RunnerspaceNewsView

2012 Results - Florida FHSAA Cross Country State Championships

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Nov 17 2012, 02:48 PM | 479760 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - Florida FHSAA Cross Country State Championships
Florida FHSAA Cross Country State Championships - Nov 17, 2012
Apalachee Regional Park, Tallahassee, FL, US
Timing/Results by: Half-mile Timing - Gainesville - FL
 
| 5000m XC
 
Mens 5k Class 1A XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Brown, Alex 12 Holy Trinity (Me  15:37.69     1
2   Salas, Daniel 12 Trinity Prep  15:41.70     2
3   Kattenberg, Tristan 12 Holy Trinity (Me  15:51.92     3
4   Rutherford, Griffith 11 North Florida Ch  16:06.05     4
5   Potts, Hunter 12 Graceville High  16:12.38      
6   Clark, Troy 11 Mt Dora  16:14.80     5
7   Westlake, Garrett   P.K. Yonge  16:17.77     6
8   Covert, Travis 12 Maclay  16:18.45     7
9   Cacciatore, Andrew 10 Holy Trinity (Me  16:19.43     8
10   Keenan, Josh 12 Seffner Christia  16:25.13     9
11   Foster, Jordan 12 Circle Christian  16:28.64     10
12   Simpson, Scott 12 Kings Academy  16:29.13      
13   Gonzalez, Nicholas 10 Geneva  16:38.05      
14   Porter, Ross 11 Shorecrest Prepa  16:39.05     11
15   Oliver, Cole 12 Holy Trinity (Me  16:40.18     12
16   Janson, Joe   P.K. Yonge  16:41.82     13
17   Millson, Jesse 9 Trinity Prep  16:45.82     14
18   Kattenberg, Trevor 8 Holy Trinity (Me  16:48.23     15
19   Rutledge, Jack 11 Maclay  16:49.48     16
20   Lambert, Noah 12 Seffner Christia  16:49.89     17
21   Artecona, Alex 11 Maclay  16:50.46     18
22   Cook, Chas 9 Trinity Prep  16:54.15     19
23   Daughton, James Connor 11 Maclay  16:54.42     20
24   McNamara, Patrick 10 Admiral Farragut  16:55.32     21
25   Wilamowski, Jonah 11 Bishop Snyder  16:57.03     22
26   Bejarano, Brandon 11 Westminster Acad  16:57.70     23
27   Martins, Franco 10 Windermere Prep  16:59.95      
28   Miller, Andrew 12 Christ's Church  17:00.06     24
29   Ramos, Adam   Dade Christian  17:01.31     25
30   Carlson, Jeremy 11 Pensacola Christ  17:04.15     26
31   McCracken, Casey 10 Westminster Acad  17:05.31     27
32   Peterson, Luke 9 Shorecrest Prepa  17:05.83     28
33   Guilbert, Daniel 11 Calvary Christia  17:06.00     29
34   Mattingly, Braden 11 Aucilla Christia  17:08.53      
35   Runge, Peter 11 Out-of-Door Acad  17:08.90      
36   Bevill, Raleigh 12 Mt Dora  17:09.27     30
37   Lemay, Andrew 11 Seacrest Country  17:09.93      
38   Beheshti, Nima 11 Admiral Farragut  17:10.89     31
39   Wilson, Michael 8 Holy Trinity (Me  17:11.24     32
40   Henry, Jeffrey 11 Circle Christian  17:11.86     33
41   Gehret, James 10 Bishop Snyder  17:11.98     34
42   Bradford, Devon 10 Jupiter Christia  17:12.36      
43   Biala, Aren 11 Bishop Snyder  17:12.51     35
44   Balentine, Joshua 11 Pensacola Christ  17:12.62     36
45   White, Dustin 11 McKeel  17:13.71     37
46   Otto, Charles 11 Boca Raton Chris  17:14.30      
47   Scott, Dylan 11 Baker  17:14.89      
48   Nennstiel, Gatlin 8 Aucilla Christia  17:17.08      
49   Brady, Casey 10 McKeel  17:19.47     38
50   Reggentin, Paul 11 Trinity Prep  17:22.10     39
51   Kemp, Micah 10 Jay  17:23.30      
52   Millson, Sam 11 Trinity Prep  17:23.85     40
53   Quandt, Trevor 11 Indian Rocks Chr  17:23.96     41
54   Nevils, Ben 12 South Florida HE  17:25.17      
55   Matese, Austin 11 Benjamin  17:26.06      
56   Tchividjian, Gabe 12 Calvary Christia  17:28.19     42
57   Barkas, CJ 11 Maclay  17:29.10     43
58   Perkins, Noah 9 Seffner Christia  17:30.99     44
59   Ault, Joseph 11 Circle Christian  17:32.16     45
60   Endrulat, Jacob 12 Keswick Christia  17:32.55      
61   Ramirez, Saul 12 Clearwater Centr  17:35.59     46
62   Chambers, Cory 11 Seffner Christia  17:36.91     47
63   Skjaerpe, Oscar 11 Tampa Preparator  17:37.58      
64   Rhodes, Tristan 10 Trinity Prep  17:39.44     48
65   Krajeski, Cole 12 Indian Rocks Chr  17:40.46     49
66   Pruim, Hayden 12 Mt Dora  17:40.79     50
67   Lippincott, Duncan 10 McKeel  17:41.61     51
68   Sadowsky, Dylan 10 McKeel  17:42.27     52
69   Jekel, Justin 10 Pensacola Christ  17:42.74     53
70   Witzke-bellarosa, Andres 12 Pope John Paul I  17:45.09      
71   Davidson Turner, Cal 10 Cardinal Mooney  17:45.62      
72   Simpkins, Steven 9 Maclay  17:46.44     54
73   King, David 12 Westminster Acad  17:46.62     55
74   Williams, Iverson   Dade Christian  17:48.82     56
75   Strickland, Luke 11 North Florida Ch  17:53.19     57
76   Neri, Jackson 9 Bishop Snyder  17:54.96     58
77   Robinson, Brennan 12 Clearwater Centr  17:55.86     59
78   Boeche, Luke 10 Indian Rocks Chr  17:57.89     60
79   Allsworth, Chase 11 Westminster Acad  17:58.85     61
80   Lusk, Joshua 12 Circle Christian  17:59.51     62
81   Ager, Hunter 10 Westminster Chri  18:01.33     63
82   Vernon, Anthony 10 Westminster Chri  18:02.58     64
83   Gwynn, George 9 Maclay  18:03.80     65
84   Miles, Josh 9 Shorecrest Prepa  18:04.71     66
85   Martayan, Emil 11 Miami Country Da  18:04.92     67
86   Pace, Gordon 12 Trinity Prep  18:06.06     68
87   Scoby, Justin 9 Shorecrest Prepa  18:07.12     69
88   Mauger, Dane 12 Benjamin  18:07.15      
89   Pelegrina, Nicholas   P.K. Yonge  18:07.99     70
90   Pelegrina, Gabriel   P.K. Yonge  18:08.24     71
91   Downing, Seth 12 Christ's Church  18:08.89     72
92   Johnson, Kody 12 Pensacola Christ  18:09.55     73
93   Hauman, James 12 Mt Dora  18:10.28     74
94   Henrikson, Leif 10 McKeel  18:11.76     75
95   McLaughlin, Josiah 11 Doctors Charter  18:13.12      
96   Adan, Matt 12 Clearwater Centr  18:14.16     76
97   Acuna, Christian 12 Jupiter Christia  18:15.23      
98   Gerhardt, Brett   P.K. Yonge  18:15.58     77
99   Schiebinger, Connor 9 St Petersburg Ca  18:17.44     78
100   Wainwright, Joshua 11 Circle Christian  18:17.72     79
101   Parker, James 10 Pensacola Christ  18:18.75     80
102   Kieler, Chris 12 Clearwater Centr  18:19.46     81
103   Jones, Dakota 10 McKeel  18:21.24     82
104   Villa, Austin 12 Seffner Christia  18:25.19     83
105   Burrell, Adam 11 Admiral Farragut  18:25.66     84
106   Englert, Billy 12 Clearwater Centr  18:26.91     85
107   Grant, Garet 9 North Florida Ch  18:27.58     86
108   Sastre, Patrick 8 Calvary Christia  18:29.37     87
109   Trador, Zachary 10 Indian Rocks Chr  18:31.66     88
110   Smith, Michael 11 Archbishop Curle  18:33.21     89
111   Cusson, Drew 11 St Petersburg Ca  18:33.61     90
112   Hutchins, Benjamin 9 Christ's Church  18:35.83     91
113   Cavonis, Michael 11 Indian Rocks Chr  18:37.18     92
114   Tenney, Robby 11 North Florida Ch  18:37.74     93
115   Lusk, Matthew 9 Circle Christian  18:39.19     94
116   Cohen, Alexander 8 Miami Country Da  18:41.55     95
117   Aristide, Serge 11 Archbishop Curle  18:41.92     96
118   Brady, Caleb 8 McKeel  18:41.97     97
119   Street, Drew 11 Indian Rocks Chr  18:42.76     98
120   Williams, Ivram   Dade Christian  18:44.58     99
121   Campbell, Jordan 10 Calvary Christia  18:47.81     100
122   Ricketts, Adrian 12 Westminster Acad  18:48.75     101
123   Sperando, Coleman 12 Holy Trinity (Me  18:49.29     102
124   Schultz, Julian 10 Miami Country Da  18:50.03     103
125   Epps, Joshua 12 Wewahitchka  18:51.38     104
126   Jouffroy, Jean 12 Shorecrest Prepa  18:52.89     105
127   Miller, Chace 12 Mt Dora  18:53.12     106
128   Crist, John 12 Pensacola Christ  18:54.07     107
129   Brannon, Parker 9 Westminster Chri  18:54.87     108
130   Santa, Sebastian   Dade Christian  18:54.91     109
131   Ferro, Alberto 7 Calvary Christia  18:55.36     110
132   Imrich, Tyler 11 Bishop Snyder  18:56.30     111
133   Ramirez, Caleb 8 Circle Christian  18:57.51     112
134   Pornprinya, Theodore 11 Miami Country Da  19:00.20     113
135   Smith, Sean 10 Archbishop Curle  19:03.67     114
136   Margan, Tyler 10 Indian Rocks Chr  19:05.08     115
137   Hajek, Mike 10 Admiral Farragut  19:06.49     116
138   Soto, Rene' 11 Mt Dora  19:07.39     117
139   Jakubowski, Thomas 11 Bishop Snyder  19:07.80     118
140   Lister, Micah 12 Wewahitchka  19:08.70     119
141   Peterson, Christopher 11 Pensacola Christ  19:09.20     120
142   Wooten, Connor 12 Westminster Chri  19:12.42     121
143   Luke, John 11 Westminster Acad  19:15.33     122
144   Finvarb, Ryan 7 Miami Country Da  19:17.80     123
145   Sarmiento, Elijah 8 Wewahitchka  19:20.05     124
146   Leonard, Michael 10 Christ's Church  19:21.27     125
147   Salow, Nicolas 12 Archbishop Curle  19:25.86     126
148   Green, Tommy 9 Clearwater Centr  19:28.69     127
149   Haire, Jason 10 Wewahitchka  19:35.20     128
150   Perry, Churchhill   Dade Christian  19:38.48     129
151   Bronstein, Chas 12 Shorecrest Prepa  19:39.50     130
152   Lovesky, Chris 10 Shorecrest Prepa  19:40.80     131
153   Weiss, Carter 11 Miami Country Da  19:41.38     132
154   Kissane, Kyle 9 Westminster Chri  19:41.91     133
155   Wang, Simon 11 Admiral Farragut  19:44.67     134
156   VanArnam, Matt   P.K. Yonge  19:49.39     135
157   Armstrong, Jack 11 St Petersburg Ca  19:49.71     136
158   Jackson, Anthony 12 Admiral Farragut  20:01.12     137
159   Hadley, William 8 Mt Dora  20:03.67     138
160   Briz, Daniel 10 Archbishop Curle  20:03.87     139
161   Gay, Colby 10 Wewahitchka  20:04.77     140
162   Wolfenbarger, William 9 Bishop Snyder  20:06.74     141
163   Sarmiento, Weston 12 Wewahitchka  20:08.45     142
164   Pierce, Bradley 12 Christ's Church  20:12.36     143
165   Yeash, Anthony 12 Archbishop Curle  20:13.98     144
166   Williams, Blake 10 Calvary Christia  20:19.49     145
167   Wood, Daniel 9 Westminster Acad  20:20.55     146
168   Rosario, Jose   Dade Christian  20:20.65     147
169   Delgado, David 9 Westminster Chri  20:22.30     148
170   Quesada, LuisAndres 10 Calvary Christia  20:25.72     149
171   Bryan, Mark   Dade Christian  20:31.06     150
172   Boyer, Adam 12 Clearwater Centr  20:34.06     151
173   Antido, Nikko 11 Archbishop Curle  20:40.32     152
174   Pontello, Danny 11 Seffner Christia  20:46.04     153
175   Zart, Nicholas 10 Christ's Church  20:51.57     154
176   Goodin, Robert 10 Westminster Chri  20:51.85     155
177   Cureton, Connor 12 St Petersburg Ca  20:59.55     156
178   Bodiford, Brandon 11 North Florida Ch  21:11.88     157
179   Jacobs, Liam 10 Admiral Farragut  21:19.17     158
180   Rusnak, Michael 11 St Petersburg Ca  21:52.27     159
181   Robinson, Noah   P.K. Yonge  21:53.49     160
182   Andrews, Noah 10 North Florida Ch  22:39.69     161
183   Riles, Cody 11 North Florida Ch  23:28.45     162
 
Mens 5k Class 2A XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Pedraza, Alex 11 Golden Gate  15:44.34      
2   Yarborough, David 11 Bishop Kenny  15:59.81     1
3   O'Loughlin, Tim 11 Tampa Jesuit  16:06.48     2
4   Decker, William 11 The Bolles  16:10.88     3
5   DelaCruz, Leonel 11 Immokalee  16:10.92     4
6   Barr, Michael 12 Bishop Kenny  16:14.65     5
7   Clark, Alec 12 West Florida HS  16:15.68     6
8   Guerette, Spencer 12 Anclote  16:18.56      
9   Patterson, Kentre' 12 Episcopal (Jacks  16:22.24     7
10   Correa, Gaby 9 Ransom-Everglade  16:23.38     8
11   Jacobsen, Nicolas 9 St Andrews  16:24.31     9
12   Bergengruen, Jan 12 Ransom-Everglade  16:27.10     10
13   Bailey, Payton 12 Lake Highland Pr  16:29.75     11
14   Gonzalez, Alyx 11 Gateway Charter  16:31.33      
15   Klumpp, Jonathan 11 North Broward Pr  16:37.46      
16   Casiano, Miguel 12 Lehigh Senior  16:39.48      
17   Geiman, Sam 10 Suncoast Communi  16:39.83     12
18   Borland, Max 10 Berkeley Prep  16:42.86     13
19   Revord, Hunter 10 Tampa Jesuit  16:43.77     14
20   Medina, Erick 12 Labelle  16:45.18     15
21   Thue-Bludworth, Carsten 12 Eastside  16:47.30     16
22   Velasquez, Urias 10 Immokalee  16:47.76     17
23   Sharpe, Alec 11 Bishop Kenny  16:47.87     18
24   Stanford, Fredrick 11 Robinson  16:50.92     19
25   Vazquez, Christian 12 Lehigh Senior  16:52.51      
26   Remich, Michael 11 Pensacola Cathol  16:52.57     20
27   Perry, Zachary 12 Bishop Kenny  16:55.22     21
28   Nelson, Matt 12 University Schoo  16:55.95      
29   Buliga, Nick 12 Gulf  16:56.25     22
30   Cherilus, Frandy 11 Immokalee  16:57.01     23
