RunnerspaceNewsView

2009 Results - Argo Invitational

Published by Shane
Sep 20 2009, 05:14 AM | 9694 views
PrintReport
Social
Images

Argo Invitational

2009 Results 

Argo Invitational official site

      2009 David Brady Cross Country Invitational

September 19, 2009
Boys Varsity
3.0 miles


RACE RESULTS


Place
Ovral Score School Name Time
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Fenwick Martin Grady (Sr) 0:15:09.7
2 2 Romeoville Sergio Miranda (Sr) 0:15:25.6
3 3 Glenbard East Nate Young (Sr) 0:15:31.0
4 4 Oak Lawn Tom Hansen (Sr) 0:15:52.9
5 5 Fenwick Bill Toohey (Sr) 0:15:54.2
6 6 Glenbard East Nathan Peterson (Jr) 0:15:59.1
7 7 Fenwick Steve Blazer (Jr) 0:16:00.0
8 8 St. Ignatius Jimmy Connelly (Sr) 0:16:06.8
9 9 Fenwick Dan Yerkes (Sr) 0:16:10.9
10 10 Lincoln-Way Central Kyle Counter (Jr) 0:16:15.0
11 11 Plainfield Central Antonio Lubanski (Sr) 0:16:18.7
12 12 St. Ignatius Jack Cross (Jr) 0:16:21.6
13 13 Willowbrook Isaac Trostle (Sr) 0:16:23.7
14 14 Plainfield Central Matt Lawrence (Sr) 0:16:25.1
15 15 Crete-Monee Josh Martin (Sr) 0:16:26.5
16 16 Andrew Mike Falco (Jr) 0:16:26.9
17 17 Glenbard East Luke Chvatal (Sr) 0:16:27.9
18 18 St. Ignatius Jack Doyle (Jr) 0:16:28.3
19 19 Oak Lawn Eric Lindelsee (So) 0:16:29.0
20 20 Walther Lutheran Christian Sorensen (Sr) 0:16:29.5
21 21 Glenbard East Jim Peters (Sr) 0:16:33.6
22 22 Fenwick Ian Barnett (Jr) 0:16:34.5
23 23 Fenwick Matt Shannon (Sr) 0:16:36.2
24 24 Leyden Herald Alvarez (Sr) 0:16:37.1
25 25 Homewood-Flossmoor Terrence Norris (Sr) 0:16:38.5
26 26 Argo Adam Sukiennik (Sr) 0:16:39.5
27 27 Glenbard East Mike Dexl (Jr) 0:16:40.2
28 28 St. Ignatius Patrick Santino (So) 0:16:41.4
29 29 Reavis Michael Amashta (So) 0:16:42.8
30 30 Fenwick Mateo Alvarardo (Jr) 0:16:44.8
31 31 Marian Catholic Jonathon Caffarelli (Sr) 0:16:45.0
32 32 Whitney Young Matt Sebek (Jr) 0:16:47.6
33 33 Glenbard East Brad Magnetta (Sr) 0:16:48.8
34 34 St. Ignatius Paul Marsh (Sr) 0:16:50.1
35 35 Oak Lawn Bill Barker (Sr) 0:16:51.0
36 36 Glenbard East Denys Booth (Sr) 0:16:51.9
37 37 Romeoville Devin Kaylor (Sr) 0:16:55.3
38 38 Marian Catholic Nate Bodnar (Jr) 0:16:56.6
39 39 Reavis Kevin Trujillo (Jr) 0:16:56.9
40 40 Plainfield Central Frank Cobian (Sr) 0:17:00.4
41 41 Leyden Arthur Williams (Sr) 0:17:04.6
42 42 Andrew Dean Knieps (Jr) 0:17:05.0
43 43 St. Ignatius Kamal Khan (Jr) 0:17:10.5
44 44 Plainfield Central Pete Hernandez (Sr) 0:17:12.3
45 45 Notre Dame Tony Belpedio (Sr) 0:17:13.6
46 46 Leyden Hector Patino (Sr) 0:17:14.9
47 Thornridge Darryl Chavers (Sr) 0:17:15.8
48 47 Barrington Tim McAuliff (Jr) 0:17:16.2
49 48 Lemont Tom Hoster (Sr) 0:17:16.5
50 49 Andrew Anthony Falco (So) 0:17:16.9
51 50 Barrington Ryan Graves (Jr) 0:17:20.7
52 51 Thornton Township Osha Richardson (Jr) 0:17:20.9
53 52 Reavis Adam Tyrka (Jr) 0:17:24.3
54 53 Argo Charles Murray (Sr) 0:17:28.8
55 54 Andrew John Tomaszewski (Sr) 0:17:29.3
56 55 St. Ignatius Aaron Luna (Sr) 0:17:30.9
57 56 Argo Colin Erklin (Sr) 0:17:31.2
58 57 Barrington Josh Nordman (Jr) 0:17:31.7
59 58 Walther Lutheran Alessandro Mazza (Sr) 0:17:32.3
60 59 Mount Carmel Jim Easterhouse (Jr) 0:17:32.9
61 60 Andrew Mike Keller (So) 0:17:33.1
62 61 Willowbrook Brian Kane (Sr) 0:17:33.8
63 62 Lemont Matt Lemming (Sr) 0:17:34.4
64 63 Plainfield Central Brad Anderson (So) 0:17:34.8
65 64 Walther Lutheran Grant Neubeiser (Jr) 0:17:35.4
66 65 Romeoville Kerbert Carter (Sr) 0:17:36.3
67 66 Whitney Young Liam Burns (Jr) 0:17:37.5
68 67 Riverside-Brookfield Joey Melone (So) 0:17:38.7
69 68 Riverside-Brookfield Erwin Kehrt (Sr) 0:17:40.5
70 69 Riverside-Brookfield Justin Pomey (Sr) 0:17:42.3
71 70 Barrington Ricardo Hernandez (Sr) 0:17:44.4
72 71 Andrew Isaac Withrow (Jr) 0:17:44.7
73 72 Plainfield Central Jordan Gaska (Sr) 0:17:45.0
74 73 Barrington Ryan Tsiao (Jr) 0:17:48.3
75 74 Riverside-Brookfield Peter Lyson (Sr) 0:17:49.5
76 75 Thornton Township Desmond Shuford (Jr) 0:17:51.7
77 76 Romeoville Adrian Juarez (Sr) 0:17:52.2
78 77 Barrington Billy Raseman (Sr) 0:17:52.5
79 78 Willowbrook Farhab Arshad (Sr) 0:17:53.6
80 79 Crete-Monee Stacy Latnie (Sr) 0:17:54.0
81 80 Hillcrest John Adekale (Jr) 0:17:54.3
82 81 Marian Catholic Christopher Merriman (Fr) 0:17:54.6
83 82 Riverside-Brookfield Dave Melone (Sr) 0:17:55.4
84 83 Hillcrest Michael Roundtree (Sr) 0:17:56.8
85 84 Homewood-Flossmoor Doug Anderson (Jr) 0:17:58.5
86 85 Leyden Nikolas Stasinopoulos(Jr) 0:17:59.5
87 86 Thornwood Marcus Lindsay (Sr) 0:18:00.7
88 87 Thornton Township Joshua Clanton (Jr) 0:18:01.8
89 88 Marian Catholic Matthew Ireland (Jr) 0:18:02.1
90 89 Marian Catholic Neil Lancaster (Sr) 0:18:02.4
91 90 Leyden Fernando Ramirez (Sr) 0:18:02.9
92 91 Leyden Amaury Michel (Sr) 0:18:06.5
93 92 Notre Dame Matt Sommers (Jr) 0:18:08.7
94 93 Oak Lawn Dan Powers (So) 0:18:10.4
95 94 Whitney Young Sam Redmond (Jr) 0:18:11.4
96 95 Marian Catholic William Clarke (Sr) 0:18:11.7
97 96 Whitney Young Matt Otero (Sr) 0:18:15.6
98 97 Oak Lawn Mike Everett (Sr) 0:18:16.2
99 98 Walther Lutheran Jun Lee (So) 0:18:16.6
100 99 Reavis Adam Gurke (Jr) 0:18:22.3
101 100 Riverside-Brookfield Chris Schomer (Jr) 0:18:22.7
102 101 Marian Catholic Sean Woods (Sr) 0:18:23.7
103 102 Romeoville Josh Sopczak (Fr) 0:18:24.0
104 103 Willowbrook Wes Umano (Jr) 0:18:24.7
105 104 Homewood-Flossmoor Manny Morone (Sr) 0:18:25.0
106 105 Lincoln-Way Central Josh Wegler (Sr) 0:18:25.4
107 106 Barrington David Mantleman (Jr) 0:18:25.7
108 107 Reavis Edgar Ortega (So) 0:18:26.0
109 108 Hillcrest Indalecio Gaspar (Jr) 0:18:26.3
110 109 Thornwood London Hawk (Jr) 0:18:26.5
111 110 Leyden Daniel Pitts (Sr) 0:18:27.3
112 111 Willowbrook Carson Howard (Jr) 0:18:28.8
113 112 Lemont Lee Koepke (Sr) 0:18:31.3
114 113 Romeoville Matt Pellegrino (Jr) 0:18:33.1
115 114 Walther Lutheran Bradley Jackson (So) 0:18:33.8
116 115 Hillcrest Mark Hicks (Jr) 0:18:35.8
117 116 Willowbrook Tom Garbacz (Sr) 0:18:37.9
118 117 Oak Lawn Carlos Brito (Sr) 0:18:39.9
119 118 Notre Dame Tim Curley (Jr) 0:18:43.2
120 119 Homewood-Flossmoor Alex Clementson (Jr) 0:18:44.2
121 120 Lincoln-Way Central Sam Robinson (Sr) 0:18:45.1
122 121 Whitney Young Dave Rodgers (Jr) 0:18:45.7
123 122 Riverside-Brookfield Charlie Rock (Sr) 0:18:47.9
124 123 Stagg John Walsh (Sr) 0:18:48.3
125 124 Thornton Township Michael Wall (Jr) 0:18:49.4
126 125 Thornton Township Benjamin Smith (Jr) 0:18:49.7
127 126 Reavis Brian Milla (Jr) 0:18:52.7
128 127 Lemont Scott Franklin (Fr) 0:18:53.1
129 128 Argo Raul Gonzalez (Sr) 0:18:54.4
130 129 Mount Carmel Ryan Fitzpatrick (Jr) 0:18:56.5
131 130 Oak Lawn Andy Weisgerber (Sr) 0:18:59.7
132 131 Homewood-Flossmoor Kevin Kowalisyn (Sr) 0:19:00.4
133 132 Romeoville Aurelio Nunez (Sr) 0:19:03.0
134 133 Mount Carmel Matt Merchant (Jr) 0:19:05.1
135 134 Whitney Young Julian Spearman (Sr) 0:19:05.5
136 135 Ridgewood Dan Doherty (So) 0:19:06.8
137 136 Argo Juliusz Choinski (Jr) 0:19:07.3
138 137 Notre Dame Ryan Paul (Jr) 0:19:07.9
139 Thornridge Mike Adams (Sr) 0:19:19.6
140 138 Argo Kevin Gutierrez (Sr) 0:19:22.9
141 139 Thornwood Ryan Blackmon (Sr) 0:19:24.2
142 140 Walther Lutheran Cole Evans (So) 0:19:26.5
143 141 Thornwood Mustapha Olaoye (Jr) 0:19:27.2
144 142 Lemont Pat Hopkins (Sr) 0:19:28.5
145 143 Walther Lutheran Jerry Williams (So) 0:19:31.5
146 144 Lincoln-Way Central Ryan Phelan (Fr) 0:19:32.9
147 145 Notre Dame Todd Brady (Jr) 0:19:33.3
148 146 Whitney Young Ryan Flood (Jr) 0:19:34.7
149 147 Hillcrest Eric McGlothen (Jr) 0:19:36.4
150 148 Stagg Chris Rice (Sr) 0:19:37.0
151 149 Crete-Monee Ricky Hall (Jr) 0:19:38.9
152 150 Stagg Mike Corbet (Jr) 0:19:41.8
153 151 Crete-Monee Aki Allen (Jr) 0:19:42.1
154 152 Lincoln-Way Central Joe Caffarini (Sr) 0:19:48.2
155 153 Crete-Monee Patrick Morgan (Sr) 0:19:49.4
156 154 Homewood-Flossmoor Mike Kirchschlager (Jr) 0:19:52.8
157 155 Argo Victor Baker (Jr) 0:19:57.1
158 156 Ridgewood Juan Silva (Jr) 0:19:57.4
159 157 Mount Carmel Matt Campbell (Sr) 0:19:58.9
160 158 Hillcrest Joshua Nixon (Jr) 0:19:59.4
161 159 Mount Carmel Nick Moss (Sr) 0:20:00.4
162 160 Hillcrest Scotty Thomas (Jr) 0:20:00.9
163 161 Shepard Zach Record (Sr) 0:20:01.6
164 162 Shepard Jay Guerero (Sr) 0:20:03.1
165 163 Willowbrook Pat Berry (Jr) 0:20:11.6
166 164 Thornwood Steve Elmore (Sr) 0:20:13.2
167 165 Lemont Jimmy Dillenburg (Fr) 0:20:29.0
168 166 Thornton Township Raymond Anderson (Jr) 0:20:36.8
169 167 Lemont Camil Machaj (Sr) 0:20:37.3
170 168 Thornton Township Armand Thigpen (Sr) 0:20:41.6
171 169 Homewood-Flossmoor Jack Gram (Jr) 0:20:43.2
172 170 Thornwood Alexis Arias (Sr) 0:20:50.5
173 171 Shepard Cody Reed (Sr) 0:21:04.8
174 CICS-Northtown Francisco Paredes (So) 0:21:11.1
175 172 Ridgewood Steven Wrobel (Fr) 0:21:11.4
176 173 Ridgewood Amir Prses (Fr) 0:21:21.0
177 174 Shepard Ryan Robinson (Jr) 0:21:43.2
178 175 Notre Dame Drew Hanigan (Jr) 0:21:44.4
179 176 Stagg Richie Gray (Jr) 0:21:56.4
180 177 Stagg Tyler Hamer (Sr) 0:22:01.6
181 178 Stagg Matt Ivancic (Sr) 0:22:09.6
182 179 Mount Carmel Braxton Blakley (Jr) 0:22:26.4
183 180 Crete-Monee Kellyn Jones (Jr) 0:22:27.4
184 181 Crete-Monee Tristan Brooks (Sr) 0:22:28.0
185 182 Stagg Henry Schmidt (Jr) 0:22:44.5
186 183 Shepard Justin Szykowny (Sr) 0:23:23.9
187 CICS-Northtown Julio Gonzalez (Sr) 0:23:39.3
188 Richards Marcus Nestor (Jr) 0:23:46.1
189 184 Ridgewood Alex Sanchez (Fr) 0:25:05.1
190 CICS-Northtown David Montalvo (Jr) 0:25:21.5
191 CICS-Northtown William Focier (Sr) 0:26:40.1
--------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2009 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364 fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS:


