RunnerspaceNewsView

2012 Results - California CIF SJS Division 1 Championships - Sac-Joaquin Section

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
May 20 2012, 12:59 AM | 66919 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - California CIF SJS Division 1 Championships - Sac-Joaquin Section

Website:Click here

Results by: Red Cap Timing

Licensed to Red Cap Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/16/2012 11:05 PM
       CIF Sac-Joaquin Section Track and Field - 5/16/2012 to 5/18/2012        
                        Division 1 - Trials and Finals                         
                             Elk Grove High School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 40.94  1999        Vallejo, Vallejo                            
  Division I: # 41.72  2010        Jesuit, Jesuit                              
                       K Brown, J Wallace, L Pilorin, R Frasier          
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jesuit/DRL/1/SJ  'A'                                  42.59Q  3 
     1) Alkebulan, Kaba 11              2) Mitsch, Austin 11              
     3) Westmoreland, Zane 12           4) Pilorin, Loren 12              
  2 Stagg/TCAL/1/SJ  'A'                                  42.78Q  1 
     1) Boyd, Maurice 12                2) Wood, Ryan 12                  
     3) Wood, Brian 12                  4) Manning, Treyvon 12            
  3 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                               42.86Q  4 
     1) Bohamera, Nicholas 11           2) Bloodworth, Brandon 11         
     3) Martinez III, Armando 11        4) Evans, Ali 9                   
  4 Grace Davis/MMC/1/SJ  'A'                             43.30Q  2 
     1) Conde, Allen 12                 2) Ogbeide, Osaretin 12           
     3) Millan, David 12                4) Buzick, Michael 12             
  5 Vacaville/MEL/1/SJ  'A'                               42.75q  3 
     1) Mason, Melvin 12                2) Edokpayi, Ime 12               
     3) Paulin, Jared 11                4) Mewborn, Daniel 10             
  6 Bear Creek/SJAA/1/SJ  'A'                             42.93q  4 
     1) Dobbins, Khari 12               2) Turner, Travis 12              
     3) Williams, Deshan 11             4) Lee, Dwayne 11                 
  7 Oak Ridge/DRL/1/SJ  'A'                               43.38q  1 
     1) Mueller, Shay 12                2) Youngberg, Zach 11             
     3) Williams, Bryce 10              4) Sipes, Jacob 10                
  8 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                             43.41q  1 
     1) Norman, Javonte 9               2) Ratliff, Jaelin 10             
     3) Mason, Corey 12                 4) Christopherson, Jamie 12       
  9 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                          43.61   4  43.604
     1) Basa, Brandon 10                2) Tutuwan, Eric 12               
     3) Ramseur, C'Maje 11              4) Powell, Sterling 11            
 10 Turlock/CCC/1/SJ  'A'                                 43.61   2  43.605
     1) Hyer, Ty 11                     2) Hogan, Jevon 10                
     3) Lombrana, Niko 12               4) Nicolai, Alec 12               
 11 Lincoln-S/SJAA/1/SJ  'A'                              43.65   2 
     1) Williams, Todd 12               2) Moaning, Johansen 10           
     3) Greenley, Zack 11               4) Davis, Justin 11               
 12 Franklin-EG/DVC/1/SJ  'A'                             43.67   2 
     1) Sanders, Damien 11              2) Lampley, Trevon 11             
     3) Green, Marcus 11                4) Harris, Kyran 11               
 13 Downey/MMC/1/SJ  'A'                                  43.75   1 
     1) Kreifels, John 11               2) Cummins, Ty 12                 
     3) Lowe, Caleb 12                  4) Harris, Herman 11              
 14 Davis/DVC/1/SJ  'A'                                   43.90   3 
     1) Ramalingam, Jordan 12           2) Leverrier, Lee 11              
     3) Chong, Alex 12                  4) Austin, Matthew 12             
 15 Merced/CCC/1/SJ  'A'                                  43.92   3 
     1) Montanez, Johnny 11             2) Yaley, Brendan 11              
     3) Toney, Trenton 11               4) Wilkinson, Kwane 10            
 16 Buhach Colony/CCC/1/SJ  'A'                           44.13   2 
     1) Batther, Jesse 12               2) Jefferson, Chandler 11         
     3) Levesque, Quintin 10            4) Davis, Tyler 12                
 17 McNair/TCAL/1/SJ  'A'                                 44.20   1 
     1) Stark, Jonathan 11              2) Kargbo, George 11              
     3) Coleman, Carl 11                4) Carolino, Judson 11            
 18 Vintage/MEL/1/SJ  'A'                                 44.27   4 
     1) Beck, Brandon 11                2) Carlile, Andrew 11             
     3) Calderon, Jonny 11              4) Reis, Gabe -                   
 19 Golden Valley/CCC/1/SJ  'A'                           44.35   3 
     1) De Conto, Vincent 10            2) Fernandez, Justin 12           
     3) Pust, Ryan 10                   4) De La Torre, Juan 12           
 20 Enochs/MMC/1/SJ  'A'                                  44.75   2  44.745
     1) Butler, Brandon 12              2) Sookhoo, Devon 10              
     3) Chambers, Justice 12            4) Daniels, Stephan 12            
 21 Franklin-S/SJAA/1/SJ  'A'                             44.75   3  44.746
     1) Gaines, Isaiah 11               2) Ruiz, Fabian 11                
     3) Valverde, D'Andre 11            4) Bowen, Ryan 12                 
 22 Edison/TCAL/1/SJ  'A'                                 44.82   1 
     1) Jones, Brian 12                 2) Knight, Kermit 12              
     3) Tisdale, Anthony 10             4) Lott, Troy 12                  
 23 Gregori/MMC/1/SJ  'A'                                 44.97   3 
     1) Barker, Jesse 11                2) Gentry, Bobby 11               
     3) Stowers, Garrett 11             4) Wash, Dominik 11               
 24 Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                               45.15   4 
     1) Hubbard, Raemond 12             2) Brown, Isaiah 12               
     3) Rankin, Micah 11                4) Brooks, Vernon 11              
 25 Lodi/SJAA/1/SJ  'A'                                   45.45   4 
     1) Silva, Andres 12                2) Shah, Maalik 11                
     3) Peckham, Robby 12               4) Cranston, Scotty 11            
 26 Tokay/TCAL/1/SJ  'A'                                  45.91   3 
     1) Dart, Travis 10                 2) Schreiner, Bryson 11           
     3) Sublaban, Ahmed 11              4) Hadnot, Steve 12               
 27 Pleasant Grove/DRL/1/SJ  'A'                          45.98   4 
     1) Ringgold, Marcus 10             2) Black, Charles 10              
     3) McEvoy, Brandon 11              4) Gonzales, Korey 9              
 28 Armijo/MEL/1/SJ  'A'                                  46.50   2 
     1) Champion-Benjamin, Martin 9     2) Brown, Jeffrie 10              
     3) Gacosta, Jairon 11              4) Mojica, Arturo 11              
 -- Modesto/MMC/1/SJ  'A'                                   DNF   1 
     1) Adorno, Eric 12                 2) Wright, Deshon 12              
     3) Stavrioundakis, Strat 12        4) Collins, Lovel 10              
 
Event 2  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 45.78  2005        West, West                                  
  Division I: # 47.08  2005        West, West                                  
  Division I: # 47.08  2007        Franklin-EG, Franklin-EG                    
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                          47.83Q  1 
     1) Levy, Ciara 10                  2) Love, A'Jah 12                 
     3) Schuhmeier, Phoenisha 12        4) Higgwe, Esther 12              
  2 Buhach Colony/CCC/1/SJ  'A'                           48.51Q  4 
     1) Coward, Barbara 9               2) Coward, Brandy 9               
     3) Eastman, Tenisha 12             4) Mitchell, Emoni 11             
  3 Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                               48.73Q  2 
     1) Roan, Dominique 12              2) Pugh, Daje 12                  
     3) Stanford, Ashley 12             4) Robinson, Alysia 10            
  4 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                             48.82Q  3 
     1) Green, Keilani 9                2) Williams, Schantel 9           
     3) Cox, Talia 10                   4) Umpierre, Jada 11              
  5 Johansen/MMC/1/SJ  'A'                                48.76q  1 
     1) Bogan, Zakiyyah 9               2) Crittenden, Naya 11            
     3) Smith, Jordan 12                4) Davison, Jocelyn 12            
  6 McNair/TCAL/1/SJ  'A'                                 49.18q  3 
     1) Brown, Antoinetta 12            2) Coleman, Mandy 10              
     3) Rhone, Briana 12                4) Mobley, Bykema 10              
  7 Edison/TCAL/1/SJ  'A'                                 49.22q  2 
     1) Johnson, Raivyn 10              2) Zackery, Ebony 10              
     3) Robinson, Ronika 11             4) Wilson, Cicelya 11             
  8 Stagg/TCAL/1/SJ  'A'                                  49.26q  4 
     1) Garner, Jackie 10               2) Williams, Ciona 12             
     3) Small, Armani 9                 4) Wilson, Angelique 12           
  9 Lincoln-S/SJAA/1/SJ  'A'                              49.66   1 
     1) Johnson, Rashai 12              2) Chatman, Brittney 11           
     3) Holguin, Mariela 12             4) Menton, Brittany 10            
 10 Merced/CCC/1/SJ  'A'                                  49.88   4  49.874
     1) Wilkinson, Aaliyah 9            2) Barnes, Jerryca 10             
     3) Brown, Taylor 10                4) Beecham, Timani 11             
 11 Sheldon/DRL/1/SJ  'A'                                 49.88   3  49.879
     1) Williamson, Sabrina 12          2) Corrigan, Kassandra 12         
     3) Brown, I'Yanna 10               4) Mullen, Breanna 10             
 12 Merrill West/TCAL/1/SJ  'A'                           49.98   1 
     1) Flowers, Summer 12              2) Shavers, Maliyah 11            
     3) Southards, Margaret 11          4) Grady, Megan 11                
 13 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                               50.00   4 
     1) Giao, Jenny 10                  2) Meyers, Monica 9               
     3) Leisure, Tierra 10              4) Smith, Jazmine 10              
 14 Davis/DVC/1/SJ  'A'                                   50.17   2 
     1) Stephens, Rose 11               2) Sumner, Han-ah 10              
     3) Eaton, Ellie 11                 4) Gary, Bailey 11                
 15 St. Francis/DRL/1/SJ  'A'                             50.19   2 
     1) Adams, Brittany 10              2) Wilson, Camille 10             
     3) Hughes, Haley 12                4) Hunter, Sydney 9               
 16 Pitman/CCC/1/SJ  'A'                                  50.42   2 
     1) Gonzales, Allysa 10             2) Littlefield, Claire 10         
     3) Derr, Kelsee 11                 4) Cariaso, Lauren 9              
 17 Franklin-S/SJAA/1/SJ  'A'                             50.43   3 
     1) Thompson, Elizabeth 10          2) Miles, J'Liyah 9               
     3) Richards, Catherine 12          4) Bracey, Simone 12              
 18 Atwater/CCC/1/SJ  'A'                                 51.61   1 
     1) Bautista, Alexis 10             2) Sanchez, Brenda 11             
     3) Cathey, Hannah 12               4) Bernatz, Courtney 11           
 19 Pleasant Grove/DRL/1/SJ  'A'                          51.85   3 
     1) Thomas, Imani 10                2) Archuleta, Ane' 10             
     3) Feusi, Justince 10              4) Brown, Bailey 10               
 20 Bear Creek/SJAA/1/SJ  'A'                             52.73   3 
     1) Alcantara, Alexandria 10        2) Priest, Skyler 10              
     3) Sylvester, Bre 10               4) Menil, Clarissa 10             
 21 Downey/MMC/1/SJ  'A'                                  52.87   2 
     1) Finch, Maddy 12                 2) Martin, Dejanee 10             
     3) Hernandez, Jennifer 12          4) Fenton, Tyler 11               
 22 Gregori/MMC/1/SJ  'A'                                 53.16   1 
     1) Buford-Roland, Akia 10          2) Patterson, Grace 10            
     3) Wyrsch, Michala 10              4) Rhodeman, Ryann 11             
 23 Armijo/MEL/1/SJ  'A'                                  53.49   2 
     1) Nathan-Funk, Gabriella 10       2) Holt, Tyra 10                  
     3) Armstrong Land, Monique 9       4) Williams, Dajanae 9            
 24 Enochs/MMC/1/SJ  'A'                                  53.89   4 
     1) DeVito, Christiana 10           2) Divis, Andi 11                 
     3) Lopes, Courtney 11              4) Goynes, Erica 12               
 25 Vintage/MEL/1/SJ  'A'                                 55.13   2 
     1) Lopez, Angelique 11             2) Mills, Mackenzie 11            
     3) Murphy, Marissa 11              4) Sieger, Melissa 12             
 26 Lodi/SJAA/1/SJ  'A'                                   55.60   3 
     1) Arlin, Madison 11               2) Schwabauer, Arianna 10         
     3) Martin, Megan 11                4) VanDiemen, Brianna 12          
 -- Oak Ridge/DRL/1/SJ  'A'                                  FS   4 
     1) Kelsey, Michaela 11             2) Davenport, Alexis 11           
     3) Pears, Jasmine 11               4) Trumbull, Shannon 12           
 -- Franklin-EG/DVC/1/SJ  'A'                                DQ   3  Zone violation 3
     1) Winters, Desiree 11             2) Dike, Chinyere 9               
     3) Ezimora, Ifunanya 9             4) O'Neal, Jorden 9               
 
Event 5  Boys 110 Meter Hurdles
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 13.86  1999        Rico Hatter, Vallejo                        
  Division I: # 14.14  2009        Kyler Martin, Vacaville                     
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Lindsey, Andre            11 Stagg/TCAL/1             15.17Q  1.3  2 
  2 Bland, Keane              12 Johansen/MMC/1           15.20Q -0.4  1 
  3 Stavrioundakis, Strat     12 Modesto/MMC/1            15.22Q -1.4  3 
  4 Boyd, Maurice             12 Stagg/TCAL/1             15.29Q  0.8  4 
  5 Turner, Travis            12 Bear Creek/SJAA/         15.32q  1.3  2 
  6 Legge, Jacob              11 Ponderosa/DRL/1          15.40q -0.4  1 
  7 Pust, Steven              12 Golden Valley/SJ         15.43q -1.4  3 
  8 Hoofard, Dallas           11 Atwater/CCC/1            15.45q  1.3  2 
  9 Easter, Alonzo            11 Lincoln-S/SJAA/1         15.51  -1.4  3 
 10 Edokpayi, Ime             12 Vacaville/MEL/1          15.59  -0.4  1 
 11 Alkebulan, Kaba           11 Jesuit/DRL/1             15.62   0.8  4 
 12 Espirtu, Ernest           11 Bear Creek/SJAA/         15.76   0.8  4 
 13 Youngberg, Zach           11 Oak Ridge/DRL/1          16.00  -0.4  1 
 14 Ito, Chris                11 Franklin-EG/DVC/         16.02  -1.4  3 
 15 Anderson, Colin           11 Lodi/SJAA/1              16.23   0.8  4 
 16 Coleman, Trevor           11 Atwater/CCC/1            16.53  -1.4  3 
 17 Terrazas, Juan            12 Merced/CCC/1             16.56   0.8  4 
 18 Llamas, Alejandro         10 Tokay/TCAL/1             16.75   1.3  2 
 19 Carter, Chris             11 Pleasant Grove/D         16.81   1.3  2 
 20 Whitfield, Raja           12 Sheldon/DRL/1            16.84  -0.4  1 
 21 Walker, Mykal              9 Vacaville/MEL/1          16.93   1.3  2 
 22 Trapp, Isaiah             11 Mont Trail/DVC/1         17.16   0.8  4 
 23 Thompson, Wesley          10 St. Mary's/TCAL/         17.41  -1.4  3 
 24 Naran, Bayar              12 Wood/MEL/1               17.58   0.8  4 
 25 Clay, Kenyan              11 Vacaville/MEL/1          17.71  -0.4  1  17.702
 26 Hekking, Chad              9 Vacaville/MEL/1          17.71   1.3  2  17.704
 27 Nguyen, Kevin             12 St. Mary's/TCAL/         17.87  -0.4  1 
 28 Chidume, Chibundum        11 Modesto/MMC/1            18.26  -1.4  3 
 29 DuPratt, William          12 Davis/DVC/1              18.95   0.8  4 
 30 Charles, Marcus           12 Davis/DVC/1              19.89  -1.4  3 
 31 Sepulveda, Ivan           11 Gregori/MMC/1            20.76   1.3  2 
 
Event 6  Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 13.90  2011        Daje Pugh, Fairfield                        
  Division I: # 14.33  2008        Tenise Brewer, Florin                       
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Pugh, Daje                12 Fairfield/MEL/1        # 14.03Q -0.9  1 
  2 Cook, Daria               10 Vacaville/MEL/1        # 14.18Q -1.6  2 
  3 Perry, Pattriana          10 Vacaville/MEL/1        # 14.22Q  0.9  4 
  4 Trumbull, Shannon         12 Oak Ridge/DRL/1          14.95Q +0.0  3 
  5 Levy, Ciara               10 Mont Trail/DVC/1         14.66q  0.9  4 
  6 Vance, Nia                 9 Vacaville/MEL/1          15.13q +0.0  3 
  7 Taylor, Shea              12 Grace Davis/MMC/         15.25q -1.6  2 
  8 Derr, Kelsee              11 Pitman/CCC/1             15.73q -0.9  1 
  9 Green, Keilani             9 St. Mary's/TCAL/         15.88  -0.9  1 
 10 Westerterp, Katie         12 Lodi/SJAA/1              16.03  +0.0  3 
 11 Pettingill, Katie         12 Folsom/DRL/1             16.19  -1.6  2 
 12 Bernatz, Courtney         11 Atwater/CCC/1            16.38  -1.6  2 
 13 Stephens, Rose            11 Davis/DVC/1              16.49   0.9  4 
 14 Southards, Margaret       11 Merrill West/TCA         16.57  -0.9  1 
 15 Chatman, Brittney         11 Lincoln-S/SJAA/1         16.61  -0.9  1 
 16 Patino, Mallory           11 Turlock/CCC/1            16.62  +0.0  3 
 17 Earl, Mariah              11 Vacaville/MEL/1          16.66  +0.0  3 
 18 Alexander, Misty          10 Turlock/CCC/1            16.97  -1.6  2 
 19 Tenney, Janae             12 Ponderosa/DRL/1          17.31  +0.0  3 
 20 Rodgers, Danielle         11 St. Mary's/TCAL/         17.33   0.9  4 
 21 McFall, Rachel            11 Beyer/MMC/1              17.39  -0.9  1 
 22 Hepworth, Grace            9 Pleasant Grove/D         17.44  -1.6  2 
 23 Buchanan, Carlie           9 Lodi/SJAA/1              17.59   0.9  4 
 24 Giordani, Celeste         11 Lincoln-S/SJAA/1         17.60  -1.6  2 
 25 Nielsen, Courtney         11 Gregori/MMC/1            17.71  -0.9  1  17.710
 25 Sherman, Amanda           11 Franklin-EG/DVC/         17.71  +0.0  3  17.710
 27 Dumlao, Marissa           12 St. Francis/DRL/         17.81  -0.9  1 
 28 Hedund, Heather           12 Beyer/MMC/1              18.38  -1.6  2 
 29 Park, Anna                 9 Davis/DVC/1              18.61  +0.0  3 
 30 Watson, Joy               11 St. Mary's/TCAL/         19.01   0.9  4 
 -- Mobley, Bykema            10 McNair/TCAL/1               FS   0.9  4 
 
