RunnerspaceNewsView

Boys Middle School - 2012 Results - Jim Ryun XC Invitational

Published by DrBob
Sep 15 2012, 08:13 PM | 1162 views
PrintReport
Social
Images
Jim Ryun XC Invitational - Sep 15, 2012
Jim Ryun Invitational, Lakeland, FL, US
 
| 5000m XC | 8000m XC
 
Mens 5k JV XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Hopkins, Ryan 11 Trinity Prep  18:32.10  5:58.0  1
2   Kattenberg, Egan 8 Holy Trinity (Me  18:42.80  6:01.4  2
3   Place, Parker 11 Trinity Prep  18:54.60  6:05.2  3
4   Sperando, Coleman 12 Holy Trinity (Me  19:02.40  6:07.7  4
5   Schelling, Steven 12 Trinity Prep  19:34.10  6:17.9  5
6   Gordon, Grant 12 Trinity Prep  19:50.50  6:23.2  6
7   Cherry, Bo 10 Trinity Prep  19:54.20  6:24.4  7
8   Nehgme, Alex 11 Lake Highland Pr  20:00.70  6:26.5  8
9   Honn, Kyle 10 Land O Lakes  20:06.90  6:28.5  9
10   Cacciatore, John 8 Holy Trinity (Me  20:08.30  6:29.0  10
11   Occenat, Tyson 9 Olympia  20:10.10  6:29.5  11
12   Lyons, John 9 Lake Mary  20:17.40  6:31.9  12
13   Lamm, Ryan 10 Lake Highland Pr  20:19.50  6:32.6  13
14   Cacciatore, Michael 12 Holy Trinity (Me  20:19.60  6:32.6  14
15   Dotson, Austin 9 Land O Lakes  20:21.70  6:33.3  15
16   Hernandez, Sebastian 10 Timber Creek  20:28.00  6:35.3  16
17   Anger, Zach 9 Timber Creek  20:28.70  6:35.5  17
18   Lau, Jared 11 Olympia  20:29.50  6:35.8  18
19   Brady, Caleb 8 McKeel  20:30.30  6:36.0  19
20   Goldstein, Aaron 9 Trinity Prep  20:33.80  6:37.2  20
21   Methot, Kyle 12 Timber Creek  20:35.60  6:37.7  21
22   Taylor, Ian 11 Trinity Prep  20:44.40  6:40.6  22
23   Abernathy, Nathan 9 Land O Lakes  20:45.50  6:40.9  23
24   Flament, Thomas 9 Olympia  20:46.40  6:41.2  24
25   Dasalla, Rillan 12 Timber Creek  20:48.50  6:41.9  25
26   France, Dominic 12 Olympia  20:50.10  6:42.4  26
27   Newman, Julian   Tampa Catholic  20:55.30  6:44.1   
28   Tifft, Collin 10 Wiregrass Ranch  20:56.10  6:44.3  27
29   Molina, Alex 11 Olympia  20:59.50  6:45.4  28
30   Carroll, Sean 12 Holy Trinity (Me  21:01.20  6:46.0  29
31   Dey, Jack 9 Olympia  21:05.40  6:47.3  30
32   Trask, Cole 10 Lake Mary  21:05.50  6:47.4  31
33   Ohlwein, Nick 9 Father Lopez  21:14.60  6:50.3  32
34   Rader, Ben 8 Geneva  21:15.50  6:50.6  33
35   Griffin, Sean 9 Lake Mary  21:18.40  6:51.5  34
36   Dordevic, Stefan 10 Wiregrass Ranch  21:19.90  6:52.0  35
37   Murbach, Eric 10 Lake Highland Pr  21:19.90  6:52.0  36
38   Caligiari, Griff 10 Lake Highland Pr  21:24.10  6:53.4  37
39   Gavillan, Pablo 12 Timber Creek  21:24.70  6:53.5  38
40   Gordan, Issac 9 Olympia  21:25.10  6:53.7  39
41   Lootens, Danny 12 Timber Creek  21:27.50  6:54.4  40
42   Good, Thomas 10 McKeel  21:28.10  6:54.6  41
43   Suriel, Christian 9 Wiregrass Ranch  21:28.50  6:54.8  42
44   Copenhaver, Preston 8 Trinity Prep  21:31.00  6:55.6   
45   Drollette, Kyle 11 Lake Region  21:31.30  6:55.7  43
46   Sherbondy, Austin 11 Olympia  21:33.10  6:56.2   
47   Cronin, Daniel 9 Holy Trinity (Me  21:34.30  6:56.6  44
48   O' Brien, Aaron 12 Land O Lakes  21:35.60  6:57.1  45
49   Ady, Andrew 10 Lake Nona  21:38.20  6:57.9  46
50   Malugen, Jamie 10 Trinity Prep  21:38.70  6:58.1   
51   Anderson, Nick 12 Lake Mary  21:41.40  6:58.9  47
52   Butler, Trevor 9 Olympia  21:42.00  6:59.1   
53   Vestal, Nick 9 Lake Highland Pr  21:43.40  6:59.6  48
54   Bolger, Mason 11 Lake Mary  21:43.60  6:59.6  49
55   Williams, Kendal 8 McKeel  21:46.80  7:00.7  50
56   Leiferman, Michael 11 Trinity Prep  21:48.60  7:01.2   
57   Davis, Dante 9 Wiregrass Ranch  21:50.60  7:01.9  51
58   Buckley, Lawrence 10 Timber Creek  21:52.10  7:02.4  52
59   Figueiras, Alex 12 Lake Mary  21:57.70  7:04.2  53
60   Bell, Ben 11 Seffner Christia  21:59.30  7:04.7   
61   Ufheil, Andy 10 Father Lopez  22:04.50  7:06.4  54
62   Garcia, Simon 11 Lake Mary  22:05.40  7:06.6  55
63   Ruiz, Ronald 10 Lake Nona  22:07.10  7:07.2  56
64   Brigino, Manolo 10 Wiregrass Ranch  22:07.40  7:07.3  57
65   Clifford, Garett 10 Wiregrass Ranch  22:08.30  7:07.6  58
66   Dodzweit, Ethan 9 Wiregrass Ranch  22:11.50  7:08.6  59
67   Torres, Wilberto 9 Wiregrass Ranch  22:16.80  7:10.3   
68   Roof, Matthew 9 Father Lopez  22:18.60  7:10.9  60
69   Sousse, Hamid 12 Lake Nona  22:19.90  7:11.3  61
70   Rodier, Corbin 12 Olympia  22:20.60  7:11.5   
71   Pope, Steven 11 Lake Mary  22:21.50  7:11.8   
72   Logan, Austin 9 Timber Creek  22:25.30  7:13.1   
73   Brodrecht, Eli 11 Geneva  22:26.80  7:13.5  62
74   Doyle, Mike 10 Circle Christian  22:28.90  7:14.2  63
75   Garcia, Isaac 9 Okeechobee  22:32.70  7:15.4  64
76   Ristow, Evan 10 Holy Trinity (Me  22:33.30  7:15.6  65
77   Gutierrez, Marc 9 Olympia  22:33.90  7:15.8   
78   Davis, Jeremiah 9 Lakeland  22:40.10  7:17.8   
79   Perreault, Daniel 7 Lake Highland Pr  22:41.30  7:18.2  66
80   Robinson, Neil 12 Holy Trinity (Me  22:44.00  7:19.1   
81   Crispell, Conner 11 Seffner Christia  22:46.70  7:19.9   
82   Herrera, Martin 12 Olympia  22:49.00  7:20.7   
83   Rueda, Chrishopher 12 Lake Region  22:51.50  7:21.5  67
84   Blanco, Rey 11 Lake Mary  22:52.40  7:21.8   
85   Lloyd, Julian 12 Lakeland  23:00.50  7:24.4   
86   Prince, Jordan 10 Geneva  23:06.30  7:26.2  68
87   Gonzalez, Yaron 12 Lake Nona  23:11.60  7:28.0  69
88   Davidson, Robert 12 Land O Lakes  23:12.50  7:28.2  70
89   Thomson, Brad 11 Olympia  23:16.20  7:29.4   
90   Bailey, Parker 9 Lake Highland Pr  23:20.40  7:30.8  71
91   Rosario, Nick 11 Wiregrass Ranch  23:25.60  7:32.5   
92   Cruz, Antoine 10 Winter Haven  23:26.60  7:32.8  72
93   Dearolph, Matthew 10 Wiregrass Ranch  23:27.90  7:33.2   
94   Lopez, German 11 Okeechobee  23:29.70  7:33.8  73
95   Santiago, Amaury 12 Kissimmee-Osceol  23:31.60  7:34.4  74
96   Goldberg, Jacob 9 Trinity Prep  23:31.80  7:34.5   
97   Gerber, Adam 9 Olympia  23:38.20  7:36.5   
98   Thomas, Noah 10 Land O Lakes  23:38.30  7:36.5  75
99   Lowe, Anthony 12 Lake Nona  23:42.30  7:37.8  76
100   Schafer, Matthew 12 Circle Christian  23:42.40  7:37.9  77
101   Salisbury, Shane 9 Lake Mary  23:43.70  7:38.3   
102   Tarbox, Eli 11 Lake Mary  23:44.40  7:38.5   
103   Pitten, Trey 7 Holy Trinity (Me  23:45.70  7:38.9   
104   Haller, Matt 9 Wiregrass Ranch  23:46.80  7:39.3   
105   Pasante, Ian 9 Timber Creek  23:47.80  7:39.6   
106   Freeman, Jeremy 11 Lake Mary  23:48.50  7:39.8   
107   Konruff, Bailey 9 Land O Lakes  23:49.10  7:40.0  78
108   Ramirez, Manuel 9 Okeechobee  23:51.30  7:40.7  79
109   Brockman, Keegan 9 Timber Creek  23:54.20  7:41.7   
110   Abreu, Abismael 12 Kissimmee-Osceol  23:56.70  7:42.5  80
111   Coscarella, Ryan 7 Holy Trinity (Me  23:58.00  7:42.9   
112   Havlicek, Dylan 9 Trinity Prep  23:58.70  7:43.1   
113   Cordoba, Alex 10 Trinity Prep  23:59.80  7:43.5   
114   Williams, Eric 12 Kissimmee-Osceol  24:08.90  7:46.4  81
115   Hutchingson, Brian 11 Lake Nona  24:13.00  7:47.7  82
116   Meeks, Jack 10 Trinity Prep  24:13.60  7:47.9   
117   Giles, John 9 Lake Wales  24:14.40  7:48.2   
118   Newsome, Cody   Kissimmee-Osceol  24:15.30  7:48.5  83
119   Mountain, Tyler 10 Winter Haven  24:15.50  7:48.5  84
120   Seronka, Joel 9 Seffner Christia  24:16.90  7:49.0   
121   Salas, Patrick 8 Trinity Prep  24:17.40  7:49.1   
122   Alejos, Jesse 12 Olympia  24:18.80  7:49.6   
123   Navaro, Roberto 12 Hardee County  24:19.90  7:49.9  85
124   Ryan, Austin 8 McKeel  24:20.20  7:50.0  86
125   Louis-Michel, Filistin 11 Hardee County  24:21.10  7:50.3  87
126   Oleen, Eric 9 Holy Trinity (Me  24:24.80  7:51.5   
127   Brogan, Patrick 11 Kissimmee-Osceol  24:25.90  7:51.9  88
128   Bowler, Patrick 9 Father Lopez  24:29.00  7:52.9  89
129   Mathews, Jordan 10 Kathleen  24:34.30  7:54.6   
130   Massi, Chase 9 Father Lopez  24:34.80  7:54.7  90
131   Ketchum, Nick 11 Wiregrass Ranch  24:37.50  7:55.6   
132   Dassinger, Carl 12 Sebring  24:37.90  7:55.7   
133   Callan, Matthew 9 Trinity Prep  24:38.70  7:56.0   
134   Debord-odell, Ja 11 Lake Highland Pr  24:39.70  7:56.3   
135   Askarisedeh, Ali 12 Lake Region  24:41.30  7:56.8  91
136   Johnson, Adam 11 Lake Region  24:43.00  7:57.4  92
137   Field, Ryan 10 Lake Mary  24:45.20  7:58.1   
138   Miller, Jacob 9 Circle Christian  24:49.30  7:59.4  93
139   Frost, Connor 12 Holy Trinity (Me  24:50.00  7:59.6   
140   Lalis, Andrew 9 Wharton  24:50.50  7:59.8  94
141   Hirsch, Walker 7 Holy Trinity (Me  24:57.70  8:02.1   
142   Dean, Austin 9 Seffner Christia  24:58.10  8:02.2   
