RunnerspaceNewsView

2012 Results - SWOSSAA Track Championships

Published by RunnerSpace.com/OFSAA
May 25th 2012, 6:25am | 168033 views
PrintReport
Social
Images
SWOSSAA Track Championships
May 23, 2012 to May 24, 2012
Windsor, ON, CA
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 2k Steeple | 100h | 110h | 300h | 400h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 1500m Steeple | 80h | 100h | 300h | 400h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Ambulatory Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Monroe, Matt   Ursuline College 17.08 +1.4 1  
 
Mens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Smiley, Mitchell   Northern - Sarni 11.14 +0.8 1  
2 Wolfe, Skye   Essex 11.19 +0.8 1  
3 James, Khaliel   Catholic Central 11.55 +0.8 1  
4 Willemse, Kevin   St Christopher 11.60 +0.8 1  
5 Wymenga, Dylan   Chatham Christia 11.72 +0.8 1  
6 Tugui, Nicolas   Hon WC Kennedy 11.85 +0.8 1  
7 Renaud, Noah   St Thomas of Vil 11.87 +0.8 1  
8 Lee-Hyman, Tristian   Sandwich 11.90 +0.8 1  
 
Mens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Smiley, Mitchell   Northern - Sarni 11.48 +0.0 2  
2 Wolfe, Skye   Essex 11.64 -0.2 1  
3 James, Khaliel   Catholic Central 11.70 -0.2 1  
4 Willemse, Kevin   St Christopher 11.80 +0.0 2  
5 Wymenga, Dylan   Chatham Christia 11.83 +0.0 2  
6 Tugui, Nicolas   Hon WC Kennedy 11.86 -0.2 1  
7 Lee-Hyman, Tristian   Sandwich 11.94 +0.0 2  
8 Renaud, Noah   St Thomas of Vil 11.95 +0.0 2  
9 Pretty, Colin   St Thomas of Vil 11.99 -0.2 1  
10 D'Agnillo, Michele   Assumption Colle 12.14 +0.0 2  
11 Lauzon, Robert   Vincent Massey 12.24 -0.2 1  
12 Lindsay, Curtis   St Christopher 12.29 +0.0 2  
13 Montgomery, Jon   Chatham-Kent 12.30 -0.2 1  
14 Chappelle, Tristian   St Patrick's - S 12.43 +0.0 2  
15 Rogers, Brendan   Blenheim 12.82 -0.2 1  
 
Mens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Rosaasen, Connor   St Thomas of Vil 11.54 +0.0 1  
2 Rampillo, Ranz   Holy Names - Win 11.64 +0.0 1  
3 Eddleston, Joey   St Christopher 11.79 +0.0 1  
4 Douglas, Kingboy   St Joseph's - Wi 11.97 +0.0 1  
5 Braccio, Braeden   St Anne - Windso 12.03 +0.0 1  
6 Hang, Nyro   Vincent Massey 12.05 +0.0 1  
7 George, Daniel   Hon WC Kennedy 12.08 +0.0 1  
8 Di Donato, Angelo   St Joseph's - Wi 12.31 +0.0 1  
 
Mens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Rosaasen, Connor   St Thomas of Vil 11.34 +1.4 1  
2 Rampillo, Ranz   Holy Names - Win 11.62 +0.0 2  
3 Douglas, Kingboy   St Joseph's - Wi 11.84 +1.4 1  
4 Eddleston, Joey   St Christopher 11.87 +0.0 2  
5 Braccio, Braeden   St Anne - Windso 11.90 +1.4 1  
6 George, Daniel   Hon WC Kennedy 12.08 +0.0 2  
7 Di Donato, Angelo   St Joseph's - Wi 12.08 +1.4 1  
8 Hang, Nyro   Vincent Massey 12.10 +0.0 2  
9 Gignac, Joseph   General Amherst 12.24 +1.4 1  
10 Oulds, Austin   Chatham-Kent 12.30 +0.0 2  
11 DeMoor, Joel   St Christopher 12.50 +1.4 1  
12 DiFederico, Marco   St Christopher 12.61 +1.4 1  
13 Howard, Logan   Ursuline College 12.90 +0.0 2  
14 Carpenter, Brett   Lambton Central 13.31 +0.0 2  
15 Hinnegan, Tyler   Lambton Kent 13.32 +0.0 2  
 
Mens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bramwell, Drelan   Northern - Sarni 10.75 +2.0 1  
2 Ubah, Anthony   Holy Names - Win 11.09 +2.0 1  
3 Gauthier, Jaydon   WF Herman 11.21 +2.0 1  
4 Baylis, Rob   St Thomas of Vil 11.22 +2.0 1  
5 Rabanes, Ricardo   St Thomas of Vil 11.41 +2.0 1  
6 Bellaire, Tyler   Essex 11.42 +2.0 1  
7 Nelson, Mitchell   Sandwich 11.61 +2.0 1  
8 Clunie, Hilton   John McGregor 11.89 +2.0 1  
 
Mens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Bramwell, Drelan   Northern - Sarni 11.00 +0.0 1  
2 Ubah, Anthony   Holy Names - Win 11.10 +1.7 2  
3 Baylis, Rob   St Thomas of Vil 11.17 +1.7 2  
5 Bellaire, Tyler   Essex 11.40 +1.7 2  
4 Gauthier, Jaydon   WF Herman 11.41 +0.0 1  
7 Rabanes, Ricardo   St Thomas of Vil 11.46 +1.7 2  
8 Clunie, Hilton   John McGregor 11.56 +1.7 2  
6 Nelson, Mitchell   Sandwich 11.58 +0.0 1  
9 Holmes, Curtis   WF Herman 11.62 +0.0 1  
10 Elder, Cody   John McGregor 11.80 +0.0 1  
11 Prong, Tyler   North Lambton 11.94 +1.7 2  
12 List-Mailloiux, D'Wan   John McGregor 12.03 +0.0 1  
13 Gow, Branden   Belle River 12.07 +0.0 1  
14 Stewart, Dakota   John McGregor 12.14 +0.0 1  
15 Cimetta, Matthew   St Christopher 12.39 +1.7 2  
16 VanEngelen, Jason   North Lambton 12.45 +1.7 2  
 
Mens 200m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Smiley, Mitchell   Northern - Sarni 22.91w +3.8 1  
2 O'Neil, Nick   Sandwich 23.03w +3.8 1  
3 Wolfe, Skye   Essex 23.10w +3.8 1  
4 Woods, Devon   WF Herman 23.75w +3.8 1  
5 Renaud, Noah   St Thomas of Vil 23.87w +3.8 1  
6 Tugui, Nicolas   Hon WC Kennedy 24.02w +3.8 1  
7 Garratt, Danny   Northern - Sarni 24.09w +3.8 1  
8 Vuksan, Jason   WF Herman 24.33w +3.8 1  
 
Mens 200m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Smiley, Mitchell   Northern - Sarni 23.28 +1.4 1  
3 O'Neil, Nick   Sandwich 23.35 +1.4 1  
2 Wolfe, Skye   Essex 23.76w +2.6 2  
4 Woods, Devon   WF Herman 24.01w +2.6 2  
5 Renaud, Noah   St Thomas of Vil 24.02 +1.4 1  
6 Vuksan, Jason   WF Herman 24.24w +2.6 2  
7 Garratt, Danny   Northern - Sarni 24.31w +2.6 2  
8 Tugui, Nicolas   Hon WC Kennedy 24.32w +2.6 2  
9 Lee-Hyman, Tristian   Sandwich 24.71 +1.4 1  
10 Wymenga, Dylan   Chatham Christia 24.78w +2.6 2  
11 Chappelle, Tristian   St Patrick's - S 25.01w +2.6 2  
12 Montgomery, Jon   Chatham-Kent 25.68 +1.4 1  
13 Rogers, Brendan   Blenheim 26.08 +1.4 1  
14 Lange, Patrick   St Christopher 27.99 +1.4 1  
 
Mens 200m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Rosaasen, Connor   St Thomas of Vil 23.45w +2.8 1  
2 Rampillo, Ranz   Holy Names - Win 23.98w +2.8 1  
3 Douglas, Kingboy   St Joseph's - Wi 24.27w +2.8 1  
4 Hang, Nyro   Vincent Massey 24.47w +2.8 1  
5 Zina, Anthony   L’Essor 24.61w +2.8 1  
6 Oulds, Austin   Chatham-Kent 24.75w +2.8 1  
7 Milligan, Riley   WF Herman 24.87w +2.8 1  
8 Stewart, Kameron   Holy Names - Win 25.43w +2.8 1  
 
Mens 200m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Rosaasen, Connor   St Thomas of Vil 23.30 +1.5 2  
2 Douglas, Kingboy   St Joseph's - Wi 24.33 +2.0 1  
3 Rampillo, Ranz   Holy Names - Win 24.34 +1.5 2  
4 Zina, Anthony   L’Essor 24.42 +2.0 1  
5 Milligan, Riley   WF Herman 24.71 +1.5 2  
7 Hang, Nyro   Vincent Massey 24.72 +1.5 2  
6 Oulds, Austin   Chatham-Kent 24.79 +2.0 1  
8 Stewart, Kameron   Holy Names - Win 24.81 +2.0 1  
9 Braccio, Braeden   St Anne - Windso 24.94 +2.0 1  
10 Thomas, Jack   North Lambton 25.55 +1.5 2  
11 Padayachy, Zachary   Lambton Central 25.86 +1.5 2  
12 DiFederico, Marco   St Christopher 26.16 +1.5 2  
13 Ingles, Steven   Alexander MacKen 26.29 +2.0 1  
14 Irwin, Keelor   Wallaceburg 27.41 +2.0 1  
15 Hinnegan, Tyler   Lambton Kent 27.73 +1.5 2  
 
Mens 200m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bramwell, Drelan   Northern - Sarni 21.76w +2.4 1  
2 Baylis, Rob   St Thomas of Vil 22.58w +2.4 1  
3 Giorgi, Mike   Lambton Central 22.73w +2.4 1  
4 Ubah, Anthony   Holy Names - Win 22.87w +2.4 1  
5 Herzog, Robert   Holy Names - Win 23.18w +2.4 1  
6 Holmes, Curtis   WF Herman 23.30w +2.4 1  
7 Webster, Broderick   Northern - Sarni 23.33w +2.4 1  
8 Papak, Dylan   WF Herman 24.22w +2.4 1  
 
Mens 200m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Bramwell, Drelan   Northern - Sarni 21.73 +1.8 2  
2 Baylis, Rob   St Thomas of Vil 22.50 +1.5 1  
3 Giorgi, Mike   Lambton Central 22.60 +1.5 1  
4 Ubah, Anthony   Holy Names - Win 23.04 +1.8 2  
5 Holmes, Curtis   WF Herman 23.16 +1.5 1  
6 Webster, Broderick   Northern - Sarni 23.18 +1.8 2  
7 Herzog, Robert   Holy Names - Win 23.19 +1.8 2  
8 Papak, Dylan   WF Herman 23.57 +1.8 2  
9 Nelson, Mitchell   Sandwich 23.59 +1.5 1  
10 Zottl, Nick   Northern - Sarni 23.78 +1.8 2  
11 Clunie, Hilton   John McGregor 23.93 +1.5 1  
12 Elder, Cody   John McGregor 23.93 +1.8 2  
13 Van Braeckel, Ray   Cardinal Carter 24.07 +1.8 2  
14 Rogers, Magnus   Harrow 24.13 +1.5 1  
15 List-Mailloiux, D'Wan   John McGregor 24.17 +1.5 1  
16 Stewart, Dakota   John McGregor 24.81 +1.5 1  
 
Mens 400m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Day, Carter   Sandwich 51.01 2  
2 Dunn, Lyjah   Riverside 51.25 2  
3 O'Neil, Nick   Sandwich 52.12 2  
4 Garratt, Danny   Northern - Sarni 54.14 2  
5 Koomans, Jonathan   Chatham Christia 54.37 2  
6 Woods, Devon   WF Herman 54.68 2  
7 Caron, Dylan   St Clair 55.48 2  
8 Cowell, Matt   Belle River 56.36 1  
9 Zerko, Jake   St Christopher 56.66 1  
10 Dumeah, Brandon   FJ Brennan 56.70 1  
11 Boycott, Shawn   WF Herman 57.12 2  
12 Steeves, Eric   St Christopher 58.77 1  
13 Bryce, Ben   Lambton Central 59.14 1  
14 Oakey, Craig   Blenheim 1:03.51 1  
 
Mens 400m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 LaCivita, Giordanno   Holy Names - Win 52.75 2  
2 Mercier, Kalvin   Vincent Massey 53.61 2  
3 McEwen, Stephen   Maranatha Christ 53.84 2  
4 Newman, Andrew   St Clair 55.86 2  
5 Denomme, Kyle   Riverside 56.38 2  
6 Cipkar, Edwin   Sandwich 56.40 2  
7 LeBlanc, Joel   St Thomas of Vil 56.48 2  
8 Sejdiiu, Veton   WF Herman 57.36 1  
9 Jackson, Jalen   WF Herman 57.39 2  
10 Kameka, Aaron   St Clair 58.30 1  
11 Teeple, Jordan   North Lambton 58.58 1  
12 Bakker, Ryan   North Lambton 59.25 1  
13 DiFederico, Marco   St Christopher 1:01.14 1  
14 Kucera, Lee   Chatham-Kent 1:01.58 1  
15 Irwin, Keelor   Wallaceburg 1:04.11 1  
 
Mens 400m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McBride, Brandon   WF Herman 47.41 2  
2 Bramwell, Drelan   Northern - Sarni 48.23 2  
3 Parris, Khalil   Sandwich 49.61 2  
4 Webster, Broderick   Northern - Sarni 50.79 2  
5 Papak, Dylan   WF Herman 50.93 2  
6 Hesman, Micah   Sandwich 51.82 1  
7 Emode, Mark   Hon WC Kennedy 51.93 2  
8 Clement, Jake   FJ Brennan 52.31 2  
9 Duongchantha, Tommy   Hon WC Kennedy 53.18 1  
10 Gray, Michael   Lambton Central 53.44 1  
11 Johnson, Jason   WF Herman 53.91 1  
12 Murphy, Evan   Wallaceburg 56.13 2  
13 Stewart, Dakota   John McGregor 56.90 1  
14 Hamilton, Nate   John McGregor 57.34 1  
 
