RunnerspaceNewsView

2012 Results - Utah Valley High School Invitational

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Apr 7 2012, 07:37 PM | 3835 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - Utah Valley High School Invitational

Website:Click here

Results by: RunnerCard

 

UVU High School Invitational 2012
Hal Wing Track and Field
Orem, UT
April 7, 2012

 

Girl's 1600 meter High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time  Score

1.    Erica Birk
Sr
North Summit HS
5:02.34

10  


2.    Alisse Walker
Jr
Park City HS
5:12.66

8  


3.    Candace Greenwood
So
Orem HS
5:20.16

6  


4.    Alyssa Snyder
Fr
Park City HS
5:24.67

5  


5.    Maddy Kauffman
Fr
Lehi HS
5:27.88

4  


6.    McKenzie Snyder
Sr
Park City HS
5:28.22

3  


7.    Kami Hartley
So
Herriman High School
5:31.62

2  


8.    Maddie Bench
Fr
American Fork HS
5:31.65

1  


9.    Emily Orton
So
American Fork HS
5:32.95

   


10.    Lucy Biles
Fr
Herriman High School
5:32.97

   


11.    Allie Randall
Fr
Timpview High School
5:33.25

   


12.    Sophie McDonald
So
Park City HS
5:34.28

   


13.    Makenzie Clark
Jr
Woods Cross HS
5:34.69

   


14.    Rebecca Devonas
Sr
Timpview High School
5:34.96

   


15.    Autumn Gibson
Sr
Maple Mountain HS
5:37.42

   


16.    Millika Holbrook
Fr
Woods Cross HS
5:37.44

   


17.    Megan Ryan
So
Mountain View HS
5:38.08

   


18.    Ashley Runyon
So
Orem HS
5:38.08

   


19.    Hayley Knapp
Sr
Maple Mountain HS
5:38.47

   


20.    Jessica Robertson
Fr
Herriman High School
5:38.63

   


21.    Kelsey Carlson
Sr
Mountain View HS
5:39.35

   


22.    Amber Bardin
So
American Fork HS
5:39.99

   


23.    Amanda Turnbull
So
Mountain View HS
5:41.14

   


24.    Brigette Harris
So
Maple Mountain HS
5:41.35

   


25.    Kate Mitchel
So
Orem HS
5:42.75

   


26.    Jenna Crowther
So
Timpview High School
5:44.76

   


27.    Maddie Ball
Fr
Maple Mountain HS
5:44.84

   


28.    Erin McMullin
Fr
Riverton High School
5:44.89

   


29.    Kacie Anderson
Jr
Woods Cross HS
5:45.49

   


30.    Sarah Sargent
Fr
East High School
5:45.79

   


31.    Kaitlyn Wahlin
Sr
Riverton High School
5:46.07

   


32.    Brittany Brunner
Sr
Woods Cross HS
5:48.28

   


33.    Taylor Jolley
Jr
Mountain View HS
5:50.67

   


34.    Shannon Heil
So
Provo HS
5:51.99

   


35.    Taryn Whetten
Jr
Pleasant Grove HS
5:52.49

   


36.    Lauren Blair
Jr
Timpview High School
5:55.02

   


37.    Makayla Stepp
So
American Fork HS
5:56.18

   


38.    Morgan Daily
So
Judge Memorial CHS
5:56.85

   


39.    Madison Hanson
So
Spanish Fork High School
5:58.16

   


40.    Emily Sorensen
Jr
Evanston High School
5:59.27

   


41.    Caitlyn Jackson
Jr
Evanston High School
5:59.52

   


42.    Jessica Lindsay
Jr
Jordan HS
6:00.78

   


43.    Desie Thorn
Fr
Jordan HS
6:02.94

   


44.    Angela Blackburn
So
Orem HS
6:03.65

   


45.    Grace Schulz
So
South Summit
6:05.21

   


46.    Sarah James
So
Westlake High School
6:07.35

   


47.    Danielle Gailey
So
Riverton High School
6:07.84

   


48.    Samantha Archer
Sr
Copper Hills HS
6:08.08

   


49.    Marci Jacobs
Sr
Riverton High School
6:13.27

   


50.    Mary Allphin
Sr
Payson High School
6:13.52

   


51.    Mikie Brinkerhoff
Fr
Herriman High School
6:14.76

   


52.    Anna Benson
Sr
Snow Canyon High School
6:17.81

   


53.    Katelyn Nielsen
Sr
Westlake High School
6:22.13

   


54.    Nicole Gerrard
Fr
Evanston High School
6:22.57

   


55.    Courtney Starks
Jr
Copper Hills HS
6:23.66

   


56.    Cassidy Gummersall
So
Copper Hills HS
6:29.91

   


57.    Bailey Walker
Fr
Westlake High School
6:30.82

   


58.    Isabella Koyle
Fr
North Summit HS
6:42.28

   


59.    Shonia McKinnon
Fr
Altamont High School
6:48.71

   


60.    Karlie Monsen
Jr
Richfield HS
6:53.94

   


61.    Ariel Fitch
So
North Summit HS
6:57.90

   


62.    Steffani Seeley
Fr
Altamont High School
7:05.88

   


63.    Liza Teo
Sr
Snow Canyon High School
7:37.93

   


64.    Sofia Mira
Jr
North Summit HS
7:39.33

   


65.    Rachel Iroz
Jr
South Summit
8:48.69

   


DNS    Amy Huynh
So
Taylorsville HS
DNS

   


DNS    Olivia Matta
Jr
Payson High School
DNS

   


DNS    Celeste Hicken
Jr
Altamont High School
DNS

   


DNS    Sophia Vitale
So
Judge Memorial CHS
DNS

   


DNS    Cheyenne Housel
Fr
South Summit
DNS

   


DNS    Kendyl Pollard
Fr
South Summit
DNS

   


DNS    Ariane Keele
So
Payson High School
DNS

   


DNS    Alyse Nelson
So
Provo HS
DNS

   




Boy's 1600 meter High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time  Score

1.    Paxton Patey
Jr
Maple Mountain HS
4:28.81

10  


2.    Jaydn Asay
Jr
Mountain View HS
4:29.35

8  


3.    Brayden McLelland
Jr
American Fork HS
4:30.84

6  


4.    Chance Werner
Sr
Orem HS
4:32.37

5  


5.    Connor Jones
So
Herriman High School
4:34.38

4  


6.    Hunter Weintz
Jr
Copper Hills HS
4:34.57

3  


7.    Mark Roberts
Sr
Mountain View HS
4:39.42

2  


8.    Garrett Christensen
Sr
Orem HS
4:39.70

1  


9.    CalDon Preece
Sr
Westlake High School
4:40.73

   


10.    Aarim Farnsworth
Sr
Woods Cross HS
4:41.12

   


11.    Jantzen Dalley
Jr
Springville HS
4:41.17

   


12.    McKay Sharp
So
Herriman High School
4:41.86

   


13.    Kenneth Smith
Sr
Riverton High School
4:42.18

   


14.    Owen Gardner
So
Springville HS
4:42.52

   


15.    Colter Merritt
Jr
Park City HS
4:44.00

   


16.    Kai Schulze
Sr
Payson High School
4:44.23

   


17.    Luke Kennard
Jr
Timpview High School
4:44.74

   


18.    Jesse Jorgenson
Jr
Herriman High School
4:45.73

   


19.    Kendall Barlow
So
Provo HS
4:45.86

   


20.    Austin Birrell
Jr
Orem HS
4:45.93

   


21.    Daniel Quintana
Fr
Maple Mountain HS
4:47.03

   


22.    Taylor Dillon
Fr
Woods Cross HS
4:47.93

   


23.    Micah Sanders
Jr
Maple Mountain HS
4:48.63

   


24.    Dakota Lange
Fr
Payson High School
4:49.56

   


25.    Nick Pope
Sr
Orem HS
4:50.45

   


26.    Ty Shields
Sr
Springville HS
4:50.91

   


27.    Sam Garrard
Jr
Riverton High School
4:53.03

   


28.    Calvin Howell
Jr
Herriman High School
4:53.46

   


29.    Adam Robertson
Jr
Provo HS
4:53.71

   


30.    Jacob Stone
So
Woods Cross HS
4:53.93

   


31.    Dallas Griswold
Sr
American Fork HS
4:54.98

   


32.    Jeremy Johansen
Sr
Riverton High School
4:55.09

   


33.    Nathan Vance
Sr
Maple Mountain HS
4:55.28

   


34.    Austin Kirk
Jr
Woods Cross HS
4:56.23

   


35.    Caleb Monsen
Jr
Richfield HS
4:56.28

   


36.    Sam Faulconer
Fr
Provo HS
4:56.82

   


37.    Jacob Maxfield
Sr
Riverton High School
4:57.95

   


38.    Nate Gideon
Jr
Park City HS
4:58.71

   


39.    Justin Hepworth
Sr
Carbon HS
4:58.83

   


40.    Trevor Patten
So
Mountain View HS
4:58.97

   


41.    Parker Goodwin
Sr
Mountain View HS
4:59.14

   


42.    Trey Trusty
Fr
Westlake High School
4:59.32

   


43.    Dillon Gilpin
Fr
Evanston High School
4:59.96

   


44.    Anthony Esqueda
Fr
Westlake High School
5:03.66

   


45.    Dylan Lindsay
So
Altamont High School
5:03.93

   


46.    Tanner Robinson
Fr
Parowan HS
5:05.95

   


47.    Caleb Diehl
Sr
Park City HS
5:06.75

   


48.    Brendan Cassidy
Sr
Park City HS
5:07.22

   


49.    Corey Mines
Fr
Westlake High School
5:08.90

   


50.    Jordan Bailey
So
Payson High School
5:09.14

   


51.    Elias Morgan
So
Timpview High School
5:09.74

   


52.    Matthew Lyon
Fr
Copper Hills HS
5:11.12

   


53.    Adam Proffitt
Fr
Snow Canyon High School
5:19.92

   


54.    Nate Hyde
Jr
Jordan HS
5:20.05

   


55.    Steven Monsen
Fr
Richfield HS
5:21.39

   


56.    Connor Bailey
Sr
Evanston High School
5:22.18

   


57.    Carlos Martinez
Fr
North Summit HS
5:25.38

   


58.    Ben Starks
Fr
Copper Hills HS
5:28.53

   


59.    Caden Macfarlane
So
East High School
5:30.83

   


60.    Chase Jones
So
Jordan HS
5:33.99

   


61.    Hudson Zwhalen
So
North Summit HS
5:36.05

   


62.    Brian Seamons
Jr
Jordan HS
5:40.28

   


63.    Brooks Anderton
So
South Summit
5:43.80

   


64.    Patrick Cunningham
Sr
East High School
5:44.66

   


65.    Rockwell Richardson
So
Altamont High School
5:51.81

   


66.    Ian Fisher
Fr
Evanston High School
5:57.64

   


67.    Morgan Judd
So
North Summit HS
6:14.94

   


68.    Garrett Esplin
Fr
Payson High School
6:25.52

   


69.    Trevor Lindsay
So
Altamont High School
6:52.94

   


DNS    Morgan Hunter
Fr
Provo HS
DNS

   




Girl's 100 Meter Hurdles High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time   Wind  Score

1.    Erica Richins
Jr
North Summit HS
15.39



10  


2.    Mindy Stapel
Jr
Springville HS
15.66



8  


3.    Nicole Laws
Jr
Provo HS
16.26



6  


4.    Emily Wallace
Jr
Timpview High School
16.32



5  


5.    Ellery Young
Sr
Orem HS
16.61



4  


6.    Katelyn Louder
Jr
Orem HS
16.66
+0.1

3  


7.    Rachel Brooks
Sr
Copper Hills HS
16.75



2  


8.    Tarin Strosser
So
Maple Mountain HS
17.11



1  


9.    Callie Stewart
Jr
Snow Canyon High School
17.23



   


