RunnerspaceNewsView

2012 Results - Sunrise Mountain-Valley-Rancho-Track

Published by John Dixon of RS/NV
Apr 11th 2012, 9:03pm | 4470 views
PrintReport
Social
Images
Licensed to Nevada Track Stats, Inc - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/11/2012 02:01 PM
               Sunrise Mountain, Valley, Rancho 2012 - 4/10/2012               
                                   4/10/2012                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Acker, Lanesha               Valley                 12.96      13.0h   1   5   
  2 Wharton, Kennedy             Valley                 12.94      13.4h   1   3   
  3 Burton, Lushone              Sunrise Moun           12.94      13.6h   1   2   
  4 Stewart, Rachel              Rancho                 13.64      13.9h   1   1   
  5 Voelker, Caroline            Valley                 14.34      14.3h   2 
  5 Martin, Amanda               Sunrise Moun           13.74      14.3h   1 
  7 Callaway, Raedeen            Sunrise Moun           17.24      14.6h   5 
  8 Jackson, Faith               Valley                 14.94      14.7h   3 
  8 Tinkham, Alisa               Valley                 14.34      14.7h   2 
 10 Narad, Ashonti               Valley                 14.84      14.8h   3 
 11 Villaneuva, Alyssa           Valley                 15.24      15.2h   4 
 12 Biddle, Jaquishia            Valley                 15.14      15.4h   4 
 12 Pena-Cervantes, Wendy        Valley                 14.94      15.4h   3 
 14 Barrett, Mersady             Rancho                 14.44      15.5h   3 
 14 Momodu, Khira                Rancho                            15.5h   6 
 16 Smith, Prelajah              Sunrise Moun           14.74      15.6h   3 
 17 Ridge, Elizabeth             Valley                 15.04      15.7h   4 
 18 Barnes, Lexus                Rancho                 14.04      15.80   1 
 18 Beltran, Maria               Valley                 14.24      15.8h   2 
 20 Davis, Tyria                 Valley                 16.14      15.9h   4 
 21 Angel, Sapir                 Rancho                 15.04      16.5h   4 
 22 Haley, Whykella              Sunrise Moun           16.44      16.7h   5 
 22 Burd, Jana                   Valley                 15.04      16.7h   4 
 24 Pena-Navarro, Carolina       Valley                 16.24      16.8h   5 
 24 McDaniel, Mary               Rancho                            16.8h   6 
 26 Foley, Kaitlin               Valley                 15.84      16.9h   4 
 27 Mencia, Cinthia              Rancho                 16.24      17.1h   4 
 28 Griffith, Aireka             Rancho                 16.44      17.3h   5 
 29 McCord, Maquel               Valley                 17.24      17.9h   5 
 30 Chung, Jennifer              Valley                 17.74      18.7h   5 
 -- Thomas, Zhani                Valley                 13.94         NT   1 
 -- Whalem, Nyla                 Valley                               NT   6 
 -- Vasquez, Vanessa             Valley                 17.04         NT   5 
 -- Law, Breenna                 Rancho                 13.94         NT   1 
 -- Meza, Judith                 Sunrise Moun           14.44         NT   3 
 -- Dixon, DaNeice               Valley                 14.14         NT   2 
 -- Wilbon, Na'koie              Rancho                 14.12         NT   2 
 -- Berry, Salema                Sunrise Moun           14.34         NT   2 
 -- Winchester, Alicia           Sunrise Moun           14.14         NT   2 
 -- Labarre, Ashley              Rancho                 14.44         NT   3 
 -- Richards, Alexis             Valley                 14.44         NT   3 
 -- Law, Brittany                Rancho                 14.24         NT   2 
 
Girls 200 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sailor, Miteciona            Sunrise Moun           26.14      26.7h   1   5   
  2 Maxwell, Aryn                Rancho                 27.84      28.3h   1   3   
  3 Winchester, Alicia           Sunrise Moun           28.74      28.9h   1   2   
  4 Rabb, Zayna                  Rancho                 28.94      29.9h   2   1   
  5 Stewart, Rachel              Rancho                 27.34      30.0h   1 
  6 Meza, Judith                 Sunrise Moun           28.44      30.1h   1 
  7 Barnes, Lexus                Rancho                 30.14      30.3h   2 
  8 Jackson, Faith               Valley                 31.34      30.7h   3 
  9 Tinkham, Alisa               Valley                 29.84      31.0h   2 
  9 Barrett, Mersady             Rancho                 30.34      31.0h   2 
 11 Biddle, Jaquishia            Valley                 31.34      31.4h   3 
 12 Narad, Ashonti               Valley                 31.04      31.9h   3 
 12 Pena-Cervantes, Wendy        Valley                 31.04      31.9h   3 
 12 Hicks, Makayla               Valley                 29.74      31.9h   2 
 12 Villaneuva, Alyssa           Valley                 31.44      31.9h   3 
 12 Beltran, Maria               Valley                 29.24      31.9h   2 
 17 Fernandez, Katherine         Valley                 30.54      32.0h   3 
 18 Foley, Kaitlin               Valley                 32.84      34.8h   4 
 19 Pena-Navarro, Carolina       Valley                 33.84      36.2h   4 
 20 McCord, Maquel               Valley                 36.64      36.7h   4 
 21 Chung, Jennifer              Valley                 37.74      39.9h   4 
 22 Pullen, Marencia             Rancho                 30.34      52.2h   2 
 -- Vasquez, Vanessa             Valley                 34.94         NT   4 
 -- Richards, Alexis             Valley                 31.74         NT   4 
 -- Burd, Jana                   Valley                 32.84         NT   4 
 -- Law, Breenna                 Rancho                 28.54         NT   1 
 -- May, DeQuanda                Rancho                 30.84         NT   3 
