RunnerspaceNewsView

2012 Results - Tiffin Cross Country Carnival

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Sep 8 2012, 10:38 PM | 79057 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - Tiffin Cross Country Carnival

Website:Click here

Results by: Finish Timing

                    16-HS Girls 5k Run Div I-B Varsity                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Abigail Dorn           9 Tol. Whitmer          19:53.14     1   
  2 Sasha Lanning         10 Bowling Green         19:54.77     2   
  3 Danielle Szczesniak   10 Tol. St. Ursula Acad  19:57.50     3   
  4 Alex Matus             9 Tol. Central Cath.    19:59.43     4   
  5 Lyndsey Matus          9 Tol. Central Cath.    19:59.54     5   
  6 Jessi Patton           9 Bowling Green         20:00.54     6   
  7 Kelsey Kohls          10 Centerville           20:20.27     7   
  8 Kacy Dunn             12 Kings Mills Kings     20:32.23     8   
  9 Madison Buck          11 Maumee                20:33.36     9   
 10 Brianna Burkman       11 Centerville           20:36.71    10   
 11 Alex Wainstein        11 Sylvania Southview    20:38.99    --   
 12 Sonal Gupta           11 Centerville           20:45.05    11   
 13 Colleen Gillard       12 Centerville           20:48.83    12   
 14 Clare Coons           10 Centerville           20:50.34    13   
 15 Sarah Barwig          11 Findlay               20:55.37    14   
 16 Madeleine Hamel       12 Tol. Whitmer          20:59.63    15   
 17 Trinity Wiles         10 Powell Olentangy Lib  21:14.90    16   
 18 Hannah Chunn           9 Kings Mills Kings     21:16.78    17   
 19 Sydney Baily          10 Copley                21:17.28    18   
 20 Melissa Rintoul        9 Centerville           21:20.08    19   
 21 Courtney Thebes        9 Tol. St. Ursula Acad  21:23.64    20   
 22 Diana Harbach         11 Centerville           21:30.36    21   
 23 Morgan Cukierski      11 Tol. Whitmer          21:31.58    22   
 24 Brooke Conner          9 Kings Mills Kings     21:33.35    23   
 25 Taylor Fitchpatric    10 Sylvania Southview    21:34.41    --   
 26 Erin Reinhart-Anez    12 Bascom Hopewell-Loud  21:34.45    24   
 27 Abri Dubler           12 Bowling Green         21:34.70    25   
 28 Kelsey Brebberman     12 Maumee                21:36.19    26   
 29 Cara Powell           11 Wadsworth             21:38.62    27   
 30 Kaitlyn Barber        11 Tol. Whitmer          21:38.80    28   
 31 Caitlyn Raber          9 Ashland               21:39.63    29   
 32 Kristen Sevier        11 Kings Mills Kings     21:43.10    30   
 33 Monica Bickley        11 Avon                  21:44.32    31   
 34 Rachel Cossick         9 Wadsworth             21:44.81    32   
 35 Mhairi Johnston       10 Powell Olentangy Lib  21:44.85    33   
 36 Lily Boehmer          10 Tol. Central Cath.    21:49.99    34   
 37 Moira Priest          10 Wadsworth             21:50.04    35   
 38 Allison Redway         9 White. Anthony Wayne  21:56.42    36   
 39 Cara Thomas           11 Kings Mills Kings     21:59.59    37   
 40 Shelby Ohlemacher     11 Sandusky              22:00.26    --   
 41 Skylar Crandall        9 Sylvania Northview    22:00.65    38   
 42 Angil Duran            9 Tol. St. Ursula Acad  22:02.20    39   
 43 Helen Steve           12 Cle. St. Joseph Acad  22:02.28    40   
 44 Sam Kassmakis         11 Bedford HS            22:02.51    41   
 45 Regina Sullivan        9 Tol. St. Ursula Acad  22:03.97    42   
 46 Lauren McLennan       12 Kings Mills Kings     22:04.27    43   
 47 Morgan Brebberman     11 Maumee                22:06.18    44   
 48 Morgan Akenberger     11 Bowling Green         22:07.65    45   
 49 Taryn Moske           10 Powell Olentangy Lib  22:09.46    46   
 50 Bridget Egan          12 Cle. St. Joseph Acad  22:10.01    47   
 51 Maddie Zimmerman      11 Cle. St. Joseph Acad  22:10.65    48   
 52 Audrianna Farris      10 Cle. St. Joseph Acad  22:13.25    49   
 53 Shelby Raudebaugh     12 Bascom Hopewell-Loud  22:13.60    50   
 54 Kailey Coleman        12 Bascom Hopewell-Loud  22:13.81    51   
 55 Madeline Flagg         9 White. Anthony Wayne  22:14.53    52   
 56 Valerie Thigpen       11 Holland Springfield   22:15.58    53   
 57 Jessica Martz         11 Powell Olentangy Lib  22:16.89    54   
 58 Courtney Fornwald     10 Bedford HS            22:17.78    55   
 59 Lindsey Broerman      10 Findlay               22:18.72    56   
 60 Alayna Flannery       11 Powell Olentangy Lib  22:19.48    57   
 61 Ally Malkowski        12 Wadsworth             22:22.50    58   
 62 Hattie Yonker         10 Wadsworth             22:24.81    59   
 63 Tori Weckenbrock      11 Cin. Mother of Mercy  22:26.99    60   
 64 Morgan Ziegelhofer    12 Tol. St. Ursula Acad  22:27.05    61   
 65 Alexis Konya          10 Avon                  22:28.52    62   
 66 Rachel Cogar           9 Cle. St. Joseph Acad  22:29.05    63   
 67 Madison Shindorf      11 Tol. Notre Dame Acad  22:29.32    64   
 68 Susan Johnson         10 Bowling Green         22:31.74    65   
 69 Alysse Eddington      11 Bowling Green         22:32.50    66   
 70 Hannah Kern           11 Cin. Mother of Mercy  22:32.68    67   
 71 Margo Waters           9 Cin. Mother of Mercy  22:33.03    68   
 72 Bekah Shultis         12 Findlay               22:33.61    69   
 73 Katie Cochrane        12 Bowling Green         22:34.25    70   
 74 Heather Felgner       12 Tol. Whitmer          22:35.93    71   
 75 Leah Reinhart         10 Bascom Hopewell-Loud  22:38.62    72   
 76 Dana Drage            11 Maumee                22:40.76    73   
 77 Emily Plues           10 Ashland               22:40.97    74   
 78 Madison Deckert       11 Copley                22:42.47    75   
 79 Alaina Kappner        12 Kings Mills Kings     22:42.93    76   
 80 Emma Slater            9 Ashland               22:43.06    77   
 81 Kayla Chmiel          10 Bedford HS            22:43.40    78   
 82 Madison McGranahan     9 Sylvania Northview    22:43.73    79   
 83 Nicolette Hersch      11 Holland Springfield   22:43.96    80   
 84 Allison Adams         11 Cin. Mother of Mercy  22:44.37    81   
 85 McKenzie King         12 Chardon               22:45.22    82   
 86 Chayton Estle          9 Ashland               22:45.64    83   
 87 Kelsey McCaffrey      10 Chardon               22:45.78    84   
 88 Morgan Brant          11 Bascom Hopewell-Loud  22:46.67    85   
 89 Bridget McGruire       9 Cle. St. Joseph Acad  22:46.89    86   
 90 Erin Schaefer          9 Tol. Notre Dame Acad  22:47.43    87   
 91 Jillian Schaefer       9 Tol. Notre Dame Acad  22:48.37    88   
 92 Madison Gunselman      9 Wadsworth             22:48.54    89   
 93 Elizabeth Fitzgerald  10 Rocky Riv. Magnifica  22:49.65    90   
 94 Brianna Masters        9 Sylvania Northview    22:53.44    91   
 95 Katelyn Lenahan        9 Rocky Riv. Magnifica  22:55.63    92   
 96 Audrey Wanstrat       10 Cin. Mother of Mercy  23:00.02    93   
 97 Mary Stepanek          9 Rocky Riv. Magnifica  23:00.15    94   
 98 Molly Moore           11 Cle. St. Joseph Acad  23:00.27    95   
 99 Madaline Spohler       9 Bedford HS            23:00.33    96   
100 Emma Urbic             9 Chardon               23:01.31    97   
101 Sarah Loret           10 Sylvania Southview    23:02.23    --   
102 Sarah Duncan          12 Holland Springfield   23:03.83    98   
103 Esther Haviland       11 Sylvania Northview    23:06.66    99   
104 Jane Platek            9 Rocky Riv. Magnifica  23:07.67   100   
105 Annie Sickinger       10 Miamisburg            23:08.73   101   
106 Katie Luppino          9 Holland Springfield   23:09.08   102   
107 Madison White          9 Ashland               23:10.65   103   
108 Claire Bickley         9 Avon                  23:11.07   104   
109 Allison Whitney        9 Chardon               23:13.83   105   
110 Emily Schaefer        11 Findlay               23:15.23   106   
111 Eileen Iannone        11 Tol. Central Cath.    23:15.34   107   
112 Sophie McCourt         9 Mansfield Senior      23:17.38   108   
113 Sabrina Cereceres     10 Maumee                23:18.89   109   
114 Kayla Adolph           9 Tol. St. Ursula Acad  23:20.62   110   
115 Sara Paponetti         9 Rocky Riv. Magnifica  23:21.41   111   
116 Kendra Pierce         10 Avon                  23:22.19   112   
117 Maria Spinazze        10 Tol. Notre Dame Acad  23:25.78   113   
118 Katherine Ruwe        12 Cin. Mother of Mercy  23:29.25   114   
119 Kennedy Peters        12 Miamisburg            23:29.27   115   
120 KYLIE HAYS            10 Piqua                 23:29.35   116   
121 Michelle Lortie       10 Tol. Notre Dame Acad  23:30.62   117   
122 Michelle Pressel      10 Miamisburg            23:32.17   118   
123 Ashley Hessling       12 Cin. Mother of Mercy  23:33.27   119   
124 Keely Ames            10 Copley                23:33.68   120   
125 Cheyenne Barnes       10 Ashland               23:33.84   121   
126 Kassidy Deuber        10 Wadsworth             23:34.29   122   
127 Colleen Matthews       9 Tol. St. Ursula Acad  23:35.31   123   
128 Brittany Gralak       12 Bedford HS            23:35.35   124   
129 Ghaelyn Grimes         9 Middleburg Hts. Midp  23:36.46   125   
130 Alex Parquette         9 Sylvania Southview    23:38.39    --   
131 Madison Gajarsky       9 Copley                23:40.95   126   
132 COURTNEY BENSMAN      10 Piqua                 23:41.18   127   
133 Karina Zielinski      10 Holland Springfield   23:42.38   128   
134 Lexi Lykans           10 Tol. Central Cath.    23:45.96   129   
135 Korie Sharrar         12 Tol. Whitmer          23:46.62   130   
136 Jamie Squillante      10 Avon                  23:48.83   131   
137 Lindsey Smith         10 Maumee                23:49.75   132   
138 Shannon Kelly          9 Powell Olentangy Lib  23:53.07   133   
139 Susan-Grace Oldroyd    9 Powell Olentangy Lib  23:53.60   134   
140 Jillian Koffman        9 Sylvania Northview    23:54.53   135   
141 Emily Roessler        11 Avon                  23:55.01   136   
142 Jacquelyn Adamson      9 Tol. Central Cath.    24:03.11   137   
143 Megan Loetz           11 Chardon               24:03.46   138   
144 Juliana Dotson         9 Rocky Riv. Magnifica  24:04.43   139   
145 Megan Novotney        10 Chardon               24:05.01   140   
146 Cidney Kelly          12 Rocky Riv. Magnifica  24:05.69   141   
147 Mary Bahr              9 White. Anthony Wayne  24:12.64   142   
148 Hannah Bettinger      11 Tol. Notre Dame Acad  24:16.84   143   
149 Erica Windgate        12 Tol. Whitmer          24:18.49   144   
150 Alex Darus            10 Avon                  24:19.49   145   
151 Anna Cunningham       11 Chardon               24:20.34   146   
152 Emma Haney            11 Copley                24:22.10   147   
153 Jordan Conrad         11 Tol. Notre Dame Acad  24:24.24   148   
154 Maria Carney          11 Middleburg Hts. Midp  24:24.49   149   
155 Samantha White        11 Holland Springfield   24:25.66   150   
156 Lexi Portner           9 Ashland               24:29.35   151   
157 Alex Campos            9 Tol. Central Cath.    24:32.78   152   
158 Julia Higgins         10 Middleburg Hts. Midp  24:37.14   153   
159 Phoebe Varney          9 Bedford HS            24:40.07   154   
160 Haley Schreiner       12 Bascom Hopewell-Loud  24:43.62   155   
161 Anna Signorino        10 Copley                24:49.30   156   
162 Marcella Villarreal   10 Maumee                24:50.48   157   
163 Rachel Hamlett        10 Miamisburg            24:52.40   158   
164 Rebecca Shaffer       12 Findlay               24:59.18   159   
165 Katlyn Westhoven      11 Tol. Bowsher          25:02.25    --   
166 Hannah Robbins         9 Holland Springfield   25:06.59   160   
167 Julie Myers            9 Bedford HS            25:09.61   161   
168 Allison Arnold        11 Bascom Hopewell-Loud  25:16.11   162   
169 Sam Sigler            11 Sylvania Northview    25:23.19   163   
170 Julie Samarigan       10 Copley                25:27.13   164   
171 Lauren Sievert        10 White. Anthony Wayne  25:32.70   165   
172 EMILY WENRICK         11 Piqua                 25:33.90   166   
173 Anna Prinkey          12 Middleburg Hts. Midp  25:40.90   167   
174 Tayshelle Tindall     12 Tol. Bowsher          25:43.67    --   
175 Anissa Pulcheon       12 Findlay               25:43.84   168   
176 AMY HALL              10 Piqua                 25:51.37   169   
177 Lauren Schumacker     10 White. Anthony Wayne  25:58.25   170   
178 Maddie Brown          10 Miamisburg            26:02.28   171   
179 Aileen Wada            9 Miamisburg            26:45.53   172   
180 Kelsey Lykins         11 White. Anthony Wayne  26:49.84   173   
181 Jenny Mendis           9 Middleburg Hts. Midp  26:54.45   174   
182 Morgan Rollinson      10 Sandusky              27:18.07    --   
183 CheyAnne Maynor       10 Mansfield Senior      27:55.17   175   
184 Katlynn Flounders      9 Sandusky              28:29.28    --   
185 Marilynn Workman      10 Mansfield Senior      28:43.13   176   
186 Chloe Jewell          10 Tol. Bowsher          29:06.66    --   
187 Kelsey Smith          11 White. Anthony Wayne  29:19.74   177   
188 TORI HELMAN            9 Piqua                 29:32.14   178   
189 SAMANTHA RUTHERFORD    9 Piqua                 32:50.74   179   
190 Alexia Kemerling       9 Mansfield Senior      34:01.85   180   
191 Tansy Stahle          10 Mansfield Senior      34:04.72   181   
192 AUDREY ALLEN          11 Piqua                 34:30.68   182   
193 Deanna Kaake          10 Tol. Bowsher          37:27.42    --   



              16-HS Girls Div I-B Varsity Team Scores               
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Centerville            53      7   10   11   12   13   19   21  
      Total Time: 1:43:22      Average: 20:40.24      1-5 Split: 31
  2 Kings Mills Kings      115     8   17   23   30   37   43   76  
      Total Time: 1:47:06      Average: 21:25.01      1-5 Split: 1:28
  3 Tol. Whitmer           137     1   15   22   28   71   130  144 
      Total Time: 1:46:40      Average: 21:19.82      1-5 Split: 2:43
  4 Bowling Green          143     2    6   25   45   65   66   70  
      Total Time: 1:46:10      Average: 21:13.88      1-5 Split: 2:37
  5 Tol. St. Ursula Acad   165     3   20   39   42   61   110  123 
      Total Time: 1:47:55      Average: 21:34.88      1-5 Split: 2:30
  6 Powell Olentangy Lib   206    16   33   46   54   57   133  134 
      Total Time: 1:49:46      Average: 21:57.12      1-5 Split: 1:05
  7 Wadsworth              211    27   32   35   58   59   89   122 
      Total Time: 1:50:01      Average: 22:00.16      1-5 Split: 47
  8 Cle. St. Joseph Acad   247    40   47   48   49   63   86   95  
      Total Time: 1:51:06      Average: 22:13.05      1-5 Split: 27
  9 Maumee                 261     9   26   44   73   109  132  157 
      Total Time: 1:50:16      Average: 22:03.08      1-5 Split: 2:46
 10 Tol. Central Cath.     279     4    5   34   107  129  137  152 
      Total Time: 1:48:51      Average: 21:46.06      1-5 Split: 3:47
 11 Bascom Hopewell-Loud   282    24   50   51   72   85   155  162 
      Total Time: 1:51:28      Average: 22:17.43      1-5 Split: 1:13
 12 Ashland                366    29   74   77   83   103  121  151 
      Total Time: 1:52:60      Average: 22:35.99      1-5 Split: 1:32
 13 Cin. Mother of Mercy   369    60   67   68   81   93   114  119 
      Total Time: 1:53:18      Average: 22:39.42      1-5 Split: 34
 14 Bedford HS             394    41   55   78   96   124  154  161 
      Total Time: 1:53:40      Average: 22:43.88      1-5 Split: 1:33
 15 Findlay                404    14   56   69   106  159  168   -  
      Total Time: 1:54:03      Average: 22:48.43      1-5 Split: 4:04
 16 Avon                   440    31   62   104  112  131  136  145 
      Total Time: 1:54:35      Average: 22:54.99      1-5 Split: 2:05
 17 Sylvania Northview     442    38   79   91   99   135  163   -  
      Total Time: 1:54:40      Average: 22:55.81      1-5 Split: 1:54
 18 Holland Springfield    461    53   80   98   102  128  150  160 
      Total Time: 1:54:55      Average: 22:58.97      1-5 Split: 1:27
 19 Tol. Notre Dame Acad   469    64   87   88   113  117  143  148 
      Total Time: 1:55:02      Average: 23:00.31      1-5 Split: 1:02
 20 Copley                 486    18   75   120  126  147  156  164 
      Total Time: 1:55:37      Average: 23:07.30      1-5 Split: 3:05
 21 Rocky Riv. Magnifica   487    90   92   94   100  111  139  141 
      Total Time: 1:55:15      Average: 23:02.91      1-5 Split: 32
 22 Chardon                506    82   84   97   105  138  140  146 
      Total Time: 1:55:50      Average: 23:09.92      1-5 Split: 1:19
 23 White. Anthony Wayne   565    36   52   142  165  170  173  177 
      Total Time: 1:59:55      Average: 23:58.91      1-5 Split: 4:02
 24 Miamisburg             663    101  115  118  158  171  172   -  
      Total Time: 2:01:05      Average: 24:12.97      1-5 Split: 2:54
 25 Piqua                  756    116  127  166  169  178  179  182 
      Total Time: 2:08:08      Average: 25:37.59      1-5 Split: 6:03
 26 Middleburg Hts. Midp   768    125  149  153  167  174   -    -  
      Total Time: 2:05:14      Average: 25:02.69      1-5 Split: 3:18
 27 Mansfield Senior       820    108  175  176  180  181   -    -  
      Total Time: 2:28:03      Average: 29:36.45      1-5 Split: 10:48


                     17-HS Boys 5k Run Div I-B Varsity                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Brandon Hart          12 Cin. St. Xavier       16:40.79     1   
  2 Chris Onyak           11 Copley                16:43.83     2   
  3 John Talbot           11 Cin. St. Xavier       16:51.91     3   
  4 Brandon Gibson        11 Tiffin Columbian      16:53.48     4   
  5 Andrew Gardner        12 Cin. St. Xavier       16:53.59     5   
  6 Josh Park             10 Amherst Steele        16:56.65     6   
  7 Dylan Lynch           12 Cle. St. Ignatius     16:57.95     7   
  8 Kohl Taberner         11 Holland Springfield   16:58.83     8   
  9 Jack Fitzgerald       12 Cle. St. Ignatius     16:59.57     9   
 10 Jeff Batey            11 Wadsworth             17:01.71    10   
 11 Kyle Banit            12 Copley                17:09.01    11   
 12 Jeff Foerg            11 Cle. St. Ignatius     17:09.04    12   
 13 Evan Reid             11 Cin. St. Xavier       17:10.46    13   
 14 John Stagaman         12 Cin. St. Xavier       17:12.98    14   
 15 Ben Murphy            11 Wadsworth             17:14.19    15   
 16 Tom Sullivan           9 Cle. St. Ignatius     17:15.24    16   
 17 Dustin Edens          11 Wester. Central       17:17.62    17   
 18 Tony Kall             12 Medina                17:17.86    18   
 19 Luke Widdig            9 Kings Mills Kings     17:18.41    19   
 20 Austin Fry            12 Cin. St. Xavier       17:19.01    20   
 21 Jake Maier            12 Cle. St. Ignatius     17:21.09    21   
 22 Drew Squires          12 Ashland               17:26.13    22   
 23 Jack Politowicz       12 Cle. St. Ignatius     17:27.52    23   
 24 Michael Baugh         11 Tol. St. Francis DeS  17:27.61    24   
 25 Chris Gates           11 Tiffin Columbian      17:30.62    25   
 26 Mike Kardos           11 Amherst Steele        17:31.40    26   
 27 Reid Wolin            12 Tol. Whitmer          17:31.50    27   
 28 Tom Heckman           11 Tol. Bowsher          17:32.21    28   
 29 James Leach           12 Cin. St. Xavier       17:32.80    29   
 30 Joey Colon            11 Amherst Steele        17:34.72    30   
 31 Gavin Kelly           11 Westlake              17:36.52    31   
 32 Austin Sholl          10 Maumee                17:40.64    32   
 33 Sam Hickey             9 Tol. Whitmer          17:42.51    33   
 34 Billy Mainwaring      12 Medina                17:46.01    34   
 35 Craig Martin          12 Wester. Central       17:46.57    35   
 36 Lucas Overmyer        10 Bowling Green         17:47.39    36   
 37 Ryan Maraldo          11 Tol. St. Francis DeS  17:47.56    37   
 38 Nick Jarrel           10 Tol. St. John's Jesu  17:48.55    38   
 39 Evan Milovich         11 Westlake              17:48.83    39   
 40 Jared Kobylski        12 Bowling Green         17:49.03    40   
 41 Isaiah Gilmer         12 Tiffin Columbian      17:50.34    41   
 42 Cameron Croghan       10 Wadsworth             17:51.58    42   
 43 Theo Bach             11 Wadsworth             17:52.67    43   
 44 David Meler           11 Cle. St. Ignatius     17:54.33    44   
 45 Jacob Baugh           10 Tol. St. Francis DeS  17:54.71    45   
 46 Malik Khalfani        10 Maumee                17:54.73    46   
 47 Connor Anderson       12 Springboro            17:56.33    --   
 48 Sam Rush              10 Tol. St. John's Jesu  17:58.38    47   
 49 Henry Cooper          12 Kings Mills Kings     18:01.38    48   
 50 Mike Greer            12 Wapakoneta            18:02.92    49   
 51 Chris Liatti          12 Medina                18:03.28    50   
 52 Joe Wood              11 Holland Springfield   18:03.35    51   
 53 Kyle Shively          10 Holland Springfield   18:05.69    52   
 54 Jon Bach               9 Wadsworth             18:05.86    53   
 55 Aaron Rhodes          12 Ashland               18:06.03    54   
 56 Sam Harrod            11 Wapakoneta            18:11.86    55   
 57 Eric Thornton         11 Col. Franklin Height  18:12.40    56   
 58 Evan Sergent          10 Amherst Steele        18:13.39    57   
 59 Mike Dibble           11 Sylvania Southview    18:18.12    58   
 60 Charlie Kettinger     11 Tol. St. John's Jesu  18:18.25    59   
 61 Tyler Sturt           11 Sylvania Southview    18:18.74    60   
 62 Ian Hulse             11 Westlake              18:20.24    61   
 63 Andre Del Valle       12 Amherst Steele        18:21.29    62   
 64 Zac Baugh              9 Tol. St. Francis DeS  18:22.62    63   
 65 Aaron Weber           11 Tol. St. John's Jesu  18:22.74    64   
 66 Jacob Davis           10 Copley                18:24.16    65   
 67 Matt West             11 Springboro            18:25.63    --   
 68 Peter Hogan           11 Tol. St. John's Jesu  18:25.92    66   
 69 Ben Cooper            10 Kings Mills Kings     18:26.10    67   
 70 Aaron Hilsenbeck      12 Bedford HS            18:26.79    68   
 71 Chris Kelly           12 Tol. Whitmer          18:27.23    69   
 72 Brady Dearth           9 Wadsworth             18:27.42    70   
 73 Nick Irwin             9 Westlake              18:27.73    71   
 74 William Niner         10 Maumee                18:28.21    72   
 75 Alex Budke            11 Cin. Oak Hills        18:28.42    73   
 76 Blayne Buckler        10 Kings Mills Kings     18:28.86    74   
 77 Alex Brentlinger      11 Sylvania Southview    18:29.15    75   
 78 Jon Simon             12 Westlake              18:30.27    76   
 79 Jake French           10 Medina                18:30.54    77   
 80 Colton Norgrove       12 Middleburg Hts. Midp  18:30.61    78   
 81 Leland Hoffman        11 Cin. Oak Hills        18:31.65    79   
 82 Jacob Kraft            9 Westlake              18:32.01    80   
 83 Joe Goetz              9 Avon                  18:32.03    81   
 84 Brad Miller           11 Tol. St. John's Jesu  18:33.73    82   
 85 Joseph Treece         11 Tol. St. Francis DeS  18:34.17    83   
 86 Corey Bushle          12 Cin. Oak Hills        18:34.69    84   
 87 Phil Wood             11 Holland Springfield   18:35.06    85   
 88 Ryan Broerman          9 Kings Mills Kings     18:35.63    86   
 89 Trevor Bartlett        9 Kings Mills Kings     18:36.34    87   
 90 Bernie Skubak         12 Wester. Central       18:36.47    88   
 91 Adam Keeton           11 Cin. Oak Hills        18:36.57    89   
 92 Josh Mone              9 Medina                18:37.51    90   
 93 Mitchell Koellner     12 Copley                18:38.32    91   
 94 Stevie Rosen           9 Sylvania Southview    18:40.71    92   
 95 Conor Hollern         11 Wester. Central       18:40.76    93   
 96 Kevin Burgett         12 Amherst Steele        18:42.41    94   
 97 Zander Bader           9 Sylvania Southview    18:43.07    95   
 98 Noah Best             10 Tol. St. Francis DeS  18:43.55    96   
 99 Cody Callison         12 Miamisburg            18:45.17    97   
100 Noah Lanning          10 Bowling Green         18:45.55    98   
101 Jake Barnes            9 Tol. St. John's Jesu  18:46.05    99   
102 Ryan Frondorf         10 Cin. Oak Hills        18:47.27   100   
103 Young Christian       12 Sylvania Southview    18:48.81   101   
104 John Martin           12 Wapakoneta            18:51.87   102   
105 Mike Hilegass         10 Wadsworth             18:52.52   103   
106 Zac Neumeier          11 Wapakoneta            18:53.30   104   
107 Greg Lamantia         10 Lyndhurst Brush       18:54.86   105   
108 Dylan Plaugher         9 Wapakoneta            18:56.02   106   
109 Jerod Burkhart        11 Tol. St. Francis DeS  18:56.35   107   
110 Morgan Robison        11 Col. Franklin Height  18:56.86   108   
111 Ben Rosenthal         10 Copley                18:57.23   109   
112 Kyle Wardrope          9 Avon                  18:57.57   110   
113 Nate Fraker           11 Maumee                18:58.18   111   
114 Ben Bucher            11 Holland Springfield   18:59.03   112   
115 Michael Shilling       9 Bowling Green         18:59.12   113   
116 Wes Ford               9 Avon                  19:02.78   114   
117 Sam Kovalchik         10 Medina                19:06.16   115   
118 Andrew Jacobs         10 Holland Springfield   19:07.37   116   
119 Alex Quetschke         9 Maumee                19:07.50   117   
120 Matt Brown            10 Mansfield Senior      19:08.19   118   
121 Thomas Marusko        11 Springboro            19:08.92    --   
122 Aaron Brown           12 Westlake              19:09.37   119   
123 Robert Weidner        10 Cin. Oak Hills        19:09.52   120   
124 Michael Savage        10 Cin. Oak Hills        19:09.67   121   
125 Josef Molnar          10 Bedford HS            19:09.87   122   
126 Jordan Reynolds       12 Amherst Steele        19:10.73   123   
127 Adam Audet             9 Bedford HS            19:11.79   124   
128 Joey Yanoska           9 Avon                  19:12.09   125   
129 Carson Sparks         11 Norwalk               19:13.35   126   
130 Casey Cole            11 Maumee                19:13.75   127   
131 Kevin Fitzpatrick     12 Wester. Central       19:14.19   128   
132 Scott Duncan          12 Holland Springfield   19:14.74   129   
133 Cole Supp             10 Miamisburg            19:15.62   130   
134 Alex Zolciak          12 Tol. Whitmer          19:15.88   131   
135 Eli Slater            12 Ashland               19:16.03   132   
136 Mitch Grandy          10 Ashland               19:16.46   133   
137 Nick Kearney          11 Avon                  19:17.00   134   
138 Nate Price            11 Tol. Bowsher          19:17.21   135   
139 Zane Smith            12 Norwalk               19:17.61   136   
140 Michael Stoffiere      9 Avon                  19:18.45   137   
141 Eric Peterson         10 Middleburg Hts. Midp  19:18.67   138   
142 Alec Benny            10 Wapakoneta            19:20.56   139   
143 Nathan Griffith       11 Norwalk               19:21.27   140   
144 Michael Jankowski      9 Middleburg Hts. Midp  19:21.51   141   
145 Peter Weigand         12 Copley                19:22.82   142   
146 Adam Forrest           9 Tiffin Columbian      19:23.53   143   
147 Derek Schriner        11 Maumee                19:24.02   144   
148 John Wilburn           9 Tol. Whitmer          19:25.06   145   
149 Jacob Wallace         11 Tol. Bowsher          19:25.46   146   
150 Blake Dixon           11 Lyndhurst Brush       19:25.78   147   
151 Sam Bowers            10 Wapakoneta            19:26.18   148   
152 Steve Stenquist        9 Medina                19:26.40   149   
153 Henry Jani            10 Avon                  19:26.96   150   
154 Gregory Lingle         9 Bedford HS            19:27.34   151   
155 Keith Cavicchia       12 Wester. Central       19:27.71   152   
156 Luke Honaker          10 Ashland               19:32.68   153   
157 Jack Amburgey          9 Bowling Green         19:33.12   154   
158 Adam Benway            9 Ashland               19:33.42   155   
159 Jacob Kulas           12 Copley                19:35.65   156   
160 Zach Huber            10 Bedford HS            19:38.78   157   
161 Michael Jarrell       11 Bowling Green         19:39.93   158   
162 Cody Hand             11 Ashland               19:40.21   159   
163 Dillon Thompson       12 Bedford HS            19:40.81   160   
164 William Powell        10 Kings Mills Kings     19:45.21   161   
165 Alex Doughty          12 Norwalk               19:46.36   162   
166 Jack Johnson          11 Bedford HS            19:51.25   163   
167 Cameron Johnson        9 Miamisburg            19:55.73   164   
168 Justin Schmidt        11 Tol. Whitmer          19:57.75   165   
169 Matt Torres            9 Tol. Whitmer          19:59.08   166   
170 Nick Ferrara          10 Miamisburg            19:59.13   167   
171 Adam Young            11 Tiffin Columbian      20:00.27   168   
172 Tyler Graffice        12 Mansfield Senior      20:02.85   169   
173 Anfernee Myers        11 Middleburg Hts. Midp  20:04.40   170   
174 Joel Schmelzer        11 Wester. Central       20:06.97   171   
175 connor aldrich        10 Fremont Ross          20:08.26   172   
176 Charles Nash           9 Norwalk               20:10.89   173   
177 Evan Nolan            11 Sylvania Southview    20:12.48   174   
178 Wade Oster            10 Miamisburg            20:16.08   175   
179 Caleb Costilla        10 Fremont Ross          20:20.78   176   
180 Daniel Palmer         10 Springboro            20:23.08    --   
181 Harguneet Singh        9 Middleburg Hts. Midp  20:24.49   177   
182 Chris Buck            10 Miamisburg            20:31.19   178   
183 Justin Martin         12 Lyndhurst Brush       20:31.40   179   
184 Gabe Gonzales         11 Bowling Green         20:41.66   180   
185 Dylan Sparks          11 Norwalk               20:41.66   181   
186 Cameron Hill          10 Lyndhurst Brush       21:02.25   182   
187 Nathan Palmer         10 Miamisburg            21:03.89   183   
188 Nathan Weaver         11 Fremont Ross          21:10.25   184   
189 Gregg Berry            9 Norwalk               21:10.91   185   
190 Matt Rensel           11 Middleburg Hts. Midp  21:19.96   186   
191 Dazion Huot            9 Col. Franklin Height  21:23.43   187   
192 Ryan Farrier           9 Fremont Ross          21:38.60   188   
193 Henry Gegorski        10 Fremont Ross          21:43.68   189   
194 Brandon Rome          11 Tol. Bowsher          21:57.73   190   
195 Grant Lester          10 Mansfield Senior      22:00.85   191   
196 Nick Walton           11 Sandusky              22:16.85    --   
197 Jahlil Flowers        10 Tol. Bowsher          22:17.17   192   
198 Jerad Williams        11 Lyndhurst Brush       22:46.48   193   
199 Jarrad Clark          10 Sandusky              23:00.35    --   
200 Brock Bunting          9 Fremont Ross          23:09.93   194   
201 William Summy         10 Sandusky              23:14.04    --   
202 Bakar Berete           9 Col. Franklin Height  23:28.72   195   
203 Zach Blank             9 Mansfield Senior      23:38.33   196   
204 Sean Mandelik         12 Lyndhurst Brush       23:46.48   197   
205 Jabriel Sears         11 Tol. Bowsher          23:52.12   198   
206 Zach Albrecht          9 Tol. Bowsher          23:59.43   199   
207 Jack McDermott        10 Lyndhurst Brush       24:30.69   200   
208 Jalill Hayes           9 Mansfield Senior      24:32.08   201   
209 Justin Willey         12 Mansfield Senior      24:32.63   202   
210 eric growell          11 Fremont Ross          24:50.44   203   
211 Ian Brown             10 Mansfield Senior      24:58.86   204   
212 Joel McGorty          12 Tol. Bowsher          25:32.59    --   
213 Evan Robison           9 Col. Franklin Height  30:32.28   205   
214 Issac Hitchcock        9 Sandusky              30:32.71    --   



               17-HS Boys Div I-B Varsity Team Scores               
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Cin. St. Xavier        36      1    3    5   13   14   20   29  
      Total Time: 1:24:50      Average: 16:57.95      1-5 Split: 33
  2 Cle. St. Ignatius      65      7    9   12   16   21   23   44  
      Total Time: 1:25:43      Average: 17:08.58      1-5 Split: 24
  3 Wadsworth              163    10   15   42   43   53   70   103 
      Total Time: 1:28:07      Average: 17:37.21      1-5 Split: 1:05
  4 Amherst Steele         181     6   26   30   57   62   94   123 
      Total Time: 1:28:38      Average: 17:43.49      1-5 Split: 1:25
  5 Tol. St. Francis DeS   252    24   37   45   63   83   96   107 
      Total Time: 1:30:07      Average: 18:01.34      1-5 Split: 1:07
  6 Medina                 269    18   34   50   77   90   115  149 
      Total Time: 1:30:16      Average: 18:03.04      1-5 Split: 1:20
  7 Tol. St. John's Jesu   274    38   47   59   64   66   82   99  
      Total Time: 1:30:54      Average: 18:10.77      1-5 Split: 38
  8 Westlake               278    31   39   61   71   76   80   119 
      Total Time: 1:30:44      Average: 18:08.72      1-5 Split: 54
  9 Copley                 278     2   11   65   91   109  142  156 
      Total Time: 1:29:53      Average: 17:58.51      1-5 Split: 2:14
 10 Kings Mills Kings      294    19   48   67   74   86   87   161 
      Total Time: 1:30:51      Average: 18:10.08      1-5 Split: 1:18
 11 Holland Springfield    308     8   51   52   85   112  116  129 
      Total Time: 1:30:42      Average: 18:08.40      1-5 Split: 2:01
 12 Wester. Central        361    17   35   88   93   128  152  171 
      Total Time: 1:31:36      Average: 18:19.13      1-5 Split: 1:57
 13 Maumee                 378    32   46   72   111  117  127  144 
      Total Time: 1:32:10      Average: 18:25.86      1-5 Split: 1:27
 14 Sylvania Southview     380    58   60   75   92   95   101  174 
      Total Time: 1:32:30      Average: 18:29.96      1-5 Split: 25
 15 Tiffin Columbian       381     4   25   41   143  168   -    -  
      Total Time: 1:31:39      Average: 18:19.65      1-5 Split: 3:07
 16 Tol. Whitmer           405    27   33   69   131  145  165  166 
      Total Time: 1:32:23      Average: 18:28.44      1-5 Split: 1:54
 17 Wapakoneta             416    49   55   102  104  106  139  148 
      Total Time: 1:32:56      Average: 18:35.20      1-5 Split: 54
 18 Cin. Oak Hills         425    73   79   84   89   100  120  121 
      Total Time: 1:32:59      Average: 18:35.72      1-5 Split: 19
 19 Bowling Green          441    36   40   98   113  154  158  180 
      Total Time: 1:32:55      Average: 18:34.85      1-5 Split: 1:46
 20 Ashland                494    22   54   132  133  153  155  159 
      Total Time: 1:33:38      Average: 18:43.47      1-5 Split: 2:07
 21 Avon                   564    81   110  114  125  134  137  150 
      Total Time: 1:35:02      Average: 19:00.30      1-5 Split: 45
 22 Bedford HS             622    68   122  124  151  157  160  163 
      Total Time: 1:35:55      Average: 19:10.92      1-5 Split: 1:12
 23 Tol. Bowsher           691    28   135  146  190  192  198  199 
      Total Time: 1:40:30      Average: 20:05.96      1-5 Split: 4:45
 24 Middleburg Hts. Midp   704    78   138  141  170  177  186   -  
      Total Time: 1:37:40      Average: 19:31.94      1-5 Split: 1:54
 25 Miamisburg             733    97   130  164  167  175  178  183 
      Total Time: 1:38:12      Average: 19:38.35      1-5 Split: 1:31
 26 Norwalk                737    126  136  140  162  173  181  185 
      Total Time: 1:37:50      Average: 19:33.90      1-5 Split: 58
 27 Col. Franklin Height   751    56   108  187  195  205   -    -  
      Total Time: 1:52:34      Average: 22:30.74      1-5 Split: 12:20
 28 Lyndhurst Brush        806    105  147  179  182  193  197  200 
      Total Time: 1:42:41      Average: 20:32.16      1-5 Split: 3:52
 29 Mansfield Senior       875    118  169  191  196  201  202  204 
      Total Time: 1:49:23      Average: 21:52.46      1-5 Split: 5:24
 30 Fremont Ross           909    172  176  184  188  189  194  203 
      Total Time: 1:45:02      Average: 21:00.32      1-5 Split: 1:36


                    18-HS Girls 5k Run Div I-A Varsity                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Therese Haiss         12 Solon High School     18:18.43     1   
  2 Kaitlyn Willette      12 Dublin Jerome         18:37.30     2   
  3 Rachael Mahle         12 Springboro            18:37.58     3   
  4 Corinne Kule          12 Chardon               18:39.71     4   
  5 Brittany Atkinson     10 Liberty Center        18:47.70     5   
  6 Madi Connelly         12 Rocky River           18:48.33     6   
  7 Maddie Britton        11 Bay Village Bay       18:55.19     7   
  8 Erin Gyurke           11 Oregon Clay           19:00.07     8   
  9 Janelle Noe           11 Sylvania Northview    19:02.64     9   
 10 Emma Hatch            11 Cin. Mother of Mercy  19:03.41    10   
 11 Claire Wiles          10 Powell Olentangy Lib  19:05.06    11   
 12 Lycia Hollon          12 Springboro            19:10.98    12   
 13 Rachel Zavakos        12 Centerville           19:14.25    13   
 14 Stephanie Sherman      9 Tol. Notre Dame Acad  19:17.30    14   
 15 Robin Foster          11 Sylvania Northview    19:23.34    15   
 16 Alexa Jennings        10 Centerville           19:24.09    16   
 17 Geneva Sandridge      10 Solon High School     19:25.67    17   
 18 Lauren DiFrancisco    10 North Royalton        19:29.35    18   
 19 Louiza Wise            9 Solon High School     19:35.72    19   
 20 Rachel Boulton         9 Bedford HS            19:36.32    20   
 21 Keaton Case           10 Springboro            19:36.66    21   
 22 Kinsey Robinson       10 Mentor                19:37.31    22   
 23 Erin Cullen           12 Shaker Heights        19:37.52    23   
 24 Kelly Haubert         12 Liberty Center        19:38.33    24   
 25 Jordan Townsley       11 Miamisburg            19:38.75    25   
 26 Brittney Darah        11 White. Anthony Wayne  19:39.30    26   
 27 Vanessa Pasadyn        9 Brunswick             19:40.91    27   
 28 Becky Rohwer          12 Lyndhurst Brush       19:43.94    28   
 29 Melina Artmayer       12 Cin. Mother of Mercy  19:44.10    29   
 30 Haley Hess             9 Oregon Clay           19:45.34    30   
 31 Abby Christel          9 Bay Village Bay       19:46.06    31   
 32 Allie Diehl           12 Chardon               19:46.83    32   
 33 Valerie Bixler        10 Fremont Ross          19:46.90    33   
 34 Alli Clark            10 Avon                  19:48.04    34   
 35 Macey Walker          12 Rocky Riv. Magnifica  19:52.59    35   
 36 Kim Streetz           11 Springboro            19:55.14    36   
 37 Taylor Monheim        11 Perrysburg            19:55.51    37   
 38 Jenna Scott            9 Brunswick             19:55.62    38   
 39 Katie Pavlick         10 Brunswick             19:56.37    39   
 40 Meredith Rintoul      11 Centerville           19:56.87    40   
 41 Lainey Studebaker      9 Centerville           19:57.49    41   
 42 Sam Stansbury         10 Chardon               19:58.85    42   
 43 Emily Johr            10 North Olmsted         20:05.74    43   
 44 Christine Zavakos     12 Centerville           20:08.57    44   
 45 Paige Chamberlain     11 Liberty Center        20:09.97    45   
 46 Jessica Sucheck       10 White. Anthony Wayne  20:10.41    46   
 47 Chloe Binczyk         11 Shaker Heights        20:10.96    47   
 48 Hallie Bechtel        11 Bay Village Bay       20:11.73    48   
 49 Kaitlyn Leist         11 Bedford HS            20:11.97    49   
 50 Mallory Small          9 Sylvania Northview    20:14.80    50   
 51 Sarah Pack            10 Medina                20:15.43    51   
 52 Linda Morales         11 Avon                  20:16.61    52   
 53 Erin Laird             9 Avon                  20:17.28    53   
 54 Emily Bauer           12 Cle. St. Joseph Acad  20:17.57    54   
 55 Kayla Andersen        12 Stow-Munroe Falls     20:18.55    55   
 56 Lindsey Myers         11 Tol. Notre Dame Acad  20:19.77    56   
 57 Emily Stump            9 Ashland               20:20.14    57   
 58 Ashlyn Woods          12 Mentor                20:21.37    58   
 59 Emily LaPolla         10 Brunswick             20:21.55    59   
 60 Katie Fobean          11 Stow-Munroe Falls     20:21.85    60   
 61 Emily Pantuso         11 Centerville           20:22.32    61   
 62 Miranda DiBiasio      10 Berea                 20:24.08    62   
 63 Rachel Audet          10 Sylvania Northview    20:25.60    63   
 64 Sarah Miller          12 Powell Olentangy Lib  20:27.59    64   
 65 Natalie Vidacs        12 North Royalton        20:27.64    65   
 66 Kylie Spring          12 Powell Olentangy Lib  20:28.48    66   
 67 Sydnie Fetherolf      11 Norwalk               20:28.67    67   
 68 Tara Horton           11 Brunswick             20:30.96    68   
 69 Lauren Bules          12 Bedford HS            20:32.02    69   
 70 Rosie Magro            9 Mentor                20:33.93    70   
 71 Haley Reines          12 North Olmsted         20:34.34    71   
 72 Courtney kurzhals     12 Cin. Mother of Mercy  20:35.14    72   
 73 Jessica Lambert       11 Avon Lake             20:35.37    73   
 74 Natalie Geraci        11 Cin. Mother of Mercy  20:35.59    74   
 75 Jayme Mettle          10 Miamisburg            20:35.98    75   
 76 Annie Wennerberg      12 Avon Lake             20:36.75    76   
 77 Brooklyn Duewel        9 Ashland               20:38.06    77   
 78 Hailey Russell         9 Bay Village Bay       20:38.39    78   
 79 Abby Meinen           11 Mentor                20:39.35    79   
 80 Davis Carly            9 Dublin Jerome         20:40.71    80   
 81 Hannah Meyer          10 Brunswick             20:41.21    81   
 82 Alesha Vovk           11 Cle. St. Joseph Acad  20:41.66    82   
 83 Alyse Arko            11 Bay Village Bay       20:41.87    83   
 84 Ashley Ferguson       10 Ashland               20:44.35    84   
 85 Rachel Pinson          9 Liberty Center        20:45.83    85   
 86 Rebecca Shroka        12 North Olmsted         20:46.25    86   
 87 Stephanie Paul        10 Powell Olentangy Lib  20:47.99    87   
 88 Angelina Klucznik     11 Rocky Riv. Magnifica  20:49.11    88   
 89 CC Salzman            12 Centerville           20:49.31    89   
 90 Ally Palmer           11 North Royalton        20:49.97    90   
 91 Alexis Smith          12 Medina                20:52.07    91   
 92 Rachel McGuire        11 Cle. St. Joseph Acad  20:54.69    92   
 93 Mallory Fletcher      11 Springboro            20:55.33    93   
 94 Jessie Stout           9 Stow-Munroe Falls     20:55.96    94   
 95 Claire Linn            9 Powell Olentangy Lib  20:56.43    95   
 96 Kaitlyn Robertson     12 Avon                  20:57.04    96   
 97 Maegan Jewson         10 Springboro            20:58.09    97   
 98 Maria Scavuzzo        11 Medina                20:59.21    98   
 99 Taylor Rodriguez       9 Ashland               20:59.21    99   
100 Ashleigh Sherman      12 Dublin Jerome         20:59.26   100   
101 Berberick Brittney    11 Dublin Jerome         21:00.53   101   
102 Julia Haiss           11 Solon High School     21:00.88   102   
103 Autumn Lowder         10 Powell Olentangy Lib  21:01.05   103   
104 Menke Katie            9 Perrysburg            21:01.20   104   
105 Kathleen Whitmore     10 Rocky Riv. Magnifica  21:02.95   105   
106 Annie Bowen            9 Avon                  21:04.40   106   
107 Isabella Kuzma         9 North Royalton        21:05.97   107   
108 Torey Loeb            10 Tol. Notre Dame Acad  21:06.40   108   
109 Mel Ward              12 Cle. St. Joseph Acad  21:07.58   109   
110 Lizzie Markley        10 Stow-Munroe Falls     21:07.64   110   
111 Olivia Kundo           9 Liberty Center        21:08.24   111   
112 Allison Loeffler      11 White. Anthony Wayne  21:09.18   112   
113 Anna Flores           10 Miamisburg            21:09.60   113   
114 Jill Bresnahan        12 Cle. St. Joseph Acad  21:10.30   114   
115 Brooke McQuinn        10 Rocky Riv. Magnifica  21:10.72   115   
116 Kaylee Koch           10 Springboro            21:11.90   116   
117 Gretchen Horning      11 Rocky Riv. Magnifica  21:13.13   117   
118 Jenny Mulhall         11 Mentor                21:13.25   118   
119 Marisa Gerrone        11 Avon Lake             21:14.00   119   
120 Abby Masters          11 Sylvania Northview    21:14.22   120   
121 Peggy Magro            9 Mentor                21:14.66   121   
122 Courtney Leedy         9 Ashland               21:14.73   122   
123 Midla Catey           10 Dublin Jerome         21:14.92   123   
124 Clara Sandu            9 Rocky River           21:15.30   124   
125 Abbey Groll           12 Oregon Clay           21:17.51   125   
126 Shelby Nolan           9 White. Anthony Wayne  21:18.98   126   
127 Maggie Arnold         10 Dublin Jerome         21:20.27   127   
128 Genna Mori            12 North Royalton        21:21.69   128   
129 Faye Sloma             9 Fremont Ross          21:22.22   129   
130 Cortney Haubert       11 Tol. Notre Dame Acad  21:22.53   130   
131 Erin Gallagher        12 Rocky Riv. Magnifica  21:23.37   131   
132 Taryn Pavain          10 Sylvania Northview    21:23.69   132   
133 Amanda Monarchino     12 Chardon               21:23.93   133   
134 Rachel Flores         10 Miamisburg            21:24.36   134   
135 Jessica Bresnahan     12 Cle. St. Joseph Acad  21:25.99   135   
136 Erin McAuliffe        11 Dublin Jerome         21:27.03   136   
137 Aliah Keller           9 Medina                21:27.57   137   
138 Olivia Bechtel         9 Bay Village Bay       21:27.97   138   
139 Samantha Hill          9 Tol. Notre Dame Acad  21:28.07   139   
140 Erin Glankler         12 Cin. Mother of Mercy  21:28.89   140   
141 Maria Waters          10 Cin. Mother of Mercy  21:29.46   141   
142 Allie Spensley         9 Avon Lake             21:33.41   142   
143 Maddie Voiers         10 Bay Village Bay       21:34.41   143   
144 Bridget Smythe        10 Tol. Notre Dame Acad  21:35.27   144   
145 Audrey Spensley        9 Avon Lake             21:36.20   145   
146 Hannah Wishart        12 Powell Olentangy Lib  21:38.82   146   
147 Lindsey Velich        12 Bedford HS            21:39.23   147   
148 Amanda Poll           12 Perrysburg            21:39.34   148   
149 Mara Deiwert          10 Stow-Munroe Falls     21:39.62   149   
150 Elise Pichola          9 Rocky River           21:40.60   150   
151 Kathryn Grenfell      11 Medina                21:41.79   151   
152 Annie Peters          10 Miamisburg            21:42.70   152   
153 Emily Henry           10 Perrysburg            21:43.79   153   
154 Haley Robinson         9 Medina                21:43.96   154   
155 Kara Bandy            10 Ashland               21:45.56   155   
156 Kayla Thomas          12 Stow-Munroe Falls     21:45.62   156   
157 Becky Szabo           12 North Olmsted         21:45.98   157   
158 Natalie Crow          11 Stow-Munroe Falls     21:46.85   158   
159 Paige Myers           10 Solon High School     21:49.22   159   
160 Sam Greeley           10 Bedford HS            21:49.34   160   
161 Katey Faber           10 Avon Lake             21:49.51   161   
162 Grace Cleary          11 North Olmsted         21:49.62   162   
163 Terri Sack             9 Rocky River           21:53.62   163   
164 Lindsey Iafelice      11 Mentor                21:53.67   164   
165 Anne Swartz           12 Rocky River           21:53.95   165   
166 Mallory Fahey         10 Cle. St. Joseph Acad  21:54.74   166   
167 Ally Dean             12 North Royalton        21:57.76   167   
168 Jane Ketterer         10 Rocky Riv. Magnifica  21:58.41   168   
169 Rachel Banks           9 Chardon               22:01.49   169   
170 Kristina Steingass    10 Miamisburg            22:02.87   170   
171 Tessa Dombi           11 Medina                22:03.39   171   
172 Megan Fuerst          12 Chardon               22:05.97   172   
173 Emily Altwies          9 Bedford HS            22:06.09   173   
174 Jenny Perry           12 Bedford HS            22:06.39   174   
175 Kristin Stobinski     11 Tol. Notre Dame Acad  22:06.63   175   
176 Kellie O'Keefe        10 Avon                  22:08.14   176   
177 Jessica Bohnenkamp    12 Perrysburg            22:09.01   177   
178 Sara Knapp            11 Liberty Center        22:11.23   178   
179 Ilana Sadholz         10 Shaker Heights        22:17.08   179   
180 Nikki Mercer          12 Shaker Heights        22:21.20   180   
181 Elana Ross            10 Shaker Heights        22:23.39   181   
182 Catherine Chervenak   10 Solon High School     22:23.74   182   
183 Cassandra Stephens     9 White. Anthony Wayne  22:24.72   183   
184 Emily Wyrick          12 Perrysburg            22:26.89   184   
185 Samantha Paul          9 White. Anthony Wayne  22:31.13   185   
186 paige collier         10 Fremont Ross          22:31.33   186   
187 Morgan Cousins        10 Ashland               22:33.49   187   
188 Jessalyn Bohland      10 Oregon Clay           22:33.99   188   
189 Grace Comer           12 Cin. Mother of Mercy  22:34.04   189   
190 Erin Sandridge        11 Solon High School     22:34.96   190   
191 Ashley Dellinger      12 Norwalk               22:36.11   191   
192 Sadie Lamparyk        11 North Olmsted         22:36.51   192   
193 Elise Covell           9 North Olmsted         22:41.35   193   
194 Rachel Lannon          9 Chardon               22:42.84   194   
195 Natalie Martin        10 Shaker Heights        22:45.97   195   
196 Brionnah Wyse          9 Perrysburg            22:47.16   196   
197 Jackie Richardson     12 Miamisburg            22:48.49   197   
198 Julia Koehler          9 Avon                  22:52.32   198   
199 Katelyn Work          10 Sylvania Northview    22:57.25   199   
200 Lauren McDermott      10 Lyndhurst Brush       22:58.40   200   
201 Brooke Uber           11 Brunswick             23:04.68   201   
202 Mary Mcgrail           9 Avon Lake             23:07.17   202   
203 Amy Hertzfeld          9 White. Anthony Wayne  23:10.06   203   
204 Holly Dombrowski      11 North Royalton        23:14.05   204   
205 Tanner Murray         11 Norwalk               23:17.68   205   
206 Charlotte Taylor      12 Liberty Center        23:28.92   206   
207 Carly Osborn          12 Norwalk               23:40.20   207   
208 Jennifer Young        10 Norwalk               24:21.52   208   
209 Mary Zupan             9 Berea                 24:23.27   209   
210 Alexis Jaworski       12 Berea                 24:34.46   210   
211 Holly Fisher           9 Fremont Ross          24:36.77   211   
212 Lauren Walter         10 Berea                 24:36.90   212   
213 Della Owens           11 Norwalk               24:42.72   213   
214 Abby Burrell           9 Fremont Ross          25:29.31   214   
215 cassidi lovell         9 Fremont Ross          25:35.21   215   
216 Amari Thomas           9 Shaker Heights        25:39.31   216   
217 Kristina Treece       11 Fremont Ross          26:11.97   217   
218 Ashley Selee          11 Oregon Clay           26:12.57   218   
219 Kristina Dudley        9 Berea                 26:34.24   219   
220 Brianna Young         10 Norwalk               26:37.14   220   
221 Garcia Gabbey         11 Oregon Clay           28:48.31   221   
222 Kelsey Robinson       10 Lyndhurst Brush       29:16.63   222   
223 Courtnee Johnson      11 Lyndhurst Brush       32:48.08   223   
224 Amy Riegelmayer        9 Berea                 37:12.31   224   
225 Breanna Hurley        11 Lyndhurst Brush       38:31.86   225   
226 Emily Albert           9 Berea                 39:39.53   226   



