RunnerspaceNewsView

2012 Results - California CIF SS Finals

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
May 20th 2012, 5:51am | 252463 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - California CIF SS Finals

Website:Click here

Results by: Royal Results

Licensed to Royal Results - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/19/2012 11:33 PM
                     CIF Southern Section Division Finals                      
                            Mt San Antonio College                             
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash D 1
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Washington, Ariana        10 Poly (Long Beach       11.84      11.45   1.6  10   
  2 Franklin, La Troya        11 Jordan                 11.82      11.63   1.6   8   
  3 Rhines, Kelly             12 Los Osos               11.86      11.69   1.6   6   
  4 Curenton, Ashlie          12 Silverado              11.82      11.75   1.6   5   
  5 Munford, Jordie           11 R. Cucamonga           12.02      11.77   1.6   4   
  6 Hicks, Traci              12 Poly (Long Beach       11.73      11.88   1.6   3   
  7 Darden, Danielle          11 Aliso Niguel           11.97      11.93   1.6   2   
  8 Jones, Margaux             9 Redlands               12.04      12.00   1.6   1   
  9 Hunter, Shadonna          12 Paramount              12.11      12.02   1.6 
Preliminaries
 10 Cabrales, Julia           12 Mission Viejo          12.15                  
 11 Jones, Cydnie             12 King, M.L.             12.16                  
 12 Tao, Alyssa               11 Fountain Valley        12.22                  
 13 Norman, Michelle          10 Vista Murrieta         12.23                  
 14 Brown, Stephanie          12 Rancho Verde           12.24                  
 15 Brown, Anaiya             11 Highland               12.26                  
 16 Okwandu, Udodiri R        11 Diamond Bar            12.28                  
 17 Iriafen, Aminat           10 Los Osos               12.30                  
 18 Lavrusky, Kodi            12 Yucaipa                12.31                  
 18 Limp, Sara                 9 Los Alamitos           12.31                  
 20 Matthews, Taylor          12 Rancho Verde           12.33                  
 21 Baker, Kiarra             12 Roosevelt, E           12.36                  
 22 Mitchell, Angela          10 Roosevelt, E           12.38                  
 23 Lynn, Ally                10 San Clemente           12.43                  
 24 Rieck, Holly              12 Capo Valley            12.43                  
 25 League, Alexis            12 La Sierra              12.45                  
 26 Manning, Breana           10 Paramount              12.56                  
 27 Ramey, Ashley             12 Edison                 12.63                  
 28 Daily, Joylynn             9 Santa Monica           12.72                  
 29 Loring, Jasmine           11 Oxnard                 12.75                  
 30 Johnson, Jasmine          12 Downey                 12.75                  
 31 Newton, Julia              9 Burbank                12.76                  
 32 Bravo, Estrellita         12 Katella                12.79                  
 33 Norian, Tanaz              9 San Clemente           12.84                  
 34 Frias, Breezy             10 Westminster            12.90                  
 35 Ramos, Jasmine            11 Santa Fe               13.00                  
 36 Padilla, Ruby             11 Montebello             13.03                  
 -- Wilson, Kayla             10 La Quinta (L.Q.)         FS                   
 
Girls 200 Meter Dash D 1
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Washington, Ariana        10 Poly (Long Beach       23.82      23.52  +0.0  10   
  2 Franklin, La Troya        11 Jordan                 24.39      23.90  +0.0   8   
  3 Rhines, Kelly             12 Los Osos               24.43      24.09  +0.0   6   
  4 Thomas, Diamond           11 Poly (Long Beach       24.47      24.24  +0.0   5   
  5 Curenton, Ashie           12 Silverado              24.06      24.71  +0.0   4   
  6 Armstrong, Akia           11 Roosevelt, E           24.42      24.78  +0.0   3   
  7 Brown, Anaiya             11 Highland               24.67      25.05  +0.0   2   
  8 Ekelem, Christiana        12 Etiwanda               24.57      25.13  +0.0   1   
  9 Taylor, Khala             12 Great Oak              24.60      25.18  +0.0 
Preliminaries
 10 Williams, Jeannuel        12 Highland               24.72                  
 11 Daniel, Syrii             12 Yucaipa                24.92                  
 12 Wilson, Brianna           12 Los Osos               24.96                  
 13 Wilson, Kayla             10 La Quinta (L.Q.)       25.03                  
 14 Carrillo, Kayleigh        10 Cres.Valley            25.05                  
 15 Darden, Danielle          11 Aliso Niguel           25.22                  
 16 Rogers, Chanel             9 Valencia (V.)          25.26                  
 17 Perkins, Xiomara          11 West Ranch             25.28                  
 18 Lynn, Ally                10 San Clemente           25.32                  
 19 Baker, Kiarra             12 Roosevelt, E           25.37                  
 20 Cabrales, Julia           12 Mission Viejo          25.45                  
 21 Brown, Stephanie          12 Rancho Verde           25.47                  
 22 Baham, Noel               11 Redlands               25.48                  
 23 Matthews, Taylor          12 Rancho Verde           25.49                  
 24 Rieck, Holly              12 Capo Valley            25.59                  
 25 Alemany, Tori             11 Chaparral              25.76                  
 26 Riley, Kaitlyn             9 Chino Hills            25.77                  
 27 Daily, Joylynn             9 Santa Monica           25.78                  
 28 Price, Kurshawnna          9 Chino Hills            25.80                  
 29 Howard, Sumaje            11 Rancho Verde           25.87                  
 30 Okwandu, Udodiri R        11 Diamond Bar            25.88                  
 31 Brown, Kyleigh            11 San Clemente           25.91                  
 32 Tao, Alyssa               11 Fountain Valley        25.97                  
 33 Deats, Lauren             12 Edison                 26.14                  
 34 Bravo, Estrellita         12 Katella                26.40                  
 35 Frias, Breezy             10 Westminster            26.61                  
 36 Padilla, Ruby             11 Montebello             26.68                  
 -- Jones, Cydnie             12 King, M.L.               FS                   
 -- Loring, Jasmine           11 Oxnard                   DQ                   
 
Girls 400 Meter Dash D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Taylor, Khala             12 Great Oak              56.95      55.27   10   
  2 Wilson, Brianna           12 Los Osos               56.50      55.76    8   
  3 Williams, Jeannuel        12 Highland               57.20      55.89    6   
  4 Harris, Hollie            10 Poly (Long Beach       56.34      56.49    5   
  5 Rogers, Chanel             9 Valencia (V.)          57.37      57.11    4   
  6 Abboud, Noelle            12 King, M.L.             57.45      57.46    3   
  7 Lorack, Taylor            12 Temecula Valley        57.69      57.55    2   
  8 Scott, Mistic             11 Etiwanda               58.04      58.15    1   
  9 Perkins, Xiomara          11 West Ranch             58.05      59.64  
Preliminaries
 10 Battista, Kloey           10 Santa Monica           58.06             
 11 Smith, Taylor              9 Chino Hills            58.53             
 12 Washington, Ratanya       11 Poly (Long Beach       58.63             
 13 Rivera, Emerald           10 California             58.97             
 14 Erickson, Jessica         10 San Clemente           59.18             
 15 Carrillo, Kayleigh        10 Cres.Valley            59.22             
 16 Richards, Koquise         12 Silverado              59.46             
 17 Powell, Cydney            10 Corona                 59.61             
 18 Oates, Lakindra           10 Jordan                 59.63             
 19 Nugroho, Irma             12 Arcadia                59.64             
 20 Hinds, Dominique          10 Cent./Corona           59.71             
 21 Giron, Fanny              11 Anaheim                59.76             
 22 Murguia, Ivonne           10 Loara                  59.78             
 23 Rivera, Michelle          11 Mission Viejo          60.12             
 24 Webster, Juanita           9 Redlands               60.47             
 25 Young, Ashante            12 Alta Loma              60.65             
 26 Johnson, Breanna          11 El Toro                60.78             
 27 Doerr, Annelise            9 Fountain Valley        60.80             
 28 Lainson, Laura            10 Hunt. Beach            60.90             
 29 Tanaka, Kimiko             9 Dana Hills             60.94             
 30 Lopez, Beatriz            10 Ontario                61.04             
 31 Milner, Jaelin Arielle    11 Diamond Bar            61.13             
 32 Daniel, Syrii             12 Yucaipa                61.46             
 33 Bowen, Sacha              11 La Sierra              61.50             
 34 Fullner, Kayla             9 Yucaipa                61.52             
 35 Ball, Thaylen             12 Chino Hills            61.55             
 36 Martil, Kayla             11 Burbank                61.68             
 37 Deats, Lauren             12 Edison                 61.88             
 38 Ohanesian, Sypres         11 Katella                61.89             
 39 Barraza, Marlene          12 Colton                 62.58             
 40 Padilla, Katie            12 Montebello             64.93             
 41 Wallace, Asia              9 Rancho Verde           65.75             
 
Girls 800 Meter Run D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 McIntosh, Kiara           11 Paloma Valley        2:14.38    2:13.41   10   
  2 Welker, Ashley            12 West Ranch           2:14.59    2:14.10    8   
  3 Reddish, Erika            12 Vista Murrieta       2:14.83    2:15.14    6   
  4 Taylor, Emily             12 Marina               2:15.17    2:15.88    5   
  5 Kebede, Sara              11 San Clemente         2:15.18    2:15.93    4   
  6 Kerr, Chandler             9 Chaparral            2:16.80    2:16.44    3   
  7 Kim, Tammy                12 Temecula Valley      2:17.50    2:17.07    2   
  8 Shabgahi, Venus           12 Corona               2:15.71    2:17.30    1   
  9 Fleming, Sara             11 Mission Viejo        2:16.59    2:20.70  
Preliminaries
  8 Grego, Lauren             12 Edison               2:16.21             
 11 Taylor, Dominique          9 Poly (Long Beach     2:17.02             
 12 Nishisaka, Kylie          11 Marina               2:18.15             
 13 Lane, Janice              10 Poly (Long Beach     2:18.35             
 14 Sutton, April              9 Roosevelt, E         2:18.46             
 15 Lupien, Tiffany           12 Silverado            2:18.52             
 16 Gaxiola, Priscilla        10 Warren               2:19.21             
 17 Melnyk, Megan              9 Cres.Valley          2:19.30             
 18 Herberg, Natalie          10 Capo Valley          2:19.53             
 19 Carr, Aubrey              11 Dana Hills           2:20.37             
 20 Mancia, Glindyll          11 Arcadia              2:20.42             
 21 Jackson, Justine           9 Yucaipa              2:20.88             
 22 Hercher, Mari             11 Poly (Long Beach     2:21.67             
 23 Rodriguez, Danielle       12 Warren               2:22.43             
 24 Crowley, Claire            9 Redlands             2:23.03             
 25 King, Cali                11 Cres.Valley          2:23.45             
 26 Shapiro, Rachel            9 Walnut               2:23.67             
 27 Nelson, Paige             11 Aliso Niguel         2:24.71             
 28 Zarate, Yajaira           10 Warren               2:25.14             
 29 Porter, Bayleigh          11 King, M.L.           2:26.54             
 30 Trejo, Monica             10 Paloma Valley        2:29.13             
 31 Gutierrez, Jacqueline     10 Bell Gdns.           2:32.30             
 
Girls 1600 Meter Run D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Reddish, Erika            12 Vista Murrieta       4:56.33    4:48.96   10   
  2 Hollander, Laura          12 Marina               4:55.38    4:50.12    8   
  3 Olivas, Adriana           12 Cent./Corona         4:54.43    4:53.63    6   
  4 Huebner, Megan            10 La Quinta (L.Q.)     4:59.38    4:54.31    5   
  5 Nishisaka, Kylie          11 Marina               5:03.26    4:56.29    4   
  6 Smith, Cassandra          12 Trabuco Hills        5:05.10    4:58.81    3   
  7 Taylor, Emily             12 Marina               5:01.38    5:00.45    2   
  8 Yamane, Veronica          10 Arcadia              5:08.39    5:02.02    1   
  9 Henry, Bailee             11 El Rancho            5:05.38    5:03.35  
Preliminaries
  7 Grego, Lauren             12 Edison               5:04.71             
 11 Vasquez, Lisa              9 Downey               5:09.12             
 12 Ziff, Angela              10 Temecula Valley      5:11.50             
 13 Regalado, Dominique       10 Trabuco Hills        5:13.49             
 14 Aguilar, Jess             10 Yucaipa              5:15.40             
 15 Mann, Molly               12 San Clemente         5:18.85             
 16 Setian, Leana              9 Glendale             5:19.70             
 17 Warrick, Jana             10 Roosevelt, E         5:23.35             
 18 Canterbury, Paige         11 Dana Hills           5:23.39             
 19 Huffman, Madison          11 San Clemente         5:24.60             
 20 Rose, Kalani               9 Poly (Long Beach     5:24.60             
 21 Seymour, Rachel           11 Great Oak            5:28.32             
 22 Campbell, Melanie          9 Buena                5:29.30             
 23 Zarate, Yajaira           10 Warren               5:29.39             
 24 Lopez, Toni               10 Santa Ana            5:29.81             
 25 Gatton, Arieahna           9 Quartz Hill          5:30.64             
 26 Fuentes, Arianna          11 Katella              5:30.81             
 27 Escobedo, Ingrid          10 Wilson (Long Bea     5:31.54             
 28 Verdoni, Shay             12 Paloma Valley        5:31.83             
 29 King, Cali                11 Cres.Valley          5:33.64             
 30 Castillo, Elizabeth       11 Montebello           5:40.54             
 31 Hernandez, Hazel           9 Anaheim              5:43.38             
 32 Shah, Aliya               11 Buena                5:44.07             
 33 Crowley, Allison           9 Redlands             5:47.80             
 34 Arroyos, Wendy            12 Bloomington          5:48.96             
 35 Garcia-Swantek, Arianna    9 Yucaipa              5:54.90             
 
Girls 3200 Meter Run D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Hollander, Laura          12 Marina              10:17.04   10:27.51   10   
  2 Olivas, Adriana           12 Cent./Corona        10:48.42   10:45.95    8   
  3 Wyson, Danica             12 Aliso Niguel        10:46.38   10:49.72    6   
  4 Kewley, Miranda           11 Great Oak           11:11.92   11:09.92    5   
  5 Genovese, Mckennah         9 Santiago (Corona    11:08.54   11:10.68    4   
  6 Romo, Justine             11 California          11:19.75   11:11.63    3   
  7 Yamane, Veronica          10 Arcadia             11:05.36   11:12.47    2   
  8 Huebner, Megan            10 La Quinta (L.Q.)    11:02.96   11:17.67    1   
  9 Dutchover, Tori           10 Yucaipa             11:18.96   11:28.46  
Preliminaries
 10 Eisele, Melissa           10 San Clemente        11:24.43             
 11 Benson, Sarah             11 Vista Murrieta      11:26.16             
 12 Henry, Bailee             11 El Rancho           11:32.61             
 13 Quintero, Alejandra       12 Arcadia             11:34.30             
 14 Quintero, Melissa         12 Warren              11:35.61             
 15 Seward, Haley             11 Edison              11:40.33             
 16 Moultrie, Brooke          12 Cres.Valley         11:44.18             
 17 Vasquez, Lisa              9 Downey              11:44.88             
 18 Romine, Taylor            11 El Toro             11:45.31             
 19 Gonzales, Jessica         10 Poly (Long Beach    11:45.42             
 20 Campos, Stephanie         12 La Sierra           11:51.37             
 21 Grief, Elizabeth          10 Quartz Hill         11:53.24             
 22 Caplen, Georgia           10 Poly (Long Beach    11:56.27             
 23 Avila, Xitlali            11 Warren              11:57.04             
 24 Olvera, Elizabeth         11 Millikan            12:01.58             
 25 Daza, Neftali             12 Paloma Valley       12:02.88             
 26 Guzman, Carolina          12 R. Cucamonga        12:03.04             
 27 Helbig, Ashley            10 Great Oak           12:03.15             
 28 Soriano, Anahi            11 Yucaipa             12:08.55             
 29 Alcaraz, Susana           12 Rialto              12:10.92             
 30 Hernandez, Hazel           9 Anaheim             12:16.02             
 31 Zabaleta, Lauren          11 Redlands            12:26.23             
 32 Hernandez, Elizabeth      12 La Sierra           12:26.76             
 33 Ibara, Isi                11 San Gorgonio        12:31.09             
 34 Flores, Zara              10 Dana Hills          12:34.36             
 35 Castillo, Elizabeth       11 Montebello          12:39.05             
 
Girls 100 Meter Hurdles D 1
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Hicks, Traci              12 Poly (Long Beach       14.31      13.72   0.4  10    13.7144
  2 Munford, Jordie           11 R. Cucamonga           14.49     J13.72   0.4   8    13.7191
  3 Payne, Kymber             10 Poly (Long Beach       14.34      14.17   0.4   6   
  4 Graham, Jasmyne            9 Vista Murrieta         14.39      14.32   0.4   5   
  5 Chijioke, Iris            12 Roosevelt, E           14.21      14.66   0.4   4   
  6 Usguaard, Tori            12 Dana Hills             14.87      15.01   0.4   3   
  7 Fleming, Tayler           11 King, M.L.             14.97      15.04   0.4   2   
  8 King, Michaela            10 Dana Hills             14.99      15.23   0.4   1   
  9 Onumomu, Ifeoma           12 Los Osos               14.62      15.40   0.4 
Preliminaries
 10 Caines, Martiesha         11 Great Oak              15.00                  
 11 Muhammad, Aqueelah        12 Wilson (Long Bea       15.12                  
 12 Jenkins, Danita           10 Silverado              15.29                  
 13 Amodia, Sophia            12 Glendale               15.40                  
 14 Myers, Tori               12 Poly (Long Beach       15.45                  
 15 Thornton, Brittney        11 San Clemente           15.46                  
 16 Schaeffer, Michaela       11 Edison                 15.83                  
 17 Fraise, Jahnice           11 R. Cucamonga           15.86                  
 18 Graves, Briah             11 Pac/Ox.                15.98                  
 19 Sepulveda, Claudia        12 Cres.Valley            16.01                  
 20 Ballo, Ami                11 Dana Hills             16.04                  
 21 Williams, Jasmine         12 Katella                16.15                  
 22 Burke, Halie              11 Quartz Hill            16.15                  
 23 Jackson, Allison          11 Quartz Hill            16.16                  
 24 Fisher, Lorene            12 Chino Hills            16.20                  
 25 Bond, Hailey              10 Edison                 16.34                  
 26 Grant, Cameron            12 Walnut                 16.40                  
 27 Bland, Courtney           11 Rancho Verde           16.49                  
 28 Aghajani, Emilie          10 Marina                 16.72                  
 29 Mann, Courtney             9 La Quinta (L.Q.)       17.08                  
 30 Vu, Han                   11 Westminster            17.12                  
 31 Funderburg, Alicia        11 Walnut                 17.16                  
 32 Brandon, Samaya           12 La Sierra              17.20                  
 33 Dan, Giovanna             12 Downey                 17.32                  
 34 McDaniel, Mecca           11 Heritage               17.37                  
 35 Jaime, Nicole             12 El Rancho              17.43                  
 36 Hoover, Sarah             10 Redlands               17.44                  
 37 Mendibles, Monique        11 Montebello             18.05                  
 38 Lopez, Liliana            12 Warren                 18.08                  
 39 West, Melinda             11 Yucaipa                18.63                  
 40 Johnson, Ciara            10 Silverado              20.37                  
 -- Ochoa, Sol                12 Downey                   FS                   
 -- Sutton, April              9 Roosevelt, E             DQ                   
 -- Wright, Breeanna          11 Palmdale                 DQ                   
 
Girls 300 Meter Hurdles D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Munford, Jordie           11 R. Cucamonga           42.83      41.37   10   
  2 Miller, Jade              11 Great Oak              43.23      42.00    8   
  3 Payne, Kymber             10 Poly (Long Beach       43.55      43.03    6   
  4 Fleming, Tayler           11 King, M.L.             43.74      43.31    5   
  5 Chijioke, Iris            12 Roosevelt, E           44.88      44.55    4   
  6 Thornton, Brittney        11 San Clemente           45.09      44.69    3   
  7 King, Michaela            10 Dana Hills             45.35      44.75    2   
  8 Usguaard, Tori            12 Dana Hills             45.26      46.80    1   
 -- Onumomu, Ifeoma           12 Los Osos               43.37        DNF  
Preliminaries
 10 Amodia, Sophia            12 Glendale               45.64             
 11 Russell, Tierney          10 Poly (Long Beach       45.77             
 12 Owens, India              10 Silverado              45.77             
 13 Weaver, Leighana           9 King, M.L.             46.20             
 14 Mikalson, Brianna         10 Los Alamitos           46.47             
 15 Stout, Danielle           12 San Gorgonio           47.01             
 16 Barbone, Missy            10 Mission Viejo          47.08             
 17 Agnew, Jordan             11 Los Alamitos           47.19             
 18 Annino, Isabel             9 Arcadia                47.93             
 19 Bridges, Lindsey          12 Valencia (V.)          47.96             
 20 Wright, Breeana           11 Palmdale               48.23             
 21 Chau, Jennifer            11 Marina                 48.48             
 22 Muhammad, Aqueelah        12 Wilson (Long Bea       48.59             
 23 Fraise, Jahnice           11 R. Cucamonga           48.63             
 24 Morris, Ashley            12 Paramount              48.84             
 25 Pirruccello, Haley        12 Burbank                48.93             
 26 Funderburg, Alicia        11 Walnut                 49.29             
 27 Barrera, Maribel          10 Westminster            49.54             
 28 Hinman, Anne              11 Capo Valley            49.59             
 29 Duong, Samantha           11 Katella                49.67             
 30 Penniman, Joshulyn        12 Rancho Verde           49.94             
 31 McCullough, Megan         11 West Covina            50.17             
 32 Williams, Alaina          10 Downey                 50.51             
 33 West, Melinda             11 Yucaipa                51.02             
 34 Mendibles, Monique        11 Montebello             51.27             
 35 Speed, Taylor             11 Oxnard                 51.27             
 36 Williams, Hallesia        10 Warren                 51.90             
 
Girls 4x100 Meter Relay D 1
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Poly (Long Beach)                                   46.37      45.81   10   
     1) Myers, Tori 12                  2) Hicks, Traci 12                
     3) Thomas, Diamond 11              4) Washington, Ariana 10          
  2 Los Osos                                            47.09      46.58    8   
     1) Iriafen, Aminat 10              2) Onumomu, Ifeoma 12             
     3) Rhines, Kelly 12                4) Wilson, Brianna 12             
  3 Roosevelt, E                                        47.64      47.26    6   
     1) Armstrong, Akia 11              2) Chijioke, Iris 12              
     3) Buchanan, Simone 10             4) Mitchell, Angela 10            
  4 Vista Murrieta                                      47.69      47.27    5   
     1) Stokes, Laura 12                2) Graham, Jasmyne 9              
     3) Norman, Michelle 10             4) Holloway, Audriana 10          
  5 Jordan                                              47.65      47.31    4   
     1) Taylor, Re'Onna 12              2) Franklin, LaTroya 11           
     3) Oates, Lakindra 10              4) Jones, Tonisha 9               
  6 Great Oak                                           47.33      47.43    3   
     1) Strode, Hailey 10               2) Miller, Jade 11                
     3) Norris, Emica 10                4) Taylor, Khala 12               
  7 Redlands                                            48.52      48.97    2   
     1) Baham, Noel 11                  2) Jones, Margaux 9               
     3) Montgomery, Kirsten 12          4) Webster, Juanita 9             
 -- Rancho Verde                                        48.02        DNF  
     1) Matthews, Taylor 12             2) Howard, Sumaje 11              
     3) Solomon, Rhea 12                4) Brown, Stephanie 12            
 -- Etiwanda                                            48.28         DQ   Pass out of zone
     1) Scott, Mistic 11                2) Ekelem, Christiana 12          
     3) Miles, Cierra 12                4) Ragins, Jasmine 11             
Preliminaries
 10 Valencia (V)                                        48.55             
     1) Ikeora, Sandra 10               2) Rogers, Chanel 9               
     3) Anumba, Jennifer 11             4) Valley, Raven 12               
 11 Chino Hills                                         48.70             
     1) Riley, Kaitlyn 9                2) Price, Kurshawnna 9            
     3) Ayala, Emily 9                  4) Smith, Taylor 9                
 12 Santa Monica                                        48.70             
 13 Wilson (Long Beach)                                 48.72             
 14 King, M.L.                                          48.72             
 15 Highland                                            48.95             
 16 Mission Viejo                                       48.97             
 17 San Clemente                                        48.99             
 18 Paramount                                           49.06             
 19 El Toro                                             49.10             
 20 Los Alamitos                                        49.18             
 21 Silverado                                           49.20             
 22 Walnut                                              49.27             
 23 Burbank                                             49.36             
 24 Capistrano Valley                                   49.41             
 25 Arcadia                                             49.83             
 26 Edison                                              49.85             
 27 Downey                                              49.95             
 28 Diamond Bar                                         49.96             
 29 Crescenta Valley                                    49.97             
 30 Fountain Valley                                     49.98             
 31 La Sierra                                           50.06             
     1) Millsap, Essence 12             2) League, Alexis 12              
     3) Brandon, Samaya 12              4) Bowen, Sacha 11                
 32 Pacifica/Oxnard                                     50.07             
 33 Centennial/Corona                                   50.27             
 34 Heritage                                            50.49             
 35 Warren                                              50.77             
 36 Katella                                             50.90             
 37 Knight                                              51.20             
 38 Westminster                                         51.78             
 39 Montebello                                          52.45             
 -- Aliso Niguel                                          DQ              
 
Girls 4x400 Meter Relay D 1
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Poly (Long Beach)                                 3:51.59    3:48.59   10   
     1) Payne, Kymber 10                2) Harris, Hollie 10              
     3) Lane, Janice 10                 4) Washington, Ratanya 11         
  2 Great Oak                                         3:51.93    3:48.87    8   
     1) Caines, Martiesha 11            2) Odubela, Ronke 12              
     3) Miller, Jade 11                 4) Taylor, Khala 12               
  3 Roosevelt, E                                      3:57.02    3:50.88    6   
     1) Armstrong, Akia 11              2) Ducre, Chasity 10              
     3) Chijioke, Iris 12               4) Sutton, April 9                
  4 Wilson (Long Beach)                               3:53.68    3:51.66    5   
     1) Overby, Jordyn 11               2) Chambers, Ashleigh 10          
     3) Pearson, Imani 11               4) Hawkins, Kaila 11              
  5 Silverado                                         3:55.64    3:51.69    4   
     1) Owens, India 10                 2) Lupien, Tiffany 12             
     3) Richards, Koquise 12            4) Curenton, Ashlie 12            
  6 Temecula Valley                                   3:55.97    3:54.70    3   
     1) Ricks, Shelby 12                2) Ziff, Angela 10                
     3) Kim, Tammy 12                   4) Lorack, Taylor 12              
  7 King, M.L.                                        3:57.90    4:00.43    2   
     1) Abboud, Noelle 12               2) Fleming, Tayler 11             
     3) Blache, Hannah 9                4) Jones, Cydnie 12               
  8 West Ranch                                        3:57.27    4:02.76    1   
     1) Welker, Ashley 12               2) Falahat, Amy 12                
     3) Ross, Lauren 12                 4) Perkins, Xiomara 11            
Preliminaries
  7 Los Osos                                          3:56.46             
     1) Bolden, Tori 10                 2) Butler, Kiana 9                
     3) Iriafen, Aminat 10              4) Onumomu, Ifeoma 12             
 10 Jordan                                            3:58.10             
     1) Oates, Lakindra 10              2) Jones-Ayers, Tonishia 9        
     3) Taylor, Re'Onna 12              4) Franklin, LaTroya 11           
 11 San Clemente                                      3:58.27             
     1) Brown, Kyleigh 11               2) Kebede, Sara 11                
     3) Wallace, Salona 12              4) Erickson, Jessica 10           
 12 Etiwanda                                          3:58.59             
 13 Vista Murrieta                                    3:59.27             
 14 Redlands                                          3:59.57             
 15 Crescenta Valley                                  3:59.71             
 16 Arcadia                                           4:01.06             
 17 Highland                                          4:01.56             
 18 Rancho Cucamonga                                  4:04.13             
 19 Marina                                            4:08.26             
 20 Chino Hills                                       4:08.31             
 21 Los Alamitos                                      4:08.45             
 22 Warren                                            4:08.84             
 23 Trabuco Hills                                     4:08.85             
 24 Aliso Niguel                                      4:08.95             
 25 Mission Viejo                                     4:10.30             
 26 Poly (Riverside)                                  4:10.73             
 27 Buena                                             4:10.84             
 28 Rancho Verde                                      4:11.94             
 29 Edison                                            4:12.17             
 30 Katella                                           4:13.76             
 31 Paloma Valley                                     4:14.61             
 32 Burbank                                           4:14.84             
 33 Walnut                                            4:16.48             
 34 Santa Fe                                          4:16.99             
 35 San Gorgonio                                      4:17.28             
 36 Oxnard                                            4:17.31             
 37 Westminster                                       4:27.58             
 38 Montebello                                        4:31.59             
 
Girls High Jump D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Jackson, Allison          11 Quartz Hill          5-03.00    5-07.00   10   
  2 Davis, Kealin             10 Wilson (Long Bea     5-05.00    5-05.00    8   
  3 Beattie, Erinn             9 Buena                5-05.00    5-03.00    5.50
  3 Daniel, Skyler             9 Upland               5-05.00    5-03.00    5.50
  5 De Dmon, Michelle         10 El Toro              5-03.00   J5-03.00    4   
  6 Miller, Savannah          10 Redlands             5-05.00   J5-03.00    3   
  7 Dunaway, Sarah            10 Vista Murrieta       5-05.00    5-01.00    1.50
  7 Barker, Brenna            11 Dana Hills           5-03.00    5-01.00    1.50
  9 Oleson, Susannah          10 Hunt. Beach          5-03.00   J5-01.00  
Preliminaries
 10 Williams, Terris          12 Miller, A.B.         5-03.00         J   
 11 Portis, Allie              9 Great Oak            5-03.00         J   
 11 Harabedian, Elyse         12 Los Alamitos         5-03.00         J   
 13 Russell, Tierney          10 Poly (Long Beach     5-01.00             
 13 Billings, Monique         10 Santiago (Corona     5-01.00             
 13 Eddleman, Taylor           9 Hunt. Beach          5-01.00             
 13 Rodriguez, Danielle       12 Warren               5-01.00             
 13 Robertson, Ty'Jalayah     11 Walnut               5-01.00             
 13 Walker, Emmie              9 Cres.Valley          5-01.00             
 13 Rowe, Allison             12 La Quinta (L.Q.)     5-01.00             
 13 Curie, Claire             11 El Toro              5-01.00             
 13 Carter, Brandi            11 Rancho Verde         5-01.00             
 -- Gaxiola, Priscilla        10 Warren                   NH              
 -- Saenz, Carissa            12 Warren                   NH              
 -- Guinn, Perry              10 Vista Murrieta           NH              
 -- Chandler, Odessa          10 Heritage                 NH              
 -- Duru, Adonna                 Walnut                   NH              
 -- Pezzullo, Franny          11 Santa Monica             NH              
 -- Dougherty, Brooke         10 Capo Valley              NH              
 -- Melser, Taylor            12 West Ranch               NH              
 -- Huling, Nqozi              9 La Quinta (L.Q.)         NH              
 -- Blanchard, Vanessa        10 Quartz Hill              NH              
 -- Matthews, Kaitlyn          9 Valencia (V.)            NH              
 -- Ball, Laymon              10 Alta Loma                NH              
 -- Lomeli, Briana            11 Bell Gdns.               NH              
 -- Lupien, Tiffany           12 Silverado                NH              
 -- Rebolledo, Sofia          12 Santa Fe                 NH              
 -- Beglarian, Emily          10 Cres.Valley              NH              
 -- Ewing, Miki               11 Corona                   NH              
 -- Cooper, Raeon             12 San Gorgonio             NH              
 -- Young, Amber              12 Arcadia                  NH              
 -- Rich, Warner              12 Westminster              NH              
 -- Haddad, Allison           11 Quartz Hill              NH              
 -- Johnson, Asia             12 King, M.L.               NH              
 -- Penniman, Joshulyn        12 Rancho Verde             NH              
 
Girls Pole Vault D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Loschiavo, Amy            12 Hunt. Beach         10-09.00   12-00.00   10   
  2 Snapper, Karen            12 Edison              10-09.00   11-06.00    8   
  3 Centanaro, Gardenia       11 Roosevelt, E        10-09.00   11-00.00    6   
  4 Morris, Mikaela           12 El Toro             10-09.00  J11-00.00    4.50
  4 Melton, Megan             12 King, M.L.          10-09.00  J11-00.00    4.50
  6 Stetson, Devin            10 Corona              10-09.00  J11-00.00    3   
  7 Earr, Brittany            12 Vista Murrieta      10-09.00   10-06.00    2   
  8 Scheer, Haley             12 Vista Murrieta      10-09.00  J10-06.00    1   
  9 Bragg, Madi               11 El Toro             10-09.00  J10-06.00  
Preliminaries
 10 Pica, Briana              10 Valencia (V.)       10-03.00             
 10 Andre, Savanna            12 Los Osos            10-03.00             
 12 Romero, Bailey            11 Vista Murrieta      10-03.00         J   
 12 Su, Serena                12 Walnut              10-03.00         J   
 12 Ruegg, Sarah              12 Wilson (Long Bea    10-03.00         J   
 12 Bray, Arielle             12 Upland              10-03.00         J   
 16 Ekelem, Chesley           12 Walnut              10-03.00         J   
 -- Hansen, Sierra            11 Dana Hills               NH              
 -- Bagan, Christina          12 San Clemente             NH              
 -- Kom, Katie                11 Capo Valley              NH              
 -- Maring, Alex              11 Mission Viejo            NH              
 -- Privett, Ashley           11 Edison                   NH              
 -- Gonzalez, Emily           12 Bell Gdns.               NH              
 -- Pezzullo, Franny          11 Santa Monica             NH              
 -- Burns, Amanda             10 Quartz Hill              NH              
 -- Renteria, Nichelle        10 El Rancho                NH              
 -- Nguyen, Cathleen          11 Walnut                   NH              
 -- Garcia, Krystena          12 Roosevelt, E             NH              
 -- Ochoa, Sol                12 Downey                   NH              
 -- Park, Hannah              12 Burbank                  NH              
 -- Alex, Akxa                11 Burbank                  NH              
 -- Bruggeman, Chaylene       12 Wilson (Long Bea         NH              
 -- Trinh, Lily               12 Westminster              NH              
 -- Flores, Angel             12 Paramount                NH              
 -- Paredes, Isabel           11 Paramount                NH              
 
Girls Long Jump D 1
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Curenton, Ashlie          12 Silverado           18-02.50   20-04.00   0.8  10   
     20-04(0.8) FOUL      PASS      PASS           
  2 Jones, Margaux             9 Redlands            17-10.25   19-06.00   1.1   8   
     18-07.75(1.9) 19-02(1.3) 19-06(1.1) 19-04(1.6)      
  3 Armstrong, Akia           11 Roosevelt, E        18-07.50   19-01.00   0.8   6   
     18-05.25(2.2) FOUL(1.2) 18-07.50(2.1) 19-01(0.8)      
  4 Hicks, Traci              12 Poly (Long Beach    18-02.75   19-00.75   1.2   5   
     19-00.75(1.2) 17-01(0.9) 12-01.50(1.5) 18-11.25(1.0)      
  5 Agnew, Jordan             11 Los Alamitos        17-08.00   18-04.25   0.2   4   
     17-07.50(-0.2) 16-09.25(+0.0) 18-04.25(0.2) 17-06(+0.0)      
  6 Black, Jazzelena          12 Pac/Ox.             17-08.75   17-10.50   0.9   3   
     FOUL(-1.2) 17-10.50(0.9) 17-01(1.0) 17-03.25(1.4)      
  7 Usguaard, Tori            12 Dana Hills          17-09.00   17-09.25   0.7   2   
     16-04(-1.0) 17-08(2.0) 17-09.25(0.7) 17-06.75(0.2)      
  8 Hunter, Shadonna          12 Paramount           19-00.50   17-04.00  +0.0   1   
     16-11.50(+0.0) 11-07.50(3.0) 9-04.75(0.8) 17-04(+0.0)      
  9 Ducre, Chasity            10 Roosevelt, E        17-10.25   17-03.75   2.8 
     15-07.50(-0.2) 16-04(1.0) 16-11.75(0.6) 17-03.75(2.8)      
Preliminaries
 10 Graham, Jasmyne            9 Vista Murrieta      17-07.50             -0.9 
 11 Lavrusky, Kodi            12 Yucaipa             17-04.75             -0.5 
 12 Dan, Giovanna             12 Downey              17-03.75             -0.1 
 13 Ekelem, Christiana        12 Etiwanda            17-02.50             -0.8 
 14 Gains, Kendahl            11 Alta Loma           17-01.75             -1.0 
 15 Norman, Michelle          10 Vista Murrieta      17-00.25             -0.9 
 16 Roscoe, Tatyana           12 Rialto              16-09.25             +0.0 
 17 Bandley, Jennifer         10 Los Alamitos        16-07.75              NWI 
 17 Angulo, Alejandra         10 Cath. City          16-07.75              0.2 
 19 Bruggeman, Chaylene       12 Wilson (Long Bea    16-05.25             -1.0 
 20 Yarbrough, Ajia            9 Temecula Valley     16-05.00             -1.2 
 21 Cabrales, Julia           12 Mission Viejo       16-04.50             -2.0 
 22 Eljenholm, Taylor         11 Dana Hills          16-04.00             -0.8 
 23 Schaeffer, Michaela       11 Edison              16-03.50              0.2 
 24 Richards, Koquise         12 Silverado           16-03.00             +0.0 
 25 Jones, Briana             12 Knight              16-02.25              0.2 
 26 Lai, Michelle             11 Arcadia             16-01.75              0.4 
 27 Wright, Ashley            11 Rancho Verde        15-07.75             -1.0 
 28 Aubrey, Dominique         12 Poly (Riverside)    15-06.75             -1.5 
 29 Hinman, Katy              12 Capo Valley         15-05.00             -1.4 
 30 Mead, Matilda             11 Santa Monica        14-09.00             -1.2 
 31 Wright, Michannai         10 Paramount           14-08.25             -1.1 
 32 Verduzco, Jenna           12 Chino Hills         14-08.00             +0.0 
 33 Navarro, Brandy           10 Montebello          14-06.50             -1.4 
 34 Richard, Breanna          11 Highland            14-05.25             -1.9 
 35 Vu, Han                   11 Westminster         14-01.50             +0.0 
 -- Brown, Christina          11 Poly (Long Beach         ND               NWI 
 -- Williams, Jasmine         12 Katella                  ND               NWI 
 
Girls Triple Jump D 1
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Barker, Brenna            11 Dana Hills          37-10.50   38-08.50   1.1  10   
     37-11.25(0.5) 37-04.25(2.0) FOUL(0.7) 38-08.50(1.1)      
  2 Black, Jazzelena          12 Pac/Ox.             38-02.25   38-02.50   1.1   8   
     38-02.50(1.1) 37-10.25(1.3) 37-10.25(1.2) FOUL           
  3 Harris, Hollie            10 Poly (Long Beach    35-11.75   37-06.75   1.3   6   
     36-04.50(1.0) 36-08.75(1.2) 37-06.75(1.3) 36-09.25(+0.0)      
  4 Penniman, Joshulyn        12 Rancho Verde        35-08.75   36-11.75   1.4   5   
     34-04(1.5) 34-08.50(0.1) 36-01.75(0.9) 36-11.75(1.4)      
  5 Schaeffer, Michaela       11 Edison              36-09.00   36-10.50  +0.0   4   
     FOUL      FOUL      36-10.50(+0.0) FOUL           
  6 Norman, Michelle          10 Vista Murrieta      36-03.00   36-09.50  +0.0   3   
     FOUL      FOUL      35-11(1.4) 36-09.50(+0.0)      
  7 Dan, Giovanna             12 Downey              35-07.25   36-01.25   1.7   2   
     FOUL(0.1) 35-03.50(0.7) 35-05.50(1.6) 36-01.25(1.7)      
  8 Agnew, Jordan             11 Los Alamitos        35-07.25   35-10.50  -0.3   1   
     34-04.75(2.1) 34-11(0.5) 35-10.50(-0.3) 33-09.25(1.5)      
  9 Hong, Michelle            12 Vista Murrieta      35-06.00   34-08.25  +0.0 
     33-05.75(1.4) 34-02.50(1.0) 34-08.25(+0.0) 34-00.50(0.8)      
Preliminaries
 10 Gains, Kendahl            11 Alta Loma           35-04.50              0.7 
 11 Aubrey, Dominique         12 Poly (Riverside)    35-04.50         J   -1.7 
 12 Bruggeman, Chaylene       12 Wilson (Long Bea    35-03.25              0.1 
 13 Ellis, Raiven             11 California          35-02.00             +0.0 
 14 Bender, Lora              10 Fountain Valley     35-01.00             -1.5 
 15 Eljenholm, Taylor         11 Dana Hills          35-00.50             +0.0 
 16 Brown, Christina          11 Poly (Long Beach    34-11.25             -0.1 
 17 Johnson, Asia             12 King, M.L.          34-10.00             -0.1 
 18 Smith, Cassandra          12 Trabuco Hills       34-09.25              2.2 
 19 Robertson, Ty'Jalayah     11 Walnut              34-05.75              1.0 
 20 Carter, Brandi            11 Rancho Verde        34-02.00             +0.0 
 21 McGee, Larren             12 Knight              34-00.25             +0.0 
 22 Williams, Jasmine         12 Katella             34-00.00             -0.8 
 23 Angulo, Alejandra         10 Cath. City          33-11.25             +0.0 
 24 Webster, Juanita           9 Redlands            33-10.25              0.2 
 25 Kaplan, Emily             12 Corona              33-09.00             -0.3 
 26 Lee, Catalina             10 Alhambra            33-07.50              0.8 
 27 Barlow, Hannah            12 Burbank             33-07.00              1.4 
 28 Anumba, Jennifer          11 Valencia (V.)       33-06.50              0.7 
 29 Jones, Briana             12 Knight              33-05.00              0.1 
 30 Yarbrough, Ajia            9 Temecula Valley     33-04.25             -0.4 
 31 Carballo, Linett          10 Chaffey             33-02.50             -0.5 
 32 Wright, Michannai         10 Paramount           32-11.50             -1.1 
 33 Lai, Michelle             11 Arcadia             32-09.00             -2.7 
 33 Huang, Chelsea             9 Upland              32-09.00              1.1 
 35 Turner, Jovan             12 Oxnard              32-06.00             +0.0 
 36 Solomon, Rhea             12 Rancho Verde        32-03.25             +0.0 
 37 Orozco, Jocelyn           11 Downey              32-02.50              0.2 
 37 Queally, Natalie          12 Glendale            32-02.50             -0.5 
 39 Richard, Breanna          11 Highland            31-11.50             +0.0 
 40 Mead, Matilda             11 Santa Monica        31-10.50              1.4 
 41 Boglino, Nirie             9 La Quinta (L.Q.)    31-06.50             +0.0 
 42 Le, Thy Vi                11 Westminster         29-11.50              1.3 
 -- Rowe, Allison             12 La Quinta (L.Q.)         ND               NWI 
 
Girls Shot Put D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Sapa, Tanya               11 La Sierra           46-02.00   45-09.00   10   
      42-00.50  44-11.50  42-07.50  45-09       
  2 Erickson, Hailey          12 Cent./Corona        39-08.00   41-02.00    8   
      41-02  38-03.50  36-01  37-00       
  3 Gilmore, Tiffany          10 Downey              39-10.00   40-01.00    6   
      40-01  38-05  FOUL  FOUL       
  4 Halalilo, Mele            12 Chaffey             37-08.00   39-02.00    5   
      38-04.25  36-08.50  38-05  39-02       
  5 Dixon, Brooke             12 Pac/Ox.             40-00.50   38-11.00    4   
      36-07.50  38-11  38-07.50  38-01.50       
  6 Talalemotu, Destiny       11 Millikan            39-11.00   38-02.00    3   
      37-02  37-11  38-02  FOUL       
  7 Qin, Janise               12 Arcadia             36-11.50   35-00.00    2   
      34-07.75  30-11  35-00  32-04       
  8 Donohoe, Ashley           11 Hunt. Beach         37-04.50   34-04.00    1   
      32-00  FOUL  FOUL  34-04       
 -- Straley, Samantha         12 Poly (Riverside)    39-10.50       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL       
Preliminaries
 10 Faoa, Jasmine             10 Jordan              36-09.50             
 11 Williams, Mary            12 Rialto              36-07.00             
 12 Stevens, Kayla            11 Victor Valley       36-06.00             
 13 Howard, Mackenna          10 Los Alamitos        36-04.00             
 14 Ah Siu, Filoi             11 Poly (Long Beach    35-08.00             
 15 Senio, Sierra             11 La Sierra           35-06.50             
 16 Fusi, Mary                11 Corona              35-02.00             
 17 Okonkwo, Amy              10 Los Osos            34-11.00             
 18 Ter Harr, Hannah          11 Mission Viejo       34-09.00             
 19 Gauta, Cilla              11 Loara               34-01.00             
 20 Gosey, Marissa            11 Paramount           33-10.00             
 21 Torres, Yazmin            10 Vista Murrieta      33-01.50             
 22 Makanesi, Melepone        12 Katella             32-08.00             
 23 Young, DeOndra            10 Vista Murrieta      32-04.00             
 24 Bean, Nai'a               10 El Toro             32-02.00             
 24 Borunda, Catherine        11 El Rancho           32-02.00             
 26 Coronado, Lauren          11 Schurr              31-07.00             
 27 Wilson, DeMire             9 Etiwanda            31-02.00             
 28 Gaines, Reggina           12 Silverado           31-00.00             
 29 Estrada, Olivia           11 Downey              30-10.00             
 -- Chasteler, Jackie         11 Mission Viejo            ND              
 
Girls Discus Throw D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Talalemotu, Destiny       11 Millikan              128-01     140-05   10   
      129-10  119-10  140-05  FOUL      
  2 Viltz, Brianna            12 Millikan              132-03     122-05    8   
      122-05  119-11  FOUL  FOUL       
  3 Hopkins, Kayla            10 Rancho Verde          127-04     121-02    6   
      114-03  FOUL  121-02  FOUL      
  4 Williams, Mary            12 Rialto                119-00     112-09    5   
      94-07  101-02  112-09  104-05      
  5 Straley, Samantha         12 Poly (Riverside)      117-06     112-06    4   
      FOUL  112-06  107-00  112-03      
  6 Herrera, Caly             11 Paloma Valley         118-06     112-04    3   
      108-08  109-00  112-04  104-11      
  7 Alama, Ashley             12 Ontario               119-08     112-00    2   
      108-02  112-00  100-11  111-01      
  8 Ascencio, Karen           12 Trabuco Hills         117-02     107-06    1   
      107-06  99-06  106-07  103-01      
  9 Howard, Mackenna          10 Los Alamitos          124-06     106-03  
      106-03  99-01  97-07  103-04      
Preliminaries
 10 Gilmore, Tiffany          10 Downey                116-03             
 11 Estrada, Olivia           11 Downey                115-04             
 12 Ter Harr, Hannah          11 Mission Viejo         114-03             
 13 Torres, Yazmin            10 Vista Murrieta        114-02             
 14 Gonzalez, Angel           10 Downey                112-11             
 15 Fusi, Mary                11 Corona                112-10             
 16 Donohoe, Ashley           11 Hunt. Beach           110-06             
 17 Halalilo, Mele            12 Chaffey               110-01             
 18 Meager, Hannah            10 El Toro               110-00             
 19 Young, DeOndra            10 Vista Murrieta        109-04             
 20 Jordan, Kristin           12 Walnut                107-00             
 21 Gauta, Cilla              11 Loara                 105-11             
 22 Senio, Sierra             11 La Sierra             105-06             
 23 Zempoalteca, Kayla         9 Corona                104-04             
 24 Asher, Raxanna            12 Fountain Valley       101-04             
 25 Irish, Krystal            11 West Covina           100-10             
 26 Gaines, Reggina           12 Silverado             100-06             
 27 Makanesi, Melepone        12 Katella                98-04             
 28 Puaka, Sisilia            10 Cabrillo/L.B.          97-06             
 29 Qin, Janise               12 Arcadia                96-05             
 30 Overton, Zaire            11 Santa Monica           94-07             
 31 Foketi, Ruth              12 Etiwanda               91-09             
 32 Kennedy, Claire           11 Redlands               90-03             
 33 Kozasky, Herchella        10 Alhambra               89-09             
 34 Geers, Mary               11 Capo Valley            88-04             
 35 Lopez, Marquita           12 Glendale               83-01             
 -- Sapa, Tanya               11 La Sierra                ND              
 
