RunnerspaceNewsView

2012 Results - SE District Girls Regular Season #1

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Apr 2 2012, 03:18 AM | 13455 views
PrintReport
Social
Images
SE District Girls Regular Season #1 - Mar 13, 2012
Lakeland High School, Suffolk, VA, US
 

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Snipes, Gabrielle   King's Fork 12.73 nwi 4 10
2 Scott, Jasmine   Western Branch 13.05 nwi 4 8
3 Cowen, Breona   Indian River 13.22 nwi 5 6
4 Ononiwu, Chidiuto   Great Bridge 13.29 nwi 4 5
5 Rainey, Ciara   Indian River 13.37 nwi 2 4
6 Coletrane, Alexis   Western Branch 13.37 nwi 5 3
7 Chance, Justice   Oscar Smith 13.69 nwi 4 2
8 Gray, Anaya   Nansemond River 13.79 nwi 2 1
9 Gonzales, Jasmine   Oscar Smith 13.82 nwi 4  
10 Wilson, Cameron   Grassfield 13.84 nwi 4  
11 Askew, Takiara   Oscar Smith 13.88 nwi 5  
12 Rodgers, Kiana   Western Branch 13.94 nwi 3  
13 Barrett, Kyesha   Lakeland 13.99 nwi 1  
14 Dunston, Deyvonne   Grassfield 14.02 nwi 4  
15 Wallace, Dorain   King's Fork 14.20 nwi 3  
16 White, Precious   Nansemond River 14.36 nwi 1  
17 Huddleston, Deneisha   Oscar Smith 14.56 nwi 2  
18 Beaufort, Ashanti   Western Branch 14.60 nwi 1  
19 Ridley, Kamani   Western Branch 14.64 nwi 1  
20 James, Jaylen   Grassfield 14.73 nwi 4  
21 Jones, Deja   Indian River 14.87 nwi 1  
22 Shultzbrandt, Zshavoni   Great Bridge 15.03 nwi 3  
23 Fulgham, Taylor   Nansemond River 15.06 nwi 5  
24 Baker, Kayla   Lakeland 15.13 nwi 5  
25 Aguilar, Jesyca   Nansemond River 15.16 nwi 3  
26 Branch-Ford, A   Indian River 15.19 nwi 1  
27 Gavin-Collins, Tasha   Indian River 15.39 nwi 2  
28 Hundley, Chelcee   Great Bridge 15.57 nwi 1  
29 Williams, Bria   Nansemond River 16.06 nwi 2  
30 Harrell, Joy   Grassfield 16.49 nwi 3  
31 Davis, Alexis   Lakeland 17.21 nwi 5  
-- Bates, Jasmine   Great Bridge DNS nwi 3  
-- Stith, Shelby   Lakeland DNS nwi 3  
-- Tabron, Tanika   Lakeland DNS nwi 2  
-- Cook, Jenesha   Great Bridge DNS nwi 2  
-- Jackson, Briana   Oscar Smith DNS nwi 3  
-- Robinson, Angela   Lakeland DNS nwi 2  
-- Edick, Mollie   King's Fork DNS nwi 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Snipes, Gabrielle   King's Fork 25.92 nwi 5 10
2 Oluwole, Adetoun   Western Branch 27.04 nwi 2 8
3 Rainey, Ciara   Indian River 27.12 nwi 6 6
4 Porter, Kai   Deep Creek 27.28 nwi 3 5
5 Clouden, Khadijah   Lakeland 27.48 nwi 6 4
6 McDaniels, Jade   Indian River 27.73 nwi 2 3
7 Sullivan, Rebekah   Nansemond River 27.93 nwi 2 2
8 Chance, Justice   Oscar Smith 28.02 nwi 5 1
9 Coletrane, Alexis   Western Branch 28.06 nwi 1  
10 Hill, Danielle   King's Fork 28.14 nwi 6  
11 Brown, Deja   Deep Creek 28.34 nwi 4  
