RunnerspaceNewsView

2012 Results - Texas UIL 1A Region 4 Championships

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Apr 28th 2012, 9:48pm | 169046 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - Texas UIL 1A Region 4 Championships
Event 101  Women 3200 Meter Run 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Lasley, Liberty              Cherokee              12:26.19   10   
  2 Abbey, Jaclyn                Bracketville          12:32.08    8   
  3 Delbosque, Savannah          Pettus                12:38.56    6   
  4 Wood, Whitney                Johnson City HS       12:41.14    4   
  5 Ochoa, Elizabeth             Thrall                12:41.51    2   
  6 Roades, Katelyn              Louise                13:04.32    1   
  7 Preuss, Brandie              Thrall                13:14.14        
  8 Nyquist, Alexis              San Perlita           13:17.18        
  9 Sandoval, Gabby              Bracketville          13:25.00        
 10 Walker, Emma                 Shelbyville           13:45.16        
 11 Dolezal, Brandee             Moulton               13:47.43        
 12 Broussard, Abigail           Sabine Pass           13:47.46        
 13 Walker, Catasia              Shelbyville           13:58.35        
 14 Garcia, Mary                 Louise                14:21.59        
 15 Sims, Celeste                Pettus                14:26.61        
 16 Enloe, Taylor                Martinsville          15:00.62        
Event 102  Men 3200 Meter Run 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Watson, Andres               San Perlita           10:35.52   10   
  2 Fries, Matt                  Port Aransas          10:35.93    8   
  3 Ramos, Ty                    Moulton               10:36.63    6   
  4 Keen, Jacob                  Comstock              10:44.49    4   
  5 Marcantel, Corban            Port Aransas          10:52.39    2   
  6 Seabolt, Jacob               Louise                10:53.27    1   
  7 Johnson, Cory                San Antonio Stacey    11:10.47        
  8 Betancourt, Alex             San Antonio Stacey    11:13.65        
  9 Crofts, Dalton               Johnson City HS       11:14.82        
 10 Randolph, Collin             Brookeland            11:46.59        
 11 Ceniceros, Cesar             Dime Box              11:56.87        
 12 Brooks, Devin                Broaddus              12:34.00        
 13 Ford, Eugene                 Groveton              12:35.05        
 -- Wright, Garrett              Zavalla                     NT        
 -- Flores, Efrain               Milano                      NT        
 -- Salazar, Xavier              Ganado                      NT    
Event 134  Men Triple Jump 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Shockley, Zack               Sabinal               45-08.00   10   
  2 Bethany, Xavier              Burton                44-05.00    8   
  3 Lee, Dillon                  Louise                44-02.50    6   
  4 Messer, Dominique            Milano                43-04.50    4   
  5 Tucker, George               Goodrich              43-00.50    2   
  6 Mica, Colby                  Flatonia              42-11.25    1   
  7 Conner, Jacob                Evadale               42-09.50        
  8 Murphy, Deven                Evadale               42-00.00        
  9 Macon, tye                   D'Hanis               40-11.00        
 10 Graham, Grayson              Rocksprings           40-03.00        
 11 Ramirez, Gabriel             Ben Bolt              39-05.75        
 12 Custer, Zach                 Centerpoint           39-05.50        
 13 Lacey, Desmond               Pineland Wes          39-03.50        
 -- Watson, Andres               San Perlita                 DQ        
 -- Vergara, Armando             Bruni                       DQ        
 -- Chapa, Oliver                Bruni                       DQ        
Event 132  Men Shot Put 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Burleson, Hershel            Rocksprings           49-08.25   10   
  2 DeSouza, Josiah              Runge                 48-07.50    8   
  3 Garcia, Michael              Ganado                45-09.00    6   
  4 Mica, Mitchell               Flatonia              45-02.75    4   
  5 Silliman, Case               Ganado                44-00.50    2   
  6 Perez, Jose                  Rocksprings           43-10.50    1   
  7 Rodarmel, Shane              Evadale              J43-10.50        
  8 Payne, Cris                  Woodsboro             42-10.75        
  9 Roland, DeAaron              Tenaha                40-11.00        
 10 Franke, Derek                Yorktown              39-11.00        
 11 Medina, Hector               Mason                 39-05.00        
 12 Grasham, Jamie               Woodsboro             39-02.00        
 13 Sebesta, Joseph              Snook                 38-07.00        
 14 Breadner, Ryan               Cherokee              37-09.50        
 15 Sunday, Steven               Burkeville            33-08.50        
 -- Cooks, LaDarren              Tenaha                      DQ        
Event 125  Women High Jump 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Gillin, Heather              Tilden                 5-04.00   10   
  2 Soignet, Kori                Evadale               J5-04.00    8   
  3 Dunk, Leanna                 Flatonia               5-00.00    6   
  4 Thompson, Chastity           Leakey                J5-00.00    4   
  5 Carter, Khadijah             Goodrich              J5-00.00    2   
  6 Wallace, Tymber              Rochelle               4-10.00    1   
  7 Riley, Grace                 Agua Dulce            J4-10.00        
  8 Barnett, Mikhaila            Lometa                J4-10.00        
  8 Ferguson, Rachel             Pineland Wes          J4-10.00        
 10 Guerra, Alexis               Falls City            J4-10.00        
 10 Roberson, Anna               Port Aransas          J4-10.00        
 12 Dugat, Sara                  Zavalla               J4-10.00        
 -- Gerardo, Selina              Bracketville                NH        
 -- Hudson, Caroline             Mason                       NH        
 -- Cies, Aby                    Round Top-Carmine           NH        
 -- Hohlt, Megan                 Round Top-Carmine           NH
 
