20:18.39   55   
 60 Egan, Leanne                 Mhs                     7:26.5   20:27.71        
 61 Olsen, Shawnee               Schalmont               7:28.0   20:31.91   56   
 62 Maratinovic, Ana             St. Francis Prep        7:30.3   20:38.33        
 63 Holodook, Christiane         Ravena-Coeymans-        7:33.7   20:47.68   57   
 64 Opalka, Alex                 Broadalbin - Perth      7:37.2   20:57.12   58   
 65 Hunt, Allysia                Mhs                     7:38.2   20:59.91        
 66 Sutliffe, Brittany           Schalmont               7:38.5   21:00.73   59   
 67 VU, Rosemary                 St. Francis Prep        7:38.6   21:01.09        
 68 Beard, Gabby                 Hudson Falls            7:40.6   21:06.60   60   
 69 Selert, Lydia                Broadalbin - Perth      7:47.6   21:25.74   61   
 70 Masean, Sabrina              Middletown              7:57.8   21:53.80   62   
 71 Hoffer, Alyssa               Hudson Falls            8:24.5   23:07.28   63   
 72 Rice, Nicole                 Schenectady             8:28.8   23:18.96   64   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Colonie                      37    3    7    8    9   10   17   23           
      Total Time:  1:25:26.03                                                     
         Average:    17:05.21                                                     
   2 Bayport-Blue Point           50    1    2   13   14   20   26   32           
      Total Time:  1:25:50.40                                                     
         Average:    17:10.08                                                     
   3 Bethlehem                    71    4    5   15   22   25   27   42           
      Total Time:  1:27:57.68                                                     
         Average:    17:35.54                                                     
   4 Broadalbin - Perth          142   12   21   33   37   39   58   61           
      Total Time:  1:32:58.57                                                     
         Average:    18:35.72                                                     
   5 Schalmont                   166   16   24   35   45   46   56   59           
      Total Time:  1:34:32.49                                                     
         Average:    18:54.50                                                     
   6 Gloversville                169   18   29   34   41   47   52   55           
      Total Time:  1:34:24.65                                                     
         Average:    18:52.93                                                     
   7 Middletown                  173    6   11   44   50   62                     
      Total Time:  1:35:34.89                                                     
         Average:    19:06.98                                                     
   8 Ravena-Coeymans-Selkirk     177   19   28   38   43   49   57                
      Total Time:  1:34:45.55                                                     
         Average:    18:57.11                                                     
   9 Schenectady                 212   30   31   36   51   64                     
      Total Time:  1:39:31.53                                                     
         Average:    19:54.31                                                     
  10 Hudson Falls                255   40   48   53   54   60   63                
      Total Time:  1:40:22.05                                                     
         Average:    20:04.41                                                     