12 Ononiwu, Chidiuto   Great Bridge 28.45 nwi 5  
13 Rodgers, Kiana   Western Branch 28.49 nwi 1  
14 Smith, Natoria   Indian River 28.61 nwi 2  
15 Gonzales, Jasmine   Oscar Smith 28.62 nwi 3  
16 Wolterding, Denaya   Hickory 29.03 nwi 4  
17 Hatcher, Janae   Great Bridge 29.25 nwi 5  
18 Carter, Melanie   Hickory 29.31 nwi 5  
19 Hashigami, Kana   King's Fork 29.46 nwi 1  
20 Riddick, Lacresha   Lakeland 29.47 nwi 6  
21 Hilliard, Tashonta   Western Branch 29.52 nwi 2  
22 Copeland, Alexus   Lakeland 29.73 nwi 3  
23 Robinson, Andrea   Oscar Smith 29.78 nwi 5  
24 Wilson, Jadai   Western Branch 29.85 nwi 3  
25 Whitfield, Curtisha   King's Fork 29.95 nwi 2  
26 Boone, Jasmine   Nansemond River 30.04 nwi 2  
27 Hamilton, Danielle   King's Fork 30.59 nwi 4  
28 Baker, Kayla   Lakeland 30.65 nwi 3  
29 Whitney, Chelsea   Nansemond River 30.83 nwi 3  
30 Elsasser, Devon   Grassfield 30.86 nwi 4  
31 Branch-Ford, A   Indian River 30.92 nwi 1  
32 Nixon, Sarai   Oscar Smith 31.81 nwi 3  
33 Chestnut, Taylor   Indian River 32.79 nwi 1  
34 Fulgham, Taylor   Nansemond River 33.01 nwi 2  
35 Obrien, Jazmine   Hickory 33.16 nwi 4  
36 Erney, Davis   Hickory 33.46 nwi 4  
37 Cook, Jenesha   Great Bridge 35.12 nwi 4  
-- Barrett, Kyesha   Lakeland DNS nwi 6  
-- Jackson, Briana   Oscar Smith DNS nwi 4  
-- Freeman, Sade   Deep Creek DNS nwi 5  
-- White, Precious   Nansemond River DNS nwi 1  
-- Deline, Jewel   Hickory DNS nwi 1  
-- Bates, Jasmine   Great Bridge DNS nwi 3  
-- Joyner, Shauntell   Great Bridge DNS nwi 5  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rodgers, Kiana   Western Branch 1:03.75 3 10
2 Kemp, Jayde   Western Branch 1:04.05 4 8
3 Purvis, Jonelle   Deep Creek 1:04.08 4 6
4 Cuffee, Desiree   Indian River 1:04.15 2 5
5 Ellis, Almoni   Grassfield 1:04.17 3 4
6 Louis, Katherine   Grassfield 1:04.20 3 3
7 Robinson, Antonia   Deep Creek 1:04.27 4 2
8 Smith, Natoria   Indian River 1:04.30 1 1
9 Clouden, Khadijah   Lakeland 1:04.39 5  
10 Wolterding, Denaya   Hickory 1:04.98 4  
11 Dixon, Kara   Nansemond River 1:05.70 3  
12 Jackson, Makala   Western Branch 1:07.46 4  
13 Copeland, Alexus   Lakeland 1:07.49 5  
14 Semp, Sarah   Western Branch 1:07.63 3  
15 Robinson, Andrea   Oscar Smith 1:08.20 4  
16 Riddick, Lacresha   Lakeland 1:08.40 2  
17 France, Jasmine   Western Branch 1:08.73 3  
18 Smallwood, Naia   Indian River 1:09.02 1  
19 Wilson, Asis   Indian River 1:09.16 5  
20 Carter, Melanie   Hickory 1:09.72 4  
21 Jordan, Kelli   Oscar Smith 1:09.92 3  
22 Wallace, Dorain   King's Fork 1:10.74 1  
23 Dean, Jontae   Indian River 1:11.03 2  
24 Joyner, Shauntell   Great Bridge 1:11.46 4  
25 Hamilton, Danielle   King's Fork 1:11.54 3  