Event 7  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 46.53  1997        Eddie Levine, Golden Valley                 
  Division I: # 47.95  2011        Romon Bridge, Edison                        
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Mason, Corey              12 St. Mary's/TCAL/         49.05Q  2  49.041
  2 Dobbins, Khari            12 Bear Creek/SJAA/         49.05Q  1  49.045
  3 Roberds, Alex             11 Ponderosa/DRL/1          49.06Q  3 
  4 Kaye, Eddie               11 Merrill West/TCA         49.85Q  4 
  5 Martinez III, Armando     11 Elk Grove/DVC/1          49.80q  3 
  6 Manning, Treyvon          12 Stagg/TCAL/1             49.86q  1  49.858
  7 Adorno, Eric              12 Modesto/MMC/1            49.86q  2  49.860
  8 Gaines, Isaiah            11 Franklin-S/SJAA/         49.91q  2 
  9 Bowen, Ryan               12 Franklin-S/SJAA/         50.46   3 
 10 Vargas, Ramon             11 Atwater/CCC/1            50.55   4 
 11 Sipes, Jacob              10 Oak Ridge/DRL/1          50.56   2 
 12 Stone, Cameron             9 Sheldon/DRL/1            50.98   1  50.972
 13 Montanez, Johnny          11 Merced/CCC/1             50.98   4  50.977
 14 Mewborn, Daniel           10 Vacaville/MEL/1          51.05   2 
 15 Tutuwan, Eric             12 Mont Trail/DVC/1         51.43   2 
 16 Huynh, Adam               11 Mont Trail/DVC/1         51.46   1 
 17 Tatum, James              11 Merced/CCC/1             51.55   1 
 18 Edwards, Steven           10 Sheldon/DRL/1            52.49   4 
 19 Westmoreland, Zane        12 Jesuit/DRL/1             52.79   4 
 20 Ward, Demetrious           9 Vacaville/MEL/1          52.94   1 
 21 Croft, Blake               9 Davis/DVC/1              52.99   3 
 22 Jackson, Jordan           11 Lincoln-S/SJAA/1         53.29   3 
 23 Jackson, Dawayne          10 Modesto/MMC/1            54.38   2 
 24 Weaver, Ryan               9 Turlock/CCC/1            54.47   4 
 25 Mojica, Arturo            11 Armijo/MEL/1             54.52   1 
 26 Campbell, Marquis         12 Downey/MMC/1             55.00   1 
 
Event 8  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
  SJ Section: ! 53.47  2003        Deonna Lawrence, Sheldon                    
  Division I: # 55.73  2011        Cierra Jordan, Edison                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Love, A'Jah               12 Mont Trail/DVC/1         57.69Q  1 
  2 Tucker, Kamaya            11 Laguna Creek/DVC         58.20Q  2 
  3 Smith, Jazmine            10 Elk Grove/DVC/1          58.64Q  4 
  4 Cox, Talia                10 St. Mary's/TCAL/         58.90Q  5 
  5 Eaton, Ellie              11 Davis/DVC/1              59.14Q  3 
  6 Umpierre, Jada            11 St. Mary's/TCAL/         58.64q  2 
  7 Anselmo, Brittany         10 Ponderosa/DRL/1          58.89q  1 
  8 Sumner, Han-ah            10 Davis/DVC/1              58.91q  5 
  9 Woolbright, Carlondra     11 Edison/TCAL/1            59.68   4 
 10 Ndem, Joy                 12 Turlock/CCC/1            59.75   5  59.741
 11 Williamson, Sabrina       12 Sheldon/DRL/1            59.75   2  59.742
 12 Holt, Tyra                10 Armijo/MEL/1           1:00.36   4 
 13 Thompson, Elizabeth       10 Franklin-S/SJAA/       1:00.60   3 
 14 Bautista, Alexis          10 Atwater/CCC/1          1:01.53   1 
 15 Guerrero, Jordan          11 Vacaville/MEL/1        1:01.74   5 
 16 Crittenden, Naya          11 Johansen/MMC/1         1:01.90   3 
 17 Bell, Dasia               11 Merced/CCC/1           1:02.10   1 
 18 Archuleta, Ane'           10 Pleasant Grove/D       1:02.46   2 
 19 Hunter, Sydney             9 St. Francis/DRL/       1:02.52   3 
 20 Richmond, Allyson         12 Napa/MEL/1             1:03.08   1 
 21 Zavala, Marcelina         11 Napa/MEL/1             1:03.28   3 
 22 Easter, D'Asia            12 St. Mary's/TCAL/       1:03.83   4 
 23 Patterson, Grace          10 Gregori/MMC/1          1:03.84   2 
 24 Gomez, Katie              11 Vacaville/MEL/1        1:04.67   5 
 25 Schwabauer, Arianna       10 Lodi/SJAA/1            1:05.85   1 
 26 Miller, Jackie            11 Modesto/MMC/1          1:07.75   2 
 -- Turner, Kynisha            9 Merced/CCC/1                FS   3 
 
Event 9  Boys 100 Meter Dash
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
  SJ Section: ! 10.45  1996        Jim McGee, Sacramento                       
  Division I: # 10.60  2010        R.J. Frasier, Jesuit                        
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Mitsch, Austin            11 Jesuit/DRL/1             10.77Q -0.8  1 
  2 Bloodworth, Brandon       11 Elk Grove/DVC/1          11.15Q -0.5  2 
  3 Harris, Kyran             11 Franklin-EG/DVC/         11.29Q -3.2  4 
  4 Knight, Kermit            12 Edison/TCAL/1            11.30Q -1.3  5 
  5 Adorno, Eric              12 Modesto/MMC/1            11.31Q -1.2  3 
  6 Pilorin, Loren            12 Jesuit/DRL/1             11.19q -0.8  1 
  7 Powell, Sterling          11 Mont Trail/DVC/1         11.30q -0.5  2 
  8 Mewborn, David            10 Vacaville/MEL/1          11.33q -1.3  5 
  9 Davis, Justin             11 Lincoln-S/SJAA/1         11.36  -1.2  3 
 10 Buzick, Michael           12 Grace Davis/MMC/         11.42  -1.2  3 
 11 Mason, Melvin             12 Vacaville/MEL/1          11.44  -3.2  4 
 12 Wood, Brian               12 Stagg/TCAL/1             11.46  -0.8  1  11.451
 13 Scheinholz, Zack          12 Napa/MEL/1               11.46  -0.8  1  11.454
 14 Moaning, Johansen         10 Lincoln-S/SJAA/1         11.48  -0.5  2 
 15 Hogan, Jevon              10 Turlock/CCC/1            11.49  -3.2  4 
 16 Jones, Nate                9 Tracy/SJAA/1             11.52  -3.2  4 
 17 Carlile, Andrew           11 Vintage/MEL/1            11.53  -0.5  2  11.523
 18 Evans, Ali                 9 Elk Grove/DVC/1          11.53  -1.3  5  11.526
 19 Norman, Javonte            9 St. Mary's/TCAL/         11.54  -0.5  2 
 20 Hyer, Ty                  11 Turlock/CCC/1            11.55  -1.2  3 
 21 Lee, Dwayne               11 Bear Creek/SJAA/         11.58  -1.2  3 
 22 Lewis, Travis             12 Wood/MEL/1               11.59  -1.2  3 
 23 Fernandez, Justin         12 Golden Valley/SJ         11.60  -1.3  5 
 24 Collins, Lovel            10 Modesto/MMC/1            11.72  -0.8  1 
 25 Kemp, Edward              10 Atwater/CCC/1            11.78  -1.3  5 
 26 Christopherson, Jamie     12 St. Mary's/TCAL/         11.79  -1.3  5 
 27 Williams, Bryce           10 Oak Ridge/DRL/1          11.82  -0.5  2 
 28 Cooper, Richard           11 Pleasant Grove/D         11.88  -3.2  4 
 29 Toney, Trenton            11 Merced/CCC/1             12.17  -0.8  1 
 -- Boyd, Maurice             12 Stagg/TCAL/1                FS  -0.5  2 
 -- Conde, Allen              12 Grace Davis/MMC/            FS  -0.8  1 
 
Event 10  Girls 100 Meter Dash
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
  SJ Section: ! 11.58  2004        Jennifer Nash, West                         
  Division I: # 11.97  2010        Kashae Knox, Pleasant Gro                   
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Higgwe, Esther            12 Mont Trail/DVC/1         12.25Q -2.1  2 
  2 Williams, Ciona           12 Stagg/TCAL/1             12.33Q  1.0  1 
  3 Njenge, Ekone             10 Grant/DVC/1              12.43Q -2.4  5 
  4 Davison, Jocelyn          12 Johansen/MMC/1           12.55Q -1.9  3 
  5 Roan, Dominique           12 Fairfield/MEL/1          12.69Q -0.3  4 
  6 Eastman, Tenisha          12 Buhach Colony/CC         12.55q  1.0  1 
  7 Dike, Chinyere             9 Franklin-EG/DVC/         12.57q -2.4  5 
  8 Coward, Brandy             9 Buhach Colony/CC         12.60q -2.4  5 
  9 Brown, Antoinetta         12 McNair/TCAL/1            12.61  -2.4  5 
 10 Williams, Schantel         9 St. Mary's/TCAL/         12.75  -1.9  3  12.744
 11 Winters, Desiree          11 Franklin-EG/DVC/         12.75   1.0  1  12.747
 12 Harsch, Makenzie          12 Folsom/DRL/1             12.81  -2.4  5 
 13 Garner, Jackie            10 Stagg/TCAL/1             12.82  -0.3  4 
 14 Mullen, Breanna           10 Sheldon/DRL/1            12.83  -1.9  3 
 15 Perry, Pattriana          10 Vacaville/MEL/1          12.86  -0.3  4 
 16 Buchanan, Carlie           9 Lodi/SJAA/1              12.90   1.0  1 
 17 Menton, Brittany          10 Lincoln-S/SJAA/1         12.97  -2.1  2 
 18 Lopez, Angelique          11 Vintage/MEL/1            13.02  -2.4  5 
 19 Grady, Megan              11 Merrill West/TCA         13.03  -2.1  2 
 20 Townsend, Mytae            9 Franklin-S/SJAA/         13.04  -0.3  4 
 21 Robinson, Ronika          11 Edison/TCAL/1            13.05  -0.3  4 
 22 Brown, Taylor             10 Merced/CCC/1             13.22  -0.3  4 
 23 Thomas, Imani             10 Pleasant Grove/D         13.24  -2.1  2 
 24 Miles, J'Liyah             9 Franklin-S/SJAA/         13.31  -2.1  2 
 25 Bogan, Zakiyyah            9 Johansen/MMC/1           13.36   1.0  1 
 26 Gordon, Shelby            10 Napa/MEL/1               13.44  -2.1  2 
 27 George, Aliya             11 Wood/MEL/1               13.47  -2.1  2 
 28 Smith, Jordan             12 Johansen/MMC/1           13.51  -1.9  3 
 29 Hughes, Haley             12 St. Francis/DRL/         13.52  -1.9  3 
 30 DeVito, Christiana        10 Enochs/MMC/1             13.54   1.0  1 
 
Event 11  Boys 800 Meter Run
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
  SJ Section: ! 1:48.85  1997        James Levine, Golden Valley               
  Division I: # 1:53.45  2011        Sean Gomes, Beyer                         
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Mahoney, Tanner           12 Vacaville/MEL/1        1:57.21Q  5 
  2 Glaeser, Alex             12 Franklin-EG/DVC/       1:58.45Q  4 
  3 Manning, Treyvon          12 Stagg/TCAL/1           1:59.31Q  3 
  4 Jackson, Darrell          12 Fairfield/MEL/1        1:59.71Q  1 
  5 Mohr, Paul                11 Davis/DVC/1            2:02.54Q  2 
  6 Garcia, Ben               10 Pleasant Grove/D       1:58.80q  4 
  7 Hill, Brandon             12 Laguna Creek/DVC       1:58.85q  5 
  8 Ploeg, Jack                9 Elk Grove/DVC/1        1:59.87q  3 
  9 Croft, Andrew             12 Davis/DVC/1            2:01.04   5 
 10 Lopes, Blake              11 Downey/MMC/1           2:01.14   4 
 11 Burkhead, Aaron           12 Folsom/DRL/1           2:01.75   1 
 12 Vallierra, Ramiro         12 Grace Davis/MMC/       2:02.28   1 
 13 Ragland, Eric             11 Jesuit/DRL/1           2:02.54   1 
 14 Woollgar, Greg            11 Jesuit/DRL/1           2:02.60   3 
 15 Gonzales, Carlos          10 Tokay/TCAL/1           2:02.77   1 
 16 DeLeon, Joshua            11 Atwater/CCC/1          2:03.52   2 
 17 Ulloa, Rodolfo            10 Atwater/CCC/1          2:03.56   5 
 18 Hagerman, Kirk             9 Buhach Colony/CC       2:04.04   3 
 19 Thach, Peter              10 McNair/TCAL/1          2:04.72   3 
 20 Thornton, Zach            11 Oak Ridge/DRL/1        2:04.87   4 
 21 Rodriguez, Spencer        12 Lodi/SJAA/1            2:05.91   3 
 22 Mayfield, Aaron           10 Pitman/CCC/1           2:06.05   4 
 23 Foronda, Bryan            10 Lincoln-S/SJAA/1       2:06.49   2 
 24 Dart, Travis              10 Tokay/TCAL/1           2:06.73   2 
 25 Lewis, Jack               12 Modesto/MMC/1          2:07.05   2 
 26 Markowski, Erik           12 Vacaville/MEL/1        2:07.41   5 
 27 Shelton, Jaylen           10 Stagg/TCAL/1           2:07.46   5 
 28 Little, Maxwell           10 Lincoln-S/SJAA/1       2:07.53   1 
 29 Ingram, Steven            12 Napa/MEL/1             2:08.56   4 
 30 Nevarez, Jose             11 Modesto/MMC/1          2:09.76   2 
 31 Fuentes, Jose             11 Vintage/MEL/1          2:11.11   1 
 32 Zigala, Saul              11 Downey/MMC/1           2:16.52   3 
 
Event 12  Girls 800 Meter Run
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 2:06.09  2007        Dominique Jackson, Fairfield              
  Division I: # 2:11.97  2011        Samantha Ralstin, Oak Ridge               
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Makau, Faith              11 Enochs/MMC/1           2:16.12Q  2 
  2 Heckman, Cassidy          12 Atwater/CCC/1          2:19.15Q  4 
  3 Teaford, Laney            11 Davis/DVC/1            2:19.40Q  1 
  4 Anselmo, Brittany         10 Ponderosa/DRL/1        2:20.19Q  3 
  5 Arrieta, Holli            12 Oak Ridge/DRL/1        2:17.25q  2 
  6 Krovetz, Hannah           12 Davis/DVC/1            2:17.61q  2 
  7 Boudreaux, Camille         9 St. Francis/DRL/       2:20.84q  1 
  8 Meads, Sophie             10 Davis/DVC/1            2:21.30q  3 
  9 Andrus, Sabrina            9 Oak Ridge/DRL/1        2:21.67   4 
 10 Wilson, Cicelya           11 Edison/TCAL/1          2:22.14   2 
 11 Newton, Kamra              9 Mont Trail/DVC/1       2:23.87   4 
 12 Augustus, Ashley          11 Napa/MEL/1             2:24.14   4 
 13 Banks, Mariyah            10 Golden Valley/SJ       2:24.63   1 
 14 Torres, Diana             12 Sheldon/DRL/1          2:26.43   3 
 15 Olagaray, Sydney          12 Lodi/SJAA/1            2:26.82   3 
 16 Sewell, Breanna           10 Vacaville/MEL/1        2:28.55   1 
 17 Williams, Dajanae          9 Armijo/MEL/1           2:30.08   3 
 18 Smith, Sydney             11 Gregori/MMC/1          2:30.31   4 
 19 Thompson, Elizabeth       10 Franklin-S/SJAA/       2:30.89   1 
 20 Alvarez, Eliana           12 Buhach Colony/CC       2:31.10   2 
 21 Buford-Roland, Akia       10 Gregori/MMC/1          2:31.25   3 
 22 Easter, D'Asia            12 St. Mary's/TCAL/       2:31.37   4 
 23 Ramirez-Castro, Rocio     11 Downey/MMC/1           2:31.96   3 
 24 Hinojos, Genevieve        12 Lincoln-S/SJAA/1       2:33.21   4 
 25 Cartier, Arrieyanna       11 Armijo/MEL/1           2:34.43   1 
 26 Frank, Elisiah            10 Pitman/CCC/1           2:34.46   2 
 27 Bolt, Brynna              11 Modesto/MMC/1          2:34.58   3 
 28 Ballerini, Emily           9 Vacaville/MEL/1        2:34.95   1 
 
