RunnerspaceNewsView

2012 Results - Georgia Coaches and Intercollegiate Invitational

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Mar 17th 2012, 10:32pm | 274385 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - Georgia Coaches and Intercollegiate Invitational

Website:Click here

Results by: Delta Timing

Licensed to Delta Timing Group - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/17/2012 05:07 PM
         Georgia Intercollegiate Invitational - 3/16/2012 to 3/17/2012         
                         Georgia Coaches Invitational                          
                            3/16/2012 to 3/17/2012                             
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash High School
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Carter, Tayla             12 Walton High              11.88Q  0.8  1 
  2 Abrams, Jasmine           12 Grayson High             12.02Q +0.0  2 
  3 Walters, Sonikqua         12 Peachtree Ri             12.23Q  0.9  3 
  4 Abrams, Aliyah            -- Grayson High             12.30Q -0.5  4 
  5 Glenn, Simone             10 Brookwood                12.04q  0.8  1 
  6 Lewis, Anissa             12 Opelika High             12.32q  0.9  3 
  7 Epps, Bria                12 Chapel Hill              12.36q  0.8  1 
  8 Davis, Janisha            12 Smiths Stati             12.37q -0.5  4 
  9 Williams, Remel           10 Alexander                12.39  +0.0  2 
 10 Dunston, Cierra           10 McEachern Hi             12.41  +0.0  2 
 11 Wynn, Christoni           11 McEachern Hi             12.44   0.9  3 
 12 Hill, Devonna             11 Eagle's Land             12.56   0.8  1 
 13 Sandifer, Jasmine         12 Jones HS                 12.56   0.9  3 
 14 Lucius, Kaitlyn           11 Greenbrier H             12.60   0.8  1 
 15 Hines, Tia                -- Harrison Hig             12.62  +0.0  2 
 16 Horn, AmBria              12 Norcross Hig             12.64   0.8  1 
 17 Marshall, Maya            10 Sprayberry H             12.64  -0.5  4 
 17 Matson, Ashton            11 Alexander                12.64   0.9  3 
 19 Holt, Cleo                12 Walton High              12.64  +0.0  2 
 20 Gilliam, Jazmyne          11 Jones HS                 12.68  +0.0  2 
 21 Tyson, Kayla              11 Greenbrier H             12.69  -0.5  4 
 22 Jakes, Jasmine            -- Eagles Landi             12.77   0.9  3 
 23 Banks, Leah                9 Our Lady of              12.82   0.8  1 
 24 Bennett, Monique          12 Collins Hill             12.87   0.9  3 
 25 Hinds, Nasci              12 Auburn                   13.04   0.8  1 
 26 Latourette, Miranda       10 Norcross Hig             13.10   0.9  3 
 27 Hand, Jakayla             10 Opelika High             13.12  -0.5  4 
 28 Fleming, Dede             12 Oglethorpe C             13.51  -0.5  4 
 -- Keller, Kourtney          11 Hillgrove                  DNS  -0.5  4 
 -- Delva, Nicky              10 Westminster                DNS  +0.0  2 
 -- Vaughn, Briana            12 Union Grove                DNS  -0.5  4 
 -- Carson, Kia               10 Milton High                DNS  +0.0  2 
 
Girls 100 Meter Dash High School
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Carter, Tayla             12 Walton High              11.80   1.2 
  2 Abrams, Jasmine           12 Grayson High             11.87   1.2 
  3 Glenn, Simone             10 Brookwood                12.07   1.2 
  4 Walters, Sonikqua         12 Peachtree Ri             12.09   1.2 
  5 Abrams, Aliyah            -- Grayson High             12.19   1.2 
  6 Epps, Bria                12 Chapel Hill              12.40   1.2 
  7 Lewis, Anissa             12 Opelika High             12.45   1.2 
 -- Davis, Janisha            12 Smiths Stati               DNS   1.2 
 
Girls 1600 Meter Run High School
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kurgatt, Stefanie         11 Maclay Schoo           4:49.62  
  2 Fletcher, Sahara          11 Westminster            5:06.08  
  3 Kelly, Lauren             12 Peachtree Ri           5:07.07  
  4 Yost, Katherine           11 Norcross Hig           5:07.39  
  5 Merriman, Marcie          11 Lassiter Hig           5:07.73  
  6 Sweeney, Kristin             Maclay Schoo           5:09.92  
  7 Womack, Alexa             11 Walton High            5:10.22  
  8 Nail, Mackenzie              Whitewater High        5:10.61  
  9 Kelly, Annie              11 Milton High            5:13.43  
 10 Kissel, Caroline          12 Brookwood              5:15.07  
 11 Taylor, Kelsey            12 Walton High            5:15.80  
 12 Isaacs, Kaylee            12 Harrison Hig           5:15.96  
 13 Boff, Maria               12 Harrison Hig           5:17.23  
 14 Schenck, Molly            12 Pope High Sc           5:19.11  
 15 Dotson, Jessie            12 White County           5:20.21  
 16 Ilse, Morgan               9 Marist                 5:20.37  
 17 Garner, Emma              10 Opelika High           5:22.52  
 18 Brown, Sara               12 Parkview Hig           5:22.76  
 19 Dunn, Emily               11 Allatoona HS           5:22.83  
 20 Buda, Ashley              10 Brookwood              5:23.22  
 21 Ainslie, Morgan           11 Lassiter Hig           5:23.61  
 22 Roth, Gabby                9 Eagle's Land           5:25.40  
 23 Bowles, Sarah             11 Lakeside, Ev           5:26.34  
 24 Smith, Nicole             12 Creekview              5:26.95  
 25 Koerner, Olivia           11 Milton High            5:29.41  
 26 Lord, Ashton              11 Chapel Hill            5:32.76  
 27 Taylor, Ashley            10 North Pauldi           5:33.16  
 28 Hamilt, Melanie           11 McIntosh Hig           5:33.26  
 29 Beasley, Frances          11 Auburn                 5:34.37  
 30 Laushey, Morgan           11 Pope High Sc           5:34.53  
 31 DePree, Janine            11 Westminster            5:41.23  
 32 Buckshaw, Natalie         12 Allatoona HS           5:42.46  
 33 Melilli, Gina             12 Chapel Hill            5:46.20  
 34 O'Quinn, Katie            11 First Presby           5:51.49  
 35 Dorris, Rachel            12 Creekview              5:52.31  
 -- Jones, Lauren             12 Auburn                     DNF  
 -- Green, Rayna              12 Union Grove                DNS  
 -- Way, Lara                 10 Lakeside, Ev               DNS  
 
Girls 100 Meter Hurdles High School
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Kendell         11 Kell High Sc             13.74Q  0.1  4 
  2 Burr, Shanel                 North Cobb High          14.50Q -1.1  3 
  3 Griffin, Sydney           12 Walton High              14.53Q -0.3  2 
  4 Burnette, Autumn          12 Peachtree Ri             15.21Q  0.2  1 
  5 Bakari, Kamilah           12 Norcross Hig             14.94q  0.1  4 
  6 Smith, Cassidy            10 Jones HS                 15.18q  0.1  4 
  7 Andrews, Laurel           12 Auburn                   15.20q -0.3  2 
  8 Boler, Marnesha           11 Auburn                   15.58q -1.1  3 
  9 Greer, Michaela           12 Walton High              16.21   0.2  1 
 10 Rutan, Mckennsie          10 North Forsyt             16.42   0.2  1 
 11 Billups, Hannah           11 Eagle's Land             16.54   0.1  4 
 12 Lockhart, Breonna         10 Opelika High             16.57  -0.3  2 
 13 Gilbert, Katy             12 St. Pius X               16.72  -1.1  3 
 14 Abrams, Jennifer          12 Brookwood                17.08   0.1  4 
 15 Cashin, Claire            11 Brookwood                17.10  -1.1  3 
 16 Dante, Dallas             11 North Forsyt             17.21  -0.3  2 
 17 Douglass, Lynsey          12 Starrs Mill              17.37  -0.3  2 
 18 McDowell, Zoe             11 Union Grove              17.81  -1.1  3 
 19 Edwards, Martinique       10 St. Pius X               17.85  -0.3  2 
 20 Pride, LaTasha            11 Norcross Hig             18.39   0.2  1 
 21 Mayfield, Megan           12 Lakeside, Ev             19.74   0.1  4 
 22 Dunn, Anna                11 Creekview                21.25   0.2  1 
 -- Crayton, Chelsea          10 Hillgrove                  DNS   0.1  4 
 -- Phillips, Savannah        10 First Presby               DNS   0.2  1 
 -- Keller, Kourtney          11 Hillgrove                  DNS  -0.3  2 
 -- Warren, Tamara            12 Eastside                   DNS   0.1  4 
 -- Slay, Tika                12 Alexander                  DNS   0.2  1 
 -- Purifoye, Kendra          10 Peachtree Ri               DNS   0.2  1 
 -- Carpenter, Athena         10 Pope High Sc               DNS  -1.1  3 
 -- Bryant-Brock, Amber       12 McEachern Hi               DNS  -1.1  3 
 -- Rice, Reba                12 Sprayberry H               DNS  -0.3  2 
 -- Wimberly, Shy'keya        10 Smiths Stati               DNS  -1.1  3 
 
Girls 100 Meter Hurdles High School
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Williams, Kendell         11 Kell High Sc             13.57   1.5 
  2 Griffin, Sydney           12 Walton High              14.23   1.5 
  3 Burr, Shanel                 North Cobb High          14.29   1.5 
  4 Bakari, Kamilah           12 Norcross Hig             14.64   1.5 
  5 Andrews, Laurel           12 Auburn                   14.90   1.5 
  6 Smith, Cassidy            10 Jones HS                 14.98   1.5 
  7 Boler, Marnesha           11 Auburn                   15.67   1.5 
 -- Burnette, Autumn          12 Peachtree Ri               DNS   1.5 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase High School
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Coppage, Victoria         12 First Presby           7:22.23  
  2 Zimmer, Leanne            11 Lambert HS             7:48.94  
  3 Renshaw, Elyse            11 Brookwood              7:56.46  
  4 Ferro, Danielle           11 First Presby           8:04.07  
  5 Whitworth, Chloe          12 Collins Hill           8:09.27  
  6 Seasholtz, Rebecca        12 Grayson High           8:24.29  
  7 Keys, Violet               9 Walton High            8:26.23  
  8 Lind, Jenny               11 Lakeside, Ev           8:29.33  
  9 Douglas, Avery            12 Brookwood              8:42.72  
 10 Marzzarella, Katie        12 Lambert HS             8:46.29  
 11 Cutler, Nyna              12 Walton High            8:46.76  
 12 Robbins, Emma             12 Starrs Mill            8:57.19  
 13 Fairbanks, Rachel          9 Creekview              9:51.36  
 14 Sanford, Morgan           10 Creekview              9:51.52  
 -- Green, Kayleigh            7 Smiths Stati               DNS  
 -- Truitt, Brittany          11 Alexander                  DNS  
 -- Jenkins, Destiny          12 Athens Chris               DNS  
 -- Joyner, Jami              12 Pope High Sc               DNS  
 -- Bush, Caroline            11 Pope High Sc               DNS  
 -- Belcher, Hayley           12 Smiths Stati               DNS  
 
Girls 4x100 Meter Relay High School
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 McEachern High School  'A'                            47.65   4 
     1) Bryant-Brock, Amber 12          2) Wynn, Christoni 11             
     3) Dunston, Cierra 10              4) Waldon, Alexius 10             
  2 Grayson High School  'A'                              47.71   4 
     1) Abrams, Jasmine 12              2) Daniels, Keriah 9              
     3) Abrams, Aliyah --               4) Wilcox, Demountria --          
  3 Walton High School  'A'                               47.94   4 
     1) Carter, Tayla 12                2) Griffin, Sydney 12             
     3) Greer, Michaela 12              4) Holt, Cleo 12                  
  4 North Springs  'A'                                    48.28   4 
     1) oliver, diaja 11                2) oliver, dejane 11              
     3) derico, saleigh 10              4) kittles, bre 10                
  5 Jones HS  'A'                                         48.76   4 
     1) Sandifer, Jasmine 12            2) Gilliam, Jazmyne 11            
     3) Kerrison, Stefani 10            4) Cooper, Aleeyah 9              
  6 Opelika High School  'A'                              48.88   3 
     1) Lewis, Anissa 12                2) Batiste, Gabriel 11            
     3) Hand, Jakayla 10                4) Johnson, Brittney 10           
  7 Alexander  'A'                                        49.59   3 
     1) Hill, Gabriella 12              2) Slay, Tika 12                  
     3) Matson, Ashton 11               4) Williams, Remel 10             
  8 Auburn  'A'                                           49.62   3 
     1) Hinds, Nasci 12                 2) Andrews, Laurel 12             
     3) Diabate, Fanta 11               4) Boler, Markeandra 9            
  9 Smiths Station  'A'                                   49.64   3 
     1) Davis, Janisha 12               2) Booker, Sierra 11              
     3) Taylor, Reine 10                4) Williams, Rae 11               
 10 Harrison High School  'A'                             49.87   3 
     1) Robinson, Markia --             2) Hines, Tia --                  
     3) McMillian, Morgan --            4) Bowman, Brittany 12            
 11 North Cobb High School  'A'                           49.92   4 
     1) Slayton, Tiana                  2) Cole, Jaida                    
     3) Mays, Edrea                     4) Burr, Shanel                   
 12 North Gwinnett  'A'                                   50.10   2 
     1) Hall, Alaina 11                 2) Strother, Miranda 11           
     3) Koepke, Mallory 11              4) Raia, Natalie 10               
 13 Peachtree Ridge High School  'A'                      50.21   4 
     1) Burnette, Autumn 12             2) Walters, Sonikqua 12           
     3) Cole, Gabby 12                  4) Purifoye, Kendra 10            
 14 Eagles Landing Christian Acade  'A'                   50.28   3 
     1) Jakes, Jasmine --               2) Lowry, Hannah Lee --           
     3) Ross, Alexis 10                 4) Aguillard, Taylor 9            
 15 Norcross High School  'A'                             50.49   3 
     1) Bakari, Kamilah 12              2) Jackson, Pakitta 12            
     3) Pride, LaTasha 11               4) Horn, AmBria 12                
 16 Eagle's Landing High School  'A'                      50.61   2 
     1) Wilson, Shantia 12              2) Hill, Devonna 11               
     3) Lodge, Detrich 9                4) Youngener, Gabrielle 9         
 17 Our Lady of Mercy  'A'                                50.65   2 
     1) Terrell, Chyna 12               2) Johnson, Jelani 11             
     3) McClure, Morgan 11              4) Myles, Teona 10                
 18 Kell High School  'A'                                 50.93   3 
     1) Glaspie, Kahyrs --              2) Williams, Kendell 11           
     3) Gardner, Sarah 11               4) Smith, Ledaysha 11             
 19 Sprayberry High School  'A'                           51.31   2 
     1) Alexander, Victoria 12          2) Fullwood, Brianna 10           
     3) Marshall, Maya 10               4) Delgado-harris, Mckenz --      
 20 Chapel Hill High School  'A'                          51.72   2 
     1) Epps, Bria 12                   2) Ellis, Jasmin 11               
     3) Ward, Samekh 11                 4) Bentley, Cashea 9              
 21 Milton High School  'A'                               51.74   2 
     1) Dennis, Lacey 12                2) Palm, Angie 11                 
     3) Carson, Kia 10                  4) Wolter, Lacey 9                
 22 Allatoona HS  'A'                                     52.12   1 
     1) Hammond, Kaila 12               2) Legros, Dessaa 11              
     3) Aluko, Samaria 10               4) Good, Chimara 10               
 23 Pope High School  'A'                                 52.59   1 
     1) Maloney, Madison 12             2) Young, Sandra 11               
     3) Carpenter, Athena 10            4) Reilly, Jenna 11               
 24 Marist  'A'                                           52.65   1 
     1) Dockter, Kathryn 12             2) Davis, Zuri 10                 
     3) Decker, Anna Leigh 9            4) Carlisle, Rose 9               
 25 Union Grove  'A'                                      52.75   2 
     1) McDowell, Zoe 11                2) Andrews, Nandi 11              
     3) Vaughn, Briana 12               4) Jonnasaint, Sabrina 9          
 26 Westminster  'A'                                      53.57   1 
     1) Hewitt, Olivia 12               2) Papadopoulos, Katerina 12      
     3) Delva, Nicky 10                 4) Young, Maia 9                  
 27 North Forsyth  'A'                                    54.72   1 
     1) Smith, Tori 11                  2) Light, Carlin 11               
     3) Dante, Dallas 11                4) Rutan, Mckennsie 10            
 28 Creekview  'A'                                        55.03   1 
     1) Dunn, Anna 11                   2) Scott, Maya 11                 
     3) Purves, Brittany 10             4) Ruschmeyer, Calli 9            
 -- Brookwood  'A'                                          DNF   4 
     1) Rencher, Taylor 12              2) Leonard, Katie 12              
     3) Fontenot, Kristen 11            4) Glenn, Simone 10               
 -- Chestatee  'A'                                          DNS   1 
     1) Arthur, Jenny 12                2) Brooks, Deneisha 11            
     3) Kelly, Bridgette 10             4) Bradberry, Deanna 10           
 -- Lakeside, Evans  'A'                                    DNS   2 
     1) Corley, Martavia 12             2) Mayfield, Megan 12             
     3) Hammett, Heather 10             4) Rosier, Ashlan 10              
 
Girls 4x400 Meter Relay High School
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 McEachern High School  'A'                          3:50.24   4 
     1) Bryant-Brock, Amber 12          2) Kelly, Brianna 11              
     3) Wynn, Christoni 11              4) Dunston, Cierra 10             
  2 Grayson High School  'A'                            3:55.40   4 
     1) Abrams, Jasmine 12              2) Abdul-qawee, Aqeelah 11        
     3) Abrams, Aliyah --               4) Adams, Alexis 9                
  3 Eastside  'A'                                       3:56.46   4 
     1) Gilbert, Dormecia 12            2) Gayle, Deanna 12               
     3) Worthy, Dallas 11               4) Stokes, Corin 9                
  4 Jones HS  'A'                                       3:59.30   4 
     1) Sandifer, Jasmine 12            2) Gilliam, Jazmyne 11            
     3) Hicks, Allison 12               4) Kerrison, Stefani 10           
  5 Peachtree Ridge High School  'A'                    4:03.65   4 
     1) Burnette, Autumn 12             2) Walters, Sonikqua 12           
     3) Cole, Gabby 12                  4) Purifoye, Kendra 10            
  6 North Springs  'A'                                  4:04.28   4 
     1) oliver, diaja 11                2) derico, saleigh 10             
     3) wells, cheyenne 11              4) biggs, amber 11                
  7 Norcross High School  'A'                           4:04.65   4 
     1) Bakari, Kamilah 12              2) Jackson, Pakitta 12            
     3) Pride, LaTasha 11               4) Horn, AmBria 12                
  8 Our Lady of Mercy  'A'                              4:05.79   3 
     1) Kelly, Colleen 12               2) Terrell, Chyna 12              
     3) McClure, Morgan 11              4) Banks, Leah 9                  
  9 Eagle's Landing High School  'A'                    4:10.37   3 
     1) Wilson, Shantia 12              2) Hill, Devonna 11               
     3) Joiner, Mahogany 11             4) Shareef, Zakiyah 9             
 10 McIntosh High School  'A'                           4:11.24   2 
     1) Lee, Nadia 11                   2) Lee, Nuri 11                   
     3) Smith, Haley 12                 4) Cummings, Joy 10               
 11 Alexander  'A'                                      4:11.49   3 
     1) Hill, Gabriella 12              2) Slay, Tika 12                  
     3) Mbye, Oumie 11                  4) Williams, Remel 10             
 12 Eagles Landing Christian Acade  'A'                 4:14.77   3 
     1) Jakes, Jasmine --               2) Liston, Melissa --             
     3) Lowry, Hannah Lee --            4) Aguillard, Taylor 9            
 13 Milton High School  'A'                             4:17.33   2 
     1) Koerner, Olivia 11              2) Palm, Angie 11                 
     3) Kelly, Annie 11                 4) Artis, Devon 10                
 14 Pope High School  'A'                               4:17.91   2 
     1) Lemieux, Maddie --              2) Maloney, Madison 12            
     3) Young, Sandra 11                4) Carpenter, Athena 10           
 15 North Gwinnett  'A'                                 4:18.60   3 
     1) Hall, Alaina 11                 2) Strother, Miranda 11           
     3) Koepke, Mallory 11              4) Harrison, Jordi 11             
 16 Harrison High School  'A'                           4:19.40   2 
     1) Boff, Maria 12                  2) Micklow, Megan 12              
     3) Sorge, Kennedy 10               4) Hines, Tia --                  
 17 Sprayberry High School  'A'                         4:19.75   2 
     1) Alexander, Victoria 12          2) Fullwood, Brianna 10           
     3) Marshall, Maya 10               4) Delgado-harris, Mckenz --      
 18 Lambert HS  'A'                                     4:19.98   3 
     1) Marzzarella, Katie 12           2) Zimmer, Leanne 11              
     3) Philmon, Katie 9                4) Smith, Savannah 9              
 19 Ola High School  'A'                                4:21.79   2 
     1) Denson, Cam 12                  2) Carter, Laura 12               
     3) Casteel, Skyler 10              4) Thompson, Shavondra 10         
 20 Westminster  'A'                                    4:22.32   3 
     1) Hewitt, Olivia 12               2) Papadopoulos, Katerina 12      
     3) DePree, Janine 11               4) Fletcher, Sahara 11            
 21 Starrs Mill High School  'A'                        4:27.57   1 
     1) Lehman, Shawna 12               2) Hilinski, Kelly 11             
     3) Evert, Ashley 9                 4) Richards, Tavoy 9              
 22 Opelika High School  'A'                            4:27.70   1 
     1) Mathews, Briahnna 11            2) Ferrell, Jessica 12            
     3) Thomas, Kamala 9                4) Spinks, Kala 9                 
 23 Creekview  'A'                                      4:27.83   1 
     1) Dunn, Anna 11                   2) Rink, Marisa 10                
     3) Young, Ashley 10                4) Fahrnbauer, Camille 9          
 24 Allatoona HS  'A'                                   4:29.60   1 
     1) Buckshaw, Natalie 12            2) Dunn, Emily 11                 
     3) Legros, Dessaa 11               4) Golding, Milan 11              
 25 North Forsyth  'A'                                  4:32.62   2 
     1) Smith, Tori 11                  2) Jones, Jennifer 10             
     3) Cochran, Ellie 9                4) Hills, Brooke 9                
 26 Chapel Hill High School  'A'                        4:38.54   3 
     1) Hunter, Aneisha 12              2) Epps, Bria 12                  
     3) Ellis, Jasmin 11                4) Demarast, Darby 9              
 -- Walton High School  'A'                                 DNS   4 
     1) Carter, Tayla 12                2) Griffin, Sydney 12             
     3) Greer, Michaela 12              4) Holt, Cleo 12                  
 -- Marist  'A'                                             DNS   1 
     1) Dockter, Kathryn 12             2) Mathis, Mary 12                
     3) Davis, Zuri 10                  4) Calvin, Margaret 11            
 -- Smiths Station  'A'                                     DNS   2 
     1) Davis, Janisha 12               2) Davis, Shawvone 9              
     3) Taylor, Reine 10                4) Wimberly, Shy'keya 10          
 -- Chestatee  'A'                                          DNS   1 
     1) Arthur, Jenny 12                2) English, Sarah Beth 10         
     3) Kelly, Bridgette 10             4) Bradberry, Deanna 10           
 
