RunnerspaceNewsView

2012 Results - Florida FHSAA 3A District 7

Published by DrBob
Apr 20 2012, 10:11 PM | 14980 views
PrintReport
Social
Images
Florida FHSAA 3A District 7 - Apr 19, 2012
Winter Haven, FL, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wesley, Bennie 10 Winter Haven 10.86 nwi 1 10
2 Higdon, Derrick 12 Auburndale Senio 10.99 nwi 1 8
3 Cummings, Hieden 11 Bartow 11.21 nwi 1 6
4 Parnell, Anthony -- Ridge Community 11.25 nwi 1 5
5 Cooper, Wilbor 9 Auburndale Senio 11.27 nwi 1 4
6 Bridges, Walt 12 Winter Haven 11.28 nwi 1 3
7 Johnson, Rashad 11 Kathleen 11.38 nwi 1 2
8 Mills, Darian 10 Winter Haven 11.57 nwi 1 1
 
Mens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Higdon, Derrick 12 Auburndale Senio 10.99 nwi 4  
2 Cummings, Hieden 11 Bartow 11.16 nwi 3  
2 Wesley, Bennie 10 Winter Haven 11.16 nwi 5  
4 Parnell, Anthony -- Ridge Community 11.30 nwi 2  
5 Bridges, Walt 12 Winter Haven 11.33 nwi 2  
5 Johnson, Rashad 11 Kathleen 11.33 nwi 1  
7 Cooper, Wilbor 9 Auburndale Senio 11.34 nwi 1  
8 Mills, Darian 10 Winter Haven 11.37 nwi 4  
9 Bruce, Marcel 12 Kathleen 11.38 nwi 1  
10 Brackins, Eldrick 11 Lake Gibson 11.46 nwi 2  
10 Thomas, Ladarius 11 Kathleen 11.46 nwi 3  
12 Marseille, Tarren 9 Auburndale Senio 11.58 nwi 5  
12 Taylor, Charles -- Auburndale Senio 11.58 nwi 3  
14 Huggins, Braxton 11 Lakeland 11.63 nwi 5  
15 Smith, Jordan 11 Lake Gibson 11.64 nwi 4  
16 Tarver, Marcus 9 Bartow 11.68 nwi 2  
17 Stafford, Jocobe 12 Lakeland 11.81 nwi 3  
18 Lee, Marshall 12 Lake Region 11.91 nwi 4  
19 Smith, Robert 11 Lakeland 11.94 nwi 2  
20 Harris, LaDante 9 Sebring 12.02 nwi 1  
21 Rivera, Jonathan -- Ridge Community 12.07 nwi 4  
22 Berry, Kashief 11 Lakeland 12.16 nwi 2  
22 Allen, Willie 10 Sebring 12.16 nwi 3  
24 Brown, Demtrick 10 Winter Haven 12.17 nwi 5  
25 Henderson, Brian -- Haines City 12.35 nwi 2  
25 Jacobs, Sam 10 Sebring 12.35 nwi 1  
27 Smith, D'Andre 11 Haines City 12.36 nwi 4  
28 Schuffert, Ryan 11 Sebring 12.40 nwi 5  
29 Hutton, Gareth 11 Haines City 12.43 nwi 1  
30 Gordon, Ricky 10 George Jenkins 12.46 nwi 3  
31 Boles, Thomas 9 Lake Gibson 12.57 nwi 4  
32 Ludden, Bruce 10 George Jenkins 12.59 nwi 3  
33 Montgomery, Nick 9 Lake Region 12.67 nwi 5  
34 Brundidge, Randy 9 Haines City 12.85 nwi 2  
35 Sheerin, James 9 Lake Region 13.27 nwi 3  
36 Dean, Caleb 12 Bartow 13.73 nwi 4  
-- Berry, Narrik -- Ridge Community DNF nwi 5  
-- Clarke, Chris 9 Lake Gibson DNS nwi 1  
 
Mens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Cooper, Wilbor 9 Auburndale Senio 22.55 nwi 1 10
2 Higdon, Derrick 12 Auburndale Senio 22.65 nwi 1 8
3 Brown, Willie 12 Kathleen 22.66 nwi 1 6
4 Walker, Michael 11 Bartow 22.75 nwi 1 5
5 Parnell, Anthony -- Ridge Community 22.76 nwi 1 4
6 Thomas, Ladarius 11 Kathleen 23.54 nwi 1 3
7 Taylor, Charles -- Auburndale Senio 24.12 nwi 1 2
-- Wesley, Bennie 10 Winter Haven DNS nwi 1  
 
Mens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Wesley, Bennie 10 Winter Haven 22.41 nwi 5  
2 Cooper, Wilbor 9 Auburndale Senio 22.52 nwi 3  
3 Brown, Willie 12 Kathleen 22.80 nwi 4  
4 Parnell, Anthony -- Ridge Community 22.87 nwi 3  
5 Walker, Michael 11 Bartow 22.93 nwi 2  
6 Higdon, Derrick 12 Auburndale Senio 22.94 nwi 1  
7 Taylor, Charles -- Auburndale Senio 23.25 nwi 5  
8 Thomas, Ladarius 11 Kathleen 23.29 nwi 1  
9 Broome, Dominique 12 Bartow 23.34 nwi 2  
10 Tarver, Marcus 9 Bartow 23.40 nwi 4  
11 Mills, Darian 10 Winter Haven 23.69 nwi 5  
12 Brown, Quentin 9 Lake Gibson 24.00 nwi 3  
13 Marseille, Tarren 9 Auburndale Senio 24.03 nwi 2  
14 Rivera, Jonathan -- Ridge Community 24.30 nwi 1  
15 Lee, Marshall 12 Lake Region 24.37 nwi 5  
16 Green, Booker 9 Lakeland 24.60 nwi 4  
16 Jackson, Samuel 9 Lake Gibson 24.60 nwi 1  
18 Weston, Michael 12 Sebring 24.64 nwi 5  
19 Brown, Demtrick 10 Winter Haven 25.03 nwi 1  
20 Smith, D'Andre 11 Haines City 25.06 nwi 5  
21 Jacobs, Sam 10 Sebring 25.28 nwi 3  
22 Jones, Reuben 9 Lake Gibson 25.55 nwi 2  
23 Young, Rhonnel 9 Lake Gibson 25.64 nwi 1  
24 Summage, Altavious 10 Winter Haven 25.70 nwi 3  
25 Ludden, Bruce 10 George Jenkins 25.72 nwi 2  
26 Schuffert, Ryan 11 Sebring 25.77 nwi 4  
27 Childs, Demetrius 11 Lakeland 26.06 nwi 3  
28 Henderson, Brian -- Haines City 26.07 nwi 5  
29 Brundidge, Randy 9 Haines City 26.09 nwi 4  
30 Montgomery, Nick 9 Lake Region 26.42 nwi 4  
31 Kennedy, Marcus 11 Haines City 26.55 nwi 4  
32 Roberson, Keshawn 9 Bartow 26.62 nwi 3  
33 Sheerin, James 9 Lake Region 27.01 nwi 3  
34 Richards, Garth 11 Kathleen 27.07 nwi 1  
35 Gordon, Ricky 10 George Jenkins 27.58 nwi 1  
-- Jones, Joshua 11 Lakeland DNS nwi 2  
-- Harrison, Javon 10 Kathleen DNS nwi 4  
-- Hidalgo, Francisco 12 Sebring DNS nwi 2  
-- Peeples, Demon 11 Lakeland DNS nwi 2  
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brown, Willie 12 Kathleen 50.62 1 10
2 Anderson, Kenique 11 Haines City 50.70 1 8
3 Voltaire, Ishmael 11 Haines City 50.74 1 6
4 Cooper, William 12 Bartow 51.28 1 5
5 McMath, Gerrod 11 Lake Region 52.44 1 4
6 Johnson, Marcus 12 Bartow 52.54 1 3
7 St. Louis, Renesti 10 Winter Haven 54.51 1 2
8 Lorente, Dorian 10 Bartow 58.35 1 1
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Voltaire, Ishmael 11 Haines City 51.25 3  
2 Cooper, William 12 Bartow 51.76 1  
3 Brown, Willie 12 Kathleen 51.79 4  
4 Anderson, Kenique 11 Haines City 52.16 1  
5 McMath, Gerrod 11 Lake Region 53.25 4  
6 Johnson, Marcus 12 Bartow 53.37 3  
7 Lorente, Dorian 10 Bartow 55.24 1  
8 St. Louis, Renesti 10 Winter Haven 55.34 2  
9 Joe, Darien 12 Bartow 55.57 1  
10 Abrams, Corinthian 11 Kathleen 55.99 4  
11 Major, Damian 12 Haines City 56.61 2  
11 Petit Homme, Ruben 12 Kathleen 56.61 3  
13 Jones, Dontae 12 Auburndale Senio 56.81 4  
14 Ortiz, Brian 12 Sebring 57.53 2  
15 Henry, Daryl 11 Auburndale Senio 57.54 3  
16 Hidalgo, Francisco 12 Sebring 58.19 1  
17 Stone, Jermaine 11 Lake Gibson 58.45 1  
18 Styles, Quincy 10 Auburndale Senio 58.51 2  
19 Tiger, Quinton 11 Lake Region 58.71 3  
20 Jones, Eric 9 Auburndale Senio 58.88 4  
21 Baker, Brandon 11 George Jenkins 59.62 2  
22 Kern, Kavan 10 George Jenkins 59.67 3  
23 Rawlings, Greg 11 Sebring 1:00.02 4  
24 Njoh, Beckly 11 Lake Gibson 1:00.07 1  
25 Jones, Joshua 11 Lakeland 1:01.09 2  
26 Peeples, Demon 11 Lakeland 1:02.16 1  
27 Winslow, Mitchell 9 Sebring 1:02.93 4  
28 Edinger, Eric 9 Lake Region 1:05.00 2  
-- Berry, Kashief 11 Lakeland DNS 3  
-- Salomon, Sony 12 Winter Haven DNS 2  
 