Event 129  Women Pole Vault 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Wright, Maggie               Evant                 10-06.00   10   
  2 Crawford, Camari             Falls City             9-06.00    8   
  3 Moy, Shaw                    Falls City             8-06.00    6   
  4 Lescuer, Jaz                 Centerpoint           J8-06.00    4   
  5 Blocker, Haleigh             Falls City            J8-06.00    2   
  6 Waters, Victoria             Saratoga Wes          J8-06.00    1   
  7 Edwards, Siera               Barksdale Nu           8-00.00        
  8 Maenius, Glory               Johnson City HS        7-06.00        
  9 Broussard, Jaymee            Colmesneil            J7-06.00        
 10 Jorgenson, Breanna           Comstock               7-00.00        
 -- Gomez, Anna                  Oglesby                     NH        
 -- Carrell, Summer              Zavalla                     NH        
 
Event 133  Women Triple Jump 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Carter, Khadijah             Goodrich              38-01.00   10   
  2 Auld, Keena                  Leakey                36-07.00    8   
  3 Hoskins, Miya                Snook                 35-07.00    6   
  4 Walls, Kendra                Rochelle              35-05.50    4   
  5 McDonald, Amanda             Johnson City HS       34-05.75    2   
  6 Elder, Anna                  Pettus                33-10.75    1   
  7 Boyd, Kristin                Medina                33-09.50        
  8 Spencer, Gabby               Martinsville          33-07.50        
  9 Moore, Jessica               Lometa                32-07.50        
 10 Wiatrek, Emily               Falls City            32-06.50        
 11 Garcia, Cristina             Snook                 32-02.00        
 12 Soignet, Kori                Evadale               30-08.25        
 13 Newsome, Mariah              Round Top-Carmine     29-10.50        
 14 Dawson, Danielle             Tilden                29-05.00        
 15 Sellman, Ashley              Shelbyville           28-01.25        
 -- Crawford, Camari             Falls City                  DQ        
 