10.    Dania Rodriguez
Jr
Kearns HS
17.31
+0.1

   


11.    Mckensie Herold
Jr
Evanston High School
17.61
+0.1

   


12.    Ashley Earl
Sr
Copper Hills HS
17.68
+0.1

   


13.    Natalie Haymore
Sr
Riverton High School
17.69
+0.1

   


14.    Meagan Eyre
Sr
Copper Hills HS
17.97
+0.1

   


15.    Haleigh Lovegrove
Sr
Hillcrest HS
18.01
-0.3

   


16.    Hannah Nelson
Sr
Springville HS
18.19
-0.3

   


17.    Taylor Johnson
So
Green River HS
18.27
-0.3

   


18.    Tiara Kropushek
Jr
Westlake High School
18.82



   


19.    Tessa Teichert
Jr
Cokeville High School
18.98
-0.4

   


20.    Kortney Freeland
Jr
Evanston High School
19.04
+0.1

   


21.    Ashlie Abshire
Sr
Westlake High School
19.06
-0.3

   


22.    Anika Cussick
Fr
Timpview High School
19.10



   


23.    Morgan Pierce
Fr
Westlake High School
19.18
-0.3

   


24.    Teshe Johnson
Fr
Snow Canyon High School
19.50



   


25.    Ryan Denison
Fr
Maple Mountain HS
19.64
-0.4

   


26.    Justine Ruppreeht
Fr
Herriman High School
19.65



   


27.    Madysin Leavitt
Fr
South Summit
19.66



   


28.    Jordan Larson
So
Mountain View HS
20.21



   


29.    Kendyl Hunt
Fr
Herriman High School
20.23



   


30.    Brette Bennett
Sr
Maple Mountain HS
20.31
-0.3

   


31.    Kassidee Evans
Fr
North Summit HS
20.58
-0.4

   


32.    Aisha Lehmann
Fr
Provo HS
20.69
-0.4

   


33.    Samantha Offret
Jr
South Summit
20.73
-0.4

   


34.    Rachel McKinley
Jr
Herriman High School
20.97
-0.3

   


35.    Johanna Ramirez
Fr
Timpview High School
21.82
-0.3

   


36.    Kaylee Mellor
Fr
North Summit HS
21.84
-0.4

   


37.    Abigail Sepos
Fr
Evanston High School
21.93
-0.4

   


DNS    Alesha Lee
Sr
Payson High School
DNS



   


DNS    Genna Murray
Fr
Springville HS
DNS
+0.1

   




Boy's 110 Meter Hurdles High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time   Wind  Score

1.    Kaleb Egbert
Sr
Orem HS
15.55
-1.3

10  


2.    Tyrone Michaelis
Sr
Copper Hills HS
15.68
-0.4

8  


3.    Caden Dortch
Sr
Westlake High School
15.70
-0.4

6  


4.    Taylor Allen
Jr
Herriman High School
15.71
-0.4

5  


5.    Derek Lord
Jr
Woods Cross HS
16.02
-0.4

4  


6.    Brandon Hardy
Sr
Orem HS
16.05
-0.4

3  


7.    J j Morley
Sr
Union High School
16.62
-1.3

2  


8.    Mckay Lewis
Jr
Spanish Fork High School
16.63
-0.4

1  


9.    Ben Stephens
Jr
North Summit HS
16.79
-0.4

   


10.    Brandon Thiriot
Jr
North Summit HS
16.88



   


11.    Nate Strong
Jr
Maple Mountain HS
16.93
-0.4

   


12.    Brayton Sanders
Jr
Evanston High School
17.15
-1.2

   


13.    Connor Child
Sr
Riverton High School
17.18



   


14.    Zach Simkins
Sr
North Summit HS
17.26



   


15.    Luke Steele
Jr
Orem HS
17.37



   


16.    Zane Farrer
Fr
Westlake High School
17.44
-1.2

   


17.    Michael Bartholomew
Sr
Springville HS
17.69



   


18.    Mitchell Rose
Jr
Springville HS
17.77



   


19.    Thom Jensen
So
Snow Canyon High School
17.98
-1.2

   


20.    Matt Johnson
Jr
Evanston High School
18.13



   


21.    Hyrum Peterson
Fr
Evanston High School
18.25
-0.7

   


22.    Kene Thornley
So
Riverton High School
18.47
-1.2

   


23.    Colter Viehweg
So
Cokeville High School
18.53
-1.3

   


24.    Alex Hutchings
So
Copper Hills HS
18.77



   


25.    Dalton Merrill
Fr
Maple Mountain HS
18.78
-0.7

   


26.    Cole Houghton
Jr
Provo HS
18.82
-0.7

   


27.    Marcos Garcia
Jr
Copper Hills HS
18.84
-1.2

   


28.    Andrew Clyde
Sr
Springville HS
19.02
-1.2

   


29.    Myles Dewaal
Jr
Herriman High School
19.10
-0.7

   


30.    Gunnar Mortenson
So
Payson High School
19.21
-1.2

   


31.    Logan Spackman
Fr
Herriman High School
19.72
-1.2

   


32.    Waylon Jessen
So
Altamont High School
19.87
-0.7

   


33.    Jake Makin
So
Payson High School
20.03
-0.7

   


34.    Weston Esplin
So
Snow Canyon High School
20.22
-1.3

   


35.    Luke Siddoway
Fr
South Summit
20.63
-0.7

   


36.    Andrew Lingwall
So
Herriman High School
22.08
-0.7

   


37.    Zyler Tilleman
So
South Summit
22.24
-1.3

   




Girl's 100 meter High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time   Wind  Score

1.    Ashlynn Allred
Fr
Emery High School
12.85
-0.8

10  


2.    Aimee Wheeler
Sr
Springville HS
12.89
-0.8

8  


3.    Samantha Reeves
Jr
Orem HS
13.08
-0.8

6  


4.    Samantha Nicholes
Sr
North Summit HS
13.09
-0.8

5  


5.    Tkeyah Johnson
Sr
Hunter HS
13.10
-0.8

4  


6.    Mckayla Montgomery
Fr
Springville HS
13.15
-0.3

3  


7.    Megan Elmont
So
Maple Mountain HS
13.15
-0.8

2  


8.    Kaila Donaldson
Sr
Westlake High School
13.21
-0.8

1  


9.    Mandi Anderson
Sr
Evanston High School
13.22
-0.8

   


10.    Andrea Davis
Sr
Copper Hills HS
13.24
-0.8

   


11.    Courtney Paddock
Sr
Riverton High School
13.29
-0.8

   


12.    Caoimhe Kofoed
Fr
Westlake High School
13.42
-0.3

   


13.    Christine Heyn
So
Maple Mountain HS
13.49
-0.8

   


14.    Tatiana Black
Sr
Orem HS
13.51
-0.9

   


15.    Rachel Butterfield
So
Herriman High School
13.55
-0.8

   


16.    Britnee West
So
Unattached
13.57
-0.3

   


17.    Desirae Cruse
Sr
Copper Hills HS
13.58
-0.8

   


18.    Nicole Arns
So
Herriman High School
13.59
-0.8

   


19.    Keeley Ruttan
Jr
Park City HS
13.66
-0.9

   


20.    Alexandra Westbrooks
Sr
Copper Hills HS
13.67
-0.3

   


21.    Katelyn Louder
Jr
Orem HS
13.74
-0.8

   


22.    Alexis Jackson
So
Riverton High School
13.75
-0.3

   


23.    Jacquelyn Tagg
So
Spanish Fork High School
13.76
-0.8

   


24.    Natalie Tobler
Jr
Payson High School
13.77
-0.3

   


25.    Lexi Gibson
Fr
Westlake High School
13.77
+0.2

   


26.    Dani Esplin
Sr
Maple Mountain HS
13.79
-0.3

   


27.    Georgia Presland
So
Snow Canyon High School
13.79
-0.9

   


28.    Melissa Bouttavong
So
Kearns HS
14.01
-0.9

   


29.    Ellie Morales
Jr
Taylorsville HS
14.12
+0.2

   


30.    Lindsay Wright
Jr
Provo HS
14.13
+0.2

   


31.    Mckenna Vernon
Jr
North Summit HS
14.13
-0.3

   


32.    Claudia Mencarelli
Jr
Springville HS
14.14
-0.9

   


33.    Nikole Lemmon
So
Altamont High School
14.15
-0.9

   


34.    Kylee Tirell
So
Riverton High School
14.17
-0.9

   


35.    Jordynn Scholes
Fr
North Summit HS
14.19
-1.1

   


36.    Sierra Davis
Fr
South Summit
14.25
+0.2

   


37.    Taylor Johnson
So
Green River HS
14.27
-1.1

   


38.    Kenedi Maycock
Fr
Snow Canyon High School
14.37
-0.9

   


39.    Maya Mukai
So
Park City HS
14.45
+0.2

   


40.    Brittany Gubler
Jr
Payson High School
14.50
-1.1

   


41.    Sydney Bigelow
Fr
Provo HS
14.56
+0.2

   


42.    Jazlyn Miles
Fr
Altamont High School
14.59
-1.1

   


43.    Keiki Taylor
Fr
Snow Canyon High School
14.64
-1.1

   


44.    Melissa Sorenson
Fr
South Summit
14.66
-1.1

   


45.    Summer Dvorak
Fr
Park City HS
14.72
+0.2

   


46.    Madysin Leavitt
Fr
South Summit
14.80
-1.1

   


47.    Alyse Thomas
Fr
Payson High School
15.06
-1.1

   


48.    Chanel Judkins
Fr
Provo HS
15.25
+0.2

   




Boy's 100 meter High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time   Wind  Score

1.    Dallin Lyndsey
Sr
American Fork HS
11.07
-0.2

10  


2.    Christian Weidle
Sr
Judge Memorial CHS
11.19
-0.2

8  


3.    Cameron Carson
Sr
Maple Mountain HS
11.19
-0.2

6  


4.    Derek Lord
Jr
Woods Cross HS
11.25
+1.6

5  


5.    Jessi Noll
So
Springville HS
11.25
+1.6

4  


6.    David McNamara
Sr
Alta HS
11.31
-0.2

3  


7.    Jordan Latimer
Jr
Orem HS
11.31
+1.4

2  


8.    Parker Langren
Jr
Brighton
11.36
-0.2

1  


9.    Jarvis Andrews
Sr
Kearns HS
11.39
-0.2

   


10.    Alan Jimenez
Sr
Mountain View HS
11.44
+1.6

   


11.    Dredan Snowden
Jr
American Fork HS
11.50
+1.6

   


12.    Manuel Mejia
Sr
Woods Cross HS
11.53
+1.4

   


13.    Kevin Augustin
Jr
Mountain View HS
11.55
+0.7

   


14.    Shandon Esplin
Jr
Snow Canyon High School
11.57
+1.4

   


15.    Cooper Robinson
Sr
Snow Canyon High School
11.59
+1.5

   


16.    Stetson Sartor
Jr
Herriman High School
11.60
-0.2

   


17.    Chandler Judd
So
Woods Cross HS
11.62
+2.2

   


18.    Jordan Espinoza
Fr
Timpview High School
11.62
+1.6

   


19.    Jared Humphrey
Jr
Herriman High School
11.64
+1.4

   


20.    Macoy Young
Sr
Duchesne HS
11.66
+1.6

   