31   Franco, Bradley 10 Bishop Kenny  16:57.23     24
32   Denson, Drew 11 Astronaut  16:58.53      
33   Robbins, Phillip 11 Tampa Jesuit  16:59.19     25
34   Chope, John 11 Pensacola Cathol  16:59.97     26
35   Friedman, Adam 11 Ransom-Everglade  17:01.56     27
36   Miller, Antoine 11 Lake Nona  17:02.47     28
37   Wagner, Everett 10 Key West  17:02.76     29
38   Ramos, Christian 12 Poinciana  17:03.37      
39   Harris, Brandon 11 Crystal River  17:03.76      
40   Ruiz, Alex 9 Immokalee  17:04.01     30
41   Sweetapple, David 12 St Andrews  17:04.41     31
42   Van Natter, Cody 12 Nature Coast Tec  17:04.62     32
43   Decker, John 11 Pine Crest (Ft.  17:04.86     33
44   Norton, Christopher 12 Bishop Kenny  17:05.84     34
45   Ventura, Ryan 12 Monsignor Edward  17:06.28     35
46   Venegas, Guillermo 12 Immokalee  17:06.84     36
47   Stathis, Costa 12 Cocoa Beach  17:07.38     37
48   Eckles, John 11 Ridgewood  17:07.43      
49   Luttier, Samuel 12 Cardinal Newman  17:07.63      
50   Guzman, Brock 11 Key West  17:08.26     38
51   Velez, George 12 Lake Nona  17:08.50     39
52   Ciccone, Kevin 12 Nature Coast Tec  17:08.93     40
53   Hernandez, Matt 12 Pine Crest (Ft.  17:09.73     41
54   Murphy, Stephen 12 Nature Coast Tec  17:10.47     42
55   Holst, Brandon 12 Cocoa Beach  17:10.87     43
56   Welch, Ryan 09 Pine Crest (Ft.  17:13.43     44
57   Alvarez, Danny 11 Tampa Jesuit  17:14.54     45
58   Longbottom, Greg 12 Berkeley Prep  17:14.55     46
59   Rogers, Jack 10 Robinson  17:17.12     47
60   Skidelsky, Tyler 10 Lake Highland Pr  17:17.86     48
61   Chairez, Joel 11 Labelle  17:18.78     49
62   Walton, Xavier 11 Titusville  17:19.49      
63   Sampayo, Erik 11 Bishop Kenny  17:19.55     50
64   Vasiloudes, Vasilis 10 Berkeley Prep  17:19.76     51
65   Herrera, Juan 11 The Bolles  17:21.10     52
66   Kucera, Frankie 12 Bishop Moore  17:21.24     53
67   Arango, Andres 9 Ransom-Everglade  17:23.14     54
68   Peralta, Angelo 12 Lake Nona  17:26.34     55
69   Hill, John 12 Berkeley Prep  17:26.70     56
70   Kumer, Ravi 12 Eastside  17:26.81     57
71   Harkless, James 11 Nature Coast Tec  17:26.89     58
72   Samuelson, Roland 10 Suncoast Communi  17:27.33     59
73   Hollander, Connor 12 C S Charter  17:28.20      
74   Pratt, Tyler 9 Tampa Jesuit  17:29.21     60
75   Gonzalez, Troy 11 Pine Crest (Ft.  17:30.14     61
76   Gonzalez, Manuel 12 Lake Nona  17:33.18     62
77   Mundy, Donovon 9 Andrew Jackson  17:34.65      
78   Peralta, Jean Carlos 9 Lake Nona  17:36.61     63
79   Jurski, Dylan 12 Robinson  17:36.62     64
80   Sabogal, Cesar 11 Bishop Moore  17:37.25     65
81   Linares, Max 11 Tampa Jesuit  17:39.08     66
82   Chriss, Graham 12 Tampa Jesuit  17:39.70     67
83   Acosta, Harold 11 Bishop Moore  17:39.89     68
84   Pool, Rick 12 Bishop Moore  17:40.47     69
85   Guest, Connor 12 Ransom-Everglade  17:40.98     70
86   Grootens, Peter 11 Monsignor Edward  17:41.37     71
87   Sanchez, Edward 10 The Villages  17:41.59     72
88   Dean, Daniel   Middleton  17:42.25      
89   Bullock, Alexander 9 West Florida HS  17:43.02     73
90   Salinas, Victor 11 Labelle  17:43.94     74
91   Grant, Noah 12 Robinson  17:47.30     75
92   Nehgme, Alex 11 Lake Highland Pr  17:48.17     76
93   Chicas-aguilar, Victor 12 Dunnellon  17:49.62      
94   Suarez, Carlos 11 Labelle  17:51.04     77
95   Majumdar, Jay 11 Berkeley Prep  17:51.28     78
96   Santiago, Hunter 10 Lake Highland Pr  17:52.65     79
97   Tejeda, Manuel 10 Robinson  17:52.70     80
98   Wright, David 12 West Florida HS  17:54.47     81
99   Clark, Joseph 11 Nature Coast Tec  17:55.59     82
100   Kaleel, Nicholas 12 St Andrews  17:55.86     83
101   Grant, Nicholas 12 Robinson  17:56.14     84
102   Sayyeau, Cory 12 Cocoa Beach  17:57.13     85
103   Lerner, Alec 11 The Bolles  17:57.45     86
104   Best, Wesley 10 Gulf  17:57.68     87
105   Wakefield, Dylan 9 West Florida HS  17:58.24     88
106   Kirkendall, Trenton 12 Fernandina Beach  17:58.31      
107   Raymond, James 9 Gulf  17:58.68     89
108   Galanopolis, Telly 12 Cocoa Beach  17:58.82     90
109   Taylor, Dylan 12 Cocoa Beach  17:59.81     91
110   Habicher, Louis 12 Suncoast Communi  18:00.67     92
111   Sawyer, Colin 10 Bishop Moore  18:00.85     93
112   wolff, Dimitri 11 Monsignor Edward  18:02.13     94
113   Hernandez, Hector 11 Immokalee  18:03.04     95
114   Loyack, Joseph 12 Lake Nona  18:04.08     96
115   Fitzgerald, Wade 10 Robinson  18:05.15     97
116   Chaney, Connor 9 Key West  18:06.07     98
117   Loyack, Andrew 11 Lake Nona  18:07.40     99
118   Mihm, Jackson 9 Ransom-Everglade  18:08.79     100
119   Webster, Sam 10 Lake Highland Pr  18:09.45     101
120   Diamond, Garrett 11 West Florida HS  18:11.34     102
121   Glauberman, Evan 10 Ransom-Everglade  18:11.73     103
122   Ventura, Christopher 10 Monsignor Edward  18:12.19     104
123   Coleman, Matthew 11 Suncoast Communi  18:12.53     105
124   MacDonald, Lucas 12 St Andrews  18:13.12     106
125   Ramirez, Julian 11 Key West  18:13.57     107
126   Tyjeski, Nicolas 11 Bishop Moore  18:13.65     108
127   Sanchez, Jesus 10 Berkeley Prep  18:14.19     109
128   Pantaleri, Matthew 10 The Bolles  18:14.87     110
129   Byrd, Aaron 11 Pensacola Cathol  18:18.36     111
130   Keller, Mike 12 Gulf  18:19.35     112
131   Hanshaw, Mathew 11 The Villages  18:22.56     113
132   Gouge, Daniel 10 Suncoast Communi  18:23.21     114
133   Hancock, Tyler 11 Key West  18:23.58     115
134   McCawley, Peter 11 Episcopal (Jacks  18:23.68     116
135   Oakley, Lawrence 9 Episcopal (Jacks  18:24.08     117
136   Moore, Matthew 9 Episcopal (Jacks  18:24.44     118
137   Lamm, Ryan 10 Lake Highland Pr  18:25.37     119
138   Coston, Mitchell 11 Episcopal (Jacks  18:25.45     120
139   VanWart, Joseph 11 The Villages  18:26.60     121
140   Redd, Amer 12 Gulf  18:28.39     122
141   Mulyck, Austin 9 Nature Coast Tec  18:31.71     123
142   Hayes, Spencer 10 The Bolles  18:32.70     124
143   Hintenllang, Hunter 9 Eastside  18:33.27     125
144   Modin, Seth 10 West Florida HS  18:34.51     126
145   Booker, Robert 10 Eastside  18:35.06     127
146   Pena, Omar 11 Labelle  18:35.73     128
147   Lugo, Antonio 9 The Villages  18:38.06     129
148   O'Neill, Andrew 11 Suncoast Communi  18:38.30     130
149   Jessup, Robby 10 Gulf  18:40.96     131
150   Gazda, Sebastain 9 Gulf  18:41.25     132
151   Blackburn, Carlton 11 Nature Coast Tec  18:41.30     133
152   Creamer, Carson 12 Lake Highland Pr  18:42.14     134
153   Van Cleve, Robert 11 Episcopal (Jacks  18:43.02     135
154   Aboutanous, Alex 12 Cocoa Beach  18:43.73     136
155   Poirier, Thomas 10 Eastside  18:44.05     137
156   Guldin, Kyle 12 Bishop Moore  18:44.90     138
157   Reyes, Justin 9 Labelle  18:45.63     139
158   Mongeau, David 11 Pensacola Cathol  18:46.21     140
159   Attaway, Stephen 10 The Villages  18:46.72     141
160   Lara, Cesar 12 Immokalee  18:46.83     142
161   Schreyner, Dylan 12 The Bolles  18:48.04     143
162   Dimas, Pedro 11 Labelle  18:49.71     144
163   Guerra, Gustavo 10 Monsignor Edward  18:50.51     145
164   Bowen, Fen   Eastside  18:55.93     146
165   Sortino, Mark 11 West Florida HS  18:56.38     147
166   Srour, Noah 09 Pine Crest (Ft.  18:59.48     148
167   Bowe, Carter 9 The Bolles  19:00.20     149
168   Knezevich, Ron 8 Pine Crest (Ft.  19:01.92     150
169   Cabral, Joseph 10 Pine Crest (Ft.  19:04.04     151
170   Diaz, Matthew 10 Key West  19:08.90     152
171   Killea, Jonathan 10 Episcopal (Jacks  19:09.57     153
172   Skeen, Zach 9 Cocoa Beach  19:10.66     154
173   Neyman, Edward 10 Pensacola Cathol  19:36.08     155
174   Miller, Reed 12 Berkeley Prep  19:36.38     156
175   Ruppert, Matthew 11 Eastside  19:43.16     157
176   Troutman, Wyatt 12 Suncoast Communi  19:43.47     158
177   Keane, JT 9 Key West  20:01.71     159
178   Cuevas, David 10 Pensacola Cathol  20:04.60     160
179   Winer, Aaron 9 St Andrews  20:09.87     161
180   Marcille, Henry 10 Pensacola Cathol  20:32.91     162
181   Garcia, Collin 11 St Andrews  20:34.57     163
182   Fowler, Chad 11 Monsignor Edward  21:48.45     164
183   Perez, Eduardo 10 Monsignor Edward  21:53.17     165
184   Klimek, Mark 10 St Andrews  22:39.10     166
 
Mens 5k Class 3A XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Howell, Thomas 11 Niceville Senior  15:19.64     1
2   Bennett, Tyler 11 Fort Myers  15:30.38     2
3   Morken, Nicholas 11 Niceville Senior  15:34.26     3
4   Lopez, Avery 12 Belen Jesuit Pre  15:37.56     4
5   Brown, Aesop 12 Fort Myers  15:43.56     5
6   Ormsby, Robert 12 Cypress Lake  15:44.60      
7   Magoulas, Michael 11 Belen Jesuit Pre  15:45.18     6
8   Tomas, Fabian 11 Belen Jesuit Pre  15:49.38     7
9   Gates, Herbert 12 Naples  15:49.99     8
10   Rodriguez, Ryan 10 Belen Jesuit Pre  15:50.39     9
11   Magee, Matt 12 George Steinbren  15:56.75     10
12   Nichols, Travis 11 Land O Lakes  15:57.04     11
13   Khosla, Sukhi 10 Leon  15:58.60     12
14   Summerall, Zackery 10 Sarasota  16:00.28     13
15   Bulger, Timothy 12 Fort Walton Beac  16:00.44     14
16   Edwards, Harrison 12 Booker T. Washin  16:00.93     15
17   Stahl, Tyler 11 Land O Lakes  16:02.23     16
18   Bernard, Courtland 12 Sarasota  16:03.37     17
19   Fator, Zainelabdin 12 Sickles  16:04.23     18
20   Henderson, William 12 Leon  16:04.48     19
21   Shearer, Lee 12 Naples  16:04.95     20
22   Bess-Lima, Tyler 12 George Steinbren  16:05.23     21
23   Miranda, Carlos 12 Palmetto Ridge  16:07.36     22
24   Robertson, Mark 11 Booker T. Washin  16:07.90     23
25   Cartagena, Jose 12 Estero  16:10.19     24
26   McGregor, Dean 10 Fort Myers  16:11.89     25
27   Ashbacher, Kolin 11 Palmetto Ridge  16:12.11     26
28   Bradtmueller, Adam 9 Sarasota  16:12.86     27
29   Penaranda, Carlos 10 Pembroke Pines C  16:13.96     28
30   Bireda, Ermias 12 Wiregrass Ranch  16:16.33     29
31   LaNasa, Trey 10 Fort Walton Beac  16:17.61     30
32   Zimmerman, Cooper 11 Lawton Chiles  16:18.09     31
33   Williams, Dominic 9 Robert E Lee Sen  16:18.61      
34   Shackleford, Charles 11 Fort Walton Beac  16:18.71     32
35   Day, Brian 12 Fort Walton Beac  16:19.23     33
36   Fernandez, Andres 11 Belen Jesuit Pre  16:21.13     34
37   Bartlett, Avery 10 Lawton Chiles  16:22.12     35
38   Rioux, Adam 12 Port Charlotte  16:22.92      
39   Godfrey, Alexander 12 Fort Walton Beac  16:25.18     36
40   Isaac, Alexander 11 Belen Jesuit Pre  16:25.31     37
41   Biles, Tanner 12 George Steinbren  16:25.76     38
42   Poore, Jake 11 Land O Lakes  16:25.85     39
43   Tampa, David 10 Creekside  16:28.09     40
44   Meester-Kitterman, Canaa 11 Bayshore  16:28.41      
45   Luca, William 10 Leon  16:29.20     41
46   Gonzalez, Osiel 11 Belen Jesuit Pre  16:29.57     42
47   McGonagle, Brendan 12 Fort Myers  16:30.18     43
48   Spiers, William 12 Lawton Chiles  16:32.62     44
49   Turner, Sean 11 Lawton Chiles  16:33.96     45
50   Thrailkill, Joe 10 Edgewater  16:37.31      
51   Kalvin, Garrison 11 Naples  16:37.35     46
52   Cerreta, Chris 12 George Steinbren  16:38.23     47
53   Fabacher, Tyler 11 Fort Walton Beac  16:38.54     48
54   Hall, Benjamin 12 Wiregrass Ranch  16:38.84     49
55   Hull, Ian 12 Sarasota  16:40.69     50
56   Hernandez, Alexander 12 Estero  16:42.57     51
57   Jane, Aaron 11 A Crawford Mosle  16:44.07      
58   Tallbacka, Eric 11 Stanton College  16:44.35      
59   O'Brien, Tyler 11 Martin County  16:45.05     52
60   Drumm, Brandon 9 Sarasota  16:45.17     53
61   Eabbar, Samy 12 Forest Hill Comm  16:45.48      
62   Briner, Steven 12 Estero  16:45.86     54
63   Vallette, Dillon 10 Estero  16:46.59     55
64   Buchholz, Zachary 12 Leon  16:47.40     56
65   Fisher, Tyler 10 Port Charlotte  16:48.09      
66   McCann, Hunter 9 Osceola  16:50.16     57
67   Grigas, Jared 10 Lawton Chiles  16:50.87     58
68   Hippely, Andy 10 Wiregrass Ranch  16:52.45     59
69   Yoder, Jacob 12 Palmetto Ridge  16:53.33     60
70   Bias, Zack 10 Creekside  16:53.84     61
71   Murray, Tyson 10 Lawton Chiles  16:54.33     62
72   Nieves, Luis   Boynton Beach Co  16:54.64      
73   Sanders, James 11 Naples  16:55.93     63
74   Perkins, Taylor 10 Booker T. Washin  16:56.25     64
75   James, Carlos 11 Merritt Island  16:57.37      