Event 126  Men High Jump 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 McSherry, Kyle               Menard                 6-02.00   10   
  2 Pate, Tyler                  Port Aransas          J6-02.00    8   
  3 Bethany, Xavier              Burton                 6-00.00    6   
  4 Tucker, George               Goodrich              J6-00.00    4   
  5 Patterson, Wyatt             Saratoga Wes          J6-00.00    2   
  6 Hunter, Aaron                Bruni                  5-10.00    1   
  7 Steward, Zen                 Mason                 J5-10.00        
  7 Rawls, Kaleb                 Evadale               J5-10.00        
  9 Lawrence, Zach               Shiner                J5-10.00        
  9 Moses, Logan                 Woodsboro             J5-10.00        
 11 Ferrara, Alex                Milano                J5-10.00        
 12 Stockbridge, Chance          Mason                  5-08.00        
 13 Moore, Jon                   Sabinal               J5-08.00        
 13 Burchell, Brandon            Oglesby               J5-08.00        
 -- Hopkins, Joe                 Zavalla                     NH        
 -- Carrizales, Derly            Bruni                       NH        
 
Event 131  Women Shot Put 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Neimeyer, Vicki              Yorktown              39-11.25   10   
  2 Williams, Tricia             Lometa                37-11.75    8   
  3 Jendrusch, Caitlin           Falls City            36-06.75    6   
  4 Silva, Sadie                 Lohn                  34-07.75    4   
  5 Walters, Ashley              Centerpoint           34-01.50    2   
  6 Lambert, Caitlyn             Zavalla               33-05.75    1   
  7 Harvey, Alli                 Colmesneil            33-03.75        
  8 Salinas, Lillian             Lasara                32-02.50        
  9 DeHaven, Catherine           Iola                  30-09.00        
 10 Dickerson, Lauralynn         Daisetta Hul          29-10.00        
 11 Dominquez, Dominique         Benavides             29-09.50        
 12 Espinoza, Sonja              Richards              29-01.25        
 13 Taylor, Megan                Ganado                28-01.00        
 14 Lewis, Tana                  D'Hanis               27-09.50        
 15 Cryer, Shelby                Zavalla               27-05.50        
 -- Milliorn, Nikki              Barksdale Nu                ND        
Event 130  Men Pole Vault 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Garza, Brandon               Milano                13-00.00   10   
  2 Malcolm, Tyler               Falls City           J13-00.00    8   
  3 Spencer, Dawson              Comstock              12-06.00    6   
  4 Mendoza, Emilio              Kenedy                12-00.00    4   
  5 Churchwell, Chase            Eden                 J12-00.00    2   
  6 Patterson, Morgan            Saratoga Wes         J12-00.00    1   
  7 Carter, Mikel                Shelbyville          J12-00.00        
  8 Sparkman, Kyle               Ganado                11-06.00        
  9 Tinney, Trevor               Richland Springs      11-00.00        
  9 Hallmark, Weston             Kenedy                11-00.00        
 11 Pugh, Sabian                 Milano                10-06.00        
 11 Harlos, Stephen              Falls City            10-06.00        
 -- Ridge, Calvin                Saratoga Wes                NH        
 -- Gloria, Patrik               Eden                        NH        
 -- Rightmer, Reed               Flatonia                    NH        
 -- Costellow, Zachary           Colmesneil                  NH        
Event 127  Women Long Jump 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Barnes, Shakera              Snook                 17-06.25   10   
  2 Carter, Khadijah             Goodrich              16-07.50    8   
  3 Hoskins, Miya                Snook                 15-11.50    6   
  4 Garza, Chloe                 Pettus                15-11.00    4   
  5 Walls, Kendra                Rochelle              15-07.50    2   
  6 Capps, Courtney              Eden                  15-05.00    1   
  7 Crawford, Camari             Falls City            15-02.00        
  8 Auld, Keena                  Leakey                14-11.50        
  9 Dees, Hayley                 Ganado                14-08.00        
 10 Elder, Anna                  Pettus                14-07.75        
 11 Wiese, Brittney              North Zulch           14-07.25        
 12 Spencer, Gabby               Martinsville          14-05.00        
 13 Seymour, Abby                Medina                14-01.00        
 14 Barlow, Tyanna               Leggett               13-09.50        
 15 Broussard, Jaymee            Colmesneil            13-06.00        
 -- Donnell, Allison             Tilden                      ND        
Event 124  Men Discus Throw 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Burleson, Hershel            Rocksprings             144-01   10   
  2 Silliman, Case               Ganado                  141-06    8   
  3 Garcia, Michael              Ganado               132-01.25    6   
  4 Garza, Arturo                LA Villa             130-07.50    4   
  5 Lyssy, Scott                 Falls City           125-09.50    2   
  6 Thomas, Matt                 Sabinal              124-07.50    1   
  7 Brodsky, David               Falls City           123-10.50        
  8 DeSouza, Josiah              Runge                123-03.50        
  9 Broesche, Seth               Snook                120-07.75        
 10 Medina, Hector               Mason                117-06.25        
 11 Brown, Dillon                Shelbyville             117-00        
 12 Ackley, Colton               Colmesneil           114-08.75        
 13 Liscano, Marco               Dime Box             114-03.25        
 14 Reeves, Tristan              Evadale                 113-00        
 15 Perez, Jose                  Rocksprings          107-08.50        
 -- Midkiff, Brandon             Evadale                     ND        
 
