RunnerspaceNewsView

2012 Results - Florida FHSAA 3A District 6

Published by DrBob
Apr 24 2012, 09:16 PM | 25399 views
PrintReport
Social
Images
Florida FHSAA 3A District 6 - Apr 20, 2012
Brooksville, FL, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV | 200m Wheelchair

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Roberts, Jordan 10 Zepherhills 10.87 nwi 1 10
2 Burgos, Eddy 11 Sunlake 10.93 nwi 1 8
3 Davis, Joshua 12 Land O Lakes 11.15 nwi 1 6
4 Tancreti, Michael 12 J.W. Mitchell 11.27 nwi 1 5
5 Pouncey, James 10 Citrus 11.44 nwi 1 4
6 Riche, Craig 10 Belleview 11.45 nwi 1 3
7 Willams, Ricardo 10 Sunlake 11.53 nwi 1 2
8 Wallace, Otis 10 Wiregrass Ranch 11.83 nwi 1 1
 
Mens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Burgos, Eddy 11 Sunlake 11.17 nwi 2  
2 Roberts, Jordan 10 Zepherhills 11.23 nwi 5  
6 Davis, Joshua 12 Land O Lakes 11.28 nwi 5  
3 Pouncey, James 10 Citrus 11.44 nwi 1  
7 Tancreti, Michael 12 J.W. Mitchell 11.55 nwi 1  
4 Willams, Ricardo 10 Sunlake 11.57 nwi 3  
8 Wallace, Otis 10 Wiregrass Ranch 11.60 nwi 2  
5 Riche, Craig 10 Belleview 11.64 nwi 4  
9 Wilson, Dylan 12 Citrus 11.64 nwi 3  
10 Mohammad, Dylan 9 Land O Lakes 11.66 nwi 1  
11 Hill, Jaylen 10 Central (Brooksv 11.67 nwi 2  
12 Shea, Ryan 11 Wiregrass Ranch 11.79 nwi 4  
13 Council, Terrance 11 Lecanto 11.83 nwi 2  
14 Marcic, Richard 10 Lecanto 11.84 nwi 1  
15 enders, eric 11 Central (Brooksv 11.85 nwi 4  
15 Harris-scott, John 10 Wiregrass Ranch 11.85 nwi 5  
17 Guthrie, Taylor 12 River Ridge 11.86 nwi 5  
18 Cowell, Anthony 12 Sunlake 11.93 nwi 4  
19 Gracien, Tyree 10 Wiregrass Ranch 12.00 nwi 2  
20 Green, Ashton 10 River Ridge 12.03 nwi 1  
21 Kelly, Seth 10 Lecanto 12.04 nwi 3  
22 Marsh, Elysjin 11 Land O Lakes 12.05 nwi 3  
23 Chacon, David 12 Land O Lakes 12.12 nwi 3  
24 Predoehl, Joe 11 Springstead 12.13 nwi 4  
25 Stephens, Austin 10 Lecanto 12.18 nwi 1  
26 Williams, Michael 12 Zepherhills 12.42 nwi 4  
27 Wildfong, Robert 10 River Ridge 12.48 nwi 5  
27 Viera, Domonic 9 Zepherhills 12.48 nwi 4  
29 Brown, Kenny 11 Central (Brooksv 12.51 nwi 2  
30 Kovalski, Bobby 8 Zepherhills 12.61 nwi 5  
31 Clayton, Harley 12 River Ridge 12.95 nwi 5  
-- Pitts, Erik 9 Belleview DNF nwi 3  
-- Franklin, Desmond 9 Citrus DNF nwi 2  
-- Crespo, Andre 11 Central (Brooksv DNF nwi 3  
-- Washington, Tyric 10 Citrus DNF nwi 5  
-- Wallace, Trevor 11 Belleview SCR nwi 1  
-- Duncan, Kevante 9 Belleview DNS nwi 4  
 
Mens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Nunez, Jamel 12 Wiregrass Ranch 22.69 nwi 1 10
2 Tancreti, Michael 12 J.W. Mitchell 22.93 nwi 1 8
3 Roberts, Jordan 10 Zepherhills 22.99 nwi 1 6
4 Cabrera, Isaac 9 Land O Lakes 23.59 nwi 1 5
5 Davis, Joshua 12 Land O Lakes 23.77 nwi 1 4
6 Wilson, Dylan 12 Citrus 23.79 nwi 1 3
7 Crespo, Andre 11 Central (Brooksv 23.96 nwi 1 2
8 Wallace, Otis 10 Wiregrass Ranch 24.20 nwi 1 1
 
Mens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Nunez, Jamel 12 Wiregrass Ranch 22.95 nwi 2  
2 Tancreti, Michael 12 J.W. Mitchell 23.43 nwi 5  
3 Roberts, Jordan 10 Zepherhills 23.48 nwi 3  
6 Cabrera, Isaac 9 Land O Lakes 23.78 nwi 5  
7 Wilson, Dylan 12 Citrus 23.84 nwi 3  
4 Crespo, Andre 11 Central (Brooksv 23.85 nwi 4  
8 Davis, Joshua 12 Land O Lakes 23.87 nwi 2  
9 enders, eric 11 Central (Brooksv 24.05 nwi 5  
5 Wallace, Otis 10 Wiregrass Ranch 24.16 nwi 1  
10 Davis, Mosi 10 Sunlake 24.25 nwi 1  
11 Washington, Tyric 10 Citrus 24.26 nwi 4  
12 Mohammad, Dylan 9 Land O Lakes 24.36 nwi 2  
13 Tillman, Leon 10 Wiregrass Ranch 24.59 nwi 4  
14 Hill, Jaylen 10 Central (Brooksv 24.72 nwi 4  
15 Guthrie, Taylor 12 River Ridge 24.73 nwi 1  
16 Willams, Ricardo 10 Sunlake 24.92 nwi 5  
17 Rice, Jacob 10 Lecanto 25.03 nwi 3  
18 Green, Ashton 10 River Ridge 25.26 nwi 2  
19 Chacon, David 12 Land O Lakes 25.37 nwi 3  
20 Bryant, Kenny 10 Wiregrass Ranch 25.78 nwi 1  
21 Harling, Matt 10 Zepherhills 25.85 nwi 5  
22 Stephens, Austin 10 Lecanto 25.88 nwi 3  
23 Wildfong, Robert 10 River Ridge 26.16 nwi 2  
24 Brown, Kenny 11 Central (Brooksv 26.17 nwi 1  
25 Fahsbender, Ben 11 River Ridge 26.82 nwi 4  
25 Kovalski, Bobby 8 Zepherhills 26.82 nwi 5  
27 Williams, Corkey 11 Belleview 27.49 nwi 3  
-- Duncan, Kevante 9 Belleview DNF nwi 4  
-- Wallace, Trevor 11 Belleview DNF nwi 2  
-- Pitts, Erik 9 Belleview DNF nwi 5  
-- Roberts, Jamal 12 Zepherhills DNF nwi 1  
-- Savino, Anthony 12 Lecanto DNF nwi 5  
-- Pouncey, James 10 Citrus DNF nwi 3  
-- Council, Terrance 11 Lecanto DNF nwi 1  
-- Franklin, Desmond 9 Citrus DNF nwi 2  
-- Burgos, Eddy 11 Sunlake DNF nwi 4  
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Parrish, Henry 12 Land O Lakes 52.67 1 10
2 Watson, Thomas 12 Springstead 52.83 1 8
3 Ndedi, Bernard 11 Springstead 53.19 1 6
4 Bainbridge, Darren 11 Sunlake 53.68 1 5
5 Crespo, Andre 11 Central (Brooksv 54.15 1 4
6 Clark, Jamel 10 Land O Lakes 54.64 1 3
7 Holbrook, James 12 Citrus 56.15 1 2
8 Vernon, William 10 Belleview 1:01.64 1 1
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Parrish, Henry 12 Land O Lakes 52.43 2  
5 Bainbridge, Darren 11 Sunlake 52.55 2  
2 Watson, Thomas 12 Springstead 53.18 1  
3 Crespo, Andre 11 Central (Brooksv 53.23 3  
6 Clark, Jamel 10 Land O Lakes 53.32 3  
7 Vernon, William 10 Belleview 53.52 3  
4 Ndedi, Bernard 11 Springstead 53.55 4  
8 Holbrook, James 12 Citrus 54.77 1  
9 House, Cody 10 Citrus 55.02 4  
10 Duckette, Devin 10 Wiregrass Ranch 55.14 1  
11 Rice, Jacob 10 Lecanto 55.49 3  
12 Tanner, Matthew 11 Lecanto 56.55 3  
13 Morrison, Joel 11 Zepherhills 56.66 2  
14 Brown, Malek 10 Sunlake 57.03 3  
15 Trammell, Spencer 12 Belleview 57.54 4  
16 Sharp, Alex 11 Lecanto 58.08 1  
17 Kahle, Matthew 9 River Ridge 58.43 3  
18 Price, Daniel 11 Land O Lakes 58.65 2  
19 Martinez, Edgardo 10 Wiregrass Ranch 59.06 4  
20 McLaughlin, Jacob 12 Zepherhills 1:00.19 1  
21 Hogan, Riley 8 Zepherhills 1:01.13 4  
22 Burnette, James 10 Lecanto 1:01.45 2  
23 Muir, Daniel 11 Zepherhills 1:02.03 1  
24 Walls, Jonathan 9 Belleview 1:02.41 2  
25 Howery, Scott 10 River Ridge 1:02.46 3  
26 Irizarry, Joseph 10 Wiregrass Ranch 1:03.22 4  
27 Eichorn, Nathan 10 Citrus 1:04.28 4  
-- Betancourt, Julian 11 Belleview NT 1  
-- Bartke, Joseph 10 River Ridge NT 4  
-- Arends, Dakota 11 River Ridge DNS 2  
 