76   Gamblin, Dylan 11 Estero  16:58.06     65
77   Gonzalez, Jon 12 Martin County  17:00.09     66
78   Benedict, Demery 10 Fort Walton Beac  17:00.41     67
79   Parrinelli, Nicholas 12 Martin County  17:00.86     68
80   Gouriluk, Kael 12 Sarasota  17:00.90     69
81   Piatt, David 12 Sickles  17:01.45     70
82   Marshall, Maxx 10 Leon  17:02.33     71
83   Conrad, James 12 Lawton Chiles  17:02.46     72
84   Hill, Patrick 12 Wiregrass Ranch  17:02.49     73
85   Barricklow, Sean 10 Martin County  17:02.61     74
86   Arnold, Mitchell 11 Lakewood Ranch  17:03.26     75
87   Moore, Christian 12 Jensen Beach  17:04.13     76
88   Penaranda, Daniel 10 Pembroke Pines C  17:04.48     77
89   Bess-Lima, Zach 12 George Steinbren  17:05.17     78
90   Negron-Santiago, Joshua 12 Port St Lucie  17:06.03      
91   Zentmeyer, James 10 Sickles  17:07.43     79
92   Wallenfelsz, Adam 9 Leon  17:08.10     80
93   Schneider, Landon 11 George Jenkins  17:10.05      
94   Long, Tyler 12 Fort Myers  17:11.44     81
95   Farrell, Jeremy 10 Archbishop McCar  17:12.58     82
96   Montalvo, Antonio 12 St Cloud  17:12.95      
97   Estes, Steven 10 Lakewood Ranch  17:14.13     83
98   Alastre, Thor 12 Wiregrass Ranch  17:14.44     84
99   Smith, Marcus 12 Miami Carol City  17:15.07      
100   Ewing, Caden 11 Niceville Senior  17:15.20     85
101   Adams, Tristan 10 Melbourne  17:15.49     86
102   Murphy, Javier 12 Archbishop McCar  17:22.15     87
103   Gubitz, Albert 12 Creekside  17:22.37     88
104   Jimenez, Abimael 9 Osceola  17:23.51     89
105   Vincent, Marvin 12 Martin County  17:23.56     90
106   Mulligan, Ryan 12 Creekside  17:24.48     91
107   Napier, Joshua 11 Lakewood Ranch  17:25.95     92
108   Grzesiakowski, Thomas 12 Osceola  17:26.38     93
109   Arnold, Morgan 12 Naples  17:27.48     94
110   Reesh, Alec 12 Melbourne  17:27.49     95
111   Ledesma, Ricardo 11 Estero  17:28.51     96
112   Kerry, Brian 11 Sarasota  17:28.99     97
113   Fedec, Stephen 9 Fort Myers  17:31.84     98
114   Hardiman, Jacob 12 Winter Springs  17:32.56     99
115   Magee, David 11 George Steinbren  17:33.26     100
116   McHale, Travis 12 Jensen Beach  17:33.37     101
117   Schneidewind, Elijah 9 Niceville Senior  17:33.54     102
118   Taylor, Timothy 12 Pembroke Pines C  17:34.79     103
119   Thiemann, Benjamin 12 Creekside  17:35.03     104
120   Cipriano, Michael 11 Palmetto Ridge  17:35.18     105
121   Oergel, Dillon 12 Land O Lakes  17:36.70     106
122   Boulicault, Nate 12 Winter Springs  17:38.01     107
123   Sommer, Adam 11 Estero  17:38.26     108
124   Cape, Reggie 11 Osceola  17:38.46     109
125   Massey, Jack 11 Niceville Senior  17:39.88     110
126   Nodjomian, Adam 12 Niceville Senior  17:40.87     111
127   McClure, Connor 10 Creekside  17:41.22     112
128   Alhaddad, Hamdi 12 Fort Myers  17:41.58     113
129   Navajas, Ricardo 12 Melbourne  17:42.56     114
130   Hoffman, Jarod 11 Leon  17:44.30     115
131   Hoge, Ryan 12 Osceola  17:46.82     116
132   Fator, Elrashid 9 Sickles  17:48.21     117
133   Fiske, Jacob 11 Niceville Senior  17:48.22     118
134   Reesh, Ian 9 Melbourne  17:51.12     119
135   Maldonado, Angel 11 Sickles  17:51.99     120
136   Williams, Paris 9 Sickles  17:52.20     121
137   Cobb, Patrick 12 Winter Springs  17:52.64     122
138   Milkovich, Jonathan 12 Lakewood Ranch  17:54.33     123
139   Dyess, Austin 12 Jensen Beach  17:55.71     124
140   Santana, Marco 11 Archbishop McCar  17:56.76     125
141   Knowlton, Connor 12 Melbourne  18:00.21     126
142   Frazier, Samuel 10 Booker T. Washin  18:03.83     127
143   Nichols, Trevor 11 Land O Lakes  18:05.33     128
144   Boudreaux, Eric 11 Wiregrass Ranch  18:06.55     129
145   Ellison, Bryan 10 Palmetto Ridge  18:06.86     130
146   McWilliam, Tyler 12 Lakewood Ranch  18:08.21     131
147   Santana, Victor 10 Archbishop McCar  18:08.90     132
148   Smith, Aaron 12 Naples  18:10.27     133
149   Hunter, James 9 Archbishop McCar  18:12.33     134
150   Wampler, Quintin 12 Lakewood Ranch  18:12.36     135
151   Keith, Andrew 11 George Steinbren  18:12.56     136
152   Todd, Andrew 12 Melbourne  18:13.97     137
153   McNair, Kristinn 10 Pembroke Pines C  18:14.80     138
154   Yocom, Stefan 12 Winter Springs  18:16.65     139
155   Boswell, Kollin 11 Melbourne  18:17.77     140
156   Fritz, Jeremy 10 Winter Springs  18:19.96     141
157   Wesley, Cornelius 12 Winter Springs  18:21.80     142
158   Dabbiero, George 10 Lakewood Ranch  18:24.06     143
159   Fuhrman, Benjamin 12 Martin County  18:24.71     144
160   Pace, John 12 Land O Lakes  18:26.63     145
161   Ness, Hunter 11 Naples  18:27.82     146
162   Adarve, Alejandro 10 Pembroke Pines C  18:29.04     147
163   Grimsdale, Thomas 10 Martin County  18:34.40     148
164   Malone, Brandon 10 Booker T. Washin  18:38.17     149
165   Singer, Daniel 9 Winter Springs  18:40.19     150
166   Dotson, Austin 9 Land O Lakes  18:43.65     151
167   Cabrera-Cruz, Gabriel 10 Archbishop McCar  18:44.71     152
168   Nimrick, Jeremy 12 Osceola  18:45.28     153
169   Alvarez, Gaston 12 Jensen Beach  18:48.65     154
170   DuBois, Hunter 11 Jensen Beach  18:56.32     155
171   McQueen, Zach 12 Osceola  18:56.50     156
172   Suriel, Christian 9 Wiregrass Ranch  18:58.28     157
173   Petow, Christopher 11 Creekside  19:00.01     158
174   Arango, Juan 12 Pembroke Pines C  19:04.40     159
175   Medina, John 10 Pembroke Pines C  19:05.67     160
176   McMilion, Peter 12 Booker T. Washin  19:20.06     161
177   Larsen, Edward 10 Palmetto Ridge  19:25.75     162
178   Merrill, Michael 10 Jensen Beach  19:35.36     163
179   Roh, Brandon 10 Booker T. Washin  19:37.88     164
180   Holguin-Reed, Jorge 10 Archbishop McCar  19:42.01     165
181   Rogers, Cole 10 Jensen Beach  19:43.40     166
182   Schoenfeld, Steven 11 Sickles  19:47.25     167
 
Mens 5k Class 4A XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Arroyo, Andres 12 Colonial  15:18.95     1
2   Marquez, Brandon 9 Timber Creek  15:33.79     2
3   Fernandez, Daniel 12 Christopher Colu  15:43.29     3
4   Medrano, Salvador 12 John I Leonard  15:45.32     4
5   Diaz, Nick 10 Miami Sunset  15:45.96     5
6   Ferrentino, Connor 11 Freedom (Orlando  15:52.00      
7   Castro, Kenneth 11 Miami Sunset  15:54.71     6
8   Deleva, Anthony 11 Coral Glades  15:55.33      
9   Mckenna, Paul 12 Countryside Seni  15:56.24      
10   ramirez, raul 12 Colonial  15:56.85     7
11   Benner, Lars 12 Newsome  15:58.05     8
12   Haugen, Alexander 11 St Thomas Aquina  16:03.11     9
13   licht, caleb 12 Colonial  16:04.59     10
14   Weaver, John 11 Mandarin  16:05.45     11
15   Delgado, Fabian 12 Miami Killian  16:09.30      
16   Butler, Matthew 11 St Thomas Aquina  16:11.47     12
17   Lindsey, John 12 Winter Park  16:12.66     13
18   Shannon, Lucas 12 Mandarin  16:14.11     14
19   Mack, Sam 11 Mandarin  16:14.13     15
20   Weaver, Bryce 12 H B Plant  16:15.93     16
21   Cruz, Antony 11 St Thomas Aquina  16:17.59     17
22   Carroll, Thomas 12 Flagler Palm Coa  16:18.60     18
23   Dougherty, John 10 Buchholz  16:19.81      
24   Ortiz, Joel 10 Colonial  16:19.92     19
25   Ramos, Carlos 11 Timber Creek  16:20.54     20
26   profitt, ramses 12 Colonial  16:21.78     21
27   Helfrich, Burkhardt 11 Boone  16:27.81     22
28   Hines, Jared 10 Boone  16:28.37     23
29   Chandler, Sam 12 St Petersburg  16:29.34     24
30   Rader, Caleb 10 Spanish River  16:31.21     25
31   Martinez, Justin 12 Newsome  16:33.45     26
32   Lacy, Joel   South Plantation  16:35.00      
33   Fay, William 12 Atlantic Communi  16:35.80      
34   Jowers, Tyler 12 Mandarin  16:36.93     27
35   Walbert, Brad 12 Flagler Palm Coa  16:38.63     28
36   Bell, Tyler 12 Coral Springs  16:39.55     29
37   Greenup, Ronny 11 Miami Sunset  16:40.81     30
38   Convey, Kurt 10 Coral Reef Senio  16:41.03     31
39   Guyton, Jack 10 H B Plant  16:41.09     32
40   Herrera, Giovanni 12 John A Ferguson  16:42.29     33
41   Gunter, Malik 10 Miami Sunset  16:42.94     34
42   Statham, Bryce 10 St Thomas Aquina  16:43.00     35
43   Cabrera, Patrick 12 Christopher Colu  16:43.07     36
44   Linares, Daniel 12 Christopher Colu  16:43.28     37
45   Hernandez, Pedro 10 Christopher Colu  16:43.43     38
46   Smale, Tim 12 Palm Beach Centr  16:43.68      
47   Jaffe, Lawson 12 H B Plant  16:45.12     39
48   Boykins, Avonte 12 Flanagan  16:46.39      
49   Lucas, Travis 12 H B Plant  16:46.67     40
50   Pineiro, Keneth 11 DeLand  16:47.38      
51   Graves, Rashaad 12 Mandarin  16:47.74     41
52   Mersereau, Jason 12 H B Plant  16:48.94     42
53   Poirier, Jacob 11 Mandarin  16:49.28     43
54   Grajalez, Warran 9 Riverview (Saras  16:50.25     44
55   Marsh, Iain 11 Seminole  16:51.02     45
56   Monteclaro, Kevin 12 Timber Creek  16:52.90     46
57   Alcuria, Arthur 12 Felix Varela  16:52.92     47
58   Coscia, Anthony 12 Boone  16:53.09     48
59   Chapman, Tyler 11 Boone  16:53.38     49
60   Saiki, Santiago 11 John A Ferguson  16:54.26     50
61   Lopez, Carlos 11 Coral Reef Senio  16:55.07     51
62   Gelatt, Kevin 11 Park Vista Commu  16:55.20     52
63   Henry, Jared 12 Timber Creek  16:55.33     53
64   Whitehead, Nassor 12 Cooper City  16:55.34      
65   Dusseau, Eric 12 Miami Palmetto  16:56.78      
66   Darosa, Gabriel 11 St Thomas Aquina  16:57.87     54
67   Gardner, David 12 North Port  16:58.10     55
68   Bengston, Charlie 12 John I Leonard  16:58.20     56
69   Evans, Robert 11 Winter Park  16:58.39     57
70   Pozo, Leonel 11 Miami Coral Park  16:59.42     58
71   Vidal, Bryan 10 Spanish River  16:59.85     59
72   Luker, Josh 11 Seminole  17:00.58     60
73   Kanarek, Blake 11 Seminole Ridge  17:01.39      
74   Ortega, Pedro 12 Christopher Colu  17:02.93     61
75   Sawayda, Stephen 12 Clearwater  17:03.17      
76   Sonderregger, Michael 11 Park Vista Commu  17:03.32     62
77   Gomez, Alan 12 Miami Sunset  17:04.57     63
78   Smith, Wyatt 12 Boone  17:05.80     64
79   riegelmayer, zachary 10 Colonial  17:06.00     65
80   Brenner, Henry 10 Winter Park  17:08.03     66
81   Quintero, Rodrigo 12 John A Ferguson  17:08.41     67
82   Baglieri, Francisco 12 Monarch  17:09.96      
83   Roberts, Benjaman 9 Winter Park  17:10.45     68
84   Vokus, Bryce 11 Riverview (Saras  17:11.29     69
85   Buytenhuys, Jonathan 10 Majory Stoneman  17:11.48     70
86   Peck, Markell 10 Flagler Palm Coa  17:11.76     71
87   Lassley, Adam 12 Mandarin  17:14.35     72
88   McCulloch, Ian 09 St Thomas Aquina  17:15.09     73
89   Long, Lorenzo 11 Seminole  17:15.18     74
90   Roberson, Tyrell 12 Flagler Palm Coa  17:17.14     75
91   Molinares, Jafet 12 Felix Varela  17:18.86     76
92   Garcia, Marcos 11 Christopher Colu  17:20.43     77
93   Boucher, Jackson 9 Winter Park  17:20.98     78
94   Clark, Ryland 12 Majory Stoneman  17:21.12     79
95   Krush, Alekx 12 Timber Creek  17:21.89     80
96   Galvis, Mateo 11 Coral Reef Senio  17:22.02     81
97   Ortiz, Andy 12 Miami Sunset  17:22.21     82
98   Palmer, Brian 12 Christopher Colu  17:22.48     83
99   castrovince, william 10 North Port  17:23.40     84
100   Alter, Joseph 12 Flagler Palm Coa  17:23.69     85
101   Johnston, Alec 11 Park Vista Commu  17:25.22     86
102   Nazareth, Michael 10 Timber Creek  17:26.22     87
103   Hayduke, Jared 11 Seminole  17:26.72     88
104   Harper, Aaron 10 Newsome  17:27.12     89
105   Backman, Kyle 12 Park Vista Commu  17:27.21     90
106   Parada, Samuel 12 Spanish River  17:29.46     91
107   Santiago, Julian 12 John A Ferguson  17:29.90     92
108   Dimiro, Tyler   Flagler Palm Coa  17:33.60     93
109   Roy, Austin 12 North Port  17:34.51     94
110   Laxton, Adam 12 Boone  17:34.78     95
111   Ramcharran, Anthony 10 Majory Stoneman  17:35.74     96
112   Sotomayor, Xavier 11 Miami Sunset  17:36.13     97
113   Andino, Carlos 11 H B Plant  17:36.19     98
114   hurd, anthony 11 Colonial  17:36.43     99
115   Callahan, Ryan 11 Park Vista Commu  17:37.88     100
116   Capps, Bryan 12 Boone  17:38.46     101
117   Harmount, Alex 11 Park Vista Commu  17:39.24     102
118   Margetts, Alexander 10 Majory Stoneman  17:39.82     103
119   Sanchez, Ilio 09 John I Leonard  17:41.32     104
120   Serna, Angelous 12 Felix Varela  17:41.65     105