 -- Wilbon, Na'koie              Rancho                 29.34         NT   2 
 -- Geeslin, Asia                Rancho                 28.64         NT   1 
 -- Acker, Lanesha               Valley                 26.24         NT   1 
 -- Smith, Prelajah              Sunrise Moun           31.74         NT   4 
 -- Caton, Irene                 Sunrise Moun           31.24         NT   3 
 
Girls 400 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Maxwell, Aryn                Rancho                 59.20    1:01.2h   1   5   
  2 Martin, Amanda               Sunrise Moun         1:04.14    1:02.50   1   3   
  3 Diaz, Ebonique               Sunrise Moun         1:02.64    1:02.7h   1   2   
  4 McCray, Parris               Rancho                          1:03.0h   3   1   
  5 Carter, Diva                 Valley               1:05.84    1:07.9h   1 
  6 Mcbrown, Azia                Sunrise Moun         1:05.14    1:08.8h   1 
  7 Voelker, Caroline            Valley               1:07.34    1:09.9h   1 
  8 Rabb, Zayna                  Rancho               1:07.44    1:10.5h   1 
  9 Labarre, Ashley              Rancho               1:03.81    1:10.8h   1 
 10 Hicks, Makayla               Valley               1:08.74    1:13.00   2 
 11 Fernandez, Katherine         Valley               1:09.94    1:14.8h   2 
 12 Pullen, Marencia             Rancho               1:13.34    1:15.9h   3 
 13 Smith, Prelajah              Sunrise Moun         1:11.14    1:29.5h   2 
 14 Haley, Whykella              Sunrise Moun         1:21.24    1:31.0h   3 
 -- Manning, Deanna              Sunrise Moun         1:11.14         NT   2 
 -- Geeslin, Asia                Rancho               1:08.14         NT   2 
 -- Barnes, Lexus                Rancho               1:11.74         NT   2 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maxwell, Aryn                Rancho               2:28.70    2:35.0h    5   
  2 Timothy, Brooke              Valley               2:52.90    2:43.7h    3   
  3 Hull, Emma                   Sunrise Moun         2:50.00    2:49.0h    2   
  4 Juarez-Verdin, Aime          Valley               3:04.90    3:10.7h    1   
  5 Rosales, Cindy               Valley               3:15.50    3:20.0h  
  6 Delgado, Viviana             Valley               3:29.80    3:27.8h  
  7 Gutierrez, Adrianna          Valley               3:28.20    3:31.6h  
  8 Marure, Sahiry               Valley               3:28.50    3:32.0h  
  9 Santos, Chrysale             Sunrise Moun         3:15.00    3:34.8h  
 10 Flagg, Sarah                 Valley               3:16.20    3:37.3h  
 11 Palacios, Ruth               Valley               3:34.40    3:38.2h  
 12 Nunez, Violeta               Valley               3:52.60    3:51.0h  
 13 Soto-Ayala, Karla            Valley               3:51.60    3:54.9h  
 14 Arfapo, Wendy                Valley               3:48.40    3:55.8h  
 15 Rahman, Taharida             Valley               3:53.40    4:06.3h  
 -- Landeros, Deisy              Valley               3:07.00         NT  
 -- Pacheco, Vanessa             Sunrise Moun         2:53.40         NT  
 -- Masek, Emily                 Valley               3:21.10         NT  
 -- Hernandez, Samantha          Valley               3:33.60         NT  
 -- Diaz, Ebonique               Sunrise Moun         2:29.70         NT  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hull, Emma                   Sunrise Moun         5:40.00    6:16.6h    5   
  2 Betemarian, Jerry            Valley               6:40.10    6:23.0h    3   
  3 Rodriguez, Emy               Rancho               6:07.80    6:23.2h    2   
  4 Kassa, Deanna                Rancho               6:05.16    6:34.7h    1   
  5 Jacuinde-Garcia, Zaira       Rancho               6:16.60    6:48.5h  
  6 Fabian, Catrina              Valley               7:03.30    6:49.7h  
  7 Perez, Valerie               Valley               6:45.00    7:01.0h  
  8 Masek, Emily                 Valley               7:26.00    7:24.0h  
  9 Rosales, Cindy               Valley               7:15.80    7:48.0h  
 10 Palacios, Ruth               Valley                          8:10.6h  
 11 Gutierrez, Adrianna          Valley               7:11.20    8:14.5h  
 12 Flagg, Sarah                 Valley               7:57.00    8:15.0h  
 13 Nunez, Violeta               Valley               8:14.00    8:18.7h  
 14 Santos, Chrysale             Sunrise Moun         7:44.70    8:19.0h  
 15 Pacheco, Vanessa             Sunrise Moun         8:09.90    8:25.6h  
 16 Soto-Ayala, Karla            Valley               8:40.00    8:28.9h  
 17 Arfapo, Wendy                Valley               8:08.00    8:29.4h  
 -- Landeros, Deisy              Valley               6:54.00         NT  
 -- Hernandez, Samantha          Valley               8:20.50         NT  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Paasche, Kerri               Valley              13:13.10   14:05.0h    5   
  2 Fabian, Catrina              Valley              15:14.00   14:50.3h    3   
  3 Mecinas, Patricia            Rancho              15:24.60   16:07.3h    2   
  4 Masek, Emily                 Valley                         16:23.9h    1   
 -- Romero, Jasmine              Rancho              14:20.00         NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Barton, Brandie              Valley                 17.54      17.4h   1   5   
  2 McCray, Parris               Rancho                 17.64      17.5h   1   3   
  3 Mcbrown, Azia                Sunrise Moun           17.74      18.3h   1   1   
  3 Callaway, Raedeen            Sunrise Moun           17.84      18.3h   1   1   
  3 Stewart, Rachel              Rancho                 17.54      18.3h   1   1   
  6 Wilson, Miyah                Rancho                 17.92      18.9h   2 
  7 Mahavong, Lena               Valley                 20.04      19.9h   2 