Place School Score Scoring Places
-----------------------------------------------------------------------------
1 Fenwick 44 1, 5, 7, 9, 22, 23, 30
2 Glenbard East 74 3, 6, 17, 21, 27, 33, 36
3 St. Ignatius 100 8, 12, 18, 28, 34, 43, 55
4 Plainfield Central 172 11, 14, 40, 44, 63, 72
5 Andrew 221 16, 42, 49, 54, 60, 71
6 Oak Lawn 248 4, 19, 35, 93, 97, 117, 130
7 Romeoville 282 2, 37, 65, 76, 102, 113, 132
8 Leyden 286 24, 41, 46, 85, 90, 91, 110
9 Barrington 297 47, 50, 57, 70, 73, 77, 106
10 Reavis 326 29, 39, 52, 99, 107, 126
11 Marian Catholic 327 31, 38, 81, 88, 89, 95, 101
12 Walther Lutheran 354 20, 58, 64, 98, 114, 140, 143
13 Riverside-Brookfield 360 67, 68, 69, 74, 82, 100, 122
14 Willowbrook 366 13, 61, 78, 103, 111, 116, 163
15 Argo 399 26, 53, 56, 128, 136, 138, 155
16 Whitney Young 409 32, 66, 94, 96, 121, 134, 146
17 Thornton Township 462 51, 75, 87, 124, 125, 166, 168
18 Homewood-Flossmoor 463 25, 84, 104, 119, 131, 154, 169
19 Lemont 491 48, 62, 112, 127, 142, 165, 167
20 Lincoln-Way Central 531 10, 105, 120, 144, 152
21 Hillcrest 533 80, 83, 108, 115, 147, 158, 160
22 Notre Dame 537 45, 92, 118, 137, 145, 175
23 Crete-Monee 547 15, 79, 149, 151, 153, 180, 181
24 Mount Carmel 637 59, 129, 133, 157, 159, 179
25 Thornwood 639 86, 109, 139, 141, 164, 170
26 Stagg 774 123, 148, 150, 176, 177, 178, 182
27 Ridgewood 820 135, 156, 172, 173, 184
28 Shepard 851 161, 162, 171, 174, 183
29 Bremen No Score - Had only 0 finishers
30 CICS-Northtown No Score - Had only 4 finishers
31 Richards No Score - Had only 1 finisher
32 Thornridge No Score - Had only 2 finishers
-----------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2009 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364 fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS: (by total team time)


Place School Score Avg Diff Scoring Times
-----------------------------------------------------------------------------------------------
1 Fenwick 79:51 15:58 1:25 15:10, 15:55, 16:00, 16:11, 16:35, 16:37
2 Glenbard East 81:13 16:15 1:10 15:31, 15:59, 16:28, 16:34, 16:41, 16:49
3 St. Ignatius 82:30 16:30 0:43 16:07, 16:22, 16:29, 16:42, 16:50, 17:11
4 Plainfield Central 84:33 16:55 1:16 16:19, 16:25, 17:01, 17:13, 17:35, 17:45
5 Oak Lawn 85:41 17:08 2:24 15:53, 16:29, 16:51, 18:11, 18:17, 18:40
6 Andrew 85:52 17:10 1:06 16:27, 17:05, 17:17, 17:30, 17:33, 17:45
7 Romeoville 86:16 17:15 2:58 15:26, 16:56, 17:37, 17:53, 18:24, 18:33
8 Leyden 87:00 17:24 1:26 16:37, 17:05, 17:15, 18:00, 18:03, 18:07
9 Marian Catholic 87:42 17:32 1:18 16:45, 16:57, 17:55, 18:02, 18:03, 18:12
10 Barrington 87:44 17:33 0:32 17:17, 17:21, 17:32, 17:45, 17:49, 17:53
11 Reavis 87:54 17:35 1:43 16:43, 16:57, 17:25, 18:23, 18:26, 18:53
12 Walther Lutheran 88:30 17:42 2:04 16:30, 17:33, 17:36, 18:17, 18:34, 19:27
13 Willowbrook 88:46 17:45 2:05 16:24, 17:34, 17:54, 18:25, 18:29, 18:38
14 Riverside-Brookfield 88:49 17:46 0:17 17:39, 17:41, 17:43, 17:50, 17:56, 18:23
15 Whitney Young 89:40 17:56 1:58 16:48, 17:38, 18:12, 18:16, 18:46, 19:06
16 Argo 89:44 17:57 2:28 16:40, 17:29, 17:32, 18:55, 19:08, 19:23
17 Homewood-Flossmoor 90:49 18:10 2:22 16:39, 17:59, 18:25, 18:45, 19:01, 19:53
18 Thornton Township 90:55 18:11 1:29 17:21, 17:52, 18:02, 18:50, 18:50, 20:37
19 Lemont 91:46 18:21 2:12 17:17, 17:35, 18:32, 18:53, 19:29, 20:29
20 Hillcrest 92:32 18:30 1:42 17:55, 17:57, 18:27, 18:36, 19:37, 20:00
21 Lincoln-Way Central 92:48 18:34 3:34 16:15, 18:26, 18:45, 19:33, 19:49
22 Notre Dame 92:49 18:34 2:20 17:14, 18:09, 18:44, 19:08, 19:34, 21:45
23 Crete-Monee 93:32 18:42 3:23 16:27, 17:54, 19:39, 19:42, 19:50, 22:28
24 Thornwood 95:35 19:07 2:13 18:01, 18:27, 19:25, 19:28, 20:14, 20:51
25 Mount Carmel 95:35 19:07 2:28 17:33, 18:57, 19:05, 19:59, 20:01, 22:27
26 Stagg 102:07 20:25 3:13 18:49, 19:37, 19:42, 21:57, 22:02, 22:10
27 Shepard 106:18 21:16 3:22 20:02, 20:03, 21:05, 21:44, 23:24
28 Ridgewood 106:43 21:21 5:58 19:07, 19:58, 21:12, 21:21, 25:05
29 Bremen No Score
30 CICS-Northtown No Score 21:11, 23:40, 25:22, 26:40
31 Richards No Score 23:46
32 Thornridge No Score 17:16, 19:20
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2009 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364 fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL http://www.kompusport.com


Boys Open           
2.05 miles

Place School Name Time
----------------------------------------------------------------------
1 Fenwick Matt Hipskind (Sr) 0:11:23.1
2 Glenbard East Marcus Hostetler (Sr) 0:11:29.1
3 Fenwick Matt Jacubisin (Jr) 0:11:34.4
4 St. Ignatius Luke Cunniff (Sr) 0:11:45.6
5 Glenbard East Mike Karas (Sr) 0:11:49.0
6 St. Ignatius John Darby (Sr) 0:11:50.1
7 Plainfield Central Chris Leffler (Jr) 0:11:50.3
8 St. Ignatius Luis Abrego (Sr) 0:11:53.6
9 Homewood-Flossmoor Garrett Daniel (Sr) 0:11:59.0
10 Leyden Roberto Gonzalez (Jr) 0:12:00.0
11 Barrington Eric Christiansen (Sr) 0:12:02.9
12 Glenbard East Jeff Thomas (Jr) 0:12:05.5
13 St. Ignatius Ryan Klamet (Jr) 0:12:05.9
14 Marian Catholic Nick Hlebasko (Sr) 0:12:07.9
15 Homewood-Flossmoor Bryan Clark (Sr) 0:12:08.2
16 Barrington Blake Landa (Jr) 0:12:13.3
17 Plainfield Central Dylan Eich (Jr) 0:12:14.6
18 St. Ignatius Robert Olson (Sr) 0:12:14.9
19 Riverside-Brookfield Keegan Buttimer (Jr) 0:12:15.7
20 Fenwick Reilly Cleal (Jr) 0:12:16.0
21 Barrington Kyle Darch (Jr) 0:12:16.3
22 Barrington Andrew Watson (Jr) 0:12:16.6
23 Riverside-Brookfield Galen Ryan (Sr) 0:12:20.1
24 Barrington Grant VanderVoort (Sr) 0:12:23.0
25 Plainfield Central Alex Bennett (Sr) 0:12:23.5
26 Glenbard East Jason Sippel (Sr) 0:12:23.9
27 Whitney Young Omar Mesina (Sr) 0:12:25.5
28 Barrington Kevin Crall (Jr) 0:12:26.3
29 Glenbard East Dean Krawczyowski (Jr) 0:12:26.6
30 Oak Lawn Joel Flores (Sr) 0:12:30.5
31 Barrington Mark Hendrickson (Jr) 0:12:31.0
32 Leyden Fabyan Cabrera (So) 0:12:32.8
33 Plainfield Central Ryan Rey (Jr) 0:12:33.3
34 Fenwick Tom Logue (Jr) 0:12:34.0
35 Glenbard East Ryan Lucas (Sr) 0:12:34.5
36 Lincoln-Way Central Matt Beary (Sr) 0:12:35.7
37 Barrington Eddie Roney (Sr) 0:12:37.2
38 Willowbrook Braydon Cahill (Jr) 0:12:37.6
39 Willowbrook Matt McNamara (Fr) 0:12:38.6
40 Willowbrook Tim Hyde (Fr) 0:12:39.5
41 Fenwick Brett Sasseti (Sr) 0:12:41.1
42 Lincoln-Way Central Kenny Peterson (So) 0:12:41.7
43 Lincoln-Way Central Brad Zohrer (So) 0:12:42.3
44 Andrew Neil Kuehnle (Sr) 0:12:42.7
45 Plainfield Central Andrew Vasilenko (Sr) 0:12:43.8
46 Leyden Deep Shah (So) 0:12:44.2
47 Oak Lawn Andre Loredo (Sr) 0:12:44.9
48 Glenbard East Sam Geoffrey (Fr) 0:12:45.4
49 Riverside-Brookfield Ryan Consadine (Jr) 0:12:49.8
50 Willowbrook Josh Joiner (Fr) 0:12:50.1
51 Marian Catholic Eric Lareau (Jr) 0:12:50.4
52 Lincoln-Way Central Robbie Peterson (So) 0:12:52.1
53 Barrington Blake Graham (Jr) 0:12:52.8
54 Marian Catholic Jack Coleman (Sr) 0:12:53.8
55 Barrington Mtich Koslowski (Jr) 0:12:54.6
56 Leyden Ricardo Ascencio (Sr) 0:12:56.5
57 Riverside-Brookfield Ben Drake (Jr) 0:12:57.2
58 Argo William Clemente (Sr) 0:12:57.6
59 Barrington Matt Gileske (So) 0:12:59.0
60 Barrington Mike Rappleye (Fr) 0:12:59.3
61 Andrew Dan Jeffries (Jr) 0:13:00.0
62 Barrington Ryan Panasy (Jr) 0:13:00.6
63 St. Ignatius Brendan Caffrey (Sr) 0:13:01.3
64 Willowbrook Alex Lizasuain (Fr) 0:13:01.9
65 Plainfield Central Gede Ringys (Sr) 0:13:02.2
66 Barrington Leopold Kiselinski (Sr) 0:13:02.5
67 Whitney Young Dave Peace (Sr) 0:13:03.2
68 Glenbard East Kevin Ignacio (Fr) 0:13:05.0
69 Barrington Kevin Boutilier (Jr) 0:13:07.5
70 Argo Antonio Hernandez (Jr) 0:13:08.0
71 Marian Catholic Joseph Torres (Sr) 0:13:09.0
72 St. Ignatius Dylan Ryan (Sr) 0:13:09.9
73 Argo Justin Welch (Sr) 0:13:10.8
74 Glenbard East Ryan Garrity (Fr) 0:13:11.8
75 Andrew Nick Hamilton (Jr) 0:13:13.0
76 Plainfield Central Justin Finn (Sr) 0:13:14.1
77 St. Ignatius Tom Trezek (Fr) 0:13:15.0
78 Fenwick Jack Cavenagh (Jr) 0:13:16.7
79 Whitney Young Pat Trinley (Sr) 0:13:17.3
80 Glenbard East Neal Patel (So) 0:13:17.7
81 Willowbrook Kevin Root (Jr) 0:13:18.1
82 Barrington Charlie Connors (So) 0:13:18.5
83 Barrington Ted Staros (So) 0:13:18.9
84 Argo Carlos Vargas (Sr) 0:13:19.3
85 Reavis Jeremy Lewis (Sr) 0:13:20.5
86 Barrington Ron Geirlach (So) 0:13:23.0
87 Barrington Mike Reed (Jr) 0:13:24.3
88 Barrington Jon Burrell (Sr) 0:13:25.5
89 Lemont Scott Powers (Sr) 0:13:25.9
90 Fenwick James McGuire (Sr) 0:13:26.4
91 Riverside-Brookfield Chris Reyes (Sr) 0:13:26.8
92 Barrington Andrew Larson (Sr) 0:13:27.2
93 Barrington Kevin Gordon (Fr) 0:13:27.6
94 Glenbard East Joey Lemens (Sr) 0:13:28.0
95 Glenbard East Justin Mueller (So) 0:13:28.4
96 Riverside-Brookfield George Smith (Jr) 0:13:28.8
97 Lincoln-Way Central Grant Vinkavich (Fr) 0:13:29.2
98 Argo Michael Neri (Sr) 0:13:29.6
99 St. Ignatius Cody Wong (Jr) 0:13:29.9
100 Willowbrook Mike Steder (Fr) 0:13:31.3
101 Lincoln-Way Central Mike Foglia (So) 0:13:31.7
102 Whitney Young Jonah White (So) 0:13:32.1
103 Barrington Joe Schmidt (Fr) 0:13:33.8
104 Whitney Young Brandon Radford (So) 0:13:34.4
105 St. Ignatius John Fitzgerald (Sr) 0:13:35.9
106 Riverside-Brookfield Omar Castro (Jr) 0:13:36.4
107 Reavis Joe Camacho (Sr) 0:13:38.8
108 Notre Dame James Calubaquib (Sr) 0:13:40.4
109 Barrington Brian Collett (Jr) 0:13:40.8
110 Barrington Ed Quattrochi (Sr) 0:13:41.3
111 St. Ignatius Michael Welsh (Sr) 0:13:41.8
112 Riverside-Brookfield Eric Berndtson (Jr) 0:13:42.2
113 Homewood-Flossmoor Connor Jennings (Jr) 0:13:42.7
114 Lincoln-Way Central Tyler Matulis (Fr) 0:13:43.2
115 Barrington Kerry Frank (Fr) 0:13:43.6
116 Barrington Veer Gangwal (Jr) 0:13:44.7
117 Riverside-Brookfield Junior Junior (Jr) 0:13:45.2
118 Leyden Elias Perez (Jr) 0:13:45.6
119 Andrew Connor Flynn (Jr) 0:13:46.6
120 Barrington William Fisher (So) 0:13:47.3
121 Barrington Andy Geleske (Fr) 0:13:48.2
122 Andrew Tim Klinker (Jr) 0:13:48.7
123 Barrington Esteban Ibarra (Sr) 0:13:49.1
124 Stagg Sam Hynes (So) 0:13:49.5
125 Barrington Harrison Cho (Jr) 0:13:49.9
126 Lincoln-Way Central Alex Schwimmer (Sr) 0:13:50.5
127 Homewood-Flossmoor Ryan Hentschel (Jr) 0:13:50.9
128 Willowbrook Mike Morales (So) 0:13:53.5
129 Andrew Sean Bulfin (Jr) 0:13:54.4
130 Barrington Alex Grabaki (Jr) 0:13:55.1
131 Barrington Ryan Sobb (So) 0:13:55.5
132 Oak Lawn Chris Mepham (Jr) 0:13:56.0
133 Barrington Mike Ciffone (So) 0:13:56.5
134 Andrew Dan Truesdale (Jr) 0:13:57.1
135 Glenbard East Neil Bogmenko (Sr) 0:13:57.5
136 Thornwood Dylan Cunningham (Sr) 0:13:58.0
137 Barrington Mike Kosirowski (Jr) 0:13:58.5
138 St. Ignatius Mike Marshall (Jr) 0:13:58.9
139 Thornwood Kaleel Johnson (Sr) 0:13:59.4
140 St. Ignatius David O'Donaghue (Sr) 0:14:00.1
141 Hillcrest Markeece Curry (Fr) 0:14:00.6
142 Riverside-Brookfield Andrew Scaffidi (Jr) 0:14:01.7
143 Barrington Kurt Jacobs (Fr) 0:14:02.8
144 Argo Ryan Conoboy (Sr) 0:14:03.6
145 Leyden Jairo Rosales (Sr) 0:14:04.2
146 Riverside-Brookfield Ethan Gonzalez (Jr) 0:14:04.9
147 Stagg Ben Greer (Sr) 0:14:05.6
148 Barrington Alex Whang (So) 0:14:08.1
149 St. Ignatius Ray Lewis (Fr) 0:14:10.3
150 Romeoville Eduardo Anguiano (Sr) 0:14:11.4
151 Glenbard East Sandro Serrano (Jr) 0:14:14.4
152 Homewood-Flossmoor Francisco Borrayo (Jr) 0:14:14.9
153 Leyden Pablo Ramirez (Fr) 0:14:15.5
154 Thornwood John Grimwood (Jr) 0:14:16.0
155 Leyden Fernando Ramos (So) 0:14:16.8
156 Argo Joseph Shue (Sr) 0:14:17.2
157 Lincoln-Way Central Dan Ralson (Jr) 0:14:18.9
158 Leyden Michael Ruch (Fr) 0:14:19.4
159 Notre Dame Bobby Serwa (So) 0:14:20.1
160 Riverside-Brookfield Sergio Ceullar (Sr) 0:14:22.8
161 Barrington Austin Griffin (Fr) 0:14:23.3
162 Notre Dame John Jimenez (Jr) 0:14:24.2
163 Barrington Jack Rometty (Fr) 0:14:29.9
164 Oak Lawn Jovanni Andrade (Fr) 0:14:30.5
165 Riverside-Brookfield Ricardo Arroyo (Jr) 0:14:31.0
166 Plainfield Central David Sotir (Sr) 0:14:31.5
167 Glenbard East Robert Stevenson (Jr) 0:14:33.4
168 Whitney Young Bryan Lawler (Sr) 0:14:34.2
169 Andrew Bill Riszko (Jr) 0:14:36.7
170 Leyden Eladio Castellanos (Fr) 0:14:37.2
171 Leyden Carlos Ramirez (Sr) 0:14:37.7
172 Whitney Young Rob Campbell (Sr) 0:14:38.2
173 Fenwick Nicholas Srivastava (Fr) 0:14:40.3
174 Thornwood Ethan Stewart (Jr) 0:14:42.1
175 Stagg Spencer Krivanec (So) 0:14:42.8
176 Barrington Chris Olsen (Fr) 0:14:43.4
177 Notre Dame Carl Carrabotta (Fr) 0:14:44.9
178 Riverside-Brookfield Ryan Mandera (Jr) 0:14:45.6
179 Fenwick Michael Mahoney (Fr) 0:14:47.1
180 Reavis Tommy Nguyen (So) 0:14:47.6
181 Leyden Jesus Valles (Fr) 0:14:49.5
182 Andrew Luis Torres (Jr) 0:14:52.9
183 Oak Lawn Bob Barker (So) 0:14:53.9
184 Glenbard East Ryan Burke (So) 0:14:58.5
185 Thornwood Christian Crawford (Sr) 0:15:00.8
186 Plainfield Central Bryan Eich (Jr) 0:15:01.2
187 Plainfield Central Will Cobian (Sr) 0:15:03.5
188 Argo Fernando Reyes (Sr) 0:15:04.4
189 Lincoln-Way Central Jacob Gardner (Fr) 0:15:04.9
190 Glenbard East Jake Schaefer (Fr) 0:15:05.3
191 Leyden Marco Matias (Sr) 0:15:05.9
192 Fenwick Andrew Titano (So) 0:15:06.4
193 Leyden Richard Krajewski (Fr) 0:15:06.9
194 Fenwick Matt Birmingham (So) 0:15:07.4
195 Reavis Aaron Hernandez (Jr) 0:15:07.8
196 Whitney Young Nathan Pace (So) 0:15:08.6
197 St. Ignatius Jay Hartman (Fr) 0:15:09.2
198 Andrew Zack Ipema (Jr) 0:15:11.1
199 Argo Francis Besana (So) 0:15:13.2
200 Andrew Chris Sivak (Jr) 0:15:14.0
201 Glenbard East Eric Schad (Jr) 0:15:14.7
202 Argo Michael Walsh (Sr) 0:15:15.3
203 St. Ignatius Connor Powell (Jr) 0:15:15.9
204 Hillcrest Emmanuel Smith (Sr) 0:15:18.0
205 Reavis Joseph Zuniga (So) 0:15:18.6
206 St. Ignatius Dan Korpics (Sr) 0:15:19.3
207 Glenbard East Scott Murin (Fr) 0:15:21.6
208 Riverside-Brookfield Shawn Hwang (Jr) 0:15:22.3
209 Willowbrook Mitch Umano (Fr) 0:15:24.5
210 Leyden Michael Leu (Fr) 0:15:25.4
211 Notre Dame Tyler Nicholson (Sr) 0:15:26.3
212 Willowbrook Mike Sasenick (Fr) 0:15:34.4
213 Hillcrest Anthony Young (Fr) 0:15:35.7
214 Oak Lawn Gunnar Anderson (Fr) 0:15:38.0
215 Stagg Luke Shelly (So) 0:15:39.0
216 Fenwick Matt Conroy (So) 0:15:44.3
217 Leyden Stefan Modrich (Fr) 0:15:45.2
218 Argo Fernando Deanda (Sr) 0:15:52.3
219 Riverside-Brookfield Chris Villereal (Jr) 0:15:55.4
220 Leyden Kyle Bruzzini (Jr) 0:15:58.0
221 Leyden Enrique Escarpita (Jr) 0:16:01.7
222 Mount Carmel Nicholas Sammond (Jr) 0:16:03.2
223 Andrew Mike Wetzel (Sr) 0:16:05.3
224 Oak Lawn Adam Halim (Fr) 0:16:13.1
225 Leyden Jose Lopez (Fr) 0:16:22.1
226 Stagg Ryan Scott (Sr) 0:16:37.5
227 Hillcrest Brandon Randle (Sr) 0:16:41.4
228 Whitney Young Everett Henderson (Jr) 0:16:45.0
229 Oak Lawn Abhishek Rana (Fr) 0:16:54.4
230 Hillcrest Lance O'Neal (Fr) 0:17:02.5
231 Willowbrook Dave Schousen (So) 0:17:14.5
232 Oak Lawn Matt Fetzer (Fr) 0:17:16.0
233 Hillcrest Kenneth Porter (Fr) 0:17:22.7
234 Stagg Kyle Ryan (So) 0:17:38.9
235 Glenbard East Scott Kram (Fr) 0:18:02.8
236 Andrew Adam Wall (Jr) 0:18:04.3
237 Thornwood Nelson Anderson (Jr) 0:18:19.8
238 Oak Lawn Ken Vandewerken (Fr) 0:18:21.1
239 Argo Edgardo Heredia (Sr) 0:18:38.3
240 Reavis Michael Ustupski (So) 0:18:58.0
241 Fenwick Nicholas Dennis (So) 0:18:59.5
242 Mount Carmel Phillip Harmon (Fr) 0:19:00.0
243 Reavis Mahmoud Othman (So) 0:19:09.1
244 Stagg Richard Walsh (So) 0:19:30.5
245 Stagg Dave Glazier (So) 0:20:04.0
246 Oak Lawn Salvador Garcia (Fr) 0:20:27.3
247 Mount Carmel Patrick Harmon (So) 0:20:51.4
----------------------------------------------------------------------