Girls 4x800 Meter Relay High School
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Peachtree Ridge High School  'A'                    9:50.02  
     1) Walters, Sonikqua 12            2) Tucker, Paige 11               
     3) Kelly, Lauren 12                4) Lippitt, Addy 10               
  2 Brookwood  'A'                                     10:00.20  
     1) Jarnagin, Danielle 12           2) Shanks, QuanDra 11             
     3) Sumner, Laurel 10               4) Dunlap, Claire 11              
  3 Lakeside, Evans  'A'                               10:06.81  
     1) Bowles, Sarah 11                2) Way, Lara 10                   
     3) Payne, Erin 12                  4) Payne, Jasmine 10              
  4 Walton High School  'A'                            10:07.06  
     1) Cutler, Nyna 12                 2) Sewell, Lia 12                 
     3) Gnecco, Cristina 11             4) Bridges, Emily 10              
  5 Harrison High School  'A'                          10:11.91  
     1) Bray, Elyse 11                  2) Thompson, Jackie 12            
     3) Sorge, Kennedy 10               4) Johnston, Natalie --           
  6 East Paulding High School  'A'                     10:12.18  
     1) Sikorski, Leah 11               2) Morehouse, Annie 12            
     3) Kidane, Lilly 11                4) Basch, Caroline 9              
  7 Milton High School  'A'                            10:13.11  
     1) Butzer, Maddie 11               2) Mahoney, Jacqueline 11         
     3) Jordan, Abbey 10                4) Willis, Caroline --            
  8 Alexander  'A'                                     10:15.47  
     1) Shadinger, Anna 12              2) Hill, Gabriella 12             
     3) Truitt, Brittany 11             4) Camp, Chloe 10                 
  9 Marist  'A'                                        10:16.61  
     1) Connolly, Erin 10               2) Pitts, Elizabeth 12            
     3) Mathis, Mary 12                 4) Faust, Catie 9                 
 10 Kell High School  'A'                              10:18.68  
     1) Hale, Madison 11                2) Gardner, Sarah 11              
     3) Archer, Alana 10                4) Morris, Magee 11               
 11 Auburn  'A'                                        10:18.91  
     1) Jones, Lauren 12                2) Farrow, Abby 11                
     3) Kuerten, Bethany 11             4) Hardgrave, Rachel 10           
 12 McIntosh High School  'A'                          10:18.97  
     1) Lee, Nuri 11                    2) Smith, Haley 12                
     3) Cummings, Joy 10                4) Zander-Velloso, Tarna 9        
 13 First Presbyterian Day School  'A'                 10:21.43  
     1) Smith, Jessica 10               2) Ferro, Danielle 11             
     3) Coppage, Victoria 12            4) O'Quinn, Katie 11              
 14 Lassiter High School  'A'                          10:22.12  
     1) Gutierrez, Corie 12             2) Verdeyen, Erin 10              
     3) Brito, Meredith 9               4) Ainslie, Morgan 11             
 15 Collins Hill High School  'A'                      10:23.36  
     1) Parsons, Shannon 12             2) Hooper, Lindsay 11             
     3) Maring, Mariah 10               4) Patel, Darshna 12              
 16 Creekview  'A'                                     10:24.10  
     1) Dorris, Rachel 12               2) Smith, Nicole 12               
     3) Rink, Marisa 10                 4) Fahrnbauer, Camille 9          
 17 Chapel Hill High School  'A'                       10:26.12  
     1) Melilli, Gina 12                2) Lord, Ashton 11                
     3) Drosky, Hannah 11               4) Johnson, Chelsea 11            
 18 Union Grove  'A'                                   10:28.17  
     1) Green, Rayna 12                 2) Hubler, Jessica 11             
     3) Wommack, Tiffany 12             4) Wommack, Brooke 12             
 19 Pope High School  'A'                              10:34.76  
     1) Schenck, Molly 12               2) Joyner, Jami 12                
     3) Laushey, Morgan 11              4) Bush, Caroline 11              
 20 North Gwinnett  'A'                                10:38.37  
     1) Czerniak, Courtney 10           2) Harrison, Jordi 11             
     3) Raia, Natalie 10                4) Kidney, Lizzy --               
 21 Columbus High School  'A'                          10:39.43  
     1) Delpesche, Kristina 12          2) Postma, Deborah 12             
     3) Smith, Jessica 12               4) Martin, Mary Catharine 11      
 22 Allatoona HS  'A'                                  10:40.69  
     1) Buckshaw, Natalie 12            2) Dunn, Emily 11                 
     3) Morris, Janelle 12              4) Ratliff, Grace 9               
 23 Starrs Mill High School  'A'                       11:12.07  
     1) Robbins, Emma 12                2) Chrzanowski, Nicole 11         
     3) Taylor, Kendall 11              4) Zambrana, Jazmin 10            
 24 North Forsyth  'A'                                 11:18.99  
     1) Cochran, Ellie 9                2) Oliver, Julianne 10            
     3) Schmidt, Marlena 11             4) Groves, Allison 9              
 25 Eagles Landing Christian Acade  'A'                11:23.27  
     1) Wolf, Antonia 10                2) Wolf, Victoria 12              
     3) Walsh, Brianna 12               4) Harris, Andrianna 12           
 -- Etowah  'A'                                             DNF  
     1) Smith, Savannah 10              2) Sullivan, Jensen 10            
     3) Lameier, Taylor 10              4) Newman, Stephanie 10           
 -- Lambert HS  'A'                                         DNS  
     1) Marzzarella, Katie 12           2) Zimmer, Leanne 11              
     3) Williams, Erica 11              4) Schwind, Brittany 10           
 -- Chestatee  'A'                                          DNS  
     1) Carrillo, Yaritza 11            2) Mullinax, Tori 11              
     3) Bennett, Shelby 10              4) English, Sarah Beth 10         
 -- North Springs  'A'                                      DNS  
     1) biggs, amber 11                 2) wells, cheyenne 11             
     3) grahm, kelsi 9                  4) Bridges, Mikaela --            
 
Girls 4x1600 Meter Relay High School
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Peachtree Ridge High School  'A'                   21:35.47  
     1) Tucker, Paige 11                2) Kelly, Lauren 12               
     3) Lippitt, Addy 10                4) Wilson, Laurel 10              
  2 Walton High School  'A'                            21:39.31  
     1) Sewell, Lia 12                  2) Gnecco, Cristina 11            
     3) Womack, Alexa 11                4) Taylor, Kelsey 12              
  3 Brookwood  'A'                                     21:49.30  
     1) Kissel, Caroline 12             2) Shanks, QuanDra 11             
     3) Buda, Ashley 10                 4) Sumner, Laurel 10              
  4 Harrison High School  'A'                          21:53.59  
     1) Boff, Maria 12                  2) Isaacs, Kaylee 12              
     3) Bray, Elyse 11                  4) Thompson, Jackie 12            
  5 St. Pius X  'A'                                    22:08.24  
     1) Pettit, Elizabeth 11            2) Kilpatrick, Holly 12           
     3) Pyden, Rachel 9                 4) Ayers, Madison 9               
  6 Lassiter High School  'A'                          22:13.74  
     1) Gardiner, Julie 12              2) Merriman, Marcie 11            
     3) Gutierrez, Corie 12             4) Ainslie, Morgan 11             
  7 Parkview High School  'A'                          22:22.36  
     1) Brown, Sara 12                  2) Detweiler, Janet 12            
     3) Ward, Valerie 11                4) Boswell, Laura 10              
  8 Milton High School  'A'                            22:33.66  
     1) Koerner, Olivia 11              2) Kelly, Annie 11                
     3) Pardo, Juanita 9                4) Neenan, Anne 9                 
  9 Lakeside, Evans  'A'                               22:37.42  
     1) Bowles, Sarah 11                2) Way, Lara 10                   
     3) Payne, Erin 12                  4) Payne, Jasmine 10              
 10 East Paulding High School  'A'                     22:37.80  
     1) Sikorski, Leah 11               2) Morehouse, Annie 12            
     3) Kidane, Lilly 11                4) Basch, Caroline 9              
 11 Marist  'A'                                        22:45.33  
     1) Connolly, Erin 10               2) Ilse, Morgan 9                 
     3) Shehata, Myriam --              4) Faust, Catie 9                 
 12 Collins Hill High School  'A'                      22:49.09  
     1) Whitworth, Chloe 12             2) Parsons, Shannon 12            
     3) Maring, Mariah 10               4) Ellenburg, Lacey 9             
 13 Auburn  'A'                                        23:12.51  
 14 Allatoona HS  'A'                                  23:20.27  
     1) Buckshaw, Natalie 12            2) Dunn, Emily 11                 
     3) Brown, Jessica 11               4) Ford, Jessalyn 11              
 15 Creekview  'A'                                     23:26.25  
     1) Dorris, Rachel 12               2) Smith, Nicole 12               
     3) Rink, Marisa 10                 4) Fahrnbauer, Camille 9          
 16 Woodward Academy  'A'                              23:29.81  
     1) Tucker, Caroline 11             2) Nestlehutt, Meg 11             
     3) Fleming, Hannah 11              4) Ward, Rachel 10                
 17 Westminster  'A'                                   23:39.07  
     1) DePree, Janine 11               2) Fuqua, Emily 11                
     3) Granade, Eliza 12               4) Van Der Eerden, Katie 11       
 18 Alexander  'A'                                     23:52.52  
     1) Truitt, Brittany 11             2) Mbye, Oumie 11                 
     3) Camp, Chloe 10                  4) Scasny, Anna 9                 
 19 Columbus High School  'A'                          24:27.12  
     1) Delpesche, Kristina 12          2) Postma, Deborah 12             
     3) Smith, Jessica 12               4) Martin, Mary Catharine 11      
 -- Union Grove  'A'                                        DNF  
     1) Green, Rayna 12                 2) Hubler, Jessica 11             
     3) Wommack, Tiffany 12             4) Wommack, Brooke 12             
 
Girls 800 Sprint Medley High School
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 McEachern High School  'A'                          1:45.26   4 
     1) Bryant-Brock, Amber 12          2) Wynn, Christoni 11             
     3) Dunston, Cierra 10              4) Waldon, Alexius 10             
  2 Walton High School  'A'                             1:49.13   4 
     1) Carter, Tayla 12                2) Griffin, Sydney 12             
     3) Greer, Michaela 12              4) Holt, Cleo 12                  
  3 Brookwood  'A'                                      1:49.61   3 
     1) Rencher, Taylor 12              2) Leonard, Katie 12              
     3) Fontenot, Kristen 11            4) Glenn, Simone 10               
  4 Hillgrove  'A'                                      1:49.87   3 
     1) Johnson, Taylor 12              2) Keller, Kourtney 11            
     3) Crayton, Chelsea 10             4) Powell, Kennedy 10             
  5 Auburn  'A'                                         1:50.20   2 
     1) Hinds, Nasci 12                 2) Andrews, Laurel 12             
     3) Diabate, Fanta 11               4) Alford, Molly 11               
  6 Jones HS  'A'                                       1:50.53   4 
     1) Sandifer, Jasmine 12            2) Gilliam, Jazmyne 11            
     3) Hicks, Allison 12               4) Kerrison, Stefani 10           
  7 Harrison High School  'A'                           1:50.83   3 
     1) Robinson, Markia --             2) Hines, Tia --                  
     3) McMillian, Morgan --            4) Bowman, Brittany 12            
  8 Eagles Landing Christian Acade  'A'                 1:51.84   1 
  9 Kell High School  'A'                               1:52.40   3 
     1) Glaspie, Kahyrs --              2) Williams, Kendell 11           
     3) Gardner, Sarah 11               4) Hudson, Aaliyah 10             
 10 North Gwinnett  'A'                                 1:52.58   1 
     1) Hall, Alaina 11                 2) Strother, Miranda 11           
     3) Koepke, Mallory 11              4) Raia, Natalie 10               
 11 Alexander  'A'                                      1:53.02   4 
     1) Hill, Gabriella 12              2) Slay, Tika 12                  
     3) Matson, Ashton 11               4) Williams, Remel 10             
 12 Norcross High School  'A'                           1:53.16   4 
     1) Bakari, Kamilah 12              2) Jackson, Pakitta 12            
     3) Pride, LaTasha 11               4) Horn, AmBria 12                
 13 Sprayberry High School  'A'                         1:53.56   2 
     1) Alexander, Victoria 12          2) Fullwood, Brianna 10           
     3) Marshall, Maya 10               4) Delgado-harris, Mckenz --      
 14 Smiths Station  'A'                                 1:53.59   3 
     1) Davis, Janisha 12               2) Booker, Sierra 11              
     3) Davis, Shawvone 9               4) Taylor, Reine 10               
 15 Opelika High School  'A'                            1:53.80   2 
     1) Mathews, Briahnna 11            2) Lewis, Anissa 12               
     3) Ferrell, Jessica 12             4) Grimmett, Miyah 10             
 16 Collins Hill High School  'A'                       1:53.98   4 
     1) Bennett, Monique 12             2) Wilson, Payton 11              
     3) Phillips, Chandler 10           4) Brady, Allison 11              
 17 North Cobb High School  'A'                         1:54.54   4 
     1) Slayton, Tiana                  2) Cole, Jaida                    
     3) Mays, Edrea                     4) Burr, Shanel                   
 18 Marist  'A'                                         1:55.31   1 
     1) Weiland, Bailey 10              2) Calvin, Margaret 11            
     3) Decker, Anna Leigh 9            4) Carlisle, Rose 9               
 19 Eagle's Landing High School  'A'                    1:56.81   4 
     1) Wilson, Shantia 12              2) Hill, Devonna 11               
     3) Billups, Hannah 11              4) Lodge, Detrich 9               
 20 Peachtree Ridge High School  'A'                    1:57.40   3 
     1) Burnette, Autumn 12             2) Cole, Gabby 12                 
     3) Purifoye, Kendra 10             4) Henderson, Meagan 9            
 21 Union Grove  'A'                                    1:57.68   3 
     1) McDowell, Zoe 11                2) Andrews, Nandi 11              
     3) Vaughn, Briana 12               4) Jonnasaint, Sabrina 9          
 22 Milton High School  'A'                             1:57.85   1 
     1) Dennis, Lacey 12                2) Carson, Kia 10                 
     3) Artis, Devon 10                 4) Wolter, Lacey 9                
 23 Allatoona HS  'A'                                   1:58.30   2 
     1) Hammond, Kaila 12               2) Legros, Dessaa 11              
     3) Aluko, Samaria 10               4) Golding, Milan 11              
 24 North Atlanta  'A'                                  1:58.65   1 
     1) Starnes, Erin 10                2) Burston, Airiyunna 9           
     3) Evans, Destiny 9                4) Steed, Zamir 9                 
 25 First Presbyterian Day School  'A'                  1:58.89   2 
     1) Ellard, Lauren 11               2) Phillips, Savannah 10          
     3) Suarez, Carly Ann 11            4) Stokes, Cheyenne 9             
 26 Starrs Mill High School  'A'                        2:00.65   2 
     1) Douglass, Lynsey 12             2) Stanifer, Sydney 11            
     3) Johnson, Janice 10              4) Richards, Tavoy 9              
 27 Creekview  'A'                                      2:02.15   2 
     1) Dunn, Anna 11                   2) Purves, Brittany 10            
     3) Rink, Marisa 10                 4) Fahrnbauer, Camille 9          
 28 Pope High School  'A'                               2:03.40   3 
     1) Lemieux, Maddie --              2) Miller, Nicole 12              
     3) Reilly, Jenna 11                4) Childs, Courtney 11            
 29 North Forsyth  'A'                                  2:03.70   1 
     1) Light, Carlin 11                2) Dante, Dallas 11               
     3) Hicks, C. --                    4) Rutan, Mckennsie 10            
 -- Chapel Hill High School  'A'                            DNS   2 
     1) Hunter, Aneisha 12              2) Diggs, Ceaire 12               
     3) Snerley, Tomnisha 12            4) Taylor, Dana 12                
 
Girls High Jump High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Kendell         11 Kell High Sc           5-08.00      1.72m 
  2 Fahrnbauer, Camille        9 Creekview              5-04.00      1.62m 
  3 Weiland, Bailey           10 Marist                J5-04.00      1.62m 
  4 Legros, Dessaa            11 Allatoona HS           5-02.00      1.57m 
  5 Smith, Savannah            9 Lambert HS            J5-02.00      1.57m 
  6 Chavis, Nylah             10 Eastside              J5-02.00      1.57m 
  7 Hewitt, Olivia            12 Westminster            5-00.00      1.52m 
  8 Gregory, Lexi             12 Chattahooche          J5-00.00      1.52m 
  9 Hammock, Jalisa           11 Jones County          J5-00.00      1.52m 
  9 Johnson, Jazmine          10 Peachtree Ri          J5-00.00      1.52m 
 11 Guebert, Allison          11 Etowah                J5-00.00      1.52m 
 12 Light, Carlin             11 North Forsyt           4-10.00      1.47m 
 13 Davis, Morgan              9 Lambert HS            J4-10.00      1.47m 
 14 Spann, Elise              11 Allatoona HS          J4-10.00      1.47m 
 15 Logwood, Abby             12 Pope High Sc          J4-10.00      1.47m 
 15 Williams, Delisa          12 Lassiter Hig          J4-10.00      1.47m 
 17 Kittell, Maya             12 Walton High            4-08.00      1.42m 
 17 Phillips, Savannah        10 First Presby           4-08.00      1.42m 
 17 Wilson, Alison            11 McIntosh Hig           4-08.00      1.42m 
 20 Edwards, Martinique       10 St. Pius X            J4-08.00      1.42m 
 20 Summers, Alexa            12 North Gwinne          J4-08.00      1.42m 
 20 Dawson, Sammy             10 Auburn                J4-08.00      1.42m 
 -- Howard, Leah               9 Chapel Hill                 NH            
 -- Thomas, Anike             10 Our Lady of                 NH            
 -- Telfort, Courtney          9 Pope High Sc                NH            
 -- Demarast, Darby            9 Chapel Hill                 NH            
 -- Adams, Elizabeth           9 Alexander                   NH            
 -- Franks, Camille            8 Auburn                      NH            
 -- Presley, Kiki             11 Oglethorpe C                NH            
 -- Hathaway, Torianna        10 McEachern Hi                NH            
 -- Spinks, Kala               9 Opelika High                NH            
 -- Billups, Hannah           11 Eagle's Land               DNS            
 -- Kerrison, Stefani         10 Jones HS                   DNS            
 -- Thomas, Kamala             9 Opelika High               DNS            
 -- Moroz, Kristin            10 Chestatee                  DNS            
 -- Marshall, Maya            10 Sprayberry H               DNS            
 
Girls Pole Vault High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Clark, Megan P.           12 Columbus Hig          12-00.00      3.65m 
  2 Moffatt, Elise            11 Allatoona HS          11-00.00      3.35m 
  3 VanWinkle, Lillian        10 Maclay Schoo         J11-00.00      3.35m 
  4 Dunn, Anna                11 Creekview             10-06.00      3.20m 
  5 Dixon, Megan              -- Pickens Coun         J10-06.00      3.20m 
  6 Matson, Ashton            11 Alexander             10-00.00      3.04m 
  7 Juneau, Alexandra         11 Holy Innocen         J10-00.00      3.04m 
  8 Strauss, Annika           10 Starrs Mill          J10-00.00      3.04m 
  9 Cambas, Peyton            12 Marist               J10-00.00      3.04m 
 10 LaMarca, Morgan           11 Woodward Aca           9-06.00      2.89m 
 11 Robertson, Jacy           12 Jones County          J9-06.00      2.89m 
 12 Craddock, Claire          10 Chattahooche          J9-06.00      2.89m 
 13 Frey, Katie               11 Walton High           J9-06.00      2.89m 
 14 Walker, Reyna             12 Greenbrier H           8-06.00      2.59m 
 15 Papadopoulos, Katerina    12 Westminster           J8-06.00      2.59m 
 15 Denson, Cam               12 Ola High Sch          J8-06.00      2.59m 
 17 Lehman, Shawna            12 Starrs Mill           J8-06.00      2.59m 
 17 Batch, Emma                9 Allatoona HS          J8-06.00      2.59m 
 19 Rose, Nicole              12 Pope High Sc           8-00.00      2.43m 
 19 Moxley, Ali               11 Pope High Sc           8-00.00      2.43m 
 19 Barker, Kayley            11 Chapel Hill            8-00.00      2.43m 
 19 Moore, Merritt            10 Lakeside, Ev           8-00.00      2.43m 
 19 Burke, Ashley             12 Marist                 8-00.00      2.43m 
 -- Fillingim, Kristin        11 First Presby                NH            
 -- Scasny, Anna               9 Alexander                   NH            
 -- Deckbar, Abby             11 First Presby                NH            
 -- Rutan, Mckennsie          10 North Forsyt                NH            
 -- Carr, E                   -- St. Pius X                 DNS            
 -- Starks, Victoria          11 Auburn                     DNS            
 