Girls 100 Meter Dash D 2
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Smith, Abigail             9 Westlake               11.93      11.63   3.5  10   
  2 Brown, Brittany           11 Claremont              11.94      11.73   3.5   8    11.722
  3 Nichols, Loryn            12 Murrieta Valley        11.92     J11.73   3.5   6    11.723
  4 Anthony, Janesha          12 Cajon                  12.17      11.99   3.5   5   
  5 Hardin, Sade              10 Colony                 12.14      12.05   3.5   4   
  6 Richards, Madisen         10 Simi Valley            12.03      12.15   3.5   3   
  7 Sanner, Haley             12 Cajon                  12.22      12.18   3.5   2   
  8 Edell, Brooke             10 Westlake               12.30      12.26   3.5   1   
  9 Ojinnaka, Hilary           9 Cypress                12.19      12.28   3.5 
Preliminaries
 10 Green, Dominique          10 Carter                 12.30                  
 11 Bassman, Shelby           11 Redondo Union          12.41                  
 11 Heins, Amy                12 Troy                   12.41                  
 13 Strange, Atiya            12 Indio                  12.43                  
 14 Ebanks, Lilian             9 Valencia (P)           12.49                  
 15 Knox, Whitney             10 Eastside               12.52                  
 16 Hall, Bailey              11 Sultana                12.54                  
 17 Dixon, Imani              11 Golden Valley          12.57                  
 17 Reed, Nadine              11 Arr. Grande            12.57                  
 17 Robertson, Jazmine        11 Colony                 12.57                  
 20 Klapp, Natalie             9 Dos Pueblos            12.65                  
 21 Diaz, Christina           11 Ayala                  12.70                  
 22 Anunwah, Erica            11 Canyon/C.C.            12.72                  
 22 Jones, Aliyah             10 Troy                   12.72                  
 24 Gilbert, Keelin            9 Cypress                12.73                  
 25 Herman, Kylie             11 Ventura                12.74                  
 26 Hamlin, Kristen            9 Redondo Union          12.76                  
 27 Bugg, Kristina            12 Canyon/Anaheim         12.86                  
 28 Vessey, Mikayla           11 Redlands East Va       12.89                  
 28 Carter, Kyndahl           10 Culver City            12.89                  
 30 Sardar, Sahar             10 Canyon/Anaheim         12.91                  
 31 Mobley, Miranda           12 Oak Hills              13.07                  
 32 Brown, Hayley             10 Serrano                13.09                  
 33 Nguyen, Diana             11 San Gabriel            13.30                  
 34 Duong, Brenda             10 Santiago (G.G.)        13.38                  
 35 Johnson, Ongelle          12 Citrus Hill            13.54                  
 
Girls 200 Meter Dash D 2
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Nichols, Loryn            12 Murrieta Valley        24.78      24.70   1.0  10   
  2 Smith, Abigail             9 Westlake               24.41      24.71   1.0   8   
  3 Ojinnaka, Hilary           9 Cypress                24.79      25.18   1.0   6   
  4 Anthony, Janesha          12 Cajon                  24.99      25.30   1.0   5   
  5 Hardin, Sade              10 Colony                 25.35      25.35   1.0   4   
  6 Edell, Brooke             10 Westlake               24.96      25.36   1.0   3   
  7 Bonilla, Kenia            11 Culver City            24.89      25.40   1.0   2   
  8 Richards, Madisen         10 Simi Valley            25.07      25.49   1.0   1   
  9 Dotson, Ashlee            12 Mira Costa             25.26      25.61   1.0 
Preliminaries
 10 Galloway, Shiane          10 Lynwood                25.53                  
 11 Hodson, Cassidy           11 Villa Park             25.62                  
 12 Bassman, Shelby           11 Redondo Union          25.62         J        
 13 Knox, Whitney             10 Eastside               25.67                  
 14 Haddock, Krista            9 Hemet                  25.69                  
 15 Harris, Jamie             12 Carter                 25.70                  
 16 Serrato, Victoria         11 Carter                 25.71                  
 16 Reed, Nadine              11 Arr. Grande            25.71                  
 18 Mikuleviciute, Birute     10 El Dorado              25.75                  
 19 Heins, Amy                12 Troy                   25.76                  
 20 Hall, Bailey              11 Sultana                25.82                  
 21 Smith, Michelet           11 Perris                 25.87                  
 22 Hamlin, Kristen            9 Redondo Union          25.95                  
 23 Anunwah, Erica            11 Canyon/C.C.            25.96                  
 24 Klapp, Natalie             9 Dos Pueblos            26.10                  
 25 Strange, Atiya            12 Indio                  26.15                  
 26 Telles, Danielle          11 La Serna               26.22                  
 27 Hardge, Brooke            11 Summit                 26.24                  
 28 Jones, Aliyah             10 Troy                   26.42                  
 29 Carrasco, Sierra           9 Patriot                26.82                  
 30 Cardoza, Riley            10 Don Lugo               26.88                  
 
Girls 400 Meter Dash D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Crawford, Aaliyah          9 Citrus Hill            56.39      55.78   10   
  2 Tejada, Crystal           10 Norte Vista            57.53      56.55    8   
  3 Galloway, Shiane          10 Lynwood                57.10      57.11    6   
  4 Retano, Jazmin            11 Coach. Valley          57.49      57.17    5   
  5 Bonilla, Kenia            11 Culver City            57.80      57.27    4   
  6 Kabluyen, Kimmy           11 Sultana                57.99      58.52    3   
  7 Dotson, Ashlee            12 Mira Costa             58.07      58.95    2   
  8 Hiehle, Anevay             9 Redondo Union          58.04      59.03    1   
  9 Mikuleviciute, Birute     10 El Dorado              58.22      59.53  
Preliminaries
 10 South, Erin               11 Redondo Union          58.29             
 11 Garza, Susie              10 Baldwin Park           58.73             
 12 Bowman, Regina            11 Indio                  58.96             
 13 McDowell, Laura           12 Arlington              59.01             
 14 Strohmeyer, Rachel        12 Murrieta Valley        59.26             
 15 Haddock, Krista            9 Hemet                  59.40             
 16 Booker, Symone            11 Cajon                  59.57             
 17 Hodson, Cassidy           11 Villa Park             59.59             
 18 Foxvog, Danie             12 Serrano                59.86             
 19 Apodaca, Emily            11 La Serna               60.13             
 20 Allen, Leanne             12 Cypress                60.20             
 21 Rogers, Katelyn           11 La Habra               60.28             
 22 King, Kellie              12 Mayfair                61.06             
 23 Taranto, Lisa             11 Elsinore               61.36             
 24 Moreno, Christine         11 Arr. Grande            61.38             
 25 Schwartz, Sara            10 Westlake               61.43             
 26 Smith, Michelet           11 Perris                 61.44             
 27 Caudle, Kirsten            9 Cajon                  61.61             
 28 Ledbetter, Dorian         11 Fullerton              61.63             
 29 Carrasco, Sierra           9 Patriot                61.74             
 30 Viruet, Jeannine          12 La Quinta (W)          62.20             
 31 Cook, Kaitlyn              9 Tesoro                 62.23             
 31 Fekete, Brenna             9 Chino                  62.23             
 33 Deavila, Montana          11 La Mirada              62.53             
 34 Reddick, Emma             11 Dos Pueblos            63.84             
 35 Reid, Elizabeth            9 Torrance               65.65             
 
Girls 800 Meter Run D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Turner, Caitlin           12 Thousand Oaks        2:15.73    2:10.81   10   
  2 Gore, Amber                9 Redondo Union        2:16.16    2:12.38    8   
  3 Fonseca, Briana           11 Vista del Lago       2:15.73    2:14.68    6   
  4 Morosoli, Jessica         12 Arr. Grande          2:15.97    2:15.38    5   
  5 Morales, Rebecca          11 Indio                2:16.22    2:15.78    4   
  6 Jones, Taylor             11 La Mirada            2:17.51    2:16.97    3   
  7 Betts, Kylie              11 Serrano              2:16.74    2:17.01    2   
  8 Ferron, Kayla             11 Redondo Union        2:15.47    2:20.99    1   
  9 Ngula, Joy                 9 Vista del Lago       2:16.70    2:21.28  
Preliminaries
 10 Brown, Morgan             11 Ayala                2:17.92             
 11 Hills, Madison            11 Canyon/C.C.          2:18.00             
 12 Totten, Chelsey           11 Golden Valley        2:18.14             
 13 Goins, Rianna             11 Canyon/Anaheim       2:18.61             
 14 Chuang, Michelle          10 Beckman              2:18.83             
 15 Naumman, Rachel           12 A. Camarillo         2:19.00             
 16 Cantu, Taylore             9 Hemet                2:19.53             
 17 Mendez, Andrea            10 Savanna              2:20.19             
 18 Piiwaa, Kayla             12 Colony               2:20.35             
 19 Maldonado, Gabriela       11 Pacific              2:20.38             
 20 Hooke, Emily              11 Ventura              2:20.70             
 21 Hoey, Emily               10 Glendora             2:21.06             
 22 Tejada, Crystal           10 Norte Vista          2:21.27             
 23 Mares, Valerie            11 Colony               2:21.37             
 24 Adams, Jacquie            11 Foothill             2:21.69             
 25 Heyde, Elizabeth           9 Arr. Grande          2:22.19             
 26 Rosellini, Olivia          9 Simi Valley          2:23.54             
 27 McGarrell, Kayla          10 Glendora             2:23.55             
 28 Roach, Tricia             10 San Jacinto          2:23.57             
 29 Navarro, Parker           11 Thousand Oaks        2:23.72             
 30 Crawford, Yaiza           12 Arroyo               2:24.50             
 31 Kung, Ilima               12 Torrance             2:24.57             
 32 Schafer, Natalie          12 Arlington            2:24.93             
 33 Wilson, Angela             9 Lancaster            2:25.16             
 34 Ortega, Alyssa            10 Baldwin Park         2:25.22             
 35 Sanin, Bailey             11 Claremont            2:25.58             
 36 Nauta, Christina          12 Esperanza            2:25.59             
 37 Morris, Calene            12 Torrance             2:29.30             
 38 Cantoran, Lupe            12 Segerstrom           2:31.84             
 39 Hebb, Kathryn             12 Redlands East Va     2:33.16             
 40 LaFarge, Michelle         11 La Habra             2:34.03             
 41 Castro, Dana              11 Godinez              2:35.60             
 42 Allen, Leanne             12 Cypress              2:35.82             
 43 York, Danielle            10 Glendora             2:38.48             
 -- Reed, Michelle             9 La Serna                DNF              
 
Girls 1600 Meter Run D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Navarrete, Xochitl        12 Colony               4:56.82    4:47.19   10   
  2 Baxter, Sarah             10 Simi Valley          4:51.12    4:49.33    8   
  3 Ulizio, Cara              11 Redondo Union        4:57.09    4:56.19    6   
  4 Mendoza, Mariel           12 North, J.W.          4:57.88    4:57.32    5   
  5 Fairchild, Melissa        10 Serrano              4:59.89    5:01.67    4   
  6 Ferron, Kayla             11 Redondo Union        5:00.04    5:01.70    3   
  7 Totten, Chelsey           11 Golden Valley        4:53.95    5:04.24    2   
  8 Mares, Valerie            11 Colony               5:07.28    5:08.17    1   
 -- Mull, Lyndsey             12 Redondo Union        4:57.71        DNF  
Preliminaries
 10 Hong, Abby                10 Mira Costa           5:08.54             
 11 Barr, Erika               12 Simi Valley          5:09.53             
 12 Dunne, Kathleen           11 A. Camarillo         5:09.56             
 13 Bell, Hannah              12 Esperanza            5:10.80             
 14 Goins, Olivia             11 Canyon/Anaheim       5:10.92             
 15 Tong, Jenna               12 Mira Costa           5:11.91             
 16 Towner, Cassidy           10 El Dorado            5:12.31             
 17 Schafer, Natalie          12 Arlington            5:13.63             
 18 Cipperly, Sarah           10 Canyon/C.C.          5:14.77             
 19 Sarmiento, Rebecca        11 El Modena            5:15.23             
 20 Renken, Megan             10 Claremont            5:15.39             
 21 Kearny, Megan             10 Ventura              5:16.09             
 22 Murray, Alisa             12 Arlington            5:17.28             
 23 Lamb, Micaela              9 Glendora             5:19.41             
 24 Fix, Katrina              10 Colony               5:20.91             
 25 Arft, Merin               10 Claremont            5:22.21             
 26 Silvas, Karen             12 Segerstrom           5:22.38             
 27 Turner, Caitlin           12 Thousand Oaks        5:23.80             
 28 Kung, Ilima               12 Torrance             5:23.81             
 29 Carrillo, Wendy           12 Whittier             5:25.59             
 30 Pulido, Marylu            11 Whittier             5:26.53             
 31 Luna, Corey               10 La Habra             5:28.25             
 32 Arriaga, Chloe            10 Glendora             5:29.37             
 33 Gozzip, Alexa             11 Beaumont             5:30.34             
 34 Butler, Taylor            10 Glendora             5:36.87             
 35 Crone, Kaela              12 Kennedy              5:43.73             
 
Girls 3200 Meter Run D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Baxter, Sarah             10 Simi Valley         10:21.17   10:27.90   10   
  2 Navarrete, Xochitl        12 Colony              10:42.37   10:33.85    8   
  3 Frankian, Karis           12 Saugus              10:47.79   10:35.90    6   
  4 Tennison, Paige           11 Newport Harbor      10:36.96   10:36.07    5   
  5 Mendoza, Mariel           12 North, J.W.         10:46.69   10:37.64    4   
  6 Zerrenner, Adeline        10 Dos Pueblos         10:42.41   10:41.98    3   
  7 Bush, Rachel              12 Redondo Union       10:54.88   10:53.75    2   
  8 Ghazarian, Nicki          12 Westlake            10:53.19   11:31.71    1   
  9 Scharmann, Emily          11 Tesoro              11:01.37   11:58.55  
Preliminaries
 10 Fairchild, Melissa        10 Serrano             11:01.87             
 11 Jauregui, Jenay           12 Saugus              11:02.10             
 12 Ulizio, Cara              11 Redondo Union       11:02.77             
 13 Van Marter, Julia          9 Canyon/Anaheim      11:12.72             
 14 Munyan, Hannah            12 Sultana             11:13.27             
 15 Guadiana, Rebecca         10 Ventura             11:16.40             
 16 Gyalay, Monika             9 Moorpark            11:16.74             
 17 Maldonado, Gabriela       11 Pacific             11:17.42             
 18 Sarmiento, Rebecca        11 El Modena           11:22.82             
 19 Stevens, Hannah           12 Arr. Grande         11:23.80             
 20 Villalobos, Xeomara       11 Colony              11:23.86             
 21 Khan, Taylor              12 Ayala               11:25.19             
 22 Johnston, Emily           12 Arr. Grande         11:27.96             
 23 Frankian, Abigail         10 Saugus              11:28.74             
 24 Baughman, Breanne         11 Ayala               11:29.97             
 25 Dunne, Kathleen           11 A. Camarillo        11:32.09             
 26 Goins, Olivia             11 Canyon/Anaheim      11:36.59             
 27 Pfaff, Sarah              11 La Habra            11:36.93             
 28 Barcelo, Anna             12 Nogales             11:40.13             
 29 Lamb, Micaela              9 Glendora            11:40.86             
 30 De La Cruz, Rachael        9 Torrance            11:41.14             
 31 Shelton, Paige            10 Ventura             11:41.85             
 32 Whitworth, Tori           10 Glendora            11:45.13             
 33 Pulido, Marylu            11 Whittier            11:53.37             
 34 Estrada, Alexys           11 Vista del Lago      11:53.91             
 35 Gozzip, Alexa             11 Beaumont            11:54.23             
 36 Harrison, Raven           12 Hemet               11:56.21             
 37 Naumann, Rachel           12 A. Camarillo        12:07.37             
 38 Crone, Kaela              12 Kennedy             12:28.24             
 39 O'Connell, Meghan          9 A. Camarillo        12:46.39             
 
Girls 100 Meter Hurdles D 2
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Thomas, Taylor            12 Canyon/C.C.            14.47      14.18   1.1  10   
  2 Sper, Karsen              10 Thousand Oaks          14.56      14.45   1.1   8   
  3 Sanner, Haley             12 Cajon                  15.11      14.60   1.1   6   
  4 Dargel, Kim               11 Murrieta Mesa          14.74      14.81   1.1   5   
  5 Williams, Jaela            9 Ayala                  15.49      15.08   1.1   4   
  6 Moore, Acacia             12 Mira Costa             15.26      15.31   1.1   3   
  7 N'Guetta, Kate            10 Ventura                15.35      15.36   1.1   2   
  8 Davis, Jordan             10 Troy                   15.44      15.64   1.1   1   
  9 Sipes, Savannah           10 Newbury Park           15.27      15.65   1.1 
Preliminaries
 10 Washington, Alexis        11 Summit                 15.55                  
 11 Sims, Taylor              10 Tesoro                 15.61                  
 12 Carter, Kyndahl           10 Culver City            15.80                  
 13 Keyser, Maddy             12 Claremont              15.91                  
 14 Williams, Erica           12 Elsinore               16.11                  
 15 Cervantes, Tricia         12 Beaumont               16.21                  
 16 Scott, Anissa             11 Carter                 16.36                  
 17 Wolf, Danica              12 Moorpark               16.50                  
 18 Hutchinson, Sheena        12 San Jacinto            16.54                  
 19 Zindrowski, Caitlyn       10 Golden Valley          16.57                  
 20 Gibson, Scout             12 Serrano                16.58                  
 21 Burtea, Anna               9 Sunny Hills            16.61                  
 22 Kim, Caroline             11 Torrance               16.68                  
 23 Najera, Laura             12 Western                16.78                  
 24 Chapman, Hannah           12 Troy                   16.85                  
 25 Troupe, An'Terrie         12 Moreno Valley          16.90                  
 26 Galvan, Nicole            11 Chino                  17.04                  
 27 Bradley, Daryl            12 Canyon/Anaheim         17.17                  
 27 Cervantes, Angela         10 Norte Vista            17.17                  
 29 Robertson, Jazmine        11 Colony                 17.27                  
 30 Narvarez, Victoria         9 Redlands East Va       17.46                  
 31 Cooley, Ora               12 Cajon                  17.47                  
 32 Sims, Ashley              12 Sultana                17.68                  
 32 Munoz, Amber              12 Whittier               17.68                  
 34 Mejia, Desdrith           11 Rowland                18.05                  
 35 DeRogatis, Andrea         12 Dos Pueblos            19.12                  
 -- Norman, Janice            12 El Modena               DNF                   
 -- Wardlow, Lexi             11 Golden Valley           DNF                   
 
Girls 300 Meter Hurdles D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Sanner, Haley             12 Cajon                  44.80      44.11   10   
  2 Hamilton, Amanda          12 Simi Valley            44.61      44.21    8   
  3 Thomas, Taylor            12 Canyon/C.C.            45.48      44.78    6   
  4 Sipes, Savannah           10 Newbury Park           46.00      46.82    5   
  5 N'Guetta, Kate            10 Ventura                46.05      46.84    4   
  6 Mikuleviciute, Milda      10 El Dorado              46.02      46.87    3   
  7 Dargel, Kim               11 Murrieta Mesa          45.42      48.01    2   
  8 Williams, Jaela            9 Ayala                  46.03      48.37    1   
Preliminaries
  5 Coleman, Aleyah           11 Palm Springs           46.01             
 10 Wright, Megan             12 Moorpark               46.16             
 11 Moore, Acacia             12 Mira Costa             46.23             
 12 Martinez, Tatiana         12 Murrieta Valley        46.35             
 13 DeRogatis, Andrea         12 Dos Pueblos            46.56             
 14 Brown, Robyn              12 Ayala                  46.63             
 15 Davis, Jordan             10 Troy                   46.83             
 16 Cervantes, Tricia         12 Beaumont               47.05             
 17 Haddock, Krista            9 Hemet                  47.42             
 18 Patterson, Kayla          12 Redondo Union          47.64             
 19 Galvan, Nicole            11 Chino                  47.86             
 20 Scott, Anissa             11 Carter                 48.12             
 21 Narvarez, Victoria         9 Redlands East Va       48.42             
 22 Taranto, Lisa             11 Elsinore               48.55             
 23 Lanier, Kemani            10 Colony                 48.58             
 24 Alpern, Chelsea           12 Saugus                 48.85             
 25 Munoz, Amber              12 Whittier               48.88             
 25 Chapman, Hannah           12 Troy                   48.88             
 27 Williams, Paris           12 Canyon/Anaheim         48.98             
 28 Bull, Ryan                11 Culver City            49.25             
 29 Phillips, Brenna           9 Redlands East Va       49.41             
 30 Williams, Erica           12 Elsinore               49.50             
 31 Dougherty, Madison        10 Palm Springs           49.60             
 32 Najera, Laura             12 Western                49.79             
 33 Smith, Ashley             12 Lancaster              49.90             
 34 Burtea, Anna               9 Sunny Hills            49.91             
 35 Mejia, Desdrith           11 Rowland                49.99             
 36 Herrera, Sindi            11 Garden Grove           50.10             
 37 Gomez, Selena             11 Baldwin Park           50.15             
 38 Gibson, Scout             12 Serrano                51.04             
 39 Cervantes, Angela         10 Norte Vista            51.61             
 40 Perez, Claudia            12 Moreno Valley          60.61             
 
Girls 4x100 Meter Relay D 2
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Westlake                                            48.04      47.32   10   
     1) Schwartz, Sara 10               2) Smith, Abigail 9               
     3) Greenberg, Nicole 10            4) Edell, Brooke 10               
  2 Cajon                                               48.21      47.51    8   
     1) Sanner, Haley 12                2) Gales, Ayana 12                
     3) Anthony, Janesha 12             4) Bell, Gabby 11                 
  3 Simi Valley                                         48.06      47.75    6   
     1) Hamilton, Amanda 12             2) Richards, Madisen 10           
     3) Weldon, Kelly 10                4) Shelly, Sunita 12              
  4 Ayala                                               48.71      48.08    5   
     1) Crutchfield, Taisyn 10          2) Lewis, Jade 10                 
     3) Williams, Jaela 9               4) Diaz, Christina 11             
  5 Murrieta Valley                                     49.09      48.11    4   
     1) Wernil, Paige 10                2) Nichols, Loryn 12              
     3) Williams, Breanna 11            4) Corn, Abigail 12               
  6 Culver City                                         48.82      48.22    3   
     1) Carter, Kyndahl 10              2) Bull, Ryan 11                  
     3) Bonilla, Kenia 11               4) Bell, Nia 10                   
  7 Carter                                              48.72      48.63    2   
     1) Serrato, Victoria 11            2) Harris, Jamie 12               
     3) Green, Dominique 10             4) Scott, Anissa 11               
  8 Murrieta Mesa                                       49.02      49.35    1   
     1) Sones, Brittany 10              2) Dargel, Kim 11                 
     3) Singleton, Starlynn 11          4) Mora, Mariah 10                
  9 Glendora                                            49.20      49.67  
     1) Jacoub, Makayla 12              2) Kantiok, Joanna 12             
     3) Johnson, Brittney 10            4) Thayer, Monica 12              
Preliminaries
 10 Moorpark                                            49.20         J   
     1) Wright, Megan 12                2) Storbeck, Melissa 10           
     3) Dearborn, Hannah 11             4) Stevens, Tenille 11            
 11 Arroyo Grande                                       49.27             
     1) Weinreich, Emma 12              2) Moreno, Christine 11           
     3) Reed, Nadine 11                 4) Soriano, Summer 9              
 12 Cypress                                             49.32             
 13 Mira Costa                                          49.38             
 14 Canyon/C.C.                                         49.42             
 15 Indio                                               49.57             
 16 Colony                                              49.61             
 17 Summit                                              49.78             
 17 Golden Valley                                       49.78             
 19 Perris                                              49.99             
 20 Dos Pueblos                                         50.05             
 21 Valencia (P)                                        50.07             
 22 El Dorado                                           50.14             
 23 Elsinore                                            50.20             
 24 Troy                                                50.26             
 25 Claremont                                           50.31             
 25 Canyon/Anaheim                                      50.31             
 27 Patriot                                             50.34             
 28 Serrano                                             50.39             
 29 Don Lugo                                            50.54             
 30 Palm Springs                                        50.62             
 31 Chino                                               50.65             
 32 Redlands East Valley                                50.76             
 33 Eastside                                            50.94             
 34 Ventura                                             51.42             
 35 Citrus Hill                                         51.46             
 36 Adolfo Camarillo                                    51.54             
 37 Hemet                                               52.03             
 38 Magnolia                                            52.15             
 39 Sunny Hills                                         52.51             
 40 Peninsula                                           52.60             
 41 Godinez                                             53.21             
 -- Whittier                                             DNF              
 -- Redondo Union                                         DQ              
 
Girls 4x400 Meter Relay D 2
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Redondo Union                                     3:56.47    3:54.47   10   
     1) Gore, Amber 9                   2) Ferron, Kayla 11               
     3) South, Erin 11                  4) Hiehle, Anevay 9               
  2 Simi Valley                                       3:59.00    3:57.25    8   
     1) Weldon, Kelly 10                2) Shelly, Sunita 12              
     3) Haffar, Jasmine 9               4) Hamilton, Amanda 12            
  3 Golden Valley                                     3:58.84    3:57.60    6   
     1) Totten, Chelsey 11              2) Selexman, Jada 10              
     3) Dixon, Imani 11                 4) Fernandez, Alex 11             
  4 Canyon/C.C.                                       3:58.87    3:58.36    5   
     1) Anunwah, Erica 11               2) Bietsch, Kendall 9             
     3) Hixon, Ahlexhys 11              4) Thomas, Taylor 12              
  5 Arroyo Grande                                     4:00.81    3:58.57    4   
     1) Weinreich, Emma 12              2) Reed, Nadine 11                
     3) Moreno, Christine 11            4) Morosoli, Jessica 12           
  6 Indio                                             3:59.97    4:00.31    3   
     1) Reyes, Sarai 10                 2) Bowman, Regina 11              
     3) Strange, Atiya 12               4) Morales, Rebecca 11            
  7 Tesoro                                            4:00.52    4:02.74    2   
     1) Cook, Kaitlyn 9                 2) Sims, Taylor 10                
     3) Jacobs, Natalie 9               4) Lopez, Fabiola 10              
  8 Culver City                                       4:01.03    4:03.66    1   
     1) Carter, Kyndahl 10              2) Bull, Ryan 11                  
     3) Bonilla, Kenia 11               4) Bellows, Tristen 11            
  9 Ayala                                             4:00.17    4:05.77  
     1) Crutchfield, Taisyn 10          2) Lewis, Jade 10                 
     3) Brown, Morgan 11                4) Brown, Robyn 12                
Preliminaries
 10 Chino                                             4:01.27             
     1) Crockem, Marguerite 9           2) Huizar, Valeria 10             
     3) Fekete, Brenna 9                4) Garcia, Deborah 12             
 11 Claremont                                         4:01.33             
     1) Spivack, Emily 9                2) Chen, Kim 11                   
     3) Imara, Khaddija 11              4) Sanin, Bailey 11               
 12 Serrano                                           4:01.75             
 13 El Dorado                                         4:01.76             
 14 Mira Costa                                        4:02.33             
 15 Cajon                                             4:02.80             
 16 Thousand Oaks                                     4:02.90             
 17 Colony                                            4:03.42             
 18 Ventura                                           4:04.76             
 19 Summit                                            4:05.14             
 20 Canyon/Anaheim                                    4:05.32             
 21 San Jacinto                                       4:06.53             
 22 Citrus Hill                                       4:08.61             
 23 Coachella Valley                                  4:08.84             
 24 La Mirada                                         4:08.93             
 25 Baldwin Park                                      4:09.01             
 26 La Serna                                          4:09.15             
 27 Don Lugo                                          4:11.21             
 28 Kennedy                                           4:11.61             
 29 Perris                                            4:11.65             
 30 Cypress                                           4:12.11             
 31 Vista del Lago                                    4:12.79             
 32 Lancaster                                         4:12.82             
 33 Troy                                              4:12.86             
 34 Carter                                            4:15.44             
 35 Patriot                                           4:16.93             
 36 La Habra                                          4:17.23             
 37 Elsinore                                          4:18.00             
 38 Beaumont                                          4:18.33             
 39 Redlands East Valley                              4:18.44             
 40 Torrance                                          4:20.56             
 41 Whittier                                          4:20.78             
 42 Godinez                                           4:24.87             
 -- Arlington                                             DQ              
 
Girls High Jump D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Caldwell, Angelyn         12 Thousand Oaks        5-02.00    5-05.00   10   
  2 Eyre, Taelor              11 Colony               5-02.00   J5-05.00    8   
  3 Mero, Alexandria          11 Arr. Grande          5-02.00    5-03.00    6   
  4 McVickar, Tammy            9 Peninsula            5-00.00   J5-03.00    5   
  5 Dominguez-Fields, Candac  10 Ventura              5-02.00   J5-03.00    4   
  6 Mende, Kathryn            11 Redlands East Va     5-02.00   J5-03.00    3   
  7 Howe, Sabrina             12 Garden Grove         5-01.00    5-01.00    2   
  8 Scott, Anissa             11 Carter               5-02.00   J5-01.00    1   
  9 Chapman, Hannah           12 Troy                 5-00.00    4-11.00  
 -- Peterson, Lauren          12 Moorpark             5-02.00         NH  
Preliminaries
 12 Brown, Haley              10 Serrano              5-00.00         J   
 14 Gwacham, Ifunanya         11 Ayala                5-00.00         J   
 15 Rogers, Katelyn           11 La Habra             5-00.00         J   
 16 Campbell, Christine       11 University           5-00.00         J   
 -- Patterson, Kayla          12 Redondo Union            NH              
 -- Cooley, Ora               12 Cajon                    NH              
 -- Lueck, Kelcey             10 Foothill                 NH              
 -- Wilcox, Morgan            12 Tesoro                   NH              
 -- Williams, Brianna         11 Hemet                    NH              
 -- Pink, Sydney               9 Glendora                 NH              
 -- Joseph, Imani             12 Mayfair                  NH              
 -- Nelson, Ayla              12 Dos Pueblos              NH              
 -- Cervantes, Tricia         12 Beaumont                 NH              
 -- Chapman, Victoria         11 Sunny Hills              NH              
 -- Ogy, Sherina              12 Canyon Springs           NH              
 -- Jimenez, Briana           10 Magnolia                 NH              
 -- Luna, Mary                10 A. Camarillo             NH              
 -- Stoner, Shelby            10 Canyon/Anaheim           NH              
 -- Johnson, Savanah          12 Kennedy                  DQ              
 -- Sims, Taylor              10 Tesoro                   DQ              
 -- Bagby, Desirae            11 Perris                   DQ              
 
Girls Pole Vault D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Rische, Victoria          12 Foothill            10-06.00   12-00.00   10   
  2 Tokar, Holly              11 Ventura             10-00.00   11-00.00    8   
  3 Jacoub, Makayla           12 Glendora            10-00.00   10-06.00    6   
  4 Howser, Peri              11 Newport Harbor      10-00.00  J10-06.00    5   
  5 Backlund, Annika          11 Murrieta Valley     10-00.00  J10-06.00    4   
  6 Abalos, Jessica           10 Palm Springs         9-06.00  J10-06.00    3   
  7 Barnes, Frances           12 Moorpark            10-00.00  J10-06.00    2   
  8 Pearson, Dana             12 Thousand Oaks        9-06.00   10-00.00    1   
  9 Crockem, Marguerite        9 Chino                9-06.00  J10-00.00  
 10 Eilbacher, Sydney         10 Dos Pueblos         10-00.00  J10-00.00  
Preliminaries
 11 Russel, Jennifer          11 Serrano              9-06.00         J   
 12 Harrison, Caitlin         11 Moorpark             9-06.00         J   
 13 Woo, Erika                11 Peninsula            9-06.00         J   
 14 Parkinson, Katie          11 Redondo Union        9-00.00             
 14 Hromyak, Karina           12 Arr. Grande          9-00.00             
 -- Williams, Briana          11 Hemet                    NH              
 -- Morris, Calene            12 Torrance                 NH              
 -- Aman, Fozia               12 Cypress                  NH              
 -- Cooper, Megan             12 Golden Valley            NH              
 -- Johnson, Kelsey           11 Claremont                NH              
 -- Dugas, Karli              10 Ventura                  NH              
 -- Russel, Jessica           10 Serrano                  NH              
 -- Montejano, Samantha       11 Chino                    NH              
 -- Dizon, Pilar              12 Canyon/C.C.              NH              
 
Girls Long Jump D 2
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Gales, Ayana              12 Cajon               18-00.50   18-10.00  +0.0  10   
     17-09(1.4) 16-11.75(-0.6) 16-09.75(-0.5) 18-10(+0.0)       
  2 Stone, Tiffini            12 Canyon/C.C.         17-10.00   18-05.75   0.3   8   
     16-11.25(0.2) 18-03.50(1.9) 18-05.75(0.3) 17-07.25(+0.0)       
  3 Richards, Madisen         10 Simi Valley         18-02.00  J18-05.75  -0.4   6   
     FOUL(-0.2) 18-01.50(-1.4) 18-05.75(-0.4) 18-02(+0.0)       
  4 Hardge, Brooke            11 Summit              17-00.25   18-01.00   1.2   5   
     16-08.50(+0.0) 14-10.25(0.1) 17-05(0.3) 18-01(1.2)       
  5 Williams, Jaela            9 Ayala               17-08.50   17-08.25  +0.0   4   
     17-03.25(1.6) 16-04.75(0.9) 17-03.75(-0.7) 17-08.25(+0.0)       
  6 Iluore, Charissa          11 Peninsula           17-06.75   17-01.25   1.1   3   
     16-09(-0.2) 16-03.75(-0.1) FOUL(0.9) 17-01.25(1.1)       
  7 Patterson, Anisa          12 Ventura             17-00.50   16-10.25  -1.1   2   
     16-10.25(-1.1) FOUL(-0.4) 16-06.75(+0.0) 16-04(-1.0)       
  8 Heins, Amy                12 Troy                18-00.50   16-06.50   1.0   1   
     16-04(1.3) 16-01(1.4) 16-03(0.7) 16-06.50(1.0)       
  9 Joseph, Imani             12 Mayfair             17-01.00   16-05.75  -0.7 
     16-05.75(-0.7) 15-05.50(0.4) 15-02.75(1.2) 14-09.50(+0.0)       
Preliminaries
 10 Colvin, Daniel            11 Ventura             16-11.75              1.5 
 11 Herman, Kylie             11 Ventura             16-11.00              1.2 
 12 Johnson, Brittney         10 Glendora            16-10.00              0.3 
 13 Ebanks, Lilian             9 Valencia (P)        16-09.00              NWI 
 14 Hall, Bailey              11 Sultana             16-08.00              2.3 
 15 Hitchcock, Danika         11 Hemet               16-07.25              1.4 
 16 Kayla, Shaw               12 Cypress             16-06.50              1.8 
 17 Brown, Brittainee         12 Eastside            16-06.00              NWI 
 18 Rodriguez, Brandee        12 Elsinore            16-05.50              NWI 
 19 Franco, Vanessa           11 Canyon/Anaheim      16-04.25              0.2 
 20 McClung, Hailey           11 Redlands East Va    16-03.00              1.6 
 21 Lanier, Kemani            10 Colony              16-02.00              1.5 
 22 Oseguera, Alisha          12 Whittier            16-01.50              2.0 
 23 Padfield, Yanitza         11 Serrano             16-01.00              2.0 
 24 Peterson, Lauren          12 Moorpark            16-00.50              2.1 
 25 Mahidashti, Monier        12 Redondo Union       16-00.25              NWI 
 26 Leonette, Christina       11 La Serna            15-11.50              1.1 
 27 Gwacham, Ifunanya         11 Ayala               15-11.00              NWI 
 28 Reeves, Jessica           12 Godinez             15-07.75              1.3 
 29 Howe, Sabrina             12 Garden Grove        15-01.50              0.3 
 30 Farrell, Megan            11 Elsinore            14-09.25              1.4 
 
Girls Triple Jump D 2
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Stone, Tiffini            12 Canyon/C.C.         37-09.50   38-05.50   0.2  10   
     35-10(0.1) 36-08(0.9) 38-05.50(0.2) 37-00.25(1.2)      
  2 Gwacham, Ifunanya         11 Ayala               37-02.50   38-03.25   0.3   8   
     FOUL      FOUL      FOUL      38-03.25(0.3)      
  3 Hamilton, Amanda          12 Simi Valley         37-09.25   37-05.00   1.8   6   
     FOUL      FOUL      36-07(-0.3) 37-05(1.8)      
  4 Gales, Ayana              12 Cajon               36-07.25   37-02.75   1.5   5   
     36-04.50(0.3) 37-02.75(1.5) FOUL      FOUL           
  5 Hitchcock, Danika         11 Hemet               34-09.50   36-10.00   1.4   4   
     34-00.75(1.8) 35-00.75(0.6) FOUL      36-10(1.4)      
  6 Padfield, Yanitza         11 Serrano             34-06.50   35-05.75   1.1   3   
     FOUL      FOUL      35-05.75(1.1) FOUL           
  7 Franco, Vanessa           11 Canyon/Anaheim      35-07.50   34-08.75   NWI   2   
     33-11(1.6) 32-11.25(0.5) 33-11(0.2) 34-08.75(NWI)      
  8 Johnson, Tomei            12 La Mirada           34-09.00   34-03.75   1.5   1   
     FOUL      31-07(+0.0) 34-03.75(1.5) 34-00.50(NWI)      
  9 Vitolo, Paige              9 Canyon/Anaheim      34-04.75   32-10.75   0.6 
     32-10.75(0.6) 32-05.75(0.5) 30-06.25(0.9) 31-09.25(0.3)      
Preliminaries
  5 Hardge, Tyler             10 Summit              35-08.50             -0.5 
 11 Warken, Brook             10 Western             34-01.50              NWI 
 12 Parker, Jill              11 Esperanza           34-00.50              NWI 
 13 Jackson, Rinecia          12 Claremont           33-11.25              NWI 
 14 Poindexter, Niema         10 Dos Pueblos         33-10.50              1.3 
 15 Campbell, Christine       11 University          33-10.25              0.3 
 16 Hutchinson, Sheena        12 San Jacinto         33-09.75              NWI 
 17 Robinson, Janiqwa         11 Pacific             33-08.50              NWI 
 17 VanWagoner, Jana          11 Ventura             33-08.50             -0.5 
 19 Sper, Karsen              10 Thousand Oaks       33-08.00              1.1 
 20 Johnson, Brittney         10 Glendora            33-01.75              1.4 
 21 Barkley, Katherine        11 Ventura             32-11.00              1.1 
 22 Ayala, Monica             10 Santiago (G.G.)     32-08.50              1.5 
 23 Lupericio, Jessica        11 Arroyo              32-08.00              1.7 
 24 Smith, Sarah              12 Troy                32-07.00              1.8 
 25 Washington, Alexis        11 Summit              32-05.25              2.0 
 26 Howe, Sabrina             12 Garden Grove        32-04.50              0.5 
 27 Bato, Agathea             11 Torrance            32-03.00              0.3 
 28 Reeves, Jessica           12 Godinez             32-01.00              NWI 
 29 DePalatis, Joye           12 Beaumont            31-06.00              1.8 
 30 Apakama, Ugochi           12 Sunny Hills         31-05.50              0.9 
 31 Cooley, Ora               12 Cajon               29-04.75              1.9 
 
Girls Shot Put D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Scarvelis, Stamaita       10 Dos Pueblos         49-05.50   45-03.00   10   
      41-09.50  43-10.75  44-07  45-03       
  2 Jacobs, Madison           11 Arr. Grande         44-02.00   41-08.50    8   
      41-08.50  39-10  38-02.25  FOUL       
  3 Parker, Destiny           10 Summit              41-00.00   40-03.50    6   
      39-09.25  37-08.50  40-03.50  FOUL       
  4 Leaupepe, Geralynn        10 A. Camarillo        38-09.50   39-00.00    5   
      39-00  29-00  36-10.75  37-08       
  5 Standifer, Breanna        11 Elsinore            39-03.50   38-07.00    4   
      38-06  35-06  37-01  38-07       
  6 Mader, Kendall             9 Newbury Park        40-04.00   37-11.00    3   
      FOUL  37-08  37-11  FOUL       
  7 Jones, Sheraton           11 Canyon/Anaheim      38-08.00   37-04.50    2   
      33-07.50  37-04.50  35-01  37-00       
  8 Leaupepe, Gereldynn       10 A. Camarillo        39-06.00   37-03.25    1   
      35-05.50  37-03.25  37-02.50  FOUL       
Preliminaries
  9 Ford, Danielle            11 Citrus Hill         36-07.50             
 10 Santos, Ashley            10 Elsinore            36-04.00             
 11 Gibson, Christina         12 Culver City         36-03.00             
 12 Grant, Naomi              12 Troy                36-01.00             
 13 Maduike, Courtney         11 Golden Valley       35-07.00             
 14 Homb, Katelyn             11 Ventura             35-04.25             
 15 Franklin, Christine       12 Simi Valley         35-03.00             
 15 Moreno, Sabrina           12 Whittier            35-03.00             
 17 Togafau, Maylyne          11 Pacific             35-02.00             
 18 Robinson, Janiqwa         11 Pacific             35-00.50             
 19 Ghartey, Nina             12 Mayfair             34-08.50             
 20 Reaves, Katherine         11 Thousand Oaks       34-06.50             
 21 Judkins, Kayla            12 La Habra            34-03.50             
 22 Berryhill, Legea          11 Eisenhower          34-03.00             
 23 Tatum, Chelsea            10 Mira Costa          34-01.50             
 24 Gaines, Taylor            11 Canyon/C.C.         33-11.00             
 25 Gomez, Victoria           10 Los Amigos          33-08.00             
 26 Avery, Sabrina            10 Patriot             33-06.00             
 27 Fahamokioa, Meleane       12 Eastside            33-03.50             
 28 Cummings, Brielle         11 Rowland             33-03.00             
 29 Tesimale, Sienna           9 Colony              33-01.50             
 30 Allen, Lauren             11 Esperanza           32-07.00             
 31 Solano, Jaelene           10 La Serna            32-05.00             
 32 Zrimsek, Carissa          10 Tesoro              32-03.50             
 32 Maneafaiga, Cheyenne      12 Garden Grove        32-03.50             
 34 Leuta, Marayah            10 Garden Grove        32-03.00             
 35 Feldberg, Heidi           11 Sultana             32-00.50             
 36 Henderson, Raegan         12 Claremont           31-06.50             
 37 Hernandez, Samantha       10 Chino               31-06.00             
 38 Randle, Andrea            12 San Jacinto         31-03.50             
 39 White, Jackie             11 Indio               30-10.50             
 40 Johnson, Gina             10 Torrance            30-09.00             
 41 French, Brooke            12 Valencia (P)        30-05.00             
 42 Dew, Jasmonet             12 Indio               29-08.50             
 -- Watkins, Molly            12 Ventura                FOUL              
 
Girls Discus Throw D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Leaupepe, Geraldynn       10 A. Camarillo          127-10     129-10   10   
      129-10  FOUL  120-02  112-00      
  2 Jacobs, Madison           11 Arr. Grande           143-06     127-09    8   
      122-02  106-00  124-06  127-09       
  3 Homb, Katelyn             11 Ventura               131-08     125-01    6   
      118-05  FOUL  124-03  125-01      
  4 Bartholomew, Rocki        11 Glendora              125-09     124-03    5   
      124-03  FOUL  119-05  110-11        
  5 Mader, Kendall             9 Newbury Park          127-08     124-02    4   
      116-01  124-02  FOUL  119-10      
  6 Jones, Sheraton           11 Canyon/Anaheim        127-11    J124-02    3   
      104-08  124-02  113-05  FOUL      
  7 Standifer, Breanna        11 Elsinore              130-00     123-04    2   
      121-00  122-09  116-10  123-04      
  8 Fink, Kaylee              11 Glendora              121-09     118-10    1   
      110-00  110-08  FOUL  118-10      
  9 Scarvelis, Stamatia       10 Dos Pueblos           134-01     115-02  
      115-02  FOUL  FOUL  114-10      
Preliminaries
 10 Steward, Andisha          12 Chan. Islands         119-00             
 11 Allen, Lauren             11 Esperanza             118-10             
 12 Maduike, Courtney         11 Golden Valley         117-06             
 13 Robison, Lauren           12 Esperanza             112-01             
 14 Crandell, Megan           11 Troy                  110-07             
 15 Hernandez, Samantha       10 Chino                 109-11             
 16 Maneafaiga, Cheyenne      12 Garden Grove          108-09             
 17 Togafau, Maylyne          11 Pacific               107-08             
 18 Vanderbyl, Christina      11 Beaumont              107-02             
 19 Pine, Shelly              12 La Habra              106-00             
 20 Lopez, Elena              10 Elsinore              105-08             
 21 Jirka, Danielle           11 Saugus                105-03             
 22 French, Brooke            12 Valencia (P)          104-10             
 23 Ghartey, Nina             12 Mayfair               104-08             
 24 Walker, Janice            12 Canyon/C.C.           103-05             
 25 Campa, Michelle           10 Murrieta Valley       102-10             
 26 Cummings, Brielle         11 Rowland               102-04             
 27 Mendez, Elizabeth         10 Arroyo                100-05             
 28 Reyes, Alysia             11 Arroyo                 98-11             
 29 Voorhies, Tatyana         12 Indio                  98-02             
 30 Navarro, Mary             12 Sultana                97-08             
 31 Ramirez, Ruth             12 Valencia (P)           97-03             
 32 Henderson, Raegan         12 Claremont              96-06             
 33 Avery, Sabrina            10 Patriot                95-11             
 34 Coubal, Alexa              9 Thousand Oaks          94-11             
 35 Sanchez, Destiny          12 San Jacinto            92-09             
 36 Zrimsek, Carissa          10 Tesoro                 92-02             
 37 Parker, Destiny           10 Summit                 92-00             
 38 Martinez, Michelle        11 Santa Ana Valley       91-03             
 39 Brenk, Madison            11 Torrance               80-06             
 
Girls 100 Meter Dash D 3
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Lewis, Sydney             12 Oak Park               11.77      11.70   1.6  10   
  2 Watts, Asia               10 Alemany                12.20      11.92   1.6   8   
  3 Buchanan, Skylar          12 Monrovia               12.19      12.09   1.6   6   
  4 Williams-Mensah, Persis   10 Estancia               12.48      12.25   1.6   5    12.2440
  5 Ross, Latreya             12 Yucca Valley           12.28     J12.25   1.6   4    12.2486
  6 Henry, Alexis              9 So. Torrance           12.48      12.35   1.6   3   
  7 Fulton, Brittany          12 Los Altos              12.29      12.38   1.6   2   
  8 Williams, Alexia          11 Irvine                 12.39      12.46   1.6   1   
  9 Barker, Parisia           10 Lutheran (Or.)         12.30      13.53   1.6 
Preliminaries
 10 Copeland, Shea             9 Harv.-West.            12.41                  
 11 Carney, Madison           10 Sonora                 12.44                  
 12 Lewis, Ekiah              11 Citrus Valley          12.52                  
 13 Moore, Ashley             12 Rosary                 12.55                  
 14 De Los Santos, A.         11 Atascadero             12.59                  
 15 Lambert, Presley          11 Hart                   12.68                  
 16 Janneck, Jennifer         11 Brea Olinda            12.70                  
 17 Fisher, Jillian           10 San Marcos             12.73                  
 18 Becker, Ariel             11 San Luis Obispo        12.74                  
 18 Brown, Ardisha            12 Bellflower             12.74                  
 20 Curry, Danielle           12 Monrovia               12.78                  
 21 Quintinar, Annelise       11 Citrus Valley          12.79                  
 22 Coffelt, Taylor           12 Jurupa Valley          12.84                  
 23 Rivera, Carla             11 Sierra Vista           12.88                  
 24 Jackson, Taylor           12 San Dimas              12.89                  
 25 Owens, Kaley              11 El Segundo             12.93                  
 26 Washington, Cajia         11 Northview              12.98                  
 27 Villegas, Grace           11 Rim of the World       13.01                  
 28 Jackson, Myeisha          10 South Hills            13.06                  
 29 Williams, Amena           10 Covina                 13.11                  
 29 Nnoli, Joyce              11 Cerritos               13.11                  
 31 Vargas, Edith             12 Lompoc                 13.17                  
 32 Adams, Tyler              11 So. Torrance           13.27                  
 33 Delgado, Maria            12 Orange                 13.28                  
 34 Alozie, Michelle           9 Granite Hills          13.29                  
 35 Lu, Erica                 10 Northwood              13.32                  
 36 Guo, Kristi               10 Gabrielins             13.37                  
 