Girls Varsity       
3.0 miles

Place
Ovral Score School Name Time
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Fenwick Margaret Connelly (Sr) 0:18:07.5
2 2 St. Ignatius Colleen McNulty (Jr) 0:19:05.6
3 3 St. Ignatius Theresa Dunham (Sr) 0:19:20.8
4 4 Mother McAuley Beth McGreal (Sr) 0:19:24.9
5 5 Mother McAuley Natalie Gannon (Sr) 0:19:33.5
6 6 Lincoln-Way Central Alena Pacheco (Fr) 0:19:35.2
7 7 Fenwick Erin McCoy (So) 0:19:36.3
8 8 St. Ignatius Elizabeth Faber (Sr) 0:19:41.9
9 9 St. Ignatius Claire Sexton (Sr) 0:19:42.3
10 10 Lyons Township Juliet Lusson (So) 0:19:52.7
11 11 Willowbrook Althea Gatto (Sr) 0:19:57.5
12 12 Lincoln-Way Central Chelsea Tribble (Sr) 0:20:01.8
13 13 Willowbrook Kirsten Rempala (Sr) 0:20:02.6
14 14 Lemont Wendy Mazur (Fr) 0:20:04.3
15 15 Mother McAuley Courtney Hummel (Sr) 0:20:09.1
16 16 Lincoln-Way Central Kara Boucher (So) 0:20:16.0
17 17 Fenwick Vanessa Righeimer (Sr) 0:20:16.4
18 18 Plainfield Central Valeriya Baker (Jr) 0:20:17.2
19 19 St. Ignatius Kelly Kohler (So) 0:20:18.8
20 20 Lemont Amber Trick (So) 0:20:21.6
21 21 Lincoln-Way Central Cara Robinson (So) 0:20:21.8
22 22 Willowbrook Julia Garcia (So) 0:20:26.5
23 23 St. Ignatius Julia Brucks (Sr) 0:20:26.8
24 24 Lincoln-Way Central Hannah Schliffka (Sr) 0:20:29.0
25 25 Riverside-Brookfield Samantha Oberholtzer (Sr) 0:20:29.4
26 26 Lemont Meagan Johnson (Sr) 0:20:32.0
27 27 Fenwick Katherine Hickey (Sr) 0:20:34.7
28 28 Willowbrook Lizzie Lundine (Jr) 0:20:39.9
29 29 Mother McAuley Anna Borys (Jr) 0:20:46.1
30 30 Romeoville Megan OMalley (So) 0:20:51.0
31 31 Plainfield Central Jwbettzy Solis (Fr) 0:20:51.5
32 32 Argo Iqra Chaudhry (Sr) 0:20:52.9
33 33 Plainfield Central Emily Vihnanek (Fr) 0:20:56.3
34 34 Wheeling Katie Anderson (Sr) 0:21:00.5
35 35 Ridgewood Catherine Hajduk (Jr) 0:21:01.3
36 36 Reavis Karolina Komperda (Jr) 0:21:06.4
37 37 Riverside-Brookfield Anna Tess (Sr) 0:21:07.1
38 38 Willowbrook Cheyenne Jackson (Jr) 0:21:08.9
39 39 Lincoln-Way Central Elisa Cherry (Sr) 0:21:09.5
40 40 Romeoville Angelica Flores (Sr) 0:21:09.7
41 41 Argo Heather Quinlan (Sr) 0:21:20.5
42 42 Riverside-Brookfield Nathalie Ariza (So) 0:21:25.4
43 43 Riverside-Brookfield Jacki Grisafe (Jr) 0:21:25.8
44 44 Marian Catholic Ellen Quinn (Jr) 0:21:26.9
45 Richards Hilary Wind (Sr) 0:21:27.2
46 45 Lemont Mary McKevitt (So) 0:21:31.9
47 46 Lincoln-Way Central Olivia Zander (Sr) 0:21:35.1
48 47 Andrew Brie Donovan (Sr) 0:21:38.6
49 48 Lemont Katie Kester (Sr) 0:21:41.6
50 49 Riverside-Brookfield Maggie McLaughlin (So) 0:21:42.6
51 50 Riverside-Brookfield Sydney Oberholtzer (Sr) 0:21:43.6
52 51 Mother McAuley Gretchen Maty (Jr) 0:21:44.2
53 52 Lyons Township Mary Kate Brogan (Jr) 0:21:48.3
54 53 Mother McAuley Ashley Bonnett (Sr) 0:21:52.1
55 54 Oak Lawn Kasia Szczurek (So) 0:21:52.8
56 55 Lyons Township Emma Grimes (Sr) 0:21:53.1
57 56 Plainfield Central Sarah Palya (Sr) 0:21:53.9
58 57 Fenwick Erin Wilson (Sr) 0:21:56.2
59 58 Wheeling Megan Vasey (So) 0:21:57.0
60 59 Lemont Morgan Rex (So) 0:21:57.7
61 60 Marian Catholic Helena Mierzwa (So) 0:21:57.9
62 61 Marian Catholic Adriana Valedon (So) 0:22:00.2
63 62 Argo Brittany Green (So) 0:22:00.9
64 63 St. Ignatius Elaina Valtierra (Sr) 0:22:01.1
65 64 Willowbrook Katie Looby (Sr) 0:22:02.8
66 65 Lyons Township Sara Pruitt (Sr) 0:22:03.2
67 66 Argo Yesenia Vazquez (Sr) 0:22:04.0
68 67 Oak Lawn Caitlyn Kean (Jr) 0:22:04.9
69 68 Lyons Township Vidya Visvabharathy (Sr) 0:22:05.4
70 69 Lyons Township Alexa Adducci (Sr) 0:22:08.9
71 70 Bremen Taylor Galvin (So) 0:22:09.2
72 71 Marian Catholic Christina Moreno (Fr) 0:22:09.7
73 72 Romeoville Simona Anyan (So) 0:22:10.8
74 73 Willowbrook Taylor Luczak (So) 0:22:11.3
75 74 Walther Lutheran Sandra Garcia (So) 0:22:16.7
76 75 Wheeling Yvette Hernandez (So) 0:22:17.4
77 76 Wheeling Yessenia Munoz (Jr) 0:22:17.8
78 77 Oak Lawn Nicole Bracken (Sr) 0:22:18.9
79 78 Lyons Township Carly Drew (Sr) 0:22:23.2
80 79 Oak Lawn Angela Larkin (Sr) 0:22:24.1
81 80 Argo Caitlin Glynn (Sr) 0:22:25.0
82 81 Reavis Dora Ramirez (Jr) 0:22:25.9
83 82 Homewood-Flossmoor Hailey Ongman (Sr) 0:22:26.6
84 83 Romeoville Fabiola Flores (Sr) 0:22:27.2
85 Thornton Township Jakelia Flowers (Sr) 0:22:30.5
86 84 Queen of Peace Perez Marcella (Sr) 0:22:32.7
87 85 Romeoville Lizette Nunez (So) 0:22:36.6
88 86 Marian Catholic Amy Ziems (Jr) 0:22:37.9
89 87 Fenwick Caitlyn Katsis (Sr) 0:22:39.4
90 88 Queen of Peace Knapczyk Michelle (Sr) 0:22:44.8
91 89 Queen of Peace Kierzek Heather (Sr) 0:22:45.5
92 90 Whitney Young Perla Morales (Jr) 0:22:46.6
93 91 Homewood-Flossmoor Victoria Hines (Sr) 0:22:47.7
94 92 Walther Lutheran Dee Dee Kruckenberg (So) 0:22:49.3
95 93 Plainfield Central Katie Lyons (Fr) 0:22:53.5
96 94 Riverside-Brookfield Gabby Ulloa (Jr) 0:22:56.9
97 95 Joliet Township Mary Oldham (Jr) 0:22:59.3
98 96 Thornwood Carla Wilson (Sr) 0:23:03.7
99 97 Thornwood Karen Diaz (Sr) 0:23:07.7
100 98 Queen of Peace Cabellero Savanna (Fr) 0:23:18.3
101 99 Andrew Kristyn Assise (Jr) 0:23:19.9
102 100 Joliet Township Sabrina Larson (Sr) 0:23:20.6
103 101 Plainfield Central Grace Lawrence (So) 0:23:25.2
104 102 Lemont Mariah Balinski (Sr) 0:23:26.0
105 103 Queen of Peace Risely Jessy (Jr) 0:23:30.6
106 104 Crete-Monee Zia Paul (Sr) 0:23:34.9
107 105 Trinity Annie Planek (Fr) 0:23:38.2
108 106 Andrew Alex Dovgin (Sr) 0:23:39.2
109 107 Reavis Hannah Howard (So) 0:23:40.6
110 108 Homewood-Flossmoor Mia Larrieu (Jr) 0:23:46.1
111 109 Trinity Sarah Flaherty (Jr) 0:23:46.9
112 110 Homewood-Flossmoor Eboni Gary (Jr) 0:23:51.1
113 111 Oak Lawn Karen Garcia (Jr) 0:23:53.3
114 112 Ridgewood Yvonne Prus (Sr) 0:23:54.6
115 113 Romeoville Mayra Huerta (Jr) 0:23:58.2
116 114 Andrew Abby Whalen (Jr) 0:23:58.6
117 115 Wheeling Christina Lorey (So) 0:24:05.5
118 116 Plainfield Central Sabrina Roa (Sr) 0:24:09.5
119 117 Trinity Maureen Conneeley (Jr) 0:24:10.6
120 118 Homewood-Flossmoor Briana Lynch (Jr) 0:24:14.8
121 119 Ridgewood Gorana Micevic (Jr) 0:24:15.7
122 120 Walther Lutheran Sonja Sorensen (Fr) 0:24:16.4
123 121 Romeoville Viera Mitzi (Sr) 0:24:19.3
124 122 Reavis Yesenia Vargas (Sr) 0:24:22.7
125 123 Whitney Young Elyse Dillion (Jr) 0:24:26.5
126 124 Stagg Toni Mannella (Fr) 0:24:29.0
127 125 Andrew Lindsay O'Keefe (Jr) 0:24:29.4
128 126 Wheeling Lori Delfin (So) 0:24:30.7
129 127 Trinity Jess Rubin (Sr) 0:24:31.1
130 128 Bremen Jennifer Martinez (So) 0:24:32.7
131 129 Whitney Young Jacqueline Ruiz (Sr) 0:24:36.5
132 130 Andrew Carli Chatlosh (Jr) 0:24:43.7
133 131 Reavis Dulce Garcia (Sr) 0:24:44.7
134 132 Thornwood Kathryn Medina (Sr) 0:24:50.4
135 133 Trinity Amanda Rodriguez (So) 0:24:50.9
136 134 Homewood-Flossmoor Gaby Vargas (Sr) 0:24:52.5
137 135 Marian Catholic Brianna Fuhrmann (Jr) 0:24:52.9
138 136 Bremen Berenice Dezdha (Jr) 0:24:55.4
139 137 Crete-Monee Morgan King (Jr) 0:24:59.6
140 138 Stagg Rachel Doig (Sr) 0:25:02.9
141 139 Joliet Township Katie Welz (Jr) 0:25:03.9
142 140 Reavis Nagieh Omer (Sr) 0:25:04.2
143 141 Joliet Township Judy Rodriguez (Sr) 0:25:04.7
144 142 Joliet Township Marie Del Bosque (Sr) 0:25:05.4
145 143 Crete-Monee Alyssa Stockton (Sr) 0:25:06.1
146 144 Argo Patricia Diaz (Jr) 0:25:08.8
147 145 Oak Lawn Amanda Green (Jr) 0:25:10.0
148 146 Andrew Ashley Stariha (Sr) 0:25:13.7
149 Thornridge Masala Hobbs (Sr) 0:25:18.4
150 147 Trinity Kristen Oggerino (Sr) 0:25:19.2
151 148 Queen of Peace Famera Liz (Jr) 0:25:29.5
152 149 Ridgewood Maggie Chorzepa (Jr) 0:25:32.3
153 150 Bremen Alejandra Flores (Sr) 0:25:32.6
154 151 Shepard Devin Kuntz (Sr) 0:25:35.5
155 152 Ridgewood Erica Sticha (Fr) 0:25:40.1
156 153 Whitney Young Sarah Lomahan (Jr) 0:25:54.7
157 154 Stagg Linsey Wydra (Sr) 0:25:58.8
158 155 Reavis Angelica Sanchez (Sr) 0:26:00.2
159 Thornton Township Mariah Willamson (Sr) 0:26:02.2
160 156 Whitney Young Vicky Rusanova (Jr) 0:26:07.9
161 157 Thornwood Daisy Johnson (Sr) 0:26:12.3
162 Thornridge Tracee Wise (Jr) 0:26:13.4
163 158 Oak Lawn Vanessa Fernandez (Sr) 0:26:19.3
164 159 Trinity Yazmeen Ramirez (So) 0:26:22.2
165 160 Ridgewood Marta Koterba (Sr) 0:26:24.6
166 161 Walther Lutheran Amy Walsh (Fr) 0:26:30.0
167 162 Argo Edilvia Sanchez (Jr) 0:26:33.2
168 163 Crete-Monee Meghann Johnson (Sr) 0:26:37.7
169 164 Stagg Ashley Klutcharch (Sr) 0:26:46.8
170 165 Crete-Monee Kayleigh Legno (Jr) 0:26:52.2
171 166 Thornwood Candice Walker (Sr) 0:26:54.7
172 167 Thornwood Karen Mendoza (Jr) 0:26:59.9
173 168 Joliet Township Abby Clinton (Sr) 0:27:10.0
174 CICS-Northtown Sandra Hernandez (Jr) 0:27:11.0
175 169 Crete-Monee Symone Van (Sr) 0:27:24.2
176 170 Bremen Annalena Sternkopf (Jr) 0:28:02.3
177 171 Walther Lutheran Tiffany Jiang (Fr) 0:28:28.2
178 172 Stagg Kyla Temple (Sr) 0:28:29.0
179 173 Stagg Katie Daily (Jr) 0:28:51.4
180 174 Shepard Diem My Le (Sr) 0:29:52.3
181 175 Shepard Nicole Flynn (Sr) 0:30:29.7
182 176 Thornwood Anayelit Alcaide (Sr) 0:30:35.8
183 177 Bremen Ashley Dudek (Jr) 0:30:41.2
184 Thornton Township Savannah Ware (Sr) 0:31:00.5
185 178 Shepard Winona McReynolds (Sr) 0:31:04.9
186 179 Shepard Callie Buroff (Jr) 0:31:34.7
187 Thornridge Denise Patton (Jr) 0:32:01.4
188 180 Walther Lutheran Anne Childs (Fr) 0:32:04.5
189 181 Walther Lutheran Crystal Cardenas (So) 0:32:26.3
190 182 Shepard Bria Jones (Sr) 0:34:25.6
191 183 Shepard Nareman Azam (Sr) 0:37:14.4
--------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2009 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364 fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS:


