RunnerspaceNewsView

2012 Results - ROPSSAA Track Championships

Published by RunnerSpace.com/OFSAA
May 16 2012, 03:28 PM | 40639 views
PrintReport
Social
Images
ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
St. Marcellinus Secondary School s MEET MANAGER  5:26 PM  25/05/2012  Page 
1 
ROPSSAA 2012 Track & Field - 18/05/2012 to 25/05/2012 
Etobicoke Centennial/St. Marcellinus
Results 
Event 1  Women 100 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  11.90  ! 1994      Nicole Anderson, HLSS
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Jadyn Chevannes-Skeen          St. Roch C.S.S. - Brampton      12.1h Q   NWI    1 
2 Kamilat Williams               St. Marguerite d'Youville-      12.8h Q   NWI    4 
3 Shanelle Hunnighan             David Suzuki Secondary Sch      12.8h Q   NWI    6 
4 Mariam Ajiroba                 St. Augustine - Brampton        12.9h Q   NWI    3 
5 Funnaya Nwaghodo               St. Martin - Mississauga        13.3h Q   NWI    5 
6 Cheyenne Wilson                Erindale - Mississauga          13.8h Q   NWI    2 
7 Rashae Smith                   David Suzuki Secondary Sch      13.2h Q   NWI    1 
8 Sabrina Nerb                   St. Roch C.S.S. - Brampton      13.4h Q   NWI    4 
8 Jasmine Sykes                  St. Marcellinus - Mississa      13.4h Q   NWI    6 
10 Rachel Acheamfour              Our Lady of Mount Carmel-M      13.5h Q   NWI    3
11 Bianca Graham                  David Suzuki Secondary Sch      13.6h Q   NWI    5
12 Chloe Hill                     St. Michael S.S.                13.9h Q   NWI    2
13 Alexis Blair-Hamilton          St. Roch C.S.S. - Brampton      13.2h q   NWI    1
14 Jessica French                 Mayfield - Brampton             13.5h q   NWI    3
15 Brittany Vernon                St. Joan of Arc - Mississa      13.6h q   NWI    6
15 Paulina Prucnal                St. Aloysius Gonzaga-Missi      13.6h q   NWI    1
17 Denia Hurst                    Streetsville S S                13.6h     NWI    6
18 Janeal Headley                 Fr Michael Goetz - Mississ      13.8h     NWI    6
19 Aniesha Francis                Fletcher's Meadow - Brampt      13.9h     NWI    1
20 Megan Walker                   John Cabot - Mississauga        13.9h     NWI    6
21 Teresa Trinh                   Loyola - Mississauga            14.0h     NWI    4
22 Ciara Poku                     St. Thomas Aquinas  - Bram      14.0h     NWI    4
23 Alantai Morrison               Erindale - Mississauga          14.0h     NWI    3
24 Trang Nguyen                   Fr Michael Goetz - Mississ      14.0h     NWI    4
25 Love Emily                     Lorne Park - Mississauga        14.1h     NWI    2
26 Tneesha Rider                  Our Lady of Mount Carmel-M      14.2h     NWI    3
27 Ceara Galli                    St. Marcellinus - Mississa      14.4h     NWI    5
28 Khadijat Animashaun            Erindale - Mississauga          14.5h     NWI    6
29 Clare Roxas-Ticzon             St. Francis Xavier-Mississ      14.5h     NWI    2
30 Bolade Shipeolu                Turner-Fenton - Brampton        14.5h     NWI    1
31 Jessica Vergara                St. Joseph - Mississauga        14.6h     NWI    1
32 Ivana Grasic                   St. Aloysius Gonzaga-Missi      14.6h     NWI    4
33 Valerie Macaraeg               Fr Michael Goetz - Mississ      14.6h     NWI    5
34 Sasha-lee Angell               Cardinal Leger - Brampton       14.7h     NWI    5
35 Heather Ferguson               Lorne Park - Mississauga        14.8h     NWI    2
36 Vicky Han                      Heart Lake - Brampton           14.8h     NWI    2
37 Omorose Osagie                 Notre Dame - Brampton           14.9h     NWI    5
38 Shanelle Facey                 Brampton Centennial - Bram      15.1h     NWI    4
39 Shirin Homiar                  Cardinal Leger - Brampton       15.4h     NWI    5
40 Maggie Liu                     St. Francis Xavier-Mississ      15.5h     NWI    6
41 Kayla Cunanan                  Cardinal Leger - Brampton       15.9h     NWI    2
--- Pawan Singh                    Fletcher's Meadow - Brampt        DNS     NWI    4 
--- Amy Le                         Lorne Park - Mississauga          DNS     NWI    5 
--- Natalie DiCecca                St. Aloysius Gonzaga-Missi        DNS     NWI    3 
--- Anaija Senior                  Mayfield - Brampton               DNS     NWI    3 
--- Farah Panthaki                 Philip Pocock - Mississaug        DNS     NWI    2 
Event 1  Women 100 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  11.90  ! 1994      Nicole Anderson, HLSS
Name                           School                          Semis    Wind   H# 
Semi-Finals 
1 Jadyn Chevannes-Skeen          St. Roch C.S.S. - Brampton      12.67 Q   NWI    1 
2 Shanelle Hunnighan             David Suzuki Secondary Sch      13.34 Q   NWI    2 
3 Mariam Ajiroba                 St. Augustine - Brampton        13.46 Q   NWI    1 
4 Rashae Smith                   David Suzuki Secondary Sch      13.52 Q   NWI    2 
5 Jasmine Sykes                  St. Marcellinus - Mississa      13.64 Q   NWI    1 
Page 1ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
6 Kamilat Williams St. Marguerite d'Youville-  13.67 Q   NWI 2 
7 Chloe Hill                     St. Michael S.S.                13.75 q   NWI    1 
8 Sabrina Nerb                   St. Roch C.S.S. - Brampton      13.88 q   NWI    1 
9 Brittany Vernon                St. Joan of Arc - Mississa      13.92     NWI    1 
10 Funnaya Nwaghodo               St. Martin - Mississauga        13.94     NWI    1
11 Paulina Prucnal                St. Aloysius Gonzaga-Missi      13.96     NWI    2
12 Alexis Blair-Hamilton          St. Roch C.S.S. - Brampton      13.96     NWI    1
13 Bianca Graham                  David Suzuki Secondary Sch      14.36     NWI    2
14 Cheyenne Wilson                Erindale - Mississauga          14.39     NWI    2
15 Jessica French                 Mayfield - Brampton             14.48     NWI    2
16 Rachel Acheamfour              Our Lady of Mount Carmel-M      14.91     NWI    2
Event 1  Women 100 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  11.90  ! 1994      Nicole Anderson, HLSS
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Jadyn Chevannes-Skeen          St. Roch C.S.S. - Brampton      12.79     NWI          10
2 Shanelle Hunnighan             David Suzuki Secondary Sch      13.22     NWI           8
3 Mariam Ajiroba                 St. Augustine - Brampton        13.56     NWI           6
4 Kamilat Williams               St. Marguerite d'Youville-      13.67     NWI           5
5 Rashae Smith                   David Suzuki Secondary Sch      13.72     NWI           4
6 Jasmine Sykes                  St. Marcellinus - Mississa      13.82     NWI           3
7 Sabrina Nerb                   St. Roch C.S.S. - Brampton      13.91     NWI           2
8 Chloe Hill                     St. Michael S.S.                14.14     NWI           1
Event 2  Men 100 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  10.90  ! 2001      Shannon King, ASC
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Leacroft Thompson              St. Edmund Campion              11.67 Q   NWI    2 
2 Chris Smith                    Clarkson - Mississauga          11.84 Q   NWI    6 
2 Mohamed Afify                  Rick Hansen - Mississauga       11.84 Q   NWI    5 
4 Clement Nti                    St. Marguerite d'Youville-      11.85 Q   NWI    4 
5 Matthew Noel                   St. Martin - Mississauga        12.21 Q   NWI    1 
6 Rasheed Brown                  Fletcher's Meadow - Brampt      12.34 Q   NWI    7 
7 Ezekiel Baluyot                St. Marcellinus - Mississa      12.37 Q   NWI    3 
8 Denzel Brown                   St. Edmund Campion              12.01 Q   NWI    6 
9 Travis Sagar                   St. Joseph - Mississauga        12.16 Q   NWI    2 
10 Levondre Gordon                St. Francis Xavier-Mississ      12.31 Q   NWI    4
11 Jerome Green                   Ascension of Our Lord-Miss      12.34 Q   NWI    5
12 Bodee Quansah                  Turner-Fenton - Brampton        12.50 Q   NWI    1
13 Shawn Irowa                    St. Marguerite d'Youville-      12.54 Q   NWI    7
14 Austin Mocan                   David Suzuki Secondary Sch      12.81 Q   NWI    3
15 Nicholas AlRehany              St. Aloysius Gonzaga-Missi      12.32 q   NWI    6
16 Kyle McCarthy                  Stephen Lewis - Mississaug      12.32 q   NWI    4
17 Mauritzio White                St. Paul - Mississauga          12.34     NWI    6
18 Jahbre Christie                Turner-Fenton - Brampton        12.52     NWI    1
19 Mohamed Ghazal                 Philip Pocock - Mississaug      12.59     NWI    7
20 Joseph D'Amico                 Robert F. Hall - Caledon E      12.60     NWI    1
21 Darnell Bartholomew            David Suzuki Secondary Sch      12.64     NWI    4
22 Ovie Akpeneye                  St. Roch C.S.S. - Brampton      12.66     NWI    5
23 Brij Patel                     Sandalwood Heights - Bramp      12.70     NWI    5
24 Marco Figliola                 St. Marcellinus - Mississa      12.70     NWI    2
25 Damhali Barnard                Our Lady of Mount Carmel-M      12.73     NWI    2
26 Taris Wilson                   David Suzuki Secondary Sch      12.75     NWI    2
27 Michael Grunwald               St. Edmund Campion              12.83     NWI    5
28 Talon Denton                   Brampton Centennial - Bram      12.86     NWI    5
29 Jacob French                   St. Thomas Aquinas  - Bram      13.03     NWI    1
30 Anthony Murrel                 Ascension of Our Lord-Miss      13.10     NWI    6
31 Nathaniel Gooding              St. Augustine - Brampton        13.11     NWI    5
32 Talha Mirza                    Glenforest - Mississauga        13.13     NWI    3
33 Cody Lamovsek                  Port Credit - Mississauga       13.13     NWI    3
34 Jahmessiah Edwards             Ascension of Our Lord-Miss      13.14     NWI    4
35 Mahiran Thavarajah             Fletcher's Meadow - Brampt      13.18     NWI    4
36 Junior Thompson                Cardinal Leger - Brampton       13.19     NWI    3
37 George Athatakas               St. Aloysius Gonzaga-Missi      13.28     NWI    1
38 Buczkowski Paul                St. Martin - Mississauga        13.30     NWI    1
39 Tyrique Brown                  Heart Lake - Brampton           13.30     NWI    4
40 Virgil Fernandez               St. Joan of Arc - Mississa      13.42     NWI    2
Page 2ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
41 Brian Do  St. Joan of Arc - Mississa 14.65  NWI  3
42 Ragulan Kodeeswaran            Fletcher's Meadow - Brampt      14.82     NWI    2
43 Jenkins Mark                   St. Martin - Mississauga        15.04     NWI    7
44 Andre Williams                 St. Thomas Aquinas  - Bram      15.28     NWI    7
--- Tommy Adeyle                   Ascension of Our Lord-Miss        DNS     NWI    7 
--- Tajay Simpson                  Rick Hansen - Mississauga         DNS     NWI    6 
--- Devin Condlln                  Lorne Park - Mississauga          DNS     NWI    3 
Preliminaries ...   (Event 2  Men 100 Meter Dash Midget)
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
--- Juwon Obatolu                  Gordon Graydon - Mississau        DNS     NWI    6 
--- Brandon Letts                  St. Marguerite d'Youville-        DNS     NWI    7 
Event 2  Men 100 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  10.90  ! 2001      Shannon King, ASC
Name                           School                          Semis    Wind   H# 
Semi-Finals 
1 Leacroft Thompson              St. Edmund Campion              11.69 Q   NWI    2 
2 Chris Smith                    Clarkson - Mississauga          11.91 Q   NWI    1 
3 Clement Nti                    St. Marguerite d'Youville-      11.76 Q   NWI    2 
4 Mohamed Afify                  Rick Hansen - Mississauga       12.17 Q   NWI    1 
5 Denzel Brown                   St. Edmund Campion              12.08 Q   NWI    2 
6 Ezekiel Baluyot                St. Marcellinus - Mississa      12.27 Q   NWI    1 
7 Matthew Noel                   St. Martin - Mississauga        12.10 q   NWI    2 
8 Travis Sagar                   St. Joseph - Mississauga        12.20 q   NWI    2 
9 Kyle McCarthy                  Stephen Lewis - Mississaug      12.21     NWI    2 
10 Rasheed Brown                  Fletcher's Meadow - Brampt      12.30     NWI    1
11 Levondre Gordon                St. Francis Xavier-Mississ      12.41     NWI    1
12 Bodee Quansah                  Turner-Fenton - Brampton        12.44     NWI    2
13 Nicholas AlRehany              St. Aloysius Gonzaga-Missi      12.54     NWI    1
14 Jerome Green                   Ascension of Our Lord-Miss      12.60     NWI    1
15 Shawn Irowa                    St. Marguerite d'Youville-      12.77     NWI    2
16 Austin Mocan                   David Suzuki Secondary Sch      12.97     NWI    1
Event 2  Men 100 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  10.90  ! 2001      Shannon King, ASC
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Leacroft Thompson              St. Edmund Campion              11.69     NWI          10
2 Clement Nti                    St. Marguerite d'Youville-      11.90     NWI           8
3 Chris Smith                    Clarkson - Mississauga          11.99     NWI           6
4 Travis Sagar                   St. Joseph - Mississauga        12.23     NWI           5
5 Mohamed Afify                  Rick Hansen - Mississauga       12.28     NWI           4
6 Denzel Brown                   St. Edmund Campion              12.28     NWI           3
7 Matthew Noel                   St. Martin - Mississauga        12.33     NWI           2
8 Ezekiel Baluyot                St. Marcellinus - Mississa      12.45     NWI           1
Event 3  Women 200 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  25.20  ! 1997      Samantha Wills, MSTR 
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Jadyn Chevannes-Skeen          St. Roch C.S.S. - Brampton      27.32 Q   NWI    1 
2 Shanelle Hunnighan             David Suzuki Secondary Sch      28.21 Q   NWI    3 
3 Xanobia Bell-Stephenson        David Suzuki Secondary Sch      28.57 Q   NWI    4 
4 Sabrina Nerb                   St. Roch C.S.S. - Brampton      29.03 Q   NWI    5 
5 Olivia Mlinaric                Port Credit - Mississauga       30.30 Q   NWI    2 
6 Mariam Ajiroba                 St. Augustine - Brampton        28.34 Q   NWI    1 
7 Funnaya Nwaghodo               St. Martin - Mississauga        29.24 Q   NWI    3 
8 Cheyenne Wilson                Erindale - Mississauga          29.39 Q   NWI    4 
9 Sheridan Ramsay                St. Edmund Campion              30.47 Q   NWI    5 
10 Natalie DiCecca                St. Aloysius Gonzaga-Missi      30.67 Q   NWI    2
11 Jasmine Sykes                  St. Marcellinus - Mississa      29.24 q   NWI    3
12 Bianca Graham                  David Suzuki Secondary Sch      29.89 q   NWI    3
13 Veronica Colasanti             St. Marcellinus - Mississa      29.94 q   NWI    3
14 Alantai Morrison               Erindale - Mississauga          30.08 q   NWI    4
15 Ashley Maloney-Blake           Brampton Christian - Caled      30.49 q   NWI    1
16 Sara Syme                      Mayfield - Brampton             30.69 q   NWI    1
17 Christina Williams             Cardinal Ambrozic - Brampt      30.72     NWI    1
Page 3ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
18 Aniesha Francis Fletcher's Meadow - Brampt 30.89  NWI  5
19 Jessica Rafacz                 Fr Michael Goetz - Mississ      31.19     NWI    4
20 Sarah Luu                      Heart Lake - Brampton           31.21     NWI    4
21 Jamie Stellenberg              Erindale - Mississauga          31.27     NWI    5
22 Cabral Linda                   St. Martin - Mississauga        31.54     NWI    4
23 Heather Ferguson               Lorne Park - Mississauga        31.69     NWI    1
24 Vicky Han                      Heart Lake - Brampton           31.72     NWI    1
25 Caitlin Kettunen               Clarkson - Mississauga          32.06     NWI    2
26 Lauren Gilliece                Our Lady of Mount Carmel-M      32.42     NWI    3
27 Lauren Gracias                 St. Aloysius Gonzaga-Missi      32.48     NWI    5
28 Sandy Galam                    Iona Catholic - Mississaug      32.48     NWI    2
29 Tishanna Amede                 St. Martin - Mississauga        32.77     NWI    2
30 Ledijah Francis                Cardinal Leger - Brampton       32.79     NWI    3
31 Trang Nguyen                   Fr Michael Goetz - Mississ      32.92     NWI    2
--- Nicole Walker                  Iona Catholic - Mississaug        DNS     NWI    2 
--- Anaija Senior                  Mayfield - Brampton               DNS     NWI    5 
--- Pawan Singh                    Fletcher's Meadow - Brampt        DNS     NWI    5 
Event 3  Women 200 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  25.20  ! 1997      Samantha Wills, MSTR 
Name                           School                          Semis    Wind   H# 
Semi-Finals 
1 Jadyn Chevannes-Skeen          St. Roch C.S.S. - Brampton      26.20 Q   NWI    1 
2 Shanelle Hunnighan             David Suzuki Secondary Sch      27.57 Q   NWI    2 
3 Mariam Ajiroba                 St. Augustine - Brampton        27.68 Q   NWI    2 
4 Sabrina Nerb                   St. Roch C.S.S. - Brampton      28.16 Q   NWI    1 
5 Xanobia Bell-Stephenson        David Suzuki Secondary Sch      28.19 Q   NWI    2 
6 Cheyenne Wilson                Erindale - Mississauga          29.15 Q   NWI    1 
7 Jasmine Sykes                  St. Marcellinus - Mississa      28.51 q   NWI    2 
8 Funnaya Nwaghodo               St. Martin - Mississauga        29.09 q   NWI    2 
9 Sheridan Ramsay                St. Edmund Campion              29.48     NWI    1 
10 Veronica Colasanti             St. Marcellinus - Mississa      29.62     NWI    1
11 Ashley Maloney-Blake           Brampton Christian - Caled      29.62     NWI    2
12 Olivia Mlinaric                Port Credit - Mississauga       29.78     NWI    1
13 Alantai Morrison               Erindale - Mississauga          29.79     NWI    2
14 Bianca Graham                  David Suzuki Secondary Sch      30.06     NWI    1
15 Natalie DiCecca                St. Aloysius Gonzaga-Missi      30.10     NWI    2
16 Sara Syme                      Mayfield - Brampton             30.55     NWI    1
Event 3  Women 200 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  25.20  ! 1997      Samantha Wills, MSTR 
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Jadyn Chevannes-Skeen          St. Roch C.S.S. - Brampton      25.84     NWI          10
2 Mariam Ajiroba                 St. Augustine - Brampton        27.49     NWI           8
3 Xanobia Bell-Stephenson        David Suzuki Secondary Sch      27.77     NWI           6
4 Sabrina Nerb                   St. Roch C.S.S. - Brampton      27.90     NWI           5
5 Shanelle Hunnighan             David Suzuki Secondary Sch      27.98     NWI           4
6 Jasmine Sykes                  St. Marcellinus - Mississa      28.64     NWI           3
7 Funnaya Nwaghodo               St. Martin - Mississauga        28.78     NWI           2
8 Cheyenne Wilson                Erindale - Mississauga          28.93     NWI           1
Event 4  Men 200 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  22.90  ! 1994      Mark Walcott, CLK
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Chris Smith                    Clarkson - Mississauga          23.90 Q   NWI    4 
2 Leacroft Thompson              St. Edmund Campion              24.43 Q   NWI    3 
3 Mohamed Afify                  Rick Hansen - Mississauga       25.12 Q   NWI    6 
4 Kenya Small                    Bramalea - Brampton             25.38 Q   NWI    1 
5 Brandon Letts                  St. Marguerite d'Youville-      25.49 Q   NWI    2 
6 Kyle McCarthy                  Stephen Lewis - Mississaug      25.59 Q   NWI    5 
7 Denzel Brown                   St. Edmund Campion              25.49 Q   NWI    4 
8 Rafay Aman                     Stephen Lewis - Mississaug      25.73 Q   NWI    5 
9 Travis Sagar                   St. Joseph - Mississauga        25.77 Q   NWI    6 
10 Emmanuel Nketiah               St. Marguerite d'Youville-      25.79 Q   NWI    3
11 Bartosz Antczak                Cardinal Leger - Brampton       25.85 Q   NWI    1
12 Jerome Green                   Ascension of Our Lord-Miss      26.22 Q   NWI    2
Page 4ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
13 Nicholas AlRehany St. Aloysius Gonzaga-Missi 26.08 q   NWI  5
14 Darnell Bartholomew            David Suzuki Secondary Sch      26.10 q   NWI    3
15 Taris Wilson                   David Suzuki Secondary Sch      26.23 q   NWI    1
16 Damhali Barnard                Our Lady of Mount Carmel-M      26.43 q   NWI    5
17 Mauritzio White                St. Paul - Mississauga          26.45     NWI    3
18 Andre Williams                 St. Thomas Aquinas  - Bram      26.55     NWI    2
19 Jacob French                   St. Thomas Aquinas  - Bram      26.66     NWI    6
20 Marco Figliola                 St. Marcellinus - Mississa      26.91     NWI    4
21 Michael Grunwald               St. Edmund Campion              27.09     NWI    1
22 Junior Thompson                Cardinal Leger - Brampton       27.13     NWI    2
23 Damian Darko                   St. Marguerite d'Youville-      27.20     NWI    6
24 Cody Lamovsek                  Port Credit - Mississauga       27.44     NWI    3
25 Jordan Steenge                 David Suzuki Secondary Sch      27.45     NWI    6
26 Brandon Jim                    St. Marcellinus - Mississa      27.75     NWI    3
27 Jahmessiah Edwards             Ascension of Our Lord-Miss      27.81     NWI    4
28 Tyler Redublo                  St. Joan of Arc - Mississa      27.92     NWI    3
29 Buczkowski Paul                St. Martin - Mississauga        28.02     NWI    1
30 Jonathan Joseph                St. Marguerite d'Youville-      28.48     NWI    2
31 Michael Gomes                  Loyola - Mississauga            28.52     NWI    2
32 George Athatakas               St. Aloysius Gonzaga-Missi      28.53     NWI    4
33 Ian Huang                      St. Joan of Arc - Mississa      28.77     NWI    1
34 Simon Quann                    Humberview - Bolton             29.89     NWI    6
--- Akino Pallas                   Ascension of Our Lord-Miss        DNS     NWI    2 
--- Rasheed Brown                  Fletcher's Meadow - Brampt        DNS     NWI    5 
--- Jahbre Christie                Turner-Fenton - Brampton          DNS     NWI    4 
--- Tajay Simpson                  Rick Hansen - Mississauga         DNS     NWI    1 
--- Nicholas McDonald              St. Francis Xavier-Mississ        DNS     NWI    4 
--- Mahiran Thavarajah             Fletcher's Meadow - Brampt        DNS     NWI    6 
--- Matthew Noel                   St. Martin - Mississauga          DNS     NWI    5 
--- Ragulan Kodeeswaran            Fletcher's Meadow - Brampt        DNS     NWI    5 
Event 4  Men 200 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  22.90  ! 1994      Mark Walcott, CLK
Name                           School                          Semis    Wind   H# 
Semi-Finals 
1 Chris Smith                    Clarkson - Mississauga          23.94 Q   NWI    1 
2 Leacroft Thompson              St. Edmund Campion              24.13 Q   NWI    2 
3 Mohamed Afify                  Rick Hansen - Mississauga       24.51 Q   NWI    2 
4 Kenya Small                    Bramalea - Brampton             24.90 Q   NWI    1 
5 Kyle McCarthy                  Stephen Lewis - Mississaug      25.13 Q   NWI    2 
6 Travis Sagar                   St. Joseph - Mississauga        25.17 Q   NWI    1 
7 Rafay Aman                     Stephen Lewis - Mississaug      25.30 q   NWI    1 
8 Brandon Letts                  St. Marguerite d'Youville-      25.34 q   NWI    1 
9 Denzel Brown                   St. Edmund Campion              25.61     NWI    2 
10 Emmanuel Nketiah               St. Marguerite d'Youville-      25.66     NWI    2
11 Nicholas AlRehany              St. Aloysius Gonzaga-Missi      25.73     NWI    1
12 Jerome Green                   Ascension of Our Lord-Miss      25.85     NWI    1
13 Bartosz Antczak                Cardinal Leger - Brampton       25.95     NWI    2
14 Damhali Barnard                Our Lady of Mount Carmel-M      26.11     NWI    1
15 Darnell Bartholomew            David Suzuki Secondary Sch      26.25     NWI    2
16 Taris Wilson                   David Suzuki Secondary Sch      26.75     NWI    2
Event 4  Men 200 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  22.90  ! 1994      Mark Walcott, CLK
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Chris Smith                    Clarkson - Mississauga          23.19     NWI          10
2 Leacroft Thompson              St. Edmund Campion              23.20     NWI           8
3 Kenya Small                    Bramalea - Brampton             24.27     NWI           6
4 Rafay Aman                     Stephen Lewis - Mississaug      24.36     NWI           5
5 Mohamed Afify                  Rick Hansen - Mississauga       24.55     NWI           4
6 Kyle McCarthy                  Stephen Lewis - Mississaug      24.77     NWI           3
7 Travis Sagar                   St. Joseph - Mississauga        24.80     NWI           2
--- Brandon Letts                  St. Marguerite d'Youville-        DNS     NWI
Event 5  Women 400 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  59.00  ! 1997      Jenee Hamilton, FGTZ 
Name                           School                         Finals           H# 
Points
Page 5ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
Finals
1 Sura Yekka                     Our Lady of Mount Carmel-M      59.74            5     10
2 Avery Garrett-Patterson        St. Aloysius Gonzaga-Missi    1:01.32            5      8
3 Genevieve Yanush               St. Aloysius Gonzaga-Missi    1:04.18            4      6
4 Sabrina Nerb                   St. Roch C.S.S. - Brampton    1:05.03            5      5
5 Nicole Yee                     St. Marcellinus - Mississa    1:05.89            5      4
6 Xanobia Bell-Stephenson        David Suzuki Secondary Sch    1:05.99            5      3
7 Jenelle Miller                 Bramalea - Brampton           1:06.20            4      2
8 Olivia Mlinaric                Port Credit - Mississauga     1:06.75            1      1
9 Katie Hill                     St. Aloysius Gonzaga-Missi    1:06.92            1 
10 Sheridan Ramsay                St. Edmund Campion            1:07.18            4
11 Emily Wilson                   St. Joan of Arc - Mississa    1:07.99            5
12 Love Emily                     Lorne Park - Mississauga      1:08.19            3
13 Sara Syme                      Mayfield - Brampton           1:08.22            4
14 Sophia Sanvictores             St. Marcellinus - Mississa    1:08.24            4
15 Kiana Chung                    St. Marcellinus - Mississa    1:09.09            4
16 Ellie Wang                     Stephen Lewis - Mississaug    1:09.70            3
17 Jazmin Tomlinson               St. Edmund Campion            1:10.21            3
18 Alice Zhou                     Glenforest - Mississauga      1:10.77            4
19 Melina Sartzetakis             Cawthra Park - Mississauga    1:10.87            3
20 Kimberly Ren                   Lorne Park - Mississauga      1:11.26            3
21 Hayley Jacobs                  The Woodlands - Mississaug    1:11.36            2
22 Lauren Gilliece                Our Lady of Mount Carmel-M    1:11.52            3
23 Serah Samuel                   St. Francis Xavier-Mississ    1:11.70            3
24 Sarah Samuel                   St. Francis Xavier-Mississ    1:13.15            2
25 Yanique Jackson                St. Edmund Campion            1:13.21            2
26 Maddy Hickey                   Mayfield - Brampton           1:13.60            1
27 Shanelle Facey                 Brampton Centennial - Bram    1:14.86            2
--- Natassha McDonald              Iona Catholic - Mississaug        DNS            5 
--- Sarah Luu                      Heart Lake - Brampton             DNS            5 
--- Eryn Stewart                   Clarkson - Mississauga            DNS            4 
--- Rebecca Wong                   Port Credit - Mississauga         DNS            1 
--- Danika Nunes                   Our Lady of Mount Carmel-M        DNS            3 
--- Ayana Buchanan                 Streetsville S S                  DNS            2 
Event 6  Men 400 Meter Dash Midget
ROPSSAA:  51.94  ! 2002      Christopher Taylor, CLK
Name                           School                         Finals           H# 
Points
Finals
1 Matthew LeLiever               Cawthra Park - Mississauga      53.67            5     10
2 Michael Grabowski              Notre Dame - Brampton           54.38            5      8
3 Kenya Small                    Bramalea - Brampton             54.38            1      6
