RunnerspaceNewsView

2012 Results - SE District Boys Regular Season #3

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Apr 19 2012, 05:36 PM | 10579 views
PrintReport
Social
Images
SE District Boys Regular Season #3 - Apr 17, 2012
Chesapeake, VA, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Harper, Isaiah   Grassfield 10.69 nwi 6 10
2 Glover, Mondryl   Western Branch 10.77 nwi 6 8
3 Peterson, Anaquan   Lakeland 10.81 nwi 6 6
4 Marriner, Josh   Western Branch 10.82 nwi 4 5
5 Cherry, Michael   Oscar Smith 10.95 nwi 6 4
6 Cherry, Devante   Western Branch 10.96 nwi 6 3
-- Ricks, Terrence   Western Branch 11.01 nwi 5  
7 Garrett, Quantelius   Nansemond River 11.27 nwi 2 2
8 Thompkins, Devin   Indian River 11.32 nwi 5 1
9 Donald, Bre-on   Western Branch 11.43 nwi 4  
10 Tyler, Trae   Indian River 11.48 nwi 5  
11 Smith, Darelle   Great Bridge 11.52 nwi 6  
12 Copeland Jr., Calvin   Grassfield 11.55 nwi 3  
13 McClease, Deshawn   Oscar Smith 11.64 nwi 5  
14 Maxwell, Justin   Great Bridge 11.65 nwi 4  
15 Boone, Patrick   King's Fork 11.70 nwi 1  
16 Perry, Antonio   Lakeland 11.72 nwi 2  
17 Townsend, Joshua   Oscar Smith 11.76 nwi 5  
18 Williams, Chad   Great Bridge 11.77 nwi 4  
19 Blount, Kardre   Oscar Smith 11.78 nwi 5  
20 Hamilton, Josiah   Grassfield 11.81 nwi 4  
21 Edwards, Ladarius   Indian River 11.85 nwi 5  
22 Sheppard, Malcolm   Nansemond River 11.93 nwi 4  
23 Weston, Ty'Quan   King's Fork 11.98 nwi 3  
24 Watson, Justin   Oscar Smith 12.02 nwi 2  
25 Ray, Rashuan   Indian River 12.05 nwi 3  
26 Midkiff, Steven   Hickory 12.06 nwi 3  
27 Williams, Carl   Nansemond River 12.11 nwi 4  
28 Council, Jac'Que   King's Fork 12.18 nwi 1  
28 Elliott, Tommy   Nansemond River 12.18 nwi 3  
30 Wilson, Jevon   Hickory 12.23 nwi 3  
31 Eddins, Gus   Great Bridge 12.32 nwi 2  
32 Rouse, Custis   Lakeland 12.45 nwi 3  
33 Williams, Seth   Hickory 12.52 nwi 1  
34 Freeman, Akil   King's Fork 12.56 nwi 1  
35 Hagins, Marc   Great Bridge 12.69 nwi 2  
36 Clifford, Patrick   Hickory 12.84 nwi 2  
37 Taylor, Terrance   Deep Creek 12.85 nwi 2  
38 Woodard, Xavier   Deep Creek 13.09 nwi 1  
39 White, Dylan   Hickory 13.76 nwi 2  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Cherry, Michael   Oscar Smith 21.47 nwi 6 10
2 Glover, Mondryl   Western Branch 21.95 nwi 6 8
3 Harper, Isaiah   Grassfield 22.02 nwi 6 6
4 Green, Kyle   Nansemond River 22.29 nwi 6 5
5 Philson, Jason   Nansemond River 22.79 nwi 6 4
6 Johnson, Noah   King's Fork 22.86 nwi 6 3
7 Bratcher, Fentrell   Nansemond River 22.98 nwi 6 2
8 May, Kentrail   Nansemond River 23.16 nwi 1 1
9 Arjoon, Stephan   Western Branch 23.51 nwi 5  
10 Smith, Nathan   Western Branch 23.52 nwi 5  
11 Halsey, Sean   Hickory 23.55 nwi 4  
12 Thompkins, Devin   Indian River 23.56 nwi 4  
13 Clark, Charles   King's Fork 23.64 nwi 1  
14 Burris, Jamal   Western Branch 23.65 nwi 5  
