RunnerspaceNewsView

2009 Results - Arkansas Chile Pepper Invitational

Published by Shane
Oct 18 2009, 05:15 AM | 10422 views
PrintReport
Social
Images

Arkansas Chile Pepper Invitational

2009 Results

Arkansas Chile Pepper Invitational official site

Results by: Trinity Timing & Consulting

Girls overall

College Men

College Women

Open 10k

Boys Overall - All divisions

NO           
FN LN DIVISION    
SCHOOL       TIME
       PACE
955 Caleb Hoover M INVIT COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SCHOOL 15:01.93 4:51
1482 Jake Rainey M INVIT ROSSVIEW HIGH SCHOOL 15:06.46 4:52
870 Neal Smith M INVIT CARROLL SR. HIGH 15:27.3 4:59
1375 Sam Tillery M INVIT PLANO WEST 15:53.77 5:08
1514 Chris Marchman M INVIT SHERIDAN HIGH SCHOOL 15:55.45 5:08
1099 Austin Simkins M INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 16:02.95 5:11
1676 Jacob Shultz M INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 16:06.19 5:12
1673 Josh Inman M INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 16:09.78 5:13
1483 Michael Allen M INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 16:10.70 5:13
1327 Aaron Allen M INVIT MCKINNEY BOYD 16:11.6 5:13
846 Brendon Tucker M INVIT CABOT HIGH SCHOOL 16:11.89 5:13
1519 Andrew Evans M INVIT SHILOH CHRISTIAN 16:13.49 5:14
687 Will Aenchbacher M INVIT BENTONVILLE 16:15.52 5:15
779 Chuy Alegria M INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 16:16.72 5:15
959 Trenton Morris M INVIT COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SCHOOL 16:18.35 5:15
1550 Gabriella Gonzalez M INVIT SPRINGDALE 16:19.58 5:16
1674 Brandon Kintner M INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 16:21.24 5:16
1672 Jonathan Griffin M INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 16:22.84 5:17
1331 Nick Thorp M INVIT MCKINNEY BOYD 16:23.12 5:17
987 Taler Buck M INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 16:23.79 5:17
962 Matthew Friant M INVIT CONWAY 16:24.24 5:17
813 Justin Swake M INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 16:24.64 5:18
1332 Trevor Walker M INVIT MCKINNEY BOYD 16:29.64 5:19
1298 Nate Moore M SR OP LOCKHART HIGH SCHOOL 16:29.9 5:19
1101 Aidan Swain M INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 16:30.43 5:19
1037 Eric Talbert M INVIT EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 16:31.21 5:20
1355 Brandon Harrigan M INVIT MONSIGNOR FARRELL 16:32.73 5:20
1671 Landon Franz M INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 16:33.24 5:20
1358 Tom Sykes M INVIT MONSIGNOR FARRELL 16:33.96 5:21
1522 Lucas Peiser M INVIT SHILOH CHRISTIAN 16:34.85 5:21
1547 Gary Duncan M SR OP SPRING HILL HIGH SCHOOL 16:35.37 5:21
747 Frank Frantz M INVIT BISHOP MCGUINNESS 16:36.22 5:21
879 Alex Chaffin M INVIT CATHOLIC HIGH SCHOOL 16:36.58 5:21
878 Joel Williams M INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 16:40.38 5:23
689 Scott Compton M INVIT BENTONVILLE 16:40.40 5:23
1024 James Selby M INVIT EAST NEWTON HIGH SCHOOL 16:41.80 5:23
1675 Chris Mitchell M INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 16:42.21 5:23
1373 Winston Hurst M INVIT PLANO WEST 16:42.56 5:23
954 Joshua Carter M INVIT COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SCHOOL 16:43.89 5:24
1354 Daniel Galford M INVIT MONSIGNOR FARRELL 16:43.99 5:24
1361 Wil Norris M INVIT MOUNTAIN HOME 16:44.65 5:24
1669 Nathan Boys M INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 16:45.90 5:24
872 Billy Mendell M INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 16:46.11 5:24
1253 Jeremy Arsement M INVIT LAFAYETTE HIGH SCHOOL 16:46.15 5:24
1100 Drew Storment M INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 16:47.28 5:25
825 Luke Lindsley M INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 16:47.8 5:25
863 Jordan Chavez M INVIT CARROLL SR. HIGH 16:48.88 5:25
1343 David Annett M INVIT METRO CHRISTIAN ACADEMY 16:50.12 5:26
3279 Logan Smith M SR OP OWASSO 16:50.39 5:26
1447 Danny Saldana M INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 16:50.85 5:26
1232 Taylor Moult M INVIT HOLLAND HALL 16:50.89 5:26
868 Joe Sansone M INVIT CARROLL SR. HIGH 16:51.74 5:26
785 Arturo Naba M SR OP BOSWELL HIGH SCHOOL 16:51.91 5:26
1166 Jared Ogan M INVIT GUTHRIE 16:52.33 5:26
1670 Drew Cargill M INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 16:52.65 5:27
781 Brandon Hess M INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 16:53.19 5:27
1303 Robert Uhr M SR OP LOCKHART HIGH SCHOOL 16:53.3 5:27
1033 Garrett Horn M INVIT EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 16:53.62 5:27
1120 Matt Anderson M INVIT FORT SMITH SOUTHSIDE 16:54.84 5:27
1442 Adam Gibby M INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 16:56 5:28
1333 Alex Wilson M INVIT MCKINNEY BOYD 16:56.12 5:28
1167 Jason Ogan M INVIT GUTHRIE 16:56.14 5:28
1142 Eriq Robinson M INVIT GREENHILL SCHOOL 16:56.19 5:28
994 Aaron White M INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 16:56.65 5:28
1545 Trip Dishman M SR OP SPRING HILL HIGH SCHOOL 16:56.66 5:28
1096 John Gibson M INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 16:56.99 5:28
1374 Michael Ruggiere M INVIT PLANO WEST 16:57.50 5:28
866 Trevor Gilley M INVIT CARROLL SR. HIGH 16:57.63 5:28
681 Sam Matthys M INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 16:57.7 5:28
1254 David Chargois M INVIT LAFAYETTE HIGH SCHOOL 16:57.82 5:28
1312 Gil Walton M SR OP MCCALLIE 16:58.44 5:28
871 Evan Adams M INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 16:58.52 5:28
1317 Jordan Noffsinger M INVIT MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 16:58.52 5:28
1035 Alex Shook M INVIT EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 16:59.45 5:29
1372 Robert Gribble M INVIT PLANO WEST 16:59.9 5:29
963 Calvin Jones M INVIT CONWAY 17:00.11 5:29
1265 Brock Westerman M INVIT LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 17:01.26 5:29
1032 Tyler Gruenbacher M INVIT EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 17:02.22 5:30
1185 Quinn Robertson M INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 17:02.44 5:30
967 Morgan Warneke M INVIT CONWAY 17:05.41 5:31
1330 Joel Pogue M INVIT MCKINNEY BOYD 17:06.58 5:31
722 Matt White M INVIT BISHOP KELLEY 17:06.7 5:31
1065 Christian Heymsfield M SR OP ELKINS 17:07.6 5:31
1368 Alex Berghorn M INVIT PLANO WEST 17:08.83 5:32
1370 Danny Delagarza M INVIT PLANO WEST 17:09.27 5:32
1425 Nathan McFarland M INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 17:09.69 5:32
1329 Madden Ladwig M INVIT MCKINNEY BOYD 17:10.19 5:32
867 Ben Golestan M INVIT CARROLL SR. HIGH 17:10.53 5:32
1184 Devin Reed M INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 17:10.72 5:32
1523 Mason Richards M INVIT SHILOH CHRISTIAN 17:11.53 5:33
1486 Jesse Duvall M INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 17:12.47 5:33
1548 Dylin Moran M SR OP SPRING HILL HIGH SCHOOL 17:12.54 5:33
841 Chris Dunbar M INVIT CABOT HIGH SCHOOL 17:12.56 5:33
1299 Mack O'Neill M SR OP LOCKHART HIGH SCHOOL 17:12.67 5:33
1594 Robert Tornillo M INVIT ST.GEORGE'S INDEPENDENT SCHOOL 17:12.95 5:33
1295 David Dinh M SR OP LOCKHART HIGH SCHOOL 17:13.78 5:33
1487 Kyle Jones M INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 17:13.90 5:33
1353 Matt Buell M INVIT MONSIGNOR FARRELL 17:14.34 5:34
807 Jorge Espinosa M INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 17:14.35 5:34
877 Charles Whitehead M INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 17:14.84 5:34
1635 Kalen Hosier M INVIT VAN BUREN HIGH SCHOOL 17:15.19 5:34
1446 Martin Resendiz M INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 17:15.39 5:34
692 Mason McClelland M INVIT BENTONVILLE 17:15.89 5:34
1369 Chris Buxton M INVIT PLANO WEST 17:15.9 5:34
917 Will Sneed M INVIT CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 17:15.96 5:34
2719 Daniel Evans M JR OP SHILOH CHRISTIAN 17:16.63 5:34
751 Brett Scott M INVIT BISHOP MCGUINNESS 17:16.85 5:34
3970 Enrique Benitez M SR OP BISHOP MCGUINNESS 17:17.37 5:34
690 Travis Diepenbrock M INVIT BENTONVILLE 17:17.56 5:35
1164 Zack Cates M INVIT GUTHRIE 17:17.61 5:35
1318 Spencer Paul M INVIT MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 17:17.76 5:35
1351 Steve Arnone M INVIT MONSIGNOR FARRELL 17:17.99 5:35
1441 Phillip Freeman M INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 17:18.42 5:35
1443 Robert Dorch M INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 17:18.7 5:35
788 Tag Grisham M INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 17:18.78 5:35
1313 Michael Bridenstine M INVIT MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 17:19.1 5:35
811 Zach Medlin M INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 17:19.47 5:35
2370 Jacob Shiohira M JR OP BENTONVILLE - BLACK 17:19.57 5:35
789 Blake Jones M INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 17:19.84 5:35
2501 Ryan Beaver M JR OP COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SCHOOL 17:19.85 5:35
98 Cole Barnes M INVIT SAPULPA HIGH SCHOOL 17:20.59 5:36
680 Taylor Dayton M INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 17:20.62 5:36
913 Nathan Llanes M INVIT CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 17:21 5:36
1290 Spencer Neblett M INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 17:21.26 5:36
1428 Adam Yawn M INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 17:21.62 5:36
1440 John Doss M INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 17:22.4 5:36
748 Tom Frantz M INVIT BISHOP MCGUINNESS 17:22.60 5:36
809 Geoff Fries M INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 17:23.41 5:36
1212 Michael Dorsey M INVIT HEBER SPRINGS 17:23.72 5:37
1352 James Buckley M INVIT MONSIGNOR FARRELL 17:24.23 5:37
1132 Kenny Rangel M SR OP GREEN FOREST 17:24.62 5:37
1349 Will Spears M INVIT METRO CHRISTIAN ACADEMY 17:25.30 5:37
1168 Jonthan Ogan M INVIT GUTHRIE 17:25.37 5:37
1348 Jim Pile M INVIT METRO CHRISTIAN ACADEMY 17:25.75 5:37
992 Jake Moslander M INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 17:25.91 5:37
1426 Mariano Mendez M INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 17:25.99 5:37
3280 Chandler Smith M SR OP OWASSO 17:26.28 5:37
691 Michael Haynie M INVIT BENTONVILLE 17:26.47 5:37
1138 Ryan Duffy M INVIT GREENHILL SCHOOL 17:27 5:38
1583 Robbey Orth M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 17:27.95 5:38
1031 Hayden Fox M INVIT EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 17:28.12 5:38
1677 Max Robinson M SR OP WEST PLAINS HIGH SCHOOL 17:29.11 5:38
964 Josh Meeks M INVIT CONWAY 17:29.5 5:38
823 Jacob Clark M INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 17:29.96 5:39
869 Kyle Scanlan M INVIT CARROLL SR. HIGH 17:30.46 5:39
864 Joe Denny M INVIT CARROLL SR. HIGH 17:30.81 5:39
1217 Jake Sanders M INVIT HEBER SPRINGS 17:31.38 5:39
1021 Jared Hopkins M INVIT EAST NEWTON HIGH SCHOOL 17:31.40 5:39
1026 Jacob Watson M INVIT EAST NEWTON HIGH SCHOOL 17:31.90 5:39
1016 Jake Verdin M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 17:34.60 5:40
1488 Bryan King M INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 17:34.74 5:40
1357 John Rerick M INVIT MONSIGNOR FARRELL 17:34.85 5:40
1041 Mike Desherow M SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 17:35.2 5:40
1266 Richard Williams M INVIT LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 17:35.26 5:40
1515 Caleb Parker M INVIT SHERIDAN HIGH SCHOOL 17:36.39 5:41
1255 John-Michael Gott M INVIT LAFAYETTE HIGH SCHOOL 17:37.15 5:41
1102 Tevin Whitney M INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 17:37.33 5:41
988 Christian Caviness M INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 17:37.47 5:41
812 Jarrett Sanders M INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 17:38.23 5:41
1048 Seth Hammond M SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 17:38.30 5:41
1163 Colin Betchan M INVIT GUTHRIE 17:38.87 5:41
986 Carter Witt M SR OP DARDANELLE HIGH SCHOOL 17:39.24 5:42
1047 Simon Greiner M SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 17:39.43 5:42
1577 Getty Hall M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 17:40.56 5:42
1549 Taylor Tritten M SR OP SPRING HILL HIGH SCHOOL 17:41.36 5:42
886 Benjamin Stansell M INVIT CATHOLIC HIGH SCHOOL 17:41.50 5:42
693 Drew McMurrin M INVIT BENTONVILLE 17:41.8 5:42
1347 Dan Pile M INVIT METRO CHRISTIAN ACADEMY 17:42.10 5:42
1311 Travis Williams M SR OP MAGAZINE 17:42.71 5:43
1252 Mitchell Allain M INVIT LAFAYETTE HIGH SCHOOL 17:42.95 5:43
1334 Kevin Boswell M SR OP MCKINNEY BOYD 17:43.58 5:43
688 Matt Brelsford M INVIT BENTONVILLE 17:43.94 5:43
746 Dean Fitzpatrick M INVIT BISHOP MCGUINNESS 17:44.83 5:43
1546 Dylan Droege M SR OP SPRING HILL HIGH SCHOOL 17:45.64 5:44
990 Kody Ewing M INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 17:46.72 5:44
1170 Hunter Sallee M INVIT GUTHRIE 17:46.88 5:44
1362 Daniel Pevril M INVIT MOUNTAIN HOME 17:47.14 5:44
1587 Hayden Wolf M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 17:47.59 5:44
752 Ashton Slatev M INVIT BISHOP MCGUINNESS 17:47.74 5:44
1421 Trevor Beutler M INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 17:48.25 5:44
993 Kj Nigg M INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 17:48.37 5:44
3969 Tanner Elliott M SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 17:48.76 5:45
1108 Brandon Luper M SR OP FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 17:49.24 5:45
745 Robert Crocker M INVIT BISHOP MCGUINNESS 17:49.37 5:45
876 David Vogt M INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 17:49.64 5:45
3282 Aaron Plank M SR OP OWASSO 17:49.77 5:45
1427 Oscar Oralla M INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 17:50.10 5:45
1338 Kyle Love M SR OP MCKINNEY BOYD 17:50.16 5:45
1649 Zach Mann M SR OP VILONIA 17:50.55 5:45
1423 Isai Carranza M INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 17:51.45 5:45
829 Jesse Wolf M INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 17:51.46 5:45
700 Dalton Davis M SR OP BENTONVILLE 17:51.51 5:45
1644 Matthew Brosky M SR OP VILONIA 17:52.3 5:46
1247 Austin Hayward M INVIT KEARNEY HIGH MO 17:52.48 5:46
961 Luke Evans M INVIT CONWAY 17:52.64 5:46
882 Noah Findlay M INVIT CATHOLIC HIGH SCHOOL 17:52.71 5:46
1530 Marcos Gutierrez M INVIT SILOAM SPRINGS 17:53.12 5:46
719 Sean Kane M INVIT BISHOP KELLEY 17:53.49 5:46
989 Jordan Clark M INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 17:53.49 5:46
1445 Fabian Gonzalez M INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 17:53.88 5:46
1367 Landon Sagebiel M SR OP NORMAN HIGH SCHOOL 17:54.31 5:46
1296 Roy Garcia M SR OP LOCKHART HIGH SCHOOL 17:54.67 5:46
1316 Nate Huerta M INVIT MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 17:54.81 5:47
926 Alex Edwards M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 17:55.13 5:47
847 Zach Uhiren M INVIT CABOT HIGH SCHOOL 17:55.32 5:47
1356 John Lucchesi M INVIT MONSIGNOR FARRELL 17:55.6 5:47
1552 Jose Castaneda M INVIT SPRINGDALE 17:55.62 5:47
831 Paydn Davis M INVIT BUFFALO HIGH SCHOOL 17:55.68 5:47
1182 Luke Hanson M INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 17:55.88 5:47
1287 Kyle Hendren M INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 17:56.13 5:47
1249 Chris Leo M INVIT KEARNEY HIGH MO 17:56.15 5:47
1140 Brian Mickey M INVIT GREENHILL SCHOOL 17:56.28 5:47
1218 Tyler Shearer M INVIT HEBER SPRINGS 17:56.32 5:47
790 Sean Morton M INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 17:56.81 5:47
724 Michael Duke M SR OP BISHOP KELLEY 17:57.39 5:47
885 Jack O'Mara M INVIT CATHOLIC HIGH SCHOOL 17:57.42 5:47
749 Patrick Hawkins M INVIT BISHOP MCGUINNESS 17:57.54 5:47
844 Andrew Onermaa M INVIT CABOT HIGH SCHOOL 17:57.97 5:48
1181 Carlos Gonzalez M INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 17:58.21 5:48
1498 Elijah Knight M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 17:58.28 5:48
1489 Jared King M INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 17:58.30 5:48
1187 Kenny Semon M INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 17:58.42 5:48
2577 Austin Schmidt M JR OP HEBER SPRINGS JR HIGH 17:58.61 5:48
780 Jessie Alegria M INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 17:58.79 5:48
1130 Martin Maravillas M SR OP GREEN FOREST 17:58.99 5:48
1085 David Reed M SR OP EUREKA SPRINGS HIGH SCHOOL 17:59.20 5:48
712 Greg Seymor M SR OP BENTONVILLE 17:59.44 5:48
2383 Brody Hill M JR OP BENTONVILLE GOLD 17:59.46 5:48
843 Jacob Luckett M INVIT CABOT HIGH SCHOOL 18:00.66 5:48
2576 Brock Ballard M JR OP HEBER SPRINGS JR HIGH 18:01.17 5:49
792 Alex Thornton M INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 18:01.72 5:49
1433 Connor Endsley M SR OP ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 18:03.11 5:49
1302 Noah Tunningley M SR OP LOCKHART HIGH SCHOOL 18:03.60 5:49
1250 Brett Morris M INVIT KEARNEY HIGH MO 18:03.86 5:49
884 Austin Nelson M INVIT CATHOLIC HIGH SCHOOL 18:03.9 5:49
1300 Samuel Post M SR OP LOCKHART HIGH SCHOOL 18:04.22 5:50
1022 Patrick Lobitz M INVIT EAST NEWTON HIGH SCHOOL 18:04.27 5:50
865 Alec Garner M INVIT CARROLL SR. HIGH 18:04.35 5:50
1169 Kolt Rinehart M INVIT GUTHRIE 18:04.45 5:50
991 James Hicks M INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 18:04.73 5:50
1469 Jeff Eisma M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 18:04.73 5:50
1424 Shawn Hamidullah M INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 18:04.84 5:50
1580 Mark Lutz M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 18:04.98 5:50
1586 Garrett Watumull M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 18:05.32 5:50
1293 Joseph Anchondo M SR OP LOCKHART HIGH SCHOOL 18:05.41 5:50
912 Alex Grant M INVIT CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 18:05.49 5:50
873 Trey Norris M INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 18:06.19 5:50
2781 Quinton Ray M JR OP VAN BUREN BUTTERFIELD 18:06.24 5:50
1436 Justin Miller M SR OP ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 18:06.31 5:50
1260 Scott Fredericks M INVIT LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 18:06.61 5:50
1159 Clayton Carter M SR OP GREENWOOD 18:06.79 5:50
1315 Alan Hay M INVIT MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 18:06.96 5:50
766 Matt Martin M SR OP BISHOP MCGUINNESS 18:07.22 5:51
741 Ross Liederbach M INVIT BISHOP KELLEY - B 18:07.24 5:51
1098 Jarrett Silvey M INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 18:07.61 5:51
973 Logan Hampton M JR OP CONWAY 18:07.72 5:51
2619 Taylor Werst M JR OP LAKE HAMILTON 18:08.56 5:51
2710 Andrew Simpson M JR OP ROGERS HIGH SCHOOL 18:08.84 5:51
1535 Kevin Tello M INVIT SILOAM SPRINGS 18:08.88 5:51
1328 Christian Guirguis M INVIT MCKINNEY BOYD 18:09.67 5:51
957 Adam Lewis M INVIT COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SCHOOL 18:10.39 5:52
1422 Ian Brecht M INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 18:11.13 5:52
750 Luis Lopez M INVIT BISHOP MCGUINNESS 18:11.32 5:52
757 Michael Cardenas M SR OP BISHOP MCGUINNESS 18:11.39 5:52
3968 Morgan Brown M SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 18:11.68 5:52
2438 Casey Vaughn M JR OP CABOT JUNIOR HIGH 18:12.35 5:52
1248 Adam Lappe M INVIT KEARNEY HIGH MO 18:12.53 5:52
1013 Slater Pennington M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 18:12.76 5:52
996 Brennan Avery M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 18:13.11 5:52
1023 Josh Martin M INVIT EAST NEWTON HIGH SCHOOL 18:13.53 5:53
703 Andrew Halliburton M SR OP BENTONVILLE 18:13.65 5:53
1335 Tyler Casey M SR OP MCKINNEY BOYD 18:13.83 5:53
1339 Cullen Maher M SR OP MCKINNEY BOYD 18:13.97 5:53
744 Sam Stephan M INVIT BISHOP KELLEY - B 18:13.98 5:53
1532 Chad Monreal M INVIT SILOAM SPRINGS 18:14.23 5:53
1529 Brian Frias M INVIT SILOAM SPRINGS 18:15.20 5:53
1533 Wesley Packard M INVIT SILOAM SPRINGS 18:15.71 5:53
1097 Austin Hayes M INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 18:16.12 5:53
1531 Trey Henry M INVIT SILOAM SPRINGS 18:16.18 5:53
1341 Tyler Sampsel M SR OP MCKINNEY BOYD 18:17.32 5:54
708 Blake McMillon M SR OP BENTONVILLE 18:17.63 5:54
1490 Foster Pace M INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 18:17.79 5:54
2686 Will Cavin M JR OP PULASKI ACADEMY 18:18.15 5:54
806 Bryce Brown M INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 18:18.2 5:54
1610 Micah Holcomb M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 18:18.35 5:54
842 Coltin Johnson M INVIT CABOT HIGH SCHOOL 18:18.42 5:54
1155 Ian Carter M SR OP GREENWOOD 18:18.46 5:54
956 Derek Hoover M INVIT COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SCHOOL 18:19.15 5:54
1551 Steven Centeno M INVIT SPRINGDALE 18:19.25 5:54
1070 Alex Andrews M INVIT ENID HIGH SCHOOL 18:19.42 5:54
1186 Gerardo Rodriguez M INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 18:20.30 5:55
808 Nick Fields M INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 18:20.57 5:55
1467 Samuel Albarran M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 18:20.73 5:55
1025 Weston Spencer M INVIT EAST NEWTON HIGH SCHOOL 18:20.74 5:55
1059 Scott East M SR OP ELKINS 18:20.9 5:55
1495 Daniel Crozier M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 18:21.81 5:55
737 David Carvajal M INVIT BISHOP KELLEY - B 18:21.92 5:55
782 Raly Nevins M INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 18:22 5:55
1263 Charlie Martin M INVIT LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 18:22.39 5:55
1234 Nathan Stewart M INVIT HOLLAND HALL 18:23 5:56
1145 Ben Taussig M INVIT GREENHILL SCHOOL 18:23.22 5:56
1294 Bobby Dinh M SR OP LOCKHART HIGH SCHOOL 18:23.37 5:56
1215 Jonathan Pennington M INVIT HEBER SPRINGS 18:23.66 5:56
1046 Eric Gifford M SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 18:23.70 5:56
786 Ryan Caruthers M INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 18:23.80 5:56
824 Logan Howard M INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 18:24.28 5:56
918 Jessie Wray M INVIT CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 18:24.28 5:56
1036 Ty Stukey M INVIT EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 18:24.69 5:56
836 Donnie Wise M INVIT BUFFALO HIGH SCHOOL 18:24.9 5:56
714 Ben Wagner M SR OP BENTONVILLE 18:25.11 5:56
1246 Jake Gay M INVIT KEARNEY HIGH MO 18:25.32 5:56
3281 Garrett Dyson M SR OP OWASSO 18:25.90 5:57
1109 Adam Servies M SR OP FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 18:26.21 5:57
1520 Thomas Gaston M INVIT SHILOH CHRISTIAN 18:26.68 5:57
772 Paul Rosencrans M SR OP BISHOP MCGUINNESS 18:27.17 5:57
855 Reed Harrell M SR OP CABOT HIGH SCHOOL 18:27.23 5:57
1314 Shane Cote M INVIT MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 18:27.25 5:57
1485 Brant Bauman M INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 18:27.61 5:57
1056 Kent Schmiedeberg M SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 18:27.77 5:57
1301 Eli Spring M SR OP LOCKHART HIGH SCHOOL 18:27.89 5:57
791 Matt Petersen M INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 18:28.74 5:57
1584 Scott Popplewell M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 18:29.3 5:58
2691 Quinn Simkins M JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 18:29.42 5:58
1131 Ocseal Ramirez M SR OP GREEN FOREST 18:29.54 5:58
914 John Moses M INVIT CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 18:29.97 5:58
1337 Wesley Gaughan M SR OP MCKINNEY BOYD 18:31.59 5:58
881 Cj Egle M INVIT CATHOLIC HIGH SCHOOL 18:32.1 5:59
828 Michael Smith M INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 18:32.43 5:59
880 Jackson Dalby M INVIT CATHOLIC HIGH SCHOOL 18:32.51 5:59
852 Jacob Dubois M SR OP CABOT HIGH SCHOOL 18:32.52 5:59
1605 Rusty Fowler M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 18:33.21 5:59
3277 Matt Shinn M SR OP OWASSO 18:33.43 5:59
720 Andy McMillan M INVIT BISHOP KELLEY 18:34.5 5:59
1256 Britain Heaphy M INVIT LAFAYETTE HIGH SCHOOL 18:34.51 5:59
793 Alec Zimmer M INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 18:34.76 5:59
845 Phillip Treat M INVIT CABOT HIGH SCHOOL 18:34.8 5:59
1340 Dennis Melvin M SR OP MCKINNEY BOYD 18:35.31 6:00
769 Donovan Moisant M SR OP BISHOP MCGUINNESS 18:35.33 6:00
2418 Rodrigo Rodarte M JR OP BRYANT HIGH SCHOOL 18:36.22 6:00
1451 Brad Carney M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 18:36.27 6:00
1607 Ben Grant M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 18:36.34 6:00
1471 Arther Herman M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 18:36.35 6:00
1585 Samir Saidi M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 18:36.89 6:00
1039 Jared Bishop M SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 18:36.9 6:00
1388 Edgar Rosales M INVIT POTEAU 18:37.12 6:00
1044 Pryor Fischer M SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 18:37.42 6:00
1269 Alex Fleming M SR OP LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 18:38.19 6:01
1251 Caleb Teague M INVIT KEARNEY HIGH MO 18:38.30 6:01
1579 Bobby Koudelka M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 18:38.77 6:01
742 Daniel McCay M INVIT BISHOP KELLEY - B 18:39.1 6:01
1285 Austin Dewitt M INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 18:39.26 6:01
753 Nick Aguilera M SR OP BISHOP MCGUINNESS 18:39.27 6:01
833 Tyler Maddux M INVIT BUFFALO HIGH SCHOOL 18:39.44 6:01
674 Izzak Montoya M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 18:39.88 6:01
1244 Trevor Cessna M INVIT KEARNEY HIGH MO 18:40.21 6:01
1582 Taubert Nadalini M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 18:40.63 6:01
895 Colin O'Mara M SR OP CATHOLIC HIGH SCHOOL 18:40.70 6:01
1346 Travis Horan M INVIT METRO CHRISTIAN ACADEMY 18:40.77 6:01
915 Matt Orians M INVIT CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 18:40.82 6:01
810 Adam Johnson M INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 18:41.45 6:02
1614 Ara Poteet M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 18:41.77 6:02
1667 Stephen Sisk M INVIT WEBB CITY HIGH SCHOOL 18:41.99 6:02
1245 Max Bowers M INVIT KEARNEY HIGH MO 18:42.14 6:02
1324 Caleb Littlefield M JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 18:42.68 6:02
2633 Ben Fiser M JR OP LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 18:43.49 6:02
698 Graham Burrow M SR OP BENTONVILLE 18:43.6 6:02
1319 Reid Schmit M INVIT MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 18:43.92 6:02
1647 Hawkins Hutson M SR OP VILONIA 18:44.14 6:02
997 Chase Bartenhagen M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 18:44.75 6:03
1268 Travis Clark M SR OP LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 18:44.94 6:03
783 Chance Osinga M INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 18:44.98 6:03
2521 Roland Hohnerlein M JR OP ELKINS 18:45.35 6:03
1206 Connor Robertson M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 18:45.73 6:03
1264 Robert Richens M INVIT LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 18:46.27 6:03
1581 David Munoz M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 18:46.59 6:03
1344 John Brothers M INVIT METRO CHRISTIAN ACADEMY 18:46.64 6:03
1095 Abe Coffin M INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 18:47.34 6:03
1687 Caleb Shuck M SR OP WILLARD HIGH SCHOOL 18:47.71 6:04
960 Josh Ashley-Pauley M INVIT CONWAY 18:47.77 6:04
758 Chris Cudjo M SR OP BISHOP MCGUINNESS 18:47.94 6:04
707 Kirk Maxwell M SR OP BENTONVILLE 18:47.99 6:04
702 Stephen Graham M SR OP BENTONVILLE 18:48.1 6:04
1147 Ivan Kumamoto M SR OP GREENHILL SCHOOL 18:48.23 6:04
1292 Walker Stripling M INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 18:48.94 6:04
1576 Eric Graffy M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 18:49.17 6:04