4 Alex Recinos                   St. Thomas Aquinas  - Bram      55.30            5      5
5 Jordan McFoy                   St. Joseph - Mississauga        55.50            5      4
6 Laken Seales                   Heart Lake - Brampton           56.24            5      3
7 Bartosz Antczak                Cardinal Leger - Brampton       56.62            5      2
8 Rafay Aman                     Stephen Lewis - Mississaug      56.65            4      1
9 Royce Ando                     John Fraser - Mississauga       57.16            4 
10 Michael Ogundeji               St. Joan of Arc - Mississa      57.51            5
11 Kyle Martins                   St. Augustine - Brampton        57.78            5
12 Joshua D'Lima                  St. Marguerite d'Youville-      57.81            3
13 Arjun Raju                     St. Marcellinus - Mississa      58.31            4
14 James Reid                     St. Marcellinus - Mississa      58.51            4
15 David Asatryan                 Bramalea - Brampton             59.71            2
16 Juwon Obatolu                  Gordon Graydon - Mississau    1:00.40            3
17 Simon Quann                    Humberview - Bolton           1:00.74            4
18 Noah Victoria                  St. Roch C.S.S. - Brampton    1:00.79            2
19 Jordan Steenge                 David Suzuki Secondary Sch    1:00.87            1
20 Gangandeep Singh               Fletcher's Meadow - Brampt    1:01.20            4
21 Jonathan Joseph                St. Marguerite d'Youville-    1:01.27            3
22 Madison Soun                   Our Lady of Mount Carmel-M    1:01.75            4
23 Ibrahim Alimoglu               St. Francis Xavier-Mississ    1:02.70            2
24 Nicholas Nghiem                Rick Hansen - Mississauga     1:02.71            1
25 Marcus Dos Santos              St. Augustine - Brampton      1:02.91            2
26 Talha Mirza                    Glenforest - Mississauga      1:03.01            3
27 Fahad Shahzad                  Mississauga - Mississauga     1:04.10            2
28 Jermain Frith                  Fletcher's Meadow - Brampt    1:04.25            2
29 Wayne Shepherd                 St. Joseph - Mississauga      1:04.42            3
30 Nimratpal Pannu                Brampton Christian - Caled    1:04.46            3
Page 6ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
31 Josh Hu Gordon Graydon - Mississau 1:05.05  3
32 Warren Juteau-Peall            Clarkson - Mississauga        1:05.63            1
33 Andrew Stasiw                  Philip Pocock - Mississaug    1:07.90            4
--- Brennan Bempong                Stephen Lewis - Mississaug        DNS            3 
Event 7  Women 800 Meter Run Midget 
ROPSSAA:2:24.30  ! 1998      Lara Bachmeier, ND 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Sura Yekka                     Our Lady of Mount Carmel-M    2:23.83 !                10
2 Avery Garrett-Patterson        St. Aloysius Gonzaga-Missi    2:24.95                   8
3 Roshae Jackson                 Bramalea - Brampton           2:37.89                   6
4 Love Emily                     Lorne Park - Mississauga      2:40.09                   5
5 Paige Belo                     Cardinal Leger - Brampton     2:40.15                   4
6 Hayley Jacobs                  The Woodlands - Mississaug    2:41.19                   3
7 Katie Hill                     St. Aloysius Gonzaga-Missi    2:45.76                   2
8 Kirsten Holm                   St. Marcellinus - Mississa    2:46.57                   1
9 Selena Caines                  Mayfield - Brampton           2:47.70
10 Meaghan Storey                 Loyola - Mississauga          2:48.94 
11 Samantha Campbell              Mentor College - Mississau    2:50.04 
12 Olivia Marchello               St. Aloysius Gonzaga-Missi    2:53.69 
13 Serah Samuel                   St. Francis Xavier-Mississ    2:53.88 
14 Grace Pendergast               Mentor College - Mississau    2:55.06 
15 Natalia Berkirsky              Clarkson - Mississauga        2:55.77 
16 Chareen Maragh                 David Suzuki Secondary Sch    2:56.73 
17 Renesha Bridgewater            Fr Michael Goetz - Mississ    2:57.42 
18 Sarah Samuel                   St. Francis Xavier-Mississ    2:58.04 
19 Priya Rajkumar                 Brampton Centennial - Bram    3:01.31 
20 Anne Marie Labida              St. Martin - Mississauga      3:04.99 
--- Natasha Greenwood              St. Marcellinus - Mississa        DNS
--- Cindy Wu                       St. Francis Xavier-Mississ        DNS
--- Laura Campeau                  Mayfield - Brampton               DNS
--- Kimberly Ren                   Lorne Park - Mississauga          DNS
Event 8  Men 800 Meter Run Midget 
ROPSSAA:2:04.40  ! 1997      Nick Cafaro, BCA 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Matthew LeLiever               Cawthra Park - Mississauga    2:08.41                  10
2 Michael Grabowski              Notre Dame - Brampton         2:10.15                   8
3 James Sullivan                 Cardinal Leger - Brampton     2:10.68                   6
4 Alex Recinos                   St. Thomas Aquinas  - Bram    2:13.38                   5
5 Josh Adam                      Heart Lake - Brampton         2:14.43                   4
6 Steve Rocha                    David Suzuki Secondary Sch    2:16.04                   3
7 Michael Ogundeji               St. Joan of Arc - Mississa    2:16.82                   2
8 Sean Watts                     St. Marcellinus - Mississa    2:18.78                   1
9 Brian James                    Cardinal Leger - Brampton     2:18.91
10 Pawel Kapa                     St. Martin - Mississauga      2:19.31 
11 RJ Ramos                       St. Marcellinus - Mississa    2:20.84 
12 Harith Ahmed                   Ascension of Our Lord-Miss    2:22.93 
13 Madison Soun                   Our Lady of Mount Carmel-M    2:25.07 
14 Manveer Grewal                 Heart Lake - Brampton         2:25.32 
15 Travis Smith                   St. Thomas Aquinas  - Bram    2:25.49 
16 Thai Doan                      John Fraser - Mississauga     2:26.08 
17 Sameer Mohammed                David Suzuki Secondary Sch    2:26.44 
18 Gokul Bala                     John Fraser - Mississauga     2:27.70 
19 David Chisholm                 Notre Dame - Brampton         2:28.52 
20 Ibrahim Alimoglu               St. Francis Xavier-Mississ    2:28.97 
21 Zack Wiwchar                   Applewood Hts  - Mississau    2:29.51 
22 Lucas Paron                    Applewood Hts  - Mississau    2:30.04 
23 Kyle Karran                    St. Edmund Campion            2:30.28 
24 Kyle D'Mello                   St. Francis Xavier-Mississ    2:31.17 
25 Simran Dhillon                 St. Francis Xavier-Mississ    2:31.75 
26 Kyle Walling - Goulette        Stephen Lewis - Mississaug    2:31.98 
27 Elijah Ramjattan               David Suzuki Secondary Sch    2:32.60 
28 Andrew Plummer                 St. Thomas Aquinas  - Bram    2:33.58 
29 Alec Ponce                     Stephen Lewis - Mississaug    2:34.46 
30 Joaquin Contreras              St. Aloysius Gonzaga-Missi    2:37.38 
Page 7ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
31 Andrew Stasiw Philip Pocock - Mississaug 2:38.47 
32 Sergio Rebelo                  St. Joan of Arc - Mississa    2:39.21 
33 Bem Partington                 Mayfield - Brampton           2:41.00 
34 Nicholas Nghiem                Rick Hansen - Mississauga     2:47.10 
35 Matthew Magliozzi              David Suzuki Secondary Sch    2:52.16 
--- Justin Lima                    Loyola - Mississauga              DNS
--- Pavnaj Dhaliwal                Harold M Brathwaite - Bram        DNS
--- Kyle Martins                   St. Augustine - Brampton          DNS
--- Laken Seales                   Heart Lake - Brampton             DNS
Event 9  Women 1500 Meter Run Midget
ROPSSAA:4:53.00  ! 1998      Christina Malette, TLK 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Avery Garrett-Patterson        St. Aloysius Gonzaga-Missi    5:02.48                  10
2 Mikayla Fedele                 Streetsville S S              5:06.31                   8
3 Paige Belo                     Cardinal Leger - Brampton     5:21.95                   6
4 Vanessa Ereqi                  Philip Pocock - Mississaug    5:41.63                   5
5 Olivia Marchello               St. Aloysius Gonzaga-Missi    5:41.65                   4
6 Izabella Balcerzak             Our Lady of Mount Carmel-M    5:45.17                   3
7 Komal Dosanjh                  David Suzuki Secondary Sch    5:46.40                   2
8 Shireen Fikree                 John Fraser - Mississauga     5:47.14                   1
9 Grace Pendergast               Mentor College - Mississau    5:48.86
10 Melina Sartzetakis             Cawthra Park - Mississauga    5:57.14 
11 Chelsea Hidden                 St. Marguerite d'Youville-    5:57.91 
12 Laura Campeau                  Mayfield - Brampton           6:01.52 
13 Melissa Pereira                St. Thomas Aquinas  - Bram    6:01.71 
14 Adamczyk Olivia                St. Martin - Mississauga      6:02.90 
15 Bailey Chuang                  St. Marcellinus - Mississa    6:06.25 
16 Nicole Dias                    St. Marcellinus - Mississa    6:15.75 
--- Taylor Coffin                  Clarkson - Mississauga            DNS
--- Samantha Campbell              Mentor College - Mississau        DNS
--- Jana Walkowski                 Glenforest - Mississauga          DNS
Event 10  Men 1500 Meter Run Midget 
ROPSSAA:4:15.60  ! 2011      Justin Moakler, Brampton Centennial
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Braydon Rennie                 Erindale - Mississauga        4:10.38 !                10
2 Sergio Raez-Villanueva         John Cabot - Mississauga      4:23.21                   8
3 Steve Rocha                    David Suzuki Secondary Sch    4:36.59                   6
4 Joshua D'Lima                  St. Marguerite d'Youville-    4:39.08                   5
5 James Sullivan                 Cardinal Leger - Brampton     4:40.37                   4
6 Jonathan Licari                Iona Catholic - Mississaug    4:44.99                   3
7 Brian James                    Cardinal Leger - Brampton     4:47.15                   2
8 Josh Adam                      Heart Lake - Brampton         4:50.82                   1
9 Steven Rojas                   St. Marcellinus - Mississa    4:51.90
10 Nithin Roney                   St. Marcellinus - Mississa    4:53.45 
11 Miguel Trujillo                Notre Dame - Brampton         4:53.61 
12 Noah Uram                      St. Michael S.S.              4:54.40 
13 Tyler Randa                    St. Joseph - Mississauga      4:56.49 
14 Pawel Kapa                     St. Martin - Mississauga      4:58.76 
15 John Abraham                   Gordon Graydon - Mississau    5:00.35 
16 Conal Nicholls                 Heart Lake - Brampton         5:00.38 
17 Niko Racicot                   Mayfield - Brampton           5:00.70 
18 Pavnaj Dhaliwal                Harold M Brathwaite - Bram    5:01.28 
19 Kyle Karran                    St. Edmund Campion            5:01.45 
20 Zack Wiwchar                   Applewood Hts  - Mississau    5:03.21 
21 Thai Doan                      John Fraser - Mississauga     5:05.01 
22 James Brewster                 Iona Catholic - Mississaug    5:06.67 
23 Lucas Paron                    Applewood Hts  - Mississau    5:10.07 
24 Travis Smith                   St. Thomas Aquinas  - Bram    5:11.34 
25 Manveer Grewal                 Heart Lake - Brampton         5:15.60 
26 Gokul Bala                     John Fraser - Mississauga     5:16.51 
27 Joaquin Contreras              St. Aloysius Gonzaga-Missi    5:29.12 
28 Jonathan Francil               Cardinal Leger - Brampton     5:37.07 
29 Anirudh Sanil                  Fr Michael Goetz - Mississ    5:37.64 
30 Daniel Wassmandorf             Clarkson - Mississauga        5:38.04 
Page 8ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
--- Andrew Plummer St. Thomas Aquinas  - Bram  DNS
Event 11  Women 3000 Meter Run Midget 
ROPSSAA:0:46.21  ! 09/05/20  Chloe Conlon, Notre Dame H 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Mikayla Fedele                 Streetsville S S             11:29.38                  10
2 Alison Head                    Lorne Park - Mississauga     11:34.32                   8
3 Avery Garrett-Patterson        St. Aloysius Gonzaga-Missi   11:44.34                   6
4 Paige Belo                     Cardinal Leger - Brampton    12:20.88                   5
5 Maarukh Abbas                  David Suzuki Secondary Sch   13:20.61                   4
6 Melissa Pereira                St. Thomas Aquinas  - Bram   13:26.56                   3
7 Nicole Dias                    St. Marcellinus - Mississa   14:14.54                   2
8 Bailey Chuang                  St. Marcellinus - Mississa   15:00.02                   1
--- Izabella Balcerzak             Our Lady of Mount Carmel-M        DNF
--- Tara Routliffe                 Mayfield - Brampton               DNF
--- Jana Walkowski                 Glenforest - Mississauga          DNS
Event 12  Men 3000 Meter Run Midget 
ROPSSAA:9:21.71  ! 2010      Joey Heartwell, Clarkson 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Braydon Rennie                 Erindale - Mississauga        9:22.70                  10
2 Sergio Raez-Villanueva         John Cabot - Mississauga      9:24.80                   8
3 Kale Heino                     Streetsville S S             10:30.27                   6
4 Pavnaj Dhaliwal                Harold M Brathwaite - Bram   10:38.93                   5
5 Miguel Trujillo                Notre Dame - Brampton        10:44.44                   4
6 Niko Racicot                   Mayfield - Brampton          10:51.30                   3
7 Steven Rojas                   St. Marcellinus - Mississa   10:58.54                   2
8 Jonathan Licari                Iona Catholic - Mississaug   11:04.77                   1
9 Pawel Kapa                     St. Martin - Mississauga     11:09.89
10 Conal Nicholls                 Heart Lake - Brampton        11:15.47 
11 Barry Rastrullo                St. Thomas Aquinas  - Bram   11:17.59 
12 Daniel Corona                  St. Marcellinus - Mississa   11:23.75 
13 Sergio Rebelo                  St. Joan of Arc - Mississa   11:31.01 
14 Rafay Abdul                    Brampton Centennial - Bram   11:35.90 
15 Zack Wiwchar                   Applewood Hts  - Mississau   11:39.96 
16 Bem Partington                 Mayfield - Brampton          11:53.57 
17 Aidan Sraga                    Mayfield - Brampton          11:58.82 
18 Akash Gujadhur                 John Cabot - Mississauga     12:06.10 
19 Jonathan Francil               Cardinal Leger - Brampton    12:07.40 
20 Haritosh Patel                 Brampton Centennial - Bram   12:16.34 
21 Lucas Paron                    Applewood Hts  - Mississau   12:26.38 
22 Joaquin Contreras              St. Aloysius Gonzaga-Missi   12:38.60 
23 Pablo Llanos                   Loyola - Mississauga         13:04.47 
24 Jonah Blair                    St. Augustine - Brampton     13:10.30 
25 Chris Gardner                  Erindale - Mississauga       14:13.23 
Event 13  Women 80 Meter Hurdles Midget 
ROPSSAA:  12.60  ! 2000      Kerrie James, QC 
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Justine Bedasse                St. Marcellinus - Mississa      14.81 Q   NWI    2 
2 Anna Kitor                     Philip Pocock - Mississaug      15.19 Q   NWI    1 
3 Monika Kapral                  Fr Michael Goetz - Mississ      15.74 Q   NWI    3 
4 Alexia Argiropouls             St. Aloysius Gonzaga-Missi      14.84 Q   NWI    2 
5 Jamie Stellenberg              Erindale - Mississauga          16.01 Q   NWI    1 
6 Alexa Redford                  Cawthra Park - Mississauga      16.29 Q   NWI    3 
7 Danielle Curtis                St. Marcellinus - Mississa      15.29 q   NWI    2 
8 Joanna Maj                     Philip Pocock - Mississaug      16.36 q   NWI    3 
9 Danika Toolsee                 St. Joseph - Mississauga        16.52     NWI    2 
10 Sumin Oh                       Stephen Lewis - Mississaug      16.72     NWI    1
11 Emma Yordanov                  Lorne Park - Mississauga        17.13     NWI    1
12 Unysiah Martin                 St. Augustine - Brampton        17.33     NWI    1
13 Cherechi Emenogu               Lorne Park - Mississauga        17.48     NWI    3
14 Sarah Garner                   Cawthra Park - Mississauga      17.54     NWI    3
15 Natasha Harris                 Brampton Centennial - Bram      17.64     NWI    3
Page 9ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
16 Asia Robinson St. Augustine - Brampton 17.67  NWI  1
17 Emily Wilson                   St. Joan of Arc - Mississa      24.97     NWI    2
--- Tneesha Rider                  Our Lady of Mount Carmel-M        DNS     NWI    2 
Event 13  Women 80 Meter Hurdles Midget 
ROPSSAA:  12.60  ! 2000      Kerrie James, QC 
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Justine Bedasse                St. Marcellinus - Mississa      14.57     NWI          10
2 Alexia Argiropouls             St. Aloysius Gonzaga-Missi      14.77     NWI           8
3 Anna Kitor                     Philip Pocock - Mississaug      14.85     NWI           6
4 Monika Kapral                  Fr Michael Goetz - Mississ      15.15     NWI           5
5 Jamie Stellenberg              Erindale - Mississauga          15.22     NWI           4
6 Danielle Curtis                St. Marcellinus - Mississa      15.27     NWI           3
7 Joanna Maj                     Philip Pocock - Mississaug      15.35     NWI           2
8 Alexa Redford                  Cawthra Park - Mississauga      16.23     NWI           1
Event 14  Men 100 Meter Hurdles Midget
ROPSSAA:  14.16  ! 1995      Neal Roberts, TF 
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Norbert Bednarczyk             Fr Michael Goetz - Mississ      16.02 Q   NWI    1 
2 Juwon Obatolu                  Gordon Graydon - Mississau      16.72 Q   NWI    2 
3 Talon Denton                   Brampton Centennial - Bram      17.02 Q   NWI    1 
4 Sean Coutinho                  St. Marcellinus - Mississa      17.83 Q   NWI    2 
5 Kody Johnson                   Brampton Centennial - Bram      17.67 Q   NWI    1 
6 Jenkins Mark                   St. Martin - Mississauga        18.00 Q   NWI    2 
7 Robert Cameron                 St. Augustine - Brampton        17.99 q   NWI    1 
8 Razi Sasikaran                 St. Francis Xavier-Mississ      18.02 q   NWI    1 
9 Reilly Ellis                   Erindale - Mississauga          19.41     NWI    1 
10 Adam Gomes                     Mentor College - Mississau      19.88     NWI    2
11 Josh Hu                        Gordon Graydon - Mississau      19.94     NWI    2
12 Tom Zhao                       St. Marcellinus - Mississa      25.23     NWI    2
Event 14  Men 100 Meter Hurdles Midget
ROPSSAA:  14.16  ! 1995      Neal Roberts, TF 
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Norbert Bednarczyk             Fr Michael Goetz - Mississ      15.81     NWI          10
2 Jenkins Mark                   St. Martin - Mississauga        16.47     NWI           8
3 Talon Denton                   Brampton Centennial - Bram      16.63     NWI           6
4 Kody Johnson                   Brampton Centennial - Bram      16.73     NWI           5
5 Robert Cameron                 St. Augustine - Brampton        16.77     NWI           4
6 Sean Coutinho                  St. Marcellinus - Mississa      16.78     NWI           3
--- Juwon Obatolu                  Gordon Graydon - Mississau         FS     NWI
--- Razi Sasikaran                 St. Francis Xavier-Mississ        DNS     NWI
Event 15  Women 300 Meter Hurdles Midget
ROPSSAA:  47.10  ! 1991      Melissa Dore, MAY
Name                           School                         Finals           H# 
Points
Finals
1 Teneshia Dixon                 St. Augustine - Brampton        50.29            2     10
2 Jenelle Miller                 Bramalea - Brampton             51.50            1      8
3 Jamie Stellenberg              Erindale - Mississauga          52.12            2      6
4 Sophia Sanvictores             St. Marcellinus - Mississa      52.61            2      5
5 Emily Wilson                   St. Joan of Arc - Mississa      53.23            2      4
6 Krystin Miles                  St. Marcellinus - Mississa      53.29            2      3
7 Danielle Curtis                St. Marcellinus - Mississa      54.28            2      2
8 Monika Kapral                  Fr Michael Goetz - Mississ      54.39            2      1
9 Genevieve Yanush               St. Aloysius Gonzaga-Missi      54.70            1 
10 Jessica Foo                    Our Lady of Mount Carmel-M      55.19            2
11 Renesha Bridgewater            Fr Michael Goetz - Mississ    1:13.90            1
--- Amy Le                         Lorne Park - Mississauga          DNS            1 
Event 16  Men 300 Meter Hurdles Midget
Page 10ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
ROPSSAA:  40.72  ! 1991  John Belasco, Applewood
Name                           School                         Finals           H# 
Points
Finals
1 Alex Recinos                   St. Thomas Aquinas  - Bram      45.60            2     10
2 Michael Grabowski              Notre Dame - Brampton           46.40            2      8
3 Kody Johnson                   Brampton Centennial - Bram      47.91            2      6
4 Talon Denton                   Brampton Centennial - Bram      48.51            2      5
5 Norbert Bednarczyk             Fr Michael Goetz - Mississ      49.58            2      4
6 Tom Zhao                       St. Marcellinus - Mississa      51.40            1      3
7 Sean Coutinho                  St. Marcellinus - Mississa      52.59            1      2
8 Haritosh Patel                 Brampton Centennial - Bram      54.45            1      1
--- Royce Ando                     John Fraser - Mississauga         DNS            2 
Event 17  Women High Jump Midget
ROPSSAA:  1.58m  ! 2010      Emily Chen, Rick Hansen
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Olivia Mlinaric                Port Credit - Mississauga       1.48m                  10
2 Georgia Campbell               St. Roch C.S.S. - Brampton      1.45m                   8
3 Brittany Vernon                St. Joan of Arc - Mississa     J1.45m                   6
4 Raji Sran                      Brampton Christian - Caled      1.40m                   5
5 Keyona Lawrence                Heart Lake - Brampton           1.35m                   4
6 Ana Misc                       Applewood Hts  - Mississau      1.30m                   3
7 Kristine Bertram               Mentor College - Mississau      1.25m                   2
--- Christine Pantone              St. Joseph - Mississauga           NH
--- Erica Hart                     Clarkson - Mississauga             NH
--- Asia Robinson                  St. Augustine - Brampton           NH
Event 18  Men High Jump Midget
ROPSSAA:  1.90m  ! 1991      Steve Delaney, Erindale
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Michal Wilczewski              St. Joan of Arc - Mississa      1.72m                  10
2 Nicholas McDonald              St. Francis Xavier-Mississ      1.69m                   8
3 Shamar Brown                   St. Joseph - Mississauga        1.66m                   6
4 Matt Ryan                      St. Michael S.S.                1.63m                   5
5 Jordan Maloney                 St. Joseph - Mississauga        1.60m                   4
6 Nicholas AlRehany              St. Aloysius Gonzaga-Missi      1.55m
2.0 
6 Romario Messam                 Sandalwood Heights - Bramp      1.55m
2.0 
8 Kody Johnson                   Brampton Centennial - Bram     J1.55m                   1
9 Marc Cruz                      St. Marcellinus - Mississa     J1.55m
10 Korede Adegboye                St. Marguerite d'Youville-     J1.55m 
11 Andrew Stewart                 St. Augustine - Brampton        1.50m 
12 Matthias Davis                 St. Marcellinus - Mississa      1.40m 
13 Aaron Coward                   Robert F. Hall - Caledon E      1.35m 
--- Warren Juteau-Peall            Clarkson - Mississauga             NH
--- Christopher Thorpe             Fletcher's Meadow - Brampt        SCR
Event 21  Women Long Jump Midget
ROPSSAA:  5.55m  ! 08/05/20  Kayla McFarlane, Fr. Michael 
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Jamilah Sykes                  St. Marcellinus - Mississa      4.43m     NWI          10
2 Teneshia Dixon                 St. Augustine - Brampton        4.37m     NWI           8
3 Brittany Vernon                St. Joan of Arc - Mississa     J4.37m     NWI           6
4 Zoe Derkach                    St. Marguerite d'Youville-      4.30m     NWI           5
5 Jessica French                 Mayfield - Brampton             4.25m     NWI           4
6 Denise Ferrada                 Loyola - Mississauga            4.22m     NWI           3
7 Ivana Grasic                   St. Aloysius Gonzaga-Missi      4.20m     NWI           2
8 Karen Fasoyiro                 John Cabot - Mississauga        4.12m     NWI           1
9 Kim Arbour                     St. Martin - Mississauga        4.10m     NWI
10 Janeal Headley                 Fr Michael Goetz - Mississ      4.05m     NWI 
Page 11ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
10 Jenelle Miller  Bramalea - Brampton  4.05m  NWI 
12 Anna Kitor                     Philip Pocock - Mississaug      4.03m     NWI 
13 Arandeep Jadhir                Heart Lake - Brampton           3.96m     NWI 
14 Savannah Logan                 St. Joseph - Mississauga        3.95m     NWI 
15 Ilelosa Eguavoen               Brampton Christian - Caled      3.94m     NWI 
16 Asia Robinson                  St. Augustine - Brampton        3.92m     NWI 
17 Stephanie Ribaric              St. Marcellinus - Mississa      3.91m     NWI 
18 Aniesha Francis                Fletcher's Meadow - Brampt      3.79m     NWI 
19 Sarah Power                    Robert F. Hall - Caledon E      3.75m     NWI 
19 Jasmine Henry                  Brampton Centennial - Bram      3.75m     NWI 
21 Nikita Kalicharin              St. Joseph - Mississauga        3.59m     NWI 
22 Adamczyk Olivia                St. Martin - Mississauga        3.53m     NWI 
23 Farah Panthaki                 Philip Pocock - Mississaug      3.48m     NWI 
24 Paulina Godomski               St. Joseph - Mississauga        3.45m     NWI 
25 Rebecca Wong                   Port Credit - Mississauga       3.37m     NWI 
26 Stephanie Ponniah              Philip Pocock - Mississaug      3.28m     NWI 
27 Sydney Buckland                Clarkson - Mississauga          3.23m     NWI 
--- Corina Amarioarei              St. Aloysius Gonzaga-Missi       FOUL
--- Ayana Buchanan                 Streetsville S S                  SCR     NWI
--- Roshae Jackson                 Bramalea - Brampton               SCR     NWI
Event 22  Men Long Jump Midget
ROPSSAA:  6.12m  ! 1992      Paul Innis, The Woodlands
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Mohamed Ghazal                 Philip Pocock - Mississaug      5.75m     NWI          10
2 Jacob Turk                     St. Thomas Aquinas  - Bram      5.66m     NWI           8
3 Sammy Adutwum                  St. Marcellinus - Mississa      5.65m     NWI           6
4 Matthew Noel                   St. Martin - Mississauga        5.63m     NWI           5
5 D'Aundre Pryce-Pierre          Fletcher's Meadow - Brampt      5.44m     NWI           4
6 Matt Ryan                      St. Michael S.S.                5.41m     NWI           3
7 Brandon Bastian                St. Marcellinus - Mississa      5.33m     NWI           2
8 Jordan Battista                St. Michael S.S.                5.28m     NWI           1
9 Kenya Small                    Bramalea - Brampton             5.23m     NWI
10 D'Andre McKenzie               Fr Michael Goetz - Mississ      5.07m     NWI 
11 Zach Knight                    Clarkson - Mississauga          5.02m     NWI 
12 Michal Wilczewski              St. Joan of Arc - Mississa      5.01m     NWI 
13 Gangandeep Singh               Fletcher's Meadow - Brampt      4.93m     NWI 
14 Brad Keoughan                  Clarkson - Mississauga          4.87m     NWI 
15 Buczkowski Paul                St. Martin - Mississauga        4.86m     NWI 
16 Darnell Bartholomew            David Suzuki Secondary Sch      4.84m     NWI 
17 David Asatryan                 Bramalea - Brampton             4.80m     NWI 
18 Denzell Artwell                St. Edmund Campion              4.79m     NWI 
19 Dante Lewin                    St. Augustine - Brampton        4.64m     NWI 
19 Tyler Randa                    St. Joseph - Mississauga        4.64m     NWI 
21 Gurjot Sidhu                   Mayfield - Brampton             4.58m     NWI 
21 Michael Cairns                 St. Joseph - Mississauga        4.58m     NWI 
23 Ragulan Kodeeswaran            Fletcher's Meadow - Brampt      4.02m     NWI 