Girls 200 Meter Dash D 3
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Lewis, Sydney             12 Oak Park               24.25      24.32   0.7  10   
  2 Watts, Asia               10 Alemany                24.76      24.73   0.7   8   
  3 Willis, Kamia Rodil       10 South Pasadena         25.07      24.78   0.7   6   
  4 Buchanan, Skylar          12 Monrovia               24.93      24.89   0.7   5   
  5 Radan, Tara               10 Mater Dei              25.21      25.17   0.7   4   
  6 Anuakpado, Laura          11 South Pasadena         25.22      25.49   0.7   3   
  7 Copeland, Shea             9 Harv.-West.            25.15      25.56   0.7   2   
  8 Williams, Candace         12 South Hills            25.19      25.68   0.7   1   
  9 Jackmon, Jazmin            9 South Pasadena         25.19      25.98   0.7 
Preliminaries
 10 Carter, Tylnn             10 Alemany                25.25                  
 10 Terry, ShemanetTe         11 Irvine                 25.25                  
 12 Gilbert, Alex             11 Santa Margarita        25.41                  
 13 Ross, Latreya             12 Yucca Valley           25.42                  
 14 Schlom, Alyssa            12 Lutheran (Or.)         25.47                  
 15 Osaji, Tracy              12 Bellflower             25.56                  
 16 Fulton, Brittany          12 Los Altos              25.57                  
 17 Craver, Maia              10 Woodbridge             25.64                  
 18 Berrios, Marina           11 Pacifica (G.G.)        25.66                  
 19 Henry, Alexis              9 So. Torrance           25.73                  
 20 Janneck, Jennifer         11 Brea Olinda            25.75                  
 21 De Los Santos, A.         11 Atascadero             25.76                  
 22 Torres, Vanessa           11 Beverly Hills          25.82                  
 23 Williams-Mensah, Persis   10 Estancia               25.89                  
 24 Quintinar, Annelise       11 Citrus Valley          25.99                  
 25 Marquez, Sandra           10 Mountain View          26.19                  
 26 Coffelt, Taylor           12 Jurupa Valley          26.44                  
 27 Brown, Ardisha            12 Bellflower             26.46                  
 28 Cooley, Melissa           12 Ocean View             26.73                  
 29 Beatty, Abigail           10 Rim of the World       26.81                  
 30 Guo, Kristi               10 Gabrielins             27.12                  
 31 Dunson, Chantel           10 Lompoc                 27.15                  
 32 Rodriguez, Becky          12 Nipomo                 27.27                  
 33 Virkler, Kristin          10 El Segundo             27.31                  
 34 Limon, Krystal            11 Gladstone              27.34                  
 35 Villegas, Grace           11 Rim of the World       28.67                  
 -- Ahmed-Green, Rai          10 Irvine                   DQ                   
 
Girls 400 Meter Dash D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Terry, ShebanetTe         11 Irvine                 57.12      55.71   10   
  2 Carter, Tylnn             10 Alemany                57.08      56.00    8   
  3 Willis, Kamia Rodil       10 South Pasadena         57.90      56.70    6   
  4 Terry, ShemanetTe         11 Irvine                 57.69      56.84    5   
  5 Gilbert, Alex             11 Santa Margarita        57.93      56.94    4   
  6 Radan, Tara               10 Mater Dei              57.81      57.40    3   
  7 Williams, Candace         12 South Hills            57.54      57.42    2   
  8 Ahmed-Green, Rai          10 Irvine                 58.39      58.15    1   
  9 Medina, Lupe              11 Mater Dei              58.65      58.42  
Preliminaries
 10 Schlom, Alyssa            12 Lutheran (Or.)         59.05             
 11 Craver, Maia              10 Woodbridge             59.58             
 12 Anuakpado, Laura          11 South Pasadena         59.69             
 13 Osaji, Tracy              12 Bellflower             59.74             
 14 Portillo, Emely           11 Tustin                 59.84             
 15 Abigail, Beatty           10 Rim of the World       59.88             
 16 Torres, Vanessa           11 Beverly Hills          59.92             
 17 Cooley, Melissa           12 Ocean View             60.05             
 18 Atchley, Alexus           12 Yorba Linda            60.22             
 19 Daley, Jennifer           11 Costa Mesa             60.68             
 20 White, Darcy              10 Apple Valley           60.80             
 21 Marquez, Sandra           10 Mountain View          60.93             
 22 Anderson, Samantha        10 Paso Robles            61.05             
 23 Garrison, Kelsie          10 Agoura                 61.19             
 24 Yates, Faithe             12 Granite Hills          61.25             
 25 Perez, Marissa            10 Saddleback             61.43             
 26 Vana, Stephanie           11 Bonita                 61.66             
 27 Turner-Harvey, Angela     11 Rio Mesa               61.79             
 28 Moore, Madison             9 Paso Robles            62.17             
 29 Hardin, Dominique         12 Granite Hills          62.21             
 30 Landrus, Loren            10 Citrus Valley          62.30             
 31 Thomas, Jasmine           11 Monrovia               62.39             
 32 Angkahan, Rosiele         10 Santa Maria            62.73             
 33 Gishwiller, Kaitlin       11 Brea Olinda            62.85             
 34 Mack, Jade                12 Diamond Ranch          62.98             
 35 Dwyer, Toni                9 Gabrielins             63.06             
 36 Brown, Deshay             11 Citrus Valley          63.83             
 37 Martin, Aly               11 Nipomo                 63.86             
 38 Valle, Roxanne             9 Azusa                  64.72             
 
Girls 800 Meter Run D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Weissenbach, Amy          12 Harv.-West.          2:12.24    2:07.38   10   
  2 Kruthers, Chelsea         12 San Juan Hills       2:14.49    2:10.70    8   
  3 Rambo, Ashlyn             10 Mater Dei            2:17.87    2:13.51    6   
  4 Porter, Sarah             12 Santa Margarita      2:15.86    2:14.93    5   
  5 Scott, Marissa            11 Bonita               2:17.14    2:16.04    4   
  6 Mehra, Rebecca            12 Palos Verdes         2:16.13    2:16.89    3   
  7 Roesgen, Rachel           12 Santa Margarita      2:16.84    2:17.09    2   
  8 Mansoorbekht, Amanda      11 Monrovia             2:18.39    2:19.25    1   
  9 Vandenberg, Kylee         11 San Juan Hills       2:19.17    2:20.30  
Preliminaries
  2 Chapus, Cami              12 Harv.-West.          2:14.26             
 10 Segal, Sydney             11 Beverly Hills        2:19.14             
 12 Gasner, Anika             12 Rio Mesa             2:19.42             
 13 Rivera, Kristen           12 C.D.M.               2:19.53             
 14 Cortez, Raeanna           12 B. Grande            2:19.83             
 15 Farello, Anna             11 El Segundo           2:20.10             
 16 Butler, Kylie             11 Palos Verdes         2:20.43             
 17 Ott, Katie                12 San Juan Hills       2:21.34             
 18 Hansen, Augustina          9 Hart                 2:22.04             
 19 Renken, Anika             11 South Pasadena       2:22.41             
 20 Oefelein, Kyle            10 Woodbridge           2:22.44             
 21 Baddorf, Ashli            12 Covina               2:23.03             
 22 Nava, Jennifer            12 Rio Mesa             2:25.96             
 23 Magana, Athalia           12 Cerritos             2:26.50             
 24 Thwing, Annie             12 San Marcos           2:26.54             
 25 Hele, Noelle               9 Granite Hills        2:26.66             
 26 Ting, Lily                11 Beverly Hills        2:26.76             
 27 Garcia, Diana             10 Bonita               2:27.76             
 28 Nunez, Anastazi           10 Charter Oak          2:30.29             
 29 Son, Kristie              11 B. Grande            2:30.65             
 30 Quezada, Quinley           9 Rosemead             2:32.23             
 31 Rosales, Susie            11 Sierra Vista         2:32.26             
 32 Thorhaug, Danielle        11 Yorba Linda          2:32.56             
 33 Monahan, Denise           10 Citrus Valley        2:34.88             
 34 Armenta, Mara             10 Monrovia             2:35.98             
 
Girls 1600 Meter Run D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Chapus, Cami              12 Harv.-West.          4:56.57    4:48.77   10   
  2 Weissenbach, Amy          12 Harv.-West.          4:56.95    4:48.86    8   
  3 Mehra, Rebecca            12 Palos Verdes         5:00.43    4:50.23    6   
  4 Babcock, Molly            12 Woodbridge           5:01.51    4:53.75    5   
  5 Simmons, Brianna          12 Beverly Hills        5:01.04    4:54.06    4   
  6 Knights, Bethan           10 Northwood            5:03.43    4:57.37    3   
  7 Segal, Sydney             11 Beverly Hills        4:57.33    4:57.42    2   
  8 Scott, Marissa            11 Bonita               5:04.12    4:58.83    1   
  9 Coscia, Kimberly           9 So. Torrance         5:05.48    5:08.73  
Preliminaries
  6 Jones, Alana              11 Laguna Hills         4:57.50             
 10 Hoffman, C.               12 San Luis Obispo      5:05.37             
 12 Digiovanni, Sara          11 Mater Dei            5:08.53             
 13 Farello, Anna             11 El Segundo           5:10.86             
 14 Rennick, Micayla          11 San Luis Obispo      5:11.35             
 15 Hubert, Emily              9 B. Amat              5:11.87             
 16 Van Loan, Helena          10 South Pasadena       5:13.37             
 17 Deimling, Katie           10 Granite Hills        5:14.51             
 18 Hansen, Augustina          9 Hart                 5:14.62             
 19 Rodriguez, Fernanda       10 Rubidoux             5:15.25             
 20 Murrietta, Danielle        9 South Hills          5:15.53             
 21 Landa, Mackenzie          10 Bonita               5:20.95             
 22 Cwik, Sonja               11 La Canada            5:23.42             
 23 Vaccaro, Francesca        12 Yorba Linda          5:23.86             
 24 Tepayotl, Quetzalin       12 B. Grande            5:24.58             
 25 Gonzalez, Gabi            11 St. Jos. (Lake.)     5:24.64             
 26 Richards, Ashley          10 Apple Valley         5:25.69             
 27 Scott, Kailyn              9 Bonita               5:26.52             
 28 Gardner, Kyra              9 Rim of the World     5:26.72             
 29 Hele, Noelle               9 Granite Hills        5:27.09             
 29 McDonald, Maddi           10 Rosary               5:27.09             
 31 Hele, Holly                9 Granite Hills        5:27.85             
 32 Elizalde, Alondra         10 Covina               5:29.16             
 33 Luc, Kelly                12 Rosemead             5:29.22             
 34 Martinez, Alyssa          11 San Dimas            5:33.02             
 35 Zhu, Cece                 12 South Pasadena       5:35.05             
 36 LaFace, Stephanie         11 Notre Dame (S.O.     5:35.64             
 37 Barrios, Taylor           11 Citrus Valley        5:38.57             
 38 Avila, Kathia             12 Cerritos             5:38.81             
 39 Martinez, Cynthia         11 Hueneme              5:38.97             
 40 Pardo, Shaina             12 Azusa                5:40.88             
 41 Huerta, Kevelin            9 Ocean View           5:41.30             
 42 Flores, Karolina          12 El Monte             5:41.32             
 43 Serna, Samantha            9 Yorba Linda          5:46.61             
 44 Hernandez, Cynthia        11 Sierra Vista         5:46.79             
 45 Hua, Jocelyn              12 Rosemead             6:09.24             
 
Girls 3200 Meter Run D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Jones, Alana              11 Laguna Hills        10:52.55   10:41.98   10   
  2 Hoffman, C.               12 San Luis Obispo     11:01.56   10:54.54    8   
  3 Simmons, Brianna          12 Beverly Hills       10:50.96   10:54.92    6   
  4 Segal, Sydney             11 Beverly Hills       10:59.41   11:04.40    5   
  5 Powers, Ashlee            12 C.D.M.              10:55.48   11:09.41    4   
  6 Van Loan, Helena          10 South Pasadena      11:12.63   11:12.37    3   
  7 Hubert, Emily              9 B. Amat             11:11.11   11:14.51    2   
  8 Zambrano, Jeanette         9 B. Grande           11:15.75   11:21.21    1   
Preliminaries
  1 Chapus, Cami              12 Harv.-West.         10:49.95             
  6 Babcock, Molly            12 Woodbridge          11:01.29             
 11 Coscia, Kimberly           9 So. Torrance        11:16.00             
 12 Digiovanni, Sara          11 Mater Dei           11:16.49             
 13 Rodriguez, Fernanda       10 Rubidoux            11:18.12             
 14 Webber, Cassidy            9 Palos Verdes        11:18.21             
 15 Thiel, Skylar             10 Palos Verdes        11:19.17             
 16 Evans, Nicole             12 Woodbridge          11:22.86             
 17 Cwik, Sonja               11 La Canada           11:26.72             
 18 Deimling, Katie           10 Granite Hills       11:27.32             
 19 Scott, Marissa            11 Bonita              11:33.82             
 20 Landa, Mackenzie          10 Bonita              11:38.81             
 21 Mermel, Kazia             11 Notre Dame (S.O.    11:45.62             
 22 Scott, Kailyn              9 Bonita              11:51.44             
 23 Borunda, Alexandra        12 South Hills         11:52.45             
 24 Wall, Jenna               12 Oak Park            11:52.70             
 25 Vaccaro, Francesca        12 Yorba Linda         11:55.19             
 26 Tepayotl, Quetzalin       12 B. Grande           11:56.43             
 27 Connelly, Caylie          11 Santa Margarita     11:57.78             
 28 Rodriguez, Jacqueline     11 West Torrance       12:00.86             
 29 Williams, Sara            12 Granite Hills       12:01.09             
 30 Avila, Kathia             12 Cerritos            12:02.28             
 31 Stevens, Amanda           11 Yorba Linda         12:02.78             
 32 Mondragon, Olga           11 Jurupa Hills        12:04.00             
 33 Gonzalez, Gabi            11 St. Jos. (Lake.)    12:05.55             
 34 Ofsanko, Caylin           12 So. Torrance        12:10.46             
 35 Huerta, Kevelin            9 Ocean View          12:11.90             
 36 Bootesaz, Ashley          12 Beverly Hills       12:13.35             
 37 Smith, Emily              11 San Dimas           12:15.36             
 38 Fuelling, Meghan          12 La Canada           12:20.09             
 39 Zamora, Alexa              9 Granite Hills       12:21.01             
 40 Herrin, Katie             12 Citrus Valley       12:21.62             
 41 Lares, Xochitl             9 El Monte            12:26.97             
 42 Elizalde, Alondra         10 Covina              12:28.35             
 43 Morris, Alexandria        12 Temescal Canyon     12:30.64             
 44 Magana, Athalia           12 Cerritos            12:32.04             
 45 Pardo, Shaina             12 Azusa               12:32.28             
 46 Meko, Kyra                10 Nipomo              12:37.56             
 47 Phung, Cindy              10 Rosemead            12:39.37             
 48 Hernandez, Cynthia        11 Sierra Vista        12:57.36             
 -- Thomas, Lizzy             10 Harv.-West.              DQ              
 
Girls 100 Meter Hurdles D 3
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Harbin, Skylin            10 Alemany                14.78      14.96  -2.3  10   
  2 Acebo, Nina                9 South Pasadena         14.80      15.25  -2.3   8   
  3 Jackson, Maya             11 Des. Hot Spr.          15.27      15.44  -2.3   6   
  4 Craver, Kyndol            11 Woodbridge             15.30      15.45  -2.3   5   
  5 Hanrahan, Brittany        11 Mater Dei              16.09      15.90  -2.3   4   
  6 Agbodike, Ify             12 Lompoc                 15.89      16.03  -2.3   3   
  7 Sanchez, Emily            12 Covina                 15.94      16.48  -2.3   2   
  8 Dalley, Alexandria        11 San Luis Obispo        15.95      17.01  -2.3   1   
 -- Petersen, Kaylin          11 Brea Olinda            15.90         DQ  -2.3  pushed hurdle with h
Preliminaries
  4 Shaw, Lexi                11 San Juan Hills         15.55                  
 11 Solloa, Angelica          11 Rio Mesa               16.40                  
 12 Detzel, Zoe               12 South Pasadena         16.41                  
 13 Khalil, Christina         12 San Marcos             16.49                  
 14 Heising, Hannah           10 Woodbridge             16.55                  
 15 Enos, Alyssa              12 Cabrillo/Lom.          16.57                  
 15 Grant, Stephanie          12 Bellflower             16.57                  
 17 Tade, Helen                9 Gabrielins             16.63                  
 17 Regan, Sarah              11 Rosemead               16.63                  
 19 Cao, Alina                12 Gabrielins             16.65                  
 20 Sjoroos, Stephanie        12 Irvine                 16.67                  
 21 Davis, Maile              10 Palos Verdes           16.71                  
 22 Troboas, Emilie           12 Yorba Linda            16.82                  
 23 Aberle, Laurel            11 Harv.-West.            16.83                  
 24 Cusworth, Angelica         9 Atascadero             16.93                  
 25 Brown, Kerie              12 Granite Hills          17.00                  
 26 Lona, Deseree             11 St. Jos. (Lake.)       17.15                  
 27 Ghalbouney, Theressa      12 Notre Dame (S.O.       17.17                  
 28 Alvarez, Karina           12 Sierra Vista           17.24                  
 29 Smith, Ayana              10 Citrus Valley          17.32                  
 30 Gonzalez, Itzel           12 Artesia                17.46                  
 31 Ferrer, Claudia           12 Wilson (H.H.)          17.56                  
 32 Holroyd, Kilee            10 Pacifica (G.G.)        17.75                  
 33 Watkins, Kristan          11 Citrus Valley          17.93                  
 34 Marcia, Joselyn           12 El Segundo             24.92                  
 -- Smith, Kia                12 Monrovia                 DQ                   
 
Girls 300 Meter Hurdles D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Terry, ShebanetTe         11 Irvine                 44.84      43.62   10   
  2 Shaw, Lexi                11 San Juan Hills         45.13      44.62    8   
  3 Hines, India               9 St. Jos. (Lake.)       46.25      44.78    6   
  4 Atchley, Alexus           12 Yorba Linda            45.49      45.14    5   
  5 Acebo, Nina                9 South Pasadena         45.53      45.57    4   
  6 Hanrahan, Brittany        11 Mater Dei              46.82      45.86    3   
  7 Heising, Hannah           10 Woodbridge             46.23      46.42    2   
  8 Detzel, Zoe               12 South Pasadena         46.00      46.47    1   
  9 Cusworth, Angelica         9 Atascadero             46.06      47.68  
Preliminaries
 10 Chiu, Belle               12 Covina                 46.91             
 11 Craver, Kyndol            11 Woodbridge             47.12             
 12 Aberle, Laurel            11 Harv.-West.            47.58             
 13 Ekman, Lauren             12 Mater Dei              47.85             
 14 Grant, Stephanie          12 Bellflower             47.88             
 15 Brown, Kerie              12 Granite Hills          47.96             
 16 Becker, Ariel             11 San Luis Obispo        48.00             
 17 Petersen, Kaylin          11 Brea Olinda            48.08             
 18 Goodson, Bianca           12 Barstow                48.20             
 19 Davis, Maile              10 Palos Verdes           48.59             
 20 Guido, Diana              12 Estancia               48.68             
 21 Regan, Sarah              11 Rosemead               48.70             
 22 Balbuena, Daisy           11 Ocean View             49.18             
 23 Kratovil, Jade             9 Ocean View             49.22             
 24 Kunz, Anastasia           10 San Marcos             49.25             
 25 Lopez, Brittany           12 St. Lucy's             49.35             
 26 Covarrubias, Adrianna      9 Cabrillo/Lom.          49.87             
 27 Smith, Ayana              10 Citrus Valley          49.97             
 28 Jones, Jazmine            11 Citrus Valley          50.28             
 29 Owens, Kaley              11 El Segundo             50.38             
 30 Solis, Janet              12 Sierra Vista           50.39             
 31 Ferrer, Claudia           12 Wilson (H.H.)          50.53             
 32 Miller, Jazzmyn           11 Ramona                 51.19             
 33 Solloa, Angelica          11 Rio Mesa               51.25             
 34 Agbodike, Ify             12 Lompoc                 52.11             
 35 Natsume, Erin             10 Gabrielins             53.05             
 36 Espinoza, Karla           12 El Monte               54.03             
 37 Gonzalez, Itzel           12 Artesia                54.66             
 -- Harbin, Skylin            10 Alemany                  DQ              
 
Girls 4x100 Meter Relay D 3
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Monrovia                                            49.09      47.94   10   
     1) Smith, Kia 12                   2) Curry, Danielle 12             
     3) Thomas, Jasmine 11              4) Buchanan, Skylar 12            
  2 South Pasadena                                      48.57      48.34    8   
     1) Acebo, Nina 9                   2) Jackmon, Jazmin 9              
     3) Amido, Samantha 9               4) Willis, Kamia Rodil 10         
  3 Brea Olinda                                         49.10      48.72    6   
     1) Nolen, Emily 10                 2) Janneck, Jennifer 11           
     3) Chow, Jean 12                   4) Gishwiller, Kaitlin 11         
  4 Alemany                                             49.42      48.92    5   
     1) Watts, Asia 10                  2) Lambert, Leah 10               
     3) Harbin, Skylin 10               4) Island, Asia 10                
  5 Lutheran (Orange)                                   49.10      49.02    4   
     1) Barker, Parisia 10              2) Schlom, Alyssa 12              
     3) Pewthers, Hallie 12             4) Yamamoto, Shion 11             
  6 Santa Margarita                                     49.50      49.75    3   
     1) Willis, Geornay 10              2) DePillo, Jenna 11              
     3) Merritt, Kaitlyn 9              4) Walleigh, Heather 10           
  7 Bellflower                                          49.43      50.26    2   
     1) Osaji, Tracy 12                 2) Miller, Hannah 11              
     3) Grant, Stephanie 12             4) Brown, Ardisha 12              
 -- Mater Dei                                           48.35        DNF  
     1) Stoneman, Jessie 12             2) Radan, Emma 10                 
     3) Medina, Lupe 11                 4) Radan, Tara 10                 
 -- Notre Dame (S.O.)                                   48.93         DQ   pass out of zone
     1) Verin, Sarah 10                 2) Duvernay, Tyler 9              
     3) Asemota, Donatella 10           4) Asemota, Fendi 10              
Preliminaries
 10 Northwood                                           49.93             
     1) Lu, Erica 10                    2) Denson, Suzanne 12             
     3) Johnson, Madeline 11            4) Qian, Philine 10               
 11 Woodbridge                                          49.99             
     1) Jablonski, Brina 10             2) Craver, Maia 10                
     3) Hwang, Kelly 11                 4) Heising, Hannah 10             
 12 Atascadero                                          50.05             
 13 South Torrance                                      50.06             
 14 San Marcos                                          50.18             
 15 San Juan Hills                                      50.42             
 16 Tustin                                              50.42             
 17 Granite Hills                                       50.45             
 18 San Luis Obispo                                     50.62             
 19 Citrus Valley                                       50.78             
 20 Los Altos                                           51.10             
 21 Oak Park                                            51.28             
 22 Lompoc                                              51.75             
 23 Yucca Valley                                        51.87             
 24 Sierra Vista                                        51.91             
 25 Gabrielino                                          51.93             
 26 Beverly Hills                                       52.27             
 27 Covina                                              52.51             
 28 San Dimas                                           52.56             
 29 Burroughs/Rid.                                      52.76             
 30 Rosemead                                            52.84             
 31 Rim of the World                                    52.91             
 32 Ramona                                              53.11             
 -- Irvine                                                DQ              
 
Girls 4x400 Meter Relay D 3
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Harvard Westlake                                  3:56.20    3:46.52   10   
     1) Cook-Gist, Imani 9              2) Chapus, Cami 12                
     3) Copeland, Shea 9                4) Weissenbach, Amy 12            
  2 Mater Dei                                         3:59.28    3:49.88    8   
     1) Rambo, Ashlyn 10                2) Radan, Tara 10                 
     3) Medina, Lupe 11                 4) Radan, Emma 10                 
  3 South Pasadena                                    3:58.56    3:53.48    6   
     1) Kieffer-Wright, Claire 10       2) Anuakpado, Laura 11            
     3) Renken, Anika 11                4) Willis, Kamia Rodil 10         
  4 Santa Margarita                                   4:02.17    3:57.60    5   
     1) Hilley, Caroline 10             2) Merritt, Kaitlyn 9             
     3) Porter, Sarah 12                4) Roesgen, Rachel 12             
  5 Woodbridge                                        4:04.21    4:00.01    4   
     1) Oefelein, Kyle 10               2) Jablonski, Brina 10            
     3) Craver, Kyndol 11               4) Craver, Maia 10                
  6 San Juan Hills                                    4:01.27    4:00.25    3   
     1) Vandenberg, Kylee 11            2) Ott, Katie 12                  
     3) Shaw, Lexi 11                   4) Kruthers, Chelsea 12           
  7 San Marcos                                        4:05.10    4:01.21    2   
     1) Fisher, Jillian 10              2) Thwing, Annie 12               
     3) Carney, Ashley 10               4) Doe, Jane 9                    
  8 Beverly Hills                                     4:05.85    4:01.51    1   
     1) Simmons, Brianna 12             2) Torres, Vanessa 11             
     3) Wolff, Allison 11               4) Ting, Lily 11                  
Preliminaries
  6 Atascadero                                        4:02.33             
     1) Cason, Brittany 12              2) Cusworth, Angelica 9           
     3) De Los Santos, Anaiis 11        4) Orozco, Miriam 11              
  7 Palos Verdes                                      4:03.99             
     1) Mehra, Rebecca 12               2) Butler, Kylie 11               
     3) Wooley, Megan 11                4) Durko, Avery 11                
 11 Agoura                                            4:07.67             
     1) Garrison, Kelsie 10             2) Garrison, Taylor 9             
     3) Jelinski, Jessica 9             4) Severson, Jacqueline 10        
 12 St. Joseph (Lakewood)                             4:07.99             
 13 Monrovia                                          4:08.53             
 14 Northwood                                         4:08.93             
 15 Brea Olinda                                       4:10.06             
 16 Corona del Mar                                    4:10.55             
 17 Rio Mesa                                          4:11.67             
 18 Bonita                                            4:12.36             
 19 Ocean View                                        4:12.75             
 20 Notre Dame (S.O.)                                 4:14.16             
 21 Gabrielino                                        4:14.20             
 22 Nipomo                                            4:15.83             
 23 South Torrance                                    4:16.16             
 24 Granite Hills                                     4:16.29             
 25 Rosary                                            4:16.36             
 26 Yorba Linda                                       4:16.96             
 27 San Luis Obispo                                   4:17.49             
 28 Covina                                            4:18.11             
 29 San Marino                                        4:18.34             
 30 El Segundo                                        4:18.73             
 31 Burroughs/Rid.                                    4:20.00             
 32 Rosemead                                          4:20.37             
 33 Buena Park                                        4:21.81             
 34 Azusa                                             4:22.17             
 35 Citrus Valley                                     4:26.29             
 36 Jurupa Hills                                      4:28.32             
 37 Rubidoux                                          4:28.89             
 38 Yucca Valley                                      4:31.32             
 
Girls High Jump D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Saline, Taylor            10 Lutheran (Or.)       5-01.00    5-07.00   10   
  2 Kieffer-Wright, Claire    10 South Pasadena       5-01.00   J5-07.00    8   
  3 Nizdil, Raegan            11 Rio Mesa             5-01.00    5-05.00    6   
  4 Florent, Alex              9 Harv.-West.          5-01.00   J5-05.00    5   
  5 Forry, Savannah           12 Alemany              5-01.00   J5-05.00    4   
  6 Sando, Madelyn            12 Mater Dei            5-01.00    5-03.00    3   
  7 Wheatley, Dominique       10 Bonita               5-01.00   J5-03.00    2   
  8 Saucer, Jasmine           12 Brea Olinda          5-01.00    5-01.00    1   
 -- Remige, Kelsey            10 St. Lucy's           5-01.00         NH  
Preliminaries
 10 Spillman, Savannah         9 San Dimas            4-11.00             
 10 MacIel, Carolina           9 Mountain View        4-11.00             
 10 Daley, Jennifer           11 Costa Mesa           4-11.00             
 10 Hahn, Jami                11 Lutheran (Or.)       4-11.00             
 10 Mitchell, Sloane          10 South Pasadena       4-11.00             
 10 Coffelt, Taylor           12 Jurupa Valley        4-11.00             
 10 Bradford, Madeline        10 Woodbridge           4-11.00             
 10 Engelhardt, Kendall       10 Oak Park             4-11.00             
 10 Cameron, Christi          11 St. Lucy's           4-11.00             
 10 Selig, McKenzie           10 Rio Mesa             4-11.00             
 10 Earles, Ashley            10 Tustin               4-11.00             
 10 Jackson, Maya             11 Des. Hot Spr.        4-11.00             
 22 Yates, Faithe             12 Granite Hills        4-09.00             
 22 Jelinski, Jessica          9 Agoura               4-09.00             
 -- Armendariz, Melissa       12 San Dimas                NH              
 -- Hausman, Serena            9 Covina                   NH              
 -- Gatson, Brittany          11 Tahquitz                 NH              
 -- Lona, Deseree             11 St. Jos. (Lake.)         NH              
 -- Weaver, Meghan            12 El Segundo               NH              
 -- Quezada, Quinley           9 Rosemead                 NH              
 -- Gambora, Ariana           10 El Segundo               NH              
 -- Cooks, Maxine             10 Barstow                  NH              
 -- Tan, Carlene              12 Pacifica (G.G.)          NH              
 -- McCarthy, Savannah        11 Atascadero               NH              
 -- Morris, Rebecca           12 San Marino               NH              
 -- Spears, Alexandria         9 Hesperia                 NH              
 -- Dalley, Alexandria        11 San Luis Obispo          NH              
 
Girls Pole Vault D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Merritt, Kaitlyn           9 Santa Margarita     10-09.00   13-03.00   10   
  2 Johnson, Julie            11 Mater Dei           10-09.00   11-06.00    8   
  3 Greene, Sara              12 Mater Dei           10-09.00  J11-06.00    6   
  4 Welch, Kaylie             12 Mater Dei           10-09.00   11-00.00    5   
  5 Grabowski, Natalie        11 Santa Margarita     10-09.00   10-06.00    4   
  6 Carr, Chrissy             12 Atascadero          10-03.00   10-00.00    3   
  7 Mercado, Dre              11 Covina              10-03.00  J10-00.00    2   
 -- Boyer, Grace              11 Mater Dei           10-09.00         NH  
 -- Lozowski, Isabela         12 Mater Dei           10-09.00         NH  
Preliminaries
 10 Shepherd, Katherine       10 Lutheran (Or.)      10-03.00         J   
 10 Mazolewski, Hannah        10 Santa Margarita     10-03.00         J   
 12 Frum, Jenna               10 Mater Dei            9-09.00             
 13 Crowe, Elena              12 Harv.-West.          9-03.00             
 13 Chhem, Melissa            12 Rosemead             9-03.00             
 -- Sienko, Natalie           10 Yorba Linda              NH              
 -- Kummerfeldt, Cassy        11 St. Lucy's               NH              
 -- Riley, Keshonna           11 Granite Hills            NH              
 -- Tu, Van                   11 Rosemead                 NH              
 -- Grassl, Erica             12 So. Torrance             NH              
 -- Lui, Tiffany              10 Wilson (H.H.)            NH              
 -- Pfeifroth, Lauren         10 Wilson (H.H.)            NH              
 -- Calderon, Jennifer        12 Cerritos                 NH              
 -- Read, Kaley               12 Burr./Rid.               NH              
 -- Saldana, Briana           11 Ramona                   NH              
 -- Kim, Carolyn              10 El Segundo               NH              
 -- Yu, Vivian                10 Temple City              NH              
 -- Daly, Courtney            12 Palos Verdes             NH              
 -- Kwan, Anya                11 San Marino               NH              
 -- Garner, Rachel            10 South Pasadena           NH              
 -- Hall, Amanda              12 South Hills              NH              
 -- Miller, Corinne           12 Harv.-West.              NH              
 -- Huang, Ginny              10 Cerritos                 NH              
 -- Florescu, Anelise         10 Harv.-West.              NH              
 -- Greene, Renee             12 Mater Dei                NH              
 
Girls Long Jump D 3
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Wheatley, Dominique       10 Bonita              18-04.50   18-03.00   1.0  10   
     16-07.75(1.5) 17-09.25(1.5) 18-03(1.0) 18-02(-0.5)       
  2 Rossi, Marissa            12 Calabasas           17-04.50   18-02.75   1.9   8   
     17-01(0.6) 17-06.25(-0.6) 17-08.75(0.1) 18-02.75(1.9)       
  3 Acebo, Nina                9 South Pasadena      17-03.50   18-00.00   1.1   6   
     18-00(1.1) FOUL(0.2) FOUL(1.0) 16-08.75(-0.9)       
  4 Miranda, Rebecka          11 Cabrillo/Lom.       17-11.00   17-03.75  -0.1   5   
     17-03(+0.0) 17-03.75(-0.1) 16-11(+0.0) FOUL(3.0)       
  5 Buchanan, Skylar          12 Monrovia            17-00.50   17-03.50   0.4   4   
     FOUL(+0.0) 17-03.50(0.4) FOUL(0.8) FOUL(+0.0)       
  6 Jackmon, Jazmin            9 South Pasadena      17-09.00   16-11.50   1.3   3   
     16-10(1.3) 16-05.50(+0.0) 16-11.50(1.3) FOUL(1.2)       
  7 Young-Werner, Rian        10 Citrus Valley       18-01.00   16-07.00   0.6   2   
     FOUL(0.1) FOUL(0.3) 16-07(0.6) 16-01(-0.4)       
  8 Turk, Bailey              12 Santa Margarita     17-03.75   16-06.50  -1.6   1   
     16-03.50(2.8) 16-06.50(-1.6) 15-11(-0.6) 16-02.50(+0.0)       
  9 Jackson, Maya             11 Des. Hot Spr.       17-02.50   16-01.75   0.4 
     15-01.50(-0.8) 16-01.75(0.4) 13-11(+0.0) 15-04.25(1.1)       
Preliminaries
 10 Craver, Kyndol            11 Woodbridge          16-11.50              1.3 
 11 Stoneman, Jessie          12 Mater Dei           16-10.75              2.2 
 12 Dalley, Alexandria        11 San Luis Obispo     16-10.50             +0.0 
 13 Sanchez, Emily            12 Covina              16-09.75              0.3 
 14 Lambert, Leah             10 Alemany             16-08.50              1.0 
 15 Gilliam, Summer           10 Alemany             16-06.75             -0.2 
 16 Becker, Ariel             11 San Luis Obispo     16-06.50              0.1 
 17 Chiu, Belle               12 Covina              16-06.00              0.6 
 18 Grant, Stephanie          12 Bellflower          16-05.75              2.1 
 19 Lewis, Ekiah              11 Citrus Valley       16-04.50              0.1 
 19 Harper, Kelsey            10 San Luis Obispo     16-04.50             -0.7 
 21 Conklin, Abby             10 San Juan Hills      16-04.00              0.9 
 21 Asemota, Donatella        10 Notre Dame (S.O.    16-04.00              0.4 
 23 Ugoago, Beverly           11 Diamond Ranch       16-01.00              1.0 
 24 Holroyd, Kilee            10 Pacifica (G.G.)     16-00.00              0.2 
 25 Carney, Madison           10 Sonora              15-09.00              1.2 
 26 Woodings, Natalie         11 Woodbridge          15-01.00              0.6 
 27 Mackey, Gabriela          10 Northwood           15-00.50             +0.0 
 28 Quintero, Isabella        11 San Dimas           14-11.50              0.1 
 29 Hua, Sydney               11 Rosemead            14-11.00              0.1 
 30 Rivera, Carla             11 Sierra Vista        14-08.50              1.6 
 31 Adams, Tyler              11 So. Torrance        14-07.50             +0.0 
 32 Alexander, Shanice        11 Jurupa Hills        14-06.00             +0.0 
 33 Moreno, Magali            11 Sierra Vista        14-05.50              1.8 
 34 Bolusan, Brittany         10 Lompoc              14-04.00              0.7 
 35 Ho, Briella               12 Mountain View       14-01.00              0.5 
 
Girls Triple Jump D 3
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Wheatley, Dominique       10 Bonita              38-03.50   39-08.25   0.9  10   
     38-00(1.7) 39-07(0.2) 39-08.25(0.9) 38-10(1.7)       
  2 Miranda, Rebecka          11 Cabrillo/Lom.       37-02.00   39-02.75   1.1   8   
     38-04.75(1.5) 38-00.25(1.7) 39-02.75(1.1) FOUL(1.2)       
  3 Poole, Teyana             11 Yucca Valley        37-00.00   38-09.00   1.1   6   
     38-09(1.1) 38-06.75(1.1) FOUL(1.0) 37-03.25(0.1)       
  4 Young-Werner, Rian        10 Citrus Valley       37-01.00   37-08.00   0.5   5   
     34-08.75(1.5) 37-08(0.5) 35-09.75(1.7) 37-05.75(1.3)       
  5 Rossi, Marissa            12 Calabasas           36-06.50   37-03.75   0.4   4   
     34-11.75(1.1) 36-01.50(+0.0) 37-01.50(2.2) 37-03.75(0.4)       
  6 Sanchez, Emily            12 Covina              35-11.00   36-06.75   0.6   3   
     35-05.50(1.1) 36-04(1.1) 36-06.75(0.6) 35-08(2.2)       
  7 Turk, Bailey              12 Santa Margarita     36-01.00   36-01.25   1.5   2   
     34-08.75(2.2) 35-04.50(0.1) 36-01.25(1.5) 35-02.75(0.9)       
  8 Dalley, Alexandria        11 San Luis Obispo     34-10.00   35-08.50   1.7   1   
     34-11.75(1.7) 35-06.75(0.2) 35-04.25(0.9) 35-08.50(1.7)       
  9 Chiu, Belle               12 Covina              35-02.00   34-09.00   1.3 
     34-09(1.3) 33-10(1.0) 33-10.50(0.7) 34-04(2.0)       
Preliminaries
  8 Rhorer, Ashley            12 Santa Margarita     35-09.50              1.0 
 11 Fleming, Madalyn          12 West Torrance       34-09.00              0.6 
 12 Sando, Madelyn            12 Mater Dei           34-08.00              0.6 
 13 Mitchell, Sloane          10 South Pasadena      34-05.00             -1.0 
 14 Hudson, Kealia            10 South Pasadena      34-03.00              0.4 
 15 Harris, Shayla            10 South Hills         34-02.75             -1.3 
 16 White, Jade               11 Granite Hills       33-08.50              1.1 
 16 Woodings, Natalie         11 Woodbridge          33-08.50             -1.7 
 18 Torres, Grace             10 San Luis Obispo     33-08.25             -2.9 
 19 Harper, Kelsey            10 San Luis Obispo     33-06.00             -1.2 
 20 Faurot, Kayla             10 Bonita              33-04.50             -1.1 
 21 Jablonski, Brina          10 Woodbridge          33-02.00              0.5 
 21 Jankoviak, Cynthia        12 Temescal Canyon     33-02.00              1.0 
 23 Cotociu, Elizabeth        10 Pacifica (G.G.)     33-01.00              1.0 
 24 Meagher, Julia            12 Yorba Linda         32-09.00             +0.0 
 25 Agbabian, Sabrina          9 Notre Dame (S.O.    32-05.00              1.1 
 26 Hausman, Serena            9 Covina              32-03.50              1.2 
 27 Widdowson, Chloe          10 San Juan Hills      32-01.50             +0.0 
 28 Chatman, Jasmine          11 Buena Pk.           31-03.00              0.2 
 29 Agege, Efe                10 Harv.-West.         31-00.00              0.9 
 30 Ellis, Nicole             11 Rio Mesa            30-03.50             -1.1 
 31 Rivera, Carla             11 Sierra Vista        30-00.50              1.5 
 32 Stokes, Monique           11 Nipomo              30-00.00             -1.9 
 33 Ho, Briella               12 Mountain View       29-10.50             -1.6 
 34 Moreno, Magali            11 Sierra Vista        29-02.25             -0.3 
 -- Poindexter, Niema         10 Santa Barbara            ND               NWI 
 
Girls Shot Put D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Britt, Nia                 9 Alemany             46-07.25   45-04.00   10   
      42-07  45-04  FOUL  FOUL       
  2 Wilson, Karle'h           12 C.D.M.              42-01.00   42-07.00    8   
      42-02  42-07  41-05.25  41-01       
  3 Rotter, Jessica           12 St. Jos. (Lake.)    37-09.50   41-06.00    6   
      41-05  41-06  FOUL  38-02       
  4 Iwuchukwu, Ginika         10 Notre Dame (S.O.    37-11.50   38-09.00    5   
      FOUL  38-09  FOUL  FOUL       
  5 Ramirez, Cassie           12 Northview           37-05.00   38-01.00    4   
      FOUL  38-01  36-06.50  36-09       
  6 Devaney, Bridget          12 San Luis Obispo     38-01.00   36-08.00    3   
      FOUL  34-10.50  FOUL  36-08       
  7 Leverett, Tifnie          11 Ramona              37-03.00   36-05.50    2   
      32-01.50  30-09  35-07  36-05.50       
  8 Thomas, Sabrina           11 Monrovia            36-09.00   33-00.00    1   
      31-00  31-02.50  31-03  33-00       
 -- Shelton, Marina           12 Cerritos            38-04.00       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL       
Preliminaries
 10 Rake, Melissa             12 St. Lucy's          36-05.25             
 11 Kaveinga, Marie           11 Leuzinger           36-04.50             
 12 Vaccher, Courtney         10 Yorba Linda         35-05.50             
 13 Caskey, Kara              12 Mater Dei           34-11.00             
 14 Grassl, Erica             12 So. Torrance        34-10.25             
 15 Coyle, Courtney           11 Sonora              34-08.25             
 16 Miki-han, Kau ilani       10 Mater Dei           34-03.00             
 17 Nevitt, Taylor            10 Nipomo              33-09.00             
 18 Brown, Chisshnay           9 Lompoc              33-05.75             
 19 Weintraub, Connor         11 Notre Dame (S.O.    33-03.00             
 20 Theus, Dominque           10 Covina              33-00.75             
 21 Gomez, Marie              12 Temple City         32-09.75             
 21 Almanza, Franceline       12 B. Amat             32-09.75             
 23 Tupailesa, Ashley         12 Costa Mesa          32-06.75             
 24 Johnson, Shu'vonte        11 Ant.Valley          32-04.50             
 25 Pauu, Rachel              10 Rosary              32-04.25             
 26 Terrell, Stephanie        12 Temple City         32-03.75             
 27 Elliot, Victoria          12 Charter Oak         32-02.50             
 28 Ward, Megan               11 Northview           32-00.00             
 29 Johnson, Morgan           12 Woodbridge          31-09.00             
 30 Franklin, Madeline        10 Woodbridge          31-03.75             
 31 Glover, Tanisha            9 Ganesha             31-02.75             
 32 Gentle, Rekaya            12 Diamond Ranch       30-11.25             
 33 Vandenberg, Kylee         11 San Juan Hills      30-07.75             
 34 Ongalibang, Ashley        11 Des. Hot Spr.       30-03.25             
 35 Campos, Eliana            11 Rosemead            29-10.75             
 36 Esho, Liz                 10 Citrus Valley       29-02.50             
 37 Tapia, Esbeydi            12 Orange              27-07.75             
 -- Suaava, Rachelle          12 Palos Verdes             ND              
 -- Dunn, Yejadai             12 Granite Hills            ND              
 -- Simmons, Brianna          12 Cent./Comp.              ND              
 
Girls Discus Throw D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Caskey, Kara              12 Mater Dei             140-06     132-05   10   
      FOUL  FOUL  129-04  132-05       
  2 Wilson, Karle'h           12 C.D.M.                134-08     130-04    8   
      121-05  130-04  95-06  121-03       
  3 Hanna, Tawny              12 Irvine                136-01     127-11    6   
      127-11  117-10  FOUL  115-10       
  4 Peyton, Erica             12 Notre Dame (S.O.      137-05     123-08    5   
      123-08  117-07  FOUL  108-00       
  5 Thomas, Sabrina           11 Monrovia              126-09     120-07    4   
      112-06  120-07  119-00  120-01       
  6 Devaney, Bridget          12 San Luis Obispo       123-08     119-09    3   
      118-07  117-02  FOUL  119-09       
  7 Andino, Mary              11 San Luis Obispo       122-04     109-02    2   
      FOUL  FOUL  FOUL  109-02       
  8 Ford, Kara                11 Pacifica (G.G.)       116-03     108-11    1   
      100-03  107-01  107-01  108-11       
  9 Shelton, Marina           12 Cerritos              120-02     101-00  
      FOUL  96-11  FOUL  101-00       
Preliminaries
 10 Almanza, Franceline       12 B. Amat               114-10             
 11 Lewis, Rebekah            10 C.D.M.                113-00             
 12 Ramirez, Cassie           12 Northview             112-00             
 13 Sanders, Anissa           11 Santa Barbara         111-05             
 14 Rossi, Marissa            12 Calabasas             110-05             
 15 Kandell, Jennifer          9 Burr./Rid.            107-09             
 16 Sanchez, Vanessa          12 Des. Hot Spr.         107-07             
 17 Castro, Valeria           11 Covina                107-05             
 18 Kandell, Rebecca          11 Burr./Rid.            107-04             
 19 Rake, Melissa             12 St. Lucy's            107-01             
 19 Roffel, Elena             12 Rio Mesa              107-01             
 21 Johnson, Shu'vonte        11 Ant.Valley            105-02             
 22 Tupailesa, Ashley         12 Costa Mesa            103-00             
 23 Wright, Kat               12 Notre Dame (S.O.      101-10             
 23 Gomez, Marie              12 Temple City           101-10             
 25 Metoyer, Stephanie        12 Des. Hot Spr.         101-00             
 26 Kluge, Marley             11 Notre Dame (S.O.       99-08             
 27 Vandenberg, Kylee         11 San Juan Hills         98-08             
 28 Coyle, Courtney           11 Sonora                 98-05             
 29 Miki-han, Kau ilani       10 Mater Dei              97-09             
 30 Pacheco, Ashley           12 La Puente              97-08             
 31 Griffin, Kiera            12 West Torrance          97-05             
 32 Theus, Dominque           10 Covina                 96-08             
 33 Bucknovitz, Sarah         11 Oak Park               96-02             
 34 Nevitt, Taylor            10 Nipomo                 96-01             
 35 Hayes, Malia               9 Ocean View             93-00             
 36 Mitchell, Krista          12 Tahquitz               92-10             
 37 Campos, Eliana            11 Rosemead               92-04             
 38 Tapia, Esbeydi            12 Orange                 91-06             
 39 Macias, Jasmine           12 Pioneer                87-06             
 40 Simmons, Brianna          12 Cent./Comp.            82-06             
 41 Graham, Aubree            12 West Torrance          80-10             
 42 Maulalo, Maranatha        12 Bellflower             79-04             
 43 Chavez, Lesli             11 Rim of the World       78-02             
 44 Garcia-Bailey, Unique     10 Banning                74-00             
 