21.    Austin Gallyer
Sr
Altamont High School
11.66
+0.8

   


22.    Joey Jensen
Sr
Riverton High School
11.66
+0.7

   


23.    Ben Stephens
Jr
North Summit HS
11.68
+1.4

   


24.    Riley West
Jr
Unattached
11.68
+1.4

   


25.    Kalin Snapp
Jr
Springville HS
11.73
+2.2

   


26.    Dallin Nelson
Sr
Maple Mountain HS
11.74
+2.2

   


27.    Trevor Church
Sr
Springville HS
11.75
+2.2

   


28.    Taggert McNeil
So
Orem HS
11.81
+2.2

   


29.    Kyle Larsen
Sr
Provo HS
11.83
+1.6

   


30.    Dallon Didericksen
So
Stansbury High School
11.90
+0.7

   


31.    Nathan Rees
Sr
North Summit HS
11.90
+1.4

   


32.    J.c. Walsh
Sr
South Summit
11.90
+0.8

   


33.    Kyle Foy
Jr
Altamont High School
11.97
+1.4

   


34.    Brayden Mahoney
Jr
Riverton High School
11.99
+2.2

   


35.    Aaron Price
Sr
Copper Hills HS
12.03
+1.5

   


36.    Steele Rasmussen
So
Maple Mountain HS
12.04
+1.5

   


37.    Zach Smith
Sr
Copper Hills HS
12.06
-0.2

   


38.    Gabe Viana
Sr
Herriman High School
12.07
+1.6

   


39.    Alex McCleary
Fr
Westlake High School
12.09
+1.4

   


40.    Alex Kessler
Jr
Park City HS
12.11
+1.5

   


41.    Grant Martell
So
Riverton High School
12.12
+1.5

   


42.    Joe Nettleton
So
Payson High School
12.13
+2.2

   


43.    Bryan Clarkson
Sr
Snow Canyon High School
12.13
+1.4

   


44.    Garrett Bergeson
Sr
Orem HS
12.22
+1.5

   


45.    Derek Walker
Fr
Provo HS
12.26
+1.5

   


46.    Cristian Cardoso
Jr
Provo HS
12.27
+0.7

   


47.    Heath Vincent
Sr
Park City HS
12.30
+1.4

   


48.    Braden Brown
Jr
North Summit HS
12.32
+2.2

   


49.    Tanner Anthos
Jr
Evanston High School
12.33
+1.4

   


50.    Joseph Jimenez
So
Mountain View HS
12.34
+1.4

   


51.    Tyler Esprit
So
Copper Hills HS
12.34
+1.4

   


52.    Ivan Mardesich
So
Westlake High School
12.36
+1.4

   


53.    Jace Petersen
Fr
Cokeville High School
12.43
+0.8

   


54.    A.j. Davidowski
Sr
Park City HS
12.53
+1.4

   


55.    Greg Johnson
Jr
Green River HS
12.55
+1.5

   


56.    Kaden Daley
Jr
Westlake High School
12.77
+0.8

   


57.    Nathan Chandler
Jr
Evanston High School
12.78
+0.8

   


58.    Kyle Johnson
Fr
Green River HS
12.95
+0.7

   


59.    Dustin Napier
Jr
Cokeville High School
12.96
+0.7

   


60.    Casey Hoopes
Jr
Payson High School
13.12
+0.8

   


61.    Brock Teichert
So
Cokeville High School
13.20
+0.7

   




Girl's 2000 Steeple High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time  Score

1.    Taylor Crowton
So
Herriman High School
8:27.75

10  


2.    Ashlie Abshire
Sr
Westlake High School
8:35.37

8  


3.    Brette Bennett
Sr
Maple Mountain HS
8:45.49

6  


4.    Camilla Handley
Fr
Timpview High School
8:47.14

5  


5.    Kellie Crowther
Fr
Timpview High School
9:04.28

4  


6.    Leah Roberts
Fr
Timpview High School
9:40.63

3  


7.    Alenia Robertson
Sr
Maple Mountain HS
9:48.94

2  


8.    Kalani Gomez
Jr
Westlake High School
10:13.45

1  


9.    Alyssa Lewis
Sr
Maple Mountain HS
10:22.18

   


10.    Bobbe Graham
Sr
Maple Mountain HS
10:49.14

   


11.    Emree Moody
So
Snow Canyon High School
10:49.80

   




Boy's 2000 Steeple High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time  Score

1.    MacKenzie Morrison
Sr
American Fork HS
6:18.34

10  


2.    Chuk Mitchell
Jr
Herriman High School
6:39.31

8  


3.    Connor McMillan
So
American Fork HS
6:49.17

6  


4.    Benson Gunther
Jr
American Fork HS
6:53.26

5  


5.    Rory Linkletter
So
Herriman High School
6:55.47

4  


6.    Kaden Springer
So
American Fork HS
7:10.22

3  


7.    Tanner Dupaix
So
Westlake High School
7:14.34

2  


8.    Tanner McKissick
Sr
Herriman High School
7:17.85

1  


9.    David Bowers
Jr
Westlake High School
7:19.40

   


10.    Travis Woodfield
So
Timpview High School
7:22.37

   


11.    Austin Kropushek
So
Westlake High School
7:22.78

   


12.    Tanner Hurst
Jr
Kearns HS
7:35.99

   


13.    Bryce Halling
So
Herriman High School
7:40.79

   


14.    Wyatt Peterson
Sr
Maple Mountain HS
7:44.65

   


15.    Alekh Chapman
Fr
Timpview High School
7:45.27

   


16.    Connor Lersch
Sr
Maple Mountain HS
7:49.04

   


17.    Manfred Weser
Sr
Timpview High School
7:59.82

   


18.    Ashlan Neuenschwander
Sr
Maple Mountain HS
8:09.45

   


19.    Jacob Carter
Sr
Maple Mountain HS
8:33.94

   




Girl's 4x100 High School Timed Finals

Overall   

Team
 Time  Score

1.    Springville HS A

Springville HS
49.92

10  


2.    Orem HS A

Orem HS
50.09

8  


3.    Copper Hills HS A

Copper Hills HS
50.84

6  


4.    North Summit HS A

North Summit HS
53.13

5  


5.    Snow Canyon High School A

Snow Canyon High School
53.91

4  


6.    Riverton High School A

Riverton High School
53.94

3  


7.    Provo HS A

Provo HS
54.67

2  


8.    Herriman High School A

Herriman High School
54.98

1  


9.    Park City HS A

Park City HS
55.28

   


10.    Payson High School A

Payson High School
55.72

   


11.    Altamont High School A

Altamont High School
57.34

   


12.    South Summit A

South Summit
57.53

   




Boy's 4x100 High School Timed Finals

Overall   

Team
 Time  Score

1.    Maple Mountain HS A

Maple Mountain HS
44.10

10  


2.    Woods Cross HS A

Woods Cross HS
44.24

8  


3.    Mountain View HS A

Mountain View HS
44.27

6  


4.    Springville HS A

Springville HS
44.77

5  


5.    Copper Hills HS A

Copper Hills HS
44.97

4  


6.    Orem HS A

Orem HS
45.01

3  


7.    Snow Canyon High School A

Snow Canyon High School
45.22

2  


8.    North Summit HS A

North Summit HS
45.34

1  


9.    Riverton High School A

Riverton High School
46.05

   


10.    Park City HS A

Park City HS
46.29

   


11.    Provo HS A

Provo HS
46.65

   


12.    Herriman High School A

Herriman High School
46.75

   


13.    Altamont High School A

Altamont High School
46.78

   


14.    Westlake High School A

Westlake High School
46.80

   


15.    Evanston High School A

Evanston High School
47.03

   


16.    South Summit A

South Summit
48.82

   


DNS    Payson High School A

Payson High School
DNS

   




Girl's 400 meter High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time  Score

1.    Courtney Paddock
Sr
Riverton High School
57.61

10  


2.    Mandi Anderson
Sr
Evanston High School
59.75

8  


3.    Megan Elmont
So
Maple Mountain HS
1:00.25

6  


4.    Sarah Peterson
Sr
Evanston High School
1:00.95

5  


5.    Abby Lee
So
Orem HS
1:01.03

4  


6.    Sarah Palmer
Sr
Judge Memorial CHS
1:01.14

3  


7.    Bre Bate
Jr
Riverton High School
1:01.30

2  


8.    Madeline Ricketts
Jr
Copper Hills HS
1:01.54

1  


9.    Lily Keel
Jr
Westlake High School
1:01.80

   


10.    Julianna Olsen
Sr
Woods Cross HS
1:01.97

   


11.    Jessica De leo
So
Spanish Fork High School
1:02.05

   


12.    Lindsay Schuring
Sr
Maple Mountain HS
1:02.17

   


13.    Katie Ross
Fr
Timpview High School
1:02.35

   


14.    Kaylie Moyes
So
Cokeville High School
1:02.54

   


15.    Makayla Bernardo
Jr
American Fork HS
1:02.61

   


16.    Kaila Donaldson
Sr
Westlake High School
1:02.63

   


17.    Teija Rosenberg
Fr
Springville HS
1:02.98

   


18.    Kami Codner
So
Mountain View HS
1:03.26

   


19.    Alexis Jackson
So
Riverton High School
1:03.28

   


20.    Natalie Tobler
Jr
Payson High School
1:03.28

   


21.    Nikole Lemmon
So
Altamont High School
1:03.32

   


22.    Kensie Gomer
Jr
Orem HS
1:03.73

   


23.    Cheyenne Larsen
Fr
Westlake High School
1:03.79

   


24.    Kaila Balch
So
Park City HS
1:03.88

   


25.    Alysa Rowley
Fr
Payson High School
1:04.84

   


26.    Jordan Johnston
Jr
Snow Canyon High School
1:05.35

   


27.    Alexis Chamberlain
Sr
Copper Hills HS
1:05.49

   


28.    Savannah Schoon
Jr
Park City HS
1:05.63

   


29.    Michelle Ashcraft
So
Springville HS
1:05.76

   


30.    Taylor Beard
Sr
Woods Cross HS
1:05.88

   


31.    Jacquelyn Tagg
So
Spanish Fork High School
1:06.20

   


32.    Aisha Lehmann
Fr
Provo HS
1:06.49

   


33.    Alisha Woodward
Sr
Kearns HS
1:06.85

   


34.    Macey Gates
Jr
Snow Canyon High School
1:06.96

   


35.    Kassidee Evans
Fr
North Summit HS
1:06.99

   


36.    Skotie Houle
So
Orem HS
1:07.10

   


37.    Perla Lagunes
Sr
Springville HS
1:07.23

   


38.    Emily Hill
So
Herriman High School
1:07.38

   


39.    Madelaine Mehr
Fr
Snow Canyon High School
1:08.04

   


40.    Taylor Jolley
Jr
Mountain View HS
1:08.66

   


41.    Forster Matherly
Fr
Park City HS
1:08.80

   


42.    Charlotte Peterson
Fr
South Summit
1:10.55

   


43.    Takota Tanner
Fr
Altamont High School
1:13.61

   


44.    Sharee Wood
Fr
Altamont High School
1:18.98

   




Boy's 400 meter High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time  Score

1.    Cole Odle
Sr
American Fork HS
50.24

10  


2.    Parker Langren
Jr
Brighton
50.50

8  


3.    Austin Tarvin
Sr
Glacier Peak High School
50.67

6  


4.    Isaac Faux
So
Maple Mountain HS
50.77

5  


5.    Alex Kessler
Jr
Park City HS
51.88

4  


6.    Macoy Young
Sr
Duchesne HS
52.09

3  


7.    Taylor Cannon
Fr
Springville HS
52.29

2  


8.    Jaden Bair
So
Northridge High School
52.35

1  


9.    Xequille Harry
So
Woods Cross HS
52.39

   