Place School Score Scoring Places
-----------------------------------------------------------------------------
1 St. Ignatius 41 2, 3, 8, 9, 19, 23, 63
2 Lincoln-Way Central 79 6, 12, 16, 21, 24, 39, 46
3 Mother McAuley 104 4, 5, 15, 29, 51, 53
4 Fenwick 109 1, 7, 17, 27, 57, 87
5 Willowbrook 112 11, 13, 22, 28, 38, 64, 73
6 Lemont 153 14, 20, 26, 45, 48, 59, 102
7 Riverside-Brookfield 196 25, 37, 42, 43, 49, 50, 94
8 Plainfield Central 231 18, 31, 33, 56, 93, 101, 116
9 Lyons Township 250 10, 52, 55, 65, 68, 69, 78
10 Argo 281 32, 41, 62, 66, 80, 144, 162
11 Romeoville 310 30, 40, 72, 83, 85, 113, 121
12 Marian Catholic 322 44, 60, 61, 71, 86, 135
13 Wheeling 358 34, 58, 75, 76, 115, 126
14 Oak Lawn 388 54, 67, 77, 79, 111, 145, 158
15 Queen of Peace 462 84, 88, 89, 98, 103, 148
16 Reavis 477 36, 81, 107, 122, 131, 140, 155
17 Andrew 491 47, 99, 106, 114, 125, 130, 146
18 Homewood-Flossmoor 509 82, 91, 108, 110, 118, 134
19 Ridgewood 567 35, 112, 119, 149, 152, 160
20 Trinity 591 105, 109, 117, 127, 133, 147, 159
21 Joliet Township 617 95, 100, 139, 141, 142, 168
22 Walther Lutheran 618 74, 92, 120, 161, 171, 180, 181
23 Thornwood 648 96, 97, 132, 157, 166, 167, 176
24 Whitney Young 651 90, 123, 129, 153, 156
25 Bremen 654 70, 128, 136, 150, 170, 177
26 Crete-Monee 712 104, 137, 143, 163, 165, 169
27 Stagg 752 124, 138, 154, 164, 172, 173
28 Shepard 857 151, 174, 175, 178, 179, 182, 183
29 CICS-Northtown No Score - Had only 1 finisher
30 Leyden No Score - Had only 0 finishers
31 Richards No Score - Had only 1 finisher
32 Thornridge No Score - Had only 3 finishers
33 Thornton Township No Score - Had only 3 finishers
-----------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2009 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364 fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS: (by total team time)


Place School Score Avg Diff Scoring Times
-----------------------------------------------------------------------------------------------
1 St. Ignatius 98:11 19:38 1:13 19:06, 19:21, 19:42, 19:43, 20:19, 20:27
2 Fenwick 100:34 20:07 3:49 18:08, 19:37, 20:17, 20:35, 21:57, 22:40
3 Lincoln-Way Central 100:45 20:09 0:53 19:36, 20:02, 20:16, 20:22, 20:29, 21:10
4 Mother McAuley 101:39 20:20 2:20 19:25, 19:34, 20:09, 20:46, 21:45, 21:52
5 Willowbrook 102:17 20:27 1:11 19:58, 20:03, 20:27, 20:40, 21:09, 22:03
6 Lemont 104:13 20:51 1:37 20:05, 20:22, 20:32, 21:32, 21:42, 21:58
7 Riverside-Brookfield 106:12 21:14 1:13 20:30, 21:07, 21:26, 21:26, 21:43, 21:44
8 Plainfield Central 106:55 21:23 2:36 20:18, 20:52, 20:57, 21:54, 22:54, 23:26
9 Lyons Township 107:45 21:33 2:13 19:53, 21:49, 21:53, 22:04, 22:06, 22:09
10 Argo 108:44 21:45 1:32 20:53, 21:21, 22:01, 22:04, 22:25, 25:09
11 Romeoville 109:17 21:51 1:46 20:51, 21:10, 22:11, 22:28, 22:37, 23:59
12 Marian Catholic 110:14 22:03 1:11 21:27, 21:58, 22:01, 22:10, 22:38, 24:53
13 Wheeling 111:40 22:20 3:05 21:01, 21:57, 22:18, 22:18, 24:06, 24:31
14 Oak Lawn 112:35 22:31 2:01 21:53, 22:05, 22:19, 22:24, 23:54, 25:10
15 Queen of Peace 114:54 22:59 0:58 22:33, 22:45, 22:46, 23:19, 23:31, 25:30
16 Reavis 116:22 23:16 3:38 21:07, 22:26, 23:41, 24:23, 24:45, 25:05
17 Homewood-Flossmoor 117:07 23:25 1:48 22:27, 22:48, 23:46, 23:51, 24:15, 24:53
18 Andrew 117:08 23:26 2:51 21:39, 23:20, 23:40, 23:59, 24:30, 24:44
19 Ridgewood 120:26 24:05 4:38 21:02, 23:55, 24:16, 25:33, 25:40, 26:25
20 Trinity 120:59 24:12 1:12 23:39, 23:47, 24:11, 24:31, 24:51, 25:20
21 Joliet Township 121:36 24:19 2:06 23:00, 23:21, 25:04, 25:05, 25:06, 27:10
22 Whitney Young 123:54 24:47 3:21 22:47, 24:27, 24:37, 25:55, 26:08
23 Thornwood 124:11 24:50 3:51 23:04, 23:08, 24:51, 26:13, 26:55, 27:00
24 Walther Lutheran 124:23 24:53 6:12 22:17, 22:50, 24:17, 26:30, 28:29, 32:05
25 Bremen 125:15 25:03 5:53 22:10, 24:33, 24:56, 25:33, 28:03, 30:42
26 Crete-Monee 127:12 25:26 3:18 23:35, 25:00, 25:06, 26:38, 26:53, 27:25
27 Stagg 130:47 26:09 4:00 24:29, 25:03, 25:59, 26:47, 28:29, 28:52
28 Shepard 148:39 29:44 5:59 25:36, 29:53, 30:30, 31:05, 31:35, 34:26
29 CICS-Northtown No Score 27:11
30 Leyden No Score
31 Richards No Score 21:28
32 Thornridge No Score 25:19, 26:14, 32:02
33 Thornton Township No Score 22:31, 26:03, 31:01
-----------------------------------------------------------------------------------------------