              18-HS Girls Div I-A Varsity Team Scores               
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Centerville            154    13   16   40   41   44   61   89  
      Total Time: 1:38:42      Average: 19:44.26      1-5 Split: 55
  2 Springboro             165     3   12   21   36   93   97   116 
      Total Time: 1:38:16      Average: 19:39.14      1-5 Split: 2:18
  3 Brunswick              231    27   38   39   59   68   81   201 
      Total Time: 1:40:26      Average: 20:05.09      1-5 Split: 51
  4 Bay Village Bay        247     7   31   48   78   83   138  143 
      Total Time: 1:40:14      Average: 20:02.65      1-5 Split: 1:47
  5 Sylvania Northview     257     9   15   50   63   120  132  199 
      Total Time: 1:40:21      Average: 20:04.12      1-5 Split: 2:12
  6 Liberty Center         270     5   24   45   85   111  178  206 
      Total Time: 1:40:31      Average: 20:06.02      1-5 Split: 2:21
  7 Solon High School      298     1   17   19   102  159  182  190 
      Total Time: 1:40:10      Average: 20:01.99      1-5 Split: 3:31
  8 Powell Olentangy Lib   323    11   64   66   87   95   103  146 
      Total Time: 1:41:46      Average: 20:21.11      1-5 Split: 1:52
  9 Cin. Mother of Mercy   325    10   29   72   74   140  141  189 
      Total Time: 1:41:28      Average: 20:17.43      1-5 Split: 2:26
 10 Avon                   341    34   52   53   96   106  176  198 
      Total Time: 1:42:24      Average: 20:28.68      1-5 Split: 1:17
 11 Mentor                 347    22   58   70   79   118  121  164 
      Total Time: 1:42:26      Average: 20:29.05      1-5 Split: 1:36
 12 Chardon                380     4   32   42   133  169  172  194 
      Total Time: 1:41:51      Average: 20:22.17      1-5 Split: 3:22
 13 Dublin Jerome          406     2   80   100  101  123  127  136 
      Total Time: 1:42:33      Average: 20:30.55      1-5 Split: 2:38
 14 North Royalton         408    18   65   90   107  128  167  204 
      Total Time: 1:43:15      Average: 20:38.93      1-5 Split: 1:53
 15 Ashland                439    57   77   84   99   122  155  187 
      Total Time: 1:43:57      Average: 20:47.30      1-5 Split: 55
 16 Bedford HS             445    20   49   69   147  160  173  174 
      Total Time: 1:43:49      Average: 20:45.78      1-5 Split: 2:14
 17 Tol. Notre Dame Acad   447    14   56   108  130  139  144  175 
      Total Time: 1:43:35      Average: 20:42.82      1-5 Split: 2:11
 18 Cle. St. Joseph Acad   451    54   82   92   109  114  135  166 
      Total Time: 1:44:12      Average: 20:50.36      1-5 Split: 53
 19 Rocky Riv. Magnifica   460    35   88   105  115  117  131  168 
      Total Time: 1:44:09      Average: 20:49.70      1-5 Split: 1:21
 20 Stow-Munroe Falls      468    55   60   94   110  149  156  158 
      Total Time: 1:44:24      Average: 20:52.73      1-5 Split: 1:22
 21 White. Anthony Wayne   493    26   46   112  126  183  185  203 
      Total Time: 1:44:43      Average: 20:56.52      1-5 Split: 2:46
 22 Miamisburg             499    25   75   113  134  152  170  197 
      Total Time: 1:44:32      Average: 20:54.28      1-5 Split: 2:04
 23 North Olmsted          519    43   71   86   157  162  192  193 
      Total Time: 1:45:02      Average: 21:00.39      1-5 Split: 1:44
 24 Medina                 528    51   91   98   137  151  154  171 
      Total Time: 1:45:17      Average: 21:03.22      1-5 Split: 1:27
 25 Avon Lake              555    73   76   119  142  145  161  202 
      Total Time: 1:45:36      Average: 21:07.15      1-5 Split: 1:01
 26 Oregon Clay            569     8   30   125  188  218  221   -  
      Total Time: 1:48:50      Average: 21:45.90      1-5 Split: 7:13
 27 Rocky River            608     6   124  150  163  165   -    -  
      Total Time: 1:45:32      Average: 21:06.36      1-5 Split: 3:06
 28 Shaker Heights         610    23   47   179  180  181  195  216 
      Total Time: 1:46:51      Average: 21:22.03      1-5 Split: 2:46
 29 Perrysburg             619    37   104  148  153  177  184  196 
      Total Time: 1:46:29      Average: 21:17.77      1-5 Split: 2:14
 30 Fremont Ross           773    33   129  186  211  214  215  217 
      Total Time: 1:53:47      Average: 22:45.31      1-5 Split: 5:43
 31 Norwalk                878    67   191  205  207  208  213  220 
      Total Time: 1:54:25      Average: 22:52.84      1-5 Split: 3:53
 32 Lyndhurst Brush        898    28   200  222  223  225   -    -  
      Total Time: 2:23:19      Average: 28:39.79      1-5 Split: 18:48
 33 Berea                  912    62   209  210  212  219  224  226 
      Total Time: 2:00:33      Average: 24:06.59      1-5 Split: 6:11


                     19-HS Boys 5k Run Div I-A Varsity                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Jacob Dumford         12 Wester. North         15:29.65     1   
  2 Kent Ford             12 Wester. North         15:37.98     2   
  3 Evan Stifel           11 Cin. St. Xavier       15:41.24     3   
  4 Tevin Brown           10 Tol. St. John's Jesu  15:48.13     4   
  5 Jake Grabowski        12 Cin. St. Xavier       15:49.17     5   
  6 Mitchell Leitch       11 Dublin Jerome         15:51.22     6   
  7 Kevin Blank           11 Solon High School     15:51.78     7   
  8 Dan Zupan             10 Berea                 15:54.55     8   
  9 Blake Meyer           12 Cin. Oak Hills        15:58.47     9   
 10 Jack Miller           12 Cle. St. Ignatius     15:58.85    10   
 11 Austin Fasciana       10 Avon                  15:59.33    11   
 12 Matt Waaland          12 Findlay               15:59.68    12   
 13 Michael Hall          11 Cin. St. Xavier       16:01.40    13   
 14 Jake Mandel           11 Dublin Jerome         16:06.24    14   
 15 Aaron Matheus         12 Kings Mills Kings     16:06.49    15   
 16 Alex Kuvin            12 Cin. St. Xavier       16:06.82    16   
 17 John Riordan          12 Solon High School     16:06.89    17   
 18 Matt Koval            11 Lakewood St. Edward   16:10.18    18   
 19 Chase Stewart         11 Dublin Jerome         16:17.40    19   
 20 Michael Momper        12 Cin. St. Xavier       16:19.82    20   
 21 Luke Wagner            9 Cle. St. Ignatius     16:21.05    21   
 22 Kyle Lach             12 Tol. St. Francis DeS  16:22.79    22   
 23 Mike Navratil         11 Lakewood St. Edward   16:23.33    23   
 24 Tyler Menear          12 Brunswick             16:23.56    24   
 25 Joe Arquillo          12 Cle. St. Ignatius     16:25.72    25   
 26 Daniel Siebenaller    11 Tol. St. Francis DeS  16:26.63    26   
 27 Nicholas Chatel       12 Wester. North         16:27.36    27   
 28 Jeff Gudowicz         12 Mentor                16:27.63    28   
 29 David St. John        10 Tol. St. Francis DeS  16:29.32    29   
 30 Quentin Mullen        12 Miamisburg            16:30.32    30   
 31 Ross Henry            10 Chag. Falls Kenston   16:30.36    31   
 32 Charles Gibbons       11 Tol. Central Cath.    16:30.38    32   
 33 Shadd Risser          11 Findlay               16:30.44    33   
 34 Tommy Kozlovich       12 Mentor                16:32.18    34   
 35 Michael Vitucci       10 Cin. St. Xavier       16:34.03    35   
 36 Matt Evans            12 Mentor                16:34.70    36   
 37 Ross Frondorf         12 Cin. Oak Hills        16:36.15    37   
 38 Patrick Drumm         11 Cin. St. Xavier       16:36.68    38   
 39 Steven Hornyak        12 North Royalton        16:37.55    39   
 40 Jared Keipert         12 Mentor                16:38.60    40   
 41 Tim Trentel            9 Cle. St. Ignatius     16:38.78    41   
 42 Bryant Byrd           12 Perrysburg            16:39.07    42   
 43 Lou Styles            12 Middleburg Hts. Midp  16:39.70    43   
 44 Zach Kozik            12 North Olmsted         16:40.11    44   
 45 Louis Guardiola       11 Fremont Ross          16:40.49    45   
 46 Vince Bartram         12 Cle. St. Ignatius     16:40.56    46   
 47 Zach Hoffman          12 Cin. Arc. Moeller     16:41.33    47   
 48 Quentin Howell        11 Norwalk               16:42.07    48   
 49 Joe Polakowski         9 Mentor                16:43.36    49   
 50 George McCartney       9 Tol. Central Cath.    16:44.11    50   
 51 Elliot Thorkelson     10 Cle. St. Ignatius     16:44.41    51   
 52 Alec Ondrajka         12 Traverse City West    16:45.65    52   
 53 Tyler Edmonds         10 Fremont Ross          16:49.01    53   
 54 Kyle Brooks           12 Sylvania Northview    16:50.43    54   
 55 Stephen Gaber         12 Dublin Jerome         16:50.76    55   
 56 Pat Scanlon           12 Cle. St. Ignatius     16:51.81    56   
 57 Sean Kane              9 Avon                  16:52.44    57   
 58 Tom Parsons           12 Avon Lake             16:53.33    58   
 59 L.J. Brant            10 Kings Mills Kings     16:54.05    59   
 60 Bobby Borger          11 Perrysburg            16:54.84    60   
 61 Ben Wade              10 Berea                 16:54.84    61   
 62 Jason White           10 Tol. St. Francis DeS  16:57.57    62   
 63 Devin Arora           11 Avon Lake             16:58.36    63   
 64 Andrew Kurtz          12 Tol. St. John's Jesu  16:58.43    64   
 65 J Matt Parkhurst       9 Wester. North         17:00.32    65   
 66 Vince Horning         12 Stow-Munroe Falls     17:00.56    66   
 67 Evan Larrick          11 Wester. North         17:00.78    67   
 68 Nick Marquard         10 Lakewood St. Edward   17:01.43    68   
 69 Chris Schenk          12 Tol. St. Francis DeS  17:01.99    69   
 70 Tommy Menyes          12 Medina                17:02.06    70   
 71 Cam Herron            11 Wyandotte Roosevelt   17:02.16    71   
 72 Jared Noe             10 Sylvania Northview    17:03.23    72   
 73 Ken Kutcel            12 Medina                17:03.71    73   
 74 Maxx Davidson         11 Ashland               17:04.03    74   
 75 Ian McKee             12 Medina                17:05.50    75   
 76 Ben Wexler            12 Bedford HS            17:05.63    76   
 77 Jake Mehalik          12 Brunswick             17:06.83    77   
 78 Dan Schwendler        11 Medina                17:08.21    78   
 79 Luke Hamilton         10 Springboro            17:08.92    79   
 80 Branko Vukancic       12 Mentor                17:09.42    80   
 81 Tyler Rayoum          11 Sylvania Northview    17:09.69    81   
 82 Dominic Davis         10 Wyandotte Roosevelt   17:10.98    82   
 83 Drew Savage           12 Tol. St. John's Jesu  17:11.26    83   
 84 Jake Coulter          11 Wyandotte Roosevelt   17:11.70    84   
 85 Nick Jarvis           10 Dublin Jerome         17:11.73    85   
 86 Bradley Davis          9 Dublin Jerome         17:11.96    86   
 87 Ivan Dye               9 Tol. St. John's Jesu  17:12.30    87   
 88 Paul Beeson           12 Kings Mills Kings     17:12.67    88   
 89 Isaiah Gaines          9 Findlay               17:12.89    89   
 90 Logan Indre           12 Brunswick             17:13.55    90   
 91 Chad Ellis            11 Middleburg Hts. Midp  17:14.37    91   
 92 Dylan Dombi           11 Medina                17:14.55    92   
 93 Brian King            11 Dublin Jerome         17:15.21    93   
 94 Alex Garvin           11 Traverse City West    17:15.22    94   
 95 Ben Smith              9 Avon                  17:15.30    95   
 96 Mitch Poch            10 Cin. Arc. Moeller     17:15.31    96   
 97 Kieran Hall           12 Traverse City West    17:16.27    97   
 98 Justin Carroll        10 Berea                 17:16.57    98   
 99 Eli Elkins            10 Kings Mills Kings     17:16.79    99   
100 Ben Eyssen            11 Brunswick             17:16.96   100   
101 Daniel Lenart         12 Tol. St. Francis DeS  17:16.97   101   
102 Haden Aldrich         12 Sylvania Northview    17:16.97   102   
103 Brett Hanson          12 Tol. St. John's Jesu  17:17.29   103   
104 Ben Matheus           11 Kings Mills Kings     17:17.46   104   
105 Derek Knabe           10 Cin. Oak Hills        17:17.49   105   
106 Josh Sumerauer        12 Brunswick             17:17.86   106   
107 Eric Greenwood        10 Springboro            17:18.01   107   
108 Jason Rumsey          11 White. Anthony Wayne  17:18.51   108   
109 Joe Shaker            12 Mentor                17:18.96   109   
110 Philip Horn           12 Wester. North         17:19.17   110   
111 Casey Gopp             9 Tol. Central Cath.    17:19.33   111   
112 Tyler Lance            9 Chag. Falls Kenston   17:23.23   112   
113 Michael Carlisle      10 Springboro            17:24.87   113   
114 Joey Swatzell         12 Wester. North         17:24.92   114   
115 Dan Maher             10 Brunswick             17:27.14   115   
116 Adam Blaida           11 Bedford HS            17:27.20   116   
117 Chris McKown          12 Sylvania Northview    17:27.69   117   
118 Devaun Churchya       10 Fremont Ross          17:28.62   118   
119 Jimmy Seekamp         10 Traverse City West    17:29.36   119   
120 Parker Calvin         11 Perrysburg            17:30.06   120   
121 Logan Smith           12 Bedford HS            17:30.32   121   
122 Alex Bester           10 Chag. Falls Kenston   17:31.54   122   
123 Sam Bockhorst         12 Cin. Arc. Moeller     17:32.73   123   
124 Nick Liston           10 Chag. Falls Kenston   17:33.00   124   
125 Ryan Savage           10 Tol. St. John's Jesu  17:33.42   125   
126 Patrick Davis         12 Tol. St. Francis DeS  17:33.82   126   
127 Ian Pribe             12 Sylvania Northview    17:34.53   127   
128 Rhys Robbins          10 Chag. Falls Kenston   17:34.58   128   
129 Mark Fick             11 Ashland               17:34.97   129   
130 Andrew Lake           11 Kings Mills Kings     17:35.75   130   
131 Andrew Bayes          11 Perrysburg            17:36.31   131   
132 Hunter Kornowa         9 Tol. Central Cath.    17:36.60   132   
133 Nick Brems            10 Cin. Oak Hills        17:37.12   133   
134 Vonya Barron          10 Oregon Clay           17:37.61   134   
135 Alex Stickney         12 Springboro            17:37.78   135   
136 Joshua Lykans          9 Tol. Central Cath.    17:37.82   136   
137 Noah Diebel           10 Kings Mills Kings     17:39.08   137   
138 Paul Lovell           12 Stow-Munroe Falls     17:39.38   138   
139 Tom Seibert            9 Cin. Oak Hills        17:39.76   139   
140 Leif McFrederick      10 Ashland               17:40.87   140   
141 Maxwell Lezon         11 Bedford HS            17:42.43   141   
142 Nicholas Mendel       10 Cin. Arc. Moeller     17:42.76   142   
143 Andrew Denoyer        10 Cin. Arc. Moeller     17:43.78   143   
144 Kevin Burns           11 Solon High School     17:46.02   144   
145 Nick Eiffel           10 Lakewood St. Edward   17:46.37   145   
146 Corey Hermann         10 Avon                  17:46.41   146   
147 Nick Fox              12 Lakewood St. Edward   17:46.79   147   
148 Philip Jewett         12 Findlay               17:47.83   148   
149 Sean Hall             12 Traverse City West    17:48.43   149   
150 Dan Arters            12 Solon High School     17:49.08   150   
151 Jesse Rudolph         12 Medina                17:50.77   151   
152 Brad Tomcho            9 North Olmsted         17:51.04   152   
153 Michael Callesen      12 Avon Lake             17:51.39   153   
154 Owen Smith            10 Ashland               17:52.44   154   
155 Conner Schabel        11 Chag. Falls Kenston   17:53.57   155   
156 Andrew Mendel         12 Cin. Arc. Moeller     17:54.93   156   
157 Jacob Pearlman        11 Solon High School     17:55.15   157   
158 Corey Dillon          12 Miamisburg            17:55.45   158   
159 Jack Bauman           10 Stow-Munroe Falls     17:57.49   159   
160 Matt Beltz            12 Avon                  17:57.55   160   
161 Nick Nix              11 Avon Lake             17:58.35   161   
162 Jacob Kluding         11 Norwalk               17:58.56   162   
163 Grant Schneider       12 Springboro            17:58.77   163   
164 Curtis Carmack        10 Miamisburg            17:59.20   164   
165 Troy Maurer           12 Perrysburg            17:59.94   165   
166 Paul DeJong           12 Perrysburg            18:00.13   166   
167 Garret Coombs         12 Tol. St. John's Jesu  18:01.11   167   
168 Matt Zenner           12 Traverse City West    18:01.37   168   
169 Patrick Breen          9 Findlay               18:02.09   169   
170 James Darkow          11 Avon Lake             18:02.86   170   
171 Alec Lunney           11 Middleburg Hts. Midp  18:03.72   171   
172 Matt Studer           10 Perrysburg            18:05.76   172   
173 Tim Villari           11 Avon Lake             18:07.19   173   
174 Michael Bumpus         9 Tol. Central Cath.    18:07.22   174   
175 Joe Napoli            11 Brunswick             18:09.17   175   
176 Luke Landis           10 Norwalk               18:09.83   176   
177 Steve Fiorritto       10 Lakewood St. Edward   18:09.86   177   
178 Zack Smith            11 Berea                 18:10.57   178   
179 Travis Siler          12 Miamisburg            18:11.70   179   
180 Brendan Mulvaney      11 Cin. Arc. Moeller     18:13.64   180   
181 Joey Sechrist         11 White. Anthony Wayne  18:13.67   181   
182 Jared Lee             11 Norwalk               18:14.15   182   
183 Ryan Kusibab          12 Wyandotte Roosevelt   18:14.34   183   
184 Riley Jantz           11 Avon Lake             18:14.36   184   
185 Andy Elderbrock       10 Ashland               18:15.26   185   
186 Alex Jarufe           10 North Olmsted         18:15.76   186   
187 Jacob Pawelczyk       12 Sylvania Northview    18:17.91   187   
188 Nathan Nash           12 Norwalk               18:17.94   188   
189 Matt Gibbons          10 Oregon Clay           18:19.15   189   
190 Mihali Sevastakis      9 North Royalton        18:19.91   190   
191 Michael Young          9 Avon                  18:20.35   191   
192 Ethan Reese           10 Springboro            18:20.78   192   
193 Bret Wallace          11 Springboro            18:21.16   193   
194 Brendan Arthur        12 Wyandotte Roosevelt   18:21.30   194   
195 Mike Petrecca         11 Stow-Munroe Falls     18:21.68   195   
196 Tyler Higgins         12 Middleburg Hts. Midp  18:22.18   196   
197 Sam Webb              11 Cin. Oak Hills        18:22.24   197   
198 Chase Duvall          11 Bedford HS            18:23.64   198   
199 Joel Mabey            12 Solon High School     18:24.27   199   
200 Kyle Singerman        12 Solon High School     18:25.25   200   
201 Anthony Wright        10 Tol. Central Cath.    18:25.41   201   
202 Jacob Dean             9 North Royalton        18:25.66   202   
203 Edmund Coleman         9 Ashland               18:26.89   203   
204 Tyler Benore          11 Bedford HS            18:28.25   204   
205 Michael Hrovat        10 North Royalton        18:30.74   205   
206 Brad Dufek            11 Findlay               18:32.45   206   
207 Elliott Zech          11 Miamisburg            18:32.95   207   
208 Austin Rice           12 Wyandotte Roosevelt   18:33.07   208   
209 Steven White          11 Stow-Munroe Falls     18:33.12   209   
210 Nick Plewacki         11 Chag. Falls Kenston   18:37.63   210   
211 Noel Cordero          10 North Olmsted         18:37.65   211   
212 Sam Cerny              9 Middleburg Hts. Midp  18:38.01   212   
213 Tyler Westmeyer       12 White. Anthony Wayne  18:39.11   213   
214 J.J. Darah            10 White. Anthony Wayne  18:39.48   214   
215 Kevin Menyes           9 Medina                18:39.63   215   
216 Blake Pecoraro        11 Avon                  18:39.68   216   
217 Bryan Shelley         10 Stow-Munroe Falls     18:39.85   217   
218 Kyle Lang             12 Norwalk               18:42.23   218   
219 Sean Pearce           12 Wyandotte Roosevelt   18:43.59   219   
220 Clayton Rush          10 North Royalton        18:44.10   220   
221 brantleigh bunting    10 Fremont Ross          18:45.24   221   
222 Paul Sullivan         11 Traverse City West    18:45.84   222   
223 Cullum Andrews        10 North Olmsted         18:46.85   223   
224 Zach Shinaver         12 Oregon Clay           18:47.20   224   
225 Zach Myers            11 Middleburg Hts. Midp  18:47.72   225   
226 Kyle Gladieux         12 Oregon Clay           18:49.06   226   
227 Alex Distel           12 Findlay               18:52.21   227   
228 Noah Schurr           11 White. Anthony Wayne  18:53.42   228   
229 Chris Richardson      11 Berea                 18:53.60   229   
230 Tony Wydra            11 Miamisburg            18:55.52   230   
231 Alex Spencer          10 Lakewood St. Edward   18:56.53   231   
232 Matthew Lezon         10 Bedford HS            18:56.71   232   
233 Jimmy Jagodzinski     11 White. Anthony Wayne  18:57.70   233   
234 Scott Saner           11 Ashland               18:58.42   234   
235 Tristen Buckingham    11 North Royalton        19:00.04   235   
236 Ian Filo              11 Middleburg Hts. Midp  19:03.19   236   
237 Tyler Drellishak       9 North Olmsted         19:04.42   237   
238 Brett Purgason        11 North Olmsted         19:04.43   238   
239 Allen Riegelmayer     11 Berea                 19:07.63   239   
240 brendon scherf        11 Fremont Ross          19:09.73   240   
241 Nate Smith            11 Cin. Oak Hills        19:12.02   241   
242 Nathan Koehn          11 Norwalk               19:17.40   242   
243 Thomas Mowry          10 North Royalton        19:18.39   243   
244 Billy Scheid          11 Miamisburg            19:31.26   244   
245 Roman Lovell           9 Stow-Munroe Falls     19:34.01   245   
246 Justin Schaffer       10 Fremont Ross          19:41.75   246   
247 Josh Kellar           11 Oregon Clay           19:44.70   247   
248 Mark Belle             9 Berea                 19:44.79   248   
249 Jakob Bohland         12 Oregon Clay           19:55.11   249   
250 Robert Chung          11 Oregon Clay           19:55.81   250   
251 Devante Potter        11 Fremont Ross          20:04.99   251   
252 Michael Conklin        9 White. Anthony Wayne  20:24.17   252   



               19-HS Boys Div I-A Varsity Team Scores               
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Cin. St. Xavier        57      3    5   13   16   20   35   38  
      Total Time: 1:19:59      Average: 15:59.69      1-5 Split: 39
  2 Cle. St. Ignatius      143    10   21   25   41   46   51   56  
      Total Time: 1:22:05      Average: 16:25.00      1-5 Split: 42
  3 Wester. North          162     1    2   27   65   67   110  114 
      Total Time: 1:21:37      Average: 16:19.22      1-5 Split: 1:32
  4 Dublin Jerome          179     6   14   19   55   85   86   93  
      Total Time: 1:22:18      Average: 16:27.47      1-5 Split: 1:21
  5 Mentor                 187    28   34   36   40   49   80   109 
      Total Time: 1:22:57      Average: 16:35.30      1-5 Split: 16
  6 Tol. St. Francis DeS   208    22   26   29   62   69   101  126 
      Total Time: 1:23:19      Average: 16:39.66      1-5 Split: 40
  7 Tol. St. John's Jesu   341     4   64   83   87   103  125  167 
      Total Time: 1:24:28      Average: 16:53.49      1-5 Split: 1:30
  8 Kings Mills Kings      365    15   59   88   99   104  130  137 
      Total Time: 1:24:48      Average: 16:57.50      1-5 Split: 1:11
  9 Medina                 388    70   73   75   78   92   151  215 
      Total Time: 1:25:35      Average: 17:06.81      1-5 Split: 13
 10 Brunswick              397    24   77   90   100  106  115  175 
      Total Time: 1:25:19      Average: 17:03.76      1-5 Split: 55
 11 Lakewood St. Edward    401    18   23   68   145  147  177  231 
      Total Time: 1:25:09      Average: 17:01.62      1-5 Split: 1:37
 12 Cin. Oak Hills         423     9   37   105  133  139  197  241 
      Total Time: 1:25:09      Average: 17:01.80      1-5 Split: 1:42
 13 Sylvania Northview     426    54   72   81   102  117  127  187 
      Total Time: 1:25:49      Average: 17:09.61      1-5 Split: 38
 14 Findlay                451    12   33   89   148  169  206  227 
      Total Time: 1:25:33      Average: 17:06.59      1-5 Split: 2:03
 15 Tol. Central Cath.     461    32   50   111  132  136  174  201 
      Total Time: 1:25:49      Average: 17:09.65      1-5 Split: 1:08
 16 Avon                   469    11   57   95   146  160  191  216 
      Total Time: 1:25:52      Average: 17:10.21      1-5 Split: 1:59
 17 Solon High School      475     7   17   144  150  157  199  200 
      Total Time: 1:25:29      Average: 17:05.79      1-5 Split: 2:04
 18 Traverse City West     511    52   94   97   119  149  168  222 
      Total Time: 1:26:35      Average: 17:18.99      1-5 Split: 1:03
 19 Chag. Falls Kenston    517    31   112  122  124  128  155  210 
      Total Time: 1:26:33      Average: 17:18.55      1-5 Split: 1:05
 20 Perrysburg             518    42   60   120  131  165  166  172 
      Total Time: 1:26:41      Average: 17:20.05      1-5 Split: 1:21
 21 Cin. Arc. Moeller      551    47   96   123  142  143  156  180 
      Total Time: 1:26:56      Average: 17:23.19      1-5 Split: 1:03
 22 Berea                  574     8   61   98   178  229  239  248 
      Total Time: 1:27:11      Average: 17:26.03      1-5 Split: 2:60
 23 Springboro             597    79   107  113  135  163  192  193 
      Total Time: 1:27:29      Average: 17:29.67      1-5 Split: 50
 24 Avon Lake              605    58   63   153  161  170  173  184 
      Total Time: 1:27:45      Average: 17:32.86      1-5 Split: 1:10
 25 Wyandotte Roosevelt    614    71   82   84   183  194  208  219 
      Total Time: 1:28:01      Average: 17:36.10      1-5 Split: 1:20
 26 Bedford HS             652    76   116  121  141  198  204  232 
      Total Time: 1:28:10      Average: 17:37.85      1-5 Split: 1:19
 27 Fremont Ross           677    45   53   118  221  240  246  251 
      Total Time: 1:28:54      Average: 17:46.62      1-5 Split: 2:30
 28 Ashland                682    74   129  140  154  185  203  234 
      Total Time: 1:28:28      Average: 17:41.52      1-5 Split: 1:12
 29 Middleburg Hts. Midp   713    43   91   171  196  212  225  236 
      Total Time: 1:28:58      Average: 17:47.60      1-5 Split: 1:59
 30 Miamisburg             738    30   158  164  179  207  230  244 
      Total Time: 1:29:10      Average: 17:49.93      1-5 Split: 2:03
 31 Norwalk                756    48   162  176  182  188  218  242 
      Total Time: 1:29:23      Average: 17:52.51      1-5 Split: 1:36
 32 Stow-Munroe Falls      767    66   138  159  195  209  217  245 
      Total Time: 1:29:33      Average: 17:54.45      1-5 Split: 1:33
 33 North Olmsted          816    44   152  186  211  223  237  238 
      Total Time: 1:30:12      Average: 18:02.29      1-5 Split: 2:07
 34 North Royalton         856    39   190  202  205  220  235  243 
      Total Time: 1:30:38      Average: 18:07.60      1-5 Split: 2:07
 35 White. Anthony Wayne   944    108  181  213  214  228  233  252 
      Total Time: 1:31:45      Average: 18:20.84      1-5 Split: 1:35
 36 Oregon Clay           1020    134  189  224  226  247  249  250 
      Total Time: 1:33:18      Average: 18:39.55      1-5 Split: 2:08