Varsity Girls-Division C

 
Event 9  Girls 2.75 Mile Run CC Division C
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Clark, Alicia                Granville               5:45.1   15:48.91        
  2 Erickson, Megan              North Warren            5:58.3   16:25.08    1   
  3 Hathaway, Victoria           Stillwater              6:07.0   16:49.03        
  4 Geniti, Kimberly             Fonda - Fultonville     6:14.9   17:10.93    2   
  5 Riordan, Hannah              Maple Hill              6:20.6   17:26.45    3   
  6 Gavio, Lillian               Rhinebeck               6:20.9   17:27.35    4   
  7 Spitainy, Arissa             Mechanicville           6:21.2   17:28.24    5   
  8 Phelps, Samantha             Fonda - Fultonville     6:22.7   17:32.33    6   
  9 Kasza, Jamie                 Fonda - Fultonville     6:25.5   17:39.99    7   
 10 Warner, Kiera                North Warren            6:28.7   17:48.90    8   
 11 Pasco, Kelly                 Maple Hill              6:30.7   17:54.19    9   
 12 Demarco, Kali                Mechanicville           6:32.9   18:00.36   10   
 13 Gay, Ali                     Rhinebeck               6:33.4   18:01.67   11   
 14 Oglesby, Kelsey              Maple Hill              6:37.0   18:11.69   12   
 15 Clarke, Catherine            Rhinebeck               6:38.2   18:14.82   13   
 16 Littlejohn, Carly            Fonda - Fultonville     6:41.5   18:24.02   14   
 17 Davies, Anna                 Catskill                6:43.2   18:28.64   15   
 18 Miglino, Annie               Rhinebeck               6:44.7   18:32.82   16   
 19 Tyson, Carol                 Rhinebeck               6:45.2   18:34.21   17   
 20 Fisher, Ciara                Duanesburg              6:45.4   18:34.83        
 21 Donlon, Ellie                Dover Plains HS         6:47.6   18:40.92   18   
 22 Plitnick, Sarah              Maple Hill              6:52.2   18:53.33   19   
 23 Mickalonis, Vanessa          Mechanicville           6:53.1   18:55.91   20   
 24 Tranka, Kaitlyn              Galway                  6:57.0   19:06.73   21   
 25 Mercado, Maddie              Catskill                6:58.7   19:11.35   22   
 26 Dorrough, Jessica            Galway                  7:00.8   19:17.13   23   
 27 Tylock, Angela               Mechanicville           7:01.9   19:20.10   24   
 28 Merchant, Jackie             Stillwater              7:07.4   19:35.11        
 29 Griffiths, Amanda            Stillwater              7:08.4   19:37.87        
 30 Paradis, Sam                 Dover Plains HS         7:09.3   19:40.47   25   
 31 Wisniewski, Katie            Fonda - Fultonville     7:12.6   19:49.47   26   
 32 Holmes, Connelly             Duanesburg              7:13.1   19:50.78        
 33 Hicks, Melanie               Maple Hill              7:15.8   19:58.40   27   
 34 Schaible, Abby               Duanesburg              7:18.9   20:06.80        
 35 Underwood, Ellie             North Warren            7:23.2   20:18.62   28   
 36 Destasio, Addie              Dover Plains HS         7:23.7   20:20.18   29   
 37 Cerny, Shannon               Galway                  7:27.6   20:30.66   30   
 38 Wolfe, Mallory               North Warren            7:30.8   20:39.63   31   
 39 Carlson, Lindsay             Galway                  7:32.0   20:42.93   32   
 40 Maday, Cassie                North Warren            7:37.3   20:57.52   33   
 41 Loeber, Jessica              Mechanicville           7:39.2   21:02.72   34   
 42 Doney, Autumn                Catskill                7:39.9   21:04.75   35   
 43 Barnes, Emily                Duanesburg              7:41.0   21:07.68        
