RunnerspaceNewsView

2012 Heat Sheets - OFSAA Track and Field Championships

Published by RunnerSpace.com/OFSAA
Jun 6 2012, 09:23 PM | 592164 views
PrintReport
Social
Images
Licensed to Ottawa Lions T&F Club     HY-TEK's Meet Manager 06/06/2012 03:59 PM
       O.F.S.A.A. Track & Field Championship - 07/06/2012 to 09/06/2012        
                       Thousand Islands Secondary School                       
                              Brockville, Ontario                              
                                 Meet Program                                  
 
Event 1  Women 100 Meter Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 11:00 AM
       OFSAA:  12.20  2008        Cassandra Pascal - St. Marcellinus SS        
   Can Inter:  11.54  2002        Ashley Purnell - St. Mark                    
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    355 Caroline Simons                  Centennial SS         13.21 
  2    442 Morgan Armstrong                 Crestwood S.S.        13.25 
  3    615 Madeline McCloskey               Essex                 12.45 
  4   2171 Olivia Ly                        u. of Toronto         13.01 
  5    153 Simone Wark                      Bill Crothers SS      12.88 
  6   1631 Tiffany Hanham                   Banting, Sir F.       12.78 
  7   1041 Sydney Fisher                    London Central        12.78 
  8   1020 Haley Conroy                     Lo-Ellen Park SS      13.60 
Heat 2  Prelims
  1   1330 Thompson Chinque                 O'Neill Cvi           12.86 
  2   1741 Alex Lee                         St. Clement's S.      13.09 
  3   1943 Jadyn Chevannes-Skeen            St. Roch C.S.S.       12.46 
  4   2105 Kasey Andrews                    Th. Islands S.S.      13.47 
  5   2202 Onaope Egbedeyi-Emmanuel         Vincent Massey        12.88 
  6   2143 Tessah MacDowall                 Timiskaming           13.26 
  7   1698 Mariam Ajiroba                   St. Augustine SS      13.14 
  8    451 Savanah Allen                    Denis Morris HS       12.69 
Heat 3  Prelims
  1   1957 Leigha Struthers                 St Theresa C.S.S      13.32 
  2    139 Jenysis Gordon                   Bill Crothers SS      12.87 
  3   1120 Shania Alexander                 Mary Ward C.S.S       12.64 
  4    588 Tristen Stinkowji                Englehart HS          13.28 
  5    538 Mariam Abdul-Rashid              Eastdale Cvi          12.63 
  6    443 Shanelle Hunnighan               David Suzuki SS       12.89 
  7   1909 Dayna Lalonde                    St. Patrick HS        13.10 
  8    672 Chanelle McLeod                  Father Redmond        13.11 
 
Event 3  Women 200 Meter Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 12:00 PM
       OFSAA:  24.32  2010        Christian Brennan - St. Mary's               
   Can Inter:  23.58  1998        Atia Weeks - Crescent Heights                
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1120 Shania Alexander                 Mary Ward C.S.S       25.73 
  2   1851 Claire DePaul                    St. Mary's HS         27.76 
  3    180 Ashley McDonald                  Birchmount Park       26.64 
  4   1041 Sydney Fisher                    London Central        26.38 
  5   1057 Lia Hendricks                    Louis-Riel E.S.P      26.59 
  6   1943 Jadyn Chevannes-Skeen            St. Roch C.S.S.       26.13 
  7   1020 Haley Conroy                     Lo-Ellen Park SS      27.76 
  8   1291 Kenisha Williams                 Notre Dame - lo       26.41 
Heat 2  Prelims
  1   2171 Olivia Ly                        u. of Toronto         26.49 
  2    588 Tristen Stinkowji                Englehart HS          28.03 
  3    538 Mariam Abdul-Rashid              Eastdale Cvi          26.18 
  4    355 Caroline Simons                  Centennial SS         26.53 
  5   1628 Hailey Hemrica                   Sir Allan MacNab      27.24 
  6   1059 Regina Remadji                   Louis-Riel E.S.P      26.18 
  7    451 Savanah Allen                    Denis Morris HS       27.02 
  8    615 Madeline McCloskey               Essex                 25.36 
Heat 3  Prelims
  1   1332 Ali Meyerink                     Orangeville           26.13 
  2    139 Jenysis Gordon                   Bill Crothers SS      26.47 
  3   1909 Dayna Lalonde                    St. Patrick HS        28.00 
  4   1410 Zanara McIntosh                  Pickering HS          26.58 
  5   1825 Zakiya Tavernier                 St. Joseph's C.       26.37 
  6   1631 Tiffany Hanham                   Banting, Sir F.       25.70 
  7   1716 Mercedes Ryan                    St. Basil SS          27.30 
  8   2120 Hayley Whalen                    Th. Islands S.S.      26.74 
 
Event 5  Women 400 Meter Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 3:45 PM
       OFSAA:  55.95  2010        Christian Brennan - St. Mary's               
   Can Inter:  52.74  2005        Carline Muir - Weston CI                     
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    152 Nicole Skimming                  Bill Crothers SS      59.75 
  2    222 Kailee Sawyer                    Bluevale              57.77 
  3    564 Crystal Ouellette                Écho du Nord        1:07.68 
  4   1059 Regina Remadji                   Louis-Riel E.S.P    1:01.17 
  5    180 Ashley McDonald                  Birchmount Park       59.20 
  6    898 Sarah Welch                      Ross, John F.       1:01.34 
  7   1677 Avery Garrett-Patterson          St. Aloysius G.     1:01.72 
  8   1628 Hailey Hemrica                   Sir Allan MacNab    1:01.95 
Heat 2  Prelims
  1   2120 Hayley Whalen                    Th. Islands S.S.    1:01.49 
  2    173 Takesha Ellis                    Birchmount Park     1:00.54 
  3     24 Camille Grandmont                Algonquin ES        1:05.92 
  4    277 Erinn Stenman-Fahey              Canterbury          1:00.14 
  5    199 Sophia Herrera                   Bishop Allen A.       58.79 
  6    845 Madison McLeod                   Holy Trinity        1:01.52 
  7   2301 Kendra Lemon                     Woodbridge Coll       58.92 
  8   2244 Leah Maki                        Westgate C.V.I.     1:05.10 
Heat 3  Prelims
  1    538 Mariam Abdul-Rashid              Eastdale Cvi          59.14 
  2   1351 Sura Yekka                       O. Lady M Carmel      59.84 
  3   1729 Shiobhan Dzuirban                St. Charles Col     1:07.45 
  4      7 Madison Hill                     Lucas, A.B.         1:00.79 
  5    808 Ryann Johnston                   Highland SS         1:01.63 
  6    432 Rachel Glynn                     Country Day S.        58.78 
  7   1936 Chloe Spear                      St. Peter's - gb    1:01.36 
  8   1150 Taya Ambrose                     Doyle, Mgsr.E.A.    1:02.13 
 
Event 7  Women 800 Meter Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 10:30 AM
       OFSAA:  2:13.40  1983        Michelle Bathurst - Oakridge               
   Can Inter:  2:05.94  1980        Elise Braithwaite-Elmwood Sch              
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1217 Michiela McNeil                  Newtonbrook         2:31.06 
  2   2109 Emily Carmicheal                 Th. Islands S.S.    2:16.86 
  3    941 Heather Jaros                    La Salle SS         2:17.82 
  4    199 Sophia Herrera                   Bishop Allen A.     2:22.03 
  5    150 Hayley Robertson                 Bill Crothers SS    2:24.47 
  6   1597 Jessica Martin                   Saugeen District    2:21.66 
  7    805 Emily Brent                      Highland SS         2:32.71 
  8   1677 Avery Garrett-Patterson          St. Aloysius G.     2:24.88 
Heat 2  Prelims
  1    136 Ikram El-Ghana                   Bill Crothers SS    2:22.81 
  2   1454 Marlisa Bevaart                  Quinte Christian    2:26.87 
  3     24 Camille Grandmont                Algonquin ES        2:34.57 
  4    430 Jessica Blum                     Country Day S.      2:26.52 
  5   1351 Sura Yekka                       O. Lady M Carmel    2:22.88 
  6    222 Kailee Sawyer                    Bluevale            2:10.69 
  7   1659 Sarah Kwajafa                    South Huron         2:20.24 
  8   2183 Julia Kearley                    Uxbridge SS         2:19.47 
Heat 3  Prelims
  1   2037 Lydia Heimonen                   Superior Heights    2:27.71 
  2    219 Tracey Myers                     Blessed Trinity     2:24.27 
  3    137 Victoria Gobbo                   Bill Crothers SS    2:24.57 
  4   1632 Mackenzie Mayers                 Banting, Sir F.     2:15.95 
  5    432 Rachel Glynn                     Country Day S.      2:22.35 
  6   2079 Brittany Hatton                  Theriault E S       2:33.39 
  7    277 Erinn Stenman-Fahey              Canterbury          2:18.32 
  8   1877 Danielle Jossinet                St. Mary's SS       2:20.82 
 
Event 9  Women 1500 Meter Midget
===============================================================================
12 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 5:00 PM
       OFSAA:  4:36.27  2010        Rebecca Wendt - Henry Street               
   Can Inter:  4:23.52  1982        Alison Wiley - Branksome Hall              
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   2028 Mikayla Fedele                   Streetsville SS     4:59.84 
  2   2242 Stephanie Ryall                  Westdale SS         4:50.33 
  3   2109 Emily Carmicheal                 Th. Islands S.S.    4:45.19 
  4    136 Ikram El-Ghana                   Bill Crothers SS    4:54.82 
  5   1259 Gabrielle Foss                   Northern            4:53.24 
  6   2082 Melanie Malette                  Theriault E S       5:41.79 
  7    744 Alexa Livingstone                Glebe C.I.          4:50.36 
  8   1824 Claire Ferneyhough               St. Joseph's C.     4:54.65 
  9   1461 Chardae Henry                    RS McLaughlin       4:53.02 
 10    570 Denver Farquhar                  Elliot Lake SS      5:16.90 
 11   2200 Brianne Bracci                   Vincent Massey      4:47.46 
 12   1632 Mackenzie Mayers                 Banting, Sir F.     4:48.79 
Heat 2  Prelims
  1   1043 Charlotte Prouse                 London Central      4:47.44 
  2   1895 Simone Waller                    St. Michael HS      4:59.10 
  3    481 Andie Wood                       Dryden HS           5:36.30 
  4    941 Heather Jaros                    La Salle SS         4:49.28 
  5   2207 Fiona Rocheleau                  Vincent Massey      4:51.50 
  6    289 Erin Kinninmont                  Cardinal Newman     4:54.32 
  7   2037 Lydia Heimonen                   Superior Heights    5:17.96 
  8   2183 Julia Kearley                    Uxbridge SS         4:50.63 
  9   1215 Kelsey Horner                    Newmarket HS        4:53.93 
 10   1497 Jillian Sprenger                 Richview            4:48.84 
 11    746 Claire Smith                     Glebe C.I.          4:47.29 
 12    219 Tracey Myers                     Blessed Trinity     4:55.07 
 
Event 11  Women 3000 Meter Midget
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 4:50 PM
       OFSAA:  9:44.67  1986        Jennifer Armstrong - London So             
   Can Inter:  9:30.64  1981        Kate Wiley - Branksome Hall                
             Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
 3-1A    570 Denver Farquhar                  Elliot Lake SS     11:29.37 
 7-1B   1497 Jillian Sprenger                 Richview           10:47.28 
11-1C   1269 Nicole Hessels                   Norwell            10:53.55 
15-1D    481 Andie Wood                       Dryden HS          12:08.70 
19-1E   1824 Claire Ferneyhough               St. Joseph's C.    10:51.73 
23-1F   2082 Melanie Malette                  Theriault E S      12:09.40 
 1-2A   1259 Gabrielle Foss                   Northern           10:54.74 
 5-2B    289 Erin Kinninmont                  Cardinal Newman    10:55.09 
 9-2C    103 Natasha Whitley                  Bayside SS         10:37.51 
13-2D    740 Hannah Woodhouse                 Gbss               10:49.39 
17-2E   2185 Lauren Tzogas                    Uxbridge SS        11:11.90 
21-2F   2226 Elise Bologer                    Waterdown D.H.S.   11:06.74 
 2-3A   2242 Stephanie Ryall                  Westdale SS        10:32.86 
 6-3B   2311 Madison Visscher                 Woodland Christi   10:55.52 
10-3C   1461 Chardae Henry                    RS McLaughlin      10:24.55 
14-3D    744 Alexa Livingstone                Glebe C.I.         10:40.31 
18-3E   1215 Kelsey Horner                    Newmarket HS       10:30.62 
22-3F   2037 Lydia Heimonen                   Superior Heights   11:27.23 
 4-4A   1795 Jessica Armstrong                Joan of Arc - yr   10:25.07 
 8-4B    746 Claire Smith                     Glebe C.I.         10:34.14 
12-4C   2028 Mikayla Fedele                   Streetsville SS    11:12.94 
16-4D   1043 Charlotte Prouse                 London Central     10:35.54 
20-4E   1807 Meagan Adams                     St Joseph C.H.S.   10:38.51 
24-4F    399 Baines Haleigh                   Christ the King    11:16.68 
 
Event 13  Women 80 Meter Hurdles Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 9:30 AM
       OFSAA:  11.29  1996        Jessica Zeilinka - Sir Frederick Bantin      
   Can Inter:  11.01  1998        Jessica Zelinka - Sir Frederic               
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    431 Kassie Clark                     Country Day S.        13.01 
  2    908 Hannah-Kelsey Smith              John McCrae SS        13.05 
  3    947 Kristen Northey                  Lakefield D.S.S.      13.76 
  4    152 Nicole Skimming                  Bill Crothers SS      12.46 
  5    765 Victoria Tousaw                  Grimsby D.S.S.        13.77 
  6   1001 Emily Whalen                     Lester Pearson        13.47 
  7   1398 Chelayne Bailey                  Pickering HS          13.17 
  8    351 Emma Nero                        Centennial SS         12.51 
Heat 2  Prelims
  1    208 Jacklynn Boyle                   Bishop Strachan       13.58 
  2   2143 Tessah MacDowall                 Timiskaming           13.56 
  3    975 Lynda Othman                     Laura Secord SS       13.39 
  4   1404 Alanna Hendricks                 Pickering HS          11.75 
  5   1611 Jordan Koslowski                 Sherwood SS           14.02 
  6   1525 Maggie Lyons                     Riverside             12.99 
  7   1024 Hailey Wasyliw                   Lo-Ellen Park SS      13.27 
  8   2204 Hayley Howes                     Vincent Massey        12.89 
Heat 3  Prelims
  1     30 Kaitlyn Vaillancourt             Algonquin ES          13.28 
  2   2059 Brittney Patterson               Sydenham HS           13.51 
  3   1417 Shannice Thomas                  Pickering HS          13.12 
  4    982 Kali Haydenluck                  Lawrence Park         13.01 
  5   2227 Emily McKay                      Waterloo              12.74 
  6    397 Kerry Smith                      Chippewa SS           13.77 
  7   1697 Lexi Aitken                      St. Anne-Clinton      11.89 
  8    198 Teah Domazet                     Bishop Allen A.       13.75 
 
Event 15  Women 300 Meter Hurdles Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 9:00 AM
       OFSAA:  43.94  2007        Kelsey Balkwill Essex DHS                    
   Can Inter:  41.66  1994        Nadia Schmiedt - John Paul II                
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    986 Emma Mikelberg                   Lawrence Park         50.40 
  2   1603 Sarah Goudie                     Saunders              47.83 
  3   2144 Kaitlyn Schenk                   Timiskaming           51.78 
  4   1208 Allison Supapol                  Nelson HS             51.37 
  5   1612 Leanne Maslowski                 Sherwood SS           49.99 
  6   1741 Alex Lee                         St. Clement's S.      49.39 
  7    152 Nicole Skimming                  Bill Crothers SS      44.90 
  8   1630 Robyn Gruninger                  Banting, Sir F.       48.76 
Heat 2  Prelims
  1   1664 Pamela Sanchez                   St Ignatius of L      50.73 
  2   1936 Chloe Spear                      St. Peter's - gb      47.99 
  3    514 Hailey McKechnie                 Earl of March SS      49.88 
  4    733 Aleah Marton                     General Amherst       48.58 
  5     27 Katelyn Robinson                 Algonquin ES          52.13 
  6   1697 Lexi Aitken                      St. Anne-Clinton      43.59 
  7    672 Chanelle McLeod                  Father Redmond        50.66 
  8    829 Shayla Moore                     Holy Cross SS         49.40 
Heat 3  Prelims
  1    153 Simone Wark                      Bill Crothers SS      47.65 
  2   1018 Rebecca Black                    Lo-Ellen Park SS      51.42 
  3   1002 Gabrielle Bergeron               L'Heritage E.S.       50.10 
  4   1404 Alanna Hendricks                 Pickering HS          47.03 
  5    727 Jazmine Wood                     Frontenac SS          48.85 
  6     30 Kaitlyn Vaillancourt             Algonquin ES          51.66 
  7    982 Kali Haydenluck                  Lawrence Park         50.20 
  8     59 Monica Binotto                   Ancaster HS           49.33 
 
Event 31  Women 4x100 Meter Relay Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 6:30 PM
       OFSAA:  49.77  2010        Resurrection HS                              
                      K Dietrich, E. Higgins, B. Sprout, N. Paiva       
   Can Inter:  47.60  2003        Mary Ward Catholic                           
                      O Ugiagbe, Z Gill, L Gonsalves, L Wilson          
     Team                                                    Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Northern  - Sarnia                                     52.80 
     1) 1241 Jessica Shaw               2) 1239 Elaine Larocque           
     3) 1232 Georgia Auger              4) 1238 Madison Huzevka           
     5) 1235 Lauren Coy                 6)                                
  2  Pickering H S - Ajax                                   49.54 
     1) 1405 Divina Henry               2) 1404 Alanna Hendricks          
     3) 1407 Talika James               4) 1410 Zanara McIntosh           
     5) 1399 Antonella Bailey-Solomon   6) 1417 Shannice Thomas           
  3  St.Joseph-Scollard - North Bay                         55.44 
     1) 1975 Trista Hester              2) 1970 Ashley Benard-Legris      
     3) 1977 Sabrina White              4) 1971 Samantha Brownlee         
  4  Highland - Dundas                                      53.97 
     1) 805 Emily Brent                 2) 808 Ryann Johnston             
     3) 806 Alyssa Hopkins              4) 809 Katrina Kerekesch          
  5  East Northumberland - Brighton                         53.24 
     1) 520 Eliza Hall                  2) 519 Katie Falla                
     3) 517 Claudia Bellamy             4) 518 Kirsten Crowe              
     5) 524 Briana Schmidt              6)                                
  6  Father Redmond C S S                                   51.72 
     1) 668 Olivia Campbell             2) 672 Chanelle McLeod            
     3) 676 Angellee Weathers           4) 675 Zoe Proulx                 
     5) 670 Paige File-Murby            6)                                
  7  Centennial - Guelph                                    52.37 
     1) 347 Logan Weigel                2) 349 Montana Woolford Browne    
     3) 344 Haylee Champagne            4) 346 Samantha Leigh             
     5) 345 Martine Koestel             6)                                
  8  John McCrae S.S.                                       54.31 
     1) 901 Marsha Diotte               2) 904 Olivia Leon                
     3) 906 Nyoka Maxwell               4) 907 Leah Nichol                
     5) 908 Hannah-Kelsey Smith         6)                                
Heat 2  Prelims
  1  Sacred Heart C H S - Newmarket                         53.40 
     1) 1552 Sarah Marchewka            2) 1549 Olivia Daechsel           
     3) 1551 Madison Kelly              4) 1550 Ashley Hamilton           
     5) 1548 Hannah Carley              6)                                
  2  Vincent Massey - Windsor                               51.26 
     1) 2200 Brianne Bracci             2) 2202 Onaope Egbedeyi-Emmanuel  
     3) 2203 Reena Francis              4) 2204 Hayley Howes              
     5) 2207 Fiona Rocheleau            6)                                
  3  St. Patrick - Thunder Bay                              55.30 
     1) 1909 Dayna Lalonde              2) 1908 Lydia Johnson             
     3) 1911 Kristin Martin             4) 1913 Brenna Safronuk           
  4  Sherwood - Hamilton                                    53.46 
     1) 1612 Leanne Maslowski           2) 1611 Jordan Koslowski          
     3) 1609 Hana Abdulla               4) 1610 Emma Hillman              
     5) 1613 Rachel McMullen            6)                                
  5  Thousand Islands - Brockville                          52.39 
     1) 2111 Meara Deary                2) 2119 Shelby Towell             
     3) 2105 Kasey Andrews              4) 2120 Hayley Whalen             
     5) 2109 Emily Carmicheal           6)                                
  6  Manitoulin - M'Chigeeng                                55.01 
     1) 1092 Brittany Wall              2) 1091 Bridgette McDonald        
     3) 1089 Mikaila Kennedy            4) 1090 Kennedy Lanktree          
  7  Sandwich - Windsor                                     52.63 
     1) 1581 Morgan Muzzatti            2) 1583 Leah Panek                
     3) 1579 Maya Jack-Popovich         4) 1585 Cayley Theos              
     5) 1578 Emily Hatton               6)                                
  8  Father Henry Carr                                      51.20 
     1) 638 Shaunalee Bennett           2) 639 Shadae Campbell            
     3) 645 Natavia Mitchell            4) 646 Ashley Obeng               
     5) 647 Damilola Ola-Adigun         6) 637 Stephanie Barfi            
Heat 3  Prelims
  1  St. Jean de Brebeuf - Hamilton                         53.21 
     1) 1781 Kayla Vespa                2) 1778 Katrina Mendoza           
     3) 1777 Gabrielle Krebs            4) 1776 Naomi Chris-Ike           
     5) 1780 Hannah Valentine           6)                                
  2  E. L. Crossley  - Fonthill                             54.13 
     1) 497 Kylie Butler                2) 500 Kenz Deamude               
     3) 499 Keagin Collie               4) 501 Leah Domenegato            
     5) 502 Regan Glen                  6) 504 Keaton Steed               
  3  Englehart - Englehart                                  56.83 
     1) 588 Tristen Stinkowji           2) 587 Kalisha Reibling           
     3) 583 Brooke Cote                 4) 584 Shawnistry George          
     5) 585 AJ Lacarte                  6)                                
  4  Notre Dame C S S - Ajax                                53.06 
     1) 1286 Emily Lowing               2) 1291 Kenisha Williams          
     3) 1292 Tamia Wilmot               4) 1290 Alexia Williams           
     5) 1289 Alexandra Williams         6) 1285 Danika Baljak             
  5  Birchmount Park - Scarborough                          51.82 
     1) 173 Takesha Ellis               2) 178 Katrina Innanen            
     3) 176 Allysha Herbert             4) 180 Ashley McDonald            
  6  Bill Crothers S S - Unionville                         49.34 
     1) 139 Jenysis Gordon              2) 153 Simone Wark                
     3) 128 Altaya Abbaglivo            4) 135 Ola Ehirim                 
     5) 144 Janel Lovell                6) 136 Ikram El-Ghana             
  7  Lawrence Park - Toronto                                52.22 
     1) 982 Kali Haydenluck             2) 986 Emma Mikelberg             
     3) 981 Samantha Brzozowicz         4) 983 Georgia Hidi               
     5) 979 Marnie Anderson             6) 980 Lauren Barnett             
  8  Carleton Place High School                             54.11 
     1) 297 Breanna Reid                2) 295 Melissa Harvie             
     3) 300 Lauren Stroud               4) 299 Hannah Southwell           
     5) 293 Amanda Behrens              6)                                
 
Event 17  Women High jump Midget
===============================================================================
Thursday 07/06/2012 - 3:30 PM
       OFSAA:  1.74m  1984        Leanne Madill - Centennial SS,               
   Can Inter:  1.88m  1979        Julie White - Brampton Centenn               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1657 Jaimee Clarke                    South Huron           1.50m 
  2   2013 Rowan Gilmour                    Stamford C.           1.45m 
  3   1697 Lexi Aitken                      St. Anne-Clinton      1.60m 
  4    431 Kassie Clark                     Country Day S.        1.46m 
  5    585 AJ Lacarte                       Englehart HS          1.43m 
  6      3 Taylor Sachs                     A Y Jackson SS        1.55m 
  7   1665 Ashley Abou-Akl                  Jean de Brebeuf       1.61m 
  8    498 Shyla Cardy                      EL Crossley SS        1.50m 
  9   1448 Olivia Mlinaric                  Port Credit SS        1.40m 
 10   1942 Georgia Campbell                 St. Roch C.S.S.       1.45m 
 11   2021 Ashley Wheeler                   Stratford Centra      1.50m 
 12   2169 Jordane Denboer                  Unity Christian       1.53m 
 13   1876 Julie Veilleux                   St. Mary's Col.       1.45m 
 14     42 Sarah Preston-Thomas             All Saints HS         1.50m 
 15   1302 Gemma Rod                        Notre Dame C.H.S      1.45m 
 16   1254 Trena Restoule                   Northern SS           1.50m 
 17   2179 Anastasia Maslak                 Ursuline College      1.50m 
 18    759 Shaelyn Laurie                   Greenwood Col.        1.49m 
 19    668 Olivia Campbell                  Father Redmond        1.46m 
 20    554 Rachael Wise                     Eastview SS           1.50m 
 21    939 Lillie Dixon                     La Salle SS           1.50m 
 22   1908 Lydia Johnson                    St. Patrick HS        1.30m 
 23   2184 Lauren Lipsett                   Uxbridge SS           1.40m 
 24    242 Katherine Lord                   Branksome Hall        1.46m 
 
Event 21  Women Long Jump Midget
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 9:00 AM
       OFSAA:  5.76m  1996        Jessica Zelinka - Sir Frederic               
   Can Inter:  6.16m  1986        Keron Hamilton - Burlington Ce               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    908 Hannah-Kelsey Smith              John McCrae SS        5.05m 
  2    565 Sara Kovac                       Eden HS               4.97m 
  3   1090 Kennedy Lanktree                 Manitoulin SS         4.63m 
  4    552 Anna Prust                       Eastview SS           4.79m 
  5    588 Tristen Stinkowji                Englehart HS          4.41m 
  6   1254 Trena Restoule                   Northern SS           4.33m 
  7   1924 Charlene Cruzat-Whervin          St. Patrick SS        4.74m 
  8   1003 Yanik Rozon                      L'Heritage E.S.       4.73m 
  9    451 Savanah Allen                    Denis Morris HS       4.90m 
 10    147 Jasmine Mughal                   Bill Crothers SS      4.91m 
 11    431 Kassie Clark                     Country Day S.        4.71m 
 12   1852 Meaghan Rice                     St. Mary's HS         4.84m 
 13   1545 Ashly McCloud                    Runnymede             4.67m 
 14    254 Kyeasia Fraser                   Brookfield HS         4.73m 
 15   1909 Dayna Lalonde                    St. Patrick HS        4.55m 
 16   1455 Jasmine Sweeney                  Quinte Christian      4.74m 
 17   1164 Taliyah Campbell                 Milliken Mills        4.84m 
 18    501 Leah Domenegato                  EL Crossley SS        4.65m 
 19    485 Ruth Rosalle                     Dunbarton HS          4.78m 
 20    715 Sheya Hendricks                  F Libermann           4.66m 
 21   1583 Leah Panek                       Sandwich              4.82m 
 22     94 Jenna McCurdy                    Assumption-Brant      4.83m 
 23   1318 Ashlin Taylor                    Oakridge              4.91m 
 24   1634 Anna Larsson                     Macdonald, J.A.       4.95m 
 
Event 23  Women Triple Jump Midget
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 1:30 PM
       OFSAA:  11.80m  2000        Tabia Charles - Pine Ridge SS               
   Can Inter:  12.76m  2009        Caroline Ehrhardt - Espanola HS             
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    908 Hannah-Kelsey Smith              John McCrae SS       10.62m 
  2    782 Chelsea Bezemer                  Hamilton Christ.      9.98m 
  3   1634 Anna Larsson                     Macdonald, J.A.      10.96m 
  4   2105 Kasey Andrews                    Th. Islands S.S.      9.90m 
  5    548 Tristyn Jones                    Eastview SS          10.20m 
  6   1085 Kersti Sorra                     Malvern              10.49m 
  7   2080 France Maisonneuve               Theriault E S         9.35m 
  8   1118 Michelle Achilles                Martingrove           9.97m 
  9    101 Cassy Jianopoulos                Bayside SS            9.98m 
 10   1988 Zoe Derkach                      St.Marguerite Y.     10.01m 
 11    889 Courtney Wright                  Jacob Hespeler       10.79m 
 12   1164 Taliyah Campbell                 Milliken Mills       10.11m 
 13   1262 Catherine (Katy) Petolescu       Northern             10.05m 
 14   2179 Anastasia Maslak                 Ursuline College     10.56m 
 15   1090 Kennedy Lanktree                 Manitoulin SS         9.74m 
 16    539 Kate Hill                        Eastern Commerce     10.17m 
 17    565 Sara Kovac                       Eden HS              11.03m 
 18   1852 Meaghan Rice                     St. Mary's HS        10.56m 
 19    967 Tia Richter                      LaSalle SS            9.28m 
 20   2040 Andrea St. Jules                 Superior Heights      9.41m 
 21   1318 Ashlin Taylor                    Oakridge             10.72m 
 22   1400 Chawntay Barrett                 Pickering HS         10.25m 
 23    147 Jasmine Mughal                   Bill Crothers SS     10.24m 
 24    913 Evie Streight                    Kingston C.V.I.       9.93m 
 