15 Shepard, Donte   Western Branch 23.77 nwi 5  
15 Tyler, Trae   Indian River 23.77 nwi 4  
17 Davis, Theoudis   Deep Creek 23.91 nwi 1  
18 Gregory, DeAnte   Hickory 23.96 nwi 3  
19 Warren, Daryl   Deep Creek 24.00 nwi 3  
20 Cotton, Quante   Deep Creek 24.01 nwi 4  
21 Perry, Antonio   Lakeland 24.04 nwi 1  
22 Hagins, Marc   Great Bridge 24.08 nwi 1  
23 Maxwell, Justin   Great Bridge 24.29 nwi 4  
24 Arriola, Isaac   Oscar Smith 24.43 nwi 4  
25 Revell, ConvonTra   Lakeland 24.48 nwi 3  
26 Webb, Aaron   Hickory 24.53 nwi 3  
27 Lawton, Myles   Grassfield 24.77 nwi 3  
28 Pearsall, Micheal   Lakeland 24.78 nwi 5  
29 Jones, Marquel   Nansemond River 24.79 nwi 3  
30 Scott, Ricky   King's Fork 24.91 nwi 3  
31 Morton, Tyrenzo   Deep Creek 25.17 nwi 1  
32 Rouse, Custis   Lakeland 25.71 nwi 2  
33 Ray, Rashuan   Indian River 25.75 nwi 2  
34 Evans, Khalil   Deep Creek 25.94 nwi 3  
35 Young, Demetrius   Indian River 26.44 nwi 2  
36 Young, Marcel   King's Fork 27.31 nwi 1  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jones, Corey   Western Branch 49.90 4 10
2 Robinson, Byron   Western Branch 50.42 4 8
3 Cherry, Devante   Western Branch 50.96 4 6
4 Gould, Andrew   King's Fork 51.14 6 5
5 Thompson, Rausheeim   Lakeland 51.21 6 4
6 Collins, Xavier   Oscar Smith 52.05 6 3
7 Hunt, Robert   Hickory 52.29 6 2
8 James, Julius   Nansemond River 53.15 5 1
9 Rountree, Gregory   Lakeland 53.29 5  
10 Ringo, Darnell Evan   Western Branch 53.97 5  
11 Cahill, Tristen   Oscar Smith 54.02 5  
12 Stokley, Jordan   Lakeland 54.62 4  
13 Powell, Ra' Shawn   Nansemond River 54.63 4  
14 Samuelson, Andrew   Hickory 54.74 5  
15 Neal, Kionte   Oscar Smith 55.15 3  
16 Childs, Jordan   King's Fork 55.50 4  
17 Price, Dante   Deep Creek 55.88 3  
18 Demiel, Deonte   Lakeland 55.89 6  
19 Black, Matt   Hickory 56.54 4  
20 Bailey, Courtney   Grassfield 57.05 3  
21 Daniels, Shamek   Indian River 57.22 2  
22 Peterson, Anaquan   Lakeland 57.29 6  
23 Joppy, Darrell   Indian River 57.51 3  
24 Kelly, Jameson   King's Fork 57.79 3  
25 Brown, LaMont   Nansemond River 57.97 1  
26 Huang, Yung   Hickory 58.61 3  
27 Lawton, Myles   Grassfield 58.70 3  
28 Swinton, Charles   Oscar Smith 58.94 2  
29 Huff, Maurice   King's Fork 58.95 2  
30 Halsey, Sean   Hickory 59.16 4  
31 Long, Jim   Great Bridge 59.29 2  
32 Benson, Johnathan   Indian River 1:01.43 2  
33 Benson, Johjuan   Indian River 1:01.48 2  
34 Hoey, John   Great Bridge 1:01.55 1  
35 Lunsford, Scott   Great Bridge 1:02.79 1  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Midkiff, Alex   Grassfield 2:00.62 1 10
2 Werner, Andrew   Western Branch 2:02.75 1 8
3 Harrison, Joel   Deep Creek 2:05.09 1 6
4 Ellis, Eric   Western Branch 2:05.92 1 5
5 Ellington, Micah   Hickory 2:06.11 1 4
6 Broom, James   Grassfield 2:07.93 1 3
7 Kling, James   Hickory 2:09.11 1 2
8 Davis, Airrin   Nansemond River 2:13.25 1 1
