RunnerspaceNewsView

2012 Results - North Shore Winter Invitational

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Dec 29 2012, 12:20 AM | 4195 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - North Shore Winter Invitational

Website:Click here

Boys' 55m Dash Finals
Place Athlete School Mark
1 Jordan Wright Shoreham-Wading River 6.60
2 Andre Chappuis Immaculate High School 6.64
3 Jordan Meyers North Babylon 6.69
4 Seth Wilson Monroe-Woodbury 6.78
5 Haleem Abul Salaam Longwood 6.82
6 David Casey Huntington 6.91
7 Derrick Wang Great Neck South 7.02
Girls' 55m Dash Finals
Place Athlete School Mark
1 Mallory Dugan Commack 7.41
2 Melissa June St. Anthony's 7.44
3 Michaela Mincone St. Anthony's 7.59
4 Monique Richards St. Anthony's 7.62
5 Alyssa Barthelmes Lindenhurst 7.63
6 Ariel Hendrickson Connetquot 7.70
7 Kathryn Hallett Manhasset 7.81
8 Carly Montgomery Kellenberg 8.02
Boys' 55m Dash Semis
Place Athlete School Mark
1 Andre Chappuis Immaculate High School 6.61
2 Jordan Wright Shoreham-Wading River 6.73
3 Jordan Meyers North Babylon 6.74
4 Seth Wilson Monroe-Woodbury 6.74
5 David Casey Huntington 6.78
6 Derrick Wang Great Neck South 6.79
7 Ryan Lyte HHH West 6.81
8 Haleem Abul Salaam Longwood 6.82
9 Jonny Barone Hauppauge 6.86
10 Enoch Evelyn Kellenberg 6.88
11 Chad Blaize Valley Stream Central 6.91
12 Calvin Aristide Elmont Memorial 6.93
13 Raymond Lyte HHH West 6.93
14 Gary Benkin Wallkill 6.95
15 Shane Harris Smithtown East 6.99
16 Jay Sutherland Smithtown East 6.99
17 Andrew Lapreziosa Smithtown West 7.00
18 David Lin East Meadow 7.01
19 Austin Hernandez Monroe-Woodbury 7.02
20 Christopher Reyes HHH West 7.05
21 Brendan Carroll Sanford H. Calhoun 7.06
22 Peter Tiranno Smithtown West 7.08
23 Ryan Leone Sachem East 7.09
24 Justin Higgins HHH West 7.11
25 Scott D'antonio Garden City 7.13
26 Brett Rickles HHH West 7.14
27 Kendell Ebron Monroe-Woodbury 7.14
28 Matthew Mellina Plainview-Old Bethpage / JFK 7.14
29 Mellique Nicholas Mineola 7.15
30 Sam Gressel JFK Bellmore 7.17
31 Corey Acosta Danbury 7.21
32 Tim Gibson East Meadow 7.21
33 Patrick Bisconti Bronxville 7.21
34 Alexis Ledesma Harrison 7.22
35 Ross Knoll JFK Bellmore 7.22
36 Duke Bancic Sanford H. Calhoun 7.22
37 Mike Amicucci Harrison 7.23
38 Travon Hosley Shenendehowa 7.25
39 Tony Gil Brewster 7.27
40 Gage Wellmon Wallkill 7.28
41 Brian Calderero JFK Bellmore 7.29
42 Jr Kim Syosset 7.30
43 Jordan Sullivan Miller Place 7.30
44 Brandon Fribbley Glen Cove 7.31
45 Robert Valenti Smithtown West 7.32
46 Mike Percaro Longwood 7.36
47 Tyler Wray-harvey Valley Stream Central 7.37
48 Timothy Broome Smithtown West 7.38
49 Ryan Moretti Harrison 7.39
50 Stephan Jean-charles Valley Stream North 7.42
51 Drew Vorkas Garden City 7.42
52 Tyquan Jack Walt Whitman 7.42
53 Nick Neri Sachem East 7.42
54 Brian Hernandez Valley Stream Central 7.45
55 Brent Fogel HHH East 7.45
56 Giancarlo Puello Huntington 7.46
57 Lawrence Sun North Shore 7.46
58 Jake Merhige Hauppauge 7.47
59 Kyle Brophy General Douglas MacArthur 7.49
60 Sid Sharma New Hyde Park 7.50
61 Daasebre Asante Danbury 7.50
62 Paul Briiton Bayport-Blue Point 7.51
63 Michael Gullota Plainview-Old Bethpage / JFK 7.52
64 Zavier Jean-charles Valley Stream North 7.53
65 Matthew Walker Smithtown West 7.53
66 Chris Ricardo Smithtown West 7.54
67 Stephen Kim Hauppauge 7.55
68 Ben Ozur Plainview-Old Bethpage / JFK 7.55
69 D'Amaro Nick Eastport-South Manor 7.57
70 Kevin Jimenez HHH East 7.58
71 Edwin Rodriguez Walt Whitman 7.60
72 Jaspreet Singh New Hyde Park 7.62
73 David Chen JFK Bellmore 7.64
74 Nesbit Marcel North Babylon 7.66
75 Ryan Knox Harrison 7.66
76 Steve Poss Wall HS 7.66
77 Ian Berg Syosset 7.68
78 Cameron Wagner Plainview-Old Bethpage / JFK 7.69
79 Marquis Francis Huntington 7.70
80 Ian Cho Bethpage 7.70
81 Jake Taylor Sachem East 7.70
82 Michael Fung Quee New Hyde Park 7.71
83 Matt Scalia Plainview-Old Bethpage / JFK 7.78
84 Greg Ahlsen Walt Whitman 7.79
85 Eamon Fitzpatrick Wall HS 7.81
86 Michael Moritz North Shore 7.82
87 Daniel Gonsalves Plainview-Old Bethpage / JFK 7.83
88 Jesse Alvarado Glen Cove 7.85
89 Frank Gargano Lawrence HS, NY 7.89
90 Frank Coleman Walt Whitman 7.95
91 Exayvian Crowell Huntington 7.95
92 Edwin Mccray Hauppauge 7.96
93 Mike Savini Wallkill 8.00
94 Michael Akelson Plainview-Old Bethpage / JFK 8.01
95 Craig Darcy North Shore 8.04
96 Matt Greco North Shore 8.06
97 James Freely Wall HS 8.06
98 Daniel Fernadez Glen Cove 8.11
99 Shalom Joseph Plainview-Old Bethpage / JFK 8.11
100 Brian Kim Plainview-Old Bethpage / JFK 8.11
101 Raymond Salazor Glen Cove 8.12
102 Antonio Prudente North Shore 8.14
103 Kacper Kret North Shore 8.15
104 Dan Jeong JFK Bellmore 8.15
105 John Chen Syosset 8.19
106 Anson Varughese New Hyde Park 8.21
107 Billy Heimink General Douglas MacArthur 8.24
108 Jake Torres JFK Bellmore 8.25
109 Amani Burey Lawrence HS, NY 8.31
110 Zachary Duff General Douglas MacArthur 8.33
111 Andrew Gerin Glen Cove 8.41
112 Mike Reisetter Hauppauge 8.46
113 Kevin Lydon Bethpage 8.53
114 Blake Woods Glen Cove 8.62
115 Andrew Douglas North Shore 8.94
116 Constantine Hartofilis Syosset 8.98
117 Mateusz Majka Glen Cove 9.55
118 Robert Chiu Glen Cove 9.82
119 John Wunsch Immaculate High School 7.40
120 Ty Lilly Bayport-Blue Point 7.56
121 Michael Repole Hauppauge 7.59
122 Jarried Redwood HHH West 7.66
123 Alec Vujic Mountain Lakes HS 7.69
124 Adam Franklin Mountain Lakes HS 7.89
125 Matt Trabold Garden City 7.91
126 Kameron Gradney Longwood 7.92
Girls' 55m Dash Semis
Place Athlete School Mark
1 Melissa June St. Anthony's 7.50
2 Monique Richards St. Anthony's 7.52
3 Mallory Dugan Commack 7.57
4 Michaela Mincone St. Anthony's 7.60
5 Ariel Hendrickson Connetquot 7.62
6 Alyssa Barthelmes Lindenhurst 7.64
7 Gabrielle Schreib Kellenberg 7.70
8 Kathryn Hallett Manhasset 7.71
9 Emily Polvere Somers 7.71
10 Nicole Hamilton Elwood / John Glenn 7.74
11 Joelle Wright New Hyde Park 7.74
12 Dana Messina East Meadow 7.75
13 Kerris Moore Shenendehowa 7.81
14 Alex Jacques Shenendehowa 7.87
15 Khalia Whyte Elmont Memorial 7.90
16 Audrey Meany Shenendehowa 7.91
17 Caroline Cady Shenendehowa 7.98
18 Samantha May Sachem East 7.98
19 Kora-Ann Johnson Brewster 8.00
20 Keara Brown Eastport-South Manor 8.02
21 Jodie Ann Mullings Lawrence HS, NY 8.06
22 Krista Braaten Shoreham-Wading River 8.06
23 Samantha Lamantia St. Anthony's 8.06
24 Hannah Hochman Harrison 8.07
25 Isabella Recchion Westhampton Beach 8.08
26 Niasha Dennis Shenendehowa 8.10
27 Melissa Torres Shenendehowa 8.12
28 Marissa Gonzalez Danbury 8.12
29 Lauren Alburg Sachem East 8.13
30 Briyanna Jones Elmont Memorial 8.15
31 Gabrielle Schreib Kellenberg 8.18
32 Dacia Brodhead Kingston 8.19
33 Nicole Veltri Somers 8.21
34 Amanda Welischar Shoreham-Wading River 8.22
35 Katelyn Prinz Commack 8.24
36 Kristen Ritter Hauppauge 8.24
37 Rachel Siegmann Syosset 8.26
38 Sydney Corda George H. Hewlett 8.30
39 Kristen Ray Valley Stream North 8.30
40 Tabitha Lafaurie Comsewogue 8.30
41 Katelyn Kovaks Commack 8.31
42 Nicole Sellino George H. Hewlett 8.32
43 Miranda Bratner Danbury 8.33
44 Gabbi Cetta Connetquot 8.34
45 Brianna Gordon Valley Stream North 8.36
46 Tiffany Fleming North Babylon 8.37
47 Debra Archer General Douglas MacArthur 8.38
48 Natalia Pereira Danbury 8.38
49 julianna sherlock Lindenhurst 8.43
50 Casey Cummo Hauppauge 8.43
51 Lauren Lorefice Westhampton Beach 8.44
52 Alexa Holland Connetquot 8.44
53 Kayla Bryant North Babylon 8.45
54 Shannon Roman Harrison 8.49
55 Keriann Tenney Connetquot 8.53
56 Leslie Epps Syosset 8.53
57 Ashna Bouaz North Babylon 8.53
58 Kianna Franklin North Babylon 8.53
59 Allyson Tracntenberg Hauppauge 8.55
60 Niema Riley Danbury 8.55
61 Rose Caliendo Lynbrook 8.58
62 Margo Reiman George H. Hewlett 8.60
63 Brittany Roser Kingston 8.61
64 Renata Diniz Harrison 8.62
65 Prairie Broughton Hauppauge 8.64
66 Toni Contini Washingtonville 8.65
67 Jenna Serrano Kingston 8.70
68 Grace Blinkoff Glen Cove 8.71
69 Amy Juliano Sacred Heart Academy 8.71
70 Emma Lu Great Neck South 8.73
71 Jessica Talasazan Great Neck North 8.74
72 Sierra Wilson North Babylon 8.76
73 Katie Gerdes General Douglas MacArthur 8.79
74 Nailah Jones North Babylon 8.82
75 Rose Paskoff Lynbrook 8.83
76 Stacy Harrington Danbury 8.83
77 Brittany Gross Eastport-South Manor 8.90
78 Michaela Zabicki New Hyde Park 8.90
79 Lauren Ann Calderoni North Shore 8.91
80 Catherine Hatala Glen Cove 8.92
81 Katie Baculy Connetquot 8.93
82 Meghan Maguire Connetquot 8.95
83 Michaela Crosby Hauppauge 8.95
84 Michelle Grosser Bayport-Blue Point 8.98
85 Zulma Bonilla Glen Cove 8.99
86 Miranda Purcell North Shore 9.01
87 Shira Bilfeld Great Neck North 9.02
88 Melissa Rivas Glen Cove 9.06
89 Gia Medayil Sacred Heart Academy 9.08
90 Alyssa Hall Bayport-Blue Point 9.09
91 Celeste Lyons New Hyde Park 9.19
92 Melissa Conelli Garden City 9.21
93 Zaynab Mossolem Herricks 9.22
94 Rebecca Kaplan Hauppauge 9.25
95 Heather Vanpatten General Douglas MacArthur 9.31
96 Julia Grande Bayport-Blue Point 9.32
97 Vanessa Gungor North Shore 9.33
98 Jennifer Bonilla Glen Cove 9.45
99 Kayla Monahan Glen Cove 9.54
100 Amanda Cavallaro New Hyde Park 9.65
101 Sam Grootenboer Hauppauge 9.67
102 Alex Sember Kingston 9.73
103 Hayley Glover New Hyde Park 9.83
104 Patricia Abrham Glen Cove 10.30
105 Jillian Keck Shoreham-Wading River 10.38
106 Darcy Stewart Kingston 10.48
Boys' 300m Dash Trials
Place Athlete School Mark
1 Y'majesty Allen Huntington 36.07
2 T.j. Santiago Washingtonville 36.57
3 Patrick Quigley Wantagh 36.71
4 Myles Santiago Kingston 36.76
5 Andre Chappuis Immaculate High School 36.99
6 Cherron Royal Elmont Memorial 37.19
7 Harrison Martin Bayport-Blue Point 37.36
8 Paul Jean Elmont Memorial 37.42
9 Amin Tmimi Monroe-Woodbury 37.45
10 Adam Franklin Mountain Lakes HS 37.79
11 Matthew Jones Valley Stream Central 37.89