--- Gurjot Singh                   Heart Lake - Brampton             SCR     NWI
--- Tajay Simpson                  Rick Hansen - Mississauga         DNS     NWI
Event 23  Women Triple Jump Midget
ROPSSAA: 11.00m  ! 2011      Erica Voss, Mentor College 
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Zoe Derkach                    St. Marguerite d'Youville-      9.92m     NWI          10
2 Kim Arbour                     St. Martin - Mississauga        9.87m     NWI           8
3 Denise Ferrada                 Loyola - Mississauga            9.45m     NWI           6
4 Chloe Hill                     St. Michael S.S.                9.26m     NWI           5
5 Tara Routliffe                 Mayfield - Brampton             9.03m     NWI           4
6 Anna Kitor                     Philip Pocock - Mississaug     J9.03m     NWI           3
7 Nadia Vo                       St. Joan of Arc - Mississa      8.99m     NWI           2
8 Jasleen Chahal                 Brampton Christian - Caled      8.83m     NWI           1
9 Jessica Luciano                St. Augustine - Brampton        8.80m     NWI
10 Joanna Maj                     Philip Pocock - Mississaug      8.60m     NWI 
11 Chelsea Hidden                 St. Marguerite d'Youville-      8.47m     NWI 
12 Sarah Boyd                     St. Marcellinus - Mississa      8.46m     NWI 
13 Alexia Argiropouls             St. Aloysius Gonzaga-Missi      8.12m     NWI 
Page 12ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
14 Raji Sran Brampton Christian - Caled 7.89m  NWI 
15 Denia Hurst                    Streetsville S S                7.52m     NWI 
16 Erica Buss                     Robert F. Hall - Caledon E      6.88m     NWI 
--- Sarah Power                    Robert F. Hall - Caledon E        SCR     NWI
Event 24  Men Triple Jump Midget
ROPSSAA: 12.88m  ! 2011      Dejon Brissett, Loyola 
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Brandon Bastian                St. Marcellinus - Mississa     12.14m     NWI          10
2 Andrew Stewart                 St. Augustine - Brampton       11.59m     NWI           7
2 Joseph D'Amico                 Robert F. Hall - Caledon E     11.59m     NWI           7
4 Zach Knight                    Clarkson - Mississauga         11.06m     NWI           5
5 Denzell Artwell                St. Edmund Campion             11.01m     NWI           4
6 Ezekiel Baluyot                St. Marcellinus - Mississa     10.97m     NWI           3
7 Shawn Irowa                    St. Marguerite d'Youville-     10.93m     NWI           2
8 Brad Keoughan                  Clarkson - Mississauga         10.43m     NWI           1
9 Daniel Addison                 St. Marguerite d'Youville-      9.20m     NWI
--- Daniel Chau                    Lorne Park - Mississauga          SCR     NWI
--- Nimratpal Pannu                Brampton Christian - Caled        SCR     NWI
Event 25  Women Shot Put Midget 
ROPSSAA: 10.47m  ! 2009      Kristen Johnson, St. Edmund Campion
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Teneshia Dixon                 St. Augustine - Brampton       10.39m                  10
2 Modupe Okeowo                  St. Roch C.S.S. - Brampton     10.02m                   8
3 Kim Arbour                     St. Martin - Mississauga        9.01m                   6
4 Jahnae Gyles                   Cardinal Ambrozic - Brampt      8.76m                   5
5 Lorran Courts                  Our Lady of Mount Carmel-M      8.43m                   4
6 Emmanuella Aborlinde           Brampton Centennial - Bram      8.18m                   3
7 Alexia Fernandez               St. Marcellinus - Mississa      7.97m                   2
8 Amy Cruickshank                Brampton Christian - Caled      7.90m                   1
9 Sheema Oumer                   Cardinal Ambrozic - Brampt      7.61m
10 Ilelosa Eguavoen               Brampton Christian - Caled      6.96m 
11 Shanteja Coleman               St. Marcellinus - Mississa      6.87m 
12 Jessica Foo                    Our Lady of Mount Carmel-M      6.78m 
13 Khadijat Animashaun            Erindale - Mississauga          6.77m 
14 Dana Darmohray                 Philip Pocock - Mississaug      6.66m 
15 Simi Olatunji                  Brampton Christian - Caled      6.58m 
16 Victoria Hatrviksen            Iona Catholic - Mississaug      6.45m 
17 Shania Harriott                St. Augustine - Brampton        6.44m 
18 Sharon Gbenjo                  St. Joan of Arc - Mississa      6.20m 
19 Deborah Aina                   St. Joan of Arc - Mississa      6.12m 
Event 26  Men Shot Put Midget 
ROPSSAA: 13.68m  ! 2011      Jaden Lindo, St. Augustine 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Ryan Bonsteel                  John Cabot - Mississauga       11.93m                  10
2 Ryan Downie                    Heart Lake - Brampton          11.60m                   8
3 Mac Gilbert Palomares          St. Roch C.S.S. - Brampton     11.58m                   6
4 Noemmel Martinez               St. Marcellinus - Mississa     11.21m                   5
5 Levondre Gordon                St. Francis Xavier-Mississ     10.89m                   4
6 Alex Vatic                     St. Marcellinus - Mississa     10.80m                   3
7 Daniel Baranowski              Philip Pocock - Mississaug     10.53m                   2
8 Jonathan Davidson              St. Joseph - Mississauga       10.29m                   1
9 Derick Aigbogun                St. Augustine - Brampton       10.04m
10 Neville Blair                  Heart Lake - Brampton          10.00m 
11 Gangandeep Singh               Fletcher's Meadow - Brampt      9.95m 
12 Branimir Hrkac                 St. Augustine - Brampton        9.75m 
13 Chris Karabassis               St. Joseph - Mississauga        9.71m 
13 Jeevanjot Kang                 Brampton Christian - Caled      9.71m 
15 Darrington Morris              Sandalwood Heights - Bramp      9.49m 
--- Urav Patel                     Heart Lake - Brampton             DNS
--- Sherif Ibrahim                 Our Lady of Mount Carmel-M        DNS
Page 13ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
--- Nicholas DeCaires  St. Joseph - Mississauga  DNS
Event 27  Women Discus Throw Midget 
ROPSSAA: 30.94m  ! 1996      Dawn Hannemann, PC 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Dana Darmohray                 Philip Pocock - Mississaug     26.26m                  10
2 Vanessa Ereqi                  Philip Pocock - Mississaug     26.13m                   8
3 Theresa Brown                  Bramalea - Brampton            25.92m                   6
4 Jahnae Gyles                   Cardinal Ambrozic - Brampt     23.52m                   5
5 Ilelosa Eguavoen               Brampton Christian - Caled     22.21m                   4
6 Roshae Jackson                 Bramalea - Brampton            21.19m                   3
7 Nyaomi Ottey                   Port Credit - Mississauga      20.56m                   2
8 Sheema Oumer                   Cardinal Ambrozic - Brampt     19.44m                   1
9 Lorran Courts                  Our Lady of Mount Carmel-M     19.36m
10 Mackenzie Lalande              Cardinal Ambrozic - Brampt     18.47m 
11 Shanteja Coleman               St. Marcellinus - Mississa     18.09m 
12 Shania Harriott                St. Augustine - Brampton       17.95m 
13 Ishana Sahi                    Brampton Christian - Caled     17.75m 
14 Amy Cruickshank                Brampton Christian - Caled     17.59m 
15 Simi Olatunji                  Brampton Christian - Caled     17.33m 
16 Jessica Foo                    Our Lady of Mount Carmel-M     16.21m 
17 Alexia Fernandez               St. Marcellinus - Mississa     15.69m 
18 Sabrina Sedlezky               Port Credit - Mississauga      15.62m 
19 Pavan Gosal                    Brampton Centennial - Bram     15.56m 
20 Sarah MacCallum                Cawthra Park - Mississauga     14.46m 
21 Sharon Gbenjo                  St. Joan of Arc - Mississa     13.91m 
Event 28  Men Discus Throw Midget 
ROPSSAA: 44.31m  ! 2011      Jaden Lindo, St. Augustine 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Alex Vatic                     St. Marcellinus - Mississa     40.39m                  10
2 Jacob Turk                     St. Thomas Aquinas  - Bram     40.22m                   8
3 Mohamed Ghazal                 Philip Pocock - Mississaug     34.77m                   6
4 Sherif Ibrahim                 Our Lady of Mount Carmel-M     34.34m                   5
5 Ryan Downie                    Heart Lake - Brampton          33.93m                   4
6 Matt Biskys                    Philip Pocock - Mississaug     33.71m                   3
7 Jeevanjot Kang                 Brampton Christian - Caled     32.17m                   2
8 Branimir Hrkac                 St. Augustine - Brampton       30.04m                   1
9 Cameron Relph                  Erindale - Mississauga         29.66m
10 Daniel Baranowski              Philip Pocock - Mississaug     29.41m 
11 Darrington Morris              Sandalwood Heights - Bramp     29.24m 
12 Kevin Tayles                   Humberview - Bolton            28.98m 
13 Michael Macut                  Philip Pocock - Mississaug     25.64m 
14 Hanon Ather                    Brampton Centennial - Bram     25.42m 
15 Urav Patel                     Heart Lake - Brampton          23.01m 
16 Anthony Thompson               St. Edmund Campion             21.57m 
17 Zak Jones                      Mentor College - Mississau     19.58m 
18 Troy Daring                    Heart Lake - Brampton           3.18m 
--- Nicholas DeCaires              St. Joseph - Mississauga          SCR
--- Jonathan Davidson              St. Joseph - Mississauga          SCR
--- Nimratpal Pannu                Brampton Christian - Caled        SCR
Event 29  Women Javelin Throw Midget
ROPSSAA: 29.72m  ! 2004      Sandra Hamilton, The Humberview
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Ellie Wang                     Stephen Lewis - Mississaug     29.00m                  10
2 Brooke Kennedy                 Heart Lake - Brampton          26.13m                   8
3 Xanobia Bell-Stephenson        David Suzuki Secondary Sch     24.52m                   6
4 Vanessa Ereqi                  Philip Pocock - Mississaug     24.24m                   5
5 Lorran Courts                  Our Lady of Mount Carmel-M     23.02m                   4
6 Amy Cruickshank                Brampton Christian - Caled     22.28m                   3
7 Nyaomi Ottey                   Port Credit - Mississauga      21.03m                   2
8 Dana Darmohray                 Philip Pocock - Mississaug     20.85m                   1
Page 14ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
9 Raji Sran  Brampton Christian - Caled  20.53m
10 Nadia Vo                       St. Joan of Arc - Mississa     19.70m 
11 Pia Vollmers                   Brampton Christian - Caled     18.95m 
12 Ishana Sahi                    Brampton Christian - Caled     18.71m 
13 Pavan Gosal                    Brampton Centennial - Bram     18.06m 
14 Deborah Aina                   St. Joan of Arc - Mississa     16.58m 
15 Simrin Sarin                   St. Marcellinus - Mississa     14.11m 
16 Sabrina Aguiar                 St. Marcellinus - Mississa     11.45m 
--- Pawan Singh                    Fletcher's Meadow - Brampt         ND
Event 30  Men Javelin Throw Midget
ROPSSAA: 47.21m  ! 2001      Cleigh Pottinger, Queensway Christian
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Jacob Turk                     St. Thomas Aquinas  - Bram     39.05m                  10
2 Royce Ando                     John Fraser - Mississauga      37.75m                   8
3 Troy Daring                    Heart Lake - Brampton          33.35m                   6
4 Cameron Relph                  Erindale - Mississauga         32.55m                   5
5 Reilly Ellis                   Erindale - Mississauga         32.50m                   4
6 Nicholas DeCaires              St. Joseph - Mississauga       31.95m                   3
7 Aris Jaraar                    St. Joseph - Mississauga       31.05m                   2
8 Jeevanjot Kang                 Brampton Christian - Caled     29.55m                   1
9 Jenkins Mark                   St. Martin - Mississauga       26.60m
10 Daniel Baranowski              Philip Pocock - Mississaug     26.55m 
11 Kevin Tayles                   Humberview - Bolton            26.15m 
12 Zak Jones                      Mentor College - Mississau     25.75m 
13 Ragulan Kodeeswaran            Fletcher's Meadow - Brampt     17.38m 
14 Gangandeep Singh               Fletcher's Meadow - Brampt     17.35m 
--- Chris Karabassis               St. Joseph - Mississauga         FOUL
Event 31  Women 4x100 Meter Relay Midget
ROPSSAA:  51.43  ! 2009      St. Edmund Campion 
Team                           Relay                          Finals           H# 
Points
Finals
1 David Suzuki Secondary S                                       53.07            2     10
2 St. Aloysius Gonzaga-Mis                                       53.93            1      8
3 St. Marcellinus - Missis                                       54.37            2      6
4 St. Augustine - Brampton                                       55.37            2      5
5 Erindale - Mississauga                                         55.74            2      4
6 Fr Michael Goetz - Missi                                       56.42            2      3
7 St. Joseph - Mississauga                                       56.96            2      2
8 St. Martin - Mississauga                                       57.50            1      1
9 Philip Pocock - Mississa                                       57.81            2 
10 Our Lady of Mount Carmel                                       58.79            1
11 Clarkson - Mississauga                                       1:00.16            1
12 St. Francis Xavier-Missi                                     1:00.86            1
--- St. Edmund Campion                                               DNS            1 
--- Bramalea - Brampton                                              DNS            2 
Event 32  Men 4x100 Meter Relay Midget
ROPSSAA:  46.63  ! 2008      St Edmund Campion
Team                           Relay                          Finals           H# 
Points
Finals
1 St. Marguerite d'Youvill                                       46.33 !          2     10
2 St. Edmund Campion                                             46.93            2      8
3 St. Marcellinus - Missis                                       47.81            2      6
4 St. Thomas Aquinas  - Br                                       49.06            2      5
5 David Suzuki Secondary S                                       49.22            2      4
6 Fletcher's Meadow - Bram                                       49.60            1      3
7 St. Augustine - Brampton                                       50.65            2      2
8 St. Martin - Mississauga                                       50.83            1      1
9 Our Lady of Mount Carmel                                       52.03            1 
10 St. Joseph - Mississauga                                       52.74            2
11 Gordon Graydon - Mississ                                       53.37            1
Event 33  Women 100 Meter Dash Junior 
Page 15ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
ROPSSAA:  11.81  ! 2010  Khamica Bingham, Heart Lake
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Leya Buchanan                  Our Lady of Mount Carmel-M      12.1h Q   NWI    2 
2 Maya Stephens                  St. Roch C.S.S. - Brampton      12.6h Q   NWI    1 
3 LeShe Wedderburn               St. Edmund Campion              12.9h Q   NWI    4 
4 Celina Pusey                   Lincoln Alexander- Mississ      13.4h Q   NWI    3 
5 Maya Genard                    St. Marcellinus - Mississa      12.7h Q   NWI    1 
6 Tianna Thomas                  Fletcher's Meadow - Brampt      13.0h Q   NWI    4 
7 Haleigh Michalak               St. Paul - Mississauga          13.0h Q   NWI    2 
8 Shorna Kay Wilkinson           St. Edmund Campion              13.4h Q   NWI    3 
9 Natasha Russell                Gordon Graydon - Mississau      13.0h Q   NWI    4 
10 Janelle Forbes                 Turner-Fenton - Brampton        13.0h Q   NWI    1
11 Ellecia Spencer                Cardinal Leger - Brampton       13.4h Q   NWI    3
12 Whitney Opoku-Ware             St. Marguerite d'Youville-      13.6h Q   NWI    2
13 Breanna Lee                    Rick Hansen - Mississauga       13.4h q   NWI    3
14 Whitney Carter                 Bramalea - Brampton             13.6h q   NWI    3
15 Rhoda West                     Heart Lake - Brampton           13.6h q   NWI    3
16 Victoria Miles                 Our Lady of Mount Carmel-M      13.8h q   NWI    2
17 Chelsea Grant                  St. Marguerite d'Youville-      13.9h     NWI    3
18 Kaijah Harris                  Cardinal Leger - Brampton       13.9h     NWI    1
19 Cassidy Ruddock                Fletcher's Meadow - Brampt      13.9h     NWI    1
20 Andrea Posella                 Loyola - Mississauga            14.0h     NWI    4
21 Anissa Bailey                  St. Edmund Campion              14.1h     NWI    4
22 Justine Brown                  Cardinal Leger - Brampton       14.1h     NWI    2
23 Monique McFarlane              St. Marguerite d'Youville-      14.2h     NWI    4
24 Melissa Martins                Philip Pocock - Mississaug      14.3h     NWI    3
24 Ese Osagie                     Erindale - Mississauga          14.3h     NWI    1
26 Eboni Ledford                  Fletcher's Meadow - Brampt      14.6h     NWI    2
27 Donique Richards-Grant         St. Martin - Mississauga        14.6h     NWI    2
28 Kenne-Ler Francis              Cardinal Leger - Brampton       14.7h     NWI    4
29 Sinmisola Folarin              Brampton Centennial - Bram      14.9h     NWI    4
30 Valerie Tsang                  Glenforest - Mississauga        15.2h     NWI    1
--- Tanisha Richards               Fletcher's Meadow - Brampt        SCR     NWI    1 
--- Olivia Ghosh                   John Fraser - Mississauga         SCR     NWI    2 
Event 33  Women 100 Meter Dash Junior 
ROPSSAA:  11.81  ! 2010      Khamica Bingham, Heart Lake
Name                           School                          Semis    Wind   H# 
Semi-Finals 
1 Leya Buchanan                  Our Lady of Mount Carmel-M      12.29 Q   NWI    2 
2 Maya Stephens                  St. Roch C.S.S. - Brampton      12.45 Q   NWI    1 
3 Maya Genard                    St. Marcellinus - Mississa      13.02 Q   NWI    2 
4 LeShe Wedderburn               St. Edmund Campion              13.02 Q   NWI    1 
5 Tianna Thomas                  Fletcher's Meadow - Brampt      13.12 Q   NWI    1 
6 Natasha Russell                Gordon Graydon - Mississau      13.58 Q   NWI    2 
7 Shorna Kay Wilkinson           St. Edmund Campion              13.67 q   NWI    2 
8 Haleigh Michalak               St. Paul - Mississauga          13.71 q   NWI    1 
9 Ellecia Spencer                Cardinal Leger - Brampton       13.91     NWI    1 
10 Celina Pusey                   Lincoln Alexander- Mississ      13.92     NWI    2
11 Janelle Forbes                 Turner-Fenton - Brampton        13.93     NWI    1
12 Breanna Lee                    Rick Hansen - Mississauga       13.94     NWI    2
13 Whitney Carter                 Bramalea - Brampton             14.01     NWI    1
14 Rhoda West                     Heart Lake - Brampton           14.01     NWI    1
15 Whitney Opoku-Ware             St. Marguerite d'Youville-      14.03     NWI    2
16 Victoria Miles                 Our Lady of Mount Carmel-M      14.13     NWI    2
Event 33  Women 100 Meter Dash Junior 
ROPSSAA:  11.81  ! 2010      Khamica Bingham, Heart Lake
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Leya Buchanan                  Our Lady of Mount Carmel-M      12.38     NWI          10
2 Maya Stephens                  St. Roch C.S.S. - Brampton      12.55     NWI           8
3 Maya Genard                    St. Marcellinus - Mississa      13.07     NWI           6
4 LeShe Wedderburn               St. Edmund Campion              13.20     NWI           5
5 Tianna Thomas                  Fletcher's Meadow - Brampt      13.24     NWI           4
6 Natasha Russell                Gordon Graydon - Mississau      13.67     NWI           3
7 Shorna Kay Wilkinson           St. Edmund Campion              13.87     NWI           2
Page 16ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
8 Haleigh Michalak St. Paul - Mississauga  13.94 NWI 1
Event 34  Men 100 Meter Dash Junior 
ROPSSAA:  10.21  ! 1995      Mark Walcott, CLK
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Norris Spike                   St. Augustine - Brampton        11.53 Q   NWI    2 
2 Junior Giles                   Fletcher's Meadow - Brampt      11.66 Q   NWI    6 
3 Toney James                    St. Marcellinus - Mississa      11.73 Q   NWI    5 
4 Sodiq Ibrahim                  St. Marguerite d'Youville-      11.82 Q   NWI    4 
5 Mike Dike                      St. Marguerite d'Youville-      11.86 Q   NWI    1 
6 Sheldon Page                   Our Lady of Mount Carmel-M      11.90 Q   NWI    3 
7 Colin Mackenzie                Turner-Fenton - Brampton        11.85 Q   NWI    5 
8 Seun Ogunleye                  Our Lady of Mount Carmel-M      12.08 Q   NWI    6 
9 Marceau Jovin                  Loyola - Mississauga            12.08 Q   NWI    2 
10 Elikem Pitt-Doe                St. Joan of Arc - Mississa      12.16 Q   NWI    1
11 Lucas Catena                   St. Paul - Mississauga          12.20 Q   NWI    4
12 Darren Pereira                 St. Francis Xavier-Mississ      12.48 Q   NWI    3
13 Daniel Zovic                   St. Thomas Aquinas  - Bram      11.90 q   NWI    5
14 Pietro Carbone                 Our Lady of Mount Carmel-M      11.92 q   NWI    5
15 Connal DeSouza                 St. Thomas Aquinas  - Bram      12.13 q   NWI    6
16 Christian Grillo               Mayfield - Brampton             12.14 q   NWI    6
17 Ryan Leon                      St. Aloysius Gonzaga-Missi      12.17     NWI    2
18 Christian Mariconda            St. Marguerite d'Youville-      12.22     NWI    1
19 Shemar Thomas                  St. Roch C.S.S. - Brampton      12.22     NWI    5
20 Shaquille Nugent               St. Edmund Campion              12.23     NWI    4
21 Joseph Lim                     St. Joan of Arc - Mississa      12.30     NWI    4
22 Shawn Dcunha                   Fr Michael Goetz - Mississ      12.31     NWI    2
23 Dontae Luces                   Fletcher's Meadow - Brampt      12.32     NWI    2
24 Duy Nghiem                     Fr Michael Goetz - Mississ      12.38     NWI    6
25 Christian Jones                St. Augustine - Brampton        12.41     NWI    5
26 Sheehan Abeysena               Turner-Fenton - Brampton        12.48     NWI    4
27 Kristopher Robinson            St. Roch C.S.S. - Brampton      12.54     NWI    1
28 Derrick Agyeman-Duah           St. Marguerite d'Youville-      12.58     NWI    3
29 Temitope Oduyemi               Lorne Park - Mississauga        12.61     NWI    3
30 Michael Pang-Oden              St. Martin - Mississauga        12.68     NWI    4
31 Andre Thames                   Cardinal Leger - Brampton       12.71     NWI    3
32 Albert Appiah                  Cardinal Leger - Brampton       12.72     NWI    6
33 Mathusan Thanabalasingha       St. Francis Xavier-Mississ      12.74     NWI    2
34 Chris Chiang                   Cardinal Leger - Brampton       12.75     NWI    5
35 Beresford Lewis                Ascension of Our Lord-Miss      12.79     NWI    1
36 John Nolasco                   St. Martin - Mississauga        12.80     NWI    2
37 Joel Neufville                 Fletcher's Meadow - Brampt      12.89     NWI    4
38 Zico Marsongko                 St. Francis Xavier-Mississ      13.16     NWI    6
39 Deyshawn Forbes                St. Thomas Aquinas  - Bram      14.42     NWI    3
--- Holden Malcolm                 St. Roch C.S.S. - Brampton        DNS     NWI    1 
--- Kienan Soares                  St. Aloysius Gonzaga-Missi        DNS     NWI    1 
--- Brandon Douglas                Stephen Lewis - Mississaug        DNS     NWI    3 
Event 34  Men 100 Meter Dash Junior 
ROPSSAA:  10.21  ! 1995      Mark Walcott, CLK
Name                           School                          Semis    Wind   H# 
Semi-Finals 
1 Norris Spike                   St. Augustine - Brampton        11.53 Q   NWI    1 
2 Junior Giles                   Fletcher's Meadow - Brampt      11.69 Q   NWI    2 
3 Sodiq Ibrahim                  St. Marguerite d'Youville-      11.89 Q   NWI    1 
4 Toney James                    St. Marcellinus - Mississa      11.89 Q   NWI    2 
5 Sheldon Page                   Our Lady of Mount Carmel-M      11.90 Q   NWI    2 
6 Daniel Zovic                   St. Thomas Aquinas  - Bram      12.10 Q   NWI    1 
7 Pietro Carbone                 Our Lady of Mount Carmel-M      11.98 q   NWI    2 
8 Connal DeSouza                 St. Thomas Aquinas  - Bram      12.00 q   NWI    2 
9 Colin Mackenzie                Turner-Fenton - Brampton        12.04     NWI    2 
10 Elikem Pitt-Doe                St. Joan of Arc - Mississa      12.28     NWI    2
11 Marceau Jovin                  Loyola - Mississauga            12.31     NWI    1
12 Seun Ogunleye                  Our Lady of Mount Carmel-M      12.32     NWI    1
13 Lucas Catena                   St. Paul - Mississauga          12.34     NWI    2
14 Christian Grillo               Mayfield - Brampton             12.36     NWI    1
15 Darren Pereira                 St. Francis Xavier-Mississ      12.54     NWI    1
16 Mike Dike                      St. Marguerite d'Youville-      13.01     NWI    1
Page 17ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
Event 34  Men 100 Meter Dash Junior 
ROPSSAA:  10.21  ! 1995      Mark Walcott, CLK
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Norris Spike                   St. Augustine - Brampton        11.65     NWI          10
2 Junior Giles                   Fletcher's Meadow - Brampt      11.81     NWI           8
3 Sodiq Ibrahim                  St. Marguerite d'Youville-      12.08     NWI           6
4 Pietro Carbone                 Our Lady of Mount Carmel-M      12.25     NWI           5
5 Toney James                    St. Marcellinus - Mississa      12.28     NWI           4
6 Sheldon Page                   Our Lady of Mount Carmel-M      12.32     NWI           3
7 Connal DeSouza                 St. Thomas Aquinas  - Bram      12.36     NWI           2
8 Daniel Zovic                   St. Thomas Aquinas  - Bram      12.46     NWI           1
Event 35  Women 200 Meter Dash Junior 
ROPSSAA:  24.41  ! 2010      Khamica Bingham, Heart Lake
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Leya Buchanan                  Our Lady of Mount Carmel-M      26.50 Q   NWI    1 
2 Maya Genard                    St. Marcellinus - Mississa      27.41 Q   NWI    3 
3 Natasha Russell                Gordon Graydon - Mississau      28.29 Q   NWI    2 
4 Shorna Kay Wilkinson           St. Edmund Campion              28.35 Q   NWI    4 
5 Tianna Thomas                  Fletcher's Meadow - Brampt      27.47 Q   NWI    1 
6 Maya Stephens                  St. Roch C.S.S. - Brampton      27.47 Q   NWI    3 
7 Taylor Wilson                  Heart Lake - Brampton           28.48 Q   NWI    2 
8 Kamoi McWhinney                St. Marguerite d'Youville-      28.97 Q   NWI    4 
9 Chyna Watson-Reid              Notre Dame - Brampton           28.11 Q   NWI    1 
10 Haleigh Michalak               St. Paul - Mississauga          28.78 Q   NWI    2
11 Celina Pusey                   Lincoln Alexander- Mississ      29.24 Q   NWI    4
12 Breanna Lee                    Rick Hansen - Mississauga       29.46 Q   NWI    3
13 Ellecia Spencer                Cardinal Leger - Brampton       28.83 q   NWI    1
14 Janeil Hutchinson              St. Augustine - Brampton        29.14 q   NWI    1
15 Chelsea Grant                  St. Marguerite d'Youville-      29.22 q   NWI    1
16 Michelle O'Shea                Loyola - Mississauga            29.31 q   NWI    4
17 Whitney Carter                 Bramalea - Brampton             29.35     NWI    4
18 Victoria Miles                 Our Lady of Mount Carmel-M      29.42     NWI    4
19 Whitney Opoku-Ware             St. Marguerite d'Youville-      29.79     NWI    3
20 Lena Titov                     Turner-Fenton - Brampton        29.95     NWI    2
21 Sophie Lewick                  Cardinal Leger - Brampton       30.08     NWI    2
22 Anissa Bailey                  St. Edmund Campion              30.21     NWI    3
23 Arthi Vickneswaramoorthy       Harold M Brathwaite - Bram      30.28     NWI    4
24 Andrea Posella                 Loyola - Mississauga            30.30     NWI    3
25 Alexus Nelson                  Bramalea - Brampton             30.60     NWI    3
26 Natalia Tkach                  Cardinal Leger - Brampton       30.62     NWI    1