Event 25  Women Shot Put Midget
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 2:30 PM
       OFSAA:  11.07m  2009        Eilish MacDonald - Merivale HS              
   Can Inter:  14.35m  1986        Sultana Frizell - Perth & District CI       
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1944 Modupe Okeowo                    St. Roch C.S.S.       9.97m 
  2    359 Emily Good                       Central Algoma        9.76m 
  3   1582 Achianna Okutinyang              Sandwich              9.37m 
  4   1157 Elizabeth Pezzutto               Michael Power         9.74m 
  5     93 Savannah LaRoche                 Assumption-Brant     10.64m 
  6   1355 Ashley Wallace                   Park Street CI        9.87m 
  7    469 Samantha Kordez                  Dr John Denison       9.95m 
  8   1052 Christina Hertner                Lord Dorchester       8.92m 
  9   1205 Leah Hill                        Napanee D.S.S.        9.58m 
 10   1699 Teneshia Dixon                   St. Augustine SS     10.02m 
 11   1841 Kim Arbour                       St. Martin's HS       9.31m 
 12   1267 Alison Hanson                    Northview Height     10.07m 
 13    498 Shyla Cardy                      EL Crossley SS        9.17m 
 14   1842 Carter King                      St. Mary's C.H.S      9.13m 
 15    360 Jamie Mader                      Central Algoma        8.00m 
 16   1220 Alis Zemlo                       Newtonbrook           8.85m 
 17   2143 Tessah MacDowall                 Timiskaming           8.58m 
 18   1079 Amy Carpenter                    Malvern              10.25m 
 19   1166 Feather Barberstock              Moira SS              8.75m 
 20    387 Morgan Gravelle                  CharLan Dhs           8.84m 
 21   1416 Nikita Telesford                 Pickering HS          9.61m 
 22    595 Kyra Ridgwell                    Erin                  9.06m 
 23    461 Amanda Martin                    Donald Wilson SS      9.47m 
 24   1023 Emma Petahtegoose                Lo-Ellen Park SS      7.87m 
 
Event 27  Women Discus Throw Midget
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 4:30 PM
       OFSAA:  40.78m  1979        Liz Polyak - North Park C & VS              
   Can Inter:  52.52m  1986        Michelle Brotherton -Birchmoun              
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1390 Dana Darmohray                   Philip Pocock SS     27.25m 
  2    359 Emily Good                       Central Algoma       23.79m 
  3    955 Jory Fulcher                     Lambton Central      27.65m 
  4     93 Savannah LaRoche                 Assumption-Brant     29.81m 
  5    579 Jenn O'Neill                     Elmvale - Dhs        25.64m 
  6   2283 Kirsten Chan                     Windfields Jr.       25.10m 
  7   1391 Vanessa Ereqi                    Philip Pocock SS     26.38m 
  8   1157 Elizabeth Pezzutto               Michael Power        23.67m 
  9   1052 Christina Hertner                Lord Dorchester      29.58m 
 10   1842 Carter King                      St. Mary's C.H.S     25.11m 
 11    132 Cyerra Cassell                   Bill Crothers SS     29.32m 
 12   2023 Jamie Simpson                    Stratford NW         28.05m 
 13   1779 Cassidy Noonan                   St. Jean de Breb     25.46m 
 14   1336 Sam Buck                         Orillia District     26.97m 
 15   1023 Emma Petahtegoose                Lo-Ellen Park SS     22.05m 
 16   1355 Ashley Wallace                   Park Street CI       30.75m 
 17   1966 Courtney Armstrong               St Thomas A.         25.49m 
 18   1267 Alison Hanson                    Northview Height     22.66m 
 19   1478 Megan Fortin                     Renaissance Esp      21.84m 
 20   1205 Leah Hill                        Napanee D.S.S.       27.44m 
 21   2188 Lisa Li                          Vaughan Road         23.50m 
 22   1166 Feather Barberstock              Moira SS             25.38m 
 23   1913 Brenna Safronuk                  St. Patrick HS       20.80m 
 24    772 Jessica Bosma                    Guido De Bres        25.69m 
 
Event 29  Women Javelin Throw Midget
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 1:30 PM
       OFSAA:  41.24m  1995        Meredith Popp - Holy Names HS,              
   Can Inter:  51.94m  1984        Cheryl Coker - Carleton Place               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1052 Christina Hertner                Lord Dorchester      29.00m 
  2    566 Tea Vlatkovic                    Eden HS              25.11m 
  3    798 Brooke Kennedy                   Heart Lake SS        23.70m 
  4   1301 Jessica Rintoul                  Notre Dame C.H.S     22.88m 
  5   1156 Melissa Holt                     Michael Power        23.77m 
  6    179 Dara Karakolis                   Birchmount Park      25.81m 
  7    823 Katie Pittman                    Hillcrest HS         22.59m 
  8   1154 Keira Allen                      Michael Power        26.16m 
  9    394 Cianna Bechard                   Chatham-Kent         28.96m 
 10   2018 Ellie Wang                       Stephen Lewis SS     27.43m 
 11   2140 Abby Allaire                     Timiskaming          23.60m 
 12   1572 Isabelle Lacrocque               Samuel-Genest CC     24.19m 
 13     29 Tabitha Tremblay                 Algonquin ES         25.70m 
 14    569 Naomi Delottinville              Elliot Lake SS       26.61m 
 15   2188 Lisa Li                          Vaughan Road         25.80m 
 16   1003 Yanik Rozon                      L'Heritage E.S.      28.29m 
 17   1570 Briana Wice                      Saltfleet D.H.S.     27.47m 
 18   1051 Kaela Collin                     Lord Dorchester      33.35m 
 19     20 Annik Barry                      Algonquin ES         24.94m 
 20   2104 Mackenzie Wilson                 Thornlea SS          26.94m 
 21    615 Madeline McCloskey               Essex                35.87m 
 22    579 Jenn O'Neill                     Elmvale - Dhs        27.19m 
 23   2163 Arlana Bickell                   Twin Lakes SS        27.41m 
 24   1336 Sam Buck                         Orillia District     32.05m 
 
Event 33  Women 100 Meter Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 11:00 AM
       OFSAA:  11.77  2011        Christian Brennan - St. Mary CSS             
   Can Inter:  11.54  2002        Ashley Purnell - St. Mark                    
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    138 Aurea Gordon                     Bill Crothers SS      12.91 
  2    119 Isabella Habuda                  Belle River           12.74 
  3   1345 Leya Buchanan                    O. Lady M Carmel      12.15 
  4    790 Alessa Dalcourt                  Hearst ES             13.91 
  5    954 McKayla Eves                     Lambton Central       12.77 
  6   1753 LeShe Wedderburn                 St. Edmund C.         12.90 
  7   1714 Sarah Hammond                    St. Basil SS          13.19 
  8    416 Ding Ran Dai                     Colonel By SS         13.24 
Heat 2  Prelims
  1    920 Sade Graham                      Kipling               13.37 
  2   1828 Maya Genard                      St. Marcellinus       12.78 
  3   2265 Keirstin Olar                    White Pines Cvs       13.63 
  4    145 Sade McCreath                    Bill Crothers SS      12.37 
  5   1000 D'Andra Layne                    Lester B. Pearso      12.64 
  6   1147 Lindsay Spoerri                  Merivale HS           12.98 
  7   2224 Katrin Spassov                   W.L. MacKenzie        13.05 
  8   2282 Brianna Jones                    Wilfrid Laurier       12.90 
Heat 3  Prelims
  1   1068 Isabelle Froom                   Loyalist C.V.I.       13.48 
  2   1768 Bronwyn Bolduc                   St. Ignatius SS       13.00 
  3    111 Savannah Scotland                Bear Creek SS         13.02 
  4    100 Katie Zohorsky                   Bayridge SS           13.44 
  5   1945 Maya Stephens                    St. Roch C.S.S.       12.48 
  6    730 Annesha Adams                    G L Roberts Cvi       12.86 
  7    323 Lexi Gillooly                    C.C.H. - London       12.61 
  8   1620 Kassidy Matthews                 Simcoe                12.86 
 
Event 35  Women 200 Meter Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 12:00 PM
       OFSAA:  23.87  2011        Christian Brennan - St. Mary CSS             
   Can Inter:  23.58  1998        Atia Weeks - Crescent Heights                
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1866 Taylor Sharpe                    St. Mary's - lo       25.84 
  2   1000 D'Andra Layne                    Lester B. Pearso      26.04 
  3   1620 Kassidy Matthews                 Simcoe                25.67 
  4    803 Brooke Boekestyn                 Heritage Christ.      26.80 
  5    416 Ding Ran Dai                     Colonel By SS         26.55 
  6   1768 Bronwyn Bolduc                   St. Ignatius SS       27.80 
  7    202 Alexandra Plos                   Bishop Allen A.       27.83 
  8   1147 Lindsay Spoerri                  Merivale HS           26.04 
Heat 2  Prelims
  1    743 Courtney Dwyer                   Glebe C.I.            25.97 
  2    119 Isabella Habuda                  Belle River           25.96 
  3    790 Alessa Dalcourt                  Hearst ES             29.14 
  4   1635 Katie Sieling                    Macdonald, J.A.       25.34 
  5   1828 Maya Genard                      St. Marcellinus       26.51 
  6   2282 Brianna Jones                    Wilfrid Laurier       27.21 
  7    131 Rochele Bulgin                   Bill Crothers SS      27.01 
  8    273 Sydney Currier                   Canterbury            26.44 
Heat 3  Prelims
  1   1345 Leya Buchanan                    O. Lady M Carmel      25.93 
  2   1182 Elizabeth Barbon                 Mother Teresa         25.98 
  3    730 Annesha Adams                    G L Roberts Cvi       26.53 
  4    145 Sade McCreath                    Bill Crothers SS      25.51 
  5   2265 Keirstin Olar                    White Pines Cvs       27.33 
  6   2162 Jordan Higa                      Trinity College       28.05 
  7   1945 Maya Stephens                    St. Roch C.S.S.       26.36 
  8   1714 Sarah Hammond                    St. Basil SS          26.93 
 
Event 37  Women 400 Meter Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 3:45 PM
       OFSAA:  53.66  2011        Christian Brennan - St. Mary CSS             
   Can Inter:  52.74  2005        Carline Muir - Weston CI                     
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    291 Taysia Radoslav                  Cardinal Newman       58.24 
  2   1000 D'Andra Layne                    Lester B. Pearso    1:00.29 
  3    243 Connor Ostoich                   Branksome Hall      1:01.26 
  4   1866 Taylor Sharpe                    St. Mary's - lo       57.46 
  5    510 Jesslyn Aradanov                 Earl Haig           1:03.00 
  6   1767 Kayla Berganini                  St. Ignatius SS     1:05.30 
  7    280 Mackenzie MacNeil                Card Carter - yr      59.84 
  8   1888 Reilly Jones                     St. Michael Chs     1:00.64 
Heat 2  Prelims
  1      9 Evelyn Guay                      Abbey Park HS         57.85 
  2    320 Danielle Casavecchia             C.C.H. - London     1:01.12 
  3    145 Sade McCreath                    Bill Crothers SS    1:00.03 
  4   2050 Nicole Armstrong                 Sydenham HS           57.92 
  5    929 Sabrina Marsh                    Korah C.V.S.        1:04.84 
  6   2201 Paiton Del Monte                 Vincent Massey      1:00.13 
  7    859 Stephanie Scane                  Kennedy, Hon.W.C    1:00.90 
  8     25 Ariane Lefebvre                  Algonquin ES        1:04.37 
Heat 3  Prelims
  1   1273 Oceana Charron                   Notre Dame C.S.S      59.64 
  2    416 Ding Ran Dai                     Colonel By SS         59.60 
  3   1743 Grace Wickens                    St. Clement's S.    1:02.08 
  4    810 Veda Nickel                      Highland SS         1:01.28 
  5    273 Sydney Currier                   Canterbury          1:00.36 
  6   1182 Elizabeth Barbon                 Mother Teresa       1:00.48 
  7    730 Annesha Adams                    G L Roberts Cvi       57.31 
  8    922 Bianca Albidone                  Korah C.V.S.        1:10.51 
 
Event 39  Women 800 Meter Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 10:30 AM
       OFSAA:  2:08.29  2007        Jessica Parry- Catholic Central HS         
   Can Inter:  2:05.94  1980        Elise Braithwaite-Elmwood Sch              
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   2181 Julia Baxter                     Uxbridge SS         2:27.26 
  2    290 Virginia Hlacar                  Cardinal Newman     2:23.53 
  3    868 Olivia Van Nest                  Huron Heights SS    2:26.45 
  4     92 Samara Collin                    Assumption-Brant    2:25.53 
  5   1770 Tyra Laws                        St. Ignatius SS     2:42.30 
  6   2170 Cassidy Kunicyn                  u. of Toronto       2:28.01 
  7    200 Alexandra Lucki                  Bishop Allen A.     2:21.92 
  8      9 Evelyn Guay                      Abbey Park HS       2:19.48 
Heat 2  Prelims
  1   1857 Olivia Scagnetto                 St.Mary's-Kitche    2:27.50 
  2   2015 Katherine Denis                  Ste. Marie ES       2:42.35 
  3    243 Connor Ostoich                   Branksome Hall      2:25.73 
  4   2050 Nicole Armstrong                 Sydenham HS         2:15.61 
  5    151 Erin Sitarz                      Bill Crothers SS    2:25.72 
  6   1732 Lauren Holman                    St. Christopher     2:23.39 
  7     99 Charlotte Ward                   Barrie Central      2:22.99 
  8   2223 Michelle Gorkunberg              W.L. MacKenzie      2:27.87 
Heat 3  Prelims
  1    732 Maggie Scheunert                 Garneau ES          2:24.38 
  2    503 Megan Rempel                     EL Crossley SS      2:21.34 
  3    807 Kylie Hopkins                    Highland SS         2:26.57 
  4     23 Maryse Boulay                    Algonquin ES        2:31.42 
  5    726 Danae Morris                     Frontenac SS        2:25.25 
  6    123 Michaela Therrien                Belle River         2:26.84 
  7   1022 Bronwyn Novak                    Lo-Ellen Park SS    2:32.75 
  8     54 Alanna Shearman                  Almonte D.H.S.      2:21.34 
 
Event 41  Women 1500 Meter Junior
===============================================================================
12 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 5:00 PM
       OFSAA:  4:32.03  2011        Jaimie Phelan - St Mary's HS               
   Can Inter:  4:23.52  1982        Alison Wiley - Branksome Hall              
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    726 Danae Morris                     Frontenac SS        4:58.67 
  2   1071 Cailie McGuire                   Loyola C.S.S.       4:48.79 
  3    546 Madeline Armstrong               Eastview SS         4:45.96 
  4    513 Stephanie Kaminski               Earl of March SS    5:06.22 
  5   1663 Bridget Oneill                   St Ignatius of L    4:51.84 
  6    503 Megan Rempel                     EL Crossley SS      4:48.45 
  7   1731 Allison Deery                    St. Christopher     4:58.62 
  8     23 Maryse Boulay                    Algonquin ES        5:21.49 
  9   1906 Kate Adams                       St. Patrick HS      5:43.60 
 10    836 Laura Korsmit                    Holy Cross SS       4:50.35 
 11   2117 Courtney Serson                  Th. Islands S.S.    5:02.66 
 12    433 Brittany Jackson                 Country Day S.      5:14.36 
Heat 2  Prelims
  1   2170 Cassidy Kunicyn                  u. of Toronto       5:08.56 
  2    348 Sarah Wismer                     Centennial          4:49.85 
  3   2205 Olivia Little                    Vincent Massey      4:47.56 
  4   2182 Katie Fisher                     Uxbridge SS         4:47.27 
  5     54 Alanna Shearman                  Almonte D.H.S.      4:56.07 
  6   1857 Olivia Scagnetto                 St.Mary's-Kitche    4:58.96 
  7   2015 Katherine Denis                  Ste. Marie ES       5:34.86 
  8   1261 Sarah Paul                       Northern            5:14.11 
  9   1088 Tess Doane                       Manitoulin SS       5:22.98 
 10   2193 Yulia Federov                    Vaughan SS          4:48.81 
 11   1460 Katerina Cirone                  RS McLaughlin       4:55.09 
 12    200 Alexandra Lucki                  Bishop Allen A.     4:58.93 
 
Event 43  Women 3000 Meter Junior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 3:20 PM
       OFSAA:  10:00.90  2006        Amanda Truelove - St. Joan of Arc         
   Can Inter:   9:30.64  1981        Kate Wiley - Branksome Hall               
             Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
 3-1A   1274 Erin Mawhinney                   Notre Dame C.S.S   10:42.51 
 7-1B    433 Brittany Jackson                 Country Day S.     11:30.61 
11-1C    822 Kelsey Grimes                    Hillcrest HS       11:09.17 
15-1D   2193 Yulia Federov                    Vaughan SS         10:16.30 
19-1E   1071 Cailie McGuire                   Loyola C.S.S.      10:35.82 
23-1F   1663 Bridget Oneill                   St Ignatius of L   10:57.23 
 1-2A   1088 Tess Doane                       Manitoulin SS      11:45.25 
 5-2B   1510 Kristen Kuhn                     Ridgeway-Crystal   10:32.06 
 9-2C   2015 Katherine Denis                  Ste. Marie ES      12:09.06 
13-2D   1643 Emily Prystupa                   S Robert Borden    11:10.29 
17-2E   1770 Tyra Laws                        St. Ignatius SS    13:20.80 
21-2F   1342 Alyssa Bolliger                  Lady of Lourdes    10:59.70 
 2-3A   1013 Sarah MacLean                    Lockerby C.S.      11:48.10 
 6-3B    348 Sarah Wismer                     Centennial         10:47.29 
10-3C   1460 Katerina Cirone                  RS McLaughlin      10:31.71 
14-3D   1640 Cadence Currie                   Sir Oliver Mowat   11:45.42 
18-3E    546 Madeline Armstrong               Eastview SS        10:32.95 
22-3F   2182 Katie Fisher                     Uxbridge SS        10:17.74 
 4-4A    997 Paula Zonneveld                  Leaside            12:03.22 
 8-4B   2112 Chelsea Ferguson                 Th. Islands S.S.   11:09.67 
12-4C   1731 Allison Deery                    St. Christopher    11:04.68 
16-4D   1083 Kate McCubbin-Sprack             Malvern            12:03.14 
20-4E   2117 Courtney Serson                  Th. Islands S.S.   10:52.41 
24-4F   2205 Olivia Little                    Vincent Massey     10:31.59 
 
Event 45  Women 80 Meter Hurdles Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 9:30 AM
       OFSAA:  11.44  2009        Chanice Taylor-Chase - Notre Dame CSS        
   Can Inter:  11.01  1998        Jessica Zelinka - Sir Frederic               
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1744 Ivy Coulis                       St. David             12.52 
  2    750 Natasha Russell                  Gordon Graydon        12.34 
  3   1567 Alexandra Tierney                Sacred Heart HS       12.15 
  4   1017 Marianne Alarie                  Lo-Ellen Park SS      13.32 
  5   1569 Naomi Ashley                     Saltfleet D.H.S.      11.95 
  6    521 Rebekkah Hall                    E Northumberland      12.83 
  7    352 Elizabeth Thorne                 Centennial SS         12.28 
  8    259 Alexia Lamothe                   Cairine Wilson        12.64 
Heat 2  Prelims
  1    541 Oonagh Webster                   Eastern Commerce      12.82 
  2    100 Katie Zohorsky                   Bayridge SS           12.27 
  3   1865 Sommer Sharpe                    St. Mary's - lo       12.26 
  4   1019 Dayna Brown                      Lo-Ellen Park SS      13.56 
  5    182 Krystine Sora                    Birchmount Park       12.66 
  6   1598 Alex Morrow                      Saugeen District      11.94 
  7    143 Emma Li                          Bill Crothers SS      12.48 
  8   1411 Kendra Prince                    Pickering HS          12.40 
Heat 3  Prelims
  1   1714 Sarah Hammond                    St. Basil SS          12.32 
  2   2224 Katrin Spassov                   W.L. MacKenzie        12.29 
  3    956 Mallory Straatman                Lambton Central       12.54 
  4    867 Micaela McLean                   Huron Heights         12.04 
  5    291 Taysia Radoslav                  Cardinal Newman       12.59 
  6    296 Caroline Phillips                Carleton Place        13.06 
  7   1440 Tia Thevenin                     Pine Ridge SS         12.10 
  8   1523 Amanda Morch                     Riverdale             13.01 
 
Event 47  Women 300 Meter Hurdles Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 9:00 AM
       OFSAA:  42.46  1997        Jessica Zelinka - Sir Frederick Banting      
   Can Inter:  41.66  1994        Nadia Schmiedt - John Paul II                
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    954 McKayla Eves                     Lambton Central       46.57 
  2   1189 Ali Chiarelli                    Mother Teresa HS      45.56 
  3    291 Taysia Radoslav                  Cardinal Newman       44.96 
  4   1126 Carly Bradley                    Marymount A.          53.51 
  5   1744 Ivy Coulis                       St. David             45.61 
  6    373 Stephanie Shaw                   Centr Wellington      46.36 
  7   1414 Tyra Slater                      Pickering HS          47.60 
  8   1523 Amanda Morch                     Riverdale             47.78 
Heat 2  Prelims
  1   1440 Tia Thevenin                     Pine Ridge SS         45.71 
  2   2224 Katrin Spassov                   W.L. MacKenzie        46.30 
  3   1598 Alex Morrow                      Saugeen District      45.08 
  4   2254 Aliyah Burey                     Westview Centenn      47.38 
  5     25 Ariane Lefebvre                  Algonquin ES          49.60 
  6   1136 Zoey Williams                    Mayfield SS           48.55 
  7   1569 Naomi Ashley                     Saltfleet D.H.S.      45.42 
  8    708 Vanessa Korolas                  Fr Michael Goetz      46.71 
Heat 3  Prelims
  1   1567 Alexandra Tierney                Sacred Heart HS       45.09 
  2    100 Katie Zohorsky                   Bayridge SS           46.04 
  3   1790 Brittany Graves                  Joan of Arc - gb      46.99 
  4    571 Kristen Loder                    Elliot Lake SS        49.50 
  5    182 Krystine Sora                    Birchmount Park       46.87 
  6    515 Carley Pappas                    Earl of March SS      46.04 
  7    875 Erin Hodge                       Innisdale SS          45.11 
  8   1014 Teagan Moxam                     Lockerby C.S.         48.73 
 
Event 63  Women 4x100 Meter Relay Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 6:30 PM
       OFSAA:  48.49  2010        St. Edmunc Campion                           
                      K Sancho, N Kerr, K Thompson, K Palmer            
   Can Inter:  47.60  2003        Mary Ward SS                                 
                      O Ugiagbe, Z Gill, L Gonsalves, L Wilson          
     Team                                                    Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Sydenham - Sydenham                                    53.64 
     1) 2057 Melanie Martin             2) 2054 Jessie Heyman             
     3) 2053 Celina Grey                4) 2061 Michelle Walsh            
     5) 2059 Brittney Patterson         6)                                
  2  Almonte District High School                           52.80 
     1) 51 Caitlin Kubiseski            2) 55 Tori Welk                   
     3) 52 Lindsay Lowny                4) 54 Alanna Shearman             
     5) 53 Nathalie Mosley              6)                                
  3  St. Mary's - Kitchener                                 51.28 
     1) 1855 Angela Mercurio            2) 1853 D'Onna Gayle              
     3) 1858 Catherine Zafera           4) 1854 Agata Kulczynska          
     5) 1857 Olivia Scagnetto           6)                                
  4  St. Mary's C S S - Pickering                           50.25 
     1) 1863 Tatianna Jeune             2) 1865 Sommer Sharpe             
     3) 1864 Sydney Melville-Thomas     4) 1866 Taylor Sharpe             
     5) 1862 Olivia Calandra            6) 1861 Malua Bailey              
  5  Superior C V I - Thunder Bay                         1:01.10 
     1) 2032 Caitlin Rarabocchia        2) 2030 Rheanne Brown             
     3) 2031 Courtney Lafontaine        4) 2029 Myranda Bloesser          
  6  East Northumberland - Brighton                         52.24 
     1) 522 Kiana Hynes                 2) 526 Laura Turcotte             
     3) 527 Karli Voskamp               4) 521 Rebekkah Hall              
     5) 525 Tori Sharpe                 6)                                
  7  Mother Teresa - London                                 51.78 
     1) 1184 Olivia Gunnell             2) 1182 Elizabeth Barbon          
     3) 1183 Leah Devos                 4) 1186 Alyssa Valente            
     5) 1181 Fatou Bangoura             6) 1187 Michaela Valente          
  8  Pickering H S - Ajax                                   50.97 
     1) 1411 Kendra Prince              2) 1406 Kenya Hyman               
     3) 1414 Tyra Slater                4) 1409 Elizabeta Ljubevski       
     5) 1413 Jaida Salmon               6) 1398 Chelayne Bailey           
Heat 2  Prelims
  1  Bishop Tonnos - Ancaster                               52.37 
     1) 213 Raquel Castro               2) 216 Savannah Simpson           
     3) 212 Haley Bowie                 4) 215 Chiara Forchelli           
     5) 211 Madeline Balardo            6)                                
  2  Hearst ES - Hearst                                     56.67 
     1) 790 Alessa Dalcourt             2) 792 Emily Leger                
     3) 793 Celeste Leonard             4) 794 Raphael Proulx             
     5) 791 Pascale Dumais              6)                                
  3  Essex - Essex                                          50.92 
     1) 616 Kelsie Parish               2) 615 Madeline McCloskey         
     3) 617 Hannah Pittao               4) 619 Tori Roovers               
     5) 618 Alicia Quinlan              6) 620 Britni Stephens            
  4  Fletcher's Meadow - Brampton                           52.78 
     1) 696 Cassidy Ruddock             2) 693 Aniesha Francis            
     3) 698 Tianna Thomas               4) 695 Tanisha Richards           
     5) 694 Eboni Ledford               6) 697 Pawan Singh                
  5  Mother Teresa S S                                      51.36 
     1) 1194 Sarenna Ambursely-Johnson  2) 1195 Kaliesha Hawthorne        
     3) 1196 Mickey Rumbolt             4) 1197 Tevonne Willie            
  6  Perth & District Coll. Inst.                           53.80 
     1) 1376 Audrey Wilson              2) 1374 Anna Noonan               
     3) 1372 Emily Jordan               4) 1371 Vanessa Gray              
     5) 1373 Teri-Ann Kirkham           6) 1375 Jenna Sels                
  7  Bill Crothers S S - Unionville                         50.39 
     1) 146 Christina Morelli           2) 138 Aurea Gordon               
     3) 131 Rochele Bulgin              4) 129 Bailey Archer              
     5) 142 Mandy Keenan                6) 134 Nicole Cook                
  8  Sinclair S S - Whitby                                  51.77 
     1) 1623 Daijha Heron               2) 1624 Abbey Jurgeneit           
     3) 1625 Makayla Knowles            4) 1626 Shayna Liburd-Edwards     
     5) 1622 Jelisa Gnanaguru Richards  6)                                
Heat 3  Prelims
  1  Birchmount Park - Scarborough                          50.90 
     1) 177 Deandra Holligan            2) 181 Nickolene Shepherd         
     3) 175 Riann Grant                 4) 182 Krystine Sora              
     5) 172 Destiny Douse               6)                                
  2  Catholic Central - London                              50.43 
     1) 319 Adriana Beukeboom           2) 322 Elise DeDecker             
     3) 320 Danielle Casavecchia        4) 323 Lexi Gillooly              
     5) 321 Andrea Cimino               6) 324 Nicole Vivona              
  3  LaSalle - Sudbury                                      56.32 
     1) 964 Brittany Lebel              2) 966 Katie Ominikamingo         
     3) 963 Laura Graham                4) 965 Karli Marcotte             
     5) 967 Tia Richter                 6) 968 Jillian Vallier            
  4  Monarch Park - Toronto                                 51.67 
     1) 1172 Shanice Brooks             2) 1175 Leah Smith                
     3) 1173 Mary Grant                 4) 1171 Emily Ballantyne          
     5) 1174 Helena Kita                6)                                
  5  Korah - SS Marie                                       54.04 
     1) 932 Riley Millar                2) 922 Bianca Albidone            
     3) 933 Tianna Palumbo              4) 925 Daniella Febbraro          
     5) 934 Hilary Prouse               6) 929 Sabrina Marsh              
  6  Francis Libermann                                      52.43 
     1) 711 Rita Avenbuan               2) 714 Alicia Chung               
     3) 716 Shannon Pereira             4) 718 Latoya Thomas              
     5) 712 Allysia Chin                6)                                
  7  Our Lady of Mount Carmel-Missi                         51.67 
     1) 1345 Leya Buchanan              2) 1347 Emilia Grala              
     3) 1348 Victoria Miles             4) 1351 Sura Yekka                
     5) 1346 Nadine Edney               6) 1350 Delaine Wright            
  8  Bramalea - Brampton                                    52.41 
     1) 234 Danika Young                2) 230 Whitney Carter             
     3) 231 Chantel Flemmings           4) 229 Keasha Bowen               
     5) 232 Jenelle Miller              6) 233 Alexus Nelson              
 
Event 49  Women High jump Junior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 2:30 PM
       OFSAA:  1.75m  2007        Michelle Theophille - Father Austin          
   Can Inter:  1.88m  1979        Julie White - Brampton Centenn               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1363 Saralyn Stevens                  Patrick Fogarty       1.50m 
  2   1007 Erin Katerberg                   Listowel              1.72m 
  3     97 Skylar Dombroski                 Banting Memorial      1.61m 
  4   1360 Abbey Williamson                 Parkside              1.50m 
  5   1700 Chelsea Herman                   St. Augustine SS      1.50m 
  6    391 Amy Bultje                       Chatham Christia      1.50m 
  7   1175 Leah Smith                       Monarch Park          1.53m 
  8   1932 Alexia Miljus                    St. Paul HS           1.50m 
  9   1365 Moyin Thanni                     Paul Dwyer Chs        1.61m 
 10    209 Kayla Greenberg                  Bishop Strachan       1.56m 
 11   1213 Claire Fawcett                   Nepean HS             1.45m 
 12   1371 Vanessa Gray                     Perth D.C.I           1.50m 
 13   1231 Chloe Hall                       North Toronto         1.41m 
 14    861 Alicia Tryczynska                Humberside            1.47m 
 15    228 Elizabeth McBride                Bracebridge Mlss      1.58m 
 16    923 Krista Buckner                   Korah C.V.S.          1.46m 
 17    903 Lindsay Hemstock                 John McCrae SS        1.45m 
 18   1012 Emma Lapierre                    Lockerby C.S.         1.44m 
 19   1473 Norah Lloyd-Ellis                Regiopolis N.D.       1.55m 
 20   1146 Jenny Berndt                     Merivale HS           1.50m 
 21    957 Kristina VanDamme                Lambton Central       1.55m 
 22   1010 Jenna Gough                      Lockerby C.S.         1.35m 
 23     10 Devyn Mackenzie                  Abbey Park HS         1.50m 
 24   1347 Emilia Grala                     O. Lady M Carmel      1.50m 
 