12 Sylvester Mallardi Commack 37.91
13 Lamar Bruton Howard Tech High School 37.93
14 Micaiah Hill Danbury 38.00
15 Joe Flaviantin Longwood 38.10
16 Dan Reiskin Lawrence HS, NY 38.21
17 Ryan Nguyen Washingtonville 38.21
18 Shaquan Gilbert Longwood 38.36
19 Grigory Vartonov Syosset 38.39
20 Najee Okamba HHH East 38.45
21 Tom Reilly Warwick Valley 38.54
22 Darrell Truitt Howard Tech High School 38.57
23 Alex Worsely Somers 38.63
24 Dylan Winter Monroe-Woodbury 38.66
25 Dan Wilson Walt Whitman 38.66
26 Ross Knaster Syosset 38.72
27 Bradley Atkins Elmont Memorial 38.80
28 Haleem Abul Salaam Longwood 38.81
29 Andrew Simon Valley Stream Central 38.84
30 Garcelin Elisias Valley Stream Central 38.85
31 Matthew Andrew Danbury 38.87
32 Jake Forman Commack 38.97
33 Cyrus Brown Danbury 39.00
34 Jack Flood Bayport-Blue Point 39.02
35 Josh Miesner Washingtonville 39.03
36 Josh D'Eletto Miller Place 39.03
37 Dave Laguerra Eastport-South Manor 39.04
38 Teddy Martinez Washingtonville 39.07
39 Delencio Holstead-blanco Valley Stream Central 39.10
40 Elijah Amoah Danbury 39.26
41 Brandon Fribbley Glen Cove 39.31
42 Tyler Schmitt North Babylon 39.34
43 Donald Bradshaw Smithtown East 39.47
44 Jeff Palma North Babylon 39.50
45 Shawn Bleichert Shenendehowa 39.50
46 John Johnson Commack 39.54
47 Chris Koester Garden City 39.63
48 Erik Mello Bayport-Blue Point 39.64
49 Cristian Flores East Meadow 39.64
50 Kenny Wilson Danbury 39.68
51 Mike Marone Eastport-South Manor 39.68
52 Frankie Ferrara Longwood 39.71
53 Jordan Wright Shoreham-Wading River 39.72
54 Heriberto Rodriguez Danbury 39.84
55 Shane Harris Smithtown East 39.86
56 Spencer Payton Longwood 39.88
57 Christopher Stelling Bayport-Blue Point 39.89
58 Luke Longo HHH East 39.94
59 Marcus Piazolla HHH East 40.02
60 Anthony Teneriello East Meadow 40.03
61 Quade Goldenberg Eastport-South Manor 40.08
62 Edduin Estevez Copiague 40.15
63 Craig Darcy North Shore 40.42
64 Evan Robles Brewster 40.64
65 Jaggar Chaisty Eastport-South Manor 40.66
66 Carlos Cardona Valley Stream North 40.81
67 Nigel Bailey New Rochelle 41.14
68 Bryce Casey Shoreham-Wading River 41.14
69 Sean Clark Eastport-South Manor 41.17
70 Tony Gil Brewster 41.35
71 Colin Schappert Eastport-South Manor 41.49
72 James Marone Eastport-South Manor 41.49
73 Peter Grosso Warwick Valley 41.57
74 Conner Holroyd Comsewogue 41.58
75 Ty Lilly Bayport-Blue Point 41.59
76 Mustafa Poonawala Herricks 41.64
77 Austin Song Syosset 41.65
78 Santiago Sierra Great Neck South 41.69
79 Joseph Pavlik Iii Sachem East 41.81
80 Lawrence Sun North Shore 41.82
81 Aleks Olthorf-Cusamarano Eastport-South Manor 41.91
82 Billy Heimink General Douglas MacArthur 42.02
83 Anthony Needelman Sachem East 42.02
84 Vincent Ciorciari Sachem East 42.13
85 Andrew Papanicolaou St. John's Prep 42.19
86 Christopher Stahlbush Sachem East 42.40
87 Tom Kelly Great Neck South 42.68
88 Gerald Riley Walt Whitman 42.72
89 Steve Poss Wall HS 43.09
90 David Chen JFK Bellmore 43.52
91 Damien Hobday Herricks 43.58
92 Jonathon Tonico Valley Stream North 43.65
93 Zachary Duff General Douglas MacArthur 43.80
94 Ryan Chau Great Neck South 44.50
95 DiMatteo Luca Wantagh 44.83
96 Blake Lingenau JFK Bellmore 44.93
97 David Smith Herricks 45.38
98 Bradley Sheehan Comsewogue 45.61
99 Daniel Chauca St. John's Prep 45.87
100 Daniel Fernadez Glen Cove 45.96
101 Jake Torres JFK Bellmore 46.49
102 Anthony Muscedere Hauppauge 47.03
103 John Varghese Great Neck South 47.30
104 Tyrieck Saillant St. John's Prep 47.87
105 Christian Fiordelisi Huntington 47.93
106 Raymond Salazor Glen Cove 48.11
107 James Surico Hauppauge 50.01
108 Sammy Escobar St. John's Prep 50.11
109 Tiago Goncalves Mineola 50.18
110 Robin Abraham Mineola 50.73
Girls' 300m Dash Trials
Place Athlete School Mark
1 Megan Fiedler St. Anthony's 42.01
2 Lindsay Mcgovern Bayport-Blue Point 42.14
3 Alyssa Barthelmes Lindenhurst 42.26
4 Sara Flores Kingston 42.35
5 Kathryn Hallett Manhasset 42.67
6 MaryKate Kenny Sacred Heart Academy 43.17
7 Julianna Klein Shenendehowa 43.28
8 Kelly Lawkins Garden City 43.40
9 Nicole Hamilton Elwood / John Glenn 43.50
10 Alexandra Cimino Westwood HS 43.56
11 Hanna Longendyke Kingston 43.74
12 Carly Montgomery Kellenberg 43.75
13 Emily Cafaro Garden City 43.77
14 Erica Goldman St. Anthony's 43.87
15 Deborah Boerke Washingtonville 43.93
16 Melanie Hill Danbury 44.16
17 Nicole Elarde Commack 44.28
18 Jay'Yona Torres Danbury 44.43
19 Sophia Phillips Shenendehowa 44.45
20 Hannah Hochman Harrison 44.47
21 Analise Kirby Shenendehowa 44.72
22 Angeli Andre Valley Stream North 44.74
23 Kerryann Ladouceur Kellenberg 44.75
24 Rachel Motola Great Neck North 44.99
25 Julia Senkovich Westwood HS 45.36
26 Audrey Meany Shenendehowa 45.47
27 Alex Jacques Shenendehowa 45.55
28 Morgan Hanel Wheatley School 45.65
29 Grace Tonna St. Anthony's 45.68
30 Olivia Fries Bayport-Blue Point 45.73
31 Nicole Sellino George H. Hewlett 45.80
32 Kathryn Mazzucca St. Anthony's 45.82
33 Dorie Ervilus Kellenberg 45.82
34 Christal Thompson Elmont Memorial 45.94
35 Rebecca Opitz Shenendehowa 45.98
36 Antonella Cotilletta Sacred Heart Academy 46.04
37 Shannon Gallo Bayport-Blue Point 46.21
38 Kristin Foley Bayport-Blue Point 46.30
39 Kerrianne Meehan Kings Park 46.35
40 Kelly Punturo Garden City 46.47
41 Cristina Bruno Hauppauge 46.56
42 Alexis Yeboah-Kodie Garden City 46.64
43 Kaitlin Rizzo Shenendehowa 46.65
44 Nanami Ellis Valley Stream North 46.72
45 Samantha Shopovick Harrison 46.86
46 Kristen Ritter Hauppauge 46.88
47 Danielle Curran Sachem East 46.90
48 Marissa Gurello Eastport-South Manor 46.93
49 Isabella Recchion Westhampton Beach 47.00
50 Hannah Cullen Wantagh 47.04
51 Dana Pagano Lawrence HS, NY 47.07
52 Sydney Corda George H. Hewlett 47.18
53 Elizabeth Dash Wantagh 47.22
54 Kristyn Alonzo General Douglas MacArthur 47.30
55 Heather Vanpatten General Douglas MacArthur 47.31
56 Taylor Kelly Elwood / John Glenn 47.45
57 Cara Bracken Miller Place 47.47
58 Chloe Prosper North Babylon 47.63
59 Aimee Gangemella Bayport-Blue Point 47.64
60 Brianna Harris Elmont Memorial 48.02
61 Madison Herbert Kings Park 48.26
62 Allyson Tracntenberg Hauppauge 48.43
63 Alex Acosta Danbury 48.50
64 Toni Contini Washingtonville 48.76
65 Erykah Camal Elmont Memorial 48.77
66 Tyanna Scudder North Babylon 48.80
67 Cassandra Alexandre Bayside 49.01
68 Kaitlyn Wong Kings Park 49.01
69 Jessica Tracy Sachem East 49.08
70 Shannon Kingston Wantagh 49.12
71 Valasquez Jackie George H. Hewlett 49.47
72 Zyndasha Farris North Babylon 49.62
73 Kate Farrell Garden City 49.76
74 Tabitha Lafaurie Comsewogue 49.81
75 Mary Reid Westhampton Beach 50.52
76 Dafna Yacobian Great Neck North 50.53
77 lauren Schroeder Wantagh 50.53
78 Codi-erin Fletcher New Hyde Park 50.61
79 Jasmyn Smalls North Babylon 50.75
80 Emma Lu Great Neck South 50.80
81 Molly Osterberg Sachem East 50.93
82 Kramer lindsay Wantagh 51.08
83 Amy Juliano Sacred Heart Academy 51.36
84 Casey Cummo Hauppauge 51.42
85 Sydney Grajeda Sacred Heart Academy 51.45
86 Catherine Hatala Glen Cove 51.63
87 Teena Mobley North Babylon 51.72
88 Ansel Shibu Mineola 51.95
89 Michaela Crosby Hauppauge 51.95
90 Jackie Lee Herricks 52.08
91 Emily Degennero Shoreham-Wading River 52.17
92 Toni Allen Bayside 52.21
93 Emily Schubert Hauppauge 52.28
94 Danae Glover North Babylon 52.67
95 Mary Grace Dzyr North Shore 52.70
96 Esther Kim Hauppauge 52.97
97 Melissa Rivas Glen Cove 53.04
98 Meghan Bennet Sacred Heart Academy 53.27
99 Michelle Toker Great Neck North 53.57
100 Lauren Ann Calderoni North Shore 53.83
101 Ashley Mandat North Babylon 53.92
102 Jessica Talasazan Great Neck North 54.13
103 Sandhya Ganesan Herricks 54.14
104 deepti mahajan Herricks 54.80
105

55.40
106 Shira Bilfeld Great Neck North 55.56
107 Lauren Lorefice Westhampton Beach 55.91
108 Elizabeth Louis St. John's Prep 56.41
109 Zulma Bonilla Glen Cove 56.53
110 Kayla Monahan Glen Cove 56.69
111 Jennifer Bonilla Glen Cove 1:01.33
112 Patricia Abrham Glen Cove 1:05.67
113 Casey McCarthy Shoreham-Wading River 1:05.68
Boys' 600m Run
Place Athlete School Mark
1 Dylan Murphy Kellenberg 1:21.14
2 Lamar Bruton Howard Tech High School 1:21.63
3 Justin Alleyne New Rochelle 1:21.65
4 Mike Essenger Longwood 1:22.72
5 Ayo Obadare Elmont Memorial 1:23.74
6 Randall Turner Kellenberg 1:23.94
7 Chad Barker Elmont Memorial 1:25.04
8 Connor Christian Ward Melville 1:25.30
9 Jeremy White Washingtonville 1:25.49
10 Austin Winter Danbury 1:25.75
11 Dan Kelly Warwick Valley 1:27.09
12 D.j. Brown Copiague 1:27.72
13 Chazz Winter Danbury 1:28.04
14 Joey Battaglia Sachem East 1:28.15
15 James Malebranche Kellenberg 1:28.19
16 Joshua Connor HHH West 1:28.65
17 Jack Flood Bayport-Blue Point 1:28.69
18 Nick Ouassil Syosset 1:28.97
19 Brandon Atkins Elmont Memorial 1:29.04
20 Wisdom Ezihie Lawrence HS, NY 1:29.12
21 Yacin Tmimi Monroe-Woodbury 1:29.72
22 James Mcquade Kellenberg 1:29.83
23 Sean Halligan Warwick Valley 1:30.05
24 Kory Fitzgerald HHH West 1:30.10
25 Shea Coltrain North Babylon 1:30.16
26 Hnu Thaper HHH West 1:30.24
27 Tom Castellano Commack 1:30.37
28 Gregoire Simon North Babylon 1:30.62
29 Joshua Watkins Huntington 1:30.63
30 Daniel Boyhan Monroe-Woodbury 1:30.74
31 Noah Osterhus Westwood HS 1:30.87
32 Patrick Teese Smithtown East 1:30.97
33 Andrew Mpasiakos Monroe-Woodbury 1:31.01
34 Darrell Truitt Howard Tech High School 1:31.07
35 Emanuel Hitch Howard Tech High School 1:31.13
36 Deshaun Hewitt HHH East 1:31.35
37 Austin Sperl Comsewogue 1:31.40
38 Mike Padala Garden City 1:31.45
39 Rui Canha East Meadow 1:31.46
40 Patrick Kenneally Eastport-South Manor 1:31.46
41 Chris Kayden Kingston 1:31.60
42 Evan Robles Brewster 1:31.60
43 Dane Napoli Ward Melville 1:31.69
44 Jake Barbara Brewster 1:31.83
45 Nicholas Oberle Walt Whitman 1:32.05
46 Brett Nguyen Washingtonville 1:32.35
47 Alec Vujic Mountain Lakes HS 1:32.92
48 David Gandolfo Bayport-Blue Point 1:32.96
49 Omar Arieta Warwick Valley 1:33.00
50 Kyle Mooney Kellenberg 1:33.32
51 Matthew Leunig Shoreham-Wading River 1:33.82
52 Brian Calderero JFK Bellmore 1:33.85
53 Michael Leone Danbury 1:33.85
54 Leonard Crawford Smithtown West 1:34.00
55 Jeremy Dewitt Danbury 1:34.08
56 Dylan Bestler Mineola 1:34.09
57 Collin Maggiolo Warwick Valley 1:34.39
58 Taquan Thomas Manhasset 1:34.47
59 Andrew Simon Valley Stream Central 1:34.55
60 Tommy Kowalski Commack 1:34.73
61 Stephen Strosser Danbury 1:34.75
62 Jeffrey Nan Manhasset 1:34.89
63 Cody Olszewski Kellenberg 1:34.92
64 Dale Mittleman Syosset 1:35.05
65 Geoffrey Browne Hauppauge 1:35.09
66 Joseph Kim Great Neck South 1:35.11
67 Jonathan Miranda East Meadow 1:35.23
68 Matthew Jones Valley Stream Central 1:35.46
69 Justin Kelly Kingston 1:35.47
70 Dylan Zangrillo General Douglas MacArthur 1:35.57
71 Michael Martiny West Islip 1:35.83
72 joe Williams New Rochelle 1:35.83
73 Steven Farkas Danbury 1:35.88
74 Tristan Tello Great Neck South 1:35.91
75 Klay Fitzgerald HHH West 1:36.06
76 Jerome Pabulayan Shenendehowa 1:36.21
77 Tj Magno Valley Stream North 1:36.23
78 Dillon Hanel Wheatley School 1:36.32
79 John Argueta Copiague 1:36.48
80 James Barrett General Douglas MacArthur 1:36.72
81 Matthew Tam Manhasset 1:37.09
82 James Larocca Somers 1:37.27
83 Dustin Wade Smithtown West 1:37.35
84 Demitrios Caroussos Smithtown West 1:37.46
85 Brain Loughlin Kingston 1:37.69
86 Pete Hsi Brewster 1:37.80
87 Dan Makowski Bayport-Blue Point 1:38.24
88 Adedayo Atimise Copiague 1:38.46
89 Henry Kostecki Smithtown West 1:38.53
90 Greg Makarius HHH East 1:38.83
91 Brian Murphy Hauppauge 1:39.10
92 Jake Ethe HHH East 1:39.20
93 Matthew Wilshere Manhasset 1:39.90
94 Jason Dublin Longwood 1:39.91
95 Jonathan Ingram Smithtown West 1:40.29
96 Chase Golding Westhampton Beach 1:40.67
97 Mike Oliver Hauppauge 1:40.72
98 Jermel Mcclure New Rochelle 1:40.76
99 Quinton Woelk Copiague 1:41.34
100 Dylan Silas Glen Cove 1:41.82
101 Alex Morales Wall HS 1:42.05
102 Matt Norcini General Douglas MacArthur 1:42.09
103 Doug Castellano Commack 1:42.24
104 James Laber Danbury 1:42.25
105 Ed Cullum Hauppauge 1:42.34
106 Tyrique Rideau New Rochelle 1:42.61
107 Justin Hoyt Danbury 1:42.89
108 Ken Caldwell Danbury 1:42.95
109 Joe Tovar Wall HS 1:43.20
110 Liam Regan Kingston 1:43.62
111 Utsav Deshpande Sachem East 1:43.83
112 William Banks New Rochelle 1:44.12
113 Dylan Lingenau JFK Bellmore 1:45.07
114 Andrew Magdich Garden City 1:45.28
115 Matt Tavernite Mineola 1:45.37
116 Matt Edgar Danbury 1:45.76
117 John Pavacic Smithtown West 1:45.86
118 Hamsa Pillai Great Neck South 1:45.90
119 Nick Timbrouck Kingston 1:46.44
120 Marcos Diaz Wall HS 1:46.45
121 Nuku Tsiagbe New Rochelle 1:49.49
122 Vishal Ragoobir Lawrence HS, NY 1:50.65
123 Gerard Gwinn Westhampton Beach 1:50.75
124 Matthew Mach Herricks 1:50.96
125 Ricardo Cortinas Wall HS 1:51.13
126 James Surico Hauppauge 1:51.52
127 Timothy Montera JFK Bellmore 1:52.22
128 Matt Lifman JFK Bellmore 1:55.54
129 Christian Pavlov Kingston 1:55.64
130 Nick Imperato Washingtonville 1:56.49
131 John Krom Kingston 1:56.78
132 John Arroyave Lawrence HS, NY 1:57.77
133 Willie Donohue Sanford H. Calhoun 1:58.13
134 Trevor Guerrera Sachem East 2:02.93
Girls' 600m Run
Place Athlete School Mark
1 Jade Knaster Syosset 1:40.27
2 Laura Lee Shoreham-Wading River 1:41.02
3 Stephanie Kneessy Bayport-Blue Point 1:41.76
4 Kayley Jansen Kingston 1:41.95
5 Laura Jaeger Garden City 1:42.04
6 Rachel Glubiak Commack 1:43.26
7 Stephanie Vickers Westhampton Beach 1:43.92
8 Julia Senkovich Westwood HS 1:44.93
9 Bailey Kowalczyk Shenendehowa 1:45.41
10 Raquel Fossett North Shore 1:45.99
11 Kiera Lopez Miller Place 1:47.40
12 Brooke Kreusher Bayport-Blue Point 1:47.53
13 Nicole Elarde Commack 1:47.81
14 Briana Conforti Syosset 1:47.83
15 Paulette Mohacsi Garden City 1:48.05
16 Alex Bruefach Syosset 1:48.16
17 Courtney Thomas Kellenberg 1:48.27
18 Erika Feurtado Elmont Memorial 1:48.54
19 Daniella Joyce Kellenberg 1:48.56
20 Christine Eisenberg Hauppauge 1:48.65
21 Shannon Downey Hauppauge 1:48.70
22 Kelsey Huff Eastport-South Manor 1:48.74
23 Jessica Wright Comsewogue 1:48.91
24 Meghan Keenan Bayport-Blue Point 1:49.49
25 Marissa Mazzoni Eastport-South Manor 1:49.55
26 Elizabeth Gomez St. Anthony's 1:49.79
27 Katherine McGannon Garden City 1:49.81
28 Menely Genao Comsewogue 1:49.92
29 Katherine Lee Shoreham-Wading River 1:50.10
30 Emily LaPorta Bayport-Blue Point 1:50.23
31 Grace Gilbakian Westhampton Beach 1:50.33
32 Kim Jelich Valley Stream North 1:50.58
33 Ashley DelliPaoli Harrison 1:50.79
34 Allison Cappetta West Islip 1:50.94
35 Emily Gomez Kellenberg 1:51.04
36 Rebecca Tooker Eastport-South Manor 1:51.22
37 Jacqueline O'Hare Garden City 1:51.40
38 Leigh Anderson Wheatley School 1:51.40
39 Holly Sentowski Hauppauge 1:51.53
40 Danielle Williams Kings Park 1:51.58
41 Alyssa Persich Commack 1:52.14
42 Mary Grace Rizzo Shenendehowa 1:52.20
43 Sarah Lane Commack 1:52.36
44 Dara Smith Comsewogue 1:52.41
45 Domenica Piccoli Elwood / John Glenn 1:52.41
46 Shannon Murphey General Douglas MacArthur 1:52.90
47 Nora Murphy Westhampton Beach 1:53.54
48 Elisabeth Frankini Jericho 1:53.64
49 Hsiao Victoria Great Neck South 1:53.87
50 Elizabeth Rossi Valley Stream North 1:53.99
51 Mary Kate Kaplan Bayport-Blue Point 1:54.00
52 Nina Jacobsen Brewster 1:54.33
53 Rachel Motola Great Neck North 1:54.37
54 Jennifer Boerke Washingtonville 1:54.42
55 Katie Happe Eastport-South Manor 1:54.74
56 Natalie Sopchak General Douglas MacArthur 1:54.85
57 Krista O'connor West Islip 1:55.01
58 Rachel Shin Hauppauge 1:55.19
59 Ashley Lurie Sachem East 1:55.57
60 Julia Forbes Garden City 1:55.63
61 Margie Perez Valley Stream North 1:55.84
62 Katie Tuorto Kings Park 1:56.00
63 Lauren Darby Lindenhurst 1:56.09
64 Liz Braun New Hyde Park 1:56.14
65 Briana Rexon Elwood / John Glenn 1:56.18
66 Kristen Kaessinger Miller Place 1:56.41
67 Caroline Weingberg Great Neck South 1:56.55
68 Nicole Chacon Great Neck North 1:56.58
69 Annica Penn Westhampton Beach 1:56.80
70 Kristen Okorn Hauppauge 1:57.09
71 Jillian Melnick Kings Park 1:57.82
72 Katerina Ganasoulis North Shore 1:58.65
73 Maura Kosalka Wheatley School 1:58.67
74 Victoria Reid Comsewogue 1:59.22
75 Christy Capek Shoreham-Wading River 1:59.86
76 Isabel Ryan Herricks 2:00.41
77 Brianna Moore Westhampton Beach 2:00.59
78 Romy Pein Harrison 2:01.15
79 Emily Cooperstein George H. Hewlett 2:01.63
80 Olivia Mooney Lynbrook 2:01.95
81 Kim Keblish New Hyde Park 2:03.08
82 Alexis Lattin Kingston 2:03.13
83 Kathryn Taffet Great Neck South 2:03.47
84 Rudiana Anglade North Babylon 2:03.67
85 Mickey Cantwell Herricks 2:03.96
86 Ayanna Fossett North Shore 2:04.20
87 Erika Fuchs JFK Bellmore 2:04.96
88 Amanda Kaufman George H. Hewlett 2:05.38
89 Kimberly Wright Comsewogue 2:05.41
90 Sherry Yang Great Neck South 2:05.87
91 Heather Hoeffner Hauppauge 2:05.88
92 Zaynab Mossolem Herricks 2:06.11
93 Brittany Griffin Comsewogue 2:06.67
94 Sarah Schwerdfeger Lynbrook 2:07.29
95 Jenna Ulrich Sachem East 2:07.52
96 Jordan Williams New Hyde Park 2:08.09
97 Min Hee Lee Great Neck South 2:08.35
98 Katie Colgan New Hyde Park 2:08.57
99 Katherine Moreno Lynbrook 2:08.65
100 Julia Gallati JFK Bellmore 2:08.84
101 Josephine Colucci Sacred Heart Academy 2:09.01
102 Tong Carmen Great Neck South 2:09.75
103 Ailish Malone New Hyde Park 2:10.26
104 Rebecca Sorkin Great Neck South 2:10.27
105 Christina Gomes Mineola 2:10.89
106 Julia Marrandino Lynbrook 2:10.99
107 Ally Sanchez Lynbrook 2:11.34
108 Gabby Jan Lawrence HS, NY 2:11.44
109 Elissa Candiutti George H. Hewlett 2:11.92
110 Fiona Kiernan New Hyde Park 2:12.24
111 Valasquez Jackie George H. Hewlett 2:12.33
112 Allison May George H. Hewlett 2:12.39
113 Victoria Borges North Shore 2:12.66
114 Cassandra Giannakakis North Babylon 2:13.23
115 Emma Sun Syosset 2:14.23
116 Laura Rice New Hyde Park 2:15.37
117 Debbie Gabbay Mineola 2:15.94
118 Depalo Kristen Lindenhurst 2:15.98
119 Marchella Verdi Shoreham-Wading River 2:16.62
120 rachel wai Herricks 2:16.76
121 Jennifer Siemann Mineola 2:16.87
122 Marianna McCarthy Shoreham-Wading River 2:16.99
123 Michelle Toker Great Neck North 2:19.59
124 Mariah Johnston Kingston 2:23.19
125 Nora Baroukian Great Neck North 2:26.49
126 Elizabeth Cody Lawrence HS, NY 2:28.67
127 Eliza Gonzalez Kingston 2:29.66
Boys' 1000m Run
Place Athlete School Mark
1 Tom Meehan Eastport-South Manor 2:33.60
2 Pat Rooney Monroe-Woodbury 2:35.42
3 Jake Burcham HHH East 2:36.82
4 Arthur Bosua HHH West 2:42.69
5 Christian Welch Ward Melville 2:43.02
6 Robert Vitale Bayport-Blue Point 2:43.03
7 Andrew Marino Copiague 2:43.10
8 Michael Giambrone West Islip 2:43.64
9 Connor Quinn Washingtonville 2:43.85
10 Joseph Kocaj Oceanside 2:43.89
11 Eric Melcer Smithtown East 2:43.99
12 Brandon Hohenberg Commack 2:44.01
13 Matthew Whalen Smithtown East 2:44.27
14 Shaun Coyle North Babylon 2:44.75
15 Vinny Tesoriero Wantagh 2:45.23
16 Carlos Blades New Rochelle 2:45.39
17 Zachary Stempel Danbury 2:45.73
18 Tim Feyer Garden City 2:45.85
19 Kyle Antonucci Ward Melville 2:45.89
20 Christian Patrizio Comsewogue 2:46.02
21 Aaron Peterson Warwick Valley 2:46.76
22 Michael Ricciardelli Commack 2:47.35
23 Brian Colella Holmdel HS 2:47.57
24 Jack Vite Shenendehowa 2:47.80
25 Omer Atasever Hauppauge 2:48.09
26 Brandon Bogert Kingston 2:48.48
27 Mike Engesser Longwood 2:48.54
28 Julian Faranda Commack 2:49.01
29 Tanner Senius Warwick Valley 2:49.10
30 Joe Delaunay Warwick Valley 2:49.26
31 Liam Eble Longwood 2:49.46
32 Tommy Vitucci Syosset 2:50.25
33 Stephen O'shea Monroe-Woodbury 2:50.27
34 Alex Douvros New Rochelle 2:50.81
35 Cristian Salas Valley Stream Central 2:51.44
36 Jose Villatoro Copiague 2:51.92
37 Alex Fitzgerald Ward Melville 2:52.49