Boys Fr/So          
2.05 miles

Place
Ovral Score School Name Time
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Barrington Erik Peterson (So) 0:11:06.9
2 2 Fenwick Ryan Clardy (So) 0:11:16.7
3 3 Barrington Ryan Skelly (Fr) 0:11:18.9
4 4 Glenbard East Bill Booth (So) 0:11:19.3
5 5 Lincoln-Way Central Dru Rozewicki (Fr) 0:11:20.4
6 6 Glenbard East Ben Chvatal (Fr) 0:11:22.7
7 7 Glenbard East Evan Schiewe (So) 0:11:23.3
8 8 Willowbrook Pat Niyork (So) 0:11:27.3
9 9 Barrington Ryan Burgoon (Fr) 0:11:33.7
10 10 Whitney Young Eric Shan (So) 0:11:40.6
11 11 Barrington Mark Gensburg (So) 0:11:41.9
12 12 St. Ignatius Peter Devitt (So) 0:11:42.5
13 13 Reavis Dawid Palac (Fr) 0:11:43.3
14 14 Whitney Young Mike Schaible (So) 0:11:45.1
15 15 Glenbard East Justin Gunderson (Fr) 0:11:45.8
16 16 Lincoln-Way Central Erich Eichwald (So) 0:11:48.5
17 17 Fenwick Jack Jacobs (So) 0:11:50.2
18 Homewood-Flossmoor Cahron Cross (So) 0:11:51.1
19 18 Barrington Ryan Sarkar (So) 0:11:55.1
20 19 Willowbrook Dan Heneghan (So) 0:11:55.8
21 20 St. Ignatius Clifford Vickrey (So) 0:11:56.2
22 21 Mount Carmel Colin Slager (So) 0:11:58.7
23 22 Lincoln-Way Central Alex Ahlgrim (So) 0:11:59.2
24 23 Plainfield Central Louie Scola (So) 0:12:00.9
25 24 Oak Lawn T.J. Michaels (So) 0:12:06.9
26 25 Mount Carmel Matt Lukens (So) 0:12:07.6
27 26 Barrington Kevin Eiring (Fr) 0:12:09.0
28 27 Plainfield Central Thomas Aguilar (Fr) 0:12:09.8
29 28 Thornwood Johnnell Seanior (So) 0:12:12.0
30 29 St. Ignatius Mike Tonner (So) 0:12:13.7
31 30 Stagg Mike Toussaint (So) 0:12:14.0
32 31 Leyden Victor Valles (So) 0:12:16.0
33 32 Plainfield Central Brock Foellmer (So) 0:12:18.3
34 33 Whitney Young Taro Salinas (Fr) 0:12:20.0
35 34 Barrington Kevin Conrad (Fr) 0:12:21.4
36 35 Richards Dillon Griffin (So) 0:12:22.9
37 Homewood-Flossmoor Princewil Ibe (Fr) 0:12:23.3
38 36 Lincoln-Way Central Seamus Wray (So) 0:12:24.1
39 37 Glenbard East Brad Busching (Fr) 0:12:26.6
40 38 Willowbrook Mark Garbacz (So) 0:12:30.4
41 39 Mount Carmel Nico Maciel (So) 0:12:32.2
42 40 Marian Catholic Matthew Novosel (So) 0:12:32.5
43 41 Lincoln-Way Central Joe Carroll (Fr) 0:12:34.1
44 42 Willowbrook Alan Wong (So) 0:12:34.3
45 43 Romeoville Aron Nava (So) 0:12:37.5
46 44 Lincoln-Way Central Zach Melton (So) 0:12:38.7
47 45 Leyden Rocco DiMatteo (Fr) 0:12:39.1
48 46 Argo Emmet McGovern (So) 0:12:40.3
49 47 Romeoville Matt Ripley (So) 0:12:42.3
50 48 Notre Dame Dan Hyde (Fr) 0:12:43.0
51 49 Whitney Young Tajae Wilson (Fr) 0:12:44.3
52 50 Richards Xavier Ledesma (So) 0:12:49.1
53 51 Fenwick Ryan Elsey (So) 0:12:49.6
54 52 Lincoln-Way Central Bryan Cherry (Fr) 0:12:50.2
55 53 Oak Lawn Brad Dymit (So) 0:12:54.0
56 54 Oak Lawn Jose Roman (So) 0:12:54.4
57 55 St. Ignatius Sean Goebelbecker (Fr) 0:12:55.4
58 56 Willowbrook Jack Rosenwinkel (So) 0:12:56.5
59 57 Leyden George Johnson (So) 0:12:57.0
60 58 Oak Lawn Evan Opitz (So) 0:12:59.8
61 Homewood-Flossmoor Rashaun Warner (So) 0:13:01.0
62 59 Glenbard East Arun Madappat (Fr) 0:13:02.2
63 Thornridge Shaquille McDaniel (So) 0:13:02.4
64 60 St. Ignatius Miguel Aviles (So) 0:13:04.6
65 61 Fenwick Edward Egan (Fr) 0:13:06.8
66 62 Leyden Luis Vera (Fr) 0:13:09.3
67 63 Willowbrook Ryan Hoyle (So) 0:13:12.2
68 64 Leyden Nicholas Avila (Fr) 0:13:12.8
69 65 St. Ignatius Emilio Jauregui (So) 0:13:14.1
70 66 Whitney Young Alejandro Ruiz-Esparza(So 0:13:15.0
71 67 St. Ignatius Tim Hatzopolous (Fr) 0:13:15.8
72 68 Leyden Paul Bosnyak (So) 0:13:16.1
73 69 Willowbrook Steve Roesslein (So) 0:13:16.8
74 70 Reavis Edurdo Flores (Fr) 0:13:18.4
75 71 Andrew Dan Rychel (So) 0:13:19.7
76 72 Leyden Jesse Fuentes (Fr) 0:13:19.9
77 73 Fenwick Joe Ficner (Fr) 0:13:22.6
78 74 Richards Brendan Dix (So) 0:13:23.1
79 75 Argo Miguel Guitierrez (So) 0:13:24.4
80 76 Plainfield Central Steven Monasky (So) 0:13:25.6
81 Crete-Monee Eric Seely (Fr) 0:13:25.8
82 77 Riverside-Brookfield Fellipe Villalobos (Fr) 0:13:27.7
83 78 Marian Catholic Noah Brim (Fr) 0:13:30.4
84 79 Hillcrest Jeremy Henderson (So) 0:13:32.8
85 80 Lemont Aaron Oldanie (Fr) 0:13:33.1
86 81 Marian Catholic Sam Hanauer (Fr) 0:13:35.2
87 82 Stagg Ray Dunne (So) 0:13:35.7
88 83 Stagg David Gembara (So) 0:13:36.3
89 84 Andrew Peter Wallenius (Fr) 0:13:37.7
90 85 Argo Jose Munoz (So) 0:13:38.1
91 86 Fenwick Blazej Kocon (Fr) 0:13:38.6
92 87 Whitney Young Keelan Miskell (Fr) 0:13:40.1
93 88 Lemont Scott Metulik (Fr) 0:13:41.5
94 89 Lemont Tom Powers (Fr) 0:13:41.9
95 90 Richards Mike Dewar (Fr) 0:13:42.5
96 91 Stagg Richie Ferneau (So) 0:13:43.1
97 92 Marian Catholic Matthew Lamb (So) 0:13:44.7
98 93 Richards Evan Sendra (So) 0:13:45.7
99 94 Oak Lawn Sterling Weston (So) 0:13:47.0
100 95 Fenwick Matt Dumon (Fr) 0:13:49.1
101 Walther Lutheran Sean Edwards (Fr) 0:13:51.1
102 96 Thornwood Dimitri Griffin (So) 0:13:53.3
103 97 Reavis Rafal Rembis (Fr) 0:13:54.2
104 98 Whitney Young Florian Richter (Fr) 0:13:54.8
105 99 Hillcrest Darien Alsup (Fr) 0:13:56.4
106 100 Riverside-Brookfield Bob Hansen (So) 0:13:57.5
107 101 Stagg Paddy Harty (Fr) 0:13:58.3
108 102 Stagg Will Rietjenes (So) 0:13:59.5
109 103 Oak Lawn Jeff Rupp (So) 0:13:59.9
110 104 Hillcrest Brandon Johnson (Fr) 0:14:00.6
111 105 Hillcrest Darius Thurston (Fr) 0:14:01.7
112 106 Reavis Ayhab Abid (So) 0:14:02.7
113 107 Stagg Jeff Shelstrom (Fr) 0:14:03.1
114 108 Thornwood Isidro Carreon (So) 0:14:03.6
115 109 Thornwood Jacari Perkins (So) 0:14:04.0
116 110 Notre Dame Tom Frost (Fr) 0:14:04.7
117 111 Thornwood Paul Foster (Fr) 0:14:05.3
118 112 Mount Carmel Gunther Voss (Fr) 0:14:06.3
119 113 Argo Rogelio Palafox (So) 0:14:06.6
120 Homewood-Flossmoor Kris Coleman (Fr) 0:14:10.5
121 114 Oak Lawn Ray Baniewicz (Fr) 0:14:10.8
122 115 Riverside-Brookfield Jeff Ringbloom (Fr) 0:14:14.4
123 116 Reavis Joshua Arnold (So) 0:14:17.0
124 117 Andrew Justin Finnen (Fr) 0:14:18.3
125 118 Lemont Brent Husa (Fr) 0:14:20.4
126 119 Riverside-Brookfield Nick Nikolov (Fr) 0:14:21.5
127 120 Andrew Ryan Dovgin (Fr) 0:14:21.7
128 121 Reavis Jesus Sanchez (So) 0:14:24.7
129 122 Andrew Tom Rohlfs (So) 0:14:25.4
130 123 Notre Dame Brandon Hinrichs (So) 0:14:26.4
131 124 Notre Dame Pat Lameka (So) 0:14:31.9
132 125 Argo Alexis Horta (So) 0:14:34.5
133 126 Romeoville Ricardo Juarez (Fr) 0:14:34.8
134 127 Riverside-Brookfield Ken Sprague (Fr) 0:14:40.2
135 128 Notre Dame Francis Ermino (Fr) 0:14:40.6
136 Thornridge Keimon Snow (Fr) 0:14:41.9
137 129 Marian Catholic Matthew Anderson (So) 0:14:45.4
138 130 Notre Dame Nathan McGovern (Fr) 0:14:45.7
139 131 Notre Dame James Mikucki (Fr) 0:14:46.2
140 132 Reavis Zachery Carlson (So) 0:14:50.6
141 133 Plainfield Central Zachary Schmidt (Fr) 0:14:52.9
142 134 Shepard Andreas Vithoulkas (Fr) 0:14:55.4
143 135 Argo Luis Gonzalez (Fr) 0:14:55.9
144 136 Shepard Nick Prokop (Fr) 0:14:58.1
145 137 Shepard Raul Nevarez (Fr) 0:14:58.9
146 138 Lemont John Dillenburg (Fr) 0:15:08.5
147 139 Mount Carmel Frank Slabe (Fr) 0:15:18.6
148 140 Thornwood Angel Santana (Fr) 0:15:39.7
149 141 Mount Carmel Rodrigo Garay (Fr) 0:15:43.3
150 142 Hillcrest Joseph Haymer (Fr) 0:15:48.0
151 Walther Lutheran Kyle Wiktor (So) 0:15:52.5
152 143 Romeoville Zach Palomo (Fr) 0:15:55.8
153 144 Andrew Abishek Sharma (Fr) 0:16:06.7
154 145 Shepard Jeffrey Hefter (Fr) 0:16:07.8
155 146 Shepard David Anderson (Fr) 0:16:24.3
156 147 Mount Carmel Imani Jasper-Baker (So) 0:16:31.3
157 148 Shepard Jordan DeChene (So) 0:16:42.4
158 149 Richards Helaman Juarez (Fr) 0:16:58.7
159 Crete-Monee Devynn Cerda (So) 0:17:36.5
160 150 Riverside-Brookfield Freshman Freshman (Fr) 0:17:36.8
161 151 Romeoville Daniel Bill (So) 0:17:58.3
162 152 Andrew Zach Mazur (Fr) 0:18:09.8
163 Crete-Monee Jawan Fisher (So) 0:18:44.7
164 153 Argo Freddie Benitez (So) 0:18:45.0
165 CICS-Northtown Joey Riordan (So) 0:18:58.8
166 154 Richards Adam Kowaleski (Fr) 0:19:26.3
167 155 Riverside-Brookfield Freshman Freshman (Fr) 0:20:04.2
168 CICS-Northtown Zach Wandel (So) 0:23:12.4
169 Thornton Township Oscar Rodate (Fr) 0:23:14.0
170 Thornridge Zonnie Collum (Fr) 0:30:44.7
--------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2009 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364 fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS:


Place School Score Scoring Places
-----------------------------------------------------------------------------
1 Barrington 42 1, 3, 9, 11, 18, 26, 34
2 Glenbard East 69 4, 6, 7, 15, 37, 59
3 Lincoln-Way Central 120 5, 16, 22, 36, 41, 44, 52
4 Willowbrook 163 8, 19, 38, 42, 56, 63, 69
5 Whitney Young 172 10, 14, 33, 49, 66, 87, 98
6 St. Ignatius 176 12, 20, 29, 55, 60, 65, 67
7 Fenwick 204 2, 17, 51, 61, 73, 86, 95
8 Leyden 259 31, 45, 57, 62, 64, 68, 72
9 Oak Lawn 283 24, 53, 54, 58, 94, 103, 114
10 Plainfield Central 291 23, 27, 32, 76, 133
11 Mount Carmel 336 21, 25, 39, 112, 139, 141, 147
12 Richards 342 35, 50, 74, 90, 93, 149, 154
13 Stagg 387 30, 82, 83, 91, 101, 102, 107
14 Reavis 402 13, 70, 97, 106, 116, 121, 132
15 Marian Catholic 420 40, 78, 81, 92, 129
16 Argo 444 46, 75, 85, 113, 125, 135, 153
17 Thornwood 452 28, 96, 108, 109, 111, 140
18 Romeoville 510 43, 47, 126, 143, 151
19 Lemont 513 80, 88, 89, 118, 138
20 Andrew 514 71, 84, 117, 120, 122, 144, 152
21 Hillcrest 529 79, 99, 104, 105, 142
22 Notre Dame 533 48, 110, 123, 124, 128, 130, 131
23 Riverside-Brookfield 538 77, 100, 115, 119, 127, 150, 155
24 Shepard 698 134, 136, 137, 145, 146, 148
25 Bremen No Score - Had only 0 finishers
26 CICS-Northtown No Score - Had only 2 finishers
27 Crete-Monee No Score - Had only 3 finishers
28 Homewood-Flossmoor No Score - Had only 4 finishers
29 Ridgewood No Score - Had only 0 finishers
30 Thornridge No Score - Had only 3 finishers
31 Thornton Township No Score - Had only 1 finisher
32 Walther Lutheran No Score - Had only 2 finishers
-----------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2009 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364 fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS: (by total team time)


Place School Score Avg Diff Scoring Times
-----------------------------------------------------------------------------------------------
1 Barrington 57:37 11:31 0:48 11:07, 11:19, 11:34, 11:42, 11:55, 12:09
2 Glenbard East 58:20 11:40 1:07 11:20, 11:23, 11:24, 11:46, 12:27, 13:03
3 Lincoln-Way Central 60:08 12:02 1:13 11:21, 11:49, 12:00, 12:24, 12:34, 12:39
4 Willowbrook 61:27 12:17 1:29 11:28, 11:56, 12:31, 12:35, 12:57, 13:13
5 Whitney Young 61:46 12:21 1:34 11:41, 11:45, 12:20, 12:45, 13:15, 13:40
6 St. Ignatius 61:55 12:23 1:22 11:43, 11:57, 12:14, 12:56, 13:05, 13:14
7 Fenwick 62:28 12:30 2:06 11:17, 11:51, 12:50, 13:07, 13:23, 13:39
8 Leyden 64:15 12:51 0:57 12:16, 12:39, 12:57, 13:10, 13:13, 13:16
9 Oak Lawn 64:43 12:57 1:40 12:07, 12:54, 12:55, 13:00, 13:47, 14:00
10 Plainfield Central 64:49 12:58 2:52 12:01, 12:10, 12:19, 13:26, 14:53
11 Richards 66:04 13:13 1:23 12:23, 12:49, 13:23, 13:43, 13:46, 16:59
12 Mount Carmel 66:06 13:13 3:20 11:59, 12:08, 12:33, 14:07, 15:19, 15:44
13 Stagg 67:09 13:26 1:45 12:14, 13:36, 13:37, 13:43, 13:59, 14:00
14 Reavis 67:18 13:28 2:33 11:44, 13:19, 13:55, 14:03, 14:17, 14:25
15 Marian Catholic 68:11 13:38 2:13 12:33, 13:31, 13:36, 13:45, 14:46
16 Thornwood 68:20 13:40 1:54 12:12, 13:54, 14:04, 14:04, 14:06, 15:40
17 Argo 68:26 13:41 1:54 12:41, 13:25, 13:38, 14:07, 14:35, 14:56
18 Andrew 70:05 14:01 1:06 13:20, 13:38, 14:19, 14:22, 14:26, 16:07
19 Lemont 70:27 14:05 1:36 13:33, 13:42, 13:42, 14:21, 15:09
20 Notre Dame 70:28 14:06 1:58 12:43, 14:05, 14:27, 14:32, 14:41, 14:46
21 Riverside-Brookfield 70:44 14:09 1:13 13:28, 13:58, 14:15, 14:22, 14:41, 17:37
22 Hillcrest 71:21 14:16 2:15 13:33, 13:57, 14:01, 14:02, 15:48
23 Romeoville 73:51 14:46 5:21 12:38, 12:43, 14:35, 15:56, 17:59
24 Shepard 77:26 15:29 1:29 14:56, 14:58, 14:59, 16:08, 16:25, 16:43
25 Bremen No Score
26 CICS-Northtown No Score 18:59, 23:13
27 Crete-Monee No Score 13:26, 17:37, 18:45
28 Homewood-Flossmoor No Score 11:51, 12:24, 13:01, 14:11
29 Ridgewood No Score
30 Thornridge No Score 13:03, 14:42, 30:45
31 Thornton Township No Score 23:14
32 Walther Lutheran No Score 13:51, 15:53


Girls Fr/So         
2.05 miles

Place
Ovral Score School Name Time
--------------------------------------------------------------------------
1 1 Mother McAuley Margaret Hurley (Fr) 0:13:36.2
2 2 Whitney Young Allison Pillar (Fr) 0:13:44.6
3 3 Shepard Lauren Loomis (Fr) 0:13:59.3
4 4 Mother McAuley Bridget Hynes (Fr) 0:14:00.5
5 5 Homewood-Flossmoor Mickayla Jones (So) 0:14:01.0
6 6 Fenwick Eva Brundage (Fr) 0:14:02.5
7 7 Lincoln-Way Central Somer Druszkowski (So) 0:14:03.4
8 8 Lincoln-Way Central Brittnee Powers (So) 0:14:06.4
9 9 Lincoln-Way Central Meghan Killinger (Fr) 0:14:07.1
10 10 Marian Catholic Ericka Salamon (So) 0:14:08.7
11 11 Andrew Kaitlin Ericksen (Fr) 0:14:09.7
12 12 St. Ignatius Erin Boulger (So) 0:14:11.4
13 13 Riverside-Brookfield Kelly Glavin (Fr) 0:14:11.9
14 14 Lyons Township Haley Prokaski (Fr) 0:14:12.3
15 15 Fenwick Rachel Lombard (Fr) 0:14:12.6
16 16 Whitney Young Amy Kruziel (So) 0:14:12.9
17 17 Joliet Township Janessa Dube (Fr) 0:14:13.7
18 18 Andrew Francis Pacheco (Fr) 0:14:25.2
19 19 Homewood-Flossmoor Vicky Garcia (So) 0:14:27.1
20 20 Lyons Township Melissa Hoo (So) 0:14:30.1
21 21 Mother McAuley Claire Knightly (So) 0:14:31.0
22 22 Whitney Young Morgan Jackson (So) 0:14:33.3
23 23 Andrew Gabby Kluchki (Fr) 0:14:33.8
24 24 Lyons Township Tess Saibert (So) 0:14:35.3
25 25 Lyons Township Anna Haux (So) 0:14:36.2
26 26 Lyons Township Holly Briskey (So) 0:14:37.3
27 27 St. Ignatius Sarah Devitt (Fr) 0:14:42.4
28 28 Mother McAuley MaryKate Glavas (Fr) 0:14:43.3
29 29 Mother McAuley Tierney Broshahan (So) 0:14:43.8
30 30 Joliet Township Briana Wedic (Fr) 0:14:44.8
31 31 St. Ignatius Marissa Ruiz (So) 0:14:49.2
32 32 Mother McAuley Lauren Regan (Fr) 0:14:51.6
33 33 Lyons Township Alexus Serrano (Fr) 0:14:52.8
34 34 Mother McAuley Elizabeth Janet (Fr) 0:14:56.2
35 35 Joliet Township Sharra Brown (So) 0:14:57.0
36 36 Joliet Township Bianca Sarver (So) 0:14:57.4
37 37 Whitney Young Shianne Bagett (Fr) 0:14:57.8
38 38 Andrew Alyssa Birmingham (Fr) 0:14:58.2
39 39 Homewood-Flossmoor Eileen Whited (So) 0:14:58.5
40 40 Lemont Anna Wood (Fr) 0:15:00.1
41 41 Lincoln-Way Central Molly Kenefick (Fr) 0:15:01.4
42 42 Lyons Township Chistina Yelnick (Fr) 0:15:04.5
43 43 Marian Catholic Shannon Milazzo (Fr) 0:15:05.3
44 44 Argo Ariana Romero (So) 0:15:05.7
45 45 Lemont Britney Klosak (So) 0:15:06.1
46 46 Andrew Kaiylyn Syring (Fr) 0:15:06.4
47 47 Fenwick Kelly Showel (Fr) 0:15:07.5
48 48 Andrew Ana Plefka (So) 0:15:08.0
49 49 Whitney Young Julia Martinez (Fr) 0:15:08.3
50 50 St. Ignatius Xitlalic Soto-Sida (So) 0:15:09.1
51 51 Whitney Young Andrea Cory (So) 0:15:10.0
52 52 St. Ignatius Madda Hauck (So) 0:15:11.6
53 53 Argo Melina Hernandez (So) 0:15:11.9
54 54 Riverside-Brookfield Shannon O'Connell (Fr) 0:15:15.1
55 55 St. Ignatius Bridget Hybinette (So) 0:15:17.9
56 56 St. Ignatius Cora Byrne (So) 0:15:19.2
57 57 Thornton Township Martiza Najera (So) 0:15:19.9
58 58 Plainfield Central Nicole Pease (Fr) 0:15:22.2
59 59 Plainfield Central Kim Martin (Fr) 0:15:22.7
60 60 Andrew Alyssa Weiland (Fr) 0:15:22.9
61 61 Whitney Young Ida Lu (So) 0:15:23.3
62 62 Riverside-Brookfield Emily Andrulis (So) 0:15:24.3
63 63 Riverside-Brookfield Miranda Ryan (Fr) 0:15:24.8
64 64 Riverside-Brookfield Kira Miller (So) 0:15:25.2
65 65 Marian Catholic Alexandria Nickel (Fr) 0:15:28.0
66 66 Lincoln-Way Central Brittany Colclasure (Fr) 0:15:32.5
67 67 Fenwick Sara Pezza (Fr) 0:15:40.4
68 68 Joliet Township Hailey Salazar (So) 0:15:45.8
69 69 Fenwick Theresa Steinmeyer (So) 0:15:47.3
70 70 Argo Iris Cruz (Fr) 0:15:51.3
71 Romeoville Vivianna DelReal (So) 0:15:52.0
72 71 Wheeling Katie Ruck (So) 0:15:57.1
73 72 Wheeling Justine Bowes (Fr) 0:15:57.5
74 73 Richards Cory Louis (So) 0:15:58.9
75 74 Lemont Ashley Dewar (So) 0:16:03.5
76 75 Oak Lawn Beth Weisgerber (So) 0:16:03.7
77 76 Joliet Township Maria Damian (So) 0:16:07.2
78 77 Riverside-Brookfield Elise Castelaz (Fr) 0:16:08.5
79 78 Plainfield Central Lyndsie Ucci (So) 0:16:10.0
80 79 Lemont Nicole McKevitt (Fr) 0:16:12.6
81 80 Wheeling Andy Gonzalez (So) 0:16:18.5
82 81 Plainfield Central Alexxe Richer (So) 0:16:19.9
83 82 Plainfield Central Savanna Sessler (So) 0:16:20.1
84 83 Homewood-Flossmoor Taylor Lynch (So) 0:16:25.6
85 84 Lincoln-Way Central Jessica Millsaps (Fr) 0:16:26.3
86 85 Lincoln-Way Central Makena Koszela (So) 0:16:28.0
87 86 Plainfield Central Christine Pope (So) 0:16:32.9
88 87 Lemont Sammy Farmer (So) 0:16:36.8
89 88 Wheeling Maria Tinajero (So) 0:16:37.4
90 89 Reavis Diana Vargas (So) 0:16:42.5
91 90 Marian Catholic Kathleen McAuliffe (So) 0:16:43.0
92 91 Trinity Brigid Townsend (So) 0:16:43.4
93 92 Shepard Jynine Czarny (Fr) 0:16:49.6
94 93 Shepard Daeshanae Mitchell; (Fr) 0:16:50.5
95 Willowbrook Andy Escallier (So) 0:16:51.9
96 94 Lemont Tricia Flanagan (Fr) 0:16:52.7
97 95 Homewood-Flossmoor DeShaya Green (So) 0:16:53.4
98 96 Lemont Maggie Collins (So) 0:16:55.1
99 97 Richards Angelica Alba (Fr) 0:16:58.1
100 98 Argo Mary Gerhardt (So) 0:16:59.9
101 99 Riverside-Brookfield Samantha Friend (So) 0:17:00.3
102 100 Ridgewood Lisette Lopez (So) 0:17:00.6
103 101 Queen of Peace Crotty Lauren (Fr) 0:17:02.3
104 102 Richards Efthia Peroulas (Fr) 0:17:04.0
105 Stagg Kaely Cassidy (So) 0:17:05.3
106 103 Marian Catholic Shea Driscoll (Fr) 0:17:07.5
107 104 Queen of Peace Favela Anastacia (So) 0:17:08.2
108 105 Oak Lawn Katie Naughton (So) 0:17:14.2
109 106 Ridgewood Dagmara Koco (So) 0:17:16.6
110 107 Plainfield Central Emily Dolata (Fr) 0:17:17.5
111 108 Oak Lawn Grace Brooks (Fr) 0:17:19.4
112 109 Joliet Township Martha Navarro (So) 0:17:20.1
113 Willowbrook Sophia Gatto (So) 0:17:20.5
114 110 Argo Lillian Martinez (So) 0:17:20.9
115 111 Ridgewood Brooke Robinson (So) 0:17:21.3
116 112 Marian Catholic Maureen Volkman (Fr) 0:17:22.0
117 113 Thornton Township Kenya Muhammad (So) 0:17:27.5
118 114 Queen of Peace Pacheco Hope (So) 0:17:31.7
119 115 Bremen Anier Juarez (So) 0:17:37.1
120 Romeoville Kiran Raza (So) 0:17:42.9
121 116 Argo Mary Chaudhry (Fr) 0:17:43.7
122 117 Trinity Luisa Tovar (So) 0:17:53.6
123 118 Marian Catholic Julie Kistner (So) 0:17:59.8
124 119 Reavis Melissa Johnson (Fr) 0:18:01.3
125 120 Reavis Jessica Garcia (So) 0:18:07.5
126 121 Oak Lawn Shelly Williamson (So) 0:18:07.7
127 122 Argo Erika Tayahua (So) 0:18:20.9
128 123 Queen of Peace Frech Cate (Fr) 0:18:32.9
129 124 Oak Lawn Joselyn Vega (Fr) 0:18:34.0
130 125 Ridgewood Erika Glaub (So) 0:18:34.8
131 126 Oak Lawn Justina Tomaszek (So) 0:18:35.5
132 127 Queen of Peace Lunar Noemi (Fr) 0:18:37.2
133 128 Reavis Karina Valencia (So) 0:18:45.8
134 129 Thornton Township Dedra Jeffries (So) 0:19:03.6
135 130 Queen of Peace Gaytan Andrea (Fr) 0:19:07.5
136 Crete-Monee Taylor Trzupek (Fr) 0:19:09.4
137 131 Richards Samantha DeBleyzer (Fr) 0:19:09.9
138 132 Trinity Moira Bonadonna (Fr) 0:19:14.3
139 Stagg Tara O'Dell (Fr) 0:19:26.4
140 Stagg Dani DeLuna (Fr) 0:19:30.3
141 133 Shepard Veronica Pierce (Fr) 0:19:38.0
142 134 Richards Taylor Newton (Fr) 0:19:40.0
143 135 Trinity Amanda Donis (So) 0:19:40.5
144 136 Ridgewood Paulina Drosinski (So) 0:19:43.2
145 137 Reavis Korri Kujawa (So) 0:19:48.9
146 138 Bremen Aliyah Tureaud (Fr) 0:19:49.5
147 139 Thornton Township Alexis Stiff (So) 0:19:50.1
148 140 Trinity Beth Carter (Fr) 0:19:55.8
149 141 Oak Lawn Nathaly Gal (Fr) 0:19:57.7
150 142 Bremen Berenice Villagomez (Fr) 0:19:58.1
151 143 Bremen Dana Mercado (Fr) 0:20:00.9
152 144 Shepard Taylor Jones (Fr) 0:20:15.4
153 145 Trinity Michaela Walsh (Fr) 0:20:31.7
154 146 Thornton Township Kiah Taylor (So) 0:20:32.0
155 147 Wheeling Katie Aguayo (So) 0:20:33.0
156 148 Wheeling Zuleima Nava (Fr) 0:20:52.3
157 149 Bremen Selena Sandoval (Fr) 0:20:58.6
158 Crete-Monee Benedicta Ojibah (Fr) 0:21:41.2
159 150 Reavis Vanessa Garcia (So) 0:22:10.6
160 Willowbrook Emily Kelley (Fr) 0:22:18.4
161 Crete-Monee Emily Evans (So) 0:22:44.0
162 151 Homewood-Flossmoor Joi Williams (Fr) 0:23:27.2
163 152 Bremen Vanessa Cortez (Fr) 0:23:40.5
164 153 Bremen Viviana Martinez (Fr) 0:23:53.0
165 154 Wheeling Cecilia Gama (Fr) 0:24:16.3
166 Crete-Monee Zoe Simms (Fr) 0:29:00.2
--------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2009 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364 fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS:


Place School Score Scoring Places
-----------------------------------------------------------------------------
1 Mother McAuley 83 1, 4, 21, 28, 29, 32, 34
2 Lyons Township 109 14, 20, 24, 25, 26, 33, 42
3 Whitney Young 126 2, 16, 22, 37, 49, 51, 61
4 Lincoln-Way Central 131 7, 8, 9, 41, 66, 84, 85
5 Andrew 136 11, 18, 23, 38, 46, 48, 60
6 St. Ignatius 172 12, 27, 31, 50, 52, 55, 56
7 Joliet Township 186 17, 30, 35, 36, 68, 76, 109
8 Fenwick 204 6, 15, 47, 67, 69
9 Homewood-Flossmoor 241 5, 19, 39, 83, 95, 151
10 Riverside-Brookfield 256 13, 54, 62, 63, 64, 77, 99
11 Marian Catholic 311 10, 43, 65, 90, 103, 112, 118
12 Lemont 325 40, 45, 74, 79, 87, 94, 96
13 Plainfield Central 358 58, 59, 78, 81, 82, 86, 107
14 Argo 375 44, 53, 70, 98, 110, 116, 122
15 Wheeling 458 71, 72, 80, 88, 147, 148, 154
16 Shepard 465 3, 92, 93, 133, 144
17 Oak Lawn 533 75, 105, 108, 121, 124, 126, 141
18 Richards 537 73, 97, 102, 131, 134
19 Queen of Peace 569 101, 104, 114, 123, 127, 130
20 Ridgewood 578 100, 106, 111, 125, 136
21 Thornton Township 584 57, 113, 129, 139, 146
22 Reavis 593 89, 119, 120, 128, 137, 150
23 Trinity 615 91, 117, 132, 135, 140, 145
24 Bremen 687 115, 138, 142, 143, 149, 152, 153
25 CICS-Northtown No Score - Had only 0 finishers
26 Crete-Monee No Score - Had only 4 finishers
27 Leyden No Score - Had only 0 finishers
28 Romeoville No Score - Had only 2 finishers
29 Stagg No Score - Had only 3 finishers
30 Thornridge No Score - Had only 0 finishers
31 Thornwood No Score - Had only 0 finishers
32 Walther Lutheran No Score - Had only 0 finishers
33 Willowbrook No Score - Had only 3 finishers
-----------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2009 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364 fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS: (by total team time)