  8 Vargas, Gabreila             Valley                 19.74      20.0h   2 
  9 Wilson, Jada                 Rancho                 20.04      20.80   2 
 10 Minnis, Shayne               Valley                 21.54      22.7h   3 
 -- May, DeQuanda                Rancho                 21.94         NT   3 
 -- Getnet, Tegist               Valley                 22.44         NT   3 
 -- Bryant, Emari                Valley                 20.54         NT   3 
 -- Johnson, AJ                  Valley                 18.54         NT   2 
 -- Carr, Courtney               Valley                 21.34         NT   3 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Johnson, AJ                  Valley                 53.74      50.9h   1   5   
  2 Barton, Brandie              Valley                 50.04      51.2h   1   3   
  3 Wilson, Jada                 Rancho                 53.74      53.7h   1   2   
  4 Timothy, Paige               Valley                 51.84      54.8h   1   1   
  5 Mahavong, Lena               Valley                 56.84      56.3h   2 
  6 Stewart, Rachel              Rancho                 51.28      57.3h   1 
  7 Vargas, Gabreila             Valley                 56.34    1:03.2h   2 
 -- Getnet, Tegist               Valley               1:07.14         NT   2 
 -- Perkins, Anjalina            Rancho               1:01.94         NT   2 
 -- Carr, Courtney               Valley                               NT   2 
 -- Dixon, DaNeice               Valley                 55.94         NT   1 
 -- Minnis, Shayne               Valley                 59.94         NT   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sunrise Mountain  'A'                               53.64      51.6h    5   
     1) Jeffries, Dejunique             2) Sailor, Miteciona              
     3) Winchester, Alicia              4) Burton, Lushone                
  2 Valley  'B'                                         55.14      51.9h    3   
     1) Picquet, Lynn                   2) Narad, Ashonti                 
     3) Pena-Cervantes, Wendy           4) Jackson, Faith                 
  3 Valley  'A'                                         51.94      56.0h  
     1) Dixon, DaNeice                  2) Acker, Lanesha                 
     3) Barton, Brandie                 4) Wharton, Kennedy               
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Valley  'A'                                                  1:55.3h    5   
     1) Timothy, Paige                  2) Hicks, Makayla                 
     3) Attila, Ameyo                   4) Timothy, Brooke                
  2 Valley  'B'                                                  1:57.9h    3   
     1) Fernandez, Katherine            2) Narad, Ashonti                 
     3) Pena-Cervantes, Wendy           4) Tinkham, Alisa                 
  3 Rancho  'A'                                                  2:01.7h  
     1) May, DeQuanda                   2) Stevens, Alurea                
     3) Barrett, Mersady                4) Barnes, Lexus                  
  4 Rancho  'B'                                                  2:06.7h  
     1) Wilson, Jada                    2) Angel, Sapir                   
     3) Wilson, Miyah                   4) Pullen, Marencia               
  5 Rancho  'C'                                                  2:19.6h  
     1) McDaniel, Mary                  2) Estrada, Kimberly              
     3) Griffith, Aireka                4) Mencia, Cinthia                
 -- Rancho  'D'                                                       NT  
     1) Law, Brittany                   2) Momodu, Khira                  
     3) Moye, Keyania                   4) Herrera, Luvia                 
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sunrise Mountain  'A'                             4:15.00    4:20.9h    5   
     1) Burton, Lushone                 2) Martin, Amanda                 
     3) Sailor, Miteciona               4) Diaz, Ebonique                 
  2 Valley  'A'                                       3:37.00    4:34.5h    3   
     1) Carter, Diva                    2) Voelker, Caroline              
     3) Timothy, Brooke                 4) Timothy, Paige                 
  3 Sunrise Mountain  'B'                             4:35.00    4:35.1h  
     1) Jeffries, Dejunique             2) Hull, Emma                     
     3) Jeffries, Kimdreana             4) Mcbrown, Azia                  
  4 Rancho  'A'                                                  4:37.90  
     1) Rodriguez, Emy                  2) Geeslin, Asia                  
     3) Wilson, Jada                    4) Labarre, Ashley                
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Valley  'A'                                                 11:42.3h    5   
     1) Paasche, Kerri                  2) Betemarian, Jerry              
     3) Perez, Valerie                  4) Juarez-Verdin, Aime            
  2 Rancho  'A'                                                 12:05.3h    3   
     1) Kassa, Deanna                   2) Jacuinde-Garcia, Zaira         
     3) Rodriguez, Emy                  4) Rabb, Zayna                    
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wharton, Kennedy             Valley               5-00.00    4-06.00    5   
  2 Fullow, BreAnna              Valley               4-00.00    4-04.00    2.50
  2 Ridge, Elizabeth             Valley               4-08.00    4-04.00    2.50
  4 Carter, Diva                 Valley               4-06.00    4-02.00    1   
 -- Berry, Salema                Sunrise Moun         4-02.00         NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Caton, Irene                 Sunrise Moun         8-00.00    7-06.00    5   
  2 Stevens, Alurea              Rancho               6-06.00    6-06.00    3   
  3 Labarre, Ashley              Rancho                          6-00.00    1.50