Mens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wilkinson, Chris 12 Land O Lakes 2:02.98 1 10
2 Romblad, Zackary 11 Springstead 2:03.34 1 8
3 Toth, Richard 11 Springstead 2:03.53 1 6
4 Mattera, Tyler 12 Wiregrass Ranch 2:04.02 1 5
5 Gandee, Daniel 12 Citrus 2:05.43 1 4
6 Weilant, Ethan 12 Land O Lakes 2:08.41 1 3
7 Alastre, Thor 11 Wiregrass Ranch 2:08.91 1 2
8 Poore, Jake 10 Land O Lakes 2:10.18 1 1
9 Hill, Patrick 11 Wiregrass Ranch 2:10.41 1  
10 Fernandez, Chris 12 Lecanto 2:10.82 1  
11 Fessel, Kenneth 12 Sunlake 2:11.39 1  
12 Clark, Jack 10 Lecanto 2:11.64 1  
13 Marquez, Josh 10 Central (Brooksv 2:12.83 1  
14 Martin, Brian 9 Belleview 2:15.03 1  
15 Lemay, Forrest 11 River Ridge 2:15.13 1  
16 McCreery, Cole 10 Land O Lakes 2:15.45 1  
17 Muzzy, Erik 11 Belleview 2:17.37 1  
18 Koos, Jordan 10 J.W. Mitchell 2:17.58 1  
19 Hippely, Andy 9 Wiregrass Ranch 2:18.03 1  
20 Dovi, David 12 Citrus 2:19.70 1  
21 Vanburen, Kyle 12 Zepherhills 2:20.25 1  
22 Isom, Damien 12 Sunlake 2:20.26 1  
-- McNellis, Nolan 12 Sunlake NT 1  
-- Ebanks, Will 10 Springstead NT 1  
-- Midhun, Raj 10 Zepherhills NT 1  
-- Jaeger, Frederick 10 Springstead NT 1  
-- Bull, Seth 10 Zepherhills NT 1  
-- Hussey, Jared 9 Zepherhills NT 1  
-- Cernich, Tyler 10 Citrus NT 1  
-- Cernich, Trevor 10 Citrus NT 1  
-- Tanner, Matthew 11 Lecanto NT 1  
-- Rice, David 11 Lecanto NT 1  
-- Wood, Jeffrey 9 Belleview NT 1  
-- Williams, Kevin-Jo 11 Belleview NT 1  
-- Hall, Zach 12 Central (Brooksv NT 1  
-- Green, Tyler 10 River Ridge NT 1  
-- Tamayo, Alejandro 10 River Ridge NT 1  
-- Strayer, Sean 9 River Ridge NT 1  
-- Kostakis, Nicholas 12 J.W. Mitchell NT 1  
-- Martin, Dillon 11 J.W. Mitchell NT 1  
-- Shea, Troy 10 J.W. Mitchell SCR 1  
 
Mens 800m Wheelchair Adaptive Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Giardino, Matt 10 Lecanto 3:00.95 1 10
 
Mens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bireda, Ermias 11 Wiregrass Ranch 4:31.54 1 10
2 Stahl, Tyler 10 Land O Lakes 4:33.29 1 8
3 Kostakis, Nicholas 12 J.W. Mitchell 4:35.07 1 6
4 Hall, Zach 12 Central (Brooksv 4:35.96 1 5
5 Poore, Jake 10 Land O Lakes 4:39.23 1 4
6 Nichols, Travis 10 Land O Lakes 4:39.31 1 3
7 Fitzpatrick, Bosto 9 Belleview 4:45.29 1 2
8 Hill, David 12 Wiregrass Ranch 4:50.58 1 1
9 Jackson, Jai 10 Springstead 4:57.13 1  
10 Vanburen, Kyle 12 Zepherhills 4:57.34 1  
11 Fiorillo, Thomas 12 River Ridge 4:57.44 1  
12 Basin, Matthew 12 Wiregrass Ranch 4:58.00 1  
13 Lemay, Forrest 11 River Ridge 4:59.27 1  
14 Muellar, Samuel 11 Lecanto 5:00.91 1  
15 Grant, Cameron 9 Citrus 5:02.71 1  
16 Jaeger, Frederick 10 Springstead 5:02.81 1  
17 Boudreaux, Eric 10 Wiregrass Ranch 5:02.83 1  
18 Gray, Austin 10 Central (Brooksv 5:03.63 1  
19 Hansen, Cory 10 J.W. Mitchell 5:04.93 1  
20 Sierra, Antonio 9 River Ridge 5:05.67 1  
21 Page, Josh 9 Springstead 5:06.46 1  
22 Murray, Kyle 12 Lecanto 5:07.52 1  
23 Wood, Jeffrey 9 Belleview 5:07.92 1  
24 Vasquez, Andrew 10 Sunlake 5:09.70 1  
25 Machlus, Koehler 9 J.W. Mitchell 5:10.51 1  
26 Denick, David 9 Lecanto 5:14.08 1  
27 Nichols, Trevor 10 Land O Lakes 5:15.39 1  
28 Hisey, Alex 11 Sunlake 5:20.21 1  
29 Schiess, Alekesand 11 Citrus 5:23.44 1  
30 McDuff, Matt 9 Springstead 5:27.18 1  
31 Filippucci, Sean 10 Belleview 5:31.68 1  
32 Rivera, Anthony 9 Sunlake 5:37.49 1  
-- Hussey, Jared 9 Zepherhills NT 1  
-- Lane, Jacob 12 Citrus NT 1  
-- Dovi, David 12 Citrus NT 1  
-- Radike, Michael 11 Central (Brooksv NT 1  
-- Lindsey, Michael 10 Lecanto NT 1  
-- Hernandez, Joryan 9 Belleview NT 1  
-- Swinford, Anthony 9 J.W. Mitchell SCR 1  
 
Mens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bireda, Ermias 11 Wiregrass Ranch 10:04.19 1 10
2 Hippely, Samuel 12 Wiregrass Ranch 10:06.70 1 8
3 Kostakis, Nicholas 12 J.W. Mitchell 10:07.57 1 6
4 Nichols, Travis 10 Land O Lakes 10:11.99 1 5
5 Amodie, James 10 Springstead 10:31.84 1 4
6 Hall, Benjamin 11 Wiregrass Ranch 10:37.58 1 3
7 Barnabei, Steven 10 Land O Lakes 10:44.34 1 2
8 Fitzpatrick, Bosto 9 Belleview 10:52.58 1 1
9 Jackson, Jai 10 Springstead 10:59.87 1  
10 Brown, Stephen 10 Sunlake 11:06.83 1  
11 Fiorillo, Thomas 12 River Ridge 11:07.79 1  
12 Gray, Austin 10 Central (Brooksv 11:23.22 1  
13 Pace, John 11 Land O Lakes 11:31.10 1  
14 Clarke, Corbin 10 Citrus 11:37.05 1  
15 Grant, Cameron 9 Citrus 11:39.87 1  
16 Lindsey, Michael 10 Lecanto 11:40.61 1  
17 Filippucci, Sean 10 Belleview 11:52.95 1  
18 Page, Josh 9 Springstead 11:57.59 1  
19 Sierra Pagan, Rica 9 Belleview 12:06.37 1  
20 Goins, Austin 11 Central (Brooksv 12:09.72 1  
21 Mueller, Jack 9 Lecanto 12:13.92 1  
22 Lyle, Austin 12 Central (Brooksv 12:28.43 1  
23 Cortalano, John 10 Lecanto 12:33.90 1  
24 Hisey, Alex 11 Sunlake 12:36.92 1  
-- Schiess, Alekesand 11 Citrus NT 1  
-- Stannard, Greg 10 Sunlake NT 1  
-- Green, Benjamin 10 Zepherhills NT 1  
-- Hernandez, Joryan 9 Belleview NT 1  
-- McDuff, Matt 9 Springstead NT 1  
-- Stahl, Tyler 10 Land O Lakes NT 1  
-- Vilardi, Thomas 10 Lecanto NT 1  
-- Wenger, Timothy 12 Citrus NT 1  
-- Mattera, Tyler 12 Wiregrass Ranch DNF 1  
-- Hall, Zach 12 Central (Brooksv DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Nelson, Derek 12 Citrus 15.16 1 10
2 Patmon, Darin 12 Land O Lakes 15.20 1 8
3 McKee, Kyle 12 Land O Lakes 15.70 1 6
4 Watson, Thomas 12 Springstead 15.76 1 5
5 Battle, Quadavis 11 Central (Brooksv 15.82 1 4
6 Lambert, Jonathan 12 Lecanto 17.49 1 3
7 Saliva, Lennox 12 Sunlake 17.79 1 2
-- Kilpatrick, Mitch 12 Citrus DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Watson, Thomas 12 Springstead 15.40 3  
4 Nelson, Derek 12 Citrus 15.49 3  
2 Patmon, Darin 12 Land O Lakes 15.60 1  
3 McKee, Kyle 12 Land O Lakes 15.83 2  
5 Battle, Quadavis 11 Central (Brooksv 16.52 1  
6 Lambert, Jonathan 12 Lecanto 16.85 3  
7 Saliva, Lennox 12 Sunlake 16.90 2  
8 Kilpatrick, Mitch 12 Citrus 17.15 3  
9 Roberts, Thomas 11 Lecanto 17.17 1  
10 Williams, Blaine 10 Lecanto 17.20 3  
11 Aiman, Thomas 12 Zepherhills 17.42 2  
12 Lecorn, Tamarus 10 Belleview 17.59 2  
13 Finch, Preston 12 Wiregrass Ranch 17.64 2  
14 Guash, Jeremy 11 J.W. Mitchell 17.73 3  
15 Foster, Reis 11 Lecanto 18.23 1  
16 Kelly, Devon 9 Central (Brooksv 18.90 1  
17 Robinson, Austin 11 Belleview 19.13 3  
18 Shuler, Quintin 11 Belleview 19.19 2  
19 Malz, Kristopher 12 Citrus 19.65 3  
20 Ludwig, Joe 11 Central (Brooksv 20.50 2  
21 Thomas, Calvin 12 Sunlake 20.53 1  
22 Barberee, Kelly 11 Citrus 20.66 2  
-- Harris, Jordan 10 River Ridge SCR 1  
-- Moore, Malik 12 River Ridge SCR 1  
 