10.    Dylan Bastian
Sr
Westlake High School
52.56

   


11.    Kevin Muirbrook
Sr
Maple Mountain HS
52.67

   


12.    Shandon Esplin
Jr
Snow Canyon High School
52.73

   


13.    J j Morley
Sr
Union High School
52.78

   


14.    Devin Barker
Sr
Maple Mountain HS
52.83

   


15.    Donovan Robertson
Sr
North Summit HS
53.00

   


16.    Justin Roach
Jr
Timpview High School
53.13

   


17.    Nick Ashby
Fr
Orem HS
53.25

   


18.    Makay Fristrup
Sr
North Summit HS
53.35

   


19.    Taylor Pettersen
Sr
Copper Hills HS
53.45

   


20.    Chris Hackworth
Sr
Copper Hills HS
53.64

   


21.    Austin Johnson
So
Springville HS
53.69

   


22.    Jaron Wakley
Jr
Westlake High School
53.69

   


23.    Sean Gallagher
So
Woods Cross HS
53.76

   


24.    Jacob Wahinehookai
Jr
Spanish Fork High School
54.13

   


25.    Brandon Poulos
Sr
Orem HS
54.22

   


26.    Braxton Knapp
Fr
Woods Cross HS
54.45

   


27.    Derek Walker
Sr
Copper Hills HS
54.61

   


28.    John Finch
Sr
Park City HS
54.69

   


29.    Alec Abercrombie
So
Riverton High School
55.37

   


30.    Zach Kennedy
So
Snow Canyon High School
55.40

   


31.    Jordan Blanc
Jr
Carbon HS
55.58

   


32.    Khristian Cayias
So
Altamont High School
55.72

   


33.    Teiano Lesa
Jr
Provo HS
55.72

   


34.    Tyler Littlefield
Jr
Northridge High School
55.76

   


35.    Dalyn Lowe
Jr
Payson High School
55.77

   


36.    Kyler Sellers
Jr
Evanston High School
55.98

   


37.    Jace Petersen
Fr
Cokeville High School
56.27

   


38.    Tyler Gardanier
So
Springville HS
56.64

   


39.    Bryton Emerson
Jr
Herriman High School
56.86

   


40.    Spencer Lyman
So
Herriman High School
57.01

   


41.    Logan Meldrum
Sr
Provo HS
57.31

   


42.    Jason Lowe
Fr
North Summit HS
57.43

   


43.    McKay Christensen
Fr
Riverton High School
57.56

   


44.    Logan Brydson
Fr
Westlake High School
57.71

   


45.    Trennon Leavitt
Sr
Mountain View HS
57.80

   


46.    Samuel Scott
Jr
Judge Memorial CHS
58.08

   


47.    Rylee Foy
Fr
Altamont High School
58.57

   


48.    Nathan Chandler
Jr
Evanston High School
59.10

   


49.    Tanner Anthos
Jr
Evanston High School
59.19

   


50.    Daniel Marcus
Jr
Herriman High School
59.27

   


51.    Dustin Napier
Jr
Cokeville High School
59.52

   


52.    Andrew Kautz
Jr
Payson High School
1:00.32

   


53.    Trystan Harnden
Sr
South Summit
1:00.77

   


54.    LaMont Woodard
So
South Summit
1:01.13

   


DNS    Fanga Sperry
Jr
Provo HS
DNS

   




Girl's 300 Meter Hurdles High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time  Score

1.    Mykah Heaton


Weber High School
45.93

10  


2.    Erica Richins
Jr
North Summit HS
46.54

8  


3.    Samantha Reeves
Jr
Orem HS
47.61

6  


4.    Rachel Brooks
Sr
Copper Hills HS
48.27

5  


5.    Natalie Haymore
Sr
Riverton High School
48.36

4  


6.    Mindy Stapel
Jr
Springville HS
48.47

3  


7.    Genna Murray
Fr
Springville HS
48.66

2  


8.    Dania Rodriguez
Jr
Kearns HS
48.76

1  


9.    Malia Nawahine
Jr
Springville HS
49.94

   


10.    Emily Wallace
Jr
Timpview High School
50.04

   


11.    Callie Stewart
Jr
Snow Canyon High School
50.28

   


12.    Kylee Tirell
So
Riverton High School
50.29

   


13.    Tessa Teichert
Jr
Cokeville High School
50.97

   


14.    Mckensie Herold
Jr
Evanston High School
51.24

   


15.    Meagan Eyre
Sr
Copper Hills HS
52.23

   


16.    Sondra Novak
Sr
Maple Mountain HS
53.08

   


17.    Autumn Mariano
Sr
Copper Hills HS
53.24

   


18.    Brette Bennett
Sr
Maple Mountain HS
53.33

   


19.    Taylor Crowton
So
Herriman High School
53.82

   


20.    Brynna Kearney
Jr
Riverton High School
53.92

   


21.    Tiara Kropushek
Jr
Westlake High School
54.10

   


22.    Justine Ruppreeht
Fr
Herriman High School
54.94

   


23.    Kortney Freeland
Jr
Evanston High School
54.96

   


24.    Teshe Johnson
Fr
Snow Canyon High School
54.96

   


25.    Jazlyn Miles
Fr
Altamont High School
55.20

   


26.    Morgan Pierce
Fr
Westlake High School
56.48

   


27.    Kendyl Hunt
Fr
Herriman High School
56.67

   


28.    Chanel Judkins
Fr
Provo HS
57.04

   


29.    Kylee Martin
So
Snow Canyon High School
58.25

   


30.    Kaylee Mellor
Fr
North Summit HS
1:01.14

   


31.    Megan Bubel
Sr
Park City HS
1:05.81

   


DNS    Alesha Lee
Sr
Payson High School
DNS

   




Boy's 300 Meter Hurdles High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time  Score

1.    Caden Dortch
Sr
Westlake High School
40.83

10  


2.    J j Morley
Sr
Union High School
41.57

8  


3.    Brandon Hardy
Sr
Orem HS
41.63

6  


4.    Thom Jensen
So
Snow Canyon High School
42.17

5  


5.    Tyrone Michaelis
Sr
Copper Hills HS
42.30

4  


6.    Kene Thornley
So
Riverton High School
42.54

3  


7.    Kaleb Egbert
Sr
Orem HS
42.59

2  


8.    Ben Stephens
Jr
North Summit HS
43.36

1  


9.    Mckay Lewis
Jr
Spanish Fork High School
43.49

   


10.    Connor Child
Sr
Riverton High School
43.51

   


11.    Paul Flake
Sr
Park City HS
43.54

   


12.    Michael Bartholomew
Sr
Springville HS
43.74

   


13.    Tyler Diaz
Jr
Westlake High School
44.26

   


14.    Brayton Sanders
Jr
Evanston High School
44.30

   


15.    Kendrick Nafus
So
Judge Memorial CHS
44.71

   


16.    Gunnar Mortenson
So
Payson High School
44.77

   


17.    Colter Viehweg
So
Cokeville High School
44.92

   


18.    Zach Simkins
Sr
North Summit HS
44.96

   


19.    Mitchell Rose
Jr
Springville HS
45.00

   


20.    Peter Malaga
Jr
Kearns HS
45.05

   


21.    Nate Strong
Jr
Maple Mountain HS
45.09

   


22.    Zane Farrer
Fr
Westlake High School
45.25

   


23.    Taylor Allen
Jr
Herriman High School
45.64

   


24.    Matt Johnson
Jr
Evanston High School
46.20

   


25.    Waylon Jessen
So
Altamont High School
46.38

   


26.    Cole Houghton
Jr
Provo HS
46.47

   


27.    Marcos Garcia
Jr
Copper Hills HS
46.97

   


28.    Andrew Lingwall
So
Herriman High School
47.04

   


29.    Logan Spackman
Fr
Herriman High School
48.20

   


30.    Alex Hutchings
So
Copper Hills HS
48.28

   


31.    Jake Makin
So
Payson High School
49.01

   


32.    Weston Esplin
So
Snow Canyon High School
49.31

   


33.    Brandon Folker
Jr
North Summit HS
49.44

   


33.    Luke Siddoway
Fr
South Summit
49.44

   


35.    Kyle Thompson
Jr
Maple Mountain HS
49.51

   


36.    Sean Kinsman
So
Park City HS
49.57

   


37.    Nate Priest
Sr
Maple Mountain HS
49.64

   


38.    Rocco ONeill
Sr
Evanston High School
50.12

   


39.    Zyler Tilleman
So
South Summit
53.35

   


DNS    Dallen Stark
Jr
Springville HS
DNS

   




Girl's 800 meter High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time  Score

1.    Erica Birk
Sr
North Summit HS
2:16.41

10  


2.    Danielle Menlove
Sr
Jordan HS
2:20.17

8  


3.    Regan Powell
Sr
Carbon HS
2:20.41

6  


4.    Candace Greenwood
So
Orem HS
2:20.61

5  


5.    Alisse Walker
Jr
Park City HS
2:23.35

4  


6.    Sarah Hash
Jr
Maple Mountain HS
2:23.40

3  


7.    Megan Marchbanks
Sr
Springville HS
2:24.68

2  


8.    McKenzie Snyder
Sr
Park City HS
2:25.94

1  


9.    Annie Hayward
Fr
Timpview High School
2:26.58

   


10.    Emily Schmitt
Jr
Park City HS
2:26.63

   


11.    Sidney Terry
Sr
Unattached
2:26.65

   


12.    Brenda Quintina
So
Maple Mountain HS
2:27.57

   


13.    Kate Hullinger
So
Springville HS
2:27.66

   


14.    Ellie Eyestone
Sr
Mountain View HS
2:28.06

   


15.    Mariah Briggs
Sr
Mountain View HS
2:28.13

   


16.    Lindsay Schuring
Sr
Maple Mountain HS
2:28.30

   


17.    Desie Thorn
Fr
Jordan HS
2:29.40

   


18.    Caroline Madsen
Sr
Timpview High School
2:29.48

   


19.    Melissa Myers
Sr
Payson High School
2:29.68

   


20.    Kylie Thomson
So
Maple Mountain HS
2:30.14

   


21.    Kami Codner
So
Mountain View HS
2:31.36

   


22.    Kaila Balch
So
Park City HS
2:33.18

   


23.    Taylor Chelak
So
Riverton High School
2:34.52

   


24.    Aubrey Landvatter
So
Westlake High School
2:34.73

   


25.    Page Handley
Sr
Timpview High School
2:35.21

   


26.    Cheyenne Larsen
Fr
Westlake High School
2:35.30

   


27.    Ally Spencer
Jr
Riverton High School
2:35.63

   


28.    Lochlyn Bickmore
So
Westlake High School
2:37.27

   


29.    Jordyn Stratton
Jr
Orem HS
2:37.55

   


30.    Shannon Heil
So
Provo HS
2:38.39

   


31.    Dentry McQueen
Sr
North Summit HS
2:38.66

   


32.    Kaylee Cook
Sr
Payson High School
2:39.10

   


33.    Kaitlyn Wahlin
Sr
Riverton High School
2:39.21

   


34.    Kaisa Goodman
Sr
Springville HS
2:39.31

   


35.    Adriana Castillo
Jr
Hillcrest HS
2:40.05

   


36.    MacKenzie Smith
So
Westlake High School
2:40.65

   


37.    Grace Schulz
So
South Summit
2:41.94

   