3276 Matt Barnes M SR OP OWASSO 18:49.91 6:04
1590 Andrew McBride M INVIT ST.GEORGE'S INDEPENDENT SCHOOL 18:50.14 6:04
1599 Paul Blevins M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 18:50.41 6:04
1431 Hogan Burrell M SR OP ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 18:50.57 6:04
850 Caleb De La Paz M SR OP CABOT HIGH SCHOOL 18:50.62 6:05
721 Chris Ornelas M INVIT BISHOP KELLEY 18:50.66 6:05
756 Casey Burnstein M SR OP BISHOP MCGUINNESS 18:50.95 6:05
1573 Chandler Burke M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 18:51.11 6:05
1632 Max Hilgendorf M INVIT UNION CHRISTIAN ACADEMY 18:51.19 6:05
1600 Reno Blum M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 18:51.66 6:05
1135 Cameron Goad M SR OP GREENBRIER HIGH SCHOOL 18:51.86 6:05
1195 Zach Ford M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 18:51.97 6:05
1003 Jordan Evans M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 18:52.7 6:05
826 Kevin Nalley M INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 18:52.92 6:05
3283 Kyle Green M SR OP OWASSO 18:53.5 6:05
1219 Emitt West M INVIT HEBER SPRINGS 18:54.30 6:06
1665 Andrew Lane M INVIT WEBB CITY HIGH SCHOOL 18:54.56 6:06
1449 Rick Bailey M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 18:54.80 6:06
928 Zach Landers M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 18:55.15 6:06
1107 Daniel Laughlin M SR OP FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 18:55.92 6:06
686 Nolawie Teshome M INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 18:56.12 6:06
679 Tyler Cline M INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 18:56.18 6:06
2536 Ryan Sanchez M JR OP EUREKA SPRINGS 18:56.23 6:06
727 Edgar Lopez-Matuk M SR OP BISHOP KELLEY 18:56.84 6:07
1365 Colton Morgan M SR OP NETTLETON 18:56.85 6:07
1578 Dylan Kirksey M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 18:57.22 6:07
1336 Conrad Dewolf M SR OP MCKINNEY BOYD 18:57.31 6:07
1682 Austin Mudd M SR OP WILLARD HIGH SCHOOL 18:57.65 6:07
930 Kevin Murphy M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 18:57.78 6:07
822 Peter Alverio M INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 18:57.94 6:07
718 Stefon Irby M INVIT BISHOP KELLEY 18:59.56 6:07
920 Daniel Anderson M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 18:59.64 6:07
3275 Hance Henrie M SR OP OWASSO 19:00.53 6:08
1554 Albertson Claros M INVIT SPRINGDALE 19:01.29 6:08
1643 Zak Bowling M SR OP VILONIA 19:01.3 6:08
1466 Rickardo Albarran M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 19:01.53 6:08
911 Joel Cox M INVIT CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 19:01.64 6:08
1439 Dominic Smith M SR OP ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 19:01.89 6:08
743 Philip Moran M INVIT BISHOP KELLEY - B 19:02.5 6:08
2721 Will Scarborough M JR OP SILOAM SPRINGS 19:02.83 6:08
1143 Alan Sostek M INVIT GREENHILL SCHOOL 19:02.99 6:08
2468 Dino Andrade M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 19:03.32 6:09
2379 Austin Hunt M JR OP BENTONVILLE - BLACK 19:03.46 6:09
830 Ryan Clarke M INVIT BUFFALO HIGH SCHOOL 19:03.81 6:09
1090 Arty Wells M SR OP EUREKA SPRINGS HIGH SCHOOL 19:04.27 6:09
726 Jeff Long M SR OP BISHOP KELLEY 19:05.2 6:09
1366 Seth Poynter M SR OP NETTLETON 19:05.32 6:09
1092 Jacob Worley M SR OP EUREKA SPRINGS HIGH SCHOOL 19:05.36 6:09
2414 Bryan Riley M JR OP BRYANT HIGH SCHOOL 19:05.54 6:09
3265 Connor Underwood M JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 19:05.6 6:09
1406 Zach Turney M SR OP POTTSVILLE 19:05.89 6:09
1457 Logan Carroll M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 19:06.13 6:10
1004 Tim Hicks M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 19:06.68 6:10
1297 Mitchell McRee M SR OP LOCKHART HIGH SCHOOL 19:07.3 6:10
1055 Charlie Ruff M SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 19:07.7 6:10
740 Paul Kaneshige M INVIT BISHOP KELLEY - B 19:07.72 6:10
730 Aaron McNelley M SR OP BISHOP KELLEY 19:07.89 6:10
2731 Corbin Greening M JR OP SILOAM SPRINGS 19:07.94 6:10
1111 Shane Stroinski M SR OP FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 19:08.1 6:10
832 Jon Hood M INVIT BUFFALO HIGH SCHOOL 19:08.48 6:10
1497 David Jacobson M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 19:08.9 6:10
1597 Eliott Tobin M INVIT SUBIACO ACADEMY 19:09.19 6:10
1027 Angus Bennion M SR OP EAST NEWTON HIGH SCHOOL 19:09.21 6:10
934 Alex Turner M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 19:09.28 6:11
2400 Ryan Dalton M JR OP BENTONVILLE GOLD 19:09.48 6:11
1014 Andrew Phillips M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 19:10.77 6:11
1536 Jorge Osejo M SR OP SILOAM SPRINGS 19:11.60 6:11
851 Marshall Devin M SR OP CABOT HIGH SCHOOL 19:11.91 6:11
2797 Daniel Carroll M JR OP WALDRON JR. HIGH 19:12.18 6:11
801 Alex Walker M INVIT BROKEN ARROW 2 19:12.43 6:12
1595 John Williams M INVIT ST.GEORGE'S INDEPENDENT SCHOOL 19:12.70 6:12
1161 Luke Alexander M SR OP GREENWOOD 19:12.91 6:12
1183 Cameron McCurdy M INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 19:12.96 6:12
663 Brooks Blanton M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 19:13.88 6:12
767 Andrew Mlady M SR OP BISHOP MCGUINNESS 19:14.13 6:12
1456 Michael Blanchard M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 19:14.80 6:12
1214 Blake Leonard M INVIT HEBER SPRINGS 19:14.87 6:12
1506 Joey Shirley M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 19:15.61 6:13
685 Nahome Teshome M INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 19:16.18 6:13
1153 Tanner Weeks M SR OP GREENLAND HIGH SCHOOL 19:16.34 6:13
795 Daniel Anderson M INVIT BROKEN ARROW 2 19:17.46 6:13
875 Nolan Terrill M INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 19:17.52 6:13
2669 Nico Hall M JR OP POTEAU JR. HIGH 19:17.8 6:13
705 Nate Hines M SR OP BENTONVILLE 19:18.94 6:14
982 Quint Taber M SR OP CONWAY 19:19.57 6:14
1656 Daniel Whitehead M SR OP VILONIA 19:19.96 6:14
2614 Joshua Ficut M JR OP LAKE HAMILTON 19:20.68 6:14
1491 Jacob Brixey M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 19:20.87 6:14
1275 Carl Thirion M SR OP LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 19:20.91 6:14
2603 Cain Farnam M JR OP LAKE HAMILTON 19:21 6:14
1655 Kody Vanpelt M SR OP VILONIA 19:21.40 6:14
848 Zachary White M INVIT CABOT HIGH SCHOOL 19:21.44 6:14
1005 Asher Holloman M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 19:22.67 6:15
1320 Tristen Cummings M SR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 19:22.9 6:15
1165 Walker Cross M INVIT GUTHRIE 19:23.62 6:15
966 Derrick Vanderwall M INVIT CONWAY 19:23.67 6:15
704 Ryan Hamrick M SR OP BENTONVILLE 19:23.97 6:15
713 Erick Tucker M SR OP BENTONVILLE 19:24.1 6:15
1243 Abdul Shiekl M SR OP KC NORTHEAST HS 19:24.8 6:15
733 Jacob Shelton M SR OP BISHOP KELLEY 19:25.25 6:16
1139 Jay Hashop M INVIT GREENHILL SCHOOL 19:25.44 6:16
1189 Dakota Abram M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 19:25.45 6:16
965 Tyler Porter M INVIT CONWAY 19:25.57 6:16
1678 Aaron Price M SR OP WESTSIDE CONSOLIDATED SCHOOL DISTRICT 19:26.51 6:16
998 Blake Bassett M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 19:26.55 6:16
2479 Spencer Jones M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 19:26.56 6:16
1568 Christian Sierra M SR OP SPRINGDALE 19:26.95 6:16
1472 Cesar Merlos M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 19:27.30 6:16
2428 Conner Vocque M JR OP CABOT JUNIOR HIGH 19:27.44 6:16
1484 Jaycee Alveranga M INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 19:28.5 6:17
1653 Nathan Pruitt M SR OP VILONIA 19:28.97 6:17
2490 Cole Williams M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 19:29.2 6:17
1462 Wesley Holmer M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 19:30.11 6:17
1534 Anthony Stokes M INVIT SILOAM SPRINGS 19:30.12 6:17
2733 Chris Thurstenson M JR OP SILOAM SPRINGS 19:30.33 6:17
2752 Jackson Goodwin M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 19:30.4 6:17
2724 Matt Odom M JR OP SILOAM SPRINGS 19:30.52 6:17
1231 Joey Lovoi M INVIT HOLLAND HALL 19:31.1 6:18
710 Josh Robbins M SR OP BENTONVILLE 19:31.38 6:18
1104 Skyler Gambert M SR OP FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 19:31.48 6:18
1542 Jon Coody M SR OP SILOAM SPRINGS 19:31.82 6:18
2723 Tyler Low M JR OP SILOAM SPRINGS 19:31.90 6:18
2415 Josh Keyes M JR OP BRYANT HIGH SCHOOL 19:31.95 6:18
893 Zachary Lavergne M SR OP CATHOLIC HIGH SCHOOL 19:32.21 6:18
784 Vicent Temprachan M INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 19:32.25 6:18
787 Alan Crewes M INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 19:32.32 6:18
734 Matt Walsh M SR OP BISHOP KELLEY 19:32.92 6:18
1502 Jonathan Ratzliff M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 19:33.10 6:18
1625 Ryan Huntze M SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 19:33.53 6:18
715 Kolby Baumann M INVIT BISHOP KELLEY 19:33.58 6:18
1387 Robert Platt M INVIT POTEAU 19:33.91 6:18
2486 Alex Salas M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 19:34.1 6:18
2416 Damian Kropp M JR OP BRYANT HIGH SCHOOL 19:34.20 6:19
1620 Derrick Young M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 19:34.45 6:19
739 Taylor Hahn M INVIT BISHOP KELLEY - B 19:34.73 6:19
1162 Walt Wright M SR OP GREENWOOD 19:34.83 6:19
2545 Cameron Ariola M JR OP GEORGE JR. HIGH 19:35.11 6:19
1229 Mitch Hill M INVIT HOLLAND HALL 19:35.29 6:19
1157 Ralph Black M SR OP GREENWOOD 19:35.70 6:19
1612 Cameron Marshall M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 19:36.24 6:19
1233 Jake Nonweiler M INVIT HOLLAND HALL 19:36.28 6:19
1272 Alex Gregory M SR OP LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 19:36.65 6:19
667 Andy Hanna M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 19:36.76 6:19
1557 Victor Trejo M INVIT SPRINGDALE 19:36.87 6:19
1400 Ben Cook M SR OP POTTSVILLE 19:36.91 6:19
706 Garret Jones M SR OP BENTONVILLE 19:37.22 6:20
1228 Colin Campbell M INVIT HOLLAND HALL 19:37.24 6:20
2704 Dylan Crowley M JR OP ROGERS HIGH SCHOOL 19:37.44 6:20
1556 Fernando Escobar M INVIT SPRINGDALE 19:37.69 6:20
1197 Emmanuel Garcia M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 19:38.85 6:20
2432 Mark Fisher M JR OP CABOT JUNIOR HIGH 19:38.95 6:20
761 Danny Duffy M SR OP BISHOP MCGUINNESS 19:39.29 6:20
1636 Trevor McCleary M INVIT VAN BUREN HIGH SCHOOL 19:39.50 6:20
1539 Chevy Clark M SR OP SILOAM SPRINGS 19:39.59 6:20
1325 David Nicholson M SR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 19:39.73 6:20
2435 Madison McGregor M JR OP CABOT JUNIOR HIGH 19:40.13 6:20
935 Taylor Verner M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 19:40.25 6:20
2413 Nick Ballew M JR OP BRYANT HIGH SCHOOL 19:40.72 6:21
2632 Mitchell Benton M JR OP LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 19:40.92 6:21
1271 Ruben Gay M SR OP LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 19:41.5 6:21
2580 Jorge Garcia M JR OP HEBER SPRINGS JR HIGH 19:43.12 6:21
1129 Klisman Juarez M SR OP GREEN FOREST 19:43.27 6:21
1230 Ben Jones M INVIT HOLLAND HALL 19:43.41 6:22
2464 Ben Phillips M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 19:43.86 6:22
1460 Brett Elam M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 19:44.21 6:22
683 Adam Poole M INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 19:44.66 6:22
798 Sydny Hager M INVIT BROKEN ARROW 2 19:45.37 6:22
799 Kyle Koessel M INVIT BROKEN ARROW 2 19:45.46 6:22
2615 Logan Horton M JR OP LAKE HAMILTON 19:45.6 6:22
1225 Casey Stake M INVIT HEBER SPRINGS 19:45.66 6:22
1106 Park Horton M SR OP FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 19:46.6 6:22
1045 Alex Fox M SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 19:46.95 6:23
1151 Anthony Mason M SR OP GREENLAND HIGH SCHOOL 19:47.92 6:23
857 Forrest Lair M SR OP CABOT HIGH SCHOOL 19:48.8 6:23
1468 Jordan Cops M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 19:49.13 6:23
1415 Alex McDonald M SR OP PULASKI ACADEMY 19:49.40 6:23
1227 Michael Barton M INVIT HOLLAND HALL 19:49.41 6:23
3743 Gary Techee M SR OP STILWELL HIGH SCHOOL 19:50.71 6:24
1029 Zach Watson M SR OP EAST NEWTON HIGH SCHOOL 19:50.81 6:24
1626 Wheeler Jones M SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 19:51.17 6:24
827 Dillon Rhodes M INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 19:51.47 6:24
1629 Cullen Murray M SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 19:51.73 6:24
874 Zach Conness M INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 19:51.90 6:24
945 Jorge Garcia M SR OP CLARKSVILLE 19:51.97 6:24
2377 Alex Battaglia M JR OP BENTONVILLE - BLACK 19:52.53 6:24
1591 Alex Newman M INVIT ST.GEORGE'S INDEPENDENT SCHOOL 19:52.58 6:24
835 Tray Spears M INVIT BUFFALO HIGH SCHOOL 19:52.74 6:25
1094 Dakota Swearengen M SR OP FARMINGTON 19:52.86 6:25
738 Caleb Gunsch M INVIT BISHOP KELLEY - B 19:52.9 6:24
977 Andrew Mitchell M JR OP CONWAY 19:53.7 6:25
1572 Ronan Anand M SR OP ST. MARK'S SCHOOL OF TEXAS 19:53.75 6:25
2590 Tyler Parrish M JR OP JUNCTION HILL MIDDLE SCHOOL 19:53.79 6:25
921 John Bakewell M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 19:54.61 6:25
2668 Daryl Callaway M JR OP POTEAU JR. HIGH 19:54.76 6:25
1141 Dhiren Parbhoo M INVIT GREENHILL SCHOOL 19:55.2 6:25
1216 Jordan Peterson M INVIT HEBER SPRINGS 19:55.42 6:25
716 Aaron Hausher M INVIT BISHOP KELLEY 19:55.71 6:25
2403 Zachary Caruthers M JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 19:55.91 6:26
2737 A Fox M JR OP SOUTHWEST JR HIGH 19:56.16 6:26
775 Joe Scimeca M SR OP BISHOP MCGUINNESS 19:56.18 6:26
1525 Christopher Morrow M INVIT SHILOH CHRISTIAN 19:56.20 6:26
754 James Borders M SR OP BISHOP MCGUINNESS 19:56.51 6:26
1619 Travis Tinnin M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 19:56.77 6:26
849 Eric Bontempo M SR OP CABOT HIGH SCHOOL 19:57.22 6:26
1685 Michael Pfeifer M SR OP WILLARD HIGH SCHOOL 19:57.62 6:26
1414 Mark Henry M SR OP PULASKI ACADEMY 19:58.8 6:26
1322 Connor Hackworth M JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 19:58.92 6:26
1435 Jake Horn M SR OP ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 19:59.18 6:27
1459 Jordan Eisma M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 19:59.20 6:27
482 Julio Ovalle M JR OP CARTHAGE HIGH SCHOOL 19:59.97 6:27
892 William Lambert M SR OP CATHOLIC HIGH SCHOOL 20:00.20 6:27
1503 Mason Rhodes M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 20:00.9 6:27
905 Joe Hamaker M SR OP CENTRAL HIGH SPFLD MO 20:01.4 6:27
760 Jack Downs M SR OP BISHOP MCGUINNESS 20:01.55 6:27
2775 Harrison Gilker M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 20:01.96 6:27
800 Trent Stephens M INVIT BROKEN ARROW 2 20:02.41 6:28
2789 Cody Merrell M JR OP VAN BUREN COLEMAN 20:02.56 6:28
1058 Shiloh Carr M SR OP ELKINS 20:02.72 6:28
2678 Reed Bartholmew M JR OP PULASKI ACADEMY 20:03.36 6:28
1224 Matthew Lacy M SR OP HEBER SPRINGS 20:04.18 6:28
2571 Jacob Warren M JR OP HAAS HALL ACADEMY 20:04.31 6:28
1124 Sheldon Gilker M INVIT FORT SMITH SOUTHSIDE 20:05.36 6:29
1087 Ian Reynolds M SR OP EUREKA SPRINGS HIGH SCHOOL 20:05.40 6:29
1350 Jordan White M INVIT METRO CHRISTIAN ACADEMY 20:05.65 6:29
981 Michael Rodriguez M SR OP CONWAY 20:05.85 6:29
2738 R Jones M JR OP SOUTHWEST JR HIGH 20:06.10 6:29
2638 Jd Thompson M JR OP LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 20:06.37 6:29
2442 Kameron Camp M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 20:06.55 6:29
840 Austin Hale M INVIT BUFFALO HIGH SCHOOL 20:06.87 6:29
1077 Landen Wolever M INVIT ENID HIGH SCHOOL 20:06.92 6:29
2718 Kyle Veit M JR OP SHILOH CHRISTIAN 20:07.29 6:29
513 Jacob Blankenship M JR OP CARTHAGE HIGH SCHOOL 20:07.5 6:29
2606 Dylan Joslin M JR OP LAKE HAMILTON 20:07.64 6:29
1659 Ben Holleman M INVIT WALDRON PUBLIC SCHOOL 20:08.32 6:30
1624 Michael Holcombe M SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 20:08.37 6:30
891 Conner Greene M SR OP CATHOLIC HIGH SCHOOL 20:08.47 6:30
1019 Atticus Young M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 20:08.83 6:30
1008 Ryan Lewis M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 20:09.36 6:30
1277 Liston Barber M INVIT LITTLE ROCK CENTRAL 20:09.5 6:30
1067 Logan Martin M SR OP ELKINS 20:09.58 6:30
1376 Jerrod Badders M INVIT POTEAU 20:09.71 6:30
2581 Logan Goddard M JR OP HEBER SPRINGS JR HIGH 20:10.13 6:30
1209 Dedrick Tonsing M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 20:10.16 6:30
1430 Chris Avens M SR OP ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 20:10.66 6:30
2736 A Davis M JR OP SOUTHWEST JR HIGH 20:11.24 6:30
682 Robert Newberry M INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 20:12.27 6:31
2791 Josh Yarnell M JR OP VAN BUREN COLEMAN 20:12.6 6:31
1512 Sam Donham M INVIT SHERIDAN HIGH SCHOOL 20:13.64 6:31
778 Hunter Swink M SR OP BISHOP MCGUINNESS 20:14.31 6:31
1289 Josh Mullenax M INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 20:14.83 6:32
978 Eric Plemmons M SR OP CONWAY 20:15.13 6:32
664 Matt Bond M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 20:15.66 6:32
2679 Wes Schinger M JR OP PULASKI ACADEMY 20:16.17 6:32
2844 Sebastian Thomas M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 20:17.33 6:32
3263 Omar Salas M JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 20:17.62 6:33
2631 Nathan Bentley M JR OP LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 20:17.74 6:33
797 Mitch Coulter M INVIT BROKEN ARROW 2 20:18.22 6:33
2494 Yoni Garcia M JR OP CLARKSVILLE 20:18.40 6:33
2391 Blake Barron M JR OP BENTONVILLE GOLD 20:18.72 6:33
717 Caleg Haydock M INVIT BISHOP KELLEY 20:18.75 6:33
1637 Eric Taylor M INVIT VAN BUREN HIGH SCHOOL 20:19.14 6:33
929 Jacob McLemore M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 20:19.61 6:33
3278 Jacob Haffner M SR OP OWASSO 20:19.61 6:33
2507 Austin Steen M JR OP DARDANELLE MIDDLE SCHOOL 20:20.20 6:33
909 Chris Shields M SR OP CENTRAL HIGH SPFLD MO 20:20.24 6:33
1223 Evan Higgs M SR OP HEBER SPRINGS 20:20.5 6:33
1464 Fisher Martin M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 20:20.77 6:34
1505 Sammy Sayvongsa M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 20:21.13 6:34
2560 Matthew Mahan M JR OP GREENWOOD 20:21.22 6:34
2417 Michael Nash M JR OP BRYANT HIGH SCHOOL 20:21.28 6:34
984 Zac Jackson M SR OP DARDANELLE HIGH SCHOOL 20:21.34 6:34
2364 Zack Estrada M JR OP BENTONVILLE - BLACK 20:21.56 6:34
1553 Juan Zermano M INVIT SPRINGDALE 20:21.74 6:34
1630 Mark Spiropoulos M SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 20:21.87 6:34
1194 Garrett Cooper M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 20:22.52 6:34
834 Dakota McGuire M SR OP BUFFALO HIGH SCHOOL 20:22.94 6:34
1513 Ryan Irving M INVIT SHERIDAN HIGH SCHOOL 20:23.1 6:34
2700 Jay Glidewell M JR OP RAMSEY JR. HIGH 20:23.58 6:34
1593 Luke Spinolo M INVIT ST.GEORGE'S INDEPENDENT SCHOOL 20:23.91 6:35
1274 Jacob Kirschman M SR OP LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 20:24.48 6:35
2786 Eli Hartley M JR OP VAN BUREN COLEMAN 20:24.68 6:35
1680 Jared Holmes M SR OP WILLARD HIGH SCHOOL 20:25.12 6:35
1510 Christopher Williams M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 20:25.27 6:35
684 I.J. Poole M INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 20:26.1 6:35
1011 Caleb Mild M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 20:26.35 6:35
1541 Ryan Morgan M SR OP SILOAM SPRINGS 20:26.66 6:35
665 Judd Boster M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 20:27.25 6:36
941 Jorge Esparza M SR OP CLARKSVILLE 20:28.58 6:36
1062 Hayden Guffey M SR OP ELKINS 20:29.5 6:36
923 Colin Crockett M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 20:29.55 6:36
1509 Geovany Velasquez M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 20:30.8 6:37
1192 Elias Campuzano M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 20:30.85 6:37
2382 Mason Sorey M JR OP BENTONVILLE - BLACK 20:30.94 6:37
2586 Jeremy Inman M JR OP JUNCTION HILL MIDDLE SCHOOL 20:31.48 6:37
1160 Chase Escalante M SR OP GREENWOOD 20:31.5 6:37
1521 Matthew Ledbetter M INVIT SHILOH CHRISTIAN 20:31.53 6:37
1363 Adam Bauman M SR OP NETTLETON 20:32.18 6:37
1115 Devin Hughes M INVIT FORT SMITH NORTHSIDE 20:32.28 6:37
1072 Colton Eckert M INVIT ENID HIGH SCHOOL 20:32.30 6:37
2661 Tyler Sartain M JR OP OZARK R-VI 20:32.48 6:37
1450 Matt Bell M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 20:32.90 6:37
2763 Chris Eckes M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 20:34.81 6:38
1507 Logan Stuckey M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 20:35.41 6:38
1171 Steven Bisig M SR OP GUTHRIE 20:36.13 6:38
861 Matt Ray M SR OP CABOT HIGH SCHOOL 20:36.15 6:38
1018 Jake Woodson M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 20:36.3 6:38
1452 Alex Coffelt M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 20:36.44 6:39
1088 Peyton Troillett M SR OP EUREKA SPRINGS HIGH SCHOOL 20:36.60 6:39
2409 Daniel Golden M JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 20:36.85 6:39
1493 Michael Butler M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 20:37.61 6:39
1123 Ryan Devine M INVIT FORT SMITH SOUTHSIDE 20:38.19 6:39
1465 Jason Roller M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 20:38.46 6:39
901 Nate Smith M SR OP CATHOLIC HIGH SCHOOL 20:38.89 6:39
2411 Ethan Holden M JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 20:39.76 6:40
2732 Christian Smith M JR OP SILOAM SPRINGS 20:40.80 6:40
764 Alexander Knight M SR OP BISHOP MCGUINNESS 20:40.95 6:40
1211 Lev Willey M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 20:41.20 6:40
1193 Dane Clark M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 20:41.67 6:40
1540 Jared Clark M SR OP SILOAM SPRINGS 20:41.87 6:40
2489 Colin Wells M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 20:42.32 6:40
2378 Harry Holler M JR OP BENTONVILLE - BLACK 20:42.74 6:41
1076 Trey Tyson M INVIT ENID HIGH SCHOOL 20:42.81 6:41
1241 Kodeng Jak M SR OP KC NORTHEAST HS 20:43.37 6:41
858 Max Maynard M SR OP CABOT HIGH SCHOOL 20:43.89 6:41
2629 Hudson McCarver M JR OP LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 20:44.22 6:41
2717 Hunter Pauling M JR OP SHILOH CHRISTIAN 20:44.47 6:41
2690 Haden Johnson M JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 20:44.96 6:41
1631 Heath Sullivan M SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 20:45.5 6:41
669 Ethan Kelton M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 20:46.1 6:42
1133 Bobby Allen M SR OP GREENBRIER HIGH SCHOOL 20:46.40 6:42
1017 Garrett Willis M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 20:46.97 6:42
673 Nathanael Mickelson M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 20:47.36 6:42
1200 Tyler Lothian M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 20:47.96 6:42
661 James Batura M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 20:49.56 6:43
1615 Ryan Reed M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 20:49.69 6:43
763 Andrew Jackson M SR OP BISHOP MCGUINNESS 20:50.21 6:43
1000 Carson Brown M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 20:50.32 6:43
2660 Brenden Morgan M JR OP OZARK R-VI 20:52.5 6:44
2470 Blake Base M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 20:52.50 6:44
3264 Wade Schmit M JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 20:52.62 6:44
1276 Zach Wesolowski M SR OP LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 20:53.2 6:44
1458 Brandon Cox M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 20:53.51 6:44
2726 Zane Washington M JR OP SILOAM SPRINGS 20:53.56 6:44
2473 Daniel George M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 20:54.46 6:44
2376 Jacob Arrington M JR OP BENTONVILLE - BLACK 20:54.66 6:44
2707 Bryan Kinzer M JR OP ROGERS HIGH SCHOOL 20:54.79 6:44
1558 Franklin Adeituno M SR OP SPRINGDALE 20:55.71 6:45
2754 Tucker Johnston M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 20:55.98 6:45
924 Dakota Davis M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 20:56.32 6:45
2380 Ron Johnson M JR OP BENTONVILLE - BLACK 20:56.55 6:45
1074 Eric Johnson M INVIT ENID HIGH SCHOOL 20:58.62 6:46
695 Ken Bembry M SR OP BENTONVILLE 20:59.87 6:46
1492 Carter Brown M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 20:59.89 6:46
944 Fernando Garcia M SR OP CLARKSVILLE 21:00.11 6:46
897 Adams Pryor M SR OP CATHOLIC HIGH SCHOOL 21:00.82 6:46
2787 James Lockhart M JR OP VAN BUREN COLEMAN 21:00.9 6:46
953 Lauden Baker M INVIT COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SCHOOL 21:01.32 6:47
2620 Jamil Hamidullah M JR OP LINGLE MIDDLE SCHOOL 21:01.9 6:47
2431 Austin Briley M JR OP CABOT JUNIOR HIGH 21:02.76 6:47
2450 Rolando Sidon M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 21:03.58 6:47
1418 Imran Ullah M SR OP PULASKI ACADEMY 21:04.36 6:48
969 Andrew Bilderback M SR OP CONWAY 21:05.16 6:48
2587 Jordan Inman M JR OP JUNCTION HILL MIDDLE SCHOOL 21:05.50 6:48
1068 Dakota Nielson M SR OP ELKINS 21:05.72 6:48
2484 Tyler Ross M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 21:05.77 6:48
853 Robert Dunaway M SR OP CABOT HIGH SCHOOL 21:06.8 6:48
2720 Mitchell Richards M JR OP SHILOH CHRISTIAN 21:06.90 6:48
2497 Sergio Castanada M JR OP CLARKSVILLE 21:06.97 6:48
890 Chris Gentry M SR OP CATHOLIC HIGH SCHOOL 21:07.52 6:49
931 Brandon Pelts M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 21:08.72 6:49
2800 Jonah Tull M JR OP WALDRON JR. HIGH 21:08.72 6:49
1061 Grant Gash M SR OP ELKINS 21:08.98 6:49
3261 Aaron Goldstein M JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 21:09.49 6:49
2430 Nicholas Brekken M JR OP CABOT JUNIOR HIGH 21:09.78 6:49
2422 Lee Sullivan M JR OP CABOT JUNIOR HIGH 21:09.98 6:49
1640 Casey Ball M SR OP VILONIA 21:10.17 6:49
1389 Trace Tanguary M INVIT POTEAU 21:10.20 6:49
1417 Will Nichols M SR OP PULASKI ACADEMY 21:10.25 6:49
1461 Abner Herrera M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 21:10.39 6:50
837 Austin Woods M SR OP BUFFALO HIGH SCHOOL 21:10.57 6:50
970 Jack Evans M SR OP CONWAY 21:10.96 6:50
1508 Tyler Vanglider M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 21:11.11 6:50
2392 Jose Ramirez M JR OP BENTONVILLE GOLD 21:11.54 6:50
995 Caleb Arnold M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 21:12.18 6:50
932 Joseph Sandor M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 21:12.53 6:50
2644 Jake McMasters M JR OP NETTLETON 21:13.46 6:50
983 Austin Tate M JR OP CONWAY 21:14.17 6:51
1646 Benjamin Higgs M SR OP VILONIA 21:15.6 6:51
904 Luke Flattery M SR OP CENTRAL HIGH SPFLD MO 21:15.88 6:51
927 Jon Freeman M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 21:15.9 6:51
1010 Chase McLauglin M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 21:16.29 6:51
2607 Bror Thirion M JR OP LAKE HAMILTON 21:16.40 6:51
2578 Dillon Dorsey M JR OP HEBER SPRINGS JR HIGH 21:16.68 6:52
1364 Garrett Dunam M SR OP NETTLETON 21:16.84 6:52
1386 Beau Massie M INVIT POTEAU 21:17.14 6:52
2582 Andrew Powell M JR OP HEBER SPRINGS JR HIGH 21:18.38 6:52
903 Forest Brown M SR OP CENTRAL HIGH SPFLD MO 21:18.5 6:52
759 Will Donnelly M SR OP BISHOP MCGUINNESS 21:19.29 6:52
1002 Tyler Edgin M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 21:19.5 6:52
899 Mike Roberts M SR OP CATHOLIC HIGH SCHOOL 21:19.91 6:53
2393 Jack Barry M JR OP BENTONVILLE GOLD 21:20.78 6:53
736 Spencer Woodford M SR OP BISHOP KELLEY 21:20.83 6:53
1089 Chris Verdoot M SR OP EUREKA SPRINGS HIGH SCHOOL 21:21.93 6:53
1390 Trenton Thompson M INVIT POTEAU 21:24.99 6:54
2783 Clarke Henson M JR OP VAN BUREN COLEMAN 21:26.69 6:55
1403 Nathan Musser M SR OP POTTSVILLE 21:27.11 6:55
1273 Justin Hunter M SR OP LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 21:27.31 6:55