Mens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Patmon, Darin 12 Land O Lakes 40.59 1 10
2 Nelson, Derek 12 Citrus 41.45 1 8
3 Shuler, Quintin 11 Belleview 41.58 1 6
4 Battle, Quadavis 11 Central (Brooksv 43.02 1 5
5 Kilpatrick, Mitch 12 Citrus 43.27 1 4
6 McKee, Kyle 12 Land O Lakes 43.34 1 3
7 Saliva, Lennox 12 Sunlake 43.93 1 2
8 Guash, Jeremy 11 J.W. Mitchell 46.15 1 1
 
Mens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Nelson, Derek 12 Citrus 42.87 1  
2 Battle, Quadavis 11 Central (Brooksv 43.01 2  
3 McKee, Kyle 12 Land O Lakes 43.82 3  
4 Patmon, Darin 12 Land O Lakes 43.96 3  
5 Kilpatrick, Mitch 12 Citrus 44.12 1  
6 Saliva, Lennox 12 Sunlake 44.16 3  
7 Guash, Jeremy 11 J.W. Mitchell 44.71 2  
8 Shuler, Quintin 11 Belleview 44.75 2  
9 Roberts, Thomas 11 Lecanto 45.09 1  
10 Lambert, Jonathan 12 Lecanto 45.24 2  
11 Aiman, Thomas 12 Zepherhills 45.77 1  
12 Estrada, Pedro 11 Springstead 46.56 3  
13 Randall, Nathan 11 Land O Lakes 47.53 3  
14 Robinson, Austin 11 Belleview 47.78 1  
15 Powers, Bryson 11 Lecanto 47.85 3  
16 Ludwig, Joe 11 Central (Brooksv 48.23 1  
17 Sauved, Andrew 11 Central (Brooksv 48.77 3  
18 Finch, Preston 12 Wiregrass Ranch 48.91 2  
19 Kelly, Devon 9 Central (Brooksv 50.31 2  
20 Eichorn, Andrew 11 Citrus 51.63 2  
21 Malz, Kristopher 12 Citrus 52.08 3  
-- McLaughlin, Ryan 9 Zepherhills NT 2  
-- Foster, Reis 11 Lecanto DNF 1  
 
Mens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Davis, Mohammad,
Zapata, Cabrera
  Land O Lakes 44.10 1 10
2 Willams, Cowell,
Lopez, Burgos
  Sunlake 44.70 1 8
3 Nunez, Shea,
Harris-s, Wallace
  Wiregrass Ranch 45.02 1 6
4 Pouncey, Wilcox,
Wilson, Franklin
  Citrus 45.45 1 5
5 Relay Team   Zepherhills 45.66 1 4
6 Relay Team   Lecanto 45.83 1 3
7 Paulding, Harris,
Estrada, Predoehl
  Springstead 47.38 1 2
8 Bond, Green,
Wildfong, Clayton
  River Ridge 48.06 1 1
 
Mens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 McKenzie, Chacon,
Marsh, Cabrera
  Land O Lakes 44.10 2  
2 Cowell, Burgos,
Lopez, Willams
  Sunlake 44.70 1  
3 Nunez, Wallace,
Bryant, Shea
  Wiregrass Ranch 45.02 2  
4 Relay Team   Citrus 45.45 1  
5 Williams, Aiman,
Roberts, Viera
  Zepherhills 45.66 1  
6 Council, Dawes,
Savino, Sineus
  Lecanto 45.83 1  
7 Relay Team   Springstead 47.38 2  
8 Green, Harris,
Katz, Clayton
  River Ridge 48.06 1  
 
Mens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Ndedi, Toth,
Romblad, Watson
  Springstead 3:32.19 2 10
2 McKee, Wilkinso,
Parrish, Clark
  Land O Lakes 3:36.33 2 8
3 House, Holbrook,
Nelson, Gandee
  Citrus 3:40.70 2 6
4 Relay Team   Belleview 3:46.91 2 5
5 Brown, jean-bap,
Watson, Bainbrid
  Sunlake 3:47.70 2 4
6 Morrison, McLaughl,
Harling, Hussey
  Zepherhills 3:47.81 1 3
7 Lambert, Roberts,
Fernande, Rice
  Lecanto 3:57.49 1 2
-- Lemay, Guthrie,
Bartke, Kahle
  River Ridge NT 1  
-- Mattera, Nunez,
Rostron, Martinez
  Wiregrass Ranch NT 2  
 
Mens 4x800m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Mattera, Bireda,
Hill, Alastre
  Wiregrass Ranch 8:25.04 1 10
2 Amodie, Page,
Toth, Romblad
  Springstead 8:26.01 1 8
3 Wilkinso, McCreery,
Weilant, Poore
  Land O Lakes 8:36.95 1 6
4 Isom, Gelinas,
McNellis, Fessel
  Sunlake 8:46.04 1 5
5 Fitzpatr, Muzzy,
Martin, Filippuc
  Belleview 8:51.52 1 4
6 Clark, Fernande,
Rice, Muellar
  Lecanto 8:58.07 1 3
7 Lane, Schiess,
Holbrook, Gandee
  Citrus 9:08.42 1 2
8 Vanburen, Midhun,
Hussey, Bull
  Zepherhills 10:03.54 1 1
 
Mens Shot Put SeatedAdaptive Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Giardino, Matt 10 Lecanto 15-06.50(4.74m) 1 10
 
Mens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Manecke, Travis 11 Sunlake 48-02.00(14.68m) 1 10
2 Reimer, Josh 11 Lecanto 47-04.50(14.44m) 1 8
3 Kennard, Mak 12 Lecanto 46-04.00(14.12m) 1 6
4 Conant, Tony 12 Citrus 45-03.50(13.80m) 1 5
5 Mutcherson, Jordan 10 Zepherhills 45-01.50(13.75m) 1 4
6 Coyne, Johnathan 11 Wiregrass Ranch 42-05.50(12.94m) 1 3
7 Williams, Shadow 12 Land O Lakes 42-04.00(12.90m) 1 2
8 Forchion, Justin 11 Land O Lakes 41-10.00(12.75m) 1 1
 
Mens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Manecke, Travis 11 Sunlake 48-02.00(14.68m) 1  
2 Reimer, Josh 11 Lecanto 47-04.50(14.44m) 1  
3 Conant, Tony 12 Citrus 45-03.50(13.80m) 1  
4 Coyne, Johnathan 11 Wiregrass Ranch 42-05.50(12.94m) 1  
5 Williams, Shadow 12 Land O Lakes 42-04.00(12.90m) 1  
5 Mutcherson, Jordan 10 Zepherhills 42-04.00(12.90m) 1  
7 Forchion, Justin 11 Land O Lakes 41-10.00(12.75m) 1  
8 Kennard, Mak 12 Lecanto 41-06.00(12.65m) 1  
9 Soto, Gabe 12 J.W. Mitchell 41-04.50(12.61m) 1  
10 hoffman, nick 11 Sunlake 41-03.25(12.58m) 1  
11 Rios, Jacob 10 Wiregrass Ranch 41-02.25(12.55m) 1  
12 Krautner, Hayden 11 River Ridge 40-06.00(12.34m) 1  
13 Sineus, Winsor 12 Lecanto 40-05.00(12.32m) 1  
14 Watts, Nico 12 Land O Lakes 39-07.00(12.07m) 1  
15 Steinemann, Andrew 12 Belleview 39-01.25(11.92m) 1  
16 Deleon, Anthony 12 Belleview 38-09.00(11.81m) 1  
17 Pearson, Michael 11 Lecanto 38-01.00(11.61m) 1  
18 Remley, Colton 9 Citrus 37-08.00(11.48m) 1  
19 Smith, Kendall 12 Belleview 37-07.50(11.47m) 1  
20 Echevarria, Jessie 12 J.W. Mitchell 37-04.00(11.38m) 1  
21 Boston, Elijah 12 Wiregrass Ranch 37-03.50(11.37m) 1  
22 Hudson, Terrance 10 Central (Brooksv 37-02.00(11.33m) 1  
23 scott, paul 12 Sunlake 37-00.50(11.29m) 1  
24 Howard, Cameron 12 J.W. Mitchell 36-04.50(11.09m) 1  
25 Allen, Drew 10 Zepherhills 35-08.75(10.89m) 1  
26 McCandless, Samuel 10 Central (Brooksv 35-03.75(10.76m) 1  
27 Smith, Austin 11 J.W. Mitchell 35-00.25(10.67m) 1  
28 Clark, Javien 10 Citrus 34-03.25(10.45m) 1  
29 Williams, Michael 12 Zepherhills 33-05.50(10.20m) 1  
30 White, Levonte 10 Citrus 33-04.75(10.18m) 1  
31 Peppe, Jameson 10 Springstead 31-08.50(9.66m) 1  
32 Valentin, Nicholas 10 Belleview 31-01.25(9.48m) 1  
33 Finucane, Michael 11 Springstead 27-04.00(8.33m) 1  
-- Scamardo, Robert 12 Wiregrass Ranch SCR(--) 1  
 
Mens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Manecke, Travis 11 Sunlake 147-10(45.06m) 1 10
2 Boston, Elijah 12 Wiregrass Ranch 133-01(40.56m) 1 8
3 Sineus, Winsor 12 Lecanto 132-05.50(40.37m) 1 6
4 Steinemann, Andrew 12 Belleview 130-03.50(39.71m) 1 5
5 Cannon, Jackson 12 Land O Lakes 126-10(38.66m) 1 4
6 Dupler, Andrew 12 Lecanto 126-04(38.51m) 1 3
7 Hudson, Terrance 10 Central (Brooksv 121-10.50(37.15m) 1 2
8 McCandless, Samuel 10 Central (Brooksv 120-10(36.83m) 1 1
 