Event 128  Men Long Jump 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Dillon, Lee                  Louise                21-06.50   10   
  2 Barefield, Jayden            Yorktown              21-05.00    8   
  3 Jackson, Adrian              Medina                21-03.00    6   
  4 Conner, Jacob                Evadale               21-02.00    4   
  5 Walsh, Cody                  Colmesneil            20-06.75    2   
  6 Shockley, Zack               Sabinal               20-06.50    1   
  7 Bethany, Xavier              Burton                20-04.50        
  8 Williams, Rodryk             Yorktown              20-00.50        
  9 Ponder, Zane                 Flatonia              19-10.00        
 10 Molina, Robert               Runge                 19-09.50        
 11 Jones, Casey                 Pettus                19-01.50        
 11 Mica, Colby                  Flatonia              19-01.50        
 11 Pannell, Tanner              Leakey                19-01.50        
 14 Starling, Dante              Chireno               19-00.00        
 15 Gonzalez, Raymundo           Rocksprings           17-10.00        
 16 Harrington, Justin           Saratoga Wes          17-06.75        
 
Event 123  Women Discus Throw 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Williams, Tricia             Lometa               125-02.50   10   
  2 Lambert, Caitlyn             Zavalla                 119-06    8   
  3 Oden, Lauren                 Shiner               111-09.75    6   
  4 Killough, Kassie             Utopia                  108-03    4   
  5 Dunk, Leanna                 Flatonia             107-06.50    2   
  6 Walters, Ashley              Centerpoint          105-04.25    1   
  7 Posada, Victoria             Bruni                104-07.25        
  8 Jendrusch, Caitlin           Falls City           104-01.50        
  9 Dziuk, Tiffany               Falls City               96-11        
 10 Aguilar, Victoria            Dime Box              91-07.75        
 11 Thomas, Destinee             Tilden                86-03.50        
 12 Morrison, Talli              Cherokee              86-00.25        
 13 Washington, Rian             Lohn                     82-03        
 14 Cryer, Shelby                Zavalla               82-01.50        
 15 Ray, AshLee                  Tenaha                74-09.25        
 16 Handley, Kelli               Chester                  74-05        
Event 103  Women 4x100 Meter Relay 1A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Snook                                                 49.24   20   
     1) Hoskins, Miya                   2) Williams, Brandalyn         
     3) Howard, Chastity                4) Barnes, Shakera             
  2 Shelbyville                                           50.60   16   
     1) Lathan, Tameria                 2) Turner, Kadeshia            
     3) Cartwright, Adaisia             4) Lathan, Shameria            
  3 Shiner                                                50.64   12   
     1) Berger, Meloni                  2) Hunt, Laneshia              
     3) Stafford, Cassie                4) Perez, Stacey               
  4 Falls City                                            50.76    8   
     1) Wiatrek, Emily                  2) Blocker, Ashleigh           
     3) Blocker, Haleigh                4) Kotara, Kayla               
  5 Calvert                                               51.66    4   
     1) Ramirez, Jesha                  2) Williams, Tiffany           
     3) Walker, Sky                     4) Mosley, Lakedra             
  6 San Antonio Stacey                                    51.89    2   
     1) Fowler, Kadija                  2) Charles, Maya               
     3) Thomson, Breana                 4) Williams, Lauran            
  7 Johnson City High School                              52.50        
     1) McDonald, Amanda                2) Wood, Brooke                
     3) Rose, Brianna                   4) DeLancey, Lacey             
  8 Thrall                                                52.77        
     1) Smith, Quaneisha                2) Kelm, Tucker                
     3) Grisham, Lauren                 4) Rinderknecht, Kristen       
Event 104  Men 4x100 Meter Relay 1A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Shiner                                                43.96   20   
