RunnerspaceNewsView

2012 Results - PR Holiday Invitational

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Dec 22nd 2012, 11:15pm | 130942 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - PR Holiday Invitational
PR Holiday Invitational - Dec 22, 2012
Prince George Sports & Learning Complex, Landover, MD, US
Timing/Results by: PMV Timing - Fairfax - VA - Timing Company
 
Men: 55m | 300m | 500m | 1k | 1600m | 3200m | 55h | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 55m | 300m | 500m | 1k | 1600m | 3200m | 55h | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 55m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Mustaqeem 11 Forest Park 06.48 nwi 1  
2 Stone, David 12 Bishop McNamara 06.56 nwi 2  
3 Morgan, Ricky 11 Forest Park 06.58 nwi 1  
4 Raymond, Ayo 12 James Robinson S 06.61 nwi 1  
5 Henderson, Greg 12 Woodbridge 06.65 nwi 1  
6 Cardwell, Christian 12 Bishop McNamara 06.67 nwi 2  
7 Jackson, Daniel 12 Midlothian 06.68 nwi 2  
8 Calhoun, Acey 11 Woodrow Wilson S 06.71 nwi 1  
9 Gerard, John 11 Midlothian 06.72 nwi 3  
10 Brown, Manuel 12 Quince Orchard 06.76 nwi 4  
11 Stout, Taylor 12 Midlothian 06.76 nwi 2  
12 Bartosic, Joey 12 Oakton 06.77 nwi 4  
13 West, Tyrone 10 Dunbar 06.78 nwi 3  
14 Brown, Jason 12 James Robinson S 06.78 nwi 3  
15 Williams, Bashan 12 Mount Vernon 06.79 nwi 2  
16 Dunn, Jonathan 12 West Springfield 06.80 nwi 2  
17 Conquest, Nathan 12 West Springfield 06.81 nwi 5  
18 Taye, Joseph 10 Brentsville Dist 06.82 nwi 6  
19 Greaux, Makis 12 South Lakes 06.85 nwi 5  
20 Thomas, Joel 11 Henry A Wise 06.85 nwi 1  
21 Banks, Robert 12 Hayfield 06.86 nwi 3  
22 Fuller, Malik 10 Brentsville Dist 06.86 nwi 2  
23 Ingea, Elias 12 South Lakes 06.89 nwi 3  
24 Robinson, Tyrone 11 Gar-Field 06.90 nwi 5  
25 Andoh, Bernard 10 Annandale 06.91 nwi 4  
26 Shanahan, Kyle 12 Lake Braddock Se 06.91 nwi 3  
26 Ackah, David 12 Hayfield 06.91 nwi 7  
28 Yampolsky, Isaac 12 Herndon 06.92 nwi 6  
29 Taylor, Jahwon 11 Thomas A Edison 06.95 nwi 2  
30 Tobias, Robert 12 West Springfield 06.95 nwi 6  
31 Jimerson, Jamel 11 Stonewall Jackso 06.97 nwi 7  
32 Nsiah, Emmanuel 10 Hayfield 06.98 nwi 4  
33 Moses, Alex 11 Westfield 06.98 nwi 4  
34 Kemp, Tony 12 Stafford 06.99 nwi 5  
35 Vanloo, Gerard 12 Reservoir 06.99 nwi 8  
36 Scott-Kelow, Kenneth 12 Henry A Wise 06.99 nwi 1  
37 Recto, Eason 11 Chantilly 07.00 nwi 9  
38 Thai, Aeron 11 South Lakes 07.00 nwi 4  
39 Vakas, Carlo 2 Quince Orchard 07.03 nwi 4  
39 Cain, Adamma 11 Gar-Field 07.03 nwi 6  
41 Jalloh, Sanusi 11 Annandale 07.04 nwi 6  
42 Summerville, Brandon 12 Westminster 07.04 nwi 8  
43 Acors, Nicolas 12 Riverdale Baptis 07.05 nwi 6  
44 Sheppard, Shamaal 12 Thomas A Edison 07.06 nwi 5  
45 Hardy, Lamar 12 Westfield 07.07 nwi 5  
46 Mefane, Yannick 11 Woodrow Wilson S 07.09 nwi 7  
47 Johnson-Conley, Ashad 12 Thomas A Edison 07.10 nwi 3  
48 Hoffman, John 11 James Madison 07.11 nwi 9  
49 Covino, Kevin 12 Chantilly 07.12 nwi 8  
50 Cannon, Devyn 12 Central-PG 07.12 nwi 7  
51 Dennis, Marcus 11 Gonzaga College 07.12 nwi 5  
52 Smarelli, Robert 12 Oakton 07.15 nwi 6  
53 Watson-Echevarria, Krist 12 Centreville 07.17 nwi 6  
54 Crenshaw, Nolan 11 James Robinson S 07.18 nwi 9  
55 Watson, Hunter 11 Gonzaga College 07.18 nwi 5  
56 Hinders, Adam 9 W T Woodson 07.21 nwi 8  
57 Holmes, Steven 11 James Madison 07.21 nwi 10  
58 Tinio, Jason Patrick 12 George C Marshal 07.24 nwi 9  
59 Davalier, Harvey 10 Dunbar 07.24 nwi 10  
60 Marsh, Chris 12 Central-PG 07.25 nwi 4  
61 Parrott, Ky 12 Herndon 07.29 nwi 7  
62 Denham, Marcus 10 James Robinson S 07.29 nwi 7  
63 Schaefer, Brad 9 West Potomac 07.30 nwi 7  
64 Turner, James 9 Stonewall Jackso 07.31 nwi 9  
65 Egekwu, Ifeanyi 12 Osbourn Park 07.32 nwi 8  
66 Tum, Perra 10 South County 07.36 nwi 10  
67 Cabarle, Silas O 12 George C Marshal 07.40 nwi 9  
68 Agyeman, Michael 10 South County 07.41 nwi 10  
69 Philps, Donald 9 Riverdale Baptis 07.49 nwi 9  
70 Moin-Amin, Arya 10 South Lakes 07.55 nwi 8  
71 Baker, Patrick 10 Centennial 07.68 nwi 10  
72 Langan, Alex 9 Westminster 07.79 nwi 9  
 
Mens 300m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Williams, Mustaqeem 11 Forest Park 35.41 1  
2 Stone, David 12 Bishop McNamara 35.94 1  
3 Akosa, Carrington 11 Western Tech 36.10 1  
4 Henderson, Greg 12 Woodbridge 36.32 2  
5 Calhoun, Acey 11 Woodrow Wilson S 36.40 2  
6 Cotton, Chandler 11 Central-PG 36.56 6  
7 Washington, Joshua 12 Forest Park 36.68 1  
8 Pereira, Edgar 10 Lake Braddock Se 37.10 2  
9 Williams, Charles 12 Hayfield 37.15 3  
10 Cardwell, Christian 12 Bishop McNamara 37.51 3  
10 Stout, Taylor 12 Midlothian 37.51 1  
12 Shepard, Kahlil 11 Westfield 37.59 4  
13 Akil, Isaiah 10 Riverdale Baptis 37.72 2  
14 Thrasher-Walker, Tyler 11 Westfield 37.84 4  
15 Patterson, Malanta 11 Dunbar 37.95 4  
16 Jackson, Daniel 12 Midlothian 37.98 3  
17 Vakas, Carlo 2 Quince Orchard 37.99 5  
18 Sheppard, Shamaal 12 Thomas A Edison 38.14 2  
19 Pilaka, Raj 12 South Lakes 38.35 10  
20 Brown, Manuel 12 Quince Orchard 38.56 7  
21 Lindsey, Miles 11 Oakton 38.57 5  
22 Bacon, Jeff 11 Paul VI 38.60 6  
23 Conquest, Nathan 12 West Springfield 38.63 6  
24 Terrell, James 12 Annandale 38.66 5  
25 Fletcher, Jeremiah 12 Stafford 38.67 7  
26 Thai, Aeron 11 South Lakes 38.74 7  
27 Whitney, Nelson 12 Stafford 38.76 9  
28 Padula, Brett 12 Oakton 38.85 8  
29 Majors, Ernest 10 South County 38.92 4  
30 Greaux, Makis 12 South Lakes 38.94 8  
31 Watson, Hunter 11 Gonzaga College 39.04 6  
32 Carroll, Mitchell 12 Oakton 39.08 8  
33 Taylor, Jahwon 11 Thomas A Edison 39.19 9  
34 Bizzard, Chris 11 Henry A Wise 39.27 5  
35 Agyemang, Isaac 10 Woodbridge 39.46 5  
36 Fantaye, Tomas 10 Thomas A Edison 39.49 11  
37 Terry, Brandon 10 South Lakes 39.50 11  
38 Cannon, Devyn 12 Central-PG 39.54 3  
39 Tenkorang, Agyakwa 10 Gar-Field 39.74 8  
40 Baker, Patrick 10 Centennial 39.77 13  
41 Foster, Jaquan 11 Stonewall Jackso 39.81 11  
42 Thorne, Joshua 10 Hayfield 39.87 7  
43 Konteh, Khave 10 South County 39.97 10  
44 Acors, Nicolas 12 Riverdale Baptis 40.03 7  
45 McArdle, Tommy 11 Lake Braddock Se 40.07 11  
46 Roof, Jonathan 10 James Robinson S 40.10 10  
47 Mead, Tommy 11 West Potomac 40.19 12  
48 Shepperson, Vernon 12 Woodrow Wilson S 40.45 6  
49 Gulding, Michael 12 James Robinson S 40.51 11  
50 Witter, Ryan 11 James Robinson S 40.59 12  
51 Hinders, Adam 9 W T Woodson 40.82 10  
52 Mantis, Mikael 11 Centreville 40.85 11  
53 Harris, Dexter 11 Western Tech 40.92 9  
54 Grundvig, Clayton 10 James Robinson S 41.13 14  
55 Maloy, Connor 12 W T Woodson 41.16 12  
56 Ullom, Nicholas 11 Chantilly 41.23 10  
57 Carpenter, Samuel D 11 George C Marshal 41.26 14  
58 Omolana, Seun 11 Reservoir 41.32 12  
59 Watson-Echevarria, Krist 12 Centreville 41.36 9  
60 Agyemang, Abel 10 Gar-Field 41.38 13  
61 Kidd, Anthony 9 Stonewall Jackso 41.42 13  
62 Denham, Marcus 10 James Robinson S 41.67 9  
63 Cabarle, Silas O 12 George C Marshal 41.80 14  
64 Dennis, Marcus 11 Gonzaga College 41.84 9  
65 Walter, Aidan 11 James Robinson S 41.89 13  
66 Kamara, Nabieu 10 Henry A Wise 41.92 4  
67 Rowe, Malcolm 12 Reservoir 41.95 15  
68 Napoli, Angelo 10 West Potomac 42.29 13  
69 Cruz, Jonathan 11 Herndon 42.36 7  
70 Kolko, Austin 11 James Madison 42.63 6  
71 Williams, Bashan 12 Mount Vernon 42.64 5  
72 Vaughn, Mathew 11 Centennial 42.67 14  
73 Rodriguez, Rivers 12 Herndon 42.72 12  
74 Doran, William 12 James Madison 43.28 4  
75 Losique, Patrick 10 Paul VI 45.02 15  
76 Hall, Alex 9 Westminster 46.56 15  
 
Mens 500m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cotton, Chandler 11 Central-PG 1:06.58 2  
2 Poole, Josh 12 Centennial 1:06.70 2  
3 Orellana, Alex 12 Brentsville Dist 1:06.89 2  
4 Smith, Michael 12 Dunbar 1:07.01 2  
5 Chavez, Austin 12 Annandale 1:07.17 1  
6 Morgan, Ricky 11 Forest Park 1:07.92 1  
7 Usher, Timmy 12 Reservoir 1:08.12 1  
8 Sevachko, Troy 12 Westfield 1:08.32 2  
9 Chambers, Maxwell 12 Westfield 1:08.54 1  
10 Peck, Teague 12 Osbourn Park 1:08.71 1  
11 Whitney, Nelson 12 Stafford 1:09.44 4  
12 Jones, Calvin 12 Centreville 1:09.55 4  
13 Gill, Ryan 12 West Springfield 1:10.08 3  
14 Cintorino, Keaton 11 George C Marshal 1:10.49 5  
15 Sturans, Andris 11 Chantilly 1:10.70 6  
16 Hogye, Nathan 10 Annandale 1:10.77 3  
17 Krahe, Eddie 12 Centennial 1:11.24 4  
18 Dunlap, Marcus 12 Lake Braddock Se 1:11.54 5  
19 Wilson, Darius 12 Mount Vernon 1:11.66 9  
20 Mills, Isaac 10 Oakton 1:12.27 4  
21 Ullian, Cru 12 West Springfield 1:12.40 6  
22 Knutson, Alex 12 South Lakes 1:12.67 5  
23 Inmacolato, Daniel 12 W T Woodson 1:12.92 9  
24 Cooper, Dylan 12 Woodrow Wilson S 1:13.11 8  
25 King, Tristan 11 Reservoir 1:13.14 3  
26 Gonzalez, Jacob 11 Gar-Field 1:13.20 9  
27 Pierson, Leo 12 Forest Park 1:13.21 5  
28 Herrara, Juan 11 Lake Braddock Se 1:13.41 7  
29 Goolsby, Lozie 10 West Potomac 1:13.73 3  
30 Blake, Brandon 12 Western Tech 1:13.80 7  
31 Winters, Jaron 12 Henry A Wise 1:13.95 4  
32 Gregor, Matt 12 Oakton 1:13.96 9  
33 Lamb, Trevor 10 Clover Hill 1:14.07 11  
34 Fangmo, Brunel 12 Quince Orchard 1:14.27 8  
35 Dickinson, Dean 11 Centreville 1:14.68 7  
36 Newton, Daryl 12 Mount Vernon 1:14.97 10  
37 Williams, Marcus 11 Central-PG 1:15.00 4  
38 Kaczmarek-Addison, Eric 12 Quince Orchard 1:15.18 6  
39 Brown, Edwin 10 Riverdale Baptis 1:15.19 3  
40 Sharfi, Muntsier 11 Stonewall Jackso 1:15.35 10  
41 Richmond, Myckel 10 James Robinson S 1:15.42 9  
42 Charles, Kamali 11 Midlothian 1:15.44 7  
43 Keeley, Joshua 11 South Lakes 1:15.67 11  
44 Grant, Drew 12 Western Tech 1:15.69 6  
45 Agyeman, Michael 10 South County 1:15.92 7  
46 Smoot, Corey 12 Riverdale Baptis 1:15.96 3  
47 Garzan, Iman 9 James Robinson S 1:15.97 9  
48 Stewart, Trevor 9 Hayfield 1:16.06 10  
49 Fertal, Mark 10 James Madison 1:16.21 12  
50 Vaughan, Paris 11 Henry A Wise 1:16.39 2  
51 Williams, Dajawn 11 Woodbridge 1:16.61 7  
52 Doherty, Shane 11 George C Marshal 1:16.65 10  
53 Williams, Justin 9 Stafford 1:17.44 11  
54 Stout, Eric 12 South Lakes 1:17.89 11  
55 Moye, Justin 12 Hayfield 1:18.09 5  
56 Herrera, Andy 9 Gar-Field 1:18.37 12  
57 Threlkeld, Logan 12 Herndon 1:18.57 10  
58 Anderson, Justin 10 Bishop McNamara 1:18.73 12  
59 Askew, Chris 10 Woodrow Wilson S 1:18.82 11  
60 Whittmer, Sean 11 Brentsville Dist 1:18.96 10  
61 Briscoe, Corey 11 Bishop McNamara 1:19.00 12  
62 Ahnn, Paul 10 James Madison 1:19.09 12  
63 Torkornoo, Senam 12 Osbourn Park 1:19.18 8  
64 Evans, Cody 10 Westminster 1:19.49 11  
65 Snare, Trent 12 South County 1:19.67 6  
66 Jalloh, Ahmad 10 Woodbridge 1:20.03 8  
67 Cukor, Gunnar 9 West Potomac 1:20.95 8  
68 Mills, Jacob 10 Herndon 1:29.02 6  
69 McGinty, Austin 11 Westminster 1:39.83 12  
 