9 Littlejohn, Benjamin   Nansemond River 2:13.53 1  
10 Singh, Raequan   Oscar Smith 2:14.02 1  
11 Lacey, Blaine   Oscar Smith 2:14.95 1  
12 Gross, Daniel   Grassfield 2:15.55 1  
13 Thompson, Alex   Oscar Smith 2:16.34 1  
14 Hagberg, Addison   Nansemond River 2:17.61 1  
15 Below, Malik   Deep Creek 2:17.75 1  
16 Cross, Corinth   Nansemond River 2:19.78 1  
17 Rabidoux, Mason   Great Bridge 2:19.85 1  
18 Donald, Bre-on   Western Branch 2:20.35 1  
19 Finch, Kashaun   Deep Creek 2:21.13 1  
20 Cuffee, Rashaan   Oscar Smith 2:21.46 1  
21 Johnson, Sydney   Nansemond River 2:22.08 1  
22 Luke, Austin   Grassfield 2:22.66 1  
23 Robinson, Malachi   Oscar Smith 2:23.66 1  
24 Boone, Daequan   King's Fork 2:28.78 1  
25 Young, Marcel   King's Fork 2:31.04 1  
26 Ringo, Darnell Evan   Western Branch 2:31.83 1  
27 Dawley, Aaron   King's Fork 2:32.65 1  
28 Pharr, Michael   Hickory 2:33.35 1  
29 Owens, Forrest   Hickory 2:33.48 1  
30 Toothman, Zack   Hickory 2:34.16 1  
31 Pintor, David   Indian River 2:34.41 1  
32 Boyd, Paul   Great Bridge 2:37.56 1  
33 Johnson, Michael   Great Bridge 2:42.34 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Taylor, Seth   Grassfield 4:33.99 1 10
2 Robinson, Tyson   Western Branch 4:35.70 1 8
3 Richardson, Nick   Western Branch 4:39.13 1 6
4 Broom, James   Grassfield 4:45.38 1 5
5 Charity, Bruce   Western Branch 4:54.92 1 4
6 Eason, Andrew   Hickory 4:55.48 1 3
7 Wolstenholme, Gabe   Hickory 4:56.70 1 2
8 Clarke, DeAngelo   Deep Creek 5:02.16 1 1
9 Schroeder, Matt   Grassfield 5:02.78 1  
10 Donegan, John   Grassfield 5:04.01 1  
11 Patterson, Dominique   Oscar Smith 5:07.03 1  
12 Dimeck, Colton   Grassfield 5:11.20 1  
13 Bolen, Zane   Western Branch 5:19.30 1  
14 Dwyer, Manny   King's Fork 5:19.80 1  
15 Parrales, Luis   Oscar Smith 5:22.81 1  
16 Marcelino, Evan   Nansemond River 5:22.92 1  
17 Hoey, John   Great Bridge 5:22.97 1  
18 Long, Jim   Great Bridge 5:25.29 1  
19 Sareini, Muhammad   Deep Creek 5:27.55 1  
20 Dawley, Aaron   King's Fork 5:29.65 1  
21 Smith, Daniel   Oscar Smith 5:29.93 1  
22 Wash, Courtland   Lakeland 5:40.87 1  
23 Ruiz, Christian   Oscar Smith 5:41.91 1  
24 Allen, Isiah   Great Bridge 5:45.64 1  
25 Pearston, Aaron   Hickory 5:50.55 1  
26 Godwin, Alex   Western Branch 5:53.40 1  
27 Lunsford, Scott   Great Bridge 5:54.23 1  
28 Fritz, Andrew   Oscar Smith 6:08.12 1  
29 Hays, Conner   Great Bridge 6:30.69 1  
30 Sage, Austen   Nansemond River 6:45.94 1  
31 Jackson, Jose   Nansemond River 7:24.27 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Taylor, Seth   Grassfield 10:09.74 1 10
2 Robinson, Tyson   Western Branch 10:13.31 1 8
3 Barbish, John   Western Branch 10:41.76 1 6
4 Werner, Andrew   Western Branch 10:55.58 1 5
5 Boyd, Brandon   Western Branch 11:07.00 1 4
6 Brown, Connor   Hickory 11:17.72 1 3
7 Ferqueron, Tyler   Grassfield 11:21.30 1 2
8 Donegan, John   Grassfield 11:22.38 1 1
