RunnerspaceNewsView

2012 Results - TDSSAA North and East Track Championships

Published by RunnerSpace.com/OFSAA
May 12 2012, 03:17 AM | 121756 views
PrintReport
Social
Images
TDSSAA North and East Track Championships
May 9, 2012 to May 10, 2012
Birchmount Stadium, Toronto, ON, CA
 
| 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3000m | 1500m Steeple | 2k Steeple | 80m Hurdles | 100m Hurdles | 110m Hurdles | 300m Hurdles | 400m Hurdles | 4x100m Relay | 4x400m Relay | Shot Put | Discus | Javelin | High Jump | Long Jump | Triple Jump
 
Mens 1500m Junior East Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 DeVito, Ben   Birchmount Park 4:20.65 1 10
2 Nunguwenimana, Thier   Birchmount Park 4:39.60 1 8
3 Su, Chris   Sir Wilfrid Laur 4:51.67 1 6
4 Wang, Marcel   Albert Campbell 5:04.15 1 5
5 Shakil, Faiz   Sir Wilfrid Laur 5:07.44 1 4
6 Sun, Kenji   Albert Campbell 5:13.03 1 3
7 Carr, Brett   Sir Wilfrid Laur 5:13.16 1 2
8 Ho, Clement   West Hill - Toro 5:27.55 1 1
9 Debidin, Randy   Sir John A MacDo 5:33.89 1  
10 Sokolowski, Alex   RH King Academy 5:33.99 1  
11 Taylor, Andre   RH King Academy 5:34.17 1  
 
Mens 1500m Junior North Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Syrydiuk, Quinn   York Mills 4:28.12 1 10
2 Henley, Macalem   Northview Height 4:41.40 1 8
3 Karimi, Danial   Newtonbrook 4:41.84 1 6
4 Olulana, Emmanuel   CW Jefferys 4:57.86 1 5
5 Han, Jesse   York Mills 5:05.11 1 4
6 Raghunandan, Andy   Westview Centenn 5:08.85 1 3
7 Yeung, Solomon   York Mills 5:12.30 1 2
8 Nguyen, Clinton   Westview Centenn 5:20.38 1 1
9 Noh, Hyeon Jun   Windfields Jr. H 5:25.15 1  
10 Li, Justin   AY Jackson - Nor 5:27.67 1  
11 Koller, Yaron   Northview Height 5:39.66 1  
12 Hernandez, Ricardo   John Polanyi 5:41.79 1  
13 Robeznieks, Erik   William Lyon Mac 5:51.04 1  
-- Salami, Raphael   Nelson A Boylen DNS 1  
-- Jairam, Benny   Northview Height DNS 1  
-- Deon, Bickram   Emery DNS 1  
-- Ren, Haoming   Don Mills DNS 1  
-- Emannuel, Olulana   CW Jefferys DNS 1  
-- Geng, Andi   Don Mills DNS 1  
 
Mens 1500m Midget East Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Muacasso-Shour, Natan   Albert Campbell 4:28.40 1 10
2 Mackrell, Luke   Birchmount Park 4:30.88 1 8
3 Wood, Carter   Birchmount Park 4:44.17 1 6
4 Yeung, Jason   Albert Campbell 4:44.43 1 5
5 Mohamed, Ramy   Birchmount Park 4:51.79 1 4
6 McCann, Neil   Birchmount Park 4:59.05 1 3
7 Matheson, Jeff   Birchmount Park 5:11.43 1 2
8 Storey, Evan   Sir Oliver Mowat 5:17.50 1 1
9 Tran, Khavan   RH King Academy 5:18.48 1  
10 Hummel, Joshua   Sir Oliver Mowat 5:19.44 1  
11 Irani, Sheroy   SATEC 5:22.46 1  
12 Chandrakumar, Thanujan   Albert Campbell 5:27.73 1  
13 Mai, Alpha   Dr Norman Bethun 5:40.11 1  
14 La, James   Dr Norman Bethun 5:49.77 1  
 