121   McCutchen, Jordan 09 Majory Stoneman  17:43.42     106
122   Martel, Nicholas 12 John I Leonard  17:44.18     107
123   Marenco, Christian 11 Miami Coral Park  17:45.92     108
124   Weller, Sam 10 Seminole  17:46.10     109
125   Riley, Blake 10 Riverview (Saras  17:46.74     110
126   Goodger, Kristian 11 Felix Varela  17:49.36     111
127   Abernathy, Declan 11 St Petersburg  17:50.40     112
128   Watson, Garrett 11 Newsome  17:51.59     113
129   Krstec, Adam 12 North Port  17:52.83     114
130   Rulapaugh, Dean 12 Flagler Palm Coa  17:54.63     115
131   Soueid, Hussein 09 Spanish River  17:55.93     116
132   Samaha, Anatoly 12 H B Plant  17:56.57     117
133   Berman, Matt   Riverview (Saras  17:57.29     118
134   Hopwood, Matthew 9 Winter Park  18:00.03     119
135   Hughes, Jacob 11 Newsome  18:00.18     120
136   Sununu, Trevor 11 Park Vista Commu  18:02.36     121
137   Morelynn, Trequan 11 North Port  18:02.90     122
138   Cabrera, Peter 12 John A Ferguson  18:03.36     123
139   Dominguez, Alec 10 St Thomas Aquina  18:04.14     124
140   Nazareth, Matthew 10 Timber Creek  18:04.31     125
141   Raposo, Matthew 11 John A Ferguson  18:04.43     126
142   Schwartz, Harrison 12 Majory Stoneman  18:10.52     127
143   Bolduc, Maurice 12 Newsome  18:10.87     128
144   Small-Towns, Trent 11 St Petersburg  18:11.90     129
145   Budyszewick, Carlos 12 Miami Coral Park  18:12.03     130
146   Thermidore, Jean 12 John I Leonard  18:12.83     131
147   Rosemond, Makenzo 11 Coral Reef Senio  18:15.13     132
148   Riley, Tyler 11 Riverview (Saras  18:16.21     133
149   Aronson, Indy 12 Coral Springs  18:16.25     134
150   Avila, Jesus 10 John I Leonard  18:16.63     135
151   Mejia, Eduardo 12 Miami Coral Park  18:18.17     136
152   Abdo, Jeremy 12 Coral Reef Senio  18:18.69     137
153   Allen, Conner 11 Riverview (Saras  18:20.71     138
154   Herrera, Julian 11 John A Ferguson  18:22.27     139
155   Carpenter, Hunter 11 Riverview (Saras  18:24.94     140
156   Velasco, Jorge 12 Miami Coral Park  18:26.15     141
157   Belaval, Jose 11 Felix Varela  18:27.63     142
158   Arango, Luis 12 Felix Varela  18:28.00     143
159   Gomez, Andres 11 Coral Reef Senio  18:29.94     144
160   Clement, Djery 11 Coral Springs  18:30.01     145
161   Yannes, Jeremy 12 Newsome  18:31.92     146
162   Gonzalez, Nick 12 Coral Springs  18:33.47     147
163   Boethig, Connor 11 North Port  18:36.45     148
164   Barzallo, David 12 Miami Coral Park  18:38.86     149
165   Hernandez, Oscar 12 Coral Reef Senio  18:38.91     150
166   Parada, Andres 09 Spanish River  18:44.66     151
167   Smith, Martin 09 Spanish River  18:46.40     152
168   Gonzales, Jonathan 09 Coral Springs  18:48.06     153
169   Perez, Brian 12 John I Leonard  18:50.86     154
170   Hunter, Chad 10 St Petersburg  18:56.42     155
171   Sugar, Alex 10 Spanish River  18:58.12     156
172   Bruce, Semmes 11 St Petersburg  18:58.42     157
173   Flynn, Austin 11 Seminole  18:58.73     158
174   Clark, Linden 9 Majory Stoneman  19:03.04     159
175   Back, John 11 North Port  19:11.63     160
176   Terry, Sean 11 Winter Park  19:17.76     161
177   Waters, Jeremiah 12 Miami Coral Park  19:21.71     162
178   Lamarre-Laurent, Sebasti 11 Coral Springs  19:37.71     163
179   Degesse, Dan 11 St Petersburg  19:38.45     164
180   Carbonell, Arthur 11 Felix Varela  19:44.61     165
181   Deschenes, Kyle 10 Seminole  19:54.00     166
182   Richard, Nick 12 St Petersburg  19:56.57     167
183   Laurent, Gerard 09 Coral Springs  20:06.12     168
 
Womens 5k Class 1A XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Wollrath, Julie 10 Holy Trinity (Me  18:15.49     1
2   Candiano, Sarah 10 Evangelical Chri  18:30.66      
3   Eaton, Alex 11 Shorecrest Prepa  18:33.78     2
4   Fahey, Kelly 12 Trinity Prep  18:48.64     3
5   Chapman, Denae 9 Circle Christian  18:54.06     4
6   Blair, Grace 7 Oak Hall  18:58.76     5
7   Sweeney, Kristin 12 Maclay  19:01.69     6
8   Perry, Lauren 8 Oak Hall  19:09.75     7
9   Meyer, Eden 11 Providence  19:10.37     8
10   Dummer, Mackenzie 12 Holy Trinity (Me  19:11.41     9
11   Harrell, Saphara 12 Clearwater Centr  19:15.09      
12   Chapman, Emily 10 Brevard HEAT  19:22.21     10
13   Casagrande, Grace 11 Cardinal Mooney  19:22.54      
14   Olinger, Brittney 11 Oak Hall  19:25.04     11
15   Wooley, Holly 12 Brevard HEAT  19:28.01     12
16   Rovin, Olivia 8 Shorecrest Prepa  19:34.75     13
17   McBeath, Sarah 12 Evangelical Chri  19:37.05      
18   Tomaini, Lindsay 9 Community School  19:39.47     14
19   McKinney, Christina 11 Mt Dora  19:40.36      
20   Crist, Emily 11 First Academy  19:46.98     15
21   Brookover, Hannah 9 Calvary Christia  19:47.49      
22   Folio, Samantha 8 Holy Trinity (Me  19:49.22     16
23   Carlson, Talia 8 Oak Hall  19:55.92     17
24   White, Mallory 12 Lakeland Christi  19:59.12     18
25   Lyerly, Barbara 10 St Johns Country  20:00.47     19
26   Crews, Payton 7 St Johns Country  20:02.57     20
27   Wahy, Brianna 12 Holy Trinity (Me  20:20.05     21
28   Greenlees, Kai 9 Shorecrest Prepa  20:24.20     22
29   Labrant, Bobbi 10 Indian Rocks Chr  20:25.37     23
30   Rosenberg, Lindsay 6 Oak Hall  20:25.97     24
31   Camp, Avery 11 Pine School  20:28.80      
32   Hoppe, Victoria 10 Westminster Chri  20:29.39     25
33   Woods, Payton 11 Trinity Christia  20:30.20      
34   Csubak, Lauren 11 St Stephens Epis  20:30.74     26
35   Camargo, Victoria 10 Florida Christia  20:31.39      
36   Gumpel, Cali 10 Wellington Chris  20:33.07     27
37   Mira, Hailey 6 Westminster Chri  20:34.62     28
38   Taggart, Nicole 8 Calvary Christia  20:34.82     29
39   Burfield, Tristan 11 Community School  20:34.86     30
40   Broome, Savannah 11 Shorecrest Prepa  20:36.25     31
41   Hindsley, Jenna 10 Holy Trinity (Me  20:37.46     32
42   Meyer, Grace 11 Providence  20:37.84     33
43   Barry, Annie 11 Community School  20:38.92     34
44   Elliott, Megan 12 Mt Dora  20:40.25      
45   Webb, Amber 12 Circle Christian  20:42.28     35
46   Barry, Sophie 9 Community School  20:42.85     36
47   Santoro, Elizabeth 12 Maclay  20:43.60     37
48   Dunn, Danielle 12 Providence  20:44.69     38
49   Gallivan, Kuersten 11 First Academy  20:49.09     39
50   Romero, Celeste   Dade Christian  20:49.12     40
51   Richardson, Makayla 09 Kings Academy  20:49.46     41
52   Sullivan, Christine 12 Pope John Paul I  20:51.32      
53   Baum, Priscilla 9 Rocky Bayou Chri  20:53.18     42
54   Brodrecht, Sarah 12 Geneva  20:55.32     43
55   Walcott, Natalia 8 Holy Trinity (Me  20:55.91     44
56   Baum, Nicole 6 Rocky Bayou Chri  20:57.69     45
57   Cott, Jennifer 8 Oak Hall  21:00.38     46
58   Slupecki, Abigail 12 C S Charter  21:00.98      
59   Fuller, Jessica 11 Lakeland Christi  21:01.03     47
60   Bos, Devin 11 Circle Christian  21:02.55     48
61   Strump, Natasha 8 Westminster Chri  21:05.62     49
62   Ringdahl, Katie 10 Oak Hall  21:07.96     50
63   Agrait, Jorja 8 Jay  21:08.79     51
64   Crist, Caroline 7 First Academy  21:11.62     52
65   Kistemaker, Rachel 12 Indian Rocks Chr  21:11.82     53
66   Gallinaro, Ashley 10 St John Lutheran  21:13.77      
67   Sweeney, Sophie 8 Calvary Christia  21:14.99     54
68   Mira, Kelsey 6 Westminster Chri  21:15.12     55
69   Ault, Jaden 6 Circle Christian  21:16.63     56
70   Stuart, Yanisel   Dade Christian  21:17.72     57
71   Barker, Kendal 11 First Academy  21:23.37     58
72   Selbach, Kristen 8 Westminster Acad  21:25.24     59
73   Messer, Katherine 8 Providence  21:29.52     60
74   Lewis, Brittany 9 Lakeland Christi  21:30.21     61
75   Plazarin, Hannah   Blountstown  21:31.71      
76   Goebel, Grace 09 Kings Academy  21:32.47     62
77   Lyerly, Emily 7 St Johns Country  21:34.05     63
78   Willis, Caroline 8 Maclay  21:34.58     64
79   Scurti, Michaela 9 Bishop Snyder  21:34.94      
80   Pisciottano, Ashley 11 Kings Academy  21:35.64     65
81   Englert, Katie 12 Clearwater Centr  21:37.32      
82   Graham, Brook 11 First Academy  21:39.40     66
83   Thornton, Jessica 10 Jay  21:39.48     67
84   Heinz, Nicole 10 Maclay  21:41.95     68
85   Harms, Nancy 12 Providence  21:42.40     69
86   Sloan, Carrie 8 Geneva  21:44.17     70
87   Wofford, Savannah 11 St Johns Country  21:48.63     71
88   Franzoni, Juliana 7 St Johns Country  21:48.80     72
89   Ahkee, Kelly 7 Kings Academy  21:52.13     73
90   Shriner, Laura 9 Geneva  21:53.10     74
91   Benjamin, Peninah 9 Shorecrest Prepa  21:53.20     75
92   Lewis, Kennedy 7 Lakeland Christi  21:54.18     76
93   Porter, Margaret 11 St Johns Country  21:55.70     77
94   Howell, Hannah 12 St Stephens Epis  21:55.82     78
95   Romanach, Nicole 11 Westminster Chri  21:56.41     79
96   Gumpel, Grace 7 Wellington Chris  21:56.74     80
97   Hewel, Kayla 12 Indian Rocks Chr  21:56.83     81
98   Goble, Cassidy 8 Geneva  21:56.99     82
99   Bench, Jordyn 11 Indian Rocks Chr  21:58.72     83
100   Dowling, Shauna 09 Kings Academy  22:00.41     84
101   Barker, Caitlin 8 First Academy  22:00.47     85
102   Oman, Brooke 10 Westminster Acad  22:00.57     86
103   Kilpatrick, Lauren 10 Trinity Christia  22:00.65      
104   Skladanek, Breanna 9 Lakeland Christi  22:03.84     87
105   Copeland, Taylor 9 Aucilla Christia  22:07.14     88
106   Tharpe, Sarah 9 Aucilla Christia  22:08.47     89
107   Johnson, Meagan 9 Trinity Prep  22:11.47     90
108   Dreyer, Ellie 12 Geneva  22:11.63     91
109   Howe, Alexandra 8 St Stephens Epis  22:12.03     92
110   Meadows, Elizabeth 9 Westminster Acad  22:13.59     93
111   Brown, Savannah 8 Jay  22:14.33     94
112   Hamilton, Caitlyn 10 Westminster Acad  22:14.70     95
113   Pierce, Katie 7 St Stephens Epis  22:15.74     96
114   Salas, Stephanie 11 Trinity Prep  22:17.72     97
115   Lewis, Mary 11 Holy Trinity (Me  22:20.89     98
116   Nguyentran, Sophie 7 St Johns Country  22:22.79     99
117   Fontela, Kristen 12 Maclay  22:22.99     100
118   Riley, Shannon 12 Geneva  22:23.15     101
119   Cochran, Lauren 10 Pensacola Christ  22:23.26      
120   McKenzie, Paige 12 Trinity Prep  22:26.22     102
121   Purkey, Rebecca 12 Trinity Prep  22:26.35     103
122   Deibner, Sarah 11 Brevard HEAT  22:27.46     104
123   Wilson, Tamani 10 Maclay  22:28.95     105
124   Miller, Megan 12 Geneva  22:29.21     106
125   Knauf, Rachel 11 Shorecrest Prepa  22:36.15     107
126   Breitfelder, Alexis 7 Wellington Chris  22:37.05     108
127   Ramos, Julianne   Dade Christian  22:37.23     109
128   Ryan, Tara 7 Rocky Bayou Chri  22:37.62     110
129   Blanchard, Ashley 9 Brevard HEAT  22:41.40     111
130   Darrow, Alice 10 Shorecrest Prepa  22:41.96     112
131   Mora, Alexa 12 Westminster Chri  22:46.93     113
132   Lanzino, Mary 11 Lakeland Christi  22:48.11     114
133   Dill, Linda 8 Wellington Chris  22:50.33     115
134   Poole, Lindsey 12 Maclay  22:52.57     116
135   Blanchard, Christina 6 Brevard HEAT  22:54.62     117
136   Jamerson, Madison 11 Circle Christian  22:55.91     118
137   Cosgrove, Emily 10 Community School  22:56.23     119
138   Alvarez, Nicole   Dade Christian  22:57.00     120
139   Mikus, Lauren 11 Indian Rocks Chr  22:59.09     121
140   Wilson, Stephanie 12 Wellington Chris  23:01.70     122
141   Campbell, Payton 10 Kings Academy  23:04.47     123
142   Deibner, Amy 11 Brevard HEAT  23:09.33     124
143   Slagle, Megan 8 Rocky Bayou Chri  23:09.46     125
144   Cochran, Sophia 7 Westminster Acad  23:10.89     126
145   Foxhoven, Shannon 11 Community School  23:22.11     127
146   Thornton, Jenna 9 Jay  23:25.19     128
147   Patel, Shreya 9 St Stephens Epis  23:25.59     129
148   Baum, Brenda 8 Rocky Bayou Chri  23:26.04     130
149   Tadros, Lina 10 Indian Rocks Chr  23:29.17     131
150   Warren, Hannah 10 Lakeland Christi  23:30.52     132
151   Anderson, Anna 8 Rocky Bayou Chri  23:34.29     133
152   Arrosa, Nicole 12 Westminster Chri  23:36.31     134
153   Van Liere, Grace 8 Providence  23:38.81     135
154   Mott, Jordan 11 Indian Rocks Chr  23:44.93     136
155   Melnick, Taylor 10 Circle Christian  23:56.29     137
156   Stallings, Haley 12 Providence  23:56.94     138
157   Searcy, Hanna 7 Aucilla Christia  23:58.57     139
158   Milam, Meredith 8 Rocky Bayou Chri  23:58.93     140