 44 Oest, Erika                  Stillwater              7:50.6   21:33.91        
 45 Kealy, Kelly                 Maple Hill              7:53.0   21:40.52   36   
 46 Rapacciuolo, Ashley          Mechanicville           7:59.9   21:59.67   37   
 47 Olmsted, Taylor              Greenville              8:02.5   22:06.71        
 48 Rice, Christina              Granville               8:03.6   22:09.77        
 49 Goffredo, Olivia             Catskill                8:05.0   22:13.64   38   
 50 Gribben, Michelle            Galway                  8:09.7   22:26.51   39   
 51 Joseph, Carmel               Dover Plains HS         8:10.2   22:27.83   40   
 52 Renslow, Cameron             Maple Hill              8:15.0   22:41.03   41   
 53 Irish, Corie                 Dover Plains HS         8:22.8   23:02.50   42   
 54 Everts, Rachael              Granville               8:25.3   23:09.59        
 55 Vanslyke, Natalie            Catskill                8:26.0   23:11.42   43   
 56 Bobrick, Caroline            Greenville              8:35.4   23:37.34        
 57 Doney, Madison               Catskill                8:40.7   23:51.82   44   
 58 Vanslyke, Abigail            Catskill                8:45.3   24:04.58   45   
 59 Obrien, Kellie               Lake George             8:54.6   24:30.01        
 60 Czyzewski, Meagan            Greenville              8:55.4   24:32.21        
 61 Perezzella, Marjorie         Greenville              9:17.6   25:33.18        
 62 Jardine, Sarah               Lake George            11:01.0   30:17.57        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Fonda - Fultonville          55    2    6    7   14   26                     
      Total Time:  1:30:36.74                                                     
         Average:    18:07.35                                                     
   2 Rhinebeck                    61    4   11   13   16   17                     
      Total Time:  1:30:50.87                                                     
         Average:    18:10.18                                                     
   3 Maple Hill                   70    3    9   12   19   27   36   41           
      Total Time:  1:32:24.06                                                     
         Average:    18:28.82                                                     
   4 Mechanicville                93    5   10   20   24   34   37                
      Total Time:  1:34:47.33                                                     
         Average:    18:57.47                                                     
   5 North Warren                101    1    8   28   31   33                     
      Total Time:  1:36:09.75                                                     
         Average:    19:13.95                                                     
   6 Galway                      145   21   23   30   32   39                     
      Total Time:  1:42:03.96                                                     
         Average:    20:24.80                                                     
   7 Catskill                    153   15   22   35   38   43   44   45           
      Total Time:  1:44:09.80                                                     
         Average:    20:49.96                                                     
   8 Dover Plains HS             154   18   25   29   40   42                     
      Total Time:  1:44:11.90                                                     
         Average:    20:50.38                                                     