27 Monique McFarlane              St. Marguerite d'Youville-      30.94     NWI    2
28 Michka Lee                     Mississauga - Mississauga       31.85     NWI    3
29 Zoey Williams                  Mayfield - Brampton             37.18     NWI    4
--- Kaijah Harris                  Cardinal Leger - Brampton         DNS     NWI    2 
Event 35  Women 200 Meter Dash Junior 
ROPSSAA:  24.41  ! 2010      Khamica Bingham, Heart Lake
Name                           School                          Semis    Wind   H# 
Semi-Finals 
1 Leya Buchanan                  Our Lady of Mount Carmel-M      26.34 Q   NWI    2 
2 Maya Stephens                  St. Roch C.S.S. - Brampton      26.73 Q   NWI    1 
3 Maya Genard                    St. Marcellinus - Mississa      26.74 Q   NWI    1 
4 Tianna Thomas                  Fletcher's Meadow - Brampt      27.56 Q   NWI    2 
5 Chyna Watson-Reid              Notre Dame - Brampton           27.78 Q   NWI    2 
6 Taylor Wilson                  Heart Lake - Brampton           27.96 Q   NWI    1 
7 Natasha Russell                Gordon Graydon - Mississau      28.01 q   NWI    1 
8 Shorna Kay Wilkinson           St. Edmund Campion              28.54 q   NWI    2 
9 Chelsea Grant                  St. Marguerite d'Youville-      28.78     NWI    1 
10 Ellecia Spencer                Cardinal Leger - Brampton       28.83     NWI    2
11 Kamoi McWhinney                St. Marguerite d'Youville-      28.87     NWI    2
12 Haleigh Michalak               St. Paul - Mississauga          28.87     NWI    1
13 Breanna Lee                    Rick Hansen - Mississauga       28.93     NWI    2
14 Michelle O'Shea                Loyola - Mississauga            28.97     NWI    2
15 Celina Pusey                   Lincoln Alexander- Mississ      29.57     NWI    1
--- Janeil Hutchinson              St. Augustine - Brampton          DNS     NWI    1 
Page 18ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
Event 35  Women 200 Meter Dash Junior 
ROPSSAA:  24.41  ! 2010      Khamica Bingham, Heart Lake
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Leya Buchanan                  Our Lady of Mount Carmel-M      25.52     NWI          10
2 Maya Stephens                  St. Roch C.S.S. - Brampton      26.32     NWI           8
3 Maya Genard                    St. Marcellinus - Mississa      26.63     NWI           6
4 Tianna Thomas                  Fletcher's Meadow - Brampt      27.72     NWI           5
5 Taylor Wilson                  Heart Lake - Brampton           27.99     NWI           4
6 Natasha Russell                Gordon Graydon - Mississau      28.32     NWI           3
7 Shorna Kay Wilkinson           St. Edmund Campion              31.30     NWI           2
--- Chyna Watson-Reid              Notre Dame - Brampton             DNS     NWI
Event 36  Men 200 Meter Dash Junior 
ROPSSAA:  21.32  ! 09/05/20  Stephen Alli, Mayfield SS
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Jacob Yearwood                 Cawthra Park - Mississauga      23.66 Q   NWI    6 
2 Joel Neufville                 Fletcher's Meadow - Brampt      23.94 Q   NWI    2 
3 Junior Giles                   Fletcher's Meadow - Brampt      24.21 Q   NWI    5 
4 Norris Spike                   St. Augustine - Brampton        24.51 Q   NWI    3 
5 Douglas Redman                 St. Marcellinus - Mississa      24.64 Q   NWI    1 
6 Curtis Richards                St. Aloysius Gonzaga-Missi      24.73 Q   NWI    4 
7 AJ Palumbo                     Cardinal Leger - Brampton       24.54 Q   NWI    5 
8 Sodiq Ibrahim                  St. Marguerite d'Youville-      24.64 Q   NWI    2 
9 Toney James                    St. Marcellinus - Mississa      24.75 Q   NWI    6 
10 Colin Mackenzie                Turner-Fenton - Brampton        25.01 Q   NWI    4
11 Ejiroghene Mrabure             Our Lady of Mount Carmel-M      25.36 Q   NWI    3
12 Connal DeSouza                 St. Thomas Aquinas  - Bram      25.88 Q   NWI    1
13 Dimitry Giunta                 St. Edmund Campion              24.89 q   NWI    2
14 Lucas Catena                   St. Paul - Mississauga          25.11 q   NWI    5
15 Ryan Leon                      St. Aloysius Gonzaga-Missi      25.18 q   NWI    6
16 Shemar Thomas                  St. Roch C.S.S. - Brampton      25.51 q   NWI    2
17 Christian Mariconda            St. Marguerite d'Youville-      25.56     NWI    3
18 Denzel Mohimi                  Our Lady of Mount Carmel-M      25.57     NWI    5
19 Sheldon Page                   Our Lady of Mount Carmel-M      25.86     NWI    6
20 Marceau Jovin                  Loyola - Mississauga            25.89     NWI    5
21 Darren Pereira                 St. Francis Xavier-Mississ      25.90     NWI    4
22 Gabriel Arpino                 St. Aloysius Gonzaga-Missi      25.93     NWI    4
23 Omar Malcolm                   Bramalea - Brampton             25.97     NWI    5
24 Andre Thames                   Cardinal Leger - Brampton       25.99     NWI    5
25 Jason Jednorog                 Loyola - Mississauga            26.04     NWI    2
26 Elikem Pitt-Doe                St. Joan of Arc - Mississa      26.05     NWI    1
27 Mathusan Thanabalasingha       St. Francis Xavier-Mississ      26.21     NWI    3
28 Shawn Khan                     Erindale - Mississauga          26.24     NWI    3
29 Derrick Agyeman-Duah           St. Marguerite d'Youville-      26.33     NWI    6
30 Kristopher Robinson            St. Roch C.S.S. - Brampton      26.37     NWI    2
31 Genesis Rendorio               Sandalwood Heights - Bramp      26.37     NWI    4
32 Albert Appiah                  Cardinal Leger - Brampton       26.40     NWI    4
33 Tristen Smith                  Bramalea - Brampton             26.43     NWI    3
34 KJ Stoddarf                    Sandalwood Heights - Bramp      26.55     NWI    1
35 Thompson McCallum              The Woodlands - Mississaug      26.57     NWI    1
36 Himivanth Vemputi              Turner-Fenton - Brampton        26.63     NWI    3
37 Sheehan Abeysena               Turner-Fenton - Brampton        26.65     NWI    3
38 Adrian Lodge- Blackwood        Sandalwood Heights - Bramp      27.09     NWI    2
39 James Phan                     Fr Michael Goetz - Mississ      28.18     NWI    4
40 Tremane Tucker                 Cardinal Leger - Brampton       28.29     NWI    1
41 Muhammed Asad Saeed            Fr Michael Goetz - Mississ      29.26     NWI    5
--- Michael Arevalo                St. Martin - Mississauga          DNS     NWI    1 
--- Michael Pang-Oden              St. Martin - Mississauga          DNS     NWI    2 
--- Razvam Andries                 John Fraser - Mississauga         DNS     NWI    4 
--- Seun Ogunleye                  Our Lady of Mount Carmel-M        DNS     NWI    6 
--- Holden Malcolm                 St. Roch C.S.S. - Brampton        DNS     NWI    6 
--- Rayon Samuels                  St. Martin - Mississauga          DNS     NWI    1 
Event 36  Men 200 Meter Dash Junior 
ROPSSAA:  21.32  ! 09/05/20  Stephen Alli, Mayfield SS
Name                           School                          Semis    Wind   H# 
Page 19ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
Semi-Finals 
1 Norris Spike                   St. Augustine - Brampton        23.25 Q   NWI    2 
2 Joel Neufville                 Fletcher's Meadow - Brampt      23.60 Q   NWI    1 
3 Jacob Yearwood                 Cawthra Park - Mississauga      23.32 Q   NWI    2 
4 Colin Mackenzie                Turner-Fenton - Brampton        23.98 Q   NWI    1 
5 Douglas Redman                 St. Marcellinus - Mississa      23.94 Q   NWI    2 
6 Junior Giles                   Fletcher's Meadow - Brampt      24.03 Q   NWI    1 
7 AJ Palumbo                     Cardinal Leger - Brampton       24.21 q   NWI    1 
8 Curtis Richards                St. Aloysius Gonzaga-Missi      24.24 q   NWI    1 
9 Dimitry Giunta                 St. Edmund Campion              24.81     NWI    2 
10 Ryan Leon                      St. Aloysius Gonzaga-Missi      24.83     NWI    1
11 Ejiroghene Mrabure             Our Lady of Mount Carmel-M      24.90     NWI    1
12 Toney James                    St. Marcellinus - Mississa      25.11     NWI    2
13 Connal DeSouza                 St. Thomas Aquinas  - Bram      25.23     NWI    2
14 Shemar Thomas                  St. Roch C.S.S. - Brampton      25.28     NWI    2
15 Lucas Catena                   St. Paul - Mississauga          25.39     NWI    1
--- Sodiq Ibrahim                  St. Marguerite d'Youville-        DNS     NWI    2 
Event 36  Men 200 Meter Dash Junior 
ROPSSAA:  21.32  ! 09/05/20  Stephen Alli, Mayfield SS
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Norris Spike                   St. Augustine - Brampton        23.13     NWI          10
2 Jacob Yearwood                 Cawthra Park - Mississauga      23.17     NWI           8
3 Douglas Redman                 St. Marcellinus - Mississa      23.44     NWI           6
4 Joel Neufville                 Fletcher's Meadow - Brampt      23.45     NWI           5
5 Colin Mackenzie                Turner-Fenton - Brampton        23.82     NWI           4
6 AJ Palumbo                     Cardinal Leger - Brampton       23.83     NWI           3
7 Junior Giles                   Fletcher's Meadow - Brampt      23.95     NWI           2
8 Curtis Richards                St. Aloysius Gonzaga-Missi      23.98     NWI           1
Event 37  Women 400 Meter Dash Junior 
ROPSSAA:  58.21  ! 2010      Naomi Kerr, St. edmund Campion 
Name                           School                         Finals           H# 
Points
Finals
1 Zoey Williams                  Mayfield - Brampton             59.95            4     10
2 Temisan Ariri                  St. Marguerite d'Youville-    1:03.30            4      8
3 Jada Lowe                      St. Thomas Aquinas  - Bram    1:03.31            3      6
4 Janeil Hutchinson              St. Augustine - Brampton      1:03.52            4      5
5 Michelle O'Shea                Loyola - Mississauga          1:04.03            4      4
6 Lena Titov                     Turner-Fenton - Brampton      1:04.58            4      3
7 Vaishnavy Yogarajah            Harold M Brathwaite - Bram    1:04.84            3      2
8 Sophie Lewick                  Cardinal Leger - Brampton     1:05.42            4      1
9 Kaitlyn Gillelan               Mayfield - Brampton           1:05.43            4 
10 Celina Pusey                   Lincoln Alexander- Mississ    1:06.19            4
11 Denisha Sinclair               Our Lady of Mount Carmel-M    1:07.52            2
12 Arthi Vickneswaramoorthy       Harold M Brathwaite - Bram    1:07.75            3
13 Catherine McDougall            Lorne Park - Mississauga      1:08.17            3
14 Alexus Nelson                  Bramalea - Brampton           1:08.27            3
15 Katie Warner                   St. Aloysius Gonzaga-Missi    1:08.40            1
16 Victoria Lee-Kim               St. Francis Xavier-Mississ    1:08.49            3
17 Tharushe Jayaveer              Stephen Lewis - Mississaug    1:09.53            2
18 Emily Fields                   Mentor College - Mississau    1:09.63            1
19 Rachel Amirault                Port Credit - Mississauga     1:09.98            2
20 Michka Lee                     Mississauga - Mississauga     1:10.02            3
21 Jodi Maloles                   Our Lady of Mount Carmel-M    1:10.50            2
22 Rachel Jarvis                  Port Credit - Mississauga     1:11.27            2
23 Valerie Tsang                  Glenforest - Mississauga      1:11.30            1
24 Janelle Forbes                 Turner-Fenton - Brampton      1:11.99            2
25 Natalia Tkach                  Cardinal Leger - Brampton     1:12.78            3
26 Gabriela Villeda               St. Thomas Aquinas  - Bram    1:15.53            2
27 Janine Dsouza                  Our Lady of Mount Carmel-M    1:16.06            2
28 Abbie Oabel                    Philip Pocock - Mississaug    1:23.59            1
--- Olivia Ghosh                   John Fraser - Mississauga         DNS            1 
Event 38  Men 400 Meter Dash Junior 
ROPSSAA:  50.00  ! 2000      Jermaine Kelly, BCSS 
Page 20ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
Name School  Finals H# 
Points
Finals
1 Joel Neufville                 Fletcher's Meadow - Brampt      51.27            4     10
2 Jacob Yearwood                 Cawthra Park - Mississauga      51.32            4      8
3 Curtis Richards                St. Aloysius Gonzaga-Missi      52.44            4      6
4 Alexander Zaranek              Our Lady of Mount Carmel-M      52.74            4      5
5 Douglas Redman                 St. Marcellinus - Mississa      53.30            4      4
6 AJ Palumbo                     Cardinal Leger - Brampton       53.34            4      3
7 Myles Gardiner                 St. Marcellinus - Mississa      53.87            4      2
8 Dimitry Giunta                 St. Edmund Campion              54.02            4      1
9 Manvir Samra                   Chinguacousy - Brampton         54.37            3 
10 Mathew Wilson                  Lincoln Alexander- Mississ      54.59            3
11 CJ Williams                    Our Lady of Mount Carmel-M      54.70            2
12 Thompson McCallum              The Woodlands - Mississaug      55.02            3
13 Christoher Lee                 Gordon Graydon - Mississau      55.47            2
14 Alex Godden                    Notre Dame - Brampton           55.58            3
15 David Yin                      The Woodlands - Mississaug      55.63            3
16 Darren Rodrigues               St. Francis Xavier-Mississ      56.26            2
17 Nathan Frimpong                St. Roch C.S.S. - Brampton      56.35            2
18 Dominic Gargala                Loyola - Mississauga            56.44            2
19 Gabriel Arpino                 St. Aloysius Gonzaga-Missi      57.50            3
20 Adrian Beckford                Cardinal Leger - Brampton       58.01            3
21 Gregory Butler                 St. Aloysius Gonzaga-Missi      58.26            2
22 Lucas Steger                   Lorne Park - Mississauga        58.28            1
23 Pritpal Dhanda                 Brampton Centennial - Bram      58.75            2
24 David Misiak                   St. Martin - Mississauga        58.76            1
25 Tremane Tucker                 Cardinal Leger - Brampton       59.11            2
26 Blair Halenda                  Port Credit - Mississauga       59.13            1
27 Brady Simpson                  St. Michael S.S.              1:00.22            1
28 Jayant Rai                     Gordon Graydon - Mississau    1:00.68            1
29 Razvam Andries                 John Fraser - Mississauga     1:01.07            1
30 Matthew Manbodh                Notre Dame - Brampton         1:03.05            1
--- Brandon Douglas                Stephen Lewis - Mississaug        DNS            3 
--- Nicholas Panchoo               Lincoln Alexander- Mississ        DNS            1 
Event 39  Women 800 Meter Run Junior
ROPSSAA:2:17.58  ! 2003      Kate van Buskirk, TF 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Nicole Duic                    St. Marcellinus - Mississa    2:33.36                  10
2 Rachel Clark                   Clarkson - Mississauga        2:33.84                   8
3 Raquel Castro                  St. Aloysius Gonzaga-Missi    2:35.41                   6
4 Vaishnavy Yogarajah            Harold M Brathwaite - Bram    2:39.12                   5
5 Sophie Lewick                  Cardinal Leger - Brampton     2:39.99                   4
6 Nadine Edney                   Our Lady of Mount Carmel-M    2:40.02                   3
7 Denisha Sinclair               Our Lady of Mount Carmel-M    2:43.05                   2
8 Bianca Pereira                 Fr Michael Goetz - Mississ    2:45.26                   1
9 Victoria Liu                   Turner-Fenton - Brampton      2:47.09
10 Kaitlyn Gillelan               Mayfield - Brampton           2:47.32 
11 Emily Fields                   Mentor College - Mississau    2:49.43 
12 Breanne Bhinder                Brampton Christian - Caled    2:50.18 
13 Victoria Lee-Kim               St. Francis Xavier-Mississ    2:50.77 
14 Natalie Takeuchi               Turner-Fenton - Brampton      2:50.93 
15 Maryam Mohamed                 Central Peel - Brampton       2:50.98 
16 Katarina Milanovich            St. Marcellinus - Mississa    2:52.37 
17 Katherine Coyne                St. Aloysius Gonzaga-Missi    2:52.96 
18 Magdalena Ziemnicki            Cardinal Leger - Brampton     2:57.05 
19 Stephanie Hughes               Clarkson - Mississauga        2:59.12 
20 Jillian Ubando                 Turner-Fenton - Brampton      2:59.14 
21 JueXia He                      Glenforest - Mississauga      2:59.17 
22 Tiana Maltese                  Philip Pocock - Mississaug    3:02.26 
--- Alexis Yang                    Our Lady of Mount Carmel-M        DNS
--- Bianca Hosang                  St. Edmund Campion                DNS
Event 40  Men 800 Meter Run Junior
ROPSSAA:1:57.70  ! 1994      Matt White, FGTZ 
Name                           School                         Finals
Points
Page 21ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
Finals
1 Justin Moakler                 Brampton Centennial - Bram    2:00.42                  10
2 Alexander Zaranek              Our Lady of Mount Carmel-M    2:02.55                   8
3 Michael Kaca                   Philip Pocock - Mississaug    2:03.17                   6
4 Dimitry Giunta                 St. Edmund Campion            2:05.38                   5
5 Conner McMillan                Cawthra Park - Mississauga    2:05.90                   4
6 Manvir Samra                   Chinguacousy - Brampton       2:07.67                   3
7 Darren Rodrigues               St. Francis Xavier-Mississ    2:08.51                   2
8 Marco Pereira                  St. Marcellinus - Mississa    2:08.69                   1
9 Mathew Wilson                  Lincoln Alexander- Mississ    2:11.25
10 AJ Palumbo                     Cardinal Leger - Brampton     2:15.62 
11 Yi Ming Zhao                   Stephen Lewis - Mississaug    2:15.63 
12 Keegan Oliver                  Lincoln Alexander- Mississ    2:17.53 
13 Dondre Morris                  Sandalwood Heights - Bramp    2:18.58 
14 Kunal Mehta                    Stephen Lewis - Mississaug    2:18.70 
15 Amit Sharma                    Chinguacousy - Brampton       2:19.54 
16 Albert Xie                     Cawthra Park - Mississauga    2:20.08 
17 Nicholas Vukelic               St. Aloysius Gonzaga-Missi    2:20.89 
18 Sean Locke                     Lorne Park - Mississauga      2:21.70 
19 Eric Cecchin                   St. Aloysius Gonzaga-Missi    2:22.21 
20 Justin Leon                    Port Credit - Mississauga     2:23.56 
21 Charlie Dobbins                St. Paul - Mississauga        2:23.82 
22 Heet Sheth                     The Woodlands - Mississaug    2:23.87 
23 Elisha Kazibwe                 Cardinal Leger - Brampton     2:24.10 
24 Scott Hladun                   Stephen Lewis - Mississaug    2:24.51 
25 Jermey Cosson-Martin           Mentor College - Mississau    2:25.49 
26 Nainesh Prajaputi              Gordon Graydon - Mississau    2:27.35 
27 Prateik Murali                 Turner-Fenton - Brampton      2:27.44 
28 Nicolas Muir                   Mayfield - Brampton           2:27.73 
29 Zachary Silva                  Cardinal Leger - Brampton     2:29.41 
30 Justin Realejo                 St. Aloysius Gonzaga-Missi    2:37.05 
31 Dominic Bowman                 Notre Dame - Brampton         2:42.42 
--- Lucas Steger                   Lorne Park - Mississauga          DNS
--- Tristan Evans                  Applewood Hts  - Mississau        DNS
--- Shane Caufield                 Our Lady of Mount Carmel-M        DNS
--- David Barak                    St. Thomas Aquinas  - Bram        DNS
--- Sean Boyne                     Notre Dame - Brampton             DNS
--- Matthew Manbodh                Notre Dame - Brampton             DNS
--- Michael Anders                 St. Thomas Aquinas  - Bram        DNS
Event 41  Women 1500 Meter Run Junior 
ROPSSAA:4:51.30  ! 1993      Katerina Jircik, PC
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Cailie McGuire                 Loyola - Mississauga          4:59.57                  10
2 Rachel Clark                   Clarkson - Mississauga        5:15.10                   8
3 Raquel Castro                  St. Aloysius Gonzaga-Missi    5:16.77                   6
4 Sierra Kellar                  Our Lady of Mount Carmel-M    5:26.96                   5
5 Tiana Mistry                   St. Joan of Arc - Mississa    5:28.45                   4
6 Mackenzie Koop                 John Fraser - Mississauga     5:28.83                   3
7 Nicole Duic                    St. Marcellinus - Mississa    5:35.98                   2
8 Stephanie LowSin               St. Marcellinus - Mississa    5:37.72                   1
9 Serena Shukla                  Streetsville S S              5:48.12
10 Magdalena Ziemnicki            Cardinal Leger - Brampton     5:49.13 
11 Monica Frejlich                St. Paul - Mississauga        6:02.40 
12 Tiana Maltese                  Philip Pocock - Mississaug    6:04.38 
13 Heather Moore                  Cardinal Leger - Brampton     6:16.30 
14 Stephanie Hughes               Clarkson - Mississauga        6:19.46 
--- Maryam Mohamed                 Central Peel - Brampton           DNS
--- JueXia He                      Glenforest - Mississauga          DNS
Event 42  Men 1500 Meter Run Junior 
ROPSSAA:4:06.80  ! 1999      Nick Cafaro, MAY 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Justin Moakler                 Brampton Centennial - Bram    4:10.79                  10
2 Aidan Zagar                    Mayfield - Brampton           4:13.91                   8
Page 22ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
3 Michael Kaca Philip Pocock - Mississaug    4:18.78 6
4 Darren Rodrigues               St. Francis Xavier-Mississ    4:26.12                   5
5 Nicholas Vukelic               St. Aloysius Gonzaga-Missi    4:26.46                   4
6 Marco Pereira                  St. Marcellinus - Mississa    4:28.33                   3
7 Abhishek Joshi                 Chinguacousy - Brampton       4:32.87                   2
8 Jordan Stanford                Cawthra Park - Mississauga    4:36.99                   1
9 Amit Sharma                    Chinguacousy - Brampton       4:39.03
10 Sean Locke                     Lorne Park - Mississauga      4:40.09 
11 Yi Ming Zhao                   Stephen Lewis - Mississaug    4:41.63 
12 Sandeep Prabhakar              Chinguacousy - Brampton       4:42.35 
13 Conner McMillan                Cawthra Park - Mississauga    4:42.66 
14 Justin Leon                    Port Credit - Mississauga     4:43.25 
15 Harvinder Aujla                Chinguacousy - Brampton       4:43.50 
16 Christopher Thistle            Cardinal Leger - Brampton     4:46.41 
17 Tristan Evans                  Applewood Hts  - Mississau    4:46.65 
18 Heet Sheth                     The Woodlands - Mississaug    4:47.28 
19 Jack Grant                     Mayfield - Brampton           4:52.58 
20 KJ Stoddarf                    Sandalwood Heights - Bramp    4:54.08 
21 Eric Cecchin                   St. Aloysius Gonzaga-Missi    4:54.49 
22 Justin Quirk                   St. Paul - Mississauga        4:55.08 
23 Jermey Cosson-Martin           Mentor College - Mississau    4:55.11 
24 Brandon Rufino                 St. Edmund Campion            4:55.99 
25 Brandon Carter                 St. Paul - Mississauga        4:56.45 
26 Alex Felendzer                 Fr Michael Goetz - Mississ    4:58.77 
27 Zachary Silva                  Cardinal Leger - Brampton     4:59.36 
28 Justin Realejo                 St. Aloysius Gonzaga-Missi    5:10.71 
29 Branko Mijic                   Fr Michael Goetz - Mississ    5:12.65 
30 Nicholas Kraczynski            Loyola - Mississauga          5:21.63 
31 Sawyer Blomme                  St. Paul - Mississauga        5:30.90 
Event 43  Women 3000 Meter Run Junior 
ROPSSAA:0:30.80  ! 1993      Katerina Jircik, PC
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Cailie McGuire                 Loyola - Mississauga         10:56.61                  10
2 Raquel Castro                  St. Aloysius Gonzaga-Missi   11:32.60                   8
3 Tiana Mistry                   St. Joan of Arc - Mississa   12:02.32                   6
4 Rachel Clark                   Clarkson - Mississauga       12:13.79                   5
5 Stephanie LowSin               St. Marcellinus - Mississa   12:17.08                   4
6 Sierra Kellar                  Our Lady of Mount Carmel-M   12:17.09                   3
7 Kashada Hadaway                Fletcher's Meadow - Brampt   12:45.03                   2
8 Magdalena Ziemnicki            Cardinal Leger - Brampton    12:47.12                   1
9 Serena Shukla                  Streetsville S S             12:56.24
10 Monica Frejlich                St. Paul - Mississauga       13:42.20 
11 JueXia He                      Glenforest - Mississauga     13:50.24 
12 Stephanie Hughes               Clarkson - Mississauga       13:58.48 
13 Carrie Fallows                 Streetsville S S             14:13.72 
14 Heather Moore                  Cardinal Leger - Brampton    15:01.35 
15 Devika Matkar                  Stephen Lewis - Mississaug   16:14.23 
--- Kristy Cook                    Turner-Fenton - Brampton          DNS
Event 44  Men 3000 Meter Run Junior 
ROPSSAA:8:47.39  ! 1991      Faizel Emmamauelle, PC 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Justin Moakler                 Brampton Centennial - Bram    9:33.57                  10
2 Nicholas Vukelic               St. Aloysius Gonzaga-Missi    9:47.77                   8
3 Scott LaBella                  Loyola - Mississauga         10:01.19                   6
4 Abhishek Joshi                 Chinguacousy - Brampton      10:09.25                   5
5 Harvinder Aujla                Chinguacousy - Brampton      10:11.37                   4
6 Sean Locke                     Lorne Park - Mississauga     10:22.99                   3
7 Sandeep Prabhakar              Chinguacousy - Brampton      10:38.53                   2
8 Justin Leon                    Port Credit - Mississauga    10:39.61                   1
9 Christopher Thistle            Cardinal Leger - Brampton    10:48.22
10 Yi Ming Zhao                   Stephen Lewis - Mississaug   10:53.70 
11 Brandon Rufino                 St. Edmund Campion           10:56.59 
12 Scott Hladun                   Stephen Lewis - Mississaug   10:58.82 
13 Charlie Dobbins                St. Paul - Mississauga       10:58.86 
Page 23ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
14 Justin Quirk  St. Paul - Mississauga 11:01.06 
15 Heet Sheth                     The Woodlands - Mississaug   11:10.27 
16 Albert Xie                     Cawthra Park - Mississauga   11:12.69 
17 Jermey Cosson-Martin           Mentor College - Mississau   11:18.91 
18 Alex Felendzer                 Fr Michael Goetz - Mississ   11:27.68 
19 Eric Cecchin                   St. Aloysius Gonzaga-Missi   11:29.82 
20 Tristan Wensley                Clarkson - Mississauga       11:32.74 
21 Branko Mijic                   Fr Michael Goetz - Mississ   11:48.57 
22 Jack Grant                     Mayfield - Brampton          12:17.86 
23 Joshua McPherson               Cawthra Park - Mississauga   12:21.22 
24 Devins Owens                   Humberview - Bolton          12:27.33 
25 Taimar Tomlison                Fletcher's Meadow - Brampt   12:52.42 
--- Aidan Zagar                    Mayfield - Brampton               DNS
--- Joey Hatem                     St. Roch C.S.S. - Brampton        DNS
Event 45  Women 80 Meter Hurdles Junior 
ROPSSAA:  11.50  ! 1988      Heather Korol, APP 
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Anna Wojtis                    Philip Pocock - Mississaug      12.85 Q   NWI    2 
2 Zoey Williams                  Mayfield - Brampton             13.58 Q   NWI    1 
3 Natasha Russell                Gordon Graydon - Mississau      12.89 Q   NWI    2 
4 Latoni Figueroa                St. Augustine - Brampton        13.93 Q   NWI    1 
5 Jen Hill                       St. Marcellinus - Mississa      13.78 Q   NWI    2 
6 Melody Wing                    St. Augustine - Brampton        14.12 Q   NWI    1 
7 Rose Budisa                    Philip Pocock - Mississaug      14.34 q   NWI    2 
8 Samantha Hasbum                St. Aloysius Gonzaga-Missi      15.24 q   NWI    2 
9 Regine Leonardo                St. Francis Xavier-Mississ      15.57     NWI    1 
10 Olivera Kralj                  Mentor College - Mississau      15.83     NWI    2
11 Rebecca Jackson                Lorne Park - Mississauga        15.84     NWI    2
12 Kasia Palkowski                St. Aloysius Gonzaga-Missi      17.97     NWI    1
--- Ola Pytkowski                  Lorne Park - Mississauga          DNS     NWI    1 