Event 13  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
  SJ Section: ! 36.53  1999        Rico Hatter, Vallejo                        
  Division I: # 37.21  2010        R.J. Frasier, Jesuit                        
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Hoofard, Dallas           11 Atwater/CCC/1            38.82Q  2 
  2 Stavrioundakis, Strat     12 Modesto/MMC/1            38.97Q  5 
  3 Bowen, Ryan               12 Franklin-S/SJAA/         39.37Q  1 
  4 Edokpayi, Ime             12 Vacaville/MEL/1          39.90Q  4 
  5 Lindsey, Andre            11 Stagg/TCAL/1             40.10Q  3 
  6 Bland, Keane              12 Johansen/MMC/1           39.70q  2 
  7 Legge, Jacob              11 Ponderosa/DRL/1          40.34q  2 
  8 Tatum, James              11 Merced/CCC/1             40.66q  3 
  9 Turner, Travis            12 Bear Creek/SJAA/         41.00   5 
 10 Youngberg, Zach           11 Oak Ridge/DRL/1          41.06   1 
 11 Barkley, Devin            12 Lincoln-S/SJAA/1         41.09   4 
 12 Trapp, Isaiah             11 Mont Trail/DVC/1         41.30   4 
 13 Anderson, Colin           11 Lodi/SJAA/1              41.35   1 
 14 Terrazas, Juan            12 Merced/CCC/1             42.35   5 
 15 Conner, Logan             11 Turlock/CCC/1            42.52   4 
 16 Ellis, Cody               10 Oak Ridge/DRL/1          42.56   3 
 17 Ito, Chris                11 Franklin-EG/DVC/         42.96   4 
 18 Easter, Alonzo            11 Lincoln-S/SJAA/1         43.43   3 
 19 DuPratt, William          12 Davis/DVC/1              43.52   1 
 20 Llamas, Alejandro         10 Tokay/TCAL/1             43.52   4 
 21 Orofino, Spencer          12 Ponderosa/DRL/1          43.59   2 
 22 Quevedo, Josh             11 Enochs/MMC/1             43.62   1 
 23 Brown, Jeffrie            10 Armijo/MEL/1             43.63   3 
 24 Uribe, Sean Carlo         10 Napa/MEL/1               43.64   3 
 25 Walker, Mykal              9 Vacaville/MEL/1          43.97   5 
 26 Chen, Gorman              11 Merrill West/TCA         44.29   1 
 27 Mathew, Neal              11 Elk Grove/DVC/1          44.31   5 
 28 Bullock, Dewitt           12 Stagg/TCAL/1             46.26   3 
 29 Naran, Bayar              12 Wood/MEL/1               46.48   2 
 30 Stowers, Garrett          11 Gregori/MMC/1            52.35   2 
 -- Alkebulan, Kaba           11 Jesuit/DRL/1               DNF   5 
 
Event 14  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 41.94  1987        Laurie Smith, Valley                        
  Division I: # 43.36  2005        Shevell Quinley, West                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Pugh, Daje                12 Fairfield/MEL/1        # 42.34Q  1 
  2 Cook, Daria               10 Vacaville/MEL/1          43.52Q  2 
  3 Levy, Ciara               10 Mont Trail/DVC/1         44.17Q  4 
  4 Trumbull, Shannon         12 Oak Ridge/DRL/1          45.50Q  3 
  5 Corrigan, Kassandra       12 Sheldon/DRL/1            44.56q  4 
  6 Perry, Pattriana          10 Vacaville/MEL/1          44.83q  2 
  7 Derr, Kelsee              11 Pitman/CCC/1             45.95q  4 
  8 Patino, Mallory           11 Turlock/CCC/1            45.99q  3 
  9 Chatman, Brittney         11 Lincoln-S/SJAA/1         47.03   1 
 10 Bernatz, Courtney         11 Atwater/CCC/1            47.16   2 
 11 Mobley, Bykema            10 McNair/TCAL/1            47.42   4 
 12 Westerterp, Katie         12 Lodi/SJAA/1              47.45   1 
 13 Turner, Desiree           12 Mont Trail/DVC/1         47.87   2 
 14 Vance, Nia                 9 Vacaville/MEL/1          48.41   4 
 15 Sherman, Amanda           11 Franklin-EG/DVC/         48.58   1 
 16 Alexander, Misty          10 Turlock/CCC/1            48.59   3 
 17 Southards, Margaret       11 Merrill West/TCA         49.40   2 
 18 Hepworth, Grace            9 Pleasant Grove/D         49.78   3 
 19 Schnabel, Amanda          10 St. Francis/DRL/         50.02   1 
 20 Nathan-Funk, Gabriella    10 Armijo/MEL/1             50.32   3 
 21 Silveira, Ashley          12 Ponderosa/DRL/1          50.86   2 
 22 Nielsen, Courtney         11 Gregori/MMC/1            51.22   3 
 23 Watson, Joy               11 St. Mary's/TCAL/         52.76   2 
 24 Truax, Jackie             11 Lincoln-S/SJAA/1         53.95   1 
 25 Stephens, Rose            11 Davis/DVC/1              59.43   3 
 
Event 15  Boys 200 Meter Dash
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 20.81  1981        Kevin Wilhite, Cordova                      
  Division I: # 21.47  2006        Devin Mays, Lincoln-S                       
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Mitsch, Austin            11 Jesuit/DRL/1             21.99Q -2.1  1 
  2 Ogbeide, Osaretin         12 Grace Davis/MMC/         22.36Q -2.1  3 
  3 Mason, Melvin             12 Vacaville/MEL/1          22.54Q -1.7  4 
  4 Beck, Brandon             11 Vintage/MEL/1            22.67Q -1.4  2 
  5 Kaye, Eddie               11 Merrill West/TCA         22.57q -2.1  3 
  6 Hogan, Jevon              10 Turlock/CCC/1            22.71q -1.4  2 
  7 Mewborn, David            10 Vacaville/MEL/1          22.87q -2.1  1 
  8 Evans, Ali                 9 Elk Grove/DVC/1          22.95q -1.7  4 
  9 Hyer, Ty                  11 Turlock/CCC/1            23.13  -1.7  4  23.121
 10 Norman, Javonte            9 St. Mary's/TCAL/         23.13  -2.1  1  23.129
 11 Mueller, Shay             12 Oak Ridge/DRL/1          23.19  -2.1  3 
 12 Montanez, Johnny          11 Merced/CCC/1             23.22  -1.4  2  23.213
 13 Martinez III, Armando     11 Elk Grove/DVC/1          23.22  -1.4  2  23.216
 14 Ruiz, Fabian              11 Franklin-S/SJAA/         23.46  -2.1  1 
 15 Lewis, Travis             12 Wood/MEL/1               23.47  -2.1  1 
 16 Stallings, Hasuan         11 Grant/DVC/1              23.49  -2.1  1 
 17 Kemp, Edward              10 Atwater/CCC/1            23.57  -2.1  1 
 18 Collins, Lovel            10 Modesto/MMC/1            23.59  -1.7  4 
 19 Schreiner, Bryson         11 Tokay/TCAL/1             23.71  -2.1  3 
 20 Scheinholz, Zack          12 Napa/MEL/1               23.79  -1.7  4 
 21 Booker, Rodney            11 Beyer/MMC/1              23.93  -2.1  1 
 22 Cooper, Richard           11 Pleasant Grove/D         23.96  -1.4  2 
 23 Lowe, Caleb               12 Downey/MMC/1             24.03  -1.4  2 
 24 Shah, Maalik              11 Lodi/SJAA/1              24.06  -2.1  3 
 25 Neczypor, Jarek           12 Jesuit/DRL/1             24.23  -1.7  4 
 -- Bloodworth, Brandon       11 Elk Grove/DVC/1            DNF  -2.1  3 
 
Event 16  Girls 200 Meter Dash
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
  SJ Section: ! 23.73  2004        Jennifer Nash, West                         
  Division I: # 24.45  2009        Kashae Knox, Pleasant Gro                   
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Higgwe, Esther            12 Mont Trail/DVC/1         25.30Q -0.9  2 
  2 Love, A'Jah               12 Mont Trail/DVC/1         25.40Q -0.1  3 
  3 Coward, Brandy             9 Buhach Colony/CC         25.54Q -0.3  5 
  4 Davison, Jocelyn          12 Johansen/MMC/1           25.61Q  0.3  4 
  5 Williams, Ciona           12 Stagg/TCAL/1             25.62Q -1.5  1  25.614
  6 Dike, Chinyere             9 Franklin-EG/DVC/         25.62q  0.3  4  25.620
  7 Tucker, Kamaya            11 Laguna Creek/DVC         25.88q  0.3  4 
  8 Menton, Brittany          10 Lincoln-S/SJAA/1         26.04q -0.1  3 
  9 Eastman, Tenisha          12 Buhach Colony/CC         26.05  -1.5  1 
 10 Brown, Antoinetta         12 McNair/TCAL/1            26.06  -0.3  5 
 11 Williams, Schantel         9 St. Mary's/TCAL/         26.07  -1.5  1 
 12 Harsch, Makenzie          12 Folsom/DRL/1             26.12   0.3  4 
 13 Roan, Dominique           12 Fairfield/MEL/1          26.17  -0.3  5 
 14 Mullen, Breanna           10 Sheldon/DRL/1            26.21  -0.3  5 
 15 Grady, Megan              11 Merrill West/TCA         26.22  -0.1  3 
 16 Mitchell, Emoni           11 Buhach Colony/CC         26.29  -0.3  5 
 17 Cox, Talia                10 St. Mary's/TCAL/         26.36  -0.9  2 
 18 Smith, Jazmine            10 Elk Grove/DVC/1          26.47  -0.3  5 
 19 Lopez, Angelique          11 Vintage/MEL/1            26.80   0.3  4 
 20 Hughes, Haley             12 St. Francis/DRL/         26.81  -1.5  1 
 21 Garner, Jackie            10 Stagg/TCAL/1             27.02  -0.9  2 
 22 Townsend, Mytae            9 Franklin-S/SJAA/         27.04  -0.1  3 
 23 Brown, Taylor             10 Merced/CCC/1             27.09  -0.1  3 
 24 Gordon, Shelby            10 Napa/MEL/1               27.16  -0.9  2 
 25 George, Aliya             11 Wood/MEL/1               27.30  -1.5  1 
 26 Wilson, Camille           10 St. Francis/DRL/         27.36  -1.5  1 
 27 Holt, Tyra                10 Armijo/MEL/1             27.43  -0.1  3 
 28 Smith, Jordan             12 Johansen/MMC/1           28.04  -0.9  2 
 
Event 19  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 3:13.82  1999        Vallejo, Vallejo                          
  Division I: # 3:19.19  2008        Fairfield, Fairfield                      
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Vacaville/MEL/1/SJ  'A'                             3:22.94Q  1 
     1) Walker, Mykal 9                 2) Ward, Demetrious 9             
     3) Mewborn, David 10               4) Mewborn, Daniel 10             
  2 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                             3:23.56Q  2 
     1) Bloodworth, Brandon 11          2) Evans, Ali 9                   
     3) Bohamera, Nicholas 11           4) Martinez III, Armando 11       
  3 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                        3:24.38Q  4 
     1) Huynh, Adam 11                  2) Huynh, Taylor 12               
     3) Sexton, Jahmar 10               4) Malm-Annan, Jefferey 12        
  4 Davis/DVC/1/SJ  'A'                                 3:25.91Q  3 
     1) Croft, Blake 9                  2) Austin, Matthew 12             
     3) Croft, Andrew 12                4) Stenson, Nate 12               
  5 Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                             3:24.93q  4 
     1) Jackson, Darrell 12             2) Rankin, Micah 11               
     3) Brown, Isaiah 12                4) Brooks, Vernon 11              
  6 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                           3:25.91q  1 
     1) Norman, Javonte 9               2) Mason, Corey 12                
     3) Sarris, Mark 12                 4) Christopherson, Jamie 12       
  7 Bear Creek/SJAA/1/SJ  'A'                           3:26.31q  1 
     1) Dobbins, Khari 12               2) Williams, Deshan 11            
     3) Lee, Dwayne 11                  4) Beas, Flavio 10                
  8 Jesuit/DRL/1/SJ  'A'                                3:28.47q  2 
     1) Mitsch, Austin 11               2) Alkebulan, Kaba 11             
     3) Westmoreland, Zane 12           4) Ragland, Eric 11               
  9 Atwater/CCC/1/SJ  'A'                               3:28.59   1 
     1) Vargas, Ramon 11                2) Najera, Michael 11             
     3) Hoofard, Dallas 11              4) Kemp, Edward 10                
 10 Edison/TCAL/1/SJ  'A'                               3:29.06   4 
     1) Knight, Kermit 12               2) Vang, Peng 11                  
     3) Lott, Troy 12                   4) Jones, Brian 12                
 11 Sheldon/DRL/1/SJ  'A'                               3:29.59   2 
     1) Edwards, Steven 10              2) Lang, Drew 11                  
     3) Gaulman, Xavier 10              4) Stone, Cameron 9               
 12 Vintage/MEL/1/SJ  'A'                               3:29.65   1 
     1) Beck, Brandon 11                2) Reis, Gabe -                   
     3) Wilson, Victor 12               4) Calderon, Jonny 11             
 13 Grant/DVC/1/SJ  'A'                                 3:29.92   1 
     1) Stallings, Hasuan 11            2)                                
 14 Stagg/TCAL/1/SJ  'A'                                3:31.38   4 
     1) Manning, Treyvon 12             2) Wood, Brian 12                 
     3) Wood, Ryan 12                   4) Shelton, Jaylen 10             
 15 Turlock/CCC/1/SJ  'A'                               3:31.44   2 
     1) Conner, Logan 11                2) Weaver, Ryan 9                 
     3) Urquidez, Miles 12              4) Nicolai, Alec 12               
 16 Buhach Colony/CCC/1/SJ  'A'                         3:31.81   4 
     1) Batther, Jesse 12               2) Levesque, Quintin 10           
     3) Gutierrez, Axel 12              4) Davis, Tyler 12                
 17 Golden Valley/CCC/1/SJ  'A'                         3:32.01   3 
     1) De Conto, Vincent 10            2) Pust, Steven 12                
     3) Pust, Ryan 10                   4) De La Torre, Juan 12           
 18 Grace Davis/MMC/1/SJ  'A'                           3:32.04   2 
     1) Buzick, Michael 12              2) Valtierra, Ramiro 12           
     3) Ogbeide, Osaretin 12            4) Conde, Allen 12                
 19 Ponderosa/DRL/1/SJ  'A'                             3:32.05   3 
     1) Prete, Nicholas 11              2) Legge, Jacob 11                
     3) Orofino, Spencer 12             4) Roberds, Alex 11               
 20 Lincoln-S/SJAA/1/SJ  'A'                            3:32.05   3 
     1) Rishwain, Brandon 11            2) Foronda, Bryan 10              
     3) Easter, Alonzo 11               4) Williams, Todd 12              
 21 Downey/MMC/1/SJ  'A'                                3:34.89   2 
     1) Zwahlen, Aaron 11               2) Garcia, Anthony 11             
     3) Lopez, Richard 11               4) Lopes, Blake 11                
 22 Pleasant Grove/DRL/1/SJ  'A'                        3:35.27   1 
     1) Black, Charles 10               2) Garcia, Ben 10                 
     3) McEvoy, Brandon 11              4) Gonzales, Korey 9              
 23 Tokay/TCAL/1/SJ  'A'                                3:36.51   4 
     1) Dart, Travis 10                 2) Gonzales, Carlos 10            
     3) Llamas, Alejandro 10            4) Shelton, Mitchell 11           
 24 Merrill West/TCAL/1/SJ  'A'                         3:37.18   4 
     1) Kaye, Eddie 11                  2) Chen, Gorman 11                
     3) Turner, Ernest 11               4) Mitchell, Elisha 12            
 25 Gregori/MMC/1/SJ  'A'                               3:38.69   3 
     1) Barker, Jesse 11                2) Stowers, Garrett 11            
     3) Harrison, Patrick 11            4) Wash, Dominik 11               
 26 Lodi/SJAA/1/SJ  'A'                                 3:39.34   3 
     1) Silva, Andres 12                2) Peckham, Robby 12              
     3) Rodriguez, Spencer 12           4) Olagaray, Dillon 12            
 27 Armijo/MEL/1/SJ  'A'                                3:41.20   3 
     1) Brown, Jeffrie 10               2) Champion-Benjamin, Martin 9    
     3) Young, Dean Orland 11           4) Gacosta, Jairon 11             
 28 Napa/MEL/1/SJ  'A'                                  3:48.50   4 
     1) Gagetta, Mario 12               2) Ingram, Steven 12              
     3) Aguirre, Diego 11               4) Aaron, Austin 9                
 -- Franklin-S/SJAA/1/SJ  'A'                                DQ   2  Out of zone
     1) Bowen, Ryan 12                  2) Gaines, Isaiah 11              
     3) Washington, Valdez 12           4) Barraza, Oscar 10              
 -- Oak Ridge/DRL/1/SJ  'A'                                  DQ   3  Ran out of lane
     1) Mueller, Shay 12                2) Diei, Jean Yves 9              
     3) Monet, Matt 11                  4) Sipes, Jacob 10                
 
