RunnerspaceNewsView

2012 Results - Oregon OSAA Outdoor State Championships

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
May 27th 2012, 1:20am | 748897 views
PrintReport
Social
Images
2012 Live Results - Oregon OSAA Outdoor State Championships
Oregon OSAA Outdoor State Championships
May 18, 2012 to May 26, 2012
Monmouth / Eugene, OR, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1k | 1500m | 3k | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m 1A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ovgard, Gabe 10 Triad Christian 11.27 +1.4 1  
2 Warn, Ty 11 Jordan Valley 11.37 +1.4 1  
3 Martin, Andre 12 Portland Luthera 11.45 +1.4 1  
4 McKay, Luke 12 Paisley 11.55 +1.4 1  
5 Baeza, Joel 9 Life Christian 11.58 +1.4 1  
6 Reese, Kendell 12 McKenzie 11.71 +1.4 1  
7 Eubanks, Colton 11 Powder Valley 11.75 +1.4 1  
8 Lowe, Gus 10 Sherman 11.88 +1.4 1  
 
Mens 100m 1A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Ovgard, Gabe 10 Triad Christian 11.29 -1.5 2  
2 Martin, Andre 12 Portland Luthera 11.57 -0.8 1  
3 Warn, Ty 11 Jordan Valley 11.60 -0.8 1  
4 Baeza, Joel 9 Life Christian 11.69 -1.5 2  
5 McKay, Luke 12 Paisley 11.70 -0.8 1  
6 Eubanks, Colton 11 Powder Valley 11.71 -1.5 2  
7 Reese, Kendell 12 McKenzie 11.75 -0.8 1  
8 Lowe, Gus 10 Sherman 11.86 -1.5 2  
9 McDermid, Dan 12 Sherman 12.08 -0.8 1  
10 Kinnamon, TJ 11 Lowell 12.16 -1.5 2  
 
Mens 100m 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Avilez, Josue 10 Central Linn 11.22 +1.6 1  
2 Casale, Nicolo 12 Vernonia 11.23 +1.6 1  
3 Cotuna, Chris 11 Faith Bible 11.40 +1.6 1  
4 Lynn, Marcus 12 Enterprise 11.46 +1.6 1  
5 Pappas, Conner 12 Heppner 11.47 +1.6 1  
6 Smith, Brady 11 Scio 11.65 +1.6 1  
7 Henry, David 11 Oakland 11.82 +1.6 1  
8 Chavtur, Charles 12 Reedsport 11.99 +1.6 1  
 
Mens 100m 2A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Casale, Nicolo 12 Vernonia 11.28 +0.9 1  
2 Avilez, Josue 10 Central Linn 11.32 -0.3 2  
3 Lynn, Marcus 12 Enterprise 11.54 +0.9 1  
4 Cotuna, Chris 11 Faith Bible 11.55 -0.3 2  
5 Pappas, Conner 12 Heppner 11.58 -0.3 2  
6 Smith, Brady 11 Scio 11.69 +0.9 1  
7 Henry, David 11 Oakland 11.86 +0.9 1  
8 Chavtur, Charles 12 Reedsport 11.88 +0.9 1  
9 Swingle, Zach 12 Lost River 11.97 -0.3 2  
10 Ring, Nathan 11 Glendale 12.24 -0.3 2  
 
Mens 100m 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hedgecock, A.J. 12 Dayton 11.22 +0.3 1  
2 Ramos, Marcellus 12 Nyssa 11.25 +0.3 1  
3 Bailey, Cedet 10 Clatskanie 11.30 +0.3 1  
4 Chhun, Marady 12 Gervais 11.37 +0.3 1  
5 McMahen, Chris 12 Pleasant Hill 11.54 +0.3 1  
6 Williams, Brandon 11 Cascade Christia 11.54 +0.3 1  
7 Cicerich, Alex 12 Corbett 11.55 +0.3 1  
8 Carranza, Erik 12 Riverside-OR 11.63 +0.3 1  
 
Mens 100m 3A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Hedgecock, A.J. 12 Dayton 11.23 +1.8 1  
3 Chhun, Marady 12 Gervais 11.27 +1.8 1  
5 Bailey, Cedet 10 Clatskanie 11.28 +1.8 1  
2 Ramos, Marcellus 12 Nyssa 11.37 -2.2 2  
4 Williams, Brandon 11 Cascade Christia 11.39 -2.2 2  
7 Carranza, Erik 12 Riverside-OR 11.43 +1.8 1  
6 Cicerich, Alex 12 Corbett 11.48 -2.2 2  
8 McMahen, Chris 12 Pleasant Hill 11.53 -2.2 2  
9 Tucker, Elijah 11 Waldport 11.57 +1.8 1  
10 Hadley, Lane 10 Lakeview 11.87 -2.2 2  
 
Mens 100m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Leedham, Bryce 12 Molalla 11.15 +0.0 1 10
2 Dombrosky, Nathan 12 McLoughlin 11.26 +0.0 1 8
3 Neill, Austin 11 North Valley 11.26 +0.0 1 6
4 Akles, Sterling 11 La Salle 11.40 +0.0 1 5
5 Gibson, Conner 12 Junction City 11.48 +0.0 1 4
6 Baker, Austin 12 Douglas 11.55 +0.0 1 3
7 Back, Morris 11 Cascade 11.60 +0.0 1 2
8 Poston, Dax 11 Ontario 11.62 +0.0 1 1
 
Mens 100m 4A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Leedham, Bryce 12 Molalla 11.03 +1.9 1  
1 Akles, Sterling 11 La Salle 11.15 +1.6 2  
2 Dombrosky, Nathan 12 McLoughlin 11.15 +1.9 1  
3 Back, Morris 11 Cascade 11.22 +1.9 1  
2 Neill, Austin 11 North Valley 11.25 +1.6 2  
4 Gibson, Conner 12 Junction City 11.35 +1.9 1  
5 Baker, Austin 12 Douglas 11.37 +1.9 1  
3 Poston, Dax 11 Ontario 11.38 +1.6 2  
6 Harris, Jadyn 11 Scappoose 11.38 +1.9 1  
4 Lewellen, Garrett 11 Elmira 11.42 +1.6 2  
7 Senger, Dakota 10 South Umpqua 11.43 +1.9 1  
5 Shoun, Matt 10 Scappoose 11.49 +1.6 2  
6 Martin, Nathan 11 Cascade 11.49 +1.6 2  
7 Mikkelsen, Scotland 12 Klamath Union 11.57 +1.6 2  
 
Mens 100m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Walcott, Taylor 12 Marist 10.96 +0.2 1 10
2 Morris, Cristian 11 Sherwood 11.20 +0.2 1 8
3 Han, Josh 12 Churchill 11.21 +0.2 1 6
4 Mitchell, Andre 11 Benson 11.26 +0.2 1 5
5 Thomas, Cole 12 Summit 11.27 +0.2 1 4
6 Ramsey, Richard 11 Jefferson 11.33 +0.2 1 3
7 Rickman, Jacob 11 Pendleton 11.43 +0.2 1 2
8 Walsh, Ryan 11 Wilsonville 11.44 +0.2 1 1
 
Mens 100m 5A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Walcott, Taylor 12 Marist 10.77 +1.2 1  
2 Morris, Cristian 11 Sherwood 11.02 +1.2 1  
1 Thomas, Cole 12 Summit 11.06w +2.7 2  
3 Rickman, Jacob 11 Pendleton 11.14 +1.2 1  
2 Han, Josh 12 Churchill 11.16w +2.7 2  
3 Ramsey, Richard 11 Jefferson 11.19w +2.7 2  
4 Walsh, Ryan 11 Wilsonville 11.19w +2.7 2  
4 Mitchell, Andre 11 Benson 11.28 +1.2 1  
5 Grigsby, Danny 12 Crescent Valley 11.28w +2.7 2  
5 Peay, TJ 12 Summit 11.32 +1.2 1  
6 Rogness, Torrey 12 Silverton 11.43w +2.7 2  
6 Rowland, Colton 12 The Dalles-Wahto 11.64 +1.2 1  
 
Mens 100m 6A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Prince, Sheldon 12 Aloha 10.93 -1.5 1 10
2 Coulter, Reggie 12 Sunset 11.15 -1.5 1 8
3 Clay, Trevon 12 Aloha 11.15 -1.5 1 6
4 Cornejo, Justin 11 Oregon City 11.19 -1.5 1 5
5 Akina, Dominic 12 Century 11.26 -1.5 1 4
6 Howard, Jeff 12 Sprague 11.30 -1.5 1 3
7 Bremner, Cameron 11 Tigard 11.33 -1.5 1 2
8 Bacon, Jordan 12 Westview 12.00 -1.5 1 1
 
Mens 100m 6A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Prince, Sheldon 12 Aloha 10.75w +5.0 1  
1 Cornejo, Justin 11 Oregon City 10.84w +2.8 2  
2 Akina, Dominic 12 Century 10.88w +5.0 1  
2 Clay, Trevon 12 Aloha 10.90w +2.8 2  
3 Howard, Jeff 12 Sprague 10.93w +2.8 2  
3 Bremner, Cameron 11 Tigard 10.95w +5.0 1  
4 Coulter, Reggie 12 Sunset 10.96w +5.0 1  
4 Bacon, Jordan 12 Westview 10.98w +2.8 2  
5 Horning, Mitch 10 Sheldon 10.99w +5.0 1  
6 Hoffman, Devauntae 11 Gresham 11.12w +5.0 1  
7 Sutherland, Thomas 12 Canby 11.13w +5.0 1  
5 Bailey, Jaylynn 11 South Salem 11.25w +2.8 2  
6 Vakulchik, Dmitriy 11 David Douglas 11.28w +2.8 2  
7 Dean, Logan 12 Grants Pass 11.36w +2.8 2  
 
Mixed 100m Mixed WH Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Villa, Jose 12 North Marion 16.70 +1.5 1  
2 Roberts, John   USOC-Paralympic 21.62 +1.5 1  
3 Dewald, Carleigh 11 Canby 21.82 +1.5 1  
4 Wilsted, Bene 11 West Linn 26.18 +1.5 1  
 
Mens 200m 1A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ovgard, Gabe 10 Triad Christian 22.78 -0.2 1  
2 Martin, Andre 12 Portland Luthera 22.91 -0.2 1  
3 Koch, John 12 CS Lewis 23.10 -0.2 1  
4 McKay, Luke 12 Paisley 23.48 -0.2 1  
5 Eubanks, Colton 11 Powder Valley 23.80 -0.2 1  
6 Reddington, Hunter 11 Cove 23.99 -0.2 1  
7 Reese, Kendell 12 McKenzie 24.54 -0.2 1  
8 Stewart, Conlan 12 Wheeler 25.36 -0.2 1  
 
Mens 200m 1A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Ovgard, Gabe 10 Triad Christian 22.83w +2.2 1  
2 Koch, John 12 CS Lewis 23.00 +0.0 2  
3 Martin, Andre 12 Portland Luthera 23.07w +2.2 1  
4 McKay, Luke 12 Paisley 23.31 +0.0 2  
5 Eubanks, Colton 11 Powder Valley 23.64w +2.2 1  
6 Reddington, Hunter 11 Cove 23.67 +0.0 2  
7 Reese, Kendell 12 McKenzie 24.18w +2.2 1  
8 Stewart, Conlan 12 Wheeler 24.34 +0.0 2  
9 McDermid, Dan 12 Sherman 24.37w +2.2 1  
10 Kinnamon, TJ 11 Lowell 24.41 +0.0 2  
 
Mens 200m 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Casale, Nicolo 12 Vernonia 22.67 +0.7 1  
2 Lynn, Marcus 12 Enterprise 22.94 +0.7 1  
3 Pappas, Conner 12 Heppner 23.09 +0.7 1  
4 Avilez, Josue 10 Central Linn 23.20 +0.7 1  
5 Stevens, Jacob 12 Vernonia 23.45 +0.7 1  
6 Blanchfill, Austin 12 Yoncalla 23.84 +0.7 1  
7 Cerri, Jake 12 Lost River 24.02 +0.7 1  
8 Retano, Jesus 11 Culver 24.22 +0.7 1  
 
Mens 200m 2A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Casale, Nicolo 12 Vernonia 22.77 +0.8 1  
2 Lynn, Marcus 12 Enterprise 23.16 +2.0 2  
3 Avilez, Josue 10 Central Linn 23.17 +0.8 1  
4 Pappas, Conner 12 Heppner 23.37 +2.0 2  
5 Stevens, Jacob 12 Vernonia 23.47 +2.0 2  
6 Retano, Jesus 11 Culver 23.57 +0.8 1  
7 Cerri, Jake 12 Lost River 23.57 +2.0 2  
8 Blanchfill, Austin 12 Yoncalla 23.71 +0.8 1  
9 Chen, Joe 11 Canyonville Chri 24.31 +0.8 1  
10 Ezell, Jayson 12 Oakland 24.81 +2.0 2  
 
Mens 200m 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Harris, David 12 Westside Christi 22.43 +0.1 1  
2 Marshall, Devon 11 Rainier 22.72 +0.1 1  
3 Bailey, Cedet 10 Clatskanie 22.81 +0.1 1  
4 Leep, Harrison 12 St Mary's 22.85 +0.1 1  
5 Ramos, Marcellus 12 Nyssa 23.19 +0.1 1  
6 McMahen, Chris 12 Pleasant Hill 23.24 +0.1 1  
7 Carranza, Erik 12 Riverside-OR 23.34 +0.1 1  
8 Straton, Cameron 12 Horizon Christia 23.41 +0.1 1  
 
Mens 200m 3A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Leep, Harrison 12 St Mary's 22.48 +1.7 2  
3 Marshall, Devon 11 Rainier 22.70 +1.7 2  
2 Harris, David 12 Westside Christi 22.77 +0.0 1  
4 Bailey, Cedet 10 Clatskanie 22.82 +0.0 1  
5 Ramos, Marcellus 12 Nyssa 23.07 +1.7 2  
7 McMahen, Chris 12 Pleasant Hill 23.11 +1.7 2  
6 Carranza, Erik 12 Riverside-OR 23.16 +0.0 1  
8 Straton, Cameron 12 Horizon Christia 23.24 +0.0 1  
9 Underwood, William 12 Waldport 24.19 +1.7 2  
10 Williams, Brandon 11 Cascade Christia 24.93 +0.0 1  
 
Mens 200m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Leedham, Bryce 12 Molalla 22.41 -0.2 1 10
2 Dombrosky, Nathan 12 McLoughlin 22.45 -0.2 1 8
3 Neill, Austin 11 North Valley 22.77 -0.2 1 6
4 Desrosiers, Jeremy 11 La Pine 22.80 -0.2 1 5
5 Cunningham, Wyatt 10 North Bend 22.88 -0.2 1 4
6 Akles, Sterling 11 La Salle 23.00 -0.2 1 3
7 Baker, Austin 12 Douglas 23.00 -0.2 1 2
8 Gibson, Conner 12 Junction City 23.12 -0.2 1 1
 