--- Vanessa Korolas                Fr Michael Goetz - Mississ        DNS     NWI    1 
Event 45  Women 80 Meter Hurdles Junior 
ROPSSAA:  11.50  ! 1988      Heather Korol, APP 
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Natasha Russell                Gordon Graydon - Mississau      12.81     NWI          10
2 Anna Wojtis                    Philip Pocock - Mississaug      12.85     NWI           8
3 Zoey Williams                  Mayfield - Brampton             13.21     NWI           6
4 Jen Hill                       St. Marcellinus - Mississa      13.79     NWI           5
5 Melody Wing                    St. Augustine - Brampton        14.11     NWI           4
6 Rose Budisa                    Philip Pocock - Mississaug      14.33     NWI           3
7 Latoni Figueroa                St. Augustine - Brampton        14.68     NWI           2
--- Samantha Hasbum                St. Aloysius Gonzaga-Missi        DNS     NWI
Event 46  Men 100 Meter Hurdles Junior
ROPSSAA:  14.64  ! 2006      Leonae Nichol, Applewood 
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Emmanuel Kusi-Aquah            St. Marcellinus - Mississa      15.81 Q   NWI    3 
2 Anderson Do                    Erindale - Mississauga          16.19 Q   NWI    1 
3 Dwayne McIntosh                St. Marcellinus - Mississa      16.53 Q   NWI    2 
4 Matthew Cartating              Fr Michael Goetz - Mississ      16.41 Q   NWI    1 
5 John Filaber                   Philip Pocock - Mississaug      16.99 Q   NWI    3 
6 Kristian McCarthy              St. Marcellinus - Mississa      17.19 Q   NWI    2 
7 Himivanth Vemputi              Turner-Fenton - Brampton        17.24 q   NWI    2 
8 Matt Kim                       Lorne Park - Mississauga        17.77 q   NWI    1 
9 Avery Fletcher                 Cawthra Park - Mississauga      18.18     NWI    2 
10 Temitope Oduyemi               Lorne Park - Mississauga        18.75     NWI    3
11 Jake Sparks                    Erindale - Mississauga          18.76     NWI    1
12 Frank Tran                     Turner-Fenton - Brampton        19.19     NWI    3
13 Stefan Knight                  St. Marcellinus - Mississa      19.24     NWI    3
14 Jayant Rai                     Gordon Graydon - Mississau      19.69     NWI    1
15 Khalil Fletcher-Chong          Fletcher's Meadow - Brampt      20.41     NWI    2
--- Pritpal Dhanda                 Brampton Centennial - Bram         DQ     NWI    1 
--- Mathusan Thanabalasingha       St. Francis Xavier-Mississ        DNS     NWI    3 
Page 24ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
--- Darian Scherbluk Fr Michael Goetz - Mississ  DNS NWI 2 
--- Daniel Linardic                Cardinal Leger - Brampton         DNS     NWI    1 
--- Blair Halenda                  Port Credit - Mississauga         DNS     NWI    2 
--- Jermaine Cameron               St. Augustine - Brampton          DNS     NWI    3 
Event 46  Men 100 Meter Hurdles Junior
ROPSSAA:  14.64  ! 2006      Leonae Nichol, Applewood 
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Emmanuel Kusi-Aquah            St. Marcellinus - Mississa      15.50     NWI          10
2 Kristian McCarthy              St. Marcellinus - Mississa      16.12     NWI           8
3 Anderson Do                    Erindale - Mississauga          16.31     NWI           6
4 Matthew Cartating              Fr Michael Goetz - Mississ      16.39     NWI           5
5 Dwayne McIntosh                St. Marcellinus - Mississa      16.64     NWI           4
6 John Filaber                   Philip Pocock - Mississaug      16.71     NWI           3
7 Himivanth Vemputi              Turner-Fenton - Brampton        17.90     NWI           2
--- Matt Kim                       Lorne Park - Mississauga          DNS     NWI
Event 47  Women 300 Meter Hurdles Junior
ROPSSAA:  47.10  ! 1991      Melissa Dore, MAY
Name                           School                         Finals           H# 
Points
Finals
1 Vanessa Korolas                Fr Michael Goetz - Mississ      46.78 !          2     10
2 Sara Villani                   Brampton Christian - Caled      48.43            2      8
3 Nadine Edney                   Our Lady of Mount Carmel-M      48.55            2      6
4 Zoey Williams                  Mayfield - Brampton             48.89            1      5
5 Jillian Newton                 Mayfield - Brampton             52.47            2      4
6 Rachel Amirault                Port Credit - Mississauga       53.26            2      3
7 Rachel Jarvis                  Port Credit - Mississauga       53.28            1      2
8 Catherine McDougall            Lorne Park - Mississauga        55.05            1      1
9 Jada Lowe                      St. Thomas Aquinas  - Bram      56.48            2 
10 Shorna Kay Wilkinson           St. Edmund Campion              58.47            2
11 Denisha Sinclair               Our Lady of Mount Carmel-M    1:01.62            2
--- Nicole Fieduna                 Lorne Park - Mississauga          DNS            1 
--- Jemela Dos Santos              St. Edmund Campion                DNS            1 
--- Monika Niebrzydowski           Our Lady of Mount Carmel-M        DNS            1 
Event 48  Men 300 Meter Hurdles Junior
ROPSSAA:  39.40  ! 1998      Anthony Quan, CHING
Name                           School                         Finals           H# 
Points
Finals
1 Jordan Stanford                Cawthra Park - Mississauga      42.72            3     10
2 Alex Godden                    Notre Dame - Brampton           43.13            3      8
3 Emmanuel Kusi-Aquah            St. Marcellinus - Mississa      43.23            3      6
4 Elvis Hermiz                   John Fraser - Mississauga       44.61            3      5
5 Anderson Do                    Erindale - Mississauga          44.77            2      4
6 David Yin                      The Woodlands - Mississaug      44.89            3      3
7 Sheldon Page                   Our Lady of Mount Carmel-M      45.17            3      2
8 Kristian McCarthy              St. Marcellinus - Mississa      45.83            2      1
9 Pritpal Dhanda                 Brampton Centennial - Bram      46.41            2 
10 John Filaber                   Philip Pocock - Mississaug      46.72            3
11 CJ Williams                    Our Lady of Mount Carmel-M      47.31            2
12 Jake Sparks                    Erindale - Mississauga          47.33            2
13 Lucas Steger                   Lorne Park - Mississauga        47.37            2
14 Marceau Jovin                  Loyola - Mississauga            48.29            3
15 Tristen Smith                  Bramalea - Brampton             49.17            1
16 Mirza Hisham                   Gordon Graydon - Mississau      54.69            1
--- Darian Scherbluk               Fr Michael Goetz - Mississ        DNS            1 
--- Matt Kim                       Lorne Park - Mississauga          DNS            1 
Event 49  Women High Jump Junior
ROPSSAA:  1.68m  ! 2004      Heather Hamilton, ZAGA 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
Page 25ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
1 Chelsea Herman St. Augustine - Brampton  1.57m 10
2 Anna Wojtis                    Philip Pocock - Mississaug      1.54m                   8
3 Vickisha Annerville            Harold M Brathwaite - Bram      1.51m                   6
4 Emilia Grala                   Our Lady of Mount Carmel-M      1.45m                   5
5 Melissa Martins                Philip Pocock - Mississaug     J1.45m                   4
6 Avernell William               St. Marguerite d'Youville-      1.40m                   3
7 Alyssa Baumgartner             Mentor College - Mississau     J1.40m
1.0 
7 Melissa Wegrzyn                Holy Name of Mary College      J1.40m
1.0 
9 Rose Budisa                    Philip Pocock - Mississaug     J1.40m
10 Latoni Figueroa                St. Augustine - Brampton       J1.40m 
11 Anna Subic                     St. Francis Xavier-Mississ      1.30m 
--- Candice Scopa                  Philip Pocock - Mississaug         NH
--- Tatiana Wallace                Fletcher's Meadow - Brampt        SCR
Event 50  Men High Jump Junior
ROPSSAA:  2.02m  ! 1995      Jason Rhule, John Fraser 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Paul Galas                     Our Lady of Mount Carmel-M      1.92m                  10
2 Daniel Linardic                Cardinal Leger - Brampton       1.89m                   8
3 Kyle Patrick                   St. Marcellinus - Mississa      1.65m                   6
4 Ralph Lopez                    St. Joan of Arc - Mississa      1.60m                   5
5 Andy La                        St. Marcellinus - Mississa      1.55m                   4
6 Shaquille Nugent               St. Edmund Campion             J1.55m                   3
7 Jermaine Cameron               St. Augustine - Brampton       J1.55m                   2
8 Frankie Mete                   St. Francis Xavier-Mississ     J1.55m                   1
9 Spencer Bailey                 St. Joseph - Mississauga       J1.55m
10 Christian Jones                St. Augustine - Brampton        1.50m 
--- Preston BrasierFletcher        Mississauga - Mississauga         SCR
--- Sean Hawton                    Humberview - Bolton               SCR
Event 51  Women Pole Vault Junior 
ROPSSAA:  2.40m  ! 2009      Andrea Picco, St. Marcellinus
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Sarah Boyd                     St. Marcellinus - Mississa      1.85m                  10
2 Bailey Chuang                  St. Marcellinus - Mississa     J1.85m                   8
3 Simrin Sarin                   St. Marcellinus - Mississa      1.75m
5.0 
3 Sarah Beney                    St. Marcellinus - Mississa      1.75m
5.0 
Event 52  Men Pole Vault Junior 
ROPSSAA:  3.50m  ! 1988      Joe Lambert, BRAM
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Andy La                        St. Marcellinus - Mississa      2.70m                  10
2 Chris Odetoyinbo               St. Marcellinus - Mississa     J2.70m                   8
3 Alex Carbone                   St. Marcellinus - Mississa      2.45m                   6
Event 53  Women Long Jump Junior
ROPSSAA:  5.56m  ! 1988      Sandra Douglas, MSTR 
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Chelsea Herman                 St. Augustine - Brampton        4.99m     NWI          10
2 Sara Villani                   Brampton Christian - Caled      4.95m     NWI           8
3 Emilia Grala                   Our Lady of Mount Carmel-M      4.91m     NWI           6
4 Erica Voss                     Mentor College - Mississau      4.88m     NWI           5
5 Alexandra Post                 Gordon Graydon - Mississau      4.76m     NWI           4
6 Taylor Wilson                  Heart Lake - Brampton           4.73m     NWI           3
7 LeShe Wedderburn               St. Edmund Campion              4.69m     NWI           2
8 Danika Young                   Bramalea - Brampton             4.61m     NWI           1
Page 26ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
9 Rabjot Gill  Brampton Christian - Caled  4.55m NWI
10 Raphaela Amarioarei            St. Aloysius Gonzaga-Missi      4.50m     NWI 
11 Anna Wojtis                    Philip Pocock - Mississaug      4.44m     NWI 
12 Connie Zhang                   Glenforest - Mississauga        4.43m     NWI 
13 Michka Lee                     Mississauga - Mississauga       4.42m     NWI 
14 Alice Li                       Gordon Graydon - Mississau      4.38m     NWI 
15 Melody Wing                    St. Augustine - Brampton        4.34m     NWI 
16 Latoni Figueroa                St. Augustine - Brampton        4.30m     NWI 
17 Ann-Neshia Mitchell-Hugh       St. Augustine - Brampton        4.26m     NWI 
18 Bianca Pereira                 Fr Michael Goetz - Mississ      4.24m     NWI 
19 Vickisha Annerville            Harold M Brathwaite - Bram      4.21m     NWI 
20 Jemela Dos Santos              St. Edmund Campion              4.19m     NWI 
21 Jada Lowe                      St. Thomas Aquinas  - Bram      4.10m     NWI 
22 Vanessa Branco                 St. Joseph - Mississauga        4.05m     NWI 
23 Carrie Fallows                 Streetsville S S                4.03m     NWI 
24 Alexis Torres                  St. Aloysius Gonzaga-Missi      4.02m     NWI 
25 Samantha Huyhn                 Gordon Graydon - Mississau      3.90m     NWI 
26 Candice Scopa                  Philip Pocock - Mississaug      3.85m     NWI 
27 Tianna Thomas                  Fletcher's Meadow - Brampt      3.64m     NWI 
28 Eboni Ledford                  Fletcher's Meadow - Brampt      3.04m     NWI 
--- Avernell William               St. Marguerite d'Youville-         ND     NWI
--- Katelyn Costa                  St. Joseph - Mississauga           ND     NWI
--- Ranya Taher                    Fr Michael Goetz - Mississ        SCR     NWI
Event 54  Men Long Jump Junior
ROPSSAA:  6.69m  ! 1991      Granville Mayers, The Woodlands
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Brian Obonna                   St. Augustine - Brampton        6.18m     NWI          10
2 Jermaine Cameron               St. Augustine - Brampton        6.12m     NWI           8
3 Christoher Lee                 Gordon Graydon - Mississau      6.05m     NWI           6
4 Omar Malcolm                   Bramalea - Brampton             5.92m     NWI           5
5 Daniel Zovic                   St. Thomas Aquinas  - Bram      5.90m     NWI           4
6 Nathan Frimpong                St. Roch C.S.S. - Brampton      5.71m     NWI           3
7 Caleb Larrier                  Mentor College - Mississau      5.61m     NWI           2
8 Ivan Azucena                   St. Marcellinus - Mississa      5.45m     NWI           1
9 Spencer Bailey                 St. Joseph - Mississauga        5.37m     NWI
10 Pierresen Grant                Sandalwood Heights - Bramp      5.28m     NWI 
11 Bryan Fonseca                  St. Joan of Arc - Mississa      5.26m     NWI 
12 Harold Huang                   Philip Pocock - Mississaug      5.24m     NWI 
13 Nicholas Kraczynski            Loyola - Mississauga            5.23m     NWI 
14 Elisha Kazibwe                 Cardinal Leger - Brampton       5.22m     NWI 
15 Adrian Lodge- Blackwood        Sandalwood Heights - Bramp      5.16m     NWI 
15 Dominic Gargala                Loyola - Mississauga            5.16m     NWI 
17 Shaquille Nugent               St. Edmund Campion              5.14m     NWI 
18 Connal DeSouza                 St. Thomas Aquinas  - Bram      4.96m     NWI 
19 Steven deSousa                 St. Joseph - Mississauga        4.86m     NWI 
19 Joshua Majewski                Port Credit - Mississauga       4.86m     NWI 
21 Dalmu Kamazuka                 Fr Michael Goetz - Mississ      4.81m     NWI 
22 Anderson Do                    Erindale - Mississauga          4.70m     NWI 
23 Elikem Pitt-Doe                St. Joan of Arc - Mississa      4.52m     NWI 
24 James Phan                     Fr Michael Goetz - Mississ      4.49m     NWI 
25 Frank Tran                     Turner-Fenton - Brampton        4.24m     NWI 
26 Malachi Davis                  St. Marcellinus - Mississa      4.22m     NWI 
27 Pierce Morrison-Thompson       St. Aloysius Gonzaga-Missi      3.68m     NWI 
--- Shawn Khan                     Erindale - Mississauga           FOUL
--- Nick Luchak                    Our Lady of Mount Carmel-M       FOUL
--- Tom Peake                      Lorne Park - Mississauga         FOUL
--- Tristen Smith                  Bramalea - Brampton              FOUL
--- Preston BrasierFletcher        Mississauga - Mississauga         SCR     NWI
--- Mike Dike                      St. Marguerite d'Youville-        SCR     NWI
--- Joseph Lim                     St. Joan of Arc - Mississa        SCR     NWI
--- Daniel Frederick               Brampton Christian - Caled        SCR     NWI
--- Khalil Fletcher-Chong          Fletcher's Meadow - Brampt        SCR     NWI
--- Dominykas Grigntis             St. Martin - Mississauga          SCR     NWI
--- Matthew Cartating              Fr Michael Goetz - Mississ        SCR     NWI
--- Shakeape Elliotte-Mohame       Gordon Graydon - Mississau        SCR     NWI
Event 55  Women Triple Jump Junior
ROPSSAA: 11.17m  ! 1991      Michelle Hastick, BRAM 
Page 27ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
Name School  Finals Wind
Points
Finals
1 Erica Voss                     Mentor College - Mississau     10.94m     NWI          10
2 Sara Villani                   Brampton Christian - Caled     10.84m     NWI           8
3 LeShe Wedderburn               St. Edmund Campion             10.49m     NWI           6
4 Emilia Grala                   Our Lady of Mount Carmel-M     10.37m     NWI           5
5 Vanessa Korolas                Fr Michael Goetz - Mississ     10.23m     NWI           4
6 Katelyn Costa                  St. Joseph - Mississauga       10.06m     NWI           3
7 Kamoi McWhinney                St. Marguerite d'Youville-      9.77m     NWI           2
8 Jemela Dos Santos              St. Edmund Campion              9.35m     NWI           1
9 Innex Cheung                   Applewood Hts  - Mississau      8.75m     NWI
9 Raphaela Amarioarei            St. Aloysius Gonzaga-Missi      8.75m     NWI
11 Rabjot Gill                    Brampton Christian - Caled      8.51m     NWI 
12 Tianna Thomas                  Fletcher's Meadow - Brampt      8.46m     NWI 
13 Jessica Renaud                 Loyola - Mississauga            8.40m     NWI 
14 Alexis Torres                  St. Aloysius Gonzaga-Missi      8.02m     NWI 
15 Cassandra Bagin                Robert F. Hall - Caledon E      7.96m     NWI 
16 Ola Pytkowski                  Lorne Park - Mississauga        7.54m     NWI 
Event 56  Men Triple Jump Junior
ROPSSAA: 13.65m  ! 2011      George Skinner, St. Augustine
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Dejon Brissett                 Loyola - Mississauga           12.98m     NWI          10
2 Brian Obonna                   St. Augustine - Brampton       12.76m     NWI           8
3 Caleb Larrier                  Mentor College - Mississau     12.49m     NWI           6
4 Spencer Bailey                 St. Joseph - Mississauga       11.59m     NWI           5
5 Anmol Dhillon                  Brampton Christian - Caled     11.37m     NWI           4
6 Ivan Azucena                   St. Marcellinus - Mississa     11.34m     NWI           3
7 James Heslinga                 Brampton Christian - Caled     11.32m     NWI           2
8 Christian Grillo               Mayfield - Brampton            11.18m     NWI           1
9 Swagat Soni                    Turner-Fenton - Brampton       10.84m     NWI
10 Tom Peake                      Lorne Park - Mississauga       10.63m     NWI 
11 Harold Huang                   Philip Pocock - Mississaug     10.57m     NWI 
12 Antonio Marasigan              St. Joseph - Mississauga       10.54m     NWI 
13 Bryan Fonseca                  St. Joan of Arc - Mississa     10.52m     NWI 
14 Joshua Majewski                Port Credit - Mississauga      10.51m     NWI 
15 Blair Halenda                  Port Credit - Mississauga      10.50m     NWI 
16 John Filaber                   Philip Pocock - Mississaug     10.45m     NWI 
17 Daniel Frederick               Brampton Christian - Caled     10.17m     NWI 
18 Zafer Qasabji                  Stephen Lewis - Mississaug     10.10m     NWI 
19 Shakeape Elliotte-Mohame       Gordon Graydon - Mississau      9.81m     NWI 
19 Sean Hawton                    Humberview - Bolton             9.81m     NWI 
21 Cedric Cansino                 St. Edmund Campion              9.64m     NWI 
22 Nicholas Kraczynski            Loyola - Mississauga            8.97m     NWI 
23 Pierce Morrison-Thompson       St. Aloysius Gonzaga-Missi      8.29m     NWI 
Event 57  Women Shot Put Junior 
ROPSSAA: 10.74m  ! 2011      Chelsea Braithwaite, Heart Lake
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Shaylisha Colley               St. Edmund Campion              9.78m                  10
2 Tatania Ruiz                   St. Marcellinus - Mississa      9.66m                   8
3 Carine Djaiani                 Mentor College - Mississau      9.05m                   6
4 Rachel D'Arsie                 Cawthra Park - Mississauga      8.66m                   5
5 Larysa Bablak                  Philip Pocock - Mississaug      8.65m                   4
6 Anne Campbell                  Philip Pocock - Mississaug      8.44m                   3
7 Vanessa Ivenso                 St. Francis Xavier-Mississ      8.14m                   2
8 Samantha Beltran               Streetsville S S                7.93m                   1
9 Sisi Akhigbe                   St. Edmund Campion              7.75m
10 Rebekah Gomes                  St. Marcellinus - Mississa      7.59m 
11 Delaine Wright                 Our Lady of Mount Carmel-M      7.48m 
12 Brieanna Lemonius              Our Lady of Mount Carmel-M      7.32m 
13 Cassandra Karpiuk              Our Lady of Mount Carmel-M      6.93m 
Event 58  Men Shot Put Junior 
Page 28ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
ROPSSAA: 16.64m  ! 2010  John Krzyszkowski, Port Credit 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Williams Omiyi                 St. Aloysius Gonzaga-Missi     14.33m                  10
2 Ben Wargala                    St. Paul - Mississauga         14.23m                   8
3 Ejiroghene Mrabure             Our Lady of Mount Carmel-M     13.51m                   6
4 Jaden Lindo                    St. Augustine - Brampton       13.34m                   5
5 Eduardo Wallace                Heart Lake - Brampton          12.88m                   4
6 Jake Linhares                  St. Joseph - Mississauga       12.71m                   3
7 Frankie DiVona                 St. Paul - Mississauga         12.50m                   2
8 Frankie Mete                   St. Francis Xavier-Mississ     12.49m                   1
9 Gurjant Singh                  St. Joseph - Mississauga       12.47m
10 Noor Shabo                     St. Marcellinus - Mississa     12.28m 
11 Dustyn Ciuffreda               Philip Pocock - Mississaug     11.83m 
12 Justis Squires                 Lincoln Alexander- Mississ     11.81m 
13 Trevone Gordon                 St. Roch C.S.S. - Brampton     11.68m 
14 Malcolm Chaka                  Fr Michael Goetz - Mississ     11.49m 
15 Jonathan Zamora                Philip Pocock - Mississaug     11.44m 
16 Michael Anders                 St. Thomas Aquinas  - Bram     10.93m 
17 Osama Khatib                   St. Marcellinus - Mississa     10.29m 
18 Dalmu Kamazuka                 Fr Michael Goetz - Mississ      8.68m 
Event 59  Women Discus Throw Junior 
ROPSSAA: 34.72m  ! 2000      Catherine Nowierski, POC 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Tatania Ruiz                   St. Marcellinus - Mississa     34.26m                  10
2 Anne Campbell                  Philip Pocock - Mississaug     29.23m                   8
3 Rachel D'Arsie                 Cawthra Park - Mississauga     27.03m                   6
4 Paar Rambang                   Bramalea - Brampton            23.49m                   5
5 Sara Emick                     Philip Pocock - Mississaug     23.10m                   4
6 Larysa Bablak                  Philip Pocock - Mississaug     22.18m                   3
7 Carine Djaiani                 Mentor College - Mississau     22.13m                   2
8 Shaylisha Colley               St. Edmund Campion             20.99m                   1
9 Carrie Fallows                 Streetsville S S               20.43m
10 Delaine Wright                 Our Lady of Mount Carmel-M     18.24m 
11 Sisi Akhigbe                   St. Edmund Campion             18.12m 
12 Joanna Faltyn                  Philip Pocock - Mississaug     17.56m 
--- Brieanna Lemonius              Our Lady of Mount Carmel-M       FOUL
--- Dana Orandi                    St. Marcellinus - Mississa        SCR
Event 60  Men Discus Throw Junior 
ROPSSAA: 56.96m  ! 2010      John Krzyszkowski, Port Credit 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Alex Marinez                   St. Marcellinus - Mississa     42.89m                  10
2 Jonathan Zamora                Philip Pocock - Mississaug     42.26m                   8
3 Jaden Lindo                    St. Augustine - Brampton       42.19m                   6
4 Marco Granata                  Philip Pocock - Mississaug     42.08m                   5
5 Tenzin Kunga                   Port Credit - Mississauga      40.41m                   4
6 Sean Cochrane                  Philip Pocock - Mississaug     39.26m                   3
7 Eduardo Wallace                Heart Lake - Brampton          37.27m                   2
8 James Heslinga                 Brampton Christian - Caled     37.03m                   1
9 Nicholas Turenko               Philip Pocock - Mississaug     36.81m
10 Kosta Kafes                    Heart Lake - Brampton          36.62m 
11 Mitchell Shennette             Erindale - Mississauga         35.93m 
12 Adrian Krawcow                 Brampton Christian - Caled     33.26m 
13 Conrad Ozemoyah                St. Augustine - Brampton       31.32m 
14 Malcolm Chaka                  Fr Michael Goetz - Mississ     30.99m 
15 Avery Remekie-Hall             Sandalwood Heights - Bramp     29.79m 
16 Harry Haran                    Mentor College - Mississau     29.76m 
17 Omar Malcolm                   Bramalea - Brampton            29.63m 
18 Dmytol Koroc                   St. Paul - Mississauga         28.65m 
19 Arjun Nagarajan                Gordon Graydon - Mississau     28.23m 
20 Jackson Amos                   The Woodlands - Mississaug     26.82m 
21 Sean Hawton                    Humberview - Bolton            26.36m 
Page 29ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
22 Novan Gray  Our Lady of Mount Carmel-M 25.41m 
23 Jason Estriga                  St. Martin - Mississauga       24.10m 
24 Drew Stirling                  Erindale - Mississauga         23.14m 
--- Omar Touri                     Fr Michael Goetz - Mississ        SCR
--- Ben Wargala                    St. Paul - Mississauga            SCR
Event 61  Women Javelin Throw Junior
ROPSSAA: 36.92m  ! 1997      Stephanie Anisko, Philip Pocock
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Elvira Cochon                  St. Marcellinus - Mississa     27.85m                  10
2 Carine Djaiani                 Mentor College - Mississau     27.20m                   8
3 Lauren Ashley                  Brampton Christian - Caled     27.06m                   6
4 Rachel D'Arsie                 Cawthra Park - Mississauga     26.55m                   5
5 Larysa Bablak                  Philip Pocock - Mississaug     24.02m                   4
6 Shaylisha Colley               St. Edmund Campion             23.74m                   3
7 Dana Orandi                    St. Marcellinus - Mississa     23.38m                   2
8 Sara Emick                     Philip Pocock - Mississaug     20.90m                   1
9 Anne Campbell                  Philip Pocock - Mississaug     20.05m
10 Abbie Oabel                    Philip Pocock - Mississaug     17.34m 
11 Tatania Ruiz                   St. Marcellinus - Mississa     17.00m 
12 Sinmisola Folarin              Brampton Centennial - Bram     14.60m 
13 Sisi Akhigbe                   St. Edmund Campion             11.89m 
Event 62  Men Javelin Throw Junior
ROPSSAA: 62.25m  ! 2010      John Krzyszkowski, Port Credit 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Mark Wargala                   St. Paul - Mississauga         52.31m                  10
2 Kosta Kafes                    Heart Lake - Brampton          48.33m                   8
3 Mitchell Shennette             Erindale - Mississauga         48.27m                   6
4 Harry Haran                    Mentor College - Mississau     45.24m                   5
5 Tyler Prete                    Erindale - Mississauga         41.88m                   4
6 Bryan Fonseca                  St. Joan of Arc - Mississa     38.78m                   3
7 Elvis Hermiz                   John Fraser - Mississauga      38.33m                   2
8 Jake Linhares                  St. Joseph - Mississauga       36.35m                   1
9 Jefferson Dong                 Port Credit - Mississauga      36.04m
10 Jonathan Zamora                Philip Pocock - Mississaug     35.90m 
11 Sam Gullusci                   St. Michael S.S.               35.31m 
11 Alec Baldasarra                St. Michael S.S.               35.31m 
13 Travis Kennedy                 Mayfield - Brampton            33.70m 
14 Dustyn Ciuffreda               Philip Pocock - Mississaug     33.20m 
15 Martin Jeung                   Gordon Graydon - Mississau     32.29m 
16 Jason Estriga                  St. Martin - Mississauga       32.27m 
17 Ralph Lopez                    St. Joan of Arc - Mississa     31.56m 
18 Michael McVeigh                Mayfield - Brampton            30.88m 
19 Avery Remekie-Hall             Sandalwood Heights - Bramp     30.19m 