1125 Spencer Long M INVIT FORT SMITH SOUTHSIDE 21:27.45 6:55
1396 Irving Martinez M SR OP POTEAU 21:28.12 6:55
2444 Brandon Manjarrez M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 21:28.79 6:55
2829 Will Hardgraves M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 21:29.65 6:56
2389 Daniel Head M JR OP BENTONVILLE GOLD 21:30.86 6:56
1589 James Heard M INVIT ST.GEORGE'S INDEPENDENT SCHOOL 21:31.61 6:56
1012 Conner Moslander M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 21:31.8 6:56
2401 Alex Miller M JR OP BENTONVILLE GOLD 21:32.25 6:57
2512 Scottie Nunez M JR OP EAST NEWTON JUNIOR HIGH 21:33.28 6:57
1544 Jonathan McDaniel M SR OP SILOAM SPRINGS 21:33.55 6:57
2570 Liam McMahon M JR OP HAAS HALL ACADEMY 21:33.57 6:57
2504 Daniel Calandro M JR OP COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SCHOOL 21:33.87 6:57
1410 Adam Malone M INVIT PRAIRIE GROVE 21:34.28 6:57
1602 Kevin Busch M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 21:35.35 6:58
1409 Matt Glenn M INVIT PRAIRIE GROVE 21:35.43 6:58
1518 Cody Walker M INVIT SHERIDAN HIGH SCHOOL 21:35.71 6:58
2655 Tanner Furtkamp M JR OP OZARK R-VI 21:37.19 6:58
1079 Joey Chatterton M SR OP EUREKA SPRINGS HIGH SCHOOL 21:37.70 6:58
2688 Eric Beitle M JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 21:37.80 6:58
922 Joseph Bland M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 21:39.31 6:59
1121 Troy Cowne M INVIT FORT SMITH SOUTHSIDE 21:39.38 6:59
908 Tom Pesek M SR OP CENTRAL HIGH SPFLD MO 21:39.64 6:59
1063 Conner Gunter M SR OP ELKINS 21:39.86 6:59
1191 Ben Burns M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 21:40.32 6:59
2487 Jon Temple M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 21:41.36 6:59
1240 Abdisalam Dirie M SR OP KC NORTHEAST HS 21:41.39 6:59
2824 Matthew Parisi M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 21:41.69 7:00
1208 Jacob Swanson M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 21:41.78 7:00
2556 Alex Jones M JR OP GREENLAND J.H. 21:42.26 7:00
2838 Joseph Ching M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 21:42.39 7:00
1207 Zach Smith M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 21:42.44 7:00
910 Jared Thomas M SR OP CENTRAL HIGH SPFLD MO 21:42.47 7:00
2621 Evan Holloway M JR OP LINGLE MIDDLE SCHOOL 21:42.83 7:00
1592 Matt Obar M INVIT ST.GEORGE'S INDEPENDENT SCHOOL 21:43.43 7:00
3274 Jacob Burns M SR OP OZARK 21:43.73 7:00
1561 Jose Corado-Alas M SR OP SPRINGDALE 21:44.16 7:00
2765 Arman Hemmati M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 21:44.29 7:00
2366 Dylan Fernandez M JR OP BENTONVILLE - BLACK 21:44.4 7:00
1650 Ethan McCullough M SR OP VILONIA 21:44.42 7:00
1654 Johnnie Summers M SR OP VILONIA 21:44.82 7:01
803 Ray Edwards M INVIT BROKEN ARROW 3 21:45.1 7:01
1658 Zeke Owens M INVIT WALDRON PUBLIC SCHOOL 21:45.11 7:01
2436 Hunter Rusher M JR OP CABOT JUNIOR HIGH 21:45.74 7:01
1416 John Miers M SR OP PULASKI ACADEMY 21:47 7:01
2402 Tanner Hedstrom M JR OP BENTONVILLE GOLD 21:47.65 7:02
1463 Zach Johnson M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 21:47.90 7:02
1453 Galdino Flores M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 21:48.43 7:02
2701 Dax Alford M JR OP ROGERS HIGH SCHOOL 21:50.18 7:02
2742 B Obrien M JR OP SOUTHWEST JR HIGH 21:50.97 7:03
755 Alex Burnstein M SR OP BISHOP MCGUINNESS 21:51.24 7:03
2372 Andrew Sinclair M JR OP BENTONVILLE - BLACK 21:51.76 7:03
1006 Kyler Jones M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 21:52.89 7:03
1015 Wesley Seaman M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 21:53.78 7:03
2583 Floyd Andrews M JR OP JUNCTION HILL MIDDLE SCHOOL 21:54 7:04
2681 Jake Bowman M JR OP PULASKI ACADEMY 21:55.20 7:04
2381 Anthony Scarpati M JR OP BENTONVILLE - BLACK 21:55.55 7:04
796 Tony Conley M INVIT BROKEN ARROW 2 21:55.64 7:04
2524 Brandon Elder M JR OP ELMWOOD MIDDLE SCHOOL 21:55.89 7:04
2509 Trent Latham M JR OP DARDANELLE MIDDLE SCHOOL 21:56.13 7:04
1566 Ricardo Martinez M SR OP SPRINGDALE 21:56.76 7:04
2670 Will Longenbaugh M JR OP POTEAU JR. HIGH 21:57.65 7:05
2746 R Strouse M JR OP SOUTHWEST JR HIGH 21:57.81 7:05
1127 Nick Weidman M INVIT FORT SMITH SOUTHSIDE 21:57.85 7:05
768 Michael Mlady M SR OP BISHOP MCGUINNESS 21:58.28 7:05
1662 Jarrett Epperson M INVIT WEBB CITY HIGH SCHOOL 21:58.98 7:05
948 Luis Martinez M SR OP CLARKSVILLE 21:59.54 7:05
943 Daniel Garcia M SR OP CLARKSVILLE 21:59.87 7:05
1149 Derick Hellwig M SR OP GREENLAND HIGH SCHOOL 22:00.55 7:06
1150 Drew Lee M SR OP GREENLAND HIGH SCHOOL 22:01.12 7:06
2608 Dusty Ward M JR OP LAKE HAMILTON 22:01.2 7:06
1180 Isaac Ritter M SR OP HAAS HALL ACADEMY 22:01.20 7:06
859 Matt Parker M SR OP CABOT HIGH SCHOOL 22:01.64 7:06
2407 Coleton Chamberlain M JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 22:02.32 7:06
2408 Tyler Conner M JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 22:02.34 7:06
2780 Caleb Faries M JR OP VAN BUREN BUTTERFIELD 22:02.72 7:06
1323 Ethan Hamilton M SR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 22:02.87 7:06
2386 Brooks Hedstrom M JR OP BENTONVILLE GOLD 22:02.98 7:06
2440 Noah Antony M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 22:03.36 7:07
902 Jacob Beckham M SR OP CENTRAL HIGH SPFLD MO 22:03.47 7:07
1516 Brandon Penny M INVIT SHERIDAN HIGH SCHOOL 22:04.18 7:07
666 Cody Combs M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 22:04.4 7:07
1288 David Lepine M INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 22:04.47 7:07
2375 Taylor Wise M JR OP BENTONVILLE - BLACK 22:04.56 7:07
2477 Jacob Herrington M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 22:04.96 7:07
2406 Michael Wacob M JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 22:05.25 7:07
765 Ricky Lutz M SR OP BISHOP MCGUINNESS 22:05.35 7:07
1681 Cody Morris M SR OP WILLARD HIGH SCHOOL 22:06.49 7:08
2705 David Garcia M JR OP ROGERS HIGH SCHOOL 22:06.9 7:07
2585 Clay Collins M JR OP JUNCTION HILL MIDDLE SCHOOL 22:07.25 7:08
2568 Tyler Simpson M JR OP GREENWOOD 22:07.90 7:08
1081 Mohit Dalal M SR OP EUREKA SPRINGS HIGH SCHOOL 22:08.11 7:08
2465 Victor Rangel M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 22:08.44 7:08
2488 Phillip Weis M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 22:09.21 7:08
2539 Keegan Wilbur M JR OP EUREKA SPRINGS 22:09.51 7:09
2446 Ryan Reed M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 22:09.74 7:09
2657 Ryan Humes M JR OP OZARK R-VI 22:09.8 7:08
1398 Justin Burns M SR OP POTTSVILLE 22:09.88 7:09
1603 Austin Cluck M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 22:10.62 7:09
2538 George Dickson M JR OP EUREKA SPRINGS 22:10.62 7:09
1476 Zane Roland M INVIT ROSE BUD HIGH SCHOOL 22:11.3 7:09
900 Tom Simmermaker M SR OP CATHOLIC HIGH SCHOOL 22:11.52 7:09
2513 Garrett Robinson M JR OP EAST NEWTON JUNIOR HIGH 22:11.74 7:09
1083 Alex Halper M SR OP EUREKA SPRINGS HIGH SCHOOL 22:12.45 7:09
1281 Eric Durham M INVIT LITTLE ROCK CENTRAL 22:12.52 7:10
2711 Constantine Storkov M JR OP ROGERS HIGH SCHOOL 22:12.75 7:10
1501 Stephan Priore M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 22:14.44 7:10
2663 Pete Shott M JR OP OZARK R-VI 22:14.57 7:10
1526 Andrew Zurborg M INVIT SHILOH CHRISTIAN 22:15.29 7:10
2685 Jon Wyatt M JR OP PULASKI ACADEMY 22:15.70 7:11
2687 Julio Olaya M JR OP PULASKI ACADEMY 22:15.76 7:11
2562 Phillip Barker M JR OP GREENWOOD 22:15.8 7:10
1282 Ryan Macleod M INVIT LITTLE ROCK CENTRAL 22:15.98 7:11
1060 Jeremy Evans M SR OP ELKINS 22:16.10 7:11
838 Michael Crawford M SR OP BUFFALO HIGH SCHOOL 22:16.44 7:11
2528 Jared Wagoner M JR OP ELMWOOD MIDDLE SCHOOL 22:16.87 7:11
2756 Rodrigo Meade M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 22:16.93 7:11
2776 Mason Goodson M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 22:18.74 7:12
1420 Tanner Wilson M SR OP PULASKI ACADEMY 22:19.55 7:12
2443 Emanuel Gonzelez M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 22:20.12 7:12
1454 Michael Kinzer M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 22:20.82 7:12
975 Layton McCoy M SR OP CONWAY 22:21.85 7:13
2452 Daniel Brady M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 22:21.91 7:13
2566 Kurt Sikes M JR OP GREENWOOD 22:22.44 7:13
2602 Thomas Bearden M JR OP LAKE HAMILTON 22:22.88 7:13
1066 Tavner Martin M SR OP ELKINS 22:22.93 7:13
1645 J.C. Brown M SR OP VILONIA 22:23.33 7:13
1203 Spencer Nelson M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 22:23.4 7:13
2751 Roy Gean M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 22:23.44 7:13
2639 Jake Ford M JR OP NETTLETON 22:23.52 7:13
2773 Ryan Deramus M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 22:24.22 7:13
2511 Luke Hansen M JR OP EAST NEWTON JUNIOR HIGH 22:24.88 7:13
907 Lian Ojakangas M SR OP CENTRAL HIGH SPFLD MO 22:24.96 7:14
2778 D.C. Lind M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 22:25.12 7:14
2744 C Powers M JR OP SOUTHWEST JR HIGH 22:25.32 7:14
1007 Kyle Larson M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 22:26.30 7:14
1496 Curtis Grate M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 22:26.55 7:14
2384 Mitchell Dye M JR OP BENTONVILLE GOLD 22:27.66 7:14
805 Cameron Yager M INVIT BROKEN ARROW 3 22:27.89 7:14
676 Jose Rivera M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 22:28.16 7:15
3262 Amoz Lopez M JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 22:28.37 7:15
697 Ben Burford M SR OP BENTONVILLE 22:28.65 7:15
2493 Trey Fales M JR OP CLARKSVILLE 22:29.13 7:15
1652 Jon O'Neal M SR OP VILONIA 22:29.22 7:15
1528 Cody Crismon M SR OP SHILOH CHRISTIAN 22:29.62 7:15
2557 Kellin Lee M SR OP GREENLAND J.H. 22:29.62 7:15
731 Danny Nguyen M SR OP BISHOP KELLEY 22:30.15 7:15
2832 Patrick Ragan M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 22:30.53 7:15
2449 Chris Sandoval M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 22:31.51 7:16
2740 A Lopez M JR OP SOUTHWEST JR HIGH 22:31.68 7:16
1136 Calvin McNabb M SR OP GREENBRIER HIGH SCHOOL 22:32.70 7:16
919 Ben Alexander M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 22:34.20 7:16
2689 Malcom Bradley M JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 22:34.52 7:17
2833 Timothy Scarbrough M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 22:34.64 7:17
2635 Lee Parker M JR OP LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 22:34.76 7:17
1524 Josiah Rippelmeyer M INVIT SHILOH CHRISTIAN 22:34.94 7:17
1538 Luis Bernal M SR OP SILOAM SPRINGS 22:34.97 7:17
1156 Clay Wright M SR OP GREENWOOD 22:35.64 7:17
946 Logan Johnston M SR OP CLARKSVILLE 22:37.97 7:18
976 Richard Meriweather M JR OP CONWAY 22:38.35 7:18
1009 Trey Lowell M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 22:39.54 7:18
1628 Dj McWilliams M SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 22:39.60 7:18
675 Blake Passen M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 22:39.94 7:18
2764 Jonathon Gramlich M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 22:40.92 7:19
668 Blake Hansen M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 22:40.99 7:19
2433 Scott Foltz M JR OP CABOT JUNIOR HIGH 22:41.10 7:19
1190 Tanner Adams M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 22:42.46 7:19
1570 Kolby Gibbons M SR OP SPRINGDALE 22:43 7:19
1419 Max Virgil M SR OP PULASKI ACADEMY 22:43.25 7:19
894 Griffin Marczuk M SR OP CATHOLIC HIGH SCHOOL 22:45.83 7:20
2682 Grayson Greer M JR OP PULASKI ACADEMY 22:46.22 7:20
938 Austin Aguilar M SR OP CLARKSVILLE 22:47.70 7:21
2399 Hunter West M JR OP BENTONVILLE GOLD 22:47.93 7:21
2693 Christopher Stephenson M JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 22:49.28 7:21
979 Devin Redding M JR OP CONWAY 22:50.63 7:22
2684 Addison Thompson M JR OP PULASKI ACADEMY 22:50.79 7:22
1001 Dylan Constable M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 22:52.10 7:22
2672 Daniel Stacy M JR OP POTEAU JR. HIGH 22:52.46 7:22
2471 Keaton Bench M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 22:53.5 7:23
2834 Damon Stanley M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 22:53.51 7:23
670 Tim Kimes M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 22:53.67 7:23
2755 Jack Marquet M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 22:54.16 7:23
2749 Jacob Fitts M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 22:54.26 7:23
2429 Kris White M JR OP CABOT JUNIOR HIGH 22:56.91 7:24
2475 David Hernandez M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 22:57.54 7:24
2532 Hunter Wallace M JR OP EUREKA SPRINGS 22:58.44 7:24
1408 Jordan Baumgardner M INVIT PRAIRIE GROVE 22:58.85 7:24
971 Luke Freedle M JR OP CONWAY 23:00.35 7:25
2696 Blake Bartlett M JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 23:02.12 7:25
1596 Robert Elder M INVIT SUBIACO ACADEMY 23:02.56 7:26
2478 Jeffrey Homstad M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 23:03.56 7:26
3243 Schuyler White M JR OP WASHINGTON WILDCATS 23:03.84 7:26
1279 Scott Boone M INVIT LITTLE ROCK CENTRAL 23:05.34 7:27
2492 Nick Bean M JR OP CLARKSVILLE 23:05.55 7:27
2623 William Reyes M JR OP LINGLE MIDDLE SCHOOL 23:06.71 7:27
774 Mike Schwarz M SR OP BISHOP MCGUINNESS 23:07.17 7:27
2790 Wes Savage M JR OP VAN BUREN COLEMAN 23:07.67 7:27
2649 Seth Hunter M JR OP OAKDALE MIDDLE SCHOOL 23:07.8 7:27
1664 Sam Jones M INVIT WEBB CITY HIGH SCHOOL 23:08.13 7:27
1205 Brock Robertson M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 23:08.82 7:28
1477 Blake Sherwood M INVIT ROSE BUD HIGH SCHOOL 23:09.45 7:28
2656 Ian Hall M JR OP OZARK R-VI 23:09.63 7:28
940 Daniel Delgado M SR OP CLARKSVILLE 23:09.83 7:28
2456 Trent Jones M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 23:10.19 7:28
1611 Bryan Hooper M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 23:10.48 7:28
2553 Cody Fletcher M JR OP GREENLAND J.H. 23:10.49 7:28
2598 Jarom Sederholm M JR OP KIRKSEY MIDDLE SCHOOL 23:10.50 7:28
933 Michael Scully M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 23:10.73 7:28
770 Tim Nguyen M SR OP BISHOP MCGUINNESS 23:11.34 7:28
2734 Mike Vasquez M JR OP SILOAM SPRINGS 23:15.21 7:30
3292 Tyler Awe M SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 23:15.66 7:30
2573 Austin Bray M JR OP HAAS HALL ACADEMY 23:16.22 7:30
1642 Jacob Bowling M SR OP VILONIA 23:17.2 7:30
1638 John Turner M INVIT VAN BUREN HIGH SCHOOL 23:17.39 7:30
2448 Josue Ruiz M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 23:17.66 7:30
2404 Christopher Haynie M JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 23:18.47 7:31
2374 Trey Tate M JR OP BENTONVILLE - BLACK 23:18.85 7:31
677 Gentry Wahlmeier M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 23:19.49 7:31
773 Blake Ross M SR OP BISHOP MCGUINNESS 23:19.5 7:31
1565 Martin Lopez M SR OP SPRINGDALE 23:19.5 7:31
2394 Nick Goff M JR OP BENTONVILLE GOLD 23:19.65 7:31
2806 Jason Friedman M JR OP WASHINGTON WILDCATS 23:19.70 7:31
1657 Tyler Aydelott M INVIT WALDRON PUBLIC SCHOOL 23:21.7 7:32
2396 Matthew Phelan M JR OP BENTONVILLE GOLD 23:21.70 7:32
1618 Alec Tiger M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 23:21.74 7:32
2395 Scott Bratspies M JR OP BENTONVILLE GOLD 23:21.84 7:32
2517 Walker Fallen M JR OP ELKINS 23:21.9 7:32
2784 Chase Shockey M JR OP VAN BUREN COLEMAN 23:22.51 7:32
2624 Zach Ritter M JR OP LINGLE MIDDLE SCHOOL 23:22.78 7:32
2373 Addison Sowers M JR OP BENTONVILLE - BLACK 23:23.44 7:32
949 Cody Nowotny M SR OP CLARKSVILLE 23:24.12 7:33
1564 David Herrera M SR OP SPRINGDALE 23:25.28 7:33
2447 Blake Reynolds M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 23:26.75 7:33
1606 Zack Garrett M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 23:27.20 7:34
1082 Johnston Ewing M SR OP EUREKA SPRINGS HIGH SCHOOL 23:29.62 7:34
2677 Jeff Frerking M JR OP PRAIRIE GROVE 23:30.75 7:35
968 Matthew Barkley M SR OP CONWAY 23:31.37 7:35
839 Calvin Dryer M SR OP BUFFALO HIGH SCHOOL 23:32.30 7:35
860 Tyler Plank M SR OP CABOT HIGH SCHOOL 23:35.57 7:36
1633 Guillermo Chinchilla M INVIT VAN BUREN HIGH SCHOOL 23:38.98 7:37
1413 Joey Ward M INVIT PRAIRIE GROVE 23:39.67 7:38
2365 Mason Evers M JR OP BENTONVILLE - BLACK 23:39.77 7:38
1604 Ryan Cookson M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 23:40.83 7:38
2441 Bryant Bewley M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 23:41.46 7:38
2772 Walter Wright M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 23:41.67 7:38
776 Toyo Shogbamimu M SR OP BISHOP MCGUINNESS 23:41.95 7:38
1407 James Baumgardner M INVIT PRAIRIE GROVE 23:42.13 7:38
771 Vijay Raj M SR OP BISHOP MCGUINNESS 23:42.32 7:38
2650 Cody Roberts M JR OP OAKDALE MIDDLE SCHOOL 23:42.36 7:38
2637 Will Wright M JR OP LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 23:43.16 7:39
2714 Caleb George M JR OP SHILOH CHRISTIAN 23:43.78 7:39
2667 Josh Anderson M JR OP POTEAU JR. HIGH 23:46.68 7:40
1204 Orben Olson M SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 23:47.32 7:40
2796 Garren Carpenter M JR OP WALDRON JR. HIGH 23:47.72 7:40
1684 Harrison Palmer M SR OP WILLARD HIGH SCHOOL 23:47.92 7:40
1474 Arnold Estrada M INVIT ROSE BUD HIGH SCHOOL 23:49 7:41
1683 Ben Nilsen M SR OP WILLARD HIGH SCHOOL 23:49.23 7:41
1237 John Lohrey M SR OP HOLLAND HALL 23:49.63 7:41
1444 Jeremiah Fleeman M INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 23:55.57 7:43
2601 Jasiel Akins M JR OP LAKE HAMILTON 23:55.86 7:43
2671 Wesley Reeves M JR OP POTEAU JR. HIGH 23:57.68 7:43
662 Ethan Berry M SR OP ALMA HIGH SCHOOL 23:58.75 7:44
2725 Kyle Rice M JR OP SILOAM SPRINGS 23:59.70 7:44
2729 Christian Thomas M JR OP SILOAM SPRINGS 24:00.14 7:44
2810 Billy Gerads M JR OP BENTONVILLE GOLD 24:00.25 7:44
2482 Jake Roberts M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 24:00.81 7:44
1080 Zach Cole M SR OP EUREKA SPRINGS HIGH SCHOOL 24:00.89 7:44
2462 Connor Neil M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 24:02.26 7:45
2785 Chris Meeks M JR OP VAN BUREN COLEMAN 24:04.81 7:46
2467 Cannon Wright M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 24:07.71 7:47
1511 Jian Zhang M SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 24:08.49 7:47
950 Tim Satterfield M SR OP CLARKSVILLE 24:09.59 7:47
2831 Harrison McNeill M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 24:09.65 7:47
2559 Walter Gunner M JR OP GREENWOOD 24:09.87 7:47
2369 Paul Pearson M JR OP BENTONVILLE - BLACK 24:10.85 7:48
2385 Tanner Beasley M JR OP BENTONVILLE GOLD 24:10.93 7:48
723 Clark Driz M SR OP BISHOP KELLEY 24:14.21 7:49
777 Ransom Smith M SR OP BISHOP MCGUINNESS 24:14.46 7:49
2703 Alex Crawford M JR OP ROGERS HIGH SCHOOL 24:21.85 7:51
1571 Marcus Wyatt M SR OP SPRINGDALE 24:25.66 7:52
925 Handel Durham M SR OP CHRISTIAN BROTHERS HIGH SCHOOL 24:25.73 7:52
2813 Jackson Urhahn M JR OP WASHINGTON WILDCATS 24:25.96 7:52
2741 D McDoniel M JR OP SOUTHWEST JR HIGH 24:27.99 7:53
1236 Michael Frohlich M SR OP HOLLAND HALL 24:28.70 7:53
3293 Brandon Newman M JR OP CHAFFIN JR HIGH 24:29.32 7:54
1598 Leon Beck M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 24:30.92 7:54
2715 Garrett Rimmer M JR OP SHILOH CHRISTIAN 24:31.84 7:54
2510 John Dousa M JR OP EAST NEWTON JUNIOR HIGH 24:33.9 7:55
1179 Eliott Pruett M SR OP HAAS HALL ACADEMY 24:34.50 7:55
2591 Andrew Carney M JR OP KIRKSEY MIDDLE SCHOOL 24:36.13 7:56
2794 Jason Phetrakoun M JR OP WALDRON JR. HIGH 24:36.18 7:56
951 Bryant Schibbelhut M SR OP CLARKSVILLE 24:39.23 7:57
2439 Abe Alvarado M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 24:39.50 7:57
2807 Ryan Friedman M JR OP WASHINGTON WILDCATS 24:40.59 7:57
972 Karthik Garimella M JR OP CONWAY 24:42.13 7:58
1134 Kevin Gardner M SR OP GREENBRIER HIGH SCHOOL 24:42.53 7:58
2809 Eli Murray M JR OP WASHINGTON WILDCATS 24:46.16 7:59
2722 Jose Cea M JR OP SILOAM SPRINGS 24:47.17 7:59
3227 Gideon Brown M JR OP WASHINGTON WILDCATS 24:50.3 8:00
2445 Keith Mussino M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 24:50.55 8:00
2483 Ridge Rogers M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 24:51.72 8:01
2505 Hugh Benfer M JR OP DARDANELLE MIDDLE SCHOOL 24:51.73 8:01
2792 Ethan Haga M JR OP WALDRON JR. HIGH 24:52.43 8:01
1394 Forrest Banda M SR OP POTEAU 24:53.19 8:01
2727 Asa Whitten M JR OP SILOAM SPRINGS 24:53.21 8:01
1028 Aaron Talley M SR OP EAST NEWTON HIGH SCHOOL 24:55.17 8:02
958 Jordan Miller M INVIT COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SCHOOL 24:59.38 8:03
1412 Zach Schrock M INVIT PRAIRIE GROVE 25:00.6 8:03
2683 Tim Jennings M JR OP PULASKI ACADEMY 25:02.2 8:04
2642 Chandler Williams M JR OP NETTLETON 25:03.28 8:04
2826 Daniel Byrd M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 25:06.90 8:06
1475 Slade Holeman M INVIT ROSE BUD HIGH SCHOOL 25:06.96 8:06
2625 Santiago Rodriguez M JR OP LINGLE MIDDLE SCHOOL 25:10.61 8:07
2519 Chance Smith M JR OP ELKINS 25:12.50 8:07
1617 Bryant Stamper M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 25:12.74 8:08
952 Gabe Adcock M INVIT COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SCHOOL 25:15.13 8:08
711 Robert Rook M SR OP BENTONVILLE 25:17.35 8:09
2520 Brett Yates M JR OP ELKINS 25:17.43 8:09
2596 Luis Ortega M JR OP KIRKSEY MIDDLE SCHOOL 25:19.61 8:10
2654 Kasey Denton M JR OP OZARK R-VI 25:21.65 8:10
2748 William Farrell M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 25:24.95 8:11
2628 Seth Vinson M JR OP LINGLE MIDDLE SCHOOL 25:26.13 8:12
1613 Max Megee M SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 25:27.45 8:12
1086 James Reed M SR OP EUREKA SPRINGS HIGH SCHOOL 25:29.15 8:13
3742 Shane Reynolds M SR OP STILWELL HIGH SCHOOL 25:30.26 8:13
1569 Christian Symoungphone M SR OP SPRINGDALE 25:30.54 8:13
2516 Josh East M JR OP ELKINS 25:31.96 8:14
2474 James Griffin M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 25:33.56 8:14
2697 Eric Belchar M JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 25:33.92 8:14
2821 Isaiah Phillips M JR OP WASHINGTON WILDCATS 25:34.12 8:14
2546 Austin Burkett M JR OP GEORGE JR. HIGH 25:35.21 8:15
2463 Tristan Netherton M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 25:36.48 8:15
2616 Eathon Howell M JR OP LAKE HAMILTON 25:36.61 8:15
1267 Van Cao M SR OP LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 25:37.73 8:16
762 Eric Hughes M SR OP BISHOP MCGUINNESS 25:39.21 8:16
2662 Michael Sheets M JR OP OZARK R-VI 25:41.57 8:17
2634 Jackson Milwee M JR OP LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 25:44.53 8:18
271 Anthony Groom M COLLE UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 25:46.88 8:19
2641 Hunter Smith M JR OP NETTLETON 25:48.73 8:19
2842 Davis Huddleston M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 25:50.86 8:20
2569 Nick Wheeler M JR OP GREENWOOD 25:51.84 8:20
2640 Caleb Manning M JR OP NETTLETON 25:52.47 8:20
2368 Charles Killinger M JR OP BENTONVILLE - BLACK 25:56.2 8:21
2643 Andrew Kline M JR OP NETTLETON 26:00.98 8:23
1326 Trey Sullivan M SR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 26:05.50 8:25
2774 Zak Galligan M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 26:10.18 8:26
2799 Jeremy Taylor M JR OP WALDRON JR. HIGH 26:10.31 8:26
999 Brady Bieber M SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 26:17.18 8:28
2768 Sam Phan M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 26:24.73 8:31
2412 Micah Purvis M JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 26:29.88 8:32
2480 Gunnar Kemp M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 26:31.28 8:33
2561 Will Tedford M JR OP GREENWOOD 26:33.73 8:34
2533 Hunter Dickelman M JR OP EUREKA SPRINGS 26:35.49 8:34
2827 Brock Dunn M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 26:35.99 8:34
2830 Devin Harris M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 26:36.30 8:34
2811 Wade Schaller M JR OP WASHINGTON WILDCATS 26:39.16 8:35
2495 Scotty Hennagan M JR OP CLARKSVILLE 26:45.21 8:37
2692 Colton Smith M JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 26:50.40 8:39
2698 Salvador Lopez M JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 26:51.69 8:39
889 Ryan Donahue M SR OP CATHOLIC HIGH SCHOOL 26:52.74 8:40
2835 Michael Thompson M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 26:53.14 8:40
2565 Hayden Kelly M JR OP GREENWOOD 26:55.72 8:41
2753 Gavin Heller M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 26:57.42 8:41
2712 Andrew Breeding M JR OP SHILOH CHRISTIAN 27:07.34 8:44
2804 Matthew Dawson M JR OP WASHINGTON WILDCATS 27:16.7 8:47
2555 Jason Honeycutt M JR OP GREENLAND J.H. 27:19.8 8:48
2457 Hayden Keller M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 27:20.45 8:49
2506 Johnathan Scott M JR OP DARDANELLE MIDDLE SCHOOL 27:21.79 8:49
2613 Kyle Chandler M JR OP LAKE HAMILTON 27:23.16 8:50
1235 Austin Frank M SR OP HOLLAND HALL 27:23.68 8:50
2543 Jeremy Myrick M JR OP GEORGE JR. HIGH 27:26.59 8:51
2798 Alex Martin M JR OP WALDRON JR. HIGH 27:27.18 8:51
2817 Scott Heimlich M JR OP WASHINGTON WILDCATS 27:27.86 8:51
2823 Isaiah Thompson M JR OP WASHINGTON WILDCATS 27:29.56 8:52
2771 Maverick Turner M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 27:31.33 8:52
2769 Matthew Schultz M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 27:31.40 8:52
2363 Zack Bell M JR OP BENTONVILLE - BLACK 27:31.89 8:52
2819 Brandon Lithalangsy M JR OP WASHINGTON WILDCATS 27:34.4 8:53
2795 Joe Reyman M JR OP WALDRON JR. HIGH 27:34.51 8:53
2552 Josh Fellers M JR OP GREENLAND J.H. 27:35.59 8:54
2841 Brian Cook M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 27:42.58 8:56
2836 Marshall Washburn M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 27:44.49 8:56
2367 Ethan Hatch M JR OP BENTONVILLE - BLACK 27:45.74 8:57
1562 Victor Duran M SR OP SPRINGDALE 28:05.74 9:03
2818 Tucker Johnson M JR OP WASHINGTON WILDCATS 28:07.16 9:04
2647 Colton Franklin M JR OP OAKDALE MIDDLE SCHOOL 28:11.7 9:05
2782 Jake Gauger M JR OP VAN BUREN BUTTERFIELD 28:16.12 9:07
2759 Jacob Seibenmorgan M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 28:26.94 9:10
2767 Augustine Nguyen M JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 28:27.84 9:10
2730 Dylan Vansandt M JR OP SILOAM SPRINGS 28:30.80 9:11
2793 Cody Mohar M JR OP WALDRON JR. HIGH 28:39.81 9:14
3225 Cole Cable M JR OP WASHINGTON WILDCATS 28:40.78 9:15
2713 Noah Epstein M JR OP SHILOH CHRISTIAN 28:41.85 9:15
2574 Anders Flashnick M JR OP HAAS HALL ACADEMY 28:46.18 9:16
2572 Logan Bond M JR OP HAAS HALL ACADEMY 28:53.17 9:19
2460 Austin Lane M JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 28:54.42 9:19
2550 Cody Stidham M JR OP GREENLAND J.H. 29:08.36 9:23
2801 Stephen Aguilar M JR OP WASHINGTON WILDCATS 29:45.56 9:35
2567 Vincent Willard M JR OP GREENWOOD 29:47.12 9:36
2839 Andrew Collins M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 29:56.27 9:39
2815 Trae Etheredge M JR OP WASHINGTON WILDCATS 29:58.33 9:39
2814 Will Clark M JR OP WASHINGTON WILDCATS 30:26.6 9:48
2803 Jack Beckham M JR OP WASHINGTON WILDCATS 30:27.8 9:49
2837 Max Wilson M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 30:32.66 9:51
2822 William Robertson M JR OP WASHINGTON WILDCATS 30:33.60 9:51
2840 Austin Collins M JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 30:56.21 9:58
2805 Xavier Domineack M JR OP WASHINGTON WILDCATS 31:02.39 10:00
2802 Tristan Barnett M JR OP WASHINGTON WILDCATS 31:08.86 10:02
2812 David Simley M JR OP WASHINGTON WILDCATS 31:32.26 10:10
2645 Adam Aitoumeziane M JR OP OAKDALE MIDDLE SCHOOL 31:32.46 10:10
2694 Tyler Straton M JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 31:54.97 10:17
2604 Noah Gregory M JR OP LAKE HAMILTON 32:09.12 10:22
1071 Robert Belisle M INVIT ENID HIGH SCHOOL 32:19.29 10:25
2544 McKinley Sanford M JR OP GEORGE JR. HIGH 35:32.84 11:27
2530 Dillon Jackson M JR OP EUREKA SPRINGS 48:34.44 15:39