Event 51  Women Pole Vault Junior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 9:30 AM
       OFSAA:  3.75m  2010        Alysha Newman - Mother Teresa SS, Sandwich -L
   Can Inter:  3.89m  2010        Alysha Newman - Mother Teresa                
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1511 Zoey Perchaluk                   Ridgeway-Crystal      2.05m 
  2   1894 Kelsey Darnay                    St. Michael HS        2.98m 
  3    396 Sydney Knight                    Chippewa SS           2.15m 
  4   2111 Meara Deary                      Th. Islands S.S.      2.55m 
  5   1553 Chelsea Miller                   Sacred Heart -yr      2.45m 
  6    979 Marnie Anderson                  Lawrence Park         2.30m 
  7     66 Shawna Burnett                   Arnprior Dhs          2.55m 
  8   1009 Jennifer Drane                   Lockerby C.S.         2.15m 
  9   1025 Erin Watters                     Lo-Ellen Park SS      2.05m 
 10   1826 Sarah Boyd                       St. Marcellinus       1.90m 
 11     65 Jamie Burnett                    Arnprior Dhs          2.40m 
 12   1584 Kaitlyn Pretli                   Sandwich              2.50m 
 13   1634 Anna Larsson                     Macdonald, J.A.       3.10m 
 14    263 Bella Efremenko                  Cameron Heights       2.35m 
 15   1509 Hannah Flake                     Ridgeway-Crystal      2.20m 
 16    388 Ally Lecky                       CharLan Dhs           2.40m 
 17   1304 Kendra Koskiniemi                Notre Dame Col.       2.35m 
 18    986 Emma Mikelberg                   Lawrence Park         2.30m 
 19    143 Emma Li                          Bill Crothers SS      2.90m 
 20    987 Bonita Thai                      Lawrence Park         2.70m 
 21   2190 Kathleen Tudo                    Vaughan Road          2.30m 
 22    130 Jordan Boyle                     Bill Crothers SS      2.75m 
 23   1368 Celine Robitaille                Penetang SS           2.45m 
 24   2007 Ashley Stoyanovich               St.Thomas Aquina      2.60m 
 
Event 53  Women Long Jump Junior
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 9:30 AM
       OFSAA:  5.69m  2009        Chanice Taylor-Chase - Notre Dame CSS        
   Can Inter:  6.16m  1986        Keron Hamilton - Burlington Ce               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2157 Alero Ogbeide                    Trafalgar Castle      4.73m 
  2   1623 Daijha Heron                     Sinclair SS           5.18m 
  3    240 Sara Villani                     Brampton Christ.      4.86m 
  4   1225 Cathy MacNilage                  N. Grenville Dhs      4.77m 
  5   1576 Natalie Coughlin                 Sandwich              5.10m 
  6    494 Lauren Hines                     Dunnville SS          4.72m 
  7   1326 Abby Schizkoske                  O'Gorman HS           4.66m 
  8   1598 Alex Morrow                      Saugeen District      5.28m 
  9   1143 Erica Voss                       Mentor College        4.97m 
 10   1010 Jenna Gough                      Lockerby C.S.         4.45m 
 11   1768 Bronwyn Bolduc                   St. Ignatius SS       4.48m 
 12    111 Savannah Scotland                Bear Creek SS         4.98m 
 13   1790 Brittany Graves                  Joan of Arc - gb      5.16m 
 14    182 Krystine Sora                    Birchmount Park       4.68m 
 15   1271 Katherine Follis                 Notre Dame            4.75m 
 16    954 McKayla Eves                     Lambton Central       5.19m 
 17    946 Hannah Darling                   Lakefield D.S.S.      4.81m 
 18    827 Kenya Costa-Dookhan              Holy Cross SS         5.56m 
 19    743 Courtney Dwyer                   Glebe C.I.            5.20m 
 20   1855 Angela Mercurio                  St.Mary's-Kitche      5.44m 
 21    106 Rachel Eagles                    Beamsville D.S.S      4.99m 
 22   1976 Taylor Murphy                    St.Joseph-Scoll       4.51m 
 23   1175 Leah Smith                       Monarch Park          4.76m 
 24   1288 Jazlyn Simons                    Notre Dame - lo       4.93m 
 
Event 55  Women Triple Jump Junior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 9:00 AM
       OFSAA:  11.97m  2008        Caroline Ehrhardt - Espanola HS             
   Can Inter:  12.78m  2010        Caroline Ehrhardt - Espanola HS             
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1143 Erica Voss                       Mentor College       10.70m 
  2   1767 Kayla Berganini                  St. Ignatius SS       9.79m 
  3    511 Luciana Terebiznik               Earl Haig            10.20m 
  4   2141 Julia Bigelow                    Timiskaming           8.53m 
  5    837 Holly Cavanagh                   Holy Cross           10.18m 
  6   1623 Daijha Heron                     Sinclair SS          10.64m 
  7   1347 Emilia Grala                     O. Lady M Carmel     10.75m 
  8   1202 Sarra Nguyen                     Nantyr Shores SS     10.65m 
  9   1414 Tyra Slater                      Pickering HS         10.53m 
 10   2157 Alero Ogbeide                    Trafalgar Castle     10.19m 
 11   2053 Celina Grey                      Sydenham HS          10.64m 
 12   1855 Angela Mercurio                  St.Mary's-Kitche     11.63m 
 13   2265 Keirstin Olar                    White Pines Cvs      10.24m 
 14   1621 Jenelle Scoyne                   Simcoe               10.13m 
 15    827 Kenya Costa-Dookhan              Holy Cross SS        10.61m 
 16   2299 Neeki Matthews                   Woburn               10.18m 
 17    903 Lindsay Hemstock                 John McCrae SS       11.12m 
 18   1956 Piper Kehoe                      St Theresa C.S.S     10.65m 
 19   1641 Brittney Gibbs                   Sir Oliver Mowat     10.65m 
 20   1790 Brittany Graves                  Joan of Arc - gb     10.94m 
 21    494 Lauren Hines                     Dunnville SS         10.76m 
 22    240 Sara Villani                     Brampton Christ.     10.58m 
 23    968 Jillian Vallier                  LaSalle SS           10.02m 
 24    888 Courtney Brugger                 Jacob Hespeler       10.82m 
 
Event 57  Women Shot Put Junior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 12:00 PM
       OFSAA:  13.61m  2000        Sultana Frizell - Perth and District CI     
   Can Inter:  14.35m  1986        Sultana Frizell - Perth & District          
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1910 Karli Long                       St. Patrick HS        8.80m 
  2   1308 Patricia Croft                   Notre Dame Col.       8.77m 
  3   1813 Jessica Woloszyn                 St Joseph C.H.S.      9.59m 
  4    401 Paige Minicola                   Clarke HS             9.70m 
  5   1526 Lauren Williams                  Riverside            10.17m 
  6    642 Obeng Marfo                      F. Henry Carr        11.51m 
  7   2158 Madi Verrydt                     Trafalgar Castle      8.64m 
  8    285 Stanette Lindsay                 C.James McGuigan      8.56m 
  9    905 Kayla Maduk                      John McCrae SS       10.47m 
 10   2142 Emma Goddard                     Timiskaming           7.91m 
 11   1935 Kaitlin Brooks                   St. Peter's - gb     10.03m 
 12    509 Lauren Bohn                      Lajeunesse           10.67m 
 13   1388 Larysa Bablak                    Philip Pocock SS      9.03m 
 14   1127 Shaneka Fearon                   Maxwell Heights       9.91m 
 15   1658 Beth Kester                      South Huron          10.12m 
 16    484 Rayvn Davis                      Dunbarton HS         10.35m 
 17   1650 Dani Ferguson-Jamer              Smiths Falls Dci      9.92m 
 18   1006 Christina Trent                  Lindsay C.V.I        10.04m 
 19   1747 Shaylisha Colley                 St. Edmund C.         9.46m 
 20    633 Alexandra Hanna                  Brennan, F.J.         9.97m 
 21   2212 Julia Kluding                    W. C. Eaket           8.55m 
 22    677 Cha How Yu                       Father Redmond        8.40m 
 23    317 Tashae Williams                  Cathedral HS          9.14m 
 24    632 Courtney Romain                  F. J. McElligott      9.40m 
 
Event 59  Women Discus Throw Junior
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 9:30 AM
       OFSAA:  41.42m  2010        Sarah Moss - Notre Dame College             
   Can Inter:  52.52m  1986        Michelle Brotherton - Birchmou              
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2025 Katelyn VandenEynden             Strathroy  D C I     28.40m 
  2   1203 Taylor Simpson                   Nantyr Shores SS     25.09m 
  3   1482 Amanda Tubman                    Renfrew CI           29.35m 
  4   1479 Katelynn Gravelle                Renaissance Esp      24.48m 
  5   1316 Carleigh Sanders                 Oakridge             30.31m 
  6    905 Kayla Maduk                      John McCrae SS       29.95m 
  7   1604 Quincy Sickle-Jarvis             Saunders             28.23m 
  8     21 Diane Bégin                      Algonquin ES         27.16m 
  9   1526 Lauren Williams                  Riverside            28.77m 
 10    642 Obeng Marfo                      F. Henry Carr        33.73m 
 11   1389 Anne Campbell                    Philip Pocock SS     30.33m 
 12     50 Ashlynn Illingworth              Almonte D.H.S.       30.20m 
 13    781 Julia Fedeski                    Haliburton Hss       28.33m 
 14   1445 Jazmin Kikert-Libeau             Port Colborne HS     31.71m 
 15   1910 Karli Long                       St. Patrick HS       28.13m 
 16   1158 Maria Turano                     Michael Power        26.87m 
 17   1816 Sydney Baldwin                   St Joseph's - gb     23.17m 
 18    553 Megan Smith                      Eastview SS          32.18m 
 19   1730 Malory Rivet                     St. Charles Col      26.40m 
 20    677 Cha How Yu                       Father Redmond       25.95m 
 21   1507 Jessica Detlor                   Ridgeway-Crystal     28.79m 
 22   2186 Hannah Dos Santos                Vaughan Road         25.68m 
 23    401 Paige Minicola                   Clarke HS            25.73m 
 24   1829 Tatania Ruiz                     St. Marcellinus      28.47m 
 
Event 61  Women Javelin Throw Junior
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 4:30 PM
       OFSAA:  43.95m  2010        Brooke Rowland - Westside SS                
   Can Inter:  51.94m  1984        Cheryl Coker - Carleton Place               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    365 Courtney Higenell                Central Huron        31.99m 
  2    357 Angela Currie                    Central Algoma       26.64m 
  3   1331 Michaela Kuno                    Opeongo HS           28.70m 
  4    953 Jenna Bolton                     Lambton Central      32.70m 
  5    926 Emily Groulx                     Korah C.V.S.         26.40m 
  6    905 Kayla Maduk                      John McCrae SS       32.13m 
  7   1577 Bailey Dell                      Sandwich             35.73m 
  8    154 Breanne Wilson-Bennett           Bill Crothers SS     38.10m 
  9   1534 Amelia Cosco                     Roland Michener      30.96m 
 10   1910 Karli Long                       St. Patrick HS       27.59m 
 11   1155 Kaitlin Hawn                     Michael Power        26.00m 
 12   1445 Jazmin Kikert-Libeau             Port Colborne HS     29.62m 
 13   1408 Madeleine Krupl                  Pickering HS         27.47m 
 14    707 Sonia Foster                     Fort Erie SS         26.77m 
 15    102 Julene Preece                    Bayside SS           33.59m 
 16   1827 Elvira Cochon                    St. Marcellinus      28.16m 
 17    742 Adara Dillabaugh                 Glebe C.I.           34.09m 
 18    239 Lauren Ashley                    Brampton Christ.     27.67m 
 19   1153 Clare Allen                      Michael Power        24.70m 
 20   1403 Holly Harris                     Pickering HS         28.15m 
 21   2302 Deidrah Simmons                  Woodbridge Coll      30.25m 
 22   1236 Laura Drope                      Northern- Sarnia     34.68m 
 23   1158 Maria Turano                     Michael Power        25.05m 
 24    474 Amelia Khoo                      Dr.Norman Bethun     26.13m 
 
Event 65  Women 100 Meter Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 11:00 AM
       OFSAA:  11.54  2002        Ashley Purnell - St. Mark HS                 
   Can Inter:  11.54  2002        Ashley Purnell - St. Mark                    
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    452 Shadae Edwards                   Denis Morris HS       12.35 
  2    796 Khamica Bingham                  Heart Lake SS         11.58 
  3   1798 Temitope Olasehinde              Joan of Arc - yr      12.49 
  4   1689 Emily Omahen                     St. Anne-Windsor      12.58 
  5    640 Thronda Craig                    F. Henry Carr         12.74 
  6    372 Alisha Sealey                    Centr Wellington      12.71 
  7   1535 Jesika Walker                    Roland Michener       13.25 
  8   1752 Khadijah Thompson                St. Edmund C.         12.28 
Heat 2  Prelims
  1   1907 Erika Gibson                     St. Patrick HS        13.00 
  2    110 Tameran Defreitas                Bear Creek SS         12.40 
  3     88 Madeline Warren                  Ashbury C.            12.81 
  4    786 Ashley Huard                     Hanmer ES             12.47 
  5   1748 Naomi Kerr                       St. Edmund C.         12.10 
  6   1328 Charifa Labarang                 Omer-Deslauriers      12.63 
  7    902 Shelani Fernando                 John McCrae SS        12.67 
  8    183 Tashuana Yapchung                Birchmount Park       12.34 
Heat 3  Prelims
  1    480 Emily Plett                      Dryden HS             13.00 
  2     35 Domonique Julius-Williams        All Saints - lo       12.41 
  3   1649 McKenzie Johnson                 Laurier, Sir W.       12.65 
  4   1880 Shaina Harrison                  Maximilian Kolbe      12.19 
  5    771 Marissa Kurtimah                 Guelph                12.43 
  6    820 Amelia Brohman                   Hillcrest HS          12.26 
  7   2255 Ashlee Williams                  Westview Centenn      12.66 
  8    581 Alexus Nugent                    Emery                 12.83 
 
Event 67  Women 200 Meter Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 12:00 PM
       OFSAA:  23.78  2007        Sherine Wells - Westview Centennial          
   Can Inter:  23.58  1998        Atia Weeks - Crescent Heights                
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1783 Alisha Williams                  St. Joan of Arc       25.44 
  2   1689 Emily Omahen                     St. Anne-Windsor      24.62 
  3    480 Emily Plett                      Dryden HS             27.30 
  4   1328 Charifa Labarang                 Omer-Deslauriers      25.21 
  5   1276 Melanie Rodriguez                Notre Dame C.S.S      25.85 
  6   1880 Shaina Harrison                  Maximilian Kolbe      25.73 
  7    771 Marissa Kurtimah                 Guelph                24.29 
  8     83 Victoria McIntyre                Ashbury C.            24.43 
Heat 2  Prelims
  1    183 Tashuana Yapchung                Birchmount Park       25.00 
  2    110 Tameran Defreitas                Bear Creek SS         25.67 
  3    796 Khamica Bingham                  Heart Lake SS         24.41 
  4    897 Alison Fraser                    Ross, John F.         24.41 
  5   1011 Kory Guy                         Lockerby C.S.         27.20 
  6   1810 Vanessa MacMillan                St Joseph C.H.S.      25.20 
  7    786 Ashley Huard                     Hanmer ES             25.63 
  8    581 Alexus Nugent                    Emery                 26.62 
Heat 3  Prelims
  1   1042 Christine MacNeill               London Central        24.55 
  2   2016 Cassandra Jones                  Stephen Leacock       25.85 
  3   1109 Khadijah Valentine               Markham Dhs           25.36 
  4   2078 Jenna Caron                      Theriault E S         27.61 
  5     35 Domonique Julius-Williams        All Saints - lo       25.75 
  6    820 Amelia Brohman                   Hillcrest HS          24.60 
  7   1850 Christian Brennan                St. Mary's HS         24.06 
  8   1055 Allison Christiani               Loretto Abbey         25.23 
 
Event 69  Women 400 Meter Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 3:45 PM
       OFSAA:  53.32  1980        Charmaine Crooks - West Toront               
   Can Inter:  52.74  2005        Carline Muir - Weston CI                     
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    830 Sydney Smith                     Holy Cross SS       1:00.73 
  2   1287 Alexis Marsh                     Notre Dame - lo       57.11 
  3   1276 Melanie Rodriguez                Notre Dame C.S.S      59.18 
  4    183 Tashuana Yapchung                Birchmount Park       55.34 
  5   1039 Taylor Farquhar                  London Central        57.18 
  6    586 Sara Porter                      Englehart HS        1:03.61 
  7   1201 Yanique Bennett                  Nantyr Shores SS      57.91 
  8    512 Charlotte Gardner                Earl of March SS      57.98 
Heat 2  Prelims
  1   1055 Allison Christiani               Loretto Abbey         55.95 
  2   1335 Katelyn Ayers                    Orillia District      58.27 
  3    940 Alyssa Frankland                 La Salle SS         1:00.80 
  4     83 Victoria McIntyre                Ashbury C.            57.88 
  5   1850 Christian Brennan                St. Mary's HS         56.47 
  6   1109 Khadijah Valentine               Markham Dhs           57.21 
  7    372 Alisha Sealey                    Centr Wellington      58.78 
  8   1771 Caitlin Smith                    St. Ignatius SS     1:03.00 
Heat 3  Prelims
  1    358 Caray Ford                       Central Algoma      1:02.18 
  2   1230 Jessica Adamson                  North Toronto         57.51 
  3   1783 Alisha Williams                  St. Joan of Arc       57.74 
  4    799 Shanice Prendergast              Heart Lake SS         58.40 
  5    897 Alison Fraser                    Ross, John F.         56.36 
  6   1011 Kory Guy                         Lockerby C.S.       1:02.55 
  7   1735 Michelle Reddy                   St. Christopher       58.38 
  8   2016 Cassandra Jones                  Stephen Leacock       56.30 
 
Event 71  Women 800 Meter Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 10:30 AM
       OFSAA:  2:05.94  1984        Elise Braithwaite-Elmwood Sch              
   Can Inter:  2:05.94  1980        Elise Braithwaite-Elmwood Sch              
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    623 Julie-Anne Staehli               Madill, F.E.        2:16.96 
  2   2039 Amelia Marrato                   Superior Heights    2:33.96 
  3    800 Rebecca Wendt                    Henry Street HS     2:16.46 
  4   2285 Talasia Eizenga                  Winston Churchil    2:21.88 
  5     62 Siobhan Klie                     Anderson Cvi        2:17.47 
  6    214 Marissa Codispodi                Bishop Tonnos HS    2:19.33 
  7   1735 Michelle Reddy                   St. Christopher     2:15.20 
  8    725 Emma Galbraith                   Franco Ouest CC     2:12.27 
Heat 2  Prelims
  1    523 Olivia Patton                    E Northumberland    2:16.58 
  2     31 Johanna Van Shie-Copol           Algonquin ES        2:33.07 
  3    673 Vanessa McLeod                   Father Redmond      2:12.40 
  4   1335 Katelyn Ayers                    Orillia District    2:17.89 
  5     87 Shannon Walton                   Ashbury C.          2:17.71 
  6   2264 Allie Holley                     White Pines Cvs     2:30.33 
  7     91 Cozette Collin                   Assumption-Brant    2:14.42 
  8   1541 Honor Walmsley                   Rosedale Hts        2:16.73 
Heat 3  Prelims
  1    847 Rachel Bronzovich                Holy Trinity SS     2:21.85 
  2    540 Samantha Hill                    Eastern Commerce    2:15.70 
  3    812 Paige Tate                       Highland SS         2:20.81 
  4    686 Maddy Kelly                      Fellowes HS         2:15.53 
  5    435 Paige Nock                       Courtice S S        2:17.14 
  6   1856 Jaimie Phelan                    St.Mary's-Kitche    2:11.97 
  7    563 Chanelle Landriault              Écho du Nord        2:43.94 
  8   2156 Gabriela Stafford                Toronto French S    2:17.18 
 
Event 73  Women 1500 Meter Senior
===============================================================================
12 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 5:00 PM
       OFSAA:  4:23.52  1982        Alison Wiley - Branksome Hall              
   Can Inter:  4:23.52  1982        Alison Wiley - Branksome Hall              
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1     91 Cozette Collin                   Assumption-Brant    4:44.56 
  2   1651 Hannah Gaensler                  Smiths Falls Dci    4:45.59 
  3    227 Natalia Hawthorn                 Bracebridge Mlss    4:40.31 
  4    800 Rebecca Wendt                    Henry Street HS     4:42.69 
  5   2038 Marissa Lobert                   Superior Heights    5:04.26 
  6    673 Vanessa McLeod                   Father Redmond      4:41.97 
  7     60 Abby Llewellyn                   Ancaster HS         4:55.70 
  8   2006 Hilary Stafford                  St.Thomas Aquina    4:45.07 
  9   2159 Rachel Faulds                    Trenton HS          4:38.47 
 10   1327 Mariah Torresan                  O'Gorman HS         5:41.06 
 11    725 Emma Galbraith                   Franco Ouest CC     4:30.34 
 12   1965 Kelly Hennessy                   St. Thomas A.       4:46.08 
Heat 2  Prelims
  1   2206 Alexandra Moore                  Vincent Massey      4:45.39 
  2   1769 Marla Keyes                      St. Ignatius SS     5:09.30 
  3    403 Stephanie Nevison                Clarkson  SS        4:49.60 
  4   2164 Georgia Hamilton                 Twin Lakes SS       4:43.96 
  5    686 Maddy Kelly                      Fellowes HS         4:40.62 
  6   1522 Heather Petrick                  Ridley College      4:45.46 
  7   2156 Gabriela Stafford                Toronto French S    4:40.36 
  8   2241 Phoebe Cseresneyes               Westdale SS         4:47.97 
  9    568 Stephanie Clark                  Elliot Lake SS      5:26.66 
 10   1856 Jaimie Phelan                    St.Mary's-Kitche    4:35.97 
 11    133 Tiffany Cheung                   Bill Crothers SS    4:43.43 
 12    985 Madeline McDonald                Lawrence Park       4:37.97 
 
Event 75  Women 3000 Meter Senior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 2:00 PM
       OFSAA:  9:30.64  1981        Kate Wiley - Branksome Hall                
   Can Inter:  9:30.64  1981        Kate Wiley - Branksome Hall                
             Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
 3-1A   1337 Rebecca Rae                      Orillia District   10:18.57 
 7-1B    624 Madeline Yungblut                Madill, F.E.       10:10.58 
11-1C   1522 Heather Petrick                  Ridley College     10:20.55 
15-1D   1878 Lindsay Kary                     St. Matthew HS     10:19.05 
19-1E    403 Stephanie Nevison                Clarkson  SS       10:50.46 
23-1F   1722 Emily Marcolini                  St. Benedict SS    11:13.92 
 1-2A   1651 Hannah Gaensler                  Smiths Falls Dci   10:13.80 
 5-2B   2164 Georgia Hamilton                 Twin Lakes SS      10:28.53 
 9-2C    985 Madeline McDonald                Lawrence Park      10:06.20 
13-2D    115 Erin O'Higgins                   Bell HS            10:14.45 
17-2E    340 Alix Tier                        Cawthra Park SS    10:46.19 
21-2F   2006 Hilary Stafford                  St.Thomas Aquina   10:23.41 
 2-3A   2038 Marissa Lobert                   Superior Heights   10:59.01 
 6-3B    870 Madalyn Ruby                     Huron Park         10:25.71 
10-3C   1769 Marla Keyes                      St. Ignatius SS    11:08.80 
14-3D   2241 Phoebe Cseresneyes               Westdale SS        10:25.82 
18-3E    201 Maria Markovac                   Bishop Allen A.    10:38.28 
22-3F   2159 Rachel Faulds                    Trenton HS          9:57.01 
 4-4A   2081 Renee Maisonneuve                Theriault E S      10:50.35 
 8-4B   1080 Sarah Emilio                     Malvern            10:41.64 
12-4C    133 Tiffany Cheung                   Bill Crothers SS   10:20.73 
16-4D   2310 Jordyn Visscher                  Woodland Christi   10:26.61 
20-4E    227 Natalia Hawthorn                 Bracebridge Mlss   10:14.43 
24-4F   1965 Kelly Hennessy                   St. Thomas A.      10:25.30 
 
Event 77  Women 100 Meter Hurdles Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 9:30 AM
       OFSAA:  13.41  1998        Perdita Felicien - Pine Ridge                
   Can Inter:  13.15  2000        Jessica Zelinka - Sir Frederic               
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1209 Ashley Taylor                    Nelson HS             14.80 
  2    512 Charlotte Gardner                Earl of March SS      15.36 
  3    893 Meira Dholakia                   Jean Vanier - yr      14.81 
  4    395 Alison Fung                      Chippewa SS           15.90 
  5    210 Allison Harris                   Bishop Strachan       15.15 
  6    876 Deanna Thomas                    Innisdale SS          14.51 
  7   1081 Rosalind Harvey-Ridout           Malvern               16.15 
  8    724 Tania Bambi                      Franco Ouest CC       14.47 
Heat 2  Prelims
  1    762 Mary Ollier                      Grimsby D.S.S.        14.92 
  2   1642 Saran Kaba                       S Robert Borden       14.88 
  3   1317 Nicole Setterington              Oakridge              13.73 
  4   1201 Yanique Bennett                  Nantyr Shores SS      14.63 
  5   1989 Priscilla Kusi Asare             St.Marguerite Y.      14.59 
  6    931 Cydney Mihell                    Korah C.V.S.          15.50 
  7   2187 Kadijha Lawrence                 Vaughan Road          15.46 
  8   1324 Alex Godin                       O'Gorman HS           19.18 
Heat 3  Prelims
  1   1648 Mikeisha Bobb                    Laurier, Sir W.       14.82 
  2   1042 Christine MacNeill               London Central        13.87 
  3   1974 Haley Field                      St.Joseph-Scoll       16.47 
  4    417 Alannah McBride                  Colonel By SS         15.72 
  5    338 Samantha Brosseau                C.C.H. - Windsor      14.74 
  6   1401 Maya Daly                        Pickering HS          14.55 
  7   2234 Natasha Morgan                   West Hill             14.98 
  8    709 Maja Naruszewicz                 Fr Michael Goetz      15.45 
 
Event 79  Women 400 Meter Hurdles Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 9:00 AM
       OFSAA:  58.65  1995        Nadia Schmiedt - John Paul II                
   Can Inter:  58.03  1995        Nadia Schmiedt - John Paul II                
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   2234 Natasha Morgan                   West Hill           1:05.48 
  2   1039 Taylor Farquhar                  London Central        59.65 
  3    218 Mireille Musca                   Blessed Trinity     1:08.64 
  4   1713 Taylor Dewling                   St. Basil SS        1:14.63 
  5   1190 Bridget Hayes                    Mother Teresa HS    1:04.54 
  6   1469 Alejandra Gonzales               Regina Mundi        1:03.96 
  7    105 Jordyn Listro                    Bayview Glen - D    1:08.42 
  8    910 Anique Daley                     McGregor, John      1:05.47 
Heat 2  Prelims
  1    974 Hailey McWilliam                 Laura Secord SS     1:08.78 
  2   1201 Yanique Bennett                  Nantyr Shores SS    1:01.70 
  3   2107 Rachel Bennett                   Th. Islands S.S.    1:04.94 
  4   1782 Jurgita Budraityte               St. Joan of Arc     1:07.76 
  5   1810 Vanessa MacMillan                St Joseph C.H.S.    1:03.84 
  6    931 Cydney Mihell                    Korah C.V.S.        1:13.36 
  7    578 Katrina Nolan                    Elmvale - Dhs       1:05.52 
  8   1817 Carla Monteith                   St Joseph's - gb    1:05.27 
Heat 3  Prelims
  1   1209 Ashley Taylor                    Nelson HS           1:02.87 
  2    417 Alannah McBride                  Colonel By SS       1:05.98 
  3   1230 Jessica Adamson                  North Toronto       1:02.90 
  4   1401 Maya Daly                        Pickering HS        1:04.95 
  5   2078 Jenna Caron                      Theriault E S       1:10.03 
  6   1648 Mikeisha Bobb                    Laurier, Sir W.     1:05.05 
  7   1026 Katie Wiwchar                    Lo-Ellen Park SS    1:08.92 
  8   1260 Miranda Lawson                   Northern            1:05.73 
 