     1) Coleman, Marcus                 2) Blaschke, Lucian            
     3) Lawrence, Zach                  4) Flowers, Trevion            
  2 Pineland West Sabine                                  44.31   16   
     1) Lacey, Desmond                  2) Williams, Nick              
     3) Williams, ReShod                4) Flores, Luis                
  3 Ganado                                                44.53   12   
     1) Aguilar, Socorro                2) Andel, Zachary              
     3) Leal, Kaleb                     4) Garcia, Benito              
  4 Medina                                                44.82    8   
     1) Ortiz, JD                       2) Jones, Nick                 
     3) Simon, Garrett                  4) Jackson, Adrian             
  5 Ben Bolt-Palito Blanco                                45.25    4   
     1) Cadena, Adrian                  2) Alaniz, Andres              
     3) Ramirez, Gabriel                4) Lopez, Rudy                 
  6 Evadale                                               45.43    2   
     1) Totten, Matthew                 2) Rawls, Kaleb                
     3) Bruce, Brandon                  4) Conner, Jacob               
  7 Colmesneil                                            45.47        
     1) Walsh, Cody                     2) Costellow, Zachary          
     3) Tyler, Ryan                     4) Rains, Bryce                
  8 LA Villa                                              46.19        
     1) Cantu, Ricky                    2) Urena, Brandon              
     3) Serna, Robert                   4) Silva, Isaac                
Event 105  Women 800 Meter Run 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Campbell, Bettye             Evant                  2:31.34   10   
  2 Ramirez, Abellyca            Rocksprings            2:32.00    8   
  3 Dziuk, Alyssa                Falls City             2:33.93    6   
  4 Shelton, Mamie               Tilden                 2:34.71    4   
  5 Bridges, Ashley              Ganado                 2:35.43    2   
  6 Navarro, Nevah               Barksdale Nu           2:35.51    1   
  7 Smith, Kourtney              Johnson City HS        2:40.77        
  8 Dziuk, Taylor                Falls City             2:45.37        
Event 106  Men 800 Meter Run 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Watson, Andres               San Perlita            2:01.82   10   
  2 Cowan, Kade                  Buckholts              2:01.98    8   
  3 Steward, Zen                 Mason                  2:01.99    6   
  4 Buchanan, Jamall             San Antonio Stacey     2:06.89    4   
  5 Fuentez, Christian           Comstock               2:07.99    2   
  6 Johnson, Patrick             Broaddus               2:12.53    1   
  7 Perez, Isidore               Louise                 2:18.89        
  8 Flores, Manny                Sabine Pass            2:21.20        
Event 107  Women 100 Meter Hurdles 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Perez, Stacey                Shiner                   15.39   10   
  2 Auld, Keena                  Leakey                   16.21    8   
  3 Dziuk, Brittany              Falls City               16.41    6   
  4 Donnell, Allison             Tilden                   16.67    4   
  5 Berkovsky, Emmalie           Shiner                   16.84    2   
  6 Sifuentes, Kyra              Barksdale Nu             17.04    1   
  7 Hlavaty, Lauren              Louise                   17.39        
  8 Jarl, Kyndal                 Mason                    17.58        
 
Event 108  Men 110 Meter Hurdles 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Tucker, George               Goodrich                 15.00   10   
  2 Thedford, Pierce             Ganado                   15.22    8   
  3 Harton, Reid                 D'Hanis                  15.29    6   
  4 Sparkman, Kyle               Ganado                   15.44    4   
  5 Pannell, Ty                  Leakey                   15.67    2   
  6 Benavides, Martin            Bruni                    15.84    1   
  7 Harrington, Justin           Saratoga Wes             15.87        
  8 Smith, Kameron               Ganado                   16.19        
 