 


Girls Overall - all divisions

NO           
FN LN DIVISION       
   SCHOOL TIME  
      PACE
2004 Chelsey Sveinsson F INVIT GREENHILL SCHOOL 17:32.71 5:39
1704 Regan Tindell F INVIT BELTON HIGH SCHOOL 18:17.20 5:54
1897 Erika Setzler F INVIT CONWAY 18:23.7 5:56
1791 Maggie Escobar F INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 18:24 5:56
1948 Grace Heymsfield F INVIT ELKINS 18:24.48 5:56
2041 Valerie Reina F INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 18:27.90 5:57
2207 Maggie Montoya F INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 18:28.8 5:57
1863 Jessica Harper F INVIT CARROLL SR. HIGH 18:46.95 6:03
2293 Kacey Nobert F INVIT ST. AGNES 19:01.20 6:08
1787 Regina Germaine F INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 19:06.78 6:10
2139 Samantha Mohler F INVIT MOUNTAIN HOME 19:06.90 6:10
2334 Ashley Myers F INVIT VAN BUREN HIGH SCHOOL 19:12.8 6:11
1856 Shelby Chapin F INVIT CARROLL SR. HIGH 19:14.8 6:12
1708 Kelsey Wheelhouse F INVIT BENTONVILLE 19:19.10 6:14
1710 Elenna Sanz F INVIT BENTONVILLE 19:19.55 6:14
1857 Courtney Krieghauser F INVIT CARROLL SR. HIGH 19:19.8 6:14
1705 Mary Kate Brelsford F INVIT BENTONVILLE 19:20.62 6:14
2138 Kelsie Harris F INVIT MOUNTAIN HOME 19:21.58 6:14
2354 Olivia McCormick F INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 19:24.80 6:16
1862 Sarah Roe F INVIT CARROLL SR. HIGH 19:28.37 6:17
2131 Emily Carroll F INVIT MELBOURNE HIGH SCHOOL 19:28.61 6:17
1967 Kate Bucknam F INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 19:31.55 6:18
2167 Jori Davis F INVIT PIEDMONT HIGH SCHOOL 19:32.20 6:18
2071 Sami Berry F INVIT KEARNEY HIGH MO 19:32.8 6:18
2069 Jessica Breyfogle F INVIT KEARNEY HIGH MO 19:32.93 6:18
3080 Kyandra Chandler F JR OP NETTLETON 19:33.1 6:18
2296 Aidan Shea F INVIT ST. AGNES 19:33.30 6:18
1859 Paige Youngblood F INVIT CARROLL SR. HIGH 19:34.34 6:19
2274 Amber Moore F INVIT SPRING HILL HIGH SCHOOL 19:34.86 6:19
1792 Cassandra Rosas F INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 19:38.46 6:20
2191 Hope Burrell F INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 19:40.39 6:21
2094 Randi Ferguson F INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 19:41.90 6:21
1699 Alejandra Marquez F INVIT BELTON HIGH SCHOOL 19:44.74 6:22
1860 Emily Gilbert F INVIT CARROLL SR. HIGH 19:45.26 6:22
2356 Bailey Hession F SR OP WILLARD HIGH SCHOOL 19:47.56 6:23
2348 Dana Roberson F INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 19:47.78 6:23
2347 Carly Shannon F INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 19:49.87 6:24
2310 Jessica Hembree F SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 19:51.60 6:24
2074 Jasmine Edwards F INVIT KEARNEY HIGH MO 19:53.52 6:25
1711 Shannon Sullivan F INVIT BENTONVILLE 19:55.35 6:25
2212 Jordan James F INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 19:58.91 6:26
1702 Katelin Huckabee F INVIT BELTON HIGH SCHOOL 19:59.55 6:27
2070 Alli Pickert F INVIT KEARNEY HIGH MO 20:00.13 6:27
1858 Kathryn Steele F INVIT CARROLL SR. HIGH 20:01.78 6:27
1931 Tara Lewis F INVIT EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 20:02.73 6:28
2269 Leslie Blevins F INVIT SPRING HILL HIGH SCHOOL 20:02.83 6:28
1724 Emily Headrick F INVIT BISHOP KELLEY 20:03.80 6:28
1786 Brittany Dutton F INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 20:04.15 6:28
2075 Angel Gannon F INVIT KEARNEY HIGH MO 20:05.65 6:29
2133 Kelsey McKee F INVIT METRO CHRISTIAN ACADEMY 20:06.42 6:29
2353 Lauren Franz F INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 20:07.78 6:29
1855 Morgan Baulier F INVIT CARROLL SR. HIGH 20:08.31 6:30
2242 Kaitlen Bounds F INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 20:08.79 6:30
1802 Brigette Caruthers F INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 20:09.40 6:30
2068 Bryanna Beasley F INVIT KEARNEY HIGH MO 20:12.55 6:31
2192 Dani David F INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 20:12.62 6:31
2072 Marissa Moberly F INVIT KEARNEY HIGH MO 20:13.4 6:31
1788 Kelly Nahoolewa F INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 20:18 6:33
2349 Lauren Robson F INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 20:18.42 6:33
2166 Jerika Davis F INVIT PIEDMONT HIGH SCHOOL 20:19.61 6:33
2209 Erica Owen F INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 20:19.83 6:33
2073 Ashley Self F INVIT KEARNEY HIGH MO 20:20.96 6:34
1790 Courtney Ragle F INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 20:23.92 6:35
2082 Maeve Brennan F INVIT LAFAYETTE HIGH SCHOOL 20:26.4 6:35
1849 Emily Myers F INVIT CABOT HIGH SCHOOL 20:28.92 6:36
1968 Anne Mitchell F INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 20:32.3 6:37
1969 Maggie Pickhardt F INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 20:32.31 6:37
3025 Grace Bodron F JR OP HEBER SPRINGS JR HIGH 20:32.98 6:37
1789 Alex Osinga F INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 20:33.32 6:38
3136 Brittany Bursen F JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 20:35.27 6:38
1928 Haley Patterson F INVIT EAST NEWTON HIGH SCHOOL 20:37.32 6:39
3255 Rachel Hardgrave F JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 20:39.95 6:40
2277 Michelle Gamboa F SR OP SPRING HILL HIGH SCHOOL 20:40.83 6:40
2247 Beth Smith F SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 20:41.84 6:40
2213 Carlee Rodriguez F INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 20:42.36 6:40
2985 Eden Randolph F JR OP EUREKA SPRINGS 20:42.77 6:41
2340 Bailey Sisson F INVIT VILONIA 20:44.23 6:41
2106 Grace Ortkiese F SR OP LOUISE S MCGEHEE 20:44.24 6:41
2954 Kolleen Gladden F JR OP COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SCHOOL 20:45.36 6:41
2253 Theresa Lake F INVIT SAPULPA HIGH SCHOOL 20:49.10 6:43
1700 Elly Spencer F INVIT BELTON HIGH SCHOOL 20:49.25 6:43
1958 Kaitlyn Belisle F INVIT ENID HIGH SCHOOL 20:49.5 6:43
1785 Jennifer Atkinson F INVIT BOSWELL HIGH SCHOOL 20:50.5 6:43
2272 Kritsa Scott F INVIT SPRING HILL HIGH SCHOOL 20:51.87 6:44
1698 Lauren Hildinger F INVIT BELTON HIGH SCHOOL 20:52.52 6:44
1793 Nicole Nahoolewa F SR OP BOSWELL HIGH SCHOOL 20:53 6:44
1933 Christina Wright F INVIT EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 20:53.15 6:44
2352 Ashley Perisho F INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 20:53.26 6:44
1954 Rani Melvin F INVIT ENID HIGH SCHOOL 20:54.44 6:44
2083 Lauren Broussard F INVIT LAFAYETTE HIGH SCHOOL 20:55.92 6:45
2091 Carolin Tran F INVIT LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 20:56.16 6:45
2350 Emily Shultz F INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 20:57.91 6:45
2115 Whitney Kornely F INVIT MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 20:58.93 6:46
1929 Jacqueline Visina F INVIT EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 20:59.48 6:46
2291 Anne Jackson F INVIT ST. AGNES 21:00.12 6:46
2108 Katy Carter F SR OP MAGAZINE 21:00.4 6:46
2079 Genevieve Roy F INVIT LAFAYETTE HIGH SCHOOL 21:00.97 6:46
1926 Hannah Selby F INVIT EAST NEWTON HIGH SCHOOL 21:01.12 6:47
1697 Marquessa Apodaca F INVIT BELTON HIGH SCHOOL 21:01.25 6:47
1800 Brittni Doughtery F SR OP BOSWELL HIGH SCHOOL 21:02.37 6:47
2107 Sydney Proze F SR OP LOUISE S MCGEHEE 21:02.66 6:47
1940 Lauren Talbert F INVIT EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 21:02.82 6:47
2099 Samantha Osterholm F INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 21:02.87 6:47
3057 Angel Crawford F JR OP LAKE HAMILTON 21:03.24 6:47
2116 Bryce Perry F INVIT MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 21:03.48 6:47
1750 Erin Gaffney F INVIT BISHOP MCGUINNESS 21:05.47 6:48
3064 Lindsey Mills F JR OP LAKE HAMILTON 21:05.73 6:48
2168 Brenda Felipe F INVIT POTEAU 21:06.6 6:48
1973 Sarah Correll F INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 21:07.9 6:48
1722 Ariel MacKey F INVIT BISHOP KELLEY 21:07.97 6:49
2119 Alex Barnett F INVIT MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 21:08.22 6:49
1808 Veronica Coleman F INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 21:08.64 6:49
3284 Jordan Hendrickson F SR OP OWASSO 21:09.22 6:49
1907 Courtney Maichak F INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 21:10.38 6:50
1745 Mary Beth Canfield F INVIT BISHOP MCGUINNESS 21:10.69 6:50
2210 Ashley Randels F INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 21:10.90 6:50
1748 Maddie Bisson F INVIT BISHOP MCGUINNESS 21:11.2 6:50
1838 Stacy Emmerling F INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 21:13.64 6:51
3133 Laura Schoen F JR OP PULASKI ACADEMY 21:15.63 6:51
1824 Madison Barrow F INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 21:16.39 6:51
2190 Blanche Ajarrista F SR OP PULASKI ACADEMY 21:16.50 6:51
2894 Briana Morrow F JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 21:17.35 6:52
1801 Chelsey McMahon F SR OP BOSWELL HIGH SCHOOL 21:17.89 6:52
1985 Claire Bise F INVIT FORT SMITH SOUTHSIDE 21:19.10 6:52
2142 Abby Wise F SR OP NETTLETON 21:19.33 6:52
2101 Rebekah Ward F INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 21:20.22 6:53
3078 Callie Winkleman F JR OP LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 21:21.19 6:53
1842 Samantha Cyz F INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 21:21.23 6:53
1692 Ali Chapman F INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 21:21.82 6:53
3178 Bailey Perdue F JR OP SILOAM SPRINGS 21:22.72 6:53
1701 Gracen Verheyden F INVIT BELTON HIGH SCHOOL 21:22.89 6:54
3152 Ciera Wesley F JR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 21:24.46 6:54
2132 Sarah Kauble F INVIT METRO CHRISTIAN ACADEMY 21:25.52 6:54
3285 Cayli St. Gemme F SR OP OWASSO 21:26.33 6:55
2136 Ally Gurley F INVIT METRO CHRISTIAN ACADEMY 21:26.45 6:55
2080 Rachel Thomas F INVIT LAFAYETTE HIGH SCHOOL 21:26.6 6:55
3116 Colleen Peterson F JR OP POTEAU JR. HIGH 21:27.22 6:55
3266 Yessy Dominguez F JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 21:27.23 6:55
1747 Bri Guthrie F INVIT BISHOP MCGUINNESS 21:27.30 6:55
1832 Myranda Joiner F INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 21:28.41 6:55
2087 Haley Martin F INVIT LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 21:28.84 6:55
3213 Maria Valente F JR OP VAN BUREN BUTTERFIELD 21:29.92 6:56
1829 Victoria Rivera F INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 21:30.1 6:56
3289 Lindsey Johnson F SR OP OWASSO 21:30.73 6:56
2196 Karla Medina F INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 21:30.87 6:56
1694 Caitlin Mac Murtrie F INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 21:32.31 6:57
1798 Avery Mays F SR OP BOSWELL HIGH SCHOOL 21:33.14 6:57
2312 Chenea Tschirhart F SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 21:33.36 6:57
1934 Carley Ellis F INVIT EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 21:33.63 6:57
2123 Kristina Bagley F SR OP MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 21:36.84 6:58
2002 Liz Livingston F INVIT GREENHILL SCHOOL 21:37.65 6:58
1806 Chelsea Emery F INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 21:39.37 6:59
1957 Cara Merz F INVIT ENID HIGH SCHOOL 21:40.48 6:59
2268 Rachel Hill F INVIT SILOAM SPRINGS 21:40.78 6:59
1935 Hannah Robinson F INVIT EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 21:41.37 6:59
1840 Kaitlyn Nickels F INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 21:41.69 7:00
2335 Brookquel Smith F INVIT VAN BUREN HIGH SCHOOL 21:42.6 7:00
1726 Bridget Rooney F INVIT BISHOP KELLEY 21:44.77 7:01
1930 Raechel Brown F INVIT EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 21:46.12 7:01
3109 Emily Stringer F JR OP OZARK R-VI 21:47.81 7:02
1703 Mallori Maddox F INVIT BELTON HIGH SCHOOL 21:48.4 7:02
1909 Kristiani Miller F INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 21:49.54 7:02
1899 Alyssa Glover F JR OP CONWAY 21:50.30 7:02
1912 Brittany Ransom F INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 21:50.78 7:03
3107 Reagan Maddox F JR OP OZARK R-VI 21:51.19 7:03
2097 Jenna Henrich F INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 21:51.49 7:03
2214 Johanna Casey F INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 21:52.51 7:03
2211 Megan Wary F INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 21:53.53 7:03
1923 Melissa Adams F INVIT EAST NEWTON HIGH SCHOOL 21:53.72 7:03
2033 Chelsea Grizzle F SR OP HACKETT 21:55.14 7:04
1727 Claire Spears F INVIT BISHOP KELLEY 21:56.75 7:04
1721 Amy Richardson F INVIT BISHOP KELLEY 21:57.18 7:05
1744 Mallory Schmidt F INVIT BISHOP MCGUINNESS 21:58.17 7:05
2042 Alex Irvin F INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 21:58.87 7:05
1709 Juli Lestina F INVIT BENTONVILLE 21:59.3 7:05
1794 April Stark F SR OP BOSWELL HIGH SCHOOL 21:59.34 7:05
2090 Carson Taylor F INVIT LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 22:00.33 7:06
2914 Allison Sinning F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 22:01.79 7:06
2218 Guadalupe Montoya F SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 22:02.76 7:06
3073 Hannah Fiser F JR OP LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 22:03.57 7:07
2120 Salma Dali F INVIT MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 22:05.93 7:07
2227 Sarah Conley F SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 22:06.60 7:08
2117 Brandy Couchot F INVIT MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 22:07.22 7:08
1839 Ashlyn Lessenberry F INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 22:08.30 7:08
2105 Helen Kohnke F SR OP LOUISE S MCGEHEE 22:08.58 7:08
2208 Michelle Mayne Nichols F INVIT ROGERS HIGH SCHOOL 22:08.98 7:08
1746 Devin Pinaroc F INVIT BISHOP MCGUINNESS 22:09.52 7:09
1828 Audre Kendall F INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 22:09.54 7:09
1941 Elizabeth Roberts F SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 22:09.57 7:09
2932 Abbey Foreman F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 22:10.29 7:09
2135 Elizabeth Wulf F INVIT METRO CHRISTIAN ACADEMY 22:11.29 7:09
2245 Caitlin Chambers F SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 22:11.30 7:09
3160 Madison Elliott F JR OP SHILOH CHRISTIAN 22:11.51 7:09
2959 Kelsey Hickman F JR OP EAST NEWTON JUNIOR HIGH 22:12 7:09
2081 Claire Lavergne F INVIT LAFAYETTE HIGH SCHOOL 22:12.7 7:09
1864 Haley Brownfield F INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 22:12.73 7:10
1797 Racheal Hamilton F SR OP BOSWELL HIGH SCHOOL 22:13.62 7:10
1924 Caitlin Mann F INVIT EAST NEWTON HIGH SCHOOL 22:14.14 7:10
1809 Kasey Meadows F INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 22:15.35 7:10
2038 Whitney Baber F INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 22:15.40 7:10
3268 Evelyn Martinez F JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 22:15.98 7:11
2270 Kelsi Cowan F INVIT SPRING HILL HIGH SCHOOL 22:16.25 7:11
2860 Alexa Tininenko F JR OP BENTONVILLE - BLACK 22:16.80 7:11
1803 Danielle Holthaus F INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 22:16.81 7:11
2007 Amanda Garcia F INVIT GREENHILL SCHOOL 22:17.19 7:11
3216 Chelsey Needham F JR OP VAN BUREN BUTTERFIELD 22:17.83 7:11
2273 Ikram Boutriki F INVIT SPRING HILL HIGH SCHOOL 22:18.23 7:11
1910 Robin Rainey F INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 22:18.7 7:11
1691 Samantha Balser F INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 22:19.52 7:12
2215 Brenda Salinas F SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 22:19.55 7:12
1695 Erin Ryan F INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 22:20.37 7:12
3023 Annie Brown F SR OP HAAS HALL ACADEMY 22:20.84 7:12
1795 Kera Thommason F SR OP BOSWELL HIGH SCHOOL 22:20.93 7:12
1825 Kendal Emerson F INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 22:21.16 7:12
3100 Payton Waynick F JR OP OZARK R-VI 22:21.42 7:12
2126 Lauren Nolan F SR OP MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 22:22.12 7:13
2124 Maddie Jorgensen F SR OP MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 22:24.14 7:13
1799 Meredith Thommason F SR OP BOSWELL HIGH SCHOOL 22:24.21 7:13
2328 Sami Jo Otwell F SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 22:24.36 7:13
1936 Chelsey Reading F SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 22:24.86 7:13
1913 Makenna Rickner F INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 22:24.9 7:13
2121 Kelly Dundon F INVIT MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 22:24.94 7:14
2847 Morgan Santos F JR OP BENTONVILLE - BLACK 22:25.3 7:14
1877 Bekah Parker F SR OP CENTRAL HIGH SPFLD MO 22:25.71 7:14
2351 Elizabeth Marhefka F INVIT WEST PLAINS HIGH SCHOOL 22:25.76 7:14
3166 Rebekah Hill F JR OP SILOAM SPRINGS 22:25.89 7:14
1952 Mariah Wagner F INVIT ENID HIGH SCHOOL 22:26.6 7:14
2297 Claire Alexander F INVIT ST. AGNES 22:26.64 7:14
1911 Haley Brown F INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 22:27.98 7:14
1896 Laurie Lawrence F INVIT CONWAY 22:28.51 7:15
1865 Jordan Denefrio F INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 22:29 7:15
2193 Kayla Floyd F INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 22:29.53 7:15
1937 Paige Little F SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 22:29.90 7:15
2294 Kyle Weaver F INVIT ST. AGNES 22:30.91 7:15
2194 Audrey Rodriguez F INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 22:31.47 7:16
2271 Kayla Self F INVIT SPRING HILL HIGH SCHOOL 22:32.44 7:16
1833 Ashley McMahon F INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 22:33.13 7:16
3046 Lily Glaeser F JR OP LAKE HAMILTON 22:33.8 7:16
2248 Emily Stout F SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 22:33.91 7:16
2113 Ana Medellin F SR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 22:34.71 7:17
3051 Madison Rogers F JR OP LAKE HAMILTON 22:35.78 7:17
2337 Kayla Griffith F INVIT VAN BUREN HIGH SCHOOL 22:36.37 7:17
3024 Madison Fires F JR OP HEBER SPRINGS JR HIGH 22:36.38 7:17
1723 Makenzie Markus F INVIT BISHOP KELLEY 22:36.77 7:17
2357 Layne Jackson F SR OP WILLARD HIGH SCHOOL 22:36.80 7:17
3135 Jennifer Mahan F JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 22:37.27 7:17
1976 Colleen Flanagan F INVIT FORT SMITH NORTHSIDE 22:37.32 7:17
2012 Heaven Johnson F SR OP GREENWOOD 22:37.39 7:18
1763 Theresa Nash F INVIT BISHOP MCGUINNESS 22:38.37 7:18
2923 Michaela Edwards F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 22:38.90 7:18
2060 Elizabeth Krug F INVIT HEBER SPRINGS 22:39.28 7:18
1706 Bailey Pearson F INVIT BENTONVILLE 22:39.81 7:18
1870 Mandolin Smith F INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 22:39.99 7:18
2010 Katherine Marmion F SR OP GREENHILL SCHOOL 22:40.47 7:19
2899 Mikayla Douglas F JR OP BRYANT JR. HIGH SCHOOL 22:40.90 7:19
1944 Katie Storts F SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 22:41.72 7:19
3174 Morgan Jackson F JR OP SILOAM SPRINGS 22:42.47 7:19
1783 Shannon Smith F SR OP BISHOP MCGUINNESS 22:42.99 7:19
2904 Caitlyn Clinton F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 22:43.10 7:19
1778 Sam Garvey F SR OP BISHOP MCGUINNESS 22:43.27 7:19
3288 Mika Barnes F SR OP OWASSO 22:43.42 7:19
2994 Jasmine Myrick F JR OP GEORGE JR. HIGH 22:43.59 7:20
1959 Jana Dutton F INVIT ENID HIGH SCHOOL 22:43.87 7:20
1867 Kristen Roy F INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 22:44 7:20
1837 Lauren Rogers F INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 22:44.43 7:20
2243 Allison Ridenhour F INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 22:44.44 7:20
2224 Evanna Navarette F SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 22:45.44 7:20
2249 Olivia Taylor F SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 22:46.64 7:20
2040 Rosa Perez F INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 22:46.92 7:21
2128 Ilissa Brown F SR OP MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 22:47.37 7:21
1843 Jessica Shepard F INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 22:47.39 7:21
2305 Heather Means F SR OP STILWELL HIGH SCHOOL 22:47.80 7:21
1841 Skylar Oswalt F INVIT BRYANT HIGH SCHOOL 22:48.3 7:21
3221 Alyssa Outhay F JR OP VAN BUREN COLEMAN 22:49.71 7:21
2085 Shaye Davis F INVIT LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 22:50.29 7:22
1869 Tristen Bass F INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 22:50.50 7:22
2144 Katelyn Isbell F SR OP NETTLETON 22:50.68 7:22
2898 Kat Bolton F JR OP BRYANT JR. HIGH SCHOOL 22:51.26 7:22
2222 Alex Dorch F SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 22:51.45 7:22
2321 Amanda Wood F SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 22:51.54 7:22
3179 McKenzie Svebek F JR OP SILOAM SPRINGS 22:51.81 7:22
1942 Taylor Scott F SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 22:52.47 7:22
1720 Chandler Clarke F INVIT BISHOP KELLEY 22:52.59 7:22
2958 Abby Burris F JR OP EAST NEWTON JUNIOR HIGH 22:53.14 7:23
2255 Darby Freeman F INVIT SAPULPA HIGH SCHOOL 22:53.71 7:23
2122 Ashlyn Rude F SR OP MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 22:53.83 7:23
1890 Jennifer Brodt F INVIT CONWAY 22:54.21 7:23
2035 Maggie Gartner F INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 22:54.31 7:23
2198 Hannah Kent F SR OP ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 22:55.28 7:23
1761 Amy Bosley F SR OP BISHOP MCGUINNESS 22:55.30 7:23
3291 Erin Bev F SR OP OWASSO 22:55.52 7:23
2969 Cheyenne Ketcher F JR OP ELKINS 22:55.55 7:23
2095 Sara Frankowski F INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 22:55.6 7:23
1741 Stephanie Romero F SR OP BISHOP KELLEY 22:55.74 7:23
3270 Anahi Ramirez F JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 22:55.93 7:23
2125 Rachel Johnson F SR OP MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 22:56.98 7:24
1781 Danielle Pena F SR OP BISHOP MCGUINNESS 22:57.11 7:24
2216 Bonnie Black F SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 22:57.15 7:24
3172 Conner Bedor F JR OP SILOAM SPRINGS 22:57.49 7:24
2005 Madeline Nelson F INVIT GREENHILL SCHOOL 22:57.70 7:24
1707 Morgan Burns F INVIT BENTONVILLE 22:58.26 7:24
2970 Megan Ketcher F JR OP ELKINS 22:59.44 7:25
2039 Emma Gartner F INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 22:59.8 7:25
1807 Abby Wachob F INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 22:59.87 7:25
3294 Jassa Ferrell F SR OP WEST FORK 22:59.9 7:25
1847 Julia Gairhan F INVIT CABOT HIGH SCHOOL 23:00.16 7:25
2275 Carlee Wood F INVIT SPRING HILL HIGH SCHOOL 23:00.83 7:25
2140 Hannah Osmon F INVIT MOUNTAIN HOME 23:01.10 7:25
1848 Jessica Haig F INVIT CABOT HIGH SCHOOL 23:01.26 7:25
1805 Britni Barnett F INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 23:02.39 7:26
2281 Ambar Mendez F INVIT SPRINGDALE HIGH SCHOOL 23:03.16 7:26
2308 Breanna Duncan F SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 23:03.39 7:26
2137 Caity Kullen F INVIT METRO CHRISTIAN ACADEMY 23:03.81 7:26
2246 Alexandra Duvall F SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 23:04.27 7:26
2300 Tara Schulz F INVIT ST.GEORGE'S INDEPENDENT SCHOOL 23:05.53 7:27
2223 Lori Kiehn F SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 23:08.76 7:28
2058 Samantha Temple F INVIT HEBER SPRINGS 23:09.84 7:28
3074 Alyssa Osterholm F JR OP LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 23:11.24 7:28
3157 Abby Hutton F JR OP SHILOH CHRISTIAN 23:12.16 7:29
2903 Madison Barnhill F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 23:12.29 7:29
2104 Amanda Meyer F SR OP LOUISE S MCGEHEE 23:12.89 7:29
2228 Ryan Duffy F SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 23:13.25 7:29
2045 Karen Macall F SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 23:13.40 7:29
1971 Christina Sagan F INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 23:14.21 7:29
1955 Kassidi Pruett F INVIT ENID HIGH SCHOOL 23:15.26 7:30
1811 Maddie Johnson F INVIT BROKEN ARROW 2 23:15.38 7:30
1718 Raschell Montoya F SR OP BENTONVILLE 23:15.61 7:30
1821 Madie Vargas F INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 23:15.7 7:30
1979 Elizabeth Gean F INVIT FORT SMITH NORTHSIDE 23:16 7:30
3028 Peyton Bolander F JR OP JUNCTION HILL MIDDLE SCHOOL 23:16.12 7:30
1820 Rebecca Coulter F INVIT BROKEN ARROW HIGH SCHOOL 23:16.8 7:30
2102 Jenny Saad F SR OP LOCKHART HIGH SCHOOL 23:17.22 7:30
2988 Jasmin Urostie F JR OP EUREKA SPRINGS 23:17.8 7:30
2333 Brittany Biggers F INVIT VAN BUREN HIGH SCHOOL 23:18.88 7:31
3257 Kara Tubb F JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 23:19.41 7:31
2862 Sydney Deloach F JR OP BENTONVILLE - BLACK 23:19.52 7:31
2244 Sarah Borengasser F SR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 23:19.56 7:31
2902 Randie Owens F JR OP BRYANT JR. HIGH SCHOOL 23:20.2 7:31
2241 Madisun White F INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 23:20.34 7:31
2329 Summer Asfour F SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 23:20.75 7:31
3176 Emily Lowry F JR OP SILOAM SPRINGS 23:21.13 7:32
2905 Molly Guzman F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 23:21.69 7:32
2325 Mackenzie Richardson F SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 23:21.71 7:32
1760 Abbey Smith F SR OP BISHOP MCGUINNESS 23:22.60 7:32
2089 Diana Patrick F INVIT LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 23:23.13 7:32
3126 Anna Lants F JR OP PULASKI ACADEMY 23:23.22 7:32
1978 Olivia Gean F INVIT FORT SMITH NORTHSIDE 23:23.25 7:32
2309 Carly Gibson F SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 23:23.38 7:32
2086 Ashton Fleming F INVIT LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 23:23.9 7:32
2220 Nancy Rosales F SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 23:24.88 7:33
1953 Elena Camacho F INVIT ENID HIGH SCHOOL 23:25.15 7:33
3163 Emily May F JR OP SHILOH CHRISTIAN 23:25.43 7:33
2919 Meagan Duncan F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 23:25.84 7:33
1894 Alex Fahr F INVIT CONWAY 23:26.52 7:33
2897 Marley Adams F JR OP BRYANT JR. HIGH SCHOOL 23:26.98 7:33
2338 Eva Ross F INVIT VILONIA 23:27.1 7:33
3215 Celia Chinchilla F JR OP VAN BUREN BUTTERFIELD 23:27.64 7:34
1922 Alison Young F SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 23:28.69 7:34
1764 Gillian Ressler F SR OP BISHOP MCGUINNESS 23:29.55 7:34
1749 Corrine Dinges F INVIT BISHOP MCGUINNESS 23:29.81 7:34
2006 Noelle Smith F INVIT GREENHILL SCHOOL 23:30.48 7:35
1752 Grace Amundsen F SR OP BISHOP MCGUINNESS 23:30.79 7:35
1906 Darby Crynes F INVIT DEER CREEK HIGH SCHOOL 23:31.18 7:35
2327 Julie Son F SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 23:32.93 7:35
2179 Beth Smith F INVIT POTEAU 23:33.10 7:35
2345 Crystal Wagner F INVIT WEBB CITY HIGH SCHOOL 23:33.8 7:35
3061 Savannah Smith F JR OP LAKE HAMILTON 23:35.70 7:36
2339 Nicole Rigby F INVIT VILONIA 23:35.99 7:36
3106 Lily Kissinger F JR OP OZARK R-VI 23:36.56 7:37
2114 Kaylee Smith F SR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 23:36.62 7:37
3267 Cendy Garcia F JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 23:37.31 7:37
2975 Shelby Acuff F JR OP ELKINS 23:38.30 7:37
3220 Emily Mears F JR OP VAN BUREN COLEMAN 23:38.39 7:37
2930 Kaitlyn Collier F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 23:38.6 7:37
2964 Johannah Bergerson F JR OP EAST NEWTON JUNIOR HIGH 23:38.68 7:37
3067 Brooke Huston F JR OP LINGLE MIDDLE SCHOOL 23:38.88 7:37
1716 Marla Vasquez F SR OP BENTONVILLE 23:39.47 7:38
1993 Nicolle Frakes F SR OP GREENBRIER HIGH SCHOOL 23:40.22 7:38
2301 Jordan Whitaker F INVIT ST.GEORGE'S INDEPENDENT SCHOOL 23:40.49 7:38
2225 Madison Poole F SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 23:40.69 7:38
1755 Rochelle Garcia F SR OP BISHOP MCGUINNESS 23:41.63 7:38
1852 Ashley Baldwin F INVIT CABOT HIGH SCHOOL 23:41.85 7:38
2195 Alejandra Gonzalez F INVIT ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 23:41.88 7:38
2901 Kayla Nickels F JR OP BRYANT JR. HIGH SCHOOL 23:41.98 7:38
2226 Adriana Aguilar F SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 23:42.38 7:38
2059 Samantha Wood F INVIT HEBER SPRINGS 23:42.59 7:39
2054 Alicia Bennett F INVIT HEBER SPRINGS 23:43.52 7:39