Mens 1000m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Calem, Matthew 11 James Madison 2:35.38 1  
2 Willard, Josh 11 Clover Hill 2:35.96 1  
3 Rabil, William 12 West Springfield 2:36.59 1  
4 Mchugh, Michael 12 South Lakes 2:36.77 1  
5 Heuer, Bradley 12 Herndon 2:41.75 1  
6 Corbett, Alex 10 Lake Braddock Se 2:42.06 1  
7 Maguder, Connor 12 Hayfield 2:42.30 1  
8 Kerr, Michael 11 South Lakes 2:42.84 1  
9 Bernier, Crispin 12 West Potomac 2:43.49 1  
10 Livingston, Matt 11 Oakton 2:44.16 1  
11 Khan, Imran 12 James Madison 2:44.91 1  
12 Weinberg, Kyle 11 Osbourn Park 2:44.92 1  
13 Dunn, Bobby 10 Centreville 2:46.43 1  
14 Black, Jacob 11 Osbourn Park 2:47.88 1  
15 Milton, Malcolm 11 Western Tech 2:47.93 1  
16 Mason, Marlon 12 Woodbridge 2:48.23 1  
17 Smith, Andrew 10 West Springfield 2:48.36 1  
18 Monogue, Kevin 10 Lake Braddock Se 2:48.50 1  
19 Kerwin, Brendan 11 T C Williams 2:48.63 1  
20 Stormo, Michael 12 West Springfield 2:49.01 1  
21 Garcia, Joaquin 10 Forest Park 2:49.06 1  
22 Jutras, Dustin 11 James Robinson S 2:49.13 1  
23 G'Mariam, Adugna 12 T C Williams 2:50.13 1  
24 Meza, Albert 10 Woodbridge 2:50.15 1  
25 LaFemina, Teddy 12 Reservoir 2:50.64 1  
26 Lesmez, Evan 11 Yorktown 2:50.89 1  
27 Smoot, Josh 11 W T Woodson 2:50.94 1  
28 Jenkins, Gabriel 11 Bishop McNamara 2:50.96 1  
29 McCain, Gavin 10 Stafford 2:51.89 1  
30 Butler, Jim 12 Herndon 2:52.57 1  
31 Farmerie, Garrett 11 W T Woodson 2:52.60 1  
32 Peprah, Michael 11 Reservoir 2:52.74 1  
33 Banks, Alan 10 Westfield 2:53.38 1  
34 Ray, Logan 11 Brentsville Dist 2:53.94 1  
35 Hite, Nicolas 10 James Robinson S 2:53.95 1  
36 Cate, David 11 West Potomac 2:54.05 1  
37 Smith, Greg 10 Mount Vernon 2:54.63 1  
38 Coo, Daniel 12 Westfield 2:55.27 1  
39 Deely, Kevin 10 Westfield 2:55.64 1  
40 Rockers, Brandon 10 Thomas A Edison 2:56.41 1  
41 Danisewicz, Matt 12 Paul VI 2:57.20 1  
42 Ransing, Nicholas 10 Quince Orchard 2:57.37 1  
43 Thoms, Ben 10 Quince Orchard 2:57.97 1  
44 Gellios, Alex 10 Brentsville Dist 2:58.84 1  
45 Nguyen, Leon 10 Clover Hill 2:59.07 1  
46 Bramble, Joshua 12 Woodrow Wilson S 2:59.71 1  
47 Brueneman, Joseph 12 Chantilly 2:59.79 1  
48 Nolasco, Jason 11 Gar-Field 3:01.95 1  
49 Gideon, Andrew 12 Stonewall Jackso 3:02.60 1  
50 Kolb, Dylan 12 South County 3:02.85 1  
51 Boyd, Justin 10 Bishop McNamara 3:02.96 1  
52 Sargent, Kyle   Mount Vernon 3:03.74 1  
53 Wigle, Christopher 9 Chantilly 3:03.79 1  
54 Handley, Alex 12 George C Marshal 3:03.96 1  
55 Lim, Marco 10 Centreville 3:04.19 1  
56 Konishi, Miki 11 South Lakes 3:04.33 1  
57 Mcfarland, Christian 10 Forest Park 3:04.58 1  
58 Miller, Jake 11 Gonzaga College 3:08.15 1  
59 Sharkey, Reid 9 James Robinson S 3:08.54 1  
60 Loynd, Patrick 10 George C Marshal 3:09.27 1  
61 Jutras, Hunter 9 James Robinson S 3:09.41 1  
62 Brown, Edwin 10 Riverdale Baptis 3:10.48 1  
63 Sikorsky, Peter 10 Gonzaga College 3:13.37 1  
64 Martin, Mitch 11 Westminster 3:14.61 1  
65 Levesque, Henry 11 Hayfield 3:15.90 1  
66 Lolli, Nick 11 Westminster 3:15.91 1  
67 Abdelfattah, Ahmed 10 Woodrow Wilson S 3:18.21 1  
68 Hill-Coleman, Dominic 12 Henry A Wise 3:26.66 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willard, Sean 12 Midlothian 4:25.82 1  
2 Gaiser, Andrew 12 Forest Park 4:28.92 1  
3 Heiner, Chase 11 Centreville 4:29.65 1  
4 Hart, Ryan 12 Yorktown 4:30.79 1  
5 Heuer, Bradley 12 Herndon 4:30.96 1  
6 Edmondson, Jeffrey 12 Westfield 4:31.46 1  
7 Hahn, Collin 10 Midlothian 4:34.61 1  
8 Demsie, Haileye 11 Washington-Lee 4:34.95 1  
9 Gartrell, Adam 12 Reservoir 4:35.65 1  
10 Rosenberg, Corey 12 West Potomac 4:36.07 1  
11 Haight, Mackenzie 11 George C Marshal 4:36.70 1  
12 Pike, Draven 12 Annandale 4:36.72 1  
13 Hetrick, Kyle 11 Woodbridge 4:36.88 1  
14 Atkinson, David 11 Oakton 4:37.50 1  
15 Thatcher, Matthew 12 Osbourn Park 4:37.77 1  
16 Gebrehiwot, Aviad 10 Annandale 4:37.92 1  
17 Muskett, Michael 12 West Springfield 4:38.02 1  
18 Bianchi, Eric 12 Clover Hill 4:39.09 1  
19 Girma, Anteneh 10 T C Williams 4:39.92 1  
20 McCann, Ryan 11 Quince Orchard 4:40.17 1  
21 Maguder, Connor 12 Hayfield 4:40.43 1  
22 Court, Ian 12 James Madison 4:42.43 1  
23 Isenhour, Forrest 11 Lake Braddock Se 4:42.92 1  
24 Shawen, Bradley 11 Quince Orchard 4:43.47 1  
25 Howard, Noah 12 Woodrow Wilson S 4:44.41 1  
26 Abbatiello, Joey 11 Stafford 4:45.14 1  
27 Lopez-gomez, Oliver 12 Oakton 4:45.21 1  
28 Rivas, Luis 11 South Lakes 4:45.40 1  
29 Derstine, Andrew 10 Brentsville Dist 4:45.81 1  
30 Smith, Nate 12 Woodbridge 4:46.42 1  
31 Fabish, Evan 10 West Springfield 4:47.35 1  
32 Pulliam, Kevin 11 Gonzaga College 4:47.60 1  
33 Hoyle, Chris 11 Gonzaga College 4:47.65 1  
34 Cucinotta, Nick 10 West Potomac 4:47.73 1  
35 Benjamin, Evan   Midlothian 4:49.02 1  
36 O'Boyle, Cullen 10 West Potomac 4:49.38 1  
37 Spaziani, Joey 12 West Springfield 4:50.08 1  
38 Pitrelli, Jj 12 Lake Braddock Se 4:50.43 1  
39 Cevasco, Brendan 11 James Robinson S 4:50.58 1  
40 Johnson, Kyle 12 Centennial 4:51.12 1  
41 Arbaugh, Ben 11 Westminster 4:52.16 1  
42 Tobin, Daniel 12 James Madison 4:52.38 1  
43 Murphy, Michael 12 South County 4:53.06 1  
44 Uhrig, Michael 11 South Lakes 4:53.14 1  
45 Lafayelle, Chris 12 Brentsville Dist 4:53.41 1  
46 Taylor, Jacob 9 Forest Park 4:53.65 1  
47 Tang, David 11 W T Woodson 4:53.67 1  
48 Pace, Johnny 10 Westfield 4:54.46 1  
49 Heishman, Chris 11 South Lakes 4:54.75 1  
50 Stepka, Andrew 11 Paul VI 4:55.32 1  
51 Kim, Jaemin 12 Westfield 4:55.57 1  
52 Kozy, Mark 12 James Robinson S 4:57.84 1  
53 Manaotl, Ricardo 12 Oakton 4:57.85 1  
54 Adamson, Justin 12 W T Woodson 4:58.29 1  
55 Cornish, Colin 10 Reservoir 4:58.48 1  
56 Hein, Seth 11 James Robinson S 4:59.02 1  
57 Lesmez, Ryan 9 Yorktown 5:00.17 1  
58 Grimm, Kevin 11 Centreville 5:01.60 1  
59 Ashby, Jarrett 10 Hayfield 5:05.83 1  
60 Haight, Alexander 9 George C Marshal 5:06.14 1  
61 Alemayehu, Muse 12 Mount Vernon 5:06.99 1  
62 Leber, Daniel 11 South County 5:08.41 1  
63 Wigle, Christopher 9 Chantilly 5:11.09 1  
64 Tefera, Elias 9 South Lakes 5:11.62 1  
65 Klatt, Greg 9 Stonewall Jackso 5:14.39 1  
66 Parsons, Jesse 10 Westminster 5:14.76 1  
67 Stahle, Austin 12 Chantilly 5:14.91 1  
68 Durand, Jacques 10 Herndon 5:18.91 1  
69 Schans, Adam 9 Woodrow Wilson S 5:31.16 1  
70 Kvartunas, Michael 12 Paul VI 5:32.89 1  
71 McManus, Jack 9 Thomas A Edison 5:33.14 1  
72 Rastatter, Brett 12 Gar-Field 5:37.34 1  
73 Rastatter, Sean 10 Gar-Field 5:58.24 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Tuck, Nick 12 Lake Braddock Se 9:35.75 1  
2 Stoney, John 11 Oakton 9:42.63 1  
3 Gorsuch, Andrew 12 Midlothian 9:52.63 1  
4 Hahn, Randy 9 Midlothian 9:53.93 1  
5 Font, Alec 11 Centennial 9:56.33 1  
6 Hosokawa, Isamu 11 Oakton 9:56.76 1  
7 O'Connell, Nick 11 Westfield 9:57.94 1  
8 Jones, Alec 11 South County 9:58.82 1  
9 Halladay, Luca 11 West Potomac 10:00.73 1  
10 Mohammadi, Ashkan 12 South Lakes 10:01.26 1  
11 Rabago, Thomas 11 Forest Park 10:01.67 1  
12 Van Acker, Leif 12 James Robinson S 10:03.15 1  
13 Goldman, Andrew 11 Herndon 10:03.24 1  
14 Pochettino, Owen 11 Reservoir 10:04.46 1  
15 Myers, Patrick 10 James Robinson S 10:06.88 1  
16 Thompson, Ryan 11 Osbourn Park 10:08.09 1  
17 Mastaler, Trey 11 Paul VI 10:08.79 1  
18 Khan, Miraj 11 Chantilly 10:09.07 1  
19 Gartrell, Adam 12 Reservoir 10:11.09 1  
20 O'Connell, Brendan 11 James Robinson S 10:11.12 1  
21 Kidanu, Ashenafi 10 Woodbridge 10:14.60 1  
22 Gharbi, Karim 11 Thomas A Edison 10:16.51 1  
23 Lee, Chan Young 12 Centreville 10:21.23 1  
24 Fogg, Ben 9 Lake Braddock Se 10:22.65 1  
25 Blackburn, Matt 10 West Springfield 10:26.65 1  
26 Ames, Salvattore 11 Annandale 10:32.43 1  
27 Boyles, Tim 11 Westfield 10:33.67 1  
28 Lampazzi, Paul 12 West Springfield 10:34.94 1  
29 Gautier, Ben 11 South County 10:34.99 1  
30 Riddler, Griffin 11 Centennial 10:35.39 1  
31 Moore, Spencer 12 Osbourn Park 10:35.60 1  
32 DeLeon, Andrew 10 Chantilly 10:38.50 1  
33 Lerner, Daniel 12 James Madison 10:42.34 1  
34 Turner, Eric 10 West Potomac 10:43.71 1  
35 Fleischer, Andrew 12 Quince Orchard 10:54.79 1  
36 Mejia-Saba, Kevin 12 Quince Orchard 11:00.30 1  
37 Shumacer, Zach 12 Forest Park 11:01.11 1  
38 Floam, Jacob 9 Gonzaga College 11:06.10 1  
39 Nguyen, Sean 12 Centreville 11:07.06 1  
40 Lamb, Robert 10 Annandale 11:10.57 1  
41 Wimbish, Will 10 Gonzaga College 11:18.56 1  
42 Knoll, Charlie 11 Herndon 11:24.41 1  
43 Arbaugh, Bradley 9 Westminster 11:31.30 1  
44 Mcfaul, Justin 9 George C Marshal 11:36.59 1  
45 Schans, Adam 9 Woodrow Wilson S 11:37.37 1  
46 Cowen, Andrew 9 George C Marshal 12:07.59 1  
47 Shriver, Ryan 9 Westminster 12:18.52 1  
48 Abdel-aziz, Ahmed 10 Woodrow Wilson S 12:23.89 1  
 
