RunnerspaceNewsView

2012 Results - Tennessee TSSAA Cross Country State Championships

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Nov 3 2012, 11:00 PM | 565233 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - Tennessee TSSAA Cross Country State Championships
Tennessee TSSAA Cross Country State Championships - Nov 3, 2012
Steeplechase Course, Nashville, TN, US
Timing/Results by: All Trax Timing - Lexington - KY - Timing Com
 
| 5000m XC

  Displaying 1 - 1000 of 1,020   Pages: 1 2 [ > ]  

 
Mens 5k A-AA XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Klockenkemper, Sam 12 Martin Luther Ki  16:34.88     1
2   Hillsman, Andre 11 Central Magnet  16:38.36     2
3   Pectol, Wesley 11 Greeneville  16:38.44     3
4   Webb, Corley 12 David Lipscomb  16:56.97     4
5   Moroney, Ben 12 Trinity Christia  16:58.36     5
6   Long, Zach 10 Grainger  16:59.65      
7   McCormick, Nick 12 East Hamilton  17:15.47     6
8   Lowery, David 12 David Lipscomb  17:20.82     7
9   Meade, Luke 09 Sullivan East  17:22.81     8
10   Williamson, Daniel 12 Union City  17:30.21      
11   Roberts, Simeon 12 Chuckey Doak  17:30.44      
12   Delk, Noah 10 Central Magnet  17:31.92     9
13   Sparks, Nathan 12 Crockett County  17:38.59     10
14   Hudlow, Dalton 12 Sullivan East  17:43.30     11
15   O'Toole, Kevin 12 Page  17:50.88     12
17   Cardel, Patrick 11 Central Magnet  18:02.84     13
18   Weaver, Zach 10 Greeneville  18:10.20     14
19   Covington, Austin 12 Greenbrier  18:15.00      
20   Perry, Gabe 12 University Schoo  18:17.06     15
21   Getachew, Bemenet 12 Martin Luther Ki  18:18.89     16
22   Barber, Robbie 12 Merrol Hyde Magn  18:21.38      
23   Johnstone, Foster 12 Madison Academic  18:22.58     17
24   Lonergan, Tristan 10 Page  18:22.98     18
25   Arfa, Nat 12 Gatlinburg-Pittm  18:26.95     19
26   Forte, Jack 10 Martin Luther Ki  18:28.30     20
27   Voehler, Dominic 10 Hume-Fogg Academ  18:28.66     21
28   Stafford, Shane 11 Sullivan East  18:30.42     22
29   Bowers, Matthew 11 Greeneville  18:32.98     23
30   Rojas, Jerry 09 Crockett County  18:33.02     24
31   Layne, Andrew 11 Kingston  18:34.82      
32   King, Wesley 12 Greeneville  18:35.51     25
33   Neenan, Baker 10 Hume-Fogg Academ  18:37.23     26
34   Hornsby, Christopher 10 Martin Luther Ki  18:38.83     27
35   Brown, Deonte 11 Haywood  18:39.54      
36   Fagundes, Atlas 12 Greeneville  18:40.21     28
37   Tyus, David 10 Hume-Fogg Academ  18:41.42     29
38   Gilbert, Hunter 09 Alcoa  18:42.11      
39   Boyd, Mason 12 South Gibson Cou  18:42.35     30
40   Brashear, Blake 12 Christian Academ  18:47.69     31
41   McReynolds, Marsh 10 Cannon County  18:49.97     32
42   Curl, Adam 10 Crockett County  18:52.65     33
43   Fuller, Cole 10 Gatlinburg-Pittm  18:57.74     34
44   Wehner, Sam 09 South Gibson Cou  18:57.86     35
45   Dooley, John 12 Hume-Fogg Academ  18:59.54     36
46   Schorr, Robert 11 Signal Mountain  19:00.64     37
47   Rosenbusch, Tucker 10 University Schoo  19:01.56     38
48   Guthrie, Whit 09 Madison Academic  19:03.07     39
49   Poplin, Nathan 11 Central Magnet  19:05.63     40
50   Hawkins, Samuel 12 Sweetwater H  19:06.64     41
51   Lucero, Kyle 10 Summit  19:07.82     42
53   Price, Mason 10 David Lipscomb  19:09.66     43
54   Carson, Will 09 Martin Luther Ki  19:11.50     44
55   Palombo, Steele 10 Page  19:13.80     45
56   Barrett, Kevin 11 Central Magnet  19:14.27     46
57   Smith, Tanner 11 University Schoo  19:14.42     47
58   Gross, Nolan 09 Martin Luther Ki  19:14.82     48
59   Mason, Brant 12 David Lipscomb  19:15.14     49
60   McPherson, Chris 09 Oliver Springs  19:18.54      
61   Carter, Levi 10 University Schoo  19:19.63     50
62   Evans, Nathan 12 Hickman County  19:20.20      
63   Pratt, Cody 12 Grainger  19:20.59      
64   Pennington, Lee 10 Page  19:20.61     51
65   Jones, Courtney 09 Memphis Business  19:21.54      
66   Warren, Zack 09 Sullivan East  19:21.84     52
67   Norris, Jacob 12 Greeneville  19:21.85     53
68   Ray, Austin 10 Christian Academ  19:22.10     54
69   McGirl, Nick 11 Notre Dame (Chat  19:22.17      
70   Huber, Brennan 12 Greenbrier  19:22.65      
71   Turney, Jordan 11 Cannon County  19:23.05     55
72   Colvett, Jackson 12 University Schoo  19:23.99     56
73   Tignor, Nathan 11 Trinity Christia  19:28.13     57
74   Mullane, Danny 11 Central Magnet  19:28.65     58
75   Woldetensaye, Anania 12 Martin Luther Ki  19:29.47     59
76   Burdick, Jake 10 Cannon County  19:29.54     60
77   Williamson, Maclin 12 Trinity Christia  19:32.12     61
78   Holt, Ben 12 Christian Academ  19:34.45     62
79   Gagliano, Nicholas 12 Red Bank  19:34.72      
80   Hauk, John 11 Big Sandy  19:34.96      
81   Tilleros, Sam 09 Madison Academic  19:36.40     63
82   McNeely, Camden 10 Summit  19:37.07     64
83   Hawkins, Richard 11 Hume-Fogg Academ  19:39.36     65
84   White, Parker 10 Central Magnet  19:41.47     66
85   Davis, Donavan 09 Dresden  19:45.67      
86   Oneal, Sam 12 Madison Academic  19:46.26     67
87   Lamb, Corbin 12 Gatlinburg-Pittm  19:46.63     68
88   Birge, Andrew 12 Sweetwater H  19:52.17     69
89   Rojas, Austin 10 Gatlinburg-Pittm  19:56.97     70
90   Martinez, Mario 12 Stone Memorial  19:58.56     71
91   Terrell, Alex 12 Obion Co.Central  19:58.69     72
92   Suttles, Quaci 12 Chatt.Arts Sci.  20:01.44      
93   Rupinski, Mark 11 Loudon  20:02.87      
94   Wheeler, Isaac 11 Sweetwater H  20:05.36     73
95   Flores, Joseph 12 Polk Co. High Sc  20:07.23     74
96   Pina, Jake 10 Sweetwater H  20:07.47     75
97   Dorman, Clayton 12 Christian Academ  20:10.17     76
98   Hamilton, Bo 12 Stone Memorial  20:11.00     77
99   Saunders, Andrew 10 David Lipscomb  20:12.24     78
100   Dusenberry, Jay 10 Trinity Christia  20:14.90     79
101   Vineyard, Will 10 Sweetwater H  20:17.09     80
102   Carpenter, Henry 10 Signal Mountain  20:17.44     81
103   Lomax, Lake 11 Columbia Academy  20:18.09      
104   Matius, Ismael 10 Stone Memorial  20:19.68     82
105   Case, Zach 10 South Gibson Cou  20:20.85     83
106   Parker, Grant 10 David Lipscomb  20:21.42     84
107   Hood, Zach 12 Signal Mountain  20:21.84     85
108   Hall, Mark 11 Signal Mountain  20:22.36     86
109   Halfacre, Kason 11 Lewis County  20:23.47      
110   Hardison, Casey 12 East Hamilton  20:23.84     87
111   Lusk, Reese 12 David Lipscomb  20:25.33     88
112   Schoelzel, Justin 10 Polk Co. High Sc  20:26.51     89
113   Ellis, Layne 10 South Gibson Cou  20:27.08     90
114   Svestka, Jon 09 Summit  20:29.62     91
115   Hagan, Sam 10 Stone Memorial  20:32.57     92
116   Torres, Jaime 09 Obion Co.Central  20:33.67     93
117   Millis, Nick 10 Christian Academ  20:35.43     94
118   Mathis, John 11 Stone Memorial  20:36.34     95
119   Gordon, Caleb 09 East Hamilton  20:40.11     96
120   Mosier, Austin 11 South Gibson Cou  20:41.34     97
121   Nalley, Nathaniel 11 Chattanooga Cent  20:42.74      
122   Allen, Grant 10 Trinity Christia  20:44.98     98
123   Bowden, Josh 10 Christian Academ  20:46.18     99
124   Luker, Clay 11 Cannon County  20:53.63     100
125   Paul, T.J. 11 Cannon County  20:54.70     101
126   Tucker, Micajah 11 Signal Mountain  20:55.88     102
127   Biumi, Alex 10 Greeneville  20:57.10     103
128   Tank, Thane 11 East Hamilton  20:58.04     104
129   Rouse, Josh 09 Sullivan East  21:00.08     105
130   Soehn, Davis 12 Gatlinburg-Pittm  21:01.12     106
131   Aguire, Jesus 09 Crockett County  21:01.25     107
132   Kahler, Kip 12 Middle Tennessee  21:01.69     108
133   Sparks, Patrick 09 Crockett County  21:05.88     109
134   Rogers, Samuel 11 Polk Co. High Sc  21:06.64     110
135   Troutman, Andy 10 Gatlinburg-Pittm  21:06.67     111
136   Eubanks, Taylor 10 East Hickman  21:08.16      
137   Sloan, Zac 12 Sweetwater H  21:09.07     112
138   Edwards, Jon 10 Hume-Fogg Academ  21:09.67     113
139   Riley, Austin 11 Obion Co.Central  21:11.76     114
140   Knobloch, Matt 11 Summit  21:12.19     115
141   Pina, Josh 10 Sweetwater H  21:14.15     116
142   Powell, Jacob 12 Page  21:16.04     117
143   Dunn, Coleman 12 Obion Co.Central  21:16.87     118
144   Spencer, Anthony 12 Stone Memorial  21:17.40     119
145   McCormack, Luke 12 Trinity Christia  21:21.91     120
146   Miller, Ian 12 Obion Co.Central  21:22.84     121
147   Carr, Caleb 10 Christian Academ  21:23.28     122
148   Johnson, Matthew 11 Fayette-Ware  21:23.91     123
149   Kramer, Chase 09 Trinity Christia  21:24.84     124
150   Anderson, Zach 11 Summit  21:27.94     125
151   Beason, Burton 10 Middle Tennessee  21:29.63     126
152   Turner, Stephen 12 Signal Mountain  21:30.04     127
153   Hughes, Hayden 10 Summit  21:32.22     128
154   Cox, Kyle 10 East Hamilton  21:39.74     129
155   Lewis, Albert 11 Polk Co. High Sc  21:41.92     130
156   Wilson, Kameron 10 Madison Academic  21:43.84     131
157   Garcia, Daniel 12 Obion Co.Central  21:45.50     132
158   Calahan, Carson 10 Middle Tennessee  21:49.81     133
159   Kail, Kody 10 Crockett County  21:49.92     134
160   Neely, Jonathan 09 Middle Tennessee  21:50.87     135
161   Thompson, Austin 10 Page  21:52.29     136
162   Wood, John 10 Signal Mountain  22:00.29     137
163   Maddox, Riley 10 East Hamilton  22:03.50     138
164   Page, Ben 12 University Schoo  22:04.08     139
165   Pack, Cannon 08 University Schoo  22:08.36     140
166   Bell, Brandon 11 Fayette-Ware  22:19.40     141
167   Sands, Paul 12 Madison Academic  22:19.81     142
168   Green, Jarvis 11 Fayette-Ware  22:21.88     143
169   Hale, Clay 12 Gatlinburg-Pittm  22:27.39     144
170   Barnhart, Byron 11 Summit  22:28.71     145
171   Cone, Thomas 09 Middle Tennessee  22:29.64     146
172   Milner, Uriah 09 Polk Co. High Sc  22:36.57     147
173   Eaves, Dakota 12 Obion Co.Central  22:40.98     148
174   Fuchs, Michael 10 South Gibson Cou  22:48.72     149
175   Freeman, Boomer 10 Stone Memorial  22:56.87     150
176   Johnson, Jalen 11 Fayette-Ware  23:11.38     151
177   Bailey, Will 12 Cannon County  23:15.33     152
178   Theus, Blake 10 Madison Academic  23:18.96     153
179   Burgess, Devin 12 Cannon County  23:29.51     154
180   Blankenship, Nathaniel 09 Crockett County  23:42.59     155
181   Moore, Martin 12 Middle Tennessee  23:56.55     156
182   Tutt, Nathan 11 Hume-Fogg Academ  23:59.28     157
183   Wren, Clint 12 South Gibson Cou  24:00.77     158
184   Todd, Reed 10 Middle Tennessee  24:02.89     159
185   Rogers, Alex 11 Polk Co. High Sc  24:44.67     160
186   Jones, Chris 09 Polk Co. High Sc  25:03.39     161
187   Cathey, Ma'Quarious 12 Fayette-Ware  25:54.39     162
188   Underwood, Levi 10 Page  26:05.72     163
189   Baker, Chris 12 Sullivan East  29:58.63     164
 