1945 Amber Compateso F INVIT ELKINS 23:43.83 7:39
3253 Bella Alves F JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 23:43.84 7:39
1762 Molly Hatch F SR OP BISHOP MCGUINNESS 23:44.2 7:39
3198 Alexa Kiss F JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 23:44.82 7:39
3082 Anna Gage F JR OP NETTLETON 23:46.58 7:40
2036 Nicole Pianalto F INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 23:46.7 7:40
2160 Rebeckah Gibbons F SR OP OZARK 23:48.58 7:40
2014 Bethany Skaggs F SR OP GREENWOOD 23:48.74 7:40
2013 Mary Scott F SR OP GREENWOOD 23:49.4 7:41
2203 Cara Duprey F SR OP ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 23:49.77 7:41
2229 Amy Magana F SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 23:50.88 7:41
2336 Leslie Adair F INVIT VAN BUREN HIGH SCHOOL 23:52.91 7:42
3056 Madisson Williams F JR OP LAKE HAMILTON 23:52.99 7:42
2262 Carley Sears F INVIT SHILOH CHRISTIAN 23:53.13 7:42
1776 Lizzy Schrantz F SR OP BISHOP MCGUINNESS 23:53.39 7:42
1813 Linhchi Lai F INVIT BROKEN ARROW 2 23:53.92 7:42
2915 Katelyn Wells F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 23:54.40 7:42
3196 Ariana Balsara F JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 23:54.69 7:42
3177 Karina Lozano F JR OP SILOAM SPRINGS 23:55.2 7:43
3287 Ashley Mahoney F SR OP OWASSO 23:55.24 7:43
1904 Lacy Clark F SR OP DARDANELLE HIGH SCHOOL 23:56.59 7:43
1732 Allie Page F SR OP BISHOP KELLEY 23:57.33 7:43
3167 Adrienne McGooden F JR OP SILOAM SPRINGS 23:58.26 7:44
2052 Sarah Carlock F SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 24:00.89 7:44
1927 Magen Lobitz F INVIT EAST NEWTON HIGH SCHOOL 24:01.75 7:45
1900 Emilee Wood F JR OP CONWAY 24:02.75 7:45
2283 Cindy Estrada F INVIT SPRINGDALE HIGH SCHOOL 24:03.89 7:45
2173 Sandra Felipe F INVIT POTEAU 24:04.47 7:46
2936 Lelia Rosenkrans F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 24:04.98 7:46
3162 Alexis Jones F JR OP SHILOH CHRISTIAN 24:06.97 7:46
1975 Schuyler Clement F INVIT FORT SMITH NORTHSIDE 24:07.23 7:46
2917 Kirsten Cagle F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 24:08.28 7:47
1921 Paige Patrick F SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 24:08.32 7:47
1767 Colleen Smith F SR OP BISHOP MCGUINNESS 24:09.72 7:47
2251 Courtney Fielden F SR OP SAPULPA HIGH SCHOOL 24:09.80 7:47
2037 Kathleen Smith F INVIT HAR-BER HIGH SCHOOL 24:10.76 7:48
2931 Ali Ezell F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 24:11.24 7:48
2066 Savannah Thomas F SR OP HEBER SPRINGS 24:11.60 7:48
1769 Grace Aguilera F SR OP BISHOP MCGUINNESS 24:12.32 7:48
2130 Emily Prince F SR OP MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 24:12.90 7:48
1804 Darby Unruh F INVIT BRANSON HIGH SCHOOL 24:13.51 7:48
2109 Makala Stephens F SR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 24:13.53 7:48
1766 Jillian Shewmaker F SR OP BISHOP MCGUINNESS 24:13.88 7:49
2874 Rebecca Solis F JR OP BENTONVILLE GOLD 24:13.94 7:49
3140 Andrea Lopez F JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 24:15.13 7:49
2987 Kenya Boes F JR OP EUREKA SPRINGS 24:15.4 7:49
1915 Savannah Schultz F SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 24:15.67 7:49
2200 Taylor Thomas F SR OP ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 24:15.84 7:49
1728 Sarah Bonk F SR OP BISHOP KELLEY 24:16.19 7:49
2263 Hayley Hanna F INVIT SHILOH CHRISTIAN 24:16.29 7:49
2884 Megan Clark F JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 24:16.69 7:49
1725 Lucy Heinrich F INVIT BISHOP KELLEY 24:16.7 7:49
1690 Holly Atchison F INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 24:18.21 7:50
2238 Bethany Knight F INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 24:18.3 7:50
3210 Emma Doyle F JR OP VAN BUREN BUTTERFIELD 24:18.33 7:50
3021 Rebekah Warren F JR OP HAAS HALL ACADEMY 24:18.45 7:50
1891 Lindsay Rasmussen F INVIT CONWAY 24:19.23 7:50
2854 Michaela Goldsmith F JR OP BENTONVILLE - BLACK 24:19.40 7:50
2863 Olivia Seal F JR OP BENTONVILLE - BLACK 24:19.56 7:50
2326 Ale Simmons F SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 24:19.88 7:51
2939 Ashley Duckworth F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 24:20.14 7:51
2947 Paige Davis F JR OP CLARKSVILLE 24:20.14 7:51
2044 Alyssa Moore F SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 24:20.66 7:51
2237 Mary Kirchner F INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 24:21.11 7:51
1743 Megan White F SR OP BISHOP KELLEY 24:21.29 7:51
2158 Brittany Fowler F SR OP OZARK 24:21.4 7:51
2864 Claire Perkerson F JR OP BENTONVILLE GOLD 24:21.5 7:51
2316 Thalia Mora F SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 24:22.70 7:51
1689 Emily Mason F INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 24:23.80 7:52
2239 Jeananne Pigeon F INVIT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 24:24.58 7:52
1775 Rachel Rengstorf F SR OP BISHOP MCGUINNESS 24:24.68 7:52
1757 Ramie Jester F SR OP BISHOP MCGUINNESS 24:25.12 7:52
1893 Danielle Burnside F INVIT CONWAY 24:25.17 7:52
2199 Jillian Schmidt F SR OP ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 24:26.59 7:53
3164 Matti Fell F JR OP SILOAM SPRINGS 24:26.7 7:53
2026 Jami Cass F SR OP HACKETT 24:27.36 7:53
1946 Taylor Fennell F INVIT ELKINS 24:27.94 7:53
1977 Catlin Neil F INVIT FORT SMITH NORTHSIDE 24:28.53 7:53
2298 Megan Murphy F INVIT ST. AGNES 24:28.61 7:53
1765 Maddy Rupert F SR OP BISHOP MCGUINNESS 24:28.65 7:53
1895 Kaycee Gifford F INVIT CONWAY 24:30.75 7:54
1735 Allie Ortiz F SR OP BISHOP KELLEY 24:31.47 7:54
2015 Tosha Hicks F SR OP GREENWOOD 24:32.17 7:54
3158 Cayden Sears F JR OP SHILOH CHRISTIAN 24:32.8 7:54
3219 Briauna Moses F JR OP VAN BUREN COLEMAN 24:33.1 7:55
3207 Mallory Scherrey F JR OP VAN BUREN BUTTERFIELD 24:33.67 7:55
1731 Rachel Kosir F SR OP BISHOP KELLEY 24:33.82 7:55
2311 Telika Oropeza F SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 24:35.44 7:56
3103 Callie Cox F JR OP OZARK R-VI 24:35.90 7:56
2938 Taylor Wyatt F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 24:35.91 7:56
3095 Haley Beckett F JR OP OZARK R-VI 24:36 7:56
1693 Carolyn Huang F INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 24:36.19 7:56
1810 Laurel Baldwin F INVIT BROKEN ARROW 2 24:38.14 7:56
2871 Megan Hooper F JR OP BENTONVILLE GOLD 24:38.89 7:57
1983 Michaela Hall F INVIT FORT SMITH SOUTHSIDE 24:40.5 7:57
2315 Melanie Paris F SR OP TAHLEQUAH HIGH SCHOOL 24:40.74 7:57
3009 Alexis Escalante F JR OP GREENWOOD 24:41.23 7:57
1888 Hannah Sparlin F INVIT COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SCHOOL 24:41.4 7:57
2029 Kacie Shoemaker F SR OP HACKETT 24:41.59 7:58
2888 Stephanie Meadows F JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 24:41.76 7:58
3143 Alaina Sorrell F JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 24:41.78 7:58
2276 Kimberley Froidle F SR OP SPRING HILL HIGH SCHOOL 24:41.96 7:58
2906 Laiken Kaylor F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 24:42.42 7:58
2230 Amber Culwell F INVIT ROSE BUD HIGH SCHOOL 24:42.44 7:58
2926 Aubrey Park F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 24:43.67 7:58
1903 Andrea Janota F SR OP CONWAY 24:43.91 7:58
3012 Kayla Reed F JR OP GREENWOOD 24:45.59 7:59
2937 Lindsey Will F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 24:46.19 7:59
3010 Savannah Lawrence F JR OP GREENWOOD 24:46.92 7:59
3154 Annika Smith F JR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 24:47.10 7:59
1782 Mackenzie Smith F SR OP BISHOP MCGUINNESS 24:47.35 7:59
1696 Kara Whitley F INVIT ANDERSON HIGH SCHOOL 24:47.53 7:59
2866 Tess Mortensen F JR OP BENTONVILLE GOLD 24:48.74 8:00
2848 Justine Soto F JR OP BENTONVILLE - BLACK 24:49.52 8:00
1918 Alex Jones F SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 24:50.29 8:00
1816 Missy Belveal F INVIT BROKEN ARROW 2 24:52.40 8:01
1866 Markkayla Moore F INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 24:53.27 8:01
2254 Taylor Foley F INVIT SAPULPA HIGH SCHOOL 24:53.32 8:01
3189 Jenna Mehmed F JR OP ST.GEORGE'S INDEPENDENT SCHOOL 24:53.66 8:01
2873 Madison Sellars F JR OP BENTONVILLE GOLD 24:54.24 8:02
1753 Alexa Browning F SR OP BISHOP MCGUINNESS 24:55.42 8:02
1892 Katie Standridge F INVIT CONWAY 24:55.9 8:02
2890 Mikayla Beaver F JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 24:56.21 8:02
2867 Alyssa Guevara F JR OP BENTONVILLE GOLD 24:57.60 8:03
1960 Hayley Bickerstaff F SR OP ENID HIGH SCHOOL 24:58.82 8:03
3075 Sydney Tollet F JR OP LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 24:59.32 8:03
1780 Amee Pena F SR OP BISHOP MCGUINNESS 24:59.80 8:03
2057 Magen Larosa F INVIT HEBER SPRINGS 25:00.10 8:03
3068 Alyssa Johnston F JR OP LINGLE MIDDLE SCHOOL 25:00.16 8:03
2149 Ashley Burgess F SR OP NETTLETON 25:01.3 8:04
3159 Megan Cordell F JR OP SHILOH CHRISTIAN 25:02.64 8:04
2252 Kaleigh Alexander F INVIT SAPULPA HIGH SCHOOL 25:03.64 8:05
3054 Kaitlyn Stone F JR OP LAKE HAMILTON 25:03.71 8:05
2260 Mary Nance F SR OP SHERIDAN HIGH SCHOOL 25:04.12 8:05
3098 Sarah Stalzer F JR OP OZARK R-VI 25:05.80 8:05
2111 Whitney Strickland F SR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 25:05.99 8:05
2284 Jaxiry Gutierrez F INVIT SPRINGDALE HIGH SCHOOL 25:06.27 8:05
3110 Abby Watkins F JR OP OZARK R-VI 25:08.16 8:06
2084 Taylor Hornsby F INVIT LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 25:08.17 8:06
1742 Desiree Thompson F SR OP BISHOP KELLEY 25:08.21 8:06
3014 Jordan Robinson F JR OP GREENWOOD 25:09.27 8:06
2048 Brooke Schneider F SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 25:09.36 8:06
1773 Sally Harper F SR OP BISHOP MCGUINNESS 25:10.91 8:07
2134 Mallory Stinson F INVIT METRO CHRISTIAN ACADEMY 25:11.80 8:07
3180 Rylee Sanders F JR OP SILOAM SPRINGS 25:11.92 8:07
3209 Nancy Corona F JR OP VAN BUREN BUTTERFIELD 25:12.12 8:07
2971 Andrea Wilson F JR OP ELKINS 25:12.95 8:08
3018 Riley Turner F JR OP GREENWOOD 25:14.28 8:08
2330 Madison Johnson F SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 25:15.19 8:08
2935 Ana Martinez F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 25:15.48 8:08
2881 Danielle Campbell F JR OP BENTONVILLE GOLD 25:15.90 8:09
1949 Kenzie Mounce F INVIT ELKINS 25:16.39 8:09
2981 Abbey Neighbors F JR OP ELMWOOD MIDDLE SCHOOL 25:16.88 8:09
3165 Hannah Hignite F JR OP SILOAM SPRINGS 25:16.94 8:09
1880 Haley Rideout F SR OP CLARKSVILLE 25:17.2 8:09
1943 Kathrin Sparger F SR OP EDMOND MEMORIAL HIGH SCHOOL 25:17.52 8:09
1850 Samantha Williams F INVIT CABOT HIGH SCHOOL 25:17.7 8:09
2882 Hannah Weeks F JR OP BENTONVILLE GOLD 25:17.73 8:09
3058 Ashlynn Murphy F JR OP LAKE HAMILTON 25:17.89 8:09
3168 Karagin Miller F JR OP SILOAM SPRINGS 25:18.32 8:09
1712 Ashley Eves F SR OP BENTONVILLE 25:18.78 8:09
3081 Bethany Daley F JR OP NETTLETON 25:19.4 8:10
1868 Kirsten Wagner F INVIT CARTHAGE HIGH SCHOOL 25:19.57 8:10
1853 Cassandra Craft F INVIT CABOT HIGH SCHOOL 25:19.80 8:10
3114 Paitton Callery F JR OP POTEAU JR. HIGH 25:24.25 8:11
2188 Hannah Huffman F SR OP POTTSVILLE 25:24.55 8:11
2063 Morgan Fires F INVIT HEBER SPRINGS 25:27.47 8:12
1902 Cierra Grayson F SR OP CONWAY 25:27.66 8:12
1768 Amy Ward F SR OP BISHOP MCGUINNESS 25:29.52 8:13
3153 Brittany George F JR OP RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL 25:29.67 8:13
2360 Joanna Chastain F SR OP WILLARD HIGH SCHOOL 25:30.1 8:13
1772 Margaret Clark F SR OP BISHOP MCGUINNESS 25:30.30 8:13
2907 Whitney Rushin F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 25:31.24 8:13
2129 Sarah Davis F SR OP MCKINNEY BOYD HIGH SCHOOL 25:31.46 8:14
2984 Indigo Fisher F JR OP EUREKA SPRINGS 25:31.66 8:14
1992 Melissa Rangel F SR OP GREEN FOREST 25:31.78 8:14
2852 Miranda Brashears F JR OP BENTONVILLE - BLACK 25:34.2 8:14
1851 Alexander Arnone F INVIT CABOT HIGH SCHOOL 25:36.85 8:15
2022 Sarah Dutton F SR OP HAAS HALL ACADEMY 25:37.66 8:16
2064 Kelsey Ray F SR OP HEBER SPRINGS 25:38.10 8:16
3290 Rebecca Bev F SR OP OWASSO 25:39.60 8:16
2159 Lanie Harris F SR OP OZARK 25:41.45 8:17
3019 Ariel Wheeler F JR OP GREENWOOD 25:41.46 8:17
2908 Lauren Travis F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 25:42.18 8:17
2024 Laura Staudt F SR OP HAAS HALL ACADEMY 25:45.6 8:18
1777 Kristy Davis F SR OP BISHOP MCGUINNESS 25:46.83 8:19
2846 Sierra Hernandez F JR OP BENTONVILLE - BLACK 25:46.85 8:19
2261 Tracey Mardis F INVIT SHILOH CHRISTIAN 25:48.48 8:19
1986 Shelby Nolte F INVIT FORT SMITH SOUTHSIDE 25:50.74 8:20
2279 Valeria Bello F INVIT SPRINGDALE HIGH SCHOOL 25:50.79 8:20
2165 Lexie Judd F SR OP OZARK 25:51.75 8:20
3139 Jasmin Lean F JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 25:53.52 8:21
3273 Ariana Vazquez F JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 25:53.82 8:21
2876 Gabriella Marrufo F JR OP BENTONVILLE GOLD 25:53.87 8:21
1734 Margo McKenzie F SR OP BISHOP KELLEY 25:53.90 8:21
1950 Hailey Smith F INVIT ELKINS 25:54.1 8:21
2909 Savannah Woods F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 25:54.26 8:21
1815 Jordie Douglas F INVIT BROKEN ARROW 2 25:54.71 8:21
2991 Mary Christine Childress F JR OP GEORGE JR. HIGH 25:55.73 8:21
2868 Mackenzie Netherton F JR OP BENTONVILLE GOLD 25:56.34 8:22
2162 Shyanna Easom F SR OP OZARK 25:57.10 8:22
1736 Haley Poarch F SR OP BISHOP KELLEY 25:57.47 8:22
2061 Megan Shaw F SR OP HEBER SPRINGS 25:57.49 8:22
2258 Darby Foley F SR OP SAPULPA HIGH SCHOOL 25:57.8 8:22
2161 Tori Richard F SR OP OZARK 25:59.29 8:23
2961 Abby Rigdon F JR OP EAST NEWTON JUNIOR HIGH 26:01.36 8:23
3031 Madison Breazeale F JR OP KIRKSEY MIDDLE SCHOOL 26:01.89 8:23
2023 Kiera Seideman F SR OP HAAS HALL ACADEMY 26:02.20 8:23
2147 Jennifer Tran F SR OP NETTLETON 26:02.64 8:24
1916 Lindsey Keller F SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 26:03.90 8:24
1988 Siamora Hernandez F SR OP GREEN FOREST 26:04.65 8:24
3205 Ashlyn Barlow F JR OP VAN BUREN BUTTERFIELD 26:06.75 8:25
3217 Rachael Long F JR OP VAN BUREN BUTTERFIELD 26:07.72 8:25
3271 Braelyn Smith F JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 26:07.92 8:25
3211 Kim Fajardo F JR OP VAN BUREN BUTTERFIELD 26:08.14 8:25
3134 Anna Claire Atkins F JR OP PULASKI ACADEMY 26:08.26 8:25
1982 Hannah Pearson F INVIT FORT SMITH SOUTHSIDE 26:08.32 8:25
1919 Sehrish Noorali F SR OP DEER CREEK HIGH SCHOOL 26:09.5 8:26
2865 Bailey Singleton F JR OP BENTONVILLE GOLD 26:10.13 8:26
2323 Marrissa Jeans F SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 26:10.46 8:26
3027 Hannah Watkins F JR OP JUNCTION HILL MIDDLE SCHOOL 26:11.4 8:26
2299 Ashton Huxtable F SR OP ST.GEORGE'S INDEPENDENT SCHOOL 26:11.64 8:26
1962 Kylea Wildrix F SR OP ENID HIGH SCHOOL 26:12.19 8:27
2880 Schelby Stacey F JR OP BENTONVILLE GOLD 26:12.2 8:27
1965 Mary Huston F SR OP ENID HIGH SCHOOL 26:12.40 8:27
2883 Haley Weeks F JR OP BENTONVILLE GOLD 26:12.78 8:27
2343 Savanna Ping F INVIT WALDRON PUBLIC SCHOOL 26:14.88 8:28
3102 Chelsey Caballero F JR OP OZARK R-VI 26:16.36 8:28
2280 Alexia Dimas F INVIT SPRINGDALE HIGH SCHOOL 26:16.77 8:28
2030 Jirrie Simmons F SR OP HACKETT 26:17.41 8:28
1901 Bailey Ward F SR OP CONWAY 26:17.6 8:28
2956 Lindsey Moses F JR OP DARDANELLE MIDDLE SCHOOL 26:17.86 8:28
3128 Sarah Martin F JR OP PULASKI ACADEMY 26:18.27 8:29
2928 Kaitlin Adams F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 26:19.58 8:29
1729 Madeline Godfrey F SR OP BISHOP KELLEY 26:19.99 8:29
2346 Neha Bang F INVIT WEBB CITY HIGH SCHOOL 26:20.88 8:29
2855 Alexis Jensen F JR OP BENTONVILLE - BLACK 26:21.65 8:30
3121 Jessi Johnson F JR OP PRAIRIE GROVE 26:22.22 8:30
2011 Kylie Dickerson F SR OP GREENWOOD 26:22.23 8:30
2960 Rena Parker F JR OP EAST NEWTON JUNIOR HIGH 26:22.66 8:30
2920 Tabitha Owens F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 26:24.22 8:31
2332 Hannah Sagely F SR OP UNION CHRISTIAN ACADEMY 26:25.10 8:31
2877 Haley Bowman F JR OP BENTONVILLE GOLD 26:25.40 8:31
1947 Tanya Hankins F INVIT ELKINS 26:26.11 8:31
1951 Morgan Strong F INVIT ELKINS 26:26.23 8:31
2028 Cassady Ross F SR OP HACKETT 26:28.99 8:32
2870 Emily Rogers F JR OP BENTONVILLE GOLD 26:29.45 8:32
3171 Emily Wilt F JR OP SILOAM SPRINGS 26:30.3 8:32
1738 Amanda Bonk F SR OP BISHOP KELLEY 26:30.77 8:33
2265 Andrea Perry F INVIT SILOAM SPRINGS 26:31.31 8:33
2859 Victoria Ruffridge F JR OP BENTONVILLE - BLACK 26:31.48 8:33
3085 Adrianna Benhumea F JR OP OAKDALE MIDDLE SCHOOL 26:32.38 8:33
2100 Anna Parker F INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 26:33.97 8:34
2973 Holly Hammons F JR OP ELKINS 26:34.26 8:34
1817 Kayla Rinner F INVIT BROKEN ARROW 2 26:36.87 8:35
2088 Payton Martin F INVIT LAKE HAMILTON HIGH SCHOOL 26:37.81 8:35
3040 Jordan Britt F JR OP LAKE HAMILTON 26:37.9 8:35
2940 Katelyn English F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 26:39.22 8:35
3069 Erin Lundy F JR OP LINGLE MIDDLE SCHOOL 26:39.38 8:35
1871 Chelsea Taylor F SR OP CENTRAL HIGH SPFLD MO 26:40 8:36
3187 K Thompson F JR OP SOUTHWEST JR HIGH 26:40.77 8:36
2046 Megan Quinn F SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 26:41.71 8:36
2851 Whitney Bennett F JR OP BENTONVILLE - BLACK 26:42.58 8:36
3112 Taylor Wetta F JR OP OZARK R-VI 26:44.20 8:37
2163 Shelbie Casto F SR OP OZARK 26:45.62 8:37
2963 Natasha Beal F JR OP EAST NEWTON JUNIOR HIGH 26:46 8:38
2304 Anna Thompson F SR OP STILWELL HIGH SCHOOL 26:46.15 8:38
3137 Laura Mantooth F JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 26:47.32 8:38
3053 Alyssa Slicko F JR OP LAKE HAMILTON 26:47.34 8:38
3195 Colleen Weidman F JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 26:47.62 8:38
2978 Rachel Holmer F JR OP ELMWOOD MIDDLE SCHOOL 26:49.80 8:39
2062 Carly Belt F SR OP HEBER SPRINGS 26:51.3 8:39
2302 Lisa Croley F SR OP STILWELL HIGH SCHOOL 26:51.91 8:39
2259 Samantha Worrall F SR OP SAPULPA HIGH SCHOOL 26:53.91 8:40
2187 Ali Butts F SR OP POTTSVILLE 26:57.56 8:41
1754 Alex Dinges F SR OP BISHOP MCGUINNESS 26:57.7 8:41
3101 Rebecca Youngblood F JR OP OZARK R-VI 26:57.79 8:41
3169 Jocelyne Montes F JR OP SILOAM SPRINGS 26:57.80 8:41
3200 Kimmy Alexander F JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 26:58.60 8:42
1981 Taylor Lewellen F INVIT FORT SMITH SOUTHSIDE 26:58.77 8:42
3071 Stacy Schimmel F JR OP LINGLE MIDDLE SCHOOL 26:59.23 8:42
2178 Destini Perry F INVIT POTEAU 27:01.83 8:43
1974 Alison Tims F INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 27:03.94 8:43
2278 Julissa Bello F INVIT SPRINGDALE HIGH SCHOOL 27:04.70 8:44
2282 Kaylee Presley F INVIT SPRINGDALE HIGH SCHOOL 27:04.90 8:44
2361 Chelsea Wolf F SR OP WILLARD HIGH SCHOOL 27:06.19 8:44
3052 Mackenzie Simon F JR OP LAKE HAMILTON 27:07.13 8:44
2362 Rebecca Skinner M SR OP WILLARD HIGH SCHOOL 27:08.24 8:45
3212 Liz Hudson F JR OP VAN BUREN BUTTERFIELD 27:10 8:45
3120 Katie Conrad F JR OP PRAIRIE GROVE 27:10.16 8:45
1972 Lydia Campbell F INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 27:10.23 8:45
2034 Haley Moss F SR OP HACKETT 27:12.23 8:46
2027 Chelsey Cox F SR OP HACKETT 27:12.36 8:46
3170 Christine Ruiz F JR OP SILOAM SPRINGS 27:13.16 8:46
1991 Yarixa Hernandez F SR OP GREEN FOREST 27:13.23 8:46
3183 C Cannon F JR OP SOUTHWEST JR HIGH 27:13.91 8:47
3037 Elka Platt F JR OP KIRKSEY MIDDLE SCHOOL 27:14.92 8:47
2974 Hannah Martin F JR OP ELKINS 27:19.47 8:48
1733 Allison Griffiths F SR OP BISHOP KELLEY 27:19.52 8:48
2857 Allison Matthews F JR OP BENTONVILLE - BLACK 27:20.15 8:49
2886 Hannah Gibson F JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 27:20.81 8:49
2016 Marie Asher F SR OP GREENWOOD 27:22.71 8:49
3202 Emily Lau F JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 27:22.72 8:49
3194 Kally Tran F JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 27:23.17 8:50
2025 Sophia Waller F SR OP HAAS HALL ACADEMY 27:23.70 8:50
2983 Kayla Boardman F JR OP EUREKA SPRINGS 27:24.90 8:50
3192 Sarika Mamaoundok F JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 27:25.15 8:50
2056 Christina Willen F INVIT HEBER SPRINGS 27:26.92 8:51
2096 Sarah Girourd F INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 27:27.23 8:51
3197 Emma Cobb F JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 27:27.52 8:51
2050 Erika Armstrong F SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 27:28.8 8:51
2017 Katie Calvert F SR OP GREENWOOD 27:32.24 8:52
3013 Cherise Robinson F JR OP GREENWOOD 27:34.94 8:53
3050 Caitlin Lee F JR OP LAKE HAMILTON 27:38.15 8:54
3055 Taylor Wallace F JR OP LAKE HAMILTON 27:40.24 8:55
3088 Melanie Brecht F JR OP OAKDALE MIDDLE SCHOOL 27:40.8 8:55
2234 Madelyn Murphree F INVIT ROSE BUD HIGH SCHOOL 27:40.88 8:55
2341 Sara Salmon F INVIT WALDRON PUBLIC SCHOOL 27:41.51 8:55
2324 Tori Knowles F SR OP TRINITY CHRISTIAN SCHOOL 27:41.93 8:56
2845 Alyssa Doss F JR OP BENTONVILLE - BLACK 27:42.44 8:56
2232 Jessi Mann F INVIT ROSE BUD HIGH SCHOOL 27:43.66 8:56
2065 Kailey Claunch F SR OP HEBER SPRINGS 27:43.88 8:56
1966 Libby Nicholas F SR OP ENID HIGH SCHOOL 27:48.2 8:58
3008 Darynne Dahlem F JR OP GREENWOOD 27:48.60 8:58
3059 Tori Robinson F JR OP LAKE HAMILTON 27:51.60 8:59
2285 Diana Roman F INVIT SPRINGDALE HIGH SCHOOL 27:51.77 8:59
3003 Emily Graham F JR OP GREENLAND J.H. 27:59.39 9:01
2949 Lexi Nelson F JR OP CLARKSVILLE 27:59.79 9:01
3269 Blanca Pulido F JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SC 28:06.21 9:03
2872 Bethany Buttry F JR OP BENTONVILLE GOLD 28:08.16 9:04
1970 Miracle Loniak F INVIT FAYETTEVILLE HIGH SCHOOL 28:10.80 9:05
2887 Hailey Lacroix F JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 28:12.14 9:05
2169 Arabel Gutierrez F INVIT POTEAU 28:14.14 9:06
2189 Briana Mathis F SR OP POTTSVILLE 28:15.93 9:07
2916 Marisa Albarella F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 28:16.89 9:07
2856 Angela Jones F JR OP BENTONVILLE - BLACK 28:17.1 9:07
2205 Natalie McFarland F SR OP ROGERS HERITAGE HIGH SCHOOL 28:19.4 9:08
2331 Sarah Cate F SR OP UNION CHRISTIAN ACADEMY 28:19.52 9:08
3249 Destiny Haddock F JR OP WASHINGTON WILDCATS 28:25.39 9:10
2921 Marlene Sheehan F JR OP CABOT JUNIOR HIGH 28:25.85 9:10
1779 Monica Jordan F SR OP BISHOP MCGUINNESS 28:27.15 9:10
1715 Shelby Roberts F SR OP BENTONVILLE 28:28 9:10
3242 Star Porras F JR OP WASHINGTON WILDCATS 28:28.46 9:11
2997 Peggy Sue Standridge F JR OP GEORGE JR. HIGH 28:33.12 9:12
3066 Gina Britton F JR OP LINGLE MIDDLE SCHOOL 28:35.88 9:13
3099 Becca Sutterfield F JR OP OZARK R-VI 28:37.99 9:14
2896 Devyn Severson F JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 28:41.6 9:15
2287 Andrea Martinez F SR OP SPRINGDALE HIGH SCHOOL 28:42.31 9:15
3006 Kassy Ballard F JR OP GREENWOOD 28:45.40 9:16
3034 Ariana Munoz F JR OP KIRKSEY MIDDLE SCHOOL 28:45.82 9:16
2219 Vinikarn Phahurat F SR OP ROGERS HIGH SCHOOL 28:48.12 9:17
3042 Amber Clark F JR OP LAKE HAMILTON 28:48.76 9:17
2952 Angela Stall F JR OP CLARKSVILLE 28:50.27 9:18
3005 Megan Williams F JR OP GREENLAND J.H. 28:50.74 9:18
2925 Lillie Haddock F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 28:53.28 9:19
1730 Bethany Hausher F SR OP BISHOP KELLEY 28:56.16 9:19
1758 Clarissa Joyce F SR OP BISHOP MCGUINNESS 28:59.98 9:21
3131 Asure Ajarrista F JR OP PULASKI ACADEMY 29:04.76 9:22
3048 Denisse Jaramillo F JR OP LAKE HAMILTON 29:06.58 9:23
1740 Brianne McKinney F SR OP BISHOP KELLEY 29:06.70 9:23
3232 Emily Heimlich F JR OP WASHINGTON WILDCATS 29:08.59 9:23
2869 Athina Minareth F JR OP BENTONVILLE GOLD 29:09.62 9:24
3241 Micah Pianalto F JR OP WASHINGTON WILDCATS 29:11.48 9:24
2047 Mary-Francis Reagan F SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 29:12.86 9:25
3272 Adriana Vazquez F JR OP MCDONALD COUNTY HIGH SCHOOL 29:15.58 9:26
2972 Bethany Yates F JR OP ELKINS 29:18.78 9:27
2850 Abby Agunda F JR OP BENTONVILLE - BLACK 29:19.97 9:27
3035 Cierra Oldebeken F JR OP KIRKSEY MIDDLE SCHOOL 29:20.27 9:27
3234 Natasha Keiser F JR OP WASHINGTON WILDCATS 29:22.14 9:28
3175 Karina Lopez F JR OP SILOAM SPRINGS 29:23.15 9:28
1874 Rachel Busiek F SR OP CENTRAL HIGH SPFLD MO 29:23.50 9:28
3001 Kelsey Vaughn F JR OP GREENLAND J.H. 29:24.15 9:28
2999 Kristin Larkan F JR OP GREENLAND J.H. 29:24.54 9:29
3011 Baily Mattox F JR OP GREENWOOD 29:27.83 9:30
3096 Rachel Marmouget F JR OP OZARK R-VI 29:29.59 9:30
2342 Samantha Forbes F INVIT WALDRON PUBLIC SCHOOL 29:33.92 9:32
2943 Robyn Netherton F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 29:42.54 9:34
2924 Dana Goodman F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 29:44.26 9:35
2231 Shelby Garriot F INVIT ROSE BUD HIGH SCHOOL 29:46.66 9:36
2946 Arie Dailey F JR OP CLARKSVILLE 29:48.82 9:36
3204 Charlotte Sayre F JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 29:49.60 9:37
3017 Hannah Chrisman F JR OP GREENWOOD 29:55.58 9:39
3203 Emma Neil F JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 29:57.19 9:39
3199 Haley West F JR OP TRINITY JUNIOR HIGH 29:57.26 9:39
1714 Brittanie Sparlin F SR OP BENTONVILLE 30:06.58 9:42
3104 Paiton Fritsche F JR OP OZARK R-VI 30:08.12 9:43
1990 Marissa Crawford F SR OP GREEN FOREST 30:08.69 9:43
2098 Brittany Johnston F INVIT LITTLE ROCK CHRISTIAN ACADEMY 30:08.91 9:43
2286 Erika Jorge F SR OP SPRINGDALE HIGH SCHOOL 30:12.7 9:44
3239 Cheyenne Munaweera F JR OP WASHINGTON WILDCATS 30:38.63 9:52
3246 Jess Harper F JR OP WASHINGTON WILDCATS 30:39.10 9:53
2885 Kelly Crow F JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 30:39.65 9:53
3049 Madison Kilby F JR OP LAKE HAMILTON 30:49.48 9:56
1770 Emily Borders F SR OP BISHOP MCGUINNESS 30:49.54 9:56
1844 Megan Gronniger F INVIT BUFFALO HIGH SCHOOL 30:59.91 9:59
2977 Abby Barr F JR OP ELMWOOD MIDDLE SCHOOL 31:04.17 10:01
2980 Ana Ruth Martinez F JR OP ELMWOOD MIDDLE SCHOOL 31:09.11 10:02
2893 Allison Miller F JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 31:19.69 10:06
3186 C Sargent F JR OP SOUTHWEST JR HIGH 31:24.82 10:07
3224 Carolina Cantu F JR OP WASHINGTON WILDCATS 31:26.76 10:08
2288 Joscelyn Martinez F SR OP SPRINGDALE HIGH SCHOOL 31:39.24 10:12
3030 Gema Beltran F JR OP KIRKSEY MIDDLE SCHOOL 32:00.18 10:19
2982 Jenna Ogle F JR OP ELMWOOD MIDDLE SCHOOL 32:05.35 10:20
2861 Kayce Weiss F JR OP BENTONVILLE - BLACK 32:15.6 10:24
3251 Xanat Nissenson F JR OP WASHINGTON WILDCATS 32:15.92 10:24
3089 Kimberly Castro F JR OP OAKDALE MIDDLE SCHOOL 32:16.50 10:24
2049 Kimberly White F SR OP HAR-BER HIGH SCHOOL 32:25.24 10:27
3254 Bridget Frost F JR OP WOODLAND JUNIOR HIGH 32:25.96 10:27
2998 Janessa Langley F JR OP GREENLAND J.H. 32:26.30 10:27
1759 Catherine Lewis F SR OP BISHOP MCGUINNESS 32:27.43 10:27
3229 Sydney Frazier F JR OP WASHINGTON WILDCATS 32:30.16 10:28
3226 Emily Corey F JR OP WASHINGTON WILDCATS 32:30.26 10:28
2934 Autumn Lowe F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 32:36.58 10:30
3041 Lily Cao F JR OP LAKE HAMILTON 32:40.65 10:32
1771 Margo Borders F SR OP BISHOP MCGUINNESS 32:43.21 10:33
1756 Meaghan Hatch F SR OP BISHOP MCGUINNESS 32:51 10:35
3222 Eryn Curtis F JR OP WALDRON JR. HIGH 32:56.52 10:37
2929 Katie Coker F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 32:57.1 10:37
3223 Arlene Phetrakoun F JR OP WALDRON JR. HIGH 33:30.18 10:48
2895 Christina Russell F JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 33:32.72 10:49
3094 Alondra Rueda F JR OP OAKDALE MIDDLE SCHOOL 33:36.16 10:50
3084 Kimberly Banegas F JR OP OAKDALE MIDDLE SCHOOL 33:38.40 10:50
1774 Allie Mattson F SR OP BISHOP MCGUINNESS 33:45.35 10:53
2927 Fiona Slaughter F JR OP CENTRAL JUNIOR HIGH 34:10.33 11:01
3248 Nina Greene F JR OP WASHINGTON WILDCATS 34:22.92 11:05
3247 Natalie Grammer F JR OP WASHINGTON WILDCATS 34:23.5 11:05
3233 Mackenzie Johnson F JR OP WASHINGTON WILDCATS 34:33.62 11:08
3091 Breanna Mutchler F JR OP OAKDALE MIDDLE SCHOOL 34:34.37 11:08
3231 Maddy Hamrin F JR OP WASHINGTON WILDCATS 35:31.72 11:27
3236 Bethany Marple F JR OP WASHINGTON WILDCATS 35:46.56 11:32
2889 Alli Page F JR OP BRANSON JUNIOR HIGH SCHOOL 35:49.13 11:32
3228 Kendra Densmore F JR OP WASHINGTON WILDCATS 35:54.50 11:34
2289 Natalie Rakes F SR OP SPRINGDALE HIGH SCHOOL 36:28.71 11:45
3141 Patricia Lopez F JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 37:18.45 12:01
3138 Page Galindo F JR OP RAMAY JUNIOR HIGH 37:18.75 12:01
3235 Bailee Lane F JR OP WASHINGTON WILDCATS 37:18.77 12:01
3230 Adreanna Garner F JR OP WASHINGTON WILDCATS 44:05.18 14:12