J.V. Girls-Team

Results not available, previous results posted were from two years ago

J.V. Girls-Individual

 
Event 6  Girls 2.75 Mile Run CC JV Unlimited
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Butler, Abigail              Shaker                  6:50.5   18:48.69    1   
  2 Baker, Jenna                 Shaker                  6:52.4   18:53.87    2   
  3 Perez, Autumn                Shaker                  6:52.4   18:53.90    3   
  4 Dickhaus, Brittany           Berlin                  7:00.7   19:16.91        
  5 Arnold, Erin                 Shaker                  7:00.9   19:17.45    4   
  6 Wagner, Carolyn              Bethlehem               7:03.0   19:23.04    5   
  7 Schreer, Jana                Niskayuna               7:05.0   19:28.77        
  8 Plue, Jenna                  Shaker                  7:05.8   19:30.88    6   
  9 Gurney, Ella                 Saratoga Catholic       7:08.8   19:39.16        
 10 Purdy, Colleen               Shaker                  7:12.7   19:49.91    7   
 11 Geraci, Emily                Bayport-Blue Point      7:15.7   19:58.04        
 12 Soldani, Meghan              Shaker                  7:15.7   19:58.05    8   
 13 Harris, Dejana               Guilderland High        7:17.8   20:03.72    9   
 14 Deguire, Meg                 Shaker                  7:17.8   20:03.73        
 15 Pelagalli, Maddy             Saratoga Catholic       7:17.8   20:03.74        
 16 Gregory, Brittany            Ravena-Coeymans-        7:21.9   20:15.10        
 17 McEvoy, Morgan               Shaker                  7:24.9   20:23.46        
 18 McLean, Danielle             Shaker                  7:28.7   20:33.89        
 19 Mahood, Saoirse              Bayport-Blue Point      7:32.5   20:44.39        
 20 Ironside, Caitlin            Niskayuna               7:37.3   20:57.37        
 21 Clawar, Megan                Bethlehem               7:38.3   21:00.09   10   
 22 Abowd, Laurel                Bethlehem               7:41.5   21:09.09   11   
 23 LaFave, Marissa              Guilderland High        7:41.9   21:10.25   12   
 24 Chevalier, Laura             Guilderland High        7:42.1   21:10.70   13   
 25 Rahal, Isabella              Guilderland High        7:42.3   21:11.18   14   
 26 Donnelly, Katherine          Shaker                  7:46.6   21:23.07        
 27 Francher, Anna               Gloversville            7:47.3   21:25.03        
 28 Montesi, Maeve               Guilderland High        7:48.8   21:29.14   15   
 29 Charton, Emily               Colonie                 7:51.0   21:35.17        
 30 Williams, Kitty              Bayport-Blue Point      7:51.4   21:36.31        
 31 Morowski, Linda              Schalmont               7:54.7   21:45.21   16   
 32 Mahoney, Lauren              Shaker                  7:55.9   21:48.62        
 33 Roberts, Tori                Bethlehem               7:57.1   21:51.79   17   
 34 Keefe, Audrey                Bethlehem               8:00.2   22:00.37   18   
 35 Morrow, Carlie               Ravena-Coeymans-        8:00.6   22:01.56        
 36 Fottrell, Katherine          Bethlehem               8:01.4   22:03.81   19   
 37 Marzella, Alyssa             Schalmont               8:05.7   22:15.61   20   
 38 Marotta, Anna                Shaker                  8:11.7   22:32.13        
 39 Benson, Emily                Guilderland High        8:12.2   22:33.57   21   
 40 Reilly, Kerianne             Colonie                 8:12.7   22:34.94        
 41 Shields, Kellie              Schalmont               8:18.8   22:51.60   22   
 42 DiBiase, Julianna            Guilderland High        8:20.5   22:56.17   23   
 43 Libby, Jacqueline            Bethlehem               8:26.9   23:13.90   24   
 44 Carach, Victoria             Niskayuna               8:31.2   23:25.79        
 45 Benson, Carly                Schalmont               8:31.6   23:26.90   25   
 46 Fernandez, Cassandra         Shaker                  8:37.0   23:41.63        
 47 Luck, Sadie                  Schalmont               8:40.9   23:52.44   26   
 48 Pelletier, Errika            Berlin                  9:09.6   25:11.30        
 49 Blaauboer, Kristen           Shaker                  9:09.6   25:11.31        
 50 Skolnick, Sarah              Shaker                  9:16.6   25:30.58        
 51 Battaglia, Katherine         Shaker                  9:16.9   25:31.49        
 52 Fancher, Zoe                 Gloversville            9:17.0   25:31.54        
 53 Brown, Marianne              Bethlehem              10:04.5   27:42.38        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Shaker                       16    1    2    3    4    6    7    8           
      Total Time:  1:35:24.79                                                     
         Average:    19:04.96                                                     
   2 Bethlehem                    61    5   10   11   17   18   19   24           
      Total Time:  1:45:24.38                                                     
         Average:    21:04.88                                                     
   3 Guilderland High School      63    9   12   13   14   15   21   23           
      Total Time:  1:45:04.99                                                     
         Average:    21:01.00                                                     
   4 Schalmont                   109   16   20   22   25   26                     
      Total Time:  1:54:11.76                                                     
         Average:    22:50.36                                                     