Girls 100 Meter Dash D 4
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Faulknor, Alexis          12 Serra                  11.91      11.76   0.6  10   
  2 Peterson, Sierra          10 St. Mary's Acad.       11.95      11.81   0.6   8   
  3 Berry, Amara              12 Webb                   12.25      12.05   0.6   6   
  4 Brown, Maya               12 Serra                  12.19      12.07   0.6   5   
  5 Moore, Schuyler            9 Oaks Christian         12.27      12.22   0.6   4   
  6 Ogbunamiri, Ugo           11 Notre Dame Acad.       12.17      12.33   0.6   3   
  7 Pavageau, Jade            11 Serra                  12.37      12.35   0.6   2   
  8 Hughes, Allanah           10 St. Mary's Acad.       12.41      12.41   0.6   1   
  9 Mitchell, Kayla            9 Crossroads             12.53      12.66   0.6 
Preliminaries
 10 Byers, Alayah              9 Maranatha              12.58                  
 11 Dunk, Jahdai              11 Valley Chr. (C)        12.63                  
 11 Byrd, Jade                11 Marymount              12.63                  
 13 Haynes, Ashley            11 St. Mary's Acad.       12.66                  
 13 Goss, Zoe                 10 Sierra Canyon          12.66                  
 15 Da Sylveria, Breanna       9 Marshall               12.67                  
 16 Newsome, Khristlyn        12 Maranatha              12.69                  
 17 Lankford, Madison         11 Cal. Chap./SA          12.73                  
 17 Poindexter, Nicole        12 B. Diego               12.73                  
 19 Elad, Matgella            10 Aquinas                12.77                  
 20 Cooper, Brittany           9 Paraclete              12.78                  
 21 Gonzales, Alessandra      11 La Salle               12.79                  
 22 Barrera, Harley           11 Mayfield               12.82                  
 23 Washa, Brianna             9 Oxford Academy         12.83                  
 24 Box, Daryan               11 St. Bonaventure        12.88                  
 24 Petrov, Marylin           11 Providence             12.88                  
 26 Astrup, Ariel              9 New Roads              12.89                  
 27 Fellows, Chastity         11 Blair                  13.02                  
 28 Houston, Dominique        12 Ontario Chr.           13.05                  
 29 Warlick, Berkley          10 Louisville             13.16                  
 30 Hernandez, Alejandra      12 Holy Family            13.24                  
 31 House, Summer             11 Linfield               13.26                  
 32 Brink, Carly              12 Vasquez                13.38                  
 33 Cordell, Sydni            12 Desert                 13.39                  
 34 Thomson, Rachel           12 Desert                 13.52                  
 35 Gaston, Lauren            10 Pacifica Chr.          13.54                  
 36 DeSevren-Jacquet, Kalie   12 Acad Ac.Ex.            13.62                  
 37 Beckstead, Emily          12 Kern Valley            13.87                  
 38 Dibernardo, Jenna         12 Mary Star              13.91                  
 
Girls 200 Meter Dash D 4
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Peterson, Sierra          10 St. Mary's Acad.       24.44      23.88   1.1  10   
  2 Faulknor, Alexis          12 Serra                  24.16      24.12   1.1   8   
  3 Alakija, Danni            11 Oaks Christian         24.83      24.32   1.1   6   
  4 Moore, Schuyler            9 Oaks Christian         25.04      24.58   1.1   5   
  5 Berry, Amara              12 Webb                   24.83      24.63   1.1   4   
  6 Brown, Maya               12 Serra                  24.73      24.83   1.1   3   
  7 Toliver, Rachel           11 St. Mary's Acad.       24.74      25.06   1.1   2   
  8 Ogbunamiri, Ugo           11 Notre Dame Acad.       25.61      25.15   1.1   1   
  9 Da Sylveria, Breanna       9 Marshall               25.80      25.75   1.1 
Preliminaries
  7 Pavageau, Jade            11 Serra                  25.01                  
 11 Mitchell, Kayla            9 Crossroads             25.98                  
 12 Poindexter, Nicole        12 B. Diego               25.99                  
 13 Marenco, Kasey            11 Marlborough            26.15                  
 14 Byrd, Jade                11 Marymount              26.22                  
 15 Dunk, Jahdai              11 Valley Chr. (C)        26.28                  
 16 Lewis, Ari                10 Windward               26.31                  
 17 Elad, Margella            10 Aquinas                26.44                  
 18 Webb, Miah                 9 Flintridge Prep        26.45                  
 19 Cooper, Brittany           9 Paraclete              26.49                  
 20 Powell, Alexis            10 Paraclete              26.54                  
 21 Williams, Araya            9 Pomona Catholic        26.66                  
 22 Washa, Brianna             9 Oxford Academy         26.77                  
 23 Barrera, Harley           11 Mayfield               26.86                  
 24 Barnett, Maia             10 Archer                 27.12                  
 25 Benson, Jasmine           12 Rolling Hills Pr       27.32                  
 26 Albright, Stephanie       11 Ontario Chr.           27.44                  
 27 Green, Kennedy             9 Thacher                27.47                  
 28 Astrup, Ariel              9 New Roads              27.61                  
 29 Gackenbach, Colyn         11 Desert Ch/L            27.68                  
 30 Gaston, Lauren            10 Pacifica Chr.          27.93                  
 31 Best, Nandi               12 Whitney                28.19                  
 32 DeSevren-Jacquet, Kalie   12 Acad Ac.Ex.            28.32                  
 33 Campbell, Taylor          10 Alverno                28.39                  
 33 Thomson, Rachel           12 Desert                 28.39                  
 35 Dibernardo, Jenna         12 Mary Star              29.41                  
 
Girls 400 Meter Dash D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 James, Renetia            12 Serra                  57.05      54.77   10   
  2 Alakija, Danni            11 Oaks Christian         57.51      55.00    8   
  3 Ezumah, Chimere           11 Serra                  55.60      55.23    6   
  4 Agudo, Kayah              12 Serra                  56.80      55.96    5   
  5 Johnson, Sarah             9 Oaks Christian         57.70      57.15    4   
  6 Buckley, Summer           10 St. Mary's Acad.       58.22      57.46    3   
  7 Hale, Aliyah               9 St. Mary's Acad.       58.62      57.77    2   
  8 Henderson, Zuri            9 St. Mary's Acad.       58.74      58.17    1   
  9 Stanley, Lois             11 Carpinteria            58.93      58.53  
Preliminaries
 10 Seaman, Adelaide          12 Marymount              58.94             
 11 Marenco, Kasey            11 Marlborough            58.97             
 12 Kelly, Linsey             12 Paraclete              59.64             
 13 Mokri, Clara              10 Marlborough            59.91             
 14 Montgomery, Kayla          9 Flint Sac. Hrt.        60.03             
 15 Pecantte, Morgan           9 St. Mary's Acad.       60.66             
 16 Webb, Miah                 9 Flintridge Prep        60.78             
 17 Washngton, Drew           12 Flint Sac. Hrt.        60.82             
 18 Miller, Ravyn             10 St. Mary's Acad.       60.90             
 19 Westbrook, Breauna        12 Valley Chr. (C)        61.25             
 20 Harunk, Katie             11 Rolling Hills Pr       61.67             
 21 Matthiessen, Diana         9 Poly (Pasadena)        61.71             
 22 Scott, Emily              10 Cal. Chap./SA          62.00             
 23 Beavers, Maddie           10 Crean  Luth.           62.10             
 24 Williams, Araya            9 Pomona Catholic        62.40             
 25 Zolliecoffer, Jordan       9 Crossroads             63.11             
 26 Blakely, Eryn             11 Alverno                63.19             
 27 Fields, heather           11 Templeton              63.21             
 28 Irvine, Shaine             9 Sierra Canyon          63.34             
 29 Spry, Kelsea              11 Santa Ynez             63.39             
 30 Rowely, Alexis            10 Windward               63.49             
 31 Gackenbach, Colyn         11 Desert Ch/L            64.06             
 32 Harunk, Kellie            11 Rolling Hills Pr       64.14             
 33 Haddad, Isabella          10 Brentwood              64.16             
 34 Abbott, Maddy              9 Sage Hill              64.51             
 35 Vargas, Jacqueline        10 Sac. Heart Jesus       64.55             
 36 Wittry, Amanda            10 Maranatha              64.56             
 37 Rhinehart, Hannah         12 Western Christia       65.33             
 38 Melendrez, Ariel          12 St. Paul               65.46             
 39 Potter, Katye              9 Summit Leade           66.08             
 40 Morino, Ana               12 Fillmore               66.73             
 41 Paz, Jasmine              10 Cate                   67.67             
 
Girls 800 Meter Run D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Camacho, Savannah         12 Templeton            2:10.35    2:09.48   10   
  2 Crowther, Jackie           9 Linfield             2:16.15    2:13.59    8   
  3 James, Renetia            12 Serra                2:17.70    2:15.72    6   
  4 Haysbert, Katherine       11 Alverno              2:18.55    2:16.37    5   
  5 Gancedo, Evan             10 Poly (Pasadena)      2:19.56    2:17.96    4   
  6 Niederhaus, Noelle        11 Flint Sac. Hrt.      2:18.42    2:18.10    3   
  7 Petrusson, Holly          10 La Reina             2:20.67    2:18.88    2   
  8 Reinke, Kelly             12 La Reina             2:20.05    2:19.04    1   
  9 Brajkovich, Rachel        12 La Reina             2:20.45    2:27.97  
Preliminaries
 10 Russell, Veronica          9 Templeton            2:20.82             
 11 Marvil, Jamie             11 Marymount            2:20.91             
 12 Sulaitis, Allie           11 Morro Bay            2:21.44             
 13 Kijima, Reika             12 Ojai Valley          2:22.00             
 14 Cerise, Alex              10 La Reina             2:22.04             
 15 Velarde, Alexia           12 Marywood-Pal         2:22.11             
 16 Huning, Megan             12 Oaks Christian       2:22.57             
 17 Ackerman, Anouk           12 Thacher              2:23.93             
 18 Crawford, Janie            9 Laguna Beach         2:24.35             
 19 Lim, Borah                12 Whitney              2:24.54             
 20 Mason, Laura              11 Maranatha            2:24.77             
 21 Wheeler, Hayley           11 L.A. Baptist         2:26.05             
 22 Grenier, Madison          11 Paraclete            2:26.18             
 23 Cordano, Christina        11 Mayfield             2:27.54             
 24 Ezumah, Chimere           11 Serra                2:27.76             
 25 Sprock, Raina             10 Sierra Canyon        2:28.34             
 26 Monica, Chanel            11 Xavier Prep          2:29.08             
 27 Mitchell, Amanda          12 Desert Ch/L          2:30.52             
 28 Martinez, Esmerelda        9 Pomona Catholic      2:30.56             
 29 Zambrano, Jenifer          9 Oxford Academy       2:31.70             
 30 Harunk, Katie             11 Rolling Hills Pr     2:31.88             
 31 Roberts, Sara             12 29 Palms             2:32.87             
 32 Venema, Sofia              9 Desert Ch/L          2:33.61             
 33 Melendrez, Ariel          12 St. Paul             2:33.68             
 34 Johnson, Nora              9 Poly (Pasadena)      2:33.94             
 35 Naman, Julia              11 Arrow. Chr.          2:34.69             
 36 Bermani, Sumer            10 Paraclete            2:34.94             
 37 Griffin, Megan            12 Linfield             2:34.97             
 38 Henderson, Zuri            9 St. Mary's Acad.     2:35.72             
 39 Pecantte, Morgan           9 St. Mary's Acad.     2:36.09             
 40 Chitjan, Sydney           10 Marlborough          2:36.26             
 41 Hernandez, Lauren         10 Imm. Heart           2:36.67             
 42 Sells, Megan              11 Ex. Educ. Ctr.       2:36.95             
 43 Villalobos, Maria         11 Fillmore             2:37.06             
 44 Stein, Madi               11 Viewpoint            2:37.21             
 45 Treiman, Geffen           11 Archer               2:38.26             
 46 Diaz, Megan               10 Sage Hill            2:38.64             
 47 Grove, Elizabeth           9 Paraclete            2:39.34             
 48 Budroe, Brielle           10 Laguna Beach         2:39.37             
 49 Diaz, Laura               10 St. Matthias         2:39.80             
 
Girls 1600 Meter Run D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Camacho, Savannah         12 Templeton            5:06.39    4:59.67   10   
  2 Hunt, Kellian             12 Whittier Christi     5:05.55    5:04.19    8   
  3 Brajkovich, Rachel        12 La Reina             5:07.54    5:05.19    6   
  4 Maurer, Lauren             9 Crean  Luth.         5:05.11    5:06.05    5   
  5 Velarde, Alexia           12 Marywood-Pal         5:06.66    5:06.87    4   
  6 Tercek, Katherine         12 Marlborough          5:11.71    5:11.30    3   
  7 Currin, Sophie            11 Vista Mar            5:11.63    5:13.06    2   
  8 Strickland, Natasha       12 Laguna Beach         5:05.12    5:15.57    1   
  9 Kijima, Reika             12 Ojai Valley          5:09.95    5:17.97  
Preliminaries
 10 Lindholm, Colby           11 J. Serra             5:12.63             
 11 Ruiz, Valeria             10 Xavier Prep          5:15.83             
 12 Rigali, Beth              10 St. Joseph (S.M.     5:16.41             
 13 Grenier, Madison          11 Paraclete            5:16.56             
 14 Russell, Veronica          9 Templeton            5:17.18             
 15 Zino, Lily                 9 Vista Mar            5:20.56             
 16 Lim, Borah                12 Whitney              5:23.52             
 17 Shanahan, Danielle        11 B. Montgomery        5:23.75             
 18 Gancedo, Evan             10 Poly (Pasadena)      5:23.76             
 19 Cordano, Christina        11 Mayfield             5:24.57             
 20 Marvil, Jamie             11 Marymount            5:27.17             
 21 Pietrzyk, Caroline         9 Malibu               5:27.26             
 22 Frank, Alyssa             10 La Reina             5:28.42             
 23 Canzona, Gina              9 Imm. Heart           5:28.67             
 24 Sprock, Raina             10 Sierra Canyon        5:29.81             
 25 Ogle, Madeline             9 Morro Bay            5:30.39             
 26 Evans, Kate               10 Flintridge Prep      5:31.40             
 27 Clark, Olivia              9 Laguna Beach         5:31.68             
 28 Garfin, Hannah            11 Valley Chr. (C)      5:33.29             
 29 Roberts, Sara             12 29 Palms             5:35.65             
 30 Walsh, Adrian             12 Cate                 5:37.47             
 31 Venema, Sofia              9 Desert Ch/L          5:38.76             
 32 Ivins, Alyssa             12 Valley Chr. (C)      5:39.28             
 33 Monson, Kristin           10 Paraclete            5:40.67             
 34 Andreassen, Krista        10 La Reina             5:45.71             
 35 Diaz, Megan               10 Sage Hill            5:49.87             
 36 Tafoya, Alexis             9 Fillmore             5:51.69             
 37 Barron, Jasmine           12 St. Paul             5:53.07             
 38 Moore, Kylie              11 Linfield             5:54.40             
 39 Carruth, Caty             10 Cal. Chap./Down.     5:58.92             
 40 Pandiri, Sonaali          10 Crossroads           6:00.56             
 41 Sementelli, Allie          9 St. Genevieve        6:13.31             
 42 Morales, Sammy            11 San Gabriel Miss     6:21.93             
 
Girls 3200 Meter Run D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Maurer, Lauren             9 Crean  Luth.        10:56.17   10:57.05   10   
  2 Hunt, Kellian             12 Whittier Christi    11:18.10   11:15.90    8   
  3 Tercek, Katherine         12 Marlborough         11:14.47   11:22.15    6   
  4 Hope, Kiana                9 Fillmore            11:33.25   11:32.84    5   
  5 Lindholm, Colby           11 J. Serra            11:24.57   11:36.61    4   
  6 Ruiz, Valeria             10 Xavier Prep         11:25.04   11:56.41    3   
  7 Pietrzyk, Caroline         9 Malibu              11:35.76   11:56.60    2   
  8 Fujiwara, Melanie         11 Paraclete           11:36.45   12:02.24    1   
Preliminaries
  3 Meyers, Jessica           12 Santa Ynez          11:12.05             
  5 Velarde, Alexia           12 Marywood-Pal        11:22.02             
 10 Meads, Jody                9 Mammoth             11:36.12             
 12 Zino, Lily                 9 Vista Mar           11:40.55             
 13 Evans, Kate               10 Flintridge Prep     11:42.99             
 14 Frank, Alyssa             10 La Reina            11:43.46             
 15 Clark, Olivia              9 Laguna Beach        11:45.83             
 16 Currin, Sophie            11 Vista Mar           11:46.35             
 17 Joseph, Lauren            11 Mayfield            11:47.34             
 18 Rivas, Alyssa             10 Mayfield            11:55.57             
 19 Power, Rachael             9 Desert Ch/L         11:55.68             
 20 Grove, Annie              12 B. Montgomery       11:58.63             
 21 Riley, Bethany            10 Cal. Chap./SA       11:59.29             
 22 Ivins, Alyssa             12 Valley Chr. (C)     12:04.69             
 23 Taylor, Ann               10 Templeton           12:18.69             
 24 Flores, Ashley            11 Sac. Heart Jesus    12:20.29             
 25 Bravo, Rosita             11 Big Bear            12:27.75             
 26 Brajkovich, Ariana         9 La Reina            12:28.30             
 27 Lizza, Meg                11 Xavier Prep         12:31.14             
 28 Crowther, Jackie           9 Linfield            12:38.00             
 29 Barron, Jasmine           12 St. Paul            12:44.80             
 30 Tafoya, Alexis             9 Fillmore            12:50.31             
 31 Howell, Allie              9 Imm. Heart          12:51.25             
 32 Doan, Candice              9 Oxford Academy      12:53.30             
 33 Wong, Stephanie            9 Marshall            12:54.15             
 34 Carruth, Caty             10 Cal. Chap./Down.    12:58.13             
 35 Andressoo, Brittany        9 Sage Hill           13:02.07             
 36 Ortiz, Melissa            11 St. Matthias        13:05.57             
 37 Rhode, Leila              10 Linfield            13:06.49             
 38 Memel, Katie               9 Imm. Heart          13:09.23             
 39 Reyes, Julie              12 Rosamond            13:15.73             
 40 Becerra, Jennifer         10 St. Matthias        13:28.00             
 41 Hernandez, Cristina       11 St. Paul            13:28.67             
 42 Fishman, Theresa           9 Vista Mar           13:30.62             
 43 Pandiri, Sonaali          10 Crossroads          13:31.23             
 44 Thacker, Taylor            9 29 Palms            13:34.70             
 45 Puebla, Lauren            12 Cant./Sac. Hrt.     13:47.94             
 
Girls 100 Meter Hurdles D 4
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Crear, Ebony              10 Maranatha              14.18      14.17  -0.4  10   
  2 Anderson, Kyra             9 St. Mary's Acad.       15.19      14.79  -0.4   8   
  3 Ledet, Tanisha            12 Serra                  15.35      15.16  -0.4   6   
  4 Hale, Aliyah               9 St. Mary's Acad.       16.17      15.82  -0.4   5   
  5 Flowers, Kaitlyn          10 St. Joseph (S.M.       15.90      16.26  -0.4   4   
  6 Cabral, Jontelle           9 Oaks Christian         15.81      16.28  -0.4   3   
  7 Aupiu, Ayzha              11 Oaks Christian         15.49      16.36  -0.4   2   
  8 Avel, Tanee               10 Serra                  16.66      16.43  -0.4   1   
  9 Stutz, Jaimee             12 Ontario Chr.           15.82      16.51  -0.4 
Preliminaries
 10 Spykstra, Anna             9 Ontario Chr.           16.79                  
 11 Grundy, Dayna             11 Notre Dame Acad.       16.80                  
 12 Lazic, Alexandra          11 Marlborough            16.83                  
 13 Holm, Lisa                11 Valley Chr. (C)        16.84                  
 14 Hyland, Venezia           11 Mayfield               17.09                  
 15 Occhipinti, Tori          11 Crean  Luth.           17.24                  
 16 Sullivan, Katelyn         11 La Reina               17.27                  
 17 Sholes, Rataeja           10 Valley Chr. (C)        17.29                  
 18 Abegunrin, Simone         10 Poly (Pasadena)        17.36                  
 19 Kenworthy, Alexis         10 Brentwood              17.54                  
 20 Cormier, Alex             11 St. Anthony            17.56                  
 21 Green, Kylie              12 Marshall               17.57                  
 22 Petrov, Marylin           11 Providence             17.59                  
 23 Rios, Erica               12 Oxford Academy         17.62                  
 24 Winson, Darby             10 Laguna Beach           18.03                  
 25 Tokunboh, Ivie            12 Webb                   18.11                  
 26 Hurst, Morgan             12 Hesperia Chr           18.28                  
 26 Snead, Pearl              11 Big Bear               18.28                  
 28 Francesca, Caruncho       10 Notre Dame Acad.       18.39                  
 29 Washa, Brianna             9 Oxford Academy         18.53                  
 30 Greenwald, Maya            9 New Roads              18.77                  
 31 Lane, Jillian             12 Desert                 18.95                  
 32 Collier, Becky            11 Woodcrest Chr.         19.09                  
 33 Woodson, Savannah         10 Silver Valley          19.30                  
 34 Sandoval, Gloria          12 Sac. Heart Jesus       19.38                  
 35 Rios-Morrisey, Jackie     12 29 Palms               19.40                  
 36 Gillam, Lindsay           11 Hamilton               19.48                  
 37 Goli, Amanda              12 St. Monica             20.02                  
 38 Langford, Stacy           10 Templeton              20.50                  
 39 Washington, Kory          12 Ex. Educ. Ctr.         23.69                  
 
Girls 300 Meter Hurdles D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Crear, Ebony              10 Maranatha              45.07      42.46   10   
  2 Hale, Aliyah               9 St. Mary's Acad.       45.35      43.61    8   
  3 George, Megan             11 Serra                  46.11      45.48    6   
  4 Buckley, Summer           10 St. Mary's Acad.       46.58      45.49    5   
  5 Kennedy, Kate             10 Flintridge Prep        46.08      45.64    4   
  6 Ledet, Tanisha            12 Serra                  46.11      46.02    3   
  7 Divinity, Alai            10 St. Mary's Acad.       46.17      46.26    2   
  8 Johnson, Sydney           11 St. Mary's Acad.       47.03      46.95    1   
  9 Anderson, Kyra             9 St. Mary's Acad.       46.36      47.57  
Preliminaries
 10 Stutz, Jaimee             12 Ontario Chr.           47.53             
 11 Litonjua, Tiara           11 Nordhoff               47.84             
 12 Hilfer, Ashly             10 Arrow. Chr.            48.86             
 13 James, Hailey             11 Flint Sac. Hrt.        48.92             
 13 Flowers, Kaitlyn          10 St. Joseph (S.M.       48.92             
 15 Finney, Megan             10 Notre Dame (Riv.       49.38             
 16 Holm, Lisa                11 Valley Chr. (C)        49.41             
 17 Blakely, Eryn             11 Alverno                49.50             
 18 Trenton, Sarah            10 Windward               49.68             
 19 Aupiu, Ayzha              11 Oaks Christian         49.71             
 20 Patterson, Sealea          9 Cal. Chap./SA          49.82             
 21 Neman, Sophia              9 Brentwood              50.40             
 22 Rios, Erica               12 Oxford Academy         50.50             
 23 Edwards, Brooke           11 Poly (Pasadena)        50.71             
 24 Diara, Yasmine             9 Whitney                50.83             
 25 Kenworthy, Alexis         10 Brentwood              51.24             
 26 Spykstra, Anna             9 Ontario Chr.           51.33             
 27 Da Sylveria, Ashley       10 Marshall               51.78             
 28 Evensen, Katrine          11 Desert                 51.84             
 29 Smith, Sydney             10 Marlborough            51.99             
 30 Sholes, Rataeja           10 Valley Chr. (C)        52.18             
 31 Hurst, Morgan             12 Hesperia Chr           52.81             
 32 Barbour, Miranda           9 Templeton              52.92             
 33 Homstad, Caitline         12 Marymount              53.36             
 34 Goli, Amanda              12 St. Monica             53.43             
 35 Harunk, Kellie            11 Rolling Hills Pr       53.72             
 36 Domine, Casey             12 Oakwood                53.91             
 37 Divine, Megan             11 Marymount              54.45             
 38 Becker, Hutton            11 Thacher                55.00             
 39 Parsons, Michelle         12 Desert Ch/L            55.82             
 40 Mahoney, Maire            12 Pomona Catholic        56.61             
 41 Zavala, Jessica           10 Cal. Chap./Down.       57.20             
 
Girls 4x100 Meter Relay D 4
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Serra                                               47.47      45.80   10   
     1) Brown, Maya 12                  2) Ezumah, Chimere 11             
     3) Pavageau, Jade 11               4) Faulknor, Alexis 12            
  2 St. Mary's Academy                                  47.33      46.04    8   
     1) Hughes, Allanah 10              2) Peterson, Sierra 10            
     3) Hale, Aliyah 9                  4) Tolliver, Rachel 11            
  3 Oaks Christian                                      47.33      47.07    6   
     1) Moore, Schuyler 9               2) Johnson, Sarah 9               
     3) Culhane, Asha 10                4) Alakija, Danni 11              
  4 Marymount                                           49.56      48.88    5   
     1) Homstad, Caitline 12            2) Watne, Frances 12              
     3) Seaman, Adelaide 12             4) Byrd, Jade 11                  
  5 Notre Dame Academy                                  50.13      49.41    4   
     1) Ogbunamiri, Ugo 11              2) Mitchell, Torrie 9             
     3) Sandfield, Tahara 11            4) Grundy, Dayna 11               
  6 Valley Christian (Cerr.)                            50.24      50.00    3   
     1) Sholes, Rataeja 10              2) Dunk, Jahdai 11                
     3) Henry, Alyx 11                  4) Westbrook, Breauna 12          
  7 Paraclete                                           50.38      50.03    2   
     1) Cooper, Brittany 9              2) Kelly, Linsey 12               
     3) Cruz, Veronica 12               4) Parish, Lauren 11              
  8 Maranatha                                           50.41      50.29    1   
     1) Byers, Alayah 9                 2) Crear, Ebony 10                
     3) Brennan, Romana 9               4) Newsome, Khristlyn 12          
  9 Marlborough                                         50.24      50.45  
     1) Marenco, Kasey 11               2) Mokri, Clara 10                
     3) Ethington, Lena 9               4) Goodkin, Jessica 12            
Preliminaries
 10 Flintridge Sacred Heart                             50.63             
     1) Vargas, Stephanie 12            2) Washngton, Drew 12             
     3) Moon, Daelyn 11                 4) Montgomery, Kayla 9            
 11 St. Bonaventure                                     50.75             
     1) Box, Daryan 11                  2) Gear, Natalie 12               
     3) Ondrejko, Krysten 11            4) Tougas, Laura 12               
 12 Louisville                                          51.00             
 13 Windward                                            51.14             
 14 Ontario Christian                                   51.34             
 15 Webb                                                51.42             
 16 L.A. Baptist                                        51.45             
 17 La Salle                                            51.79             
 18 Marshall                                            51.93             
 19 Brentwood                                           51.94             
 20 Bishop Montgomery                                   51.99             
 21 Calvary Chapel/Santa Ana                            52.12             
 22 Poly (Pasadena)                                     52.23             
 23 Crossroads                                          52.38             
 24 Sage Hill                                           52.52             
 25 Morro Bay                                           52.54             
 26 Laguna Beach                                        52.68             
 27 Desert                                              52.95             
 28 Desert Christian/Lan.                               53.48             
 29 Notre Dame (Riv)                                    53.61             
 30 Archer                                              53.78             
 31 Oxford Academy                                      53.86             
 32 Aquinas                                             53.88             
 33 Pacifica Christian                                  53.92             
 34 Linfield                                            54.62             
 35 Big Bear                                            54.77             
 36 Crean Lutheran                                      54.99             
 37 Excelsior Educ. Center                              55.25             
 38 St. Matthias                                        55.40             
 39 Silver Valley                                       55.46             
 40 Mary Star of the Sea                                55.64             
 41 Hamilton                                            56.73             
 -- St. Genevieve                                         DQ              
 -- Mayfield                                              DQ              
 -- Alverno                                               DQ              
 -- Templeton                                             DQ              
 
Girls 4x400 Meter Relay D 4
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Serra                                             3:52.80    3:44.53   10   
     1) Agudo, Kayah 12                 2) James, Renetia 12              
     3) George, Megan 11                4) Ezumah, Chimere 11             
  2 St. Mary's Academy                                4:05.25    3:47.46    8   
     1) Buckely, Summer 10              2) Toliver, Rachel 11             
     3) Henderson, Zuri 9               4) Peterson, Sierra 10            
  3 Oaks Christian                                    3:59.69    3:50.98    6   
     1) Moore, Schuyler 9               2) Johnson, Sarah 9               
     3) Culhane, Asha 10                4) Alakija, Danni 11              
  4 Flintridge Sacred Heart                           4:05.92    3:57.26    5   
     1) Vargas, Stephanie 12            2) Washngton, Drew 12             
     3) Niederhaus, Noelle 11           4) Montgomery, Kayla 9            
  5 La Salle                                          4:06.75    4:00.68    4   
     1) Cresta, Tracy 11                2) Gonzales, Alessandra 11        
     3) Dyson, Carolann 9               4) Peterson, Denise 11            
  6 Paraclete                                         4:06.16    4:01.62    3   
     1) Powell, Alexis 10               2) Parish, Lauren 11              
     3) Grenier, Madison 11             4) Kelly, Linsey 12               
  7 Templeton                                         4:08.42    4:04.04    2   
     1) Russell, Veronica 9             2) Russell, Autum 9               
     3) Fields, heather 11              4) Camacho, Savanah 12            
  8 La Reina                                          4:07.33    4:04.08    1   
     1) Brajkovich, Rachel 12           2) Cerise, Alex 10                
     3) Jeworski, Jordan 11             4) Petrusson, Holly 10            
  9 Mayfield                                          4:09.68    4:05.03  
     1) Barrera, Harley 11              2) Arnett, Alex 12                
     3) Najarian, Mary 11               4) Peacock, Annie 10              
Preliminaries
 10 Marymount                                         4:12.15             
     1) Homstad, Caitlin 12             2) Gigg, Natalie 11               
     3) Byrd, Jade 11                   4) Marvil, Jamie 11               
 11 Morro Bay                                         4:13.12             
     1) Cary, Hannah 11                 2) Robbins, Sadie 10              
     3) Sulaitis, Allie 11              4) Volkov, Tess 11                
 12 Ontario Christian                                 4:14.26             
 13 Flintridge Prep                                   4:14.49             
 14 St. Bonaventure                                   4:14.99             
 15 Marlborough                                       4:15.31             
 16 Laguna Beach                                      4:16.22             
 17 Poly (Pasadena)                                   4:18.08             
 18 Linfield                                          4:18.72             
 19 Calvary Chapel/Santa Ana                          4:21.38             
 20 Marshall                                          4:22.40             
 21 Immaculate Heart                                  4:22.50             
 22 Sierra Canyon                                     4:23.03             
 23 Archer                                            4:23.28             
 24 Maranatha                                         4:25.22             
 25 Brentwood                                         4:25.24             
 26 Desert Christian/Lan.                             4:25.26             
 27 Windward                                          4:25.39             
 28 Thacher                                           4:26.48             
 29 Arrowhead Christian                               4:26.95             
 30 Desert                                            4:27.11             
 31 Crean Lutheran                                    4:29.42             
 32 Pacifica Christian                                4:30.18             
 33 Vista Mar                                         4:30.91             
 34 Valley Christian (Cerr.)                          4:32.48             
 35 Whittier Christian                                4:32.56             
 36 Oxford Academy                                    4:34.21             
 37 Summit Leadership                                 4:35.34             
 38 St. Matthias                                      4:36.17             
 39 Whitney                                           4:36.66             
 40 Pomona Catholic                                   4:38.23             
 41 Sacred Heart of Jesus                             4:38.35             
 42 Twentynine Palms                                  4:39.64             
 43 St. Monica                                        4:41.49             
 44 St. Paul                                          4:46.45             
 
Girls High Jump D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Collier, Becky            11 Woodcrest Chr.       5-00.00    5-03.00   10   
  2 Tayloe, Brittany          12 Oaks Christian       5-00.00   J5-03.00    8   
  3 Emrick, Sierra             9 Morro Bay            4-10.00    5-01.00    6   
  4 Martin, Kennedy           10 Brentwood            5-00.00   J5-01.00    5   
  5 Arreola, Lina             12 Whittier Christi     4-10.00    4-11.00    4   
  6 Dekker, Emily             11 Valley Chr. (C)      4-10.00   J4-11.00    3   
  7 Campbell, Malaiyah        11 St. Mary's Acad.     5-00.00    4-09.00    1.50
  7 Platt, Michaela           10 Whitney              4-10.00    4-09.00    1.50
 -- Williams, Dionna           9 La Salle             5-00.00         NH  
Preliminaries
  4 Ward, Kaylie              11 St. Monica           5-00.00         J   
 11 Sholes, Rataeja           10 Valley Chr. (C)      4-10.00         J   
 11 Hughes, Paula             11 Oaks Christian       4-10.00         J   
 13 Snead, Pearl              11 Big Bear             4-10.00         J   
 14 Morris, Carrie            12 Mayfield             4-08.00             
 14 Francesca, Caruncho       10 Notre Dame Acad.     4-08.00             
 14 Stoneburner, Jackie       12 Chadwick             4-08.00             
 14 Boyer, Catherine          11 Poly (Pasadena)      4-08.00             
 14 Kelly, Linsey             12 Paraclete            4-08.00             
 14 Cane, Maddie              10 Vista Mar            4-08.00             
 14 Kidder, Catherine         10 Marymount            4-08.00             
 14 Kupelian, Katia            9 Windward             4-08.00             
 14 MacVaugh, Madzie          11 Flint Sac. Hrt.      4-08.00             
 14 Ludwig, Riley              9 Big Bear             4-08.00             
 14 Chang, Hannah              9 Notre Dame (Riv.     4-08.00             
 25 Miller, Casey             12 Desert Ch/L          4-06.00             
 25 Gulock, Kaitlyn           11 Cate                 4-06.00             
 25 Mitchell, Amanda          12 Desert Ch/L          4-06.00             
 25 Davis, Jade               12 St. Mary's Acad.     4-06.00             
 25 Davis, Macey              11 St. Margaret's       4-06.00             
 25 Schober, Elsa             12 Cal. Luthera         4-06.00             
 25 Fuller, Mandy             12 B. Union             4-06.00             
 25 Ntagu, Beverly            10 Rolling Hills Pr     4-06.00             
 33 Deravi, Noosha            12 Sage Hill            4-04.00             
 33 Carpenter, LA Niece       12 Marshall             4-04.00             
 33 Barajas, Kathy            12 Hamilton             4-04.00             
 33 White, Monica             10 Laguna Beach         4-04.00             
 33 Vasconez, Tema               Ramona Convent       4-04.00             
 33 Shugars, Jade             10 St. Mary's Acad.     4-04.00             
 33 Marquardt, Natalie         9 Morro Bay            4-04.00             
 33 Charles, Kyesha           11 Rosamond             4-04.00             
 33 Coert, Ashley             12 Fillmore             4-04.00             
 33 Ondaatje, Gillian          9 Windward             4-04.00             
 43 Cordell, Sydni            12 Desert               4-02.00             
 -- Illes, Dana               10 Santa Ynez               NH              
 -- Figueroa, Alex             9 Mary Star                NH              
 -- Mason, Charity            11 Ex. Educ. Ctr.           NH              
 
Girls Pole Vault D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Goodkin, Jessica          12 Marlborough         10-00.00   11-00.00   10   
  2 Sanchez, Kim              12 Oaks Christian      10-00.00  J11-00.00    8   
  3 Nilssen, Caitlin          11 J. Serra            10-00.00    9-06.00    6   
  4 Waller, Madeleine         11 Mayfield             9-06.00   J9-06.00    5   
  5 Smith, Hannah             11 Templeton           10-00.00    9-00.00    3   
  5 Treinen, Caroline         12 Flint Sac. Hrt.      9-06.00    9-00.00    3   
  5 Dunne, Kelsi              10 Louisville           9-06.00    9-00.00    3   
  8 Drain, Kelsey             12 Carpinteria         10-00.00   J9-00.00    1   
 -- Triplett, Erin            12 Oaks Christian      10-00.00         NH  
Preliminaries
 10 Ginter, Emily             12 St. Joseph (S.M.     9-06.00         J   
 10 Packham, Hannah           12 Oaks Christian       9-06.00         J   
 11 Browder, Imogen           12 Oaks Christian       9-06.00         J   
 13 Maunu, Marisa             11 Oaks Christian       9-00.00             
 13 Davis, Macey              11 St. Margaret's       9-00.00             
 13 Kalogeras, Angela         10 Paraclete            9-00.00             
 16 Cresta, Tracy             11 La Salle             8-06.00             
 16 Marmureanu, Alexandra     10 Marymount            8-06.00             
 16 Brown, Marissa            12 Oakwood              8-06.00             
 16 Trujillo, Jessica         12 Morro Bay            8-06.00             
 20 Leonard, Taylor            9 Webb                 8-00.00             
 20 Emrick, Sierra             9 Morro Bay            8-00.00             
 20 Broidy, Rachel            10 Marlborough          8-00.00             
 20 Carrey, Madison           10 Poly (Pasadena)      8-00.00             
 20 Deravi, Noosha            12 Sage Hill            8-00.00             
 25 McGraw, Mary              11 St. Margaret's       7-00.00             
 25 Gallo, Hailey             11 St. Paul             7-00.00             
 -- Crowley, Noelle           10 La Salle                 NH              
 
Girls Long Jump D 4
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Faulknor, Alexis          12 Serra               18-07.75   19-09.00   0.9  10   
     15-02(-0.6) 17-10(1.4) 18-04(+0.0) 19-09(0.9)       
  2 Goss, Zoe                 10 Sierra Canyon       18-01.25   19-02.00  +0.0   8   
     17-10(+0.0) 17-08(-0.3) 19-02(+0.0) 18-05(0.1)       
  3 Mason, Bailey             11 St. Mary's Acad.    16-08.75   18-00.00   1.4   6   
     16-03(-1.3) 18-00(1.4) 17-04(+0.0) 16-07(0.9)      
  4 Poindexter, Nicole        12 B. Diego            16-09.50   17-10.00  -1.9   5   
     17-10(-1.9) 15-08(-1.5) 16-11(0.9) 17-01(2.1)      
  5 Brown, Maya               12 Serra               16-10.50   17-05.00   1.3   4   
     16-06(0.1) 17-04(+0.0) 17-05(1.3) 17-02(1.9)      
  6 Anderson, Kyra             9 St. Mary's Acad.    17-06.25   16-11.00  -0.2   3   
     16-03(+0.0) 16-11(-0.2) 16-02(0.5) 16-02(0.8)       
  7 Trenton, Sarah            10 Windward            16-05.25   16-03.00   0.1   2   
     15-04(+0.0) 15-09(0.1) 15-08(+0.0) 16-03(0.1)      
  8 Wensley, Miya             11 Webb                16-05.00   15-02.00  -0.1   1   
     15-02(-0.1) 14-06(+0.0) 14-06(0.9) 15-02(+0.0)      
  9 Askins, Noel              10 Poly (Pasadena)     16-11.50   11-07.00   0.6 
     11-07(0.6) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(1.2)       
Preliminaries
  8 Holm, Lisa                11 Valley Chr. (C)     16-07.00              NWI 
 10 Tayloe, Brittany          12 Oaks Christian      16-05.00              NWI 
 12 Clink, Olivia             11 Louisville          16-03.75              NWI 
 13 Parks, Kristen            11 Chadwick            16-03.25              NWI 
 14 Astrup, Ariel              9 New Roads           16-03.00              NWI 
 15 allohn, dela              11 B. Montgomery       16-02.50              NWI 
 16 Hughes, Paula             11 Oaks Christian      16-02.25              NWI 
 16 Boeckman, Henny           12 Big Bear            16-02.25              NWI 
 18 Kupelian, Katia            9 Windward            16-02.00              NWI 
 19 Houston, Dominique        12 Ontario Chr.        15-09.00              NWI 
 20 Platt, Michaela           10 Whitney             15-08.25              NWI 
 21 Hughes, Allanah           10 St. Mary's Acad.    15-05.75              NWI 
 22 Seaman, Adelaide          12 Marymount           15-04.25              NWI 
 23 Washington, Kory          12 Ex. Educ. Ctr.      15-04.00              NWI 
 23 Davis, Jade               12 St. Mary's Acad.    15-04.00              NWI 
 25 Campbell, Malaiyah        11 St. Mary's Acad.    15-03.75              NWI 
 26 Gray, Danielle            10 Cate                15-03.00              NWI 
 27 Veale, Candice            12 Whittier Christi    15-02.50              NWI 
 28 Johnston, Ariel           10 Santa Ynez          15-01.50              NWI 
 29 Diehl, Kylie              12 Oaks Christian      15-00.25              NWI 
 30 Grundy, Dayna             11 Notre Dame Acad.    14-10.75              NWI 
 31 Green, Kylie              12 Marshall            14-09.50              NWI 
 32 Combs, Kathryn            12 Linfield            14-08.75              NWI 
 33 Sugarman, Elise           11 Sage Hill           14-08.50              NWI 
 34 Park, Sharon              11 Whitney             14-07.50              NWI 
 35 Stewart, Kennedy          10 Imm. Heart          14-05.00              NWI 
 35 Machuca, Sara             12 Desert Ch/L         14-05.00              NWI 
 37 D'Angelo-Jeffries, Soph   9 Cal. Chap./SA       14-04.00              NWI 
 38 Kurrasch, Nicole           9 J. Serra            14-02.50              NWI 
 39 Benke, Tina               10 Cal. Luthera        14-00.25              NWI 
 40 Miramontes, Rochelle       9 Desert Ch/L         13-10.50              NWI 
 41 Nerris, Natalia           11 Holy Family         13-05.50              NWI 
 42 Greenwald, Maya            9 New Roads           13-05.25              NWI 
 43 Beckstead, Emily          12 Kern Valley         13-04.00              NWI 
 44 Fontes, Kelli             10 St. Paul            12-08.00              NWI 
 
Girls Triple Jump D 4
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Phillips, Kayla           11 St. Mary's Acad.    36-11.00   38-09.00   1.0  10   
     FOUL(-0.3) 38-04.25(0.9) 38-09(1.0) 37-10.75(0.9)      
  2 Collier, Becky            11 Woodcrest Chr.      36-09.25   38-06.00   1.3   8   
     37-08.75(-0.1) 38-06(1.3) 37-01(0.3) 37-09.75(0.5)      
  3 Mason, Bailey             11 St. Mary's Acad.    35-06.00   38-02.75  +0.0   6   
     FOUL(0.1) 37-07(0.2) 38-02.50(0.3) 38-02.75(+0.0)      
  4 Culhane, Asha             10 Oaks Christian      35-05.00   38-01.75   0.2   5   
     36-08.75(1.4) 37-02.25(1.2) FOUL(1.8) 38-01.75(0.2)      
  5 Tolliver, Rachel          11 St. Mary's Acad.    38-03.00   38-01.00   2.3   4   
     FOUL      FOUL      38-01(2.3) FOUL           
  6 Wensley, Miya             11 Webb                36-03.00   37-00.50   0.9   3   
     35-09.75(1.0) 37-00.50(0.9) 35-11.25(0.1) 35-08.75(1.1)      
  7 Churchill, Chelsie        12 St. Margaret's      36-04.00   36-10.00  +0.0   2   
     36-10(+0.0) 35-07.50(0.6) FOUL(1.4) FOUL(0.9)      
  8 Thomas, Jordan            11 St. Mary's Acad.    34-11.00   35-07.25   1.8   1   
     35-07.25(1.8) FOUL      34-06.75(-0.5) FOUL           
  9 Clink, Olivia             11 Louisville          35-09.50   35-05.25   2.1 
     35-03.75(1.0) 34-11.25(1.1) FOUL(0.7) 35-05.25(2.1)      
Preliminaries
 10 Mosley, Sydney             9 Blair               34-06.50             +0.0 
 11 Shugars, Jade             10 St. Mary's Acad.    34-04.00             +0.0 
 12 Bachman, Annalise         12 Oaks Christian      34-01.75              0.3 
 13 Stoneburner, Jackie       12 Chadwick            34-00.50              1.2 
 14 Grundy, Dayna             11 Notre Dame Acad.    33-11.50              0.4 
 15 Hughes, Allanah           10 St. Mary's Acad.    33-07.00              1.0 
 16 Johnston, Ariel           10 Santa Ynez          33-06.50              1.3 
 17 Hudson, Sumaria           11 St. Mary's Acad.    33-03.50              0.3 
 18 Davis, Jade               12 St. Mary's Acad.    33-03.25              1.0 
 19 Klein, Pamela             12 La Salle            33-00.75              0.1 
 20 Crawford, Janie            9 Laguna Beach        32-11.50              0.6 
 21 Shaw, Jasmine             10 Desert              32-10.00              1.0 
 22 Diehl, Kylie              12 Oaks Christian      32-08.75              0.8 
 23 Boeckman, Henny           12 Big Bear            32-05.75              1.1 
 24 Sugarman, Elise           11 Sage Hill           32-00.50              0.8 
 25 Holm, Lisa                11 Valley Chr. (C)     32-00.25              1.1 
 26 Henry, Alyx               11 Valley Chr. (C)     31-11.50              1.1 
 27 Kidder, Catherine         10 Marymount           31-09.50              1.6 
 28 Morris, Carrie            12 Mayfield            31-07.50             +0.0 
 29 Combs, Kathryn            12 Linfield            31-06.00              1.1 
 30 Ethington, Lena            9 Marlborough         31-01.00              1.0 
 30 Park, Sharon              11 Whitney             31-01.00              1.2 
 32 Dagdagan, Rae             12 Wildwood            31-00.00              0.9 
 33 Green, Kylie              12 Marshall            30-11.00              0.1 
 34 Moran, Gacinta            12 B. Montgomery       30-09.50             +0.0 
 34 James, Sarah              10 Upland Chris        30-09.50             +0.0 
 36 Poydras, Vanessa          12 Oakwood             30-03.00              1.0 
 37 Kalkin, Wallace           10 Thacher             29-09.25             +0.0 
 38 Parsons, Michelle         12 Desert Ch/L         29-06.25              1.2 
 39 Spykstra, Anna             9 Ontario Chr.        28-04.25              0.6 
 -- Cole, Briajahni           12 Serra                  FOUL               NWI 
 -- Bent-Mikael, Zaynab       10 St. Mary's Acad.       FOUL               NWI 
 
Girls Shot Put D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Harrell, Urina            12 Serra               40-07.50   41-11.00   10   
      41-11  40-10  41-04  41-07       
  2 Holiday, Lauren           12 Campbell Hall       38-03.00   35-08.00    8   
      33-08.50  FOUL  35-08  35-03.50      
  3 Copeland, Hannah          10 St. Joseph (S.M.    34-00.50   34-09.00    6   
      32-02  33-01.50  34-09  34-02      
  4 Adams, Tierra              9 Muir                32-05.50   33-11.00    5   
      31-07  31-03  33-11  32-03      
  5 Barbour, Miranda           9 Templeton           30-09.00   33-03.25    4   
      FOUL  FOUL  32-07  33-03.25      
  6 Moura-Hayes, Gaby         11 St. Anthony         31-08.00   32-10.00    3   
      30-08  32-10  30-04  30-09.50      
  7 Aupiu, Ayzha              11 Oaks Christian      31-09.50   32-02.00    2   
      29-06  29-01.50  32-02  23-09      
  8 McLeod, Skylar            11 Maranatha           32-02.00   31-10.50    1   
      30-06  30-04  31-10.50  30-03.75      
  9 Copeland, Amanda          11 Arrow. Chr.         30-08.50   28-00.00  
      25-11  28-00  FOUL  FOUL      
Preliminaries
 10 Todmia, Lema              12 CAMS                30-08.00             
 11 O'Bryan, Arianna          11 Hamilton            30-06.00             
 12 Johnson, Raquel           12 St. Anthony         30-04.00             
 13 Serrano, Hailey           11 Marymount           30-01.50             
 14 Reyes, Kassandra          10 St. Genevieve       29-10.50             
 15 Dodd, Jasmine             10 Sierra Canyon       29-10.00             
 16 Reid-Brydon, Aminah       10 Brentwood           29-06.00             
 17 Wolf, McKenzie            12 Big Bear            29-03.00             
 18 Christensen, Lauren       12 Valley Chr. (C)     29-02.00             
 18 House, Summer             11 Linfield            29-02.00             
 20 Cleare, Meghan            12 Boron               29-00.00             
 21 Borroff, Ashley           11 Boron               28-11.00             
 22 McKinster, Angela         12 Ex. Educ. Ctr.      28-08.00             
 23 Charles, Kyesha           11 Rosamond            28-07.00             
 24 Ward, Kaylie              11 St. Monica          28-05.00             
 25 Kolbeck, Susana           12 Vill. Prep          27-09.00             
 25 Martin, Kaitlyn           12 Vill. Prep          27-09.00             
 27 Razo, Raquel              11 Nordhoff            27-04.00             
 28 Dancy, Gabrielle          10 Imm. Heart          27-03.50             
 29 Ohanesian, Lara           10 St. Margaret's      27-00.50             
 30 Barrios-Martinez, Sierra  11 Ontario Chr.        26-08.00             
 31 Smith, Mary               11 San Gabriel Miss    26-06.00             
 31 Traglio, Remy             10 Mayfield            26-06.00             
 33 Henning, Chace             9 Pilgrim             26-03.00             
 34 Durham, Ebony             11 Whittier Christi    24-10.00             
 35 Aronin, Bree              12 Vasquez             24-00.00             
 
Girls Discus Throw D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Copeland, Hannah          10 St. Joseph (S.M.      100-10     107-04   10   
      FOUL  103-03  107-04  86-10      
  2 Pena, Laura               12 St. Joseph (S.M.      112-09     107-01    8   
      91-00  107-00  107-01  97-01      
  3 Mendiaz, Richelle          9 Santa Ynez            103-10     101-11    6   
      101-11  95-03  91-02  FOUL      
  4 Jensen, Alli              11 J. Serra              101-04     101-08    5   
      97-08  95-05  101-08  99-01      
  5 McLeod, skylar           11 Maranatha              98-04      96-07    4   
      92-00  96-07  FOUL  94-11      
  6 Yip, Catherine            11 Ramona Convent         96-11      94-03    3   
      94-03  84-07  FOUL  88-04      
  7 Serrano, Hailey           11 Marymount             104-06      93-00    2   
      93-00  79-00  FOUL  FOUL      
  8 Fraizer, Amanda           12 Santa Ynez             96-03      89-05    1   
      89-05  85-08  FOUL  FOUL      
  9 Gonzales, Christina       12 Ramona Convent         95-11      79-00  
      FOUL  FOUL  79-00  72-06      
Preliminaries
 10 Veglia, Tori              10 St. Joseph (S.M.       94-01             
 11 Rude, Billie              11 La Salle               93-05             
 12 Tron, Katianna            12 Oaks Christian         93-01             
 12 Copeland, Amanda          11 Arrow. Chr.            93-01             
 14 Velazquez, Ashley         12 Paraclete              92-03             
 15 Durham, Ebony             11 Whittier Christi       88-10             
 16 Cruz, Yadira              11 B. Union               88-07             
 17 O'Bryan, Arianna          11 Hamilton               87-09             
 17 Drummond, Jasmine          9 Desert                 87-09             
 19 Badie, Alex               10 Mayfield               86-09             
 20 Kolbeck, Susanna          12 Vill. Prep             84-02             
 21 Mayhew, Jessica           10 Fillmore               83-05             
 22 Morris, Carrie            12 Mayfield               83-03             
 23 Pearson, Melissa          10 La Reina               81-05             
 24 Maurice, Ivy-Victoria     12 Archer                 80-00             
 24 Owens, Chela              10 Riverside Chr.         80-00             
 26 Harrell, Urina            12 Serra                  79-04             
 27 Beardsley, Sarah          11 Xavier Prep            77-08             
 28 Christensen, Lauren       12 Valley Chr. (C)        77-05             
 29 Kim, Joan                 12 Whitney                77-02             
 30 Henriquez, Maria          12 V.V. Chr.              77-01             
 31 Osburn, Houston           11 Desert Ch/L            76-09             
 32 McKinster, Angela         12 Ex. Educ. Ctr.         76-06             
 33 Wolf, McKenzie            12 Big Bear               76-05             
 34 Traglio, Remy             10 Mayfield               73-08             
 35 Ohanesian, Lara           10 St. Margaret's         72-07             
 36 Walton, Sophia            10 Pilgrim                72-05             
 37 Shaggy, Jackie            12 Sherman Indian         72-04             
 38 Carpenter, Gaby           12 St. Margaret's         70-07             
 39 Kidd, Nayla               10 Thacher                68-03             
 40 Szymanski, Katie          11 Hamilton               64-10             
 41 Charles, Kyesha           11 Rosamond               62-01             
 42 Garcia, Frances           10 St. Paul               59-06             
 
Boys 100 Meter Dash D 1
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Gamboa, Herbert           12 San Clemente           10.70      10.51   1.7  10   
  2 Mitchell, Elijah          11 Roosevelt, E           10.75      10.59   1.7   8   
  3 Davis, Michael            11 Glendale               10.67      10.76   1.7   6   
  4 Ross, John                11 Jordan                 10.84      10.78   1.7   5   
  5 Nwachie, Chukwuekezue     12 Loara                  10.70      10.88   1.7   3.50 10.878
  5 Long, Kei-Ron             11 Vista Murrieta         10.81      10.88   1.7   3.50 10.878
  7 Smith, Richard            12 Poly (Long Beach       10.89      10.89   1.7   2   
  8 Singletary, Napoleon      12 Roosevelt, E           10.83      10.90   1.7   1   
  9 Pearson, Justin           11 Roosevelt, E           10.98      10.97   1.7 
Preliminaries
 10 Kane, John                11 Great Oak              10.88                  
 11 Smith, Cyntrell           11 Highland               10.89                  
 12 Berkley, James            11 Valencia (V.)          10.90                  
 13 Lee, Craig                11 Redlands               10.92                  
 14 Swan, Jeremy              12 Paramount              10.92                  
 15 Gunter, Austin            11 Poly (Long Beach       10.96                  
 16 Alvarez-Cates, Drake      12 Edison                 11.00                  
 17 Cunningham, Quashawn      10 Highland               11.02                  
 18 Williams, Daniel          10 La Sierra              11.02                  
 19 Jones, Walter             11 Redlands               11.05                  
 20 Herndon, Ezekial          12 Bloomington            11.06                  
 21 Bai, Vincent              10 Arcadia                11.10                  
 22 Thompson, Aaron           11 Los Osos               11.11                  
 23 Wise, Dajon               11 Rancho Verde           11.13                  
 24 Bolden, Victor            11 Los Osos               11.15                  
 25 Lynn, Ryan                12 San Clemente           11.16                  
 26 Grigsby, Theartis         12 Vista Murrieta         11.16                  
 27 Howard, Daniel            12 Silverado              11.18                  
 28 Simpkins, Austin          12 Hunt. Beach            11.22                  
 29 Taylor, Elijah            10 Chino Hills            11.23                  
 30 Pierce, Anthony           12 Mission Viejo          11.27                  
 31 Carter, Micheal            9 Valencia (V.)          11.28                  
 32 Archer, Dakari            11 Downey                 11.29                  
 33 Steinberger, Jeffrey      12 Trabuco Hills          11.30                  
 34 Dandy, Willie             12 Silverado              11.33                  
 35 Lee, Min                  11 Downey                 11.37                  
 36 Whitefield, Develon       12 Arroyo Valley          11.40                  
 37 Young, Edward             12 Alta Loma              11.42                  
 38 Jones, Anthony            10 Santa Fe               11.45                  
 39 Alcoser, Adrian           12 California             11.47                  
 40 Dick, Mitchell            12 Santa Monica           11.51                  
 41 Chau, Cody                11 Westminster            11.54                  
 42 Sandoval, Fernando           Bell Gdns.             11.60                  
 43 Silva, Ricardo               Montebello             11.66                  
 44 Jasso, Aaron              12 Montebello             11.85                  
 -- Collins, Marcus           11 Mission Viejo            FS                   
 
Boys 200 Meter Dash D 1
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Mitchell, Elijah          11 Roosevelt, E           21.55      21.19   0.7  10   
  2 Davis, Michael            11 Glendale               21.58      21.40   0.7   8   
  3 Smith, Cyntrell           11 Highland               21.83      21.55   0.7   6   
  4 Kane, John                11 Great Oak              21.46      21.58   0.7   5   
  5 Gamboa, Herbert           12 San Clemente           21.72      21.60   0.7   4    21.593
  6 Singletary, Napoleon      12 Roosevelt, E           21.55     J21.60   0.7   3    21.599
  7 Smith, Richard            12 Poly (Long Beach       21.71      21.62   0.7   2   
  8 Jones, Walter             11 Redlands               21.56      22.38   0.7   1   
  9 Swan, Jeremy              12 Paramount              21.93      22.53   0.7 
Preliminaries
 10 Gunter, Austin            11 Poly (Long Beach       21.91                  
 11 Bradley, Amir             11 Lakewood               21.99                  
 12 Alvarez-Cates, Drake      12 Edison                 22.03                  
 13 Long, Kei-Ron             11 Vista Murrieta         22.12                  
 14 Berkley, James            11 Valencia (V.)          22.13                  
 15 Tyson, Matt               12 Roosevelt, E           22.14                  
 16 Collins, Marcus           11 Mission Viejo          22.15                  
 17 Tolson, Keawe             12 Chino Hills            22.25                  
 18 Nwachie, Chukwuekezue     12 Loara                  22.30                  
 19 Byers, Chris               9 Los Osos               22.32                  
 20 Baljeu, Troy              12 Edison                 22.34                  
 21 Parish, Miles             11 Etiwanda               22.41                  
 22 Pierce, Anthony           12 Mission Viejo          22.42                  
 23 Mohair, Devinn            10 Quartz Hill            22.49                  
 24 Johnson, Toua             12 Knight                 22.50                  
 25 Herndon, Ezekiel          12 Bloomington            22.52                  
 26 Ochoa, Ceaser             12 Warren                 22.58                  
 27 Alexander, Evan           11 Etiwanda               22.60                  
 28 Taylor, Elijah            10 Chino Hills            22.72                  
 29 McElwee, Alex             12 Arcadia                22.78                  
 30 Kirk, Ian                 12 Redlands               22.95                  
 31 Taylor, Charles           12 Silverado              23.18                  
 32 Jackson, Blair            12 Katella                23.35                  
 33 Jasso, Aaron              12 Montebello             23.99                  
 -- Kojin, Michael            11 Valencia (V.)            DQ                   
 
Boys 400 Meter Dash D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 McElwee, Alex             12 Arcadia                48.14      47.97   10   
  2 Brown, Tyler              12 La Quinta (L.Q.)       48.68      48.06    8   
  3 Tyson, Matt               12 Roosevelt, E           48.69      48.76    6   
  4 Fairweather, Hakeem       12 Warren                 48.52      49.12    5   
  5 Parish, Miles             11 Etiwanda               49.36      49.30    4   
  6 Blackman, Gerry           12 Yucaipa                49.30      49.94    3   
  7 Seng, Veth                12 Poly (Long Beach       49.42      50.21    2   
  8 Smith, Shakir             12 Millikan               49.50      50.30    1   
  9 Bradley, Amir             11 Lakewood               48.72      52.02  
Preliminaries
 10 Johnson, Toya             12 Knight                 49.56             
 11 Winston, Sterling         12 Valley View            49.65             
 12 Bailey, Phillip           12 Yucaipa                49.67             
 13 Oguejiofor, Chu           11 West Ranch             49.71             
 14 Byers, Chris               9 Los Osos               49.82             
 15 Marquina, Mauro           10 Dana Hills             50.01             
 16 Garner, Kyle              11 Vista Murrieta         50.10             
 17 Lee, Nick                 12 Mission Viejo          50.12             
 18 Herrera, Pedro            12 El Rancho              50.30             
 19 Johnson, Anthony          12 Fountain Valley        50.31             
 20 Gingrich, Clint           12 Valencia (V.)          50.53             
 21 McIntosh, Dre             11 Great Oak              50.53             
 22 Jen, Alec                 12 Arcadia                50.54             
 23 Basma, Ramsey             12 Chino Hills            50.61             
 24 Kirk, Ian                 12 Redlands               50.75             
 25 Rodriguez, Rio            12 Poly (Riverside)       51.03             
 26 Lopez, Mathew             12 Pac/Ox.                51.04             
 27 Berry, Standish           11 Highland               51.23             
 28 McQuitty, James           10 Trabuco Hills          51.30             
 29 Conner, Kelvin            11 El Rancho              51.37             
 30 Ajao, Nikko               11 Arcadia                51.42             
 31 Vanleer, Kyle             10 Edison                 51.42             
 32 Owens, Deondre               San Gorgonio           51.71             
 33 Marshall, Damion           9 Great Oak              51.72             
 34 Maxwell, Jeremy           10 Edison                 51.74             
 35 Andrade, Sergio           12 Knight                 52.32             
 36 Lyon, Nate                12 Buena                  52.44             
 37 Burnett, Will             12 Paramount              53.66             
 
Boys 800 Meter Run D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Moulton, Brett            11 Santiago (Corona     1:54.54    1:51.64   10   
  2 Gonzalez, Kevin           12 Vista Murrieta       1:52.84    1:51.78    8   
  3 Hayes, Malik              12 Quartz Hill          1:55.19    1:51.98    6   
  4 Solis, Omar               11 Vista Murrieta       1:55.96    1:52.22    5   
  5 Cobian, Edgar             12 La Sierra            1:52.60    1:52.47    4   
  6 Moseley, Tony             12 Arcadia              1:56.07    1:53.57    3   
  7 Mendez, Pedro             12 Katella              1:55.97    1:55.45    2   
  8 Torres, Nathan            11 King, M.L.           1:55.37    1:55.52    1   
  9 Hewitt, Michael           12 Great Oak            1:54.89    2:00.91  
Preliminaries
 10 Monaco, Colin             12 Poly (Long Beach     1:56.10             
 11 Duncan, Mike              12 Cres.Valley          1:56.50             
 12 Green, Cameron            12 Quartz Hill          1:56.58             
 13 Potts, Aaron              12 Roosevelt, E         1:56.65             
 14 Garcia, Conner            12 Dana Hills           1:56.69             
 15 Orozco, Jacob             11 Lakewood             1:56.76             
 16 Esposito, Austin          11 R. Cucamonga         1:57.20             
 17 Jauregui, Joseph          12 Valley View          1:57.26             
 18 Miller, Pierce            11 West Ranch           1:57.74             
 19 Orozco, Alex              11 La Quinta (L.Q.)     1:58.96             
 20 Werderman, Andy           11 Dana Hills           1:59.30             
 21 Lee, Francis              12 Arcadia              1:59.47             
 22 Kossick, Cooper            9 Edison               1:59.73             
 23 Polk, Chris                9 Poly (Long Beach     2:00.78             
 24 Santana, Ramiro           11 Warren               2:00.92             
 25 Morgenson, Jack           11 Dana Hills           2:00.99             
 26 Hernandez, Andre          11 El Rancho            2:01.13             
 27 Ortiz, Francisco          12 Katella              2:01.35             
 28 Nagpal, Abhinav           11 Los Alamitos         2:01.37             
 29 Smith, Connor             12 Yucaipa              2:01.84             
 30 Hernandez, Daniel         12 Chino Hills          2:02.52             
 31 Tulea, Marshall           10 Paloma Valley        2:04.98             
 32 Perez, Joshua             12 Westminster          2:05.38             
 33 Guzman, Micheal           12 Warren               2:06.04             
 -- Isaac, Marc               11 Santa Monica             DQ              
 
Boys 1600 Meter Run D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Gutierrez, Luis           12 R. Cucamonga         4:11.70    4:12.97   10   
  2 Reddish, Porter           11 Vista Murrieta       4:17.27    4:13.56    8   
  3 Gonzalez, Juan            11 El Toro              4:16.84    4:13.58    6   
  4 Gonzalez, Sergio          12 Arcadia              4:13.76    4:14.21    5   
  5 Woolf, Nicholas           12 Roosevelt, E         4:14.08    4:14.30    4   
  6 Potts, Aaron              12 Roosevelt, E         4:17.26    4:16.22    3   
  7 Bonthius, Jay             12 Fountain Valley      4:20.47    4:21.11    2   
  8 Smith, Connor             12 Yucaipa              4:21.21    4:24.76    1   
  9 Messerly, Brandon         12 Great Oak            4:19.18    4:26.74  
Preliminaries
  7 Cobian, Edgar             12 La Sierra            4:18.14             
 11 Garcia, Cristian          12 Santa Fe             4:22.57             
 12 Cardenas, Pablo           12 Millikan             4:22.61             
 13 Warrick, Kyle             11 Roosevelt, E         4:22.90             
 14 Emery, Brenden            12 Great Oak            4:23.34             
 15 Mejia, Zach               11 El Rancho            4:24.14             
 16 Plumb, Nicholas           12 Trabuco Hills        4:25.03             
 17 Amos-Nshimba, Isaiah      10 Burbank              4:25.72             
 18 Orozco, Alex              11 La Quinta (L.Q.)     4:26.06             
 19 Martinez, Moises          11 Downey               4:28.24             
 20 Omatsu, Naoki             11 Trabuco Hills        4:28.29             
 21 Rojas, Matlazomatli       10 California           4:28.64             
 22 Vazquez, Christian        10 Poly (Long Beach     4:28.67             
 23 Kossick, Cooper            9 Edison               4:28.75             
 24 Hallak, Scott             12 Quartz Hill          4:29.82             
 25 Ortiz, Francisco          12 Katella              4:30.12             
 26 Vargas, Ryan              12 Arcadia              4:30.47             
 27 Salas, David              12 Redlands             4:31.31             
 28 Sanchez, Paulino          11 Anaheim              4:31.33             
 29 Humphries, Andrew         10 Yucaipa              4:32.25             
 30 Rittenhouse, Ryan         11 San Gorgonio         4:32.82             
 31 Dominguez, Alec           12 Warren               4:33.04             
 32 Perez, Joshua             12 Westminster          4:33.63             
 33 Parsons, Danny            12 Buena                4:34.71             
 34 Lassalle, Arden           10 Santa Monica         4:38.24             
 35 Flores, Christian         12 Bell Gdns.           4:38.27             
 36 Litty, Daniel             12 Edison               4:39.14             
 
Boys 3200 Meter Run D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Durham, Kevin             12 El Toro              9:19.10    9:04.94   10   
  2 Guijarro, Bryan           12 Knight               9:19.23    9:13.90    8   
  3 Gonzalez, Sergio          12 Arcadia              9:13.70    9:14.07    6   
  4 Hazlett, Jared            12 Trabuco Hills        9:16.00    9:16.09    5   
  5 Thies, Jeff               11 Edison               9:21.22    9:17.39    4   
  6 Torres, Omar              12 Warren               9:17.20    9:18.00    3   
  7 Woolf, Nicholas           12 Roosevelt, E         9:20.59    9:18.19    2   
  8 Garcia, Cristian          12 Santa Fe             9:24.70    9:37.00    1   
  9 Monroy, Anthony           12 Burr./Burb.          9:25.62    9:37.79  
 10 Bonthius, Jay             12 Fountain Valley      9:22.00    9:54.41  
Preliminaries
 11 Reddish, Porter           11 Vista Murrieta       9:30.10             
 12 Bautista, Miguel          10 Poly (Long Beach     9:30.30             
 13 Hernandez, Julian         12 Corona               9:32.21             
 14 Plumb, Nicholas           12 Trabuco Hills        9:33.70             
 15 Ramirez, Kevin            11 Santa Fe             9:34.48             
 16 Garcia, Jazeel            12 Poly (Long Beach     9:35.06             
 17 Matthews, Kevin           11 R. Cucamonga         9:40.00             
 18 Nunez, Emilio             11 Valley View          9:41.99             
 19 Velasco, Andres           11 Downey               9:45.34             
 20 Trujillo, Millen           9 Walnut               9:47.00             
 21 Carrillo, Eddie           12 Great Oak            9:49.08             
 22 Chamberlain, Kevin        12 Great Oak            9:51.00             
 23 Cruz, Dennis              12 La Sierra            9:51.48             
 24 Davis, Calvin             12 R. Cucamonga         9:52.20             
 25 Williams, Garrett         12 Corona               9:52.57             
 26 Coenen, Brett             12 Paloma Valley        9:53.45             
 27 Castor, Zack              10 Paloma Valley        9:54.47             
 28 Pratt, Mitchell           11 Arcadia             10:00.70             
 29 Gutierrez, Oscar          11 Millikan            10:03.00             
 30 Guijarro, Carlos          12 Knight              10:07.00             
 31 Dougherty, Evan           12 La Quinta (L.Q.)    10:07.43             
 32 Luu, Jason                12 Yucaipa             10:08.00             
 33 Rittenhouse, Ryan         11 San Gorgonio        10:24.70             
 34 Marsh, Kegan              12 Quartz Hill         10:28.00             
 35 Flores, Christian         12 Bell Gdns.          10:32.14             
 -- Gonzalez, Benjamin         9 Warren                   NT              
 -- Lazaro, Juan              11 Santa Ana                NT              
 
Boys 110 Meter Hurdles D 1
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Williams, Darion          12 Vista Murrieta         14.56      14.21   3.1  10   
  2 Weiss, Grant              12 Oxnard                 14.71      14.26   3.1   8   
  3 Solomon, Duane            12 Great Oak              14.87      14.30   3.1   6   
  4 Viltz, Masana             10 Millikan               14.85      14.56   3.1   5   
  5 Bardine, Andy             12 El Toro                14.91      14.60   3.1   4   
  6 Graf, Mike                12 Vista Murrieta         14.79      14.73   3.1   3   
  7 Vargas, Ramon             12 Hunt. Beach            14.77      14.97   3.1   2   
  8 Hawkins, Chris            11 R. Cucamonga           14.63      15.62   3.1   1   
 -- Strachewski, Josh         12 Cres.Valley            14.89         DQ   3.1  False Start
Preliminaries
 10 Fraizer, Jimmy            12 West Covina            14.92                  
 11 Baldwin, Cameron          12 Los Alamitos           14.93                  
 12 Scott, Braxton            12 Arroyo Valley          15.02                  
 13 Plousha, Sean             11 Highland               15.06                  
 14 Johnson, Kyle             11 Quartz Hill            15.15                  
 15 Romo, George              12 Montebello             15.16                  
 16 Manuel, Bayrone           10 Wilson (Long Bea       15.27                  
 17 King, Kim                 12 Ontario                15.34                  
 18 Donahue, Jack             12 Roosevelt, E           15.40                  
 19 Walters, Paul             11 San Gorgonio           15.43                  
 20 Woods, Aaron              11 Heritage               15.43                  
 21 Evans, Ryan               11 Aliso Niguel           15.44                  
 22 Davis, Spencer            12 Buena                  15.48                  
 23 Huynh, Dustin             10 Fountain Valley        15.50                  
 23 Schnicker, Frank          11 Mission Viejo          15.50                  
 25 Legohn, Jelani            11 Oxnard                 15.57                  
 26 Larson, Jeff              12 Upland                 15.63                  
 27 Iles, Jason               12 Poly (Long Beach       15.66                  
 28 Williams, Jared           11 Warren                 15.67                  
 29 Bibi, Mostafa             11 Loara                  15.82                  
 30 Kirkendall, Matt          11 Heritage               15.89                  
 31 Lucha, Nelson             11 Montebello             15.91                  
 32 Casler, Robert            11 San Clemente           16.22                  
 33 Wilders, Frank            11 Cath. City             16.24                  
 34 Garcia, Dominick          10 Katella                17.07                  
 35 Jeter, Josh               12 King, M.L.             18.16                  
 -- McElroy, Malcom           11 Santa Fe                DNF                   
 
Boys 300 Meter Hurdles D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Solomon, Duane            12 Great Oak              38.36      37.26   10   
  2 Bolden, Victor            11 Los Osos               38.50      37.88    8   
  3 Jeter, Josh               12 King, M.L.             38.72      38.48    6   
  4 Castro, Alex              12 Millikan               38.64      38.52    5   
  5 Plousha, Sean             11 Highland               38.93      38.70    4   
  6 Graf, Mike                12 Vista Murrieta         39.27      38.80    3   
  7 Williams, Darion          12 Vista Murrieta         38.80      38.90    2   
  8 King, Kim                 12 Ontario                39.28      39.31    1   
  9 Baldwin, Cameron          12 Los Alamitos           39.23      39.94  
Preliminaries
  5 Hawkins, Chris            11 R. Cucamonga           38.48             
 11 Garcia, Bryan             12 Arroyo Valley          39.35             
 12 Romo, George              12 Montebello             39.44             
 13 Blackman, Gerry           12 Yucaipa                39.70             
 14 Woods, Aaron              11 Heritage               39.89             
 15 Cooper, Justin            12 Jordan                 39.93             
 16 Davis, Spencer            12 Buena                  40.43             
 17 Robertson, Jermaine       11 Miller, A.B.           40.54             
 18 Strachewski, Josh         12 Cres.Valley            40.68             
 19 Lara, Francisco           12 El Rancho              40.82             
 20 Schnicker, Frank          11 Mission Viejo          41.09             
 21 Genda, Matthew            12 Palmdale               41.09             
 22 Bergstrom, Blake          10 King, M.L.             41.23             
 23 Kruki, Geoff              12 El Toro                41.40             
 24 Walsh, Christopher        11 Rancho Verde           41.41             
 25 Miller, Jack              11 Corona                 41.73             
 26 Pesak, Ryan               11 Mission Viejo          41.75             
 27 Ilyas, Muaz               11 Fountain Valley        41.99             
 28 Bibi, Mostafa             11 Loara                  42.21             
 29 Johnson, Kyle             11 Quartz Hill            42.22             
 30 Casler, Robert            11 San Clemente           42.56             
 31 Kleinberger, Tristan      11 Los Alamitos           42.65             
 32 Lua, Ulises               12 Katella                42.80             
 33 Manuel, Bayrone           10 Wilson (Long Bea       42.89             
 34 Eldridge, Chazz           10 Chino Hills            43.01             
 35 Siems, Matt               12 La Sierra              43.29             
 36 Pace, Allen               11 Paramount              43.33             
 
Boys 4x100 Meter Relay D 1
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Poly (Long Beach)                                   42.35      41.66   10   
     1) Wicks, Gerard 11                2) Smith, Richard 12              
     3) Gaston, Tiller 12               4) Gunter, Austin 11              
  2 Rancho Verde                                        42.53      42.15    8   
     1) Wise, Dajon 11                  2) Lindsey, Jamison 12            
     3) Lyles, Mike 11                  4) Walsh, Christopher 11          
  3 Vista Murrieta                                      42.21      42.18    6   
     1) Parrish, Larry 12               2) Long, Kei-Ron 11               
     3) Garner, Kyle 11                 4) Grigsby, Theartis 12           
  4 Highland                                            42.25      42.24    5   
     1) Smith, Cyntrell 11              2) Cunningham, Quashawn 10        
     3) Jordan, Jamire 10               4) Plousha, Sean 11               
  5 Mission Viejo                                       42.72      42.55    4   
     1) Pierce, Anthony 12              2) Collins, Marcus 11             
     3) Wilson, DJ 12                   4) Redfield, Max 11               
  6 Huntington Beach                                    43.22      43.06    3   
     1) Marlow, Wyatt 11                2) Chavira, Fisher 12             
     3) Vargas, Ramon 12                4) Simpkins, Austin 12            
  7 Valencia (V)                                        42.49      43.50    2   
     1) Berkley, James 11               2) Jones, Nick 10                 
     3) Kojin, Michael 11               4) Gingrich, Clint 12             
  8 Silverado                                           42.65      43.78    1   
     1) Lankster, Paul 10               2) Taylor, Charles 12             
     3) Howard, Daniel 12               4) Trammel, Kyle 11               
 -- Los Alamitos                                        41.90        DNF  
     1) Paul, Cody 12                   2) Parham, Dominique 12           
     3) Holmes, Kendall 12              4) Roberts, Kyle 12               
Preliminaries
 10 Edison                                              42.76             
     1) Baljeu, Troy 12                 2) Maxwell, Jeremy 10             
     3) Herrera, Elijah 11              4) Alvarez-Cates, Drake 12        
 11 Los Osos                                            42.94             
     1) Byers, Maalik 11                2) Byers, Chris 9                 
     3) Bolden, Victor 11               4) Thompson, Aaron 11             
 12 Quartz Hill                                         42.96             
 13 El Toro                                             42.97             
 14 Chino Hills                                         43.05             
 15 Jordan                                              43.09             
 16 Arcadia                                             43.22             
 17 Chaparral                                           43.53             
 18 Yucaipa                                             43.69             
 19 Trabuco Hills                                       43.70             
 20 Paramount                                           43.75             
 21 Diamond Bar                                         43.79             
 22 Warren                                              43.89             
 23 Millikan                                            43.94             
 24 Colton                                              43.95             
 25 West Ranch                                          43.96             
 26 La Sierra                                           43.97             
     1) Smith, Randell 12               2) Sisco-Taylor, Ian 12           
     3) Cosey, Romalio 12               4) Williams, Daniel 10            
 27 Downey                                              43.99             
 28 Oxnard                                              44.05             
 29 Redlands                                            44.06             
 30 El Rancho                                           44.06             
 31 Upland                                              44.12             
 32 Montclair                                           44.43             
 33 Santa Fe                                            44.56             
 34 Loara                                               44.65             
 35 Poly (Riverside)                                    44.80             
 36 Montebello                                          46.08             
 -- Etiwanda                                             DNF              
 -- Glendale                                             DNF              
 -- Great Oak                                            DNF              
 
Boys 4x400 Meter Relay D 1
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Vista Murrieta                                    3:17.92    3:16.67   10   
     1) Garner, Kyle 11                 2) Brooks, Deondrae 11            
     3) Parrish, Larry 12               4) Gonzalez, Kevin 12             
  2 Poly (Long Beach)                                 3:19.28    3:18.83    8   
     1) Gunter, Austin 11               2) Monaco, Colin 12               
     3) Smith, Richard 12               4) Seng, Veth 12                  
  3 Great Oak                                         3:20.12    3:19.05    6   
     1) Marino, Jeremy 12               2) McIntosh, Dre 11               
     3) Marshall, Damion 9              4) Solomon, Duane 12              
  4 Rancho Cucamonga                                  3:20.67    3:20.05    5   
     1) Matthews, Braxton 12            2) Gutierrez, Luis 12             
     3) Hawkins, Chris 11               4) Julius, Cedrick 12             
  5 Roosevelt, E                                      3:20.55    3:20.70    4   
     1) Tyson, Matt 12                  2) Sanders, Charles 12            
     3) Mitchell, Elijah 11             4) Britt, Desmond 12              
  6 Silverado                                         3:20.22    3:21.37    3   
     1) Lankster, Paul 10               2) Stone, Klyn 12                 
     3) Howard, Daniel 12               4) Trammel, Kyle 11               
  7 King, M.L.                                        3:22.16    3:21.83    2   
     1) Jeter, Josh 12                  2) Thomas, Travis 11              
     3) Torres, Nathan 11               4) Hickman, Aaron 12              
  8 Arcadia                                           3:20.89    3:22.43    1   
     1) Ajao, Nikko 11                  2) Jen, Alec 12                   
     3) Moseley, Tony 12                4) McElwee, Alex 12               
  9 Dana Hills                                        3:21.96    3:22.88  
     1) McCloud, Parker 11              2) Van Vliet, Nick 10             
     3) Smith, Keaton 9                 4) Marquina, Mauro 10             
Preliminaries
 10 Los Osos                                          3:22.19             
     1) Bolden, Victor 11               2) Byers, Chris 9                 
     3) Byers, Maalik 11                4) Moss, Cameron 12               
 11 Highland                                          3:22.28             
     1) Sahrp, Hunter 11                2) Plousha, Sean 11               
     3) Cunningham, Quashawn 10         4) Smith, Cyntrell 11             
 12 Mission Viejo                                     3:22.41             
 13 El Rancho                                         3:22.55             
 14 Lakewood                                          3:23.14             
 15 Chaparral                                         3:23.24             
 16 Rancho Verde                                      3:23.47             
 17 Chino Hills                                       3:23.49             
 18 Valley View                                       3:23.59             
 19 Valencia (V)                                      3:23.67             
 20 Warren                                            3:24.26             
 21 Millikan                                          3:24.55             
 22 Edison                                            3:25.48             
 23 Glendale                                          3:26.04             
 24 Fountain Valley                                   3:27.18             
 25 Trabuco Hills                                     3:29.35             
 26 Capistrano Valley                                 3:29.67             
 27 Redlands                                          3:29.73             
 28 Paramount                                         3:29.76             
 29 West Ranch                                        3:29.82             
 30 Los Alamitos                                      3:31.36             
 31 Pacifica/Oxnard                                   3:31.46             
 32 Santa Fe                                          3:31.46             
 33 Katella                                           3:34.70             
 34 Montebello                                        3:37.08             
 
Boys High Jump D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Stone, Sage               11 Mission Viejo        6-04.00    6-07.00   10   
  2 Calhoun, Vincent          10 Poly (Long Beach     6-04.00   J6-07.00    8   
  3 Washington, Keemontae     12 Cabrillo/L.B.        6-04.00    6-05.00    6   
  4 Tape-Jackson, Lohnnie     11 Quartz Hill          6-04.00   J6-05.00    5   
  5 Dolmos, Lenin             12 Downey               6-02.00   J6-05.00    4   
  6 Kelly, Nolan              11 Corona               6-04.00    6-03.00    3   
  7 Archer, Dakari            11 Downey               6-02.00    6-01.00    2   
 -- Beynon, AJ                 9 Edison               6-02.00         NH  
 -- Beckton, Dion             12 Rancho Verde         6-02.00         NH  
Preliminaries
 10 Martinez, Francisco Juan  12 Diamond Bar          6-02.00         J   
 11 Fairweather, Hakeem       12 Warren               6-02.00         J   
 12 Williams, Darion          12 Vista Murrieta       6-00.00             
 12 Davis, Myles              10 Lakewood             6-00.00             
 12 Solomon, William          10 Los Osos             6-00.00             
 -- Campos, Joel              12 Capo Valley              NH              
 -- McQuitty, James           10 Trabuco Hills            NH              
 -- Esquivel, Nathaniel       11 Fountain Valley          NH              
 -- Thenard, Paul             11 Marina                   NH              
 -- Brady, Justin             10 Heritage                 NH              
 -- Redfield, Max             11 Mission Viejo            NH              
 -- Medina, Carlos            12 Bell Gdns.               NH              
 -- Miranda, Joseph           12 Bloomington              NH              
 -- Murtaugh, Isisah          11 Poly (Riverside)         NH              
 -- Jordan, Jamire            10 Highland                 NH              
 -- Peng, Jackie              12 Schurr                   NH              
 -- Boatner, Brian            11 La Sierra                NH              
 -- Carey, Taylor             10 Katella                  NH              
 -- Zauner, Christian         11 Loara                    NH              
 -- Grant, Du'Shaun           12 Santa Fe                 NH              
 -- Rycraw, Richie            10 Walnut                   NH              
 -- Hammad, Samy              12 Corona                   NH              
 -- Duru, Zim                 12 Walnut                   NH              
 -- Victor, Breland           12 Redlands                 NH              
 -- Limon, Bryan              11 California               NH              
 -- Peace, Brandon            12 Yucaipa                  NH              
 
Boys Pole Vault D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Gonzalez, Andrew          12 Downey              14-03.00   14-09.00   10   
  2 Weisheit, Nicholas        11 Roosevelt, E        13-09.00  J14-09.00    8   
  3 Pittman, Cory             12 Great Oak           14-03.00  J14-09.00    6   
  4 Beck, Kyle                11 Los Osos            13-09.00  J14-09.00    5   
  5 Messinger, Keith          12 Dana Hills          14-03.00  J14-09.00    3.50
  5 Bowker, Paul              12 Mission Viejo       14-03.00  J14-09.00    3.50
  7 MacWillie, John           12 Fountain Valley     13-09.00   14-03.00    2   
  8 Cassady, Colin            12 Vista Murrieta      14-03.00   13-03.00    1   
 -- Thorpe, Chandler          11 Edison              14-03.00         NH  
Preliminaries
 10 Wernick, Bradley          12 Capo Valley         13-09.00         J   
 11 Enriquez, Eric            11 Downey              13-09.00         J   
 12 Clark, Paul               12 Chino Hills         13-09.00         J   
 12 McNicholas, Connor        12 Mission Viejo       13-09.00         J   
 14 McLaughlin, Cole          11 Valencia (V.)       13-03.00             
 14 Leon, Saul                12 Warren              13-03.00             
 14 Groener, Dillon           11 Chino Hills         13-03.00             
 14 Kumasaka, Chase           12 Santa Monica        13-03.00             
 -- gooing, max               11 Capo Valley              NH              
 -- Zauner, Christian         11 Loara                    NH              
 -- Houstan, Ryan             12 Quartz Hill              NH              
 -- Thenard, Paul             11 Marina                   NH              
 -- Gomez, James              12 Upland                   NH              
 -- Schwartz, Sumner          10 Santa Monica             NH              
 -- De Santiago, Miguel       11 Bell Gdns.               NH              
 -- Garcia, Michael           10 El Rancho                NH              
 -- Atkinson, Shane           10 Great Oak                NH              
 -- Vargas, Marcus            12 Bloomington              NH              
 -- Chu, Brian                12 Arcadia                  NH              
 -- Bradshaw, Tyler           12 Cres.Valley              NH              
 -- Ruiz, Marcelo             11 Arcadia                  NH              
 -- Santos, Zerrick           12 Wilson (Long Bea         NH              
 -- Kovacs, Robert            12 Millikan                 NH              
 -- Walker, Bobby             12 Chaffey                  NH              
 -- Go, Jonathan C            11 Diamond Bar              NH              
 -- Griffith, James           12 Diamond Bar              NH              
 -- Goodwin, George           12 Poly (Riverside)         NH              
 -- Lindberg, Max             11 Wilson (Long Bea         NH              
 -- Patel, Somil              11 Walnut                   NH              
 -- Foody, Will               12 King, M.L.               NH              
 
Boys Long Jump D 1
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Schneider, Justin         12 El Toro             22-03.00   23-10.00  -1.5  10   
     21-11.75(-0.7) 23-01.25(-0.9) 22-09.75(1.5) 23-10(-1.5)      
  2 Jones, Walter             11 Redlands            23-07.00   23-06.00   1.9   8   
     21-10.25(1.8) 22-10(0.5) FOUL(1.0) 23-06(1.9)      
  3 Fairweather, Hakeem       12 Warren              22-10.75   23-04.00   2.7   6   
     21-07.75(-1.8) 22-10(1.7) 21-10.50(0.2) 23-04(2.7)      
  4 Milan, Chris              12 Great Oak           23-06.50   23-03.00   2.1   5   
     21-01.25(-1.1) 21-10(0.8) 21-09(-0.5) 23-03(2.1)      
  5 Glasgow, Blake            12 Poly (Long Beach    22-08.00   23-01.25  -0.2   4   
     22-04(2.1) 22-09.75(1.9) 23-01.25(-0.2) 23-01(2.1)      
  6 Bedolla, Lucas            12 Santa Fe            22-06.75   22-08.00   1.8   3   
     FOUL(+0.0) 22-08(1.8) 21-10(1.0) 21-03(+0.0)      
  7 Gingrich, Clint           12 Valencia (V.)       21-10.50   22-05.25  -1.1   2   
     21-00.25(1.8) 21-00.75(0.9) 21-05.50(1.6) 22-05.25(-1.1)      
  8 Carrigan, Ricky           12 Cabrillo/L.B.       21-09.75   22-01.00   1.1   1   
     22-00.50(0.1) 22-01(1.1) 21-03.25(0.1) 21-10.25(1.0)      
  9 Jones, Craig              11 Jordan              21-08.75   21-00.50  +0.0 
     20-08.50(+0.0) 20-04.75(0.4) 21-00.50(+0.0) 20-10(-0.7)      
Preliminaries
 10 Davidson, Gary            12 Yucaipa             21-07.50             +0.0 
 11 Solomon, Jonathan         12 Los Osos            21-06.50              0.7 
 12 Dick, Mitchell            12 Santa Monica        21-05.25             -0.2 
 13 Romo, George              12 Montebello          21-05.00              1.6 
 14 Victor, Breland           12 Redlands            21-04.25              0.7 
 15 English, Mark             12 Roosevelt, E        21-03.50             -0.6 
 16 Cruz, Sebastian           12 Loara               21-03.25             +0.0 
 17 Manuel, Jackie            12 Paramount           21-01.50             -0.6 
 18 Mason, Steele             11 Hunt. Beach         20-11.00              1.5 
 19 Miller, Ronell            12 Etiwanda            20-09.25              1.3 
 20 Weiss, Grant              12 Oxnard              20-09.00             -3.5 
 21 Merriweather, Devontae    12 Highland            20-08.75             +0.0 
 22 Pizzica, Jordan           12 Edison              20-08.25              0.9 
 23 Sullivan, Cullen          12 Poly (Riverside)    20-07.25             -1.2 
 24 Seabury, John Paul        11 Quartz Hill         20-06.00             -0.6 
 25 Johnson, Brandon          11 Poly (Riverside)    20-04.75              0.5 
 26 Neville, Brandon          12 Mission Viejo       20-00.50             +0.0 
 27 Barr, Raphael             12 Etiwanda            19-11.25             +0.0 
 28 Jordan, Jamire            10 Highland            19-10.25             +0.0 
 29 Mejia, Gage               12 Los Alamitos        19-09.25              1.7 
 30 Braxton, Dirk             11 West Ranch          19-09.00              0.9 
 31 Roberts, Dylan            11 Buena               19-08.50              1.6 
 32 Lee, Chang Hoon           12 Diamond Bar         19-08.00              1.2 
 -- Boatner, Brian            11 La Sierra                ND               NWI 
 
Boys Triple Jump D 1
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Jones, Walter             11 Redlands            44-05.75   46-09.00  +0.0  10   
     44-08(3.0) 46-02.25(0.9) 46-09(+0.0) 46-06.50(1.1)      
  2 Carrigan, Ricky           12 Cabrillo/L.B.       45-06.75   46-08.75   1.8   8   
     FOUL      45-09.25(0.8) 46-08.75(1.8) FOUL           
  3 Glasgow, Blake            12 Poly (Long Beach    46-04.25   46-05.00   1.2   6   
     FOUL      46-05(1.2) 46-02(+0.0) FOUL           
  4 Manuel, Jackie            12 Paramount           43-10.50   46-04.25   1.9   5   
     45-11.50(1.7) 46-04.25(1.9) 44-06.25(2.6) FOUL(0.5)      
  5 Carter, Joseph            12 Downey              45-11.50   45-06.25  +0.0   4   
     45-04.50(1.4) 45-03.75(1.3) 45-06.25(+0.0) FOUL           
  6 Beckton, Dion             12 Rancho Verde        45-09.75   45-03.75   2.4   3   
     45-03.75(2.4) 45-01.50(2.3) 44-00(+0.0) 44-06.75(2.2)      
  7 Davis, Chris              12 Rancho Verde        44-09.75   45-00.75   1.6   2   
     45-00.75(1.6) 43-02.75(1.2) 44-06.50(1.9) FOUL           
  8 Williams, Stephon         12 Roosevelt, E        45-04.25   44-11.75   1.6   1   
     FOUL      44-04.75(0.9) 44-11.75(1.6) FOUL           
  9 Victor, Breland           12 Redlands            43-05.75   44-08.00   1.3 
     44-08(1.3) 42-10.50(1.7) 42-09.50(1.3) 44-02.25(1.2)      
 10 Ilyas, Muaz               11 Fountain Valley     43-10.50   42-05.25  +0.0 
     41-06.75(1.8) FOUL(2.0) 42-00(1.2) 42-05.25(+0.0)      
Preliminaries
 11 Taylor, Donovan           12 Silverado           43-04.75             -0.1 
 12 Davidson, Gary            12 Yucaipa             43-04.00             -0.2 
 13 Sullivan, Cullen          12 Poly (Riverside)    43-03.50             -0.2 
 14 Roberts, Dylan            11 Buena               43-03.00             +0.0 
 15 Parham, Dominique         12 Los Alamitos        43-02.75              1.2 
 16 Tredwell, Jake            12 El Toro             43-02.00             -0.9 
 16 Seabury, John Paul        11 Quartz Hill         43-02.00              0.5 
 18 Solomon, William          10 Los Osos            42-09.25             -0.6 
 19 Geenen, Darren            11 Trabuco Hills       42-05.75              0.3 
 20 Jackson, Josh             11 Poly (Long Beach    42-03.00             -0.5 
 21 Miller, Ronell            12 Etiwanda            41-11.50             -0.2 
 22 Rodriguez, Rio            12 Poly (Riverside)    41-08.50             -1.3 
 23 Berry, Mikal              12 San Gorgonio        41-06.00              0.2 
 24 Lee, Chang Hoon           12 Diamond Bar         41-05.50              0.6 
 25 Braxton, Dirk             11 West Ranch          41-04.25             +0.0 
 26 Jackson, Isiah            12 Oxnard              40-02.75              0.1 
 27 Nguyen, Minh              12 Westminster         39-00.50              2.0 
 28 Cruz, Sebastian           12 Loara               38-04.50             -1.0 
 29 Casaburi, Robert          12 Glendale            38-02.50             +0.0 
 30 Peng, Jackie              12 Schurr              38-00.50              1.4 
 -- Cabrera, Matthew          12 Mission Viejo            ND               NWI 
 -- Bedolla, Lucas            12 Santa Fe                 ND               NWI 
 -- Dent, Dominique           12 Katella                  ND               NWI 
 -- Joya, Nathan V            12 Diamond Bar              ND               NWI 
 
Boys Shot Put D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Hunter-Simms, Ryan        12 San Gorgonio        60-07.00   62-03.00   10   
      57-09.25  54-05.75  62-03  FOUL       
  2 Ponzio, Nick              11 Great Oak           58-08.00   58-08.00    8   
      57-09  FOUL  56-05  58-08       
  3 Whitaker, Corey           12 Vista Murrieta      61-00.00   57-06.00    6   
      55-02  54-01  57-06  FOUL       
  4 Bultman, Nick             12 West Ranch          55-10.00   57-05.00    5   
      53-10.50  53-08.75  53-02  57-05       
  5 O'Hara, Lawrence          10 Poly (Riverside)    52-06.00   54-02.50    4   
      50-09.50  FOUL  51-04.50  54-02.50       
  6 O'Hara, Matthew           12 Poly (Riverside)    53-00.00   52-05.75    3   
      47-08  FOUL  52-05.75  49-05       
  7 Armstrong, Kenneth        12 Rancho Verde        50-04.00   50-02.00    2   
      FOUL  50-02  48-04  FOUL       
  8 Geers, Patrick            12 Capo Valley         52-02.00   49-00.50    1   
      49-00.50  FOUL  48-00  FOUL       
  9 Puefua, Thomas            11 Paramount           52-04.00   48-11.00  
      47-09  FOUL  48-09  48-11       
Preliminaries
 10 Johnson, Kenyatta         12 Upland              50-01.00             
 11 Ta'amilo, Sapule          12 Vista Murrieta      49-00.00             
 12 Merkley, Kyle             12 Los Osos            48-08.50             
 13 Chavira, Thomas           12 Oxnard              48-01.00             
 14 Shen, Andres              11 Walnut              47-07.00             
 14 Gastaldo, Nick            11 West Ranch          47-07.00             
 16 Echeverria, Ben           11 Corona              47-05.00             
 17 Clarey, Andrew            12 Yucaipa             47-03.00             
 18 Pinner, Jahleel           12 Mission Viejo       47-00.00             
 19 Scott, Jaquan             12 La Sierra           46-07.00             
 20 Talafus, Michael          12 Trabuco Hills       46-03.50             
 21 Mathewes, Michael         10 Mission Viejo       46-01.00             
 22 Rodriguez, Edgar          10 Paramount           45-06.00             
 23 Peraza, Casey             12 Poly (Long Beach    45-00.50             
 24 Cayax, Jonathan           12 Katella             44-09.00             
 25 Dobard, Justin            12 Millikan            44-08.00             
 26 Villegas, Bobby           12 Bell Gdns.          44-05.00             
 27 Mendoza, Lorenzo          10 Loara               43-05.00             
 28 Merriweather, Devontae    12 Highland            43-00.00             
 29 Kuresa, Trevor            12 Schurr              42-07.00             
 30 Gutierrez, Luis           12 Loara               42-04.00             
 31 Uribe, Chris              12 Arcadia             41-02.00             
 -- Layel, Jared              11 Redlands                 ND              
 
Boys Discus Throw D 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Vuncannon, Quaid          12 San Clemente          169-06     176-04   10   
      FOUL  FOUL  164-09  176-04       
  2 Hunter-Simms, Ryan        12 San Gorgonio          178-09     175-07    8   
      175-07  164-09  162-01  170-10       
  3 Ta'amilo, Sapule          12 Vista Murrieta        154-06     175-04    6   
      167-07  175-04  163-08  151-01       
  4 Ponzio, Nick              11 Great Oak             149-11     165-07    5   
      145-03  FOUL  165-07  161-04       
  5 Bultman, Nick             12 West Ranch            156-04     157-05    4   
      148-00  156-01  157-05  FOUL       
  6 Geers, Patrick            12 Capo Valley           142-08     150-06    3   
      FOUL  147-01  141-05  150-06       
  7 Echeverria, Ben           11 Corona                151-08     146-02    2   
      144-08  146-02  FOUL  142-11       
  8 Greenhalgh, Ian           11 Trabuco Hills         143-11     140-09    1   
      139-05  133-00  140-09  140-01       
  9 Herrera, Daniel           12 Bell Gdns.            155-00     131-02  
      FOUL  111-06  131-02  FOUL       
Preliminaries
 10 Brown, Michael            12 Paramount             142-01             
 11 Cleary, Grant             11 Vista Murrieta        141-05             
 12 Mailangi, Sosefo          11 Poly (Riverside)      140-05             
 13 Peraza, Casey             12 Poly (Long Beach      139-11             
 13 Talafus, Michael          12 Trabuco Hills         139-11             
 15 Toalepai, Jeneum          10 Paramount             139-10             
 16 Villegas, Bobby           12 Bell Gdns.            138-09             
 17 Shen, Andres              11 Walnut                136-10             
 18 Diebold, Brandon          12 Los Osos              136-09             
 19 Jackson, Zedric           12 Etiwanda              136-01             
 20 Mendoza, Lorenzo          10 Loara                 132-04             
 21 Scott, Jaquan             12 La Sierra             132-01             
 22 Osborne, Brawley          11 Trabuco Hills         132-00             
 23 Joyner, Brandon           12 La Sierra             130-09             
 24 Guertin, Alex             12 Heritage              130-00             
 25 Diaz, Elliot              10 Oxnard                129-02             
 26 Cayax, Jonathan           12 Katella               122-08             
 26 Hurtado, Andy             10 Burbank               122-08             
 28 Redonda, Edgar            11 Westminster           121-06             
 29 Valdez, Rio               12 El Rancho             115-09             
 30 Nombrado, Joseph          11 Walnut                115-05             
 -- O'Hara, Matthew           12 Poly (Riverside)         ND              
 -- Soledad, Juan             12 Palmdale                 ND              
 