Mens 800m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dunn, Lyjah   Riverside 1:58.88 2  
2 Day, Carter   Sandwich 1:59.57 2  
3 Vermeulen, Hendrick   St Christopher 2:02.68 2  
4 Giswein, Nick   Hon WC Kennedy 2:09.97 2  
5 Fletcher, Chris   Vincent Massey 2:10.08 2  
6 Dumeah, Brandon   FJ Brennan 2:10.43 2  
7 Roberts, Quaid   Sandwich 2:11.70 2  
8 Smith, Rob   Northern - Sarni 2:15.64 1  
9 Zerko, Jake   St Christopher 2:17.68 1  
10 Thiessen, Tristan   Leamington 2:21.97 1  
11 Gall, Curtis   Lambton Kent 2:34.15 1  
12 Knight, Greg   Chatham-Kent 2:43.21 1  
 
Mens 800m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pardo, Matt   General Amherst 2:04.87 2  
2 Mercier, Kalvin   Vincent Massey 2:07.53 2  
3 Denomme, Kyle   Riverside 2:09.71 2  
4 Newman, Andrew   St Clair 2:11.00 2  
5 Ireland, Branden   Belle River 2:12.24 2  
6 McGeen, Teddy   Riverside 2:14.17 1  
7 Kellier, Josh   Chatham-Kent 2:14.24 2  
8 Morgan, Drew   Northern - Sarni 2:19.02 1  
9 Kirby, Eric   FJ Brennan 2:20.75 1  
10 Craievich, Adam   St Christopher 2:23.90 1  
11 Van Nooten, Peter   Ursuline College 2:28.72 1  
12 Kellier, Cai   Chatham-Kent 2:40.38 1  
 
Mens 800m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McBride, Brandon   WF Herman 1:50.02 2  
2 Bellemore, Corey   Riverside 1:53.30 2  
3 Master, Shawn   Northern - Sarni 1:56.05 2  
4 Simard, Cory   Hon WC Kennedy 1:58.02 2  
5 Clement, Jake   FJ Brennan 1:58.04 2  
6 Colaluca, Jerry   Catholic Central 1:58.12 2  
7 Lozinski, Mike   Sandwich 1:59.00 2  
8 Bellemore, Justin   Riverside 1:59.94 2  
9 Igbokwe, Emmanuel   Vincent Massey 2:02.33 2  
10 McCurrach, Cullen   Northern - Sarni 2:11.15 1  
11 Jeong, Paul   St Christopher 2:16.67 1  
12 Steven, Mitch   North Lambton 2:28.64 1  
 
Mens 1500m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Neilson, Scott   Riverside 4:12.42 1  
2 Black, Connor   North Lambton 4:13.96 1  
3 Vermeulen, Hendrick   St Christopher 4:20.49 1  
4 Edwards, Skylar   Vincent Massey 4:22.69 1  
5 Wagner, Jacob   Riverside 4:24.46 1  
6 Wilson, Mitch   Lambton Central 4:31.19 1  
7 Desjardins, Grant   St Anne - Windso 4:32.96 1  
8 Salter, Mitch   Essex 4:34.82 1  
9 Giswein, Nick   Hon WC Kennedy 4:35.75 1  
10 Andrews, Ben   Hon WC Kennedy 4:41.69 1  
11 Smith, Rob   Northern - Sarni 4:51.43 1  
12 Maerz, Kyle   Chatham Christia 4:52.40 1  
13 Snyder, Jacob   Sandwich 4:54.73 1  
14 Moffatt, Dan   Lambton Kent 5:03.00 1  
15 Seed, Cameron   Chatham-Kent 5:03.63 1  
16 Knight, Greg   Chatham-Kent 5:10.57 1  
 
Mens 1500m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pardo, Matt   General Amherst 4:19.12 1  
2 Mattthews, Miles   Belle River 4:21.27 1  
3 Wallace, Brendan   Vincent Massey 4:27.20 1  
4 Buruma, Logan   Lambton Central 4:27.57 1  
5 Kellier, Josh   Chatham-Kent 4:29.78 1  
6 Rothera, Jacob   Assumption Colle 4:30.81 1  
7 Outridge, Nathan   Wallaceburg 4:31.47 1  
8 Morgan, Drew   Northern - Sarni 4:41.70 1  
9 Kiss, Ryan   St Anne - Windso 4:44.31 1  
10 Nepomuceno, Enrique   Holy Names - Win 4:46.63 1  
11 Snively, Aidan   Assumption Colle 4:47.93 1  
12 Craievich, Adam   St Christopher 4:53.70 1  
13 McNamara, Justin   Chatham Christia 4:55.72 1  
14 Kellier, Cai   Chatham-Kent 5:03.61 1  
15 Doughty, Callahan   Northern - Sarni 5:06.04 1  
 
Mens 1500m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bellemore, Corey   Riverside 4:00.15 1  
2 Master, Shawn   Northern - Sarni 4:02.36 1  
3 Sleiman, Ryan   Kingsville 4:06.37 1  
4 Hall, Matt   St Christopher 4:07.76 1  
5 McArthur, Taylor   Ursuline College 4:07.86 1  
6 Allen, Brandon   General Amherst 4:08.61 1  
7 Colaluca, Jerry   Catholic Central 4:11.10 1  
8 Miner, Brandon   Holy Names - Win 4:11.93 1  
9 Rocheleau, Alexander   Vincent Massey 4:14.06 1  
10 Lozinski, Mike   Sandwich 4:14.17 1  
11 Bellemore, Justin   Riverside 4:17.91 1  
12 McNamara, Ryan   Chatham Christia 4:20.31 1  
13 Whitbread, Dylan   St Clair 4:22.16 1  
14 Asselin, Olivier   Northern - Sarni 4:24.52 1  
15 Montgomery, Eric   Blenheim 4:57.66 1  
16 Sura, Ryan   John McGregor 5:17.56 1  
 
Mens 3000m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Black, Connor   North Lambton 9:26.13 1  
2 Wagner, Jacob   Riverside 9:33.45 1  
3 Edwards, Skylar   Vincent Massey 9:41.66 1  
4 Manser, Ian   Vincent Massey 9:44.25 1  
5 Salter, Mitch   Essex 9:46.51 1  
6 Desjardins, Grant   St Anne - Windso 9:50.96 1  
7 Vermeulen, Hendrick   St Christopher 9:58.08 1  
8 Fuduric, Mitch   Belle River 10:28.72 1  
9 Giswein, Nick   Hon WC Kennedy 10:30.54 1  
10 Maerz, Kyle   Chatham Christia 10:38.56 1  
11 Snyder, Jacob   Sandwich 10:39.52 1  
12 Percival, Andrew   St Clair 10:40.46 1  
13 Dann, Kevin   Northern - Sarni 10:58.82 1  
14 Knight, Greg   Chatham-Kent 11:34.06 1  
15 Seed, Cameron   Chatham-Kent 11:59.29 1  
 
Mens 3000m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mattthews, Miles   Belle River 9:37.40 1  
2 Wallace, Brendan   Vincent Massey 9:40.72 1  
3 Rothera, Jacob   Assumption Colle 9:54.03 1  
4 Kellier, Josh   Chatham-Kent 10:04.48 1  
5 Outridge, Nathan   Wallaceburg 10:05.16 1  
6 Snively, Aidan   Assumption Colle 10:08.95 1  
7 Morgan, Drew   Northern - Sarni 10:11.74 1  
8 Nepomuceno, Enrique   Holy Names - Win 10:38.01 1  
9 Kiss, Ryan   St Anne - Windso 10:38.92 1  
10 Kiss, Jordan   Sandwich 10:42.29 1  
11 McNamara, Justin   Chatham Christia 10:45.49 1  
12 Bakker, Ryan   North Lambton 11:02.45 1  
13 Burchill, Colin   Northern - Sarni 11:04.57 1  
14 Pandya, Tejas   Assumption Colle 11:29.41 1  
 
Mens 3000m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sleiman, Ryan   Kingsville 8:45.30 1  
2 Allen, Brandon   General Amherst 8:53.48 1  
3 Piticariu, Daniel   Vincent Massey 9:00.29 1  
4 McArthur, Taylor   Ursuline College 9:01.99 1  
5 Hall, Matt   St Christopher 9:11.39 1  
6 Rocheleau, Alexander   Vincent Massey 9:13.73 1  
7 Miner, Brandon   Holy Names - Win 9:18.46 1  
8 Master, Shawn   Northern - Sarni 9:21.29 1  
9 Porter, Jack   Riverside 9:21.81 1  
10 Loewen, Garrick   Assumption Colle 9:35.00 1  
11 McNamara, Ryan   Chatham Christia 9:49.86 1  
12 Ward-Trymbulak, Matt   General Amherst 10:08.17 1  
13 Asselin, Olivier   Northern - Sarni 10:14.08 1  
 
Mens 2k Steeple Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Piticariu, Daniel   Vincent Massey 5:59.00 1  
2 Allen, Brandon   General Amherst 6:08.94 1  
3 Hall, Matt   St Christopher 6:16.40 1  
4 McArthur, Taylor   Ursuline College 6:20.28 1  
5 Loewen, Garrick   Assumption Colle 6:22.98 1  
6 Porter, Jack   Riverside 6:24.57 1  
7 Whitbread, Dylan   St Clair 6:29.04 1  
8 Simard, Cory   Hon WC Kennedy 6:32.59 1  
9 McNamara, Ryan   Chatham Christia 6:37.59 1  
10 Charlton, Adam   Belle River 6:55.55 1  
11 Sinclair, Ryan   Sandwich 7:05.12 1  
12 Percival, Andrew   St Clair 7:36.39 1  
13 Maerz, Kyle   Chatham Christia 7:39.57 1  
14 Naylor, Sean   Northern - Sarni 7:42.42 1  
 
Mens 100m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hesman, Nathan   Sandwich 14.29 1  
2 Storr, Brett   St Clair 14.71 1  
3 Roe, Spencer   Ursuline College 14.80 1  
4 Lawrence, Kyle   General Amherst 15.10 1  
5 Gordon, Sam   North Lambton 15.10 1  
6 Taylor, Zach   St Christopher 15.32 1  
7 Swarath, Matt   Lambton Central 15.34 1  
8 Mole, Noah   St Thomas of Vil 15.85 1  
 
Mens 100m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Hesman, Nathan   Sandwich 14.16 1  
2 Storr, Brett   St Clair 14.94 2  
3 Roe, Spencer   Ursuline College 14.99 1  
4 Lawrence, Kyle   General Amherst 15.05 2  
5 Gordon, Sam   North Lambton 15.43 1  
7 Mole, Noah   St Thomas of Vil 15.58 1  
8 Swarath, Matt   Lambton Central 15.61 1  
6 Taylor, Zach   St Christopher 15.69 2  
9 Trinier, Spencer   WF Herman 16.37 2  
10 Morneault, Mikael   Northern - Sarni 16.40 2  
11 Neufeld, Travis   Kingsville 16.63 1  
12 Weingust, Brian   Vincent Massey 17.26 2  
13 Wismer, Joel   General Amherst 18.53 1  
14 Mayville, Gareth   General Amherst 19.17 2  
 
Mens 100m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Salisbury, Shane   St Clair 15.43 1  
2 Cipkar, Caleb   General Amherst 15.59 1  
3 Anderson, Joey   Essex 15.70 1  
4 Richter, Mark   Lambton Central 15.78 1  
5 Johnston, Ross   Belle River 16.00 1  
6 Guillen-Santos, Josue   St Joseph's - Wi 16.02 1  
7 Fornasiero, Dante   Hon WC Kennedy 16.05 1  
8 Serven, Nick   Tecumseh Vista A 16.26 1  
 
Mens 100m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Anderson, Joey   Essex 15.58 2  
3 Cipkar, Caleb   General Amherst 15.65 2  
2 Salisbury, Shane   St Clair 15.85 1  
4 Johnston, Ross   Belle River 16.18 1  
5 Fornasiero, Dante   Hon WC Kennedy 16.55 2  
7 Serven, Nick   Tecumseh Vista A 16.65 2  
6 Richter, Mark   Lambton Central 17.34 1  
8 Guillen-Santos, Josue   St Joseph's - Wi 17.79 1  
9 Ramirez, Joel   Hon WC Kennedy 17.79 2  
10 Heywood, Jessie   General Amherst 18.18 1  
11 Verwegen, Jason   St Clair 19.04 2  
 
Mens 110m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ravenhorst, Jon   Northern - Sarni 14.86 1  
2 Long, Mitch   Harrow 14.86 1  
3 Paisley, Michael   Lambton Central 15.01 1  
4 Giorgi, Mike   Lambton Central 15.12 1  
5 Beaudoin, Shawn   Sandwich 15.14 1  
6 Huzevka, Jordan   Northern - Sarni 15.20 1  
7 Gow, Branden   Belle River 15.29 1  
8 Janikowski, Phil   St Thomas of Vil 15.35 1  
 
Mens 110m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Paisley, Michael   Lambton Central 15.16 1  
2 Ravenhorst, Jon   Northern - Sarni 15.20 2  
3 Gow, Branden   Belle River 15.27 1  
4 Giorgi, Mike   Lambton Central 15.31 2  
5 Long, Mitch   Harrow 15.33 1  
6 Huzevka, Jordan   Northern - Sarni 15.36 2  
7 Beaudoin, Shawn   Sandwich 15.49 1  
8 Janikowski, Phil   St Thomas of Vil 15.60 1  
9 Taylor, Nathan   St Christopher 15.88 2  
10 Gray, Michael   Lambton Central 15.93 2  
11 Igbokwe, Victor   Vincent Massey 16.26 2  
12 Manu-Effah, Jude   St Joseph's - Wi 16.55 1  
13 McNevin, Grahame   Sandwich 16.98 2  
14 Walls, Kaeden   Hon WC Kennedy 17.59 1  
15 Feenstra, Travis   St Clair 18.45 1  
 
Mens 300m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Day, Carter   Sandwich 39.71 2  
2 Hesman, Nathan   Sandwich 40.70 2  
3 Mole, Noah   St Thomas of Vil 42.21 2  
4 Storr, Brett   St Clair 42.66 2  
5 Cowell, Matt   Belle River 43.22 1  
6 Gordon, Sam   North Lambton 43.49 1  
7 Caron, Dylan   St Clair 43.53 2  
8 Taylor, Zach   St Christopher 43.57 2  
10 Wilson, Mitch   Lambton Central 43.76 2  
9 Weingust, Brian   Vincent Massey 43.76 2  
11 Trinier, Spencer   WF Herman 44.04 1  
12 Donison, Matt   L’Essor 45.68 1  
13 Martinez, Miguel   FJ Brennan 46.69 1  
14 Lange, Patrick   St Christopher 55.89 1  
 
