RunnerspaceNewsView

2012 Results - Maurice Greene Invitational

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Apr 14th 2012, 11:31pm | 83927 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - Maurice Greene Invitational

Website:Click here

Licensed to Arcadia High School - CA   HY-TEK's Meet Manager 4/14/2012 10:47 PM
                          Maurice Greene - 3/17/2012                           
                     Thorson Stadium / Ashton Family Track                     
                                    Results                                    
 
Girls 200 Meter Dash Frosh Soph
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1 Bucanan, Simone              Roosevelt -S           25.00      26.38   1.7  4 
  2 Shufford, Briana             St. Mary's A           26.70      26.62   1.7  4 
  3 Greenlaw, Alisha             Rio Mesa               27.29      27.02   2.9  3 
  4 Brown, Anaiah                St. Mary's A           26.00      27.53   1.7  4 
  5 Tomitsa, Felicia             Burbank                26.88      27.85   1.7  4 
  6 Bethley, Kiera               Roosevelt -S           27.00      27.99   1.7  4 
  7 Zepeda, Keren                Burbank                27.10      28.28   1.7  4 
  8 Shanks, Alex                 Alemany                           28.59   1.2  2 
  9 Roby, Taelor                 Roosevelt -S           27.00      28.61   1.7  4 
 10 Tanner, Tyler                El Camino Re                      28.64   1.2  2 
 11 Moore, Brooke                Canyon (Cc)            27.70      28.86   2.9  3 
 12 Tyson, Savanah               Roosevelt -S                      29.13   1.2  2 
 13 Avendano, Jayne              Newbury Park           29.17      29.45   1.9  1 
 14 Buhain, Lanica               Saugus                 29.00      29.49   1.9  1 
 15 Savaso, Hannah               Righetti                          29.50   1.2  2 
 16 Constanozo, Sierra           Newbury Park                      29.54   1.2  2 
 17 Chiu, Savannah               Saugus                 29.42      29.78   1.9  1 
 18 Fulwilder, Imani             Alemany                27.60      29.80   2.9  3 
 19 Sahyouni, Grace              El Camino Re           29.43      30.15   1.9  1 
 20 Masyr, Samantha              Newbury Park           27.50      30.36   2.9  3 
 21 Halstead, Hannah             Canyon (Cc)                       30.43   1.2  2 
 22 Baichtal, McKenzie           Righetti               29.40      30.87   1.9  1 
 23 Devine, Roary                Righetti                          31.06   1.2  2 
 24 Curtis, Harmony              Burbank                27.41      31.93   2.9  3 
 
Girls 400 Meter Dash Frosh Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bucanan, Simone              Roosevelt -S           59.00    1:01.79   4 
  2 Lewis, Ari                   Windward               59.30    1:03.05   4 
  3 Williams, Mia                St. Mary's A         1:02.40    1:03.34   4 
  4 Tyson, Savanah               Roosevelt -S         1:03.00    1:05.19   4 
  5 Beale, Tyler                 Roosevelt -S         1:03.00    1:05.31   4 
  6 Savaso, Hannah               Righetti             1:12.80    1:05.50   1 
  7 Yudelevitch, Emma            Calabasas            1:03.65    1:07.35   4 
  8 Fulwilder, Imani             Alemany              1:06.32    1:07.74   3 
  9 Devine, Roary                Righetti             1:09.23    1:07.85   2 
 10 Masyr, Samantha              Newbury Park         1:09.50    1:08.15   2 
 11 Porter, Lauren               Newbury Park         1:09.03    1:08.77   2 
 12 Manukyan, Gohar              Burbank              1:08.00    1:09.81   3 
 13 Miles, Keshawna              St. Mary's A         1:06.30    1:10.85   3 
 14 Dones, Leigh Anne            Canyon (Cc)          1:06.00    1:10.96   4 
 15 Stanford, Asia               El Camino Re         1:08.04    1:11.16   2 
 16 Sahyouni, Grace              El Camino Re         1:07.14    1:11.21   3 
 17 Carranza, Allyson            Saugus               1:13.58    1:12.30   1 
 18 Rhodes, Cheyenne             Carson               1:09.99    1:14.82   2 
 19 Escobedo, Jasmine            Righetti             1:11.00    1:29.64   2 
 
Girls 100 Meter Run Frosh Soph
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Shufford, Briana             St. Mary's A           12.60      12.85   1.9  4 
  2 Greenlaw, Alisha             Rio Mesa               12.95      12.91   1.9  4 
  3 Tyson, Savanah               Roosevelt -S           13.55      13.08   3.5  2 
  4 Bethley, Kiera               Roosevelt -S           13.22      13.16   1.4  3 
  5 Tomitsa, Felicia             Burbank                12.70      13.17   1.9  4 
  6 Cisneros, Julia              St. Mary's A           13.30      13.28   1.4  3 
  7 Tanner, Tyler                El Camino Re           13.34      13.33   1.4  3 
  8 Yudelevitch, Emma            Calabasas              13.16      13.39   1.9  4 
  9 Zepeda, Keren                Burbank                13.10      13.49   1.9  4 
 10 Burton, Jasmeene             Oaks Christi           13.53      13.52   3.5  2 
 11 Selig, McKenzie              Rio Mesa               13.93      13.60   3.5  1 
 11 Moore, Brooke                Canyon (Cc)            13.10      13.60   1.9  4 
 13 Henderson, Kelcey            El Camino Re           13.34      13.63   1.4  3 
 14 Avendano, Jayne              Newbury Park                      13.73   3.5  1 
 15 Hsu, Angeline                Oxnard                 14.63      13.79   3.5  1 
 16 Phyfier, Kendall             St. Mary's A           13.30      13.88   1.4  3 
 17 Manley, Ashley               Saugus                 14.12      13.91   3.5  1 
 18 Paculan, Erica               Righetti               13.50      14.13   3.5  2 
 19 Vyenielo, Jessica            Righetti               13.60      14.30   3.5  2 
 20 Sampson, Caitlyn             Righetti               13.20      14.34   1.9  4 
 21 Halstead, Hannah             Canyon (Cc)            12.10      14.71   1.9  4 
 22 Mendez, Angie                Burbank                14.80      15.68   3.5  1 
 
Girls 800 Meter Run Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Janes, Sabrina               Saugus               2:23.90    2:21.70  
 
Girls 1 Mile Run Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Goodman, Elizabeth           Palisades                       5:39.30  
  2 Dunn, Shelby                 Canyon (Cc)                     5:44.94  
  3 Rawn, Kylie                  Palisades                       5:48.94  
  4 Dean, Rachel                 Newbury Park                    5:50.63  
  5 Flores, Concepcion           Canyon (Cc)                     5:53.06  
  6 DeSilva, Hannah              Palisades                       5:55.79  
  7 Hall, Rachel                 Saugus                          5:56.89  
  8 zavala, jennifer             Reseda                          5:57.47  
  9 Marsh, Natalie               Palisades                       6:00.80  
 10 Au, Casey                    El Camino Re                    6:07.41  
 11 Donovan, Andie               El Camino Re                    6:09.96  
 12 Park, Lynn                   Burbank                         6:10.43  
 13 Solomon, Stephanie           Burbank                         6:10.45  
 14 Frankel, Kate                Palisades                       6:11.94  
 15 Lomis, Elizabeth             Louisville                      6:12.15  
 16 Albers, Kelly                Oxnard                          6:14.14  
 17 Boedigheimer, Monica         Newbury Park                    6:14.32  
 18 Gonzalez, Myriam             Burbank                         6:17.99  
 19 Delbick, Jamie               El Camino Re                    6:19.47  
 20 Sewell, Sabrina              Rio Mesa                        6:20.41  
 21 Etebari, Niki                El Camino Re                    6:24.07  
 22 Spirtos, Lily                Louisville                      6:27.53  
 23 Tarlow, Darby                Calabasas                       6:28.50  
 24 Perusset, Florencia          Canyon (Cc)                     6:29.69  
 25 Gomez, Lesley                Canyon (Cc)                     6:33.30  
 26 Goodspeed, Kristina          Canyon (Cc)                     6:40.82  
 27 Guluk Isensee, Magaret       El Camino Re         6:54.74    6:44.64  
 28 Gonzales, Riannon            Oaks Christi                    6:50.27  
 29 Rosenbach, Elizabeth         El Camino Re         6:53.39    6:52.15  
 30 Oades, Shea                  El Camino Re         6:54.68    6:52.72  
 31 N, Libby                     Louisville                      6:54.75  
 32 Mortensen, Keana             El Camino Re         7:01.16    6:59.47  
 33 Alvarado, Zariluz            El Camino Re         7:12.00    7:16.41  
 34 Kuromiya, Kimika             El Camino Re         7:09.26    7:26.18  
 
Girls 3200 Meter Run Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaPlant, Darby               Saugus              11:49.55   11:44.19  
  2 Ortega, Samantha             Saugus              12:16.45   11:45.04  
  3 Cox, Natalie                 Newbury Park        12:38.00   11:47.62  
  4 Mabritto, Shalyn             Canyon (Cc)         11:36.00   11:47.62  
  5 Dean, Rachel                 Newbury Park        12:04.00   12:18.16  
  6 Lopez, Samantha              Canyon (Cc)         12:20.00   12:31.24  
  7 Heredia, Ali                 Canyon (Cc)         13:00.00   12:46.29  
  8 Au, Casey                    El Camino Re        13:21.06   13:08.69  
  9 Donovan, Andie               El Camino Re        13:56.00   13:32.74  
 10 Perez, Isabel                Oaks Christi                   13:46.17  
 
Girls 100 Meter Hurdles Frosh Soph
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Cabral, Jontelle             Oaks Christi           16.44      15.89   NWI  3 
  2 Greenlaw, Alisha             Rio Mesa               16.55      16.24   NWI  3 
  3 Hammond, Ryanna              Newbury Park           17.46      17.83   NWI  3 
  4 Avel, Tanee                  Serra -ss              17.50      18.04   NWI  3 
  5 Alphonso, Brianne            Oaks Christi           20.00      18.73   NWI  1 
  6 Mohrhoff, Katie              Saugus                 18.52      18.80   NWI  3 
  7 Jackson, Charence            El Camino Re           18.74      18.99   NWI  2 
  8 Barrows, Brianna             El Camino Re           19.63      19.27   NWI  2 
  9 Landeros, Melissa            Burroughs (B           20.00      20.06   NWI  1 
 10 Wood, Rachel                 Newbury Park           18.02      20.16   NWI  3 
 11 Davidson, Cheyenne           Canyon (Cc)            19.90      20.29   NWI  2 
 12 Guerrero, Clarissa           Burbank                19.91      20.30   NWI  2 
 13 Jentz, Marin                 Calabasas              19.80      20.34   NWI  2 
 14 Lopez, Adriana               Burbank                19.71      20.82   NWI  2 
 15 Gong, Samantha               Oxnard                 20.15      21.24   NWI  1 
 16 Stanziano, Natalie           Newbury Park           19.15      21.54   NWI  2 
 -- Dear, Mari                   El Camino Re           18.90        DNF   NWI  2 
 
Girls 300 Meter Hurdles Frosh Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Greenlaw, Alisha             Rio Mesa               49.22      50.80   4 
  2 Stepteau, Ashley             Alemany                52.50      52.11   3 
  3 Guerrero, Clarissa           Burbank                52.89      52.97   3 
  4 Alphonso, Brianne            Oaks Christi           52.00      53.81   4 
  5 Beale, Tyler                 Roosevelt -S           47.50      53.88   4 
  6 Mohrhoff, Katie              Saugus                 52.19      54.38   4 
  7 Cabral, Jontelle             Oaks Christi           51.90      54.60   4 
  8 Barrows, Brianna             El Camino Re           56.84      55.25   2 
  9 Landeros, Melissa            Burroughs (B           53.90      55.41   3 
 10 Gong, Samantha               Oxnard                 55.07      55.97   3 
 11 Jackson, Charence            El Camino Re           55.24      56.24   3 
 12 Lopez, Adriana               Burbank                57.36      57.54   2 
 13 Stanziano, Natalie           Newbury Park           56.80      57.70   3 
 14 Rossiter, Madeleine          Canyon (Cc)            58.90      58.39   2 
 15 Jentz, Marin                 Calabasas            1:05.00    1:10.13   2 
 16 Hammond, Ryanna              Newbury Park           56.01    1:15.03   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay Frosh Soph
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Mary's Academy  'A'                             52.60      50.80   2 
     1) Cisneros, Julia                 2) Shugars, Jade                  
     3) Brown, Anaiah                   4) Miles, Keshawna                
  2 El Camino Real  'A'                                 53.07      52.80   2 
  3 Righetti  'A'                                       54.40      54.12   2 
  4 St. Mary's Academy  'B'                             55.30      54.71   1 
     1) Gonzalez, Erendira              2) Phyfier, Kendall               
     3) Watson, Nechael                 4) White, Milan                   
  5 Canyon (Cc)  'A'                                    55.00      55.52   2 
  6 Righetti  'B'                                       56.30      57.69   1 
     1) Sampson, Caitlyn                2) Savaso, Hannah                 
     3) Devine, Roary                   4) Vyenielo, Jessica              
  7 Roosevelt -ss  'A'                                  51.00      58.73   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay Frosh Soph
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 St. Mary's Academy  'A'                           4:17.00    4:23.00  
     1) Pecantte, Morgan                2) Shugars, Jade                  
     3) Brown, Anaiah                   4) Hardemion, Kennedy             
  2 Oaks Christian  'A'                               4:30.00    4:28.98  
     1) Anderson, Savanah               2) Burton, Jasmeene               
     3) barchilon, claudia              4) romero, danielle               
  3 Newbury Park  'A'                                 4:39.00    4:41.32  
  4 Righetti  'A'                                                4:51.75  
 
Girls Distance Medley Frosh Soph
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Saugus  'A'                                      13:10.90   13:08.69  
  2 Oaks Christian  'A'                                         13:37.53  
     1) Teno, Caitlin                   2) White, Abby                    
     3) Perez, Isabel                   4) pantuso, jessica               
  3 Saugus  'B'                                      14:11.94   13:39.85  
  4 Newbury Park  'A'                                13:49.00   13:47.60  
  5 Burbank  'A'                                     13:42.00   14:04.12  
     1) Stevenson, Taryn                2) Zepeda, Keren                  
     3) Zakevosyan, Ani                 4) Ignacio, Daisy                 
  6 Burbank  'B'                                     14:12.00   14:40.28  
     1) Park, Lynn                      2) Guerrero, Clarissa             
     3) Gonzalez, Myriam                4) Solomon, Stephanie             
  7 Oaks Christian  'B'                                         15:19.07  
     1) Beck, Alex                      2) Anderson, Savanah              
     3) Fleming, Emma                   4) Madias, Marianne               
 
Girls High Jump Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sanchez, Elizabeth           Burbank              4-10.00    4-08.00  
  1 Selig, McKenzie              Rio Mesa             5-00.00    4-08.00  
  1 Gevorkian, Elizabeth         Burbank              4-10.00    4-08.00  
  1 Zilli, Grace                 Oaks Christi         5-00.00    4-08.00  
  5 Abbinaniti, Raelyn           Canyon (Cc)          4-08.00    4-06.00  
  5 Freiberger-Inskeep, Will     El Camino Re         4-06.00    4-06.00  
  5 Avendano, Jayne              Newbury Park         4-02.00    4-06.00  
  8 Shauger, Devon               Canyon (Cc)          4-04.00    4-04.00  
  8 Beale, Tyler                 Roosevelt -S         4-08.00    4-04.00  
 10 Sullivan, Olivia             Newbury Park         4-02.00    4-00.00  
 -- Shugars, Jade                St. Mary's A         4-06.00         NH  
 -- Robertson, Kelsey            Righetti             4-06.00         NH  
 -- Wood, Rachel                 Newbury Park         4-10.00         NH  
 
Girls Pole Vault Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eilbacher, Sydney            Dos Pueblos          9-06.00   10-03.00  
  2 Pica, Briana                 Valencia (V)         9-00.00    9-09.00  
  3 Abbinaniti, Raelyn           Canyon (Cc)          8-00.00    8-03.00  
  4 Dones, Leigh Anne            Canyon (Cc)          8-00.00    7-09.00  
  4 Sanchez, Katy                Oaks Christi         5-06.00    7-09.00  
  4 Sullivan, Emma               Dos Pueblos          9-00.00    7-09.00  
  7 Brown, McKenna               Newbury Park         6-06.00    7-03.00  
  7 Pestano, Brooke              Oak Park                        7-03.00  
  7 Kramer, Casey                Simi Valley          7-00.00    7-03.00  
  7 Freiberger-Inskeep, Will     El Camino Re                    7-03.00  
 11 Wright, Jessica              Simi Valley          7-00.00    6-09.00  
 -- Siros, Michelle              Newbury Park         7-00.00         NH  
 -- Gaynor, Danielle             Newbury Park         6-06.00         NH  
 -- Glasgow, Marisela            Canyon (Cc)          7-06.00         NH  
 -- Lee, Tiffany                 Burbank              6-00.00         NH  
 
Girls Long Jump Frosh Soph
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Davis, Tara                  Davis               16-11.00   15-10.25   NWI 
  2 Gevorkian, Elizabeth         Burbank             15-04.00   14-09.25   NWI 
  3 Hammond, Ryanna              Newbury Park        15-04.00   14-06.75   NWI 
  4 Selig, McKenzie              Rio Mesa            14-02.00   13-11.00   NWI 
  5 keipert, Sam                 Oaks Christi                   13-07.00   NWI 
  6 Guerrero, Clarissa           Burbank                        13-06.00   NWI 
  7 Sahyouni, Grace              El Camino Re        14-03.75   13-03.75   NWI 
  8 Oh, Alyssa                   Righetti            13-05.00   12-08.00   NWI 
  9 Pelino, Kimmie               Oaks Christi                   12-07.50   NWI 
 10 Paculan, Erica               Righetti            13-06.00   12-05.25   NWI 
 11 Barrows, Brianna             El Camino Re        13-07.50   12-03.00   NWI 
 12 Escobedo, Jasmine            Righetti            14-03.00   11-09.00   NWI 
 13 Soria, Emily                 Oaks Christi                   10-10.75   NWI 
 -- barchilon, claudia           Oaks Christi                       FOUL       
 
Girls Triple Jump Frosh Soph
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Shugars, Jade                St. Mary's A        33-05.00   32-05.25   NWI 
  2 Hammond, Ryanna              Newbury Park        32-03.00   31-00.75   NWI 
  3 Williams, Mia                St. Mary's A        30-06.00   30-03.50   NWI 
  4 Dones, Leigh Anne            Canyon (Cc)         30-02.50   30-00.25   NWI 
  5 Zakevosyan, Ani              Burbank             29-11.00   29-05.50   NWI 
  6 Moreno, Yvette               Oxnard              28-11.00   29-05.00   NWI 
  7 White, Abby                  Oaks Christi                   29-03.25   NWI 
  8 Lee, Tiffany                 Burbank             28-02.00   27-07.00   NWI 
  9 Oh, Alyssa                   Righetti            27-02.00   27-02.75   NWI 
 10 Selig, McKenzie              Rio Mesa            29-08.50   27-02.00   NWI 
 11 barchilon, claudia           Oaks Christi                   27-00.00   NWI 
 12 Pelino, Kimmie               Oaks Christi                   25-09.00   NWI 
 13 Robertson, Kelsey            Righetti            27-04.00   20-01.50   NWI 
 -- Bowers, Dana                 Canyon (Cc)         28-11.00         ND   NWI 
 
Girls Shot Put Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stark, Sharilynne            Canyon (Cc)         24-10.00   26-05.00  
  2 Tonascia, Victoria           Righetti                       25-05.00  
  3 Lopez Amaya, Metzti          Canyon (Cc)         26-05.00   24-04.75  
  4 Scott, Kendall               Righetti                       23-06.75  
  5 Falcouner, Rylie             Saugus              21-06.00   23-00.75  
  6 Gevorkian, Elizabeth         Burbank             25-09.00   22-11.00  
  7 Guzman, Michelle             Canyon (Cc)         23-00.00   22-07.50  
  8 Angulo, Millicent            Righetti                       21-03.00  
  9 Bowers, Emma                 Oaks Christi                   21-02.00  
 10 Goldberg, Kassie             Oaks Christi                   20-03.25  
 11 Cornejo, Andrea              Burbank             22-01.00   19-11.25  
 12 Morgan, Ellen                Oaks Christi                   19-10.00  
 13 Medina, Jennifer             Burbank             21-05.00   18-09.00  
 
Girls Discus Throw Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lopez Amaya, Metzti          Canyon (Cc)         90-04.50   87-08.50  
  2 Guzman, Michelle             Canyon (Cc)            67-00      68-07  
  3 Angulo, Millicent            Righetti                          66-01  
  4 Medina, Jennifer             Burbank                72-02   65-03.50  
  5 Stark, Sharilynne            Canyon (Cc)            67-07      64-05  
  6 Tonascia, Victoria           Righetti                          62-09  
  7 Cornejo, Andrea              Burbank                61-08   60-11.50  
  8 Falcouner, Rylie             Saugus                 47-08   58-02.50  
  9 Bowers, Emma                 Oaks Christi                      49-06  
 10 Goldberg, Kassie             Oaks Christi                      44-05  
 11 Morgan, Ellen                Oaks Christi                      43-00  
 12 Caddick, Natalia             Burbank                50-05      42-10  
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Thomas, Diamond              LB Poly                           24.97   2.8  7 
  2 Washington, Arianna          LB Poly                           25.05   2.8  7 
  3 Moore, Schuyler              Oaks Christi           25.55      25.50   2.8  7 
  4 Lewis, Sydney Ashley         Oak Park               25.02      25.57   2.8  7 
  5 Pavageau, Jade               Serra -ss              25.70      25.96   2.0  5 
  6 rogers, chanel               Hart                              26.22   3.0  2 
  7 Watts, Asia                  Alemany                26.30      26.37   2.0  5 
  8 Stewart, Alexandria          El Camino Re           25.94      26.38   3.0  6 
  9 Harris, Hollie               LB Poly                           26.56   3.0  6 
 10 Carter, Tylnn                Alemany                26.50      26.59   3.5  4 
 11 Branch, Jaylynn              LB Poly                           26.66   2.0  5 
 12 Culhane, Asha                Oaks Christi           26.69      26.67   3.5  4 
 13 Shelly, Sunita               Simi Valley            25.90      27.01   2.0  5 
 14 Weldon, Kelly                Simi Valley            27.00      27.18   3.5  4 
 15 Council, Chynna              El Camino Re           27.24      27.42   2.5  3 
 16 Klapp, Natalie               Dos Pueblos            27.28      27.74   2.5  3 
 17 Haffar, Jasmine              Simi Valley            27.50      27.78   2.5  3 
 18 Poindexter, Niema            Dos Pueblos            27.56      27.80   2.5  3 
 19 Nunn, Ashley                 Alemany                27.60      27.85   2.5  3 
 20 Teems, Devynn                El Camino Re           27.14      27.98   3.5  4 
 21 Anunwah, Erica               Canyon (Cc)            27.40      28.08   2.5  3 
 22 Hogan, Michelle              Canyon (Cc)            27.90      28.32   3.0  2 
 23 Hixon, Ahlexhys              Canyon (Cc)            28.00      28.38   3.0  2 
 24 Tomlinson, Michela           Newbury Park           27.76      28.69   3.0  2 
 25 Turner-Harvey, Angela        Rio Mesa               27.93      33.22   3.0  2 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ezumah, Chimere              Serra -ss              52.97      56.61   6 
  2 James, Renetia               Serra -ss              57.09      57.45   6 
  3 Johnson, Sarah               Oaks Christi           57.25      58.02   6 
  4 Hale, Aliyah                 St. Mary's A           56.50      58.16   6 
  5 Carter, Tylnn                Alemany                57.76      58.50   5 
  6 Harris, Hollie               LB Poly                56.42      58.82   6 
  7 Nadreau, Rochelle            El Camino Re           59.19      59.78   5 
  8 Branch, Jaylynn              LB Poly                59.98    1:00.14   4 
  9 Henderson, Zuri              St. Mary's A           56.40    1:00.31   6 
 10 Haffar, Jasmine              Simi Valley          1:02.99    1:00.46   3 
 11 Hixon, Ahlexhys              Canyon (Cc)          1:02.00    1:01.25   3 
 12 Huning, Megan                Oaks Christi           59.17    1:01.51   5 
 13 Rock, Cecily                 Newbury Park         1:01.00    1:01.77   4 
 14 Tomlinson, Michela           Newbury Park         1:03.31    1:01.95   3 
 15 Martil, Kayla                Burbank              1:02.21    1:02.60   3 
 16 George, Megan                Serra -ss              57.40    1:03.04   6 
 17 Turner-Harvey, Angela        Rio Mesa             1:03.23    1:03.46   3 
 18 Brown, Jordan                Roosevelt -S         1:02.00    1:03.98   4 
 19 Tymon, Jordan                Dos Pueblos          1:03.40    1:05.20   3 
 20 Caldwell, Sydney             Oxnard               1:05.16    1:05.66   2 
 21 Panza, Mikaela               Palisades            1:04.65    1:06.42   2 
 22 Fishman, Zoe                 El Camino Re                    1:06.58   1 
 23 Canales, Caylin              Dos Pueblos          1:05.10    1:07.07   2 
 24 Dang, Isabella               Oxnard               1:08.15    1:07.99   1 
 25 Saunders, Catherine          Palisades            1:03.91    1:08.48   3 
 26 Jefferson, Jeanelle          El Camino Re         1:07.74    1:08.63   1 
 27 Varella, Madeleine           Canyon (Cc)          1:05.50    1:10.22   2 
 28 Hasquet, Shannon             Canyon (Cc)          1:03.50    1:14.50   3 
 
Girls 100 Meter Run Varsity
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Peterson, Sierra             St. Mary's A           12.09      11.76   3.0  6 
  2 Lewis, Sydney Ashley         Oak Park               11.90      11.83   3.0  6 
  3 Washington, Arianna          LB Poly                           11.86   3.0  6 
  4 Thomas, Diamond              LB Poly                           11.97   3.0  6 
  5 Chijioke, Iris               Roosevelt -S           12.12      12.12   3.0  6 
  6 Moore, Schuyler              Oaks Christi           12.13      12.13   3.0  6 
  7 Richards, Madisen            Simi Valley            12.44      12.15   1.5  5 
  8 Berry, Amara                 Webb                   12.11      12.17   1.5  5 
  9 Brown, Maya                  Serra -ss              12.10      12.26   3.0  6 
 10 Sharpe, Sheridan             Roosevelt -S           12.24      12.40   1.5  5 
 11 Watts, Asia                  Alemany                12.50      12.41   1.5  5 
 12 Pavageau, Jade               Serra -ss              12.50      12.45   1.5  5 
 13 Baker, Kiarra                Roosevelt -S           12.44      12.50   1.5  5 
 14 Hicks, Traci                 LB Poly                           12.62   3.0  6 
 15 Stewart, Alexis              El Camino Re           12.74      12.63   1.9  4 
 16 Shelly, Sunita               Simi Valley            12.65      12.75   1.9  4 
 16 Haynes, Ashley               St. Mary's A           13.24      12.75   2.5  2 
 18 Weldon, Kelly                Simi Valley            12.98      12.78   1.6  3 
 19 Nunn, Ashley                 Alemany                12.70      12.80   1.9  4 
 20 Hughes, Allanah              St. Mary's A           12.60      12.84   1.5  5 
 20 Rossi, Marissa               Calabasas              12.70      12.84   1.9  4 
 22 Davis, Jade                  St. Mary's A           12.70      12.88   1.9  4 
 23 Council, Chynna              El Camino Re           13.40      12.94   2.0  1 
 23 king, abby                   Oaks Christi           12.97      12.94   1.6  3 
 25 Anunwah, Erica               Canyon (Cc)            12.80      13.00   1.6  3 
 25 Teems, Devynn                El Camino Re           13.16      13.00   2.5  2 
 27 Pirruccello, Haley           Burbank                12.62      13.11   1.9  4 
 28 Klapp, Natalie               Dos Pueblos            13.29      13.13   2.5  2 
 29 Poindexter, Niema            Dos Pueblos            13.30      13.33   2.0  1 
 30 Shelly, Kirsten              LB Poly                           13.37   2.0  1 
 31 Sherrell, Taylor             St. Mary's A           13.00      13.43   2.5  2 
 32 Swain, Sylvanna              Righetti               12.92      13.46   1.6  3 
 33 Turner-Harvey, Angela        Rio Mesa               13.82      13.57   2.0  1 
 34 Powell, Reanna               Canyon (Cc)            13.44      13.83   2.0  1 
 34 Martin, Brandy               Canyon (Cc)            13.60      13.83   2.0  1 
 36 Trujillo, Haley              Canyon (Cc)                       14.70   2.0  1 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 James, Renetia               Serra -ss            2:14.59    2:19.85  
  2 Sutton, April                Roosevelt -S         2:17.18    2:21.18  
  3 Hills, Madison               Canyon (Cc)          2:20.90    2:21.43  
  4 Gasner, Anika                Rio Mesa             2:27.46    2:22.95  
  5 Sweetman, Emily              Newbury Park         2:27.00    2:26.31  
  6 Cox, Sammie                  Newbury Park         2:28.00    2:26.69  
  7 Reed, Alex                   Saugus               2:25.80    2:28.73  
  8 Hill, Alexandra              Saugus               2:29.50    2:28.83  
  9 Huning, Megan                Oaks Christi         2:27.14    2:29.37  
 10 Balsamo-Gillis, Grace        Louisville           2:25.34    2:31.21  
 11 Bietsch, Kendall             Canyon (Cc)          2:21.00    2:32.39  
 12 Pecantte, Morgan             St. Mary's A         2:24.00    2:33.30  
 13 Shamirian, Christina         Burbank              2:29.00    2:36.14  
 14 Sewell, Sabrina              Rio Mesa             2:35.99    2:36.48  
 15 Chua, CJ                     Burbank              2:32.00    2:36.78  
 16 Dang, Isabella               Oxnard               2:40.00    2:37.40  
 17 Watts, Cheyenne              Calabasas            2:30.75    2:38.07  
 18 Fishman, Zoe                 El Camino Re         2:39.00    2:39.22  
 19 Gray, Mackenzie              Palisades            2:23.00    2:40.27  
 20 Cutting, Ashley              El Camino Re         2:42.59    2:44.28  
 21 Anderson, Amy                Oaks Christi         2:30.00    2:44.60  
 22 Rossi, Sarina                Calabasas            2:48.50    2:51.90  
 23 Ontiveros, Jerelyn           Burbank              2:52.00    2:57.71  
 24 Wolf, Katie                  El Camino Re         2:44.00    2:58.84  
 25 MacWhirter, Ashley           Oaks Christi                    3:02.42  
 26 Gustafson, Mady              Calabasas            2:50.00    3:03.55  
 27 Martin, Electra              El Camino Re         2:37.39    3:10.92  
 
Girls 1 Mile Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zerrenner, Adeline           Dos Pueblos          5:12.00    5:15.67  
  2 Frankian, Karis              Saugus               5:06.90    5:17.11  
  3 Williams, Marissa            Palisades            5:19.00    5:22.52  
  4 Hills, Madison               Canyon (Cc)          5:20.00    5:27.27  
  5 Nelson, Lizzy                Saugus               5:21.80    5:32.29  
  6 Jones, Lauren                Newbury Park         5:36.00    5:43.39  
  7 Tuso, Keara                  Newbury Park         5:40.00    5:43.55  
  8 Caldwell, Sydney             Oxnard               5:50.10    5:46.54  
  9 McClure, Elaine              Dos Pueblos          5:31.00    5:47.16  
 10 Jakeman, Lindsey             Canyon (Cc)          5:29.20    5:48.95  
 11 Watts, Cheyenne              Calabasas            5:40.55    5:49.37  
 12 Sewell, Sabrina              Rio Mesa             5:41.63    5:54.34  
 13 Movsesyan, Arlette           Burbank              5:30.00    5:55.76  
 14 Padgett, Michelle            El Camino Re         5:39.05    6:00.24  
 15 Gil, Amberly                 Louisville           6:05.00    6:01.52  
 16 Steiner, Rebecca             El Camino Re         6:05.12    6:02.00  
 17 Gonzalez, Brittany           Rio Mesa             5:52.69    6:09.41  
 18 Rossi, Sarina                Calabasas            5:59.67    6:11.73  
 19 Pereyra, Griselda            Burbank              5:42.00    6:12.12  
 20 Sanchez, Victoria            Burbank              5:56.00    6:15.47  
 21 Gomez, Melissa               Canyon (Cc)          6:03.00    6:16.43  
 22 Krantz, Sarah                El Camino Re                    6:16.91  
 23 Cutting, Ashley              El Camino Re         6:04.51    6:17.07  
 24 Bradley-Skill, Olivia        Burbank              6:08.00    6:18.87  
 25 Wolf, Katie                  El Camino Re         6:28.70    6:39.99  
 26 Wilder, Rebecca              Calabasas            6:20.30    6:47.30  
 27 Gustafson, Mady              Calabasas            6:25.43    6:47.52  
 28 Rubin, Samantha              El Camino Re         6:23.00    6:51.13  
 29 Winchester, Kiera            El Camino Re         6:35.57    6:51.68  
 30 Martin, Electra              El Camino Re         6:14.68    6:57.66  
 31 Shoukrun, Vivian             El Camino Re         7:14.77    7:22.08  
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Marissa            Palisades                      11:25.54  
  2 Soto, Valeria                Canyon (Cc)                    11:28.74  
  3 Tuso, Keara                  Newbury Park                   11:47.61  
  4 Goodman, Elizabeth           Palisades                      11:51.02  
  5 Bosnoyan, Francesca          Saugus                         12:03.02  
  6 Watts, Cheyenne              Calabasas                      12:05.68  
  7 Jones, Lauren                Newbury Park                   12:07.32  
  8 Larsen, Hollie               Saugus                         12:25.28  
  9 Padgett, Michelle            El Camino Re                   12:27.79  
 10 Steiner, Rebecca             El Camino Re                   12:50.69  
 11 Selve, Caitlyn               Canyon (Cc)                    13:22.48  
 12 Krantz, Sarah                El Camino Re                   13:28.61  
 13 Rubin, Samantha              El Camino Re                   14:36.05  
 14 Wilder, Rebecca              Calabasas                      14:38.82  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Chijioke, Iris               Roosevelt -S           14.33      14.32   NWI  6 
  2 Payne, Kymber                LB Poly                14.35      14.41   NWI  6 
  3 Anderson, Kyra               St. Mary's A           14.80      14.83   NWI  6 
  4 Thomas, Taylor               Canyon (Cc)            14.30      14.84   NWI  6 
  5 Harbin, Skyy                 Alemany                15.04      15.03   NWI  6 
  6 Myers, Tori                  LB Poly                           15.15   NWI  5 
  7 Russell, Tierney             LB Poly                           15.29   NWI  6 
  8 Ledet, Tanisha               Serra -ss              15.75      15.32   NWI  5 
  9 Brown, Christina             LB Poly                           15.66   NWI  6 
 10 Sipes, Savannah              Newbury Park           15.78      15.74   NWI  6 
 11 Mills, Jessica               El Camino Re           16.23      15.96   NWI  4 
 12 Dixon, Imani                 Serra -ss              16.40      15.96   NWI  5 
 13 Lambert, Leah                Alemany                15.55      16.38   NWI  5 
 14 Hurd, Dayna                  Carson                 16.45      16.41   NWI  3 
 15 Aupiu, Ayzha                 Oaks Christi           16.18      16.59   NWI  5 
 16 Adams, Arielle               El Camino Re           17.80      16.67   NWI  3 
 17 Baldwin, Alaina              Newbury Park           19.50      16.70   NWI  2 
 18 Moore, Natalie               Newbury Park           19.44      17.12   NWI  2 
 19 Sales, Jasmine               Canyon (Cc)            16.85      17.19   NWI  4 
 20 Pirruccello, Haley           Burbank                17.02      17.21   NWI  4 
 20 Roberson, Tashonna           Carson                 16.89      17.21   NWI  4 
 22 Dizon, Pilar                 Canyon (Cc)            16.85      17.24   NWI  4 
 23 Reyes Ortega, Johanna        Burroughs (B           19.50      17.36   NWI  2 
 24 Alpern, Chelsea              Saugus                 16.75      17.58   NWI  4 
 25 Burns, Taylor                Newbury Park           17.62      17.76   NWI  4 
 26 Monrose, Cleo                Palisades              18.53      18.05   NWI  3 
 27 Barlow, Hannah               Burbank                18.28      18.51   NWI  3 
 28 Solloa, Angelica             Rio Mesa               17.77      18.68   NWI  3 
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Payne, Kymber                LB Poly                45.14      44.93   6 
  2 Hale, Aliyah                 St. Mary's A           46.40      45.33   5 
  3 Hamilton, Amanda             Simi Valley            45.60      46.08   6 
  4 Thomas, Taylor               Canyon (Cc)            44.76      46.10   6 
  5 Buckley, Summer              St. Mary's A           47.50      46.23   4 
  6 Anderson, Kyra               St. Mary's A           47.30      46.65   5 
  7 Russell, Tierney             LB Poly                46.24      47.07   6 
  8 Harbin, Skyy                 Alemany                45.90      47.07   6 
  9 Johnson, Sydney              St. Mary's A           47.20      47.14   5 
 10 Brown, Christina             LB Poly                46.74      47.35   5 
 11 George, Megan                Serra -ss              47.34      48.40   5 
 12 Sutton, April                Roosevelt -S           45.55      49.16   6 
 13 Alpern, Chelsea              Saugus                 47.17      49.33   5 
 14 Aupiu, Ayzha                 Oaks Christi           51.50      49.50   3 
 15 Brooks, Cayla                Roosevelt -S           47.50      49.58   4 
 16 Batts, Sydney                LB Poly                47.02      49.70   5 
 17 Ducre, Chasity               Roosevelt -S           47.65      49.90   4 
 18 Sipes, Savannah              Newbury Park           47.48      50.50   5 
 19 Dixon, Imani                 Serra -ss                         50.63   2 
 20 Sales, Jasmine               Canyon (Cc)            49.71      50.75   3 
 21 Wright, Jaera                Roosevelt -S           48.50      51.08   4 
 22 Ledet, Tanisha               Serra -ss              48.00      51.60   4 
 23 Adams, Arielle               El Camino Re           50.10      51.93   3 
 24 Solloa, Angelica             Rio Mesa               51.57      52.13   3 
 25 Dohle, Jenna                 Alemany                51.55      53.23   3 
 26 Burns, Taylor                Newbury Park           51.01      53.23   3 
 27 Barlow, Hannah               Burbank                51.88      53.33   3 
 28 Roberson, Tashonna           Carson                 51.76      53.77   3 
 29 Moore, Natalie               Newbury Park                      54.56   2 
 30 Ranucci, Rachel              Newbury Park                      55.50   2 
 31 Reyes Ortega, Johanna        Burroughs (B                      56.33   2 
 32 Chamndany, Shikera           Palisades                         57.35   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Serra -ss  'A'                                      46.56      47.46   2 
  2 St. Mary's Academy  'A'                             47.30      47.60   2 
     1) Shufford, Briana                2) Peterson, Sierra               
     3) Toliver, Rachel                 4) Hughes, Allanah                
  3 LB Poly  'A'                                        45.70      47.68   2 
     1) Hicks, Traci                    2) Washington, Arianna            
     3) Myers, Tori                     4) Thomas, Diamond                
  4 Oaks Christian  'A'                                 47.46      48.05   2 
     1) Moore, Schuyler                 2) Johnson, Sarah                 
     3) Culhane, Asha                   4) king, abby                     
  5 Simi Valley  'A'                                    48.32      48.09   2 
  6 St. Mary's Academy  'B'                             48.50      49.43   2 
     1) Mason, Bailey                   2) Hale, Aliyah                   
     3) Johnson, Sydney                 4) Haynes, Ashley                 
  7 Canyon (Cc)  'B'                                    52.00      56.22   1 
 -- Canyon (Cc)  'A'                                    50.50         DQ   1 
 -- Roosevelt -ss  'A'                                  47.47         DQ   2 
 -- El Camino Real  'A'                                 48.42         DQ   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Mary's Academy  'A'                           3:48.00    3:57.09   2 
     1) Buckley, Summer                 2) Toliver, Rachel                
     3) Peterson, Sierra                4) Henderson, Zuri                
  2 LB Poly  'A'                                      3:52.28    3:58.50   2 
     1) Harris, Hollie                  2) Russell, Tierney               
     3) Washington, Ratanya             4) Payne, Kymber                  
  3 Oaks Christian  'A'                               3:54.00    4:04.64   2 
     1) Johnson, Sarah                  2) Moore, Schuyler                
     3) Culhane, Asha                   4) king, abby                     
  4 St. Mary's Academy  'B'                           3:57.00    4:09.56   2 
     1) Miller, Ravyn                   2) Anderson, Kyra                 
     3) Hale, Aliyah                    4) Johnson, Sydney                
  5 LB Poly  'B'                                      4:05.10    4:26.90   2 
     1) Branch, Jaylynn                 2) Quash, Kailyn                  
     3) Magee, Angela                   4) Tully, Jasmin                  
 