26 Askew, Takiara   Oscar Smith 1:11.64 1  
27 Hatcher, Janae   Great Bridge 1:14.38 1  
28 Rankin, Brittney   Nansemond River 1:14.85 2  
29 Obrien, Jazmine   Hickory 1:15.19 1  
30 Erney, Davis   Hickory 1:16.37 2  
31 Hundley, Chelcee   Great Bridge 1:16.61 2  
32 Worsley, Taylor   Nansemond River 1:19.21 2  
33 Huddleston, Deneisha   Oscar Smith 1:24.48 2  
-- Deline, Jewel   Hickory DNS 5  
-- Griffin, Reniya   Oscar Smith DNS 1  
-- Cutler, Devanee   Nansemond River DNS 1  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Matais, Katherine   Western Branch 2:31.31 1 10
2 Schroeder, Monica   Grassfield 2:32.68 1 8
3 Dudek, Alexis   Western Branch 2:33.28 1 6
4 Wade, Sarah   Great Bridge 2:35.85 1 5
5 Olmo, Andria   Hickory 2:38.80 1 4
6 Cullen, Amanda   Grassfield 2:41.49 1 3
7 Gray, Aiyanna   Indian River 2:42.18 1 2
8 Evans, Charmagne   Nansemond River 2:43.03 1 1
9 Smallwood, Naia   Indian River 2:46.47 1  
10 Clement, Maddie   Great Bridge 2:47.10 1  
11 Clement, Allie   Great Bridge 2:48.17 1  
12 Fulgeon, Amber   Deep Creek 2:48.43 1  
13 Hinton, Angela   Oscar Smith 2:48.95 1  
14 Parrish, Megan   Hickory 2:50.57 1  
15 Wheeles, Grace   Grassfield 2:53.29 1  
16 Rovenolt, Grace   Deep Creek 2:54.07 1  
17 Lawrence, Lindsay   Nansemond River 2:58.76 1  
18 Hurd, Antoinetta   Oscar Smith 3:00.63 1  
19 Lightfoot, Kerrie   Hickory 3:09.20 1  
20 Tate, Samantha   Grassfield 3:09.47 1  
21 Lasana, Sanele   Deep Creek 3:12.67 1  
22 Nye, Margaret   Grassfield 3:13.08 1  
23 Smith, Morgan   Hickory 3:16.04 1  
24 Lightfoot, Loyce   Hickory 3:20.03 1  
25 Gover, Elizabeth   Nansemond River 3:28.41 1  
26 Bullock, Gillian   Oscar Smith 3:41.13 1  
27 Vann, Cierra   Oscar Smith 3:57.35 1  
28 Stuckey, Alexis   Oscar Smith 4:18.75 1  
-- Hylton, Rachael   Indian River DNS 1  
-- Jackson, Makala   Western Branch DNS 1  
-- Sandquist, Sarah   Western Branch DNS 1  
-- Darden, Janay   Western Branch DNS 1  
-- Fonoimoana, Alyssa   King's Fork DNS 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cunniffe, Carolyn   Grassfield 5:33.66 1 10
2 Mendes, Dominique   Western Branch 5:43.80 1 8
3 Murphy, Morgan   Hickory 5:48.34 1 6
4 Cullen, Amanda   Grassfield 5:50.10 1 5
5 Schroeder, Monica   Grassfield 5:59.80 1 4
6 McCoy, Ariana   Deep Creek 6:04.82 1 3
7 Wesley, Lishelle   Deep Creek 6:06.06 1 2
8 Gray, Aiyanna   Indian River 6:08.51 1 1
9 Chorley, Alexis   Deep Creek 6:14.60 1  
10 Hopkins, Hailey   Grassfield 6:15.17 1  
11 Mcnally, Lauren   Grassfield 6:18.91 1  
12 Osborn, Kayla   Hickory 6:22.24 1  
13 Zadrazil, Juliette   Western Branch 6:24.59 1  
14 Janek, Madison   Nansemond River 7:04.67 1  
15 Jordan, Chasity   Oscar Smith 7:06.44 1  