Mens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Perez, Jose 12 Haines City 2:02.19 1 10
2 Kirkman, Chad 11 Lakeland 2:03.49 1 8
3 Williams, Jared 11 Kathleen 2:05.06 1 6
4 Roundtree, Dequan 11 Lake Region 2:07.30 1 5
5 Pirillo, Anthony 12 Lake Gibson 2:07.92 1 4
6 Muir, Stephen 10 Lake Gibson 2:08.24 1 3
7 Johnson, Ravonta 11 Kathleen 2:09.86 1 2
8 Warren, Calahan 9 Auburndale Senio 2:11.01 1 1
9 Babcock, Christian 11 Lake Region 2:12.69 1  
10 Joseph, Jackson 10 Winter Haven 2:14.47 1  
11 Foster, Damian 9 Sebring 2:14.78 1  
12 Voight, Joseph 11 Lakeland 2:15.52 1  
13 Acosta, Nathan 9 Sebring 2:15.60 1  
14 Johnson, Marcus 12 Bartow 2:15.61 1  
15 Dekker, Levi 11 Lake Region 2:16.33 1  
16 Sorensen, James 10 George Jenkins 2:16.45 1  
17 Ramos, Christopher 10 Auburndale Senio 2:17.04 1  
18 Capel, Fred 12 Kathleen 2:17.06 1  
19 Wolf, Daniel 11 George Jenkins 2:17.30 1  
20 Cuervo, Pedro 11 Lakeland 2:17.71 1  
21 Scott, Kyle 10 Haines City 2:17.79 1  
22 Jean baptiste, Der 10 Haines City 2:17.99 1  
23 Salgado, Elias 11 Sebring 2:20.16 1  
24 Johnson, Kyle 11 Lakeland 2:20.28 1  
25 Petit Homme, Roben 11 Kathleen 2:20.99 1  
26 Putnam, Benjamin 9 Bartow 2:22.61 1  
27 Watkins, Tyler 12 Bartow 2:23.12 1  
28 Zhang, Tom 11 Bartow 2:29.26 1  
29 Watkins, Brandon 9 Auburndale Senio 2:30.72 1  
30 Conway, Sean 11 Ridge Community 2:34.73 1  
-- Zapata, Oswaldo -- Haines City DNF 1  
-- Cooper, Quincey 9 Auburndale Senio DNS 1  
-- Iguaran Diaz, Pabl 9 Sebring DNS 1  
 
Mens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Perez, Jose 12 Haines City 4:29.34 1 10
2 Kirkman, Chad 11 Lakeland 4:39.83 1 8
3 Hulzebos, Jonathan 10 Lakeland 4:40.30 1 6
4 Post, Tyler 11 Lake Gibson 4:44.85 1 5
5 Schneider, Landon 10 George Jenkins 4:49.62 1 4
6 Schrader, Jonathan 12 George Jenkins 4:55.95 1 3
7 Putnam, Benjamin 9 Bartow 4:56.54 1 2
8 Bostron, Daniel 10 George Jenkins 5:01.63 1 1
9 Siemaszko, Jakub 12 Winter Haven 5:01.87 1  
10 Zapata, Oswaldo -- Haines City 5:05.20 1  
11 Conway, Sean 11 Ridge Community 5:05.85 1  
12 Jean baptiste, Der 10 Haines City 5:15.75 1  
13 Lee, Emmett -- Kathleen 5:19.63 1  
14 Murphy, Timothy 9 Auburndale Senio 5:27.11 1  
15 Scott, Kyle 10 Haines City 5:30.57 1  
16 Ison, Jarod 10 Auburndale Senio 5:32.64 1  
17 Rueda, Chrishopher 11 Lake Region 5:33.32 1  
18 Thomsen, Tyler 10 Lake Region 5:36.71 1  
19 Jacques, Dorien 11 Auburndale Senio 5:37.30 1  
20 Dennis, Bailey 11 Ridge Community 5:39.26 1  
21 Carroll, Mathew 9 Kathleen 5:56.08 1  
22 Montanez, Giovanni -- Ridge Community 6:18.22 1  
23 Johnson, Adam 10 Lake Region 6:21.64 1  
24 Stinson, Treay 12 Bartow 6:40.28 1  
-- Koning, Wesley 9 Sebring DNS 1  
-- Salgado, Elias 11 Sebring DNS 1  
-- Williams, Shaquill -- Ridge Community DNS 1  
-- Castellanos, Jonat 11 Bartow DNS 1  
-- Miranda, Aaron 9 Lake Gibson DNS 1  
-- Johns, Nathaniel 10 Auburndale Senio DNS 1  
-- Edmondson, Kevon 10 Lakeland DNS 1  
 
Mens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hulzebos, Jonathan 10 Lakeland 10:28.28 1 10
2 Schneider, Landon 10 George Jenkins 10:33.63 1 8
3 Foster, Eric 9 Sebring 10:35.75 1 6
4 Wilburn, Evan 9 Sebring 10:40.87 1 5
5 Post, Tyler 11 Lake Gibson 10:43.82 1 4
6 Siemaszko, Jakub 12 Winter Haven 11:02.56 1 3
7 Schrader, Jonathan 12 George Jenkins 11:10.56 1 2
8 Rhoden, Zach 11 George Jenkins 11:17.07 1 1
9 Koning, Wesley 9 Sebring 11:17.56 1  
10 Murphy, Timothy 9 Auburndale Senio 11:23.99 1  
11 Zapata, Emmanual 10 Haines City 11:25.52 1  
12 Widerner, Larry 10 Lake Region 11:32.04 1  
13 Lee, Emmett -- Kathleen 11:42.25 1  
14 Ward, Corton 9 Winter Haven 11:46.75 1  
15 Thomsen, Tyler 10 Lake Region 11:48.94 1  
16 Zapata, Oswaldo -- Haines City 11:50.38 1  
17 Marentes, Saul 9 Sebring 11:50.92 1  
18 Dennis, Bailey 11 Ridge Community 11:58.50 1  
19 Williams, Shaquill -- Ridge Community 12:06.39 1  
20 Ison, Jarod 10 Auburndale Senio 12:11.87 1  
21 Jacques, Dorien 11 Auburndale Senio 12:11.97 1  
22 Bulman, Brody 9 Auburndale Senio 12:33.08 1  
23 Torres, Felix 10 Haines City 12:42.59 1  
-- Miranda, Aaron 9 Lake Gibson DNS 1  
-- Ramos, Richard 10 Haines City DNS 1  
-- Montanez, Giovanni -- Ridge Community DNS 1  
 