Frosh Girls-Team

  
Event 4  Girls 1.7 Mile Run CC Freshmen Team
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Lavender, Shannon            Shaker                  5:56.7   10:06.40    1   
  2 Fitzpatrick, Shannon         Shaker                  5:57.9   10:08.33    2   
  3 Bower, Bellame               Colonie                 5:57.9   10:08.44    3   
  4 Lake, McKenna                Washingtonville         6:04.2   10:19.08        
  5 MACHABEE, Holly              Bethlehem               6:04.7   10:19.97    4   
  6 Dugan, Tori                  Colonie                 6:07.0   10:23.89    5   
  7 Maguire, Emily               Connetquot              6:07.4   10:24.43    6   
  8 Callender, Caroline          Guilderland High        6:11.5   10:31.46    7   
  9 Judge, Madison               Colonie                 6:21.1   10:47.73    8   
 10 Pollicino, Julianna          Shaker                  6:23.1   10:51.12    9   
 11 Hamilton, Sara               Colonie                 6:24.3   10:53.28   10   
 12 Podlaski, Meaghan            Colonie                 6:25.9   10:56.04   11   
 13 Shephard, Samantha           Shaker                  6:29.8   11:02.63   12   
 14 Daviero, Emma                Guilderland High        6:30.6   11:04.00   13   
 15 Farmer, Monika               Connetquot              6:31.3   11:05.08   14   
 16 Quackenbush, Emily           Bethlehem               6:32.5   11:07.14   15   
 17 Kuon, Maddie                 Guilderland High        6:32.9   11:07.90   16   
 18 Milligan, Kaitlin            Connetquot              6:35.7   11:12.67   17   
 19 Trainor, Aurora              Guilderland High        6:37.0   11:14.75   18   
 20 White, Christiane            Washingtonville         6:37.3   11:15.28        
 21 Loomis, Ashley               Guilderland High        6:37.7   11:16.00   19   
 22 Dai, Vivian                  Guilderland High        6:37.7   11:16.01   20   
 23 Fahey, Chloe                 Shaker                  6:37.7   11:16.02   21   
 24 Love, Jillian                Guilderland High        6:37.7   11:16.03   22   
 25 Alpern, Samahria             Shaker                  6:37.7   11:16.04   23   
 26 Hoang, Nancy                 Colonie                 6:47.1   11:32.00   24   
 27 Bonesteel, Kerri             Connetquot              6:47.7   11:33.01   25   
 28 Ball, Magie                  Bethlehem               6:47.7   11:33.02   26   
 29 Deyo, Lizzie                 Colonie                 6:49.5   11:36.00   27   
 30 Coffey, Sarah                Bethlehem               6:49.5   11:36.01   28   
 31 Ryan, Chandler               Bethlehem               6:49.5   11:36.02   29   
 32 Rogers, Marissa              Shaker                  6:49.5   11:36.03   30   
 33 MAC Kenzie, Abby             Bethlehem               7:12.1   12:14.53   31   
 34 Galarza, Christina           Middletown              7:12.1   12:14.54        
 35 Luccketti, Molly             Middletown              7:21.5   12:30.56        
 36 Bacuky, Kaitlin              Connetquot              7:21.8   12:31.03   32   
 37 Baergas, Alexis              Middletown              7:21.8   12:31.03        
 38 Mogren, Molly                Lake George             7:21.8   12:31.03        
 39 Contini, Toni                Washingtonville         7:21.8   12:31.03        
 40 Sauber, Sara                 Connetquot              7:21.8   12:31.03   33   
 41 Percey, Morgan               Maple Hill              7:21.8   12:31.03        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Colonie                      37    3    5    8   10   11   24   27           
      Total Time:    53:09.38                                                     
         Average:    10:37.88                                                     
   2 Shaker                       45    1    2    9   12   21   23   30           
      Total Time:    53:24.50                                                     
         Average:    10:40.90                                                     
   3 Guilderland High School      73    7   13   16   18   19   20   22           
      Total Time:    55:14.11                                                     
         Average:    11:02.83                                                     
   4 Connetquot                   94    6   14   17   25   32   33                
      Total Time:    56:46.22                                                     
         Average:    11:21.25                                                     
   5 Bethlehem                   102    4   15   26   28   29   31                
      Total Time:    56:12.16                                                     
         Average:    11:14.44                                                     