Mens 300m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cipkar, Edwin   Sandwich 43.31 2  
2 Sato, Brad   Vincent Massey 44.21 2  
3 Mercier, Kalvin   Vincent Massey 44.23 2  
4 Zina, Anthony   L’Essor 44.40 2  
5 Salisbury, Shane   St Clair 45.19 2  
6 Cipkar, Caleb   General Amherst 46.10 2  
7 Johnston, Ross   Belle River 47.18 1  
8 Richter, Mark   Lambton Central 47.21 2  
10 Ireland, Branden   Belle River 47.25 2  
9 Kameka, Aaron   St Clair 47.25 1  
11 Guillen-Santos, Josue   St Joseph's - Wi 47.61 1  
 
Mens 400m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Parris, Khalil   Sandwich 56.18 2  
2 Beaudoin, Shawn   Sandwich 56.96 2  
3 Gray, Michael   Lambton Central 57.56 2  
4 Hesman, Micah   Sandwich 57.87 2  
5 Long, Mitch   Harrow 58.43 2  
6 Emode, Mark   Hon WC Kennedy 59.49 2  
7 Huzevka, Jordan   Northern - Sarni 1:01.07 2  
8 Carter, Jonathan   Assumption Colle 1:02.15 1  
9 Rogers, Magnus   Harrow 1:02.16 1  
10 Taylor, Nathan   St Christopher 1:02.44 1  
11 Igbokwe, Victor   Vincent Massey 1:06.66 2  
 
Mens 4x100m Relay Junior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Sandwich 45.74 2  
2 Relay Team   St Thomas of Vil 46.01 2  
3 Relay Team   St Christopher 46.44 2  
4 Relay Team   Vincent Massey 46.75 2  
5 Relay Team   Northern - Sarni 47.18 2  
6 Relay Team   Kingsville 47.47 2  
7 Relay Team   Hon WC Kennedy 47.60 2  
8 Relay Team   General Amherst 47.76 1  
9 Relay Team   Lambton Central 48.61 1  
10 Relay Team   Belle River 49.52 1  
11 Relay Team   Chatham Christia 49.75 1  
-- Relay Team   St Patrick's - S DNF 1  
 
Mens 4x100m Relay Midget Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   St Thomas of Vil 46.12 2  
2 Relay Team   Vincent Massey 47.53 2  
3 Relay Team   St Anne - Windso 48.09 2  
4 Relay Team   St Clair 48.18 2  
5 Relay Team   St Christopher 48.33 2  
6 Relay Team   St Joseph's - Wi 48.56 2  
7 Relay Team   Belle River 49.34 1  
8 Relay Team   Riverside 49.66 1  
9 Relay Team   General Amherst 49.68 1  
10 Relay Team   Essex 50.34 2  
11 Relay Team   St Patrick's - S 52.52 1  
-- Relay Team   Lambton Central DQ 2  
 
Mens 4x100m Relay Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Northern - Sarni 42.67 2  
2 Relay Team   Sandwich 43.47 2  
3 Relay Team   Holy Names - Win 44.12 2  
4 Relay Team   WF Herman 44.33 2  
5 Relay Team   Essex 44.33 2  
6 Relay Team   Lambton Central 44.89 1  
7 Relay Team   John McGregor 45.03 2  
8 Relay Team   St Joseph's - Wi 45.05 2  
9 Relay Team   St Thomas of Vil 45.07 2  
10 Relay Team   Hon WC Kennedy 45.59 1  
11 Relay Team   St Christopher 47.04 1  
12 Relay Team   North Lambton 48.11 1  
-- Relay Team   Vincent Massey DQ 1  
 
Mens 4x400m Relay Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Northern - Sarni 3:23.36 2  
2 Relay Team   Sandwich 3:23.55 2  
3 Relay Team   WF Herman 3:25.77 2  
4 Relay Team   Riverside 3:27.93 2  
5 Relay Team   Hon WC Kennedy 3:31.59 2  
6 Relay Team   Holy Names - Win 3:32.07 2  
7 Relay Team   Vincent Massey 3:36.11 2  
8 Relay Team   Lambton Central 3:37.15 2  
9 Relay Team   St Christopher 3:45.12 1  
10 Relay Team   Assumption Colle 3:48.91 1  
11 Relay Team   North Lambton 3:56.09 1  
 
Mens Shot Put 4kg Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Webster, Logan   Kingsville 15.02m(49'3.25) 1  
2 Ellenor, Sam   St Christopher 15.00m(49'2.5) 1  
3 Carscadden, Keith   Belle River 13.89m(45'6.75) 1  
4 Lomazzo, Adam   Sandwich 13.56m(44'5.75) 1  
5 McGlaun, Norvell   WF Herman 13.47m(44'2.25) 1  
6 Parete, Marco   St Clair 13.45m(44'1.5) 1  
7 Gervais, Jay   Vincent Massey 13.44m(44'1) 1  
8 Duncan, Brett   Lambton Central 13.22m(43'4.25) 1  
9 Jamili, Josh   WF Herman 12.55m(41'2) 1  
10 Steeves, Eric   St Christopher 12.40m(40'8) 1  
11 Nantais, Jarrett   Essex 12.33m(40'5.25) 1  
12 Kwait, Justin   Kingsville 12.14m(39'9.75) 1  
13 Carpenter, Brad   Lambton Central 11.94m(39'2) 1  
14 Smiley, Mitchell   Northern - Sarni 11.75m(38'6.5) 1  
15 MacDonald, Devon   Northern - Sarni 10.84m(35'6.75) 1  
16 Williams, Adam   St Clair 10.69m(35'0.75) 1  
 
Mens Shot Put Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wagner, Travis   Lambton Central 13.21m(43'4) 1  
2 Murray, Threston   John L Forster 12.78m(41'11) 1  
3 Tamming, Kurtis   St Christopher 12.73m(41'9) 1  
4 Lister, Curtis   Tecumseh Vista A 12.60m(41'4) 1  
5 Horney, Josh   Chatham-Kent 12.31m(40'4.5) 1  
6 El-Nasser, Mohammad   Vincent Massey 11.79m(38'8) 1  
7 Desjarlais, Drew   Belle River 11.64m(38'2.25) 1  
8 Thompson, Toniloba   St Joseph's - Wi 11.60m(38'0.5) 1  
9 Merritt, Shane   Essex 11.35m(37'2.75) 1  
10 MacDonald, Collin   Belle River 10.63m(34'10.5) 1  
11 Smith, Cullen   Northern - Sarni 10.60m(34'9.25) 1  
12 Plante, Mathew   Tecumseh Vista A 10.57m(34'8) 1  
13 Golob, Stephen   St Christopher 9.93m(32'6.75) 1  
14 Santavy, Boady   St Christopher 9.91m(32'6) 1  
15 Manley, Dallas   Lambton Central 9.29m(30'5.75) 1  
-- Ball, Mitchell   Chatham Christia ND(--) 1  
 
Mens Shot Put Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Boersma, Brett   Northern - Sarni 15.95m(52'3.75) 1  
2 Dame, Josh   Essex 15.20m(49'10.25) 1  
3 Medel, Dan   Riverside 14.83m(48'7.75) 1  
4 Paisley, Michael   Lambton Central 14.03m(46'0.25) 1  
5 Ellsworth, Amari   Essex 13.60m(44'7.25) 1  
6 Wortley, Corey   Vincent Massey 13.59m(44'7) 1  
7 Vermette, Andrew   Catholic Central 13.13m(43'0.75) 1  
8 Shepley, Josh   Belle River 12.82m(42'0.5) 1  
9 Harris, Colin   Leamington 12.59m(41'3.5) 1  
10 Nahmabin, Troy   St Clair 12.33m(40'5.25) 1  
11 Innes, JJ   John McGregor 12.15m(39'10.25) 1  
12 Noll, Carter   Lambton Central 11.95m(39'2.25) 1  
13 Collins, Michael   Belle River 11.43m(37'6) 1  
14 Marchand, Andre   Lambton Kent 11.35m(37'2.75) 1  
15 Claridge, Carter   John McGregor 9.62m(31'6.5) 1  
 
Mens Discus 1kg Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Malenfant, Nolan   Essex 44.24m(145'1.5) 1  
2 Ellenor, Sam   St Christopher 42.28m(138'8.5) 1  
3 Webster, Logan   Kingsville 41.15m(135'0) 1  
4 Garratt, Danny   Northern - Sarni 39.53m(129'8.25) 1  
5 Stevenson, Cal   Belle River 38.24m(125'5.5) 1  
6 Parete, Marco   St Clair 37.97m(124'6.75) 1  
7 Robinet, Jordan   Belle River 35.51m(116'6) 1  
8 Williams, Adam   St Clair 35.07m(115'0.5) 1  
9 Affleck, Trevor   Kingsville 34.92m(114'6.75) 1  
10 Duncan, Brett   Lambton Central 34.87m(114'4.75) 1  
11 Gervais, Jay   Vincent Massey 33.85m(111'0.5) 1  
12 Mazza, Frank   Assumption Colle 32.50m(106'7.5) 1  
13 Carscadden, Keith   Belle River 30.93m(101'5.5) 1  
14 MacDonald, Lauchlin   St Christopher 28.69m(94'1.5) 1  
15 MacDonald, Devon   Northern - Sarni 24.28m(79'7.75) 1  
16 VanKlaveren, Christian   Lambton Central 24.10m(79'0.75) 1  
 
Mens Discus Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pearn, Daniel   Riverside 38.83m(127'4.5) 1  
2 Bondy, Matt   General Amherst 37.28m(122'3.5) 1  
3 Santavy, Boady   St Christopher 36.16m(118'7.5) 1  
4 MacAlpine, Cameron   Lambton Central 35.83m(117'6.5) 1  
5 Lister, Curtis   Tecumseh Vista A 35.40m(116'1.5) 1  
6 Desjarlais, Drew   Belle River 34.73m(113'11.25) 1  
7 Patterson, Hayden   St Christopher 32.85m(107'9.25) 1  
8 Plante, Mathew   Tecumseh Vista A 32.41m(106'3.75) 1  
9 Faubert, Jake   Belle River 29.04m(95'3.25) 1  
10 Horney, Josh   Chatham-Kent 28.72m(94'2.5) 1  
11 Ball, Mitchell   Chatham Christia 28.48m(93'5.25) 1  
12 Seifarth, Isaac   Riverside 27.74m(91'0) 1  
13 Wagner, Travis   Lambton Central 27.62m(90'7.25) 1  
14 Zottl, Mike   Northern - Sarni 26.91m(88'3.25) 1  
15 Nuzum, Justin   St Joseph's - Wi 23.56m(77'3.5) 1  
16 Bueckert, Jeremy   Chatham-Kent 18.30m(60'0.25) 1  
 
Mens Discus Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dame, Josh   Essex 44.76m(146'10) 1  
2 Zottl, Nick   Northern - Sarni 42.84m(140'6.5) 1  
3 Medel, Dan   Riverside 41.16m(135'0.25) 1  
4 Vermette, Andrew   Catholic Central 39.22m(128'8) 1  
5 Noll, Carter   Lambton Central 37.78m(123'11.25) 1  
6 Smith, Ryan   Vincent Massey 37.07m(121'7.25) 1  
7 Girard, Todd   General Amherst 37.03m(121'5.75) 1  
8 Diblasi, Mike   Ursuline College 36.66m(120'3.25) 1  
9 Boersma, Brett   Northern - Sarni 34.23m(112'3.5) 1  
10 Claridge, Carter   John McGregor 33.11m(108'7.5) 1  
11 Shepley, Clay   Harrow 31.60m(103'8) 1  
12 Palmer, Liam   Walkerville 31.24m(102'5.75) 1  
13 Campbell, Scott   Lambton Central 30.85m(101'2.5) 1  
14 Innes, JJ   John McGregor 30.65m(100'6.5) 1  
15 Bailey, Drake   Assumption Colle 30.03m(98'6.25) 1  
16 Nooyen, Kyle   Ursuline College 28.27m(92'8.75) 1  
 
Mens Javelin 600g Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Withers, Matt   Northern - Sarni 53.83m(176'7.25) 1  
2 Trinier, Spencer   WF Herman 53.11m(174'2.75) 1  
3 Van Espen, Rik   Sandwich 51.14m(167'9.25) 1  
4 Keys, Alex   FJ Brennan 50.52m(165'8.75) 1  
5 Pavey, James   St Patrick's - S 50.13m(164'5.5) 1  
6 McLean, Hayden   St Christopher 48.44m(158'11) 1  
7 Carscadden, Keith   Belle River 45.08m(147'10.75) 1  
8 Bryce, Ben   Lambton Central 43.74m(143'6) 1  
9 Affleck, Trevor   Kingsville 43.38m(142'3.75) 1  
10 Vallee, Dan   St Patrick's - S 43.19m(141'8.25) 1  
11 Fisher, Justin   Vincent Massey 43.12m(141'5.5) 1  
12 Kemmere, Hube   Kingsville 37.73m(123'9.25) 1  
13 Parete, Marco   St Clair 37.38m(122'7.5) 1  
14 Bonkink, Taylor   Kingsville 36.58m(120'0) 1  
15 McAuley, Jay   St Patrick's - S 36.19m(118'8.75) 1  
16 Sidhu, Manraj   Northern - Sarni 33.44m(109'8.5) 1  
 
Mens Javelin Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jaworski, Steven   FJ Brennan 42.10m(138'1.25) 1  
2 Garrity, Travis   St Patrick's - S 40.76m(133'8.5) 1  
3 Ramsey, Gavin   Essex 39.18m(128'6.5) 1  
4 Ball, Mitchell   Chatham Christia 37.96m(124'6.25) 1  
5 Manley, Dallas   Lambton Central 37.68m(123'7.25) 1  
6 Dabanovich, Devin   St Christopher 37.10m(121'8.5) 1  
7 Anderson, Joey   Essex 37.10m(121'8.5) 1  
8 Faubert, Jake   Belle River 36.89m(121'0.25) 1  
9 Merritt, Shane   Essex 34.39m(112'9.75) 1  
10 Patterson, Hayden   St Christopher 34.11m(111'10.75) 1  
11 Lalonde, Lucas   St Joseph's - Wi 30.99m(101'8) 1  
12 Horney, Josh   Chatham-Kent 30.88m(101'3.75) 1  
13 Carpenter, Brett   Lambton Central 30.44m(99'10.25) 1  
14 Kucera, Lee   Chatham-Kent 22.79m(74'9) 1  
 