20 Harold Huang                   Philip Pocock - Mississaug     29.50m 
21 Eric Hocking                   Erindale - Mississauga         27.22m 
22 Anthony Grose                  St. Marcellinus - Mississa     27.00m 
--- Tenzin Kunga                   Port Credit - Mississauga         DNS
--- Adrian Krawcow                 Brampton Christian - Caled        DNS
--- James Heslinga                 Brampton Christian - Caled        DNS
--- Williams Omiyi                 St. Aloysius Gonzaga-Missi        DNS
--- Joseph Lim                     St. Joan of Arc - Mississa        DNS
--- Gurjant Singh                  St. Joseph - Mississauga          DNS
Event 63  Women 4x100 Meter Relay Junior
ROPSSAA:  49.86  ! 2010      St. Edmund Campion 
Team                           Relay                          Finals           H# 
Points
Finals
1 Our Lady of Mount Carmel                                       50.48            2     10
2 Bramalea - Brampton                                            51.47            2      8
3 St. Marguerite d'Youvill                                       52.29            2      6
4 St. Edmund Campion                                             53.08            2      5
5 Fletcher's Meadow - Bram                                       53.26            2      4
Page 30ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
6 St. Marcellinus - Missis 54.00 1  3
7 Gordon Graydon - Mississ                                       54.10            1      2
8 Philip Pocock - Mississa                                       54.18            2      1
9 Loyola - Mississauga                                           54.47            2 
10 St. Augustine - Brampton                                       54.70            1
11 Brampton Christian - Cal                                       55.10            1
12 Cardinal Leger - Brampto                                       55.50            1
13 St. Aloysius Gonzaga-Mis                                       58.20            1
--- St. Roch C.S.S. - Brampt                                          DQ            2 
Event 64  Men 4x100 Meter Relay Junior
ROPSSAA:  44.08  ! 2009      St. Marguerite d'Youville
Team                           Relay                          Finals           H# 
Points
Finals
1 St. Augustine - Brampton                                       45.41            3     10
2 St. Marguerite d'Youvill                                       45.77            3      8
3 St. Marcellinus - Missis                                       46.17            3      6
4 St. Aloysius Gonzaga-Mis                                       46.51            2      5
5 Fletcher's Meadow - Bram                                       47.20            3      4
6 St. Roch C.S.S. - Brampt                                       47.21            3      3
7 Loyola - Mississauga                                           47.45            2      2
8 Fr Michael Goetz - Missi                                       47.85            2      1
9 Turner-Fenton - Brampton                                       48.04            1 
10 Bramalea - Brampton                                            48.06            2
11 St. Francis Xavier-Missi                                       48.79            2
12 Erindale - Mississauga                                         48.87            2
13 St. Edmund Campion                                             49.00            3
14 Sandalwood Heights - Bra                                       49.11            2
15 Cardinal Leger - Brampto                                       49.41            1
16 St. Thomas Aquinas  - Br                                       49.44            2
17 Philip Pocock - Mississa                                       50.82            3
18 Our Lady of Mount Carmel                                       51.38            3
19 St. Martin - Mississauga                                       51.49            1
20 Gordon Graydon - Mississ                                       53.38            1
21 Chinguacousy - Brampton                                        53.73            1
Event 65  Women 100 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  11.97  ! 1995      Chantelle Bayley, NPK
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Khamica Bingham                Heart Lake - Brampton         ! 11.5h Q   NWI    2 
2 Naomi Kerr                     St. Edmund Campion            ! 11.9h Q   NWI    1 
3 Khadijah Thompson              St. Edmund Campion              12.5h Q   NWI    3 
4 Danielle Knight                Notre Dame - Brampton           12.6h Q   NWI    2 
5 Alisha Williams                St. Joan of Arc - Mississa      12.8h Q   NWI    3 
6 Ana Tominac                    St. Aloysius Gonzaga-Missi      13.0h Q   NWI    1 
7 Tierra McRae-Spence            St. Roch C.S.S. - Brampton      12.8h Q   NWI    2 
8 Chauntae Asafu-Adjaye          Fletcher's Meadow - Brampt      12.8h Q   NWI    3 
9 Anita Nwaghado                 St. Martin - Mississauga        13.3h Q   NWI    1 
10 Keiana Palmer                  St. Edmund Campion              12.9h q   NWI    2
11 Madison Cupani                 St. Marguerite d'Youville-      13.0h q   NWI    2
12 Nana Aidoo-Amponsah            St. Marguerite d'Youville-      13.4h q   NWI    3
13 Shaniqua Knowles               Our Lady of Mount Carmel-M      13.6h q   NWI    1
14 Maya Barkhouse                 Fr Michael Goetz - Mississ      14.0h q   NWI    1
15 Leah Gordon                    Cardinal Leger - Brampton       14.6h q   NWI    2
16 Alexia Bowen                   Cardinal Leger - Brampton       14.8h q   NWI    3
17 Carmina Batara                 Fr Michael Goetz - Mississ      14.8h     NWI    1
18 Alisa Mowatt                   Cardinal Leger - Brampton       16.1h     NWI    2
--- Corinne Przybyslawski          St. Aloysius Gonzaga-Missi        SCR     NWI    1 
--- Jasmine Daysant                Notre Dame - Brampton             SCR     NWI    3 
Event 65  Women 100 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  11.97  ! 1995      Chantelle Bayley, NPK
Name                           School                          Semis    Wind   H# 
Semi-Finals 
1 Khamica Bingham                Heart Lake - Brampton         ! 11.78 Q   NWI    1 
2 Naomi Kerr                     St. Edmund Campion              12.29 Q   NWI    2 
3 Danielle Knight                Notre Dame - Brampton           12.79 Q   NWI    1 
Page 31ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
4 Khadijah Thompson  St. Edmund Campion  12.82 Q   NWI 2 
5 Alisha Williams                St. Joan of Arc - Mississa      12.90 Q   NWI    1 
6 Tierra McRae-Spence            St. Roch C.S.S. - Brampton      13.29 Q   NWI    2 
7 Chauntae Asafu-Adjaye          Fletcher's Meadow - Brampt      13.39 q   NWI    1 
8 Keiana Palmer                  St. Edmund Campion              13.57 q   NWI    2 
9 Ana Tominac                    St. Aloysius Gonzaga-Missi      13.60     NWI    2 
10 Madison Cupani                 St. Marguerite d'Youville-      13.80     NWI    2
11 Nana Aidoo-Amponsah            St. Marguerite d'Youville-      13.88     NWI    1
12 Anita Nwaghado                 St. Martin - Mississauga        13.92     NWI    1
13 Shaniqua Knowles               Our Lady of Mount Carmel-M      14.29     NWI    1
14 Maya Barkhouse                 Fr Michael Goetz - Mississ      14.49     NWI    2
15 Leah Gordon                    Cardinal Leger - Brampton       14.96     NWI    2
16 Alexia Bowen                   Cardinal Leger - Brampton       15.32     NWI    1
Event 65  Women 100 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  11.97  ! 1995      Chantelle Bayley, NPK
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Khamica Bingham                Heart Lake - Brampton           12.09     NWI          10
2 Naomi Kerr                     St. Edmund Campion              12.56     NWI           8
3 Alisha Williams                St. Joan of Arc - Mississa      12.81     NWI           6
4 Khadijah Thompson              St. Edmund Campion              12.93     NWI           5
5 Danielle Knight                Notre Dame - Brampton           13.06     NWI           4
6 Keiana Palmer                  St. Edmund Campion              13.95     NWI           3
7 Chauntae Asafu-Adjaye          Fletcher's Meadow - Brampt      13.99     NWI           2
8 Tierra McRae-Spence            St. Roch C.S.S. - Brampton      14.27     NWI           1
Event 66  Men 100 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  10.20  ! 1994      Carlton Chambers, ASC
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Deion Barker                   St. Marcellinus - Mississa      11.07 Q   NWI    2 
2 Kyle Bennett                   St. Augustine - Brampton        11.08 Q   NWI    3 
3 Kristian Benjamin              St. Roch C.S.S. - Brampton      11.13 Q   NWI    7 
4 Angus Jno-Pierre               Ascension of Our Lord-Miss      11.28 Q   NWI    4 
5 Bryan Deans                    Notre Dame - Brampton           11.39 Q   NWI    6 
6 Dwayne March                   St. Edmund Campion              11.50 Q   NWI    5 
7 Kofi Ampofo                    St. Marguerite d'Youville-      11.63 Q   NWI    1 
8 William Pitt-Doe               St. Joan of Arc - Mississa      11.36 Q   NWI    2 
9 Rashad Glasgow                 St. Edmund Campion              11.39 Q   NWI    3 
10 Kyle Powell                    St. Roch C.S.S. - Brampton      11.40 Q   NWI    6
11 D'Shaun Denton                 Notre Dame - Brampton           11.44 Q   NWI    4
12 Richard Ewen                   Our Lady of Mount Carmel-M      11.51 Q   NWI    7
13 Daniel Palmer-Salmon           St. Edmund Campion              11.53 Q   NWI    5
14 Jaykwon Thompson               Loyola - Mississauga            11.64 Q   NWI    1
15 David Dobson                   Fletcher's Meadow - Brampt      11.51 q   NWI    3
16 Shalmar Walters                St. Aloysius Gonzaga-Missi      11.53 q   NWI    7
17 Jervel Alphonse                St. Augustine - Brampton        11.54     NWI    7
18 Reshayne Thomas                St. Aloysius Gonzaga-Missi      11.60     NWI    7
19 Terane Brown                   Central Peel - Brampton         11.66     NWI    1
20 Chad Manchulenko               Notre Dame - Brampton           11.73     NWI    3
21 Dimitri Thomas                 St. Roch C.S.S. - Brampton      11.73     NWI    7
22 Taku Chinoda                   St. Joseph - Mississauga        11.76     NWI    5
23 Neil Stewart                   St. Roch C.S.S. - Brampton      11.82     NWI    4
24 Amir Robinson                  St. Joseph - Mississauga        11.90     NWI    2
25 Markeem Fletcher               Fletcher's Meadow - Brampt      11.90     NWI    6
26 Jamie Gilbert                  Fletcher's Meadow - Brampt      11.91     NWI    1
27 Kevin Kiezun                   Philip Pocock - Mississaug      11.91     NWI    4
28 Brandon Neil                   Our Lady of Mount Carmel-M      11.96     NWI    3
29 Matthew Hall                   Bramalea - Brampton             11.98     NWI    5
30 Quinn Palmer                   Mayfield - Brampton             11.99     NWI    2
31 Etienne Roberts                Ascension of Our Lord-Miss      12.02     NWI    1
32 Tremel Downer                  Rick Hansen - Mississauga       12.05     NWI    6
33 Julian Lai                     St. Francis Xavier-Mississ      12.07     NWI    4
34 Best Anaele                    St. Michael S.S.                12.08     NWI    7
35 John Edwards                   Port Credit - Mississauga       12.10     NWI    1
36 Kyron Magloir                  Fr Michael Goetz - Mississ      12.11     NWI    4
37 Sharlon Pena                   St. Joan of Arc - Mississa      12.11     NWI    1
38 Paul Wisdom                    St. Marguerite d'Youville-      12.14     NWI    2
Page 32ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
39 Osmond Jian Turner-Fenton - Brampton 12.21  NWI  5
40 Paul Salami                    Brampton Centennial - Bram      12.24     NWI    3
41 Robin Wei                      Glenforest - Mississauga        12.28     NWI    5
42 Moe Gamal                      Loyola - Mississauga            12.38     NWI    5
43 Sampal Lama                    Fr Michael Goetz - Mississ      12.39     NWI    6
44 Abhee Hewanduma                Rick Hansen - Mississauga       12.45     NWI    7
45 Danny Grant                    Ascension of Our Lord-Miss      12.46     NWI    4
46 Kadeem Ferguson                Heart Lake - Brampton           12.58     NWI    5
47 Zachary Veira                  St. Joseph - Mississauga        12.89     NWI    6
Preliminaries ...   (Event 66  Men 100 Meter Dash Senior) 
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
48 O'Neil King                   Fletcher's Meadow - Brampt      12.97     NWI    6
--- Shayne Cousins                 St. Marguerite d'Youville-        DNS     NWI    2 
--- Rui Amoah                      St. Marcellinus - Mississa        DNS     NWI    3 
--- Grant Hudson                   Glenforest - Mississauga          DNS     NWI    2 
Event 66  Men 100 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  10.20  ! 1994      Carlton Chambers, ASC
Name                           School                          Semis    Wind   H# 
Semi-Finals 
1 Deion Barker                   St. Marcellinus - Mississa      11.06 Q   NWI    2 
2 Kyle Bennett                   St. Augustine - Brampton        11.10 Q   NWI    1 
3 Kristian Benjamin              St. Roch C.S.S. - Brampton      11.26 Q   NWI    1 
4 Angus Jno-Pierre               Ascension of Our Lord-Miss      11.28 Q   NWI    2 
5 Rashad Glasgow                 St. Edmund Campion              11.38 Q   NWI    2 
6 Dwayne March                   St. Edmund Campion              11.50 Q   NWI    1 
7 William Pitt-Doe               St. Joan of Arc - Mississa      11.40 q   NWI    2 
8 Richard Ewen                   Our Lady of Mount Carmel-M      11.48 q   NWI    2 
9 Bryan Deans                    Notre Dame - Brampton           11.52     NWI    2 
10 Shalmar Walters                St. Aloysius Gonzaga-Missi      11.52     NWI    2
11 Kyle Powell                    St. Roch C.S.S. - Brampton      11.57     NWI    1
12 Kofi Ampofo                    St. Marguerite d'Youville-      11.61     NWI    1
13 D'Shaun Denton                 Notre Dame - Brampton           11.65     NWI    1
14 Daniel Palmer-Salmon           St. Edmund Campion              11.73     NWI    2
15 David Dobson                   Fletcher's Meadow - Brampt      11.77     NWI    1
16 Jaykwon Thompson               Loyola - Mississauga            11.80     NWI    1
Event 66  Men 100 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  10.20  ! 1994      Carlton Chambers, ASC
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Kyle Bennett                   St. Augustine - Brampton        11.19     NWI          10
2 Deion Barker                   St. Marcellinus - Mississa      11.19     NWI           8
3 Angus Jno-Pierre               Ascension of Our Lord-Miss      11.47     NWI           6
4 Kristian Benjamin              St. Roch C.S.S. - Brampton      11.49     NWI           5
5 William Pitt-Doe               St. Joan of Arc - Mississa      11.66     NWI           4
6 Dwayne March                   St. Edmund Campion              11.68     NWI           3
7 Rashad Glasgow                 St. Edmund Campion              11.72     NWI           2
8 Richard Ewen                   Our Lady of Mount Carmel-M      11.74     NWI           1
Event 67  Women 200 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  24.11  ! 2011      Khamica Bingham, Heart Lake
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Khamica Bingham                Heart Lake - Brampton           24.80 Q   NWI    4 
2 Danielle Knight                Notre Dame - Brampton           26.69 Q   NWI    1 
3 Naomi Kerr                     St. Edmund Campion              26.81 Q   NWI    3 
4 Khadijah Thompson              St. Edmund Campion              27.16 Q   NWI    2 
5 Alisha Williams                St. Joan of Arc - Mississa      27.39 Q   NWI    2 
6 Holly Pitters                  Our Lady of Mount Carmel-M      27.68 Q   NWI    1 
7 Ana Tominac                    St. Aloysius Gonzaga-Missi      27.94 Q   NWI    3 
8 Cassandra Lima                 Loyola - Mississauga            29.56 Q   NWI    4 
9 Antya Elliott                  The Woodlands - Mississaug      28.17 Q   NWI    1 
10 Tashana Thompson               Loyola - Mississauga            28.42 Q   NWI    2
11 Anita Nwaghado                 St. Martin - Mississauga        29.65 Q   NWI    3
12 Janessa Dao                    Fr Michael Goetz - Mississ      30.15 Q   NWI    4
13 Sasha Seymour                  Streetsville S S                28.27 q   NWI    1
Page 33ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
14 Chauntae Asafu-Adjaye Fletcher's Meadow - Brampt 28.64 q   NWI  2
15 Sarah Bell                     Cawthra Park - Mississauga      28.70 q   NWI    2
16 Michelle Gagliano              Loyola - Mississauga            29.70 q   NWI    3
17 Theadora Whittaker             Our Lady of Mount Carmel-M      30.02     NWI    1
18 Maya Barkhouse                 Fr Michael Goetz - Mississ      30.64     NWI    3
19 Nellie Ofori                   St. Marguerite d'Youville-      30.71     NWI    4
20 Amanda Posella                 Loyola - Mississauga            30.77     NWI    2
21 Rosalyn Mitchell               Erindale - Mississauga          31.64     NWI    4
22 Kelsea Mcintosh                Humberview - Bolton             31.78     NWI    3
23 Aliesha Goulborne              Cardinal Leger - Brampton       32.40     NWI    2
24 Alexia Bowen                   Cardinal Leger - Brampton       32.45     NWI    3
--- Haily Collins                  Erindale - Mississauga            DNS     NWI    4 
--- Corinne Przybyslawski          St. Aloysius Gonzaga-Missi        DNS     NWI    4 
--- Emily Fava                     Lorne Park - Mississauga          DNS     NWI    1 
Event 67  Women 200 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  24.11  ! 2011      Khamica Bingham, Heart Lake
Name                           School                          Semis    Wind   H# 
Semi-Finals 
1 Khamica Bingham                Heart Lake - Brampton         ! 23.93 Q   NWI    1 
2 Naomi Kerr                     St. Edmund Campion              25.84 Q   NWI    2 
3 Alisha Williams                St. Joan of Arc - Mississa      25.81 Q   NWI    1 
4 Danielle Knight                Notre Dame - Brampton           26.39 Q   NWI    2 
5 Khadijah Thompson              St. Edmund Campion              26.48 Q   NWI    1 
6 Holly Pitters                  Our Lady of Mount Carmel-M      27.06 Q   NWI    2 
7 Ana Tominac                    St. Aloysius Gonzaga-Missi      27.35 q   NWI    2 
8 Sasha Seymour                  Streetsville S S                27.85 q   NWI    1 
9 Antya Elliott                  The Woodlands - Mississaug      27.97     NWI    1 
10 Sarah Bell                     Cawthra Park - Mississauga      28.57     NWI    2
11 Cassandra Lima                 Loyola - Mississauga            28.86     NWI    1
12 Anita Nwaghado                 St. Martin - Mississauga        29.15     NWI    2
13 Tashana Thompson               Loyola - Mississauga            29.21     NWI    2
14 Janessa Dao                    Fr Michael Goetz - Mississ      29.43     NWI    1
15 Michelle Gagliano              Loyola - Mississauga            29.67     NWI    1
--- Chauntae Asafu-Adjaye          Fletcher's Meadow - Brampt        DNS     NWI    2 
Event 67  Women 200 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  24.11  ! 2011      Khamica Bingham, Heart Lake
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Khamica Bingham                Heart Lake - Brampton           23.72 !   NWI          10
2 Naomi Kerr                     St. Edmund Campion              24.65     NWI           8
3 Alisha Williams                St. Joan of Arc - Mississa      25.82     NWI           6
4 Khadijah Thompson              St. Edmund Campion              26.32     NWI           5
5 Holly Pitters                  Our Lady of Mount Carmel-M      27.15     NWI           4
6 Sasha Seymour                  Streetsville S S                27.57     NWI           3
7 Ana Tominac                    St. Aloysius Gonzaga-Missi      27.59     NWI           2
--- Danielle Knight                Notre Dame - Brampton             DNS     NWI
Event 68  Men 200 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  21.30  ! 1994      Carlton Chambers, ASC
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Deion Barker                   St. Marcellinus - Mississa      22.38 Q   NWI    6 
2 Kyle Bennett                   St. Augustine - Brampton        23.42 Q   NWI    2 
3 Angus Jno-Pierre               Ascension of Our Lord-Miss      23.47 Q   NWI    1 
4 Shavown Gregory                St. Marguerite d'Youville-      23.59 Q   NWI    7 
5 Kristian Benjamin              St. Roch C.S.S. - Brampton      23.76 Q   NWI    4 
6 Kyle Powell                    St. Roch C.S.S. - Brampton      23.95 Q   NWI    5 
7 Richard Ewen                   Our Lady of Mount Carmel-M      24.03 Q   NWI    3 
8 Rashad Glasgow                 St. Edmund Campion              23.56 Q   NWI    1 
9 Shaika Furqan                  John Fraser - Mississauga       23.66 Q   NWI    7 
10 Dwayne March                   St. Edmund Campion              23.93 Q   NWI    4
11 Jervel Alphonse                St. Augustine - Brampton        23.96 Q   NWI    6
12 Jaykwon Thompson               Loyola - Mississauga            24.19 Q   NWI    5
13 Reshayne Thomas                St. Aloysius Gonzaga-Missi      24.43 Q   NWI    3
14 Tevin Wheatley                 Fletcher's Meadow - Brampt      24.66 Q   NWI    2
15 David Dobson                   Fletcher's Meadow - Brampt      23.69 q   NWI    7
Page 34ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
16 Richard Noel  The Woodlands - Mississaug 23.89 q   NWI  1
17 William Pitt-Doe               St. Joan of Arc - Mississa      24.08     NWI    6
18 Neil Stewart                   St. Roch C.S.S. - Brampton      24.15     NWI    6
19 Paul Wisdom                    St. Marguerite d'Youville-      24.60     NWI    4
20 Hanson Wainkem                 Our Lady of Mount Carmel-M      24.68     NWI    1
21 Terane Brown                   Central Peel - Brampton         24.70     NWI    3
22 Brandon Neil                   Our Lady of Mount Carmel-M      24.70     NWI    3
23 Quinn Palmer                   Mayfield - Brampton             24.90     NWI    4
24 Kyle Ward                      St. Aloysius Gonzaga-Missi      25.16     NWI    2
25 Levere Foster                  Notre Dame - Brampton           25.19     NWI    1
26 Abhee Hewanduma                Rick Hansen - Mississauga       25.20     NWI    6
27 Malik Langston                 St. Augustine - Brampton        25.21     NWI    7
28 Sharlon Pena                   St. Joan of Arc - Mississa      25.26     NWI    5
29 Danni Zhang                    John Fraser - Mississauga       25.32     NWI    3
30 Romario Baxter                 Cardinal Leger - Brampton       25.32     NWI    6
31 Leaford Allen                  Sandalwood Heights - Bramp      25.48     NWI    5
32 Craig Rodrigues                St. Francis Xavier-Mississ      25.68     NWI    3
33 Kevin Miller                   Erindale - Mississauga          25.70     NWI    4
34 Paul Salami                    Brampton Centennial - Bram      25.70     NWI    1
35 Danny Grant                    Ascension of Our Lord-Miss      25.90     NWI    2
36 Julian Lai                     St. Francis Xavier-Mississ      25.95     NWI    5
37 Tristian Hylton                Lincoln Alexander- Mississ      25.99     NWI    7
38 John Edwards                   Port Credit - Mississauga       26.29     NWI    4
39 Moe Gamal                      Loyola - Mississauga            26.64     NWI    2
40 Salim Said                     Gordon Graydon - Mississau      26.75     NWI    3
41 Osmond Jian                    Turner-Fenton - Brampton        27.57     NWI    2
42 Mark Sudetic                   St. Aloysius Gonzaga-Missi      28.97     NWI    7
43 Karan Dhand                    Gordon Graydon - Mississau      31.33     NWI    7
44 Chinelo Johnson                Notre Dame - Brampton           34.37     NWI    7
--- Tremel Downer                  Rick Hansen - Mississauga         DNS     NWI    4 
--- Sonjoe Nash                    Heart Lake - Brampton             DNS     NWI    6 
--- Dwayne Betty                   Sandalwood Heights - Bramp        DNS     NWI    2 
Preliminaries ...   (Event 68  Men 200 Meter Dash Senior) 
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
--- Sean Bennett                   Ascension of Our Lord-Miss        DNS     NWI    2 
--- Shaquille Johnson              Notre Dame - Brampton             DNS     NWI    4 
--- D'Shaun Denton                 Notre Dame - Brampton             DNS     NWI    5 
--- Kyle Hector-Clarke             St. Joseph - Mississauga          DNS     NWI    6 
--- Andrew Andreis                 St. Marcellinus - Mississa        DNS     NWI    1 
--- Shadeem Archer                 Fletcher's Meadow - Brampt        DNS     NWI    5 
--- Breandan Balzan                Robert F. Hall - Caledon E        DNS     NWI    5 
Event 68  Men 200 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  21.30  ! 1994      Carlton Chambers, ASC
Name                           School                          Semis    Wind   H# 
Semi-Finals 
1 Deion Barker                   St. Marcellinus - Mississa      22.36 Q   NWI    2 
2 Kyle Bennett                   St. Augustine - Brampton        22.78 Q   NWI    1 
3 Angus Jno-Pierre               Ascension of Our Lord-Miss      23.04 Q   NWI    1 
4 Kristian Benjamin              St. Roch C.S.S. - Brampton      23.16 Q   NWI    2 
5 Richard Ewen                   Our Lady of Mount Carmel-M      23.15 Q   NWI    1 
6 Rashad Glasgow                 St. Edmund Campion              23.30 Q   NWI    2 
7 Dwayne March                   St. Edmund Campion              23.39 q   NWI    1 
8 Kyle Powell                    St. Roch C.S.S. - Brampton      23.44 q   NWI    1 
9 Shavown Gregory                St. Marguerite d'Youville-      23.51     NWI    2 
10 Richard Noel                   The Woodlands - Mississaug      23.78     NWI    2
11 Jervel Alphonse                St. Augustine - Brampton        23.84     NWI    1
12 David Dobson                   Fletcher's Meadow - Brampt      23.94     NWI    1
13 Shaika Furqan                  John Fraser - Mississauga       24.09     NWI    2
14 Reshayne Thomas                St. Aloysius Gonzaga-Missi      27.77     NWI    2
15 Tevin Wheatley                 Fletcher's Meadow - Brampt      29.75     NWI    1
--- Jaykwon Thompson               Loyola - Mississauga              DNS     NWI    2 
Event 68  Men 200 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  21.30  ! 1994      Carlton Chambers, ASC
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Deion Barker                   St. Marcellinus - Mississa      22.08     NWI          10
Page 35ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
2 Kyle Bennett St. Augustine - Brampton  22.45 NWI 8
3 Kristian Benjamin              St. Roch C.S.S. - Brampton      22.72     NWI           6
4 Angus Jno-Pierre               Ascension of Our Lord-Miss      22.98     NWI           5
5 Richard Ewen                   Our Lady of Mount Carmel-M      23.03     NWI           4
6 Rashad Glasgow                 St. Edmund Campion              23.11     NWI           3
7 Kyle Powell                    St. Roch C.S.S. - Brampton      23.25     NWI           2
8 Dwayne March                   St. Edmund Campion              23.44     NWI           1
Event 69  Women 400 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  56.85  ! 2004      Alecia Brown, CPEEL
Name                           School                         Finals           H# 
Points
Finals
1 Alisha Williams                St. Joan of Arc - Mississa      56.75 !          4     10
2 Naomi Kerr                     St. Edmund Campion              56.99            4      8
3 Shanice Prendergast            Heart Lake - Brampton           58.43            4      6
4 Monique Eagle                  Clarkson - Mississauga        1:01.41            4      5
5 Bridget Leon                   Port Credit - Mississauga     1:01.84            4      4
6 Sasha Seymour                  Streetsville S S              1:02.77            3      3
7 Ana Tominac                    St. Aloysius Gonzaga-Missi    1:03.14            4      2
8 Melani Moylan                  St. Aloysius Gonzaga-Missi    1:03.39            3      1
9 Sarah Bell                     Cawthra Park - Mississauga    1:03.82            3 
10 Cassandra Lima                 Loyola - Mississauga          1:04.13            4
11 Jurgita Budraityte             St. Joan of Arc - Mississa    1:04.28            3
12 Shany Richards                 Lincoln Alexander- Mississ    1:05.25            3