Event 95  Women 4x100 Meter Relay Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 6:30 PM
       OFSAA:  47.60  2003        Mary Ward CSS - Scarborough                  
                      O.Ugiagbe,Z.Gill,L.Gonsalves,L.Wilson             
   Can Inter:  47.60  2003        Mary Ward CSS - Scarborough                  
     Team                                                    Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Thousand Islands - Brockville                          50.91 
     1) 2110 Marla Corney               2) 2118 Breanna Smith             
     3) 2108 Erica Bulanda              4) 2107 Rachel Bennett            
     5) 2115 Kelsey Payette             6)                                
  2  Mary Ward C S S                                        49.83 
     1) 1122 Donna Benosa               2) 1123 Ketura Mason              
     3) 1125 Gisselle Villagracia       4) 1120 Shania Alexander          
     5) 1121 Nancy Arulnathan           6) 1124 Joan Ohizua               
  3  St. Basil - SS Marie                                   52.74 
     1) 1717 Tayler Spina               2) 1713 Taylor Dewling            
     3) 1711 Carley Bordin              4) 1712 Megan Cerenzia            
     5) 1715 Kirsten McBride            6)                                
  4  Father Henry Carr                                      49.22 
     1) 644 Alyshia Miller              2) 635 Stephanie Aidoo            
     3) 640 Thronda Craig               4) 636 Eva Amo-Mensah             
     5) 641 Cassandra Esson-Phillips    6) 643 Alexia Marks               
  5  Bear Creek S S - Barrie                                50.20 
     1) 110 Tameran Defreitas           2) 108 Cecily Blake               
     3) 109 Janet Deane                 4) 111 Savannah Scotland          
     5) 113 Lysianne Trottier           6) 112 Laura Thomson              
  6  Holy Trinity - Simcoe                                  50.10 
     1) 851 Logan Land                  2) 852 Hannah Reardon             
     3) 849 Celina Decarolis            4) 850 Alannah Doyle              
     5) 854 Jenna West                  6) 853 Ashley Snyder              
  7  Notre Dame - Brampton                                  51.46 
     1) 1281 Elaine Venditti            2) 1280 Bianca Marryshow          
     3) 1282 Chyna Watson-Reid          4) 1279 Danielle Knight           
     5) 1278 Jasmine Daysant            6)                                
  8  Grimsby - Grimsby                                      51.73 
     1) 762 Mary Ollier                 2) 763 Lauren Paduano             
     3) 764 Raylene Ross                4) 761 Caitlin McClurkin          
     5) 765 Victoria Tousaw             6)                                
Heat 2  Prelims
  1  Bill Crothers S S - Unionville                         49.99 
     1) 140 Sam Gordon                  2) 149 Hanna Park                 
     3) 152 Nicole Skimming             4) 148 Durka Murugananthan        
     5) 141 Taylor Jones                6)                                
  2  Ashbury College                                        50.09 
     1) 85 Julie Robinson               2) 88 Madeline Warren             
     3) 87 Shannon Walton               4) 83 Victoria McIntyre           
     5) 84 Emily Montgomery             6)                                
  3  St.Joseph-Scollard - North Bay                         52.77 
     1) 1973 Terri Clarke               2) 1974 Haley Field               
     3) 1978 Vicky Willars              4) 1976 Taylor Murphy             
  4  St. Joseph C.H.S.                                      50.81 
     1) 1809 Jenna Lackey               2) 1810 Vanessa MacMillan         
     3) 1811 Heather Ogilvie            4) 1808 Diana Bowles              
     5) 1812 Eretoru Samipe             6)                                
  5  St. Edmund Campion-Mississauga                         50.21 
     1) 1749 Keiana Palmer              2) 1748 Naomi Kerr                
     3) 1752 Khadijah Thompson          4) 1750 Nita Patterson            
     5) 1753 LeShe Wedderburn           6) 1751 Shanelle Singh            
  6  Guido De Bres - Hamilton                               51.72 
     1) 774 Stephanie Kieft             2) 776 Rebecca Vis                
     3) 775 Denise Vansydenborgh        4) 777 Anne Yeboah                
     5) 773 Leah Elgersma               6)                                
  7  Pickering H S - Ajax                                   49.18 
     1) 1402 Karena Evans               2) 1412 Nichelle Prince           
     3) 1397 Tatiana Ambursley          4) 1401 Maya Daly                 
     5) 1396 Kayla Adams                6) 1415 Braxton Stone-Papadopoulos
  8  Father Redmond C S S                                   51.46 
     1) 667 Joana Azubalis              2) 671 Laura Kosiba               
     3) 669 Elohor Enavworhe            4) 673 Vanessa McLeod             
     5) 674 Victoria Pasica             6) 666 Sydney Arnold              
Heat 3  Prelims
  1  Regiopolis-Notre Dame-Kingston                         52.22 
     1) 1471 Courtney Heyman            2) 1472 Paige Ingram              
     3) 1474 Sarah Sanders              4) 1470 Abbi Finnan               
  2  Northern  - Sarnia                                     50.14 
     1) 1240 Marlowe Pecora             2) 1234 Chantal Caraher           
     3) 1237 Leanne Holdaway            4) 1233 Jess Bonnema              
     5) 1242 Siobhan Smith              6) 1243 Sidney Weiss              
  3  St. Theresa C.S.S - Belleville                         52.25 
     1) 1953 Colleen Farrell            2) 1954 Skylar Helm               
     3) 1951 Hanna Bunton               4) 1952 Michaela Clement          
     5) 1955 Laura Horwood              6)                                
  4  London Central  - London                               49.47 
     1) 1041 Sydney Fisher              2) 1040 Mikaela Ferguson          
     3) 1039 Taylor Farquhar            4) 1042 Christine MacNeill        
     5) 1038 Aly Clark                  6)                                
  5  Resurrection - Kitchener                               50.16 
     1) 1485 Kristen Dietrich           2) 1488 Emma Higgins              
     3) 1490 Bailey Sprout              4) 1486 Tatum Dietrich            
     5) 1489 Michelle Kostka            6) 1487 Shannon Eby               
  6  Francis Libermann                                      51.39 
     1) 710 Mary Avenbuan               2) 713 Shanice Chin               
     3) 717 Tamera Rutherford-Bent      4) 719 Samantha Williams          
  7  Sydenham - Sydenham                                    51.44 
     1) 2051 Emelyn Fauvel              2) 2055 Karley Heyman             
     3) 2056 Kiercy Latimer             4) 2058 Rachel Nelles             
     5) 2060 Amanda Tibbutt             6)                                
  8  St. Joan of Arc C H S - Maple                          49.50 
     1) 1796 Emily Bevan                2) 1794 Adeife Adekusibe          
     3) 1797 Lauren Bevan               4) 1798 Temitope Olasehinde       
 
Event 81  Women High jump Senior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 9:00 AM
       OFSAA:  1.88m  1979        Julie White - Brampton Centenn               
   Can Inter:  1.88m  1979        Julie White - Brampton Centenn               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    789 Lauren Thomas                    Havergal College      1.50m 
  2   1773 Alexabree James-Ashkewe          St. James             1.58m 
  3      6 Carolyn Adams                    Lucas, A.B.           1.63m 
  4   1575 Breanne Simon                    Sandalwood Hghts      1.58m 
  5   1972 Sieglinde Busch                  St.Joseph-Scoll       1.50m 
  6    783 Michelle VanderMeer              Hamilton Christ.      1.50m 
  7   2083 Katy Sahler                      Theriault E S         1.50m 
  8   1438 Emma Kikulis                     Pine Ridge SS         1.61m 
  9    709 Maja Naruszewicz                 Fr Michael Goetz      1.61m 
 10   1872 Jenna Gallagher                  St. Mary's Col.       1.50m 
 11      2 Davine Reid                      A Y Jackson SS        1.65m 
 12   1830 Altonia Taylor                   St. Marcellinus       1.55m 
 13   1163 Nicole Smiljanic                 Midland SS            1.59m 
 14   1260 Miranda Lawson                   Northern              1.50m 
 15   2316 Jennifer Lesurf                  York Mills            1.53m 
 16   1219 Katia Vasilyeva                  Newtonbrook           1.60m 
 17    685 Julie Ethier                     Fellowes HS           1.65m 
 18   2266 Kate Trotter                     White Pines Cvs       1.50m 
 19   2253 Brooke Rowland                   Westside              1.70m 
 20     98 Lucy Gripper                     Banting Memorial      1.50m 
 21   2052 Mandy Fouzie                     Sydenham HS           1.55m 
 22   2168 Melissa Borgdorff                Unity Christian       1.55m 
 23   2118 Breanna Smith                    Th. Islands S.S.      1.55m 
 24    368 Melissa Stapleton                Centre Dufferin       1.58m 
 
Event 83  Women Pole Vault Senior
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 2:00 PM
       OFSAA:  3.80m  2011        Alysha Newman - Mother Teresa SS             
   Can Inter:  3.91m  2011        Alysha Newman - Mother Theresa               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1508 Lauren Ferguson                  Ridgeway-Crystal      1.90m 
  2   1547 Kasia Boyd                       Sacred Heart -yr      2.45m 
  3    916 Rachel Brander                   Kingsville            3.10m 
  4    976 Sheena Sisavath                  Laura Secord SS       2.35m 
  5   1176 Jasmine Yu                       Monarch Park          2.60m 
  6   1958 Felicite Kokron                  St Theresa's -gb      2.75m 
  7    949 Mackenzie Kranics                Lakeshore C.H.S.      2.80m 
  8    449 Emily Kukovica                   De La Salle Col.      2.90m 
  9   1021 Adria Lumley                     Lo-Ellen Park SS      2.55m 
 10   1222 Anja Manuel                      North Dundas Dhs      2.40m 
 11   1580 Emily Loebach                    Sandwich              3.20m 
 12     44 Amy Wainright                    Almaguin Highlan      2.15m 
 13     67 Maureen Freemark                 Arnprior Dhs          2.25m 
 14    395 Alison Fung                      Chippewa SS           2.75m 
 15    988 Bridget Tweedley                 Lawrence Park         2.45m 
 16    210 Allison Harris                   Bishop Strachan       3.35m 
 17   1167 Naomi Douglas-Najem              Moira SS              2.40m 
 18    821 Megan Cruickshank                Hillcrest HS          2.25m 
 19    292 Lindsay Abercrombie              Carleton Place        2.40m 
 20   1931 Kimmy Au                         St. Paul HS           2.80m 
 21   1688 Nadya Morrow                     St. Anne-Windsor      2.55m 
 22   1048 Julianna Tebrake                 Longfields Dhss       2.55m 
 23   1168 Angie Willemsen                  Moira SS              2.25m 
 24   1162 Sarah Kelly                      Midland SS            2.60m 
 25   1185 Alysha Newman                    Mother Teresa         3.70m 
 
Event 85  Women Long Jump Senior
===============================================================================
Thursday 07/06/2012 - 5:30 PM
       OFSAA:  6.16m  1986        Keron Hamilton - Burlington Ce               
   Can Inter:  6.16m  1986        Keron Hamilton - Burlington Ce               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1048 Julianna Tebrake                 Longfields Dhss       5.08m 
  2   1362 Allie Weeks                      Parry Sound HS        5.40m 
  3   1349 Holly Pitters                    O. Lady M Carmel      5.12m 
  4   1058 Asha Mohiddin                    Louis-Riel E.S.P      5.01m 
  5    761 Caitlin McClurkin                Grimsby D.S.S.        5.53m 
  6   2253 Brooke Rowland                   Westside              5.75m 
  7   1874 Rachel MacLennan                 St. Mary's Col.       4.96m 
  8   1496 Jordan Bates                     Richview              5.49m 
  9    789 Lauren Thomas                    Havergal College      5.06m 
 10    783 Michelle VanderMeer              Hamilton Christ.      5.25m 
 11   1689 Emily Omahen                     St. Anne-Windsor      5.69m 
 12    784 Emily Mihalcin                   Hammarskjold HS       4.60m 
 13   2145 Kayleigh Siermachesky            Timiskaming           4.46m 
 14   1437 Tyra Forbes                      Pine Ridge SS         5.29m 
 15   2108 Erica Bulanda                    Th. Islands S.S.      4.95m 
 16   1140 Mikaela Vandenheuvel             Medway                5.52m 
 17    462 Martina Pollack                  Donald Wilson SS      5.31m 
 18   1193 Oladunni Aladejebi               Mother Teresa         5.30m 
 19   1818 Madison Nastasiuk                St Joseph's - gb      5.21m 
 20    865 Jamie Skimming                   Humberview SS         4.99m 
 21   1873 Jana Longo                       St. Mary's Col.       4.75m 
 22      2 Davine Reid                      A Y Jackson SS        5.07m 
 23   1082 Jessica Lemieux                  Malvern               5.11m 
 24    849 Celina Decarolis                 Holy Trinity          5.85m 
 
Event 87  Women Triple Jump Senior
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 1:30 PM
       OFSAA:  12.78m  2010        Carolina Ehrhardt- Espanola HS              
   Can Inter:  12.78m  2010        Caroline Ehrhardt - Espanola HS             
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1362 Allie Weeks                      Parry Sound HS       10.90m 
  2    854 Jenna West                       Holy Trinity         11.20m 
  3   1193 Oladunni Aladejebi               Mother Teresa        11.18m 
  4   1874 Rachel MacLennan                 St. Mary's Col.      10.97m 
  5   1135 Aaliah Frazer                    Mayfield SS          10.76m 
  6   1496 Jordan Bates                     Richview             11.65m 
  7   1219 Katia Vasilyeva                  Newtonbrook          11.46m 
  8   1437 Tyra Forbes                      Pine Ridge SS        10.96m 
  9    865 Jamie Skimming                   Humberview SS        11.20m 
 10   1111 Monique Slowley                  Markville SS         11.30m 
 11   1660 stacey trifunavic                South Lincoln HS     10.87m 
 12    840 Searra Spadafora                 Holy Names           11.16m 
 13   1734 Danielle Quinn                   St. Christopher      11.32m 
 14    413 Audra Worsley                    Collingwood CI       10.69m 
 15   1310 Alexandra Symonds                Notre Dame Col.      10.69m 
 16    255 Clara Phillips                   Brookfield HS        10.68m 
 17   1644 Kelsey Won                       S Robert Borden      10.38m 
 18    962 Nicole Collard                   LaSalle SS           10.58m 
 19    784 Emily Mihalcin                   Hammarskjold HS       9.83m 
 20    691 Vanessa Oliver                   Fenelon Falls SS     10.62m 
 21   2145 Kayleigh Siermachesky            Timiskaming           9.95m 
 22   1058 Asha Mohiddin                    Louis-Riel E.S.P     10.42m 
 23    866 Danielle Gunsch                  Huron Heights        11.94m 
 24   1084 Adrianna So                      Malvern              10.98m 
 
Event 89  Women Shot Put Senior
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 4:30 PM
       OFSAA:  14.35m  2002        Sultana Frizell - Perth and District CI     
   Can Inter:  14.61m  2003        Sultana Frizell - Perth & District CI       
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    171 Brittany Crew                    Birchmount Park      14.91m 
  2      8 Natalie Warren                   Lucas, A.B.          10.99m 
  3   1820 Hannah Pollock                   St Joseph's - gb     11.23m 
  4     79 Kayann Henry                     A of Our Lord SS     10.83m 
  5   1439 Natania Morgan                   Pine Ridge SS        10.32m 
  6    223 Jill Van Damme                   Bluevale             11.93m 
  7   1819 Hailey Pollock                   St Joseph's - gb     11.40m 
  8   1875 Anna-Lee Policiicchio            St. Mary's Col.       9.26m 
  9    797 Chelsea Brathwaite               Heart Lake SS        10.12m 
 10   2022 Brett Jutzi                      Stratford NW         10.92m 
 11   1218 Nadjea Morris                    Newtonbrook           9.88m 
 12     12 Jordana Badley                   Albert Campbell      10.55m 
 13   1939 Leanna Garcia                    St. Pius X C.H.S     11.31m 
 14   1912 Ashley Paglaro                   St. Patrick HS        7.85m 
 15   2263 Fratim Ammor                     White Oaks SS        11.01m 
 16   2113 Addi Halliday                    Th. Islands S.S.     11.42m 
 17   1139 Nicole Horneman                  Medway               11.04m 
 18    952 Kate Racicot                     L'Alliance Esc       10.43m 
 19    927 Rachel Ivey                      Korah C.V.S.         10.54m 
 20    459 Martha Appiah                    Don Bosco HS         10.38m 
 21   1481 Colleen Fleury                   Renfrew CI           10.57m 
 22   1656 Ashley Connell                   S. Grenville Dhs     11.49m 
 23    577 Sam Irwin                        Elmvale - Dhs        10.97m 
 24   1309 Sarah Moss                       Notre Dame Col.      10.48m 
 
Event 91  Women Discus Throw Senior
===============================================================================
Thursday 07/06/2012 - 3:30 PM
       OFSAA:  47.62m  1986        Michelle Brotherton -Birchmoun              
   Can Inter:  52.52m  1986        Michelle Brotherton -Birchmoun              
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1449 Jade Yerex                       Port Credit SS       29.66m 
  2    171 Brittany Crew                    Birchmount Park      45.24m 
  3     95 Quinn Conlon                     Assumption-Winds     39.55m 
  4   2146 Laura Walker                     Timiskaming          24.88m 
  5    223 Jill Van Damme                   Bluevale             38.94m 
  6    577 Sam Irwin                        Elmvale - Dhs        36.64m 
  7    828 Cariston Fawcett                 Holy Cross SS        32.53m 
  8    459 Martha Appiah                    Don Bosco HS         30.65m 
  9    687 Katie Klatt                      Fellowes HS          37.42m 
 10   1481 Colleen Fleury                   Renfrew CI           32.63m 
 11   1820 Hannah Pollock                   St Joseph's - gb     33.45m 
 12   1638 Gwen Hovey                       Sir John A. Macd     32.53m 
 13    576 Elicia Durtnall                  Elmvale - Dhs        31.94m 
 14   1656 Ashley Connell                   S. Grenville Dhs     36.23m 
 15   1819 Hailey Pollock                   St Joseph's - gb     33.40m 
 16   1912 Ashley Paglaro                   St. Patrick HS       23.64m 
 17   1444 Ilyssa Boisvenue                 Port Colborne HS     30.30m 
 18    927 Rachel Ivey                      Korah C.V.S.         32.73m 
 19   1053 Brooke Hoxar                     Lord Dorchester      37.27m 
 20     26 Kaylee O'Connor-Bergeron        Algonquin ES         27.97m 
 21   1596 Kelly Gribbons                   Saugeen District     42.47m 
 22   1309 Sarah Moss                       Notre Dame Col.      40.50m 
 23    864 Meghan Pratt                     Humberview SS        33.47m 
 24    475 Carmen Liang                     Dr.Norman Bethun     32.86m 
 
Event 93  Women Javelin Throw Senior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 12:00 PM
       OFSAA:  49.48m  1986        Louise Perrault - Arnprior DHS              
   Can Inter:  51.94m  1984        Cheryl Coker - Carleton Place               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2049 Jordan Kortko                    Sutton Dhs           31.24m 
  2    551 Samantha Loucks                  Eastview SS          32.22m 
  3   2189 Estelle Preiano                  Vaughan Road         34.83m 
  4   1047 Bailey King                      Longfields Dhss      34.20m 
  5    576 Elicia Durtnall                  Elmvale - Dhs        35.55m 
  6   1312 Sara Matthews                    Notre-Dame-G-Lac     32.37m 
  7      1 Victoria Schoonings              A. N. Myer SS        38.02m 
  8   1134 Miranda Castiglione              Mayfield SS          34.78m 
  9    573 Jasmine Wilson                   Elmira               41.90m 
 10    846 Michelle Rozon                   Holy Trinity         34.88m 
 11    927 Rachel Ivey                      Korah C.V.S.         30.27m 
 12    825 Jill McKenna                     Hillfield-Strath     35.78m 
 13     28 Alexandra Scobie                 Algonquin ES         29.97m 
 14    428 Brianna Veerman                  Corpus Christi       36.66m 
 15   1151 Breanne Hutchings                Doyle, Mgsr.E.A.     39.32m 
 16    476 Roselyn Zhang                    Dr.Norman Bethun     32.24m 
 17   2253 Brooke Rowland                   Westside             43.71m 
 18    370 Jessica Warrener                 Centre Hastings      32.66m 
 19     34 Victoria Ecker                   All Saints - lo      31.56m 
 20   1270 Gin McGriskin                    Norwood D.H.S.       34.05m 
 21    171 Brittany Crew                    Birchmount Park      39.03m 
 22    121 Victoria Smith                   Belle River          44.39m 
 23   1477 Lydia Daigle                     Renaissance Esp      30.63m 
 24   1447 Nicole Henry                     Port Credit SS       34.69m 
 
Event 97  Women 1500 Meter Steeplechase Open
===============================================================================
12 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 3:00 PM
       OFSAA:  4:55.92  2009        Haley Cadwallader - Sarnia CITS, St Christo
   Can Inter:  4:55.92  2009        Haley Cadwallader - Sarnia CITS            
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   2285 Talasia Eizenga                  Winston Churchil    5:31.96 
  2   1742 Hilary Stone                     St. Clement's S.    5:25.97 
  3    407 Tabby Cassleman                  Cobourg West C.I    5:06.22 
  4    811 kaitlin pansegrau                Highland SS         5:37.17 
  5    578 Katrina Nolan                    Elmvale - Dhs       5:17.45 
  6    115 Erin O'Higgins                   Bell HS             5:07.54 
  7    434 Katey CoDyre                     Courtice S S        5:17.77 
  8   2310 Jordyn Visscher                  Woodland Christi    5:12.88 
  9   1722 Emily Marcolini                  St. Benedict SS     5:57.86 
 10   2039 Amelia Marrato                   Superior Heights    5:45.91 
 11   2081 Renee Maisonneuve                Theriault E S       5:25.50 
 12   1178 Sarah Spottiswood                Montcalm            5:10.69 
Heat 2  Prelims
  1   1272 Richelle Ramirez                 Notre Dame          5:29.74 
  2    623 Julie-Anne Staehli               Madill, F.E.        5:08.79 
  3    745 Charlene Rhead                   Glebe C.I.          5:08.75 
  4   1967 Carlee Cassidy                   St Thomas A.        5:03.38 
  5   2076 Annelise Martin                  The Woodlands SS    5:40.76 
  6   2319 Connie Yang                      York Mills          5:30.29 
  7   1364 Alison Smegal                    Paul Dwyer Chs      5:14.83 
  8   1258 Samantha Edwards                 Northern            5:23.15 
  9   1733 Nicki Parkes                     St. Christopher     5:13.70 
 10    481 Andie Wood                       Dryden HS                NT 
 11    813 karen thompson                   Highland SS         5:42.92 
 12    547 Jenn Jackson                     Eastview SS         5:20.84 
 
Event 99  Women 4x400 Meter Relay Open
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 6:15 PM
       OFSAA:  3:47.35  2002        Mary Ward Catholic SS                      
                        L. Wilson, D. Abraham, Z. Gill, O. Ugiagbe        
   Can Inter:  3:47.35  2002        Mary Ward Catholic SS                      
                        L. Wilson, D. Abraham, Z. Gill, O. Ugiagbe        
     Team                                                    Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Birchmount Park - Scarborough                        4:01.97 
     1) 183 Tashuana Yapchung           2) 180 Ashley McDonald            
     3) 173 Takesha Ellis               4) 182 Krystine Sora              
     5) 178 Katrina Innanen             6) 174 Tekel Gabriel              
  2  Maxwell Heights S S - Oshawa                         4:01.78 
     1) 1132 Monique Mundle             2) 1129 Paige Jeffreys            
     3) 1130 Gennell Kent               4) 1131 Donique Mundle            
     5) 1133 Shailene Panylo            6) 1128 Kenya Gayle               
  3  Father Henry Carr                                    4:04.27 
     1) 644 Alyshia Miller              2) 636 Eva Amo-Mensah             
     3) 640 Thronda Craig               4) 635 Stephanie Aidoo            
     5) 643 Alexia Marks                6) 641 Cassandra Esson-Phillips   
  4  Thousand Islands - Brockville                        4:09.88 
     1) 2109 Emily Carmicheal           2) 2114 Shelby Kent               
     3) 2120 Hayley Whalen              4) 2107 Rachel Bennett            
     5) 2116 Emma Selleck               6) 2106 Emily Baldissera          
  5  La Salle  - Kingston                                 4:14.58 
     1) 940 Alyssa Frankland            2) 942 Rebecca Jaros              
     3) 941 Heather Jaros               4) 944 Chelsea VanCamp            
     5) 943 Camille Pearson             6)                                
  6  Thomas A. Blakelock - Oakville                       4:17.68 
     1) 2092 Devon Bosada               2) 2093 Sasha Boulton             
     3) 2096 Caroline Stricelj          4) 2094 Karley Donnelly           
     5) 2095 Emily Ramier               6) 2097 Alex Thorn                
  7  Ashbury College                                      4:10.68 
     1) 84 Emily Montgomery             2) 85 Julie Robinson              
     3) 87 Shannon Walton               4) 83 Victoria McIntyre           
     5) 81 Lyndsay Brandys              6)                                
  8  Eastview S S - Barrie                                4:04.47 
     1) 550 Jessie Lang                 2) 549 Jenna Kelsall              
     3) 547 Jenn Jackson                4) 555 Sarah Wyatt                
     5) 548 Tristyn Jones               6) 546 Madeline Armstrong         
Heat 2  Prelims
  1  Pickering H S - Ajax                                 3:59.80 
     1) 1401 Maya Daly                  2) 1397 Tatiana Ambursley         
     3) 1414 Tyra Slater                4) 1412 Nichelle Prince           
     5) 1405 Divina Henry               6) 1404 Alanna Hendricks          
  2  Father Redmond C S S                                 4:05.54 
     1) 667 Joana Azubalis              2) 671 Laura Kosiba               
     3) 669 Elohor Enavworhe            4) 673 Vanessa McLeod             
     5) 676 Angellee Weathers           6) 672 Chanelle McLeod            
  3  Algonquin E S  - North Bay                           4:27.67 
     1) 24 Camille Grandmont            2) 25 Ariane Lefebvre             
     3) 31 Johanna Van Shie-Copol       4) 23 Maryse Boulay               
     5) 22 Camille Boulay               6)                                
  4  York Mills - North York                              4:12.06 
     1) 2316 Jennifer Lesurf            2) 2319 Connie Yang               
     3) 2317 Claudia Mak                4) 2318 Sydney Wingold            
     5) 2315 Alanna Chu                 6)                                
  5  Canterbury                                           4:06.36 
     1) 277 Erinn Stenman-Fahey         2) 274 Tracey Edwards             
     3) 275 Katie Jordeuil              4) 273 Sydney Currier             
     5) 276 Carolyn Oddy                6)                                
  6  St. Anne - Windsor                                   4:02.68 
     1) 1689 Emily Omahen               2) 1687 Marissa Mcnaughton        
     3) 1685 Brittany Gill              4) 1684 Amber Bechard             
     5) 1690 Natalie Omahen             6) 1686 Jacquie Hutchings         
  7  Sydenham - Sydenham                                  4:03.10 
     1) 2056 Kiercy Latimer             2) 2051 Emelyn Fauvel             
     3) 2055 Karley Heyman              4) 2050 Nicole Armstrong          
     5) 2060 Amanda Tibbutt             6)                                
  8  Loyola - Mississauga                                 4:13.32 
     1) 1071 Cailie McGuire             2) 1072 Michelle O'Shea           
     3) 1070 Cassandra Lima             4) 1074 Tashana Thompson          
     5) 1073 Amanda Posella             6) 1069 Michelle Gagliano         
Heat 3  Prelims
  1  Bill Crothers S S - Unionville                       4:00.93 
     1) 152 Nicole Skimming             2) 134 Nicole Cook                
     3) 141 Taylor Jones                4) 151 Erin Sitarz                
     5) 153 Simone Wark                 6) 139 Jenysis Gordon             
  2  Belle River - Belle River                            4:03.22 
     1) 119 Isabella Habuda             2) 123 Michaela Therrien          
     3) 122 Emma Sparnaay               4) 118 Madison Dalley             
     5) 120 Jazmin Martin               6) 117 Shayla Chauvin             
  3  Notre Dame -  Burlington                             4:14.02 
     1) 1277 Alyciah Vendryes           2) 1273 Oceana Charron            
     3) 1274 Erin Mawhinney             4) 1276 Melanie Rodriguez         
     5) 1275 Paula Mawryczew            6)                                
  4  Vincent Massey - Windsor                             4:05.37 
     1) 2200 Brianne Bracci             2) 2207 Fiona Rocheleau           
     3) 2201 Paiton Del Monte           4) 2206 Alexandra Moore           
     5) 2199 Ashley Bracci              6) 2205 Olivia Little             
  5  Highland - Dundas                                    4:09.30 
     1) 807 Kylie Hopkins               2) 810 Veda Nickel                
     3) 811 kaitlin pansegrau           4) 812 Paige Tate                 
     5) 808 Ryann Johnston              6) 805 Emily Brent                
  6  Korah - SS Marie                                     4:24.59 
     1) 931 Cydney Mihell               2) 922 Bianca Albidone            
     3) 925 Daniella Febbraro           4) 929 Sabrina Marsh              
  7  Colonel By Secondary School                          4:11.08 
     1) 419 Isabelle Weidmann           2) 416 Ding Ran Dai               
     3) 417 Alannah McBride             4) 418 Nicole Pennell             
     5) 420 Ali Wicklum                 6)                                
  8  Northern  - Sarnia                                   4:01.97 
     1) 1237 Leanne Holdaway            2) 1240 Marlowe Pecora            
     3) 1234 Chantal Caraher            4) 1242 Siobhan Smith             
     5) 1238 Madison Huzevka            6) 1232 Georgia Auger             
 
Event 109  Women 800 Meter Blind
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 2:30 PM
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1325 Meghan Mahon                     O'Gorman HS         2:55.59 
  2    279 Christina Di Maria               Card Carter - yr    3:39.40 
 
Event 105  Women 800 Meter Wheelchair
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 2:30 PM
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1005 Jennie Poirier-Rochon            L'Horizon ES        4:12.58 
  2    984 Anna Laribi                      Lawrence Park       3:24.56 
  3   1566 Lauren Farish                    Sacred Heart HS     4:18.85 
 
Event 101  Women 100 Meter Ambulatory
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 3:00 PM
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1456 Kate Woods                       Quinte Christian      23.56 
  2    684 Lacie Cardiff                    Fellowes HS           19.61 
  3    369 Jessica Aide                     Centre Hastings       19.36 
  4    688 Alicia Tustin                    Fellowes HS           15.62 
  5   2005 Sara Albers                      St.Thomas Aquina      16.95 
  6   1532 Rachel Sieben                    Robert Bateman        19.45 
  7   1054 Madison Wilson-Walker            Lord Dorchester       20.33 
  8   1313 Nicole St. Jules                 Notre-Dame-G-Lac      33.50 
 