159   Askar, Iasbella 10 Community School  23:59.28     141
160   Jacobs, Olivia 10 Trinity Prep  23:59.77     142
161   Pettingell, Elena 12 Calvary Christia  24:06.04     143
162   Alvarez, Isabella 7 Kings Academy  24:08.54     144
163   Newsome, Ashlee 9 First Academy  24:23.60     145
164   Steffer, Kyra 7 Calvary Christia  24:27.70     146
165   Shawver, Cristina 9 Calvary Christia  24:28.04     147
166   Rojas, Natalie 11 Calvary Christia  24:28.22     148
167   Mitchem, Alexis 8 Jay  24:31.66     149
168   Kelly, Caroline 6 St Stephens Epis  24:55.99     150
169   Wonderly, Blaire 10 Circle Christian  25:02.12     151
170   Izatt, Annie 7 Wellington Chris  25:08.80     152
171   Rojas, Daniela 10 Calvary Christia  25:10.90     153
172   Mcduffie, Alianna   Dade Christian  25:23.70     154
173   Weekes, Kendra 7 Jay  25:25.69     155
174   Free, Danielle 9 Jay  26:08.12     156
175   Beshears, Grace 6 Aucilla Christia  26:10.62     157
176   Miliotes, Lanie 10 Trinity Prep  26:12.03     158
177   Wooley, Julia 10 Brevard HEAT  26:13.58     159
178   Solan, Kristen   Dade Christian  26:18.26     160
179   LittleJohn, Amy 11 Wellington Chris  26:23.89     161
180   Schmidt, Mary-Margaret 12 Westminster Acad  26:31.09     162
181   Peeler, Sarah 11 Aucilla Christia  27:01.74     163
182   Hughes, Brittany 8 Aucilla Christia  27:48.31     164
 
Womens 5k Class 2A XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Montgomery, Julia 09 Pine Crest (Ft.  18:20.93     1
2   Wilson, Mackenzie 9 The Bolles  18:28.85     2
3   Rogers, Daesha 8 American Heritag  18:40.88     3
4   Ashley, Michaela 9 Arnold  18:44.45     4
5   Snyder, Claire 11 Academy Of The H  18:51.96     5
6   Archer, Lauren 9 Ransom-Everglade  18:56.62     6
7   Mis, Nicole 10 Lemon Bay  19:01.68     7
8   Lyden, Adair 9 Lake Nona  19:09.98     8
9   Weinfeld, Abigayle 9 Lemon Bay  19:10.10     9
10   Thyfault, Mary 12 Bishop Kenny  19:11.28     10
11   Shapiro, Rachel 7 The Bolles  19:14.50     11
12   Hajda, Allison 8 The Bolles  19:17.68     12
13   Arnold, Lilliana 11 The Bolles  19:20.83     13
14   Hodges, Mikayla 12 Arnold  19:22.89     14
15   Castillo, Claire 11 Titusville  19:27.33     15
16   Roberts, Kaysi 11 West Florida HS  19:27.95     16
17   Alexander, Rachelle 12 American Heritag  19:32.20     17
18   Hamilton, Christina 12 Satellite  19:37.47      
19   Stockton, Rachel 10 Lake Highland Pr  19:38.24     18
20   Storum, Maleia 10 Cocoa Beach  19:40.85      
21   Wurth, Ella 12 Pine Crest (Ft.  19:42.29     19
22   DeHechavarria, Ashley 10 The Bolles  19:46.10     20
23   Munoz, Anita 11 Immokalee  19:47.87     21
24   Fernandez, Sofia 9 St Brendan  19:50.54      
25   Jovanovic, Katherine 8 Pine Crest (Ft.  19:54.05     22
26   Farnesi, Lianna 10 Doral Academy  19:54.41     23
27   Kaczorowski, Macey 11 Bishop Kenny  19:56.32     24
28   Miguez, Sophia 9 Carrollton Sch O  19:57.37     25
29   Heitling, Ashley 12 Mt Dora  19:58.05      
30   Gornisiewicz, Savanna 12 Pine Crest (Ft.  20:03.97     26
31   Ortega, Calyope 8 American Heritag  20:05.39     27
32   Patron, Zelmira 11 Carrollton Sch O  20:07.09     28
33   Northup, Sarah 12 Tavares  20:07.97      
34   Grippo, Kari 11 Gulf  20:08.12     29
35   Hull, Maddy 11 Robinson  20:09.94     30
36   Yared, Mahlet 10 Pine Crest (Ft.  20:13.37     31
37   Jones, Sarah 11 The Bolles  20:14.87     32
38   Price, Georgette 12 Berkeley Prep  20:16.52     33
39   O'Riordan, Aoife 8 The Bolles  20:16.88     34
40   Frederick, Sarah 10 Bradford  20:18.53      
41   Ogilvie, Sydni 11 Lemon Bay  20:18.97     35
42   Scanlan, Madison 11 Robinson  20:19.38     36
43   Farr, Rebecca 12 Pensacola Cathol  20:19.80     37
44   Campion, Natalie 11 Pensacola Cathol  20:22.17     38
45   Scott, Erica 9 Ransom-Everglade  20:22.97     39
46   Consol, Clarissa 12 Crystal River  20:24.71     40
47   Phillips, Taylor 7 Pine Crest (Ft.  20:24.85     41
48   O'Neill, Haley 11 Bishop Kenny  20:27.52     42
49   Zumpano, Andrea 9 Carrollton Sch O  20:29.50     43
50   Madiedo, Marie 9 Carrollton Sch O  20:32.49     44
51   Villalobos, Melanie 11 Doral Academy  20:33.28     45
52   Dominguez, Katerina 9 Suncoast Communi  20:36.00      
53   Deyoung, Julia 11 Robinson  20:36.17     46
54   Lane, Chloe 12 Crystal River  20:36.24     47
55   Baumgarten, Natalie 8 Lincoln Park Aca  20:37.49     48
56   Doherty, Colleen 10 Academy Of The H  20:37.83     49
57   Smith, Kat 9 Ransom-Everglade  20:38.03     50
58   Kennedy, Annie 27 Bishop Kenny  20:40.21     51
59   Cruz, Angela 11 Immokalee  20:40.25     52
60   Peng, Lucinda 11 Eastside  20:44.04     53
61   Cooper, Caroline 6 Lake Highland Pr  20:45.27     54
62   Pu, Christine 11 Eastside  20:46.36     55
63   Sanchez, Charlene 10 West Florida HS  20:47.63     56
64   Lacy, Alexa 9 Nature Coast Tec  20:47.79     57
65   McAdams, Vanessa 9 Eastside  20:49.11     58
66   DiCintio, Katelyn 12 Pompano Beach  20:49.61      
67   Blem, Haley 10 Lemon Bay  20:49.90     59
68   Burchhardt, Crystal 11 Nature Coast Tec  20:50.92     60
69   Giddens, Meagan 9 Taylor County  20:52.44      
70   Ramirez, Marlene 12 Immokalee  20:52.90     61
71   Perlingieri, Brielle 12 Nature Coast Tec  20:53.14     62
72   Burgos, Franchesca 11 Ransom-Everglade  20:53.26     63
73   Kaczorowski, Anne 9 Bishop Kenny  20:55.47     64
74   Cline, Gillian 10 Berkeley Prep  20:56.73     65
75   Someswhar, Ria 11 Eastside  20:57.42     66
76   Bruty, Elizabeth 12 Crystal River  20:58.12     67
77   Guvenc, Victoria 11 Lake Highland Pr  20:58.25     68
78   Varner, Mia 9 Eastside  20:58.37     69
79   Vieta, Maggie 11 Lemon Bay  21:00.46     70
80   Salgueiro, Stephanie 11 Ransom-Everglade  21:00.84     71
81   Gonzalez, Kailey 11 Carrollton Sch O  21:02.30     72
82   Veve, Amanda 12 American Heritag  21:02.69     73
83   Nesbitt, Raleigh 10 West Florida HS  21:04.37     74
84   Reid, Bridget 11 Bishop Kenny  21:05.17     75
85   Gazda, Eliza 11 Gulf  21:06.02     76
86   Kolisch, Niki 9 Carrollton Sch O  21:08.88     77
87   Thomson, Mary 11 Nature Coast Tec  21:09.58     78
88   Riveron, Kelly 11 Doral Academy  21:10.47     79
89   Lipham, Catelin 6 Berkeley Prep  21:13.00     80
90   Redmann, Olivia 10 Lemon Bay  21:14.05     81
91   Ruffier, Lee Ann 11 Lake Highland Pr  21:14.92     82
92   Tomas, Francesca 9 Carrollton Sch O  21:15.44     83
93   Hatton, Alyssa 10 Bishop Moore  21:16.23     84
94   Sortino, Jordan 10 West Florida HS  21:16.42     85
95   Righter, Emma 6 Berkeley Prep  21:17.37     86
96   Lopez, Aurora 12 Immokalee  21:17.45     87
97   Gramling, Hilleary 12 Berkeley Prep  21:18.63     88
98   Campos, Laura 12 Bishop Kenny  21:20.70     89
99   March, Summer 9 Nature Coast Tec  21:22.04     90
100   Hahn, Natalie 11 Academy Of The H  21:22.55     91
101   Ellis, Arielle 11 Robinson  21:23.31     92
102   Walters, Abby 9 Berkeley Prep  21:24.13     93
103   Slocum, Haley 12 Bishop Moore  21:24.64     94
104   Salazar, Melissa 12 American Heritag  21:26.92     95
105   Wasserbeck, Brittney 12 Doral Academy  21:34.44     96
106   Deligio, Alyssa 11 Nature Coast Tec  21:36.58     97
107   Melzer, Amelia 12 Titusville  21:37.55     98
108   Gordon, Aaliyah 11 Robinson  21:38.67     99
109   Deery, Erin 11 Lake Highland Pr  21:38.77     100
110   Espinal, Mariah 12 Lake Nona  21:39.59     101
111   Gonzales, Violeta 10 Lincoln Park Aca  21:40.17     102
112   Skipper, Lindsey 11 Bishop Moore  21:41.91     103
113   MACON, Lauren 7 Lincoln Park Aca  21:43.93     104
114   Skipper, Elizabeth 10 Bishop Moore  21:44.56     105
115   Andrew, Claire 8 Lake Highland Pr  21:44.88     106
116   San Giovanni, Gaby 10 Ransom-Everglade  21:45.89     107
117   Herrera, Andreana 9 Immokalee  21:46.58     108
118   Moses, Ashley 9 Bishop Moore  21:49.48     109
119   Logue, Julia 12 Ransom-Everglade  21:51.95     110
120   Lockridge, Kaitlin 11 Pensacola Cathol  21:52.62     111
121   Baumgarten, Briana 9 Lincoln Park Aca  21:53.58     112
122   Langley, Jessica 12 Titusville  21:56.01     113
123   McMacken, Emily 12 Bishop Moore  21:56.34     114
124   Wiley, Miranda 11 West Florida HS  21:56.65     115
125   Pinzon, Gabby 9 Titusville  21:58.12     116
126   Buckman, Katie 10 Gulf  21:59.64     117
127   DoValle, Daniella 11 Lemon Bay  22:04.62     118
128   Gavallas, Elaine 12 Gulf  22:06.81     119
129   Reichert, Alexandra 11 Academy Of The H  22:07.37     120
130   Jurado, Jaime 9 Academy Of The H  22:08.05     121
131   Endacott, Gabrielle 10 Pensacola Cathol  22:09.12     122
132   Montague, Hannah 12 Pine Crest (Ft.  22:11.66     123
133   Chope, Emma 9 Pensacola Cathol  22:13.22     124
134   Horn, Brianna 11 Nature Coast Tec  22:17.20     125
135   Dunlap, Kristen 12 Crystal River  22:18.89     126
136   Bazin, Camille 10 Arnold  22:20.85     127
137   Reynolds, Kayla 11 Titusville  22:21.34     128
138   Larabee, Madison 8 Lake Highland Pr  22:21.36     129
139   Moore, Hanna 11 West Florida HS  22:23.12     130
140   Ulseth, Alexis 10 Crystal River  22:29.18     131
141   Boos, Lindsay 9 Academy Of The H  22:30.76     132
142   Adair, Maria 11 Bishop Moore  22:33.12     133
143   Schmideler, Chloe 11 Lake Nona  22:35.74     134
144   Dean, Danielle 9 Titusville  22:42.12     135
145   Yeats, Ellen 12 Eastside  22:43.36     136
146   Gibson, Dale 11 Pensacola Cathol  22:43.79     137
147   Hyman, McKenna 9 Arnold  22:45.18     138
148   Savino, Mia 11 Gulf  22:46.17     139
149   O'Hara, Kelly 12 Lincoln Park Aca  22:48.61     140
150   Raymond, Abigail 9 Gulf  22:50.89     141
151   Hickman, Angela 10 Lake Nona  22:51.19     142
152   Gonzalez, Vanessa 10 Immokalee  22:52.18     143
153   Greathouse, Jessie   Berkeley Prep  22:56.12     144
154   Pottorff, Taylor 7 Lincoln Park Aca  23:00.06     145
155   Sugrue, Rebecca 12 Eastside  23:03.38     146
156   Litkowski, Hannah 10 Robinson  23:06.81     147
157   Camacho, Maria 10 Doral Academy  23:07.97     148
158   Martin, Antoinette 10 Gulf  23:14.43     149
159   Lugo, Vida 8 American Heritag  23:22.33     150
160   Carrillo, Alyssa 9 Titusville  23:26.05     151
161   Wilmeth, Sharon 10 Lake Nona  23:33.31     152
162   Patterson, Becca 11 Academy Of The H  23:42.46     153
163   Jaworski, Brooke 12 Arnold  23:54.17     154
164   Gaillard, Christina 11 Arnold  23:57.45     155
165   Carpenter, Camille 7 Lincoln Park Aca  24:06.55     156
166   Campbell, Angela 11 Lake Nona  24:10.51     157
167   Ehlers, Elizabeth 12 Pensacola Cathol  24:10.70     158
168   Escobar, Maria 11 Doral Academy  24:12.14     159
169   Arthur, Lynn 9 West Florida HS  24:13.15     160
170   Williams, Marin 10 Crystal River  24:21.85     161
171   Molineux, Jordan 12 Robinson  24:39.63     162
172   Lucca, Gabriella 10 Doral Academy  24:41.72     163
173   Ocampo, Karen 12 Lake Nona  25:50.81     164
 
Womens 5k Class 3A XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Givens, Susan 12 Lawton Chiles  17:48.78     1
2   Solis, Katy Gladis 12 Estero  17:58.70     2
3   Smith, Kacy 12 Estero  17:58.97     3
4   Barlow, Caroline 11 Gulf Coast  18:12.91     4
5   Edwards, Emily 11 Fort Myers  18:30.30     5
6   Kling, Rachel 10 Pace  18:32.99      
7   Tubbs, Taylor 12 Sebring  18:34.61      
8   Cancello, Claudia 12 J.W. Mitchell  18:39.40      
9   Chastain, Ivy 12 Fort Walton Beac  18:42.65     6
10   Rudman, Emma 9 Fort Walton Beac  18:42.68     7
11   Mulford, Elizabeth 10 Vanguard  18:44.83      
12   Slater, Katherine 11 Estero  18:45.97     8
13   Jenkins, Bethany 11 Estero  18:48.75     9
14   Blaney, Catherine 12 Belleview  18:52.37      
15   Shah, Nikita 12 Wiregrass Ranch  18:58.92     10
16   Grebe, Angelina 10 Sarasota  19:01.39     11
17   Giangaspro, Hannah 11 Bartram Trail  19:12.06     12
18   Hammond, Sarah 10 Merritt Island  19:13.32     13
19   Zarrella, Kristin 12 Lakewood Ranch  19:16.64     14
20   Ingoldsby, Rachael 12 Bartram Trail  19:17.91     15
21   Salcedo, Breeana 9 Cypress Lake  19:18.64     16
22   Xiang, Karen 11 Nease  19:19.12     17
23   Heisner, Sarah 12 Creekside  19:21.02     18
24   Waters, Berlin 12 Wiregrass Ranch  19:21.71     19
25   Cline, Daley 9 Estero  19:24.11     20
26   Novak, Natalie 12 Lakewood Ranch  19:25.11     21
27   Loder, Hannah 12 Matanzas  19:25.50      
28   Rodale, Alyssa 11 Nease  19:25.62     22
