RunnerspaceNewsView

2012 Results - Orange County Track and Field Championships

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Apr 21st 2012, 11:07pm | 170234 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - Orange County Track and Field Championships

Website:Click here

Results by: EPI Sports

Licensed to Esperanza High School                         HY-TEK's Meet Manager
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Frosh Soph
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Limp, Sara                 9 LOS ALAMITOS             12.41   1.2  4  10   
  2 Washa, Brianna             9 OXFORD ACAD.             12.67   1.2  4   8   
  3 Lu, Erica                 10 NORTHWOOD                12.91   0.4  2   6   
  4 Samuelson, Cheyann        10 WESTERN                  12.93   1.2  4   5   
  5 Moss, Jazmin               9 MATER DEI                12.97   1.5  3   4   
  6 Winston, Mallory          10 LAGUNA HILLS             12.98   1.2  4   3   
  7 Smith, Mycol              10 UNIVERSITY-I             13.00   1.2  4   2   
  8 Sardar, Sahar             10 CANYON-ANA               13.07   1.5  3   1   
  9 Frias, Breezy             10 WESTMINSTER              13.10   1.2  4 
 10 Lopez, Fabiola            10 TESORO                   13.15   1.2  4 
 11 Chiang, Lindsay           10 FOUNTAIN VLL             13.15   1.2  4 
 12 Carreras, Angie            9 MATER DEI                13.16  +0.0  1 
 13 Thomson, Rebecca           9 SANTA MARGAR             13.18   1.5  3 
 14 DelMonico, Marissa         9 CAPO VALLEY              13.20   1.5  3 
 14 Co, Jordyn                10 SANTA MARGAR             13.20  +0.0  1 
 16 Beese, Jillian             9 CORONA DEL M             13.21  +0.0  1 
 17 Birmingham, Ally           9 SAN CLEMENTE             13.23  +0.0  1 
 18 Gomez, Sidney             10 DANA HILLS               13.26   1.5  3 
 19 Bianco, Taylor            10 ESPERANZA                13.28  +0.0  1 
 20 Eckman, Crystal            9 FOUNTAIN VLL             13.28   1.2  4 
 21 Laub, Haley                9 SAN CLEMENTE             13.28   0.4  2 
 22 Matchett, Megan           10 DANA HILLS               13.33   0.4  2 
 23 Kelly, Sarah              10 SAN JUAN HIL             13.36   0.4  2 
 24 Limp, Kenna                9 LOS ALAMITOS             13.37  +0.0  1 
 25 Nelson, Tara               9 VALENCIA-PL              13.39   0.4  2 
 26 Rosas, Meggin              9 YORBA LINDA              13.40  +0.0  1 
 27 Torres, Daisy              9 MISSION VIEJ             13.42   1.5  3 
 28 Miller, Mariah             9 LAGUNA HILLS             13.50   1.5  3 
 29 Caroline, Werth           10 UNIVERSITY-I             13.52   1.5  3 
 30 White, Brooke             10 EDISON-HB                13.55  +0.0  1 
 31 Hessler, Zoe              10 MISSION VIEJ             13.59   0.4  2 
 32 Cameron, Lizzie            9 JSERRA                   14.66   0.4  2 
 
Girls 200 Meter Dash Frosh Soph
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Limp, Sara                 9 LOS ALAMITOS             25.67   2.6  2  10   
  2 Tanaka, Kimiko             9 DANA HILLS               26.46   2.6  3   8   
  3 Washa, Brianna             9 OXFORD ACAD.             26.47   2.4  4   6   
  4 Frias, Breezy             10 WESTMINSTER              26.65   2.6  3   5   
  5 Smith, Mycol              10 UNIVERSITY-I             26.79   2.6  2   4   
  6 Lu, Erica                 10 NORTHWOOD                26.80   2.4  4   3   
  7 Carreras, Angie            9 MATER DEI                26.94   2.6  3   2   
  8 Bandley, Jennifer         10 LOS ALAMITOS             27.01   2.4  4   1   
  9 Kennamore, Allie           9 SAN JUAN HIL             27.06   2.9  1 
 10 Samuelson, Cheyann        10 WESTERN                  27.13   2.9  1 
 11 Thomson, Rebecca           9 SANTA MARGAR             27.15   2.6  2 
 12 Hirata, Samantha           9 FOUNTAIN VLL             27.21   2.4  4 
 13 Rosas, Meggin              9 YORBA LINDA              27.21   2.6  3 
 14 Eckman, Crystal            9 FOUNTAIN VLL             27.22   2.4  4 
 15 Wiehe, Bryanna            10 MATER DEI                27.31   2.6  2 
 16 Jacobs, Natalie            9 TESORO                   27.32   2.4  4 
 17 Bastos, Christianna       10 EL TORO                  27.40   2.9  1 
 18 Laub, Haley                9 SAN CLEMENTE             27.42   2.9  1 
 19 Saunders, Zaria           10 TUSTIN                   27.46   2.9  1 
 20 Gomez, Sidney             10 DANA HILLS               27.49   2.4  4 
 21 Lopez, Fabiola            10 TESORO                   27.81   2.4  4 
 22 Bianco, Taylor            10 ESPERANZA                27.91   2.6  2 
 23 Murphy, Casey                CAPO VALLEY              27.96   2.9  1 
 24 Torres, Daisy              9 MISSION VIEJ             28.26   2.4  4 
 25 Clark, Christina          10 MISSION VIEJ             28.27   2.6  2 
 26 Apodaca, Nicole            9 EDISON-HB                28.46   2.6  3 
 27 Short, Taylor             10 JSERRA                   28.50   2.6  3 
 28 Clark, Jaime               9 JSERRA                   28.68   2.9  1 
 29 Berry, Kate                9 NORTHWOOD                28.71   2.6  3 
 -- Swoish, Nicole            10 LUTHERAN (OR                DQ   2.6  3  Ran outside the lane
 
Girls 400 Meter Dash Frosh Soph
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cook, Kaitlyn              9 TESORO                   59.14   4  10   
  2 Erickson, Jessica         10 SAN CLEMENTE             59.33   4   8   
  3 Deol, Chloe               10 DANA HILLS               60.03   4   6   
  4 Jacobs, Natalie            9 TESORO                   60.26   2   5   
  5 Doerr, Annelise            9 FOUNTAIN VLL             60.31   4   4   
  6 Tanaka, Kimiko             9 DANA HILLS               60.50   4   3   
  7 Lainson, Laura            10 HUNTINGTON B             60.65   3   2   
  8 Haser, Krystin            10 CAPO VALLEY              60.78   4   1   
  9 Castaneda, Sabrina        10 FOUNTAIN VLL             60.91   3 
 10 Vu, Carr                   9 WOODBRIDGE               61.01   1 
 11 Murguia, Ivonne           10 LOARA                    61.05   1 
 12 Vorobyeva, Maria          10 MARINA                   61.17   3 
 13 Miller, Megan              9 MISSION VIEJ             62.00   2 
 14 Wiehe, Bryanna            10 MATER DEI                62.00   3 
 15 Geist, Makenna            10 LOS ALAMITOS             62.03   2 
 16 Perez, Marissa            10 SADDLEBACK               62.06   3 
 17 Thompson, Emily            9 CANYON-ANA               62.49   3 
 18 McHugh, Haley             10 SANTA MARGAR             62.51   1 
 19 Berry, Kate                9 NORTHWOOD                62.70   2 
 20 Apodaca, Samantha          9 EDISON-HB                62.74   2 
 21 Scifres, Sheridan          9 SANTA MARGAR             62.79   2 
 22 Trok, Allie               10 MISSION VIEJ             62.80   4 
 23 Kurrasch, Nicole           9 JSERRA                   62.84   4 
 24 Murphy, Casey                CAPO VALLEY              63.10   2 
 25 Jasper, Gracie             9 JSERRA                   63.28   2 
 26 Bandley, Jennifer         10 LOS ALAMITOS             63.63   3 
 27 Sixsmith, Stephanie        9 EL TORO                  63.73   1 
 28 Midboe, Jenna              9 HUNTINGTON B             64.11   1 
 29 Qian, Philine             10 NORTHWOOD                64.60   4 
 30 Bina, Layla               10 UNIVERSITY-I             64.92   3 
 31 McKay, Madeline           10 ALISO NIGUEL             65.55   2 
 32 Vitolo, Paige              9 CANYON-ANA               65.94   1 
 
Girls 800 Meter Run Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cook, Kaitlyn              9 TESORO                 2:22.18   10   
  2 Lofink, Courtney          10 LUTHERAN (OR           2:22.18    8   
  3 Oefelein, Kyle            10 WOODBRIDGE             2:22.39    6   
  4 Bradford, Madeline        10 WOODBRIDGE             2:23.11    5   
  5 Mendez, Andrea            10 SAVANNA                2:25.13    4   
  6 Bartello, Marissa          9 LAGUNA HILLS           2:25.49    3   
  7 Punja, Isha                9 NORTHWOOD              2:27.28    2   
  8 Harper, Emily             10 DANA HILLS             2:27.76    1   
  9 Liem, Erica               10 TESORO                 2:28.49  
 10 Higson, Rachel            10 UNIVERSITY-I           2:28.54  
 11 Honn, Ashley               9 HUNTINGTON B           2:28.66  
 12 Richardson, Hayley        10 SAN CLEMENTE           2:29.13  
 13 Stiver, Miranda           10 CORONA DEL M           2:29.37  
 14 Dillingham, Zoe           10 ALISO NIGUEL           2:30.32  
 15 Luna, Corey               10 LA HABRA               2:30.39  
 16 Yatauro, Alexa            10 EDISON-HB              2:30.44  
 17 Purnell, Jessica          10 TRABUCO HILL           2:30.68  
 18 Nelson, Jolie              9 TRABUCO HILL           2:30.97  
 19 Queneville, Macquenzie     9 EDISON-HB              2:31.06  
 20 Fracassi, Kylee           10 JSERRA                 2:31.10  
 21 Peterson, Courtney        10 EL TORO                2:31.53  
 22 Hoolihan, Katherine       10 DANA HILLS             2:31.62  
 23 Orosco, Maria             10 KATELLA                2:32.18  
 24 Brodell, Regina           10 FOOTHILL               2:32.34  
 25 Schildwachter, Krista      9 CORONA DEL M           2:32.50  
 26 Crippen, Renee             9 MARINA                 2:33.16  
 27 Ransom, Julie              9 FOUNTAIN VLL           2:33.30  
 28 Ledesma, Melissa           9 ESPERANZA              2:33.51  
 29 Morisette, Evie           10 HUNTINGTON B           2:33.94  
 30 Stark, Valerie            10 FOUNTAIN VLL           2:34.51  
 31 Yanagisawa, JulieAnne     10 LOS ALAMITOS           2:35.45  
 32 Marshall, Katherine          NORTHWOOD              2:35.60  
 33 Ressler, Carlee            9 LAGUNA BEACH           2:36.09  
 34 Clark, Olivia              9 LAGUNA BEACH           2:36.56  
 35 Lim, Daphne                9 VALENCIA-PL            2:37.21  
 36 Peabody, Kelly             9 MATER DEI              2:38.05  
 37 Ogan, Samantha            10 ESPERANZA              2:38.59  
 38 Dagarin, Caroline         10 MISSION VIEJ           2:39.13  
 39 Villalobos, Guadalupe     10 EL TORO                2:40.46  
 40 Cardenas, Alexis           9 LOARA                  2:40.73  
 41 Obershelp, Rachel         10 CAPO VALLEY            2:41.02  
 42 Perry, Megan              10 CAPO VALLEY            2:46.23  
 43 Reilly, Paige             10 EL MODENA              2:46.72  
 44 Calcagnie, Lauren          9 MISSION VIEJ           2:58.98  
 
Girls 1600 Meter Run RATED Frosh Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Brooke             10 CANYON-ANA             5:33.40  
  2 Luna, Corey               10 LA HABRA               5:34.09  
  3 Naruse, Ellen             10 CORONA DEL M           5:35.27  
  4 Barth, Erin                9 NEWPORT HARB           5:35.48  
  5 Shoffner, Brianna         10 MARINA                 5:36.35  
  6 Serna, Samantha            9 YORBA LINDA            5:37.15  
  7 Ledesma, Melissa           9 ESPERANZA              5:37.48  
  8 Webster, Kylee            10 TESORO                 5:37.79  
  9 Chaplinski, Olivia        10 CANYON-ANA             5:38.26  
 10 Oden, Danielle            10 ESPERANZA              5:38.75  
 11 Dorn, Charisa              9 PACIFICA (G.           5:39.44  
 12 Hernandez, Hazel           9 ANAHEIM                5:39.68  
 13 Born, Amber               10 SAN JUAN HIL           5:40.31  
 14 Orosco, Maria             10 KATELLA                5:41.29  
 15 Diaz, Megan               10 SAGE HILL              5:43.38  
 16 Pook, Alyssa              10 EL TORO                5:43.58  
 17 Bartyczak, Megan           9 MATER DEI              5:45.08  
 18 Pigneri, Brooke           10 SANTA MARGAR           5:45.86  
 19 Cardenas, Alexis           9 LOARA                  5:46.99  
 20 Peabody, Kelly             9 MATER DEI              5:47.40  
 21 Ficaro, Tracy             10 EL MODENA              5:49.66  
 22 Stewart, Noelle            9 BREA OLINDA            5:51.55  
 23 Escalera, Morgan          10 VILLA PARK             5:53.14  
 24 Wolker, Elin               9 CORONA DEL M           5:57.75  
 25 Ramos, Yareny              9 KATELLA                5:59.63  
 26 Calcagnie, Lauren          9 MISSION VIEJ           6:01.49  
 27 Stephens, Waverly         10 EL MODENA              6:09.60  
 28 Basnett, Juliet            9 LUTHERAN (OR           6:24.49  
 
Girls 1600 Meter Run SEEDED Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Knights, Bethan           10 NORTHWOOD              5:07.39   10   
  2 Stressling, Eileen        10 MARINA                 5:08.05    8   
  3 Bartello, Marissa          9 LAGUNA HILLS           5:08.90    6   
  4 Yatauro, Gabrielle        10 EDISON-HB              5:11.83    5   
  5 Georgi, Gracie             9 SAN CLEMENTE           5:14.68    4   
  6 Bragdon, Amber            10 FOUNTAIN VLL           5:15.22    3   
  7 Stemper, Hannah            9 FOOTHILL               5:16.04    2   
  8 Garduno, Mikaela          10 FOOTHILL               5:16.70    1   
  9 Bradford, Madeline        10 WOODBRIDGE             5:16.74  
 10 Geisler, Ashley            9 JSERRA                 5:17.67  
 11 Stern, Sarah               9 UNIVERSITY-I           5:19.18  
 12 Rinefort, Molly            9 DANA HILLS             5:20.21  
 13 Hunsaker, Hannah          10 JSERRA                 5:21.69  
 14 Bishop, Kathryn           10 TRABUCO HILL           5:21.70  
 15 Deitch, Rebecca            9 CAPO VALLEY            5:22.98  
 16 Queneville, Macquenzie     9 EDISON-HB              5:23.65  
 17 Stark, Amanda             10 FOUNTAIN VLL           5:24.25  
 18 Liem, Erica               10 TESORO                 5:24.54  
 19 Clark, Olivia              9 LAGUNA BEACH           5:24.57  
 20 Bannister, Maria          10 TRABUCO HILL           5:25.40  
 21 Mulhall, Mikaela           9 CAPO VALLEY            5:25.71  
 22 O'Connor, Hannah          10 WOODBRIDGE             5:27.07  
 23 Bark, Amberly             10 EL TORO                5:30.36  
 24 Flores, Zara              10 DANA HILLS             5:31.03  
 25 Perez, Mary                9 SAN CLEMENTE           5:33.20  
 26 Bartello, Bri              9 LAGUNA HILLS           5:37.83  
 27 Wyson, Brenna             10 ALISO NIGUEL           5:40.09  
 28 Klem, Haleigh              9 ALISO NIGUEL           5:48.63  
 
Girls 3200 Meter Run Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carroll, Kelsey            9 SAN CLEMENTE          11:30.46   10   
  2 Bragdon, Amber            10 FOUNTAIN VLL          11:33.27    8   
  3 Garduno, Mikaela          10 FOOTHILL              11:38.64    6   
  4 Wilson, Rachel            10 TRABUCO HILL          11:41.47    5   
  5 Knights, Bethan           10 NORTHWOOD             11:44.78    4   
  6 Stressling, Eileen        10 MARINA                11:45.31    3   
  7 Muniz, Yamileth           10 LAGUNA HILLS          11:47.16    2   
  8 Yatauro, Gabrielle        10 EDISON-HB             11:49.00    1   
  9 VanDyke, Leah             10 NEWPORT HARB          11:50.56  
 10 Margolis, Bailee           9 TRABUCO HILL          11:56.82  
 11 Rinefort, Molly            9 DANA HILLS            12:01.96  
 12 Pineda, Selena            10 GODINEZ FUND          12:03.05  
 13 Dabrow, Emily              9 FOOTHILL              12:03.97  
 14 Mead, Katelyn             10 NEWPORT HARB          12:05.21  
 15 Demerjian, Kalie           9 EL TORO               12:11.71  
 16 Carroll, Katie             9 SAN CLEMENTE          12:16.48  
 17 Shoffner, Brianna         10 MARINA                12:18.18  
 18 Flores, Zara              10 DANA HILLS            12:21.61  
 19 Muller, Sydney             9 CAPO VALLEY           12:21.65  
 20 Aufill, Haley              9 LAGUNA HILLS          12:24.36  
 21 Stark, Amanda             10 FOUNTAIN VLL          12:40.66  
 22 Turati, Camila            10 EL TORO               12:47.02  
 23 Wyson, Brenna             10 ALISO NIGUEL          12:57.23  
 24 Klem, Haleigh              9 ALISO NIGUEL          12:57.84  
 25 Caouette, Alyssa          10 MISSION VIEJ          13:51.95  
 