 

Womens College Overall

NO FN LN SCHOOL TIME        
       PACE
487 Lillian Badaru TEXAS TECH UNIVERSITY 20:31.52 5:31
338 Cecely Lew BYU 20:32.56 5:31
515 Tara Erdmann UNATTACHED 14 20:35.84 5:32
488 Purity Biwott TEXAS TECH UNIVERSITY 20:52.89 5:37
351 Liliani Mendez UNATTACHED 23 20:57.92 5:38
490 Caroline Karunde TEXAS TECH UNIVERSITY 20:59.95 5:38
440 Silje Fjortoft SOUTHERN METHODIST 21:07.30 5:40
492 Gladys Kipsang TEXAS TECH UNIVERSITY 21:12.32 5:42
525 Miranda Walker UNIVERSITY OF ARKANSAS 21:13.10 5:42
638 Dana Mecke UTSA 21:15.19 5:43
577 Kaitie Vanatta UNIVERSITY OF MISSOURI 21:18.78 5:44
403 Terry Phillips MISSOURI STATE UNIVERSITY 21:26.9 5:45
437 Mary Alenbratt SOUTHERN METHODIST 21:28.5 5:46
521 Kristen Gillespie UNIVERSITY OF ARKANSAS 21:29.12 5:46
342 Angela Wagner BYU 21:29.31 5:46
569 Bailey Belvis UNIVERSITY OF MISSOURI 21:30.43 5:47
370 Sheree Shea LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 21:31.4 5:47
484 Anne Ronoh TEXAS A M CORPUS CHRISTI 21:34.28 5:48
438 Veronika Blom SOUTHERN METHODIST 21:36.35 5:48
640 Kayla Pratt UTSA 21:37.4 5:48
443 Sara Sjokvist SOUTHERN METHODIST 21:37.67 5:49
334 Sarah Edwards BYU 21:39.54 5:49
524 Samantha Learch UNIVERSITY OF ARKANSAS 21:40.14 5:49
339 Nicole Nielsen BYU 21:40.64 5:49
491 Winrose Karunde TEXAS TECH UNIVERSITY 21:40.90 5:49
489 Michelle Guzman TEXAS TECH UNIVERSITY 21:41.66 5:50
523 Taylor Johnson UNIVERSITY OF ARKANSAS 21:45.44 5:51
421 Mihaela Susa OKLAHOMA STATE 21:46.87 5:51
336 Rachel Lange BYU 21:47.70 5:51
587 Brittany Brenny UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 21:47.78 5:51
517 Alyssa Allison UNIVERSITY OF ARKANSAS 21:48.78 5:52
411 Victoria Fratczak OKLAHOMA STATE 21:57.50 5:54
603 Lauren Watson UNIVERSITY OF OKLAHOMA 21:58.7 5:54
520 Cali George UNIVERSITY OF ARKANSAS 22:01 5:55
496 Caitlin Masse TRINITY 22:01.93 5:55
369 Cassandra Salazar LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 22:04.83 5:56
631 Amanda Mergaert UNIVERSITY OF UTAH 22:07.47 5:57
350 Emily Dittemore UNATTACHED 22 22:07.81 5:57
572 Kinsey Farren UNIVERSITY OF MISSOURI 22:08.45 5:57
332 Lacey Cramer BYU 22:08.79 5:57
412 Melanie Funke OKLAHOMA STATE 22:09.18 5:57
343 Sarah Yingling BYU 22:11.79 5:58
381 Tinette Burger MCNEESE STATE UNIVERSITY 22:12.34 5:58
494 Kaci Westervelt TEXAS TECH UNIVERSITY 22:15.42 5:59
321 Bailee Miller ARKANSAS TECH UNIVERSITY 22:15.95 5:59
363 Cynthia Chaidez LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 22:15.98 5:59
399 Emily Beaver MISSOURI STATE UNIVERSITY 22:19.7 6:00
473 Agnes Kemboi TCU 22:21.55 6:00
327 Kristen Hanselka BAYLOR UNIVERSITY 22:22.95 6:01
413 Alyse Goldsmith OKLAHOMA STATE 22:24.6 6:01
643 Alysha Davis WYOMING 22:25 6:01
337 Michaelanne Laurent BYU 22:26.81 6:02
390 Simone Domingue MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 22:27.81 6:02
326 Katie Barry BAYLOR UNIVERSITY 22:29 6:02
514 Julia Whitrock TULANE UNIVERSITY 22:31.55 6:03
641 Pernilla Savestrand UTSA 22:31.8 6:03
395 Chloe Phillips MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 22:32.94 6:03
364 Brieanna Delaney LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 22:34.28 6:04
410 Jaqueline Campos OKLAHOMA STATE 22:34.70 6:04
617 Jennifer Carey UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 22:35.79 6:04
570 Aimee Bonte UNIVERSITY OF MISSOURI 22:36.25 6:04
335 Sarah Frey BYU 22:36.65 6:04
341 Ashlee Thomas BYU 22:37.80 6:05
527 Keri Wood UNIVERSITY OF ARKANSAS 22:37.85 6:05
568 Emily Baker UNIVERSITY OF MISSOURI 22:39.98 6:05
428 Julia Sambu REND LAKE COLLEGE 22:40.34 6:05
333 Lisa Drury BYU 22:40.74 6:06
368 Brooke Lademan LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 22:41.63 6:06
576 Laura Roxberg UNIVERSITY OF MISSOURI 22:44.44 6:06
384 Amy Guinn MCNEESE STATE UNIVERSITY 22:46.39 6:07
599 Molly Ferguson UNIVERSITY OF OKLAHOMA 22:46.90 6:07
630 Jenny McCune UNIVERSITY OF UTAH 22:46.95 6:07
479 Breanna Briggs TEXAS A M CORPUS CHRISTI 22:48.78 6:08
622 Amanda McMahon UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 22:50.39 6:08
526 Ashley Williams UNIVERSITY OF ARKANSAS 22:51.44 6:08
470 Katie Dalton TCU 22:52.88 6:09
471 Kelly Dawson TCU 22:53.10 6:09
613 Sigornie Pfefferle UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 22:53.54 6:09
405 Ashton Stubbs MISSOURI STATE UNIVERSITY 22:54.5 6:09
480 Sarah Delossantos TEXAS A M CORPUS CHRISTI 22:56.34 6:10
3800 Melissa Defabrizio RHODES COLLEGE 22:56.76 6:10
352 Caitlin Anderson LIPSCOMB UNIVERSITY 22:58.14 6:10
472 Tanja Ivandic TCU 22:59.38 6:11
322 Melissa Pollreis ARKANSAS TECH UNIVERSITY 22:59.41 6:11
580 Aubrey Frederking UNIVERSITY OF MISSOURI-KANSAS CITY 22:59.91 6:11
402 Staci Nelson MISSOURI STATE UNIVERSITY 23:00.46 6:11
481 Courtney Johnson TEXAS A M CORPUS CHRISTI 23:00.53 6:11
367 Megan Fairley LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 23:01.38 6:11
644 Francis Gipson WYOMING 23:01.5 6:11
448 Kristen Rosenau SOUTHERN NAZARENE UNIVERSITY 23:01.77 6:11
538 Jordyn Radke UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 23:02.1 6:11
328 Samantha Patty BAYLOR UNIVERSITY 23:02.33 6:11
602 Lindsay Pierson UNIVERSITY OF OKLAHOMA 23:03.77 6:12
340 Katie Swansen BYU 23:04.56 6:12
331 Allison Woerner BAYLOR UNIVERSITY 23:05.24 6:12
642 Emily Byra WYOMING 23:06.20 6:12
366 Caroline Draper LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 23:06.8 6:12
600 Erin Hargins UNIVERSITY OF OKLAHOMA 23:07.23 6:13
507 Rebecca Coady TULANE UNIVERSITY 23:07.75 6:13
3801 Cybil Covic RHODES COLLEGE 23:08.22 6:13
534 Mackenzie Bloom UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 23:08.43 6:13
615 Sarah Wickman UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 23:10.66 6:14
584 Etagegn Oneill UNIVERSITY OF MISSOURI-KANSAS CITY 23:12.39 6:14
529 Karla Atencio UNIVERSITY OF ARKANSAS AT PINE BLUFF 23:13.49 6:14
485 Sheila Salil TEXAS A M CORPUS CHRISTI 23:14.6 6:14
618 Lydia Chebii UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 23:15.23 6:15
386 Fionnuala Ross MCNEESE STATE UNIVERSITY 23:15.90 6:15
404 Abby Schlater MISSOURI STATE UNIVERSITY 23:17.42 6:15
590 Katherine Enabnit UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 23:17.58 6:15
634 Lucy Yates UNIVERSITY OF UTAH 23:18.76 6:16
477 Caitlin Arambula TEXAS A M CORPUS CHRISTI 23:19.42 6:16
612 Carol Miller UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 23:19.6 6:16
626 Megan Combe UNIVERSITY OF UTAH 23:19.73 6:16
400 Stephanie Harris MISSOURI STATE UNIVERSITY 23:20.6 6:16
516 Anne Shadle UNATTACHED 15 23:21.13 6:16
455 Chelsey Dillon SOUTHWESTERN OKLAHOMA STATE 23:21.64 6:16
407 Mari-Jean Vance MISSOURI STATE UNIVERSITY 23:22.64 6:17
632 Sydney Osmun UNIVERSITY OF UTAH 23:22.76 6:17
377 Charlene Lipsey LSU 23:23.97 6:17
376 Jenna Henssler LSU 23:24.6 6:17
3802 Kelsey Dudziak RHODES COLLEGE 23:24.64 6:17
426 Sarah Kimaiyo REND LAKE COLLEGE 23:25.4 6:17
388 Loren Bruce MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 23:26.88 6:18
330 Lindsay Warner BAYLOR UNIVERSITY 23:27.24 6:18
347 Lolly Plummer HENDRIX COLLEGE 23:27.70 6:18
425 Jennifer Chipkemboi REND LAKE COLLEGE 23:28.18 6:18
646 Brooke Hughes WYOMING 23:28.41 6:18
620 Perri Ford UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 23:29.16 6:18
383 Aisling Casey MCNEESE STATE UNIVERSITY 23:29.54 6:19
318 Samantha Salinas ARKANSAS STATE UNIVERSITY 23:31.34 6:19
588 Kristi Dahlheimer UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 23:31.34 6:19
385 Candice McCormick MCNEESE STATE UNIVERSITY 23:31.87 6:19
357 Jenny Randolph LIPSCOMB UNIVERSITY 23:31.88 6:19
627 Alexis Davis UNIVERSITY OF UTAH 23:31.92 6:19
372 Laura Carleton LSU 23:32.9 6:19
408 Nicole Lair UNATTACHED 13 23:33.59 6:20
583 Sarah Meiners UNIVERSITY OF MISSOURI-KANSAS CITY 23:34.7 6:20
391 Haley Greenwell MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 23:34.93 6:20
401 Andrea Marshall MISSOURI STATE UNIVERSITY 23:35.14 6:20
396 Adrianna Poole MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 23:35.19 6:20
353 Catherine Beals LIPSCOMB UNIVERSITY 23:36.87 6:21
319 Chelsea Weaver ARKANSAS STATE UNIVERSITY 23:37.79 6:21
486 Kristine Torres TEXAS A M CORPUS CHRISTI 23:37.80 6:21
582 Briana Hoskins UNIVERSITY OF MISSOURI-KANSAS CITY 23:38.22 6:21
313 Sydney Foreman ARKANSAS STATE UNIVERSITY 23:38.61 6:21
639 Courtney Nelson UTSA 23:40.19 6:21
589 Emily Emerson UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 23:40.93 6:22
414 Laura Heaton OKLAHOMA STATE 23:42.19 6:22
597 Ellen Dobbin UNIVERSITY OF OKLAHOMA 23:44.18 6:23
623 Christina Mose UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 23:44.72 6:23
444 Celeste Sullivan SOUTHERN METHODIST 23:46.65 6:23
312 Mary Edwards ARKANSAS STATE UNIVERSITY 23:47.60 6:23
566 Madeleine Robertson UNIVERSITY OF LOUISIANA MONROE 23:48.88 6:24
605 Abby Duling UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 23:49.75 6:24
633 Rachel Schmalzle UNIVERSITY OF UTAH 23:49.86 6:24
601 Tati Ogan UNIVERSITY OF OKLAHOMA 23:50.88 6:24
511 Annette Glaz TULANE UNIVERSITY 23:53.60 6:25
508 Katherine Crabtree TULANE UNIVERSITY 23:54.84 6:25
423 Roshane Boreland REND LAKE COLLEGE 23:55.33 6:26
624 Marissa Paz UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 23:56.41 6:26
650 Maya Martinez WYOMING 23:56.62 6:26
547 Rena Hooper UNATTACHED 18 23:56.85 6:26
573 Megan Kowalik UNIVERSITY OF MISSOURI 23:57.57 6:26
493 Katherine Priebe TEXAS TECH UNIVERSITY 23:58.15 6:26
531 Monica Carillo UNIVERSITY OF ARKANSAS AT PINE BLUFF 23:58.18 6:26
406 Maggie Sutor MISSOURI STATE UNIVERSITY 23:58.41 6:26
365 Marissa Diehl LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 23:59.32 6:27
483 Daniela Prado TEXAS A M CORPUS CHRISTI 24:01.15 6:27
468 Amber Carlisle TCU 24:02.86 6:28
382 Alvy Carragher MCNEESE STATE UNIVERSITY 24:02.94 6:28
581 Erica Freiert UNIVERSITY OF MISSOURI-KANSAS CITY 24:03.2 6:28
315 Dawn L'Heureux ARKANSAS STATE UNIVERSITY 24:04.16 6:28
512 Johanna Gretschel TULANE UNIVERSITY 24:06.44 6:28
540 Nicole Smith UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 24:07.43 6:29
474 Julie Mayfield TCU 24:08.94 6:29
466 Tami Warner SOUTHWESTERN UNIVERSITY 24:09.8 6:29
558 Sabrina Peterman UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 24:10.65 6:30
355 Shelby Marvel LIPSCOMB UNIVERSITY 24:11.75 6:30
348 Liza Poris HENDRIX COLLEGE 24:16.69 6:31
536 Marissa Delapaz UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 24:16.90 6:31
607 Ali Gress UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 24:17.58 6:31
427 Lilian Lagat REND LAKE COLLEGE 24:18.76 6:32
635 Carol Eckerly UNATTACHED 20 24:19.20 6:32
614 Kelsey Robish UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 24:23.11 6:33
387 Carly Thurman MCNEESE STATE UNIVERSITY 24:23.7 6:33
495 Meagan Willingham TEXAS TECH UNIVERSITY 24:25.26 6:34
629 Chantel Hunt UNIVERSITY OF UTAH 24:25.6 6:33
553 Dacy Michell UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 24:26.45 6:34
392 Kelly Karcher MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 24:29.77 6:35
346 Madeleine Keenan HENDRIX COLLEGE 24:32.38 6:35
574 Shannon Leinart UNIVERSITY OF MISSOURI 24:36.89 6:37
3803 Anna Johnson RHODES COLLEGE 24:37.8 6:37
594 Anna Lipetzky UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 24:37.86 6:37
506 Emmi Aguillard TULANE UNIVERSITY 24:39.27 6:37
546 Heather Estetter UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 24:40.42 6:38
539 Grace Rich UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 24:41.36 6:38
393 Dominque Lockhart MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 24:42.64 6:38
378 Kayann Thompson LSU 24:46.37 6:39
586 Lori Benke UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 24:46.81 6:39
320 Lauren Karnitz ARKANSAS TECH UNIVERSITY 24:49.17 6:40
361 Louisa Van Batavia LIPSCOMB UNIVERSITY 24:51.23 6:41
609 Tianna Hurtado UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 24:54.91 6:41
329 Lauren Simpson BAYLOR UNIVERSITY 24:56.62 6:42
380 Lauren Ybarzabal LSU 24:57.97 6:42
545 Courtney Efurd UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 25:01.29 6:43
323 Michelle Pollreis ARKANSAS TECH UNIVERSITY 25:01.58 6:43
345 Stephanie Davenport HENDRIX COLLEGE 25:09.49 6:45
374 Amal Esmail LSU 25:12.7 6:46
549 Brittani Jonson UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 25:14.27 6:47
565 Denise Myers UNIVERSITY OF LOUISIANA MONROE 25:15.70 6:47
422 Kali Bonner REND LAKE COLLEGE 25:16.85 6:47
530 Ninfa Barnard UNIVERSITY OF ARKANSAS AT PINE BLUFF 25:17.89 6:48
433 Shayna McCormick SOUTHEASTERN OKLAHOMA STATE 25:18.40 6:48
616 Esther Abuto UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 25:22.94 6:49
419 Kelly Quimby OKLAHOMA STATE 25:27.60 6:50
436 Andi Richardson SOUTHEASTERN OKLAHOMA STATE 25:38.19 6:53
651 Felicia McAfee WYOMING 25:38.82 6:53
457 Sarah Hix SOUTHWESTERN OKLAHOMA STATE 25:41.24 6:54
593 Angela Kumm UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 25:42.40 6:54
317 Staci Papageorge ARKANSAS STATE UNIVERSITY 25:44.70 6:55
528 Esther Adeyemi UNIVERSITY OF ARKANSAS AT PINE BLUFF 25:49.33 6:56
462 Christina Hadly SOUTHWESTERN UNIVERSITY 25:50.83 6:56
497 Jasmine Martin TRINITY 25:53.67 6:57
608 Kasey Hohl UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 25:58.51 6:59
562 Tyler Blacklock UNIVERSITY OF LOUISIANA MONROE 26:01.61 6:59
447 Rachel Murphey SOUTHERN NAZARENE UNIVERSITY 26:04.25 7:00
325 Jenna Siebenmorgen ARKANSAS TECH UNIVERSITY 26:04.38 7:00
498 Jordan Hanson TRINITY 26:04.5 7:00
324 Stormi Richardson ARKANSAS TECH UNIVERSITY 26:06.8 7:01
429 Nikki Smith REND LAKE COLLEGE 26:09.2 7:01
469 Lilian Chevalier TCU 26:12.22 7:02
551 Kayleigh Lewelly UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 26:16.85 7:03
458 Tatum Hofmann SOUTHWESTERN OKLAHOMA STATE 26:18.72 7:04
610 Michelle Kuber UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 26:25.91 7:06
499 Jenna Price TRINITY 26:29.95 7:07
314 Mary Krug ARKANSAS STATE UNIVERSITY 26:36.5 7:09
420 Zoe Galbraith OKLAHOMA STATE 26:37.1 7:09
446 Caitlin Litsey SOUTHERN NAZARENE UNIVERSITY 26:39.25 7:09
445 Chesney Burgweger SOUTHERN NAZARENE UNIVERSITY 26:40.36 7:10
535 Taylor Brock UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 26:42.32 7:10
591 Meghan Enabnit UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 26:43.34 7:11
397 Eileen Riley MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 26:46.73 7:11
459 Micah Mathis SOUTHWESTERN OKLAHOMA STATE 26:54.90 7:14
360 Amanda Twigg LIPSCOMB UNIVERSITY 27:08.61 7:17
532 Jackline Chumo UNIVERSITY OF ARKANSAS AT PINE BLUFF 27:10.73 7:18
434 Lerran Paddock SOUTHEASTERN OKLAHOMA STATE 27:17.22 7:20
452 Angela Zanotti SOUTHERN NAZARENE UNIVERSITY 27:25.21 7:22
453 Melissa Banks SOUTHWESTERN OKLAHOMA STATE 27:27.38 7:22
500 Joy Lindig TRINITY 27:28.15 7:23
504 Cristina Hamme TRINITY 27:28.47 7:23
454 Carissa Curtis SOUTHWESTERN OKLAHOMA STATE 27:33.80 7:24
564 Jasmine Garcia UNIVERSITY OF LOUISIANA MONROE 27:43.77 7:27
556 Emily Parker UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 27:49.21 7:28
349 Emily Uhar HENDRIX COLLEGE 27:56.79 7:30
456 Lisa Garza SOUTHWESTERN OKLAHOMA STATE 28:09.93 7:34
554 Hidi Miller UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 28:14.66 7:35
467 Laura Wooden SOUTHWESTERN UNIVERSITY 28:19.56 7:36
463 Ursula James SOUTHWESTERN UNIVERSITY 28:33.10 7:40
542 Elizabeth Craig UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 28:39.91 7:42
502 Elizabeth Sloan TRINITY 28:49.61 7:44
555 Emily Noble UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 28:51.29 7:45
503 Sam Seale TRINITY 28:59.47 7:47
543 Kailie Crowson UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 28:59.47 7:47
560 Lillian Turner UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 29:03.52 7:48
561 Ashley Wrinkle UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 29:11.21 7:50
550 Mika Kawshima UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 29:13.42 7:51
464 Lili McEntire SOUTHWESTERN UNIVERSITY 29:31.66 7:56
505 Kaileigh Byrne TRINITY 29:45.86 8:00
3237 Ellen Mertes WASHINGTON WILDCATS 32:52.30 5:18
3238 Erin Mertes WASHINGTON WILDCATS 33:16.35 5:22