Mens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Sineus, Winsor 12 Lecanto 132-05.50(40.37m) 1  
2 Steinemann, Andrew 12 Belleview 130-03.50(39.71m) 1  
3 Cannon, Jackson 12 Land O Lakes 126-10(38.66m) 1  
4 Manecke, Travis 11 Sunlake 124-00.75(37.81m) 1  
5 Dupler, Andrew 12 Lecanto 124-00.50(37.81m) 1  
6 Boston, Elijah 12 Wiregrass Ranch 122-01(37.21m) 1  
7 Hudson, Terrance 10 Central (Brooksv 121-10.50(37.15m) 1  
8 McCandless, Samuel 10 Central (Brooksv 120-10(36.83m) 1  
9 Rios, Jacob 10 Wiregrass Ranch 119-06.50(36.44m) 1  
10 Kennard, Mak 12 Lecanto 116-06.50(35.52m) 1  
11 Ivey, Miciah 11 Citrus 116-04(35.46m) 1  
12 Krautner, Hayden 11 River Ridge 109-07.50(33.41m) 1  
13 hoffman, nick 11 Sunlake 107-02(32.66m) 1  
14 Densmore, Bryce 9 Citrus 106-11(32.59m) 1  
15 Reimer, Josh 11 Lecanto 105-03(32.08m) 1  
16 Howard, Cameron 12 J.W. Mitchell 100-09(30.71m) 1  
17 Mutcherson, Jordan 10 Zepherhills 100-07(30.66m) 1  
18 Soto, Gabe 12 J.W. Mitchell 99-04.50(30.29m) 1  
19 Moffitt, Nick 11 Springstead 91-09.50(27.98m) 1  
20 Allen, Drew 10 Zepherhills 87-01.50(26.56m) 1  
21 Valentin, Nicholas 10 Belleview 85-07.50(26.10m) 1  
22 Fouda, Robert 11 Sunlake 82-10.50(25.26m) 1  
23 Sauved, Andrew 11 Central (Brooksv 81-00(24.69m) 1  
24 Peppe, Jameson 10 Springstead 80-05(24.51m) 1  
25 Dixon, G Franklin 10 Citrus 73-03.50(22.34m) 1  
26 Finucane, Michael 11 Springstead 69-09(21.26m) 1  
27 Williams, Corkey 11 Belleview 55-11.50(17.06m) 1  
-- Aiman, Thomas 12 Zepherhills ND(--) 1  
-- Weilant, Ethan 12 Land O Lakes ND(--) 1  
-- Murchie, Connor 10 J.W. Mitchell ND(--) 1  
-- Vineyard, Jessie 10 Citrus ND(--) 1  
-- Coyne, Johnathan 11 Wiregrass Ranch ND(--) 1  
-- Deleon, Anthony 12 Belleview SCR(--) 1  
-- Williams, Shadow 12 Land O Lakes SCR(--) 1  
 
Mens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Roberts, Jordan 10 Zepherhills 6-04.00(1.93m) 1 10
2 Harris, Bobby 10 Springstead 6-03.00(1.91m) 1 8
3 Washington, Tyric 10 Citrus 6-00.00(1.83m) 1 6
4 Forchion, Kyle 11 Land O Lakes 5-10.00(1.78m) 1 5
5 McKee, Kyle 12 Land O Lakes 5-08.00(1.73m) 1 4
6 Paulding, Abrahm 11 Springstead 5-08.00(1.73m) 1 2.50
6 jean-bapiste, joe 10 Sunlake 5-08.00(1.73m) 1 2.50
8 Mohammad, Dylan 9 Land O Lakes 5-08.00(1.73m) 1 1
9 Marcic, Richard 10 Lecanto 5-06.00(1.68m) 1  
9 Katz, Justin 10 River Ridge 5-06.00(1.68m) 1  
9 Estrada, Pedro 11 Springstead 5-06.00(1.68m) 1  
12 Anderson, Austin 9 J.W. Mitchell 5-04.00(1.63m) 1  
12 Rice, Jacob 10 Lecanto 5-04.00(1.63m) 1  
12 Moffitt, Nick 11 Springstead 5-04.00(1.63m) 1  
12 Jackson, James 10 Wiregrass Ranch 5-04.00(1.63m) 1  
12 Burnette, James 10 Lecanto 5-04.00(1.63m) 1  
12 Lecorn, Tamarus 10 Belleview 5-04.00(1.63m) 1  
18 Sauved, Andrew 11 Central (Brooksv 5-02.00(1.57m) 1  
18 Kelly, Devon 9 Central (Brooksv 5-02.00(1.57m) 1  
-- Brown, Kenny 11 Central (Brooksv NH(--) 1  
-- Moore, Malik 12 River Ridge NH(--) 1  
-- Lambert, Jonathan 12 Lecanto NH(--) 1  
-- Lynn, Randy 12 Citrus NH(--) 1  
-- McGeehan, Cameron 12 Central (Brooksv NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Pouncey, James 10 Citrus 20-10.50(6.36m) nwi 1 10
2 Burgos, Eddy 11 Sunlake 20-04.50(6.21m) nwi 1 8
3 Washington, Tyric 10 Citrus 20-02.00(6.15m) nwi 1 6
4 Franklin, Desmond 9 Citrus 20-01.00(6.12m) nwi 1 5
5 Sheppard, Walker 10 Central (Brooksv 19-08.50(6.01m) nwi 1 4
6 Marcic, Richard 10 Lecanto 19-06.50(5.96m) nwi 1 3
7 Dawes, Brandon 12 Lecanto 19-06.50(5.96m) nwi 1 2
8 Zapata, Stephan 11 Land O Lakes 19-04.00(5.89m) nwi 1 1
 
Mens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Pouncey, James 10 Citrus 20-10.50(6.36m) nwi 1  
2 Burgos, Eddy 11 Sunlake 20-04.50(6.21m) nwi 1  
3 Franklin, Desmond 9 Citrus 20-01.00(6.12m) nwi 1  
4 Sheppard, Walker 10 Central (Brooksv 19-07.00(5.97m) nwi 1  
5 Dawes, Brandon 12 Lecanto 19-06.50(5.96m) nwi 1  
6 Marcic, Richard 10 Lecanto 19-05.50(5.93m) nwi 1  
7 Washington, Tyric 10 Citrus 19-05.00(5.92m) nwi 1  
8 Zapata, Stephan 11 Land O Lakes 19-04.00(5.89m) nwi 1  
9 Bond, David 11 River Ridge 19-00.50(5.80m) nwi 1  
9 Paulding, Abrahm 11 Springstead 19-00.50(5.80m) nwi 1  
11 Jackson, James 10 Wiregrass Ranch 19-00.00(5.79m) nwi 1  
12 Riche, Craig 10 Belleview 18-09.50(5.73m) nwi 1  
13 Fisher, Julian 11 Wiregrass Ranch 18-07.00(5.66m) nwi 1  
14 Miltenberger, Shoh 10 Land O Lakes 18-05.00(5.61m) nwi 1  
15 Lopez, Mike 12 Sunlake 18-04.00(5.59m) nwi 1  
16 Lynn, Randy 12 Citrus 18-03.00(5.56m) nwi 1  
16 Sineus, Winsor 12 Lecanto 18-03.00(5.56m) nwi 1  
18 Watts, Nico 12 Land O Lakes 18-02.00(5.54m) nwi 1  
19 enders, eric 11 Central (Brooksv 18-00.50(5.50m) nwi 1  
20 Katz, Justin 10 River Ridge 18-00.00(5.49m) nwi 1  
21 Ndedi, Bernard 11 Springstead 17-11.50(5.47m) nwi 1  
22 Gracien, Tyree 10 Wiregrass Ranch 17-10.00(5.44m) nwi 1  
23 Savino, Anthony 12 Lecanto 17-04.50(5.30m) nwi 1  
24 Vernon, William 10 Belleview 16-02.00(4.93m) nwi 1  
-- Crespo, Andre 11 Central (Brooksv ND(--) nwi 1  
-- Williams, Quvonta 11 Belleview SCR(--) nwi 1  
-- Bartke, Joseph 10 River Ridge SCR(--) nwi 1  
-- Pitts, Erik 9 Belleview SCR(--) nwi 1  
-- wood, Harrison 11 Land O Lakes SCR(--) nwi 1  
-- Barone, Jamie 11 Wiregrass Ranch SCR(--) nwi 1  
-- Martinez, Jonuel 11 Sunlake SCR(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Zellers, Jesse 11 J.W. Mitchell 41-08.00(12.70m) nwi 1 10
2 Jackson, James 10 Wiregrass Ranch 41-05.00(12.62m) nwi 1 8
3 Zapata, Stephan 11 Land O Lakes 40-07.00(12.37m) nwi 1 6
4 jean-bapiste, joe 10 Sunlake 40-04.50(12.31m) nwi 1 5
5 Miltenberger, Shoh 10 Land O Lakes 39-11.00(12.17m) nwi 1 4
6 Paulding, Abrahm 11 Springstead 39-11.00(12.17m) nwi 1 3
7 Lecorn, Tamarus 10 Belleview 39-09.00(12.12m) nwi 1 2
8 Reynolds, Marvin 10 Belleview 39-08.00(12.09m) nwi 1 1
 