Mens 1500m Midget North Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sandali, Ehab El   Westview Centenn 4:37.01 1 10
2 Rule, Terren   St Andrew's Juni 4:56.16 1 8
3 Goldberg, Akiva   William Lyon Mac 5:02.10 1 6
4 Mirzazadeh, Farzan   Windfields Jr. H 5:03.08 1 5
5 Ngan, Ryan   Don Valley Jr HS 5:08.85 1 4
6 Lesurf, Jason   St Andrew's Juni 5:12.06 1 3
7 Sabbah, Arash   Windfields Jr. H 5:15.07 1 2
8 Lantouris, Marco   Windfields Jr. H 5:16.97 1 1
9 Bierbrier, Josh   Windfields Jr. H 5:19.81 1  
10 Volpe, Nathan   Northview Height 5:20.53 1  
11 Siu, Samuel   Earl Haig 5:20.94 1  
-- Gavrutenk, Alexsandr   Northview Height DNS 1  
-- Jama, Omar   Westview Centenn DNS 1  
 
Mens 1500m Senior East Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mubu, Tari   Birchmount Park 4:21.46 1 10
2 Tam, Theodore   Albert Campbell 4:37.22 1 8
3 Torres, Gabriel   West Hill - Toro 4:37.71 1 6
4 Shakil, Fariz   Sir Wilfrid Laur 4:39.44 1 5
5 Grondin, Kyle   Birchmount Park 4:49.97 1 4
6 Cooper, Ryan   Albert Campbell 4:54.54 1 3
7 Ahmadi, Rafi   West Hill - Toro 4:54.79 1 2
8 Poon, Tommy   Albert Campbell 5:03.22 1 1
9 Ching, Joshua   Agincourt CI 5:05.39 1  
10 Malchic, Edgar   Woburn 5:05.82 1  
11 Lai, David   Albert Campbell 5:07.92 1  
12 Servanda, Jeriel   Woburn 5:11.71 1  
13 Huang, Jackie   Albert Campbell 5:15.13 1  
14 Williams, Deon   Winston Churchil 5:16.59 1  
15 Cantelon, Christian   Sir John A MacDo 5:21.50 1  
16 Bashir, Ishmum   Lester B Pearson 5:23.43 1  
17 Rowe, Micheal   Dr Norman Bethun 5:26.84 1  
18 Lewin, Jamar   Albert Campbell 5:29.12 1  
19 Li, Johnson   Agincourt CI 5:31.00 1  
20 Ahmed, Adil   Albert Campbell 5:41.81 1  
-- Gillies, Robbie   Birchmount Park NT 1  
-- Housaini, Mahdi   Sir John A MacDo NT 1  
-- Vignjevic, Victor   Albert Campbell NT 1  
-- Tse, Richard   Woburn NT 1  
-- Cameron, Ian   David & Mary Tho NT 1  
 
Mens 1500m Senior North Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Aljoe, Junior   Newtonbrook 4:23.06 1 10
2 Mpofu, Killian   Westview Centenn 4:25.11 1 8
3 Kwarko-fosu, Kwesi   York Mills 4:38.04 1 6
4 Medrek, Alex   York Mills 4:38.15 1 5
5 Fronda, Dylan   William Lyon Mac 4:46.37 1 4
6 Ning, Tian-Shi   York Mills 4:48.62 1 3
7 Pinnace, Jordan   Georges Vanier - 4:51.19 1 2
8 Xu, Aubrey   Victoria Park 4:51.88 1 1
9 Chan, Matthew   Earl Haig 4:52.02 1  
10 Ezzati, Arvin   Earl Haig 4:52.62 1  
11 Rampersaud, Ryan   CW Jefferys 4:52.69 1  
12 Tafti, Yazad   AY Jackson - Nor 4:53.29 1  
13 Li, Clement   Earl Haig 4:54.28 1  
14 Chan, Thomas   Earl Haig 4:55.92 1  
15 Mohamed, Roble   Westview Centenn 5:08.88 1  
16 Jin, Tony   AY Jackson - Nor 5:10.22 1  
17 Singh, Adam   Westview Centenn 5:12.75 1  
18 Ali, Ahmed   Newtonbrook 5:24.91 1  
19 Hosseini, Javad   Georges Vanier - 5:29.76 1  
20 Tsui, David   Victoria Park 5:33.38 1  
-- Assefa, Asheber   Nelson A Boylen DNS 1  
-- Njorge, Moses   CW Jefferys DNS 1  
-- Sadidi, Kiarash   Newtonbrook DNS 1  
 