29   Amanda, Spring 12 Northeast  19:29.70      
30   Fletcher, Jessica 11 Ridgeview  19:32.02     23
31   Lane, Sara 12 Lawton Chiles  19:32.21     24
32   Mcmurray, Ashton 11 Lawton Chiles  19:32.35     25
33   Slater, Megan 10 Estero  19:35.78     26
34   White, Autumn 10 Fort Walton Beac  19:37.74     27
35   Weber, Alyssa 10 Citrus  19:38.37      
36   Grant, Abigail 10 Sickles  19:40.35     28
37   Rodriguez, Morgan 12 Cardinal Gibbons  19:44.37     29
38   Steele, Sara 11 Choctawhatchee  19:45.07      
39   Li, Nina 11 Merritt Island  19:45.38     30
40   Van Cleave, Jessica 11 Creekside  19:45.67     31
41   Davis, Samantha 11 Gulf Coast  19:46.38     32
42   Hardcastle, Bethany 10 South Fork  19:47.57     33
43   Karr, Eliana 10 Winter Springs  19:48.94     34
44   Scott, Laurie 12 South Fork  19:51.91     35
45   Harper, Elizabeth 12 Merritt Island  19:52.70     36
46   Barbour, Kristen 12 Nease  19:54.90     37
47   Richter, Jillian 10 Fort Myers  19:55.75     38
48   Polite, April 11 Fort Walton Beac  19:56.27     39
49   Hartman, Sarah 12 Sickles  19:57.74     40
50   Yero, Melody 12 Belleview  19:58.46      
51   Sathish, Sneha 9 King  19:58.87      
52   Cedre, Elise 11 Wiregrass Ranch  20:00.37     41
53   Elkin, Emily 9 South Fork  20:01.05     42
54   Singer, Rachel 11 Winter Springs  20:02.01     43
55   De Greef, Danielle 11 Gulf Coast  20:02.14     44
56   Wray, Katie 10 Lakewood Ranch  20:03.66     45
57   Sclafani, Alexandra 11 Martin County  20:06.38     46
58   Wable, Autumn 12 Leon  20:06.94      
59   King, Kaitlin 12 Bartram Trail  20:07.44     47
60   Cubero, Carolin 11 Merritt Island  20:07.45     48
61   Magill, Julia 12 Merritt Island  20:08.39     49
62   Manning, Chelsea 12 Cypress Lake  20:09.87     50
63   Last, Michelle 11 Lakewood Ranch  20:10.67     51
64   Avery, Danielle 12 Naples  20:13.42     52
65   Roselli, Alexandria 12 Nease  20:17.03     53
66   Fisher, Savannah 11 Lawton Chiles  20:17.11     54
67   Fleeman, Rebecca 11 Eau Gallie  20:17.89      
68   Wallace, Alexandra 9 Lawton Chiles  20:18.79     55
69   Vanderheid, Allayna 11 Gulf Coast  20:19.70     56
70   Ortiz, Julia 9 Lakewood Ranch  20:20.80     57
71   Benoist, Chloe 12 Lecanto  20:21.71     58
72   Moller, Rhianna 11 Fort Walton Beac  20:22.47     59
73   Henry, Tabatha   Okeechobee  20:23.74      
74   Klopf, Hannah 12 Naples  20:24.72     60
75   DeDiego, Veronica 11 Ridgeview  20:25.31     61
76   Kerry, Amber 9 Sarasota  20:25.37     62
77   Bowden, Sara 10 Archbishop McCar  20:26.21     63
78   Conway, Madison 9 Wiregrass Ranch  20:26.77     64
79   Towe, Mallory 10 Fort Myers  20:27.41     65
80   Taylor, Jessica 10 Creekside  20:27.57     66
81   Rocker, Kaitlin 9 Creekside  20:27.85     67
82   Hinds, Sharie 09 Miami Central  20:29.25      
83   Fabijanczuk, Kim 11 Sarasota  20:30.51     68
84   Aguilar, Marianne 11 Archbishop McCar  20:32.01     69
85   Rother, Bradi 10 Bartram Trail  20:33.56     70
86   Farnsworth, Claire 9 Lecanto  20:34.07     71
87   Hogrefe, Courtney 12 Naples  20:36.68     72
88   Irene, Caitlin 12 Bartram Trail  20:37.51     73
89   Cornwell, Addie 10 Wiregrass Ranch  20:40.08     74
90   Ginn-Davis, Chelsea 12 Wiregrass Ranch  20:41.16     75
91   Fickert, Alison 11 Bartram Trail  20:44.42     76
92   Solorzano, Karissa 11 St Cloud  20:49.00      
93   Platt, Ashley 12 Lakewood Ranch  20:49.36     77
94   Chastain, Anna-Laura 9 Fort Walton Beac  20:49.88     78
95   Wright, Allison 9 Sarasota  20:50.55     79
96   Cobb, Elizabeth 9 Winter Springs  20:52.48     80
97   Trentham, Theresa 12 George Jenkins  20:57.25     81
98   Chandler, Elizabeth 10 Lakewood Ranch  20:57.53     82
99   Roedding, Julia 12 Cypress Lake  20:57.58     83
100   Mogg, Katie 9 Sickles  21:01.01     84
101   Byrd, Makayla 10 Sickles  21:01.26     85
102   Salley, Elizabeth 12 Creekside  21:03.26     86
103   Payne, Emily 12 Wiregrass Ranch  21:04.49     87
104   Toth, Kaitlin 12 South Fork  21:05.52     88
105   Lewis, Ruby 10 George Jenkins  21:06.90     89
106   Butterfield, Brooke 9 Winter Springs  21:07.63     90
107   Johnson, Destiny 11 Homestead Senior  21:08.27      
108   Hinds, Shelby 12 Sarasota  21:08.74     91
109   Hazera, Kali 9 Pembroke Pines C  21:08.79      
110   Tanner, Amanda 10 Ridgeview  21:10.52     92
111   Valencia, Antonella 10 Estero  21:14.66     93
112   Cook, Victoria 12 Fort Myers  21:15.11     94
113   Ferrara, Bianca 9 Fort Myers  21:17.46     95
114   Vasquez, Taylor 12 Gulf Coast  21:20.79     96
115   Johnson, Casey 9 George Jenkins  21:21.71     97
116   Baker, Avory 10 George Jenkins  21:22.79     98
117   Tiffany, Hosey   Palm Bay  21:23.03      
118   Krueger, Juliana 9 Lawton Chiles  21:23.23     99
119   DeForest, Tinsley 12 Martin County  21:23.99     100
120   Novak, Kaitlyn 10 Naples  21:25.10     101
121   Barfield, Elizabeth 12 Winter Springs  21:25.25     102
122   Ashby, Sarah 11 Naples  21:27.68     103
123   Vigarino, Victoria 11 Cardinal Gibbons  21:30.01     104
124   Vickers, Brittany 11 Lecanto  21:30.69     105
125   Moss, Sara 11 Ridgeview  21:33.88     106
126   Jackson, Alexis 11 Creekside  21:38.37     107
127   Sarduy, Jovanna 11 Archbishop McCar  21:38.65     108
128   Allen, Torrencia 12 Miami Northweste  21:39.27     109
129   Meskimen, Heather 10 George Jenkins  21:40.86     110
130   Harper, Lauretta 11 South Fork  21:41.37     111
131   Abreu, Yaranel 10 Nease  21:41.89     112
132   Rutila, Rebecca 10 Naples  21:42.08     113
133   Moore, Alexandria 10 Lecanto  21:43.90     114
134   Clark, Cierra 12 Winter Springs  21:44.99     115
135   Williams, Altoniece 12 Miami Northweste  21:46.44     116
136   Rubie, Mercedes 11 Ridgeview  21:46.48     117
137   Darville, Kashia 9 Martin County  21:47.00     118
138   Springer, Yolanda 12 Miami Northweste  21:47.30     119
139   Howell, Cassidy 12 Gulf Coast  21:48.03     120
140   Mattingly, Katie 10 Lecanto  21:49.85     121
141   Guttman, Sadie 11 Sarasota  21:50.75     122
142   Frauenfelder, Simone 11 Nease  21:50.87     123
143   Mayer, Kirsten 10 Sickles  21:52.23     124
144   Howell, Braiden 10 Gulf Coast  21:52.43     125
145   Amed, Salma 11 Sickles  21:55.78     126
146   Schott, Savannah 10 Creekside  21:58.11     127
147   Madeux, Susan 9 Merritt Island  21:58.55     128
148   Armstead, Alexis 10 South Fork  21:59.34     129
149   Haley, Catherine 11 Cardinal Gibbons  22:00.87     130
150   Church, Ruby 12 Cypress Lake  22:02.16     131
151   Mitchell, Timetria 09 Miami Northweste  22:05.65     132
152   Goldsmith, Hunter 12 Fort Myers  22:09.65     133
153   Mendoza, Toni 11 Archbishop McCar  22:13.36     134
154   Rule, Janais 12 Merritt Island  22:15.58     135
155   Belina, Stephanie 11 Cardinal Gibbons  22:17.82     136
156   Poellnitz, Emily 10 Nease  22:18.11     137
157   McCarthy, Caline 11 Fort Myers  22:19.37     138
158   Garcia, Annette 10 Archbishop McCar  22:23.20     139
159   Langsett, Shanese 11 Cardinal Gibbons  22:25.20     140
160   Clark, Nicole 9 Cardinal Gibbons  22:25.40     141
161   Van Netta, Halie 10 Cypress Lake  22:28.01     142
162   Baecher, Grace 10 Martin County  22:28.31     143
163   Harrison, Indya 9 Archbishop McCar  22:29.70     144
164   Lumley, Sarah 11 Sarasota  22:30.05     145
165   Baker, Makenzie 10 George Jenkins  22:31.41     146
166   Kelsey, Kristin 12 Winter Springs  22:32.64     147
167   Torres, Marissa 12 Ridgeview  22:36.36     148
168   Wells, Amber 11 Cypress Lake  22:38.01     149
169   Woodard, Brandi 9 Fort Walton Beac  22:41.02     150
170   Cooper, Recardia 11 Miami Northweste  22:43.68     151
171   Brenton, Rebecca 11 Lecanto  22:44.38     152
172   Knauf, Natalie 10 Lawton Chiles  22:45.73     153
173   Churchill, Heidi 10 Cypress Lake  22:45.84     154
174   Parks, Emily 9 South Fork  22:47.06     155
175   Norton, Loretta 9 Cardinal Gibbons  22:50.12     156
176   Tubio, Olivia 11 Archbishop McCar  22:50.62     157
177   Renfro, Audrey 10 Martin County  22:58.66     158
178   Hamilton, Alexis 10 Lecanto  23:02.48     159
179   Glavan, Kristin 12 Sickles  23:04.08     160
180   Stair, Josephine 10 Ridgeview  23:15.43     161
181   Baldwin, Coroline 10 Naples  23:59.28     162
182   Schrivir, Katherine 10 Martin County  24:15.09     163
183   Aulisio, Gina 12 George Jenkins  24:19.40     164
184   Scartozzi, Marisa 11 Martin County  24:29.72     165
185   Gilbert, Lennisha 10 Miami Northweste  24:32.47     166
 
Womens 5k Class 4A XC Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Blake, Bridget 12 Dr Phillips  17:53.04     1
2   Cruz, Alexa 09 St Thomas Aquina  18:14.79     2
3   Johnson, Amber 12 Dr Phillips  18:27.49     3
4   Headley, Emily 10 Olympia  18:28.69     4
5   Snider, Ellyn 12 Spanish River  18:41.60     5
6   Seymour, Bryce 12 Hagerty  18:42.87     6
7   MacNeal, Katherine 11 Cypress Bay  18:49.02     7
8   Santiago, Katrina 11 John A Ferguson  18:49.60     8
9   rodriguez, julia 12 H B Plant  18:50.86     9
10   Campo, Kaitlyn 12 Olympia  18:52.73     10
11   Kalis, Christina 11 St Thomas Aquina  18:56.79     11
12   Fox, Scarlett 12 H B Plant  18:58.47     12
13   Rischar, Brianna 10 St Thomas Aquina  19:00.82     13
14   Hernandez, Aylwyn 10 John A Ferguson  19:11.21     14
15   Braynon-Moore, Marina 11 St Thomas Aquina  19:12.13     15
16   Sosa, Kerstin 11 Hagerty  19:19.04     16
17   Jackson, Brianna 12 Newsome  19:21.16     17
18   Schloss, Megan 10 St Thomas Aquina  19:22.58     18
19   Perkinson, Emily 12 Colonial  19:23.96     19
20   Montgomery, Anna 11 H B Plant  19:24.24     20
21   Pitisci, Emory 12 H B Plant  19:30.36     21
22   Murphy, Megan 12 Olympia  19:32.97     22
23   Vilson, Barbra 12 South Dade  19:34.86     23
24   Sullivan, Bailey 11 H B Plant  19:35.19     24
25   Brea, Lourdes 11 Our Lady Of Lour  19:35.51     25
26   Vianale, Catherine 11 Spanish River  19:36.35     26
27   Bartlett, Autumn 10 University (Orla  19:37.56      
28   Farrow, Regan 12 Lake Howell  19:38.18      
29   Kloepfer, Lily 09 St Thomas Aquina  19:42.83     27
30   gibson, caroline 12 H B Plant  19:46.07     28
31   Cajas, Stephanie 12 Newsome  19:46.37     29
32   Johnson, Brenna 11 Hagerty  19:47.73     30
33   Castillo, Lauren 12 Palm Beach Centr  19:51.29      
34   Turk, Danielle 12 Oviedo  19:51.61      
35   Tardanico, Lea 12 Felix Varela  19:51.90      
36   Gargiulo, Tiffany 12 Hagerty  19:54.43     31
37   Suski, Olivia 10 Seminole  19:54.97     32
38   Gavulic, Lauren 10 John A Ferguson  19:56.64     33
39   Fungquee, Jade 11 Monarch  19:58.13      
40   Nix, Emily 9 Winter Park  19:59.32      
41   Watson, Taylor 10 Olympia  20:01.14     34
42   Price, Molly 12 Our Lady Of Lour  20:02.25     35
43   Carrion, Sarah 11 Lake Mary  20:02.67     36
44   Whelan, Isabella 9 Buchholz  20:03.33      
45   douglas, asha 10 Colonial  20:05.82     37
46   Van Liere, Danielle 9 Fletcher  20:05.97      
47   Piatkowski, Olivia 10 Olympia  20:06.83     38
48   Johnson, Sinclaire 9 Lake Brantley  20:08.86      
49   Nicholson, Olivia 11 Boca Raton Commu  20:09.46      
50   Flament, Emilie 12 Olympia  20:10.88     39
51   Taylor, Samara 12 Coral Reef Senio  20:11.71     40
52   Zwijacz, Emily 10 Newsome  20:12.23     41
53   Pearce, Amber 09 Jupiter  20:12.53      
54   Waterman, Erin 12 St Petersburg  20:14.74      
55   Borgen, Delsie 9 Newsome  20:16.62     42
56   Grzeszczak, Ania 9 Mandarin  20:16.82     43
57   Valesco, Stephany 12 South Dade  20:18.76     44
58   Swallow, Sarah 11 Palm Harbor Univ  20:18.80      
59   Vallace, Ann 10 Dwyer  20:20.56     45
60   Licea, Rachel 12 John A Ferguson  20:24.21     46
61   Middleton, Sierra 11 Dr Phillips  20:24.80     47
62   Abbott, Samantha 12 Lake Mary  20:25.04     48
63   Schultz, Christina 11 Mandarin  20:28.49     49
64   Brennan, Laurel 12 Park Vista Commu  20:28.56     50
65   Licht, Amy 11 Colonial  20:30.53     51
66   Cappelli, Maddie 11 Seminole  20:32.19     52
67   Thurmond, Constance 11 John A Ferguson  20:32.60     53
68   Fraga, Alyssa 9 Our Lady Of Lour  20:32.65     54
69   Doyle, Kaley 11 Park Vista Commu  20:33.74     55
70   Rodriguez, Carla 10 Coral Reef Senio  20:36.04     56
71   De la Guarda, Stephanie 11 John A Ferguson  20:36.42     57
72   Duncan, Theresa 12 Mandarin  20:36.66     58