Mens 55m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Martin, Jordan 12 Bishop McNamara 07.71 1  
2 Chang, Andrew 12 W T Woodson 07.89 1  
3 Smith, Michael 12 Dunbar 08.05 1  
4 Folta, Nestor 12 Oakton 08.14 1  
5 Kaczmarek-Addison, Eric 12 Quince Orchard 08.24 1  
6 Lee, Kyong 12 West Springfield 08.39 2  
7 Seals, John 11 West Springfield 08.40 2  
8 Shepard, Kahlil 11 Westfield 08.48 2  
9 Colwell, Matthew 11 George C Marshal 08.54 1  
10 Nguyen, Eric 12 Chantilly 08.71 2  
11 Falatko, Nick 11 Westfield 08.73 4  
12 Gulding, Michael 12 James Robinson S 08.74 3  
13 Newton, Daryl 12 Mount Vernon 08.79 3  
14 Pham, Alex 12 James Madison 08.80 3  
15 Kolko, Austin 11 James Madison 08.81 3  
16 Beasley, Tim 11 Midlothian 08.82 2  
17 Miller, Garrett 12 Clover Hill 09.03 3  
18 Bailey, Patrick 11 Gonzaga College 09.04 2  
19 Brailey, Andrew 12 George C Marshal 09.17 3  
20 Hires, Kevin 11 South County 09.18 5  
21 Sheler, Richard 11 Woodrow Wilson S 09.19 4  
22 Doley, John 10 South Lakes 09.22 4  
23 Linsay, Jabrie 12 Forest Park 09.34 4  
24 O'Keefe, Jack 12 Quince Orchard 09.39 4  
25 Marcelle, Jahvante 9 Brentsville Dist 09.41 6  
26 le Sage, Joe 11 Herndon 09.43 6  
27 Carter, Brandon 12 Bishop McNamara 09.53 6  
28 Robinson, Maxwell   Gonzaga College 09.56 3  
29 Johnson, Alec 10 Lake Braddock Se 09.56 5  
30 Ta, Daniel 11 Oakton 09.65 4  
31 Bridges, Obadiah 11 Lake Braddock Se 09.66 4  
32 Mason, Matt 11 South Lakes 09.75 5  
33 Gillum, Max 10 South Lakes 09.76 4  
34 McClintock, Peyton 10 Chantilly 10.09 5  
35 Thorne, Matthew 11 Woodrow Wilson S 10.12 6  
36 Blanco, Bryan 11 Herndon 10.58 6  
37 Jin, Young Bin 10 Centreville 11.03 7  
38 Kelly, Alex 11 Paul VI 11.05 6  
39 young IV, john 11 Central-PG 11.11 7  
40 Servais, Gabriel 10 West Potomac 11.13 7  
41 Kloch, Austin 11 West Potomac 11.33 6  
42 Stromberg, Josh 10 South County 11.40 6  
43 Newsom, Elijah 11 Forest Park 11.43 5  
44 adaralegbe-adebomil, emm 12 Central-PG 17.51 7  
-- Gill, Ryan 12 West Springfield FS 3  
-- Pilaka, Raj 12 South Lakes DQ 1  
 