Mens 200m 4A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Dombrosky, Nathan 12 McLoughlin 22.14w +2.9 1  
1 Leedham, Bryce 12 Molalla 22.28 +0.8 2  
2 Akles, Sterling 11 La Salle 22.54w +2.9 1  
2 Baker, Austin 12 Douglas 22.64 +0.8 2  
3 Desrosiers, Jeremy 11 La Pine 22.65 +0.8 2  
3 Neill, Austin 11 North Valley 22.68w +2.9 1  
4 Cunningham, Wyatt 10 North Bend 22.75 +0.8 2  
4 Gibson, Conner 12 Junction City 22.78w +2.9 1  
5 Flynn, Gavin 12 Taft 22.97 +0.8 2  
5 Shoun, Matt 10 Scappoose 23.06w +2.9 1  
6 Poston, Dax 11 Ontario 23.15w +2.9 1  
7 Mikkelsen, Scotland 12 Klamath Union 23.42w +2.9 1  
6 Stocker, Mitch 12 Seaside 23.45 +0.8 2  
7 Trask, Matt 12 Philomath 23.54 +0.8 2  
 
Mens 200m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Walcott, Taylor 12 Marist 22.51 -2.0 1 10
2 Morris, Cristian 11 Sherwood 22.69 -2.0 1 8
3 Modin, Mitch 11 Mountain View OR 22.98 -2.0 1 6
4 Rickman, Jacob 11 Pendleton 23.01 -2.0 1 5
5 Han, Josh 12 Churchill 23.09 -2.0 1 4
6 Walsh, Ryan 11 Wilsonville 23.10 -2.0 1 3
7 Mills, Vontrell 10 Jefferson 23.35 -2.0 1 2
8 Ramsey, Richard 11 Jefferson 23.44 -2.0 1 1
 
Mens 200m 5A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Walcott, Taylor 12 Marist 22.17 +0.8 2  
2 Morris, Cristian 11 Sherwood 22.21 +0.8 2  
1 Modin, Mitch 11 Mountain View OR 22.37w +3.9 1  
2 Rickman, Jacob 11 Pendleton 22.44w +3.9 1  
3 Han, Josh 12 Churchill 22.54w +3.9 1  
3 Walsh, Ryan 11 Wilsonville 22.56 +0.8 2  
4 Ramsey, Richard 11 Jefferson 22.61 +0.8 2  
4 Mills, Vontrell 10 Jefferson 22.65w +3.9 1  
5 Thomas, Cole 12 Summit 22.68w +3.9 1  
6 Rodriguez, Cesar 11 Hood River Valle 22.76w +3.9 1  
5 Hobson, Michael 10 Woodburn 22.81 +0.8 2  
6 Gable, Mitchell 11 South Albany 23.08 +0.8 2  
 
Mens 200m 6A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Prince, Sheldon 12 Aloha 21.81 -2.3 1 10
2 Coleman, Xavier 11 Jesuit 22.20 -2.3 1 8
3 Howard, Jeff 12 Sprague 22.41 -2.3 1 6
4 Cornejo, Justin 11 Oregon City 22.48 -2.3 1 5
5 Wood, Christian 12 Aloha 22.49 -2.3 1 4
6 Halverson, Nate 11 Grant 22.68 -2.3 1 3
7 Sutherland, Thomas 12 Canby 22.80 -2.3 1 2
8 Duronslet, Beau 11 Central Catholic 22.96 -2.3 1 1
 
Mens 200m 6A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Coleman, Xavier 11 Jesuit 21.81 +1.5 2  
1 Prince, Sheldon 12 Aloha 21.82 +1.7 1  
2 Cornejo, Justin 11 Oregon City 21.94 +1.7 1  
2 Howard, Jeff 12 Sprague 21.94 +1.5 2  
3 Wood, Christian 12 Aloha 22.21 +1.5 2  
3 Sutherland, Thomas 12 Canby 22.22 +1.7 1  
4 Halverson, Nate 11 Grant 22.24 +1.7 1  
4 Duronslet, Beau 11 Central Catholic 22.31 +1.5 2  
5 Horning, Mitch 10 Sheldon 22.57 +1.7 1  
5 Brown, Brandon 12 Century 22.62 +1.5 2  
6 Bremner, Cameron 11 Tigard 22.80 +1.7 1  
7 Hittner, Garrett 10 McNary 22.81 +1.7 1  
6 Hoffman, Devauntae 11 Gresham 22.86 +1.5 2  
7 Saparto, Hayden 10 South Medford 22.99 +1.5 2  
 
Mixed 200m Mixed WH Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Villa, Jose 12 North Marion 29.34 +1.0 1  
2 Dewald, Carleigh 11 Canby 41.02 +1.0 1  
3 Roberts, John   USOC-Paralympic 43.23 +1.0 1  
4 Wilsted, Bene 11 West Linn 51.53 +1.0 1  
 
Mens 400m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Koch, John 12 CS Lewis 50.46 1  
2 Coe, Caleb 12 Damascus Christi 50.54 1  
3 Wagner, Mike 11 Pacific 51.06 1  
4 Andreas, Richard 12 Camas Valley 51.26 1  
5 Lowe, Gus 10 Sherman 52.27 1  
6 Lewis, Trevor 12 Joseph 52.71 1  
7 Livas, Danny 11 Adrian 54.46 1  
8 Stewart, Conlan 12 Wheeler 55.72 1  
 
Mens 400m 1A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Andreas, Richard 12 Camas Valley 51.81 2  
3 Coe, Caleb 12 Damascus Christi 52.45 2  
2 Lowe, Gus 10 Sherman 52.61 1  
5 Lewis, Trevor 12 Joseph 52.64 2  
4 Koch, John 12 CS Lewis 52.66 1  
6 Wagner, Mike 11 Pacific 52.83 1  
7 Stewart, Conlan 12 Wheeler 54.22 2  
8 Livas, Danny 11 Adrian 54.39 1  
9 Wilkinsen, Hayden 9 Triangle Lake 55.17 1  
10 Steinhauer, Chad 10 Triangle Lake 56.46 2  
 
Mens 400m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lynn, Marcus 12 Enterprise 50.07 1  
2 Retano, Jesus 11 Culver 51.36 1  
3 Tyler, Alex 11 Enterprise 51.89 1  
4 Belanger, Kyle 11 Culver 51.89 1  
5 Zetzsche, Hannes 12 Reedsport 52.25 1  
6 Bender, Garrett 10 Faith Bible 53.31 1  
7 VanVuren, Mitch 12 Faith Bible 53.36 1  
8 Perkins, Taylor 12 Oakland 54.67 1  
 
Mens 400m 2A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Lynn, Marcus 12 Enterprise 51.53 2  
2 Retano, Jesus 11 Culver 51.72 1  
3 Belanger, Kyle 11 Culver 52.07 2  
4 Tyler, Alex 11 Enterprise 52.28 1  
5 Zetzsche, Hannes 12 Reedsport 52.86 1  
7 Bender, Garrett 10 Faith Bible 53.31 1  
8 Perkins, Taylor 12 Oakland 53.59 1  
6 VanVuren, Mitch 12 Faith Bible 55.18 2  
9 Stradley, Traegen 10 Lost River 56.43 2  
10 Hess, Will 12 Bonanza 57.43 2  
 
Mens 400m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harris, David 12 Westside Christi 48.73 1  
2 Leep, Harrison 12 St Mary's 48.84 1  
3 Marshall, Devon 11 Rainier 49.91 1  
4 Kotler, Noah 12 St Mary's 50.83 1  
5 Cole, Josh 12 Valley Catholic 51.27 1  
6 Banks, Preston 11 Harrisburg 51.81 1  
7 Straton, Cameron 12 Horizon Christia 52.44 1  
8 McFadden, Aaron 12 Creswell 53.33 1  
 
Mens 400m 3A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Marshall, Devon 11 Rainier 50.32 1  
2 Harris, David 12 Westside Christi 50.50 2  
3 Leep, Harrison 12 St Mary's 50.54 2  
5 Banks, Preston 11 Harrisburg 50.91 2  
4 Kotler, Noah 12 St Mary's 51.09 1  
6 Cole, Josh 12 Valley Catholic 51.81 1  
7 Straton, Cameron 12 Horizon Christia 52.37 2  
8 McFadden, Aaron 12 Creswell 53.42 1  
9 Moyes, Jordan 10 Nyssa 53.45 1  
10 Gahley, Matson 11 Burns 55.35 2  
 
Mens 400m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Baker, Austin 12 Douglas 49.06 1 10
2 Flynn, Gavin 12 Taft 50.04 1 8
3 Garrard, Trevor 12 Mazama 50.54 1 6
4 Desrosiers, Jeremy 11 La Pine 50.58 1 5
5 Fletcher, Darron 12 Henley 51.34 1 4
6 Hall, Nick 12 Sweet Home 51.59 1 3
7 Streed, Kienan 12 Gladstone 51.72 1 2
8 Bowe, Stephen 12 Scappoose 52.11 1 1
 
Mens 400m 4A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Baker, Austin 12 Douglas 49.29 1  
2 Desrosiers, Jeremy 11 La Pine 50.98 1  
1 Flynn, Gavin 12 Taft 51.17 2  
3 Garrard, Trevor 12 Mazama 51.19 1  
2 Fletcher, Darron 12 Henley 51.50 2  
3 Streed, Kienan 12 Gladstone 51.74 2  
4 Hall, Nick 12 Sweet Home 51.85 2  
5 Bowe, Stephen 12 Scappoose 52.18 2  
4 Capri, Michael 10 Newport 52.19 1  
5 Holenstein, Mark 11 La Salle 52.49 1  
6 Pullen, Markus 11 Tillamook 53.09 2  
7 Henderson, Shay 10 La Grande 54.27 2  
6 Gulliford, Sam 10 South Umpqua 54.69 1  
 
Mens 400m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wilson, Michael 11 Summit 49.17 1 10
2 Steelhammer, Tom 12 Bend 49.18 1 8
3 Gable, Mitchell 11 South Albany 49.36 1 6
4 Lawrence, Will 12 St Helens 49.74 1 5
5 Hobson, Michael 10 Woodburn 50.32 1 4
6 Forrest, Noah 12 Sandy 50.66 1 3
7 Gutierrez, Erik 12 Hood River Valle 50.88 1 2
 
Mens 400m 5A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Gable, Mitchell 11 South Albany 50.38 1  
2 Wilson, Michael 11 Summit 50.91 1  
1 Steelhammer, Tom 12 Bend 50.96 2  
2 Lawrence, Will 12 St Helens 51.00 2  
3 Forrest, Noah 12 Sandy 51.19 2  
3 Hobson, Michael 10 Woodburn 51.30 1  
4 Gutierrez, Erik 12 Hood River Valle 51.37 1  
5 Morse, Jeremy 12 Churchill 52.14 1  
6 Woods, Damian 12 Franklin 52.39 1  
4 Behrendt, Chris 9 Hermiston 53.19 2  
5 Preston, Anthony 11 Madison 53.62 2  
-- Bloom, Colton 11 Marist DQ 2  
 
Mens 400m 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Halverson, Nate 11 Grant 49.59 1 10
2 Kennedy, Kane 11 McMinnville 49.89 1 8
3 Wood, Christian 12 Aloha 49.90 1 6
4 Brown, Brandon 12 Century 50.13 1 5
5 Zechenelly, Eric 11 Sunset 50.34 1 4
6 Dye, Trevor 12 Oregon City 50.44 1 3
7 Artner, Kodie 12 South Medford 50.66 1 2
8 Hayes, Andrew 11 Barlow 52.30 1 1
 
Mens 400m 6A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Zechenelly, Eric 11 Sunset 50.27 1  
1 Artner, Kodie 12 South Medford 50.46 2  
2 Halverson, Nate 11 Grant 50.48 2  
2 Kennedy, Kane 11 McMinnville 50.64 1  
3 Hayes, Andrew 11 Barlow 50.68 1  
3 Brown, Brandon 12 Century 50.72 2  
4 Wood, Christian 12 Aloha 50.83 1  
4 Dye, Trevor 12 Oregon City 50.97 2  
5 Braxton, Jason 10 Crater 51.54 1  
6 Hoult, Sam 12 Oregon City 51.76 1  
5 Marshall, John 11 Sprague 51.88 2  
7 Kelly, Jacob 12 North Salem 52.16 1  
6 Sturm, Brentley 11 Crater 52.41 2  
7 Hammersmith, Cody 12 Centennial 53.11 2  
 
Mixed 400m Mixed WH Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Villa, Jose 12 North Marion 1:00.63 1  
2 Dewald, Carleigh 11 Canby 1:23.30 1  
3 Roberts, John   USOC-Paralympic 1:30.53 1  
4 Wilsted, Bene 11 West Linn 1:52.78 1  
 
Mens 800m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Martin, Nick 11 Southwest Christ 1:57.83 1  
2 Lane, Trevor 10 Southwest Christ 1:59.96 1  
3 Coe, Caleb 12 Damascus Christi 2:00.02 1  
4 Haskell, Andrew 11 Willamette Chris 2:02.01 1  
5 Finley, Manuel 12 Pacific 2:02.94 1  
6 Gray, Carl 12 Cove 2:03.02 1  
7 Heersping, Bob 12 Prairie City 2:06.21 1  
8 Engelke, Flo 11 Mitchell 2:07.36 1  
9 Johnson, David 11 New Hope Christi 2:07.78 1  
10 Nichols, Jaren 12 Lowell 2:08.19 1  
11 Case, Peter 11 Griswold 2:13.06 1  
12 Miller, Fulton 11 Eddyville Chart. 2:18.84 1  
 
Mens 800m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fleck, Nathan 11 Vernonia 1:59.01 1  
2 Holmberg, AJ 10 Scio 1:59.17 1  
3 Wheeler, DJ 12 Monroe 2:00.07 1  
4 Porter, Scott 12 Neah-Kah-Nie 2:00.43 1  
5 Burns, Austin 11 Enterprise 2:00.91 1  
6 Belanger, Kyle 11 Culver 2:00.91 1  
7 Landeros, Anthony 9 Irrigon 2:05.56 1  
8 Cox, Cody 12 Lost River 2:07.90 1  
9 Zetzsche, Hannes 12 Reedsport 2:10.56 1  
10 Tarbell, Levi 10 Bonanza 2:10.58 1  
 
Mens 800m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Anderson, Kirk 11 Westside Christi 2:00.21 1  
2 Jensen, Quentin 10 Nyssa 2:00.22 1  
3 Joyce, Parris 12 Catlin Gabel 2:00.71 1  
4 Banks, Preston 11 Harrisburg 2:01.37 1  
5 Ferguson, Jonathan 12 Pleasant Hill 2:02.13 1  
6 Maag, Ryan 12 Nyssa 2:02.86 1  
7 Blanco, Mat 12 Rogue River 2:03.95 1  
8 Wildhaber, Luke 11 Dayton 2:04.57 1  
9 Alfieri, Anthony 12 Valley Catholic 2:05.97 1  
-- Eustace, Hudson 12 Cascade Christia DQ 1  
 