Boys 100 Meter Dash D 2
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 King, Kyree               12 Colony                 10.67      10.53   1.9  10    10.5218
  2 Simon, Morgan             11 Loyola                 10.64     J10.53   1.9   8    10.5291
  3 Deville, Dallas           11 Perris                 11.01      10.75   1.9   6   
  4 Coprich, Marshuan         12 Oak Hills              10.80      10.80   1.9   5   
  5 Ross, Quincy              11 Pacific                10.95      10.81   1.9   4   
  6 Coleman, Derrez           12 Carter                 11.00      10.90   1.9   3   
  7 Holtz, Dustin             12 El Modena              11.02      10.97   1.9   2   
  8 Obed, Ahmed               10 A. Camarillo           11.06      11.02   1.9   1   
  9 Corbin, Codie             11 Pioneer Valley         10.90      11.14   1.9 
Preliminaries
 10 Nelson, James             11 Peninsula              11.06         J        
 11 Hansen, Chad              11 Moorpark               11.07                  
 11 Hasson, Titus             12 Newport Harbor         11.07                  
 13 Ladely, Zach              12 Canyon/Anaheim         11.12                  
 14 Newman, Demetrius         11 Summit                 11.13                  
 15 Lawson-Gayle, Rapheal     11 Mira Costa             11.14                  
 16 Sutton, Edward            12 University             11.19                  
 17 Wirtz, Gabriel            11 Simi Valley            11.20                  
 18 Lee, Curtis               12 Citrus Hill            11.21                  
 19 Petsas, George            11 Esperanza              11.23                  
 20 Harrison, Maurice         12 Chino                  11.24                  
 21 Parrison, Darius          12 Redlands East Va       11.26                  
 22 Gomez, Angel              11 Los Amigos             11.28                  
 23 Washington, Sam           12 Torrance               11.29                  
 24 Cox, Robert               12 Serrano                11.32                  
 24 Tolliver, Alex            12 Moorpark               11.32                  
 26 Reyna, Keiyon             12 La Mirada              11.37                  
 27 Januska, Jefferey         12 Ventura                11.42                  
 28 Henderson, Kaelyn         12 Lawndale               11.58                  
 -- Brown, Eric               10 Summit                   DQ                   
 
Boys 200 Meter Dash D 2
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 King, Kyree               12 Colony                 21.46      21.14   0.9  10   
  2 Simon, Morgan             11 Loyola                 21.34      21.15   0.9   8   
  3 Luckett, Anthony          12 Culver City            21.68      21.74   0.9   6   
  4 Obed, Ahmed               10 A. Camarillo           21.81      21.88   0.9   5   
  5 Duncan, Lee               11 Loyola                 21.79      21.90   0.9   4   
  6 Williams, Mathew          12 Vista del Lago         21.77      21.99   0.9   3   
  7 Fabela, German            12 La Serna               22.08      22.00   0.9   2   
  8 Pagano, Terry             12 Newbury Park           21.97      22.11   0.9   1   
  9 Hardlund, Alex            12 Cypress                22.10      22.95   0.9 
Preliminaries
 10 Ross, Quincy              11 Pacific                22.13                  
 11 Barnes, Derek             12 Tesoro                 22.14                  
 12 Pennucci, Dominic         10 Canyon/C.C.            22.15                  
 13 Coleman, Derrez           12 Carter                 22.28                  
 14 Ladely, Zach              12 Canyon/Anaheim         22.31                  
 15 Petsas, George            11 Esperanza              22.45                  
 16 Hasson, Titus             12 Newport Harbor         22.50                  
 17 Williams, Jamaal          12 Summit                 22.53                  
 18 Suniga, Oscar             11 Hemet                  22.54                  
 19 Moniz, Jonathan           11 Culver City            22.55                  
 20 Lawler, Cameron           12 Redondo Union          22.65                  
 21 Thomas, Xavier            12 Indio                  22.70                  
 22 Nelson, James             11 Peninsula              22.71                  
 23 Ceja, Anthony             12 Perris                 22.72                  
 24 Holtz, Dustin             12 El Modena              22.80                  
 25 Douglas, Deandre          12 Rowland                22.85                  
 26 Mc Cants, Daruis          12 Colony                 22.92                  
 27 Gomez, Angel              11 Los Amigos             22.99                  
 28 Cox, Zack                 12 Chino                  23.39                  
 29 Lipscomb, Jalen           11 Perris                 23.42                  
 30 Reyna, Keiyon             12 La Mirada              23.58                  
 
Boys 400 Meter Dash D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Fabela, German            12 La Serna               48.98      48.03   10   
  2 Williams, Mathew          12 Vista del Lago         49.08      48.80    8   
  3 Rosser, Khalifah           9 Summit                 49.38      49.16    6   
  4 Luckett, Anthony          12 Culver City            49.15      49.21    5   
  5 Torres, Micheal           12 Baldwin Park           49.74      49.38    4   
  6 Barnes, Derek             12 Tesoro                 49.20      49.51    3   
  7 Biggers, Garrette         12 North, J.W.            49.10      49.67    2   
  8 Hardlund, Alex            12 Cypress                49.04      50.22    1   
  9 Ceja, Anthony             12 Perris                 49.66      50.80  
Preliminaries
 10 Thomas, Xavier            12 Indio                  50.15             
 11 Williams, Jamaal          12 Summit                 50.17             
 12 Narvaez, Terance          12 Canyon Springs         50.23             
 13 Noskoff, Briton           10 Glendora               50.63             
 14 Pennucci, Dominic         10 Canyon/C.C.            50.85             
 14 Pagano, Terry             12 Newbury Park           50.85             
 16 Hurtado, Aaron            12 Kaiser                 50.91             
 17 Mendez, Aaron             12 Canyon/Anaheim         51.00             
 18 Avendano, Bryan           12 Newbury Park           51.06             
 19 Fisher, Troy              10 Troy                   51.10             
 20 Moniz, Jonathan           11 Culver City            51.15             
 21 Cox, Zack                 12 Chino                  51.21             
 22 Hernandez, Lorenzo        12 Arroyo                 51.51             
 23 Anderson, Carter          10 Mira Costa             51.75             
 24 Brown, Titus              12 Mayfair                52.08             
 25 Wiggins, Ross             12 Loyola                 52.23             
 26 Tanwongprasert, Adrian    12 San Gabriel            52.25             
 27 Briseno, Gerardo          12 Colony                 52.44             
 28 Lopez, Mario              10 Chino                  52.46             
 29 Garcia, Andres            11 Baldwin Park           52.63             
 30 Berry, Aaron               9 Perris                 52.85             
 31 Cruz, Edgar               12 Segerstrom             53.51             
 32 Hill, Wesley               9 Cajon                  57.52             
 
Boys 800 Meter Run D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Herold, Dustin            10 Redondo Union        1:57.38    1:54.30   10   
  2 Medina, Kyle              11 Ventura              1:56.51    1:54.52    8   
  3 Lewis, Josh               11 Loyola               1:54.89    1:54.56    6   
  4 Vigil, Connor             12 Redlands East Va     1:56.97    1:54.91    5   
  5 Martinez, Kristian        12 Golden Valley        1:55.06    1:54.93    4   
  6 Esparza, Kendall          12 Newbury Park         1:57.05    1:55.92    3   
  7 Lopez, Tommy              12 Thousand Oaks        1:58.00    1:56.80    2   
  8 Rivera, Nick              12 Rowland              2:00.69    1:59.64    1   
  9 Estrada, Joel             11 Canyon/C.C.          1:57.55    2:02.49  
Preliminaries
 10 Lopez, Carlos             12 Golden Valley        1:58.86             
 11 Mack, Supervoid           12 Citrus Hill          1:59.01             
 12 Dumlao, Troy              12 Fullerton            1:59.75             
 13 Duke, Mike                10 Glendora             2:00.17             
 14 Maule, Blake              11 Arr. Grande          2:00.45             
 15 Bias, Jeremiah             9 Vista del Lago       2:00.71             
 16 Aguirre, Diego            12 Coach. Valley        2:00.87             
 17 Hinsch, Hayden            11 Peninsula            2:01.18             
 18 Toscano, Gabriel          11 Carter               2:01.35             
 19 Linehan, John             11 Dos Pueblos          2:01.37             
 20 Ostgaard, Jake            12 La Mirada            2:01.46             
 21 Ready, Will               12 Godinez              2:01.51             
 22 Campuzano, Isaias         11 Santa Ana Valley     2:01.61             
 23 Avila, David              12 Arr. Grande          2:01.97             
 24 Gonzalez, Joel            11 A. Camarillo         2:02.10             
 25 Oday, Sean                12 Troy                 2:02.13             
 26 Ruiz, Ray                 12 Chino                2:02.45             
 27 Tanwongprasert, Andrew    12 San Gabriel          2:02.54             
 28 McIntosh, Vincent         12 Chino                2:02.62             
 29 Lewis, Cody               12 Culver City          2:02.93             
 30 Duong, Jimmy              12 Mayfair              2:03.25             
 31 Trujillo, Fredy           10 Baldwin Park         2:03.43             
 32 Palmer, Brody             12 Esperanza            2:03.69             
 33 Gonzalez, Juan            12 Palm Springs         2:03.73             
 34 Bekele, Nobel             11 Glendora             2:04.58             
 35 Eagon, Christian          11 Ayala                2:04.83             
 36 Meredith, Draven          11 Torrance             2:08.57             
 
Boys 1600 Meter Run D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Rivera, Nick              12 Rowland              4:18.79    4:15.61   10   
  2 Corcoran, Garrett         10 Villa Park           4:19.43    4:16.69    8   
  3 Malone-White, Evan        11 Redondo Union        4:22.11    4:17.01    6   
  4 Hinsch, Hayden            11 Peninsula            4:19.59    4:18.48    5   
  5 Gonzalez, Joel            11 A. Camarillo         4:19.95    4:18.85    4   
  6 Galvez, David             11 Rowland              4:21.18    4:19.36    3   
  7 Herrera, Edwin            12 Ventura              4:20.56    4:21.60    2   
  8 Verdin, Andrew            12 Loyola               4:20.32    4:22.53    1   
  9 Martinez, Kristian        12 Golden Valley        4:20.45    4:29.43  
Preliminaries
 10 Garcia, Sam               11 Arroyo               4:21.91             
 11 Goins, Austin             11 Canyon/Anaheim       4:23.28             
 12 Lopez, Tommy              12 Thousand Oaks        4:24.03             
 13 Roberts, Ian              12 Ventura              4:25.64             
 14 Castellon, Alex           11 Colony               4:26.77             
 15 Spencer, Michael          12 Thousand Oaks        4:28.10             
 16 Eagon, Christian          11 Ayala                4:28.16             
 17 Bland, Andrew             12 Loyola               4:28.39             
 18 Crowell, Aric             11 Claremont            4:28.90             
 19 Palmer, Doug              11 Beaumont             4:29.32             
 20 Lara, Frankie             11 Santiago (G.G.)      4:30.30             
 21 Harper, Baylor            11 Tesoro               4:30.41             
 22 Castillo, Miles           12 Serrano              4:31.23             
 23 Peterson, Rocky           11 Westlake             4:31.29             
 24 Mejia, Miguel             12 Segerstrom           4:31.54             
 25 Forburger, Aaron          12 Glendora             4:31.84             
 26 Cuahutls, Moises          12 La Mirada            4:32.22             
 27 Newton, Ellis             10 Mayfair              4:33.36             
 28 Curran, Scott             10 Tesoro               4:34.20             
 29 VanderBaan, Caleb         12 Mayfair              4:34.26             
 30 Gutierrez, Michael        10 Don Lugo             4:35.28             
 31 Cardona, Israel           11 No. Torrance         4:35.30             
 32 Scheerer, Evan            11 Ayala                4:36.00             
 33 Aparicio, Andres          11 Arroyo               4:36.56             
 34 Antunez, Pedro            10 Santa Ana Valley     4:42.49             
 35 Montello, Justin          11 Chino                4:42.92             
 36 Rodriguez, Christian      10 Elsinore             4:47.40             
 
Boys 3200 Meter Run D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Caro, Omar                11 Norte Vista          9:18.82    9:05.35   10   
  2 Marquardt, Charles        12 Loyola               9:19.48    9:12.61    8   
  3 Fernandez, Bryan          11 Dos Pueblos          9:21.55    9:14.55    6   
  4 Penaloza, Jose            11 Godinez              9:23.50    9:15.37    5   
  5 Dholakia, Amar            12 Esperanza            9:24.13    9:18.73    4   
  6 Fisk, Kyler               12 Tesoro               9:19.85    9:25.75    3   
  7 Yarnall, AJ               11 Saugus               9:23.41    9:26.65    2   
  8 Jones, Jared              12 Loyola               9:23.66    9:27.51    1   
  9 Garcia, Juan David        12 Golden Valley        9:22.03    9:34.43  
Preliminaries
 10 Corcoran, Garrett         10 Villa Park           9:26.20             
 11 Barber, Jake              12 Newport Harbor       9:27.89             
 12 Wims, Zachary             11 Canyon/C.C.          9:29.17             
 13 Byrne, Johnathan          10 Newbury Park         9:30.42             
 14 Garcia, Sam               11 Arroyo               9:31.47             
 15 Lucero, Adam              12 A. Camarillo         9:31.77             
 16 Galvez, David             11 Rowland              9:33.54             
 17 Nguyen, Aaron             12 Golden Valley        9:35.81             
 18 Mora, Aaron               12 Whittier             9:38.71             
 19 Castellon, Alex           11 Colony               9:39.39             
 20 Miranda-Lavertu, Reo      12 Peninsula            9:39.84             
 21 Giguere, Mikey            10 Westlake             9:44.12             
 22 Davis, Maxwell            11 Dos Pueblos          9:45.06             
 23 Palmer, Doug              11 Beaumont             9:45.43             
 24 Berumen, Cesar            12 Patriot              9:45.63             
 25 Cowan, Trevor             11 Arr. Grande          9:48.53             
 26 Curran, Scott             10 Tesoro               9:50.12             
 27 Sanchez, Ryan             11 Glendora             9:51.74             
 28 Herrera, Edwin            12 Ventura              9:52.11             
 29 Freeman, Ryan             12 Redlands East Va     9:53.53             
 29 Antunez, Pedro            10 Santa Ana Valley     9:53.53             
 31 Salinas, Elvis            12 Norwalk              9:54.02             
 32 Flores, Ignacio           12 Indio                9:54.69             
 33 Vizcarra, Andres           9 Beaumont             9:55.21             
 34 Valdovinos, Bryan         11 La Quinta (W)        9:58.95             
 35 Aparicio, Andres          11 Arroyo               9:59.65             
 36 Estrada, Jorge            12 Vista del Lago      10:01.79             
 37 Aviles, Cristian          12 Valencia (P)        10:02.52             
 38 Valenzula, Nick           11 Colony              10:05.08             
 39 Osorio, Robert             9 Santiago (G.G.)     10:05.35             
 40 Vargas, Oscar             10 Baldwin Park        10:06.47             
 41 Cecil, Jharynd            12 Redlands East Va    10:10.56             
 42 Brown, Kyle                9 Elsinore            10:14.90             
 43 Cornell, Hunter           10 Serrano             10:34.42             
 
Boys 110 Meter Hurdles D 2
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Deayon, Donte             12 Summit                 14.22      14.22   0.4  10   
  2 Moten, Keithyon           12 Indio                  14.17      14.27   0.4   8   
  3 hubbard, kyle             12 Mira Costa             14.66      14.71   0.4   6   
  4 Holt, Elijah              11 Arr. Grande            14.66      14.74   0.4   5   
  5 Hughes, Brandon           12 Moorpark               14.75      14.84   0.4   4   
  6 Ferguson, Jordan          11 Loyola                 14.71      14.88   0.4   3   
  7 Nozick, Lucas             12 Culver City            14.70      14.90   0.4   2   
  8 Moore-Sharpe, Andre       12 Redlands East Va       14.93      15.01   0.4   1   
  9 Pham, Oliver              12 Canyon/Anaheim         14.62      19.25   0.4 
Preliminaries
 10 Dowdy, Daniel             12 Redlands East Va       14.96                  
 11 Mc Cants, Daruis          12 Colony                 15.11                  
 12 Ayon, Miguel              12 Fullerton              15.14                  
 13 Williams, Arhman          10 Oak Hills              15.15                  
 14 Lindsay, Cade             11 Glendora               15.20                  
 15 Wilson, Alex              12 El Dorado              15.26                  
 16 McLaurin, Marlon          12 Mayfair                15.33                  
 17 Gillison, Alex            10 Palm Springs           15.44                  
 18 Gates, Corbin             12 Mira Costa             15.51                  
 19 McCord, Richard           12 Perris                 15.54                  
 20 Potter, Christian         12 Villa Park             15.55                  
 20 Kroll, Jonathan           11 Ventura                15.55                  
 22 McLaurin, Malik           12 Mayfair                15.72                  
 23 Bailey, Kyman             12 North, J.W.            15.76                  
 24 Walker, Andrew            11 Beaumont               15.81                  
 25 Zindroski, Connor         12 Golden Valley          15.85                  
 26 Holbert, Zachary          12 Hemet                  15.87                  
 27 Davis, Michael            11 Chino                  16.12                  
 28 Nelson, Rodney            12 Redlands East Va       16.14                  
 29 Johnson, Geordan          12 Torrance               16.16                  
 30 Baek, Jonathan            12 Sunny Hills            16.30                  
 31 Romney, Errol             12 Nogales                16.54                  
 32 Stach, Brenden            11 Canyon/C.C.            19.32                  
 -- Augustyn, Adam            12 Westlake                DNF                   
 -- Simmons, Tony             10 Tesoro                   DQ                   
 -- Gratland, Shawn           11 Newbury Park             DQ                   
 -- Todd, Michael             12 Dominguez                DQ                   
 
Boys 300 Meter Hurdles D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Deayon, Donte             12 Summit                 38.08      37.76   10   
  2 Moten, Keithyon           12 Indio                  38.32      38.10    8   
  3 Nozick, Lucas             12 Culver City            38.18      38.30    6   
  4 hubbard, kyle             12 Mira Costa             39.12      39.05    5   
  5 Dowdy, Daniel             12 Redlands East Va       38.95      39.30    4   
  6 Gordon, Collin            12 Royal                  38.70      39.53    3   
  7 Rosser, Khalifah           9 Summit                 39.83      39.83    2   
  8 Goodwin, Travis           12 Simi Valley            39.76      40.87    1   
  9 Holbert, Zachary          12 Hemet                  39.38      41.03  
Preliminaries
 10 Zindroski, Connor         12 Golden Valley          39.96             
 11 Hughes, Brandon           12 Moorpark               40.12             
 12 Lopez, Jacob              12 Arroyo                 40.31             
 13 Potter, Christian         12 Villa Park             40.68             
 14 Romney, Errol             12 Nogales                40.73             
 15 Manderville, Terrance     11 Nogales                40.87             
 16 Wilson, Alex              12 El Dorado              40.89             
 17 Ayon, Miguel              12 Fullerton              40.94             
 18 Baek, Jonathan            12 Sunny Hills            41.06             
 19 McDowell, Todd            12 Cypress                41.18             
 20 Gates, Corbin             12 Mira Costa             41.31             
 21 Pantoja, Daniel           12 Chan. Islands          41.32             
 22 McDonald, Myles           11 Loyola                 41.42             
 23 McLaurin, Marlon          12 Mayfair                41.46             
 24 Debow, Isaac              12 Arr. Grande            41.77             
 25 Fulcher, Aaron            12 Tesoro                 42.57             
 26 Hill, Wesley               9 Cajon                  42.58             
 27 Kroll, Jonathon           11 Ventura                45.43             
 
Boys 4x100 Meter Relay D 2
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Loyola                                              41.91      41.66   10   
     1) Duncan, Lee 11                  2) Tassone, David 12              
     3) Simon, Morgan 11                4) Sheffie, Mekai 10              
  2 Colony                                              42.27      42.33    8   
     1) Grant, Samajae 11               2) Mc Cants, Daruis 12            
     3) Henley, Shayne 12               4) King, Kyree 12                 
  3 Peninsula                                           43.02      42.72    6   
     1) Nelson, James 11                2) Idah, Okuoma 12                
     3) Webster, Thomas 12              4) Lindsey, Rueben 12             
  4 Carter                                              42.99      42.79    5   
     1) Coleman, Derrez 12              2) Budd, Ronjay 10                
     3) Stewart, Tamas 10               4) Robinson, Treeuon 12           
  5 Simi Valley                                         43.27      42.93    4   
     1) Helo, Rudy 11                   2) Bourdeaux, Aaron 11            
     3) Nelson, MJ 11                   4) Writz, Gabriel 11              
  6 Redlands East Valley                                43.10      43.15    3   
     1) Ellis, Jamal 12                 2) Parrison, Darius 12            
     3) Moore-Sharpe, Andre 12          4) Narvarez, David 12             
  7 Royal                                               43.34      43.18    2   
     1) Gordon, Collin 12               2) Valencia, Ryan 12              
     3) Bateman, David 12               4) Riccardi, Gino 11              
  8 North, J.W.                                         43.34      43.97    1   
     1) Bailey, Kyman 12                2) Ramos-Davis, Demetre 12        
     3) Durant, Cameron 12              4) Biggers, Garrette 12           
 -- Moorpark                                            43.31        DNF  
     1) Stanton, Aaron 11               2) Hughes, Brandon 12             
     3) Tolliver, Alex 12               4) Hansen, Chad 11                
Preliminaries
 10 Righetti                                            43.35             
     1) Grant, Eric 11                  2) Bowman, Caden 12               
     3) Koellnberger, Hansi 10          4) Robinson, Kameron 12           
 11 Foothill                                            43.56             
     1) Fink, Andrew 12                 2) Moss, Jarrell 11               
     3) Hernandez, Cesar 11             4) Moss, Jullian 11               
 12 Mira Costa                                          43.61             
 13 Perris                                              43.67             
 14 Mayfair                                             43.78             
 15 Serrano                                             43.81             
 16 Ventura                                             43.93             
 17 Rowland                                             44.10             
 17 Chino                                               44.10             
 19 Citrus Hill                                         44.16             
 20 Esperanza                                           44.31             
 21 Palm Springs                                        44.36             
 22 Tesoro                                              44.38             
 23 Arroyo Grande                                       44.54             
 24 Savanna                                             45.24             
 25 Los Amigos                                          45.31             
 26 Canyon/C.C.                                         48.06             
 -- Summit                                                DQ              
 
Boys 4x400 Meter Relay D 2
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Culver City                                       3:21.63    3:19.52   10   
     1) Nozick, Lucas 12                2) Haywood, Jimmy 12              
     3) Moniz, Jonathan 11              4) Luckett, Anthony 12            
  2 Mira Costa                                        3:23.61    3:20.55    8   
     1) Anderson, Carter 10             2) hubbard, kyle 12               
     3) Gates, Corbin 12                4) Gates, Dylan 12                
  3 Newbury Park                                      3:24.26    3:21.15    6   
     1) Ewing, Kyle 11                  2) Fought, Sean 12                
     3) Lasater, Austin 12              4) Avendano, Bryan 12             
  4 Ventura                                           3:22.32    3:21.25    5   
     1) Medina, Kyle 11                 2) Ramirez, David 11              
     3) Daniel, Eric 10                 4) Ryan, Shane 12                 
  5 Loyola                                            3:23.43    3:21.44    4   
     1) Tassone, David 12               2) Wiggins, Ross 12               
     3) Lewis, Josh 11                  4) Simon, Morgan 11               
  6 North, J.W.                                       3:22.88    3:21.63    3   
     1) Cardenas, Camilo 12             2) Biggers, Garrette 12           
     3) Kinnermon, Khari 12             4) Hill, Marrice 12               
  7 Thousand Oaks                                     3:25.15    3:24.99    2   
     1) Hernandez, Stephen 9            2) Kodera, Sho 12                 
     3) Ho, Kevin 12                    4) Lopez, Tommy 12                
  8 Rowland                                           3:25.85    3:28.05    1   
     1) Galvez, David 11                2) Douglas, Deandre 12            
     3) Paredes, Joshua 12              4) Rivera, Nick 12                
 -- Colony                                            3:24.89         DQ   Interference
     1) Payan, Jesus 12                 2) King, Kyree 12                 
     3) Mc Cants, Daruis 12             4) Briseno, Gerardo 12            
Preliminaries
 10 Vista del Lago                                    3:26.23             
     1) Williams, Mathew 12             2) Bias, Jeremiah 9               
     3) Keliikoa, Kaleo 12              4) Wheaton, Nayveon 12            
 11 Canyon/C.C.                                       3:27.56             
     1) Baldwin, Devin 11               2) Wolitarsky, Drew 11            
     3) Coleman, Lyndan 12              4) Pennucci, Dominic 10           
 12 Channel Islands                                   3:27.59             
 13 Hemet                                             3:28.26             
 14 Redondo Union                                     3:28.41             
 15 Tesoro                                            3:28.52             
 16 Peninsula                                         3:28.61             
 17 Summit                                            3:28.74             
 18 Baldwin Park                                      3:28.87             
 19 Chino                                             3:29.20             
 20 Arroyo Grande                                     3:29.29             
 21 Redlands East Valley                              3:29.65             
 22 Arroyo                                            3:29.72             
 23 Perris                                            3:29.99             
 24 Canyon/Anaheim                                    3:31.29             
 25 Ayala                                             3:31.37             
 26 Dos Pueblos                                       3:31.86             
 27 Coachella Valley                                  3:32.15             
 28 Cajon                                             3:33.19             
 29 Beaumont                                          3:33.34             
 30 Segerstrom                                        3:33.38             
 31 Troy                                              3:34.67             
 32 Cypress                                           3:35.53             
 33 Fullerton                                         3:36.67             
 34 El Modena                                         3:40.49             
 
Boys High Jump D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Poullard, Miles           12 Colony               6-04.00    6-11.00   10   
  2 Cody, Crampton            12 Canyon/Anaheim       6-04.00    6-08.00    8   
  3 Felix, Diego              11 Coach. Valley        6-02.00    6-05.00    6   
  4 Zimmerman, Jackson        12 Arr. Grande          6-04.00    6-03.00    5   
  5 Golubovic, Daniel         12 Mira Costa           6-02.00   J6-03.00    4   
  6 Dionisio, Brent           10 Pioneer Valley       6-02.00   J6-03.00    3   
  7 Molster, Brett            10 Canyon/C.C.          6-04.00   J6-03.00    2   
  8 Ryan, Shane               12 Ventura              6-04.00    6-01.00    1   
 -- Mogg, Kyle                12 Royal                6-02.00         NH  
Preliminaries
 10 Webb, Taelin              10 La Mirada            6-02.00         J   
 11 Moore, Branden            12 Murrieta Valley      6-02.00         J   
 12 Reeves, Justin            10 Godinez              6-02.00         J   
 13 Jackson, Wayne             9 Summit               6-00.00             
 13 Roberts, Sammy            10 Beaumont             6-00.00             
 13 Mauldin, Craig            12 Murrieta Mesa        6-00.00             
 13 Willkomm, Matt            11 Arr. Grande          6-00.00             
 13 Kazee, Demontae           12 Cajon                6-00.00             
 13 Bland, Mitchell           10 Tesoro               6-00.00             
 13 Pounds, Quinten            9 Cypress              6-00.00             
 13 Narvaez, Terance          12 Canyon Springs       6-00.00             
 13 Cordes, Kyle              12 Dos Pueblos          6-00.00             
 -- Arnold, Darrick            9 Summit                   NH              
 -- Moore, Eric               10 Carter                   NH              
 -- Hamilton, Corey           12 Esperanza                NH              
 -- Thomas, Anthony           10 Hemet                    NH              
 -- Johnson, Devante          11 Indio                    NH              
 -- McGregor, Dax             11 Elsinore                 NH              
 -- Dobrick, Wyatt            11 Serrano                  NH              
 -- Uba, Grant                11 Peninsula                NH              
 -- Guerra, Andrew            11 Claremont                NH              
 -- Jolley, Kyjel             12 No. Torrance             NH              
 -- Spadoro, Philip           11 Dos Pueblos              NH              
 -- Ho, Eric                  11 Arroyo                   NH              
 -- Nelson, Clark             10 Westlake                 NH              
 -- Hernandez, Daniel         12 Los Amigos               NH              
 -- Quandt, Sean              12 Thousand Oaks            NH              
 -- Munganga, Emile           12 Savanna                  NH              
 -- Walker, Andrew            11 Beaumont                 NH              
 -- Berkley, John             11 Sunny Hills              NH              
 -- John, Blake               12 Valencia (P)             NH              
 -- Valenzuela, Alvaro        11 University               NH              
 -- Gilkey, Jalen             12 San Bernardino           NH              
 
Boys Pole Vault D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Chapman, Peter            12 Murrieta Valley     14-03.00   16-03.00   10   
  2 Colella, Luigi            10 Westlake            14-03.00   15-09.00    8   
  3 Werkheiser, Randy         12 Elsinore            13-03.00   14-03.00    5.50
  3 Montgomery, Michael       12 Moorpark            14-03.00   14-03.00    5.50
  5 Golubovic, Daniel         12 Mira Costa          13-03.00  J14-03.00    4   
  6 Griffin, Sean             11 Mira Costa          13-09.00   13-09.00    2.50
  6 Reeves, Joey              11 Arr. Grande         14-03.00   13-09.00    2.50
  8 David, Jake               10 Ventura             13-03.00  J13-09.00    1   
  9 Santos, Gage              12 Oak Hills           13-03.00   13-03.00  
 10 Ritchie, christian        12 Mira Costa          13-03.00   12-09.00  
Preliminaries
 11 Wolfe, Robert             12 Canyon/C.C.         13-03.00         J   
 12 Lindsay, Cade             11 Glendora            12-09.00             
 12 Pugh, Geoffrey            12 Ventura             12-09.00             
 14 McDermott, Mitch          11 Tesoro              12-03.00             
 14 Nguyen, Tony              12 Arroyo              12-03.00             
 14 Williams, Brandon         12 Sultana             12-03.00             
 14 Ma, Terry                 11 Arroyo              12-03.00             
 14 Strong, Joseph            11 Dos Pueblos         12-03.00             
 14 White, Daniel             12 Serrano             12-03.00             
 14 Mantor, Ross              12 Royal               12-03.00             
 -- Granone, Garrett          12 Torrance                 NH              
 -- Marchand, Omar            12 Torrance                 NH              
 -- Speer, Tanner             11 Hemet                    NH              
 -- Nelson, Mike              12 Elsinore                 NH              
 -- Haskins, Michael          12 Mayfair                  NH              
 -- Howser, Fritz             12 Newport Harbor           NH              
 -- Watson, Alexei            10 Elsinore                 NH              
 
Boys Long Jump D 2
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Delunay, Klyvens          12 Claremont           22-07.00   22-08.25  -2.8  10   
     20-11.75(-0.7) FOUL(-1.7) FOUL(-0.6) 22-08.25(-2.8)       
  2 Poullard, Miles           12 Colony              23-01.50   22-04.50  -2.7   8   
     21-08(-1.4) 21-07.50(-1.1) 21-09(-2.4) 22-04.50(-2.7)       
  3 Novak, Kale               12 Murrieta Valley     22-01.25   22-01.25   1.6   6   
     20-11(-2.4) 22-01.25(1.6) 21-07(-1.6) FOUL(-1.9)       
  4 Todd, Michael             12 Dominguez           22-03.25   21-03.75  -1.0   5   
     19-10(-3.2) 20-03.25(-2.8) 21-03.75(-1.0) 20-08.75(-1.8)       
  5 Mc Cants, Daruis          12 Colony              21-10.25   20-10.75  -1.6   4   
     FOUL(-1.1) 20-10.75(-1.6) 20-08.75(-2.8) FOUL(-1.0)       
  6 Staton, Shane             11 Murrieta Mesa       21-06.25   20-09.75  -0.8   3   
     20-09.75(-0.8) 20-05.75(0.5) 20-09.50(0.3) 20-08.50(-0.9)       
  7 Park, Chris               10 No. Torrance        21-05.25   19-10.25   0.1   2   
     FOUL(0.4) 19-10.25(0.1) 19-08(0.1) 18-07(-1.1)       
  8 Harrison, Maurice         12 Chino               22-02.25   19-10.00  -0.8   1   
     FOUL(0.4) 19-10(-0.8) 19-10(-2.1) FOUL(-1.8)       
  9 Wiley, LJ                 12 Thousand Oaks       21-06.25   19-03.75  +0.0 
     18-11.75(1.7) 18-03.75(-1.0) 19-03.75(+0.0) 16-02.75(-2.1)       
Preliminaries
 10 Lopez, Paul               12 Arlington           21-04.00              1.5 
 11 Taylor, Quentin           11 Palm Springs        21-03.50              NWI 
 11 Stewart, Tamas            10 Carter              21-03.50              NWI 
 13 Webb, Taelin              10 La Mirada           21-03.00              NWI 
 14 Sagely, Mitchell          12 Moorpark            21-02.75              1.4 
 15 Tapia, Sammy              11 Godinez             21-02.25              NWI 
 16 Gaines, Kendrc            12 Cajon               21-01.50              NWI 
 17 Scott, Troi               12 Perris              21-01.00              NWI 
 17 Hansen, Chad              11 Moorpark            21-01.00              NWI 
 17 Feyh, Kenny               12 Moorpark            21-01.00              NWI 
 20 Roberts, Sammy            10 Beaumont            21-00.75              NWI 
 21 Mitchell, Trey            10 Tesoro              21-00.50              NWI 
 22 Johnson, Aaron            12 Cajon               20-11.50              NWI 
 23 Walker, Andrew            11 Beaumont            20-08.50              NWI 
 24 Idah, Okuoma              12 Peninsula           20-08.25              0.4 
 25 Waiman, Meinhold          12 Dos Pueblos         20-08.00              NWI 
 26 Mansaray, Ahmed           10 Savanna             20-07.75              NWI 
 27 Pugh, Geoffrey            12 Ventura             20-07.00              1.8 
 28 Lee, Corey                12 Moorpark            20-05.00              0.1 
 29 Coleman, Keenan           11 Perris              20-01.25              NWI 
 30 hubbard, kyle             12 Mira Costa          19-10.25              NWI 
 30 DeLeon, Gabe              12 Arr. Grande         19-10.25              NWI 
 32 Rosales, Kevin            10 Garden Grove        19-09.50              0.5 
 33 Roberts, Dustin           11 Pioneer Valley      18-07.00              NWI 
 -- Hollins, Anthony          12 Perris                 FOUL               NWI 
 
Boys Triple Jump D 2
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Spencer, Jaelen           11 Sultana             46-09.00   49-07.25   1.2  10   
     FOUL(0.7) 47-03.75(+0.0) 47-03.50(0.2) 49-07.25(1.2)       
  2 Delunay, Klyvens          12 Claremont           46-08.25   48-01.00   0.4   8   
     FOUL(0.5) FOUL(1.6) 48-01(0.4)          
  3 Mauldin, Craig            12 Murrieta Mesa       44-09.00   46-04.25   0.9   6   
     FOUL(0.9) 46-04(1.8) 45-03.75(1.4) 46-04.25(0.9)       
  4 Rosser, Khalifah           9 Summit              45-00.75   46-01.75   1.6   5   
     45-02.50(0.4) 46-01.75(1.6) 44-00.75(0.4) FOUL(1.8)       
  5 Deayon, Donte             12 Summit              45-08.75   45-05.00   1.5   4   
     43-09(+0.0) 45-04.25(1.0) 45-02(1.5) 45-05(1.5)       
  6 Stewart, Tamas            10 Carter              44-05.50   45-03.00   1.7   3   
     44-08(1.3) 44-05.50(1.0) 45-03(1.7) 43-07.50(1.0)       
  7 Lindsey, Rueben           12 Peninsula           44-04.25   45-00.00   0.2   2   
     41-07.25(1.9) 45-00(0.2) 44-08.50(1.7) 44-09(2.0)       
  8 Hollins, Anthony          12 Perris              44-04.75   44-04.00   1.5   1   
     44-04(1.5) 44-01.25(+0.0) 44-04(0.8) FOUL(1.3)       
  9 Todd, Michael             12 Dominguez           45-00.00   44-03.00   1.9 
     43-04.25(1.1) 42-02(0.5) 44-03(1.9) 42-11.50(1.7)       
Preliminaries
 10 Sagely, Mitchell          12 Moorpark            43-11.75              1.4 
 11 Lopez, Jacob              12 Arroyo              43-08.00              0.9 
 12 Meinhold, Waiman          12 Dos Pueblos         43-07.00              NWI 
 12 Staton, Shane             11 Murrieta Mesa       43-07.00              NWI 
 14 Ayon, Julio               12 Coach. Valley       43-00.50              NWI 
 15 Johnson, Aaron            12 Cajon               42-10.25              1.9 
 16 Golubovic, Daniel         12 Mira Costa          42-08.50              NWI 
 17 Lucien, Josef             12 Golden Valley       42-07.75              3.4 
 18 Coleman, Keenan           11 Perris              42-04.75              NWI 
 19 Jackson, Jaleel           12 Eastside            42-03.00              2.3 
 20 Lawson-Gayle, Rapheal     11 Mira Costa          42-00.25              1.1 
 21 Vitolo, Josh              11 Canyon/Anaheim      41-05.75              0.5 
 22 Figueroa, Anthony         10 Whittier            41-03.50              NWI 
 23 Cox, Robert               12 Serrano             41-02.00              2.6 
 24 Davis, Michael            11 Chino               41-00.00              NWI 
 25 Augustyn, Adam            12 Westlake            40-11.00              0.6 
 26 Taylor, Quentin           11 Palm Springs        40-06.00              NWI 
 27 pulido, Jorge             11 Santa Ana Valley    40-04.00              1.8 
 28 Alvarez, Angel            12 Los Amigos          40-03.00              NWI 
 29 Golden, Brandon           12 Hemet               40-01.00             +0.0 
 29 Balla, David              10 Troy                40-01.00              0.3 
 31 Scott, Troi               12 Perris              40-00.00              NWI 
 32 Jung, Brian               12 Arroyo              39-09.75              1.1 
 33 Hamilton, Corey           12 Esperanza           39-09.00              1.9 
 34 Hines, Jonathan           12 Colony              39-08.25              1.8 
 35 McLaurin, Malik           12 Mayfair             39-01.00              1.2 
 36 Scwhing, Brendon          12 Garden Grove        38-06.50              0.3 
 37 Arnold, Darren            12 Indio               38-03.50              1.7 
 38 Rocker, Naguy             12 Savanna             38-01.00              NWI 
 39 Robinson, Blair            9 Kennedy             37-11.50              NWI 
 -- Harris, Tanar             12 Murrieta Mesa          FOUL               NWI 
 
Boys Shot Put D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Weinreich, Garrett        12 Arr. Grande         61-01.50   61-03.75   10   
      57-11  61-03.75  60-09  FOUL       
  2 Cochran, Ethan            12 Newport Harbor      60-01.50   60-05.50    8   
      FOUL  60-02.50  60-05.50  FOUL      
  3 Taylor, Marty             11 Newport Harbor      54-01.50   57-11.50    6   
      55-10.50  57-11.50  56-11  56-04      
  4 Michaelsen, Steve         12 Newport Harbor      56-00.00   57-05.00    5   
      57-00  56-03.50  FOUL  57-05      
  5 Jenkins, Robert           12 Loyola              54-05.00   55-01.50    4   
      51-10.50  55-01.50  53-11  53-01.25      
  6 Perez, Gabe               11 Valencia (P)        53-00.50   53-01.50    3   
      53-01.50  FOUL  FOUL  FOUL      
  7 Berguia, Brandon          12 Arr. Grande         53-05.50   51-00.00    2   
      50-04  50-04  50-07.50  51-00      
 -- Gonzalez, Chris           11 Torrance            50-09.50       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL      
Preliminaries
  8 Moreno, Rogelio           12 San Jacinto         52-07.25             
 10 Rodriguez, Denley         11 Saugus              50-05.50             
 11 Walker, Devon             12 Ventura             50-01.00             
 12 Beilke, Eric              11 Ventura             49-08.50             
 13 Van Dam, Jack             11 Valencia (P)        49-00.00             
 14 Charles, Mitchel          10 Peninsula           48-11.00             
 15 Greene, Brandon           12 Redlands East Va    48-09.00             
 16 Thornburgh, James         12 Troy                48-04.00             
 17 Marlow, Robert            12 Ventura             48-01.00             
 18 Maefau, Trabion           12 Hawthorne           47-11.50             
 19 Fink, Andrew              12 Foothill            47-10.00             
 20 Salgado, Israel           11 Whittier            47-06.00             
 21 Canady, Karlin            12 Mayfair             47-04.00             
 22 Gomes, Gavin              12 Hemet               47-02.50             
 23 Costilow, Jacob           12 Elsinore            47-01.50             
 24 Geiger, Tanner            12 Simi Valley         46-08.00             
 25 Kent, Ryan                12 Ayala               46-04.00             
 26 Jordan, Clinton           10 Citrus Hill         46-03.50             
 27 Pugne, Simon              12 Mayfair             46-01.00             
 28 Akbarpour, Sena           12 University          46-00.50             
 29 Kia, Khodida              12 Beckman             46-00.00             
 30 Admire, Andrew            11 Esperanza           45-07.00             
 31 Paz, Ruben                12 Los Amigos          45-05.50             
 32 Anguiano, Estaban         12 Don Lugo            45-04.00             
 33 Hobbs, Brian              12 Esperanza           45-02.00             
 34 Espinoza, Andrew          12 Godinez             45-00.50             
 35 Salazar, Jimmy            12 Nogales             44-10.00             
 35 Stubbs, Rico              11 Elsinore            44-10.00             
 37 Navarro, Freddy           11 Nogales             44-06.00             
 38 Robles, Angel             11 Serrano             44-05.50             
 39 Sumler, Mark              12 Indio               44-03.00             
 39 Ceco, Daniel              12 Newbury Park        44-03.00             
 41 Jinnies, Dillon           10 Oak Hills           43-09.00             
 42 Taylor, Nikko             12 Summit              43-08.00             
 43 Macias, Josh              12 La Habra            43-07.50             
 44 Berumen, Fernando         10 Norte Vista         43-02.50             
 45 Fromm, Zachery            11 Patriot             42-04.50             
 46 Mouton, Charles           12 Sultana             42-01.50             
 47 colman, rj                11 Mira Costa          41-08.00             
 -- Eckert, Robert            12 Moorpark               FOUL              
 
Boys Discus Throw D 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Cochran, Ethan            12 Newport Harbor        196-01     191-02   10   
      190-08  190-08  FOUL  191-02       
  2 Michaelsen, Steve         12 Newport Harbor        178-04     182-10    8   
      170-05  175-09  182-10  FOUL      
  3 Costilow, Jacob           12 Elsinore              175-05     167-01    6   
      164-11  FOUL  167-01  FOUL      
  4 Weinreich, Garrett        12 Arr. Grande           185-10     164-10    5   
      164-04  164-10  FOUL  160-05       
  5 Taylor, Marty             11 Newport Harbor        165-10     164-03    4   
      151-08  164-03  154-03  159-01      
  6 Berguia, Brandon          12 Arr. Grande           169-02     162-04    3   
      162-04  FOUL  153-08  FOUL      
  7 Budincich, Nick           12 Loyola                168-06     160-07    2   
      145-09  154-11  157-11  160-07      
  8 Sumler, Mark              12 Indio                 164-00     150-08    1   
      134-09  143-09  150-08  FOUL      
  9 Jenkins, Robert           12 Loyola                166-07     149-03  
      FOUL  121-08  149-03  139-09      
Preliminaries
 10 Hart, Jonathan            11 Simi Valley           159-04             
 11 Greene, Brandon           12 Redlands East Va      158-02             
 12 Bonilla, Robert           12 Los Amigos            155-05             
 13 Charles, Mitchel          10 Peninsula             155-00             
 14 Meikle, Logan             11 Simi Valley           154-10             
 15 Walker, Devon             12 Ventura               153-05             
 16 Winick, Joshua            12 El Modena             152-05             
 17 Weatherspoon, Javier      11 Troy                  152-04             
 18 Beilke, Eric              11 Ventura               149-08             
 19 Moreno, Rogelio           12 San Jacinto           148-06             
 20 Robles, Angel             11 Serrano               146-08             
 21 Thomas, Earl              11 Palm Springs          145-05             
 22 Webber, Deion             10 Golden Valley         145-02             
 23 Hooper, Robert            12 Canyon/C.C.           143-04             
 24 Kent, Ryan                12 Ayala                 142-09             
 24 Fink, Andrew              12 Foothill              142-09             
 26 Dech, Shawn               11 Elsinore              142-04             
 27 Hartwell, Robert          11 Sultana               136-09             
 28 Pulido, Cory              12 Ventura               136-04             
 29 Anguiano, Estaban         12 Don Lugo              136-03             
 30 Bagnell, Steven           12 Hemet                 136-01             
 31 Geiger, Tanner            12 Simi Valley           135-10             
 32 Salazar, Jimmy            12 Nogales               135-06             
 33 Roberts, Andrew           12 Rowland               132-08             
 34 Navarro, Freddy           11 Nogales               132-07             
 35 Martinez, Sien            12 Cajon                 132-04             
 36 Perez, Gabe               11 Valencia (P)          132-00             
 37 Fromm, Zachery            11 Patriot               131-10             
 38 Sota, Michael             10 Valencia (P)          129-10             
 39 Porter, Zach              11 Esperanza             128-02             
 40 Gaines, Greg               9 La Habra              126-08             
 41 Hernandez, Daniel         12 Los Amigos            124-10             
 42 Howard, Demetrius         11 Cajon                 124-04             
 43 Canady, Karlin            12 Mayfair               121-00             
 44 Mitchell, Blake           12 Glendora              117-04             
 45 colman, rj                11 Mira Costa            109-03             
 -- Gomes, Gavin              12 Hemet                  FOUL              
 -- Abarca, Aaron             11 Valencia (P)           FOUL              
 -- Fuimaono, Leo             11 Torrance               FOUL              
 