Mens 4x200m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Washingt, Michie,
Reddick, Williams
  Forest Park 1:31.74 1  
2 Beasley, Jackson,
Stout, Gerard
  Midlothian 1:35.13 1  
3 Wheeler, Patterso,
Smith, Duff
  Dunbar 1:35.66 1  
4 Banks, Ackah,
Nsiah, Williams
  Hayfield 1:35.69 1  
5 Thomas, Scott-ke,
Bizzard, Yancey
  Henry A Wise 1:35.93 1  
6 Mefane, Sheppers,
Cooper, Calhoun
  Woodrow Wilson S 1:36.00 5  
7 Dunn, Conquest,
Tobias, Seals
  West Springfield 1:36.25 2  
8 Moses, Thrasher,
Humphrey, Shepard
  Westfield 1:36.29 2  
9 Brown, Denham,
Roof, Raymond
  James Robinson S 1:36.32 2  
10 Relay Team   Thomas A Edison 1:36.43 3  
11 Andoh, Chavez,
Peich, Jalloh
  Annandale 1:36.78 1  
12 Chang, Ayling,
Kern, Platenka
  W T Woodson 1:37.36 3  
13 Lindsey, Smarelli,
Burns, Bartosic
  Oakton 1:37.51 4  
14 Fisher, Mills,
Yampolsk, Mcgowan
  Herndon 1:37.81 3  
15 Franklin, Worthy,
Turner, Jimerson
  Stonewall Jackso 1:38.00 5  
16 Self, Turner,
Smith, Carter
  Bishop McNamara 1:38.00 7  
17 Tum, Majors,
Konteh, Snare
  South County 1:38.33 4  
18 Robinson, Carranza,
Patnode, Cain
  Gar-Field 1:38.81 4  
19 Omolana, Sosoo,
Alli, Vanloo
  Reservoir 1:39.01 2  
20 Kemp, Whitney,
Smalls, Fletcher
  Stafford 1:39.05 6  
21 Amoateng, Taye,
Carter, Baisel
  Brentsville Dist 1:39.50 4  
22 Nguyen, Covino,
Recto, Ullom
  Chantilly 1:39.86 4  
23 Shanahan, Pereira,
Ford, Bridges
  Lake Braddock Se 1:39.91 5  
24 Ingea, Terry,
Greaux, Ballard
  South Lakes 1:40.89 3  
25 Hoffman, D'Amico,
Holmes, Kolko
  James Madison 1:41.22 3  
26 Cotton, Marsh,
adaraleg, tillman-
  Central-PG 1:41.43 3  
27 Relay Team   Osbourn Park 1:41.74 4  
29 Crenshaw, Richmond,
Walter, Grundvig
  James Robinson S 1:43.31 7  
30 Hicks, Jenkins,
Johnson, Summervi
  Westminster 1:43.35 7  
31 Napoli, Vaughan,
Mead, Schaefer
  West Potomac 1:43.36 5  
32 Jones, Dennis,
Franklin, Roberts
  Gonzaga College 1:43.81 5  
33 Kalu, Brown,
Wilkins, Harris
  Western Tech 1:44.73 6  
34 Tinio, Colwell,
Cabarle, Carpente
  George C Marshal 1:45.09 7  
35 Cruz Tap, Fangmo,
Ofosu, Jones
  Quince Orchard 1:46.62 2  
36 Relay Team   Gonzaga College 1:47.35 6  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Chambers, Moses,
Kiley, Kiley
  Westfield 3:29.44 1  
2 Newsom, Morgan,
Washingt, Michie
  Forest Park 3:35.61 1  
3 Gill, Rabil,
Ullian, Stormo
  West Springfield 3:36.69 1  
4 Dickinso, Jin,
Jones, Heiner
  Centreville 3:37.39 3  
5 Milton, Blake,
Grant, Akosa
  Western Tech 3:37.47 2  
6 Vaughan, Yancey,
Bizzard, Winters
  Henry A Wise 3:39.91 2  
7 Beasley, Gerard,
Charles, Gorsuch
  Midlothian 3:42.21 4  
8 Vaughn, Krahe,
Johnson, Poole
  Centennial 3:42.34 4  
9 Polk, Middleto,
Miller, Fulp
  Clover Hill 3:43.39 1  
10 Ayling, Platenka,
Foster, Chang
  W T Woodson 3:43.77 3  
11 Howard, Mefane,
Cooper, Calhoun
  Woodrow Wilson S 3:44.21 5  
12 Herrara, Pramenko,
McArdle, Ford
  Lake Braddock Se 3:44.65 2  
13 Csicsman, Covino,
Ullom, Sturans
  Chantilly 3:45.37 2  
14 Self, Turner,
McCullou, Anderson
  Bishop McNamara 3:45.76 5  
15 Fangmo, Jones,
Cruz Tap, O'Keefe
  Quince Orchard 3:47.39 2  
17 Smith, Meza,
Hetrick, Mason
  Woodbridge 3:48.12 2  
18 Moye, Thorne,
Maguder, Williams
  Hayfield 3:49.25 5  
19 Peprah, Akinbinu,
Whitlock, Mitchell
  Reservoir 3:49.35 4  
20 Watson, Branch,
Roberts, Robinson
  Gonzaga College 3:49.67 3  
21 Fisher, Butler,
Heuer, Le Sage
  Herndon 3:50.22 1  
22 Relay Team   Osbourn Park 3:50.23 3  
23 Relay Team   Central-PG 3:53.73 3  
24 Cintorin, Doherty,
Loynd, Brailey
  George C Marshal 3:54.66 4  
25 Gulding, Garzan,
Richmond, Denham
  James Robinson S 3:56.67 4  
26 Evans, Langan,
Johnson, Arbaugh
  Westminster 3:58.08 5  
27 Relay Team   Gonzaga College 3:58.82 5  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Chambers, O'Connel,
Edmondso, Kiley
  Westfield 8:06.65 1  
2 Mohammad, Kerr,
Rivas, Mchugh
  South Lakes 8:06.70 1  
3 Middleto, Willard,
Bianchi, Lamb
  Clover Hill 8:21.11 1  
4 Peprah, King,
Usher, Grabow
  Reservoir 8:28.00 1  
5 Dunlap, Pramenko,
Bergan, Thompson
  Lake Braddock Se 8:40.67 1  
6 Farmerie, Maraia,
Chung, Smoot
  W T Woodson 8:48.67 1  
7 Cintorin, Haight,
Handley, Doherty
  George C Marshal 8:48.74 1  
8 Garcia, Lee,
Koch, Brandt
  Forest Park 8:50.67 1  
9 Gharbi, Rockers,
McManus, Brown
  Thomas A Edison 8:51.65 1  
10 Schofiel, Riddler,
Font, Johnson
  Centennial 8:55.40 1  
11 Smith, Teshome,
Sullivan, Ponce-Ma
  West Springfield 8:57.48 1  
12 Howard, Askew,
Bramble, Cooper
  Woodrow Wilson S 8:58.53 1  
13 Eller, Gautier,
Stoner, Karwel
  South County 8:59.69 1  
14 Relay Team   Quince Orchard 9:03.69 1  
15 Hanson, Ulrich,
Luiggi, Peck
  Osbourn Park 9:05.41 1  
16 Pulliam, Hoyle,
Branch, Miller
  Gonzaga College 9:05.71 1  
17 Muzo, Murray,
Yu, Dunn
  Centreville 9:11.21 1  
18 Small, Gellios,
Ray, Larell
  Brentsville Dist 9:12.40 1  
19 Howe, Wilkins,
Brown, Kalu
  Western Tech 9:13.48 1  
20 Winters, Robinson,
Hill-col, Chambers
  Henry A Wise 9:13.82 1  
21 Alemayeh, Smith,
Sargent, Klager
  Mount Vernon 9:18.72 1  
22 Jutras, Hite,
Sharkey, Jutras
  James Robinson S 9:21.88 1  
23 Martin, Raab,
Arbaugh, Lolli
  Westminster 9:58.78 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Weatherbee, Garret 10 James Robinson S 48-06.75(14.80m) 1  
2 Smith, Jordan 12 Clover Hill 48-04.00(14.73m) 1  
3 Fradj, Haider 12 Westfield 47-09.00(14.55m) 1  
4 Richardson, Anthony 12 Westfield 47-00.50(14.34m) 1  
5 Pratt, Sean 12 Washington-Lee 45-06.50(13.88m) 1  
6 Robinson, Corey 12 Washington-Lee 45-06.50(13.88m) 1  
7 Rodriguez, Jonathan 11 James Robinson S 44-04.00(13.51m) 1  
8 Tyler, Donovan 11 Quince Orchard 43-07.25(13.29m) 1  
9 Kaplon, Luke 11 W T Woodson 43-03.50(13.20m) 1  
10 Neal, Cain 11 Gar-Field 43-02.00(13.16m) 1  
11 Warren, Michael 10 Midlothian 41-05.50(12.64m) 1  
12 Vernick, Noah 10 Quince Orchard 41-01.00(12.52m) 1  
13 Yeo, Joon 12 Westfield 40-08.50(12.41m) 1  
14 Prince, Damian 11 Bishop McNamara 40-07.50(12.38m) 1  
15 Johnson, Samuel 12 Clover Hill 40-06.00(12.34m) 1  
16 Doe, Dean 12 Lake Braddock Se 40-04.50(12.31m) 1  
17 Ko, Peter 12 W T Woodson 40-03.50(12.28m) 1  
18 Sahbazz-williams, Dawuud 11 Stonewall Jackso 40-01.00(12.22m) 1  
19 Ochoa, Daniel 12 Osbourn Park 39-06.25(12.05m) 1  
20 Galindo, Brandon 12 Chantilly 39-06.00(12.04m) 1  
21 Folarin, Onifade 12 Reservoir 39-03.50(11.98m) 1  
22 Smith, Brian 12 Lake Braddock Se 39-03.00(11.96m) 1  
23 Feemster, Chance 10 Forest Park 38-05.50(11.72m) 1  
24 Paska, Jeffrey 10 Chantilly 38-02.00(11.63m) 1  
25 Dorn, Matthew 11 Reservoir 36-04.00(11.07m) 1  
26 Holman, Mitchell 11 Brentsville Dist 36-03.50(11.06m) 1  
27 Johnson, Gary 11 Riverdale Baptis 36-02.50(11.04m) 1  
28 Skule, Justin 10 Centreville 36-00.00(10.97m) 1  
28 Amaya, Francisco 10 Hayfield 36-00.00(10.97m) 1  
30 Gulding, Michael 12 James Robinson S 35-08.50(10.88m) 1  
31 Timbrook, Brandon 12 Herndon 35-01.00(10.69m) 1  
32 Dean, Douglas 11 West Springfield 34-10.50(10.63m) 1  
33 Whorley, Khaleal 12 Westminster 34-07.00(10.54m) 1  
33 Shumate, Jordan 10 George C Marshal 34-07.00(10.54m) 1  
35 Geiger, Riley 9 Forest Park 34-05.50(10.50m) 1  
36 Rice, Carlos 11 Mount Vernon 34-05.00(10.49m) 1  
37 Parran, Dallas 9 Bishop McNamara 34-04.50(10.48m) 1  
38 Greaux, Makis 12 South Lakes 33-01.00(10.08m) 1  
39 Cruz, Juan 11 Herndon 32-10.50(10.02m) 1  
40 Kashem, Faiaz I 11 George C Marshal 32-04.00(9.86m) 1  
41 Mangal, John 11 South Lakes 32-03.50(9.84m) 1  
42 Hallett, Drew 10 James Madison 31-07.00(9.63m) 1  
43 Layne, Bryce 10 Gonzaga College 31-05.00(9.58m) 1  
44 Maroquin, Armando 12 Hayfield 30-08.00(9.35m) 1  
45 Clements, Daniel 10 Centreville 30-05.75(9.29m) 1  
46 Corry, Brandon 12 James Madison 30-00.50(9.16m) 1  
46 Lynn, Michael 10 Riverdale Baptis 30-00.50(9.16m) 1  
48 Haver, Justin 10 Centennial 29-00.50(8.85m) 1  
49 Adams, Zach 9 Westminster 26-10.00(8.18m) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kendall, Will 11 Midlothian 6-05.00(1.96m) 1  
2 Boyd, Joseph 12 South County 6-04.00(1.93m) 1  
3 Seals, John 11 West Springfield 6-02.00(1.88m) 1  
4 Holmes, Maurice 11 Gonzaga College 6-02.00(1.88m) 1  
5 Goolsby, Lozie 10 West Potomac 6-00.00(1.83m) 1  
6 Polk, Darrius 12 Clover Hill 6-00.00(1.83m) 1  
7 Ayling, Kevin 12 W T Woodson 5-10.00(1.78m) 1  
7 O'Keefe, Jack 12 Quince Orchard 5-10.00(1.78m) 1  
7 Akinbinu, Olumide 12 Reservoir 5-10.00(1.78m) 1  
7 Moore, Donterio 10 Westfield 5-10.00(1.78m) 1  
7 Williams, Dajawn 11 Woodbridge 5-10.00(1.78m) 1  
7 Agyemong, Ebenezer 11 Forest Park 5-10.00(1.78m) 1  
13 Agyemang, Isaac 10 Woodbridge 5-08.00(1.73m) 1  
13 Bailey, Tylor 10 Westminster 5-08.00(1.73m) 1  
13 Kaczmarek-Addison, Eric 12 Quince Orchard 5-08.00(1.73m) 1  
13 Smalls, LaTroy 11 Stafford 5-08.00(1.73m) 1  
13 Chang, Andrew 12 W T Woodson 5-08.00(1.73m) 1  
13 Kidd, Anthony 9 Stonewall Jackso 5-08.00(1.73m) 1  
13 Fulp, Bobby 12 Clover Hill 5-08.00(1.73m) 1  
13 Ullom, Nicholas 11 Chantilly 5-08.00(1.73m) 1  
21 Amoateng, Grant 10 Brentsville Dist 5-06.00(1.68m) 1  
21 Hylton, Christopher 10 Stonewall Jackso 5-06.00(1.68m) 1  
21 Gainey, Marquise 12 Westfield 5-06.00(1.68m) 1  
21 Styles, Shakir 11 Hayfield 5-06.00(1.68m) 1  
21 Carroll, Mitchell 12 Oakton 5-06.00(1.68m) 1  
21 Baisel, Godfred 11 Brentsville Dist 5-06.00(1.68m) 1  
-- Kloch, Austin 11 West Potomac NH(--) 1  
-- Keimig, Matt 12 Centennial NH(--) 1  
-- Perry, Jason 11 Woodrow Wilson S NH(--) 1  
-- Park, Sung Woo 12 Chantilly NH(--) 1  
-- Mills, Jacob 10 Herndon NH(--) 1  
-- Terrell, James 12 Annandale NH(--) 1  
-- Andoh, Bernard 10 Annandale NH(--) 1  
-- Mun, Thomas 12 Herndon NH(--) 1  
-- Alli, Alex 12 Reservoir NH(--) 1  
-- Thompson, Kyle 11 South County NH(--) 1  
-- Pham, Alex 12 James Madison NH(--) 1  
-- Khan, Imran 12 James Madison NH(--) 1  
-- Rush, Wesley 11 Forest Park NH(--) 1  
-- Jones, Calvin 12 Centreville NH(--) 1  
-- Malave, Trevon 11 South Lakes NH(--) 1  
-- Tenkorang, Agyakwa 10 Gar-Field NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Conquest, Nathan 12 West Springfield 20-09.00(6.32m) nwi 1  
2 Ullian, Cru 12 West Springfield 20-05.50(6.24m) nwi 1  
3 Cain, Adamma 11 Gar-Field 20-03.00(6.17m) nwi 1  
4 Scott-Kelow, Kenneth 12 Henry A Wise 20-02.50(6.16m) nwi 1  
5 Boyd, Joseph 12 South County 20-01.00(6.12m) nwi 1  
6 Greaux, Makis 12 South Lakes 19-05.00(5.92m) nwi 1  
7 Nguyen, Khoa 10 South Lakes 19-04.50(5.91m) nwi 1  
8 Wolfe, Lucas 12 Midlothian 19-04.00(5.89m) nwi 1  
9 Akinbinu, Olumide 12 Reservoir 19-02.50(5.85m) nwi 1  
9 Moore, Donterio 10 Westfield 19-02.50(5.85m) nwi 1  
11 Lee, Jinsuk 12 Chantilly 19-02.00(5.84m) nwi 1  
11 Peck, Teague 12 Osbourn Park 19-02.00(5.84m) nwi 1  
13 Brown, Jason 12 James Robinson S 19-00.00(5.79m) nwi 1  
14 Moye, Justin 12 Hayfield 18-11.00(5.77m) nwi 1  
15 Bartosic, Joey 12 Oakton 18-10.25(5.75m) nwi 1  
16 Banks, Robert 12 Hayfield 18-09.00(5.72m) nwi 1  
17 Jin, Young Bin 10 Centreville 18-07.50(5.68m) nwi 1  
18 Stout, Taylor 12 Midlothian 18-07.00(5.66m) nwi 1  
19 Kirkpatrick, Charles 12 Riverdale Baptis 18-06.00(5.64m) nwi 1  
19 Johnson-Conley, Ashad 12 Thomas A Edison 18-06.00(5.64m) nwi 1  
19 Prempeh, Enock 12 Stonewall Jackso 18-06.00(5.64m) nwi 1  
22 McCullough, Jonathan 9 Bishop McNamara 18-05.50(5.63m) nwi 1  
23 Newsom, Elijah 11 Forest Park 18-05.00(5.61m) nwi 1  
24 Briscoe, Corey 11 Bishop McNamara 18-04.00(5.59m) nwi 1  
24 Ayling, Kevin 12 W T Woodson 18-04.00(5.59m) nwi 1  
26 Park, Sung Woo 12 Chantilly 18-02.00(5.54m) nwi 1  
27 Sheler, Richard 11 Woodrow Wilson S 18-01.00(5.51m) nwi 1  
27 Tinio, Jason Patrick 12 George C Marshal 18-01.00(5.51m) nwi 1  
29 Smalls, LaTroy 11 Stafford 17-10.25(5.44m) nwi 1  
30 Ford, Eric 10 Lake Braddock Se 17-10.00(5.44m) nwi 1  
31 Shanahan, Kyle 12 Lake Braddock Se 17-09.50(5.42m) nwi 1  
32 Jones, Dorian 10 Quince Orchard 17-08.00(5.38m) nwi 1  
32 D'Amico, Frank 10 James Madison 17-08.00(5.38m) nwi 1  
34 Perry, Jason 11 Woodrow Wilson S 17-07.75(5.38m) nwi 1  
35 Harris, Marcus 11 Riverdale Baptis 17-07.00(5.36m) nwi 1  
35 Schaefer, Brad 9 West Potomac 17-07.00(5.36m) nwi 1  
37 Amoateng, Grant 10 Brentsville Dist 17-06.50(5.35m) nwi 1  
38 Kinton, Thomas 11 Centennial 17-06.00(5.33m) nwi 1  
38 Terrell, James 12 Annandale 17-06.00(5.33m) nwi 1  
40 Williams, Justin 9 Stafford 17-05.00(5.31m) nwi 1  
41 Da Silveira, Celso 11 Herndon 17-04.00(5.28m) nwi 1  
41 adaralegbe-adebomil, emm 12 Central-PG 17-04.00(5.28m) nwi 1  
43 Peich, Kyle 11 Annandale 17-03.50(5.27m) nwi 1  
44 Crockett, LaVonte 10 Brentsville Dist 17-03.00(5.26m) nwi 1  
45 Dennis, Marcus 11 Gonzaga College 17-02.50(5.25m) nwi 1  
46 Bailey, Tylor 10 Westminster 17-01.50(5.22m) nwi 1  
47 Allen, Jaycen 11 James Robinson S 17-01.25(5.21m) nwi 1  
48 McClain, Caleb 10 Westfield 17-01.00(5.21m) nwi 1  
49 Hires, Kevin 11 South County 16-09.50(5.12m) nwi 1  
50 Smarelli, Robert 12 Oakton 16-08.75(5.10m) nwi 1  
51 Lee, Bryan 12 James Madison 16-08.50(5.09m) nwi 1  
52 Terry, Brandon 10 South Lakes 16-08.00(5.08m) nwi 1  
53 Kern, James 11 W T Woodson 16-07.00(5.05m) nwi 1  
54 Cruz Tapia, Jose 10 Quince Orchard 16-06.00(5.03m) nwi 1  
54 Watson-Echevarria, Krist 12 Centreville 16-06.00(5.03m) nwi 1  
56 Hylton, Christopher 10 Stonewall Jackso 16-04.00(4.98m) nwi 1  
57 Vaughan, Brennan 10 West Potomac 15-03.50(4.66m) nwi 1  
58 Thomas, Joel 11 Henry A Wise 15-00.00(4.57m) nwi 1  
59 Brailey, Andrew 12 George C Marshal 14-10.50(4.53m) nwi 1  
60 Lam, Andy 12 Herndon 14-04.00(4.37m) nwi 1  
-- Polk, Darrius 12 Clover Hill FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Scott-Kelow, Kenneth 12 Henry A Wise 44-02.50(13.47m) nwi 1  
2 Martin, Jordan 12 Bishop McNamara 43-00.00(13.11m) nwi 1  
3 Banks, Robert 12 Hayfield 42-10.00(13.06m) nwi 1  
4 Holmes, Maurice 11 Gonzaga College 42-04.00(12.90m) nwi 1  
5 Sosoo, Bryan 11 Reservoir 42-01.00(12.83m) nwi 1  
6 Cain, Adamma 11 Gar-Field 41-09.00(12.73m) nwi 1  
7 Worthy, David 12 Stonewall Jackso 41-02.50(12.56m) nwi 1  
8 Moye, Justin 12 Hayfield 41-01.00(12.52m) nwi 1  
9 Prempeh, Enock 12 Stonewall Jackso 40-11.00(12.47m) nwi 1  
10 Gibson, James 10 Westfield 40-07.00(12.37m) nwi 1  
11 Boyd, Joseph 12 South County 40-04.00(12.29m) nwi 1  
12 Gainey, Marquise 12 Westfield 39-11.00(12.17m) nwi 1  
13 Chang, Andrew 12 W T Woodson 39-10.50(12.15m) nwi 1  
14 Henderson, Greg 12 Woodbridge 39-06.00(12.04m) nwi 1  
15 Park, Sung Woo 12 Chantilly 39-05.50(12.03m) nwi 1  
16 Agyemong, Ebenezer 11 Forest Park 39-04.00(11.99m) nwi 1  
17 Nguyen, Khoa 10 South Lakes 39-02.00(11.94m) nwi 1  
18 Wolfe, Lucas 12 Midlothian 39-01.00(11.91m) nwi 1  
18 Bartosic, Joey 12 Oakton 39-01.00(11.91m) nwi 1  
20 Ullian, Cru 12 West Springfield 38-09.50(11.82m) nwi 1  
21 Lim, John 10 Westfield 38-09.00(11.81m) nwi 1  
22 O'Keefe, Jack 12 Quince Orchard 38-08.00(11.79m) nwi 1  
23 Rush, Wesley 11 Forest Park 38-06.75(11.75m) nwi 1  
24 Ha, Yongjoo 12 West Springfield 38-06.00(11.73m) nwi 1  
25 McCullough, Jonathan 9 Bishop McNamara 38-03.00(11.66m) nwi 1  
26 Amoateng, Grant 10 Brentsville Dist 38-02.00(11.63m) nwi 1  
27 Howe, Darius 10 Western Tech 38-01.00(11.61m) nwi 1  
28 Hires, Kevin 11 South County 37-11.00(11.56m) nwi 1  
29 Newton, Daryl 12 Mount Vernon 37-10.50(11.54m) nwi 1  
30 Jones, Dorian 10 Quince Orchard 37-06.00(11.43m) nwi 1  
31 Mun, Thomas 12 Herndon 37-04.50(11.39m) nwi 1  
32 Allen, Jaycen 11 James Robinson S 37-04.00(11.38m) nwi 1  
33 Ford, Eric 10 Lake Braddock Se 37-03.00(11.35m) nwi 1  
34 Shanahan, Kyle 12 Lake Braddock Se 37-01.00(11.30m) nwi 1  
35 Jin, Young Bin 10 Centreville 36-07.00(11.15m) nwi 1  
36 adaralegbe-adebomil, emm 12 Central-PG 36-04.00(11.07m) nwi 1  
37 Duff, James 11 Dunbar 36-03.00(11.05m) nwi 1  
37 Tinio, Jason Patrick 12 George C Marshal 36-03.00(11.05m) nwi 1  
39 Mantis, Mikael 11 Centreville 36-00.00(10.97m) nwi 1  
40 Franklin, Jordan 11 Gonzaga College 35-11.00(10.95m) nwi 1  
41 D'Amico, Frank 10 James Madison 35-10.00(10.92m) nwi 1  
42 Ballard, Skander 9 South Lakes 35-08.00(10.87m) nwi 1  
43 Sheler, Richard 11 Woodrow Wilson S 35-07.00(10.85m) nwi 1  
44 Da Silveira, Celso 11 Herndon 35-05.00(10.80m) nwi 1  
45 Williams, Justin 9 Stafford 35-01.50(10.71m) nwi 1  
46 Carter, Joshua 11 Brentsville Dist 35-00.00(10.67m) nwi 1  
47 Recto, Eason 11 Chantilly 34-09.50(10.60m) nwi 1  
48 Williams, Dajawn 11 Woodbridge 34-09.00(10.59m) nwi 1  
49 Schaefer, Brad 9 West Potomac 34-04.00(10.46m) nwi 1  
50 Crawford, Hazle 12 Dunbar 33-01.00(10.08m) nwi 1  
51 Perry, Jason 11 Woodrow Wilson S 32-10.00(10.01m) nwi 1  
52 Norman, Marquel 12 Henry A Wise 32-06.00(9.91m) nwi 1  
53 Tchaou, David 11 Thomas A Edison 30-06.50(9.31m) nwi 1  
54 Vaughan, Brennan 10 West Potomac 30-01.00(9.17m) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wratschko, Lucas 12 Oakton 14-06.00(4.42m) 1  
2 Shotwell, Alexander 12 Forest Park 13-00.00(3.96m) 1  
3 Higgins, Eric 11 Reservoir 11-06.00(3.51m) 1  
4 Nguyen, Eric 12 Chantilly 11-06.00(3.51m) 1  
5 Robinson, Tyrone 11 Gar-Field 11-06.00(3.51m) 1  
6 Vaughan, Paris 11 Henry A Wise 11-00.00(3.35m) 1  
6 Sturans, Andris 11 Chantilly 11-00.00(3.35m) 1  
7 adaralegbe-adebomil, emm 12 Central-PG 11-00.00(3.35m) 1  
9 Davison, Tim 11 James Madison 10-06.00(3.20m) 1  
10 Haukdal, Cy 10 Lake Braddock Se 10-00.00(3.05m) 1  
10 Carranza-Sadiarin, Ethan 11 Gar-Field 10-00.00(3.05m) 1  
12 Mcvicker, John 10 Lake Braddock Se 9-06.00(2.90m) 1  
12 Nugent, Adam 11 Westfield 9-06.00(2.90m) 1  
12 Jabaley, Cal 12 W T Woodson 9-06.00(2.90m) 1  
12 Whittmer, Sean 11 Brentsville Dist 9-06.00(2.90m) 1  
12 Fertal, Mark 10 James Madison 9-06.00(2.90m) 1  
12 Shotwell, Clark 10 Forest Park 9-06.00(2.90m) 1  
18 Ofori-Atta, Kwaku 12 Oakton 9-00.00(2.74m) 1  
-- Foster, Kyle 11 W T Woodson NH(--) 1  
-- Moreira-Ibar, Eric 9 James Robinson S NH(--) 1  
-- Keimig, Allen 11 Centennial NH(--) 1  
-- Tourtellotte, James 10 Herndon NH(--) 1  
-- Padilla, Joshua 11 Osbourn Park NH(--) 1  
-- Larossa, Matt 10 Herndon NH(--) 1  
-- Wilding, John 11 Brentsville Dist NH(--) 1  
 