  3 Barrett, Mersady             Rancho                          6-00.00    1.50
  5 Villanueva, Leanne           Sunrise Moun         5-06.00    5-06.00  
 -- Carr, Courtney               Valley                               NH  
 -- Davis, Tyria                 Valley                               NH  
 -- Rodriguez, Aily              Valley               6-06.00         NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Attila, Ameyo                Valley              14-11.00   14-09.75    5   
  2 Johnson, AJ                  Valley              14-07.75   13-11.00    3   
  3 Picquet, Lynn                Valley              14-03.00   13-05.50    2   
  4 Jeffries, Kimdreana          Sunrise Moun        14-01.00   13-05.25    1   
  5 Burd, Jana                   Valley              10-03.00   11-05.00  
 -- Law, Brittany                Rancho              11-11.75         ND  
 -- Law, Breenna                 Rancho                               ND  
 -- Berry, Salema                Sunrise Moun        12-05.00         ND  
 -- Griffith, Aireka             Rancho                               ND  
 -- Moye, Keyania                Rancho              10-07.00         ND  
 -- McCray, Parris               Rancho              15-01.00         ND  
 -- Wilbon, Na'koie              Rancho              14-07.00         ND  
 -- Meza, Judith                 Sunrise Moun        15-06.00         ND  
 -- Bryant, Emari                Valley              13-09.50         ND  
 -- Gray, Kanosha                Rancho              13-08.50         ND  
 -- Jeffries, Dejunique          Sunrise Moun        14-01.50         ND  
 -- Minnis, Shayne               Valley                               DQ  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dixon, DaNeice               Valley              33-07.00   32-05.50    5   
  2 Attila, Ameyo                Valley              32-01.00   31-06.00    3   
  3 Jeffries, Kimdreana          Sunrise Moun        32-06.00   31-02.25    2   
  4 Picquet, Lynn                Valley              30-01.50   30-02.50    1   
  5 Johnson, AJ                  Valley              28-10.00   26-02.00  
 -- Berry, Salema                Sunrise Moun        28-01.00         ND  
 -- Gray, Kanosha                Rancho              27-09.00         ND  
 -- Wilbon, Na'koie              Rancho              29-06.50         ND  
 -- Meza, Judith                 Sunrise Moun        35-00.00         ND  
 -- Bryant, Emari                Valley              29-04.00         ND  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blalark, Miracle             Rancho              35-00.00   34-07.00    5   
  2 Daniels, Rochelle            Sunrise Moun        30-05.00   30-10.00    3   
  3 Manning, Deanna              Sunrise Moun        27-01.00   25-10.00    2   
  4 Moye, Keyania                Rancho              24-07.50   25-07.50    1   
  5 Stevenson-Collins, Jayla     Valley              24-10.00   25-05.00  
  6 Reese, Ajanique              Valley              25-04.50   25-02.00  
  7 Rieth, Brittany              Rancho              26-08.00   23-11.50  
  8 Manuel, E'Lexyia             Valley              24-07.25   22-06.00  
  9 Sousa, Brittany              Sunrise Moun        20-09.00   21-05.50  
 10 Acala, Jesmari               Rancho              21-00.50   20-08.00  
 11 Kimble, Lehoni               Rancho              20-07.50   20-05.50  
 12 Rodriguez, Brazalle          Sunrise Moun        21-10.50   20-00.50  
 13 DeLeon, Sandra               Valley              19-08.00   19-11.00  
 14 Comfort, Kaitlin             Rancho              20-00.00   19-05.00  
 15 Gidey, Brhan                 Valley              18-00.00   17-06.50  
 16 Galera, Criselda             Valley              16-10.25   13-07.00  
 -- Whalem, Nyla                 Valley              18-11.00         ND  
 -- Smith, Jerritte              Sunrise Moun        18-11.00         ND  
 -- White, Katie                 Rancho              17-07.50         ND  
 -- Granger, Bobbi               Sunrise Moun        20-06.00         ND  
 -- Macklin, Qua'tajah           Sunrise Moun        24-01.00         ND  
 -- Harris, Deana                Sunrise Moun        19-03.00         ND  
 -- Perkins, Anjalina            Rancho              23-02.00         ND  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blalark, Miracle             Rancho                 92-03   82-02.50    5   
  2 Manning, Deanna              Sunrise Moun           80-04      80-06    3   
  3 Stevenson-Collins, Jayla     Valley              73-03.50      79-11    2   
  4 Rieth, Brittany              Rancho                 82-08      79-05    1   
  5 Perkins, Anjalina            Rancho                 76-04   68-09.50  
  6 Moye, Keyania                Rancho                 78-04      63-04  
  7 Manuel, E'Lexyia             Valley                 63-07      62-01  
  8 Reese, Ajanique              Valley                 61-00      61-11  
  9 Daniels, Rochelle            Sunrise Moun           76-00      61-02  
 10 DeLeon, Sandra               Valley                 56-00      58-11  
 11 White, Katie                 Rancho                 51-05   55-06.25  
 12 Sousa, Brittany              Sunrise Moun           58-05   53-06.50  
 13 Rodriguez, Brazalle          Sunrise Moun           59-10      53-04  
 14 Acala, Jesmari               Rancho                 59-11      47-01  
 15 Comfort, Kaitlin             Rancho                 60-01   45-01.50  
 16 Gidey, Brhan                 Valley                 44-06   42-10.50  
 17 Kimble, Lehoni               Rancho                 51-04   42-01.50  
 -- Harris, Deana                Sunrise Moun           49-00         ND  
 -- Whalem, Nyla                 Valley                               ND  
 -- Smith, Jerritte              Sunrise Moun           52-00         ND  
 -- Granger, Bobbi               Sunrise Moun           56-07         ND  