 

Mens College Overall

 

NO FN LN SCHOOL TIME     PACE
108 Colby Lowe OKLAHOMA STATE 29:30.90 4:46
106 John Kosgei OKLAHOMA STATE 29:30.97 4:46
112 Ryan Vail OKLAHOMA STATE 29:31.3 4:46
2 Dorian Ulrey ARKANSAS 29:37.50 4:47
159 Shadrack Songok UNATTACHED 6 29:38.69 4:47
101 Silas Kisorio UNATTACHED 4 29:41.92 4:47
118 Stephen Sambu REND LAKE COLLEGE 29:46.6 4:48
255 Kevin Schwab UNIVERSITY OF OKLAHOMA 29:49.3 4:48
3967 Festus Kigen UNATTACHED 26 29:55.76 4:50
256 Rob Sorrell UNIVERSITY OF OKLAHOMA 30:02.51 4:51
104 German Fernandez OKLAHOMA STATE 30:09.96 4:52
111 Johnathan Stublaski OKLAHOMA STATE 30:11.17 4:52
85 Joshua Sawe MCNEESE STATE UNIVERSITY 30:18.68 4:53
252 Bill Kogel UNIVERSITY OF OKLAHOMA 30:19.11 4:53
294 Devin Cornwall VIRGINIA TECH 30:22.99 4:54
301 Will Mulherin VIRGINIA TECH 30:23.64 4:54
84 David Rooney MCNEESE STATE UNIVERSITY 30:27.15 4:55
257 Jeremy Sudbury UNIVERSITY OF OKLAHOMA 30:27.25 4:55
170 Gilbert Limo TEXAS TECH UNIVERSITY 30:27.79 4:55
113 Daniel Watts OKLAHOMA STATE 30:27.96 4:55
258 Kevin Williams UNIVERSITY OF OKLAHOMA 30:36.15 4:56
4 Lane Boyer ARKANSAS 30:37.11 4:56
40 Ryan Chastain LIPSCOMB UNIVERSITY 30:39.33 4:57
6 Rick Elliott ARKANSAS 30:42.36 4:57
10 Pat Russell ARKANSAS 30:44.77 4:57
156 Patrick Kimeli TEXAS A M CORPUS CHRISTI 30:44.81 4:57
297 Michael Hammond VIRGINIA TECH 30:49.90 4:58
99 Mark Thompson UNATTACHED 3 30:51.38 4:58
110 Ryan Prentice OKLAHOMA STATE 30:51.84 4:59
299 Matt Kroetch VIRGINIA TECH 30:53.21 4:59
7 Rio Reina ARKANSAS 30:57.65 4:59
300 Paul Lapenna VIRGINIA TECH 31:01.47 5:00
291 Layne Nixon UTSA 31:03.27 5:00
230 Dan Quigley UNIVERSITY OF MISSOURI 31:04.29 5:01
168 Silas Kemboi TEXAS TECH UNIVERSITY 31:05.16 5:01
56 Sterling Lockert LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 31:06.53 5:01
107 Ryan Little OKLAHOMA STATE 31:09.81 5:01
81 Jonathan Koenck MCNEESE STATE UNIVERSITY 31:10.41 5:02
253 Clay Mayes UNIVERSITY OF OKLAHOMA 31:13.20 5:02
31 Julius Korir CAMERON UNIVERSITY 31:13.47 5:02
105 Sean Fleming OKLAHOMA STATE 31:14.75 5:02
226 Phil King UNIVERSITY OF MISSOURI 31:17.61 5:03
23 Robbie Knorr BAYLOR UNIVERSITY 31:21.14 5:03
197 Aaron Batey UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 31:21.83 5:03
8 Aaron Hamilton ARKANSAS 31:21.84 5:03
303 Brian Welch VIRGINIA TECH 31:23.67 5:04
199 Charlie Cox UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 31:24.81 5:04
91 Adam Lenz MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 31:25.83 5:04
3260 Cory Higgins TEXAS TECH UNIVERSITY 31:27.3 5:04
57 Brian McDonald LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 31:27.55 5:04
58 Connor Pastoor LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 31:29.78 5:05
229 Michael Pandolfo UNIVERSITY OF MISSOURI 31:30.3 5:05
254 Bobby Nicolls UNIVERSITY OF OKLAHOMA 31:31.28 5:05
55 Daniel Lacava LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 31:32.62 5:05
205 Johnny Purvis UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 31:33.60 5:05
26 Jeff Sadler BAYLOR UNIVERSITY 31:34.95 5:05
174 Chass Armstrong TRINITY 31:37.19 5:06
97 Sam Dech UNATTACHED 1 31:39.70 5:06
116 Matthew Kotut REND LAKE COLLEGE 31:41.56 5:07
234 Max Storms UNIVERSITY OF MISSOURI 31:42.44 5:07
195 Jimmy Oribo UNIVERSITY OF ARKANSAS AT PINE BLUFF 31:42.62 5:07
172 Zach Quinones TEXAS TECH UNIVERSITY 31:43.52 5:07
94 Daniel Simpkins MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 31:45.25 5:07
200 Brian Giken UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 31:45.98 5:07
186 Bryant Wright TRINITY 31:47.1 5:07
52 Thomas Finnigan LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 31:47.54 5:08
272 Ozie Hood UNATTACHED 10 31:49.37 5:08
5 Michael Chinchar ARKANSAS 31:49.75 5:08
298 Eddie Judge VIRGINIA TECH 31:50.4 5:08
95 Cameron Vincent MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 31:52.83 5:08
158 Arisel Perez TEXAS A M CORPUS CHRISTI 31:53.73 5:09
309 Taylor Kelting WYOMING 31:55.33 5:09
228 Kevin McKee UNIVERSITY OF MISSOURI 31:55.87 5:09
289 Brandon Chiuminetta UTSA 31:56.5 5:09
292 Jim Stitt UTSA 31:57.65 5:09
296 Doug Fenstermacher VIRGINIA TECH 31:58.86 5:09
160 Scott Vance TEXAS A M CORPUS CHRISTI 32:01.26 5:10
288 Albert Cardenas UTSA 32:03.14 5:10
293 Corey Vargas UTSA 32:06 5:10
83 Jarrett Leblanc MCNEESE STATE UNIVERSITY 32:06.23 5:11
114 Peter Wood OKLAHOMA STATE 32:06.72 5:11
86 Matthew Cameron MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 32:07.97 5:11
161 Eloy Zertuche TEXAS A M CORPUS CHRISTI 32:08.61 5:11
216 Moses Chelimo UNIVERSITY OF LOUISIANA MONROE 32:09.9 5:11
17 Henry Ndichu ARKANSAS STATE UNIVERSITY 32:11.64 5:11
164 Logan Culotta TEXAS TECH UNIVERSITY 32:12.91 5:12
88 Robert Ellis MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 32:13.55 5:12
93 Chase Rahtke MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 32:13.58 5:12
224 Tyler Compton UNIVERSITY OF MISSOURI 32:14 5:12
196 Derek Allen UNATTACHED 8 32:15.29 5:12
193 Geoffrey Kosgei UNIVERSITY OF ARKANSAS AT PINE BLUFF 32:16.53 5:12
263 Rob Gregoire UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 32:17.56 5:12
18 James Ngwiri ARKANSAS STATE UNIVERSITY 32:17.59 5:12
102 Geoffrey Njonjo UNATTACHED 5 32:19.46 5:13
35 Josh Stewart CAMERON UNIVERSITY 32:20.52 5:13
290 Michael Cook UTSA 32:21.3 5:13
223 Ben Brammeier UNIVERSITY OF MISSOURI 32:21.32 5:13
286 Angel Ramirez UTPA 32:21.65 5:13
265 Ethan Marquardt UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 32:23.9 5:13
190 John Bwete UNIVERSITY OF ARKANSAS AT PINE BLUFF 32:24.83 5:14
295 Jason Cusack VIRGINIA TECH 32:26.85 5:14
9 Cameron Efurd ARKANSAS 32:27.88 5:14
25 Brandon Reed BAYLOR UNIVERSITY 32:29.11 5:14
51 Scott Donahue LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 32:30.15 5:14
176 Zach Brush TRINITY 32:30.39 5:14
287 Daniel Balbontin UTSA 32:30.53 5:14
154 Daniel Barlow TEXAS A M CORPUS CHRISTI 32:30.89 5:14
191 Charles Johnson UNIVERSITY OF ARKANSAS AT PINE BLUFF 32:31.41 5:15
235 Ben Wade UNIVERSITY OF MISSOURI 32:31.84 5:15
220 Hunter Russell UNIVERSITY OF LOUISIANA MONROE 32:33.72 5:15
87 Julian Duarte MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 32:34.46 5:15
280 Omar Doria UTPA 32:34.77 5:15
270 Idilio Campos UNATTACHED 9 32:35.53 5:15
250 Pat Gomez UNIVERSITY OF OKLAHOMA 32:37.30 5:16
261 Andrew Duba UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 32:37.42 5:16
45 Tim Muller LIPSCOMB UNIVERSITY 32:38.4 5:16
204 Ryder Pierce UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 32:39.63 5:16
21 Zac Flowers BAYLOR UNIVERSITY 32:40.23 5:16
27 Brandon White BAYLOR UNIVERSITY 32:40.47 5:16
54 Tyre Johnson LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 32:43.35 5:17
209 Logan Dockery UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 32:44.78 5:17
274 Eric Montou UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 32:44.94 5:17
202 Barrett Kerth UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 32:45.29 5:17
22 Chris Gowell BAYLOR UNIVERSITY 32:45.78 5:17
247 Kyle Rosseau UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 32:46.16 5:17
79 Ken Wheeler MCMURRY UNIVERSITY 32:46.31 5:17
171 Nathan Milles TEXAS TECH UNIVERSITY 32:47.17 5:17
157 Curtis Patton TEXAS A M CORPUS CHRISTI 32:49.12 5:17
302 Chris Walizer VIRGINIA TECH 32:49.13 5:17
80 Ryan Barrow MCNEESE STATE UNIVERSITY 32:49.52 5:17
266 Kiko Mendoza UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 32:50 5:18
151 Louie Tijernia TCU 32:50.49 5:18
62 Cullen Doody LSU 32:51.55 5:18
308 Ryan Griesbach WYOMING 32:53.87 5:18
306 Nik Deininger WYOMING 32:55.67 5:18
189 Moses Alukunyang UNIVERSITY OF ARKANSAS AT PINE BLUFF 32:57.11 5:19
90 Philip Johnson MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 32:59.53 5:19
124 Benson Chepkwony SOUTHERN NAZARENE UNIVERSITY 33:00.45 5:19
284 Gilroy Martinez UTPA 33:02.75 5:20
53 Greg Innes LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY 33:05.7 5:20
279 Zach Zura UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 33:08.48 5:21
41 Ashton Fisher LIPSCOMB UNIVERSITY 33:08.74 5:21
46 Jeff Musick LIPSCOMB UNIVERSITY 33:12.29 5:21
277 Ken Wallace UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 33:12.48 5:21
281 Frank Garcia UTPA 33:16.55 5:22
139 Allen Smith SOUTHWESTERN UNIVERSITY 33:16.80 5:22
282 Wally Gonzalez UTPA 33:17.84 5:22
237 Brett Guemmer UNIVERSITY OF MISSOURI-KANSAS CITY 33:18.1 5:22
203 Markus Pearson UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 33:19.20 5:22
136 Sam Martinez SOUTHWESTERN UNIVERSITY 33:20.67 5:23
131 Thomas Bobbitt SOUTHWESTERN UNIVERSITY 33:20.82 5:23
138 Daniel Rudd SOUTHWESTERN UNIVERSITY 33:23.5 5:23
278 Cody Widener UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 33:24.63 5:23
169 Jeremy Kight TEXAS TECH UNIVERSITY 33:24.9 5:23
167 Valentino Julien TEXAS TECH UNIVERSITY 33:25.92 5:23
20 Grant Bugner BAYLOR UNIVERSITY 33:26.62 5:23
37 Jared Carlson LIPSCOMB UNIVERSITY 33:27.94 5:24
262 Sean Fitzsimmons UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 33:29.77 5:24
178 Robert Edmonds TRINITY 33:30.94 5:24
260 Andy Coy UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 33:34.33 5:25
183 Sal Perdomo TRINITY 33:35.1 5:25
143 Dave Emerson TCU 33:35.63 5:25
165 Zack Dawson TEXAS TECH UNIVERSITY 33:36.5 5:25
311 Sean Wilde WYOMING 33:37.44 5:25
128 Erick Ngeny SOUTHERN NAZARENE UNIVERSITY 33:38.13 5:25
285 Rollie Vela UTPA 33:38.74 5:25
82 Kevin Laughlin MCNEESE STATE UNIVERSITY 33:43.76 5:26
246 Tyler Rose UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 33:46.85 5:27
259 Nick Beare UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 33:49.35 5:27
65 Timothy Landry LSU 33:49.46 5:27
30 Mohamed Khelalfa CAMERON UNIVERSITY 33:50.36 5:27
201 Kyle Houston UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 33:51.18 5:27
12 Bailey Bunyan ARKANSAS STATE UNIVERSITY 33:52.97 5:28
64 Kyle Hecker LSU 33:53.47 5:28
69 Sean Swanner LSU 33:56.11 5:28
59 Frank Bohn LSU 33:58.17 5:29
146 Doug Moore TCU 34:00.2 5:29
192 Stephen Kipkurui UNIVERSITY OF ARKANSAS AT PINE BLUFF 34:00.3 5:29
211 Chris Gray UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 34:00.61 5:29
206 Rodney Sasse UNIVERSITY OF ARKANSAS LITTLE ROCK 34:02.32 5:29
63 Ken Ehrhardt LSU 34:02.90 5:29
217 Britt Koestler UNIVERSITY OF LOUISIANA MONROE 34:04.20 5:30
142 Ryan Dalrymple TCU 34:06.16 5:30
145 Holden Hollingsworth TCU 34:07.97 5:30
177 Adam Cribb TRINITY 34:08.77 5:30
126 Aaron Goble SOUTHERN NAZARENE UNIVERSITY 34:09.38 5:30
15 Michael Miller ARKANSAS STATE UNIVERSITY 34:10.97 5:31
16 David Mills ARKANSAS STATE UNIVERSITY 34:11.40 5:31
68 Kyle Steele LSU 34:14.54 5:31
89 Allen Gearhart MISSISSIPPI STATE UNIVERSITY 34:15.54 5:31
219 Kendall Robbins UNIVERSITY OF LOUISIANA MONROE 34:16.99 5:32
268 Jesse Sewell UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 34:18.13 5:32
213 Brad Kintner UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 34:19.42 5:32
61 Luke Dessauer LSU 34:20.45 5:32
32 Casey Kreger CAMERON UNIVERSITY 34:20.89 5:32
221 Jorel Torres UNIVERSITY OF LOUISIANA MONROE 34:27.5 5:33
133 Zach Freeland SOUTHWESTERN UNIVERSITY 34:28.49 5:33
14 Seth Freeman ARKANSAS STATE UNIVERSITY 34:30.20 5:34
283 Andrew Lopez UTPA 34:31.1 5:34
66 Kenneth Schiffman LSU 34:32.88 5:34
180 Pancho Escobedo TRINITY 34:33.52 5:34
24 Blake Niccum BAYLOR UNIVERSITY 34:35.98 5:35
152 Tim Wang TCU 34:37.22 5:35
67 Paras Shah LSU 34:38.23 5:35
307 Tyler Gifford WYOMING 34:39.30 5:35
214 Tony Stewart UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 34:42.50 5:36
60 Roger Cooke LSU 34:51.79 5:37
34 Juan Ruiz CAMERON UNIVERSITY 34:52.11 5:37
264 Clint Lewis UNIVERSITY OF SOUTH DAKOTA 35:08.91 5:40
38 Trace Carlson LIPSCOMB UNIVERSITY 35:09.17 5:40
273 Hance Loyd UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 35:11.77 5:40
173 Chase Wade TEXAS TECH UNIVERSITY 35:12.58 5:41
243 Jeremy Jones UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 35:23.62 5:42
47 Benton Reed LIPSCOMB UNIVERSITY 35:36.21 5:44
141 Richard Borchardt TCU 35:43.78 5:46
241 Cory Absey UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 35:50.33 5:47
11 Briar Becton ARKANSAS STATE UNIVERSITY 35:57.61 5:48
245 David Niday UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 36:02.42 5:49
179 Eric Elliott TRINITY 36:03.53 5:49
184 James Woolley TRINITY 36:14.13 5:50
215 Matt Woods UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 36:18.41 5:51
134 Josh Gideon SOUTHWESTERN UNIVERSITY 36:22.90 5:52
275 Darren Rous UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 36:23.98 5:52
140 Sebastian Winkler SOUTHWESTERN UNIVERSITY 36:23.99 5:52
182 Mark Greene TRINITY 36:47.83 5:56
129 Tony Pinazza SOUTHERN NAZARENE UNIVERSITY 36:52.83 5:57
248 Carl Sedgeman UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 36:55.29 5:57
130 Collin Whitsett SOUTHERN NAZARENE UNIVERSITY 37:06.38 5:59
276 Heinz Schwarzkopf UNIVERSITY OF TEXAS AT ARLINGTON 37:13.95 6:00
210 Stephon Ferriel UNIVERSITY OF CENTRAL ARKANSAS 37:19.68 6:01
125 Joshua Frees SOUTHERN NAZARENE UNIVERSITY 38:06.58 6:09
175 Colby Bishop TRINITY 38:32.15 6:13
127 Kyle Logan SOUTHERN NAZARENE UNIVERSITY 39:05.57 6:18
185 Mark Warner TRINITY 39:06.86 6:18
19 Rusty Staggs ARKANSAS STATE UNIVERSITY 39:13.7 6:19
242 Joss Blatherwick UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA 40:04.54 6:28
13 Robert Lanier ARKANSAS STATE UNIVERSITY 40:06.8 6:28
135 Sam Marsh SOUTHWESTERN UNIVERSITY 41:10.21 6:38
28 Bhupendra Acharya CAMERON UNIVERSITY 44:28.72 7:10

 

 