Mens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Jackson, James 10 Wiregrass Ranch 40-08.00(12.40m) nwi 1  
2 Zapata, Stephan 11 Land O Lakes 40-07.00(12.37m) nwi 1  
3 Zellers, Jesse 11 J.W. Mitchell 40-02.00(12.24m) nwi 1  
4 Miltenberger, Shoh 10 Land O Lakes 39-11.00(12.17m) nwi 1  
5 Paulding, Abrahm 11 Springstead 39-09.00(12.12m) nwi 1  
5 Lecorn, Tamarus 10 Belleview 39-09.00(12.12m) nwi 1  
7 Reynolds, Marvin 10 Belleview 39-08.00(12.09m) nwi 1  
8 jean-bapiste, joe 10 Sunlake 39-01.50(11.93m) nwi 1  
9 Dawes, Brandon 12 Lecanto 39-00.00(11.89m) nwi 1  
10 Sheppard, Walker 10 Central (Brooksv 38-08.50(11.80m) nwi 1  
11 Ndedi, Bernard 11 Springstead 37-08.00(11.48m) nwi 1  
12 enders, eric 11 Central (Brooksv 37-06.50(11.44m) nwi 1  
12 Council, Terrance 11 Lecanto 37-06.50(11.44m) nwi 1  
14 Fisher, Julian 11 Wiregrass Ranch 36-10.00(11.23m) nwi 1  
15 Eichorn, Andrew 11 Citrus 36-05.00(11.10m) nwi 1  
16 Evans, Joby 10 Lecanto 35-10.50(10.93m) nwi 1  
17 Predoehl, Joe 11 Springstead 35-06.00(10.82m) nwi 1  
18 Wilcox, Gabriel 9 Citrus 34-00.00(10.36m) nwi 1  
19 Barberee, Kelly 11 Citrus 30-09.00(9.37m) nwi 1  
-- Barone, Jamie 11 Wiregrass Ranch ND(--) nwi 1  
-- Riche, Craig 10 Belleview ND(--) nwi 1  
-- Mele, Aj 12 Lecanto ND(--) nwi 1  
-- Watts, Nico 12 Land O Lakes ND(--) nwi 1  
-- Watson, Matt 11 Sunlake ND(--) nwi 1  
-- wood, Harrison 11 Land O Lakes SCR(--) nwi 1  
-- Humphries, Dominic 11 Citrus SCR(--) nwi 1  
-- Williams, Quvonta 11 Belleview SCR(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bales, Evan 11 River Ridge 14-08.00(4.47m) 1 10
2 Arends, Dakota 11 River Ridge 12-06.00(3.81m) 1 7
2 McKenzie, Ian 12 Land O Lakes 12-06.00(3.81m) 1 7
4 Jevothe, Devon 10 River Ridge 12-06.00(3.81m) 1 5
5 Pendlebury, Dylan 11 Springstead 12-06.00(3.81m) 1 4
6 Defant, Colin 11 Land O Lakes 12-00.00(3.66m) 1 3
7 Burnette, James 10 Lecanto 11-06.00(3.51m) 1 2
8 Lane, Jacob 12 Citrus 11-06.00(3.51m) 1 1
9 Foster, Reis 11 Lecanto 11-00.00(3.35m) 1  
10 Farina, Dylan 10 J.W. Mitchell 10-00.00(3.05m) 1  
11 Levinar, Alex 10 Land O Lakes 9-06.00(2.90m) 1  
12 Kortendick, Nicola 10 Lecanto 9-06.00(2.90m) 1  
13 Sobol, Justin 9 Lecanto 9-00.00(2.74m) 1  
14 Tucker, Shawn 9 Sunlake 9-00.00(2.74m) 1  
15 Bull, Seth 10 Zepherhills 8-06.00(2.59m) 1  
15 wachsman, austin 12 Sunlake 8-06.00(2.59m) 1  
17 Martin, Dillon 11 J.W. Mitchell 8-06.00(2.59m) 1  
18 Sierra Pagan, Rica 9 Belleview 7-06.00(2.29m) 1  
19 Green, Benjamin 10 Zepherhills 7-00.00(2.13m) 1  
-- Betancourt, Julian 11 Belleview NH(--) 1  
-- Howery, Scott 10 River Ridge NH(--) 1  
-- Dunham, Jason 11 Citrus NH(--) 1  
-- Hernandez, Joryan 9 Belleview NH(--) 1  
-- McLaughlin, Ryan 9 Zepherhills SCR(--) 1  
-- Kelly, Austin 11 Citrus SCR(--) 1  
 
Mens 200m Wheelchair Adaptive Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Giardino, Matt 10 Lecanto 43.68 1 10
 
Womens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Young, Kara 10 Zepherhills 12.54 nwi 1 10
2 Christian, Taylor 10 Lecanto 12.99 nwi 1 8
3 Eder, Hannah 11 Wiregrass Ranch 13.10 nwi 1 6
4 Perez, Antasia 12 Sunlake 13.12 nwi 1 5
5 Stepp, Erika 11 Belleview 13.14 nwi 1 4
6 Frazier, Shanise 10 Central (Brooksv 13.19 nwi 1 3
7 Brown, Cassandra 11 Belleview 13.20 nwi 1 2
8 Lonsway, Alyssa 12 Land O Lakes 13.35 nwi 1 1
 
Womens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Young, Kara 10 Zepherhills 12.66 nwi 1  
2 Stepp, Erika 11 Belleview 12.87 nwi 3  
3 Brown, Cassandra 11 Belleview 13.11 nwi 2  
5 Eder, Hannah 11 Wiregrass Ranch 13.12 nwi 2  
6 Frazier, Shanise 10 Central (Brooksv 13.13 nwi 1  
7 Perez, Antasia 12 Sunlake 13.16 nwi 2  
8 Lonsway, Alyssa 12 Land O Lakes 13.29 nwi 1  
4 Christian, Taylor 10 Lecanto 13.33 nwi 4  
9 Peeples, Mikela 9 Sunlake 13.58 nwi 3  
10 Biggs, Cheyenne 9 Lecanto 13.61 nwi 3  
11 Lee, Jaimee 10 Citrus 13.83 nwi 1  
12 Hill, Amaris 9 Land O Lakes 13.94 nwi 4  
13 Roberts, Tara 9 Central (Brooksv 14.02 nwi 1  
14 Pisczek, Keely 9 Belleview 14.04 nwi 4  
14 Rome, Cheryl 10 Lecanto 14.04 nwi 3  
16 Haran, Christa 10 Land O Lakes 14.06 nwi 1  
17 Aldrich, Meagan 9 Central (Brooksv 14.22 nwi 2  
18 Vito, Courtney 10 Wiregrass Ranch 14.23 nwi 4  
19 Valdes, Natalie 11 Sunlake 14.33 nwi 3  
20 Straight, Megan 11 Lecanto 14.61 nwi 3  
21 Sanchez, Damari 8 Zepherhills 14.68 nwi 2  
22 Kummelman, Hayley 9 J.W. Mitchell 14.77 nwi 2  
23 Emanuel, Shanise 9 Citrus 14.81 nwi 2  
24 Hall, Audrey 9 Zepherhills 14.88 nwi 3  
25 McAmis, Shannon 11 River Ridge 15.24 nwi 3  
26 Brown, Bailey 9 River Ridge 15.37 nwi 1  
27 Smith, Sara 10 Land O Lakes 15.52 nwi 4  
28 Milnes, Holly 11 Zepherhills 15.98 nwi 4  
-- Stucchio, Raquel 12 Central (Brooksv NT nwi 1  
-- Blount, Anezha 11 Wiregrass Ranch DNF nwi 4  
-- Ramon, Nina 12 Belleview SCR nwi 4  
 
Womens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Little, Wilena 10 Springstead 25.92 nwi 1 10
2 Grimes, Hallie 10 Land O Lakes 26.05 nwi 1 8
3 Young, Kara 10 Zepherhills 26.89 nwi 1 6
4 Lewandowski, Bayle 10 River Ridge 27.22 nwi 1 5
5 Walker, Shavaun 12 Wiregrass Ranch 27.73 nwi 1 4
6 Frazier, Shanise 10 Central (Brooksv 28.13 nwi 1 3
7 Shaw, Wilkayla 9 Belleview 29.16 nwi 1 2
8 Brown, Cassandra 11 Belleview 29.35 nwi 1 1
 
Womens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Little, Wilena 10 Springstead 25.99 nwi 1  
2 Grimes, Hallie 10 Land O Lakes 26.81 nwi 2  
3 Frazier, Shanise 10 Central (Brooksv 27.26 nwi 5  
3 Lewandowski, Bayle 10 River Ridge 27.26 nwi 4  
5 Young, Kara 10 Zepherhills 27.28 nwi 3  
6 Walker, Shavaun 12 Wiregrass Ranch 27.32 nwi 5  
7 Brown, Cassandra 11 Belleview 27.58 nwi 4  
8 Shaw, Wilkayla 9 Belleview 27.96 nwi 3  
9 Peeples, Mikela 9 Sunlake 28.20 nwi 1  
10 Perez, Antasia 12 Sunlake 28.43 nwi 2  
11 Bravo, Salina 9 Springstead 28.74 nwi 1  
12 Biggs, Cheyenne 9 Lecanto 28.86 nwi 5  
13 Evans, Samantha 10 Central (Brooksv 29.28 nwi 2  
14 Vito, Courtney 10 Wiregrass Ranch 29.86 nwi 5  
15 Vickers, Brittany 10 Lecanto 30.01 nwi 3  
16 Wallace, Kassidy 10 Land O Lakes 30.13 nwi 4  
17 Roberts, Tara 9 Central (Brooksv 30.31 nwi 3  
18 Flavors, Treasure 9 Lecanto 30.35 nwi 2  
19 Cole, Lauryn 9 Lecanto 30.44 nwi 1  
20 Murray, Keegan 11 Sunlake 30.52 nwi 4  
21 Goolsby, Nia 9 Citrus 30.65 nwi 2  
22 Kinnard, Kaycee 9 Citrus 30.66 nwi 1  
23 Emanuel, Shanise 9 Citrus 31.48 nwi 5  
24 Brown, Bailey 9 River Ridge 31.94 nwi 5  
25 Kanawall, Samantha 11 Citrus 31.97 nwi 3  
26 Pate, Janine 9 Land O Lakes 31.99 nwi 3  
27 Hall, Audrey 9 Zepherhills 32.05 nwi 3  
28 Gerald, Keanu 10 Land O Lakes 32.10 nwi 4  
29 McAmis, Shannon 11 River Ridge 32.75 nwi 1  
30 Hernandez, Mabel 10 Zepherhills 35.66 nwi 2  
31 Jones, Savannah 9 Zepherhills 36.48 nwi 1  
-- Ramon, Nina 12 Belleview DNF nwi 4  
-- Stucchio, Raquel 12 Central (Brooksv DNF nwi 2  
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Grimes, Hallie 10 Land O Lakes 59.38 1 10
2 Brantley, Jessica 11 Belleview 1:00.16 1 8
3 Little, Wilena 10 Springstead 1:01.13 1 6
4 Lewandowski, Bayle 10 River Ridge 1:02.24 1 5
5 Walker, Shavaun 12 Wiregrass Ranch 1:03.21 1 4
6 VanQuelef, Andrean 10 Lecanto 1:03.23 1 3
7 Thornton, Kayla 9 Wiregrass Ranch 1:04.29 1 2
8 Shaw, Wilkayla 9 Belleview 1:13.68 1 1
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Brantley, Jessica 11 Belleview 1:02.09 2  
2 Grimes, Hallie 10 Land O Lakes 1:02.25 4  
3 Little, Wilena 10 Springstead 1:02.91 1  
4 Lewandowski, Bayle 10 River Ridge 1:03.02 3  
5 Walker, Shavaun 12 Wiregrass Ranch 1:03.14 4  
6 VanQuelef, Andrean 10 Lecanto 1:03.15 2  
7 Thornton, Kayla 9 Wiregrass Ranch 1:03.69 1  
8 Shaw, Wilkayla 9 Belleview 1:03.94 1  
9 Bravo, Salina 9 Springstead 1:06.32 1  
10 Ellis, Brianna 9 Lecanto 1:06.70 3  
11 McHayle, Lissaun 9 Belleview 1:07.38 2  
12 Cherry, Baylor 10 J.W. Mitchell 1:07.65 2  
13 Lamb, Alexia 11 J.W. Mitchell 1:08.38 2  
14 Henry, Bria 12 Zepherhills 1:08.40 3  
15 Bell, Autumn 12 Sunlake 1:09.31 3  
16 Norberg, Taylor 9 Sunlake 1:09.36 4  
17 Jones, Temperance 9 Central (Brooksv 1:09.61 2  
18 Dilascio, Annamari 12 Lecanto 1:10.21 2  
19 Stucchio, Raquel 12 Central (Brooksv 1:11.30 1  
20 Taylor, Brittany 9 Lecanto 1:11.69 4  
21 Nelson, Julia 10 Belleview 1:12.11 4  
22 Collum, Cassaundra 11 Wiregrass Ranch 1:12.41 4  
23 Wood, Brooke 9 Sunlake 1:12.50 3  
24 Beiswenger, Anna 9 Central (Brooksv 1:16.43 1  
25 Kozynets, Anastasi 12 Zepherhills 1:23.70 3  
-- Lee, Jaimee 10 Citrus NT 2  
-- Wallace, Kassidy 10 Land O Lakes DNF 3  
-- Hernandez, Chelsea 11 Wiregrass Ranch DNF 4  
-- Wells, Payton 10 Citrus SCR 4  
-- Campbell, Mackenzy 9 Central (Brooksv SCR 1  
 