Girls Long Jump High School
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Boler, Marnesha           11 Auburn                17-02.25   NWI     5.23m 
     FOUL      FOUL      14-09.25(NWI) 17-02.25(NWI)       
  2 Franks, Camille            8 Auburn                16-08.50   NWI     5.09m 
     FOUL      16-08.50(NWI) FOUL      FOUL            
  3 Bakari, Kamilah           12 Norcross Hig          16-08.25   NWI     5.08m 
     16-08.25(NWI) FOUL      16-06(NWI) FOUL             
  4 Rosier, Ashlan            10 Lakeside, Ev          16-07.00   NWI     5.05m 
     15-11(NWI) 15-10(NWI) 16-07(NWI) 15-11.75(NWI)      
  5 Dunston, Cierra           10 McEachern Hi          16-06.25   NWI     5.03m 
     16-06.25(NWI) 15-06.25(NWI) FOUL              
  6 Rencher, Taylor           12 Brookwood             16-05.50   NWI     5.01m 
     FOUL      16-01.25(NWI) 16-05.50(NWI) FOUL           
  7 Hill, Gabriella           12 Alexander             16-04.75   NWI     4.99m 
     15-01.25(NWI) 16-04.75(NWI) ND(NWI) 15-08.50(NWI)      
  8 Flagg, Kathleen           11 Chattahooche          16-04.25   NWI     4.98m 
     14-08.75(NWI) 15-02.25(NWI) 15-02.50(NWI) 16-04.25(NWI)      
  9 Hand, Jakayla             10 Opelika High          16-04.00   NWI     4.97m 
     FOUL      16-02.25(NWI) 16-04(NWI) ND(NWI)       
 10 Light, Carlin             11 North Forsyt          16-03.50   NWI     4.96m 
     14-09.75(NWI) 16-03.50(NWI) 14-10.75(NWI) 15-08.75(NWI)      
 11 Wilcox, Demountria        -- Grayson High          16-02.25   NWI     4.93m 
     15-02.50(NWI) 15-11.50(NWI) 16-02.25(NWI) ND(NWI)      
 12 Lee, Nadia                11 McIntosh Hig          16-02.00   NWI     4.92m 
     16-00.25(NWI) 15-05.75(NWI) 16-02(NWI) 15-07.25(NWI)      
 13 Waldon, Alexius           10 McEachern Hi         J16-02.00   NWI     4.92m 
     15-06(NWI) 15-05(NWI) 15-11.50(NWI) 16-02(NWI)        
 14 Daniels, Keriah            9 Grayson High          16-01.00   NWI     4.90m 
     16-01(NWI) 15-07.75(NWI) FOUL      15-02.75(NWI)       
 15 Lodge, Detrich             9 Eagle's Land          15-09.25   NWI     4.80m 
     15-03.50(NWI) 15-01(NWI) ND(NWI) 15-09.25(NWI)      
 16 Hightower, Jaleigha       11 Smiths Stati          15-09.00   NWI     4.80m 
     15-01.50(NWI) 15-09(NWI) ND(NWI) ND(NWI)       
 17 Glenn, Simone             10 Brookwood             15-08.25   NWI     4.78m 
     PASS      13-10(NWI) 15-08.25(NWI) FOUL           
 18 Greer, Michaela           12 Walton High           15-08.00   NWI     4.77m 
     15-01.50(NWI) 15-08(NWI) 15-03.75(NWI)           
 19 Rolle, Raija              11 Lambert HS            15-07.75   NWI     4.76m 
     15-06.25(NWI) 15-00.25(NWI) 15-07.75(NWI) ND(NWI)      
 20 Awoyale, Nike             12 Walton High           15-04.75   NWI     4.69m 
     14-04.50(NWI) FOUL      15-04.75(NWI) ND(NWI)       
 21 Hall, Alaina              11 North Gwinne          15-04.00   NWI     4.67m 
     15-04(NWI) ND(NWI) FOUL      FOUL            
 22 Carson, Kia               10 Milton High           15-03.00   NWI     4.64m 
     15-03(NWI) ND(NWI) 15-01.25(NWI) ND(NWI)      
 23 Lewis, Anissa             12 Opelika High         J15-03.00   NWI     4.64m 
     14-03(NWI) ND(NWI) 15-03(NWI) ND(NWI)      
 24 Douglass, Lynsey          12 Starrs Mill           14-02.50   NWI     4.33m 
     FOUL      ND(NWI) FOUL      14-02.50(NWI)       
 25 Barthell, Deja             9 Our Lady of           13-10.25   NWI     4.22m 
     13-10.25(NWI) ND(NWI) ND(NWI) ND(NWI)        
 -- Slay, Tika                12 Alexander                  DNS   NWI           
 -- Tyson, Kayla              11 Greenbrier H               DNS   NWI           
 -- Billups, Hannah           11 Eagle's Land               DNS   NWI           
 -- Gilliam, Jazmyne          11 Jones HS                   DNS   NWI           
 -- Gregory, Lexi             12 Chattahooche               DNS   NWI           
 -- Koepke, Mallory           11 North Gwinne               DNS   NWI           
 
Girls Triple Jump High School
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Hand, Jakayla             10 Opelika High          37-01.00   NWI    11.30m 
     33-11(NWI) FOUL      37-01(NWI)         
  2 McCorvey, Imoni           12 Maclay Schoo          36-09.00   NWI    11.20m 
     36-03(NWI) 36-09(NWI) 36-07(NWI)           
  3 Williams, Ashley          11 Auburn                36-08.00   NWI    11.17m 
     36-05(NWI) 36-01(NWI) 36-08(NWI)         
  4 Franks, Camille            8 Auburn                36-00.00   NWI    10.97m 
     35-04(NWI) 34-04(NWI) 36-00(NWI)         
  5 Kittell, Maya             12 Walton High           35-10.00   NWI    10.92m 
     31-08(NWI) 35-08(NWI) 35-10(NWI)         
  6 Lee, Nadia                11 McIntosh Hig          35-03.00   NWI    10.74m 
     35-03(NWI) 35-01(NWI) 33-09(NWI)         
  7 Lowry, Hannah Lee         -- Eagles Landi          34-06.00   NWI    10.51m 
     34-05(NWI) 34-04(NWI) 34-06(NWI)           
  8 Johnson, Taylor           12 Hillgrove             34-05.00   NWI    10.49m 
     FOUL      FOUL      34-05(NWI)         
  9 Flagg, Kathleen           11 Chattahooche          34-04.00   NWI    10.46m 
     33-00(NWI) 33-09(NWI) 34-04(NWI)         
 10 Jackson, Pakitta          12 Norcross Hig         J34-04.00   NWI    10.46m 
     33-05(NWI) 32-06(NWI) 34-04(NWI)         
 11 Legros, Dessaa            11 Allatoona HS          33-09.00   NWI    10.28m 
     FOUL      33-09(NWI) FOUL              
 12 Lockhart, Breonna         10 Opelika High          33-07.00   NWI    10.23m 
     33-00(NWI) 33-07(NWI) 32-06(NWI)         
 13 Bosma, Stephanie          11 Lassiter Hig          33-02.00   NWI    10.10m 
     31-00(NWI) 33-02(NWI) 31-01(NWI)         
 14 Palm, Angie               11 Milton High           32-06.00   NWI     9.90m 
     31-07(NWI) 32-06(NWI) 32-05(NWI)         
 15 Carpenter, Athena         10 Pope High Sc          32-05.00   NWI     9.88m 
     32-05(NWI) 31-06(NWI) 30-05(NWI)         
 16 Hightower, Jaleigha       11 Smiths Stati          32-04.00   NWI     9.85m 
     30-06(NWI) 32-04(NWI) 32-00(NWI)         
 17 Scott, Maya               11 Creekview             32-03.00   NWI     9.82m 
     32-03(NWI) 31-02(NWI) 31-00(NWI)         
 18 Fleming, Dede             12 Oglethorpe C         J32-03.00   NWI     9.82m 
     FOUL      32-03(NWI) 30-10(NWI)         
 19 Henley, Keanu              9 Ola High Sch          32-01.00   NWI     9.77m 
     31-07(NWI) 31-07(NWI) 32-01(NWI)         
 20 Hall, Alaina              11 North Gwinne          32-00.00   NWI     9.75m 
     32-00(NWI) FOUL      31-10(NWI)         
 21 Roberts, Keyanna          12 Starrs Mill          J32-00.00   NWI     9.75m 
     30-09(NWI) 32-00(NWI) FOUL                
 22 Summers, Alexa            12 North Gwinne          31-09.00   NWI     9.67m 
     31-04(NWI) FOUL      31-09(NWI)         
 23 Suarez, Carly Ann         11 First Presby          31-08.00   NWI     9.65m 
     31-05(NWI) 31-08(NWI) 31-06(NWI)         
 24 Logwood, Abby             12 Pope High Sc          31-07.00   NWI     9.62m 
     29-00.50(NWI) 31-07(NWI) 31-07(NWI)         
 25 Barker, Kayley            11 Chapel Hill           30-09.00   NWI     9.37m 
     30-08(NWI) 30-09(NWI) 30-07(NWI)         
 26 Fullwood, Brianna         10 Sprayberry H          30-02.00   NWI     9.19m 
     FOUL      30-02(NWI) 29-09(NWI)         
 -- Hilinski, Kelly           11 Starrs Mill               FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL              
 -- Boss, Alex                12 Westminster                DNS   NWI           
 -- James, Tiara              11 Grayson High               DNS   NWI           
 -- Deckard, Courtney          9 Grayson High               DNS   NWI           
 -- Steed, Zamir               9 North Atlant               DNS   NWI           
 
Girls Shot Put High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Story, Avana              12 Woodward Aca          42-03.50     12.89m 
      41-01  42-03.50  40-00  41-06       
  2 Callahan, Casidy          11 Norcross Hig          38-11.00     11.86m 
      36-04  38-11  38-03.50  FOUL      
  3 Pinkard, Shermaine        12 Jones County          37-07.00     11.45m 
      36-03.50  FOUL  37-05  37-07      
  4 Taylor, Tatiana            9 Walton High           36-09.00     11.20m 
      36-09  36-04.50  36-06  FOUL      
  5 Grimes, Charity           12 Alexander             36-07.00     11.15m 
      35-07  33-09.50  34-05  36-07      
  6 Vahoua, Andrea            10 Pope High Sc          35-08.50     10.88m 
      35-08.50  FOUL  34-08  35-05      
  7 Fearnow, Aubrey           12 Oglethorpe C          35-07.50     10.85m 
      FOUL  32-11.50  35-07.50  34-09      
  8 Smith, Gina               12 Sprayberry H          35-03.50     10.75m 
      34-04.50  33-09  FOUL  35-03.50      
  9 Smith, Shelby             12 Grayson High          34-05.00     10.49m 
      FOUL  29-05  34-05  FOUL      
 10 Amichia, Stephanie        10 Peachtree Ri          34-00.50     10.37m 
      34-00.50  33-03.50  31-08  33-11      
 11 Henthorne, Brittany       12 Lakeside, Ev         J34-00.50     10.37m 
      31-11.50  34-00.50  33-00.50  31-02      
 12 Sears, Maddy              -- Peachtree Ri          33-11.00     10.33m 
      FOUL  FOUL  31-03  33-11      
 13 Abram, Danielle           12 Milton High           33-08.50     10.27m 
      30-03.50  FOUL  32-00  33-08.50      
 14 McKinney, Erin            11 Kell High Sc          32-06.00      9.90m 
      32-06  32-01.50  FOUL  30-11.50      
 15 McCullough, Measia        12 Auburn               J32-06.00      9.90m 
      30-05  31-06.50  32-06  FOUL      
 16 Cole, Dana                12 Allatoona HS          32-03.50      9.84m 
      32-03.50  FOUL  30-07.50  FOUL       
 17 Sommerset, Alexia         12 Eastside              31-09.00      9.67m 
      28-08  31-02  30-08  31-09       
 18 Alvis, Ashley             12 Opelika High          31-08.50      9.66m 
      31-08.50  FOUL  30-04  31-01      
 19 McWilliams, Molly          9 Norcross Hig          31-03.00      9.52m 
      31-03  FOUL  FOUL  FOUL      
 20 Futch, Alina              11 Brookwood             30-10.00      9.39m 
      30-10  FOUL  30-08  FOUL      
 21 Odogwu, Adaorah           12 St. Pius X            30-09.00      9.37m 
      FOUL  FOUL  30-09  FOUL        
 22 Rawlings, Samantha        12 Opelika High          29-07.00      9.01m 
      29-07  FOUL  FOUL  FOUL      
 23 Anderson, Taryn           12 Milton High           29-03.00      8.91m 
      29-03  FOUL  FOUL  FOUL      
 24 Burcham, Caroline         12 Lassiter Hig          27-05.00      8.35m 
      27-05  FOUL  FOUL  FOUL      
 25 Kumi, Sharon              12 Brookwood             25-05.00      7.74m 
      FOUL  25-05  FOUL  FOUL      
 26 Stanifer, Sydney          11 Starrs Mill           25-02.00      7.67m 
      25-02  FOUL  FOUL  FOUL      
 27 Banks, Leah                9 Our Lady of           24-08.00      7.51m 
      24-08  FOUL  FOUL  FOUL      
 28 Kelly, Colleen            12 Our Lady of           23-00.00      7.01m 
      23-00  FOUL  FOUL  FOUL      
 -- Webb, Shakeela            10 Auburn                     DNS            
 -- Phillips, Monica          12 Pope High Sc               DNS            
 -- Sadler, Sami              12 Creekview                  DNS            
 
Girls Discus Throw High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Pinkard, Shermaine        12 Jones County            126-05     38.53m 
      FOUL  121-06  FOUL  126-05      
  2 Cole, Dana                12 Allatoona HS            125-08     38.30m 
      112-08  125-08  124-06  123-11      
  3 Story, Avana              12 Woodward Aca            125-02     38.15m 
      FOUL  125-02  FOUL  FOUL      
  4 Callahan, Casidy          11 Norcross Hig            116-07     35.53m 
      116-07  114-05  FOUL  114-08      
  5 Phillips, Monica          12 Pope High Sc            116-06     35.50m 
      109-01  116-06  110-07  110-07      
  6 Sears, Madison            12 Peachtree Ri            113-04     34.54m 
      110-02  105-10  113-04         
  7 Smith, Gina               12 Sprayberry H            108-03     32.99m 
      FOUL  FOUL  FOUL  108-03      
  8 Grimes, Charity           12 Alexander               108-00     32.91m 
      108-00  105-11  FOUL  FOUL      
  9 Fearnow, Aubrey           12 Oglethorpe C            107-07     32.79m 
      FOUL  FOUL  107-07  FOUL      
 10 Amichia, Stephanie        10 Peachtree Ri            103-00     31.39m 
      92-10  97-02  103-00  FOUL      
 11 Haberkam, Savannah         9 North Forsyt            102-02     31.14m 
      102-02  94-05  FOUL  100-02      
 12 Alvis, Ashley             12 Opelika High             98-09     30.09m 
      81-08  92-01  98-09  96-07      
 13 Smith, Shelby             12 Grayson High             95-04     29.05m 
      95-04  FOUL  FOUL  94-11      
 14 Teknipp, Caitlin          10 Eagle's Land            J95-04     29.05m 
      95-04  81-01  89-03  94-05      
 15 Kosmala, Morgan           11 Brookwood                93-04     28.44m 
      83-03  84-09  FOUL  93-04      
 16 Kumi, Sharon              12 Brookwood                90-11     27.71m 
      83-06  90-11  83-00  FOUL      
 17 Henthorne, Brittany       12 Lakeside, Ev             89-08     27.33m 
      FOUL  FOUL  88-05  89-08      
 18 Falgout, Kalene           -- Jones County             89-04     27.22m 
      71-06  FOUL  85-04  89-04      
 19 Tucker, Lavette            9 Eagle's Land             87-07     26.69m 
      86-04  84-08  87-07  83-11       
 20 Abram, Danielle           12 Milton High              86-07     26.39m 
      86-07  FOUL  84-04  81-01      
 21 Joyce, Guin               12 Collins Hill             85-07     26.08m 
      84-05  FOUL  85-07  FOUL       
 22 Vahoua, Andrea            10 Pope High Sc             84-04     25.70m 
      80-06  FOUL  81-02  84-04      
 23 Adrian, Amy               12 Auburn                   83-00     25.29m 
      FOUL  FOUL  83-00  FOUL      
 24 McWilliams, Molly          9 Norcross Hig             81-09     24.91m 
      77-10  FOUL  FOUL  81-09      
 25 Iverson, Joi              12 Columbus Hig             81-03     24.76m 
      FOUL  81-03  FOUL  FOUL      
 26 Estes, Ali                 9 First Presby             79-02     24.13m 
      79-02  FOUL  FOUL  FOUL      
 27 McKinney, Erin            11 Kell High Sc             76-06     23.31m 
      FOUL  74-03  76-06  FOUL      
 28 Anderson, Taryn           12 Milton High             J76-06     23.31m 
      76-06  FOUL  FOUL  FOUL      
 -- Culver, Tiffany           11 Chestatee                  DNS            
 -- Webb, Shakeela            10 Auburn                     DNS            
 
Boys 100 Meter Dash High School
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Etta-tawo, Amba           12 McEachern Hi             10.58Q  0.8  1 
  2 Whitfield, Levonte        11 Jones HS                 10.63Q  0.1  4 
  3 Thompson, Brandon         11 Chestatee                10.74Q +0.0  3 
  4 Drake, Kenyan             12 Hillgrove                10.85Q  1.3  2 
  5 Luper, Cameron            11 Auburn                   10.67q  0.8  1 
  6 Mckinney, Tracy           12 Smiths Stati             10.78q +0.0  3 
  7 Harden, Jeremy            11 Greenbrier H             10.89q  0.1  4 
  8 Williams, Lee             12 Maclay Schoo             10.99q  1.3  2 
  9 Quiller, Gray             12 Grady                    11.06  +0.0  3 
 10 Sartor, Jordan            12 Our Lady of              11.09   0.1  4 
 11 Brannan, Victor           12 McEachern Hi             11.13   1.3  2 
 12 Jones, Tyren              11 Walton High              11.19  +0.0  3 
 13 Fenteng, Shattle          12 Grayson High             11.22   0.8  1 
 14 Carr, J                   -- Ola High Sch             11.25  +0.0  3 
 15 Brown, Joshua             10 Brookwood                11.26   1.3  2 
 16 Warren, Tamarcus          12 Auburn                   11.27   1.3  2 
 17 Jones, Miles              12 Allatoona HS             11.29  +0.0  3 
 18 Williams, Denzel             North Cobb High          11.30   0.8  1 
 19 Jean-Phillippe, Adrian    -- Harrison Hig             11.31   0.1  4 
 20 Holland, Timothy          12 Eagles Landi             11.35   0.8  1 
 20 Terry, Mario              12 Collins Hill             11.35   0.1  4 
 22 Lewis, Alton              12 Starrs Mill              11.39   0.8  1 
 23 Scott, Kenrick            12 Grayson High             11.45   1.3  2 
 24 Williams, Sherman         12 Oglethorpe C             11.53   1.3  2 
 25 Williams, Undre           11 Jones County             11.53  +0.0  3 
 26 Everett, Myles            12 Pope High Sc             11.54   0.8  1 
 -- Duggans, Demetrius        11 Hillgrove                   FS   0.1  4 
 -- Blackmon, Dante           12 Eastside                   DNS  +0.0  3 
 -- Newton, Michael           12 Sprayberry H               DNS   0.8  1 
 -- Joy, Daquan               10 Brookwood                  DNS   1.3  2 
 -- Neely, Brandon               North Cobb High            DNS   0.1  4 
 -- Todd, Trevor              12 Opelika High               DNS   0.1  4 
 
Boys 100 Meter Dash High School
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Whitfield, Levonte        11 Jones HS                 10.59   0.7 
  2 Thompson, Brandon         11 Chestatee                10.61   0.7 
  3 Mckinney, Tracy           12 Smiths Stati             10.65   0.7 
  4 Etta-tawo, Amba           12 McEachern Hi             10.72   0.7 
  5 Luper, Cameron            11 Auburn                   10.74   0.7 
  6 Williams, Lee             12 Maclay Schoo             10.95   0.7 
  7 Harden, Jeremy            11 Greenbrier H             11.09   0.7 
 -- Drake, Kenyan             12 Hillgrove                  DNS   0.7 
 