Event 2  Men 100 Meter Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 11:00 AM
       OFSAA:  10.89  1981        Keith Dormond - Graham B. Warr               
   Can Inter:  10.41  1994        Carlton Chambers-Assention of our Lord       
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1691 Braeden Braccio                  St. Anne-Windsor      11.90 
  2   1619 Ishan Anderson                   Silverthorn           11.68 
  3   1307 Skyler Savage-Perreault          Notre Dame Col.       12.18 
  4   1562 Alec Pichelli                    Sacred Heart -yr      11.54 
  5   1772 Jake Puskas                      St. Ignatius SS       12.00 
  6   1933 Shermar Paul                     St. Paul C.H.S.       11.62 
  7     39 Logan Riley                      All Saints - lo       11.59 
  8    185 Chad Elliott                     Birchmount Park       11.47 
Heat 2  Prelims
  1    593 Dan Laurila                      Englehart HS          12.58 
  2   2251 Sean Tenhave                     Westgate C.V.I.       12.00 
  3   1765 Leacroft Thompson                St. Edmund C.         11.42 
  4    404 Chris Smith                      Clarkson  SS          11.54 
  5    466 Daiten Rhone                     Donald Wilson SS      11.63 
  6   1803 David Pileggi                    Joan of Arc - yr      12.00 
  7   1736 Joey Eddleston                   St. Christopher       11.56 
  8   1117 Conor Thibeault                  Marshall McLuhan      11.67 
Heat 3  Prelims
  1   1453 Cole Norton                      Prince Edward CI      12.05 
  2   1755 Denzel Brown                     St. Edmund C.         11.85 
  3   2003 Clement Nti                      St.Marguerite Y.      11.60 
  4    843 Ranz Rampillo                    Holy Names            11.52 
  5    261 Nathan Egert                     Cairine Wilson        12.15 
  6    661 Aaron Hector                     F. Henry Carr         11.48 
  7   1676 Connor Rosaasen                  St.Thomas             11.60 
  8   1004 Jean Noel                        L'Heritage E.S.       11.88 
 
Event 4  Men 200 Meter Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 12:00 PM
       OFSAA:  22.30  1991        Chris Robinson - Jacob Hespele               
   Can Inter:  20.95  1984        Atlee Mahorn - Central Technic               
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1676 Connor Rosaasen                  St.Thomas             22.88 
  2   1933 Shermar Paul                     St. Paul C.H.S.       23.38 
  3   1333 Mitchell Fife                    Orangeville           23.87 
  4    235 Kenya Small                      Brameles SS           24.25 
  5    404 Chris Smith                      Clarkson  SS          24.36 
  6   1619 Ishan Anderson                   Silverthorn           23.60 
  7    160 Miles Helman                     Bill Crothers SS      24.50 
  8   2251 Sean Tenhave                     Westgate C.V.I.       24.70 
Heat 2  Prelims
  1    661 Aaron Hector                     F. Henry Carr         23.09 
  2   1765 Leacroft Thompson                St. Edmund C.         23.34 
  3   1772 Jake Puskas                      St. Ignatius SS       24.60 
  4    487 Cyan Frith                       Dunbarton HS          24.26 
  5   1117 Conor Thibeault                  Marshall McLuhan      23.86 
  6    591 Walker Houghton                  Englehart HS          24.28 
  7    185 Chad Elliott                     Birchmount Park       23.84 
  8   1210 Andrew Court                     Nelson HS             24.51 
Heat 3  Prelims
  1    261 Nathan Egert                     Cairine Wilson        24.12 
  2   1321 Davis Edward                     Oakridge              22.74 
  3   1746 Ildemaro Ponnambalam             St. David             23.48 
  4   1191 Eddie Ekiyor                     Mother Teresa HS      24.49 
  5     39 Logan Riley                      All Saints - lo       23.50 
  6   2274 Tyler Gibb                       Widdifield SS         24.89 
  7   1562 Alec Pichelli                    Sacred Heart -yr      24.05 
  8    314 Declan Rothwell                  Carleton Place        24.46 
 
Event 6  Men 400 Meter Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 3:45 PM
       OFSAA:  50.54  2010        Andre Ford-Azonwanna -Cardinal McGuigan, Birc
   Can Inter:  46.27  1987        Carl Folkes - Central Technica               
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1323 Max Stewart                      Oakville Trafalg      54.49 
  2     40 Tyson Riley                      All Saints - lo       55.06 
  3   1746 Ildemaro Ponnambalam             St. David             52.79 
  4   2274 Tyler Gibb                       Widdifield SS         56.92 
  5   1191 Eddie Ekiyor                     Mother Teresa HS      52.95 
  6    937 Andrew Jones                     Korah C.V.S.          56.95 
  7   1887 Michael Solomon                  Maximilian Kolbe      54.74 
  8   1266 Phoenix Tashlin Clifford         Northern              55.06 
Heat 2  Prelims
  1    487 Cyan Frith                       Dunbarton HS          55.03 
  2   1284 Michael Grabowski                Notre Dame HS         55.47 
  3    427 Cameron Slupeiks                 Colonel By SS         55.67 
  4    329 Fernando De La Rosa              C.C.H. - London       53.98 
  5    465 Chris Miller                     Donald Wilson SS      52.98 
  6     14 Daynar Facey                     Albert Campbell       54.84 
  7   1917 Justin Lukasek                   St. Patrick HS        57.50 
  8   1968 Robert Heppenstall               St. Thomas More       52.36 
Heat 3  Prelims
  1    842 Giodonno LaCivita                Holy Names            52.18 
  2    720 Kevin Galleta                    F Libermann           54.98 
  3   2208 Kalvin Mercier                   Vincent Massey        53.67 
  4    235 Kenya Small                      Brameles SS           53.48 
  5   1879 Issac St. Louis                  St. Matthew HS        55.59 
  6   2178 Akeil Zarundy                    Upper Canada C.       54.85 
  7   2160 Riley Carey                      Trenton HS            55.60 
  8    591 Walker Houghton                  Englehart HS          58.21 
 
Event 8  Men 800 Meter Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 10:30 AM
       OFSAA:  1:53.24  1989        Kevin Sullivan - North Park C&             
   Can Inter:  1:48.26  2007        Andrew Heaney - Cardinal Newman            
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1266 Phoenix Tashlin Clifford         Northern            2:09.36 
  2    815 Eric Heidebrecht                 Highland SS         2:09.00 
  3    831 Jonathan Besselink               Holy Cross SS       2:04.83 
  4    862 Miles Avalos                     Humberside          2:07.84 
  5   1555 Isaiah Fernandes                 Sacred Heart -yr    2:05.37 
  6   1968 Robert Heppenstall               St. Thomas More     2:05.97 
  7   2044 Quinten Grimm                    Superior Heights    2:15.82 
  8    374 Mark Patton                      Centr Wellington    2:03.61 
Heat 2  Prelims
  1    591 Walker Houghton                  Englehart HS        2:14.83 
  2    104 Liam Marecak                     Bayside SS          2:04.17 
  3    470 Jake Appleby                     Dr G W Williams     2:05.76 
  4   1557 Ben Freemantle                   Sacred Heart -yr    2:04.01 
  5    245 Nick Clauser                     Brebeuf Col.        2:08.27 
  6    817 Tom Manson                       Highland SS         2:08.65 
  7    167 Ryan Reid                        Bill Crothers SS    2:05.73 
  8    606 colton lafrance                  Espanola HS         2:11.98 
Heat 3  Prelims
  1    341 Matthew LeLiever                 Cawthra Park SS     2:09.05 
  2    738 Max Serviss                      General Panet HS    2:03.17 
  3   2230 Wyatt Bye                        Wellington Heigh    2:06.43 
  4   2208 Kalvin Mercier                   Vincent Massey      2:06.22 
  5    427 Cameron Slupeiks                 Colonel By SS       2:04.89 
  6   2246 Jake Kendrick                    Westgate C.V.I.     2:18.40 
  7    203 Alexander Augimeri               Bishop Allen A.     2:09.26 
  8    736 Matt Pardo                       General Amherst     2:05.04 
 
Event 10  Men 1500 Meter Midget
===============================================================================
12 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 5:00 PM
       OFSAA:  3:54.31  1989        Kevin Sullivan - North Park C&             
   Can Inter:  3:42.33  1993        Kevin Sullivan - North Park C&             
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    226 Eric Osborne                     Bowmanville H S     4:23.41 
  2   1464 Yousuf LaHaye                    RS McLaughlin       4:20.39 
  3    104 Liam Marecak                     Bayside SS          4:19.39 
  4   2046 Carter Lobert                    Superior Heights    4:40.59 
  5   2211 Brendan Wallace                  Vincent Massey      4:19.24 
  6     16 Natan Muacasso-Shour             Albert Campbell     4:23.69 
  7   2089 Jeric Poirier                    Theriault E S       4:59.94 
  8   1555 Isaiah Fernandes                 Sacred Heart -yr    4:23.72 
  9    896 Sergio Raez-Villanueva           John Cabot C.S.S    4:17.74 
 10   1179 Muhumed Sirage                   Montcalm            4:11.53 
 11    190 Luke Mackrell                    Birchmount Park     4:22.16 
 12    599 Braydon Rennie                   Erindale SS         4:16.48 
Heat 2  Prelims
  1    831 Jonathan Besselink               Holy Cross SS       4:19.91 
  2   1036 Aiden Spoel                      Lo-Ellen Park SS    4:42.74 
  3   2294 Justin Lawless                   Winston Churchil    4:18.42 
  4    994 Robert Lawand                    Lawrence Park       4:25.16 
  5    738 Max Serviss                      General Panet HS    4:16.46 
  6    736 Matt Pardo                       General Amherst     4:23.34 
  7   2044 Quinten Grimm                    Superior Heights    4:41.53 
  8    125 Miles Mattthews                  Belle River         4:15.27 
  9   1557 Ben Freemantle                   Sacred Heart -yr    4:23.18 
 10    915 Ben Workman                      Kingston C.V.I.     4:18.08 
 11   1264 Jacob Ferguson                   Northern            4:24.34 
 12    815 Eric Heidebrecht                 Highland SS         4:20.05 
 
Event 12  Men 3000 Meter Midget
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 4:50 PM
       OFSAA:  8:55.06  2007        Stephen Hosier- Lindsay CVI                
   Can Inter:  8:00.2h  1987        Greg Anderson - Parkside HS                
             Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
 3-1A    831 Jonathan Besselink               Holy Cross SS       9:33.25 
 7-1B   2046 Carter Lobert                    Superior Heights   10:12.94 
11-1C   1464 Yousuf LaHaye                    RS McLaughlin       9:30.48 
15-1D    190 Luke Mackrell                    Birchmount Park     9:41.52 
19-1E    125 Miles Mattthews                  Belle River         9:27.12 
23-1F    258 Nicholas Barnes                  Burlington Cent.    9:34.51 
 1-2A    994 Robert Lawand                    Lawrence Park       9:27.17 
 5-2B   1645 Arjun Walia                      S Robert Borden     9:31.19 
 9-2C   2211 Brendan Wallace                  Vincent Massey      9:24.49 
13-2D     47 Nathan Jeffrey                   Almaguin Highlan    9:31.59 
17-2E    599 Braydon Rennie                   Erindale SS         9:21.47 
21-2F    741 Jared Ruest                      Gbss                9:26.29 
 2-3A    915 Ben Workman                      Kingston C.V.I.     9:17.95 
 6-3B    896 Sergio Raez-Villanueva           John Cabot C.S.S    9:24.79 
10-3C   2258 Ehab El Sandali                  Westview Centenn    9:26.33 
14-3D   1484 John Pettigrew                   Renfrew CI          9:27.79 
18-3E   2290 Cain Hassim                      Winston Churchil    9:51.71 
22-3F   1036 Aiden Spoel                      Lo-Ellen Park SS   10:13.93 
 4-4A   2089 Jeric Poirier                    Theriault E S      10:54.57 
 8-4B   1179 Muhumed Sirage                   Montcalm            9:07.83 
12-4C    226 Eric Osborne                     Bowmanville H S     9:30.37 
16-4D    483 Jake Wickstrom                   Dryden HS          11:04.20 
20-4E     16 Natan Muacasso-Shour             Albert Campbell     9:46.31 
24-4F   1462 Cole Brown-Lafoy                 RS McLaughlin       9:32.13 
 
Event 14  Men 100 Meter Hurdles Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 9:30 AM
       OFSAA:  13.50  2007        Gabriel Tesfaye- Oakridge SS                 
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    264 Maher Akhtar                     Cameron Heights       15.00 
  2    253 DeShaun Yarde                    Brebeuf Col.          14.61 
  3   1418 Treshaun Abrahams-Webster        Pickering HS          14.51 
  4   1524 Kyle Stevens                     Riverdale             14.82 
  5   2191 Emmanuel Vela                    Vaughan Road          15.30 
  6   1096 Patrick Debassige                Manitoulin SS         16.10 
  7   2068 Liam Hillis                      Sydenham HS           16.25 
  8   1339 Mitchell Frizell                 Osgoode HS            15.26 
Heat 2  Prelims
  1   1739 Shane Salisbury                  St. Clair             15.15 
  2    220 Nathan Kennedy                   Blessed Trinity       15.23 
  3    353 Kyle Collard                     Centennial SS         15.76 
  4   2231 Charlie Giesler                  West Ferris SS        18.00 
  5   2069 Brodie Latimer                   Sydenham HS           14.76 
  6   2196 Jamar Redhead                    Villanova Colleg      14.74 
  7   1565 Peter Suderman                   Sacred Heart -yr      15.33 
  8   1321 Davis Edward                     Oakridge              13.93 
Heat 3  Prelims
  1    429 Matthew Anthony                  Corpus Christi        15.10 
  2    735 Caleb Cipkar                     General Amherst       15.28 
  3    530 Quin Dibbits                     E Northumberland      16.45 
  4   1562 Alec Pichelli                    Sacred Heart -yr      14.74 
  5    978 Mack Wilson                      Laura Secord SS       15.65 
  6    489 Zack Lakeit                      Dunbarton HS          14.23 
  7    405 Milton Calderon                  Cobourg D.C.I.        15.96 
  8   1340 Geoffrey Lawson                  Osgoode HS            14.78 
 
Event 16  Men 300 Meter Hurdles Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 9:00 AM
       OFSAA:  40.01  2010        Jordan Sherwood - Cameron Heights            
   Can Inter:  37.06  1992        Troy Langevine - Agincourt CI                
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   2231 Charlie Giesler                  West Ferris SS        51.33 
  2   1340 Geoffrey Lawson                  Osgoode HS            42.63 
  3   2191 Emmanuel Vela                    Vaughan Road          42.57 
  4    314 Declan Rothwell                  Carleton Place        43.80 
  5   1823 Malik Croney                     St. Joseph's Css      43.69 
  6   2098 Aidan Challis                    Thomas A Blakelo      45.58 
  7   1284 Michael Grabowski                Notre Dame HS         45.69 
  8   1321 Davis Edward                     Oakridge              40.82 
Heat 2  Prelims
  1    978 Mack Wilson                      Laura Secord SS       45.96 
  2    489 Zack Lakeit                      Dunbarton HS          42.72 
  3   1378 Max Doyle                        Perth D.C.I           44.07 
  4    465 Chris Miller                     Donald Wilson SS      41.03 
  5   1587 Edwin Cipkar                     Sandwich              43.54 
  6   1027 Ty Beauchamp                     Lo-Ellen Park SS      49.59 
  7   1963 Alex Recinos                     St. Thomas A.         45.23 
  8   1117 Conor Thibeault                  Marshall McLuhan      42.55 
Heat 3  Prelims
  1   2151 Curtis MacPherson                Timiskaming           47.59 
  2    601 Anthony Zina                     ES L'Essor            43.27 
  3   1037 Pierce Wallingford               Lo-Ellen Park SS      47.15 
  4   2210 Brad Sato                        Vincent Massey        42.74 
  5   1565 Peter Suderman                   Sacred Heart -yr      44.10 
  6    466 Daiten Rhone                     Donald Wilson SS      42.17 
  7   1524 Kyle Stevens                     Riverdale             42.47 
  8   1198 Jasel Boateng                    Mother Teresa         44.74 
 
Event 32  Men 4x100 Meter Relay Midget
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 6:30 PM
       OFSAA:  44.51  2009        Pickering HS                                 
                      M. Anane, O. Morris, O. Thompson, S. Saini        
   Can Inter:  41.28  1988        George Harvey SS - York                      
                      W Charles, I Hilton, D Gill, C James              
     Team                                                    Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Father Henry Carr                                      45.39 
     1) 662 Vishon Husbands             2) 661 Aaron Hector               
     3) 652 Randolf Bonzie              4) 659 Isaac Galiwango            
     5) 657 Kyle Edwards                6) 658 Valur Eichie               
  2  Catholic Central - London                              47.86 
     1) 328 Ethan Cucorullo             2) 326 Pearson Brown              
     3) 329 Fernando De La Rosa         4) 337 Sebastian Vanin            
     5) 333 Martin Ortega               6)                                
  3  St.Marguerite D'Youville-Bramp                         46.95 
     1) 2003 Clement Nti                2) 2000 Brandon Letts             
     3) 2002 Emmanuel Nketiah           4) 1998 Shawn Irowa               
     5) 1995 Joshua D'Lima              6) 1993 Damian Darko              
  4  East Northumberland - Brighton                         49.12 
     1) 531 Taylor Goodyear             2) 532 Andy Kim                   
     3) 529 James Belej                 4) 528 Ethan Barink               
     5) 530 Quin Dibbits                6)                                
  5  Widdifield - North Bay                                 49.76 
     1) 2274 Tyler Gibb                 2) 2276 Logan Hunt                
     3) 2281 Kyle Regimbald             4) 2273 Matt Culin                
  6  Birchmount Park - Scarborough                          47.18 
     1) 196 Daniel Wilson               2) 185 Chad Elliott               
     3) 186 Marcus Hamilton             4) 192 Marcus Minichiello         
     5) 194 Sharmarke Mohamed           6) 191 Simon Mikre                
  7  Sherwood - Hamilton                                    48.36 
     1) 1617 Ben Jackson                2) 1616 Steven Duckworth          
     3) 1618 Khushal Khan               4) 1614 James Alcock              
     5) 1615 Josh Culver                6)                                
  8  St. Joan of Arc C H S - Maple                          46.37 
     1) 1803 David Pileggi              2) 1806 Hamid Tejan-Cole          
     3) 1801 Pierre Lemieux             4) 1799 Silvio Cretaro            
Heat 2  Prelims
  1  Thousand Islands - Brockville                          48.64 
     1) 2138 Connor Stevenson           2) 2132 Scott Gemmell             
     3) 2122 Chad Caskenette            4) 2135 Cory Morrell              
     5) 2137 Payden Selleck             6)                                
  2  Donald A. Wilson S S - Whitby                          45.38 
     1) 465 Chris Miller                2) 466 Daiten Rhone               
     3) 464 Bailey Jamrik               4) 467 Jacob Sooylal              
     5) 463 Tyler Hinkson-Ward          6)                                
  3  Louis-Riel  E.S.P.                                     48.69 
     1) 1066 Joel Roy-Couvillon         2) 1063 Adam Malekos              
     3) 1064 Pierre-Andre Mwaka         4) 1061 Jibrel Jama               
     5) 1060 Marc-Andre Binette         6) 1062 Dominique Leduc           
  4  St.Thomas Aquinas - London                             47.32 
     1) 2009 Luke Medeiros              2) 2008 Antonio Bosnjak           
     3) 2010 Sam Peifer-Dawson          4) 2011 Brock VanBerlo            
     5) 2012 Kyle Webster               6)                                
  5  Richview - Islington                                   47.35 
     1) 1498 Eric Cato                  2) 1500 Patrick James             
     3) 1501 Jamal Johnson              4) 1502 Martin Klamrowski         
     5) 1504 Jordan Mealand             6)                                
  6  Marshall McLuhan C S S                                 46.71 
     1) 1116 Philip Ramlogan            2) 1117 Conor Thibeault           
     3) 1112 Giorgio Fallico            4) 1115 Michael Peters            
     5) 1114 Jeremy Kama                6) 1113 Gilberto Garcia           
  7  Innisdale S S - Barrie                                 46.67 
     1) 877 Dotun Aketepe               2) 884 Mike Holmes                
     3) 881 JD Falconer                 4) 878 Nathan Brown               
     5) 885 Kingsley Lynch              6) 882 Nick Fleming               
  8  Westgate - Thunder  Bay                                50.10 
     1) 2251 Sean Tenhave               2) 2246 Jake Kendrick             
     3) 2250 Ben Tamblin                4) 2245 Tony Gunka                
Heat 3  Prelims
  1  St Thomas of Villanova-Lasalle                         45.58 
     1) 1676 Connor Rosaasen            2) 1673 Matt Pebenitio            
     3) 1672 Kevin Neuts                4) 1669 Joel LeBlanc              
  2  All Saints C S S - Whitby                              46.25 
     1) 39 Logan Riley                  2) 40 Tyson Riley                 
     3) 38 Shemar Kporodu               4) 36 Michael Henry               
     5) 41 Marko Topitsch               6) 41 Marko Topitsch              
  3  St. Anne - Windsor                                     47.14 
     1) 1692 Ben Clarke                 2) 1694 Conor McDermott           
     3) 1695 Stephen Sarweh             4) 1691 Braeden Braccio           
     5) 1696 Jack Steen                 6)                                
  4  Espanola - Espanola                                    49.32 
     1) 611 terrence murray             2) 606 colton lafrance            
     3) 602 jason bednarski             4) 612 anthony pelletier          
     5) 608 mitchell manitowabi         6)                                
  5  St. Edmund Campion-Mississauga                         47.09 
     1) 1764 Olushola Tanimowo          2) 1765 Leacroft Thompson         
     3) 1755 Denzel Brown               4) 1759 Michael Grunwald          
     5) 1754 Denzell Artwell            6) 1760 Kyle Karran               
  6  Denis Morris-St. Catherines                            48.27 
     1) 457 Jaquan Selman               2) 458 Akeem Wilson               
     3) 454 Jake Chambers               4) 455 Vladimir Cojocari          
     5) 453 David Altamirano            6)                                
  7  Carleton Place High School                             48.04 
     1) 305 Kyle Ford                   2) 308 Stephen Hanzidiakou        
     3) 310 Brendan McMunn              4) 314 Declan Rothwell            
     5) 306 Kevin Fraser                6)                                
  8  Perth & District Coll. Inst.                           49.21 
     1) 1383 Tim Hodgens                2) 1386 Doni Nowakowski           
     3) 1382 Tyler Hawkins              4) 1378 Max Doyle                 
     5) 1377 Taylor Casley              6)                                
 
Event 18  Men High jump Midget
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 9:30 AM
       OFSAA:  1.95m  2007        Jeff Webb- Eden HS                           
   Can Inter:  2.24m  1998        Michael Ponikvar - Denis Morri               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    848 Brandon Cyrus                    Holy Trinity SS       1.71m 
  2   1627 Brandon Barclay                  Sinclair SS           1.65m 
  3   1789 Michal Wilczewski                St. Joan of Arc       1.68m 
  4   1199 Orlando Gayle                    Mother Teresa         1.65m 
  5   2240 David Bailey                     West Park SS          1.68m 
  6   1506 Emmett Wallace                   Ridgemont HS          1.60m 
  7    363 Dylan Robertson                  Central Algoma        1.69m 
  8    473 Alan Williamson                  Dr G W Williams       1.60m 
  9   1200 Kamal Miller                     Mother Teresa         1.65m 
 10   1065 Tony N'Zoigba                    Louis-Riel E.S.P      1.70m 
 11   1922 Brody Rau                        St. Patrick HS        1.60m 
 12   1679 Quinton Gray                     St. Andrew's Col      1.65m 
 13    779 Zev Weisdorf                     Beal, H.B.            1.67m 
 14   1114 Jeremy Kama                      Marshall McLuhan      1.65m 
 15   1727 Twanell Bell                     St. Catharines        1.68m 
 16   1191 Eddie Ekiyor                     Mother Teresa HS      1.75m 
 17   2151 Curtis MacPherson                Timiskaming           1.65m 
 18   1885 Adam Newell                      Maximilian Kolbe      1.65m 
 19    450 Slade Simmons                    Delhi                 1.75m 
 20    855 Spencer Blake                    Holy Trinity          1.67m 
 21    629 Justin McKague                   Madill, F.E.          1.72m 
 22   1607 David Cox                        Sharbot Lake HS       1.60m 
 23   1370 Joey Wilson                      Penetang SS           1.75m 
 24   2280 Gryffen Melnyck                  Widdifield SS         1.50m 
 
Event 20  Men Pole Vault Midget
===============================================================================
Thursday 07/06/2012 - 3:30 PM
       OFSAA:  3.56m  2009        Nic Hoediono - SirJohn A Macdonald SS        
   Can Inter:  5.10m  1985        Doug Wood - F.E. Madill SS                   
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     11 Redhead Will                     Adam Scott C.V.I      3.00m 
  2   1696 Jack Steen                       St. Anne-Windsor      2.90m 
  3   1037 Pierce Wallingford               Lo-Ellen Park SS      2.40m 
  4   2122 Chad Caskenette                  Th. Islands S.S.      2.85m 
  5    992 Vinh-Son Hoang                   Lawrence Park         2.15m 
  6   1884 Joseph Famulari                  Maximilian Kolbe      2.35m 
  7   1693 Brad Gyemi                       St. Anne-Windsor      2.90m 
  8   1681 Mark Mackey                      St. Andrew's Col      2.30m 
  9   1517 Joel Mueller                     Ridgeway-Crystal      3.30m 
 10   1882 Ross Benn                        Maximilian Kolbe      2.80m 
 11     46 Simon Hoenski                    Almaguin Highlan      2.05m 
 12   1513 Jordan Lucas                     Ridgeway-Crystal      2.45m 
 13    990 Kevin Fedryk                     Lawrence Park         2.60m 
 14   1512 Andy Bolton                      Ridgeway-Crystal      2.65m 
 15   1015 Philip Miller                    Lockerby C.S.         2.70m 
 16    978 Mack Wilson                      Laura Secord SS       2.45m 
 17   2011 Brock VanBerlo                   St.Thomas Aquina      3.05m 
 18   1223 Connor Findlay                   North Dundas Dhs      3.00m 
 19     48 Trevor Kiers                     Almaguin Highlan      2.20m 
 20   2280 Gryffen Melnyck                  Widdifield SS         2.13m 
 21   2131 Keegan Elliot                    Th. Islands S.S.      2.85m 
 22    991 Daniel Gleason                   Lawrence Park         2.70m 
 23    890 Thomas Weigl                     Jacob Hespeler        2.90m 
 24   2151 Curtis MacPherson                Timiskaming           2.25m 
 
Event 22  Men Long Jump Midget
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 4:30 PM
       OFSAA:  6.64m  2006        Carlin McLean - Orchard Park                 
   Can Inter:  7.75m  1990        Brian Thomas - Central Technic               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    611 terrence murray                  Espanola HS           5.02m 
  2   1370 Joey Wilson                      Penetang SS           6.02m 
  3   2011 Brock VanBerlo                   St.Thomas Aquina      5.71m 
  4   2289 Alvin Fortaleza                  Winston Churchil      5.64m 
  5   1061 Jibrel Jama                      Louis-Riel E.S.P      5.68m 
  6   2300 Kadre Gray                       Woodbine Jr.          5.86m 
  7   1941 Timothy Valin                    St. Robert Chs        5.82m 
  8    543 Khoseem Simpson                  Eastern Commerce      5.91m 
  9   2229 Wesley Tang                      Waterloo              5.86m 
 10   1917 Justin Lukasek                   St. Patrick HS        5.52m 
 11   1028 Willem Deisinger                 Lo-Ellen Park SS      4.83m 
 12    185 Chad Elliott                     Birchmount Park       6.13m 
 13   1655 Kyle Major                       South Carleton        5.62m 
 14   1937 Liam Heaney                      St. Peter's - gb      5.77m 
 15    728 Ben Cross                        Frontenac SS          5.33m 
 16    415 Nick Stadnyk                     Collingwood CI        5.89m 
 17    408 Joe Chamandy                     Cochrane HS           5.10m 
 18    458 Akeem Wilson                     Denis Morris HS       5.32m 
 19   1044 Scott Billings                   London Central        6.04m 
 20    843 Ranz Rampillo                    Holy Names            5.91m 
 21   1453 Cole Norton                      Prince Edward CI      5.57m 
 22   1969 Mitchell Phillips                St. Thomas More       5.34m 
 23   1964 Jacob Turk                       St. Thomas A.         5.61m 
 24    478 Josh Liang                       Dr.Norman Bethun      5.87m 
 
Event 24  Men Triple Jump Midget
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 12:00 PM
       OFSAA:  13.56m  2009        Mitchell O'Donnell - Cameron Heights CI, Mas
   Can Inter:  15.76m  1982        George Wright - Vaughan Road C              
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    508 Malcolm Lynett                   EL Crossley SS       11.71m 
  2   1061 Jibrel Jama                      Louis-Riel E.S.P     11.53m 
  3    556 Zach Bowen                       Eastview SS          11.34m 
  4   1044 Scott Billings                   London Central       12.70m 
  5   1359 Tommy Huynh                      Parkdale             12.26m 
  6   1832 Brandon Bastian                  St. Marcellinus      12.22m 
  7    611 terrence murray                  Espanola HS          11.71m 
  8    835 Brayden Raymond                  Holy Cross SS        11.21m 
  9   1418 Treshaun Abrahams-Webster        Pickering HS         11.58m 
 10   1107 Stephen McEwen                   Maranatha Christ     12.71m 
 11    543 Khoseem Simpson                  Eastern Commerce     12.35m 
 12   2309 Malik Valentine-Ennis            Woodbridge Coll      11.56m 
 13   2165 Stefan Nadarajah                 Unionville HS        11.15m 
 14   1229 Jack Thomas                      North Lambton        12.65m 
 15   1710 Andrew Stewart                   St. Augustine SS     11.63m 
 16   2147 Randy Beauchamp                  Timiskaming          10.15m 
 17   2300 Kadre Gray                       Woodbine Jr.         12.37m 
 18   1529 Aramri Jones                     Riverside            12.11m 
 19   1917 Justin Lukasek                   St. Patrick HS       11.43m 
 20   1028 Willem Deisinger                 Lo-Ellen Park SS     11.50m 
 21   2289 Alvin Fortaleza                  Winston Churchil     11.69m 
 22    478 Josh Liang                       Dr.Norman Bethun     12.37m 
 23   2137 Payden Selleck                   Th. Islands S.S.     11.24m 
 24   1453 Cole Norton                      Prince Edward CI     11.51m 
 