10k Open Race

NO FN LN CITY OVERALL TIME PACE
3626       
Florian Prueller - 1 32:07.51 5:11
3865 Andy McLary SPRINGDALE 2 32:40.71 5:16
3864 Alex McClary SPRINGDALE 3 32:49.50 5:17
3511 Benjamin Mulvaney FRANKLIN 4 33:18.98 5:22
3387 Drew Conner BENTONVILLE 5 33:33.86 5:25
3388 Digger Lauter BENTONVILLE 6 33:35.4 5:25
3631 Stuart Lisle OKLAHOMA CITY 7 33:54.57 5:28
3460 J.D. Wells PEA RIDGE 8 33:54.61 5:28
3682 David Riden OKLAHOMA CITY 9 34:00.75 5:29
3942 Glen Mays LITTLE ROCK 10 34:23.72 5:33
3418 Josh Holt MAUMELLE 11 34:27.81 5:33
3807 Ta Taris Earnest CONWAY 12 34:30.64 5:34
3328 Ta Baris Earnest CONWARY 13 34:32.30 5:34
3755 Scott Barrows FAYETTEVILLE 14 34:43.70 5:36
3483 Ben Putman FAYETTEVILLE 15 35:15.29 5:41
3451 Chris Moutos LITTLE ROCK 16 35:22.26 5:42
3382 Christian Moore FAYETTEVILLE 17 35:26.81 5:43
3765 Lance Miller FAYETTEVILLE 18 35:35.18 5:44
3576 James Bresette CLINTON 19 35:46.92 5:46
3402 Bryan Koon BENTONVILLE 20 36:02.49 5:49
3600 Brian Whitehead SAINT LOUIS 21 36:05.14 5:49
3416 Sean Salazar FAYETTEVILLE 22 36:09.69 5:50
3594 Jon Bitler FAYETTEVILLE 23 36:20.95 5:52
3881 Imari Dellimore LITTLE ROCK 24 36:32.68 5:53
3852 Christine Kalmer FAYETTEVILLE 25 36:34.66 5:54
3398 Matt Brozak CONWAY 26 36:49.83 5:56
3882 Leah Thorvilson LITTLE ROCK 27 36:52.70 5:57
3827 Mark Riley FAYETTEVILLE 28 37:01.30 5:58
3879 Shayla Houlihan SALT LAKE CITY 29 37:20 6:01
3894 Alex Spillers TEXARKANA 30 37:24.23 6:02
3389 Brandon Gardner CENTERTON 31 37:25.26 6:02
3672 Sean Geraghty FORT SMITH 32 37:27.97 6:02
3612 Ethan Neyman SHERWOOD 33 37:29.37 6:03
3761 Kevin Golden NORTH LITTLE ROCK 34 37:36.4 6:04
3340 Jeremy Maxwell FT SMTIH 35 37:44.31 6:05
3462 Steven Preston LITTLE ROCK 36 37:50.98 6:06
3826 Austin Efurd GREENWOOD 37 37:54.5 6:07
3649 Ben Lambert FAYETTEVILLE 38 38:08.87 6:09
3934 Scott Eason PORTLAND 39 38:12.70 6:10
3678 Joshua Sakon FAYETTEVILLE 40 38:13.97 6:10
3420 Becky Angeles MURPHY 41 38:15.56 6:10
3937 Ryan Lawrence LITTLE ROCK 42 38:27.70 6:12
3347 Frank Arellano ROGERS 43 38:34.21 6:13
3752 Clan Weatherford MOUNT PLEASANT 44 38:36.62 6:13
3940 Fred Bedone BENTONVILLE 45 38:37.46 6:13
3453 Jay Hansen GREENWOOD 46 38:37.82 6:14
3482 Keith Francis HOT SPRINGS 47 38:38.70 6:14
3589 Matt Wooldridge CONWAY 48 38:40.62 6:14
3895 Jeff Haynes TEXARKANA 49 38:43.49 6:14
3439 Bennett Grey FORT SMITH 50 38:49.18 6:15
3808 Kevin Griffith FAYETTEVILLE 51 39:02.64 6:18
3421 Dave Angeles MURPHY 52 39:02.91 6:18
3404 Tony Matthews BENTONVILLE 53 39:03.9 6:18
3848 Doug Norbert MEMPHIS 54 39:06.67 6:18
3394 Robert Bolding BENTONVILLE 55 39:25.63 6:21
3494 Michael Smith COLUMBUS 56 39:27.55 6:22
3632 Catherine Lisle OKLAHOMA CITY 57 39:28.51 6:22
3680 Stan Ferguson CONWAY 58 39:34.41 6:23
3932 Keith Willsey MENA 59 39:41.18 6:24
3411 David Williams LITTLE ROCK 60 39:43.16 6:24
3551 Mark Johnson GARLAND 61 39:52.39 6:26
3408 Seth Irwin ROGERS 62 39:52.87 6:26
3668 Sam Hall FAYETTEVILLE 63 39:52.92 6:26
3454 Malcolm McCollam TULSA 64 40:08.61 6:28
3659 Nick Pultro ALEXANDER 65 40:12.98 6:29
3630 Taylor Hills ROGERS 66 40:13.85 6:29
3615 Joel Perez LITTLE ROCK 67 40:20.50 6:30
3660 Jacob Pultro ALEXANDER 68 40:25.2 6:31
3885 Ken Riley BAUXITE 69 40:27.66 6:31
3904 Danny Walters FAYETTEVILLE 70 40:31.27 6:32
3364 Larry Caudle WEST FORK 71 40:38.63 6:33
3410 John Hill BENTONVILLE 72 40:44.67 6:34
3677 Rylan Williams FORT SMITH 73 40:51.7 6:35
3380 Ryan Holler BENTONVILLE 74 40:52.79 6:35
3818 Randy Robinson EDMOND 75 41:02.86 6:37
3628 Lance Ellington BELLA VISTA 76 41:08.74 6:38
3701 Kobe Johnson LOWELL 77 41:18.78 6:39
3870 Michael Witt DARDANELLE 78 41:21.62 6:40
3302 Cam Gentry ROGERS 79 41:25.50 6:41
3764 Kevin Verkamp CHARLESTON 80 41:29.88 6:41
3712 Melissa Sinning CABOT 81 41:29.96 6:41
3773 Mark Myles OKLAHOMA CITY 82 41:34.77 6:42
3467 Holly Gureski FAYETTEVILLE 83 41:35.5 6:42
3504 Atticus Mulkey ROGERS 84 41:36.96 6:42
3399 Matthew Edwards BELLA VISTA 85 41:40 6:43
3527 William Vardy FAYETTEVILLE 86 41:47.44 6:44
3759 Curtis Bedar SILOAM SPRINGS 87 41:55.15 6:45
3750 Nathan Roten FAYETTEVILLE 88 41:55.20 6:45
3466 Sherolyn Johnson BENTONVILLE 89 41:56.50 6:46
3758 Daniel Bedar SILOAM SPRINGS 90 41:57.80 6:46
3333 Scott Palmer COLORADO SPRINGS 91 42:04 6:47
3395 Mike Rush BENTONVILLE 92 42:07.88 6:47
3938 Rafael Jaime FAYETTEVILLE 93 42:08.14 6:47
3385 Justin Bourlon ROGERS 94 42:15.20 6:49
3641 Jason Auer FAYETTEVILLE 95 42:19.84 6:49
3379 Robyn Bourlon ROGERS 96 42:22.55 6:50
3303 David Smith BENTONVILLE 97 42:24.58 6:50
3572 Neil Breitkreutz ROGERS 98 42:29.77 6:51
3509 Niki Williams FAYETTEVILLE 99 42:36 6:52
3447 Todd Kruempel ROGERS 100 42:38.94 6:52
3929 Don Gorton FAYETTEVILLE 101 42:39.1 6:52
3635 Lucas Jennings FAYETTEVILLE 102 42:39.31 6:52
3428 Max Mahler FAY 103 42:40.29 6:53
3339 Joseph Nichols LITTLE ROCK 104 42:41.34 6:53
3846 Brian Polansky WESTWORTH VILLAGE 105 42:46.42 6:54
3675 Erica Burgess CONVERSE 106 42:49.52 6:54
3762 Steve McBee - 107 42:51.38 6:54
3891 Greg Shannon WEST PLAINS 108 42:53.22 6:55
3384 Matt Castonguay ROGERS 109 42:57.56 6:55
3638 Bill Torrey LITTLE ROCK 110 42:58.85 6:56
3779 Alex Nimmo NEW BERN 111 43:00.86 6:56
3657 Josh Pultro ALEXANDER 112 43:09.92 6:57
3464 Bill Gallaway ROGERS 113 43:14.43 6:58
3476 Amy Smith RUSSELLVILLE 114 43:17.54 6:59
3517 Keith Bostian PRAIRIE GROVE 115 43:19.74 6:59
3898 Mathis Halley WINSLOW 116 43:21.49 6:59
3426 Vincent Reynolds EUREKA SPRINGS 117 43:24.33 7:00
3820 Brian Worthington NORMAN 118 43:25.11 7:00
3822 Andrew Worthington NORMAN 119 43:25.21 7:00
3893 John Jackson LAKE CATHERINE 120 43:28.10 7:00
3610 Randy Taylor LITTLE ROCK 121 43:31.24 7:01
3430 Jeff Sacra TULSA 122 43:32.88 7:01
3897 Mark Scott OKLAHOMA CITY 123 43:34.7 7:01
3530 Shawn Jungmeyer FAYETTEVILLE 124 43:44 7:03
3679 Stephen Counce FAYETTEVILLE 125 43:49.33 7:04
3383 Kayla Waldrop ROGERS 126 43:49.96 7:04
3465 Charles Gattin BENTON 127 43:55.89 7:05
3397 Mark Brelsford BENTONVILLE 128 43:57.77 7:05
3833 Chris Tedford FAYETTEVILLE 129 44:02.15 7:06
3542 Craig Adams FAYETTEVILLE 130 44:05.40 7:06
3414 Dan Mueller MAUMELLE 131 44:06.28 7:06
3673 Andrew Hubbard FORT SMITH 132 44:11.37 7:07
3386 Kim Gardner CENTERTON 133 44:13.56 7:08
3470 Ron Hughes OKLAHOMA CITY 134 44:13.94 7:08
3652 Katie Helms FAYETTEVILLE 135 44:14.28 7:08
3515 Benny Curtis WEATHERFORD 136 44:16.53 7:08
3947 Caroline Rochelle WEST FORK 137 44:18.83 7:08
3320 Kevin Shelhamer TULSA 138 44:24.3 7:09
3775 Matt Youngblood ROGERS 139 44:26.75 7:10
3648 Abe Lambert LINCOLN 140 44:27.13 7:10
3850 Joe Waldbusser FAYETTEVILLE 141 44:32.69 7:11
3754 Glen Foster BELLA VISTA 142 44:35.76 7:11
3459 Harley McFadin SILOAM SPRINGS 143 44:36.55 7:11
3499 Brant Bishop FAYETTEVILLE 144 44:41.12 7:12
3961 Roger Cooke HAMPTON 145 44:42.72 7:12
3860 Jon Halbert FAYETTEVILLE 146 44:47.79 7:13
3566 Ginny Lantz AUSTIN 147 44:51.56 7:14
3376 Tom Aspel RUSSELLVILLE 148 44:52.82 7:14
3540 Tim Cowgur BELLA VISTA 149 44:53.67 7:14
3763 Scott Swearingen ROGERS 150 44:54.84 7:14
3348 Joe Fennel FAYETTEVILLE 151 44:54.89 7:14
3471 Nolan Helder BERRYVILLE 152 45:02.80 7:16
3805 Tino Garcia FAYETTEVILLE 153 45:03.62 7:16
3830 Alden Napier FAYETTEVILLE 154 45:04.67 7:16
3688 Michael Pope BENTONVILLE 155 45:07.65 7:16
3861 Natalie McBee FAYETTEVILLE 156 45:09.36 7:17
3953 Daniel Vo FORT SMITH 157 45:10.6 7:17
3449 Brian Wilmoth BELLA VISTA 158 45:16.74 7:18
3618 Matthew Jackson HOT SPRINGS 159 45:20.10 7:18
3506 Bruce Mulkey ROGERS 160 45:20.57 7:18
3757 David Gulliver SPRINGDALE 161 45:21.81 7:19
3478 Brandon Campbell ROGERS 162 45:26.54 7:19
3598 Jim Barton MAUMELLE 163 45:28.5 7:20
3915 Randy Collins BRYANT 164 45:32.83 7:20
3434 Mark Dinges EDMOND 165 45:34.26 7:21
3391 Bob Aenchbacher BENTONVILLE 166 45:34.45 7:21
3949 Bill Thornton FORT SMITH 167 45:43.97 7:22
3522 David Harrison VAN BUREN 168 45:46.35 7:23
3930 Chris Bannister ROGERS 169 45:46.63 7:23
3480 Mark Thomas VAN BUREN 170 45:48.16 7:23
3824 Neal Hefner FAYETTEVILLE 171 45:56.21 7:24
3674 Alex Haynes TEXARKANA 172 45:59 7:25
3484 Lauren Shoup FAYETTEVILLE 173 46:01.8 7:25
3809 Matt Cheadle FAYETTEVILLE 174 46:04.6 7:25
3778 Rick Zigglegruber BRAY 175 46:06.99 7:26
3489 Miranda Oswald OMAHA 176 46:10.58 7:26
3766 David Yoder BENTONVILLE 177 46:11.79 7:27
3945 Kristin Depp NEW ORLEANS 178 46:13.90 7:27
3392 Anjeanette Levings FAYETTEVILLE 179 46:14.47 7:27
3918 Alex Del Carmen BOONEVILLE 180 46:17.99 7:28
3906 Rob Ceola FAYETTEVILLE 181 46:18.25 7:28
3375 Carolyn Armour PEA RIDGE 182 46:22.27 7:28
3647 Joe Lambert STRATFORD 183 46:25.31 7:29
3578 Matt Martin BELLA VISTA 184 46:26.37 7:29
3554 Krista Noechel CABOT 185 46:29.40 7:29
3469 Mike Bonnette BENTON 186 46:30.31 7:30
3492 Jeremy Nix ROGERS 187 46:30.45 7:30
3529 Renee Vardy FAYETTEVILLE 188 46:33.1 7:30
3617 Ken Barton GREENWOOD 189 46:33.34 7:30
3740 Alison Jumper FAYETTEVILLE 190 46:35.3 7:30
3887 Jeff Maher LITTLE ROCK 191 46:40.50 7:31
3956 Alfonso Elizalde BELLA VISTA 192 46:40.82 7:31
3651 Drake Rippelmeyer FAYETTEVILLE 193 46:42.91 7:32
3406 Lisa Mills ROGERS 194 46:43.31 7:32
3939 Christian Loeschel SPRINGDALE 195 46:47.84 7:32
3911 Alan Flanagan FORT SMITH 196 46:49.54 7:33
3487 Eric Bain ALEXANDER 197 46:51.81 7:33
3902 Richard Mdginnis SPRINGDALE 198 46:52.76 7:33
3903 Chris McGinnis FAYETTEVILLE 199 46:52.82 7:33
3486 Bob Buysse FAYETTEVILLE 200 46:54.33 7:33
3357 Jim Carroll MELBOURNE 201 46:58.9 7:34
3715 Rob Lyall SPRINGDALE 202 46:58.48 7:34
3923 Randall Thompson FAYETTEVILLE 203 47:01.68 7:35
3400 Jon Terlouw BENTONVILLE 204 47:05.72 7:35
3684 Tobias Segal SPRINGDALE 205 47:06.51 7:35
3493 Cliff Ferren NORTH LITTLE ROCK 206 47:07.34 7:36
3704 Robert Ost CAMMACK VILLAGE 207 47:08.11 7:36
3532 Tina Coutu LITTLE ROCK 208 47:11.22 7:36
3851 Matt McGowan FAYETTEVILLE 209 47:12.84 7:36
3545 Hunter Stephens FAYETTEVILLE 210 47:14.49 7:37
3698 Pierce Gaithe FAYETTEVILLE 211 47:16.3 7:37
3910 Kim Howard MINERAL SPRINGS 212 47:18.97 7:37
3853 Jon Fricke CAVE SPRINGS 213 47:22.3 7:38
3941 John Varvil SPRINGDALE 214 47:25.27 7:38
3751 Becky Kerr FAYETTEVILLE 215 47:26.68 7:39
3592 Paul Hunt BENTONVILLE 216 47:40.53 7:41
3955 Valeria Kiss FORT SMITH 217 47:45.60 7:42
3926 Cindy Knott FARMINGTON 218 47:58.45 7:44
3307 Jeff Genau BENTONVILLE 219 47:59.59 7:44
3588 Chris Pollitt FAYETTEVILLE 220 48:00.26 7:44
3381 Jennifer Scott BENTONVILLE 221 48:00.94 7:44
3526 Paul Butler RUSSELLVILLE 222 48:02.57 7:44
3888 Jeremy Pate FAYETTEVILLE 223 48:03.11 7:45
3358 Scott Kentner SPRINGDALE 224 48:05.35 7:45
3954 Manuel Barnes BENTONVILLE 225 48:06.74 7:45
3735 Elisabeth Baradel FAYETTEVILLE 226 48:10.92 7:46
3706 John Miller MAUMELLE 227 48:11.59 7:46
3912 Eugene Atha SHERWOOD 228 48:11.95 7:46
3841 Jay Marconi SPRINGDALE 229 48:12.51 7:46
3873 Jason Suel SPRINGDALE 230 48:15.30 7:47
3317 Jake Norton PRAIRIE GROVE 231 48:16.81 7:47
3708 Shaun Swearingen SPRINGDALE 232 48:17.65 7:47
3591 Greg Staggs SPRINGDALE 233 48:21.91 7:48
3747 Layton Wilson HARRISON 234 48:33.45 7:49
3365 Fred Spies FAYETTEVILLE 235 48:34.93 7:50
3342 Phillip Haltom TEXARKANA 236 48:36.67 7:50
3403 Liz Bolton BENTONVILLE 237 48:42 7:51
3360 Becky Efurd ROGERS 238 48:43.85 7:51
3711 Kevin Wang FAYETTEVILLE 239 48:45.93 7:51
3777 Nick Nelson VILONIA 240 48:47.11 7:52
3581 Kent Early CENTERTON 241 48:52.57 7:53
3669 Ashley Patterson SPRINGDALE 242 48:54.11 7:53
3552 Mike McDoniel SPRINGDALE 243 48:54.31 7:53
3427 Michael Riha FAYETTEVILLE 244 48:56.87 7:53
3497 Steve Booth FAYETTEVILLE 245 49:00.26 7:54
3889 Becky Purcell FAYETTEVILLE 246 49:00.92 7:54
3671 Lisa Reilly HOT SPRINGS 247 49:02.49 7:54
3756 Blake Garland SPRINGDALE 248 49:02.87 7:54
3599 Elizabeth Davenport SAINT LOUIS 249 49:03.17 7:54
3378 Lynne Williams FAYETTEVILLE 250 49:03.76 7:54
3694 Alyssa Peiser FAYETTEVILLE 251 49:06.5 7:55
3899 Lyle Gohn FAYETTEVILLE 252 49:07.95 7:55
3377 Steve Bell FAYETTEVILLE 253 49:12.7 7:56
3670 Scott McElroy SPRINGDALE 254 49:13.17 7:56
3965 Larry Lacara HURST 255 49:17.64 7:57
3933 Mike Roberts BENTONVILLE 256 49:17.86 7:57
3919 Keith Wilson HARRISON 257 49:20.17 7:57
3574 Katie May SPRINGDALE 258 49:20.45 7:57
3448 Gabrielle Peoples SEARCY 259 49:21.28 7:57
3306 Jeff Spencer LOWELL 260 49:25.17 7:58
3661 Kate Sutterfield FAYETTEVILLE 261 49:25.73 7:58
3425 Faber White LITTLE ROCK 262 49:27.48 7:58
3488 Paul Shefelbine FAYETTEVILLE 263 49:29.68 7:58
3513 Jesse Abdenour FAYETTEVILLE 264 49:33.80 7:59
3862 Kelley Stinnett SILOAM SPRINGS 265 49:35.89 7:59
3359 Karlton Naylor FAYETTEVILLE 266 49:36.8 8:00
3931 Michael Mahler FAYETTEVILLE 267 49:45.19 8:01
3748 James Meinecke FAYETTEVILLE 268 49:45.24 8:01
3541 Meaghan Dayton PITTSBURG 269 49:50.43 8:02
3666 Brad Urhahn BENTONVILLE 270 49:53.20 8:02
3325 Jennifer Dorris BATESVILLE 271 49:53.27 8:02
3601 Brooke Robinson FAYETTEVILLE 272 49:53.43 8:02
3602 Ulrika Belline FAYETTEVILLE 273 49:53.55 8:02
3351 Marr-Lynn Flory WINSLOW 274 49:56.46 8:03
3874 Paul Provaznik FAYETTEVILLE 275 49:57.48 8:03
3356 Kari A Hamilton SPRINGDALE 276 49:57.71 8:03
3619 Deborah Lashley FORT SMITH 277 50:02.60 8:04
3890 Larry Purcell FAYETTEVILLE 278 50:04.15 8:04
3730 Laurie Hales GREENWOOD 279 50:04.83 8:04
3507 Demetrius Mulkey ROGERS 280 50:04.90 8:04
3859 Ray Dunwoodie FAYETTEVILLE 281 50:06.39 8:04
3924 Bryan Flammang BENTONVILLE 282 50:12.37 8:05
3642 Barbara Hess TULSA 283 50:15.34 8:06
3685 Joe Lendermon FAYETTEVILLE 284 50:17.47 8:06
3496 Rebecca Hall SPRINGDALE 285 50:30.53 8:08
3644 Ryan Billingsly FAYETTEVILLE 286 50:37.14 8:09
3710 Donald Myers BELLA VISTA 287 50:44.92 8:11
3354 Jay Huneycutt FAYETTEVILLE 288 50:51 8:12
3396 Amy Fulmer BENTONVILLE 289 50:52.40 8:12
3577 Bill Langley STILWELL 290 50:53.9 8:12
3842 Garth Rotramel FAYETTEVILLE 291 50:55.10 8:12
3520 Maria Lanning GERMANTOWN 292 50:55.18 8:12
3521 Skyler Lanning GERMANTOWN 293 50:55.20 8:12
3355 Jamie Huneycutt FAYETTEVILLE, 294 50:58.82 8:13
3595 Bevon Randolph EUREKA SPRINGS 295 50:59.99 8:13
3611 Jackie Clinton CABOT 296 51:00.30 8:13
3596 Amy Randolph EUREKA SPRINGS 297 51:00.36 8:13
3871 Frank Massingill CONWAY 298 51:01.38 8:13
3315 Larry Merriman HOT SPRINGS 299 51:03.3 8:13
3534 Kevin Williams HOT SPRINGS 300 51:05.4 8:14
3336 David Latta CANE HILL 301 51:06.61 8:14
3847 Jim Morrison TULSA 302 51:08.43 8:14
3512 Jamie Merriman HOT SPRINGS 303 51:08.96 8:14
3665 Lorna Bryant GREENWOOD 304 51:12.31 8:15
3627 Daniel Goodwin FAYETTEVILLE 305 51:16.65 8:16
3856 Robert Ames FAYETTEVILLE 306 51:16.68 8:16
3645 Drew Collom BENTONVILLE 307 51:22.74 8:17
3831 Steve Fortner FAYETTEVILLE 308 51:23.25 8:17
3433 Karen Hayes NORTH LITTLE ROCK 309 51:26.44 8:17
3518 Mark Elser FAYETTEVILLE 310 51:34.96 8:19
3604 Jason Godsey FAYETTEVILLE 311 51:40.90 8:20
3957 Chris Dorsey FORT SMITH 312 51:41.29 8:20
3767 Janet Gilker FORT SMITH 313 51:44.5 8:20
3490 Roy Hayward NORTH LITTLE ROCK 314 51:46.24 8:20
3475 David Bourne LITTLE ROCK 315 51:48.61 8:21
3324 Rob Featherston BENTONVILLE 316 51:54.94 8:22
3371 Beth Brown BENTONVILLE 317 51:58.2 8:22
3537 Jeremy Hurtt FARMINGTON 318 52:00.25 8:23
3556 Dave Dunbar WICHITA 319 52:08.89 8:24
3370 Kameron Slater SILOAM SPRINGS 320 52:08.99 8:24
3718 Roy Cordell FAYETTEVILLE 321 52:13.67 8:25
3321 Gary Goodman SPRINGDALE 322 52:15.97 8:25
3772 Mandy Broadstreet FAYETTEVILLE 323 52:18.18 8:26
3760 Ron Novale FORT SMITH 324 52:21.46 8:26
3717 Brooke Culp FAYETTEVILLE 325 52:24.97 8:27
3424 Joe Milligan NORTH LITTLE ROCK 326 52:26.58 8:27
3935 Katy Rutledge CHESTERFIELD 327 52:28.58 8:27
3749 Jason Corral FAYETTEVILLE 328 52:28.90 8:27
3725 Kate McEwen ROGERS 329 52:33.12 8:28
3563 Jessica Jacobs BENTONVILLE 330 52:33.17 8:28
3849 Brent Robinson FAYETTEVILLE 331 52:33.59 8:28
3732 Linda Duba SIOUX FALLS 332 52:38.90 8:29
3456 Melissa Haar FAYETTEVILLE 333 52:39.68 8:29
3366 Jack Gentry ROGERS 334 52:44.32 8:30
3343 Paul Dicks BELLA VISTA 335 52:53.30 8:31
3714 Carrie Prowant LANARK 336 52:54.56 8:31
3305 Rob Williams SILOAM SPRINGS 337 52:55.16 8:32
3623 Tyler Emerson SPRINGDALE 338 52:57.48 8:32
3313 Sean Orme SILOAM SPRINGS 339 53:01.27 8:33
3311 Harold Hays LITTLE ROCK 340 53:14 8:35
3958 Unknown Participant - 341 53:15.43 8:35
3876 Larry Merriman ROGERS 342 53:16.46 8:35
3744 Danielle Garek AUSTIN 343 53:16.54 8:35
3687 Brian Cole FAYETTEVILLE 344 53:18.69 8:35
3553 Kasey Hicks LAKEVIEW 345 53:19.86 8:36
3686 Missy Ross-Cole FAYETTEVILLE 346 53:21.58 8:36
3656 Michael Brannon FAYETTEVILLE 347 53:22.62 8:36
3733 Robert Hamrin BELLA VISTA 348 53:24.72 8:36
3473 Roy Smith HENSLEY 349 53:30.94 8:37
3952 Blake Hanby SPRINGDALE 350 53:32.36 8:38
3505 Michael Lehmann FAYETTEVILLE 351 53:32.36 8:38
3593 Nick Davidson FAYETTEVILLE 352 53:35.9 8:38
3446 Josh Brener SPRINGDALE 353 53:35.45 8:38
3332 Cheryl Wilber MOUNTAIN HOME 354 53:39.42 8:39
3590 Ryan Chyrchel FAYETTEVILLE 355 53:41.11 8:39
3845 Paula Storment FAYETTEVILLE 356 53:41.68 8:39
3531 Jessica Banta FAYETTEVILLE 357 53:42.66 8:39
3920 Joseph Welch YUKON 358 53:42.90 8:39
3719 Claire Groves FAYETTEVILLE 359 53:43.37 8:39
3693 Jason Luscier FAYETTEVILLE 360 53:45.79 8:40
3664 Alesha Handy FAYETTEVILE 361 53:47.38 8:40
3951 Shirley Hyman FORT SMITH 362 53:49.62 8:40
3936 Roy Gean FORT SMITH 363 53:51.13 8:41
3361 John Thill FAYETTEVILLE 364 53:53.12 8:41
3663 David Pledger FAYETTEVILLE 365 53:55.63 8:41
3442 Shea Foster LITTLE ROCK 366 53:56.77 8:41
3875 Shona Thomason ROGERS 367 53:58.59 8:42
3713 Tammy Earhart FAYETTEVILLE 368 54:00.11 8:42
3737 Tye Hollingworth SPRINGDALE 369 54:05.57 8:43
3573 Karen Dineen ROGERS 370 54:09.99 8:44
3472 Kasey Helder BERRYVILLE 371 54:16.58 8:45
3301 Jon Gheen FAYETTEVILLE 372 54:20.3 8:45
3501 Ben Cherry OKLAHOMA CITY 373 54:22.56 8:46
3510 Bryan Jones LITTLE ROCK 374 54:26.44 8:46
3349 Michael Hill FAYETTEVILLE 375 54:27.99 8:46
3616 Brent Slater GREENWOOD 376 54:30.98 8:47
3401 Mandy Sayer BENTONVILLE 377 54:31.8 8:47
3872 Rachel Hancock FAYETTEVILLE 378 54:31.76 8:47
3310 Patrick Sublette LOWELL 379 54:35.73 8:48
3353 Koei Nakahishi FARMINGTON 380 54:37.87 8:48
3550 Julie Wolling WEDEMARK 381 54:45.50 8:49
3770 Shannon Lee LOWELL 382 54:48.1 8:50
3304 Tregg Brown BENTONVILLE 383 54:50.41 8:50
3854 Linda Mallow TULSA 384 54:51.6 8:50
3716 Bethany Goodwin FAYETTEVILLE 385 54:51.15 8:50
3736 Neil McGill BELLA VISTA 386 54:52.63 8:50
3925 Dan Belanger LITTLE ROCK 387 54:53.45 8:51
3624 Charles Hughes LINCOLN 388 54:56.63 8:51
3587 Blair Cartwright SPRINGDALE 389 55:02.8 8:52
3913 Laurie Dereszynski BENTONVILLE 390 55:04.17 8:52
3869 Larry Johnston FORT SMITH 391 55:05.55 8:53
3728 Jimmy Vo FORT SMITH 392 55:07.54 8:53
3580 Curtis Smith SILOAM SPRINGS 393 55:11.67 8:54
3571 Carrie Steele KANSAS 394 55:14.31 8:54
3560 Richard Hatch EDMOND 395 55:18.59 8:55
3455 Beth Saviers FAYETTEVILLE 396 55:28.74 8:56
3457 Sommer Huff FAYETTEVILLE 397 55:38.60 8:58
3335 Frank Hysell BENTONVILLE 398 55:39.90 8:58
3950 Unknown Participant - 399 55:42.74 8:59
3837 Courtney Cagle FAYETTEVILLE 400 55:44.51 8:59
3435 Jesse Garrett FORT SMITH 401 55:55.63 9:01
3658 Gary Pultro ALEXANDER 402 55:58.31 9:01
3829 Lindsay Trammell FAYETTEVILLE 403 56:00.55 9:01
3886 Mike Beckham ROGERS 404 56:01.77 9:02
3445 Nakia Smith SPRINGDALE 405 56:05.70 9:02
3806 Michael Butler SILOAM SPRINGS 406 56:15.37 9:04
3597 Hunter Hart BENTONVILLE 407 56:16.11 9:04
3613 Rebecca Humes LITTLE ROCK 408 56:16.90 9:04
3839 Afton Danner BENTONVILLE 409 56:27.89 9:06
3431 Glen Wile TEXARKANA 410 56:28.31 9:06
3429 Shelley Stokely TULSA 411 56:33.53 9:07
3352 Charles Halliburton ROGERS 412 56:34.49 9:07
3557 Tristen Driver BATESVILLE 413 56:38.63 9:08
3558 Brian Schmidt OKC 414 56:44.52 9:08
3646 Michael Slay FAYETTEVILLE 415 56:44.92 9:09
3909 Edward Guthrie GUTHRIE 416 56:52.52 9:10
3327 Patti Hammerstein SHERWOOD 417 57:03.6 9:11
3316 David Ligon AR 418 57:05.29 9:12
3367 Shanda Sloan FAYETTEVILLE 419 57:05.47 9:12
3655 Mike Stroup TULSA 420 57:13.88 9:13
3535 Michael Cale FAYETTEVILLE 421 57:21.9 9:14
3419 Janet Chaney CENTERTON 422 57:22.72 9:15
3927 John Rinaldi FAYETTEVILLE 423 57:28.90 9:16
3640 Steve Edmondson RUDY 424 57:30.57 9:16
3525 Roy Garcia YUKON 425 57:32.71 9:16
3855 Kristi Tindell BELTON 426 57:34.19 9:16
3702 Mikaela Lemmon BELLA VISTA 427 57:38.17 9:17
3629 Diana Storch FAYETTEVILLE 428 57:40.15 9:17
3917 Josie White FAYETTEVILLE 429 57:42.83 9:18
3916 Christina Knight FAYETTEVILLE 430 57:43.6 9:18
3662 Denton Thompson FAYETTEVILLE 431 57:46.9 9:18
3643 Jessica Booth FAYETTEVILLE 432 57:57.25 9:20
3498 Beth Booth FAYETTEVILLE 433 57:57.67 9:20
3639 Carol Torrey LITTLE ROCK 434 57:59.13 9:20
3896 Jerry Burnstein EDMOND 435 58:08.83 9:22
3570 Alicia Ledbetter LOWELL 436 58:11.80 9:23
3832 Pamela Talley-Parker ROGERS 437 58:17.42 9:23
3407 Angela Hurt ROGERS 438 58:18.71 9:24
3524 Nick Vachon FAYETTEVILLE 439 58:21.50 9:24
3877 Philip Carls BENTONVILLE 440 58:24.62 9:25
3948 Betts McCombs FAYETTEVILLE 441 58:27.82 9:25
3828 Jonethan Sisemorz FAYETTEVILLE 442 58:32.3 9:26
3514 Craig Duffy SPRINGDALE 443 58:36.38 9:26
3614 Alea Humes LITTLE ROCK 444 58:41.1 9:27
3816 John Russell LITTLE ROCK 445 58:48.96 9:28
3734 Jill Guerra FORT SMITH 446 58:50.24 9:29
3463 Angela Gattin BENTON 447 58:56.89 9:30
3690 Jeff Webster ROGERS 448 58:59.20 9:30
3346 Katherine Mader ELKINS 449 58:59.92 9:30
3726 Andrew Rojeski FAYETTEVILLE 450 59:05.3 9:31
3703 Whitney Eastman CLARKSVILLE 451 59:06.30 9:31
3341 Erica Cox HALFWAY 452 59:10.41 9:32
3345 Caen Dowell WEST FORK 453 59:15.3 9:33
3863 Nicole Horne MOUNTAIN HOME 454 59:21.99 9:34
3405 Pauline Mohler BENTONVILLE 455 59:25.16 9:34
3636 Marcus Hinson ROGERS 456 59:33.76 9:36
3959 Mark Jackson FAYETTEVILLE 457 59:38.43 9:36
3721 Lena Manning JONESBORO 458 59:41.70 9:37
3900 John Harnedy ROGERS 459 59:44.13 9:37
3338 Howard Brill FAYETTEVILLE 460 59:46.59 9:38
3774 Jamie Mackey FAYETTEVILLE 461 59:49.21 9:38
3559 Benny Yih PARK CITY 462 59:59.13 9:40
3621 Tina Hillyard SPRINGDALE 463 1:00:13.31 9:42
3409 Becky Featherston ROGERS 464 1:00:15.40 9:42
3441 Terri Burton RUDY 465 1:00:19.12 9:43
3326 Brice Hammerstein SHERWOOD 466 1:00:27.70 9:44
3769 Lewis McClendon SPRINGDALE 467 1:00:35.86 9:46
3921 James Hiett BENTONVILLE 468 1:00:36.72 9:46
3438 Fred Ebrahimi TULSA 469 1:00:39.15 9:46
3502 Ashley Leahy EUREKA SPRINGS 470 1:00:41.67 9:47
3422 Mary Jo Brinkman FORT SMITH 471 1:00:53.68 9:49
3836 Anna Cagle FAYETTEVILLE 472 1:00:54.44 9:49
3817 Marvin Engels TEXARKANA 473 1:01:12.12 9:52
3962 Beth Haldeman FAYETTEVILLE 474 1:01:19.82 9:53
3547 Michelle Lehmann SPRINGDALE 475 1:01:36.28 9:55
3946 Itrel Monroe WEST FORK 476 1:01:39.85 9:56
3905 Karen McGinnis SPRINGDALE 477 1:01:41.61 9:56
3867 Andrew Shorer BELLA VISTA 478 1:02:09.67 10:01
3884 Kim Johnson SPRINGDALE 479 1:02:14.59 10:02
3569 Nestor Pinaroc MUSTANG 480 1:02:17.90 10:02
3546 Danette Heckathorn FAYETTEVILLE 481 1:02:22.74 10:03
3928 Mike Greever LOWELL 482 1:02:24.10 10:03
3964 Charles Alison FAYETTEVILLE 483 1:02:31.54 10:04
3329 Laurel Loh FAYETTEVILLE 484 1:02:32.45 10:04
3308 Abe Nutt BELLA VISTA 485 1:02:35.34 10:05
3390 Whitney Sutherland BELLA VISTA 486 1:02:36.49 10:05
3586 Daniel Fields FAYETTEVILLE 487 1:02:39.60 10:06
3878 Ginger Carls BENTONVILLE 488 1:02:48.59 10:07
3495 Lori Foster FAYETTEVILLE 489 1:02:59.24 10:09
3468 Donald Dunagin FAYETTEVILLE 490 1:03:03.82 10:10
3835 Sarah Hughes FAYETTEVILLE 491 1:03:15.71 10:11
3697 Heather Shockley FAYETTEVILLE 492 1:03:26.94 10:13
3707 Jennifer Elliott BENTONVILLE, 493 1:03:33.72 10:14
3369 Ki Matlock FAYETTEVILLE 494 1:03:33.81 10:14
3538 Jh Smith CHERRY VALLEY 495 1:03:38.62 10:15
3477 Erin Campbell ROGERS 496 1:03:40.24 10:15
3840 Jennifer Page FAYETTEVILLE 497 1:03:41.50 10:16
3568 Meredith Skaggs FAYETTEVILLE 498 1:03:45.16 10:16
3564 Sarah Hantz FAYETTEVILLE 499 1:03:45.18 10:16
3555 Marie Gardner GREENBRIER 500 1:03:49.4 10:17
3901 Michael Dereszynski BENTONVILLE 501 1:03:52.53 10:17
3575 Jamie Washington SUMMERS 502 1:03:54.6 10:18
3485 Katie Hart BENTONVILLE 503 1:04:01.75 10:19
3440 Michael Seals FAYETTEVILLE 504 1:04:10.18 10:20
3415 Lauren Blevins FAYETTEVILLE 505 1:04:10.58 10:20
3776 Ryan Slone FAYETTEVILLE 506 1:04:14.31 10:21
3691 Donna Stone FAYETTEVILLE 507 1:04:18.66 10:22
3583 Dan Miller FAYETTEVILLE 508 1:04:22.64 10:22
3561 Crystal Langston FAYETTEVILLE 509 1:04:25.46 10:23
3372 Greg Bourns WALDRON 510 1:04:25.50 10:23
3309 Darrell Duke TULSA 511 1:04:34.33 10:24
3634 Melody Weidman FORT SMITH 512 1:04:40.41 10:25
3892 Tori Duphorne OKLAHOMA CITY 513 1:04:42.28 10:25
3907 Steve Marshall LOWELL 514 1:04:46.95 10:26
3908 Erin Marshall LOWELL 515 1:04:47.12 10:26
3314 Ryan Lee ROGERS 516 1:04:57.14 10:28
3650 Brock Watson JOPLIN 517 1:04:57.87 10:28
3838 Taylor Delay FAYETTEVILLE 518 1:05:21.57 10:32
3544 Julie Adams FAYETTEVILLE 519 1:05:29.8 10:33
3823 Beryl Pennington MEMPHIS 520 1:05:39.4 10:34
3374 Rena Goodwin-Lee ROGERS 521 1:05:49.20 10:36
3334 Jason McDaniel FAYETTEVILLE 522 1:05:53.41 10:37
3960 Stephanie Snadon SPRINGFIELD 523 1:05:56.28 10:37
3543 Julie Roetzel FAYETTEVILLE 524 1:05:57.80 10:38
3479 David Samuel PEARCY 525 1:06:07.55 10:39
3608 Jasmine Linton FAYETTEVILLE 526 1:06:10.42 10:40
3844 Rob Weaver COLLIERVILLE 527 1:06:12.55 10:40
3450 Rosemary Rogers MAUMELLE 528 1:06:15.71 10:40
3709 Karla Hunt ROGERS 529 1:06:21.6 10:41
3731 Heather Lind SPRINGDALE 530 1:06:26.65 10:42
3585 Trent Lowry FAYETTEVILLE 531 1:06:32.26 10:43
3322 Mike Roetzel FAYETTEVILLE 532 1:06:34.26 10:43
3843 Sarah Sparkman FAYETTEVILLE 533 1:06:47.19 10:45
3582 Chris Weiser SPRINGDALE 534 1:06:59.17 10:47
3689 Tiffany Rowlison ROGERS 535 1:07:03.76 10:48
3683 Angela Delong ROGERS 536 1:07:04.5 10:48
3729 Kim Fernandez BELLA VISTA 537 1:07:11.14 10:49
3412 Becky Yih PARK CITY 538 1:07:14.56 10:50
3866 John Hunnicutt DANVILLE 539 1:07:14.75 10:50
3607 Dana Barber FLORAL 540 1:07:27 10:52
3768 Kenny Timbrel JOPLIN 541 1:07:28.84 10:52
3654 Jo Lyn Stroup TULSA 542 1:07:30.12 10:52
3771 Renee Scanlong FAYETTEVILLE 543 1:07:33.82 10:53
3312 Jon Saxon HARRISON 544 1:07:58.80 10:57
3944 Cari Coleman SPRINGDALE 545 1:07:59.37 10:57
3423 Merrisa Purnomo FAYETTEVILLE 546 1:08:07.32 10:58
3318 Keith Bartenhagen EDMOND 547 1:08:16.61 11:00
3417 Arnold Mueller CHESTERFIELD 548 1:08:18.47 11:00
3539 Keeli Smith CHERRY VALLEY 549 1:08:31.59 11:02
3503 Jessica Small FAYETTEVILLE 550 1:08:32.45 11:02
3549 James Britton GRAVETTE 551 1:08:33.93 11:03
3437 Becky Carney FAYETTEVILLE 552 1:08:38.28 11:03
3834 Lupe Verdin OKLAHOMA CITY 553 1:08:59.71 11:07
3819 Jason Wright BELLA VISTA 554 1:09:21.13 11:10
3533 Lindsay Adams BELLA VISTA 555 1:09:21.24 11:10
3444 John Harrison CONWAY 556 1:10:28.1 11:21
3943 Emily Smith FAYETTEVILLE 557 1:11:19.3 11:29
3363 Jennifer Pickett FAYETTEVILLE 558 1:11:24.11 11:30
3461 Dottie Rea VILONIA 559 1:11:28.62 11:31
3883 Erin Vonfeldt FAYETTEVILLE 560 1:11:31.61 11:31
3880 Brittany Phillips FAYETTEVILLE 561 1:11:31.85 11:31
3491 Becky Christenson ROGERS 562 1:12:04.93 11:37
3727 Dian Bacon FAYETTEVILLE 563 1:12:19.66 11:39
3344 Brenda Harrell SPRINGDALE 564 1:12:39.61 11:42
3700 Alex Martin CABOT 565 1:12:51.58 11:44
3699 James Martin CABOT 566 1:12:51.77 11:44
3625 Pamela Lee HOT SPRINGS VILLAG 567 1:12:53.16 11:44
3720 Cindy Wade BATESVILLE 568 1:12:56.84 11:45
3724 Christy Balfour KELLER 569 1:12:56.90 11:45
3868 Carrie Uncapher FAYETTEVILLE 570 1:13:22.23 11:49
3667 Richard Robinson BENTON 571 1:13:55.9 11:54
3481 Jennifer Prado VAN BUREN 572 1:16:49.89 12:22
3963 Angela Gill BENTONVILLE 573 1:16:49.92 12:22
3603 Jessica Martin TAHLEQUAH 574 1:17:12.48 12:26
3605 Amy Smith SILOAM SPRINGS 575 1:17:12.79 12:26
3458 Laura Watson WESTVILLE 576 1:26:49.7 13:59

 

 



Post to:  
Post as: