RunnerspaceNewsView

2012 Results - Galion Cross Country Festival

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Sep 15 2012, 07:30 PM | 312062 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - Galion Cross Country Festival
Galion Cross Country Festival - Sep 15, 2012
Amann’s Reservoir Park, Galion, OH, US
 
| 5000m XC
 
Mens 5k Division I Varsity Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1 #3354 Brennan, Brian 12 Walsh Jesuit  15:38.0  5:02  1
2 #2563 Christensen, Nick 12 Hilliard Bradley  15:48.5  5:06  2
3 #2632 Wise, Adam 11 Lancaster  15:54.3  5:08  3
4 #3253 McCartney, George 10 Central Catholic  15:54.6  5:08  4
5 #3249 Gibbons, Charlie 12 Central Catholic  16:01.5  5:10  5
6 #2796 BUCK, ZACK 10 New Albany  16:03.9  5:11  6
7 #3384 Shepherd, Jordan 12 Walsh Jesuit  16:04.6  5:11  7
8 #2627 SPARKS, STEPHEN 11 Lancaster  16:08.3  5:12  8
9 #2881 Grover, Tyler 10 Olentangy  16:09.5  5:12  9
10 #3065 Zimmerman, Zach 10 Pickerington Nor  16:10.2  5:13  10
11 #2793 Bach, Austin 12 New Albany  16:11.5  5:13  11
12 #2813 Maloney, Dennis 10 New Albany  16:12.5  5:13  12
13 #2871 Benson, Chase 11 Olentangy  16:14.3  5:14  13
14 #2856 Howell, Quentin 11 Norwalk  16:16.7  5:15  14
15 #2571 McCabe, Eric 11 Hilliard Bradley  16:18.5  5:15  15
16 #3049 Pritchard, Brent 12 Pickerington Nor  16:19.0  5:15  16
17 #2961 Byrd, Bryant 12 Perrysburg  16:23.5  5:17  17
18 #2383 Lipps, Adam 12 Elder  16:23.9  5:17  18
19 #2263 Gibson, Brandon 11 Columbian  16:25.1  5:17  19
20 #2069 McFrederick, Leif 10 Ashland  16:28.9  5:19  20
21 #2957 Bayes, Andrew 11 Perrysburg  16:29.8  5:19  21
22 #3030 Kronk, Ryan 10 Pickerington Nor  16:30.3  5:19  23
22 #2761 Schwendler, Dan 11 Medina Senior  16:30.3  5:19  22
24 #2630 Weaver, Nick 11 Lancaster  16:32.6  5:20  24
25 #3359 Francetic, Cole 12 Walsh Jesuit  16:33.0  5:20  25
26 #2312 WILSON, ANDREW 11 Cuyahoga Falls  16:33.8  5:20  26
27 #3308 Batey, Jeff 11 Wadsworth Senior  16:35.3  5:21  27
28 #2742 Dombi, Dylan 11 Medina Senior  16:37.7  5:22  28
29 #3019 Honaker, Adam 12 Pickerington Nor  16:39.4  5:22  29
30 #3402 McKean, Mikey 12 Watkins Memorial  16:40.0  5:22  30
31 #2819 Stanislav, David 12 New Albany  16:40.9  5:23  31
32 #2757 Menyes, Tommy 12 Medina Senior  16:41.7  5:23  32
33 #2058 Davidson, Maxx 11 Ashland  16:42.0  5:23  33
34 #2755 McKee, Ian 12 Medina Senior  16:43.7  5:23  34
35 #3360 Freeman, Evan 12 Walsh Jesuit  16:44.6  5:24  35
36 #2390 Reiter, Jonathan 11 Elder  16:45.0  5:24  36
37 #3135 Golden, Terrel 12 Shaker Heights  16:45.8  5:24  37
38 #2262 Gates, Chris 11 Columbian  16:46.9  5:24  39
38 #2960 Borger, Bobby 11 Perrysburg  16:46.9  5:24  38
40 #2628 URBINE, JON 10 Lancaster  16:47.4  5:25  40
41 #2348 Languis, Dylan 11 Dublin Scioto  16:48.8  5:25  41
42 #3342 Murphy, Ben 11 Wadsworth Senior  16:49.0  5:25  42
43 #2173 Perozeni, Nick 11 Brecksville-Broa  16:49.9  5:25  43
44 #3377 Ondracek, Nick 11 Walsh Jesuit  16:52.5  5:26  44
45 #2751 Kutcel, Ken 12 Medina Senior  16:53.0  5:26  45
46 #2407 Hawks, James 10 Elyria  16:56.2  5:27  46
47 #2803 Ganguly, Joydeep 12 New Albany  16:56.5  5:28  47
48 #3250 Gopp, Casey 10 Central Catholic  16:58.2  5:28  48
49 #3252 Lykans, Joshua 10 Central Catholic  16:59.7  5:29  49
50 #2378 Gardner, Adam 11 Elder  17:01.4  5:29  50
51 #2391 Rieskamp, Jeremy 12 Elder  17:02.0  5:29  51
52 #2071 Rhodes, Aaron 12 Ashland  17:03.2  5:30  52
53 #2560 Watkins, Jason 11 Delaware Hayes  17:06.8  5:31  53
54 #2962 Calvin, Parker 11 Perrysburg  17:07.6  5:31  54
55 #2335 Abusharkh, Ahmad 11 Dublin Scioto  17:08.0  5:31  55
56 #3016 Haghiri, Nick 11 Pickerington Nor  17:08.2  5:31  56
57 #2299 BEST, TYLER 10 Cuyahoga Falls  17:08.3  5:31  57
58 #2157 Bonamer, Micky 10 Brecksville-Broa  17:09.2  5:32  58
59 #2586 Wagner, Jon 12 Hilliard Bradley  17:09.8  5:32  59
60 #2753 Mainwaring, Billy 12 Medina Senior  17:09.9  5:32  60
61 #3386 Stevenor, Brent 12 Walsh Jesuit  17:10.4  5:32  61
62 #2076 Squires, Drew 12 Ashland  17:10.5  5:32  62
63 #2747 Kall, Tony 12 Medina Senior  17:11.5  5:32  63
64 #3311 Croghan, Cameron 10 Wadsworth Senior  17:11.8  5:32  64
65 #2895 Standerwick, Corey 12 Olentangy  17:12.3  5:33  65
66 #2612 Harris, Robbie 10 Lancaster  17:12.6  5:33  66
67 #3251 Kornowa, Hunter 10 Central Catholic  17:13.1  5:33  67
68 #3139 Herbst, Jacob 11 Shaker Heights  17:13.6  5:33  68
69 #2376 Federmann, Kyle 12 Elder  17:14.1  5:33  69
70 #2899 Thede, Ryan 12 Olentangy  17:15.3  5:34  70
71 #2311 Ward, Austin 12 Cuyahoga Falls  17:15.8  5:34  71
72 #2739 Sholl, Austin 10 Maumee  17:15.9  5:34  72
73 #2179 Todt, Nevada 11 Brecksville-Broa  17:18.3  5:35  73
74 #3397 Dowis, Austin 11 Watkins Memorial  17:19.2  5:35  74
75 #2894 Rodeheffer, Charles 10 Olentangy  17:20.1  5:35  75
76 #2809 Krugh, Brian 10 New Albany  17:20.7  5:35  76
77 #2625 Sanderell, Luke 12 Lancaster  17:21.0  5:35  77
78 #3396 Day, Tyler 9 Watkins Memorial  17:21.6  5:36  78
79 #3306 Bach, Jon 9 Wadsworth Senior  17:21.9  5:36  79
80 #2382 Laiveling, Kevin 12 Elder  17:23.4  5:36  80
81 #2578 Rehbeck, Luke 11 Hilliard Bradley  17:23.9  5:36  81
82 #3307 Bach, Theo 11 Wadsworth Senior  17:25.7  5:37  82
83 #2859 Landis, Luke 10 Norwalk  17:25.9  5:37  83
84 #3364 Harvan, David 12 Walsh Jesuit  17:26.9  5:37  84
85 #2182 Wessel, Jack 10 Brecksville-Broa  17:27.7  5:38  85
86 #3044 Newman, Nick 12 Pickerington Nor  17:27.9  5:38  86
87 #2379 Huff, Eric 10 Elder  17:28.6  5:38  87
88 #2075 Smith, Owen 10 Ashland  17:29.7  5:38  88
89 #2734 Khalfani, Malik 10 Maumee  17:30.2  5:38  89
90 #2174 Sai, Sunder 11 Brecksville-Broa  17:30.4  5:38  90
91 #2876 Darche, Jacob 10 Olentangy  17:31.0  5:39  91
92 #2857 Kluding, Jacob 11 Norwalk  17:31.8  5:39  92
93 #2059 Elderbrock, Andy 10 Ashland  17:34.7  5:40  93
94 #2061 Fick, Mark 11 Ashland  17:36.2  5:40  94
95 #3314 Dearth, Brady 9 Wadsworth Senior  17:36.7  5:41  95
96 #2965 DeJong, Paul 12 Perrysburg  17:37.0  5:41  96
97 #2264 Gilmer, Isaiah 12 Columbian  17:37.4  5:41  97
98 #2979 Maurer, Troy 12 Perrysburg  17:39.2  5:41  98
99 #2238 Markeson, Chris 12 Cloverleaf  17:39.3  5:41  99
100 #2995 Studer, Matt 10 Perrysburg  17:41.8  5:42  100
101 #3254 McCartney, John 11 Central Catholic  17:45.8  5:43  101
102 #2580 Sorenson, Darian 11 Hilliard Bradley  17:48.6  5:44  102
103 #2852 Bickerstaff, Collin 12 Norwalk  17:51.6  5:45  103
104 #2863 Nash, Nathan 12 Norwalk  17:53.0  5:46  104
105 #2565 Gross, Ryan 11 Hilliard Bradley  17:55.0  5:46  106
105 #3248 Bumpus, Michael 10 Central Catholic  17:55.0  5:46  105
107 #2347 Jordan, Jesse 11 Dublin Scioto  17:55.4  5:47  107
108 #3151 Spielman, Rob 12 Shaker Heights  17:56.9  5:47  108
109 #2566 Hall, Brady 10 Hilliard Bradley  17:57.1  5:47  109
110 #3144 Lief, Brian 10 Shaker Heights  17:57.2  5:47  110
111 #2402 Chizmar, Jake 9 Elyria  17:57.5  5:47  111
112 #2178 Thornton, Tom 11 Brecksville-Broa  17:58.0  5:47  112
113 #2171 O'Connor, Kyle 10 Brecksville-Broa  17:59.0  5:48  113
114 #3325 Hillegass, Michael 10 Wadsworth Senior  17:59.2  5:48  114
114 #2736 Niner, William 11 Maumee  17:59.2  5:48  115
116 #2237 LeFevre, Teryn 12 Cloverleaf  17:59.8  5:48  116
117 #2559 Schleutz, Karl 12 Delaware Hayes  18:02.2  5:49  117
118 #2553 Oliver, Thomas 12 Delaware Hayes  18:02.4  5:49  118
119 #2861 Lee, Jared 11 Norwalk  18:03.4  5:49  119
120 #2232 Butt, Josh 11 Cloverleaf  18:03.8  5:49  120
121 #3149 Seguin, Louie 10 Shaker Heights  18:04.9  5:50  121
122 #2411 Jackson-Evans, Shawn 12 Elyria  18:05.8  5:50  122
123 #2305 Johnson, Kyle 11 Cuyahoga Falls  18:07.2  5:50  123
124 #2732 Cole, Casey 11 Maumee  18:10.2  5:51  124
125 #2903 Watson, Sam 10 Olentangy  18:10.6  5:51  125
126 #2623 Meszaros, Frankie 10 Lancaster  18:10.9  5:52  127
126 #2539 Campbell, Sid 10 Delaware Hayes  18:10.9  5:52  126
128 #2169 Nypaver, Jakob 10 Brecksville-Broa  18:11.8  5:52   
129 #3130 Caffrey, James 10 Shaker Heights  18:13.7  5:52  128
130 #2304 JESSUP, CARL 10 Cuyahoga Falls  18:14.1  5:53  129
131 #2306 Johnson, Zach 12 Cuyahoga Falls  18:14.7  5:53  130
132 #2343 Horvat, Nick 11 Dublin Scioto  18:16.0  5:53  131
133 #2737 Quetschke, Alex 9 Maumee  18:20.6  5:55  132
134 #2151 Price, Nate 11 Tol. Bowsher  18:21.1  5:55  133
134 #2820 Stringer, C.J. 12 New Albany  18:21.1  5:55  134
136 #2154 Wallace, Jacob 11 Tol. Bowsher  18:22.8  5:55  135
137 #3394 Clark, Jared 11 Watkins Memorial  18:30.0  5:58  136
138 #2713 Brown, Matt 10 Mansfield Senior  18:31.2  5:58  137
139 #2303 Hillyer, Ryan 12 Cuyahoga Falls  18:32.2  5:58  138
140 #2738 Schriner, Derek 11 Maumee  18:32.6  5:58  139
141 #2860 Lang, Kyle 12 Norwalk  18:34.1  5:59  140
142 #2342 Hayasaka, Tomo 10 Dublin Scioto  18:41.0  6:01  141
143 #2561 Williams, Drew 10 Delaware Hayes  18:41.7  6:01  142
144 #3021 Huff, John 12 Pickerington Nor  18:41.9  6:01  143
145 #3399 Gero, Eddie 11 Watkins Memorial  18:52.8  6:05  144
146 #2733 Fraker, Nate 11 Maumee  18:54.4  6:06  145
147 #3398 Gamertsfelder, Luke 12 Watkins Memorial  19:00.4  6:07  146
148 #3140 Howard, Lee-Jayce 11 Shaker Heights  19:02.7  6:08  147
149 #2716 Graffice, Tyler 12 Mansfield Senior  19:05.0  6:09  148
150 #2341 Guzak, Dan 9 Dublin Scioto  19:05.5  6:09  149
151 #2353 Raab, Michael 9 Dublin Scioto  19:07.1  6:10  150
152 #2548 Homan, John 11 Delaware Hayes  19:08.0  6:10  151
153 #2414 March, Daniel 10 Elyria  19:13.8  6:12  152
154 #2403 Ferancy, Nick 10 Elyria  19:18.6  6:13  153
155 #2231 Berchtold, David 10 Cloverleaf  19:19.9  6:14  154
156 #2268 Young, Adam 11 Columbian  19:23.4  6:15  155
157 #2420 Tallarino, Kevin 10 Elyria  19:31.0  6:17  156
158 #2261 Forrest, Adam 9 Columbian  19:36.0  6:19  157
159 #2544 Gannon, Grant 10 Delaware Hayes  19:45.3  6:22  158
160 #2400 Bryner, Ryan 9 Elyria  19:52.2  6:24  159
161 #2265 Mesnard, Tyler 10 Columbian  20:00.9  6:27  160
162 #2708 Williams, John 11 Madison Comprehe  20:02.4  6:27  161
163 #2718 Palser, Jesse 10 Mansfield Senior  20:46.5  6:42  162
164 #2239 Martin, Kevin 11 Cloverleaf  21:03.8  6:47  163
165 #2240 Martin, Michael 9 Cloverleaf  21:10.6  6:49  164
166 #3405 Tennant, Owen 11 Watkins Memorial  21:22.8  6:53  165
167 #2710 Blank, Zach 9 Mansfield Senior  21:34.5  6:57  166
168 #2717 Lester, Grant 10 Mansfield Senior  21:34.6  6:57  167
169 #2152 Rome, Brandon 11 Tol. Bowsher  21:42.0  6:59  168
170 #2234 Grabowski, Corey 11 Cloverleaf  21:50.9  7:02  169
171 #2147 Albrect, Zach 9 Tol. Bowsher  22:05.6  7:07  170
172 #2704 Markley, Harland 10 Madison Comprehe  22:10.5  7:09  171
173 #2712 Brown, Ian 10 Mansfield Senior  22:20.1  7:12  172
174 #2702 Gerhart, Ben 9 Madison Comprehe  22:38.8  7:18  173
175 #2703 Markefka, John 9 Madison Comprehe  22:55.5  7:23  174
176 #2707 Wagner, Michael 12 Madison Comprehe  23:13.6  7:29  175
177 #2719 Willey, Justin 12 Mansfield Senior  23:40.4  7:38  176
178 #2150 McGorty, Joel 12 Tol. Bowsher  27:18.4  8:48  177
 
Mens 5k Division II Varsity Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1 #2188 Gallagher, Ryan 12 Buckeye  15:45.4  5:05  1
2 #3221 Ferguson, Patrick 11 Tallmadge  15:56.6  5:08  2
3 #3295 Schalois, Kase 12 Van Wert  16:04.1  5:11  3
4 #2511 Huddle, Kevin 12 Granville  16:06.2  5:11  4
5 #2189 Grzincic, J.J. 12 Buckeye  16:11.9  5:13  5
6 #2097 Thompson, Griffin 12 Bay  16:20.4  5:16  6
7 #3104 Reynolds, Justin 11 Rocky River  16:21.1  5:16  7