Womens 55m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Taylor, Alexys 9 Osbourn Park 07.22 nwi 1  
2 Hairston, Kiana 11 Osbourn Park 07.25 nwi 1  
3 Goode, Kerisha 11 Hayfield 07.44 nwi 1  
4 Christian, Jewel 11 Woodbridge 07.48 nwi 2  
5 Young, Diana 11 Clover Hill 07.51 nwi 2  
6 Harrison, Bria 12 Stonewall Jackso 07.51 nwi 1  
7 Raymond, Seye 10 James Robinson S 07.55 nwi 2  
7 Gay, Jaela 10 Bishop McNamara 07.55 nwi 2  
9 Kendall, Brittany 12 South County 07.56 nwi 1  
10 Badham, Kady 10 Woodbridge 07.57 nwi 1  
11 Williams, Anna 12 Thomas A Edison 07.57 nwi 2  
12 Amstad, Kathleen 10 Centennial 07.59 nwi 2  
13 Sharpe, Kayla 12 Paul VI 07.60 nwi 3  
14 Fonay, Mary 9 Central-PG 07.63 nwi 2  
15 Fanta, Ba 11 Hayfield 07.65 nwi 3  
16 Williams, Bryana 11 Riverdale Baptis 07.67 nwi 2  
17 Moore, Janel 12 Washington-Lee 07.68 nwi 3  
18 Korkoya, Harrisa 11 Forest Park 07.69 nwi 1  
19 Nvodjo, Naomi 12 Brentsville Dist 07.75 nwi 5  
20 Perry, Lauren 9 Elizabeth Seton 07.77 nwi 8  
21 Woods, Taylor 9 Riverdale Baptis 07.79 nwi 4  
22 Thomas, Brenae 10 Forest Park 07.80 nwi 3  
23 Coleman, Brianna 10 Mount Vernon 07.84 nwi 4  
24 Lozama, Jordan 10 South Lakes 07.85 nwi 4  
25 Dinschel, Lisa 10 Centreville 07.86 nwi 5  
26 Galeas, Caitlin 12 South County 07.86 nwi 4  
27 Hanckock, Khanner 12 Gar-Field 07.88 nwi 3  
28 Golden, Alivia 10 West Springfield 07.89 nwi 6  
29 Truesdel, Kayla 11 Henry A Wise 07.89 nwi 1  
30 Cook, Katrina 12 Washington-Lee 07.91 nwi 3  
31 Battles, Courtney 10 Westminster 07.94 nwi 5  
32 Trinh, Tiffany 9 Western Tech 07.95 nwi 5  
33 Sciandra, Katie 10 James Madison 07.95 nwi 7  
34 Andrewievich, Erin 9 Brentsville Dist 07.95 nwi 8  
35 Adukpo, Genevive 11 Quince Orchard 07.97 nwi 5  
36 Anderson, Destiny 11 Annandale 07.99 nwi 6  
37 Golston, Shanice 11 Stafford 08.00 nwi 7  
38 Ross, Katherine 11 Annandale 08.01 nwi 4  
39 Seabrook, Kiana 10 Hayfield 08.01 nwi 4  
40 Colwell, Madeline 10 James Madison 08.02 nwi 7  
41 Lawrence, Jhanez 10 Reservoir 08.03 nwi 6  
42 Johnson, Alexandra 11 George C Marshal 08.05 nwi 6  
43 Link, Khyla 12 Woodrow Wilson S 08.06 nwi 5  
44 Powell, Lauren 12 Chantilly 08.07 nwi 6  
45 Ukor, Ima 10 Paul VI 08.09 nwi 7  
46 Bowden, Hannah 10 West Springfield 08.10 nwi 5  
47 Green, Brooke 12 Henry A Wise 08.10 nwi 3  
48 Peters, Tatiyana 10 Mount Vernon 08.10 nwi 5  
49 Best, Daiijah 9 Westfield 08.11 nwi 6  
50 Koger, Demariah 11 Bishop McNamara 08.12 nwi 8  
51 Hampton, Karley 9 Quince Orchard 08.16 nwi 8  
52 Gyamfi, Mychelle 11 West Potomac 08.17 nwi 9  
53 Traweek, Lucia 11 Lake Braddock Se 08.18 nwi 7  
54 Vu, Pauline 11 Chantilly 08.19 nwi 6  
55 Crutcher, Sydney 10 South Lakes 08.24 nwi 7  
56 Phan, Briana 11 Oakton 08.25 nwi 8  
57 Elam, Laniyyah 11 Woodrow Wilson S 08.26 nwi 6  
58 Clark, Courtney 10 Georgetown Visit 08.30 nwi 8  
59 Adjetey-Doku, Trudy 11 West Potomac 08.30 nwi 9  
60 Moon, Shantania 9 Stonewall Jackso 08.36 nwi 9  
61 Kalay, Jarida 10 Reservoir 08.45 nwi 9  
62 McLeod, Katrina 12 George C Marshal 08.45 nwi 8  
63 Cisneros, Melissa 12 Herndon 08.45 nwi 9  
64 Kamienski, Emily 9 Oakton 08.50 nwi 9  
65 Pryor, Kyianah 10 Stafford 08.50 nwi 10  
66 Omire-Mayor, Diane 11 Georgetown Visit 08.51 nwi 7  
67 Gallagher, Kaitlyn 9 South Lakes 08.53 nwi 7  
68 Jacobs, Raquel 9 South Lakes 08.58 nwi 8  
69 Le, Nancy 10 Herndon 08.83 nwi 9  
70 Calabria, Tara 10 Westminster 08.96 nwi 10  
 
Womens 300m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wheeler, Kacey 11 James Robinson S 41.73 2  
2 Taylor, Alexys 9 Osbourn Park 42.13 1  
3 Hairston, Kiana 11 Osbourn Park 42.30 1  
4 Holt, Rebeka 11 Western Tech 42.66 1  
5 Graham, Ricca 11 Elizabeth Seton 42.67 5  
6 Coopwood, Olivia 12 Woodbridge 42.69 2  
7 Rountree, Kierra 12 South County 42.91 2  
8 Majors, EnNijah 11 South County 43.20 2  
9 Winner, Kaleigh 10 Mount Vernon 43.23 3  
10 Calhoun, HeleneAngel 12 Forest Park 43.26 5  
11 Wood, Maryn 11 Centreville 43.28 3  
12 Stegner, Kelly 11 W T Woodson 43.28 4  
13 Babashak, Alice 10 Midlothian 43.30 3  
14 Epps, Micah 12 Dunbar 43.38 7  
15 Diggs, Deonna 11 Woodrow Wilson S 43.43 1  
16 Allen, Shae 12 Clover Hill 43.48 4  
17 Seabrook, Kiana 10 Hayfield 43.77 4  
18 Hale, Danielle 11 South Lakes 43.89 4  
19 Miller, Savannah 12 James Robinson S 43.90 4  
20 Williams, Bryana 11 Riverdale Baptis 43.93 2  
21 Amstad, Kathleen 10 Centennial 43.96 8  
22 Cunningham, Jada 11 Clover Hill 43.98 3  
23 Gay, Jaela 10 Bishop McNamara 44.03 3  
24 Harrison, Bria 12 Stonewall Jackso 44.21 6  
25 Nieusma, Claire 10 South Lakes 44.49 7  
26 Addison, Bobbi 12 Quince Orchard 44.58 8  
27 Gillen, Grace 11 South Lakes 44.59 8  
28 Williams, Anna 12 Thomas A Edison 44.72 1  
29 Sheppard, Tirzah 10 Thomas A Edison 44.72 10  
30 Shartel, Rowan 12 Annandale 44.87 4  
31 Runge, Gabby 9 Midlothian 44.90 9  
32 Moore, Stacey 12 Woodrow Wilson S 44.99 9  
33 Rodriquez, Maya 10 South Lakes 45.03 7  
34 Ford, Kaileaa 10 Stonewall Jackso 45.08 11  
35 Patnett, Bria 12 Mount Vernon 45.09 5  
36 El-Mufti, Lenna 10 Brentsville Dist 45.14 9  
37 Hamilton, Amara 12 Bishop McNamara 45.20 10  
38 Fanta, Ba 11 Hayfield 45.30 6  
39 Bustamante, Reagan 9 West Springfield 45.35 11  
40 Seals, Kela 11 Washington-Lee 45.40 7  
41 Choate, Rebecca 11 Washington-Lee 45.41 6  
42 Koroma, Isatu 11 Annandale 45.42 5  
43 Chambers, Curtlyn 11 Elizabeth Seton 45.58 8  
44 Wakefield, Arianna 11 Westfield 45.95 9  
45 Lipka, Michelle 11 West Springfield 46.13 6  
46 Larson, Cassandra R 11 George C Marshal 46.15 10  
47 Kumi-Darfour, Golden 9 South Lakes 46.16 10  
48 Lozama, Jordan 10 South Lakes 46.21 10  
49 McKinney, Shannon 12 Chantilly 46.32 12  
50 Robinson, Kennedy 11 Forest Park 46.52 8  
51 Link, Khyla 12 Woodrow Wilson S 46.54 6  
52 Bain, Julia 9 Brentsville Dist 46.58 12  
53 Chinaka, Ozioma 10 South Lakes 46.61 9  
54 Gibbons, Helen 10 Lake Braddock Se 46.62 9  
55 Razjouyan, Tara 12 James Madison 46.67 15  
56 Chaillo, Martha D 10 George C Marshal 46.70 11  
57 Wright, Briana 12 Riverdale Baptis 46.72 11  
58 Traweek, Lucia 11 Lake Braddock Se 46.75 8  
59 Gyamfi, Mychelle 11 West Potomac 47.07 13  
60 Deveau, Ciana 11 Chantilly 47.08 11  
61 Stephens, Kristen 9 South County 47.18 7  
62 Rodgers, Jia 11 Oakton 47.27 12  
63 Wnek, Josephine 10 South Lakes 47.57 14  
64 Riggs, Kymbyl 10 James Robinson S 47.76 12  
65 Adjetey-Doku, Trudy 11 West Potomac 47.78 13  
66 Cunniff, Capri 10 Paul VI 48.23 11  
67 Barlow, Megan 12 James Robinson S 48.25 12  
68 Hampton, Karley 9 Quince Orchard 48.78 13  
69 Golston, Shanice 11 Stafford 48.80 15  
70 Sapone, Tess 9 Oakton 48.85 12  
71 Clark, Taylor 12 Henry A Wise 48.93 3  
72 Crutcher, Sydney 10 South Lakes 48.96 14  
73 Fines, Raelyn 10 Stafford 49.02 13  
74 Wright, Abby 9 James Robinson S 49.13 13  
75 Ellis, Elizabeth 12 Centreville 49.68 14  
76 Le, Nancy 10 Herndon 49.82 14  
77 Taylor, Lena 10 Westminster 49.94 16  
78 Pleta, Mary 11 Paul VI 50.17 14  
79 Jefson, Hannah 10 James Robinson S 50.65 14  
80 Jennings, Toni 9 Reservoir 50.75 16  
81 Goddard, Sydney 11 James Madison 51.09 15  
82 James, De'ja 9 Central-PG 51.85 5  
83 Schuchardt, Jess 10 Westminster 51.89 15  
84 Stokes, Merced 11 Central-PG 52.45 7  
85 Johnson, Cora 10 Reservoir 57.54 16  
-- Bailey, Taunysha 11 Westfield FS 5  
 