143   Dominguez, Ariel 12 Kissimmee-Osceol  24:58.80  8:02.5  95
144   Hoepfl, Brian 8 Trinity Prep  24:59.10  8:02.6   
145   James, Gavin 9 Wharton  25:00.40  8:03.0  96
146   Etter, Andrew 10 Geneva  25:14.60  8:07.5  97
147   Batterton, Reece 8 Lakeland Christi  25:16.30  8:08.1   
148   Carroll, Mathew 10 Kathleen  25:22.30  8:10.0   
149   Zerivitz, Jake 10 Lake Highland Pr  25:25.60  8:11.1   
150   Kennedy, Marcus 12 Haines City  25:27.30  8:11.6   
151   Cool, Danny 9 Sebring  25:29.30  8:12.3   
152   Henry, Shawn 12 Timber Creek  25:33.70  8:13.7   
153   Hernandez, Emilio 9 Hardee County  25:36.30  8:14.5  98
154   Ehrenkaufer, Marco 11 Hardee County  25:37.20  8:14.8  99
155   Wilson, Ben 7 McKeel  25:38.90  8:15.4  100
156   Willman, Parker 9 Wharton  25:40.70  8:15.9  101
157   Musick, Remi 6 Lakeland Christi  25:41.20  8:16.1   
158   Tiger, Joshua 11 Lake Region  25:42.20  8:16.4  102
159   Habeeb, Troy 11 Timber Creek  25:43.00  8:16.7   
160   Fuller, Alec 11 McKeel  25:44.50  8:17.2  103
161   Kennedy, Drew 12 Lake Region  25:44.70  8:17.2  104
162   Meyers, Matthew 10 Winter Haven  25:44.90  8:17.3  105
163   Meyer, Joshua 9 Geneva  25:45.40  8:17.5  106
164   Flanders, Jahlen 12 Kissimmee-Osceol  25:48.10  8:18.3  107
165   Yashar, Aviel 12 Lake Mary  25:54.80  8:20.5   
166   Olson, Tim 11 Land O Lakes  25:58.70  8:21.7   
167   Mancillas, Felix 10 Hardee County  26:04.40  8:23.6  108
168   Halladay-Glynn, Jacob 9 Trinity Prep  26:07.20  8:24.5   
169   Hunter, Brandon   Tampa Catholic  26:16.50  8:27.5   
170   Wingert, Julian 9 Wiregrass Ranch  26:18.80  8:28.2   
171   Ryan, Matthew 9 Father Lopez  26:20.30  8:28.7  109
172   Helms, Tyler 11 Hardee County  26:20.50  8:28.8  110
173   Lopez, Cesar 9 Timber Creek  26:25.50  8:30.4   
174   Houston, Alex 12 Wiregrass Ranch  26:32.60  8:32.6   
175   Countryman, Eli 8 McKeel  26:37.70  8:34.3  111
176   Wu, Jeffery 10 Olympia  26:40.80  8:35.3   
177   Spence, Ricky 12 Wiregrass Ranch  26:44.30  8:36.4   
178   Evans, Derreck 9 Wharton  26:46.20  8:37.0  112
179   Garvey, Sean 9 Wiregrass Ranch  27:04.90  8:43.0   
180   Stewart, Sam 10 Circle Christian  27:11.00  8:45.0  113
181   Daugherty, Julian 10 Timber Creek  27:14.90  8:46.3   
182   Wills, John 8 Holy Trinity (Me  27:21.40  8:48.4   
183   Durr, Richard 9 Lake Mary  27:29.00  8:50.8   
184   Smith, Freddie 9 Father Lopez  27:40.50  8:54.5  114
185   Jones, Ryan 9 Father Lopez  27:44.60  8:55.8   
186   Ferneau, Dylan 9 Okeechobee  27:53.20  8:58.6  115
187   Mandel, Nicholas 10 Tampa Catholic  28:01.40  9:01.2   
188   Raby, James 11 Wiregrass Ranch  28:04.20  9:02.1   
189   Loredo, Jose 12 Okeechobee  28:07.80  9:03.3  116
190   Ramirez, Adam 10 Hardee County  28:17.10  9:06.3  117
191   Riley, Sam 6 Lakeland Christi  28:31.00  9:10.8   
192   Bales, Paul 8 McKeel  28:33.60  9:11.6   
193   Boydstun, William 9 Holy Trinity (Me  28:37.00  9:12.7   
194   Striebel, Tyler 11 Okeechobee  28:42.20  9:14.4  118
195   Ford, John 9 Wharton  28:47.50  9:16.1  119
196   Hanke, Jordan 9 Lake Nona  28:51.20  9:17.3  120
197   Zipf, Emilio 7 Holy Trinity (Me  29:02.50  9:20.9   
198   Kilpatrick, Kyle 10 Lake Wales  29:18.50  9:26.0   
199   Bowman, Riley 8 Keswick Christia  29:33.40  9:30.8   
200   Endrulat, Rolf 7 Keswick Christia  29:36.30  9:31.8   
201   Berrios, Luis 12 Lake Nona  30:13.70  9:43.8   
202   Campos, Leandro 12 Lake Region  30:16.10  9:44.6  121
203   Elsey, Nick 10 Circle Christian  30:18.60  9:45.4  122
204   Freeman, Austin 9 Okeechobee  30:19.90  9:45.8  123
205   Walton, Trevor 9 Timber Creek  30:21.10  9:46.2   
206   Rashid, Aammir 10 Holy Trinity (Me  30:33.40  9:50.2   
207   Pavlakos, Pavlos 8 Holy Trinity (Me  30:52.00  9:56.1   
208   Rivera, Alex 9 Father Lopez  30:58.20  9:58.1   
209   Rash, Carlos 7 Lakeland Christi  31:04.20  10:00.1   
210   Griffin, Travis 10 Winter Haven  31:08.50  10:01.5  124
211   Dowd, Jacob 9 Lake Gibson  31:14.00  10:03.2   
212   Beck, Chase 9 Florida Christia  31:21.70  10:05.7   
213   Lopez, Yevier 10 Lake Nona  31:39.70  10:11.5   
214   Molnar, James 11 Lake Mary  31:59.50  10:17.9   
215   Ault, Jacob 10 Circle Christian  33:08.80  10:40.2  125
216   Odell, Reed 9 Circle Christian  33:09.60  10:40.4  126
217   Thomas, Ladarius 12 Kathleen  33:42.10  10:50.9   
218   Laguerre, Keran 9 Haines City  33:50.80  10:53.7   
219   Orr, Derek 6 Keswick Christia  34:16.40  11:01.9   
220   Delgado, Ernesto 12 Florida Christia  35:31.50  11:26.1   
221   Cruz, Alex 10 Winter Haven  35:46.60  11:31.0  127
222   Flores, Hector 12 Hardee County  40:11.80  12:56.3   
 
Mens 5k Varsity XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Salas, Daniel 12 Trinity Prep  16:42.60  5:22.7  1
2   Nichols, Travis 11 Land O Lakes  16:50.70  5:25.4  2
3   Chandler, Sam 12 St Petersburg  16:53.20  5:26.2  3
4   Kattenberg, Tristan 12 Holy Trinity (Me  16:56.20  5:27.1  4
5   Brown, Alex 12 Holy Trinity (Me  17:07.30  5:30.7  5
6   Stahl, Tyler 11 Land O Lakes  17:26.60  5:36.9  6
7   Keenan, Josh 12 Seffner Christia  17:35.90  5:39.9  7
8   Medina, Erick 12 Labelle  17:37.80  5:40.5  8
9   Velez, George 12 Lake Nona  17:44.90  5:42.8  9
10   Foster, Jordan 12 Circle Christian  17:45.00  5:42.8  10
11   Endrulat, Jacob 12 Keswick Christia  17:47.60  5:43.7  11
12   Kattenberg, Trevor 8 Holy Trinity (Me  17:49.30  5:44.2  12
13   Zagra, Justin 12 Olympia  17:50.60  5:44.6  13
14   Davis, Isak 10 Geneva  17:50.80  5:44.7  14
15   Hall, Benjamin 12 Wiregrass Ranch  17:52.00  5:45.1  15
16   Skidelsky, Tyler 10 Lake Highland Pr  17:53.60  5:45.6  16
17   Millson, Jesse 9 Trinity Prep  17:54.00  5:45.7  17
18   Rhodes, Tristan 10 Trinity Prep  17:55.20  5:46.1  18
19   Cacciatore, Andrew 10 Holy Trinity (Me  17:56.10  5:46.4  19
20   DeGale, Ryan 10 Lake Mary  17:56.20  5:46.4  20
21   Ault, Joseph 11 Circle Christian  18:05.60  5:49.5  21
22   Bailey, Payton 12 Lake Highland Pr  18:06.30  5:49.7  22
23   Reggentin, Paul 11 Trinity Prep  18:07.80  5:50.2  23
24   Gonzalez, Nicholas 10 Geneva  18:10.90  5:51.2  24
25   Cook, Chas 9 Trinity Prep  18:12.40  5:51.6  25
26   Hulzebos, Jonathan 11 Lakeland  18:14.40  5:52.3  26
27   Moralez, Christian 12 Hardee County  18:18.40  5:53.6  27
28   Brady, Casey 10 McKeel  18:19.20  5:53.8  28
29   Santiago, Sergio 10 Olympia  18:22.30  5:54.8  29
30   Aman, Christian 10 Lake Mary  18:22.70  5:55.0  30
31   Ferreira, Desi 10 Olympia  18:23.40  5:55.2  31
32   Henry, Jeffrey 11 Circle Christian  18:25.10  5:55.7  32
33   Navas, Alejandro 12 King  18:25.50  5:55.9   
34   Wilson, Michael 8 Holy Trinity (Me  18:25.80  5:56.0  33
35   Peralta, Angelo 12 Lake Nona  18:25.90  5:56.0  34
36   Henry, Jared 12 Timber Creek  18:26.10  5:56.1  35
37   Poore, Jake 11 Land O Lakes  18:27.90  5:56.6  36
38   Elliott, Chris 11 Olympia  18:30.50  5:57.5  37
39   Peralta, Jean Carlos 9 Lake Nona  18:32.30  5:58.1  38
40   Monteclaro, Kevin 12 Timber Creek  18:32.90  5:58.2  39
41   Corinealdi, Justin 10 Celebration  18:33.00  5:58.3  40
42   Millson, Sam 11 Trinity Prep  18:34.40  5:58.7  41
43   Bruce, Semmes 11 St Petersburg  18:39.60  6:00.4  42
44   Rigel, Isaac 11 Lake Wales  18:39.90  6:00.5  43
45   White, Dustin 11 McKeel  18:40.70  6:00.8  44
46   Wainwright, Josh 11 Circle Christian  18:41.30  6:01.0  45
47   Ramos, Carlos 11 Timber Creek  18:41.90  6:01.1  46
48   Barnabei, Steven 11 Land O Lakes  18:45.70  6:02.4  47
49   Rodriguez, Joshua 11 Olympia  18:48.10  6:03.1  48
50   Kretzer, Rodney 9 Lake Gibson  18:51.10  6:04.1  49
51   Headley, Michael 12 Olympia  18:52.20  6:04.5  50
52   Araiza, Rogelio 10 Liberty  18:55.00  6:05.4  51
53   Garcia, Frank 12 Kissimmee-Osceol  18:55.90  6:05.7  52
54   Howard, Trenton 12 Lake Mary  18:56.50  6:05.8  53
55   Alastre, Thor 12 Wiregrass Ranch  18:58.50  6:06.5  54
56   Loyack, Andrew 11 Lake Nona  18:59.20  6:06.7  55
57   Huffman, Bobby 11 Lake Mary  19:01.10  6:07.3  56
58   Nazareth, Michael 10 Timber Creek  19:02.90  6:07.9  57
59   Chairez, Joel 11 Labelle  19:05.10  6:08.6  58
60   Oliver, Cole 12 Holy Trinity (Me  19:05.10  6:08.6  59
61   Abernathy, Declan 11 St Petersburg  19:05.20  6:08.6  60
62   Baltazar, Hernan 11 Okeechobee  19:06.80  6:09.2  61
63   Sadowsky, Dylan 10 McKeel  19:11.30  6:10.6  62
64   Wahy, Bryce 8 Holy Trinity (Me  19:13.60  6:11.3  63
65   Lowe, Derek 12 Timber Creek  19:17.40  6:12.6  64
66   Pace, Gordon 12 Trinity Prep  19:20.70  6:13.6  65
67   Loyack, Joseph 12 Lake Nona  19:22.40  6:14.2  66
68   Watson, Ben 12 Olympia  19:22.50  6:14.2  67
69   Post, Tyler 12 Lake Gibson  19:22.50  6:14.2  68
70   Lambert, Noah 12 Seffner Christia  19:24.10  6:14.7  69
71   Chambers, Cory 11 Seffner Christia  19:24.40  6:14.8  70
72   Jones, Dakota 10 McKeel  19:24.60  6:14.9  71
73   Henrikson, Leif 10 McKeel  19:25.70  6:15.2  72
74   Miller, Antoine 11 Lake Nona  19:29.00  6:16.3  73
75   Haase, Tyler 12 Liberty  19:29.60  6:16.5  74
76   Oergel, Dillon 12 Land O Lakes  19:32.90  6:17.6  75
77   Krush, Alekx 12 Timber Creek  19:39.80  6:19.8  76
78   Marsh, Josh 12 First Academy  19:41.40  6:20.3  77
79   Hippely, Andy 10 Wiregrass Ranch  19:42.30  6:20.6  78
80   Gonzalez, Manuel 12 Lake Nona  19:44.90  6:21.4  79
81   Sanchez, Diego 11 Celebration  19:45.70  6:21.7  80
82   Foster, Damian 10 Sebring  19:47.10  6:22.1  81
83   Gaona, Emmanuel 10 Okeechobee  19:48.40  6:22.5  82
84   Lusk, Joshua 12 Circle Christian  19:48.50  6:22.6  83
85   Nazareth, Matthew 10 Timber Creek  19:51.60  6:23.6  84
86   Fournier, Michael 11 Lake Highland Pr  19:52.90  6:24.0  85
87   Kirkman, Chad 12 Lakeland  19:54.80  6:24.6  86
88   Koning, Wesley 10 Sebring  19:55.30  6:24.8  87
89   Hill, Patrick 12 Wiregrass Ranch  19:56.30  6:25.1  88
90   Baldwin, Fox 10 Kissimmee-Osceol  19:57.50  6:25.5  89
91   Jacubec, Robert 12 Keswick Christia  19:58.20  6:25.7  90
92   Webster, Sam 10 Lake Highland Pr  19:59.20  6:26.0  91
93   Arteaga, Javier 12 Liberty  19:59.90  6:26.3  92
94   Pirionti, Jack 7 Carrollwood Day  20:01.40  6:26.7   
95   Lippincott, Duncan 10 McKeel  20:01.50  6:26.8  93
96   Zapata, Oswaldo 11 Haines City  20:02.40  6:27.1  94
97   Small-Towns, Trent 11 St Petersburg  20:03.20  6:27.3  95
98   Nichols, Trevor 11 Land O Lakes  20:03.30  6:27.3  96
99   Victor, Nunez 10 Okeechobee  20:03.90  6:27.5  97
100   Creamer, Carson 12 Lake Highland Pr  20:04.40  6:27.7  98
101   Ham, Austin 11 Carrollwood Day  20:05.50  6:28.1   
102   Pincket, Harrison 11 Bartow  20:05.80  6:28.1  99
103   Wright, David 9 Seffner Christia  20:08.40  6:29.0  100
104   Pinel, Zach 11 First Academy  20:11.70  6:30.0  101
105   Boudreaux, Eric 11 Wiregrass Ranch  20:12.30  6:30.2  102
106   Kallinger, Alex 11 Geneva  20:12.60  6:30.3  103
107   Pace, John 12 Land O Lakes  20:14.90  6:31.1  104
108   Pontello, Danny 11 Seffner Christia  20:15.30  6:31.2  105
109   Lawrence, Grey 10 Sebring  20:20.20  6:32.8  106
110   Muir, Stephen 11 Lake Gibson  20:22.40  6:33.5  107
111   Dekker, Levi 12 Lake Region  20:24.40  6:34.1  108
112   Spengler, Jake 11 Lake Highland Pr  20:26.80  6:34.9  109
113   Suarez, Carlos 11 Labelle  20:29.20  6:35.7  110
114   Smith, Daniel 12 Liberty  20:30.20  6:36.0  111
115   Jones, Ramel 11 Winter Haven  20:30.50  6:36.1  112
116   Sanchez, Brian 11 Winter Haven  20:31.40  6:36.4  113
117   Traxler, Elliot 11 St Petersburg  20:33.30  6:37.0  114
118   Putnam, Benjamin 10 Bartow  20:36.30  6:38.0  115
119   Farmer, Adam 11 Father Lopez  20:37.80  6:38.4  116
120   Lusk, Matthew 9 Circle Christian  20:38.60  6:38.7  117
121   Young, Taylor 12 Wharton  20:40.50  6:39.3  118
122   Estrella, Edwin 10 Kissimmee-Osceol  20:41.10  6:39.5  119
123   Ayala Turcios, Bernie 11 Wharton  20:42.40  6:39.9  120
124   Cedeno, Gamaliar 12 Kissimmee-Osceol  20:43.50  6:40.3  121
125   Nobles, Dillan 9 Lake Wales  20:44.30  6:40.5  122
126   Ozuna, Ruben 12 Hardee County  20:45.00  6:40.8  123
127   Scheiber, Kevin 10 Father Lopez  20:46.50  6:41.2  124
128   Santiago, Hunter 10 Lake Highland Pr  20:47.60  6:41.6  125
129   Bird, Matt 12 Keswick Christia  20:49.20  6:42.1  126
130   Dana, Cody 11 Kissimmee-Osceol  20:50.10  6:42.4  127
131   Babcock, Christian 12 Lake Region  20:50.80  6:42.6  128
132   Hunter, Chad 10 St Petersburg  20:51.50  6:42.9  129
133   Siliva, Sebatian 10 Father Lopez  20:52.00  6:43.0  130
134   Theriault, Nick 9 Father Lopez  20:52.40  6:43.1  131
135   Foust, Tanner 12 Lake Wales  20:54.40  6:43.8  132
136   Nyborg, Connor 9 Father Lopez  20:54.50  6:43.8  133
137   Locksmith, John 9 Kissimmee-Osceol  20:56.40  6:44.4  134
138   Begany, Brent 12 St Petersburg  20:58.70  6:45.2  135
139   Rivera, Jose Andrew 10 Sebring  20:58.90  6:45.2  136
140   Rydzik, Tristan 11 McKeel  21:05.00  6:47.2  137
141   Meldrim, Shane 9 Winter Haven  21:07.00  6:47.8  138
142   Pennington, Brian 12 Bartow  21:07.10  6:47.9  139
143   Lanier, Jarred 11 Wiregrass Ranch  21:07.10  6:47.9  140
144   Field, William 9 Lake Mary  21:08.60  6:48.4  141
145   Thomsen, Tyler 11 Lake Region  21:12.20  6:49.5  142
146   Shearer, CJ (Caleb) 9 Keswick Christia  21:13.50  6:49.9  143
147   Davis, Matt 11 Lake Mary  21:15.00  6:50.4  144
148   Nunez, Alejandro 11 Okeechobee  21:15.60  6:50.6  145
149   Bauer, Brandon 12 Lake Gibson  21:18.70  6:51.6  146
150   Rader, Austin 10 Geneva  21:20.50  6:52.2  147
151   Dimas, Pedro 11 Labelle  21:20.70  6:52.3  148
152   Byrd, Alex 12 Keswick Christia  21:22.30  6:52.8  149
153   Gonzales, Hector 10 Ridge Community  21:23.20  6:53.1   
154   Ramos, Ramon 11 Lake Mary  21:23.30  6:53.1  150
155   Koning, Timothy 9 Sebring  21:23.50  6:53.2  151
156   Graves, McKenna 11 Wharton  21:23.80  6:53.3  152
157   Widerner, Larry 11 Lake Region  21:24.90  6:53.6  153
158   Frcho, Collin 9 Seffner Christia  21:25.10  6:53.7  154
159   Williams, Jared 12 Kathleen  21:25.50  6:53.8   
160   Davis, Asher 10 Geneva  21:25.60  6:53.8  155
161   Roberts, Daniel 12 Kathleen  21:27.50  6:54.4   
162   Donley, Kyle 10 Lakeland  21:27.80  6:54.5  156
163   Lee, Emmett 9 Kathleen  21:28.30  6:54.7   
164   Clapp, Matt 9 First Academy  21:33.70  6:56.4  157
165   Briones, Adrian 11 Hardee County  21:36.20  6:57.2  158
166   Castillo, Bryan 11 Haines City  21:37.30  6:57.6  159
167   Benitez, Eduardo 8 Labelle  21:38.90  6:58.1  160
168   Dumbacher, Josh 11 Circle Christian  21:40.30  6:58.6  161
169   Duke, Jd 9 Seffner Christia  21:44.00  6:59.8  162
170   Allen, Tyler 9 Lakeland Christi  21:46.80  7:00.7  163
171   Norton, Jacob 12 Celebration  21:47.50  7:00.9  164
172   Fisher, Robert 10 Wharton  21:47.70  7:00.9  165
173   Anderson, Kenique 12 Haines City  21:48.40  7:01.2  166
174   Beatty, Brandon 11 Hardee County  21:50.00  7:01.7  167
175   Nemat, Mark 9 Keswick Christia  21:50.30  7:01.8  168
176   Luna, Martin 11 Lake Region  21:52.60  7:02.5  169
177   Cameli, Brennan 11 Wiregrass Ranch  21:58.90  7:04.6  170
178   DeJesus, Jorge 11 Lakeland  21:59.60  7:04.8  171
179   Tiger, Quinton 12 Lake Region  22:08.00  7:07.5  172
180   Gomez, Mark 12 Hardee County  22:14.50  7:09.6  173
181   Rodriguez, Leonel 10 Hardee County  22:15.90  7:10.0  174
182   Deloera, Marco 9 Hardee County  22:16.40  7:10.2  175
183   Puesan, Luis 11 Celebration  22:17.50  7:10.5  176
184   Jennings, Dendrick 9 Liberty  22:18.50  7:10.9  177
185   Jennings, Deshaun 9 Liberty  22:19.10  7:11.1  178
186   Craig, Kevin 10 Bartow  22:21.40  7:11.8  179
187   Cory, Michael 10 King  22:25.30  7:13.1   
188   Edmondson, Kevon 11 Lakeland  22:25.40  7:13.1  180
189   Butler, Hakeem 12 Kissimmee-Osceol  22:25.60  7:13.1  181
190   Diaz, Gabriel 11 Florida Christia  22:27.70  7:13.8  182
191   Rogers, Major 10 Bartow  22:29.00  7:14.2  183
192   Garcia, Christian 12 Okeechobee  22:30.90  7:14.9  184
193   Scaglinione, Erich 10 Wharton  22:32.40  7:15.3  185
194   Salgado, Elias 12 Sebring  22:32.80  7:15.5  186
195   Hamilton, Juwan 9 Ridge Community  22:34.00  7:15.9   
196   Adamo, Frank 12 Okeechobee  22:41.50  7:18.3  187
197   Coon, Stephen 9 First Academy  22:42.80  7:18.7  188
198   Mejio-Flores, Dorian 12 Hardee County  22:44.10  7:19.1   
199   Reyna, Damian 11 Winter Haven  22:45.90  7:19.7  189
200   Cabauy II, John 10 Florida Christia  22:49.50  7:20.8  190
201   Pederson, Gabe 12 Geneva  22:52.90  7:21.9  191
202   Doupnik, Griffin 10 Wharton  22:52.90  7:21.9  192
203   Marentes, Saul 10 Sebring  23:05.80  7:26.1  193
204   Benidict, Bryce 8 Carrollwood Day  23:08.30  7:26.9   
205   Hireline, Andrew 9 Wharton  23:08.50  7:27.0  194
206   Jean baptiste, Derrick 11 Haines City  23:11.90  7:28.0  195
207   Rizer, Cody 12 Lake Region  23:16.60  7:29.6  196
208   Williams, Shaquille 12 Ridge Community  23:19.50  7:30.5   
209   Baltazar, Abraham 10 Okeechobee  23:25.00  7:32.3  197
210   Zapata, Emmanual 11 Haines City  23:25.10  7:32.3  198
211   Voight, Joseph 12 Lakeland  23:26.50  7:32.7  199
212   Buckstein, Evan 12 Celebration  23:29.00  7:33.6  200
213   Starling, Brandon 7 Lakeland Christi  23:29.50  7:33.7  201
214   Voight, Nick 12 Tenoroc Senior  23:31.30  7:34.3   
215   Kaye, Brandon 8 Lakeland Christi  23:32.00  7:34.5  202
216   Salazar, Joshua 11 Florida Christia  23:43.60  7:38.3  203
217   Agar, Miles 12 First Academy  23:45.80  7:39.0  204
218   Williamson, Dominic 11 Celebration  23:52.90  7:41.2  205
219   Callaway, Zack 11 Tampa Catholic  23:53.60  7:41.5   
220   Diaz, Nicolas 11 Tampa Catholic  24:37.80  7:55.7   
221   Santos, Fransisco 10 Winter Haven  24:46.00  7:58.3  206
222   Eggert, Ben 9 Tampa Bay HEAT  24:50.80  7:59.9  207
223   Riscanevo, Fernando 12 Florida Christia  24:54.30  8:01.0  208
224   Ramos, Richard 11 Haines City  24:54.30  8:01.0  209
225   Stowers, Christian 11 Bartow  24:56.70  8:01.8  210
226   Chan, Matthew 9 King  24:58.40  8:02.3   
227   Millian, William 11 Florida Christia  24:59.90  8:02.8  211
228   Cooper, Erik 10 King  25:00.50  8:03.0   
229   Smtih, Walter 12 Lake Gibson  25:03.00  8:03.8  212
230   West, Jason 11 Father Lopez  25:07.10  8:05.1  213
231   Llodra, Allen 12 Florida Christia  25:10.00  8:06.1  214
232   Dennis, Bailey 12 Ridge Community  25:12.90  8:07.0   
233   Black, Colt 10 Lake Wales  25:17.20  8:08.4  215
234   Rollins, Andrew 10 Winter Haven  25:27.10  8:11.6  216
235   Lora, Cirilo 12 Lake Wales  25:32.30  8:13.2  217
236   Rohm, Noah 10 Tampa Bay HEAT  25:54.20  8:20.3  218
237   Perdue, Garrett 11 Lake Wales  25:54.30  8:20.3  219
238   Eads, Andrew 12 Father Lopez  26:23.20  8:29.6  220
239   Cloud, Rodney 12 Oasis  26:28.60  8:31.4  221
240   Carter, Conrad 9 First Academy  26:29.90  8:31.8  222
241   Robertson, Luke 10 Winter Haven  26:51.50  8:38.7  223
242   Daniels, Bronson 11 Lake Gibson  27:08.90  8:44.3  224
243   Meyer, Chip 10 Tampa Bay HEAT  27:16.30  8:46.7  225
244   Agosti, Matt 10 Lakeland Christi  27:16.60  8:46.8  226
245   Musick, Parker 8 Lakeland Christi  27:17.50  8:47.1  227
246   Wells, Devin 12 Haines City  28:00.30  9:00.9  228
247   Nemer, Mohamad 10 Bartow  28:05.80  9:02.6  229
248   Wilson, John 8 Oasis  28:27.70  9:09.7  230
249   Martinez, Victor 12 Tenoroc Senior  28:34.40  9:11.9   
250   Belasario, Trey 12 Tampa Bay HEAT  28:36.80  9:12.6  231
251   Nguyen, Arthur 11 Tenoroc Senior  28:40.10  9:13.7   
252   Pablo, Andy De 8 Florida Christia  29:33.00  9:30.7  232
253   Cloud, Jonathon 9 Oasis  30:06.70  9:41.6  233
254   Rossow, Quintan 10 Tampa Bay HEAT  31:17.00  10:04.2  234
255   Hallock, Jared 5 Oasis  31:31.10  10:08.7  235
256   Tomasky, Sam 9 Oasis  33:41.20  10:50.6  236
257   Thomas, Nickolas 10 Tenoroc Senior  34:20.30  11:03.2   
258   Karppe, Grant 9 Foundation Chris  35:04.80  11:17.5   
259   Sabadano, Cody 10 Foundation Chris  36:29.10  11:44.6   
 
Womens 5k College Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Falcone, Lauren   Rollins  19:39.55     1
2   Greenlee, Samantha   Pasco-Hernando C  21:11.65     2
3   Ragan, Courtney   Tampa  21:31.35     3
4   Scott, Emily   Tampa  21:31.85     4
5   Bishop, Rose   Tampa  21:35.69     5
6   Hunsicker, Karen   Florida College  21:52.25     6
7   Bastian, Rose   Unattached  22:10.65      
8   Grey, Ariel   Pasco-Hernando C  22:17.29     7
9   Righeimer, vanessa   Tampa  22:30.80     8
10   Pena, Annais   Tampa  22:31.88     9
11   Tomei, Marissa   Pasco-Hernando C  22:37.42     10
12   Melissa, Cowley   Florida College  22:39.76     11
13   Ortiz, Jessica   Pasco-Hernando C  22:50.22     12
14   Ankli, Sarah   Rollins  23:00.47     13
15   Waller, Sarah   Tampa  23:07.21     14
16   Levy, Rebecca   Florida Southern  23:10.85      
17   Kelly, Kristin   Tampa  23:13.78     15
18   Haines, Haley   Rollins  23:37.93     16
19   Spidojic, Ajla   Pasco-Hernando C  23:40.64     17
20   keehn, hannah   Florida College  23:45.67     18
21   Jones, Bethany   Southeastern Uni  23:46.82     19
22   Young, Judith   Pasco-Hernando C  23:59.08     20
23   Patnode, Rachael   Pasco-Hernando C  24:12.62     21
24   Matuscko, Kat   Unattached  24:23.70      
25   Tomei, Toni   Pasco-Hernando C  24:27.83      
26   Reed, Ashley   Southeastern Uni  24:28.27     22
27   Gray, Carlie   Florida Southern  24:30.01      
28   Peters, Brooke   Pasco-Hernando C  24:33.77      
29   Bruce, Rachael   Southeastern Uni  24:42.78     23
30   Hanlin, Katye   Unattached  24:44.37      
31   Dudman, Ashley   Florida Southern  24:56.44      
32   Martinez, Kayla   Florida Christia  25:11.69     24
33   Blanford, Moriah   Warner Southern  25:21.17     25
34   Basulto, Alea   Pasco-Hernando C  25:33.56      
35   Schiedenhelm, Melissa   Pasco-Hernando C  25:48.14      
36   deese, Jessica   Rollins  25:50.79     26
37   Bynum, Elizabeth   Florida College  26:20.75     27
38   Heilig, Rachel   Southeastern Uni  26:37.24     28
39   McConnell, Brianna   Florida Christia  26:44.97     29
40   Malendez-flynn, Cynthi   Southeastern Uni  27:13.05     30
41   West, Charis   Southeastern Uni  27:15.39     31
42   Osegueda, Jessica   Warner Southern  27:35.52     32
43   Hendrix, Emily   Rollins  27:54.99     33
44   Velez, Zaidy   Southeastern Uni  28:00.07     34
45   Maser, Kirsten   Southeastern Uni  28:40.63      
46   Rideout, Mackenzie   Florida Southern  28:59.00      
47   Lewis, Chelsea   Florida Christia  29:29.00     35
48   Petithomme, Joane   Warner Southern  29:52.00     36
49   Jean, Liciane St.   Warner Southern  29:58.00     37
50   Fisher, Megan   Southeastern Uni  30:39.00      
51   Lewis, Hannah   Rollins  31:33.00     38
52   Dume, Andrene   Warner Southern  31:52.00     39
53   Rivas, Mary Joe   Southeastern Uni  31:53.00      
54   Champin, Fran   Rollins  31:59.00     40
55   develasco, alexa   Florida College  32:03.00     41
56   Barrientos, Kendra   Warner Southern  32:14.00     42
57   Ligon, Angelique   Warner Southern  34:06.00     43
58   Marshall, Nicole   Florida Christia  35:14.00     44
59   Hughes, Chelsea   Southeastern Uni  36:20.00      
60   Caden, Monica   Florida Christia  38:25.00     45
61   Maloney, Morgan   Florida College  39:39.00     46
62   Colello, Megan   Florida Christia  42:07.00     47
63   Stegman, Sara   Warner Southern  45:05.00      
 
Womens 5k JV XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Mann, Karina 12 Holy Trinity (Me  23:30.10  7:33.9  1
2   Torkelson, Stacy 9 Holy Trinity (Me  23:35.70  7:35.7  2
3   Kite, Mason 12 Olympia  24:14.10  7:48.1  3
4   Milo, Leena 8 Holy Trinity (Me  24:39.80  7:56.3  4
5   Rhodes, Juliet 7 Trinity Prep  24:42.90  7:57.3  5
6   Folio, Lauren 10 Holy Trinity (Me  24:47.30  7:58.8  6
7   Bell, Laura 9 Holy Trinity (Me  24:58.80  8:02.5  7
8   Caraballo, Gabrielle 12 Lake Mary  25:00.30  8:02.9  8
9   Farrish, Kenzie 8 Holy Trinity (Me  25:02.00  8:03.5  9
10   Allison, Mason 10 Timber Creek  25:16.30  8:08.1  10
11   Eder, Hannah 12 Wiregrass Ranch  25:25.50  8:11.1  11
12   Benscher, Simone 11 Lake Highland Pr  25:31.20  8:12.9  12
13   McClung, Alexis 9 Timber Creek  25:32.40  8:13.3  13
14   Millson, Rose 7 Trinity Prep  25:33.70  8:13.7  14
15   Lenz, Brianna 11 Olympia  25:51.00  8:19.3  15
16   Horton, Anna Kate 7 First Academy  25:52.00  8:19.6   
17   Mcclenahan, Kaeli 12 Timber Creek  25:55.20  8:20.6  16
18   House, Mary 11 Olympia  25:59.70  8:22.1  17
19   Sutton, Sarina 10 Trinity Prep  26:02.00  8:22.8  18
20   Koenig, Caroline 11 Lake Mary  26:10.30  8:25.5  19
21   Reising, Kelsey 11 Wiregrass Ranch  26:13.70  8:26.6  20
22   Yergey, Mattie 10 Lake Highland Pr  26:14.70  8:26.9  21
23   Vargas, Emma 9 Geneva  26:19.00  8:28.3  22
24   Layton, Claire 8 Holy Trinity (Me  26:23.60  8:29.8  23
25   Kilborne, McKenzie 10 Holy Trinity (Me  26:30.40  8:31.9   
26   Thirlkel, Elizabeth 12 Wiregrass Ranch  26:35.70  8:33.6  24
27   Dummer, Darby 8 Holy Trinity (Me  26:40.20  8:35.1   
28   Wills, Mackenzie 8 Holy Trinity (Me  26:42.00  8:35.7   
29   Lorente, Delia 12 Timber Creek  26:53.80  8:39.5  25
30   Kalser, Sophie 11 Lake Highland Pr  26:55.20  8:39.9  26
31   Robinson, Nicolette 12 Olympia  27:01.40  8:41.9  27
32   Walker, Emma 9 Holy Trinity (Me  27:03.40  8:42.6   
33   Sleem, Sabrine 10 Wiregrass Ranch  27:08.30  8:44.1  28
34   Cloke, Moira 10 Geneva  27:18.80  8:47.5  29
35   Madrid, Sirena 12 Lake Region  27:20.60  8:48.1  30
36   Smith, Sarah 11 Circle Christian  27:23.40  8:49.0  31
37   Aldeek, Heba 10 Timber Creek  27:23.50  8:49.0  32
38   Fletcher, Tiahna 12 Lake Region  27:26.90  8:50.1  33
39   Goble, Amanda 11 Geneva  27:27.00  8:50.2  34
40   Freeman, Johanna 10 Lake Mary  27:30.80  8:51.4  35
41   Watts, Ruby 12 Holy Trinity (Me  27:37.00  8:53.4   
42   Napolitano, Isabella 11 Father Lopez  27:38.40  8:53.8  36
43   Reyes, Natalia 12 Lake Mary  27:38.60  8:53.9  37
44   Masci, Tori 10 Wiregrass Ranch  27:40.70  8:54.6  38
45   Featherston, Joie 12 Wiregrass Ranch  27:44.70  8:55.9  39
46   Roy, kelly 10 King  27:45.60  8:56.1   
47   Elkharsity, Marwa 12 Wiregrass Ranch  27:51.20  8:57.9  40
48   Cairns, Nicole 11 Olympia  27:52.30  8:58.3  41
49   Cassette, Danielle 12 Wiregrass Ranch  27:52.90  8:58.5   
50   Marentes, Cassandra 12 Sebring  27:55.40  8:59.3  42
51   Piheiro, Gabriela 9 Florida Christia  27:55.50  8:59.3   
52   Stewart, Savannah 9 Olympia  27:55.50  8:59.3  43
53   Cornwell, Sarah 12 Wiregrass Ranch  27:57.90  9:00.1   
54   Stroud, Savannah 8 McKeel  28:06.20  9:02.8  44
55   Sergis, Catie 11 Holy Trinity (Me  28:08.50  9:03.5   
56   Hillman, Deja 12 Haines City  28:08.80  9:03.6   
57   kotwani, Roshni 10 King  28:19.10  9:06.9   
58   Alarie, Cassidy 12 Olympia  28:19.40  9:07.0  45
59   Hale, Lauren 9 Land O Lakes  28:20.00  9:07.2   
60   Hernandez, Jasleen 11 Olympia  28:20.50  9:07.4   
61   Mellouii, Tasnim 10 Timber Creek  28:23.20  9:08.2  46
62   Lamb, Erin 11 Sebring  28:25.80  9:09.1  47
63   Barnhill, Michaela 12 Lake Region  28:27.00  9:09.5  48
64   Goble, Brianna 11 Geneva  28:43.60  9:14.8  49
65   Lansberry, Brantley 11 Father Lopez  28:45.90  9:15.6  50
66   Farrish, Sydney 10 Holy Trinity (Me  28:49.60  9:16.7   
67   Milligan, Shalondria 12 Haines City  28:51.60  9:17.4   
68   Boles, Sydni 12 Wiregrass Ranch  28:52.90  9:17.8   
69   Swanchara, Tamara 10 McKeel  28:56.30  9:18.9  51
70   Pringle, Courtney 12 Olympia  28:58.30  9:19.5   
71   Weaver, Gigi 10 Lake Highland Pr  29:06.90  9:22.3  52
72   Riley, Caiti 9 Olympia  29:08.20  9:22.7   
73   Olson, Audrey 11 Lake Highland Pr  29:11.10  9:23.7  53
74   Kucera, Lydia 11 Holy Trinity (Me  29:11.60  9:23.8   
75   Srinivasan, Anjana 8 McKeel  29:13.80  9:24.5  54
76   Qureshi, Haley 10 Lake Region  29:21.90  9:27.1  55
77   Lance, Joshlyn 10 Lake Nona  29:26.20  9:28.5  56
78   Pyles, Christen 9 Sebring  29:28.80  9:29.4  57
79   Melnick, Taylor 10 Circle Christian  29:32.80  9:30.6  58
80   Whitfield, Shona 10 Father Lopez  29:39.30  9:32.7  59
81   Dao, Linda 11 Olympia  29:39.60  9:32.8   
82   Marrero, Crystal 9 Kissimmee-Osceol  29:49.90  9:36.2  60
83   Rodriguez, Natalie 11 Lake Highland Pr  29:50.60  9:36.4  61
84   Wiseman, Alexis 10 Timber Creek  29:54.50  9:37.6  62
85   Riley, Abby 7 Lakeland Christi  29:58.50  9:38.9  63
86   Defreitas, Lisa 11 Wiregrass Ranch  30:04.10  9:40.7   
87   Strickland, Ashton 11 Lake Mary  30:04.50  9:40.9  64
88   Dunkirk, Amanda 9 Kissimmee-Osceol  30:11.00  9:42.9  65
89   Slattery, Elysia 7 Holy Trinity (Me  30:13.20  9:43.7   
90   Williams, Zharia 11 Lake Nona  30:14.00  9:43.9  66
91   Gordy, Ankiay 9 Timber Creek  30:14.10  9:43.9   
92   Carranza, Maria 11 Olympia  30:17.80  9:45.1   
93   Maner, Kerrington 8 McKeel  30:20.40  9:46.0  67
94   Kotnour, Jessica 10 Trinity Prep  30:21.60  9:46.4  68
95   Nix, Lauren 10 Trinity Prep  30:21.70  9:46.4  69
96   Szczurowski, Amy 11 Wiregrass Ranch  30:24.60  9:47.3   
97   Harrell, Anna 6 Lakeland Christi  30:30.10  9:49.1  70
98   Ginn-Davis, Marissa 12 Wiregrass Ranch  30:34.50  9:50.5   
99   Ocampo, Stephanie 11 Olympia  30:40.00  9:52.3   
100   Wright, Sarah 10 Father Lopez  30:42.10  9:53.0  71
101   Murillo, Andrea 9 Sebring  30:51.70  9:56.0  72
102   Webb, Amber 12 Circle Christian  30:53.40  9:56.6  73
103   Dorce, Geranise 12 Lake Region  30:55.00  9:57.1  74
104   Short, Destiny 10 Lake Region  30:55.60  9:57.3  75
105   Sleem, Mariam 9 Wiregrass Ranch  30:58.60  9:58.3   
106   Milian, Amarilys 9 Florida Christia  31:08.50  10:01.5   
107   Fredrick, Rachel 12 Lake Gibson  31:12.80  10:02.8  76
108   Cintron, Betsali 12 Kissimmee-Osceol  31:16.10  10:03.9  77
109   Wolkov, Delaney 9 Wiregrass Ranch  31:18.40  10:04.6   
110   Gonzalez, Diana 11 Lake Region  31:28.80  10:08.0  78
111   Dunn, Megan 11 Lake Nona  31:29.20  10:08.1  79
112   Ren, Xiaoyi 12 King  31:29.60  10:08.2   
113   Lamm, Elizabeth 11 Lake Highland Pr  31:33.50  10:09.5  80
114   Santana, Erika   Lakeland  31:38.70  10:11.2   
115   Cardona, Janice 9 Kissimmee-Osceol  31:42.40  10:12.4  81
116   Odell, Hallie 11 Circle Christian  31:42.50  10:12.4  82
117   Rench, Catherine 9 McKeel  31:47.10  10:13.9  83
118   Samaan, Dina 9 Lake Mary  31:47.20  10:13.9  84
119   Diehl, Isabella 9 First Academy  31:48.40  10:14.3   
120   Looney, Cassandra 12 Lake Gibson  31:50.50  10:15.0  85
121   Duncan, Madison 12 Lake Highland Pr  31:50.80  10:15.1   
122   Holt, Katie 11 Wiregrass Ranch  31:51.90  10:15.4   
123   Hamilton, Katie 12 Lake Gibson  31:52.20  10:15.5  86
124   Borja, Rosa 11 Okeechobee  31:53.10  10:15.8  87
125   Wilmeth, Sharon 10 Lake Nona  31:54.70  10:16.3  88
126   Payas, Stephanie 11 Lake Highland Pr  31:55.90  10:16.7   
127   Baker, Caroline 11 First Academy  31:56.60  10:16.9   
128   Estrella, Kelsey 11 Kissimmee-Osceol  31:57.80  10:17.3  89
129   Bowen, Kayla 10 Sebring  32:03.10  10:19.0  90
130   Patel, Maiya 9 Lake Mary  32:04.40  10:19.4  91
131   Plaza, Laura 10 Lake Nona  32:07.50  10:20.4  92
132   Pierre, Stephie 11 Haines City  32:12.30  10:22.0   
133   Madden, Amelia   Lakeland  32:22.10  10:25.1   
134   Shamlin, Sara 8 Holy Trinity (Me  32:28.50  10:27.2   
135   Lassonde, Sophie 11 Lake Mary  32:33.10  10:28.7   
136   Vega, Lisvett 9 Okeechobee  32:34.00  10:29.0  93
137   Abbott, Karina 10 Lake Mary  32:35.30  10:29.4   
138   Wilwant, Abby 8 Carrollwood Day  32:38.80  10:30.5   
139   Soto, Sara 11 Wiregrass Ranch  32:41.20  10:31.3   
140   Fitzstevens, Marlee 11 Lake Mary  32:42.00  10:31.5   
141   Peralta, Giselle 11 Kissimmee-Osceol  32:44.60  10:32.4  94
142   Ridgeway, Catherine 11 Lake Mary  32:48.50  10:33.6   
143   Ocampo, Karen 12 Lake Nona  32:50.00  10:34.1  95
144   Maldonado, Elisa 10 Okeechobee  32:51.00  10:34.4  96
145   Harris, Kimber 10 Sebring  32:53.00  10:35.1  97
146   Hernandez, Llasmin 11 Kissimmee-Osceol  33:00.90  10:37.6  98
147   Clarke, Mackie 8 Trinity Prep  33:01.10  10:37.7  99
148   Cochran, Sarah 11 Lakeland Christi  33:06.00  10:39.3  100
149   Diehl, Sabrina 8 Florida Christia  33:26.00  10:45.7   
150   Klein, Lauren 12 Lake Mary  33:51.00  10:53.8   
151   Rivas, Katia 12 Liberty  34:01.90  10:57.3   
152   Day, Kelsey 10 Sebring  34:08.80  10:59.5  101
153   Sanchez, Hannah 8 McKeel  34:09.50  10:59.7  102
154   Harris, Abby 8 McKeel  34:10.40  11:00.0  103
155   Wooldridge, Kelly 10 Tampa Catholic  34:25.10  11:04.7   
156   Boppel, Rachel 9 Lake Mary  34:31.70  11:06.9   
157   Sanchez, Diana 10 Lake Nona  34:33.20  11:07.3  104
158   Tanner, Kalea 9 Sebring  34:34.90  11:07.9   
159   Searle, Vendela 11 Lake Mary  34:35.00  11:07.9   
160   MacPherson, Katie 11 Lake Mary  34:35.30  11:08.0   
161   Wisneski, Ashley 9 Lakeland Christi  34:37.60  11:08.8  105
162   Warren, Stephanie 12 Kathleen  34:48.90  11:12.4   
163   Qadir, Soniya 12 Lake Highland Pr  34:50.70  11:13.0   
164   Graham, Jennifer 9 Father Lopez  35:05.20  11:17.6  106
165   Bonebrake, Leah 9 Kathleen  35:11.20  11:19.6   
166   Lopez, Maria 9 Kathleen  35:12.00  11:19.8   
167   Rosas, Jennifer 9 Okeechobee  35:23.90  11:23.7  107
168   Meyer, Anna 12 Geneva  35:25.20  11:24.1  108
169   Finlay, Victoria 12 Circle Christian  35:33.40  11:26.7  109
170   Towson, Amber 9 Lake Gibson  35:36.60  11:27.7  110
171   Fletcher, Kaitlyn 12 Lake Gibson  35:39.90  11:28.8  111
172   Craun, Bryanna 11 Lake Gibson  35:44.20  11:30.2  112
173   Garcia, Natali 11 Okeechobee  35:48.60  11:31.6  113
174   Patel, Bhumi 12 Lake Region  35:56.30  11:34.1   
175   Rodriguez, Angeline 12 Lake Nona  35:57.40  11:34.4   
176   Moore, Tianni 10 Lake Nona  36:24.60  11:43.2   
177   Rodriguez, Julia 9 Lake Region  36:32.40  11:45.7   
178   Brimmer, Shadai 12 Haines City  36:40.00  11:48.2   
179   Lowe, Brooke 9 Timber Creek  36:47.50  11:50.6   
180   Paiz, Nancy 12 Lake Nona  36:48.70  11:51.0   
181   Frye, Zahra 12 Lake Gibson  36:59.40  11:54.4  114
182   Coleman, Sarah 12 Tampa Catholic  37:08.70  11:57.4   
183   Aguirre, Julia 10 Okeechobee  37:17.90  12:00.4  115
184   Garrard, Elizabeth 9 Lakeland Christi  37:22.30  12:01.8  116
185   Hernandez, Kimberly 10 Okeechobee  37:24.30  12:02.4  117
186   Rang, Annie 9 Trinity Prep  38:12.70  12:18.0  118
187   Rios, Adriana 9 Lake Mary  38:28.50  12:23.1   
188   Jones, Robtressia 11 Sebring  38:33.70  12:24.7   
189   Gordon, Ellie Claire 10 Trinity Prep  38:45.30  12:28.5   
190   Kirk, Emma 9 Lakeland Christi  38:52.60  12:30.8  119
191   Oxendine, Seneca 10 Tampa Catholic  39:09.00  12:36.1   
192   Bell, Andrea 9 Seffner Christia  39:32.20  12:43.6   
193   Galipeau, Danielle 12 Lake Gibson  39:35.30  12:44.6   
194   Pittman, Mary Cate 7 Carrollwood Day  40:24.40  13:00.4   
195   Cammarata, Sarah 10 Lake Nona  40:43.60  13:06.6   
196   Armenta, Alma 11 Okeechobee  41:34.10  13:22.8   
197   Leon, Kharina 9 Kathleen  42:12.10  13:35.0   
198   Dorway, Cassidy 8 Florida Christia  42:40.80  13:44.3   
 
Womens 5k Varsity XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Wollrath, Julie 10 Holy Trinity (Me  19:18.60  6:13.0  1
2   Chapman, Denae 9 Circle Christian  19:38.00  6:19.2  2
3   Shah, Nikita 12 Wiregrass Ranch  19:49.00  6:22.7  3
4   Fahey, Kelly 12 Trinity Prep  19:54.10  6:24.4  4
5   Headley, Emily 10 Olympia  20:14.10  6:30.8  5
6   Tubbs, Taylor 12 Sebring  20:37.70  6:38.4  6
7   Lyden, Adair 9 Lake Nona  20:42.30  6:39.9  7
8   Campo, Kaitlyn 12 Olympia  20:45.70  6:41.0  8
9   Dummer, Mackenzie 12 Holy Trinity (Me  21:20.20  6:52.1  9
10   Whiting, Sabrina 11 Seffner Christia  21:27.50  6:54.4   
11   Conway, Madison 9 Wiregrass Ranch  21:29.50  6:55.1  10
12   Folio, Samantha 8 Holy Trinity (Me  21:30.90  6:55.5  11
13   Henderson, Mariah 11 Wharton  21:31.20  6:55.6  12
14   Carrion, Sarah 11 Lake Mary  21:37.00  6:57.5  13
15   Murphy, Megan 12 Olympia  21:38.10  6:57.9  14
16   Wahy, Brianna 12 Holy Trinity (Me  21:42.30  6:59.2  15
17   Schroeder, Hannah 12 Sebring  21:53.10  7:02.7  16
18   Watson, Taylor 10 Olympia  21:59.40  7:04.7  17
19   Gallivan, Kuersten 11 First Academy  22:02.10  7:05.6  18
20   Waterman, Erin 12 St Petersburg  22:07.70  7:07.4  19
21   Flament, Emilie 12 Olympia  22:08.90  7:07.8  20
22   Henry, Tabatha 11 Okeechobee  22:08.90  7:07.8  21
23   Waters, Berlin 12 Wiregrass Ranch  22:14.90  7:09.7  22
24   Hindsley, Jenna 10 Holy Trinity (Me  22:21.60  7:11.9  23
25   Piatkowski, Olivia 10 Olympia  22:23.60  7:12.5  24
26   Abbott, Samantha 12 Lake Mary  22:32.80  7:15.5  25
27   Crist, Caroline 7 First Academy  22:33.40  7:15.7  26
28   Barker, Caitlin 8 First Academy  22:33.50  7:15.7  27
29   Crist, Emily 11 First Academy  22:33.80  7:15.8  28
30   Jung, Victoria   Lakeland  22:34.10  7:15.9  29
31   Stockton, Rachel 10 Lake Highland Pr  22:34.60  7:16.0  30
32   Jostes, Leah 11 Lake Region  22:36.60  7:16.7  31
33   Camargo, Victoria 10 Florida Christia  22:40.00  7:17.8   
34   Tavarez, Yelitza 9 Timber Creek  22:40.50  7:17.9  32
35   Cedre, Elise 11 Wiregrass Ranch  22:40.70  7:18.0  33
36   Brodrecht, Sarah 12 Geneva  22:42.60  7:18.6  34
37   Demeter, Nicole 10 Lake Mary  22:51.30  7:21.4  35
38   Jaffer, Fatema 10 Lake Mary  22:52.30  7:21.7  36
39   Golicher, Kallie 11 Wharton  22:55.40  7:22.7  37
40   Sathish, Sneha 10 King  22:59.30  7:24.0  38
41   Johnson, Meagan 9 Trinity Prep  22:59.90  7:24.2  39
42   Ferguson, Phoebe   Lakeland  23:03.80  7:25.4  40
43   Palm, Hannah 12 Keswick Christia  23:04.00  7:25.5  41
44   Caballero, Roxanna 11 Lake Region  23:05.20  7:25.9  42
45   Fuller, Jessica 11 Lakeland Christi  23:06.10  7:26.2  43
46   Baker, Ellen 11 Lake Mary  23:10.60  7:27.6  44
47   Chiok, Kimberly 11 Timber Creek  23:24.60  7:32.1  45
48   Zagra, Julianna 9 Olympia  23:28.20  7:33.3  46
49   Walcott, Natalia 8 Holy Trinity (Me  23:28.20  7:33.3  47
50   Cornwell, Addie 10 Wiregrass Ranch  23:42.50  7:37.9  48
51   Deery, Erin 11 Lake Highland Pr  23:47.70  7:39.6  49
52   Jone, Akins 12 Haines City  23:52.50  7:41.1  50
53   Lewis, Mary 11 Holy Trinity (Me  23:53.80  7:41.5  51
54   Ozual, Abigail 12 King  23:54.10  7:41.6  52
55   Cheveldayoff, Jamie 9 First Academy  23:59.60  7:43.4  53
56   Downward, Shelley 9 Geneva  24:01.30  7:43.9  54
57   Jacobs, Olivia 10 Trinity Prep  24:02.60  7:44.4  55
58   Mendez, Sara 10 Timber Creek  24:04.50  7:45.0  56
59   Johnston, Katelyn 12 Timber Creek  24:05.50  7:45.3  57
60   Lanzino, Mary 11 Lakeland Christi  24:06.50  7:45.6  58
61   Barker, Kendal 11 First Academy  24:14.30  7:48.1  59
62   Ward, Paige 10 Father Lopez  24:14.50  7:48.2  60
63   Meaney, Lauren 10 Carrollwood Day  24:18.20  7:49.4   
64   Lewis, Kennedy 7 Lakeland Christi  24:18.60  7:49.5  61
65   Golicher, Mollie 10 Wharton  24:20.40  7:50.1  62
66   Frye, Nicole 12 Lake Mary  24:21.40  7:50.4  63
67   Favors, Rachel 11 King  24:22.30  7:50.7  64
68   Baronski, Erica   Lakeland  24:23.80  7:51.2  65
69   Bingham, courtney 11 King  24:24.30  7:51.4  66
70   Kaczmarek, Madeline 9 Wharton  24:24.50  7:51.4  67
71   Felder, Haley 11 Florida Christia  24:24.70  7:51.5   
72   Miller, Amber 11 Circle Christian  24:24.90  7:51.5  68
73   Riley, Shannon 12 Geneva  24:27.90  7:52.5  69
74   Infantolino, Christine 10 Celebration  24:29.30  7:53.0   
75   Thompson, Amanda 10 King  24:29.70  7:53.1  70
76   Skladanek, Breanna 9 Lakeland Christi  24:32.30  7:53.9  71
77   Clark, Brooke 10 Lake Region  24:33.60  7:54.3  72
78   Salas, Stephanie 11 Trinity Prep  24:34.00  7:54.5  73
79   Graham, Brook 11 First Academy  24:37.90  7:55.7  74
80   McKenzie, Paige 12 Trinity Prep  24:39.30  7:56.2  75
81   Shierling, Julie 11 Lake Region  24:41.50  7:56.9  76
82   Guvenc, Victoria 11 Lake Highland Pr  24:42.30  7:57.1  77
83   Andrew, Claire 8 Lake Highland Pr  24:47.00  7:58.7  78
84   Ault, Jaden 6 Circle Christian  24:48.30  7:59.1  79
85   Addison, Lily 9 Ridge Community  24:52.30  8:00.4  80
86   Albizu, Diana 11 Ridge Community  24:52.50  8:00.4  81
87   Sloan, Carrie 8 Geneva  24:53.80  8:00.8  82
88   Payne, Emily 12 Wiregrass Ranch  24:58.20  8:02.3  83
89   Jamerson, Madison 11 Circle Christian  24:59.30  8:02.6  84
90   Crockett, Chantal 11 Kissimmee-Osceol  25:00.90  8:03.1  85
91   Merckling, Destiny 11 Kissimmee-Osceol  25:01.90  8:03.5  86
92   Espinal, Mariah 12 Lake Nona  25:02.90  8:03.8  87
93   Jones, Kaitlin 12 Lake Gibson  25:07.90  8:05.4   
94   Lewis, Brittany 9 Lakeland Christi  25:08.10  8:05.5  88
95   Miller, Megan 12 Geneva  25:10.60  8:06.3  89
96   Godoy, Mariandre 11 Timber Creek  25:12.50  8:06.9  90
97   Palm, Eloise 10 Keswick Christia  25:14.50  8:07.5  91
98   Goble, Cassidy 8 Geneva  25:15.90  8:08.0  92
99   Watson, Tyler 12 Wharton  25:16.60  8:08.2  93
100   Green, Tori 11 Haines City  25:18.90  8:08.9  94
101   Endrulat, Erin 9 Keswick Christia  25:19.00  8:09.0  95
102   Whitten, Holly   Lakeland  25:19.10  8:09.0  96
103   Eads, Sarah 9 Father Lopez  25:20.30  8:09.4  97
104   Bright, Alexis 12 Seffner Christia  25:21.00  8:09.6   
105   Spell, Jessica 12 Lake Region  25:22.80  8:10.2  98
106   Mirones, Kristen 10 Wharton  25:25.10  8:10.9  99
107   Schmideler, Chloe 11 Lake Nona  25:27.90  8:11.8  100
108   Hickman, Angela 10 Lake Nona  25:31.80  8:13.1  101
109   russo, christine 10 King  25:36.50  8:14.6  102
110   Musante, Madeline 11 Father Lopez  25:39.90  8:15.7  103
111   Lunsford, Sarah 11 Lake Region  25:42.30  8:16.5  104
112   Hubble, Madison 11 Keswick Christia  25:42.80  8:16.6  105
113   Holborn, Nicole 10 Liberty  25:43.90  8:17.0  106
114   Banea, Jaelyn 10 King  25:47.70  8:18.2  107
115   Krueger, Caroline 11 St Petersburg  25:49.80  8:18.9  108
116   Miller, Lina 10 St Petersburg  25:51.60  8:19.5  109
117   Green, Keaton 12 St Petersburg  25:51.70  8:19.5  110
118   Rodriguez, Jessica 10 Lake Region  25:57.10  8:21.2  111
119   Chavez, Estefany 12 Haines City  25:57.40  8:21.3  112
120   Weilant, Lindsey 9 Land O Lakes  26:02.40  8:22.9  113
121   Castelli, Ashley 10 Sebring  26:04.80  8:23.7  114
122   McAskill, Emma 10 Father Lopez  26:05.70  8:24.0  115
123   Bridges, Shelby 11 McKeel  26:06.00  8:24.1  116