Girls Distance Medley Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Saugus  'A'                                      12:39.62   12:43.11  
  2 Dos Pueblos  'A'                                 12:56.70   13:14.83  
  3 Saugus  'B'                                      13:15.90   13:20.66  
  4 Newbury Park  'A'                                13:00.00   13:36.05  
  5 Burbank  'A'                                     13:08.00   13:36.12  
     1) Shamirian, Christina            2) Martil, Kayla                  
     3) Suchy, Allison                  4) Movsesyan, Arlette             
  6 Burbank  'B'                                     13:42.00   14:18.88  
     1) Sanchez, Victoria               2) Dal Monte, Alessia             
     3) Chua, CJ                        4) Pereyra, Griselda              
 
Girls High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Russell, Tierney             LB Poly              5-00.00    5-02.00  
  2 Tayloe, Brittany             Oaks Christi         5-02.00   J5-02.00  
  3 Frazier, Emily               Burbank              5-00.00    4-10.00  
  3 Campbell, Malaiyah           St. Mary's A         4-08.00    4-10.00  
  3 Anderson, Amy                Oaks Christi         4-08.00    4-10.00  
  6 Franks, Doshawn              Palisades            4-08.00    4-08.00  
  6 Sales, Jasmine               Canyon (Cc)          4-10.00    4-08.00  
  6 Adams, Arielle               El Camino Re         4-08.00    4-08.00  
  9 Davis, Jade                  St. Mary's A         4-06.00    4-06.00  
 10 Fiumani, Alexi               Burbank              4-04.00    4-04.00  
 10 McCord, Alicia               Burbank              4-06.00    4-04.00  
 10 Chamndany, Shikera           Palisades            4-06.00    4-04.00  
 13 Morris, Danelle              El Camino Re         4-06.00    4-02.00  
 14 Baghdasarian, Preny          Burbank              4-04.00    4-00.00  
 -- Chambers, Erin               Oxnard               4-06.00       FAIL  
 
Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Centanaro, Gardenia          Roosevelt -S        12-00.00   11-06.00  
  2 Howser, Peri                 Newport Harb        10-07.00   10-03.00  
  2 Sanchez, Kim                 Oaks Christi        11-06.00   10-03.00  
  4 Triplett, Erin               Oaks Christi        10-06.00    9-09.00  
  5 Dizon, Pilar                 Canyon (Cc)          9-00.00    8-09.00  
  5 Browder, Imogen              Oaks Christi        10-00.00    8-09.00  
  7 Miller, Courtney             Oak Park             8-00.00    8-03.00  
  8 Carr, Luara                  Palisades           10-00.00   J8-03.00  
  9 Engelhardt, Kaitlyn          Oak Park             7-00.00    7-09.00  
  9 McCormack, Kerry             Simi Valley          9-00.00    7-09.00  
 11 Maunu, Marisa                Oaks Christi         8-06.00    7-06.00  
 12 Park, Hannah                 Burbank              8-06.00    7-03.00  
 12 Rich, Julia                  Oaks Christi                    7-03.00  
 12 Sardella, Shanna             Canyon (Cc)          8-00.00    7-03.00  
 12 Alex, Akxa                   Burbank              8-06.00    7-03.00  
 -- Sardella, Danika             Canyon (Cc)          7-00.00         NH  
 -- Fiumani, Alexi               Burbank              7-06.00         NH  
 -- Baghdasarian, Preny          Burbank              7-00.00         NH  
 
Girls Long Jump Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Richards, Madisen            Simi Valley         18-04.00   18-06.75   NWI 
  2 Rossi, Marissa               Calabasas           17-07.75   18-01.50   NWI 
  3 Stone, Tiffini               Canyon (Cc)         18-01.00   18-01.00   NWI 
  4 Anderson, Kyra               St. Mary's A        16-11.00   17-05.50   NWI 
  5 Sipes, Savannah              Newbury Park        16-06.00   16-05.50   NWI 
  6 Tayloe, Brittany             Oaks Christi        16-10.00   16-01.00   NWI 
  7 Phillips, Kayla              St. Mary's A        16-00.00   15-10.00   NWI 
  8 Poindexter, Niema            Dos Pueblos         16-10.00   15-08.00   NWI 
  9 Tomlinson, Michela           Newbury Park        15-05.00   15-04.00   NWI 
 10 Lambert, Leah                Alemany             16-10.00   15-02.50   NWI 
 11 Stewart, Alexandria          El Camino Re        17-08.00   15-01.50   NWI 
 12 Klapp, Natalie               Dos Pueblos         16-05.75   14-11.00   NWI 
 13 Thomas, Jordan               St. Mary's A        15-00.00   14-09.50   NWI 
 14 Chambers, Erin               Oxnard              15-08.50   14-06.00   NWI 
 14 Hughes, Allanah              St. Mary's A        17-01.00   14-06.00   NWI 
 16 Barlow, Hannah               Burbank             15-03.00   14-03.75   NWI 
 17 Delgado, Mariah              Oxnard              14-05.50   14-03.50   NWI 
 18 Swain, Sylvanna              Righetti            15-06.00   14-02.00   NWI 
 18 Ramos, Chloe                 Oxnard              14-08.50   14-02.00   NWI 
 18 Raye, Nia                    El Camino Re        14-02.50   14-02.00   NWI 
 21 Dal Monte, Alessia           Burbank             15-01.00   13-06.50   NWI 
 22 Rossi, Sarina                Calabasas           13-11.00   13-04.50   NWI 
 23 Baldwin, Alaina              Newbury Park        13-06.00   13-03.00   NWI 
 24 Ponack, Nicole               Righetti            15-02.00   13-02.50   NWI 
 25 Jefferson, Jeanelle          El Camino Re                   11-10.25   NWI 
 26 Morris, Danelle              El Camino Re                   11-07.75   NWI 
 
Girls Triple Jump Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Phillips, Kayla              St. Mary's A        38-04.00   37-06.00   NWI 
  2 Stone, Tiffini               Canyon (Cc)         37-06.00   37-04.00   NWI 
  3 Toliver, Rachel              St. Mary's A        40-04.00   37-00.00   NWI 
  4 Mason, Bailey                St. Mary's A        38-05.00   34-09.00   NWI 
  5 Hughes, Allanah              St. Mary's A        34-00.00   34-01.00   NWI 
  6 Rossi, Marissa               Calabasas           35-08.00   33-09.50   NWI 
  7 Brown, Christina             LB Poly             36-08.00   33-08.00   NWI 
  8 Hughes, Paula                Oaks Christi        32-00.00   33-06.75   NWI 
  9 Poindexter, Niema            Dos Pueblos         34-05.00   33-05.50   NWI 
 10 Barlow, Hannah               Burbank             33-00.00   33-05.00   NWI 
 11 Cole, Briajahni              Serra -ss           32-05.00   33-02.00   NWI 
 12 Swain, Sylvanna              Righetti            32-10.00   32-11.50   NWI 
 13 Culhane, Asha                Oaks Christi        33-05.75   32-03.00   NWI 
 14 Sales, Jasmine               Canyon (Cc)         33-00.00   32-02.50   NWI 
 15 Campbell, Malaiyah           St. Mary's A        33-07.00   31-07.00   NWI 
 16 Stewart, Alexis              El Camino Re        34-01.00   30-11.50   NWI 
 17 Dizon, Pilar                 Canyon (Cc)         33-00.00   30-11.00   NWI 
 18 Ramos, Chloe                 Oxnard              28-06.00   30-06.75   NWI 
 19 Chambers, Erin               Oxnard              30-09.00   30-06.00   NWI 
 20 Dal Monte, Alessia           Burbank             30-01.00   30-02.50   NWI 
 21 Chamndany, Shikera           Palisades           32-06.00   30-02.00   NWI 
 22 Delgado, Mariah              Oxnard              28-05.50   29-04.50   NWI 
 23 Ponack, Nicole               Righetti            30-02.00   28-11.50   NWI 
 24 McCord, Alicia               Burbank             28-06.00   28-06.50   NWI 
 25 Cena, Danielle               Roosevelt -S        29-05.00   28-06.00   NWI 
 26 Baldwin, Alaina              Newbury Park        28-00.00   27-00.00   NWI 
 27 McWaid, Brittany             Newbury Park        28-00.00   25-09.50   NWI 
 
Girls Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Scarvelis, Stamatia          Dos Pueblos                    45-07.75  
  2 Mader, Kendall               Newbury Park                   37-00.00  
  3 Barrett, Erin                Palisades                      33-06.00  
  4 Roffel, Elena                Rio Mesa                       30-11.75  
  5 Graves, Rachel               Rio Mesa                       30-09.50  
  6 O'Brien, Katie               Saugus              27-05.50   30-04.75  
  7 Rossi, Alana                 Calabasas                      30-00.25  
  8 Waller, Brianne              Burbank             28-08.00   27-08.25  
  9 McWaid, Brittany             Newbury Park        24-00.00   26-03.00  
 10 Park, Hannah                 Burbank             27-10.00   24-08.00  
 11 Bertaud, Marissa             Saugus              22-02.00   23-08.50  
 12 Conrad, Sarah                Canyon (Cc)                    21-09.00  
 13 Manzano, Elizabeth           Burbank             24-04.00   21-05.75  
 14 Zepeda, Veronica             Righetti            25-00.00   20-09.25  
 
Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Scarvelis, Stamatia          Dos Pueblos           130-00     126-00  
  2 Rossi, Marissa               Calabasas              99-00      96-05  
  3 Arteaga, Diana               Rio Mesa                          96-00  
  4 Graves, Rachel               Rio Mesa              109-09   95-10.50  
  5 McWaid, Brittany             Newbury Park           99-09      92-07  
  6 O'Brien, Katie               Saugus                 84-00      89-04  
  7 Waller, Brianne              Burbank                89-00      81-01  
  8 Park, Hannah                 Burbank                89-01      79-01  
  9 Manzano, Elizabeth           Burbank                58-08   73-03.50  
 10 Caberra, Jackie              Oaks Christi           70-00      66-00  
 11 Bertaud, Marissa             Saugus                 41-05      56-03  
 12 Chavez, Jasmin               Righetti                          56-02  
 -- Mader, Kendall               Newbury Park          124-09       FOUL  
 
Boys 200 Meter Dash Frosh Soph
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Hill, John                   Chaminade              22.90      24.05   3.4  6 
  2 Cyphers, Malik               Oaks Christi           23.10      24.12   3.4  6 
  3 Russell, Jon                 Saugus                 23.88      24.50   3.3  5 
  4 Turner, Akinyele             Serra -ss                         24.54   1.7  2 
  5 Hudson, Nick                 El Camino Re                      24.62   1.7  2 
  6 Pearson, Christian           Crespi                 23.91      24.65   3.3  5 
  7 Norwood, Carl                Serra -ss              25.00      24.73   2.6  3 
  8 Brumfield, TJ                Crespi                 23.78      24.74   3.4  6 
  9 Vincent, Jeremy              Oaks Christi           23.22      24.75   3.4  6 
 10 Nunnery, Davonte             Rio Mesa               24.21      24.83   3.4  4 
 11 Parker, Michael              Saugus                 24.19      24.90   3.3  5 
 12 Blair, Dalton                Roosevelt -S           25.00      24.93   2.6  3 
 13 Thompson, David              Rio Mesa               24.04      25.03   3.3  5 
 14 Thompson, Jordan             Righetti               24.00      25.07   3.3  5 
 15 Campbell, Gregory            Chaminade              23.75      25.24   3.4  6 
 16 Molster, Brett               Canyon (Cc)            23.90      25.34   3.3  5 
 17 Cuha, Zachary                Canyon (Cc)            24.80      25.57   3.4  4 
 18 McIntosh, Joseph             Chaminade              24.75      25.79   3.4  4 
 19 Albert, Christopher          Chaminade              24.95      25.88   2.6  3 
 20 Brothers, Theodore           El Camino Re           24.74      26.05   3.4  4 
 21 Nordin, Brandon              Newbury Park           26.87      26.11   1.7  2 
 22 Marin, Lazaro                Roosevelt -S                      26.19   1.7  2 
 23 Pope, Malik                  Righetti               24.80      26.23   3.4  4 
 24 Lucas, Forrest               Saugus                 25.54      26.34   2.6  3 
 25 Frovarp, Cordel              Newbury Park           25.40      26.35   2.6  3 
 26 Walker, Chris                Burbank                26.10      26.42   1.7  2 
 27 Vargas, Jake                 Righetti               25.30      27.46   2.6  3 
 28 Capper, Keanu                Burbank                24.26      28.68   3.4  4 
 29 Gyulogyan, Vahe              Burbank                26.90      30.08   1.7  2 
 