16 King, Caroline   Indian River 7:07.31 1  
17 Kowalski, Madeline   Nansemond River 7:28.60 1  
18 Ashford, Vanessa   Oscar Smith 7:46.93 1  
19 Grainger, Aleeya   Indian River 8:16.79 1  
-- Justice, Alexandra   Western Branch DNS 1  
-- Gaskill, Anna   Oscar Smith DNS 1  
-- Balesi, Hannah   Indian River DNS 1  
-- Bishop, Katie   Western Branch DNS 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Chapman, Jennifer   Great Bridge 12:05.40 1 10
2 Cunniffe, Carolyn   Grassfield 12:08.94 1 8
3 Gray, Hannah   Grassfield 12:12.92 1 6
4 Freedman, Jessica   Hickory 12:32.97 1 5
5 Mendes, Dominique   Western Branch 12:55.25 1 4
6 Hopkins, Hailey   Grassfield 13:41.68 1 3
7 Castaneda, Geneva   Grassfield 14:22.97 1 2
8 McDonald, Alina   Western Branch 14:34.13 1 1
9 Soule, Meredith   Hickory 14:45.00 1  
10 Ogden, Hannah   Grassfield 15:19.74 1  
-- Warrior, Chaunise   Western Branch DNS 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wright, Chelsea   Western Branch 17.27 2 10
2 Heath, Devin   Western Branch 17.94 2 8
3 Revis, Nina   Western Branch 18.51 2 6
4 Miller, Emily   Hickory 18.90 2 5
5 Little, Irielle   Western Branch 18.94 2 4
6 Oluwole, Adetoun   Western Branch 19.16 2 3
7 Kujawa, Hailey   Hickory 19.45 1 2
8 Skinner, Shay   Indian River 19.58 1 1
9 Whitfield, Curtisha   King's Fork 20.82 1  
10 Bullock, Paris   Grassfield 20.91 1  
11 Hept, Miranda   Hickory 22.33 1  
12 Rodseth, Meagan   Hickory 22.87 1  
-- Brown, Morgan   Nansemond River DNS 1  
-- Cowen, Breona   Indian River DNS 1  
-- Garnand, Shelby   Hickory DNS 2  
-- Coleman, Erika   Grassfield DNS 2  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wright, Chelsea   Western Branch 48.26 3 10
2 Wilson, Charity   Grassfield 49.61 3 8
3 Revis, Nina   Western Branch 50.07 3 6
4 Hathaway, Melvisha   Deep Creek 50.31 1 5
5 Spady, Roneka   King's Fork 51.35 1 4
6 Miller, Emily   Hickory 55.03 2 3
7 Kujawa, Hailey   Hickory 55.36 3 2
8 Ricks, Courtney   King's Fork 56.04 1 1
9 Hilliard, Tashonta   Western Branch 56.40 3  
10 Williams, Marjani   Grassfield 56.99 2  
11 Brumfield, Daidrina   Western Branch 1:00.91 3  
12 Rodseth, Meagan   Hickory 1:02.38 2  
13 Hept, Miranda   Hickory 1:04.49 2  
14 Robinson, Katina   King's Fork 1:04.95 1  
-- Strang, Carli   Grassfield DNS 2  
-- Heath, Devin   Western Branch DNS 3  
-- Bullock, Paris   Grassfield DNS 2  
-- Coleman, Erika   Grassfield DNS 2  
-- White, Cierra   Nansemond River DNS 3  
-- Kindred, Martasha   Nansemond River DNS 1  
-- Garnand, Shelby   Hickory DNS 2  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
-- Relay Team   Hickory 00.24c 1  
1 Relay Team   King's Fork 50.56 1 10
2 Relay Team   Western Branch 51.64 1 8