Mens 800m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schaffner, Hayden 11 Siuslaw 1:55.29 1 10
2 Hamilton, Max 12 Phoenix 1:56.33 1 8
3 Tillery, Hunter 11 Hidden Valley 1:57.88 1 6
4 Curtis, Easton 12 Sisters 1:57.93 1 5
5 Capri, Michael 10 Newport 1:58.52 1 4
6 Place, Austin 12 Cottage Grove 1:58.52 1 3
7 Larson, Neal 12 Siuslaw 1:58.91 1 2
8 MacMurray, Chris 12 Estacada 1:59.49 1 1
 
Mens 800m 4A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Schaffner, Hayden 11 Siuslaw 1:58.46 2  
2 Tillery, Hunter 11 Hidden Valley 1:58.75 2  
3 Place, Austin 12 Cottage Grove 1:59.03 2  
4 Curtis, Easton 12 Sisters 1:59.05 2  
5 MacMurray, Chris 12 Estacada 1:59.46 2  
1 Hamilton, Max 12 Phoenix 2:00.14 1  
2 Larson, Neal 12 Siuslaw 2:00.27 1  
3 Capri, Michael 10 Newport 2:00.28 1  
4 Tracy, Ben 10 Yamhill-Carlton 2:00.40 1  
5 Soberanis, Alex 11 La Salle 2:00.44 1  
6 Hortert, Mychal 10 Scappoose 2:00.54 1  
6 Zaragosa, Christian 12 McLoughlin 2:04.17 2  
7 Rivera, Luis 10 Crook County 2:05.12 1  
7 Soto, Zach 12 Cascade 2:05.12 2  
 
Mens 800m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jackson, Sam 12 Ashland 1:56.27 1 10
2 Bates, Collin 12 Sandy 1:57.13 1 8
3 McNeil, Grant 12 Wilsonville 1:57.44 1 6
4 Jackson, Benjamin 12 Ashland 1:58.25 1 5
5 Packham, Jackson 11 Franklin 1:58.34 1 4
6 Boggess, Michael 12 Crescent Valley 1:58.71 1 3
7 Velasco, Javier 12 Hermiston 1:58.73 1 2
8 Marroquin, Sergio 12 Marshfield 1:58.79 1 1
9 Sekermestrovich, Nolan 12 Corvallis 1:59.97 1  
10 Stone, Daniel 12 Cleveland 2:00.52 1  
11 Sanders, Nathan 11 Hermiston 2:02.73 1  
12 Schrum, Michael 12 Springfield 2:03.47 1  
 
Mens 800m 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Alec 11 Westview 1:55.39 1 10
2 Clausen, Sean 12 Westview 1:55.96 1 8
3 McHugh, Dylan 12 McNary 1:56.39 1 6
4 Russell, Spencer 12 Lakeridge 1:57.00 1 5
5 Ansberry, Colton 11 Lakeridge 1:57.77 1 4
6 Jantzer, Travis 12 South Medford 1:58.96 1 3
7 Darland, Jackson 11 Sheldon 1:59.21 1 2
8 Lizier-Zmudzinsk, Geremi 10 Forest Grove 2:04.58 1 1
 
Mens 800m 6A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Clausen, Sean 12 Westview 1:57.62 2  
2 Jantzer, Travis 12 South Medford 1:57.77 2  
3 Russell, Spencer 12 Lakeridge 1:57.77 2  
1 Smith, Alec 11 Westview 1:57.78 1  
4 Ansberry, Colton 11 Lakeridge 1:57.88 2  
5 McHugh, Dylan 12 McNary 1:57.91 2  
2 Darland, Jackson 11 Sheldon 1:58.02 1  
3 Lizier-Zmudzinsk, Gere 10 Forest Grove 1:58.27 1  
4 Hanlon-Austin, Julian 11 Grant 1:58.56 1  
5 England, Ryan 11 Glencoe 1:58.70 1  
6 Burns, Auston 11 Barlow 1:58.80 2  
6 Spencer, Blake 11 North Medford 1:58.85 1  
7 Tooley, Jean Baptiste 9 Central Catholic 1:58.89 1  
7 Anderson, Miles 11 Grant 2:00.02 2  
8 Hargrove, Trey 10 McKay 2:00.06 2  
8 Walker, Michael 11 Lakeridge 2:00.95 1  
 
Mens 1000m Track Town Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
-- Wheating, Andrew   OTC Elite 2:20.32 1  
-- Brown, Russell   OTC Elite 2:20.32 1  
-- McNamara, Jordan   OTC Elite 2:20.45 1  
-- Acosta, AJ   Unattached 2:21.77 1  
-- Chelimo, Kevin   OTC Elite 2:22.37 1  
-- Brewer, Chris   Unattached 2:23.19 1  
-- Ovett, Freddy   Unattached 2:24.51 1  
-- Dobson, Ian   OTC Elite 2:24.74 1  
-- Watson, Cole   Unattached 2:25.23 1  
-- Elkaim, Jeramy   Unattached 2:26.17 1  
-- Jablonski, Matthew   Unattached 2:26.22 1  
-- Winn, Daniel   Unattached DNF 1  
 
Mens 1500m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lane, Trevor 10 Southwest Christ 4:08.59 1  
2 Dillard, Alex 12 Dufur 4:08.79 1  
3 Heersping, Bob 12 Prairie City 4:18.16 1  
4 Merlos, Chris 9 New Hope Christi 4:19.92 1  
5 Brazil, Micah 12 Cove 4:20.51 1  
6 Steele, Zach 11 North Clackamas 4:24.29 1  
7 O'Leary, Jack 12 Paisley 4:25.67 1  
8 Chittim, Brandon 11 Lowell 4:29.20 1  
9 Helms, Willy 9 Spray 4:34.14 1  
10 Castellani, Sean 9 Lowell 5:03.20 1  
 
Mens 1500m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ewers, Joseph 12 Central Linn 4:04.24 1  
2 Holloway, Zach 12 Central Linn 4:08.57 1  
3 Gillock, Sisay 10 Portland Christi 4:15.74 1  
4 Ribich, David 10 Enterprise 4:20.38 1  
5 O'Reilly, Michael 12 Union 4:24.71 1  
6 Fleck, Nathan 11 Vernonia 4:28.31 1  
7 Houle, Darin 10 Crow 4:30.19 1  
8 Nash, Zach 11 Yoncalla 4:40.34 1  
9 Robuck, Steven 12 Bonanza 4:48.01 1  
10 Palmateer, Jesse 9 Glendale 4:51.71 1  
 
Mens 1500m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Obletz, Nick 11 Oregon Episcopal 4:05.10 1  
2 Eustace, Hudson 12 Cascade Christia 4:06.04 1  
3 Helt, Corbin 12 Creswell 4:07.48 1  
4 Carrillo, Joe 12 Chemawa 4:07.67 1  
5 Maag, Ryan 12 Nyssa 4:08.38 1  
6 Holstrom, Andy 12 Valley Catholic 4:09.16 1  
7 Roach, Cooper 10 Valley Catholic 4:14.17 1  
8 Garcia, Connor 12 Valley Catholic 4:15.57 1  
9 Brown, Jordan 12 Umatilla 4:16.17 1  
10 Fettig, Rich 11 Westside Christi 4:24.15 1  
11 Carpenter, Josh 12 Myrtle Point 4:29.18 1  
12 Kalmeta, Garrick 11 Westside Christi 4:32.77 1  
 
Mens 1500m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willyard, Brett 11 Seaside 3:56.20 1 10
2 Adams, Paul 12 Mazama 3:58.97 1 8
3 Marbas, Mack 10 Siuslaw 4:01.27 1 6
4 MacMurray, Chris 12 Estacada 4:05.30 1 5
5 Webb, Dakotah 11 Hidden Valley 4:06.01 1 4
6 Campbell, Matthew 11 Siuslaw 4:07.39 1 3
7 Pollard, Brandon 10 Sisters 4:07.99 1 2
8 Puentes, Theo 12 Newport 4:08.86 1 1
9 Josi, Aaron 11 Tillamook 4:09.57 1  
10 Veasy, Logan 10 La Salle 4:12.77 1  
11 Maszk, Nic 11 Baker 4:15.78 1  
12 Hiett, Jakob 9 Sweet Home 4:17.00 1  
13 Wood, Deklyn 11 Newport 4:19.13 1  
14 Munn, Grayson 10 Crook County 4:22.64 1  
 
Mens 1500m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Byrd, Ryan 12 St Helens 4:01.50 1 10
2 Alldritt, Eric 11 Summit 4:02.60 1 8
3 Hazlehurst, Fletcher 12 Franklin 4:03.66 1 6
4 Kitagawa, Akiharu 12 Wilsonville 4:04.05 1 5
5 Hammond, Zach 12 Marshfield 4:05.71 1 4
6 Devereux, Connor 11 Marshfield 4:05.80 1 3
7 Naffziger, Samuel 12 Summit 4:07.76 1 2
8 Macias, Jose 10 Hermiston 4:08.06 1 1
9 Juarez, Eduardo 11 Hermiston 4:08.08 1  
10 Guzman, Juve 12 Woodburn 4:09.98 1  
11 Hinkle, Adrian 11 Cleveland 4:11.04 1  
12 Strahl, Will 12 Crescent Valley 4:12.05 1  
 
Mens 1500m 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lizier-Zmudzinsk, Ge 10 Forest Grove 3:53.75 1 10
2 Darland, Jackson 11 Sheldon 3:56.05 1 8
3 Normo, Nathan 12 Lake Oswego 3:56.82 1 6
4 Holvey, Joe 12 South Eugene 3:58.53 1 5
5 Oekerman, Dan 11 Beaverton 4:00.05 1 4
6 Eimstad, Brian 12 South Eugene 4:00.22 1 3
7 Thompson, Kyle 10 Central Catholic 4:01.22 1 2
8 Heninger, Julian 11 Lakeridge 4:01.69 1 1
9 Haselnus, Jackson 11 Barlow 4:02.23 1  
10 Rocereto, Justin 12 Southridge 4:09.57 1  
11 George, Dillon 12 West Linn 4:10.50 1  
12 Gunther, Oliver 11 Redmond 4:13.79 1  
13 Rico, Jorge 12 North Salem 4:14.60 1  
14 Stafford, Jacob 12 Glencoe 4:23.63 1  
 
Mens 3000m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dillard, Alex 12 Dufur 8:43.19 1  
2 Martin, Nick 11 Southwest Christ 9:30.83 1  
3 Helms, Willy 9 Spray 9:31.99 1  
4 Brazil, Micah 12 Cove 9:35.02 1  
5 Merlos, Chris 9 New Hope Christi 9:37.61 1  
6 Bogert, David 10 Southwest Christ 9:40.88 1  
7 Dancer, Brad 10 Camas Valley 9:43.39 1  
8 Titus, Tanner 12 Crane 10:16.63 1  
9 Castellani, Sean 9 Lowell 10:18.82 1  
10 Chittim, Brandon 11 Lowell 10:56.34 1  
 
Mens 3000m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ewers, Joseph 12 Central Linn 8:42.40 1  
2 Holloway, Zach 12 Central Linn 8:53.61 1  
3 Ribich, David 10 Enterprise 9:10.68 1  
4 Gillock, Sisay 10 Portland Christi 9:10.68 1  
5 Osborne, Kody 11 East Linn Christ 9:13.97 1  
6 O'Reilly, Michael 12 Union 9:20.72 1  
7 Aalsma, Cody 12 Nestucca 9:21.60 1  
8 Ball, Taylor 9 Oakridge 10:10.34 1  
9 Summers, Eric 10 Lost River 10:18.36 1  
10 Bodnar, Steven 12 Glendale 10:20.03 1  
11 Houle, Darin 10 Crow 10:45.93 1  
 
Mens 3000m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Obletz, Nick 11 Oregon Episcopal 9:02.32 1  
2 Roach, Cooper 10 Valley Catholic 9:07.04 1  
3 Holstrom, Andy 12 Valley Catholic 9:07.29 1  
4 Siltala, Adam 12 Clatskanie 9:07.30 1  
5 Carrillo, Joe 12 Chemawa 9:07.56 1  
6 Garcia, Connor 12 Valley Catholic 9:13.60 1  
7 Cooper, Nicholas 12 Pleasant Hill 9:22.72 1  
8 Fettig, Rich 11 Westside Christi 9:25.26 1  
9 Carpenter, Josh 12 Myrtle Point 9:30.61 1  
10 Brown, Jordan 12 Umatilla 9:35.23 1  
11 Peterson, Jacob 12 Amity 9:54.57 1  
12 Downhill, Terryn 12 Rogue River 10:03.00 1  
13 Mendez, Julio 11 Nyssa 10:05.97 1  
 
Mens 3000m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willyard, Brett 11 Seaside 8:38.14 1 10
2 Adams, Paul 12 Mazama 8:47.33 1 8
3 Loustalet, Zorg 12 Henley 8:53.48 1 6
4 Campbell, Matthew 11 Siuslaw 8:57.23 1 5
5 Maszk, Nic 11 Baker 9:02.92 1 4
6 Butler, Mitchell 10 Siuslaw 9:04.28 1 3
7 Josi, Aaron 11 Tillamook 9:09.58 1 2
8 Puentes, Theo 12 Newport 9:13.81 1 1
9 Benthin, Pake 11 Molalla 9:21.13 1  
10 Hiett, Jakob 9 Sweet Home 9:22.67 1  
11 Munn, Grayson 10 Crook County 9:28.91 1  
12 Veasy, Logan 10 La Salle 9:38.52 1  
13 Danforth, Daniel 11 Sweet Home 9:52.83 1  
14 Wood, Deklyn 11 Newport 10:13.32 1  
 
Mens 3000m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Alldritt, Eric 11 Summit 8:44.38 1 10
2 Kitagawa, Akiharu 12 Wilsonville 8:44.82 1 8
3 Byrd, Ryan 12 St Helens 8:46.35 1 6
4 Hazlehurst, Fletcher 12 Franklin 8:48.89 1 5
5 Maton, Matthew 9 Summit 8:51.82 1 4
6 Baker, Jackson 12 Franklin 8:52.38 1 3
7 Juarez, Eduardo 11 Hermiston 8:56.73 1 2
8 Macias, Jose 10 Hermiston 9:00.29 1 1
9 Guzman, Juve 12 Woodburn 9:03.45 1  
10 Kiefer, JP 10 Marist 9:05.66 1  
11 Stuhr, Clay 11 Dallas 9:11.64 1  
12 Mahnesmith, Jason 12 Springfield 9:25.81 1  
 