Mens Javelin Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Paisley, Michael   Lambton Central 57.26m(187'10.25) 1  
2 Hackney, Aaron   Sandwich 54.59m(179'1) 1  
3 Shepley, Josh   Belle River 51.76m(169'9.75) 1  
4 Jasmin, Sam   Northern - Sarni 49.77m(163'3.25) 1  
5 Bazzi, Hussein   Vincent Massey 49.42m(162'1.5) 1  
6 Litt, Braden   St Clair 45.92m(150'7.75) 1  
7 Helps, Steven   Lambton Central 45.61m(149'7.5) 1  
8 LeClair, Kellen   FJ Brennan 44.86m(147'2) 1  
9 Collins, Michael   Belle River 41.67m(136'8.5) 1  
10 Sandhawalia, Mickey   Vincent Massey 40.64m(133'4) 1  
11 Coulufous, Matt   Holy Names - Win 36.73m(120'6) 1  
12 Bolt, Willie   Ridgetown 34.51m(113'2.5) 1  
13 Arnold, Glen   Ursuline College 31.89m(104'7.5) 1  
14 Sharpe, Simon   Chatham-Kent 28.89m(94'9.25) 1  
15 Bailey, Matt   Ridgetown 28.35m(93'0) 1  
-- Bailey, Drake   Assumption Colle FOUL(--) 1  
 
Mens High Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willemse, Kevin   St Christopher 1.81m(5'11.25) 1  
2 Swarath, Matt   Lambton Central 1.78m(5'10) 1  
3 Koomans, Jonathan   Chatham Christia 1.75m(5'8.75) 1  
4 Toews, Derek   United Mennonite 1.70m(5'6.75) 1  
4 Okoko, Marvin   Holy Names - Win 1.70m(5'6.75) 1  
6 Gordon, Sam   North Lambton 1.70m(5'6.75) 1  
7 Lloyd, Shawn   Vincent Massey 1.70m(5'6.75) 1  
8 Bortilon, Angelo   Holy Names - Win 1.70m(5'6.75) 1  
9 VanKlaveren, Christian   Lambton Central 1.65m(5'4.75) 1  
10 Montgomery, Jon   Chatham-Kent 1.60m(5'2.75) 1  
10 Cabral, John   Leamington 1.60m(5'2.75) 1  
12 Hesman, Nathan   Sandwich 1.55m(5'1) 1  
12 Folani, Fian   Holy Names - Win 1.55m(5'1) 1  
14 Sidhu, Manraj   Northern - Sarni 1.55m(5'1) 1  
15 Van Espen, Rik   Sandwich 1.50m(4'11) 1  
16 Bryce, Hunter   Lambton Central 1.45m(4'9) 1  
 
Mens High Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kellier, Cai   Chatham-Kent 1.61m(5'3.25) 1  
2 DeMoor, Joel   St Christopher 1.58m(5'2) 1  
3 Whitbread, Tyler   St Clair 1.55m(5'1) 1  
4 McGugan, Brett   Northern - Sarni 1.50m(4'11) 1  
5 Padayachy, Zachary   Lambton Central 1.50m(4'11) 1  
6 Giovanatti, Noah   St Thomas of Vil 1.50m(4'11) 1  
7 Howard, Logan   Ursuline College 1.50m(4'11) 1  
8 Gyemi, Brad   St Anne - Windso 1.50m(4'11) 1  
11 Abualkhair, Abdallah   Hon WC Kennedy 1.45m(4'9) 1  
12 McEachern, Kyle   Lambton Central 1.45m(4'9) 1  
9 Hu, Edmond   Vincent Massey 1.45m(4'9) 1  
9 Garrity, Travis   St Patrick's - S 1.45m(4'9) 1  
13 Knight, Michael   Sandwich 1.40m(4'7) 1  
 
Mens High Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Campbell, Scott   Lambton Central 1.96m(6'5) 1  
2 Froese, Cornelius   Leamington 1.93m(6'3.75) 1  
3 Beaudoin, Shawn   Sandwich 1.85m(6'0.75) 1  
4 Parris, Khalil   Sandwich 1.80m(5'10.75) 1  
5 Way, Trevor   Vincent Massey 1.80m(5'10.75) 1  
6 Neumann, Stephen   Kingsville 1.75m(5'8.75) 1  
7 Kristalovich, Cole   Sandwich 1.75m(5'8.75) 1  
10 Cipkar, Silas   General Amherst 1.70m(5'6.75) 1  
8 Prong, Tyler   North Lambton 1.70m(5'6.75) 1  
8 Helps, Steven   Lambton Central 1.70m(5'6.75) 1  
11 Slaughter, Colton   Northern - Sarni 1.65m(5'4.75) 1  
12 Goertz, Zach   Northern - Sarni 1.60m(5'2.75) 1  
 
Mens Long Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bortilon, Angelo   Holy Names - Win 6.30m(20'8) +1.8 1  
2 James, Khaliel   Catholic Central 6.26m w(20'6.25) +2.8 1  
3 Wolfe, Skye   Essex 6.23m(20'5.25) +1.0 1  
4 Enache, Roland   Chatham-Kent 5.98m(19'7.25) +1.4 1  
5 Willemse, Kevin   St Christopher 5.82m(19'1) +1.1 1  
6 Okoko, Marvin   Holy Names - Win 5.76m w(18'10.75) +2.1 1  
7 Toews, Derek   United Mennonite 5.75m(18'10.25) +2.0 1  
8 Withers, Matt   Northern - Sarni 5.66m w(18'6.75) +3.2 1  
9 Kah, Dayvon   WF Herman 5.39m(17'8) +1.5 1  
10 Vallee, Dan   St Patrick's - S 5.36m(17'7) +2.0 1  
11 Jamili, Josh   WF Herman 5.33m w(17'5.75) +2.3 1  
12 Rogers, Brendan   Blenheim 4.96m(16'3.25) nwi 1  
13 Oakey, Craig   Blenheim 4.90m(16'0.75) +1.3 1  
14 Wymenga, Dylan   Chatham Christia 4.54m(14'10.5) +1.1 1  
-- Lloyd, Shawn   Vincent Massey FOUL(--) nwi 1  
-- Lange, Patrick   St Christopher FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Rampillo, Ranz   Holy Names - Win 5.46m(17'10.75) nwi 1  
2 Maness, Gee   St Clair 5.41m(17'8.75) nwi 1  
3 DeMoor, Joel   St Christopher 5.26m(17'3) nwi 1  
4 Pebenitio, Matt   St Thomas of Vil 5.25m(17'2.5) nwi 1  
5 Trottier, Brenden   Lambton Central 5.20m(17'0.5) nwi 1  
6 McEwen, Stephen   Maranatha Christ 5.11m(16'9) nwi 1  
7 Neuts, Kevin   St Thomas of Vil 5.03m(16'6) nwi 1  
8 Sarweh, Stephen   St Anne - Windso 4.91m(16'1.25) nwi 1  
9 Hu, Edmond   Vincent Massey 4.91m(16'1.25) nwi 1  
10 Brooks, Donnovan   John L Forster 4.84m(15'10.5) nwi 1  
11 Hinnegan, Tyler   Lambton Kent 4.77m(15'7.75) nwi 1  
12 Meloche, Beau   General Amherst 4.74m(15'6.5) nwi 1  
13 Whittal, Nate   Chatham-Kent 4.71m(15'5.25) nwi 1  
14 Ingles, Steven   Alexander MacKen 4.69m(15'4.5) nwi 1  
15 Kucera, Lee   Chatham-Kent 4.41m(14'5.5) nwi 1  
16 Shaw, Tyler   Ridgetown 3.88m(12'8.75) nwi 1  
 
Mens Long Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gauthier, Jaydon   WF Herman 6.69m(21'11.25) nwi 1  
2 Gardner, Destin   Vincent Massey 6.58m(21'7) nwi 1  
3 Ascott, Mike   WF Herman 6.56m(21'6.25) nwi 1  
4 Brown, Cormac   St Patrick's - S 6.39m(20'11.5) nwi 1  
5 Kelly, Ben   Sarnia 6.25m(20'6) nwi 1  
6 Davis, Tyrell   Catholic Central 6.15m(20'2) nwi 1  
7 Gittens, Martin   Wallaceburg 6.09m(19'11.75) nwi 1  
8 Nelson, Mitchell   Sandwich 6.05m(19'10) nwi 1  
9 Rupert, Brody   Vincent Massey 5.93m(19'5.25) nwi 1  
10 Long, Mitch   Harrow 5.90m(19'4.25) nwi 1  
11 Taveirne, Mitchell   Essex 5.77m(18'11) nwi 1  
12 Hueniken, Luke   Chatham-Kent 5.71m(18'8.75) nwi 1  
13 Elder, Cody   John McGregor 5.61m(18'4.75) nwi 1  
14 Helps, Steven   Lambton Central 5.46m(17'10.75) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bortilon, Angelo   Holy Names - Win 13.24m(43'5.25) nwi 1  
2 Soucie, Preston   Hon WC Kennedy 12.24m(40'1.75) nwi 1  
3 Okoko, Marvin   Holy Names - Win 12.00m(39'4.25) nwi 1  
4 Koomans, Jonathan   Chatham Christia 11.74m(38'6) nwi 1  
5 Folani, Fian   Holy Names - Win 11.72m(38'5.25) nwi 1  
6 Swarath, Matt   Lambton Central 11.60m(38'0.5) nwi 1  
7 Toews, Derek   United Mennonite 11.31m(37'1.25) nwi 1  
8 Withers, Matt   Northern - Sarni 11.19m(36'8.5) nwi 1  
9 Tutu, Munis   John L Forster 11.06m(36'3.25) nwi 1  
10 Al-Jami, Ismail   Vincent Massey 11.00m(36'1) nwi 1  
11 Wilson, Joel   General Amherst 10.79m(35'4.75) nwi 1  
12 Taylor, Zach   St Christopher 10.44m(34'3) nwi 1  
13 McGuire, Jon   Lambton Central 10.29m(33'9) nwi 1  
14 Seed, Cameron   Chatham-Kent 9.95m(32'7.5) nwi 1  
-- Vallee, Dan   St Patrick's - S FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McEwen, Stephen   Maranatha Christ 12.68m w(41'7) +2.3 1  
2 Thomas, Jack   North Lambton 12.40m w(40'8) +2.2 1  
3 Jones, Aramri   Riverside 11.73m(38'5.75) +1.8 1  
4 Maness, Gee   St Clair 11.69m w(38'4) +3.8 1  
5 Howard, Logan   Ursuline College 11.53m w(37'9.75) +3.4 1  
6 Sarweh, Stephen   St Anne - Windso 11.49m w(37'8.25) +4.1 1  
7 Sato, Brad   Vincent Massey 11.33m w(37'2) +2.1 1  
8 Klassen, Matthias   Belle River 11.10m w(36'5) +3.7 1  
9 Whittal, Nate   Chatham-Kent 10.77m w(35'4) +2.5 1  
10 Hu, Edmond   Vincent Massey 10.72m w(35'2) +2.3 1  
11 Patterson, Hayden   St Christopher 10.64m w(34'10.75) +2.1 1  
12 Chacko, Noah   United Mennonite 10.61m(34'9.5) +2.0 1  
12 Gyemi, Brad   St Anne - Windso 10.61m(34'9.5) +1.3 1  
14 Oulds, Austin   Chatham-Kent 10.50m w(34'5.25) +2.3 1  
15 Mayhead, Alex   Lambton Central 10.48m w(34'4.5) +4.4 1  
16 McEachern, Kyle   Lambton Central 9.48m w(31'1) +3.5 1  
 
Mens Triple Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ascott, Mike   WF Herman 13.67m w(44'10) +3.0 1  
2 Thompson, Malcolm   Holy Names - Win 13.09m(42'11.25) +1.7 1  
3 Gauthier, Jaydon   WF Herman 13.04m w(42'9.25) +2.2 1  
4 Clarke, Collin   Sandwich 12.74m w(41'9.5) +3.0 1  
5 Current, Dante   Holy Names - Win 12.43m w(40'9.25) +2.1 1  
6 Giorgi, Mike   Lambton Central 12.29m(40'3.75) +1.8 1  
7 Taveirne, Mitchell   Essex 12.27m w(40'3) +3.2 1  
8 Gittens, Martin   Wallaceburg 11.90m(39'0.5) +1.4 1  
9 Huzevka, Jordan   Northern - Sarni 11.89m(39'0) +0.4 1  
10 Froese, Cornelius   Leamington 11.64m w(38'2.25) +2.6 1  
11 Brown, Cormac   St Patrick's - S 11.40m(37'4.75) nwi 1  
12 Bell, Josh   Lambton Central 11.11m w(36'5.25) +2.3 1  
13 Maerz, Brent   Chatham Christia 10.98m(36'0.25) +1.7 1  
14 Lang, Wallace   Lambton Central 10.89m w(35'8.5) +2.4 1  
-- Warkentin, Chris   United Mennonite FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Primeau, Devan   WF Herman 3.40m(11'1.75) 1  
2 Smit, Jandre   Kingsville 3.40m(11'1.75) 1  
3 Lupas, Richard   St Anne - Windso 2.95m(9'8) 1  
4 Lomazzo, Adam   Sandwich 2.80m(9'2) 1  
5 Pelland, Erik   Sandwich 2.65m(8'8.25) 1  
6 Demers, Luke   Sandwich 2.50m(8'2.25) 1  
 
Mens Pole Vault Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Steen, Jack   St Anne - Windso 2.75m(9'0.25) 1  
2 Gyemi, Brad   St Anne - Windso 2.75m(9'0.25) 1  
3 Hughes, Bryce   St Anne - Windso 2.15m(7'0.5) 1  
 
Mens Pole Vault Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hesman, Micah   Sandwich 3.65m(11'11.5) 1  
2 McAiney, Ryan   St Anne - Windso 3.50m(11'5.75) 1  
2 Abbruzzese, Corey   Kingsville 3.50m(11'5.75) 1  
4 McNevin, Grahame   Sandwich 3.35m(10'11.75) 1  
5 Meyer, Jay   St Anne - Windso 3.35m(10'11.75) 1  
 