3 Relay Team   Great Bridge 53.46 1 6
4 Wilson, Ellis,
Dunston, James
  Grassfield 53.99 1 5
5 Brown, Whitney,
Aguilar, Cutler
  Nansemond River 56.16 1  
-- White, Sosa,
Kindred, Lyles
  Nansemond River 57.78 1  
-- Relay Team   Hickory DNS 1  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wilson, Perry,
Coleman, Ellis
  Grassfield 4:15.04 2 10
2 Hill, Spady,
Hashigam, Ricks
  King's Fork 4:19.52 1 8
3 Oliphant, Dixon,
Paul, Lyles
  Nansemond River 4:25.94 1 6
4 Justice, Bishop,
Matais, Dudek
  Western Branch 4:27.08 2 5
5 Wesley, Robinson,
Chorley, McCoy
  Deep Creek 4:35.19 2 4
6 Relay Team   Oscar Smith 4:35.94 1  
7 Relay Team   Lakeland 4:37.50 1 3
8 Relay Team   Western Branch 4:46.47 2  
9 Worsley, Rankin,
Gray, White
  Nansemond River 4:55.02 2  
10 Relay Team   Oscar Smith 4:59.06 1 2
11 Wilson, Dunston,
Fisher, James
  Grassfield 5:08.22 2  
-- Relay Team   Hickory DNS 2  
-- Joyner, Ononiwu,
Ivey, Hatcher
  Great Bridge DNS 1  
-- Relay Team   Hickory DNS 2  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wilson, Wilson,
Perry, Williams
  Grassfield 10:57.50 1 10
2 Relay Team   Hickory 11:02.00 1 8
3 Evans, Oliphant,
Paul, Janek
  Nansemond River 11:11.60 1 6
4 Relay Team   Western Branch 11:45.90 1  
5 Relay Team   Oscar Smith 14:22.10 1 5
-- Relay Team   Western Branch DNS 1  
-- Relay Team   Hickory DNS 1  
-- Relay Team   Oscar Smith DNS 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Howell, Kiara   Grassfield 46-04.25(14.13m) 1 10
2 Nwala, Precious   Great Bridge 39-04.00(11.99m) 1 8
3 Smenda, Aurielle   King's Fork 32-04.00(9.86m) 1 6
4 Wilson, Victoria   Grassfield 31-10.00(9.70m) 1 5
5 Johnston, Elizabeth   Hickory 28-11.50(8.83m) 1 4
6 Whitman, Sarah   Hickory 27-10.00(8.48m) 1 3
7 Hinson, Hannah   King's Fork 27-04.00(8.33m) 1 2
8 Williams, Lakisha   Western Branch 26-02.50(7.99m) 1 1
9 Perry, Abrea   Lakeland 25-01.25(7.65m) 1  
10 Hutchinson, Jasmine   Deep Creek 25-00.50(7.63m) 1  
11 Briggs, Zoe   Western Branch 23-09.50(7.25m) 1  
11 Brumfield, Daidrina   Western Branch 23-09.50(7.25m) 1  
13 Crite, Kira   Indian River 22-01.00(6.73m) 1  
14 Evans, Charmagne   Nansemond River 22-00.50(6.72m) 1  
15 Clark, Midajee   Nansemond River 22-00.00(6.71m) 1  
16 Teasley, Taylor   King's Fork 21-08.50(6.62m) 1  
17 Bruton, Alexis   Deep Creek 20-06.00(6.25m) 1  
18 Watson, Paris   Deep Creek 20-04.50(6.21m) 1  
19 Hurd, Antoinetta   Oscar Smith 19-07.00(5.97m) 1  
20 Rolle, Racquel   Deep Creek 18-07.75(5.68m) 1  
21 Kowalski, Madeline   Nansemond River 15-11.50(4.86m) 1  
22 Bullock, Gillian   Oscar Smith 15-04.75(4.69m) 1  
-- Coletrane, Alexis   Western Branch DNS(--) 1  