Mens 5k AAA XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Templeton, Aaron 11 Hardin Valley Ac  15:52.67     1
2   McKinnish, Quintin 11 Morristown Hambl  15:55.31      
3   Baker, Brock 12 Oakland  16:00.33     2
4   Thomas, Alec 11 Brentwood  16:00.70     3
5   Bowman, Roderick 12 Daniel Boone  16:04.98     4
6   Thompson, Conner 12 Oakland  16:09.81     5
7   Barnard, Adam 10 Daniel Boone  16:13.33     6
8   Thomas, Aaron 11 Brentwood  16:24.70     7
9   Caldwell, Taylor 11 Brentwood  16:33.16     8
10   Dickie, Lachlan 11 Hardin Valley Ac  16:37.28     9
11   Churitch, Coleman 11 Brentwood  16:39.47     10
12   Avirom, Quinn 11 Ravenwood  16:41.09     11
13   Fitzsimmons, Bryan 12 Bearden  16:41.87     12
14   Smith, Harold 11 Bradley Central  16:49.54      
15   Boone, Tyler 12 Siegel  16:55.14     13
16   Schmid, Jackson 11 Knoxville West  17:00.00      
17   Whitehead, Chad 12 Daniel Boone  17:00.04     14
18   Hilton, Chase 11 Bearden  17:03.22     15
19   Leskisen, Eli 10 Oakland  17:04.34     16
20   Spidell, Stephen 12 Hardin Valley Ac  17:05.59     17
21   Garst, James 10 Daniel Boone  17:06.12     18
22   Roth, Jordan 12 Daniel Boone  17:07.30     19
23   Garduza, Rafael 12 Clarksville  17:09.39     20
24   Howard, Micah 11 Independence  17:11.42     21
25   Downham, Eric 11 Centennial  17:11.95      
26   Oakley, Dartanian 10 Hardin Valley Ac  17:15.41     22
27   Bindner, Joe 10 Knoxville Cathol  17:16.88     23
28   Hamm, Daniel 12 Brentwood  17:17.49     24
29   Jones, Nathan 12 Lenoir City  17:17.92      
30   Hudsmith, Denver 11 White Station  17:21.28     25
31   Consoli, Elliot 12 Knoxville Cathol  17:22.23     26
32   Becker, Ryan 12 Science Hill  17:22.29     27
33   Laws, Brandon 11 Sevier County  17:22.50      
34   Patterson, Paul 12 Bradley Central  17:23.03      
35   Cabrera, AC 12 Knoxville Cathol  17:26.54     28
36   Borghetti-Metz, Hayden 11 Volunteer  17:28.98      
37   Nelius, Eric 12 Tullahoma  17:29.94      
38   Hanlon, Patrick 12 Sevier County  17:30.91      
39   Barnard, Justin 12 Independence  17:31.60     29
40   Sonnenfeldt, Daniel 12 Hardin Valley Ac  17:32.56     30
41   Juniker, Tyler 12 Germantown  17:33.31     31
42   Haycraft, Alex 12 West Creek  17:34.86      
43   Carff, Drew 11 Collierville  17:37.17      
44   Charles, Noah 09 Science Hill  17:37.67     32
45   Woodmancy, Davon 12 Science Hill  17:39.61     33
46   Britt, Mark 10 Lebanon  17:39.96      
47   Augustine, Caleb 12 Oakland  17:40.00     34
48   Ramos, Charles 11 Morristown Hambl  17:41.05      
49   Banker, Wes 12 Hardin Valley Ac  17:43.55     35
50   Rainey, Matt 10 Ravenwood  17:44.46     36
51   Bradley, Bobby 12 Germantown  17:45.97     37
52   Oegema, Cory 12 Bearden  17:47.03     38
53   Shultz, Patrick 12 Walker Valley  17:47.65      
54   Seaton, Josh 11 Houston  17:49.33     39
55   Winders, Javan 09 Henry County  17:49.40      
56   Pennington, Spencer 10 Siegel  17:50.21     40
57   Guiry, Richard 10 Ravenwood  17:50.43     41
58   Longfellow, Nathan 09 Cookeville  17:52.16     42
59   Wright, Tyler 12 Oakland  17:52.56     43
60   Wilson, Elijah 12 Mt. Juliet  17:52.86     44
61   Fazili, Waqqas 10 Brentwood  17:53.84     45
62   LaGarde, Legan 11 Station Camp  17:55.57     46
63   Oberfetinger, Carl 11 Dobyns-Bennett  17:55.87     47
64   Montano, Adam 12 Science Hill  17:56.50     48
65   Watson, Nathan 09 Station Camp  17:59.75     49
66   Bahiru, Dag 11 Glencliff  18:00.85      
67   Griffin, Hayes 12 Bearden  18:02.31     50
68   Kirk, Joe 11 Soddy-Daisy  18:02.74      
69   Parton, Matt 12 Bearden  18:03.32     51
70   Abernathy, John 12 Mt. Juliet  18:03.71     52
71   Berry, Nick 12 Clarksville  18:05.72     53
72   Payne, John 10 Portland  18:05.93      
73   Uselton, Drake 11 Siegel  18:07.31     54
74   Mayfield, Braden 11 Independence  18:08.71     55
75   Pratt, Cody 12 Blackman  18:09.75     56
76   Gardner, Jonathan 12 Houston  18:09.76     57
77   Cutshall, Jacob 11 Daniel Boone  18:09.79     58
78   Duke, Bode 11 Houston  18:09.83     59
79   Lee, Ryan 09 Brentwood  18:10.45     60
80   Vaughn, Anthony 12 Memphis Central  18:10.91      
81   Currin, Grant 12 Cleveland  18:11.58     61
82   Wamack, Hunter 11 Dobyns-Bennett  18:12.45     62
83   Fagan, Stone 11 Cookeville  18:12.73     63
84   Doktycz, Nick 12 Knoxville Cathol  18:13.34     64
85   Timken, Mason 12 Siegel  18:16.63     65
86   Chavez, Jonathan 09 Knoxville Cathol  18:19.16     66
87   Pinarski, Nick 11 Arlington  18:19.22     67
88   McDougal, Austin 11 Station Camp  18:20.78     68
89   Routh, Josh 09 Daniel Boone  18:25.38     69
90   Oates, Ben 12 Ooltewah  18:25.59      
91   Alexander, Fredrick 10 Cordova  18:26.39     70
92   Ware, Michael 11 Germantown  18:28.55     71
93   Frye, Austin 11 Dobyns-Bennett  18:28.80     72
94   Hall, Aaron 12 Bolton  18:29.57     73
95   Farmer, Ayden 12 Dobyns-Bennett  18:29.91     74
96   McDuffie, David 11 Houston  18:30.04     75
97   Clark, Corwin 12 Cordova  18:30.44     76
98   Strini, Timmy 12 Houston  18:32.09     77
99   Potts, Evan 11 White Station  18:32.69     78
100   Zinkle, Allen 12 Knoxville Cathol  18:33.50     79
101   Kindle, Drew 12 Dobyns-Bennett  18:33.66     80
102   Pierce, Kurt 11 Independence  18:33.93     81
103   Brownfeld, Nate 12 Cleveland  18:35.04     82
104   Jenkins, Chandler 09 Arlington  18:35.45     83
105   Winans, Robert 11 Bolton  18:38.42     84
106   Leffler, Paine 12 Ravenwood  18:38.68     85
107   Mahoney, Kaleb 11 Bartlett  18:40.06      
108   Miller, Morgan 12 Oakland  18:41.03     86
109   Foehringer, Chris 11 Dobyns-Bennett  18:43.80     87
110   Howard, Stedman 09 Independence  18:47.48     88
111   Bedgood, Ryan 12 Cumberland Count  18:47.56     89
112   Phillips, Trevor 11 Ravenwood  18:48.22     90
113   Denson, Logan 11 Cookeville  18:48.35     91
114   TerMors, Alex 10 Blackman  18:48.72     92
115   Gentry, Brian 12 Arlington  18:49.05     93
116   Mathis, Bradley 10 Cumberland Count  18:50.97     94
117   Gallo, Rosmel 10 Cleveland  18:53.55     95
118   Hilton, Will 11 Cookeville  18:55.03     96
119   Steed, Parker 11 Ravenwood  18:55.44     97
120   Mason, Andrew 12 Station Camp  18:56.95     98
121   Chambers, Nick 12 Blackman  18:58.16     99
122   Stephens, Braun 11 Bartlett  18:58.57      
123   Nelms, Nathan 12 Cookeville  18:59.03     100
124   Crosley, Alan 11 Clarksville  18:59.80     101
125   Tongco, Bradley 10 Science Hill  18:59.97     102
126   Soto, Joshua 10 Arlington  19:00.58     103
127   Fogerty, Christian 10 Siegel  19:02.23     104
128   Ailshie, Bryce 10 Dobyns-Bennett  19:03.20     105
129   Pfiefer, Austin 10 Oakland  19:03.57     106
130   Earles, Colbe 11 Mt. Juliet  19:05.85     107
131   Rudolph, Daniel 09 Arlington  19:07.00     108
132   Freeman, Noah 11 Arlington  19:07.35     109
133   Panter, Alex 12 Blackman  19:09.32     110
134   Piersaul, David 11 Cleveland  19:09.93     111
135   Jones, Justin 12 Cleveland  19:09.96     112
136   Baird, Charles 10 Germantown  19:10.36     113
137   Hopkins, Cameron 11 Science Hill  19:11.23     114
138   Maier, Michael 09 Blackman  19:11.90     115
139   Groome, Cal 10 Mt. Juliet  19:14.11     116
140   Pace, Clayton 11 Germantown  19:14.68     117
141   Tidwell, Nathan 09 Ravenwood  19:15.23     118
142   Harrison, Patrick 12 White Station  19:16.07     119
143   Shankles, David 09 Bearden  19:16.87     120
144   Kimbrough, Preston 09 Blackman  19:17.74     121
145   Christian, Ruston 12 Cordova  19:18.28     122
146   Wiseman, Austin 12 McMinn County  19:19.69      
147   Springer, Jackson 11 White Station  19:20.50     123
148   Scholes, Jonathan 09 Houston  19:20.52     124
149   Dean, Ben 12 Cookeville  19:20.84     125
150   Pierce, Kevin 09 Independence  19:21.37     126
151   Doktycz, William 09 Knoxville Cathol  19:23.67     127
152   Lacroix, Oliver 12 Independence  19:24.20     128
153   Garduza, Darwin 11 Clarksville  19:24.90     129
154   Balderas, Rogelio 11 Station Camp  19:25.13     130
155   Washington, Denzel 12 Bolton  19:27.15     131
156   Branch, Noah 11 Cordova  19:30.10     132
157   Garner, Logan 09 Bolton  19:35.54     133
158   Bryant, Jackson 10 Station Camp  19:37.48     134
159   Conley, Jonathan 11 LaVergne  19:40.74      
160   Page, A.J. 10 Cumberland Count  19:45.66     135
161   Buffkin, Kevin 10 Cumberland Count  19:47.47     136
162   Green, Michell 11 Clarksville  19:47.88     137
163   Ownby, Miles 11 Siegel  19:50.01     138
164   Hinders, Jordan 11 Arlington  19:50.90     139
165   Essary, Ryan 11 Bolton  19:50.93     140
166   Moore, Marvin 12 Houston  19:52.17     141
167   Pevehouse, Austen 12 Clarksville  19:52.28     142
168   Simms, Aquil 11 Station Camp  19:53.53     143
169   Young, Trevon 10 Cleveland  19:59.58     144
170   Woods, Tim 10 White Station  19:59.61     145
171   Shankles, J.J. 12 Bearden  20:01.10     146
172   Smith, Tyler 09 Siegel  20:02.52     147
173   Rollins, Sterling 12 Science Hill  20:04.90     148
174   Lockwood, Kyle 09 Cumberland Count  20:08.22     149
175   Richman, Jimmy 11 Mt. Juliet  20:10.05     150
176   Waldrup, Michael 09 Germantown  20:12.16     151
177   Burk, Lee 09 Cookeville  20:18.60     152
178   Diaz, Mario 12 Cordova  20:20.70     153
179   Sommers, Adam 12 Germantown  20:24.01     154
180   Karrh, Bryant 10 Cleveland  20:30.82     155
181   Ramos, Andres 12 Clarksville  20:31.56     156
182   Stanley, Matt 12 Mt. Juliet  20:45.56     157
183   Raymond, Ted 11 Hardin Valley Ac  20:59.11     158
184   Day, Zach 09 White Station  20:59.27     159
185   Fils, Mickey 11 Mt. Juliet  21:05.57     160
186   Hathaway, Aaron 09 Bolton  21:12.13     161
187   Terauchi, Takashi 09 Blackman  21:13.72     162
188   Burns, David 12 Cordova  21:14.21     163
189   Harrison, Blayne 09 Bolton  21:21.80     164
190   Li, David 12 White Station  21:39.87     165
191   Crawford, Landon 12 Cumberland Count  22:12.32     166
192   Wisor, Todd 12 Cumberland Count  22:12.51     167
193   Lockhart, Decorian 11 Cordova  24:53.64     168
 