                       20-HS Girls 5k Run Div I OPEN                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Dakotah Feil          11 Centerville           20:45.54     1   
  2 Hannah Hess            9 Oregon Clay           20:52.81    --   
  3 Anastasia Fitzroy     12 Brunswick             21:01.57     2   
  4 Grace Butkus          10 Centerville           21:11.66     3   
  5 Sydney VanLeeuwen     11 Medina                21:15.62     4   
  6 Becca Ogorzaly        10 Brunswick             21:16.91     5   
  7 Atiyyah Herron        12 North Royalton        21:19.68     6   
  8 Caitlin Culberg       10 Centerville           21:27.44     7   
  9 Molly Hoying           9 Centerville           21:28.04     8   
 10 Sarah Christel        11 Bay Village Bay       21:32.98     9   
 11 Ashley Magoffin       11 Centerville           21:39.50    10   
 12 Katie Bricmont        11 Bay Village Bay       21:40.21    11   
 13 Abby Hoying            9 Centerville           21:41.21    12   
 14 Taylor Malchow         9 Centerville           21:41.39    13   
 15 Yun-Kjung Kim          9 Centerville           21:41.59    --   
 16 Brooke Gyori          10 Oregon Clay           21:41.71    --   
 17 Maggie Harter         12 Bay Village Bay       21:43.41    14   
 18 Hailey Trouten        11 Centerville           21:52.06    --   
 19 Sarah Grossman         9 Springboro            21:55.14    15   
 20 Annabelle Royce       10 Springboro            21:57.40    16   
 21 Julia Drury            9 Wadsworth             21:57.73    17   
 22 Mallory Glenn         10 Bowling Green         21:59.89    18   
 23 Kimmy Vidika           9 Medina                22:00.21    19   
 24 Alison Wright         11 Solon High School     22:02.20    20   
 25 Maeve Kroeger         11 Cle. St. Joseph Acad  22:03.28    21   
 26 Angie Sullivan        10 Medina                22:04.63    22   
 27 Allie Kemp             9 Perrysburg            22:04.96    23   
 28 Lauren Page           10 Springboro            22:05.77    24   
 29 Samantha Krafty        9 Powell Olentangy Lib  22:06.54    25   
 30 Rachel Warne           9 Perrysburg            22:06.55    26   
 31 Sabreen Alameddin     12 North Olmsted         22:07.56    27   
 32 Maeve Scully          10 Shaker Heights        22:09.34    28   
 33 Allie Merola          11 Powell Olentangy Lib  22:09.36    29   
 34 Marissa Lee           10 Bay Village Bay       22:10.17    30   
 35 Kenzi Hines           10 Wadsworth             22:12.23    31   
 36 Carley Marten         10 Centerville           22:12.38    --   
 37 Pauline Guastella     10 Powell Olentangy Lib  22:16.80    32   
 38 Colleen Osbun         12 Dublin Jerome         22:17.24    33   
 39 Emily Mumaw           11 Centerville           22:17.59    --   
 40 Tiffany Hill           9 Dublin Jerome         22:18.83    34   
 41 Caitlin McConaghy      9 Powell Olentangy Lib  22:19.73    35   
 42 Rachael Supina        10 Brunswick             22:19.75    36   
 43 Lauren Holmes          9 Centerville           22:20.07    --   
 44 Brooke Weske          11 Centerville           22:20.29    --   
 45 Kaitlyn Dzuroff        9 North Royalton        22:20.49    37   
 46 Heather Biltz         10 North Olmsted         22:21.86    38   
 47 Beatrice Porcu        10 Powell Olentangy Lib  22:24.69    39   
 48 Lauren Marconi        10 Cle. St. Joseph Acad  22:25.44    40   
 49 Andrea Hanna          11 Bay Village Bay       22:25.94    41   
 50 Anna Walters          12 Centerville           22:26.30    --   
 51 Hannah Griswold        9 North Olmsted         22:27.72    42   
 52 Julia Whitmore         9 Rocky Riv. Magnifica  22:27.90    43   
 53 Savanna Hershman      12 North Royalton        22:29.26    44   
 54 Natalie Paul          11 Centerville           22:30.82    --   
 55 Allie Prybelski       11 Perrysburg            22:31.75    45   
 56 Ellie Wiedeman        11 Springboro            22:31.82    46   
 57 Donnelly Rachael      12 Dublin Jerome         22:34.54    47   
 58 Ossoli Aleeya         12 Dublin Jerome         22:36.03    48   
 59 Lizzie Thomas         11 Centerville           22:36.18    --   
 60 Mackenzie Bowers       9 Stow-Munroe Falls     22:36.76    --   
 61 Amy Stasuk            10 Springboro            22:37.81    49   
 62 Abbey Kraft            9 Brunswick             22:37.93    50   
 63 Shelby Bachmann       10 Kings Mills Kings     22:41.30    51   
 64 Charlotte Ward        10 Avon Lake             22:42.00    52   
 65 Elizabeth Granat       9 Kings Mills Kings     22:43.81    53   
 66 Emily Sumser           9 Rocky Riv. Magnifica  22:47.43    54   
 67 Maddie Fowler          9 Centerville           22:48.98    --   
 68 Maggie Zhelesnik      12 Medina                22:49.00    55   
 69 Nikki Kerling         12 North Royalton        22:49.45    56   
 70 Gabby Seifert          9 Solon High School     22:52.11    57   
 71 Rachel Colonna        11 North Royalton        22:54.06    58   
 72 Ellen Michelich       10 Avon                  22:54.63    59   
 73 Elizabeth Heckler      9 Wadsworth             22:54.77    60   
 74 Sonja Bell             9 Avon                  22:54.93    61   
 75 Elysia McCoy           9 Centerville           22:55.85    --   
 76 Zoe vonClausburg      11 Centerville           22:56.19    --   
 77 Alyssa Lowe            9 Bedford HS            22:56.53    62   
 78 Elizabeth Weger       10 Rocky River           22:56.86    --   
 79 Pamela Ocana          12 Perrysburg            22:57.43    63   
 80 Morgan Gnepper        10 Perrysburg            22:58.19    64   
 81 Nora Mollenkopf        9 Tol. Notre Dame Acad  23:01.79    65   
 82 Kathryn Smith          9 Medina                23:05.84    66   
 83 Zaynah Ahmed          12 Stow-Munroe Falls     23:06.49    --   
 84 Clare Fibbi           10 Cle. St. Joseph Acad  23:08.15    67   
 85 Megan Novotny         12 Avon Lake             23:08.49    68   
 86 Lydia Edwards         11 Powell Olentangy Lib  23:09.19    69   
 87 Christina Kinkelaar    9 Bay Village Bay       23:10.21    70   
 88 Sam McClain           12 Bay Village Bay       23:11.72    71   
 89 Brianha Shaniuk       10 Brunswick             23:12.07    72   
 90 Emma Smith             9 Bay Village Bay       23:12.49    --   
 91 Katie Galang          10 Bay Village Bay       23:12.87    --   
 92 Tory Schoeffler        9 Centerville           23:13.89    --   
 93 Abby Francy           10 Avon Lake             23:15.96    73   
 94 Lydia Schroer         10 Brunswick             23:16.59    74   
 95 Holly Rothweiler      12 Bowling Green         23:19.10    75   
 96 Mollie Cunningham     12 Centerville           23:19.20    --   
 97 Shannon Ferry         12 Powell Olentangy Lib  23:19.42    76   
 98 Shannon Walton        12 Rocky Riv. Magnifica  23:19.49    77   
 99 Mia Mariotti          11 Rocky Riv. Magnifica  23:19.92    78   
100 Megan Scharner        10 Kings Mills Kings     23:20.10    79   
101 Ashley Mandel         10 Avon Lake             23:20.62    80   
102 Colette Naples        11 Powell Olentangy Lib  23:20.68    --   
103 Jessica White         12 Wadsworth             23:21.62    81   
104 Libby Pipak           12 Cle. St. Joseph Acad  23:22.30    82   
105 Sonia Pham            12 Powell Olentangy Lib  23:22.50    --   
106 Tessa Shroka          10 North Olmsted         23:23.28    83   
107 Maddy Kvaka           10 Solon High School     23:24.44    84   
108 Taylor Wohn           11 Tol. Whitmer          23:25.09    85   
109 Cydnie McCullough     10 Perrysburg            23:25.53    86   
110 Beth Clark             9 Medina                23:25.78    87   
111 Becca Davis           11 Kings Mills Kings     23:26.17    88   
112 Elaina Delmoro         9 Wadsworth             23:28.11    89   
113 Chloe Graffeo         12 Powell Olentangy Lib  23:28.52    --   
114 Phoebe Honscheid       9 Powell Olentangy Lib  23:31.09    --   
115 Emma Stalder           9 Cle. St. Joseph Acad  23:31.19    90   
116 Anna Knight           12 Avon Lake             23:33.67    91   
117 Lindsey Weisman       10 Centerville           23:36.07    --   
118 Sara Hurley           11 Cle. St. Joseph Acad  23:36.27    92   
119 Maggie Cullina         9 Shaker Heights        23:36.70    93   
120 Morgan Wickey         10 Medina                23:38.86    94   
121 Sara Martin           12 Shaker Heights        23:39.31    95   
122 Marie Haikal          10 Rocky Riv. Magnifica  23:39.40    96   
123 Alexis Turner         11 North Olmsted         23:39.73    97   
124 Eliz Fulop            12 Bay Village Bay       23:39.93    --   
125 Kasey Williams        12 Brunswick             23:42.08    98   
126 Lauren Whitman        12 Wadsworth             23:43.40    99   
127 Nicole Sullinger       9 Tol. St. Ursula Acad  23:44.15   100   
128 Emma Russ             11 Rocky River           23:44.76    --   
129 Amanda Kujawa         10 Bedford HS            23:45.36   101   
130 Abby Schweitzer        9 Tol. St. Ursula Acad  23:45.57   102   
131 Anne Beddow           10 Wadsworth             23:46.49   103   
132 Melissa Morales        9 Avon                  23:47.87   104   
133 Clare Goebel          10 Centerville           23:47.88    --   
134 Jenny Boswell          9 Copley                23:48.89   105   
135 Haley Toth            11 Avon                  23:49.77   106   
136 Madeline Sugg          9 Tol. Notre Dame Acad  23:50.36   107   
137 Brianna McCaskey      12 North Olmsted         23:50.91   108   
138 Meghan Mockler         9 Powell Olentangy Lib  23:53.13    --   
139 Mariel Lustig          9 Shaker Heights        23:53.70   109   
140 Melyssa Jackson       12 Cle. St. Joseph Acad  23:54.12   110   
141 Lauren Zukowitz       10 Springboro            23:54.70   111   
142 Brittany Hicks         9 Medina                23:55.02    --   
143 Sydney Jablonski      10 Rocky Riv. Magnifica  23:55.54   112   
144 Sarah Marks           10 Shaker Heights        23:56.42   113   
145 Madeline Kondritz      9 Centerville           23:56.86    --   
146 Regan McNamara        10 North Olmsted         23:58.41   114   
147 Allie Pete            10 Bedford HS            23:58.93   115   
148 Kara Horvath          12 Perrysburg            23:59.54   116   
149 Katie Adams            9 Wadsworth             23:59.74    --   
150 Samantha Ketterer     11 Rocky Riv. Magnifica  24:01.27   117   
151 Amelia Ewing          11 Ashland               24:01.48   118   
152 Mary Bridget Waters   12 Cle. St. Joseph Acad  24:01.73    --   
153 Ashley Klimczyk       12 Cle. St. Joseph Acad  24:02.11    --   
154 Indeep Janda          10 Solon High School     24:04.67   119   
155 Johanna Schick        10 Brunswick             24:04.98    --   
156 Annie Morgenroth      10 Kings Mills Kings     24:06.68   120   
157 Maddie Miller         11 Cle. St. Joseph Acad  24:07.35    --   
158 Cara Maxi             12 Centerville           24:07.63    --   
159 Elizabeth Jones        9 Copley                24:08.52   121   
160 Kaylah McFarland       9 Centerville           24:09.59    --   
161 Jordan Dascani         9 Holland Springfield   24:11.05   122   
162 Rachel Bowen          11 North Olmsted         24:11.31    --   
163 Jordan Bolger         10 Brunswick             24:11.53    --   
164 Grace Garrison         9 Ashland               24:12.26   123   
165 Hannah Ekers           9 Wadsworth             24:12.75    --   
166 Kathleen Butterfied    9 Cle. St. Joseph Acad  24:13.12    --   
167 Bailey Webber         10 Springboro            24:13.48   124   
168 Matilde Porcu         10 Powell Olentangy Lib  24:13.75    --   
169 Angela Panzero        12 Perrysburg            24:14.32    --   
170 Baylee Rathman        11 Perrysburg            24:15.48    --   
171 Caroline Samanich     12 Rocky Riv. Magnifica  24:15.62    --   
172 Rachel Schaffer       12 Chardon               24:15.93   125   
173 Brittany Antognazzi   12 North Olmsted         24:17.55    --   
174 Erin Martinez          9 Powell Olentangy Lib  24:18.26    --   
175 Katie Fossaceca        9 Ashland               24:18.65   126   
176 Devyn Brossard        12 Rocky Riv. Magnifica  24:18.93    --   
177 Megan Cartellone      11 Solon High School     24:19.41   127   
178 Sara Bertles          10 Centerville           24:20.72    --   
179 Kelsi Mariner          9 Medina                24:20.88    --   
180 Alexis Kempton         9 Ashland               24:21.31   128   
181 Mara Bedell            9 Rocky Riv. Magnifica  24:21.69    --   
182 Abby Mueller          11 North Royalton        24:22.13   129   
183 Emily Fortman          9 Centerville           24:22.17    --   
184 Christy Schmidt        9 Rocky Riv. Magnifica  24:22.59    --   
185 Amanda Miller          9 Brunswick             24:22.78    --   
186 Maureen Hack           9 Tol. Notre Dame Acad  24:24.58   130   
187 Emily Davis           11 Bedford HS            24:25.44   131   
188 Hanna Donelson         9 Powell Olentangy Lib  24:27.64    --   
189 Taylor Balcerzak       9 Bedford HS            24:28.35   132   
190 Megan McNutt          10 Wadsworth             24:29.46    --   
191 Rachel Palm           10 Norwalk               24:29.62   133   
192 Marlaina Ondrus        9 Perrysburg            24:31.11    --   
193 Taylor Hanes          12 Tol. Whitmer          24:34.19   134   
194 Sara Craddock         12 Brunswick             24:35.04    --   
195 Taya Molloy            9 North Royalton        24:38.25   135   
196 Jordyn Zody            9 Powell Olentangy Lib  24:38.62    --   
197 Dania Dallal           9 Centerville           24:39.68    --   
198 Abigail Hernandez      9 Tol. Notre Dame Acad  24:40.06   136   
199 Sophie Rudolph         9 Centerville           24:40.61    --   
200 Hannah Zaciewski       9 Centerville           24:40.61    --   
201 Kelsey Coleman         9 Centerville           24:41.69    --   
202 Maggie Stebli          9 Tol. St. Ursula Acad  24:41.82   137   
203 Emily Saxon           11 Copley                24:42.42   138   
204 Colleen Cato          12 North Royalton        24:43.46    --   
205 Maria Passalacqua     12 Bay Village Bay       24:43.82    --   
206 Morgan Heuker          9 Bowling Green         24:44.29   139   
207 Mallory Vild          10 Tol. Notre Dame Acad  24:44.57   140   
208 Monica Goodin         10 Solon High School     24:44.87   141   
209 Sammy Meuler          12 Medina                24:45.31    --   
210 Molly Sullivan        10 Rocky Riv. Magnifica  24:45.41    --   
211 Erin Smith            12 Brunswick             24:45.61    --   
212 Amy Cristiano          9 North Olmsted         24:46.33    --   
213 Morgan Murphy         11 Tol. Whitmer          24:46.93   142   
214 Hannah McColl         10 Solon High School     24:47.13   143   
215 Mariya Zhalkovsky     11 Holland Springfield   24:47.25   144   
216 Natasha Simske        11 Shaker Heights        24:47.55   145   
217 Sonya Wyrick          10 Wadsworth             24:47.67    --   
218 Tessa Groff           11 Centerville           24:47.89    --   
219 Katherine Kasunick    12 Rocky Riv. Magnifica  24:47.95    --   
220 Ebony Nelson          11 Powell Olentangy Lib  24:48.40    --   
221 Marianne DeWitt       10 Norwalk               24:48.99   146   
222 Abby Golden           12 Centerville           24:48.99    --   
223 Ellie Cross            9 Centerville           24:49.49    --   
224 Zoe Heaton            12 Bay Village Bay       24:50.19    --   
225 Ceci Kubu             10 Shaker Heights        24:50.47   147   
226 Meghan O'Brien        10 Tol. Notre Dame Acad  24:50.70   148   
227 Emily Neroni          11 Bay Village Bay       24:51.69    --   
228 Alyson Ammar          12 Avon Lake             24:51.69   149   
229 Jessica Plaugher      12 Wapakoneta            24:52.42   150   
230 Erika Powe            11 Centerville           24:52.67    --   
231 Corinne Baker          9 Cle. St. Joseph Acad  24:53.15    --   
232 Madi Alvarez          10 Dublin Jerome         24:53.67   151   
233 Morgan Brenner        12 Rocky Riv. Magnifica  24:55.25    --   
234 Madison Swaney        12 Centerville           24:57.07    --   
235 McKayla Hubbard        9 Bedford HS            24:57.78   152   
236 Caroline Popeil       11 Avon Lake             24:57.91   153   
237 Mary Spelic            9 Medina                24:58.99    --   
238 Tori Schell            9 Sylvania Northview    24:59.82    --   
239 Kaila Tucker          10 Bowling Green         25:00.72   154   
240 Sarah Voigt           11 Sylvania Southview    25:01.70    --   
241 Allison Hoyle         11 Kings Mills Kings     25:02.05   155   
242 Taylor Curtis         11 Centerville           25:03.08    --   
243 Elise O'Dougherty     12 Brunswick             25:04.10    --   
244 Siena Amodeo          10 Powell Olentangy Lib  25:05.62    --   
245 Lea Kayali            10 Shaker Heights        25:05.86    --   
246 Hannah Debenham       12 Bay Village Bay       25:06.46    --   
247 Maddi Ferguson        10 Avon                  25:08.44   156   
248 Katy McCombs          12 Stow-Munroe Falls     25:08.45    --   
249 Ellen McCabe          11 Rocky Riv. Magnifica  25:08.78    --   
250 Madeleine Smith        9 Tol. Notre Dame Acad  25:08.86   157   
251 Quinn Sobieszczanski   9 Tol. Notre Dame Acad  25:09.06    --   
252 Julia Young           11 Rocky Riv. Magnifica  25:09.24    --   
253 Emily Lambert          9 Avon Lake             25:09.48    --   
254 Madeline Horvat       12 Perrysburg            25:09.65    --   
255 Maddie Donat           9 Avon                  25:09.70   158   
256 Shawna Bailey          9 Wadsworth             25:09.74    --   
257 Laura Lakatos         10 North Royalton        25:10.22    --   
258 Christina Engert      12 Centerville           25:11.18    --   
259 Emily Armstrong       12 Cle. St. Joseph Acad  25:11.58    --   
260 Payton Lake           10 Bay Village Bay       25:12.39    --   
261 Ellen Florek          10 Brunswick             25:13.81    --   
262 Morgan Clendaniel      9 Wadsworth             25:14.34    --   
263 Emily Round           10 Centerville           25:15.44    --   
264 Natalie Woisnet       11 Cle. St. Joseph Acad  25:16.00    --   
265 Madeline Harris       10 Perrysburg            25:18.65    --   
266 Kayla Evanoff         12 Holland Springfield   25:21.48   159   
267 Cameron Macaskill     12 Chardon               25:22.77   160   
268 Jessie Williams       12 Bowling Green         25:22.97   161   
269 Hannah Phillips       11 Bedford HS            25:23.11   162   
270 Christine Mastandrea  12 Centerville           25:23.54    --   
271 Kendall Wolfe         10 Chardon               25:24.51   163   
272 Monica Ashenfelter    10 Perrysburg            25:26.74    --   
273 Tyler Courtright       9 Avon                  25:31.35   164   
274 Lauren Noel           11 Powell Olentangy Lib  25:32.39    --   
275 Lauren Amirhamzeh     11 Tol. Whitmer          25:32.74   165   
276 Fiona O'Donnell       10 Rocky Riv. Magnifica  25:33.28    --   
277 Breanna Hicks         11 Medina                25:33.75    --   
278 Emma Lenhart          10 Solon High School     25:33.87    --   
279 Molly Drews            9 North Olmsted         25:34.57    --   
280 Hanna Moore           12 North Olmsted         25:34.63    --   
281 Beatrice Balderas      9 Solon High School     25:35.35    --   
282 Maddy McSweeney       12 Avon                  25:36.58    --   
283 Lois Wu                9 Solon High School     25:37.45    --   
284 Syndi Turner          11 Wapakoneta            25:38.38   166   
285 Sarah Scardina         9 North Olmsted         25:38.49    --   
286 Naomi Strickland       9 Ashland               25:41.49   167   
287 Lerato Modiselle      12 Powell Olentangy Lib  25:42.86    --   
288 Kayla Kirk            11 Sylvania Northview    25:42.94    --   
289 Regina Russo          12 Cle. St. Joseph Acad  25:43.94    --   
290 Lauren Donat          12 Avon                  25:44.68    --   
291 Baylee Geiss          10 Brunswick             25:45.43    --   
292 Maia Marnell          11 Centerville           25:45.47    --   
293 Luci Berkes           10 Powell Olentangy Lib  25:45.52    --   
294 Alaina Longshore      12 Col. Franklin Height  25:45.67    --   
295 Katie Klecar          10 Medina                25:46.35    --   
296 Jessica Benore         9 Bedford HS            25:46.54    --   
297 Anna Grusenmeyer      11 Cle. St. Joseph Acad  25:47.11    --   
298 Elizabeth Hughes      11 Bay Village Bay       25:47.78    --   
299 Angela Leon           10 Centerville           25:48.70    --   
300 Ashtyn Ley             9 Norwalk               25:49.77   168   
301 Meghan Slattery       12 North Olmsted         25:50.12    --   
302 Emily Puls            12 Medina                25:50.15    --   
303 Julie Reynolds        12 North Royalton        25:50.38    --   
304 Caroline Phillips     10 Medina                25:50.62    --   
305 Kelly Turk            10 Chardon               25:50.64   169   
306 Gracie Phillips       10 Medina                25:50.73    --   
307 Madison Miranda       11 Cle. St. Joseph Acad  25:51.00    --   
308 Brittany Hennings     12 Cle. St. Joseph Acad  25:51.16    --   
309 Tina Poduska           9 Solon High School     25:51.72    --   
310 Mary Timmons          11 Cle. St. Joseph Acad  25:51.82    --   
311 Morgan Bodenstedt      9 Tol. St. Ursula Acad  25:52.12   170   
312 Mackenzie Abel        11 Holland Springfield   25:53.89   171   
313 Holly Van der Lans     9 Powell Olentangy Lib  25:54.53    --   
314 Marlee Berlan         11 Bay Village Bay       25:54.57    --   
315 Anna Oliver            9 Powell Olentangy Lib  25:54.67    --   
316 Jamie Benjamin        10 Chardon               25:55.08   172   
317 Ellyn Haviland        10 Sylvania Northview    25:56.10    --   
318 Lexy Marrin           12 Wadsworth             25:56.64    --   
319 Amanda Spiesz         11 Bay Village Bay       25:56.96    --   
320 Alexis Shomon          9 North Olmsted         25:57.03    --   
321 Adrian Penson         10 Norwalk               25:57.11   173   
322 Abby Stoyer           11 Copley                25:57.16   174   
323 Abbey Molnar          11 Stow-Munroe Falls     25:57.27    --   
324 Megan Plott           10 Findlay               26:00.09   175   
325 Hailie Patton          9 Centerville           26:00.41    --   
326 Rachel Rzepecki        9 Powell Olentangy Lib  26:01.00    --   
327 Maddie Eaton          10 Bay Village Bay       26:02.40    --   
328 Brittany Fitch        10 Tol. Whitmer          26:03.11   176   
329 Morghan Grablovic      9 North Olmsted         26:03.56    --   
330 Kristina Radin        12 Cle. St. Joseph Acad  26:03.77    --   
331 Emily Wood            11 Holland Springfield   26:04.41   177   
332 Michayla Miller        9 Medina                26:04.65    --   
333 Jordan Smith           9 Powell Olentangy Lib  26:05.13    --   
334 Danielle Seni         10 Miamisburg            26:07.66   178   
335 Rachel Pelfrey        10 Avon                  26:07.95    --   
336 Adrija Chaturvedi     11 Solon High School     26:07.97    --   
337 Katy McFarland        11 Powell Olentangy Lib  26:09.09    --   
338 Caroline Crescenzo     9 Tol. Notre Dame Acad  26:09.26    --   
339 Molly Rohde            9 Powell Olentangy Lib  26:10.10    --   
340 Angela Horvat          9 Chardon               26:10.48   179   
341 Belle Williams         9 Ashland               26:12.59   180   
342 Maddie Meese           9 Avon Lake             26:12.94    --   
343 Annie Valade          12 Bedford HS            26:13.37    --   
344 Savanna Armbruster    12 Medina                26:13.46    --   
345 Hannah Davis           9 Wapakoneta            26:13.62   181   
346 Brittney Mikut         9 Brunswick             26:14.29    --   
347 Amy Schoettmer        12 Powell Olentangy Lib  26:14.59    --   
348 Lea Flanagan          10 Bay Village Bay       26:15.13    --   
349 Sarah Orchard          9 Tol. Notre Dame Acad  26:15.60    --   
350 Cassie Hamker         11 Rocky River           26:15.62    --   
351 Emily Gingrich         9 Powell Olentangy Lib  26:15.96    --   
352 Emma Vandenbusche     11 Medina                26:16.30    --   
353 Ashling Murray         9 Rocky Riv. Magnifica  26:17.44    --   
354 Kelly Purgason         9 North Olmsted         26:17.86    --   
355 Ellen Kajca           10 Perrysburg            26:18.96    --   
356 Heather Luong         11 Centerville           26:19.20    --   
357 Katherine Kerka       10 Bay Village Bay       26:19.70    --   
358 Hailey Linver         10 Tol. Whitmer          26:19.72   182   
359 Lena Kennedy           9 Findlay               26:19.81   183   
360 Tara Brown             9 Miamisburg            26:20.48   184   
361 Danielle Stevens      11 Avon                  26:23.02    --   
362 Thayer Daniels        11 Bowling Green         26:25.76   185   
363 Julia Boccadoro       11 Solon High School     26:25.89    --   
364 Emily Sims            12 Wadsworth             26:28.11    --   
365 Anna Gillette          9 Springboro            26:28.36    --   
366 Danee Mullett          9 Chardon               26:29.51   186   
367 Katie Gallagher       10 Powell Olentangy Lib  26:30.75    --   
368 Nicole Ayers          11 Miamisburg            26:31.13   187   
369 Erin Klecar           10 Medina                26:33.65    --   
370 Maddie Tomczak        11 Bay Village Bay       26:34.04    --   
371 Amanda Burrows        11 Findlay               26:36.82   188   
372 Alex Calvin           10 Wadsworth             26:37.71    --   
373 Rowan Wicks            9 Bowling Green         26:38.47   189   
374 Rebecca Sedlak        11 Cle. St. Joseph Acad  26:38.82    --   
375 Katie Jeziorowski     12 Cle. St. Joseph Acad  26:40.00    --   
376 Aishwarya Murali       9 Dublin Jerome         26:41.63   190   
377 Megan Buehler         11 Tol. Whitmer          26:43.26   191   
378 Heather Knight         9 Powell Olentangy Lib  26:43.75    --   
379 Athena Ridgely        11 Medina                26:44.17    --   
380 Danielle Shevitz       9 Solon High School     26:44.19    --   
381 Caroline Racke        10 Powell Olentangy Lib  26:44.41    --   
382 Natalie Chaffins       9 Powell Olentangy Lib  26:45.97    --   
383 Erica Ebert            9 Fremont Ross          26:46.01    --   
384 Leah Shear            12 Bedford HS            26:46.38    --   
385 Rebecca Gentile       10 Cle. St. Joseph Acad  26:47.05    --   
386 Stephanie Close       12 Brunswick             26:47.93    --   
387 Anna Smith            12 Powell Olentangy Lib  26:48.50    --   
388 Olivia Przeniczny      9 Bedford HS            26:48.67    --   
389 Kayla Oroni           12 Powell Olentangy Lib  26:52.10    --   
390 Jessie Deol           10 Solon High School     26:53.52    --   
391 Sydney Cook           12 Tol. Whitmer          26:53.63    --   
392 Bailey Noonan         11 Copley                26:53.75   192   
393 Alex Krencisz         10 Brunswick             26:54.09    --   
394 Hannah Berends        11 North Royalton        26:54.39    --   
395 Samantha Tremblay     10 Centerville           26:55.39    --   
396 Hannah Wagner         12 Bedford HS            26:56.98    --   
397 Emily Hawk             9 Medina                26:57.24    --   
398 Mary Woods            10 Bay Village Bay       26:58.22    --   
399 Rachel Schick         10 Wapakoneta            26:59.62   193   
400 Amalie Farah          12 Bedford HS            27:00.12    --   
401 Amanda Caspary        10 Brunswick             27:01.26    --   
402 Ashlie Bobb           10 Powell Olentangy Lib  27:02.11    --   
403 Erin Wise              9 Solon High School     27:03.06    --   
404 Sam Manno             10 Solon High School     27:03.39    --   
405 Sami Taylor           11 Cle. St. Joseph Acad  27:03.53    --   
406 Emily Kelly           12 North Royalton        27:07.95    --   
407 Rylee Ross            11 Powell Olentangy Lib  27:08.59    --   
408 Lydia Lawrence        10 Maumee                27:09.83    --   
409 Moira Meehan           9 Bay Village Bay       27:10.51    --   
410 Julia Shin            11 Dublin Jerome         27:12.97   194   
411 Alex Hallagan         12 Cle. St. Joseph Acad  27:13.26    --   
412 Julia Harbach          9 Centerville           27:15.91    --   
413 Kaitlyn Smith         10 Norwalk               27:16.62   195   
414 Danielle Lippert      11 Ashland               27:19.09   196   
415 Francie Macko          9 Powell Olentangy Lib  27:20.60    --   
416 Rebekah Gibby          9 Powell Olentangy Lib  27:22.37    --   
417 Jamie Schooler        11 Solon High School     27:23.86    --   
418 Caroline Thomas        9 Centerville           27:24.69    --   
419 Allysa Yonally        10 Wadsworth             27:25.28    --   
420 Savannah Campbell      9 Medina                27:26.51    --   
421 Olivia Savage         10 Powell Olentangy Lib  27:27.10    --   
422 Breanna Kiefer        12 Copley                27:28.34   197   
423 Samantha Rohrbaugh     9 Medina                27:34.17    --   
424 Emily Isley           11 Perrysburg            27:36.72    --   
425 Lexi Laginess          9 Bedford HS            27:37.87    --   
426 Emily Fenner           9 Medina                27:38.64    --   
427 Naomi Walker           9 North Olmsted         27:43.21    --   
428 Frannie Bozak          7 Avon                  27:44.78    --   
429 Caroline Thornbury     9 Tol. Notre Dame Acad  27:45.23    --   
430 Nicole King           11 Wapakoneta            27:47.36   198   
431 Emilia Meike          11 North Olmsted         27:47.81    --   
432 Ellie Scott           11 Dublin Jerome         27:50.01    --   
433 Natalie Knaack         9 Chardon               27:52.30    --   
434 Aubrey Woodhull        9 Findlay               27:53.24   199   
435 Tori Roberts           9 Cle. St. Joseph Acad  27:54.23    --   
436 Megan Ortiz            9 White. Anthony Wayne  27:54.44    --   
437 Elizabeth Loret       11 Sylvania Southview    27:55.85    --   
438 Bailey Lake            9 Tol. St. Ursula Acad  27:57.53   200   
439 Mallory Diettrich      9 White. Anthony Wayne  27:57.82    --   
440 Hallie Riczo          11 Brunswick             28:00.05    --   
441 Annie Godin            9 Wadsworth             28:01.06    --   
442 Bre Strasser          11 Cle. St. Joseph Acad  28:01.23    --   
443 Rachel Zsarnay        11 White. Anthony Wayne  28:01.39    --   
444 Molly Bryden          10 Rocky Riv. Magnifica  28:02.31    --   
445 Natalie Robek         11 Powell Olentangy Lib  28:03.39    --   
446 Victoria McIntire      9 White. Anthony Wayne  28:10.19    --   
447 Jenna Bierly          10 Centerville           28:12.07    --   
448 Katie Waters          11 Cle. St. Joseph Acad  28:13.05    --   
449 Alana Whelan          10 North Olmsted         28:16.45    --   
450 Kelsi Schumacher      10 Kings Mills Kings     28:16.88   201   
451 Sonia Potter          10 Wadsworth             28:19.52    --   
452 Hannah Thomas         10 Perrysburg            28:21.25    --   
453 Jessica Dombrady      10 Copley                28:21.85   202   
454 Michelle Paulus       12 North Royalton        28:23.37    --   
455 Sharonya Vadakottu     9 Dublin Jerome         28:23.65    --   
456 Olivia Rike           10 Springboro            28:23.70    --   
457 Alex Strasser         10 Cle. St. Joseph Acad  28:24.95    --   
458 Julia Kemer           10 Cle. St. Joseph Acad  28:29.17    --   
459 Gillian Salas          9 Avon                  28:30.25    --   
460 Maureen Borden        10 Cle. St. Joseph Acad  28:31.00    --   
461 Abigail Norman        10 Norwalk               28:31.39   203   
462 Hong Jisoo            11 Dublin Jerome         28:32.58    --   
463 Ellen Dupont          12 Powell Olentangy Lib  28:34.07    --   
464 Maria Balderas        10 Solon High School     28:46.86    --   
465 Emiliy Dunning        11 Chardon               28:47.55    --   
466 Kayla Dargay           9 Powell Olentangy Lib  28:48.19    --   
467 Ashley Rau            10 Centerville           28:48.92    --   
468 Taylor Ward           11 Copley                28:49.96    --   
469 Erin Hardgrove        11 Wadsworth             28:50.32    --   
470 Alexandra Williams     9 Chardon               28:54.03    --   
471 Chloe Stark           10 Avon Lake             28:57.78    --   
472 Erin Yannone          11 Powell Olentangy Lib  28:58.80    --   
473 Tori Groves            9 Shaker Heights        29:00.35    --   
474 Zoe Houdeshell        10 Findlay               29:03.31   204   
475 Shelbi Perciful        9 Miamisburg            29:04.39   205   
476 Aubrey Wolf            9 Powell Olentangy Lib  29:04.61    --   
477 Madison Hartline      11 Medina                29:08.24    --   
478 Kayla Tank            12 Tol. St. Ursula Acad  29:09.05   206   
479 Samantha Selhorst     10 Perrysburg            29:10.53    --   
480 Katherine Ruhl        11 Powell Olentangy Lib  29:15.07    --   
481 Kirsten Springer      11 Powell Olentangy Lib  29:16.94    --   
482 BRITTANY GREAR        11 Piqua                 29:24.50    --   
483 Colleen Farley        11 Bay Village Bay       29:25.61    --   
484 Anna Taylor            9 Maumee                29:27.58    --   
485 Ceara O'Connor        10 Rocky River           29:29.60    --   
486 Carlee Richard        11 Dublin Jerome         29:34.13    --   
487 Yuki Kidahashi         9 Findlay               29:36.14   207   
488 Erika Warsitz          9 Miamisburg            29:36.16   208   
489 Sarah Evans           10 Bay Village Bay       29:37.64    --   
490 Julie Minich          11 Cle. St. Joseph Acad  29:38.48    --   
491 Marge Kelley          11 Cle. St. Joseph Acad  29:41.85    --   
492 Juliana Gorris        11 North Olmsted         29:42.49    --   
493 Katelyn Schwamberger  10 Perrysburg            29:42.71    --   
494 Malicia Tuck          11 Medina                29:43.46    --   
495 Brandy Hartford       11 Oregon Clay           29:46.48    --   
496 Emily Fick             9 Ashland               29:48.33    --   
497 Elizabeth Bertolini   12 Centerville           29:49.95    --   
498 Tanya Chien            9 Maumee                30:04.77    --   
499 Erin Davis             9 Tol. St. Ursula Acad  30:15.85   209   
500 Reba Darrin           11 Sylvania Southview    30:19.81    --   
501 Gracie Fumic          11 Avon                  30:20.56    --   
502 Madison Quinn          9 Wadsworth             30:31.52    --   
503 Ashlyn Warsitz         9 Miamisburg            30:35.84   210   
504 Frances Keller        12 Powell Olentangy Lib  30:53.30    --   
505 Ashley Parker         11 Powell Olentangy Lib  30:54.07    --   
506 Alicia Heiser          9 Springboro            31:04.34    --   
507 Hannah Yarrows        11 Powell Olentangy Lib  31:04.96    --   
508 Nicole Kromalic       12 Powell Olentangy Lib  31:13.42    --   
509 Anna Skubon           12 Medina                31:32.47    --   
510 Jenna Leonetti         9 Powell Olentangy Lib  32:05.30    --   
511 Manasa Murali          9 Dublin Jerome         32:12.11    --   
512 WHITNEY BIDDLE         9 Piqua                 32:16.46    --   
513 Sarah Pulcheon        10 Findlay               32:22.45   211   
514 Mikaela Petrey        10 Wadsworth             32:29.64    --   
515 Rebecca Natowice      11 Shaker Heights        32:44.66    --   
516 LYRIC WYAN            10 Piqua                 32:47.78    --   
517 Katie Rice            11 Col. Franklin Height  32:51.11    --   
518 Laurel Grae            9 Chardon               32:57.36    --   
519 Mackenzie Godbey      10 Tol. St. Ursula Acad  33:04.68    --   
520 Hannah Geiger         12 Avon                  33:41.99    --   
521 Griffin Koelsch       12 Avon                  33:51.90    --   
522 Marina Rochte         10 Powell Olentangy Lib  34:00.03    --   
523 Aziza Mbuaga           9 Centerville           34:00.95    --   
524 Savannah Jarrell       9 Wadsworth             34:13.04    --   
525 Heather Francis       10 Miamisburg            34:38.79   212   
526 Gina Marinucci        11 Powell Olentangy Lib  34:46.86    --   
527 Abbey Strauss          9 Bay Village Bay       35:04.87    --   
528 Sirtaizhia Johnson     9 Oregon Clay           37:09.53    --   
529 Mary Grace Lenehan    10 Cle. St. Joseph Acad  37:46.25    --   
530 Maddie Miller         10 Powell Olentangy Lib  38:25.43    --   



                 20-HS Girls Div I OPEN Team Scores                 
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Centerville            29      1    3    7    8   10   12   13  
      Total Time: 1:46:33      Average: 21:18.44      1-5 Split: 54
  2 Bay Village Bay        105     9   11   14   30   41   70   71  
      Total Time: 1:49:33      Average: 21:54.55      1-5 Split: 53
  3 Springboro             150    15   16   24   46   49   111  124 
      Total Time: 1:51:08      Average: 22:13.59      1-5 Split: 43
  4 Powell Olentangy Lib   160    25   29   32   35   39   69   76  
      Total Time: 1:51:18      Average: 22:15.43      1-5 Split: 19
  5 Brunswick              165     2    5   36   50   72   74   98  
      Total Time: 1:50:29      Average: 22:05.65      1-5 Split: 2:11
  6 Medina                 166     4   19   22   55   66   87   94  
      Total Time: 1:51:16      Average: 22:15.06      1-5 Split: 1:51
  7 North Royalton         201     6   37   44   56   58   129  135 
      Total Time: 1:51:53      Average: 22:22.59      1-5 Split: 1:35
  8 Perrysburg             221    23   26   45   63   64   86   116 
      Total Time: 1:52:39      Average: 22:31.78      1-5 Split: 54
  9 Wadsworth              278    17   31   60   81   89   99   103 
      Total Time: 1:53:55      Average: 22:46.90      1-5 Split: 1:31
 10 North Olmsted          287    27   38   42   83   97   108  114 
      Total Time: 1:54:01      Average: 22:48.03      1-5 Split: 1:33
 11 Cle. St. Joseph Acad   300    21   40   67   82   90   92   110 
      Total Time: 1:54:31      Average: 22:54.08      1-5 Split: 1:28
 12 Dublin Jerome          313    33   34   47   48   151  190  194 
      Total Time: 1:54:41      Average: 22:56.07      1-5 Split: 2:37
 13 Rocky Riv. Magnifica   348    43   54   77   78   96   112  117 
      Total Time: 1:55:35      Average: 23:06.83      1-5 Split: 1:12
 14 Avon Lake              364    52   68   73   80   91   149  153 
      Total Time: 1:56:01      Average: 23:12.15      1-5 Split: 52
 15 Kings Mills Kings      391    51   53   79   88   120  155  201 
      Total Time: 1:56:19      Average: 23:15.62      1-5 Split: 1:26
 16 Solon High School      407    20   57   84   119  127  141  143 
      Total Time: 1:56:43      Average: 23:20.57      1-5 Split: 2:18
 17 Shaker Heights         438    28   93   95   109  113  145  147 
      Total Time: 1:57:16      Average: 23:27.10      1-5 Split: 1:48
 18 Avon                   486    59   61   104  106  156  158  164 
      Total Time: 1:58:36      Average: 23:43.13      1-5 Split: 2:14
 19 Bedford HS             541    62   101  115  131  132  152  162 
      Total Time: 1:59:35      Average: 23:54.93      1-5 Split: 1:32
 20 Bowling Green          547    18   75   139  154  161  185  189 
      Total Time: 2:00:27      Average: 24:05.40      1-5 Split: 3:24
 21 Tol. Notre Dame Acad   578    65   107  130  136  140  148  157 
      Total Time: 2:00:42      Average: 24:08.28      1-5 Split: 1:43
 22 Ashland                662    118  123  126  128  167  180  196 
      Total Time: 2:02:36      Average: 24:31.04      1-5 Split: 1:41
 23 Tol. Whitmer           702    85   134  142  165  176  182  191 
      Total Time: 2:04:23      Average: 24:52.42      1-5 Split: 2:39
 24 Tol. St. Ursula Acad   709    100  102  137  170  200  206  209 
      Total Time: 2:06:02      Average: 25:12.24      1-5 Split: 4:14
 25 Copley                 730    105  121  138  174  192  197  202 
      Total Time: 2:05:31      Average: 25:06.15      1-5 Split: 3:05
 26 Holland Springfield    773    122  144  159  171  177   -    -  
      Total Time: 2:06:19      Average: 25:15.62      1-5 Split: 1:54
 27 Chardon                789    125  160  163  169  172  179  186 
      Total Time: 2:06:49      Average: 25:21.79      1-5 Split: 1:40
 28 Norwalk                815    133  146  168  173  195  203   -  
      Total Time: 2:08:23      Average: 25:40.43      1-5 Split: 2:47
 29 Wapakoneta             888    150  166  181  193  198   -    -  
      Total Time: 2:11:32      Average: 26:18.28      1-5 Split: 2:55
 30 Findlay                949    175  183  188  199  204  207  211 
      Total Time: 2:15:54      Average: 27:10.66      1-5 Split: 3:04
 31 Miamisburg             962    178  184  187  205  208  210  212 
      Total Time: 2:17:40      Average: 27:31.97      1-5 Split: 3:29