-- Childress, Madison   Hickory DNS(--) 1  
-- Marchetti, Alex   Western Branch DNS(--) 1  
-- Trann, Lien   Oscar Smith DNS(--) 1  
-- Huddleston, Deneisha   Oscar Smith DNS(--) 1  
-- Kindred, Martasha   Nansemond River DNS(--) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Howell, Kiara   Grassfield 134-06(41.00m) 1 10
2 Whitman, Sarah   Hickory 89-05(27.25m) 1 8
3 Johnston, Elizabeth   Hickory 77-07(23.65m) 1 6
4 Williams, Lakisha   Western Branch 76-09(23.39m) 1 5
5 Nwala, Precious   Great Bridge 75-09(23.09m) 1 4
6 Wilson, Victoria   Grassfield 68-04(20.83m) 1 3
7 Perry, Abrea   Lakeland 61-04(18.69m) 1 2
8 Smenda, Aurielle   King's Fork 58-08(17.88m) 1 1
9 Briggs, Zoe   Western Branch 55-04(16.87m) 1  
10 Hurd, Antoinetta   Oscar Smith 54-04(16.56m) 1  
11 Watson, Paris   Deep Creek 51-04(15.65m) 1  
12 Bruton, Alexis   Deep Creek 50-07(15.42m) 1  
13 Brumfield, Daidrina   Western Branch 50-03(15.32m) 1  
14 Hinson, Hannah   King's Fork 45-00(13.72m) 1  
15 Teasley, Taylor   King's Fork 39-09(12.12m) 1  
16 Crite, Kira   Indian River 31-00(9.45m) 1  
-- Marchetti, Alex   Western Branch DNS(--) 1  
-- Rolle, Racquel   Deep Creek DNS(--) 1  
-- Brown, Deja   Deep Creek DNS(--) 1  
-- Childress, Madison   Hickory DNS(--) 1  
-- Calhoun, Alana   Western Branch DNS(--) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Calhoun, Alana   Western Branch 5-00.00(1.52m) 1 10
2 Louis, Katherine   Grassfield 4-10.00(1.47m) 1 8
3 Lyles, Kara   Nansemond River 4-10.00(1.47m) 1 6
4 Hilliard, Tashonta   Western Branch 4-04.00(1.32m) 1 5
-- Sosa, Sona   Nansemond River NH(--) 1  
-- Janek, Madison   Nansemond River NH(--) 1  
-- Oliphant, Alyssa   Nansemond River NH(--) 1  
-- Revis, Nina   Western Branch NH(--) 1  
-- Fisher, Tamadj   Grassfield NH(--) 1  
-- France, Jasmine   Western Branch NH(--) 1  
-- Rankin, Brittney   Nansemond River DNS(--) 1  
-- Matais, Katherine   Western Branch DNS(--) 1  
-- Rodseth, Meagan   Hickory DNS(--) 1  
-- Garnand, Shelby   Hickory DNS(--) 1  
-- Stewart, Skye   Hickory DNS(--) 1  
-- Porter, Kai   Deep Creek DNS(--) 1  
-- Smith, Heather   Great Bridge DNS(--) 1  
-- Ricks, Courtney   King's Fork DNS(--) 1  
-- Spady, Roneka   King's Fork DNS(--) 1  
-- Hashigami, Kana   King's Fork DNS(--) 1  
-- Myles, Te'Shaibrah   King's Fork DNS(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Snipes, Gabrielle   King's Fork 16-11.50(5.17m) nwi 1 10
2 Porter, Kai   Deep Creek 15-07.00(4.75m) nwi 1 8
3 Louis, Katherine   Grassfield 15-05.50(4.71m) nwi 1 6
4 Robinson, Katina   King's Fork 15-02.00(4.62m) nwi 1 5
5 Clouden, Khadijah   Lakeland 14-04.00(4.37m) nwi 1 4
6 Dunston, Deyvonne   Grassfield 13-11.50(4.25m) nwi 1 3