Mens 5k D-II A XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Baerman, Elliot 11 Webb Of Knoxvill  16:59.34     1
2   Wolfenbarger, Nathan 10 Webb Of Knoxvill  17:21.32     2
3   Rose, Reece 10 Webb Of Knoxvill  17:25.65     3
4   Rhoden, Blake 11 Franklin Road  17:26.36     4
5   Darnall, Sam 10 University Of Ja  17:30.10     5
6   Goodwin, Jack 09 University Of Ja  17:40.92     6
7   Sampson, Steve 09 Webb Of Knoxvill  17:43.78     7
8   Bouchard-Dean, Townes 12 Webb Of Knoxvill  17:44.27     8
9   Jacobs, Kyle 09 Webb Of Knoxvill  17:45.52     9
10   Richardson, Patrick 11 University Of Ja  17:51.66     10
11   Jacobs, Connor 09 Webb Of Knoxvill  17:52.37     11
12   Bryant, Logan 12 Zion Christian  18:00.06      
13   Doak, William 12 University Of Na  18:02.36     12
14   Gallop, Jack 11 Lausanne  18:07.07     13
15   Woodbury, Eric 12 Lausanne  18:09.68     14
16   O'Bar, Matthew 12 St. George's  18:16.67     15
17   Devlin, Ross 12 Lausanne  18:18.67     16
18   Galbreath, Christopher 10 Harding Academy  18:21.73     17
19   Bindra, Govind 11 University Of Ja  18:28.94     18
20   Groos, Dylan 10 University Of Na  18:36.79     19
21   Joe, Steven 11 St. George's  18:39.68     20
22   Floyd, Christian 11 University Of Na  18:45.18     21
23   Perryman, Abe 11 Zion Christian  18:49.51      
24   Kennon, Drake 12 Franklin Road  18:50.48     22
25   Lutz, Mitchell 12 University Of Na  19:01.42     23
26   Tanner, Simpson 10 University Of Na  19:03.84     24
27   Sisson, William 12 Harding Academy  19:07.31     25
28   Dunlap, Adam 10 Jackson Christia  19:09.82      
29   Collins, Brian 11 Harding Academy  19:10.13     26
30   Biscayart, Edward 11 Franklin Road  19:11.94     27
31   Burton, Chris 11 University Of Ja  19:24.38     28
32   Keffer, Ben 12 University Of Na  19:34.75     29
33   Woodside, Charles 10 University Of Ja  19:37.67     30
34   Bollen, Sam 11 University Of Na  19:39.67     31
35   Stephenson, Colton 12 Harding Academy  19:42.85     32
36   Redden, Jourdan 12 University Of Ja  19:43.86     33
37   Hanissian, gregory 12 Lausanne  19:58.48     34
38   Reeder, Sasha 09 Lausanne  20:12.04     35
39   Hyde, Sam 09 St. George's  20:21.77     36
40   Reed, Eric 10 St. George's  20:27.64     37
41   Clark, Tanner 09 Franklin Road  20:31.68     38
42   Heard, James 12 St. George's  20:38.92     39
43   Kuehn, Richard 09 St. George's  20:47.88     40
44   Outlaw, Carson 12 DCA  20:51.30     41
45   Bright, Bronson 08 DCA  20:51.77     42
46   Ward, Matt 09 Franklin Road  21:14.86     43
47   Shwer, Darren 10 Lausanne  21:16.97     44
48   Rubio, Josiah 11 DCA  21:27.44     45
49   Hunter, Andrew 10 DCA  21:42.53     46
50   Oliver, Skylar 10 Harding Academy  21:55.57     47
51   Doan, Vasili 10 St. George's  21:56.35     48
52   Tomlinson, Jonathan 10 Harding Academy  21:57.88     49
53   Wallace, Noah 12 Harding Academy  22:01.82     50
54   Joy, Joshua 12 DCA  22:02.17     51
55   Lusher, Patrick 09 Franklin Road  23:23.47     52
56   Hazelwood, Will 09 Franklin Road  23:55.13     53
57   Hatter, Robert 08 DCA  26:59.96     54
 