 -- Macklin, Qua'tajah           Sunrise Moun           66-08         ND  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Nash, Sherman                Sunrise Moun           12.74      11.9h   2   5   
  2 Beverly, Christopher         Rancho                 11.64      12.0h   1   2   
  2 Cannon, Darnell              Sunrise Moun           12.34      12.0h   2   2   
  2 Williams, Kennedy            Valley                 11.54      12.0h   1   2   
  5 Xavier, Malik                Valley                 12.84      12.3h   3 
  6 Ferrell, Jason               Rancho                 12.24      12.4h   1 
  6 James, Treyon                Rancho                 11.64      12.4h   1 
  8 Lopez, Raul                  Valley                 12.34      12.5h   2 
  8 Tolliver, Shamarlio          Sunrise Moun           12.74      12.5h   2 
  8 Roberts, Khafre              Valley                 13.14      12.5h   3 
 11 Jackson, Kyler               Valley                 12.84      12.6h   3 
 12 Jackson, Chris               Valley                 12.14      12.7h   1 
 12 Williams, Marquise           Valley                 13.34      12.7h   3 
 14 Jason, Gonzales              Valley                 12.74      12.8h   2 
 15 Mitchell, Donte              Valley                 12.14      12.9h   1 
 16 Eliason, Derick              Rancho                 12.74      13.0h   2 
 17 Spain, Tajay                 Valley                 13.04      13.2h   3 
 18 Dorsey, Dwite                Valley                 12.24      13.4h   1 
 19 Kilgore, Jason               Valley                 12.94      13.5h   3 
 20 Loli, Julio                  Valley                 13.54      13.7h   4 
 21 Goodney, Christopher         Rancho                            13.8h   5 
 22 Bettencourt, Jose            Rancho                 13.74      13.9h   4 
 23 Tongol, Joe-Martin           Valley                 13.64      14.0h   4 
 23 Leon, Josue                  Sunrise Moun           13.34      14.0h   4 
 23 Oliver, Demarius             Valley                 12.34      14.0h   1 
 23 Cruz, Christopher            Sunrise Moun           13.74      14.0h   4 
 27 Whitten, Jamilo              Sunrise Moun           14.24      14.1h   5 
 28 Smith, Justin                Sunrise Moun           13.14      14.8h   3 
 -- Collins, Ezekiel             Rancho                 12.64         NT   2 
 -- Gilner, Jae'qean             Valley                 15.04         NT   5 
 -- Scott, Sirkenneth            Valley                 13.04         NT   3 
 -- Donahoo, James               Sunrise Moun           12.44         NT   2 
 -- Arujo, Julio                 Valley                 13.34         NT   4 
 -- Garcia, Wenceslao            Sunrise Moun           13.34         NT   4 
 
Boys 200 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Johnson, Charles             Rancho                 22.64      23.2h   1   5   
  2 Hafen, Cody                  Rancho                 23.24      23.7h   1   3   
  3 Moore, Virgil                Sunrise Moun           23.84      24.0h   1   2   
  4 Collins, Ezekiel             Rancho                 24.94      24.9h   2   1   
  5 Jackson, Chris               Valley                 25.04      25.0h   2 
  6 Delgado, Jon                 Valley                 27.74      25.4h   4 
  7 Beverly, Christopher         Rancho                 23.54      25.5h   1 
  8 Ferrell, Jason               Rancho                 25.54      25.6h   3 
  9 Jackson, Taveon              Valley                 26.54      25.9h   3 
 10 Mitchell, Donte              Valley                 24.44      26.0h   2 
 10 Roberts, Khafre              Valley                 24.64      26.0h   2 
 12 Beverly, Anthony             Rancho                 25.34      26.2h   2 
 13 Jason, Gonzales              Valley                 26.74      26.4h   3 
 14 Eliason, Derick              Rancho                 25.34      26.5h   2 
 15 Jackson, Kyler               Valley                 26.44      26.8h   3 
 15 Dorsey, Dwite                Valley                 25.74      26.8h   3 
 17 Carnate, Johnathan           Rancho                 27.24      27.2h   4 
 18 Loli, Julio                  Valley                 27.74      27.5h   4 
 19 Kilgore, Jason               Valley                 28.44      27.8h   5 
 20 Sweis, Azeem                 Rancho                 27.24      28.2h   4 
 21 Cruz, Christopher            Sunrise Moun           28.04      28.3h   5 
 22 Tongol, Joe-Martin           Valley                 29.34      30.5h   5 
 23 Leon, Josue                  Sunrise Moun           28.54      31.7h   5 
 -- Arujo, Julio                 Valley                 27.84         NT   4 
 -- Williams, Marquise           Valley                 26.14         NT   3 
 -- Abram, Allen                 Valley                 27.84         NT   4 
 -- Spain, Tajay                 Valley                 29.14         NT   5 
 -- Mulkusz, Michael             Rancho                 29.24         NT   5 
 -- Oliver, Demarius             Valley                 25.94         NT   3 
 -- Quintero, Isaac              Rancho                 25.14         NT   2 
 -- Donahoo, James               Sunrise Moun           24.34         NT   1 
 -- Porter, Jayson               Valley                 25.44         NT   2 
 -- Garcia, Wenceslao            Sunrise Moun           25.64         NT   3 
 -- Whitten, Jamilo              Sunrise Moun           27.64         NT   4 
 -- Scott, Sirkenneth            Valley                 27.14         NT   4 
 -- Peeples, Bryon               Valley                 23.14         NT   1 
 -- Lopez, Raul                  Valley                 24.14         NT   1 
 -- Tolliver, Shamarlio          Sunrise Moun           24.04         NT   1 
 
Boys 400 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hernandez, Manuel            Sunrise Moun           51.13      51.0h   1   5   