                       21-HS Boys 5k Run Div I OPEN                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Seth Wenrich          12 Wester. North         17:00.76     1   
  2 Trevor Dilley         10 Wester. North         17:02.28     2   
  3 Nicholas Horton       11 Wester. North         17:31.73     3   
  4 pat Politowicz        12 Cle. St. Ignatius     17:46.62     4   
  5 Cody Taylor           11 Brunswick             17:47.10     5   
  6 Cody Bukszar          12 Brunswick             17:49.29     6   
  7 Aaron Natyshak        11 Tol. St. Francis DeS  17:49.85     7   
  8 Jacob Disher          10 Sylvania Northview    17:52.86     8   
  9 Tim Bizon              9 Brunswick             17:53.70     9   
 10 Eric Halicek          10 Tol. St. Francis DeS  17:54.48    10   
 11 Liam Farrington       12 Cle. St. Ignatius     17:55.14    11   
 12 Sean Williamson       12 Cle. St. Ignatius     17:58.11    12   
 13 Nick Hirschenberger    9 Traverse City West    18:03.71    --   
 14 Daniel Mallett         9 Wester. North         18:07.82    13   
 15 Greg Miller           10 Cle. St. Ignatius     18:08.88    14   
 16 Matthew Drew          12 Kings Mills Kings     18:09.37    15   
 17 Austin Newbury        10 Tol. St. Francis DeS  18:09.96    16   
 18 Matt Merriman         11 Dublin Jerome         18:10.32    17   
 19 Spencer Martin        10 Brunswick             18:12.01    18   
 20 Matt Paponetti        12 Cle. St. Ignatius     18:13.45    19   
 21 Jacob Menke           10 Cin. Arc. Moeller     18:13.65    20   
 22 Nick Foley            10 Dublin Jerome         18:14.56    21   
 23 Alec Lemaster          9 Springboro            18:14.92    22   
 24 Connor Lough          12 Cle. St. Ignatius     18:15.98    23   
 25 Andrew Geisel         10 Springboro            18:16.06    24   
 26 Jimmy Clark           12 Cin. Arc. Moeller     18:17.14    25   
 27 Nathan Harville       10 Springboro            18:18.38    26   
 28 Nick Schleter         11 Dublin Jerome         18:21.61    27   
 29 Noah Haramia          11 Amherst Steele        18:22.92    28   
 30 Ethan ten Brink       11 Cin. Arc. Moeller     18:23.58    29   
 31 Scott Pribe           10 Sylvania Northview    18:26.61    30   
 32 Justin Swords         11 Brunswick             18:26.95    31   
 33 Brandon Rife           9 Tol. St. John's Jesu  18:29.03    32   
 34 Ross Griffith         11 Cin. Arc. Moeller     18:29.40    33   
 35 Zach Sherman          12 Dublin Jerome         18:29.51    34   
 36 Brian Mee             10 Miamisburg            18:30.38    35   
 37 Zac Zubic             12 Cle. St. Ignatius     18:31.68    36   
 38 Cameron McNamee       11 Sylvania Northview    18:32.48    37   
 39 Connor Goldhamer      10 Chag. Falls Kenston   18:33.33    38   
 40 Alex Davenport         9 Sylvania Northview    18:34.25    39   
 41 Will Hastings          9 Medina                18:34.70    40   
 42 Will Coors            11 Cin. Oak Hills        18:35.18    41   
 43 Ryan Rinn             12 Cin. Arc. Moeller     18:35.79    42   
 44 Andrew Zoss           12 Solon High School     18:36.56    43   
 45 Nick Schriml          11 Cin. Arc. Moeller     18:36.91    44   
 46 Joe Hughes             9 Traverse City West    18:38.69    --   
 47 Carlos Pozuelo        12 Cle. St. Ignatius     18:39.81    --   
 48 Austin Cassidy        11 Miamisburg            18:40.88    45   
 49 Dakota Walker         12 Amherst Steele        18:42.07    46   
 50 Jacob Beakas          11 Tol. St. Francis DeS  18:42.33    47   
 51 Sam Elmi              10 Traverse City West    18:42.48    --   
 52 Stephen Sekoulopoulos 11 Amherst Steele        18:42.67    48   
 53 Austin Miller         12 Amherst Steele        18:42.88    49   
 54 Antonio Hill          11 Miamisburg            18:42.95    50   
 55 Daniel Woodall        11 Kings Mills Kings     18:43.40    51   
 56 Seth Duncan           12 North Olmsted         18:44.29    52   
 57 Tyler Fisher           9 Chag. Falls Kenston   18:47.84    53   
 58 Eric Albino           10 Kings Mills Kings     18:48.14    54   
 59 Zach Taylor            9 Stow-Munroe Falls     18:49.87    55   
 60 Kevin Ward             9 Chag. Falls Kenston   18:50.45    56   
 61 Kyle Dobies           11 Chag. Falls Kenston   18:51.90    57   
 62 Michael Albino        10 Kings Mills Kings     18:52.55    58   
 63 Alec Drabish           9 Solon High School     18:53.32    59   
 64 Evan Crew             10 Wester. North         18:53.69    60   
 65 Connor Peed           10 Cin. Arc. Moeller     18:54.18    61   
 66 Garret Kingsley       11 Tol. St. John's Jesu  18:54.29    62   
 67 Steve Wahl            11 Brunswick             18:55.08    63   
 68 Lukas Indre           10 Brunswick             18:55.33    64   
 69 Brycen Schulz         10 Stow-Munroe Falls     18:56.01    65   
 70 Gary DeHan            12 Tol. Whitmer          18:56.70    66   
 71 Clayton Shook         10 Perrysburg            18:56.90    67   
 72 Justin Hopkins         9 Findlay               18:57.24    68   
 73 Nick Adipietro        11 North Olmsted         18:57.76    69   
 74 Justin Gerbus         11 Cin. Arc. Moeller     18:58.19    --   
 75 Ryan Smith            12 Cle. St. Ignatius     18:58.47    --   
 76 Drew Dudukovich        9 Avon                  18:59.68    70   
 77 Trevor Somogyi        12 Perrysburg            18:59.96    71   
 78 Trent Croci            9 Sylvania Northview    19:01.02    72   
 79 Tyler Miller          12 Holland Springfield   19:01.40    73   
 80 Derek Waldron         10 Tol. St. John's Jesu  19:01.56    74   
 81 Jacob Weisgerber       9 Cin. Arc. Moeller     19:01.64    --   
 82 Mitch Kaiser           9 Tol. St. Francis DeS  19:04.64    75   
 83 Andy Hay              10 Kings Mills Kings     19:04.87    76   
 84 Sean Clark            10 Chag. Falls Kenston   19:05.31    77   
 85 Austin Reed            9 Avon                  19:05.77    78   
 86 Seth Buchholz         10 Tol. Central Cath.    19:06.36    --   
 87 Andrew Quattromani    10 Tol. St. Francis DeS  19:06.92    79   
 88 Chip Connolly         10 Avon Lake             19:07.04    80   
 89 Ryan Webb             10 Copley                19:07.81    81   
 90 Kyle Kramer           12 Perrysburg            19:07.96    82   
 91 Jesse Via             12 Dublin Jerome         19:08.32    83   
 92 Zach Bodenmiller      12 Sylvania Southview    19:08.40    84   
 93 Clay Cooper            9 Kings Mills Kings     19:10.19    85   
 94 Eric Billmaier        12 Perrysburg            19:10.26    86   
 95 Ben Bruggemann        12 Cin. Arc. Moeller     19:11.23    --   
 96 Kyle Rudolph           9 Tol. St. John's Jesu  19:11.32    87   
 97 Drew Sanders           9 Chag. Falls Kenston   19:12.77    88   
 98 Joseph Soneson        11 Perrysburg            19:13.11    89   
 99 Ian Mariner           11 Medina                19:13.26    90   
100 Patrick Schulte        9 Avon Lake             19:13.42    91   
101 Joey Diehl            11 Tol. St. John's Jesu  19:13.57    92   
102 Mike Lawrance          9 Wadsworth             19:14.05    93   
103 Bret Horn              9 Bowling Green         19:15.03    94   
104 Brian Foos            12 Cin. Arc. Moeller     19:15.41    --   
105 Matt Coggeshall       12 Miamisburg            19:15.41    95   
106 Ethan Bevington       10 Tol. St. Francis DeS  19:15.54    96   
107 Steven Will           11 Tol. St. Francis DeS  19:15.55    --   
108 Kevin Robinson         9 Chag. Falls Kenston   19:15.83    97   
109 Nathan Klainer        11 Stow-Munroe Falls     19:16.12    98   
110 Tyler Mesnard         10 Tiffin Columbian      19:16.23    --   
111 Jimmy Karban           9 Tol. St. Francis DeS  19:16.31    --   
112 Daniel Clement        11 Solon High School     19:17.26    99   
113 David Poch             9 Cin. Arc. Moeller     19:17.41    --   
114 Zak Borer             12 Amherst Steele        19:17.44   100   
115 Joel Kocak            12 Wester. North         19:17.57   101   
116 Jacob Sigman          11 Tol. St. John's Jesu  19:18.52   102   
117 Teddy Helton          11 Stow-Munroe Falls     19:18.54   103   
118 Dan Piros             11 North Olmsted         19:19.34   104   
119 Nicolas Re            12 North Olmsted         19:20.11   105   
120 Kevin Schaublin       11 Wester. North         19:21.07   106   
121 Brooks Taylor          9 Bowling Green         19:21.15   107   
122 Nick Schaeffer        12 Cin. Arc. Moeller     19:21.78    --   
123 James Young           10 Tol. St. John's Jesu  19:21.79   108   
124 Jacob Martynowski     11 North Olmsted         19:22.77   109   
125 Joey Poggemann        10 Cin. Oak Hills        19:23.26   110   
126 Ben Loeper             9 Medina                19:23.67   111   
127 Tyler Green           12 Wyandotte Roosevelt   19:24.15   112   
128 Parker Williams        9 Medina                19:24.74   113   
129 Roberto Rodriguez     12 North Royalton        19:25.00   114   
130 Evan Shearman         11 Tol. St. Francis DeS  19:25.34    --   
131 Tay Gillam            10 Amherst Steele        19:25.68   115   
132 Alex Dvorak            9 Chag. Falls Kenston   19:28.46    --   
133 Jake Quire            10 Bedford HS            19:29.46   116   
134 Dane Johnson           9 Amherst Steele        19:29.59   117   
135 Jake Reynolds         10 Holland Springfield   19:29.61   118   
136 Alex Jacobs           10 Dublin Jerome         19:30.92   119   
137 Brian Kozik            9 North Royalton        19:32.14   120   
138 Liam Dunlea           10 Dublin Jerome         19:32.44   121   
139 Bryan Check           11 Copley                19:32.57   122   
140 Garret Go              9 Dublin Jerome         19:33.17    --   
141 Ryan Barry            10 Maumee                19:33.47    --   
142 Thomas Lawson         10 Stow-Munroe Falls     19:33.57   123   
143 Bryce Harvey           9 Copley                19:34.61   124   
144 John Howard           10 Avon                  19:35.26   125   
145 Jared Karban          11 Tol. St. Francis DeS  19:35.39    --   
146 Nick Diekman           9 Medina                19:35.42   126   
147 Riley Yost             9 Wadsworth             19:35.70   127   
148 Kevin Stankiewicz     11 Brunswick             19:36.00    --   
149 Sam Drury             11 Wadsworth             19:36.18   128   
150 Steven Paalz          10 Dublin Jerome         19:37.34    --   
151 Logan Burgess         10 Stow-Munroe Falls     19:38.32   129   
152 Jason Rush             9 North Royalton        19:38.39   130   
153 Tom Tulcewicz          9 Berea                 19:38.40   131   
154 Matt Coulter          10 Sylvania Northview    19:38.91   132   
155 Hunter Frydenlund     10 Perrysburg            19:38.95   133   
156 Andrew Symonds         9 Springboro            19:39.23   134   
157 Wyatt Seal            11 Tol. St. John's Jesu  19:39.77    --   
158 Evan Sample           11 Sylvania Northview    19:41.58   135   
159 Peter Eyre            11 Westlake              19:41.63   136   
160 Kory Slusser          10 Stow-Munroe Falls     19:42.62   137   
161 Shawn Murrey          11 Tol. Central Cath.    19:42.74    --   
162 Cameron Uptmor        12 Avon Lake             19:42.80   138   
163 Sam Panter            10 Bowling Green         19:43.66   139   
164 Kevin Minds            9 Kings Mills Kings     19:44.11   140   
165 Alex Barth            10 Westlake              19:44.40   141   
166 Tyler Langenderfer    12 Tol. St. Francis DeS  19:44.64    --   
167 Alec Zychowicz         9 Tol. St. John's Jesu  19:44.80    --   
168 Jared Shelar          11 Avon Lake             19:45.43   142   
169 Quinn Miller          12 Amherst Steele        19:45.64    --   
170 Nick Rossler          12 Perrysburg            19:46.65   143   
171 Kevin Sun             11 Solon High School     19:47.43   144   
172 Kunal Madan            9 Dublin Jerome         19:47.51    --   
173 Andrew Zapor          10 Berea                 19:47.60   145   
174 Tyler Clegg           10 North Royalton        19:48.83   146   
175 Joe Meyer             11 Medina                19:49.27   147   
176 Justin Paulus         11 Bowling Green         19:49.48   148   
177 Brady Young           12 Brunswick             19:49.68    --   
178 Paul Wellnitz         12 Wester. North         19:50.13    --   
179 Ryan Center           12 Wester. North         19:51.97    --   
180 Sam Parrett           11 Kings Mills Kings     19:52.18    --   
181 James Hendricks       12 Tol. St. Francis DeS  19:52.81    --   
182 Josh Haverland         9 Kings Mills Kings     19:53.09    --   
183 Chris Jantzen          9 Kings Mills Kings     19:53.85    --   
184 Nick Wolford          11 North Royalton        19:53.93   149   
185 Zach Rosado           11 Berea                 19:54.39   150   
186 Kenny Turscak         12 Medina                19:54.53   151   
187 Seth Liaros           11 Sylvania Northview    19:55.06    --   
188 Adam Sherrard          9 Wester. North         19:55.11    --   
189 Adam Whitehead        11 Holland Springfield   19:55.28   152   
190 Clark Campbell        10 Miamisburg            19:57.01   153   
191 Brian Hood            11 Westlake              19:57.26   154   
192 Bobby Rabatin         11 Brunswick             19:57.47    --   
193 Josh Hillegass        10 Wadsworth             19:57.73   155   
194 Jake Adelstein         9 Solon High School     19:57.89   156   
195 Noah Holmes            9 Cin. Oak Hills        19:57.94   157   
196 Bryan Peck             9 Wester. North         19:58.16    --   
197 Nick Schlueter        11 Cin. Arc. Moeller     19:58.53    --   
198 Jack Thorson          11 Stow-Munroe Falls     19:58.86    --   
199 Isaac Lytle           10 Cin. Arc. Moeller     19:58.87    --   
200 Jackson Cardy         11 Stow-Munroe Falls     20:00.24    --   
201 Clay Wiercinski       11 Springboro            20:00.31   158   
202 Noah Dupont            9 Cin. Oak Hills        20:00.46   159   
203 Ian Olexio            12 Wester. North         20:00.81    --   
204 Alec Falkenberg       12 Tol. St. Francis DeS  20:01.39    --   
205 Ethan Gruber           9 Ashland               20:01.88   160   
206 Justin Palitto         9 Wadsworth             20:01.93   161   
207 Ryan Prieto           10 Avon                  20:02.46   162   
208 Collin Cooper         11 Kings Mills Kings     20:02.64    --   
209 James Byrnes          12 Cin. Oak Hills        20:02.66   163   
210 Kevin Upham           10 Holland Springfield   20:02.72   164   
211 Aaron Assaf            9 Avon Lake             20:02.76   165   
212 Max Jones             10 Stow-Munroe Falls     20:03.73    --   
213 PJ Krolak             12 Perrysburg            20:04.53    --   
214 Adam Subotin          12 Copley                20:04.65   166   
215 Sean Walston          10 Wester. Central       20:05.48   167   
216 Christopher Corbeil   12 North Royalton        20:05.65   168   
217 Mitch Carlson          9 Avon Lake             20:06.63   169   
218 Ben Fazio             10 Chag. Falls Kenston   20:06.66    --   
219 Josh Sellers          10 Chag. Falls Kenston   20:06.81    --   
220 Grant Godbey          11 Cin. Arc. Moeller     20:07.11    --   
221 Wesley Jaegar          9 Wadsworth             20:07.16   170   
222 Steven Kapes          10 Solon High School     20:07.65   171   
223 Steve Nagy            10 Berea                 20:07.80   172   
224 Alex Young            10 Stow-Munroe Falls     20:09.40    --   
225 Noah Corbett           9 Wester. Central       20:09.75   173   
226 Chandler Benham       10 Tol. St. John's Jesu  20:09.90    --   
227 Cade Bonds            10 Brunswick             20:11.43    --   
228 Patrick Luettke       12 Tol. Whitmer          20:12.49   174   
229 Zachery Fradette      12 Wester. North         20:12.91    --   
230 Brian Fotheringham     9 Medina                20:13.76    --   
231 Daniel Geisel         12 Springboro            20:13.95   175   
232 Joel Levis            11 Springboro            20:14.30   176   
233 Grant Bruce           12 Wester. North         20:15.14    --   
234 Jamie Watts            9 Springboro            20:15.32    --   
235 Josh Jones            10 Cin. Arc. Moeller     20:16.56    --   
236 Brock Shore            9 Bowling Green         20:16.64   177   
237 Brad Krupp            10 Bowling Green         20:16.98   178   
238 Beau Garner           11 Wadsworth             20:18.08   179   
239 Yahanz Velasquez       9 Cin. Oak Hills        20:18.18   180   
240 Joe Masar              9 Stow-Munroe Falls     20:18.66    --   
241 Tom Erdmann           12 Bedford HS            20:19.29   181   
242 Logan Kelly           11 Westlake              20:19.83   182   
243 Shae Grooms           12 Holland Springfield   20:20.13   183   
244 Kale Murphy           10 Maumee                20:20.96    --   
245 Brandon Wierman       10 White. Anthony Wayne  20:21.93   184   
246 Paul Williger         10 Springboro            20:22.24    --   
247 Tim Donohue           12 North Olmsted         20:22.69   185   
248 Chris Schalk           9 Kings Mills Kings     20:23.02    --   
249 Matthew Boykin        11 Solon High School     20:23.12   186   
250 Sean Thompson         12 Dublin Jerome         20:23.25    --   
251 Logan Elliott         10 Springboro            20:23.39    --   
252 Drew Barber           12 Tol. St. John's Jesu  20:23.53    --   
253 Cole Falco            11 Cin. Oak Hills        20:23.78   187   
254 Evan Sylvester        11 Berea                 20:24.14   188   
255 Nathan Hohulin        10 Springboro            20:24.33    --   
256 Jeremy Horvath        10 North Royalton        20:24.47   189   
257 Jacob Kahnmann         9 Tol. St. John's Jesu  20:24.61    --   
258 Mitch Jacobs          10 Ashland               20:25.01   190   
259 Danny Cundiff          9 Wadsworth             20:25.13    --   
260 Nathan Rea            11 Chag. Falls Kenston   20:25.36    --   
261 Dominic Kocak         11 Wester. North         20:25.66    --   
262 Jake Krolak            9 Sylvania Northview    20:25.75    --   
263 Tom Archibald         12 Kings Mills Kings     20:26.01    --   
264 Arron Rizo            12 Oregon Clay           20:26.06   191   
265 Alex Katko            10 Perrysburg            20:26.22    --   
266 Chris Saranita        12 Avon Lake             20:26.52   192   
267 Emilio Ramirez        12 Tol. St. John's Jesu  20:27.13    --   
268 Michael Becenti       11 Copley                20:27.38   193   
269 Ben Geldien           10 Tol. St. Francis DeS  20:27.72    --   
270 Cameron Wells          9 Solon High School     20:27.96    --   
271 Eric Thomas            9 Brunswick             20:28.47    --   
272 Tanmay Shah           11 Copley                20:28.53   194   
273 AJ Gaudreau            9 Avon                  20:28.61   195   
274 Ethan Harris          11 Avon Lake             20:28.99    --   
275 Raja Dhankani         11 Dublin Jerome         20:28.99    --   
276 Nathan Sadler         10 Chag. Falls Kenston   20:29.12    --   
277 Luis Erana            12 Dublin Jerome         20:29.39    --   
278 Vitto Brown           11 Bowling Green         20:29.49   196   
279 Sam Payne             10 Wester. North         20:30.77    --   
280 Sam Kalnitsky         10 Solon High School     20:32.82    --   
281 Adam Coutcher         12 Perrysburg            20:32.82    --   
282 Bryce Stricker         9 Cin. Arc. Moeller     20:35.23    --   
283 Kyle Bell             12 Ashland               20:36.13   197   
284 David Burgett          9 Amherst Steele        20:36.33    --   
285 Spencer Sullivan      10 Bedford HS            20:37.41   198   
286 Casey Barnett          9 Springboro            20:37.98    --   
287 Matt Bryant            9 Findlay               20:39.01   199   
288 Zach McConaghy        10 Wester. North         20:39.17    --   
289 Josh Smith             9 Berea                 20:39.51   200   
290 Andrew Smith           9 Medina                20:40.11    --   
291 Adam Gray             12 Wester. North         20:40.88    --   
292 Nathan Suhay           9 Avon                  20:41.15   201   
293 Billy Boerwinkle       9 North Olmsted         20:41.51   202   
294 George Jose           11 Wapakoneta            20:42.05    --   
295 Zach Jacobson         10 Avon Lake             20:42.65    --   
296 Clayton O'Dell        10 Brunswick             20:42.70    --   
297 Nyck Price            12 Dublin Jerome         20:42.96    --   
298 Pranav Shankar        11 Dublin Jerome         20:43.18    --   
299 Andrew Vidalis        12 Copley                20:43.42   203   
300 Grant Schwartz        10 Wester. Central       20:43.56   204   
301 Matt Sosnowski        11 Kings Mills Kings     20:44.11    --   
302 Forest Ledrick         9 Tol. St. Francis DeS  20:44.28    --   
303 Josh Hout             11 Wadsworth             20:44.35    --   
304 Ben Fritz             12 Westlake              20:44.40   205   
305 Austin Herriott       10 Cin. Arc. Moeller     20:44.97    --   
306 Gregory Antonini       9 Tol. St. Francis DeS  20:45.32    --   
307 Zach Gordon           11 Westlake              20:45.86   206   
308 Chris Marek           10 Dublin Jerome         20:46.41    --   
309 Stephen Beyer         11 Tol. St. John's Jesu  20:46.66    --   
310 Jeff Comes            11 Sylvania Southview    20:47.15   207   
311 Zach Rothschild       12 Sylvania Southview    20:47.20   208   
312 Ben Steingass         11 Tol. St. Francis DeS  20:47.49    --   
313 Austin Zimmers         9 Solon High School     20:47.69    --   
314 Johnathon Henkler     11 Perrysburg            20:48.88    --   
315 Luke Williams         10 Dublin Jerome         20:48.97    --   
316 Keith Chinavare        9 Wyandotte Roosevelt   20:49.37   209   
317 Garret Hacker         10 Springboro            20:49.90    --   
318 Luis Garcia           12 Dublin Jerome         20:50.05    --   
319 Isidore Harris         9 Wyandotte Roosevelt   20:50.22   210   
320 Tommy Reddin          11 Bowling Green         20:50.31    --   
321 Nick McClary          11 Avon                  20:50.75   211   
322 Ian MacLeod            9 Dublin Jerome         20:51.36    --   
323 Nick Bowden           12 Findlay               20:52.00   212   
324 Ryan Foley            11 Avon Lake             20:52.48    --   
325 Michael Posta         11 Solon High School     20:53.05    --   
326 Darren Todd           11 Oregon Clay           20:53.19   213   
327 Lawrence Gardner      11 Holland Springfield   20:53.29   214   
328 Tai Hoffman           11 Holland Springfield   20:53.57   215   
329 Dante Gray            10 Wester. North         20:54.58    --   
330 Daniel Alvarez        10 Tol. St. Francis DeS  20:56.08    --   
331 Bryan DeRuchie        12 Amherst Steele        20:56.65    --   
332 Cooper Harris         12 Kings Mills Kings     20:56.87    --   
333 Ian Davis             12 Wester. North         20:57.00    --   
334 Everett Dutton        10 North Olmsted         20:57.97    --   
335 Chase Walker           9 Sylvania Southview    20:58.18   216   
336 Daniel Ibarra         11 Wyandotte Roosevelt   20:59.27   217   
337 Peter Edin            11 Dublin Jerome         20:59.86    --   
338 Zack Middleton        12 Kings Mills Kings     20:59.94    --   
339 Brian Fry             10 Springboro            21:00.23    --   
340 Sam Kosiorek           9 Chag. Falls Kenston   21:00.41    --   
341 John Regan            10 Sylvania Northview    21:00.64    --   
342 Ben Dunstan           10 Avon Lake             21:00.83    --   
343 Isaac Price            9 Ashland               21:01.38   218   
344 Kyle Boyd              9 Ashland               21:01.56   219   
345 Jared Myers           10 Copley                21:02.32    --   
346 Jacob Hoover          10 Brunswick             21:03.25    --   
347 Zachary Schumm         9 Findlay               21:03.69   220   
348 Danny Slavik          10 Westlake              21:04.30   221   
349 Brenden Smith          9 Bedford HS            21:04.92   222   
350 Timothy Stolle         9 Springboro            21:05.83    --   
351 Jimmy Ustar           10 Brunswick             21:07.17    --   
352 Brandon Baiers         9 Avon Lake             21:07.47    --   
353 Jacob Lutz             9 Amherst Steele        21:08.10    --   
354 Andrew Meyer          12 Wester. North         21:08.19    --   
355 Nick Shaw             11 Chag. Falls Kenston   21:08.35    --   
356 A.J. Reighard         10 Perrysburg            21:08.57    --   
357 Brandon Sauppe         9 Tol. St. Francis DeS  21:08.95    --   
358 Josh Boxer            10 Miamisburg            21:08.99   223   
359 Hayden Huff           10 Tol. St. Francis DeS  21:09.38    --   
360 Richard Desatnik      10 Chag. Falls Kenston   21:09.41    --   
361 Doug Florek           11 Brunswick             21:10.20    --   
362 Nick Simonetti         9 Sylvania Northview    21:10.42    --   
363 Ryan Buck             12 Wester. North         21:10.43    --   
364 Daniel Krantz         11 Sylvania Southview    21:11.66   224   
365 Daniel Keener         11 Wester. North         21:11.89    --   
366 Andrew Buschbacher    12 Cin. Arc. Moeller     21:12.95    --   
367 Brendon Kirk          12 North Olmsted         21:13.50    --   
368 Trevor Distel          9 Findlay               21:14.13   225   
369 Grant Barnett          9 Tol. St. John's Jesu  21:15.13    --   
370 Nick Bader             9 Sylvania Southview    21:15.15   226   
371 Griffin Mulvaney      10 Cin. Arc. Moeller     21:15.73    --   
372 Collin Ammons         11 North Olmsted         21:15.81    --   
373 Matt Krueckeberg      10 Holland Springfield   21:15.91    --   
374 Dylan Jones           12 Stow-Munroe Falls     21:16.00    --   
375 Jack Masterson         9 Berea                 21:16.05   227   
376 James Moore            9 Avon Lake             21:16.31    --   
377 Ryan Ebenstein         9 Solon High School     21:16.78    --   
378 Alex Kovach            9 Chag. Falls Kenston   21:17.25    --   
379 Nick Maertz           12 Cin. Arc. Moeller     21:17.48    --   
380 Jeremy Althouse        9 Springboro            21:17.53    --   
381 Matt Minnich           9 Brunswick             21:17.55    --   
382 Konnor Masell         10 Perrysburg            21:17.81    --   
383 Andrew Latas          11 North Olmsted         21:18.11    --   
384 Jake Copenhaver       10 Brunswick             21:18.63    --   
385 Marc Wilson           10 Wester. North         21:18.77    --   
386 Adam Miller            9 Solon High School     21:20.76    --   
387 Christian Lough       11 Amherst Steele        21:20.81    --   
388 Quinn Graehling       10 Avon Lake             21:20.90    --   
389 Corey Nehoda          12 North Royalton        21:22.62    --   
390 Corey Cargill         11 Solon High School     21:22.67    --   
391 Alec Thorpe           12 Norwalk               21:22.82    --   
392 Ryan Cass             11 Chag. Falls Kenston   21:22.98    --   
393 Kevin Tyler           10 Wadsworth             21:24.07    --   
394 Trevor Warthman        9 Avon Lake             21:24.24    --   
395 Tony Bomia             9 Bedford HS            21:24.88   228   
396 Jordan Kulbarsh       10 Solon High School     21:25.14    --   
397 Alex Chiriac          10 Westlake              21:25.66    --   
398 Brian Chu              9 North Royalton        21:25.66    --   
399 Ivan Bumpus           12 Tol. Central Cath.    21:25.99    --   
400 George Matthews        9 Wester. North         21:26.52    --   
401 Blake Stevens         10 Stow-Munroe Falls     21:26.89    --   
402 John Jamieson         12 Kings Mills Kings     21:27.46    --   
403 Chris Scharrer        12 North Royalton        21:27.71    --   
404 Jack Ikels            10 Dublin Jerome         21:27.76    --   
405 Zach Jansing          11 Cin. Arc. Moeller     21:27.80    --   
406 Eugene Cho             9 Ashland               21:28.26   229   
407 Oliver Wilhelm         9 Avon Lake             21:28.36    --   
408 Mason Bischoff        10 Cin. Oak Hills        21:28.67    --   
409 Josh Vandegrift       11 Tol. Whitmer          21:28.70   230   
410 Austin Burton         10 Copley                21:28.74    --   
411 Noah Myers            11 Dublin Jerome         21:29.24    --   
412 Matt Murach            9 Wadsworth             21:29.74    --   
413 Jacob Nowak           11 Sylvania Northview    21:30.48    --   
414 Robert Shank           9 Perrysburg            21:30.76    --   
415 Sam Stoma             10 Maumee                21:31.38    --   
416 Patrick Brean         12 Ashland               21:31.88   231   
417 Caleb Baker           11 Springboro            21:32.36    --   
418 Thomas England        10 Miamisburg            21:32.54   232   
419 Zack Vision           11 Springboro            21:32.57    --   
420 Brandon Tollett       10 Miamisburg            21:32.62    --   
421 Josh Long             11 White. Anthony Wayne  21:33.31   233   
422 Chris Steele           9 North Royalton        21:33.48    --   
423 Corey Marcus          12 Dublin Jerome         21:34.45    --   
424 Jared Fox              9 North Olmsted         21:35.29    --   
425 Anthony Soster        10 Bedford HS            21:35.32   234   
426 Nathan Crozier         9 Amherst Steele        21:35.64    --   
427 Edwin Zhang           11 Solon High School     21:36.32    --   
428 Hatcher McManus       10 Perrysburg            21:36.60    --   
429 Jesse Palser          10 Mansfield Senior      21:37.32    --   
430 Anthony Trujillo      10 Westlake              21:37.91    --   
431 Daniel Haviland        9 Sylvania Northview    21:38.09    --   
432 Lance Lu              10 Sylvania Southview    21:38.98   235   
433 Cole Jones             9 Copley                21:39.26    --   
434 Aniketh Udipi         10 Solon High School     21:39.39    --   
435 Brian Busse           10 Springboro            21:40.44    --   
436 David Boswell          9 North Olmsted         21:41.30    --   
437 Zach Kunz              9 Stow-Munroe Falls     21:41.60    --   
438 Tanner Reeling         9 Wadsworth             21:41.76    --   
439 Yuta Hozumi           11 Dublin Jerome         21:41.86    --   
440 Cody Haithcock        12 Stow-Munroe Falls     21:42.10    --   
441 Matt Hirsh             9 Chag. Falls Kenston   21:42.11    --   
442 Pedro Garcia           9 Kings Mills Kings     21:42.93    --   
443 Chester Odom          11 Tol. Central Cath.    21:43.75    --   
444 Brandon Rock          12 Perrysburg            21:44.09    --   
445 Pete Nystrom          12 Springboro            21:44.13    --   
446 Matthew Cairns         9 Findlay               21:44.37   236   
447 Solomon Barcomb       12 Cin. Arc. Moeller     21:45.14    --   
448 Abdur Khan            12 Perrysburg            21:45.51    --   
449 Bobby Landis          12 Tol. Whitmer          21:45.94   237   
450 Josh Hass             10 Avon Lake             21:47.16    --   
451 Ian Schloss            9 Stow-Munroe Falls     21:49.42    --   
452 Fritz Josephson       11 Cin. Arc. Moeller     21:50.19    --   
453 Oliver Stevens         9 Tiffin Columbian      21:50.20    --   
454 Josh Kurt              9 Medina                21:50.65    --   
455 Dominick Horvat       10 Perrysburg            21:51.11    --   
456 Sam Zegarac           11 Avon                  21:51.75    --   
457 Dan Howard            10 Wadsworth             21:51.87    --   
458 Ryan Bogucki          10 Stow-Munroe Falls     21:52.10    --   
459 Anthony Kieswetter    12 North Olmsted         21:52.89    --   
460 Tyler Etling          11 Ashland               21:53.32    --   
461 Dakota Bennett        11 Norwalk               21:53.94    --   
462 Kevin Vestal          10 Wester. North         21:54.35    --   
463 Austin Janning        10 Springboro            21:54.38    --   
464 Max Schroder           9 Oregon Clay           21:54.48   238   
465 Eric Peltz            12 Wadsworth             21:54.85    --   
466 Tony Fontana          10 Dublin Jerome         21:55.68    --   
467 Nathanael Cho         10 Dublin Jerome         21:56.08    --   
468 Brock Donnelly         9 Sylvania Northview    21:56.42    --   
469 Duncan Hopkins         9 Wadsworth             21:56.75    --   
470 Noah Smith            10 Solon High School     21:57.04    --   
471 Jalen Bowersock        9 Wapakoneta            21:57.07    --   
472 Tommy Sandwisch       12 Tol. St. John's Jesu  21:57.77    --   
473 Jalin Szewczyk        10 Wester. Central       21:59.71   239   
474 Jevon Jenkins          9 Solon High School     22:00.46    --   
475 Lyle Hawkins          10 Cin. Arc. Moeller     22:00.48    --   
476 Josh Kuntz            10 Kings Mills Kings     22:00.64    --   
477 Jordan Brunner        10 Springboro            22:02.00    --   
478 Jonas McWilliams      10 Wyandotte Roosevelt   22:02.33   240   
479 Jack Schaller          9 Bowling Green         22:02.76    --   
480 David Wiegnad          9 Sylvania Southview    22:03.78    --   
481 Michael Dye           10 Dublin Jerome         22:04.08    --   
482 Jack Tellman          10 Springboro            22:05.32    --   
483 Luke Salem            10 Dublin Jerome         22:05.57    --   
484 Nick Barth             9 Tol. Whitmer          22:06.06   241   
485 Mehdi Haider          10 Copley                22:06.20    --   
486 Jack Ruch              9 Copley                22:06.38    --   
487 George Chen            9 Dublin Jerome         22:07.06    --   
488 Alex Kabdebo           9 Medina                22:07.57    --   
489 Cole Highhouse         9 Bowling Green         22:09.32    --   
490 Michael Braun          9 Kings Mills Kings     22:09.44    --   
491 Roland McCarthy       10 Perrysburg            22:12.51    --   
492 Nathaniel Cotterill    9 Norwalk               22:12.80    --   
493 Kyle Taylor           11 White. Anthony Wayne  22:13.38   242   
494 Matthew Spegele       11 Tol. St. Francis DeS  22:13.62    --   
495 Luke McMenemy         12 Wester. Central       22:14.55   243   
496 Ben Smith              9 Dublin Jerome         22:15.03    --   
497 Alex Leong            11 Perrysburg            22:17.12    --   
498 Brian Heldman         11 Cin. Arc. Moeller     22:17.95    --   
499 Drew Kucek            11 Medina                22:18.09    --   
500 Ian Twigg              9 Copley                22:18.38    --   
501 Jeremy Furlong        10 Perrysburg            22:19.04    --   
502 Tim Wagner            10 Perrysburg            22:19.10    --   
503 Kevin Billmaier        9 Perrysburg            22:21.27    --   
504 Mike VanBelle         11 Perrysburg            22:22.05    --   
505 Micah Ward            11 White. Anthony Wayne  22:22.30   244   
506 Corey Pruchnik        11 North Royalton        22:22.37    --   
507 Paul Echelberry       11 Tol. St. Francis DeS  22:23.21    --   
508 David Chen            12 Wester. North         22:24.86    --   
509 Hunter Mortemore       9 Tol. St. Francis DeS  22:26.10    --   
510 Brian Lynch            9 Avon                  22:27.25    --   
511 Daniel Snyder          9 Bowling Green         22:28.92    --   
512 Mitch Harberson       11 White. Anthony Wayne  22:30.41   245   
513 Logan Markle          10 Ashland               22:31.55    --   
514 Zachary Corbett        9 Cin. Arc. Moeller     22:32.02    --   
515 Michael Moyer          9 Dublin Jerome         22:32.69    --   
516 BJ Hutchinson          9 Wadsworth             22:33.03    --   
517 Jeff Zolciak          10 Tol. Whitmer          22:34.76   246   
518 Yannick Gbadouwey     10 Dublin Jerome         22:35.14    --   
519 Joe Hadib-Nissan      11 Westlake              22:35.65    --   
520 Terique Howard        11 Lyndhurst Brush       22:36.07    --   
521 Ethan Schur           12 Stow-Munroe Falls     22:36.31    --   
522 Nick Athineos         11 Amherst Steele        22:36.60    --   
523 Matt Holden           12 Dublin Jerome         22:36.93    --   
524 Alex Jackson           9 Solon High School     22:37.75    --   
525 Shane Elias           11 Avon Lake             22:38.06    --   
526 Evyn Stevens          10 Tiffin Columbian      22:38.21    --   
527 Derek Menzer          11 Avon Lake             22:38.60    --   
528 Jordan Micham          9 Sylvania Northview    22:39.00    --   
529 Sam Reese             10 Dublin Jerome         22:39.14    --   
530 Andrew Stadler         9 Springboro            22:39.35    --   
531 Spencer Bradley       12 Wadsworth             22:39.68    --   
532 Cordell Flanders      11 Stow-Munroe Falls     22:41.66    --   
533 Chris Zhu              9 Dublin Jerome         22:41.78    --   
534 Evan Wallace          10 Stow-Munroe Falls     22:41.84    --   
535 Tyler Mahany           9 Berea                 22:42.84    --   
536 Alex Myers            12 Oregon Clay           22:43.74   247   
537 Bryce Beddard         10 Springboro            22:44.35    --   
538 Josh Bohn              9 Avon                  22:44.67    --   
539 Bryan Harkins         10 Tol. Whitmer          22:45.45   248   
540 Zack Fry              10 Springboro            22:45.59    --   
541 Michael Weigand        9 Copley                22:46.65    --   
542 Stephan Riley          9 Avon Lake             22:46.94    --   
543 Max Koch               9 Chag. Falls Kenston   22:47.98    --   
544 Chaz Manocchio        11 Chag. Falls Kenston   22:49.52    --   
545 Josh Gonzales         10 Brunswick             22:50.62    --   
546 Nathan Schafrath      10 Ashland               22:51.06    --   
547 Wyatt Lazar            9 Sylvania Northview    22:51.34    --   
548 Nico DiGuilio          9 Westlake              22:52.03    --   
549 Paul Schaffer         11 White. Anthony Wayne  22:52.12   249   
550 Eddie Schlagbaum      11 Chag. Falls Kenston   22:52.48    --   
551 Connor Meek           11 Westlake              22:52.98    --   
552 Jax Currington         9 Chag. Falls Kenston   22:53.01    --   
553 Brett Ross             9 Avon Lake             22:54.16    --   
554 Travis Wurz           11 Holland Springfield   22:54.46    --   
555 Jason Colonna          9 North Royalton        22:56.92    --   
556 Chance Sutton         10 Westlake              22:57.63    --   
557 Chanse Centa          11 Brunswick             22:58.91    --   
558 Kyle Schmidt           9 Wester. Central       22:58.96   250   
559 Jaret Gorris           9 North Olmsted         22:59.55    --   
560 Mitchell Haight       11 Wester. Central       22:59.65   251   
561 Corey Selhorst        12 Perrysburg            23:00.47    --   
562 Jason Turner          12 Holland Springfield   23:00.99    --   
563 Brian Fielding         9 Avon                  23:01.17    --   
564 Matt Duskey           10 Avon Lake             23:01.38    --   
565 Michael Chung         11 Oregon Clay           23:01.80   252   
566 Preston Forrest        9 Brunswick             23:03.22    --   
567 Brian Wood            11 Wester. Central       23:03.68    --   
568 Joe Faehnle           11 Perrysburg            23:04.39    --   
569 Nate Ahren            10 Avon Lake             23:04.40    --   
570 Wes Suplita           10 Brunswick             23:04.49    --   
571 Gavin Skelly          11 Westlake              23:06.31    --   
572 Owen McDevitt         11 Wadsworth             23:07.90    --   
573 Nathan Michael         9 North Olmsted         23:08.10    --   
574 Jacob Kordeleski       9 Amherst Steele        23:08.93    --   
575 Brandon Gore           9 Bedford HS            23:09.22   253   
576 Sean Curtain          12 Wester. North         23:09.22    --   
577 Seamus Dunphy         10 Westlake              23:11.72    --   
578 Dan Turner            12 Perrysburg            23:15.47    --   
579 Frank Reddy           11 North Olmsted         23:16.50    --   
580 Trent Jones           11 Dublin Jerome         23:18.21    --   
581 Derek Jacobs          10 Holland Springfield   23:18.72    --   
582 Grant Simpson          9 Wadsworth             23:19.37    --   
583 Eric Johnston         10 Bowling Green         23:20.97    --   
584 Jack Beatty            9 Avon                  23:22.89    --   
585 Gray Giaconia          9 Wadsworth             23:23.04    --   
586 Rob Grimm             11 Tol. St. Francis DeS  23:23.86    --   
587 Spencer Smith          9 North Olmsted         23:24.35    --   
588 Matthew Wolf           9 Findlay               23:24.40   254   
589 Jeremy Via            11 Dublin Jerome         23:27.31    --   
590 Karl Moghissi          9 Dublin Jerome         23:27.45    --   
591 Ed Gosney             10 Copley                23:29.03    --   
592 Luke Lambright         9 Wadsworth             23:30.37    --   
593 Aaron Begy             9 Chag. Falls Kenston   23:31.27    --   
594 Chris Felts           10 Miamisburg            23:31.93    --   
595 Jason Hale             9 Miamisburg            23:31.98    --   
596 Zach VanScyoc         10 Avon Lake             23:33.48    --   
597 Mike Lipka            10 Avon Lake             23:34.28    --   
598 Tasim Sattar          12 Perrysburg            23:34.34    --   
599 Nick Pierce            9 Perrysburg            23:34.41    --   
600 Victor Vitale         10 Chag. Falls Kenston   23:35.06    --   
601 Daniel Kovtun         11 Solon High School     23:41.01    --   
602 Austin Boldt          11 North Royalton        23:42.27    --   
603 Brandon Klieber       10 Kings Mills Kings     23:44.33    --   
604 Cameron Guffey        11 Wapakoneta            23:45.65    --   
605 Dan Reichenbach        9 Wapakoneta            23:47.20    --   
606 Zach Moskos            9 Wadsworth             23:49.70    --   
607 Michael Luce           9 Perrysburg            23:51.13    --   
608 Kevin Hemsworth       10 Copley                23:53.32    --   
609 Eric Reese             9 North Royalton        24:00.21    --   
610 Jeremy Eldred         12 Avon Lake             24:03.79    --   
611 David Sepulveda       10 Kings Mills Kings     24:04.28    --   
612 Alex Bove             12 Wester. North         24:05.17    --   
613 Daniel Dawson          9 Copley                24:06.59    --   
614 Sergio Mata            9 Bowling Green         24:06.90    --   
615 Jacob Horton          11 Wester. North         24:09.46    --   
616 Alex Loar              9 Avon Lake             24:10.08    --   
617 Zane Wahbeh           10 Findlay               24:10.26    --   
618 Kevin Koberg          10 Wyandotte Roosevelt   24:11.88   255   
619 Angel Blas            12 Perrysburg            24:13.08    --   
620 Kyle Marbut           10 Ashland               24:15.69    --   
621 John Pence             9 North Royalton        24:15.93    --   
622 Ryan McRowe            9 Avon                  24:18.38    --   
623 Miles Marks            9 Solon High School     24:19.51    --   
624 Calvin Eische          9 Wester. North         24:20.10    --   
625 Nate Henton           10 Brunswick             24:20.61    --   
626 Eric Cheng            10 Dublin Jerome         24:20.84    --   
627 Dushuan Head          12 Tol. St. John's Jesu  24:21.08    --   
628 Jeremy Butcher         9 Westlake              24:21.52    --   
629 Will Glubiak          12 Chag. Falls Kenston   24:22.46    --   
630 Ben Morse              9 Sylvania Southview    24:28.08    --   
631 Jacob Francy           9 Avon Lake             24:29.12    --   
632 Brandon Henry          9 Tol. St. Francis DeS  24:29.55    --   
633 Aaron Wargo           11 Westlake              24:32.79    --   
634 Andy June             12 Wyandotte Roosevelt   24:33.24   256   
635 Jacob Price           12 Tol. St. Francis DeS  24:40.22    --   
636 Jake Jelinek           9 Kings Mills Kings     24:41.01    --   
637 Kyle McGibbeny         9 Tol. St. Francis DeS  24:41.90    --   
638 Sinan Ertin           12 Lyndhurst Brush       24:43.47    --   
639 Nate Moskos           11 Wadsworth             24:47.60    --   
640 Ryan Schmidt           9 Findlay               24:48.13    --   
641 Connor Nelson          9 Wadsworth             24:48.16    --   
642 Colin Klonk           10 Wadsworth             24:48.71    --   
643 Dan Brazier           11 Wadsworth             24:49.71    --   
644 Tyler Potter           9 Wadsworth             24:50.66    --   
645 Kyle Birch            10 Avon Lake             24:51.16    --   
646 Ryan Moore            10 Wadsworth             24:53.65    --   
647 JJ Miller              9 Perrysburg            24:55.09    --   
648 Nathan Dermis         10 Springboro            24:56.84    --   
649 Alec Spaeth            9 Springboro            25:03.32    --   
650 C.J. Wloszczyna       10 Wester. Central       25:04.08    --   
651 Eric Gardenhire       12 Lyndhurst Brush       25:05.02    --   
652 Paul Palumbo          11 Chag. Falls Kenston   25:08.66    --   
653 Steven Innocenzi       9 Solon High School     25:10.52    --   
654 Bob Krueger           10 Wadsworth             25:13.11    --   
655 Connor Burleson        9 Wester. Central       25:17.07    --   
656 Zach Hughes           10 Solon High School     25:18.36    --   
657 Lee Odegaard           9 Perrysburg            25:20.09    --   
658 Nathan Shultis         9 Findlay               25:26.95    --   
659 Aaron Dianda           9 White. Anthony Wayne  25:32.27   257   
660 Kyle Kemper            9 Dublin Jerome         25:37.06    --   
661 Brandon Rock           9 Solon High School     25:40.15    --   
662 Dylan McKay            9 Wester. North         25:41.91    --   
663 Nick Biere             9 Amherst Steele        25:43.46    --   
664 Bradley Wilson        10 Perrysburg            26:07.04    --   
665 Nick O'Toole           9 Perrysburg            26:14.46    --   
666 Evan Nagel             9 Sylvania Southview    26:19.14    --   
667 Connor Moore           9 Bowling Green         26:22.60    --   
668 Ravitej Atluri         9 Dublin Jerome         26:36.60    --   
669 Simon Zhuang           9 Dublin Jerome         27:11.54    --   
670 Mike Grindle          10 Holland Springfield   27:26.55    --   
671 Satvam Mehta           9 Dublin Jerome         27:45.96    --   
672 Tony Prenger           9 Dublin Jerome         28:03.03    --   
673 Nate Myers             9 Miamisburg            28:18.75    --   
674 Casey Koberg          10 Wyandotte Roosevelt   28:20.73    --   
675 Adrian Price          12 Wester. North         28:56.95    --   
676 Aubrey Chapman         9 Mansfield Senior      29:01.34    --   
677 Max Goetz              9 Kings Mills Kings     29:14.99    --   
678 Barat Venkataramany   10 Ashland               29:39.19    --   
679 Zarius Shroff         10 Dublin Jerome         29:44.48    --   
680 Kevin Sroka           10 Copley                29:50.69    --   
681 Yehosef Brown-Thomas   9 Lyndhurst Brush       30:10.52    --   
682 Kevin Lin             12 Dublin Jerome         30:13.35    --   
683 Joseph Fradette        9 Wester. North         30:28.95    --   
684 Luke Corrigan          9 Bowling Green         30:58.06    --   



                 21-HS Boys Div I OPEN Team Scores                  
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Cle. St. Ignatius      60      4   11   12   14   19   23   36  
      Total Time: 1:30:03      Average: 18:00.44      1-5 Split: 27
  2 Brunswick              69      5    6    9   18   31   63   64  
      Total Time: 1:30:10      Average: 18:01.81      1-5 Split: 40
  3 Wester. North          79      1    2    3   13   60   101  106 
      Total Time: 1:28:37      Average: 17:43.26      1-5 Split: 1:53
  4 Cin. Arc. Moeller      149    20   25   29   33   42   44   61  
      Total Time: 1:31:60      Average: 18:23.92      1-5 Split: 23
  5 Tol. St. Francis DeS   155     7   10   16   47   75   79   96  
      Total Time: 1:31:42      Average: 18:20.26      1-5 Split: 1:15
  6 Dublin Jerome          182    17   21   27   34   83   119  121 
      Total Time: 1:32:25      Average: 18:28.87      1-5 Split: 58
  7 Sylvania Northview     186     8   30   37   39   72   132  135 
      Total Time: 1:32:28      Average: 18:29.45      1-5 Split: 1:09
  8 Kings Mills Kings      254    15   51   54   58   76   85   140 
      Total Time: 1:33:39      Average: 18:43.67      1-5 Split: 56
  9 Amherst Steele         271    28   46   48   49   100  115  117 
      Total Time: 1:33:48      Average: 18:45.60      1-5 Split: 55
 10 Chag. Falls Kenston    281    38   53   56   57   77   88   97  
      Total Time: 1:34:09      Average: 18:49.77      1-5 Split: 32
 11 Tol. St. John's Jesu   347    32   62   74   87   92   102  108 
      Total Time: 1:34:50      Average: 18:57.96      1-5 Split: 45
 12 Springboro             364    22   24   26   134  158  175  176 
      Total Time: 1:34:29      Average: 18:53.78      1-5 Split: 1:46
 13 Miamisburg             378    35   45   50   95   153  223  232 
      Total Time: 1:35:07      Average: 19:01.33      1-5 Split: 1:27
 14 Perrysburg             395    67   71   82   86   89   133  143 
      Total Time: 1:35:29      Average: 19:05.64      1-5 Split: 17
 15 North Olmsted          439    52   69   104  105  109  185  202 
      Total Time: 1:35:45      Average: 19:08.86      1-5 Split: 39
 16 Stow-Munroe Falls      444    55   65   98   103  123  129  137 
      Total Time: 1:35:55      Average: 19:10.83      1-5 Split: 44
 17 Medina                 480    40   90   111  113  126  147  151 
      Total Time: 1:36:12      Average: 19:14.36      1-5 Split: 1:01
 18 Solon High School      501    43   59   99   144  156  171  186 
      Total Time: 1:36:33      Average: 19:18.50      1-5 Split: 1:22
 19 Avon Lake              616    80   91   138  142  165  169  192 
      Total Time: 1:37:52      Average: 19:34.29      1-5 Split: 56
 20 Cin. Oak Hills         630    41   110  157  159  163  180  187 
      Total Time: 1:37:60      Average: 19:35.90      1-5 Split: 1:28
 21 Avon                   630    70   78   125  162  195  201  211 
      Total Time: 1:38:12      Average: 19:38.36      1-5 Split: 1:29
 22 North Royalton         659    114  120  130  146  149  168  189 
      Total Time: 1:38:19      Average: 19:39.66      1-5 Split: 29
 23 Wadsworth              664    93   127  128  155  161  170  179 
      Total Time: 1:38:26      Average: 19:41.12      1-5 Split: 48
 24 Bowling Green          665    94   107  139  148  177  178  196 
      Total Time: 1:38:26      Average: 19:41.20      1-5 Split: 1:02
 25 Copley                 686    81   122  124  166  193  194  203 
      Total Time: 1:38:48      Average: 19:45.41      1-5 Split: 1:20
 26 Holland Springfield    690    73   118  152  164  183  214  215 
      Total Time: 1:38:50      Average: 19:45.83      1-5 Split: 1:19
 27 Berea                  786    131  145  150  172  188  200  227 
      Total Time: 1:39:53      Average: 19:58.47      1-5 Split: 46
 28 Westlake               818    136  141  154  182  205  206  221 
      Total Time: 1:40:28      Average: 20:05.51      1-5 Split: 1:03
 29 Findlay                924    68   199  212  220  225  236  254 
      Total Time: 1:42:47      Average: 20:33.22      1-5 Split: 2:17
 30 Sylvania Southview     939    84   207  208  216  224  226  235 
      Total Time: 1:42:53      Average: 20:34.52      1-5 Split: 2:04
 31 Bedford HS             945    116  181  198  222  228  234  253 
      Total Time: 1:42:56      Average: 20:35.20      1-5 Split: 1:56
 32 Tol. Whitmer           948    66   174  230  237  241  246  248 
      Total Time: 1:44:30      Average: 20:53.98      1-5 Split: 3:10
 33 Ashland                984    160  190  197  218  219  229  231 
      Total Time: 1:43:06      Average: 20:37.20      1-5 Split: 60
 34 Wyandotte Roosevelt    988    112  209  210  217  240  255  256 
      Total Time: 1:44:06      Average: 20:49.07      1-5 Split: 2:39
 35 Wester. Central       1026    167  173  204  239  243  250  251 
      Total Time: 1:45:14      Average: 21:02.61      1-5 Split: 2:10
 36 Oregon Clay           1141    191  213  238  247  252   -    -  
      Total Time: 1:48:60      Average: 21:47.86      1-5 Split: 2:36
 37 White. Anthony Wayne  1148    184  233  242  244  245  249  257 
      Total Time: 1:49:02      Average: 21:48.27      1-5 Split: 2:09


                       08-HS Boys 5k Run Div II OPEN                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Sean Gaffney          11 Akron St. Vin.-St. M  18:20.44     1   
  2 Jeremy Gillespie      11 Bay Village Bay       18:25.12     2   
  3 Spencer Prichard      12 Van Wert              18:26.64    --   
  4 Jack Hurley           11 Akron St. Vin.-St. M  18:30.26     3   
  5 Jonathan Brajdic      10 Bay Village Bay       18:30.76     4   
  6 Nick Butler           11 Cuy. Val. Christian   18:36.43     5   
  7 Reed Baxter           10 Van Wert              18:43.21    --   
  8 Austin Patrick        10 Akron St. Vin.-St. M  18:47.33     6   
  9 Konrad Katterle        9 Rocky River           18:47.99     7   
 10 Brandon Farnham       12 Bay Village Bay       18:52.71     8   
 11 Daniel Perry          10 Van Wert              18:53.34    --   
 12 Tudor Sandu           10 Rocky River           18:58.43     9   
 13 Mark Wysocki          12 Akron St. Vin.-St. M  18:59.85    10   
 14 Brenton Green          9 Perkins               19:00.00    11   
 15 Nick Fiedler          10 Akron St. Vin.-St. M  19:02.58    12   
 16 David Russell          9 Bay Village Bay       19:04.14    13   
 17 Adam Rospert          12 Milan Edison          19:05.84    14   
 18 Patrick Walter         9 Akron St. Vin.-St. M  19:12.18    15   
 19 Nick Dawson           11 Rocky River           19:14.43    16   
 20 Parker Battista       11 Cuy. Val. Christian   19:14.54    17   
 21 Zackary Kennedy       10 Navarre Fairless      19:19.17    --   
 22 Andrew O'Brien        11 Bay Village Bay       19:20.56    18   
 23 Sean Greene           11 Akron St. Vin.-St. M  19:24.58    19   
 24 Austin Hilt           12 Delaware Buckeye Val  19:24.96    20   
 25 Mitch Bastin          10 Lexington             19:25.77    21   
 26 Caleb Broadous        10 Cuy. Val. Christian   19:30.35    22   
 27 Chris Lepto           10 Cuy. Val. Christian   19:31.09    23   
 28 Braden Coles          12 Milan Edison          19:32.03    24   
 29 Brandon Biltz         11 Milan Edison          19:32.51    25   
 30 Ryan Singler           9 Perkins               19:33.26    26   
 31 Aidan Ford            11 Lexington             19:33.84    27   
 32 William Schalk         8 Bellevue              19:34.72    28   
 33 PJ Roden              12 Delaware Buckeye Val  19:36.84    29   
 34 Seth Harnishfeger     11 Tontogany Otsego      19:41.94    30   
 35 Jacob Stevens         11 Milan Edison          19:42.00    31   
 36 John St. Pierre       10 Rocky River           19:44.20    32   
 37 Nate Lyons            11 Cuy. Val. Christian   19:46.07    33   
 38 Michael Walker        10 Akron St. Vin.-St. M  19:52.52    --   
 39 Tristan Seacrist      10 Medina Buckeye        19:55.85    34   
 40 Drew Gasser           11 Cuy. Val. Christian   19:56.67    35   
 41 Forrest Stoddard      11 Rocky River           19:58.66    36   
 42 Sean Oak              12 Lexington             19:59.00    37   
 43 Tobin Mitchell        10 Akron St. Vin.-St. M  19:59.51    --   
 44 Connor Holloway       11 Cuy. Val. Christian   20:00.01    38   
 45 Nick Chirico          12 Lexington             20:02.08    39   
 46 Colton Snyder          9 Tontogany Otsego      20:03.03    40   
 47 Buddy Limes           10 Tontogany Otsego      20:03.29    41   
 48 Cole Ellison          10 Perkins               20:03.43    42   
 49 Stephen Ward          10 Lexington             20:03.98    43   
 50 River Spicer           9 W. Milton Milton-Uni  20:06.31    44   
 51 Nolan Thatcher        12 Lexington             20:07.13    45   
 52 Alex Sheehan          10 Delaware Buckeye Val  20:08.45    46   
 53 Jason Large           10 Akron St. Vin.-St. M  20:10.30    --   
 54 Mike Gerber            9 Bellevue              20:13.62    47   
 55 Josh Ignatowski        9 Tontogany Otsego      20:14.86    48   
 56 Robert Moore           9 Shelby                20:16.31    49   
 57 Dominic Capucini      12 Perkins               20:20.02    50   
 58 Matt Gardner           9 Millersburg West Hol  20:21.99    --   
 59 Drew Jacob            10 Perkins               20:24.54    51   
 60 Logan Pratt           11 Port Clinton          20:25.77    52   
 61 Andy Robinson         10 Shelby                20:26.58    53   
 62 Boede Thourot         11 Wauseon               20:30.12    54   
 63 Nick wHEELER           9 W. Milton Milton-Uni  20:31.90    55   
 64 Canaan Berry           9 W. Milton Milton-Uni  20:33.08    56   
 65 Zach Hassinger        12 Delaware Buckeye Val  20:34.33    57   
 66 Dalton Wessels         9 Perkins               20:35.92    58   
 67 Evan Sheehan          11 Cuy. Val. Christian   20:37.54    --   
 68 James Roubal          12 Bay Village Bay       20:40.72    59   
 69 Justin Beltowski      10 Sullivan Black River  20:41.87    60   
 70 Orion Belmont         10 Akron St. Vin.-St. M  20:45.68    --   
 71 Jack Keliher           9 Akron St. Vin.-St. M  20:48.44    --   
 72 Ken Fuller            11 Delaware Buckeye Val  20:48.58    61   
 73 Kyle Knierim           9 Wauseon               20:49.86    62   
 74 Quinn Kennedy         11 Medina Buckeye        20:51.21    63   
 75 Nick Hardy             9 Bay Village Bay       20:55.04    64   
 76 Ethan Meyer            9 Millersburg West Hol  20:57.96    --   
 77 Ridge Spicer           9 W. Milton Milton-Uni  20:59.05    65   
 78 Peter Ladd            11 Port Clinton          21:01.22    66   
 79 Sam Beaire            10 Lexington             21:01.34    67   
 80 Joe Emerson           10 Shelby                21:02.54    68   
 81 Eric Hillis            9 Willard               21:04.88    --   
 82 Pablo Schwenk          9 Rocky River           21:05.96    69   
 83 Nick Armour            9 Perkins               21:07.10    70   
 84 Austin Martin          9 Shelby                21:07.66    71   
 85 Derrick Englehart     12 Bellevue              21:11.31    72   
 86 Austin Marks          12 Bellevue              21:16.25    73   
 87 Hunter Spires         11 Cuy. Val. Christian   21:16.26    --   
 88 Brenden Kost          10 Wauseon               21:17.47    74   
 89 Mike Friebel          11 Shelby                21:18.07    75   
 90 Justin Widman         10 Bellevue              21:18.44    76   
 91 Eddie Ferguson        11 Tontogany Otsego      21:19.33    77   
 92 Jake Prosser          11 Port Clinton          21:22.36    78   
 93 Sam Markovich          9 Delta                 21:25.38    --   
 94 Eric Swartz            9 W. Milton Milton-Uni  21:26.96    79   
 95 Brant Kitchen          9 Tontogany Otsego      21:29.04    80   
 96 Avery Dackermann       9 Port Clinton          21:33.10    81   
 97 Eric Salberg          11 Rocky River           21:33.25    82   
 98 Bryan Hickey          10 Bellevue              21:33.35    83   
 99 Taylor Smale          11 Rossford              21:38.13    --   
100 Andrew Kost           10 Fairview Park         21:40.49    --   
101 Alex Kurtzman         10 Shelby                21:41.14    84   
102 Gavin Branum           9 Bellevue              21:43.38    85   
103 Ethan Hocker           9 Lexington             21:46.08    --   
104 Luke Ferguson          9 W. Milton Milton-Uni  21:47.47    86   
105 Mitchell Minnick      12 Fairview Park         21:53.71    --   
106 Cole Messner          11 Shelby                21:53.89    87   
107 Keagan Frey           10 Bellevue              21:59.43    --   
108 Nathan Hansen         12 Milan Edison          22:00.01    88   
109 Philip Lenos           9 Perkins               22:00.17    --   
110 John Thomas           11 Tontogany Otsego      22:03.52    89   
111 Vincent King           9 Medina Buckeye        22:05.21    90   
112 Alex Nadolny           9 Delta                 22:06.90    --   
113 Andrew Madore          9 Lexington             22:17.54    --   
114 Sam Schroeder         12 Shelby                22:19.92    --   
115 Jared Bartter          9 Medina Buckeye        22:23.17    91   
116 John Williams         11 Milan Edison          22:23.27    92   
117 Austin Taylor         11 Van Wert              22:24.30    --   
118 Zak Jaeb              10 Millersburg West Hol  22:25.33    --   
119 Jacob Mycek            9 Sullivan Black River  22:27.67    93   
120 Ben Helmrich          10 Bellmont Indiana      22:28.45    94   
121 Ty Basilius           11 Millbury Lake         22:28.97    95   
122 Nelson Mazariegos     10 Willard               22:29.41    --   
123 Connor Thornton       11 Shelby                22:30.31    --   
124 Thomas McNamara        9 Bellmont Indiana      22:32.49    96   
125 Cory Pilkington       11 Bellmont Indiana      22:33.45    97   
126 Tanner Stiert         11 Milan Edison          22:33.93    98   
127 Matt Young             9 Cuy. Val. Christian   22:36.09    --   
128 Ben Thomas            11 Tontogany Otsego      22:37.03    --   
129 Tristan Heidl         11 Milan Edison          22:37.32    --   
130 Mark Hendricks         9 Tontogany Otsego      22:42.28    --   
131 Josh Chapman           9 Sullivan Black River  22:43.88    99   
132 Kole Johnson           9 Vermilion             22:45.58    --   
133 Kane Phillips         11 Shelby                22:48.06    --   
134 Colton Emerick        11 Bellevue              22:48.99    --   
135 Alonso Loya           12 Rossford              22:49.25    --   
136 Deven Vollmar         11 Tontogany Otsego      22:49.40    --   
137 Michael Eversole       9 Navarre Fairless      22:52.74    --   
138 Jordan Lyon            9 Cuy. Val. Christian   22:54.60    --   
139 Trevor Sievert         9 Oak Harbor            22:58.24    --   
140 David Hall            10 Delaware Buckeye Val  22:58.96   100   
141 Luke King              9 Delaware Buckeye Val  22:59.40   101   
142 Nicholas Churchill    12 Milan Edison          23:03.09    --   
143 Andy Brown            11 Rocky River           23:03.93    --   
144 Austin James           9 Bellmont Indiana      23:04.94   102   
145 Garrett Shearer        9 Delaware Buckeye Val  23:13.03    --   
146 Aaron Macklin         12 Bellmont Indiana      23:15.51   103   
147 Tom Stark              9 Vermilion             23:15.53    --   
148 Marcus Hunt            9 Genoa Area            23:16.51    --   
149 Keith Fleeman         11 Wauseon               23:17.10   104   
150 Tony Paskert           9 Rocky River           23:19.52    --   
151 Michael Badenhop       9 Delta                 23:26.70    --   
152 Josh Bowens            9 Sullivan Black River  23:28.57   105   
153 Cole Eskins           12 Bellevue              23:28.79    --   
154 Matt Sartor           10 Millbury Lake         23:31.73   106   
155 Chris Kirkpatrick     10 Sullivan Black River  23:36.95   107   
156 Dobber Gottschling     9 Lexington             23:40.34    --   
157 Jim Williamson        12 Delaware Buckeye Val  23:41.93    --   
158 Matthew Winke          9 Port Clinton          23:43.50   108   
159 Max Lehman            11 Millersburg West Hol  23:44.24    --   
160 Sam Dockrill          10 Bay Village Bay       23:46.21    --   
161 Sotere Karas           9 Cuy. Val. Christian   23:48.18    --   
162 Brett Harrenton       11 Sullivan Black River  23:49.48   109   
163 Seryc Schmoll         10 Sullivan Black River  23:52.10   110   
164 Connor Finnegan        9 Shelby                23:57.08    --   
165 Nathan Durkovic       11 Shelby                24:01.96    --   
166 Todd Newmister         9 Genoa Area            24:03.63    --   
167 Tyler Eikost           9 Millbury Lake         24:03.90   111   
168 Eric Walters           9 Millbury Lake         24:04.88   112   
169 Aaron Bunke           12 Wauseon               24:05.42   113   
170 Will Dorsey            9 Wauseon               24:05.94   114   
171 Carlos Rodriquez      10 Tontogany Otsego      24:06.57    --   
172 Jake Waffen            9 Bay Village Bay       24:06.81    --   
173 Conner Avalon         10 Clyde                 24:07.06    --   
174 Richard Cheney         9 Tontogany Otsego      24:08.54    --   
175 Wilfredo Lopez        12 Fairview Park         24:09.54    --   
176 Josh Rowe              9 Sullivan Black River  24:12.98    --   
177 Sid Fleming           12 Bellevue              24:20.45    --   
178 Kegan Lilly            8 Bellevue              24:22.97    --   
179 Keegan Gallagher      10 Medina Buckeye        24:24.84   115   
180 Nick McPherson        11 Shelby                24:25.61    --   
181 Marty Linthicum       10 Rossford              24:27.73    --   
182 Isac Herrera           9 Clyde                 24:30.33    --   
183 Andy Creech            9 Bay Village Bay       24:30.52    --   
184 Fernando Perez        10 Willard               24:33.97    --   
185 Aaron McGinnis        11 Bellevue              24:34.71    --   
186 Logan Myers            9 Clyde                 24:35.69    --   
187 Alex Dover             9 Lexington             24:36.12    --   
188 Chase Stover          10 Lexington             24:51.93    --   
189 Shawn Bower            9 Perkins               24:57.64    --   
190 Blaine Gasdick        10 Vermilion             25:00.07    --   
191 Robert Brunn          11 Akron St. Vin.-St. M  25:06.56    --   
192 Grant Baldwin          9 Millbury Lake         25:11.92   116   
193 Max Baldwin           11 Delaware Buckeye Val  25:17.55    --   
194 Dillon Schantz        10 Wauseon               25:31.41   117   
195 Steven Farnham         9 Bay Village Bay       25:41.00    --   
196 Elliot Snyder         10 Bellevue              25:41.09    --   
197 Joe Wade               9 Sullivan Black River  25:45.46    --   
198 Charles Hengst        10 Bay Village Bay       25:48.41    --   
199 Kris Boysel           10 Wauseon               25:48.68    --   
200 Anthony Lopez          9 Genoa Area            25:52.60    --   
201 George Leppert        10 Beloit West Branch    25:54.25    --   
202 Samuel Crum           11 Oak Harbor            26:57.82    --   
203 Trey Schisler         12 Bellmont Indiana      27:15.10   118   
204 Dane Hixon            10 Fairview Park         28:04.35    --   
205 Sean Penrod            9 Delaware Buckeye Val  28:06.99    --   
206 Trevor Walsh          12 Millbury Lake         28:27.46   119   
207 Dahkota Parish        11 Delaware Buckeye Val  28:42.77    --   
208 Curtis Buser          10 Genoa Area            28:51.30    --   
209 Jake Montgomery        9 Caledonia River Vall  29:15.16    --   
210 Mitchell Waugh         9 Navarre Fairless      31:51.55    --   