38 Ryan Fan Ward Melville 2:52.99
39 John Kaplan Bayport-Blue Point 2:53.69
40 Jose Velasquez Jericho 2:53.76
41 Connor Buhrmeister Shenendehowa 2:53.83
42 Daniel Patton Kellenberg 2:54.10
43 Stephen Magno Commack 2:54.21
44 Max Fox-parenti East Meadow 2:54.51
45 Michael Truhlar Ward Melville 2:55.18
46 Dan Horn Eastport-South Manor 2:55.33
47 Arjun Shah Walt Whitman 2:55.74
48 Jonny Perrier HHH East 2:56.00
49 Jacob Black Eastport-South Manor 2:56.23
50 Charles Digiovanna North Babylon 2:56.53
51 Jeff Sladewski Washingtonville 2:58.20
52 Roger Llivisaca Westhampton Beach 2:58.43
53 Mike Agarenzo Oceanside 2:58.81
54 Adam Kalinousky Comsewogue 2:58.86
55 Will Ungewitter New Rochelle 2:59.37
56 Jahmir Stewart New Rochelle 2:59.85
57 Maksym Trojanowski Plainview-Old Bethpage / JFK 3:00.95
58 Robert Mandracchia Ward Melville 3:01.40
59 J.t Vessichio Ward Melville 3:01.42
60 Robert Lang Mineola 3:01.72
61 Carter Paterson Manhasset 3:02.00
62 Julio Arredondo Danbury 3:02.06
63 Evan Purdy Shoreham-Wading River 3:02.29
64 Joseph Richards New Hyde Park 3:02.36
65 Matthew Carusillo West Islip 3:02.80
66 William Anderson Syosset 3:02.82
67 Stefen Davies Ward Melville 3:02.90
68 Chris Mandracchia Ward Melville 3:03.00
69 Miles Comforti Syosset 3:03.39
70 Michael Obrien Syosset 3:03.59
71 Kevin Hipsman Monroe-Woodbury 3:04.14
72 Sam Wong Great Neck South 3:04.92
73 Mike Wheeler Wall HS 3:05.24
74 Haejin Park Jericho 3:05.71
75 Brock Schmid North Babylon 3:05.96
76 Nicholas Bjelke HHH East 3:06.14
77 James Laguerre Ward Melville 3:06.22
78 Nick Peltier Ward Melville 3:06.40
79 Steven Mosher Copiague 3:06.86
80 Brian Salaway Bayport-Blue Point 3:11.77
81 Ryan Haun Bayport-Blue Point 3:11.96
82 Billy Herberer Syosset 3:12.51
83 Daniel Durkin Bayport-Blue Point 3:13.49
84 Blake Woods Glen Cove 3:13.82
85 Thomas Gottstine Kingston 3:14.58
86 Michael Collins Wantagh 3:18.41
87 Aaron Mace Brewster 3:19.83
88 Sam Iryami Plainview-Old Bethpage / JFK 3:24.21
89 Daniel Gilburne Plainview-Old Bethpage / JFK 3:27.91
90 Thomas Odermatt St. John's Prep 3:28.81
91 John Arroyave Lawrence HS, NY 3:32.18
92 Robert Brachman Plainview-Old Bethpage / JFK 3:33.61
93 Kunal Panwar Herricks 3:33.67
94 Tyler Moti Herricks 3:35.17
95 Corey Bisiriyu Lawrence HS, NY 3:35.65
96 Vincent Nicosia New Hyde Park 3:35.87
97 Gregory Canell Mineola 3:36.91
98 Alex Hilbert Plainview-Old Bethpage / JFK 3:37.17
99 Jason Sinert Mineola 3:38.56
Girls' 1000m Run
Place Athlete School Mark
1 Jessica Ball West Islip 3:02.48
2 Kathleen Naeher Kings Park 3:04.30
3 Jessica Sheriff North Babylon 3:05.00
4 Stephanie Leo St. Anthony's 3:05.70
5 Jennifer Gerland Garden City 3:05.71
6 Sara Rosenzweig JFK Bellmore 3:08.23
7 Rachel Glubiak Commack 3:09.30
8 Nicole Schafer Eastport-South Manor 3:11.35
9 Olivia Statile North Shore 3:12.93
10 Kaitlin DiMartino Sachem East 3:13.00
11 Grace Blinkoff Glen Cove 3:14.03
12 Kristin Jordan Shenendehowa 3:14.84
13 Kathleen Bailey Bayport-Blue Point 3:15.32
14 Kayla Blau Hauppauge 3:17.84
15 Ariela Sutherland Health Professions HS 3:18.22
16 ? ? Bayport-Blue Point 3:18.90
17 Julia Sexton Miller Place 3:20.13
18 Katherine Keller Wheatley School 3:20.24
19 Jen Race General Douglas MacArthur 3:20.93
20 Zhaneia Thybulle Elmont Memorial 3:21.36
21 Isabella Santos Bayside 3:23.32
22 Dylan Scerri Brewster 3:23.86
23 Kelly Gerdes General Douglas MacArthur 3:24.23
24 Casey Spirio Hauppauge 3:24.39
25 Kristen Homeyer Kings Park 3:24.53
26 Caroline Glennon Great Neck North 3:25.64
27 Katherine Doering North Shore 3:25.80
28 Corinne Haber Great Neck North 3:26.24
29 Courtney Hackman North Shore 3:26.25
30 Nicole Fudrini George H. Hewlett 3:26.53
31 Natalie Weintraub George H. Hewlett 3:26.64
32 Ella Eisinger Harrison 3:26.67
33 Stephanie Locicero Kellenberg 3:26.78
34 Hannah Barosso Lynbrook 3:28.55
35 kuil kristina Lindenhurst 3:28.84
36 Rachael Shine Shenendehowa 3:29.31
37 Jamie Woych Kingston 3:29.47
38 Nicole Mattia Kings Park 3:30.33
39 Kylie Roberts Kellenberg 3:30.57
40 Teresa Fallon New Hyde Park 3:30.72
41 Madison McGlone JFK Bellmore 3:31.39
42 Veronica Muratore St. Anthony's 3:33.10
43 Caitlyn Skrypeck St. Anthony's 3:33.18
44 Shannon Bennett Sacred Heart Academy 3:34.07
45 Sara Ryan Harrison 3:34.72
46 Alexandra Zalewski Hauppauge 3:35.50
47 Nicole Reisert Danbury 3:36.26
48 Christine Bachek Bayport-Blue Point 3:37.20
49 Kelly Tierney Garden City 3:37.68
50 Valerie Romero Sachem East 3:37.72
51 Nicole Chacon Great Neck North 3:37.91
52 Brenna McGuire Sachem East 3:38.62
53 Emily Geary North Babylon 3:38.88
54 Gabby Mascio Lindenhurst 3:39.25
55 Baylee Corrigan Kingston 3:39.33
56 Julia Decker Immaculate High School 3:39.56
57 Clara Bates Bayport-Blue Point 3:39.74
58 Hannah Melly Connetquot 3:41.32
59 Jenna Donohue North Shore 3:41.93
60 Alisha Becher Bayport-Blue Point 3:42.08
61 Michelle Eichinger North Babylon 3:43.60
62 Ariela Frenkel Great Neck North 3:44.00
63 Kaitlin Gallagher Kellenberg 3:44.71
64 Rachel Cohen Great Neck North 3:45.10
65 Lydia Ottaviano Kings Park 3:45.27
66 Anna Piwowarczyk Kings Park 3:45.31
67 Ayelet Abitbul Great Neck North 3:45.94
68 Diana Orsini North Babylon 3:47.88
69 Gabriella Massa Shoreham-Wading River 3:50.63
70 Amelia Cuomo Brewster 3:51.98
71 Kiera Starke JFK Bellmore 3:53.73
72 Emily Bonano JFK Bellmore 3:53.77
73 Reaghan Riley Kingston 3:54.06
74 Danielle Bonano JFK Bellmore 3:54.14
75 Camille Rand Kingston 3:59.23
76 Amanda Banas West Islip 4:08.60
77 Kayla Brooks Somers 4:11.43
78 Caleigh Ruais Connetquot 4:13.13
79 Hermelinda Imbert North Babylon 4:14.82
80 Kelli Niedstat Washingtonville 4:16.02
Girls' 1500m Run
Place Athlete School Mark
1 Jess Wojnicki Immaculate High School 4:52.37
2 Fabiola Oubida Health Professions HS 4:53.04
3 Delaney Worth St. Anthony's 4:54.64
4 Emily Crounse Shenendehowa 4:58.57
5 Alex Decicco Eastport-South Manor 4:59.59
6 Carly Schuyler Immaculate High School 5:04.13
7 Courtney Dooley Bayport-Blue Point 5:04.96
8 Amy Irving Connetquot 5:05.62
9 Catherine Phelps Shenendehowa 5:05.92
10 Morgan Nerud North Shore 5:06.85
11 Bridget Sullivan Connetquot 5:07.27
12 Shea Bohan St. Anthony's 5:11.46
13 Lindsay Kuhl Commack 5:11.66
14 Kathryn Elnick Kellenberg 5:12.28
15 Ashley Schafer Eastport-South Manor 5:12.73
16 Charley Comparetto Somers 5:12.97
17 Sara Rosenzweig JFK Bellmore 5:18.16
18 Erin Melly Connetquot 5:19.16
19 Melanie Sterling Connetquot 5:19.21
20 Danielle Jordan Shenendehowa 5:19.79
21 Can'tRemember HerOwnName St. Anthony's 5:20.03
22 Anya Uzo Shoreham-Wading River 5:21.09
23 Stacie Nadel North Shore 5:21.45
24 Caroline Rusch Shenendehowa 5:21.71
25 Jill Dieterich Commack 5:22.58
26 Kaitlin Kurklen Commack 5:22.89
27 Heather McCormick Connetquot 5:23.38
28 Gabrielle Southout Wantagh 5:23.94
29 Courtney Hackman North Shore 5:24.30
30 Sarah Rubino Garden City 5:24.89
31 Pauline Kaplan Danbury 5:27.29
32 Zoe Stricoff Syosset 5:29.07
33 Jamie Maguire Brewster 5:29.93
34 Charlotte Hartman Shenendehowa 5:30.25
35 Isabelle Bader Shenendehowa 5:30.31
36 Caroline Hartman Shenendehowa 5:30.68
37 Alexa Svenson Commack 5:30.86
38 Katherine Doering North Shore 5:31.40
39 Betsy Spellman Eastport-South Manor 5:31.43
40 Elisabeth Frankini Jericho 5:31.50
41 Corinne Haber Great Neck North 5:32.21
42 Dylan Scerri Brewster 5:32.36
43 Elizabeth Miles Shenendehowa 5:33.00
44 Christine Nolan Somers 5:33.44
45 Nicole Schafer Eastport-South Manor 5:33.88
46 Celine Gellineau Kellenberg 5:34.09
47 Katelyn Ball West Islip 5:34.36
48 Nina Jacobsen Brewster 5:34.40
49 Rodrigues Alexa Lindenhurst 5:34.43
50 Elizabeth Loughlin Kingston 5:34.48
51 Nicolette Agostinacchi General Douglas MacArthur 5:34.52
52 Shelby Doner Connetquot 5:34.58
53 Courtney Dunn Bayport-Blue Point 5:34.93
54 Rose Andrews Shoreham-Wading River 5:35.80
55 Erin Perotta General Douglas MacArthur 5:35.95
56 Danielle Caraturo Commack 5:37.05
57 Dariya Dolan Bayport-Blue Point 5:37.32
58 Courtney Evola Sachem East 5:37.78
59 Kerrianne Norland West Islip 5:38.48
60 Julia Gilliard Kings Park 5:38.88
61 Shannon Mciver Wantagh 5:38.96
62 Yasmin Dubissette Valley Stream North 5:39.15
63 Ally Flynn Kingston 5:39.60
64 Marissa Polack Wantagh 5:40.43
65 Mary Draffin Bayport-Blue Point 5:40.63
66 Paxton Mittleman Syosset 5:40.71
67 Katerina Ganasoulis North Shore 5:41.00
68 Christina Litos Herricks 5:42.23
69 Samantha Scerri Brewster 5:43.10
70 Em B Ensen-abatangelo Kellenberg 5:43.45
71 Lindsay Eller Commack 5:43.91
72 Caroline Weingberg Great Neck South 5:45.75
73 Nicole Borges North Shore 5:45.94
74 Caroline Glennon Great Neck North 5:46.33
75 Jackie Hwang Jericho 5:46.53
76 Shiny Patel Danbury 5:49.73
77 Monika Farmer Connetquot 5:50.87
78 Jenna Donohue North Shore 5:51.48
79 Tori Silvers Kings Park 5:52.25
80 Meghan Martino Lindenhurst 5:52.54
81 Marissa Cotroneo Mineola 5:53.41
82 Tara Skahill Garden City 5:54.09
83 Cassie Dooley Bayport-Blue Point 5:54.33
84 Sarah Baker Immaculate High School 5:54.65
85 Katie Amato Commack 5:55.80
86 Erika Fuchs JFK Bellmore 5:57.18
87 Sarah Hack Kingston 5:57.29
88 Norelis Collado Danbury 5:57.34
89 Ellen Kim Bayside 5:57.61
90 Diana Morgan Kings Park 5:58.96
91 Shannon Walsh Connetquot 5:59.06
92 Julia Gallati JFK Bellmore 5:59.23
93 Brianna Pertak Harrison 5:59.64
94 Rachel Cohen Great Neck North 5:59.85
95 Shannon Mcmaugh Kings Park 5:59.93
96 Emily Bonano JFK Bellmore 6:00.15
97 Shayla Bradley Kingston 6:00.20
98 Jenny Pauta Brewster 6:00.97
99 Kristina Dolan Herricks 6:01.07
100 Ariela Frenkel Great Neck North 6:01.38
101 Danielle Bonano JFK Bellmore 6:01.96
102 Danielle Iacovelli Commack 6:03.98
103 Kerry Bonesteel Connetquot 6:06.01
104 Jill Christian Danbury 6:08.04
105 Abi Roe Washingtonville 6:08.81
106 Alison Sebold Hauppauge 6:09.38
107 Avery Kratzer Wantagh 6:10.33
108 Kiera Starke JFK Bellmore 6:11.38