Event 20  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
  SJ Section: ! 3:41.59  2006        Fairfield, Fairfield                      
  Division I: # 3:52.03  2007        Bear Creek, Bear Creek                    
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                        3:57.94Q  1 
     1) Levy, Ciara 10                  2) Love, A'Jah 12                 
     3) Turner, Desiree 12              4) Higgwe, Esther 12              
  2 Vacaville/MEL/1/SJ  'A'                             4:00.62Q  3 
     1) Guerrero, Jordan 11             2) Gomez, Katie 11                
     3) Cook, Daria 10                  4) Sewell, Breanna 10             
  3 Davis/DVC/1/SJ  'A'                                 4:01.16Q  4 
     1) Krovetz, Hannah 12              2) Teaford, Laney 11              
     3) Sumner, Han-ah 10               4) Eaton, Ellie 11                
  4 Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                             4:03.86Q  2 
     1) Stanford, Ashley 12             2) Pugh, Daje 12                  
     3) Roan, Dominique 12              4) Robinson, Alysia 10            
  5 Sheldon/DRL/1/SJ  'A'                               4:01.44q  1 
     1) Williamson, Sabrina 12          2) Corrigan, Kassandra 12         
     3) Brown, I'Yanna 10               4) Mullen, Breanna 10             
  6 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                             4:01.93q  4 
     1) Meyers, Monica 9                2) Leisure, Tierra 10             
     3) Giao, Jenny 10                  4) Smith, Jazmine 10              
  7 St. Francis/DRL/1/SJ  'A'                           4:05.56q  1 
     1) Adams, Brittany 10              2) Boudreaux, Camille 9           
     3) Hughes, Haley 12                4) Hunter, Sydney 9               
  8 Franklin-EG/DVC/1/SJ  'A'                           4:06.23q  4 
     1) Ezimora, Ifunanya 9             2) Winters, Desiree 11            
     3) Johnson, Carolyn 9              4) Dike, Chinyere 9               
  9 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                           4:07.06   3 
     1) Green, Keilani 9                2) Cox, Talia 10                  
     3) Williams, Schantel 9            4) Umpierre, Jada 11              
 10 Edison/TCAL/1/SJ  'A'                               4:07.73   2 
     1) Johnson, Raivyn 10              2) Arana, Reyna 10                
     3) Zackery, Ebony 10               4) Wilson, Cicelya 11             
 11 Lincoln-S/SJAA/1/SJ  'A'                            4:10.02   2 
     1) Guillory, Jeaneve 11            2) Hinojos, Genevieve 12          
     3) Holguin, Mariela 12             4) Mosby, Jazunique 11            
 12 Golden Valley/CCC/1/SJ  'A'                         4:12.89   3 
     1) Hernandez, Edith 12             2) Rosas, Susana 11               
     3) Banks, Mariyah 10               4) Moore, Kyala 11                
 13 Napa/MEL/1/SJ  'A'                                  4:14.25   3 
     1) Gordon, Shelby 10               2) Augustus, Ashley 11            
     3) Richmond, Allyson 12            4) Zavala, Marcelina 11           
 14 Merced/CCC/1/SJ  'A'                                4:14.87   1 
     1) Stanke, Megan 11                2) Turner, Kynisha 9              
     3) Bell, Dasia 11                  4) Brown, Taylor 10               
 15 Bear Creek/SJAA/1/SJ  'A'                           4:15.84   1 
     1) Edmonds, Stephanie 10           2) Ramos, Erica 9                 
     3) Priest, Skyler 10               4) Menil, Clarissa 10             
 16 Turlock/CCC/1/SJ  'A'                               4:17.16   4 
     1) Alexander, Misty 10             2) Patino, Mallory 11             
     3) Ndem, Joy 12                    4) Castro, Yesenia 9              
 17 Gregori/MMC/1/SJ  'A'                               4:19.93   4 
     1) Buford-Roland, Akia 10          2) Patterson, Grace 10            
     3) MacDonald, Tiegan 9             4) Smith, Sydney 11               
 18 Pleasant Grove/DRL/1/SJ  'A'                        4:20.36   1 
     1) Thomas, Imani 10                2) Archuleta, Ane' 10             
     3) Feusi, Justince 10              4) Brown, Bailey 10               
 19 Oak Ridge/DRL/1/SJ  'A'                             4:20.52   3 
     1) Davenport, Alexis 11            2) Mefford, Mikayla 10            
     3) Gotro, Jaimi 9                  4) Kelsey, Michaela 11            
 20 Lodi/SJAA/1/SJ  'A'                                 4:21.80   4 
     1) Blank, Madelyn 11               2) Schwabauer, Arianna 10         
     3) Olagaray, Sydney 12             4) Bartlam, Tyler 12              
 21 Franklin-S/SJAA/1/SJ  'A'                           4:23.76   3 
     1) Thompson, Elizabeth 10          2) Richards, Catherine 12         
     3) Duncan, Jasmine 11              4) Bracey, Simone 12              
 22 Merrill West/TCAL/1/SJ  'A'                         4:24.02   2 
     1) Southards, Margaret 11          2) Grady, Megan 11                
     3) Shavers, Maliyah 11             4) Wittkowske, Emily 9            
 23 Armijo/MEL/1/SJ  'A'                                4:26.38   2 
     1) Holt, Tyra 10                   2) Nathan-Funk, Gabriella 10      
     3) Cauthorn, Allie-Kristin 9       4) Williams, Dajanae 9            
 -- Downey/MMC/1/SJ  'A'                                    DNF   2 
 -- Atwater/CCC/1/SJ  'A'                                    DQ   2  Ran out of lane
     1) Bautista, Alexis 10             2) Sanchez, Brenda 11             
     3) Heckman, Cassidy 12             4) Howard, Chakela 9              
 
Event 21  Girls High Jump
=======================================================================
  SJ Section: ! 6-02.25  1989        J.C. Broughton, Woodland                  
  Division I: #    5-08  2006        Susie Jackson, Napa                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Corrigan, Kassandra       12 Sheldon/DRL/1          5-05.00   10   
  2 Getty, Taylor             11 Lincoln-S/SJAA/1       5-03.00    8   
  3 Hadnot, Jannell           11 Tokay/TCAL/1           5-01.00    5   
  3 Kennedy, Sierra           12 Vacaville/MEL/1        5-01.00    5   
  5 Mazzoleni, Caitlin         9 Davis/DVC/1           J5-01.00    1.50
  5 Emde, Jessica             12 Oak Ridge/DRL/1       J5-01.00    1.50
  7 Juarez, Taylor            11 Tracy/SJAA/1          J5-01.00  
  8 Williams, Carina          11 Oak Ridge/DRL/1        4-11.00  
  8 Burnham, Allana           12 Armijo/MEL/1           4-11.00  
 10 Nelson, Carly             12 Vacaville/MEL/1       J4-11.00  
 11 Schuhmeier, Phoenisha     12 Mont Trail/DVC/1      J4-11.00  
 12 Stroup, Jamie              9 Pitman/CCC/1           4-09.00  
 12 Kunimura, Kyra            11 Vacaville/MEL/1        4-09.00  
 -- De Sousa, Natasha         11 St. Francis/DRL/            NH  
 -- Monroe, Aaliyah           12 McNair/TCAL/1               NH  
 -- Benavides, Alexa          11 Pitman/CCC/1                NH  
 -- Figueroa, Kassandra       10 Enochs/MMC/1                NH  
 -- Butler, Jordan            12 Merced/CCC/1                NH  
 -- Heng, Lillian             11 Tokay/TCAL/1                NH  
 -- Mohsini, Mursal           12 Merrill West/TCA            NH  
 -- Rodgers, Danielle         11 St. Mary's/TCAL/            NH  
 -- Hunt-Murray, Zoe          10 Davis/DVC/1                 NH  
 -- VanNieuwburg, Katelyn     11 Vacaville/MEL/1             NH  
 -- Beard, Daria              12 Mont Trail/DVC/1            NH  
 -- Gaines, Melaya            11 Armijo/MEL/1                NH  
 -- Hedund, Heather           12 Beyer/MMC/1                 NH  
 -- Fenton, Tyler             11 Downey/MMC/1                NH  
 -- Caporgno, Ashlynn         12 Beyer/MMC/1                 NH  
 
Event 22  Boys High Jump
=======================================================================
  SJ Section: !  7-01  1997        Darryl Feilbach, Bear Creek                 
  SJ Section: !  7-01  2005        Aiona Key, Mesa Verde                       
  Division I: #  6-10  2010        Nick Ridge, Jesuit                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sperbeck, Thomas          11 Jesuit/DRL/1           6-03.00   10   
  2 Purewal, Harman           11 Golden Valley/SJ      J6-03.00    7   
  2 Stenson, Nate             12 Davis/DVC/1           J6-03.00    7   
  4 Shellworth, Danny         11 Vacaville/MEL/1        6-01.00    4   
  5 Wright, Tim               11 Davis/DVC/1           J6-01.00    2   
  6 Davis, Tyler              12 Buhach Colony/CC      J6-01.00    1   
  7 Bullock, Dewitt           12 Stagg/TCAL/1          J6-01.00  
  8 Heath, Steve              11 Jesuit/DRL/1          J6-01.00  
  9 Hadnot, Steve             12 Tokay/TCAL/1           5-11.00  
  9 Hampton IV, Millard       11 Franklin-EG/DVC/       5-11.00  
 11 Madsen, Donovan           12 Ponderosa/DRL/1       J5-11.00  
 12 Fehring, Jason            11 Napa/MEL/1             5-09.00  
 12 Manipol, Joel              9 Lincoln-S/SJAA/1       5-09.00  
 12 Harris, Herman            11 Downey/MMC/1           5-09.00  
 12 Dickerson, Grant          11 Davis/DVC/1            5-09.00  
 12 Judish, Titus             11 Pitman/CCC/1           5-09.00  
 12 Mosbacher, Kaden          12 Ponderosa/DRL/1        5-09.00  
 18 Sullivan, Bryce           12 Jesuit/DRL/1           5-07.00  
 18 Small, Lanzo              11 Lincoln-S/SJAA/1       5-07.00  
 18 Phelps, Justin            12 Tracy/SJAA/1           5-07.00  
 18 Gorsuch, Devon            10 Napa/MEL/1             5-07.00  
 18 Cummins, Ty               12 Downey/MMC/1           5-07.00  
 -- Rivers, Kyle              10 Tokay/TCAL/1                NH  
 -- Gable, Cameron            12 Tracy/SJAA/1                NH  
 -- Maxwell, Cory             11 Atwater/CCC/1               NH  
 -- Jones, Zack               11 Napa/MEL/1                  NH  
 -- Rankin, Micah             11 Fairfield/MEL/1             NH  
 -- Gonzalez, Jose            10 Modesto/MMC/1               NH  
 -- Weeks, Reid               11 Napa/MEL/1                  NH  
 
Event 27  Girls Discus Throw
=======================================================================
  SJ Section: ! 188-04  1994        Suzy Powell, Downey                        
  Division I: # 147-07  2006        Lauren Guerrieri, Davis Sr.                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dickerson, Victoria       12 Vacaville/MEL/1         129-07   10   
      121-09  129-07  126-09  FOUL  FOUL  FOUL
  2 O'Brine, Kayla            10 St. Francis/DRL/        126-07    8   
      FOUL  110-05  FOUL  113-03  FOUL  126-07
  3 Pritchett, Nina           12 Merrill West/TCA        120-07    6   
      120-07  FOUL  FOUL  FOUL  106-04  107-10
  4 Ryan, Allison             12 Ponderosa/DRL/1         119-00    4   
      117-05  117-11  117-03  97-03  113-05  119-00
  5 Boals, Caroline           10 St. Francis/DRL/        112-09    2   
      112-09  FOUL  FOUL  FOUL  89-00  FOUL
  6 Coward, Barbara            9 Buhach Colony/CC        111-07    1   
      107-00  108-09  111-01  111-05  111-07  FOUL
  7 Miller, Kendra            12 Franklin-EG/DVC/        111-02  
      111-02  110-04  102-01  102-07  106-06  102-10
  8 Soy, Annica               11 Lincoln-S/SJAA/1        105-09  
      FOUL  100-02  105-09  89-00  FOUL  FOUL
  9 Hedstrom, Ashleigh        12 McNair/TCAL/1           100-01  
      94-02  100-01  90-06           
 10 Pritchard, Rashel         11 Pitman/CCC/1             99-10  
      92-05  98-10  99-10            
 11 Coleman, Kylie            10 St. Mary's/TCAL/         99-06  
      99-06  96-09  99-00           
 12 Guzman, Cynthia           12 Buhach Colony/CC         99-00  
      88-01  96-04  99-00           
 13 Soutsavang, Angel         12 Vacaville/MEL/1          97-04  
      FOUL  FOUL  97-04           
 14 Parisis, Katianna         11 Tokay/TCAL/1             94-10  
      94-10  85-08  FOUL           
 15 Martin, Carley            10 Johansen/MMC/1           94-04  
      94-04  94-03  93-07           
 16 Garza, Megan              12 Stagg/TCAL/1             94-01  
      FOUL  91-04  94-01           
 17 Van Dyke, Emilee          10 Gregori/MMC/1            94-00  
      94-00  92-01  90-04           
 18 Jackson, Xavia            11 Elk Grove/DVC/1          90-05  
      FOUL  76-02  90-05           
 19 McCray, Imani             10 St. Francis/DRL/         89-10  
      88-11  FOUL  89-10           
 20 Sieger, Melissa           12 Vintage/MEL/1            89-07  
      85-04  85-09  89-07           
 21 Koch, Kelsey              11 Vacaville/MEL/1          88-06  
      87-09  88-05  88-06           
 22 Takeda, Skyler             9 Vacaville/MEL/1          87-10  
      81-02  80-08  87-10           
 23 Bruder, Katrina           11 Tracy/SJAA/1             87-05  
      87-05  79-09  FOUL           
 24 England, Elena            11 Atwater/CCC/1            87-03  
      87-03  77-09  FOUL           
 25 Viramontes, Veronica       9 Lodi/SJAA/1              86-06  
      83-05  80-00  86-06           
 26 Beard, Daria              12 Mont Trail/DVC/1         86-01  
      86-01  83-01  FOUL           
 27 Tannous, Jane             12 Davis/DVC/1              81-08  
      77-09  81-08  73-06           
 28 Swanson, Erica            10 Gregori/MMC/1            80-00  
      78-04  80-00  74-02           
 29 Ferris, Fallon            11 Downey/MMC/1             77-06  
      77-06  69-03  FOUL           
 30 Harrison, Jewelisa        11 Grace Davis/MMC/         67-10  
      67-10  64-09  FOUL           
 -- Thompson, Shunteal        12 Bear Creek/SJAA/          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 30  Boys Shot Put
=======================================================================
  SJ Section: ! 65-10.75  1978        Dave Porath, Atwater                     
  Division I: # 58-10.75  2011        Stephen Boals, Jesuit                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nahigian, Carl            12 St. Mary's/TCAL/      55-10.00   10   
      50-10.50  FOUL  52-06  55-10  FOUL  FOUL
  2 White, Austin             11 Jesuit/DRL/1          55-04.00    8   
      FOUL  FOUL  50-00.50  52-08.50  FOUL  55-04
  3 Hamilton, Brian           12 Stagg/TCAL/1          55-02.50    6   
      50-07  FOUL  50-10.50  53-02.50  55-02.50  50-09.50
  4 Bleasdale, Curtis         12 Vacaville/MEL/1       54-08.50    4   
      FOUL  FOUL  49-05.50  54-08.50  49-07.50  54-08.50
  5 Denton, Nick              11 Davis/DVC/1           51-07.50    2   
      FOUL  51-07.50  FOUL  FOUL  FOUL  51-07.50
  6 Augustine, Andrew         11 Jesuit/DRL/1          50-10.00    1   
      50-10  FOUL  49-06  46-05.50  FOUL  FOUL
  7 Hines, Zachary            11 Atwater/CCC/1         49-10.00  
      48-00.50  49-10  48-09  47-08  FOUL  FOUL
  8 Gabbard, Eric             11 Vacaville/MEL/1       49-07.00  
      47-04  49-02.50  44-00  48-06.50  49-00.50  49-07
  9 Cruz, Jaime               11 Elk Grove/DVC/1       49-02.00  
      47-00.50  FOUL  49-02           
 10 Strohmaier, Garrett       11 Jesuit/DRL/1          48-08.00  
      44-08  48-05.50  48-08           
 11 McKinnon, Erik            12 Ponderosa/DRL/1       47-10.50  
      45-11  47-05.50  47-10.50           
 12 Donnelly, Sean            12 Pitman/CCC/1          47-01.50  
      47-01.50  FOUL  FOUL           
 13 Nixon, Kayman             11 Jesuit/DRL/1          46-11.00  
      45-06  46-11  45-08.50           
 14 Zimmerle, William         12 Franklin-EG/DVC/      46-10.00  
      46-10  FOUL  45-06           
 15 Fuimaono, Andrew          12 Armijo/MEL/1          46-02.50  
      42-04.50  46-02.50  FOUL           
 16 Javidan-Nejad, Sina       11 Jesuit/DRL/1          45-10.00  
      FOUL  45-08  45-10           
 17 VanDemien, Chase          12 Johansen/MMC/1        45-05.50  
      41-07  44-10.50  45-05.50           
 18 Bercerra, German          10 Johansen/MMC/1        45-02.00  
      44-02.50  45-02  42-02           
 19 Long, Lucas               12 St. Mary's/TCAL/      44-10.00  
      41-11  41-02  44-10           
 20 Jenkins, Zach             12 Beyer/MMC/1           44-07.50  
      41-00.50  42-06  44-07.50           
 21 Delgado, Ivan             12 Pitman/CCC/1          44-03.00  
      39-02.50  FOUL  44-03           
 22 Olabode, Afolabi          10 Golden Valley/SJ      43-07.00  
      FOUL  40-03.50  43-07           
 23 Rodriquez, Alfredo        11 Chavez/SJAA/1         43-06.50  
      43-06.50  39-04.50  42-03.50           
 24 Magnalles, Guillermo      12 Franklin-S/SJAA/      43-04.50  
      41-08.50  43-04.50  41-07           
 25 Ledoux, Anthony           12 Armijo/MEL/1          43-03.00  
      42-09  41-10  43-03           
 26 Glaros, Hank              10 Lincoln-S/SJAA/1      43-00.50  
      FOUL  43-00.50  FOUL           
 27 Carter, Denzel            12 Vacaville/MEL/1       42-01.00  
      41-11.50  FOUL  42-01           
 28 Hecht, Tyler              11 Franklin-EG/DVC/      40-11.00  
      39-08  40-11  40-03.50           
 29 Hernandez, Peter          12 Johansen/MMC/1        39-08.50  
      FOUL  38-10  39-08.50           
 30 Monarrez, Fabien          12 Tracy/SJAA/1          39-05.00  
      39-05  39-03.50  37-09.50           
 31 Hayes, Grant              12 Beyer/MMC/1           38-07.50  
      FOUL  FOUL  38-07.50           
 32 Tender, Courtney          11 McNair/TCAL/1         36-10.00  
      FOUL  36-10  36-09           
 33 Liku, Jr                  11 Edison/TCAL/1         35-03.00  
      FOUL  FOUL  35-03           
 