                 08-HS Boys Div II OPEN Team Scores                 
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Akron St. Vin.-St. M   32      1    3    6   10   12   15   19  
      Total Time: 1:33:41      Average: 18:44.10      1-5 Split: 43
  2 Bay Village Bay        45      2    4    8   13   18   59   64  
      Total Time: 1:34:14      Average: 18:50.66      1-5 Split: 56
  3 Cuy. Val. Christian    100     5   17   22   23   33   35   38  
      Total Time: 1:36:39      Average: 19:19.70      1-5 Split: 1:10
  4 Rocky River            100     7    9   16   32   36   69   82  
      Total Time: 1:36:44      Average: 19:20.75      1-5 Split: 1:11
  5 Lexington              167    21   27   37   39   43   45   67  
      Total Time: 1:39:05      Average: 19:48.94      1-5 Split: 39
  6 Perkins                180    11   26   42   50   51   58   70  
      Total Time: 1:39:22      Average: 19:52.25      1-5 Split: 1:25
  7 Milan Edison           182    14   24   25   31   88   92   98  
      Total Time: 1:39:53      Average: 19:58.48      1-5 Split: 2:55
  8 Delaware Buckeye Val   213    20   29   46   57   61   100  101 
      Total Time: 1:40:34      Average: 20:06.64      1-5 Split: 1:24
  9 Tontogany Otsego       236    30   40   41   48   77   80   89  
      Total Time: 1:41:23      Average: 20:16.49      1-5 Split: 1:38
 10 Bellevue               296    28   47   72   73   76   83   85  
      Total Time: 1:43:35      Average: 20:42.87      1-5 Split: 1:44
 11 W. Milton Milton-Uni   299    44   55   56   65   79   86    -  
      Total Time: 1:43:38      Average: 20:43.46      1-5 Split: 1:21
 12 Shelby                 316    49   53   68   71   75   84   87  
      Total Time: 1:44:12      Average: 20:50.24      1-5 Split: 1:02
 13 Port Clinton           385    52   66   78   81   108   -    -  
      Total Time: 1:48:06      Average: 21:37.19      1-5 Split: 3:18
 14 Medina Buckeye         393    34   63   90   91   115   -    -  
      Total Time: 1:49:41      Average: 21:56.06      1-5 Split: 4:29
 15 Wauseon                407    54   62   74   104  113  114  117 
      Total Time: 1:49:60      Average: 21:60.00      1-5 Split: 3:36
 16 Sullivan Black River   464    60   93   99   105  107  109  110 
      Total Time: 1:52:59      Average: 22:35.79      1-5 Split: 2:56
 17 Bellmont Indiana       492    94   96   97   102  103  118   -  
      Total Time: 1:53:55      Average: 22:46.97      1-5 Split: 48
 18 Millbury Lake          540    95   106  111  112  116  119   -  
      Total Time: 1:59:22      Average: 23:52.28      1-5 Split: 2:43


                     09-HS Boys 5k Run Div II Varsity                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Ryan Gallagher        12 Medina Buckeye        16:20.54     1   
  2 Mick Iacofano         12 Akron St. Vin.-St. M  16:30.51     2   
  3 Drake Lohnes          12 Beloit West Branch    16:31.35     3   
  4 Colin Eggleston       12 Marlington            16:32.97     4   
  5 Ben Bockoven          11 Cuy. Val. Christian   16:34.02     5   
  6 Josh Laney            10 Navarre Fairless      16:38.83     6   
  7 Quintin Reiser         9 Wauseon               16:40.39     7   
  8 Nick Molnar           12 Lexington             16:44.99     8   
  9 Conner Holiday        10 Van Wert              16:49.60     9   
 10 Griffin Thompson      12 Bay Village Bay       16:50.96    10   
 11 JJ Grzincic           12 Medina Buckeye        16:52.89    11   
 12 Andrew Beier          12 Bellevue              16:54.74    12   
 13 Wade Hodges           10 Wauseon               16:56.71    13   
 14 Cully Gordon          12 Millersburg West Hol  16:57.79    14   
 15 Gus Kazek             12 Sullivan Black River  16:58.31    15   
 16 Matt Oswald           12 Akron St. Vin.-St. M  17:00.96    16   
 17 Brandon Avers         10 Tontogany Otsego      17:01.10    17   
 18 Will Anderson         12 Cuy. Val. Christian   17:04.70    18   
 19 Seb Tressel           10 Navarre Fairless      17:05.88    19   
 20 Justin Reynolds       11 Rocky River           17:06.36    20   
 21 Brett Cortelletti     10 Mansfield Ontario     17:06.66    21   
 22 Stephen Shephard      12 Milan Edison          17:07.05    22   
 23 Zane Sturts           10 Lexington             17:07.43    23   
 24 Billy Minshall        12 Perkins               17:09.10    24   
 25 Tyler Rickman         11 Millbury Lake         17:10.23    25   
 26 Ryan Adams            10 Cuy. Val. Christian   17:13.39    26   
 27 Noah LeBay            11 Cuy. Val. Christian   17:13.94    27   
 28 James Fell            12 Bay Village Bay       17:17.39    28   
 29 David Cremi           12 Cuy. Val. Christian   17:18.08    29   
 30 Michael Gonzales      12 Shelby                17:19.00    30   
 31 Nick Campbell         10 Akron St. Vin.-St. M  17:21.07    31   
 32 Chris Johnson         12 Perkins               17:22.59    32   
 33 Wyatt Uresti          11 Caledonia River Vall  17:23.03    33   
 34 Jack Hautz             9 Bay Village Bay       17:23.40    34   
 35 Scott Brittenham      11 Millbury Lake         17:23.64    35   
 36 Garrett Miller        11 Upper Sandusky        17:25.61    36   
 37 Ty Raybuck            10 Marlington            17:27.67    37   
 38 Aric Diamond          12 Bay Village Bay       17:29.37    38   
 39 Landon Brown          12 Delta                 17:29.67    39   
 40 Kevin Tomczyk         10 Huron                 17:32.42    40   
 41 Michael Hollingsworth 12 Lorain Clearview      17:35.13    41   
 42 Cody Priebe           10 Perkins               17:36.30    42   
 43 Sam Boyd              11 Millersburg West Hol  17:36.59    43   
 44 Clay Hunter           12 Napoleon              17:38.33    44   
 45 Joe Rossetti          10 Akron St. Vin.-St. M  17:38.53    45   
 46 Thomas Mason          11 Marlington            17:38.62    46   
 47 Nick Reyes             9 Perkins               17:41.11    47   
 48 Tyler Sievert         10 Oak Harbor            17:42.05    48   
 49 Grant Knierim         11 Wauseon               17:42.30    49   
 50 Derryn Tomsic         12 Ashtabula Edgewood    17:42.84    50   
 51 Branson Bennett       11 Eaton                 17:44.72    51   
 52 James Axson           12 Archbishop Hoban      17:46.35    52   
 53 Chris Lemay           10 Ashtabula Edgewood    17:46.55    53   
 54 Kevin Kerchinski      10 Fairview Park         17:49.92    54   
 55 Dylan Hall-Farmbrough 12 Bellevue              17:51.50    55   
 56 Gabe Fredericks       11 Pemberville Eastwood  17:52.54    56   
 57 Joe Brennan            9 Archbishop Hoban      17:53.19    57   
 58 Noah Smith            10 Pemberville Eastwood  17:54.50    58   
 59 Connor Shaffer        10 Van Wert              17:54.54    59   
 60 J.P. Overly           12 Beloit West Branch    17:54.83    60   
 61 Nick Keber            10 Van Wert              17:55.15    61   
 62 Josh Lemay            10 Ashtabula Edgewood    17:56.07    62   
 63 Colin Theis            9 Medina Buckeye        17:57.07    63   
 64 Nick Jones            11 Delta                 17:57.23    64   
 65 Jake Wistinghausen    10 Oak Harbor            17:57.31    65   
 66 Daryl Titsworth        9 Delta                 17:57.70    66   
 67 Jordan Butler         10 Van Wert              17:57.98    67   
 68 Nick Stricklen         9 Lexington             17:58.05    68   
 69 Justin Mourguet       10 Wauseon               17:58.46    69   
 70 Tim Young             12 Millersburg West Hol  17:58.78    70   
 71 Corey Large           11 Akron St. Vin.-St. M  17:58.91    71   
 72 Alec Nash             12 Delta                 17:59.03    72   
 73 Eddie Stolarz         12 Circleville           17:59.16    73   
 74 Tyler Neff            10 Navarre Fairless      17:59.70    74   
 75 Ethan Heald           10 Rocky River           18:00.12    75   
 76 Josh Porter           11 Bellmont Indiana      18:01.08    76   
 77 Adam Garner           10 Bellmont Indiana      18:01.22    77   
 78 Henry Adams           11 Bay Village Bay       18:04.38    78   
 79 Tommy Jarvis          12 Delaware Buckeye Val  18:04.83    79   
 80 Cory Huddleston       10 Bellevue              18:05.06    80   
 81 Alan Kocher           12 Circleville           18:06.57    81   
 82 Cade Fleming           9 Van Wert              18:07.41    82   
 83 Matthew Stewart       12 Delaware Buckeye Val  18:10.02    83   
 84 Brandon Williams      10 Rocky River           18:10.45    84   
 85 David Yosick          11 Shelby                18:11.78    85   
 86 Caleb Herriott         9 Delaware Buckeye Val  18:12.15    86   
 87 Christopher Matheney  11 Fostoria              18:13.49    87   
 88 Clay Parlette         11 Genoa Area            18:14.27    88   
 89 Ben Paisley           12 Cuy. Val. Christian   18:14.57    89   
 90 Bob Auber             12 Medina Buckeye        18:14.74    90   
 91 Ben Safer             11 Vermilion             18:15.31    91   
 92 Zach Masterson        11 Marlington            18:15.88    92   
 93 Marco Colant          10 Akron St. Vin.-St. M  18:15.97    93   
 94 Nate Ewing            12 Millersburg West Hol  18:16.18    94   
 95 Matt Orr              10 Bay Village Bay       18:16.55    95   
 96 Connor Lunsford       10 W. Milton Milton-Uni  18:17.63    96   
 97 Bryce Patrick         10 Akron St. Vin.-St. M  18:18.67    97   
 98 Seth Wright            9 Eaton                 18:18.72    98   
 99 Dominic Solis         10 Upper Sandusky        18:19.55    99   
100 Andrew Ruegg          10 Navarre Fairless      18:21.55   100   
101 Luke Borsidy          10 Fairview Park         18:21.68   101   
102 Tom Bulgrin           11 Archbishop Hoban      18:22.31   102   
103 JR Yoder              11 Millersburg West Hol  18:22.75   103   
104 Mitchell Baxter        9 Marlington            18:23.33   104   
105 Grant Cooper          11 Spr Greenon           18:23.71   105   
106 Noah Whittington       9 Marlington            18:24.81   106   
107 Brady Deaner          10 Willard               18:25.28   107   
108 Austin Guthrie        10 Bellevue              18:27.66   108   
109 Troy Tyree            10 W. Milton Milton-Uni  18:27.99   109   
110 Nick Corso             9 Perkins               18:28.10   110   
111 Andy Caldwell         10 Spr Greenon           18:30.65   111   
112 Adam Corral           12 Bellmont Indiana      18:31.69   112   
113 Isaac Mertic          10 Bay Village Bay       18:32.12   113   
114 Seth Dorsey           12 Shelby                18:32.45   114   
115 Stephen Engh           9 Mansfield Ontario     18:33.05   115   
116 Orfrancis Ozuna       11 Millbury Lake         18:33.91   116   
117 Jacob Wingett         12 Circleville           18:34.09   117   
118 Logan Mahl            12 Willard               18:35.58   118   
119 Charlie Swartz         9 Rocky River           18:36.05   119   
120 Austin O'Diam         11 Lexington             18:36.10   120   
121 Will Summers          10 Rocky River           18:36.69   121   
122 Jordy Ghesquiere      10 Tontogany Otsego      18:36.90   122   
123 Eric Easley           11 Van Wert              18:36.96   123   
124 Drew Slavik           11 Delaware Buckeye Val  18:37.10   124   
125 David Ahner           11 Perkins               18:37.22   125   
126 Brock Leatherman      10 Napoleon              18:37.24   126   
127 Gabe Murray           12 Perkins               18:37.96   127   
128 Andrew Stickley       11 Delta                 18:40.01   128   
129 Ryan Rice              9 Van Wert              18:43.81   129   
130 John Hoffman          12 Milan Edison          18:43.84   130   
131 Quinton Glenn         10 Lexington             18:44.88   131   
132 Brennan Cockrell      10 Huron                 18:45.21   132   
133 Samuel Church          9 Pemberville Eastwood  18:47.66   133   
134 Michael Braun         12 Bellmont Indiana      18:48.11   134   
135 Seth Vipperman         9 Willard               18:49.24   135   
136 Nick Reineck          10 Port Clinton          18:49.75   136   
137 Tyler Weisent         12 Marlington            18:51.33   137   
138 Zachary Seaman        12 Oak Harbor            18:52.05   138   
139 Gabe Valencia         12 Rocky River           18:52.33   139   
140 John Regula           10 Navarre Fairless      18:53.02   140   
141 Jason Bailey          12 Port Clinton          18:53.04   141   
142 Stephen Cartier        9 Fairview Park         18:54.67   142   
143 Ben Hendrich          12 Eaton                 18:55.26   143   
144 Nate Cox              11 Delaware Buckeye Val  18:56.37   144   
145 Michael Biltz         11 Milan Edison          18:56.60   145   
146 David Leone           10 Port Clinton          18:57.72   146   
147 Bennett Kellogg       12 Rocky River           18:58.48   147   
148 Caleb Morey           10 Beloit West Branch    19:01.13   148   
149 Luke Kiracofe         12 Eaton                 19:02.13   149   
150 Ismael Sanabria       10 Milan Edison          19:03.42   150   
151 Billy Guerry          10 Fairview Park         19:03.65   151   
152 Mitch Noel            10 Shelby                19:03.70   152   
153 Spencer Potesta       11 Cuy. Val. Christian   19:03.88   153   
154 Noah Morgan           10 Ashtabula Edgewood    19:04.05   154   
155 Nick Sheehan          12 Delaware Buckeye Val  19:05.32   155   
156 Zach Myracle          11 Vermilion             19:06.17   156   
157 Triston Hornbeck       9 Sullivan Black River  19:06.71   157   
158 Derek Silkwood        12 Milan Edison          19:07.62   158   
159 Fred Balmoria         10 Tontogany Otsego      19:07.80   159   
160 Ryley Miller           9 Vermilion             19:09.48   160   
161 Tyler Fenwick         11 Bellmont Indiana      19:09.65   161   
162 Bryce Buderer         11 Oak Harbor            19:10.10   162   
163 Brandon Kluge         12 Ashtabula Edgewood    19:10.53   163   
164 Bauner Chafin         12 Eaton                 19:11.47   164   
165 Chris Hoffman         10 Milan Edison          19:12.41   165   
166 Zach Pricer            9 W. Milton Milton-Uni  19:12.70   166   
167 Kyle Farrell          10 Genoa Area            19:12.71   167   
168 Cory Barnett           9 Willard               19:13.68   168   
169 Dustin Lumadue        11 Lexington             19:14.77   169   
170 Kyle Swartz            9 W. Milton Milton-Uni  19:18.02   170   
171 Derek Morgan           9 Tontogany Otsego      19:19.22   171   
172 Michael Leone          9 Port Clinton          19:19.72   172   
173 Andre Myers           11 Upper Sandusky        19:20.71   173   
174 Jacob Pugh            10 Mansfield Ontario     19:21.02   174   
175 James Hickey          12 Bellevue              19:21.84   175   
176 Tyler Bender          10 Caledonia River Vall  19:22.80   176   
177 Noah Barth             8 W. Milton Milton-Uni  19:23.04   177   
178 Nick Yates            11 Milan Edison          19:24.53   178   
179 Noah Hoffman          12 Shelby                19:24.99   179   
180 Brayden Mahl          10 Willard               19:25.70   180   
181 Matt Albring          10 Delta                 19:26.04   181   
182 Austin Sexton         12 Shelby                19:26.17   182   
183 Alex Drummond         11 Bellevue              19:27.44   183   
184 Connor Gallogly       10 Bellmont Indiana      19:27.53   184   
185 Brent Wilson          10 Millersburg West Hol  19:30.00   185   
186 Collin Rider           9 Port Clinton          19:30.79   186   
187 Kyle Frey             10 Lexington             19:30.81   187   
188 Drew Keenan           11 Genoa Area            19:31.27   188   
189 Collin Auckerman      11 Spr Greenon           19:31.67   189   
190 Jeremy Truex          11 Beloit West Branch    19:32.01   190   
191 Ty Gallogly           10 Port Clinton          19:32.22   191   
192 Chance Ziegler        11 Medina Buckeye        19:32.61   192   
193 Sam Ruscak             9 Archbishop Hoban      19:33.20   193   
194 Matt Hollingsworth    12 Lorain Clearview      19:34.65   194   
195 Mitchell Wolfrum       9 Napoleon              19:36.18   195   
196 Jared Lesneiwicz      10 Genoa Area            19:36.69   196   
197 Ricky Jay              9 Navarre Fairless      19:36.75   197   
198 Caleb Baus             9 Tontogany Otsego      19:37.26   198   
199 Andy Newport          10 Eaton                 19:37.73   199   
200 Marshall Farnsworth   11 Wellington            19:37.77   200   
201 Kyle Wills            10 Mansfield Ontario     19:42.87   201   
202 Aaron Smith           12 Port Clinton          19:44.61   202   
203 Garry Armstrong       11 Tontogany Otsego      19:44.87   203   
204 Ian LaBlanc           10 Vermilion             19:45.48   204   
205 Will Lewis            11 Eaton                 19:48.14   205   
206 Luke Waterman         10 Caledonia River Vall  19:48.80   206   
207 Matt Gerber           10 Clyde                 19:48.98   207   
208 Tanner Hawley          9 Sullivan Black River  19:49.21   208   
209 Aidan Gallagher        9 Medina Buckeye        19:49.40   209   
210 Conner Bushnell        9 Spr Greenon           19:51.13   210   
211 Devyn White           12 Caledonia River Vall  19:51.62   211   
212 Matt Miller           12 Millersburg West Hol  19:53.93   212   
213 Tyler Pocsics         10 Ashtabula Edgewood    19:54.11   213   
214 Jeremy Bennett        11 Spr Greenon           19:55.44   214   
215 Russell Bolender      12 Archbishop Hoban      19:58.42   215   
216 Tyler Harroun          9 Tontogany Otsego      19:58.89   216   
217 Addison Snyder        11 Bellevue              20:04.08   217   
218 Matt Sepeda            9 Clyde                 20:05.41   218   
219 Stewart Coffman       10 Genoa Area            20:06.08   219   
220 Cory Stewart          11 Ashtabula Edgewood    20:07.40   220   
221 Zach Mehnert          12 Navarre Fairless      20:07.79   221   
222 Evan Nichols          10 Archbishop Hoban      20:07.89   222   
223 Caleb Blanchong        9 Wauseon               20:09.82   223   
224 Sean Martin            9 Huron                 20:13.61   224   
225 Ben Waterman          10 Caledonia River Vall  20:14.08   225   
226 Willie Ashburn        10 Delaware Buckeye Val  20:14.28   226   
227 Tristen Epling        11 Oak Harbor            20:16.95   227   
228 Mason Mendez           9 Bellmont Indiana      20:18.58   228   
229 Anton Hsia            10 Sullivan Black River  20:18.70   229   
230 Matt Truex            12 Beloit West Branch    20:19.14   230   
231 Michael Keith         11 Medina Buckeye        20:19.89   231   
232 Jacob Corcino         10 Lorain Clearview      20:26.91   232   
233 Campbell Tre           9 Wauseon               20:27.41   233   
234 Nathan Purk           10 Oak Harbor            20:27.91   234   
235 Keith Wright          10 London                20:29.43   235   
236 Rowyn Schneider       12 Fostoria              20:30.46   236   
237 Nathan Newman         10 London                20:31.81   237   
238 Darien Payne           9 Shelby                20:33.87   238   
239 Garrett Blackburn     10 London                20:36.54   239   
240 Corey Patterson       12 London                20:38.38   240   
241 Joe Santucci           9 Archbishop Hoban      20:39.16   241   
242 Matt Morelli          10 Beloit West Branch    20:39.60   242   
243 Noah Parsons          10 Lorain Clearview      20:39.94   243   
244 Skyler Eversole       10 Clyde                 20:43.39   244   
245 Tony Host             10 Beloit West Branch    20:45.46   245   
246 Austin Gale            9 Clyde                 20:47.51   246   
247 Zachary Zugelder      10 Spr Greenon           20:48.16   247   
248 Austin Knittle         9 Vermilion             20:51.07   248   
249 Tommy Davis           10 Clyde                 20:51.08   249   
250 Julian Manning         9 Mansfield Ontario     20:51.18   250   
251 Scott Palinder        12 Wellington            20:51.69   251   
252 Jonah Hensley          9 Spr Greenon           20:52.99   252   
253 Casey Skala           10 Sullivan Black River  20:55.18   253   
254 Jacob Robinette       10 Clyde                 20:55.91   254   
255 Timmy Smith            9 Napoleon              20:57.25   255   
256 Noah Prossen           9 Tol. Rogers           20:57.52   256   
257 Matt Webb             10 Clyde                 21:01.38   257   
258 Michael Lafountain    11 Oak Harbor            21:02.87   258   
259 Ryan Wolfe            12 London                21:04.03   259   
260 Aaron Witt             9 Millbury Lake         21:06.33   260   
261 Nick Walters          11 Millbury Lake         21:07.70   261   
262 Derrick Kamp          11 Wauseon               21:08.18   262   
263 Jonathon Krabill         Fairview Park         21:08.25   263   
264 Nick Moyer            12 Mansfield Ontario     21:15.12   264   
265 Parker Phillps        10 Delta                 21:20.10   265   
266 Austin Strayer         9 Willard               21:21.20   266   
267 Nathan Vidra          11 Millbury Lake         21:23.41   267   
268 Alex Vonderau         11 Sullivan Black River  21:24.05   268   
269 Jake Poiry            11 Pemberville Eastwood  21:27.08   269   
270 Graham Mast           10 Huron                 21:27.82   270   
271 Brendan Kildane       12 Fairview Park         21:30.66   271   
272 Salvador Cantero      12 Fostoria              21:30.90   272   
273 Ricky Santos          12 Lorain Clearview      21:34.93   273   
274 Sam Grine              9 Fostoria              21:36.20   274   
275 Wes Biser             12 W. Milton Milton-Uni  21:38.90   275   
276 Ridge Simon           12 Pemberville Eastwood  21:39.26   276   
277 Mark Williams          9 Vermilion             21:44.74   277   
278 Noah Garza            10 Genoa Area            21:45.38   278   
279 Addison Clark         12 Fairview Park         21:46.46   279   
280 Jarred Utt             9 Circleville           21:49.50   280   
281 Donovan Ruckman       11 Mansfield Ontario     22:05.93   281   
282 Roberto Torres        11 Lorain Clearview      22:14.09   282   
283 James Hess             9 Sullivan Black River  22:17.75   283   
284 Mason Derr            10 Upper Sandusky        22:23.62   284   
285 Foster Johnson        12 Vermilion             22:27.63   285   
286 Jacob Fries            9 Huron                 22:30.58   286   
287 Chad Blackman          9 Circleville           22:46.59   287   
288 Charles Fox           10 Wellington            22:52.66   288   
289 Emanuel Aranda         9 Genoa Area            22:55.99   289   
290 Connor Dunwoodie      12 Wellington            23:36.32   290   
291 Nick Martin           10 Wellington            23:53.61   291   
292 Aquiles Estrada        9 Fostoria              24:14.53   292   
293 Clayton Malley        11 Caledonia River Vall  24:22.44   293   
294 Jacob Herring         10 Upper Sandusky        24:26.89   294   
295 Ian Mundy             10 Upper Sandusky        24:32.57   295   
296 Ryan Cohrs            12 Napoleon              24:57.69   296   
297 Jamison Levings        9 Caledonia River Vall  25:22.57   297   
298 Daniel Maltsberger    11 Upper Sandusky        25:25.81   298   
299 Clinton Cooper         9 Lorain Clearview      25:27.66   299   
300 Nick Prossen           9 Tol. Rogers           25:31.32   300   
301 Will Koenig           10 Huron                 25:31.58   301   
302 Khalil Johnson        11 Tol. Rogers           26:23.89   302   
303 Daniel Martinez       12 Millbury Lake         26:51.80   303   
304 Devinn Allman-Young   11 Tol. Rogers           29:10.27   304   
305 Alex Nomichit         11 Tol. Rogers           35:53.22   305   



               09-HS Boys Div II Varsity Team Scores                
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Cuy. Val. Christian    105     5   18   26   27   29   89   153 
      Total Time: 1:25:25      Average: 17:04.83      1-5 Split: 45
  2 Akron St. Vin.-St. M   165     2   16   31   45   71   93   97  
      Total Time: 1:26:30      Average: 17:18.00      1-5 Split: 1:29
  3 Bay Village Bay        188    10   28   34   38   78   95   113 
      Total Time: 1:27:06      Average: 17:25.10      1-5 Split: 1:14
  4 Perkins                255    24   32   42   47   110  125  127 
      Total Time: 1:28:18      Average: 17:39.44      1-5 Split: 1:19
  5 Van Wert               278     9   59   61   67   82   123  129 
      Total Time: 1:28:45      Average: 17:44.94      1-5 Split: 1:18
  6 Marlington             283     4   37   46   92   104  106  137 
      Total Time: 1:28:19      Average: 17:39.70      1-5 Split: 1:51
  7 Millersburg West Hol   324    14   43   70   94   103  185  212 
      Total Time: 1:29:13      Average: 17:50.42      1-5 Split: 1:25
  8 Navarre Fairless       339     6   19   74   100  140  197  221 
      Total Time: 1:28:59      Average: 17:47.80      1-5 Split: 2:15
  9 Lexington              350     8   23   68   120  131  169  187 
      Total Time: 1:29:12      Average: 17:50.29      1-5 Split: 1:60
 10 Medina Buckeye         357     1   11   63   90   192  209  231 
      Total Time: 1:28:58      Average: 17:47.57      1-5 Split: 3:13
 11 Wauseon                361     7   13   49   69   223  233  262 
      Total Time: 1:29:28      Average: 17:53.54      1-5 Split: 3:30
 12 Delta                  369    39   64   66   72   128  181  265 
      Total Time: 1:30:04      Average: 18:00.73      1-5 Split: 1:11
 13 Rocky River            419    20   75   84   119  121  139  147 
      Total Time: 1:30:30      Average: 18:05.94      1-5 Split: 1:31
 14 Bellevue               430    12   55   80   108  175  183  217 
      Total Time: 1:30:41      Average: 18:08.16      1-5 Split: 2:28
 15 Ashtabula Edgewood     482    50   53   62   154  163  213  220 
      Total Time: 1:31:41      Average: 18:20.01      1-5 Split: 1:28
 16 Delaware Buckeye Val   516    79   83   86   124  144  155  226 
      Total Time: 1:32:01      Average: 18:24.10      1-5 Split: 52
 17 Shelby                 560    30   85   114  152  179  182  238 
      Total Time: 1:32:32      Average: 18:30.39      1-5 Split: 2:06
 18 Bellmont Indiana       560    76   77   112  134  161  184  228 
      Total Time: 1:32:32      Average: 18:30.35      1-5 Split: 1:09
 19 Milan Edison           605    22   130  145  150  158  165  178 
      Total Time: 1:32:59      Average: 18:35.71      1-5 Split: 2:01
 20 Eaton                  605    51   98   143  149  164  199  205 
      Total Time: 1:33:13      Average: 18:38.46      1-5 Split: 1:27
 21 Archbishop Hoban       619    52   57   102  193  215  222  241 
      Total Time: 1:33:34      Average: 18:42.70      1-5 Split: 2:13
 22 Beloit West Branch     631     3   60   148  190  230  242  245 
      Total Time: 1:33:19      Average: 18:39.70      1-5 Split: 3:48
 23 Oak Harbor             640    48   65   138  162  227  234  258 
      Total Time: 1:33:59      Average: 18:47.70      1-5 Split: 2:35
 24 Tontogany Otsego       667    17   122  159  171  198  203  216 
      Total Time: 1:33:43      Average: 18:44.46      1-5 Split: 2:37
 25 Millbury Lake          697    25   35   116  260  261  267  303 
      Total Time: 1:35:22      Average: 19:04.37      1-5 Split: 3:58
 26 Willard                708    107  118  135  168  180  266   -  
      Total Time: 1:34:30      Average: 18:53.90      1-5 Split: 1:01
 27 Fairview Park          711    54   101  142  151  263  271  279 
      Total Time: 1:35:19      Average: 19:03.64      1-5 Split: 3:19
 28 W. Milton Milton-Uni   718    96   109  166  170  177  275   -  
      Total Time: 1:34:40      Average: 18:55.88      1-5 Split: 1:06
 29 Mansfield Ontario      761    21   115  174  201  250  264  281 
      Total Time: 1:35:35      Average: 19:06.96      1-5 Split: 3:45
 30 Port Clinton           781    136  141  146  172  186  191  202 
      Total Time: 1:35:32      Average: 19:06.21      1-5 Split: 42
 31 Pemberville Eastwood   792    56   58   133  269  276   -    -  
      Total Time: 1:37:42      Average: 19:32.21      1-5 Split: 3:47
 32 Spr Greenon            829    105  111  189  210  214  247  252 
      Total Time: 1:36:13      Average: 19:14.52      1-5 Split: 1:32
 33 Circleville            838    73   81   117  280  287   -    -  
      Total Time: 1:39:16      Average: 19:51.19      1-5 Split: 4:48
 34 Caledonia River Vall   851    33   176  206  211  225  293  297 
      Total Time: 1:36:41      Average: 19:20.07      1-5 Split: 2:52
 35 Genoa Area             858    88   167  188  196  219  278  289 
      Total Time: 1:36:42      Average: 19:20.21      1-5 Split: 1:52
 36 Vermilion              859    91   156  160  204  248  277  285 
      Total Time: 1:37:08      Average: 19:25.51      1-5 Split: 2:36
 37 Sullivan Black River   862    15   157  208  229  253  268  283 
      Total Time: 1:37:09      Average: 19:25.63      1-5 Split: 3:57
 38 Upper Sandusky         886    36   99   173  284  294  295  298 
      Total Time: 1:41:57      Average: 20:23.28      1-5 Split: 7:02
 39 Napoleon               916    44   126  195  255  296   -    -  
      Total Time: 1:41:47      Average: 20:21.34      1-5 Split: 7:20
 40 Huron                  952    40   132  224  270  286  301   -  
      Total Time: 1:40:30      Average: 20:05.93      1-5 Split: 4:59
 41 Lorain Clearview       983    41   194  232  243  273  282  299 
      Total Time: 1:39:52      Average: 19:58.32      1-5 Split: 3:60
 42 Fostoria              1161    87   236  272  274  292   -    -  
      Total Time: 1:46:06      Average: 21:13.12      1-5 Split: 6:02
 43 Clyde                 1164    207  218  244  246  249  254  257 
      Total Time: 1:42:17      Average: 20:27.28      1-5 Split: 1:03
 44 London                1210    235  237  239  240  259   -    -  
      Total Time: 1:43:21      Average: 20:40.04      1-5 Split: 35
 45 Wellington            1320    200  251  288  290  291   -    -  
      Total Time: 1:50:53      Average: 22:10.41      1-5 Split: 4:16
 46 Tol. Rogers           1467    256  300  302  304  305   -    -  
      Total Time: 2:17:57      Average: 27:35.25      1-5 Split: 14:56

                    05-HS Girls 5k Run Div II-A Varsity                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Sarah Kanney          10 Coldwater             18:34.71     1   
  2 Julia Mendiola        11 Akron St. Vin.-St. M  19:08.68     2   
  3 Ellen Isaac           12 Lexington             19:10.10     3   
  4 Taylor Vernot          9 Wauseon               19:12.21     4   
  5 Marissa Rossetti      12 Akron St. Vin.-St. M  19:16.48     5   
  6 Hannah Campbell       10 Caledonia River Vall  19:17.82     6   
  7 Michelle McKinney     11 Eaton                 19:23.44     7   
  8 Jill Kanney           12 Coldwater             19:26.68     8   
  9 Jenna Liston          10 Circleville           19:30.65     9   
 10 Rachel Iacofano        9 Akron St. Vin.-St. M  19:34.30    10   
 11 Andrea Foster         11 Van Wert              19:40.12    11   
 12 Sarra Taylor          11 London                19:44.69    --   
 13 Amanda Sollenberger   12 Akron St. Vin.-St. M  19:48.12    12   
 14 Tori Reeves           11 Marlington            19:55.79    13   
 15 Mallory Myers         12 Cuy. Val. Christian   19:59.37    14   
 16 Natalie Pasicznyk     10 Cuy. Val. Christian   20:02.32    15   
 17 Lianne Masquelier     11 Spr Greenon           20:03.14    16   
 18 Mary Bozsik           12 Akron St. Vin.-St. M  20:06.98    17   
 19 Christina Seas        11 Coldwater             20:09.92    18   
 20 Maddie Grooms         10 Napoleon              20:10.98    19   
 21 Kayla Ste. Marie       9 Eaton                 20:11.72    20   
 22 Katie Frego           11 Archbishop Hoban      20:13.38    21   
 23 Lillian Freundlich    11 Lexington             20:14.92    22   
 24 Danielle Wilson       10 Navarre Fairless      20:16.24    23   
 25 Amber Robison         12 Napoleon              20:17.71    24   
 26 Cynthia Haas          10 Akron St. Vin.-St. M  20:18.71    25   
 27 Kayla Radcliff         9 Caledonia River Vall  20:20.87    26   
 28 Elizabeth Volz        12 Lexington             20:28.48    27   
 29 Alexa Sonnenberg      11 Napoleon              20:29.61    28   
 30 Madi Mize              9 Huron                 20:29.87    29   
 31 Mia Yeager            12 Cuy. Val. Christian   20:29.96    30   
 32 Ericka Hosang         12 Bellevue              20:37.73    31   
 33 Samantha Stevens      11 Circleville           20:40.13    32   
 34 Dominique Clairmonte   9 Lexington             20:41.69    33   
 35 Madison Buzek         12 Akron St. Vin.-St. M  20:43.65    34   
 36 Chloee Gamble          9 Van Wert              20:46.44    35   
 37 Taylor Broermann      10 Eaton                 20:48.60    36   
 38 Hannah Westhoven      12 Napoleon              20:49.14    37   
 39 Madison Scagnetti     11 Bellevue              20:49.97    38   
 40 Rebekah Branham       11 Circleville           20:50.34    39   
 41 Olivia Fett           10 Defiance              20:54.04    40   
 42 Sarah Mason            9 Marlington            20:55.43    41   
 43 Breanna Mosley        12 Willard               21:06.58    42   
 44 Megan Beck            10 Wauseon               21:07.00    43   
 45 Lauren Seas           10 Coldwater             21:09.05    44   
 46 Michaela Fox          10 Bellevue              21:14.78    45   
 47 Katie Kennedy          9 Marlington            21:15.54    46   
 48 Sophia Miller          9 Marlington            21:15.80    47   
 49 Susan Fain            11 Lexington             21:15.85    48   
 50 Whitney Schalk        11 Bellevue              21:15.93    49   
 51 Sarah Waisner         10 Napoleon              21:18.74    50   
 52 Rachel Jones          10 Defiance              21:23.50    51   
 53 Brittany Kozak        10 Spr Greenon           21:34.72    52   
 54 Schelissa Williams    10 Van Wert              21:37.30    53   
 55 Jacey Eikenbary       12 Van Wert              21:38.21    54   
 56 Christina Tenison     12 Lexington             21:47.27    55   
 57 Kennedy Gulas          9 Port Clinton          21:48.08    56   
 58 Ashley Schoenherr     10 Coldwater             21:49.24    57   
 59 Ellie Roehrig         10 Defiance              21:52.69    58   
 60 Megan Barnhart         9 Van Wert              21:58.41    59   
 61 Megan Kinninger       11 Coldwater             22:00.80    60   
 62 Sage Siclair          10 Napoleon              22:02.84    61   
 63 Sarah Bedell          10 Bellevue              22:04.97    62   
 64 Abby Miller            9 Lexington             22:05.44    63   
 65 Aneesa Volkman        10 Wauseon               22:06.76    64   
 66 Morgan Evans          10 Eaton                 22:08.06    65   
 67 McKenna Tiley         10 Cuy. Val. Christian   22:09.16    66   
 68 Autumn Whirley        10 Eaton                 22:12.37    67   
 69 Mickenna Schweinhagen  9 Wauseon               22:13.24    68   
 70 Katherine Shriver     10 Spr Greenon           22:15.97    69   
 71 Koebel Tory           11 Port Clinton          22:18.59    70   
 72 Elizabeth Martin      12 Wapakoneta            22:24.20    71   
 73 Hannah Weaver          9 Port Clinton          22:27.07    72   
 74 Claire Zielinski      10 Port Clinton          22:28.00    73   
 75 Samantha Moyers        9 Willard               22:29.88    74   
 76 Grace Platek           9 Cuy. Val. Christian   22:31.22    75   
 77 Emily Reinsel         11 Marlington            22:32.35    76   
 78 Hannah Weasner        10 Bellevue              22:33.32    77   
 79 Katelyn Cooley        11 Marlington            22:34.36    78   
 80 Lindsey Yantz         12 Bellevue              22:35.97    79   
 81 Nicole Wright          9 Cuy. Val. Christian   22:39.70    80   
 82 Allyson Simmons        9 Navarre Fairless      22:40.97    81   
 83 Alisha Danylchuck      9 Van Wert              22:41.20    82   
 84 Erin Cavenaugh         9 Minster               22:42.97    83   
 85 Aleea Volkman         10 Wauseon               22:45.35    84   
 86 Alyson Leib           10 Circleville           22:45.50    85   
 87 Cheyenne Emery        12 Delaware Buckeye Val  22:47.05    86   
 88 Morgan Bitzel         12 Marlington            22:50.61    87   
 89 Maddie Schmidt         9 Minster               22:50.93    88   
 90 Gabi Lamb             10 Defiance              22:52.13    89   
 91 Casey Schmidt         11 Minster               22:52.21    90   
 92 Samantha Mehnert       9 Navarre Fairless      22:53.33    91   
 93 Amber Soncrant        12 Millbury Lake         22:55.67    92   
 94 Kelsey Wagner         12 Van Wert              22:56.37    93   
 95 Lauren Muncy           9 Eaton                 22:57.71    94   
 96 Summer Bobak          11 Garfield Hts. Trinit  23:01.45    95   
 97 Kyonne Smith          10 Archbishop Hoban      23:02.70    96   
 98 Leah Catania          11 Garfield Hts. Trinit  23:03.50    97   
 99 RACHEL SUBLER          9 Versailles            23:07.28    98   
100 Kelsey Poole           9 Willard               23:09.00    99   
101 Rachel Wilson         10 Navarre Fairless      23:09.04   100   
102 Ema Raulinaitis       12 Garfield Hts. Trinit  23:09.97   101   
103 Vanessa Warton         9 Millbury Lake         23:12.35   102   
104 Neve Detmer           11 Defiance              23:12.40   103   
105 Sarah Davies          11 Archbishop Hoban      23:15.48   104   
106 Rose Vagedes           9 Coldwater             23:18.30   105   
107 Liana Dickerson       11 Eaton                 23:19.96   106   
108 Amanda Stutzman        9 Wauseon               23:20.97   107   
109 Kayleigh Householder  10 Port Clinton          23:22.02   108   
110 Gabby Camerato        10 Port Clinton          23:23.25   109   
111 Rebecca Wilson        10 Navarre Fairless      23:27.38   110   
112 Eileen Cummins        12 Archbishop Hoban      23:28.90   111   
113 Nicole Miller         10 Archbishop Hoban      23:32.37   112   
114 Jessi Robinson        11 Navarre Fairless      23:35.08   113   
115 Danielle DePace       11 Cuy. Val. Christian   23:35.63   114   
116 Kady Burcaw           11 Navarre Fairless      23:37.87   115   
117 MEGAN HEINDLE          9 Versailles            23:40.63   116   
118 Devin Hilt            12 Delaware Buckeye Val  23:42.99   117   
119 Courtney Mosgrove     10 Wapakoneta            23:45.96   118   
120 Rachel Hart           12 Spr Greenon           23:46.32   119   
121 RAEGAN MAYER          12 Versailles            23:50.71   120   
122 Saira Brown           12 Wapakoneta            23:52.46   121   
123 Kaitlyn Poole         12 Willard               23:53.58   122   
124 Elizabeth Burns       11 Circleville           23:55.46   123   
125 Abbey Black            9 Huron                 23:56.67   124   
126 Hannah Sherman        11 Minster               23:58.17   125   
127 MEAGAN WINNER         12 Versailles            23:58.19   126   
128 Kaitlyn Schroeder     12 Garfield Hts. Trinit  23:58.33   127   
129 Patience Dowden        9 Circleville           24:00.20   128   
130 Katy Evers            10 Huron                 24:00.73   129   
131 Alison Litz            9 Huron                 24:03.82   130   
132 Lea Craig             11 Circleville           24:04.37   131   
133 Katelyn Koebel         9 Port Clinton          24:08.41   132   
134 Marissa Boos           9 Millbury Lake         24:12.61   133   
135 Lauren Bohman         12 Versailles            24:16.00   134   
136 Hannah Blackwell       9 Huron                 24:16.13   135   
137 Sarah Foley           10 Garfield Hts. Trinit  24:18.53   136   
138 Valeria Acuna          9 Caledonia River Vall  24:21.31   137   
139 Morgan Miller         10 Wapakoneta            24:21.67   138   
140 Kati O'Neil           12 Wapakoneta            24:23.91   139   
141 ANDREA LUTHMAN        10 Versailles            24:27.23   140   
142 Brooklyn Miller        9 Defiance              24:35.04   141   
143 Angelica Quintero     12 Defiance              24:35.67   142   
144 Danielle Torrence     11 Garfield Hts. Trinit  24:36.97   143   
145 Megan Watt            10 Wapakoneta            24:42.67   144   
146 Danielle Swauger       9 Spr Greenon           24:48.81   145   
147 KORI OLIVER           10 Versailles            24:53.49   146   
148 Megan Kudlac          12 Archbishop Hoban      24:54.56   147   
149 Lela Slattman          9 Wauseon               24:55.58   148   
150 Molly Sisco           12 Spr Greenon           25:00.53   149   
151 Jenna Sawmiller       10 Wapakoneta            25:04.04   150   
152 Megan Ianni           11 Spr Greenon           25:13.69   151   
153 Trier Knieper         11 Delaware Buckeye Val  25:16.51   152   
154 Alana Smith           10 Millbury Lake         25:17.69   153   
155 Emily Hilt             9 Delaware Buckeye Val  25:23.90   154   
156 Sadie Lankenau        12 Napoleon              25:27.56   155   
157 Mary Beth Ibos        10 Garfield Hts. Trinit  25:28.36   156   
158 Adriana Cannon        12 Millbury Lake         25:34.96   157   
159 Kaylee Jacobs         10 London                25:56.83    --   
160 Logan DeLoye           9 Minster               26:33.40   158   
161 Estela Merino         11 Willard               26:40.44   159   
162 Elle Hempstead         9 Caledonia River Vall  27:11.53   160   
163 Jessica Ozuna          9 Millbury Lake         28:10.44   161   
164 Maria Omness          12 Delaware Buckeye Val  28:15.14   162   
165 Angela Santana        12 Millbury Lake         28:31.83   163   
166 Saraya Osborne        12 Caledonia River Vall  29:43.41   164   
167 Francesca Poliseno    10 Delaware Buckeye Val  29:44.14   165   
168 Hannah Smith          12 Huron                 32:15.98   166   