Mens 3000m 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Oekerman, Dan 11 Beaverton 8:40.16 1 10
2 Heninger, Julian 11 Lakeridge 8:40.17 1 8
3 Eimstad, Brian 12 South Eugene 8:41.18 1 6
4 Leavy, David 12 Jesuit 8:53.02 1 5
5 Wilson, Jack 12 South Eugene 8:55.16 1 4
6 Smith, Tanner 11 Lincoln 8:57.05 1 3
7 McDavitt, Brian 11 Jesuit 8:57.32 1 2
8 Mebrat, Mubark 12 Lakeridge 8:57.35 1 1
9 Campbell, Jacob 12 Barlow 9:04.30 1  
10 Stevens, Alex 9 Redmond 9:13.41 1  
11 Thompson, Kyle 10 Central Catholic 9:17.88 1  
12 McCullough, Bo 12 Hillsboro 9:21.30 1  
13 Musser, Chris 12 North Salem 9:22.56 1  
14 Shipley, Tyler 12 Forest Grove 9:27.06 1  
 
Mens 110m Hurdles 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McNichols, Austin 10 Lowell 16.13 1  
2 Warn, Ty 11 Jordan Valley 16.17 1  
3 Prettyman, Tony 12 South Wasco Coun 16.34 1  
4 Ongley, Travis 12 Pacific 16.64 1  
5 Sproul, Nick 11 Willamette Chris 16.64 1  
6 Little, Calvin 12 Eddyville Chart. 17.18 1  
7 Tilton, Evan 12 Camas Valley 17.78 1  
8 Hoberg, Cole 11 Prairie City 17.89 1  
 
Mens 110m Hurdles 1A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Warn, Ty 11 Jordan Valley 16.22 2  
2 Ongley, Travis 12 Pacific 16.26 1  
3 Prettyman, Tony 12 South Wasco Coun 16.50 2  
5 Sproul, Nick 11 Willamette Chris 16.65 2  
7 Tilton, Evan 12 Camas Valley 16.86 2  
4 McNichols, Austin 10 Lowell 17.04 1  
8 Little, Calvin 12 Eddyville Chart. 17.11 2  
6 Hoberg, Cole 11 Prairie City 17.82 1  
9 Comerford, Will 11 Willamette Chris 18.01 1  
10 Thomas, Cole 12 Wheeler 18.16 1  
 
Mens 110m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 LaCoste, Mark 11 Central Linn 14.97 1  
2 Bentz, Paul 12 Regis 15.40 1  
3 Blanchfill, Austin 12 Yoncalla 15.98 1  
4 Leon, Ramon 12 Irrigon 16.07 1  
5 Chavtur, Charles 12 Reedsport 16.29 1  
6 Kolenski, Matt 12 Portland Christi 16.93 1  
7 Bara, Andrew 12 Heppner 17.13 1  
8 Guild, David 10 Portland Christi 17.20 1  
 
Mens 110m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 LaCoste, Mark 11 Central Linn 15.00 1  
2 Bentz, Paul 12 Regis 15.83 2  
3 Leon, Ramon 12 Irrigon 16.22 1  
4 Blanchfill, Austin 12 Yoncalla 16.25 2  
5 Kolenski, Matt 12 Portland Christi 16.29 1  
6 Chavtur, Charles 12 Reedsport 16.48 2  
7 Guild, David 10 Portland Christi 17.38 2  
8 Bara, Andrew 12 Heppner 17.78 1  
9 Hawkins, Ethan 12 Bonanza 17.90 1  
10 Mattos, Brandon 9 Riddle 20.28 2  
 
Mens 110m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ferrell, Nathan 12 Warrenton 15.11 1  
2 Williamson, Leo 12 Toledo 15.30 1  
3 Gretz, Seth 11 Rogue River 15.60 1  
4 Angove, Justin 11 Bandon 15.66 1  
5 Davis, Trae 11 Amity 15.89 1  
6 Wilson-Pelton, Eli 12 Catlin Gabel 15.93 1  
7 LeMay, Dylan 12 Valley Catholic 16.03 1  
-- Givens, Sam 12 Santiam Christia DQ 1  
 
Mens 110m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Gretz, Seth 11 Rogue River 15.30 2  
2 Ferrell, Nathan 12 Warrenton 15.32 1  
3 Williamson, Leo 12 Toledo 15.49 2  
4 Davis, Trae 11 Amity 15.74 1  
5 Wilson-Pelton, Eli 12 Catlin Gabel 15.78 1  
7 Angove, Justin 11 Bandon 15.88 1  
6 Givens, Sam 12 Santiam Christia 15.95 2  
8 LeMay, Dylan 12 Valley Catholic 16.04 2  
9 Wildhaber, Luke 11 Dayton 16.58 2  
10 Stipe, Jackson 12 Nyssa 17.01 1  
11 DeLong, Sage 9 Vale 17.30 2  
 
Mens 110m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Delgado, Joe 11 Ontario 14.83 1 10
2 George, Colton 11 La Pine 15.44 1 8
3 Martin, Nathan 11 Cascade 15.57 1 6
4 Lewellen, Garrett 11 Elmira 15.82 1 5
5 McLittle, Isaiah 11 North Valley 15.90 1 4
6 Olson, Brody 10 Molalla 15.92 1 3
7 Lucero, Cameron 9 North Bend 16.04 1 2
8 Schifferer, John 11 Cascade 16.28 1 1
 
Mens 110m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Delgado, Joe 11 Ontario 15.11 1  
1 Lewellen, Garrett 11 Elmira 15.13 2  
2 McLittle, Isaiah 11 North Valley 15.39 2  
2 George, Colton 11 La Pine 15.43 1  
3 Martin, Nathan 11 Cascade 15.70 1  
4 Olson, Brody 10 Molalla 15.71 1  
5 Lucero, Cameron 9 North Bend 15.83 1  
3 Schifferer, John 11 Cascade 16.06 2  
6 Hortaleza, Ben 10 La Salle 16.47 1  
4 Andreasen, Mike'L 10 Hidden Valley 16.51 2  
5 Carr, David 12 Yamhill-Carlton 16.55 2  
7 Smith, Conner 12 Seaside 16.78 1  
6 Graham, Shaine 9 Brookings-Harbor 16.94 2  
-- Rockwood, Tyler 12 Crook County FS 2  
 
Mens 110m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Holmes, Tyrone 12 Eagle Point 14.86 1 10
2 Thurman, Colton 12 Marshfield 15.05 1 8
3 Verdieck, Danny 12 Bend 15.10 1 6
4 Robinson, Kevin 12 Pendleton 15.28 1 5
5 Canda, Julian 12 Silverton 15.59 1 4
6 Byrum, Coleman 11 Marist 15.64 1 3
7 Allen, Adam 12 South Albany 15.78 1 2
8 Rettig, Schuller 10 Madison 16.38 1 1
 
Mens 110m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Verdieck, Danny 12 Bend 15.07 2  
1 Holmes, Tyrone 12 Eagle Point 15.18 1  
2 Canda, Julian 12 Silverton 15.30 1  
3 Robinson, Kevin 12 Pendleton 15.33 1  
2 Thurman, Colton 12 Marshfield 15.36 2  
3 Byrum, Coleman 11 Marist 15.53 2  
4 Allen, Adam 12 South Albany 15.72 1  
4 Rettig, Schuller 10 Madison 15.72 2  
5 Cashman, Jacob 11 Wilsonville 15.74 1  
6 Anastas, Tristan 10 Wilson 16.23 1  
5 Laschober, Andrew 12 Wilsonville 16.32 2  
6 Boozer, Joel 10 Pendleton 16.44 2  
 
Mens 110m Hurdles 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McGetrick, Sean 12 Tigard 14.68 1 10
2 Petrie, Jacob 12 Newberg 14.73 1 8
3 Walker, Rory 12 South Salem 15.13 1 6
4 Brattain, Daniel 10 McNary 15.32 1 5
5 Cope, Ryan 12 Jesuit 15.36 1 4
6 Villa, Hector 11 Crater 15.70 1 3
7 Bracken, Connor 10 Lake Oswego 15.83 1 2
8 Duronslet, Beau 11 Central Catholic 16.53 1 1
 
Mens 110m Hurdles 6A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 McGetrick, Sean 12 Tigard 14.63 1  
2 Walker, Rory 12 South Salem 14.86 1  
1 Petrie, Jacob 12 Newberg 14.96 2  
2 Brattain, Daniel 10 McNary 15.05 2  
3 Cope, Ryan 12 Jesuit 15.39 1  
3 Duronslet, Beau 11 Central Catholic 15.40 2  
4 Villa, Hector 11 Crater 15.58 2  
5 Bracken, Connor 10 Lake Oswego 15.65 2  
4 Fotuallii, Luke 11 North Medford 15.68 1  
6 Davis, Anthony 12 North Salem 15.83 2  
7 Hoecker, Dillon 12 Barlow 16.05 2  
5 Pattock, Hunter 11 Gresham 16.16 1  
6 Johnson, Timothy 10 Canby 16.23 1  
7 Black, Royal 11 Southridge 16.25 1  
 
Mens 300m Hurdles 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lewis, Trevor 12 Joseph 42.33 1  
2 Comerford, Will 11 Willamette Chris 42.49 1  
3 Prettyman, Tony 12 South Wasco Coun 42.91 1  
4 Traxtle, Spencer 10 Mohawk 43.10 1  
5 Koch, Trinton 10 Gilchrist 44.72 1  
6 Bright, Johnny 10 Damascus Christi 45.39 1  
7 Ongley, Travis 12 Pacific 45.58 1  
8 Morelli, Loreto 9 South Wasco Coun 46.65 1  
 
Mens 300m Hurdles 1A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Lewis, Trevor 12 Joseph 43.08 2  
2 Prettyman, Tony 12 South Wasco Coun 43.26 1  
3 Traxtle, Spencer 10 Mohawk 43.39 2  
4 Comerford, Will 11 Willamette Chris 44.05 1  
5 Morelli, Loreto 9 South Wasco Coun 44.69 2  
6 Koch, Trinton 10 Gilchrist 44.99 1  
7 Bright, Johnny 10 Damascus Christi 45.42 1  
8 Ongley, Travis 12 Pacific 46.01 2  
9 Ware, Cody 12 Triangle Lake 47.37 2  
10 Lathrop, Kaden 9 Joseph 48.74 1  
 
Mens 300m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 LaCoste, Mark 11 Central Linn 39.69 1  
2 Chavtur, Charles 12 Reedsport 41.30 1  
3 Leon, Ramon 12 Irrigon 41.96 1  
4 Kolenski, Matt 12 Portland Christi 42.83 1  
5 Jackson, Aaron 11 Oakridge 43.12 1  
6 Miller, Austin 11 Scio 44.52 1  
7 Bara, Andrew 12 Heppner 44.99 1  
8 Winesburg, Randy 12 Nestucca 46.11 1  
 
Mens 300m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 LaCoste, Mark 11 Central Linn 42.56 2  
3 Leon, Ramon 12 Irrigon 43.04 2  
2 Chavtur, Charles 12 Reedsport 43.15 1  
5 Jackson, Aaron 11 Oakridge 43.15 2  
7 Miller, Austin 11 Scio 43.20 2  
4 Winesburg, Randy 12 Nestucca 43.73 1  
6 Kolenski, Matt 12 Portland Christi 44.31 1  
8 Bara, Andrew 12 Heppner 45.14 1  
9 Stradley, Traegen 10 Lost River 46.43 1  
10 Hess, Will 12 Bonanza 48.15 2  
 
Mens 300m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Angove, Justin 11 Bandon 40.08 1  
2 Ferrell, Nathan 12 Warrenton 40.16 1  
3 Sutfin, Erik 12 Rainier 40.76 1  
4 Kotler, Noah 12 St Mary's 40.81 1  
5 Davis, Trae 11 Amity 41.39 1  
6 Miles, Taylor 11 Amity 41.62 1  
7 Wilson-Pelton, Eli 12 Catlin Gabel 42.01 1  
 
Mens 300m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Gretz, Seth 11 Rogue River 40.55 1  
3 Kotler, Noah 12 St Mary's 40.74 1  
2 Angove, Justin 11 Bandon 40.87 2  
5 Sutfin, Erik 12 Rainier 41.01 1  
7 Wilson-Pelton, Eli 12 Catlin Gabel 41.23 1  
4 Ferrell, Nathan 12 Warrenton 41.47 2  
8 Davis, Trae 11 Amity 41.58 1  
6 Miles, Taylor 11 Amity 42.04 2  
9 Givens, Sam 12 Santiam Christia 42.20 1  
10 Counts, Brent 11 Blanchet Catholi 43.26 2  
11 DeLong, Sage 9 Vale 44.17 2  
12 Stipe, Laramie 11 Nyssa 45.20 2  
 
Mens 300m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Delgado, Joe 11 Ontario 38.24 1 10
2 Trask, Zach 12 Philomath 39.64 1 8
3 Olson, Brody 10 Molalla 40.21 1 6
4 Hall, Nick 12 Sweet Home 40.71 1 5
5 Schifferer, John 11 Cascade 41.17 1 4
6 Harris, Jadyn 11 Scappoose 41.41 1 3
7 George, Colton 11 La Pine 41.71 1 2
8 Birge, Nick 12 Astoria 42.19 1 1
 
Mens 300m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Delgado, Joe 11 Ontario 40.16 1  
1 Trask, Zach 12 Philomath 40.36 2  
2 Hall, Nick 12 Sweet Home 40.58 2  
3 Olson, Brody 10 Molalla 40.64 2  
2 George, Colton 11 La Pine 41.40 1  
4 Harris, Jadyn 11 Scappoose 41.44 2  
5 Schifferer, John 11 Cascade 41.59 2  
3 Birge, Nick 12 Astoria 42.16 1  
4 Reed, Jobin 11 La Grande 42.70 1  
5 McLittle, Isaiah 11 North Valley 42.88 1  
6 Butler, Tyler 11 Klamath Union 42.95 1  
6 Jury, Micah 9 Estacada 43.35 2  
7 Egan, Jacob 11 Siuslaw 43.52 1  
7 Lucero, Cameron 9 North Bend 45.02 2  
 
Mens 300m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wilson, Michael 11 Summit 39.17 1 10
2 Robinson, Kevin 12 Pendleton 39.34 1 8
3 Canda, Julian 12 Silverton 39.54 1 6
4 Wurfl, Ian 12 Ashland 39.71 1 5
5 Laschober, Andrew 12 Wilsonville 39.74 1 4
6 Byrum, Coleman 11 Marist 40.83 1 3
7 Saulmon, Kyle 12 Lebanon 41.08 1 2
8 Rettig, Schuller 10 Madison 43.04 1 1
 