109 Rebecca Sorkin Great Neck South 6:11.85
110 Mariah Johnston Kingston 6:13.25
111 Eliza Gonzalez Kingston 6:53.55
Boys' 1600m Run
Place Athlete School Mark
1 Jordan Burton Warwick Valley 4:26.54
2 Ben Kapuscinski North Shore 4:30.36
3 Mickey Kozak Danbury 4:30.87
4 Jt Mcentyre Monroe-Woodbury 4:32.00
5 Michael Borini Shenendehowa 4:32.17
6 John Antonacci Bayport-Blue Point 4:33.68
7 Jared Olson Warwick Valley 4:36.09
8 Marc Kalny Kellenberg 4:37.77
9 Brian Windisch Walt Whitman 4:41.59
10 Dietrich Mosel Kellenberg 4:41.67
11 Jake Tavernite Mineola 4:42.24
12 Matthew Rebolini Walt Whitman 4:42.48
13 Graham Brown Westhampton Beach 4:44.10
14 Jack Kelly Shoreham-Wading River 4:44.15
15 Andrew Freedman HHH East 4:44.21
16 Alex Bertrand Syosset 4:44.34
17 Kevin Hazelwood Brewster 4:44.35
18 Justin Macari Smithtown East 4:44.43
19 Nicholas Carlsen Danbury 4:44.80
20 Javon Sawyer New Rochelle 4:45.96
21 Fredric Lang Mineola 4:46.54
22 Timothy Reilly Wantagh 4:46.69
23 Zachary Malik Longwood 4:47.12
24 Mitchell Halpern Shenendehowa 4:47.42
25 John Mahon JFK Bellmore 4:47.57
26 Nicholas Fini Monroe-Woodbury 4:48.04
27 Peter Wilk Valley Stream North 4:48.06
28 Liam Kelly West Islip 4:48.13
29 Luke Holtzman New Rochelle 4:48.40
30 Nick Cruz Washingtonville 4:48.50
31 Keith Steinbrecher Shoreham-Wading River 4:48.65
32 Tom Ruppel Sachem East 4:49.02
33 Tim Josephs Garden City 4:49.09
34 Thorr Trowbridge Kingston 4:49.21
35 Matthew Gladysz Shoreham-Wading River 4:49.73
36 Ryan McAvoy Kellenberg 4:49.79
37 Eric Fedio Brewster 4:50.02
38 Robert Kelly Oceanside 4:50.12
39 Ben Adler Harrison 4:50.39
40 Anthony Stalter Shenendehowa 4:50.64
41 Dylan Eldred Monroe-Woodbury 4:51.02
42 Matt Dibiase Commack 4:51.39
43 Sean Grossman HHH East 4:51.55
44 Aashaun Khedaru St. John's Prep 4:51.62
45 Jacob Evans Shenendehowa 4:52.29
46 Nick Matson Shenendehowa 4:52.96
47 Alex Atwater Westhampton Beach 4:53.28
48 Ryan Gioe Walt Whitman 4:53.53
49 Matthew Weilep Manhasset 4:53.59
50 Alex Barry HHH East 4:53.81
51 Patrick Lavin Wantagh 4:53.93
52 Gregory Horbatiuk Westhampton Beach 4:54.00
53 Phillip Inguanta Valley Stream North 4:54.01
54 Patrick Ducey General Douglas MacArthur 4:54.44
55 Patrick O'Hara Kellenberg 4:54.69
56 Alex Russo Smithtown West 4:54.96
57 Grant Barclay St. John's Prep 4:54.98
58 Kevin Sun Syosset 4:55.15
59 Robert Retnauer Smithtown East 4:55.35
60 Michael Polvere Somers 4:55.48
61 Tyler Schmidt Shenendehowa 4:55.51
62 Rastafari Morgan Kingston 4:55.54
63 Shawn Bofinger Bayport-Blue Point 4:56.23
64 Ryan Ansel Danbury 4:56.48
65 Robert Vitale Bayport-Blue Point 4:56.52
66 Jose Velasquez Jericho 4:56.67
67 Matt Maliniak Somers 4:57.46
68 Cory Mullins Danbury 4:57.81
69 Thomas Fruhauf Manhasset 4:57.82
70 Sean Breen Walt Whitman 4:58.04
71 Avery Lord Danbury 4:58.24
72 Michael Dobkowski Sanford H. Calhoun 4:58.32
73 Nick Paccelli Warwick Valley 4:58.39
74 Kevin Cosgrove Shenendehowa 4:58.51
75 Joe Mulder Mineola 4:58.82
76 Nick Beglane Hauppauge 4:58.96
77 David Anevil New Rochelle 4:59.00
78 Ryan Fox Danbury 4:59.02
79 Torin DiSalvo New Rochelle 4:59.04
80 Sean Goodwin Kellenberg 4:59.29
81 Walter Briggs Kingston 4:59.41
82 Travis Laderer North Shore 4:59.72
83 Jake Catalano Valley Stream North 5:00.61
84 Robert Dudley Miller Place 5:01.22
85 Gerard Connolly Smithtown East 5:01.27
86 John Kilkenny Kellenberg 5:01.32
87 Jason Giunta Bayport-Blue Point 5:01.59
88 Ryan Curran Sanford H. Calhoun 5:01.69
89 Greg Howard Shenendehowa 5:01.78
90 Victor Garifo Bayport-Blue Point 5:02.22
91 Rohit Das Danbury 5:02.38
92 Dylan McAulay Danbury 5:02.75
93 Thomas Harrington Smithtown West 5:03.01
94 Noah Berley HHH West 5:04.05
95 Henry Hance Shenendehowa 5:04.17
96 Thomas Alteio Kingston 5:04.43
97 Matt Adolph Warwick Valley 5:04.59
98 Anthony Gomez Sanford H. Calhoun 5:04.73
99 Hugh Mcneil Commack 5:04.99
100 Peter Keenan Kellenberg 5:05.08
101 Chris Mandracchia Ward Melville 5:05.31
102 Kyle O'Brien Danbury 5:05.51
103 Nick Lepore Comsewogue 5:05.86
104 Jacob Kahrs Walt Whitman 5:06.29
105 Anthony DePinto Sachem East 5:06.50
106 Alex Patricolo Westhampton Beach 5:06.68
107 Ben Mcneill Commack 5:07.01
108 Nathan Biondi Smithtown West 5:07.01
109 Vinny Tesoriero Wantagh 5:07.48
110 Steven Paulus Washingtonville 5:07.65
111 Liam Kelly Brewster 5:07.76
112 Nick Peltier Ward Melville 5:07.87
113 Ryan Corbett Eastport-South Manor 5:08.23
114 Patrick Engel Miller Place 5:08.41
115 Leonardo Puerto Valley Stream North 5:08.68
116 Alexander Jarrah Smithtown West 5:09.37
117 Eric Russo General Douglas MacArthur 5:09.80
118 Greg Brooks Kingston 5:10.02
119 Tucker Lundgren Wallkill 5:10.15
120 Joe Abdelmalak Valley Stream Central 5:10.49
121 Jordan Mentzel Sanford H. Calhoun 5:10.54
122 Mike Fox Warwick Valley 5:10.57
123 Christian Yorks Warwick Valley 5:11.00
124 Brandon Turbush Eastport-South Manor 5:11.02
125 Jacob Coonin Harrison 5:11.38
126 Elliot Parascandolo HHH West 5:11.77
127 Peter Dayre North Shore 5:11.82
128 Dave Campana Kellenberg 5:12.00
129 Max Berger HHH West 5:12.16
130 Haejin Park Jericho 5:12.56
131 Joseph Panico Kellenberg 5:12.75
132 Skylar Lattuca Longwood 5:13.23
133 Cevat Taginik Longwood 5:13.27
134 Aj Mckeown Miller Place 5:13.44
135 Ethan Carpenter Smithtown East 5:13.71
136 Grant Parrelli Warwick Valley 5:14.35
137 Jake Barbara Brewster 5:14.42
138 Riley Barnes Manhasset 5:14.66
139 Brendan Sutta Wallkill 5:14.66
140 James Blaauboer Shenendehowa 5:14.84
141 Anthony Mallardi Commack 5:15.24
142 Danny Hehir Washingtonville 5:15.60
143 Nick Agunzo Smithtown West 5:15.75
144 Craig Bresalier Smithtown West 5:16.05
145 Josh Burton Bronxville 5:16.07
146 Jack Dillman Smithtown East 5:16.20
147 Derek Schuster Shenendehowa 5:16.78
148 Jacob Rigos Great Neck South 5:16.95
149 Henry Loughlin Kingston 5:17.33
150 Victor Spadaro HHH East 5:17.63
151 Phillip Inguanta Valley Stream North 5:17.91
152 Andrew Nolan New Rochelle 5:18.21
153

5:18.76
154 Javier Sanchez Smithtown West 5:19.56
155 Edmund Kingham Danbury 5:19.57
156 Will Laderer North Shore 5:19.64
157 Nickolas Conte Wheatley School 5:19.76
158 Gregory Schultz Sachem East 5:20.30
159 scott Lamarca Herricks 5:20.91
160 Stefen Davies Ward Melville 5:21.29
161 John Courtien Somers 5:21.48
162 Brain Loughlin Kingston 5:21.49
163 Christopher Weider Smithtown West 5:21.89
164 John Marcucci Manhasset 5:22.24
165 Nick Nazandio Sanford H. Calhoun 5:22.51
166 John Mitchell Kellenberg 5:22.58
167 Ricky Harris Harrison 5:23.11
168 Andrew Boyd Sanford H. Calhoun 5:23.32
169 Logan Serp Commack 5:23.55
170 Andy Lo Herricks 5:23.64
171 James Esernio Ward Melville 5:23.80
172 Edmund G Carroll Sachem East 5:24.02
173 Kevin Hunter Valley Stream Central 5:24.25
174 Nick Timbrouck Kingston 5:24.31
175 Elias Platania Sanford H. Calhoun 5:24.46
176 Caleb Zhu Smithtown West 5:26.08
177 Robert Verdisco Comsewogue 5:26.16
178 Thomas Gottstine Kingston 5:26.24
179 Matt Dunn Sanford H. Calhoun 5:27.11
180 Mathew Karp Sanford H. Calhoun 5:27.20
181 Neil Shahdadpuri Wheatley School 5:27.64
182 Liam Regan Kingston 5:28.19
183 Zachery Hannahoe Commack 5:28.69
184 Ben Lahood Sanford H. Calhoun 5:28.92
185 John Casella Wantagh 5:29.31
186 Robert Mandracchia Ward Melville 5:29.55
187 Julian Osorio Valley Stream North 5:32.46
188 Aaron Mace Brewster 5:32.93
189 Matt Bracco Smithtown West 5:33.12
190 Dane Suarez Kingston 5:33.20
191 Erik De Los Rios Brewster 5:33.52
192 Ryan Kelly Mineola 5:34.48
193 James Trombacco Brewster 5:34.50
194 John Gandolfo Sanford H. Calhoun 5:35.32
195 Michael Athy Sanford H. Calhoun 5:35.95
196 John Ripa Ward Melville 5:36.18
197 Noah Cone Sachem East 5:36.33
198 Kevin Peachman Danbury 5:37.12
199 Douglas Demagistris Mineola 5:39.17
200 Sean Warren Washingtonville 5:39.22
201 Cooper Jannson Ward Melville 5:39.30
202 Ryan Fallon Ward Melville 5:41.27
203 Gillan Faulkner Sachem East 5:42.03
204 Andrew Gonzalez Walt Whitman 5:43.41
205 Chris Mueller Mineola 5:43.89
206 Nima Mohammadi Ward Melville 5:44.03
207 John Imor Brewster 5:44.69
208 Christian Pavlov Kingston 5:44.96
209 Liam Scettini Sanford H. Calhoun 5:50.80
210 Zachary Nordstrom Brewster 5:51.28
211 James Byrnes Wall HS 5:52.12
212 Kyle Jenkins Mineola 5:52.44
213 Peter Marin Valley Stream Central 5:52.89
214 Lou Ciullo Sachem East 5:53.52
215 John Katramados Great Neck South 5:54.28
216 Marcos Diaz Wall HS 5:57.30
217 Brian Fitzpatrick Herricks 5:59.40
218 Connor Johnson Sachem East 6:01.78
219 Dylan Jainchill Sanford H. Calhoun 6:02.23
220 Kevin Moroney Brewster 6:02.59
221 Kyle Swanson Bronxville 6:03.06
222 Nick Vierling Sachem East 6:03.39
223 Thomas Cronin Sanford H. Calhoun 6:05.80
224 Eli Mueller Sachem East 6:06.20
225 Nicholas Goetz Danbury 6:06.93
226 Sean Aquilino General Douglas MacArthur 6:10.25
227 Joseph Cueter Mineola 6:10.46
228 John Krom Kingston 6:25.41
229 Andrew Tse Great Neck South 6:49.00
230 Faisal Salam Great Neck South 6:58.26
231 Zach Creeden Washingtonville 6:58.31
Girls' Invitational 3000m Run
Place Athlete School Mark
1 Talia Guevera Miller Place 10:17.17
2 Amanda Ashe East Meadow 10:20.79
3 Laura Nolan Miller Place 10:42.01
4 Caroline Hampton Shenendehowa 10:50.28
5 Allie Castro North Lincoln 10:51.66
6 Alexandra Osman North Shore 10:53.79
7 Lennon Cooper Holmdel HS 10:57.25
8 Caroline Ferri Garden City 10:58.13
9 Stephanie Bazan North Shore 11:04.52
10 Jessie Smillie Connetquot 11:09.41
11 Tracy Go Syosset 11:10.52
12 Laurel Fisher Garden City 11:14.07
13 Dominica Bleichert Shenendehowa 11:16.02
14 Abby Weaver Shenendehowa 11:23.59
15 Taylor Veracka Hauppauge 11:24.38
16 Jamie Maguire Brewster 11:31.67
17 Kaliegh Constantine Danbury 11:43.00
Boys' Invitational 3200m Run
Place Athlete School Mark
1 Michael Damato Walt Whitman 9:25.42
2 Jack Curran Sanford H. Calhoun 9:25.57
3 Jack Baisley Holmdel HS 9:37.29
4 Bradley Kaufman East Meadow 9:40.55