Womens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Habuda, Isabella   Belle River 12.64w +2.5 1  
2 Eves, McKayla   Lambton Central 12.70w +2.5 1  
3 Griffiths, Jade   Maranatha Christ 12.82w +2.5 1  
4 Chretien, Cassie   L’Essor 13.11w +2.5 1  
5 Branton, Shelby   St Thomas of Vil 13.31w +2.5 1  
6 Fox, Renee   Lajeunesse 13.35w +2.5 1  
7 Rops, Jenna   Lambton Central 13.41w +2.5 1  
8 Chapados, Sydney   Vincent Massey 13.44w +2.5 1  
 
Womens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Habuda, Isabella   Belle River 12.76 +1.2 2  
2 Eves, McKayla   Lambton Central 12.91 nwi 1  
3 Griffiths, Jade   Maranatha Christ 12.93 +1.2 2  
5 Chretien, Cassie   L’Essor 13.13 +1.2 2  
4 Branton, Shelby   St Thomas of Vil 13.38 nwi 1  
6 Rops, Jenna   Lambton Central 13.54 nwi 1  
7 Fox, Renee   Lajeunesse 13.57 +1.2 2  
8 Chapados, Sydney   Vincent Massey 13.59 +1.2 2  
9 Couvillon, Natalie   Holy Names - Win 13.67 nwi 1  
10 Davis, Olivia   Chatham-Kent 13.84 +1.2 2  
11 Barnes, Rianne   Chatham-Kent 13.89 nwi 1  
12 Kancko, Chloe   St Anne - Windso 13.89 nwi 1  
13 Weiss, Sidney   Northern - Sarni 13.91 nwi 1  
14 Chevalier, Alecia   Ursuline College 13.94 +1.2 2  
15 Gagner, Maddie   John McGregor 14.09 nwi 1  
 
Womens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McCloskey, Madeline   Essex 12.63 +1.1 1  
2 Egbedeyi-Emmanuel, Onaop   Vincent Massey 13.03 +1.1 1  
3 Hurst, Jasmine   General Amherst 13.14 +1.1 1  
4 Johnson, Alicia   St Christopher 13.31 +1.1 1  
5 McNally, Gina   North Lambton 13.38 +1.1 1  
6 Webb, Kadianne   Chatham-Kent 13.47 +1.1 1  
7 Howes, Hayley   Vincent Massey 13.50 +1.1 1  
8 McGlynn, Jocelyn   Ursuline College 13.69 +1.1 1  
 
Womens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 McCloskey, Madeline   Essex 12.58 +1.2 1  
2 Egbedeyi-Emmanuel, Onaop   Vincent Massey 12.94 +0.0 2  
3 Hurst, Jasmine   General Amherst 13.03 +0.0 2  
5 Johnson, Alicia   St Christopher 13.14 +0.0 2  
4 Howes, Hayley   Vincent Massey 13.20 +1.2 1  
6 McNally, Gina   North Lambton 13.21 +1.2 1  
7 Webb, Kadianne   Chatham-Kent 13.31 +1.2 1  
8 McGlynn, Jocelyn   Ursuline College 13.47 +1.2 1  
9 Roovers, Tori   Essex 13.54 +0.0 2  
10 Stupar, Ana   Tecumseh Vista A 13.63 +0.0 2  
11 Muzzatti, Morgan   Sandwich 13.67 +1.2 1  
12 Hutchings, Jacquie   St Anne - Windso 13.89 +0.0 2  
13 McCormick, Cindy   Lambton Central 13.95 +0.0 2  
14 Larocque, Elaine   Northern - Sarni 13.99 +1.2 1  
15 Marentette, Emilee   Tilbury 14.00 +1.2 1  
16 Eastcott, Summer   Ursuline College 14.11 +0.0 2  
 
Womens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Omahen, Emily   St Anne - Windso 12.36 +0.0 1  
2 Brosseau, Samantha   Catholic Central 12.81 +0.0 1  
3 Holdaway, Leanne   Northern - Sarni 12.92 +0.0 1  
4 Horvath, Carly   Ursuline College 13.04 +0.0 1  
5 MacLean, Anisha   Chatham-Kent 13.06 +0.0 1  
6 Pantic, Tina   WF Herman 13.07 +0.0 1  
7 Warden, Jallandra   St Joseph's - Wi 13.08 +0.0 1  
8 McPhail, Shauna   Lambton Central 13.20 +0.0 1  
 
Womens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Omahen, Emily   St Anne - Windso 12.42 +1.3 2  
3 Warden, Jallandra   St Joseph's - Wi 12.82 +1.3 2  
5 Holdaway, Leanne   Northern - Sarni 12.84 +1.3 2  
2 Brosseau, Samantha   Catholic Central 12.88 +1.3 1  
7 Horvath, Carly   Ursuline College 13.04 +1.3 2  
4 Pantic, Tina   WF Herman 13.05 +1.3 1  
6 MacLean, Anisha   Chatham-Kent 13.05 +1.3 1  
8 McPhail, Shauna   Lambton Central 13.15 +1.3 2  
9 Penney, Bailey   Riverside 13.21 +1.3 1  
10 Deschamps, Raegan   Sandwich 13.25 +1.3 2  
11 Quick, Amber   Leamington 13.54 +1.3 1  
12 Ayo-Olaniyan, Ore   St Joseph's - Wi 13.55 +1.3 2  
13 Jones, Olivia   Ursuline College 13.66 +1.3 1  
 
Womens 200m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Habuda, Isabella   Belle River 25.96w +3.8 1  
2 Akins, Jada   Sandwich 26.35w +3.8 1  
3 Fox, Renee   Lajeunesse 27.28w +3.8 1  
4 Sparnaay, Emma   Belle River 27.29w +3.8 1  
5 Rops, Jenna   Lambton Central 27.87w +3.8 1  
6 Chauvin, Shayla   Belle River 28.50w +3.8 1  
7 Kancko, Chloe   St Anne - Windso 28.78w +3.8 1  
8 Chevalier, Alecia   Ursuline College 29.06w +3.8 1  
 
Womens 200m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Akins, Jada   Sandwich 26.60 +1.2 1  
2 Habuda, Isabella   Belle River 26.78 +2.0 2  
3 Fox, Renee   Lajeunesse 27.40 +2.0 2  
5 Sparnaay, Emma   Belle River 27.94 +2.0 2  
4 Rops, Jenna   Lambton Central 28.16 +1.2 1  
7 Chauvin, Shayla   Belle River 28.34 +2.0 2  
8 Kancko, Chloe   St Anne - Windso 28.64 +2.0 2  
6 Chevalier, Alecia   Ursuline College 28.71 +1.2 1  
9 Weiss, Sidney   Northern - Sarni 28.91 +2.0 2  
10 Jerald, Mikayla   Sandwich 29.00 +1.2 1  
11 Crawford, Kelsey   Northern - Sarni 29.17 +1.2 1  
12 Barnes, Rianne   Chatham-Kent 29.44 +1.2 1  
13 Fairbairn, Katrina   Northern - Sarni 29.45 +2.0 2  
14 Pettit, Kierstynn   St Christopher 29.72 +1.2 1  
15 Davis, Olivia   Chatham-Kent 30.28 +2.0 2  
 
Womens 200m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McCloskey, Madeline   Essex 26.48w +3.8 1  
2 Hurst, Jasmine   General Amherst 26.71w +3.8 1  
3 McNally, Gina   North Lambton 26.89w +3.8 1  
4 Johnson, Alicia   St Christopher 27.80w +3.8 1  
5 Muzzatti, Morgan   Sandwich 27.92w +3.8 1  
6 O'Gorman, Brooke   St Thomas of Vil 28.34w +3.8 1  
7 Wilson, Elissa   St Christopher 28.55w +3.8 1  
8 McGlynn, Jocelyn   Ursuline College 28.65w +3.8 1  
 
Womens 200m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Hurst, Jasmine   General Amherst 27.05 +0.0 1  
3 McNally, Gina   North Lambton 27.13 +0.0 1  
2 McCloskey, Madeline   Essex 27.51 +0.0 2  
5 Muzzatti, Morgan   Sandwich 27.92 +0.0 1  
7 O'Gorman, Brooke   St Thomas of Vil 28.01 +0.0 1  
4 Johnson, Alicia   St Christopher 28.20 +0.0 2  
8 Wilson, Elissa   St Christopher 28.39 +0.0 1  
6 McGlynn, Jocelyn   Ursuline College 28.50 +0.0 2  
9 King, Emma   Belle River 28.68 +0.0 1  
10 Marentette, Emilee   Tilbury 28.80 +0.0 1  
11 Jack-Popovich, Maya   Sandwich 28.93 +0.0 2  
12 Stupar, Ana   Tecumseh Vista A 29.09 +0.0 2  
13 Wierenga, Mariet   Ursuline College 29.12 +0.0 1  
14 Larocque, Elaine   Northern - Sarni 29.20 +0.0 2  
15 Felton, Kyra   Wallaceburg 30.30 +0.0 2  
16 Cotton, Victoria   Belle River 32.71 +0.0 2  
 
Womens 200m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Omahen, Emily   St Anne - Windso 24.82w +5.2 1  
2 Reddy, Michelle   St Christopher 25.13w +5.2 1  
3 Dalley, Madison   Belle River 25.58w +5.2 1  
4 Wolfe, Sierra   Essex 26.19w +5.2 1  
5 Brosseau, Samantha   Catholic Central 26.54w +5.2 1  
6 Fleming, Courtney   Sandwich 26.55w +5.2 1  
7 Pantic, Tina   WF Herman 26.88w +5.2 1  
-- Horvath, Carly   Ursuline College FS +5.2 1  
 
Womens 200m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Reddy, Michelle   St Christopher 25.83w +2.4 2  
3 Dalley, Madison   Belle River 25.99w +2.4 2  
2 Omahen, Emily   St Anne - Windso 26.03w +2.3 1  
4 Brosseau, Samantha   Catholic Central 26.14w +2.3 1  
5 Fleming, Courtney   Sandwich 26.41w +2.3 1  
6 Pantic, Tina   WF Herman 26.96w +2.4 2  
7 MacLean, Anisha   Chatham-Kent 27.04w +2.3 1  
8 Horvath, Carly   Ursuline College 27.34w +2.3 1  
9 Caraher, Chantal   Northern - Sarni 27.38w +2.3 1  
10 Wolfe, Sierra   Essex 27.68w +2.3 1  
11 Penney, Bailey   Riverside 27.73w +2.4 2  
12 Deschamps, Raegan   Sandwich 28.28w +2.4 2  
13 Gilhula, Clare   Ursuline College 28.31w +2.4 2  
 
Womens 400m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Del Monte, Paiton   Vincent Massey 58.95 2  
2 Gill, Brittany   St Anne - Windso 59.38 2  
3 Crowe, Cassidy   Northern - Sarni 59.60 2  
4 Akins, Jada   Sandwich 1:01.15 2  
5 Scane, Stephanie   Hon WC Kennedy 1:01.25 2  
6 Habuda, Isabella   Belle River 1:01.88 2  
7 Mcnaughton, Marissa   St Anne - Windso 1:02.48 2  
8 Sparnaay, Emma   Belle River 1:04.12 2  
9 Therrien, Michaela   Belle River 1:04.74 1  
10 Pettit, Kierstynn   St Christopher 1:04.97 1  
11 Derynck, Raquelle   John McGregor 1:08.26 1  
12 Jacques, Alanna   Lambton Central 1:08.29 1  
13 Myers, Madison   North Lambton 1:08.59 1  
14 Ennett, Victoria   Northern - Sarni 1:09.42 1  
15 Craven, Amanda   Ursuline College 1:09.89 1  
-- Rops, Jenna   Lambton Central DNF 1  
 
Womens 400m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bracci, Brianne   Vincent Massey 59.16 2  
2 Hurst, Jasmine   General Amherst 1:01.76 2  
3 McNally, Gina   North Lambton 1:02.70 2  
4 MacIsaac, Shae-Lyn   FJ Brennan 1:02.96 2  
5 Wilson, Elissa   St Christopher 1:04.49 2  
6 Marton, Aleah   General Amherst 1:04.52 2  
7 Hutchings, Jacquie   St Anne - Windso 1:05.19 1  
8 Huzevka, Madison   Northern - Sarni 1:05.71 2  
9 McCormick, Cindy   Lambton Central 1:06.80 1  
10 Noble, Mackenzie   Assumption Colle 1:07.48 1  
11 Momney, Stephanie   FJ Brennan 1:08.50 1  
12 Thompson, Catherine   Ursuline College 1:08.86 1  
13 Rossi, Kendra   Hon WC Kennedy 1:09.61 1  
14 Taylor, Mary   Tilbury 1:10.56 1  
15 Iantosca, Gillian   Ursuline College 1:11.66 1  
 
Womens 400m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Reddy, Michelle   St Christopher 58.39 2  
2 Dalley, Madison   Belle River 59.61 2  
3 McLean, Alex   WF Herman 1:00.13 2  
4 Wolfe, Sierra   Essex 1:00.27 2  
5 Fleming, Courtney   Sandwich 1:00.83 2  
6 Nicholas, Breanne   Blenheim 1:01.72 2  
7 Smith, Siobhan   Northern - Sarni 1:01.80 1  
8 Pantic, Tina   WF Herman 1:01.96 1  
9 Warden, Jallandra   St Joseph's - Wi 1:02.13 2  
10 Bechard, Amber   St Anne - Windso 1:02.31 1  
11 Trombley, Carlie   Holy Names - Win 1:02.33 2  
12 Rops, Jillian   Lambton Central 1:03.01 1  
13 MacLean, Anisha   Chatham-Kent 1:03.30 1  
14 Praill, Stephanie   Ursuline College 1:05.95 1  
 
Womens 800m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Del Monte, Paiton   Vincent Massey 2:23.26 2  
2 Gill, Brittany   St Anne - Windso 2:24.68 2  
3 Deery, Allison   St Christopher 2:25.93 2  
4 Holman, Lauren   St Christopher 2:27.57 2  
5 Therrien, Michaela   Belle River 2:30.18 2  
6 Gaudette, Jessica   St Anne - Windso 2:31.35 2  
7 Sparnaay, Emma   Belle River 2:35.86 2  
8 Duic, Sarah   St Anne - Windso 2:36.81 2  
9 Myers, Madison   North Lambton 2:36.97 1  
10 Smith, Carissa   Lambton Central 2:38.29 1  
11 Blondin, Loralyn   Sarnia 2:39.42 1  
12 McCreath Fragakis, Erinn   North Lambton 2:40.64 1  
13 Luna, Ashley   St Joseph's - Wi 2:43.93 1  
14 Conlon, Lexi   Belle River 2:44.51 1  
15 Rintjema, Andrea   Chatham Christia 2:54.79 1  
16 Grant, Brooke   Ursuline College 3:13.82 1  
 