8 #2519 Otterstedt, Tyler 11 Granville  16:21.4  5:16  8
9 #2948 Minshall, Bill 12 Perkins  16:21.9  5:16  9
10 #2442 Wireman, Raine 12 Fairland  16:25.9  5:18  10
11 #2914 Avers, Brandon 10 Otsego  16:26.1  5:18  11
12 #2946 Johnson, Chris 12 Perkins  16:26.1  5:18  12
13 #2365 Shephard, Stephen 12 Edison (Milan)  16:27.5  5:18  13
14 #2134 Kazek, Gus 12 Black River  16:27.7  5:18  14
15 #2450 Jeffers, Brady 12 Firelands  16:32.2  5:20  15
16 #2651 Sturts, Zane 10 Lexington  16:35.5  5:21  16
17 #3085 Miller, Corey 11 River View  16:37.1  5:21  17
18 #3280 Weisblat, Jakob 11 University Schoo  16:39.4  5:22  18
19 #2521 Pitcher, Logan 12 Granville  16:40.3  5:22  19
20 #2481 McElligot, Chris 12 Galion  16:41.0  5:23  20
21 #2526 Staats, Gabe 12 Granville  16:44.7  5:24  21
22 #2905 Cortelletti, Brett 10 Ontario  16:44.7  5:24  22
23 #2423 Amato, Jake 12 Elyria Catholic  16:47.3  5:25  23
24 #2086 Fell, James 12 Bay  16:48.9  5:25  24
25 #3235 Murray, Nick 10 Tallmadge  16:48.9  5:25  25
26 #2438 McComas, Chad 11 Fairland  16:49.6  5:25  26
27 #3090 Scheetz, Steven 10 River View  16:49.9  5:25  27
28 #2212 Uresti, Wyatt 11 River Valley (Ca  16:55.9  5:27  28
29 #2950 Priebe, Cody 11 Perkins  16:56.7  5:28  29
30 #3160 Gonzales, Michael 12 Shelby Senior  16:57.5  5:28  30
31 #2951 Reyes, Nick 10 Perkins  16:58.3  5:28  31
32 #2473 Erlsten, Dominic 12 Galion  16:58.5  5:28  32
33 #2094 Orr, Matt 10 Bay  16:59.1  5:28  33
34 #2692 Sevitz, Brandon 12 Lima Shawnee  17:01.0  5:29  34
35 #2593 Tomczyk, Kevin 11 Huron  17:01.6  5:29  35
36 #3284 Miller, Garrett 11 Upper Sandusky  17:03.0  5:30  36
37 #2089 Hautz, Jack 9 Bay  17:03.7  5:30  37
38 #2078 Adams, Henri 11 Bay  17:04.2  5:30  38
39 #3176 Ebersole, Logan 11 Highland (Sparta  17:08.1  5:31  39
40 #2194 Theis, Colin 9 Buckeye  17:09.4  5:32  40
41 #2690 Plaugher, Trace 12 Lima Shawnee  17:11.3  5:32  41
42 #3292 Keber, Nick 10 Van Wert  17:12.5  5:33  42
43 #3099 Heald, Ethan 10 Rocky River  17:14.1  5:33  43
44 #2184 Auber, Bobby 12 Buckeye  17:15.8  5:34  44
45 #2650 Stricklen, Nick 9 Lexington  17:20.3  5:35  45
46 #3294 Schaffer, Connor 10 Van Wert  17:22.4  5:36  46
47 #3115 Williams, Brandon 10 Rocky River  17:22.4  5:36  47
48 #2503 Emery, Will 10 Granville  17:24.1  5:36  48
49 #3288 Butler, Jordan 10 Van Wert  17:24.5  5:37  49
50 #3289 Fleming, Cade 9 Van Wert  17:26.6  5:37  50
51 #3413 Deaner, Brady 10 Willard  17:28.1  5:38  51
52 #3112 Swartz, Charlie 9 Rocky River  17:29.5  5:38  52
53 #3174 Yosick, David 11 Shelby Senior  17:30.7  5:39  53
54 #3418 Mahl, Logan 12 Willard  17:31.4  5:39  54
55 #2319 Fatica, Roman 11 Dover  17:32.7  5:39  55
56 #3236 Murray, Zach 10 Tallmadge  17:36.6  5:40  56
57 #2682 Bryan, Andrew 12 Lima Shawnee  17:38.7  5:41  57
58 #3229 Lamancusa, Chris 11 Tallmadge  17:38.9  5:41  58
59 #2107 David, Guajardo 10 Bellefontaine  17:39.5  5:41  59
60 #2696 Way, Sam 10 Lima Shawnee  17:39.9  5:42  60
61 #3293 Prichard, Spencer 12 Van Wert  17:40.6  5:42  61
62 #3083 Gunn, Tyler 10 River View  17:42.0  5:42  62
63 #2472 Ekin, Zane 11 Galion  17:42.0  5:42  63
64 #3111 Summers, Will 10 Rocky River  17:43.2  5:43  64
65 #3167 Noel, Mitch 10 Shelby Senior  17:43.6  5:43  65
66 #3287 Solis, Dominic 10 Upper Sandusky  17:44.4  5:43  66
67 #3303 Safer, Ben 11 Vermilion  17:46.0  5:43  67
68 #2361 Hoffman, Chris 10 Edison (Milan)  17:46.1  5:44  68
69 #3155 Dorsey, Seth 12 Shelby Senior  17:46.5  5:44  69
70 #2440 Sifford, Josh 10 Fairland  17:46.9  5:44  70
71 #2686 Kuhlman, Derek 10 Lima Shawnee  17:47.1  5:44  71
72 #3161 Hoffman, Noah 12 Shelby Senior  17:50.5  5:45  72
73 #2324 McCutcheon, Nathan 10 Dover  17:52.0  5:45  73
74 #2921 Ghesquiere, Jordy 10 Otsego  17:52.1  5:45  74
75 #2906 Engh, Stephen 9 Ontario  17:53.0  5:46  75
76 #3226 Kenny, Michael 12 Tallmadge  17:53.6  5:46  76
77 #3177 Irvin, Josh 10 Highland (Sparta  17:54.0  5:46  77
78 #3101 Katterle, Konrad 9 Rocky River  17:54.1  5:46  78
79 #2941 Corso, Nick 9 Perkins  17:54.5  5:46  79
80 #2082 Diamond, Aric 12 Bay  17:54.7  5:46  80
81 #2587 Cockrell, Brennan 11 Huron  17:55.2  5:46  81
82 #3224 Hussing, Ben 12 Tallmadge  17:55.9  5:47  82
83 #2132 Hornbeck, Triston 10 Black River  17:56.1  5:47  83
84 #2524 Rogerson, Chase 10 Granville  17:56.4  5:47  84
85 #2483 Rinehart, Adam 11 Galion  17:57.2  5:47  85
86 #2363 Rospert, Adam 12 Edison (Milan)  17:58.7  5:48  86
87 #3259 Chieffe, Walker 11 University Schoo  17:59.0  5:48  87
88 #2087 Gillespie, Jeremy 11 Bay  18:02.5  5:49  88
89 #2362 Hoffman, John 12 Edison (Milan)  18:03.4  5:49  89
90 #3086 Parsons, Andy 11 River View  18:03.5  5:49  90
91 #3412 Barnett, Cory 9 Willard  18:03.6  5:49  91
92 #2104 Proffitt, Cody 12 Bellefontaine  18:04.2  5:49  92
93 #3242 Zesiger, Adam 9 Tallmadge  18:04.4  5:49  93
94 #2688 Phenegar, Matthew 11 Lima Shawnee  18:04.6  5:49  94
95 #2647 O'Diam, Austin 11 Lexington  18:05.7  5:50  95
96 #2121 Storm, Harman 10 Bellefontaine  18:05.8  5:50  96
97 #2317 Clum, Damian 11 Dover  18:06.4  5:50  97
98 #3268 Gorman, William 11 University Schoo  18:07.2  5:50  98
99 #3113 Valencia, Gabe 12 Rocky River  18:07.4  5:50  99
100 #2639 Frey, Kyle 10 Lexington  18:08.0  5:51  100
101 #2447 Crawford, Brennan 10 Firelands  18:08.2  5:51  101
102 #2436 Flynn, Conner 9 Fairland  18:09.5  5:51  102
103 #3417 Mahl, Brayden 10 Willard  18:13.7  5:52  103
104 #2433 Nagy, Gregory 12 Elyria Catholic  18:15.1  5:53  104
105 #3264 Fakult, Jacob 10 University Schoo  18:17.3  5:54  105
106 #2640 Glenn, Quinton 10 Lexington  18:18.7  5:54  106
107 #2111 Jay, Clement 10 Bellefontaine  18:20.0  5:54  107
108 #2364 Sanabria, Ismael 10 Edison (Milan)  18:20.8  5:55  108
109 #2100 Olson, Blake 12 Bellefontaine  18:24.2  5:56  109
110 #2529 VanNess, Kyle 10 Granville  18:25.1  5:56  110
111 #2928 Morgan, Derek 9 Otsego  18:25.5  5:56  111
112 #2643 Lumadue, Dustin 11 Lexington  18:26.4  5:56  112
113 #2915 Balmoria, Fred 10 Otsego  18:28.3  5:57  113
114 #3172 Sexton, Austin 12 Shelby Senior  18:28.6  5:57  114
115 #2913 Armstrong, Garry 11 Otsego  18:30.5  5:58  115
116 #2944 Green, Brenton 9 Perkins  18:30.8  5:58  116
117 #2684 Curl, Noah 9 Lima Shawnee  18:31.4  5:58  117
118 #3301 Miller, Ryley 10 Vermilion  18:33.3  5:59  118
119 #2443 Adkins, Michael 10 Firelands  18:33.4  5:59  119
120 #3079 Eick, Jakob 10 River View  18:34.2  5:59  120
121 #3279 Tramer, Bradley 10 University Schoo  18:34.7  5:59  121
122 #2322 Lamonica, Logan 12 Dover  18:35.1  5:59  122
123 #2207 Bender, Tyler 10 River Valley (Ca  18:35.2  5:59  123
124 #2366 Silkwood, Derek 12 Edison (Milan)  18:35.3  5:59  124
125 #2431 McCaffery, Kevin 10 Elyria Catholic  18:36.1  6:00  125
126 #2470 Casey, Barker 9 Galion  18:37.5  6:00  126
127 #2634 Bastin, Mitch 10 Lexington  18:37.7  6:00  127
128 #3408 Farnsworth, Marshall 12 Wellington  18:38.4  6:00   
129 #2130 Hawley, Tanner 9 Black River  18:38.6  6:00  128
130 #2186 Gallagher, Aidan 9 Buckeye  18:39.7  6:01  129
131 #2356 Biltz, Michael 11 Edison (Milan)  18:40.9  6:01  130
132 #3257 Bonner, Xavier 12 University Schoo  18:41.1  6:01  131
133 #2909 Pugh, Jacob 10 Ontario  18:43.2  6:02  132
134 #3094 Wilson, Nick 10 River View  18:45.5  6:03  133
135 #3179 Johnson, Devin 9 Highland (Sparta  18:46.3  6:03  134
135 #3180 Jones, Kevin 10 Highland (Sparta  18:46.3  6:03  135
137 #3286 Myers, Andre 11 Upper Sandusky  18:47.6  6:03  136
138 #2318 Dulaney, Austin 10 Dover  18:48.7  6:04  137
139 #3182 Parks, Nick 12 Highland (Sparta  18:51.3  6:05  138
140 #2441 Taylor, Adam 11 Fairland  18:51.5  6:05  139
141 #2214 Waterman, Luke 10 River Valley (Ca  18:51.6  6:05  140
142 #2923 Harroun, Tyler 9 Otsego  18:52.2  6:05  141
143 #2916 Baus, Caleb 9 Otsego  18:54.5  6:06  142
144 #3082 Gee, Garrett 12 River View  18:54.8  6:06  143
145 #3168 Payne, Darien 9 Shelby Senior  18:57.7  6:07  144
146 #2478 Kempf, Connor 12 Galion  19:00.4  6:07  145
147 #2448 Grude, Cullen 10 Firelands  19:01.4  6:08  146
148 #2437 Lewis, Taylor 11 Fairland  19:02.4  6:08  147
149 #2119 Samuels, Wesley 9 Bellefontaine  19:02.6  6:08  148
150 #2422 Amato, Ben 10 Elyria Catholic  19:05.2  6:09  149
151 #2477 James, Zach 12 Galion  19:06.0  6:09  150
152 #2316 Bryan, Ethan 12 Dover  19:06.6  6:09  151
153 #2213 Waterman, Ben 10 River Valley (Ca  19:07.0  6:10  152
154 #2193 Seacrist, Tristan 10 Buckeye  19:12.1  6:11  153
155 #3300 LeBlanc, Ian 10 Vermilion  19:15.6  6:12  154
156 #2596 Walker, Kaleb 10 Johnstown-Monroe  19:18.9  6:13   
157 #3421 Strayer, Austin 9 Willard  19:21.3  6:14  155
158 #2195 Ziegler, Chance 11 Buckeye  19:22.5  6:15  156
159 #2590 Martin, Sean 10 Huron  19:28.5  6:16  157
160 #3305 Williamson, Mark 9 Vermilion  19:30.6  6:17  158
161 #3429 Bentley, Dylan   Fairland  19:32.2  6:18  159
162 #2117 Patrick, Tarasiewicz 12 Bellefontaine  19:36.4  6:19  160
163 #2325 Miller-Eshleman, Sam 12 Dover  19:38.7  6:20  161
164 #2430 Linkous, Jacob 11 Elyria Catholic  19:39.2  6:20  162
165 #2126 Beltowski, Justin 10 Black River  19:42.6  6:21  163
166 #2592 Ramey, Jake 12 Huron  19:42.9  6:21  164
167 #2940 Capucini, Dominic 12 Perkins  19:44.9  6:22  165
168 #2133 Hsia, Anton 10 Black River  19:49.2  6:23  166
169 #2911 Wills, Kyle 10 Ontario  19:51.9  6:24  167
170 #3274 McGee, John 11 University Schoo  19:57.0  6:26  168
171 #2139 Skala, Casey 10 Black River  19:58.2  6:26  169
172 #3415 Hillis, Eric 9 Willard  19:59.0  6:26  170
173 #2141 Vonderau, Alex 12 Black River  19:59.6  6:26  171
174 #3411 Palider, Scott 12 Wellington  20:04.9  6:28   
175 #2230 Novak, Elisha 9 Clear Fork  20:05.6  6:28   
176 #2907 Manning, Julian 9 Ontario  20:07.1  6:29  172
177 #2427 Davis, Ben 10 Elyria Catholic  20:07.3  6:29  173
178 #2446 Battig, Tom 12 Firelands  20:10.5  6:30  174
179 #2444 Alexander, Angel 12 Firelands  20:28.2  6:36  175
180 #2229 Feeman, Mason 9 Clear Fork  20:28.4  6:36   
181 #3297 Johnson, Foster 12 Vermilion  20:32.6  6:37  176
182 #3175 Burson, Layne 11 Highland (Sparta  20:43.1  6:40  177
183 #3281 Derr, Mason 10 Upper Sandusky  20:50.2  6:43  178
184 #3299 Knittle, Austin 9 Vermilion  21:05.8  6:48  179
185 #2228 Bletner, Sam 11 Clear Fork  21:15.3  6:51   
186 #2908 Moyer, Nick 12 Ontario  21:15.4  6:51  180
187 #3181 Maggs, Jonah 9 Highland (Sparta  21:18.6  6:52  181
188 #3409 Fox, Charles 10 Wellington  21:28.3  6:55   
189 #2588 Fries, Jacob 9 Huron  21:30.2  6:56  182
190 #2595 Matoszkia, Kaleb 10 Johnstown-Monroe  21:48.2  7:01   
191 #2594 Harper, Stephen 10 Johnstown-Monroe  21:59.1  7:05   
192 #2910 Ruckman, Donovan 11 Ontario  22:05.8  7:07  183
193 #2210 Malley, Clayton 11 River Valley (Ca  22:07.5  7:08  184
194 #3419 Mazariegos, Nelson 10 Willard  22:23.2  7:13  185
195 #3410 Martin, Nick 11 Wellington  22:57.7  7:24   
196 #3285 Mundy, Ian 10 Upper Sandusky  23:17.0  7:30  186
197 #3183 Ray, Randy 10 Highland (Sparta  26:10.1  8:26   
198 #2211 Montgomery, Jake 9 River Valley (Ca  26:23.1  8:30  187
199 #2208 Levings, Jamison 9 River Valley (Ca  26:23.9  8:30  188
 
Mens 5k Division III Varsity Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1 #2273 Graham, Jake 12 Columbus Grove  15:49.7  5:06  1
2 #2823 Albaugh, Jonathan 12 New London  16:06.8  5:12  2
3 #3125 Stockmaster, Jared 10 Seneca East  16:20.6  5:16  3
4 #2220 Long, Jacob 9 Cardington-Linco  16:22.2  5:16  4
5 #2284 Shafer, Alex 12 Columbus Grove  16:25.1  5:17  5
6 #3121 Pipher, Carson 10 Seneca East  16:25.4  5:18  6
7 #3122 Pipher, Wes 10 Seneca East  16:29.5  5:19  7
8 #2673 Hanson, Jeff 12 Liberty Union  16:38.1  5:22  8
9 #2724 Durbin, Zack 11 Mapleton  16:41.1  5:23  9
10 #3117 Burgderfer, Karl 12 Seneca East  16:43.8  5:23  10
11 #2722 Cook, Noah 11 Mapleton  16:49.6  5:25  11
12 #2274 Grothaus, Colton 11 Columbus Grove  16:49.6  5:25  12
13 #3191 Fisher, Jack 12 St Paul  16:54.9  5:27  13
14 #2669 Weaks, Cameron 11 Liberty Center  16:56.8  5:28  14
15 #3067 McColly, Drexler 12 Marion Pleasant  16:57.0  5:28   
16 #2775 Beck, Tyler 10 Mt Gilead  16:57.4  5:28  15
17 #2282 Schroeder, Grant 12 Columbus Grove  16:57.6  5:28  16
18 #2824 Amburgy, Jacob 12 New London  16:58.2  5:28  17
19 #2676 Roth, Colton 11 Liberty Union  17:01.6  5:29  18
20 #2461 Gannon, Bailey 9 Fredericktown  17:02.6  5:30  19
21 #2829 Goetze, Neil 11 New London  17:03.3  5:30  20
22 #2780 Heacock, Jason 12 Mt Gilead  17:06.4  5:31  21
23 #2830 Kropka, Casey 10 New London  17:10.3  5:32  22
24 #2255 Martin, Clay 10 Colonel Crawford  17:12.1  5:33  23
25 #2048 Rowe, Alex 10 Crestview (Ashla  17:12.3  5:33  24
26 #2227 Yake, Mitch 11 Cardington-Linco  17:14.2  5:33  25
27 #3126 Szabo, Michael 10 Seneca East  17:15.2  5:34  26
28 #2826 Copley, Alex 10 New London  17:17.2  5:34  27
29 #2489 Mosher, Caleb 11 Gilead Christian  17:20.1  5:35  28
30 #2675 Motts, Jacob 11 Liberty Union  17:20.2  5:35  29
31 #2465 Roddy, Colin 10 Fredericktown  17:20.7  5:35  30
32 #3127 Watson, Bryce 10 Seneca East  17:22.1  5:36  31
33 #2248 Delaney, Payton 12 Colonel Crawford  17:22.2  5:36  32
34 #2276 Kesselmeyer, Jerry 10 Columbus Grove  17:31.3  5:39  33
35 #2665 Seedorf, Joe 12 Liberty Center  17:36.8  5:41  34
36 #2050 Trent, A.J. 10 Crestview (Ashla  17:37.7  5:41  35
37 #2670 Altiers, Brandon 11 Liberty Union  17:39.3  5:41  36
38 #3209 Sockmaster, Sean 11 St Peters  17:42.6  5:42  37
39 #3426 Pfeifer, Mark 11 Wynford  17:46.9  5:44  38
40 #2728 Smith, John 9 Mapleton  17:48.9  5:44  39
41 #2663 Nash, Kyle 10 Liberty Center  17:52.6  5:46  40
42 #2839 White, Miklos 10 New London  17:55.9  5:47  41
43 #2271 Douglas, Logan 11 Columbus Grove  17:56.0  5:47  42
44 #3425 Kiess, Jordy 12 Wynford  17:57.9  5:47  43
45 #2701 Shindeldecker, Kyle 11 Lucas  17:58.6  5:48  44
46 #3427 Quaintence, M.J. 12 Wynford  17:59.5  5:48  45
47 #2040 Bramblett, Paysen 12 Crestview (Ashla  18:01.0  5:48  46
48 #3123 Schaffer, Robby 11 Seneca East  18:01.2  5:48  47
49 #2770 Hoerig, Alex 12 Mohawk  18:01.9  5:49  48
50 #2835 Pippert, Jacob 11 New London  18:02.5  5:49  49
51 #2250 Hoffman, Jon 10 Colonel Crawford  18:03.4  5:49  50
52 #2662 Meyer, Alan 11 Liberty Center  18:03.8  5:49  51
53 #2844 Hill, Jacob 11 Northmor  18:04.2  5:49  52
54 #2293 Johnson, Kaleb 12 Crestline  18:06.9  5:50  53
55 #2280 Schmiesing, Nick 12 Columbus Grove  18:07.7  5:50  54
56 #2657 Burns, Colin 9 Liberty Center  18:08.9  5:51  55
57 #2767 Brown, Mitch 12 Mohawk  18:10.9  5:51  56
58 #2791 Wooddell, Josh 11 Mt Gilead  18:13.4  5:52  57
59 #2042 Hill, Austin 12 Crestview (Ashla  18:14.6  5:53  58
60 #2460 Divelbiss, Austin 11 Fredericktown  18:14.8  5:53  59
61 #3187 Cardwell, Luke 10 St Paul  18:16.1  5:53  60
62 #2456 Bennett, Seth 12 Fredericktown  18:17.9  5:54  61
63 #2678 Smith, Gene 12 Liberty Union  18:22.1  5:55  62
64 #3071 Gies, Daren 10 Plymouth  18:25.6  5:56  63
65 #2459 Carter, Caleb 9 Fredericktown  18:26.5  5:57  64
66 #3075 Tackett, Scotty 12 Plymouth  18:27.5  5:57  65
67 #2730 Weibel, Silas 12 Mapleton  18:29.7  5:58  66
68 #3070 Eldridge, Brett 12 Plymouth  18:29.8  5:58  67
69 #3201 Dauterman, Bailey 9 St Peters  18:30.0  5:58  68
70 #2674 Maldovan, Matt 12 Liberty Union  18:31.2  5:58  69
71 #2257 Pfeifer, Logan 12 Colonel Crawford  18:34.5  5:59  70
72 #2786 Pomeroy, Nic 12 Mt Gilead  18:36.6  6:00  71
73 #2664 Pinson, Vince 10 Liberty Center  18:38.3  6:00  72
74 #2782 Melcher, Paul 12 Mt Gilead  18:40.5  6:01  73
75 #2659 Gasche, Dylan 11 Liberty Center  18:41.2  6:01  74
76 #2045 Nalley, Brennen 10 Crestview (Ashla  18:41.9  6:01  75
77 #2721 Buchannan, Thomas 12 Mapleton  18:45.0  6:02  76
78 #2468 Stalnaker, Zac 9 Fredericktown  18:47.7  6:03  77
79 #3073 McKenzie, Matt 10 Plymouth  18:50.2  6:04  78
80 #2221 Queener, Josh 9 Cardington-Linco  18:51.4  6:05  79
81 #2049 Sauder, Eli 10 Crestview (Ashla  18:52.0  6:05  80
82 #2849 Vitte, Joe 10 Northmor  18:53.6  6:05  81
83 #2254 Long, Clay 10 Colonel Crawford  18:54.2  6:05  82
84 #3428 Shupp, Michael 11 Wynford  18:55.3  6:06  83
85 #2223 Queener, Mike 9 Cardington-Linco  18:56.5  6:06  84
86 #2246 Cotsmire, Keith 12 Colonel Crawford  18:57.5  6:06  85
87 #2463 Kennedy, Brett 12 Fredericktown  18:58.4  6:07  86
88 #2789 West, Camden 12 Mt Gilead  18:58.9  6:07  87
89 #3203 Eighinger, Hayden 12 St Peters  18:59.6  6:07  88
90 #2723 Dress, Kyle 9 Mapleton  18:59.6  6:07  89
91 #2771 Koehler, Chris 11 Mohawk  19:05.0  6:09  90
92 #2729 Weibel, Mason 12 Mapleton  19:06.2  6:09  91
93 #3189 Centa, Andrew 11 St Paul  19:06.7  6:09  92
94 #3185 Brewster, Ben 9 St Paul  19:08.2  6:10  93
95 #3424 Hord, Jacob 11 Wynford  19:11.8  6:11  94
96 #2044 Mohr, Aaron 10 Crestview (Ashla  19:14.6  6:12  95
97 #2848 Stiver, Chris 11 Northmor  19:20.5  6:14  96
98 #2788 West, Branson 12 Mt Gilead  19:28.8  6:17  97
99 #2679 Springer, Tim 10 Liberty Union  19:29.9  6:17  98
100 #2487 Martin, Aaron 11 Gilead Christian  19:43.1  6:21  99
101 #3423 Hall, Matt 9 Wynford  19:46.8  6:22  100
102 #2249 Fogle, Clay 12 Colonel Crawford  19:50.7  6:24  101
103 #2485 Bruce, Danny 11 Gilead Christian  19:51.6  6:24  102
104 #2201 Robertson, Sam 11 Buckeye Central  19:52.0  6:24  103
105 #3196 McKinney, John 12 St Paul  19:53.9  6:25  104
106 #2847 Stiver, Andrew 11 Northmor  19:54.4  6:25  105
107 #2297 Wonder, Lucas 10 Crestline  19:59.1  6:26  106
108 #2773 Lasky, Mike 12 Mohawk  19:59.6  6:26  107
109 #3207 Schlitt, Anthony 11 St Peters  20:09.2  6:30  108
110 #3072 Horn, Logan 12 Plymouth  20:14.8  6:31  109
111 #3193 Haynes, Alex 10 St Paul  20:24.2  6:34  110
112 #3076 Williams, Joey 10 Plymouth  20:33.0  6:37  111
113 #2768 Dundore, Alex 11 Mohawk  20:37.2  6:39  112
114 #2291 Gundrum, Alan 10 Crestline  20:39.9  6:39  113
115 #3186 Caprara, Lucas 11 St Paul  20:40.9  6:40  114
116 #2842 Crose, Clint 12 Northmor  20:51.0  6:43  115
117 #3422 Blank, David 9 Wynford  20:51.4  6:43  116
118 #2295 Taylor, Cody 10 Crestline  20:54.8  6:44  117
119 #2203 Snyder, Anthony 12 Buckeye Central  20:55.3  6:44  118
120 #2488 Mohre, Brad 9 Gilead Christian  20:56.8  6:45  119
121 #2226 Vaught, Seth 12 Cardington-Linco  21:06.2  6:48  120
122 #2199 Keller, Peter 10 Buckeye Central  21:18.0  6:52  121
123 #2200 Kisor, Wyatt 10 Buckeye Central  21:19.9  6:52  122

  Displaying 1 - 500 of 2,144   Pages: 1 2 3 4 5 [ > ]  

Team Scores
Boys 2 Mile Run CC Open Middle School Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 18 Granville MS 1 2 3 4 8 (23) (32) 2 68 Ashland MS 5 6 9 18 30 (38) (54) 3 80 Seneca East MS 13 14 15 17 21 (39) (41) 4 149 Perkins MS 12 19 34 36 48 (62) (63) 5 163 Blendon MS 20 27 29 40 47 (52) (53) 6 165 Findlay Central MS 7 16 37 50 55 (57) (59) 7 188 Fredericktown MS 22 31 35 44 56 (58) (69) 8 195 Mansfield Madison MS 11 28 43 45 68 (--) (--) 9 207 Dempsey MS 24 26 46 51 60 (65) (67) 10 219 Bellefontaine MS 10 33 49 61 66 (71) (--) 11 273 Berlin-Milan MS 25 42 64 70 72 (--) (--) Boys 2 Mile Run CC "A" Middle School Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 70 Berlin-Milan MS 4 10 16 18 22 (49) (69) 2 88 Ashland MS 3 15 19 21 30 (32) (42) 3 129 Findlay Central MS 20 23 24 29 33 (34) (50) 4 163 Shelby MS 6 31 35 44 47 (60) (61) 5 166 Blendon MS 9 36 37 38 46 (--) (--) 6 167 Watkins MS 5 8 25 62 67 (--) (--) 7 179 Lexington MS 13 14 17 63 72 (74) (77) 8 182 Buckeye MS 11 12 52 53 54 (66) (68) 9 183 Dempsey MS 7 39 40 41 56 (58) (73) 10 195 St. Edward MS 1 27 28 55 84 (85) (--) 11 275 Spa Highland MS 26 45 48 75 81 (90) (--) 12 292 Cal. River Valley MS 2 64 65 79 82 (88) (--) 13 313 Norwalk MS 51 57 59 70 76 (83) (89) 14 358 Keystone MS 43 71 78 80 86 (87) (--) Boys 2 Mile Run CC "B" Middle School Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 75 Perkins MS 3 10 15 19 28 (49) (65) 2 107 Granville MS 9 18 20 23 37 (44) (120) 3 141 Seneca East MS 4 6 26 52 53 (57) (95) 4 180 Fredericktown MS 7 21 41 51 60 (73) (81) 5 181 Bellefontaine MS 8 17 43 45 68 (76) (108) 6 182 Col. Crawford MS 2 11 25 59 85 (103) (107) 7 205 Tallmadge MS 24 27 46 50 58 (64) (69) 8 285 Ontario MS 29 32 72 75 77 (88) (139) 9 294 Gilead Christian MS 1 56 71 80 86 (117) (138) 10 329 Mount Gilead MS 14 33 74 97 111 (142) (153) 11 331 River View MS 5 35 94 98 99 (113) (158) 12 346 Black River MS 36 39 63 79 129 (--) (--) 13 350 Pleasant MS 31 40 84 91 104 (152) (--) 14 357 Galion MS 30 38 54 105 130 (131) (--) 15 382 New London MS 13 48 83 102 136 (150) (154) 16 391 Tiffin MS 12 22 96 126 135 (--) (--) 17 414 South Amherst MS 34 55 90 116 119 (147) (--) 18 429 Wynford MS 16 47 89 137 140 (--) (--) 19 461 Ash. Crestview MS 66 78 101 106 110 (112) (125) 20 516 Lucas MS 67 70 124 127 128 (145) (157) 21 517 Willard MS 62 93 109 121 132 (133) (134) 22 541 St. Paul MS 42 87 92 159 161 (--) (--) 23 567 Otsego MS 61 115 122 123 146 (149) (155) 24 613 Liberty Union MS 82 114 118 143 156 (160) (--) 25 684 Northmor MS 100 141 144 148 151 (--) (--) Girls 2 Mile Run CC "A" Middle School Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 85 Dempsey MS 3 5 7 22 48 (63) (84) 2 115 Ashland MS 10 12 25 31 37 (44) (47) 3 120 Lexington MS 1 15 18 34 52 (54) (75) 4 141 Watkins MS 16 17 28 35 45 (66) (85) 5 142 Findlay Central MS 8 19 33 39 43 (46) (61) 6 174 Buckeye MS 6 9 41 51 67 (77) (78) 7 182 Shelby MS 4 30 40 50 58 (82) (83) 8 196 Norwalk MS 21 27 36 55 57 (71) (81) 9 224 Huron MS 11 13 59 62 79 (86) (--) 10 234 Cal. River Valley MS 24 29 56 60 65 (68) (72) 11 237 Tiffin MS 23 26 38 74 76 (88) (--) 12 239 Keystone MS 2 32 49 69 87 (--) (--) 13 286 Spa Highland MS 14 20 73 89 90 (--) (--) 14 309 Blendon MS 42 53 64 70 80 (--) (--) Girls 2 Mile Run CC "B" Middle School Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 51 Lib. Union-Thurston MS 2 7 8 12 22 (41) (54) 2 83 Granville MS 1 9 14 23 36 (39) (43) 3 95 Liberty Center MS 4 5 24 30 32 (--) (--) 4 123 Mohawk MS 11 15 21 31 45 (60) (113) 5 216 Fredericktown MS 19 26 44 58 69 (117) (118) 6 243 Bellefontaine MS 20 37 49 50 87 (124) (--) 7 247 Berlin-Milan MS 10 35 40 66 96 (111) (133) 8 269 Northmor MS 42 52 55 56 64 (70) (101) 9 328 Mount Gilead MS 27 51 53 81 116 (--) (--) 10 329 River View MS 17 67 71 74 100 (107) (109) 11 340 Tallmadge MS 13 72 80 82 93 (119) (129) 12 342 Ontario MS 29 34 68 85 126 (135) (--) 13 367 Pleasant MS 18 57 89 99 104 (145) (154) 14 373 Perkins MS 47 48 78 94 106 (110) (122) 15 395 Mapleton MS 6 86 97 98 108 (125) (138) 16 408 Col. Crawford MS 46 62 91 95 114 (115) (--) 17 413 New London MS 3 83 92 105 130 (136) (142) 18 418 Ash. Crestview MS 16 38 84 137 143 (144) (--) 19 432 Black River MS 25 33 102 132 140 (147) (--) 20 444 Galion MS 28 61 79 128 148 (151) (--) 21 497 St. Paul MS 63 75 90 120 149 (150) (--) 22 501 Otsego MS 59 76 112 123 131 (139) (--) 23 531 Cardington-Lincoln MS 73 88 103 121 146 (152) (153) 24 544 Seneca