Mens 5k D-II AA XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Holden, Simon 12 Baylor  16:06.81     1
2   Barnes, Derek 11 Mc Callie  16:24.09     2
3   Bull, Andrew 11 Brentwood Academ  16:30.67     3
4   Brown, Bailey 12 Brentwood Academ  16:33.94     4
5   Ritchie, Ramsay 11 Mc Callie  16:35.40     5
6   Prior, Bryce 12 Brentwood Academ  16:40.91     6
7   Anderson, Eric 11 Montgomery Bell  16:46.51     7
8   Jones, Matthew 11 Mc Callie  16:53.39     8
9   Moore, Will 11 Mc Callie  16:56.01     9
10   Ellis, Tommy 11 Mc Callie  16:59.17     10
11   Wilson, Garrett 12 Brentwood Academ  17:01.33     11
12   May, Aaron 12 Christian Brothe  17:02.93     12
13   Roberson, Ben 10 Brentwood Academ  17:03.69     13
14   Rose, Pierce 10 Memphis Universi  17:06.46     14
15   Clemmer, Dillon 12 Baylor  17:07.17     15
16   Bull, Garrett 11 Brentwood Academ  17:10.42     16
17   Stewart, Jeremy 10 St Benedict At A  17:12.18     17
18   Pitawanakwat, Colin 12 St Benedict At A  17:17.85     18
19   Simpson, Max 10 Memphis Universi  17:27.54     19
20   Thornton, Richard 10 Montgomery Bell  17:28.55     20
21   Ball, Baker 10 Memphis Universi  17:34.61     21
22   Morning, Rickey 12 St Benedict At A  17:40.55     22
23   Turner, Alex 12 Christian Brothe  17:44.29     23
24   Minor, Matthew 09 Battle Ground Ac  17:44.49     24
25   Graham, Parker 12 Brentwood Academ  17:53.17     25
26   Carpenter, Caleb 11 Montgomery Bell  17:55.82     26
27   Weisel, Ben 10 Father Ryan  17:57.59     27
28   Sumida, Alex 10 Baylor  17:59.30     28
29   Duffin, Jack 12 Pope John Paul I  18:00.68     29
30   Austell, Clay 10 Briarcrest Chris  18:01.14     30
31   Reiter, Alex 10 Father Ryan  18:06.63     31
32   Schwab, Alec 11 Father Ryan  18:12.06     32
33   Edwards, Alex 12 Christian Brothe  18:13.23     33
34   Early, Spencer 12 Mc Callie  18:15.85     34
35   Carlson, John 09 Baylor  18:18.09     35
36   Freeburg, Phillip 09 Memphis Universi  18:19.63     36
37   Christiansen, Jeffery 12 St Benedict At A  18:20.57     37
38   Foreman, Luke 11 Father Ryan  18:21.31     38
39   Quesinberry, Gregory 10 Montgomery Bell  18:21.62     39
40   Hamlett, Josh 09 Christian Brothe  18:23.57     40
41   Waxler, McKenzie 11 Christian Brothe  18:33.13     41
42   Pearlman, Joseph 11 St Benedict At A  18:35.60     42
43   Brooks, Berry 11 Memphis Universi  18:37.51     43
44   Snow, William 10 Montgomery Bell  18:39.04     44
45   Johnson, Preston 10 The Ensworth Sch  18:42.86     45
46   Daugherty, Josh 11 The Ensworth Sch  18:43.68     46
47   Campbell, Wells 12 Mc Callie  18:44.50     47
48   Goodwin, Jackson 10 Baylor  18:44.70     48
49   Prince, Myles 12 Christian Brothe  18:50.11     49
50   Stockstill, Cole 11 Memphis Universi  18:50.46     50
51   Wesnofske, Chris 10 Father Ryan  19:01.04     51
52   Bailey, Ferriss 11 Montgomery Bell  19:02.12     52
53   McCullough, Cannon 11 Battle Ground Ac  19:06.41     53
54   Simpson, Michael 10 Pope John Paul I  19:08.03     54
55   Nation, Wes 10 Baylor  19:13.57     55
56   Ryan, Connor 12 St Benedict At A  19:14.80     56
57   Runyon-Hass, Jack 10 The Ensworth Sch  19:19.32     57
58   Vance, Sean 10 Father Ryan  19:26.88     58
59   Kruse, Coleman 11 Battle Ground Ac  19:27.52     59
60   Pokela, Ander 09 Baylor  19:28.25     60
61   Pearson, Will 10 Montgomery Bell  19:32.60     61
62   Jacobs, Austin 10 Christian Brothe  19:33.84     62
63   Kollai, Donald 11 Pope John Paul I  19:39.15     63
64   Kelton, Grant 11 Briarcrest Chris  19:41.98     64
65   Seethaler, Patrick 11 Father Ryan  19:53.16     65
66   Schneiter, Christian 10 Memphis Universi  20:00.76     66
67   Cartwright, Josh 11 St Benedict At A  20:05.60     67
68   Teal, Alex 09 Pope John Paul I  20:09.05     68
69   Watson, Nathan 10 Battle Ground Ac  20:21.95     69
70   Thomas, Brandon 12 Battle Ground Ac  20:23.44     70
71   Zmudzinski, Tim 10 Briarcrest Chris  20:28.75     71
72   Wood, Jonas 10 The Ensworth Sch  20:30.65     72
73   Tidwell, Crom 09 The Ensworth Sch  20:42.06     73
74   Harrington, Craig 12 Briarcrest Chris  20:47.27     74
75   Stuart, Colin 11 Battle Ground Ac  20:55.43     75
76   Reese, Ben 12 Battle Ground Ac  21:10.22     76
77   Kuban, Chance 10 Pope John Paul I  21:14.81     77
78   Crosby, Tim 10 The Ensworth Sch  21:20.50     78
79   Stewart, Geoffrey 11 The Ensworth Sch  21:29.36     79
80   Long, Christian 12 Briarcrest Chris  21:56.38     80
81   Andre', Lane 12 Briarcrest Chris  21:56.56     81
82   Wirth, Jordan 09 Pope John Paul I  22:11.81     82
83   Johnson, Sam 09 Briarcrest Chris  23:03.46     83
84   Cannella, Gregory 09 Pope John Paul I  23:52.98     84
 
Womens 5k A-AA XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Ball, Barbara 12 David Lipscomb  19:09.42      
2   Clarke, Jessica 11 Christ Presbyter  20:16.49      
3   Zimmer, Sarah 11 Christian Academ  20:32.46     1
4   Smith, Claudia 10 Central Magnet  20:35.35     2
5   Schuyler, Kailey 09 Columbia Academy  20:42.34      
6   Young, Mallory 10 Signal Mountain  20:53.30     3
7   Swindle, Katie 11 Macon County  20:56.18     4
8   Hix, Katie 12 Macon County  21:03.15     5
9   Rhodes, Hannah 11 Greeneville  21:03.81     6
10   Snow, Bre 11 Loudon  21:07.18      
11   Lytle, Brynne 08 Trinity Christia  21:10.98     7
12   Jelinek, Samantha 11 South Gibson Cou  21:21.50     8
13   Chaparro, Jasmine 11 Macon County  21:31.26     9
14   Hoffman, Sarah 11 Chatt. Christian  21:33.93      
15   Farmer, Amber 11 Grainger  22:00.16      
16   Page, Ashlyne 10 Christian Academ  22:01.86     10
17   Golden, Hailey 12 Trinity Christia  22:08.47     11
18   Malcolm, Annie 10 Sullivan East  22:10.13      
19   Pribanich, Caroline 12 Stone Memorial  22:15.46     12
20   Balgemann, Baylee 11 White House  22:17.87      
21   Jones, Rachel 10 Obion Co.Central  22:20.40     13
22   Kilian, Riley 09 Creek Wood  22:25.20      
23   Berry, Emily 11 Christian Academ  22:38.99     14
24   Delaney, Catey 09 Dresden  22:47.98     15
25   Foote, Bailey 09 Clarksville Acad  22:47.99      
26   True, Whitley 11 Unicoi County  22:49.65      
27   Cole, Megan 09 Greeneville  22:50.94     16
28   Hernandez, Logan 10 Macon County  22:56.08     17
29   Upton, Cheyenne 11 South Greene  22:59.72     18
30   Masters, Sarah 10 Christian Academ  23:10.83     19
31   Blanton, Miriam 09 Notre Dame (Chat  23:11.61     20
32   Whitson, Nichole 10 Obion Co.Central  23:12.16     21
33   Furches, Alissa 10 South Greene  23:13.01     22
34   Wigal, Janelle 11 Chatt.Arts Sci.  23:13.26     23
35   Elliott, Kirah 11 University Schoo  23:14.26     24
36   Hutson, Rachel 12 Stone Memorial  23:14.61     25
37   Drennan, Madison 11 Signal Mountain  23:21.16     26
38   Parks, Tia 10 Obion Co.Central  23:23.73     27
39   Cyrul, Erica 11 Notre Dame (Chat  23:25.68     28
40   Horn, Margaret 10 White House Heri  23:25.81      
41   Huebel, Sina 10 Cheatham Co.  23:26.76      
42   Hill, Allie 10 Madison Academic  23:27.45     29
43   Wilkins, Brenna 11 Obion Co.Central  23:27.86     30
44   Wich, Rebekah 09 Central Magnet  23:28.98     31
45   Mcintosh, Sierra 12 West Greene  23:29.07      
46   Cabbage, Kylie 10 Grainger  23:31.69      
47   Kinzounza, Natey 12 Martin Luther Ki  23:33.74     32
48   Daniel, Peyton 11 Obion Co.Central  23:35.77     33
49   Reside, Anna 08 Martin Luther Ki  23:35.87     34
50   Swafford, Emily 10 Stone Memorial  23:36.25     35
51   Pierce, Abbi 11 Elizabethton  23:36.75      
52   Lundquist, Sydney 12 Notre Dame (Chat  23:36.91     36
53   White, Aloysius 09 Dyersburg  23:40.00      
54   Magana, Elva 09 Cannon County  23:40.71      
55   Fraser, Maggie 12 Chatt.Arts Sci.  23:49.64     37
56   Ness, Maria 12 Oneida  23:52.55      
57   Smith, Kerigan 11 Stone Memorial  23:55.13     38
58   Hensley, Raegan 12 Hume-Fogg Academ  23:58.57     39
59   Rice, Taylor 12 University Schoo  23:59.84     40
60   Jones, Phalon 11 Trinity Christia  24:06.30     41
61   Davis, Lindsay 10 Trinity Christia  24:07.09     42
62   Richardson, Jacqueline 10 Central Magnet  24:10.29     43
63   Keith, Shelby 09 Chatt.Arts Sci.  24:11.37     44
64   Stephens, Sydne 09 Greeneville  24:12.80     45
65   Kodatt, Kylie 12 Columbia Academy  24:13.11      
66   Cokkinias, Tiffany 10 Stone Memorial  24:16.64     46
67   Caldwell, Sara 11 Pigeon Forge  24:17.93      
68   Lundquist, Darby 12 Notre Dame (Chat  24:24.48     47
69   Chastain, Chandler 11 Signal Mountain  24:25.49     48
70   Larson, Carli 09 East Hamilton  24:26.62      
71   Elliott, Alisha 09 University Schoo  24:27.37     49
72   March, Danielle 10 Sequoyah  24:27.60     50
73   Beckman, Emily 11 Central Magnet  24:33.52     51
74   Carroll, Annelise 10 Christian Academ  24:35.19     52
75   Mena, Luz 12 Big Sandy  24:44.08      
76   Nelson, Sheyenne 12 South Gibson Cou  24:48.24     53
77   Johnstone, Mary Parker 11 Madison Academic  24:50.18     54
78   Inlow, Desarae 12 Riverside  24:54.01      
79   Bray, Brittany 08 Trinity Christia  24:55.39     55
80   Donley, Ivy 10 Forrest  24:56.61      
81   Speaks, Sage 12 Signal Mountain  24:57.17     56
82   Carpenter, Chelsey 12 Greeneville  24:57.50     57
83   Bass, Michaela 10 Summit  24:58.68     58
84   Blaufuss, Maisie 11 Hume-Fogg Academ  24:58.86     59
85   Clemmer, Nicole 10 Central Magnet  24:59.30     60
86   Hixson, Jenna 09 Middle Tennessee  25:00.85     61
87   Young, Olivia 09 Signal Mountain  25:04.17     62
88   Reed, Kara 12 Martin Luther Ki  25:07.18     63
89   Hahn, Taylor 11 Summit  25:07.26     64
90   Miller, Maddy 09 Macon County  25:08.14     65
91   Bloom, Alee 12 Hume-Fogg Academ  25:10.76     66
92   Latham, Catie 11 East Hickman  25:12.66      
93   Fairrow-Davis, Paige 11 Martin Luther Ki  25:17.23     67
94   Hartnett, Kelsey 11 Summit  25:20.46     68
95   Moyers, Shelby 09 Polk Co. High Sc  25:21.02     69
96   Melchionna, Maddison 12 Chuckey Doak  25:22.16      
97   Edmondson, Caroline 09 Fairview  25:22.36     70
98   Franks, Tiffany 12 Fairview  25:22.72     71
99   Meadows, Lindsey 10 Christian Academ  25:24.22     72
100   Storey, Nicole 11 Obion Co.Central  25:26.25     73
101   Holt, Cary Beth 11 Gibson County  25:30.18      
102   Lampley, Hannah 11 East Hickman  25:31.51      
103   Rost, Grayson 10 Hume-Fogg Academ  25:33.73     74
104   Minisquero, Theresa 12 Dresden  25:33.92     75
105   Lundquist, Katrina 09 Notre Dame (Chat  25:33.94     76
106   Henderson, Haley 10 Central Magnet  25:35.54     77
107   Peterson, Stephanie 09 Signal Mountain  25:37.88     78
108   Heston, Lark 11 Hume-Fogg Academ  25:39.72     79
109   Owen, Carly 12 University Schoo  25:46.46     80
110   Lashley, Fraley 10 South Gibson Cou  25:49.72     81
111   Fuller, Emily 10 South Greene  25:56.56     82
112   Rich, Katie 11 Signal Mountain  25:59.24     83
113   Castro, Lizzeth 09 Spring Hill  26:03.51      
114   Nelson, Alice 11 Sacred Heart of  26:04.25      
115   Atkins, Rebecca 11 Sequoyah  26:04.36     84
116   Braxton, Coven 10 Greeneville  26:07.73     85
117   Reynolds, Katie 12 Central Magnet  26:10.15     86
118   Jones, Kara 12 Martin Luther Ki  26:12.38     87
119   Augsburger, Olivia 09 University Schoo  26:13.02     88
120   Seehafer, Jessica 09 Macon County  26:18.53     89
121   Tucker, Brett 11 Boyd Buchanan  26:18.77      
122   Brown, Katie 11 South Greene  26:21.59     90
123   Thwing, Leah 12 Greeneville  26:24.70     91
124   Yarbery, Angela 12 Dyersburg  26:27.13      
125   Attias, Jordyn 09 Martin Luther Ki  26:29.57     92
126   Ward, Allison 12 Obion Co.Central  26:31.32     93
127   Stillwell, Acacia 12 McMinn Central  26:34.51      
128   Lawrence, Caroline 10 Hume-Fogg Academ  26:34.76     94
129   Vitale, Brittany 10 South Greene  26:37.07     95
130   Givins, Alysia 09 Macon County  26:50.57     96
131   Blalock, Leigh Ann 10 Greeneville  26:50.79     97
132   Hillman, Olivia 12 Middle Tennessee  27:05.68     98
133   Moyers, Amber 11 Polk Co. High Sc  27:05.86     99
134   Van Ruden, Faith 10 Stone Memorial  27:10.95     100
135   Cardin, Charrissa 12 Sequoyah  27:18.30     101
136   Cartwright, Courtney 10 Sequoyah  27:27.43     102
137   Woodson, Eve 09 Dresden  27:36.59     103
138   Jones, Chasity 09 Mitchell  27:44.91      
139   Rymer, Brittany 11 Polk Co. High Sc  27:47.87     104
140   Newell, Ellie 12 Notre Dame (Chat  27:54.97     105
141   Calahan, Katy 12 Middle Tennessee  27:59.12     106
142   Neif, Raina 09 Loudon  28:07.87      
143   Buelher, Megan 10 Madison Academic  28:13.74     107
144   Peterson, Melanie 11 Chatt.Arts Sci.  28:19.56     108
145   Tolbert, Jessica 10 Chatt.Arts Sci.  28:23.99     109
146   Johnson, Felicia 11 Polk Co. High Sc  28:29.27     110
147   Talnagi, Sydney 09 Loudon  28:31.73      
148   Allen, Andrea 10 Summit  28:32.97     111
149   Tolar, Serena 11 Polk Co. High Sc  28:34.03     112
150   Brown, Katlin 12 Dresden  28:35.40     113
151   Mangrum, Sara 09 Fairview  28:39.86     114
152   Howell, Grace 11 Madison Academic  28:40.96     115
153   Eagle, Jordan 11 Notre Dame (Chat  28:47.64     116
154   Dalton, Autymn 09 Polk Co. High Sc  29:01.13     117
155   Neely, Sarah 11 Madison Academic  29:03.45     118
156   Jones, Bethany 10 South Gibson Cou  29:09.83     119
157   Cowles, Allie 10 Madison Academic  29:14.35     120
158   Frizzell, Rachel 10 Summit  29:22.06     121
159   Livesay, Ali 10 Stone Memorial  29:22.98     122
160   Furches, Sara 10 South Greene  29:25.37     123
161   Nourabadi, Elena 09 Martin Luther Ki  29:25.91     124
162   Dugger, Lindsey 10 Middle Tennessee  29:44.94     125
163   Chatman, Dominique 09 Booker T Washing  30:00.54     126
164   Reed, Tracey 10 Booker T Washing  30:01.26     127
165   Drescher, Sarah 08 Middle Tennessee  30:02.18     128
166   Atherton, Faith 09 South Gibson Cou  30:08.71     129
167   Berry, Mikayla 10 Chatt.Arts Sci.  30:09.13     130
168   Mangrum, Jessie 09 Fairview  30:29.02     131
169   Peyton, Kellie 09 Loudon  30:29.23      
170   Franks, Emily 10 Chatt.Arts Sci.  30:37.28     132
171   McDonald, Cierra 12 Fairview  30:42.39     133
172   Vannoy, Katelyn 10 Sequoyah  30:56.11     134
173   Puryear, Deja 12 Booker T Washing  31:14.45     135
174   Waldron, Katie 12 Middle Tennessee  31:28.20     136
175   Gerrard, Emma Claire 10 Middle Tennessee  31:48.66     137
176   Maxwell, Haley 12 Sequoyah  32:41.33     138
177   Carter, Reagan 10 Summit  33:42.96     139
178   Jefferson, Shaveonte 10 Booker T Washing  33:48.24     140
179   Lilly, Alyssa 11 Dresden  33:50.20     141
180   Cartwright, Kaitlin 10 Sequoyah  33:53.87     142
181   Hicks, Haly 11 Summit  34:44.35     143
182   Parrish, Lavesha 09 Booker T Washing  37:33.74     144
183   Bell, Laura 12 Dresden  39:12.26     145
 