Mens 110m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Glanton, Tarance 12 Winter Haven 15.41 2 10
2 Mcfarquhar, Josh 12 Kathleen 15.54 2 8
3 Robinson, James -- Ridge Community 15.79 2 6
4 Foreman, Bryce 10 Kathleen 16.23 2 5
5 Lamont, Kalil 11 Bartow 16.53 2 4
6 Senatus, Godfrey -- Ridge Community 18.99 1 3
7 Armstrong, Sharod -- Ridge Community 19.03 1 2
8 Cobb, Cameron 10 Sebring 19.18 1 1
9 Giller, Warren 12 Sebring 19.55 2  
10 Ratliff, Ronnie 12 George Jenkins 20.81 2  
 
Mens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mcfarquhar, Josh 12 Kathleen 42.09 2 10
2 Drollette, Kyle 10 Lake Region 42.67 2 8
3 Foreman, Bryce 10 Kathleen 42.91 2 6
4 Torres, Daniel 12 Lake Gibson 43.51 2 5
5 Cobb, Cameron 10 Sebring 43.82 1 4
6 Robinson, James -- Ridge Community 44.09 2 3
7 Senatus, Godfrey -- Ridge Community 44.22 1 2
8 White, Donavon 12 Sebring 44.48 2 1
9 London, Brandon 11 Lake Gibson 45.47 1  
10 Giller, Warren 12 Sebring 46.90 1  
11 Foust, Hunter 11 George Jenkins 48.20 1  
12 Ratliff, Ronnie 12 George Jenkins 49.54 2  
13 Jones-Bentley, Cor -- Ridge Community 49.77 1  
-- Lamont, Kalil 11 Bartow DNS 2  
-- Tice, Dylan 9 George Jenkins DNS 1  
-- Stancil, Hunter 10 Lakeland DNS 1  
 
Mens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Cooper, Higdon,
Marseill, David
  Auburndale Senio 43.11 2 10
2 Bridges, Mills,
Glanton, Wesley
  Winter Haven 44.07 2 8
3 Harrison, Bruce,
Thomas, Johnson
  Kathleen 44.22 2 6
4 Relay Team   Bartow 44.90 2 5
5 Brunson, Childs,
Green, Huggins
  Lakeland 45.01 2 4
6 Brown, Jackson,
Brackins, Smith
  Lake Gibson 45.76 2 3
7 Harris, Allen,
Jacobs, Mathis
  Sebring 46.63 1 2
8 Gordon, Baker,
Kern, Grant
  George Jenkins 46.77 1 1
9 Brundidg, Kennedy,
Smith, Henderso
  Haines City 48.72 1  
 
Mens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Perez, Anderson,
Major, Hutton
  Haines City 3:29.91 2 10
2 Bruce, Brown,
Johnson, Petit Ho
  Kathleen 3:30.32 2 8
3 Relay Team   Bartow 3:31.36 2 6
4 Babcock, Tiger,
Drollett, Roundtre
  Lake Region 3:36.02 2 5
5 Relay Team   Ridge Community 3:40.81 2 4
6 Jones, Warren,
Henry, David
  Auburndale Senio 3:43.19 1 3
7 Pirillo, Muir,
Torres, Brown
  Lake Gibson 3:45.90 2 2
8 Schuffer, Hidalgo,
Ortiz, Rawlings
  Sebring 3:48.29 1 1
9 Rhoden, Baker,
Grant, Kern
  George Jenkins 3:48.84 1  
-- Bridges, St. Loui,
Joseph, Salomon
  Winter Haven DNS 2  
-- Johnson, Childs,
Peeples, Green
  Lakeland DNS 2  
 
Mens 4x800m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Capel, Williams,
Petit Ho, Johnson
  Kathleen 8:34.49 1 10
2 Post, Pirillo,
Muir, Torres
  Lake Gibson 8:37.24 1 8
3 Babcock, Dekker,
Drollett, Tiger
  Lake Region 8:40.35 1 6
4 Wolf, Rhoden,
Schrader, Bostron
  George Jenkins 8:55.32 1 5
5 St. Loui, Joseph,
Ward, Siemaszk
  Winter Haven 8:57.55 1 4
6 Lawrence, Wilburn,
Salgado, Foster
  Sebring 8:57.79 1 3
7 Johns, Warren,
Smith, Ramos
  Auburndale Senio 8:59.36 1 2
8 Voight, Ferrell,
Johnson, Cuervo
  Lakeland 9:42.03 1 1
 
Mens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schertzer, Adam 12 Kathleen 51-01.00(15.57m) 1 10
2 Terrell, Devante 12 Lake Gibson 48-05.00(14.76m) 1 8
3 Collins, Montel 12 Bartow 48-03.00(14.71m) 1 6
4 Hurley, John 11 Haines City 46-05.00(14.15m) 1 5
5 Thomas, Jackson 12 Kathleen 46-04.00(14.12m) 1 4
6 Morris, Patric 12 Sebring 45-01.00(13.74m) 1 3
7 Green, Jerry 12 Kathleen 43-08.00(13.31m) 1 2
8 Lyons, JaDarrius 10 Kathleen 42-09.00(13.03m) 1 1
9 Richbow, Xavier 12 Sebring 41-01.50(12.53m) 1  
10 Mack, Marc 11 Lake Gibson 41-00.50(12.51m) 1  
11 Kirby, Kyle 12 Lakeland 40-06.50(12.36m) 1  
12 Pierre, Kerby -- Haines City 40-02.50(12.26m) 1  
-- Demarest, Gary 11 Sebring FOUL(--) 1  
-- Gabriel, Herst 11 Winter Haven FOUL(--) 1  
-- Cook, Cody 12 Sebring FOUL(--) 1  
-- Pierre-Louis, Davi 11 Winter Haven FOUL(--) 1  
-- Mezier, John 11 Winter Haven FOUL(--) 1  
-- Dennard, Dominic -- Ridge Community FOUL(--) 1  
-- Moody, Antone 11 Lakeland FOUL(--) 1  
-- Maddox, Stephaun -- Ridge Community FOUL(--) 1  
-- Jones, Demetrius 12 Ridge Community FOUL(--) 1  
-- Ramirez, Heliodoro 12 Bartow FOUL(--) 1  
-- Bass, Josh 12 George Jenkins FOUL(--) 1  
-- Jackson, Darius 11 Bartow FOUL(--) 1  
-- McAfee, Brody 11 George Jenkins FOUL(--) 1  
-- Goding, Andrew 11 George Jenkins FOUL(--) 1  
-- Thomas, Antonio 11 Auburndale Senio FOUL(--) 1  
-- Roberts, James -- Auburndale Senio FOUL(--) 1  
-- Henderson, Demetri 10 Bartow FOUL(--) 1  
-- Watkins, Brandon 9 Auburndale Senio FOUL(--) 1  
-- Gomez, Kevin 10 Haines City FOUL(--) 1  
-- Searles, James 12 George Jenkins FOUL(--) 1  
-- Ling, Carrington 12 Lake Gibson FOUL(--) 1  
-- Ettiene, Rod 11 Auburndale Senio DNS(--) 1  
-- Blackburn, Jared -- Lake Region DNS(--) 1  
-- McCall, Keith 12 Lake Gibson DNS(--) 1  
-- Niblack, Johnathan 11 Lakeland DNS(--) 1  
-- Street, Dorian 11 Lakeland DNS(--) 1  
-- Edinger, Eric 9 Lake Region DNS(--) 1  
 