Place School Score Avg Diff Scoring Times
-----------------------------------------------------------------------------------------------
1 Mother McAuley 71:37 14:19 1:07 13:37, 14:01, 14:31, 14:44, 14:44, 14:52
2 Lyons Township 72:35 14:31 0:25 14:13, 14:31, 14:36, 14:37, 14:38, 14:53
3 Whitney Young 72:39 14:32 1:24 13:45, 14:13, 14:34, 14:58, 15:09, 15:10
4 Lincoln-Way Central 72:53 14:35 1:29 14:04, 14:07, 14:07, 15:02, 15:33, 16:27
5 Andrew 73:16 14:39 0:57 14:10, 14:26, 14:34, 14:59, 15:07, 15:08
6 St. Ignatius 74:07 14:49 1:00 14:12, 14:43, 14:50, 15:10, 15:12, 15:18
7 Joliet Township 74:40 14:56 1:32 14:14, 14:45, 14:57, 14:58, 15:46, 16:08
8 Fenwick 74:53 14:59 1:45 14:03, 14:13, 15:08, 15:41, 15:48
9 Riverside-Brookfield 75:43 15:09 1:14 14:12, 15:15, 15:25, 15:25, 15:26, 16:09
10 Homewood-Flossmoor 76:47 15:21 2:53 14:01, 14:27, 14:59, 16:26, 16:54, 23:28
11 Marian Catholic 78:34 15:43 2:59 14:09, 15:06, 15:28, 16:43, 17:08, 17:22
12 Lemont 79:00 15:48 1:37 15:00, 15:06, 16:04, 16:13, 16:37, 16:53
13 Plainfield Central 79:37 15:55 0:58 15:23, 15:23, 16:10, 16:20, 16:21, 16:33
14 Argo 80:31 16:06 2:15 15:06, 15:12, 15:52, 17:00, 17:21, 17:44
15 Wheeling 85:25 17:05 4:36 15:57, 15:58, 16:19, 16:38, 20:33, 20:53
16 Oak Lawn 87:21 17:28 2:30 16:04, 17:15, 17:20, 18:08, 18:34, 18:36
17 Shepard 87:35 17:31 6:16 14:00, 16:50, 16:51, 19:38, 20:16
18 Richards 88:52 17:46 3:41 15:59, 16:59, 17:04, 19:10, 19:40
19 Queen of Peace 88:55 17:47 1:35 17:03, 17:09, 17:32, 18:33, 18:38, 19:08
20 Ridgewood 89:59 17:60 2:43 17:01, 17:17, 17:22, 18:35, 19:44
21 Reavis 91:28 18:18 3:06 16:43, 18:02, 18:08, 18:46, 19:49, 22:11
22 Thornton Township 92:15 18:27 5:12 15:20, 17:28, 19:04, 19:51, 20:32
23 Trinity 93:30 18:42 3:12 16:44, 17:54, 19:15, 19:41, 19:56, 20:32
24 Bremen 98:25 19:41 3:22 17:37, 19:50, 19:58, 20:01, 20:59, 23:41
25 CICS-Northtown No Score
26 Crete-Monee No Score 19:10, 21:42, 22:44, 29:01
27 Leyden No Score
28 Romeoville No Score 15:52, 17:43
29 Stagg No Score 17:06, 19:27, 19:31
30 Thornridge No Score
31 Thornwood No Score
32 Walther Lutheran No Score
33 Willowbrook No Score 16:52, 17:21, 22:19
-----------------------------------------------------------------------------------------------