  2 Agramonte, Abdiel            Rancho                 53.01      52.7h   1   3   
  3 Nash, Sherman                Sunrise Moun           54.64      54.3h   1   2   
  4 Gipson, Ronald               Sunrise Moun           57.14      55.0h   1   1   
  5 Perry, Jovon                 Sunrise Moun                      56.40   3 
  6 Marquez, Daniel              Sunrise Moun           53.24      56.7h   1 
  7 Tolliver, Shamarlio          Sunrise Moun           57.54      57.0h   2 
  8 Williams, Rodney             Sunrise Moun           57.64      58.9h   2 
  9 Cruz, Christopher            Sunrise Moun         1:05.84    1:02.20   3 
 10 Hines, Eric                  Sunrise Moun           57.64    1:07.0h   2 
 11 Sanders, A.T.                Sunrise Moun         1:00.14    1:08.9h   3 
 12 Leon, Josue                  Sunrise Moun           59.64    1:16.0h   2 
 -- Taylor, Xavier               Rancho                 57.64         NT   2 
 -- Smith, Justin                Sunrise Moun         1:07.84         NT   3 
 -- Whitten, Jamilo              Sunrise Moun         1:02.64         NT   3 
 -- Austin, Chaquille            Rancho                 57.04         NT   1 
 -- Peeples, Bryon               Valley                 50.08         NT   1 
 -- Quintero, Isaac              Rancho                 58.74         NT   2 
 -- Johnson, Naajee              Rancho                 58.64         NT   2 
 -- West, Michael                Valley                 51.19         NT   1 
 -- Collins, Ezekiel             Rancho                 58.54         NT   2 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Perkins, Tommy               Rancho               2:02.60    2:05.5h    5   
  2 McMillan, Alec               Valley               2:07.20    2:09.6h    3   
  3 Marquez, Daniel              Sunrise Moun         2:06.25    2:18.9h    2   
  4 James, Corey                 Rancho               2:11.51    2:22.8h    1   
  5 Johnson, Lorenzo             Rancho               2:13.41    2:23.9h  
  6 Spain, Tajay                 Valley               3:10.00    2:24.40  
  7 Cuellar, Jeffry              Valley               2:26.60    2:25.7h  
  8 Williams, Rodney             Sunrise Moun         2:15.00    2:28.9h  
  9 Perez, Javier                Sunrise Moun         2:29.00    2:41.9h  
 10 Acosta, Hafid                Sunrise Moun         2:46.60    2:49.2h  
 11 Ramirez, Gerardo             Sunrise Moun         2:45.00    2:49.4h  
 12 Garcia, Luis                 Valley               2:44.10    2:50.0h  
 13 Arias, Diego                 Valley               2:49.80    3:02.5h  
 -- Lopez, Gabriel               Valley               2:50.00         NT  
 -- Hernandez, Manuel            Sunrise Moun         2:03.30         NT  
 -- Scott, Nathan                Valley               2:23.60         NT  
 -- Livingston, Jordan           Rancho               2:32.10         NT  
 -- Evans, Chris                 Sunrise Moun         2:20.00         NT  
 -- Contenas, Armando            Valley               2:42.70         NT  
 -- Estrada-Parra, Ariel         Valley               2:32.40         NT  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McMillan, Alec               Valley               4:41.14    4:45.5h    5   
  2 Mahamud, Naol                Rancho               4:43.20    4:48.5h    3   
  3 Trejo, Leonardo              Valley               5:15.00    5:05.9h    2   
  4 Stepke, Zac                  Rancho                          5:08.6h    1   
  5 Johnson, Lorenzo             Rancho               5:17.10    5:12.3h  
  6 Scott, Nathan                Valley               5:05.00    5:15.0h  
  7 Martinez, Luis               Sunrise Moun         5:08.22    5:19.0h  
  8 Drake, Dawson                Valley               5:02.60    5:35.7h  
  9 James, Corey                 Rancho               5:08.00    5:37.7h  
 10 Perez, Javier                Sunrise Moun         5:28.20    5:57.2h  
 11 Jamie, Chris                 Rancho               5:37.20    6:05.3h  
 12 Shaw, Timothy                Rancho               5:42.10    6:07.0h  
 13 Salds, Efrain                Rancho               6:01.00    6:21.5h  
 14 Orellana, Fernando           Sunrise Moun         5:50.00    6:28.8h  
 15 Keeney, Steven               Sunrise Moun         6:00.40    6:30.0h  
 16 Arias, Diego                 Valley               6:37.90    6:32.0h  
 17 Acosta, Hafid                Sunrise Moun         6:15.80    6:35.3h  
 18 Medrano, William             Valley               7:30.00    6:37.5h  
 -- Lopez, Gabriel               Valley               6:50.00         NT  
 -- Contenas, Armando            Valley               6:45.00         NT  
 -- Sutton, Victor               Valley               5:04.00         NT  
 -- Rodriguez, Pedro             Sunrise Moun         5:20.00         NT  
 -- Evans, Chris                 Sunrise Moun         5:08.00         NT  
 -- Estrada-Parra, Ariel         Valley               5:42.00         NT  
 -- Livingston, Jordan           Rancho               5:59.70         NT  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mahamud, Naol                Rancho              10:17.60   10:41.2h    5   
  2 Martinez, Luis               Sunrise Moun        11:27.80   11:38.0h    3   
  3 Scott, Nathan                Valley              10:55.00   11:51.7h    2   
  4 Hernandez, Roberto           Valley              11:30.00   11:59.9h    1   
  5 Johnson, George              Valley              12:00.30   12:22.8h  
  6 Orellana, Fernando           Sunrise Moun        12:30.00   12:27.4h  
 -- Keeney, Steven               Sunrise Moun        12:35.00         NT  
 -- Estrada-Parra, Ariel         Valley              12:30.00         NT  
 -- Rodriguez, Pedro             Sunrise Moun        11:05.00         NT  
 -- Cuellar, Jeffry              Valley              12:20.00         NT  