East MS 65 77 127 134 141 (155) (--) Girls 2 Mile Run CC Open Middle School Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 28 Ashland MS 1 4 5 7 11 (14) (25) 2 84 Findlay Central MS 3 12 13 20 36 (43) (46) 3 107 Granville MS 16 18 21 24 28 (29) (48) 4 125 Northmor MS 9 17 27 33 39 (76) (82) 5 132 Blendon MS 15 19 26 34 38 (44) (52) 6 175 Lib. Union-Thurston MS 6 10 30 37 92 (--) (--) 7 199 Fredericktown MS 2 23 50 59 65 (73) (79) 8 239 Buckeye MS 8 35 49 64 83 (90) (--) 9 243 Cal. River Valley MS 31 32 51 57 72 (75) (78) 10 258 Lexington MS 22 40 56 66 74 (--) (--) 11 282 Watkins MS 41 42 45 69 85 (93) (--) 12 306 Shelby MS 53 58 62 63 70 (--) (--) 13 330 Dempsey MS 47 55 67 80 81 (--) (--) 14 337 River View MS 60 61 68 71 77 (87) (91) 15 401 New London MS 54 84 86 88 89 (--) (--) Boys 5k Run Open Division II/III Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 70 Bay 2 9 10 22 27 (36) (78) 2 93 Rocky River 4 5 8 34 42 (43) (55) 3 154 New London 11 26 30 41 46 (96) (110) 4 159 Liberty Center 16 25 31 38 49 (105) (124) 5 161 Tallmadge 1 14 33 51 62 (87) (89) 6 171 Granville 13 20 40 48 50 (73) (83) 7 213 Mount Gilead 19 23 47 59 65 (86) (91) 8 221 Columbus Grove 24 37 45 57 58 (72) (74) 9 264 Perkins 3 17 32 98 114 (144) (155) 10 279 Lima Shawnee 6 28 39 97 109 (138) (152) 11 298 Lexington 21 52 56 75 94 (100) (108) 12 311 Edison 18 35 61 66 131 (162) (167) 13 357 Seneca East 7 15 44 142 149 (--) (--) 14 398 River View 12 54 76 121 135 (139) (145) 15 420 Otsego 60 77 80 88 115 (117) (134) 16 456 Bellefontaine 64 68 93 111 120 (151) (157) 17 465 Dover 67 81 85 103 129 (136) (141) 18 466 University School 53 84 92 118 119 (126) (133) 19 476 Buckeye 29 63 104 122 158 (166) (--) 20 482 Fredericktown 79 95 99 102 107 (147) (170) 21 484 Shelby 69 70 101 112 132 (140) (148) 22 496 Col. Crawford 71 90 106 113 116 (127) (128) 23 658 Elyria Cath. 82 123 137 156 160 (171) (--) 24 773 Black River 146 150 154 159 164 (165) (174) 25 778 Firelands 125 153 163 168 169 (--) (--) 26 779 St. Paul 130 143 161 172 173 (--) (--) Girls 5k Run Open Division II/III Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 50 Granville 5 6 12 13 14 (16) (17) 2 52 Pleasant 1 3 4 21 23 (27) (135) 3 85 Lexington 9 11 18 22 25 (32) (45) 4 107 St. Wendelin 2 8 15 20 62 (109) (123) 5 153 Dover 10 28 30 31 54 (89) (94) 6 167 Firelands 7 19 44 48 49 (152) (155) 7 193 River View 34 35 37 40 47 (72) (74) 8 229 Cardington-Lincoln 26 39 43 50 71 (154) (--) 9 307 Shelby 29 57 65 75 81 (87) (111) 10 340 Edison 42 55 67 83 93 (101) (116) 11 340 Liberty Center 24 33 61 102 120 (--) (--) 12 354 Elyria Cath. 36 59 68 77 114 (117) (134) 13 388 Columbian 41 70 76 98 103 (--) (--) 14 420 Western Res. Academy 51 66 86 90 127 (130) (145) 15 427 Columbus Grove 63 73 79 97 115 (118) (140) 16 438 Spa Highland 46 78 80 113 121 (128) (146) 17 447 Bellefontaine 58 84 85 91 129 (131) (--) 18 447 Team FCA 38 82 107 108 112 (--) (--) 19 459 New London 52 53 92 124 138 (144) (--) 20 476 Plymouth 60 69 95 119 133 (--) (--) 21 519 St. Paul 64 99 105 125 126 (132) (141) 22 538 Lima Shawnee 56 96 106 137 143 (150) (153) 23 597 Fredericktown 100 104 110 136 147 (149) (--) 24 639 Northmor 88 122 139 142 148 (151) (--) Boys 5k Run CC Division III Varsity Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 52 Seneca East 3 6 7 10 26 (31) (47) 2 67 Columbus Grove 1 5 12 16 33 (42) (54) 3 88 New London 2 17 20 22 27 (41) (49) 4 153 Liberty Union 8 18 29 36 62 (69) (98) 5 194 Liberty Center 14 34 40 51 55 (72) (74) 6 201 Mapleton 9 11 39 66 76 (89) (91) 7 233 Fredericktown 19 30 59 61 64 (77) (86) 8 237 Mount Gilead 15 21 57 71 73 (87) (97) 9 238 Ash. Crestview 24 35 46 58 75 (80) (95) 10 257 Col. Crawford 23 32 50 70 82 (85) (101) 11 303 Wynford 38 43 45 83 94 (100) (116) 12 312 Cardington-Lincoln 4 25 79 84 120 (124) (131) 13 362 St. Paul 13 60 92 93 104 (110) (114) 14 382 Plymouth 63 65 67 78 109 (111) (125) 15 413 Mohawk 48 56 90 107 112 (129) (136) 16 424 St. Peter's 37 68 88 108 123 (127) (137) 17 449 Northmor 52 81 96 105 115 (133) (138) 18 476 Gilead Christian 28 99 102 119 128 (140) (--) 19 524 Crestline 53 106 113 117 135 (143) (144) 20 583 Lucas 44 126 130 141 142 (--) (--) 21 596 Buckeye Central 103 118 121 122 132 (134) (139) Boys 5k Run CC Division II Varsity Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 100 Granville 4 8 19 21 48 (84) (110) 2 138 Bay 6 24 33 37 38 (80) (88) 3 160 Perkins 9 12 29 31 79 (116) (165) 4 190 Van Wert 3 42 46 49 50 (61) (--) 5 213 Rocky River 7 43 47 52 64 (78) (99) 6 217 Tallmadge 2 25 56 58 76 (82) (93) 7 219 Buckeye 1 5 40 44 129 (153) (156) 8 263 Lima Shawnee 34 41 57 60 71 (94) (117) 9 289 Shelby 30 53 65 69 72 (114) (144) 10 316 River View 17 27 62 90 120 (133) (143) 11 326 Galion 20 32 63 85 126 (145) (150) 12 347 Fairland 10 26 70 102 139 (147) (159) 13 362 Lexington 16 45 95 100 106 (112) (127) 14 364 Edison 13 68 86 89 108 (124) (130) 15 424 Otsego 11 74 111 113 115 (141) (142) 16 429 University School 18 87 98 105 121 (131) (168) 17 454 Willard 51 54 91 103 155 (170) (185) 18 463 Bellefontaine 59 92 96 107 109 (148) (160) 19 484 Dover 55 73 97 122 137 (151) (161) 20 523 Spa Highland 39 77 134 135 138 (177) (181) 21 554 Black River 14 83 128 163 166 (169) (171) 22 555 Firelands 15 101 119 146 174 (175) (--) 23 563 Elyria Cath. 23 104 125 149 162 (173) (--) 24 568 Ontario 22 75 132 167 172 (180) (183) 25 602 Upper Sandusky 36 66 136 178 186 (--) (--) 26 619 Huron 35 81 157 164 182 (--) (--) 27 627 Cal. River Valley 28 123 140 152 184 (187) (188) 28 673 Vermilion 67 118 154 158 176 (179) (--) Girls 5k Run CC Division III Varsity Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 