Mens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Collins, Montel 12 Bartow 160-01(48.79m) 1 10
2 Schertzer, Adam 12 Kathleen 142-06(43.43m) 1 8
3 Madden, John 12 Lakeland 134-07(41.02m) 1 6
4 Kirby, Kyle 12 Lakeland 132-02(40.28m) 1 5
5 Morris, Patric 12 Sebring 129-09(39.55m) 1 4
6 Bass, Josh 12 George Jenkins 125-03(38.18m) 1 3
7 Cook, Cody 12 Sebring 124-06(37.95m) 1 2
8 Jones, Demetrius 12 Ridge Community 119-07(36.45m) 1 1
9 Roberts, James -- Auburndale Senio 119-03(36.35m) 1  
10 Lyons, JaDarrius 10 Kathleen 117-10(35.92m) 1  
11 Pierre, Kerby -- Haines City 115-00(35.05m) 1  
12 Hurt, Bruce 12 Auburndale Senio 113-11(34.72m) 1  
13 Demarest, Gary 11 Sebring 112-01(34.16m) 1  
14 White, Donavon 12 Sebring 110-00(33.53m) 1  
-- Childs, Demetrius 11 Lakeland FOUL(--) 1  
-- Pierre-Louis, Davi 11 Winter Haven FOUL(--) 1  
-- Street, Dorian 11 Lakeland FOUL(--) 1  
-- Mezier, John 11 Winter Haven FOUL(--) 1  
-- Gabriel, Herst 11 Winter Haven FOUL(--) 1  
-- Dennard, Dominic -- Ridge Community FOUL(--) 1  
-- Maddox, Stephaun -- Ridge Community FOUL(--) 1  
-- Ramirez, Heliodoro 12 Bartow FOUL(--) 1  
-- Henderson, Demetri 10 Bartow FOUL(--) 1  
-- Moreno, Eric -- George Jenkins FOUL(--) 1  
-- McAfee, Brody 11 George Jenkins FOUL(--) 1  
-- Watkins, Brandon 9 Auburndale Senio FOUL(--) 1  
-- Thomas, Antonio 11 Auburndale Senio FOUL(--) 1  
-- Commons, Edwin 12 Bartow FOUL(--) 1  
-- Johnson, Robert 11 Lake Gibson FOUL(--) 1  
-- Thomas, Jackson 12 Kathleen FOUL(--) 1  
-- Edinger, Eric 9 Lake Region FOUL(--) 1  
-- Blackburn, Jared -- Lake Region FOUL(--) 1  
-- Gomez, Kevin 10 Haines City FOUL(--) 1  
-- Rodriquez, Glauco 9 George Jenkins FOUL(--) 1  
-- Hurley, John 11 Haines City FOUL(--) 1  
 
Mens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 White, Donavon 12 Sebring 6-04.00(1.93m) 1 10
2 Severin, Akeem 12 Bartow 6-04.00(1.93m) 1 8
3 Smith, Jordan 11 Lake Gibson 6-02.00(1.88m) 1 6
4 Harrison, Javon 10 Kathleen 6-00.00(1.83m) 1 5
5 Jackson, Darius 11 Bartow 6-00.00(1.83m) 1 4
6 Robinson, James -- Ridge Community 5-08.00(1.73m) 1 3
10 Harris, LaDante 9 Sebring 5-04.00(1.63m) 1  
7 Childs, Demetrius 11 Lakeland 5-04.00(1.63m) 1 1.50
7 Weston, Michael 12 Sebring 5-04.00(1.63m) 1 1.50
9 McGarr, Kani 10 Bartow 5-04.00(1.63m) 1  
-- Rolette, Adom 9 George Jenkins NH(--) 1  
-- Williams, Jaremy 11 Bartow NH(--) 1  
-- Maddox, Stephaun -- Ridge Community NH(--) 1  
-- Thomas, Ladarius 11 Kathleen NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Marseille, Tarren 9 Auburndale Senio 21-01.50(6.44m) nwi 1 10
2 Brown, Willie 12 Kathleen 21-01.00(6.43m) nwi 1 8
3 Foreman, Bryce 10 Kathleen 20-09.00(6.32m) nwi 1 6
4 Walker, Michael 11 Bartow 20-00.50(6.11m) nwi 1 5
5 Taylor, Charles -- Auburndale Senio 19-07.50(5.98m) nwi 1 4
6 Grant, Leonard 11 George Jenkins 19-06.00(5.94m) nwi 1 3
7 Harrison, Javon 10 Kathleen 19-03.50(5.88m) nwi 1 2
8 Stafford, Jocobe 12 Lakeland 19-01.00(5.82m) nwi 1 1
9 Williams, Jaremy 11 Bartow 19-00.00(5.79m) nwi 1  
10 McMath, Gerrod 11 Lake Region 18-10.00(5.74m) nwi 1  
11 Berry, Kashief 11 Lakeland 18-08.00(5.69m) nwi 1  
12 Baker, Diante 12 Bartow 18-06.00(5.64m) nwi 1  
13 Jones, Reuben 9 Lake Gibson 18-05.00(5.61m) nwi 1  
14 Henry, Daryl 11 Auburndale Senio 18-00.50(5.50m) nwi 1  
15 Weston, Michael 12 Sebring 16-08.00(5.08m) nwi 1  
-- Armstrong, Sharod -- Ridge Community FOUL(--) nwi 1  
-- Robinson, James -- Ridge Community FOUL(--) nwi 1  
-- Stewart, Benjamin 11 Bartow FOUL(--) nwi 1  
-- St. Louis, Kenol 12 Sebring FOUL(--) nwi 1  
-- Demarest, Gary 11 Sebring FOUL(--) nwi 1  
-- Styles, Quincy 10 Auburndale Senio FOUL(--) nwi 1  
-- London, Brandon 11 Lake Gibson FOUL(--) nwi 1  
-- Johnson, Ravonta 11 Kathleen FOUL(--) nwi 1  
-- Ludden, Bruce 10 George Jenkins FOUL(--) nwi 1  
-- Shelton, Stephen 10 George Jenkins FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Foreman, Bryce 10 Kathleen 44-01.00(13.44m) nwi 1 10
2 Mcfarquhar, Josh 12 Kathleen 42-07.50(12.99m) nwi 1 8
3 Bridges, Walt 12 Winter Haven 41-09.00(12.73m) nwi 1 6
4 Glanton, Tarance 12 Winter Haven 41-08.00(12.70m) nwi 1 5
5 Grant, Leonard 11 George Jenkins 40-05.00(12.32m) nwi 1 4
6 Berry, Kashief 11 Lakeland 40-05.00(12.32m) nwi 1 3
7 White, Donavon 12 Sebring 39-03.50(11.98m) nwi 1 2
8 Jones, Reuben 9 Lake Gibson 39-02.00(11.94m) nwi 1 1
9 Baker, Diante 12 Bartow 38-11.50(11.87m) nwi 1  
10 Lamont, Kalil 11 Bartow 38-07.00(11.76m) nwi 1  
11 Isaac, DiArrien 12 Bartow 38-06.50(11.75m) nwi 1  
12 Brown, Quentin 9 Lake Gibson 37-02.00(11.33m) nwi 1  
13 Shelton, Stephen 10 George Jenkins 33-05.00(10.19m) nwi 1  
-- St. Louis, Kenol 12 Sebring FOUL(--) nwi 1  
-- Demarest, Gary 11 Sebring FOUL(--) nwi 1  
-- Styles, Quincy 10 Auburndale Senio FOUL(--) nwi 1  
-- Stafford, Jocobe 12 Lakeland FOUL(--) nwi 1  
-- MacFarlane, Reggie 12 Lake Gibson FOUL(--) nwi 1  
-- Thomas, Malik -- Ridge Community FOUL(--) nwi 1  
-- Lowery, Daniel -- Ridge Community FOUL(--) nwi 1  
-- Stewart, Benjamin 11 Bartow DNS(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McDaniel, Josh 12 Lakeland 13-06.00(4.11m) 1 10
2 Dillon, Colton 12 Sebring 13-00.00(3.96m) 1 8
3 Voisard, James 10 Winter Haven 12-00.00(3.66m) 1 6
4 Cobb, Byron 9 Sebring 12-00.00(3.66m) 1 5
5 Greenfield, Forres 12 Winter Haven 12-00.00(3.66m) 1 4
6 Clark, Nolan 12 George Jenkins 11-06.00(3.51m) 1 3
7 Marrino, Michael 11 George Jenkins 10-06.00(3.20m) 1 2
8 Wampler, Scott 10 Winter Haven 10-06.00(3.20m) 1 1
9 Kirkpatrick, Ryan 12 George Jenkins 8-06.00(2.59m) 1  
9 Mims, Patrick 12 Lakeland 8-06.00(2.59m) 1  
11 Woods, Troy 10 Winter Haven 8-00.00(2.44m) 1  
-- Foust, Hunter 11 George Jenkins NH(--) 1  
 