Womens 5k AAA XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Gardner, Nicole 10 Siegel  18:44.13     1
2   Dean, Bailee 10 Cane Ridge  18:57.97      
3   Ward, Haley 12 McMinn County  19:08.28      
4   Jones, Makenzie 09 Morristown Hambl  19:35.47     2
5   Ladd, Chelsea 11 Dyer County  19:40.81      
6   Foster, Molly 12 Science Hill  19:44.05     3
7   Franklin, Avery 11 Maryville  19:44.78     4
8   Feiten, Hannah 12 Hardin Valley Ac  19:49.60     5
9   Rizor, Jessica 10 Beech  19:50.65     6
10   Rizor, Julia 10 Beech  19:50.83     7
11   Kroeger, Lizzy 11 Independence  19:54.64     8
12   Frazer, Trisha 12 Siegel  19:55.90     9
13   Chitwood, Dabney 12 Ravenwood  19:55.97     10
14   Hughes, Emily 09 Brentwood  19:58.72     11
15   Finnegan, Abby 11 Ravenwood  20:15.57     12
16   Caldwell, Hannah 09 Brentwood  20:23.86     13
17   Carrier, Macy 11 Tennessee  20:24.48     14
18   Day, Beka 12 Cleveland  20:25.57      
19   Jordan, Savannah 10 White Station  20:31.61     15
20   Chance, Anna Kate 12 Columbia Central  20:38.00     16
21   Chance, Leah 12 Oak Ridge  20:39.90      
22   Kuban, Olivia 09 Ravenwood  20:44.47     17
23   Topham, Abigail 11 Cordova  20:45.17     18
24   Killian, McKenzie 12 Tennessee  20:47.33     19
25   Brainard, Alexa 11 Collierville  20:50.70     20
26   Pascual, Gloria 11 Rhea County  20:50.92     21
27   Herrera, Gabriela 11 Hillsboro  20:53.12      
28   Erickson, Hailey 09 Ravenwood  20:53.61     22
29   McMichael, Anna 10 Farragut  20:54.34      
30   Fickley, Sarah 11 Science Hill  20:56.40     23
31   McKelvey, Courtney 11 Maryville  20:57.17     24
32   Waggoner, Hannah 12 Oakland  21:01.17      
33   Hollinden, Erin 10 Beech  21:02.91     25
34   Williams, Lona 11 Hardin Valley Ac  21:04.61     26
35   Reed, Emma 10 Houston  21:08.58     27
36   Haas, Katlyn 09 Morristown Hambl  21:11.92     28
37   Henderson, Julia 09 Ravenwood  21:12.31     29
38   Braumiller, Katie 10 Station Camp  21:15.60     30
39   Welborn, Ashley 12 Knoxville Cathol  21:16.86     31
40   Hudsmith, Emilee 09 White Station  21:18.17     32
41   Ridgel, Aliya 11 Maryville  21:24.47     33
42   Lester, Unjala 12 Bolton  21:26.03     34
43   Bishop, Carrigan 09 David Crockett  21:28.88      
44   Seals, Haylea 11 Morristown Hambl  21:29.23     35
45   Mashburn, Emma 11 Hardin Valley Ac  21:29.40     36
46   Owens, Olivia 12 Columbia Central  21:29.87     37
47   Morgan, Madeline 11 Franklin  21:32.10      
48   Batcheller, Annie 11 Knoxville Cathol  21:32.55     38
49   Florey, Sabrina 10 Ravenwood  21:33.23     39
50   Blankenship, Taylor 10 Wilson Central  21:33.67      
51   Harvey, Alisa 11 Bearden  21:34.85      
52   Thomas, Deondra 10 Columbia Central  21:39.13     40
53   Weems, Kiera 11 Siegel  21:39.41     41
54   Guzzo, Hailey 12 Bolton  21:40.41     42
55   Lord, Emily 09 Morristown Hambl  21:40.48     43
56   Lance, Katie 10 Science Hill  21:40.75     44
57   Huvane, Natalie 11 Tennessee  21:41.62     45
58   Morris, Haley 10 Lenoir City  21:42.50      
59   DeVos, Alicia 11 Science Hill  21:42.55     46
60   LaGarde, Lindsey 11 Station Camp  21:44.28     47
61   Cochrane, Taylor 12 Siegel  21:46.09     48
62   Duvall, Lacey 11 Brentwood  21:46.79     49
63   Wasik, Kristen 12 Siegel  21:48.93     50
64   Bowden, Sara 10 Maryville  21:55.55     51
65   Voyles, Morgan 12 White County  21:56.86     52
66   Rueff, Gabby 10 Rossview  21:57.32     53
67   LeGrain, Isabelle 09 Blackman  21:58.33      
68   Daniels, Caroline 10 Bolton  21:58.78     54
69   Lou, Rosemary 10 Riverdale  22:02.00     55
70   Raymond, Olivia 09 Hardin Valley Ac  22:02.88     56
71   Koshy, Brianna 10 Brentwood  22:03.18     57
72   Hendry, Hailey 09 Brentwood  22:04.50     58
73   Quinn, Brenna 11 Independence  22:04.60     59
74   Baker, Camille 11 Knoxville Cathol  22:05.65     60
75   McLendon, Biz 12 Dickson County  22:07.43      
76   Wilson, Chantal 10 Morristown Hambl  22:09.52     61
77   Linn, Audrey 12 Hardin Valley Ac  22:09.98     62
78   Nash, Katherine 12 White Station  22:10.37     63
79   Eddings, Natalie   White Station  22:10.39     64
80   Christopoulos, Alexandra 11 Hardin Valley Ac  22:12.79     65
81   Wilson, Cherie 10 Morristown Hambl  22:22.04     66
82   Ramirez, Daniella 11 Dyer County  22:22.49      
83   Mitchell, Kasia 10 Bolton  22:22.71     67
84   Brown, Halley 10 Bolton  22:23.10     68
85   Sutton, Ellen 11 Bolton  22:23.15     69
86   Hart, Rebecca 10 Houston  22:23.53     70
87   Olandt, Aubrey 11 Station Camp  22:24.86     71
88   Stringfield, Holley 10 Maryville  22:28.09     72
89   Russell, Bethany 12 Tennessee  22:30.61     73
90   Therrien, Melina 11 Siegel  22:31.29     74
91   Bueche, Elizabeth 12 Maryville  22:32.76     75
92   Wood, Haley 09 Bolton  22:35.53     76
93   Wattenbarger, Amy 10 Cookeville  22:39.03     77
94   Munoz, Lexi 10 Independence  22:41.07     78
95   Brown, Kara 11 Siegel  22:41.91     79
96   Scherer, Meagan 09 Collierville  22:44.28     80
97   Stevenson, Kelsey 10 Houston  22:46.91     81
98   Pryor, Nikole 10 White County  22:48.40     82
99   Sanders, Johanna 12 Hardin Valley Ac  22:48.63     83
100   Campbell, Hunter 12 Rossview  22:49.50     84
101   Barnhart, Mara 09 Houston  22:51.24     85
102   Roth, Dorothy 11 Hardin County  22:54.10     86
103   Goostree, Mary Glenn 11 Ravenwood  22:56.47     87
104   Hinton, Sydney 12 Station Camp  23:00.93     88
105   Tallent, Alyssa 09 Rhea County  23:01.14     89
106   Durham, Ramona 12 White Station  23:02.62     90
107   Overton, Caitlin 10 Independence  23:05.15     91
108   Peterson, Kathryn 10 Houston  23:07.81     92
109   Hardin, Ansley 11 Brentwood  23:08.77     93
110   Dixit, Apoorva 12 White Station  23:09.44     94
111   Thompson, Courtney 12 Cookeville  23:09.87     95
112   Norment, Savannah 10 Collierville  23:12.81     96
113   Lange, Sophie 11 Houston  23:13.35     97
114   Cooper, Anna 11 Tennessee  23:16.72     98
115   Roberson, Kacy 11 Soddy-Daisy  23:17.05      
116   Scott, Elizabeth 11 Brentwood  23:18.09     99
117   Conley, Kierstynn 11 Rhea County  23:18.21     100
118   Garland, Madalyn 12 Rhea County  23:18.71     101
119   Dunbar, Hannah 12 Science Hill  23:20.68     102
120   Smith, Addie 11 Cookeville  23:23.60     103
121   Roberts, Madison 10 White Station  23:23.78     104
122   Fagan, Maddie 09 Cookeville  23:25.92     105
123   Chesnut, Jeanne 10 Houston  23:26.73     106
124   Brinkley, Molly 11 Germantown  23:29.88      
125   McClellan, Maddy 09 Riverdale  23:30.70     107
126   Cook, JoAnna 12 Collierville  23:36.45     108
127   O'Donoghue, Shannon 12 Morristown Hambl  23:37.65     109
128   Steiner, Alesa 12 Beech  23:38.79     110
129   Holland, Megan 09 White County  23:43.31     111
130   Crispi, Emily 12 Independence  23:44.50     112
131   Jameson, Morghan 11 Independence  23:50.82     113
132   Yowell, Alisha 09 Station Camp  23:55.40     114
133   Hale, Cassidy 12 Station Camp  24:00.64     115
134   Roberts, Laura 12 Maryville  24:07.89     116
135   Kowalski, Brooke 10 Rossview  24:08.40     117
136   Peil, Sarah 12 Collierville  24:11.09     118
137   Caulkins, Rachel 11 Franklin  24:14.88      
138   Hampton, Kenyana 11 Hendersonville  24:20.20      
139   Cooley, Katelyn 10 Knoxville Cathol  24:21.54     119
140   Secker, Rachel 09 Riverdale  24:22.09     120
141   Grimes, Kayla 09 Rossview  24:22.25     121
142   Nagy, Emily 10 Science Hill  24:23.37     122
143   Rindin, Jessie 12 Collierville  24:25.90     123
144   Russell, Victoria 09 Tennessee  24:28.54     124
145   Thompson, Anna 10 Rossview  24:31.08     125
146   Simmons, Kristen 10 Rhea County  24:38.34     126
147   Sanders, Tori 11 Knoxville Cathol  24:39.80     127
148   Cisneros, Rosa 09 Knoxville Cathol  24:40.42     128
149   Mitchell, Morgan 10 Cordova  24:42.08     129
150   Cassie, Diamond 10 Cordova  24:47.28     130
151   Helton, Emily 10 Cookeville  24:51.08     131
152   Ackley, April 10 Columbia Central  24:55.83     132
153   Santospieve, Serena 11 Cordova  25:00.18     133
154   Mangrum, Bailey 09 Riverdale  25:03.37     134
155   Callahan, Josie 09 Cookeville  25:11.02     135
156   Thurman, Emily 12 Rhea County  25:11.86     136
157   Swanson, Rachel 11 Hardin County  25:13.94     137
158   Luthy, Elian 11 Rossview  25:19.95     138
159   Dunning, Haleigh 12 Riverdale  25:21.06     139
160   Hilliard, Beverly 12 Rhea County  25:21.13     140
161   Howse, Collinthia 11 Riverdale  25:21.42     141
162   Craig, Courtney 11 Beech  25:22.21     142
163   Mena, Maritza 12 Cordova  25:24.65     143
164   Jarvis, Olivia 10 Cookeville  25:25.55     144
165   Justus, Ali 12 White County  25:29.82     145
166   Hopwood, Shelby 12 Beech  25:31.68     146
167   Rich, Bethany 09 Rossview  25:42.16     147
168   Mallory, Shian 09 Germantown  25:47.93      
169   Hays, Anna 12 Cordova  25:51.56     148
170   Walker, Kourtney 12 Station Camp  25:56.33     149
171   Morgan, Ruth 12 Tennessee  25:59.63     150
172   Parker, Brittany 12 Columbia Central  26:13.07     151
173   Penick, Nicole 10 Hardin County  26:20.32     152
174   Thompson, Jessica 10 Columbia Central  26:36.89     153
175   Smith, Rachel 12 Hardin County  26:43.45     154
176   Elmore, Joanna 12 Northwest  26:43.81      
177   Shutlz, Ellen 12 Independence  26:57.99     155
178   Hildebrand, Alyssa 12 Beech  27:02.43     156
179   Chavez, Jacqueline 12 Knoxville Cathol  27:07.05     157
180   Wallace, Emma 09 Cordova  27:08.65     158
181   Conoway, Celeste 10 Hardin County  28:13.10     159
182   McCoy, Hannah 12 White County  28:56.23     160
183   Nguyen, Vy 11 Columbia Central  29:47.88     161
184   Adkisson, Addy 10 Hardin County  29:56.86     162
185   McCoy, Haven 09 White County  30:21.41     163
186   Howard, Hannah 09 White County  30:26.47     164
187   Swanson, Kala 12 Hardin County  30:34.12     165
 
Womens 5k D-II A XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Meske, Peighton 10 Webb Of Knoxvill  19:30.59     1
2   Christian, Madeline 09 Webb Of Knoxvill  19:58.13     2
3   Puzdrakiewicz, Kayla 08 University Of Ja  20:20.29     3
4   Washburn, Chandler 11 Franklin Road  20:26.53      
5   Peters, Emily 11 St Cecilia  20:33.99     4
6   Rainer, Elizabeth 11 St Mary's Episco  20:54.35     5
7   LeMaster, Bennet 12 University Of Na  21:04.73     6
8   Sullivan, Samantha 10 University Of Ja  21:06.43     7
9   Moore, Emma 11 DCA  21:07.74     8
10   Bridgewater, Cimone 11 Lausanne  21:21.96     9
11   York, Jessica 12 The Webb School  21:32.78      
12   Rasnick, Kaylie 11 Webb Of Knoxvill  21:33.67     10
13   Evans, Kathryn 11 Webb Of Knoxvill  21:39.40     11
14   Garland, Jessica 11 University Of Ja  21:41.12     12
15   White, Kirstie 11 DCA  21:46.74     13
16   Moore-McMiller, Holly 09 Lausanne  21:48.71     14
17   Chloe, Kibble 12 University Of Na  21:55.86     15
18   Read, Madison 09 Webb Of Knoxvill  21:57.39     16
19   Vaughn, Dagny 11 St. George's  22:04.67     17
20   Cannon, Caroline 10 St. George's  22:10.49     18
21   Warren, Lydia 09 University Of Na  22:21.67     19
22   Mehmed, Jenna 11 St. George's  22:25.35     20
23   White, Bekah 10 Webb Of Knoxvill  22:26.30     21
24   Bonnyman, Helen 10 Webb Of Knoxvill  22:26.92     22
25   Motycka, Abby 12 University Of Na  22:31.52     23
26   Roth, Hannah 10 University Of Na  22:37.28     24
27   Hanna, Molly 11 St Mary's Episco  22:44.90     25
28   Young, Maggie 09 University Of Na  23:05.76     26
29   Suddoth, Sarah 09 St. George's  23:18.36     27
30   Perryman, Halle 10 St Cecilia  23:25.40     28
31   Bellet, Cecilia 11 St Cecilia  23:34.10     29
32   Bollen, Hannah 10 University Of Na  23:35.84     30
33   Cox, Madison 11 St Mary's Episco  23:46.83     31
34   Healy, Francesca 09 St. George's  23:49.56     32
35   Park, Becky 12 St Mary's Episco  24:01.21     33
36   Graham, Ali 11 University Of Ja  24:05.87     34
37   Johnson, Melissa 11 St Cecilia  24:10.97     35
38   Garrett, Anna 12 University Of Ja  24:15.03     36
39   Gondeck, Megan 10 Lausanne  24:19.09     37
40   Schaeffer, Miles 11 St Mary's Episco  24:35.96     38
41   Johnson, Samantha 11 Lausanne  24:39.13     39
42   Hopkins, Landon 12 St Mary's Episco  24:45.94     40
43   Ray, Angela 12 St Cecilia  24:52.05     41
44   Howell, Morgan 12 DCA  24:52.86     42
45   Hall, Haley 11 University Of Ja  24:57.32     43
46   Burfield, Sarah Jane 11 DCA  24:59.19     44
47   Arbelaez, Isabella 10 St Mary's Episco  25:02.86     45
48   McCroskey, Cara 11 DCA  25:07.82     46
49   Uchida, Kaitlin 12 DCA  25:28.79     47
50   Majuri, Samantha 09 St. George's  25:45.66     48
51   Orgel, Megan 12 Lausanne  25:55.65     49
52   DeRoche, Nicole 11 St Cecilia  26:29.91     50
53   Alexander, Lauren 11 DCA  26:31.69     51
54   DeRoche, Natalie 09 St Cecilia  26:58.58     52
55   Koneru, Saroja 11 Lausanne  27:02.02     53
56   Holloway, Amanda 10 University Of Ja  27:35.60     54
57   Hyde, Kayce 11 St. George's  28:57.50     55
58   Scheidt, Mimi 12 Lausanne  30:23.65     56
 