Mens 300m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Canda, Julian 12 Silverton 39.65 2  
1 Rettig, Schuller 10 Madison 39.79 1  
2 Wilson, Michael 11 Summit 39.85 1  
2 Robinson, Kevin 12 Pendleton 40.10 2  
3 Laschober, Andrew 12 Wilsonville 40.26 1  
3 Wurfl, Ian 12 Ashland 40.35 2  
4 Saulmon, Kyle 12 Lebanon 41.43 1  
5 Byrum, Coleman 11 Marist 41.77 1  
4 Valenciano, Sergio 12 The Dalles-Wahto 42.56 2  
5 Anderson, Weston 11 North Eugene 42.59 2  
6 Cashman, Jacob 11 Wilsonville 45.34 2  
-- Anastas, Tristan 10 Wilson DNF 1  
 
Mens 300m Hurdles 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McGetrick, Sean 12 Tigard 38.97 1 10
2 Zechenelly, Eric 11 Sunset 39.26 1 8
3 Cope, Ryan 12 Jesuit 39.34 1 6
4 Artner, Kodie 12 South Medford 40.06 1 5
5 Brattain, Daniel 10 McNary 40.31 1 4
6 Petrie, Jacob 12 Newberg 40.80 1 3
7 Tautfest, Andy 10 Newberg 41.07 1 2
8 Hoecker, Dillon 12 Barlow 43.25 1 1
 
Mens 300m Hurdles 6A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 McGetrick, Sean 12 Tigard 38.74 2  
1 Artner, Kodie 12 South Medford 38.77 1  
2 Cope, Ryan 12 Jesuit 39.46 1  
2 Zechenelly, Eric 11 Sunset 39.51 2  
3 Petrie, Jacob 12 Newberg 40.00 2  
4 Hoecker, Dillon 12 Barlow 40.21 2  
5 Brattain, Daniel 10 McNary 40.40 2  
3 Tautfest, Andy 10 Newberg 40.68 1  
6 Fauss, Daniel 12 South Salem 40.96 2  
4 Odighizuwa, Ihoghama 11 David Douglas 41.09 1  
5 Johnson, Timothy 10 Canby 42.03 1  
6 Tymchenko, Alex 11 Lake Oswego 42.08 1  
7 Potts, Lawrence 12 Grants Pass 42.23 2  
7 McCahon, James 12 Forest Grove 43.42 1  
 
Mens 4x100m Relay 1A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Lindsey, Tilton,
Wolfe, Andreas
  Camas Valley 45.11 1  
2 McDermid, Coleman,
Burnett, Lowe
  Sherman 45.16 1  
3 Moran, Warn,
Fillmore, Warn
  Jordan Valley 45.64 1  
4 Ongley, Finley,
Kreutzer, Wagner
  Pacific 46.05 1  
5 Sproul, Comerfor,
Gille, Haskell
  Willamette Chris 46.36 1  
6 Rietmann, Estabroo,
Emmel, Holland
  Ione 46.39 1  
-- Dauntles, Woods,
Wood, Coe
  Damascus Christi DQ 1  
-- Reddingt, DeVore,
Bundren, McBride
  Cove DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay 1A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Reddingt, DeVore,
Bundren, McBride
  Cove 45.08 2  
3 McDermid, Coleman,
Burnett, Lowe
  Sherman 45.24 2  
2 Moran, Warn,
Fillmore, Warn
  Jordan Valley 45.47 1  
4 Lindsey, Tilton,
Wolfe, Andreas
  Camas Valley 45.70 1  
5 Dauntles, Woods,
Wood, Coe
  Damascus Christi 45.96 2  
6 Ongley, Finley,
Kreutzer, Wagner
  Pacific 46.27 1  
7 Sproul, Comerfor,
Gille, Haskell
  Willamette Chris 46.31 1  
8 Rietmann, Estabroo,
Emmel, Holland
  Ione 46.71 2  
9 Bigbee, Trejo,
Wilson, Traxtle
  Mohawk 50.84 1  
-- Miller, Loomis,
Pursiful, Swenson
  Eddyville Chart. DNF 2  
 
Mens 4x100m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wyne, Barnes,
LaCoste, Avilez
  Central Linn 44.21 1  
2 Jones, Jones,
Harper, Smith
  Scio 44.82 1  
3 Grasseth, Emmonds,
Watson, Porter
  Neah-Kah-Nie 45.35 1  
4 Gescher, Duracka,
Gescher, Mumey
  Regis 45.58 1  
5 Higginbo, Tyler,
Dean, Burns
  Enterprise 45.84 1  
6 Cerri, Cooney,
Swingle, Stradley
  Lost River 46.13 1  
7 Langham, Olsen,
Volgards, Gamez
  Oakridge 46.53 1  
8 Henry, DeVasier,
Garrison, Perkins
  Oakland 46.58 1  
 
Mens 4x100m Relay 2A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Wyne, Barnes,
LaCoste, Avilez
  Central Linn 44.28 1  
3 Jones, Jones,
Harper, Smith
  Scio 44.90 1  
2 Gescher, Duracka,
Beitel, Gescher
  Regis 45.21 2  
5 Grasseth, Emmonds,
Watson, Porter
  Neah-Kah-Nie 45.71 1  
4 Higginbo, Tyler,
Dean, Burns
  Enterprise 45.95 2  
7 Cerri, Cooney,
Swingle, Stradley
  Lost River 46.00 1  
6 Langham, Olsen,
Volgards, Gamez
  Oakridge 46.59 2  
8 Henry, DeVasier,
Garrison, Perkins
  Oakland 47.23 2  
9 Chen, Stand,
Yoo, Wang
  Canyonville Chri 47.26 2  
10 Cardona, Diaz,
Angel, Rodrigue
  Stanfield 47.89 1  
-- Jiranek, Casale,
Sullivan, Stevens
  Vernonia DQ 2  
 
Mens 4x100m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Sederstr, Forreste,
Straton, Smith
  Horizon Christia 44.19 1  
2 Angove, Everest,
Yarbor, Hardman
  Bandon 44.36 1  
3 McMahen, Pierzina,
Brooks, Andress
  Pleasant Hill 45.09 1  
4 Duran, Moore,
Maples, Ulloa
  Amity 45.20 1  
5 Mullen, Bullock,
Tucker, Underwoo
  Waldport 45.29 1  
6 Eyler, Maag,
DeLong, Applegat
  Vale 45.42 1  
7 Smith, Lovitz,
Joyce, Wilson-P
  Catlin Gabel 45.69 1  
-- Gollihug, Sutfin,
Pedersen, Marshall
  Rainier DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay 3A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Sederstr, Forreste,
Straton, Smith
  Horizon Christia 44.39 1  
2 Angove, Everest,
Yarbor, Hardman
  Bandon 44.51 2  
3 Gollihug, Sutfin,
Pedersen, Marshall
  Rainier 44.89 2  
5 McMahen, Pierzina,
Brooks, Andress
  Pleasant Hill 45.08 2  
4 Mullen, Bullock,
Tucker, Underwoo
  Waldport 45.24 1  
7 Smith, Lovitz,
Joyce, Wilson-P
  Catlin Gabel 45.33 2  
6 Duran, Moore,
Maples, Ulloa
  Amity 45.44 1  
8 Eyler, Maag,
DeLong, Applegat
  Vale 45.58 1  
9 Igelman, Kotler,
Roberts, Leep
  St Mary's 45.58 1  
10 Smith, Moyes,
Cisneros, Stipe
  Nyssa 47.10 2  
 
Mens 4x100m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Akles, Meisner,
Stuart, Holenste
  La Salle 43.12 1 10
2 Packham, Davis,
Parkinso, Pyatt
  North Marion 43.42 1 8
3 Cunningh, Thompson,
Mateski, Harris
  North Bend 43.73 1 6
4 Greaves, Hulick,
Lopez, Bourland
  Crook County 43.91 1 5
5 Bladorn, Angerbau,
Roberts, Back
  Cascade 44.21 1 4
6 Neet, Desrosie,
Mock, Kimmel
  La Pine 44.27 1 3
7 Hannah, Neill,
McLittle, Neill
  North Valley 44.51 1 2
8 Mikkelse, Crebbin,
Butler, Thomas
  Klamath Union 44.79 1 1
 
Mens 4x100m Relay 4A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Akles, Meisner,
Stuart, Holenste
  La Salle 43.72 1  
1 Packham, Davis,
Parkinso, Pyatt
  North Marion 43.76 2  
2 Cunningh, Thompson,
Mateski, Harris
  North Bend 43.79 2  
3 Neet, Desrosie,
Mock, Kimmel
  La Pine 44.14 2  
2 Greaves, Hulick,
Lopez, Bourland
  Crook County 44.22 1  
3 Hannah, Neill,
Hannah, Neill
  North Valley 44.38 1  
4 Bladorn, Angerbau,
Roberts, Back
  Cascade 44.87 2  
4 Mikkelse, Crebbin,
Butler, Thomas
  Klamath Union 44.91 1  
5 Knight, Hall,
Gaskey, Carpente
  Sweet Home 45.03 2  
5 Joyce, Dingle,
Brazelto, Joyce
  Brookings-Harbor 45.26 1  
6 Wassmer, Stirk,
Moore, Pullen
  Tillamook 45.71 1  
6 Henderso, Ackerman,
Sofe, Haynes
  La Grande 45.77 2  
7 Bruntmey, Jackson,
Chavez, Prescott
  Central 45.88 2  
-- Harris, Bowe,
Davison, Shoun
  Scappoose DNF 1  
 
Mens 4x100m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Lybarger, Wilson,
Thomas, Peay
  Summit 42.64 1 10
2 Baird, Walcott,
Bloom, Post
  Marist 42.68 1 8
3 Estrada, Han,
Morse, Molinski
  Churchill 43.11 1 6
4 Jones, Forrest,
Bates, Yungeber
  Sandy 43.34 1 5
5 Lam, Cashman,
Laschobe, Walsh
  Wilsonville 43.65 1 4
6 Do, Romero,
Warren, Mitchell
  Benson 43.91 1 3
7 Verdieck, Steelham,
Grim, Fagen
  Bend 43.92 1 2
8 Bell, Mills,
McClendo, Ramsey
  Jefferson 51.30 1 1
 
Mens 4x100m Relay 5A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Baird, Walcott,
Bloom, Post
  Marist 42.71 2  
1 Butler, Lybarger,
Thomas, Peay
  Summit 43.61 1  
2 Estrada, Han,
Morse, Molinski
  Churchill 43.66 2  
2 Lam, Cashman,
Laschobe, Walsh
  Wilsonville 43.81 1  
3 Do, Romero,
Warren, Mitchell
  Benson 43.81 2  
3 Jones, Forrest,
Bates, Yungeber
  Sandy 43.84 1  
4 Verdieck, Steelham,
Grim, Fagen
  Bend 44.20 2  
4 Bell, Mills,
McClendo, Ramsey
  Jefferson 44.31 1  
5 Benedict, Jennings,
Robinson, Rickman
  Pendleton 44.31 1  
5 Gutierre, Webber,
Normand, Rodrigue
  Hood River Valle 44.47 2  
6 Thomas, Holcomb,
Keuter, Lacoste
  West Albany 44.53 1  
-- Larson, Saulmon,
Childres, Anderlik
  Lebanon DNF 2  
 
Mens 4x100m Relay 6A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Inge, Clay,
Wood, Prince
  Aloha 41.96 1 10
2 LaBianco, Jones,
Banks-Cl, Coulter
  Sunset 42.20 1 8
3 Hoult, Cox,
Dye, Cornejo
  Oregon City 42.77 1 6
4 Soh, Harboldt,
Manus, Brainard
  West Salem 43.09 1 5
5 Martinez, Clow,
Scanlon, Kennedy
  McMinnville 43.10 1 4
6 VanLeeuw, McDonnel,
Marshall, Howard
  Sprague 43.29 1 3
-- Hauck, Wilson,
Napoli, Duronsle
  Central Catholic DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay 6A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Inge, Clay,
Wood, Prince
  Aloha 42.38 1  
1 LaBianco, Jones,
Banks-Cl, Coulter
  Sunset 42.60 2  
2 Hoult, Cox,
Dye, Cornejo
  Oregon City 42.64 2  
3 Soh, Harboldt,
Manus, Brainard
  West Salem 43.02 2  
4 VanLeeuw, McDonnel,
Marshall, Howard
  Sprague 43.09 2  
2 Wick, McGetric,
Greene, Bremner
  Tigard 43.18 1  
5 Martinez, Clow,
Scanlon, Kennedy
  McMinnville 43.26 2  
3 Hauck, Wilson,
Napoli, Duronsle
  Central Catholic 43.28 1  
4 Soo, Soo,
Coury, Shannon
  Lake Oswego 43.38 1  
5 Shellmir, Lewis,
Robertso, Halverso
  Grant 43.69 1  
6 Potts, Dean,
Sharp, Mendez
  Grants Pass 43.77 2  
7 Pattock, Hoffman,
Singleto, Brown
  Gresham 44.29 2  
6 Bowley, Saparto,
Pugsley, Elsdon
  South Medford 44.39 1  
-- Grove, Wright,
Mehlhaff, Horning
  Sheldon DQ 1  
 
Mens 4x400m Relay 1A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wagner, Kreutzer,
Wyatt, Finley
  Pacific 3:30.93 1  
2 Giger, Wolfe,
Tilton, Andreas
  Camas Valley 3:31.33 1  
3 McDermid, Coleman,
Burnett, Lowe
  Sherman 3:32.22 1  
4 Warnock, Warnock,
Staigle, Lewis
  Joseph 3:32.62 1  
5 O'Shea, Lawson,
Buck, Koch
  CS Lewis 3:35.86 1  
6 Reddingt, Allen,
Doren, Gray
  Cove 3:36.48 1  
7 Matteson, Wood,
Dauntles, Coe
  Damascus Christi 3:36.49 1  
8 Morelli, Crowell,
Yahtin, Morelli
  South Wasco Coun 3:48.08 1  
 
Mens 4x400m Relay 1A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Giger, Wolfe,
Tilton, Andreas
  Camas Valley 3:34.88 1  
2 Wagner, Kreutzer,
Wyatt, Finley
  Pacific 3:35.13 2  
3 Matteson, Wood,
Dauntles, Coe
  Damascus Christi 3:35.24 1  
4 O'Shea, Lawson,
Buck, Koch
  CS Lewis 3:36.16 2  
5 McDermid, Coleman,
Lowe, Burnett
  Sherman 3:37.01 2  
6 Warnock, Warnock,
Staigle, Lewis
  Joseph 3:37.28 1  
7 Reddingt, DeVore,
Doren, Gray
  Cove 3:38.79 2  
8 Morelli, Crowell,
Prettyma, Morelli
  South Wasco Coun 3:45.90 1  
9 Ware, Theissen,
Steinhau, Wilkinse
  Triangle Lake 3:56.63 1  
10 Nichols, Kinnamon,
Harvey, Casarez
  Lowell 3:57.31 2  
 
Mens 4x400m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wredstro, Fleck,
Stevens, Casale
  Vernonia 3:26.80 1  
2 Jones, Smith,
Jones, Holmberg
  Scio 3:28.49 1  
3 Schwendi, Burns,
Tyler, Lynn
  Enterprise 3:28.51 1  
4 Gonzalez, Retano,
Gonzalez, Belanger
  Culver 3:33.76 1  
5 Zimmerma, Eckhardt,
Gillock, Mitchell
  Portland Christi 3:40.80 1  
6 Meeker, Seitzing,
Salerno, Wheeler
  Monroe 3:42.13 1  
7 Alonzo, Cerri,
Stradley, Cox
  Lost River 3:43.39 1  
8 Fowler, McConnel,
Palmer, Moses
  Heppner 3:54.01 1  
 
Mens 4x400m Relay 2A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Wredstro, Fleck,
Stevens, Casale
  Vernonia 3:32.18 2  
2 Schwendi, Burns,
Tyler, Lynn
  Enterprise 3:33.33 1  
3 Jones, Smith,
Jones, Holmberg
  Scio 3:35.07 1  
4 Gonzalez, Retano,
Gonzalez, Belanger
  Culver 3:36.25 2  
5 Zimmerma, Eckhardt,
Mitchell, Gillock
  Portland Christi 3:41.95 1  
6 Meeker, Seitzing,
Salerno, Wheeler
  Monroe 3:42.34 2  
7 Alonzo, Cerri,
Stradley, Cox
  Lost River 3:46.85 1  
8 Fowler, McConnel,
Palmer, Moses
  Heppner 3:53.03 2  
9 Juneau, Palmatee,
Bodnar, Boal
  Glendale 3:53.39 1  
10 Snow, DeVasier,
Garrison, Perkins
  Oakland 3:54.97 2  
 
Mens 4x400m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Parker, Hanscom,
Anderson, Harris
  Westside Christi 3:24.90 1  
2 Guisinge, Pedersen,
Sutfin, Marshall
  Rainier 3:28.02 1  
3 McMahen, Andress,
Brooks, Ferguson
  Pleasant Hill 3:28.60 1  
4 McLeod, Roach,
Holstrom, Cole
  Valley Catholic 3:32.24 1  
5 McFadden, Nickelso,
England, Helt
  Creswell 3:32.91 1  
6 Smith, Stipe,
Jensen, Moyes
  Nyssa 3:38.28 1  
7 Kotler, Alvarez,
Roberts, Leep
  St Mary's 3:40.06 1  
8 Daly, Blanco,
Papa, Blanco
  Rogue River 3:40.48 1  
 
Mens 4x400m Relay 3A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Sturteva, Parker,
Hanscom, Anderson
  Westside Christi 3:30.84 2  
3 Cole, McLeod,
Holstrom, Roach
  Valley Catholic 3:30.85 2  
2 McMahen, Andress,
Brooks, Ferguson
  Pleasant Hill 3:31.06 1  
4 Guisinge, Pedersen,
Sutfin, Marshall
  Rainier 3:31.39 1  
5 McFadden, Nickelso,
England, Helt
  Creswell 3:31.74 2  
7 Gretz, Blanco,
Papa, Blanco
  Rogue River 3:33.09 2  
6 Kotler, Roberts,
Robino, Leep
  St Mary's 3:36.59 1  
8 Smith, Stipe,
Jensen, Moyes
  Nyssa 3:37.26 1  
9 Tamez, Leyva,
Montgome, DeLong
  Vale 3:44.24 2  
10 Cardoza, Davies,
Forreste, Straton
  Horizon Christia 3:45.53 1  
 
Mens 4x400m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hortert, Shoun,
Oman, Bowe
  Scappoose 3:26.76 1 10
2 Meisner, Soberani,
Akles, Holenste
  La Salle 3:27.66 1 8
3 Larson, Marbas,
Campbell, Schaffne
  Siuslaw 3:28.84 1 6
4 Gil-Juar, Katibah,
Esqueda, Hamilton
  Phoenix 3:28.89 1 5
5 Bladorn, Lippold,
Bjorklun, Soto
  Cascade 3:29.52 1 4
6 Johnson, Macomber,
Richards, Place
  Cottage Grove 3:29.60 1 3
7 Morris, Butler,
Thomas, Crebbin
  Klamath Union 3:31.51 1 2
8 Brady, Browning,
Bitter, Moe
  Gladstone 3:37.04 1 1
 
Mens 4x400m Relay 4A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Hortert, Shoun,
Oman, Bowe
  Scappoose 3:26.78 1  
2 Johnson, Macomber,
Richards, Place
  Cottage Grove 3:28.24 1  
1 Larson, Marbas,
Campbell, Schaffne
  Siuslaw 3:29.17 2  
3 Gil-Juar, Hamilton,
Katibah, Esqueda
  Phoenix 3:29.39 1  
2 Brady, Browning,
Bitter, Streed
  Gladstone 3:29.76 2  
3 Bladorn, Lippold,
Bjorklun, Soto
  Cascade 3:30.33 2  
4 Morris, Butler,
Thomas, Crebbin
  Klamath Union 3:30.63 2  
5 Holenste, Lien,
Meisner, Soberani
  La Salle 3:31.32 2  
4 Beatty, Winters,
McClean, Wulger
  Astoria 3:31.52 1  
5 Olson, Carpente,
Stockman, Hall
  Sweet Home 3:33.54 1  
6 Rodrigue, Sandoval,
Dombrosk, Zaragosa
  McLoughlin 3:34.31 2  
7 Brazelto, Kellum,
Graham, Dingle
  Brookings-Harbor 3:41.13 2  
6 Henderso, Humber,
Holloway, McLean
  La Grande 3:42.61 1  
-- Trask, Brown,
Celorie, Trask
  Philomath DQ 1  
 
Mens 4x400m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Cashman, McNeil,
Laschobe, Walsh
  Wilsonville 3:24.30 1 10
2 Jackson, Wurfl,
Wileman, Jackson
  Ashland 3:24.36 1 8
3 Maunder, Guyer,
Laubache, Wilson
  Summit 3:24.58 1 6
4 Jones, Yungeber,
Bates, Forrest
  Sandy 3:25.48 1 5
5 McBride, Dillard,
Wyllie, Modin
  Mountain View OR 3:26.84 1 4
6 Strahl, Lanahan,
Volk, Boggess
  Crescent Valley 3:28.12 1 3
7 Canda, Kirk,
Coxen, Rogness
  Silverton 3:28.15 1 2
8 Young, Wiltz,
Rodrigue, Gutierre
  Hood River Valle 3:33.70 1 1
 
Mens 4x400m Relay 5A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Jones, Yungeber,
Bates, Forrest
  Sandy 3:25.88 1  
2 Hinz, Guyer,
Wilson, Maunder
  Summit 3:27.27 1  
3 Cashman, McNeil,
Laschobe, Walsh
  Wilsonville 3:27.87 1  
1 Jackson, LimeMa,
Wileman, Jackson
  Ashland 3:28.32 2  
2 Canda, Kirk,
Coxen, Rogness
  Silverton 3:28.41 2  
3 Strahl, Lanahan,
Volk, Boggess
  Crescent Valley 3:28.99 2  
4 McBride, Murphy,
Wyllie, Dillard
  Mountain View OR 3:29.14 2  
4 Young, Wiltz,
Rodrigue, Gutierre
  Hood River Valle 3:30.53 1  
5 Schmidt, Han,
Estrada, Morse
  Churchill 3:30.55 1  
6 Woods, Hazlehur,
Black, Packham
  Franklin 3:31.51 1  
5 Devereux, McAvoy,
Marroqui, Thurman
  Marshfield 3:31.91 2  
7 Sanders, Torres,
Contrera, Behrendt
  Hermiston 3:32.22 1  
6 Hunter, Barron,
Preston, Rettig
  Madison 3:34.10 2  
 
Mens 4x400m Relay 6A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gonzalez, Bacon,
Clausen, Smith
  Westview 3:21.02 1 10
2 Butler, Prince,
Inge, Wood
  Aloha 3:24.85 1 8
3 Britt, Payne,
Kramer, Sutherla
  Canby 3:25.24 1 6
4 Russell, Ansberry,
Alamida, Walker
  Lakeridge 3:25.59 1 5
5 Dye, Cornejo,
Youngblo, Hoult
  Oregon City 3:26.03 1 4
6 Lowe, Tutland,
Pugsley, Artner
  South Medford 3:26.96 1 3
7 York, Haselnus,
Hayes, Burns
  Barlow 3:27.00 1 2
8 Saldana, Baldovin,
Spencer, Cossette
  North Medford 3:27.16 1 1
 
Mens 4x400m Relay 6A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Gonzalez, Lemoine,
Clausen, Smith
  Westview 3:24.08 1  
2 Dye, Cornejo,
Youngblo, Hoult
  Oregon City 3:24.37 1  
1 Butler, Prince,
Inge, Wood
  Aloha 3:26.11 2  
2 York, Haselnus,
Hayes, Burns
  Barlow 3:26.93 2  
3 Britt, Payne,
Kramer, Sutherla
  Canby 3:26.99 2  
3 Russell, Ansberry,
Alamida, Walker
  Lakeridge 3:27.15 1  
4 Saldana, Baldovin,
Spencer, Cossette
  North Medford 3:27.21 1  
4 Lowe, Tutland,
Pugsley, Artner
  South Medford 3:27.48 2  
5 Jones, Zechenel,
Wilson, LaBianco
  Sunset 3:28.08 2  
6 Johnston, Oathes,
Schneide, Adams
  Newberg 3:28.20 2  
5 Pederson, Marshall,
Vettrus, Howard
  Sprague 3:28.92 1  
7 Friend, Barr,
England, Larry
  Glencoe 3:29.47 2  
6 Pottenge, Tooley,
Bergmann, Wilson
  Central Catholic 3:30.38 1  
7 Amaitsa, Hildebra,
Torres, Hittner
  McNary 3:33.01 1  
 
Mens Shot Put 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Woods, Jeremiah 12 Damascus Christi 51-03.50(15.63m) 1  
2 Theissen, Jacob 12 Triangle Lake 46-00.50(14.03m) 1  
3 Greenall, Christian 11 Damascus Christi 43-11.50(13.40m) 1  
4 Reese, Kendell 12 McKenzie 42-07.75(13.00m) 1  
5 Anderson, Zane 11 Gilchrist 42-00.00(12.80m) 1  
6 Olson, Austin 10 Dufur 42-00.00(12.80m) 1  
7 Batty, Brandon 11 Cove 41-05.00(12.62m) 1  
8 Warnock, Wyatt 10 Joseph 40-02.00(12.24m) 1  
9 Killam, Derek 12 South Wasco Coun 38-08.00(11.79m) 1  
 
Mens Shot Put 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Walker, Trever 11 Central Linn 50-09.75(15.49m) 1  
2 Moeller, Drace 9 Nestucca 45-11.50(14.01m) 1  
3 Warren, Blake 10 East Linn Christ 42-09.00(13.03m) 1  
4 Wagner, Jordan 12 Faith Bible 42-08.00(13.00m) 1  
5 Vera, Erick 12 Lost River 42-02.50(12.87m) 1  
6 Quarrey, Stefan 12 Enterprise 41-10.75(12.77m) 1  
7 Nieves, Josue 11 Lost River 40-09.75(12.44m) 1  
8 Kohlhepp, Daniel 9 Enterprise 40-01.00(12.22m) 1  
9 Henry, David 11 Oakland 40-00.50(12.20m) 1  
10 Eastlick, Tanner 11 Crow 38-02.75(11.65m) 1  
 
Mens Shot Put 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Craig, Hayden 12 Dayton 50-09.50(15.48m) 1  
2 Roseberry, Lane 12 Lakeview 46-03.75(14.12m) 1  
3 Valero, Marcus 12 Nyssa 45-04.00(13.82m) 1  
4 Hollaway, Jordan 11 Warrenton 44-11.75(13.71m) 1  
5 Hodge, Wilson 11 Coquille 44-08.50(13.63m) 1  
6 Linhart, Loren 11 Jefferson 43-01.50(13.14m) 1  
7 Shimer, Greg 10 Riverside-OR 42-04.50(12.92m) 1  
8 Poumele, James 12 Harrisburg 41-08.50(12.71m) 1  
9 Hisey, Alex 11 Rainier 40-08.75(12.41m) 1  
10 Irving, Isaiah 10 Amity 38-09.50(11.82m) 1  
 
Mens Shot Put 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jarvis, Jefferson 12 Hidden Valley 61-02.25(18.65m) 2 10
2 Sommer, Cameron 12 Gladstone 50-10.75(15.51m) 2 8
3 Toller, Cody 11 North Valley 50-05.25(15.37m) 2 6
4 Schrenk, Tanner 12 North Marion 48-04.75(14.75m) 2 5
1 Harrison, Travis 12 La Pine 48-04.50(14.74m) 1 4
5 Sutfin, Chance 11 Crook County 46-06.75(14.19m) 2 3
6 Hughes, Kingston 12 North Bend 46-03.25(14.10m) 2 2
7 Stocker, Mitch 12 Seaside 45-06.50(13.88m) 2 1
2 Duffy, Trevor 9 South Umpqua 45-04.75(13.84m) 1  
3 Osborn, Jorden 11 Baker 44-08.00(13.61m) 1  
4 Iverson, Levi 11 Astoria 44-03.50(13.50m) 1  
5 Phemister, Brandon 12 Cottage Grove 43-11.00(13.39m) 1  
6 Wallace, Kevin 12 Newport 40-07.50(12.38m) 1  
7 Flowers, Jordan 12 Newport 37-09.50(11.52m) 1  
 
Mens Shot Put 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Holmes, Tyrone 12 Eagle Point 55-04.25(16.87m) 1 10
2 Seumalo, Isaac 12 Corvallis 53-08.50(16.37m) 1 8
3 Tunai, Leo 10 The Dalles-Wahto 52-00.00(15.85m) 1 6
4 Milburn, Dalton 12 Marshfield 51-07.00(15.72m) 1 5
5 Fults, Eli 11 Hood River Valle 49-03.25(15.02m) 1 4
6 Wilkens, Mitch 11 Willamette 49-00.75(14.95m) 1 3
7 Aker, Michael 12 Franklin 47-05.75(14.47m) 1 2
8 Leary, Jake 11 Milwaukie 46-08.75(14.24m) 1 1
9 Smith, Logan 11 Sherwood 46-07.00(14.20m) 1  
10 Steinman, Scott 12 Bend 45-01.00(13.74m) 1  
11 Rebischke, Ben 12 Dallas 44-08.75(13.63m) 1  
12 Powers, Robert 10 Wilson 42-03.25(12.88m) 1  
 