Girls 100 Meter Hurdles Frosh Soph
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Mikalson, Breanna         10 LOS ALAMITOS             16.47   1.2  4  10   
  2 Heising, Hannah           10 WOODBRIDGE               16.96   1.2  4   8   
  3 Bond, Hailey              10 EDISON-HB                17.18   1.2  4   6   
  4 Aghajani, Emilie          10 MARINA                   17.22   1.2  4   5   
  5 Osborne-Thacker, Emilie   10 DANA HILLS               17.32   0.5  3   4   
  6 Huynh, Nathalie            9 FOUNTAIN VLL             17.43   1.2  4   3   
  7 Giles, Madeline           10 CAPO VALLEY              17.47   0.5  3   2   
  8 Holroyd, Kilee            10 PACIFICA (G.             17.62   0.2  2   1   
  9 Branstrom, Isabella        9 SAN CLEMENTE             17.73  +0.0  1 
 10 White, Monica             10 LAGUNA BEACH             17.77  +0.0  1 
 11 Nguyen, Lina              10 FOUNTAIN VLL             17.83   1.2  4 
 12 Reilly, Alison             9 ALISO NIGUEL             17.83  +0.0  1 
 13 Washa, Brianna             9 OXFORD ACAD.             17.89   0.2  2 
 14 Gillebaard, Ashley        10 TESORO                   18.07   0.5  3 
 15 Tinker, Kayla              9 SAN JUAN HIL             18.13  +0.0  1 
 16 Hu, Jessica               10 VALENCIA-PL              18.14   0.2  2 
 17 Qian, Vanessa              9 WOODBRIDGE               18.14   0.2  2 
 18 Carmen, Emily              9 BREA OLINDA              18.27   0.5  3 
 19 Johnson, Justina          10 ESPERANZA                18.29  +0.0  1 
 20 Moore, Katlyn              9 DANA HILLS               18.46   0.5  3 
 21 Cunnane, Kelly            10 SANTA MARGAR             18.66   1.2  4 
 22 Sims, Taylor              10 TESORO                   18.70   1.2  4 
 23 Warken, Brook             10 WESTERN                  18.70   0.5  3 
 24 Gutierrez, Bianca         10 FOOTHILL                 18.73   0.2  2 
 25 Bondiek, Heather          10 MISSION VIEJ             18.73   0.2  2 
 26 Gastil, Paige             10 LAGUNA HILLS             18.92   0.2  2 
 27 Barr, Shannon              9 CAPO VALLEY              18.95   0.5  3 
 28 Wheeler, Hannah           10 TRABUCO HILL             19.07   0.5  3 
 29 Fretwell, Sydney           9 MISSION VIEJ             19.14  +0.0  1 
 30 Velazquez, Vanessa        10 WESTERN                  20.67  +0.0  1 
 
Girls 300 Meter Hurdles Frosh Soph
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Heising, Hannah           10 WOODBRIDGE               46.42   4  10   
  2 Mikalson, Breanna         10 LOS ALAMITOS             47.62   4   8   
  3 Bond, Hailey              10 EDISON-HB                48.22   4   6   
  4 Steidle, Megan            10 EL TORO                  48.74   4   5   
  5 Sine, Nadia               10 WOODBRIDGE               48.87   3   4   
  6 Bender, Lora              10 FOUNTAIN VLL             49.71   4   3   
  7 Gutierrez, Bianca         10 FOOTHILL                 49.83   3   2   
  8 Heinmeyer, Lauren         10 DANA HILLS               49.97   3   1   
  9 Cottle, Heather            9 FOUNTAIN VLL             50.30   4 
 10 Sims, Taylor              10 TESORO                   50.33   4 
 11 Wheeler, Hannah           10 TRABUCO HILL             50.66   4 
 12 Snapper, Kristin           9 EDISON-HB                50.82   2 
 13 Kline, Haley               9 ESPERANZA                51.09   1 
 14 Hokoki, Arianne            9 ALISO NIGUEL             51.17   2 
 15 Dickinson, Sophie          9 DANA HILLS               51.20   3 
 16 Barr, Shannon              9 CAPO VALLEY              51.29   2 
 17 Cunnane, Kelly            10 SANTA MARGAR             51.59   2 
 18 Wren, Kyleen               9 EL TORO                  51.66   2 
 19 Stewart, Talia             9 MATER DEI                51.84   1 
 20 White, Monica             10 LAGUNA BEACH             51.87   1 
 21 Chavez, Rebecca            9 LAGUNA HILLS             51.90   3 
 22 Warken, Brook             10 WESTERN                  52.08   3 
 23 Wilcox, Sidney             9 VILLA PARK               52.22   1 
 24 Donaldson, Paige          10 SAN JUAN HIL             52.24   1 
 25 Miller, Megan              9 MISSION VIEJ             52.35   1 
 26 Reilly, Alison             9 ALISO NIGUEL             52.38   3 
 27 Johnson, Justina          10 ESPERANZA                53.20   1 
 28 Robinson, Makenna         10 TESORO                   53.22   2 
 29 Huntington, Casey          9 CANYON-ANA               53.60   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay Frosh Soph
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 DANA HILLS  'A'                                       50.33   3  10   
  2 MATER DEI  'A'                                        51.20   3   8   
  3 FOUNTAIN VLLY  'A'                                    51.31   3   6   
  4 MARINA  'A'                                           51.77   3   5   
  5 WOODBRIDGE  'A'                                       51.86   2   4   
  6 CAPO VALLEY  'A'                                      52.21   1   3   
  7 CANYON-ANA  'A'                                       52.23   3   2   
  8 LOARA  'A'                                            52.46   2   1   
  9 TESORO  'A'                                           52.62   2 
 10 ALISO NIGUEL  'A'                                     52.80   2 
 11 LAGUNA HILLS  'A'                                     52.93   1 
 12 MISSION VIEJO  'A'                                    53.03   3 
 13 SAN CLEMENTE  'A'                                     53.10   2 
 14 ESPERANZA  'A'                                        53.28   2 
 15 TRABUCO HILLS  'A'                                    53.36   1 
 15 WESTERN  'A'                                          53.36   3 
 17 CORONA DEL MAR  'A'                                   53.51   1 
 18 VALENCIA-PL  'A'                                      54.22   1 
 19 PACIFICA (G.G.)  'A'                                  54.43   1 
 -- LOS ALAMITOS  'A'                                        DQ   3  4th leg started out
 -- NORTHWOOD  'A'                                           DQ   2  Second leg out of zo
 
Girls 4x400 Meter Relay Frosh Soph
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 DANA HILLS  'A'                                     4:06.15   2  10   
  2 FOUNTAIN VLLY  'A'                                  4:06.81   2   8   
  3 WOODBRIDGE  'A'                                     4:07.55   2   6   
  4 TESORO  'A'                                         4:12.09   2   5   
  5 LOS ALAMITOS  'A'                                   4:13.08   2   4   
  6 SAN CLEMENTE  'A'                                   4:13.34   1   3   
  7 MATER DEI  'A'                                      4:16.82   1   2   
  8 LOARA  'A'                                          4:18.11   1   1   
  9 SANTA MARGARIT  'A'                                 4:20.73   1 
 10 NORTHWOOD  'A'                                      4:23.58   2 
 11 LUTHERAN (ORANGE)  'A'                              4:27.85   2 
 12 ALISO NIGUEL  'A'                                   4:29.47   1 
 13 SAN JUAN HILLS  'A'                                 4:30.69   1 
 14 MISSION VIEJO  'A'                                  4:33.04   2 
 
Girls High Jump Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Saline, Taylor            10 LUTHERAN (OR           5-04.00   10   
  2 Eddleman, Taylor           9 HUNTINGTON B           5-00.00    8   
  3 Hardy, Asha                  CORONA DEL M          J5-00.00    5   
  3 Allen, Jenna              10 DANA HILLS            J5-00.00    5   
  3 Earles, Ashley            10 TUSTIN                J5-00.00    5   
  6 O'Connor, Hannah          10 WOODBRIDGE             4-10.00    3   
  7 O'Neil, Meghan            10 MISSION VIEJ          J4-10.00    1.50
  7 Stoner, Shelby            10 CANYON-ANA            J4-10.00    1.50
  9 Bradford, Madeline        10 WOODBRIDGE            J4-10.00  
  9 Campbell, Kaitlin         10 DANA HILLS            J4-10.00  
 11 Mc Neal, Marissa          10 MISSION VIEJ          J4-10.00  
 12 Bond, Hailey              10 EDISON-HB              4-08.00  
 12 Levin, Cassidy             9 SAN CLEMENTE           4-08.00  
 12 Snapper, Kristin           9 EDISON-HB              4-08.00  
 12 Rhorer, Lauren            10 SANTA MARGAR           4-08.00  
 12 Lueck, Kelcey             10 FOOTHILL               4-08.00  
 12 Yeager, Samantha           9 NEWPORT HARB           4-08.00  
 12 Knauf, Natalie             9 SAN CLEMENTE           4-08.00  
 19 Tinker, Kayla              9 SAN JUAN HIL           4-06.00  
 19 Stumme, Sarah             10 LUTHERAN (OR           4-06.00  
 19 Shoenberger, Bridget       9 MATER DEI              4-06.00  
 19 Wander, Annette            9 ALISO NIGUEL           4-06.00  
 -- Harris, Courtney           9 TRABUCO HILL                NH  
 -- Jensen, Makenna           10 TRABUCO HILL                NH  
 -- Bender, Lora              10 FOUNTAIN VLL                NH  
 -- Reilly, Alison             9 ALISO NIGUEL                NH  
 -- Moshayedi, Venoos          9 NORTHWOOD                   NH  
 
Girls Pole Vault Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shepherd, Katherine       10 LUTHERAN (OR          10-00.00   10   
  2 Arnett, Alicia            10 FOUNTAIN VLL         J10-00.00    8   
  3 Meredith, Jenni           10 TRABUCO HILL           9-06.00    5.50
  3 Frum, Jenna               10 MATER DEI              9-06.00    5.50
  5 Heinmeyer, Lauren         10 DANA HILLS            J9-06.00    4   
  6 Sloate, Cierra            10 EDISON-HB              9-00.00    3   
  7 Vorobyeva, Maria          10 MARINA                 8-06.00    0.60
  7 Zehren, Zoe                9 JSERRA                 8-06.00    0.60
  7 Ruback, Kirby             10 TESORO                 8-06.00    0.60
  7 Fujii, Diana              10 MATER DEI              8-06.00    0.60
  7 Causer, Courtney          10 FOUNTAIN VLL           8-06.00    0.60
 12 Allen, Ciara              10 ALISO NIGUEL          J8-06.00  
 12 Richmond, Kelly            9 CAPO VALLEY           J8-06.00  
 14 Clark, Christina          10 MISSION VIEJ           8-00.00  
 14 Sienko, Natalie           10 YORBA LINDA            8-00.00  
 14 Jones, Tyler              10 ALISO NIGUEL           8-00.00  
 14 Loftus, Katie                ROSARY                 8-00.00  
 14 Paterson, Lindsey            SAN CLEMENTE           8-00.00  
 14 Bellinghausen, Liliana    10 DANA HILLS             8-00.00  
 14 Shannon, Allison          10 TRABUCO HILL           8-00.00  
 14 Custer, Kate              10 TESORO                 8-00.00  
 -- McCollum, Kari             9 LUTHERAN (OR                NH  
 -- Scoles, Stephanie         10 CAPO VALLEY                 NH  
 -- Kreisberg, Victoria       10 MARINA                      NH  
 -- Halas, Olivia             10 SAN CLEMENTE                NH  
 -- White, Dianna             10 LOARA                       NH  
 
Girls Long Jump Frosh Soph
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bandley, Jennifer         10 LOS ALAMITOS          16-06.75   NWI  10   
  2 Donskey, Sam              10 EL TORO               16-05.75   NWI   8   
  3 Chiang, Lindsay           10 FOUNTAIN VLL          15-10.75   NWI   6   
  4 Escalante, Alicia          9 WOODBRIDGE            15-08.00   NWI   5   
  5 Torrellas, Taylor          9 MARINA                15-07.00   NWI   4   
  6 Delgadillo, Lauren        10 FOUNTAIN VLL          15-05.00   NWI   3   
  7 Lainson, Laura            10 HUNTINGTON B          15-04.25   NWI   2   
  8 Yeager, Samantha           9 NEWPORT HARB          15-04.00   NWI   1   
  9 Sussman, Natalie          10 SAN CLEMENTE          15-02.50   NWI 
 10 Wilson, Mariah            10 LUTHERAN (OR          15-01.50   NWI 
 11 LaRocca, Megan            10 DANA HILLS            15-00.50   NWI 
 12 Holroyd, Kilee            10 PACIFICA (G.          15-00.00   NWI 
 13 Widdowson, Chloe          10 SAN JUAN HIL          14-11.75   NWI 
 13 Mackey, Gabriela          10 NORTHWOOD             14-11.75   NWI 
 15 Linzmeier, Natalie         9 TRABUCO HILL          14-11.50   NWI 
 16 Rittenhouse, Emily        10 PACIFICA (G.          14-11.00   NWI 
 17 Giles, Madeline           10 CAPO VALLEY           14-10.75   NWI 
 18 Keddington, Claire         9 CORONA DEL M          14-10.00   NWI 
 19 Vitolo, Paige              9 CANYON-ANA            14-09.00   NWI 
 20 Cano, Brooke              10 EL TORO               14-03.00   NWI 
 21 Ramsey, Maggie            10 TRABUCO HILL          14-02.50   NWI 
 22 Horner, Hannah            10 CAPO VALLEY           14-02.25   NWI 
 23 Ruback, Kirby             10 TESORO                14-00.00   NWI 
 -- Saunders, Zaria           10 TUSTIN                      ND   NWI 
 -- Hollinger, Ambernicole    10 LOS ALAMITOS                ND   NWI 
 -- Romua, Kaleya             10 NORTHWOOD                   ND   NWI 
 -- O'Neil, Meghan            10 MISSION VIEJ                ND   NWI 
 
Girls Triple Jump Frosh Soph
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bender, Lora              10 FOUNTAIN VLL          35-04.50   NWI  10   
  2 Ruback, Kirby             10 TESORO                34-06.00   NWI   8   
  3 Torrellas, Taylor          9 MARINA                33-04.00   NWI   6   
  4 Chiang, Lindsay           10 FOUNTAIN VLL          33-03.00   NWI   5   
  5 Ramsey, Maggie            10 TRABUCO HILL          32-10.25   NWI   4   
  6 Scheiber, Kiana           10 UNIVERSITY-I          32-10.00   NWI   3   
  7 Vitolo, Paige              9 CANYON-ANA            32-07.50   NWI   2   
  8 LaRocca, Megan            10 DANA HILLS            32-03.00   NWI   1   
  9 Roizman, Nathali          10 YORBA LINDA           32-02.00   NWI 
 10 Widdowson, Chloe          10 SAN JUAN HIL          32-00.75   NWI 
 11 Warken, Brook             10 WESTERN               32-00.00   NWI 
 12 Nichols, Sophia            9 DANA HILLS            31-11.00   NWI 
 13 Mackey, Gabriela          10 NORTHWOOD             31-08.00   NWI 
 14 Giles, Madeline           10 CAPO VALLEY           31-07.00   NWI 
 15 Stumme, Sarah             10 LUTHERAN (OR          31-02.00   NWI 
 16 Bennett, Christine         9 UNIVERSITY-I          31-00.00   NWI 
 17 Linzmeier, Natalie         9 TRABUCO HILL          30-08.00   NWI 
 18 Romua, Kaleya             10 NORTHWOOD             30-07.00   NWI 
 19 Yeager, Samantha           9 NEWPORT HARB          30-06.00   NWI 
 20 Lee, Jenna                10 IRVINE                30-03.00   NWI 
 20 Gagnon, Shayla            10 VALENCIA-PL           30-03.00   NWI 
 22 Coley, Kyra                9 MATER DEI             30-02.00   NWI 
 23 Parra, Melina             10 HUNTINGTON B          30-01.00   NWI 
 24 O'Neil, Meghan            10 MISSION VIEJ          29-05.00   NWI 
 25 Cota, Alicia              10 MISSION VIEJ          29-01.00   NWI 
 -- Hollinger, Ambernicole    10 LOS ALAMITOS                ND   NWI 
 -- Strecker, Shawna          10 TESORO                      ND   NWI 
 
Girls Shot Put Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Howard, Mackenna          10 LOS ALAMITOS          38-01.00   10   
  2 Gomez, Victoria           10 LOS AMIGOS            33-01.50    8   
  3 Zrimsek, Carissa          10 TESORO                31-05.50    6   
  4 Franklin, Madeline        10 WOODBRIDGE            30-02.50    5   
  5 Bean, Nai'a               10 EL TORO               29-08.25    4   
  6 Muscatelli, Ashley         9 NORTHWOOD             29-06.00    3   
  7 Opheim, Sara               9 MISSION VIEJ          28-10.50    2   
  8 Clark, Lauren             10 MISSION VIEJ          28-09.50    1   
  9 Erickson, Brenda          10 FOUNTAIN VLL          28-05.25  
 10 Duginger, Emily           10 NORTHWOOD             28-04.00  
 11 Gonzalez Gomez, Naomi      9 TRABUCO HILL          28-03.00  
 12 Reeve, Lauren             10 CAPO VALLEY           28-01.00  
 