5 Ryan Depinto Syosset 9:42.42
6 Zach Toner Sanford H. Calhoun 9:42.96
7 Jeremy Miekley Miller Place 9:46.21
8 Andrew Tsai Holmdel HS 9:46.61
9 Ronny Cavaliere Hauppauge 9:47.00
10 Craig Nelson West Islip 9:48.27
11 James Vallar Walt Whitman 9:49.57
12 Scott Nelson West Islip 9:49.58
13 Adam Lafemina Bayport-Blue Point 9:51.09
14 Tyler Italiano Syosset 9:51.09
15 Josh Hadity Commack 9:53.00
16 Vincent Cicale Ward Melville 9:53.00
17 Lloyd Webb Ward Melville 9:53.56
18 John Vetromile Bronxville 9:58.14
19 Gary Murano Eastport-South Manor 10:04.88
20 Jamison Sherretts North Babylon 10:05.69
21 Juan Taveras Copiague 10:11.78
22 John Weed Valley Stream Central 10:21.30
23 Daniel Peterson Warwick Valley 10:24.33
24 Johnson Kyree Huntington 10:33.86
Millrose Qualifier Boys' Invitational 1 Mile Run
Place Athlete School Mark
1 Zach Cammer Walt Whitman 4:27.95
2 Kris Moran North Babylon 4:28.13
3 Chris Landi Sanford H. Calhoun 4:29.28
4 Ben Devenezia Mountain Lakes HS 4:29.96
5 John Flannery Bronxville 4:30.51
6 Nick Hirdt Miller Place 4:30.62
7 Andrew Morra Garden City 4:30.83
8 Brian Benesch Oceanside 4:31.06
9 Ryan Udvadia Shoreham-Wading River 4:31.11
10 Cory Mccarty Elmira District 4:31.79
11 Nick Costello Delsea Reg. HS 4:32.62
12 Stephen Bourguet Manhasset 4:34.50
13 Patrick Mcguire Smithtown West 4:40.53
14 Tom Seykora Devon Preparatory School 4:43.05
15 Cesar Dieguez Valley Stream Central 4:43.24
16 Mike Grady East Meadow 4:46.63
17 Simon Nwana Syosset 4:48.48
Millrose Qualifier Girls' Invitational 1 Mile Run
Place Athlete School Mark
1 Tiana Guevera Miller Place 5:02.65
2 Jazmine Fray Kellenberg 5:03.84
3 Henna Rustami Syosset 5:13.02
4 Elizabeth Caldwell North Shore 5:13.09
5 Colette Richter Mountain Lakes HS 5:13.15
6 Marin Warner Holmdel HS 5:13.41
7 Paige Duca Sacred Heart Academy 5:18.28
8 Sarah Hardie Elwood / John Glenn 5:20.62
9 Rosalie Caracciolo Sacred Heart Academy 5:23.39
10 Mary Welsh Manhasset 5:24.01
11 Stephanie Gerland Garden City 5:27.47
12 Jackie Krueger Somers 5:32.03
13 Ariana Bottalico Brewster 5:38.05
14 Katie O'Neill Garden City 5:47.93
Boys' 4 x 200m Relay
Place School Mark
1 Elmont Memorial 1:33.19
2 Elmont Memorial 1:33.53
3 Danbury 1:35.42
4 Washingtonville 1:35.61
5 North Babylon 1:35.83
6 Warwick Valley 1:35.97
7 Kellenberg 1:36.41
8 HHH West 1:37.92
9 Wallkill 1:38.08
10 Smithtown West 1:38.58
11 Smithtown East 1:38.77
12 Monroe-Woodbury 1:38.97
13 Longwood 1:39.14
14 Walt Whitman 1:39.14
15 Kingston 1:40.60
16 Wantagh 1:41.24
17 Commack 1:41.56
18 Longwood 1:42.75
19 Somers 1:42.85
20 East Meadow 1:42.98
21 West Islip 1:43.31
22 Hauppauge 1:43.57
23 Ward Melville 1:43.90
24 North Shore 1:44.54
25 Mineola 1:44.62
26 Eastport-South Manor 1:44.95
27 Sachem East 1:45.64
28 HHH East 1:45.79
29 New Hyde Park 1:46.71
30 General Douglas MacArthur 1:46.80
31 Shoreham-Wading River 1:48.00
32 New Rochelle 1:48.09
33 Hauppauge 1:51.86
34 Wallkill 1:53.13
Girls' 4 x 200m Relay
Place School Mark
1 North Babylon 1:49.04
2 St. Anthony's 1:49.19
3 Shenendehowa 1:49.20
4 East Meadow 1:49.91
5 Bayport-Blue Point 1:51.31
6 Kingston 1:51.66
7 Kellenberg 1:52.31
8 Elmont Memorial 1:52.64
9 Shenendehowa 1:53.99
10 General Douglas MacArthur 1:56.14
11
1:56.27
12 Elmont Memorial 1:57.06
13 Kellenberg 1:57.75
14 Kings Park 1:57.92
15 North Babylon 1:58.83
16 Byram Hills 1:58.93
17 Hauppauge 1:59.12
18 Danbury 1:59.57
19 Wantagh 2:00.29
20 Westhampton Beach 2:00.44
21 Sachem East 2:00.47
22 Bayside 2:00.65
23 Bayport-Blue Point 2:00.86
24 Eastport-South Manor 2:01.68
25 Connetquot 2:02.61
26 Danbury 2:03.06
27 Wantagh 2:06.93
28 New Hyde Park 2:07.50
29 New Hyde Park 2:19.68
30 St. John's Prep 2:22.58
31 Kingston 2:23.80
32 St. John's Prep 2:34.99
Boys' 4 x 400m Relay
Place School Mark
1 HHH West 3:29.96
2 Warwick Valley 3:33.31
3 Smithtown West 3:34.63
4 HHH East 3:35.67
5 Longwood 3:38.05
6 Sachem East 3:40.57
7 Commack 3:40.85
8 Copiague 3:41.01
9 Monroe-Woodbury 3:44.35
10 East Meadow 3:44.41
11 Shoreham-Wading River 3:45.04
12 Syosset 3:46.57
13 Danbury 3:50.98
14 Valley Stream North 3:52.58
15 Danbury 3:53.30
16 Lawrence HS, NY 3:53.33
17 New Rochelle 3:56.13
18 Smithtown West 3:57.53
19 Comsewogue 3:57.75
20 North Babylon 3:58.64
21 Washingtonville 3:59.99
22 St. John's Prep 4:01.88
23 Kingston 4:03.26
24 Westhampton Beach 4:04.01
25 Wallkill 4:04.15
26 Copiague 4:09.37
27 Wantagh 4:13.50
28 North Shore 4:15.75
29 Hauppauge 4:17.27
30 Sachem East 4:19.45
31 St. John's Prep 4:24.65
32 Mineola 4:25.63
Girls' 4 x 400m Relay
Place School Mark
1 Garden City 4:09.65
2 Syosset 4:10.10
3 North Babylon 4:12.79
4 Connetquot 4:20.93
5 North Shore 4:21.77
6 Somers 4:23.13
7 Sacred Heart Academy 4:24.55
8 Kellenberg 4:25.73
9 Shenendehowa 4:26.96
10 Comsewogue 4:27.76
11 Danbury 4:29.77
12 Health Professions HS 4:30.10
13 St. Anthony's 4:30.74
14 Bayport-Blue Point 4:31.05
15 Garden City 4:31.69
16 Somers 4:32.25
17 Valley Stream North 4:34.40
18 Lindenhurst 4:35.15
19 Lindenhurst 4:35.65
20 Shenendehowa 4:36.44
21 Connetquot 4:37.50
22 Eastport-South Manor 4:38.24
23 Kingston 4:43.85
24 Danbury 4:44.57
25 Bayside 4:44.87
26 Sachem East 4:45.97
27 Bayport-Blue Point 4:46.31
28 Syosset 4:47.39
29 General Douglas MacArthur 4:47.65
30 Sacred Heart Academy 4:49.54
31 New Hyde Park 4:51.66
32 Hauppauge 4:52.63
33 West Islip 4:59.49
34 Kingston 5:03.04
35 Sachem East 5:06.63
36 New Hyde Park 5:09.12
37 Wantagh 5:10.83
38 Mineola 5:16.25
39 Washingtonville 5:19.11
40 Hauppauge 5:23.15
Boys' 4 x 800m Relay
Place School Mark
1 Elmira District 8:16.97
2 Monroe-Woodbury 8:20.16
3 Eastport-South Manor 8:26.77
4 North Babylon 8:33.08
5 New Rochelle 8:35.77
6 Walt Whitman 8:38.03
7 HHH East 8:38.32
8 Sanford H. Calhoun 8:39.48
9 Ward Melville 8:40.37
10 Smithtown East 8:42.31
11 Ward Melville 8:46.89
12 Commack 8:47.15
13 Kingston 8:48.70
14 Hauppauge 8:50.75
15 Warwick Valley 8:50.83
16 Oceanside 8:53.97
17 HHH West 8:55.92
18
8:59.55
19 Shenendehowa 8:59.63
20 Byram Hills 9:01.31
21 Mineola 9:02.40
22 West Islip 9:03.18
23 Westhampton Beach 9:03.77
24 Longwood 9:06.80
25 Copiague 9:08.21
26 Comsewogue 9:11.12
27 Wantagh 9:11.29
28 Kingston 9:14.94
29 Eastport-South Manor 9:15.90
30 General Douglas MacArthur 9:21.45
31 Shenendehowa 9:26.51
32 North Babylon 9:33.44
33 New Rochelle 9:35.41
34 New Hyde Park 9:38.35
35 Danbury 9:41.11
36 Somers 9:47.45
37 Byram Hills 9:50.85
38 Wantagh 9:51.57
39 Shoreham-Wading River 9:56.64
40 Danbury 9:59.76
Girls' 4 x 800m Relay
Place School Mark
1 Kellenberg 9:58.52
2 North Shore 10:05.29
3 Eastport-South Manor 10:08.03
4 Shenendehowa 10:13.45
5 Hauppauge 10:16.12
6 Kings Park 10:26.31
7 Garden City 10:30.39
8 Byram Hills 10:34.19
9 Kellenberg 10:38.28
10 Westhampton Beach 10:42.12
11 St. Anthony's 10:44.75
12 West Islip 10:46.25
13 General Douglas MacArthur 10:54.91
14 Somers 10:58.91
15 Kingston 11:01.02
16 Shenendehowa 11:02.59
17 Bayport-Blue Point 11:03.85
18 Wantagh 11:16.05
19 Hauppauge 11:25.71
20 North Babylon 11:27.41
21 Kingston 11:53.18
22 Danbury 11:57.11
23 Sachem East 11:59.20
Boys' 55m High Hurdles
Place Athlete School Mark
1 Kyle Bettex East Meadow 8.04
2 Rob Bergman East Meadow 8.17
3 Calvin Manchenko HHH East 8.24
4 Aaron Mcfadden Copiague 8.27
5 Nesbit Marcel North Babylon 8.29
6 Dylan Wellmon Wallkill 8.31
7 Chris Smith Wall HS 8.36
8 Adam Hymowitz Smithtown West 8.39
9 Shawn Bleichert Shenendehowa 8.40
10 James Coen Wallkill 8.41
11 Daniel Emmons Kellenberg 8.45
12 Kenny Onyeukwu New Rochelle 8.54
13 Isaiah Bemos Wallkill 8.59
14 Jack Flood Bayport-Blue Point 8.61
15 Alex Mattos Somers 8.61
16 Akim Moffett Danbury 8.68
17 Peter Ferrebee Westhampton Beach 8.70
18 Damien Hobday Herricks 8.71
19 Thomas Giunta Wheatley School 8.76
20 Richard Kim Commack 8.77
21 Isaiah Paige Valley Stream North 8.83
22 Tyrice O'Connor Danbury 8.90
23 Andrew Alzmann West Islip 8.91
24 Wilson Wang Jericho 8.97
25 Dylan Soder Monroe-Woodbury 8.99
26 Christopher Stelling Bayport-Blue Point 9.01
27 Ross Knaster Syosset 9.02
28 Jon Smith Sachem East 9.02
29 Frank Roman Monroe-Woodbury 9.05
30 Matthew Su Jericho 9.07
31 Bailey Imbo Bayport-Blue Point 9.09
32 Daniel Vallario New Rochelle 9.11
33 Ryan Mcandrews Ward Melville 9.14
34 Daniel Shapiro Commack 9.16
35 Ron Lloyd Wall HS 9.17
36 Pat Smith Commack 9.19
37 Arman Hezarkhani Comsewogue 9.21
38 Jinwoo Lee Hauppauge 9.23
39 Erik Mello Bayport-Blue Point 9.27
40 Kymere Pritchett Howard Tech High School 9.27
41 Scott Skuggevik Longwood 9.28
42 Marlon Black Danbury 9.29
43 Gregory Adams Kellenberg 9.30
44 Josh Evans New Rochelle 9.36
45 Nick Vasquez Wheatley School 9.46
46 Mark Nashed Herricks 9.49
47 Nicholas Pham Washingtonville 9.51
48 Will Claxton Smithtown East 9.53
49 Austin Song Syosset 9.55
50 Matt Fischer Wall HS 9.66
51 Min Guk Kim Great Neck South 9.79
52 Thomas Harrison Bronxville 9.79
53 Troy Hallahan Smithtown East 9.80
54 Jamal Marshall Longwood 9.82
55 Marcus Piazolla HHH East 9.82
56 Branden Stein Washingtonville 9.91
57 Andy Chen Monroe-Woodbury 9.91
58 Kevin Flores Great Neck South 10.01
59 Shaquille McDonald Copiague 10.03
60 Jeff Hamrlicek Bayport-Blue Point 10.05
61 Kaysie Cayenne Valley Stream Central 10.07
62 Thomas Trabold Garden City 10.12
63 Kyle Loughlin Hauppauge 10.18
64 Shawn Thompson Washingtonville 10.19
65 Mike Maseda Wall HS 10.21
66 Justin Caterlin New Rochelle 10.33
67 Mike Fernandez Mineola 10.34
68 Daesean Clay Danbury 10.35
69 Doug Castro Walt Whitman 10.53
70 Mark Brunges Copiague 10.71
71 Matt Libbey Lawrence HS, NY 10.71
72 Soo Woong Kim Great Neck South 10.78
73 Matthew Mcclain Smithtown West 11.04
74 Anthony Cueter Mineola 11.04
75 Yun Seong Ji Great Neck South 11.11
Girls' 55m High Hurdles
Place Athlete School Mark
1 Melany Belot Kellenberg 8.71
2 Hillary Augustin East Meadow 8.87
3 Alexandra Cimino Westwood HS 8.95