Womens 500m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Freeland, London 11 Dunbar 1:17.17 1  
2 Dorsey, Sharon 11 Western Tech 1:17.43 1  
3 Christian, Jewel 11 Woodbridge 1:18.20 1  
4 Stegner, Kelly 11 W T Woodson 1:19.07 1  
5 Suber, Farrah 10 Woodbridge 1:20.38 3  
6 Wickman, Delaney 10 South Lakes 1:20.99 4  
7 Banks, Jordan 11 Osbourn Park 1:21.67 2  
8 Jennings, Morgan 9 Western Tech 1:22.11 2  
9 Williams, Mia 11 Bishop McNamara 1:22.50 5  
10 Logan, Julia 11 Clover Hill 1:22.83 1  
11 Dent, Natalie 11 Osbourn Park 1:23.02 5  
12 West, Aphrodite 11 Forest Park 1:23.09 3  
13 Conrad, Leia 12 Bishop McNamara 1:23.12 7  
14 Dubuisson, Widney 11 South County 1:23.14 4  
15 Zinser, Corinne 12 James Robinson S 1:23.19 3  
16 Vaughn, Haley 12 South Lakes 1:23.20 3  
17 Hackerson, Meredith 11 Brentsville Dist 1:23.29 3  
18 Griffith, Moira 10 Georgetown Visit 1:23.92 6  
19 Murray, Jillian 10 Georgetown Visit 1:23.93 5  
20 Chambers, Rayna 12 Elizabeth Seton 1:24.04 2  
21 Allen, Lena 12 Henry A Wise 1:24.33 2  
22 Stokes, Mercedes 11 Central-PG 1:24.57 4  
23 James, Alexis 9 Elizabeth Seton 1:24.58 6  
24 Bassett, Myah 9 Brentsville Dist 1:24.79 6  
25 Thillairajah, Anna 10 George C Marshal 1:25.45 4  
26 Gainous, Sydney 12 Henry A Wise 1:25.79 2  
27 Patnett, Bria 12 Mount Vernon 1:26.15 6  
28 Trujillo, Marissa 12 West Springfield 1:26.18 5  
29 Sheppard, Tirzah 10 Thomas A Edison 1:26.81 7  
30 Miller, Jacinda 11 Woodrow Wilson S 1:27.38 4  
31 Coleman, Kristina 10 South County 1:27.97 5  
32 Randolph, Harper 11 Woodrow Wilson S 1:28.03 5  
33 Settles, Jessica 11 West Springfield 1:28.22 9  
34 Brody, Ilana 12 Yorktown 1:28.52 10  
35 Gaylord, Amanda 11 Yorktown 1:28.91 10  
36 Muzo, Isabella 10 Centreville 1:29.00 6  
37 Raher, Kendall 11 Chantilly 1:29.06 11  
38 Stevens, Alliyah 10 Mount Vernon 1:29.22 7  
39 Addison, Bobbi 12 Quince Orchard 1:29.45 8  
40 Krahe, Veronica 10 Centennial 1:29.52 8  
41 Battles, Courtney 10 Westminster 1:29.68 12  
42 Bonham, Rachel 11 Woodrow Wilson S 1:29.71 2  
43 King, Natalie 10 Centennial 1:29.77 7  
44 Henry, Hannah 11 James Madison 1:30.01 10  
45 Fines, Raelyn 10 Stafford 1:30.40 9  
46 Gay, Tian 9 Clover Hill 1:30.41 10  
47 Hunter, Madeline 10 Lake Braddock Se 1:30.83 8  
48 Burnette, Brooke 10 Forest Park 1:31.13 9  
49 Cowne, Mackenzie 10 Chantilly 1:31.57 11  
50 Siebert, Mia 10 W T Woodson 1:31.64 8  
51 Craig, Sarah 9 Oakton 1:32.10 9  
52 LaFemina, Tory 11 Reservoir 1:32.30 11  
53 Barron, Elizabeth 9 Westfield 1:32.49 7  
54 Hamilton, Allana 9 Riverdale Baptis 1:32.77 9  
55 Metz, Audreya 9 Herndon 1:34.32 13  
56 Lucas, Nina 9 Hayfield 1:34.46 12  
57 Zukergood, Ariana J 10 George C Marshal 1:34.64 11  
58 Atwood, Claudia 10 James Madison 1:34.67 13  
59 Schauer, Natalie 10 South Lakes 1:35.28 13  
60 Raspberry, Sarah 9 Riverdale Baptis 1:35.32 9  
61 Acosta, Gabrielle 10 South Lakes 1:35.35 12  
62 Lazor, Kelley 9 Westfield 1:35.57 8  
63 Gaspari, Janine 10 Oakton 1:35.60 12  
64 Umutoni, Gloria 10 Herndon 1:35.94 13  
65 Butler, Khristine 12 Reservoir 1:36.19 10  
66 Freewalt, Nicole 9 West Potomac 1:42.01 14  
67 Fletemeyer, Irene 11 Quince Orchard 1:42.24 14  
68 Colahan, Courtney 10 Paul VI 1:42.71 11  
69 Turner, Jessica 10 Stafford 1:44.54 14  
70 Njigna-njinguet, Michele 9 Central-PG 1:48.11 6  
 
Womens 1000m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cowne, Alexa 12 Chantilly 3:01.45 1  
2 Riley, Tessa 12 Midlothian 3:01.68 1  
3 Wittich, Maddie 12 West Springfield 3:05.96 1  
4 Jones, Candace 10 Brentsville Dist 3:06.31 1  
5 Bodmer, Allyson 12 Forest Park 3:09.00 1  
6 Carrigan, Kristi 12 Oakton 3:09.23 1  
7 Gray, Jessica 11 Osbourn Park 3:10.72 1  
8 Stewart, Briana 12 Oakton 3:10.83 1  
9 Barnard, Jillian 10 W T Woodson 3:11.32 1  
10 Knudsen, Kylie 11 Osbourn Park 3:11.51 1  
11 Passacantando, Sophia 12 West Potomac 3:12.23 1  
12 Johnson, Zuwena 12 Riverdale Baptis 3:13.51 1  
13 Tucker, Kayla 10 Riverdale Baptis 3:14.63 1  
14 Angell, Sarah 11 Washington-Lee 3:15.01 1  
15 Vinter, Rebecca 12 Centreville 3:16.04 1  
16 McGill, Grace 9 Georgetown Visit 3:16.44 1  
17 Robinson, Ally 10 Lake Braddock Se 3:16.65 1  
18 Gorgone, Gina 9 W T Woodson 3:17.20 1  
19 Durham, Augusta 10 South Lakes 3:17.25 1  
20 Sagar, Elizabeth 12 Mount Vernon 3:17.45 1  
21 Oliver, Amy 12 Reservoir 3:17.62 1  
22 Majors, Felecia 12 South County 3:18.03 1  
23 Reinhold, Abigail 11 South Lakes 3:18.36 1  
24 Bernhardt, Catherine 12 Centennial 3:18.77 1  
25 Penaranda, Rachael 10 Westfield 3:18.81 1  
26 Stone, Catherine 9 James Madison 3:20.03 1  
27 Snow, Kristi 10 West Potomac 3:20.60 1  
28 Rogers, Maya 10 Woodbridge 3:22.33 1  
29 Rosini, Caroline 11 Paul VI 3:22.57 1  
30 Currington, Morgan 9 Brentsville Dist 3:23.32 1  
31 Holleran, Courtney 11 James Robinson S 3:23.36 1  
32 Yorker, Imani 10 Bishop McNamara 3:23.42 1  
33 Okoraafor, Grace 9 Westfield 3:23.91 1  
34 Panasenkov, Catherine 12 Quince Orchard 3:24.34 1  
35 Sieder, Alexandra 11 Chantilly 3:24.87 1  
36 Pickard, Katherine 10 Woodbridge 3:24.90 1  
37 Kellog, Margaret 10 Woodrow Wilson S 3:24.92 1  
38 Suresh, Misha 12 Lake Braddock Se 3:25.66 1  
39 Colella, Leandra 12 Chantilly 3:26.93 1  
40 Freund, Catherine 12 Yorktown 3:29.96 1  
41 Coates, Alexis   Woodrow Wilson S 3:31.67 1  
42 Woods, Karli 10 James Madison 3:32.31 1  
43 Torvik, Rebecca 10 Quince Orchard 3:32.32 1  
44 Wolfe, Hannah 9 Herndon 3:34.09 1  
45 Mertens, Kimberly 11 Mount Vernon 3:34.28 1  
46 Donovan, Kate 12 West Springfield 3:34.50 1  
47 Lauren, Lamoglia 10 Herndon 3:35.73 1  
48 Weiner, Cynthia 11 Annandale 3:36.12 1  
49 Boensch, Kylie 9 Forest Park 3:36.65 1  
50 Dottin, Siyana 9 Elizabeth Seton 3:36.99 1  
51 Abdulbarr, Taniyah 10 Bishop McNamara 3:37.01 1  
52 Callahan, Nora 11 Yorktown 3:37.84 1  
53 Knight, Morgan 11 South County 3:38.86 1  
54 Gaines, Jayla 12 Western Tech 3:39.98 1  
55 Bock, Katherine 10 George C Marshal 3:40.09 1  
56 Martin, Katie 9 South Lakes 3:40.86 1  
57 Allen, Jade 11 Western Tech 3:41.84 1  
58 Golac, Valentina 11 South Lakes 3:42.56 1  
59 Willett, Savannah 9 James Robinson S 3:43.24 1  
60 Mahmoud, Maiar 12 Hayfield 3:43.39 1  
61 Tinch, Jada 12 Henry A Wise 3:43.66 1  
62 Morris, Donica 12 Henry A Wise 3:45.17 1  
63 Ahenkorah, Margret 12 Central-PG 3:45.61 1  
64 Stenseth, Sydney 11 George C Marshal 3:46.77 1  
65 Porter, Alison 10 Westminster 4:25.94 1  
66 Vozzella, Sara 11 Westminster 4:27.14 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cowne, Alexa 12 Chantilly 5:07.52 1  
2 Kaplan, Emily 10 Georgetown Visit 5:07.74 1  
3 Genuario, Katie 11 West Potomac 5:18.42 1  
4 Scully, Mary Cate 12 South County 5:18.88 1  
5 Everly, Jillian 10 Osbourn Park 5:20.27 1  
6 Kunc, Katy 11 Lake Braddock Se 5:23.34 1  
7 Alms, Cindy 12 Reservoir 5:24.89 1  
8 MacEwen, Annika 11 Washington-Lee 5:27.68 1  
9 Schreiber, Regina 11 Quince Orchard 5:28.84 1  
10 Freix, Sara 9 Westfield 5:30.98 1  
11 Harnage, Eliana 9 Woodbridge 5:31.41 1  
12 Sagar, Elizabeth 12 Mount Vernon 5:34.14 1  
13 Febbo, Sara 11 W T Woodson 5:34.48 1  
14 Latour, Isabelle 12 Quince Orchard 5:34.62 1  
15 Hobbs, Elizabeth 10 Quince Orchard 5:34.82 1  
16 Abbatiello, Bridget 9 Stafford 5:35.12 1  
17 Kendall, Kara 10 Oakton 5:35.50 1  
18 Carney, Shannon 12 Oakton 5:35.91 1  
19 Smith, Mckinsey 10 Centreville 5:36.54 1  
20 Carpenter, Madison 9 Midlothian 5:36.61 1  
21 Lannen, Monica 9 South Lakes 5:36.69 1  
22 Foster, Jessie 11 Georgetown Visit 5:36.92 1  
23 Zachman, Hannah 12 Forest Park 5:37.82 1  
24 Butler, Lauren 9 Herndon 5:38.01 1  
25 Price, Lauren 12 West Potomac 5:39.18 1  
26 Martin, Olivia 11 George C Marshal 5:39.62 1  
27 Halm, Abby 12 Episcopal 5:40.51 1  
28 Nakahata, Eileen 12 T C Williams 5:41.41 1  
29 Snyder, Abby 9 West Springfield 5:43.41 1  
30 Karalus, Sarah 12 Osbourn Park 5:43.85 1  
31 Blackstone, Shannon 10 Brentsville Dist 5:44.02 1  
32 Holland, Meredith 10 Brentsville Dist 5:44.06 1  
33 Sartorius, Caroline 10 South Lakes 5:44.41 1  
34 Grimaldi, Jordan 9 Washington-Lee 5:44.73 1  
35 Bidwell, Erin 10 South Lakes 5:46.20 1  
36 Crum, Molly 12 Yorktown 5:46.48 1  
37 Weisbeck, Jillian 10 Stafford 5:48.00 1  
38 Cameron, Kristen 10 W T Woodson 5:48.59 1  
39 Kripowicz, Lisa 9 Forest Park 5:48.61 1  
40 Smith, Sarah 9 George C Marshal 5:50.70 1  
41 Allen, Tierra 11 South County 5:52.37 1  
42 Kirk, Shannon 9 Westminster 5:57.32 1  
43 Wittrock, Morgan 9 James Madison 5:57.72 1  
44 Taylor, Alyssa 11 Centennial 5:57.96 1  
45 Mason, Tamyka 11 Woodbridge 5:58.69 1  
46 Dunagan, Kari 11 Centennial 5:59.59 1  
47 O'Donnell, Margaret 9 Chantilly 5:59.64 1  
48 Miller, Emily 12 Reservoir 5:59.86 1  
49 Wolfe, Hannah 9 Herndon 6:00.62 1  
50 Monzon, Elizabeth 10 Gar-Field 6:00.65 1  
51 Gaines, Jayla 12 Western Tech 6:00.97 1  
52 Perlstein, Sam 12 West Springfield 6:04.55 1  
53 Martinez, Aissa 12 James Robinson S 6:04.59 1  
54 Ahn, Joanna 12 Centreville 6:06.08 1  
55 Mertens, Kimberly 11 Mount Vernon 6:06.90 1  
56 Gill, Roshni 10 Westfield 6:07.61 1  
57 Tinch, Jada 12 Henry A Wise 6:08.59 1  
58 Amis, Asia 9 Woodrow Wilson S 6:10.81 1  
59 Collier, Ginger 12 James Madison 6:11.43 1  
60 Allen, Jade 11 Western Tech 6:15.43 1  
61 Oweis, Aya 11 Annandale 6:15.67 1  
62 Hargrove, Kelahni 12 Dunbar 6:26.48 1  
63 Johnson, Jacqueline 11 Paul VI 6:29.95 1  
64 Johnson, Maya 9 Henry A Wise 6:38.31 1  
65 Manning, Sarah 11 Westminster 6:38.93 1  
66 Dugger, Armani 11 Dunbar 7:00.52 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Flack, Jennifer 12 Thomas A Edison 11:07.24 1  
2 Dougherty, Hailey 11 Oakton 11:21.34 1  
3 Selby, Jordan 11 Washington-Lee 11:33.14 1  
4 Raher, Nora 11 Chantilly 11:33.44 1  
5 Nalubola, Shreya 10 Centennial 11:35.24 1  
6 Swaak, Amanda 10 James Madison 11:35.54 1  
7 Hawvermale, Xaveria 10 Chantilly 11:36.94 1  
8 O'Shea, Jackie 10 Centreville 11:51.24 1  
9 Mulder, Helena 10 Osbourn Park 11:58.29 1  
10 Wells, Cierra 10 Quince Orchard 12:03.04 1  
11 Murray, Katie 11 West Potomac 12:04.74 1  
12 Russell, Kelly 12 Osbourn Park 12:06.40 1  
13 Alms, Cindy 12 Reservoir 12:06.64 1  
14 Li, Anna 9 Centennial 12:07.41 1  
15 Gasteiger, Elizabeth 12 W T Woodson 12:08.37 1  
16 Gates, Kersten 12 W T Woodson 12:11.65 1  
17 Bowie, Samantha 10 Bishop McNamara 12:18.31 1  
18 Mcnulla, Allison 12 West Potomac 12:23.70 1  
19 Lindenblad, Beth 12 West Springfield 12:25.12 1  
20 Stone, Anna 12 James Madison 12:28.09 1  
21 Butler, Lauren 9 Herndon 12:29.44 1  
22 Aukward, Maria 12 Georgetown Visit 12:30.57 1  
23 Bustamante, Gabby 10 Herndon 12:34.74 1  
24 Schwenke, Taylor 12 Westfield 12:34.84 1  
25 Finn, Maura 10 West Potomac 12:38.40 1  
26 Marshall, Jubilee 10 Georgetown Visit 12:40.46 1  
27 McDanald, Megan 9 Quince Orchard 12:43.97 1  
28 McAnally, Alexa 9 Westfield 12:43.97 1  
29 Wilson, Katie 11 Reservoir 12:44.57 1  
30 Framstad, Catherine 10 Paul VI 13:10.11 1  
31 MacDonnell, Margaret M 12 George C Marshal 13:11.31 1  
32 Cherry, Alexis 10 South Lakes 13:18.06 1  
33 Spaeth, Katherine 12 Yorktown 13:32.25 1  
34 Kott, Julia 12 Woodrow Wilson S 13:41.55 1  
35 Carrai, Rebekah 10 South Lakes 13:45.89 1  
36 Ciszewski, Maddie 11 Woodrow Wilson S 13:50.10 1  
37 McGill, Rachel 10 South County 13:53.43 1  
38 Oliver, Valerie 10 Stafford 14:49.11 1  
 