Girls Discus Throw Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lewis, Rebekah            10 CORONA DEL M            108-04   10   
  2 Nguyen, Christine         10 FOUNTAIN VLL            104-08    8   
  3 Duginger, Emily           10 NORTHWOOD               104-02    6   
  4 Ohanesian, Lara           10 ST. MARGARET            102-00    5   
  5 Crum, Emily               10 MATER DEI               100-05    4   
  6 Gomez, Victoria           10 LOS AMIGOS               99-05    3   
  7 Howard, Mackenna          10 LOS ALAMITOS             99-01    2   
  8 Zrimsek, Carissa          10 TESORO                   98-04    1   
  9 Navarrete, Jessica         9 LOS AMIGOS               90-10  
 10 Arnold, Kayla             10 MARINA                   89-07  
 11 Smith, Cadyn               9 SAN CLEMENTE             89-05  
 12 Kelly, Ashley             10 DANA HILLS               88-08  
 12 Franklin, Madeline        10 WOODBRIDGE               88-08  
 14 Butz, Melodie                EL TORO                  88-05  
 15 Bean, Nai'a               10 EL TORO                  88-04  
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Darden, Danielle          11 ALISO NIGUEL             12.06   2.5  4  10   
  2 Cabrales, Julia           12 MISSION VIEJ             12.23   2.5  4   8   
  3 Tao, Alyssa               11 FOUNTAIN VLL             12.29   2.5  4   6   
  4 Walleigh, Heather         10 SANTA MARGAR             12.33   2.5  4   5   
  5 Terry, ShebanetTe         11 IRVINE                   12.36   2.5  4   4   
  6 Lynn, Ally                10 SAN CLEMENTE             12.42   2.5  4   3   
  7 Williams, Alexia          11 IRVINE                   12.46   2.4  3   2   
  8 Ojinnaka, Hilary           9 CYPRESS                  12.48   1.3  2   1   
  9 Rieck, Holly              12 CAPO VALLEY              12.51   2.4  3 
 10 Ebanks, Lilian             9 VALENCIA-PL              12.52   2.5  4 
 11 Janneck, Jennifer         11 BREA OLINDA              12.54   2.4  3 
 12 Sprong, Allison           12 DANA HILLS               12.55   2.4  3 
 13 Barker, Parisia           10 LUTHERAN (OR             12.56   2.4  3 
 14 Brown, Kyleigh            11 SAN CLEMENTE             12.61   2.4  3 
 15 Radan, Emma               10 MATER DEI                12.63   1.3  2 
 16 Berrios, Marina           11 PACIFICA (G.             12.65   2.4  3 
 17 Heins, Amy                12 TROY                     12.67   2.4  3 
 18 Ramey, Ashley             12 EDISON-HB                12.78   1.3  2 
 19 Nolen, Emily              10 BREA OLINDA              12.81   1.3  2 
 20 Willis, Geornay           10 SANTA MARGAR             12.85   1.3  2 
 21 Flores, Natalie           10 EDISON-HB                12.86   1.4  1 
 22 Shaw, Lexi                11 SAN JUAN HIL             12.91   1.3  2 
 23 Palacios, Kiana           10 MISSION VIEJ             13.01   1.3  2 
 24 Shaw, Kayla                  CYPRESS                  13.03   2.5  4 
 25 Pewthers, Hallie          12 LUTHERAN (OR             13.08   1.4  1 
 26 Bravo, Star                  KATELLA                  13.09   1.4  1 
 27 Hwang, Kelly              11 WOODBRIDGE               13.18   1.4  1 
 28 Bugg, Kristina            12 CANYON-ANA               13.37   1.3  2 
 29 Robles, Erica             11 VALENCIA-PL              13.48   2.4  3 
 30 Kelly, Brianna            12 BECKMAN                  13.52   1.4  1 
 31 Frerk, Jennifer           11 LAGUNA HILLS             13.69   1.3  2 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Darden, Danielle          11 ALISO NIGUEL             25.03   1.1  4  10   
  2 Radan, Tara               10 MATER DEI                25.38   1.4  2   8   
  3 Terry, ShebanetTe         11 IRVINE                   25.40   1.1  4   6   
  4 Ojinnaka, Hilary           9 CYPRESS                  25.40   1.7  3   5   
  5 Cabrales, Julia           12 MISSION VIEJ             25.57   1.1  4   4   
  6 Janneck, Jennifer         11 BREA OLINDA              25.72   1.4  2   3   
  7 Lynn, Ally                10 SAN CLEMENTE             25.76   1.1  4   2   
  8 Sprong, Allison           12 DANA HILLS               25.78   1.4  2   1   
  9 Peterson, Kelley          11 EL TORO                  25.87   1.7  3 
 10 Craver, Maia              10 WOODBRIDGE               25.89   1.7  3 
 11 Gilbert, Alex             11 SANTA MARGAR             25.99   1.1  4 
 12 Tao, Alyssa               11 FOUNTAIN VLL             26.01   1.4  2 
 13 Medina, Lupe              11 MATER DEI                26.06   1.7  3 
 14 Ahmed-Green, Rai          10 IRVINE                   26.11   1.1  4 
 15 Rivera, Michelle          11 MISSION VIEJ             26.21   1.1  4 
 16 Barker, Parisia           10 LUTHERAN (OR             26.29   1.1  4 
 17 Schlom, Alyssa            12 LUTHERAN (OR             26.29   1.7  3 
 18 Heins, Amy                12 TROY                     26.31   2.2  1 
 19 Norian, Tanaz              9 SAN CLEMENTE             26.40   1.4  2 
 20 Jablonski, Brina          10 WOODBRIDGE               26.55   2.2  1 
 21 Schatz, Michelle          11 EL TORO                  26.60   2.2  1 
 22 Daley, Jennifer           11 COSTA MESA               26.60   1.4  2 
 23 Nolen, Emily              10 BREA OLINDA              26.74   1.4  2 
 24 Berrios, Marina           11 PACIFICA (G.             26.76   1.7  3 
 25 Robinson, Jacqueline      10 ALISO NIGUEL             27.03   2.2  1 
 26 Elizavarez, Cristina      11 BUENA PARK               27.69   1.4  2 
 27 Nilssen, Ashley           11 JSERRA                   28.09   2.2  1 
 28 Petersen, Melissa         12 TESORO                   28.17   2.2  1 
 29 Mehr, Shay                12 TRABUCO HILL             28.48   2.2  1 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Terry, ShemanetTe         11 IRVINE                   57.07   4  10   
  2 Gilbert, Alex             11 SANTA MARGAR             57.81   4   8   
  3 Radan, Tara               10 MATER DEI                58.17   4   6   
  4 Medina, Lupe              11 MATER DEI                58.58   4   5   
  5 Allen, Leanne             12 CYPRESS                  58.65   2   4   
  6 Rivera, Michelle          11 MISSION VIEJ             59.07   4   3   
  7 Yamada, Lauren            12 LOS ALAMITOS             59.33   4   2   
  8 Hodson, Cassidy           11 VILLA PARK               59.39   3   1   
  9 Jablonski, Brina          10 WOODBRIDGE               59.47   4 
 10 Daley, Jennifer           11 COSTA MESA               59.52   2 
 11 Freed, Allie              12 UNIVERSITY-I             59.67   1 
 12 Schlom, Alyssa            12 LUTHERAN (OR             59.83   3 
 13 Johnson, Breanna          11 EL TORO                  60.06   1 
 14 Craver, Maia              10 WOODBRIDGE               60.32   3 
 15 Portillo, Emely           11 TUSTIN                   60.40   3 
 16 Crawley, Summer           11 IRVINE                   60.44   4 
 17 Atchley, Alexus           12 YORBA LINDA              60.64   3 
 18 Hinman, Katy              12 CAPO VALLEY              60.77   2 
 19 Crumsey, Tai              10 CANYON-ANA               61.25   2 
 20 Elizavarez, Cristina      11 BUENA PARK               61.45   1 
 21 Fan, Chloe                 9 ALISO NIGUEL             61.51   1 
 22 Gishwiller, Kaitlin       11 BREA OLINDA              61.54   1 
 23 Lane, Cristen             11 FOOTHILL                 61.94   1 
 24 Wallace, Salona           12 SAN CLEMENTE             62.72   2 
 25 Deats, Lauren             12 EDISON-HB                63.28   3 
 26 Nilssen, Ashley           11 JSERRA                   64.06   3 
 27 Pepper, Shelby            11 FOUNTAIN VLL             64.64   1 
 28 Nilssen, Caitlin          11 JSERRA                   65.11   3 
 29 Clemente, Britney         10 CANYON-ANA               65.23   1 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rambo, Ashlyn             10 MATER DEI              2:14.28   10   
  2 Kruthers, Chelsea         12 SAN JUAN HIL           2:15.35    8   
  3 Kebede, Sara              11 SAN CLEMENTE           2:16.39    6   
  4 Porter, Sarah             12 SANTA MARGAR           2:16.78    5   
  5 Taylor, Emily             12 MARINA                 2:18.75    4   
  6 Roesgen, Rachel           12 SANTA MARGAR           2:18.77    3   
  7 Rivera, Kristen           12 CORONA DEL M           2:19.25    2   
  8 Jones, Alana              11 LAGUNA HILLS           2:19.53    1   
  9 Maurer, Lauren             9 CREAN LUTHER           2:20.37  
 10 Grego, Lauren             12 EDISON-HB              2:20.55  
 11 Fleming, Sara             11 MISSION VIEJ           2:21.85  
 12 Strickland, Natasha       12 LAGUNA BEACH           2:21.95  
 13 Carr, Aubrey              11 DANA HILLS             2:22.53  
 14 Herberg, Natalie          10 CAPO VALLEY            2:22.86  
 15 Sutherland, Melita        11 VILLA PARK             2:23.85  
 16 Mora, Lesly               11 ANAHEIM                2:24.31  
 17 Nauta, Christina          12 ESPERANZA              2:24.55  
 18 Tenorio, Yazkbeth         11 WESTERN                2:24.93  
 19 Oefelein, Erin            12 WOODBRIDGE             2:25.13  
 20 Reich, Alexandra          12 TRABUCO HILL           2:25.41  
 21 Adams, Alexandria         12 NORTHWOOD              2:26.08  
 22 Lowe, Olivia              12 SAN JUAN HIL           2:26.96  
 23 Pavloff, Katharine        12 MARINA                 2:27.63  
 24 Geyer, Megan              12 DANA HILLS             2:28.14  
 25 Crawford, Janie            9 LAGUNA BEACH           2:28.55  
 26 Holland, Michaela         12 VILLA PARK             2:29.05  
 27 Morales, Aini             11 FOUNTAIN VLL           2:29.34  
 28 Fuentes, Arianna          11 KATELLA                2:30.37  
 29 Abad, Alexis              11 WOODBRIDGE             2:30.64  
 30 Muniz, Alexis             11 NORTHWOOD              2:31.06  
 31 Woodworth, Emily          12 LOS ALAMITOS           2:31.70  
 32 Botello, Michelle         11 CANYON-ANA             2:32.80  
 33 Nilssen, Caitlin          11 JSERRA                 2:34.07  
 34 Thorhaug, Danielle        11 YORBA LINDA            2:34.21  
 35 Hanrahan, Dana            11 CAPO VALLEY            2:34.87  
 36 LaFarge, Michelle         11 LA HABRA               2:35.68  
 37 Kather, Brooke            12 TRABUCO HILL           2:36.00  
 38 Kellogg, Grace            12 PACIFICA (G.           2:37.40  
 39 Naval, Lauren             11 BREA OLINDA            2:38.02  
 40 Rosales, Stephanie        11 SANTA ANA              2:39.41  
 41 Flores, Jessica           11 TUSTIN                 2:39.49  
 42 Settles, Megan            11 COSTA MESA             2:41.45  
 43 Smith, Sarah              12 BREA OLINDA            2:44.18  
 
Girls 1600 Meter Run RATED Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Silvas, Karen             12 SEGERSTROM             5:18.83  
  2 Mc Grann, Makenna         12 TRABUCO HILL           5:20.97  
  3 Zermeno, Aitana           11 SANTA MARGAR           5:22.20  
  4 Vaccaro, Francesca        12 YORBA LINDA            5:23.59  
  5 Lopez, Toni               10 SANTA ANA              5:24.40  
  6 Parsons, Sarah            11 TESORO                 5:25.11  
  7 Deacon, Natasha           12 ALISO NIGUEL           5:25.88  
  8 Fuentes, Arianna          11 KATELLA                5:26.44  
  9 Torres, Cynthia           12 LOS AMIGOS             5:27.53  
 10 Budroe, Brielle           10 LAGUNA BEACH           5:27.58  
 11 Swendener, Briana         12 BREA OLINDA            5:27.81  
 12 Adams, JJ                 11 ESPERANZA              5:28.34  
 13 Perez, Jozelle            11 CANYON-ANA             5:29.84  
 14 Thornburg, Morgan         12 CAPO VALLEY            5:31.41  
 15 Driessen, Melanie         12 TRABUCO HILL           5:33.53  
 16 Darnbrough, Kayla         11 YORBA LINDA            5:34.22  
 17 Brannon, Brooke           11 LOS ALAMITOS           5:37.57  
 18 Nagel, Allison            12 FOUNTAIN VLL           5:38.01  
 19 Rosales, Stephanie        11 SANTA ANA              5:38.46  
 20 LaFarge, Michelle         11 LA HABRA               5:39.34  
 21 Marshall, Darcie          11 CORONA DEL M           5:45.43  
 22 Anaya, Karla              11 KATELLA                5:47.06  
 23 Soby, Emily               11 BREA OLINDA            6:06.84  
 24 Salazar, Daniella         11 ST. MARGARET           6:10.88  
 
Girls 1600 Meter Run SEEDED Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hollander, Laura          12 MARINA                 4:48.86   10   
  2 Babcock, Molly            12 WOODBRIDGE             4:54.40    8   
  3 Taylor, Emily             12 MARINA                 4:55.02    6   
  4 Maurer, Lauren             9 CREAN LUTHER           4:56.67    5   
  5 Nishisaka, Kylie          11 MARINA                 4:58.45    4   
  6 Kruthers, Chelsea         12 SAN JUAN HIL           4:59.33    3   
  7 Grego, Lauren             12 EDISON-HB              5:00.42    2   
  8 Wyson, Danica             12 ALISO NIGUEL           5:00.84    1   
  9 Smith, Cassandra          12 TRABUCO HILL           5:02.10  
 10 Strickland, Natasha       12 LAGUNA BEACH           5:02.25  
 11 Jones, Alana              11 LAGUNA HILLS           5:02.46  
 12 Sarmiento, Rebecca        11 EL MODENA              5:03.18  
 13 Hunt, Kellian             12 WHITTIER CHR           5:05.21  
 14 Regalado, Dominique       10 TRABUCO HILL           5:05.63  
 15 Powers, Ashlee            12 CORONA DEL M           5:05.95  
 16 Cushing-murray, Jessica   10 FOOTHILL               5:06.60  
 17 Bell, Hannah              12 ESPERANZA              5:08.17  
 18 Digiovanni, Sara          11 MATER DEI              5:08.45  
 19 Eisele, Mellisa           10 SAN CLEMENTE           5:10.46  
 20 Mann, Molly               12 SAN CLEMENTE           5:10.96  
 21 Nickles, Marissa          12 FOUNTAIN VLL           5:14.01  
 22 Ott, Katie                12 SAN JUAN HIL           5:14.75  
 23 Cerminara-Gutcher, Alyss  11 WOODBRIDGE             5:18.15  
 24 Elliott, Ashley           11 TESORO                 5:28.76  
 -- Geyer, Megan              12 DANA HILLS                 DNF  
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hollander, Laura          12 MARINA                10:23.15   10   
  2 Tennison, Paige           11 NEWPORT HARB          10:44.70    8   
  3 Wyson, Danica             12 ALISO NIGUEL          11:02.62    6   
  4 Cushing-murray, Jessica   10 FOOTHILL              11:07.46    5   
  5 Powers, Ashlee            12 CORONA DEL M          11:09.50    4   
  6 Digiovanni, Sara          11 MATER DEI             11:09.83    3   
  7 Seward, Haley             11 EDISON-HB             11:10.26    2   
  8 Scharmann, Emily          11 TESORO                11:10.59    1   
  9 Van Marter, Julia          9 CANYON-ANA            11:15.08  
 10 Hunt, Kellian             12 WHITTIER CHR          11:15.56  
 11 Romine, Taylor            11 EL TORO               11:16.65  
 12 Babcock, Molly            12 WOODBRIDGE            11:19.78  
 13 Lindholm, Colby           11 JSERRA                11:25.64  
 14 Nickles, Marissa          12 FOUNTAIN VLL          11:29.47  
 15 Geyer, Megan              12 DANA HILLS            11:31.26  
 16 Evans, Nicole             12 WOODBRIDGE            11:31.80  
 17 Schafer, Grace             9 CAPO VALLEY           11:34.20  
 18 Carr, Lauren              11 MARINA                11:37.86  
 19 Canterbury, Paige         11 DANA HILLS            11:45.64  
 20 Deacon, Natasha           12 ALISO NIGUEL          11:45.93  
 21 Lapidus, Stephanie        11 TESORO                11:47.99  
 22 Huffman, Madison          11 SAN CLEMENTE          11:50.27  
 23 Pfaff, Sarah              11 LA HABRA              11:52.75  
 24 Weiss, Janie              11 EDISON-HB             11:59.36  
 25 Desai, Maya               11 UNIVERSITY-I          12:00.28  
 26 Cadler, Savanna           11 CANYON-ANA            12:04.88  
 27 Purcell, Marisa           11 NORTHWOOD             12:21.29  
 28 Strickland, Natasha       12 LAGUNA BEACH          12:27.85  
 29 Wilcox, Audrey               FOOTHILL              12:29.34  
 30 Ledesna, Alex                ESPERANZA             12:45.58  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Thornton, Brittney        11 SAN CLEMENTE             15.43  -0.4  4  10   
  2 Barker, Brenna            11 DANA HILLS               15.44  -0.4  4   8   
  3 Hilley, Caroline          10 SANTA MARGAR             15.52  -0.4  4   6   
  4 King, Michaela            10 DANA HILLS               15.57  -0.4  4   5   
  5 Usguaard, Tori            12 DANA HILLS               15.59  -0.4  4   4   
  6 Hanrahan, Brittany        11 MATER DEI                16.08  -0.4  4   3   
  7 Schaeffer, Michaela       11 EDISON-HB                16.10  -0.4  4   2   
  8 Shaw, Lexi                11 SAN JUAN HIL             16.14   0.6  3   1   
  9 Craver, Kyndol            11 WOODBRIDGE               16.31  -0.4  4 
 10 Bensworth, Keena          11 TRABUCO HILL             16.32   0.6  3 
 11 Petersen, Kaylin          11 BREA OLINDA              16.59  -0.4  4 
 12 Williams, Jasmine         12 KATELLA                  16.68   0.6  3 
 13 Mc Quitty, Shelby         12 TRABUCO HILL             16.76   0.6  3 
 14 Lindsey, Anna             11 EDISON-HB                17.09  +0.0  2 
 15 Troboas, Emilie           12 YORBA LINDA              17.36  +0.0  2 
 16 Cruz, Alaina              12 ALISO NIGUEL             17.41  +0.0  2 
 17 Page, Coley               12 SAN CLEMENTE             17.42   0.6  3 
 18 Yu, Riena                 12 HUNTINGTON B             17.64  +0.0  2 
 19 Najera, Laura                WESTERN                  17.67   1.2  1 
 20 Causky, Allison           10 CAPO VALLEY              17.70   1.2  1 
 21 Robinson, Madeline        11 ALISO NIGUEL             17.99   1.2  1 
 22 Hinman, Anne              11 CAPO VALLEY              18.03  +0.0  2 
 23 Perry, Kellie             11 MISSION VIEJ             18.19   0.6  3 
 24 Roberts, Rachel           12 FULLERTON                18.21   1.2  1 
 25 Bradley, Daryl            11 CANYON-ANA               18.24   0.6  3 
 26 Eguchi, Mai               11 NORTHWOOD                18.27  +0.0  2 
 27 Zito, Shelley             11 FOUNTAIN VLL             18.45  +0.0  2 
 28 Lynch, Katie              10 FOUNTAIN VLL             18.53  +0.0  2 
 29 anvari, Hannah            11 PACIFICA (G.             18.77   1.2  1 
 30 Rigoni, Anya              12 CREAN LUTHER             18.85   1.2  1 
 31 Nguyen, Tiffany           12 BECKMAN                  18.88   1.2  1 
 -- Smith, Bri                11 MISSION VIEJ               DNF  +0.0  2 
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hilley, Caroline          10 SANTA MARGAR             44.69   4  10   
  2 Terry, ShebanetTe         11 IRVINE                   45.00   4   8   
  3 King, Michaela            10 DANA HILLS               46.03   4   6   
  4 Thornton, Brittney        11 SAN CLEMENTE             46.51   3   5   
  5 Craver, Kyndol            11 WOODBRIDGE               46.65   4   4   
  6 Shaw, Lexi                11 SAN JUAN HIL             46.74   3   3   
  7 Atchley, Alexus           12 YORBA LINDA              47.15   4   2   
  8 Usguaard, Tori            12 DANA HILLS               47.21   4   1   
  9 Agnew, Jordan             11 LOS ALAMITOS             47.61   3 
 10 Hanrahan, Brittany        11 MATER DEI                48.01   4 
 11 Arenado, Kelsea           11 EDISON-HB                48.15   3 
 12 Ekman, Lauren             12 MATER DEI                48.72   3 
 13 Simpson, Morgan           11 MISSION VIEJ             48.97   2 
 14 Hinman, Anne              11 CAPO VALLEY              49.01   2 
 15 Page, Coley               12 SAN CLEMENTE             49.39   3 
 16 Petersen, Kaylin          11 BREA OLINDA              49.41   4 
 17 Glenn, Emily              10 CORONA DEL M             49.60   1 
 18 Williams, Paris           12 CANYON-ANA               50.05   2 
 19 Bensworth, Keena          11 TRABUCO HILL             50.42   1 
 20 Facey, Jordan             12 ESPERANZA                50.64   1 
 21 Lindsey, Anna             11 EDISON-HB                50.76   3 
 22 Lynch, Katie              10 FOUNTAIN VLL             51.07   2 
 23 McCutcheon, Ashley        12 ALISO NIGUEL             51.28   2 
 24 Eguchi, Mai               11 NORTHWOOD                51.47   1 
 25 Najera, Laura                WESTERN                  51.52   2 
 26 Robinson, Jacqueline      10 ALISO NIGUEL             52.01   1 
 27 Zito, Shelley             11 FOUNTAIN VLL             52.45   2 
 28 Roberts, Rachel           12 FULLERTON                52.46   1 
 29 Duong, Samantha           11 KATELLA                  52.69   1 
 30 Johnson, Madeline         11 NORTHWOOD                53.07   1 
 31 Ramirez, Laura            12 KATELLA                  54.93   4 
 32 Speed, Kiara              11 PACIFICA (G.             57.98   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 CAPO VALLEY  'A'                                      48.03   3  10   
  2 MATER DEI  'A'                                        48.04   3   8   
  3 MISSION VIEJO  'A'                                    48.15   3   6   
  4 SAN CLEMENTE  'A'                                     48.75   3   5   
  5 SANTA MARGARIT  'A'                                   48.85   3   4   
  6 DANA HILLS  'A'                                       49.01   2   3   
  7 LUTHERAN (ORANGE)  'A'                                49.25   3   2   
  8 ALISO NIGUEL  'A'                                     49.41   3   1   
  9 EDISON-HB  'A'                                        49.77   2 
 10 VALENCIA-PL  'A'                                      50.39   2 
 11 WOODBRIDGE  'A'                                       50.68   3 
 12 CANYON-ANA  'A'                                       50.72   2 
 13 PACIFICA (G.G.)  'A'                                  50.93   1 
 14 CORONA DEL MAR  'A'                                   51.04   1 
 15 NORTHWOOD  'A'                                        51.42   2 
 16 BECKMAN  'A'                                          51.53   1 
 17 BREA OLINDA  'A'                                      51.54   2 
 18 TRABUCO HILLS  'A'                                    51.69   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 MATER DEI  'A'                                      3:53.60   2  10   
  2 SANTA MARGARIT  'A'                                 4:01.87   2   8   
  3 WOODBRIDGE  'A'                                     4:03.91   2   6   
  4 DANA HILLS  'A'                                     4:04.72   2   5   
  5 SAN CLEMENTE  'A'                                   4:07.22   2   4   
  6 SAN JUAN HILLS  'A'                                 4:09.78   2   3   
  7 MISSION VIEJO  'A'                                  4:10.06   2   2   
  8 CORONA DEL MAR  'A'                                 4:10.24   1   1   
  9 BECKMAN  'A'                                        4:15.63   1 
 10 NORTHWOOD  'A'                                      4:16.51   1 
 11 PACIFICA (G.G.)  'A'                                4:18.85   1 
 12 MARINA  'A'                                         4:22.37   1 
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barker, Brenna            11 DANA HILLS             5-04.50   10   
  2 Usguaard, Tori            12 DANA HILLS             5-04.00    8   
  3 Oleson, Susannah          10 HUNTINGTON B           5-02.00    5   
  3 Hahn, Jami                11 LUTHERAN (OR           5-02.00    5   
  3 Sando, Madelyn            12 MATER DEI              5-02.00    5   
  6 Johnson, Skylar           11 DANA HILLS            J5-02.00    3   
  7 Campbell, Christine       11 UNIVERSITY-I           5-00.00    2   
  8 Wilcox, Morgan            12 TESORO                J5-00.00    1   
  9 Snapper, Karen            12 EDISON-HB             J5-00.00  
  9 Harabedian, Elyse         12 LOS ALAMITOS          J5-00.00  
 11 Thornburg, Jenna          11 TESORO                 4-10.00  
 11 Lee, Samantha             10 TRABUCO HILL           4-10.00  
 11 Sylvia, Amber             11 SANTA MARGAR           4-10.00  
 11 Muller, Katelyn           11 MARINA                 4-10.00  
 15 Sanfillipo, Andie         12 EL MODENA              4-08.00  
 15 Byrne, Lauren             11 LUTHERAN (OR           4-08.00  
 15 Danley, Paige             11 SAN JUAN HIL           4-08.00  
 15 Kemp, Gabrielle           11 FOUNTAIN VLL           4-08.00  
 15 Whitlock, Katherine       11 LOS ALAMITOS           4-08.00  
 15 Hinman, Anne              11 CAPO VALLEY            4-08.00  
 -- Davis, Macey              11 ST. MARGARET                NH  
 -- Nelson, Kellie            12 MATER DEI                   NH  
 