Event 26  Men Shot Put Midget
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 9:00 AM
       OFSAA:  16.95m  2006        Jackson Gray - Sarnia                       
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    545 Simon Tim                        Eastern Commerce     14.58m 
  2   2150 Russell Johnston                 Timiskaming          10.53m 
  3   2225 Matthew Del Bove                 W.L. MacKenzie       14.06m 
  4   1226 Jordon Easton                    N. Hastings HS       12.47m 
  5   1428 Yanic Joseph                     Pickering HS         13.44m 
  6    731 Chase Carpenter                  Gananoque SS         13.04m 
  7    217 Christian Dennis                 Bishop Tonnos HS     12.06m 
  8   1985 Clint Perrier                    St.Joseph-Scoll      11.41m 
  9    895 Ryan Bonsteel                    John Cabot C.S.S     12.28m 
 10    496 Josh Phibbs                      Dunnville SS         13.26m 
 11    961 Travis Wagner                    Lambton Central      14.45m 
 12   1159 Jesse Amankwaa                   Michael Power        14.10m 
 13    400 Aleks Rapp                       Christ the King      14.99m 
 14    384 Matthew Rosati                   Chaminade Col.       14.45m 
 15   1737 Kurtis Tamming                   St. Christopher      13.12m 
 16   2024 Andrew Taphorn                   Stratford NW         13.28m 
 17    284 Iseo Vinco                       Card Carter - yr     12.32m 
 18   1102 Mitchell Payette                 Manitoulin SS        11.86m 
 19   2075 Curtis Lister                    Vista Academy        14.09m 
 20    486 Jaysheon Allong                  Dunbarton HS         12.30m 
 21    406 Shawn Mills                      Cobourg D.C.I.       12.41m 
 22   1379 Patrick Dupuis                   Perth D.C.I          13.74m 
 23    582 Jonathan Raspanti                Emily Car SS         12.58m 
 24    197 Ryan Therriault                  Bish Alex Carter     11.79m 
 
Event 28  Men Discus Throw Midget
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 1:30 PM
       OFSAA:  58.98m  1973        Rob Town - Orillia DHS                      
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1839 Alex Vatic                       St. Marcellinus      36.90m 
  2   1102 Mitchell Payette                 Manitoulin SS        31.02m 
  3    378 Marco Di Giovanni                Chaminade Col.       34.00m 
  4   1680 Andrew Jun                       St. Andrew's Col     36.97m 
  5   1531 Daniel Pearn                     Riverside            40.71m 
  6    207 Isaiah Brown                     Bishop Smith         40.38m 
  7   2123 Cole Cathcart                    Th. Islands S.S.     41.59m 
  8   1480 Ethan Lizotte                    Renaissance Esp      32.19m 
  9    856 Jakob Miller                     Holy Trinity         41.09m 
 10   1962 Kaden Shearer                    St Theresa's -gb     41.50m 
 11   1446 Lucas Mann-Clattenburg           Port Colborne HS     39.25m 
 12   1320 Tristan Cotter                   Oakridge             42.98m 
 13    400 Aleks Rapp                       Christ the King      34.73m 
 14   1361 Noah Rolph                       Parkside             47.51m 
 15    386 Alex Berthiaume                  Champlain E.S.C.     34.80m 
 16    204 Luca Martin                      Bishop Allen A.      32.96m 
 17   1206 Victor Ilo                       Neil McNeil HS       34.95m 
 18    505 Austin Armstrong                 EL Crossley SS       36.83m 
 19   1483 Dane Brumm                       Renfrew CI           38.87m 
 20    490 Luke Sepp                        Dunbarton HS         35.74m 
 21   2277 Evan Lechlitner                  Widdifield SS        34.03m 
 22   1543 Sebastien Lemire                 Rothwell Osn.        37.95m 
 23   1961 Nathan Gaines                    St Theresa's -gb     38.03m 
 24    580 Alex Williams                    Elmvale - Dhs        33.29m 
 
Event 30  Men Javelin Throw Midget
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 2:30 PM
       OFSAA:  57.95m  05/06/2007  Ray Dykstra- Grimsby DSS, Westminster-London
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     15 Kevin Kwok                       Albert Campbell      41.83m 
  2   2133 Nic Gilbert                      Th. Islands S.S.     44.47m 
  3   1821 Sean Dykstra                     St Joseph's - gb     43.31m 
  4   1257 Colton Powley                    Northern SS          46.28m 
  5   2296 Jeremy Penner                    Winston Churchil     40.71m 
  6    558 Owen Ingram                      Eastview SS          44.22m 
  7   1226 Jordon Easton                    N. Hastings HS       42.09m 
  8    728 Ben Cross                        Frontenac SS         47.23m 
  9    748 Thomas Nitz                      Glenview Park        42.16m 
 10   1503 Matthew McKelvey                 Richview             41.28m 
 11   1964 Jacob Turk                       St. Thomas A.        40.12m 
 12    362 Carson Hendershott               Central Algoma       40.04m 
 13   1940 Rhyan Rodrigues                  St. Robert Chs       41.17m 
 14    392 Mitchell Ball                    Chatham Christia     43.12m 
 15    935 Evan Bodner                      Korah C.V.S.         40.39m 
 16    582 Jonathan Raspanti                Emily Car SS         44.49m 
 17    221 Noah Lane                        Blessed Trinity      40.60m 
 18   1652 Simon Folkerts                   Smithville Dchs      43.98m 
 19   1480 Ethan Lizotte                    Renaissance Esp      31.61m 
 20   1142 Jake Fraggis                     Medway               47.07m 
 21   1680 Andrew Jun                       St. Andrew's Col     38.71m 
 22   2313 Jake Duff                        Woodroffe HS         42.96m 
 23   2284 Aleks Vagners                    Windfields Jr.       40.48m 
 24   1930 Travis Garrity                   St. Patrick's        46.03m 
 
Event 34  Men 100 Meter Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 11:00 AM
       OFSAA:  10.53  2011        Andre Ford-Azonwanna -Cardinal McGuigan      
   Can Inter:  10.41  1994        Carlton Chambers-Assention of our Lord       
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1250 Mitchell Smiley                  Northern- Sarnia      11.38 
  2    542 Jason McDonald                   Eastern Commerce      11.58 
  3   1709 Norris Spike                     St. Augustine SS      11.03 
  4    795 Cedrick Robichaud                Hearst ES             11.80 
  5   1918 Jake Mckee                       St. Patrick HS        11.80 
  6    722 Daniel Kashila                   Franco Cité ES        12.09 
  7    622 Skye Wolfe                       Essex                 11.57 
  8    330 Lucas DeNard                     C.C.H. - London       11.39 
Heat 2  Prelims
  1   1719 Christopher Kramer               St. Basil SS          11.88 
  2   1160 Cameron Nurse                    Michael Power         11.49 
  3    472 Nick Palomino                    Dr G W Williams       11.72 
  4    921 Mahadi Mahadi                    Kipling               11.52 
  5   1049 Bailey McLuckie                  Longfields Dhss       11.94 
  6    950 Shane Harding                    Lakeshore C.H.S.      11.17 
  7   2198 Zachary Waslenko                 Villanova Colleg      11.24 
  8   1793 Jayden Kelly                     Joan of Arc - gb      11.70 
Heat 3  Prelims
  1    162 Nathan Kyeame                    Bill Crothers SS      11.76 
  2   1293 Duan Asemota                     Notre Dame - lo       11.57 
  3    757 Michael Young                    Governor Simcoe       11.27 
  4   2103 Brandon Tyrrell                  Thomas A Blakelo      11.14 
  5    631 Alex Peters                      Madill, F.E.          11.40 
  6    423 Liam Moore                       Colonel By SS         12.04 
  7    594 Tyler Noel                       Englehart HS          11.82 
  8    721 Daryl Cavé                       Franco Cité ES        11.65 
 
Event 36  Men 200 Meter Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 12:00 PM
       OFSAA:  21.40  2011        Andre Ford-Azonwanna -Cardinal McGuigan, The 
   Can Inter:  20.95  1984        Atlee Mahorn - Central Technic               
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1719 Christopher Kramer               St. Basil SS          23.65 
  2    270 David Mohan                      Cameron Heights       23.35 
  3    423 Liam Moore                       Colonel By SS         23.66 
  4   1890 Morgan Dagg                      St. Michael Chs       23.95 
  5    162 Nathan Kyeame                    Bill Crothers SS      23.38 
  6    330 Lucas DeNard                     C.C.H. - London       22.82 
  7   1442 Keith Euraj                      Pine Ridge SS         24.06 
  8    622 Skye Wolfe                       Essex                 22.99 
Heat 2  Prelims
  1   2047 Mark McLean                      Superior Heights      24.41 
  2   1709 Norris Spike                     St. Augustine SS      23.49 
  3   1119 Shavon Harding                   Martingrove           23.14 
  4    631 Alex Peters                      Madill, F.E.          22.49 
  5   1568 Liam Meades                      Sacred Heart HS       23.82 
  6    343 Jacob Yearwood                   Cawthra Park SS       23.26 
  7    170 Chris Yien                       Bill Crothers SS      23.82 
  8    721 Daryl Cavé                       Franco Cité ES        23.51 
Heat 3  Prelims
  1    594 Tyler Noel                       Englehart HS          24.09 
  2   1160 Cameron Nurse                    Michael Power         23.06 
  3   2103 Brandon Tyrrell                  Thomas A Blakelo      23.47 
  4   1918 Jake Mckee                       St. Patrick HS        23.70 
  5   1293 Duan Asemota                     Notre Dame - lo       23.88 
  6    950 Shane Harding                    Lakeshore C.H.S.      23.57 
  7    542 Jason McDonald                   Eastern Commerce      23.34 
  8   2198 Zachary Waslenko                 Villanova Colleg      22.57 
 
Event 38  Men 400 Meter Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 3:45 PM
       OFSAA:  48.58  2010        Brandon McBride - Herman SS                  
   Can Inter:  46.27  1987        Carl Folkes - Central Technica               
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    343 Jacob Yearwood                   Cawthra Park SS       52.10 
  2   1724 Rudy Guisti                      St. Benedict SS       55.52 
  3   1792 Austin Fischer                   Joan of Arc - gb      52.96 
  4   1568 Liam Meades                      Sacred Heart HS       52.54 
  5    872 Ajeuro Abala                     Immaculata HS         52.75 
  6   1442 Keith Euraj                      Pine Ridge SS         51.68 
  7    193 Matthew Moesdyk                  Birchmount Park       52.50 
  8   1889 Matthew Bedard                   St. Michael Chs       50.69 
Heat 2  Prelims
  1   1077 Lucas Trapeau                    Lycée Claudel         50.83 
  2   1904 Nick Pastorious                  St. Michael's Co      52.38 
  3   2100 Khaleel Griffiths                Thomas A Blakelo      52.72 
  4    471 Kyle Nice                        Dr G W Williams       52.38 
  5   2275 Brett Hargrave                   Widdifield SS         55.02 
  6   1918 Jake Mckee                       St. Patrick HS        55.20 
  7   1528 Lyjah Dunn                       Riverside             51.10 
  8    699 Joel Neufville                   Fletchers Meadow      52.73 
Heat 3  Prelims
  1    393 Jonathan Koomans                 Chatham Christia      53.07 
  2   1443 Logan Jones                      Pine Ridge SS         51.93 
  3    575 Aaron Lebold                     Elmira                52.67 
  4   1678 Curtis Richards                  St. Aloysius G.       52.44 
  5   1459 Deandre Smith                    R.H. King Acad        51.37 
  6   1588 Carter Day                       Sandwich              50.82 
  7    594 Tyler Noel                       Englehart HS          55.28 
  8    377 Anthony Basta                    Chaminade Col.        52.74 
 
Event 40  Men 800 Meter Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 10:30 AM
       OFSAA:  1:54.82  05/06/2007  Trent Sayers- Sinclair SS, Aurora HS-Au    
   Can Inter:  1:48.26  2007        Andrew Heaney - Cardinal Newman            
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    603 aric emiry                       Espanola HS         2:13.45 
  2    737 Brandon Royce                    General Panet HS    2:04.14 
  3   1757 Dimitry Giunta                   St. Edmund C.       2:05.19 
  4   1465 Chris McGowan                    RS McLaughlin       2:04.63 
  5    826 Cameron McMillan                 Hillfield-Strath    2:00.68 
  6   1886 Tim Pare                         Maximilian Kolbe    2:03.12 
  7    998 Ben Carson                       Leaside             1:59.33 
  8   1588 Carter Day                       Sandwich            1:58.36 
Heat 2  Prelims
  1    437 Keith Cole                       Courtice S S        2:03.87 
  2   1077 Lucas Trapeau                    Lycée Claudel       2:00.00 
  3   1459 Deandre Smith                    R.H. King Acad      1:59.61 
  4   1881 Josh Bell                        Maximilian Kolbe    2:04.80 
  5    723 Jérémie Venne                    Franco Cité ES      2:03.38 
  6   1540 Jeffery Ursulak                  Roland Michener     2:16.30 
  7     61 Nathan Dehghan                   Ancaster HS         2:04.90 
  8   1265 Michael Petta                    Northern            1:58.31 
Heat 3  Prelims
  1   1528 Lyjah Dunn                       Riverside           1:58.91 
  2   1353 Alexander Zaranek                O. Lady M Carmel    2:04.24 
  3   1938 Austin Pammett                   St. Peter's S.S.    2:04.28 
  4   2278 Malcolm McCubbin                 Widdifield SS       2:11.83 
  5   2228 Nick Bedi                        Waterloo            1:58.87 
  6    238 Justin Moakler                   Brampton Cent SS    2:01.08 
  7   2086 Samuel Delage                    Theriault E S       2:12.11 
  8    224 Sheldon Budhram                  Bluevale            2:01.73 
 
Event 42  Men 1500 Meter Junior
===============================================================================
12 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 5:00 PM
       OFSAA:  3:55.38  2009        Robert Denault - Aurora HS                 
   Can Inter:  3:42.33  1993        Kevin Sullivan - North Park C&             
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    869 Rob Elmhirst                     Huron Heights SS    4:10.21 
  2    436 Nathan Ackerman                  Courtice S S        4:08.94 
  3   1314 Aron Mohammadi                   Notre-Dame-G-Lac    4:42.69 
  4    863 Jake Carrol                      Humberside          4:05.87 
  5    238 Justin Moakler                   Brampton Cent SS    4:13.39 
  6    723 Jérémie Venne                    Franco Cité ES      4:13.25 
  7    206 Ben Preisner                     Bishop PF Reding    4:09.08 
  8    184 Ben DeVito                       Birchmount Park     4:05.77 
  9   2295 Andrew Nebel                     Winston Churchil    4:15.14 
 10   2086 Samuel Delage                    Theriault E S       4:41.22 
 11    737 Brandon Royce                    General Panet HS    4:15.42 
 12   1216 Sebastian Blair                  Newmarket HS        4:10.06 
Heat 2  Prelims
  1   2228 Nick Bedi                        Waterloo            4:09.99 
  2   1647 Wilson Poulter                   Sir W. Churchill    4:32.50 
  3   1137 Aidan Zagar                      Mayfield SS         4:13.99 
  4   1265 Michael Petta                    Northern            4:04.06 
  5    739 Sam Serviss                      General Panet HS    4:12.89 
  6      4 Brendon Howard                   A Y Jackson SS      4:10.06 
  7   2155 Keldon Smith                     Timmins H.V.S.      4:51.30 
  8   1354 Brandon Thomas                   Paris               4:17.05 
  9   1530 Scott Neilson                    Riverside           4:13.97 
 10   1745 Riley Alvarez                    St. David           4:12.06 
 11    998 Ben Carson                       Leaside             4:06.42 
 12   1463 Isaac Dobos                      RS McLaughlin       4:08.51 
 
Event 44  Men 3000 Meter Junior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 3:20 PM
       OFSAA:  8:33.65  2007        John Paul Malette- Assumption College      
   Can Inter:  8:11.49  1982        Dave Reid - West Humber CI                 
             Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
 3-1A   1901 Justyn Knight                    St. Michael's Co    9:24.24 
 7-1B    206 Ben Preisner                     Bishop PF Reding    8:58.54 
11-1C   2295 Andrew Nebel                     Winston Churchil    9:27.29 
15-1D   2297 Spencer Raby                     Winston Churchil    9:37.25 
19-1E    869 Rob Elmhirst                     Huron Heights SS    9:20.40 
23-1F   1463 Isaac Dobos                      RS McLaughlin       9:19.93 
 1-2A    692 Gavin Taylor                     Fenelon Falls SS    9:29.76 
 5-2B   1344 Rawle Groothuizen                Lady of Lourdes     9:14.58 
 9-2C   1227 Connor Black                     North Lambton       9:11.50 
13-2D    456 Braden Kenny                     Denis Morris HS     9:36.81 
17-2E      4 Brendon Howard                   A Y Jackson SS      9:09.40 
21-2F    184 Ben DeVito                       Birchmount Park     9:13.10 
 2-3A   1354 Brandon Thomas                   Paris               9:07.11 
 6-3B    739 Sam Serviss                      General Panet HS    9:19.29 
10-3C   1216 Sebastian Blair                  Newmarket HS        9:22.83 
14-3D   1647 Wilson Poulter                   Sir W. Churchill    9:51.70 
18-3E    863 Jake Carrol                      Humberside          9:25.64 
22-3F   1726 Owen Sarmatiuk                   St. Benedict SS    10:25.72 
 4-4A    436 Nathan Ackerman                  Courtice S S        9:20.93 
 8-4B   1314 Aron Mohammadi                   Notre-Dame-G-Lac   10:14.39 
12-4C   2155 Keldon Smith                     Timmins H.V.S.     10:26.40 
16-4D    995 Christopher Moore                Lawrence Park       9:31.63 
20-4E    838 Matt Sheeler                     Holy Cross          9:13.64 
24-4F   1475 Kevin Bates                      Regiopolis N.D.     9:28.01 
 
Event 46  Men 100 Meter Hurdles Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 9:30 AM
       OFSAA:  13.31  2008        Gregory MacNeill - Mother Teresa CHS         
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   2173 Tyler Farrell                    Upper Canada C.       14.99 
  2   1420 Brian Betty                      Pickering HS          14.28 
  3   1334 Ryan Cheng                       Orchard Park SS       15.54 
  4     90 Fiyinfoluwa Ukiri                Ashbury C.            14.92 
  5   1774 Jason Keating                    St. James             14.48 
  6    766 Kevin Bonneau                    Grimsby D.S.S.        15.48 
  7   1889 Matthew Bedard                   St. Michael Chs       14.74 
  8   1029 Talon Farmer                     Lo-Ellen Park SS      15.36 
Heat 2  Prelims
  1   1560 Mike Osuntoyinbo                 Sacred Heart -yr      14.42 
  2   1720 Aidan MacLeod                    St. Basil SS          15.49 
  3   1592 Nathan Hesman                    Sandwich              14.35 
  4     77 Nathan Toman                     Arnprior Dhs          14.88 
  5    597 Anderson Do                      Erindale SS           15.29 
  6     89 Michael O'Connor                 Ashbury C.            15.56 
  7     45 Bailey Gravelle                  Almaguin Highlan      14.82 
  8   2192 James Wu                         Vaughan Road          15.17 
Heat 3  Prelims
  1   1835 Emmanuel Kusi-Aquah              St. Marcellinus       14.98 
  2    266 Christian Fryer-Davis            Cameron Heights       14.64 
  3    938 Ben Vine                         Korah C.V.S.          15.46 
  4   1452 Wyatt Werner                     Port Perry HS         14.54 
  5    760 Daniel Brady                     Greenwood Col.        14.94 
  6   1740 Brett Storr                      St. Clair             14.27 
  7   1031 Marcello Izumi                   Lo-Ellen Park SS      16.73 
  8    244 Paul Bae                         Brebeuf Col.          15.43 
 
Event 48  Men 300 Meter Hurdles Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 9:00 AM
       OFSAA:  38.45  2010        Brandon McBride - Herman SS                  
   Can Inter:  37.06  1992        Troy Langevine - Agincourt CI                
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1     90 Fiyinfoluwa Ukiri                Ashbury C.            41.90 
  2    266 Christian Fryer-Davis            Cameron Heights       41.58 
  3     77 Nathan Toman                     Arnprior Dhs          39.98 
  4   1671 Noah Mole                        St.Thomas             41.38 
  5   1452 Wyatt Werner                     Port Perry HS         43.15 
  6     45 Bailey Gravelle                  Almaguin Highlan      41.99 
  7    382 Domenic Lippa                    Chaminade Col.        42.23 
  8   2042 Jeff Auger                       Superior Heights      45.57 
Heat 2  Prelims
  1    380 Xavier Jehovah                   Chaminade Col.        42.17 
  2   1283 Alex Godden                      Notre Dame HS         42.99 
  3   1492 Connor Finnigan                  Resurrection          41.74 
  4   1427 Trever Jean-Baptiste             Pickering HS          41.29 
  5   1592 Nathan Hesman                    Sandwich              40.89 
  6   2173 Tyler Farrell                    Upper Canada C.       41.68 
  7   1720 Aidan MacLeod                    St. Basil SS          44.28 
  8   2149 David Elford                     Timiskaming           43.98 
Heat 3  Prelims
  1    342 Jordan Stanford                  Cawthra Park SS       41.91 
  2   1889 Matthew Bedard                   St. Michael Chs       39.86 
  3    900 Elvis Hermiz                     John Fraser SS        43.15 
  4   1629 Hamid Dwyer                      Sir Allan MacNab      43.10 
  5     89 Michael O'Connor                 Ashbury C.            41.95 
  6    760 Daniel Brady                     Greenwood Col.        41.43 
  7    614 josh rodley                      Espanola HS           45.65 
  8   1560 Mike Osuntoyinbo                 Sacred Heart -yr      41.55 
 
Event 64  Men 4x100 Meter Relay Junior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 6:30 PM
       OFSAA:  43.80  2010        W. F. Herman SS                              
                      K Jones, B. McBride, C. Brown, J. Gauthier        
   Can Inter:  41.28  1988        George Harvey SS - York                      
                      W Charles, I Hilton, D Gill, C James              
     Team                                                    Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  De La Salle  ES                                        47.50 
     1) 448 Olivier Smith               2) 444 Léon Harris                
     3) 445 Samuel Leblanc-Bergeron     4) 446 André Pritchard            
     5) 447 Bernard Rechico-Moisan      6)                                
  2  Cameron Heights  - Kitchener                           45.54 
     1) 272 Mitchell Van Eerd           2) 269 Alexander Kuttelwascher    
     3) 266 Christian Fryer-Davis       4) 270 David Mohan                
     5) 264 Maher Akhtar                6) 268 Sanket Joshi               
  3  Chaminade College                                      44.24 
     1) 376 Kevin Angulo                2) 380 Xavier Jehovah             
     3) 377 Anthony Basta               4) 381 Taygue Kelly               
     5) 375 David Amaral                6) 382 Domenic Lippa              
  4  Sandwich - Windsor                                     45.96 
     1) 1593 Tristian Lee-Hyman         2) 1594 Nick O'Neil               
     3) 1592 Nathan Hesman              4) 1589 Luke Demers               
     5) 1587 Edwin Cipkar               6) 1588 Carter Day                
  5  West Hill - West Hill                                  45.53 
     1) 2235 Gregory Carrington         2) 2239 Frederick McPherson       
     3) 2238 Jhovan McPerson            4) 2236 Felman Lopez              
     5) 2237 Elijha McLarty             6)                                
  6  Superior C V I - Thunder Bay                           49.70 
     1) 2035 Wyatt Maunula              2) 2036 Ben Neilipovitz           
     3) 2034 Keenan Mannella            4) 2033 Jayden Groombridge        
  7  Eastview S S - Barrie                                  46.16 
     1) 557 Ben Hughes                  2) 562 Sam Niewhof                
     3) 560 Tristan Markov              4) 561 Scott McLaughlin           
  8  St. Mary's - Brockville                                47.80 
     1) 1849 Nick White                 2) 1845 Devin Hanna               
     3) 1844 Justin Collett             4) 1846 Michael Murray            
     5) 1843 Steve Benecki              6)                                
Heat 2  Prelims
  1  Thomas A. Blakelock - Oakville                         46.33 
     1) 2098 Aidan Challis              2) 2100 Khaleel Griffiths         
     3) 2101 George Jeffrey             4) 2103 Brandon Tyrrell           
     5) 2099 Caleb Crichlow             6) 2102 Nathan Pillinger          
  2  Manitoulin - M'Chigeeng                                48.77 
     1) 1095 Bradley Blodgett           2) 1101 Michel Patenaude          
     3) 1097 Trevor Gelaznikas          4) 1100 Harrison Noble            
  3  St.Marguerite D'Youville-Bramp                         46.34 
     1) 1994 Mike Dike                  2) 2001 Christian Mariconda       
     3) 1990 Derrick Agyeman-Duah       4) 1997 Sodiq Ibrahim             
     5) 1993 Damian Darko               6) 1995 Joshua D'Lima             
  4  Pickering H S - Ajax                                   45.38 
     1) 1427 Trever Jean-Baptiste       2) 1420 Brian Betty               
     3) 1431 Justin McKenzie            4) 1421 Matthew Boateng           
     5) 1433 Levar Russell              6) 1422 Keyshaun Cumberbatch      
  5  Villanova College                                      44.92 
     1) 2194 Jordan Espirito Santo      2) 2198 Zachary Waslenko          
     3) 2197 Landon Tauro               4) 2196 Jamar Redhead             
  6  St. Marcellinus - Mississauga                          45.71 
     1) 1836 Trai Leslie                2) 1833 Myles Gardiner            
     3) 1834 Toney James                4) 1838 Douglas Redman            
     5) 1835 Emmanuel Kusi-Aquah        6) 1837 Dwayne McIntosh           
  7  Governor Simcoe-St. Catherines                         45.78 
     1) 752 Danny Campbell              2) 754 Dylan Hodges               
     3) 757 Michael Young               4) 751 Siddique Ali               
     5) 753 Sam Greenlaw                6)                                
  8  Sydenham - Sydenham                                    48.11 
     1) 2062 Andrew Aubertin            2) 2072 Joey Moser                
     3) 2070 Chad Mcinnes               4) 2065 Jack Fenlong              
     5) 2071 Thomas Minnie              6)                                
Heat 3  Prelims
  1  Arnprior Dhs                                           46.31 
     1) 74 Patrick McGrath              2) 77 Nathan Toman                
     3) 73 Michael McGrath              4) 68 Liam Dey                    
     5) 76 Tyler Poirier                6)                                
  2  Bill Crothers S S - Unionville                         45.39 
     1) 162 Nathan Kyeame               2) 170 Chris Yien                 
     3) 163 Willie Lanktree             4) 164 Malik Lindo-Ireland        
     5) 169 Leslie Tsang                6)                                
  3  Widdifield - North Bay                                 48.00 
     1) 2272 Cooper Chirico             2) 2275 Brett Hargrave            
     3) 2279 William McFarlane          4) 2278 Malcolm McCubbin          
  4  Forest Heights - Kitchener                             46.43 
     1) 701 Marcus Gregory              2) 700 Elijah Callender           
     3) 703 David Oniga                 4) 704 Tayaw Paljola              
     5) 706 Brad Shusheck               6)                                
  5  St Thomas of Villanova-Lasalle                         45.90 
     1) 1670 Joaquim Lourenco           2) 1671 Noah Mole                 
     3) 1674 Colin Pretty               4) 1675 Noah Renaud               
  6  Notre Dame C S S - Ajax                                44.81 
     1) 1297 Aigbe Osaguona             2) 1293 Duan Asemota              
     3) 1300 Andre Spence               4) 1299 O'Shane Richards          
     5) 1294 Jorell Jacala              6) 1298 Dwayne Perrera            
  7  Englehart - Englehart                                  48.85 
     1) 592 Jake Jamieson               2) 594 Tyler Noel                 
     3) 591 Walker Houghton             4) 593 Dan Laurila                
     5) 590 David Ellerton              6)                                
  8  Father Henry Carr                                      45.67 
     1) 650 Terry Asiedu                2) 664 Jerone Morancie            
     3) 654 Treyion Charles             4) 651 Nana Boachie               
     5) 663 Malik Johnson               6)                                
 