Womens 55m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Coopwood, Olivia 12 Woodbridge 08.65 2  
2 Wheatley, Danielle 12 Bishop McNamara 08.68 1  
3 Agyepong-Wiafe, Yaa 11 Forest Park 08.70 2  
4 Knight, Morgan 11 South County 08.72 1  
5 Babashak, Alice 10 Midlothian 08.85 1  
6 Revell, Daijona 10 Western Tech 08.93 1  
7 Stevens, Alliyah 10 Mount Vernon 09.00 2  
8 Lipka, Michelle 11 West Springfield 09.11 2  
9 Bowden, Hannah 10 West Springfield 09.14 2  
10 Majors, Felecia 12 South County 09.24 2  
11 Bell, Deja 10 Bishop McNamara 09.27 1  
12 Troy, Emma 11 Washington-Lee 09.52 2  
13 Pryor, Sydney 12 Centreville 09.54 3  
14 Hundley, Garmai 12 Chantilly 09.65 3  
15 Allen, Lena 12 Henry A Wise 09.65 2  
16 Butters, Christianne 12 Oakton 09.71 1  
17 Sandlin, Alexandra 12 George C Marshal 09.77 3  
18 Jalloh, Aminata 12 South County 09.78 3  
19 Wade, Miriam 11 Lake Braddock Se 09.80 4  
20 Moore, Dasia 12 Reservoir 09.81 3  
21 Pratt, Melissa 11 Annandale 09.87 3  
22 Rodriquez, Maya 10 South Lakes 09.95 4  
23 Atwood, Claudia 10 James Madison 10.00 6  
24 Ligonde, Astrid 11 Annandale 10.00 4  
25 Zinser, Corinne 12 James Robinson S 10.01 3  
26 Pleta, Mary 11 Paul VI 10.04 4  
26 Jonjo, Samantha 12 Quince Orchard 10.04 4  
28 Doherty, Elizabeth 11 Westfield 10.05 5  
29 Crafton, Lauren 12 Chantilly 10.06 4  
29 Ward, Rachel 12 Midlothian 10.06 4  
31 Emerson, Michelle 12 Westfield 10.08 5  
32 Barlow, Megan 12 James Robinson S 10.12 5  
33 Gay, Tian 9 Clover Hill 10.16 3  
34 Ackah, Shelly 10 Hayfield 10.44 6  
35 Slatery, Kelly 11 West Potomac 10.45 6  
36 Fines, Raelyn 10 Stafford 10.45 7  
37 Ellis, Elizabeth 12 Centreville 10.52 6  
38 Parker, Taylor 9 Dunbar 10.59 7  
39 Bain, Julia 9 Brentsville Dist 10.71 5  
40 Datoc, Alison 12 Oakton 10.78 5  
41 Nawaz, Amna 11 Herndon 10.86 7  
42 Hynds, Sarah 10 Georgetown Visit 10.92 6  
43 Dinschel, Lisa 10 Centreville 10.98 4  
44 String, Emily 12 Lake Braddock Se 10.98 7  
45 Gharib, Alivia 9 George C Marshal 11.14 5  
46 Wnek, Josephine 10 South Lakes 11.14 6  
47 Ahmed, Maliha 10 Hayfield 11.78 7  
48 Freewalt, Nicole 9 West Potomac 12.10 7  
49 Korkoya, Harrisa 11 Forest Park 12.13 5  
50 LaFayelle, Gabby 11 Brentsville Dist 12.38 6  
51 Raspberry, Sarah 9 Riverdale Baptis 12.56 7  
52 Smalls, Alisha 9 Stafford 14.10 6  
 