38.    Danielle Gailey
So
Riverton High School
2:42.33

   


39.    Hope Reitz
Jr
Richfield HS
2:42.59

   


40.    Marci Jacobs
Sr
Riverton High School
2:43.26

   


41.    Caitlyn Jackson
Jr
Evanston High School
2:44.16

   


42.    Macey Gates
Jr
Snow Canyon High School
2:44.68

   


43.    Madelaine Mehr
Fr
Snow Canyon High School
2:44.87

   


44.    Emily Sorensen
Jr
Evanston High School
2:45.71

   


45.    Angela Blackburn
So
Orem HS
2:46.87

   


46.    Alexis Chamberlain
Sr
Copper Hills HS
2:48.12

   


47.    Anna Benson
Sr
Snow Canyon High School
2:48.78

   


48.    Cassidy Gummersall
So
Copper Hills HS
2:49.73

   


49.    Courtney Starks
Jr
Copper Hills HS
2:53.37

   


50.    Kennadee Ash
Jr
Orem HS
2:57.23

   


51.    Sierra Simkins
Fr
North Summit HS
2:59.74

   


52.    Nicole Gerrard
Fr
Evanston High School
3:01.71

   


53.    Sherry Weston
Fr
Cokeville High School
3:03.86

   


54.    Karlie Monsen
Jr
Richfield HS
3:04.03

   


55.    Bailey Miles
So
Altamont High School
3:09.69

   


56.    Katie Abegglen
Fr
Altamont High School
3:17.42

   


57.    Emree Moody
So
Snow Canyon High School
3:25.61

   


58.    Rachel Iroz
Jr
South Summit
3:29.65

   


DNS    Sharee Wood
Fr
Altamont High School
DNS

   




Boy's 800 meter High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time  Score

1.    Isaac Faux
So
Maple Mountain HS
1:58.96

10  


2.    Burton Griffin
So
Richfield HS
2:00.06

8  


3.    Jaydn Asay
Jr
Mountain View HS
2:00.61

6  


4.    Hunter Weintz
Jr
Copper Hills HS
2:01.10

5  


5.    Connor Jones
So
Herriman High School
2:01.48

4  


6.    Garrett Christensen
Sr
Orem HS
2:01.73

3  


7.    Jonah Hadlock
Jr
Maple Mountain HS
2:02.55

2  


8.    Kai Schulze
Sr
Payson High School
2:02.86

1  


9.    Gordon King
Jr
Mountain View HS
2:02.93

   


10.    McKay Sharp
So
Herriman High School
2:03.02

   


11.    Hayden Pugmire
Sr
Orem HS
2:03.25

   


12.    Dylan Bastian
Sr
Westlake High School
2:04.21

   


13.    Jonathan Bardalez
Sr
Westlake High School
2:06.93

   


14.    Sam Sorensen
So
Mountain View HS
2:07.06

   


15.    Nathan Vance
Sr
Maple Mountain HS
2:07.78

   


16.    Owen Gardner
So
Springville HS
2:08.21

   


17.    Colter Merritt
Jr
Park City HS
2:09.13

   


18.    Tyler Ercanbrack
Jr
Springville HS
2:10.37

   


19.    CalDon Preece
Sr
Westlake High School
2:10.60

   


20.    Kyle Gibbs
So
Woods Cross HS
2:11.61

   


21.    David Buckley
Sr
Orem HS
2:11.98

   


22.    Micah Sanders
Jr
Maple Mountain HS
2:12.14

   


23.    Jinno Guevara
Sr
Woods Cross HS
2:12.42

   


24.    Dillon Gilpin
Fr
Evanston High School
2:12.50

   


25.    Mark Roberts
Sr
Mountain View HS
2:12.55

   


26.    Andrew Masterson
Jr
Spanish Fork High School
2:12.62

   


27.    Caleb Diehl
Sr
Park City HS
2:12.68

   


28.    Jesse Jorgenson
Jr
Herriman High School
2:12.87

   


29.    Ben Horsley
Jr
Woods Cross HS
2:13.06

   


30.    Ty Shields
Sr
Springville HS
2:13.29

   


31.    Isaac Robertson
Jr
Riverton High School
2:13.52

   


32.    Tyrel Toomer
Jr
Cokeville High School
2:13.63

   


33.    Adam Robertson
Jr
Provo HS
2:13.93

   


34.    Erik Mckell
Fr
Orem HS
2:14.41

   


35.    Nick Hindes
Jr
Payson High School
2:14.46

   


36.    Brendan Cassidy
Sr
Park City HS
2:16.53

   


37.    Elias Morgan
So
Timpview High School
2:16.75

   


38.    James Teichert
Fr
Cokeville High School
2:16.76

   


39.    David Brashears
Sr
Jordan HS
2:17.09

   


40.    Derek Smith
So
Riverton High School
2:17.51

   


41.    Bryce Halling
So
Herriman High School
2:18.48

   


42.    Jake Jackman
Fr
Cokeville High School
2:18.68

   


43.    Andrew Dutton
So
Riverton High School
2:19.01

   


44.    Colter Viehweg
So
Cokeville High School
2:19.03

   


45.    Tyson Davis
Fr
Riverton High School
2:21.06

   


46.    Braden Despain
Jr
Woods Cross HS
2:21.43

   


47.    Carlos Martinez
Fr
North Summit HS
2:22.34

   


48.    Connor Bailey
Sr
Evanston High School
2:24.93

   


49.    Ben Starks
Fr
Copper Hills HS
2:27.90

   


50.    Jacobie Witt
Jr
North Summit HS
2:29.08

   


51.    Matthew Lyon
Fr
Copper Hills HS
2:29.11

   


52.    Ian Mckell
Jr
Timpview High School
2:30.11

   


53.    Rockwell Richardson
So
Altamont High School
2:31.45

   


54.    Bartholomew Hanson
Sr
Timpview High School
2:32.43

   


55.    Brigham Flint
Fr
Payson High School
2:35.23

   


56.    Jeremy Bosworth
Jr
North Summit HS
2:50.43

   


57.    Trevor Lindsay
So
Altamont High School
3:16.14

   


DNS    Jonson Henry
Jr
Park City HS
DNS

   




Girl's Sprint Medley Relay High School Timed Finals

Overall   

Team
 Time  Score

1.    Provo HS A

Provo HS
4:25.53

10  


2.    Timpview High School A

Timpview High School
4:26.15

8  


3.    Copper Hills HS A

Copper Hills HS
4:30.47

6  


4.    Orem HS A

Orem HS
4:31.53

5  


5.    Maple Mountain HS A

Maple Mountain HS
4:35.90

4  


6.    North Summit HS A

North Summit HS
4:42.35

3  


7.    Park City HS A

Park City HS
4:48.20

2  


8.    Riverton High School A

Riverton High School
4:48.49

1  


9.    Herriman High School A

Herriman High School
4:51.05

   


10.    South Summit A

South Summit
4:54.51

   


11.    Kearns HS A

Kearns HS
4:56.29

   


12.    Altamont High School A

Altamont High School
5:37.42

   




Boy's Sprint Medley Relay High School Timed Finals

Overall   

Team
 Time  Score

1.    Maple Mountain HS A

Maple Mountain HS
3:38.70

10  


2.    Orem HS A

Orem HS
3:40.90

8  


3.    Kearns HS A

Kearns HS
3:50.55

6  


4.    North Summit HS A

North Summit HS
3:52.71

5  


5.    Snow Canyon High School A

Snow Canyon High School
3:53.62

4  


6.    Provo HS A

Provo HS
3:54.48

3  


7.    Riverton High School A

Riverton High School
3:56.86

2  


8.    Park City HS A

Park City HS
3:58.84

1  


9.    Herriman High School A

Herriman High School
4:07.99

   


10.    South Summit A

South Summit
4:24.74

   




Girl's 200 meter High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time   Wind  Score

1.    Courtney Paddock
Sr
Riverton High School
25.86



10  


2.    Aimee Wheeler
Sr
Springville HS
26.03



8  


3.    Tkeyah Johnson
Sr
Hunter HS
26.07



6  


4.    Ashlynn Allred
Fr
Emery High School
26.14
+0.8

5  


5.    Samantha Reeves
Jr
Orem HS
26.39



4  


6.    Kaila Donaldson
Sr
Westlake High School
26.67



3  


7.    Mckayla Montgomery
Fr
Springville HS
26.68
+0.8

2  


8.    Mandi Anderson
Sr
Evanston High School
26.69
+0.8

1  


9.    Samantha Nicholes
Sr
North Summit HS
26.95
+0.8

   


10.    Sarah Peterson
Sr
Evanston High School
26.96
+0.5

   


11.    Sara Hicks
Sr
Woods Cross HS
27.22
+0.5

   


12.    Haley Egbert
Fr
Orem HS
27.26
+0.8

   


13.    Andrea Davis
Sr
Copper Hills HS
27.37
+0.8

   


14.    Caoimhe Kofoed
Fr
Westlake High School
27.39
+0.4

   


15.    Rachel Bingham
So
Maple Mountain HS
27.40
+0.8

   


16.    Britnee West
So
Unattached
27.41
+0.5

   


17.    Sarah Palmer
Sr
Judge Memorial CHS
27.46
+0.5

   


18.    Rachel Butterfield
So
Herriman High School
27.52
+0.4

   


19.    Christine Heyn
So
Maple Mountain HS
27.60
+0.5

   


20.    Keeley Ruttan
Jr
Park City HS
27.63
+0.4

   


21.    Alexis Jackson
So
Riverton High School
27.71



   


22.    Alexandra Westbrooks
Sr
Copper Hills HS
27.77
+1.5

   


23.    Perla Lagunes
Sr
Springville HS
27.87
+0.4

   


24.    Ellery Young
Sr
Orem HS
27.88
+0.5

   


25.    Jacquelyn Tagg
So
Spanish Fork High School
28.01
+0.8

   


26.    Nicole Arns
So
Herriman High School
28.28
+0.5

   


27.    Georgia Presland
So
Snow Canyon High School
28.32
+1.5

   


28.    Mckenna Vernon
Jr
North Summit HS
28.35
+0.4

   


29.    Nikole Lemmon
So
Altamont High School
28.35
+0.5

   


30.    Kenedi Maycock
Fr
Snow Canyon High School
28.71
+1.5

   


31.    Forster Matherly
Fr
Park City HS
29.04
+0.4

   


32.    Jordynn Scholes
Fr
North Summit HS
29.26
+1.5

   


33.    Moyra Pickup
So
Timpview High School
29.34
+1.5

   


34.    Ellie Morales
Jr
Taylorsville HS
29.37
+1.5

   


35.    Alesha Lee
Sr
Payson High School
29.41
+1.2

   


36.    Lexi Ruffell
So
Westlake High School
29.56
+1.5

   


37.    Natalie Nichols
Fr
South Summit
30.31
+1.2

   


38.    Alyse Thomas
Fr
Payson High School
30.42
+1.2

   


39.    Chanel Judkins
Fr
Provo HS
30.77
+1.5

   


40.    Keiki Taylor
Fr
Snow Canyon High School
31.18
+1.2

   


41.    Jazlyn Miles
Fr
Altamont High School
31.24
+1.2

   


42.    Erika Hansen
Fr
South Summit
32.56
+1.2

   


43.    Martie Jepperson
Fr
Altamont High School
33.17
+1.2

   


DNS    Desirae Cruse
Sr
Copper Hills HS
DNS
+0.4

   


DNS    Kylee Tirell
So
Riverton High School
DNS



   


DNS    Lindsay Wright
Jr
Provo HS
DNS
+0.4

   