Womens 5k D-II AA XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Cheeseman, Allison 11 Brentwood Academ  19:18.78     1
2   Morrissett, Mayson 11 St Benedict At A  19:35.82     2
3   Sloan, Emma 10 The Ensworth Sch  19:45.05     3
4   Freeman, Reagan 10 Harpeth Hall-Gir  20:01.71     4
5   Shallow, Lauralys 09 St Agnes Academy  20:12.97     5
6   Carlson, Grace 09 Baylor  20:21.93     6
7   Cheeseman, Claire 08 Brentwood Academ  20:25.94     7
8   Cook, Caroline 11 St Agnes Academy  20:28.03     8
9   Chandler, Haley 12 Baylor  20:33.25     9
10   Archer, Caroline 08 Brentwood Academ  20:45.42     10
11   Heflin, Claire 09 Harpeth Hall-Gir  20:47.27     11
12   Loh, Sage 09 The Ensworth Sch  20:49.66     12
13   Duggan, Caitlin 12 Baylor  20:54.23     13
14   Whitfield, Lucy 11 Girls Preparator  20:55.68     14
15   Gautier, Sydney 10 Baylor  21:18.40     15
16   Smith, Madison 12 St Benedict At A  21:21.23     16
17   Townsend, Ruthie 12 Baylor  21:28.63     17
18   Chamblin, Hannah 12 St Agnes Academy  21:35.73     18
19   Morrison, Lark 10 Harpeth Hall-Gir  21:41.56     19
20   McLaughlin, Ella 09 St Agnes Academy  21:46.80     20
21   Wilson, Jessica 08 Brentwood Academ  21:48.08     21
22   Holland, Allison 12 Harpeth Hall-Gir  21:52.89     22
23   Sentilles, Claire 10 Hutchison  21:58.19     23
24   Anderson, Katherine 10 Brentwood Academ  22:00.62     24
25   Minnick, Mackenzie 10 The Ensworth Sch  22:13.68     25
26   Nunn, Lara 10 Harpeth Hall-Gir  22:14.76     26
27   Polk, Allie 12 Harpeth Hall-Gir  22:16.75     27
28   Watson, Madison 10 Girls Preparator  22:19.44     28
29   Saunders, Allie 12 Hutchison  22:22.18     29
30   Quigley, Christina 11 Father Ryan  22:28.39     30
31   Shallow, Lily 10 St Agnes Academy  22:28.71     31
32   Jones, Patricia 10 Brentwood Academ  22:33.05     32
33   Simpson, Stephanie 11 Pope John Paul I  22:35.77     33
34   Callahan, Kiernan 09 Father Ryan  22:40.90     34
35   Dickinson, Carter 10 Girls Preparator  22:47.31     35
36   Freeman, Kynlie 12 Harpeth Hall-Gir  22:55.36     36
37   Chapman, Kelsey 09 St Agnes Academy  23:04.72     37
38   Webb, Adrienne 11 Baylor  23:05.32     38
39   Shanahan, Tara 11 Girls Preparator  23:11.20     39
40   Whatley, Faith 12 Brentwood Academ  23:14.97     40
41   Schatzman, Rachel 09 Baylor  23:18.46     41
42   Rogers, Sarah Grace 10 Hutchison  23:28.85     42
43   Edens, Courtney 12 Girls Preparator  23:33.93     43
44   McGuire, Katie 09 Father Ryan  23:38.64     44
45   Chapman, Harley 09 St Benedict At A  23:39.54     45
46   Nair, Gaby 11 Hutchison  23:47.21     46
47   McKenzie, Jenny 11 St Benedict At A  23:52.59     47
48   Timmins, Sarah 11 St Benedict At A  23:53.48     48
49   MacLean, Madeline 11 Girls Preparator  24:03.44     49
50   Davis, Natalie 10 Father Ryan  24:08.65     50
51   Whitson, Morgan 09 The Ensworth Sch  24:12.36     51

  Displaying 1 - 1000 of 1,020   Pages: 1 2 [ > ]  