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Merritt, Kaitlyn           9 SANTA MARGAR          12-09.00   10   
  2 Rische, Victoria          12 FOOTHILL              12-03.00    8   
  3 Greene, Sara              12 MATER DEI             11-09.00    5   
  3 Loschiavo, Amy            12 HUNTINGTON B          11-09.00    5   
  3 Lozowski, Isabela         12 MATER DEI             11-09.00    5   
  6 Greene, Renee             12 MATER DEI            J11-09.00    3   
  7 Snapper, Karen            12 EDISON-HB            J11-09.00    2   
  8 Johnson, Julie            11 MATER DEI             11-03.00    1   
  9 Hansen, Sierra            11 DANA HILLS           J11-03.00  
 10 Morris, Mikaela           12 EL TORO               10-09.00  
 10 Grabowski, Natalie        11 SANTA MARGAR          10-09.00  
 10 Bragg, Madi               11 EL TORO               10-09.00  
 13 Bagan, Christina          12 SAN CLEMENTE           9-09.00  
 13 Prevett, Ashley           11 EDISON-HB              9-09.00  
 15 Maring, Alex              11 MISSION VIEJ           9-00.00  
 15 Roy, Chloe                10 EDISON-HB              9-00.00  
 15 Walczak, Natalie          11 SAN CLEMENTE           9-00.00  
 15 Nilssen, Caitlin          11 JSERRA                 9-00.00  
 15 Lopez, Natalie            12 MARINA                 9-00.00  
 15 Davis, Macey              11 ST. MARGARET           9-00.00  
 -- Silva, Joletta            12 MISSION VIEJ                NH  
 
Girls Long Jump Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Agnew, Jordan             11 LOS ALAMITOS          17-09.00   NWI  10   
  2 Barker, Brenna            11 DANA HILLS            17-03.00   NWI   8   
  3 Cabrales, Julia           12 MISSION VIEJ          17-00.25   NWI   6   
  4 Turk, Bailey              12 SANTA MARGAR          16-10.50   NWI   5   
  5 Eljenholm, Taylor         11 DANA HILLS            16-08.00   NWI   4   
  6 Heins, Amy                12 TROY                  16-07.75   NWI   3   
  7 Ebanks, Lilian             9 VALENCIA-PL           16-05.00   NWI   2   
  8 Schaeffer, Michaela       11 EDISON-HB             16-03.50   NWI   1   
  9 Churchill, Chelsie        12 ST. MARGARET          16-03.25   NWI 
 10 Lindsey, Anna             11 EDISON-HB             16-01.00   NWI 
 11 Stoneman, Jessie          12 MATER DEI             15-08.50   NWI 
 12 Parker, Jill              11 ESPERANZA             15-07.00   NWI 
 13 Harabedian, Elyse         12 LOS ALAMITOS          15-06.00   NWI 
 13 Franco, Vanessa           11 CANYON-ANA            15-06.00   NWI 
 15 Curie, Claire             11 EL TORO               15-03.50   NWI 
 16 Rhorer, Ashley            12 SANTA MARGAR          15-02.75   NWI 
 17 Muniz, Alexis             11 NORTHWOOD             15-02.50   NWI 
 17 Maynard, Brittany         12 IRVINE                15-02.50   NWI 
 -- McCoy, Allison               TRABUCO HILL                ND   NWI 
 -- Lee, Samantha             10 TRABUCO HILL                ND   NWI 
 -- Hinman, Katy              12 CAPO VALLEY                 ND   NWI 
 -- Davis, Erica              10 FOUNTAIN VLL                ND   NWI 
 -- Rosas, Raquel             10 MARINA                      ND   NWI 
 
Girls Triple Jump Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Barker, Brenna            11 DANA HILLS            38-10.50   NWI  10   
  2 Smith, Cassandra          12 TRABUCO HILL          38-07.00   NWI   8   
  3 Schaeffer, Michaela       11 EDISON-HB             37-01.00   NWI   6   
  4 Agnew, Jordan             11 LOS ALAMITOS          36-01.50   NWI   5   
  5 Churchill, Chelsie        12 ST. MARGARET          35-05.25   NWI   4   
  6 Turk, Bailey              12 SANTA MARGAR          35-05.00   NWI   3   
  7 Eljenholm, Taylor         11 DANA HILLS            35-01.00   NWI   2   
  8 Williams, Jasmine         12 KATELLA               34-02.50   NWI   1   
  9 Harabedian, Elyse         12 LOS ALAMITOS         J34-02.50   NWI 
 10 Crawford, Janie            9 LAGUNA BEACH          33-11.00   NWI 
 11 Lindsey, Anna             11 EDISON-HB             33-10.00   NWI 
 12 Meagher, Julia            12 YORBA LINDA           33-06.50   NWI 
 13 Franco, Vanessa           11 CANYON-ANA            33-06.00   NWI 
 14 Rosas, Raquel             10 MARINA                33-00.50   NWI 
 15 Petersen, Kaylin          11 BREA OLINDA           32-10.00   NWI 
 16 Stoneman, Jessie          12 MATER DEI             32-09.00   NWI 
 16 Woodings, Natalie         11 WOODBRIDGE            32-09.00   NWI 
 18 Mouleart, Danielle        12 ALISO NIGUEL          32-07.00   NWI 
 19 Kellogg, Grace            12 PACIFICA (G.          32-06.00   NWI 
 20 Schwab, Emiko             12 PACIFICA (G.          32-05.00   NWI 
 21 Sando, Madelyn            12 MATER DEI             32-03.50   NWI 
 22 Campbell, Christine       11 UNIVERSITY-I          32-01.50   NWI 
 23 Keating, Taylr            11 TRABUCO HILL          32-00.75   NWI 
 
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chasteler, Jackie         11 MISSION VIEJ          36-00.25   10   
  2 Johnson, Morgan           12 WOODBRIDGE            35-08.50    8   
  3 Tupailesa, Ashley         12 COSTA MESA            35-03.25    6   
  4 Maneafaiga, cheyenne      12 GARDEN GROVE          33-10.50    5   
  5 Judkins, Kayla            12 LA HABRA              33-10.25    4   
  6 Allen, Lauren             11 ESPERANZA             33-01.25    3   
  7 Ter Harr, Hannah          11 MISSION VIEJ          32-11.00    2   
  8 Miki-han, Kau ilani       10 MATER DEI             32-10.50    1   
  9 French, Brooke            12 VALENCIA-PL           32-09.25  
 10 Donohoe, Ashley           11 HUNTINGTON B          31-10.75  
 11 Hanna, Tawny              12 IRVINE                31-04.75  
 12 Caskey, Kara              12 MATER DEI             31-01.50  
 13 Erwin, Holly              11 DANA HILLS            31-00.25  
 14 Elogohary, Vanessa        11 UNIVERSITY-I          30-07.75  
 15 Asher, Raxanna            12 FOUNTAIN VLL          30-07.50  
 16 Stiers, Sabrina           11 TRABUCO HILL          30-05.25  
 
Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Caskey, Kara              12 MATER DEI               140-00   10   
  2 Maneafaiga, cheyenne      12 GARDEN GROVE            124-07    8   
  3 Donohoe, Ashley           11 HUNTINGTON B            119-00    6   
  4 Duffy, Shannon            12 IRVINE                  118-10    5   
  5 Robison, Lauren           12 ESPERANZA               113-07    4   
  6 Hanna, Tawny              12 IRVINE                  111-07    3   
  7 Ford, Kara                11 PACIFICA (G.            109-09    2   
  8 Ter Harr, Hannah          11 MISSION VIEJ            109-00    1   
  9 Abeyta, Jackie            12 MISSION VIEJ            106-10  
 10 Johnson, Morgan           12 WOODBRIDGE              104-03  
 11 Narciso, Katherine        12 DANA HILLS              104-02  
 12 Lopez, Shelby             12 ESPERANZA               102-04  
 13 Whitcher, Hayley          11 EL MODENA               101-11  
 14 French, Brooke            12 VALENCIA-PL             100-01  
 14 Geers, Mary               11 CAPO VALLEY             100-01  
 
Boys 100 Meter Dash Frosh Soph
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Suchesk, Alex             10 SANTA MARGAR             10.79   2.4  4  10   
  2 Danner, Spencer           10 SAN JUAN HIL             11.02   2.4  4   8   
  3 Lopiccola, Nick           10 SERVITE                  11.27   2.4  4   6   
  4 Maxwell, Jeremy           10 EDISON-HB                11.30   2.4  4   5   
  5 Douglas, Brandon           9 LOS ALAMITOS             11.37   1.7  3   4   
  6 Bailey, Daniel             9 JSERRA                   11.39   2.4  4   3   
  7 Robertson, Miles          10 BREA OLINDA              11.41   1.7  3   2   
  8 Hunter, Justin            10 DANA HILLS               11.42   2.4  4   1   
  9 Velasquez, Joseph         10 EL MODENA                11.51   2.4  1 
 10 Mitchell, Trey            10 TESORO                   11.54  +0.0  2 
 11 Cabrera, Justin           10 SANTA MARGAR             11.57   2.4  4 
 12 Foster, Paul               9 SAVANNA                  11.57   2.4  1 
 13 Taylor, Josh              10 MISSION VIEJ             11.64  +0.0  2 
 14 Anusiem, Ejike            10 VALENCIA-PL              11.65   2.4  1 
 15 Ukah, Mezu                10 TRABUCO HILL             11.66   2.4  4 
 16 Lancaster, Nathan         10 LAGUNA BEACH             11.66   1.7  3 
 16 Dozier, Carlin            10 BUENA PARK               11.66   2.4  1 
 18 Willard, Nick             10 CORONA DEL M             11.67  +0.0  2 
 19 MaGee, Taylor              9 LUTHERAN (OR             11.71  +0.0  2 
 20 Nesbit, Arik              10 SAN CLEMENTE             11.73   1.7  3 
 21 Ferreira, Kyle            10 MISSION VIEJ             11.76   2.4  1 
 22 Le, Sunny                 10 VALENCIA-PL              11.77   1.7  3 
 23 Salgado, Juan             10 WESTMINSTER              11.77   2.4  1 
 24 Miscione, Mike             9 SAN JUAN HIL             11.79   2.4  1 
 25 Goudeau, Kiante           10 EDISON-HB                11.82   2.4  1 
 26 Lundquist, Kyle            9 LAGUNA HILLS             11.83  +0.0  2 
 27 Garcia, Dominick          10 KATELLA                  11.85   1.7  3 
 28 Siemonsma, Chance          9 NEWPORT HARB             11.88  +0.0  2 
 29 Ginn, Parker              10 TESORO                   11.93  +0.0  2 
 30 Wingfield, Delvon         10 MATER DEI                11.95  +0.0  2 
 31 Hernandez, Adrian          9 MATER DEI                11.96   1.7  3 
 32 Redmond-Knight, Ryan      10 LAGUNA HILLS             12.02   2.4  1 
 33 Barbato, Barrett           9 CORONA DEL M             12.09   1.7  3 
 34 Brown, Tony                9 SERVITE                  12.10   2.4  4 
 35 Boston, Deven                BUENA PARK               12.12   1.7  3 
 36 Ramsey, Daniel            10 FOUNTAIN VLL             12.17  +0.0  2 
 