Womens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wilson, Di'Kerria 11 Kathleen 12.33 nwi 1 10
2 Abnathy, Victoria 12 George Jenkins 13.00 nwi 1 8
3 Allen, Tamara -- Ridge Community 13.07 nwi 1 6
4 Joseph, Erica 9 Bartow 13.16 nwi 1 5
5 Patterson, Aundrik 9 Bartow 13.29 nwi 1 4
6 Harvey, Ashanti 12 Winter Haven 13.32 nwi 1 3
7 Pierre, Stephie 10 Haines City 13.45 nwi 1 2
8 Washington, Elizab 12 Winter Haven 13.49 nwi 1 1
 
Womens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Wilson, Di'Kerria 11 Kathleen 12.43 nwi 4  
2 Joseph, Erica 9 Bartow 13.00 nwi 1  
3 Allen, Tamara -- Ridge Community 13.01 nwi 2  
4 Abnathy, Victoria 12 George Jenkins 13.07 nwi 3  
5 Patterson, Aundrik 9 Bartow 13.22 nwi 4  
6 Harvey, Ashanti 12 Winter Haven 13.27 nwi 1  
7 Pierre, Stephie 10 Haines City 13.29 nwi 1  
8 Washington, Elizab 12 Winter Haven 13.38 nwi 4  
9 Joyce, Jerrika 11 Bartow 13.42 nwi 2  
10 Edmond, Aaliyah 10 Kathleen 13.55 nwi 2  
11 Burke, Shardajai 9 Lake Region 13.64 nwi 2  
12 Burke, Rodajai 9 Lake Region 13.66 nwi 3  
13 Thomas, R'Meisha 10 Kathleen 13.68 nwi 2  
14 Ortega, Kimberly 9 Ridge Community 13.72 nwi 1  
15 Paul, Olivia -- Haines City 13.75 nwi 1  
16 Larkin, Brandy 12 Winter Haven 13.84 nwi 3  
17 Stevens, Shaniqua 9 Kathleen 13.92 nwi 3  
18 Dockery, Tannesha -- Ridge Community 13.95 nwi 1  
19 Michael, Kenisha 10 George Jenkins 13.96 nwi 3  
20 Fort, Kiley 11 Sebring 14.13 nwi 4  
21 Teague, Elordegee 9 Lakeland 14.20 nwi 1  
22 Powell, Imani 9 Sebring 14.29 nwi 4  
23 McMahon, Tamra 10 Sebring 14.35 nwi 3  
23 Hagins, Marissa 11 Bartow 14.35 nwi 2  
25 Peters, Haley 9 Sebring 14.44 nwi 4  
26 Sconiers, Zakevia 9 Auburndale Senio 14.70 nwi 3  
27 Banks, Megan 9 Lake Gibson 14.71 nwi 2  
28 Lemaster, Angelica -- George Jenkins 15.93 nwi 3  
-- Byron, Keonna 9 Auburndale Senio DQ nwi 4  
-- Thomas, Markiria 10 Lake Region DQ nwi 4  
-- Harrell, Chantell 9 Auburndale Senio DNS nwi 2  
-- Andre, Gisemonde 11 Winter Haven DNS nwi 1  
 
Womens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wilson, Di'Kerria 11 Kathleen 26.23 nwi 1 10
2 Williams, MyEsha 12 Kathleen 26.77 nwi 1 8
3 Orloff, Lynee 12 Lake Region 27.45 nwi 1 6
4 Patterson, Aundrik 9 Bartow 27.50 nwi 1 5
5 Harvey, Ashanti 12 Winter Haven 27.65 nwi 1 4
6 Allen, Tamara -- Ridge Community 28.26 nwi 1 3
-- Joseph, Erica 9 Bartow DNS nwi 1  
-- Williford, Destini 11 Bartow DNS nwi 1  
 
Womens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Wilson, Di'Kerria 11 Kathleen 25.83 nwi 4  
2 Williams, MyEsha 12 Kathleen 26.70 nwi 2  
3 Orloff, Lynee 12 Lake Region 27.11 nwi 2  
4 Williford, Destini 11 Bartow 27.27 nwi 3  
5 Patterson, Aundrik 9 Bartow 27.30 nwi 4  
6 Harvey, Ashanti 12 Winter Haven 27.43 nwi 1  
6 Joseph, Erica 9 Bartow 27.43 nwi 3  
8 Allen, Tamara -- Ridge Community 27.65 nwi 3  
9 Bowden, Patrice 12 Lake Gibson 28.04 nwi 1  
10 Edmond, Aaliyah 10 Kathleen 28.24 nwi 4  
11 Thomas, G'Ona 9 Kathleen 28.45 nwi 1  
12 Michael, Kenisha 10 George Jenkins 28.78 nwi 1  
13 Larkin, Brandy 12 Winter Haven 28.96 nwi 4  
14 Thomas, Markiria 10 Lake Region 29.57 nwi 4  
15 Sankey, Mercedes 9 Lake Region 29.59 nwi 1  
16 Rit, Estime 9 Winter Haven 29.66 nwi 4  
17 Gaskins, Brianna 10 Auburndale Senio 29.77 nwi 2  
18 McMahon, Tamra 10 Sebring 29.88 nwi 1  
19 Smith, Diymond 9 Lake Gibson 30.04 nwi 2  
20 Byron, Keonna 9 Auburndale Senio 30.34 nwi 2  
20 Williams, Kristina 11 Sebring 30.34 nwi 4  
22 Blackwood, Britney 11 Lake Region 30.67 nwi 4  
23 Talley Warrick, Co 10 Sebring 30.74 nwi 1  
24 Sconiers, Zakevia 9 Auburndale Senio 31.29 nwi 3  
-- Wright, Kiara -- Lake Gibson FS nwi 2  
-- Teague, Elordegee 9 Lakeland DNS nwi 3  
-- Dockery, Tannesha -- Ridge Community DNS nwi 2  
-- Burks, Tomaneka 9 Auburndale Senio DNS nwi 1  
-- Andre, Gisemonde 11 Winter Haven DNS nwi 2  
-- Reckley, Alauna 10 Bartow DNS nwi 3  
-- Paul, Olivia -- Haines City DNS nwi 3  
-- Stovall, Chloe 12 George Jenkins DNS nwi 3  
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jones, Cierra 12 Haines City 59.98 1 10
2 Sims, Francesca 9 Kathleen 1:00.39 1 8
3 Lawhead, Bree 11 Bartow 1:02.73 1 6
4 Stevens, Shaniqua 9 Kathleen 1:03.41 1 5
5 Rit, Estime 9 Winter Haven 1:05.70 1 4
6 Thomas, R'Meisha 10 Kathleen 1:06.61 1 3
7 Julien, Andruse 9 Winter Haven 1:07.49 1 2
8 Robins, DeAsia 11 Kathleen 1:08.24 1 1
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Jones, Cierra 12 Haines City 1:00.67 2  
2 Sims, Francesca 9 Kathleen 1:01.55 3  
3 Stevens, Shaniqua 9 Kathleen 1:04.54 2  
4 Lawhead, Bree 11 Bartow 1:05.41 4  
5 Robins, DeAsia 11 Kathleen 1:06.41 1  
6 Rit, Estime 9 Winter Haven 1:06.84 3  
7 Thomas, R'Meisha 10 Kathleen 1:07.34 1  
8 Julien, Andruse 9 Winter Haven 1:08.61 4  
9 Whitney, Tracy 9 Lake Region 1:08.85 3  
10 Reckley, Alauna 10 Bartow 1:10.47 4  
11 Plummer, Jalenia 11 George Jenkins 1:10.70 4  
12 Harmer, Katie 10 George Jenkins 1:10.84 3  
13 White, Ashley 9 Sebring 1:11.72 1  
14 McMahon, Tamra 10 Sebring 1:11.85 4  
15 Nabb, Ana 12 George Jenkins 1:12.38 2  
16 Baranski, Erica 10 Lakeland 1:13.21 3  
17 Schleicher, Ariel 11 Bartow 1:14.58 2  
18 Gaskins, Brianna 10 Auburndale Senio 1:15.46 2  
19 Jones, Sukri 10 Lake Region 1:25.95 4  
20 Rolls, Amber 9 Lakeland 1:28.41 2  
21 Vice, Alyssa 10 Sebring 1:30.31 3  
-- Hachibiti, Mainga 11 Winter Haven DNF 1  
-- Ober, Emily 12 Winter Haven DNF 1  
-- Moran, Rubyselda 9 Ridge Community DNS 3  
-- Burks, Tomaneka 9 Auburndale Senio DNS 1  
-- Saint Paul, Lanesh 10 Auburndale Senio DNS 4  
-- Franco, Abby 9 Lake Gibson DNS 2  
 