Boys 1600 Meter Run High School
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brickell, Josh            11 Peachtree Ri           4:16.13  
  2 Coburn, Zane              12 Grady                  4:17.54  
  3 Vaughn, Sid               12 Lakeside, Ev           4:20.65  
  4 Jones, Adam               12 Columbus Hig           4:21.94  
  5 Hort, Brad                11 McIntosh Hig           4:22.25  
  6 Roth, Bailey              10 Eagle's Land           4:22.76  
  7 Fleming, Patrick          11 Pope High Sc           4:22.98  
  8 McClintock, Matthew       11 Brookwood              4:23.43  
  9 Navarro, Daniel           10 Marist                 4:23.92  
 10 Grant, Trevor             12 Lambert HS             4:25.10  
 11 Sullivan, Brian           11 Walton High            4:25.53  
 12 Reich, Nathan             11 Milton High            4:25.62  
 13 Mills, Kevin              10 Peachtree Ri           4:25.94  
 14 Jones, Preston            12 Columbus Hig           4:28.29  
 15 Delguercio, Nick          11 Norcross Hig           4:29.04  
 16 Gomez, Gabriel            12 Brookwood              4:30.54  
 17 Wilder, Christopher       12 Greenbrier H           4:30.94  
 18 Eldredge, Chance          12 Chapel Hill            4:31.25  
 19 Thornsberry, Justin       11 Milton High            4:31.90  
 20 Decarreau, Thomas         12 Allatoona HS           4:32.20  
 21 Coombs, Brandon           12 Greenbrier H           4:32.45  
 22 Smith, Dacosta            12 Union Grove            4:32.58  
 23 Whitehead, Cordaryl       12 Opelika High           4:32.94  
 24 Sorenson, Parker          12 East Pauldin           4:33.29  
 25 Erickson, Austin          12 Chattahooche           4:33.56  
 26 Dechellis, Ryan           12 North Forsyt           4:33.61  
 27 McClenny, Reid            11 Smiths Stati           4:34.75  
 28 Cromer, Brandon           11 Union Grove            4:34.86  
 29 Ray, Warner               10 Holy Innocen           4:37.02  
 30 Farmer, Kenan             10 Walton High            4:37.50  
 31 Rehmann, Arman            11 Norcross Hig           4:40.04  
 32 Hague, Patrick            11 First Presby           4:41.65  
 33 Bell, Derrick             12 Grayson High           4:44.78  
 34 Ryan, Austin              11 Creekview              4:45.70  
 35 Elosta, Muhammad          11 Pope High Sc           4:47.16  
 -- Lindley, Gray             12 First Presby               DNS  
 -- Anastasiades, Andrew      10 St. Pius X                 DNS  
 -- Sprague, Austin           10 St. Pius X                 DNS  
 
Boys 110 Meter Hurdles High School
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Richardson, Tye           12 Sprayberry H             14.73Q -0.5  4 
  2 Williams, Devon           12 Kell High Sc             14.74Q -0.3  3 
  3 Mauger, Quincy            11 Kell High Sc             14.90Q  0.9  1 
  4 Gillespie, Dennis         12 Norcross Hig             14.91Q  0.1  2 
  5 Riddle, Tanner            10 North Forsyt             15.38q  0.9  1 
  6 Spann, Joseph             -- Ola High Sch             15.45q  0.1  2 
  7 Cody, Christopher         12 McEachern Hi             15.54q  0.1  2 
  8 Leaks, Hughston           12 Grady                    15.61q  0.9  1 
  9 Lewis, Micheal            12 Smiths Stati             15.70   0.9  1 
 10 Vitatoe, Bailey           10 Brookwood                15.73  -0.5  4 
 11 Davies, Sam               12 Collins Hill             15.73  -0.5  4 
 12 Smith, Kahlil             12 McEachern Hi             15.80   0.1  2 
 13 Taylor, Tyrian            11 Jones HS                 15.81  -0.3  3 
 14 Rhoulac, Zayquan          12 Smiths Stati             15.83  -0.3  3 
 15 Abernathy, Darrell         9 Chapel Hill              16.02   0.1  2 
 16 Nimely, Ryan              11 Grayson High             16.05   0.1  2 
 17 Vaughn, Cortez            12 Opelika High             16.25  -0.5  4 
 18 Bryan, Ian                12 Starrs Mill              16.28   0.9  1 
 19 Brown, Chase              12 Brookwood                16.33  -0.5  4 
 20 Smith, Jericho            12 Grady                    16.35   0.1  2 
 21 Bargeron, Greyson         12 First Presby             16.35  -0.5  4 
 22 Warren, Tamarcus          12 Auburn                   16.39   0.9  1 
 23 Banks, Najee              11 Chattahooche             16.46   0.9  1 
 24 Yosten, Harrison          10 Auburn                   16.47  -0.5  4 
 25 Moore, Christian          10 First Presby             16.53  -0.3  3 
 26 Zacharko, Blake              North Cobb High          16.69  -0.3  3 
 27 Pizarro, Justin           10 Peachtree Ri             16.72  -0.3  3 
 28 Presley, Kendrick         11 Oglethorpe C             17.34   0.9  1 
 -- Tucker, Dyarius           10 Hillgrove                  DNS   0.1  2 
 -- Robinson, Jabriel         12 Alexander                  DNS  -0.5  4 
 -- Hulick, James             12 North Forsyt               DNS  -0.3  3 
 -- Strother, Nathan          10 Norcross Hig               DNS  -0.3  3 
 
Boys 110 Meter Hurdles High School
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Williams, Devon           12 Kell High Sc             14.26   0.2 
  2 Richardson, Tye           12 Sprayberry H             14.35   0.2 
  3 Mauger, Quincy            11 Kell High Sc             14.81   0.2 
  4 Gillespie, Dennis         12 Norcross Hig             14.82   0.2 
  5 Cody, Christopher         12 McEachern Hi             15.24   0.2 
  6 Riddle, Tanner            10 North Forsyt             15.29   0.2 
  7 Leaks, Hughston           12 Grady                    15.55   0.2 
  8 Spann, Joseph             -- Ola High Sch             16.23   0.2 
 
Boys 2000 Meter Steeplechase High School
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Torres, Rj                11 Walton High            6:22.56  
  2 Magallon, Eliseo          12 Brookwood              6:30.30  
  3 Pleak, Ben                11 Marietta Hig           6:31.39  
  4 Teachey, Loren            12 Creekview              6:31.75  
  5 Philip, Justin            12 Collins Hill           6:39.57  
  6 Herbert, Jordan           12 Norcross Hig           6:40.14  
  7 Stuart, Chris             12 Hillgrove              6:40.78  
  8 Howell, Justin            12 Pope High Sc           6:48.87  
  9 Muniz, Lucas              12 Walton High            6:51.71  
 10 Ziegler, Michael          12 Grayson High           6:54.09  
 11 Kelly, Ryan               11 Milton High            6:56.25  
 12 Lacks, Conner             10 Lambert HS             6:57.70  
 13 Gray, Trey                12 Alexander              7:02.90  
 14 Whitman, Justin           12 Oglethorpe C           7:15.13  
 15 York, Steven              11 Pope High Sc           7:15.15  
 16 Kapadia, Tejas            10 Kell High Sc           7:22.50  
 17 Ellison, Tyler            12 Chapel Hill            7:24.23  
 18 Brannen, Devron           11 Smiths Stati           7:25.56  
 19 Brewer, Danny             12 Creekview              7:35.42  
 20 Hohneke, Chance           10 Lakeside, Ev           7:37.97  
 21 Moraes, Tony              11 Collins Hill           7:41.52  
 22 Stalzer, Charlie          12 Starrs Mill            8:10.35  
 -- Jenkins, Josiah           11 Athens Chris               DNS  
 -- Stokes, Brian              9 Lakeside, Ev               DNS  
 
Boys 4x100 Meter Relay High School
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Auburn  'A'                                           41.56   4 
     1) High, Quinten 12                2) Warren, Tamarcus 12            
     3) Luper, Cameron 11               4) Core, Cody 12                  
  2 McEachern High School  'A'                            42.12   3 
     1) Brannan, Victor 12              2) Jackson, Xavier 12             
     3) Wells, Jalani 12                4) Etta-tawo, Amba 12             
  3 Norcross High School  'A'                             42.72   4 
     1) Gillespie, Dennis 12            2) Autry, Anthony 12              
     3) Tolbert, J t 12                 4) Whisby, Curtis 12              
  4 Brookwood  'A'                                        43.11   3 
     1) Brown, Joshua 10                2) Dancy, Chris 10                
     3) Joy, Daquan 10                  4) Price, Matt 10                 
  5 Grady  'A'                                            43.12   3 
     1) Quiller, Gray 12                2) Griffin, George 12             
     3) Stevens, Rosi 12                4) Gervin, Shomari 11             
  6 Walton High School  'A'                               43.18   4 
     1) Blaylock, Daron 12              2) Mccorkle, Brock 11             
     3) Robinson, T'Qwan 11             4) Collins, Aj 12                 
  7 Lassiter High School  'A'                             43.51   2 
     1) Reese, Alexander 12             2) Willis, Ike 12                 
     3) Orjioke, Kene 12                4) Dowling, Robert 11             
  8 Eagles Landing Christian Acade  'A'                   43.54   3 
     1) Green, Keyante 11               2) Hicks, Sebastian 12            
     3) Durden, Bryson 10               4) Walker, Joe 12                 
  9 Opelika High School  'A'                              43.57   2 
     1) Landers, Vashaun 12             2) Todd, Trevor 12                
     3) Pulliam, Deshun 11              4) Thompson, Kenjuan 12           
 10 Allatoona HS  'A'                                     43.61   3 
     1) Jones, Miles 12                 2) Harris, Will 12                
     3) Oates, Tray 11                  4) Davis, Tommy 11                
 11 Kell High School  'A'                                 43.65   4 
     1) Williams, Devon 12              2) Jackson, Jordan 11             
     3) Redwine, Anthony 12             4) Langley, Brendan 11            
 12 North Cobb High School  'A'                           43.67   4 
     1) Cole, Steven                    2) Williams, Denzel               
     3) Hester, Martez                  4) Neely, Brandon                 
 13 Starrs Mill High School  'A'                          43.94   1 
     1) Nowicki, Tyler 11               2) Roberts, Tim 11                
     3) Farris, Kasai 11                4) Lewis, Alton 12                
 14 Harrison High School  'A'                             44.00   2 
     1) Lavender, Julian --             2) Jean-Phillippe, Adrian --      
     3) Jones, Demetrius --             4) Jones, Dre'Von --              
 15 Ola High School  'A'                                  44.06   2 
     1) Griffin, Victor --              2) Thomas, Jaiiquavious --        
     3) Spann, Joseph --                4) Pippen, Tyler --               
 16 Our Lady of Mercy  'A'                                44.07   2 
     1) Sartor, Jordan 12               2) Matthews, Delfayeo 10          
     3) Stotts, Sd 10                   4) Thomas, Jordan 9               
 17 Oglethorpe County HS  'A'                             44.14   1 
     1) Swain, Joshua 12                2) Freeman, Maurice 12            
     3) Williams, Sherman 12            4) Presley, Kendrick 11           
 18 North Gwinnett  'A'                                   44.28   1 
     1) Jackson, Malcom 12              2) Assad, Anthony 12              
     3) Haynes, Wesley 12               4) Harris, Kevin 12               
 19 Pope High School  'A'                                 44.34   3 
     1) Everett, Myles 12               2) Phipps, Braxton --             
     3) Gibson, Jarrett 12              4) Carr, Logan 10                 
 20 Sprayberry High School  'A'                           44.35   4 
     1) Newton, Michael 12              2) Richardson, Tye 12             
     3) Melton, Shon --                 4) Harris, Darian --              
 21 Chestatee  'A'                                        44.48   2 
     1) Arthur, Kelly 11                2) Brock, Dylan 12                
     3) Clark, Quan 11                  4) Rosario, Marvin 9              
 22 North Springs  'A'                                    44.49   2 
 23 Milton High School  'A'                               45.00   1 
     1) Gervais, LeAndre 11             2) Barber, Peyton 11              
     3) Paulk, Treyvon 10               4) Mitchell, Malik 11             
 24 First Presbyterian Day School  'A'                    45.26   1 
     1) Jones, Connor 11                2) Moore, Darron 11               
     3) Martin, Alec 11                 4) Moore, Ryan 12                 
 25 Chapel Hill High School  'A'                          46.10   1 
     1) Smith, Chris 12                 2) McDaniel, Jamal 11             
     3) Beckford, Paul 12               4) Dowdell, Brandon 11            
 26 Eagle's Landing High School  'A'                      48.25   3 
     1) Hambrick, Simeon 11             2) Burden, Cymeon 10              
     3) Dore, Aaron 9                   4) Madison, Jordan 9              
 27 Jones HS  'A'                                         49.95   4 
     1) Taylor, Tyrian 11               2) Whitfield, Levonte 11          
     3) Myrtil, Wilkerson 11            4) McPhee, Raynard 11             
 -- Lambert HS  'A'                                          FS   1 
     1) Kinder, Jacob 12                2) Braxton, JT 12                 
     3) Laymac, Michael 12              4) Coan, Kamryn 12                
 -- Grayson High School  'A'                                DNF   3 
     1) Agbi, Odion 11                  2) Scott, Kenrick 12              
     3) Fenteng, Shattle 12             4) Adetunji, Adediran --          
 -- Westminster  'A'                                        DNF   2 
     1) Allen, Sam 11                   2) Ufere, Chris 10                
     3) Long, Deric 12                  4) Cornell, Christian 12          
 -- Smiths Station  'A'                                     DNS   4 
     1) Mckinney, Tracy 12              2) Franklin, Brian 12             
     3) Mccants, Jomarco 12             4) Weatherspoon, Kc 11            
 -- Marist  'A'                                             DNS   1 
     1) Laurent, Alexander 11           2) Willis, Myles 11               
     3) Daniels, Nolan 10               4) Morris, Jason 11               
 
Boys 4x400 Meter Relay High School
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Brookwood  'A'                                      3:17.58   4 
     1) Smith, Kisean 12                2) Caballero, Pedro 11            
     3) Thomas, Greg 12                 4) Abdullah, Bilal 12             
  2 McEachern High School  'A'                          3:19.02   4 
     1) Gamble, Cameron 12              2) Davis, Brandon 12              
     3) Wright, Rajon 11                4) Etta-tawo, Amba 12             
  3 Grayson High School  'A'                            3:19.29   4 
     1) Balogun, Tosin 10               2) Smith, Christian 10            
     3) Chandler-Sampson, Rhondell 10   4) Tillman, Brandon 11            
  4 Smiths Station  'A'                                 3:20.35   3 
     1) Weeks, Kp 12                    2) Hudson, Chance 12              
     3) Smith, Quincy 12                4) Morgan, Antonio 11             
  5 Eastside  'A'                                       3:25.71   2 
     1) Cochran, Nigel 12               2) Cook, Adam 12                  
     3) Evans, Hezekiah 12              4) James, Larenzo 11              
  6 Auburn  'A'                                         3:26.09   3 
     1) Rogers, Tre 12                  2) Yosten, Harrison 10            
     3) Nalls, Quin 11                  4) Jones, Gevon 11                
  7 Norcross High School  'A'                           3:26.61   4 
     1) Gillespie, Dennis 12            2) Autry, Anthony 12              
     3) Tolbert, J t 12                 4) Stovers, Kamoni 10             
  8 Pope High School  'A'                               3:26.79   4 
     1) Fleming, Patrick 11             2) Phipps, Braxton --             
     3) Gibson, Jarrett 12              4) Carr, Logan 10                 
  9 North Gwinnett  'A'                                 3:28.57   1 
     1) Jackson, Malcom 12              2) Littig, Andres 11              
     3) Assad, Anthony 12               4) Gayman, Defarra 11             
 10 Opelika High School  'A'                            3:29.06   3 
     1) Todd, Trevor 12                 2) Luckey, Jocari 10              
     3) Taylor, Brandon 11              4) Hill, Thomas 9                 
 11 Grady  'A'                                          3:29.44   2 
     1) Coburn, Zane 12                 2) Quiller, Gray 12               
     3) Gervin, Shomari 11              4) Smith, Jericho 12              
 12 Lassiter High School  'A'                           3:29.73   3 
     1) Reese, Alexander 12             2) Loggins, Kevin 12              
     3) Willis, Ike 12                  4) Orjioke, Kene 12               
 13 Harrison High School  'A'                           3:30.01   2 
     1) Nielson, Hunter 12              2) Mcclung, Jeremy 12             
     3) Lavender, Julian --             4) Rose, Michael 11               
 14 Alexander  'A'                                      3:30.75   3 
     1) Williams, Trey 12               2) Edenfield, Tyler 11            
     3) McGregor, Paul 11               4) Robinson, Jabriel 12           
 15 Starrs Mill High School  'A'                        3:31.62   2 
     1) Nowicki, Tyler 11               2) Farris, Kasai 11               
     3) Lewis, Alton 12                 4) Niesen, John 12                
 16 Chapel Hill High School  'A'                        3:31.90   1 
     1) Pounds, Chasten 11              2) Carroll, Spencer 11            
     3) Bush, David 11                  4) Levingston, Lawrence 12        
 17 Ola High School  'A'                                3:32.00   3 
     1) Whitlock, Cody 12               2) McCollough, Demetris 10        
     3) Brown, Cameron 11               4) Thomas, Jaiiquavious --        
 18 North Springs  'A'                                  3:32.09   1 
 19 Walton High School  'A'                             3:32.93   2 
     1) Blaylock, Daron 12              2) Sullivan, Brian 11             
     3) Mccorkle, Brock 11              4) Robinson, T'Qwan 11            
 20 Eagle's Landing High School  'A'                    3:33.03   2 
     1) Burns, Chavis 10                2) Mason, Leonard 11              
     3) Burden, Cymeon 10               4) Dore, Aaron 9                  
 21 Eagles Landing Christian Acade  'A'                 3:33.82   3 
     1) Covington, Tal --               2) Moore, Seth 12                 
     3) Anderson, William 10            4) Holland, Timothy 12            
 22 Allatoona HS  'A'                                   3:34.97   1 
     1) Decarreau, Thomas 12            2) Simon, Jordan 12               
     3) Jones, Miles 12                 4) Harris, Will 12                
 23 Westminster  'A'                                    3:35.57   3 
     1) Green, Walker 11                2) Long, Deric 12                 
     3) Cornell, Christian 12           4) Tuthill, Parker 12             
 24 North Forsyth  'A'                                  3:36.63   1 
     1) Jones, Mike 12                  2) Culver, Austin 12              
     3) Simmons, Daniel 12              4) Dechellis, Ryan 12             
 25 Our Lady of Mercy  'A'                              3:37.25   2 
     1) Sartor, Jordan 12               2) Matthews, Delfayeo 10          
     3) Thomas, Jordan 9                4) Coleman, Christian 10          
 26 Creekview  'A'                                      3:37.33   1 
     1) Ingram, Duncan 12               2) Teachey, Loren 12              
     3) Carter, Hunter 11               4) Peppers, Trey 9                
 27 Union Grove  'A'                                    3:38.27   1 
     1) Smith, Drew 11                  2) Nwaiji, Cory 12                
     3) Lyons, Brandon 12               4) West, Josh 10                  
 28 Collins Hill High School  'A'                       3:38.83   2 
     1) Medina, Nathan 12               2) Philip, Justin 12              
     3) Stephens, Zach 10               4) Aguirre, Taylor 10             
 29 First Presbyterian Day School  'A'                  3:39.79   1 
     1) Hague, Patrick 11               2) Myers, Chris 12                
     3) Lindley, Gray 12                4) Reeder, Kenneth 12             
 30 Kell High School  'A'                               3:39.90   4 
     1) Baldwin, Michael --             2) Williams, Devon 12             
     3) Jackson, Jordan 11              4) Knighten, Caprii 12            
 31 Sprayberry High School  'A'                         3:44.67   4 
     1) Newton, Michael 12              2) Dubois, Patrick --             
     3) Richardson, Tye 12              4) Dorcin, Willy --               
 -- Jones HS  'A'                                           DNF   4 
     1) Taylor, Tyrian 11               2) Simpkins, Joshua 10            
     3) Vandenburg, Kelson 9            4) Myrtil, Wilkerson 11           
 