DNS    Meagan Kauffman
So
Lehi HS
DNS



   


DNS    Megan Warner
So
Herriman High School
DNS
+1.2

   




Boy's 200 meter High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time   Wind  Score

1.    Parker Langren
Jr
Brighton
22.30
+1.0

10  


2.    Dredan Snowden
Jr
American Fork HS
22.56
+1.0

8  


3.    David McNamara
Sr
Alta HS
22.70
+1.0

6  


4.    Kevin Augustin
Jr
Mountain View HS
22.90
+1.0

5  


5.    Jalon Miyasaki
Sr
Springville HS
22.98
+1.0

4  


6.    Cameron Carson
Sr
Maple Mountain HS
23.32
+1.0

3  


7.    Caden Dortch
Sr
Westlake High School
23.41
+0.3

2  


8.    Riley West
Jr
Unattached
23.42
+1.0

X  


9.    Xequille Harry
So
Woods Cross HS
23.56
+0.2

1  


10.    Josh Siebert
Sr
Mountain View HS
23.67
+0.2

   


11.    Braxton Knapp
Fr
Woods Cross HS
23.70
+0.3

   


12.    Alex Robison
Jr
Provo HS
23.71
+0.2

   


13.    Jared Humphrey
Jr
Herriman High School
23.77
+1.0

   


14.    Tyler Clarkson
Jr
Snow Canyon High School
23.83
+2.3

   


15.    Taggert McNeil
So
Orem HS
23.85
+1.0

   


16.    Justin Roach
Jr
Timpview High School
23.90
+0.2

   


17.    Jacob Wahinehookai
Jr
Spanish Fork High School
23.91
+1.0

   


18.    Jaden Bair
So
Northridge High School
24.00
+0.3

   


19.    Jake Johnson
So
Springville HS
24.02
+1.0

   


20.    Landon Richins
Jr
North Summit HS
24.07
+0.3

   


21.    Zach Kennedy
So
Snow Canyon High School
24.20
+1.0

   


22.    J j Morley
Sr
Union High School
24.24
+0.2

   


23.    Alec Wing
So
Park City HS
24.26
+2.3

   


24.    Heath Vincent
Sr
Park City HS
24.27
+2.3

   


25.    Steele Rasmussen
So
Maple Mountain HS
24.27
+0.3

   


26.    Sean Gallagher
So
Woods Cross HS
24.32
+1.0

   


27.    Greg Johnson
Jr
Green River HS
24.35
+2.3

   


28.    J.c. Walsh
Sr
South Summit
24.35
+0.2

   


29.    Teiano Lesa
Jr
Provo HS
24.52
+2.3

   


30.    Austin Gallyer
Sr
Altamont High School
24.54
+0.2

   


31.    Alex McCleary
Fr
Westlake High School
24.57
+1.5

   


32.    Chase Heiner
Fr
Provo HS
24.57
+1.0

   


33.    Tyler Littlefield
Jr
Northridge High School
24.57
+1.5

   


34.    Brayden Mahoney
Jr
Riverton High School
24.62
+0.3

   


35.    Dane Kelly
Jr
Evanston High School
24.66
+2.3

   


36.    Jordan Blanc
Jr
Carbon HS
24.71
+1.5

   


37.    Tyler Diaz
Jr
Westlake High School
24.74
+2.3

   


38.    Alec Abercrombie
So
Riverton High School
24.77
+0.3

   


39.    Cooper Robinson
Sr
Snow Canyon High School
24.98
+0.2

   


40.    Austin Cope
Jr
Maple Mountain HS
25.03
+1.5

   


41.    Braden Brown
Jr
North Summit HS
25.13
+1.0

   


42.    Tyler Esprit
So
Copper Hills HS
25.27
+0.2

   


43.    Kyler Sellers
Jr
Evanston High School
25.34
+1.5

   


44.    Jace Petersen
Fr
Cokeville High School
25.49
+1.5

   


45.    Jake Kreiger
Jr
Park City HS
25.59
+2.3

   


46.    Tony Markus
Sr
Herriman High School
25.67
+1.5

   


47.    Rylee Foy
Fr
Altamont High School
25.83
+1.5

   


48.    Dustin Napier
Jr
Cokeville High School
26.25
+0.2

   


49.    Kyle Johnson
Fr
Green River HS
26.40
+0.2

   


50.    Jason Lowe
Fr
North Summit HS
26.41
+0.2

   


51.    Brock Teichert
So
Cokeville High School
26.63
+0.2

   


DNS    Kyle Foy
Jr
Altamont High School
DNS
+0.3

   


DNS    Dallon Didericksen
So
Stansbury High School
DNS
+0.2

   


DNS    Adrian Mejia
Jr
Kearns HS
DNS
+0.2

   




Girl's 3200 meter High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time  Score

1.    Alyssa Snyder
Fr
Park City HS
11:36.32

10  


2.    Jessica Robertson
Fr
Herriman High School
11:38.41

8  


3.    Lucy Biles
Fr
Herriman High School
11:43.89

6  


4.    Regan Pond
So
Maple Mountain HS
11:52.85

5  


5.    Sophie McDonald
So
Park City HS
11:54.03

4  


6.    Kami Hartley
So
Herriman High School
11:57.02

3  


7.    Lexie Green
Fr
American Fork HS
12:02.13

2  


8.    Ashley Runyon
So
Orem HS
12:03.09

1  


9.    Diane Leach
So
American Fork HS
12:05.61

   


10.    Annie Orr
Jr
Park City HS
12:06.62

   


11.    Hayley Knapp
Sr
Maple Mountain HS
12:11.07

   


12.    Allie Randall
Fr
Timpview High School
12:11.60

   


13.    Autumn Gibson
Sr
Maple Mountain HS
12:11.92

   


14.    Bridget Hazel
Sr
Jordan HS
12:23.72

   


15.    Taryn Whetten
Jr
Pleasant Grove HS
12:36.38

   


16.    Kate Mitchel
So
Orem HS
12:40.51

   


17.    Erin McMullin
Fr
Riverton High School
12:41.22

   


18.    Jenna Crowther
So
Timpview High School
12:49.55

   


19.    Abigail Nielson
Fr
Timpview High School
12:52.58

   


20.    Lauren Blair
Jr
Timpview High School
12:54.13

   


21.    Jessica Bennett
So
Westlake High School
12:55.30

   


22.    Rachel Warnick
Jr
Maple Mountain HS
12:58.62

   


23.    Elese Ashworth
Fr
Westlake High School
13:00.73

   


24.    Sarah Orr
Fr
Park City HS
13:04.16

   


25.    Braden Gardner
So
Spanish Fork High School
13:09.87

   


26.    Hope Reitz
Jr
Richfield HS
13:21.46

   


27.    Kaylie Moyes
So
Cokeville High School
13:22.78

   


28.    Tessa Teichert
Jr
Cokeville High School
13:32.07

   


29.    Makaela Smith
Fr
Westlake High School
13:33.06

   


30.    Mikie Brinkerhoff
Fr
Herriman High School
13:40.01

   


31.    Mikayla Wardle
So
Westlake High School
13:40.43

   


32.    Courtney Starks
Jr
Copper Hills HS
13:41.81

   


33.    Cassidy Gummersall
So
Copper Hills HS
13:48.70

   


34.    Gretta Warner
So
Orem HS
13:56.82

   


35.    Sarah Lowry
So
Orem HS
13:56.98

   


36.    Shonia McKinnon
Fr
Altamont High School
15:17.38

   


37.    Steffani Seeley
Fr
Altamont High School
15:24.24

   


DNS    Olivia Matta
Jr
Payson High School
DNS

   


DNS    Ariane Keele
So
Payson High School
DNS

   




Boy's 3200 meter High School Timed Finals

Overall   
 Year 
Team
 Time  Score

1.    Chuk Mitchell
Jr
Herriman High School
9:48.11

10  


2.    Kenneth Smith
Sr
Riverton High School
9:50.06

8  


3.    Rory Linkletter
So
Herriman High School
9:56.45

6  


4.    Chance Werner
Sr
Orem HS
10:02.91

5  


5.    Dakota Lange
Fr
Payson High School
10:03.58

4  


6.    Zac Jacklin
Fr
American Fork HS
10:03.76

3  


7.    Hunter Weintz
Jr
Copper Hills HS
10:04.77

2  


8.    Austin Brower
So
Westlake High School
10:08.17

1  


9.    Nathaniel Wilcox
Jr
Timpview High School
10:16.44

   


10.    Austin Birrell
Jr
Orem HS
10:16.77

   


11.    Jeremy Johansen
Sr
Riverton High School
10:25.00

   


12.    Calvin Howell
Jr
Herriman High School
10:26.17

   


13.    Caleb Monsen
Jr
Richfield HS
10:31.97

   


14.    Erik Marchant
Jr
Jordan HS
10:32.83

   


15.    Brayden Wakley
So
Westlake High School
10:33.51

   


16.    Tyrel Toomer
Jr
Cokeville High School
10:35.33

   


17.    Ethan Nielsen
Jr
Mountain View HS
10:36.91

   


18.    Sam Faulconer
Fr
Provo HS
10:45.30

   


19.    Justin Hepworth
Sr
Carbon HS
10:45.74

   


20.    Nate Marchant
Jr
Jordan HS
10:46.80

   


21.    Trevor Gibby
So
Westlake High School
10:48.74

   


22.    Cole Jackman
Fr
Cokeville High School
10:50.53

   


23.    Teron Haynie
Sr
Maple Mountain HS
10:53.93

   


24.    Dylan Lindsay
So
Altamont High School
10:54.25

   


25.    Shane Goudy
Sr
Northridge High School
10:55.19

   


26.    Isaac Robertson
Jr
Riverton High School
10:55.25

   


27.    Morgan Hunter
Fr
Provo HS
10:55.54

   


28.    Jordan Barker
So
Maple Mountain HS
10:57.47

   


29.    Steven Monsen
Fr
Richfield HS
10:58.94

   


30.    Parker Cook
Jr
Timpview High School
10:59.49

   


31.    Tanner McKissick
Sr
Herriman High School
11:00.48

   


32.    Nathan Sutherland
Sr
Woods Cross HS
11:01.07

   


33.    Jeffery Rollins
So
Westlake High School
11:03.35

   


34.    Tyson Davis
Fr
Riverton High School
11:03.40

   


35.    Adam Robertson
Jr
Provo HS
11:05.44

   


36.    Joe Liuzzi
Jr
Jordan HS
11:10.07

   


37.    Jonathan Rothschild
Fr
North Summit HS
11:18.07

   


38.    Musashi Miyazawa
Sr
Mountain View HS
11:18.16

   


39.    Trenton Hjorth
Jr
Maple Mountain HS
11:18.94

   


40.    Daymen Goodwin
So
Timpview High School
11:27.85

   


41.    Spencer Kimball
So
Jordan HS
11:31.84

   


42.    Joe Cary
So
Spanish Fork High School
11:33.24

   


43.    Jonson Henry
Jr
Park City HS
11:45.48

   


44.    Malachi Dinkins
So
Payson High School
11:46.08

   


45.    Kennan Thompson
Fr
Cokeville High School
11:52.65

   


46.    Brooks Anderton
So
South Summit
11:58.14

   


47.    Christian Taylor
So
Maple Mountain HS
12:04.07

   


48.    Ben Starks
Fr
Copper Hills HS
12:05.45

   


49.    Carlos Martinez
Fr
North Summit HS
12:10.01

   


50.    Guy Eroh
Fr
Park City HS
12:11.57

   


DNF    Kason Kendall
Sr
Bountiful HS
DNF

   