9 Schroeder, Matt   Grassfield 11:32.55 1  
10 Smith, Daniel   Oscar Smith 11:33.25 1  
11 Clark, Chad   Grassfield 12:12.09 1  
12 Mickelson, Nate   Western Branch 12:24.42 1  
13 Wash, Courtland   Lakeland 12:34.56 1  
14 Fritz, Andrew   Oscar Smith 13:07.66 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Holloway, Trey   Grassfield 13.85 2 10
2 Simpson, Aaron   Western Branch 14.54 2 8
3 Burris, Jamal   Western Branch 14.66 2 6
4 Turner, Ryan   Lakeland 15.46 2 5
5 Foster, Antonio   Western Branch 15.69 2 4
-- Hamilton, Rashaun   Western Branch 15.78 2  
6 Troupe, Marcus   Nansemond River 16.85 1 3
-- Summerville, Eugene   Western Branch 16.88 2  
7 McPherson, Brent   Nansemond River 19.28 1 2
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Holloway, Trey   Grassfield 38.76 3 10
2 Garrett, Quantelius   Nansemond River 38.87 3 8
3 Foster, Antonio   Western Branch 40.88 2 6
4 Mason, William   Lakeland 40.89 3 5
5 Thomas, Henri   Western Branch 40.91 3 4
6 Turner, Ryan   Lakeland 42.47 3 3
7 Gabay, Akheem   Western Branch 42.89 3 2
8 Ramos, Miguel   King's Fork 44.84 3 1
9 Boothe, Tyrique   Western Branch 45.44 1  
10 Ralph, Jerell   Lakeland 45.83 2  
11 McPherson, Brent   Nansemond River 46.64 1  
12 Kirk, Chris   Grassfield 46.93 2  
13 Boyd, Altravien   Oscar Smith 47.19 2  
14 Sterrett, Joseph   Hickory 47.43 3  
15 White, Christopher   Oscar Smith 48.19 2  
16 O'Neal, Eric   Oscar Smith 49.59 2  
17 Balestino, Dylan   Hickory 49.81 1  
18 Asberry, Keith   Oscar Smith 50.08 1  
19 Jernigan, Wade   Oscar Smith 50.50 1  
20 Troupe, Marcus   Nansemond River 51.27 1  
21 Morgan, Jason   Western Branch 53.32 2  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Green, Brown,
Philson, Simms
  Nansemond River 44.12 2 10
2 Peterson, Tillery,
Perry, Thompson
  Lakeland 44.69 2 8
3 Davenpor, Davis,
Davis, Hinton
  Deep Creek 44.93 2 6
4 Relay Team   King's Fork 44.98 2 5
5 Relay Team   Indian River 46.14 1 4
6 Shepard, Summervi,
Arjoon, Smith
  Western Branch 46.49 2 3
-- Relay Team   Nansemond River 46.61 1  
-- Revell, Williams,
Artis, Pearsall
  Lakeland 46.83 1  
7 Relay Team   Great Bridge 47.64 1 2
8 Williams, Webb,
Midkiff, Clifford
  Hickory 48.19 1 1
9 Huang, Wilson,
Montague, White
  Hickory 50.34 1  
10 Crawford, Yusician,
Scott, Sanders
  Western Branch 50.65 2  
-- Cotton, Davenpor,
Davis, Evans
  Deep Creek DNF 1  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Cherry, Bradshaw,
Cahill, Collins
  Oscar Smith 3:29.54 2 10
2 Warren, Davis,
Davis, Price
  Deep Creek 3:32.62 1 8
3 Ralph, Mason,
Thompson, Rountree
  Lakeland 3:32.70 1 6
4 Relay Team   King's Fork 3:33.99 2 5
5 Hamilton, Boothe,
Ricks, Gabay
  Western Branch 3:40.19 2 4
6 Hamilton, Bohannon,
Dickerso, Hunter
  Grassfield 3:40.29 2  
-- Demiel, Revell,
Stokley, Williams
  Lakeland 3:42.61 1  
7 Relay Team   Nansemond River 3:44.48 1  
-- Harrison, Evans,