Event 109  Women 100 Meter Dash 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Hunt, Laneshia               Shiner                   12.40   10   
  2 Mosley, Lakedra              Calvert                  12.65    8   
  3 Williams, Lauran             San Antonio Stacey       12.79    6   
  4 Weise, Brittney              North Zulch              12.87    4   
  5 Noble, Nicolette             Colmesneil               12.90    2   
  6 Garza, Chloe                 Pettus                   13.00    1   
  7 Lathan, Tameria              Shelbyville              13.01        
  8 Edwards, Courtney            Tenaha                   13.70        
 
Event 110  Men 100 Meter Dash 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Davis, Reginald              Tenaha                   10.86   10   
  2 Ybarra, Kolbe                Yorktown                 11.13    8   
  3 Jackson, Adrian              Medina                   11.16    6   
  4 Andel, Zachary               Ganado                   11.18    4   
  5 Cantu, Ricky                 LA Villa                 11.33    2   
  6 Williams, ReShod             Pineland Wes             11.35    1   
  7 Totten, Matthew              Evadale                  11.59        
  8 Williams, Rodryk             Yorktown                 11.83        
 
Event 111  Women 4x200 Meter Relay 1A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Snook                                               1:45.93   20   
     1) Hoskins, Miya                   2) Williams, Brandalyn         
     3) Howard, Chastity                4) Barnes, Shakera             
  2 Shelbyville                                         1:46.20   16   
     1) Bolton, Camory                  2) Lathan, Tameria             
     3) Turner, Kadeshia                4) Lathan, Shameria            
  3 Flatonia                                            1:48.55   12   
     1) Bruns, Alex                     2) Williams, Taylor            
     3) Steinhauser, Katie              4) Mica, Courtney              
  4 Falls City                                          1:48.56    8   
     1) Crawford, Camari                2) Blocker, Ashleigh           
     3) Blocker, Haleigh                4) Kotara, Kayla               
  5 Shiner                                              1:50.30    4   
     1) Berger, Meloni                  2) Stafford, Cassie            
     3) Blaschke, Tabitha               4) Perez, Stacey               
  6 Thrall                                              1:50.55    2   
     1) Smith, Shay                     2) Shirley, Kei                
     3) Tucker, Kelm                    4) Grisham, Tucker             
  7 Yorktown                                            1:52.17        
     1) Leister, Alyssa                 2) Naranjo, Kendalyn           
     3) Yeoman, Micah                   4) Williams, Rylann            
  8 San Antonio Stacey                                  1:52.37        
     1) Fowler, Kadija                  2) Charles, Maya               
     3) Thomson, Breana                 4) Williams, Lauran           
Event 112  Men 4x200 Meter Relay 1A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Shiner                                              1:29.39   20   
     1) Coleman, Marcus                 2) Jones, Evel                 
     3) Lawrence, Zach                  4) Flowers, Trevion            
  2 Yorktown                                            1:30.17   16   
     1) Barefield, Jayden               2) Lubyinesky, Cody            
     3) Ybarra, Kolbe                   4) Williams, Rodryk            
  3 Pineland West Sabine                                1:32.51   12   
     1) Lacey, Desmond                  2) Williams, Nick              
     3) Williams, ReShod                4) McIntyre, Deane             
  4 Mason                                               1:33.18    8   
     1) Duarte, Andy                    2) Wood, Cody                  
     3) Stockbridge, Chance             4) Silguero, Raul              
  5 Ganado                                              1:33.84    4   
     1) Aguilar, Socorro                2) Andel, Zachary              
     3) Andel, Braydon                  4) Garcia, Benito              
  6 Ben Bolt-Palito Blanco                              1:34.39    2   
     1) Alaniz, Andres                  2) Lopez, Rudy                 
     3) Cadena, Adrian                  4) Ramirez, Gabriel            
  7 Flatonia                                            1:34.54        
     1) Lopez, Ray                      2) Mica, Colby                 
     3) Griffin, Dalton                 4) Ponder, Zane                
  8 Louise                                              1:35.05        
     1) Bill, Jacob                     2) Puentes, Noe                
     3) Gonzales, Kobe                  4) Aguilar, Jorge              
Event 113  Women 400 Meter Dash 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Barnes, Shakera              Snook                    56.93   10   
  2 Ferguson, Rachel             Pineland Wes             58.07    8   
  3 DeLancey, Lacey              Johnson City HS          58.80    6   
  4 Elder, Anna                  Pettus                 1:00.47    4   
  5 Bolton, Camory               Shelbyville            1:03.37    2   
  6 Williams, Tiffany            Calvert                1:03.41    1   
  7 Saldivar, Selena             Santa Maria            1:03.56        
  8 Ramirez, Abellyca            Rocksprings            1:05.26        
Event 114  Men 400 Meter Dash 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Tucker, George               Goodrich                 50.46   10   
  2 Jones, Casey                 Pettus                   50.60    8   
  3 Messer, Dominique            Milano                   51.40    6   
  4 Bethany, Xavier              Burton                   52.62    4   
  5 Scruggs, Kalen               Thrall                   53.39    2   
  6 Martinez, Erbey              Bracketville             53.67    1   
  7 Henderson, Austin            Port Aransas             53.89        
 