DNS    Niel Hillum
So
Timpview High School
DNS

   


DNS    Gabe Adams
Jr
Provo HS
DNS

   




Girl's 4x400 High School Timed Finals

Overall   

Team
 Time  Score

1.    Riverton High School A

Riverton High School
4:03.32

10  


2.    Springville HS A

Springville HS
4:04.50

8  


3.    Maple Mountain HS A

Maple Mountain HS
4:05.76

6  


4.    North Summit HS A

North Summit HS
4:12.77

5  


5.    Park City HS A

Park City HS
4:14.46

4  


6.    Provo HS A

Provo HS
4:16.02

3  


7.    Orem HS A

Orem HS
4:16.08

2  


8.    Mountain View HS A

Mountain View HS
4:16.24

1  


9.    Copper Hills HS A

Copper Hills HS
4:20.54

   


10.    Herriman High School A

Herriman High School
4:32.48

   




Boy's 4x400 High School Timed Finals

Overall   

Team
 Time  Score

1.    Maple Mountain HS A

Maple Mountain HS
3:28.32

10  


2.    Kearns HS A

Kearns HS
3:34.27

8  


3.    Copper Hills HS A

Copper Hills HS
3:35.68

6  


4.    Orem HS A

Orem HS
3:36.17

5  


5.    North Summit HS A

North Summit HS
3:36.26

4  


6.    Mountain View HS A

Mountain View HS
3:36.62

3  


7.    Park City HS A

Park City HS
3:37.12

2  


8.    Provo HS A

Provo HS
3:42.42

1  


9.    Riverton High School A

Riverton High School
3:45.39

   


10.    Cokeville High School A

Cokeville High School
3:52.26

   


11.    Herriman High School A

Herriman High School
3:52.67

   


12.    Altamont High School A

Altamont High School
4:04.01

   


DNS    Jordan HS A

Jordan HS
DNS

   




Girl's Discus High School Finals

Overall   
 Year 
Team
 Metric   English  Score

1.    Rachel Garrett
Sr
Grand County HS
 37.29
 122-04

10  


2.    Kamesi Havea
So
Copper Hills HS
 35.43
 116-03

8  


3.    Heilala Havea
Sr
Copper Hills HS
 35.41
 116-02

6  


4.    Becca Peterson
Sr
Evanston High School
 32.59
 106-11

5  


5.    Lesa Mua
Jr
Orem HS
 32.23
 105-09

4  


6.    Megan Loveland
Jr
Dixie HS
 29.06
 95-04

3  


7.    Bailey Wilson
So
Stansbury High School
 28.99
 95-01.25

2  


8.    Shayni Brailsford
So
Springville HS
 26.90
 88-03

1  


9.    Siera Bernard
Sr
Herriman High School
 26.74
 87-09

   


10.    Allison Barnes
Sr
Provo HS
 25.60
 83-11.75

   


11.    Gloria James
So
Orem HS
 25.53
 83-09

   


12.    Nicole Habel
Sr
Maple Mountain HS
 25.19
 82-08

   


13.    Noelani Jackson
Jr
Westlake High School
 24.64
 80-10

   


14.    Kira Bott
Sr
Snow Canyon High School
 24.61
 80-09

   


15.    Meghan Beatty
So
Snow Canyon High School
 23.95
 78-07

   


16.    Amy Klingler
Sr
Orem HS
 23.92
 78-05.75

   


17.    Tyree Snyder
Jr
Judge Memorial CHS
 23.83
 78-02.25

   


18.    Kirsten Richter
Jr
Westlake High School
 23.75
 77-11

   


19.    Dallice Johnson
Jr
Green River HS
 23.52
 77-02

   


20.    Kataya Kallstrom
Fr
Cokeville High School
 22.61
 74-02.25

   


21.    Makayla Duncan
Fr
Copper Hills HS
 22.17
 72-09

   


22.    Megan Jensen
Jr
Riverton High School
 21.62
 70-11.25

   


23.    Holly Elmore
Sr
Maple Mountain HS
 21.54
 70-08

   


24.    Cara Smith
Sr
North Summit HS
 21.33
 69-11.75

   


25.    Ali Lever
Jr
Herriman High School
 20.38
 66-10.25

   


26.    Becca Shumway
Sr
Stansbury High School
 20.32
 66-08

   


27.    Baelei Jessen
Fr
Altamont High School
 19.96
 65-05.75

   


28.    Charlee Mondragon
Sr
South Summit
 19.76
 64-10

   


29.    Michelle Lines
Fr
Timpview High School
 19.58
 64-02.75

   


30.    Elizabeth Knudsen
Fr
Maple Mountain HS
 19.42
 63-08.50

   


31.    Brittany Gubler
Jr
Payson High School
 18.26
 59-11

   


32.    Bailey Miles
So
Altamont High School
 16.41
 53-10

   


33.    Carmela Rodriguez
Fr
North Summit HS
 15.79
 51-09.75

   


34.    Erika Gee
So
Payson High School
 15.75
 51-08

   


35.    Trysta Chatwin
So
Evanston High School
 15.48
 50-09.50

   


36.    Sheree Schlesinger
Jr
Westlake High School
 14.40
 47-03.00

   


37.    Danica Wagner
Sr
South Summit
 14.36
 47-01.25

   


38.    Jessica Barker
Jr
Payson High School
 14.20
 46-07.00

   


DNS    Matana Meyers
Fr
South Summit
 DNS
 DNS

   


DNS    Joni Warnick
Sr
Riverton High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Nancy Coca
Fr
Timpview High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Jenteal Lindsey
Jr
Riverton High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Elle Wardrop
So
North Summit HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Jennifer Lee
Jr
Timpview High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Gwen Blue
So
Park City HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Cassidee Bohnet
Sr
Mountain View HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Kylee Martin
So
Snow Canyon High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Lexie Sowards
Jr
Provo HS
 DNS
 DNS

   




Girl's Long Jump Finals

Overall   
 Year 
Team
 Metric   English   Wind  Score

1.    Mykah Heaton


Weber High School
 5.36
 17-07.00
+0.2

10  


2.    Megan Elmont
So
Maple Mountain HS
 5.15
 16-11.00
+0.2

8  


3.    Samantha Nicholes
Sr
North Summit HS
 4.75
 15-07.00
+0.2

6  


4.    Ashlynn Allred
Fr
Emery High School
 4.74
 15-06.50
+0.1

5  


5.    Keeley Ruttan
Jr
Park City HS
 4.72
 15-05.75
+0.2

4  


6.    Bethani Talbot
Jr
Copper Hills HS
 4.70
 15-05.00
-1.5

3  


7.    Alexandra Westbrooks
Sr
Copper Hills HS
 4.70
 15-05.00
+0.2

2  


8.    Holly Sumsion
Jr
Springville HS
 4.66
 15-03.50
+0.2

1  


9.    Tatiana Black
Sr
Orem HS
 4.66
 15-03.50



   


10.    Alexis Delange
So
Springville HS
 4.63
 15-02.50



   


11.    Haley Egbert
Fr
Orem HS
 4.63
 15-02.25
+0.3

   


12.    Mckenna Vernon
Jr
North Summit HS
 4.54
 14-11.00



   


13.    Natalie Nichols
Fr
South Summit
 4.54
 14-10.75
+0.9

   


14.    Kirsten Spencer
Fr
Riverton High School
 4.46
 14-07.50



   


15.    Samantha Child
So
Springville HS
 4.42
 14-06.00
+1.9

   


16.    Maya Mukai
So
Park City HS
 4.34
 14-03.00
+0.4

   


17.    Jessi Jeppson
So
Westlake High School
 4.29
 14-01.00
-0.1

   


18.    Lexi Ruffell
So
Westlake High School
 4.27
 14-00.00



   


19.    Dallice Johnson
Jr
Green River HS
 4.25
 13-11.25
+0.5

   


20.    Dani Esplin
Sr
Maple Mountain HS
 4.23
 13-10.50
-1.0

   


21.    Mckensie Herold
Jr
Evanston High School
 4.21
 13-09.75
+0.3

   


22.    Melissa Ruth
So
Park City HS
 4.16
 13-07.75



   


23.    Melissa Bouttavong
So
Kearns HS
 4.08
 13-04.75
+0.3

   


24.    Anika Cussick
Fr
Timpview High School
 4.03
 13-02.75



   


25.    Kylee Martin
So
Snow Canyon High School
 3.92
 12-10.25
-0.4

   


26.    Taylor Lund
Jr
Westlake High School
 3.85
 12-07.50
+0.5

   


27.    Shalese Stembridge
So
South Summit
 3.81
 12-06.00
-0.3

   


28.    Brittany Gubler
Jr
Payson High School
 3.78
 12-05.00



   


29.    Tori Huff
Fr
Altamont High School
 3.00
 9-10.00
-1.0

   


FOUL    Kara Stoddard
So
Snow Canyon High School
 FOUL
 FOUL



   


FOUL    Katie Abegglen
Fr
Altamont High School
 FOUL
 FOUL



   


FOUL    Martie Jepperson
Fr
Altamont High School
 FOUL
 FOUL



   


DNS    Virginia Olsen
Sr
Mountain View HS
 DNS
 DNS



   


DNS    Evie Friedbaum
Jr
Provo HS
 DNS
 DNS



   


DNS    Hailey ONeill
So
Evanston High School
 DNS
 DNS



   


DNS    Ally Spencer
Jr
Riverton High School
 DNS
 DNS



   


DNS    Kali Cravens
Fr
Timpview High School
 DNS
 DNS



   


DNS    Chelsea Taylor
Sr
Riverton High School
 DNS
 DNS



   


DNS    Sage Perez
Fr
Timpview High School
 DNS
 DNS



   


DNS    Elina Gaudin
So
Herriman High School
 DNS
 DNS



   


DNS    Allison Barnes
Sr
Provo HS
 DNS
 DNS



   


DNS    Melissa Sorenson
Fr
South Summit
 DNS
 DNS



   


DNS    Claire Lewis
Sr
Mountain View HS
 DNS
 DNS



   


DNS    Jessica Lewis
Jr
Orem HS
 DNS
 DNS



   


DNS    Hailey Smith
So
Maple Mountain HS
 DNS
 DNS



   


DNS    Erica Richins
Jr
North Summit HS
 DNS
 DNS



   




Girl's High Jump High School Finals

Overall   
 Year 
Team
 Metric   English  Score

1.    Audrey Muir
Jr
Union High School
 1.70
 5-07.00

10  


2.    Kailey Hansen
Sr
Herriman High School
 1.70
 5-07.00

8  


3.    Tonilynn Kretschmer
Jr
Mountain View HS
 1.65
 5-05.00

6  


4.    Taylir Garrison
Sr
American Fork HS
 1.60
 5-03.00

5  


5.    Bethani Talbot
Jr
Copper Hills HS
 1.55
 5-01.00

4  


6.    Desirae Cruse
Sr
Copper Hills HS
 1.55
 5-01.00

3  


7.    Nicole Laws
Jr
Provo HS
 1.55
 5-01.00

2  


8.    Brette Bennett
Sr
Maple Mountain HS
 1.50
 4-11.00

1  


9.    Emma Graves
Jr
Springville HS
 1.45
 4-09.00

   


9.    Chelsea Taylor
Sr
Riverton High School
 1.45
 4-09.00

   


9.    Claire Lewis
Sr
Mountain View HS
 1.45
 4-09.00

   


12.    Ellery Young
Sr
Orem HS
 1.45
 4-09.00

   


13.    Katelyn Louder
Jr
Orem HS
 1.45
 4-09.00

   