Womens 800m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bracci, Brianne   Vincent Massey 2:20.88 2  
2 Rocheleau, Fiona   Vincent Massey 2:22.42 2  
3 Conte, Taylor   St Thomas of Vil 2:25.73 2  
4 Ulicny, Nancy   St Anne - Windso 2:29.88 2  
5 Zuccato, Amy   Cardinal Carter 2:34.21 2  
6 Auger, Georgia   Northern - Sarni 2:37.90 2  
7 Roy, Kaden   FJ Brennan 2:37.96 1  
8 Vanderhelm, Anika   Northern - Sarni 2:40.96 1  
9 Thompson, Catherine   Ursuline College 2:42.07 1  
10 DeVet, Martina   St Christopher 2:42.63 1  
11 Pizzicaroli, Sara   St Anne - Windso 2:42.86 2  
12 Noble, Mackenzie   Assumption Colle 2:43.80 1  
13 Tomlinson, Madison   St Christopher 2:47.94 1  
14 Rountree, Anais   John McGregor 2:52.21 2  
15 Turner, Sophie   Chatham-Kent 2:55.64 1  
 
Womens 800m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Moore, Alexandra   Vincent Massey 2:19.21 2  
2 Reddy, Michelle   St Christopher 2:19.23 2  
3 Smith, Siobhan   Northern - Sarni 2:22.25 2  
4 Trombley, Carlie   Holy Names - Win 2:23.66 2  
5 Limb, Darian   Lambton Central 2:24.89 2  
6 Wright, Ciara   Northern - Sarni 2:27.08 2  
7 Wolfe, Sierra   Essex 2:29.00 2  
8 McLean, Alex   WF Herman 2:31.82 2  
9 Soucie, Delia   Lajeunesse 2:33.13 1  
10 Marsh, Carly   Ursuline College 2:39.36 1  
11 MacNeil, Breagh   Belle River 2:40.29 1  
12 Praill, Stephanie   Ursuline College 2:43.78 1  
13 Harrogate, Meghan   Chatham-Kent 2:44.50 1  
14 McArthur, Avery   Ursuline College 2:46.11 1  
15 Delic, Leina   Hon WC Kennedy 2:46.65 1  
 
Womens 1500m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Little, Olivia   Vincent Massey 4:53.39 1  
2 Deery, Allison   St Christopher 5:05.43 1  
3 Holman, Lauren   St Christopher 5:11.01 1  
4 Multari, Ciara   Sandwich 5:11.05 1  
5 Williams, Emily   North Lambton 5:13.84 1  
6 Jones, Morgan   Sandwich 5:16.58 1  
7 Colman, Shae   Northern - Sarni 5:22.56 1  
8 Gaudette, Jessica   St Anne - Windso 5:26.08 1  
9 Hoekstra, Rachel   Chatham Christia 5:27.62 1  
10 Moore, Kaitlyn   Vincent Massey 5:28.03 1  
11 Taylor, Bridget   Riverside 5:39.84 1  
12 Taiariol, MacKenzie   WF Herman 5:43.14 1  
13 Conlon, Lexi   Belle River 5:46.85 1  
14 Rintjema, Andrea   Chatham Christia 5:54.82 1  
15 Grant, Brooke   Ursuline College 5:58.96 1  
16 Nauta, Julie   Blenheim 5:59.31 1  
 
Womens 1500m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bracci, Brianne   Vincent Massey 4:49.22 1  
2 Conte, Taylor   St Thomas of Vil 4:50.73 1  
3 Rocheleau, Fiona   Vincent Massey 4:55.27 1  
4 Ulicny, Nancy   St Anne - Windso 5:07.11 1  
5 Zuccato, Amy   Cardinal Carter 5:16.96 1  
6 Black, Megan   North Lambton 5:19.48 1  
7 Yancy, Genevieve   Lajeunesse 5:26.64 1  
8 Brandon, Leslie   St Clair 5:27.28 1  
9 Tomlinson, Madison   St Christopher 5:28.87 1  
10 McNeil, Kestrel   Belle River 5:46.86 1  
11 Thompson, Catherine   Ursuline College 5:48.67 1  
12 MacLean, Sophie   Ursuline College 5:50.59 1  
13 Baggio, Keeley   Ursuline College 5:52.50 1  
14 Mendoza, Bea   Northern - Sarni 5:54.76 1  
15 Bayliss, Georgia   Wallaceburg 6:04.99 1  
 
Womens 1500m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Moore, Alexandra   Vincent Massey 4:48.25 1  
2 Parkes, Nicki   St Christopher 4:51.99 1  
3 Martin, Jazmin   Belle River 4:52.77 1  
4 Wright, Ciara   Northern - Sarni 4:59.57 1  
5 Limb, Darian   Lambton Central 5:00.54 1  
6 Jubenville, Mandie   WF Herman 5:03.06 1  
7 Magtanong, Bernadette   Northern - Sarni 5:06.04 1  
8 Lee, Erinn   Wallaceburg 5:11.79 1  
9 Flook, Olivia   Blenheim 5:15.94 1  
10 Marsh, Carly   Ursuline College 5:34.55 1  
11 De Liberato, Katrina   Chatham-Kent 5:42.91 1  
12 MacNeil, Breagh   Belle River 5:44.16 1  
13 Fisico, Lauren   Sandwich 5:44.45 1  
14 Dipasquale, Hannah   St Thomas of Vil 5:46.39 1  
15 Shaw, Cara   General Amherst 5:47.53 1  
 
Womens 3000m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Little, Olivia   Vincent Massey 10:45.23 1  
2 Deery, Allison   St Christopher 11:35.39 1  
3 Williams, Emily   North Lambton 11:35.43 1  
4 Multari, Ciara   Sandwich 11:37.99 1  
5 Jones, Morgan   Sandwich 11:38.48 1  
6 Hawkins, Sydney   Riverside 11:41.79 1  
7 Stewart, Maddie   Northern - Sarni 12:02.95 1  
8 Holman, Lauren   St Christopher 12:09.12 1  
9 Colman, Shae   Northern - Sarni 12:19.14 1  
10 Hoekstra, Rachel   Chatham Christia 12:20.46 1  
11 Moore, Kaitlyn   Vincent Massey 12:44.80 1  
12 Taylor, Bridget   Riverside 12:55.98 1  
13 Scott, Jesse   Kingsville 13:11.99 1  
14 Smith, Carissa   Lambton Central 13:29.15 1  
15 Conlon, Lexi   Belle River 13:37.66 1  
16 Nauta, Julie   Blenheim 14:56.09 1  
 
Womens 3000m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rocheleau, Fiona   Vincent Massey 11:34.06 1  
2 Ulicny, Nancy   St Anne - Windso 11:42.39 1  
3 Zuccato, Amy   Cardinal Carter 11:57.03 1  
4 Black, Megan   North Lambton 12:02.60 1  
5 Yancy, Genevieve   Lajeunesse 12:14.27 1  
6 Ferguson, Felishia   Leamington 12:17.70 1  
7 Mendoza, Bea   Northern - Sarni 12:56.86 1  
8 Ammoscato, Jordan   Sandwich 13:03.16 1  
9 Brandon, Leslie   St Clair 13:06.57 1  
10 Bachtold, Alexandra   Walkerville 13:31.49 1  
11 MacLean, Sophie   Ursuline College 13:58.22 1  
12 Liddle, Grace   Hon WC Kennedy 13:59.38 1  
13 Barnes, Sophie   Lambton Central 14:06.83 1  
14 Rankin, Jenna   Lambton Central 14:51.78 1  
 
Womens 3000m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Martin, Jazmin   Belle River 10:54.06 1  
2 Bracci, Ashley   Vincent Massey 11:11.47 1  
3 Parkes, Nicki   St Christopher 11:21.61 1  
4 Odegard, Paige   Northern - Sarni 11:24.60 1  
5 Lee, Erinn   Wallaceburg 11:30.56 1  
6 Flook, Olivia   Blenheim 11:36.47 1  
7 Limb, Darian   Lambton Central 11:54.39 1  
8 DuMalo, Linda   Northern - Sarni 12:19.54 1  
9 Namespetra, Sara   Essex 12:51.37 1  
10 Fisico, Lauren   Sandwich 12:58.31 1  
11 De Liberato, Katrina   Chatham-Kent 13:03.31 1  
12 Shaw, Cara   General Amherst 13:15.87 1  
13 MacNeil, Breagh   Belle River 13:26.01 1  
14 Andrews, Rachel   Hon WC Kennedy 13:44.01 1  
-- Pizzolitto, Nadia   Assumption Colle DNF 1  
 
Womens 1500m Steeple Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Parkes, Nicki   St Christopher 5:20.15 1  
2 Bracci, Ashley   Vincent Massey 5:29.55 1  
3 Jubenville, Mandie   WF Herman 5:30.48 1  
4 Flook, Olivia   Blenheim 5:33.70 1  
5 Williams, Emily   North Lambton 5:33.87 1  
6 Odegard, Paige   Northern - Sarni 5:33.91 1  
7 Lee, Erinn   Wallaceburg 5:33.93 1  
8 Namespetra, Sara   Essex 6:08.07 1  
9 Smith, Carissa   Lambton Central 6:14.75 1  
10 Leduc, Rachelle   Vincent Massey 6:21.27 1  
11 Pizzolitto, Nadia   Assumption Colle 6:22.27 1  
12 McNeil, Kestrel   Belle River 6:22.32 1  
13 Dipasquale, Hannah   St Thomas of Vil 6:24.28 1  
14 Shaw, Cara   General Amherst 6:35.41 1  
 
Womens 80m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Crowe, Cassidy   Northern - Sarni 12.36 1  
2 Ducre, Neely   Sandwich 12.78 1  
3 Straatman, Mallory   Lambton Central 12.82 1  
4 Weiss, Sidney   Northern - Sarni 13.28 1  
5 Shaw, Amber   General Amherst 13.63 1  
6 Cecile, Sara   Lambton Central 13.93 1  
7 Branton, Shelby   St Thomas of Vil 14.19 1  
8 Casagrande, Lisa   St Anne - Windso 16.75 1  
 
Womens 80m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Crowe, Cassidy   Northern - Sarni 12.52 2  
2 Straatman, Mallory   Lambton Central 13.06 1  
3 Ducre, Neely   Sandwich 13.16 2  
4 Weiss, Sidney   Northern - Sarni 13.46 1  
5 Branton, Shelby   St Thomas of Vil 13.69 2  
7 Shaw, Amber   General Amherst 14.02 2  
6 Cecile, Sara   Lambton Central 14.24 1  
8 Casagrande, Lisa   St Anne - Windso 14.48 2  
9 Leduc, Rachelle   Vincent Massey 14.72 1  
10 O'Neill, Meghan   Sandwich 14.80 1  
11 Ceccacci, Allessandra   St Thomas of Vil 14.88 2  
12 Ferguson, Shannon   Sandwich 15.00 1  
13 Derynck, Raquelle   John McGregor 15.13 2  
14 Craven, Amanda   Ursuline College 15.16 2  
15 Bultje, Amy   Chatham Christia 15.35 1  
16 Gagner, Maddie   John McGregor 16.19 1  
 
Womens 80m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lyons, Maggie   Riverside 13.16 1  
2 Howes, Hayley   Vincent Massey 13.48 1  
3 Hunt, Serena   Kingsville 13.86 1  
4 Wierenga, Mariet   Ursuline College 13.88 1  
5 Marton, Aleah   General Amherst 13.94 1  
6 Dresser, Reiley   St Anne - Windso 14.03 1  
7 Thompson, Claire   Ursuline College 15.55 1  
8 Shepley, Kianna   Chatham-Kent 20.19 1  
 
Womens 80m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Shepley, Kianna   Chatham-Kent 13.18 2  
2 Lyons, Maggie   Riverside 13.34 1  
3 Howes, Hayley   Vincent Massey 13.56 2  
4 Thompson, Claire   Ursuline College 13.71 1  
5 Dresser, Reiley   St Anne - Windso 13.89 2  
7 Wierenga, Mariet   Ursuline College 14.05 2  
6 Hunt, Serena   Kingsville 14.14 1  
8 Marton, Aleah   General Amherst 14.18 2  
9 Campbell, Emily   Lambton Central 14.41 1  
10 Fowler, Marika   Lambton Central 14.54 2  
11 Francis, Reena   Vincent Massey 14.60 1  
12 King, Emma   Belle River 14.67 1  
13 Larocque, Elaine   Northern - Sarni 14.74 2  
14 Chettleburgh, Amber   John McGregor 15.06 1  
15 Valente, Daniela   St Anne - Windso 15.26 1  
16 Francis, Paisley   Lambton Central 16.19 2  
 
Womens 100m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Caraher, Chantal   Northern - Sarni 14.90 1  
2 Brosseau, Samantha   Catholic Central 15.26 1  
3 Daley, Anique   John McGregor 15.28 1  
4 Wright, Elisa   Harrow 15.53 1  
5 Pecora, Marlowe   Northern - Sarni 16.34 1  
6 Durocher, Rachael   St Thomas of Vil 16.61 1  
7 VanLeerzem, Jilleen   Lambton Central 17.00 1  
8 Penney, Bailey   Riverside 24.24 1  
 
Womens 100m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Penney, Bailey   Riverside 15.16 1  
3 Daley, Anique   John McGregor 15.71 1  
2 Brosseau, Samantha   Catholic Central 15.77 2  
4 Caraher, Chantal   Northern - Sarni 15.91 2  
5 Wright, Elisa   Harrow 16.15 2  
6 Pecora, Marlowe   Northern - Sarni 16.79 1  
7 Durocher, Rachael   St Thomas of Vil 16.83 1  
8 VanLeerzem, Jilleen   Lambton Central 17.28 2  
9 Thomas, Holly   Northern - Sarni 17.34 1  
10 Probert, Brogan   Belle River 17.42 1  
11 Donison, Kaitlyn   L’Essor 17.53 2  
12 Paling, Ashley   St Thomas of Vil 18.05 1  
13 Winsor, Emily   St Christopher 18.35 2  
14 Ayo-Olaniyan, Ore   St Joseph's - Wi 19.07 2  
 