Womens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Blackwell, Erin 9 Springstead 2:25.31 1 10
2 Fagan, Kylie 12 Citrus 2:26.11 1 8
3 Kerns, Emily 9 J.W. Mitchell 2:26.67 1 6
4 Benoist, Chloe 11 Lecanto 2:27.51 1 5
5 Goode, Savannah 10 Wiregrass Ranch 2:32.94 1 4
6 Cancello, Elaina 11 J.W. Mitchell 2:34.37 1 3
7 Hamme, Alyssa 9 J.W. Mitchell 2:35.33 1 2
8 Gottwik, Danielle 10 J.W. Mitchell 2:36.94 1 1
9 Diepholz, Alexandr 11 Wiregrass Ranch 2:38.38 1  
10 Cedre, Elise 10 Wiregrass Ranch 2:39.43 1  
11 Herron, Cheyenne 10 Land O Lakes 2:44.64 1  
12 Gray, Catherine 10 Land O Lakes 2:46.22 1  
13 Genrich, Kailey 12 Springstead 2:46.66 1  
14 Crowley, Nicole 9 Zepherhills 2:48.77 1  
15 Feigel, Stephanie 10 Sunlake 2:49.92 1  
16 Devoe, Kelley 11 Sunlake 2:51.88 1  
17 Gray, Taylor 9 Central (Brooksv 2:54.41 1  
18 Hunter, Kayleigh 9 Sunlake 2:57.36 1  
19 Beiswenger, Anna 9 Central (Brooksv 2:58.87 1  
20 Estrella, Carolyn 9 Land O Lakes 3:00.11 1  
21 Nelson, Julia 10 Belleview 3:02.46 1  
22 Riley, Autumn 12 Central (Brooksv 3:02.73 1  
23 Le-Tran, Arielle 12 Land O Lakes 3:06.42 1  
24 Tuscanno, Carly 9 Zepherhills 3:14.75 1  
25 Place, Katelyn 10 Lecanto 3:15.83 1  
26 Chaffin, Darcy 9 Zepherhills 3:16.16 1  
27 West, Rita 11 Lecanto 3:21.38 1  
28 Wernert, Alexia 11 Central (Brooksv 3:51.17 1  
-- Hudson, Rebecca 12 Belleview NT 1  
-- Brantley, Rachel 9 Belleview NT 1  
-- Hines, Julia 12 Zepherhills NT 1  
-- VanQuelef, Andrean 10 Lecanto NT 1  
-- Harris, Ty'Rhonza 10 Springstead NT 1  
-- Hartman, Courtney 9 Citrus NT 1  
 
Womens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Blaney, Anne-Marie 12 Belleview 5:00.63 1 10
2 Shah, Nikita 11 Wiregrass Ranch 5:17.11 1 8
3 Cancello, Elaina 11 J.W. Mitchell 5:26.17 1 6
4 Benoist, Chloe 11 Lecanto 5:32.48 1 5
5 Weber, Alyssa 9 Citrus 5:36.69 1 4
6 Ginn-Davis, Chelse 11 Wiregrass Ranch 5:57.72 1 3
7 Sweeney, Kyra 11 J.W. Mitchell 6:07.91 1 2
8 Gray, Catherine 10 Land O Lakes 6:09.88 1 1
9 Le-Tran, Arielle 12 Land O Lakes 6:24.02 1  
10 Hamilton, Alexis 9 Lecanto 6:24.78 1  
11 Gonnsen, Penny 9 Belleview 6:26.34 1  
12 Estrella, Carolyn 9 Land O Lakes 6:36.51 1  
13 Batten, Coral 9 Citrus 6:39.87 1  
14 Riley, Autumn 12 Central (Brooksv 6:40.97 1  
15 Weber, Bridget 10 Sunlake 6:45.84 1  
16 Chieg, Nicole 11 Sunlake 6:52.52 1  
17 Chaffin, Darcy 9 Zepherhills 6:55.83 1  
18 Prill, Jessica 11 Central (Brooksv 6:57.85 1  
19 West, Rita 11 Lecanto 7:03.00 1  
20 Diepen, Leslie 10 Citrus 7:11.68 1  
21 Daly, Kaitlin 9 Lecanto 7:23.43 1  
22 White, Lauren 9 Belleview 7:30.74 1  
23 Wernert, Alexia 11 Central (Brooksv 8:23.85 1  
-- Pisczek, Keely 9 Belleview DNF 1  
 
Womens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Blaney, Anne-Marie 12 Belleview 11:04.18 1 10
2 Shah, Nikita 11 Wiregrass Ranch 11:23.98 1 8
3 Cancello, Claudia 11 J.W. Mitchell 11:42.82 1 6
4 Weber, Alyssa 9 Citrus 12:21.50 1 5
5 Payne, Emily 11 Wiregrass Ranch 12:54.15 1 4
6 Cornwell, Addie 9 Wiregrass Ranch 13:29.85 1 3
7 Ginn-Davis, Chelse 11 Wiregrass Ranch 13:30.89 1 2
8 Gonnsen, Penny 9 Belleview 14:19.29 1 1
9 Hamilton, Alexis 9 Lecanto 14:47.31 1  
10 Gray, Taylor 9 Central (Brooksv 15:04.50 1  
11 Weber, Bridget 10 Sunlake 15:25.58 1  
12 Baez, Aurie 11 Zepherhills 15:47.57 1  
-- Riley, Autumn 12 Central (Brooksv NT 1  
-- Wernert, Alexia 11 Central (Brooksv NT 1  
-- White, Lauren 9 Belleview NT 1  
-- Batten, Coral 9 Citrus DNF 1  
 
Womens 100m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stepp, Erika 11 Belleview 16.40 1 10
2 Ginn-Davis, Mariss 11 Wiregrass Ranch 16.87 1 8
3 Martsolf, Candace 11 Belleview 16.94 1 6
4 Cassette, Danielle 11 Wiregrass Ranch 16.96 1 5
5 Hogan, Sierra 11 Lecanto 17.16 1 4
6 Laster, Charisse 9 Belleview 17.39 1 3
7 Collins, Mariah 11 Sunlake 17.45 1 2
8 Goldsborough, Tayl 11 Land O Lakes 18.56 1 1
 
Womens 100m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Stepp, Erika 11 Belleview 16.75 1  
2 Martsolf, Candace 11 Belleview 16.85 2  
3 Ginn-Davis, Mariss 11 Wiregrass Ranch 17.09 3  
4 Laster, Charisse 9 Belleview 17.37 1  
5 Collins, Mariah 11 Sunlake 17.47 2  
6 Hogan, Sierra 11 Lecanto 17.53 3  
7 Cassette, Danielle 11 Wiregrass Ranch 17.57 2  
8 Goldsborough, Tayl 11 Land O Lakes 18.59 1  
9 Featherston, Joie 11 Wiregrass Ranch 18.79 1  
10 Reese, Morgan 10 J.W. Mitchell 18.88 3  
11 Hollingshead, Chel 10 Springstead 19.03 1  
12 Mcdaniel, Sarah 12 Sunlake 19.17 3  
13 Weaver, Paige 12 Citrus 19.18 3  
14 VanQuelef, Summer 10 Lecanto 19.23 2  
15 Simmons, Anashiana 10 Belleview 19.77 2  
16 Banks, Shania 10 Lecanto 20.00 1  
17 Goncalves, Shanice 12 Lecanto 20.30 2  
18 Azzopardi, Emily 12 Land O Lakes 20.41 3  
-- Bell-Francis, Shay 9 River Ridge FS 1  
 
Womens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ginn-Davis, Mariss 11 Wiregrass Ranch 49.52 1 10
2 Laster, Charisse 9 Belleview 49.77 1 8
3 Downs, Dewandra 12 Belleview 50.01 1 6
4 Bell-Francis, Shay 9 River Ridge 52.41 1 5
5 Cornwell, Sarah 11 Wiregrass Ranch 52.97 1 4
6 VanQuelef, Summer 10 Lecanto 52.99 1 3
7 Lee, Jaimee 10 Citrus 53.27 1 2
8 Hogan, Sierra 11 Lecanto 53.71 1 1
 