Boys 100 Meter Dash D 3
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Muhammad, Khalfani        11 Notre Dame (S.O.       10.70      10.45   2.7  10   
  2 Selig, Blake              12 Rio Mesa               10.59      10.50   2.7   8   
  3 McDaniel, Eric            12 Notre Dame (S.O.       10.68      10.60   2.7   6   
  4 Hazel, Austin             12 Mater Dei              10.80      10.67   2.7   5   
  5 Suchesk, Alex             10 Santa Margarita        10.73      10.72   2.7   4   
  6 Roach, Cameron            12 Rio Mesa               10.74      10.79   2.7   3   
  7 Andrews, Darren           11 B. Amat                10.87      10.81   2.7   2    10.8022
  8 Treggs, Bryce             12 St. John Bosco         10.71     J10.81   2.7   1    10.8096
  9 Harris, Stephan           10 Citrus Valley          10.92      10.98   2.7 
Preliminaries
 10 McCully, Toure            12 Bonita                 10.92         J        
 11 Morgan, Will              12 Granite Hills          10.95                  
 12 Danner, Spencer           10 San Juan Hills         10.98                  
 13 Yarbrough, Sir Darius     12 Pomona                 10.99                  
 14 Cutkelvin, Shawn          11 South Hills            11.00                  
 15 Love, Marcus              11 Lakeside               11.02                  
 16 Ortiz, Jeff               11 Citrus Valley          11.07                  
 17 Gennoe-Sundberg, Josh     10 Nipomo                 11.10                  
 18 Nichols, William          12 Sonora                 11.12                  
 19 Staggers, Wyatt           11 Lakeside               11.13                  
 19 Testini, Thomas           12 C.D.M.                 11.13                  
 21 Davis, Donovan            10 Pomona                 11.14                  
 22 Watson, DeCary            11 Cent./Comp.            11.16                  
 23 Hardy, William            11 Ant.Valley             11.19                  
 23 Siudzinski, Tyler         12 Tustin                 11.19                  
 23 Crockett, Courtney        12 Leuzinger              11.19                  
 23 Hawk, Keith               12 Wilson (H.H.)          11.19                  
 27 Anusiem, Uche             11 Sonora                 11.21                  
 28 Jimenez, Anibal           12 Los Altos              11.24                  
 29 Kennedy, Isaiah           11 Hesperia               11.26                  
 30 Robb, Ty                  12 Atascadero             11.28                  
 31 Patton, Scott Michael      9 Woodbridge             11.29                  
 31 Lilly, Michael            12 Tustin                 11.29                  
 33 Graham, Darian            12 Monrovia               11.36                  
 34 Anderson, DeShaun         12 Tustin                 11.42                  
 34 Blanton, Max              12 Paso Robles            11.42                  
 36 Urzua, Nick               11 Rosemead               11.43                  
 37 Limon, Tevin              12 Nipomo                 11.45                  
 38 Stringer, Darrion         12 Inglewood              11.46                  
 39 Turner, Reggie            11 Bonita                 11.48                  
 40 Carr, Dean                12 Bassett/ss             11.51                  
 41 Floyd, Thomas             12 Shadow Hills           11.54                  
 42 Toland, James             11 Shadow Hills           11.57                  
 43 Koehn, Gavin              11 Santa Barbara          11.61                  
 44 Thayer, Andrew            12 San Marcos             11.63                  
 
Boys 200 Meter Dash D 3
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Muhammad, Khalfani        11 Notre Dame (S.O.       21.37      21.10   1.0  10   
  2 McDaniel, Eric            12 Notre Dame (S.O.       21.55      21.46   1.0   8   
  3 Roach, Cameron            12 Rio Mesa               21.55      21.59   1.0   6   
  4 Morgan, Will              12 Granite Hills          21.75      21.80   1.0   5   
  5 Andrews, Darren           11 B. Amat                22.10      22.11   1.0   4   
  6 Testini, Thomas           12 C.D.M.                 22.04      22.26   1.0   3   
  7 Cotter, Thomas            12 San Marino                        22.52   1.0   2   
Preliminaries
  4 Treggs, Bryce             12 St. John Bosco         21.58                  
  5 Rohani, Alex              11 Beverly Hills          21.79                  
  9 Perez, Richard            12 Laguna Hills           22.23                  
 10 Cotter, Thomas            12 Monrovia               22.28                  
 11 Lindsey, Jordan           11 Tustin                 22.33                  
 12 Anusiem, Uche             11 Sonora                 22.34                  
 12 Brown, Michael            11 Hueneme                22.34                  
 14 Hawk, Keith               12 Wilson (H.H.)          22.36                  
 15 Davis, Donovan            10 Pomona                 22.37                  
 16 Crockett, Courtney        12 Leuzinger              22.41                  
 17 Harris, Stephan           10 Citrus Valley          22.47                  
 18 Julian, Lujan             12 Servite                22.49                  
 19 Ellis, Ricky              11 Gahr                   22.57                  
 20 Swigert, John             12 C.D.M.                 22.62                  
 21 Butler, Corey             11 Cent./Comp.            22.64                  
 21 Hixson, Robert            11 Atascadero             22.64                  
 23 Velasquez, Oscar          11 Jurupa Hills           22.74                  
 24 Blanton, Max              12 Paso Robles            22.76                  
 25 Jimenez, Anibal           12 Los Altos              22.78                  
 26 Carr, Dean                12 Bassett/ss             22.83                  
 27 Lilly, Michael            12 Tustin                 22.97                  
 28 Hernandez, Nevin          12 San Marino             22.98                  
 29 Ortiz, Jeff               11 Citrus Valley          23.08                  
 30 Toland, James             11 Shadow Hills           23.42                  
 31 Urzua, Nick               11 Rosemead               23.50                  
 32 Rutherford, Devin         11 Bonita                 23.91                  
 -- Nichols, William          12 Sonora                   DQ                   
 -- Mitchell, William         12 Northview                DQ                   
 
Boys 400 Meter Dash D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Rohani, Alex              11 Beverly Hills          48.03      47.37   10   
  2 Ezold, Kyle               12 San Marino             49.57      48.12    8   
  3 Zimmerman, Darion         12 Rio Mesa               48.90      48.18    6   
  4 Rogers, Michael           12 St. John Bosco         49.39      48.35    5   
  5 Robinson, Garrett          9 Harv.-West.            49.56      48.75    4   
  6 Pitts, Jordan             10 St. John Bosco         50.13      49.33    3   
  7 Terry, David              12 Tustin                 49.84      49.43    2   
  8 Cotter, Thomas            12 San Marino             50.24      50.15    1   
  9 Hixson, Robert            11 Atascadero             50.48      50.28  
Preliminaries
 10 Ishida, Kuni              12 Northwood              50.54             
 11 Jones, Kevin              11 Ramona                 50.82             
 12 Ellis, Ricky              11 Gahr                   50.89             
 13 Dinowitz, Jared           12 Chaminade              50.97             
 14 Swigert, John             12 C.D.M.                 50.98             
 15 Oechsli, Jeff             11 Agoura                 51.01             
 16 Butler, Corey             11 Cent./Comp.            51.06             
 17 Alcalde, josh             11 Pacifica (G.G.)        51.35             
 18 Elradi, Zack              12 Monrovia               51.41             
 19 Clase, Hayden             12 Damien                 51.60             
 20 Bauer, Kyle               12 San Juan Hills         51.65             
 21 Armstrong, Kenneth        11 Damien                 51.71             
 22 Gonzalez, Jesus           10 Jurupa Hills           51.76             
 23 Cromer, Kenny             12 Nipomo                 51.92             
 24 Wallace, Elijah           10 Hesperia               52.05             
 25 O'Donnell, haemish        12 Yucca Valley           52.47             
 26 Erickson, Cole            12 San Marcos             52.50             
 27 Bryan, William            10 Diamond Ranch          52.65             
 28 Daniels, Phillips         10 Buena Pk.              52.94             
 29 Perez, Aldair             11 B. Grande              52.96             
 30 Bedford, Ryan             12 Covina                 53.00             
 31 Perez, Robert             12 Tahquitz               53.35             
 32 Poore, Brandon            12 Brea Olinda            53.38             
 33 Cruikshank, Cameron       12 San Marcos             53.44             
 34 Satterfield, Josh         11 Diamond Ranch          53.95             
 35 Thomas, Richard           11 Burr./Rid.             53.99             
 36 Gonzales, Gilbert         10 Citrus Valley          54.63             
 37 Howell, Jarrod            12 Citrus Valley          54.73             
 38 Ta, Damian                12 B. Grande              54.79             
 -- Johnson, Jamal            12 Apple Valley             DQ              
 
Boys 800 Meter Run D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Manahan, David            10 Harv.-West.          1:57.57    1:54.15   10   
  2 Simic, Dragan             12 Woodbridge           1:55.62    1:54.56    8   
  3 Nguyen, Cody              12 Brea Olinda          1:56.03    1:55.10    6   
  4 McBride, Max              12 Brea Olinda          1:56.77    1:56.01    5   
  5 Wong, Doug                12 Agoura               1:56.72    1:56.30    4   
  6 Blackwell, Robert         12 Costa Mesa           1:55.66    1:56.79    3   
  7 Rodrigues, Ryan           12 C.D.M.               1:56.87    1:57.00    2   
  8 Batra, Chanan             11 Beverly Hills        1:56.92    1:57.29    1   
  9 Messana, Paul             11 South Pasadena       1:56.80    1:58.92  
Preliminaries
 10 Hall, Dalton              11 Mater Dei            1:57.01             
 11 Bazargan, Sahm            10 Oak Park             1:57.44             
 12 Cruz, Sebastian           12 St. John Bosco       1:57.82             
 13 Souza, Zander             12 Paso Robles          1:58.30             
 14 Liebman, Judd             12 Harv.-West.          1:58.48             
 15 Meyer, Nathan             12 Northwood            1:59.14             
 16 Unno, Justin              12 Palos Verdes         1:59.48             
 17 Soudani, Connor           12 Rio Mesa             1:59.78             
 18 Baray, Matt               11 Servite              2:00.01             
 19 Armenta, Max              12 Monrovia             2:00.09             
 20 Strong, Garrett           11 Citrus Valley        2:00.10             
 21 Ubaldo, Javier            10 Wilson (H.H.)        2:00.30             
 22 Carlson, Chris            11 Oak Park             2:00.59             
 23 Fasana, Devon             12 Bonita               2:00.67             
 24 Love, Tanner              11 C.D.M.               2:00.82             
 25 Fowler, Christian         12 Gahr                 2:01.24             
 26 Lopez, Christian          10 Wilson (H.H.)        2:01.25             
 27 Juarez, Jair              12 Los Altos            2:01.45             
 28 Chiang, Ian               12 Cerritos             2:01.63             
 29 Zadoorian, Jeremy         11 Hoover               2:01.72             
 30 Simaan, Khalil            12 Monrovia             2:01.78             
 31 Huezo, Alex               11 Gabrielins           2:01.97             
 32 Castro, Douglas           11 Bassett/ss           2:02.15             
 33 Smith, Karlan             12 Barstow              2:02.49             
 34 Rodriguez, Brian          11 Hueneme              2:02.50             
 35 Williams, Adam            11 Damien               2:02.51             
 36 Reiger, Daniel            12 Palos Verdes         2:03.12             
 37 Sanchez, Jonathan          9 Garey                2:04.15             
 38 Foundoulis, Jamie         11 Laguna Hills         2:04.48             
 39 Sanchez, Victor           12 San Marcos           2:04.56             
 40 Exum, Derek               11 Apple Valley         2:05.01             
 41 Perez, Yadir              11 B. Grande            2:05.13             
 
Boys 1600 Meter Run D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 O'Neil, Austin            12 Hart                 4:17.47    4:12.11   10   
  2 Martinez, Danny           12 St. John Bosco       4:13.19    4:16.47    8   
  3 Simic, Dragan             12 Woodbridge           4:16.24    4:17.60    6   
  4 Nobbs, Dillon             10 Bonita               4:17.57    4:18.14    5   
  5 Unno, Justin              12 Palos Verdes         4:21.39    4:19.32    4   
  6 Cruz, Sebastian           12 St. John Bosco       4:15.25    4:19.91    3   
  7 Souza, Zander             12 Paso Robles          4:18.11    4:20.19    2   
  8 de Toledo, Aaron          12 Harv.-West.          4:19.53    4:35.02    1   
Preliminaries
  7 Peckham, Sam              12 Hart                 4:18.17             
  8 Vientos, Brandon          12 West Torrance        4:18.85             
 10 Ferguson, Brandon         11 Woodbridge           4:20.57             
 12 Land, Seamus              12 San Luis Obispo      4:21.83             
 13 Medina, Ricardo           12 San Juan Hills       4:23.19             
 14 Engel, Jason              11 Santa Margarita      4:23.61             
 15 Carrillo, Jonathan        12 Shadow Hills         4:24.92             
 16 Meckler, Reid             11 C.D.M.               4:25.31             
 17 Farrell, Aidan            11 Paso Robles          4:25.48             
 18 Bloch, Matt               12 Notre Dame (S.O.     4:25.93             
 19 Redmond, James            11 So. Torrance         4:26.31             
 20 Solis, Cesar              12 Cathedral            4:26.40             
 21 Armenta, Max              12 Monrovia             4:27.49             
 22 Wilson, Josh              10 South Pasadena       4:27.77             
 23 Ramirez, David            12 Buena Pk.            4:28.11             
 24 Myers, Blake              12 C.D.M.               4:28.56             
 25 Walker, Billy             11 Hart                 4:28.65             
 26 Ramirez, Daniel           11 Buena Pk.            4:29.91             
 27 Batra, Chanan             11 Beverly Hills        4:29.95             
 28 Parks, Teddy              11 C.D.M.               4:30.10             
 29 Gurrola, Miguel           11 Saddleback           4:30.51             
 30 Williams, Jesse           12 Rio Mesa             4:30.80             
 31 Griego, Ismael            12 Granite Hills        4:32.40             
 32 Galen, Joshua             12 Beverly Hills        4:33.42             
 33 Sandoval, Jullian          9 El Monte             4:34.00             
 34 Gonzales, Paul            12 Covina               4:34.40             
 35 Ruiz, Matthew             10 Cathedral            4:36.51             
 36 Clack, Kevin              11 Yorba Linda          4:36.63             
 37 Rodriguez, Raymundo       11 Rubidoux             4:37.37             
 38 Alderaca, Abraham         11 Pomona               4:38.94             
 39 Perez, Angel              12 Rubidoux             4:40.95             
 40 Anderson, James           12 Oak Park             4:42.07             
 
Boys 3200 Meter Run D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Martinez, Danny           12 St. John Bosco       9:13.46    9:01.93   10   
  2 Diaz, Jonah               12 Palos Verdes         9:19.22    9:05.85    8   
  3 Peckham, Sam              12 Hart                 9:25.83    9:18.69    6   
  4 Arthur, Glenn             12 Rio Mesa             9:25.25    9:19.74    5   
  5 Land, Seamus              12 San Luis Obispo      9:26.00    9:26.66    4   
  6 Smith, Myles              11 St. John Bosco       9:28.86    9:27.93    3   
  7 de Toledo, Aaron          12 Harv.-West.          9:24.33    9:57.53    2   
 -- Vientos, Brandon          12 West Torrance        9:18.05        DNF  
Preliminaries
  5 O'Neil, Austin            12 Hart                 9:20.31             
  8 Ferguson, Brandon         11 Woodbridge           9:26.17             
 11 Avila, Adam               12 Cathedral            9:31.15             
 12 Solorza, Gilbert          11 Buena Pk.            9:34.33             
 13 Marasigan, Guido          11 Santa Margarita      9:38.15             
 14 Munoz, Elias              10 Cathedral            9:39.95             
 15 Wilson, Josh              10 South Pasadena       9:40.20             
 16 Myers, Blake              12 C.D.M.               9:41.39             
 17 Marshall, Jackson         10 Woodbridge           9:41.63             
 18 Nobbs, Dillon             10 Bonita               9:42.39             
 19 Pugh, Brandon             12 San Juan Hills       9:47.47             
 20 Negrete, Doug             11 Damien               9:48.11             
 21 Williams, Jesse           12 Rio Mesa             9:48.36             
 22 Esparza, Roman             9 Northview            9:49.86             
 23 Nguyen, Cody              12 Brea Olinda          9:51.02             
 24 Redmond, James            11 So. Torrance         9:51.64             
 25 Teran, Michael             9 Jurupa Hills         9:52.16             
 26 Brandt, Conor             12 Damien               9:53.49             
 27 Thomas, Tanner            12 Granite Hills        9:53.94             
 28 Rodriguez, Raymundo       11 Rubidoux             9:54.16             
 29 Lofgren, Nick              9 So. Torrance         9:55.76             
 30 Gurrola, Miguel           11 Saddleback           9:58.35             
 31 Oliver, Noah              11 Granite Hills       10:00.27             
 32 Martinez, William         12 Artesia             10:03.73             
 33 Aguilera, Danny           10 Jurupa Hills        10:03.76             
 34 Pankratz, Garrett         12 So. Torrance        10:08.63             
 35 Ernst, Josh               11 San Luis Obispo     10:09.77             
 36 Flesch, Eli               12 Beverly Hills       10:13.51             
 37 Tranquada, Alex           12 South Pasadena      10:15.95             
 38 Milles, Tyler             12 Oak Park            10:16.12             
 39 Mejia, Kevin              11 Covina              10:20.27             
 40 Salgado, Richard           9 Bellflower          10:20.49             
 41 Borjas, Devin             12 Calabasas           10:21.93             
 42 White, Max                12 South Pasadena      10:22.50             
 43 Leon, Brandon             10 Rancho Alamitos     10:30.48             
 44 Covarrubias, Brian        11 La Puente           10:39.50             
 45 Martinez, Mario           12 Yucca Valley        10:59.14             
 -- Griego, Ismael            12 Granite Hills           DNF              
 -- Ebiner, Tom               12 Damien                   DQ              
 
Boys 110 Meter Hurdles D 3
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Smith, Cody               12 So. Torrance           14.89      14.31   0.8  10   
  2 Akins, Cameron            11 Cathedral              14.75      14.55   0.8   8   
  3 McCully, Toure            12 Bonita                 14.23      14.64   0.8   6   
  4 Chiao, Kevin              12 Gabrielins             14.54      14.66   0.8   5   
  5 Weaver, Brendan           11 Palos Verdes           14.80      14.84   0.8   4   
  6 Hammond, Corey            12 Mater Dei              14.80      14.94   0.8   3   
  7 Knowles, James            12 St. Francis            14.55      15.11   0.8   2   
  8 Teart, Anthony            11 Rio Mesa               14.79      15.31   0.8   1   
 -- Gonzales, Jarrett         12 Damien                 14.37         DQ   0.8  pushed hurdle with h
Preliminaries
 10 Nelson, Joshua            12 Wilson (H.H.)          15.15                  
 11 Hayes, Nikko              11 Lompoc                 15.20                  
 12 Aceves, Gabriel           11 Los Altos              15.25                  
 13 Riser, Cullan             11 Lutheran (Or.)         15.32                  
 14 Lewis, Zach               12 Ramona                 15.33                  
 15 Carnevale, Charlie        12 Monrovia               15.38                  
 16 Guzman-Sanchez, Mason     10 Alemany                15.39                  
 17 Crawford, Bryson          12 Irvine                 15.42                  
 18 Hernandez, Imer           12 Paso Robles            15.50                  
 19 Erickson, Jonah           11 Citrus Valley          15.53                  
 20 Thrasher, Joey            12 Laguna Hills           15.57                  
 20 Markham, Ian              11 Oak Park               15.57                  
 20 Yarbrough, Sir Darius     12 Pomona                 15.57                  
 23 Sanchez, Michael          11 Damien                 15.58                  
 24 McBride, David            12 San Marcos             15.60                  
 25 McGuinness, Nick          11 C.D.M.                 15.73                  
 26 DeAndrade, Rodrelle       12 Apple Valley           15.74                  
 27 Gentile, Jonathan         12 Des. Hot Spr.          15.76                  
 28 Hawkins, Gary              9 Gabrielins             15.78                  
 29 Saunders, Josh            12 Irvine                 15.84                  
 30 Ambers, Damien            12 Apple Valley           15.89                  
 31 Quinn, Anthony            11 Damien                 15.97                  
 32 Anderson, Jacob           11 Tustin                 15.98                  
 33 Wheeler, Matt             12 Monrovia               16.10                  
 34 Chance, Dominic           11 Atascadero             16.30                  
 35 Bangean, David            11 B. Grande              16.31                  
 36 Ament, Tim                11 Servite                16.65                  
 37 Adams, Andrew             12 Monrovia               16.81                  
 38 Stauffer, Riley           12 Hart                   17.94                  
 
Boys 300 Meter Hurdles D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Gonzales, Jarrett         12 Damien                 37.34      36.80   10   
  2 Lewis, Zach               12 Ramona                 37.79      37.28    8   
  3 Hammond, Corey            12 Mater Dei              38.04      37.60    6   
  4 Fischer, Andrew           12 Diamond Ranch          37.91      37.62    5   
  5 Smith, Cody               12 So. Torrance           39.13      38.06    4   
  6 Knowles, James            12 St. Francis            38.12      38.16    3   
  7 Riser, Cullan             11 Lutheran (Or.)         38.92      39.17    2   
  8 Hayes, Nikko              11 Lompoc                 39.39      39.32    1   
  9 Chiao, Kevin              12 Gabrielins             39.45      41.00  
Preliminaries
  6 Nelson, Joshua            12 Wilson (H.H.)          39.98             
 11 Cruz, Andrew              12 Los Altos              39.57             
 12 Carnevale, Charlie        12 Monrovia               39.98             
 12 Stauffer, Riley           12 Hart                   39.98             
 14 McBride, David            12 San Marcos             40.10             
 15 Trent, Trey               11 Granite Hills          40.14             
 16 Teart, Anthony            11 Rio Mesa               40.16             
 17 Crawford, Bryson          12 Irvine                 40.40             
 18 McGuinness, Nick          11 C.D.M.                 40.61             
 19 West, Conner              10 Hart                   40.65             
 20 Johnson, Jared            12 Damien                 40.94             
 21 Pace, Kilan               12 Diamond Ranch          40.96             
 22 Gonzales, Andrew          12 Citrus Valley          41.01             
 23 Ause, Kyle                11 Notre Dame (S.O.       41.18             
 24 Gentile, Jonathan         12 Des. Hot Spr.          41.22             
 25 Chorr, Pekthra            12 Banning                41.51             
 26 Yuniskis, Tim             12 Servite                41.85             
 27 Kopperud, Bennet          12 South Pasadena         41.91             
 28 DeAndrade, Rodrelle       12 Apple Valley           42.04             
 29 Saunders, Josh            12 Irvine                 42.11             
 30 Nixon, TaRaun             11 Hueneme                42.13             
 31 Wheeler, Matt             12 Monrovia               42.19             
 32 Vergne, Estevan            9 Tahquitz               42.40             
 33 Bangean, David            11 B. Grande              42.53             
 34 Nguyen, An                12 Ocean View             42.61             
 35 Anderson, Jacob           11 Tustin                 42.82             
 36 Hernandez, Imer           12 Paso Robles            43.14             
 37 Ruiz, Lorenzo             11 Yorba Linda            43.25             
 38 Borba, Austin             11 Paso Robles            43.37             
 39 Krejcik, Lane             12 El Segundo             43.59             
 40 Catenada, Conrad          12 Gladstone              44.02             
 41 Bach, Jason               12 Gabrielins             44.27             
 42 Huynh, Dylan              12 Brea Olinda            44.81             
 43 Britt, Elijah             12 Cabrillo/Lom.          44.97             
 
Boys 4x100 Meter Relay D 3
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Rio Mesa                                            41.91      41.05   10   
     1) Nunnery, Jordan 12              2) Selig, Blake 12                
     3) Zimmerman, Darion 12            4) Roach, Cameron 12              
  2 Notre Dame (S.O.)                                   41.92      41.23    8   
     1) Muhammad, Khalfani 11           2) McDaniel, Eric 12              
     3) Holland, Nick 11                4) Farmer, Koa 10                 
  3 Chaminade                                           42.30      41.85    6   
     1) Bernard, Isaiah 11              2) Brockington, Harry 11          
     3) Dunston, Elijah 11              4) Newby, Terrell 11              
  4 St. John Bosco                                      42.11      41.86    5   
     1) Fields, Shay 10                 2) Keyes-Clark, Lennier 12        
     3) Rogers, Michael 12              4) Treggs, Bryce 12               
  5 Corona del Mar                                      42.71      42.31    4   
     1) Cottrell, Cole 12               2) Willard, Nick 10               
     3) Seger, Lance 12                 4) Testini, Thomas 12             
  6 Mater Dei                                           42.71      42.35    3   
     1) Ronquillo, Derrick 12           2) Bosco, Nick 12                 
     3) Wright, Lavon 12                4) Hazel, Austin 12               
  7 Santa Margarita                                     42.83      42.76    2   
     1) Wolpin, Ryan 11                 2) Scott, Matt 11                 
     3) Hernandez, Vince 10             4) Suchesk, Alex 10               
  8 Laguna Hills                                        43.03      43.00    1   
     1) Thrasher, Joey 12               2) Perez, Richard 12              
     3) Perez, Derek 11                 4) King, Will 11                  
  9 Damien                                              43.09      43.15  
     1) Sanchez, Michael 11             2) Armstrong, Kenneth 11          
     3) Clase, Hayden 12                4) Gonzales, Jarrett 12           
Preliminaries
 10 Citrus Valley                                       43.12             
     1) Gonzales, Andrew 12             2) Ortiz, Jeff 11                 
     3) Howell, Jarrod 12               4) Harris, Stephan 10             
 11 Bonita                                              43.13             
     1) Nelson, Jeffery 12              2) McCully, Toure 12              
     3) Rutherford, Devin 11            4) Turner, Reggie 11              
 12 Lakeside                                            43.13             
 13 Sonora                                              43.22             
 14 San Marino                                          43.37             
 15 Beverly Hills                                       43.40             
 16 Granite Hills                                       43.51             
 17 Monrovia                                            43.59             
 18 Nipomo                                              43.64             
 19 San Juan Hills                                      43.67             
 20 Ramona                                              43.85             
 21 San Dimas                                           43.86             
 22 West Torrance                                       43.99             
 23 Northwood                                           44.05             
 24 Charter Oak                                         44.06             
 25 Northview                                           44.12             
 26 Cathedral                                           44.19             
 27 Covina                                              44.20             
 28 Gabrielino                                          44.28             
 29 Woodbridge                                          44.40             
 30 Santa Barbara                                       44.43             
 31 Hueneme                                             44.60             
 32 Jurupa Hills                                        44.64             
 33 El Segundo                                          44.67             
 34 Shadow Hills                                        44.76             
 35 Apple Valley                                        44.92             
 36 Temple City                                         44.96             
 37 Temescal Canyon                                     45.03             
 38 Jurupa Valley                                       45.10             
 39 Sierra Vista                                        45.43             
 40 Lompoc                                              45.86             
 41 Ocean View                                          47.31             
 42 San Marcos                                          47.64             
 43 Tustin                                              48.85             
 44 Oak Park                                            48.86             
 45 Buena Park                                          50.10             
 -- Atascadero                                            DQ              
 -- Bellflower                                            DQ              
 -- Hesperia                                              DQ              
 -- Yucca Valley                                          DQ              
 
Boys 4x400 Meter Relay D 3
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Rio Mesa                                          3:20.19    3:16.02   10   
     1) Zimmerman, Darion 12            2) Weisenberger, Drew 11          
     3) Selig, Blake 12                 4) Roach, Cameron 12              
  2 Chaminade                                         3:20.63    3:16.43    8   
     1) Bernard, Isaiah 11              2) Dinowitz, Jared 12             
     3) Dunston, Elijah 11              4) Newby, Terrell 11              
  3 St. John Bosco                                    3:22.77    3:16.67    6   
     1) Treggs, Bryce 12                2) Keyes-Clark, Lennier 12        
     3) Pitts, Jordan 10                4) Rogers, Michael 12             
  4 Corona del Mar                                    3:20.58    3:17.80    5   
     1) Rodrigues, Ryan 12              2) Swigert, John 12               
     3) Hardy, Troy 11                  4) Iverson, Kyle 12               
  5 Damien                                            3:24.77    3:18.66    4   
     1) Armstrong, Kenneth 11           2) Sanchez, Michael 11            
     3) Gonzales, Jarrett 12            4) Clase, Hayden 12               
  6 Mater Dei                                         3:20.26    3:20.43    3   
     1) Bosco, Nick 12                  2) Traylor, Mychal 11             
     3) Allen, Justin 10                4) Hammond, Corey 12              
  7 Beverly Hills                                     3:21.38    3:21.32    2   
     1) Rohani, Alex 11                 2) Steinberg, Joel 12             
     3) Redston, Andrew 12              4) Batra, Chanan 11               
  8 Notre Dame (S.O.)                                 3:23.14    3:21.62    1   
     1) Farmer, Koa 10                  2) McDaniel, Eric 12              
     3) Davis, Eric 12                  4) Muhammad, Khalfani 11          
  9 Harvard Westlake                                  3:23.34    3:21.64  
     1) Liebman, Judd 12                2) Manahan, David 10              
     3) Gutierrez, Jordan 10            4) Robinson, Garrett 9            
Preliminaries
 10 Woodbridge                                        3:25.73             
     1) Rouk, Austin 12                 2) Warner, Gabriel Ray 9          
     3) Patton, Scott Michael 9         4) Loudon, Elliot 10              
 11 San Marino                                        3:25.76             
     1) Cotter, Thomas 12               2) Ezold, Kyle 12                 
     3) Morton, Robbie 12               4) Yuter, Peaky 12                
 12 San Marcos                                        3:26.06             
 13 Wilson (H.H.)                                     3:26.30             
 14 South Torrance                                    3:27.22             
 15 Nipomo                                            3:27.33             
 16 Monrovia                                          3:28.46             
 17 Gabrielino                                        3:28.99             
 18 Diamond Ranch                                     3:29.83             
 19 Northview                                         3:29.87             
 20 Northwood                                         3:30.19             
 21 Los Altos                                         3:30.43             
 22 Atascadero                                        3:30.82             
 23 Tustin                                            3:31.21             
 24 Lakeside                                          3:31.80             
 25 Agoura                                            3:31.86             
 26 Pacifica (G.G.)                                   3:32.64             
 27 Bassett                                           3:32.96             
 28 Temescal Canyon                                   3:32.98             
 29 San Juan Hills                                    3:32.99             
 30 Jurupa Hills                                      3:33.02             
 31 Brea Olinda                                       3:34.01             
 32 Buena Park                                        3:34.28             
 33 South Pasadena                                    3:35.00             
 34 Granite Hills                                     3:35.42             
 35 Bolsa Grande                                      3:35.69             
 36 San Luis Obispo                                   3:37.08             
 37 El Segundo                                        3:37.78             
 38 Citrus Valley                                     3:38.33             
 39 Barstow                                           3:38.64             
 40 Apple Valley                                      3:46.24             
 41 Rosemead                                          3:49.64             
 -- Servite                                               DQ              
 
Boys High Jump D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 White, Tim                12 Hart                 6-03.00    6-07.00   10   
  2 Elias, Aiden              12 Notre Dame (S.O.     6-03.00    6-05.00    8   
  3 Zielinski, Ryan           12 Hart                 6-03.00    6-03.00    6   
  4 Robinson, Gabe            11 Hart                 6-03.00   J6-03.00    5   
  5 Merkell, Roberto          10 Monrovia             6-03.00    6-01.00    3.50
  5 Washington, Darien        12 Lutheran (Or.)       6-03.00    6-01.00    3.50
  7 Brahs, Braden             10 C.D.M.               6-03.00   J6-01.00    1.50
  7 Wilson, Deshawn           11 Granite Hills        6-01.00   J6-01.00    1.50
  9 Rembert, Ahkeli           10 Lutheran (Or.)       6-01.00   J6-01.00  
Preliminaries
 10 Weaver, Brendan           11 Palos Verdes         6-01.00         J   
 11 Frazier, Darrian          12 Citrus Valley        6-01.00         J   
 12 Coffey, Wes                9 Palm Desert          6-01.00         J   
 13 Pacheco, Vincent          12 Northview            6-01.00         J   
 14 Green, Willie             12 Beverly Hills        6-01.00         J   
 15 Guida, Ralph              10 Lutheran (Or.)       6-01.00         J   
 15 Olear, John               12 Crespi               6-01.00         J   
 17 Prata, Robert             10 Damien               5-11.00             
 17 Duongtran, Gabriel        11 Rio Mesa             5-11.00             
 17 Wheeler, Matt             12 Monrovia             5-11.00             
 17 Juneau, Kimane            11 Hesperia             5-11.00             
 17 Shorter, Mario            12 Banning              5-11.00             
 17 Thumm, Alexander          12 Lompoc               5-11.00             
 17 Nixon, DaShaun            12 Hueneme              5-11.00             
 17 McGuinness, Nick          11 C.D.M.               5-11.00             
 -- Frankenberger, Darren     12 Burr./Rid.               NH              
 -- Danley, Isaiah            12 San Juan Hills           NH              
 -- Bedford, Ryan             12 Covina                   NH              
 -- Adadevoh, Apeti           12 Citrus Valley            NH              
 -- Deedrick, Matt            12 Yorba Linda              NH              
 -- Proctor, Gavin            11 Brea Olinda              NH              
 -- Villena, Cyrus            11 Glenn                    NH              
 -- Eggum, Marcus             11 Lakeside                 NH              
 -- Cromer, Kenny             12 Nipomo                   NH              
 -- Skvarna, Jack             11 Damien                   NH              
 -- Benson, Thai              12 Gabrielins               NH              
 -- Mikrakis, Alex            10 Alemany                  NH              
 -- Olivas, Eric              11 Temple City              NH              
 
Boys Pole Vault D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Hall, Connor              11 San Luis Obispo     14-09.00   15-09.00   10   
  2 Rovzar, Michael           11 Mater Dei           14-03.00   15-03.00    7   
  2 Ueng, Philippe            12 Temple City         14-09.00   15-03.00    7   
  4 Stark, Connor             12 Oak Park            14-09.00  J15-03.00    5   
  5 Gaylord, Ben              11 Harv.-West.         14-03.00   14-09.00    4   
  6 Limon, Tevin              12 Nipomo              14-03.00   14-03.00    3   
  7 Johansson, Carl           10 Lutheran (Or.)      14-09.00  J14-03.00    2   
  8 Curry, Parker             10 Santa Margarita     14-09.00   13-09.00    1   
 -- Montano, Cooper           12 Servite             14-09.00         NH  
Preliminaries
 10 Turner, Riley             10 Mater Dei           14-03.00         J   
 11 Bean, David               10 Lutheran (Or.)      14-03.00         J   
 12 Enbody, Brandon           11 Crespi              13-09.00             
 12 Winchell, Mark            11 Gabrielins          13-09.00             
 12 Stull, Kevin              11 Lutheran (Or.)      13-09.00             
 15 Louie, Aidan              12 South Pasadena      13-03.00             
 15 Casanova, Max             12 Alemany             13-03.00             
 15 Velazquez, Thomas         12 Damien              13-03.00             
 18 Applequist, Anthony       11 Burr./Rid.          12-09.00             
 18 Gray, Benjamin             9 Temple City         12-09.00             
 18 Arndt, Joe                12 Atascadero          12-09.00             
 18 Shank, Jesse              10 Servite             12-09.00             
 22 Fischbeck, Jake           10 Yorba Linda         12-03.00             
 22 Roide, Patrick            11 Mater Dei           12-03.00             
 22 Winchester, Sean          12 Northwood           12-03.00             
 22 Roth, Tyler               12 B. Amat             12-03.00             
 -- Mannino, Nick             11 Covina                   NH              
 -- Szilagyi, Christopher     10 Yorba Linda              NH              
 -- Zeolla, Luke              12 Oak Park                 NH              
 -- Nguyen, Michael           11 B. Amat                  NH              
 -- Najjar, Jon               11 So. Torrance             NH              
 -- Bellina, Connor           12 Hart                     NH              
 -- Zepeda, Frederico         12 Ramona                   NH              
 -- Cappel-West, Anthony      10 C.D.M.                   NH              
 -- Helman, Max                9 C.D.M.                   NH              
 -- Reyna, Albert             12 Azusa                    NH              
 -- Eschenbach, Tyler         12 Nipomo                   NH              
 
Boys Long Jump D 3
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Selig, Blake              12 Rio Mesa            22-03.00   22-03.75   1.9  10   
     FOUL(1.3) 22-03.75(1.9) 21-05.25(1.7) FOUL(-1.9)       
  2 Hawkins, Myles            10 Lutheran (Or.)      22-02.00   21-09.50   0.4   8   
     20-10(1.4) 21-04(1.0) 21-09.50(0.4) 21-09(-3.2)       
  3 Crouch, Darnel            11 Apple Valley        22-00.00   21-09.25   0.9   6   
     21-09.25(0.9) 21-09(0.5) FOUL(1.8) 20-10.75(-1.0)       
  4 Finnie, Ryan              11 Mater Dei           22-01.00   21-07.75   0.1   5   
     21-07.75(0.1) 21-03.25(0.2) FOUL(1.5) 21-01.50(0.6)       
  5 Smith, Kennedy            12 Apple Valley        21-08.00   21-03.00   1.2   4   
     20-06(+0.0) 20-10(0.2) 21-03(1.2) 21-01.50(-0.9)       
  6 Brown, Jordan             11 Brea Olinda         21-05.00   21-02.50   1.7   3   
     19-04.50(+0.0) 20-02.50(+0.0) 20-04(1.6) 21-02.50(1.7)       
  7 Tran, Lane                12 Irvine              21-02.00   21-01.50   2.2   2   
     20-10.75(1.7) 18-08.25(3.0) FOUL(0.3) 21-01.50(2.2)       
  8 Froelich, Sean            12 Pacifica (G.G.)     21-05.00   20-11.00  -1.7   1   
     20-07.75(1.8) 20-09.75(+0.0) 20-02.50(0.9) 20-11(-1.7)       
  9 Major, Tyler              11 Tahquitz            21-03.00   19-11.25   0.9 
     19-11.25(0.9) 19-08.75(1.9) 19-05(+0.0) 19-06.50(1.2)       
Preliminaries
  9 White, Tim                12 Hart                21-03.00         J    NWI 
 10 Bernard, Indrees          10 Agoura              21-02.00              NWI 
 12 Bolus, Troy               11 C.D.M.              21-01.00              NWI 
 12 Wilson, Deshawn           11 Granite Hills       21-01.00              NWI 
 12 Wee, Andrew               12 Gabrielins          21-01.00              NWI 
 15 Nevin, Hernandez          12 Monrovia            21-00.00              NWI 
 15 Webster, Josh             11 South Hills         21-00.00              NWI 
 17 Goodenough, Kyle          12 Damien              20-10.00              NWI 
 17 Harris, Michael           12 Monrovia            20-10.00              NWI 
 19 McCully, Toure            12 Bonita              20-08.00              NWI 
 19 Holmes, Chase             12 Jurupa Valley       20-08.00              NWI 
 19 Pace, Kilan               12 Diamond Ranch       20-08.00              NWI 
 22 Perez, Derek              11 Laguna Hills        20-06.00              NWI 
 22 Montes, Dominic           12 Covina              20-06.00              NWI 
 24 Jones, Lee                10 Sierra Vista        20-05.00              NWI 
 24 Norman, Kevin             11 Northwood           20-05.00              NWI 
 26 Young, Daniel             11 Rubidoux            20-04.00              NWI 
 27 Fields, Brian             12 Irvine              20-03.00              NWI 
 28 Hinojosa, Art             11 Mater Dei           20-00.00              NWI 
 28 Terrell, Brendan          12 San Juan Hills      20-00.00              NWI 
 30 Gonzalez, Isaac           11 Sonora              19-11.00              NWI 
 30 Salazar, Gregory          10 Cathedral           19-11.00              NWI 
 32 Adadevoh, Apeti           12 Citrus Valley       19-09.00              NWI 
 33 Chance, Dominic           11 Atascadero          18-04.00              NWI 
 34 Wright, Devyn             11 Des. Hot Spr.       17-10.00              NWI 
 -- Holland, Nick             11 Notre Dame (S.O.         ND               NWI 
 
Boys Triple Jump D 3
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 White, Tim                12 Hart                46-09.00   48-05.25   1.6  10   
     48-05.25(1.6) PASS      PASS      PASS           
  2 Harris, Michael           12 Monrovia            45-07.00   47-06.50   1.8   8   
     45-11.50(0.9) 47-06.50(1.8) FOUL(1.3) FOUL(2.0)      
  3 Applequist, Anthony       11 Burr./Rid.          45-02.00   46-10.50   2.4   6   
     46-04.75(3.0) 46-10.50(2.4) 44-07(2.8) 46-04.25(0.3)      
  4 Hawkins, Myles            10 Lutheran (Or.)      46-01.00   46-08.50   2.2   5   
     44-06.50(1.7) 46-08.50(2.2) 46-03.50(2.2) 46-04.75(0.6)      
  5 Wilson, Seshawn           11 Granite Hills       44-04.00   46-06.50   0.7   4   
     44-00(1.6) 46-06.50(0.7) 46-05(2.8) FOUL(2.3)      
  6 Webster, Josh             11 South Hills         45-06.00   45-08.50   0.5   3   
     44-08.25(0.1) 43-00.50(1.7) FOUL(3.9) 45-08.50(0.5)      
  7 Salazar, Gregory          10 Cathedral           45-02.00   45-07.00   0.5   2   
     FOUL(1.5) 45-06.50(2.0) FOUL(3.0) 45-07(0.5)      
  8 Olear, Jude               12 Crespi              45-08.00  J45-07.00   0.3   1   
     45-07(0.3)    FOUL(2.1) FOUL(+0.0)      
  9 Bernard, Indrees          10 Agoura              44-07.00   44-02.00   1.8 
     43-04(1.5) 44-02(1.8) 43-11.50(2.3) 43-10.50(1.5)      
Preliminaries
 10 Finnie, Ryan              11 Mater Dei           44-03.00              NWI 
 11 Froelich, Sean            12 Pacifica (G.G.)     44-02.00              NWI 
 11 Washington, Darien        12 Lutheran (Or.)      44-02.00              NWI 
 13 Brown, Jordan             11 Brea Olinda         43-11.00              NWI 
 14 Smith, Dezmond            12 Bellflower          43-08.00              NWI 
 15 Williams, D'Onte          11 Ant.Valley          43-04.00              NWI 
 16 Hull, Justin              12 Laguna Hills        42-10.00              NWI 
 16 Adadevoh, Apeti           12 Citrus Valley       42-10.00              NWI 
 18 McGhee, Branford          11 Tahquitz            42-09.00              NWI 
 18 Ott, Jonathan             11 Pacifica (G.G.)     42-09.00              NWI 
 20 Harper, Stephan           12 Citrus Valley       42-00.00              NWI 
 21 Montes, Dominic           12 Covina              41-11.00              NWI 
 22 Frazier, Darrian          12 Citrus Valley       41-06.00              NWI 
 23 Skvarna, Jack             11 Damien              41-03.00              NWI 
 24 Hinojosa, Art             11 Mater Dei           41-02.00              NWI 
 25 Davison, Ray              11 Crespi              41-00.00              NWI 
 26 Naik, Shailen             11 Woodbridge          40-07.00              NWI 
 27 Smith, Kennedy            12 Apple Valley        40-06.00              NWI 
 28 Peterson, Greg            12 San Marcos          40-02.00              NWI 
 28 Kobara, Bobby             12 South Pasadena      40-02.00              NWI 
 28 Qualls, Kevin             10 El Segundo          40-02.00              NWI 
 31 Martinez, Noel            11 La Puente           39-10.00              NWI 
 32 Major, Tyler              11 Tahquitz            39-07.00              NWI 
 33 Li, Kelvin                11 Temple City         39-02.00              NWI 
 -- Toh, Chris                11 San Luis Obispo          ND               NWI 
 -- Teart, Anthony            11 Rio Mesa                 ND               NWI 
 -- Bolus, Troy               11 C.D.M.                   ND               NWI 
 
Boys Shot Put D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Kovar, Jayson             12 Burr./Rid.          59-05.50   59-06.50   10   
      59-06.50  FOUL  FOUL  FOUL       
  2 Patterson, Amir           10 Crespi              56-03.75   58-06.75    8   
      54-10  57-02.50  55-10  58-06.75       
  3 Einck, Connor             12 Servite             56-01.00   58-00.00    6   
      FOUL  58-00  56-11  56-11.50       
  4 Kimball, Brett            12 Nipomo              52-01.75   56-05.00    5   
      56-05  FOUL  52-08  55-07       
  5 Davis, Eric               12 Notre Dame (S.O.    52-10.25   55-01.00    4   
      54-06  55-01  53-05  FOUL       
  6 Anderson, Josh            12 Notre Dame (S.O.    54-06.25   53-08.50    3   
      52-09.50  53-07  51-11  53-08.50       
  7 McMorris, Malik            9 Mater Dei           51-01.00   52-06.75    2   
      49-05.50  47-08  52-06.75  51-07       
  8 Dayoa, Dionne             10 Notre Dame (S.O.    52-04.50   49-07.75    1   
      FOUL  47-06  49-07.75  FOUL       
  9 Thomas, Austin            11 Yorba Linda         50-02.75   47-02.50  
      47-02.50  47-02  47-00  FOUL       
Preliminaries
 10 Bassette, Michael         12 Temple City         50-00.75             
 11 Beal, Aron                11 Cathedral           49-03.50             
 12 Fiaseu, Frankie           11 Rancho Alamitos     48-02.00             
 13 Ruiz, Luis                12 Lompoc              47-05.75             
 14 Martinez, Jorge           12 La Puente           47-02.50             
 15 Tracey, Logan             12 Damien              47-00.50             
 16 Jackson, Julian           12 Beverly Hills       46-10.75             
 17 Moreno, Michael           10 Mountain View       46-08.00             
 18 Wirtz, Emmett             12 Burr./Rid.          46-07.50             
 19 Lowe, Tommy               11 Lakeside            46-06.25             
 20 Vernezobre, Nick          12 Laguna Hills        46-05.50             
 21 Tapia, Alex               12 Azusa               45-06.50             
 22 Taylor, Luke              11 Citrus Valley       45-01.00             
 23 Coria, Jason              12 Rosemead            44-11.00             
 24 Brown, Christopher        10 Des. Hot Spr.       44-08.00             
 25 Williams, Jeraud          12 Beverly Hills       44-02.50             
 26 Ghanem, Tony              12 Damien              44-01.00             
 27 Degrassi, Luke            11 Laguna Hills        43-01.25             
 28 Sumner, Ben               12 Ocean View          42-08.00             
 29 Ingram, Patrick E.        12 Woodbridge          42-07.50             
 30 Prohoroff, Joseph         12 Wilson (H.H.)       42-03.25             
 31 Wrout, Tanner             12 Rio Mesa            41-11.50             
 32 Ramsey, James             12 Ramona              41-11.25             
 33 Sullivan, Nico            11 South Pasadena      41-03.50             
 -- Averill, Travis           12 Servite                FOUL              
 
Boys Discus Throw D 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Kovar, Jayson             12 Burr./Rid.            179-00     182-09   10   
      182-09  176-02  175-03  163-07       
  2 Tracey, Logan             12 Damien                160-01     163-04    8   
      139-03  163-01  163-04  FOUL      
  3 Davis, Elisha             12 Lutheran (Or.)        154-03     153-05    6   
      146-09  FOUL  139-08  153-05      
  4 Imani, Alex               11 C.D.M.                155-08     152-06    5   
      141-01  152-06  119-10  FOUL      
  5 McNair, Christian         12 Rio Mesa              159-08     151-04    4   
      151-04  142-08  FOUL  149-03      
  6 Katz, David               12 Paso Robles           159-06     150-08    3   
      147-06  FOUL  FOUL  150-08      
  7 Tombol, Zack              11 Servite               149-09     143-11    2   
      138-00  138-06  129-00  143-11      
  8 Patterson, Amir           10 Crespi                155-07     141-02    1   
      135-11  132-08  139-07  141-02      
  9 Reyes, Roberto            12 Ramona                150-05     125-08  
      FOUL  120-09  125-08  119-08      
Preliminaries
 10 Fraiser, George           11 Monrovia              149-09         J   
 11 Moran, Russ               11 Nipomo                149-06             
 12 Kimball, Brett            12 Nipomo                147-05             
 13 Anderson, Josh            12 Notre Dame (S.O.      146-10             
 14 Gastil, Miles             12 Laguna Hills          144-00             
 15 Martinez, Salvador        12 La Puente             143-11             
 16 Hudack, Joey              12 Lutheran (Or.)        143-00             
 17 Frankenberger, Darren     12 Burr./Rid.            139-00             
 18 Brannon, Nathan           12 Burr./Rid.            138-04             
 19 Smith, Andre              12 Citrus Valley         136-01             
 20 Thorton, Sam              12 Oak Park              134-11             
 21 Tyler, Courtney           10 Irvine                134-00             
 22 Storm, Nick               11 C.D.M.                131-08             
 23 Robinson, Jared           12 B. Amat               130-02             
 24 Garcia, Christian         12 Azusa                 127-11             
 25 Galvan, Jose              12 Hueneme               127-09             
 26 Fiaseu, Frankie           11 Rancho Alamitos       127-03             
 27 Beltran, Viviano          12 Desert Mirage         126-10             
 28 Ghanem, Tony              12 Damien                126-08             
 29 Barron, Oscar             12 Buena Pk.             126-03             
 30 Williams, Jeraud          12 Beverly Hills         125-10             
 31 Hansen, Travis            11 Apple Valley          123-10             
 32 Gonzalez, Troy            12 B. Amat               120-09             
 33 Lam, Randy                12 Temple City           119-09             
 34 Kneepkens, Chris          11 West Torrance         119-05             
 35 Brown, Christopher        10 Des. Hot Spr.         118-03             
 36 Stallings, Adam           11 Citrus Valley         116-09             
 37 Ochoa, Jose               12 Bellflower            112-10             
 38 Lapham, Jonathan          11 Citrus Valley         109-10             
 39 Jackson, Julian           12 Beverly Hills         106-06             
 -- Coria, Jason              12 Rosemead                 ND              
 -- Ferguson, Jack            11 San Luis Obispo          ND              
 