Boys 200 Meter Dash Frosh Soph
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Danner, Spencer           10 SAN JUAN HIL             22.70   1.7  4  10   
  2 Lopiccola, Nick           10 SERVITE                  23.25   1.7  4   8   
  3 Maxwell, Jeremy           10 EDISON-HB                23.27   1.7  4   6   
  4 Robertson, Miles          10 BREA OLINDA              23.30   1.3  3   5   
  5 Lancaster, Nathan         10 LAGUNA BEACH             23.36   1.3  3   4   
  6 Douglas, Brandon           9 LOS ALAMITOS             23.42   1.7  4   3   
  7 Bailey, Daniel             9 JSERRA                   23.47   1.7  4   2   
  8 Wingfield, Delvon         10 MATER DEI                23.52   1.3  3   1   
  9 Marquina, Mauro           10 DANA HILLS               23.53   1.3  3 
 10 Gordon, Dashawn           10 LOS ALAMITOS             23.58   3.3  2 
 11 Cabrera, Justin           10 SANTA MARGAR             23.60   1.3  3 
 12 Hunter, Justin            10 DANA HILLS               23.69   1.7  4 
 13 MaGee, Taylor              9 LUTHERAN (OR             23.80   3.3  2 
 14 Anusiem, Ejike            10 VALENCIA-PL              23.82   1.3  3 
 15 Daniels, Philips          10 BUENA PARK               23.84   1.3  3 
 16 Siemonsma, Chance          9 NEWPORT HARB             24.06   2.4  1 
 17 Salgado, Juan             10 WESTMINSTER              24.09   2.4  1 
 18 Owens, Julian              9 MISSION VIEJ             24.16   3.3  2 
 19 Ferreira, Kyle            10 MISSION VIEJ             24.18   1.3  3 
 20 Dozier, Carlin            10 BUENA PARK               24.20   2.4  1 
 21 Nesbit, Arik              10 SAN CLEMENTE             24.22   1.7  4 
 22 Grover, Gary              10 SANTA MARGAR             24.23   3.3  2 
 23 Ukah, Mezu                10 TRABUCO HILL             24.28   3.3  2 
 24 Redmond-Knight, Ryan      10 LAGUNA HILLS             24.42   2.4  1 
 25 Craig, Darion             10 LUTHERAN (OR             24.44   3.3  2 
 26 Lundquist, Kyle            9 LAGUNA HILLS             24.45   3.3  2 
 27 Morris, Zach              10 CANYON-ANA               24.49   2.4  1 
 28 Deng, Josh                10 FOUNTAIN VLL             24.75   2.4  1 
 29 Archer, Andrew               TRABUCO HILL             25.40   1.3  3 
 30 Choi, Edward               9 BECKMAN                  25.64   2.4  1 
 31 Yun, Daniel                9 JSERRA                   26.16   2.4  1 
 
Boys 400 Meter Dash Frosh Soph
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marquina, Mauro           10 DANA HILLS               50.45   4  10   
  2 Resong, Paul               9 SERVITE                  51.09   4   8   
  3 Oblouk, Trevor            10 EL TORO                  51.12   4   6   
  4 Fischer, Trevor           10 TROY                     51.51   4   5   
  5 Daniels, Philips          10 BUENA PARK               51.66   4   4   
  6 Smith, Keaton              9 DANA HILLS               51.94   4   3   
  7 Vanleer, Kyle             10 EDISON-HB                52.00   4   2   
  8 Thomas, Trent             10 EL TORO                  52.37   4   1   
  9 Carroll, Mackin           10 MATER DEI                52.42   4 
 10 Hankins, Hudson            9 LUTHERAN (OR             52.61   3 
 11 Hernandez, Vince          10 SANTA MARGAR             52.63   3 
 12 Hurst, Matt               10 CORONA DEL M             53.06   3 
 13 Hall, Grayson             10 EDISON-HB                53.37   2 
 14 Ruhnke, Max                9 SANTA MARGAR             53.39   3 
 15 Hartford, Tyler           10 MISSION VIEJ             53.76   3 
 16 Gibson, Giancarlo         10 EL MODENA                53.81   2 
 17 Bell, Tice                10 NEWPORT HARB             53.95   1 
 18 Ptolemy, Jacob            10 TRABUCO HILL             54.06   3 
 19 Packard, Matthew          10 SERVITE                  54.06   3 
 20 Tariq, Kamran              9 TESORO                   54.17   1 
 21 Estrada, Kyle             10 SAN JUAN HIL             54.35   1 
 22 Osario, Carlos            10 BUENA PARK               54.62   2 
 23 Medina, Richard            9 MISSION VIEJ             54.83   2 
 24 Martin, Travis            10 CORONA DEL M             55.14   2 
 25 Cragin, Patrick           10 CAPO VALLEY              55.42   1 
 26 Ordaz, Jose               10 FOUNTAIN VLL             55.63   2 
 27 Mowdy, Jaymeson              KATELLA                  56.20   1 
 28 Camarena, Luis             9 LOARA                    56.22   1 
 29 Knights, Robert            9 NORTHWOOD                56.51   1 
 30 Huynh, Patrick            10 FOUNTAIN VLL             56.53   2 
 31 Lavering, Dean            10 SAN JUAN HIL             57.27   1 
 32 Salgado, Kevin               KATELLA                  58.42   1 
 
Boys 800 Meter Run Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ruppert-Majer, Daniel     10 DANA HILLS             2:01.84   10   
  2 Smythe, Eamon             10 EDISON-HB              2:01.85    8   
  3 Smith, Keaton              9 DANA HILLS             2:02.44    6   
  4 Myers, Logan              10 TESORO                 2:02.53    5   
  5 Struthers, Dylan          10 SAN CLEMENTE           2:02.66    4   
  6 Mariano, Kevin            10 SAN CLEMENTE           2:02.77    3   
  7 Roberts, Cole             10 TRABUCO HILL           2:03.60    2   
  8 Curran, Scott             10 TESORO                 2:03.68    1   
  9 Robbins, Brian            10 MISSION VIEJ           2:04.23  
 10 Guzman, Benjamin           9 NORTHWOOD              2:04.44  
 11 Allen, Max                10 JSERRA                 2:05.94  
 12 Camarena, Chris           10 SAN JUAN HIL           2:06.09  
 13 Koscal, Andrew            10 ALISO NIGUEL           2:06.46  
 14 Durand, Hunter            10 PACIFICA (G.           2:06.89  
 15 Kennedy, Stephen          10 PACIFICA (G.           2:07.36  
 16 Genchi, Antonio           10 SANTA ANA VL           2:07.40  
 17 Hernandez, Shane          10 LOS ALAMITOS           2:07.87  
 18 Orozco, DiMaggio          10 BREA OLINDA            2:08.04  
 19 Ohara, Tomas               9 MATER DEI              2:08.08  
 20 Holmes, Joshua            10 LOS ALAMITOS           2:08.14  
 21 Yin, Peter                10 EDISON-HB              2:08.24  
 22 Potter, Tommy              9 VILLA PARK             2:08.45  
 23 Burciago, Patrick         10 HUNTINGTON B           2:08.96  
 24 Monzon, Randell            9 SANTA ANA              2:09.27  
 25 Dildy, Andrew             10 CAPO VALLEY            2:09.73  
 26 Choi, Christian J.         9 WOODBRIDGE             2:10.32  
 27 Shellito, Austin           9 BREA OLINDA            2:10.36  
 28 Taylor, Ryan               9 MARINA                 2:10.62  
 29 Mendoza, Edgar            10 SADDLEBACK             2:10.83  
 30 Lu, Brian                 10 FOUNTAIN VLL           2:11.41  
 31 mejia, alan                9 ANAHEIM                2:11.54  
 32 Ledezma, Omar              9 CANYON-ANA             2:11.59  
 33 Thompson, Ryan             9 CANYON-ANA             2:11.99  
 34 De Guia, Gared            10 SERVITE                2:12.62  
 35 Franklin, Radhi           10 TRABUCO HILL           2:12.81  
 36 Ngo, Justin               10 MARINA                 2:12.92  
 37 Mediano, Robert           10 LA HABRA               2:13.06  
 38 Koivuniemi, Kyle          10 ALISO NIGUEL           2:13.49  
 39 Abraham, David            10 FOUNTAIN VLL           2:14.30  
 40 Mosqueda, Steven          10 ESPERANZA              2:14.49  
 41 Serna, Enrique             9 LOARA                  2:14.70  
 42 Stone, Brenden             9 NORTHWOOD              2:15.47  
 43 Awoyele, Victor            9 LOARA                  2:15.98  
 44 Arbogast, Justin          10 VILLA PARK             2:23.34  
 
Boys 1600 Meter Run RATED Frosh Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Guzman, Ben                9 NORTHWOOD              4:39.68  
  2 Shelton, Matt              9 SAN CLEMENTE           4:43.73  
  3 Selevos, Andrew           10 CANYON-ANA             4:46.33  
  4 Parker, Matt              10 SAN CLEMENTE           4:47.28  
  5 Garcia, Christian          9 NEWPORT HARB           4:47.94  
  6 Holmes, Joshua            10 LOS ALAMITOS           4:48.36  
  7 Keating, Jack             10 EDISON-HB              4:48.85  
  8 Yang, Jeremy              10 VALENCIA-PL            4:49.44  
  9 Mendoza, Edgar            10 SADDLEBACK             4:49.57  
 10 King, Zach                10 CAPO VALLEY            4:49.63  
 11 Salgado, Juan              9 LOARA                  4:49.73  
 12 Barton, Grant              9 LAGUNA BEACH           4:50.13  
 13 Thompson, Ryan             9 CANYON-ANA             4:51.05  
 14 Arteaga, Daniel           10 TUSTIN                 4:51.15  
 15 grande, brian              9 ANAHEIM                4:51.84  
 16 Johnson, Daniel           10 EL MODENA              4:51.86  
 17 Wong, Daniel              10 CAPO VALLEY            4:52.03  
 18 Jacobs, Kyle               9 ALISO NIGUEL           4:52.14  
 19 Koprowski, Casey          10 LAGUNA BEACH           4:52.21  
 20 Getscher, Tim              9 SERVITE                4:52.21  
 21 Park, Josh                10 ESPERANZA              4:52.67  
 22 Hall, Hayden              10 FOOTHILL               4:53.90  
 23 Stone, Brenden             9 NORTHWOOD              4:55.04  
 24 Sunga, Arthur             10 VALENCIA-PL            4:55.67  
 25 Najera, James             10 LA HABRA               5:02.07  
 26 Hommes, Chad              10 LOS ALAMITOS           5:02.15  
 27 Potter, Tommy              9 VILLA PARK             5:08.27  
 28 Kinnett, Tristan           9 LAGUNA HILLS           5:11.46  
 
Boys 1600 Meter Run SEEDED Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Diem, Gavin               10 DANA HILLS             4:27.10   10   
  2 Couser, Rhys              10 TESORO                 4:28.30    8   
  3 Ashbaugh, Cameron         10 MISSION VIEJ           4:29.23    6   
  4 Pino, Sean                 9 CREAN LUTHER           4:30.65    5   
  5 Marshall, Jackson         10 WOODBRIDGE             4:30.97    4   
  6 Hulme, Michael             9 MATER DEI              4:31.10    3   
  7 Gulino, Hunter            10 FOUNTAIN VLL           4:32.92    2   
  8 Antunez, Pedro            10 SANTA ANA VL           4:33.75    1   
  9 Tran, Bryan               10 MARINA                 4:36.41  
 10 Vargas, Efrain            10 HUNTINGTON B           4:36.57  
 11 Orozco, DiMaggio          10 BREA OLINDA            4:37.12  
 12 Curran, Scott             10 TESORO                 4:37.22  
 13 Vargas, Danny             10 HUNTINGTON B           4:37.55  
 14 De Fraine, Evan           10 TRABUCO HILL           4:37.94  
 15 Barnett, Christian        10 DANA HILLS             4:37.95  
 16 Yin, Peter                10 EDISON-HB              4:38.54  
 17 Tran, Chris               10 MARINA                 4:38.75  
 18 Hutton, Mitchell          10 VILLA PARK             4:39.43  
 19 Mitchell, Colten          10 MISSION VIEJ           4:39.91  
 20 Genchi, Antonio           10 SANTA ANA VL           4:41.53  
 21 Rigby, Ben                10 FOOTHILL               4:42.16  
 22 Ohara, Tomas               9 MATER DEI              4:43.32  
 23 Shellito, Austin           9 BREA OLINDA            4:44.74  
 24 Suiste, Jacob A           10 WOODBRIDGE             4:44.99  
 25 Moreno, Luis              10 SADDLEBACK             4:46.29  
 26 Hold, Ethan               10 CORONA DEL M           4:46.75  
 27 Lu, Brian                 10 FOUNTAIN VLL           4:47.45  
 28 Fracassi, Nic             10 JSERRA                 4:48.54  
 29 Hiltbrand, Grant          10 TRABUCO HILL           4:48.83  
 30 Awoyele, Victor            9 LOARA                  4:58.01  
 
Boys 3200 Meter Run Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Diem, Gavin               10 DANA HILLS             9:46.42   10   
  2 Aube, Kyle                10 MARINA                 9:56.58    8   
  3 Marshall, Jackson         10 WOODBRIDGE            10:00.01    6   
  4 Koryta, Brennon           10 BREA OLINDA           10:01.08    5   
  5 Keith, Spencer            10 CORONA DEL M          10:04.10    4   
  6 Pino, Sean                 9 CREAN LUTHER          10:07.39    3   
  7 Svoboda, Wyler            10 DANA HILLS            10:07.86    2   
  8 Antunez, Pedro            10 SANTA ANA VL          10:09.27    1   
  9 Hulme, Michael             9 MATER DEI             10:12.23  
 10 Ashbaugh, Cameron         10 MISSION VIEJ          10:18.91  
 11 Tran, Bryan               10 MARINA                10:19.09  
 12 Vargas, Efrain            10 HUNTINGTON B          10:20.57  
 13 Bostwick-Pope, Blaize     10 LAGUNA HILLS          10:21.92  
 14 Yin, Christopher          10 EDISON-HB             10:29.45  
 15 Rebollar, Veda            10 LAGUNA BEACH          10:29.68  
 16 Bermudez, Brett           10 COSTA MESA            10:34.81  
 17 Rigby, Ben                10 FOOTHILL              10:34.86  
 18 Barton, Grant              9 LAGUNA BEACH          10:35.50  
 19 Selevos, Andrew           10 CANYON-ANA            10:36.00  
 20 Wasley, Tristan            9 LAGUNA HILLS          10:40.32  
 21 Vargas, Danny             10 HUNTINGTON B          10:40.39  
 22 Gulino, Hunter            10 FOUNTAIN VLL          10:41.50  
 23 Padilla, Joshua           10 TRABUCO HILL          10:42.06  
 24 Nash, Galyn                9 FOUNTAIN VLL          10:42.31  
 25 McCabe, Patrick            9 TRABUCO HILL          10:44.66  
 26 Moreno, Luis              10 SADDLEBACK            10:44.77  
 27 Suiste, Jacob A           10 WOODBRIDGE            10:53.73  
 28 Valencia, Brian           10 LA HABRA              11:00.66  
 29 Seward, Jack              10 EDISON-HB             11:05.62  
 
Boys 110 Meter Hurdles Frosh Soph
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Huynh, Dustin             10 FOUNTAIN VLL             15.80  +0.0  4  10   
  2 Reeves, Justin            10 GODINEZ FUND             16.18  +0.0  4   8   
  3 Garcia, Dominick          10 KATELLA                  16.19  +0.0  4   6   
  4 Lugo, David               10 MATER DEI                16.63  -1.0  3   5   
  5 Atencio, Derek            10 SERVITE                  16.73  +0.0  4   4   
  6 Simmons, Tony             10 TESORO                   16.92  +0.0  4   3   
  7 Rios, Tyler               10 LOS ALAMITOS             16.97  -1.0  3   2   
  8 Moa, Evi                  10 BUENA PARK               17.02  -1.0  3   1   
  9 Padron, Tristan           10 COSTA MESA               17.17  +0.0  4 
 10 Fleming, Rory             10 NEWPORT HARB             17.24  +0.0  4 
 11 Inman, Tyler              10 BREA OLINDA              17.40  -1.1  2 
 12 Yu, Saem                  10 VILLA PARK               17.41  -0.5  1 
 13 Bohuslavizki, Christian   10 SANTA MARGAR             17.54  +0.0  4 
 14 Atencio, Dylan             9 SERVITE                  17.54  -1.1  2 
 15 Rodriguez, Nate           10 ESPERANZA                17.63  -1.1  2 
 16 Wippler, Brett             9 SAN JUAN HIL             17.65  -1.0  3 
 17 Frohack, Zachary          10 TESORO                   17.75  -1.0  3 
 18 Gonzalez, Anthony         10 LUTHERAN (OR             17.77  -1.1  2 
 19 DeBarros, Marcell         10 NEWPORT HARB             17.77  -0.5  1 
 20 Do, Alexander             10 VILLA PARK               17.92  -0.5  1 
 21 Miller, Kiedrick          10 WESTERN                  17.95  -1.0  3 
 22 Griffith, Brantlee        10 DANA HILLS               17.96  -1.1  2 
 23 Jeannis, Brian            10 ESPERANZA                18.19  -0.5  1 
 24 Husain, Ramsey            10 FOUNTAIN VLL             18.36  -0.5  1 
 25 Le, Andy                  10 TUSTIN                   18.42  -0.5  1 
 26 Crow, Adrian              10 BUENA PARK               18.63  -1.0  3 
 27 Pleas, Laquan              9 SAVANNA                  19.34  -0.5  1 
 28 Yumul, Eric               10 WESTERN                  19.48  +0.0  4 
 28 Palomino, Jordan          10 MISSION VIEJ             19.48  -1.1  2 
 30 cabadas, jidalardo         9 ANAHEIM                  19.67  -0.5  1 
 31 Young, Colton              9 MISSION VIEJ             19.70  -1.1  2 
 
Boys 300 Meter Hurdles Frosh Soph
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Van Vliet, Nick           10 DANA HILLS               41.35   4  10   
  2 Huynh, Dustin             10 FOUNTAIN VLL             41.96   4   8   
  3 Fischer, Trevor           10 TROY                     42.07   4   6   
  4 Gonzalez, Anthony         10 LUTHERAN (OR             43.02   4   5   
  5 Mahoney, Donald           10 JSERRA                   43.08   4   4   
  6 Yumul, Eric               10 WESTERN                  43.09   4   3   
  7 Inman, Tyler              10 BREA OLINDA              43.30   1   2   
  8 Le, Andy                  10 TUSTIN                   43.58   1   1   
  9 Lugo, David               10 MATER DEI                43.60   3 
 10 Gomez, Manuel              9 LOS ALAMITOS             43.70   2 
 11 Rios, Tyler               10 LOS ALAMITOS             43.89   3 
 12 Miller, Kiedrick          10 WESTERN                  43.90   4 
 13 Albrecht, Alec            10 LA HABRA                 43.97   2 
 14 DeBarros, Marcell         10 NEWPORT HARB             44.08   2 
 15 McQuaid, Wes              10 TESORO                   44.13   2 
 16 Padron, Tristan           10 COSTA MESA               44.25   3 
 17 Fleming, Rory             10 NEWPORT HARB             44.25   2 
 18 Pleas, Laquan              9 SAVANNA                  44.70   1 
 19 Ta, Zachary                9 BECKMAN                  44.87   2 
 20 Griffith, Brantlee        10 DANA HILLS               44.97   3 
 21 Yu, Saem                  10 VILLA PARK               45.11   2 
 22 Crow, Adrian              10 BUENA PARK               45.31   1 
 23 Leyva, Eder               10 LOS AMIGOS               45.68   3 
 24 Husain, Ramsey            10 FOUNTAIN VLL             45.76   1 
 25 Ha, David                 10 ALISO NIGUEL             45.90   1 
 26 Atencio, Derek            10 SERVITE                  46.00   1 
 27 Moa, Evi                  10 BUENA PARK               46.08   2 
 28 Maldonado, Javier          9 ALISO NIGUEL             46.73   1 
 -- Hankins, Hudson            9 LUTHERAN (OR                DQ   3 
 -- Garcia, Dominick          10 KATELLA                     DQ   4  Knocked hurdle into
 