Boys 4x800 Meter Relay High School
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Brookwood  'A'                                      8:00.01  
     1) Malanoski, Morgan 12            2) Gomez, Gabriel 12              
     3) Vander Wood, Drew 12            4) Turner, Trevor 12              
  2 Smiths Station  'A'                                 8:00.82  
     1) Weeks, Kp 12                    2) Hudson, Chance 12              
     3) Smith, Quincy 12                4) Morgan, Antonio 11             
  3 St. Pius X  'A'                                     8:06.36  
     1) McNeil, Paul 12                 2) Tirrell, Calvin 11             
     3) Sprague, Austin 10              4) Anastasiades, Andrew 10        
  4 North Gwinnett  'A'                                 8:16.64  
     1) Sevidal, Christian 12           2) Littig, Andres 11              
     3) York, Cole 11                   4) Bradham, Spencer 11            
  5 Jones HS  'A'                                       8:17.03  
     1) Aikens, Terrence 12             2) Chenault, Tyrin 12             
     3) Simpkins, Joshua 10             4) Vandenburg, Kelson 9           
  6 Lakeside, Evans  'A'                                8:20.45  
     1) Cox, Josh 11                    2) MacDonald, Nicholas 12         
     3) Bowles, Christian 9             4) Hohneke, Chance 10             
  7 Union Grove  'A'                                    8:21.25  
     1) Cromer, Brandon 11              2) Smith, Drew 11                 
     3) Smith, Dacosta 12               4) Nwaiji, Cory 12                
  8 Etowah  'A'                                         8:21.64  
     1) Brown, Justin 11                2) Henderson, Phil 12             
     3) Gudger, Ross 10                 4) Hildebrandt, Jake 12           
  9 Collins Hill High School  'A'                       8:22.01  
     1) Medina, Nathan 12               2) Moses, Jonathan 11             
     3) Stephens, Zach 10               4) Aguirre, Taylor 10             
 10 Marist  'A'                                         8:23.73  
     1) McMurray, Matt 12               2) Leahey, Jack 11                
     3) Anemogiannis, Alexander 12      4) Demacedo, Max 9                
 11 McIntosh High School  'A'                           8:27.07  
     1) Larson, Garrick 11              2) Huntley, Taylor 10             
     3) Jaeger, Andrew 10               4) Murphy, Ian 12                 
 12 Milton High School  'A'                             8:30.11  
     1) Dayoub, Miles 11                2) Howell, Jammer 11              
     3) Isaac, Austin 11                4) Bailey, Zach 11                
 13 Allatoona HS  'A'                                   8:30.20  
     1) Williams, Corbin 12             2) Decarreau, Thomas 12           
     3) Simon, Jordan 12                4) Peak, Jackson 12               
 14 Norcross High School  'A'                           8:30.27  
     1) Todd, Sam 11                    2) Winters, Jacob 11              
     3) Rehmann, Arman 11               4) Delguercio, Nick 11            
 15 Lassiter High School  'A'                           8:30.45  
     1) Desantis, Sean 12               2) Guillaume, Alex 11             
     3) Chaney, Daniel 10               4) Becker, Stefan 11              
 16 Columbus High School  'A'                           8:30.58  
     1) Jones, Preston 12               2) Jones, Adam 12                 
     3) Haywood, Clayton 12             4) Wilder, Aaron 12               
 17 Opelika High School  'A'                            8:34.57  
     1) Whitehead, Cordaryl 12          2) Thrash, James ray 11           
     3) Parker, Shakiel 11              4) Barrett, kane 9                
 18 Westminster  'A'                                    8:35.29  
     1) Smith, Sean 12                  2) O'Connor, Harry 10             
     3) Gangemi, Jag 11                 4) Shaw, Aaron 9                  
 19 Alexander  'A'                                      8:37.25  
     1) Gray, Trey 12                   2) Williams, Trey 12              
     3) Edenfield, Tyler 11             4) Scasny, Michael 11             
 20 McEachern High School  'A'                          8:39.43  
     1) Gamble, Cameron 12              2) Steele, Chris 11               
     3) LeBlanc, Joseph 10              4) Juarez, Emmanuel 10            
 21 Walton High School  'A'                             8:39.75  
     1) Humble, Ryan 12                 2) Warrick, Michael 12            
     3) Humble, Colin 10                4) Kilch, Connor 10               
 22 Kell High School  'A'                               8:39.84  
     1) Brazil, Grant 12                2) Holmes, Kevin --               
     3) Zah, Pierre 12                  4) Kapadia, Tejas 10              
 23 First Presbyterian Day School  'A'                  8:45.30  
     1) Hague, Patrick 11               2) Phillips, Christopher 12       
     3) Lindley, Gray 12                4) Reeder, Kenneth 12             
 24 Auburn  'A'                                         8:46.82  
     1) Datiri, Noro 11                 2) Ogburn, Dylan 10               
     3) Rogers, Tre 12                  4) Helmke, Nick 10                
 25 Marietta High School  'A'                           8:47.76  
     1) Melton, Davin 12                2) Bagwell, Jake 11               
     3) Pleak, Ben 11                   4) Ferguson, Jaylen 11            
 26 North Forsyth  'A'                                  8:48.78  
     1) Chesna, Nick 12                 2) Rogers, Dylan 12               
     3) Reid, Gavin 12                  4) Cochran, Ben 9                 
 27 Starrs Mill High School  'A'                        8:49.08  
     1) Waldeck, Adam 11                2) Avidono, Michael 12            
     3) Robinson, Brad 12               4) Warren, Joshua 9               
 28 Pope High School  'A'                               8:49.65  
     1) Stormark, Gunnar 11             2) York, Steven 11                
     3) Howell, Justin 12               4) Elosta, Muhammad 11            
 29 Harrison High School  'A'                           8:50.66  
     1) Figlewicz, Kevin 12             2) Gladstone, Ben 10              
     3) Watt, Adam 10                   4) Olsen, Brian --                
 30 Chapel Hill High School  'A'                        8:53.37  
     1) Milner, Drew 12                 2) Ward, Ayin 11                  
     3) McCloud, Paul 10                4) Lord, Cameron 9                
 -- Eastside  'A'                                           DNS  
 -- Our Lady of Mercy  'A'                                  DNS  
     1) Raville, John 11                2) Jourdan, Louis 11              
     3) Johnston, Steven 11             4) Lynch, John 11                 
 
Boys 4x1600 Meter Relay High School
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 St. Pius X  'A'                                    17:51.55  
     1) McNeil, Paul 12                 2) Tirrell, Calvin 11             
     3) Sprague, Austin 10              4) Anastasiades, Andrew 10        
  2 Brookwood  'A'                                     18:04.56  
     1) Malanoski, Morgan 12            2) Gomez, Gabriel 12              
     3) Barudin, Matt 12                4) Vander Wood, Drew 12           
  3 Walton High School  'A'                            18:07.76  
     1) Humble, Ryan 12                 2) Warrick, Michael 12            
     3) Torres, Rj 11                   4) Sullivan, Brian 11             
  4 Lakeside, Evans  'A'                               18:09.89  
     1) Vaughn, Sid 12                  2) Fowers, Chase 11               
     3) MacDonald, Nicholas 12          4) Bowles, Christian 9            
  5 Collins Hill High School  'A'                      18:18.76  
     1) Medina, Nathan 12               2) Philip, Justin 12              
     3) Moses, Jonathan 11              4) Stephens, Zach 10              
  6 Union Grove  'A'                                   18:20.31  
     1) Cromer, Brandon 11              2) Smith, Drew 11                 
     3) Smith, Dacosta 12               4) Nwaiji, Cory 12                
  7 Peachtree Ridge High School  'A'                   18:22.37  
     1) Brickell, Josh 11               2) Bright, Andrew 11              
     3) Brice, Jonathan --              4) Mills, Kevin 10                
  8 McIntosh High School  'A'                          18:23.30  
     1) McCarty, Artie 11               2) Larson, Garrick 11             
     3) Hort, Brad 11                   4) Huntley, Taylor 10             
  9 Pope High School  'A'                              18:25.76  
     1) Stormark, Gunnar 11             2) Fleming, Patrick 11            
     3) Howell, Justin 12               4) Elosta, Muhammad 11            
 10 Marist  'A'                                        18:31.19  
     1) Thurston, Michael 10            2) Navarro, Daniel 10             
     3) Leahey, Jack 11                 4) Demacedo, Max 9                
 11 Milton High School  'A'                            18:32.33  
     1) Neal, Brent 12                  2) Thornsberry, Justin 11         
     3) Kelly, Ryan 11                  4) Reich, Nathan 11               
 12 Woodward Academy  'A'                              18:33.56  
     1) Burnett, Chris 12               2) Holifield, River 10            
     3) Sands, Drew 9                   4) Murfee, Alex 9                 
 13 Norcross High School  'A'                          18:33.71  
     1) Todd, Sam 11                    2) Winters, Jacob 11              
     3) Rehmann, Arman 11               4) Herbert, Jordan 12             
 14 Kennesaw Mountain  'A'                             18:35.40  
     1) Kretschmar, Austin 12           2) Ozmer, Turner 11               
     3) Cotton, Taylor 11               4) Dunlap, Alex 10                
 15 Westminster  'A'                                   18:58.25  
     1) Smith, Sean 12                  2) Willis, Adam 11                
     3) O'Connor, Harry 10              4) Quantz, Gaston 11              
 16 Smiths Station  'A'                                19:02.13  
     1) Britt, Kyle 10                  2) Brannen, Devron 11             
     3) Stewart, Austin 11              4) Pyron, Andrew 11               
 17 Allatoona HS  'A'                                  19:05.09  
     1) Williams, Corbin 12             2) Decarreau, Thomas 12           
     3) Reeves, Christian 12            4) Peak, Jackson 12               
 18 Chapel Hill High School  'A'                       19:09.11  
     1) Eldredge, Chance 12             2) Ellison, Tyler 12              
     3) Milner, Drew 12                 4) McCloud, Paul 10               
 19 Alexander  'A'                                     19:40.62  
     1) Gray, Trey 12                   2) Scasny, Michael 11             
     3) DuCharme, Broc 10               4) King, Jacob 10                 
 20 First Presbyterian Day School  'A'                 19:47.95  
     1) Hague, Patrick 11               2) Phillips, Christopher 12       
     3) Lindley, Gray 12                4) Reeder, Kenneth 12             
 
Boys 800 Sprint Medley High School
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Smiths Station  'A'                                 1:31.32   4 
     1) Mckinney, Tracy 12              2) Smith, Quincy 12               
     3) Franklin, Brian 12              4) Weatherspoon, Kc 11            
  2 Auburn  'A'                                         1:31.63   4 
     1) Warren, Tamarcus 12             2) Rogers, Tre 12                 
     3) Luper, Cameron 11               4) Core, Cody 12                  
  3 McEachern High School  'A'                          1:32.97   2 
     1) Brannan, Victor 12              2) Gamble, Cameron 12             
     3) Jackson, Xavier 12              4) Wright, Rajon 11               
  4 Jones HS  'A'                                       1:33.27   3 
     1) Taylor, Tyrian 11               2) Whitfield, Levonte 11          
     3) Simpkins, Joshua 10             4) Myrtil, Wilkerson 11           
  5 Lassiter High School  'A'                           1:33.72   2 
     1) Reese, Alexander 12             2) Willis, Ike 12                 
     3) Orjioke, Kene 12                4) Dowling, Robert 11             
  6 Walton High School  'A'                             1:33.82   4 
     1) Richardson, Cody 12             2) Blaylock, Daron 12             
     3) Robinson, T'Qwan 11             4) Collins, Aj 12                 
  7 Norcross High School  'A'                           1:33.91   4 
     1) Gillespie, Dennis 12            2) Autry, Anthony 12              
     3) Tolbert, J t 12                 4) Whisby, Curtis 12              
  8 Brookwood  'A'                                      1:34.22   4 
     1) Smith, Kisean 12                2) Thomas, Greg 12                
     3) Brown, Joshua 10                4) Joy, Daquan 10                 
  9 Kell High School  'A'                               1:34.31   4 
     1) Williams, Devon 12              2) Jackson, Jordan 11             
     3) Redwine, Anthony 12             4) Langley, Brendan 11            
 10 Harrison High School  'A'                           1:34.57   2 
     1) Lavender, Julian --             2) Jean-Phillippe, Adrian --      
     3) Jones, Dre'Von --               4) Benjamin, Tayvon --            
 11 Sprayberry High School  'A'                         1:35.02   4 
     1) Newton, Michael 12              2) Richardson, Tye 12             
     3) Melton, Shon --                 4) Harris, Darian --              
 12 Allatoona HS  'A'                                   1:35.05   2 
     1) Jones, Miles 12                 2) Harris, Will 12                
     3) Cutshall, Hudson 11             4) Davis, Tommy 11                
 13 Eagles Landing Christian Acade  'A'                 1:35.37   3 
     1) Moore, Seth 12                  2) Durden, Bryson 10              
     3) Walker, Joe 12                  4) Holland, Timothy 12            
 14 Pope High School  'A'                               1:36.06   3 
     1) Everett, Myles 12               2) Gibson, Jarrett 12             
     3) Carr, Logan 10                  4) Day, Carson 9                  
 15 Hillgrove  'A'                                      1:36.16   2 
     1) Tucker, Dyarius 10              2) Duggans, Demetrius 11          
     3) Drake, Kenyan 12                4) Egbuziem, Osy --               
 16 Eagle's Landing High School  'A'                    1:36.18   3 
     1) Hambrick, Simeon 11             2) Mason, Leonard 11              
     3) Burden, Cymeon 10               4) Madison, Jordan 9              
 17 Grady  'A'                                          1:36.21   3 
     1) Coburn, Zane 12                 2) Quiller, Gray 12               
     3) Stevens, Rosi 12                4) Gervin, Shomari 11             
 18 Starrs Mill High School  'A'                        1:36.82   1 
     1) Nowicki, Tyler 11               2) Roberts, Tim 11                
     3) Lewis, Alton 12                 4) Bryan, Ian 12                  
 19 Alexander  'A'                                      1:37.03   2 
     1) Edenfield, Tyler 11             2) McGregor, Paul 11              
     3) Hall, Quintin 10                4) Monroe, Shon 11                
 20 Oglethorpe County HS  'A'                           1:37.31   2 
     1) Freeman, Maurice 12             2) Williams, Sherman 12           
     3) Fleming, Deuntrez 11            4) Armstrong, Tron 10             
 21 Chapel Hill High School  'A'                        1:37.41   4 
     1) Smith, Chris 12                 2) McDaniel, Jamal 11             
     3) Levingston, Andre 11            4) Muwakkil, Dontavious 12        
 22 North Cobb High School  'A'                         1:37.87   3 
     1) Cole, Steven                    2) Williams, Denzel               
     3) Hester, Martez                  4) Neely, Brandon                 
 23 Milton High School  'A'                             1:37.97   1 
     1) Gervais, LeAndre 11             2) Barber, Peyton 11              
     3) Thompson, Alex 12               4) Leake, Frank 12                
 24 Collins Hill High School  'A'                       1:38.63   3 
     1) Lewis, Austin 12                2) Terry, Mario 12                
     3) Harris, Thomas 9                4) Davies, Sam 12                 
 25 First Presbyterian Day School  'A'                  1:38.86   3 
     1) Jones, Connor 11                2) Moore, Darron 11               
     3) Martin, Alec 11                 4) Moore, Ryan 12                 
 26 Opelika High School  'A'                            1:39.33   1 
     1) Todd, Trevor 12                 2) Luckey, Jocari 10              
     3) Pulliam, Deshun 11              4) Vaughn, Cortez 12              
 27 Union Grove  'A'                                    1:39.33   2 
     1) Daley, Jordan 12                2) Smith, Jeremy 12               
     3) West, Josh 10                   4) Martin, LaVonte 12             
 28 North Forsyth  'A'                                  1:40.06   1 
     1) Hulick, James 12                2) Jones, Mike 12                 
     3) Simmons, Daniel 12              4) Riddle, Tanner 10              
 29 North Atlanta  'A'                                  1:44.77   1 
     1) Davis, Cameron 11               2) Henry, Jarontay 11             
     3) Hood, Ben 9                     4) Lee, Marcus 12                 
 -- Chestatee  'A'                                          DNS   1 
     1) Jones, Quin 12                  2) McCormack, Tommy 11            
     3) Brock, Dylan 12                 4) Clark, Quan 11                 
 -- Creekview  'A'                                          DNS   1 
     1) Ingram, Duncan 12               2) Kirby, Will 11                 
     3) Chester, Austin 12              4) Peppers, Trey 9                
 -- North Gwinnett  'A'                                     DNS   1 
     1) Jackson, Malcom 12              2) Assad, Anthony 12              
     3) Haynes, Wesley 12               4) Graves, John 11                
 
Boys High Jump High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Freeman, Maurice          12 Oglethorpe C           6-08.00      2.03m 
  2 Goodman, Brandon             Etowah                 6-06.00      1.98m 
  3 Vitatoe, Bailey           10 Brookwood              6-02.00      1.87m 
  4 Jones, Dre'Von            -- Harrison Hig          J6-02.00      1.87m 
  5 Riddle, Tanner            10 North Forsyt           6-00.00      1.82m 
  6 Harley, John Paul         10 North Gwinne          J6-00.00      1.82m 
  7 Abdullah, Bilal           12 Brookwood             J6-00.00      1.82m 
  8 Brannan, Victor           12 McEachern Hi           5-10.00      1.77m 
  8 Rudolf, Bastian           12 Grady                  5-10.00      1.77m 
  8 Card, Austin              12 Pope High Sc           5-10.00      1.77m 
 11 Shuler, Trevor            12 Jones County          J5-10.00      1.77m 
 12 Landers, Vashaun          12 Opelika High          J5-10.00      1.77m 
 12 Washington, Cody          12 Allatoona HS          J5-10.00      1.77m 
 14 Byrd, Daniel              11 North Atlant           5-08.00      1.72m 
 14 Smith, Jericho            12 Grady                  5-08.00      1.72m 
 14 Rogers, Tre               12 Auburn                 5-08.00      1.72m 
 14 Mincey, Frankie           12 Columbus Hig           5-08.00      1.72m 
 -- Usry, Trey                -- Grayson High                NH            
 -- Barnes, Langston          12 Milton High                 NH            
 -- Burke, Dan                12 Marist                      NH            
 -- Mitchell, Malik           11 Milton High                 NH            
 -- Davis, Marcus             12 Chapel Hill                 NH            
 -- Nalls, Quin               11 Auburn                      NH            
 -- Thompson, Kenjuan         12 Opelika High                NH            
 -- Whitlock, Cody            12 Ola High Sch                NH            
 -- Langston, Jalen           12 Chapel Hill                 NH            
 -- Chesbro, Ches             12 Lassiter Hig                NH            
 -- Johnson, Nick                North Cobb High             NH            
 -- Potter, Caleb              9 Creekview                  DNS            
 -- Green, Keyante            11 Eagles Landi               DNS            
 -- Davis, Matthew            12 First Presby               DNS            
 -- Bestor, Ryan              12 Lambert HS                 DNS            
 -- Braxton, JT               12 Lambert HS                 DNS            
 -- Stewart, Cameron           9 Eagles Landi               DNS            
 
Boys Pole Vault High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Eckenroth, Austin         12 Flowery Bran          16-01.00      4.90m 
  2 Daniel, Nathan            12 Marist                15-00.00      4.57m 
  3 Oates, Tray               11 Allatoona HS          14-00.00      4.26m 
  4 Craig, Tyler              -- Pickens Coun         J14-00.00      4.26m 
  5 Wood, Taylor              11 Kennesaw Mou         J14-00.00      4.26m 
  6 Wenk, James               12 Harrison Hig         J14-00.00      4.26m 
  7 Grose, Justin             12 Brookwood             13-06.00      4.11m 
  8 Berthold, Richard         11 Starrs Mill          J13-06.00      4.11m 
  9 Weaver, Kyle              11 Maclay Schoo         J13-06.00      4.11m 
 10 Morris, Matt              12 Peachtree Ri          13-00.00      3.96m 
 10 McDonald, Myles           11 Auburn                13-00.00      3.96m 
 12 Rainey, Patrick           11 Auburn                12-00.00      3.65m 
 13 Brooks, Jawayln           11 Grady                J12-00.00      3.65m 
 14 Little, Tommy             10 Ola High Sch         J12-00.00      3.65m 
 15 Milford, Harrison         11 Walton High          J12-00.00      3.65m 
 16 Arnold, Hunter            11 Allatoona HS          11-06.00      3.50m 
 16 Clapes, Spencer           11 Woodward Aca          11-06.00      3.50m 
 18 Holben, Andy              12 Milton High          J11-06.00      3.50m 
 19 Hammer, Hawk              11 Milton High          J11-06.00      3.50m 
 20 Yates, Joseph             12 Alexander            J11-06.00      3.50m 
 21 Covington, Tal            -- Eagles Landi         J11-06.00      3.50m 
 22 Rowe, Jimmy               11 Lassiter Hig          11-00.00      3.35m 
 22 Kim, Matt                 11 Maclay Schoo          11-00.00      3.35m 
 25 Warner, Chad              10 North Forsyt         J11-00.00      3.35m 
 25 Cross, Shane              10 North Forsyt         J11-00.00      3.35m 
 26 Evans, Dillon             11 Oglethorpe C         J11-00.00      3.35m 
 27 Tuz, Nick                 -- Pope High Sc          10-06.00      3.20m 
 27 Rust, Jonathan            10 St. Pius X            10-06.00      3.20m 
 29 Stuart, William            9 Westminster          J10-06.00      3.20m 
 29 Milam, Sam                11 Walton High          J10-06.00      3.20m 
 29 Kelley, Parker            12 Collins Hill         J10-06.00      3.20m 
 -- Appleby, Alex             12 Chapel Hill                 NH            
 -- Bahorich, Brad            -- Pope High Sc                NH            
 -- Kang, Sam                 11 North Gwinne                NH            
 -- Andrews, Stephen          12 Starrs Mill                DNS            
 
Boys Long Jump High School
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Luper, Cameron            11 Auburn                22-11.50   NWI     6.99m 
     FOUL      22-06.50(NWI) 22-11.50(NWI) 22-01.50(NWI)       
  2 Williams, Devon           12 Kell High Sc          22-08.50   NWI     6.92m 
     21-02(NWI) 22-08.50(NWI) 22-05.75(NWI) 21-07(NWI)       
  3 Nalls, Quin               11 Auburn                22-04.75   NWI     6.82m 
     22-04.75(NWI) 21-10(NWI) 21-06.50(NWI) 22-03(NWI)      
  4 Richardson, Tye           12 Sprayberry H          21-08.00   NWI     6.60m 
     21-08(NWI) FOUL      20-10.75(NWI) 21-05.75(NWI)      
  5 Whisby, Curtis            12 Norcross Hig          21-07.75   NWI     6.59m 
     21-03.75(NWI) 21-07.75(NWI) 19-06.50(NWI) 21-06.50(NWI)      
  6 Wells, Jalani             12 McEachern Hi          21-07.25   NWI     6.58m 
     21-00.75(NWI) FOUL      21-07.25(NWI) 21-02.75(NWI)      
  7 Gillespie, Dennis         12 Norcross Hig          21-05.00   NWI     6.52m 
     21-05(NWI) 21-02.25(NWI) 20-01(NWI) 19-05(NWI)      
  8 Cole, Steven                 North Cobb High       21-01.25   NWI     6.43m 
     19-01(NWI) FOUL      20-06.25(NWI) 21-01.25(NWI)       
  9 Dancy, Chris              10 Brookwood             20-04.00   NWI     6.19m 
     FOUL      FOUL      20-04(NWI) 18-11.50(NWI)      
 10 Knighten, Caprii          12 Kell High Sc          20-02.25   NWI     6.15m 
     17-05(NWI) 18-09.25(NWI) 20-02.25(NWI) FOUL             
 11 Harden, Jeremy            11 Greenbrier H          20-02.00   NWI     6.14m 
     18-10.50(NWI) 20-01(NWI) 20-02(NWI) FOUL            
 12 Williams, Undre           11 Jones County          20-01.00   NWI     6.12m 
     19-04.25(NWI) 19-10.75(NWI) 19-10(NWI) 20-01(NWI)      
 13 Harley, John Paul         10 North Gwinne          19-10.00   NWI     6.04m 
     FOUL      FOUL      FOUL      19-10(NWI)      
 14 Kinder, Jacob             12 Lambert HS            19-09.50   NWI     6.03m 
     15-11.75(NWI) 17-11.25(NWI) 18-11.50(NWI) 19-09.50(NWI)       
 15 Hardge, Daniel            12 Smiths Stati          19-08.00   NWI     5.99m 
     FOUL      FOUL      19-08(NWI) FOUL           
 16 Collins, Aj               12 Walton High           19-06.75   NWI     5.96m 
     18-01(NWI) 19-06.75(NWI) 18-01.50(NWI) 16-02(NWI)      
 17 Everett, Myles            12 Pope High Sc          19-06.25   NWI     5.94m 
     FOUL      FOUL      FOUL      19-06.25(NWI)      
 18 Coleman, Christian        10 Our Lady of           19-03.75   NWI     5.88m 
     17-05.50(NWI) FOUL      19-03.75(NWI) 19-01.25(NWI)      
 19 Griffin, Victor           -- Ola High Sch          19-02.25   NWI     5.84m 
     19-01.25(NWI) 18-03.75(NWI) 19-02.25(NWI) 18-07.75(NWI)       
 20 Franklin, Brian           12 Smiths Stati          19-02.00   NWI     5.84m 
     18-09.50(NWI) 18-04.25(NWI) 19-02(NWI) 18-07.50(NWI)      
 21 Johnson, Nick                North Cobb High       19-00.50   NWI     5.80m 
     18-11.75(NWI) 18-11.50(NWI) 19-00.50(NWI) 17-11(NWI)      
 22 Bryan, Ian                12 Starrs Mill           19-00.25   NWI     5.79m 
     19-00.25(NWI) 17-09.75(NWI) FOUL      FOUL           
 23 Mose, Jibreel             12 Chapel Hill           18-08.75   NWI     5.70m 
     17-07.50(NWI) FOUL      FOUL      18-08.75(NWI)      
 24 Williams, Sherman         12 Oglethorpe C          18-07.50   NWI     5.67m 
     FOUL      18-07.50(NWI) FOUL      FOUL           
 25 Birt, Jamal               12 Columbus Hig          18-07.25   NWI     5.67m 
     18-06(NWI) 18-02.75(NWI) 18-00.75(NWI) 18-07.25(NWI)       
 26 Matthews, Delfayeo        10 Our Lady of           18-05.00   NWI     5.61m 
     FOUL      18-05(NWI) 18-03(NWI) 17-01.75(NWI)      
 27 Laymac, Michael           12 Lambert HS            17-04.75   NWI     5.30m 
     FOUL      17-04.75(NWI) 16-08.75(NWI) 16-09.50(NWI)      
 28 Willis, Ike               12 Lassiter Hig          17-03.00   NWI     5.25m 
     FOUL      FOUL      17-03(NWI) 17-02(NWI)      
 -- Smith, Jomandi            10 Eastside                   DNS   NWI           
 -- Igbadume, Raheem          11 Walton High                DNS   NWI           
 -- Presley, Terence          11 Opelika High               DNS   NWI           
 -- Newton, Michael           12 Sprayberry H               DNS   NWI           
 