7 Hilliard, Tashonta   Western Branch 13-10.00(4.22m) nwi 1 2
8 Chance, Justice   Oscar Smith 13-07.00(4.14m) nwi 1 1
9 Ricks, Courtney   King's Fork 13-05.00(4.09m) nwi 1  
10 Smith, Jewel   Western Branch 13-04.50(4.08m) nwi 1  
11 Boone, Jasmine   Nansemond River 13-03.00(4.04m) nwi 1  
12 Fulgham, Taylor   Nansemond River 12-08.50(3.87m) nwi 1  
13 White, Cierra   Nansemond River 12-05.00(3.78m) nwi 1  
14 Beaufort, Ashanti   Western Branch 12-04.50(3.77m) nwi 1  
15 Rodseth, Meagan   Hickory 12-04.00(3.76m) nwi 1  
16 James, Jaylen   Grassfield 12-01.50(3.70m) nwi 1  
17 Worsley, Taylor   Nansemond River 11-02.50(3.42m) nwi 1  
18 Fisher, Tamadj   Grassfield 11-01.00(3.38m) nwi 1  
-- Little, Irielle   Western Branch ND(--) nwi 1  
-- Fatherly, Jessica   Great Bridge ND(--) nwi 1  
-- Elsasser, Devon   Grassfield DNS(--) nwi 1  
-- Jackson, Briana   Oscar Smith DNS(--) nwi 1  
-- Lyles, Kara   Nansemond River DNS(--) nwi 1  
-- Kemp, Jayde   Western Branch DNS(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Oluwole, Adetoun   Western Branch 31-11.00(9.73m) nwi 1 10
2 Brown, Deja   Deep Creek 29-02.00(8.89m) nwi 1 8
3 Clouden, Khadijah   Lakeland 28-07.00(8.71m) nwi 1 6
4 Coletrane, Alexis   Western Branch 28-05.00(8.66m) nwi 1 5
5 Hilliard, Tashonta   Western Branch 28-03.25(8.62m) nwi 1 4
6 Rodgers, Kiana   Western Branch 27-10.50(8.50m) nwi 1 3
7 Beaufort, Ashanti   Western Branch 27-07.00(8.41m) nwi 1 2
-- Hathaway, Melvisha   Deep Creek DNS(--) nwi 1  
-- Elsasser, Devon   Grassfield DNS(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Myles, Te'Shaibrah   King's Fork 9-00.00(2.74m) 1 10
2 Rich, Cassandra   Grassfield 8-06.00(2.59m) 1 8
3 Wash, Gabrielle   Lakeland 7-06.00(2.29m) 1 6
4 Wright, Chelsea   Western Branch 7-06.00(2.29m) 1 5
5 Whitfield, Curtisha   King's Fork 7-00.00(2.13m) 1 4
6 Erney, Davis   Hickory 6-00.00(1.83m) 1 2.50
6 Alexander, Alexis   Grassfield 6-00.00(1.83m) 1 2.50
-- Hill, Fierra   Nansemond River NH(--) 1  
-- Gibbs, Paige   Nansemond River NH(--) 1  
-- Ortiz, Laura   Nansemond River NH(--) 1  
-- Fisher, Madison   Grassfield NH(--) 1  
-- Ridley, Kamani   Western Branch DNS(--) 1  
-- Matute, Lexi   Western Branch DNS(--) 1  
-- Garnand, Shelby   Hickory DNS(--) 1  
-- Coletrane, Alexis   Western Branch DNS(--) 1  
-- Edick, Mollie   King's Fork DNS(--) 1  
-- Frewaldt, Morgan   Western Branch DNS(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Western Branch 178 2) Grassfield 144.50 3) Kings Fork 81 4) Hickory 58.50 5) Deep Creek 43 6) Great Bridge 38 7) Indian River High 29 8) Lakeland 25 9) Nansemond River 22 10) Oscar Smith 11

 



Post to:  
Post as: 
Hashtags: None
 
 
 
Switch to Full Version