124   Gomez, Brittany 10 Kissimmee-Osceol  26:06.20  8:24.2  117
125   Hepner, Madelyn 10 Timber Creek  26:06.50  8:24.2  118
126   Miliotes, Lanie 10 Trinity Prep  26:06.80  8:24.3  119
127   Lopez, Jennifer 12 Winter Haven  26:09.50  8:25.2   
128   Crosby, Amber 10 McKeel  26:17.70  8:27.9  120
129   Morrow, Katie 11 Lakeland Christi  26:18.70  8:28.2  121
130   Pierre-Louis, Destiny 10 Haines City  26:20.50  8:28.8  122
131   Morea, Alexa 10 Wiregrass Ranch  26:24.50  8:30.0  123
132   Warren, Samantha 11 Kathleen  26:25.00  8:30.2   
133   Henrikson, Ashton 8 McKeel  26:27.20  8:30.9  124
134   Eshelman, Laura 10 Sebring  26:28.00  8:31.2  125
135   Ward, Erin 9 Lake Highland Pr  26:28.80  8:31.4  126
136   King, Marissa 12 Timber Creek  26:32.70  8:32.7  127
137   Hoffman, Laura 9 Ridge Community  26:37.70  8:34.3  128
138   Vega, Ivette 11 Okeechobee  26:38.50  8:34.5  129
139   Balaschak, Sarah 10 Trinity Prep  26:41.40  8:35.5  130
140   Holborn, Katlin 10 Liberty  26:42.10  8:35.7  131
141   Adams, Jamie 11 Lake Mary  26:47.70  8:37.5  132
142   Cashman, Kaylee   Lakeland  26:48.00  8:37.6  133
143   Bush, Morgan 8 McKeel  26:49.00  8:37.9  134
144   Vicari, Keilah 10 Kissimmee-Osceol  26:49.70  8:38.2  135
145   Cheaves, Paige 9 Seffner Christia  26:54.40  8:39.7   
146   Napolitano, Brieanna 10 Father Lopez  26:54.60  8:39.7  136
147   Whitfield, Fiona 12 Father Lopez  26:55.20  8:39.9  137
148   Jones, Deja 12 Lake Wales  26:56.90  8:40.5   
149   Pierce, Bre'Shae 12 Liberty  26:57.50  8:40.7  138
150   Ramos, Araceli 10 Hardee County  26:57.90  8:40.8  139
151   Copenhaver, Katherine 11 St Petersburg  26:58.30  8:40.9  140
152   Bolton, Willow 11 Circle Christian  27:01.00  8:41.8  141
153   Chapman, Alexandra 11 Circle Christian  27:09.60  8:44.6  142
154   Stoll, Katherine 10 Sebring  27:09.70  8:44.6  143
155   Sodetz, Samantha 11 Land O Lakes  27:13.70  8:45.9  144
156   Herron, Cheyenne 11 Land O Lakes  27:18.00  8:47.3  145
157   Gullifer, Macy 7 McKeel  27:21.80  8:48.5  146
158   Atkinson, Gabby 10 McKeel  27:21.90  8:48.5  147
159   Jones, Kali 10 Kissimmee-Osceol  27:23.90  8:49.2  148
160   Haase, Yazmizel 9 Liberty  27:26.90  8:50.1  149
161   Tillman, Emily 12 Father Lopez  27:30.30  8:51.2  150
162   Chen, Hillary 9 Lake Nona  27:31.70  8:51.7  151
163   Green, Sarah 10 St Petersburg  27:33.50  8:52.3  152
164   Harrison, Makayla 10 Seffner Christia  27:37.10  8:53.4   
165   Moran, Rubyselda 10 Ridge Community  27:40.50  8:54.5  153
166   Armatrout, Kara 9 Land O Lakes  27:44.40  8:55.8  154
167   Cespedes, Maria 12 Lake Nona  27:46.30  8:56.4  155
168   Clark, Natali 12 Florida Christia  27:46.70  8:56.5   
169   Gerald, Keanu 11 Land O Lakes  27:48.60  8:57.1  156
170   Heater, Charleigh 10 Okeechobee  27:51.10  8:57.9  157
171   Overholt, Olivia 9 Lakeland Christi  27:59.30  9:00.6  158
172   Santiago, Gisel 10 Kissimmee-Osceol  28:02.20  9:01.5  159
173   McLaughlin, Mikayla 10 Tampa Bay HEAT  28:04.50  9:02.2   
174   Rabil, Madeline 10 Tampa Catholic  28:12.60  9:04.8  160
175   Wonderly, Blaire 10 Circle Christian  28:12.60  9:04.8  161
176   Lazzell, Summer 12 Liberty  28:12.70  9:04.9  162
177   McNeely, Courtney 10 Lake Wales  28:14.10  9:05.3   
178   Avila, Crystal 9 Hardee County  28:14.90  9:05.6  163
179   White, Ashley 10 Sebring  28:17.80  9:06.5  164
180   Gonzales, Victoria 12 Tampa Catholic  28:21.40  9:07.7  165
181   Muller, Alexis 9 Okeechobee  28:27.00  9:09.5  166
182   Olson, Selby 11 Lake Highland Pr  28:29.70  9:10.3  167
183   Diaz, Yamileth 12 Liberty  28:32.40  9:11.2  168
184   Guenette, Mary-Kathryn 10 Land O Lakes  28:35.10  9:12.1  169
185   Estrella, Carolyn 10 Land O Lakes  28:35.30  9:12.1  170
186   Ferron, Emily 11 Tampa Catholic  28:43.50  9:14.8  171
187   Murillo, Febe 12 Sebring  28:44.70  9:15.2  172
188   Rodgriguez, Marilu 12 Okeechobee  28:48.90  9:16.5  173
189   Campbell, Angela 11 Lake Nona  28:50.10  9:16.9  174
190   Fletcher, Chelsey 9 McKeel  28:51.90  9:17.5  175
191   Messner, Marly 11 Winter Haven  29:10.40  9:23.4   
192   Simon, Ange 12 Haines City  29:20.10  9:26.6  176
193   Ferrera, Emily 10 Tampa Catholic  29:30.40  9:29.9  177
194   Black, Shelby 12 Lake Wales  29:42.20  9:33.7   
195   Fitzsimmons, Sadie   Lakeland  30:01.90  9:40.0  178
196   Dhillon, Teran 12 Celebration  30:04.60  9:40.9   
197   Oglesby, Ivy   Lakeland  30:05.40  9:41.1  179
198   Hanna, Krystal 11 Ridge Community  30:09.80  9:42.6  180
199   Alvarez, Vanessa 11 Florida Christia  30:14.70  9:44.1   
200   Van Hart, Julie 12 Bartow  30:16.00  9:44.6  181
201   O'Connor, Shanney 11 Celebration  30:31.10  9:49.4   
202   Huerta, Ana 11 Okeechobee  30:31.70  9:49.6  182
203   Ruble, Kayla 12 Winter Haven  30:36.90  9:51.3   
204   Castenada, Crystal 10 Okeechobee  30:42.80  9:53.2  183
205   Hartig, Summer 12 Liberty  30:57.10  9:57.8  184
206   Rivas, Jennifer 12 Liberty  31:03.70  9:59.9   
207   Lopez, Lizabeth 9 Winter Haven  31:16.30  10:04.0   
208   Yaffee, Sarah 11 Carrollwood Day  31:22.80  10:06.1   
209   Tamayo, Abbie 9 Bartow  31:39.40  10:11.4  185
210   Wooldridge, Holly 12 Tampa Catholic  32:07.80  10:20.5  186
211   Oxendine, Somerlyn 12 Tampa Catholic  32:30.70  10:27.9  187
212   Larracas, Hanna 11 Bartow  32:49.30  10:33.9  188
213   Ramos, Yuribia 10 Hardee County  32:53.90  10:35.4  189
214   Munoz, Maria 9 Hardee County  32:56.30  10:36.1  190
215   Fitzhugh, Haley 9 Bartow  33:28.50  10:46.5  191
216   Pahlman, Jenna 10 Bartow  33:28.50  10:46.5  192
217   Arroyo, Adriana 12 Hardee County  34:25.30  11:04.8  193
218   Olmos, Selena 12 Hardee County  34:25.90  11:05.0  194
219   Fitzhugh, Hannah 11 Bartow  34:46.20  11:11.5  195
220   Rosenberg, Hannah 11 Keswick Christia  35:34.70  11:27.1  196
221   Sewnath, Akira 12 Celebration  35:41.50  11:29.3   
Team Scores
Men - Team Scores 5000m XC JV XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Trinity Prep 22 1 3 5 6 7 20 22 Total Time: 1:36:45.50 Average: 19:21.10 2 Holy Trinity Academy 59 2 4 10 14 29 44 65 Total Time: 1:39:14.30 Average: 19:50.86 3 Olympia HS 107 11 18 24 26 28 30 39 Total Time: 1:43:15.60 Average: 20:39.12 4 Timber Creek HS 117 16 17 21 25 38 40 52 Total Time: 1:43:45.50 Average: 20:45.10 5 Lake Highland Prep HS 142 8 13 36 37 48 66 71 Total Time: 1:44:47.60 Average: 20:57.52 6 Land O Lakes HS 162 9 15 23 45 70 75 78 Total Time: 1:46:02.20 Average: 21:12.44 7 Lake Mary HS 173 12 31 34 47 49 53 55 Total Time: 1:46:06.30 Average: 21:13.26 8 Wiregrass Ranch HS 212 27 35 42 51 57 58 59 Total Time: 1:47:42.50 Average: 21:32.50 9 McKeel Academy 296 19 41 50 86 100 103 111 Total Time: 1:53:44.30 Average: 22:44.86 10 Lake Nona HS 308 46 56 61 69 76 82 120 Total Time: 1:52:59.10 Average: 22:35.82 11 Father Lopez Catholic HS 325 32 54 60 89 90 109 114 Total Time: 1:54:41.50 Average: 22:56.30 12 The Geneva School 366 33 62 68 97 106 Total Time: 1:57:48.60 Average: 23:33.72 13 Lake Region HS 395 43 67 91 92 102 104 121 Total Time: 1:59:29.30 Average: 23:53.86 14 Osceola HS (Kissimmee) 406 74 80 81 83 88 95 107 Total Time: 2:00:18.40 Average: 24:03.68 15 Okeechobee HS 447 64 73 79 115 116 118 123 Total Time: 2:05:54.70 Average: 25:10.94 16 Circle Christian School 468 63 77 93 113 122 125 126 Total Time: 2:08:30.20 Average: 25:42.04 17 Hardee HS 477 85 87 98 99 108 110 117 Total Time: 2:05:58.90 Average: 25:11.78 18 Winter Haven HS 512 72 84 105 124 127 Total Time: 2:20:22.10 Average: 28:04.42 19 Wharton HS 522 94 96 101 112 119 Total Time: 2:11:05.30 Average: 26:13.06 Men - Team Scores 5000m XC Varsity XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Holy Trinity Academy 73 4 5 12 19 33 59 63 Total Time: 1:28:14.70 Average: 17:38.94 2 Trinity Prep 84 1 17 18 23 25 41 65 Total Time: 1:28:52.00 Average: 17:46.40 3 Olympia HS 158 13 29 31 37 48 50 67 Total Time: 1:31:54.90 Average: 18:22.98 4 Land O Lakes HS 166 2 6 36 47 75 96 104 Total Time: 1:31:03.80 Average: 18:12.76 5 Circle Christian School 191 10 21 32 45 83 117 161 Total Time: 1:32:45.50 Average: 18:33.10 6 Lake Nona HS 202 9 34 38 55 66 73 79 Total Time: 1:33:04.70 Average: 18:36.94 7 Timber Creek HS 241 35 39 46 57 64 76 84 Total Time: 1:34:01.20 Average: 18:48.24 8 McKeel Academy 277 28 44 62 71 72 93 137 Total Time: 1:35:01.50 Average: 19:00.30 9 Lake Mary HS 300 20 30 53 56 141 144 150 Total Time: 1:35:25.10 Average: 19:05.02 10 Lake Highland Prep HS 312 16 22 85 91 98 109 