73   Blandon, Kassandra 12 Miami Beach Seni  20:37.17      
74   Dawson, Reilly 12 Dwyer  20:40.92     59
75   Traynor, Danielle 11 Vero Beach Senio  20:41.16     60
76   Johnson, Tayler 12 Hagerty  20:42.42     61
77   Theilig, Brianna 11 Newsome  20:43.52     62
78   Tedesco, Annie 11 Freedom (Tampa)  20:44.11      
79   Korovich, Kaelyn 09 Coral Reef Senio  20:44.29     63
80   Garcia, Lauren 9 Our Lady Of Lour  20:46.95     64
81   Lonas, Jessica 10 Riverview (Saras  20:48.72     65
82   Baker, Ellen 11 Lake Mary  20:50.17     66
83   Roggeman, Julie 12 Bloomingdale Sen  20:50.46     67
84   Newton, Genisis 12 Colonial  20:51.03     68
85   Holian, Lauren 11 Coral Reef Senio  20:51.11     69
86   Hernandez, Emily 11 John A Ferguson  20:51.17     70
87   Paczynski, Brianna 11 Palm Harbor Univ  20:51.91      
88   Reynolds, Lauren 11 Cypress Bay  20:52.63     71
89   ahrens, anna 12 Vero Beach Senio  20:53.77     72
90   Musinsky, Stephanie 11 Spanish River  20:54.56     73
91   Gerrard, Megan 12 Colonial  20:54.59     74
92   Tulin, Mary 10 Newsome  20:54.63     75
93   Northcutt, Madelyn 11 Park Vista Commu  20:56.72     76
94   Jaffer, Fatema 10 Lake Mary  20:58.46     77
95   Fuentes, Michelle 10 St Thomas Aquina  20:59.24     78
96   Gilberto, Shelby 11 H B Plant  21:00.29     79
97   Demeter, Nicole 10 Lake Mary  21:00.78     80
98   Lugo, Selena 09 Majory Stoneman  21:00.87     81
99   Whitney, Jasmine 12 Seminole  21:02.42     82
100   Rowland, MaryBeth 9 Mandarin  21:07.43     83
101   Barrios, Bianca 11 Our Lady Of Lour  21:08.14     84
102   Wade, Chinami 11 Riverview (Saras  21:11.81     85
103   Martins, Olivia 12 Mandarin  21:12.37     86
104   Grajalez, Michaelie 9 Riverview (Saras  21:14.79     87
105   Davant, Laura 11 Park Vista Commu  21:15.68     88
106   Lopez, Sydney 09 Spanish River  21:16.50     89
107   Zagra, Julianna 9 Olympia  21:19.10     90
108   Prol, Barbara 09 Park Vista Commu  21:20.00     91
109   Alvarez, Asha 10 South Dade  21:20.43     92
110   Hardy, Dashanay 11 South Dade  21:20.80     93
111   Zielinski, Jordan 11 Dwyer  21:21.07     94
112   Farrell, Erin 11 Park Vista Commu  21:25.21     95
113   Gale, Miranda 11 Seminole  21:25.44     96
114   Ancheta, Isabella 10 Our Lady Of Lour  21:25.47     97
115   Ballate, Anna 10 Coral Reef Senio  21:25.91     98
116   Cramer, Rachel 11 Riverview (Saras  21:27.22     99
117   Valentin, Jeyland 10 Vero Beach Senio  21:31.10     100
118   Huchler, Jacky 10 Cypress Bay  21:31.66     101
119   Ruiz, Maria 12 Miami Coral Park  21:32.34     102
120   Mejia, Veerley 12 Miami Coral Park  21:32.50     103
121   lewis, patricia 12 Riverview (Saras  21:33.68     104
122   Payne, Shelby 10 Seminole  21:33.99     105
123   Bowden, Madison 11 Dwyer  21:34.71     106
124   Barrett, Annie 12 Bloomingdale Sen  21:36.47     107
125   Gerzeny, Adrienne 12 Riverview (Saras  21:38.68     108
126   Zatz, Natalie 10 Vero Beach Senio  21:39.12     109
127   Stubbs, Maddie 11 Seminole  21:39.86     110
128   Stahler, Madison 10 Vero Beach Senio  21:40.87     111
129   Fernandez, Madison 10 Our Lady Of Lour  21:41.54     112
130   Hayes, Kendall 12 Bloomingdale Sen  21:42.23     113
131   Pozo, Ashley 11 Miami Coral Park  21:46.36     114
132   Wingfield, Abigail 10 Bloomingdale Sen  21:47.31     115
133   Sison, Annika 9 Dr Phillips  21:50.69     116
134   Alvarez, DiCaria 10 South Dade  21:54.13     117
135   Heinrich, Hannah 12 Seminole  21:58.05     118
136   Jackson, Danielle 9 Newsome  22:00.38     119
137   Morison, Annette 11 Mandarin  22:01.03     120
138   Jacobs, Emma 09 Majory Stoneman  22:01.11     121
139   Kippenberger, Carlotta 11 Dwyer  22:02.89     122
140   Dalal, Shivani 10 Cypress Bay  22:10.10     123
141   Natherson, Robyn 9 Riverview (Saras  22:13.05     124
142   Yibirin, Gabriela 11 Majory Stoneman  22:18.76     125
143   Baron, Abbey 12 Dr Phillips  22:20.40     126
144   Ramirez, Virginia 09 Coral Reef Senio  22:20.73     127
145   King, Caleigh 9 Vero Beach Senio  22:22.74     128
146   Lore, Melissa 12 Dr Phillips  22:23.38     129
147   Hutchinson, Megan 9 Majory Stoneman  22:26.76     130
148   Benstein, Kayla 11 Spanish River  22:28.34     131
149   Fado, Stephanie 10 Majory Stoneman  22:29.42     132
150   Kimelman, Jordana 10 Spanish River  22:31.72     133
151   Perkinson, Catherine 12 Colonial  22:32.96     134
152   McCormack, Megan 12 Hagerty  22:33.15     135
153   Diaz, Sierra 12 Dr Phillips  22:35.42     136
154   Grace, Harmony 10 Cypress Bay  22:36.18     137
155   Hollinger, Ruby 10 Vero Beach Senio  22:37.08     138
156   Harris, katherine 11 Cypress Bay  22:37.53     139
157   Convey, Victoria 12 Coral Gables  22:38.61     140
158   Steinberg, Cara 9 Majory Stoneman  22:40.42     141
159   Martini, Gabrielle 09 Dwyer  22:44.37     142
160   Fuhr, Regan 12 Cypress Bay  22:46.09     143
161   Clemmer, Kali 9 Bloomingdale Sen  22:49.87     144
162   Moller, Clarese 12 Mandarin  22:51.39     145
163   Andrian, Raivo 12 Coral Reef Senio  22:53.16     146
164   Frye, Nicole 12 Lake Mary  22:53.90     147
165   Hanley, Meaghan 12 Park Vista Commu  22:55.73     148
166   Kauffman, Lisa 12 Bloomingdale Sen  22:57.09     149
167   Macgillivray, Bailey 09 Spanish River  22:57.62     150
168   Wohlgemuth, Anja 11 Hagerty  22:57.98     151
169   Aronson, Lauren 10 Majory Stoneman  22:59.52     152
170   Mekler, Tamara 12 Coral Gables  22:59.63     153
171   Maltes, Yessica 11 Miami Coral Park  23:19.19     154
172   robinson, stephanie 12 Coral Gables  23:32.69     155
173   Weaver, Stacy 11 Bloomingdale Sen  23:48.72     156
174   Cooksey, Amanda 11 Lake Mary  23:58.56     157
175   Merejo, Alennix 12 Colonial  24:05.00     158
176   Hernandez, Kinberly 12 Miami Coral Park  24:27.45     159
177   Pena, Allison 10 Coral Gables  24:29.05     160
178   Berthier, Kim 12 Coral Gables  24:48.67     161
179   gutierrez, gabriela 12 Coral Gables  25:30.99     162
180   Campo, Laura 11 Miami Coral Park  25:53.72     163
181   Serrano, Selena 10 Miami Coral Park  26:32.09     164
Team Scores
Women - Team Scores 5000m XC Class 2A XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= Results - Women 1 Bolles 58 2 11 12 13 20 32 34 2 11 Total Time: 1:36:07.96 Average: 19:13.60 2 Pine Crest 99 1 19 22 26 31 41 123 1 19 Total Time: 1:38:14.61 Average: 19:38.93 3 Lemon Bay 180 7 9 35 59 70 81 118 7 9 Total Time: 1:40:21.11 Average: 20:04.23 4 Bishop Kenny 191 10 24 42 51 64 75 89 10 24 Total Time: 1:41:10.80 Average: 20:14.16 5 Carrollton 212 25 28 43 44 72 77 83 25 28 Total Time: 1:42:08.75 Average: 20:25.75 6 American Heritage (Planta 215 3 17 27 73 95 150 3 17 27 Total Time: 1:40:48.08 Average: 20:09.62 7 Ransom Everglades 229 6 39 50 63 71 107 110 6 39 Total Time: 1:41:51.72 Average: 20:22.35 8 Eastside High School 301 53 55 58 66 69 136 146 53 55 Total Time: 1:44:15.30 Average: 20:51.06 9 Robinson HS 303 30 36 46 92 99 147 162 30 36 Total Time: 1:44:07.47 Average: 20:49.50 10 Lake Highland Prep HS 322 18 54 68 82 100 106 129 18 54 Total Time: 1:44:15.45 Average: 20:51.09 11 Immokalee 329 21 52 61 87 108 143 21 52 61 Total Time: 1:44:25.05 Average: 20:53.01 12 West Florida 346 16 56 74 85 115 130 160 16 56 Total Time: 1:44:33.02 Average: 20:54.61 13 Nature Coast 347 57 60 62 78 90 97 125 57 60 Total Time: 1:45:03.47 Average: 21:00.70 14 Berkeley Prep (Tampa) 352 33 65 80 86 88 93 144 33 65 Total Time: 1:45:02.25 Average: 21:00.45 15 Academy of Holy Names HS 386 5 49 91 120 121 132 153 5 49 Total Time: 1:45:07.76 Average: 21:01.56 16 Doral 391 23 45 79 96 148 159 163 23 45 Total Time: 1:46:20.57 Average: 21:16.12 17 Crystal River 411 40 47 67 126 131 161 40 47 67 Total Time: 1:46:47.14 Average: 21:21.43 18 Pensacola Catholic 432 37 38 111 122 124 137 158 37 38 Total Time: 1:46:56.94 Average: 21:23.39 19 Arnold 437 4 14 127 138 154 155 4 14 127 Total Time: 1:47:07.54 Average: 21:25.51 20 Titusville HS 470 15 98 113 116 128 135 151 15 98 Total Time: 1:47:20.35 Average: 21:28.07 21 Gulf HS 480 29 76 117 119 139 141 149 29 76 Total Time: 1:48:06.76 Average: 21:37.36 22 Bishop Moore HS 495 84 94 103 105 109 114 133 84 94 Total Time: 1:47:56.82 Average: 21:35.37 23 Lincoln Park 506 48 102 104 112 140 145 156 48 102 Total Time: 1:48:43.78 Average: 21:44.76 24 Lake Nona HS 537 8 101 134 142 152 157 164 8 101 Total Time: 1:49:49.81 Average: 21:57.97 Women - Team Scores 5000m XC Class 3A XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= Results - Women 1 Estero 42 2 3 8 9 20 26 93 2 3 Total Time: 1:32:56.50 Average: 18:35.30 2 Ft. Walton Beach 138 6 7 27 39 59 78 150 6 7 Total Time: 1:37:21.81 Average: 19:28.37 3 Chiles 159 1 24 25 54 55 99 153 1 24 Total Time: 1:37:29.24 Average: 19:29.85 4 Merritt Island 176 13 30 36 48 49 128 135 13 30 Total Time: 1:39:07.24 Average: 19:49.45 5 Lakewood Ranch 188 14 21 45 51 57 77 82 14 21 Total Time: 1:39:16.88 Average: 19:51.38 6 Wiregrass Ranch 208 10 19 41 64 74 75 87 10 19 Total Time: 1:39:27.85 Average: 19:53.57 7 Bartram Trail 217 12 15 47 70 73 76 12 15 47 Total Time: 1:39:48.48 Average: 19:57.70 8 Gulf Coast 232 4 32 44 56 96 120 125 4 32 Total Time: 1:39:41.92 Average: 19:56.39 9 Nease 241 17 22 37 53 112 123 137 17 22 Total Time: 1:40:38.56 Average: 20:07.72 10 Creekside HS 268 18 31 66 67 86 107 127 18 31 Total Time: 1:41:05.37 Average: 20:13.08 11 Fort Myers 297 5 38 65 94 95 133 138 5 38 Total Time: 1:41:26.03 Average: 20:17.21 12 South Fork 309 33 35 42 88 111 129 155 33 35 Total Time: 1:42:27.42 Average: 20:29.49 13 Sarasota 311 11 62 68 79 91 122 145 11 62 Total Time: 1:41:56.57 Average: 20:23.32 14 Winter Springs HS 349 34 43 80 90 102 115 147 34 43 Total Time: 1:43:16.31 Average: 20:39.27 15 Sickles HS 361 28 40 84 85 124 126 160 28 40 Total Time: 1:43:32.59 Average: 20:42.52 16 Naples 388 52 60 72 101 103 113 162 52 60 Total Time: 1:44:07.61 Average: 20:49.52 17 Ridgeview (Orange Park) 399 23 61 92 106 117 148 161 23 61 Total Time: 1:44:28.21 Average: 20:53.65 18 Cypress Lake 422 16 50 83 131 142 149 154 16 50 Total Time: 1:44:56.26 Average: 20:59.26 19 Lecanto HS 469 58 71 105 114 121 152 159 58 71 Total Time: 1:46:00.22 Average: 21:12.05 20 George Jenkins HS 475 81 89 97 98 110 146 164 81 89 Total Time: 1:46:29.51 Average: 21:17.91 21 Archbishop McCarthy 513 63 69 108 134 139 144 157 63 69 Total Time: 1:47:13.43 Average: 21:26.69 22 Cardinal Gibbons 539 29 104 130 136 140 141 156 29 104 Total Time: 1:47:58.27 Average: 21:35.66 23 Martin County 565 46 100 118 143 158 163 165 46 100 Total Time: 1:48:44.34 Average: 21:44.87 24 Miami Northwestern 627 109 116 119 132 151 166 109 116 119 Total Time: 1:50:02.34 Average: 22:00.47 Men - Team Scores 5000m XC Class 2A XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= Results - Men 1 Bishop Kenny 69 1 5 18 21 24 34 50 1 5 Total Time: 1:22:54.78 Average: 16:34.96 2 Immokalee 110 4 17 23 30 36 95 142 4 17 Total Time: 1:24:06.54 Average: 16:49.31 3 Tampa Jesuit HS 146 2 14 25 45 60 66 67 2 14 Total Time: 1:24:33.19 Average: 16:54.64 4 Ransom Everglades 169 8 10 27 54 70 100 103 8 10 Total Time: 1:24:56.16 Average: 16:59.24 5 Berkeley Prep (Tampa) 244 13 46 51 56 78 109 156 13 46 Total Time: 1:26:35.15 Average: 17:19.03 6 Lake Nona HS 247 28 39 55 62 63 96 99 28 39 Total Time: 1:26:47.10 Average: 17:21.42 7 Nature Coast 254 32 40 42 58 82 123 133 32 40 Total Time: 1:26:46.50 Average: 17:21.30 8 Robinson HS 285 19 47 64 75 80 84 97 19 47 Total Time: 1:27:24.66 Average: 17:28.94 9 Lake Highland Prep HS 315 11 48 76 79 101 119 134 11 48 Total Time: 1:27:37.88 Average: 17:31.58 10 Pine Crest 327 33 41 44 61 148 150 151 33 41 Total Time: 1:27:57.64 Average: 17:35.53 11 LaBelle 343 15 49 74 77 128 139 144 15 49 Total Time: 1:28:14.67 Average: 17:38.94 12 Cocoa Beach HS 346 37 43 85 90 91 136 154 37 43 Total Time: 1:28:14.01 Average: 17:38.81 13 Bishop Moore HS 348 53 65 68 69 93 108 138 53 65 Total Time: 1:28:19.70 Average: 17:39.94 14 West Florida 350 6 73 81 88 102 126 147 6 73 Total Time: 1:28:02.75 Average: 17:36.55 15 Bolles 375 3 52 86 110 124 143 149 3 52 Total Time: 1:28:17.00 Average: 17:39.40 16 Suncoast 382 12 59 92 105 114 130 158 12 59 Total Time: 1:28:43.57 Average: 17:44.72 17 Key West 387 29 38 98 107 115 152 159 29 38 Total Time: 1:28:54.24 Average: 17:46.85 18 St. Andrews 390 9 31 83 106 161 163 166 9 31 Total