Womens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Tubbs, Taylor 11 Sebring 2:24.47 1 10
2 Nabong, Emily 12 Lake Region 2:27.23 1 8
3 Schroeder, Hannah 11 Sebring 2:27.33 1 6
4 Ferguson, Phoebe 11 Lakeland 2:29.92 1 5
5 Jones, Kaitlin 11 Lake Gibson 2:33.39 1 4
6 Spell, Jessica 11 Lake Region 2:45.72 1 3
7 Trentham, Theresa 11 George Jenkins 2:47.37 1 2
8 Burton, Kashard 9 Winter Haven 2:51.66 1 1
9 Simon, Ange 11 Haines City 2:52.48 1  
10 McNelis, Kathryn 11 Bartow 2:56.06 1  
11 Warren, Samantha 10 Kathleen 2:59.45 1  
12 Norman, Shanterria 10 Kathleen 2:59.77 1  
13 Gann, Alexis 9 Bartow 3:01.38 1  
14 Pierre, Roseline 12 Lake Region 3:04.08 1  
15 Nabb, Ana 12 George Jenkins 3:05.56 1  
16 Muradoglu, Melis 12 Lakeland 3:09.05 1  
17 Flood, Amani 10 Winter Haven 3:11.12 1  
18 Thomas, Tierra 9 Lake Gibson 3:11.85 1  
19 Stargel, Laura 9 Bartow 3:12.61 1  
20 Robinson, Zhane' 11 Kathleen 3:15.79 1  
21 Stein, Erica 10 Kathleen 3:17.16 1  
22 Babcock, Victoria 12 Lake Region 3:51.02 1  
-- Green, Tori 10 Haines City DNF 1  
-- Stewart, Brittany 10 Haines City DNF 1  
-- Ward, Kimberlin 9 Bartow DNS 1  
-- Julien, Andruse 9 Winter Haven DNS 1  
-- Drollette, Nicole 12 Winter Haven DNS 1  
-- Zhou, Chuchan 11 Lakeland DNS 1  
-- Abram, Jasmine 10 Lakeland DNS 1  
-- Marentes, Cassandr 11 Sebring DNS 1  
 
Womens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Tubbs, Taylor 11 Sebring 5:22.14 1 10
2 Schroeder, Hannah 11 Sebring 5:34.86 1 8
3 Ortiz, Jessica 12 Lake Region 5:43.03 1 6
4 Lewis, Ruby 9 George Jenkins 5:46.79 1 5
5 Stewart, Brittany 10 Haines City 5:56.65 1 4
6 Madden, Caroline 12 Lakeland 5:57.75 1 3
7 Batykefer, Courtne 11 Lake Gibson 5:59.45 1 2
8 Green, Tori 10 Haines City 6:01.88 1 1
9 Trentham, Theresa 11 George Jenkins 6:03.40 1  
10 Linderman, Ashley 12 Kathleen 6:05.02 1  
11 Mann, Allison 11 Sebring 6:05.30 1  
12 Lopez, Jacqueline 12 Winter Haven 6:40.91 1  
13 Eshelman, Laura 9 Sebring 6:45.02 1  
14 Lopez, Jennifer 12 Winter Haven 6:46.61 1  
15 Rondil, Sophany 10 Haines City 6:55.91 1  
16 Sanchez, Mercedes 11 Winter Haven 6:56.83 1  
17 Whitten, Holly 10 Lakeland 7:00.01 1  
18 Pahlman, Jenna 9 Bartow 7:17.35 1  
19 Barnhill, Michaela 11 Lake Region 7:18.42 1  
20 Qureshi, Haley 9 Lake Region 7:20.84 1  
21 Clark, Brooke 9 Lake Region 7:23.70 1  
22 Warren, Stephanie 11 Kathleen 7:25.52 1  
 
Womens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schroeder, Hannah 11 Sebring 12:21.02 1 10
2 Lewis, Ruby 9 George Jenkins 12:24.23 1 8
3 Ortiz, Jessica 12 Lake Region 13:01.20 1 6
4 Jostes, Leah 10 Lake Region 13:21.50 1 5
5 Shierling, Julie 10 Lake Region 14:10.02 1 4
6 Linderman, Ashley 12 Kathleen 14:12.30 1 3
7 Jean-louis, Destin 9 Haines City 14:35.30 1 2
8 Lopez, Jennifer 12 Winter Haven 14:46.20 1 1
9 Aulisio, Gina 11 George Jenkins 14:50.10 1  
10 McKendrick, Caroli 11 George Jenkins 14:52.23 1  
11 Lopez, Jacqueline 12 Winter Haven 15:04.20 1  
-- Sanchez, Mercedes 11 Winter Haven DNS 1  
-- Eshelman, Laura 9 Sebring DNS 1  
 
Womens 100m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Abnathy, Victoria 12 George Jenkins 14.99 2 10
2 Brimmer, Shadai 11 Haines City 16.62 2 8
3 McCartney, Destiny 11 Sebring 16.67 2 6
4 Oldfield, De'Aundr 9 Kathleen 17.20 2 5
5 Grant, Phylacia 10 Kathleen 18.20 2 4
6 Hopkins, Jodi 12 Lake Region 18.27 2 3
7 Quijano, Dominique -- Ridge Community 18.33 1 2
8 Gaskins, Brina 10 Auburndale Senio 18.55 2 1
9 Barnhill, Michaela 11 Lake Region 18.92 1  
10 Finley, Sierra 9 Winter Haven 20.04 1  
11 Brock, Megan 9 Lake Region 20.77 1  
12 Peters, Haley 9 Sebring 20.98 2  
-- Martin, Justus -- Sebring FS 1  
 