Event 115  Women 300 Meter Hurdles 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Berger, Meloni               Shiner                   46.71   10   
  2 Garza, Chloe                 Pettus                   46.87    8   
  3 Donnell, Allison             Tilden                   51.18    6   
  4 Roberson, Anna               Port Aransas             52.31    4   
  5 Frerich, Maddie              Bracketville             53.68    2   
  6 Hoskins, Miya                Snook                    55.94    1   
  7 Ochoa, McKail                High Island              56.59        
  8 Sifuentes, Kyra              Barksdale Nu           1:08.94        
 
Event 116  Men 300 Meter Hurdles 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Thedford, Pierce             Ganado                   40.83   10   
  2 Sparkman, Kyle               Ganado                   41.29    8   
  3 Navarrette, Nick             Mason                    41.60    6   
  4 Shockley, Zack               Sabinal                  42.34    4   
  5 Metting, Dustin              Yorktown                 42.41    2   
  6 Labay, Joshua                Ganado                   42.52    1   
  7 Urena, Brandon               LA Villa                 43.18        
  8 McIntyre, Deane              Pineland Wes             44.23        
 
Event 117  Women 200 Meter Dash 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Williams, Brandalyn          Snook                    26.62   10   
  2 Lathan, Shameria             Shelbyville              27.05    8   
  3 Elder, Anna                  Pettus                   27.45    6   
  4 Charles, Maya                San Antonio Stacey       27.78    4   
  5 Mosley, Lakedra              Calvert                  27.91    2   
  6 Lemke, Margaret              Mason                    27.92    1   
  7 Gonzalez, Kaitlin            Bruni                    28.41        
  8 Williams, Joyslin            Pineland Wes             29.21 
Event 119  Women 1600 Meter Run 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Abbey, Jaclyn                Bracketville           5:44.02   10   
  2 Delbosque, Savannah          Pettus                 5:45.14    8   
  3 Lasley, Liberty              Cherokee               5:48.73    6   
  4 Navarro, Nevah               Barksdale Nu           5:49.70    4   
  5 Wood, Whitney                Johnson City HS        5:56.67    2   
  6 Ochoa, Elizabeth             Thrall                 6:00.10    1   
  7 Roades, Katelyn              Louise                 6:01.50        
  8 Waters, Victoria             Saratoga Wes           6:03.82        
  9 Ferguson, Rachel             Pineland Wes           6:06.13        
 10 Nyquist, Alexis              San Perlita            6:07.27        
 11 Bridges, Ashley              Ganado                 6:09.34        
 12 Pollok, Katie                Falls City             6:10.88        
 13 Cowan, Sara                  Buckholts              6:11.07        
 14 Walker, Emma                 Shelbyville            6:11.94        
 15 Dolezal, Brandee             Moulton                6:26.39        
 