13 Sylvia Szemelowski             Fr Michael Goetz - Mississ    1:05.53            3
14 Tashana Thompson               Loyola - Mississauga          1:05.54            1
15 Miranda Sesek                  Fr Michael Goetz - Mississ    1:05.91            3
16 Manda Grasic                   St. Aloysius Gonzaga-Missi    1:05.94            1
17 Michelle Gagliano              Loyola - Mississauga          1:06.18            3
18 Suhalia Shallo                 Turner-Fenton - Brampton      1:07.16            2
19 Ebi Gideon                     Central Peel - Brampton       1:08.48            1
20 Kristina Klintsaris            Brampton Centennial - Bram    1:08.56            2
21 Jenna Macrae                   Our Lady of Mount Carmel-M    1:09.09            2
22 Erin Heck                      Mayfield - Brampton           1:10.93            2
23 Amanda Posella                 Loyola - Mississauga          1:12.12            1
--- Paige McLean                   St. Michael S.S.                  DNS            2 
--- Nadine Minott                  St. Joseph - Mississauga          DNS            4 
--- Jurrene Liburd                 St. Marguerite d'Youville-        DNS            2 
Event 70  Men 400 Meter Dash Senior 
ROPSSAA:  47.35  ! 2011      Alistair Moona, Erindale 
Name                           School                         Finals           H# 
Points
Finals
1 Luke DiSanto                   St. Joan of Arc - Mississa      50.83            4     10
2 Jared Kerr                     St. Edmund Campion              50.93            4      8
3 Richard Noel                   The Woodlands - Mississaug      51.43            4      6
4 Sonjoe Nash                    Heart Lake - Brampton           51.54            3      5
5 Hanson Wainkem                 Our Lady of Mount Carmel-M      52.94            3      4
6 William Lizardo                Fr Michael Goetz - Mississ      53.05            4      3
7 Jordan Chung                   St. Marcellinus - Mississa      53.81            4      2
8 Brian Martins                  Fr Michael Goetz - Mississ      53.99            2      1
9 Keenan Romeo                   John Fraser - Mississauga       54.15            4 
10 Shemar Ricketts                St. Roch C.S.S. - Brampton      54.23            2
11 Tevin Wheatley                 Fletcher's Meadow - Brampt      54.24            4
12 Vandross Eyong                 St. Edmund Campion              54.27            3
13 Ryan Galea                     St. Marcellinus - Mississa      54.35            4
14 Danni Zhang                    John Fraser - Mississauga       54.98            3
15 Monty Sheena                   Sandalwood Heights - Bramp      55.20            1
16 Shakir Smith                   St. Augustine - Brampton        55.68            2
17 Matt Bispo                     Brampton Centennial - Bram      55.71            3
18 Kyle Ward                      St. Aloysius Gonzaga-Missi      55.91            2
19 Sharlon Pena                   St. Joan of Arc - Mississa      56.08            3
20 Lucas Altomare                 St. Marcellinus - Mississa      56.60            3
21 Romario Baxter                 Cardinal Leger - Brampton       57.10            2
22 Craig Rodrigues                St. Francis Xavier-Mississ      57.12            1
23 Janahan Selvanathan            Turner-Fenton - Brampton        57.87            1
24 Chevaughn Jones                Central Peel - Brampton         58.77            2
25 Damian Rodney                  Brampton Centennial - Bram      58.88            1
Page 36ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
26 Umair Syed  St. Joseph - Mississauga 59.16  1
27 Ryan McLauchlan                Cardinal Ambrozic - Brampt    1:00.21            1
28 Charles Ellis                  Fr Michael Goetz - Mississ    1:01.72            1
29 Doug McGown                    Applewood Hts  - Mississau    1:03.33            1
--- Orest Kowalik                  John Cabot - Mississauga          DNS            3 
--- Isaac Ankiba                   St. Joseph - Mississauga          DNS            2 
--- Shayne Cousins                 St. Marguerite d'Youville-        DNS            2 
Event 71  Women 800 Meter Run Senior
ROPSSAA:2:11.47  ! 2004      Kate van Buskirk, TF 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Stephanie Nevison              Clarkson - Mississauga        2:24.29                  10
2 Shanice Prendergast            Heart Lake - Brampton         2:24.57                   8
3 Alix Tier                      Cawthra Park - Mississauga    2:26.64                   6
4 Bridget Leon                   Port Credit - Mississauga     2:26.76                   5
5 Bianca Marryshow               Notre Dame - Brampton         2:30.55                   4
6 Katherine Houston              Mentor College - Mississau    2:33.25                   3
7 Tiffany Dela Cruz              John Fraser - Mississauga     2:35.68                   2
8 Suhalia Shallo                 Turner-Fenton - Brampton      2:38.07                   1
9 Amanda Sheppard                St. Aloysius Gonzaga-Missi    2:41.63
10 Rhiannon Yanush                St. Aloysius Gonzaga-Missi    2:42.13 
11 Manda Grasic                   St. Aloysius Gonzaga-Missi    2:43.24 
12 Kristina Klintsaris            Brampton Centennial - Bram    2:43.57 
13 Hayley Smith                   Mayfield - Brampton           2:47.56 
14 Linda Novakova                 St. Francis Xavier-Mississ    2:56.38 
15 Dominika Bednarczyk            John Cabot - Mississauga      2:58.32 
16 Rachel Graveline               St. Joseph - Mississauga      2:59.27 
17 Dani Dowle                     Mayfield - Brampton           3:01.03 
18 Alana Ziobroski                Cardinal Leger - Brampton     3:10.86 
19 Cassandra Arjune               Cardinal Leger - Brampton     3:19.40 
--- Amanda Rodrigues               Notre Dame - Brampton             DNS
Event 72  Men 800 Meter Run Senior
ROPSSAA:1:53.33  ! 09/05/20  Justin Duncan, Heart Lake S
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Triphon Moodie                 St. Joan of Arc - Mississa    1:58.73                  10
2 Orest Kowalik                  John Cabot - Mississauga      2:01.72                   8
3 Lucas Petersen                 Port Credit - Mississauga     2:02.13                   6
4 Nick McFarlane                 Mentor College - Mississau    2:02.70                   5
5 Jerome Ramos                   St. Marcellinus - Mississa    2:03.53                   4
6 Luke DiSanto                   St. Joan of Arc - Mississa    2:04.45                   3
7 Monty Sheena                   Sandalwood Heights - Bramp    2:07.64                   2
8 Keenan Romeo                   John Fraser - Mississauga     2:08.26                   1
9 Isaac Ankiba                   St. Joseph - Mississauga      2:08.45
10 Vandross Eyong                 St. Edmund Campion            2:11.17 
11 Tyler Edwards                  Ascension of Our Lord-Miss    2:11.76 
12 Tim Fernandes                  Mentor College - Mississau    2:12.41 
13 Lucas Altomare                 St. Marcellinus - Mississa    2:14.38 
14 Dharminder Singh               Harold M Brathwaite - Bram    2:15.82 
15 Christopher Gdula              John Cabot - Mississauga      2:21.34 
16 John Li                        Mentor College - Mississau    2:22.39 
17 Mitchell Ekels                 Erindale - Mississauga        2:24.12 
18 Peter Wilson                   Port Credit - Mississauga     2:28.14 
19 Ruby Anusawat                  Central Peel - Brampton       2:31.24 
--- Vlad Tarutayev                 Iona Catholic - Mississaug        DNS
--- Anthony Tallim                 Fletcher's Meadow - Brampt        DNS
--- Gregory Green                  John Fraser - Mississauga         DNS
Event 73  Women 1500 Meter Run Senior 
ROPSSAA:4:35.46  ! 2006      Kate van Buskirk, TF 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Stephanie Nevison              Clarkson - Mississauga        4:57.10                  10
2 Alix Tier                      Cawthra Park - Mississauga    5:01.09                   8
Page 37ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
3 Annelise Martin  The Woodlands - Mississaug    5:11.15 6
4 Tiffany Dela Cruz              John Fraser - Mississauga     5:12.04                   5
5 Rhiannon Yanush                St. Aloysius Gonzaga-Missi    5:14.19                   4
6 Katherine Houston              Mentor College - Mississau    5:24.13                   3
7 Hayley Square                  Mayfield - Brampton           5:26.31                   2
8 Lauren Ferrara                 St. Marcellinus - Mississa    5:30.48                   1
9 Coby Phillips                  Brampton Centennial - Bram    5:30.56
10 Zoe Mack                       Cawthra Park - Mississauga    5:31.15 
11 Stephanie Silva                Cardinal Leger - Brampton     5:33.29 
12 Amy Moorehead                  St. Marcellinus - Mississa    5:34.98 
13 Arabelle Gregoire              Cawthra Park - Mississauga    5:38.55 
14 Natasha Trueman                Streetsville S S              5:44.84 
15 Amanda Sheppard                St. Aloysius Gonzaga-Missi    5:48.21 
16 Hayley Smith                   Mayfield - Brampton           5:53.24 
17 Alana Ziobroski                Cardinal Leger - Brampton     6:38.37 
--- Cara Coutts                    St. Paul - Mississauga            DNS
--- Mara Dantes                    St. Joseph - Mississauga          DNS
Event 74  Men 1500 Meter Run Senior 
ROPSSAA:4:00.70  ! 1993      Faizel Emmamauelle, PC 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Triphon Moodie                 St. Joan of Arc - Mississa    4:07.47                  10
2 Rob McCann                     Lorne Park - Mississauga      4:08.59                   8
3 Joseph Kagumba                 Erindale - Mississauga        4:13.61                   6
4 Myles Zagar                    Mayfield - Brampton           4:13.66                   5
5 Preston Borg                   Loyola - Mississauga          4:16.73                   4
6 Jeramie Lai                    St. Marcellinus - Mississa    4:18.72                   3
7 Spencer Bayley                 Lorne Park - Mississauga      4:23.60                   2
8 Devonte Cummings               Loyola - Mississauga          4:24.77                   1
9 Lucas Petersen                 Port Credit - Mississauga     4:26.71
10 Muad Issa                      The Woodlands - Mississaug    4:27.53 
11 Nick McFarlane                 Mentor College - Mississau    4:28.63 
12 Jovanne Rowe                   Brampton Centennial - Bram    4:28.78 
13 Peter Wilson                   Port Credit - Mississauga     4:29.50 
14 Andrew Burjaw                  Streetsville S S              4:29.76 
15 Liam Bekirsky                  Clarkson - Mississauga        4:33.47 
16 Tim Fernandes                  Mentor College - Mississau    4:34.43 
17 Lucas Tartaglia                St. Marcellinus - Mississa    4:37.22 
18 Devin Hymers                   Humberview - Bolton           4:42.23 
19 Jamie Tarling                  Humberview - Bolton           4:47.45 
20 Joshua Foster                  Iona Catholic - Mississaug    4:50.80 
21 Lucas Brewster                 Iona Catholic - Mississaug    4:53.16 
22 Andrew Nocera                  St. Paul - Mississauga        5:01.22 
23 Xhenis Ereqi                   Philip Pocock - Mississaug    5:02.68 
24 Philip Gatti                   Our Lady of Mount Carmel-M    5:13.33 
25 Phillip Habib                  Cardinal Leger - Brampton     5:14.69 
26 Brian Johnston                 Cardinal Leger - Brampton     5:17.02 
27 Thomas Belanger                St. Aloysius Gonzaga-Missi    5:18.64 
--- Apurv Abarwal                  Philip Pocock - Mississaug        DNS
--- Ryan Chan-Yaneff               Mayfield - Brampton               DNS
--- Gregory Green                  John Fraser - Mississauga         DNS
--- Orest Kowalik                  John Cabot - Mississauga          DNS
--- Nouman Bhatti                  Fr Michael Goetz - Mississ        DNS
--- Nick Miller                    St. Joseph - Mississauga          DNS
--- Travis Moore                   The Woodlands - Mississaug        DNS
--- Thomas Daly                    Lorne Park - Mississauga          DNS
Event 75  Women 3000 Meter Run Senior 
ROPSSAA:0:01.00  ! 2005      Kate van Buskirk, TF 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Stephanie Nevison              Clarkson - Mississauga       11:04.59                  10
2 Annelise Martin                The Woodlands - Mississaug   11:16.64                   8
3 Alix Tier                      Cawthra Park - Mississauga   11:24.46                   6
4 Coby Phillips                  Brampton Centennial - Bram   11:35.35                   5
5 Rhiannon Yanush                St. Aloysius Gonzaga-Missi   11:37.66                   4
6 Zoe Mack                       Cawthra Park - Mississauga   11:55.92                   3
Page 38ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
7 Lauren Ferrara St. Marcellinus - Mississa   12:07.72 2
8 Stephanie Silva                Cardinal Leger - Brampton    12:24.60                   1
9 Amy Moorehead                  St. Marcellinus - Mississa   12:34.51
10 Kristy Cook                    Turner-Fenton - Brampton     12:50.80 
11 Shannon Goulden                Mentor College - Mississau   12:57.61 
12 Ayah Abdeldayem                Stephen Lewis - Mississaug   13:05.13 
13 Natasha Trueman                Streetsville S S             13:08.09 
14 Amanda Sheppard                St. Aloysius Gonzaga-Missi   13:25.37 
15 Ebi Gideon                     Central Peel - Brampton      13:29.46 
16 Jenny Sohn                     Lorne Park - Mississauga     13:49.36 
17 Elizabeth Georgiou             Turner-Fenton - Brampton     13:49.36 
18 Alana Ziobroski                Cardinal Leger - Brampton    14:07.31 
--- Ingrid Aloh                    Our Lady of Mount Carmel-M        DNF
--- Katie Johnston                 Turner-Fenton - Brampton          DNS
--- Cara Coutts                    St. Paul - Mississauga            DNS
--- Kaitlyn Turk                   St. Paul - Mississauga            DNS
--- Natalia Balcerzak              Our Lady of Mount Carmel-M        DNS
Event 76  Men 3000 Meter Run Senior 
ROPSSAA:8:40.99  ! 2010      Chris Dulhanty, Loyola 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Rob McCann                     Lorne Park - Mississauga      8:55.28                  10
2 Joseph Kagumba                 Erindale - Mississauga        9:06.69                   8
3 Preston Borg                   Loyola - Mississauga          9:10.51                   6
4 Myles Zagar                    Mayfield - Brampton           9:17.80                   5
5 Jeramie Lai                    St. Marcellinus - Mississa    9:23.89                   4
6 Devonte Cummings               Loyola - Mississauga          9:29.37                   3
7 Muad Issa                      The Woodlands - Mississaug    9:39.12                   2
8 Andrew Burjaw                  Streetsville S S              9:56.56                   1
9 Spencer Bayley                 Lorne Park - Mississauga      9:59.15
10 Peter Wilson                   Port Credit - Mississauga    10:02.09 
11 Jade Ly                        Cawthra Park - Mississauga   10:06.27 
12 Travis Moore                   The Woodlands - Mississaug   10:08.78 
13 Jamie Tarling                  Humberview - Bolton          10:08.91 
14 Liam Bekirsky                  Clarkson - Mississauga       10:10.32 
15 Jovanne Rowe                   Brampton Centennial - Bram   10:18.66 
16 Syed Ali                       Stephen Lewis - Mississaug   10:19.23 
17 Apurv Abarwal                  Philip Pocock - Mississaug   10:30.41 
18 Devin Hymers                   Humberview - Bolton          10:38.86 
19 Xhenis Ereqi                   Philip Pocock - Mississaug   10:44.94 
20 Lucas Brewster                 Iona Catholic - Mississaug   10:51.11 
21 Ryan Chan-Yaneff               Mayfield - Brampton          10:55.85 
22 Jagmeet Brar                   Turner-Fenton - Brampton     10:55.95 
23 Raghav Sharma                  Humberview - Bolton          10:55.98 
24 Donovan Ramkishun              Stephen Lewis - Mississaug   11:07.57 
25 John Li                        Mentor College - Mississau   11:13.91 
26 Phillip Habib                  Cardinal Leger - Brampton    11:24.19 
27 Tanner Blomme                  St. Paul - Mississauga       11:29.64 
28 Nick Kaufman                   Our Lady of Mount Carmel-M   11:32.46 
29 Jad Hamawi                     Glenforest - Mississauga     11:33.94 
30 Rohan Cornelio                 St. Francis Xavier-Mississ   11:43.05 
--- Tyler Chuang                   St. Marcellinus - Mississa        DNS
--- Philip Gatti                   Our Lady of Mount Carmel-M        DNS
--- Thomas Daly                    Lorne Park - Mississauga          DNS
--- Christopher Gdula              John Cabot - Mississauga          DNS
--- Tyler Weil                     Iona Catholic - Mississaug        DNS
--- Matt Bispo                     Brampton Centennial - Bram        DNS
--- Thomas Belanger                St. Aloysius Gonzaga-Missi        DNS
--- Joshua Foster                  Iona Catholic - Mississaug        DNS
Event 77  Women 100 Meter Hurdles Senior
ROPSSAA:  14.22  ! 1995      Colleen Prendergast, PC
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Priscilla Kusi Asare           St. Marguerite d'Youville-      15.04 Q   NWI    1 
2 Maja Naruszewicz               Fr Michael Goetz - Mississ      16.08 Q   NWI    3 
3 Monique Nelson                 St. Augustine - Brampton        16.91 Q   NWI    2 
4 Karly Zammit                   St. Aloysius Gonzaga-Missi      17.62 Q   NWI    2 
Page 39ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
5 Nicole Maylor  Philip Pocock - Mississaug  18.21 Q   NWI 1 
6 Heather Platt                  St. Aloysius Gonzaga-Missi      19.21 Q   NWI    3 
7 Monica Wiercigroch             Philip Pocock - Mississaug      18.73 q   NWI    2 
8 Antya Elliott                  The Woodlands - Mississaug      19.08 q   NWI    1 
9 Alexandra Davidson             St. Francis Xavier-Mississ      19.13     NWI    1 
10 Alex Richards                  St. Marcellinus - Mississa      19.36     NWI    3
11 Samantha Bordignon             St. Marcellinus - Mississa      19.43     NWI    1
12 Gabie Iglesias                 Mentor College - Mississau      19.58     NWI    2
13 Anita Nwaghado                 St. Martin - Mississauga        19.73     NWI    3
14 Lisa Huynh                     St. Francis Xavier-Mississ      20.00     NWI    3
15 Tivona Thomas                  St. Joseph - Mississauga        20.07     NWI    1
16 Alaina Wallace                 Mayfield - Brampton             21.22     NWI    2
17 Natalie Doan                   St. Martin - Mississauga        21.76     NWI    3
18 Dalecia Davis                  Brampton Centennial - Bram      22.09     NWI    3
19 Andrea Vacl                    Port Credit - Mississauga       22.45     NWI    2
20 Janessa Dao                    Fr Michael Goetz - Mississ      26.19     NWI    3
--- Elaine Venditti                Notre Dame - Brampton             DNS     NWI    2 
--- Altonia Taylor                 St. Marcellinus - Mississa        DNS     NWI    1 
Event 77  Women 100 Meter Hurdles Senior
ROPSSAA:  14.22  ! 1995      Colleen Prendergast, PC
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Priscilla Kusi Asare           St. Marguerite d'Youville-      14.89     NWI          10
2 Maja Naruszewicz               Fr Michael Goetz - Mississ      15.69     NWI           8
3 Monique Nelson                 St. Augustine - Brampton        17.03     NWI           6
4 Karly Zammit                   St. Aloysius Gonzaga-Missi      17.86     NWI           5
5 Nicole Maylor                  Philip Pocock - Mississaug      17.89     NWI           4
6 Antya Elliott                  The Woodlands - Mississaug      18.11     NWI           3
7 Heather Platt                  St. Aloysius Gonzaga-Missi      18.72     NWI           2
8 Monica Wiercigroch             Philip Pocock - Mississaug      18.73     NWI           1
Event 78  Men 110 Meter Hurdles Senior
ROPSSAA:  14.25  ! 09/05/20  Leonae Nichol, Applewood Ht
Name                           School                        Prelims    Wind   H# 
Preliminaries 
1 Jared Kerr                     St. Edmund Campion              14.94 Q   NWI    3 
2 Julian Johnson                 Brampton Centennial - Bram      15.48 Q   NWI    2 
3 Michael Fuller                 Brampton Centennial - Bram      15.95 Q   NWI    1 
4 Markeem Fletcher               Fletcher's Meadow - Brampt      15.90 Q   NWI    2 
5 Jose Dominguez                 St. Joan of Arc - Mississa      16.24 Q   NWI    1 
6 Dermain Robinson               Brampton Centennial - Bram      17.29 Q   NWI    3 
7 Yankees Nguyen                 Fr Michael Goetz - Mississ      16.61 q   NWI    1 
8 Alex Nunez                     St. Marcellinus - Mississa      16.93 q   NWI    2 
9 Brian Martins                  Fr Michael Goetz - Mississ      17.18     NWI    1 
10 Adedapo Omiyale                Notre Dame - Brampton           17.35     NWI    3
11 Fortune Egbuedo                Brampton Centennial - Bram      17.38     NWI    2
12 Dakota Tomines                 Notre Dame - Brampton           19.36     NWI    3
13 Tony Zhao                      Stephen Lewis - Mississaug      19.92     NWI    2
14 Dennis Park                    Cawthra Park - Mississauga      21.73     NWI    1
--- George Skinner                 St. Augustine - Brampton          DNS     NWI    2 
--- Ricardo Boscan                 St. Joan of Arc - Mississa        DNS     NWI    3 
--- William Montenagro             Port Credit - Mississauga         DNS     NWI    1 
Event 78  Men 110 Meter Hurdles Senior
ROPSSAA:  14.25  ! 09/05/20  Leonae Nichol, Applewood Ht
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Jared Kerr                     St. Edmund Campion              14.86     NWI          10
2 Julian Johnson                 Brampton Centennial - Bram      15.22     NWI           8
3 Jose Dominguez                 St. Joan of Arc - Mississa      15.43     NWI           6
4 Michael Fuller                 Brampton Centennial - Bram      15.53     NWI           5
5 Markeem Fletcher               Fletcher's Meadow - Brampt      15.74     NWI           4
6 Dermain Robinson               Brampton Centennial - Bram      16.02     NWI           3
7 Yankees Nguyen                 Fr Michael Goetz - Mississ      16.33     NWI           2
8 Alex Nunez                     St. Marcellinus - Mississa      19.58     NWI           1
Page 40ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
Event 79  Women 400 Meter Hurdles Senior
ROPSSAA:1:05.60  ! 1988      Heather Korol, APP 
Name                           School                         Finals           H# 
Points
Finals
1 Priscilla Kusi Asare           St. Marguerite d'Youville-    1:06.94            2     10
2 Maja Naruszewicz               Fr Michael Goetz - Mississ    1:09.20            2      8
3 Jurgita Budraityte             St. Joan of Arc - Mississa    1:11.05            2      6
4 Samantha Pitton                Cawthra Park - Mississauga    1:11.43            2      5
5 Gabie Iglesias                 Mentor College - Mississau    1:13.89            1      4
6 Kristina Klintsaris            Brampton Centennial - Bram    1:13.91            1      3
7 Camilla Stec                   Fr Michael Goetz - Mississ    1:16.11            2      2
8 Arabelle Gregoire              Cawthra Park - Mississauga    1:17.62            1      1
9 Haily Collins                  Erindale - Mississauga        1:21.44            1 
--- Elaine Venditti                Notre Dame - Brampton             DNF            2 
--- Sarah Baker                    Cawthra Park - Mississauga        DNS            1 
Event 80  Men 400 Meter Hurdles Senior
ROPSSAA:  55.90  ! 1998      Paul Embrack, BRAM 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Jared Kerr                     St. Edmund Campion              55.93                  10
2 Jose Dominguez                 St. Joan of Arc - Mississa      58.19                   8
3 Brian Martins                  Fr Michael Goetz - Mississ    1:00.17                   6
4 Jovanne Rowe                   Brampton Centennial - Bram    1:03.45                   5
5 Paul Salami                    Brampton Centennial - Bram    1:03.67                   4
6 Yankees Nguyen                 Fr Michael Goetz - Mississ    1:04.03                   3
7 Dermain Robinson               Brampton Centennial - Bram    1:06.18                   2
8 Dakota Tomines                 Notre Dame - Brampton         1:09.48                   1
Event 81  Women High Jump Senior
ROPSSAA:  1.71m  ! 08/05/20  Shaneista Haye, St. Augustin 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Maja Naruszewicz               Fr Michael Goetz - Mississ      1.66m                  10
2 Cydney Herman                  St. Augustine - Brampton        1.63m                   8
3 Breanne Simon                  Sandalwood Heights - Bramp      1.60m                   6
4 Altonia Taylor                 St. Marcellinus - Mississa      1.55m                   5
5 Amanda Muzzin                  St. Joseph - Mississauga       J1.55m                   4
6 Alana Chen                     Rick Hansen - Mississauga      J1.55m                   3
7 Jamie Skimming                 Humberview - Bolton            J1.55m                   2
8 Kelly Ricardson                Fr Michael Goetz - Mississ      1.50m                   1
9 Sarah Baker                    Cawthra Park - Mississauga      1.45m
10 Stefani Mlinaric               Port Credit - Mississauga      J1.45m 
11 Nicole Henry                   Port Credit - Mississauga       1.40m 
11 Camilla Anderson               Mentor College - Mississau      1.40m 
11 Thyana Chung                   Clarkson - Mississauga          1.40m 
14 Malana Ghannie                 St. Roch C.S.S. - Brampton      1.35m 
--- Saquan Vernon                  Central Peel - Brampton            NH
--- Diana Vodoviz                  St. Martin - Mississauga           NH
Event 82  Men High Jump Senior
ROPSSAA:  2.12m  ! 1997      Mark Boswell, Central Peel 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Jeff Greenblatt                Heart Lake - Brampton           1.91m                  10
2 Michael Fuller                 Brampton Centennial - Bram      1.85m                   8
3 Robin Wei                      Glenforest - Mississauga       J1.85m                   6
4 Daniel Reid                    St. Edmund Campion             J1.85m                   5
5 Kabir Hosein                   Cawthra Park - Mississauga     J1.85m                   4
6 Calvin Diep                    St. Marcellinus - Mississa      1.80m                   3
7 Andrew Samuels                 St. Augustine - Brampton       J1.80m                   2
8 Moeen Alvi                     Sandalwood Heights - Bramp     J1.80m                   1
9 Denzel Ewan-Webb               St. Augustine - Brampton        1.75m
10 Peter Thomas                   St. Edmund Campion             J1.75m 
Page 41ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
11 Tristan Coley Central Peel - Brampton  J1.75m 
12 Peter Miller                   St. Marcellinus - Mississa      1.70m 
12 Nathaniel Gale                 Clarkson - Mississauga          1.70m 
14 Zack Zhang                     Applewood Hts  - Mississau      1.65m 
14 Daniel Perecki                 Heart Lake - Brampton           1.65m 
16 Mathew Biamonte                St. Michael S.S.                1.60m 
17 Carlos Campbell                St. Edmund Campion              1.20m 
--- Julian Lai                     St. Francis Xavier-Mississ        DNS
--- O'Neil King                   Fletcher's Meadow - Brampt        DNS
--- Michael Woolcock               Fletcher's Meadow - Brampt        DNS
Event 83  Women Pole Vault Senior 
ROPSSAA:  2.90m  ! 2006      Heather Hamilton, ZAGA 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Aimee McConnell                St. Marcellinus - Mississa      1.75m                  10
Event 84  Men Pole Vault Senior 
ROPSSAA:  4.45m  ! 2011      Brendon Talbot, St. Marcellinus
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Stephen Boyd                   St. Marcellinus - Mississa      1.65m                  10
2 Alexandro Ruiz                 St. Marcellinus - Mississa      1.55m                   8
--- Calvin Diep                    St. Marcellinus - Mississa        SCR
--- Tyler Chuang                   St. Marcellinus - Mississa        SCR
Event 85  Women Long Jump Senior
ROPSSAA:  5.79m  ! 1998      Alice Falaiye, BRAM
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Holly Pitters                  Our Lady of Mount Carmel-M      5.39m     NWI          10
2 Jamie Skimming                 Humberview - Bolton             5.20m     NWI           8
3 Breanne Simon                  Sandalwood Heights - Bramp      5.10m     NWI           6
4 Monique Eagle                  Clarkson - Mississauga          5.00m     NWI           5