Event 50  Men High jump Junior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 12:00 PM
       OFSAA:  2.04m  1995        Michael Ponikvar - Denis Morri               
   Can Inter:  2.24m  1998        Michael Ponikvar - Denis Morri               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    507 Scott Lodde                      EL Crossley SS        1.75m 
  2   2248 Syd McGinnis                     Westgate C.V.I.       1.53m 
  3   1563 Aloysha Popov                    Sacred Heart -yr      1.85m 
  4   2161 Leaugen Fray                     Trenton HS            1.89m 
  5   1045 Simon Dobransky                  London Central        1.80m 
  6   1573 Yvan-Marcel Ntivumbura           Samuel-Genest CC      1.86m 
  7   1228 Sam Gordon                       North Lambton         1.80m 
  8    287 Miguel Lalor                     C.James McGuigan      1.83m 
  9   1352 Paul Galas                       O. Lady M Carmel      1.75m 
 10   2307 Tomi Laditi                      Woodbridge Coll       1.75m 
 11   1544 Reade McDevitt                   Royal St. George      1.72m 
 12   1983 Josh Leblond                     St.Joseph-Scoll       1.73m 
 13     63 Myles Daniel                     Anderson Cvi          1.80m 
 14   1546 Chase Kilganon                   Sacre-Coeur ES        1.70m 
 15   1204 Nick Stacey                      Nantyr Shores SS      1.65m 
 16    278 Aymen Sayed                      Canterbury            1.80m 
 17   2167 Derek Toews                      U.M.E.I.              1.80m 
 18    288 Daniel Linardic                  Cardinal Leger        1.80m 
 19   1738 Kevin Willemse                   St. Christopher       1.93m 
 20   1682 Braden Noxon                     St. Andrew's Col      1.75m 
 21    187 Spencer Harrison                 Birchmount Park       1.72m 
 22    592 Jake Jamieson                    Englehart HS          1.72m 
 23    303 Garrett Darbon                   Carleton Place        1.75m 
 24    778 Caleb Datema                     Guido De Bres         1.70m 
 
Event 52  Men Pole Vault Junior
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 10:00 AM
       OFSAA:  4.45m  1992        Drew Barrett - King City SS                  
   Can Inter:  5.10m  1985        Doug Wood - F.E. Madill SS                   
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1520 Tyler Smith                      Ridgeway-Crystal      3.30m 
  2    918 Jandre Smit                      Kingsville            3.60m 
  3   1493 Paul Henning                     Resurrection          3.50m 
  4   1521 Eric St. Pierre                  Ridgeway-Crystal      3.10m 
  5    879 Estevan Carles                   Innisdale SS          2.70m 
  6   1682 Braden Noxon                     St. Andrew's Col      2.45m 
  7    993 Ben Joy                          Lawrence Park         3.05m 
  8   1306 Jonathan Landry                  Notre Dame Col.       2.90m 
  9    265 Alex Colenutt                    Cameron Heights       3.20m 
 10    389 Brett Lapointe                   CharLan Dhs           3.15m 
 11   2127 Eric Cowan                       Th. Islands S.S.      3.76m 
 12   1518 Kaleb Mueller                    Ridgeway-Crystal      2.85m 
 13   1959 Ben Anthony                      St Theresa's -gb      3.00m 
 14   1224 Daniel Trumper                   North Dundas Dhs      3.60m 
 15    824 Zack Kerr                        Hillcrest HS          3.76m 
 16   1305 Alain Ament                      Notre Dame Col.       3.20m 
 17   2220 Devan Primeau                    Herman, W.F.          3.50m 
 18    996 Jamie Poole                      Lawrence Park         2.75m 
 19   1030 Cory Huffman                     Lo-Ellen Park SS      3.30m 
 20   1564 Nick Steiner                     Sacred Heart -yr      2.70m 
 21    989 Greg Dossett                     Lawrence Park         2.75m 
 22   1519 Justin Pan                       Ridgeway-Crystal      3.30m 
 23   2154 Jack Weston                      Timiskaming           2.55m 
 24   1559 Chris Kwapis                     Sacred Heart -yr      3.40m 
 
Event 54  Men Long Jump Junior
===============================================================================
Thursday 07/06/2012 - 3:00 PM
       OFSAA:  7.09m  2010        Mitch O'Donnell - Forest Heights             
   Can Inter:  7.75m  1990        Brian Thomas - Central Technic               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1221 Daniel Suen                      Niagara Christia      5.90m 
  2   1369 Joey Foster                      Penetang SS           5.94m 
  3    260 Nicholas Deschamps               Cairine Wilson        5.76m 
  4   2314 Jeremy Beynen                    Woodstock  CI         6.22m 
  5    832 Jake Gurnsey                     Holy Cross SS         5.82m 
  6   1720 Aidan MacLeod                    St. Basil SS          5.40m 
  7   2161 Leaugen Fray                     Trenton HS            6.38m 
  8   1646 John Omeljaniuk                  Sir W. Churchill      5.76m 
  9    780 Brett Dykstra                    Hagersville SS        5.85m 
 10     63 Myles Daniel                     Anderson Cvi          6.06m 
 11    350 William Luong                    Centennial            6.13m 
 12    339 Khaliel James                    C.C.H. - Windsor      6.38m 
 13   2252 David Kapetanovic                Westlane SS           6.01m 
 14   1846 Michael Murray                   St. Mary's C.H.S      6.24m 
 15    381 Taygue Kelly                     Chaminade Col.        6.08m 
 16   1152 Jacob Ogbeide                    M. Percy Johnson      6.17m 
 17    912 Jordan Strickland                Keswick HS            6.13m 
 18    468 Trivel Pinto                     Downsview             6.16m 
 19    592 Jake Jamieson                    Englehart HS          5.47m 
 20    561 Scott McLaughlin                 Eastview SS           6.06m 
 21    287 Miguel Lalor                     C.James McGuigan      6.16m 
 22   1653 Joe Zantingh                     Smithville Dchs       5.84m 
 23   2272 Cooper Chirico                   Widdifield SS         5.49m 
 24    841 Angelo Bortolin                  Holy Names            6.48m 
 
Event 56  Men Triple Jump Junior
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 4:30 PM
       OFSAA:  14.34m  2010        Mitch O'Donnell - Forest Heights            
   Can Inter:  15.76m  1982        George Wright - Vaughan Road C              
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1369 Joey Foster                      Penetang SS          12.85m 
  2   1706 Brian Obonna                     St. Augustine SS     12.77m 
  3   1101 Michel Patenaude                 Manitoulin SS        11.20m 
  4   2270 John Stobie                      White Pines Cvs      11.17m 
  5   1076 Dejon Brissett                   Loyola C.S.S.        13.58m 
  6   1646 John Omeljaniuk                  Sir W. Churchill     12.14m 
  7   1145 Caleb Larrier                    Mentor College       12.61m 
  8     63 Myles Daniel                     Anderson Cvi         12.91m 
  9    257 Shemar Hines                     Bur Oak SS           13.39m 
 10   2161 Leaugen Fray                     Trenton HS           13.28m 
 11   1667 Rashari Henry                    St.Peter C.H.S.      12.03m 
 12   2149 David Elford                     Timiskaming          10.56m 
 13    804 John Elgersma                    Heritage Christ.     12.34m 
 14    516 Doug Johnston                    Earl of March SS     12.13m 
 15    999 Audley Cummings                  Leaside              12.64m 
 16    188 Matthew Ing                      Birchmount Park      12.23m 
 17    468 Trivel Pinto                     Downsview            13.11m 
 18   1322 Stephen Taylor                   Oakridge             12.66m 
 19    381 Taygue Kelly                     Chaminade Col.       12.37m 
 20    159 Adrian Goodwin                   Bill Crothers SS     12.72m 
 21    860 Preston Soucie                   Kennedy, Hon.W.C     12.66m 
 22   1661 Madalitso McHaina                Southwood            13.15m 
 23    841 Angelo Bortolin                  Holy Names           13.60m 
 24   1050 Nathaniel Thompson               Longfields Dhss      12.33m 
 
Event 58  Men Shot Put Junior
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 1:30 PM
       OFSAA:  19.72m  2006        Tim Nedow - Thousand Islands                
   Can Inter:  20.78m  1995        Brad Snyder - St Joseph's HS,               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1848 Brandon Prophet                  St. Mary's C.H.S     15.16m 
  2   1170 Jeff Radford                     Moira SS             15.31m 
  3    439 Jason Kattan                     Crescent School      14.65m 
  4   1458 Joshua Henderson                 R.H. King Acad       15.00m 
  5    833 Troy Kenney                      Holy Cross SS        13.97m 
  6    318 Stephan Smith                    Cathedral HS         13.76m 
  7    537 Bowman Barnett                   Eastdale SS          13.50m 
  8    383 Jamiel Moore                     Chaminade Col.       14.58m 
  9   1315 Brandon Dobson                   Nottawasaga Pine     15.49m 
 10    366 Mackenzie Josie                  Central Huron        15.22m 
 11   1211 Andrew Eskandar                  Nelson HS            13.60m 
 12   2308 Kendalle Melliphant              Woodbridge Coll      16.20m 
 13   2233 Lucas Trach                      West Ferris SS       13.73m 
 14    195 Collin Wareham                   Birchmount Park      15.24m 
 15    592 Jake Jamieson                    Englehart HS         12.88m 
 16   1916 Thomas Kaszuba                   St. Patrick HS       13.35m 
 17    124 Keith Carscadden                 Belle River          15.65m 
 18   1728 Mychael Brew                     St. Catharines       13.80m 
 19    919 Logan Webster                    Kingsville           15.21m 
 20    402 Trevor Greenwood                 Clarke HS            15.08m 
 21    613 barry pitawanakwat               Espanola HS          12.81m 
 22   2027 Andrew Martin                    Strathroy  D C I     16.36m 
 23   2019 Greg Barker                      Stouffville Dss      15.42m 
 24   1574 Andrew Oliviera                  Samuel-Genest CC     13.05m 
 
Event 60  Men Discus Throw Junior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 2:30 PM
       OFSAA:  70.79m  2009        Jordan Young - St. Joseph's HS              
   Can Inter:  64.94m  1995        Jason Tunks - Sir Frederick Ba              
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2124 Kris Cholette                    Th. Islands S.S.     43.78m 
  2   1394 Evan Smith                       Pickering Col.       42.05m 
  3    911 Brad Barbour                     Kapuskasing Dhs      35.27m 
  4     56 Gavin Deutscher                  Almonte D.H.S.       45.89m 
  5    313 Matt Rollings                    Carleton Place       48.88m 
  6   1395 Mitchell Smith                   Pickering Col.       43.91m 
  7   1393 Jonathan Zamora                  Philip Pocock SS     41.75m 
  8   1705 Jaden Lindo                      St. Augustine SS     46.49m 
  9   1315 Brandon Dobson                   Nottawasaga Pine     46.58m 
 10   1916 Thomas Kaszuba                   St. Patrick HS       40.12m 
 11   1516 Dalton Matiasz                   Ridgeway-Crystal     46.33m 
 12   1639 Ryan Patterson                   Sir John A. Macd     43.26m 
 13   2288 Justin Felker                    Winston Churchil     47.68m 
 14    460 Ezana Debalkew                   Don Mills            40.63m 
 15   2019 Greg Barker                      Stouffville Dss      49.41m 
 16    283 Francesco Mariani                Card Carter - yr     47.34m 
 17   1602 Stephen Pillar                   Saugeen District     45.48m 
 18   1633 Kevin Mackey                     Banting, Sir F.      53.64m 
 19     32 Colin Jerome                     Algonquin ES         41.86m 
 20   2027 Andrew Martin                    Strathroy  D C I     48.24m 
 21    402 Trevor Greenwood                 Clarke HS            57.81m 
 22    689 Chase Verch                      Fellowes HS          46.63m 
 23   1188 Liam Graham                      Mother Teresa        44.87m 
 24   2048 Palmer Simpson                   Superior Heights     34.82m 
 
Event 62  Men Javelin Throw Junior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 9:00 AM
       OFSAA:  69.28m  2009        Trent Corney - Thousand Islands SS          
   Can Inter:  73.76m  2001        Trevor Snyder - St. Joseph's                
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    244 Paul Bae                         Brebeuf Col.         44.23m 
  2   1934 Mark Wargala                     St. Paul's HS        48.65m 
  3    533 Tyler Korotki                    E Northumberland     49.72m 
  4    282 Justin Ferlito                   Card Carter - yr     48.55m 
  5    874 Jeff McKeen                      Immaculata HS        48.73m 
  6   2014 Scott Crichton                   Stamford C.          45.15m 
  7   2221 Spencer Trinier                  Herman, W.F.         50.96m 
  8   1505 Hunter Roberts                   Richview             41.71m 
  9   1329 Brandon Stewart                  Omer-Deslauriers     48.03m 
 10    385 Nolan Walker                     Chaminade Col.       41.30m 
 11   1144 Harry Haran                      Mentor College       44.07m 
 12   1035 Keegan Moore                     Lo-Ellen Park SS     49.09m 
 13    600 Mitchell Shennette               Erindale SS          45.34m 
 14   2088 Bradley Gallant                  Theriault E S        40.53m 
 15    188 Matthew Ing                      Birchmount Park      46.78m 
 16   1180 Spencer Swan                     Montcalm             51.96m 
 17   2020 Eric Reid                        Stouffville Dss      45.36m 
 18    557 Ben Hughes                       Eastview SS          50.31m 
 19   1255 Jesse Demers                     Northern SS          48.46m 
 20   1252 Matt Withers                     Northern- Sarnia     51.80m 
 21   2320 Josh Thero                       Renfrew CI           46.48m 
 22     37 Alex Johnson                     All Saints - lo      46.07m 
 23    634 Alex Keys                        Brennan, F.J.        53.70m 
 24    361 Mitch Comrie                     Central Algoma       40.44m 
 
Event 66  Men 100 Meter Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 11:00 AM
       OFSAA:  10.41  1994        Carlton Chambers -Ascension of               
   Can Inter:  10.41  1994        Carlton Chambers-Assention of our Lord       
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1946 Kristian Benjamin                St. Roch C.S.S.       11.04 
  2   1831 Deion Barker                     St. Marcellinus       10.75 
  3    411 Myles Lotsberg                   Cochrane HS           11.16 
  4    116 Jonelle Halog                    Bell HS               11.47 
  5     80 Angus Jno-Pierre                 A of Our Lord SS      11.06 
  6    421 Tim Arbido                       Colonel By SS         11.43 
  7    705 Devon Rittinger                  Forest Heights        10.72 
  8   1668 Rob Baylis                       St.Thomas             11.17 
Heat 2  Prelims
  1    951 Devon Jarret                     Lakeshore             11.24 
  2   1441 Jaiden Brown                     Pine Ridge SS         11.14 
  3     19 Bolade Ajomale                   A MacKenzie - yr      10.94 
  4   1246 Drelan Bramwell                  Northern- Sarnia      10.68 
  5   2321 Michael Murphy                   St John's C.H.S.      11.52 
  6    574 Emeka Agada                      Elmira                11.13 
  7   1914 Billy Exell                      St. Patrick HS        11.30 
  8   1702 Kyle Bennett                     St. Augustine SS      10.92 
Heat 3  Prelims
  1    410 Anthony Koops-Lalonde            Cochrane HS           11.30 
  2    286 Andre Ford-Azonwanna             C.James McGuigan      10.71 
  3    936 Corey Conforzi                   Korah C.V.S.          11.47 
  4    127 Marlon Laidlaw-Allen             Bendale               10.85 
  5   1165 Andre DeGrasse                   Milliken Mills        11.16 
  6   1662 Brandon Bobb                     Charles Garnier       10.99 
  7   2172 Marc-Andre Alexandre             Upper Canada C.       11.08 
  8   2064 Wade Embury                      Sydenham HS           11.23 
 
Event 68  Men 200 Meter Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 12:00 PM
       OFSAA:  20.99  2009        Oluwasegun Makinde - Colonel By SS           
   Can Inter:  20.95  1984        Atlee Mahorn - Central Technic               
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   2064 Wade Embury                      Sydenham HS           22.23 
  2    959 Mike Giorgi                      Lambton Central       22.40 
  3    410 Anthony Koops-Lalonde            Cochrane HS           22.95 
  4   1441 Jaiden Brown                     Pine Ridge SS         22.71 
  5   1831 Deion Barker                     St. Marcellinus       22.30 
  6    873 Denray Jean-Jacques              Immaculata HS         22.57 
  7     80 Angus Jno-Pierre                 A of Our Lord SS      23.28 
  8    127 Marlon Laidlaw-Allen             Bendale               21.68 
Heat 2  Prelims
  1    729 Ryan Hobbs                       Frontenac SS          23.09 
  2   1775 Jermaine Stephenson              St. James             22.38 
  3   2172 Marc-Andre Alexandre             Upper Canada C.       22.03 
  4   1668 Rob Baylis                       St.Thomas             22.30 
  5   2249 Ryan Scott                       Westgate C.V.I.       23.20 
  6   1946 Kristian Benjamin                St. Roch C.S.S.       22.70 
  7   1702 Kyle Bennett                     St. Augustine SS      22.70 
  8   1925 Steven Ajayi                     St. Patrick SS        21.76 
Heat 3  Prelims
  1    973 Brandon Shirk                    LaSalle SS            22.29 
  2   1246 Drelan Bramwell                  Northern- Sarnia      21.40 
  3    156 Shemar Anglin                    Bill Crothers SS      22.90 
  4    936 Corey Conforzi                   Korah C.V.S.          22.86 
  5    655 Xavier Collis                    F. Henry Carr         22.54 
  6     19 Bolade Ajomale                   A MacKenzie - yr      22.29 
  7   1366 Dillando Allotey                 Paul Dwyer Chs        22.53 
 
Event 70  Men 400 Meter Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 3:45 PM
       OFSAA:  46.94  2010        Alistair Moona - Cardinal Newman             
   Can Inter:  46.27  1987        Carl Folkes - Central Technica               
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1925 Steven Ajayi                     St. Patrick SS        48.90 
  2   2249 Ryan Scott                       Westgate C.V.I.       52.10 
  3   1905 Sacha Smart                      St. Michael's Co      49.48 
  4   1491 Scott Buttinger                  Resurrection          49.48 
  5    973 Brandon Shirk                    LaSalle SS            51.56 
  6    749 Isaiah Moses                     Gloucester HS         50.04 
  7   2064 Wade Embury                      Sydenham HS           48.37 
  8    491 Myles Williams                   Dunbarton HS          50.12 
Heat 2  Prelims
  1   2172 Marc-Andre Alexandre             Upper Canada C.       48.26 
  2   2077 Richard Noel                     The Woodlands SS      51.23 
  3   2084 Colin Allard                     Theriault E S         52.28 
  4   1595 Khalil Parris                    Sandwich              50.03 
  5    873 Denray Jean-Jacques              Immaculata HS         48.94 
  6   1775 Jermaine Stephenson              St. James             49.42 
  7   1436 Shaquan Williams                 Pickering HS          49.73 
  8    559 Mackenzie Koopmans               Eastview SS           50.13 
Heat 3  Prelims
  1    506 Dylan Brennand                   EL Crossley SS        49.95 
  2   2017 Rayshaun Franklin                Stephen Leacock       49.16 
  3    768 Kenneth Slessor                  Grimsby D.S.S.        51.03 
  4   1784 Luke DiSanto                     St. Joan of Arc       50.76 
  5   2218 Brandon McBride                  Herman, W.F.          46.54 
  6   1986 Jeremy Poeta                     St.Joseph-Scoll       53.26 
  7   2129 Robbie Deeks                     Th. Islands S.S.      49.91 
  8    256 Joshua Cunningham                Brother Andre         49.35 
 
Event 72  Men 800 Meter Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 10:30 AM
       OFSAA:  1:48.64  1992        Kevin Sullivan - North Park C&             
   Can Inter:  1:48.26  2007        Andrew Heaney - Cardinal Newman            
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    818 adam rowles                      Highland SS         1:56.57 
  2    251 Elijah Silva                     Brebeuf Col.        1:54.88 
  3   1723 Brandon Belan                    St. Benedict SS     2:01.23 
  4   2291 Chris Hutton                     Winston Churchil    1:56.10 
  5   1527 Corey Bellemore                  Riverside           1:52.38 
  6   1491 Scott Buttinger                  Resurrection        1:52.12 
  7   1457 Nick Holden                      Quinte SS           1:54.43 
  8   2090 Paul Raymond                     Theriault E S       1:59.96 
Heat 2  Prelims
  1   1494 Marco Papania                    Richmond Green      1:57.98 
  2    604 tristan emiry                    Espanola HS         2:04.11 
  3   2129 Robbie Deeks                     Th. Islands S.S.    1:55.59 
  4    858 Mickey Day                       Holy Trinity Chs    1:53.21 
  5   1905 Sacha Smart                      St. Michael's Co    1:53.46 
  6   1786 Triphon Moodie                   St. Joan of Arc     1:56.00 
  7   2218 Brandon McBride                  Herman, W.F.        1:47.56 
  8   1423 Zayne Gordon                     Pickering HS        1:58.36 
Heat 3  Prelims
  1    819 Liam Smith                       Highland SS         1:56.09 
  2    425 Sebastian Saville                Colonel By SS       1:53.02 
  3   1249 Shawn Master                     Northern- Sarnia    1:54.00 
  4   1921 Mason Quarrell                   St. Patrick HS      2:01.60 
  5   1926 Andrew Costello                  St. Patrick SS      1:51.81 
  6   1556 Alex Freemantle                  Sacred Heart -yr    1:57.26 
  7   1161 Matthew Viveiros                 Michael Power       1:55.51 
  8   1426 Lukas Jarron                     Pickering HS        1:58.82 
 
Event 74  Men 1500 Meter Senior
===============================================================================
12 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 5:00 PM
       OFSAA:  3:42.33  1993        Kevin Sullivan - North Park C&             
   Can Inter:  3:42.33  1993        Kevin Sullivan - North Park C&             
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    892 Melika Ghali                     Jarvis              4:18.19 
  2    785 Nick Kondrat                     Hammarskjold HS     4:05.80 
  3    681 Harrison Sloan                   Father Redmond      4:02.83 
  4   1457 Nick Holden                      Quinte SS           3:57.82 
  5    819 Liam Smith                       Highland SS         4:07.55 
  6   1214 Scott Donald                     Nepean HS           3:59.57 
  7   1600 Logan Chappell                   Saugeen District    3:56.46 
  8   1556 Alex Freemantle                  Sacred Heart -yr    4:04.74 
  9   1527 Corey Bellemore                  Riverside           3:55.18 
 10   1786 Triphon Moodie                   St. Joan of Arc     4:07.41 
 11   1921 Mason Quarrell                   St. Patrick HS      4:05.80 
 12   1466 Matt Stephenson                  RS McLaughlin       4:04.47 
Heat 2  Prelims
  1   1860 Ben Flanagan                     St.Mary's-Kitche    3:58.37 
  2    567 Trevor Janssen                   Eden HS             4:05.17 
  3    858 Mickey Day                       Holy Trinity Chs    4:03.75 
  4   2232 Graham Hansel                    West Ferris SS      4:12.97 
  5   1249 Shawn Master                     Northern- Sarnia    3:55.62 
  6   1110 Andrew McColl                    Markham Dhs         4:06.25 
  7   1499 Shane Favit                      Richview            4:13.97 
  8   2090 Paul Raymond                     Theriault E S       4:05.91 
  9    769 Troy Smith                       Grimsby D.S.S.      4:04.75 
 10    747 Yves Sikubwabo                   Glebe C.I.          3:55.23 
 11   1430 Xavier King                      Pickering HS        3:59.43 
 12   1161 Matthew Viveiros                 Michael Power       4:02.99 
 
Event 76  Men 3000 Meter Senior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 2:00 PM
       OFSAA:  8:00.2h  1987        Greg Anderson - Parkside HS                
   Can Inter:  8:00.2h  1987        Greg Anderson - Parkside HS                
             Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
 3-1A    769 Troy Smith                       Grimsby D.S.S.      8:50.98 
 7-1B   1451 Jeremy Coughler                  Port Hope H.S.      8:20.92 
11-1C   2085 Jeremie Bourget                  Theriault E S       8:58.77 
15-1D   1214 Scott Donald                     Nepean HS           8:39.91 
19-1E   1138 Myles Zagar                      Mayfield SS         8:58.39 
23-1F   1903 Phillip Messina                  St. Michael's Co    9:02.25 
 1-2A   1430 Xavier King                      Pickering HS        8:36.50 
 5-2B   1542 Gabriel Ghiglione                Rosedale Hts        9:11.83 
 9-2C   2232 Graham Hansel                    West Ferris SS      8:56.27 
13-2D   2312 Alex Berhe                       Woodroffe HS        8:38.96 
17-2E   2209 Daniel Piticariu                 Vincent Massey      8:41.92 
21-2F    892 Melika Ghali                     Jarvis              9:08.87 
 2-3A   2087 Daniel Fournier                  Theriault E S       9:05.26 
 6-3B   1466 Matt Stephenson                  RS McLaughlin       8:41.44 
10-3C   1056 Rob McCann                       Lorne Park SS       8:54.92 
14-3D   1367 Riley Olesky                     Paul Dwyer Chs      8:54.07 
18-3E    785 Nick Kondrat                     Hammarskjold HS     9:06.10 
22-3F    488 Brandon Kirkup                   Dunbarton HS        8:50.60 
 4-4A    681 Harrison Sloan                   Father Redmond      9:06.94 
 8-4B    917 Ryan Sleiman                     Kingsville          8:33.70 
12-4C   1860 Ben Flanagan                     St.Mary's-Kitche    8:31.22 
16-4D   1859 Sam Baxter                       St.Mary's-Kitche    8:39.86 
20-4E    747 Yves Sikubwabo                   Glebe C.I.          8:21.61 
24-4F   1766 Ibrahim Ahmed                    St. Francis SS      8:51.39 
 
Event 78  Men 110 Meter Hurdles Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 9:30 AM
       OFSAA:  13.33  2010        Greg MacNeill - Mother Theresa               
   Can Inter:  13.33  2010        Gregory MacNeill - Mother Theresa            
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    788 Mitch Long                       Harrow                15.00 
  2   1086 Dylan Ciccarelli                 Malvern               15.88 
  3    267 Christopher Green                Cameron Heights       14.37 
  4     75 Jacob Plunkett                   Arnprior Dhs          14.59 
  5    262 Kevin Nault                      Cairine Wilson        15.16 
  6    237 Julian Johnson                   Brampton Cent SS      15.17 
  7    887 Junior Solomon                   Innisdale SS          14.88 
  8    252 Michael Tang                     Brebeuf Col.          15.68 
Heat 2  Prelims
  1    271 Jordan Sherwood                  Cameron Heights       14.33 
  2    492 Andre Wright                     Dunbarton HS          14.63 
  3   1093 Andrew Argall                    Manitoulin SS         16.06 
  4   1902 Matthew Loparco                  St. Michael's Co      15.18 
  5   2043 Barak Bordin                     Superior Heights      15.16 
  6   1429 Yazin Joseph                     Pickering HS          14.84 
  7   1761 Jared Kerr                       St. Edmund C.         15.09 
  8    936 Corey Conforzi                   Korah C.V.S.          15.53 
Heat 3  Prelims
  1    834 Alex McCallum                    Holy Cross SS         15.42 
  2   1785 Jose Dominguez                   St. Joan of Arc       15.11 
  3    535 Rueben Meens                     East York             15.25 
  4     72 Andrew MacAulay                  Arnprior Dhs          14.76 
  5    770 Jesse Stirtzinger                Grimsby D.S.S.        15.09 
  6   2148 Morgan Dewar                     Timiskaming           17.90 
  7   1867 Keith Cyrus                      St. Mary's - lo       14.27 
  8    626 Luke Dailleboust                 Madill, F.E.          14.70 
 
Event 80  Men 400 Meter Hurdles Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Saturday 09/06/2012 - 9:00 AM
       OFSAA:  51.68  1985        Phillip Hughes - Earl of March               
   Can Inter:  51.68  1985        Phillip Hughes - Earl of March               
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1177 Mark Boyd                        Monarch Park          59.84 
  2    749 Isaiah Moses                     Gloucester HS         55.33 
  3   2134 Ryan Harper                      Th. Islands S.S.      56.23 
  4   1896 Zachary Hildebrand               St. Michael HS        57.99 
  5    252 Michael Tang                     Brebeuf Col.        1:00.06 
  6    267 Christopher Green                Cameron Heights       55.11 
  7     58 Symon Stowe                      Almonte D.H.S.        56.18 
  8    886 Ademiju Oyebanjo-Odofin          Innisdale SS          58.03 
Heat 2  Prelims
  1    768 Kenneth Slessor                  Grimsby D.S.S.        58.17 
  2   1495 Devereaux Senior                 Richmond Green        56.13 
  3   1595 Khalil Parris                    Sandwich              55.75 
  4   1785 Jose Dominguez                   St. Joan of Arc       59.40 
  5   1867 Keith Cyrus                      St. Mary's - lo       57.11 
  6    414 Hunter Agnew                     Collingwood CI        57.79 
  7   2073 Hayden Peters                    Sydenham HS           55.04 
  8   2045 Drew Johnson                     Superior Heights    1:00.97 
Heat 3  Prelims
  1   1586 Shawn Beaudoin                   Sandwich              56.28 
  2   1149 Daniel Desgroseilliers           Merivale HS           55.95 
  3   2084 Colin Allard                     Theriault E S         59.18 
  4    398 Luke Udeschini                   Chippewa SS         1:01.10 
  5    678 Dylan Dimock                     Father Redmond        54.31 
  6    899 Charlie Sutton                   Ross, John F.         56.10 
  7   1761 Jared Kerr                       St. Edmund C.         57.61 
  8    535 Rueben Meens                     East York             59.35 
 