 -- Drake, Dawson                Valley              11:42.00         NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tatum, Romello               Sunrise Moun           17.24      16.9h    4   
  1 Manning, Charles             Sunrise Moun           16.14      16.9h    4   
  3 Nash, Brian                  Valley                 17.50      17.7h    2   
  4 Jackson, Taveon              Valley                 19.34      20.6h    1   
  5 Orphan, Brendan              Valley                 19.34      21.5h  
  6 Stoecker, Patricio           Valley                 21.84      21.8h  
 -- Rodgers, Dominque            Valley                 21.54         NT  
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Manning, Charles             Sunrise Moun           42.13      43.8h   1   5   
  2 Culverson, Isaiah            Rancho                 44.84      43.9h   1   3   
  3 Tatum, Romello               Sunrise Moun           43.64      44.8h   1   2   
  4 Nash, Brian                  Valley                 44.34      46.8h   1   1   
  5 Jackson, Taveon              Valley                 45.94      47.5h   1 
  6 Orphan, Brendan              Valley                 46.84      49.2h   2 
  7 Stoecker, Patricio           Valley                            50.8h   2 
  8 Rodgers, Dominque            Valley                 49.84      52.5h   2 
  9 Goodney, Christopher         Rancho                 56.54      59.2h   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rancho  'A'                                                    44.0h    5   
     1) Agramonte, Abdiel               2) Hafen, Cody                    
     3) Beverly, Christopher            4) Johnson, Charles               
 -- Valley  'A'                                         44.64         NT  
     1) Carrell, Arphaxad               2) Mitchell, Donte                
     3) Peeples, Bryon                  4) Williams, Kennedy              
 -- Rancho  'B'                                                       NT  
     1) Ferrell, Jason                  2) Eliason, Derick                
     3) Beverly, Anthony                4) Austin, Chaquille              
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rancho  'A'                                                  1:31.6h    5   
     1) Hafen, Cody                     2) Johnson, Charles               
     3) Beverly, Christopher            4) Agramonte, Abdiel              
  2 Sunrise Mountain  'A'                             1:33.00    1:34.0h    3   
     1) Moore, Virgil                   2) Cannon, Darnell                
     3) Perry, Jovon                    4) Zinnamon, Fharhaad             
  3 Valley  'A'                                       1:35.00    1:36.70  
     1) Edmonds, Eric                   2) Xavier, Malik                  
     3) Lopez, Raul                     4) Mitchell, Donte                
  4 Rancho  'D'                                                  1:48.2h  
     1) Raygoza, Carlos                 2) Posey, Troy                    
     3) Carnate, Johnathan              4) Umanzor, Bany                  
  5 Rancho  'E'                                                  1:51.6h  
     1) Sweis, Azeem                    2) Shaw, Timothy                  
     3) Mulkusz, Michael                4) Goodney, Christopher           
 -- Rancho  'B'                                                       NT  
     1) Eliason, Derick                 2) Austin, Chaquille              
     3) Callahan, Edward                4) Beverly, Anthony               
 -- Rancho  'C'                                                       NT  
     1) Villegas, Adam                  2) Quintero, Isaac                
     3) Whitaker, Alejandro             4) Fluhrer, Joel                  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sunrise Mountain  'A'                             3:31.00    3:37.4h    5   
     1) Marquez, Daniel                 2) Hernandez, Manuel              
     3) Manning, Charles                4) Zinnamon, Fharhaad             
  2 Sunrise Mountain  'B'                             3:42.00    3:50.6h    3   
     1) Garcia, Wenceslao               2) Gipson, Ronald                 
     3) Tatum, Romello                  4) Nash, Sherman                  
  3 Valley  'A'                                                  3:52.5h  
     1) Edmonds, Eric                   2) Nash, Brian                    
     3) Xavier, Malik                   4) Carrell, Arphaxad              
 -- Rancho  'A'                                                       NT  
     1) Austin, Chaquille               2) Beverly, Anthony               
     3) Quintero, Isaac                 4) Culverson, Isaiah              
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Valley  'A'                                       9:04.00    9:10.6h    5   
     1) Drake, Dawson                   2) Johnson, George                
     3) Hernandez, Roberto              4) Trejo, Leonardo                
  2 Rancho  'A'                                                  9:33.2h    3   
     1) Agramonte, Abdiel               2) Perkins, Tommy                 
     3) Mahamud, Naol                   4) Culverson, Isaiah              
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sanders, A.T.                Sunrise Moun         6-00.00    6-00.00    4   
  1 Williams, Kennedy            Valley               6-01.00    6-00.00    4   
  3 Orphan, Brendan              Valley               5-06.00    5-10.00    2   
  4 James, Treyon                Rancho               5-06.00    5-04.00    1   
  5 Rodgers, Dominque            Valley               5-00.00    5-00.00  
 -- Jackson, Taveon              Valley               5-02.00         NH  
 -- Fluhrer, Joel                Rancho               5-00.00         NH  
 -- Moore, Virgil                Sunrise Moun         5-10.00         NH  