Boys 4x100 Meter Relay Frosh Soph
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 SANTA MARGARIT  'A'                                   43.67   3  10   
  2 LOS ALAMITOS  'A'                                     44.89   3   8   
  3 DANA HILLS  'A'                                       45.21   2   6   
  4 SAN CLEMENTE  'A'                                     45.21   1   5   
  5 MISSION VIEJO  'A'                                    45.34   2   4   
  6 BREA OLINDA  'A'                                      45.52   1   3   
  7 TESORO  'A'                                           45.53   3   2   
  8 LAGUNA HILLS  'A'                                     45.66   2   1   
  9 CORONA DEL MAR  'A'                                   45.70   2 
 10 LUTHERAN (ORANGE)  'A'                                45.71   3 
 11 VALENCIA-PL  'A'                                      45.72   1 
 12 TRABUCO HILLS  'A'                                    46.27   3 
 13 NEWPORT HARBOR  'A'                                   46.61   2 
 14 CAPO VALLEY  'A'                                      46.75   1 
 15 ALISO NIGUEL  'A'                                     46.79   1 
 16 FOUNTAIN VLLY  'A'                                    47.49   2 
 17 VILLA PARK  'A'                                       47.58   1 
 18 ESPERANZA  'A'                                        47.61   1 
 19 MARINA  'A'                                           49.12   1 
 20 SADDLEBACK  'A'                                       57.35   2 
 -- MATER DEI  'A'                                           DQ   3  Finished without Bat
 -- SERVITE  'A'                                             DQ   3  Running on lane line
 -- SAN JUAN HILLS  'A'                                      DQ   2  Passing out of zone
 -- EDISON-HB  'A'                                           DQ   2  Running out of zone
 
Boys 4x400 Meter Relay Frosh Soph
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 DANA HILLS  'A'                                     3:29.44   2  10   
  2 EDISON-HB  'A'                                      3:29.55   2   8   
  3 SERVITE  'A'                                        3:30.93   2   6   
  4 SAN CLEMENTE  'A'                                   3:37.37   2   5   
  5 MISSION VIEJO  'A'                                  3:37.75   2   4   
  6 LUTHERAN (ORANGE)  'A'                              3:38.29   1   3   
  7 MATER DEI  'A'                                      3:38.36   2   2   
  8 SAN JUAN HILLS  'A'                                 3:40.15   1   1   
  9 TESORO  'A'                                         3:41.04   1 
 10 ALISO NIGUEL  'A'                                   3:47.31   1 
 11 NORTHWOOD  'A'                                      3:47.91   1 
 12 VALENCIA-PL  'A'                                    3:50.75   1 
 13 CAPO VALLEY  'A'                                    3:55.01   2 
 14 PACIFICA (G.G.)  'A'                                3:57.07   1 
 
Boys High Jump Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reeves, Justin            10 GODINEZ FUND           6-00.00   10   
  2 Beynon, AJ                 9 EDISON-HB              5-10.00    8   
  3 Guida, Ralph              10 LUTHERAN (OR          J5-10.00    4.50
  3 Sakrany, Kavi             10 SAGE HILL             J5-10.00    4.50
  3 Morrison, Jacob           10 SAN CLEMENTE          J5-10.00    4.50
  3 Debus, Joel               10 LUTHERAN (OR          J5-10.00    4.50
  7 Kist, Hunter              10 EDISON-HB             J5-10.00    2   
  8 Bland, Mitchell           10 TESORO                 5-08.00    1   
  9 Hurst, Matt               10 CORONA DEL M          J5-08.00  
  9 Pike, Kailar              10 LAGUNA BEACH          J5-08.00  
  9 Fitzgerald, Gavin         10 SANTA MARGAR          J5-08.00  
 12 Hartmann, Dallas          10 MISSION VIEJ           5-06.00  
 12 Shafer, Anthony            9 MARINA                 5-06.00  
 12 VanNeel, Dillon           10 ALISO NIGUEL           5-06.00  
 12 Braida, Jack              10 LOS ALAMITOS           5-06.00  
 12 Green, Jayson             10 ALISO NIGUEL           5-06.00  
 12 Wilde, Alex               10 CORONA DEL M           5-06.00  
 18 Winick, Kyle               9 EL MODENA              5-04.00  
 18 Rayner, Dallas            10 NORTHWOOD              5-04.00  
 18 Simmons, Tony             10 TESORO                 5-04.00  
 18 Comoglio, Halden          10 DANA HILLS             5-04.00  
 18 Mucerino, Matt            10 SAN JUAN HIL           5-04.00  
 18 Husain, Ramsey            10 FOUNTAIN VLL           5-04.00  
 -- Eteaki, Harvey             9 SERVITE                     NH  
 -- Washington, Nate          10 MISSION VIEJ                NH  
 
Boys Pole Vault Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johansson, Carl           10 LUTHERAN (OR          14-03.00   10   
  2 Curry, Parker             10 SANTA MARGAR         J14-03.00    8   
  3 Bean, David               10 LUTHERAN (OR          13-09.00    6   
  4 Shank, Jesse              10 SERVITE              J13-09.00    5   
  5 Turner, Riley             10 MATER DEI             13-03.00    4   
  6 Antol, Jordan             10 MISSION VIEJ          12-09.00    3   
  7 Fischbeck, Jake           10 YORBA LINDA           12-03.00    1.50
  7 Adler, Jacob              10 MISSION VIEJ          12-03.00    1.50
  9 Man, Nick                 10 FOUNTAIN VLL          11-09.00  
  9 Riviere, Ryan             10 SERVITE               11-09.00  
  9 Comoglio, Halden          10 DANA HILLS            11-09.00  
  9 Buyan, Alex               10 EDISON-HB             11-09.00  
 13 Buck, Tristan             10 ALISO NIGUEL          11-03.00  
 14 Cool, James               10 EDISON-HB             10-09.00  
 14 Morris, Michael           10 DANA HILLS            10-09.00  
 14 Newman, Luke               9 TRABUCO HILL          10-09.00  
 14 Elliott, Nick              9 NEWPORT HARB          10-09.00  
 14 Sloan, Alex                9 CAPO VALLEY           10-09.00  
 14 Mason, Colin               9 FOUNTAIN VLL          10-09.00  
 20 Estrada, Erick            10 LOARA                 10-00.00  
 20 Vinikow, Miles               NEWPORT HARB          10-00.00  
 -- Tower, David              10 MARINA                      NH  
 -- Desmond, Tony              9 JSERRA                      NH  
 -- Ivec, Dante               10 SAN CLEMENTE                NH  
 
Boys Long Jump Frosh Soph
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Mitchell, Trey            10 TESORO                21-02.25   NWI  10   
  2 Romero, Paul               9 DANA HILLS            19-10.00   NWI   8   
  3 McQuaid, Wes              10 TESORO                19-05.00   NWI   6   
  4 Terena, Weston               TRABUCO HILL          19-04.25   NWI   5   
  5 Hessenauer, Chris         10 DANA HILLS            19-03.75   NWI   4   
  6 Albrecht, Alec            10 LA HABRA              19-01.75   NWI   3   
  7 Beynon, AJ                 9 EDISON-HB             18-11.00   NWI   2   
  8 Beachley, Tate             9 SERVITE               18-10.50   NWI   1   
  9 Reiter, Lane              10 VILLA PARK            18-09.00   NWI 
 10 Wingfield, Delvon         10 MATER DEI             18-08.00   NWI 
 11 Gaddis, Riley              9 NEWPORT HARB          18-07.75   NWI 
 12 Hong, Jonathan            10 CAPO VALLEY           18-05.50   NWI 
 13 Schuurs, Andrew           10 MISSION VIEJ          18-04.75   NWI 
 14 Debus, Joel               10 LUTHERAN (OR          18-04.25   NWI 
 15 Byrne, Jason              10 CAPO VALLEY           18-03.50   NWI 
 16 Taylor, Josh              10 MISSION VIEJ          18-02.75   NWI 
 17 Hypolite, Spencer         10 EL TORO               18-01.50   NWI 
 18 Ahlstrom, Keith            9 LOS ALAMITOS          18-00.50   NWI 
 19 Fischer, David            10 WHITTIER CHR          18-00.00   NWI 
 -- Han, David                 9 BECKMAN                     ND   NWI 
 -- Burton, Robert            10 LOS ALAMITOS                ND   NWI 
 -- Ochoa, Sal                 9 FOUNTAIN VLL                ND   NWI 
 -- Carvalho, Brennan          9 SERVITE                     ND   NWI 
 
Boys Triple Jump Frosh Soph
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Debus, Joel               10 LUTHERAN (OR          40-10.50   NWI  10   
  2 Waller, Travis             9 SERVITE               39-02.75   NWI   8   
  3 Byrne, Jason              10 CAPO VALLEY           38-10.00   NWI   6   
  4 Burton, Robert            10 LOS ALAMITOS          38-08.50   NWI   5   
  5 Hessenauer, Chris         10 DANA HILLS            38-08.00   NWI   4   
  6 Simmons, Tony             10 TESORO                38-04.50   NWI   3   
  7 Gallo, Joey               10 LAGUNA BEACH          38-04.00   NWI   2   
  8 Winick, Kyle               9 EL MODENA             38-02.00   NWI   1   
  9 Beynon, AJ                 9 EDISON-HB             38-01.50   NWI 
 10 Carvejo, Chris               TRABUCO HILL          38-01.00   NWI 
 10 Taylor, Josh              10 MISSION VIEJ          38-01.00   NWI 
 12 Banuelos, Brady            9 CANYON-ANA            37-10.00   NWI 
 13 Vanvaverbeke, Joseph      10 PACIFICA (G.          37-07.00   NWI 
 14 Vinson, Devon                TRABUCO HILL          37-03.75   NWI 
 15 Reiter, Lane              10 VILLA PARK            37-01.50   NWI 
 -- Han, David                 9 BECKMAN                     ND   NWI 
 -- Schuurs, Andrew           10 MISSION VIEJ                ND   NWI 
 -- Craig, Darion             10 LUTHERAN (OR                ND   NWI 
 -- chavez, oscar             10 ANAHEIM                     ND   NWI 
 -- McQuaid, Wes              10 TESORO                      ND   NWI 
 -- Franks, Isaiah            10 SADDLEBACK                  ND   NWI 
 -- Ito, Ian                  10 DANA HILLS                  ND   NWI 
 -- Braida, Jack              10 LOS ALAMITOS                ND   NWI 
 -- Carvalho, Brennan          9 SERVITE                     ND   NWI 
 -- Husain, Ramsey            10 FOUNTAIN VLL                ND   NWI 
 -- Huynh, Patrick            10 FOUNTAIN VLL                ND   NWI 
 
Boys Shot Put Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hufford, Ramsey           10 NEWPORT HARB          52-09.00   10   
  2 Mathewes, Michael         10 MISSION VIEJ          51-06.00    8   
  3 Fenton, Derek             10 SAN CLEMENTE          51-04.50    6   
  4 Sweetser, Garrett         10 ESPERANZA             50-09.50    5   
  5 Benoit, Kelsey            10 SAN CLEMENTE          50-05.50    4   
  6 Mendoza, Lorenzo          10 LOARA                 50-05.00    3   
  7 Moore, Andrew             10 SERVITE               49-06.50    2   
  8 Bush, Sam                 10 NEWPORT HARB          49-05.00    1   
  9 Montes De Oca, Alonso     10 LOS AMIGOS            49-01.50  
 10 Truong, William           10 ESPERANZA             47-10.00  
 11 Jordan, Nathaniel         10 GODINEZ FUND          47-04.50  
 12 Sota, Michael             10 VALENCIA-PL           47-03.00  
 13 Tristan, DeLaRosa         10 LA HABRA              46-06.00  
 14 Passaglia, Nicholas       10 MISSION VIEJ          46-05.00  
 15 Shelstad, Derek           10 CAPO VALLEY           45-09.50  
 16 Greg, Gaines              10 LA HABRA              45-04.25  
 17 Perez, Diego              10 FOUNTAIN VLL          45-04.00  
 18 Asuega, Roy               10 FOUNTAIN VLL          44-11.00  
 19 Coghill, Nick              9 VALENCIA-PL           44-05.00  
 20 Kamarullah, Tavi           9 EL TORO               44-01.25  
 21 Matuzak, Max               9 SERVITE               42-08.25  
 22 Contreras, Daniel         10 CAPO VALLEY           42-00.00  
 -- Courtney, Tyler           10 IRVINE                      ND  
 -- Walker, Colton             9 TESORO                      ND  
 -- Strickland, Kyle          10 DANA HILLS                  ND  
 