Event 31  Girls Triple Jump
============================================================================
  SJ Section: !    44-00  2004        Brittany Daniels, West                   
  Division I: # 43-02.50  2005        Brittany Daniels, West                   
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hadnot, Jannell           11 Tokay/TCAL/1          39-05.50   0.2  10   
     39-01(0.2) 39-00.50(1.4) 38-11.50(0.3) 39-05.50(0.2) PASS(1.5) PASS(+0.0)
  2 Stanford, Ashley          12 Fairfield/MEL/1       37-05.75   1.8   8   
     36-04.50(0.8) 36-04.25(1.0) 37-05.75(1.8) 37-04.75(3.2) 36-00.50(0.2) 36-01.50(+0.0)
  3 Robinson, Alysia          10 Fairfield/MEL/1       37-05.00  -0.3   6   
     34-02.50(+0.0) 36-07.25(0.4) 36-09.25(1.6) 35-02.50(1.0) 36-11.50(+0.0) 37-05(-0.3)
  4 Schuhmeier, Phoenisha     12 Mont Trail/DVC/1      36-10.25   1.5   4   
     36-08.50(0.4) 36-10.25(1.5) 36-07(0.3) 36-03.25(0.6) 33-10.50(-0.7) 35-08(2.3)
  5 Kurywchak, Danylle        12 Ponderosa/DRL/1       36-09.25   1.5   2   
     36-09.25(1.5) FOUL(0.7) 35-03.50(1.0) 36-02.75(1.2) 35-01.50(-0.6) 34-10.75(+0.0)
  6 Cook, Daria               10 Vacaville/MEL/1       36-05.50   0.3   1   
     35-03.25(2.4) 35-07.25(2.9) 35-01(0.2) 33-11.50(0.7) FOUL(0.6) 36-05.50(0.3)
  7 Vance, Nia                 9 Vacaville/MEL/1       36-04.00   0.5 
     35-08(0.9) 36-01.75(1.1) 35-03(1.8) 36-04(0.5) FOUL(0.3) FOUL(+0.0)
  8 Gardner, Rachel           12 Mont Trail/DVC/1      36-03.25   2.4 
     34-07.50(0.2) 35-02(1.1) 36-03.25(2.4) FOUL(-0.3) 34-05.25(0.6) 35-03.25(-1.1)
  9 Cariaso, Lauren            9 Pitman/CCC/1          34-10.25   2.5 
     34-10.25(2.5) 34-07(2.5) 34-10(+0.0)           
 10 Tate, Katrina             11 Turlock/CCC/1         34-09.75   0.5 
     FOUL(0.7) 32-09(0.2) 34-09.75(0.5)           
 11 Henderson, Nekole         11 Franklin-S/SJAA/      34-09.25   1.1 
     33-08(1.1) FOUL(4.3) 34-09.25(1.1)           
 12 Booz, Cierra              10 Turlock/CCC/1         34-07.00   1.8 
     34-07(1.8) 34-06(1.0) 33-10.50(+0.0)           
 13 Truax, Jackie             11 Lincoln-S/SJAA/1      34-04.75   2.6 
     FOUL(2.0) 34-04.75(2.6) 33-05(0.2)           
 14 Alcantara, Alexandria     10 Bear Creek/SJAA/      34-02.50   1.3 
     33-11.75(0.6) 34-02.50(1.3) 33-11.25(1.8)           
 15 Johnson, Marjahne         12 Merced/CCC/1          33-11.00   0.2 
     32-08.25(0.5) 33-11(0.2) FOUL(+0.0)           
 16 Beck, Rachel              11 St. Francis/DRL/      33-10.25   0.6 
     33-10.25(0.6) 33-02.25(2.1) 31-06(1.6)           
 17 VanNieuwburg, Katelyn     11 Vacaville/MEL/1      J33-10.25   2.0 
     FOUL(0.9) 33-10.25(2.0) FOUL(0.6)           
 18 Lee, Liz                  11 Davis/DVC/1           33-07.75   1.5 
     33-06.25(3.1) 33-07.75(1.5) 32-05(1.8)           
 19 Trageser, Kylee           11 Ponderosa/DRL/1       33-03.00   1.3 
     32-06.25(0.3) 33-03(1.3) 32-04(0.9)           
 20 Hunt-Murray, Zoe          10 Davis/DVC/1           32-10.50   1.7 
     FOUL(1.2) 31-08.75(1.2) 32-10.50(1.7)           
 21 Kelsey, Michaela          11 Oak Ridge/DRL/1       32-03.25   1.9 
     32-03.25(1.9) 31-00.25(1.2) 31-06.25(2.0)           
 22 De Sousa, Natasha         11 St. Francis/DRL/      31-01.00  -0.3 
     30-03.25(0.9) 30-10.75(0.5) 31-01(-0.3)           
 23 Santos, Alyssa            12 Bear Creek/SJAA/     J31-01.00   0.3 
     FOUL(1.2) FOUL(1.9) 31-01(0.3)           
 24 Grandison, Alexis         12 Merrill West/TCA      31-00.00   0.7 
     30-07.75(0.2) 31-00(0.7) 28-09(+0.0)           
 25 Bobadilla, Melina         10 Gregori/MMC/1         30-02.50   1.3 
     30-00.75(+0.0) 30-02.50(1.3) 29-11.50(1.6)           
 26 McFall, Rachel            11 Beyer/MMC/1           30-02.00   2.0 
     30-02(2.0) 29-07.75(2.4) 28-07.50(0.2)           
 27 Heng, Lillian             11 Tokay/TCAL/1          29-11.00   1.6 
     28-08(2.0) 29-11(1.6) 29-05(2.3)           
 28 Lang, Leslie              10 Gregori/MMC/1         29-09.75   1.0 
     27-10.50(-0.7) 28-11.50(0.4) 29-09.75(1.0)           
 29 Rodgers, Danielle         11 St. Mary's/TCAL/      29-06.25   1.6 
     29-06.25(1.6) FOUL(0.2) 29-00(-0.4)           
 30 Davila, Myra              10 Enochs/MMC/1          29-02.50   1.4 
     28-02.50(2.6) 27-08.50(+0.0) 29-02.50(1.4)           
 31 Hubert, Alyssa            11 Beyer/MMC/1           29-01.75   1.6 
     28-02.25(+0.0) FOUL(1.3) 29-01.75(1.6)           
 -- Shavers, Maliyah          11 Merrill West/TCA          FOUL       
     FOUL(1.2) FOUL(0.3) PASS                
 
Event 32  Boys Triple Jump
============================================================================
  SJ Section: !    51-06  2006        Zuheir Sharif, Franklin-EG               
  Division I: # 48-10.50  2005        Zuheir Sharif, Franklin-EG               
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Pinder, Deon              12 Merrill West/TCA      47-00.00   0.6  10   
     45-00(0.3) 46-01.50(0.6) 47-00(0.6) 46-08.75(0.2) 46-07.25(1.3) 46-09(0.8)
  2 Vernon-Scott, Douglas     12 Folsom/DRL/1          45-03.25   0.7   8   
     45-02.50(0.3) 45-02.50(2.1) 45-03.25(0.7) 45-03.25(0.2) 45-01.50(1.0) 43-07(0.8)
  3 Austin, Matthew           12 Davis/DVC/1           44-11.00   0.9   6   
     44-11(0.9) 43-03(0.8) 41-11(0.2) PASS      PASS      PASS     
  4 Turner, Travis            12 Bear Creek/SJAA/      44-07.75   0.2   4   
     44-04.25(1.4) 44-07.75(0.2) 44-00(0.5) 44-02.50(+0.0) 43-11.50(+0.0) 43-05.75(+0.0)
  5 Sperbeck, Thomas          11 Jesuit/DRL/1          44-03.50   1.1   2   
     42-06.75(0.4) 44-00.75(-0.3) 44-03.50(1.1) PASS      PASS      PASS     
  6 Geiger, Roman             11 Mont Trail/DVC/1      44-03.00   0.7   1   
     FOUL(0.4) 44-03(0.7) 44-01(0.5) 43-05(1.7) 42-04.50(0.9) 42-11(0.5)
  7 Stenson, Nate             12 Davis/DVC/1           43-11.50   0.5 
     FOUL(0.6) 43-11.50(0.5) 43-04.50(1.7) PASS      PASS      PASS     
  8 Turner, Ernest            11 Merrill West/TCA      43-04.75   0.6 
     43-04.75(0.6) 42-00.25(-0.1) 42-07.50(2.3) 41-09(0.8) 41-07.75(+0.0) 42-03(0.5)
  9 Brown, Isaiah             12 Fairfield/MEL/1       43-01.75   0.2 
     FOUL(2.2) FOUL(1.1) 43-01.75(0.2)           
 10 Lee, Dwayne               11 Bear Creek/SJAA/      43-01.50   0.4 
     42-08(0.4) 41-07(0.5) 43-01.50(0.4)           
 11 Sexton, Skyler            12 Pitman/CCC/1          42-11.50   0.4 
     42-02.25(0.8) 42-11.50(0.4) 41-10.50(0.3)           
 12 Norris, Kelsey            12 Atwater/CCC/1         42-09.00   1.6 
     42-09(1.6) FOUL(+0.0) FOUL(0.6)           
 13 Heath, Steve              11 Jesuit/DRL/1          42-05.50   0.2 
     41-05.50(0.7) 42-05.50(0.2) 40-08.50(1.9)           
 14 Hundal, Damanjit          12 Tokay/TCAL/1          42-05.00   0.3 
     42-05(0.3) 42-04.50(+0.0) 41-02.25(1.2)           
 15 Espirtu, Ernest           11 Bear Creek/SJAA/     J42-05.00  +0.0 
     FOUL(1.0) 42-01.75(2.2) 42-05(+0.0)           
 16 Llubit, Vincent           11 Wood/MEL/1           J42-05.00   1.5 
     FOUL(1.0) 42-05(1.5) 40-09(2.8)           
 17 Lindsey, Andre            11 Stagg/TCAL/1          42-04.00   1.7 
     42-04(1.7) 41-09.50(1.3) 42-03.25(0.2)           
 18 Yaley, Brendan            11 Merced/CCC/1          41-10.00   0.2 
     FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 41-10(0.2)           
 19 Strawick, Kasian          10 Oak Ridge/DRL/1       41-05.50   0.6 
     40-06.75(1.6) 40-10.75(0.5) 41-05.50(0.6)           
 20 Lopez, Richard            11 Downey/MMC/1         J41-05.50   0.3 
     40-03.25(1.0) 41-05.50(0.3) 40-08.50(0.2)           
 21 Frazier, Barry            12 Lincoln-S/SJAA/1      41-04.50   0.4 
     41-04(0.3) 41-04.50(0.4) FOUL(+0.0)           
 22 Hubbard, Raemond          12 Fairfield/MEL/1       41-02.50   2.9 
     41-02.50(2.9) FOUL(0.6) 40-06.50(1.2)           
 23 Jefferson, Chandler       11 Buhach Colony/CC      41-02.25   1.1 
     41-02.25(1.1) 40-11(-0.1) 41-00.50(0.2)           
 24 McAfee, Alex              12 Jesuit/DRL/1          41-00.75   0.2 
     40-11.50(2.4) 41-00.75(0.2) FOUL(0.6)           
 25 Redding, Zach             11 Beyer/MMC/1           40-02.00   2.4 
     40-02(2.4) 37-10(+0.0) 38-01(0.6)           
 26 Solorzano, Francisco      11 Downey/MMC/1          39-02.75   0.8 
     38-10.75(1.9) 39-01.50(0.2) 39-02.75(0.8)           
 27 Castro, James             11 Beyer/MMC/1           38-11.25   0.5 
     38-11.25(0.5) FOUL(0.6) 36-11.50(0.2)           
 28 Hadley, Joshua            12 Sheldon/DRL/1         38-08.50   0.5 
     38-08.50(0.5) 36-04(+0.0) 37-00.50(0.6)           
 29 Garcia, Nick              11 Napa/MEL/1            38-06.75   0.7 
     38-06.75(0.7) 37-07.50(0.8) 37-04.50(0.3)           
 30 Alvarado, Marcus          10 Enochs/MMC/1          37-05.50  +0.0 
     37-02(0.4) 37-05.50(+0.0) 36-01.75(+0.0)           
 -- Malm-Annan, Jefferey      12 Mont Trail/DVC/1          FOUL       
     FOUL(1.4) FOUL(2.5) PASS(0.4)           
 
Licensed to Red Cap Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/18/2012 11:17 PM
       CIF Sac-Joaquin Section Track and Field - 5/16/2012 to 5/18/2012        
                        Division 1 - Trials and Finals                         
                             Elk Grove High School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================================
  SJ Section: ! 40.94  1999        Vallejo, Vallejo                            
  Division I: # 41.72  2010        Jesuit, Jesuit                              
                       K Brown, J Wallace, L Pilorin, R Frasier          
                43.47  M@LG
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Jesuit/DRL/1/SJ  'A'                            42.35 M@LG              10   
     1) Alkebulan, Kaba 11              2) Mitsch, Austin 11              
     3) Westmoreland, Zane 12           4) Pilorin, Loren 12              
  2 Vacaville/MEL/1/SJ  'A'                         42.66 M@LG               8   
     1) Mason, Melvin 12                2) Edokpayi, Ime 12               
     3) Paulin, Jared 11                4) Mewborn, Daniel 10             
  3 Stagg/TCAL/1/SJ  'A'                            42.83 M@LG               6   
     1) Boyd, Maurice 12                2) Wood, Ryan 12                  
     3) Wood, Brian 12                  4) Manning, Treyvon 12            
  4 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                       43.34 M@LG               4   
     1) Norman, Javonte 9               2) Ratliff, Jaelin 10             
     3) Mason, Corey 12                 4) Christopherson, Jamie 12       
  5 Bear Creek/SJAA/1/SJ  'A'                       43.40 M@LG               2   
     1) Dobbins, Khari 12               2) Turner, Travis 12              
     3) Williams, Deshan 11             4) Lee, Dwayne 11                 
  6 Oak Ridge/DRL/1/SJ  'A'                         43.58                    1   
     1) Mueller, Shay 12                2) Youngberg, Zach 11             
     3) Williams, Bryce 10              4) Sipes, Jacob 10                
  7 Grace Davis/MMC/1/SJ  'A'                       43.83                  
     1) Conde, Allen 12                 2) Ogbeide, Osaretin 12           
     3) Millan, David 12                4) Buzick, Michael 12             
  8 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                         44.16                  
     1) Bohamera, Nicholas 11           2) Bloodworth, Brandon 11         
     3) Martinez III, Armando 11        4) Evans, Ali 9                   
 
Event 2  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================================
  SJ Section: ! 45.78  2005        West, West                                  
  Division I: # 47.08  2005        West, West                                  
  Division I: # 47.08  2007        Franklin-EG, Franklin-EG                    
                49.81  M@LG
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                    47.19 M@LG              10   
     1) Levy, Ciara 10                  2) Love, A'Jah 12                 
     3) Schuhmeier, Phoenisha 12        4) Higgwe, Esther 12              
  2 Buhach Colony/CCC/1/SJ  'A'                     49.04 M@LG               8   
     1) Coward, Barbara 9               2) Coward, Brandy 9               
     3) Eastman, Tenisha 12             4) Mitchell, Emoni 11             
  3 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                       49.35 M@LG               6   
     1) Green, Keilani 9                2) Williams, Schantel 9           
     3) Cox, Talia 10                   4) Umpierre, Jada 11              
  4 Edison/TCAL/1/SJ  'A'                           49.37 M@LG               4   
     1) Johnson, Raivyn 10              2) Zackery, Ebony 10              
     3) Robinson, Ronika 11             4) Wilson, Cicelya 11             
  5 McNair/TCAL/1/SJ  'A'                           49.40 M@LG               2   
     1) Brown, Antoinetta 12            2) Coleman, Mandy 10              
     3) Rhone, Briana 12                4) Mobley, Bykema 10              
  6 Johansen/MMC/1/SJ  'A'                          49.53 M@LG               1   
     1) Bogan, Zakiyyah 9               2) Crittenden, Naya 11            
     3) Smith, Jordan 12                4) Davison, Jocelyn 12            
  7 Stagg/TCAL/1/SJ  'A'                            50.40                  
     1) Garner, Jackie 10               2) Williams, Ciona 12             
     3) Small, Armani 9                 4) Wilson, Angelique 12           
 -- Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                            DQ                   Zone violation
     1) Roan, Dominique 12              2) Pugh, Daje 12                  
     3) Stanford, Ashley 12             4) Robinson, Alysia 10            
 
Event 3  Boys 1600 Meter Run -Alley Start
=======================================================================================
  SJ Section: ! 4:00.29  2008        German Fernandez, Riverbank               
  Division I: # 4:16.80  2011        Trevor Halsted, Davis Sr.                 
                4:28.70  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 McHone, Sean        12 Oak Ridge/DRL/1        4:24.23 M@LG              10   
  2 Stoll, Sam          11 Jesuit/DRL/1           4:27.58 M@LG               8   
  3 Reyes, William      12 Mont Trail/DVC/1       4:27.66 M@LG               6   
  4 Rosal, Ronnie       10 Lincoln-S/SJAA/1       4:29.62                    4   
  5 Alvarado, Abraham   11 Atwater/CCC/1          4:30.79                    2   
  6 Gonzalez, Daniel    12 Davis/DVC/1            4:31.49                    1   
  7 Gill, Cooper        11 Lincoln-S/SJAA/1       4:32.37                  
  8 Heese, Noah         11 Modesto/MMC/1          4:32.95                  
  9 Zeltner, Jake       11 Oak Ridge/DRL/1        4:33.46                  
 10 Gonzales, Carlos    10 Tokay/TCAL/1           4:35.70                  
 11 Johnson, Patrick    12 Tokay/TCAL/1           4:35.71                  
 12 Prestegard, Ryan    10 Oak Ridge/DRL/1        4:36.20                  
 13 Gonzalez, Isaac     10 Pitman/CCC/1           4:36.87                  
 14 Lowery, Nate        11 Laguna Creek/DVC       4:37.28                  
 15 Scheuer, Sam        11 Folsom/DRL/1           4:37.32                  
 16 Connelly, James     12 Lincoln-S/SJAA/1       4:38.04                  
 17 Valtierra, Ramiro   12 Grace Davis/MMC/       4:38.38                  
 18 Serface, Peter      12 Vacaville/MEL/1        4:39.72                  
 19 Pugh, Danny         12 Davis/DVC/1            4:40.76                  
 20 Hughes, Lorenzo     12 Merrill West/TCA       4:41.84                  
 21 Ulloa, Rodolfo      10 Atwater/CCC/1          4:42.48                  
 22 Thach, Peter        10 McNair/TCAL/1          4:42.93                  
 23 Villagomez, Alec    10 Gregori/MMC/1          4:45.51                  
 24 Gutierrez, Axel     12 Buhach Colony/CC       4:45.66                  
 25 Naranjo, Andres     12 Bear Creek/SJAA/       4:49.14                  
 26 Andersen, Kyle      12 Armijo/MEL/1           4:50.32                  
 27 Kirbyson, Thomas    11 Wood/MEL/1             4:55.20                  
 28 Yanez, Jose         12 Grace Davis/MMC/       4:56.82                  
 29 Borge, Michael      11 Vacaville/MEL/1        4:59.07                  
 30 Oliman, Adrian      10 Beyer/MMC/1            4:59.19                  
 31 Vik, Nicholas       11 Merrill West/TCA       5:05.67                  
 