Time: 1:29:47.57 Average: 17:57.52 19 Gulf HS 432 22 87 89 112 122 131 132 22 87 Total Time: 1:29:40.36 Average: 17:56.07 20 Monsignor Pace 449 35 71 94 104 145 164 165 35 71 Total Time: 1:29:52.48 Average: 17:58.50 21 Pensacola Catholic 452 20 26 111 140 155 160 162 20 26 Total Time: 1:30:33.19 Average: 18:06.64 22 Eastside High School 462 16 57 125 127 137 146 157 16 57 Total Time: 1:30:06.49 Average: 18:01.30 23 Episcopal (Jax) 478 7 116 117 118 120 135 153 7 116 Total Time: 1:29:59.89 Average: 17:59.98 24 Villages 576 72 113 121 129 141 72 113 121 129 Total Time: 1:31:55.53 Average: 18:23.11 Men - Team Scores 5000m XC Class 3A XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= Results - Men 1 Belen Jesuit 60 4 6 7 9 34 37 42 4 6 Total Time: 1:19:23.64 Average: 15:52.73 2 Ft. Walton Beach 145 14 30 32 33 36 48 67 14 30 Total Time: 1:21:21.17 Average: 16:16.24 3 Fort Myers 156 2 5 25 43 81 98 113 2 5 Total Time: 1:21:07.45 Average: 16:13.49 4 Sarasota 160 13 17 27 50 53 69 97 13 17 Total Time: 1:21:42.37 Average: 16:20.48 5 George M. Steinbrenner HS 194 10 21 38 47 78 100 136 10 21 Total Time: 1:22:11.14 Average: 16:26.23 6 Leon 199 12 19 41 56 71 80 115 12 19 Total Time: 1:22:22.01 Average: 16:28.41 7 Chiles 213 31 35 44 45 58 62 72 31 35 Total Time: 1:22:37.66 Average: 16:31.54 8 Naples 231 8 20 46 63 94 133 146 8 20 Total Time: 1:22:55.70 Average: 16:35.14 9 Estero 249 24 51 54 55 65 96 108 24 51 Total Time: 1:23:23.27 Average: 16:40.66 10 Wiregrass Ranch 294 29 49 59 73 84 129 157 29 49 Total Time: 1:24:04.55 Average: 16:48.91 11 Land O'Lakes 300 11 16 39 106 128 145 151 11 16 Total Time: 1:24:07.15 Average: 16:49.43 12 Niceville 301 1 3 85 102 110 111 118 1 3 Total Time: 1:23:22.52 Average: 16:40.51 13 Palmetto Ridge 343 22 26 60 105 130 162 22 26 60 Total Time: 1:24:54.84 Average: 16:58.97 14 Martin County 350 52 66 68 74 90 144 148 52 66 Total Time: 1:25:12.17 Average: 17:02.44 15 Washington (Pensacola) 378 15 23 64 127 149 161 164 15 23 Total Time: 1:25:47.08 Average: 17:09.42 16 Creekside HS 384 40 61 88 91 104 112 158 40 61 Total Time: 1:25:43.81 Average: 17:08.77 17 Sickles HS 404 18 70 79 117 120 121 167 18 70 Total Time: 1:25:53.31 Average: 17:10.67 18 Osceola HS (Seminole) 464 57 89 93 109 116 153 156 57 89 Total Time: 1:27:05.33 Average: 17:25.07 19 Pembroke Pines Charter 493 28 77 103 138 147 159 160 28 77 Total Time: 1:27:37.07 Average: 17:31.42 20 Lakewood Ranch 504 75 83 92 123 131 135 143 75 83 Total Time: 1:27:45.88 Average: 17:33.18 21 Melbourne 540 86 95 114 119 126 137 140 86 95 Total Time: 1:28:16.87 Average: 17:39.38 22 Archbishop McCarthy 560 82 87 125 132 134 152 165 82 87 Total Time: 1:28:52.72 Average: 17:46.55 23 Winter Springs HS 608 99 107 122 139 141 142 150 99 107 Total Time: 1:29:39.82 Average: 17:55.97 24 Jensen Beach 610 76 101 124 154 155 163 166 76 101 Total Time: 1:30:18.18 Average: 18:03.64 Women - Team Scores 5000m XC Class 4A XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= Results - Women 1 St. Thomas Aquinas 59 2 11 13 15 18 27 78 2 11 Total Time: 1:34:47.11 Average: 18:57.43 2 HB Plant HS 86 9 12 20 21 24 28 79 9 12 Total Time: 1:36:19.12 Average: 19:15.83 3 Olympia HS 108 4 10 22 34 38 39 90 4 10 Total Time: 1:37:02.36 Average: 19:24.48 4 Hagerty HS 144 6 16 30 31 61 135 151 6 16 Total Time: 1:38:26.49 Average: 19:41.30 5 Ferguson 154 8 14 33 46 53 57 70 8 14 Total Time: 1:38:54.26 Average: 19:46.86 6 Newsome HS 191 17 29 41 42 62 75 119 17 29 Total Time: 1:40:19.90 Average: 20:03.98 7 Colonial HS 249 19 37 51 68 74 134 158 19 37 Total Time: 1:41:45.93 Average: 20:21.19 8 Lourdes 262 25 35 54 64 84 97 112 25 35 Total Time: 1:42:05.50 Average: 20:25.10 9 Dr. Phillips HS 293 1 3 47 116 126 129 136 1 3 Total Time: 1:40:56.42 Average: 20:11.29 10 Lake Mary HS 307 36 48 66 77 80 147 157 36 48 Total Time: 1:43:17.12 Average: 20:39.43 11 Mandarin HS 319 43 49 58 83 86 120 145 43 49 Total Time: 1:43:41.78 Average: 20:44.36 12 Spanish River 324 5 26 73 89 131 133 150 5 26 Total Time: 1:42:57.35 Average: 20:35.47 13 Coral Reef 326 40 56 63 69 98 127 146 40 56 Total Time: 1:43:49.06 Average: 20:45.82 14 Park Vista 360 50 55 76 88 91 95 148 50 55 Total Time: 1:44:34.70 Average: 20:54.94 15 Seminole HS 367 32 52 82 96 105 110 118 32 52 Total Time: 1:44:29.01 Average: 20:53.81 16 South Dade 369 23 44 92 93 117 23 44 92 93 Total Time: 1:44:28.98 Average: 20:53.80 17 Dwyer 426 45 59 94 106 122 142 45 59 94 Total Time: 1:46:00.15 Average: 21:12.03 18 Cypress Bay 439 7 71 101 123 137 139 143 7 71 Total Time: 1:45:59.59 Average: 21:11.92 19 Sarasota Riverview HS 440 65 85 87 99 104 108 124 65 85 Total Time: 1:46:16.22 Average: 21:15.25 20 Vero Beach HS 452 60 72 100 109 111 128 138 60 72 Total Time: 1:46:26.03 Average: 21:17.21 21 Bloomingdale HS 546 67 107 113 115 144 149 156 67 107 Total Time: 1:48:46.34 Average: 21:45.27 22 Douglas 589 81 121 125 130 132 141 152 81 121 Total Time: 1:50:16.92 Average: 22:03.39 23 Miami Coral Park 632 102 103 114 154 159 163 164 102 103 Total Time: 1:52:37.84 Average: 22:31.57 24 Coral Gables 769 140 153 155 160 161 162 140 153 155 Total Time: 1:58:28.65 Average: 23:41.73 Women - Team Scores 5000m XC Class 1A XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= Results - Women 1 Oak Hall 64 5 7 11 17 24 46 50 5 7 Total Time: 1:37:55.44 Average: 19:35.09 2 Holy Trinity 79 1 9 16 21 32 44 98 1 9 Total Time: 1:38:13.63 Average: 19:38.73 3 Shorecrest Prep 143 2 13 22 31 75 107 112 2 13 Total Time: 1:41:02.18 Average: 20:12.44 4 Providence 208 8 33 38 60 69 135 138 8 33 Total Time: 1:43:44.82 Average: 20:44.97 5 First Academy (Orlando) 230 15 39 52 58 66 85 145 15 39 Total Time: 1:44:50.46 Average: 20:58.10 6 Community School (Naples) 233 14 30 34 36 119 127 141 14 30 Total Time: 1:44:32.33 Average: 20:54.47 7 Westminster Christian (Mi 236 25 28 49 55 79 113 134 25 28 Total Time: 1:45:21.16 Average: 21:04.24 8 St. Johns Country Day 245 19 20 63 71 72 77 99 19 20 Total Time: 1:45:14.53 Average: 21:02.91 9 Circle Christian (Orlando 261 4 35 48 56 118 137 151 4 35 Total Time: 1:44:51.43 Average: 20:58.29 10 Maclay (Tallahassee) 275 6 37 64 68 100 105 116 6 37 Total Time: 1:45:24.82 Average: 21:04.97 11 Lakeland Christian 289 18 47 61 76 87 114 132 18 47 Total Time: 1:46:28.38 Average: 21:17.68 12 King's Academy 325 41 62 65 73 84 123 144 41 62 Total Time: 1:47:50.11 Average: 21:34.03 13 Brevard Heat 354 10 12 104 111 117 124 159 10 12 Total Time: 1:46:53.70 Average: 21:22.74 14 The Geneva School 360 43 70 74 82 91 101 106 43 70 Total Time: 1:48:41.21 Average: 21:44.25 15 Indian Rocks Christian (L 361 23 53 81 83 121 131 136 23 53 Total Time: 1:48:31.83 Average: 21:42.37 16 Trinity Prep 395 3 90 97 102 103 142 158 3 90 Total Time: 1:48:10.40 Average: 21:38.08 17 St. Stephens Episcopal Sc 421 26 78 92 96 129 150 26 78 92 Total Time: 1:50:19.92 Average: 22:03.99 18 Rocky Bayou Christian (Ni 452 42 45 110 125 130 133 140 42 45 Total Time: 1:51:03.99 Average: 22:12.80 19 Wellington Christian 452 27 80 108 115 122 152 161 27 80 Total Time: 1:50:58.89 Average: 22:11.78 20 Westminster Academy 459 59 86 93 95 126 162 59 86 93 Total Time: 1:51:04.99 Average: 22:13.00 21 Dade Christian 480 40 57 109 120 154 160 40 57 109 Total Time: 1:53:04.77 Average: 22:36.96 22 Jay 489 51 67 94 128 149 155 156 51 67 Total Time: 1:52:59.45 Average: 22:35.89 23 Calvary Christian (Ft. La 519 29 54 143 146 147 148 153 29 54 Total Time: 1:54:51.59 Average: 22:58.32 24 Aucilla Christian (Montic 636 88 89 139 157 163 164 88 89 139 Total Time: 2:01:26.54 Average: 24:17.31 Men - Team Scores 5000m XC Class 4A XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= Results - Men 1 Colonial HS 58 1 7 10 19 21 65 99 1 7 Total Time: 1:20:02.09 Average: 16:00.42 2 Mandarin HS 108 11 14 15 27 41 43 72 11 14 Total Time: 1:21:58.36 Average: 16:23.68 3 St. Thomas Aquinas 127 9 12 17 35 54 73 124 9 12 Total Time: 1:22:13.04 Average: 16:26.61 4 Miami Sunset 138 5 6 30 34 63 82 97 5 6 Total Time: 1:22:08.99 Average: 16:25.80 5 HB Plant HS 169 16 32 39 40 42 98 117 16 32 Total Time: 1:23:17.75 Average: 16:39.55 6 Columbus (Miami) 175 3 36 37 38 61 77 83 3 36 Total Time: 1:22:56.00 Average: 16:35.20 7 Timber Creek HS 201 2 20 46 53 80 87 125 2 20 Total Time: 1:23:04.45 Average: 16:36.89 8 Boone HS 206 22 23 48 49 64 95 101 22 23 Total Time: 1:23:48.45 Average: 16:45.69 9 Flagler Palm Coast HS 277 18 28 71 75 85 93 115 18 28 Total Time: 1:24:49.82 Average: 16:57.97 10 Winter Park HS 282 13 57 66 68 78 119 161 13 57 Total Time: 1:24:50.51 Average: 16:58.11 11 Newsome HS 356 8 26 89 113 120 128 146 8 26 Total Time: 1:25:50.39 Average: 17:10.08 12 Ferguson 365 33 50 67 92 123 126 139 33 50 Total Time: 1:26:18.22 Average: 17:15.65 13 Seminole HS 376 45 60 74 88 109 158 166 45 60 Total Time: 1:26:19.60 Average: 17:15.92 14 Park Vista 390 52 62 86 90 100 102 121 52 62 Total Time: 1:26:28.83 Average: 17:17.77 15 John I. Leonard 402 4 56 104 107 131 135 154 4 56 Total Time: 1:26:21.85 Average: 17:16.37 16 Coral Reef 432 31 51 81 132 137 144 150 31 51 Total Time: 1:27:31.94 Average: 17:30.39 17 Spanish River 442 25 59 91 116 151 152 156 25 59 Total Time: 1:27:41.11 Average: 17:32.23 18 Douglas 454 70 79 96 103 106 127 159 70 79 Total Time: 1:27:31.58 Average: 17:30.32 19 North Port HS 469 55 84 94 114 122 148 160 55 84 Total Time: 1:27:51.74 Average: 17:34.35 20 Sarasota Riverview HS 474 44 69 110 118 133 138 140 44 69 Total Time: 1:28:01.78 Average: 17:36.36 21 Varela 481 47 76 105 111 142 143 165 47 76 Total Time: 1:28:10.42 Average: 17:38.09 22 Miami Coral Park 573 58 108 130 136 141 149 162 58 108 Total Time: 1:29:41.69 Average: 17:56.34 23 St. Petersburg HS 577 24 112 129 155 157 164 167 24 112 Total Time: 1:30:26.48 Average: 18:05.30 24 Coral Springs 608 29 134 145 147 153 163 168 29 134 Total Time: 1:30:47.34 Average: 18:09.47 Men - Team Scores 5000m XC Class 1A XC ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= Results - Men 1 Holy Trinity 39 1 3 8 12 15 32 102 1 3 Total Time: 1:21:17.45 Average: 16:15.49 2 Maclay (Tallahassee) 104 7 16 18 20 43 54 65 7 16 Total Time: 1:24:21.91 Average: 16:52.39 3 Trinity Prep 114 2 14 19 39 40 48 68 2 14 Total Time: 1:24:07.62 Average: 16:49.53 4 Seffner Christian 200 9 17 44 47 83 153 9 17 44 Total Time: 1:26:48.11 Average: 17:21.63 5 Circle Christian (Orlando 229 10 33 45 62 79 94 112 10 33 Total Time: 1:27:29.89 Average: 17:29.98 6 P.K. Yonge 237 6 13 70 71 77 135 160 6 13 Total Time: 1:27:31.40 Average: 17:30.28 7 McKeel 253 37 38 51 52 75 82 97 37 38 Total Time: 1:28:08.82 Average: 17:37.77 8 Bishop Snyder 260 22 34 35 58 111 118 141 22 34 Total Time: 1:28:12.78 Average: 17:38.56 9 Mount Dora Bible 265 5 30 50 74 106 117 138 5 30 Total Time: 1:28:08.26 Average: 17:37.66 10 Westminster Academy 267 23 27 55 61 101 122 146 23 27 Total Time: 1:28:37.23 Average: 17:43.45 11 Pensacola Christian 268 26 36 53 73 80 107 120 26 36 Total Time: 1:28:27.81 Average: 17:41.57 12 Shorecrest Prep 279 11 28 66 69 105 130 131 11 28 Total Time: 1:28:49.60 Average: 17:45.92 13 Indian Rocks Christian (L 330 41 49 60 88 92 98 115 41 49 Total Time: 1:30:11.15 Average: 18:02.23 14 Clearwater Central Cathol 347 46 59 76 81 85 127 151 46 59 Total Time: 1:30:31.98 Average: 18:06.40 15 Calvary Christian (Ft. La 368 29 42 87 100 110 145 149 29 42 Total Time: 1:30:46.73 Average: 18:09.35 16 Admiral Farragut Academy 386 21 31 84 116 134 137 158 21 31 Total Time: 1:31:23.03 Average: 18:16.61 17 North Florida Christian ( 397 4 57 86 93 157 161 162 4 57 Total Time: 1:32:16.44 Average: 18:27.29 18 Dade Christian 418 25 56 99 109 129 147 150 25 56 Total Time: 1:32:08.10 Average: 18:25.62 19 Christ's Church Academy ( 455 24 72 91 125 143 154 24 72 91 Total Time: 1:33:18.41 Average: 18:39.69 20 Westminster Christian (Mi 489 63 64 108 121 133 148 155 63 64 Total Time: 1:33:53.11 Average: 18:46.63 21 Miami Country Day 501 67 95 103 113 123 132 67 95 103 Total Time: 1:33:54.50 Average: 18:46.90 22 Archbishop Curley 564 89 96 114 126 139 144 152 89 96 Total Time: 1:35:48.53 Average: 19:09.71 23 Wewahitchka High School 615 104 119 124 128 140 142 104 119 124 Total Time: 1:37:00.10 Average: 19:24.02 24 St. Petersburg Catholic H 619 78 90 136 156 159 78 90 136 156 Total Time: 1:39:32.58 Average: 19:54.52

 



Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version