Event 96  Men 4x100 Meter Relay Senior
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 6:30 PM
       OFSAA:  41.47  2008        Birchmount Park                              
                      Brown, Warner, Harvey, Hamilton                   
   Can Inter:  41.1h  1987        George Harvey SS - York                      
     Team                                                    Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Father Henry Carr                                      42.49 
     1) 648 Bryan Addo                  2) 655 Xavier Collis              
     3) 656 Shayne Dalmage              4) 665 Duvantae Spencer           
     5) 660 Matthew Gentles             6) 653 Johnny Casugay             
  2  Northern  - Sarnia                                     43.08 
     1) 1250 Mitchell Smiley            2) 1253 Nick Zottl                
     3) 1246 Drelan Bramwell            4) 1251 Broderick Webster         
     5) 1244 Tyler Annett               6) 1247 Danny Garratt             
  3  Brebeuf College                                        44.64 
     1) 252 Michael Tang                2) 249 Andrew Laruffa             
     3) 248 Jason Forgie                4) 246 Joshua Cumberbatch         
     5) 250 Marc Rasing                 6) 251 Elijah Silva               
  4  St. Edmund Campion-Mississauga                         44.68 
     1) 1762 Dwayne March               2) 1758 Rashad Glasgow            
     3) 1761 Jared Kerr                 4) 1763 Daniel Palmer-Salmon      
     5) 1756 Vandross Eyong             6) 1757 Dimitry Giunta            
  5  St.Marguerite D'Youville-Bramp                         44.00 
     1) 1992 Shayne Cousins             2) 1996 Shavown Gregory           
     3) 1991 Kofi Ampofo                4) 1999 Jadon Johnson             
     5) 1995 Joshua D'Lima              6) 2004 Paul Wisdom               
  6  St. Patrick - Thunder Bay                                 NT 
     1) 1919 Matthew Mulawyshyn         2) 1914 Billy Exell               
     3) 1920 Aaron Pecchia              4) 1923 Nick Vaillant             
  7  Catholic Central - London                              43.20 
     1) 330 Lucas DeNard                2) 335 Myles Rombough             
     3) 327 Ryan Chevalier              4) 336 Nick Vanin                 
     5) 331 Curtis D'Hollander          6) 332 Avery Lawrence             
  8  Thousand Islands - Brockville                          44.03 
     1) 2121 Dylan Burns                2) 2125 Alex Cornelisse           
     3) 2134 Ryan Harper                4) 2126 Trent Corney              
     5) 2129 Robbie Deeks               6) 2128 Jackson Croxall           
Heat 2  Prelims
  1  Roland Michener - S. Porcupine                         48.48 
     1) 1536 Lorenzo Callegari          2) 1538 Dylan McTiernan           
     3) 1537 Cameron Guillemette        4) 1539 Brandon Powers            
  2  Bill Crothers S S - Unionville                         43.04 
     1) 156 Shemar Anglin               2) 155 Omar Anglin                
     3) 166 Alex Manuel                 4) 161 Yathu Karilingingham       
     5) 158 Amara Ehirim                6) 165 Elvin Lu                   
  3  Upper Canada College - Toronto                         44.70 
     1) 2172 Marc-Andre Alexandre       2) 2175 Alex Malone               
     3) 2173 Tyler Farrell              4) 2176 Liam Power                
     5) 2174 Pelle Jorgen               6) 2177 Seamus Power              
  4  Carleton Place High School                             44.33 
     1) 315 Graydon Rothwell            2) 316 Jeremy Siegel              
     3) 307 Jack Glover                 4) 301 Stephen Baylis             
     5) 309 Scott Lackey                6)                                
  5  W. F. Herman - Windsor                                 42.60 
     1) 2215 Jaydon Gauthier            2) 2218 Brandon McBride           
     3) 2216 Curtis Holmes              4) 2219 Dylan Papak               
     5) 2213 Mike Ascott                6) 2214 Cody Brown                
  6  Colonel By Secondary School                            44.07 
     1) 424 David Mputu                 2) 421 Tim Arbido                 
     3) 425 Sebastian Saville           4) 423 Liam Moore                 
     5) 422 Jeff Graham                 6) 426 Tom Schlossmacher          
  7  St. Mary's C S S - Pickering                           43.37 
     1) 1871 Mitchell Sharpe            2) 1870 Cameron Rodrigues         
     3) 1867 Keith Cyrus                4) 1869 Austin Marchese           
     5) 1868 Nick Grant                 6)                                
  8  St. Roch C.S.S. - Brampton                             43.95 
     1) 1950 Dimitri Thomas             2) 1946 Kristian Benjamin         
     3) 1947 Derek Jagasar              4) 1948 Kyle Powell               
     5) 1949 Neil Stewart               6)                                
Heat 3  Prelims
  1  LaSalle - Sudbury                                      46.04 
     1) 969 Ian Bailey                  2) 971 Carter Moroz               
     3) 972 Luc Rivet                   4) 973 Brandon Shirk              
     5) 970 Brandon Mask                6)                                
  2  Westview Centennial-North York                         44.24 
     1) 2261 Sean Shepherd              2) 2260 Nana Poku Adu             
     3) 2257 Norman Delpeche            4) 2259 Killian Mpofu             
     5) 2256 Andrew Caesar              6) 2262 Kendall Straughan         
  3  St. Augustine - Brampton                               44.25 
     1) 1708 George Skinner             2) 1703 Daniel Bignall            
     3) 1704 Zamaad Gambari             4) 1702 Kyle Bennett              
     5) 1701 Jervel Alphonse            6) 1709 Norris Spike              
  4  Pickering H S - Ajax                                   43.00 
     1) 1419 Matthew Anane              2) 1435 Doron Williams            
     3) 1429 Yazin Joseph               4) 1434 Oshane Thompson           
     5) 1432 Joshua Philip              6) 1424 Duvante Hull              
  5  St. Joan of Arc C H S - Maple                          43.88 
     1) 1800 Robert Jackson             2) 1802 Mark Moton                
     3) 1805 Nikita Strelyanny          4) 1804 Andrew Prempeh            
  6  Cochrane - Cochrane                                    46.22 
     1) 409 Tanner Jansen               2) 410 Anthony Koops-Lalonde      
     3) 411 Myles Lotsberg              4) 412 Peter Struyk               
     5) 408 Joe Chamandy                6)                                
  7  Arnprior Dhs                                           43.90 
     1) 75 Jacob Plunkett               2) 69 Sean Dey                    
     3) 78 TY Whitelock                 4) 72 Andrew MacAulay             
     5) 70 Braeden Gwalchmai            6)                                
  8  F. E. Madill - Wingham                                 42.83 
     1) 630 Brayden Pellett             2) 631 Alex Peters                
     3) 626 Luke Dailleboust            4) 625 Michael Ballagh            
     5) 627 Jesse Fortier               6) 628 Mitch Kuik                 
 
Event 82  Men High jump Senior
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 4:30 PM
       OFSAA:  2.24m  1998        Michael Ponikvar - Denis Morri               
   Can Inter:  2.24m  1998        Michael Ponikvar - Denis Morri               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1586 Shawn Beaudoin                   Sandwich              1.93m 
  2    970 Brandon Mask                     LaSalle SS            1.76m 
  3   2247 Justin McGinnis                  Westgate C.V.I.       1.82m 
  4   1295 Dushawn Johnson-Powell           Notre Dame - lo       1.90m 
  5   1016 Sven Trodel                      Lockerby C.S.         1.79m 
  6    958 Scott Campbell                   Lambton Central       1.88m 
  7   1106 Bradley Thompson                 Maple HS              1.90m 
  8   1078 Greg Carter                      M. M. Robinson        1.85m 
  9     43 Leeson Guay                      All Saints HS         1.90m 
 10   1721 Michael Amah                     St. Basil Great       1.85m 
 11     18 Mitchell Torres                  Albert College -      1.97m 
 12      5 Zimbert Bramble                  A. Y. Jackson -       1.97m 
 13   1008 Quinton Eaton                    Listowel              1.88m 
 14    325 Mark Boles                       C.C.H. - London       1.88m 
 15    236 Michael Fuller                   Brampton Cent SS      1.88m 
 16     64 Jacob Hutchcroft                 Anderson Cvi          1.85m 
 17   2243 Hwang Lee                        Westdale SS           1.88m 
 18   2153 Nick Seed                        Timiskaming           1.65m 
 19   1666 Brayden Murphy                   St John's C.H.S.      1.90m 
 20    948 Jake Andrus                      Lakefield D.S.S.      1.85m 
 21   1476 Anthony Broeders                 Regiopolis N.D.       1.85m 
 22   1928 Yohan Peiris                     St. Patrick SS        1.85m 
 23   1897 J.T. Hunt                        St. Michael HS        2.00m 
 24     49 Alex Lesage                      Almaguin Highlan      1.95m 
 
Event 84  Men Pole Vault Senior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 1:30 PM
       OFSAA:  4.87m  1984        Rob Lindsay - South Carleton H               
   Can Inter:  5.10m  1985        Doug Wood - F.E. Madill SS                   
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    977 Joe Salter                       Laura Secord SS       3.05m 
  2   1605 Chris Waugh                      Saunders              4.25m 
  3   2139 Cole Zanchetta                   Th. Islands S.S.      3.45m 
  4   1683 David Ogbeide                    St. Andrew's Col      3.05m 
  5    304 Riley Dwyer                      Carleton Place        3.60m 
  6    441 Graham Pitfileld                 Crescent School       3.45m 
  7   1883 Ward Benn                        Maximilian Kolbe      3.90m 
  8   1034 Wade Montpellier                 Lo-Ellen Park SS      3.10m 
  9   1067 Eric Stewart                     Louis-Riel E.S.P      3.60m 
 10    354 Nicolas Katulic-Ducharme         Centennial SS         3.20m 
 11   1467 Matt Johnson                     Redeemer C.H.S.       3.75m 
 12   1960 Mitch Callan                     St Theresa's -gb      3.00m 
 13   1319 Brian Choja                      Oakridge              3.95m 
 14   1606 Connor Young                     Saunders              4.05m 
 15   2153 Nick Seed                        Timiskaming           3.00m 
 16    440 Nicholas Mehta                   Crescent School       2.90m 
 17   1311 Andrew Michalak                  Notre Dame Col.       4.00m 
 18    883 Dean Heliotis                    Innisdale SS          3.75m 
 19   1515 Jesse Marcil                     Ridgeway-Crystal      3.60m 
 20    247 Jacob Ennis                      Brebeuf Col.          2.90m 
 21    390 William Lecky                    CharLan Dhs           3.75m 
 22   1032 John Kosar                       Lo-Ellen Park SS      3.65m 
 23   1637 Nik Hoediono                     Macdonald, J.A.       4.35m 
 24    948 Jake Andrus                      Lakefield D.S.S.      3.60m 
 
Event 86  Men Long Jump Senior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 2:30 PM
       OFSAA:  7.73m  2010        Taylor Stewart - Regina Mundi College        
   Can Inter:  7.75m  1990        Brian Thomas - Central Technic               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   2287 Garrett Dion                     Winston Churchil      6.43m 
  2   2121 Dylan Burns                      Th. Islands S.S.      6.39m 
  3   1148 Kevin Chung                      Merivale HS           6.41m 
  4   2041 Paul Alexander                   Superior Heights      5.85m 
  5    114 Wyatt Rowe                       Bear Creek SS         6.42m 
  6   1093 Andrew Argall                    Manitoulin SS         6.23m 
  7    241 Matthew Fontanna                 Brampton Christ.      6.82m 
  8    410 Anthony Koops-Lalonde            Cochrane HS           5.77m 
  9    479 Joey Zhou                        Dr.Norman Bethun      6.77m 
 10   1919 Matthew Mulawyshyn               St. Patrick HS        5.89m 
 11   1847 Devon Paul                       St. Mary's C.H.S      6.68m 
 12   2304 Knolan Hall                      Woodbridge Coll       6.60m 
 13   1104 Alex Khounnoraj                  Maple HS              6.34m 
 14    880 Brandon Choghri                  Innisdale SS          6.32m 
 15    596 Brandon Leitert                  Erin                  6.83m 
 16    364 Riley Bell                       Central Elgin         7.02m 
 17   1831 Deion Barker                     St. Marcellinus       6.40m 
 18    702 Mitch O'Donnell                  Forest Heights        6.90m 
 19   1263 Adam Adeboboye                   Northern              6.56m 
 20   1814 Conner Hodgins-Depont            St.Joe-St.Thomas      6.82m 
 21    477 Edmond Lee                       Dr.Norman Bethun      6.59m 
 22    756 Blake McPherson                  Governor Simcoe       6.44m 
 23     13 Caleb Ducelien                   Albert Campbell       6.82m 
 24    909 Bryson Patterson                 John McCrae SS        6.79m 
 
Event 88  Men Triple Jump Senior
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 9:30 AM
       OFSAA:  15.76m  1982        George Wright - Vaughan Road C              
   Can Inter:  15.76m  1982        George Wright - Vaughan Road C              
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1919 Matthew Mulawyshyn               St. Patrick HS       12.10m 
  2    544 James Sylvester                  Eastern Commerce     13.68m 
  3    479 Joey Zhou                        Dr.Norman Bethun     13.49m 
  4   1840 Joshua Williams                  St. Marcellinus      13.63m 
  5   1105 Danny Ly                         Maple HS             13.39m 
  6   1707 Toba Oliya                       St. Augustine SS     14.03m 
  7   1468 Stephen Veenema                  Redeemer C.H.S.      12.53m 
  8    880 Brandon Choghri                  Innisdale SS         13.80m 
  9   1108 Kanoa Gaudreault                 Marc Garneau ES      12.63m 
 10   1016 Sven Trodel                      Lockerby C.S.        12.53m 
 11   1148 Kevin Chung                      Merivale HS          13.33m 
 12    844 Malcolm Thompson                 Holy Names           13.56m 
 13    241 Matthew Fontanna                 Brampton Christ.     14.26m 
 14   2213 Mike Ascott                      Herman, W.F.         13.91m 
 15   1636 Braden Cok                       Macdonald, J.A.      14.03m 
 16   1268 Stephan Ramsay                   Northview Height     13.46m 
 17    364 Riley Bell                       Central Elgin        14.06m 
 18    155 Omar Anglin                      Bill Crothers SS     14.03m 
 19     33 Mathyeu Simard                   Algonquin ES         12.84m 
 20   1708 George Skinner                   St. Augustine SS     12.59m 
 21    909 Bryson Patterson                 John McCrae SS       13.19m 
 22   1791 Rotimi Fadiya                    Joan of Arc - gb     13.47m 
 23    409 Tanner Jansen                    Cochrane HS          12.75m 
 24    891 Jahrece Flemming                 Jarvis               13.63m 
 
Event 90  Men Shot Put Senior
===============================================================================
Thursday 07/06/2012 - 3:30 PM
       OFSAA:  20.09m  05/06/2005  Mike Barnes, Saltfleet DH -Stoney Cre       
   Can Inter:  20.78m  1995        Brad Snyder - St Joseph's HS,               
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1725 Erick Lessard                    St. Benedict SS      12.91m 
  2   1608 John Vinkle                      Sharbot Lake HS      13.93m 
  3   2166 Jason Yeung                      Unionville HS        13.41m 
  4   1087 Peter Nikolovski                 Malvern              15.61m 
  5     17 Anojan Sivalingam                Albert Campbell      16.91m 
  6   1212 Eli Pawliw                       Nelson HS            14.23m 
  7   1392 Daniel Polinski                  Philip Pocock SS     15.35m 
  8   1245 Brett Boersma                    Northern- Sarnia     16.96m 
  9   1341 Dylan Stuckless                  Ottawa Tech SS       14.20m 
 10   1343 Austin Baggio                    Lady of Lourdes      14.99m 
 11    857 Blair Winner                     Holy Trinity -lo     13.32m 
 12   2195 Tanner Gennaro                   Villanova Colleg     14.29m 
 13    589 Bryan Dorrell                    Englehart HS         12.82m 
 14   1303 Dennis Brianski                  Notre Dame C.H.S     14.34m 
 15   1450 John Krzyszkowski                Port Credit SS       14.64m 
 16   1599 Kevin Bowman                     Saugeen District     16.71m 
 17    495 Kyle Marr                        Dunnville SS         13.67m 
 18    945 Brandon Deslauriers              La Salle SS          18.12m 
 19   1718 Jacob Creedon                    St. Basil SS         12.83m 
 20    205 Jared Skeath                     Bishop Allen A.      14.07m 
 21    621 Josh Dame                        Essex                15.92m 
 22   1979 Sheldon Desilets                 St.Joseph-Scoll      12.67m 
 23   1822 Blake Thompson                   St Joseph's - gb     15.28m 
 24   2306 Haider Ali Khan                  Woodbridge Coll      13.62m 
 
Event 92  Men Discus Throw Senior
===============================================================================
Saturday 09/06/2012 - 9:00 AM
       OFSAA:  62.58m  1995        Jason Tunks - Sir Frederick Ba              
   Can Inter:  64.94m  1995        Jason Tunks - Sir Frederick Ba              
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1   1256 Cody Grasser                     Northern SS          34.83m 
  2   1450 John Krzyszkowski                Port Credit SS       41.82m 
  3   1087 Peter Nikolovski                 Malvern              47.45m 
  4   1392 Daniel Polinski                  Philip Pocock SS     47.36m 
  5   1338 Shane Stillwell                  Orillia District     40.82m 
  6   2126 Trent Corney                     Th. Islands S.S.     49.65m 
  7   2195 Tanner Gennaro                   Villanova Colleg     40.00m 
  8     57 James Illingworth                Almonte D.H.S.       47.05m 
  9   1981 Skyler Graham                    St.Joseph-Scoll      34.53m 
 10   1815 Charles Nguyen                   St.Joe-St.Thomas     47.96m 
 11    281 Matthew Dutra                    Card Carter - yr     40.57m 
 12    621 Josh Dame                        Essex                47.62m 
 13    205 Jared Skeath                     Bishop Allen A.      44.33m 
 14   1822 Blake Thompson                   St Joseph's - gb     51.73m 
 15    438 William Christodoulou            Crescent School      37.50m 
 16   2152 Trevor Ricalla                   Timiskaming          35.94m 
 17   1141 Andrew Cullen                    Medway               51.78m 
 18    302 Jesse Campbell                   Carleton Place       51.48m 
 19    945 Brandon Deslauriers              La Salle SS          55.69m 
 20   1599 Kevin Bowman                     Saugeen District     53.64m 
 21    755 Zachary Koroll                   Governor Simcoe      42.11m 
 22    572 Donovan Thompson                 Elliot Lake SS       39.78m 
 23   1571 Josh Janzen                      Saltfleet D.H.S.     39.77m 
 24   1358 Nolan Wilson                     Park Street CI       41.47m 
 
Event 94  Men Javelin Throw Senior
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 9:30 AM
       OFSAA:  71.22m  2000        Trevor Snyder - St. Joseph                  
   Can Inter:  73.76m  2001        Trevor Snyder - St. Joseph                  
           Name                        Year Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    610 challen mclean                   Espanola HS          45.16m 
  2    802 Alexander Rudan                  Henry Street HS      46.77m 
  3    236 Michael Fuller                   Brampton Cent SS     49.34m 
  4    767 Connor Hickingbottom             Grimsby D.S.S.       51.60m 
  5    189 Evan Karakolis                   Birchmount Park      56.15m 
  6    572 Donovan Thompson                 Elliot Lake SS       45.70m 
  7    758 Eric Danecke                     Grand River          54.82m 
  8    894 Shawn Pellizari                  Jean Vanier ES       54.55m 
  9   1590 Aaron Hackney                    Sandwich             55.85m 
 10   2091 Ryan Seguin                      Theriault E S        40.53m 
 11    482 Shane Kirton                     Dryden HS            40.70m 
 12    801 Brandon Mistele                  Henry Street HS      48.96m 
 13   1514 Levi Mackenzie                   Ridgeway-Crystal     52.60m 
 14    536 Johathan Nykorchuk               East York            45.13m 
 15    438 William Christodoulou            Crescent School      50.14m 
 16    126 Josh Shepley                     Belle River          55.78m 
 17   2126 Trent Corney                     Th. Islands S.S.     60.01m 
 18    311 Tyler Murphy                     Carleton Place       52.06m 
 19   1357 Scott Seymour                    Park Street CI       51.23m 
 20     71 Dylan Lecuyer                    Arnprior Dhs         53.39m 
 21    960 Michael Paisley                  Lambton Central      55.50m 
 22   2130 Brett Duffy                      Th. Islands S.S.     52.77m 
 23   1356 Nick Earle                       Park Street CI       46.93m 
 24    534 Calvin Mcaash                    East York            46.83m 
 
Event 98  Men 2000 Meter Steeplechase Open
===============================================================================
12 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
Thursday 07/06/2012 - 3:00 PM
       OFSAA:  5:37.76  1982        Alain Boucher - ES Algonquin               
   Can Inter:  5:37.76  1982        Alain Boucher - ES Algonquin               
           Name                        Year Team                   Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1   1915 Kenneth Groop                    St. Patrick HS           NT 
  2   1075 Preston Borg                     Loyola C.S.S.       6:25.09 
  3   2312 Alex Berhe                       Woodroffe HS        6:05.85 
  4   2209 Daniel Piticariu                 Vincent Massey      5:54.94 
  5    818 adam rowles                      Highland SS         6:16.64 
  6     96 Tyler White                      Aurora HS           6:13.36 
  7    225 Daniel Debus                     Bluevale            6:04.02 
  8    379 Zach Francisco                   Chaminade Col.      6:23.91 
  9   1296 Christopher Moyer                Notre Dame - lo     6:16.54 
 10   1056 Rob McCann                       Lorne Park SS       6:09.14 
 11   2136 Garrett Rodley                   Th. Islands S.S.    6:08.52 
 12    488 Brandon Kirkup                   Dunbarton HS        6:13.44 
Heat 2  Prelims
  1    598 Joseph Kagumba                   Erindale SS         6:13.81 
  2   1207 Joel Perera                      Neil McNeil HS      6:22.62 
  3   1451 Jeremy Coughler                  Port Hope H.S.      5:55.55 
  4   1903 Phillip Messina                  St. Michael's Co    6:12.73 
  5    734 Brandon Allen                    General Amherst     6:06.67 
  6   2271 Sam Taylor                       White Pines Cvs     6:32.35 
  7    871 Andy Hein                        IE Weldon  S.S.     6:16.46 
  8   2026 Jeremy Hick                      Strathroy  D C I    6:07.04 
  9   2087 Daniel Fournier                  Theriault E S       6:25.60 
 10   2085 Jeremie Bourget                  Theriault E S       6:09.90 
 11    251 Elijah Silva                     Brebeuf Col.        6:20.34 
 12   1430 Xavier King                      Pickering HS        6:01.78 
 
Event 100  Men 4x400 Meter Relay Open
===============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Friday 08/06/2012 - 6:15 PM
       OFSAA:  3:10.8h  1987        Central Technical School - Tor             
                        K.O'Henhen,A.Wilson,P.Gordon,C.Folkes             
   Can Inter:  3:10.8h  1987        Central Technical School - Tor             
     Team                                                    Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1  Catholic Central - London                            3:25.53 
     1) 335 Myles Rombough              2) 331 Curtis D'Hollander         
     3) 327 Ryan Chevalier              4) 336 Nick Vanin                 
     5) 334 Cameron Patterson           6) 330 Lucas DeNard               
  2  White Pines - SS Marie                               3:37.80 
     1) 2268 Matt Fagan                 2) 2267 Justin Dubreuil           
     3) 2269 Bradley Nickle             4) 2271 Sam Taylor                
  3  Espanola - Espanola                                  3:41.38 
     1) 607 Mario Manitowabi            2) 605 curtis gallinger           
     3) 604 tristan emiry               4) 609 michael mcdonald           
     5) 614 josh rodley                 6)                                
  4  St. Joan of Arc - Mississauga                        3:29.69 
     1) 1787 Sharlon Pena               2) 1784 Luke DiSanto              
     3) 1785 Jose Dominguez             4) 1786 Triphon Moodie            
     5) 1788 William Pitt-Doe           6)                                
  5  Thousand Islands - Brockville                        3:26.28 
     1) 2121 Dylan Burns                2) 2134 Ryan Harper               
     3) 2136 Garrett Rodley             4) 2129 Robbie Deeks              
     5) 2126 Trent Corney               6)                                
  6  W. F. Herman - Windsor                               3:24.11 
     1) 2218 Brandon McBride            2) 2216 Curtis Holmes             
     3) 2219 Dylan Papak                4) 2217 Jason Johnson             
     5) 2222 Devon Woods                6)                                
  7  Dunbarton H S - Pickering                            3:27.29 
     1) 488 Brandon Kirkup              2) 487 Cyan Frith                 
     3) 491 Myles Williams              4) 493 Jared Zeeman-Atkinson      
     5) 492 Andre Wright                6)                                
  8  Sydenham - Sydenham                                  3:24.07 
     1) 2074 Ben Trickey                2) 2073 Hayden Peters             
     3) 2063 Jay Dearborn               4) 2064 Wade Embury               
     5) 2067 Eamon Hillis               6)                                
Heat 2  Prelims
  1  Bill Crothers S S - Unionville                       3:25.09 
     1) 161 Yathu Karilingingham        2) 156 Shemar Anglin              
     3) 158 Amara Ehirim                4) 168 Ben Richardson             
     5) 163 Willie Lanktree             6) 157 Myles Banfield             
  2  St. Edmund Campion-Mississauga                       3:32.62 
     1) 1756 Vandross Eyong             2) 1757 Dimitry Giunta            
     3) 1761 Jared Kerr                 4) 1758 Rashad Glasgow            
     5) 1762 Dwayne March               6) 1765 Leacroft Thompson         
  3  Winston Churchill - St. Cather                       3:27.17 
     1) 2298 Calum Westbrook            2) 2291 Chris Hutton              
     3) 2287 Garrett Dion               4) 2286 Lyes Attou                
     5) 2293 Taylor Laekeman            6) 2292 Andrew Krezeczkowski      
  4  Highland - Dundas                                    3:30.48 
     1) 816 Paul Kolb                   2) 814 Evan Dunlop                
     3) 819 Liam Smith                  4) 817 Tom Manson                 
     5) 815 Eric Heidebrecht            6) 818 adam rowles                
  5  St. Patrick S S                                      3:23.48 
     1) 1928 Yohan Peiris               2) 1925 Steven Ajayi              
     3) 1929 Amani Waldron              4) 1926 Andrew Costello           
     5) 1927 Alex Mas Larrea            6)                                
  6  St.Joseph-Scollard - North Bay                       3:42.72 
     1) 1980 Mason Dominico             2) 1984 Ian McDonnell             
     3) 1986 Jeremy Poeta               4) 1982 Jake Ibbitson             
     5) 1987 Jacob Sullivan             6)                                
  7  Father Redmond C S S                                 3:24.33 
     1) 680 Zach Radovanovic            2) 681 Harrison Sloan             
     3) 682 Isiah Weathers              4) 678 Dylan Dimock               
     5) 679 Volerian Gomes              6) 683 Samuel Weathers            
  8  Father Henry Carr                                    3:26.37 
     1) 656 Shayne Dalmage              2) 665 Duvantae Spencer           
     3) 648 Bryan Addo                  4) 655 Xavier Collis              
     5) 661 Aaron Hector                6) 649 David Akinwale             
Heat 3  Prelims
  1  St. Michael - Kemptville                             3:32.00 
     1) 1892 Terek Sanger               2) 1889 Matthew Bedard            
     3) 1891 Alphonse Ouimette          4) 1890 Morgan Dagg               
     5) 1893 Joel Trimble               6)                                
  2  Northern  - Sarnia                                   3:24.53 
     1) 1248 Jordan Huzevka             2) 1251 Broderick Webster         
     3) 1253 Nick Zottl                 4) 1246 Drelan Bramwell           
     5) 1249 Shawn Master               6) 1247 Danny Garratt             
  3  Sandwich - Windsor                                   3:24.44 
     1) 1594 Nick O'Neil                2) 1586 Shawn Beaudoin            
     3) 1591 Micah Hesman               4) 1595 Khalil Parris             
     5) 1588 Carter Day                 6) 1587 Edwin Cipkar              
  4  Sacred Heart C H S - Newmarket                       3:26.45 
     1) 1556 Alex Freemantle            2) 1561 Kyle Penney               
     3) 1558 Mitch Henry                4) 1554 AJ dePaulsen              
  5  St. Michael's College- Toronto                       3:26.74 
     1) 1902 Matthew Loparco            2) 1900 Scott Dawson              
     3) 1905 Sacha Smart                4) 1904 Nick Pastorious           
     5) 1899 Thomas Badali              6) 1903 Phillip Messina           
  6  Pickering H S - Ajax                                 3:21.79 
     1) 1436 Shaquan Williams           2) 1423 Zayne Gordon              
     3) 1425 Ashton Hyde                4) 1426 Lukas Jarron              
     5) 1430 Xavier King                6) 1432 Joshua Philip             
  7  Manitoulin - M'Chigeeng                              3:45.47 
     1) 1094 Evan Becks                 2) 1098 Wyatt Kennedy             
     3) 1099 Michael Niven              4) 1103 Wesley Trimmer            
  8  Perth & District Coll. Inst.                         3:31.52 
     1) 1387 Logan Smith                2) 1385 Alex McCurdy              
     3) 1381 Haiden Goltz               4) 1384 Colin Leeflang            
     5) 1380 Matt Ferguson              6) 1386 Doni Nowakowski           
 
Event 104  Men 1500 Meter Wheelchair
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 4:00 PM
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1   1898 Eric Voss                        St. Michael         6:29.23 
  2    839 Anthony Protomanni               Holy Cross - yr     5:31.84 
  3   1654 Tyrone Henry                     South Carleton      5:31.44 
 
Event 102  Men 100 Meter Ambulatory
===============================================================================
Friday 08/06/2012 - 3:00 PM
           Name                        Year Team                   Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3    367 Devon Newell                     Central Huron         19.07 
  4   2180 Matt Monroe                      Ursuline College      16.78 
  5   1533 Brendan Mommersteeg              Robert Bateman        17.03 
  6    107 Ben Posavad                      Beamsville D.S.S      19.27 
Section 2  Timed Finals
  1    690 Austin Wodtke                    Fellowes HS           15.79 
  2    371 Mike Mackinnon                   Centre Hastings       15.62 
  3   2305 Kejean Jackson                   Woodbridge Coll       13.88 
  4   1046 Cody Salomons                    London Christian      13.50 
  5   1169 Brandon Meredith                 Moira SS              13.79 
  6   2066 Garrett Fraser-Morris            Sydenham HS           13.97 
  7   2303 D'Vaughn Grant                   Woodbridge Coll       15.10 
  8   1601 Austin McLaren                   Saugeen District      16.72


Post to:  
Post as: 
Hashtags: #ofsaa
 
 
 
Switch to Full Version