Womens 300m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Crowe, Cassidy   Northern - Sarni 45.92 2  
2 Eves, McKayla   Lambton Central 46.06 2  
3 Scane, Stephanie   Hon WC Kennedy 48.39 2  
4 Leduc, Rachelle   Vincent Massey 50.58 2  
5 Ceccacci, Allessandra   St Thomas of Vil 50.72 1  
6 Branton, Shelby   St Thomas of Vil 50.74 2  
7 Craven, Amanda   Ursuline College 51.70 1  
8 Ireland, Kristy   St Anne - Windso 51.72 1  
9 Gaudette, Jessica   St Anne - Windso 52.14 1  
10 Ennett, Victoria   Northern - Sarni 52.73 1  
11 Farah, Nicole   St Joseph's - Wi 52.74 1  
12 Sparham, Emily   Northern - Sarni 53.67 1  
13 Therrien, Michaela   Belle River 53.85 2  
14 Derynck, Raquelle   John McGregor 54.11 2  
 
Womens 300m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lyons, Maggie   Riverside 49.10 2  
2 Marton, Aleah   General Amherst 49.27 2  
3 Thompson, Claire   Ursuline College 50.05 1  
4 Perry, Kylie   Hon WC Kennedy 50.94 2  
5 Dresser, Reiley   St Anne - Windso 51.82 2  
6 Coy, Lauren   Northern - Sarni 52.20 1  
7 Theos, Cailey   Sandwich 52.41 2  
8 Irvine, Rachel   Lambton Central 52.66 1  
9 Pizzicaroli, Sara   St Anne - Windso 52.66 1  
9 Fowler, Marika   Lambton Central 52.66 1  
11 Auger, Georgia   Northern - Sarni 52.90 2  
12 Wierenga, Mariet   Ursuline College 54.98 1  
13 King, Emma   Belle River 55.53 1  
 
Womens 400m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Daley, Anique   John McGregor 1:06.35 2  
2 Pecora, Marlowe   Northern - Sarni 1:07.34 2  
3 Bechard, Amber   St Anne - Windso 1:09.23 2  
4 Fleming, Courtney   Sandwich 1:09.82 2  
5 Thomas, Holly   Northern - Sarni 1:10.21 2  
6 Wright, Elisa   Harrow 1:11.04 1  
7 Warden, Jallandra   St Joseph's - Wi 1:11.14 2  
8 VanLeerzem, Jilleen   Lambton Central 1:12.93 2  
9 Howard, Lauren   Belle River 1:16.24 1  
10 Durocher, Rachael   St Thomas of Vil 1:16.58 1  
11 Elgie, Adrienne   WF Herman 1:18.67 1  
12 Bogl, Alicia   Vincent Massey 1:20.03 1  
13 MacTavish, Lauren   Wallaceburg 1:20.77 1  
 
Womens 4x100m Relay Junior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Essex 51.33 2  
2 Relay Team   Lambton Central 52.03 2  
3 Relay Team   Sandwich 52.08 2  
4 Relay Team   Northern - Sarni 52.20 2  
5 Relay Team   Belle River 53.05 2  
6 Relay Team   St Anne - Windso 53.65 2  
7 Relay Team   St Christopher 54.25 2  
8 Relay Team   Vincent Massey 54.27 2  
9 Relay Team   Lambton Kent 56.02 1  
10 Relay Team   Chatham-Kent 56.42 1  
11 Relay Team   General Amherst 56.47 1  
12 Relay Team   St Thomas of Vil 57.42 1  
13 Relay Team   WF Herman 57.89 1  
 
Womens 4x100m Relay Midget Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Vincent Massey 50.99 2  
2 Relay Team   Sandwich 53.24 2  
3 Relay Team   Tecumseh Vista A 53.58 2  
4 Relay Team   Northern - Sarni 53.74 2  
5 Relay Team   St Thomas of Vil 54.27 1  
6 Relay Team   Lambton Central 54.40 2  
7 Relay Team   St Christopher 54.67 1  
8 Relay Team   Belle River 54.93 1  
9 Relay Team   St Anne - Windso 55.40 1  
10 Relay Team   Ursuline College 58.37 2  
-- Relay Team   FJ Brennan DQ 1  
-- Relay Team   Kingsville DQ 2  
 
Womens 4x100m Relay Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Northern - Sarni 51.24 2  
2 Relay Team   Sandwich 51.79 2  
3 Relay Team   St Anne - Windso 51.95 2  
4 Relay Team   General Amherst 52.13 2  
5 Relay Team   St Joseph's - Wi 52.45 2  
6 Relay Team   Belle River 52.79 1  
7 Relay Team   Lambton Central 52.81 2  
8 Relay Team   St Christopher 52.84 2  
9 Relay Team   Maranatha Christ 52.93 2  
10 Relay Team   WF Herman 54.22 1  
11 Relay Team   Sarnia 55.52 1  
-- Relay Team   St Patrick's - S DQ 1  
 
Womens 4x400m Relay Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Vincent Massey 4:04.32 2  
2 Relay Team   Northern - Sarni 4:07.42 2  
3 Relay Team   St Anne - Windso 4:10.17 2  
4 Relay Team   Belle River 4:11.24 2  
5 Relay Team   St Christopher 4:11.55 2  
6 Relay Team   Lambton Central 4:22.25 2  
7 Relay Team   WF Herman 4:27.45 2  
8 Relay Team   Essex 4:27.92 1  
9 Relay Team   Sandwich 4:37.98 1  
10 Relay Team   Chatham-Kent 4:52.02 2  
11 Relay Team   North Lambton 4:54.95 1  
 
Womens Shot Put Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bohn, Lauren   Lajeunesse 11.19m(36'8.5) 1  
2 Hummell, Caroline   St Christopher 9.97m(32'8.5) 1  
3 Williams, Lauren   Riverside 9.94m(32'7.25) 1  
4 Hanna, Alexandra   FJ Brennan 9.92m(32'6.5) 1  
5 Lawrence, Krystin   Belle River 9.75m(31'11.75) 1  
6 Long, Hope   Ridgetown 8.85m(29'0.25) 1  
7 Cloud, Tanesha   Northern - Sarni 8.43m(27'7.75) 1  
8 Wilhelm, Riley   St Christopher 8.26m(27'1) 1  
9 Bondy, Hailey   WF Herman 7.96m(26'1.25) 1  
10 Gagnon, Hailey   WF Herman 7.85m(25'9) 1  
11 Brunelle, Jessica   Sandwich 7.49m(24'6.75) 1  
12 Hedges, Shelby   Harrow 7.21m(23'7.75) 1  
13 VanLeerzem, Lexine   Lambton Central 7.18m(23'6.5) 1  
14 Bolton, Jenna   Lambton Central 6.82m(22'4.5) 1  
 
Womens Shot Put Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Okutinyang, Achianna   Sandwich 9.44m(30'11.5) 1  
2 Carleton, Bridget   John McGregor 8.74m(28'8) 1  
3 Campbell, Emily   Lambton Central 8.65m(28'4.5) 1  
4 Deol, Baljot   Tecumseh Vista A 8.58m(28'1.75) 1  
5 Herfst, Ashley   John McGregor 8.56m(28'1) 1  
6 Mooney, Maddy   St Anne - Windso 8.49m(27'10.25) 1  
7 Smith, Amy   St Christopher 8.31m(27'3) 1  
8 Hodare, Madison   Kingsville 7.95m(26'0.75) 1  
9 Bechard, Cianna   Chatham-Kent 7.94m(26'0.5) 1  
10 Goldhawk, Meredith   Ridgetown 7.89m(25'10.5) 1  
11 Griffiths, Kayla   St Clair 7.70m(25'3) 1  
12 Byatanga, Rehema   Sandwich 7.55m(24'9) 1  
13 Brooks, Meagan   Walkerville 7.26m(23'9.75) 1  
14 Brandon-Wheeler, Katie   St Patrick's - S 7.10m(23'3.5) 1  
15 Kouzoukas, Celena   Vincent Massey 6.97m(22'10.25) 1  
16 Pfeifer, Jamie   Essex 6.67m(21'10.5) 1  
 
Womens Shot Put Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Masson, Chelsea   Vincent Massey 10.37m(34'0.25) 1  
2 Colbran, Mackenzie   Northern - Sarni 10.34m(33'11) 1  
3 Coyle, Alex   Sarnia 10.29m(33'9) 1  
4 Lacoursiere, Rachel   Belle River 10.16m(33'4) 1  
5 Morse, Nicole   Essex 9.98m(32'8.75) 1  
6 Quenneville, Brianna   Belle River 9.70m(31'9.75) 1  
7 Wynn, Rebecca   General Amherst 9.47m(31'0.75) 1  
8 Nicholas, Amber   Blenheim 9.46m(31'0.25) 1  
9 Wood, Cayla   Harrow 8.90m(29'2.25) 1  
10 Turner, Kate   Lambton Central 8.76m(28'8.75) 1  
11 Hansen, Helena   Lambton Central 8.40m(27'6.5) 1  
11 Harkins, Lindsay   St Clair 8.40m(27'6.5) 1  
13 Krey, Tirzah   Vincent Massey 8.17m(26'9.5) 1  
14 Chadwick, Devon   Essex 7.95m(26'0.75) 1  
15 Zondag, Katrina   John McGregor 7.06m(23'1.75) 1  
 
Womens Discus Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Williams, Lauren   Riverside 27.85m(91'4.25) 1  
2 Wilhelm, Riley   St Christopher 27.68m(90'9.75) 1  
3 Bennett, Melissa   Northern - Sarni 27.52m(90'3.25) 1  
4 Bohn, Lauren   Lajeunesse 24.07m(78'11.5) 1  
5 Cloud, Tanesha   Northern - Sarni 22.71m(74'6) 1  
6 VanLeerzem, Lexine   Lambton Central 21.88m(71'9.25) 1  
7 Morin, Mikaela   Vincent Massey 21.59m(70'10) 1  
8 Johnstone, Mandy   FJ Brennan 20.85m(68'4.75) 1  
9 Lawrence, Krystin   Belle River 20.83m(68'4) 1  
10 Hanna, Alexandra   FJ Brennan 20.45m(67'1) 1  
11 Parker, Jillian   Assumption Colle 19.71m(64'7.75) 1  
12 Potvin, Hayley   St Christopher 18.56m(60'10.5) 1  
13 Bolton, Jenna   Lambton Central 17.68m(58'0) 1  
 
Womens Discus Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fulcher, Jory   Lambton Central 25.40m(83'4) 1  
2 Milling, Stephanie   St Joseph's - Wi 25.35m(83'2) 1  
3 Probert, Tierney   Tecumseh Vista A 22.77m(74'8.25) 1  
4 Lyons, Maggie   Riverside 22.44m(73'7.25) 1  
5 Sawicki, Anna   Assumption Colle 22.18m(72'9) 1  
6 Griffiths, Kayla   St Clair 21.55m(70'8.25) 1  
7 Cope, Victoria   Assumption Colle 20.68m(67'10) 1  
8 Bechard, Cianna   Chatham-Kent 19.65m(64'5.5) 1  
9 Smith, Amy   St Christopher 19.43m(63'8.75) 1  
10 Deol, Baljot   Tecumseh Vista A 19.14m(62'9.5) 1  
11 Okutinyang, Achianna   Sandwich 18.93m(62'1.25) 1  
12 Irvine, Rachel   Lambton Central 18.50m(60'8.25) 1  
13 Herfst, Ashley   John McGregor 17.32m(56'9.75) 1  
14 Deschenes, Renee   St Christopher 15.96m(52'4.25) 1  
15 Byatanga, Rehema   Sandwich 15.52m(50'11) 1  
16 Carleton, Bridget   John McGregor 14.96m(49'0.75) 1  
 
Womens Discus Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Coyle, Alex   Sarnia 34.35m(112'8.25) 1  
2 Conlon, Quinn   Assumption Colle 34.25m(112'4.25) 1  
3 Morse, Nicole   Essex 32.76m(107'5.75) 1  
4 Hunter, Michelle   Belle River 30.61m(100'5) 1  
5 Wood, Cayla   Harrow 29.81m(97'9.5) 1  
6 Wynn, Rebecca   General Amherst 29.56m(96'11.75) 1  
7 Campbell, Taylor   Riverside 29.27m(96'0.25) 1  
8 Carpani, Veronica   St Clair 27.85m(91'4.25) 1  
9 Forshaw, Maggie   L’Essor 25.26m(82'10.25) 1  
10 Colbran, Mackenzie   Northern - Sarni 24.74m(81'2) 1  
11 Bevacqua, Julia   Assumption Colle 24.52m(80'5.25) 1  
12 Nicholas, Amber   Blenheim 24.45m(80'2.5) 1  
13 VanLeerzem, Jilleen   Lambton Central 23.39m(76'8.75) 1  
14 Cloud, Shania   Northern - Sarni 20.04m(65'8.75) 1  
 
Womens Javelin Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dell, Bailey   Sandwich 33.30m(109'3) 1  
2 Prinz, Olivia   St Patrick's - S 32.96m(108'1.5) 1  
3 Drope, Laura   Northern - Sarni 32.25m(105'9.5) 1  
4 Johnstone, Mandy   FJ Brennan 30.81m(101'0.75) 1  
5 Bolton, Jenna   Lambton Central 30.47m(99'11.5) 1  
6 Hanna, Alexandra   FJ Brennan 30.41m(99'9) 1  
7 Bondy, Hailey   WF Herman 30.10m(98'9) 1  
8 Lilly, Danielle   FJ Brennan 28.76m(94'4.25) 1  
9 Brown, Richelle   Belle River 27.65m(90'8.5) 1  
10 Stoesser, Margaret   St Patrick's - S 27.41m(89'11) 1  
11 Gagnon, Hailey   WF Herman 26.67m(87'6) 1  
12 VanLeerzem, Lexine   Lambton Central 25.35m(83'2) 1  
13 Lawrence, Krystin   Belle River 24.49m(80'4) 1  
14 Potvin, Hayley   St Christopher 21.60m(70'10.25) 1  
-- Fraser, Robyn   Blenheim FOUL(--) 1  
 