Boys 400 Meter Dash Frosh Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tyler, Evan                  Roosevelt -S           52.59      52.31   5 
  2 Lasley, Jordan               Serra -ss              51.50      52.84   5 
  3 Droughn, Lawrence            Rio Mesa               52.48      53.01   5 
  4 Campbell, Gregory            Chaminade              52.00      53.14   5 
  5 andrews, julian              Oaks Christi           52.80      53.16   5 
  6 Cabrera, Liam                Canyon (Cc)            53.40      54.10   4 
  7 Turner, Akinyele             Serra -ss              52.00      54.23   5 
  8 Molster, Brett               Canyon (Cc)            53.10      54.57   5 
  9 Adebayoige, Faithfulness     Roosevelt -S           53.50      54.74   4 
 10 Wrout, Cameron               Rio Mesa               54.50      55.37   4 
 11 Adams, Chris                 Newbury Park           57.91      55.52   3 
 12 Collins, Justin              Serra -ss              53.50      55.89   4 
 13 Hudson, Nick                 El Camino Re                      55.96   1 
 14 Harding, Tanner              Saugus                 56.00      56.07   3 
 15 Marin, Lazaro                Roosevelt -S           58.00      56.09   3 
 16 Penick, Devin                Saugus                 57.90      56.36   3 
 17 Payne, Preston               Newbury Park           56.89      56.37   3 
 18 Pope, Malik                  Righetti               57.76      56.47   3 
 19 Albert, Christopher          Chaminade              54.75      58.06   4 
 20 Vargas, Jake                 Righetti               59.20      58.07   2 
 21 Bichard, Blake               Oxnard                 58.64      58.22   2 
 22 Moreno, Kevin                Canyon (Cc)            58.00      59.13   2 
 23 Beattie, Adam                Saugus                 57.81      59.46   3 
 24 Velasco, Evan                Newbury Park           58.81      59.85   2 
 25 Barajas, Bryan               El Camino Re           59.74    1:02.79   2 
 26 Hemedez, Matt                Burbank                59.20    1:03.35   2 
 27 Gyulogyan, Vahe              Burbank              1:00.20    1:06.42   1 
 
Boys 100 Meter Run Frosh Soph
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Davis, Dominic               Alemany                10.98      10.97   2.1  6 
  2 Hill, John                   Chaminade              11.11      11.19   2.1  6 
  3 Lee, Donovan                 Chaminade              11.40      11.24   2.1  6 
  4 Nunnery, Davonte             Rio Mesa               11.48      11.34   2.1  6 
  5 Cyphers, Malik               Oaks Christi           11.50      11.40   2.1  6 
  6 Brumfield, TJ                Crespi                 11.71      11.44   2.6  5 
  7 Cox, Corey                   Serra -ss              11.60      11.46   2.6  5 
  8 Norwood, Carl                Serra -ss              11.40      11.58   2.1  6 
  9 Vincent, Jeremy              Oaks Christi           11.53      11.63   2.6  5 
 10 Parker, Michael              Saugus                 12.00      11.77   2.7  3 
 11 Thompson, David              Rio Mesa               11.78      11.84   0.4  4 
 12 Thompson, Jordan             Righetti               11.08      11.85   2.1  6 
 13 Russell, Jon                 Saugus                 11.81      11.86   0.4  4 
 14 McIntosh, Joseph             Chaminade              11.60      11.89   2.6  5 
 15 Bannister, Andre             Canyon (Cc)            11.80      11.90   0.4  4 
 15 Afzali, Jonathan             Burbank                11.38      11.90   2.1  6 
 17 Rupe, Reid                   Saugus                 12.09      11.90   2.7  3 
 18 Cabrera, Isreal              Canyon (Cc)            12.20      11.92   0.8  2 
 19 Joseph, Brandon              Palisades              11.84      11.98   0.4  4 
 20 Blair, Dalton                Roosevelt -S           11.80      12.00   0.4  4 
 21 Patel, Dev                   Burbank                11.46      12.17   2.1  6 
 22 White, Anthony               Rio Mesa               11.81      12.22   0.4  4 
 23 Cuha, Zachary                Canyon (Cc)            11.80      12.22   0.4  4 
 24 Brothers, Theodore           El Camino Re           12.10      12.25   2.7  3 
 25 Bichard, Blake               Oxnard                 12.20      12.26   0.8  2 
 26 Frovarp, Cordel              Newbury Park           12.22      12.34   0.8  2 
 27 Mabinouri, Marcus            Newbury Park           12.35      12.48   0.8  2 
 28 Nordin, Brandon              Newbury Park           12.50      12.51   0.8  2 
 29 Capper, Keanu                Burbank                11.68      12.69   2.6  5 
 30 Maddalon, Joseph             Dos Pueblos            12.50      13.03   0.8  2 
 31 Cutcliffe, Tate              Dos Pueblos            12.50      13.04   0.8  2 
 
Boys 800 Meter Run Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pearson, Alex                Saugus               2:04.90    2:04.29  
  2 Fitzgerald, James            Rio Mesa             2:04.00    2:04.65  
  3 Rosales, Anthony             Saugus               2:05.70    2:08.59  
  4 Devore, Matt                 Alemany              2:08.00    2:10.29  
 
Boys 1 Mile Run Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mendez, Ricky                Burroughs (B         4:41.00    4:47.31  
  2 DeLeon, Alec                 Righetti             4:39.00    4:49.18  
  3 Jimenez, Juan                Simi Valley          4:43.61    4:52.41  
  4 Cortez, Ricky                Righetti             4:49.00    4:56.12  
  5 Perez, Orbanel               Righetti             4:47.00    4:56.67  
  6 Lepine, Garrett              Simi Valley          4:51.44    4:56.87  
  7 Miller, Kyle                 Simi Valley          4:43.58    4:58.47  
  8 Anderson, Cole               Simi Valley          4:47.02    4:59.98  
  9 Quintero, Bryan              Simi Valley          4:43.74    5:00.70  
 10 Dagnechew, Menelik           Palisades            5:16.00    5:00.85  
 11 Kato, Matt                   Palisades            4:50.00    5:01.04  
 12 Yuengert, Joseph             Crespi               4:52.11    5:02.22  
 13 Franke, Andrew               Simi Valley          4:48.05    5:02.82  
 14 Vertelney, Ben               Calabasas            5:01.98    5:04.82  
 15 Vargas, Everth               Burroughs (B         4:57.00    5:06.52  
 16 Salomon, Jacob               Burbank              5:05.00    5:07.65  
 17 Brower, Shane                Palisades            5:05.00    5:07.95  
 18 Hester, Lucas                Calabasas            5:00.37    5:09.56  
 19 Jacobo, Steven               Reseda               5:03.00    5:09.77  
 20 Chueng, James                Burbank              5:34.00    5:10.25  
 21 Shriver, Kyle                Palisades            5:26.00    5:11.48  
 22 Cabrera, William             El Camino Re         5:13.90    5:11.54  
 23 Garcia, Johathan             El Camino Re         5:11.60    5:11.66  
 24 Castillo, Jared              Righetti             5:09.00    5:12.26  
 25 McClain, Caleb               Canyon (Cc)          5:02.00    5:12.27  
 26 Martinez, Julian             El Camino Re         5:10.49    5:12.63  
 27 Amaya, Christian             Palisades            4:53.00    5:13.19  
 28 Allison, Doug                Oaks Christi         5:00.00    5:14.35  
 29 Park, Nathan                 Burbank              5:05.00    5:15.24  
 30 Aplleby, Dylan               Palisades            5:10.00    5:15.54  
 31 Hall, Trevor                 Saugus               4:54.90    5:16.03  
 32 Kato, Kevin                  Palisades            5:05.00    5:17.48  
 33 Webber, William              El Camino Re         5:09.80    5:20.80  
 34 Vasquez, Andres              Burbank              5:11.00    5:21.30  
 35 Loza, Inaqui                 Saugus               5:06.35    5:25.88  
 36 Harington, Kyle              El Camino Re         5:27.79    5:27.57  
 37 Nevarez, David               Canyon (Cc)          5:19.00    5:28.48  
 38 Eisler, Jake                 El Camino Re         5:30.00    5:28.90  
 39 Wang, Mike                   El Camino Re         5:19.00    5:29.55  
 40 Wilson, James                Canyon (Cc)          5:19.00    5:32.29  
 41 Alzner, Nick                 Saugus               5:00.60    5:32.89  
 42 Edwards, Ross                Calabasas            5:26.50    5:33.53  
 43 Rosenfeld, Caleb             Calabasas            5:28.20    5:33.72  
 44 Fordham, Mason               El Camino Re         5:09.13    5:36.49  
 45 Driedger, Adam               Canyon (Cc)                     5:36.49  
 46 Bell, Austin                 Canyon (Cc)          5:22.00    5:38.55  
 47 Stalians, Kane               Burbank              5:52.00    5:59.13  
 48 Antonio, Lorenzo             Burbank              5:30.00    5:59.23  
 49 Ibrahim, Awais               Burbank              5:47.00    5:59.23  
 50 Ellman, Michael              Burbank              5:40.00    6:02.57  
 
Boys 3200 Meter Run Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 fredrickson, kyle            Oaks Christi        11:00.00   10:32.00  
  2 Driedger, Adam               Canyon (Cc)                    10:34.80  
  3 Miller, Kyle                 Simi Valley         10:21.76   10:34.97  
  4 Anderson, Cole               Simi Valley         10:25.21   10:37.13  
  5 McClain, Caleb               Canyon (Cc)         10:37.00   10:37.46  
  6 Zabilski, Brian              Saugus              10:13.58   10:44.73  
  7 Blatter, Jared               Newbury Park        11:39.00   10:45.25  
  8 Franke, Andrew               Simi Valley         10:27.21   10:47.74  
  9 Aplleby, Dylan               Palisades           10:50.00   10:49.61  
 10 Lepine, Garrett              Simi Valley         10:13.54   10:53.38  
 11 Gardner, Davis               Newbury Park        11:40.00   10:56.08  
 12 Brower, Shane                Palisades           10:50.00   10:59.69  
 13 Ochoa, Chris                 Saugus              10:48.71   11:00.74  
 14 Fordham, Mason               El Camino Re        11:26.90   11:21.39  
 15 Preciado, Austin             Saugus              10:59.33   11:25.74  
 16 Garcia, Johathan             El Camino Re        11:23.03   11:38.89  
 17 Guardian, Patrick            Calabasas           10:59.00   11:46.22  
 18 Tipp, Billy                  Calabasas           10:59.00   11:46.38  
 19 Wang, Mike                   El Camino Re        11:42.00   11:55.38  
 20 Rosenfeld, Caleb             Calabasas           11:39.00   12:14.08  
 
Boys 110 Meter Hurdles Frosh Soph
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Collins, Justin              Serra -ss              16.20      15.68   NWI  3 
  2 Tell, Marvel                 Crespi                 16.00      15.90   NWI  3 
  3 Davidson, Jarrett            Canyon (Cc)            16.35      16.55   NWI  3 
  4 Samuel, Colin                Alemany                16.40      16.56   NWI  3 
  5 Afzali, Jonathan             Burbank                17.10      16.76   NWI  2 
  6 Stach, Shane                 Canyon (Cc)            16.10      16.76   NWI  3 
  7 Malepeai, Fitu               Carson                 17.00      17.34   NWI  2 
  8 Kimmer, Jeremy               Canyon (Cc)            17.20      17.71   NWI  2 
  9 Patel, Dev                   Burbank                17.80      17.97   NWI  2 
 10 Fry, Joshua                  Dos Pueblos            17.60      18.12   NWI  2 
 11 Ayala, Brandon               Palisades              19.70      18.40   NWI  1 
 12 Anthony, Billy               Saugus                 18.65      18.41   NWI  2 
 13 Gilbert, Aidan               Oaks Christi           20.00      18.44   NWI  1 
 14 Chen, Matt                   Oaks Christi           18.50      18.70   NWI  2 
 15 Miller, Eric                 Roosevelt -S           16.50      19.36   NWI  3 
 16 Bernard-Joseph, Andre'       Roosevelt -S           16.80      19.50   NWI  3 
 17 DeNault, Zac                 Saugus                 19.77      19.60   NWI  1 
 18 Corea, Augusto               Burroughs (B           19.00      19.74   NWI  1 
 