4 Toluwa Akinyemi Shenendehowa 8.98
5 Vanessa Lawrence-fulton Kellenberg 9.01
6 Nicole Natlano General Douglas MacArthur 9.12
7 Bridget McNierney Kellenberg 9.23
8 Amanda Welischar Shoreham-Wading River 9.25
9 Danielle Correia Kellenberg 9.26
10 Danae Glover North Babylon 9.28
11 Mary Camarano Kellenberg 9.29
12 Dorie Ervilus Kellenberg 9.29
13 Hannah Greenfield Miller Place 9.44
14 Sarah Osaheni Shenendehowa 9.49
15 Erica Moran Syosset 9.50
16 Nichole Anderson St. Anthony's 9.56
17 Kathleen Bailey Bayport-Blue Point 9.60
18 Gabrielle Houston Hauppauge 9.75
19 Ali Badalato Kingston 9.84
20 Alexis Yeboah-Kodie Garden City 9.86
21 Monay Cowan George H. Hewlett 9.89
22 Tamika Lynch Danbury 9.94
23 Jessyca Gilyard Health Professions HS 10.01
24 Katelyn Prinz Commack 10.17
25 Tara McGullacuddy North Shore 10.17
26 Holly Hay Miller Place 10.22
27 Laurie Antoine George H. Hewlett 10.31
28 Nicole Cutinella Wheatley School 10.33
29 Michelle Aguirre Harrison 10.36
30 Jennifer Boerke Washingtonville 10.38
31 Shayna Held Wantagh 10.41
32 Allison May George H. Hewlett 10.44
33 Jackie Mangogna Kings Park 10.45
34 Emily Alcott Valley Stream North 10.49
35 Mackenzie Bostrom Garden City 10.50
36 Sarah Golden Wheatley School 10.50
37 Laurie Morgan Kings Park 10.56
38 Kristen Mulvey JFK Bellmore 10.63
39 Lauren Weldeck Comsewogue 10.64
40 Najmah James Danbury 10.84
41 Dafna Yacobian Great Neck North 10.90
42 Nisa Cole Valley Stream North 10.96
43 Alaina Smith Shenendehowa 10.99
44 Michaela Maertz Sachem East 10.99
45 Christine Bachek Bayport-Blue Point 11.06
46 Melanie Lam Great Neck South 11.13
47 Esther Kim Hauppauge 11.15
48 Julia Reilly North Shore 11.18
49 Julia Reilly North Shore 11.21
50 Amina Abdelaziz North Babylon 11.22
51 Isabella Llano Elwood / John Glenn 11.30
52 Clara Bates Bayport-Blue Point 11.32
53 Maria Depinto Sachem East 11.33
54 Emily Schubert Hauppauge 11.39
55 Casey Chiuchiolo Kings Park 11.39
56 Amber Alessandro Danbury 11.41
57 Kim Hall Washingtonville 11.46
58 Manique Bannister North Babylon 11.48
59 Kelsey LaBella Elwood / John Glenn 11.55
60 Kristyn Alonzo General Douglas MacArthur 11.62
61 Julia Forbes Garden City 11.64
62 Sarah Knowles Shenendehowa 11.91
63 Debbie Gabbay Mineola 12.49
64 Kristen Cole Sachem East 12.65
65 Shannon Ryan Eastport-South Manor 12.75
66 Chelsea Pierre-louis General Douglas MacArthur 15.02
67 Renee Harrison New Hyde Park 15.21
Boys' High Jump
Place Athlete School Mark
1 Mike Mccann Smithtown West 6-9
2 Seth Williams Valley Stream Central 6-4
3 Maurice Epps Copiague 6-4
4 Kamar Marston-mills North Babylon 6-4
5 Qiyam Green Kingston 6-4
6 Thomas Bubb Smithtown East 6-4
7 Alexander Ladouceur Smithtown West 5-10
8 Joseph O'halloran Wantagh 5-10
9 Bill Carson Ward Melville 5-10
10 David Kim Plainview-Old Bethpage / JFK 5-10
11 Brandon Richardson Monroe-Woodbury 5-10
12 Sondy Jean-baptiste Huntington 5-10
13 Zavier Jean-charles Valley Stream North 5-8
14 Tommy Holzmacher Sanford H. Calhoun 5-8
15 Brian Gomez Brewster 5-8
16 Maxwell Maritato Shoreham-Wading River 5-8
17 Ben Kapuscinski North Shore 5-8
18 Daniel Boyhan Monroe-Woodbury 5-8
19 Peter Gifferkranz HHH West 5-8
20 Paul Briiton Bayport-Blue Point 5-6
21 Chris Smith Wall HS 5-6
22 Alex Mattos Somers 5-6
23 Brandon Dixon Smithtown East 5-6
24 Brad Coleman Mineola 5-6
25 Greg Blachly HHH West 5-6
26 Joshua Watkins Huntington 5-6
27 Cameron Clark Wall HS 5-4
28 Matthew Prusaczyk Copiague 5-4
29 Rilind Krasniqi Sanford H. Calhoun 5-4
30 Patr Millington Shenendehowa 5-4
31 Darrell Jones Monroe-Woodbury 5-4
32 Daniel Vallario New Rochelle 5-4
33 Mahkia Warren Huntington 5-4
34 Mike Morrow Danbury 5-4
35 Bilal Al-Doori Harrison 5-1
Girls' High Jump
Place Athlete School Mark
1 Brittany LeJouan Kellenberg 5-0.00
2 Victoria Pileggi St. Anthony's 4-10.00
2 Lauren Weldeck Comsewogue 4-10.00
4 Katherine Keller Wheatley School 4-10.00
4 Sabrena Reid Comsewogue 4-10.00
6 Katie Holland Kings Park 4-10.00
7 Alison Re Kellenberg 4-8.00
8 Gabrielle Houston Hauppauge 4-8.00
9 Jaynie Criscione Brewster 4-8.00
10 Samanthe Zebuth St. Anthony's 4-6.00
11 Kateri Ruebenstahl Washingtonville 4-6.00
12 Ashley White Connetquot 4-6.00
13 Hayley Macken Shenendehowa 4-4.00
14 Kristen Winters Elwood / John Glenn 4-4.00
15 Valeria Kudinov Connetquot 4-4.00
16 Tong Carmen Great Neck South 4-2.00
17 Michelle Aguirre Harrison 4-2.00
18 Caitlin Lander Brewster 4-2.00
19 Lauren Wangenstein Connetquot 4-0.00
Boys' Long Jump
Place Athlete School Mark
1 Devin Mirenda Smithtown West 21-11.0
2 Roshane Wright Elmont Memorial 21-1.5
3 Qiyam Green Kingston 20-8.0
4 Kyle Watkins Longwood 20-7.0
5 Grigory Vartonov Syosset 20-7.0
6 Frederic Fils-Aime HHH West 20-6.75
7 Chad Blaize Valley Stream Central 20-5.25
8 Josh Evans New Rochelle 20-1.25
9 Alexis Ledesma Harrison 19-11.25
10 Steve Sumba New Hyde Park 19-7.0
11 Brian Gomez Brewster 19-7.0
12 Isaiah Bemos Wallkill 19-6.75
13 Scott D'antonio Garden City 19-6.0
14 Jesse Lei Jericho 19-4.5
15 Josh Williams Longwood 19-1.75
16 Mitchel Peng Great Neck South 19-1.75
17 Gage Wellmon Wallkill 19-1.5
18 Mellique Nicholas Mineola 19-1.0
19 Austin Son Great Neck South 19-0.0
20 Austin Hernandez Monroe-Woodbury 18-10.5
21 Eric Jimenez East Meadow 18-10.25
22 Ryan Licata Bayport-Blue Point 18-10.0
23 Branden Stein Washingtonville 18-9.0
24 Jahjuan Winters North Babylon 18-6.5
25 James Marone Eastport-South Manor 18-5.5
26 Luke Lafferty Eastport-South Manor 18-5.25
27 Mike Morrow Danbury 18-4.75
28 Brad Coleman Mineola 18-4.75
29 Spencer Payton Longwood 18-3.75
30 Demesvar Destin Valley Stream North 18-3.75
31 Ty Lilly Bayport-Blue Point 18-3.0
32 Mike Marone Eastport-South Manor 18-2.0
33 Gerald Riley Walt Whitman 18-1.75
34 Collin Maggiolo Warwick Valley 18-1.75
35 Nicolas Rosario Valley Stream Central 18-0.75
36 Paul Grivas New Hyde Park 17-9.0
37 Austin Song Syosset 17-8.25
38 Stephan Jean-charles Valley Stream North 17-8.0
39 Onye Onwukanjo New Rochelle 17-7.75
40 Kieran Brown Monroe-Woodbury 17-7.5
41 Stephen Walsh Bronxville 17-6.75
42 Andrew Cireseanu Jericho 17-6.5
43 Tyler Schmitt North Babylon 17-6.25
44 Anthony Philippou Lawrence HS, NY 17-6.25
45 Robert Finch Wallkill 17-5.0
46 Brent DiVittorio Brewster 17-0.75
47 Mike Paiz Lawrence HS, NY 17-0.0
48 Tony Gil Brewster 16-11.5
49 Ian Cho Bethpage 16-10.0
50 Nick Tannacore North Babylon 16-9.5
51 Joe DiPiero Walt Whitman 16-8.0
52 Michael Moynihan West Islip 16-7.0
53 Andy Hernandez Copiague 16-5.25
54 Bill Carson Ward Melville 16-3.5
55 Justin Riley Valley Stream Central 16-3.0
56 Louis Martinez Washingtonville 16-2.5
57 Spencer Hsu Jericho 16-0.0
58 Shane Berthoud Sanford H. Calhoun 15-11.75
59 Sean Na Great Neck South 15-4.75
60 Ryan Chau Great Neck South 15-4.0
61 Matt Napolitano Brewster 15-2.25
62 Patrick Bisconti Bronxville 15-0.0
63 Jameson Latko Walt Whitman 14-10.75
64 Eddie Mead Brewster 14-7.75
65 Josiyah Green Lawrence HS, NY 14-7.25
66 Matt Norcini General Douglas MacArthur 13-7.5
Girls' Long Jump
Place Athlete School Mark
1 Teena Mobley North Babylon 17-1.50
2 Sarah Osaheni Shenendehowa 17-0.50
3 Anointing Onuoha Valley Stream North 16-11.00
4 Nailah Jones North Babylon 16-5.75
5 Bridget McNierney Kellenberg 16-0.50
6 Naomi Lowry Danbury 15-10.25
7 Rebecca Longendyke Kingston 15-9.50
8 Hannah Greenfield Miller Place 15-8.75
9 Toluwa Akinyemi Shenendehowa 15-7.50
10 Caroline Cady Shenendehowa 15-6.25
11 Jodie Ann Mullings Lawrence HS, NY 15-6.00
12 Victoria Pileggi St. Anthony's 15-5.00
13 Keara Brown Eastport-South Manor 15-3.50
14 Bonnie Pisciotta Lindenhurst 15-3.25
15 Samantha Shopovick Harrison 15-1.25
16 Chloe Prosper North Babylon 15-1.00
17 Ashley DelliPaoli Harrison 15-0.25
18 Tara McGullacuddy North Shore 15-0.00
19 Kora-Ann Johnson Brewster 14-11.50
20 Mary Camarano Kellenberg 14-11.25
21 Erin Bleschmidt Commack 14-10.50
22 Jaynie Criscione Brewster 14-9.25
23 Carissa Melitto Connetquot 14-8.75
24 Elaina Hobbs Valley Stream North 14-6.75
25 Kelly Tierney Garden City 14-5.75
26 Olivia Bowles Shenendehowa 14-5.25
27 Tanya Munson Kings Park 14-5.25
28 Hsiao Victoria Great Neck South 14-5.00
29 Jenna Serrano Kingston 14-3.25
30 Sydney Haas Commack 14-3.00
31 Gabby Leon George H. Hewlett 14-2.00
32 Kathleen Hargrove Lynbrook 13-7.75
33 Kerris Moore Shenendehowa 13-7.00
34 Kamilah O'Connor Shenendehowa 13-6.50
35 Hope Brenkert Eastport-South Manor 13-5.75
36 Madeline Lecarie Commack 13-5.25
37 Alyssa Persich Commack 13-5.25
38 Shannon Roman Harrison 13-5.00
39 Rachel Emrick Sachem East 13-4.00
40 Brittany Cangelosi Lynbrook 13-3.00
41 Molly Osterberg Sachem East 13-2.00
42 Jillian Graziano New Hyde Park 13-2.00
43 Gabrielle Schreib Kellenberg 13-0.25
44 Annika Roll Brewster 12-11.50
45 Tamika Lynch Danbury 12-11.00
46 Lexi Penka Connetquot 12-10.00
47 Samantha Kessler Somers 12-9.25
48 Isabella Torres Westhampton Beach 12-8.75
49 Mackenzie Bostrom Garden City 12-8.75
50 Kathryn Taffet Great Neck South 12-8.50
51 Cynthia Debranch George H. Hewlett 12-6.00
52 Samantha Locascio Sachem East 12-4.50
53 Alana Hubbs Kingston 12-4.50
54 Elizabeth Knudsen Danbury 12-3.50
55 Sabrie Moze General Douglas MacArthur 12-1.50
56 Brianna Gordon Valley Stream North 11-11.00
57 Emma Hochman Harrison 11-9.50
58 Sharon Wohl Commack 11-8.00
59 Emily Brady Bayport-Blue Point 11-8.00
60 Courtney Bofinger Bayport-Blue Point 11-6.00
61 Emilia Beszterda Mineola 11-3.75
62 Maggie Stauble Kingston 11-0.50
63 Nicole Natlano General Douglas MacArthur 10-3.50
Boys' Pole Vault
Place Athlete School Mark
1 Todd Uckermark Warwick Valley 14-6
2 Amin Tmimi Monroe-Woodbury 14-0
3 Karl Nilsen Smithtown West 13-6
4 Thomas Sager Shoreham-Wading River 12-0
5 Charles Hetterich West Islip 11-6
6 Chris Pappas General Douglas MacArthur 11-6
6 Brandon Nebiker Monroe-Woodbury 11-6
8 Chris Nohilly West Islip 11-6