Womens Javelin Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McCloskey, Madeline   Essex 30.05m(98'7) 1  
2 Clement, Katie   FJ Brennan 28.06m(92'0.5) 1  
3 Parnham, Taylor   Lambton Central 26.59m(87'2.75) 1  
4 Bechard, Cianna   Chatham-Kent 26.35m(86'5.25) 1  
5 Carleton, Bridget   John McGregor 25.99m(85'3) 1  
6 Herfst, Ashley   John McGregor 25.70m(84'3.75) 1  
7 Parsons, Brooke   St Patrick's - S 25.28m(82'11.25) 1  
8 Prsa, Danielle   St Anne - Windso 24.17m(79'3.5) 1  
9 Kouzoukas, Celena   Vincent Massey 22.59m(74'1.25) 1  
10 DeVlugt, Josalyn   Lambton Central 21.80m(71'6.25) 1  
11 Smith, Amy   St Christopher 21.41m(70'2.75) 1  
12 Okutinyang, Achianna   Sandwich 20.58m(67'6) 1  
13 Mooney, Maddy   St Anne - Windso 19.61m(64'4) 1  
14 Byatanga, Rehema   Sandwich 19.29m(63'3.25) 1  
15 Mustapha, Amanda   Tecumseh Vista A 18.95m(62'2) 1  
 
Womens Javelin Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Victoria   Belle River 40.59m(133'2) 1  
2 Bondy, Samantha   WF Herman 37.02m(121'5.25) 1  
3 Hanly, Lexie   St Clair 35.56m(116'8) 1  
4 Henry, Jordan   St Christopher 34.38m(112'9.5) 1  
5 Sleaford, Mackenzie   Lambton Central 33.55m(110'0.75) 1  
6 Bondy, Alex   Vincent Massey 31.79m(104'3.5) 1  
7 Lacoursiere, Rachel   Belle River 31.29m(102'7.75) 1  
8 Roberts, Abby   Northern - Sarni 31.19m(102'3.75) 1  
9 Nicholas, Breanne   Blenheim 29.67m(97'4) 1  
10 Colbran, Mackenzie   Northern - Sarni 28.58m(93'9) 1  
11 Lindquist, Kayla   WF Herman 28.00m(91'10.25) 1  
12 Wynn, Rebecca   General Amherst 26.43m(86'8.5) 1  
13 Larsh, Jordyn   St Clair 25.60m(83'11.75) 1  
14 McCloskey, Emily   Essex 22.63m(74'2.75) 1  
15 Nicholas, Amber   Blenheim 22.01m(72'2.5) 1  
 
Womens High Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ducre, Neely   Sandwich 1.55m(5'1) 1  
2 Bultje, Amy   Chatham Christia 1.52m(4'11.75) 1  
3 VanDamme, Kristina   Lambton Central 1.49m(4'10.5) 1  
4 Thibault, Brittany   Sandwich 1.43m(4'8.25) 1  
5 Green, Maddi   Chatham-Kent 1.40m(4'7) 1  
6 Miller, Morgan   Belle River 1.35m(4'5) 1  
7 Dong, Yaping   Northern - Sarni 1.30m(4'3) 1  
8 Dietrich, Kortney   St Anne - Windso 1.30m(4'3) 1  
10 Berthiaume, Renee   St Anne - Windso 1.25m(4'1) 1  
10 Mediratta, Brianne   St Anne - Windso 1.25m(4'1) 1  
9 Rodenhuis, Jill   St Christopher 1.25m(4'1) 1  
 
Womens High Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Maslak, Anastasia   Ursuline College 1.53m(5'0) 1  
2 Campbell, Emily   Lambton Central 1.45m(4'9) 1  
3 Dudney, Hannah   Sandwich 1.40m(4'7) 1  
4 Huzevka, Madison   Northern - Sarni 1.40m(4'7) 1  
5 Dresser, Reiley   St Anne - Windso 1.35m(4'5) 1  
5 Shaw, Jessica   Northern - Sarni 1.35m(4'5) 1  
7 Panek, Leah   Sandwich 1.35m(4'5) 1  
10 Rollason, Madason   John McGregor 1.30m(4'3) 1  
11 Gevaert, Victoria   Sandwich 1.30m(4'3) 1  
11 Stephens, Alyssa   WF Herman 1.30m(4'3) 1  
13 Enache, Anca   St Thomas of Vil 1.30m(4'3) 1  
8 Eastcott, Summer   Ursuline College 1.30m(4'3) 1  
8 DoForno, Hannah   John McGregor 1.30m(4'3) 1  
14 Mendoza, Bea   Northern - Sarni 1.25m(4'1) 1  
-- Mooney, Maddy   St Anne - Windso NH(--) 1  
 
Womens High Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unsworth, Emelia   Lambton Central 1.56m(5'1.25) 1  
2 MacDougall, Kyla   St Joseph's - Wi 1.53m(5'0) 1  
3 Loebach, Emily   Sandwich 1.50m(4'11) 1  
4 Dodman, Emily   Chatham-Kent 1.45m(4'9) 1  
4 Spadafora, Sierra   Holy Names - Win 1.45m(4'9) 1  
6 Wolting, Alex   Ursuline College 1.45m(4'9) 1  
7 Bishop, Ashlee   Northern - Sarni 1.40m(4'7) 1  
7 Boyd, Meighen   St Anne - Windso 1.40m(4'7) 1  
9 Hansen, Helena   Lambton Central 1.35m(4'5) 1  
9 Mong, Jessica   Riverside 1.35m(4'5) 1  
11 Corey, Erika   Sandwich 1.30m(4'3) 1  
-- Mifflin, Mackenzie   Leamington NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Eves, McKayla   Lambton Central 4.84m(15'10.5) nwi 1  
2 Steer, Carly   Holy Names - Win 4.70m(15'5) nwi 1  
3 Couvillon, Natalie   Holy Names - Win 4.68m(15'4.25) nwi 1  
4 Coughlin, Natalie   Sandwich 4.68m(15'4.25) nwi 1  
5 Davie, Kaitlin   Leamington 4.54m(14'10.5) nwi 1  
6 Cecile, Sara   Lambton Central 4.54m(14'10.5) nwi 1  
7 Brown, Richelle   Belle River 4.50m(14'9) nwi 1  
8 Johnston, Paige   Lambton Kent 4.28m(14'0.5) nwi 1  
9 Bultje, Amy   Chatham Christia 4.24m(13'10.75) nwi 1  
10 Fairbairn, Katrina   Northern - Sarni 4.20m(13'9.25) nwi 1  
11 Green, Maddi   Chatham-Kent 4.05m(13'3.25) nwi 1  
12 Mihalik, Lisa   Lambton Central 4.05m(13'3.25) nwi 1  
13 Beatty, Reide   Holy Names - Win 3.82m(12'6.25) nwi 1  
14 Toews, Hannah   United Mennonite 3.64m(11'11.25) nwi 1  
 
Womens Long Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Panek, Leah   Sandwich 4.69m(15'4.5) nwi 1  
2 McGlynn, Jocelyn   Ursuline College 4.63m(15'2.25) nwi 1  
3 Wilson, Elissa   St Christopher 4.59m(15'0.5) nwi 1  
4 Webb, Kadianne   Chatham-Kent 4.58m(15'0.25) nwi 1  
5 Thompson, Claire   Ursuline College 4.46m(14'7.5) nwi 1  
6 Hunt, Serena   Kingsville 4.39m(14'4.75) nwi 1  
7 Maslak, Anastasia   Ursuline College 4.33m(14'2.25) nwi 1  
8 Miller, Kimberly   Holy Names - Win 4.23m(13'10.5) nwi 1  
9 Fowler, Marika   Lambton Central 4.17m(13'8) nwi 1  
9 Black, Megan   North Lambton 4.17m(13'8) nwi 1  
11 Siminato, Aubrey   John L Forster 4.16m(13'7.75) nwi 1  
12 Roy, Kaden   FJ Brennan 4.01m(13'1.75) nwi 1  
13 Morin, Alysia   Kingsville 3.92m(12'10.25) nwi 1  
14 Egbedeyi-Emmanuel, Onaop   Vincent Massey 3.79m(12'5) nwi 1  
15 Shaw, Jessica   Northern - Sarni 3.77m(12'4.25) nwi 1  
16 Schipper, Brianna   General Amherst 3.59m(11'9.25) nwi 1  
 
Womens Long Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Omahen, Emily   St Anne - Windso 5.85m w(19'2.25) +4.5 1  
2 Nicholas, Breanne   Blenheim 5.28m(17'3.75) nwi 1  
3 Spadafora, Sierra   Holy Names - Win 5.22m w(17'1.5) +3.1 1  
4 Horvath, Carly   Ursuline College 5.21m w(17'1) +3.4 1  
5 Augustyn, Natalia   Sandwich 5.02m w(16'5.5) +2.4 1  
6 Loebach, Emily   Sandwich 5.00m w(16'4.75) +2.9 1  
7 Lee Daigle, Mialyn   L’Essor 4.83m w(15'10) +4.4 1  
8 Medhi, Rida   Vincent Massey 4.80m w(15'8.75) +4.8 1  
9 Holdaway, Leanne   Northern - Sarni 4.71m w(15'5.25) +3.6 1  
10 Dalley, Madison   Belle River 4.67m w(15'3.75) +2.8 1  
11 Gorski, Alison   Sandwich 4.61m w(15'1.5) +2.8 1  
12 Campbell, Shelly   North Lambton 4.58m w(15'0.25) +4.3 1  
12 Unsworth, Emelia   Lambton Central 4.58m w(15'0.25) +4.2 1  
14 Dam, Paige   Chatham Christia 4.45m w(14'7) +2.5 1  
15 Tamminga, Esther   Chatham Christia 4.03m w(13'2.5) +2.5 1  
-- Quinn, Danielle   St Christopher FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Steer, Carly   Holy Names - Win 9.88m(32'4.75) nwi 1  
2 Wharram, Vanessa   Kingsville 9.79m(32'1.25) nwi 1  
3 Fairbairn, Katrina   Northern - Sarni 9.43m(30'11.25) nwi 1  
4 Johnston, Paige   Lambton Kent 9.34m(30'7.5) nwi 1  
5 Multari, Ciara   Sandwich 9.27m(30'4.75) nwi 1  
6 Mihalik, Lisa   Lambton Central 9.24m(30'3.75) nwi 1  
7 Green, Maddi   Chatham-Kent 9.11m(29'10.5) nwi 1  
8 Toews, Hannah   United Mennonite 9.11m(29'10.5) nwi 1  
9 Kerr, Elisabetta   Assumption Colle 8.98m(29'5.5) nwi 1  
10 Pretli, Kaitlyn   Sandwich 8.88m(29'1.5) nwi 1  
11 Elliott, Lindsay   Ursuline College 8.86m(29'0.75) nwi 1  
12 Jacques, Alanna   Lambton Central 8.80m(28'10.25) nwi 1  
13 Crawford, Kelsey   Northern - Sarni 8.63m(28'3.75) nwi 1  
14 Hakiza, Sandy   Chatham Christia 8.50m(27'10.5) nwi 1  
-- Yerke, Samantha   L’Essor FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Maslak, Anastasia   Ursuline College 10.30m w(33'9.5) +2.2 1  
2 Howes, Hayley   Vincent Massey 10.08m(33'0.75) +1.6 1  
3 Panek, Leah   Sandwich 9.99m w(32'9.25) +2.8 1  
4 Morin, Alysia   Kingsville 9.89m w(32'5.25) +2.6 1  
5 Webb, Kadianne   Chatham-Kent 9.85m w(32'3.75) +3.9 1  
6 Valente, Daniela   St Anne - Windso 9.66m w(31'8.25) +2.9 1  
7 Logan, Tiffany   Chatham-Kent 9.65m w(31'7.75) +3.4 1  
8 Liang, Kayla   Riverside 9.48m(31'1) +1.7 1  
9 Enache, Anca   St Thomas of Vil 9.30m(30'6) +2.0 1  
10 Auger, Georgia   Northern - Sarni 9.25m(30'4) +2.0 1  
11 Perry, Kylie   Hon WC Kennedy 9.19m w(30'1.75) +4.2 1  
12 Chettleburgh, Amber   John McGregor 9.15m w(30'0) +2.4 1  
13 Huzevka, Madison   Northern - Sarni 8.82m w(28'11) +2.2 1  
14 Francis, Paisley   Lambton Central 8.59m w(28'2) +3.6 1  
15 Roovers, Tori   Essex 8.57m w(28'1.25) +2.3 1  
16 Johnson, Samantha   Lambton Central 8.40m w(27'6.5) +2.6 1  
 
Womens Triple Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Quinn, Danielle   St Christopher 11.11m(36'5.25) nwi 1  
2 Spadafora, Sierra   Holy Names - Win 10.82m(35'5.75) nwi 1  
3 Augustyn, Natalia   Sandwich 10.82m(35'5.75) nwi 1  
4 Lee Daigle, Mialyn   L’Essor 10.62m(34'10) nwi 1  
5 Yu, Nancy   Kingsville 10.18m(33'4.75) nwi 1  
6 Unsworth, Emelia   Lambton Central 10.09m(33'1) nwi 1  
7 Holdaway, Leanne   Northern - Sarni 10.03m(32'10.75) nwi 1  
8 Boyd, Meighen   St Anne - Windso 9.94m(32'7.25) nwi 1  
9 Caraher, Chantal   Northern - Sarni 9.71m(31'10.25) nwi 1  
10 Burke, Madelyn   FJ Brennan 9.29m(30'5.75) nwi 1  
11 Gorski, Alison   Sandwich 9.28m(30'5.25) nwi 1  
12 Mong, Jessica   Riverside 9.15m(30'0) nwi 1  
13 Stronks, Katryna   Chatham Christia 8.71m(28'6.75) nwi 1  
14 Tamminga, Esther   Chatham Christia 8.52m(27'11.25) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Midget/Jun Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pretli, Kaitlyn   Sandwich 2.60m(8'6.25) 1  
2 Stephens, Britni   Essex 2.30m(7'6.5) 1  
3 Mediratta, Brianne   St Anne - Windso 2.00m(6'6.5) 1  
4 Mirza, Denise   St Anne - Windso 2.00m(6'6.5) 1  
4 Stephens, Megan   Kingsville 2.00m(6'6.5) 1  
6 Ferguson, Shannon   Sandwich 2.00m(6'6.5) 1  
 
Womens Pole Vault Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Loebach, Emily   Sandwich 3.05m(10'0) 1  
2 Bradner, Rachel   Kingsville 2.75m(9'0.25) 1  
3 Morrow, Nadya   St Anne - Windso 2.60m(8'6.25) 1  
4 Larocque, Tori   St Anne - Windso 2.60m(8'6.25) 1  
5 Sauro, Laura   Assumption Colle 2.30m(7'6.5) 1  
6 Harris, Naomi   Sandwich 2.15m(7'0.5) 1  
7 Pare, Alexandra   Sandwich 2.00m(6'6.5) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 



Post to:
Post as: 
Hashtags:#swossaa
 
 
 
Switch to Full Version