Hinton, Lang
  Deep Creek 3:45.63 1  
-- Relay Team   King's Fork 3:47.30 1  
8 Giardina, Wozniak,
Ellingto, Boggess
  Hickory 3:54.14 1 3
9 Relay Team   Western Branch 3:59.16 2  
-- Neal, Swinton,
Arriola, Singh
  Oscar Smith 4:04.16 2  
-- Sterrett, Montague,
White, Hynes
  Hickory 4:14.40 1  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Charity, Jones,
Ellis, Massie
  Western Branch 8:56.55 1 10
2 Davis, Littlejo,
Cross, Hagberg
  Nansemond River 8:59.75 1 8
3 Clarke, Harrison,
Below, Patterso
  Deep Creek 9:09.26 1 6
4 Giardina, Wozniak,
Boggess, Brown
  Hickory 9:09.45 1 5
5 Parrales, Singh,
Thompson, Lacey
  Oscar Smith 9:11.15 1 4
6 Relay Team   King's Fork 9:16.63 1 3
-- Asberry, Cuffee,
Birsch, Robinson
  Oscar Smith 9:35.51 1  
7 Clark, Ferquero,
Jordan, Luke
  Grassfield 10:24.12 1 2
-- Relay Team   Western Branch 10:30.44 1  
-- Owens, Midkiff,
Hynes, Bengson
  Hickory 10:30.54 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Johnson, Austin   Grassfield 55-10.50(17.03m) 1 10
2 Hines, Andew   Grassfield 48-02.00(14.68m) 1 8
3 Garrett, Michael   Grassfield 45-09.00(13.94m) 1 6
4 Ledbetter, Tristan   Deep Creek 42-10.00(13.06m) 1 5
5 Sweat, Josh   Oscar Smith 41-08.50(12.71m) 1 4
6 Milner, Matt   Deep Creek 41-01.50(12.53m) 1 3
7 Smith, Dequan   Great Bridge 40-11.50(12.48m) 1 2
8 Davis, Jhevontae   Oscar Smith 40-10.00(12.45m) 1 1
9 Clapp, Steven   Hickory 40-07.75(12.39m) 1  
10 White, Christopher   Oscar Smith 40-05.50(12.33m) 1  
11 Hudson, Marcus   Indian River 37-11.50(11.57m) 1  
11 Turner, Davis   Oscar Smith 37-11.50(11.57m) 1  
13 Copeland, Micheal   Nansemond River 37-06.50(11.44m) 1  
14 Gray, Tyler   Deep Creek 36-06.50(11.14m) 1  
15 Talyor, Craig   Lakeland 36-02.00(11.02m) 1  
16 Tomlinson, Michael   Deep Creek 35-11.50(10.96m) 1  
17 Demps, Reginald   Great Bridge 35-10.00(10.92m) 1  
18 Mcmillian, Christian   Nansemond River 35-09.00(10.90m) 1  
19 Stills, Desmond   Nansemond River 35-02.50(10.73m) 1  
20 Franklin, Evan   Grassfield 34-08.00(10.57m) 1  
21 Rodgers, Chris   Lakeland 33-00.00(10.06m) 1  
22 Spellman, Christian   King's Fork 32-03.50(9.84m) 1  
23 White, Keonta   Lakeland 31-02.00(9.50m) 1  
24 drummond, orel   Lakeland 30-11.50(9.44m) 1  
25 Ellis, Victor   Nansemond River 30-10.00(9.40m) 1  
26 Spellman, Jermaine   Oscar Smith 28-07.00(8.71m) 1  
27 Hamilton, Breten   Indian River 28-02.00(8.59m) 1  
28 Barnes, Paul   King's Fork 22-07.50(6.90m) 1  
29 Wiland, Zachary   King's Fork 19-11.00(6.07m) 1  
-- Robbins, Kyle   Indian River FOUL(--) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Johnson, Austin   Grassfield 148-04(45.21m) 1 10
2 Garrett, Michael   Grassfield 138-09(42.29m) 1 8
3 Stills, Desmond   Nansemond River 137-06(41.91m) 1 6
4 Ellis, Victor   Nansemond River 132-04(40.34m) 1 5
5 Milner, Matt   Deep Creek 130-05(39.75m) 1 4
6 Harrell, Benjamin   Grassfield 120-05(36.70m) 1 3