Womens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Laster, Charisse 9 Belleview 50.40 1  
2 Downs, Dewandra 12 Belleview 50.95 2  
4 Bell-Francis, Shay 9 River Ridge 51.30 2  
5 Ginn-Davis, Mariss 11 Wiregrass Ranch 51.64 1  
3 Cornwell, Sarah 11 Wiregrass Ranch 51.98 3  
6 Lee, Jaimee 10 Citrus 53.76 1  
7 VanQuelef, Summer 10 Lecanto 53.78 3  
8 Hogan, Sierra 11 Lecanto 55.56 1  
9 Hollingshead, Chel 10 Springstead 55.69 3  
10 Woodward, Elizabet 11 Belleview 56.02 2  
11 Reese, Morgan 10 J.W. Mitchell 57.38 1  
12 Weaver, Paige 12 Citrus 57.74 3  
13 Goncalves, Shanice 12 Lecanto 58.16 3  
14 Gottwik, Danielle 10 J.W. Mitchell 58.90 2  
15 Banks, Shania 10 Lecanto 1:01.81 2  
-- Martsolf, Candace 11 Belleview DNF 3  
-- Brittain, Kayla 9 Springstead DNF 2  
 
Womens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Wiregrass Ranch 51.56 1 10
2 Pisczek, Brown,
Martsolf, Stepp
  Belleview 52.68 1 8
3 Relay Team   Central (Brooksv 52.90 1 6
4 Relay Team   Sunlake 53.10 1 5
5 Relay Team   Lecanto 54.13 1 4
6 Relay Team   Land O Lakes 54.18 1 3
7 Relay Team   Citrus 57.02 1 2
8 Relay Team   Zepherhills 1:01.57 1 1
 
Womens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Belleview 4:10.22 2 10
2 Harris, Genrich,
Blackwel, Little
  Springstead 4:11.32 2 8
3 Goode, Ginn-Dav,
Hernande, Thornton
  Wiregrass Ranch 4:14.09 2 6
4 Haran, Lonsway,
Herron, Grimes
  Land O Lakes 4:17.37 2 5
5 Benoist, Ellis,
Vickers, VanQuele
  Lecanto 4:21.24 2 4
6 Henry, Hines,
Young, Crowley
  Zepherhills 4:33.28 2 3
7 Fagan, Rinaldi,
Kirby, Nichols
  Citrus 4:37.99 1 2
8 Bell, Wood,
Peters, Norberg
  Sunlake 4:49.78 1 1
-- Gottwik, Phillion,
Cherry, Hamme
  J.W. Mitchell NT 1  
 
Womens 4x800m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Cancello, Cancello,
Kerns, Hamme
  J.W. Mitchell 10:02.39 1 10
2 Shah, Payne,
Cedre, Cornwell
  Wiregrass Ranch 10:17.73 1 8
3 Brantley, Gonnsen,
Blaney, McHayle
  Belleview 10:24.39 1 6
4 Blackwel, Genrich,
Brittain, Harris
  Springstead 10:31.99 1 5
5 Rinaldi, Hartman,
Weber, Fagan
  Citrus 11:14.01 1 4
6 Devoe, Wood,
Kamat, Norberg
  Sunlake 11:54.78 1 3
7 Ellis, West,
Daly, Hamilton
  Lecanto 12:06.66 1 2
8 Viera, Crowley,
Chaffin, Tuscanno
  Zepherhills 12:42.46 1 1
 
Womens Shot Put SeatedAdaptive Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lawhorne, Scarlett 10 Zepherhills 11-08.75(3.58m) 1 10
 
Womens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Magwood, Patricia 12 Wiregrass Ranch 35-02.00(10.72m) 1 10
2 O'Leary, Brittany 11 River Ridge 33-04.50(10.17m) 1 8
3 Thomas, Melanesia 12 Lecanto 32-10.50(10.02m) 1 6
4 Bishop, Samantha 10 Central (Brooksv 31-09.50(9.69m) 1 5
5 Eberly, Jayden 9 J.W. Mitchell 31-03.25(9.53m) 1 4
6 Alexander, Alani 9 J.W. Mitchell 30-00.25(9.15m) 1 3
7 Barnett, Farley 12 Springstead 29-11.00(9.12m) 1 2
8 Licalsi, Alexis 11 River Ridge 29-09.00(9.07m) 1 1
 
Womens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Magwood, Patricia 12 Wiregrass Ranch 35-02.00(10.72m) 1  
2 Thomas, Melanesia 12 Lecanto 32-10.50(10.02m) 1  
3 O'Leary, Brittany 11 River Ridge 32-02.25(9.81m) 1  
4 Bishop, Samantha 10 Central (Brooksv 31-06.00(9.60m) 1  
5 Eberly, Jayden 9 J.W. Mitchell 30-11.50(9.44m) 1  
6 Barnett, Farley 12 Springstead 29-11.00(9.12m) 1  
7 Licalsi, Alexis 11 River Ridge 29-09.00(9.07m) 1  
7 Alexander, Alani 9 J.W. Mitchell 29-09.00(9.07m) 1  
9 Lewis, Christina 9 Central (Brooksv 29-06.75(9.01m) 1  
10 Hayes, jhade 9 Sunlake 29-03.00(8.92m) 1  
11 Howell, Jessica 12 Sunlake 29-01.75(8.88m) 1  
12 Clark, Maya 12 Zepherhills 28-11.75(8.83m) 1  
13 Harris, Emmalee 9 Springstead 28-10.50(8.80m) 1  
14 Coleman, Kaycee 9 Lecanto 28-10.00(8.79m) 1  
15 Pryor-Moody, Natia 9 Zepherhills 28-06.00(8.69m) 1  
16 Sheets, Kendra 12 Land O Lakes 28-03.25(8.62m) 1  
17 Kelleher, Swade 12 Citrus 27-07.50(8.42m) 1  
18 Henry, Lia 10 Belleview 27-03.00(8.31m) 1  
18 Williams, Yasha 10 Belleview 27-03.00(8.31m) 1  
20 Morales, Crystel 12 Belleview 27-02.25(8.29m) 1  
21 Brown, Morgan 9 Lecanto 26-11.50(8.22m) 1  
22 Grimsland, Lauren 11 Central (Brooksv 26-06.75(8.10m) 1  
23 Batchelor, Brandi 12 Wiregrass Ranch 26-04.50(8.04m) 1  
24 Strickland, Alexis 12 Lecanto 26-03.50(8.01m) 1  
25 Lowe, Brittany 9 Land O Lakes 26-01.25(7.96m) 1  
26 Harris-Scott, Pfal 12 Wiregrass Ranch 26-01.00(7.95m) 1  
27 Bingham, Savannah 12 Citrus 25-03.00(7.70m) 1  
28 Palmer, Brittani 9 Wiregrass Ranch 24-03.50(7.40m) 1  
29 Hayden, Nicole 12 Land O Lakes 23-08.25(7.22m) 1  
30 McCoole, Micah 9 Sunlake 23-07.00(7.19m) 1  
31 Lynch, Keri 9 Zepherhills 20-06.25(6.25m) 1  
32 Dublin, Aleyah 10 Central (Brooksv 20-05.50(6.24m) 1  
33 Milnes, Holly 11 Zepherhills 20-00.00(6.10m) 1  
34 Licalsi, Amber 11 River Ridge 17-09.00(5.41m) 1  
 
Womens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Alexander, Alani 9 J.W. Mitchell 108-04(33.02m) 1 10
2 Magwood, Patricia 12 Wiregrass Ranch 97-07(29.74m) 1 8
3 Bishop, Samantha 10 Central (Brooksv 95-10(29.21m) 1 6
4 Kanawall, Samantha 11 Citrus 92-06.50(28.21m) 1 5
5 Marshalsea, Maddis 12 Zepherhills 91-02(27.79m) 1 4
6 Lewis, Christina 9 Central (Brooksv 90-04.50(27.55m) 1 3
7 Harris-Scott, Pfal 12 Wiregrass Ranch 90-00(27.43m) 1 2
8 Vonada, Ashley 11 Springstead 85-01.50(25.95m) 1 1
 
Womens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Alexander, Alani 9 J.W. Mitchell 107-07(32.79m) 1  
2 Magwood, Patricia 12 Wiregrass Ranch 97-07(29.74m) 1  
3 Bishop, Samantha 10 Central (Brooksv 91-09(27.97m) 1  
4 Marshalsea, Maddis 12 Zepherhills 91-02(27.79m) 1  
5 Lewis, Christina 9 Central (Brooksv 90-04.50(27.55m) 1  
6 Kanawall, Samantha 11 Citrus 89-11(27.41m) 1  
7 Vonada, Ashley 11 Springstead 85-01.50(25.95m) 1  
8 Harris-Scott, Pfal 12 Wiregrass Ranch 84-04.50(25.72m) 1  
9 Morales, Crystel 12 Belleview 84-04(25.70m) 1  
10 Hayes, jhade 9 Sunlake 84-03.50(25.69m) 1  
11 Williams, Yasha 10 Belleview 82-04(25.10m) 1  
12 Strickland, Alexis 12 Lecanto 81-07(24.87m) 1  
13 Batchelor, Brandi 12 Wiregrass Ranch 80-07.50(24.57m) 1  
14 Della Penna, Teres 12 Land O Lakes 78-06(23.93m) 1  
15 O'Leary, Brittany 11 River Ridge 76-04(23.27m) 1  
16 Thomas, Melanesia 12 Lecanto 74-09(22.78m) 1  
17 Howell, Jessica 12 Sunlake 73-04(22.35m) 1  
18 Sheets, Kendra 12 Land O Lakes 72-02(22.00m) 1  
19 Barnett, Farley 12 Springstead 70-05.25(21.47m) 1  
20 Eberly, Jayden 9 J.W. Mitchell 68-05.50(20.87m) 1  
21 Pryor-Moody, Natia 9 Zepherhills 67-02(20.47m) 1  
22 Grimsland, Lauren 11 Central (Brooksv 65-11.50(20.10m) 1  
23 Toomey, Cortney 11 Lecanto 62-11(19.18m) 1  
24 Jacobson, Vanessa 11 Citrus 62-02.50(18.96m) 1  
25 Palmer, Brittani 9 Wiregrass Ranch 61-10(18.85m) 1  
26 Piferrer, Natalia 11 Belleview 59-07.50(18.17m) 1  
27 Coleman, Kaycee 9 Lecanto 59-03.50(18.07m) 1  
28 Henry, Lia 10 Belleview 57-01(17.40m) 1  
29 Lynch, Keri 9 Zepherhills 56-07.50(17.26m) 1  
30 Copas, Kayla 12 Citrus 55-09(16.99m) 1  
31 Nichols, Ashley 11 Citrus 54-05(16.59m) 1  
32 Dublin, Aleyah 10 Central (Brooksv 51-11(15.82m) 1  
-- Milnes, Holly 11 Zepherhills ND(--) 1  
-- Lowe, Brittany 9 Land O Lakes ND(--) 1  
-- Licalsi, Alexis 11 River Ridge ND(--) 1  
-- Hayden, Nicole 12 Land O Lakes ND(--) 1  
-- Whittington, Jenni 11 Sunlake ND(--) 1  
-- Ortiz, Mailey 12 River Ridge ND(--) 1  
 