Boys Triple Jump High School
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Jackson, Malcom           12 North Gwinne          46-04.50   NWI    14.13m 
     46-04.50(NWI) FOUL      44-01.50(NWI) 45-07(NWI)      
  2 Nalls, Quin               11 Auburn                46-03.00   NWI    14.09m 
     44-07(NWI) 45-10.25(NWI) 46-03(NWI) FOUL           
  3 Williams, Lee             12 Maclay Schoo          45-09.75   NWI    13.96m 
     FOUL      44-09(NWI) 45-09.75(NWI) 45-09.25(NWI)       
  4 MacKlien, Daijon          12 Auburn                44-04.50   NWI    13.52m 
     44-04.50(NWI) FOUL      44-04.50(NWI) FOUL           
  5 Gillespie, Dennis         12 Norcross Hig          44-01.25   NWI    13.44m 
     43-11(NWI) 41-03.75(NWI) 44-01.25(NWI) 43-00.75(NWI)      
  6 Taylor, Tyrian            11 Jones HS              44-00.50   NWI    13.42m 
     43-02.75(NWI) 44-00.50(NWI) 42-09(NWI) 42-09(NWI)      
  7 Whisby, Curtis            12 Norcross Hig          44-00.00   NWI    13.41m 
     44-00(NWI) 43-10(NWI) FOUL      43-02.50(NWI)      
  8 Mauger, Quincy            11 Kell High Sc          43-09.75   NWI    13.35m 
     42-10.50(NWI) 43-09.75(NWI) 43-07.50(NWI) 43-08.75(NWI)      
  9 Spann, Joseph             -- Ola High Sch          43-09.50   NWI    13.34m 
     43-09.50(NWI) 42-08.50(NWI) 42-04(NWI) 40-11.75(NWI)      
 10 Richardson, Cody          12 Walton High           42-06.50   NWI    12.96m 
     42-06.50(NWI) 40-09(NWI) 41-08.25(NWI) 41-04.50(NWI)      
 11 Phipps, Braxton           -- Pope High Sc          42-04.75   NWI    12.92m 
     40-10(NWI) 42-04.75(NWI) 41-01.50(NWI) FOUL           
 12 Dancy, Chris              10 Brookwood             42-03.00   NWI    12.87m 
     41-07(NWI) 42-03(NWI) 42-01.50(NWI) 41-05(NWI)       
 13 Gibbs, Terry              11 Union Grove           42-02.00   NWI    12.85m 
     FOUL      40-09.25(NWI) 42-02(NWI) 42-02(NWI)      
 14 Sykes, Terrance           11 Allatoona HS          42-01.75   NWI    12.84m 
     42-01.75(NWI) 40-05.75(NWI) 41-04(NWI) FOUL           
 15 Cook, Charles             -- Sprayberry H          42-01.25   NWI    12.83m 
     41-01.50(NWI) FOUL      42-01.25(NWI) FOUL           
 16 Griffin, Victor           -- Ola High Sch          41-09.50   NWI    12.73m 
     FOUL      FOUL      41-09.50(NWI) 0.25(NWI)        
 17 Presley, Terence          11 Opelika High          41-07.50   NWI    12.68m 
     40-02.25(NWI) 39-03(NWI) 39-11.50(NWI) 41-07.50(NWI)      
 18 Seldon, Darrell           12 Columbus Hig         J41-07.50   NWI    12.68m 
     FOUL      FOUL      FOUL      41-07.50(NWI)      
 19 Franklin, Brian           12 Smiths Stati          41-04.75   NWI    12.61m 
     41-04.75(NWI) 40-08.25(NWI) 40-09(NWI) FOUL           
 20 Nunez, Deandre            -- Harrison Hig          41-03.50   NWI    12.58m 
     41-03.50(NWI) 40-05.50(NWI) 39-09(NWI) FOUL           
 21 Roache, Kaelon            10 Pope High Sc          41-01.50   NWI    12.53m 
     41-01.50(NWI) FOUL      40-01(NWI) 40-09(NWI)      
 22 Davis, Brandon            12 McEachern Hi          40-11.00   NWI    12.47m 
     FOUL      FOUL      40-11(NWI) ND(NWI)      
 23 Orjioke, Kene             12 Lassiter Hig          40-09.75   NWI    12.43m 
     40-09.75(NWI) 39-03.75(NWI) 39-04(NWI) ND(NWI)      
 24 Birt, Jamal               12 Columbus Hig          40-09.25   NWI    12.42m 
     40-09.25(NWI) FOUL      ND(NWI) 39-03.50(NWI)      
 25 Taylor, Brandon           11 Opelika High          40-07.50   NWI    12.38m 
     FOUL      FOUL      40-01(NWI) 40-07.50(NWI)      
 26 Dobbs, Kyle               11 Grayson High          40-04.25   NWI    12.29m 
     40-04.25(NWI) 39-01(NWI) FOUL      39-06.50(NWI)      
 27 Robinson, T'Qwan          11 Walton High           40-04.00   NWI    12.29m 
     39-07.50(NWI) 40-04(NWI) 39-10(NWI) 39-05.75(NWI)      
 28 Smith, Jericho            12 Grady                J40-04.00   NWI    12.29m 
     FOUL      39-07.75(NWI) 40-04(NWI) FOUL           
 29 Eberhart, Xavier          11 Oglethorpe C          40-03.25   NWI    12.27m 
     40-03.25(NWI) 39-05.75(NWI) FOUL      FOUL           
 30 Bryan, Ian                12 Starrs Mill           39-04.25   NWI    11.99m 
     39-04.25(NWI) FOUL      39-04(NWI) FOUL            
 31 Mooney, Kendell           12 Grayson High          39-00.50   NWI    11.89m 
     39-00.50(NWI) ND(NWI) FOUL      ND(NWI)      
 -- Watkins, Cedric           11 McEachern Hi              FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL           
 -- Hardge, Daniel            12 Smiths Stati              FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL           
 -- McGregor, Paul            11 Alexander                  DNS   NWI           
 
Boys Shot Put High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Chambers, Jordan          12 Kell High Sc          53-09.00     16.38m 
      53-09  FOUL  FOUL  FOUL       
  2 Lawrence, Shawayne        11 Eagle's Land          52-01.50     15.88m 
      52-01.50  FOUL  51-05  50-08      
  3 Vahoua, Marco             12 Pope High Sc          50-06.00     15.39m 
      47-07  50-06  49-01  50-02      
  4 Philpot, Tony             12 Opelika High          50-00.50     15.25m 
      FOUL  50-00.50  50-00  FOUL      
  5 Croom, Jason              12 Norcross Hig          49-09.50     15.17m 
      45-10  49-09.50  48-04  47-01      
  6 Harty, Brooks             11 McIntosh Hig          48-08.50     14.84m 
      47-04.50  46-10.50  48-08.50  47-00       
  7 Roon, Matt                12 Grayson High          48-07.50     14.82m 
      43-11.50  47-02  48-07.50  45-10      
  8 Williams, Andrew          10 Eagles Landi          48-00.50     14.64m 
      43-04  48-00.50  46-06  44-07       
  9 West, Terrance            12 Columbus Hig          46-06.00     14.17m 
      41-10  41-05  44-04  46-06      
 10 Mattle, Alex              12 Lassiter Hig          45-06.00     13.86m 
      45-06  44-00  45-05  44-07      
 11 Burney, Slaten            12 Alexander             45-00.00     13.71m 
      43-06  45-00  43-07.50  45-00      
 12 Brooks, Kelly             12 Walton High           44-07.00     13.58m 
      43-00  43-10  43-00  44-07      
 13 Graham, Sam               12 Lakeside, Ev          43-08.00     13.30m 
      43-08  42-02.50  42-05  42-08      
 14 Sexton, Deafrini          12 Opelika High          43-05.00     13.23m 
      FOUL  43-05  43-05  FOUL      
 15 Williams, Duaron          12 Jones HS              43-03.00     13.18m 
      41-08  43-03  FOUL  FOUL      
 16 Pelletier, Nathan         11 Creekview             43-01.00     13.13m 
      38-04  41-04  41-04.50  43-01      
 17 Richardson, Trevell       11 Auburn                42-09.00     13.03m 
      42-04  FOUL  42-09  42-04      
 18 Amichia, Kofi             12 McEachern Hi         J42-09.00     13.03m 
      42-09  FOUL  FOUL  FOUL      
 19 Gaines, Chris             12 Kell High Sc          42-06.00     12.95m 
      41-10  FOUL  42-06  41-10.50      
 20 Connally, Jamarcus        11 Norcross Hig          42-02.50     12.86m 
      42-02.50  FOUL  FOUL  41-05      
 21 Brinson, Kenneth           9 Marist                41-11.50     12.78m 
      40-01  41-08  FOUL  41-11.50      
 22 Ricks, Malcolm            12 McEachern Hi          41-08.00     12.70m 
      35-06.50  FOUL  41-01  41-08      
 23 Fabrezio, Gino            10 Eagle's Land          41-02.50     12.56m 
      41-02.50  FOUL  FOUL  FOUL      
 24 Young, Malik              -- Sprayberry H          41-00.00     12.49m 
      FOUL  41-00  FOUL  FOUL      
 25 Bishop, Lenny             10 North Forsyt          40-08.00     12.39m 
      40-08  FOUL  FOUL  FOUL      
 26 Carter, Darius            11 Auburn                38-09.00     11.81m 
      FOUL  FOUL  38-09  FOUL      
 27 Fleming, Jay              10 Oglethorpe C          38-04.00     11.68m 
      38-04  FOUL  FOUL  FOUL      
 28 Fry, Hayden               11 Starrs Mill           38-02.00     11.63m 
      38-02  FOUL  FOUL  FOUL        
 29 Mitchell, Nathan          12 Ola High Sch          36-09.00     11.20m 
      36-09  FOUL  FOUL  FOUL      
 30 Pacheco, Casey            11 Oglethorpe C          36-07.00     11.15m 
      FOUL  36-07  FOUL  FOUL      
 -- Rankins, Sheldon          -- Eastside                   DNS            
 
Boys Discus Throw High School
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Philpot, Tony             12 Opelika High            157-10     48.10m 
      FOUL  157-10  FOUL  FOUL      
  2 Lawrence, Shawayne        11 Eagle's Land            154-00     46.93m 
      127-10  149-00  154-00  FOUL      
  3 Spencer, Jameel           11 Woodward Aca            143-09     43.81m 
      FOUL  FOUL  143-09  FOUL      
  4 Chambers, Jordan          12 Kell High Sc            141-04     43.07m 
      141-04  FOUL  140-10  FOUL      
  5 Muntifering, Matt         12 Auburn                  139-07     42.54m 
      128-04  137-03  139-07  FOUL      
  6 Roon, Matt                12 Grayson High            138-05     42.18m 
      134-08  136-06  136-02  138-05      
  7 Fabrezio, Gino            10 Eagle's Land            137-07     41.93m 
      137-07  FOUL  FOUL  FOUL      
  8 Harrell, Josh             12 North Forsyt            132-11     40.51m 
      119-02  FOUL  1.25  132-11      
  9 Bonts, Tyler              12 Auburn                  132-04     40.33m 
      FOUL  132-04  129-11  FOUL      
 10 Vahoua, Marco             12 Pope High Sc            128-08     39.21m 
      116-02  121-00  113-02  128-08      
 11 Brooks, Kelly             12 Walton High             127-10     38.96m 
      107-02  127-10  109-07  108-10      
 12 Reid, Jalen               10 Hillgrove               127-07     38.88m 
      FOUL  123-04  127-07  FOUL       
 13 Ji, Robin                 12 Brookwood               126-08     38.60m 
      126-08  FOUL  FOUL  FOUL      
 14 Peterson, Corin           12 Columbus Hig            124-01     37.82m 
      124-01  121-05  114-05  FOUL      
 15 Griffith, Cole            10 Starrs Mill             122-10     37.43m 
      FOUL  122-10  FOUL  115-07      
 16 Brinson, Kenneth           9 Marist                  121-11     37.16m 
      FOUL  FOUL  121-11  FOUL      
 17 Hellwig, Hunter           12 Brookwood               119-09     36.49m 
      119-09  FOUL  118-11  114-07      
 18 Haugh, Daniel             10 St. Pius X              118-04     36.06m 
      118-04  116-07  111-09  117-04      
 19 Buhr, Christian           12 Pope High Sc            118-00     35.96m 
      115-04  FOUL  FOUL  118-00       
 20 Pendley, Cole             -- Lassiter Hig            117-03     35.73m 
      112-06  117-03  114-07  FOUL      
 21 Connally, Jamarcus        11 Norcross Hig            117-00     35.66m 
      117-00  FOUL  FOUL  115-01      
 22 Graham, Sam               12 Lakeside, Ev            116-09     35.58m 
      116-09  115-08  FOUL  FOUL      
 23 Thomas, Julien            12 Our Lady of             115-01     35.07m 
      100-09  115-01  FOUL  FOUL      
 24 Williams, Andrew          10 Eagles Landi            114-05     34.87m 
      108-08  FOUL  FOUL  114-05       
 25 Pacheco, Casey            11 Oglethorpe C            114-04     34.84m 
      109-04  FOUL  114-04  110-01      
 26 Giresi, Mike              11 Allatoona HS            102-08     31.29m 
      FOUL  102-08  FOUL  FOUL      
 -- Vaughn, Tyler             11 Union Grove                DNS            
 -- Rochell, Isaac            11 Eagles Landi               DNS            
 -- Williams, Duaron          12 Jones HS                   DNS            
 -- Duba, Trevor              12 Lambert HS                 DNS            
 
Mixed 1600 Sprint Medley COED High School
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Greenbrier High School  'A'                         3:40.36   3 
  2 Auburn  'A'                                         3:48.37   3 
  3 Eagle's Landing High School  'A'                    3:53.96   3 
  4 Jones HS  'A'                                       3:55.38   3 
  5 Norcross High School  'A'                           3:55.96   1 
  6 Lassiter High School  'A'                           3:57.03   3 
  7 North Cobb High School  'A'                         3:59.11   3 
  8 Ola High School  'A'                                4:01.80   3 
  9 Smiths Station  'A'                                 4:01.91   1 
 10 Alexander  'A'                                      4:02.10   2 
 11 Pope High School  'A'                               4:03.87   2 
 12 North Forsyth  'A'                                  4:03.99   2 
 13 Chapel Hill High School  'A'                        4:08.32   1 
 14 Starrs Mill High School  'A'                        4:11.56   3 
 15 Eagles Landing Christian Acade  'A'                 4:16.24   2 
 16 Lambert HS  'A'                                     4:16.79   1 
 17 Creekview  'A'                                      4:17.65   2 
 18 First Presbyterian Day School  'A'                  4:18.54   2 
 -- McEachern High School  'A'                               DQ   1  lane violation




College Results

Licensed to Delta Timing Group - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/16/2012 10:01 PM
         Georgia Intercollegiate Invitational - 3/16/2012 to 3/17/2012         
                         Georgia Coaches Invitational                          
                            3/16/2012 to 3/17/2012                             
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash College
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Kalu, Stephanie           FR Georgia Tech             11.81   0.2  1 
  2 Middlebrooks, Jamilah     FR Georgia Tech             12.24   0.2  1 
  3 Faulk, Shakeyla           FR Fort Valley              12.38   0.2  1 
  4 Wilson, Portia            JR Fort Valley              12.38   0.2  1 
  5 Daley, Tamala             JR Shorter                  12.53   0.2  1 
  6 Scott, Kenya              FR Georgia Tech             12.59   0.2  1 
  7 Wiggins, Kendra           FR Clark Atlant             12.81   0.1  2 
  8 Woods, Dominique          SR Shorter                  12.88   0.2  1 
  9 McClain, Asia             FR Clark Atlant             13.00   0.1  2 
 10 Morris, Desi-Ray          FR Fort Valley              13.14   0.1  2 
 11 Jackson, Jasmine          SO Shorter                  13.14   0.1  2 
 12 Bryant, Aamiyra           FR Fort Valley              13.17   0.1  2 
 -- Ingram, Victoria          FR Fort Valley                DNS   0.2  1 
 
Women 200 Meter Dash College
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lightbourne, Charlesha    SR Georgia Stat             24.09   1.1  3 
  2 White, Kentrell           FR Kennesaw Sta             24.38   1.0  1 
  3 Kalu, Stephanie           FR Georgia Tech             24.58   1.0  1 
  4 McKee, Julienne           SO Georgia Tech             24.65   1.1  3 
  5 Middlebrooks, Jamilah     FR Georgia Tech             24.68   1.0  1 
  6 Davis, Cynthia            JR Kennesaw Sta             24.89   1.0  1 
  7 Spikes, Lakeisha          SO Shorter                  25.12   0.9  2 
  8 Walker, Ayana             FR Shorter                  25.15   1.0  1 
  9 Brewer, Wande             SO Georgia Stat             25.25   1.0  4 
 10 Colbert, Tatiana          SO Georgia Stat             25.30   1.1  3 
 11 Colbert, Talia            SO Georgia Stat             25.33   1.0  4 
 12 Mallard, Brittany         JR Fort Valley              25.34   1.0  1 
 13 Ballard, Ashley           SO Shorter                  25.40   0.9  2 
 14 Burke, Shankevia          JR Fort Valley              25.42   1.0  1 
 15 Akwule, Melanie           SR Georgia Tech             25.47   1.0  4 
 16 Faulk, Shakeyla           FR Fort Valley              25.52   1.1  3 
 17 Holden, Kennisha          JR Shorter                  25.56   0.9  2 
 18 Wilson, Portia            JR Fort Valley              25.59   0.9  2 
 19 Pensock, Christina        FR Georgia Tech             25.62   0.9  2 
 20 Brooks, Gabrielle         SO Georgia Stat             25.62   1.2  5 
 21 Moreland, Tia             SR Shorter                  25.80   1.1  3 
 22 Holden, Porsche           SO Shorter                  25.91   1.0  4 
 23 Sewell, Brittany          SR Shorter                  26.07   0.9  2 
 24 Jarboe, Jerriyauna        FR Clark Atlant             26.11   1.1  3 
 25 Woods, Dominique          SR Shorter                  26.16   1.2  5 
 26 Robinson, Brittany        SR Kennesaw Sta             26.29   1.0  4 
 27 Wiggins, Kendra           FR Clark Atlant             26.39   1.1  3 
 28 Comer, Tamara             JR Clark Atlant             26.69   1.3  6 
 29 Hoskins, Dominique        FR Shorter                  26.96   1.2  5 
 30 Braxton, Alex             FR Georgia Tech             27.07   1.3  6 
 31 McClain, Asia             FR Clark Atlant             27.09   1.0  4 
 32 Bryant, Aamiyra           FR Fort Valley              27.21   1.2  5 
 33 Williams, Sydney          FR Kennesaw Sta             27.40   1.2  5 
 34 Dyess, Tanisha            FR Shorter                  27.51   1.0  4 
 35 Yoonis, Alla              FR Kennesaw Sta             27.60   1.3  6 
 36 Bush, Jasmine             FR Georgia Tech             27.75   1.3  6 
 37 Jackson, Jasmine          SO Shorter                  27.83   1.3  6 
 38 Kent, Jasmine             JR Georgia Tech             27.86   1.3  6 
 -- Stewartson, Ashlie        SR Shorter                    DNS   0.9  2 
 -- Smith, Vynnessa           SR Kennesaw Sta               DNS   1.2  5 
 -- Pate, Monique             SO Georgia Tech               DNS   1.2  5 
 -- Daley, Tamala             JR Shorter                    DNS   1.3  6 
 -- Adams, Mia                FR Georgia Stat               DNS   1.0  4 
 