 -- Edmonds, Eric                Valley               5-02.00         NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Donahoo, James               Sunrise Moun        11-06.00   12-00.00    5   
  2 Abram, Allen                 Valley              11-01.00   11-06.00    3   
  3 Porter, Jayson               Valley               8-06.00    9-06.00    2   
  4 Delgado, Jon                 Valley               9-00.00    9-00.00    1   
  5 Barton, Andrew               Rancho               7-06.00    8-00.00  
  5 Whitten, Jamilo              Sunrise Moun         9-00.00    8-00.00  
  7 Livingston, Jordan           Rancho               7-06.00    7-06.00  
 -- Bettencourt, Jose            Rancho               8-00.00         NH  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Charles             Rancho              20-11.00   21-09.50    5   
  2 Zinnamon, Fharhaad           Sunrise Moun        21-04.75   21-05.50    3   
  3 Carrell, Arphaxad            Valley              21-04.00   20-11.50    2   
  4 Perry, Jovon                 Sunrise Moun        19-09.00   19-06.75    1   
  5 Gipson, Ronald               Sunrise Moun        16-04.00   18-06.00  
  6 Fluhrer, Joel                Rancho              18-09.00   18-04.75  
  7 James, Treyon                Rancho              17-10.00   17-10.00  
  8 Roberts, Khafre              Valley              15-05.00   17-06.75  
  9 Scott, Sirkenneth            Valley              16-00.00   17-04.75  
 10 Lopez, Raul                  Valley              17-05.75   17-04.00  
 11 Cannon, Darnell              Sunrise Moun        19-00.00   17-00.25  
 12 Callahan, Edward             Rancho              17-07.00   17-00.00  
 13 Whitaker, Alejandro          Rancho              16-11.75   14-11.50  
 -- Taylor, Xavier               Rancho              15-08.25         ND  
 -- Ferrell, Jason               Rancho              14-05.00         ND  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zinnamon, Fharhaad           Sunrise Moun        46-06.50   45-00.00    5   
  2 Carrell, Arphaxad            Valley              44-05.25   42-08.00    3   
  3 Tolliver, Shamarlio          Sunrise Moun                   41-01.00    2   
  4 Cannon, Darnell              Sunrise Moun        39-03.50   40-10.00    1   
  5 Williams, Rodney             Sunrise Moun        40-07.50   38-02.50  
  6 Callahan, Edward             Rancho              36-03.00   37-09.00  
  7 Scott, Sirkenneth            Valley              36-02.00   37-08.00  
  8 Roberts, Khafre              Valley              35-04.00   37-04.00  
  9 Xavier, Malik                Valley              36-01.00   35-09.50  
 10 Delgado, Jon                 Valley              35-07.50   35-05.00  
 11 Sanders, A.T.                Sunrise Moun        35-10.50   32-04.00  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pena, Jesus                  Sunrise Moun        44-00.00   43-05.00    5   
  2 Hubert, Leonardo             Sunrise Moun        42-00.00   36-05.00    3   
  3 Gilner, Jae'qean             Valley              34-06.00   35-02.00    2   
  4 Crisafulli, Zachary          Rancho              36-06.00   33-11.50    1   
  5 Garcia, Irvin                Sunrise Moun        40-00.00   33-04.75  
  6 Oliver, Demarius             Valley              32-07.50   32-02.50  
  7 Villegas, Adam               Rancho              35-09.00   31-01.00  
  8 Scott, Isaac                 Rancho              31-09.00   30-09.75  
  9 Castillo, Elvin              Valley              30-03.50   30-06.00  
 10 Venerable, H                 Sunrise Moun        35-00.00   30-00.00  
 11 Angellotti, William          Sunrise Moun        26-10.00   27-01.00  
 12 Guidry, Jared                Rancho              27-03.50   26-07.00  
 13 Acrie, Nathan                Rancho              28-02.00   25-03.00  
 14 Posey, Troy                  Rancho              25-00.00   24-01.75  
 15 Gonzales, Enrigue            Valley                         23-01.50  
 -- Escobar, Martin              Sunrise Moun        39-00.00         ND  
 -- Engram, Jamil                Rancho              32-03.50         ND  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Villegas, Adam               Rancho                113-06     103-09    5   
  2 Gilner, Jae'qean             Valley              99-04.50   98-09.50    3   
  3 Crisafulli, Zachary          Rancho                103-06      96-05    2   
  4 Hubert, Leonardo             Sunrise Moun          115-00      95-09    1   
  5 Venerable, H                 Sunrise Moun           95-00      94-04  
  6 Garcia, Irvin                Sunrise Moun          110-00      89-09  
  7 Castillo, Elvin              Valley                109-06      89-05  
  8 Acrie, Nathan                Rancho                 93-03      87-11  
  9 Ramirez, Gerardo             Sunrise Moun           95-00      81-08  
 10 Scott, Isaac                 Rancho                 84-05      79-06  
 11 Guidry, Jared                Rancho                 96-09      78-00  
 12 Posey, Troy                  Rancho                 64-08      65-08  
 13 Angellotti, William          Sunrise Moun           73-03      61-06  
 14 Pena, Jesus                  Sunrise Moun          120-00   58-05.50  
 15 Gonzales, Enrigue            Valley                         53-01.50  
 -- Engram, Jamil                Rancho                 88-03         ND  
 -- Escobar, Martin              Sunrise Moun          120-00         ND  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Valley                      89        2) Sunrise Mountain           49   
    3) Rancho                      48                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Sunrise Mountain            78        2) Rancho                     59   
    3) Valley                      46                                           


Post to:
Post as: 
Hashtags:None
 
 
 
Switch to Full Version