Womens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Woodward, Elizabet 11 Belleview 5-00.00(1.52m) 1 10
2 Olin, Sarah 11 River Ridge 5-00.00(1.52m) 1 8
3 Sheets, Kendra 12 Land O Lakes 4-06.00(1.37m) 1 6
4 Kirby, Kendra 10 Citrus 4-04.00(1.32m) 1 5
5 Vickers, Brittany 10 Lecanto 4-04.00(1.32m) 1 3.50
5 Davidson, Emily 12 Belleview 4-04.00(1.32m) 1 3.50
6 Peters, Meilani 9 Sunlake 4-04.00(1.32m) 1 2
7 Harris, Emmalee 9 Springstead 4-04.00(1.32m) 1 1
8 Banks, Shania 10 Lecanto 4-04.00(1.32m) 1  
10 Brantley, Rachel 9 Belleview 4-00.00(1.22m) 1  
-- Gray, Taylor 9 Central (Brooksv NH(--) 1  
-- Jones, Temperance 9 Central (Brooksv NH(--) 1  
-- Piferrer, Natalia 11 Belleview NH(--) 1  
-- Buckley, Marie 11 Lecanto NH(--) 1  
-- Merceron, Alina 9 J.W. Mitchell NH(--) 1  
-- Straight, Megan 11 Lecanto NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Eder, Hannah 11 Wiregrass Ranch 17-00.00(5.18m) nwi 1 10
2 Stepp, Erika 11 Belleview 15-09.50(4.81m) nwi 1 8
3 Downs, Dewandra 12 Belleview 15-09.25(4.81m) nwi 1 6
4 Mcdaniel, Sarah 12 Sunlake 15-06.75(4.74m) nwi 1 5
5 Woodward, Elizabet 11 Belleview 15-02.00(4.62m) nwi 1 4
6 Henry, Alisha 11 Wiregrass Ranch 15-01.25(4.60m) nwi 1 3
7 Aldrich, Meagan 9 Central (Brooksv 14-11.50(4.56m) nwi 1 2
8 Little, Wilena 10 Springstead 14-10.50(4.53m) nwi 1 1
 
Womens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Eder, Hannah 11 Wiregrass Ranch 17-00.00(5.18m) nwi 1  
2 Downs, Dewandra 12 Belleview 15-09.25(4.81m) nwi 1  
3 Mcdaniel, Sarah 12 Sunlake 15-03.25(4.65m) nwi 1  
4 Stepp, Erika 11 Belleview 15-02.50(4.64m) nwi 1  
5 Woodward, Elizabet 11 Belleview 15-02.00(4.62m) nwi 1  
6 Henry, Alisha 11 Wiregrass Ranch 15-00.00(4.57m) nwi 1  
7 Aldrich, Meagan 9 Central (Brooksv 14-11.50(4.56m) nwi 1  
8 Little, Wilena 10 Springstead 14-10.00(4.52m) nwi 1  
9 Ryan, Stephanie 10 Wiregrass Ranch 14-09.00(4.50m) nwi 1  
10 Frazier, Shanise 10 Central (Brooksv 14-08.00(4.47m) nwi 1  
11 Giordano, Megan 12 J.W. Mitchell 14-06.50(4.43m) nwi 1  
12 Evans, Samantha 10 Central (Brooksv 14-04.75(4.39m) nwi 1  
13 Sisk, Kylie 11 Lecanto 14-04.50(4.38m) nwi 1  
14 Deruzzo, Ashlynn 11 Wiregrass Ranch 14-02.50(4.33m) nwi 1  
15 Davidson, Emily 12 Belleview 14-01.25(4.30m) nwi 1  
16 Campbell, Mackenzy 9 Central (Brooksv 13-11.50(4.25m) nwi 1  
17 Weaver, Kiersten 9 Citrus 13-09.25(4.20m) nwi 1  
18 Murray, Keegan 11 Sunlake 13-01.50(4.00m) nwi 1  
19 Cole, Lauryn 9 Lecanto 13-00.25(3.97m) nwi 1  
20 Banks, Shania 10 Lecanto 12-10.00(3.91m) nwi 1  
21 Bond, Jonna 10 Lecanto 11-09.50(3.59m) nwi 1  
22 Hartman, Courtney 9 Citrus 11-03.00(3.43m) nwi 1  
-- Kummelman, Hayley 9 J.W. Mitchell ND(--) nwi 1  
-- Gerald, Keanu 10 Land O Lakes SCR(--) nwi 1  
-- Pickett, Re'Shamon 9 Springstead SCR(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Eder, Hannah 11 Wiregrass Ranch 33-11.00(10.34m) nwi 1 10
2 Downs, Dewandra 12 Belleview 33-07.50(10.25m) nwi 1 8
3 Giordano, Megan 12 J.W. Mitchell 32-04.00(9.86m) nwi 1 6
4 Harris, Ty'Rhonza 10 Springstead 32-02.00(9.80m) nwi 1 5
5 Deruzzo, Ashlynn 11 Wiregrass Ranch 31-11.50(9.74m) nwi 1 4
6 Davidson, Emily 12 Belleview 31-08.00(9.65m) nwi 1 3
7 Wallace, Kassidy 10 Land O Lakes 31-04.00(9.55m) nwi 1 2
8 Piferrer, Natalia 11 Belleview 31-03.00(9.53m) nwi 1 1
 
Womens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Eder, Hannah 11 Wiregrass Ranch 32-11.50(10.05m) nwi 1  
2 Downs, Dewandra 12 Belleview 32-10.00(10.01m) nwi 1  
3 Giordano, Megan 12 J.W. Mitchell 32-04.00(9.86m) nwi 1  
4 Deruzzo, Ashlynn 11 Wiregrass Ranch 31-11.50(9.74m) nwi 1  
5 Harris, Ty'Rhonza 10 Springstead 31-09.50(9.69m) nwi 1  
6 Davidson, Emily 12 Belleview 31-07.50(9.64m) nwi 1  
7 Wallace, Kassidy 10 Land O Lakes 31-04.00(9.55m) nwi 1  
8 Piferrer, Natalia 11 Belleview 31-03.00(9.53m) nwi 1  
9 Ryan, Stephanie 10 Wiregrass Ranch 31-02.50(9.51m) nwi 1  
10 Straight, Megan 11 Lecanto 29-10.00(9.09m) nwi 1  
11 Sisk, Kylie 11 Lecanto 29-02.00(8.89m) nwi 1  
12 Hunter, Kayleigh 9 Sunlake 28-04.00(8.64m) nwi 1  
13 Nichols, Ashley 11 Citrus 24-05.00(7.44m) nwi 1  
-- Simmons, Anashiana 10 Belleview ND(--) nwi 1  
-- Heinzman, Anna 12 Lecanto ND(--) nwi 1  
-- Copas, Kayla 12 Citrus ND(--) nwi 1  
-- Pickett, Re'Shamon 9 Springstead SCR(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Heinzman, Anna 12 Lecanto 11-00.00(3.35m) 1 10
2 Henry, Alisha 11 Wiregrass Ranch 11-00.00(3.35m) 1 8
3 Anderson, Taylor 9 J.W. Mitchell 8-06.00(2.59m) 1 6
4 Piferrer, Natalia 11 Belleview 8-06.00(2.59m) 1 5
5 Dumphy, Jessica 10 River Ridge 8-00.00(2.44m) 1 4
6 Nanos, Alex 11 J.W. Mitchell 7-06.00(2.29m) 1 2
6 Phillion, Ansley 9 J.W. Mitchell 7-06.00(2.29m) 1 2
6 Duffy, Jessica 12 Lecanto 7-06.00(2.29m) 1 2
7 Morton, Angela 10 Springstead 7-06.00(2.29m) 1  
7 Chitty, Casey 9 Wiregrass Ranch 7-06.00(2.29m) 1  
11 Chancy, Shanice 11 Wiregrass Ranch 6-06.00(1.98m) 1  
-- Chambers, Julie 11 Belleview NH(--) 1  
-- Hudson, Rebecca 12 Belleview NH(--) 1  
-- Ramon, Nina 12 Belleview NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Adaptive - Team Rankings - 1 Events Scored =============================================================================== 1) Zephyrhills 10 Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Wiregrass Ranch 154 2) Bellview 144.50 3) Mitchell 69 4) Lecanto 60.50 5) Springstead 49 6) Land O Lakes 37 6) Citrus 37 8) River Ridge 36 9) Central (Brooksville) 28 10) Zephyrhills 25 11) Sunlake 23 Men - Adaptive - Team Rankings - 3 Events Scored =============================================================================== 1) Lecanto 30 Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Land O Lakes 153 2) Wiregrass Ranch 86 3) Citrus 81 4) Springstead 74.50 5) Sunlake 71.50 6) Lecanto 41 7) Zephyrhills 38 8) Mitchell 36 9) Bellview 30 10) Central (Brooksville) 27 11) River Ridge 23

 



Post to:  
Post as: 
Hashtags: #fhsaa
 
 
 
Switch to Full Version