32 Liberty Center 1 3 8 9 11 (34) (42) 2 67 Mount Gilead 6 10 12 13 26 (27) (31) 3 111 Northmor 2 17 18 30 44 (48) (58) 4 135 Plymouth 15 21 25 35 39 (51) (74) 5 152 Ash. Crestview 5 14 33 41 59 (66) (73) 6 188 Elyria Cath. 7 28 46 53 54 (55) (63) 7 205 Fredericktown 4 24 45 65 67 (70) (83) 8 217 New London 29 32 38 49 69 (86) (90) 9 221 Western Res. Academy 22 37 43 47 72 (75) (78) 10 266 St. Paul 20 50 57 68 71 (76) (79) 11 275 Columbus Grove 23 36 52 80 84 (85) (92) 12 285 Wynford 19 56 60 61 89 (94) (--) 13 310 Mohawk 16 62 64 81 87 (91) (95) 14 380 Seneca East 40 77 82 88 93 (--) (--) Girls 5k Run CC Division II Varsity Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 45 Lexington 2 3 6 14 20 (36) (42) 2 68 Dover 5 7 8 22 26 (38) (--) 3 92 Granville 13 15 16 21 27 (32) (35) 4 135 Fairland 11 12 17 45 50 (62) (91) 5 224 Cal. River Valley 1 10 25 64 124 (138) (157) 6 239 Tallmadge 24 31 40 48 96 (140) (--) 7 248 Van Wert 4 46 51 66 81 (126) (--) 8 266 Lima Shawnee 9 34 44 87 92 (97) (103) 9 267 Columbian 37 54 57 59 60 (73) (84) 10 291 Shelby 43 47 53 70 78 (79) (80) 11 293 Edison 28 39 69 75 82 (85) (94) 12 317 River View 23 30 67 93 104 (107) (108) 13 368 Bellefontaine 33 58 71 95 111 (118) (132) 14 386 Huron 18 76 89 101 102 (121) (141) 15 419 Willard 29 56 88 99 147 (--) (--) 16 439 Ontario 49 77 90 109 114 (120) (136) 17 464 Galion 63 68 72 119 142 (143) (--) 18 497 Buckeye 55 86 100 122 134 (144) (--) 19 508 Otsego 41 74 112 129 152 (--) (--) 20 509 Mad. Comprehensive 19 65 115 154 156 (--) (--) 21 535 Keystone 52 105 110 117 151 (--) (--) 22 550 Spa Highland 83 106 113 123 125 (127) (133) 23 608 Vermilion 61 130 131 137 149 (155) (--) 24 622 Upper Sandusky 98 116 128 135 145 (--) (--) 25 736 Black River 139 146 148 150 153 (--) (--) Boys 5k Run Open "A" Division I Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 28 Elder 2 3 5 6 12 (15) (17) 2 44 Pick. North 4 8 9 10 13 (16) (18) 3 52 Walsh Jesuit 1 7 11 14 19 (20) (21) 4 125 Perrysburg 23 24 25 26 27 (28) (31) 5 175 Toledo C.C. 22 32 36 39 46 (--) (--) 6 185 Hayes 33 35 37 38 42 (44) (45) 7 190 Shaker Hts. 29 30 41 43 47 (48) (53) 8 224 Cloverleaf 34 40 49 50 51 (52) (--) Boys 5k Run Division I Varsity Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 107 New Albany 6 11 12 31 47 (76) (134) 2 112 Walsh Jesuit 1 7 25 35 44 (61) (84) 3 134 Pick. North 10 16 23 29 56 (86) (143) 4 141 Lancaster 3 8 24 40 66 (77) (127) 5 161 Medina 22 28 32 34 45 (60) (63) 6 173 Toledo C.C. 4 5 48 49 67 (101) (105) 7 224 Elder 18 36 50 51 69 (80) (87) 8 226 Perrysburg 17 21 38 54 96 (98) (100) 9 232 Olentangy 9 13 65 70 75 (91) (125) 10 255 Ashland 20 33 52 62 88 (93) (94) 11 259 Hi. Bradley 2 15 59 81 102 (106) (109) 12 294 Wadsworth 27 42 64 79 82 (95) (114) 13 349 Brecksville 43 58 73 85 90 (112) (113) 14 396 Norwalk 14 83 92 103 104 (119) (140) 15 406 Cuy. Falls 26 57 71 123 129 (130) (138) 16 444 Shaker Hts. 37 68 108 110 121 (128) (147) 17 462 Watkins Memorial 30 74 78 136 144 (146) (165) 18 467 Columbian 19 39 97 155 157 (160) (--) 19 475 Dub. Scioto 41 55 107 131 141 (149) (150) 20 532 Maumee 72 89 115 124 132 (139) (145) 21 556 Hayes 53 117 118 126 142 (151) (158) 22 584 Elyria 46 111 122 152 153 (156) (159) 23 652 Cloverleaf 99 116 120 154 163 (164) (169) 24 780 Mansfield Senior 137 148 162 166 167 (172) (176) 25 783 Bowsher 133 135 168 170 177 (--) (--) 26 854 Mad. Comprehensive 161 171 173 174 175 (--) (--) Girls 5k Run CC Division I Varsity Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 81 Brecksville 6 11 14 22 28 (61) (65) 2 95 Olen. Liberty 1 15 18 20 41 (42) (46) 3 118 Hoover 3 16 23 31 45 (55) (56) 4 148 Ashland 21 25 27 37 38 (40) (48) 5 163 Kenston 13 26 30 34 60 (76) (77) 6 169 New Albany 5 12 24 36 92 (93) (108) 7 229 Wadsworth 32 35 44 51 67 (71) (74) 8 238 Troy 8 50 53 58 69 (86) (96) 9 240 Cuy. Falls 19 43 52 62 64 (79) (--) 10 270 Watkins Memorial 4 33 70 72 91 (123) (128) 11 277 Olentangy 17 54 63 68 75 (103) (104) 12 319 Lancaster 2 39 80 98 100 (102) (119) 13 322 Mt. Notre Dame 29 47 78 81 87 (88) (94) 14 322 Hayes 7 59 83 84 89 (99) (114) 15 323 Maumee 10 57 73 82 101 (107) (118) 16 431 Norwalk 9 95 105 109 113 (120) (124) 17 487 Elyria 49 90 111 116 121 (122) (127) 18 545 Bowsher 66 106 110 130 133 (--) (--) 19 555 Cloverleaf 85 112 115 117 126 (129) (--) 20 619 Mansfield Senior 97 125 131 132 134 (--) (--) Boys 5k Run CC Open "B" Division I Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 21 New Albany 1 2 3 7 8 (26) (30) 2 55 Medina 4 5 10 11 25 (31) (33) 3 72 Lancaster 9 12 14 15 22 (32) (34) 4 124 Hi. Bradley 17 18 23 29 37 (56) (65) 5 152 Ashland 13 20 35 39 45 (54) (55) 6 172 Olentangy 16 19 41 44 52 (68) (69) 7 179 Wadsworth 21 24 38 47 49 (57) (60) 8 186 Brecksville 27 28 42 43 46 (51) (58) 9 239 Norwalk 36 40 48 53 62 (77) (79) 10 265 Dub. Scioto 6 50 59 67 83 (84) (85) 11 336 Cuy. Falls 63 64 66 71 72 (81) (87) 12 378 Elyria 70 74 76 78 80 (82) (86) 13 386 Watkins Memorial 61 73 75 88 89 (90) (--) Girls 5k Run CC Open Division I Team Scores Place Points Team Runners: 1 2 3 4 5 (6) (7) 1 32 Olen. Liberty 1 5 6 7 13 (16) (18) 2 76 Hoover 2 11 12 25 26 (43) (46) 3 98 Brecksville 4 17 22 24 31 (32) (42) 4 112 Olentangy 15 20 21 27 29 (45) (54) 5 133 Ashland 8 19 28 38 40 (41) (52) 6 135 Wadsworth 10 23 33 34 35 (44) (50) 7 166 Troy 14 30 36 37 49 (51) (55) 8 247 Kenston 9 53 57 63 65 (66) (69) 9 260 New Albany 3 48 61 72 76 (81) (82) 10 300 Mt. Notre Dame 47 56 59 68 70 (71) (74) 11 348 Lancaster 39 62 75 85 87 (88) (--) 12 349 Hayes 58 60 73 78 80 (83) (84) 13 373 Norwalk 64 67 77 79 86 (--) (--)

 



Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version