Boys 100 Meter Dash D 4
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Saucer, Vinnie            11 Oaks Christian         10.79      10.54   0.6  10   
  2 Roberson, Malik            9 Serra                  11.25      10.88   0.6   8   
  3 Johnson, Terry            11 Oaks Christian         11.10      10.97   0.6   6   
  4 Shepherd, Derrick         12 Marshall               11.23      10.98   0.6   5   
  5 Rodgers, Marques          11 Serra                  11.04      11.02   0.6   4   
  6 Seymour, Keyvon           12 Muir                   11.13      11.04   0.6   3   
  7 Deloach, Josh             12 Desert                 11.23      11.12   0.6   2   
  8 Valadez, Robert           11 Hamilton               11.27      11.21   0.6   1   
 -- Lee, Montre               11 St. Bonaventure        11.20         DQ   0.6  False Start
Preliminaries
 10 Cornett, Kenji            11 St. Bernard            11.31                  
 11 Dixon, Ryan               11 Valley Chr. (C)        11.36                  
 12 Byer, Ben                 11 Maranatha              11.37                  
 13 Brown, Tristan            10 Paraclete              11.39                  
 14 Ivery, Joshua             12 Notre Dame (Riv.       11.43                  
 15 Chavez, Ben               12 Santa Clara            11.45                  
 15 Braunschwieger, Austin    11 Xavier Prep            11.45                  
 17 Lancaster, Nathan         10 Laguna Beach           11.47                  
 18 Tange, Caelan             11 Blair                  11.51                  
 19 Webster, Austin           10 Windward               11.56                  
 19 Lopez, Dennis             11 CSDR                   11.56                  
 21 Vega, Christian           12 Salesian               11.57                  
 22 Davies, Damen             11 Morro Bay              11.60                  
 23 McBride, Tylan            11 Paraclete              11.64                  
 23 Larson, Alex              10 Linfield               11.64                  
 25 Paige, Reggie             11 St. Genevieve          11.73                  
 26 Van De Poort, Nate        12 Cal. Chap./Down.       11.74                  
 27 Samp, Jason               12 Acad Ac.Ex.            11.75                  
 27 Gonzalez, Marlon          11 Vista Mar              11.75                  
 29 Day, A.J.                 10 California C           11.79                  
 30 Kwon, Scott               10 Linfield               11.80                  
 31 Bond, Tevon               12 Silver Valley          11.92                  
 32 Killough, Daniel          11 Cal. Chap./SA          11.95                  
 33 Wright, Mark              12 Rolling Hills Pr       12.00                  
 34 McNamara, Cole            10 Chadwick               12.02                  
 35 Lewis, Momo               10 Thacher                12.50                  
 -- Menifield, Xavier         11 Sierra Canyon            DQ                   
 -- Adams, Ishmael            12 Oaks Christian           DQ                   
 
Boys 200 Meter Dash D 4
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Saucer, Vinnie            11 Oaks Christian         21.84      21.42   0.5  10   
  2 Fuery, Darrell            11 Serra                  22.26      21.63   0.5   8   
  3 Jackson, Adoree           10 Serra                  21.99      21.75   0.5   6   
  4 Johnson, Terry            11 Oaks Christian         22.29      21.96   0.5   5   
  5 Mouton, Daniel            11 St. Bernard            22.46      22.13   0.5   3.50
  5 Holguin, Eric             12 St. Bonaventure        22.43      22.13   0.5   3.50
  7 brown, aaron              11 Big Bear               22.65      22.45   0.5   2   
  8 Brown, Kyle               10 Maranatha              22.71      22.52   0.5   1   
  9 Harmon, Chas              12 J. Serra               22.05      22.66   0.5 
Preliminaries
 10 Dixon, Ryan               11 Valley Chr. (C)        22.75                  
 11 Larson, Alex              10 Linfield               22.79                  
 12 Shepherd, Derrick         12 Marshall               22.87                  
 13 Sanchez, Andrew           12 Village Christia       23.04                  
 14 Davies, Damen             11 Morro Bay              23.14                  
 15 Cornett, Kenji            11 St. Bernard            23.18                  
 16 Lancaster, Nathan         10 Laguna Beach           23.20                  
 17 Urtz, Mark                12 Ontario Chr.           23.24                  
 18 Webster, London            9 Bell-Jeff              23.32                  
 19 Van De Poort, Nate        12 Cal. Chap./Down.       23.35                  
 20 Fayson, Treyon            12 Silver Valley          23.39                  
 21 Chavez, Ben               12 Santa Clara            23.47                  
 22 Gonzalez, Marlon          11 Vista Mar              23.49                  
 23 Braunschwieger, Austin    11 Xavier Prep            23.50                  
 24 Webster, Austin           10 Windward               23.54                  
 25 Rogers, Chase             12 Rolling Hills Pr       23.55                  
 26 Merino, Mark              11 Marshall               23.59                  
 27 Smith, Stefan             10 Flintridge Prep        23.73                  
 28 Kurzner, Peter            12 Windward               23.77                  
 29 Moore, Tyler              12 Linfield               23.93                  
 30 Stringfield, Tye          12 Rosamond               23.97                  
 31 Samp, Jason               12 Acad Ac.Ex.            24.00                  
 32 Robinson, Will            12 Crean  Luth.           24.12                  
 33 Brewer, Jared             10 Cate                   24.24                  
 
Boys 400 Meter Dash D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Mouton, Daniel            11 St. Bernard            49.70      48.68   10   
  2 Brown, Kyle               10 Maranatha              50.89      49.28    8   
  3 Bennett, Randall          12 Serra                  50.14      49.47    6   
  4 Urtz, Mark                12 Ontario Chr.           50.91      50.25    5   
  5 Sanchez, Andrew           12 Village Christia       50.68      50.30    4   
  6 Holland, James            10 Paraclete              50.53      50.51    3   
  7 Harmon, Chas              12 J. Serra               50.60      50.64    2   
  8 Stewart, Devoreaux        12 Oaks Christian         51.04      51.68    1   
 -- Holguin, Eric             12 St. Bonaventure        50.07         DQ   Ran out of lane
Preliminaries
 10 Nichols, Tyler            12 Laguna Beach           51.40             
 11 Kaeser, Luke              10 Cal. Chap./SA          51.68             
 11 Hall, Ronny               10 Serra                  51.68             
 13 Guy, Reuben               11 Serra                  52.07             
 14 Millhollin, Kyle          11 Carpinteria            52.16             
 15 Rodgers, Chase            12 Rolling Hills Pr       52.38             
 16 Boston, Dishon            11 California C           52.75             
 17 Valdez, Leonardo          10 Santa Ynez             52.95             
 18 Robinson, Miles           12 Paraclete              53.10             
 19 Fayson, Treyon            12 Silver Valley          53.16             
 20 Williams, Austin          11 Rolling Hills Pr       53.43             
 21 Lee, Michael              11 Laguna Beach           53.44             
 22 Kroger, Allen             10 Templeton              53.47             
 23 Robinson, Will            12 Crean  Luth.           53.80             
 24 brown, aaron              11 Big Bear               54.03             
 25 Shum, Tyler               12 Flintridge Prep        54.16             
 25 Malfo, Eli                10 St. Joseph (S.M.       54.16             
 27 Rowe, Keishawn            12 Salesian               54.22             
 28 Xiao, Austin              11 Western Christia       54.24             
 29 Gomez, Jorge              12 Summit Leade           54.36             
 30 Moreno, Jarrett           12 St. Anthony            54.46             
 31 Bentley, Bryce             9 St. Bernard            54.76             
 32 Garcia, Alec              10 Lone Pine              54.80             
 33 Miyoshi, Robert           11 Oxford Academy         54.94             
 34 Cloud, Angel               9 CSDR                   54.99             
 35 Chang, James              11 Arrow. Chr.            55.03             
 36 Brewer, Jared             10 Cate                   55.11             
 37 Pardo, Adrian             11 Whitney                55.26             
 38 Henry, Jalen              11 Bell-Jeff              56.23             
 39 Ruiz, Daniel              10 Oakwood                56.41             
 40 Scurlark, Lelyn           11 CAMS                   56.48             
 41 Thompson, Jamarii         12 St. Paul               56.69             
 42 Weil, Jack                11 Thacher                57.98             
 
Boys 800 Meter Run D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Percival, Jack            12 Sage Hill            1:58.67    1:55.85   10   
  2 Robison, Austin           12 Vill. Prep           1:58.00    1:55.92    8   
  3 Thompson, Isaiah          11 Sherman Indian       1:58.72    1:56.73    6   
  4 Hennigan, Nathan          12 Nordhoff             1:59.41    1:57.91    5   
  5 Cartwright, Samuel        12 Chadwick             1:58.69    1:58.98    4   
  6 Bradley, James            12 Flintridge Prep      2:00.74    1:59.10    3   
  7 Erickson, Jonathan        11 Maranatha            1:59.42    2:01.70    2   
  8 Curtis, Bryan             12 Desert Ch/L          2:00.88    2:01.72    1   
  9 Fields, Steven            12 Santa Ynez           2:00.75    2:05.77  
Preliminaries
 10 Gurule, Jeromy            12 Maranatha            2:01.07             
 11 Castro, Gabriel           11 Don Bosco            2:01.46             
 12 Gooding, Ryan             12 St. Margaret's       2:02.91             
 13 Baxter, Brandon           12 Sierra Canyon        2:03.83             
 14 Kern, Matthew             11 Paraclete            2:04.77             
 15 Curry, Oliver             10 Windward             2:04.79             
 16 Tobolowsky, William       12 Campbell Hall        2:05.22             
 17 morales, bobby            11 Big Bear             2:05.63             
 18 Vedrin, Billy             11 Morro Bay            2:06.20             
 19 Chavez, Frank             10 Fillmore             2:07.01             
 20 Mora, Christian           11 Western Christia     2:07.87             
 21 Luna, Sebastian           11 St. Margaret's       2:08.25             
 22 Atwong, Andrew            12 Thacher              2:08.59             
 23 Cardenas, Abraham         11 Verbum Dei           2:08.66             
 24 Mojarro, Michael           9 Salesian             2:09.22             
 25 Fetter, Kyle              11 St. Paul             2:09.64             
 26 Williams, Austin          11 Rolling Hills Pr     2:10.75             
 27 Richer, Tanner            10 Maranatha            2:10.78             
 28 Fortenberry, E.J          11 Crossroads           2:12.18             
 29 Patten, Zachary           12 Desert Ch/L          2:13.21             
 30 Novich, Simon             10 Thacher              2:13.51             
 31 Rajasekaran, Shravan      11 Thacher              2:14.21             
 32 Nelson, Steven            11 Ex. Educ. Ctr.       2:16.18             
 33 Roberts, James            11 Linfield             2:19.31             
 34 Reyes, Rafael             12 Rosamond             2:21.15             
 
Boys 1600 Meter Run D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 De La Torre, Daniel       11 La Salle             4:13.87    4:10.74   10   
  2 Cartwright, Sam           12 Chadwick             4:25.34    4:16.54    8   
  3 Price, Brandon            11 St. Margaret's       4:23.17    4:17.85    6   
  4 Sanchez, Gustavo          12 Nordhoff             4:23.45    4:20.20    5   
  5 Hennigan, Nathan          12 Nordhoff             4:25.73    4:22.41    4   
  6 Curtis, Bryan             12 Desert Ch/L          4:22.84    4:26.55    3   
  7 Bueckert, Kyle            12 Maranatha            4:30.10    4:30.52    2   
  8 Pino, Sean                 9 Crean  Luth.         4:30.92    4:31.40    1   
Preliminaries
  1 Gaudreau, Billy           12 St. Margaret's       4:13.74             
  3 Malone, Ashton            12 Muir                 4:25.00             
 11 Willis, Kyle              12 J. Serra             4:31.41             
 12 morales, bobby            11 Big Bear             4:31.83             
 13 Valdovinos, Hugo          11 Fillmore             4:32.26             
 14 Hakim, Sam                11 Crossroads           4:33.25             
 15 Vedrin, Billy             11 Morro Bay            4:33.43             
 16 Baxter, Brandon           12 Sierra Canyon        4:33.70             
 17 Patten, Zachary           12 Desert Ch/L          4:37.76             
 18 Cohen, Brendon            12 Rolling Hills Pr     4:38.35             
 19 Paz, Tommy                12 Xavier Prep          4:38.96             
 20 Barranco, Angel           11 Salesian             4:39.36             
 21 Fetter, Kyle              11 St. Paul             4:39.41             
 22 Bradley, James            12 Flintridge Prep      4:39.55             
 23 Brossy, Cosmo              9 Brentwood            4:39.99             
 24 Bates, Chris              12 Whittier Christi     4:40.71             
 25 Fortenberry, E.J          11 Crossroads           4:41.38             
 26 Muench, Anthony           12 Rosamond             4:41.84             
 27 Landreth, Jake            10 Ontario Chr.         4:42.17             
 28 Mora, Christian           11 Western Christia     4:43.56             
 29 Mejia, Adrian             11 Fillmore             4:43.98             
 30 Atwong, Andrew            12 Thacher              4:46.07             
 31 Jeffers, Tim              12 Whittier Christi     4:46.46             
 32 Gamez, Eduardo            10 CAMS                 4:47.60             
 33 Novich, Simon             10 Thacher              4:47.72             
 34 Russell, Andrew           10 Linfield             4:48.25             
 35 Starksen, Andrew          11 Desert Ch/L          4:50.67             
 36 Rajasekaran, Shravan      11 Thacher              4:51.27             
 37 Richardson, Owen          11 Cal. Luthera         4:52.59             
 38 Popoca, Chris             11 Morro Bay            4:52.81             
 39 McCloud, Timmy            11 Hesperia Chr         4:53.65             
 40 Rosenbaum, Luke           12 Cal. Luthera         4:57.09             
 41 Leon, Luis                10 Salesian             4:58.03             
 42 Terry, Nico               11 New Roads            4:59.40             
 43 Bauer, Matthew            11 Paraclete            5:00.48             
 44 Anguiano, Adrian          10 Cant./Sac. Hrt.      5:01.19             
 45 DeAtley, Zachary          11 V.V. Chr.            5:01.42             
 46 Reyes, Antonio            12 Hamilton             5:01.57             
 47 Ben-Dayan, Nadav          11 Vista Mar            5:10.82             
 
Boys 3200 Meter Run D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 De La Torre, Daniel       11 La Salle             9:19.93    9:05.84   10   
  2 Price, Brandon            11 St. Margaret's       9:42.19    9:14.15    8   
  3 Gaudreau, Billy           12 St. Margaret's       9:37.80    9:18.21    5.50
  3 Brenneman, Paul           12 St. Margaret's       9:27.55    9:18.21    5.50
  5 hayes, bryan              12 Big Bear             9:44.67    9:27.19    4   
  6 Pino, Sean                 9 Crean  Luth.         9:44.21    9:51.58    3   
  7 Qualls, Toby              11 Mammoth              9:44.96   10:03.02    2   
  8 Sanchez, Gustavo          12 Nordhoff             9:55.22   10:06.98    1   
Preliminaries
  5 Estrada, Jonathan         11 Salesian             9:44.19             
 10 Cohen, Brendon            12 Rolling Hills Pr     9:57.47             
 11 Acton, Scott              12 Desert Ch/L          9:58.41             
 12 Bazan, Roberto            10 Santa Ynez          10:03.83             
 13 Bates, Chris              12 Whittier Christi    10:06.94             
 14 Mejia, Adrian             11 Fillmore            10:07.36             
 15 Ellison, Elias            11 Flintridge Prep     10:09.24             
 16 Waters, Thomas            12 Desert Ch/L         10:10.14             
 17 Thompson, Isaiah          11 Sherman Indian      10:11.39             
 18 Mojarro, Mark             12 Salesian            10:11.85             
 19 Carey, Jacob              11 Santa Ynez          10:12.18             
 20 Yoho, Alan                10 Flintridge Prep     10:14.02             
 21 Gonzales, Alexander       12 Fillmore            10:16.13             
 22 Hakim, Sam                11 Crossroads          10:18.25             
 23 Brossy, Cosmo              9 Brentwood           10:18.28             
 24 Lay, Austin                9 Morro Bay           10:20.40             
 25 Escobar, Angel             9 Whittier Christi    10:21.16             
 26 Baird, Cody               12 Crossroads          10:22.54             
 27 Landreth, Jake            10 Ontario Chr.        10:23.75             
 28 webb, caleb                9 Big Bear            10:28.98             
 29 Murphy, Dillon            12 Paraclete           10:29.67             
 30 Cargile, Tanner           12 Kern Valley         10:31.21             
 31 Knee, Bob                 12 Marywood-Pal        10:36.79             
 32 Hamilton, Evan            11 Chadwick            10:37.34             
 33 Rebollar, Veda            10 Laguna Beach        10:38.06             
 34 Richardson, Owen          11 Cal. Luthera        10:38.10             
 35 Mutch, Thomas             12 Western Christia    10:44.92             
 36 Bauer, Matthew            11 Paraclete           10:47.58             
 37 Meister, Joshua           10 Western Christia    10:48.14             
 38 Iyob-Tessema, Abu         10 Vista Mar           10:50.84             
 39 DeAtley, Zachary          11 V.V. Chr.           10:50.94             
 40 Montano, Ben               9 Einstein            10:57.18             
 41 Febre, Ben                10 Oakwood             11:12.62             
 42 Sisson, Ryan              11 Summit Leade        11:15.58             
 43 Teferi, Henock             9 St. Monica          11:17.36             
 
Boys 110 Meter Hurdles D 4
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Siscard, Lloyd            11 Serra                  14.76      14.47   1.1  10   
  2 Pitcher, Jordan           11 Oaks Christian         14.71      14.70   1.1   8   
  3 aiken, diante             11 29 Palms               15.45      15.13   1.1   6   
  4 Washington, Kris          11 Desert                 15.60      15.19   1.1   5   
  5 Ortlund, Bradford         12 Maranatha              15.65      15.49   1.1   4   
  6 Teleng, Justin            11 Village Christia       15.78      15.50   1.1   3   
  7 Collins, Justin            9 Serra                  15.99      15.61   1.1   2   
  8 chestnut, marcus          11 29 Palms               15.87      15.66   1.1   1   
  9 Anderson, Spencer         11 Laguna Beach           15.99      15.71   1.1 
Preliminaries
 10 Walker, Kyler             12 Oxford Academy         16.10                  
 11 Robles, Zal               12 Templeton              16.16                  
 12 Spykstra,, T.J.           11 Ontario Chr.           16.17                  
 13 Luymes, Andrew            12 Marshall               16.23                  
 14 Ly, Ryan                  12 Oxford Academy         16.45                  
 15 Dempsey, Thomas           12 Vill. Prep             16.55                  
 16 Adams, Willie             11 Hamilton               16.64                  
 17 Burdette, Joel            11 Acad Ac.Ex.            16.79                  
 18 Zelek, Jake               10 Poly (Pasadena)        16.83                  
 19 Jorritsma, Austin         12 Arrow. Chr.            16.87                  
 20 Fantasia, Daniel          12 Western Christia       16.89                  
 21 Jefferson, Asah           12 St. Genevieve          17.07                  
 22 Hill, Joshua              11 St. Bernard            17.24                  
 23 Hackworth, Tyler          12 Fillmore               17.32                  
 24 Guerrero, Jaime           12 Santa Ynez             17.35                  
 25 Bongi, Hunter             12 Vill. Prep             17.37                  
 26 Mulder, Bryce             11 Valley Chr. (C)        17.59                  
 27 Hooper, Levi              11 Acad Ac.Ex.            17.65                  
 28 Sun, Oliver               12 Pilgrim                17.74                  
 29 McMullen, Tim             12 B. Union               17.84                  
 30 Lowy, Dylan               12 Oakwood                17.99                  
 31 Chapple, Joe              12 St. Anthony            18.04                  
 32 Dualas, Joshua            11 Oxford Academy         18.36                  
 33 Clark, Devin              11 Hesperia Chr           18.39                  
 34 Rivera, Christian         10 Silver Valley          18.49                  
 35 Millfelt, Jacob           12 St. Paul               18.54                  
 36 Russell, Shane            12 Kern Valley            20.19                  
 
Boys 300 Meter Hurdles D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Siscard, Lloyd            11 Serra                  39.31      37.49   10   
  2 Muncey, Rusty             12 Kern Valley            40.56      39.19    8   
  3 Cornejo, David            12 Carpinteria            41.02      39.37    6   
  4 Bennett, Randall          12 Serra                  40.48      39.86    5   
  5 Spykstra, T.J.            11 Ontario Chr.           40.76      40.04    4   
  6 Collins, Justin            9 Serra                  40.60      40.18    3   
  7 Teleng, Justin            11 Village Christia       41.18      40.84    2   
  8 Reny, Robert              12 Maranatha              41.08      40.87    1   
  9 aiken, diante             11 29 Palms               40.83      40.91  
Preliminaries
 10 Gonzalez, Roy             12 St. Genevieve          41.34             
 11 Ruggiero, Adam            12 Desert Ch/L            41.71             
 12 Pitcher, Jordan           11 Oaks Christian         41.82             
 13 Walker, Kyler             12 Oxford Academy         41.92             
 14 chestnut, marcus          11 29 Palms               42.11             
 15 Menes, Christian          12 Laguna Beach           42.27             
 16 Zepeda, Carlos            10 Santa Ynez             42.45             
 17 Ortlund, Bradford         12 Maranatha              42.47             
 18 Solitaria, Michael        11 Xavier Prep            42.51             
 19 Washington, Kris          11 Desert                 42.62             
 20 Mahoney, Donald           10 J. Serra               43.07             
 21 Ly, Ryan                  12 Oxford Academy         43.40             
 22 Martinez, Noe             11 Desert Ch/L            44.00             
 23 Johnson, Jeremy           12 Linfield               44.03             
 24 Adams, Willie             11 Hamilton               44.43             
 25 Jorritsma, Austin         12 Arrow. Chr.            44.48             
 26 Lewis, Jordan             12 Pacifica Chr.          44.60             
 27 Burdette, Joel            11 Acad Ac.Ex.            44.64             
 28 Jones, Tyree              10 Verbum Dei             44.69             
 29 Zelleck, Brian            12 Acad Ac.Ex.            45.17             
 30 LA Val, Grant             12 Marshall               45.37             
 31 Gonzales, Gabriel         12 St. Paul               45.81             
 32 Pinon, Alex               11 Poly (Pasadena)        45.90             
 33 Mobley, Byron             10 St. Bernard            45.97             
 34 Dempsey, Thomas           12 Vill. Prep             46.13             
 35 Lowy, Dylan               12 Oakwood                47.00             
 36 Simmons, Trevor           10 Cal. Luthera           47.53             
 37 Hooper, Levi              11 Acad Ac.Ex.            48.41             
 38 Luymes, Andrew            12 Marshall               48.96             
 
Boys 4x100 Meter Relay D 4
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Oaks Christian                                      42.49      41.35   10   
     1) Saucer, Vinnie 11               2) Adams, Ishmael 12              
     3) Owusu, Francis 11               4) Johnson, Terry 11              
  2 Serra                                               42.55      41.58    8   
     1) Rodgers, Marques 11             2) Fuery, Darrell 11              
     3) Roberson, Malik 9               4) Jackson, Adoree 10             
  3 St. Bonaventure                                     43.39      42.96    6   
     1) Holguin, Eric 12                2) Ross, Matthew 11               
     3) Lee, Montre 11                  4) Lucero, Richard 10             
  4 J. Serra                                            44.11      43.85    5   
     1) Harmon, Chas 12                 2) Williams, Jonovan 12           
     3) Bailey, Daniel 9                4) Siegel, John 12                
  5 Paraclete                                           44.18      44.19    4   
     1) McBride, Tylan 11               2) Holland, James 10              
     3) Brown, Tristan 10               4) Robinson, Miles 12             
  6 Marshall                                            44.76      44.22    3   
     1) Merino, Mark 11                 2) Dehler, Nicholas 11            
     3) Luymes, Andrew 12               4) Shepherd, Derrick 12           
  7 Desert                                              44.89      44.45    2   
     1) Burghart, Walter 12             2) Nelson, Kris 12                
     3) Turner, Myquan 11               4) Deloach, Josh 12               
  8 California City                                     44.83      44.49    1   
     1) Williamson, Thomas 12           2) Boston, Dishon 11              
     3) Nolan, Greg 12                  4) Day, A.J. 10                   
 -- Bell-Jeff                                           44.97        DNF  
     1) Webster, London 9               2) Smith, jonathan 12             
     3) Martinez, Josh 11               4) Henry, Jalen 11                
Preliminaries
 10 Sierra Canyon                                       45.10             
     1) Jordan, Danny 12                2) Stewart, Tyler 12              
     3) Zidell, James 12                4) Menifield, Xavier 11           
 11 Santa Ynez                                          45.13             
     1) Savinsky, Kenny 12              2) Leonardo, Valdez 10            
     3) Hannah, Alec 11                 4) Fields, Steven 12              
 12 Bishop Montgomery                                   45.15             
 13 Windward                                            45.38             
 14 Maranatha                                           45.60             
 15 St. Genevieve                                       45.65             
 16 Poly (Pasadena)                                     45.66             
 17 Silver Valley                                       45.70             
 18 Ontario Christian                                   45.72             
 19 St. Paul                                            45.80             
 20 Summit Leadership                                   45.86             
 21 Western Christian                                   46.00             
 22 Flintridge Prep                                     46.05             
 23 Salesian                                            46.07             
 24 Calvary Chapel/Santa Ana                            46.36             
 25 Village Christian                                   46.44             
 26 Valley Christian (Cerr.)                            46.47             
 27 Calvary Chapel/Downey                               46.49             
 28 Webb                                                46.64             
 29 Notre Dame (Riv)                                    46.68             
 30 Vista Mar                                           46.82             
 31 Cal. Acad. Math/Science                             47.00             
 32 Crean Lutheran                                      47.29             
 33 Excelsior Educ. Center                              47.76             
 34 Pacifica Christian                                  48.12             
 35 Thacher                                             48.14             
 36 Hamilton                                            48.59             
 -- Arrowhead Christian                                   DQ              
 -- Muir                                                  DQ              
 -- Desert Christian/Lan.                                 DQ              
 -- Xavier Prep                                           DQ              
 -- Laguna Beach                                          DQ              
 
Boys 4x400 Meter Relay D 4
================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Serra                                             3:30.40    3:18.76   10   
     1) Siscard, Lloyd 11               2) Fuery, Darrell 11              
     3) Hall, Ronny 10                  4) Bennett, Randall 12            
  2 Oaks Christian                                    3:29.62    3:22.53    8   
     1) Saucer, Vinnie 11               2) Adams, Ishmael 12              
     3) Seaton, Michael                 4) Johnson, Terry 11              
  3 St. Bonaventure                                   3:27.48    3:23.02    6   
     1) Holguin, Eric 12                2) Ross, Matthew 11               
     3) Lee, Montre 11                  4) Lucero, Richard 10             
  4 Maranatha                                         3:30.99    3:23.97    5   
     1) Griffen, Justin 12              2) Reny, Robert 12                
     3) Gurule, Jeromy 12               4) Brown, Kyle 10                 
  5 Villanova Prep                                    3:31.52    3:29.97    4   
     1) Anderson, Cole 12               2) Dempsey, Thomas 12             
     3) Morales, Max 11                 4) Robison, Austin 12             
  6 Xavier Prep                                       3:32.99    3:30.10    3   
     1) Paz, Tommy 12                   2) Smith, Griffin 11              
     3) Stabile, Daniel 9               4) Harvey, William 11             
  7 Carpinteria                                       3:32.41    3:30.61    2   
     1) Cornejo, David 12               2) Kliewer, Matt 11               
     3) Zapata, Jesus 11                4) Millhollin, Kyle 11            
  8 Templeton                                         3:33.80    3:35.21    1   
     1) Kroger, Allen 10                2) Truhitte, Connor 11            
     3) Robles, Zal 12                  4) Silzer, Cameron 12             
  9 Paraclete                                         3:31.65    3:37.27  
     1) Robinson, Miles 12              2) Theologidy, Matt 12            
     3) Holland, James 10               4) Kern, Matthew 11               
Preliminaries
 10 Windward                                          3:34.73             
     1) Curry, Oliver 10                2) Kurzner, Patrick 9             
     3) Tabb, Taylor 10                 4) Atkenson, Nicholas 10          
 11 Muir                                              3:34.75             
     1) Clash, Marceles 10              2) Holmes Jr., Darrick 9          
     3) Seymour, Keyvon 12              4) Ogbeni, Vincent 12             
 12 Calvary Chapel/Santa Ana                          3:35.39             
 13 Santa Ynez                                        3:35.47             
 14 Rolling Hills Prep                                3:35.58             
 15 Laguna Beach                                      3:35.92             
 16 Poly (Pasadena)                                   3:37.69             
 17 Oxford Academy                                    3:38.22             
 18 Big Bear                                          3:38.99             
 19 St. Anthony                                       3:39.55             
 20 Ontario Christian                                 3:39.87             
 21 Valley Christian (Cerr.)                          3:39.93             
 22 Summit Leadership                                 3:40.19             
 23 Marshall                                          3:40.66             
 24 Silver Valley                                     3:40.89             
 25 La Salle                                          3:41.83             
 26 Village Christian                                 3:43.52             
 27 St. Paul                                          3:43.55             
 28 Kilpatrick                                        3:44.48             
 29 Desert Christian/Lan.                             3:44.64             
 30 Flintridge Prep                                   3:44.69             
 31 Western Christian                                 3:44.96             
 32 Twentynine Palms                                  3:45.40             
 33 Arrowhead Christian                               3:47.09             
 34 Crossroads                                        3:49.95             
 35 Calvary Chapel/Downey                             3:51.36             
 36 Pacifica Christian                                3:51.70             
 37 St. Genevieve                                     3:53.58             
 38 Sherman Indian                                    3:59.57             
 
Boys High Jump D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Aguirre, Adam             12 Cant./Sac. Hrt.      6-00.00    6-07.00   10   
  2 Ruggiero, Adam            12 Desert Ch/L          6-00.00    6-05.00    8   
  3 Pankratz, Nick            11 Webb                 6-00.00    6-03.00    6   
  4 Zanft, Zachary            12 Webb                 6-00.00    6-01.00    5   
  5 Doty, Anton               12 Thacher              6-00.00   J6-01.00    4   
  6 Young, Herman             12 California C         6-00.00    5-11.00    3   
  7 Rubenacker, Sam           11 St. Margaret's       6-00.00   J5-11.00    2   
 -- Jackson, Adoree           10 Serra                6-00.00         NH  
 -- Byron, Greg               12 Rosamond             6-00.00         NH  
Preliminaries
 10 Woo, Noah                 11 Carpinteria          5-10.00             
 10 Watkins, Zach             10 Oaks Christian       5-10.00             
 10 Chapple, Joe              12 St. Anthony          5-10.00             
 10 Franks, Jordan            12 Crean  Luth.         5-10.00             
 10 Hill, Joshua              11 St. Bernard          5-10.00             
 10 Delgadillo, Caiden        12 Templeton            5-10.00             
 10 Sakrany, Kavi             10 Sage Hill            5-10.00             
 17 aiken, diante             11 29 Palms             5-08.00             
 17 McCulloch, Stirling        9 Webb                 5-08.00             
 17 Flores, Corey             12 Ex. Educ. Ctr.       5-08.00             
 17 Pike, Kailar              10 Laguna Beach         5-08.00             
 21 Salk, Hugh                12 Wildwood             5-06.00             
 21 Okeke, Arenze             12 CAMS                 5-06.00             
 21 Singleton, Devonte        11 St. Bernard          5-06.00             
 21 Olivieri, William         11 Cal. Chap./Down.     5-06.00             
 21 Butterbredt, Micheal      10 Sherman Indian       5-06.00             
 26 Collom, Jared              9 Linfield             5-04.00             
 26 Garcia, Francisco         11 Hamilton             5-04.00             
 26 Anderson, Cole            12 Vill. Prep           5-04.00             
 29 Raasch, Gavin             10 Providence           5-02.00             
 -- Ousley, Braden            12 California C             NH              
 -- Truelove, Garrett         12 Whittier Christi         NH              
 
Boys Pole Vault D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Weiss, Gareth              9 Flintridge Prep     12-00.00   12-09.00   10   
  2 Weiss, Barrett             9 Flintridge Prep     11-06.00  J12-09.00    8   
  3 Hall, Ryley               12 Morro Bay           12-00.00   12-03.00    6   
  4 Cruz, Nathan              10 Oaks Christian      12-00.00  J12-03.00    5   
  5 Garrett, Jacob            12 St. Margaret's      12-00.00  J12-03.00    4   
  6 Olivier, Mark             12 St. Margaret's      12-00.00   11-09.00    3   
  7 Castellanos, Joseph       10 St. Joseph (S.M.    12-00.00   11-03.00    2   
 -- Hasegawa, Paul            11 Oaks Christian      12-00.00         NH  
 -- Ren, Justin               11 St. Margaret's      12-00.00         NH  
Preliminaries
 10 Reyes, Eric                9 St. Paul            11-06.00         J   
 11 Hack, Andrew              11 Carpinteria         11-06.00         J   
 12 Millfelt, Jacob           12 St. Paul            11-06.00         J   
 13 Cowan, Taylor             12 Morro Bay           11-06.00         J   
 14 Dugan Culton, Aiden       11 Templeton           11-00.00             
 14 Santos, Abraham           12 Santa Ynez          11-00.00             
 14 Castellanos, Joaquin      10 St. Joseph (S.M.    11-00.00             
 14 Avila, Gabriel            10 Cal. Chap./Down.    11-00.00             
 18 Quinne, Riley             12 Malibu               9-06.00             
 18 Gordon, Linus             10 Malibu               9-06.00             
 20 Sanchez, Matthew          10 Cal. Chap./Down.     9-00.00             
 21 Cervantes, Ignacio         9 St. Paul             8-06.00             
 22 Wise, Brenan              12 Windward             8-00.00             
 -- Toyama, Steven            11 La Salle                 NH              
 -- Grove, Phillip            12 Paraclete                NH              
 -- Carter, Neal               9 Paraclete                NH              
 
Boys Long Jump D 4
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Jackson, Adoree           10 Serra               23-11.00   23-07.50  -0.8  10   
     22-03.75(NWI) 23-07.50(-0.8) 23-04.50(0.6) FOUL(+0.0)       
  2 Fuery, Darrell            11 Serra               22-05.75   23-01.75   1.6   8   
     22-02.50(NWI) 23-01.75(1.6) 21-05.50(0.6) 21-04(0.9)       
  3 Ruggiero, Adam            12 Desert Ch/L         22-02.00   22-05.50  +0.0   6   
     20-11.50(NWI) 21-08.50(1.2) 22-05.50(+0.0) 22-03(1.8)       
  4 Adams, Ishmael            12 Oaks Christian      21-08.50   22-03.50   1.5   5   
     21-01.50(NWI) 22-03.50(1.5) 21-06.75(-0.8) 22-01.75(1.5)       
  5 Menifield, Xavier         11 Sierra Canyon       22-08.50   21-11.75   0.6   4   
     21-09.25(NWI) 21-02.75(0.9) 21-11.75(0.6) 21-01.50(0.3)       
  6 Green, Jalen              10 Serra               20-08.50   21-10.00  +0.0   3   
     20-03.50(NWI) 21-00.50(NWI) 21-09(1.3) 21-10(+0.0)      
  7 Muncy, Rusty              12 Kern Valley         22-00.50   21-06.50   1.2   2   
     21-02.75(NWI) FOUL      FOUL      21-06.50(1.2)       
  8 Roberson, Malik            9 Serra               20-11.00   20-11.00   1.4   1   
     19-04.25(NWI) 20-11(1.4) 20-03(-0.8) 20-07.75(0.8)       
  9 Cornejo, David            12 Carpinteria         20-10.00   20-05.25   0.2 
     20-03.50(NWI) FOUL      20-05.25(0.2) FOUL(1.5)      
Preliminaries
 10 Washington, Kris          11 Desert              20-08.25              NWI 
 11 Delgadillo, Caiden        12 Templeton           20-07.50              1.4 
 12 Okeke, Arenze             12 CAMS                20-06.50              NWI 
 13 Bevilaqua, Nicholas       12 Laguna Beach        20-04.50              1.8 
 14 Deloach, Josh             12 Desert              20-04.25              0.4 
 15 Griffin, Jordan           12 Maranatha           20-02.75              0.9 
 16 Hall, Dylan               12 Verbum Dei          20-02.00              1.9 
 17 Smart, Cooper             12 Malibu              19-08.50              NWI 
 18 Hannah, Alec              11 Santa Ynez          19-08.25              2.2 
 19 Sylvester, DeAndre        10 Hamilton            19-07.00              1.2 
 19 Moore, Tyler              12 Linfield            19-07.00              1.7 
 21 O'Quinn, Christopher      12 St. Bernard         19-05.00              NWI 
 22 Chapple, Joe              12 St. Anthony         19-04.50              2.3 
 23 Naman, Jake               12 Arrow. Chr.         19-04.25              NWI 
 24 Lai, Charles              12 Whitney             19-04.00              1.8 
 24 Nguyen, Kien              10 Oxford Academy      19-04.00              2.1 
 26 Lee, Andy H.              12 Webb                19-03.00              2.2 
 27 Kupelian, Alec            11 Windward            19-02.00              NWI 
 28 Crowl, Avery              11 Laguna Beach        19-01.00              2.0 
 29 Dang, Raymond             12 Whitney             18-10.00              1.7 
 29 Wright, Mark              12 Rolling Hills Pr    18-10.00              NWI 
 31 Corona, Josiah            10 St. Paul            18-09.25              1.2 
 31 Padilla, Ricardo          12 Santa Ynez          18-09.25              1.3 
 33 Smith, Genesis            10 Silver Valley       18-09.00              0.9 
 34 Perry, Adriel             11 Ontario Chr.        18-07.25              1.2 
 35 Duncan, Ryan              12 Chadwick            18-06.00              NWI 
 36 Torres, Christian         10 California M        18-02.00              NWI 
 37 Smith, Stefan             10 Flintridge Prep     18-00.00              NWI 
 38 Butterbredt, Micheal      10 Sherman Indian      17-10.25              0.9 
 39 Douglas, Tre              12 29 Palms            17-03.00              NWI 
 -- Walker, JR                12 Pacifica Chr.          FOUL               NWI 
 
Boys Triple Jump D 4
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Ruggiero, Adam            12 Desert Ch/L         43-02.50   45-09.25   1.8  10   
     44-04(0.7) 44-08.75(0.9) 43-07(1.4) 45-09.25(1.8)      
  2 Shaffner, Jerrod          12 St. Joseph (S.M.    43-02.00   43-00.00  +0.0   8   
     FOUL(0.8) 43-00(+0.0) FOUL(2.4) FOUL(1.9)      
  3 Walker, JR                12 Pacifica Chr.       43-00.50   42-02.50   1.0   6   
     39-08(1.8) 41-10.25(2.6) 42-02.50(1.0) 38-10(1.8)      
  4 Mao, Paley                12 Whitney             41-06.00   41-11.50   2.8   5   
     FOUL(1.5) FOUL(0.9) 41-00.75(0.3) 41-11.50(2.8)      
  5 Griffin, Jordan           12 Maranatha           42-09.75   41-08.50   1.1   4   
     38-01(1.6) 40-03.25(0.1) 41-08.50(1.1) 40-11.75(1.4)      
  6 Muncy, Rusty              12 Kern Valley         41-11.00   41-03.75   1.6   3   
     38-03(0.8) FOUL(1.0) FOUL(1.7) 41-03.75(1.6)      
  7 Dempsey, Thomas           12 Vill. Prep          40-11.00   41-02.00   0.3   2   
     39-07.75(1.3) 40-08.50(0.4) 39-01.75(0.7) 41-02(0.3)      
  8 Lee, Andy H.              12 Webb                41-09.00   41-00.00   1.1   1   
     FOUL(0.3) 41-00(1.1) 40-03(2.1) 40-00.50(1.8)      
  9 Sova, Andrew              12 Carpinteria         41-03.00   40-04.50   0.2 
     FOUL(1.6) 39-07(2.7) 39-02.50(-0.1) 40-04.50(0.2)      
Preliminaries
 10 Washington, Kris          11 Desert              40-11.00         J    NWI 
 11 Hill, Malik               11 Desert              40-09.00              2.2 
 12 Naman, Jake               12 Arrow. Chr.         40-08.00              1.4 
 13 Nguyen, Kien              10 Oxford Academy      40-05.75              1.8 
 14 Sylvester, DeAndre        10 Hamilton            40-03.75              2.6 
 15 Johnson, Curtis           12 Maranatha           40-01.50              3.3 
 16 Delgadillo, Caiden        12 Templeton           40-00.50              2.7 
 17 Bevilaqua, Nicholas       12 Laguna Beach        40-00.00              3.6 
 18 Gallo, Joey               10 Laguna Beach        39-10.50              2.6 
 18 chestnut, marcus          11 29 Palms            39-10.50              3.1 
 20 Pankratz, Nick            11 Webb                39-09.75              2.3 
 21 Watkins, Zach             10 Oaks Christian      39-09.25              2.9 
 22 Smith, Genesis            10 Silver Valley       39-08.00              1.6 
 23 Murphee, Tyler            11 Templeton           39-07.50              2.6 
 24 Hall, Dylan               12 Verbum Dei          39-07.25              NWI 
 25 Okeke, Arenze             12 CAMS                39-07.00              3.2 
 26 Bell, Clay                10 Templeton           39-06.75              2.7 
 27 Guevara, Trevon           11 Carpinteria         39-05.00              3.0 
 28 Snyder, Jeb               12 Brentwood           38-11.00              2.6 
 29 Peterson, Lejon           12 L.A. Baptist        38-09.75              NWI 
 30 Corona, Josiah            10 St. Paul            38-02.00              2.5 
 31 Zamora, Zesus             12 Trona               38-01.50              1.7 
 32 Solis, Pheonix            12 Acad Ac.Ex.         38-01.00              NWI 
 32 Chojanacki, Billy         11 Cal. Luthera        38-01.00              NWI 
 34 Moore, Tyler              12 Linfield            38-00.50              2.9 
 35 Van Putten, Blake         12 St. Monica          37-09.00              NWI 
 36 Ren, Justin               11 St. Margaret's      36-10.00              NWI 
 37 Orozco, Joesph            10 Fillmore            36-09.25              2.2 
 38 Chang, James              11 Arrow. Chr.         36-09.00              2.7 
 39 Shiery, Joseph            11 Cal. Luthera        36-00.00              1.8 
 40 Fazio, Jonathan           11 Sierra Canyon       35-11.50              1.4 
 41 Doss, Skler               12 Acad Ac.Ex.         35-07.00              1.4 
 -- Roberson, Malik            9 Serra                  FOUL               NWI 
 -- Green, Kelly              11 29 Palms               FOUL               NWI 
 -- Mathews, Parker            9 Poly (Pasadena)        FOUL               NWI 
 
Boys Shot Put D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Wilson, Kyle              12 Desert              51-06.00   49-02.00   10   
      49-01  FOUL  FOUL  49-02       
  2 Underwood, dane           11 Santa Ynez          47-07.00   49-00.00    8   
      47-03  49-00  48-08.50  48-03      
  3 Nowotny, West             11 Flintridge Prep     48-11.00   47-10.00    6   
      FOUL  44-01  47-10  47-03      
  4 Franklin, Jeremy          10 Serra               49-10.00   47-07.75    5   
      46-09.50  47-07.75  46-08.50  46-01.75      
  5 Berry, Ross               12 Templeton           46-08.00   45-04.00    4   
      45-04  44-03.50  43-03  44-11      
  6 Delatorre, Ricky          12 Laguna Beach        44-01.50   43-03.50    3   
      39-09  41-06.75  43-03.50  FOUL      
  7 McLaughlin, Conor         12 Rosamond            44-01.00   43-01.00    2   
      43-01  41-10.50  FOUL  FOUL      
  8 Wall, Sullivan            11 Grace Brethe        44-11.50   43-00.00    1   
      39-05  43-00  FOUL  FOUL      
  9 DaRosa, Andrew            11 Mission Prep        44-11.50   41-01.50  
      41-01.50  FOUL  FOUL  FOUL      
Preliminaries
 10 Williams, Dwight          10 Serra               44-00.00             
 11 Lynn, Lido                11 Ex. Educ. Ctr.      43-07.50             
 12 Gareri, Walker            12 Malibu              43-03.50             
 13 Ousley, Braden            12 California C        43-03.00             
 14 Storay, Cameron           12 Arrow. Chr.         43-02.00             
 15 Bowling, Jared            12 29 Palms            41-08.00             
 16 Cartmell, Dillon          11 Trona               40-08.00             
 17 Hoaka, Andy               10 L.A. Baptist        40-03.00             
 17 McPherson, Matt           12 Arrow. Chr.         40-03.00             
 19 Jimenez, Juan             12 Carpinteria         40-01.00             
 20 De Alba, Xavier           11 Carpinteria         39-11.50             
 21 Lowe, Demaree             12 Cal. Chap./Murr.    39-10.00             
 22 Monteno, Chris            12 Acad Ac.Ex.         39-04.00             
 23 Nicoletti, Dayne          12 Silver Valley       38-10.00             
 24 Sanchez, Jose             12 Fillmore            38-06.00             
 25 Hamrick, Chris            11 Paraclete           38-05.50             
 26 Crump, Avery              12 Verbum Dei          37-09.00             
 27 Cox, Blake                11 Crean  Luth.        37-07.50             
 28 Alvarez, Joe              10 Paraclete           37-04.00             
 29 Alcaraz, Ian              10 Desert Ch/L         34-07.00             
 
Boys Discus Throw D 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Bornstein, Zack           10 Oaks Christian        164-06     159-01   10   
      148-06  159-01  140-03  157-11       
  2 Underwood, dane           11 Santa Ynez            161-02     158-01    8   
      FOUL  125-08  152-11  158-01      
  3 Wall, Sullivan            11 Grace Brethe          145-00     156-07    6   
      143-00  156-07  FOUL  156-03      
  4 Wilson, Kyle              12 Desert                146-01     156-02    5   
      FOUL  156-02  144-00  147-10      
  5 Vander Maas, Alan         11 29 Palms              152-07     149-02    4   
      140-00  149-02  143-02  144-09      
  6 Scarberry, Marty          12 Ex. Educ. Ctr.        133-11     140-01    3   
      132-00  FOUL  FOUL  140-01      
  7 Storay, Cameron           12 Arrow. Chr.           124-02     138-06    2   
      138-06  FOUL  129-06  137-04      
  8 Taeza, Jeremy             11 California C          132-02     134-11    1   
      133-09  FOUL  FOUL  134-11      
  9 Hobus, Isaiah             10 Crean  Luth.          123-03     109-08  
      FOUL  109-08  FOUL  104-03      
Preliminaries
 10 Franklin, Jeremy          10 Serra                 119-06             
 11 Nicoletti, Dayne          12 Silver Valley         119-00             
 12 Lynn, Lido                11 Ex. Educ. Ctr.        117-05             
 13 Alcaraz, Ian              10 Desert Ch/L           116-10             
 14 Nishanian, Matt           11 Ontario Chr.          116-05             
 15 Dalton, Paul              11 Santa Clara           116-02             
 16 Spotted-Tail, Little Joe  12 Sherman Indian        115-08             
 17 Alvarez, Joe              10 Paraclete             113-01             
 18 Long, James                9 Crean  Luth.          111-11             
 19 Nowotny, West             11 Flintridge Prep       109-02             
 20 Grove, Phillip            12 Paraclete             107-05             
 21 Contreras, Ruben          12 Fillmore              105-10             
 22 Adams, Dane               10 Desert                105-07             
 23 DaRosa, Andrew            11 Mission Prep          105-03             
 24 Bennett, Reagen           12 Marshall              103-02             
 25 Mullen, James             12 Desert Ch/L           102-10             
 26 Monteon, Chris            12 Acad Ac.Ex.           100-01             
 27 Ecsedy, Aaron              9 St. Anthony            98-11             
 28 Lizzarga, Sergio          12 St. Paul               98-10             
 29 Walhof, Kevin             12 Valley Chr. (C)        87-04             
 30 Doty, Anton               12 Thacher                77-01             
 31 Hamilton, Marcus          12 Cal. Chap./Down.       68-05             
 -- Delatorre, Ricky          12 Laguna Beach           FOUL              
 -- Rinkus, Jonathan          10 Maranatha              FOUL              
 -- Jung, Daniel              12 Flintridge Prep        FOUL              




Post to:
Post as: 
 
 
Switch to Full Version