14.    Tyree Snyder
Jr
Judge Memorial CHS
 1.45
 4-09.00

   


15.    Jessi Jeppson
So
Westlake High School
 1.40
 4-07.00

   


16.    Julia Kelemen
Sr
Provo HS
 1.40
 4-07.00

   


17.    Abbie Brecht
So
Herriman High School
 1.40
 4-07.00

   


18.    Kaleigh Kirkham
So
Mountain View HS
 1.35
 4-05.25

   


19.    Rachel Stratton
Jr
Orem HS
 1.35
 4-05.25

   


19.    Jordan Johnston
Jr
Snow Canyon High School
 1.35
 4-05.25

   


21.    Sarah Orr
Fr
Park City HS
 1.35
 4-05.25

   


22.    Emily Hill
So
Herriman High School
 1.35
 4-05.25

   


23.    Kellie Crowther
Fr
Timpview High School
 1.30
 4-03.25

   


23.    Alesha Lee
Sr
Payson High School
 1.30
 4-03.25

   


23.    Maya Mukai
So
Park City HS
 1.30
 4-03.25

   


26.    Sierra Davis
Fr
South Summit
 1.30
 4-03.25

   


NH    Kortney Freeland
Jr
Evanston High School
 NH
 NH

   


NH    Meghan Beatty
So
Snow Canyon High School
 NH
 NH

   


NH    Georgia Presland
So
Snow Canyon High School
 NH
 NH

   


NH    Shania Taylor
So
Riverton High School
 NH
 NH

   


NH    Erika Hansen
Fr
South Summit
 NH
 NH

   


NH    Briaunna Witt
Fr
North Summit HS
 NH
 NH

   


NH    Chelsey Payne
Jr
Maple Mountain HS
 NH
 NH

   


DNS    Hailey ONeill
So
Evanston High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Bre Empey
So
Riverton High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Giovanna Shannon
Fr
South Summit
 DNS
 DNS

   


DNS    Sarah Paxman
Fr
Timpview High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Ariel Fitch
So
North Summit HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Hailey Smith
So
Maple Mountain HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Forster Matherly
Fr
Park City HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Emily Wallace
Jr
Timpview High School
 DNS
 DNS

   




Girl's Shot Put High School Finals

Overall   
 Year 
Team
 Metric   English  Score

1.    Heilala Havea
Sr
Copper Hills HS
 12.02
 39-05.25

10  


2.    Siera Bernard
Sr
Herriman High School
 11.63
 38-01.75

8  


3.    Rachel Garrett
Sr
Grand County HS
 10.86
 35-07.50

6  


4.    Noelani Jackson
Jr
Westlake High School
 10.77
 35-04.00

5  


5.    Lesa Mua
Jr
Orem HS
 10.27
 33-08.25

4  


6.    Tanisha Shedden
Jr
Copper Hills HS
 10.19
 33-05.25

3  


7.    Kamesi Havea
So
Copper Hills HS
 9.52
 31-02.75

2  


8.    Nicole Habel
Sr
Maple Mountain HS
 9.32
 30-07.00

1  


9.    Judy Ngyuen
Jr
Riverton High School
 9.31
 30-06.50

   


10.    Sondra Novak
Sr
Maple Mountain HS
 9.30
 30-06.25

   


11.    Shayni Brailsford
So
Springville HS
 9.29
 30-05.75

   


12.    Gloria James
So
Orem HS
 9.16
 30-00.75

   


13.    Tyree Snyder
Jr
Judge Memorial CHS
 8.94
 29-04.00

   


14.    Becca Peterson
Sr
Evanston High School
 8.92
 29-03.25

   


15.    Ali Lever
Jr
Herriman High School
 8.70
 28-06.50

   


16.    Michelle Lines
Fr
Timpview High School
 8.56
 28-01.00

   


17.    Allison Barnes
Sr
Provo HS
 8.37
 27-05.50

   


18.    Cara Smith
Sr
North Summit HS
 8.24
 27-00.50

   


19.    Meghan Beatty
So
Snow Canyon High School
 8.23
 27-00.00

   


20.    Kirsten Richter
Jr
Westlake High School
 8.20
 26-10.75

   


21.    Holly Elmore
Sr
Maple Mountain HS
 7.49
 24-07.00

   


22.    Baelei Jessen
Fr
Altamont High School
 7.26
 23-09.75

   


23.    Charlee Mondragon
Sr
South Summit
 7.15
 23-05.50

   


24.    Liza Teo
Sr
Snow Canyon High School
 6.37
 20-10.75

   


25.    Kataya Kallstrom
Fr
Cokeville High School
 6.16
 20-02.50

   


26.    Elle Wardrop
So
North Summit HS
 6.14
 20-01.75

   


27.    Trysta Chatwin
So
Evanston High School
 5.92
 19-05.00

   


28.    Bailey Miles
So
Altamont High School
 5.89
 19-04.00

   


29.    Danica Wagner
Sr
South Summit
 5.59
 18-04.00

   


30.    Erika Gee
So
Payson High School
 5.46
 17-11.00

   


31.    Rachelle Laga
Fr
Westlake High School
 5.12
 16-09.50

   


DNS    Jennifer Lee
Jr
Timpview High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Sydnie Rich
So
Riverton High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Shacree Marr
Jr
Herriman High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Devri Atoa
Sr
Mountain View HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Gwen Blue
So
Park City HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Cassidee Bohnet
Sr
Mountain View HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Virginia Olsen
Sr
Mountain View HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Matana Meyers
Fr
South Summit
 DNS
 DNS

   


DNS    Nancy Coca
Fr
Timpview High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Melissa Johnson
So
Orem HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Emree Moody
So
Snow Canyon High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Jenteal Lindsey
Jr
Riverton High School
 DNS
 DNS

   




Girl's Javelin High School Finals

Overall   
 Year 
Team
 Metric   English  Score

1.    Joni Warnick
Sr
Riverton High School
 36.20
 118-09.25

10  


2.    Megan Loveland
Jr
Dixie HS
 35.93
 117-10.50

8  


3.    Crystal Palmer
So
Riverton High School
 34.07
 111-09.25

6  


4.    Becca Shumway
Sr
Stansbury High School
 32.31
 106-00

5  


5.    Kira Bott
Sr
Snow Canyon High School
 30.27
 99-03.75

4  


6.    Anna Davidson
Sr
Riverton High School
 29.99
 98-04.75

3  


7.    Hailey Mecham
Sr
Maple Mountain HS
 28.67
 94-00.75

2  


8.    Elle Wardrop
So
North Summit HS
 27.63
 90-07.75

1  


9.    Tarin Strosser
So
Maple Mountain HS
 27.32
 89-07.50

   


10.    Savannah Prichett
So
Spanish Fork High School
 27.16
 89-01.25

   


11.    Bailey Wilson
So
Stansbury High School
 26.97
 88-05.75

   


12.    Megan Ruud
Jr
Woods Cross HS
 26.64
 87-04.75

   


13.    Melissa Johnson
So
Orem HS
 26.20
 85-11.50

   


14.    Dentry McQueen
Sr
North Summit HS
 25.93
 85-00.75

   


15.    Lesa Mua
Jr
Orem HS
 25.85
 84-09.75

   


16.    Kamesi Havea
So
Copper Hills HS
 25.38
 83-03.25

   


17.    Sondra Novak
Sr
Maple Mountain HS
 25.29
 82-11.75

   


18.    Amy Klingler
Sr
Orem HS
 24.74
 81-02

   


19.    Heilala Havea
Sr
Copper Hills HS
 24.73
 81-01.50

   


20.    Kirsten Richter
Jr
Westlake High School
 22.96
 75-04

   


21.    Ali Lever
Jr
Herriman High School
 21.10
 69-02.75

   


22.    Jennifer Bodily
So
South Summit
 18.83
 61-09.25

   


23.    Steffani Seeley
Fr
Altamont High School
 17.74
 58-02.50

   


24.    Crystal Martell
Sr
Copper Hills HS
 17.51
 57-05.25

   


25.    Sheree Schlesinger
Jr
Westlake High School
 17.47
 57-03.75

   


26.    Bailey Miles
So
Altamont High School
 17.38
 57-00.25

   


27.    Kara Stoddard
So
Snow Canyon High School
 17.20
 56-05.25

   


28.    Summer Cowden
Jr
Westlake High School
 16.78
 55-00.75

   


29.    Tiana Faavalie
So
North Summit HS
 16.43
 53-10.75

   


30.    Baelei Jessen
Fr
Altamont High School
 15.72
 51-07

   


31.    Tyler Howe
So
South Summit
 10.66
 34-11.75

   


DNS    Nancy Coca
Fr
Timpview High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Jennifer Lee
Jr
Timpview High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Matana Meyers
Fr
South Summit
 DNS
 DNS

   


DNS    Allison Barnes
Sr
Provo HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Julia Kelemen
Sr
Provo HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Lexie Sowards
Jr
Provo HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Virginia Olsen
Sr
Mountain View HS
 DNS
 DNS

   


DNS    Jessica Barker
Jr
Payson High School
 DNS
 DNS

   


DNS    Shacree Marr
Jr
Herriman High School
 DNS
 DNS

   




Boy's Shot Put High School Finals

Overall   
 Year 
Team
 Metric   English  Score

1.    Grant Evans
Sr
Springville HS
 15.85
 52-00

10  


2.    Miller Crawford
So
Riverton High School
 15.19
 49-10.00

8  


3.    Peyton Christensen
Sr
Riverton High School
 14.35
 47-01.00

6  


4.    Zachary Decker
Sr
Maple Mountain HS
 13.99
 45-11.00

5  


5.    Allen Maddox
Sr
Green Valley
 13.64
 44-09.00

4  


6.    Evan Benson
Sr
Springville HS
 13.61
 44-08.00

3  


7.    Andre James
Fr
Herriman High School
 13.13
 43-01.00

2  


8.    Matt Lewis
Sr
Judge Memorial CHS
 13.03
 42-09.00

1  


9.    Dylan Kamauoha
Sr
Westlake High School
 12.52
 41-01.00

   


10.    Rory Mulitalo
So
Herriman High School
 12.37
 40-07.00

   


11.    Colton Causey
So
Richfield HS
 12.27
 40-03.00

   


12.    Cole Wilkinson
So
Evanston High School
 12.16
 39-11.00

   


13.    Ty Brinkerhoff
Sr
Altamont High School
 11.86
 38-11.00

   


14.    Clint Dedrickson
Sr
Westlake High School
 11.71
 38-05.00

   


15.    Kyler Newton
Sr
North Summit HS
 11.50
 37-09.00

   


16.    Joe Nettleton
So
Payson High School
 11.33
 37-02.00

   


17.    Jordan Porcaro
So
Maple Mountain HS
 11.30
 37-01.00

   


18.    Houser Duncan
Sr
Maple Mountain HS
 11.30
 37-01.00

   


19.    Hunter Park
Sr
Hillcrest HS
 11.20
 36-09.00

   


20.    Isaiah Fisio
Sr
Orem HS
 11.12
 36-06.00

   


21.    Jeremy Harris
Sr
Orem HS
 11.03
 36-02.25

   


22.    Devin Christensen
Sr
Richfield HS
 10.92
 35-10.00

   


23.    Drake Fagatele
Sr
Copper Hills HS
 10.92
 35-10.00

   


24.    Cameron Smith
Jr
North Summit HS
 10.69
 35-00.75

   


25.    Nate Muller
Jr
Evanston High School
 10.39
 34-01.00

   


26.    Parker Kemp
Jr
Riverton High School
 10.18
&n