Boys Discus Throw Frosh Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hufford, Ramsey           10 NEWPORT HARB            149-10   10   
  2 Truong, William           10 ESPERANZA               142-01    8   
  3 Courtney, Tyler           10 IRVINE                  141-03    6   
  4 Mendoza, Lorenzo          10 LOARA                   135-04    5   
  5 Montes De Oca, Alonso     10 LOS AMIGOS              131-04    4   
  6 Shelstad, Derek           10 CAPO VALLEY             130-06    3   
  7 Fortier, Will             10 NEWPORT HARB            130-02    2   
  8 Fenton, Derek             10 SAN CLEMENTE            128-02    1   
  9 Afrasiabi, Shevin         10 DANA HILLS              127-04  
 10 Jordan, Nathaniel         10 GODINEZ FUND            125-03  
 11 Greg, Gaines              10 LA HABRA                123-04  
 12 Sota, Michael             10 VALENCIA-PL             123-00  
 13 Jarrett, Kemar            10 IRVINE                  122-08  
 14 Coghill, Nick              9 VALENCIA-PL             120-02  
 15 Lamantain, Tyler          10 FOUNTAIN VLL            118-04  
 16 Esparaza, Giovanni        10 GODINEZ FUND            114-08  
 17 Contrares, Felipe         10 LOS AMIGOS              114-00  
 18 barba, tyler               9 LOS ALAMITOS            113-05  
 19 Benoit, Kelsey            10 SAN CLEMENTE            111-07  
 20 Arlotti, Jake             10 MISSION VIEJ            111-04  
 21 Villalobos, Robert        10 MISSION VIEJ            110-07  
 -- Velasquez, Javier         10 SADDLEBACK                  ND  
 -- Contreras, Daniel         10 CAPO VALLEY                 ND  
 -- Ferguson, Duncan          10 ESPERANZA                   ND  
 -- Kamarullah, Tavi           9 EL TORO                     ND  
 -- Wann, Calvin              10 FOUNTAIN VLL                ND  
 -- Strickland, Kyle          10 DANA HILLS                  ND  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gamboa, Herbert           12 SAN CLEMENTE             10.57   3.7  5  10   
  2 Hazel, Austin             12 MATER DEI                10.69   3.7  5   8   
  3 Nwachie, Kezue            12 LOARA                    10.69   3.7  5   6   
  4 Holmes, Kendall              LOS ALAMITOS             10.95   3.7  5   5   
  5 Lynn, Ryan                12 SAN CLEMENTE             11.07   3.7  5   4   
  6 Collins, Marcus           11 MISSION VIEJ             11.08   3.7  5   3   
  7 Testini, Thomas           12 CORONA DEL M             11.09   1.1  2   2   
  8 Perez, Richard            12 LAGUNA HILLS             11.10   1.1  2   1   
  9 Simpkins, Austin          12 HUNTINGTON B             11.12   0.8  4 
 10 Ly, Ryan                  12 OXFORD ACAD.             11.14   1.1  2 
 11 Lilly, Michael            12 TUSTIN                   11.19   1.2  1 
 12 Prior, Taylor             11 LUTHERAN (OR             11.20   1.1  3 
 13 Pierce, Anthony           12 MISSION VIEJ             11.23   0.8  4 
 14 Siudzinski, Tyler         12 TUSTIN                   11.23   1.1  3 
 15 Moss, Jarrell             11 FOOTHILL                 11.24   1.1  2 
 16 Bosco, Nick               12 MATER DEI                11.29   1.2  1 
 17 Hammill, Mike             10 BECKMAN                  11.29   3.7  5 
 18 Langham, Trent            12 PACIFICA (G.             11.29   3.7  5 
 19 Petsas, George            11 ESPERANZA                11.31   1.1  2 
 20 Patton, Scott Michael      9 WOODBRIDGE               11.32   1.1  3 
 21 Steinberger, Jeffrey      12 TRABUCO HILL             11.33   0.8  4 
 22 Molina, Ricardo           11 LOS ALAMITOS             11.34   1.1  3 
 23 Reynolds, Syd             11 TESORO                   11.35   1.2  1 
 24 Kavanaugh, Cale           12 VILLA PARK               11.41   1.1  2 
 25 Wolpini, Ryan                SANTA MARGAR             11.42   1.1  3 
 26 Walberg, George           11 SAN JUAN HIL             11.42   1.2  1 
 27 Baljeu, Troy              12 EDISON-HB                11.50   1.1  3 
 28 Sanchez, Alex             11 CANYON-ANA               11.56   1.2  1 
 29 Booth, Andre              12 VALENCIA-PL              11.58   1.1  2 
 30 Quickle, Andrew           11 TRABUCO HILL             11.61   1.1  2 
 31 Massie, Brayden           11 YORBA LINDA              11.74   1.1  3 
 32 Widdowson, George         12 SAN JUAN HIL             11.88   0.8  4 
 33 Wallace, Aven             12 BECKMAN                  12.00   0.8  4 
 34 Williams, Jonovan         12 JSERRA                   12.06   1.1  3 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Hazel, Austin             12 MATER DEI                21.66   3.3  3  10   
  2 Gamboa, Herbert           12 SAN CLEMENTE             21.87   3.3  3   8   
  3 Harmon, Chas              12 JSERRA                   21.98   3.3  3   6   
  4 Collins, Marcus           11 MISSION VIEJ             22.13   3.3  3   5   
  5 Perez, Richard            12 LAGUNA HILLS             22.35   3.3  3   4   
  6 Hardlund, Alex            12 CYPRESS                  22.48   3.3  3   3   
  7 Pierce, Anthony           12 MISSION VIEJ             22.48   3.3  3   2   
  8 Testini, Thomas           12 CORONA DEL M             22.63   0.4  2   1   
  9 McQuitty, James           10 TRABUCO HILL             22.76   3.3  3 
 10 Lindsey, Jordan           11 TUSTIN                   22.79   0.4  2 
 11 Graban, Matt              12 SANTA MARGAR             22.90   3.6  1 
 12 Welsh, Tyler              11 LAGUNA HILLS             22.97   3.3  3 
 13 Petsas, George            11 ESPERANZA                23.00   3.6  1 
 14 Patton, Scott Michael      9 WOODBRIDGE               23.00   3.6  1 
 15 Allen, Justin             10 MATER DEI                23.00   3.6  1 
 16 Holtz, Dustin             12 EL MODENA                23.08   3.6  1 
 17 Lilly, Michael            12 TUSTIN                   23.28   0.4  2 
 18 Williams, Hakeem          11 BUENA PARK               23.41   3.6  1 
 19 Nichols, Tyler            12 LAGUNA BEACH             23.55   0.4  2 
 20 Kavanaugh, Cale           12 VILLA PARK               23.56   0.4  2 
 21 Konecny, Dominik          11 VILLA PARK               23.72   3.6  1 
 22 Hayes, Brett              11 TRABUCO HILL             23.78   3.6  1 
 23 Cimmarusti, Nick          11 JSERRA                   24.66   3.6  1 
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lujan, Julian             12 SERVITE                  49.70   4  10   
  2 Swigert, John             12 CORONA DEL M             49.91   4   8   
  3 Harmon, Chas              12 JSERRA                   49.94   4   6   
  4 Terry, David              12 TUSTIN                   50.19   4   5   
  5 Ishida, Kuni              12 NORTHWOOD                50.25   3   4   
  6 Traylor, Mychal           11 MATER DEI                50.74   3   3   
  7 Hardlund, Alex            12 CYPRESS                  50.83   4   2   
  8 Lee, Nick                 12 MISSION VIEJ             51.13   4   1   
  9 Johnson, Julian           10 ALISO NIGUEL             51.16   3 
 10 Rodriguez, Luie           12 SERVITE                  51.31   4 
 11 Welsh, Tyler              11 LAGUNA HILLS             51.32   2 
 12 Allen, Justin             10 MATER DEI                51.38   4 
 13 Fulcher, Aaron            12 TESORO                   51.57   2 
 14 Alcalde, josh             11 PACIFICA (G.             51.61   3 
 15 Ladely, Zach              12 CANYON-ANA               51.70   2 
 16 Victores, Reid            12 VALENCIA-PL              51.79   3 
 17 Holtz, Dustin             12 EL MODENA                51.86   3 
 18 Oyakawa, Matt             10 FOUNTAIN VLL             51.89   3 
 19 Bauer, Kyle               12 SAN JUAN HIL             51.96   2 
 20 Bandley, Christian        12 LOS ALAMITOS             52.05   1 
 21 Granados, Jonathan        12 LUTHERAN (OR             52.17   1 
 22 Mendez, Aaron             12 CANYON-ANA               52.20   2 
 23 Hall, Ryan                11 MISSION VIEJ             52.27   2 
 24 Huitron, Isaac            12 LOARA                    52.62   3 
 25 Natland, Evan             11 LOS ALAMITOS             52.79   1 
 26 Hamlin, Sheldon           11 TRABUCO HILL             53.39   2 
 27 Loudon, Elliot            10 WOODBRIDGE               53.86   3 
 28 McCloud, Parker           11 DANA HILLS               53.88   1 
 29 Tovar, Kevin              11 LAGUNA BEACH             53.99   1 
 30 Ham, Joseph               12 DANA HILLS               55.24   1 
 31 Quickle, Andrew           11 TRABUCO HILL             55.27   1 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Simic, Dragan             12 WOODBRIDGE             1:55.97   10   
  2 Iverson, Kyle             12 CORONA DEL M           1:56.59    8   
  3 Garcia, Conner            12 DANA HILLS             1:57.57    6   
  4 Hall, Dalton              11 MATER DEI              1:57.71    5   
  5 Blackwell, Robert         12 COSTA MESA             1:58.00    4   
  6 Mendez, Pedro             12 KATELLA                1:58.12    3   
  7 Rodrigues, Ryan           12 CORONA DEL M           1:58.40    2   
  8 McBride, Max              12 BREA OLINDA            1:58.72    1   
  9 Morgenson, Jack           11 DANA HILLS             1:58.81  
 10 Baray, Matt               11 SERVITE                1:59.49  
 11 Meyer, Nathan             12 NORTHWOOD              1:59.57  
 12 Percival, Jack            12 SAGE HILL              1:59.70  
 13 Nguyen, Cody              12 BREA OLINDA            2:00.12  
 14 Thies, Jeff               11 EDISON-HB              2:00.71  
 15 Brown, Andrew             11 MISSION VIEJ           2:00.71  
 16 Medina, Ricardo           12 SAN JUAN HIL           2:00.75  
 17 Campuzano, Isaias         11 SANTA ANA VL           2:01.32  
 18 Nagpal, Abhinav           11 LOS ALAMITOS           2:02.09  
 19 Brinson, Shane            12 TRABUCO HILL           2:02.27  
 20 Enos, Kyle                11 ESPERANZA              2:02.28  
 21 Treul, Joey               12 CANYON-ANA             2:02.46  
 22 Little, Jeff              12 VILLA PARK             2:02.59  
 23 Emens, Randy              12 CANYON-ANA             2:02.70  
 24 Dumlao, Troy              12 FULLERTON              2:02.78  
 25 Nichols, Tyler            12 LAGUNA BEACH           2:02.87  
 26 Graber, Zach              11 PACIFICA (G.           2:03.01  
 27 Foundolis, Jamie          11 LAGUNA HILLS           2:03.15  
 28 Cruz, Edgar               12 SEGERSTROM             2:03.17  
 29 Palmer, Brody             12 ESPERANZA              2:03.39  
 30 Young, John               12 MISSION VIEJ           2:03.43  
 31 Dunn, Bryan               11 SAN CLEMENTE           2:03.56  
 32 Lloyd, Deemetrious        11 SERVITE                2:03.67  
 33 Anderson, Calvin          12 IRVINE                 2:03.75  
 34 Chern, Max                11 FOUNTAIN VLL           2:03.95  
 35 Williams, Ross            12 ALISO NIGUEL           2:03.96  
 36 Chew, Julian              12 LOS ALAMITOS           2:04.11  
 37 Hench, Kyle               12 ALISO NIGUEL           2:04.18  
 38 Lahage, Krystian          12 HUNTINGTON B           2:04.18  
 39 Gerdeman, Drew            12 SAN CLEMENTE           2:04.27  
 40 Ortiz, Francisco          12 KATELLA                2:04.42  
 41 Bordas, Matt              12 MATER DEI              2:04.69  
 42 Moreno, Jason             12 NEWPORT HARB           2:04.87  
 43 Lemus, Jairo              11 LOARA                  2:05.02  
 44 Lawrence, Ethan           12 DANA HILLS             2:05.10  
 45 Gooding, Ryan             12 ST. MARGARET           2:05.22  
 46 Clack, Kevin              11 YORBA LINDA            2:05.53  
 47 Hurley, Kevin             12 CAPO VALLEY            2:05.60  
 48 Ritter, Nathan            11 EDISON-HB              2:05.69  
 49 Calkins, Chase            12 MARINA                 2:06.13  
 50 Coria, Alfredo            12 VALENCIA-PL            2:06.47  
 51 Moncur, Max               11 TRABUCO HILL           2:07.63  
 52 Shafron, Augustus         12 CAPO VALLEY            2:09.42  
 53 Smith, Cameron            11 UNIVERSITY-I           2:09.46  
 54 Chavia, Jeremy            12 HUNTINGTON B           2:12.53  
 
Boys 1600 Meter Run SEEDED Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gaudreau, Billy           12 ST. MARGARET           4:11.12   10   
  2 Simic, Dragan             12 WOODBRIDGE             4:15.18    8   
  3 Bonthius, Jay             12 FOUNTAIN VLL           4:16.63    6   
  4 Corcoran, Garrett         10 VILLA PARK             4:17.52    5   
  5 Nguyen, Cody              12 BREA OLINDA            4:17.63    4   
  6 Price, Brandon            11 ST. MARGARET           4:17.72    3   
  7 Engel, Jason              11 SANTA MARGAR           4:18.09    2   
  8 Fisk, Kyler               12 TESORO                 4:19.57    1   
  9 Lawrence, Ethan           12 DANA HILLS             4:20.11  
 10 Medina, Ricardo           12 SAN JUAN HIL           4:20.26  
 11 Thies, Jeff               11 EDISON-HB              4:21.17  
 12 Brenneman, Paul           12 ST. MARGARET           4:22.53  
 13 Myers, Blake              12 CORONA DEL M           4:22.88  
 14 Aviles, Cristian          12 VALENCIA-PL            4:23.42  
 15 Williams, Ross            12 ALISO NIGUEL           4:24.74  
 16 Ortiz, Francisco          12 KATELLA                4:27.55  
 17 Kramer, Evan              12 FOOTHILL               4:27.96  
 18 Willis, Kyle              12 JSERRA                 4:28.41  
 19 Young, John               12 MISSION VIEJ           4:28.56  
 20 Gurrola, Miguel           11 SADDLEBACK             4:28.65  
 21 Hazlett, Jared            12 TRABUCO HILL           4:29.97  
 22 Cate, Kyle                12 MISSION VIEJ           4:30.31  
 23 Omatsu, Naoki             11 TRABUCO HILL           4:33.12  
 24 Chern, Max                11 FOUNTAIN VLL           4:36.96  
 25 Morgenson, Jack           11 DANA HILLS             4:39.64  
 26 Koch, Kyle                11 LAGUNA HILLS           4:44.26  
 
Boys 1600 Meter Run RATED Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McBride, Max              12 BREA OLINDA            4:24.66  
  2 Little, Jeff              12 VILLA PARK             4:25.32  
  3 Emens, Randy              12 CANYON-ANA             4:26.24  
  4 Parks, Teddy              11 CORONA DEL M           4:28.96  
  5 Harper, Baylor            11 TESORO                 4:29.93  
  6 sanchez, paulino          11 ANAHEIM                4:30.58  
  7 Lemus, Jairo              11 LOARA                  4:31.46  
  8 Ritter, Nathan            11 EDISON-HB              4:33.23  
  9 Deschamps, Jack           12 ALISO NIGUEL           4:34.03  
 10 Bates, Chris              12 WHITTIER CHR           4:35.03  
 11 Perez, Joshua             12 WESTMINSTER            4:35.34  
 12 French, Thomas            12 ESPERANZA              4:35.95  
 13 Resong, Eric              12 SERVITE                4:36.22  
 14 Villegas, Jose            12 SADDLEBACK             4:36.32  
 15 Calkins, Chase            12 MARINA                 4:36.76  
 16 Zhou, Tim                 12 NORTHWOOD              4:36.99  
 17 Lazaro, Juan              11 SANTA ANA              4:37.43  
 18 Riff, Stone               11 LAGUNA BEACH           4:37.51  
 19 Clack, Kevin              11 YORBA LINDA            4:37.80  
 20 Harlan, Chris             11 ESPERANZA              4:40.66  
 21 Thies, Dylan              11 SAGE HILL              4:41.09  
 22 Garcia, William           11 VALENCIA-PL            4:42.13  
 23 Reza, Trey                11 LOARA                  4:43.18  
 24 Shafron, Edward           12 CAPO VALLEY            4:43.43  
 25 Kimball, Mitch            11 LAGUNA BEACH           4:44.28  
 26 Sanchez, Eric             11 KATELLA                4:45.28  
 27 Fernandez, Abel           12 UNIVERSITY-I           4:47.70  
 28 Tribole, Connor           12 LOS ALAMITOS           4:59.08  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gaudreau, Billy           12 ST. MARGARET           9:17.65   10   
  2 Dholakia, Amar            12 ESPERANZA              9:19.47    8   
  3 Ferguson, Brandon         12 WOODBRIDGE             9:21.57    6   
  4 Fisk, Kyler               12 TESORO                 9:22.97    5   
  5 Penaloza, Jose            11 GODINEZ FUND           9:23.28    4   
  6 Pugh, Brandon             12 SAN JUAN HIL           9:27.97    3   
  7 Marasigan, Guido          11 SANTA MARGAR           9:30.46    2   
  8 Capel, Lance              12 DANA HILLS             9:33.68    1   
  9 Dorman, Luke              11 TRABUCO HILL           9:34.99  
 10 Daedler, Jared            11 BREA OLINDA            9:35.52  
 11 Corcoran, Garrett         10 VILLA PARK             9:37.73  
 12 Plumb, Nicholas           12 TRABUCO HILL           9:38.98  
 13 Bonthius, Jay             12 FOUNTAIN VLL           9:44.27  
 14 Price, Brandon            11 ST. MARGARET           9:48.43  
 15 Meckler, Reid             11 CORONA DEL M           9:48.63  
 16 Gwaltney, Ryan            12 CANYON-ANA             9:54.82  
 17 Alwafai, Tareq            12 ALISO NIGUEL           9:55.36  
 18 Resong, Eric              12 SERVITE                9:58.13  
 19 Perez, Joshua             12 WESTMINSTER            9:58.67  
 20 Bates, Chris              12 WHITTIER CHR          10:00.55  
 21 Wasley, Collin            11 LAGUNA HILLS          10:03.69  
 22 Mendoza, Eric             12 FOUNTAIN VLL          10:04.39  
 23 Cate, Kyle                12 MISSION VIEJ          10:10.67  
 24 Willis, Kyle              12 JSERRA                10:13.35  
 25 Selevos, Alex             12 CANYON-ANA            10:14.52  
 26 Morgenson, Jack           11 DANA HILLS            10:16.91  
 27 Kramer, Evan              12 FOOTHILL              10:18.76  
 28 Ogan, Ryan                   ESPERANZA             10:19.54  
 29 Koch, Eric                11 LAGUNA HILLS          10:25.65  
 30 Tribole, Connor           12 LOS ALAMITOS          10:56.15  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Vargas, Ramon             12 HUNTINGTON B             14.77   0.9  4  10   
  2 Pham, Oliver              12 CANYON-ANA               15.02   0.9  4   8   
  3 Bardine, Andy             12 EL TORO                  15.25   0.9  4   6   
  4 Hammond, Corey            12 MATER DEI                15.41   0.9  4   5   
  5 Potter, Christian         12 VILLA PARK               15.44   0.5  3   4   
  6 McGuinness, Nick          11 CORONA DEL M             15.45   0.5  3   3   
  7 Baldwin, Cameron          12 LOS ALAMITOS             15.65   0.6  2   2   
  8 Anderson, Spencer         11 LAGUNA BEACH             15.69   0.5  3   1   
  9 Evans, Ryan               11 ALISO NIGUEL             15.76   0.9  4 
 10 Schnicker, Frank          11 MISSION VIEJ             15.79   0.6  2 
 11 Riser, Cullan             11 LUTHERAN (OR             15.81   0.9  4 
 12 Taylor, Kameron           12 BUENA PARK               15.83   0.6  1 
 13 Ly, Ryan                  12 OXFORD ACAD.             15.84   0.6  2 
 14 Stone, Sage               11 MISSION VIEJ             15.92   0.6  2 
 15 Nguyen, Kyle              12 TRABUCO HILL             15.96   0.9  4 
 16 Mays, Byron               12 BUENA PARK               16.02   0.6  1 
 17 Bibi, Mostafa             11 LOARA                    16.03   0.6  2 
 18 Lenning, Ryan             12 LOARA                    16.14   0.6  2 
 19 Messinger, Keith          12 DANA HILLS               16.15   0.9  4 
 20 Huynh, Dylan              12 BREA OLINDA              16.20   0.6  2 
 21 Casler, Robert            11 SAN CLEMENTE             16.27   0.6  1 
 22 Vogl, Brendan             12 SERVITE                  16.34   0.6  1 
 23 Liebl, Nocholas           12 EL MODENA                16.38   0.5  3 
 24 Vitarelli, Soren          12 BECKMAN                  16.89   0.6  1 
 25 Dent, Dominique           12 KATELLA                  16.91   0.6  1 
 26 Walker, Kyler             12 OXFORD ACAD.             17.12   0.5  3 
 27 Klump, Dakota             12 PACIFICA (G.             17.16   0.6  1 
 28 Kleinberger, Tristan      11 LOS ALAMITOS             17.54   0.6  1 
 29 Ayon, Miguel              12 FULLERTON                17.56   0.5  3 
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hammond, Corey            12 MATER DEI                38.41   4  10   
  2 Riser, Cullan             11 LUTHERAN (OR             39.29   4   8   
  3 Hua, Anderson             12 FOUNTAIN VLL             40.23   4   6   
  4 Kruki, Geoff              12 EL TORO                  40.76   4   5   
  5 McGuinness, Nick          11 CORONA DEL M             40.87   4   4   
  6 Pham, Oliver              12 CANYON-ANA               40.93   1   3   
  7 Ayon, Miguel              12 FULLERTON                40.94   3   2   
  8 Crawford, Bryson          12 IRVINE                   40.94   4   1   
  9 Potter, Christian         12 VILLA PARK               40.99   3 
 10 Nguyen, Kyle              12 TRABUCO HILL             41.00   4 
 11 Baldwin, Cameron          12 LOS ALAMITOS             41.14   4 
 12 Warner, Greg              10 EL TORO                  41.30   1 
 13 Ly, Ryan                  12 OXFORD ACAD.             41.32   2 
 14 Walker, Kyler             12 OXFORD ACAD.             41.34   2 
 15 Saunders, Josh            12 IRVINE                   41.47   3 
 16 Schnicker, Frank          11 MISSION VIEJ             41.54   3 
 17 Collins, Zack             10 ST. MARGARET             41.64   1 
 18 Yuniskis, Tim             12 SERVITE                  41.67   2 
 19 Bibi, Mostafa             11 LOARA                    41.68   2 
 20 Lua, Ulises               12 KATELLA                  41.80   3 
 21 Huynh, Dylan              12 BREA OLINDA              41.89   3 
 22 Frauzem, Christoph        12 UNIVERSITY-I             41.99   1 
 23 Taylor, Kameron           12 BUENA PARK               42.02   2 
 24 Hardy, Troy               11 CORONA DEL M             42.02   3 
 25 Ilyas, Muaz               11 FOUNTAIN VLL             42.07   2 
 26 Vogl, Brendan             12 SERVITE                  42.11   2 
 27 Ruiz, Lorenzo             11 YORBA LINDA              42.25   3 
 28 Evans, Ryan               11 ALISO NIGUEL             42.26   2 
 29 Dent, Dominique           12 KATELLA                  42.61   4 
 30 Casler, Robert            11 SAN CLEMENTE             42.70   1 
 31 Anderson, Jacob           11 TUSTIN                   43.94   1 
 32 Menes, Christian          12 LAGUNA BEACH             44.10   2 
 33 Lenning, Ryan             12 LOARA                    44.77   1 
 34 Mays, Byron               12 BUENA PARK               44.90   1 
 35 Maylish, Michael             WOODBRIDGE               44.94   1 
 36 Messinger, Keith          12 DANA HILLS               49.90   3 
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 LOS ALAMITOS  'A'                                     42.25   3  10   
  2 MISSION VIEJO  'A'                                    42.49   3   8   
  3 LUTHERAN (ORANGE)  'A'                                43.01   3   6   
  4 TUSTIN  'A'                                           43.10   1   5   
  5 SANTA MARGARIT  'A'                                   43.29   2   4   
  6 HUNTINGTON BCH  'A'                                   43.37   3   3   
  7 LAGUNA HILLS  'A'                                     43.54   2   2   
  8 CORONA DEL MAR  'A'                                   43.92   2   1   
  9 FOOTHILL  'A'                                         44.01   2 
 10 VALENCIA-PL  'A'                                      44.34   2 
 11 DANA HILLS  'A'                                       44.41   1 
 12 TRABUCO HILLS  'A'                                    44.41   2 
 13 CANYON-ANA  'A'                                       44.50   1 
 14 LOARA  'A'                                            44.52   1 
 15 VILLA PARK  'A'                                       44.81   1 
 16 NORTHWOOD  'A'                                        44.86   1 
 17 JSERRA  'A'                                           45.18   3 
 18 WOODBRIDGE  'A'                                       45.19   2 
 19 TESORO  'A'                                           45.47   3 
 -- SERVITE  'A'                                             DQ   3  Running out of the z
 -- MATER DEI  'A'                                           DQ   3  Running on the line
 -- ALISO NIGUEL  'A'                                        DQ   1  Running on the line
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 CORONA DEL MAR  'A'                                 3:20.20   2  10   
  2 MATER DEI  'A'                                      3:21.56   2   8   
  3 MISSION VIEJO  'A'                                  3:26.54   2   6   
  4 FOUNTAIN VLLY  'A'                                  3:26.54   2   5   
  5 SERVITE  'A'                                        3:28.97   2   4   
  6 SAN JUAN HILLS  'A'                                 3:32.35   1   3   
  7 ALISO NIGUEL  'A'                                   3:33.60   1   2   
  8 TUSTIN  'A'                                         3:33.62   1   1   
  9 NORTHWOOD  'A'                                      3:35.65   1 
 10 VALENCIA-PL  'A'                                    3:36.20   1 
 11 SAN CLEMENTE  'A'                                   3:36.63   1 
 12 LOS ALAMITOS  'A'                                   3:37.83   2 
 13 BECKMAN  'A'                                        3:41.77   1 
 14 TRABUCO HILLS  'A'                                  3:42.94   2 
 