              05-HS Girls Div II-A Varsity Team Scores              
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Akron St. Vin.-St. M   46      2    5   10   12   17   25   34  
      Total Time: 1:37:55      Average: 19:34.92      1-5 Split: 59
  2 Coldwater              128     1    8   18   44   57   60   105 
      Total Time: 1:41:10      Average: 20:13.92      1-5 Split: 3:15
  3 Lexington              133     3   22   27   33   48   55   63  
      Total Time: 1:41:52      Average: 20:22.21      1-5 Split: 2:06
  4 Napoleon               158    19   24   28   37   50   61   155 
      Total Time: 1:43:07      Average: 20:37.24      1-5 Split: 1:08
  5 Eaton                  195     7   20   36   65   67   94   106 
      Total Time: 1:44:45      Average: 20:56.84      1-5 Split: 2:49
  6 Cuy. Val. Christian    200    14   15   30   66   75   80   114 
      Total Time: 1:45:13      Average: 21:02.41      1-5 Split: 2:32
  7 Van Wert               212    11   35   53   54   59   82   93  
      Total Time: 1:45:41      Average: 21:08.10      1-5 Split: 2:19
  8 Marlington             223    13   41   46   47   76   78   87  
      Total Time: 1:45:55      Average: 21:10.99      1-5 Split: 2:37
  9 Bellevue               225    31   38   45   49   62   77   79  
      Total Time: 1:46:04      Average: 21:12.68      1-5 Split: 1:28
 10 Wauseon                263     4   43   64   68   84   107  148 
      Total Time: 1:47:25      Average: 21:28.92      1-5 Split: 3:34
 11 Circleville            288     9   32   39   85   123  128  131 
      Total Time: 1:47:43      Average: 21:32.42      1-5 Split: 4:25
 12 Defiance               341    40   51   58   89   103  141  142 
      Total Time: 1:50:15      Average: 22:02.96      1-5 Split: 2:19
 13 Port Clinton           379    56   70   72   73   108  109  132 
      Total Time: 1:52:24      Average: 22:28.76      1-5 Split: 1:34
 14 Spr Greenon            401    16   52   69   119  145  149  151 
      Total Time: 1:52:29      Average: 22:29.80      1-5 Split: 4:46
 15 Navarre Fairless       405    23   81   91   100  110  113  115 
      Total Time: 1:52:27      Average: 22:29.40      1-5 Split: 3:12
 16 Archbishop Hoban       444    21   96   104  111  112  147   -  
      Total Time: 1:53:33      Average: 22:42.57      1-5 Split: 3:19
 17 Caledonia River Vall   493     6   26   137  160  164   -    -  
      Total Time: 2:00:55      Average: 24:10.99      1-5 Split: 10:26
 18 Willard                496    42   74   99   122  159   -    -  
      Total Time: 1:57:20      Average: 23:27.90      1-5 Split: 5:34
 19 Minster                544    83   88   90   125  158   -    -  
      Total Time: 1:58:58      Average: 23:47.54      1-5 Split: 3:51
 20 Huron                  547    29   124  129  130  135  166   -  
      Total Time: 1:56:48      Average: 23:21.45      1-5 Split: 3:47
 21 Garfield Hts. Trinit   556    95   97   101  127  136  143  156 
      Total Time: 1:57:32      Average: 23:30.36      1-5 Split: 1:18
 22 Wapakoneta             587    71   118  121  138  139  144  150 
      Total Time: 1:58:49      Average: 23:45.64      1-5 Split: 1:60
 23 Versailles             594    98   116  120  126  134  140  146 
      Total Time: 1:58:53      Average: 23:46.57      1-5 Split: 1:09
 24 Millbury Lake          637    92   102  133  153  157  161  163 
      Total Time: 2:01:14      Average: 24:14.66      1-5 Split: 2:40
 25 Delaware Buckeye Val   671    86   117  152  154  162  165   -  
      Total Time: 2:05:26      Average: 25:05.12      1-5 Split: 5:29

RaceTab 3 by MileSplit                          Registered to: Jim Findlay, OHRunners

                 Tiffin Cross Country Carnival - 9/8/2012 9:54:11 AM                 
                            Hedges Boyer Park, Tiffin, OH                            

                    01-HS Girls 5k Run Div II-III Open                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Karissa Voisard        9 Russia                21:57.27     1   
  2 Shannon Adams         10 Grafton Midview       22:06.65    --   
  3 Alex George           10 Defiance              22:20.15    --   
  4 Emma McQuate          11 Fairview Park         22:31.45    --   
  5 Mae Martin            10 Monroe Milers         22:33.70    --   
  6 Marissa Cramer        10 Napoleon              22:37.61    --   
  7 Monica Gupta          11 Findlay Liberty-Bent  22:39.95     2   
  8 Bailey Slone          12 Shelby                22:41.67     3   
  9 Kaitlyn Evans          9 Shelby                22:52.17     4   
 10 Devony Miller         10 Findlay Liberty-Bent  22:57.76     5   
 11 Olivia Carbe          10 Northwood             23:04.06    --   
 12 Alyssa Mills          10 Mansfield St. Peter'  23:13.16    --   
 13 Hannah Bornhorst      10 Russia                23:13.32     6   
 14 Cassie Rashley        10 Delta                 23:22.36    --   
 15 Sam Jarrett           12 Perkins               23:22.39     7   
 16 Emmie Hewitt          10 Cuy. Val. Christian   23:24.57     8   
 17 Hanna Langenderfer     9 Shaker Ht. Hathaway   23:25.30     9   
 18 Andra Johns           12 Milan Edison          23:26.24    10   
 19 Jane Bozsik           10 Akron St. Vin.-St. M  23:31.98    --   
 20 Toni Dickinson        11 Beloit West Branch    23:35.03    --   
 21 Caitlyn Haas           9 Lexington             23:42.27    11   
 22 Sarah Franks          11 Fremont St. Joseph C  23:44.56    --   
 23 Emily Eidt            12 Shelby                23:44.88    12   
 24 Alyssa Spears          9 N. Robinson Col. Cra  23:48.05    --   
 25 Courtney Rakosky      10 Mapleton              23:51.13    --   
 26 Corbin Hershberger    10 Sugarcreek Garaway    23:59.52    13   
 27 Jasmine Switzer       11 Findlay Liberty-Bent  23:59.53    14   
 28 Sienna Drillien        9 Cuy. Val. Christian   24:01.63    15   
 29 Regina Neugebauer      9 Akron St. Vin.-St. M  24:04.87    --   
 30 Caroline Rybka        11 Cuy. Val. Christian   24:07.12    16   
 31 Elizabeth Beaire      12 Lexington             24:11.38    17   
 32 Anna Johnson          11 Cuy. Val. Christian   24:13.18    18   
 33 Tamora Kern           11 Findlay Liberty-Bent  24:15.39    19   
 34 Kaitlyn Gorsuch       12 Milan Edison          24:19.45    20   
 35 Kylie Finneran         9 Sandusky Central Cat  24:20.67    --   
 36 Gabby Hetzel           9 N. Robinson Col. Cra  24:20.90    --   
 37 Caterina Cundari       9 Perkins               24:22.12    21   
 38 Miranda Anthony       11 Lexington             24:24.00    22   
 39 Katie Hyre            11 Findlay Liberty-Bent  24:26.50    23   
 40 Jessica Beike         12 North Lima South Ran  24:37.11    24   
 41 Taylor Cheek          11 Bellevue              24:39.05    25   
 42 Seneca Wyse            9 Wauseon               24:39.67    --   
 43 Allie Hunter          10 Findlay Liberty-Bent  24:39.96    26   
 44 Loretta Vogt          11 Shelby                24:41.94    27   
 45 EMILY STAMMEN         10 Versailles            24:42.53    28   
 46 Emily Zielinski       11 Pemberville Eastwood  24:42.55    --   
 47 Ashley Frankart       10 Findlay Liberty-Bent  24:42.77    29   
 48 CRYSTAL HARTZELL       9 Versailles            24:43.49    30   
 49 Jillian Cleland        9 Lexington             24:44.42    31   
 50 Molly King            10 Cuy. Val. Christian   24:46.34    32   
 51 Harleigh Norman       11 Bellevue              24:46.78    33   
 52 Amy Van Kanegan       12 Kinsman Badger        24:48.58    --   
 53 Alexis Marucci        11 North Lima South Ran  24:51.38    34   
 54 Rachel Bollheimer     10 Fort Loramie          24:53.14    35   
 55 Sierra Corns          10 Pemberville Eastwood  24:54.18    --   
 56 Mayim Moore           12 North Lima South Ran  24:55.39    36   
 57 Kelly Janus           11 Cuy. Val. Christian   24:56.50    37   
 58 Danielle Rieger        9 Napoleon              24:57.02    --   
 59 Brittany Davis        12 Burton Berkshire      24:58.22    --   
 60 Cortney Norris         9 Fort Loramie          24:59.30    38   
 61 BAILEY MARSHAL        12 Versailles            24:59.54    39   
 62 VALERIE FRANCIS       10 Versailles            25:00.14    40   
 63 Katelyn Utz           12 Shelby                25:00.20    41   
 64 Carrie Adams           9 North Lima South Ran  25:02.39    42   
 65 Eva DiPaolo           10 Cuy. Val. Christian   25:02.82    43   
 66 Taylor Desgrange      10 Wauseon               25:04.82    --   
 67 Lydia Vallery          9 Tiffin Columbian      25:05.16    44   
 68 Ashley Schweyer        9 Bluffton              25:05.73    --   
 69 Taylor Williams        9 Lexington             25:06.92    45   
 70 Mary Oyster           11 Lou. St. Thomas Aqui  25:07.07    --   
 71 Logan Bing            11 Navarre Fairless      25:09.20    --   
 72 Hannah Dunham         10 Morral Ridgedale      25:10.26    --   
 73 Jessica Hoffman        9 Sherwood Fairview     25:10.82    46   
 74 Amanda Frazier         9 Russia                25:11.81    47   
 75 Erin Gaerke            9 Russia                25:12.65    48   
 76 Melissa Bacon         11 Kinsman Badger        25:14.66    --   
 77 Abby Wood             12 Morral Ridgedale      25:15.35    --   
 78 Lindsay Young          9 Tiffin Columbian      25:16.07    49   
 79 Kelsey Mislai         10 Kinsman Badger        25:17.99    --   
 80 Makayla Patterson     10 Millersburg West Hol  25:18.61    50   
 81 Susie Min             11 Shaker Ht. Hathaway   25:20.29    51   
 82 Monica Klepper         9 Tiffin Columbian      25:21.27    52   
 83 Kristen Chaney        12 Fort Loramie          25:22.21    53   
 84 Katie Tiell            9 Tiffin Calvert        25:22.30    --   
 85 Jordyn Gray           10 Ashland Crestview     25:22.67    --   
 86 Ana Burrows            9 Perkins               25:26.59    54   
 87 Kris Puckrin           9 Perkins               25:26.92    55   
 88 Emma Sullivan         11 Tiffin Calvert        25:26.98    --   
 89 Emmalee Sullivan       9 New London            25:29.91    --   
 90 Katelyn Brickner      12 Bascom Hopewell-Loud  25:29.92    56   
 91 Megan Dunnavant       10 Milan Edison          25:30.80    57   
 92 Sarah Richardson       9 Delta                 25:34.08    --   
 93 Jenna Wolff            9 Cuy. Val. Christian   25:34.65    --   
 94 Kaprina Hawkinson     10 Fairview Park         25:35.54    --   
 95 Ebbie Billings         9 Defiance              25:36.30    --   
 96 Michaela Fown          9 Morral Ridgedale      25:36.38    --   
 97 Delaney Heard         12 Shelby                25:36.40    58   
 98 Joyce Guo             12 Shaker Ht. Hathaway   25:36.94    59   
 99 Linnea Stephens        9 Columbus Grove        25:39.14    60   
100 Olivia Garrigus       11 Sherwood Fairview     25:39.59    61   
101 Tessa Murthy          10 Shaker Ht. Hathaway   25:39.77    62   
102 Addison Woost         12 New London            25:41.29    --   
103 Allie Sakacs           9 North Lima South Ran  25:43.44    63   
104 Mariah Ankney         11 Sherwood Fairview     25:45.16    64   
105 Caylie Shover          9 Milan Edison          25:45.90    65   
106 Kendall Reynolds      10 Gibsonburg            25:46.23    66   
107 Rachel Covol          12 Sandusky St. Mary C.  25:46.60    --   
108 Katie Harmon          12 Fremont St. Joseph C  25:47.66    --   
109 Emily Frazier         11 Russia                25:49.11    67   
110 Beth Wiberg            9 Cle. Hts. Beaumont    25:50.05    68   
111 Elizabeth Wolfe        9 Lexington             25:50.59    69   
112 Taylor Ball            9 Perkins               25:51.05    70   
113 Maddie Timmons         9 Burton Berkshire      25:51.57    --   
114 Sophia Long           10 Cle. Hts. Beaumont    25:54.15    71   
115 Makayla Hildebrandt   10 Ottawa Lake Whitefor  25:56.39    72   
116 Alexis Gelinas        10 Cle. Hts. Beaumont    25:58.66    73   
117 Caitlin Somers         9 Bascom Hopewell-Loud  25:59.16    74   
118 Angelina Galati       12 Norwalk St. Paul      26:00.78    75   
119 Hannah Marshal        11 Versailles            26:00.97    76   
120 Allie Styers           9 Circleville           26:01.82    --   
121 Margaret McCabe        9 Sandusky St. Mary C.  26:03.72    --   
122 Jada Vollmar          12 Liberty Center        26:05.27    --   
123 Chelsey Webster       11 N. Robinson Col. Cra  26:05.78    --   
124 Michael Best           9 Kinsman Badger        26:06.76    --   
125 Hailey Kunath          9 Grafton Midview       26:07.64    --   
126 Sienna Gerdeman       12 Columbus Grove        26:10.67    77   
127 Sam Sheppard           9 Mansfield Ontario     26:11.16    --   
128 Karina Andrew         10 Mansfield Ontario     26:11.96    --   
129 Megan Sharp            9 N. Robinson Col. Cra  26:12.69    --   
130 Megan Reiss            9 Gibsonburg            26:12.98    78   
131 MACY DREES            12 Versailles            26:14.51    79   
132 Adison Niese           9 Shelby                26:14.62    80   
133 Lauren Siegel          9 Fort Loramie          26:14.76    81   
134 Megan Vaughn          12 Bascom Hopewell-Loud  26:15.53    82   
135 Kimberly Cicila        9 Lexington             26:15.67    83   
136 Mollie Kaple          10 Shelby                26:16.44    --   
137 Dani Hoffman           9 Shelby                26:17.36    --   
138 Nicole Chesnokov      11 Shaker Ht. Hathaway   26:20.03    84   
139 Katie Partyka         10 Fremont St. Joseph C  26:20.16    --   
140 COURTNEY ANDERSON     12 Versailles            26:22.72    85   
141 Jessica Ingle         12 Shelby                26:22.95    --   
142 Erin Adams            12 Grafton Midview       26:25.67    --   
143 LAUREN GEHRET         11 Versailles            26:26.52    --   
144 Nickki Hawkinson      10 Fairview Park         26:28.18    --   
145 KARA DONBROCK         11 Versailles            26:29.17    --   
146 Hannah Santiago        9 Gibsonburg            26:29.48    86   
147 Hannah Sgambellone    10 Lexington             26:30.32    --   
148 Marilyn Soviak        10 Milan Edison          26:30.86    87   
149 Toni Berning          11 Fort Loramie          26:33.27    88   
150 Ashley Frilling        9 Fort Loramie          26:35.59    89   
151 Veronica Tomasko       9 Coldwater             26:43.14    90   
152 Taylor Cunningham      9 Carey                 26:44.32    91   
153 Julie Schiffer        10 Cle. Hts. Beaumont    26:44.38    92   
154 Tori Bruggeman        10 Coldwater             26:45.61    93   
155 MacKenzie Scheckelhof  9 North Lima South Ran  26:50.50    94   
156 BROOKE ROBINSON       12 Versailles            26:53.02    --   
157 Lindsay Langhals      11 Columbus Grove        26:54.10    95   
158 Jasmine Bailey         9 Cle. Hts. Beaumont    26:57.06    96   
159 Breese Reidling       12 Kansas Lakota         26:58.84    97   
160 Allyson Grilliot      12 Versailles            27:01.20    --   
161 Rachael Marchal       10 Fort Loramie          27:03.71    98   
162 Lindsey Burnett       11 Burton Berkshire      27:06.26    --   
163 Allie Fitzgerald      12 Norwalk St. Paul      27:06.32    99   
164 Peyton Michel          9 Milan Edison          27:06.37   100   
165 Madison Sprang        10 Millersburg West Hol  27:07.87   101   
166 Mackenzie Vogt        10 Shelby                27:08.71    --   
167 Kate Yeater           12 Carey                 27:09.68   102   
168 Brenna Wnek           11 Norwalk St. Paul      27:11.30   103   
169 Makenzie Timmerman    11 Coldwater             27:11.46   104   
170 Emma Bryan            10 Shaker Ht. Hathaway   27:13.55   105   
171 Kiley Siegel          10 Bascom Hopewell-Loud  27:14.27   106   
172 Kennedy Pierce        11 Bellevue              27:16.30   107   
173 Emily Sapp            10 Milan Edison          27:16.84   108   
174 Kelsey Kaurich        11 Lorain Clearview      27:16.99    --   
175 ABBEY DIDIER           9 Versailles            27:18.77    --   
176 Felicia Schlabach     12 Millersburg West Hol  27:19.62   109   
177 Krystal Teague        12 New London            27:20.46    --   
178 Taylor Smith          10 Kansas Lakota         27:25.29   110   
179 Jeslyn Hyde           10 Coldwater             27:26.37   111   
180 Micah Stechshulte     11 Columbus Grove        27:27.08   112   
181 Hannah Summers        11 Delta                 27:27.09    --   
182 Julianna Pabst        10 Norwalk St. Paul      27:27.29   113   
183 Brooke Wolters        10 Coldwater             27:30.32   114   
184 Sarah Oliver          10 Lexington             27:30.59    --   
185 Quincy Miller         12 Columbus Grove        27:32.03   115   
186 Alexis Swank          10 Lexington             27:32.08    --   
187 Hannah Taylor         11 Lexington             27:35.85    --   
188 Karina Kowalski       12 Put-In-Bay            27:36.73    --   
189 Allison Chelski       12 Mansfield Ontario     27:39.26    --   
190 Emily Stewart         11 Bellevue              27:39.93   116   
191 Stacy Hovest          11 Columbus Grove        27:41.13   117   
192 Emily Cardwell        12 Norwalk St. Paul      27:42.35   118   
193 Katie Brickner        10 Tiffin Columbian      27:43.05   119   
194 Brooke DiPasquale      9 Cle. Hts. Beaumont    27:43.19   120   
195 Elizabeth Bublinec    10 Ely. Open Door Chris  27:45.29    --   
196 Alicyn Fooce           8 Bellevue              27:46.71   121   
197 Tracey Hanf            9 Oak Harbor            27:47.44    --   
198 Willow Socha           9 Vermilion             27:47.55    --   
199 Amalie Marstein       11 Lexington             27:48.81    --   
200 Charlotte Gardner     10 Columbus Grove        27:49.70   122   
201 Anna Blank             9 Bucyrus Wynford       28:00.88    --   
202 Samantha Horne        10 Wauseon               28:01.94    --   
203 Stephanie Moore       10 Clyde                 28:05.22    --   
204 Shanna Jones          10 Sugarcreek Garaway    28:07.64   123   
205 Genna Peace            9 North Lima South Ran  28:07.93   124   
206 ASHLEY COCHRAN        11 Versailles            28:08.95    --   
207 Sidney Cassidy         9 Lexington             28:11.43    --   
208 Meghan Sahr           10 Cuy. Val. Christian   28:13.41    --   
209 Liz Hirzel            10 Pemberville Eastwood  28:17.35    --   
210 Alissa West           11 Sugarcreek Garaway    28:21.53   125   
211 Caitlyn Rayburn       10 Mansfield Ontario     28:22.48    --   
212 Danielle Zoellner      9 Milan Edison          28:24.58    --   
213 Cora Finfrock         12 Convoy Crestview      28:24.74    --   
214 Audrey Ranker         11 Bascom Hopewell-Loud  28:26.15   126   
215 Gloria Kim             9 Lexington             28:26.86    --   
216 McKayla Sanford       10 Findlay Liberty-Bent  28:26.99    --   
217 Natalie Howard        10 Tiffin Columbian      28:27.02   127   
218 Taylor Broerman       11 Fort Loramie          28:27.16    --   
219 Paige Kinsinger       12 Findlay Liberty-Bent  28:28.85    --   
220 Lorene Authier        11 Ely. Open Door Chris  28:30.79    --   
221 KRISTIN YORK          10 Versailles            28:30.96    --   
222 Hannah Curtis         10 Ottawa Lake Whitefor  28:34.46   128   
223 Kathryn Taggart       10 Sandusky Central Cat  28:36.61    --   
224 KAITLIN BECHTOL       10 Versailles            28:37.91    --   
225 COURTNEY LYONS        10 Versailles            28:40.28    --   
226 Rebecca Nichols        9 Sherwood Fairview     28:41.58   129   
227 Angelique Augustine   10 Lou. St. Thomas Aqui  28:43.91    --   
228 Delaney Nofziger      12 Pettisville           28:44.54    --   
229 Olivia Pennell         9 Milan Edison          28:47.19    --   
230 Brooke Detweiler      12 Sugarcreek Garaway    28:48.41   130   
231 Kayla Keller          12 Carey                 28:50.30   131   
232 Mary Greggila          9 Oak Harbor            28:56.21    --   
233 Amelia Heslep          9 Bluffton              28:57.13    --   
234 Rachel Pinchot        11 Russia                28:58.97   132   
235 Sophie Marcum         11 Bluffton              28:59.22    --   
236 Alexandria Johnson     9 Milan Edison          28:59.24    --   
237 Carmella Fabrizio     11 Tiffin Calvert        29:01.07    --   
238 Erin Pritt            11 Milan Edison          29:03.00    --   
239 Sara Pharazyn         10 Delaware Buckeye Val  29:03.84    --   
240 Cassie Stechshulte    12 Columbus Grove        29:08.40    --   
241 Marty Gorsuch          9 Mapleton              29:09.67    --   
242 Lydia Schumick        12 Ely. Open Door Chris  29:11.18    --   
243 Amelia Ankney         10 Sherwood Fairview     29:15.25   133   
244 Rachel Kashuba        11 Millersburg West Hol  29:15.56   134   
245 Haley Gazarek         11 Ottawa Lake Whitefor  29:17.86   135   
246 Savanna Day            9 Carey                 29:18.84   136   
247 ALLYSA BARLAGE        10 Versailles            29:23.70    --   
248 Nichole Malfara       12 Norwalk St. Paul      29:24.75   137   
249 Catherine Aumiller    10 Cle. Hts. Beaumont    29:28.94   138   
250 Alessandra Miller      9 Cle. Hts. Beaumont    29:29.65    --   
251 Mary Shea             10 Cle. Hts. Beaumont    29:30.78    --   
252 Rebecca Weinberger    10 Shaker Ht. Hathaway   29:32.64   139   
253 Darcy Schild          10 Perkins               29:35.97   140   
254 Sarah Keller          10 Gibsonburg            29:39.20   141   
255 McKenna Harison        9 Kansas Lakota         29:39.59   142   
256 Marissa Schroeder     11 Gibsonburg            29:41.09   143   
257 Alexa Halker          12 Columbus Grove        29:46.18    --   
258 Amber Gilkey          12 Delaware Buckeye Val  29:49.76    --   
259 Josephine Bloomer     10 Pettisville           29:49.78    --   
260 Kensy Siegel           9 Bascom Hopewell-Loud  29:50.43   144   
261 Amanda Traxler        11 Tiffin Calvert        29:52.86    --   
262 Chelsea Mosley        10 Bucyrus Wynford       29:56.15    --   
263 Amber Shelt           10 Delta                 29:59.77    --   
264 Olivia Wince          10 North Lima South Ran  30:00.25    --   
265 Madison Mullen        11 Sugarcreek Garaway    30:01.67   145   
266 Gabrielle Yake        10 Findlay Liberty-Bent  30:02.11    --   
267 Kristen Moore         11 Norwalk St. Paul      30:02.22   146   
268 Hazel Minich           9 North Lima South Ran  30:07.87    --   
269 Mariah Ramirez        12 Millersburg West Hol  30:08.95   147   
270 Taylor Peck            9 Vermilion             30:20.65    --   
271 Sam Didion             9 Perkins               30:21.90   148   
272 Lauren Nash           12 Liberty Center        30:24.86    --   
273 Jackie Fletcher        9 Carey                 30:29.00   149   
274 Autumn Cadle          11 Mansfield St. Peter'  30:30.47    --   
275 Julia Grubinski        9 Findlay Liberty-Bent  30:46.37    --   
276 Kerri Belcher         12 Morral Ridgedale      30:48.58    --   
277 Danielle Saam          9 Kansas Lakota         30:50.49   150   
278 Caroline Popa          9 Lou. St. Thomas Aqui  31:02.28    --   
279 Sara Flores           11 Lorain Clearview      31:05.07    --   
280 Alyssa Fultz          11 Castalia Margaretta   31:07.78    --   
281 Samantha Curavo       11 Millbury Lake         31:17.15    --   
282 Sara Cristal          11 Shaker Ht. Hathaway   31:19.96    --   
283 Madeline Potts         9 Rossford              31:23.65    --   
284 Krista Burrows        11 Coldwater             31:31.51   151   
285 Michele Manuk          9 Grafton Midview       31:37.32    --   
286 Jessica Taylor        10 Ottawa Lake Whitefor  31:42.07   152   
287 Carissa Rausch         9 Delaware Buckeye Val  31:48.76    --   
288 Betheny Seder         12 Castalia Margaretta   31:52.78    --   
289 Emily Conway          10 Norwalk St. Paul      31:55.47    --   
290 Stephanie Endlish     11 Sandusky St. Mary C.  32:05.30    --   
291 Ariana Kian           10 Shaker Ht. Hathaway   32:20.40    --   
292 Kelsey Warneke        12 Columbus Grove        32:20.45    --   
293 Mackenzie Howell      11 New London            32:22.84    --   
294 Meredith Engel         9 Put-In-Bay            32:24.70    --   
295 Paige Weyant          12 Kansas Lakota         32:31.30   153   
296 Madison Penix          9 Convoy Crestview      33:09.21    --   
297 Liza Daroff           11 Shaker Ht. Hathaway   33:12.37    --   
298 Courtney Miller       10 Sugarcreek Garaway    33:35.73   154   
299 Kyleigh Evans          9 Cle. Hts. Beaumont    34:04.76    --   
300 Elizabeth Church      11 Delaware Buckeye Val  34:13.44    --   
301 Natalya Groff         10 Ottawa Lake Whitefor  34:26.55   155   
302 karessa newby         10 Monroeville           34:44.99    --   
303 Tayler Kline          10 Bascom Hopewell-Loud  34:52.52   156   
304 Erin Spicer            9 Castalia Margaretta   34:59.02    --   
305 Precious Shields       9 Convoy Crestview      35:04.09    --   
306 OLIVIA POHLMAN        12 Versailles            36:35.89    --   
307 MADISON MONNIN        12 Versailles            37:18.93    --   
308 Natalie Spalding      10 North Lima South Ran  37:34.13    --   
309 Kaili Powell          11 Millbury Lake         37:59.84    --   
310 Ellen Johns           11 Millbury Lake         38:17.77    --   
311 Rhiannon Craig         9 Circleville           38:35.70    --   
312 Miranda Coleman        9 Kansas Lakota         38:51.60   157   



              01-HS Girls Div II-III Open Team Scores               
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Findlay Liberty-Bent   63      2    5   14   19   23   26   29  
      Total Time: 1:58:20      Average: 23:39.83      1-5 Split: 1:47
  2 Shelby                 87      3    4   12   27   41   58   80  
      Total Time: 1:59:01      Average: 23:48.18      1-5 Split: 2:19
  3 Cuy. Val. Christian    89      8   15   16   18   32   37   43  
      Total Time: 2:00:33      Average: 24:06.57      1-5 Split: 1:22
  4 Lexington              126    11   17   22   31   45   69   83  
      Total Time: 2:02:09      Average: 24:25.80      1-5 Split: 1:25
  5 Russia                 169     1    6   47   48   67   132   -  
      Total Time: 2:01:25      Average: 24:16.84      1-5 Split: 3:52
  6 North Lima South Ran   199    24   34   36   42   63   94   124 
      Total Time: 2:05:10      Average: 25:01.95      1-5 Split: 1:07
  7 Perkins                207     7   21   54   55   70   140  148 
      Total Time: 2:04:30      Average: 24:53.82      1-5 Split: 2:29
  8 Versailles             213    28   30   39   40   76   79   85  
      Total Time: 2:05:27      Average: 25:05.34      1-5 Split: 1:19
  9 Milan Edison           239    10   20   57   65   87   100  108 
      Total Time: 2:05:34      Average: 25:06.65      1-5 Split: 3:05
 10 Shaker Ht. Hathaway    265     9   51   59   62   84   105  139 
      Total Time: 2:06:23      Average: 25:16.47      1-5 Split: 2:55
 11 Fort Loramie           295    35   38   53   81   88   89   98  
      Total Time: 2:08:03      Average: 25:36.54      1-5 Split: 1:41
 12 Tiffin Columbian       391    44   49   52   119  127   -    -  
      Total Time: 2:11:53      Average: 26:22.52      1-5 Split: 3:22
 13 Cle. Hts. Beaumont     400    68   71   73   92   96   120  138 
      Total Time: 2:11:25      Average: 26:16.86      1-5 Split: 1:08
 14 Bellevue               402    25   33   107  116  121   -    -  
      Total Time: 2:12:09      Average: 26:25.76      1-5 Split: 3:08
 15 Sherwood Fairview      433    46   61   64   129  133   -    -  
      Total Time: 2:14:33      Average: 26:54.48      1-5 Split: 4:05
 16 Bascom Hopewell-Loud   444    56   74   82   106  126  144  156 
      Total Time: 2:13:26      Average: 26:41.01      1-5 Split: 2:57
 17 Columbus Grove         459    60   77   95   112  115  117  122 
      Total Time: 2:13:44      Average: 26:44.61      1-5 Split: 1:53
 18 Norwalk St. Paul       508    75   99   103  113  118  137  146 
      Total Time: 2:15:29      Average: 27:05.61      1-5 Split: 1:42
 19 Coldwater              512    90   93   104  111  114  151   -  
      Total Time: 2:15:37      Average: 27:07.38      1-5 Split: 48
 20 Gibsonburg             514    66   78   86   141  143   -    -  
      Total Time: 2:17:49      Average: 27:33.80      1-5 Split: 3:55
 21 Sugarcreek Garaway     536    13   123  125  130  145  154   -  
      Total Time: 2:19:19      Average: 27:51.76      1-5 Split: 6:03
 22 Millersburg West Hol   541    50   101  109  134  147   -    -  
      Total Time: 2:19:11      Average: 27:50.13      1-5 Split: 4:51
 23 Carey                  609    91   102  131  136  149   -    -  
      Total Time: 2:22:33      Average: 28:30.43      1-5 Split: 3:45
 24 Ottawa Lake Whitefor   642    72   128  135  152  155   -    -  
      Total Time: 2:29:58      Average: 29:59.47      1-5 Split: 8:31
 25 Kansas Lakota          652    97   110  142  150  153  157   -  
      Total Time: 2:27:26      Average: 29:29.11      1-5 Split: 5:33


                    02-HS Girls 5k Run Div II-B Varsity                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Emily Molnar          11 Millersburg West Hol  19:44.69     1   
  2 Maddie Jackson        10 Pemberville Eastwood  20:20.61     2   
  3 Grace Davis           10 Akron St. Vin.-St. M  20:43.13     3   
  4 Meredith Cabe         12 Akron St. Vin.-St. M  20:45.07     4   
  5 Emma Bowden           10 Defiance Tinora       20:52.13     5   
  6 Meagan Kaminski       10 Pemberville Eastwood  20:52.14     6   
  7 Jillian Dietrich      10 Defiance Tinora       20:52.31     7   
  8 Tori Stallkamp        10 Milan Edison          20:53.96     8   
  9 Shea O'Brien          10 Akron St. Vin.-St. M  21:00.65     9   
 10 Leah Niekamp          11 Minster               21:14.75    10   
 11 Rachel Graf           10 Cle. Hts. Beaumont    21:15.58    11   
 12 Trinity Gephart       10 Oak Harbor            21:19.37    12   
 13 Irene Presper         11 Akron St. Vin.-St. M  21:27.03    13   
 14 Abrie Smith           10 Tiffin Columbian      21:33.06    14   
 15 Alexis Eliot          11 Millersburg West Hol  21:37.84    15   
 16 Allison Helmke         9 Defiance Tinora       21:37.98    16   
 17 Dayna Fackler         11 Tontogany Otsego      21:42.56    17   
 18 Kayla Thien           10 Minster               21:43.78    18   
 19 Cortney Thien          9 Minster               21:44.03    19   
 20 Sarah Cantley         10 Milan Edison          21:44.33    20   
 21 Allie Dresser         11 Oak Harbor            21:45.58    21   
 22 Alana Poeppelman      10 Minster               21:47.51    22   
 23 Alivia Stephan        12 Carey                 21:49.59    23   
 24 Anna Hairston         12 Mansfield Ontario     21:51.55    24   
 25 Alexis Kandel         11 Millersburg West Hol  21:52.96    25   
 26 Jordie Garrett        11 Shelby                21:54.20    26   
 27 Maria Boers           12 Oak Harbor            21:57.12    27   
 28 Chloe Ruttschaw        9 Clyde                 21:57.82    28   
 29 Jordyn Baker           9 Perkins               22:00.10    29   
 30 Emily Didion          12 Perkins               22:01.17    30   
 31 Sam Graf              12 Cle. Hts. Beaumont    22:01.29    31   
 32 Miranda Shaffer       11 Shelby                22:04.35    32   
 33 Erin McNulty          11 Akron St. Vin.-St. M  22:04.91    33   
 34 Hanna Musil           12 Tiffin Columbian      22:07.95    34   
 35 Sheylyn Taus           9 Perkins               22:08.86    35   
 36 Chandler Carly        12 Tiffin Columbian      22:09.27    36   
 37 Allison Weber         11 Defiance Tinora       22:10.06    37   
 38 Haley Evans            9 Shelby                22:11.16    38   
 39 Hannah Schlegel        9 Millersburg West Hol  22:11.36    39   
 40 Samantha deAnda        9 Gibsonburg            22:13.26    40   
 41 Ashley Basham          9 Lexington             22:17.40    41   
 42 Alden Cowap           12 Shaker Ht. Hathaway   22:19.36    42   
 43 Susie Sorah           12 Lexington             22:20.83    43   
 44 Keelie Speckert        9 Lexington             22:21.00    44   
 45 Jaclyn Troiano        11 Carey                 22:24.77    45   
 46 Amy Cox               11 Lexington             22:25.12    46   
 47 Micheala Hermes       10 Perkins               22:25.20    47   
 48 Jenna Gasser          11 Castalia Margaretta   22:25.90    48   
 49 Emily Hansen          11 Milan Edison          22:26.64    49   
 50 Alexis Desjardins      9 Tiffin Columbian      22:30.61    50   
 51 Allie St.Clair         9 Minster               22:30.88    51   
 52 Kylie Vogel           10 Bellevue              22:30.94    52   
 53 Marisa Stephens       11 Tiffin Columbian      22:32.75    53   
 54 Raven Rodgers          7 Fostoria              22:33.03    54   
 55 Abby Langenderfer     10 Shaker Ht. Hathaway   22:33.72    55   
 56 Hannah Cebull         12 Vermilion             22:33.81    56   
 57 Isabelle Petek        10 Medina Buckeye        22:34.66    57   
 58 Sydney Schmidt        11 Minster               22:34.83    58   
 59 Wagner Karlea          9 Defiance Tinora       22:37.04    59   
 60 McKayla Phillips      11 Pemberville Eastwood  22:40.01    60   
 61 Macie Korbas          11 Shelby                22:42.59    61   
 62 ELIZABETH KNAPKE      10 Versailles            22:42.92    62   
 63 Taylor Keeley          9 Fostoria              22:45.02    63   
 64 Allison May           12 Cle. Hts. Beaumont    22:48.30    64   
 65 Kelleigh Beatty        9 Gibsonburg            22:48.79    65   
 66 Meghan Gorbach        11 Akron St. Vin.-St. M  22:51.00    66   
 67 Cassandra Gooding      9 Tiffin Columbian      22:51.01    67   
 68 Morgan Klipper         9 Perkins               22:51.72    68   
 69 Amanda Schwartz        9 Tiffin Columbian      22:52.55    69   
 70 Allison Cereghin      10 Defiance Tinora       22:53.84    70   
 71 Emily Taylor           9 Lexington             22:55.98    71   
 72 Calah Brishop          9 Perkins               22:57.20    72   
 73 Lexi Clark             9 Pemberville Eastwood  22:57.62    73   
 74 Cristina Gurney       11 Shaker Ht. Hathaway   22:58.45    74   
 75 Amber Spurlock         9 Carey                 22:59.03    75   
 76 Colleen Reynolds      10 Gibsonburg            22:59.20    76   
 77 Andrea Cecil           9 Oak Harbor            22:59.59    77   
 78 Mallary Lynch         10 Shelby                23:00.16    78   
 79 Alaina Lucius         11 Shelby                23:01.39    79   
 80 Sophia Richards        9 Shaker Ht. Hathaway   23:03.02    80   
 81 Ashley Martin         10 Wellington            23:03.42    81   
 82 McKala Moore          11 Lexington             23:05.59    82   
 83 Sarah Walter          12 Carey                 23:06.10    83   
 84 Kennedy Black          8 Bellevue              23:06.95    84   
 85 Whitney Meyers        10 Van Wert              23:11.03    --   
 86 Colleen Lavelle       12 Shaker Ht. Hathaway   23:12.25    85   
 87 Claudia Flory         11 Defiance Tinora       23:12.88    86   
 88 ALena Prcela           9 Cle. Hts. Beaumont    23:13.39    87   
 89 Ali Tommas             9 Bellevue              23:14.67    88   
 90 Abbey Prosser         12 Bellevue              23:14.69    89   
 91 KRISTIN KUETERMAN     12 Versailles            23:15.54    90   
 92 Taylor Gasson          9 Fort Loramie          23:18.37    91   
 93 Tara Holthaus         10 Fort Loramie          23:19.43    92   
 94 Jaime Danda           10 Milan Edison          23:21.09    93   
 95 Audrey Bender          9 Fort Loramie          23:22.94    94   
 96 Kayla Bierly          12 Pemberville Eastwood  23:22.99    95   
 97 Anna Anthony          10 Cle. Hts. Beaumont    23:23.83    96   
 98 Madelaine Newman       9 Oak Harbor            23:24.13    97   
 99 Santina DiAgastino    10 Cle. Hts. Beaumont    23:24.16    98   
100 MEGAN HEMMELGARN      12 Versailles            23:24.31    99   
101 Jade Werner           12 Bellevue              23:25.06   100   
102 Anna Tanaka            9 Perkins               23:25.70   101   
103 Annie Rose            10 Cin. Summit Country   23:26.52   102   
104 Zoe Garber             9 Upper Sandusky        23:27.79   103   
105 ASHLYN CORDONNIER      9 Versailles            23:28.10   104   
106 Karrie Ballard        10 Bellevue              23:30.03   105   
107 Kirsten Gardner        9 Upper Sandusky        23:30.64   106   
108 Molly Burkett         11 Gibsonburg            23:31.80   107   
109 ABBY MARSHAL           9 Versailles            23:31.94   108   
110 Alyssa Escobedo       11 Gibsonburg            23:32.89   109   
111 Casey Twining         11 Pemberville Eastwood  23:33.63   110   
112 Cassidy Pierce        11 Milan Edison          23:34.88   111   
113 Carli Roach           11 Millersburg West Hol  23:38.95   112   
114 KELLY MURPHY          12 Versailles            23:40.55   113   
115 Kristina Nusbaum       9 Carey                 23:41.35   114   
116 GABRIANNA MESCHER      9 Versailles            23:42.17   115   
117 Adrianna Eufracio      9 Fostoria              23:49.07   116   
118 Jessica Pietrasz      11 Rossford              23:51.57   117   
119 Haley Pittman         12 Mansfield Ontario     23:54.47   118   
120 Ashley Vogt           11 Shelby                24:01.78   119   
121 Miranda Hostettler    12 Millersburg West Hol  24:02.39   120   
122 Carie Fair            10 Millersburg West Hol  24:04.10   121   
123 Coral Petersen        10 Oak Harbor            24:04.15   122   
124 Marisa DiBartolomeo   11 Tontogany Otsego      24:04.17   123   
125 Amanda Keresztesy     11 Shaker Ht. Hathaway   24:04.66   124   
126 Hannah Meyer          11 Fort Loramie          24:05.90   125   
127 Marissa Sperry        10 Van Wert              24:06.04    --   
128 Danielle Holthaus     10 Fort Loramie          24:06.16   126   
129 Adeline Smith         10 Tontogany Otsego      24:06.30   127   
130 Ashlyn Roberts        12 Fostoria              24:07.86   128   
131 Lainie Radigan        12 Shaker Ht. Hathaway   24:12.42   129   
132 Gia Faetanini         11 Akron St. Vin.-St. M  24:16.25   130   
133 Mady Williams         10 Medina Buckeye        24:17.16   131   
134 Makenzie McKirgan     10 Mt. Gilead            24:18.56   132   
135 Megan Frilling         9 Coldwater             24:22.33   133   
136 Madelyn Tyson          9 Gibsonburg            24:23.22   134   
137 Arie Cox               9 Mansfield Ontario     24:23.60   135   
138 Elizabeth Parisi      12 Rossford              24:29.67   136   
139 Daryin Kremer         10 Coldwater             24:30.49   137   
140 Karla Borgerding      11 Coldwater             24:31.35   138   
141 Amanda Fooce          12 Bellevue              24:35.67   139   
142 Ellie Fullenkamp      10 Coldwater             24:40.50   140   
143 Becca Webb            12 Clyde                 24:41.00   141   
144 Kaitlyn Rowe          11 Upper Sandusky        24:44.22   142   
145 Audrey Galat          12 Mansfield Ontario     24:45.13   143   
146 Grace Stober           9 Upper Sandusky        24:46.17   144   
147 Ellen McDougle        12 Carey                 24:51.28   145   
148 Nicole Cox             9 Mansfield Ontario     24:51.29   146   
149 Cheryl Bodjanac       11 Mansfield Ontario     24:58.86   147   
150 Amber Fetter           9 Vermilion             25:00.48   148   
151 Shelby Sedlak          9 Milan Edison          25:00.51   149   
152 Brianna Franklin      12 Upper Sandusky        25:01.21   150   
153 Alexis Peck           10 Clyde                 25:03.10   151   
154 Leah Brubaker         11 Van Wert              25:12.55    --   
155 Courtney Tyree         9 Cle. Hts. Beaumont    25:14.81   152   
156 Brittany Miller       11 Clyde                 25:17.97   153   
157 Andrea Meyer           9 Fort Loramie          25:18.50   154   
158 Maria Ruggiero         9 Gibsonburg            25:19.84   155   
159 Ashley Whitaker       11 Clyde                 25:24.72   156   
160 Tieranan Nelson        9 Cin. Summit Country   25:24.91   157   
161 Karlyn Koontz         11 Van Wert              25:35.54    --   
162 Lily Lin               9 Mansfield Ontario     25:44.25   158   
163 Brittany Hendricks    11 Tontogany Otsego      25:45.39   159   
164 Jenna Selhorst        10 Pemberville Eastwood  25:52.28   160   
165 Allie Kuhn             9 Oak Harbor            25:54.35   161   
166 Krista Leonard         9 Sullivan Black River  25:57.07    --   
167 Alexandria Stough     11 Tontogany Otsego      26:00.22   162   
168 Kim Rohrbach           9 Clyde                 26:02.02   163   
169 Allison Keller         9 Carey                 26:02.54   164   
170 Madison Paden          9 Vermilion             26:13.35   165   
171 Heidi Decker           9 Vermilion             26:27.70   166   
172 Emily Holdheide        9 Fort Loramie          26:32.48   167   
173 Lynea Nemire          11 Milan Edison          26:34.94   168   
174 Danni Fullenkamp      12 Coldwater             26:36.83   169   
175 Victoria Wobser       12 Clyde                 26:43.05   170   
176 Jordan Kastl          10 Wellington            26:46.21   171   
177 Renee Jutte           11 Coldwater             26:46.91   172   
178 Angie Kazek           10 Sullivan Black River  26:51.38    --   
179 Amber Boeckman        10 Coldwater             26:53.37   173   
180 Maddie York           11 Rossford              26:59.22   174   
181 Elizabeth Herfel       9 Cin. Summit Country   27:00.58   175   
182 Anna Massara          11 Upper Sandusky        27:04.67   176   
183 Lindsey Lemons        12 Castalia Margaretta   27:14.69   177   
184 Kendra Hartman        10 Mt. Gilead            27:19.60   178   
185 Sydney Pullano        10 Castalia Margaretta   27:22.02   179   
186 Erica Fauver          11 Medina Buckeye        27:22.44   180   
187 Miranda Gulyas        10 Tontogany Otsego      27:23.02   181   
188 Lexie Maund           10 Sullivan Black River  27:26.90    --   
189 Chrissy Cano          10 Tontogany Otsego      27:28.27   182   
190 Makayla Rohrbacher    10 Castalia Margaretta   27:30.41   183   
191 Gabby Taylor          11 Castalia Margaretta   27:30.49   184   
192 Samantha Strohm        9 Rossford              27:31.25   185   
193 Autumn Horneck        10 Wellington            27:47.60   186   
194 Lexis Hinkle          10 Mt. Gilead            27:51.03   187   
195 Alyssa Sedlon         11 Medina Buckeye        27:54.10   188   
196 Emma Weiss            12 Mt. Gilead            28:00.71   189   
197 Keeley May             7 Fostoria              28:15.40   190   
198 Gabriela Nine         12 Cin. Summit Country   28:15.62   191   
199 Emma Osterberg        12 Castalia Margaretta   28:42.54   192   
200 Ashley Behnke         11 Wellington            28:44.96   193   
201 Madeline Kiley        11 Cin. Summit Country   28:47.55   194   
202 Alexis Homoki         11 Sullivan Black River  29:16.95    --   
203 Reina Raynes           9 Vermilion             29:20.15   195   
204 Becca Fuerst          12 Rossford              29:47.43   196   
205 Vivienne Schaub       12 Wellington            30:35.65   197   
206 Hope Hack              9 Mt. Gilead            30:36.61   198   
207 Justin Skettle        12 Vermilion             31:07.10   199   
208 Taylor Clark          10 Mt. Gilead            32:00.60   200   
209 Veronica Kucerova     11 Medina Buckeye        33:05.88   201   



              02-HS Girls Div II-B Varsity Team Scores              
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Akron St. Vin.-St. M   62      3    4    9   13   33   66   130 
      Total Time: 1:46:01      Average: 21:12.16      1-5 Split: 1:22
  2 Minster                120    10   18   19   22   51   58    -  
      Total Time: 1:49:01      Average: 21:48.19      1-5 Split: 1:17
  3 Defiance Tinora        124     5    7   16   37   59   70   86  
      Total Time: 1:48:10      Average: 21:37.91      1-5 Split: 1:45
  4 Tiffin Columbian       187    14   34   36   50   53   67   69  
      Total Time: 1:50:54      Average: 22:10.73      1-5 Split: 60
  5 Millersburg West Hol   192     1   15   25   39   112  120  121 
      Total Time: 1:49:06      Average: 21:49.16      1-5 Split: 3:55
  6 Perkins                209    29   30   35   47   68   72   101 
      Total Time: 1:51:28      Average: 22:17.41      1-5 Split: 52
  7 Oak Harbor             234    12   21   27   77   97   122  161 
      Total Time: 1:51:26      Average: 22:17.16      1-5 Split: 2:05
  8 Shelby                 235    26   32   38   61   78   79   119 
      Total Time: 1:51:53      Average: 22:22.50      1-5 Split: 1:06
  9 Pemberville Eastwood   236     2    6   60   73   95   110  160 
      Total Time: 1:50:14      Average: 22:02.68      1-5 Split: 3:03
 10 Lexington              245    41   43   44   46   71   82    -  
      Total Time: 1:52:21      Average: 22:28.07      1-5 Split: 39
 11 Milan Edison           281     8   20   49   93   111  149  168 
      Total Time: 1:52:01      Average: 22:24.18      1-5 Split: 2:41
 12 Cle. Hts. Beaumont     289    11   31   64   87   96   98   152 
      Total Time: 1:52:43      Average: 22:32.48      1-5 Split: 2:09
 13 Shaker Ht. Hathaway    336    42   55   74   80   85   124  129 
      Total Time: 1:54:07      Average: 22:49.36      1-5 Split: 53
 14 Carey                  340    23   45   75   83   114  145  164 
      Total Time: 1:54:01      Average: 22:48.17      1-5 Split: 1:52
 15 Gibsonburg             397    40   65   76   107  109  134  155 
      Total Time: 1:55:06      Average: 23:01.19      1-5 Split: 1:20
 16 Bellevue               413    52   84   88   89   100  105  139 
      Total Time: 1:55:33      Average: 23:06.47      1-5 Split: 55
 17 Versailles             463    62   90   99   104  108  113  115 
      Total Time: 1:56:23      Average: 23:16.57      1-5 Split: 50
 18 Fort Loramie           528    91   92   94   125  126  154  167 
      Total Time: 1:58:13      Average: 23:38.56      1-5 Split: 48
 19 Fostoria               551    54   63   116  128  190   -    -  
      Total Time: 2:01:31      Average: 24:18.08      1-5 Split: 5:43
 20 Mansfield Ontario      566    24   118  135  143  146  147  158 
      Total Time: 1:59:47      Average: 23:57.21      1-5 Split: 2:60
 21 Tontogany Otsego       588    17   123  127  159  162  181  182 
      Total Time: 2:01:39      Average: 24:19.73      1-5 Split: 4:18
 22 Clyde                  629    28   141  151  153  156  163  170 
      Total Time: 2:02:25      Average: 24:28.93      1-5 Split: 3:27
 23 Upper Sandusky         645    103  106  142  144  150  176   -  
      Total Time: 2:01:31      Average: 24:18.01      1-5 Split: 1:34
 24 Coldwater              717    133  137  138  140  169  172  173 
      Total Time: 2:04:42      Average: 24:56.30      1-5 Split: 2:15
 25 Vermilion              730    56   148  165  166  195  199   -  
      Total Time: 2:09:36      Average: 25:55.10      1-5 Split: 6:47
 26 Medina Buckeye         757    57   131  180  188  201   -    -  
      Total Time: 2:15:15      Average: 27:02.85      1-5 Split: 10:32
 27 Castalia Margaretta    771    48   177  179  183  184  192   -  
      Total Time: 2:12:04      Average: 26:24.71      1-5 Split: 5:05
 28 Rossford               808    117  136  174  185  196   -    -  
      Total Time: 2:12:40      Average: 26:31.83      1-5 Split: 5:56
 29 Cin. Summit Country    819    102  157  175  191  194   -    -  
      Total Time: 2:12:56      Average: 26:35.04      1-5 Split: 5:22
 30 Wellington             828    81   171  186  193  197   -    -  
      Total Time: 2:16:58      Average: 27:23.57      1-5 Split: 7:33
 31 Mt. Gilead             884    132  178  187  189  198  200   -  
      Total Time: 2:18:07      Average: 27:37.31      1-5 Split: 6:19