Women 400 Meter Dash College
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ballard, Ashley           SO Shorter                  56.36   1 
  2 Lightbourne, Charlesha    SR Georgia Stat             56.89   1 
  3 Mallard, Brittany         JR Fort Valley              57.49   1 
  4 Helm, Daisy               FR Shorter                  57.59   2 
  5 Holden, Kennisha          JR Shorter                  57.91   1 
  6 Pensock, Christina        FR Georgia Tech             58.03   1 
  7 Moreland, Tia             SR Shorter                  59.03   2 
  8 Jarboe, Jerriyauna        FR Clark Atlant             59.56   1 
  9 Comer, Tamara             JR Clark Atlant           1:00.84   1 
 10 Hoskins, Dominique        FR Shorter                1:00.89   2 
 11 Spikes, Lakeisha          SO Shorter                1:00.96   2 
 12 Dyess, Tanisha            FR Shorter                1:01.39   2 
 13 McClendon, Sarah          SO Fort Valley            1:04.86   2 
 14 Sewell, Brittany          SR Shorter                1:05.48   2 
 -- Jones, Mia                SR Shorter                    DNS   2 
 
Women 800 Meter Run College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Robinson, Brittany        SR Kennesaw Sta           2:11.58  
  2 Kearney, Niamh            FR Georgia Stat           2:14.46  
  3 Williams, Sydney          FR Kennesaw Sta           2:19.57  
  4 Johnson, Tanickia         FR Fort Valley            2:28.02  
  5 Davis, Breya              SO Clark Atlant           2:31.43  
  6 Brown, Casey              FR West Georgia           2:34.02  
  7 Badie, Breiona            SO Shorter                2:39.45  
  8 Leverette, Christie       JR Kennesaw Sta           2:41.67  
  9 Norris, Casey             SR Berry                  2:42.31  
 10 Mauldin, Caroline         FR West Georgia           2:45.69  
 11 Crawford, Briana          JR West Georgia           2:50.24  
 -- Stidwell, Shamel          SO Fort Valley                DNF  
 -- Nieto, Carina             FR West Georgia               DNS  
 -- VanTassell, Jamie         SO Georgia Tech               DNS  
 -- Mack, Naomi               SR Kennesaw Sta               DNS  
 -- Freeman, Mariah           SO Shorter                    DNS  
 -- Crafton, Que              FR Shorter                    DNS  
 
Women 1500 Meter Run UNSEEDED College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nieto, Carina             FR West Georgia           5:06.20  
  2 Anderson, Zanny           SR Georgia Stat           5:13.09  
  3 Lawson, Ansley            FR Georgia Stat           5:16.23  
  4 Papesh, Katie             SO Georgia Stat           5:19.41  
  5 Godwin, Sha'Doris         JR Shorter                5:22.84  
  6 Brown, Casey              FR West Georgia           5:24.24  
  7 Sweet, Trice              FR Kennesaw Sta           5:28.88  
  8 Crawford, Briana          JR West Georgia           5:42.62  
  9 Jordan, Katy              SO Berry                  5:47.04  
 10 Mauldin, Caroline         FR West Georgia           5:49.43  
 11 Whitaker, Nekesha         JR Clark Atlant           6:04.08  
 12 Stewart, Leslie           FR Berry                  6:07.82  
 13 Stryker, Annika           FR Berry                  6:55.29  
 
Women 1500 Meter Run INVITATIONAL College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jackson, Morgan           FR Georgia Tech           4:42.65  
  2 McMeekin, Maureen         SR Georgia Tech           4:43.86  
  3 Serres, Laura             FR Georgia Tech           4:46.76  
  4 Kownack, Mary             SR Georgia Tech           4:48.68  
  5 Cook, Jennifer            SR Berry                  4:49.37  
  6 Hammond, Rachel           FR Georgia Tech           4:50.96  
  7 Robinson, Brittany        SO Clark Atlant           4:51.00  
  8 Meyer, Kelly              FR Georgia Tech           4:51.41  
  9 Yoonis, Alla              FR Kennesaw Sta           4:55.07  
 10 Scott, Lauren             FR Kennesaw Sta           5:04.71  
 -- VanTassell, Jamie         SO Georgia Tech               DNF  
 -- Johnson, Tanickia         FR Fort Valley                DNF  
 -- Stidwell, Shamel          SO Fort Valley                DNS  
 
Women 5000 Meter Run College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Niemann, Kacie            SO Mercer                17:23.92  
  2 Townsend, Katie           FR Georgia Tech          17:29.51  
  3 Sinclair, Anna            SO Georgia Stat          17:38.03  
  4 Kim, Betsy                SR Georgia Tech          17:38.49  
  5 Stefanoff, Hannah         SO Georgia Stat          17:44.96  
  6 Houle, Kacee              SR Georgia Stat          18:19.57  
  7 Rubel, Jennifer           SO Georgia Stat          18:21.01  
  8 Spicher, Shea             SO Shorter               18:40.52  
  9 Pressel, Diana            FR Georgia Tech          18:40.79  
 10 Vance, Katie              JR Georgia Tech          18:47.26  
 11 Bishop, Alison            JR Georgia Stat          18:56.51  
 12 Walcott, Sara             SR Berry                 19:00.80  
 13 Nieto, Carina             FR West Georgia          19:08.78  
 14 Hubbard, Elena            SO Georgia Tech          19:12.27  
 15 Kivi, Christina           SR Mercer                19:13.11  
 16 Rutledge, Katie           SO Shorter               19:33.06  
 17 Spinks, Kelsey            JR Georgia Stat          19:34.42  
 18 Logan, Ashley             FR Shorter               19:51.62  
 19 Grosz, Rachael            SO Georgia Tech          19:57.39  
 20 Nelson, Laura             FR Georgia Tech          20:29.77  
 21 Garcia, Iliana            FR Mercer                20:31.45  
 22 Nation, Lauren            SR Berry                 20:32.10  
 23 Knapper, Kasie            JR Mercer                20:32.37  
 24 Rodriguez, Andrea         SR Georgia Stat          20:50.20  
 25 Collins, Charlotte        SO Berry                 21:01.22  
 26 Fredette, Nicole          FR Berry                 21:15.14  
 27 Drosky, Hayley            FR Georgia Tech          21:36.60  
 28 Cranford, Caley           SO Mercer                21:38.93  
 29 Hicks, Lauren             FR Berry                 21:59.76  
 30 Jones, Ellery             SR Berry                 22:02.37  
 31 Heflin, Kayla             FR Berry                 23:03.10  
 32 Abuhamdieh, Hibah         FR Berry                 23:03.13  
 33 Preg, Allison             SO Berry                 23:03.48  
 -- Hughes, Kylen             SO Mercer                     DNS  
 -- McCane, Madeline             Georgia College            DNS  
 -- Lones, Allison               Georgia College            DNS  
 -- Osment, Ellen                Georgia College            DNS  
 -- Cary, Emily                  Georgia College            DNS  
 -- Byrnes, Andrea               Georgia College            DNS  
 -- Dobson, Victoria             Georgia College            DNS  
 -- Lacksen, Elizabeth        FR Georgia Tech               DNS  
 -- Tinker, Catie                Georgia College            DNS  
 -- Sweet, Trice              FR Kennesaw Sta               DNS  
 -- Passino, Ashton              Georgia College            DNS  
 -- Shane, Rebecca               Georgia College            DNS  
 
Women 100 Meter Hurdles College
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Akwule, Melanie           SR Georgia Tech             13.58   0.3  1 
  2 Moore, Tamara             SO Georgia Stat             14.10   0.3  1 
  3 Holden, Porsche           SO Shorter                  14.25   0.3  1 
  4 Norman, Leah              JR Georgia Stat             14.84   0.3  1 
  5 Porter, Shaquavia         FR Fort Valley              14.99   0.3  1 
  6 Braxton, Alex             FR Georgia Tech             15.25   0.7  2 
  7 Davidson, Kryslynn        FR Shorter                  15.41   0.7  2 
  8 Freeman, Mariah           SO Shorter                  15.42   0.3  1 
  9 Lake, Zandra              FR Shorter                  15.61   0.7  2 
 10 Leverette, Christie       JR Kennesaw Sta             15.80   0.7  2 
 11 Morris, Desi-Ray          FR Fort Valley              16.15   0.7  2 
 -- Haggins, Keiera           SR Shorter                    DNS   0.7  2 
 -- Kent, Jasmine             JR Georgia Tech               DNS   0.3  1 
 -- Bush, Jasmine             FR Georgia Tech               DNS   0.7  2 
 -- Mack, Naomi               SR Kennesaw Sta               DNS   0.3  1 
 -- Pate, Monique             SO Georgia Tech               DNS   0.7  2 
 
Women 400 Meter Hurdles College
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Isley, Jasmine            SR Georgia Tech           1:00.40   1 
  2 Porter, Shaquavia         FR Fort Valley            1:01.41   1 
  3 Larbi, Ama                FR Georgia Tech           1:02.41   1 
  4 Norman, Leah              JR Georgia Stat           1:02.67   1 
  5 Jude, Sarah               FR Shorter                1:04.63   2 
  6 Davidson, Kryslynn        FR Shorter                1:04.72   1 
  7 Lomax, Ariel              JR Clark Atlant           1:05.17   1 
  8 Moore, Tamara             SO Georgia Stat           1:05.47   1 
  9 Pate, Monique             SO Georgia Tech           1:05.97   2 
 10 Daniels, LaTia            FR Kennesaw Sta           1:06.02   2 
 11 McClendon, Sarah          SO Fort Valley            1:11.84   2 
 
Women 3000 Meter Steeplechase College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Showalter, Katharine      JR Georgia Stat          10:53.29  
  2 Hughes, Kylen             SO Mercer                12:38.70  
  3 Knapper, Kasie            JR Mercer                12:54.21  
  4 Woodson, Markeshia        SO Clark Atlant          13:17.12  
 
Women High Jump College
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Crafton, Que              FR Shorter                  1.60m    5-03.00 
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    P    P    P    P   XO    O  XXX 
  2 Quimby, Michelle          JR Kennesaw Sta             1.55m    5-01.00 
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
      PPP  PPP    P    P    P    O  XXX 
  3 Prince-Coleman, Jonae     SR Clark Atlant             1.50m    4-11.00 
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    O    O  XXX 
  4 Wade, Tabia               FR Clark Atlant             1.45m    4-09.00 
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O    O  XXX 
  5 Bush, Jasmine             FR Georgia Tech            J1.45m    4-09.00 
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
      PPP  PPP  PPP  XXO  XXX 
 -- Pate, Monique             SO Georgia Tech               DNS            
 
Women Pole Vault College
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Quimby, Michelle          JR Kennesaw Sta             3.60m   11-09.75 
     3.35 3.50 3.60 3.70 3.80 
        O    P    O    P  XXX 
  2 Becker, Samantha          FR Georgia Tech            J3.60m   11-09.75 
     3.35 3.50 3.60 3.70 3.80 
      PPP  PPP  XXO  PPP  XXX 
 -- Penk, Erica               SR Georgia Tech                NH            
     3.35 3.50 3.60 3.70 
      PPP  PPP  PPP  XXX 
 -- Woodson, Markeshia        SO Clark Atlant               DNS            
 
Women Long Jump College
===============================================================================
 Final only - 4 jumps per competitor
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 McKee, Julienne           SO Georgia Tech             6.15m   3.7  20-02.25 
     5.68m(+0.0) 6.15m(3.7) FOUL      PASS           
  2 Daley, Tamala             JR Shorter                  5.73m  +0.0  18-09.75 
     FOUL(0.4) 5.53m(1.6) 5.73m(+0.0) FOUL(+0.0)      
  3 McLeod, Jhanelle          JR Georgia Tech             5.67m  -0.4  18-07.25 
     FOUL(+0.0) 5.53m(1.0) 5.67m(-0.4) 5.56m(+0.0)      
  4 Stewartson, Ashlie        SR Shorter                  5.63m   0.2  18-05.75 
     5.56m(0.6) 5.63m(0.2) 4.91m(+0.0) PASS           
  5 Barchue, Lashanna         SR Kennesaw Sta             5.59m   1.9  18-04.25 
     5.59m(1.9) 5.36m(+0.0) 4.91m(+0.0) PASS(-1.3)      
  6 Colbert, Tatiana          SO Georgia Stat             5.48m  +0.0  17-11.75 
     5.20m(-1.9) 5.40m(-0.7) FOUL(+0.0) 5.48m(+0.0)       
  7 Burke, Shankevia          JR Fort Valley              5.47m  +0.0  17-11.50 
     FOUL(-1.2) 5.47m(+0.0) FOUL(1.5) 5.28m(-1.0)      
  8 Kent, Jasmine             JR Georgia Tech             5.46m  +0.0  17-11.00 
     5.46m(+0.0) FOUL(2.6) 5.28m(+0.0) FOUL(+0.0)      
  9 Brooks, Gabrielle         SO Georgia Stat             5.44m  +0.0  17-10.25 
     5.23m(-0.1) 5.44m(+0.0) 5.43m(0.2) FOUL(-0.3)      
 10 Braxton, Alex             FR Georgia Tech             5.32m  -1.5  17-05.50 
     5.32m(-1.5) 5.11m(-1.4) 5.14m(-3.3) 5.31m(-1.8)      
 11 Pate, Monique             SO Georgia Tech             5.27m  +0.0  17-03.50 
     5.27m(+0.0) FOUL(-2.0) FOUL(-0.7) PASS           
 12 White, Kentrell           FR Kennesaw Sta             5.11m  +0.0  16-09.25 
     5.11m(+0.0) 4.81m(0.3) 5.01m(-1.2) 4.97m(-0.4)      
 13 Colbert, Talia            SO Georgia Stat             5.08m  -2.1  16-08.00 
     5.08m(-2.1) 4.92m(-0.5) 4.60m(-1.7) FOUL(-1.5)      
 14 Lake, Zandra              FR Shorter                  5.06m  -1.3  16-07.25 
     4.87m(-2.7) 5.06m(-1.3) FOUL(-1.6) 4.93m(-1.8)      
 15 Bush, Jasmine             FR Georgia Tech             4.96m  -1.1  16-03.25 
     FOUL(+0.0) 4.96m(-1.1) FOUL(0.7) 4.85m(0.7)      
 16 Morris, Desi-Ray          FR Fort Valley              4.88m  -0.1  16-00.25 
     4.81m(-0.7) 1.99m(-1.4) FOUL(-0.5) 4.88m(-0.1)      
 17 Jones, Mia                SR Shorter                  4.70m   0.2  15-05.00 
     4.26m(+0.0) 3.73m(-1.5) 4.70m(0.2) 4.55m(-1.5)      
 18 Haggins, Keiera           SR Shorter                  4.30m  -0.3  14-01.25 
     4.28m(-0.2) 4.21m(-1.1) 4.22m(-1.1) 4.30m(-0.3)      
 -- Smith, Christina          SR Fort Valley                DNS   NWI           
 
Women Triple Jump College
===============================================================================
 Final only - 4 jumps per competitor
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 McKee, Julienne           SO Georgia Tech            13.05m   0.1  42-09.75 
     12.48m(+0.0) 12.86m(+0.0) 13.05m(0.1) PASS           
  2 McLeod, Jhanelle          JR Georgia Tech            12.41m   1.1  40-08.75 
     FOUL(+0.0) 12.32m(+0.0) 12.41m(1.1) FOUL(0.8)      
  3 Burke, Shankevia          JR Fort Valley             11.72m   0.8  38-05.50 
     11.42m(+0.0) 11.08m(1.2) 11.61m(+0.0) 11.72m(0.8)      
  4 Barchue, Lashanna         SR Kennesaw Sta            11.20m   0.8  36-09.00 
     FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 11.20m(0.8)      
  5 Lake, Zandra              FR Shorter                 11.06m  +0.0  36-03.50 
     10.85m(+0.0) 10.86m(+0.0) 10.72m(+0.0) 11.06m(+0.0)      
  6 Moore, Aniya              FR Georgia Stat            10.96m   0.8  35-11.50 
     10.78m(+0.0) 10.96m(0.8) FOUL      FOUL           
  7 Quimby, Michelle          JR Kennesaw Sta            10.55m   0.1  34-07.50 
     10.01m(+0.0) 10.23m(+0.0) 10.34m(+0.0) 10.55m(0.1)      
 -- Adams, Mia                FR Georgia Stat              FOUL                 
     FOUL(+0.0) PASS      PASS      PASS           
 
Women Shot Put College
==========================================================================
 Final only - 4 throws per competitor
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Gwennetta          JR Kennesaw Sta            12.61m   41-04.50 
      12.61m  12.37m  12.53m  12.58m       
  2 Reeves, Carresa           FR Georgia Stat            11.37m   37-03.75 
      11.37m  11.09m  FOUL  FOUL      
  3 Henry, Sydney             JR Georgia Stat            11.23m   36-10.25 
      9.81m  10.91m  10.92m  11.23m      
  4 Franklin, Kenya           SO Clark Atlant            11.07m   36-04.00 
      11.07m  FOUL  9.83m  10.96m      
  5 Overby, Chelsea           FR Shorter                 10.90m   35-09.25 
      10.90m  FOUL  FOUL  FOUL      
  6 Frazier, Shakari          SR Fort Valley             10.66m   34-11.75 
      10.66m  10.53m  FOUL  FOUL      
  7 Wood, Chelsea             FR Kennesaw Sta            10.52m   34-06.25 
      9.98m  10.38m  10.07m  10.52m      
  8 McReynolds, DeShericka    FR Clark Atlant            10.16m   33-04.00 
      10.16m  FOUL  FOUL  10.01m      
  9 Griffin, Allienna         FR Fort Valley              8.82m   28-11.25 
      8.39m  8.46m  8.82m  8.03m      
 10 Braxton, Alex             FR Georgia Tech             8.50m   27-10.75 
      8.09m  7.92m  7.03m  8.50m      
 11 Rawls, Natalia            SR Fort Valley              6.48m   21-03.25 
      5.66m  6.26m  6.48m  5.83m      
 -- Hall, Albria              SR Fort Valley                DNS            
 -- Smith, Christina          SR Fort Valley                DNS            
 
Women Discus Throw College
==========================================================================
 Final only - 4 throws per competitor
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Mills, Suzee              JR Kennesaw Sta            38.86m     127-06 
      38.86m  FOUL  FOUL  37.93m      
  2 Hooper, Shannon           JR Kennesaw Sta            38.00m     124-08 
      38.00m  FOUL  37.91m  FOUL       
  3 Smith, Joyce              FR Kennesaw Sta            36.42m     119-06 
      33.52m  36.42m  FOUL  35.36m      
  4 Overby, Chelsea           FR Shorter                 36.07m     118-04 
      34.74m  36.07m  35.37m  FOUL      
  5 Leverette, Christie       JR Kennesaw Sta            33.79m     110-10 
      30.30m  33.79m  24.37m  FOUL      
  6 Frazier, Shakari          SR Fort Valley             32.71m     107-04 
      FOUL  FOUL  32.71m  32.60m      
  7 McReynolds, DeShericka    FR Clark Atlant            31.64m     103-10 
      25.42m  25.27m  31.64m  31.13m      
  8 Spranger, Savannah        FR Kennesaw Sta            30.63m     100-06 
      30.63m  FOUL  FOUL  FOUL      
  9 Franklin, Latasia         SO Clark Atlant            30.37m      99-08 
      FOUL  FOUL  FOUL  30.37m      
 10 Wood, Chelsea             FR Kennesaw Sta            30.05m      98-07 
      30.05m  FOUL  29.43m  28.30m      
 11 Griffin, Allienna         FR Fort Valley             26.33m      86-05 
      FOUL  24.87m  FOUL  26.33m      
 12 Reeves, Carresa           FR Georgia Stat            25.78m      84-07 
      FOUL  25.78m  FOUL  FOUL      
 13 Henry, Sydney             JR Georgia Stat            25.08m      82-03 
      FOUL  FOUL  FOUL  25.08m      
 14 Cunningham, Ashley        FR Clark Atlant            24.14m      79-02 
      24.14m  FOUL  FOUL  FOUL      
 15 Franklin, Kenya           SO Clark Atlant            23.68m      77-08 
      FOUL  FOUL  23.68m  FOUL      
 -- Mills, Rochelle           SO Kennesaw Sta              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL      
 
Women Hammer Throw College
==========================================================================
 Final only - 4 throws per competitor
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Mills, Suzee              JR Kennesaw Sta            47.16m     154-09 
      46.01m  44.70m  47.16m  45.39m      
  2 Hooper, Shannon           JR Kennesaw Sta            45.20m     148-03 
      42.70m  44.37m  FOUL  45.20m       
  3 Frazier, Shakari          SR Fort Valley             39.85m     130-09 
      38.96m  FOUL  FOUL  39.85m      
  4 Henderson, Kesean         JR Georgia Stat            38.05m     124-10 
      37.78m  38.05m  FOUL  37.67m      
  5 Spranger, Savannah        FR Kennesaw Sta            34.98m     114-09 
      34.98m  FOUL  FOUL  FOUL      
  6 Jones, Gwennetta          JR Kennesaw Sta            34.96m     114-08 
      FOUL  34.96m  FOUL  FOUL      
  7 Smith, Joyce              FR Kennesaw Sta            33.66m     110-05 
      32.47m  FOUL  33.66m  FOUL      
  8 Wood, Chelsea             FR Kennesaw Sta            29.02m      95-02 
      28.43m  28.40m  29.02m  FOUL      
  9 Mills, Rochelle           SO Kennesaw Sta            27.26m      89-05 
      FOUL  27.26m  27.05m  FOUL      
 10 Jenkins, Sade             SR Clark Atlant            23.33m      76-06 
      FOUL  FOUL  22.72m  23.33m      
 11 Franklin, Latasia         SO Clark Atlant            22.26m      73-00 
      21.64m  FOUL  22.26m  FOUL      
 12 Cunningham, Ashley        FR Clark Atlant            19.54m      64-01 
      FOUL  FOUL  19.54m  17.14m      
 