Girls Open          
2.05 miles

Place School Name Time
----------------------------------------------------------------------
1 Willowbrook Gina Sementa (Jr) 0:14:11.7
2 Lyons Township Jennifer Daar (Jr) 0:14:17.3
3 St. Ignatius Olivia Kaplan (Jr) 0:14:20.2
4 Mother McAuley Carolyn Malone (Jr) 0:14:20.7
5 Mother McAuley Becca Mallon (Sr) 0:14:28.6
6 St. Ignatius Sophie Rambaud (Jr) 0:14:30.6
7 Mother McAuley Kristin Hillgamyer (Jr) 0:14:33.2
8 Lyons Township Mackie Furlong (So) 0:14:34.9
9 St. Ignatius Caitlin Dunham (Jr) 0:14:36.8
10 Mother McAuley Carly Waller (So) 0:14:41.4
11 Mother McAuley Erin Holland (Sr) 0:14:41.6
12 Lincoln-Way Central Brittany Melton (Sr) 0:14:42.4
13 Mother McAuley Annie Pomorski (Jr) 0:14:42.8
14 St. Ignatius Clare Murphy (Sr) 0:14:45.0
15 Mother McAuley Meg O'Keefe (Jr) 0:14:45.6
16 Lyons Township Chrissy Crowe (Sr) 0:14:46.0
17 Lyons Township Jacqueline Cyz (Sr) 0:14:46.3
18 Mother McAuley Maureen Rodriguez (Sr) 0:14:49.1
19 Mother McAuley Bridget McQuinn (Jr) 0:14:51.3
20 Lemont Katelyn Bittke (Jr) 0:14:53.2
21 Mother McAuley Kelly Patton (Jr) 0:14:55.4
22 Mother McAuley Elizabeth Hroma (Jr) 0:14:55.6
23 Lyons Township Lizza Moeller (Sr) 0:14:56.7
24 Mother McAuley Danielle Leland (Fr) 0:14:58.7
25 Wheeling Nataly DelToro (Sr) 0:14:59.9
26 St. Ignatius Haley Feller (Sr) 0:15:00.8
27 Lemont Mary McGuire (Sr) 0:15:01.1
28 Mother McAuley Maggie Omastiak (Sr) 0:15:02.5
29 Lyons Township Kelly Lindeen (Sr) 0:15:02.7
30 St. Ignatius Marissa Kampe (Sr) 0:15:04.5
31 Reavis Cande Pizano (Sr) 0:15:05.7
32 Riverside-Brookfield Rachel Powell (Jr) 0:15:06.4
33 Mother McAuley Callie Janet (Fr) 0:15:07.1
34 Willowbrook Rachel Gibson (Sr) 0:15:09.3
35 Lyons Township Lena Novak (Sr) 0:15:10.6
36 Mother McAuley Bridget Hayes (Jr) 0:15:11.4
37 Fenwick Anna Mariani (Jr) 0:15:11.9
38 Marian Catholic Kylee Strezo (Fr) 0:15:12.3
39 Mother McAuley Mary Hayes (Jr) 0:15:12.7
40 Lyons Township Secilia Cox (Fr) 0:15:13.2
41 St. Ignatius Erin Connolly (Jr) 0:15:14.2
42 Lyons Township Ellie Rowley (Fr) 0:15:14.7
43 Riverside-Brookfield Stephanie Sarussi (Jr) 0:15:16.4
44 Lyons Township Abigail Greifenkamp (Sr) 0:15:17.4
45 Lyons Township Kendall Sax-Stevens (Sr) 0:15:18.0
46 Lyons Township Jordan Taylor (Sr) 0:15:18.5
47 Lyons Township Selena Rick (Sr) 0:15:19.6
48 Lyons Township Jillian Gable (Jr) 0:15:21.1
49 Lincoln-Way Central Mia Dauparas (Jr) 0:15:22.6
50 St. Ignatius Sophia Usow (Sr) 0:15:23.1
51 St. Ignatius Helene Bansley (Jr) 0:15:23.8
52 Mother McAuley Erin Morrissey (So) 0:15:24.5
53 Mother McAuley Mary Beth Sullivan (Fr) 0:15:25.0
54 Lemont Shelbi Brosseau (Jr) 0:15:25.5
55 St. Ignatius Rachel Lambur (Sr) 0:15:27.3
56 Fenwick Natalie Marotta (Jr) 0:15:30.6
57 Mother McAuley Julia Martin (Jr) 0:15:31.5
58 St. Ignatius Maeve Coleman (Jr) 0:15:32.1
59 Lyons Township Allie Furlong (Sr) 0:15:33.3
60 Lyons Township Alaina Kafkes (Fr) 0:15:36.3
61 Mother McAuley Meredith Brongiel (Sr) 0:15:36.9
62 Mother McAuley Jamie Doran (Fr) 0:15:37.4
63 Lyons Township Ashley Johnson (So) 0:15:38.1
64 Riverside-Brookfield Audrey Gaberik (Jr) 0:15:39.0
65 Riverside-Brookfield Rachel Rodriguez (Jr) 0:15:39.8
66 Mother McAuley Meg McArdle (Sr) 0:15:40.3
67 Mother McAuley Kerry Morris (Sr) 0:15:40.8
68 Lyons Township Murphy Dunne (Sr) 0:15:41.5
69 Mother McAuley Natalie DeMichael (Fr) 0:15:45.4
70 Mother McAuley Sarah Newell (Fr) 0:15:46.6
71 Lincoln-Way Central Moriah Pfotenhauer (Jr) 0:15:47.0
72 Lincoln-Way Central Emily Baker (Fr) 0:15:48.0
73 Lincoln-Way Central Taylor Rabatine (Jr) 0:15:48.5
74 Riverside-Brookfield Alma Rodriguez (Fr) 0:15:49.0
75 Andrew Dezzarae Arce (So) 0:15:49.6
76 Lyons Township Danielle Beck (Jr) 0:15:50.3
77 Mother McAuley Meg Doran (Jr) 0:15:51.2
78 Mother McAuley Jamie Gronokowski (Sr) 0:15:51.9
79 Mother McAuley Grace Keane (Sr) 0:15:52.9
80 Mother McAuley Morgan Rybolt (Fr) 0:15:53.3
81 Mother McAuley Jessica Bila (Jr) 0:15:53.7
82 Mother McAuley Melissa Lynch (So) 0:15:54.0
83 Lyons Township Julie Dambra (So) 0:15:54.3
84 Mother McAuley Colleen Hosman (Sr) 0:15:54.6
85 Lemont Jackie Kulis (Jr) 0:15:55.0
86 Lyons Township Grace Carlson (Sr) 0:15:55.3
87 Lemont Adrianna Munoz (Sr) 0:15:55.6
88 Lyons Township Jessica Payne (Sr) 0:15:56.0
89 Mother McAuley Bridget Boline (Fr) 0:15:56.4
90 Mother McAuley Katherine Kelliher (Jr) 0:15:56.9
91 Argo Jaclyn Kinney (So) 0:15:57.2
92 Lyons Township Luka Galentas (So) 0:15:58.0
93 Lyons Township MaryKate House (Sr) 0:15:59.3
94 Willowbrook Elaine Schaudt (Sr) 0:16:00.4
95 Lyons Township Sarah Pipal (So) 0:16:00.9
96 St. Ignatius Joanne Frazel (Sr) 0:16:01.5
97 Lemont Abby Rachwalski (Sr) 0:16:02.1
98 St. Ignatius Jessica Lenoch (So) 0:16:02.7
99 Lyons Township Samantha Janas (Sr) 0:16:03.9
100 Fenwick Mary Rita Grace (Jr) 0:16:04.6
101 Lyons Township Catherine Tromp (Jr) 0:16:05.1
102 Wheeling Kaitlyn Webb (Sr) 0:16:05.7
103 Lyons Township Elma Dzaferbegovic (Jr) 0:16:06.2
104 Lemont Brenna Koerner (Jr) 0:16:06.5
105 Lyons Township Grace Flaherty (Jr) 0:16:06.9
106 Mother McAuley Meg Eber (Jr) 0:16:07.6
107 Mother McAuley Megan Lavelle (Jr) 0:16:08.6
108 Lyons Township Liz Thomas (Sr) 0:16:09.1
109 Andrew Renee Olson (So) 0:16:09.4
110 Romeoville Ana Mayo (Sr) 0:16:09.8
111 Riverside-Brookfield Karen Lopez (Jr) 0:16:10.0
112 Mother McAuley Lauren Paluch (Fr) 0:16:10.7
113 Mother McAuley Allison Parker (Fr) 0:16:11.1
114 Mother McAuley Ellen Youpel (Jr) 0:16:11.5
115 Lyons Township Lauren Tromp (Jr) 0:16:11.9
116 Lyons Township Allie Otto (Jr) 0:16:12.5
117 Mother McAuley Shannon McCann (Jr) 0:16:13.1
118 Lyons Township Geena Grzeca (Jr) 0:16:14.0
119 Thornwood Nia Rouse (Sr) 0:16:14.5
120 Lyons Township Megan Hilling (Fr) 0:16:15.1
121 Fenwick Luzmaria Guzman (Jr) 0:16:15.6
122 Lyons Township Sheila Brogan (So) 0:16:16.0
123 Lyons Township Kristin VanSpankeren (Sr) 0:16:16.5
124 Lyons Township Dana Heinz (Fr) 0:16:17.1
125 Lyons Township Diana Lid (Sr) 0:16:17.7
126 Mother McAuley Erin Carlson (So) 0:16:18.3
127 Willowbrook Justina Zakaraukas (Jr) 0:16:18.6
128 Mother McAuley Rachel Ryan (Sr) 0:16:19.0
129 Mother McAuley Meghan Malloy (Fr) 0:16:19.2
130 Mother McAuley Kiley Raya (Sr) 0:16:19.6
131 Lyons Township Emily Cleveland (So) 0:16:19.8
132 Riverside-Brookfield Brittany Koerner (Jr) 0:16:20.2
133 Wheeling Gina Carrillo (Jr) 0:16:20.6
134 Mother McAuley Kirstyn Kroll (Sr) 0:16:20.9
135 St. Ignatius Diana Sanborn (Sr) 0:16:21.2
136 Andrew Julie Ball (Sr) 0:16:21.6
137 Lyons Township Caitlin Campion (So) 0:16:21.9
138 Lyons Township Sarah Carlson (Sr) 0:16:22.3
139 Mother McAuley Mary Knightly (Sr) 0:16:22.5
140 Lemont Darija Siliunas (Sr) 0:16:22.9
141 Lyons Township Natalie Cavallo (Sr) 0:16:23.2
142 Andrew Daniela Chabez (Fr) 0:16:23.6
143 Andrew Colleen Danaher (Fr) 0:16:23.9
144 Lyons Township Lauren Roberts (Fr) 0:16:24.2
145 Lyons Township Monica Ramirez (Sr) 0:16:24.6
146 Andrew Bridget Barry (Jr) 0:16:25.2
147 Lyons Township Moya Belcaster (Sr) 0:16:26.3
148 Lemont Megan Flanagan (Jr) 0:16:26.9
149 Mother McAuley Nora Butler (So) 0:16:27.7
150 Lyons Township Katherine Sauer (Jr) 0:16:28.5
151 Whitney Young Ayana Lance (Fr) 0:16:29.0
152 Andrew Shadow Worley (Jr) 0:16:29.5
153 Riverside-Brookfield Jackie LaManna (Jr) 0:16:29.9
154 Lyons Township MaryKate Curley (So) 0:16:30.4
155 Lyons Township Lauren Pelletier (Fr) 0:16:32.8
156 Lemont Emily Pelligrine (Sr) 0:16:33.5
157 St. Ignatius Patricia Foody (Sr) 0:16:33.8
158 Wheeling Erin Schanaberger (Sr) 0:16:35.5
159 Riverside-Brookfield Danielle Sanchez (So) 0:16:36.2
160 Mother McAuley Annie Greenfield (Jr) 0:16:36.6
161 Lemont Olivia Basiorka (Jr) 0:16:36.9
162 Mother McAuley Emily Parker (Sr) 0:16:37.4
163 Mother McAuley Brittany Botica (Fr) 0:16:37.8
164 Mother McAuley Kaylie Adams (Sr) 0:16:38.1
165 Lyons Township Ruby Roknic (Sr) 0:16:38.5
166 Lyons Township Megan Hankins (Fr) 0:16:39.0
167 Reavis Jen Bonbrake (Jr) 0:16:39.4
168 Lyons Township Margaret Holt (So) 0:16:40.3
169 Willowbrook Corie Baldwin (Sr) 0:16:40.7
170 Lincoln-Way Central Callie Tinny (Fr) 0:16:41.1
171 Wheeling Vanessa Rodriguez (Jr) 0:16:41.7
172 Lyons Township Emily Wilson (Fr) 0:16:42.8
173 Mother McAuley Alexia Bautista (Jr) 0:16:43.4
174 Lyons Township Kelly Bastyr (Jr) 0:16:43.8
175 Lemont Danielle Balinski (Jr) 0:16:44.2
176 Lyons Township Casey Thele (Sr) 0:16:44.6
177 Marian Catholic Kathryn Gray (Fr) 0:16:45.1
178 Riverside-Brookfield Eleanore Waszak (Jr) 0:16:45.6
179 Lyons Township Jessica Kimble (Fr) 0:16:46.0
180 St. Ignatius Emily Craven (So) 0:16:46.3
181 St. Ignatius Jackie Sweeney (So) 0:16:46.6
182 Lyons Township Jane Anderson (Fr) 0:16:47.0
183 Riverside-Brookfield Jackie Glosniak (Sr) 0:16:47.2
184 Lyons Township Stefi Culafic (So) 0:16:47.6
185 Lyons Township Ronnie Christopher (Jr) 0:16:47.9
186 Lyons Township Danielle Wink (Sr) 0:16:48.3
187 St. Ignatius Caroline Kohler (Sr) 0:16:48.6
188 Riverside-Brookfield Kathleen Boyce (Jr) 0:16:48.9
189 Lyons Township Claire Kaminski (Fr) 0:16:49.1
190 Lyons Township Gina Rogers (Sr) 0:16:51.9
191 Lincoln-Way Central Marissa Kulhan (Fr) 0:16:52.3
192 Mother McAuley Bridget Egan (So) 0:16:52.6
193 St. Ignatius Clare McElroy (So) 0:16:52.9
194 Lyons Township Sarah Greifenkamp (So) 0:16:53.3
195 Lyons Township Bidget Raleigh (So) 0:16:53.8
196 Mother McAuley Meg Jones (Jr) 0:16:54.4
197 Lyons Township Nora Roche (Fr) 0:16:55.5
198 Lyons Township Kim Lyons (Sr) 0:16:58.3
199 Mother McAuley Martha Savory (Jr) 0:16:58.7
200 Lyons Township Candace Chamberlain (Jr) 0:16:59.9
201 Mother McAuley Grace Doubek (So) 0:17:00.4
202 St. Ignatius Maggie Connelly (So) 0:17:01.0
203 Marian Catholic Ursula Simmons (So) 0:17:01.3
204 Andrew Amy Janik (Sr) 0:17:01.6
205 Lyons Township Dana Olsen (Jr) 0:17:01.9
206 Lyons Township Sarah Braunstein (Jr) 0:17:02.3
207 Lyons Township Emily Mannos (Jr) 0:17:02.6
208 Lyons Township Emily Walkowski (Jr) 0:17:05.3
209 Mother McAuley Taylor Powell (Sr) 0:17:05.9
210 Oak Lawn Mollie Brown (Sr) 0:17:06.5
211 Lyons Township Mary VanSpankeren (Fr) 0:17:07.2
212 Plainfield Central Chloe Mattia (Sr) 0:17:07.8
213 Lyons Township Virgina Burtis (Fr) 0:17:08.2
214 Lyons Township Kristina Doria (Jr) 0:17:09.1
215 Mother McAuley Karianne Dvorak (Fr) 0:17:09.9
216 Mother McAuley Rose Black (Jr) 0:17:10.7
217 Riverside-Brookfield Maria Arevalo (Jr) 0:17:11.0
218 Lyons Township Cecilia Luxem (Fr) 0:17:12.4
219 Lyons Township Nora McCarty (So) 0:17:13.2
220 Marian Catholic Aubrey DeBoer (Sr) 0:17:13.6
221 Oak Lawn Katie Eck (Sr) 0:17:13.8
222 St. Ignatius Emily Files (Sr) 0:17:14.5
223 Lemont Kylie Abernathy (So) 0:17:14.9
224 Lyons Township Jia Mikuls (Fr) 0:17:15.4
225 Lyons Township Elise McGill (Fr) 0:17:15.8
226 Lyons Township Kaley Shannon (Fr) 0:17:16.5
227 Mother McAuley Maggie Shea (Sr) 0:17:17.0
228 Queen of Peace Yurko Erin (Jr) 0:17:17.3
229 St. Ignatius Christine Betterman (So) 0:17:19.7
230 Queen of Peace Kolasinski Erin (Jr) 0:17:20.0
231 Riverside-Brookfield Gerda Tamosiunas (Jr) 0:17:20.4
232 Romeoville Kayla Kinder (Sr) 0:17:20.8
233 Reavis Yasmine Abed (Sr) 0:17:21.2
234 Whitney Young Ellie Ross (Fr) 0:17:21.6
235 Lyons Township Katrina Strass (Jr) 0:17:22.1
236 Lyons Township Bree Schaffer (Jr) 0:17:22.5
237 Lyons Township Ana Mihajlovic (Fr) 0:17:22.9
238 Whitney Young Lori Chui (So) 0:17:23.2
239 Lyons Township Emily Valeika (So) 0:17:23.8
240 Lyons Township Hannah Gajewski (Fr) 0:17:24.9
241 Plainfield Central Jasmine Baez (Jr) 0:17:25.6
242 Lyons Township Anela Kosic (So) 0:17:26.0
243 Riverside-Brookfield Samantha Chapman (Fr) 0:17:26.6
244 Lyons Township Anna Doten (So) 0:17:27.0
245 Lyons Township Laura Lannan (Fr) 0:17:27.3
246 Mother McAuley Caroline Kill (So) 0:17:27.7
247 Mother McAuley Sarah Carr (Jr) 0:17:28.0
248 Oak Lawn Jessica Madrid (Fr) 0:17:28.3
249 Marian Catholic Madeline Tolish (Jr) 0:17:28.7
250 Whitney Young Jen Li (Fr) 0:17:29.0
251 Stagg Monica Mitrofski (Sr) 0:17:29.3
252 Lyons Township Emilia Knowski (So) 0:17:29.6
253 Lincoln-Way Central Autumn Deacon (Fr) 0:17:29.9
254 Lyons Township Jennifer Pilipchuk (So) 0:17:30.4
255 Argo Julissa Jaurez (Fr) 0:17:31.1
256 Lincoln-Way Central Courtney Erfft (So) 0:17:31.9
257 St. Ignatius Kayla Jones (Jr) 0:17:32.5
258 Lincoln-Way Central Nicole Manzella (Sr) 0:17:33.4
259 Mother McAuley Lindsey Gleffe (Fr) 0:17:34.8
260 St. Ignatius Emily Burke (Fr) 0:17:35.3
261 Lyons Township Ali Austermuehle (Jr) 0:17:35.6
262 Riverside-Brookfield Anna Reyes (Jr) 0:17:36.0
263 Mother McAuley Erin Wojiciki (So) 0:17:36.4
264 Lyons Township Natalie Olund (Sr) 0:17:36.8
265 Mother McAuley Paige Travis (Sr) 0:17:37.3
266 Riverside-Brookfield Kim Ringbloom (Fr) 0:17:38.4
267 Lyons Township Jessica Kaspar (Jr) 0:17:39.5
268 Lyons Township Ellie Althoff (Fr) 0:17:41.0
269 St. Ignatius Francie Sallinger (So) 0:17:41.3
270 Lyons Township Ann Mazza (Jr) 0:17:41.6
271 Lyons Township Kelly Hulllihan (Jr) 0:17:41.9
272 Whitney Young Huiquing Xu (So) 0:17:42.5
273 Lyons Township Charlotte Donatelli (Jr) 0:17:42.9
274 Fenwick Angela Escanilla (Jr) 0:17:43.2
275 Wheeling Ebelin Segura (Sr) 0:17:43.5
276 Lyons Township Cadi Floyd (Fr) 0:17:43.9
277 Riverside-Brookfield Rachel Kunkel (Jr) 0:17:44.3
278 Lyons Township Sarah McLaughlin (Jr) 0:17:46.6
279 Lyons Township Kathleen Mota (Fr) 0:17:51.7
280 St. Ignatius LiaMarie Quinde (So) 0:17:54.0
281 St. Ignatius Amanda Meier (Fr) 0:17:55.0
282 St. Ignatius Jenny Mendoza (Jr) 0:17:55.7
283 Lyons Township Carmen Mostek (Jr) 0:17:56.9
284 St. Ignatius Angie Korabik (Fr) 0:17:57.4
285 Riverside-Brookfield Melissa Dickey (Sr) 0:17:59.2
286 St. Ignatius Larissa May (So) 0:18:04.2
287 Lyons Township Nicole Charlier (Jr) 0:18:04.5
288 Lyons Township MaryCate Most (Fr) 0:18:04.8
289 Andrew Kristyn Chatlosh (So) 0:18:05.0
290 Riverside-Brookfield Emily Filec (Fr) 0:18:05.3
291 Mother McAuley Kathryn Ingersoll (Jr) 0:18:06.0
292 Lyons Township Elizabeth Jones (Sr) 0:18:07.2
293 Marian Catholic Danielle Pilota (Jr) 0:18:07.6
294 St. Ignatius Emily Hickey (Jr) 0:18:07.9
295 St. Ignatius Brigid Lanigan (So) 0:18:08.3
296 Mother McAuley Danielle Drozd (Fr) 0:18:08.7
297 Mother McAuley Terese Cloonan (Fr) 0:18:09.2
298 Willowbrook Jami Hockensmith (Jr) 0:18:11.9
299 Whitney Young Lorena Bago (So) 0:18:12.9
300 Andrew Kayla Hooker (Sr) 0:18:14.5
301 Lyons Township Helena Xeros (Fr) 0:18:15.1
302 Mother McAuley Jamie Ruano (Fr) 0:18:15.8
303 Lyons Township Margaret Swinehart (Fr) 0:18:16.2
304 Lyons Township Deanna Ciaccia (Jr) 0:18:16.7
305 Lyons Township Hannah Bartman (So) 0:18:17.0
306 Whitney Young Mary Howard (So) 0:18:17.3
307 Mother McAuley Erin McGovern (Fr) 0:18:17.8
308 Lyons Township Salena Ortega (So) 0:18:18.8
309 Lyons Township Abigail Xelhua (Jr) 0:18:21.2
310 Lyons Township Alex Onion (Sr) 0:18:21.8
311 Queen of Peace Figueroa Aracelis (Sr) 0:18:22.8
312 Mother McAuley Mairead Zigulich (Fr) 0:18:23.5
313 Lyons Township Courtney Kulinski (Jr) 0:18:23.9
314 Lyons Township Claire Swiontek (Jr) 0:18:24.3
315 Lyons Township Eliza Milord (Jr) 0:18:24.5
316 St. Ignatius Michell Lewandowski (Fr) 0:18:24.8
317 Lyons Township Colleen Ryan (Sr) 0:18:25.6
318 Riverside-Brookfield Jordan Peklo (Fr) 0:18:28.0
319 Wheeling Jessica Perez (Jr) 0:18:30.6
320 Lyons Township Staci Bechtold (So) 0:18:31.9
321 Plainfield Central Paige O'Connor (Fr) 0:18:32.8
322 Argo Crystal Delatorre (Fr) 0:18:33.8
323 Mother McAuley Maggie Malone (Sr) 0:18:36.7
324 Lyons Township Cristina Garza (Fr) 0:18:40.1
325 Lyons Township Valerie Ruiz (So) 0:18:41.7
326 Mother McAuley Grace Boyle (So) 0:18:42.5
327 Lyons Township Lucy Mullane (Fr) 0:18:43.3
328 Lyons Township Brenda Xelhua (So) 0:18:44.5
329 Lyons Township Rachel Ramos (So) 0:18:44.8
330 Lincoln-Way Central Rachel Rentfro (Fr) 0:18:45.3
331 Lyons Township Laura Krivicich (Fr) 0:18:45.9
332 Lyons Township Kate Karwowski (So) 0:18:46.5
333 Wheeling Karen Ocampo (Sr) 0:18:50.1
334 Whitney Young 0:18:50.4
335 Mother McAuley Ellen McKendry (Jr) 0:18:56.5
336 Lyons Township Anne McQuillan (So) 0:18:56.8
337 Lyons Township Claire Benz (So) 0:18:58.6
338 Lyons Township Elizabeth Setzke (So) 0:18:59.5
339 Oak Lawn Amber Weber (Jr) 0:19:17.7
340 Marian Catholic Chinenye Ukpaby (So) 0:19:17.9
341 Lyons Township Kelie Caplice (Jr) 0:19:18.3
342 Lyons Township Meghan McDermott (So) 0:19:18.7
343 Lyons Township Molly Downing (So) 0:19:19.0
344 Riverside-Brookfield Kelley Tokarski (Jr) 0:19:19.3
345 Joliet Township Alyssiana Almazon (Fr) 0:19:19.6
346 Lyons Township Amy Bray (So) 0:19:19.9
347 Lyons Township Molly Benz (Jr) 0:19:48.0
348 Lyons Township Bailey Sullivan (Jr) 0:19:49.0
349 Lyons Township Jane Birmingham (Jr) 0:19:50.5
350 Lemont Taylor Dvorak (Jr) 0:19:52.1
351 Riverside-Brookfield Megan Welch (Jr) 0:19:53.3
352 Wheeling Valeria Perez (Jr) 0:19:55.3
353 Argo Esperansa Rangel (Jr) 0:19:58.1
354 Lyons Township Margaret Farrell (Fr) 0:19:59.6
355 Oak Lawn Erica Hubbard (Sr) 0:20:03.4
356 Lyons Township Emily Gallina (So) 0:20:04.0
357 Fenwick Katelyn Ebersold (Sr) 0:20:04.4
358 Lyons Township Aleksa Anderson (So) 0:20:04.8
359 Lemont Katie Cieski (Sr) 0:20:05.5
360 Mother McAuley Miranda Flores (Fr) 0:20:06.6
361 Mother McAuley Christine Schmidt (Fr) 0:20:11.3
362 Argo Lisbeth Vargas (Fr) 0:20:12.8
363 Argo Jennifer Villagomez (Fr) 0:20:22.8
364 Whitney Young Jeanne Hou (So) 0:20:23.7
365 Oak Lawn Jessica Morgan (Jr) 0:20:31.9
366 Oak Lawn Emily Witkus (Jr) 0:20:42.2
367 Whitney Young Belinda Moy (So) 0:20:43.0
368 Lyons Township Katie Dwyer (Jr) 0:20:45.9
369 Mother McAuley Natalie Grasso (Sr) 0:20:55.6
370 Stagg Karoline Kamzic (Sr) 0:20:58.5
371 Joliet Township Rayvan Richardson (So) 0:21:09.0
372 Joliet Township Paulina Razo (Jr) 0:21:12.3
373 St. Ignatius Erika Espadas (So) 0:21:16.5
374 Lyons Township Katherine Foody (Fr) 0:21:36.6
375 Joliet Township Ann Oldham (Fr) 0:21:40.6
376 Whitney Young Melody Wong (So) 0:21:43.6
377 Whitney Young Sally Feng (Sr) 0:21:47.6
378 Lyons Township Caroline Pernai (Fr) 0:21:49.8
379 Oak Lawn Andrea Lopez (Fr) 0:22:11.7
380 Lyons Township Emily Miller (Sr) 0:22:27.5
381 Whitney Young Mariah Levy (So) 0:22:28.4
382 Oak Lawn Ashley Clovent (Jr) 0:25:14.3


Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version