                    03-HS Girls 5k Run Div III Varsity                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Delainy Phelps        12 Tol. Christian        18:40.09     1   
  2 Alexandra Markovich   12 Gates Mil. Hawken     18:43.89     2   
  3 Meghan Vogel          11 West Liberty-Salem    19:10.50     3   
  4 Lauren Francis        12 Russia                19:13.38     4   
  5 Emily Borchers        10 Russia                19:15.42     5   
  6 Lauren Heaton          9 Russia                19:22.89     6   
  7 Julia Slonkosky        9 Minster               19:30.69     7   
  8 Rachel Wentworth       9 Sugarcreek Garaway    19:34.60     8   
  9 Kenzie Widder         10 Sugarcreek Garaway    19:38.50     9   
 10 Emily Trent           12 Ashland Crestview     19:46.99    10   
 11 Meg Westerheide       11 Fort Loramie          19:48.91    11   
 12 Victoria Laubacher    12 Lou. St. Thomas Aqui  19:50.62    12   
 13 Erin Pavick           12 Cortland Maplewood    20:01.40    13   
 14 Jenna Hinds            9 Sandusky St. Mary C.  20:06.52    14   
 15 Shawnda Henault       11 West Liberty-Salem    20:13.10    15   
 16 Christin Dornback     10 Burton Berkshire      20:13.79    16   
 17 Hannah Butler         12 Minster               20:13.95    17   
 18 Gabrielle Barga       10 Minster               20:14.84    18   
 19 Maddie Greiner        10 Findlay Liberty-Bent  20:19.11    19   
 20 Gabrielle Neubauer    11 Ely. Open Door Chris  20:21.09    20   
 21 Jasmine Smith         11 West Liberty-Salem    20:21.95    21   
 22 Ali Lachey            10 Col. Grandview Heigh  20:24.05    22   
 23 Alanna Shamrock       12 Cortland Maplewood    20:24.95    23   
 24 Mollie Pierson         9 North Lima South Ran  20:26.85    24   
 25 Julia Daniel          11 Sycamore Mohawk       20:27.15    25   
 26 Abby Wilson           10 Gahanna Columbus Aca  20:29.70    26   
 27 Raychel Gress         12 Mt. Gilead            20:31.12    27   
 28 Melissa Koziol        10 Burton Berkshire      20:38.42    28   
 29 Monica Patrick        12 North Lima South Ran  20:38.52    29   
 30 CHLOE WARVEL          11 Versailles            20:38.63    30   
 31 Bethany Norman        11 Xenia Christian       20:39.54    31   
 32 Madelyn Kimpel         9 North Lima South Ran  20:40.26    32   
 33 Danielle Young        11 Burton Berkshire      20:41.49    33   
 34 Katherine Burke        9 Minster               20:41.68    34   
 35 Lisa Barlage           9 Minster               20:41.76    35   
 36 Anna Havranek         11 Sugarcreek Garaway    20:43.70    36   
 37 Amanda Miller         10 Collins Western Rese  20:44.10    37   
 38 Athena Welsh           9 Lou. St. Thomas Aqui  20:44.43    38   
 39 Cariss Reese          11 Kansas Lakota         20:45.19    39   
 40 Matti Dunham          11 North Lima South Ran  20:45.33    40   
 41 Bryanna Bolha         10 Mt. Gilead            20:45.97    41   
 42 Jenna Shipman          9 Mt. Gilead            20:47.25    42   
 43 Maggie Meiring         9 Minster               20:49.09    43   
 44 Rachel McKay          12 Gates Mil. Hawken     20:50.13    44   
 45 Madison Osborne       10 Col. Grandview Heigh  20:50.32    45   
 46 Rhetta Maynard        12 Cin. Summit Country   20:50.55    46   
 47 Alyssa Strickland     10 West Liberty-Salem    20:53.60    47   
 48 MacKenzie Briggs      11 Findlay Liberty-Bent  20:54.15    48   
 49 Susan Peck            11 Gahanna Columbus Aca  20:55.22    49   
 50 Olivia Smith          11 Tiffin Calvert        20:55.91    50   
 51 Carrie Clauson         9 Xenia Christian       20:56.07    51   
 52 Rachel Bush           10 Mt. Gilead            20:59.43    52   
 53 Sarah Hoff            12 Ely. Open Door Chris  21:02.92    53   
 54 Gretchen Sauder       12 Ashland Crestview     21:05.99    54   
 55 Molly Kearns           9 Russia                21:07.63    55   
 56 Kaitlyn Baumlein      11 Findlay Liberty-Bent  21:08.22    56   
 57 Carly Gose             9 Genoa Area            21:09.42    57   
 58 Selene Waters         12 Fort Loramie          21:09.66    58   
 59 Kaci Bornhorst         9 Minster               21:10.01    59   
 60 courtney burner        9 Elmore Woodmore       21:10.25    --   
 61 Molly Pusateri        11 Lou. St. Thomas Aqui  21:11.44    60   
 62 Jocelyn Reinhart      10 Fostoria St. Wendeli  21:13.69    61   
 63 Julie Althaus         11 Bluffton              21:21.60    62   
 64 Suzanne Koziol        10 Burton Berkshire      21:27.60    63   
 65 Katelyn Luther        10 Burton Berkshire      21:31.65    64   
 66 Kayla Garza            8 Old Fort              21:33.71    65   
 67 Alexis Hogya           9 Cin. Summit Country   21:34.35    66   
 68 Kavanaugh Phelps      10 Tol. Christian        21:35.91    67   
 69 Emily Ray              9 Cin. Summit Country   21:39.01    68   
 70 adrian schaffer       10 Monroeville           21:39.95    69   
 71 Morgan Smith           9 Tiffin Calvert        21:40.98    70   
 72 MURPHY GROW           10 Versailles            21:42.23    71   
 73 Taylor Thomas          9 Findlay Liberty-Bent  21:42.67    72   
 74 Emily Hogya           12 Cin. Summit Country   21:44.03    73   
 75 Cobi Warstler          9 Gahanna Columbus Aca  21:44.32    74   
 76 Kirstin Voisard       11 Russia                21:44.70    75   
 77 Courtney Perrott      12 Convoy Crestview      21:44.73    76   
 78 Sydney Brault          9 Gahanna Columbus Aca  21:45.07    77   
 79 Anna Willman          11 Attica Seneca East    21:46.48    78   
 80 BROOKE POTHAST        11 Versailles            21:47.74    79   
 81 Nora Lakes            10 Cin. Summit Country   21:49.73    80   
 82 Alexis Ricker         10 Columbus Grove        21:50.48    81   
 83 Sara Goddard          10 Fostoria St. Wendeli  21:51.30    82   
 84 Halli Bair            11 Col. Grandview Heigh  21:51.58    83   
 85 Rachel Schmitmeyer     9 Fort Loramie          21:51.80    84   
 86 Jackie Becker         11 Old Fort              21:51.88    85   
 87 Claudia Monnin        10 Russia                21:52.23    86   
 88 Chloe Wotring          9 Tol. Christian        21:52.40    87   
 89 Stephanie Honigford   11 Coldwater             21:52.68    88   
 90 Vanessa McCullough    11 Pandora-Gilboa        21:55.23    89   
 91 Savanna Shipp         11 West Liberty-Salem    21:55.24    90   
 92 Taryn Chapman         11 Mt. Gilead            21:59.73    91   
 93 Sarah Lazarus         12 Gahanna Columbus Aca  22:02.38    92   
 94 Alexandra Corrigan    12 Burton Berkshire      22:03.28    93   
 95 Jennilyn Krumpe       11 Kinsman Badger        22:03.91    94   
 96 Astrid Breinstein     12 Norwalk St. Paul      22:04.95    95   
 97 Becca Meyer           12 Russia                22:05.47    96   
 98 Kelsey Synder          9 Mt. Gilead            22:06.51    97   
 99 HANNAH WENIG          10 Versailles            22:06.67    98   
100 MADISON GRILLIOT       9 Versailles            22:07.60    99   
101 Ashley Daniels        12 Ottawa Lake Whitefor  22:07.70   100   
102 Alaina Schulze        12 Fort Loramie          22:08.43   101   
103 Abby Cassidy          12 New Riegel            22:09.59   102   
104 JADYN BARGA           10 Versailles            22:10.73   103   
105 Megan Saums           12 Findlay Liberty-Bent  22:11.99   104   
106 Emily Fromel           9 North Lima South Ran  22:12.37   105   
107 Ashley Mathias        12 New Riegel            22:15.25   106   
108 Tavish Phelps          9 Tol. Christian        22:16.78   107   
109 Sydney Berlekamp       9 Tiffin Calvert        22:19.74   108   
110 Elizabeth Falkenberg  10 Gahanna Columbus Aca  22:19.85   109   
111 Tiffany Wampler       11 Collins Western Rese  22:21.47   110   
112 Ellie Richmond        10 Bucyrus Wynford       22:23.36   111   
113 Elizabeth Saylor      12 Convoy Crestview      22:23.52   112   
114 Audrey Sprunger       11 Pandora-Gilboa        22:25.64   113   
115 Gabrielle Swafford    12 New London            22:27.50   114   
116 Ciara Fulton          10 Sandusky St. Mary C.  22:27.51   115   
117 Breana Hovest         10 Pandora-Gilboa        22:28.00   116   
118 Victoria Volpe        10 Fostoria St. Wendeli  22:30.03   117   
119 Margot Warner         12 Western Reserve Acad  22:30.70   118   
120 Kyrsten King          12 Sherwood Fairview     22:31.02   119   
121 Anna Penwell          12 Mt. Blanchard Riverd  22:33.21    --   
122 Emily Fulk            10 Ashland Crestview     22:33.52   120   
123 Sydnie Boykins        10 Gahanna Columbus Aca  22:34.68   121   
124 Logan Braun           11 Sandusky St. Mary C.  22:34.80   122   
125 Mia Medicus           11 Western Reserve Acad  22:34.87   123   
126 Malin Adams           10 Sherwood Fairview     22:35.38   124   
127 Rosa Mondragon        11 Oregon Cardinal Stri  22:37.27    --   
128 Emily Staufer         10 Gates Mil. Hawken     22:38.07   125   
129 Amber Immel           10 Sugarcreek Garaway    22:38.73   126   
130 Sophia Friesen        12 Mt. Gilead            22:40.87   127   
131 Michaela Butler        9 Findlay Liberty-Bent  22:44.53   128   
132 Megan Langhals        10 Columbus Grove        22:44.97   129   
133 Emma Hecker           10 Col. Grandview Heigh  22:46.63   130   
134 Emma Wheeler           9 Col. Grandview Heigh  22:47.94   131   
135 Samantha Bensman       9 Fort Loramie          22:48.49   132   
136 Sarah Kensinger        9 Xenia Christian       22:49.01   133   
137 Shawna Vienhaus       10 Lakeside Danbury      22:49.20   134   
138 Adel Sommers           9 Bluffton              22:50.13   135   
139 Claire Kazmaier        9 Fort Loramie          22:50.44   136   
140 Dana Yeater           11 Kinsman Badger        22:50.73   137   
141 Marisa Horn           12 Tiffin Calvert        22:51.43   138   
142 Alyssa England        11 Attica Seneca East    22:52.67   139   
143 Sam Hunt              10 Cin. Summit Country   22:53.48   140   
144 Jill Stuckey          11 Fayette Gorham Fayet  22:55.49   141   
145 Jodi Bays             10 Genoa Area            22:55.60   142   
146 Corinne Harris         9 Tiffin Calvert        22:59.33   143   
147 Amanda Vincent        11 Lou. St. Thomas Aqui  22:59.78   144   
148 Alexis Rhodes         10 Old Fort              23:00.39   145   
149 Karin Goddard          9 Fostoria St. Wendeli  23:01.00   146   
150 Samantha Greathouse   10 Kinsman Badger        23:01.17   147   
151 Katie Umstead         10 Coldwater             23:01.58   148   
152 Morgan Czopur          9 North Lima South Ran  23:03.08   149   
153 Alyssa Lower          12 Sugarcreek Garaway    23:03.24   150   
154 Brandy Watkins         9 Cortland Maplewood    23:04.94   151   
155 Andi Garver            9 Findlay Liberty-Bent  23:06.35   152   
156 Kara Van Gilder        9 New London            23:06.72   153   
157 Kelly Jutte            9 Coldwater             23:09.06   154   
158 Jenny Satterfield     11 Gates Mil. Hawken     23:10.72   155   
159 Melanie Kremer         9 Fort Loramie          23:12.83   156   
160 Faith Salisbury        9 Tol. Christian        23:13.86   157   
161 Lydia Yeckley         11 Sandusky St. Mary C.  23:15.90   158   
162 Alison Moss           11 Burton Berkshire      23:16.84   159   
163 Kennedy Howell         9 New London            23:19.45   160   
164 Caroline Linden        9 Sandusky St. Mary C.  23:22.29   161   
165 Kayla Risner          10 Sycamore Mohawk       23:22.59   162   
166 Natalie Pearl         10 Cin. Summit Country   23:25.19   163   
167 Hanna Knapp            9 Liberty Center        23:27.09   164   
168 Molly Hulver          10 Western Reserve Acad  23:27.23   165   
169 Elizabeth Young        9 Cortland Maplewood    23:30.69   166   
170 Jordan Smith          11 West Liberty-Salem    23:32.17   167   
171 ASHLYN BRANDT         10 Versailles            23:32.90   168   
172 Grace Hojnacki        11 Ottawa Lake Whitefor  23:33.83   169   
173 Mallory Stemple       10 Xenia Christian       23:34.17   170   
174 Sara Carder           10 Sherwood Fairview     23:34.67   171   
175 Molly Rhodes          10 Sandusky St. Mary C.  23:42.58   172   
176 Audrey Marshall       10 Bluffton              23:43.60   173   
177 Sara Hoffman          11 Bucyrus Wynford       23:48.20   174   
178 Charlotte Schultehinr 10 Western Reserve Acad  23:48.44   175   
179 Rachel Redolf         11 Bucyrus Wynford       23:52.41   176   
180 Alison Giere           9 Coldwater             23:53.21   177   
181 Jessica Hutnick       12 Lou. St. Thomas Aqui  23:54.64   178   
182 Destinee Hershberger  12 Sugarcreek Garaway    23:54.73   179   
183 Corey Durbin          12 Ashland Crestview     23:56.27   180   
184 Rachel Fisher         11 Ottawa Lake Whitefor  23:56.49   181   
185 Kelly Stephens        11 Lou. St. Thomas Aqui  23:56.78   182   
186 Alanna Kuether        11 Coldwater             23:58.13   183   
187 Anna Popa             11 Lou. St. Thomas Aqui  23:59.10   184   
188 Chelsea Hancock       11 Convoy Crestview      24:01.12   185   
189 Kate Brickner         11 Tiffin Calvert        24:02.44   186   
190 Crystal Wampler        9 Collins Western Rese  24:04.67   187   
191 Rachel Klenke         10 Coldwater             24:05.30   188   
192 Christianna Ringler    9 Ashland Crestview     24:05.69   189   
193 Morgan Mowry          11 Kansas Lakota         24:05.95   190   
194 Maddy Graham          11 Bucyrus Wynford       24:06.19   191   
195 Haley Fledderjohann   12 Coldwater             24:08.67   192   
196 Elizabeth Nisly        9 Bluffton              24:09.85   193   
197 Kirsten Adams          9 North Lima South Ran  24:10.06   194   
198 Noelle Goodson        12 Fayette Gorham Fayet  24:10.26   195   
199 Emilie Keiser          9 Fayette Gorham Fayet  24:15.49   196   
200 Sidney Kramer         11 Norwalk St. Paul      24:16.54   197   
201 Caitlin O'Guinn       11 Xenia Christian       24:19.65   198   
202 Hali Finfrock         10 Convoy Crestview      24:21.89   199   
203 Madison Woodruff       9 West Liberty-Salem    24:21.95   200   
204 Allison Schwarzbek     9 Sherwood Fairview     24:23.00   201   
205 Caitlin Dazley        11 Genoa Area            24:23.64   202   
206 Rachel Schilling      12 Tol. Christian        24:25.72   203   
207 Aubreah Manns          9 Mt. Blanchard Riverd  24:26.32    --   
208 Desiree Ankney        12 Sherwood Fairview     24:26.49   204   
209 Abbie Reichert         9 Oregon Cardinal Stri  24:29.80    --   
210 Grace Norman           8 Xenia Christian       24:30.54   205   
211 Jillian Callaham      10 Tipp City Bethel      24:31.22   206   
212 Lea Wilczynski        11 Old Fort              24:33.18   207   
213 Samantha Shinhearl    12 Pettisville           24:38.38   208   
214 Chelsea Roeder        11 New London            24:38.93   209   
215 Emilee Carder         10 Sherwood Fairview     24:39.21   210   
216 Madison Widder        12 Sugarcreek Garaway    24:39.78   211   
217 Lexi Sigsworth         9 Norwalk St. Paul      24:40.27   212   
218 Julia Rhoad            9 Norwalk St. Paul      24:40.31   213   
219 Morgan Humphreys      10 Bluffton              24:40.67   214   
220 Courtney Barnett      10 Bluffton              24:41.35   215   
221 Jessie Babcock        12 Sycamore Mohawk       24:42.43   216   
222 Katharina Fell        12 Attica Seneca East    24:42.60   217   
223 Emma Brodman          11 Tiffin Calvert        24:43.12   218   
224 Faith Vargo           10 Lakeside Danbury      24:44.49   219   
225 Allison Gosser         9 Sandusky Central Cat  24:44.75    --   
226 Kayla Parlette        11 Columbus Grove        24:45.04   220   
227 Olivia Borer          11 New Riegel            24:45.82   221   
228 Erika Wheatley        11 Liberty Center        24:47.07   222   
229 Madelyn Maginn        11 Fayette Gorham Fayet  24:47.96   223   
230 Haley Leeth           10 Sycamore Mohawk       24:48.05   224   
231 Halle Sovich          11 Western Reserve Acad  24:50.29   225   
232 Katelyn Bevilacqua     9 Kinsman Badger        24:52.76   226   
233 Macckenzie Wurth       9 Columbus Grove        25:00.17   227   
234 Sarah Dunn            12 Tol. Christian        25:02.42   228   
235 Julia Ross             9 New London            25:05.58   229   
236 Maranda Helmick       12 Kinsman Badger        25:06.80   230   
237 Janelle May           11 Convoy Crestview      25:08.08   231   
238 Delaney Reineke       11 Bluffton              25:10.52   232   
239 Becky Peyton           9 Ashland Crestview     25:15.39   233   
240 Morgan Nye            11 New Riegel            25:19.54   234   
241 Hannah Crawshaw       10 New London            25:22.83   235   
242 Sarah Hunter          11 Mt. Blanchard Riverd  25:23.09    --   
243 paige collingwood     11 Monroeville           25:23.37   236   
244 Clare Pruitt          11 Gates Mil. Hawken     25:26.19   237   
245 Liz Maginn            10 Fayette Gorham Fayet  25:27.56   238   
246 Devon Wilkerson       11 Ottawa Lake Whitefor  25:29.65   239   
247 Kolleen Boland        10 Sherwood Fairview     25:29.95   240   
248 Paige Long            11 Ottawa Lake Whitefor  25:30.92   241   
249 Lauren Zoeller        11 New Riegel            25:31.37   242   
250 Annie Meyer           10 Norwalk St. Paul      25:33.26   243   
251 Jenna Jaworsky        11 Norwalk St. Paul      25:34.29   244   
252 Sophie Nichols        11 Western Reserve Acad  25:34.41   245   
253 Jordan Patrazelek     10 Garfield Hts. Trinit  25:35.35   246   
254 Madyson Ewing          9 Ottawa Lake Whitefor  25:39.20   247   
255 Lydia Hoepf           10 Sycamore Mohawk       25:40.71   248   
256 Brooke Schnipke       11 Columbus Grove        25:41.18   249   
257 Hannah Verdugo        10 Genoa Area            25:43.48   250   
258 Tiffany Jeffery        9 Mt. Blanchard Riverd  25:43.52    --   
259 Cailyn Horna          10 Oregon Cardinal Stri  25:44.12    --   
260 Barbara Sprauer       11 Kansas Lakota         25:45.35   251   
261 Shelby Niessner       10 Kinsman Badger        25:48.69   252   
262 Sydney Schmidt        12 Ely. Open Door Chris  25:49.68   253   
263 Grace Friend          10 Pettisville           25:49.92   254   
264 Courtney Phillips     12 Attica Seneca East    25:51.06   255   
265 Eden Allison           9 Convoy Crestview      25:54.55   256   
266 Lexi Creel            11 Bucyrus Wynford       25:55.32   257   
267 Brandi Eischen        12 Ottawa Lake Whitefor  25:55.59   258   
268 Sami Digby            10 Fostoria St. Wendeli  25:56.99   259   
269 Cassie McHugh          9 Liberty Center        26:05.73   260   
270 Megan Curtis          10 New London            26:06.65   261   
271 Skylar Tavis           9 Ely. Open Door Chris  26:06.72   262   
272 Olivia Scheid         11 Norwalk St. Paul      26:08.92   263   
273 brooke stieber        12 Monroeville           26:08.94   264   
274 Morgan Messer          9 Columbus Grove        26:12.26   265   
275 Claire Oxford         11 Tol. Ottawa Hills     26:12.28   266   
276 Emma Greathouse       10 Garfield Hts. Trinit  26:14.74   267   
277 Taylor D'Alelio       11 Pettisville           26:21.14   268   
278 Abbi Barnes           10 Liberty Center        26:26.27   269   
279 Danielle Ford         11 Kinsman Badger        26:27.40   270   
280 Amber Dykstra         12 Pettisville           26:30.47   271   
281 Madison Bonifacio     12 Kansas Lakota         26:32.86   272   
282 Melissa Amstutz       12 Columbus Grove        26:33.83   273   
283 Becky Tilley           9 Pettisville           26:36.97   274   
284 Jaelyn Rufenacht       9 Pettisville           26:40.80   275   
285 Jessica Schrodt        9 Ely. Open Door Chris  26:46.56   276   
286 Mika Takahashi        10 Western Reserve Acad  26:46.92   277   
287 Grace Matonis         10 Garfield Hts. Trinit  26:48.04   278   
288 lydia leber           12 Monroeville           26:51.95   279   
289 Ava Schmidt            9 Ely. Open Door Chris  26:53.42   280   
290 Bri Good              12 Collins Western Rese  26:54.63   281   
291 Amber Seiner          12 Kansas Lakota         26:56.54   282   
292 Hannah Herring         9 Pettisville           26:56.98   283   
293 Marissa Leeth         10 Sycamore Mohawk       27:06.09   284   
294 Crystal Bays           7 Genoa Area            27:08.94   285   
295 Michelle Miller       12 Attica Seneca East    27:11.57   286   
296 Jenna Roberts         11 Ely. Open Door Chris  27:28.32   287   
297 Tessa Starner         10 Bucyrus Wynford       27:30.72   288   
298 Alyssa Reed           10 Liberty Center        27:48.92   289   
299 Rebecca Witte         11 Liberty Center        27:51.35   290   
300 Kayla Borowicz         9 Genoa Area            27:57.38   291   
301 Molly Cleveland       11 Old Fort              28:01.98   292   
302 Alyssa Sherman         9 Tol. Ottawa Hills     28:04.32   293   
303 Kenzie May            12 Bucyrus Wynford       28:06.00   294   
304 Morgan Phillips        9 Xenia Christian       28:06.87   295   
305 Waverly Hart           9 Tol. Ottawa Hills     28:12.72   296   
306 Lilly Kennedy         12 Lakeside Danbury      28:13.04   297   
307 Kaela Kozel            9 Sycamore Mohawk       28:15.81   298   
308 Alexis Feathers        9 Kansas Lakota         28:20.75   299   
309 Jenaleigh Ridge        9 Pandora-Gilboa        28:21.45   300   
310 June Marisa Yokyongsa  9 Pandora-Gilboa        28:26.85   301   
311 Andrea Dodd           12 Lakeside Danbury      28:29.00   302   
312 Mollie Knighton       12 Lakeside Danbury      28:33.01   303   
313 Morgan Weinert        10 Tipp City Bethel      28:47.51   304   
314 makayla crossan       12 Monroeville           28:47.52   305   
315 Kyra Weber            10 Fostoria St. Wendeli  29:00.56   306   
316 Ivy Rubel              9 Kansas Lakota         29:04.93   307   
317 Meghan Sherman         9 Convoy Crestview      29:07.08   308   
318 elizabeth lambert     12 Monroeville           29:11.49   309   
319 Dana Pencil           11 Tipp City Bethel      29:19.68   310   
320 Morgan Koger           9 Tipp City Bethel      29:43.02   311   
321 Angelica Suma         10 Garfield Hts. Trinit  29:54.06   312   
322 Kaylee Baugh           9 Tipp City Bethel      30:02.67   313   
323 addy mctague          11 Elmore Woodmore       30:20.45    --   
324 Maddie Sanoba          9 Garfield Hts. Trinit  30:24.71   314   
325 Jessica Zavela        11 Oregon Cardinal Stri  30:42.34    --   
326 Angela Fuzinski        9 Genoa Area            30:56.66   315   
327 Sara Eskandari        10 Tol. Ottawa Hills     31:05.38   316   
328 Ashley Boyer          10 Collins Western Rese  31:06.53   317   
329 Maddy Wyers           10 Collins Western Rese  31:29.67   318   
330 Danielle Hicks        10 Garfield Hts. Trinit  33:14.67   319   
331 olivia doughty        11 Monroeville           33:15.85   320   
332 Allie Campbell         9 Garfield Hts. Trinit  34:49.84   321   
333 Saleena Dahmen        10 Cortland Maplewood    35:50.59   322   
334 Maeve McBride          9 Tol. Ottawa Hills     36:55.03   323   



              03-HS Girls Div III Varsity Team Scores               
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Minster                111     7   17   18   34   35   43   59  
      Total Time: 1:41:23      Average: 20:16.59      1-5 Split: 1:12
  2 Russia                 145     4    5    6   55   75   86   96  
      Total Time: 1:40:45      Average: 20:08.81      1-5 Split: 2:32
  3 West Liberty-Salem     176     3   15   21   47   90   167  200 
      Total Time: 1:42:35      Average: 20:30.88      1-5 Split: 2:45
  4 Burton Berkshire       204    16   28   33   63   64   93   159 
      Total Time: 1:44:33      Average: 20:54.59      1-5 Split: 1:18
  5 North Lima South Ran   230    24   29   32   40   105  149  194 
      Total Time: 1:44:44      Average: 20:56.67      1-5 Split: 1:46
  6 Mt. Gilead             253    27   41   42   52   91   97   127 
      Total Time: 1:45:04      Average: 21:00.70      1-5 Split: 1:29
  7 Findlay Liberty-Bent   299    19   48   56   72   104  128  152 
      Total Time: 1:46:17      Average: 21:15.23      1-5 Split: 1:53
  8 Gahanna Columbus Aca   318    26   49   74   77   92   109  121 
      Total Time: 1:46:57      Average: 21:23.34      1-5 Split: 1:33
  9 Sugarcreek Garaway     329     8    9   36   126  150  179  211 
      Total Time: 1:45:39      Average: 21:07.76      1-5 Split: 3:29
 10 Cin. Summit Country    333    46   66   68   73   80   140  163 
      Total Time: 1:47:38      Average: 21:31.54      1-5 Split: 60
 11 Versailles             377    30   71   79   98   99   103  168 
      Total Time: 1:48:23      Average: 21:40.58      1-5 Split: 1:29
 12 Fort Loramie           386    11   58   84   101  132  136  156 
      Total Time: 1:47:48      Average: 21:33.46      1-5 Split: 2:60
 13 Col. Grandview Heigh   411    22   45   83   130  131   -    -  
      Total Time: 1:48:41      Average: 21:44.11      1-5 Split: 2:24
 14 Tol. Christian         419     1   67   87   107  157  203  228 
      Total Time: 1:47:40      Average: 21:31.81      1-5 Split: 4:34
 15 Lou. St. Thomas Aqui   432    12   38   60   144  178  182  184 
      Total Time: 1:48:41      Average: 21:44.19      1-5 Split: 4:05
 16 Tiffin Calvert         509    50   70   108  138  143  186  218 
      Total Time: 1:50:48      Average: 22:09.48      1-5 Split: 2:04
 17 Ashland Crestview      553    10   54   120  180  189  233   -  
      Total Time: 1:51:29      Average: 22:17.70      1-5 Split: 4:19
 18 Gates Mil. Hawken      563     2   44   125  155  237   -    -  
      Total Time: 1:50:49      Average: 22:09.80      1-5 Split: 6:43
 19 Sandusky St. Mary C.   570    14   115  122  158  161  172   -  
      Total Time: 1:51:48      Average: 22:21.41      1-5 Split: 3:16
 20 Xenia Christian        583    31   51   133  170  198  205  295 
      Total Time: 1:52:19      Average: 22:27.69      1-5 Split: 3:41
 21 Fostoria St. Wendeli   665    61   82   117  146  259  306   -  
      Total Time: 1:54:34      Average: 22:54.61      1-5 Split: 4:44
 22 Cortland Maplewood     675    13   23   151  166  322   -    -  
      Total Time: 2:02:53      Average: 24:34.52      1-5 Split: 15:50
 23 Coldwater              750    88   148  154  177  183  188  192 
      Total Time: 1:55:55      Average: 23:10.94      1-5 Split: 2:06
 24 Bluffton               777    62   135  173  193  214  215  232 
      Total Time: 1:56:46      Average: 23:21.17      1-5 Split: 3:20
 25 Old Fort               794    65   85   145  207  292   -    -  
      Total Time: 1:59:02      Average: 23:48.23      1-5 Split: 6:29
 26 Convoy Crestview       803    76   112  185  199  231  256  308 
      Total Time: 1:57:40      Average: 23:31.87      1-5 Split: 3:24
 27 Western Reserve Acad   806    118  123  165  175  225  245  277 
      Total Time: 1:57:12      Average: 23:26.31      1-5 Split: 2:20
 28 Sherwood Fairview      819    119  124  171  201  204  210  240 
      Total Time: 1:57:31      Average: 23:30.12      1-5 Split: 1:56
 29 Kinsman Badger         834    94   137  147  226  230  252  270 
      Total Time: 1:57:56      Average: 23:35.08      1-5 Split: 3:03
 30 Ely. Open Door Chris   864    20   53   253  262  276  280  287 
      Total Time: 2:00:07      Average: 24:01.40      1-5 Split: 6:26
 31 New London             865    114  153  160  209  229  235  261 
      Total Time: 1:58:39      Average: 23:43.64      1-5 Split: 2:39
 32 Sycamore Mohawk        875    25   162  216  224  248  284  298 
      Total Time: 1:59:01      Average: 23:48.19      1-5 Split: 5:14
 33 New Riegel             905    102  106  221  234  242   -    -  
      Total Time: 2:00:02      Average: 24:00.32      1-5 Split: 3:22
 34 Columbus Grove         906    81   129  220  227  249  265  273 
      Total Time: 2:00:02      Average: 24:00.37      1-5 Split: 3:51
 35 Bucyrus Wynford        909    111  174  176  191  257  288  294 
      Total Time: 2:00:06      Average: 24:01.10      1-5 Split: 3:32
 36 Pandora-Gilboa         919    89   113  116  300  301   -    -  
      Total Time: 2:03:38      Average: 24:43.44      1-5 Split: 6:32
 37 Ottawa Lake Whitefor   930    100  169  181  239  241  247  258 
      Total Time: 2:00:39      Average: 24:07.72      1-5 Split: 3:24
 38 Collins Western Rese   932    37   110  187  281  317  318   -  
      Total Time: 2:05:12      Average: 25:02.28      1-5 Split: 10:23
 39 Genoa Area             936    57   142  202  250  285  291  315 
      Total Time: 2:01:22      Average: 24:16.22      1-5 Split: 5:60
 40 Norwalk St. Paul       960    95   197  212  213  243  244  263 
      Total Time: 2:01:16      Average: 24:15.07      1-5 Split: 3:29
 41 Attica Seneca East     975    78   139  217  255  286   -    -  
      Total Time: 2:02:25      Average: 24:28.88      1-5 Split: 5:26
 42 Fayette Gorham Fayet   993    141  195  196  223  238   -    -  
      Total Time: 2:01:37      Average: 24:19.36      1-5 Split: 2:33
 43 Kansas Lakota         1034    39   190  251  272  282  299  307 
      Total Time: 2:04:06      Average: 24:49.18      1-5 Split: 6:12
 44 Monroeville           1153    69   236  264  279  305  309  320 
      Total Time: 2:08:52      Average: 25:46.35      1-5 Split: 7:08
 45 Liberty Center        1204    164  222  260  269  289  290   -  
      Total Time: 2:08:36      Average: 25:43.02      1-5 Split: 4:22
 46 Lakeside Danbury      1255    134  219  297  302  303   -    -  
      Total Time: 2:12:49      Average: 26:33.75      1-5 Split: 5:44
 47 Pettisville           1275    208  254  268  271  274  275  283 
      Total Time: 2:09:57      Average: 25:59.38      1-5 Split: 1:59
 48 Garfield Hts. Trinit  1417    246  267  278  312  314  319  321 
      Total Time: 2:18:57      Average: 27:47.38      1-5 Split: 4:50
 49 Tipp City Bethel      1444    206  304  310  311  313   -    -  
      Total Time: 2:22:25      Average: 28:28.82      1-5 Split: 5:32
 50 Tol. Ottawa Hills     1494    266  293  296  316  323   -    -  
      Total Time: 2:30:30      Average: 30:05.95      1-5 Split: 10:43


                    04-HS Boys 5k Run Div III-B Varsity                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Cameron Rusnak        12 Ely. Open Door Chris  17:28.88     1   
  2 Ty Gleason            10 Findlay Liberty-Bent  17:31.23     2   
  3 Chase Lyle            10 Cin. Summit Country   17:45.39     3   
  4 Eric Duvall           12 Findlay Liberty-Bent  17:45.46     4   
  5 Alex Rowe             10 Ashland Crestview     17:46.81     5   
  6 AJ Trent              10 Ashland Crestview     17:48.79     6   
  7 Tony Rodriguez        12 Sandusky St. Mary C.  17:56.49     7   
  8 Jacob Merryfield      12 Gibsonburg            18:05.68     8   
  9 Clay Martin           10 N. Robinson Col. Cra  18:09.98     9   
 10 Trevor Durnwald       12 Sandusky St. Mary C.  18:13.68    10   
 11 Nick Falbo            11 Collins Western Rese  18:16.42    11   
 12 Brayden Leist         12 Carey                 18:20.30    12   
 13 ryan avers            10 Elmore Woodmore       18:20.48    13   
 14 Ben Kromer            11 Carey                 18:22.10    14   
 15 MJ Quaintance         12 Bucyrus Wynford       18:22.32    15   
 16 Sean Stockmaster      11 Mansfield St. Peter'  18:23.44    16   
 17 Austin Hill           12 Ashland Crestview     18:24.02    17   
 18 Paysen Bramblett      12 Ashland Crestview     18:24.06    18   
 19 Payton Delaney        12 N. Robinson Col. Cra  18:25.14    19   
 20 Zachary Logsdon       10 Carey                 18:27.78    20   
 21 Jon Hoffman           12 N. Robinson Col. Cra  18:29.56    21   
 22 Nate Keeney            9 Cortland Maplewood    18:30.92    22   
 23 kaleb perez           12 Elmore Woodmore       18:32.25    23   
 24 Kris Lyons            10 Castalia Margaretta   18:33.14    24   
 25 Nate Walker           10 Burton Berkshire      18:34.36    25   
 26 Jordy Kiess           12 Bucyrus Wynford       18:37.07    26   
 27 Nathan Schultz         9 Burton Berkshire      18:41.85    27   
 28 Connor Lyle            9 Cin. Summit Country   18:42.43    28   
 29 Kyle Poling           11 Russia                18:46.66    29   
 30 Jared Swogger          9 Cortland Maplewood    18:47.05    30   
 31 Alex Hoerig           12 Sycamore Mohawk       18:48.32    31   
 32 Trevor Monnin          9 Russia                18:48.67    32   
 33 Randy McCarty         11 Russia                18:51.60    33   
 34 John Heuing           11 Russia                18:53.50    34   
 35 Brady McWilliams      10 Attica Seneca East    18:54.10    35   
 36 Bryant Dietrich       12 Defiance Tinora       18:55.88    36   
 37 Tim Lynn              10 Oregon Cardinal Stri  18:56.92    37   
 38 Nick Dudenhoefer      11 Sandusky St. Mary C.  18:57.73    38   
 39 Mitch Brown           12 Sycamore Mohawk       18:58.69    39   
 40 Jarred Shellhouse     12 Sycamore Mohawk       18:58.78    40   
 41 Mark Pfiefer          11 Bucyrus Wynford       18:58.99    41   
 42 Andrew Ball            9 Russia                18:59.48    42   
 43 Justin Barzak         12 Cortland Maplewood    19:00.92    43   
 44 Trey Crase            12 N. Robinson Col. Cra  19:02.75    44   
 45 Keith Cotsmire        12 N. Robinson Col. Cra  19:04.18    45   
 46 Michael Shupp         11 Bucyrus Wynford       19:05.02    46   
 47 Levi Stump            12 Findlay Liberty-Bent  19:05.48    47   
 48 Dylan Gasche          11 Liberty Center        19:05.60    48   
 49 Collin Vollmar        10 Liberty Center        19:05.67    49   
 50 Austin Gariety        11 Russia                19:05.70    50   
 51 Paul Kellar            9 Cortland Maplewood    19:06.28    51   
 52 Grant Picker          11 Mt. Gilead            19:08.37    52   
 53 Copsey Bogle          11 Convoy Crestview      19:08.62    53   
 54 Luke Baker            11 Kansas Lakota         19:10.37    54   
 55 Bailey Dauterman       9 Mansfield St. Peter'  19:12.39    55   
 56 Matt Baker            10 Liberty Center        19:13.78    56   
 57 Charlie Woodrum       10 Cortland Maplewood    19:14.37    57   
 58 Jacob Epperson        11 Russia                19:14.83    58   
 59 Elliott Hoepf          9 Attica Seneca East    19:15.09    59   
 60 Ben Frankart          11 Attica Seneca East    19:15.74    60   
 61 Isaac Ritter           9 Kansas Lakota         19:17.37    61   
 62 Joey McTague          11 Elmore Woodmore       19:22.16    62   
 63 Zac Baker             12 Kansas Lakota         19:23.01    63   
 64 Alan Gibson            9 Ottawa Lake Whitefor  19:24.35    64   
 65 Tim Williamson        10 Mt. Gilead            19:24.72    65   
 66 Tomas Arredondo       11 Carey                 19:25.40    66   
 67 Nate Rosengarten      10 Fremont St. Joseph C  19:26.58    67   
 68 Zachary Danner        12 Tipp City Bethel      19:26.74    68   
 69 Garrett Crozier       10 Ottawa Lake Whitefor  19:27.62    69   
 70 Matt Huber            11 Liberty Center        19:28.79    70   
 71 Nathan Gruss          10 Coldwater             19:29.28    71   
 72 Clay Long             10 N. Robinson Col. Cra  19:29.90    72   
 73 Nate Beal             11 Collins Western Rese  19:32.88    73   
 74 Tyler Rogers          11 Castalia Margaretta   19:33.70    74   
 75 Dan Carmany            9 Ely. Open Door Chris  19:34.11    75   
 76 Ethan Hatfield        10 Mt. Gilead            19:34.42    76   
 77 Caleb Tolento         10 Kansas Lakota         19:35.98    77   
 78 Kyle Ciballi           9 Mt. Gilead            19:36.02    78   
 79 Dillon Bogner         12 Gibsonburg            19:36.80    79   
 80 Kane Kallenberger     11 Coldwater             19:37.79    80   
 81 Andrew Cook           10 Burton Berkshire      19:40.66    81   
 82 Hayden Eighinger      12 Mansfield St. Peter'  19:41.19    82   
 83 matt robleski         12 Elmore Woodmore       19:42.92    83   
 84 Justin Crum           10 Coldwater             19:44.44    84   
 85 Nathaniel Kuhn         9 Oregon Cardinal Stri  19:48.40    85   
 86 Eli Sauder             9 Ashland Crestview     19:50.29    86   
 87 Steven Stotlar        10 Burton Berkshire      19:50.87    87   
 88 Caleb Smith           12 Liberty Center        19:51.52    88   
 89 Adam Saylor            9 Convoy Crestview      19:52.33    89   
 90 Adam Hyatt            11 Carey                 19:52.85    90   
 91 Dean Wasil            12 Ely. Open Door Chris  19:53.75    91   
 92 Josh Bryan            12 Gibsonburg            19:53.76    92   
 93 Aaron Mohr            10 Ashland Crestview     19:53.92    93   
 94 Andrew Weadock         9 Findlay Liberty-Bent  19:55.13    94   
 95 Ryan Vorst            12 Findlay Liberty-Bent  19:57.22    95   
 96 Seth Dippold          11 Coldwater             19:57.63    96   
 97 Chris Koehler         11 Sycamore Mohawk       19:58.23    97   
 98 Oscar O'Flaherty      12 Carey                 19:58.75    98   
 99 Dustin Seger           9 Coldwater             19:59.20    99   
100 Bobby Romstadt        10 Oregon Cardinal Stri  20:00.83   100   
101 Jared MacDonald       11 Sandusky St. Mary C.  20:03.02   101   
102 Ryk Schroeter         10 Coldwater             20:06.34   102   
103 Devin Bouza           11 Defiance Tinora       20:08.74   103   
104 CJ Higbea             10 Defiance Tinora       20:10.24   104   
105 BRIAN BLAKELEY        10 Versailles            20:11.08   105   
106 Brennan Nalley        10 Ashland Crestview     20:11.54   106   
107 grant matwiejczyk      9 Elmore Woodmore       20:12.72   107   
108 David Stotlar         10 Burton Berkshire      20:12.91   108   
109 Tyler Aldrich         12 Kansas Lakota         20:13.81   109   
110 Ian Reineck           10 Gibsonburg            20:14.84   110   
111 John Wallis           12 Mt. Gilead            20:15.38   111   
112 RYAN WATREN           11 Versailles            20:15.68   112   
113 Nicholas Middaugh     12 Mt. Gilead            20:15.89   113   
114 Jacob Hord            11 Bucyrus Wynford       20:19.44   114   
115 Andrew Norton         10 Garfield Hts. Trinit  20:23.77   115   
116 Drew Zaborowski       10 Ely. Open Door Chris  20:24.23   116   
117 Ben Anderson          12 Collins Western Rese  20:26.71   117   
118 Evan Hyatt            11 Carey                 20:27.57   118   
119 Jaden Edwards         10 Findlay Liberty-Bent  20:28.11   119   
120 Logan Damschroder      9 Gibsonburg            20:30.66   120   
121 Tyler Miller          11 Mt. Blanchard Riverd  20:31.51   121   
122 David Benson          12 Liberty Center        20:35.57   122   
123 Kevin O'Donnell       12 Defiance Tinora       20:36.64   123   
124 Chase Griffith        12 Collins Western Rese  20:37.47   124   
125 Cody Snodgrass        11 Fremont St. Joseph C  20:38.46   125   
126 Caleb Welly            9 New Riegel            20:40.73    --   
127 Dalton Sullivan       11 Castalia Margaretta   20:42.11   126   
128 Jon Harris             9 Castalia Margaretta   20:44.28   127   
129 ROB HOLE              12 Versailles            20:45.11   128   
130 Andrew Boley           9 Convoy Crestview      20:48.29   129   
131 Stephen Shaffer        9 Collins Western Rese  20:51.92   130   
132 Corbin Schumm          9 Convoy Crestview      20:53.06   131   
133 Tyler Ziegler          9 Garfield Hts. Trinit  20:55.08   132   
134 Corey Johnson         11 N. Robinson Col. Cra  20:57.21   133   
135 Wyatt Petersen         9 Coldwater             21:01.63   134   
136 Nick Korducki          9 Oregon Cardinal Stri  21:02.06   135   
137 Kevin Kozel           11 Sycamore Mohawk       21:04.75   136   
138 Cody Reel             12 Castalia Margaretta   21:07.59   137   
139 Patrick Randolph       9 Gibsonburg            21:11.10   138   
140 Austin Smith          10 Liberty Center        21:11.47   139   
141 Derek Mohr            11 Defiance Tinora       21:12.33   140   
142 Marshal Sang          12 Cin. Summit Country   21:12.39   141   
143 Dan Eschman           10 Cortland Maplewood    21:12.88   142   
144 Josh Rademacher        9 Cin. Summit Country   21:12.95   143   
145 Colin Printy           9 Sandusky St. Mary C.  21:14.65   144   
146 Tommy Solis            9 Attica Seneca East    21:16.85   145   
147 Matt Hall              9 Bucyrus Wynford       21:18.06   146   
148 Noah Zaleski           9 Ely. Open Door Chris  21:21.62   147   
149 Robert Johnson        11 Oregon Cardinal Stri  21:23.09   148   
150 Jake Ruppert          12 Collins Western Rese  21:25.62   149   
151 Anthony Schlitt       11 Mansfield St. Peter'  21:26.59   150   
152 Mike Nozak             9 Garfield Hts. Trinit  21:28.12   151   
153 Elliot Wollam         12 Ottawa Lake Whitefor  21:28.19   152   
154 Griffin Cooley         9 Collins Western Rese  21:29.32   153   
155 Kyle Killian           9 Oregon Cardinal Stri  21:31.58   154   
156 David Temming          9 Cin. Summit Country   21:33.18   155   
157 Isaac Simerman        12 Convoy Crestview      21:39.13   156   
158 Alex Dundore          11 Sycamore Mohawk       21:40.79   157   
159 David Blank           10 Bucyrus Wynford       21:42.54   158   
160 JOHN BARGA            10 Versailles            21:48.07   159   
161 Charlie Maxwell        9 Mansfield St. Peter'  21:53.64   160   
162 Braden Martinez       11 Gibsonburg            21:57.03   161   
163 Benton Wright          9 Tipp City Bethel      21:59.20   162   
164 Noah Daugherty         9 Convoy Crestview      22:01.08   163   
165 Cody Radabaugh        12 Mt. Blanchard Riverd  22:01.26   164   
166 Chase Heck             9 Tipp City Bethel      22:04.98   165   
167 Mike Kuss              9 Fremont St. Joseph C  22:05.30   166   
168 Brandon Emshoff       10 Sycamore Mohawk       22:05.46   167   
169 Alex Buckley          11 Attica Seneca East    22:07.47   168   
170 Zach Mahnke           10 Defiance Tinora       22:10.50   169   
171 Anthony Mulherin       9 Mansfield St. Peter'  22:10.64   170   
172 Josh Kelbley           9 Fremont St. Joseph C  22:16.03   171   
173 Chris Vanderbeke      12 Kansas Lakota         22:16.66   172   
174 Noah Stanley          12 Castalia Margaretta   22:20.42   173   
175 Alexei Groff          10 Ottawa Lake Whitefor  22:21.59   174   
176 Brad Zoeller           9 New Riegel            22:22.91    --   
177 Thomas Coughlin       10 Cin. Summit Country   22:28.28   175   
178 BRICE BERGER          10 Versailles            22:28.39   176   
179 Zack Matthews         10 Oregon Cardinal Stri  22:31.12   177   
180 Jared Long            12 Convoy Crestview      22:31.61   178   
181 Caleb Hicks           10 Mt. Blanchard Riverd  22:31.88   179   
182 Jacob Randall          9 Mansfield St. Peter'  22:33.50   180   
183 Ben Gabel             12 Kansas Lakota         22:39.35   181   
184 SUBLER DARREN         12 Versailles            22:45.33   182   
185 Micheal Lashley       10 Mt. Gilead            22:45.87   183   
186 Gavin Bouza            9 Defiance Tinora       23:10.47   184   
187 Alex Yokules           9 Burton Berkshire      23:18.92   185   
188 Ben Takitch            9 Garfield Hts. Trinit  23:26.83   186   
189 Tristan Michel        11 Ottawa Lake Whitefor  23:28.51   187   
190 Kenny Schnipke        12 Ottawa Lake Whitefor  23:53.37   188   
191 Kaleb Bickley          9 Fremont St. Joseph C  24:00.51   189   
192 Nick Imbrogno         11 Ely. Open Door Chris  24:42.00   190   
193 Mitchel Matheny       10 Mt. Blanchard Riverd  24:49.93   191   
194 Mychael Fuller        10 Castalia Margaretta   24:52.57   192   
195 Tim Harden            10 Burton Berkshire      26:07.94   193   
196 Sam Pencil             9 Tipp City Bethel      26:27.66   194   
197 Chris O'Leary         10 Garfield Hts. Trinit  26:33.85   195   
198 Brian Pencil           9 Tipp City Bethel      26:33.95   196   
199 Jay Mason             10 Mt. Blanchard Riverd  27:19.77   197   
200 Kyle Snodgrass        11 Fremont St. Joseph C  27:25.97   198   
201 Owen Palmer           10 Mt. Blanchard Riverd  27:50.73   199   