Event 4  Girls 1600 Meter Run -Alley Start
=======================================================================================
  SJ Section: ! 4:38.15  2007        Alex Kosinski, Oak Ridge                  
  Division I: # 4:50.99  2007        Chelsea Reilly, Davis Sr.                 
                5:20.13  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Meads, Sophie       10 Davis/DVC/1            5:02.54 M@LG              10   
  2 Makau, Faith        11 Enochs/MMC/1           5:03.76 M@LG               8   
  3 Teaford, Laney      11 Davis/DVC/1            5:05.25 M@LG               6   
  4 Goyette, Maxine     12 Oak Ridge/DRL/1        5:05.80 M@LG               4   
  5 Redor, Christine    11 Ponderosa/DRL/1        5:07.73 M@LG               2   
  6 Heckman, Cassidy    12 Atwater/CCC/1          5:09.60 M@LG               1   
  7 Velez, Ellie         9 Oak Ridge/DRL/1        5:10.76 M@LG             
  8 Kroll, Haley        12 Tokay/TCAL/1           5:12.18 M@LG             
  9 Miller, Claire      11 Napa/MEL/1             5:12.45 M@LG             
 10 Banks, Mariyah      10 Golden Valley/SJ       5:14.45 M@LG             
 11 Bilo, Peyton         9 St. Francis/DRL/       5:14.93 M@LG             
 12 Daley, Cassidy      11 Lodi/SJAA/1            5:17.26 M@LG             
 13 Myers, Miranda       9 St. Francis/DRL/       5:18.15 M@LG             
 14 Stanislaw, Lauren   10 Beyer/MMC/1            5:20.36                  
 15 Olagaray, Sydney    12 Lodi/SJAA/1            5:20.54                  
 16 Hughes, Jacklyn      9 Franklin-EG/DVC/       5:20.73                  
 17 Miranda, Sarah      12 Merced/CCC/1           5:21.43                  
 18 Aguilar, Natalie    10 Lincoln-S/SJAA/1       5:28.44                  
 19 Sewell, Breanna     10 Vacaville/MEL/1        5:32.37                  
 20 Thai, Dorothy       11 McNair/TCAL/1          5:34.42                  
 21 McPherson, Jeanne-   9 Davis/DVC/1            5:35.05                  
 22 Wilson, Cicelya     11 Edison/TCAL/1          5:35.53                  
 23 Provencal, Ridgely  12 St. Francis/DRL/       5:36.77                  
 24 Ellett, Hannah      11 Buhach Colony/CC       5:39.09                  
 25 Ballerini, Emily     9 Vacaville/MEL/1        5:39.38                  
 26 Chuong, Shellin     11 Beyer/MMC/1            5:40.29                  
 27 Barthelmes, Amanda   9 Wood/MEL/1             5:40.79                  
 28 Smith, Sydney       11 Gregori/MMC/1          5:43.16                  
 29 Ramirez-Castro, Ro  11 Downey/MMC/1           5:45.09                  
 30 Jauregui, Skylar    10 Vacaville/MEL/1        5:57.24                  
 31 Blank, Madelyn      11 Lodi/SJAA/1            6:05.47                  
 
Event 5  Boys 110 Meter Hurdles
==================================================================================
  SJ Section: ! 13.86  1999        Rico Hatter, Vallejo                        
  Division I: # 14.14  2009        Kyler Martin, Vacaville                     
                15.23  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Bland, Keane        12 Johansen/MMC/1           14.66 M@LG   -1.0  10   
  2 Stavrioundakis, St  12 Modesto/MMC/1            15.12 M@LG   -1.0   8   
  3 Boyd, Maurice       12 Stagg/TCAL/1             15.12 M@LG   -1.0   6   
  4 Turner, Travis      12 Bear Creek/SJAA/         15.15 M@LG   -1.0   4   
  5 Legge, Jacob        11 Ponderosa/DRL/1          15.44        -1.0   2   
  6 Lindsey, Andre      11 Stagg/TCAL/1             15.52        -1.0   1   
  7 Hoofard, Dallas     11 Atwater/CCC/1            15.53        -1.0 
  8 Pust, Steven        12 Golden Valley/SJ         15.55        -1.0 
 
Event 6  Girls 100 Meter Hurdles
==================================================================================
  SJ Section: ! 13.90  2011        Daje Pugh, Fairfield                        
  Division I: # 14.03  5/16/2012   Daje Pugh, Fairfield                        
                15.77  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Pugh, Daje          12 Fairfield/MEL/1          13.90!M@LG   -0.2  10   
  2 Cook, Daria         10 Vacaville/MEL/1          13.98#M@LG   -0.2   8   
  3 Perry, Pattriana    10 Vacaville/MEL/1          14.45 M@LG   -0.2   6   
  4 Levy, Ciara         10 Mont Trail/DVC/1         14.66 M@LG   -0.2   4   
  5 Taylor, Shea        12 Grace Davis/MMC/         15.10 M@LG   -0.2   2   
  6 Trumbull, Shannon   12 Oak Ridge/DRL/1          15.13 M@LG   -0.2   1   
  7 Vance, Nia           9 Vacaville/MEL/1          15.46 M@LG   -0.2 
  8 Derr, Kelsee        11 Pitman/CCC/1             15.63 M@LG   -0.2 
 
Event 7  Boys 400 Meter Dash
=======================================================================================
  SJ Section: ! 46.53  1997        Eddie Levine, Golden Valley                 
  Division I: # 47.95  2011        Romon Bridge, Edison                        
                50.41  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mason, Corey        12 St. Mary's/TCAL/         48.53 M@LG              10   
  2 Dobbins, Khari      12 Bear Creek/SJAA/         48.58 M@LG               8   
  3 Kaye, Eddie         11 Merrill West/TCA         49.25 M@LG               6   
  4 Roberds, Alex       11 Ponderosa/DRL/1          49.55 M@LG               4   
  5 Martinez III, Arma  11 Elk Grove/DVC/1          51.10                    2   
 
Event 8  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================================
  SJ Section: ! 53.47  2003        Deonna Lawrence, Sheldon                    
  Division I: # 55.73  2011        Cierra Jordan, Edison                       
                59.16  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Love, A'Jah         12 Mont Trail/DVC/1         56.78 M@LG              10   
  2 Tucker, Kamaya      11 Laguna Creek/DVC         57.35 M@LG               8   
  3 Eaton, Ellie        11 Davis/DVC/1              58.21 M@LG               6   
  4 Sumner, Han-ah      10 Davis/DVC/1              58.66 M@LG               4   
  5 Umpierre, Jada      11 St. Mary's/TCAL/         59.01 M@LG               2   
  6 Anselmo, Brittany   10 Ponderosa/DRL/1          59.01 M@LG               1   
  7 Cox, Talia          10 St. Mary's/TCAL/         59.50                  
  8 Smith, Jazmine      10 Elk Grove/DVC/1        1:00.37                  
 
Event 9  Boys 100 Meter Dash
==================================================================================
  SJ Section: ! 10.45  1996        Jim McGee, Sacramento                       
  Division I: # 10.60  2010        R.J. Frasier, Jesuit                        
                11.03  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Mitsch, Austin      11 Jesuit/DRL/1             10.80 M@LG   -0.1  10   
  2 Pilorin, Loren      12 Jesuit/DRL/1             11.09        -0.1   8   
  3 Powell, Sterling    11 Mont Trail/DVC/1         11.33        -0.1   6   
  4 Harris, Kyran       11 Franklin-EG/DVC/         11.34        -0.1   4   
  5 Mewborn, David      10 Vacaville/MEL/1          11.41        -0.1   2   
  6 Knight, Kermit      12 Edison/TCAL/1            11.49        -0.1   1   
 
Event 10  Girls 100 Meter Dash
==================================================================================
  SJ Section: ! 11.58  2004        Jennifer Nash, West                         
  Division I: # 11.97  2010        Kashae Knox, Pleasant Grove                 
                12.53  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Higgwe, Esther      12 Mont Trail/DVC/1         12.18 M@LG   +0.0  10   
  2 Njenge, Ekone       10 Grant/DVC/1              12.38 M@LG   +0.0   8   
  3 Williams, Ciona     12 Stagg/TCAL/1             12.52 M@LG   +0.0   6   
  4 Roan, Dominique     12 Fairfield/MEL/1          12.54        +0.0   4   
  5 Davison, Jocelyn    12 Johansen/MMC/1           12.54        +0.0   2   
  6 Eastman, Tenisha    12 Buhach Colony/CC         12.63        +0.0   1    12.621
  7 Dike, Chinyere       9 Franklin-EG/DVC/         12.63        +0.0  12.624
  8 Coward, Brandy       9 Buhach Colony/CC         12.68        +0.0 
 
Event 11  Boys 800 Meter Run
=======================================================================================
  SJ Section: ! 1:48.85  1997        James Levine, Golden Valley               
  Division I: # 1:53.45  2011        Sean Gomes, Beyer                         
                1:58.45  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jackson, Darrell    12 Fairfield/MEL/1        1:53.86 M@LG              10   
  2 Mahoney, Tanner     12 Vacaville/MEL/1        1:56.95 M@LG               8   
  3 Mohr, Paul          11 Davis/DVC/1            1:57.14 M@LG               6   
  4 Manning, Treyvon    12 Stagg/TCAL/1           1:57.53 M@LG               4   
  5 Garcia, Ben         10 Pleasant Grove/D       1:58.12 M@LG               2   
  6 Hill, Brandon       12 Laguna Creek/DVC       1:59.08                    1   
  7 Ploeg, Jack          9 Elk Grove/DVC/1        2:00.17                  
  8 Glaeser, Alex       12 Franklin-EG/DVC/       2:04.82                  
 
Event 12  Girls 800 Meter Run
=======================================================================================
  SJ Section: ! 2:06.09  2007        Dominique Jackson, Fairfield              
  Division I: # 2:11.97  2011        Samantha Ralstin, Oak Ridge               
                2:21.29  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Anselmo, Brittany   10 Ponderosa/DRL/1        2:14.76 M@LG              10   
  2 Krovetz, Hannah     12 Davis/DVC/1            2:15.59 M@LG               8   
  3 Arrieta, Holli      12 Oak Ridge/DRL/1        2:15.98 M@LG               6   
  4 Makau, Faith        11 Enochs/MMC/1           2:16.48 M@LG               4   
  5 Andrus, Sabrina      9 Oak Ridge/DRL/1        2:18.68 M@LG               2   
  6 Teaford, Laney      11 Davis/DVC/1            2:18.93 M@LG               1   
  7 Heckman, Cassidy    12 Atwater/CCC/1          2:19.19 M@LG             
  8 Boudreaux, Camille   9 St. Francis/DRL/       2:20.14 M@LG             
 
Event 13  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================================
  SJ Section: ! 36.53  1999        Rico Hatter, Vallejo                        
  Division I: # 37.21  2010        R.J. Frasier, Jesuit                        
                40.20  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Stavrioundakis, St  12 Modesto/MMC/1            38.69 M@LG              10   
  2 Hoofard, Dallas     11 Atwater/CCC/1            39.44 M@LG               8   
  3 Bland, Keane        12 Johansen/MMC/1           39.46 M@LG               6   
  4 Edokpayi, Ime       12 Vacaville/MEL/1          39.68 M@LG               4   
  5 Tatum, James        11 Merced/CCC/1             39.87 M@LG               2   
  6 Bowen, Ryan         12 Franklin-S/SJAA/         40.19 M@LG               1   
  7 Legge, Jacob        11 Ponderosa/DRL/1          40.79                  
  8 Lindsey, Andre      11 Stagg/TCAL/1             41.91                  
 
Event 14  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================================
  SJ Section: ! 41.94  1987        Laurie Smith, Valley                        
  Division I: # 42.34  5/16/2012   Daje Pugh, Fairfield                        
                46.69  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Pugh, Daje          12 Fairfield/MEL/1          42.08#M@LG              10   
  2 Cook, Daria         10 Vacaville/MEL/1          43.37 M@LG               8   
  3 Perry, Pattriana    10 Vacaville/MEL/1          43.86 M@LG               6   
  4 Levy, Ciara         10 Mont Trail/DVC/1         44.29 M@LG               4   
  5 Corrigan, Kassandr  12 Sheldon/DRL/1            44.66 M@LG               2   
  6 Trumbull, Shannon   12 Oak Ridge/DRL/1          45.87 M@LG               1   
  7 Patino, Mallory     11 Turlock/CCC/1            46.11 M@LG             
  8 Derr, Kelsee        11 Pitman/CCC/1             46.20 M@LG             
 
Event 15  Boys 200 Meter Dash
==================================================================================
  SJ Section: ! 20.81  1981        Kevin Wilhite, Cordova                      
  Division I: # 21.47  2006        Devin Mays, Lincoln-S                       
                22.21  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Mitsch, Austin      11 Jesuit/DRL/1             21.87 M@LG    0.1  10   
  2 Beck, Brandon       11 Vintage/MEL/1            22.22         0.1   8   
  3 Mason, Melvin       12 Vacaville/MEL/1          22.52         0.1   6   
  4 Ogbeide, Osaretin   12 Grace Davis/MMC/         22.58         0.1   4   
  5 Hogan, Jevon        10 Turlock/CCC/1            22.83         0.1   2   
  6 Kaye, Eddie         11 Merrill West/TCA         22.97         0.1   1   
  7 Evans, Ali           9 Elk Grove/DVC/1          23.01         0.1 
  8 Mewborn, David      10 Vacaville/MEL/1          23.10         0.1 
 
Event 16  Girls 200 Meter Dash
==================================================================================
  SJ Section: ! 23.73  2004        Jennifer Nash, West                         
  Division I: # 24.45  2009        Kashae Knox, Pleasant Gro                   
                25.70  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Higgwe, Esther      12 Mont Trail/DVC/1         25.09 M@LG    0.7  10   
  2 Coward, Brandy       9 Buhach Colony/CC         25.42 M@LG    0.7   8   
  3 Love, A'Jah         12 Mont Trail/DVC/1         25.51 M@LG    0.7   6   
  4 Dike, Chinyere       9 Franklin-EG/DVC/         25.59 M@LG    0.7   4   
  5 Davison, Jocelyn    12 Johansen/MMC/1           25.63 M@LG    0.7   2   
  6 Williams, Ciona     12 Stagg/TCAL/1             25.87         0.7   1   
  7 Tucker, Kamaya      11 Laguna Creek/DVC         25.91         0.7 
  8 Menton, Brittany    10 Lincoln-S/SJAA/1         26.23         0.7 
 
Event 17  Boys 3200 Meter Run -Alley Start
=======================================================================================
  SJ Section: ! 8:34.23  2008        German Fernandez, Riverbank               
  Division I: # 9:16.25  2011        Trevor Halsted, Davis Sr.                 
                9:38.05  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Reyes, William      12 Mont Trail/DVC/1       9:32.69 M@LG              10   
  2 Greenough, Ryan     12 Davis/DVC/1            9:40.14                    8   
  3 Hamid, Abdul        10 Sheldon/DRL/1          9:43.28                    6   
  4 Avilla, Caton       11 Pleasant Grove/D       9:43.41                    4   
  5 Sickler, Tyler      11 Wood/MEL/1             9:45.74                    2   
  6 Kurtz, Jordan       11 Vacaville/MEL/1        9:49.15                    1   
  7 Gill, Cooper        11 Lincoln-S/SJAA/1       9:49.87                  
  8 Baxter, Evan        11 Oak Ridge/DRL/1        9:49.90                  
  9 Goode, Chris        11 Jesuit/DRL/1           9:50.03                  
 10 Conde, Marcos       11 Oak Ridge/DRL/1        9:51.71                  
 11 Sutter, Sugal       11 Davis/DVC/1            9:55.26                  
 12 Alvarado, Abraham   11 Atwater/CCC/1         10:08.39                  
 13 Gonzalez, Daniel    12 Davis/DVC/1           10:09.91                  
 14 Singh, A.J.          9 Wood/MEL/1            10:11.90                  
 15 Hummel, Zack        11 Lodi/SJAA/1           10:13.08                  
 16 Serface, Peter      12 Vacaville/MEL/1       10:14.61                  
 17 Henderson, Ricky    11 Wood/MEL/1            10:16.98                  
 18 Villagomez, Alec    10 Gregori/MMC/1         10:18.64                  
 19 Gonzalez, Isaac     10 Pitman/CCC/1          10:19.72                  
 20 Hughes, Lorenzo     12 Merrill West/TCA      10:24.10                  
 21 McCullar, Ralph     12 Grace Davis/MMC/      10:30.69                  
 22 Naranjo, Andres     12 Bear Creek/SJAA/      10:40.21                  
 23 Lyons, Edwin        12 Edison/TCAL/1         10:40.24                  
 24 Ramirez, Marco      11 Modesto/MMC/1         10:46.25                  
 25 Davis, Donovan      11 Modesto/MMC/1         10:48.03                  
 26 Stansil, Darius     10 St. Mary's/TCAL/      10:49.95                  
 27 Doo, Rex            10 Turlock/CCC/1         10:51.05                  
 28 Garcia, Juan        10 Golden Valley/SJ      10:51.23                  
 29 Schatz, Dylan       10 Tokay/TCAL/1          10:51.44                  
 30 Rosal, Ronnie       10 Lincoln-S/SJAA/1      10:52.67                  
 