7 Clapp, Steven   Hickory 115-09(35.28m) 1 2
8 Robbins, Kyle   Indian River 113-03(34.52m) 1 1
9 Ledbetter, Tristan   Deep Creek 111-02(33.88m) 1  
10 Davis, Jhevontae   Oscar Smith 111-01(33.86m) 1  
11 White, Christopher   Oscar Smith 110-01(33.55m) 1  
12 Gray, Tyler   Deep Creek 101-06(30.94m) 1  
13 Copeland, Micheal   Nansemond River 101-05(30.91m) 1  
14 Tomlinson, Michael   Deep Creek 95-08(29.16m) 1  
15 Franklin, Evan   Grassfield 94-02(28.70m) 1  
16 Talyor, Craig   Lakeland 92-02(28.09m) 1  
17 Sparrow, Brandon   Grassfield 91-07(27.91m) 1  
18 Demps, Reginald   Great Bridge 90-01(27.46m) 1  
19 Mcmillian, Christian   Nansemond River 89-10(27.38m) 1  
20 Turner, Davis   Oscar Smith 77-09(23.70m) 1  
21 Hudson, Marcus   Indian River 77-08(23.67m) 1  
22 White, Keonta   Lakeland 77-02(23.52m) 1  
23 Spellman, Christian   King's Fork 72-10(22.20m) 1  
24 Rodgers, Chris   Lakeland 68-04(20.83m) 1  
25 drummond, orel   Lakeland 67-04(20.52m) 1  
26 Hamilton, Breten   Indian River 60-04(18.39m) 1  
27 Hoskie Jr., Antwan   Western Branch 59-00(17.98m) 1  
28 Faircloth, Clifton   Western Branch 55-00(16.76m) 1  
29 Major-Dixon, Darius   Western Branch 45-05(13.84m) 1  
30 Barnes, Paul   King's Fork 44-08(13.61m) 1  
31 Wiland, Zachary   King's Fork 38-10(11.84m) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 May, Kentrail   Nansemond River 6-04.00(1.93m) 1 10
2 Roberts, Brandon   Nansemond River 6-04.00(1.93m) 1 8
3 Jones, Bradley   Oscar Smith 6-04.00(1.93m) 1 6
4 Hardiman, Jordan   Lakeland 6-02.00(1.88m) 1 5
5 Cherry, Dwight   Indian River 6-00.00(1.83m) 1 4
6 Bradshaw, Jaylen   Oscar Smith 5-08.00(1.73m) 1 3
7 Cahill, Tristen   Oscar Smith 5-06.00(1.68m) 1 2
8 Dixon, Darius   Western Branch 5-06.00(1.68m) 1 1
-- Morgan, Jason   Western Branch NH(--) 1  
-- Robinson, Javon   Nansemond River NH(--) 1  
-- Cobb, Alston   Western Branch NH(--) 1  
-- Funchess, Anthony   Grassfield NH(--) 1  
-- Dickerson, David   Grassfield NH(--) 1  
-- Hunter, Tyler   Grassfield NH(--) 1  
-- Stevenson, Brandon   Deep Creek NH(--) 1  
-- Swoope, Joshua   Deep Creek NH(--) 1  
-- Freeman, Akil   King's Fork NH(--) 1  
-- Dwyer, Manny   King's Fork NH(--) 1  
-- Scott, Ricky   King's Fork NH(--) 1  
-- Simpson, Damian   Grassfield NH(--) 1  
-- Williams, Chad   Great Bridge NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Harper, Isaiah   Grassfield 22-04.50(6.82m) nwi 1 10
2 Shepard, Donte   Western Branch 21-05.50(6.54m) nwi 1 8
3 Gregory, DeAnte   Hickory 21-02.00(6.45m) nwi 1 6
4 Marriner, Josh   Western Branch 20-10.50(6.36m) nwi 1 5
5 Jones, Marcus   Grassfield 20-10.00(6.35m) nwi 1 4
6 Thomas, Henri   Western Branch 20-09.00(6.32m) nwi 1 3
-- Burris, Jamal   Western Branch 20-07.50(6.29m) nwi 1  
7 Stevenson, Brandon   Deep Creek 19-11.00(6.07m) nwi 1 2
8 Johnson, Darrell   King's Fork 19-10.50(6.06m) nwi 1 1
9 Arriola, Isaac   Oscar Smith 19-09.50(6.03m) nwi 1  