Mens Shot Put 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brosseau, Beau 11 Oregon City 58-11.25(17.96m) 2 10
2 Moore, Jeremy 12 Tigard 58-05.75(17.82m) 2 8
3 Foutz, Jacob 12 Sheldon 57-02.50(17.44m) 2 6
4 Balducci, Alex 12 Central Catholic 56-05.50(17.21m) 2 5
1 Treloggen, Jonathan 12 Gresham 54-10.25(16.72m) 1 4
2 Burt, Corey 12 Newberg 51-05.25(15.68m) 1 3
3 Hordes, Stephen 12 Sunset 50-10.00(15.49m) 1 2
5 Mondeaux, Henry 10 Jesuit 50-07.75(15.44m) 2 1
6 Crivellone, Jacob 12 Redmond 50-01.00(15.27m) 2  
7 Schulte, Jarrad 12 Tigard 49-07.00(15.11m) 2  
4 Keizur, Cam 12 West Linn 48-04.00(14.73m) 1  
5 Espitia, Junior 12 South Salem 47-01.00(14.35m) 1  
6 Kreitzberg, Carl 12 West Salem 46-09.50(14.26m) 1  
7 Henke, Dillon 12 North Medford 46-05.25(14.15m) 1  
 
Mens Discus 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Woods, Jeremiah 12 Damascus Christi 148-09(45.34m) 1  
2 Larson, Justin 12 Dayville 137-03(41.83m) 1  
3 Smallen, Anthony 12 Joseph 134-10(41.10m) 1  
4 Medeiros, Nathaniel 11 Triangle Lake 127-05(38.84m) 1  
5 Hamilton, Cody 12 Pacific 125-10(38.35m) 1  
6 Greenall, Christian 11 Damascus Christi 124-01(37.82m) 1  
7 Reese, Kendell 12 McKenzie 121-08(37.08m) 1  
8 Link, Dillon 11 Gilchrist 117-05(35.79m) 1  
9 Graham, Lane 12 Spray 113-05(34.57m) 1  
10 Irzyk, Justin 11 Wheeler 111-06(33.99m) 1  
 
Mens Discus 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bentz, Paul 12 Regis 152-06(46.48m) 1  
2 Quarrey, Stefan 12 Enterprise 145-10(44.45m) 1  
3 Warren, Blake 10 East Linn Christ 144-03(43.97m) 1  
4 Eastlick, Tanner 11 Crow 139-03(42.44m) 1  
5 Farmer, Curtis 11 Portland Christi 134-05(40.97m) 1  
6 Patryson, Zech 12 Glendale 126-07(38.58m) 1  
7 Capek, Elliott 12 Riverdale 125-09(38.33m) 1  
8 Gaines, Clayton 10 Weston-McEwen 121-11(37.16m) 1  
9 Nieves, Josue 11 Lost River 120-02(36.63m) 1  
10 Henry, David 11 Oakland 115-09(35.28m) 1  
 
Mens Discus 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hedgecock, A.J. 12 Dayton 158-00(48.16m) 1  
2 Craig, Hayden 12 Dayton 147-08(45.01m) 1  
3 Emery, Skylar 12 Nyssa 140-09(42.90m) 1  
4 Webb, Cheyene 10 Nyssa 136-00(41.45m) 1  
5 Hollaway, Jordan 11 Warrenton 134-10(41.10m) 1  
6 Linhart, Loren 11 Jefferson 133-01(40.56m) 1  
7 Hodge, Wilson 11 Coquille 128-07(39.19m) 1  
8 Prunk, Wyatt 11 Jefferson 124-11(38.07m) 1  
9 Noles, Isaac 12 Corbett 121-04(36.98m) 1  
 
Mens Discus 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jarvis, Jefferson 12 Hidden Valley 191-01(58.24m) 2 10
2 Dunmore, Oshay 12 Newport 171-04(52.22m) 2 8
3 Clark, Lucas 11 Seaside 154-05(47.07m) 2 6
4 Schrenk, Tanner 12 North Marion 139-09(42.60m) 2 5
5 Johnson, Jake 12 Sweet Home 137-06(41.91m) 2 4
1 Sutfin, Chance 11 Crook County 135-08(41.35m) 1 3
2 Sommer, Cameron 12 Gladstone 134-11(41.12m) 1 2
6 Claussen, Tim 12 Yamhill-Carlton 128-09(39.24m) 2 1
7 Osborn, Jorden 11 Baker 128-07(39.19m) 2  
3 Phillips, Nathan 11 South Umpqua 128-02(39.07m) 1  
4 Rusk, Jeremiah 12 North Valley 127-01(38.74m) 1  
5 Duffy, Trevor 9 South Umpqua 126-01(38.43m) 1  
6 Harrison, Travis 12 La Pine 125-02(38.15m) 1  
7 Phelps, Kiel 11 Cascade 120-02(36.63m) 1  
 
Mens Discus 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Milburn, Dalton 12 Marshfield 171-09(52.35m) 1 10
2 Holmes, Tyrone 12 Eagle Point 152-09(46.56m) 1 8
3 Barnett, David 11 Hermiston 150-10(45.97m) 1 6
4 Futter, Adam 12 Pendleton 150-05(45.85m) 1 5
5 Seumalo, Isaac 12 Corvallis 147-11(45.09m) 1 4
6 Lydon, Max 12 Milwaukie 144-02(43.94m) 1 3
7 Anderson, Stephen 12 Wilsonville 142-08(43.48m) 1 2
8 Czmowski, Hayden 12 Mountain View OR 139-08(42.57m) 1 1
9 Sieber, Nick 11 Wilson 136-10(41.71m) 1  
10 Bowman, Scotty 12 South Albany 130-07(39.80m) 1  
11 Tupper, Andrew 12 Churchill 128-02(39.07m) 1  
12 Sengphet, Boy 12 Madison 111-05(33.96m) 1  
 
Mens Discus 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Foutz, Jacob 12 Sheldon 174-04(53.14m) 2 10
1 Treloggen, Jonathan 12 Gresham 167-08(51.10m) 1 8
2 Rea, Nicholas 12 Sheldon 159-01(48.49m) 2 6
3 Burt, Corey 12 Newberg 158-00(48.16m) 2 5
4 Hejny, Austin 12 McNary 151-09(46.25m) 2 4
2 Wiseman, Collin 12 Beaverton 151-08(46.23m) 1 3
3 Lewis, Miles 11 Gresham 146-03(44.58m) 1 2
4 III, Selmar Hutchins 12 Roseburg 143-02(43.64m) 1 1
5 Henke, Dillon 12 North Medford 140-09(42.90m) 1  
5 Moore, Jeremy 12 Tigard 138-00(42.06m) 2  
6 Sanft, Karl 10 Lincoln 137-10(42.01m) 1  
6 Crivellone, Jacob 12 Redmond 137-10(42.01m) 2  
7 Rondema, Andy 12 Oregon City 129-01(39.34m) 2  
-- Haynes, Joseph 12 Canby FOUL(--) 1  
 
Mens Javelin 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Larson, Justin 12 Dayville 201-08(61.47m) 1  
2 Doty, Brady 12 Prairie City 191-01(58.24m) 1  
3 Woods, Jeremiah 12 Damascus Christi 168-11(51.49m) 1  
4 Allred, Newton 12 Powers 160-04(48.87m) 1  
5 Burnett, Kyle 12 Sherman 157-02(47.90m) 1  
6 Grayson, Morelli 12 South Wasco Coun 153-05(46.76m) 1  
7 Little, Calvin 12 Eddyville Chart. 151-11(46.30m) 1  
8 Wood, Caleb 10 Camas Valley 144-10(44.15m) 1  
9 Kinnamon, Luke 9 Lowell 138-08(42.27m) 1  
10 Porter, Ben 12 North Clackamas 133-10(40.79m) 1  
 
Mens Javelin 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Juneau, Daniel 12 Glendale 175-04(53.44m) 1  
2 Roepke, Erich 12 Enterprise 174-04(53.14m) 1  
3 Sherman, Zach 12 Regis 166-10(50.85m) 1  
4 Reznick, Josh 12 Portland Christi 164-09(50.22m) 1  
5 Cherry, Austin 12 Neah-Kah-Nie 152-10(46.58m) 1  
6 Glaede, Daniel 10 Kennedy 149-08(45.62m) 1  
7 Widener, Jordan 11 Enterprise 144-11(44.17m) 1  
8 Wheeler, DJ 12 Monroe 144-01(43.92m) 1  
9 Stradley, Tannor 11 Lost River 141-05(43.10m) 1  
10 Nash, Zach 11 Yoncalla 124-05(37.92m) 1  
 
Mens Javelin 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brooks, Shane 12 Pleasant Hill 199-02(60.71m) 1  
2 Roseberry, Lane 12 Lakeview 181-06(55.32m) 1  
3 Stanwyck, Dylan 12 Burns 174-07(53.21m) 1  
4 Walter, Stephen 12 Harrisburg 161-01(49.10m) 1  
5 Davis, Bryce 12 Lakeview 159-10(48.72m) 1  
6 White, Andrew 12 Dayton 143-02(43.64m) 1  
7 Pease, Mark 9 Westside Christi 142-00(43.28m) 1  
8 Ferrell, Nathan 12 Warrenton 136-11(41.73m) 1  
9 Cain, Jordan 11 Warrenton 133-10(40.79m) 1  
10 Webb, Cheyene 10 Nyssa 109-02(33.27m) 1  
 
Mens Javelin 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Saldana, Pancho 12 McLoughlin 197-02(60.10m) 2 10
1 Gotfried, Chandler 12 Brookings-Harbor 176-09(53.87m) 1 8
2 Rusk, Jeremiah 12 North Valley 176-07(53.82m) 2 6
2 Borrelli, Zach 12 Cottage Grove 175-10(53.59m) 1 5
3 Cooper, Tevin 12 Crook County 175-10(53.59m) 2 4
3 Omlid, Tanner 12 Central 173-09(52.96m) 1 3
4 Hargett, Dalen 9 Newport 169-05(51.64m) 1 2
4 Lilly, Henry 12 La Salle 165-09(50.52m) 2 1
5 Mateski, Aaron 12 North Bend 165-07(50.47m) 2  
6 Bocchi, Collin 12 Klamath Union 157-08(48.06m) 2  
5 Perry, Tyler 12 Yamhill-Carlton 155-00(47.24m) 1  
6 Cutone, Tim 12 Banks 146-09(44.73m) 1  
7 Wheeler, Jimmy 12 Estacada 143-11(43.87m) 2  
7 Phemister, Brandon 12 Cottage Grove 138-09(42.29m) 1  
 
Mens Javelin 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Snow, Garrett 12 Eagle Point 205-08(62.69m) 1 10
2 Barnett, David 11 Hermiston 192-02(58.57m) 1 8
3 Rogers, Andrew 11 Silverton 183-07(55.96m) 1 6
4 Grim, JC 12 Bend 177-02(54.00m) 1 5
5 Byrum, Kaelen 11 Marist 171-00(52.12m) 1 4
6 Anderson, Stephen 12 Wilsonville 167-06(51.05m) 1 3
7 Milburn, Dalton 12 Marshfield 166-07(50.77m) 1 2
8 Horn, Jon 10 Liberty 165-04(50.39m) 1 1
9 Riga, Charles 11 Madison 160-03(48.84m) 1  
10 Potter, Aaron 12 West Albany 160-00(48.77m) 1  
11 Conklin, Luke 12 The Dalles-Wahto 148-00(45.11m) 1  
12 LeClair, Adam 11 Wilson 130-07(39.80m) 1  
 
Mens Javelin 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 III, Selmar Hutchins 12 Roseburg 198-10(60.60m) 2 10
2 Espitia, Junior 12 South Salem 194-05(59.26m) 2 8
3 Danielson, Cody 12 Newberg 185-01(56.41m) 2 6
4 Rondema, Andy 12 Oregon City 183-04(55.88m) 2 5
5 Danielson, Trevor 10 Newberg 177-09(54.18m) 2 4
6 Manselle, Tanner 12 Redmond 177-06(54.10m) 2 3
1 Wirfs, Tarek 11 Jesuit 175-06(53.49m) 1 2
7 Slaughter, Daniel 12 Grant 174-04(53.14m) 2 1
2 Lantow, Sam 12 Lake Oswego 171-00(52.12m) 1  
3 Watson, Dustin 12 South Salem 167-09(51.13m) 1  
4 Crimp, Caleb 12 Gresham 166-07(50.77m) 1  
5 Nelson, Braden 11 Jesuit 165-03(50.37m) 1  
6 Allen, Conner 12 Gresham 160-06(48.92m) 1  
7 Hutchins, Austin 10 Roseburg 151-05(46.15m) 1  
-- Brosseau, Beau 11 Oregon City ND(--) 2  
 
Mens High Jump 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hoberg, Cole 11 Prairie City 6-07.00(2.01m) 1  
2 Shaffer, Nick 11 Wheeler 6-06.00(1.98m) 1  
3 Allen, Phil 12 Cove 6-01.00(1.85m) 1  
4 Buck, Seth 12 CS Lewis 6-00.00(1.83m) 1  
5 Ongley, Travis 12 Pacific 5-10.00(1.78m) 1  
6 Meeko, Joseph 12 Damascus Christi 5-08.00(1.73m) 1  
7 Ware, Cody 12 Triangle Lake 5-06.00(1.68m) 1  
7 Little, Calvin 12 Eddyville Chart. 5-06.00(1.68m) 1  
-- Jensen, Charlie 12 Pacific NH(--) 1  
-- Holland, Steven 12 Ione NH(--) 1  
 
Mens High Jump 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ahn, Nick 12 Nestucca 6-02.00(1.88m) 1  
2 Blanchfill, Keenan 12 Yoncalla 5-11.00(1.80m) 1  
3 Reznick, Josh 12 Portland Christi 5-10.00(1.78m) 1  
4 Swingle, Zach 12 Lost River 5-08.00(1.73m) 1  
5 Landeros, Anthony 9 Irrigon 5-06.00(1.68m) 1  
6 Johnson, Brennan 9 Crow 5-06.00(1.68m) 1  
7 Negel, Patrick 11 East Linn Christ 5-04.00(1.63m) 1  
8 Hanft, Devan 12 Central Linn 5-04.00(1.63m) 1  
8 Davidson, Rocky 9 Enterprise 5-04.00(1.63m) 1  
10 Wiggins, Nick 11 Riddle 5-02.00(1.57m) 1  
 
Mens High Jump 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sohr, Trent 11 Grant Union 6-01.00(1.85m) 1  
2 Tymoshuk, Oliver 12 Corbett 6-00.00(1.83m) 1  
3 Ferguson, Jonathan 12 Pleasant Hill 5-10.00(1.78m) 1  
4 Davis, Bryce 12 Lakeview 5-10.00(1.78m) 1  
5 Ulloa, Sergio 12 Amity 5-10.00(1.78m) 1  
6 Fisher, TJ 11 Waldport 5-10.00(1.78m) 1  
7 Epple, Mack 11 Illinois Valley 5-09.00(1.75m) 1  
8 Lovitz, David 11 Catlin Gabel 5-09.00(1.75m) 1  
9 Eddy, Tyson 12 Vale 5-08.00(1.73m) 1  
-- Anderson, Calvin 11 Horizon Christia NH(--) 1  
 