              04-HS Boys Div III-B Varsity Team Scores              
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Ashland Crestview      132     5    6   17   18   86   93   106 
      Total Time: 1:32:14      Average: 18:26.80      1-5 Split: 2:04
  2 N. Robinson Col. Cra   138     9   19   21   44   45   72   133 
      Total Time: 1:33:12      Average: 18:38.33      1-5 Split: 55
  3 Russia                 170    29   32   33   34   42   50   58  
      Total Time: 1:34:20      Average: 18:51.99      1-5 Split: 13
  4 Carey                  202    12   14   20   66   90   98   118 
      Total Time: 1:34:29      Average: 18:53.69      1-5 Split: 1:33
  5 Cortland Maplewood     203    22   30   43   51   57   142   -  
      Total Time: 1:34:40      Average: 18:55.91      1-5 Split: 44
  6 Findlay Liberty-Bent   242     2    4   47   94   95   119   -  
      Total Time: 1:34:15      Average: 18:50.91      1-5 Split: 2:26
  7 Bucyrus Wynford        242    15   26   41   46   114  146  158 
      Total Time: 1:35:23      Average: 19:04.57      1-5 Split: 1:58
  8 Elmore Woodmore        288    13   23   62   83   107   -    -  
      Total Time: 1:36:11      Average: 19:14.11      1-5 Split: 1:53
  9 Sandusky St. Mary C.   300     7   10   38   101  144   -    -  
      Total Time: 1:36:26      Average: 19:17.12      1-5 Split: 3:19
 10 Liberty Center         311    48   49   56   70   88   122  139 
      Total Time: 1:36:46      Average: 19:21.08      1-5 Split: 46
 11 Burton Berkshire       328    25   27   81   87   108  185  193 
      Total Time: 1:37:01      Average: 19:24.13      1-5 Split: 1:39
 12 Sycamore Mohawk        343    31   39   40   97   136  157  167 
      Total Time: 1:37:49      Average: 19:33.76      1-5 Split: 2:17
 13 Kansas Lakota          364    54   61   63   77   109  172  181 
      Total Time: 1:37:41      Average: 19:32.11      1-5 Split: 1:04
 14 Mt. Gilead             382    52   65   76   78   111  113  183 
      Total Time: 1:37:59      Average: 19:35.79      1-5 Split: 1:08
 15 Gibsonburg             409     8   79   92   110  120  138  161 
      Total Time: 1:38:22      Average: 19:40.35      1-5 Split: 2:25
 16 Coldwater              430    71   80   84   96   99   102  134 
      Total Time: 1:38:49      Average: 19:45.67      1-5 Split: 30
 17 Ely. Open Door Chris   430     1   75   91   116  147  190   -  
      Total Time: 1:38:43      Average: 19:44.52      1-5 Split: 3:53
 18 Collins Western Rese   455    11   73   117  124  130  149  153 
      Total Time: 1:39:46      Average: 19:57.08      1-5 Split: 2:36
 19 Mansfield St. Peter'   463    16   55   82   150  160  170  180 
      Total Time: 1:40:38      Average: 20:07.45      1-5 Split: 3:31
 20 Attica Seneca East     467    35   59   60   145  168   -    -  
      Total Time: 1:40:50      Average: 20:09.85      1-5 Split: 3:14
 21 Cin. Summit Country    470     3   28   141  143  155  175   -  
      Total Time: 1:40:27      Average: 20:05.27      1-5 Split: 3:48
 22 Castalia Margaretta    488    24   74   126  127  137  173  192 
      Total Time: 1:40:41      Average: 20:08.17      1-5 Split: 2:35
 23 Oregon Cardinal Stri   505    37   85   100  135  148  154  177 
      Total Time: 1:41:12      Average: 20:14.26      1-5 Split: 2:27
 24 Defiance Tinora        506    36   103  104  123  140  169  184 
      Total Time: 1:41:04      Average: 20:12.77      1-5 Split: 2:17
 25 Convoy Crestview       558    53   89   129  131  156  163  178 
      Total Time: 1:42:22      Average: 20:28.29      1-5 Split: 2:31
 26 Ottawa Lake Whitefor   646    64   69   152  174  187  188   -  
      Total Time: 1:46:11      Average: 21:14.06      1-5 Split: 4:05
 27 Versailles             680    105  112  128  159  176  182   -  
      Total Time: 1:45:29      Average: 21:05.67      1-5 Split: 2:18
 28 Fremont St. Joseph C   718    67   125  166  171  189  198   -  
      Total Time: 1:48:27      Average: 21:41.38      1-5 Split: 4:34
 29 Garfield Hts. Trinit   779    115  132  151  186  195   -    -  
      Total Time: 1:52:48      Average: 22:33.53      1-5 Split: 6:11
 30 Tipp City Bethel       785    68   162  165  194  196   -    -  
      Total Time: 1:56:33      Average: 23:18.51      1-5 Split: 7:08
 31 Mt. Blanchard Riverd   852    121  164  179  191  197  199   -  
      Total Time: 1:57:15      Average: 23:26.87      1-5 Split: 6:49


                    06-HS Boys 5k Run Div III-A Varsity                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Samuel Prakel         12 Versailles            15:32.60     1   
  2 Cory Glines           10 Lou. St. Thomas Aqui  15:36.16     2   
  3 Kyle Polman           12 Independence          15:39.12     3   
  4 Tim Nichols           12 North Lima South Ran  15:51.31     4   
  5 Wyatt Hartman         12 Cortland Maplewood    16:07.09     5   
  6 Jonathan Albaugh      12 New London            16:14.82     6   
  7 Kody Wolfe            12 Racine Southern       16:15.46     7   
  8 Logan Kettlewell      12 Sugarcreek Garaway    16:15.92     8   
  9 Jake Graham           12 Columbus Grove        16:20.74     9   
 10 Joel Genter           12 Convoy Crestview      16:44.50    10   
 11 Jon Wenning           10 Coldwater             16:44.86    11   
 12 Eric Dahlinghaus      12 Minster               16:45.60    12   
 13 Marcus Meyer          12 Old Fort              16:47.56    13   
 14 Dan Seas               9 Coldwater             16:48.85    14   
 15 Adam Berry            12 Gates Mil. Hawken     16:49.00    15   
 16 Jared Stockmaster     10 Attica Seneca East    16:49.76    16   
 17 Mason Moore           10 Cin. Summit Country   16:51.64    17   
 18 Derek Morrison        10 Cortland Maplewood    16:51.92    18   
 19 Brady Yoder           12 Sugarcreek Garaway    16:51.94    19   
 20 Alex Shafer           12 Columbus Grove        16:53.19    20   
 21 Solomon Yoder         11 Cortland Maplewood    16:53.92    21   
 22 Carson Pipher         10 Attica Seneca East    16:55.52    22   
 23 Ryan Kuzilla          12 Independence          16:56.44    23   
 24 Dominic Slonkosky     11 Minster               16:57.42    24   
 25 Riley Kuess           12 Coldwater             16:57.80    25   
 26 Andrew Albers         11 Minster               16:58.45    26   
 27 Aaron Scott           12 West Liberty-Salem    16:59.63    27   
 28 Wes Pipher            10 Attica Seneca East    17:00.31    28   
 29 Cook Noah             11 Mapleton              17:00.83    29   
 30 Alex Ho               11 Gahanna Columbus Aca  17:01.79    30   
 31 Colton Grothaus       10 Columbus Grove        17:04.34    31   
 32 Jacob Long             9 Cardington-Lincoln    17:06.38    32   
 33 Cameron Weaks         11 Liberty Center        17:10.64    33   
 34 Kyle Thomas           12 Sherwood Fairview     17:10.77    34   
 35 Dale Lakes            12 Cin. Summit Country   17:17.48    35   
 36 Karl Burgderfer       12 Attica Seneca East    17:18.69    36   
 37 Alex Shrock           11 Sugarcreek Garaway    17:19.59    37   
 38 Luke Evans            11 Col. Grandview Heigh  17:20.56    38   
 39 Bayley Tow            10 Van Wert Lincolnview  17:20.99    39   
 40 Mike Dahmen           12 Cortland Maplewood    17:21.22    40   
 41 Dominic Frey          11 Pettisville           17:22.07    41   
 42 Tristan Dahmen         9 Cortland Maplewood    17:22.38    42   
 43 Austin Schultz        12 Tiffin Calvert        17:24.40    43   
 44 Mycah Grandstaff      10 Convoy Crestview      17:25.32    44   
 45 Skylar Lantz          10 Fayette Gorham Fayet  17:26.04    45   
 46 Joe Seedorf           12 Liberty Center        17:27.21    46   
 47 Tyler Beck            10 Mt. Gilead            17:28.84    47   
 48 Jacob Siegel          12 Fort Loramie          17:29.10    48   
 49 Alex Adams            12 West Liberty-Salem    17:29.96    49   
 50 Neil Goetze           11 New London            17:30.28    50   
 51 Nate Dornback         12 Burton Berkshire      17:32.16    51   
 52 Jordan Gariety        10 Russia                17:33.14    52   
 53 Matt Detzel           11 Garfield Hts. Trinit  17:33.82    53   
 54 Connor Shaw            9 Cin. Summit Country   17:35.33    54   
 55 Ben Butler             9 Minster               17:36.69    55   
 56 Jason Heacock         12 Mt. Gilead            17:37.45    56   
 57 Casey Kropka          10 New London            17:38.78    57   
 58 Grant Schroeder       12 Columbus Grove        17:40.48    58   
 59 Tanner Rufenacht      12 Pettisville           17:41.62    59   
 60 James Nedrich         11 Garfield Hts. Trinit  17:42.61    60   
 61 Zack Durbin           11 Mapleton              17:43.02    61   
 62 Iain Laymon           12 Burton Berkshire      17:45.52    62   
 63 richie ware III       10 Versailles            17:47.09    63   
 64 Caleb Morehart        10 Sugarcreek Garaway    17:47.27    64   
 65 Michael Szabo         10 Attica Seneca East    17:48.41    65   
 66 Tim Hlad              10 Burton Berkshire      17:49.33    66   
 67 Jacob Amburgy         12 New London            17:49.42    67   
 68 Chet Swartzmiller     10 Bascom Hopewell-Loud  17:49.73    68   
 69 Blake Yoder           10 Sugarcreek Garaway    17:50.55    69   
 70 Aron Aziz             11 Gahanna Columbus Aca  17:50.76    70   
 71 Chase Gage            12 Col. Grandview Heigh  17:51.62    71   
 72 Austin Graham         10 Sherwood Fairview     17:52.15    72   
 73 Brad Bannister        11 Old Fort              17:52.20    73   
 74 Chris Gallagher       12 Cin. Summit Country   17:52.63    74   
 75 Mitch Yake            11 Cardington-Lincoln    17:53.44    75   
 76 Alex Copley           10 New London            17:55.05    76   
 77 Paul Lamm              9 Coldwater             17:57.49    77   
 78 Brandon Barlage       12 Russia                17:58.82    78   
 79 Jonathan Fausey       10 Minster               17:59.89    79   
 80 Trey Elchert          12 Jackson Center        17:59.90    80   
 81 Steven Stickel        11 Russia                18:00.60    81   
 82 Eli Reed              10 Col. Grandview Heigh  18:00.68    82   
 83 Bryce Watson          10 Attica Seneca East    18:02.59    83   
 84 Ben Uchimura          11 Gahanna Columbus Aca  18:02.91    84   
 85 Shelby Ripley         12 Convoy Crestview      18:03.57    85   
 86 Ben Stebelton          9 North Lima South Ran  18:03.77    86   
 87 Owen Reeher            9 Kinsman Badger        18:03.90    --   
 88 Bryan Drees           11 Russia                18:04.62    87   
 89 Christopher Buschur   11 West Liberty-Salem    18:05.12    88   
 90 Grady Stuckman        10 Cin. Summit Country   18:06.06    89   
 91 Tyler Rose            11 Versailles            18:07.00    90   
 92 Jphn Smith             9 Mapleton              18:07.03    91   
 93 Jeff Jacomet          12 Van Wert Lincolnview  18:09.61    92   
 94 Alex Rodriguez        10 Van Wert Lincolnview  18:10.21    93   
 95 Erik Raulinaitis      12 Garfield Hts. Trinit  18:10.68    94   
 96 Andrew Fausey         10 Minster               18:10.85    95   
 97 Robert Kniss          12 Bascom Hopewell-Loud  18:12.79    96   
 98 Ronnie Simpson        11 Burton Berkshire      18:12.92    97   
 99 Andrew Heermann        9 Gahanna Columbus Aca  18:13.95    98   
100 Scott Rupe            11 Cortland Maplewood    18:16.42    99   
101 Adam Thompson         10 Burton Berkshire      18:16.72   100   
102 Nick Millet           11 Burton Berkshire      18:16.90   101   
103 Nic Pomeroy           12 Mt. Gilead            18:17.44   102   
104 Caleb Ball             9 Russia                18:19.54   103   
105 Tristan Domville      12 Cin. Summit Country   18:19.56   104   
106 Ben Bilimek           12 Van Wert Lincolnview  18:19.63   105   
107 Jeremy Mann           11 Pettisville           18:20.28   106   
108 Jerry Kesselmeyer     10 Columbus Grove        18:20.85   107   
109 Jacob Hauter          10 Pettisville           18:21.41   108   
110 Samuel Wentworth      10 Sugarcreek Garaway    18:27.88   109   
111 Dominic Farolino       9 Lou. St. Thomas Aqui  18:28.31   110   
112 Nick Schmiesing       12 Columbus Grove        18:28.37   111   
113 Miklos White          10 New London            18:28.73   112   
114 Robby Schaffer        11 Attica Seneca East    18:29.02   113   
115 Seth Stammen          11 Coldwater             18:29.75   114   
116 Alex Steiner          10 West Liberty-Salem    18:30.24   115   
117 Kyle Nash             10 Liberty Center        18:30.56   116   
118 Garrett Anderson      10 North Lima South Ran  18:30.97   117   
119 Dave Wisniewski        9 Independence          18:31.13   118   
120 Ted Trzaska           12 Minster               18:31.18   119   
121 Alex Herron           10 Russia                18:31.46   120   
122 Logan Douglas         11 Columbus Grove        18:32.16   121   
123 nick bischoff         12 Monroeville           18:32.90   122   
124 Kyle Lantz             9 Pettisville           18:33.16   123   
125 Nathan Laubacher      10 Lou. St. Thomas Aqui  18:33.68   124   
126 Trevor Sherman        12 Russia                18:34.09   125   
127 Alan Meyer            11 Liberty Center        18:35.58   126   
128 Alex Meyer            12 Jackson Center        18:36.26   127   
129 Haakon Nelson          9 Xenia Christian       18:36.83    --   
130 Will Mackey            9 Cin. Summit Country   18:37.59   128   
131 Vince Pinson          10 Liberty Center        18:38.22   129   
132 Shane Bender          10 Independence          18:39.50   130   
133 Matt Beskitt          11 Lou. St. Thomas Aqui  18:43.53   131   
134 Branden Clayton       10 Convoy Crestview      18:44.76   132   
135 Ryan Depinet          11 Bascom Hopewell-Loud  18:45.12   133   
136 Matt Terrano           9 Independence          18:46.03   134   
137 Cody Reeher            9 Kinsman Badger        18:46.05    --   
138 Casen Burkholder       9 Fayette Gorham Fayet  18:46.45   135   
139 Austin Ambrose        12 Burton Berkshire      18:46.78   136   
140 Anthony Michna        12 Lou. St. Thomas Aqui  18:47.01   137   
141 Skyler Whitaker        9 Van Wert Lincolnview  18:47.90   138   
142 Aaron Dunn            10 Tol. Christian        18:48.63   139   
143 John Belitz           11 Independence          18:49.53   140   
144 Colin Burns            9 Liberty Center        18:49.86   141   
145 Alex Wood             10 Bascom Hopewell-Loud  18:50.27   142   
146 Donald Young          10 Old Fort              18:50.36   143   
147 JACOB ROSE             9 Versailles            18:52.01   144   
148 Zach Thomas           10 Sherwood Fairview     18:52.21   145   
149 Luke Cardwell         10 Norwalk St. Paul      18:56.35   146   
150 Paul Melcher          12 Mt. Gilead            18:56.76   147   
151 ANDREW KRAMER         11 Versailles            18:57.29   148   
152 Patric Gase           10 Bascom Hopewell-Loud  18:58.93   149   
153 Marcus Ardner         11 Bascom Hopewell-Loud  18:58.99   150   
154 Silas Weibel          12 Mapleton              18:59.06   151   
155 Trevor Neate           9 Van Wert Lincolnview  18:59.95   152   
156 Branson West          12 Mt. Gilead            19:00.81   153   
157 Drew Sosby             9 Jackson Center        19:01.37   154   
158 Tommy Buchanan        12 Mapleton              19:01.91   155   
159 Dylan Stannard        10 Fayette Gorham Fayet  19:02.12   156   
160 Ren Boehler           11 Tiffin Calvert        19:02.87   157   
161 Kaleb Eisel           11 Sherwood Fairview     19:03.66   158   
162 Kevin Loeffler        11 Tol. Christian        19:05.45   159   
163 Mason weibel          12 Mapleton              19:05.69   160   
164 Ricky de Aguair       10 Gahanna Columbus Aca  19:06.18   161   
165 Dylan Napier          11 Bascom Hopewell-Loud  19:07.02   162   
166 Camden West           12 Mt. Gilead            19:07.93   163   
167 Cole Albers           11 Versailles            19:08.39   164   
168 Chris King            10 Tol. Ottawa Hills     19:10.98   165   
169 Brad Nester           12 Sherwood Fairview     19:11.64   166   
170 Justin Hettinger      12 Racine Southern       19:12.12   167   
171 Austin Ward           12 Kinsman Badger        19:13.62    --   
172 Logan Chapman         12 Mt. Gilead            19:13.67   168   
173 Josh Smith            11 Col. Grandview Heigh  19:15.42   169   
174 Kevin Goodrich        12 Gates Mil. Hawken     19:15.70   170   
175 Jason Hadley          10 Liberty Center        19:17.67   171   
176 Drake Williams        10 Gahanna Columbus Aca  19:19.04   172   
177 Tyler Klostermeier    10 Xenia Christian       19:19.80    --   
178 Tanner Skelton        11 Convoy Crestview      19:20.22   173   
179 Evan Riethman         11 Fort Loramie          19:21.21   174   
180 Jordan Roush          10 North Lima South Ran  19:25.20   175   
181 Tyler Lett             9 Jackson Center        19:25.45   176   
182 Austin Dykstra        11 Pettisville           19:26.45   177   
183 Luke Shays            12 New London            19:27.26   178   
184 Peter Mathes          10 Col. Grandview Heigh  19:27.33   179   
185 Collin Appleby        11 Lou. St. Thomas Aqui  19:28.33   180   
186 Ross Kelley            9 West Liberty-Salem    19:28.79   181   
187 Michael Lehman        10 West Liberty-Salem    19:30.63   182   
188 Gavin Wildermuth      10 Jackson Center        19:31.42   183   
189 LEE RUHENKAMP         11 Versailles            19:32.49   184   
190 Elliot Phillimore     10 Old Fort              19:35.51   185   
191 Shane Boehler         11 Tiffin Calvert        19:36.62   186   
192 Sam Wittmann          10 Gahanna Columbus Aca  19:36.65   187   
193 Jordan Obringer       10 Coldwater             19:37.63   188   
194 TC Grandey            10 Sherwood Fairview     19:39.18   189   
195 Doug Gigandet         11 Fort Loramie          19:42.87   190   
196 Dan Sheppard          10 Garfield Hts. Trinit  19:43.65   191   
197 Mike Queener           9 Cardington-Lincoln    19:44.48   192   
198 Andy Bagley           12 Lou. St. Thomas Aqui  19:45.44   193   
199 Brett Nester           9 Sherwood Fairview     19:47.20   194   
200 Bryce Richardson      11 Convoy Crestview      19:47.22   195   
201 Bradley McCoy         10 Racine Southern       19:47.26   196   
202 Kyle Dress             9 Mapleton              19:47.69   197   
203 Angelo Katalenas      12 Van Wert Lincolnview  19:49.58   198   
204 Tommy Rudolph         12 Tol. Ottawa Hills     19:51.82   199   
205 Andrew Burnett        10 Convoy Crestview      19:52.26   200   
206 Ben Brewster           9 Norwalk St. Paul      19:55.03   201   
207 Josh Yeager            9 Tol. Christian        19:56.20   202   
208 Dylan Aschemeier      11 Fayette Gorham Fayet  19:57.36   203   
209 Chris Davis           10 West Liberty-Salem    19:58.20   204   
210 Landon Schlater       10 Coldwater             20:00.52   205   
211 Ethan Zorn             9 Jackson Center        20:00.82   206   
212 Nathan Siller          9 Pettisville           20:01.00   207   
213 Ty Frilling           10 Fort Loramie          20:01.78   208   
214 Matt Mroczynski        9 Independence          20:02.42   209   
215 Ian Schrock           11 Fayette Gorham Fayet  20:04.07   210   
216 Jacob Dennis          12 Gates Mil. Hawken     20:05.88   211   
217 Zach Davis            10 Jackson Center        20:07.59   212   
218 John Brodman           9 Tiffin Calvert        20:14.94   213   
219 Riley Holland          9 Fort Loramie          20:18.79   214   
220 Corey Shupp           10 Gates Mil. Hawken     20:21.79   215   
221 John Gudz              9 Garfield Hts. Trinit  20:22.16   216   
222 Josh Queener           9 Cardington-Lincoln    20:22.22   217   
223 Dakota Thomas          9 Sugarcreek Garaway    20:27.12   218   
224 Sam Schlang           11 Gates Mil. Hawken     20:32.84   219   
225 Jon Faris             10 Col. Grandview Heigh  20:35.20   220   
226 Connor Behm           10 Tiffin Calvert        20:35.24   221   
227 tyler reineck         12 Monroeville           20:38.47   222   
228 AJ Phillimore         12 Old Fort              20:41.34   223   
229 Jacob Vera            10 Tiffin Calvert        20:43.63   224   
230 Cole Burkholder       12 Fayette Gorham Fayet  20:45.95   225   
231 Andrew Centa          11 Norwalk St. Paul      20:49.51   226   
232 Caleb Hoelscher       10 Fort Loramie          20:50.66   227   
233 Joe Boehler           12 Tiffin Calvert        20:52.52   228   
234 blake preece          10 Monroeville           20:53.38   229   
235 Nick Liska            10 Garfield Hts. Trinit  20:53.68   230   
236 John McKinney         12 Norwalk St. Paul      20:59.36   231   
237 Jared Gandelot        10 Cardington-Lincoln    20:59.45   232   
238 Austin Wolfe          10 Racine Southern       21:07.52   233   
239 Brandon Saraniti      10 Garfield Hts. Trinit  21:08.32   234   
240 Alex Haynes           10 Norwalk St. Paul      21:08.90   235   
241 Chris Yeater          10 Racine Southern       21:14.08   236   
242 Marlon Shockley       11 Tol. Ottawa Hills     21:16.98   237   
243 Justin Oney           12 Kinsman Badger        21:17.72    --   
244 jonathan carey        11 Monroeville           21:27.69   238   
245 John Chaney            9 Fort Loramie          21:37.84   239   
246 Lucas Caprara         11 Norwalk St. Paul      21:56.36   240   
247 Kevin Herman          12 Tol. Ottawa Hills     22:04.83   241   
248 Josh Clark            10 Col. Grandview Heigh  22:05.45   242   
249 Alex Barr             11 Gates Mil. Hawken     22:07.74   243   
250 Clay Braden           11 Norwalk St. Paul      22:08.31   244   
251 Marc Harris            9 Old Fort              22:09.72   245   
252 Jens Weise            11 Tol. Christian        22:11.92   246   
253 daniel littlejohn     10 Monroeville           22:44.96   247   
254 Matt Queener          11 Cardington-Lincoln    22:46.19   248   
255 Jared Wagner          10 Fayette Gorham Fayet  22:55.86   249   
256 Jason Day             12 North Lima South Ran  22:59.87   250   
257 Austin Windau         10 Castalia Margaretta   23:29.42   251   
258 Jared Teeple           9 Castalia Margaretta   23:47.44   252   
259 keegan gies           10 Monroeville           23:56.70   253   
260 Jonathan Gagle         9 Tol. Christian        24:05.47   254   
261 Joseph Morris          9 Racine Southern       24:11.29   255   
262 Robbie Moser          12 Castalia Margaretta   24:18.29   256   
263 Michael Herman        12 Tol. Ottawa Hills     24:19.24   257   
264 Seth French           10 Castalia Margaretta   24:27.07   258   
265 Tim Anthony            9 Xenia Christian       25:29.44    --   
266 Ian Snyder            12 Cardington-Lincoln    25:54.85   259   
267 Gordy Keegan           9 Castalia Margaretta   25:56.07   260   
268 Dane Welty            11 Castalia Margaretta   25:59.26   261   
269 jake williams         10 Monroeville           26:20.83   262   
270 Matt Kelbly           10 Old Fort              26:25.59   263   
271 Stephen Wu            10 Tol. Ottawa Hills     26:47.99   264   



              06-HS Boys Div III-A Varsity Team Scores              
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Cortland Maplewood     126     5   18   21   40   42   99    -  
      Total Time: 1:24:37      Average: 16:55.31      1-5 Split: 1:16
  2 Attica Seneca East     167    16   22   28   36   65   83   113 
      Total Time: 1:25:53      Average: 17:10.54      1-5 Split: 59
  3 Minster                196    12   24   26   55   79   95   119 
      Total Time: 1:26:19      Average: 17:15.61      1-5 Split: 1:15
  4 Sugarcreek Garaway     197     8   19   37   64   69   109  218 
      Total Time: 1:26:06      Average: 17:13.06      1-5 Split: 1:35
  5 Columbus Grove         225     9   20   31   58   107  111  121 
      Total Time: 1:26:20      Average: 17:15.92      1-5 Split: 2:01
  6 Coldwater              241    11   14   25   77   114  188  205 
      Total Time: 1:26:59      Average: 17:23.75      1-5 Split: 1:45
  7 New London             256     6   50   57   67   76   112  178 
      Total Time: 1:27:09      Average: 17:25.67      1-5 Split: 1:41
  8 Cin. Summit Country    269    17   35   54   74   89   104  128 
      Total Time: 1:27:44      Average: 17:32.63      1-5 Split: 1:15
  9 Burton Berkshire       376    51   62   66   97   100  101  136 
      Total Time: 1:29:37      Average: 17:55.33      1-5 Split: 45
 10 Russia                 401    52   78   81   87   103  120  125 
      Total Time: 1:29:57      Average: 17:59.35      1-5 Split: 47
 11 Independence           408     3   23   118  130  134  140  209 
      Total Time: 1:28:33      Average: 17:42.45      1-5 Split: 3:07
 12 Pettisville            437    41   59   106  108  123  177  207 
      Total Time: 1:30:19      Average: 18:03.71      1-5 Split: 1:12
 13 Gahanna Columbus Aca   443    30   70   84   98   161  172  187 
      Total Time: 1:30:16      Average: 18:03.12      1-5 Split: 2:05
 14 Convoy Crestview       444    10   44   85   132  173  195  200 
      Total Time: 1:30:19      Average: 18:03.68      1-5 Split: 2:36
 15 Versailles             446     1   63   90   144  148  164  184 
      Total Time: 1:29:16      Average: 17:51.20      1-5 Split: 3:25
 16 Liberty Center         450    33   46   116  126  129  141  171 
      Total Time: 1:30:23      Average: 18:04.45      1-5 Split: 1:28
 17 West Liberty-Salem     460    27   49   88   115  181  182  204 
      Total Time: 1:30:34      Average: 18:06.75      1-5 Split: 2:30
 18 Van Wert Lincolnview   467    39   92   93   105  138  152  198 
      Total Time: 1:30:49      Average: 18:09.67      1-5 Split: 1:27
 19 Mapleton               487    29   61   91   151  155  160  197 
      Total Time: 1:30:52      Average: 18:10.37      1-5 Split: 2:02
 20 Lou. St. Thomas Aqui   504     2   110  124  131  137  180  193 
      Total Time: 1:30:09      Average: 18:01.74      1-5 Split: 3:11
 21 Mt. Gilead             505    47   56   102  147  153  163  168 
      Total Time: 1:31:22      Average: 18:16.26      1-5 Split: 1:32
 22 Col. Grandview Heigh   539    38   71   82   169  179  220  242 
      Total Time: 1:31:56      Average: 18:23.13      1-5 Split: 2:07
 23 Sherwood Fairview      575    34   72   145  158  166  189  194 
      Total Time: 1:32:11      Average: 18:26.09      1-5 Split: 2:01
 24 Bascom Hopewell-Loud   588    68   96   133  142  149  150  162 
      Total Time: 1:32:37      Average: 18:31.37      1-5 Split: 1:10
 25 Garfield Hts. Trinit   614    53   60   94   191  216  230  234 
      Total Time: 1:33:33      Average: 18:42.59      1-5 Split: 2:49
 26 North Lima South Ran   632     4   86   117  175  250   -    -  
      Total Time: 1:34:52      Average: 18:58.23      1-5 Split: 7:09
 27 Old Fort               637    13   73   143  185  223  245  263 
      Total Time: 1:33:47      Average: 18:45.40      1-5 Split: 3:54
 28 Jackson Center         720    80   127  154  176  183  206  212 
      Total Time: 1:34:35      Average: 18:54.88      1-5 Split: 1:32
 29 Cardington-Lincoln     748    32   75   192  217  232  248  259 
      Total Time: 1:36:06      Average: 19:13.20      1-5 Split: 3:54
 30 Fayette Gorham Fayet   749    45   135  156  203  210  225  249 
      Total Time: 1:35:17      Average: 19:03.21      1-5 Split: 2:39
 31 Tiffin Calvert         820    43   157  186  213  221  224  228 
      Total Time: 1:36:55      Average: 19:22.82      1-5 Split: 3:11
 32 Gates Mil. Hawken      830    15   170  211  215  219  243   -  
      Total Time: 1:37:06      Average: 19:25.05      1-5 Split: 3:44
 33 Fort Loramie           834    48   174  190  208  214  227  239 
      Total Time: 1:36:54      Average: 19:22.75      1-5 Split: 2:50
 34 Racine Southern        839     7   167  196  233  236  255   -  
      Total Time: 1:37:37      Average: 19:31.29      1-5 Split: 4:59
 35 Tol. Christian        1000    139  159  202  246  254   -    -  
      Total Time: 1:44:08      Average: 20:49.54      1-5 Split: 5:17
 36 Norwalk St. Paul      1039    146  201  226  231  235  240  244 
      Total Time: 1:41:50      Average: 20:21.83      1-5 Split: 2:13
 37 Monroeville           1058    122  222  229  238  247  253  262 
      Total Time: 1:44:18      Average: 20:51.48      1-5 Split: 4:13
 38 Tol. Ottawa Hills     1099    165  199  237  241  257  264   -  
      Total Time: 1:46:44      Average: 21:20.77      1-5 Split: 5:09
 39 Castalia Margaretta   1277    251  252  256  258  260  261   -  
      Total Time: 2:01:59      Average: 24:23.66      1-5 Split: 2:27


                      07-HS Boys 5k Run Div III OPEN                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Thomas Martin         12 Monroe Milers         18:48.87    --   
  2 Nicholas Baldwin      12 Monroe Milers         18:49.76    --   
  3 Jacob Pippert         11 New London            18:50.07     1   
  4 James Tizedes         11 Monroe Milers         18:50.30    --   
  5 Elliot Kowalski       10 Put-In-Bay            18:54.75    --   
  6 Trevor Reed            9 New London            18:59.42     2   
  7 Gabe Lilly            12 New London            19:08.37     3   
  8 Christian Boehnlein   11 Minster               19:08.56     4   
  9 Andrew Addessi         9 Lou. St. Thomas Aqui  19:08.91     5   
 10 Lee Altenburger       11 Columbus Grove        19:09.58     6   
 11 Alex Crawford         10 New London            19:09.63     7   
 12 Jared Hutman           9 Grafton Midview       19:10.80    --   
 13 Duvan Bautista         9 Morral Ridgedale      19:12.42    --   
 14 Ethan Monnin           9 Minster               19:13.14     8   
 15 Josh Meyer            12 Russia                19:17.06     9   
 16 Colin Jedrzejek        9 Independence          19:17.20    10   
 17 Brad Niepokny         11 Independence          19:22.97    11   
 18 Bernie Somers         10 Bascom Hopewell-Loud  19:36.52    12   
 19 Jon Fahl              11 Carey                 19:43.70    13   
 20 Stephen Whetstine      9 West Liberty-Salem    19:46.05    --   
 21 Grant Lugibihl        10 Pandora-Gilboa        19:52.61    --   
 22 Nathan Riethman       10 Minster               19:53.29    14   
 23 Colt Black            12 Mapleton              20:03.08    --   
 24 Cody Reynolds         10 Columbus Grove        20:03.83    15   
 25 Nick Scaife           11 Bascom Hopewell-Loud  20:05.00    16   
 26 Elisha Jones          10 Columbus Grove        20:06.17    17   
 27 Gabe Goodwin          10 Minster               20:06.89    18   
 28 Zach Shafer           10 Columbus Grove        20:06.97    19   
 29 Jacob Miller          10 Pandora-Gilboa        20:10.15    --   
 30 Dylan Buckley         12 Lakeside Danbury      20:10.47    --   
 31 Andrew Pearigen       11 Monroe Milers         20:12.95    --   
 32 Logan Hershberger     10 Sugarcreek Garaway    20:13.33    --   
 33 JJ Espy                9 Mapleton              20:13.64    --   
 34 Cody Wischmeyer       10 Columbus Grove        20:15.07    20   
 35 Nick Kemper           12 Minster               20:15.10    21   
 36 Neil Lane             10 New London            20:17.26    22   
 37 Darrion Gant          12 Columbus Grove        20:20.30    23   
 38 Dylan Allison         10 N. Robinson Col. Cra  20:21.94    24   
 39 Troy Meyer            12 Columbus Grove        20:25.06    25   
 40 Ethan Blaze           10 Independence          20:25.57    26   
 41 Trevor Manning        11 Sherwood Fairview     20:25.72    27   
 42 John Laubacher         9 Lou. St. Thomas Aqui  20:27.92    28   
 43 Tate Given             9 New London            20:30.21    29   
 44 Alex Tabler            9 Columbus Grove        20:30.57    --   
 45 Alan Childs           10 Bluffton              20:31.81    --   
 46 Stefan Stechschulte   11 Bluffton              20:32.81    --   
 47 Michael Dewine        10 Cin. Summit Country   20:34.65    --   
 48 Carter Hall           11 Cin. Summit Country   20:41.83    --   
 49 Garrett Hedrick        9 Bascom Hopewell-Loud  20:45.23    30   
 50 Brandon Long           9 N. Robinson Col. Cra  20:46.15    31   
 51 Jacob Schroeder       11 Columbus Grove        20:46.33    --   
 52 Reece Kaiser          11 Coldwater             20:51.51    32   
 53 Omar Segundo          10 Coldwater             20:51.80    33   
 54 Cory Perfetta         12 Ashland Crestview     20:52.58    --   
 55 Nick Paulus           11 Russia                20:53.11    34   
 56 Collin Shaver         10 Bascom Hopewell-Loud  20:53.74    35   
 57 Tyler Lefever          9 Mapleton              20:55.74    --   
 58 Karl Mader            12 Gibsonburg            20:59.75    --   
 59 Corey Schroeder       10 Columbus Grove        21:00.67    --   
 60 Ian Hagley            10 Carey                 21:02.30    36   
 61 Tyler Arquette        12 Lakeside Danbury      21:03.21    --   
 62 Jacob Parker          10 McGuffey Upper Sciot  21:03.62    --   
 63 Austin Bentley         9 New London            21:06.47    37   
 64 Matthew Steiner        9 Kansas Lakota         21:12.92    --   
 65 Konnor Keller          9 Coldwater             21:13.98    38   
 66 Spencer Seibert        9 Coldwater             21:15.35    39   
 67 Bobby Klosterman       9 Coldwater             21:19.09    40   
 68 Ben Pavel             10 Grafton Midview       21:24.05    --   
 69 Jacob Daniel          12 Sherwood Fairview     21:26.01    41   
 70 Ryan Price             9 Columbus Grove        21:29.52    --   
 71 Clayton Brickner      12 Carey                 21:30.47    42   
 72 Caleb Smith           11 N. Robinson Col. Cra  21:30.82    43   
 73 Tanner Risner         10 McGuffey Upper Sciot  21:31.32    --   
 74 Evan Rufenacht         9 Pettisville           21:33.44    --   
 75 Thomas Laser           9 New London            21:35.07    --   
 76 Joel Humberson        12 N. Robinson Col. Cra  21:45.44    44   
 77 Baily Clement          9 Columbus Grove        21:45.56    --   
 78 Paul Sulser           12 N. Robinson Col. Cra  21:45.72    45   
 79 Justin Hess            9 Coldwater             21:46.36    46   
 80 Jake Caniford          9 Lou. St. Thomas Aqui  21:51.34    47   
 81 Derek Gupta            9 Findlay Liberty-Bent  21:52.91    --   
 82 Grant Pfeifer          9 N. Robinson Col. Cra  21:53.85    48   
 83 Nathan Alderfer       12 Sugarcreek Garaway    21:53.97    --   
 84 Thomas Meyer          10 Fort Loramie          21:54.91    --   
 85 Dakota Marvin         10 New London            21:55.70    --   
 86 Kenton Picker         12 Mt. Gilead            21:56.30    --   
 87 Owen McCormick        10 Col. Grandview Heigh  21:58.25    --   
 88 Zach Dutro            11 Tiffin Calvert        21:59.19    --   
 89 Jacob Roesch           9 N. Robinson Col. Cra  21:59.37    49   
 90 Austin Didier         11 Versailles            22:01.01    50   
 91 Mike Michota           9 Independence          22:08.95    51   
 92 Casey Pippert-Ladd    11 Put-In-Bay            22:11.06    --   
 93 Jacob Barnett          9 Bluffton              22:13.52    --   
 94 Weston Lavy            9 Russia                22:14.87    52   
 95 Chris Baldasare       10 Mansfield St. Peter'  22:15.53    --   
 96 Andrew Dellinger      10 Gibsonburg            22:17.04    --   
 97 Ben Braun             12 Sugarcreek Garaway    22:17.74    --   
 98 Dylan Alvarado         9 Bascom Hopewell-Loud  22:18.44    53   
 99 Jayson Littlefield     9 Ashland Crestview     22:19.98    --   
100 Grant Kaiser           9 Coldwater             22:21.31    54   
101 Bailey Griffin        11 Carey                 22:24.46    55   
102 Jon Frost             10 Liberty Center        22:26.69    --   
103 Dakota Talbert         9 Sherwood Fairview     22:27.45    56   
104 Travis Compton        11 McGuffey Upper Sciot  22:29.41    --   
105 Luke Given             9 Ashland Crestview     22:29.60    --   
106 Nathan Seres          10 Grafton Midview       22:31.91    --   
107 Paul McClellan        11 Lou. St. Thomas Aqui  22:34.45    57   
108 Anthony Rasp          10 Kansas Lakota         22:35.86    --   
109 Adam Anielski         10 Independence          22:38.09    58   
110 Ben Ahrens            12 Versailles            22:39.67    59   
111 Tyler Glascoe         11 Grafton Midview       22:44.11    --   
112 Uriel Garcia           9 Carey                 22:44.54    60   
113 Quincy Glunt           9 West Liberty-Salem    22:45.06    --   
114 Zach Dixon             9 Fostoria St. Wendeli  22:45.24    --   
115 Rodney Park           12 Fostoria St. Wendeli  22:49.43    --   
116 Zach Troy             10 Lou. St. Thomas Aqui  22:51.20    61   
117 Ryan Gruss             9 Coldwater             22:53.94    --   
118 Tyler Gawrych         11 Oregon Cardinal Stri  22:54.26    --   
119 Kaden Cox              9 West Liberty-Salem    22:55.72    --   
120 Joe Fox                9 Northwood             22:56.19    --   
121 Landon Goins           9 Convoy Crestview      22:56.97    --   
122 CARL KLAMAR           10 Versailles            23:08.88    62   
123 Jeff Ritter           11 Northwood             23:11.11    --   
124 Wade Hawk             12 Mt. Gilead            23:12.51    --   
125 Michael Frank         11 Norwalk St. Paul      23:13.17    63   
126 Isaac Bustos          12 Sherwood Fairview     23:18.98    64   
127 Matt Fruth            12 Carey                 23:23.59    65   
128 Ryley Cook            10 N. Robinson Col. Cra  23:23.92    --   
129 Jack Marcum            9 Bluffton              23:24.88    --   
130 Bryant McCarty         9 Russia                23:30.28    66   
131 Drew Haynes            9 Norwalk St. Paul      23:38.14    67   
132 Sam Shelt Palm         9 Tiffin Calvert        23:43.85    --   
133 Thomas Schlitt         9 Mansfield St. Peter'  23:48.25    --   
134 Thomas Koizumi         9 Findlay Liberty-Bent  23:52.65    --   
135 Adam Wolters           9 Coldwater             23:57.86    --   
136 Dalton Reed            9 Ashland Crestview     24:07.67    --   
137 Ian Pippert-Ladd       9 Put-In-Bay            24:07.82    --   
138 Clay Waidelich         9 Pettisville           24:08.42    --   
139 Nick Krasnoschlik      9 Independence          24:09.08    68   
140 Angel Rivera          11 Collins Western Rese  24:09.64    --   
141 Isiaih Carpenter      10 Findlay Liberty-Bent  24:09.88    --   
142 Nick Colby            10 Russia                24:20.51    69   
143 Cody Klinker          12 Convoy Crestview      24:22.17    --   
144 Brandon Allomong      12 Sycamore Mohawk       24:31.03    --   
145 Noah McKinney          9 Norwalk St. Paul      24:35.51    70   
146 Thomas Meadowcroft    11 Lou. St. Thomas Aqui  24:35.82    71   
147 Casey Flowers         11 Oregon Cardinal Stri  24:45.80    --   
148 Seth Woost             9 New London            24:47.20    --   
149 Devin Rindler         10 Coldwater             24:49.98    --   
150 Luke Riley            11 New London            24:55.48    --   
151 Brett Ripley          10 Convoy Crestview      25:00.47    --   
152 Charles Manning       10 Collins Western Rese  25:07.27    --   
153 Jared Bulla            9 Cin. Summit Country   25:18.66    --   
154 Sage Gerbers          11 Carey                 25:29.32    72   
155 Shane McGlinch        11 Versailles            25:29.78    73   
156 Caleb Riley           10 Norwalk St. Paul      25:44.98    74   
157 Alex Cordonnier       12 Versailles            25:48.36    75   
158 Jacob Germann         11 Convoy Crestview      25:51.44    --   
159 Mark Gorsuch           9 Mapleton              26:12.78    --   
160 Steve Fulton           9 Collins Western Rese  26:20.81    --   
161 Taylor Dauterman      11 Mansfield St. Peter'  26:23.06    --   
162 Zach Rhodes            9 Bascom Hopewell-Loud  26:24.74    76   
163 Eli Payne             10 Old Fort              26:29.80    --   
164 Boen Dalton            9 Collins Western Rese  26:30.40    --   
165 Payton Nestor          9 Northwood             26:44.51    --   
166 Luke Warkall           9 Sugarcreek Garaway    26:50.38    --   
167 Jacob Hoffman         12 Sherwood Fairview     26:57.95    77   
168 Lucas Lacer           10 Gibsonburg            26:57.97    --   
169 Chris Carrillo        11 Norwalk St. Paul      27:01.20    78   
170 IAN LAWRENCE          12 Versailles            27:19.02    79   
171 Jacob Wagner           9 Fostoria St. Wendeli  29:23.81    --   
172 Eli Thrasher          12 Mansfield St. Peter'  29:48.07    --   
173 Adrian Vanderbeke      9 Kansas Lakota         29:52.09    --   
174 Jon Miller            10 Old Fort              30:55.32    --   
175 Zach Vannette         12 Columbus Grove        44:05.90    --   



                07-HS Boys Div III OPEN Team Scores                 
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 New London             35      1    2    3    7   22   29   37  
      Total Time: 1:36:25      Average: 19:16.95      1-5 Split: 1:28
  2 Minster                65      4    8   14   18   21    -    -  
      Total Time: 1:38:37      Average: 19:43.40      1-5 Split: 1:07
  3 Columbus Grove         77      6   15   17   19   20   23   25  
      Total Time: 1:39:42      Average: 19:56.33      1-5 Split: 1:06
  4 Bascom Hopewell-Loud   146    12   16   30   35   53   76    -  
      Total Time: 1:43:39      Average: 20:43.79      1-5 Split: 2:42
  5 Independence           156    10   11   26   51   58   68    -  
      Total Time: 1:43:53      Average: 20:46.56      1-5 Split: 3:21
  6 Coldwater              182    32   33   38   39   40   46   54  
      Total Time: 1:45:32      Average: 21:06.35      1-5 Split: 28
  7 N. Robinson Col. Cra   187    24   31   43   44   45   48   49  
      Total Time: 1:46:11      Average: 21:14.02      1-5 Split: 1:24
  8 Lou. St. Thomas Aqui   198     5   28   47   57   61   71    -  
      Total Time: 1:46:54      Average: 21:22.77      1-5 Split: 3:43
  9 Carey                  206    13   36   42   55   60   65   72  
      Total Time: 1:47:26      Average: 21:29.10      1-5 Split: 3:01
 10 Russia                 230     9   34   52   66   69    -    -  
      Total Time: 1:50:16      Average: 22:03.17      1-5 Split: 5:04
 11 Sherwood Fairview      265    27   41   56   64   77    -    -  
      Total Time: 1:54:37      Average: 22:55.23      1-5 Split: 6:33
 12 Versailles             319    50   59   62   73   75   79    -  
      Total Time: 1:59:08      Average: 23:49.54      1-5 Split: 3:48
 13 Norwalk St. Paul       352    63   67   70   74   78    -    -  
      Total Time: 2:04:13      Average: 24:50.60      1-5 Split: 3:49



Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version