Frosh Girls-Individual

Event 2  Girls 1.7 Mile Run CC Freshmen Unlimited
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Dopp, Chantel                Amsterdam               6:27.0   10:57.85        
  2 Palczak, McKenna             Amsterdam               6:28.8   11:00.93        
  3 Mahar, Anastasia             Guilderland High        6:34.8   11:11.08    1   
  4 Donahue, Sarah               Colonie                 6:38.2   11:16.80    2   
  5 O Leary, Sarah               Colonie                 6:43.3   11:25.46    3   
  6 Schambach, Brittany          Guilderland High        6:45.3   11:28.98    4   
  7 Eagan, Marissa               Shaker                  6:46.0   11:30.05    5   
  8 Carach, Samantha             Niskayuna               6:47.0   11:31.88        
  9 Dean, Alexis                 Mhs                     6:47.2   11:32.16        
 10 Oropallo, Ashley             Colonie                 6:47.6   11:32.79    6   
 11 Loomis, Alexis               Guilderland High        6:48.7   11:34.72    7   
 12 Larson, Lian                 Guilderland High        6:50.1   11:37.14    8   
 13 Swyer, Rachel                Guilderland High        6:52.1   11:40.46    9   
 14 Drescher, Tory               Shaker                  6:53.1   11:42.13   10   
 15 Dobrowolsky, Lisa            Guilderland High        6:53.7   11:43.18   11   
 16 Gifford, Samantha            Bethlehem               6:54.7   11:45.00   12   
 17 Buyck, Jenna                 Guilderland High        6:58.3   11:51.07   13   
 18 Duggal, Kalyana              Niskayuna               6:58.5   11:51.35        
 19 Horton, Natalie              Shaker                  6:58.6   11:51.52   14   
 20 Egan, Hailey                 Colonie                 6:58.7   11:51.68   15   
 21 Walsh, Gwendolyn             Bethlehem               6:59.3   11:52.70   16   
 22 Gunther, Emily               Guilderland High        7:01.8   11:57.04        
 23 Yu, Michelle                 Guilderland High        7:04.6   12:01.68        
 24 Bone, Sarah                  Guilderland High        7:05.7   12:03.69        
 25 Crisafulli, Vienna           Colonie                 7:06.1   12:04.25   17   
 26 Crawford, Mary               Bethlehem               7:09.7   12:10.34   18   
 27 Egan, Rachel                 Bethlehem               7:12.2   12:14.70   19   
 28 Bennett, Hannah              Bethlehem               7:15.7   12:20.58   20   
 29 Gardy, Nicole                Colonie                 7:16.6   12:22.22   21   
 30 Yang, Katie                  Guilderland High        7:17.0   12:22.76        
 31 Geraghty, Bridget            Colonie                 7:17.4   12:23.43   22   
 32 Berger, Emily                Bethlehem               7:17.7   12:24.08   23   
 33 Hogan, Kerri                 Bethlehem               7:18.2   12:24.79   24   
 34 Dang, Michelle               Colonie                 7:19.4   12:26.92        
 35 Warren, Amanda               Guilderland High        7:20.7   12:29.16        
 36 Charton, Erin                Colonie                 7:22.4   12:31.93        
 37 Kasznak, Katie               Bethlehem               7:24.0   12:34.67        
 38 Ahner, Oliva                 Bethlehem               7:24.2   12:35.06        
 39 Mann, Nicole                 Colonie                 7:26.8   12:39.53        
 40 Styer, Hailey                Berlin                  7:32.1   12:48.56        
 41 Champagne, Oliva             Bethlehem               7:33.1   12:50.24        
 42 Honen, Emily                 Guilderland High        7:33.7   12:51.25        
 43 Patterson, Lauren            Shaker                  7:35.9   12:54.98   25   
 44 Corelli, Gina                Shaker                  7:43.3   13:07.58   26   
 45 Moran, Katie                 Bethlehem               7:46.0   13:12.17        
 46 Schmitz, Kaitlyn             Niskayuna               7:52.9   13:23.89        
 47 Farbent, Lindsay             Bethlehem               7:54.8   13:27.17        
 48 Chen, Alicia                 Guilderland High        7:56.2   13:29.50        
 49 Bohl, Samantha               Bethlehem               8:00.8   13:37.34        
 50 Young, Isabella              Colonie                 8:09.2   13:51.49        
 51 Andrews, Maria               Mhs                     8:10.7   13:54.10        
 52 Homsey, Sarah                Bethlehem               8:26.0   14:20.06        
 53 Banach, Emily                Bethlehem               8:31.5   14:29.40        
 54 Permalino, Agatha            Colonie                 8:31.6   14:29.73        
 55 Jones, Danielle              Berlin                  8:58.9   15:16.05        
 56 Dubois, Jolynn               Saratoga Catholic      10:03.3   17:05.57        
 57 Weber, Rachel                Catskill               10:29.6   17:50.28        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Guilderland High School      29    1    4    7    8    9   11   13           
      Total Time:    57:32.38                                                     
         Average:    11:30.48                                                     
   2 Colonie                      43    2    3    6   15   17   21   22           
      Total Time:    58:10.98                                                     
         Average:    11:38.20                                                     
   3 Shaker                       80    5   10   14   25   26                     
      Total Time:  1:01:06.26                                                     
         Average:    12:13.26                                                     
   4 Bethlehem                    85   12   16   18   19   20   23   24           
      Total Time:  1:00:23.32                                                     
         Average:    12:04.67                                                     


Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version