Mens High Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cunningham, Wyatt 10 North Bend 6-04.00(1.93m) 1 10
2 Sullivan, Robby 12 Yamhill-Carlton 6-03.00(1.91m) 1 8
3 Chirnside, JJ 11 North Valley 6-02.00(1.88m) 1 6
4 Bladorn, Patrick 10 Cascade 6-00.00(1.83m) 1 5
4 Ackerman, Loran 12 La Grande 6-00.00(1.83m) 1 4
6 Garrard, Trevor 12 Mazama 5-10.00(1.78m) 1 2
6 Bachman, Dane 11 Baker 5-10.00(1.78m) 1 3
6 Messman, Nolan 11 Elmira 5-10.00(1.78m) 1 1
-- Sullivan, Brent 9 Madras NH(--) 1  
-- Parkinson, Jeremy 12 North Marion NH(--) 1  
-- Schauermann, Matthew 11 Astoria NH(--) 1  
-- McAllister, Jake 10 Sisters NH(--) 1  
-- Munsee, Alex 12 Philomath NH(--) 1  
 
Mens High Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Laubacher, Bradl 12 Summit 6-10.00(2.08m) 1 10
2 Buckley, Kei-Jia 12 Liberty 6-09.00(2.06m) 1 8
3 Hardie, Garrett 12 Summit 6-06.00(1.98m) 1 6
4 Anastas, Tristan 10 Wilson 6-05.00(1.96m) 1 5
4 Henshaw, Liam 10 Marist 6-05.00(1.96m) 1 3.50
4 Bosch, Blake 12 Mountain View OR 6-05.00(1.96m) 1 3.50
7 Byrum, Kaelen 11 Marist 6-04.00(1.93m) 1 2
8 Modin, Mitch 11 Mountain View OR 6-02.00(1.88m) 1 0.33
8 Lacoste, Jacob 10 West Albany 6-02.00(1.88m) 1 0.33
8 Houtz, Austin 12 Wilsonville 6-02.00(1.88m) 1 0.33
-- Conklin, Luke 12 The Dalles-Wahto NH(--) 1  
-- Gable, Mitchell 11 South Albany NH(--) 1  
-- Milligan, Zachary 11 Sherwood NH(--) 1  
-- Boozer, Joel 10 Pendleton NH(--) 1  
-- Thurman, Colton 12 Marshfield NH(--) 1  
-- Coleman, Landi 11 Madison NH(--) 1  
-- Grim, JC 12 Bend NH(--) 1  
 
Mens High Jump 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Tufty, Rockwell 12 Sunset 6-05.00(1.96m) 1 10
2 Anderson, Tim 12 McMinnville 6-01.00(1.85m) 1 8
2 Collett, Mason 10 Lake Oswego 6-01.00(1.85m) 1 6
2 Cowdin, Cody 12 Thurston 6-01.00(1.85m) 1 4
2 Sattley, Alex 12 Lincoln 6-01.00(1.85m) 1 5
6 Akina, Dominic 12 Century 5-11.00(1.80m) 1  
6 Groves, Perry 10 McNary 5-11.00(1.80m) 1 1
6 Lape, Keegan 11 Lincoln 5-11.00(1.80m) 1  
6 Benton, Joshua 10 South Salem 5-11.00(1.80m) 1 2.50
6 Schearer, Mark 12 Barlow 5-11.00(1.80m) 1  
6 Clarke, Andrew 11 Lakeridge 5-11.00(1.80m) 1 2.50
-- Salsedo, Randy 12 Beaverton NH(--) 1  
-- Hoecker, Dillon 12 Barlow NH(--) 1  
-- Filippi, Mario 9 North Medford NH(--) 1  
-- Cunningham, Austin 10 North Salem NH(--) 1  
-- Jones, Dane 11 Lake Oswego NH(--) 1  
-- Barr, Alex 12 Glencoe NH(--) 1  
 
Mens Long Jump 1A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ovgard, Gabe 10 Triad Christian 21-06.75(6.57m) +0.4 1  
2 Andreas, Richard 12 Camas Valley 21-04.50(6.52m) +0.0 1  
3 Doty, Brady 12 Prairie City 19-10.00(6.05m) +0.0 1  
4 Holste, Gabe 12 Horizon Chr (Hr) 19-08.75(6.01m) +0.8 1  
5 Graham, Lane 12 Spray 19-06.50(5.96m) -0.1 1  
6 Buck, Seth 12 CS Lewis 19-06.00(5.94m) +1.6 1  
7 Allen, Phil 12 Cove 19-05.50(5.93m) +0.0 1  
8 Kinnamon, TJ 11 Lowell 19-05.00(5.92m) +0.7 1  
9 Ellis, Blake 11 Jewell 18-11.00(5.77m) -0.8 1  
10 Wilkinsen, Hayden 9 Triangle Lake 18-04.75(5.61m) -0.8 1  
 
Mens Long Jump 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Reznick, Josh 12 Portland Christi 20-07.25(6.28m) -0.1 1  
2 Blanchfill, Austin 12 Yoncalla 20-04.75(6.22m) +0.0 1  
3 Bentz, Paul 12 Regis 20-04.00(6.20m) +0.6 1  
4 Leon, Ramon 12 Irrigon 20-01.25(6.13m) +0.4 1  
5 Swingle, Zach 12 Lost River 19-01.75(5.84m) -0.9 1  
6 Macias, Osvaldo 11 Irrigon 18-11.75(5.78m) +0.4 1  
7 Jones, Nathan 11 Scio 18-10.75(5.76m) +0.6 1  
8 Yoo, Jack 10 Canyonville Chri 18-03.25(5.57m) +1.4 1  
9 Sullivan, Lane 11 Vernonia 18-03.00(5.56m) +0.0 1  
10 VanDeHey, Zack 10 Oakland 17-10.25(5.44m) -1.6 1  
11 Mumey, Ryan 10 Regis 17-04.50(5.30m) +0.0 1  
 
Mens Long Jump 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hedgecock, A.J. 12 Dayton 21-11.25(6.69m) +0.0 1  
2 Ramos, Marcellus 12 Nyssa 21-02.75(6.47m) -0.1 1  
3 Ulloa, Sergio 12 Amity 21-00.50(6.41m) +0.0 1  
4 Harris, David 12 Westside Christi 21-00.00(6.40m) -0.1 1  
5 Luck, Derek 11 Warrenton 20-11.50(6.39m) -1.2 1  
6 Smith, Ben 12 Horizon Christia 20-08.25(6.31m) -0.4 1  
7 Davis, Bryce 12 Lakeview 20-01.50(6.13m) -0.3 1  
8 Sohr, Trent 11 Grant Union 19-11.00(6.07m) +0.0 1  
9 Giradot, Levi 11 Cascade Christia 19-09.50(6.03m) +0.0 1  
10 Lovitz, David 11 Catlin Gabel 19-07.25(5.98m) -0.8 1  
11 Smith, Jordan 11 Salem Academy 18-10.25(5.75m) -0.7 1  
12 Armour, Michael 11 Santiam Christia 17-04.25(5.29m) nwi 1  
 
Mens Long Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Dunmore, Oshay 12 Newport 22-08.50(6.92m) +0.3 2 10
2 Delgado, Joe 11 Ontario 22-07.25(6.89m) +2.7 2 8
3 Hannah, Jacob 12 North Valley 22-00.50(6.72m) +2.9 2 6
4 Desrosiers, Jeremy 11 La Pine 20-10.75(6.37m) +2.1 2 5
1 Vosika, Nathaniel 11 Douglas 20-10.50(6.36m) +1.9 1 4
5 Parkinson, Jeremy 12 North Marion 20-10.25(6.36m) +2.2 2 3
6 Reck, Dylan 12 Molalla 20-09.50(6.34m) +0.5 2 2
2 Omlid, Tanner 12 Central 20-08.75(6.32m) +3.6 1 1
7 Andreasen, Mike'L 10 Hidden Valley 20-08.00(6.30m) +1.2 2  
3 Foumal, Mason 12 Scappoose 20-03.50(6.18m) +3.0 1  
4 Sofe, Noah 12 La Grande 19-11.75(6.09m) +0.9 1  
5 Cunningham, Wyatt 10 North Bend 19-10.50(6.06m) -1.2 1  
6 Seay, Dylan 12 La Pine 19-10.25(6.05m) +0.0 1  
7 Wills, Joshua 12 Seaside 19-03.25(5.87m) +0.7 1  
 
Mens Long Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Baird, Austin 11 Marist 22-05.00(6.83m) +0.5 1 10
2 Rodriguez, Gabe 12 Dallas 22-01.50(6.74m) +1.5 1 8
3 Henshaw, Liam 10 Marist 21-09.50(6.64m) +3.8 1 6
3 Ritchey, Ben 11 Summit 21-09.50(6.64m) +2.7 1 5
5 Modin, Mitch 11 Mountain View OR 21-04.75(6.52m) +1.8 1 4
6 Curry, Deontre 12 Parkrose 21-02.00(6.45m) +2.2 1 3
7 Ragin, Johnny 11 Wilsonville 20-04.75(6.22m) +4.3 1 2
8 Gengler, Zach 11 Silverton 20-04.50(6.21m) +2.0 1 1
9 Webber, Wyatt 10 Hood River Valle 20-01.25(6.13m) +0.0 1  
10 Cardenas, Rique 12 Hermiston 19-07.50(5.98m) +2.6 1  
11 Grechanuk, Paul 11 Madison 17-11.75(5.48m) +1.3 1  
12 Chen, Bin 12 Franklin 17-08.50(5.40m) +2.6 1  
 
Mens Long Jump 6A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Sattley, Alex 12 Lincoln 22-11.75(7.00m) +2.2 2 10
2 Benton, Joshua 10 South Salem 22-09.75(6.95m) +1.7 2 8
3 Black, Royal 11 Southridge 22-09.75(6.95m) +2.6 2 6
1 Gonzalez, Diego 12 Westview 22-03.75(6.80m) +0.0 1 5
2 Morgan, Jordan 10 Southridge 22-03.00(6.78m) +3.2 1 4
4 Adams, Darnell 12 Newberg 22-01.00(6.73m) +2.0 2 3
5 Clement, Ryon 11 Barlow 22-00.75(6.72m) +2.3 2 2
3 Yildirim, Jasper 12 Lake Oswego 22-00.25(6.71m) +3.2 1 1
4 Akina, Dominic 12 Century 22-00.00(6.71m) +3.1 1  
6 Wright, Darby 12 Sheldon 21-10.50(6.67m) +0.0 2  
5 Saparto, Hayden 10 South Medford 21-02.00(6.45m) +1.8 1  
6 Russell, Spencer 12 Lakeridge 21-00.75(6.42m) +1.6 1  
6 McDonnell, Khalen 12 Sprague 21-00.75(6.42m) +2.4 1  
7 Napoli, DJ 12 Central Catholic 20-08.75(6.32m) +2.6 2  
 
Mens Triple Jump 1A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Kinnamon, TJ 11 Lowell 42-11.25(13.09m) +1.3 1  
2 Doty, Brady 12 Prairie City 42-02.75(12.87m) +1.6 1  
3 Buck, Seth 12 CS Lewis 41-07.00(12.67m) -0.6 1  
4 Graham, Lane 12 Spray 40-04.50(12.31m) -1.3 1  
5 Finley, Manuel 12 Pacific 40-01.00(12.22m) -1.0 1  
6 Allred, Newton 12 Powers 40-00.25(12.20m) +0.1 1  
7 Ware, Cody 12 Triangle Lake 39-05.25(12.02m) +0.7 1  
8 Shaffer, Nick 11 Wheeler 38-10.75(11.86m) +0.5 1  
9 Contino, Patrick 11 Southwest Christ 38-10.50(11.85m) +0.0 1  
10 Lewis, Trevor 12 Joseph 37-08.00(11.48m) +0.8 1  
 
Mens Triple Jump 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Reznick, Josh 12 Portland Christi 42-08.25(13.01m) +0.0 1  
2 Meyr, Peter 11 Central Linn 42-00.50(12.81m) -0.8 1  
3 Dean, Dustin 11 Enterprise 40-07.50(12.38m) +1.2 1  
4 Zetzsche, Hannes 12 Reedsport 39-10.50(12.15m) +1.3 1  
5 Cerri, Jake 12 Lost River 39-10.00(12.14m) +0.4 1  
6 Ahn, Nick 12 Nestucca 39-03.00(11.96m) +1.3 1  
7 Macias, Osvaldo 11 Irrigon 38-08.75(11.80m) +1.1 1  
8 Rayas, Ricardo 10 Lost River 38-07.75(11.78m) +1.9 1  
9 Perkins, Taylor 12 Oakland 38-07.25(11.77m) +1.1 1  
-- Beitel, Michael 12 Regis FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ramos, Marcellus 12 Nyssa 43-08.50(13.32m) +0.5 1  
2 Hedgecock, A.J. 12 Dayton 43-01.00(13.13m) +0.0 1  
3 Wilson, Nick 12 Grant Union 42-06.50(12.97m) +1.5 1  
4 Smith, Ben 12 Horizon Christia 42-04.00(12.90m) +0.0 1  
5 Larsen, Brad 11 Myrtle Point 42-02.50(12.87m) -1.4 1  
6 Giradot, Levi 11 Cascade Christia 41-08.00(12.70m) -1.7 1  
7 Luck, Derek 11 Warrenton 41-02.25(12.55m) -0.7 1  
8 LeMay, Dylan 12 Valley Catholic 40-05.00(12.32m) +1.2 1  
9 Ulloa, Sergio 12 Amity 40-04.50(12.31m) +0.0 1  
10 Sohr, Trent 11 Grant Union 40-02.00(12.24m) -0.2 1  
11 Brooks, Shane 12 Pleasant Hill 39-01.25(11.92m) -1.2 1  
12 Fahlman, David 12 Salem Academy 38-02.00(11.63m) -1.6 1  
 
Mens Triple Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Dunmore, Oshay 12 Newport 44-11.00(13.69m) -0.2 2 10
2 Parkinson, Jeremy 12 North Marion 43-04.50(13.22m) +1.0 2 8
3 Reck, Dylan 12 Molalla 43-01.25(13.14m) +0.0 2 6
4 Deetz, Curtis 11 Stayton 43-01.00(13.13m) +0.0 2 5
5 Hannah, Jacob 12 North Valley 42-06.75(12.97m) -1.2 2 4
6 Sofe, Noah 12 La Grande 41-11.75(12.80m) -1.2 2 3
7 Burbank, Cody 12 North Bend 41-10.75(12.77m) -1.5 2 2
1 Andreasen, Mike'L 10 Hidden Valley 41-07.00(12.67m) +0.9 1 1
2 Bachman, Dane 11 Baker 41-01.25(12.53m) +0.0 1  
3 Crownover, Dylan 12 Astoria 39-09.25(12.12m) -2.4 1  
4 Seay, Dylan 12 La Pine 39-08.50(12.10m) -0.9 1  
5 Richerson, Jacob 10 Sisters 38-05.25(11.72m) -2.0 1  
6