Womens 4x200m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Badham, Coopwood,
Suber, Christia
  Woodbridge 1:43.92 1  
2 Epps, Brown,
Johnson, Freeland
  Dunbar 1:45.68 1  
3 Rountree, Majors,
Dubuisso, Galeas
  South County 1:47.96 2  
4 Fanta, Ackah,
Goode, Seabrook
  Hayfield 1:49.21 2  
5 Revell, Jennings,
Willridg, Holt
  Western Tech 1:50.31 3  
6 McNeil, Solomon,
Koger, Hamilton
  Bishop McNamara 1:50.41 4  
7 Shartel, Bowie,
Koroma, Anderson
  Annandale 1:50.86 2  
8 Coleman, Stevens,
Patnett, Winner
  Mount Vernon 1:50.94 2  
9 Calhoun, Agyepong,
Thomas, Korkoya
  Forest Park 1:51.14 1  
10 Lozama, Tran,
Rodrique, Hale
  South Lakes 1:51.20 2  
11 Choate, Cook,
Seals, Moore
  Washington-Lee 1:51.51 3  
12 Trujillo, Bowden,
Lipka, Bustaman
  West Springfield 1:51.65 3  
13 Truesdel, Gainous,
Green, Tabler
  Henry A Wise 1:52.07 1  
14 Link, Diggs,
Younger, Elam
  Woodrow Wilson S 1:52.15 1  
15 Chambers, Perry,
James, Chambers
  Elizabeth Seton 1:53.18 5  
16 Cowthran, Savage,
DiNofrio, Nvodjo
  Brentsville Dist 1:54.06 4  
17 Riggs, Raymond,
Wright, Wheeler
  James Robinson S 1:54.79 2  
18 Bailey, Wakefiel,
Best, Doherty
  Westfield 1:55.35 7  
19 Moore, Smith,
Danso, Williams
  Reservoir 1:55.55 4  
20 Ruud, Wade,
Traweek, Gibbons
  Lake Braddock Se 1:55.60 4  
21 james, fonay,
Stokes, njigna-n
  Central-PG 1:55.69 6  
22 Adukpo, Dormeyan,
Hook, Addison
  Quince Orchard 1:55.99 3  
23 Kumi-Dar, Crutcher,
Gallaghe, Nieusma
  South Lakes 1:56.08 5  
24 Vu, Deveau,
Beard, Powell
  Chantilly 1:56.51 4  
25 Johnson, McLeod,
Chaillo, Larson
  George C Marshal 1:56.59 4  
26 Aman, Triplett,
Siebert, Stewart
  W T Woodson 1:56.77 6  
27 Cisneros, Alvarez,
Sobhani, Beres
  Herndon 1:57.78 5  
28 Razjouya, Goddard,
Colwell, Sciandra
  James Madison 1:58.25 3  
29 Jackson, Arrah,
Smith, Okpalobi
  Osbourn Park 1:58.42 6  
30 Phan, Applegat,
Rodgers, Kamiensk
  Oakton 2:00.30 6  
32 Lineberg, Billings,
Brown, Banks
  Centennial 2:02.84 5  
33 Schuchar, Howell,
Taylor, Battles
  Westminster 2:03.02 6  
34 Pryor, Turner,
Smalls, Golston
  Stafford 2:04.84 7  
-- Bastian, Allen,
Young, Cunningh
  Clover Hill DQ 1  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Fauntroy, Freeland,
Brown, Johnson
  Dunbar 4:02.30 1  
2 Rountree, Majors,
Taylor, Majors
  South County 4:08.56 1  
3 Dent, Taylor,
Banks, Hairston
  Osbourn Park 4:08.60 1  
4 Gillen, Vaughn,
Nieusma, Wickman
  South Lakes 4:08.73 2  
5 Roche, Chase,
Fasana, Christen
  Lake Braddock Se 4:09.09 2  
6 Cunningh, Allen,
Young, Logan
  Clover Hill 4:09.10 2  
7 Jennings, Holt,
Willridg, Dorsey
  Western Tech 4:11.12 1  
9 Williams, Conrad,
Dotson, McNeil
  Bishop McNamara 4:15.25 4  
10 Gainous, Morris,
Allen, Tabler
  Henry A Wise 4:15.41 1  
11 Riley, Babashak,
Runge, Carpente
  Midlothian 4:15.71 3  
12 Zinser, Miller,
Raymond, Wheeler
  James Robinson S 4:16.37 2  
13 Calhoun, West,
Gomes, Agyepong
  Forest Park 4:17.90 2  
14 Wakefiel, Freix,
Okoraafo, Bailey
  Westfield 4:22.57 3  
15 Raher, Raher,
Cowne, Cowne
  Chantilly 4:24.28 3  
16 Price, Snow,
Passacan, Genuario
  West Potomac 4:25.74 3  
17 Amis, Kellog,
Miller, Bonham
  Woodrow Wilson S 4:29.67 2  
18 Johnson, Thillair,
Chaillo, Larson
  George C Marshal 4:30.58 4  
19 Addison, Latour,
Panasenk, Jonjo
  Quince Orchard 4:32.33 3  
20 Amstad, Taylor,
Casey, Krahe
  Centennial 4:35.67 4  
21 Ackah, Lucas,
Johnson, Goodin
  Hayfield 4:36.58 5  
22 Stokes, njigna-n,
Ahenkora, james
  Central-PG 4:36.83 4  
23 Butler, Krutz,
Knoblett, Williams
  Reservoir 4:38.59 5  
24 King, Smith,
Ellis, Assadi
  Centreville 4:38.78 4  
25 Ratana, Metz,
Umutoni, Alvarez
  Herndon 4:44.66 4  
26 Hall, Kushner,
Kirk, Battles
  Westminster 4:50.46 5  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Robinson, Chase,
Christen, Roche
  Lake Braddock Se 9:25.90 1  
2 Kaplan, Murray,
Foster, Wyckoff
  Georgetown Visit 9:50.48 1  
3 Durham, Reinhold,
Gillen, Calhoun
  South Lakes 9:58.02 1  
4 Hobbs, Schreibe,
Wells, Latour
  Quince Orchard 10:12.66 1  
5 Horowitz, Smiragli,
Oliver, Miller
  Reservoir 10:22.20 1  
6 Selby, Grimaldi,
Macewen, Angell
  Washington-Lee 10:24.13 1  
7 Bonham, Cunningh,
Kellog, Miller
  Woodrow Wilson S 10:27.17 1  
8 Scully, Neary,
Bartholo, Lamontag
  South County 10:27.18 1  
9 Cooke, Febbo,
Fanet, Buoni
  W T Woodson 10:29.53 1  
10 Taylor, Li,
Nalubola, Bernhard
  Centennial 10:39.26 1  
11 Sieder, Colella,
San, Walsh
  Chantilly 10:44.30 1  
12 Thillair, Martin,
Stenseth, Smith
  George C Marshal 10:45.01 1  
13 Briggs, Holleran,
Willett, Kats
  James Robinson S 10:48.29 1  
14 Mazur, Howard,
McArthur, Fennell
  Brentsville Dist 10:48.47 1  
15 Gomes, Bodmer,
Witte, Johnson
  Forest Park 10:51.22 1  
16 Johnson, Hacherl,
Kronlein, Tabarez
  Osbourn Park 10:52.27 1  
17 Rizzi, Chan,
Huggins, Bogemann
  Centreville 10:57.18 1  
18 Saunders, Dobbins,
Frank, Saunders
  Westfield 10:59.27 1  
19 Farquhar, Wittich,
McAnalle, Wheaton
  West Springfield 11:04.49 1  
20 Morris, Tinch,
Johnson, Barnes
  Henry A Wise 11:07.67 1  
21 Kushner, Vozzella,
Porter, Manning
  Westminster 12:22.24 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rose-Delia, Naihla 12 Gar-Field 39-07.50(12.08m) 1  
2 Jonjo, Jamillah 11 Quince Orchard 33-09.75(10.31m) 1  
3 Muzzio, Maria 9 James Robinson S 33-06.00(10.21m) 1  
4 Panagiotopolous, Elli 11 Washington-Lee 33-05.50(10.20m) 1  
5 Mallory, Lenetta 12 Elizabeth Seton 33-03.75(10.15m) 1  
6 LaRoche, Khristian 11 Bishop McNamara 33-01.50(10.10m) 1  
7 Wilson, D'Wannisha 11 Washington-Lee 32-07.50(9.94m) 1  
8 Nnaji, Cassandra 12 Paul VI 32-04.00(9.86m) 1  
9 Pennant, Ebony 12 Stafford 32-01.00(9.78m) 1  
10 Tomdio, Shirleyann 12 Georgetown Visit 31-10.50(9.72m) 1  
11 Njomo, Margaret 11 Annandale 31-05.00(9.58m) 1  
12 Banks, Ashleigh 12 Osbourn Park 31-03.75(9.54m) 1  
13 Carter, Nicovia 10 Henry A Wise 30-10.00(9.40m) 1  
14 Hinton, Saliya 11 Westfield 30-05.50(9.28m) 1  
15 Ratana, Kathleen 12 Herndon 29-10.50(9.11m) 1  
16 Menye, Jeanette 12 Lake Braddock Se 29-09.00(9.07m) 1  
17 Ross, Nina 12 Reservoir 29-08.50(9.06m) 1  
18 Ononiwu, Hope 11 James Robinson S 29-08.00(9.04m) 1  
19 Newton, Amari 10 Mount Vernon 29-02.50(8.90m) 1  
20 Jones, Raven 11 Gar-Field 29-00.25(8.85m) 1  
21 Kirk, Emily 10 Brentsville Dist 28-11.50(8.83m) 1  
22 Kousen, Amanda T 12 George C Marshal 28-10.50(8.80m) 1  
23 Given, Jackie 12 Westfield 28-08.75(8.76m) 1  
24 Dang, Malina 11 Clover Hill 28-06.25(8.69m) 1  
25 Davis-Young, Regyn 11 Bishop McNamara 28-04.50(8.65m) 1  
26 Quick, Tiffany 10 Midlothian 28-02.50(8.60m) 1  
27 Yankson, Samantha 10 West Springfield 27-09.50(8.47m) 1  
28 Finley, Grace 10 Forest Park 27-07.00(8.41m) 1  
29 Latonga, Wendy 11 Annandale 27-06.00(8.38m) 1  
30 Chewning, Stephanie 11 Lake Braddock Se 27-00.25(8.24m) 1  
31 Johnson, Cora 10 Reservoir 26-09.50(8.17m) 1  
32 Shaw, Tangie 12 George C Marshal 26-07.00(8.10m) 1  
33 Tigani, Tiara 12 West Springfield 26-03.00(8.00m) 1  
33 Braxton, Audre 12 Stafford 26-03.00(8.00m) 1  
35 Wallace, Phoenix 9 Clover Hill 26-01.25(7.96m) 1  
36 Knight, Morgan 11 South County 26-00.00(7.92m) 1  
37 Gray, Victoria 9 Osbourn Park 25-09.00(7.85m) 1  
38 Folta, Naomi 12 Oakton 25-08.50(7.84m) 1  
39 Downie, Christin 11 Centennial 25-06.25(7.78m) 1  
40 Lewis, Marisa 11 James Madison 25-04.50(7.73m) 1  
41 Newton, Amariana 11 Mount Vernon 23-03.50(7.10m) 1  
42 Calabria, Tara 10 Westminster 22-01.00(6.73m) 1  
43 Tchaou, Christelle 10 Thomas A Edison 21-11.50(6.69m) 1  
44 Reed, Weeman 11 Elizabeth Seton 21-09.50(6.64m) 1  
45 Taylor, Jeonna 11 South County 20-09.00(6.32m) 1  
46 Chambers, Grace 11 Westminster 19-11.00(6.07m) 1  
47 Kaigler, Ayanna 10 Riverdale Baptis 18-10.00(5.74m) 1  
48 Gautschi, Isabelle 9 Chantilly 18-08.50(5.70m) 1  
49 Pascal, Zoey 11 Henry A Wise 18-03.00(5.56m) 1  
50 Kaur, Gupreet 11 Herndon 16-06.00(5.03m) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Carey, Amiaya 11 Stafford 5-04.00(1.63m) 1  
2 Freix, Katie 11 Westfield 5-02.00(1.57m) 1  
3 Solomon, Christina 12 Bishop McNamara 5-02.00(1.57m) 1  
4 Nwaolu, Uloma 10 James Robinson S 5-02.00(1.57m) 1  
5 Lipka, Michelle 11 West Springfield 5-00.00(1.52m) 1  
6 Dotson, Taylor 10 Bishop McNamara 5-00.00(1.52m) 1  
7 Cowthran, Amber 12 Brentsville Dist 5-00.00(1.52m) 1  
8 Logan, Julia 11 Clover Hill 4-10.00(1.47m) 1  
9 Speranzo, Julia 10 Lake Braddock Se 4-08.00(1.42m) 1  
9 Muzzio, Maria 9 James Robinson S 4-08.00(1.42m) 1  
9 Rodi, Kyra 12 Lake Braddock Se 4-08.00(1.42m) 1  
9 Taylor, Jeonna 11 South County 4-08.00(1.42m) 1  
9 Bonham, Rachel 11 Woodrow Wilson S 4-08.00(1.42m) 1  
9 Stephens, Kristen 9 South County 4-08.00(1.42m) 1  
9 Goode, Kerisha 11 Hayfield 4-08.00(1.42m) 1  
9 Cunningham, Jada 11 Clover Hill 4-08.00(1.42m) 1  
17 Jonjo, Samantha 12 Quince Orchard 4-06.00(1.37m) 1  
17 Neal, Dameece 9 Dunbar 4-06.00(1.37m) 1  
17 Nnaji, Cassandra 12 Paul VI 4-06.00(1.37m) 1  
17 Park, Natalia 12 Washington-Lee 4-06.00(1.37m) 1  
17 Parker, Taylor 9 Dunbar 4-06.00(1.37m) 1  
17 Butters, Christianne 12 Oakton 4-06.00(1.37m) 1  
17 Eging, Melissa 11 Westfield 4-06.00(1.37m) 1  
-- Slatery, Kelly 11 West Potomac NH(--) 1  
-- Powell, Lauren 12 Chantilly NH(--) 1  
-- Stevenson, Sarah 11 James Madison NH(--) 1  
-- Cowne, Mackenzie 10 Chantilly NH(--) 1  
-- Andrewievich, Erin 9 Brentsville Dist NH(--) 1  
-- Dickerson, Rachel 11 Henry A Wise NH(--) 1  
-- Morris, Donica 12 Henry A Wise NH(--) 1  
-- Knudsen, Kylie 11 Osbourn Park NH(--) 1  
-- Agyepong-Wiafe, Yaa 11 Forest Park NH(--) 1  
-- Aman, Maura 10 W T Woodson NH(--) 1  
-- Razjouyan, Tara 12 James Madison NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Majors, Felecia 12 South County 19-11.00(6.07m) nwi 1  
2 Williams, Anna 12 Thomas A Edison 17-09.75(5.43m) nwi 1  
3 Rogers, Brielyn 12 Bishop McNamara 17-03.00(5.26m) nwi 1  
4 Taylor, Jeonna 11 South County 17-02.25(5.24m) nwi 1  
5 Goode, Kerisha 11 Hayfield 17-01.75(5.23m) nwi 1  
6 Seals, Kela 11 Washington-Lee 16-09.50(5.12m) nwi 1  
7 Banks, Jordan 11 Osbourn Park 16-04.75(5.00m) nwi 1  
8 Hale, Danielle 11 South Lakes 15-11.25(4.86m) nwi 1  
9 Wheatley, Danielle 12 Bishop McNamara 15-11.00(4.85m) nwi 1  
10 Thomas, Brenae 10 Forest Park 15-10.00(4.83m) nwi 1  
11 Dickerson, Rachel 11 Henry A Wise 15-07.25(4.76m) nwi 1  
11 Majors, EnNijah 11 South County 15-07.25(4.76m) nwi 1  
13 Manhertz, Maddie 12 Lake Braddock Se 15-06.00(4.72m) nwi 1  
14 Anderson, Destiny 11 Annandale 15-05.75(4.72m) nwi 1  
15 Christian, Jewel 11 Woodbridge 15-05.50(4.71m) nwi 1  
16 Tran, Kristin 11 South Lakes 15-05.25(4.71m) nwi 1  
17 Cunningham, Jada 11 Clover Hill 15-05.00(4.70m) nwi 1  
18 Butters, Christianne 12 Oakton 15-04.00(4.67m) nwi 1  
18 Sharpe, Kayla 12 Paul VI 15-04.00(4.67m) nwi 1  
20 Parker, Taylor 9 Dunbar 15-02.00(4.62m) nwi 1  
21 Burnette, Brooke 10 Forest Park 14-11.75(4.57m) nwi 1  
22 Graham, Ricca 11 Elizabeth Seton 14-11.00(4.55m) nwi 1  
23 Fasana, Rachael 11 Lake Braddock Se 14-10.25(4.53m) nwi 1  
24 Ford, Kaileaa 10 Stonewall Jackso 14-09.50(4.51m) nwi 1  
25 Seabrook, Kiana 10 Hayfield 14-08.25(4.48m) nwi 1  
26 Phan, Briana 11 Oakton 14-07.50(4.46m) nwi 1  
27 Allen, Shae 12 Clover Hill 14-07.00(4.45m) nwi 1  
28 Freix, Katie 11 Westfield 14-06.50(4.43m) nwi 1  
29 Coopwood, Olivia 12 Woodbridge 14-03.25(4.35m) nwi 1  
30 Bowie, Leah 11 Annandale 14-02.75(4.34m) nwi 1  
31 Aman, Maura 10 W T Woodson 14-01.25(4.30m) nwi 1  
32 Wright, Briana 12 Riverdale Baptis 14-01.00(4.29m) nwi 1  
32 Stephens, Kristen 9 South County 14-01.00(4.29m) nwi 1  
34 Crafton, Lauren 12 Chantilly 13-10.00(4.22m) nwi 1  
35 Sandlin, Alexandra 12 George C Marshal 13-09.00(4.19m) nwi 1  
36 Slatery, Kelly 11 West Potomac 13-07.25(4.15m) nwi 1  
37 Omire-Mayor, Diane 11 Georgetown Visit 13-07.00(4.14m) nwi 1  
38 Trinh, Tiffany 9 Western Tech 13-04.00(4.06m) nwi 1  
39 Scolese, Anna 11 West Springfield 13-03.75(4.06m) nwi 1  
40 Evans, Sydney 12 Centreville 13-01.50(4.00m) nwi 1  
40 Stevens, Alliyah 10 Mount Vernon 13-01.50(4.00m) nwi 1  
42 Sobhani, Delana 12 Herndon 12-11.25(3.94m) nwi 1  
43 Claunch, Valerie 12 Chantilly 12-09.00(3.89m) nwi 1  
44 Neal, Dameece 9 Dunbar 12-06.75(3.83m) nwi 1  
45 Hurst, Laura 12 West Springfield 12-05.75(3.80m) nwi 1  
46 Razjouyan, Tara 12 James Madison 11-10.00(3.61m) nwi 1  
47 Sciandra, Katie 10 James Madison 11-09.75(3.60m) nwi 1  
48 Savage, Zya 11 Brentsville Dist 11-09.00(3.58m) nwi 1  
49 Cisneros, Melissa 12 Herndon 11-03.75(3.45m) nwi 1  
50 Best, Daiijah 9 Westfield 11-01.75(3.40m) nwi 1  
-- Hatfield, Hannah 11 James Robinson S FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Rogers, Brielyn 12 Bishop McNamara 39-04.75(12.01m) nwi 1  
2 Majors, Felecia 12 South County 39-01.00(11.91m) nwi 1  
3 Williams, Anna 12 Thomas A Edison 38-09.75(11.83m) nwi 1  
4 Bastian, Aneas 9 Clover Hill 35-06.50(10.83m) nwi 1  
5 Solomon, Christina 12 Bishop McNamara 34-10.50(10.63m) nwi 1  
6 Suber, Farrah 10 Woodbridge 34-09.75(10.61m) nwi 1  
7 Ford, Kaileaa 10 Stonewall Jackso 34-08.25(10.57m) nwi 1  
8 Thomas, Brenae 10 Forest Park 33-02.75(10.13m) nwi 1  
9 Freix, Katie 11 Westfield 33-01.00(10.08m) nwi 1  
10 Manhertz, Maddie 12 Lake Braddock Se 32-11.25(10.04m) nwi 1  
11 Sharpe, Kayla 12 Paul VI 32-08.50(9.97m) nwi 1  
12 Majors, EnNijah 11 South County 32-08.00(9.96m) nwi 1  
13 Butters, Christianne 12 Oakton 31-09.00(9.68m) nwi 1  
14 Tran, Kristin 11 South Lakes 31-06.25(9.61m) nwi 1  
15 Stewart, Maddie 11 W T Woodson 31-03.50(9.54m) nwi 1  
16 Nwaolu, Uloma 10 James Robinson S 31-01.25(9.48m) nwi 1  
17 Burnette, Brooke 10 Forest Park 31-01.00(9.47m) nwi 1  
18 Deveau, Ciana 11 Chantilly 31-00.00(9.45m) nwi 1  
19 Jonjo, Samantha 12 Quince Orchard 30-07.25(9.33m) nwi 1  
20 Sheppard, Tirzah 10 Thomas A Edison 30-07.00(9.32m) nwi 1  
21 Hanckock, Khanner 12 Gar-Field 30-05.00(9.27m) nwi 1  
22 Stephens, Kristen 9 South County 30-00.75(9.16m) nwi 1  
23 Slatery, Kelly 11 West Potomac 29-11.75(9.14m) nwi 1  
24 Claunch, Valerie 12 Chantilly 29-06.50(9.00m) nwi 1  
25 Scolese, Anna 11 West Springfield 29-04.25(8.95m) nwi 1  
26 Eging, Melissa 11 Westfield 29-01.75(8.88m) nwi 1  
27 Datoc, Alison 12 Oakton 29-01.00(8.86m) nwi 1  
28 Sobhani, Delana 12 Herndon 28-11.50(8.83m) nwi 1  
29 Dickerson, Rachel 11 Henry A Wise 28-11.00(8.81m) nwi 1  
30 Razjouyan, Tara 12 James Madison 28-10.25(8.79m) nwi 1  
31 Le, Nancy 10 Herndon 28-06.00(8.69m) nwi 1  
32 Pickard, Katherine 10 Woodbridge 28-05.00(8.66m) nwi 1  
33 Savage, Zya 11 Brentsville Dist 27-08.75(8.45m) nwi 1  
34 Preko, Michell 12 Annandale 27-04.25(8.34m) nwi 1  
34 Martinez, Aissa 12 James Robinson S 27-04.25(8.34m) nwi 1  
36 Triplett, Amy 9 W T Woodson 26-11.25(8.21m) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hinton, Ashley 11 Stafford 11-01.00(3.38m) 1  
2 Fasana, Rachael 11 Lake Braddock Se 10-06.00(3.20m) 1  
3 Howell, Alex 9 Westminster 9-06.00(2.90m) 1  
4 Ruud, Maggie 11 Lake Braddock Se 9-06.00(2.90m) 1  
5 Panasenkov, Catherine 12 Quince Orchard 9-00.00(2.74m) 1  
6 Crafton, Lauren 12 Chantilly 9-00.00(2.74m) 1  
7 Stewart, Maddie 11 W T Woodson 8-06.00(2.59m) 1  
8 Chinaka, Ozioma 10 South Lakes 7-06.00(2.29m) 1  
8 Muzzio, Maria 9 James Robinson S 7-06.00(2.29m) 1  
8 Mcknight, Molly 11 Herndon 7-06.00(2.29m) 1  
11 Dent, Natalie 11 Osbourn Park 7-00.00(2.13m) 1  
11 Hall, Marissa 12 Oakton 7-00.00(2.13m) 1  
11 Claunch, Valerie 12 Chantilly 7-00.00(2.13m) 1  
11 Burns, Victoria 9 Forest Park 7-00.00(2.13m) 1  
11 Siramdane, Lydia 12 Gar-Field 7-00.00(2.13m) 1  
-- Stevenson, Sarah 11 James Madison NH(--) 1  
-- Colwell, Madeline 10 James Madison NH(--) 1  
-- Freix, Katie 11 Westfield NH(--) 1  
-- White, Alize 11 Gar-Field NH(--) 1  
-- Beres, Leclaire 11 Herndon NH(--) 1  
-- Gallagher, Kerianne 12 Brentsville Dist NH(--) 1  
-- Folta, Naomi 12 Oakton NH(--) 1  
-- Krutz, Katarina 9 Reservoir NH(--) 1  
-- Steen, Caitlin 11 Brentsville Dist NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 



Post to:
Post as: 
 
 
Switch to Full Version