Womens 1500m Junior East Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Currie, Cadence   Sir Oliver Mowat 5:28.36 1 10
2 Cheung, Lovisa   Albert Campbell 5:42.06 1 8
3 Hoang, Amanda   Albert Campbell 5:53.67 1 6
4 Wang, Linda   Albert Campbell 6:05.74 1 5
5 Daragay, Alyssa   West Hill - Toro 6:09.43 1 4
6 Inberg, Kalle   RH King Academy 6:10.15 1 3
7 Weerasekera, Dilani   Dr Norman Bethun 6:14.23 1 2
8 Mak, Angela   Albert Campbell 6:15.46 1 1
9 Ballos, Madelyn   Sir John A MacDo 6:25.98 1  
10 Lam, Carrie   Dr Norman Bethun 6:27.98 1  
11 Sarker, Saadia   Sir Wilfrid Laur 7:31.93 1  
-- Syed, Nadia   SATEC DNF 1  
 
Womens 1500m Junior North Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mak, Claudia   York Mills 6:03.28 1 10
2 Doyle, Christine   Northview Height 6:06.10 1 8
3 Olaniyi, Oyin   Northview Height 6:09.91 1 6
4 Tse, Ashtyn   Earl Haig 6:20.83 1 5
5 Shkiler, Danielle   William Lyon Mac 6:40.66 1 4
6 Zhu, Mary   Earl Haig 6:53.86 1 3
7 An, Vivian   Don Mills 7:38.20 1 2
-- Egher, Shany   Northview Height DNS 1  
-- Wang, Shanshan   Don Mills DNS 1  
-- Galler-Tough, Dana   Newtonbrook DNS 1  
-- Korobeynikov, Marina   Northview Height DNS 1  
 
Womens 1500m Midget East Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Valenton, Natasha   RH King Academy 6:01.55 1 10
2 Sivakumaran, Shankavi   RH King Academy 6:03.21 1 8
3 Cameron, Ashley   Sir Wilfrid Laur 6:06.03 1 6
4 Au, Fiona   Albert Campbell 6:32.55 1 5
5 Gutierrea, Arlene   David & Mary Tho 7:46.52 1 4
-- Bouchard, Kaila   Birchmount Park NT 1  
 
Womens 1500m Midget North Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Park, Laura   St Andrew's Juni 5:23.27 1 10
2 McNeil, Michiela   Newtonbrook 5:43.07 1 8
3 MacIntosh, Riley   Earl Haig 5:44.99 1 6
4 Wildfong, Stephanie   Windfields Jr. H 5:52.01 1 5
5 Fila, Elina Gama -   Windfields Jr. H 5:55.99 1 4
6 Tran, Sabrina   John Polanyi 6:50.44 1 3
7 Forster, Nicole   Earl Haig 7:06.30 1 2
8 Mahendran, Menna   Victoria Park 7:09.15 1 1
9 Allison, Sydney   Windfields Jr. H 7:37.66 1  
-- Kucera, Brittany   Northview Height DNS 1  
-- Mpampas, Athena   Windfields Jr. H DNS 1  
-- Sevier, Marteen   Earl Haig DNS 1  
 
Womens 1500m Senior East Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kitevski, Julia   Birchmount Park 4:50.10 1 10
2 Stephenson, Amy   Sir Oliver Mowat 5:30.29 1 8
3 Hummel, Amanda   Sir Oliver Mowat 5:31.27 1 6
4 Lin, Meagan   Dr Norman Bethun 5:31.30 1 5
5 Cheung, Esther   Albert Campbell 5:40.48 1 4
6 Sanger, Kaitlynn   Sir Oliver Mowat 5:47.31 1 3
7 Fang, Joey   Dr Norman Bethun 6:13.50 1 2
8 Naganathan, Jelani   SATEC 6:19.83 1 1
9 Archibald, Carolina   SATEC 6:23.47 1  
10 Bayes-Fleming, Nicole   Sir Oliver Mowat 6:43.54 1  
11 Prima, Nicole   West Hill - Toro 6:44.19 1  
-- Raju, Suryakala   David & Mary Tho NT 1  
-- Campusano, Triana   West Hill - Toro NT 1  
 
Womens 1500m Senior North Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Yang, Connie   York Mills 5:15.04 1 10
2 Huang, Denise   William Lyon Mac 5:38.67 1 8
3 Chu, Alanna   York Mills 5:40.17 1 6
4 Yeung, Samantha   Newtonbrook 5:49.80 1 5
5 Rashev, Rebecca   Newtonbrook 6:02.08 1 4
6 Fatal, Whitney   Westview Centenn 6:05.14 1 3
7 Shigeishi, Nicole   AY Jackson - Nor 6:19.08 1 2
8 Yin, Degas   Earl Haig 6:20.77 1 1
9 Pineros, Laura   Georges Vanier - 6:21.78 1  
-- Hemme, Elizabeth   Northview Height NT 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 



Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version