Event 120  Men 1600 Meter Run 1A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Wright, Garrett              Zavalla                4:41.85   10   
  2 Fries, Matt                  Port Aransas           4:42.13    8   
  3 Flores, Efrain               Milano                 4:45.78    6   
  4 Salazar, Xavier              Ganado                 4:48.49    4   
  5 Ramos, Ty                    Moulton                4:52.78    2   
  6 Keen, Jacob                  Comstock               4:55.36    1   
  7 Sanchez, Silvestre           Pettus                 4:56.18        
  8 Marcantel, Corban            Port Aransas           4:56.26        
  9 Vasquez, Jose                Rocksprings            5:00.78        
 10 Cowan, Kade                  Buckholts              5:02.81        
 11 Karre, Jacob                 Sabinal                5:04.33        
 12 Pasquel, Callejas            Mason                  5:04.64        
 13 Seabolt, Jacob               Louise                 5:06.46        
 14 Fuller, Michael              Daisetta Hul           5:10.88        
 15 Lyons, Nigel                 Broaddus               5:19.63       
 
Event 121  Women 4x400 Meter Relay 1A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Falls City                                          4:06.57   20   
     1) Moy, Shaw                       2) Blocker, Ashleigh           
     3) Blocker, Haleigh                4) Kotara, Kayla               
  2 Johnson City High School                            4:07.57   16   
     1) Smith, Kourtney                 2) Wood, Kiley                 
     3) Wood, Brooke                    4) DeLancey, Lacey             
  3 Pettus                                              4:11.31   12   
     1) Moore, Tristian                 2) Garza, Chloe                
     3) Delbosque, Savannah             4) Elder, Anna                 
  4 Flatonia                                            4:11.54    8   
     1) Bruns, Alex                     2) Steinhauser, Katie          
     3) Mica, Courtney                  4) Williams, Taylor            
  5 Yorktown                                            4:18.54    4   
     1) Leister, Alyssa                 2) Guerrero, Emily             
     3) Henderson, Mandi                4) Yeoman, Micah               
  6 Shelbyville                                         4:23.24    2   
     1) Walker, Catasia                 2) Cartwright, Adaisia         
     3) Johnson, Tiara                  4) Bolton, Camory              
  7 Thrall                                              4:26.51        
     1) Preuss, Brandie                 2) Kelm, Tucker                
     3) Fox, Samantha                   4) Rinderknecht, Kristen       
  8 Tenaha                                              4:39.19        
     1) Thomas, Tia                     2) Edwards, Courtney           
     3) Jackson, Whitney                4) Ray, AshLee                 
 
Event 122  Men 4x400 Meter Relay 1A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Shiner                                              3:25.41   20   
     1) Blaschke, Lucian                2) Lawrence, Zach              
     3) Jones, Evel                     4) Wallace, Marlon             
  2 Mason                                               3:28.97   16   
     1) Steward, Zen                    2) Newsom, Jake                
     3) Castillo, Miguel                4) Silguero, Raul              
  3 Evadale                                             3:28.99   12   
     1) Stringer, Corey                 2) Bruce, Brandon              
     3) Etue, Hunter                    4) Murphy, Deven               
  4 Yorktown                                            3:32.71    8   
     1) Lubyinesky, Cody                2) Weischwell, Jonathan        
     3) Barefield, Jayden               4) Metting, Dustin             
  5 Comstock                                            3:34.09    4   
     1) Spencer, Dawson                 2) Lunsford, Jonathan          
     3) Moreno, Edurado                 4) Fuentez, Christian          
  6 Louise                                              3:36.87    2   
     1) Puentes, Tony                   2) Perez, Isidore              
     3) Aguilar, Jorge                  4) Puentes, Noe                
  7 Saratoga West Hardin                                3:43.64        
     1) Woods, Colt                     2) Creel, Darren               
     3) Kelly, Justin                   4) Ridge, Calvin               
 -- Ben Bolt-Palito Blanco                                   DQ        
     1) Ramirez, Gabriel                2) Lopez, Rudy                 
     3) Cadena, Adrian                  4) Alaniz, Andres              


Post to:
Post as: 
 
 
Switch to Full Version