Womens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Abnathy, Victoria 12 George Jenkins 45.86 2 10
2 Brimmer, Shadai 11 Haines City 47.92 2 8
3 Oldfield, De'Aundr 9 Kathleen 49.89 2 6
4 McCartney, Destiny 11 Sebring 50.56 2 5
5 Thompson, Raechanz 11 Bartow 52.13 2 4
6 Hopkins, Jodi 12 Lake Region 55.15 2 3
7 Bell, Capria 10 Kathleen 55.35 1 2
8 Williams, Kristina 11 Sebring 55.94 1 1
9 Singleton, Justice 12 Lake Gibson 56.82 2  
10 Finley, Sierra 9 Winter Haven 57.05 1  
11 Grant, Phylacia 10 Kathleen 57.18 1  
12 Fort, Kiley 11 Sebring 57.67 1  
13 Oglesby, Ivy 10 Lakeland 58.58 1  
14 Brock, Megan 9 Lake Region 1:00.76 1  
15 Babcock, Victoria 12 Lake Region 1:01.86 1  
-- Thomas, Anaya 9 Kathleen DNS 2  
 
Womens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Edmond, Sims,
Williams, Wilson
  Kathleen 49.76 1 10
2 Relay Team   Bartow 50.45 1 8
3 Relay Team   Ridge Community 51.72 1 6
4 Finley, Andre,
Larkin, Harvey
  Winter Haven 52.43 1 5
5 Burke, Hall,
Orloff, Burke
  Lake Region 52.64 1 4
6 Fort, Peters,
Powell, Williams
  Sebring 55.30 1 3
7 Harmer, Harmer,
Michael, Plummer
  George Jenkins 56.37 1 2
-- Burks, Byron,
Gaskins, Harrell
  Auburndale Senio DNS 1  
 
Womens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Jones, Simon,
Brimmer, Hillman
  Haines City 4:06.88 1 10
2 Williams, Robins,
Sims, Oldfield
  Kathleen 4:10.47 1 8
3 Relay Team   Bartow 4:27.92 1 6
4 Nabong, Orloff,
Hall, Whitney
  Lake Region 4:29.65 1 5
5 Rit, Hachibit,
Julien, Ober
  Winter Haven 4:36.81 1 4
6 Nabb, Harmer,
Plummer, Harmer
  George Jenkins 4:59.15 1 3
-- Bowden, Batykefe,
Fredrick, Shira
  Lake Gibson DNS 1  
 
Womens 4x800m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Nabong, Ortiz,
Jostes, Spell
  Lake Region 10:48.57 1 10
2 Madden, Ferguson,
Oglesby, Baranski
  Lakeland 10:53.11 1 8
3 Simon, Stewart,
Green, Rondil
  Haines City 11:03.41 1 6
4 Jones, Batykefe,
Shira, Rivera
  Lake Gibson 11:10.80 1 5
5 Nabb, Trentham,
McKendri, Lewis
  George Jenkins 11:26.96 1 4
6 Linderma, Norman,
Stein, Warren
  Kathleen 12:04.54 1 3
7 Flood, Lopez,
Lopez, Burton
  Winter Haven 12:31.03 1 2
 
Womens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Anderson, Alexandr 12 George Jenkins 36-08.00(11.18m) 1 10
2 Snell, Jenna 10 George Jenkins 31-07.50(9.64m) 1 8
3 Webster, Vitia -- Ridge Community 29-08.00(9.04m) 1 6
4 Knight, Allison 9 Kathleen 29-04.50(8.95m) 1 5
5 Lanier, Jasmine 12 Lakeland 28-09.00(8.76m) 1 4
6 Freeman, Roneika 11 Sebring 28-08.00(8.74m) 1 3
7 Pennington, Geneva 12 Bartow 28-03.50(8.62m) 1 2
8 Hawkins, Dametree 12 Bartow 28-00.50(8.55m) 1 1
9 Felix, Alexsys 11 Winter Haven 27-01.00(8.26m) 1  
10 Krebs, Elizabeth 10 George Jenkins 26-09.00(8.15m) 1  
11 Harris, Alexxis -- Sebring 26-08.00(8.13m) 1  
12 Morris, Kalia 11 Bartow 26-06.50(8.09m) 1  
13 McGary, Gwendolyn 9 Kathleen 26-06.00(8.08m) 1  
14 Rodriquez, Jennife 11 George Jenkins 26-05.00(8.05m) 1  
14 Cummings, Jasmine 12 Bartow 26-05.00(8.05m) 1  
-- Harvey, Aaron -- Ridge Community FOUL(--) 1  
-- Webster, Tierra -- Lakeland FOUL(--) 1  
-- Taylor, Alexandra 9 Sebring FOUL(--) 1  
-- Stan, Shanice 12 Winter Haven FOUL(--) 1  
-- Constant, Denise 9 Sebring FOUL(--) 1  
-- Manning, Shadayah -- Lake Gibson FOUL(--) 1  
-- Ward, Shirlae'Cia 10 Kathleen FOUL(--) 1  
-- Sharp, Veronica 10 Lake Gibson FOUL(--) 1  
-- Rogers, Vontavia 11 Auburndale Senio FOUL(--) 1  
-- Grant, Kasee 10 Auburndale Senio FOUL(--) 1  
-- Smith, Bianca 10 Haines City FOUL(--) 1  
-- Gadson, Latajmaj 9 Lakeland FOUL(--) 1  
-- Fisher, Courtney 11 Lakeland FOUL(--) 1  
-- Aurel, Dephty 12 Lake Region FOUL(--) 1  
-- Burton, Yasmin 12 Lake Region FOUL(--) 1  
-- Beauvior, Adreanna 11 Ridge Community SCR(--) 1  
 
Womens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lanier, Jasmine 12 Lakeland 111-09(34.06m) 1 10
2 Stan, Shanice 12 Winter Haven 101-00(30.78m) 1 8
3 Kinder, Rachel 11 Lakeland 98-00(29.87m) 1 6
4 Clower, Darrian 11 Kathleen 90-08(27.64m) 1 5
5 Aurel, Dephty 12 Lake Region 89-08(27.33m) 1 4
6 Knight, Allison 9 Kathleen 89-02(27.18m) 1 3
7 Freeman, Roneika 11 Sebring 89-02(27.18m) 1 2
8 Snell, Jenna 10 George Jenkins 88-01(26.85m) 1 1
9 Cummings, Jasmine 12 Bartow 86-00(26.21m) 1  
10 Krebs, Elizabeth 10 George Jenkins 85-08(26.11m) 1  
11 Webster, Vitia -- Ridge Community 81-00(24.69m) 1  
12 Morris, Kalia 11 Bartow 77-02(23.52m) 1  
13 Pennington, Geneva 12 Bartow 74-04(22.66m) 1  
14 Madden, Amelia 10 Lakeland 69-02(21.08m) 1  
-- Beauvior, Adreanna 11 Ridge Community FOUL(--) 1  
-- Alexander, Nicole 10 Lakeland FOUL(--) 1  
-- Taylor, Alexandra 9 Sebring FOUL(--) 1  
-- Harris, Alexxis -- Sebring FOUL(--) 1  
-- Felix, Alexsys 11 Winter Haven FOUL(--) 1  
-- Harvey, Aaron -- Ridge Community FOUL(--) 1  
-- Constant, Denise 9 Sebring FOUL(--) 1  
-- Rodriquez, Jennife 11 George Jenkins FOUL(--) 1  
-- Harper, Raven 12 George Jenkins FOUL(--) 1  
-- Simon, Ange 11 Haines City FOUL(--) 1  
-- Rogers, Vontavia 11 Auburndale Senio FOUL(--) 1  
-- Grant, Kasee 10 Auburndale Senio FOUL(--) 1  
-- Hawkins, Dametree 12 Bartow FOUL(--) 1  
-- Kalipp, Birthe 9 Lake Gibson FOUL(--) 1  
-- Evans, Paxton 9 Lake Gibson FOUL(--) 1  
-- Burton, Yasmin 12 Lake Region FOUL(--) 1  
-- Simmons, Tacara -- Kathleen FOUL(--) 1  
-- Smith, Bianca 10 Haines City FOUL(--) 1  
-- Downey, Ashley -- Lake Gibson FOUL(--) 1  
 