9 Tom Battistelli HHH West 11-6
9 Anthony Catalano Westwood HS 11-6
11 Leland Roberts Danbury 11-0
12 Zach Laguerre Wallkill 11-0
13 Travis Ng HHH West 10-6
14 Connor Fitzpatrick Bayport-Blue Point 10-6
15 Tim Leimback Sanford H. Calhoun 10-0
15 Joseph Mitri Sanford H. Calhoun 10-0
17 Phat Thach Danbury 10-0
18 Patr Millington Shenendehowa 10-0
19 Matt Delorenzo Wallkill 9-6
20 Anthony Mainella Smithtown West 9-0
21 Kevin Novella Danbury 9-0
22 Antonio Topete Danbury 9-0
Girls' Pole Vault
Place Athlete School Mark
1 Ashley White Connetquot 9-6
2 Catherine Dolan Connetquot 9-0
3 Keira Mezei Commack 9-0
4 Shari Weiss George H. Hewlett 8-6
5 Manique Bannister North Babylon 8-6
6 Stephanie Curtin Sachem East 8-0
6 Kira Martin North Shore 8-0
6 Jacqueline Guzman Connetquot 8-0
6 Gadrielle Mason Westhampton Beach 8-0
10 Caitlin Mazzeo Connetquot 8-0
11 Lyzandra Fernandes Danbury 8-0
12 Olivia Chang Bayside 7-6
12 Sabrina Mason Westhampton Beach 7-6
14 Julianne Bartolotta Elwood / John Glenn 7-6
15 Shana Farkas George H. Hewlett 7-6
16 Tara Bergstrom Somers 7-0
17 Emma Lutz Danbury 7-6
Boys' Shot Put
Place Athlete School Mark
1 Benjamin Bonhurst Smithtown West 54-3.25
2 Noah White Jericho 53-5.00
3 Matthew Weissheier Kellenberg 50-5.00
4 Shaheem Lewis Huntington 49-6.00
5 Randy Hinds Kingston 48-8.75
6 Dennis Russel Longwood 47-8.50
7 John Aaronson Syosset 47-6.00
8 Kyle Perez Walt Whitman 44-8.25
9 Jeremy Altamuro Harrison 44-7.00
10 Troy Trent Longwood 44-6.00
11 Steven Valentino Sanford H. Calhoun 43-7.00
12 Matteo Mcneil Huntington 42-9.25
13 Beau Kraft Bayport-Blue Point 42-8.25
14 Corey Murphy Longwood 42-6.00
15 Ricky Campione Commack 42-5.00
16 Tim Wilson Washingtonville 42-0.50
17 Ryan Williams Kellenberg 41-11.00
18 Cody Gillotti Danbury 41-10.75
19 Myles Harris Kingston 41-7.00
20 Dylan Engberg Commack 41-3.00
21 Chris Busch Smithtown West 41-1.00
22 Yonari Rodriguez Comsewogue 40-4.50
23 Daniel Percival Bayport-Blue Point 39-11.00
24 Louis Freda Wall HS 39-10.50
25 Luke Ward Monroe-Woodbury 39-10.00
26 Christopher Stelling Bayport-Blue Point 39-10.00
27 Kyle Prpich Commack 39-9.25
28 Dylan Conroy Commack 39-6.50
29 Joe Rehal Longwood 39-4.50
30 John D'amaro Eastport-South Manor 39-4.00
31 Blake Pearce New Rochelle 39-2.50
32 Michael Gutierrez Danbury 39-2.00
33 Anthony Caruso Mineola 38-10.00
34 Raymond Busch Bayport-Blue Point 38-7.50
35 Scott Katz Syosset 38-7.25
36 Darien Berrios Longwood 38-7.25
37 Sean Clark Eastport-South Manor 38-4.00
38 Brandon Merluccio Harrison 38-1.75
39 Anthony Muscedere Hauppauge 37-7.25
40 Tyler Fielding Syosset 36-10.75
41 Eric Gutierrez Harrison 36-10.50
42 Dan Farrell Smithtown West 36-10.25
43 Randall Pierre New Rochelle 36-6.25
44 Craig Schmid Great Neck South 36-6.25
45 Andrew Pereira Mineola 36-6.00
46 Tom Kelly Great Neck South 36-3.00
47 Justin Watson Kingston 36-2.25
48 Ray Bonsignore Longwood 36-1.25
49 John Kleinschnitz Smithtown West 36-0.25
50 Charles Carter North Babylon 35-4.25
51 Ryan Knox Harrison 35-0.00
52 Cameron Knox Huntington 34-11.00
53 Matt Janicek Sanford H. Calhoun 34-5.75
54 Daquan Foster New Rochelle 33-9.50
55 Tahje McClain Danbury 33-9.25
56 Michael Levano Kellenberg 33-8.75
57 Rich Seibert Sanford H. Calhoun 33-3.00
58 Brett Treco Brewster 33-2.00
59 Jimmie Nelson Huntington 32-5.50
60 Capen Burbank Warwick Valley 32-3.50
61 Anthony Dewitt Kingston 32-3.00
62 Shaun Brash Valley Stream Central 32-1.75
63 Demitri Damas Valley Stream Central 31-11.00
64 James Mattone Valley Stream North 31-11.00
65 Joseph Yang Great Neck South 31-8.00
66 Michael Courte Brewster 31-6.00
67 Colton Cherney Danbury 31-2.75
68 Kyle Gref-Mott Bayport-Blue Point 31-2.75
69 Michael Kaestel Mineola 31-0.75
70 Ryan Bradford Mineola 29-11.00
71 Eric Minsker Brewster 29-9.25
72 Brian Tobin Wall HS 29-7.00
73 Terry Horan Warwick Valley 29-3.00
74 Dan Parino Monroe-Woodbury 28-2.00
75 Ronn Mathew Mineola 27-7.00
76 Tyler Ullman Walt Whitman 27-7.00
77 Michael Davis Syosset 27-6.00
78 Chris Brinkman Kingston 27-3.25
79 John Tanner Eastport-South Manor 27-1.00
80 Denzel Nelzy Valley Stream North 26-11.50
81 Alexis Suarez New Hyde Park 26-8.25
82 Tim Turner Sanford H. Calhoun 26-2.00
83 Chris Mendoza Brewster 25-5.00
84 Domnic Pompa Sanford H. Calhoun 24-10.00
85 Dante Stevens St. John's Prep 24-8.25
86 Edward Daly Huntington 24-6.50
87 Roberto Varela New Hyde Park 23-8.25
88 Kevin Condron New Hyde Park 23-7.25
89 Spencer Craig Valley Stream North 22-10.00
90 Leo Gorry Mineola 22-2.50
91 Christopher Pak New Hyde Park 21-7.75
Girls' Shot Put
Place Athlete School Mark
1 Tara Belinsky Manhasset 40-3.75
2 Diamond Jackson Sachem East 36-7.25
3 Valerie Hinds Kingston 35-7.75
4 Caitlin Lander Brewster 33-4.75
5 Sara Von Dolin Wantagh 33-1.75
6 Michelle Rispoli Kellenberg 31-5
7 Jaclyn Williams New Hyde Park 30-8.25
8 Chika Aniagba Valley Stream North 29-10
9 Nataly Brown Westwood HS 29-9.5
10 Olivia Chang Bayside 29-3.5
11 Ray Bonsignore Longwood 29-0.5
12 Abigail Boughton Kingston 28-10.75
13 Khadiija Jackson Danbury 28-9.25
14 Shayna Held Wantagh 27-10
15 Meghan Serdock Shoreham-Wading River 27-8.5
16 Tawanna Mcpherson Health Professions HS 27-7
17 Stacey Masalin Connetquot 27-2.5
18 Caitlin Raftice Sachem East 27-1
19 Melissa Conelli Garden City 26-11
20 Marie White Kingston 26-5
21 Katelyn Smith West Islip 25-10.5
22 Chantalle Black North Babylon 25-9.75
23 Kayla Reilly Wantagh 25-8.73
24 Sierra Wilson North Babylon 25-8.5
25 Megan Nugent Kellenberg 25-7.5
26 Melissa Boykin Health Professions HS 25-6.25
27 Helen Filosa West Islip 25-5.25
28 Sydney Treanor Sachem East 25-5
29 Hayley O'Connell Somers 25-5
30 Renee Gioe Westwood HS 25-3.75
31 Jess Azevedo Mineola 25-2.5
32 Monay Cowan George H. Hewlett 24-9.75
33 Corey Murphy Longwood 24-9.25
34 Danae Sampson North Babylon 24-2.75
35 Kiara Williams Kingston 23-6
36 Jessica Pennica Eastport-South Manor 23-0
37 Brianna Delzell Bayport-Blue Point 22-5.75
38 Nia Brockington Valley Stream North 22-2
39 Nicole Clemente Bayport-Blue Point 21-3
40 Taylor Darby Bayport-Blue Point 20-9.5
41 Taylor Stevenson Sachem East 20-5.5
42 Patricia Ferrante Great Neck South 20-3.5
43 Taylor Jones Danbury 20-3.25
44 Dariya Dolan Bayport-Blue Point 20-1.75
45 Monique Polanco JFK Bellmore 19-7
46 Jasmine Corley Kingston 18-6
47 Alexa Moreno Eastport-South Manor 18-0.5
48 Emily Martins Mineola 17.5
Boys' Triple Jump
Place Athlete School Mark
1 Darrell Jones Monroe-Woodbury 45-11.75
2 Casey Burley Warwick Valley 43-8.5
3 Kenny Onyeukwu New Rochelle 42-9.5
4 Dylan Wellmon Wallkill 41-5
5 Josh Williams Longwood 41-1
6 Isaiah Bemos Wallkill 41-0
7 Kyle Bettex East Meadow 40-4.25
8 Brian Gomez Brewster 40-1
9 Brad Coleman Mineola 40-1
10 Nigel Riley Longwood 39-9.75
11 Josh Braverman Comsewogue 39-6.5
12 Frank Roman Monroe-Woodbury 39-6
13 Demesvar Destin Valley Stream North 39-5
14 Brent DiVittorio Brewster 39-3
15 Dylan Pearce General Douglas MacArthur 33-075
16 Brandon Richardson Monroe-Woodbury 39-2.25
17 Thomas Bubb Smithtown East 39-1.5
18 Mark Pietrzak Washingtonville 39-0.5
19 Mitchel Peng Great Neck South 38-8.5
20 Stephan Jean-charles Valley Stream North 38-7
21 Tyrique Rideau New Rochelle 38-4
22 Nicolas Rosario Valley Stream Central 37-11
23 Brandon Dixon Smithtown East 37-9
24 Nick Tannacore North Babylon 36-11
25 Deven Jacobi Harrison 36-1.5
26 Austin Son Great Neck South 35-10
27 Shane Berthoud Sanford H. Calhoun 35-6
28 Erik Corrigan North Babylon 35-5.5
29 Michael Needleman Comsewogue 35-5
30 Brian Dolan Ward Melville 35-4.75
31 Matt Napolitano Brewster 34-5.5
32 Michael Capone West Islip 34-3
33 Josiyah Green Lawrence HS, NY 34-0.5
34 Jeff Hamrlicek Bayport-Blue Point 33-8.75
35 James Park Great Neck South 33-5
36 Robin Abraham Mineola 32-4.25
37 Kesigh Deloatch Warwick Valley 32-3
38 Anthony Cueter Mineola 32-2.75
39 Eddie Mead Brewster 30-8
Girls' Triple Jump
Place Athlete School Mark
1 Sarah Osaheni Shenendehowa 36-11.50
2 Anointing Onuoha Valley Stream North 36-0.00
3 Bonnie Pisciotta Lindenhurst 34-5.00
4 Melany Belot Kellenberg 34-0.50
5 Keara Durand Kings Park 33-9.75
6 Elaina Hobbs Valley Stream North 33-1.50
7 Olivia Bowles Shenendehowa 32-8.75
8 Kamila O Connor Valley Stream North 32-6.00
9 Sabrie Moze General Douglas MacArthur 32-5.50
10 Crystal Uwazurike Lawrence HS, NY 32-4.75
11 Toluwa Akinyemi Shenendehowa 32-2.75
12 Jaynie Criscione Brewster 32-0.00
13 Erin Vandette West Islip 31-11.50
14 Brittany LeJouan Kellenberg 31-8.50
15 Sabrena Reid Comsewogue 31-8.25
16 Gabby Schwartz George H. Hewlett 31-5.50
17 CeCe Elmore Somers 31-3.00
18 Samantha Resnick Elwood / John Glenn 31-0.50
19 Emily Taylor Elwood / John Glenn 30-8.25
20 Katie Holland Kings Park 30-6.00
21 Shari Weiss George H. Hewlett 30-3.75
22 Sarah Wilson Hauppauge 30-1.75
23 Shannon Waring Connetquot 30-0.00
24 Lexi Bennett North Shore 29-11.75
25 Madeline Lecarie Commack 29-7.00
26 Tyanna Scudder North Babylon 29-7.00
27 Kelsey Krupski West Islip 29-5.00
28 Amanda Sluzewski Sachem East 29-3.00
29 Alana Farkas Great Neck South 29-0.25
30 Maura Brady Bayport-Blue Point 29-0.25
31 Renata Diniz Harrison 29-0.00
32 Erin Bleschmidt Commack 28-8.50
33 Sydney Haas Commack 28-7.50
34 Emily McKeown Connetquot 28-5.00
35 Liz Braun New Hyde Park 28-3.00
36 Meghan Maguire Connetquot 28-1.50
37 Bari Klein Elwood / John Glenn 27-10.00
38 Christiane White Washingtonville 27-9.50
39 Ingrid Lopez Mineola 27-8.50
40 Miracle Onuoha Valley Stream North 27-8.00
41 Caitlin Breaton Bayport-Blue Point 27-6.25
42 Katie Steins Harrison 27-5.75
43 Sarah Stranieri Elwood / John Glenn 27-5.50
44 Sherry Yang Great Neck South 27-4.50
45 Annika Roll Brewster 26-11.50
46 Nisa Cole Valley Stream North 26-8.50
47 Kora-Ann Johnson Brewster 26-8.50
48 Allison Murray Somers 25-1.25


Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version