Women Javelin Throw College
==========================================================================
 Final only - 4 throws per competitor
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Mills, Suzee              JR Kennesaw Sta            40.86m     134-01 
      40.86m  36.17m  37.99m  FOUL       
  2 Damron, Patricia          JR Kennesaw Sta            35.95m     117-11 
      31.89m  32.29m  35.45m  35.95m      
  3 Wood, Chelsea             FR Kennesaw Sta            33.83m     111-00 
      31.24m  31.52m  32.55m  33.83m      
  4 Mills, Rochelle           SO Kennesaw Sta            32.56m     106-10 
      29.81m  27.67m  31.98m  32.56m      
  5 Leverette, Christie       JR Kennesaw Sta            31.57m     103-07 
      31.57m  31.14m  FOUL  27.59m      
  6 Haggins, Keiera           SR Shorter                 30.52m     100-01 
      30.52m  27.57m  FOUL  29.64m      
  7 Smith, Joyce              FR Kennesaw Sta            29.04m      95-03 
      29.04m  26.17m  23.19m  FOUL      
  8 Jenkins, Sade             SR Clark Atlant            27.32m      89-07 
      26.67m  21.58m  23.61m  27.32m      
  9 Spranger, Savannah        FR Kennesaw Sta            22.80m      74-10 
      22.13m  21.60m  22.80m  21.17m      
 10 Pate, Monique             SO Georgia Tech            21.76m      71-05 
      FOUL  FOUL  FOUL  21.76m      
 11 Freeman, Mariah           SO Shorter                 21.01m      68-11 
      FOUL  17.08m  21.01m  19.96m      
 -- Mack, Naomi               SR Kennesaw Sta               DNS            
 
Men 100 Meter Dash College
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Jones, Perron             JR Georgia Tech             10.78   0.1  1 
  2 Baker, Brentnol           SR Fort Valley              10.90   0.1  1 
  3 Allen, Aaron              JR Fort Valley              10.99   0.1  1 
  4 Simms, Michael            JR Georgia Tech             11.04   0.1  1 
  5 Helvie, Devin             FR Shorter                  11.25  -0.1  2 
  6 Holmes, Trebor            SO Shorter                  11.27  -0.1  2 
  7 Codner, Alvin             JR Clark Atlant             11.28   0.1  1 
  8 Dunn, Darien              SO Clark Atlant             11.38   0.1  1 
  9 Scott, CJ                 SO Shorter                  11.40  -0.1  2 
 10 Hunter, Blair             SR Fort Valley              11.45  -0.1  2 
 11 Walker, Terrell           FR Fort Valley              11.51   0.1  1 
 12 Pinson, Patrick           FR Clark Atlant             11.93   0.1  1 
 
Men 200 Meter Dash College
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wilson, Kirk              JR Shorter                  21.23   1.2  1 
  2 McKay, Antonio            SR Georgia Tech             21.24   1.2  1 
  3 Jones, Perron             JR Georgia Tech             21.56   1.2  1 
  4 Smith, Adika              SO Shorter                  21.71   1.2  1 
  5 Dameron, Randall          JR Shorter                  21.80   1.2  1 
  6 Huntley, Allen            JR Shorter                  21.86   1.3  2 
  7 Davis, Darrius            FR Fort Valley              22.06   1.3  2 
  8 Miles, Christopher        JR Georgia Stat             22.08   1.6  5 
  9 Fair, Malik               JR Shorter                  22.10   1.2  1 
 10 Martinez, Jemir           SR Kennesaw Sta             22.15   1.2  4 
 11 Moon, Bradley             SO Shorter                  22.20   1.3  2 
 12 Moody, Nickshard          SO Clark Atlant             22.21   1.3  2 
 13 Roberson, Myguel          FR Shorter                  22.25   1.3  2 
 14 Simms, Michael            JR Georgia Tech             22.29   1.2  4 
 15 Rooks, Rasmus             FR Kennesaw Sta             22.31   1.4  3 
 16 Allen, Aaron              JR Fort Valley              22.39   1.2  1 
 17 Baker, Brentnol           SR Fort Valley              22.43   1.4  3 
 18 Gainous, Alex             SR Georgia Stat             22.56   1.6  5 
 19 Rice, Cole                FR Shorter                  22.72   1.4  3 
 20 Helvie, Devin             FR Shorter                  22.82   1.2  4 
 21 Gardner, Jonathan         SO Georgia Tech             22.82   1.4  3 
 22 Codner, Alvin             JR Clark Atlant             22.91   1.3  2 
 23 Rumph, Ethan              SR Clark Atlant             22.99   1.6  5 
 24 Holmes, Trebor            SO Shorter                  23.02   1.2  4 
 25 Chambers, Mykhail         JR Georgia Tech             23.21   1.6  5 
 26 Dunn, Darien              SO Clark Atlant             23.37   1.4  3 
 27 Walker, Terrell           FR Fort Valley              23.39   1.2  4 
 28 Scott, CJ                 SO Shorter                  23.78   1.6  5 
 29 Whitlock, Parker          FR Kennesaw Sta             23.84   1.6  5 
 30 Powell, Glenn             FR Georgia Tech             24.12   1.6  5 
 31 Pinson, Patrick           FR Clark Atlant             25.06   1.4  3 
 -- Talton, Nigel             JR Shorter                    DNS   1.3  2 
 -- Scruggs, Terence          JR Shorter                    DNS   1.4  3 
 -- Loadholt, Johnathan       SR Clark Atlant               DNS   1.2  4 
 -- Hamilton, Jametreus       JR Georgia Stat               DNS   1.2  4 
 -- White, William            FR Georgia Tech               DNS   1.2  4 
 -- Pearson, Kyle             JR Kennesaw Sta               DNS   1.6  5 
 
Men 400 Meter Dash College
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Snow, Timothy             FR Fort Valley              47.80   1 
  2 Moody, Nickshard          SO Clark Atlant             48.64   1 
  3 Rice, Cole                FR Shorter                  49.72   2 
  4 Lewis, Matthew            SO Fort Valley              49.86   3 
  5 Redmond, Jermaine         SO Fort Valley              50.09   3 
  6 Huntley, Allen            JR Shorter                  50.18   2 
  7 Smith, Adika              SO Shorter                  50.20   1 
  8 O'Neal, Allen             SR Shorter                  50.21   1 
  9 Charity, La' Monti        FR Clark Atlant             50.35   1 
 10 Roberson, Myguel          FR Shorter                  50.41   2 
 11 Rumph, Ethan              SR Clark Atlant             50.84   3 
 12 Moon, Bradley             SO Shorter                  50.92   3 
 13 Brown, Darnell            SO Georgia Stat             51.28   3 
 14 White, William            FR Georgia Tech             51.32   3 
 15 Wilson, Kirk              JR Shorter                  52.95   2 
 16 Loadholt, Johnathan       SR Clark Atlant             53.42   4 
 17 Chaney Jr., Roger         SR Fort Valley              54.11   2 
 18 Long, Jermaine            FR Fort Valley              54.92   4 
 -- Talton, Nigel             JR Shorter                    DNF   2 
 -- Fair, Malik               JR Shorter                    DNS   1 
 -- Dameron, Randall          JR Shorter                    DNS   1 
 -- Williams, Jeffrey         SR Shorter                    DNS   4 
 -- Miles, Christopher        JR Georgia Stat               DNS   4 
 -- Gainous, Alex             SR Georgia Stat               DNS   3 
 -- Scruggs, Terence          JR Shorter                    DNS   2 
 
Men 800 Meter Run College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Reid, Cameron             SO Georgia Tech           1:57.18  
  2 Black, Julian             SO Georgia Stat           1:59.10  
  3 Erdman, Christian         FR Georgia Tech           2:00.50  
  4 Greer, Scott              FR Georgia Tech           2:01.37  
  5 Vanderkleed, Chris        FR Georgia Stat           2:02.89  
  6 Coleman, Aaron            SO Fort Valley            2:04.47  
  7 Hudson, Jake              JR West Georgia           2:05.52  
  8 Shields, Patrick          FR West Georgia           2:06.30  
  9 Charity, La' Monti        FR Clark Atlant           2:06.87  
 10 Cartledge, Juan           FR Clark Atlant           2:08.93  
 11 Douglas, Derek            FR Shorter                2:09.00  
 12 Fensterer, Robert         JR West Georgia           2:09.44  
 13 Bell, Isaiah              FR West Georgia           2:10.18  
 14 Stocks, Lucas             JR Berry                  2:10.72  
 15 Logsdon, Ross             FR West Georgia           2:17.67  
 16 Davis, Brandon            SO Berry                  2:17.94  
 -- Pearson, Kyle             JR Kennesaw Sta               DNF  
 -- Cown, Cory                FR Shorter                    DNS  
 -- O'Connor, Eric            SR Clark Atlant               DNS  
 -- Lewis, Matthew            SO Fort Valley                DNS  
 -- Snow, Timothy             FR Fort Valley                DNS  
 -- Brogniet, Pierre          FR Georgia Stat               DNS  
 -- Jackob, Cole              SO Kennesaw Sta               DNS  
 -- Black, Brandon            SO Georgia Stat               DNS  
 
Men 1500 Meter Run INVITATIONAL College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Roberts, Shawn            JR Georgia Tech           3:46.52  
  2 Powers, Eric              JR Georgia Tech           3:47.81  
  3 Clifford, Alec            SO Georgia Tech           3:48.90  
  4 Ogwaro, Oscar             SR Shorter                3:48.96  
  5 Stowe, Joseph             JR Georgia Tech           3:49.07  
  6 Greenwald, Jeremy         FR Georgia Tech           3:49.65  
  7 Poncelet, Valentin        SO Georgia Stat           3:53.03  
  8 Perez, Carlos             JR Shorter                4:06.89  
 -- Barron, Patrick           JR Georgia Tech               DNF  
 -- Sorenson, Daniel          JR Shorter                    DNF  
 -- McMillan, D.J.            SR Georgia Tech               DNF  
 -- Scheff, Rick              SR Georgia Tech               DNF  
 
Men 1500 Meter Run UNSEEDED College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Harper, Chris             SR Georgia Stat           3:58.43  
  2 Fanelty, Zack             FR Georgia Tech           3:58.86  
  3 Lasater, Brandon          FR Georgia Tech           4:00.10  
  4 Hamid, Nabil              JR Kennesaw Sta           4:00.68  
  5 Gaines, Adonis            FR Georgia Tech           4:02.56  
  6 Estes, Nat                FR Georgia Tech           4:03.56  
  7 Weaver, Justin            FR Georgia Tech           4:04.60  
  8 Wegener, Jeremy           FR Georgia Tech           4:05.44  
  9 Burruss, Ryan             JR Kennesaw Sta           4:06.04  
 10 Bannister, Blake          SR Berry                  4:09.52  
 11 Cartledge, Juan           FR Clark Atlant           4:18.75  
 12 Coleman, Aaron            SO Fort Valley            4:21.10  
 13 Gide, Bsrat               JR Fort Valley            4:21.66  
 14 Shields, Patrick          FR West Georgia           4:26.35  
 15 Fensterer, Robert         JR West Georgia           4:33.59  
 16 Hudson, Jake              JR West Georgia           4:36.56  
 17 Logsdon, Ross             FR West Georgia           4:39.45  
 18 Bell, Isaiah              FR West Georgia           4:44.23  
 19 Jordan, Zack              FR Berry                  4:50.43  
 -- Jackob, Cole              SO Kennesaw Sta               DNF  
 
Men 5000 Meter Run College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nieminen, Jaakko          SR Kennesaw Sta          14:44.52  
  2 Black, Doug               SO Georgia Tech          14:52.58  
  3 Longobardi, Niall         SO Georgia Tech          14:55.74  
  4 Sorenson, Daniel          JR Shorter               14:59.76  
  5 Tomy, Tyler               SO Georgia Stat          15:15.59  
  6 Igwe, Obiandu             SO Georgia Tech          15:23.07  
  7 Boetje, Austin            FR Georgia Stat          15:25.02  
  8 James, Ryan               SO Berry                 15:26.48  
  9 Law, Jacob                JR Mercer                15:27.52  
 10 Prosper, Sony                Mercer                15:43.62  
 11 Pendley, Josh             FR Mercer                15:49.31  
 12 Law, Jeff                 FR Mercer                16:04.22  
 13 Svidesskis, Chris         JR Mercer                16:05.24  
 14 Kushinka, Marc            SR Mercer                16:13.47  
 15 Pfeifer, Austin           FR Mercer                16:14.50  
 16 O'Connell, Austin         FR Georgia Tech          16:23.28  
 17 Abdullah, Kasib              Mercer                16:24.05  
 18 Babineaux, Chase          SR Berry                 16:35.21  
 19 Anthony, William          JR Berry                 16:53.66  
 20 Manning, Chris            SO Georgia Stat          17:24.91  
 21 Munsey, Dylan             SO Berry                 17:35.57  
 22 White, Chris              JR Berry                 17:58.09  
 23 Killory, Kevin            SO West Georgia          18:18.61  
 -- Gutierrez, Austen         SO Georgia Tech               DNF  
 -- Weems, Andrew             JR Mercer                     DNS  
 -- Horseman, Daniel             Georgia College            DNS  
 -- Laskey, Philip               Georgia College            DNS  
 -- Forbes, Tucker               Georgia College            DNS  
 -- Hamid, Nabil              JR Kennesaw Sta               DNS  
 -- Burruss, Ryan             JR Kennesaw Sta               DNS  
 
Men 110 Meter Hurdles College
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Parks, Kendall            SR Kennesaw Sta             14.36  -0.2 
  2 Davis, Darrius            FR Fort Valley              14.98  -0.2 
  3 Hunter, Blair             SR Fort Valley              15.29  -0.2 
  4 Powell, Glenn             FR Georgia Tech             15.54  -0.2 
 
Men 400 Meter Hurdles College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sawyer, Demetri           FR Fort Valley              54.78  
  2 Hunter, Blair             SR Fort Valley              55.14  
  3 Parks, Kendall            SR Kennesaw Sta             55.74  
  4 Rollins, Kasey            SO Georgia Stat           1:00.03  
  5 Whitlock, Parker          FR Kennesaw Sta           1:00.49  
  6 O'Connor, Eric            SR Clark Atlant           1:02.77  
  7 Long, Jermaine            FR Fort Valley            1:06.06  
 -- Howard, Kedemah           FR Shorter                    DNS  
 
Men 3000 Meter Steeplechase College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jenkins, Josh             FR Kennesaw Sta           9:54.11  
  2 Weems, Andrew             JR Mercer                10:00.63  
  3 Gide, Bsrat               JR Fort Valley           11:23.50  
 
Men High Jump College
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Chambers, Mykhail         JR Georgia Tech             2.10m    6-10.75 
     1.95 2.00 2.05 2.10 2.14 
        O    O  XXO    O  XXX 
  2 Mbaba, Brandon            FR Georgia Tech             2.05m    6-08.75 
     1.95 2.00 2.05 2.10 
        O  XXO  XXO  XXX 
  3 Moxley, Greg              FR Kennesaw Sta             1.90m    6-02.75 
     1.80 1.85 1.90 
        O   XO  XXO 
  4 Themas, Hendrik           JR Kennesaw Sta             1.70m    5-07.00 
     1.65 1.70 1.75 
        O    O  XXX 
  5 Graham, Brian             SR Kennesaw Sta            J1.70m    5-07.00 
     1.65 1.70 1.75 
       XO  XXO  XXX 
 
Men Pole Vault College
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Kirillov, Nikita          FR Georgia Tech             5.27m   17-03.50 
     5.00 5.12 5.27 5.35 
       XO   XO   XO  XXX 
 -- Unterberger, Aaron        JR Georgia Tech                NH            
     5.00 
      XXX 
 
Men Long Jump College
===============================================================================
 Final only - 4 jumps per competitor
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Williams, Jeffrey         SR Shorter                  6.83m  +0.0  22-05.00 
     6.65m(-0.6) FOUL(-1.0) 6.83m(+0.0) FOUL(-0.9)      
  2 Armaly, Anjoun            SR Kennesaw Sta             6.54m  -2.0  21-05.50 
     6.22m(0.1) FOUL(-0.4) 6.54m(-2.0) FOUL(-1.0)      
  3 Scott, CJ                 SO Shorter                  6.39m  +0.0  20-11.75 
     6.04m(-0.7) 6.39m(+0.0) 5.90m(+0.0) 6.19m(0.4)      
  4 Moxley, Greg              FR Kennesaw Sta             6.36m   0.1  20-10.50 
     6.36m(0.1) FOUL(+0.0) 4.21m(-0.4) 6.22m(-0.9)      
  5 Minor, Darryl             SO Clark Atlant             5.91m  +0.0  19-04.75 
     5.91m(+0.0) 5.63m(+0.0) 5.71m(1.1) 5.29m(0.8)      
  6 Baker, Brentnol           SR Fort Valley              5.66m  -1.3  18-07.00 
     FOUL(-0.3) 5.66m(-1.3) 5.32m(+0.0) 5.30m(+0.0)       
  7 Hilaire, Jawanza          JR Clark Atlant             5.65m  -0.9  18-06.50 
     FOUL(-1.4) FOUL(+0.0) 5.65m(-0.9) FOUL(+0.0)      
 -- Riberdy, Tyler            SR Kennesaw Sta               DNS   NWI           
 
Men Triple Jump College
===============================================================================
 Final only - 4 jumps per competitor
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Gardner, Jonathan         SO Georgia Tech            14.89m  +0.0  48-10.25 
     14.14m(+0.0) 14.89m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0)      
  2 Howard, Kedemah           FR Shorter                 14.38m  +0.0  47-02.25 
     FOUL(+0.0) 13.22m(+0.0) 14.38m(+0.0) FOUL(+0.0)      
  3 Riberdy, Tyler            SR Kennesaw Sta            13.50m  -0.2  44-03.50 
     FOUL(+0.0) FOUL(-0.2) FOUL(+0.0) 13.50m(-0.2)      
  4 Hilaire, Jawanza          JR Clark Atlant            12.37m   0.8  40-07.00 
     11.82m(+0.0) 12.37m(0.8) 12.14m(0.3) 12.32m(-0.2)      
  5 Minor, Darryl             SO Clark Atlant            12.15m   0.3  39-10.50 
     11.91m(-0.0) 12.15m(0.3) PASS      PASS           
 -- Cherfils, Sadrac          JR Shorter                   FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL            
 
Men Shot Put College
==========================================================================
 Final only - 4 throws per competitor
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Harvey, Robert            SO Shorter                 15.89m   52-01.75 
      14.95m  15.15m  15.89m  FOUL       
  2 Alexis, Daniel            SO Shorter                 13.77m   45-02.25 
      13.77m  FOUL  FOUL  FOUL      
  3 Crow, Tyler               JR Kennesaw Sta            12.96m   42-06.25 
      12.01m  12.26m  12.96m  12.91m      
  4 August, Jordan            SR Clark Atlant            12.04m   39-06.00 
      12.04m  11.34m  11.84m  FOUL      
  5 Ademola-Dada, Oluwaghemi  FR Fort Valley             11.35m   37-03.00 
      11.05m  11.35m  FOUL  FOUL      
  6 Harper, Stefon            FR Fort Valley             10.26m   33-08.00 
      9.79m  10.10m  9.45m  10.26m      
  7 Walker, Corey             SR Clark Atlant            10.06m   33-00.25 
      FOUL  10.06m  9.54m  FOUL      
  8 Kelley III, Michael       SR Clark Atlant             9.49m   31-01.75 
      9.49m  8.95m  8.81m  9.36m      
 -- Williams, Jeffrey         SR Shorter                    DNS            
 -- Reynolds, Casey           SO Kennesaw Sta               DNS            
 
Men Discus Throw College
==========================================================================
 Final only - 4 throws per competitor
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Harvey, Robert            SO Shorter                 45.92m     150-08 
      45.92m  FOUL  43.34m  FOUL       
  2 Alexis, Daniel            SO Shorter                 40.01m     131-03 
      40.01m  FOUL  FOUL  FOUL      
  3 Themas, Hendrik           JR Kennesaw Sta            39.16m     128-06 
      FOUL  38.95m  39.16m  FOUL      
  4 Crow, Tyler               JR Kennesaw Sta            38.62m     126-08 
      33.94m  36.64m  38.62m  36.17m      
  5 Reynolds, Casey           SO Kennesaw Sta            38.20m     125-04 
      FOUL  FOUL  38.20m  FOUL      
  6 Ademola-Dada, Oluwaghemi  FR Fort Valley             37.19m     122-00 
      FOUL  37.19m  FOUL  FOUL      
  7 Harper, Stefon            FR Fort Valley             32.57m     106-10 
      FOUL  32.31m  FOUL  32.57m      
  8 Graham, Brian             SR Kennesaw Sta            30.12m      98-10 
      FOUL  29.00m  29.29m  30.12m      
  9 August, Jordan            SR Clark Atlant            30.09m      98-09 
      FOUL  30.09m  FOUL  FOUL      
 
Men Hammer Throw College
==========================================================================
 Final only - 4 throws per competitor
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Crow, Tyler               JR Kennesaw Sta            38.91m     127-08 
      34.40m  38.91m  37.83m  38.65m      
  2 Kelley III, Michael       SR Clark Atlant            26.96m      88-05 
      FOUL  FOUL  25.98m  26.96m      
  3 Walker, Corey             SR Clark Atlant            17.05m      55-11 
      17.05m  FOUL  FOUL  FOUL      
 
Men Javelin Throw College
==========================================================================
 Final only - 4 throws per competitor
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Themas, Hendrik           JR Kennesaw Sta            51.71m     169-08 
      51.71m  49.50m  FOUL  48.59m        
  2 Graham, Brian             SR Kennesaw Sta            41.62m     136-06 
      FOUL  41.44m  41.62m  32.03m      


Post to:
Post as: 
 
 
Switch to Full Version