Event 18  Girls 3200 Meter Run -Alley Start
=======================================================================================
  SJ Section: !  9:52.51  2008        Laurynne Chetelat, Davis Sr.             
  Division I: # 10:44.13  2008        Laurynne Chetelat, Davis Sr.             
                11:28.88  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mills, Mackenzie    11 Vintage/MEL/1         11:00.76 M@LG              10   
  2 Meads, Sophie       10 Davis/DVC/1           11:09.02 M@LG               8   
  3 Redor, Christine    11 Ponderosa/DRL/1       11:11.93 M@LG               6   
  4 Stanislaw, Lauren   10 Beyer/MMC/1           11:16.66 M@LG               4   
  5 Peterson, Rachel    10 Oak Ridge/DRL/1       11:17.38 M@LG               2   
  6 LaRocco, Lauren     10 St. Francis/DRL/      11:17.71 M@LG               1   
  7 Rawson, Madison     10 St. Francis/DRL/      11:19.86 M@LG             
  8 Velez, Ellie         9 Oak Ridge/DRL/1       11:19.92 M@LG             
  9 Wells, Jerriann     10 Pleasant Grove/D      11:21.98 M@LG             
 10 Diaz, Jessica       12 St. Francis/DRL/      11:28.26 M@LG             
 11 Dyer, Camille          St. Francis/DRL/      11:31.00                  
 12 McIsaac, Giulia      9 Davis/DVC/1           11:34.75                  
 13 Daley, Cassidy      11 Lodi/SJAA/1           11:40.91                  
 14 Miller, Claire      11 Napa/MEL/1            11:51.25                  
 15 Magana, Jacqueline   9 Atwater/CCC/1         11:51.86                  
 16 Fillpot, Brianna    10 Gregori/MMC/1         11:53.31                  
 17 Miranda, Sarah      12 Merced/CCC/1          11:53.78                  
 18 Olagaray, Sydney    12 Lodi/SJAA/1           11:53.94                  
 19 Aguilar, Natalie    10 Lincoln-S/SJAA/1      11:54.50                  
 20 Slavonia, Natalie   11 Napa/MEL/1            12:06.57                  
 21 Lopez, Destinee     11 Golden Valley/SJ      12:12.32                  
 22 Thai, Dorothy       11 McNair/TCAL/1         12:16.19                  
 23 Chuong, Shellin     11 Beyer/MMC/1           12:22.17                  
 24 Sousa, Emily        10 Tokay/TCAL/1          12:28.41                  
 25 Mejia, Mayra        11 Lodi/SJAA/1           12:28.54                  
 26 Daggett, Laura      11 Davis/DVC/1           12:33.18                  
 27 Barthelmes, Amanda   9 Wood/MEL/1            12:34.00                  
 28 Jauregui, Skylar    10 Vacaville/MEL/1       12:37.52                  
 29 Salyer, Makenzie     9 Turlock/CCC/1         12:41.00                  
 30 Durham, Sierra      11 Downey/MMC/1          13:32.10                  
 
Event 19  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================================
  SJ Section: ! 3:13.82  1999        Vallejo, Vallejo                          
  Division I: # 3:19.19  2008        Fairfield, Fairfield                      
                3:25.77  M@LG
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Vacaville/MEL/1/SJ  'A'                       3:21.24 M@LG              10   
     1) Walker, Mykal 9                 2) Ward, Demetrious 9             
     3) Mewborn, David 10               4) Mewborn, Daniel 10             
  2 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                       3:22.42 M@LG               8   
     1) Bloodworth, Brandon 11          2) Evans, Ali 9                   
     3) Bohamera, Nicholas 11           4) Martinez III, Armando 11       
  3 Davis/DVC/1/SJ  'A'                           3:23.93 M@LG               6   
     1) Croft, Blake 9                  2) Austin, Matthew 12             
     3) Croft, Andrew 12                4) Stenson, Nate 12               
  4 Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                       3:23.98 M@LG               4   
     1) Jackson, Darrell 12             2) Rankin, Micah 11               
     3) Brown, Isaiah 12                4) Brooks, Vernon 11              
  5 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                  3:24.40 M@LG               2   
     1) Huynh, Adam 11                  2) Huynh, Taylor 12               
     3) Sexton, Jahmar 10               4) Malm-Annan, Jefferey 12        
  6 St. Mary's/TCAL/1/SJ  'A'                     3:27.70                    1   
     1) Norman, Javonte 9               2) Mason, Corey 12                
     3) Sarris, Mark 12                 4) Christopherson, Jamie 12       
  7 Bear Creek/SJAA/1/SJ  'A'                     3:28.79                  
     1) Dobbins, Khari 12               2) Williams, Deshan 11            
     3) Lee, Dwayne 11                  4) Beas, Flavio 10                
  8 Jesuit/DRL/1/SJ  'A'                          3:30.17                  
     1) Mitsch, Austin 11               2) Alkebulan, Kaba 11             
     3) Westmoreland, Zane 12           4) Ragland, Eric 11               
 
Event 20  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================================
  SJ Section: ! 3:41.59  2006        Fairfield, Fairfield                      
  Division I: # 3:52.03  2007        Bear Creek, Bear Creek                    
                4:05.43  M@LG
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Vacaville/MEL/1/SJ  'A'                       3:57.54 M@LG              10   
     1) Guerrero, Jordan 11             2) Gomez, Katie 11                
     3) Cook, Daria 10                  4) Sewell, Breanna 10             
  2 Sheldon/DRL/1/SJ  'A'                         3:58.13 M@LG               8   
     1) Williamson, Sabrina 12          2) Corrigan, Kassandra 12         
     3) Brown, I'Yanna 10               4) Mullen, Breanna 10             
  3 Fairfield/MEL/1/SJ  'A'                       3:59.15 M@LG               6   
     1) Stanford, Ashley 12             2) Pugh, Daje 12                  
     3) Roan, Dominique 12              4) Robinson, Alysia 10            
  4 Monterey Trail/DVC/1/SJ  'A'                  3:59.96 M@LG               4   
     1) Levy, Ciara 10                  2) Love, A'Jah 12                 
     3) Turner, Desiree 12              4) Higgwe, Esther 12              
  5 Davis/DVC/1/SJ  'A'                           4:00.80 M@LG               2   
     1) Krovetz, Hannah 12              2) Teaford, Laney 11              
     3) Sumner, Han-ah 10               4) Eaton, Ellie 11                
  6 Elk Grove/DVC/1/SJ  'A'                       4:01.00 M@LG               1   
     1) Meyers, Monica 9                2) Leisure, Tierra 10             
     3) Giao, Jenny 10                  4) Smith, Jazmine 10              
  7 Franklin-EG/DVC/1/SJ  'A'                     4:02.39 M@LG             
     1) Ezimora, Ifunanya 9             2) Winters, Desiree 11            
     3) Johnson, Carolyn 9              4) Dike, Chinyere 9               
  8 St. Francis/DRL/1/SJ  'A'                     4:10.50                  
     1) Adams, Brittany 10              2) Boudreaux, Camille 9           
     3) Hughes, Haley 12                4) Hunter, Sydney 9               
 
Event 23  Girls Pole Vault
=======================================================================================
  SJ Section: ! 13-06  2005        Brysun Stately, Cordova                     
  Division I: # 12-03  2005        Stephanie Bagen, Granite Bay                
  Division I: # 12-03  2005        Samantha  Weaver, Lodi                      
              9-09.00  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Blakeley, Sydney    12 Ponderosa/DRL/1       12-07.00#M@LG              10   
  2 Carbullido, Hayley  11 St. Francis/DRL/      10-09.00 M@LG               8   
  3 Pettis, Lexi        12 Bear Creek/SJAA/      10-03.00 M@LG               6   
  4 VanDiemen, Brianna  12 Lodi/SJAA/1            9-09.00 M@LG               4   
  5 Meyer, Courtney     11 Davis/DVC/1           J9-09.00 M@LG               2   
  6 Harris, Amanda      12 Golden Valley/SJ      J9-09.00 M@LG               1   
  7 Mizuno, Kaitlin     11 Tracy/SJAA/1           9-03.00                  
  8 Bartlam, Tyler      12 Lodi/SJAA/1           J9-03.00                  
  9 Lee, Liz            11 Davis/DVC/1            8-09.00                  
  9 Guerrero, Jordan    11 Vacaville/MEL/1        8-09.00                  
  9 Gantar, Danielle    10 Davis/DVC/1            8-09.00                  
 12 Phillips, Lindsey    9 Pitman/CCC/1          J8-09.00                  
 13 Sanchez, Brenda     11 Atwater/CCC/1         J8-09.00                  
 14 Dawson, Bailey       9 Vacaville/MEL/1        8-03.00                  
 14 Dean, Ashley        10 Oak Ridge/DRL/1        8-03.00                  
 16 Honeychurch, Kaity  10 Davis/DVC/1           J8-03.00                  
 16 Orlander, Emily     11 Ponderosa/DRL/1       J8-03.00                  
 18 McCoy, Olivia       11 Napa/MEL/1             7-09.00                  
 -- Espinoza, Lisa      10 Stagg/TCAL/1                NH                  
 -- Trageser, Kylee     11 Ponderosa/DRL/1             NH                  
 -- Andres, Logan        - Tokay/TCAL/1                NH                  
 -- Denton, Rachel      10 Vacaville/MEL/1             NH                  
 -- MacDonald, Tiegan    9 Gregori/MMC/1               NH                  
 -- Papadopoulos, Jess   9 Vacaville/MEL/1             NH                  
 
Event 24  Boys Pole Vault
=======================================================================================
  SJ Section: ! 17-04  2006        Scott Roth, Granite Bay                     
  SJ Section: ! 17-04  2006        Ryan Shuler, Granite Bay                    
  Division I: # 17-04  2006        Ryan Shuler, Granite Bay                    
  Division I: # 17-04  2006        Scott Roth, Granite Bay                     
             13-08.00  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Pust, Steven        12 Golden Valley/SJ      16-01.00 M@LG              10   
  2 White, Reed         12 Vacaville/MEL/1       15-02.00 M@LG               8   
  3 Waldren, Chase      11 Vacaville/MEL/1       14-02.00 M@LG               5   
  3 Anderson, Colin     11 Lodi/SJAA/1           14-02.00 M@LG               5   
  5 Pust, Ryan          10 Golden Valley/SJ     J14-02.00 M@LG               2   
  6 Wakerlin, Robert    11 Napa/MEL/1           J14-02.00 M@LG               1   
  7 Landaker, Zachary   11 Vacaville/MEL/1      J14-02.00 M@LG             
  8 Dean, Austin        11 Tokay/TCAL/1          13-08.00 M@LG             
  9 Schallberger, Jaco  11 Tokay/TCAL/1          13-02.00                  
 10 Hagar, Chance       10 Pitman/CCC/1          12-08.00                  
 10 Cranston, Scotty    11 Lodi/SJAA/1           12-08.00                  
 10 Barton, Ron         12 Turlock/CCC/1         12-08.00                  
 10 Goss, Connor        10 Ponderosa/DRL/1       12-08.00                  
 10 Woo, Justin         12 Tracy/SJAA/1          12-08.00                  
 15 Hodges, Ricky       11 Stagg/TCAL/1          12-02.00                  
 15 Gaskin, Mathew      12 Jesuit/DRL/1          12-02.00                  
 15 Arena, Nathan       10 Tracy/SJAA/1          12-02.00                  
 15 Hallberg, Davis     11 Elk Grove/DVC/1       12-02.00                  
 15 Smolarski, Greg     10 Oak Ridge/DRL/1       12-02.00                  
 15 McAfee, Alex        12 Jesuit/DRL/1          12-02.00                  
 21 LayHaye, Spencer    11 Davis/DVC/1           11-08.00                  
 21 Aguiar, Matt        12 Ponderosa/DRL/1       11-08.00                  
 23 Baratta, Daniel     11 Merrill West/TCA      11-02.00                  
 -- Warneke, Walter     11 Tokay/TCAL/1                NH                  
 -- Gouldy, Christian   11 Elk Grove/DVC/1             NH                  
 -- Harper, Nate         9 Davis/DVC/1                 NH                  
 -- Beaver, Kyle        10 Napa/MEL/1                  NH                  
 
Event 25  Girls Long Jump
==================================================================================
  SJ Section: ! 20-05.50  2005        Brittany Daniels, West                   
  Division I: # 20-05.50  2005        Brittany Daniels, West                   
                16-08.00  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Hadnot, Jannell     11 Tokay/TCAL/1          18-09.75 M@LG   -0.3  10   
     18-09.75(-0.3) 18-08.50(-2.9) FOUL      18-02.25(-1.8) 18-02.25(-2.2) 18-00.50(NWI)
  2 O'Neal, Jorden       9 Franklin-EG/DVC/      18-09.25 M@LG   -1.8   8   
     FOUL      FOUL      16-09(-1.4) 18-09.25(-1.8) 17-03(-0.7) 17-10.50(-1.8)
  3 Schuhmeier, Phoeni  12 Mont Trail/DVC/1      18-07.00 M@LG   -3.8   6   
     18-07(-3.8) 17-06.75(-2.9) 14-07(-3.3) 17-00(-1.8) PASS      PASS     
  4 Taylor, Shea        12 Grace Davis/MMC/      18-06.00 M@LG   -2.1   4   
     18-03(-1.8) 17-09(-2.3) 18-06(-2.1) FOUL(-1.7) 17-08(-1.6) PASS     
  5 Vance, Nia           9 Vacaville/MEL/1       17-07.50 M@LG   -2.8   2   
     15-08.50(-2.4) 17-07.50(-2.8) FOUL      FOUL(-0.5) 15-09.50(-0.6) PASS     
  6 Stanford, Ashley    12 Fairfield/MEL/1       17-07.00 M@LG   -2.3   1   
     FOUL      17-05(-1.0) 16-06.50(-0.5) 16-04(-2.0) 16-02.25(-1.8) 17-07(-2.3)
  7 Robinson, Alysia    10 Fairfield/MEL/1       17-05.50 M@LG   -1.7 
     FOUL      16-07.75(-1.1) 16-07(-1.0) 16-01.75(-2.1) 17-05.50(-1.7) 17-02(-1.8)
  8 Kurywchak, Danylle  12 Ponderosa/DRL/1       16-10.00 M@LG   -0.9 
     16-06.50(-2.1) 16-07(-0.6) 16-10(-0.9) 16-06(-3.0) 15-02.50(-2.4) 16-06.25(-2.3)
  9 Booz, Cierra        10 Turlock/CCC/1         16-07.50        -0.8 
     16-06.75(-2.4) 16-07.50(-0.8) 16-00.50(-1.2)           
 10 Furtado, Andrea     12 St. Francis/DRL/     J16-07.50        -0.6 
     FOUL      16-07.50(-0.6) 15-00.25(-1.2)           
 11 Gary, Bailey        11 Davis/DVC/1           16-06.00         1.5 
     16-06(1.5) 15-09(-2.5) 15-11(+0.0)           
 12 Grady, Megan        11 Merrill West/TCA      16-04.25        -1.4 
     16-04.25(-1.4) 15-06.25(-1.9) 16-03.25(-0.6)           
 13 Gardner, Rachel     12 Mont Trail/DVC/1      16-03.50        -1.4 
     15-04.50(-2.3) 16-03.50(-1.4) 15-10.75(0.3)           
 14 Westerterp, Katie   12 Lodi/SJAA/1           16-03.25        -1.0 
     FOUL(-0.7) 16-03.25(-1.0) FOUL(-0.9)           
 15 Pirio, Claire       10 Napa/MEL/1            16-03.00        -1.9 
     14-06(-2.3) 15-06.75(-3.3) 16-03(-1.9)           
 16 Gonzales, Allysa    10 Pitman/CCC/1          15-11.00        -0.1 
     15-09.50(-1.1) 15-11(-0.1) 15-10.25(-0.1)           
 17 Hepworth, Grace      9 Pleasant Grove/D      15-10.00        -2.5 
     FOUL(-1.0) 15-10(-2.5) 14-10.75(-3.3)           
 18 Hobbs, Hannah        9 Vacaville/MEL/1       15-09.00        -2.0 
     15-09(-2.0) 14-10.50(-2.7) 15-00(0.3)           
 19 Beck, Rachel        11 St. Francis/DRL/      15-06.25        -1.6 
     15-06.25(-1.6) 15-05.25(-0.6) 15-00.25(-1.1)           
 20 Alcantara, Alexand  10 Bear Creek/SJAA/      15-05.25        -2.2 
     15-05.25(-2.2) FOUL(-1.1) 15-04(-3.1)           
 21 Sanchez, Brenda     11 Atwater/CCC/1        J15-05.25        -1.1 
     15-05.25(-1.1) 14-02(-1.3) FOUL(-0.1)           
 22 Henderson, Nekole   11 Franklin-S/SJAA/      15-05.00        +0.0 
     15-05(+0.0) 15-01(-1.6) 14-10.25(0.3)           
 23 Bogan, Zakiyyah      9 Johansen/MMC/1        15-00.00        -0.7 
     14-08.50(-0.8) 14-01.50(-0.5) 15-00(-0.7)           
 24 Rodgers, Danielle   11 St. Mary's/TCAL/      14-11.00        -0.1 
     13-00.50(0.8) 13-09(0.8) 14-11(-0.1)           
 25 Lang, Leslie        10 Gregori/MMC/1         14-09.00        -0.3 
     14-09(-0.3) 14-07.75(-1.1) 14-03.50(-0.8)           
 26 MacDonald, Tiegan    9 Gregori/MMC/1         14-00.75         NWI 
     14-00(+0.0) 13-10(-0.4) 14-00.75(NWI)            
 27 Bobadilla, Melina   10 Gregori/MMC/1         13-10.50        -0.8 
     13-03.50(+0.0) 12-11(-0.5) 13-10.50(-0.8)           
 28 Grandison, Alexis   12 Merrill West/TCA      13-06.50        -3.4 
     FOUL(-2.2) FOUL(-2.2) 13-06.50(-3.4)           
 -- Flowers, Summer     12 Merrill West/TCA          FOUL             
     FOUL(-1.3) FOUL      FOUL(+0.0)           
 