Womens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brown, Danielle 11 Bartow 5-00.00(1.52m) 1 10
2 Haughton, Shanique -- Haines City 5-00.00(1.52m) 1 8
3 Retton, Ashley 11 Bartow 5-00.00(1.52m) 1 6
4 Fredrick, Rachel 11 Lake Gibson 4-10.00(1.47m) 1 5
5 Rose, Shalantay -- Sebring 4-10.00(1.47m) 1 4
6 David, Laurel 11 Haines City 4-06.00(1.37m) 1 2.50
6 Hachibiti, Mainga 11 Winter Haven 4-06.00(1.37m) 1 2.50
8 Blackman, Alexan -- Sebring 4-06.00(1.37m) 1 1
9 Holly, Claudia -- Ridge Community 4-04.00(1.32m) 1  
9 Hall, Vonique 11 Lake Region 4-04.00(1.32m) 1  
9 Seawell, Janique 10 Bartow 4-04.00(1.32m) 1  
-- Wiggins, Keyanna 12 Ridge Community NH(--) 1  
-- Brock, Megan 9 Lake Region NH(--) 1  
-- Nabb, Ana 12 George Jenkins NH(--) 1  
-- Miller, Kristen 11 Lake Region NH(--) 1  
-- Ganganna, Amanda 9 George Jenkins DNS(--) 1  
-- White, Ashley 9 Sebring DNS(--) 1  
-- Fazio, Gillian -- Lakeland DNS(--) 1  
-- Satchel, Alexis 12 Lake Gibson DNS(--) 1  
 
Womens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williford, Destini 11 Bartow 17-09.75(5.43m) nwi 1 10
2 Hillman, Deja 11 Haines City 17-00.00(5.18m) nwi 1 8
3 Bowden, Patrice 12 Lake Gibson 16-09.00(5.11m) nwi 1 6
4 Collins, Taizia 12 Ridge Community 16-07.00(5.05m) nwi 1 5
5 Joyce, Jerrika 11 Bartow 15-11.00(4.85m) nwi 1 4
6 Gaskins, Brianna 10 Auburndale Senio 15-07.25(4.76m) nwi 1 3
7 Stevens, Shaniqua 9 Kathleen 15-03.75(4.67m) nwi 1 2
8 Byron, Keonna 9 Auburndale Senio 15-01.00(4.60m) nwi 1 1
9 Thomas, G'Ona 9 Kathleen 14-06.75(4.44m) nwi 1  
9 Williams, Kristina 11 Sebring 14-06.75(4.44m) nwi 1  
9 Clark, Tori 9 George Jenkins 14-06.75(4.44m) nwi 1  
12 Pierre, Stephie 10 Haines City 14-04.50(4.38m) nwi 1  
13 Rose, Shalantay -- Sebring 14-01.75(4.31m) nwi 1  
14 McCartney, Destiny 11 Sebring 13-05.00(4.09m) nwi 1  
-- Burke, Shardajai 9 Lake Region FOUL(--) nwi 1  
-- Thomas, Markiria 10 Lake Region FOUL(--) nwi 1  
-- Burke, Rodajai 9 Lake Region FOUL(--) nwi 1  
-- Felix, Alexsys 11 Winter Haven FOUL(--) nwi 1  
-- Wiggins, Keyanna 12 Ridge Community FOUL(--) nwi 1  
-- Ober, Emily 12 Winter Haven FOUL(--) nwi 1  
-- Stovall, Chloe 12 George Jenkins FOUL(--) nwi 1  
-- Plummer, Jalenia 11 George Jenkins FOUL(--) nwi 1  
-- McNelis, Kathryn 11 Bartow FOUL(--) nwi 1  
-- Seawell, Janique 10 Bartow FOUL(--) nwi 1  
-- Harmer, Josie -- George Jenkins FOUL(--) nwi 1  
-- Wilson, Di'Kerria 11 Kathleen FOUL(--) nwi 1  
-- Gaskins, Brina 10 Auburndale Senio FOUL(--) nwi 1  
-- Harrell, Chantell 9 Auburndale Senio FOUL(--) nwi 1  
-- Thomas, Anaya 9 Kathleen FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, MyEsha 12 Kathleen 36-10.00(11.23m) nwi 1 10
2 Hillman, Deja 11 Haines City 36-06.50(11.14m) nwi 1 8
3 Collins, Taizia 12 Ridge Community 33-02.00(10.11m) nwi 1 6
4 Thompson, Raechanz 11 Bartow 32-05.00(9.88m) nwi 1 5
5 Brimmer, Shadai 11 Haines City 32-05.00(9.88m) nwi 1 4
6 Trentham, Theresa 11 George Jenkins 31-01.00(9.47m) nwi 1 3
7 Rose, Shalantay -- Sebring 31-00.00(9.45m) nwi 1 2
8 Stevens, Shaniqua 9 Kathleen 30-04.00(9.25m) nwi 1 1
9 Felix, Alexsys 11 Winter Haven 30-04.00(9.25m) nwi 1  
10 Clark, Tori 9 George Jenkins 30-03.00(9.22m) nwi 1  
11 Davis, Shalisa -- Ridge Community 29-07.00(9.02m) nwi 1  
12 Thomas, Anaya 9 Kathleen 29-01.00(8.86m) nwi 1  
13 Hopkins, Jodi 12 Lake Region 27-01.00(8.26m) nwi 1  
-- Bell, Capria 10 Kathleen FOUL(--) nwi 1  
-- Davis, Deeazrielle 12 Bartow FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Orloff, Lynee 12 Lake Region 10-06.00(3.20m) 1 10
2 Fort, Kiley 11 Sebring 10-00.00(3.05m) 1 8
3 Hargaden, McKenzie 12 Sebring 8-06.00(2.59m) 1 5.50
3 Jostes, Leah 10 Lake Region 8-06.00(2.59m) 1 5.50
5 Martin, Justus -- Sebring 8-00.00(2.44m) 1 4
6 Blackman, Alexan -- Sebring 8-00.00(2.44m) 1 3
7 Whitney, Tracy 9 Lake Region 8-00.00(2.44m) 1 1.50
7 Ober, Emily 12 Winter Haven 8-00.00(2.44m) 1 1.50
9 Erwin, Amanda 12 George Jenkins 8-00.00(2.44m) 1  
10 Flood, Leena 10 Haines City 7-06.00(2.29m) 1  
11 Flood, Amani 10 Winter Haven 7-00.00(2.13m) 1  
11 Holjes, Hannah 9 George Jenkins 7-00.00(2.13m) 1  
11 Miller, Kristen 11 Lake Region 7-00.00(2.13m) 1  
-- Gibbons, Caylee 12 George Jenkins SCR(--) 1  
-- May, Breanna 10 George Jenkins SCR(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Kathleen HS 112 2) Sebring HS 91.50 3) Lake Region HS 84 4) Haines City HS 81.50 5) Bartow HS 76 6) George Jenkins HS 74 7) Winter Haven HS 39 8) Lakeland HS 36 9) Ridge Community HS 34 10) Lake Gibson HS 22 11) Auburndale HS 5 Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Kathleen HS 146 2) Bartow HS 70 3) Lakeland HS 63.50 4) Winter Haven HS 63 5) Auburndale HS 62 6) Sebring HS 58.50 7) Lake Gibson HS 49 7) Haines City HS 49 9) George Jenkins HS 40 10) Ridge Community HS 33 11) Lake Region HS 28

 



Post to:  
Post as: 
Hashtags: #fhsaa
 
 
 
Switch to Full Version