Boys 300 Meter Hurdles Frosh Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Collins, Justin              Serra -ss              42.50      42.92   4 
  2 Walker, Ethan                Saugus                 44.90      44.46   4 
  3 Walker, Ronald               Canyon (Cc)            45.10      45.09   4 
  4 Tell, Marvel                 Crespi                 43.92      45.14   4 
  5 Davidson, Jarrett            Canyon (Cc)            45.80      45.14   3 
  6 Ayala, Brandon               Palisades              46.28      45.43   3 
  7 Stach, Shane                 Canyon (Cc)            44.00      45.47   4 
  8 Miller, Eric                 Roosevelt -S           45.68      45.61   3 
  9 Samuel, Colin                Alemany                44.95      45.80   4 
 10 White, Anthony               Rio Mesa               46.00      46.02   3 
 11 Corea, Augusto               Burroughs (B           46.50      46.26   3 
 12 Anthony, Billy               Saugus                 45.65      46.27   3 
 13 Chen, Matt                   Oaks Christi           49.50      46.39   2 
 14 Patel, Dev                   Burbank                45.62      46.45   3 
 15 Bernard-Joseph, Andre'       Roosevelt -S           45.98      46.57   3 
 16 Cannady, Zinovian            Serra -ss              46.51      46.72   2 
 17 Pulgarin, Andres             Burbank                46.60      46.73   2 
 18 Adebayoige, Faithfulness     Roosevelt -S           44.00      47.36   4 
 19 Fry, Joshua                  Dos Pueblos            46.96      48.06   2 
 20 DeNault, Zac                 Saugus                 49.03      49.08   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay Frosh Soph
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Chaminade  'A'                                      43.75      44.59   2 
  2 Serra -ss  'A'                                      44.00      45.16   2 
  3 Rio Mesa  'A'                                       45.75      46.12   2 
  4 Canyon (Cc)  'A'                                    46.00      46.41   2 
  5 Serra -ss  'B'                                      44.50      46.59   2 
  6 Saugus  'A'                                         48.10      46.92   1 
  7 Roosevelt -ss  'A'                                  44.50      47.44   2 
  8 Palisades  'A'                                      52.89      47.53   1 
  9 Burbank  'A'                                        46.10      47.78   2 
 -- Canyon (Cc)  'B'                                    47.00         DQ   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay Frosh Soph
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rio Mesa  'A'                                     3:33.18    3:39.37   2 
  2 Newbury Park  'B'                                            3:46.41   2 
  3 Oaks Christian  'A'                               3:40.00    3:48.48   2 
     1) andrews, julian                 2) Cyphers, Malik                 
     3) Riggins, Damon                  4) tunney, wesley                 
 
Boys Distance Medley Frosh Soph
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Saugus  'A'                                      11:19.55   11:28.70  
  2 Burbank  'A'                                     11:20.00   11:40.74  
     1) Moskowitz, Ethan                2) Strang, Trevor                 
     3) O' Brien, Robert                4) Choe, Elliot                   
  3 Newbury Park  'A'                                11:58.00   11:41.51  
  4 Saugus  'B'                                      12:10.90   11:53.03  
  5 Calabasas  'A'                                   12:30.00   12:30.83  
  6 Burbank  'B'                                     12:25.00   12:34.03  
     1) Vizcaino, Enrique               2) Golanians, Orbel               
     3) Fitzpatrick, Robert             4) Carrisoza, Alberto             
 
Boys High Jump Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Molster, Brett               Canyon (Cc)          6-00.00    6-02.00  
  2 Watkins, Zack                Oaks Christi         6-02.00    6-00.00  
  3 McDonald, Dustin             Righetti             6-00.00    5-08.00  
  4 Zicari, Nicodemus            Canyon (Cc)          5-04.00    5-04.00  
  4 Strang, Trevor               Burbank              5-04.00    5-04.00  
  4 Fry, Joshua                  Dos Pueblos          5-04.00    5-04.00  
  7 Yim, Jae                     Burbank              5-05.00    5-02.00  
  7 ross, brandon                Oaks Christi                    5-02.00  
  7 Wray, Cody                   Burbank              5-04.00    5-02.00  
 10 Bachman, Alex                Oaks Christi         5-02.00    5-00.00  
 10 Whisler, Andrew              Saugus               4-08.00    5-00.00  
 
Boys Pole Vault Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kerezis, Ged                 Canyon (Cc)                    11-09.00  
  2 Hunter, Tyson                Newbury Park                  J11-03.00    2   
  2 Kimmer, Jeremy               Canyon (Cc)                   J11-03.00    3   
  4 Schwartz, Matt               Burroughs (B                   10-09.00  
  4 Jakeman, Christopher         Canyon (Cc)                    10-09.00  
  6 Elliott, Nick                Newport Harb                   10-03.00  
  6 Sarinana, Hector             Burbank                        10-03.00  
  8 Leidholdt, Troy              Canyon (Cc)                     9-09.00  
  8 Browder, Milo                Oaks Christi                    9-09.00  
  8 Vinikow, Miles               Newport Harb                    9-09.00  
 11 andrews, julian              Oaks Christi                    9-03.00  
 11 Maddalon, Joseph             Dos Pueblos                     9-03.00  
 11 Sperry, Robert               Simi Valley                     9-03.00  
 11 Gibbons, Edward              Burbank                         9-03.00  
 11 Shabbir, Burhanuddin         El Camino Re                    9-03.00  
 16 Sikich, Owen                 Valencia (V)                    8-09.00  
 16 Holmquist, Justin            Simi Valley                     8-09.00  
 18 Pool, Sean                   Calabasas                       8-03.00  
 18 Walker, Ethan                Saugus                          8-03.00  
 18 Rosellini, Donovan           Simi Valley                     8-03.00  
 -- Kaplan, Zach                 Calabasas                      10-09.00  
 -- cruz, nathan                 Oaks Christi                   10-03.00  
 -- Cutcliffe, Tate              Dos Pueblos                     9-09.00  
 -- Pulgarin, Andres             Burbank                              NH  
 
Boys Long Jump Frosh Soph
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Collins, Justin              Serra -ss           21-00.00   20-02.50   NWI 
  2 Watkins, Zack                Oaks Christi        17-00.00   18-09.25   NWI 
  3 Vargas, Jake                 Righetti            19-05.00   18-09.00   NWI 
  4 Cox, Corey                   Serra -ss                      18-03.00   NWI 
  5 Yim, Jae                     Burbank             19-02.00   18-01.50   NWI 
  6 Atkinson, Roderick           Serra -ss                      17-08.00   NWI 
  7 Pope, Malik                  Righetti            19-01.00   17-07.25   NWI 
  8 Bachman, Alex                Oaks Christi        17-00.00   17-05.50   NWI 
  9 Jakeman, Christopher         Canyon (Cc)         17-09.00   17-02.50   NWI 
 10 Kimmer, Jeremy               Canyon (Cc)         19-02.50   17-02.25   NWI 
 11 Lee, William                 Palisades           17-06.00   17-01.25   NWI 
 12 Cannady, Zinovian            Serra -ss           18-00.00   17-01.00   NWI 
 13 Cortez, Tommy                Oxnard              16-08.00   16-08.00   NWI 
 14 ross, brandon                Oaks Christi        17-00.00   16-01.50   NWI 
 15 Strang, Trevor               Burbank             17-02.00   16-00.50   NWI 
 16 Childs, Steven               Canyon (Cc)         17-08.00   15-11.25   NWI 
 17 Sarinana, Hector             Burbank             16-08.00   14-10.75   NWI 
 
Boys Triple Jump Frosh Soph
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Atkinson, Roderick           Serra -ss                      40-01.75   NWI 
  2 Watkins, Zack                Oaks Christi                   40-01.25   NWI 
  3 Kimmer, Jeremy               Canyon (Cc)                    39-04.00   NWI 
  5 McDonald, Dustin             Righetti                       38-05.00   NWI 
  6 Adams, Chris                 Newbury Park        35-00.00   36-09.50   NWI 
  7 Yim, Jae                     Burbank                        36-06.50   NWI 
  8 Range, Derek                 Canyon (Cc)         35-00.00   35-09.50   NWI 
  9 Fry, Joshua                  Dos Pueblos                    35-08.50   NWI 
 10 Childs, Steven               Canyon (Cc)                    34-09.00   NWI 
 11 Strang, Trevor               Burbank                        34-00.75   NWI 
 12 Sarinana, Hector             Burbank             34-06.00   33-10.00   NWI 
 12 Larson, Zack                 Saugus              32-00.50   33-10.00   NWI 
  4 Cannady, Zinovian            Serra -ss                           SCR   NWI 
 
Boys Shot Put Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Franklin, Jeremy             Serra -ss                      51-07.75  
  2 Hibbert, Clayton             Oaks Christi                   43-00.00  
  3 Bell, Gregory                Dos Pueblos                    42-04.00  
  4 Smith, Carsen                Newbury Park                   38-08.50  
  5 Sherrer, Caleb               Righetti                       38-06.75  
  6 Hurtado, Andy                Burbank                        38-02.00  
  7 burton, ty                   Oaks Christi        34-00.00   38-00.00  
  7 Whisler, Andrew              Saugus              33-01.00   38-00.00  
  9 Beltron, Jonathan            Oxnard                         36-11.75  
 10 Lotito, Vincent              Canyon (Cc)                    36-00.00  
 11 Ochoa, Joey                  Dos Pueblos                    35-07.75  
 12 Gibbons, Edward              Burbank                        35-06.75  
 13 Castillo, Ramon              Oxnard                         35-04.25  
 14 Peacock, Bryce               Saugus                         35-03.50  
 15 Montesinos, Ricardo          Saugus              33-05.00   33-05.75  
 16 Guardado, Sage               Burbank                        32-10.75  
 17 Stein, Matt                  Newbury Park        25-00.00   32-08.75  
 18 Johnston, Eric               Canyon (Cc)                    31-00.50  
 19 smith, richard               Oaks Christi                   30-09.75  
 20 Hall, Michael                Righetti            28-00.00   28-07.25  
 21 Diab, Cameron                Oaks Christi                   26-08.50  
 22 Zins, Greg                   Oaks Christi                   23-06.00  
 -- Dickinson, Jonathan          Dos Pueblos                    35-07.75  
 