Event 26  Boys Long Jump
==================================================================================
  SJ Section: ! 25-10.75  1968        Heulon Hewitt, Merced                    
  Division I: #    23-04  2007        Roman Gray, Laguna Creek                 
                21-06.00  M@LG
    Name              Year School                  Finals              Wind Points
==================================================================================
  1 Mitchell, Elisha    12 Merrill West/TCA      22-05.50 M@LG   -1.4  10   
     21-06(-0.8) 20-04.25(+0.0) 22-05.50(-1.4) FOUL(0.2) 22-04(-0.4) 22-01.50(-0.3)
  2 Clayton, Marlon     11 Laguna Creek/DVC      22-00.00 M@LG   -0.4   8   
     FOUL(-1.5) 21-07.25(-0.5) FOUL(-1.1) FOUL(-3.0) 21-00(-0.6) 22-00(-0.4)
  3 Sperbeck, Thomas    11 Jesuit/DRL/1          21-10.00 M@LG   +0.0   6   
     18-03.75(+0.0) 20-07.50(+0.0) 20-07(-2.1) 21-00.75(-0.8) 21-10(+0.0) 20-10.25(-1.0)
  4 Chong, Alex         12 Davis/DVC/1           21-07.00 M@LG   +0.0   4   
     20-06.50(-0.5) 19-05(+0.0) 18-07.75(0.2) 20-07.75(-0.2) 21-07(+0.0) 20-05.25(+0.0)
  5 Susa, Lyle          12 Sheldon/DRL/1         21-06.25 M@LG   -1.1   2   
     21-06.25(-1.1) 20-01(-0.8) 20-03.75(-0.1) 20-08.25(-1.6) 20-04(-0.2) 21-06.25(-0.3)
  6 Ogbeide, Osaretin   12 Grace Davis/MMC/      21-06.00 M@LG    0.3   1   
     20-08.75(+0.0) 19-03.25(0.9) 21-01.25(-0.5) 21-03.50(-3.2) 20-01(0.2) 21-06(0.3)
  7 Brown, Isaiah       12 Fairfield/MEL/1       21-05.00        -1.2 
     20-04(-1.0) 21-05(-1.2) FOUL(0.8) FOUL(-0.9) FOUL(-1.2) FOUL(-2.1)
  8 White, Reed         12 Vacaville/MEL/1       21-04.00        -0.8 
     20-00.50(-0.7) 20-07(-1.5) 21-04(-0.8) PASS      PASS      PASS     
  9 Lee, Dwayne         11 Bear Creek/SJAA/      20-06.00        -0.4 
     20-01.25(-0.2) 20-01.50(-2.8) 20-06(-0.4)           
 10 Pust, Ryan          10 Golden Valley/SJ      20-03.25         0.3 
     20-03.25(0.3) 19-07(0.2) 19-09(-0.4)           
 11 Pinder, Deon        12 Merrill West/TCA      20-02.00        -0.8 
     20-02(-0.8) 19-10.50(+0.0) 19-09.25(-0.5)           
 12 Buzick, Michael     12 Grace Davis/MMC/      20-01.75         0.7 
     18-08.75(-3.7) 19-11.25(-3.0) 20-01.75(0.7)           
 13 Yaley, Brendan      11 Merced/CCC/1          20-01.50        -0.1 
     FOUL(-0.2) 20-01.50(-0.1) 19-09(-0.7)           
 14 Turner, Ernest      11 Merrill West/TCA      19-11.00        -1.2 
     19-04.50(-2.5) 19-04.50(-1.1) 19-11(-1.2)           
 15 Serpa, Denny        12 Turlock/CCC/1         19-09.25        -2.5 
     19-09.25(-2.5) 19-02(+0.0) 19-07.50(0.4)           
 16 Stenson, Nate       12 Davis/DVC/1           19-08.75        -0.7 
     15-11.25(-0.7) 19-08.75(-0.7) 19-06(-0.6)           
 17 Cooper, Richard     11 Pleasant Grove/D      19-08.00        -0.9 
     19-08(-0.9) 19-07.25(-0.5) 19-04.50(-0.5)           
 18 Conde, Allen        12 Grace Davis/MMC/     J19-08.00        +0.0 
     19-02(-2.7) 15-01(-1.3) 19-08(+0.0)           
 19 Gaines, Isaiah      11 Franklin-S/SJAA/      19-07.75        -1.5 
     19-03(-0.3) 19-07.75(-1.5) 19-00.50(-0.2)           
 20 Christopherson, Ja  12 St. Mary's/TCAL/      19-06.00        -0.1 
     19-06(-0.1) FOUL(0.3) FOUL(-1.2)           
 21 Llubit, Vincent     11 Wood/MEL/1            19-05.50        -0.1 
     19-05.50(-0.1) 18-07(0.6) 18-08.25(-1.8)           
 22 Heath, Steve        11 Jesuit/DRL/1         J19-05.50        -0.5 
     19-05.50(-0.5) FOUL(+0.0) FOUL(-3.9)           
 23 Gorsuch, Devon      10 Napa/MEL/1            19-05.00        -0.9 
     19-05(-0.9) 19-05(-0.4) 18-04.50(-0.9)           
 24 Walker, Jarrell     12 Vacaville/MEL/1       19-04.25        -0.1 
     FOUL(-0.1) FOUL(-0.9) 19-04.25(-0.1)           
 25 McAfee, Alex        12 Jesuit/DRL/1          19-02.50        -0.4 
     18-11.75(+0.0) 18-08(-2.9) 19-02.50(-0.4)           
 26 Cummins, Ty         12 Downey/MMC/1          19-00.00        -1.6 
     FOUL(-0.3) 19-00(-1.6) FOUL(+0.0)           
 27 Broadway, Nicholas  12 Franklin-S/SJAA/      18-11.50        -2.2 
     18-06.25(-0.4) 18-11.50(-2.2) 18-10(-0.2)           
 28 Espirtu, Ernest     11 Bear Creek/SJAA/      18-10.50        -0.3 
     FOUL(-2.9) 18-03.75(-0.8) 18-10.50(-0.3)           
 29 Austin, Matthew     12 Davis/DVC/1           18-07.00         0.7 
     18-07(0.7) 17-05(-0.9) PASS                
 30 Martinez, Joseph    12 Merced/CCC/1          18-04.00        -2.7 
     18-01.50(0.5) 18-04(-2.7) FOUL(+0.0)           
 
Event 28  Boys Discus Throw
=======================================================================================
  SJ Section: ! 206-06  1978        Dave Porath, Atwater                       
  Division I: # 178-09  2010        Josh Hines, Jesuit                         
                152-01  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Hamilton, Brian     12 Stagg/TCAL/1         178-09.00#M@LG              10   
      156-01  170-02  167-05  171-02  172-01  178-09
  2 Bleasdale, Curtis   12 Vacaville/MEL/1      166-06.00 M@LG               8   
      126-06  139-07  FOUL  FOUL  166-06  159-05
  3 Denton, Nick        11 Davis/DVC/1          160-03.00 M@LG               6   
      143-08  134-02  160-03  144-09  143-06  FOUL
  4 Donnelly, Sean      12 Pitman/CCC/1         148-01.00                    4   
      142-01  144-00  148-01  FOUL  FOUL  144-02
  5 Parisis, Kostas     12 Tokay/TCAL/1         147-04.00                    2   
      139-06  145-11  FOUL  147-04  141-01  137-07
  6 McNamare, Connor    11 Napa/MEL/1           142-10.00                    1   
      131-03  128-03  142-10  127-03  137-05  133-07
  7 Paine, Randall      11 Franklin-EG/DVC/     142-00.00                  
      FOUL  139-04  130-02  FOUL  142-00  141-07
  8 Hines, Zachary      11 Atwater/CCC/1        140-05.00                  
      140-05  138-03  127-09  129-10  FOUL  FOUL
  9 McKinnon, Erik      12 Ponderosa/DRL/1      139-00.00                  
      139-00  FOUL  137-11           
 10 Zimmerle, William   12 Franklin-EG/DVC/     138-09.00                  
      133-10  128-07  138-09           
 11 Halford, Matt       12 Ponderosa/DRL/1      138-03.00                  
      FOUL  138-03  FOUL           
 12 Gilbert, Justin     11 Enochs/MMC/1         138-00.00                  
      138-00  123-05  130-01           
 13 Flores, Juan        12 Atwater/CCC/1        137-02.00                  
      137-02  133-04  FOUL           
 14 Ledoux, Anthony     12 Armijo/MEL/1         135-05.00                  
      135-05  FOUL  FOUL           
 15 Augustine, Andrew   11 Jesuit/DRL/1         134-09.00                  
      FOUL  130-11  134-09           
 16 Strohmaier, Garret  11 Jesuit/DRL/1         132-10.00                  
      132-10  FOUL  FOUL           
 17 Nixon, Kayman       11 Jesuit/DRL/1         132-09.00                  
      131-04  129-05  132-09           
 18 Fuimaono, Andrew    12 Armijo/MEL/1         132-05.00                  
      126-00  132-05  FOUL           
 19 Hayes, Grant        12 Beyer/MMC/1          130-09.00                  
      122-06  130-09  FOUL           
 20 Gaytan, Jose        11 Lodi/SJAA/1          130-05.00                  
      130-05  125-02  122-02           
 21 Gabbard, Eric       11 Vacaville/MEL/1      128-08.00                  
      107-06  FOUL  128-08           
 22 Jenkins, Zach       12 Beyer/MMC/1          124-07.00                  
      124-07  124-06  FOUL           
 23 Nahigian, Carl      12 St. Mary's/TCAL/     121-01.00                  
      118-02  118-09  121-01           
 24 Dominguez, Danny    11 Lincoln-S/SJAA/1     120-08.00                  
      112-00  120-08  115-04           
 25 Hanning, Pierce     10 Buhach Colony/CC     120-07.00                  
      115-11  115-09  120-07           
 26 Prom, Keanu         11 Beyer/MMC/1          118-11.00                  
      FOUL  118-11  115-06           
 27 Graves, Marcus      12 Merrill West/TCA     117-05.00                  
      FOUL  112-02  117-05           
 28 Glaros, Hank        10 Lincoln-S/SJAA/1     115-08.00                  
      FOUL  FOUL  115-08           
 29 Ferreyra, Daniel    12 Franklin-S/SJAA/     112-11.00                  
      FOUL  FOUL  112-11           
 30 Alailefaleula, Mar  11 Merrill West/TCA     102-04.00                  
      FOUL  102-04  FOUL           
 -- Letuligasenoa, Jos  12 Elk Grove/DVC/1           FOUL                  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 29  Girls Shot Put
=======================================================================================
  SJ Section: ! 50-11.50  2003        Jessica Pressley, Laguna Creek           
  Division I: # 46-04.50  2009        Jackie Alhoo, St. Mary's                 
                36-00.00  M@LG
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Coleman, Mandy      10 McNair/TCAL/1         44-03.00 M@LG              10   
      40-11.50  41-03.50  39-07  39-04.50  41-03  44-03
  2 Ryan, Allison       12 Ponderosa/DRL/1       39-08.00 M@LG               8   
      38-07.50  39-05.50  39-08  38-06.50  FOUL  FOUL
  3 Soutsavang, Angel   12 Vacaville/MEL/1       37-03.50 M@LG               6   
      35-03  35-05  34-02.25  37-00.50  37-03.50  36-09
  4 Thompson, Shunteal  12 Bear Creek/SJAA/     J37-03.50 M@LG               4   
      36-02.50  34-04.50  37-03.50  36-11  33-04.50  37-00
  5 Arquines, Chrystal  11 St. Mary's/TCAL/      35-10.50                    2   
      35-09.50  35-01.50  34-08  33-05.50  31-09.50  35-10.50
  6 French, Brandi       9 Vacaville/MEL/1      J35-10.50                    1   
      FOUL  35-10.50  35-06  34-01  34-00.50  34-04
  7 O'Brine, Kayla      10 St. Francis/DRL/      34-08.50                  
      34-01.50  30-07.50  34-08.50  FOUL  FOUL  FOUL
  8 Dickerson, Victori  12 Vacaville/MEL/1       34-07.00                  
      33-00.50  30-11.50  34-07  33-10.50  33-00  33-09.50
  9 Boals, Caroline     10 St. Francis/DRL/      34-04.50                  
      34-04.50  34-00  FOUL           
 10 Coward, Barbara      9 Buhach Colony/CC      33-10.00                  
      33-10  32-06  33-05           
 11 Van Dyke, Emilee    10 Gregori/MMC/1         33-07.00                  
      33-05  33-07  33-06           
 12 Guzman, Cynthia     12 Buhach Colony/CC     J33-07.00                  
      FOUL  31-07  33-07           
 13 Pritchett, Nina     12 Merrill West/TCA      33-05.00                  
      33-04  33-05  32-00.50           
 14 Malm-Annan, Emelda   9 Mont Trail/DVC/1      33-04.50                  
      32-11  33-04.50  33-03           
 15 Watts, Kaela        12 Stagg/TCAL/1          33-04.00                  
      25-05  30-04  33-04           
 16 Beard, Daria        12 Mont Trail/DVC/1      33-00.50                  
      33-00.50  32-11.50  32-05.25           
 17 Miller, Kendra      12 Franklin-EG/DVC/     J33-00.50                  
      30-04  33-00.50  30-10.50           
 18 McCray, Imani       10 St. Francis/DRL/      32-08.00                  
      30-07  32-08  31-10           
 19 Harrison, Jewelisa  11 Grace Davis/MMC/      32-03.00                  
      27-03.50  32-03  29-10           
 20 Cherf, Kimberly     11 Merced/CCC/1          30-10.00                  
      30-10  30-02  29-11.50           
 21 Brinson, Atiah       9 Oak Ridge/DRL/1       30-08.50                  
      30-05.50  30-08  30-08.50           
 22 Bruder, Katrina     11 Tracy/SJAA/1          30-07.00                  
      30-07  30-04.50  FOUL           
 23 Meadows-Smith, Car  12 Davis/DVC/1          J30-07.00                  
      30-01.50  30-07  30-00.50           
 24 Soy, Annica         11 Lincoln-S/SJAA/1      30-00.25                  
      FOUL  30-00.25  28-11           
 25 Koch, Kelsey        11 Vacaville/MEL/1       29-11.25                  
      29-11.25  29-02  28-11           
 26 Robinson, Justice   11 Armijo/MEL/1         J29-11.25                  
      29-11.25  28-08.50  29-00.50           
 27 Viramontes, Veroni   9 Lodi/SJAA/1           29-07.00                  
      28-09  29-06.50  29-07           
 28 Villacarte, Mellis  12 Merrill West/TCA      26-06.50                  
      26-06.50  FOUL  24-04           
 29 Ferris, Fallon      11 Downey/MMC/1          24-10.00                  
      24-10  24-09  23-09.75           
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Monterey Trail/DVC/1/SJ     68        2) Vacaville/MEL/1/SJ         63   
    3) Davis/DVC/1/SJ              48.50     4) Fairfield/MEL/1/SJ         45   
    5) Ponderosa/DRL/1/SJ          43        6) Tokay/TCAL/1/SJ            25   
    7) Sheldon/DRL/1/SJ            20        8) St. Francis/DRL/1/SJ       19   
    9) Buhach Colony/CCC/1/SJ      18       10) Oak Ridge/DRL/1/SJ         17.50
   11) McNair/TCAL/1/SJ            12       11) Enochs/MMC/1/SJ            12   
   11) Franklin-EG/DVC/1/SJ        12       14) Vintage/MEL/1/SJ           10   
   14) Bear Creek/SJAA/1/SJ        10       14) St. Mary's/TCAL/1/SJ       10   
   17) Lincoln-S/SJAA/1/SJ          8       17) Grant/DVC/1/SJ              8   
   17) Laguna Creek/DVC/1/SJ        8       20) Stagg/TCAL/1/SJ             7   
   21) Grace Davis/MMC/1/SJ         6       21) Merrill West/TCAL/1/SJ      6   
   23) Johansen/MMC/1/SJ            5       24) Edison/TCAL/1/SJ            4   
   24) Lodi/SJAA/1/SJ               4       24) Beyer/MMC/1/SJ              4   
   27) Atwater/CCC/1/SJ             1       27) Elk Grove/DVC/1/SJ          1   
   27) Golden Valley/CCC/1/SJ       1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Jesuit/DRL/1/SJ             73        2) Vacaville/MEL/1/SJ         68   
    3) Davis/DVC/1/SJ              48        4) Stagg/TCAL/1/SJ            33   
    5) Merrill West/TCAL/1/SJ      27        6) Monterey Trail/DVC/1/SJ    25   
    6) St. Mary's/TCAL/1/SJ        25        8) Golden Valley/CCC/1/SJ     19   
    9) Bear Creek/SJAA/1/SJ        18        9) Modesto/MMC/1/SJ           18   
   11) Johansen/MMC/1/SJ           16       12) Fairfield/MEL/1/SJ         14   
   13) Oak Ridge/DRL/1/SJ          11       14) Elk Grove/DVC/1/SJ         10   
   14) Atwater/CCC/1/SJ            10       16) Laguna Creek/DVC/1/SJ       9   
   17) Folsom/DRL/1/SJ              8       17) Sheldon/DRL/1/SJ            8   
   17) Vintage/MEL/1/SJ             8       20) Ponderosa/DRL/1/SJ          6   
   20) Pleasant Grove/DRL/1/SJ      6       22) Grace Davis/MMC/1/SJ        5   
   22) Lodi/SJAA/1/SJ               5       24) Lincoln-S/SJAA/1/SJ         4   
   24) Pitman/CCC/1/SJ              4       24) Franklin-EG/DVC/1/SJ        4   
   27) Merced/CCC/1/SJ              2       27) Napa/MEL/1/SJ               2   
   27) Tokay/TCAL/1/SJ              2       27) Wood/MEL/1/SJ               2   
   27) Turlock/CCC/1/SJ             2       32) Franklin-S/SJAA/1/SJ        1   
   32) Edison/TCAL/1/SJ             1       32) Buhach Colony/CCC/1/SJ      1   






Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version