5 Antya Elliott                  The Woodlands - Mississaug      4.82m     NWI           4
6 Shaniqua Knowles               Our Lady of Mount Carmel-M     J4.82m     NWI           3
7 Tashana Thompson               Loyola - Mississauga            4.81m     NWI           2
8 Kristin Pothemont              St. Joan of Arc - Mississa      4.78m     NWI           1
9 Samantha Bubnich               St. Marcellinus - Mississa      4.72m     NWI
10 Miranda Sesek                  Fr Michael Goetz - Mississ      4.71m     NWI 
11 Thyana Chung                   Clarkson - Mississauga          4.65m     NWI 
12 Elaine Venditti                Notre Dame - Brampton           4.52m     NWI 
13 Tiyana Cooper                  Stephen Lewis - Mississaug      4.35m     NWI 
14 Shanelle Singh                 St. Edmund Campion              4.31m     NWI 
15 Shantelle Crawford             Fletcher's Meadow - Brampt      4.30m     NWI 
16 Julia Shelton                  Cawthra Park - Mississauga      4.25m     NWI 
17 Luba Sulypka                   St. Paul - Mississauga          4.23m     NWI 
18 Ebi Gideon                     Central Peel - Brampton         4.18m     NWI 
19 Sylvia Szemelowski             Fr Michael Goetz - Mississ      4.13m     NWI 
20 Megan Wong                     Mayfield - Brampton             4.06m     NWI 
20 Jasmin Jones                   St. Marcellinus - Mississa      4.06m     NWI 
20 Ashley Esperanza               Fr Michael Goetz - Mississ      4.06m     NWI 
23 Kyanna Sancho                  St. Edmund Campion              3.99m     NWI 
24 Priscilla Camacho              Fletcher's Meadow - Brampt      3.94m     NWI 
25 Divyani Kumar                  Streetsville S S                3.71m     NWI 
26 Karolina Fila                  Philip Pocock - Mississaug      3.60m     NWI 
27 Chelsea Lewis                  Notre Dame - Brampton           3.18m     NWI 
--- Jurrene Liburd                 St. Marguerite d'Youville-         ND     NWI
--- Aaliah Frazer                  Mayfield - Brampton                ND     NWI
--- Juliet Owusu                   St. Marguerite d'Youville-         ND     NWI
--- Coco Sultana                   St. Aloysius Gonzaga-Missi         ND     NWI
--- Rachel Aitken                  St. Aloysius Gonzaga-Missi         ND     NWI
Event 86  Men Long Jump Senior
ROPSSAA:  7.20m  ! 2009      Jharyl Bowery, St. Edmund Campion
Name                           School                         Finals    Wind
Page 42ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
Points
Finals
1 Matthew Fontanna               Brampton Christian - Caled      6.78m     NWI          10
2 Deion Barker                   St. Marcellinus - Mississa     J6.78m     NWI           8
3 Daniel Palmer-Salmon           St. Edmund Campion              6.49m     NWI           6
4 Andrew Menzies                 St. Augustine - Brampton        6.35m     NWI           5
5 Joshua Williams                St. Marcellinus - Mississa      6.23m     NWI           4
6 Amir Robinson                  St. Joseph - Mississauga        6.21m     NWI           3
7 Markeem Fletcher               Fletcher's Meadow - Brampt      6.10m     NWI           2
8 Taku Chinoda                   St. Joseph - Mississauga        6.09m     NWI           1
9 Toba Oliya                     St. Augustine - Brampton        5.92m     NWI
10 Robert Nicks                   St. Marcellinus - Mississa      5.86m     NWI 
11 Joe Fung                       Gordon Graydon - Mississau      5.85m     NWI 
12 William Pitt-Doe               St. Joan of Arc - Mississa      5.84m     NWI 
13 Bartek Zuchelkowski            Brampton Christian - Caled      5.83m     NWI 
14 Zamaad Gambari                 St. Augustine - Brampton        5.82m     NWI 
15 Daniel Reid                    St. Edmund Campion              5.78m     NWI 
16 David Dobson                   Fletcher's Meadow - Brampt      5.77m     NWI 
17 George Skinner                 St. Augustine - Brampton        5.75m     NWI 
18 Kyron Magloir                  Fr Michael Goetz - Mississ      5.73m     NWI 
19 Tevin Wheatley                 Fletcher's Meadow - Brampt      5.70m     NWI 
20 Adedapo Omiyale                Notre Dame - Brampton           5.63m     NWI 
21 Brandon Bunbury                Ascension of Our Lord-Miss      5.62m     NWI 
22 Terane Brown                   Central Peel - Brampton         5.51m     NWI 
23 Mathew Biamonte                St. Michael S.S.                5.43m     NWI 
24 Micheal Kryszajyts             St. Paul - Mississauga          5.41m     NWI 
25 Kevin Kiezun                   Philip Pocock - Mississaug      5.35m     NWI 
26 Sampal Lama                    Fr Michael Goetz - Mississ      4.90m     NWI 
27 Mark Ramirez                   Our Lady of Mount Carmel-M      4.82m     NWI 
--- Lauris Cox                     St. Aloysius Gonzaga-Missi         ND     NWI
--- Ray Chanda                     St. Thomas Aquinas  - Bram         ND     NWI
--- Matthew Hall                   Bramalea - Brampton              FOUL
--- Patrick Miller                 Bramalea - Brampton              FOUL
--- Zachary Veira                  St. Joseph - Mississauga         FOUL
--- Carlos Campbell                St. Edmund Campion                SCR     NWI
--- Nathan Soucier                 Clarkson - Mississauga            SCR     NWI
--- Daniel Perecki                 Heart Lake - Brampton             SCR     NWI
--- Ricardo Boscan                 St. Joan of Arc - Mississa        SCR     NWI
--- Adrian Whittingham             Notre Dame - Brampton             SCR     NWI
--- Kadeem Ferguson                Heart Lake - Brampton             SCR     NWI
Event 87  Women Triple Jump Senior
ROPSSAA: 11.83m  ! 1989      Emily Rudan, STP 
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Finals
1 Jamie Skimming                 Humberview - Bolton            11.13m     NWI          10
2 Aaliah Frazer                  Mayfield - Brampton            11.07m     NWI           8
3 Kristin Pothemont              St. Joan of Arc - Mississa     10.55m     NWI           6
4 Cydney Herman                  St. Augustine - Brampton       10.31m     NWI           5
5 Julia Shelton                  Cawthra Park - Mississauga     10.10m     NWI           4
6 Kyanna Sancho                  St. Edmund Campion              9.98m     NWI           3
7 Justine Cooper                 Stephen Lewis - Mississaug      9.40m     NWI           2
8 Priscilla Camacho              Fletcher's Meadow - Brampt      9.39m     NWI           1
9 Shanelle Singh                 St. Edmund Campion              9.01m     NWI
10 Alysha Felix                   St. Augustine - Brampton        8.95m     NWI 
11 Samantha Bubnich               St. Marcellinus - Mississa      8.66m     NWI 
12 Kristen McVeigh                Mayfield - Brampton             8.59m     NWI 
13 Camilla Stec                   Fr Michael Goetz - Mississ      8.52m     NWI 
14 Bhaanuja Wivekananthar         Stephen Lewis - Mississaug      8.28m     NWI 
15 Tiyana Cooper                  Stephen Lewis - Mississaug      8.27m     NWI 
16 Amilia Nair                    Port Credit - Mississauga       7.35m     NWI 
--- Kendall Monteith               St. Marcellinus - Mississa       FOUL
--- Coco Sultana                   St. Aloysius Gonzaga-Missi        SCR     NWI
Event 88  Men Triple Jump Senior
ROPSSAA: 14.55m  ! 2009      Charles Akomolate, Herald Brathwaite 
Name                           School                         Finals    Wind
Points
Page 43ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
Finals
1 Matthew Fontanna               Brampton Christian - Caled     13.66m     NWI          10
2 Toba Oliya                     St. Augustine - Brampton       13.29m     NWI           8
3 George Skinner                 St. Augustine - Brampton       13.24m     NWI           6
4 Joshua Williams                St. Marcellinus - Mississa     13.21m     NWI           5
5 Carlos Campbell                St. Edmund Campion             13.13m     NWI           4
6 Daniel Reid                    St. Edmund Campion             13.05m     NWI           3
7 Andre Nicholas                 Our Lady of Mount Carmel-M     12.83m     NWI           2
8 Micheal Kryszajyts             St. Paul - Mississauga         12.60m     NWI           1
9 Tevin Wheatley                 Fletcher's Meadow - Brampt     12.39m     NWI
10 David Dobson                   Fletcher's Meadow - Brampt     12.33m     NWI 
11 Daniel Palmer-Salmon           St. Edmund Campion             12.27m     NWI 
12 Denzel Ewan-Webb               St. Augustine - Brampton       12.07m     NWI 
13 Leo Velasquez                  Notre Dame - Brampton          11.42m     NWI 
14 Lauris Cox                     St. Aloysius Gonzaga-Missi     10.50m     NWI 
15 Ryan Denreyer                  Mayfield - Brampton             9.80m     NWI 
16 Jared Tan                      Streetsville S S                9.70m     NWI 
17 Khang Luu                      Applewood Hts  - Mississau      9.65m     NWI 
18 Victor Vang                    St. Marcellinus - Mississa      8.10m     NWI 
--- Bartek Zuchelkowski            Brampton Christian - Caled       FOUL
--- Zachary Veira                  St. Joseph - Mississauga          SCR     NWI
--- Jaykwon Thompson               Loyola - Mississauga              SCR     NWI
--- William Lizardo                Fr Michael Goetz - Mississ        SCR     NWI
Event 89  Women Shot Put Senior 
ROPSSAA: 11.62m  ! 2008      Christine Hyde, Ascension
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Kayann Henry                   Ascension of Our Lord-Miss     10.33m                  10
2 Alisha Reynolds                Fletcher's Meadow - Brampt     10.22m                   8
3 Chelsea Brathwaite             Heart Lake - Brampton           9.86m                   6
4 Vanisa Ezukuse                 St. Marcellinus - Mississa      8.88m                   5
5 Keri Martin                    Turner-Fenton - Brampton        8.86m                   4
6 Theadora Whittaker             Our Lady of Mount Carmel-M      7.67m                   3
7 Danielle Picariello            Philip Pocock - Mississaug      7.53m                   2
8 Lauren Polite                  The Woodlands - Mississaug      7.16m                   1
9 Shanice McLeish                Our Lady of Mount Carmel-M      7.03m
10 Josephine Ildelphonso          St. Edmund Campion              6.96m 
--- Coco Sultana                   St. Aloysius Gonzaga-Missi         ND
--- Ingrid Aloh                    Our Lady of Mount Carmel-M        SCR
--- Khristal Estrada               John Cabot - Mississauga          SCR
Event 90  Men Shot Put Senior 
ROPSSAA: 17.15m  ! 2003      Nick Caramanico, Philip Pococ
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Daniel Polinski                Philip Pocock - Mississaug     16.80m                  10
2 John Krzyszkowski              Port Credit - Mississauga      15.61m                   8
3 Imraj Sidhu                    Sandalwood Heights - Bramp     13.90m                   6
4 Mark Horta                     St. Marcellinus - Mississa     13.74m                   5
5 Ryan Anton                     St. Augustine - Brampton       13.01m                   4
6 Matthew Palkowski              St. Paul - Mississauga         12.86m                   3
7 Daniel Wozniczka               St. Martin - Mississauga       12.54m                   2
8 Daniel Minhas                  St. Francis Xavier-Mississ     12.02m                   1
9 Jonathan Jacobs                Brampton Christian - Caled     11.91m
10 Farouk Musa                    St. Augustine - Brampton       11.73m 
11 Marc McFarlane                 St. Augustine - Brampton       11.70m 
12 Jonathan Timmons               St. Marcellinus - Mississa     11.56m 
13 Nickson Silva                  Clarkson - Mississauga         11.22m 
14 Cooper Thompson                Ascension of Our Lord-Miss     11.21m 
15 Kyle Lee                       St. Michael S.S.               10.77m 
16 Matthew Hall                   Bramalea - Brampton            10.74m 
17 Karvall Thompson               St. Marcellinus - Mississa     10.73m 
18 Stanislaus Elad                Our Lady of Mount Carmel-M     10.66m 
19 Ron Tuveiras                   Ascension of Our Lord-Miss     10.34m 
20 Bogdan Chaban                  Philip Pocock - Mississaug     10.32m 
21 Braden Chant                   Applewood Hts  - Mississau     10.25m 
22 Frank Gullusci                 St. Michael S.S.               10.18m 
Page 44ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
23 Alrick Connell  St. Aloysius Gonzaga-Missi 10.15m 
24 Quieou McLaughlin              Fletcher's Meadow - Brampt     10.10m 
25 Jeffrey Mejry                  St. Martin - Mississauga        9.67m 
26 Aleks Hrona                    Philip Pocock - Mississaug      8.69m 
27 Carter Crawford                St. Thomas Aquinas  - Bram      8.35m 
--- Abdullah Foster                The Woodlands - Mississaug       FOUL
--- Philip Harasimowicz            St. Martin - Mississauga          SCR
--- Nicholas Phillips              Bramalea - Brampton               SCR
Event 91  Women Discus Throw Senior 
ROPSSAA: 36.54m  ! 2009      Sarah Krapez, Bramton Cristian Academy 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Meghan Pratt                   Humberview - Bolton            35.10m                  10
2 Jade Yerex                     Port Credit - Mississauga      32.87m                   8
3 Renee Foessel                  St. Marcellinus - Mississa     29.85m                   6
4 Vanisa Ezukuse                 St. Marcellinus - Mississa     29.39m                   5
5 Chelsea Brathwaite             Heart Lake - Brampton          27.72m                   4
6 Kelly Ricardson                Fr Michael Goetz - Mississ     26.59m                   3
7 Lauren Polite                  The Woodlands - Mississaug     22.76m                   2
8 Natasha Raffa                  St. Augustine - Brampton       21.02m                   1
9 Jillianne Gorospe              St. Joan of Arc - Mississa     18.13m
10 Keyara Valencia-Hinds          Erindale - Mississauga         15.78m 
11 Rosie Petrides                 Mentor College - Mississau     15.73m 
12 Josephine Ildelphonso          St. Edmund Campion             12.51m 
--- Rebecca Lim                    St. Joan of Arc - Mississa        SCR
Event 92  Men Discus Throw Senior 
ROPSSAA: 52.19m  ! 2002      Damian Anisko, Philip Pocock 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Daniel Polinski                Philip Pocock - Mississaug     49.88m                  10
2 John Krzyszkowski              Port Credit - Mississauga      48.84m                   8
3 Imraj Sidhu                    Sandalwood Heights - Bramp     41.94m                   6
4 Mark Horta                     St. Marcellinus - Mississa     40.41m                   5
5 Bogdan Chaban                  Philip Pocock - Mississaug     39.01m                   4
6 Farouk Musa                    St. Augustine - Brampton       37.68m                   3
7 Jakub Cholko                   Philip Pocock - Mississaug     37.61m                   2
8 Jonathan Timmons               St. Marcellinus - Mississa     34.77m                   1
9 Michael Sektas                 John Cabot - Mississauga       32.45m
10 Kevin Kiezun                   Philip Pocock - Mississaug     29.79m 
11 Jonathan Jacobs                Brampton Christian - Caled     29.54m 
12 Michael Shanahan               St. Marcellinus - Mississa     28.25m 
13 Kinsey Dafoe                   St. Augustine - Brampton       26.76m 
14 Ben MacKenzie                  Mentor College - Mississau     25.91m 
15 Dahyun Nam                     Fr Michael Goetz - Mississ     22.80m 
16 Jordan Mattis                  St. Marguerite d'Youville-     22.45m 
17 Quieou McLaughlin              Fletcher's Meadow - Brampt     21.77m 
18 Jamal Aldred-Mitchell          Fletcher's Meadow - Brampt     20.96m 
19 Kristian Asselin               St. Edmund Campion             20.47m 
--- Nickson Silva                  Clarkson - Mississauga            SCR
--- Alistair DeSouza               Fr Michael Goetz - Mississ        SCR
Event 93  Women Javelin Throw Senior
ROPSSAA: 37.58m  ! 1990      Valerie Tulloch, POC 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Nicole Henry                   Port Credit - Mississauga      35.93m                  10
2 Miranda Castiglione            Mayfield - Brampton            33.72m                   8
3 Bridget Balisy                 Brampton Christian - Caled     30.69m                   6
4 Dalecia Davis                  Brampton Centennial - Bram     29.57m                   5
5 Rebecca Lim                    St. Joan of Arc - Mississa     28.80m                   4
6 Melanie Brady                  Brampton Centennial - Bram     26.56m                   3
7 Jillianne Gorospe              St. Joan of Arc - Mississa     26.36m                   2
8 Jade Yerex                     Port Credit - Mississauga      26.05m                   1
9 Tracie Hutton                  Erindale - Mississauga         24.68m
Page 45ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
10 Tori Godwin Brampton Christian - Caled 24.59m 
11 Renee Foessel                  St. Marcellinus - Mississa     21.81m 
12 Rachel Aitken                  St. Aloysius Gonzaga-Missi     21.72m 
13 Monika Vatic                   St. Marcellinus - Mississa     21.42m 
14 Josephine Ildelphonso          St. Edmund Campion             21.36m 
15 Shantelle Crawford             Fletcher's Meadow - Brampt     20.68m 
16 Priscilla Camacho              Fletcher's Meadow - Brampt     20.33m 
--- Keri Martin                    Turner-Fenton - Brampton          DNS
Event 94  Men Javelin Throw Senior
ROPSSAA: 55.58m  ! 2002      Steve Porciello, Philip Pocock 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Gavin Taylor                   Mayfield - Brampton            49.70m                  10
2 Patrick Maziarz                St. Martin - Mississauga       49.20m                   8
3 Michael Fuller                 Brampton Centennial - Bram     45.80m                   6
4 Qubert Hudson                  Central Peel - Brampton        45.40m                   5
5 Jonathan Jacobs                Brampton Christian - Caled     42.95m                   4
6 Patrick Badawika               John Cabot - Mississauga       42.85m                   3
7 Patrick Litvinskas             St. Paul - Mississauga         42.10m                   2
8 Ricardo Boscan                 St. Joan of Arc - Mississa     38.10m                   1
9 Michael Shanahan               St. Marcellinus - Mississa     36.15m
10 Ben MacKenzie                  Mentor College - Mississau     34.95m 
11 Hamza Toure                    Clarkson - Mississauga         34.65m 
12 Mark Ramirez                   Our Lady of Mount Carmel-M     34.35m 
13 Eric Holt                      Philip Pocock - Mississaug     34.00m 
14 Philip Harasimowicz            St. Martin - Mississauga       33.45m 
15 Nathan Soucier                 Clarkson - Mississauga         32.35m 
16 Colin Ramos                    St. Edmund Campion             32.25m 
17 Austin Dodd                    Port Credit - Mississauga      32.00m 
18 Daniel Bogulewski              St. Aloysius Gonzaga-Missi     31.65m 
19 Jakub Cholko                   Philip Pocock - Mississaug     31.60m 
20 Alrick Connell                 St. Aloysius Gonzaga-Missi     30.80m 
21 Kyle Olson                     Central Peel - Brampton        30.30m 
22 Brad Cose                      St. Joseph - Mississauga       29.55m 
23 Doug McGown                    Applewood Hts  - Mississau     29.10m 
24 Victor Vang                    St. Marcellinus - Mississa     26.85m 
--- Daniel Wozniczka               St. Martin - Mississauga          SCR
Event 95  Women 4x100 Meter Relay Senior
ROPSSAA:  49.16  ! 2011      St. Marcellinus
Team                           Relay                          Finals           H# 
Points
Finals
1 St. Edmund Campion                                             49.77            2     10
2 Notre Dame - Brampton                                          50.60            2      8
3 St. Marguerite d'Youvill                                       51.06            2      6
4 Fr Michael Goetz - Missi                                       52.64            2      5
5 Loyola - Mississauga                                           52.74            2      4
6 Our Lady of Mount Carmel                                       54.45            1      3
7 St. Aloysius Gonzaga-Mis                                       55.85            2      2
8 Brampton Centennial - Br                                       55.88            1      1
9 St. Augustine - Brampton                                       56.08            1 
10 Philip Pocock - Mississa                                       56.94            2
11 Cardinal Leger - Brampto                                       59.54            1
--- St. Joseph - Mississauga                                         DNS            2 
Event 96  Men 4x100 Meter Relay Senior
ROPSSAA:  42.64  ! 2009      Ascension
Team                           Relay                          Finals           H# 
Points
Finals
1 St. Edmund Campion                                             43.22            2     10
2 St. Roch C.S.S. - Brampt                                       43.46            2      8
3 St. Marguerite d'Youvill                                       43.67            2      6
4 St. Augustine - Brampton                                       43.78            2      5
5 Notre Dame - Brampton                                          44.06            2      4
6 St. Joan of Arc - Missis                                       44.14            2      3
Page 46ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
7 Fletcher's Meadow - Bram 44.35 2  2
8 St. Marcellinus - Missis                                       44.56            2      1
9 St. Aloysius Gonzaga-Mis                                       45.21            1 
10 Our Lady of Mount Carmel                                       45.76            1
11 Fr Michael Goetz - Missi                                       46.85            1
12 Central Peel - Brampton                                        47.62            1
13 Gordon Graydon - Mississ                                       48.23            1
--- Brampton Centennial - Br                                          DQ            1 
--- St. Joseph - Mississauga                                         DNS            1 
Event 97  Women 1500 Meter Steeplechase Open
ROPSSAA:5:07.00  ! 2008      Deanna Zidar, Turner Fenton
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Annelise Martin                The Woodlands - Mississaug    5:38.60                  10
2 Stephanie Silva                Cardinal Leger - Brampton     5:53.25                   8
3 Sarah McGaugh                  Notre Dame - Brampton         6:02.29                   6
4 Jurgita Budraityte             St. Joan of Arc - Mississa    6:02.95                   5
5 Kristy Cook                    Turner-Fenton - Brampton      6:10.87                   4
6 Victoria Liu                   Turner-Fenton - Brampton      6:17.96                   3
7 Rebecca Jackson                Lorne Park - Mississauga      6:24.69                   2
8 Emma Yordanov                  Lorne Park - Mississauga      7:18.04                   1
9 Laura Scott                    Mentor College - Mississau    7:59.54
10 Danielle Vella                 Mayfield - Brampton           8:50.16 
--- Rebecca Cose                   St. Joseph - Mississauga          DNF
Event 98  Men 2000 Meter Steeplechase Open
ROPSSAA:6:01.46  ! 1997      Chris Dulhanty, Loyola 
Name                           School                         Finals
Points
Finals
1 Rob McCann                     Lorne Park - Mississauga      6:03.65                  10
2 Joseph Kagumba                 Erindale - Mississauga        6:13.51                   8
3 Muad Issa                      The Woodlands - Mississaug    6:27.25                   6
4 Lucas Petersen                 Port Credit - Mississauga     6:34.58                   5
5 Preston Borg                   Loyola - Mississauga          6:34.67                   4
6 Devonte Cummings               Loyola - Mississauga          6:35.19                   3
7 Nick McFarlane                 Mentor College - Mississau    6:46.76                   2
8 Jordan Stanford                Cawthra Park - Mississauga    6:47.64                   1
9 Jade Ly                        Cawthra Park - Mississauga    6:50.27
10 Spencer Bayley                 Lorne Park - Mississauga      6:52.70 
11 Travis Moore                   The Woodlands - Mississaug    6:52.72 
12 Jamie Tarling                  Humberview - Bolton           7:01.93 
13 Devin Hymers                   Humberview - Bolton           7:02.50 
14 Scott LaBella                  Loyola - Mississauga          7:09.44 
15 Tyler Chuang                   St. Marcellinus - Mississa    7:12.96 
16 Dharminder Singh               Harold M Brathwaite - Bram    7:13.22 
17 Xhenis Ereqi                   Philip Pocock - Mississaug    7:34.51 
18 Michal Komor                   St. Marcellinus - Mississa    7:35.91 
19 Brandon Rufino                 St. Edmund Campion            7:39.77 
20 Apurv Abarwal                  Philip Pocock - Mississaug    8:12.64 
21 Lucas Motyka                   St. Joseph - Mississauga      8:23.49 
22 Nathan Fujimoto                Glenforest - Mississauga      8:44.05 
--- Matt Bispo                     Brampton Centennial - Bram        DNF
--- Nick Miller                    St. Joseph - Mississauga          DNS
--- Erik Daroczi                   Port Credit - Mississauga         DNS
--- Thomas Daly                    Lorne Park - Mississauga          DNS
--- Nick Kaufman                   Our Lady of Mount Carmel-M        DNS
--- Harminder Kang                 Sandalwood Heights - Bramp        DNS
Event 99  Women 4x400 Meter Relay Open
ROPSSAA:4:04.17  ! 2010      St. Edmund Campion 
Team                           Relay                          Finals           H# 
Points
Finals
1 Loyola - Mississauga                                         4:16.42            2     10
2 St. Edmund Campion                                           4:16.43            2      8
3 St. Aloysius Gonzaga-Mis                                     4:17.68            2      6
Page 47ropssaa track and field_2012_all_events.txt 
4 Fr Michael Goetz - Missi 4:23.58 2  5
5 St. Joan of Arc - Missis                                     4:26.82            2      4
6 Our Lady of Mount Carmel                                     4:27.04            2      3
7 St. Marcellinus - Missis                                     4:30.60            2      2
8 Fletcher's Meadow - Bram                                     4:36.16            2      1
9 David Suzuki Secondary S                                     5:05.77            2 
--- Bramalea - Brampton                                              SCR            1 
--- Port Credit - Mississaug                                         SCR            1 
Event 100  Men 4x400 Meter Relay Open 
ROPSSAA:3:24.90  ! 1991      Father Goetz 
Team                           Relay                          Finals           H# 
Points
Finals
1 St. Edmund Campion                                           3:28.07            3     10
2 St. Joan of Arc - Missis                                     3:28.75            3      8
3 St. Marcellinus - Missis                                     3:30.60            3      6
4 Our Lady of Mount Carmel                                     3:41.80            2      5
5 Fr Michael Goetz - Missi                                     3:41.90            2      4
6 St. Augustine - Brampton                                     3:45.21            3      3
7 Cawthra Park - Mississau                                     3:45.54            2      2
8 St. Aloysius Gonzaga-Mis                                     3:48.60            3      1
9 Brampton Centennial - Br                                     3:49.45            2 
10 Loyola - Mississauga                                         3:50.40            2
11 Cardinal Leger - Brampto                                     3:53.77            3
12 Fletcher's Meadow - Bram                                     3:53.82            3
13 Philip Pocock - Mississa                                     3:59.78            3
14 Chinguacousy - Brampton                                      4:00.01            1
15 St. Thomas Aquinas  - Br                                     4:00.26            1
16 Lincoln Alexander- Missi                                     4:01.64            1
17 David Suzuki Secondary S                                     4:17.93            1
--- The Woodlands - Mississa                                          DQ            2 
--- Gordon Graydon - Mississ                                         DNS            2 
Page 48


Post to:  
Post as: 
Hashtags: #ropssaa
 
 
 
Switch to Full Version