Boys Discus Throw Frosh Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bell, Gregory                Dos Pueblos           127-03     132-07  
  2 Franklin, Jeremy             Serra -ss             125-00  129-06.50  
  3 Ochoa, Joey                  Dos Pueblos            95-00  120-00.50  
  4 Dickinson, Jonathan          Dos Pueblos           105-04     113-10  
  5 Smith, Carsen                Newbury Park           96-01     104-07  
  6 Gibbons, Edward              Burbank               104-05     100-01  
  7 Sherrer, Caleb               Righetti              100-00      96-08  
  8 Lotito, Vincent              Canyon (Cc)            94-01   93-03.50  
  9 Hibbert, Clayton             Oaks Christi                      92-11  
 10 Stein, Matt                  Newbury Park          101-11   89-04.50  
 11 Peacock, Bryce               Saugus                         86-10.50  
 12 Johnston, Eric               Canyon (Cc)            87-09   77-10.50  
 13 Whisler, Andrew              Saugus                            72-07  
 14 Beltron, Jonathan            Oxnard                            67-07  
 15 smith, richard               Oaks Christi                      60-04  
 16 Diab, Cameron                Oaks Christi                      56-01  
 17 Kaplan, Zach                 Calabasas              90-00      55-11  
 18 Hall, Michael                Righetti                          51-10  
 19 Zins, Greg                   Oaks Christi                      33-07  
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Jackson, Adoree              Serra -ss              22.30      22.64   2.6  8 
  2 Gordon, Joshua               El Camino Re           22.04      22.67   2.6  8 
  3 Smith, Richard               LB Poly                           22.85   3.4  9 
  4 Gunter, Austin               LB Poly                           23.04   3.4  9 
  5 Singletary, Napoleon         Roosevelt -S           22.40      23.08   1.5  6 
  6 stewart, devoreaux           Oaks Christi           22.25      23.12   2.6  8 
  7 Johnson, Terry               Oaks Christi           22.24      23.12   2.6  8 
  8 Pennucci, Dominic            Canyon (Cc)            22.27      23.12   2.6  8 
  9 Wicks, Gerald                LB Poly                           23.17   3.4  9 
 10 Bennett, Randall             Serra -ss              22.30      23.23   2.6  8 
 11 owusu, francis               Oaks Christi           22.28      23.24   2.6  8 
 12 Bernard, Isaiah              Chaminade              22.30      23.33   2.6  8 
 13 Washington, Jalen            Freemont High Sc                  23.48   3.3  1 
 14 McGinest, Haley              LB Poly                           23.71   1.5  6 
 15 Wirtz, Gabriel               Simi Valley            22.89      23.72   1.5  6 
 16 Baldwin, Devin               Canyon (Cc)            23.00      23.77   2.7  5 
 17 Helo, Rudy                   Simi Valley            23.69      23.79   4.2  3 
 18 Wrout, Tanner                Rio Mesa               23.71      23.84   4.2  3 
 19 Tellier, Daniel              Chaminade              22.95      23.85   2.7  5 
 20 Lowe, Jon                    Saugus                 23.89      23.87   4.2  3 
 21 Dinowitz, Jared              Chaminade              22.85      23.90   1.5  6 
 22 Ryabets, Artur               El Camino Re           23.04      23.98   2.7  5 
 23 Gaston, Tiller               LB Poly                           24.08   3.4  9 
 24 Choi, Alex                   Newbury Park           23.50      24.11   2.9  4 
 25 Camacho, Alberto             Alemany                23.00      24.13   2.7  5 
 26 McCrary, Justin              Roosevelt -S           23.00      24.23   2.7  5 
 27 Stichler, Kyle               Righetti               23.19      24.44   2.9  4 
 28 Oliver, Jordan               Rio Mesa               23.79      24.55   4.2  3 
 29 Botang, Jeremy               El Camino Re           23.10      24.69   2.7  5 
 30 Cornejo, Normando            Burbank                23.81      24.99   4.2  3 
 31 Abdulhamid, Amin             El Camino Re                      25.04   3.3  1 
 32 Alanis, Daniel               Canyon (Cc)            23.60      25.06   2.9  4 
 33 Avendano, Bryan              Newbury Park                      25.32   3.3  1 
 34 Paleaz, Ryan                 Newbury Park           24.47      25.46   4.2  3 
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tyson, Matt                  Roosevelt -S           49.50      49.55   8 
  2 Gordon, Joshua               El Camino Re           49.53      50.30   8 
  3 Gunter, Austin               LB Poly                48.50      50.87   8 
  4 G, clint                     Hart                              51.03   1 
  5 Cooper, Justin               Jordan -ss             49.72      51.11   8 
  6 Dinowitz, Jared              Chaminade              50.80      51.39   7 
  7 Bernard, Isaiah              Chaminade              50.85      51.41   7 
  8 Weisenberger, Drew           Rio Mesa               51.54      51.80   6 
  9 Farmer, Koa                  Notre Dame (           50.68      51.90   7 
 10 Serrate, Jerron              Reseda                 52.34      52.21   5 
 11 Franks, Dosh                 Palisades              50.86      52.36   7 
 12 Coleman, Lyndan              Canyon (Cc)            51.80      52.37   6 
 13 jones, nick                  Hart                              52.64   1 
 14 Avendano, Bryan              Newbury Park           52.09      52.68   5 
 15 Norman, Stanley              LB Poly                51.04      52.81   7 
 16 Goodwin, Travis              Simi Valley            52.21      53.14   5 
 17 Ewing, Kyle                  Newbury Park           53.64      53.24   4 
 18 Camacho, Alberto             Alemany                52.40      53.60   5 
 19 Wrout, Tanner                Rio Mesa               52.70      53.63   5 
 20 Degraffinreid, Jordan        Dos Pueblos            53.10      54.28   4 
 21 Cornejo, Normando            Burbank                53.69      55.21   4 
 22 Aguilar, Christopher         Reseda                 52.94      55.26   4 
 23 Massengill, Jaylen           LB Poly                51.50      55.35   6 
 24 Mochizuki, Kyle              Oxnard                 53.87      55.41   3 
 25 Valencia, Manny              Righetti               54.44      55.75   3 
 26 Tellier, Daniel              Chaminade              52.00      56.38   6 
 27 Perez, Jose                  Righetti               56.50      57.39   2 
 28 Vladimir-Cruz, Alfredo       Righetti               56.20      58.02   2 
 29 Kunin, Asher                 Calabasas              59.99      58.03   1 
 30 Moreno, Abraham              Dos Pueblos            56.59      58.39   2 
 31 Le, Tommy                    Oxnard                 54.96    1:00.31   3 
 
Boys 100 Meter Run Varsity
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Muhammad, Khalfani           Notre Dame (           10.55      10.54   1.8  9 
  2 Mitchell, Elijah             Roosevelt -S           10.58      10.62   1.8  9 
  3 Saucer, Vinnie               Oaks Christi           10.57      10.71   1.8  9 
  4 Fuery, Darrell               Serra -ss              11.00      10.83   3.2  7 
  5 McDaniel, Eric               Notre Dame (           10.79      10.84   1.8  9 
  6 Adams, Ishmael               Oaks Christi           10.96      10.96   3.4  8 
  7 Smith, Richard               LB Poly                           10.97   3.2  7 
  8 Singletary, Napoleon         Roosevelt -S           10.75      11.00   1.8  9 
  9 Price, David                 LB Poly                           11.06   3.9  6 
 10 Wolitarsky, Drew             Canyon (Cc)            10.90      11.07   3.4  8 
 11 Rodgers, Marquses            Serra -ss              11.21      11.09   3.9  6 
 12 berkley, james               Hart                              11.10   3.7  1 
 13 Harrison, Maurice            Chino                             11.12   3.9  6 
 14 Johnson, Terry               Oaks Christi           11.08      11.13   3.4  8 
 15 owusu, francis               Oaks Christi           11.09      11.15   3.9  6 
 16 Gaston, Tiller               LB Poly                11.14      11.16   3.4  8 
 17 Pennucci, Dominic            Canyon (Cc)            10.96      11.17   3.2  7 
 18 Wirtz, Gabriel               Simi Valley            11.21      11.18   3.9  6 
 19 Brockington, Harry           Chaminade              10.90      11.20   3.2  7 
 20 Elam, Anthony                Roosevelt -S           11.20      11.21   3.9  6 
 21 Weiss, Grant                 Oxnard                 11.40      11.21   2.6  5 
 22 French, Cameron              Antelope Val           10.88      11.22   3.4  8 
 23 kojin, michael               Hart                              11.23   3.7  1 
 24 White, Rod                   Rio Mesa               11.47      11.23   1.7  4 
 25 Botang, Jeremy               El Camino Re           11.04      11.23   3.2  7 
 26 Oliver, Jordan               Rio Mesa               11.76      11.32   1.7  3 
 27 stewart, devoreaux           Oaks Christi           11.35      11.32   2.6  5 
 28 Ryabets, Artur               El Camino Re           11.48      11.35   1.7  4 
 29 carter, michael              Hart                              11.37   3.7  1 
 30 Grant, Eric                  Righetti               10.90      11.39   3.4  8 
 31 Jackson, Isiah               Oxnard                 12.02      11.44   3.7  1 
 32 Turner, James                Rio Mesa               11.69      11.46   1.7  3 
 33 Koellnberger, Hans           Righetti               11.08      11.48   3.2  7 
 34 Silva, Ryan                  Simi Valley            11.85      11.51   1.7  3 
 35 Choi, Alex                   Newbury Park           11.59      11.57   1.7  4 
 36 Stichler, Kyle               Righetti               10.93      11.59   3.4  8 
 37 McGinest, Haley              LB Poly                11.54      11.59   3.2  7 
 38 McCrary, Justin              Roosevelt -S           11.45      11.62   2.6  5 
 39 Helo, Rudy                   Simi Valley            12.19      11.66   1.8  2 
 40 Torres, Chase                Righetti               11.18      11.68   3.9  6 
 41 Chiou, Allen                 Newbury Park           11.66      11.81   1.7  3 
 42 Iepala, Brian                Serra -ss              11.60      11.84   1.7  4 
 43 Maranto, Jake                Simi Valley            11.85      11.85   1.7  3 
 44 Alanis, Daniel               Canyon (Cc)            11.70      11.92   1.7  3 
 45 Canady, Jordan               Canyon (Cc)            11.60      11.92   1.7  4 
 46 Paleaz, Ryan                 Newbury Park           11.94      12.05   1.8  2 
 47 Bryant, Eric                 Oxnard                 11.94      12.13   1.7  3 
 48 Diazbarriga, Brenon          Canyon (Cc)            11.50      12.13   1.7  4 
 49 Moreno, Abraham              Dos Pueblos            12.21      12.22   1.8  2 
 50 Abdulhamid, Amin             El Camino Re                      12.22   3.7  1 
 51 Gaskins, Colin               Calabasas              12.50      12.64   3.7  1 
 52 Jenkins, Nick                El Camino Re           12.43      12.85   1.8  2 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amos-Nshimba, Isaiah         Burbank              1:57.90    1:58.24  
  2 Esparza, Kendall             Newbury Park         1:59.47    1:58.92  
  3 McIntosh, Vincent            Chino                           1:59.27  
 
Boys 1 Mile Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Monroy, Anthony              Burroughs (B         4:22.00    4:25.37  
  2 Arthur, Glenn                Rio Mesa             4:29.35    4:29.68  
  3 Tuit, Daniel                 Saugus               4:26.90    4:34.42  
  4 Fraire, Sergio               Burbank              4:31.00    4:35.33  
  5 Johnston, Drake              Palisades            4:28.00    4:40.35  
  6 Corea, Bernie                Burbank              4:35.00    4:40.93  
  7 Utash, Nikolaus              Simi Valley          4:39.89    4:42.42  
  8 Moncada, Francisco           Simi Valley          4:36.35    4:42.52  
  9 Feller, Jonathan             Simi Valley          4:30.36    4:43.61  
 10 Mkrtchyan, Arsen             Burbank              4:30.00    4:43.78  
 11 Conrad, Chris                Canyon (Cc)          4:33.60    4:44.02  
 12 Schroeder, Grady             Calabasas            4:39.90    4:44.48  
 13 Huezo, Chris                 Burbank              4:35.00    4:46.04  
 14 Chirigotis, Jackson          Simi Valley                     4:46.66  
 15 Tewodros, Jonathan           Palisades            4:40.00    4:46.79  
 16 Sanchez, Ivan                Reseda               4:39.00    4:46.94  
 17 Solomon, Zach                Burbank              4:37.00    4:48.03  
 18 Bendik, Bryan                Simi Valley          4:36.76    4:48.17  
 19 Buckelew, Richard            El Camino Re         4:45.00    4:49.67  
 20 Rietveld, Byron              Simi Valley          4:41.23    4:50.76  
 21 Palladino, Liam              Palisades            4:38.00    4:52.32  
 22 Palladino, Jack              Palisades            4:39.00    4:52.80  
 23 Gelber, Austin               Palisades            4:45.00    4:53.39  
 24 Dunn, Chris                  Newbury Park         4:58.00    4:55.41  
 25 Frick, Shannon               Newbury Park         4:42.00    4:56.66  
 26 Cortez-Adams, Joe            Crespi               4:48.44    4:58.11  
 27 Itagaki, Derek               Burbank              4:44.00    4:59.22  
 28 Goodman, Ethan               Canyon (Cc)          4:45.20    5:00.70  
 29 Cruz, Baldomero              Reseda               4:46.00    5:00.80  
 30 DeLaCruz, Esteban            Righetti             4:50.00    5:01.58  
 31 MacMiller, Alex              Crespi               4:45.11    5:02.49  
 32 Nguyen, Mustafa              Burbank              4:57.00    5:03.46  
 33 Bailey, Michael              Canyon (Cc)          4:56.50    5:03.47  
 34 Campos, Anthony              El Camino Re         4:59.00    5:05.06  
 35 Patterson, Ryan              Oxnard               4:47.00    5:09.15  
 36 Nicasio, Pablo               Righetti             4:49.00    5:11.73  
 37 Pech, Manuel                 Burbank              5:06.00    5:12.77  
 38 Nierenberg, Colin            Calabasas            4:57.11    5:13.92  
 39 Gutierrez, Alex              Canyon (Cc)          5:20.00    5:14.77  
 40 Ramos, Edwin                 Reseda               5:15.00    5:14.78  
 41 Schwartz, Jonathan           El Camino Re         5:20.20    5:23.94  
 42 Sirkin, Daniel               El Camino Re         5:24.57    5:24.97  
 43 Tornes, Pharaoh              El Camino Re         5:27.05    5:25.27  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stormberg, Grant             Palisades            9:30.00    9:39.20  
  2 Wims, Zachary                Canyon (Cc)          9:50.20    9:45.62  
  3 Moncada, Francisco           Simi Valley          9:46.54    9:48.39  
  4 Borjas, Devin                Calabasas            9:51.78    9:49.65  
  5 Fisher, Austin               Saugus              10:00.18   10:01.76  
  6 Schroeder, Grady             Calabasas           10:01.60   10:08.08  
  7 Williams, Jesse              Rio Mesa            10:12.00   10:13.81  
  8 Frick, Shannon               Newbury Park        10:45.00   10:14.23  
  9 Janaslani, Anthony           Saugus               9:53.03   10:16.88  
 10 Johnston, Drake              Palisades            9:34.00   10:19.20  
 11 Cortez-Adams, Joe            Crespi              10:10.47   10:21.97  
 12 Rietveld, Byron              Simi Valley         10:05.78   10:26.35  
 13 Tewodros, Jonathan           Palisades           10:08.00   10:32.02  
 14 Nicasio, Pablo               Righetti            10:24.00   10:34.96  
 15 Buckelew, Richard            El Camino Re        10:58.00   10:37.46  
 16 DeLaCruz, Esteban            Righetti            11:11.00   10:44.71  
 17 Campos, Anthony              El Camino Re        11:04.00   10:49.60  
 18 Foote, Joe                   Saugus              10:26.72   10:49.76  
 19 Valero, Pablo                Saugus              10:47.60   10:50.88  
 20 Calove, Gabriel              Crespi              10:58.11   11:01.78  
 21 Nierenberg, Colin            Calabasas           10:20.90   11:05.77  
 22 Combe, Jordan                Oaks Christi        11:00.00   11:30.41  
 23 Tornes, Pharaoh              El Camino Re                   12:01.35  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Weiss, Grant                 Oxnard                 15.22      14.81   NWI  4 
  2 Siscard, Lloyd               Serra -ss              15.80      15.03   NWI  3 
  3 Davison, John                Alemany                15.30      15.27   NWI  4 
  4 Stach, Brenden               Canyon (Cc)            15.20      15.37   NWI  4 
  5 Guzman-Sanchez, Mason        Alemany                15.40      15.44   NWI  4 
  6 Marshall, Jacari             Carson                 15.87      15.50   NWI  3 
  7 Teart, Anthony               Rio Mesa               15.80      15.50   NWI  3 
  8 Gratland, Shawn              Newbury Park           15.54      15.66   NWI  4 
  9 Iles, Jason                  LB Poly                           16.01   NWI  3 
 10 Holt, Nicholas               Rio Mesa               15.59      16.09   NWI  3 
 11 Frick, Tristan               Newbury Park           15.88      16.21   NWI  3 
 12 Cloud, Kyree                 LB Poly                           16.22   NWI  2 
 13 Frick, Austin                Newbury Park           16.65      16.52   NWI  2 
 14 Douglas, Trevor              Newbury Park           18.27      16.53   NWI  1 
 15 Ward, Juan                   LB Poly                           16.57   NWI  3 
 16 Lee, Kevin                   Saugus                 17.99      17.75   NWI  1 
 17 Carrasco, Andrew             Righetti               16.93      18.00   NWI  2 
 18 Frangipane, Brett            Palisades              17.14      19.42   NWI  1 
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Siscard, Lloyd               Serra -ss              38.53      38.93   3 
  2 Teart, Anthony               Rio Mesa               41.00      39.87   3 
  3 Cooper, Justin               Jordan -ss             39.26      41.23   3 
  4 Goodwin, Travis              Simi Valley            40.33      41.25   3 
  5 Glasgow, Blake               LB Poly                           41.57   3 
  6 Stach, Brenden               Canyon (Cc)            41.70      41.78   2 
  7 Guzman-Sanchez, Mason        Alemany                42.00      42.27   2 
  8 Frick, Tristan               Newbury Park           42.09      42.37   2 
  9 pitcher, jordan              Oaks Christi           41.77      42.52   2 
 10 Davison, John                Alemany                40.95      43.18   3 
 11 Smith, Grant                 Newbury Park           45.13      43.86   1 
 12 Ward, Juan                   LB Poly                           43.89   2 
 13 Douglas, Trevor              Newbury Park           44.32      44.80   1 
 14 Frick, Austin                Newbury Park           44.41      45.05   1 
 15 Cloud, Kyree                 LB Poly                           45.10   2 
 16 Valencia, Manny              Righetti               42.50      45.11   2 
 17 Carrasco, Andrew             Righetti               44.30      47.92   1 
 18 Elam, Anthony                Roosevelt -S           44.00      48.91   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Oaks Christian  'A'                                 41.19      41.97   3 
     1) Johnson, Terry                  2) Saucer, Vinnie                 
     3) Adams, Ishmael                  4) owusu, francis                 
  2 Serra -ss  'A'                                      41.75      42.30   3 
  3 Roosevelt -ss  'A'                                  41.66      42.64   3 
  4 LB Poly  'A'                                        41.74      42.74   3 
     1) Gaston, Tiller                  2) Gunter, Austin                 
     3) Wicks, Gerald                   4) Smith, Richard                 
  5 Canyon (Cc)  'A'                                    43.90      43.24   2 
  6 Rio Mesa  'A'                                       44.90      44.22   2 
  7 Simi Valley  'A'                                    43.96      44.71   2 
  8 El Camino Real  'A'                                 43.05      44.78   3 
  9 Righetti  'A'                                       44.10      45.30   2 
     1) Grant, Eric                     2) Torres, Chase                  
     3) Koellnberger, Hans              4) Stichler, Kyle                 
 10 Hart  'A'                                                      45.75   1 
 11 Oxnard  'B'                                         47.12      45.98   1 
 12 Canyon (Cc)  'B'                                    44.50      46.26   2 
 13 LB Poly  'B'                                        42.80      52.40   3 
     1) McGinest, Haley                 2) Price, David                   
     3) Norman, Stanley                 4) Day, Juran                     
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 LB Poly  'A'                                      3:20.00    3:43.01   2 
     1) Smith, Richard                  2) Gunter, Austin                 
     3) Norman, Stanley                 4) Seng, Veth                     
  2 Canyon (Cc)  'A'                                  3:24.10    4:02.16   2 
 