10 Garrett, Quantelius   Nansemond River 19-05.50(5.93m) nwi 1  
11 Williams, Chad   Great Bridge 19-05.00(5.92m) nwi 1  
12 Smith, Darelle   Great Bridge 19-03.50(5.88m) nwi 1  
13 Artis, William   Lakeland 19-03.00(5.87m) nwi 1  
14 Williams, Dante   Lakeland 19-02.00(5.84m) nwi 1  
14 Swoope, Joshua   Deep Creek 19-02.00(5.84m) nwi 1  
16 Vincent, Juwan   Deep Creek 19-01.00(5.82m) nwi 1  
17 Evans, Khalil   Deep Creek 19-00.00(5.79m) nwi 1  
18 Boone, Patrick   King's Fork 18-11.50(5.78m) nwi 1  
19 Davis, Theoudis   Deep Creek 18-11.00(5.77m) nwi 1  
19 Brown, LaMont   Nansemond River 18-11.00(5.77m) nwi 1  
21 Maxwell, Justin   Great Bridge 18-00.00(5.49m) nwi 1  
22 Pearsall, Micheal   Lakeland 17-04.50(5.30m) nwi 1  
23 Simpson, Damian   Grassfield 17-03.50(5.27m) nwi 1  
24 Revell, ConvonTra   Lakeland 16-07.00(5.05m) nwi 1  
25 Moore, Nicholas   Grassfield 16-00.00(4.88m) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gregory, DeAnte   Hickory 44-04.00(13.51m) nwi 1 10
2 Grant, Deonte   Western Branch 44-00.00(13.41m) nwi 1 8
3 Hinton, Forrest   Deep Creek 41-10.00(12.75m) nwi 1 6
4 Arriola, Isaac   Oscar Smith 41-05.00(12.62m) nwi 1 5
5 Cobb, Alston   Western Branch 41-03.50(12.59m) nwi 1 4
6 Swoope, Joshua   Deep Creek 41-01.75(12.54m) nwi 1 3
7 Jones, Marcus   Grassfield 40-06.50(12.36m) nwi 1 2
8 Smith, Marcus   Oscar Smith 40-03.00(12.27m) nwi 1 1
9 Gabay, Akheem   Western Branch 40-02.50(12.26m) nwi 1  
10 Watson, Justin   Oscar Smith 40-00.00(12.19m) nwi 1  
11 Artis, William   Lakeland 39-08.00(12.09m) nwi 1  
12 Williams, Dante   Lakeland 39-02.50(11.95m) nwi 1  
13 Rountree, Gregory   Lakeland 38-09.00(11.81m) nwi 1  
14 James, Julius   Nansemond River 37-04.00(11.38m) nwi 1  
15 Morgan, Jason   Western Branch 37-02.00(11.33m) nwi 1  
16 Pearsall, Micheal   Lakeland 37-01.00(11.30m) nwi 1  
17 Dickerson, David   Grassfield 34-07.50(10.55m) nwi 1  
18 Huang, Yung   Hickory 34-05.00(10.49m) nwi 1  
19 Vincent, Juwan   Deep Creek 34-00.50(10.38m) nwi 1  
20 Stevenson, Brandon   Deep Creek 33-02.00(10.11m) nwi 1  
21 Funchess, Christopher   Grassfield 33-00.00(10.06m) nwi 1  
-- Simpson, Aaron   Western Branch ND(--) nwi 1  
-- Simpson, Damian   Grassfield FOUL(--) nwi 1  
-- Lawton, Myles   Grassfield FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Corey, Nick   Western Branch 11-00.00(3.35m) 1 10
2 Yusician, Jonathan   Western Branch 10-06.00(3.20m) 1 8
3 James, Dwight   Western Branch 9-06.00(2.90m) 1 5.50
3 Fisher, Patrick   Hickory 9-06.00(2.90m) 1 5.50
5 Cummings, David   Hickory 9-00.00(2.74m) 1 4
6 Kelly, Robert   King's Fork 8-06.00(2.59m) 1 2.50
6 Midkiff, Steven   Hickory 8-06.00(2.59m) 1 2.50
8 Webb, Aaron   Hickory 8-06.00(2.59m) 1 1
-- Witz, Cody   Grassfield NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 



Post to:  
Post as: 
Hashtags: #western-branch
 
 
 
Switch to Full Version