125 Total Time: 1:35:56.40 Average: 19:11.28 11 St. Petersburg HS 314 3 42 60 95 114 129 135 Total Time: 1:35:14.50 Average: 19:02.90 12 Wiregrass Ranch HS 337 15 54 78 88 102 140 170 Total Time: 1:36:41.40 Average: 19:20.28 13 Seffner Christian Academy 351 7 69 70 100 105 154 162 Total Time: 1:36:48.10 Average: 19:21.62 14 The Geneva School 443 14 24 103 147 155 191 Total Time: 1:39:00.40 Average: 19:48.08 15 LaBelle HS 484 8 58 110 148 160 Total Time: 1:40:11.70 Average: 20:02.34 16 Liberty HS 505 51 74 92 111 177 178 Total Time: 1:41:13.20 Average: 20:14.64 17 Osceola HS (Kissimmee) 508 52 89 119 121 127 134 181 Total Time: 1:41:08.10 Average: 20:13.62 18 Keswick Christian 519 11 90 126 143 149 168 Total Time: 1:41:10.80 Average: 20:14.16 19 Sebring HS 561 81 87 106 136 151 186 193 Total Time: 1:42:25.00 Average: 20:29.00 20 Okeechobee HS 569 61 82 97 145 184 187 197 Total Time: 1:42:45.60 Average: 20:33.12 21 Lake Gibson HS 582 49 68 107 146 212 224 Total Time: 1:44:57.70 Average: 20:59.54 22 Lakeland HS 619 26 86 156 171 180 199 Total Time: 1:44:02.00 Average: 20:48.40 23 Father Lopez Catholic HS 634 116 124 130 131 133 213 220 Total Time: 1:44:03.20 Average: 20:48.64 24 Hardee HS 648 27 123 158 167 173 174 175 Total Time: 1:44:44.10 Average: 20:56.82 25 Celebration HS 660 40 80 164 176 200 205 Total Time: 1:45:52.70 Average: 21:10.54 26 Lake Region HS 700 108 128 142 153 169 172 196 Total Time: 1:45:44.90 Average: 21:08.98 27 Bartow HS 715 99 115 139 179 183 210 229 Total Time: 1:46:39.60 Average: 21:19.92 28 First Academy (Orlando) 727 77 101 157 188 204 222 Total Time: 1:47:55.40 Average: 21:35.08 29 Lake Wales HS 729 43 122 132 215 217 219 Total Time: 1:51:08.10 Average: 22:13.62 30 Wharton HS 740 118 120 152 165 185 192 194 Total Time: 1:47:06.80 Average: 21:25.36 31 Winter Haven HS 758 112 113 138 189 206 216 223 Total Time: 1:49:40.80 Average: 21:56.16 32 Haines City HS 812 94 159 166 195 198 209 228 Total Time: 1:50:05.10 Average: 22:01.02 33 Florida Christian School 994 182 190 203 208 211 214 232 Total Time: 1:58:55.00 Average: 23:47.00 34 Lakeland Christian School 1019 163 201 202 226 227 Total Time: 2:03:22.40 Average: 24:40.48 35 Tampa Bay Heat 1115 207 218 225 231 234 Total Time: 2:17:55.10 Average: 27:35.02 36 Oasis Christian Academy 1155 221 230 233 235 236 Total Time: 2:30:15.30 Average: 30:03.06 Women - Team Scores 5000m XC JV XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Holy Trinity Academy 20 1 2 4 6 7 9 23 Total Time: 2:01:31.70 Average: 24:18.34 2 Timber Creek HS 96 10 13 16 25 32 46 62 Total Time: 2:11:01.20 Average: 26:12.24 3 Olympia HS 103 3 15 17 27 41 43 45 Total Time: 2:10:58.50 Average: 26:11.70 4 Wiregrass Ranch HS 121 11 20 24 28 38 39 40 Total Time: 2:13:03.90 Average: 26:36.78 5 Lake Mary HS 163 8 19 35 37 64 84 91 Total Time: 2:16:24.50 Average: 27:16.90 6 Lake Highland Prep HS 164 12 21 26 52 53 61 80 Total Time: 2:16:59.10 Average: 27:23.82 7 Trinity Prep 174 5 14 18 68 69 99 118 Total Time: 2:17:01.90 Average: 27:24.38 8 Lake Region HS 240 30 33 48 55 74 75 78 Total Time: 2:23:31.40 Average: 28:42.28 9 The Geneva School 242 22 29 34 49 108 Total Time: 2:25:13.60 Average: 29:02.72 10 McKeel Academy 299 44 51 54 67 83 102 103 Total Time: 2:28:23.80 Average: 29:40.76 11 Sebring HS 308 42 47 57 72 90 97 101 Total Time: 2:28:44.80 Average: 29:44.96 12 Father Lopez Catholic HS 322 36 50 59 71 106 Total Time: 2:31:50.90 Average: 30:22.18 13 Circle Christian School 353 31 58 73 82 109 Total Time: 2:35:05.50 Average: 31:01.10 14 Osceola HS (Kissimmee) 372 60 65 77 81 89 94 98 Total Time: 2:34:57.20 Average: 30:59.44 15 Lake Nona HS 381 56 66 79 88 92 95 104 Total Time: 2:35:11.60 Average: 31:02.32 16 Lakeland Christian School 454 63 70 100 105 116 119 Total Time: 2:45:34.50 Average: 33:06.90 17 Lake Gibson HS 468 76 85 86 110 111 112 114 Total Time: 2:46:12.00 Average: 33:14.40 18 Okeechobee HS 496 87 93 96 107 113 115 117 Total Time: 2:48:30.60 Average: 33:42.12 Women - Team Scores 5000m XC Varsity XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Holy Trinity Academy 59 1 9 11 15 23 47 51 Total Time: 1:46:13.60 Average: 21:14.72 2 Olympia HS 64 5 8 14 17 20 24 46 Total Time: 1:46:46.20 Average: 21:21.24 3 Wiregrass Ranch HS 116 3 10 22 33 48 83 123 Total Time: 1:49:56.60 Average: 21:59.32 4 First Academy (Orlando) 152 18 26 27 28 53 59 74 Total Time: 1:53:42.40 Average: 22:44.48 5 Lake Mary HS 153 13 25 35 36 44 63 132 Total Time: 1:53:04.00 Average: 22:36.80 6 Trinity Prep 246 4 39 55 73 75 119 130 Total Time: 1:56:09.90 Average: 23:13.98 7 Wharton HS 271 12 37 62 67 93 99 Total Time: 1:58:28.10 Average: 23:41.62 8 Timber Creek HS 280 32 45 56 57 90 118 127 Total Time: 1:59:27.60 Average: 23:53.52 9 King HS 290 38 52 64 66 70 102 107 Total Time: 2:00:09.70 Average: 24:01.94 10 Lake Region HS 319 31 42 72 76 98 104 111 Total Time: 2:00:19.70 Average: 24:03.94 11 Lakeland Christian School 321 43 58 61 71 88 121 158 Total Time: 2:01:11.60 Average: 24:14.32 12 The Geneva School 328 34 54 69 82 89 92 Total Time: 2:01:16.20 Average: 24:15.24 13 Lake Highland Prep HS 360 30 49 77 78 126 167 Total Time: 2:02:20.40 Average: 24:28.08 14 Lakeland HS 363 29 40 65 96 133 178 179 Total Time: 2:02:08.80 Average: 24:25.76 15 Circle Christian School 374 2 68 79 84 141 142 161 Total Time: 2:00:51.50 Average: 24:10.30 16 Sebring HS 404 6 16 114 125 143 164 172 Total Time: 2:02:13.30 Average: 24:26.66 17 Lake Nona HS 446 7 87 100 101 151 155 174 Total Time: 2:04:16.61 Average: 24:51.32 18 St. Petersburg HS 486 19 108 109 110 140 152 Total Time: 2:06:39.10 Average: 25:19.82 19 Father Lopez Catholic HS 511 60 97 103 115 136 137 150 Total Time: 2:08:15.00 Average: 25:39.00 20 Keswick Christian 528 41 91 95 105 196 Total Time: 2:14:55.00 Average: 26:59.00 21 Haines City HS 554 50 94 112 122 176 Total Time: 2:10:49.40 Average: 26:09.88 22 Osceola HS (Kissimmee) 571 85 86 117 135 148 159 Total Time: 2:10:22.60 Average: 26:04.52 23 Ridge Community HS 622 80 81 128 153 180 Total Time: 2:14:12.80 Average: 26:50.56 24 McKeel Academy 640 116 120 124 134 146 147 175 Total Time: 2:13:01.70 Average: 26:36.34 25 Okeechobee HS 646 21 129 157 166 173 182 183 Total Time: 2:13:54.40 Average: 26:46.88 26 Liberty HS 686 106 131 138 149 162 168 184 Total Time: 2:15:03.10 Average: 27:00.62 27 Land O Lakes HS 712 113 144 145 154 156 169 170 Total Time: 2:16:07.10 Average: 27:13.42 28 Tampa Catholic HS 859 160 165 171 177 186 187 Total Time: 2:26:55.70 Average: 29:23.14 29 Hardee HS 874 139 163 189 190 193 194 Total Time: 2:35:28.30 Average: 31:05.66 30 Bartow HS 937 181 185 188 191 192 195 Total Time: 2:41:41.70 Average: 32:20.34 College Men 8000 Meter Run Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 University of Tampa 18 1 2 4 5 6 7 9 Total Time: 2:25:08 Average: 29:01.49 1-5 Split: 22 2 Florida Southern Col 85 13 19 21 32 - - - Total Time: 2:19:46 Average: 27:57.14 1-5 Split: 6:29 3 Florida College 86 3 15 16 22 30 33 37 Total Time: 2:49:11 Average: 33:50.13 1-5 Split: 10:01 4 Warner University 106 12 14 17 29 34 38 - Total Time: 2:55:38 Average: 35:07.59 1-5 Split: 7:15 5 Rollins College 106 11 18 24 25 28 - - Total Time: 2:57:10 Average: 35:25.91 1-5 Split: 6:18 6 Southeastern Univers 117 8 10 23 36 40 42 43 Total Time: 3:00:42 Average: 36:08.30 1-5 Split: 14:44 7 Florida Christian Co 139 20 26 27 31 35 39 41 Total Time: 3:08:17 Average: 37:39.22 1-5 Split: 6:37 College Women 5000 Meter Run Team Scores ==================================================================== Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7) ==================================================================== 1 University of Tampa 29 3 4 5 8 9 14 15 Total Time: 1:49:42 Average: 21:56.32 1-5 Split: 1:01 2 Pasco-Hernando Commu 48 2 7 10 12 17 20 21 Total Time: 1:52:38 Average: 22:31.45 1-5 Split: 2:29 3 Rollins College 89 1 13 16 26 33 38 40 Total Time: 2:00:04 Average: 24:00.75 1-5 Split: 8:16 4 Florida College 103 6 11 18 27 41 46 - Total Time: 2:06:42 Average: 25:20.29 1-5 Split: 10:11 5 Southeastern Univers 122 19 22 23 28 30 31 34 Total Time: 2:06:49 Average: 25:21.64 1-5 Split: 3:27 6 Warner University 169 25 32 36 37 39 42 43 Total Time: 2:24:39 Average: 28:55.74 1-5 Split: 6:31 7 Florida Christian Co 177 24 29 35 44 45 47 - Total Time: 2:35:05 Average: 31:00.94 1-5 Split: 13:14

 



Post to:  
Post as: 
Hashtags: None
 
 
 
Switch to Full Version