Boys Distance Medley Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Newbury Park  'A'                                11:03.35   11:01.14  
  2 Oaks Christian  'B'                                         12:40.50  
  3 Calabasas  'A'                                   11:15.00   12:57.27  
 
Boys High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Calhoun, Vincent             LB Poly              6-06.00    6-02.00  
  2 Jackson, Adoree              Serra -ss            6-04.00    6-00.00  
  2 Johnson, Malik               El Camino Re         6-06.00    6-00.00  
  2 Ingram, Will                 Palisades            6-02.00    6-00.00  
  2 Mikrakis, Alex               Alemany              6-05.00    6-00.00  
  6 Estrada, Joel                Canyon (Cc)          5-10.00    5-06.00  
  6 Gibson, Conner               Canyon (Cc)          5-08.00    5-06.00  
  6 Ewing, Kyle                  Newbury Park         5-08.00    5-06.00  
  9 Lima - NS, Guiherme          Oaks Christi         5-04.00    5-02.00  
 -- Gratland, Shawn              Newbury Park         5-08.00         NH  
 
Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stark, Connor                Oak Park            16-06.00   15-09.00  
  2 Howser, Fritz                Newport Harb        14-07.00   14-03.00  
  3 Wolfe, Robert                Canyon (Cc)         14-03.00   13-09.00  
  4 Casanova, Max                Alemany             13-06.00   13-03.00  
  5 Weisheit, Nicholas           Roosevelt -S        13-06.00  J13-03.00  
  6 Munoz, David                 Newport Harb        13-06.00   12-09.00  
  7 Alsua, Allen                 Alemany             12-06.00   12-03.00  
  8 Vaughn, Justin               Simi Valley         12-00.00  J12-03.00  
  9 Nguyen, Brandon              Simi Valley         11-00.00   11-09.00  
 10 Beilin, Noah                 Valencia (V)        12-00.00  J11-09.00  
 11 Zeolla, Luke                 Oak Park            11-00.00   10-09.00  
 12 Lee, Kevin                   Saugus               9-03.00   10-03.00  
 13 Anderson, Paul               Newbury Park         9-00.00    9-03.00  
 13 Miller, Zack                 Oak Park            11-00.00    9-03.00  
 -- Grunberg, Brandon            Oak Park             9-06.00         NH  
 -- Mondul, Khalil               Righetti            10-00.00         NH  
 -- Strong, Joseph               Dos Pueblos         13-06.00         NH  
 -- Banton, Ethan                Oak Park             8-06.00         NH  
 -- Osei, Baffour                Oaks Christi                         NH  
 -- Yuwiler, Robert              Saugus               8-09.00         NH  
 -- Tomizawa, Timothy            Canyon (Cc)         12-00.00         NH  
 -- hasegawa, paul               Oaks Christi        10-00.00         NH  
 -- Cobey, Nick                  Simi Valley         11-00.00         NH  
 -- Utley-Thompson, Jordan       El Camino Re        10-00.00         NH  
 -- Sturney, Logan               El Camino Re         8-08.00         NH  
 -- Enbody, Brandon              Crespi              13-06.00         NH  
 -- Abbene, Nathan               Crespi              11-06.00         NH  
 
Boys Long Jump Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Jackson, Adoree              Serra -ss           23-05.00   22-09.00   NWI 
  2 Gingrich, Clint              Valencia (V)                   21-11.50   NWI 
  3 Fuery, Darrell               Serra -ss           22-03.00   21-10.25   NWI 
  4 Glasgow, Blake               LB Poly             21-10.00   21-09.00   NWI 
  5 Johnson, Malik               El Camino Re        20-01.50   21-02.25   NWI 
  5 Adams, Ishmael               Oaks Christi        21-06.50   21-02.25   NWI 
  7 Calhoun, Vincent             LB Poly             21-08.00   21-02.00   NWI 
  8 Weiss, Grant                 Oxnard              20-05.50   21-00.00   NWI 
  9 Kuromiya-Hsu, Ryan           El Camino Re        19-06.00   18-10.00   NWI 
 10 Iepala, Brian                Serra -ss           19-04.00   18-06.75   NWI 
 11 Ewing, Kyle                  Newbury Park        19-09.00   18-02.00   NWI 
 12 Saldivar, Alfonso            Oxnard              17-07.75   18-01.00   NWI 
 13 Linnemeier, Anton            Newbury Park        18-05.00   18-00.50   NWI 
 14 Kang, David                  Burbank             18-11.00   17-10.50   NWI 
 15 Smith, Jordan                Serra -ss           19-05.00   17-10.00   NWI 
 16 Saunders, Spencer            Canyon (Cc)         17-06.00   17-09.50   NWI 
 17 Ilang Ilang, Jeremy          El Camino Re        16-10.00   17-03.50   NWI 
 17 Gibson, Conner               Canyon (Cc)         18-10.00   17-03.50   NWI 
 19 Gaskins, Colin               Calabasas           19-01.00   16-05.50   NWI 
 20 Jenkins, Nick                El Camino Re                   15-05.25   NWI 
 21 Lima - NS, Guiherme          Oaks Christi        17-00.00   15-01.50   NWI 
 
Boys Triple Jump Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Teart, Anthony               Rio Mesa            42-11.00   43-11.50   NWI 
  2 Glasgow, Blake               LB Poly             44-05.00   43-00.25   NWI 
  3 Roberson, Malik              Serra -ss           42-05.00   42-01.75   NWI 
  4 Jackson, Isiah               Oxnard              37-08.00   41-05.25   NWI 
  5 Washington, Nathan           Crespi              41-07.00   40-10.25   NWI 
  6 therron, austin              Hart                           40-00.50   NWI 
  7 Vaughn, Justin               Simi Valley         38-11.00   39-07.50   NWI 
  8 Saldivar, Alfonso            Oxnard              40-01.75   37-00.00   NWI 
  9 Saunders, Spencer            Canyon (Cc)         35-11.00   36-07.00   NWI 
 10 Gibson, Conner               Canyon (Cc)         38-05.00   36-06.75   NWI 
 11 Linnemeier, Anton            Newbury Park        33-10.00   35-08.75   NWI 
 12 Kang, David                  Burbank             35-08.00   35-07.00   NWI 
 13 Osei, Baffour                Oaks Christi                   33-08.00   NWI 
 14 Hager, Michael               Canyon (Cc)         36-06.00   32-11.50   NWI 
 
Boys Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Patterson, Amir              Crespi              57-06.00   55-08.25  
  2 Bultman, Nick                West Ranch          54-07.00   52-03.00  
  3 Rodriguez, Denley            Saugus              46-11.50   48-02.75  
  4 Chavira, Thomas              Oxnard              48-09.75   47-07.00  
  5 Gastaldo, Nick               West Ranch          44-08.00   45-05.00  
  6 Hooper, Robert               Canyon (Cc)         44-04.00   41-08.75  
  7 Bultman, Nathan              West Ranch          42-08.00   41-01.50  
  8 Turner, Joey                 Oxnard              41-07.00   40-08.50  
  9 Wrout, Tanner                Rio Mesa            42-07.00   40-04.50  
 10 Diaz, Elliott                Oxnard                         38-08.50  
 10 Figueroa, Ricky              Oaks Christi                   38-08.50  
 12 Frost, Alex                  Crespi                         38-01.75  
 13 Wu, Zekai                    Roosevelt -S                   36-03.00  
 14 Gutierrez, Nicholas          Rio Mesa            41-08.00   33-09.75  
 15 Clayton, nick                Palisades                      32-11.50  
 16 Galvan, Raymond              Burbank                        32-07.25  
 17 Salazar, Ulysses             Righetti                       31-07.75  
 
Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bultman, Nick                West Ranch            159-08  161-07.50  
  2 Patterson, Amir              Crespi                161-07     157-05  
  3 Rodriguez, Denley            Saugus                122-08     127-04  
  4 Gastaldo, Nick               West Ranch            133-00  126-10.50  
  5 Wrout, Tanner                Rio Mesa              145-00     126-10  
  6 Taylor, Hayden               Hart                             125-08  
  7 Luong, Kevin                 Burbank                       124-08.50  
  8 Diaz, Elliott                Oxnard                116-05     121-01  
  9 Bultman, Nathan              West Ranch            123-01     116-00  
 10 Figueroa, Ricky              Oaks Christi          115-00     113-06  
 11 Robertson, Ryan              Newbury Park          116-11     112-10  
 12 Hughes, Jordan               Rio Mesa              116-00     111-02  
 13 Walsh, Blake                 Newbury Park                     103-09  
 14 Granados, Brandon            Canyon (Cc)                       99-05  
 15 Hernandez, Andres            Canyon (Cc)                       89-06  
 16 Salazar, Ulysses             Righetti                       86-01.50  
 17 Galvan, Raymond              Burbank                           85-06  
 18 Wu, Zekai                    Roosevelt -S          135-00       1.25  
 -- Hooper, Robert               Canyon (Cc)           119-06         ND  



Post to:
Post as: 
1 comment(s)
Matt
The meet (Mar 17) was rained out. The meet has been rescheduled for April 14th.
 
 
Switch to Full Version