Team Scores
Women - Team Scores 5000m XC A-AA XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= Results - Women 1 Christian Academy of Knox 96 1 10 14 19 52 72 Total Time: 1:52:59.33 Average: 22:35.87 2 Macon County 100 4 5 9 17 65 89 96 Total Time: 1:51:34.81 Average: 22:18.97 3 Obion County 124 13 21 27 30 33 73 93 Total Time: 1:55:59.92 Average: 23:11.99 4 Stone Memorial 156 12 25 35 38 46 100 122 Total Time: 1:57:18.09 Average: 23:27.62 5 Trinity Christian 156 7 11 41 42 55 Total Time: 1:56:28.23 Average: 23:17.65 6 Central Magnet 187 2 31 43 51 60 77 86 Total Time: 1:57:47.44 Average: 23:33.49 7 Signal Mountain 195 3 26 48 56 62 78 83 Total Time: 1:58:41.29 Average: 23:44.26 8 Notre Dame 207 20 28 36 47 76 105 116 Total Time: 2:00:12.62 Average: 24:02.53 9 Greeneville 209 6 16 45 57 85 91 97 Total Time: 1:59:12.78 Average: 23:50.56 10 Univ.School - Johnson Cit 281 24 40 49 80 88 Total Time: 2:03:40.95 Average: 24:44.19 11 Martin Luther King 283 32 34 63 67 87 92 124 Total Time: 2:03:46.40 Average: 24:45.28 12 South Greene 307 18 22 82 90 95 123 Total Time: 2:05:07.95 Average: 25:01.59 13 Hume-Fogg 317 39 59 66 74 79 94 Total Time: 2:05:21.64 Average: 25:04.33 14 Chatt. School -Arts & Sci 321 23 37 44 108 109 130 132 Total Time: 2:07:57.82 Average: 25:35.57 15 South Gibson 390 8 53 81 119 129 Total Time: 2:11:18.00 Average: 26:15.60 16 Summit 422 58 64 68 111 121 139 143 Total Time: 2:13:21.43 Average: 26:40.29 17 Madison Academic 423 29 54 107 115 118 120 Total Time: 2:14:15.78 Average: 26:51.16 18 Dresden 447 15 75 103 113 141 145 Total Time: 2:18:24.09 Average: 27:40.82 19 Sequoyah 471 50 84 101 102 134 138 142 Total Time: 2:16:13.80 Average: 27:14.76 20 Polk County 494 69 99 104 110 112 117 Total Time: 2:17:18.05 Average: 27:27.61 21 Middle TN Christian 518 61 98 106 125 128 136 137 Total Time: 2:19:52.77 Average: 27:58.56 22 Fairview 519 70 71 114 131 133 Total Time: 2:20:36.35 Average: 28:07.27 23 Booker T. Washington 672 126 127 135 140 144 Total Time: 2:42:38.23 Average: 32:31.65 Men - Team Scores 5000m XC A-AA XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= Results - Men 1 Greeneville 93 3 14 23 25 28 53 103 Total Time: 1:30:37.34 Average: 18:07.47 2 Martin Luther King 108 1 16 20 27 44 48 59 Total Time: 1:31:12.40 Average: 18:14.48 3 Central Magnet 110 2 9 13 40 46 58 66 Total Time: 1:30:33.02 Average: 18:06.61 4 Hume-Fogg 177 21 26 29 36 65 113 157 Total Time: 1:34:26.21 Average: 18:53.25 5 Lipscomb Academy 181 4 7 43 49 78 84 88 Total Time: 1:32:54.83 Average: 18:34.97 6 Sullivan East 198 8 11 22 52 105 164 Total Time: 1:33:58.45 Average: 18:47.69 7 Univ.School - Johnson Cit 206 15 38 47 50 56 139 140 Total Time: 1:35:16.66 Average: 19:03.34 8 Page 243 12 18 45 51 117 136 163 Total Time: 1:36:04.31 Average: 19:12.87 9 Crockett County 283 10 24 33 107 109 134 155 Total Time: 1:37:11.39 Average: 19:26.28 10 Gatlinburg Pittman 297 19 34 68 70 106 111 144 Total Time: 1:38:09.41 Average: 19:37.89 11 Trinity Christian 300 5 57 61 79 98 120 124 Total Time: 1:36:58.49 Average: 19:23.70 12 Christian Academy of Knox 317 31 54 62 76 94 99 122 Total Time: 1:38:29.84 Average: 19:41.97 13 Madison Academic 317 17 39 63 67 131 142 153 Total Time: 1:38:32.15 Average: 19:42.43 14 South Gibson 335 30 35 83 90 97 149 158 Total Time: 1:39:09.48 Average: 19:49.90 15 Sweetwater 338 41 69 73 75 80 112 116 Total Time: 1:39:28.73 Average: 19:53.75 16 Cannon County 348 32 55 60 100 101 152 154 Total Time: 1:39:30.89 Average: 19:54.18 17 Signal Mountain 391 37 81 85 86 102 127 137 Total Time: 1:40:58.16 Average: 20:11.64 18 Stone Memorial 417 71 77 82 92 95 119 150 Total Time: 1:41:38.15 Average: 20:19.63 19 East Hamilton 422 6 87 96 104 129 138 Total Time: 1:40:57.20 Average: 20:11.44 20 Summit 437 42 64 91 115 125 128 145 Total Time: 1:41:54.64 Average: 20:22.93 21 Obion County 518 72 93 114 118 121 132 148 Total Time: 1:44:23.83 Average: 20:52.77 22 Polk County 550 74 89 110 130 147 160 161 Total Time: 1:45:58.87 Average: 21:11.78 23 Middle TN Christian 648 108 126 133 135 146 156 159 Total Time: 1:48:41.64 Average: 21:44.33 24 Fayette-Ware 720 123 141 143 151 162 Total Time: 1:55:10.96 Average: 23:02.20 Women - Team Scores 5000m XC AAA XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= Results - Women 1 Ravenwood 90 10 12 17 22 29 39 87 Total Time: 1:43:01.93 Average: 20:36.39 2 Siegel 149 1 9 41 48 50 74 79 Total Time: 1:43:54.46 Average: 20:46.90 3 Morristown West 169 2 28 35 43 61 66 109 Total Time: 1:46:06.62 Average: 21:13.33 4 Maryville 184 4 24 33 51 72 75 116 Total Time: 1:46:30.06 Average: 21:18.02 5 Hardin Valley Academy 185 5 26 36 56 62 65 83 Total Time: 1:46:36.47 Average: 21:19.30 6 Brentwood HS 188 11 13 49 57 58 93 99 Total Time: 1:46:17.05 Average: 21:15.41 7 Science Hill 218 3 23 44 46 102 122 Total Time: 1:47:24.43 Average: 21:28.89 8 Tennessee HS 249 14 19 45 73 98 124 150 Total Time: 1:48:40.76 Average: 21:44.16 9 White Station 264 15 32 63 64 90 94 104 Total Time: 1:49:13.16 Average: 21:50.64 10 Bolton 265 34 42 54 67 68 69 76 Total Time: 1:49:51.03 Average: 21:58.21 11 Beech 290 6 7 25 110 142 146 156 Total Time: 1:49:45.39 Average: 21:57.08 12 Independence 348 8 59 78 91 112 113 155 Total Time: 1:51:29.96 Average: 22:18.00 13 Station Camp 350 30 47 71 88 114 115 149 Total Time: 1:52:21.07 Average: 22:28.22 14 Houston 355 27 70 81 85 92 97 106 Total Time: 1:52:18.07 Average: 22:27.62 15 Knoxville Catholic 375 31 38 60 119 127 128 157 Total Time: 1:53:56.40 Average: 22:47.28 16 Columbia Central 376 16 37 40 132 151 153 161 Total Time: 1:54:55.90 Average: 22:59.18 17 Collierville 422 20 80 96 108 118 123 Total Time: 1:54:35.33 Average: 22:55.07 18 Rhea County 437 21 89 100 101 126 136 140 Total Time: 1:55:07.32 Average: 23:01.47 19 Rossview 500 53 84 117 121 125 138 147 Total Time: 1:57:48.55 Average: 23:33.71 20 Cookeville 511 77 95 103 105 131 135 144 Total Time: 1:57:29.50 Average: 23:29.90 21 White County 550 52 82 111 145 160 163 164 Total Time: 2:02:54.62 Average: 24:34.93 22 Cordova 553 18 129 130 133 143 148 158 Total Time: 2:00:39.36 Average: 24:07.88 23 Riverdale 555 55 107 120 134 139 141 Total Time: 2:00:19.22 Average: 24:03.85 24 Hardin County 688 86 137 152 154 159 162 165 Total Time: 2:09:24.91 Average: 25:52.99 Men - Team Scores 5000m XC AAA XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= Results - Men 1 Brentwood HS 52 3 7 8 10 24 45 60 Total Time: 1:22:55.52 Average: 16:35.11 2 Daniel Boone 61 4 6 14 18 19 58 69 Total Time: 1:23:31.78 Average: 16:42.36 3 Hardin Valley Academy 79 1 9 17 22 30 35 158 Total Time: 1:24:23.51 Average: 16:52.71 4 Oakland 100 2 5 16 34 43 86 106 Total Time: 1:24:47.04 Average: 16:57.41 5 Bearden 166 12 15 38 50 51 120 146 Total Time: 1:27:37.75 Average: 17:31.55 6 Knoxville Catholic 207 23 26 28 64 66 79 127 Total Time: 1:28:38.15 Average: 17:43.63 7 Science Hill 242 27 32 33 48 102 114 148 Total Time: 1:29:36.04 Average: 17:55.21 8 Ravenwood 263 11 36 41 85 90 97 118 Total Time: 1:29:42.88 Average: 17:56.58 9 Independence 274 21 29 55 81 88 126 128 Total Time: 1:30:13.14 Average: 18:02.63 10 Siegel 276 13 40 54 65 104 138 147 Total Time: 1:30:11.52 Average: 18:02.31 11 Houston 307 39 57 59 75 77 124 141 Total Time: 1:31:11.05 Average: 18:14.21 12 Dobyns-Bennett 335 47 62 72 74 80 87 105 Total Time: 1:31:40.69 Average: 18:20.14 13 Germantown 369 31 37 71 113 117 151 154 Total Time: 1:32:12.87 Average: 18:26.58 14 Station Camp 391 46 49 68 98 130 134 143 Total Time: 1:32:38.18 Average: 18:31.64 15 Cookeville 392 42 63 91 96 100 125 152 Total Time: 1:32:47.31 Average: 18:33.46 16 Clarksville 440 20 53 101 129 137 142 156 Total Time: 1:33:27.69 Average: 18:41.54 17 Arlington 454 67 83 93 103 108 109 139 Total Time: 1:33:51.30 Average: 18:46.26 18 Cleveland 461 61 82 95 111 112 144 155 Total Time: 1:34:00.06 Average: 18:48.02 19 Mount Juliet 469 44 52 107 116 150 157 160 Total Time: 1:34:26.58 Average: 18:53.32 20 Blackman 472 56 92 99 110 115 121 162 Total Time: 1:34:17.85 Average: 18:51.57 21 White Station 490 25 78 119 123 145 159 165 Total Time: 1:34:30.15 Average: 18:54.03 22 Cordova 553 70 76 122 132 153 163 168 Total Time: 1:36:05.91 Average: 19:13.19 23 Bolton 561 73 84 131 133 140 161 164 Total Time: 1:36:01.61 Average: 19:12.33 24 Cumberland County 603 89 94 135 136 149 166 167 Total Time: 1:37:19.88 Average: 19:27.98 Women - Team Scores 5000m XC D-II A XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Webb School of Knoxville 40 1 2 10 11 16 21 22 Total Time: 1:44:39.18 Average: 20:55.84 2 Univ.School of Nashville 87 6 15 19 23 24 26 30 Total Time: 1:50:31.06 Average: 22:06.22 3 Univ.School of Jackson 92 3 7 12 34 36 43 54 Total Time: 1:51:28.74 Average: 22:17.75 4 Saint George's 114 17 18 20 27 32 48 55 Total Time: 1:53:48.43 Average: 22:45.69 5 Saint Mary's 132 5 25 31 33 38 40 45 Total Time: 1:56:03.25 Average: 23:12.65 6 Saint Cecilia 137 4 28 29 35 41 50 52 Total Time: 1:56:36.51 Average: 23:19.31 7 Lausanne 148 9 14 37 39 49 53 56 Total Time: 1:58:04.54 Average: 23:36.91 8 Donelson Christian Academ 153 8 13 42 44 46 47 51 Total Time: 1:57:54.35 Average: 23:34.87 Men - Team Scores 5000m XC D-II A XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Webb School of Knoxville 21 1 2 3 7 8 9 11 Total Time: 1:27:14.36 Average: 17:26.88 2 Univ.School of Jackson 67 5 6 10 18 28 30 33 Total Time: 1:30:56.00 Average: 18:11.20 3 Univ.School of Nashville 99 12 19 21 23 24 29 31 Total Time: 1:33:29.59 Average: 18:41.92 4 Lausanne 112 13 14 16 34 35 44 Total Time: 1:34:45.94 Average: 18:57.19 5 Franklin Road Academy 134 4 22 27 38 43 52 53 Total Time: 1:37:15.32 Average: 19:27.07 6 Saint George's 147 15 20 36 37 39 40 48 Total Time: 1:38:24.68 Average: 19:40.94 7 Harding 147 17 25 26 32 47 49 50 Total Time: 1:38:17.59 Average: 19:39.52 8 Donelson Christian Academ 225 41 42 45 46 51 54 Total Time: 1:46:55.21 Average: 21:23.05 Women - Team Scores 5000m XC D-II AA XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Baylor School 60 6 9 13 15 17 38 41 Total Time: 1:44:36.44 Average: 20:55.29 2 Brentwood Academy 63 1 7 10 21 24 32 40 Total Time: 1:44:18.84 Average: 20:51.77 3 Harpeth Hall 82 4 11 19 22 26 27 36 Total Time: 1:46:38.19 Average: 21:19.64 4 Saint Agnes 82 5 8 18 20 31 37 54 Total Time: 1:46:32.24 Average: 21:18.45 5 Ensworth 144 3 12 25 51 53 68 Total Time: 1:51:36.82 Average: 22:19.37 6 Saint Benedict at Auburnd 158 2 16 45 47 48 52 60 Total Time: 1:52:22.66 Average: 22:28.54 7 Girls Preparatory School 159 14 28 35 39 43 49 63 Total Time: 1:52:47.56 Average: 22:33.52 8 Hutchison 195 23 29 42 46 55 56 61 Total Time: 1:56:20.89 Average: 23:16.18 9 Father Ryan 215 30 34 44 50 57 58 59 Total Time: 1:58:00.88 Average: 23:36.18 10 Pope John Paul II 290 33 62 64 65 66 67 Total Time: 2:13:34.70 Average: 26:42.94 Men - Team Scores 5000m XC D-II AA XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 McCallie School 34 2 5 8 9 10 34 47 Total Time: 1:23:48.06 Average: 16:45.62 2 Brentwood Academy 37 3 4 6 11 13 16 25 Total Time: 1:23:50.54 Average: 16:46.11 3 Baylor School 127 1 15 28 35 48 55 60 Total Time: 1:28:16.07 Average: 17:39.22 4 Memphis University School 133 14 19 21 36 43 50 66 Total Time: 1:29:05.75 Average: 17:49.15 5 Montgomery Bell Academy 136 7 20 26 39 44 52 61 Total Time: 1:29:11.54 Average: 17:50.31 6 Saint Benedict at Auburnd 136 17 18 22 37 42 56 67 Total Time: 1:29:06.75 Average: 17:49.35 7 Christian Brothers 149 12 23 33 40 41 49 62 Total Time: 1:29:57.15 Average: 17:59.43 8 Father Ryan 179 27 31 32 38 51 58 65 Total Time: 1:31:38.63 Average: 18:19.73 9 Battle Ground Academy 275 24 53 59 69 70 75 76 Total Time: 1:37:03.81 Average: 19:24.77 10 Pope John Paul II 291 29 54 63 68 77 82 84 Total Time: 1:38:11.72 Average: 19:38.35 11 Ensworth 293 45 46 57 72 73 78 79 Total Time: 1:37:58.57 Average: 19:35.72 12 Briarcrest Christian Scho 319 30 64 71 74 80 81 83 Total Time: 1:40:55.52 Average: 20:11.11

 



Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version