Boys High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stone, Sage               11 MISSION VIEJ           6-04.00   10   
  2 Rembert, Ahkeli           10 LUTHERAN (OR           6-02.00    7   
  2 McGuinness, Nick          11 CORONA DEL M           6-02.00    7   
  4 Washington, Darien        12 LUTHERAN (OR          J6-02.00    5   
  5 Munganga, Emile           12 SAVANNA               J6-02.00    4   
  6 Grubb, Nate               12 SAN JUAN HIL           6-00.00    3   
  7 McQuitty, James           10 TRABUCO HILL          J6-00.00    2   
  8 Lopez, Joey               11 DANA HILLS            J6-00.00    1   
  9 Redfield, Max             11 MISSION VIEJ          J6-00.00  
 10 Maclin, Ryan              11 BECKMAN                5-08.00  
 10 Finnie, Ryan              11 MATER DEI              5-08.00  
 10 Messinger, Keith          12 DANA HILLS             5-08.00  
 10 Rogerson, T.J.            11 WOODBRIDGE             5-08.00  
 -- Danley, Isaiah            12 SAN JUAN HIL                NH  
 -- Ott, Jonathan             11 PACIFICA (G.                NH  
 -- Robinson, Cole            11 CAPO VALLEY                 NH  
 -- Mason, Steele             11 HUNTINGTON B                NH  
 -- Hazel, Austin             12 MATER DEI                   NH  
 -- Middleton, Spencer        11 CAPO VALLEY                 NH  
 -- Ilyas, Muaz               11 FOUNTAIN VLL                NH  
 -- Deedrick, Matt            12 YORBA LINDA                 NH  
 -- Vanderbroek, Luke         12 CREAN LUTHER                NH  
 
Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rovzar, Michael           11 MATER DEI             14-09.00   10   
  2 Messinger, Keith          12 DANA HILLS            14-03.00    8   
  3 Bowker, Paul              12 MISSION VIEJ         J14-03.00    6   
  4 Thorpe, Chandler          11 EDISON-HB             13-09.00    4.50
  4 Montano, Cooper           12 SERVITE               13-09.00    4.50
  6 Stull, Kevin              11 LUTHERAN (OR         J13-09.00    3   
  7 McNicholas, Connor        12 MISSION VIEJ          13-03.00    2   
  8 Mason, Ty                 11 FOUNTAIN VLL         J13-03.00    1   
  9 Thenard, Paul             11 MARINA               J13-03.00  
 10 Robertson, Chase          12 TRABUCO HILL         J13-03.00  
 10 MacWillie, John           12 FOUNTAIN VLL         J13-03.00  
 10 McDermott, Mitch          11 TESORO               J13-03.00  
 13 Wernick, Bradley          12 CAPO VALLEY           12-09.00  
 13 Moshenko, Brandon         12 ALISO NIGUEL          12-09.00  
 13 Garrett, Jacob            12 ST. MARGARET          12-09.00  
 13 Mattoon, Josh             11 LUTHERAN (OR          12-09.00  
 13 Ostergar, Adam            12 ALISO NIGUEL          12-09.00  
 18 gooing, max               11 CAPO VALLEY           12-00.00  
 18 Dombrowolski, Dominik     11 DANA HILLS            12-00.00  
 -- Roide, Patrick            11 MATER DEI                   NH  
 -- Archer, Andrew               TRABUCO HILL                NH  
 -- Ferraro, James            11 SERVITE                     NH  
 -- Barone, Alex              12 SAN CLEMENTE                NH  
 
Boys Long Jump Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hazel, Austin             12 MATER DEI             21-11.75   NWI  10   
  2 Schneider, Justin         12 EL TORO               21-11.50   NWI   8   
  3 Hawkins, Myles            10 LUTHERAN (OR          21-09.50   NWI   6   
  4 Cabrera, Matthew          12 MISSION VIEJ          21-01.50   NWI   5   
  5 Finnie, Ryan              11 MATER DEI             20-10.25   NWI   4   
  6 Terrell, Brendan          12 SAN JUAN HIL         J20-10.25   NWI   3   
  7 Fain, Malik               11 TRABUCO HILL          20-04.75   NWI   2   
  8 Redfield, Max             11 MISSION VIEJ          20-01.75   NWI   1   
  9 Dunning, Elliott          11 DANA HILLS            20-01.25   NWI 
  9 Caiquo, Joshua            12 LOS ALAMITOS          20-01.25   NWI 
 11 Lynn, Ryan                12 SAN CLEMENTE          20-00.50   NWI 
 12 Howe, Connor              11 DANA HILLS            19-09.25   NWI 
 13 Rembert, Ahkeli           10 LUTHERAN (OR          19-09.00   NWI 
 14 Hamilton, Corey           12 ESPERANZA             19-08.50   NWI 
 15 Padian `, James              TRABUCO HILL          19-07.75   NWI 
 16 Norman, Kevin             11 NORTHWOOD             19-06.25   NWI 
 17 Mejia, Gage               12 LOS ALAMITOS          19-03.75   NWI 
 18 Froelich, Sean            12 PACIFICA (G.          19-03.25   NWI 
 19 Pitney, Kai               11 YORBA LINDA           19-01.75   NWI 
 -- Bolus, Troy               11 CORONA DEL M                ND   NWI 
 -- Stone, Lucas              11 TESORO                      ND   NWI 
 -- Pizzica, Jordan           12 EDISON-HB                   ND   NWI 
 -- Siegel, John              12 JSERRA                      ND   NWI 
 
Boys Triple Jump Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hawkins, Myles            10 LUTHERAN (OR          45-03.25   NWI  10   
  2 Washington, Darien        12 LUTHERAN (OR          44-04.50   NWI   8   
  3 Finnie, Ryan              11 MATER DEI             42-11.25   NWI   6   
  4 Brown, Jordan             11 BREA OLINDA           42-10.75   NWI   5   
  5 Hull, Justin              12 LAGUNA HILLS          42-10.00   NWI   4   
  6 Cabrera, Matthew          12 MISSION VIEJ          42-05.50   NWI   3   
  7 Ott, Jonathan             11 PACIFICA (G.         J42-05.50   NWI   2   
  8 Caiquo, Joshua            12 LOS ALAMITOS          42-04.25   NWI   1   
  9 Tredwell, Jake            12 EL TORO               42-01.00   NWI 
 10 Froelich, Sean            12 PACIFICA (G.          41-10.50   NWI 
 11 Ilyas, Muaz               11 FOUNTAIN VLL          41-09.50   NWI 
 12 Bueso, Anders             11 MISSION VIEJ          41-01.75   NWI 
 12 Hinojosa, Art             11 MATER DEI             41-01.75   NWI 
 14 Perez, Derek              11 LAGUNA HILLS          41-00.00   NWI 
 15 Durant, Lee               10 HUNTINGTON B          40-10.00   NWI 
 16 Redfield, Max             11 MISSION VIEJ          40-09.50   NWI 
 16 Lynn, Ryan                12 SAN CLEMENTE          40-09.50   NWI 
 18 Vitolo, Josh              11 CANYON-ANA            40-09.25   NWI 
 19 Fain, Malik               11 TRABUCO HILL          40-04.75   NWI 
 20 Pitney, Kai               11 YORBA LINDA           40-04.25   NWI 
 21 Volpo, Zach               11 SANTA MARGAR          40-01.75   NWI 
 22 Cruz, Sebastian           12 LOARA                 39-08.00   NWI 
 23 Padian `, James              TRABUCO HILL          39-07.50   NWI 
 24 Howe, Connor              11 DANA HILLS            39-05.50   NWI 
 -- Daye, Jake                12 FOUNTAIN VLL                ND   NWI 
 
Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Einck, Conor              12 SERVITE               55-05.00   10   
  2 Geers, Patrick            12 CAPO VALLEY           53-01.50    8   
  3 Van Dam, Jack             11 VALENCIA-PL           50-04.00    6   
  4 Tuerk, Max                12 SANTA MARGAR          49-11.00    5   
  5 Thomas, Austin            11 YORBA LINDA           49-10.50    4   
  6 Pinner, Jahleel           12 MISSION VIEJ          49-05.00    3   
  7 McMorris, Malik            9 MATER DEI             49-03.00    2   
  8 Tupou, Josh               12 BUENA PARK            48-05.50    1   
  9 Fink, Andrew              12 FOOTHILL              48-03.50  
 10 Sanchez, Daniel           11 MATER DEI             47-08.00  
 11 Clark, Frank               9 SERVITE               47-04.50  
 12 Talafus, Michael          12 TRABUCO HILL          46-09.50  
 13 Ruize, Steven             12 YORBA LINDA           46-04.00  
 14 Delatorre, Ricky          12 LAGUNA BEACH          45-10.00  
 15 Dixon, Mitchell           11 TRABUCO HILL          45-09.50  
 16 Hobbs, Brian              12 ESPERANZA             45-07.00  
 17 Admire, Andrew            11 ESPERANZA             45-06.50  
 18 Nicholson, Ryan           12 DANA HILLS            45-00.50  
 19 Vernezobre, Nick          12 LAGUNA HILLS          44-08.00  
 20 Martinez, Tony            11 BREA OLINDA           44-04.75  
 21 Rosas, Gustavo            12 EL TORO               44-02.00  
 22 Paz, Ruben                12 LOS AMIGOS            44-00.00  
 23 Hernandez, Daniel         12 LOS AMIGOS            43-09.50  
 -- Davis, Elisha             12 LUTHERAN (OR                ND  
 -- Gastil, Miles             12 LAGUNA HILLS                ND  
 -- Guidotti, Garrett         12 DANA HILLS                  ND  
 -- Heller, Justin            12 ALISO NIGUEL                ND  
 -- Yamashiro, Dylan          11 VILLA PARK                  ND  
 
Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dominguez, Jordan         11 MISSION VIEJ            154-05   10   
  2 Tombol, Zachary           11 SERVITE                 151-11    8   
  3 Fink, Andrew              12 FOOTHILL                150-07    6   
  4 Bonilla, Robert           12 LOS AMIGOS              148-03    5   
  5 Nicholson, Ryan           12 DANA HILLS              147-10    4   
  6 Imani, Alex               11 CORONA DEL M            147-08    3   
  7 Winick, Joshua            12 EL MODENA               145-00    2   
  8 Geers, Patrick            12 CAPO VALLEY             144-05    1   
  9 Davis, Elisha             12 LUTHERAN (OR            141-11  
 10 Watterson, Ryan           12 WOODBRIDGE              141-00  
 10 Vernezobre, Nick          12 LAGUNA HILLS            141-00  
 
             Women - Frosh Soph - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Fountain Vlly               75.60     2) Los Alamitos               65   
    3) Woodbridge                  56        4) Dana Hills                 53   
    5) Tesoro                      45.60     6) Northwood                  34   
    7) Marina                      31.60     8) Lutheran (Orange)          28   
    9) Mater Dei                   26.10    10) San Clemente               25   
   11) Edison-HB                   21       12) El Toro                    17   
   13) Corona Del Mar              15       14) Trabuco Hills              14.50
   15) Oxford Acad.                14       15) Laguna Hills               14   
   17) Huntington Bch              12       18) Los Amigos                 11   
   18) Foothill                    11       20) University-Irv              9   
   21) Canyon-Ana                   6.50    22) Capo Valley                 6   
   23) Westminster                  5       23) Tustin                      5   
   23) St. Margaret's               5       23) Western                     5   
   27) Mission Viejo                4.50    28) Savanna                     4   
   29) Loara                        2       30) Newport Harbor              1   
   30) Pacifica (G.G.)              1       32) JSerra                      0.60
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Mater Dei                   83        2) Dana Hills                 78   
    3) Santa Margarit              67        4) Mission Viejo              42   
    5) Irvine                      38        6) San Clemente               35   
    7) Marina                      34        8) Aliso Niguel               28   
    9) Woodbridge                  26       10) San Juan Hills             18   
   11) Los Alamitos                17       12) Huntington Bch             16   
   13) Edison-HB                   15       14) Garden Grove               13   
   14) Foothill                    13       16) Cypress                    10   
   16) Capo Valley                 10       18) Newport Harbor              8   
   18) Trabuco Hills                8       20) Esperanza                   7   
   20) Corona Del Mar               7       20) Lutheran (Orange)           7   
   23) Fountain Vlly                6       23) Costa Mesa                  6   
   25) Crean Lutheran South         5       26) La Habra                    4   
   26) St. Margaret's               4       28) Troy                        3   
   28) Brea Olinda                  3       30) YORBA LINDA                 2   
   30) Pacifica (G.G.)              2       30) Tesoro                      2   
   30) University-Irv               2       30) Valencia-Pl                 2   
   35) Katella                      1       35) Laguna Hills                1   
   35) Villa Park                   1                                           
 
              Men - Frosh Soph - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Dana Hills                  94        2) Servite                    48   
    3) Lutheran (Orange)           43        4) Edison-HB                  41   
    5) Tesoro                      39        6) San Clemente               32.50
    7) Santa Margarit              28        8) Mission Viejo              26.50
    9) Newport Harbor              23       10) Los Alamitos               22   
   11) Fountain Vlly               20       12) San Juan Hills             19   
   13) Godinez Fundamental         18       14) Brea Olinda                17   
   15) Mater Dei                   15       16) Esperanza                  13   
   17) Troy                        11       18) Woodbridge                 10   
   19) Capo Valley                  9       19) JSerra                      9   
   21) Crean Lutheran South         8       21) Marina                      8   
   21) Loara                        8       24) Trabuco Hills               7   
   24) El Toro                      7       26) Katella                     6   
   26) Laguna Beach                 6       26) Irvine                      6   
   29) Buena Park                   5       30) Sage Hill                   4.50
   31) Corona Del Mar               4       31) Los Amigos                  4   
   33) Western                      3       33) La Habra                    3   
   35) Santa Ana Vlly               2       36) YORBA LINDA                 1.50
   37) El Modena                    1       37) Tustin                      1   
   37) Laguna Hills                 1                                           
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Mater Dei                   81        2) Mission Viejo              65   
    3) Lutheran (Orange)           53        4) Corona Del Mar             49   
    5) Servite                     36.50     6) Woodbridge                 24   
    7) St. Margaret's              23        8) San Clemente               22   
    9) Dana Hills                  20       10) El Toro                    19   
   11) Fountain Vlly               18       11) Los Alamitos               18   
   13) Santa Margarit              13       13) Huntington Bch             13   
   15) JSerra                      12       15) San Juan Hills             12   
   17) Canyon-Ana                  11       17) Laguna Hills               11   
   17) Tustin                      11       20) Brea Olinda                10   
   21) Capo Valley                  9       21) Villa Park                  9   
   23) Esperanza                    8       24) Foothill                    6   
   24) Tesoro                       6       24) Loara                       6   
   24) Valencia-Pl                  6       28) Los Amigos                  5   
   28) Cypress                      5       30) Edison-HB                   4.50
   31) YORBA LINDA                  4       31) Trabuco Hills               4   
   31) Savanna                      4       31) Northwood                   4   
   31) Costa Mesa                   4       31) Godinez Fundamental         4   
   37) Katella                      3       38) Pacifica (G.G.)             2   
   38) El Modena                    2       38) Fullerton                   2   
   38) Aliso Niguel                 2       42) Laguna Beach                1   
   42) Irvine                       1       42) Buena Park                  1   



Post to:
Post as: 
4 comment(s)
The Sprint King
I see my name :')
The Sprint King
I see my name :')
RunnerSpace.com/HighSchool
Thanks Keinan, we've updated them with the correct results.
keinan
the results are wrong.. Posted are the results from OC MEET of Champions.
 
 
Switch to Full Version