RunnerspaceNewsView

2012 Results - Rhode Island Indoor Classic

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Dec 29 2012, 10:45 PM | 10285 views
PrintReport
Social
Images
2012 Results - Rhode Island Indoor Classic

Website:Click here

Results by: Wilbur Race Systems

Licensed to Wilbur Race Systems - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/29/2012 03:53 PM
                 4th Annual Rhode Island Classic - 12/29/2012                  
                     Providence Career & Technical Academy                     
                           Providence, Rhode Island                            
                                    Results                                    
 

Event 21  Boys Shot Put Relay
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Central, Shot Put Relay      Central              135-00.75     41.16m       
  2 Bloomfield, Shot Put Rel     Bloomfield           134-11.50     41.13m       
  3 Westerly, Shot Put Relay     Westerly             126-10.75     38.67m       
  4 Bishop Hendeicken, Shot      Bishop Hendricken    122-02.00     37.23m       
  5 Classical, Shot Put Rela     Classical            119-09.00     36.49m       
  6 Shenendehowa, Shot Put R     Shenendehowa         117-11.75     35.96m       
  7 Massapequa, Shot Put Rel     Massapequa           115-05.25     35.18m       
  8 Lincoln, Shot Put Relay      Lincoln              105-00.75     32.02m       
  9 Windsor, Shot Put Relay      Windsor              104-09.00     31.92m       
 10 Fitch, Shot Put Relay        Fitch                102-08.50     31.30m       
 11 Bay Shore, Shot Put Rela     Bay Shore            102-04.75     31.21m       
 12 Coventry, Shot Put Relay     Coventry             102-03.00     31.16m       
 13 LaSalle Institute, Shot      La Salle Institute   100-08.00     30.68m       
 14 Northwest Catholic, Shot     Northwest Catholic    99-11.00     30.45m       
 15 Franklin Lane, Shot Put      Franklin K Lane       94-00.25     28.65m       
 16 Mt. Hope, Shot Put Relay     Mt. Hope              88-10.50     27.08m       
 17 LaSalle Academy, Shot Pu     La Salle Academy      65-05.50     19.95m       
 18 East Hampton, Shot Put R     East Hampton          59-07.75     18.18m       



Event 22  Boys Weight Throw Relay
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Central, Weight Throw Re     Central              178-09.25     54.48m       
  2 Barington, Weight Throw      Barrington           177-09.00     54.17m       
  3 Pilgrim, Weight Throw Re     Pilgrim              174-09.50     53.27m       
  4 Bishop Hendeicken, Weigh     Bishop Hendricken    156-01.25     47.58m       
  5 Classical, Weight Throw      Classical            147-06.75     44.97m       
  6 Shenendehowa, Weight Thr     Shenendehowa         130-05.50     39.76m       
  7 Massapequa, Weight Throw     Massapequa           128-11.00     39.29m       
  8 Hope, Weight Throw Relay     Hope                 123-05.75     37.63m       
  9 Woonsocket, Weight Throw     Woonsocket           118-00.75     35.98m       
 10 Bay Shore, Weight Throw      Bay Shore            111-05.75     33.97m       
 11 North Kingstown, Weight      Norrth Kingstown     104-04.25     31.80m       
 12 LaSalle Academy, Weight      La Salle Academy      96-09.00     29.48m       
 13 Lincoln, Weight Throw Re     Lincoln               88-04.25     26.93m       
 14 LaSalle Institute, Weigh     La Salle Institute    81-01.25     24.72m       
 15 West Warwick, Weight Thr     West Warwick          57-00.00     17.37m       
 16 Westerly, Weight Throw R     Westerly              53-02.00     16.20m       
 17 Conard, Weight Throw Rel     Conard                45-03.50     13.80m       



Event 23  Boys High Jump Relay
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Bloomfield, High Jump Re     Bloomfield            18-06.00      5.63m       
  2 North Kingstown, High Ju     Norrth Kingstown      16-06.00      5.02m       
  3 Fitch, High Jump Relay       Fitch                J16-06.00      5.02m       
  4 Windsor, High Jump Relay     Windsor               15-09.00      4.80m       
  5 Bay Shore, High Jump Rel     Bay Shore             11-06.00      3.50m       
  6 Central Falls, High Jump     Central Falls         11-05.00      3.47m       
  7 East Hampton, High Jump      East Hampton           5-05.00      1.65m       
  8 Port Jefferson, High Jum     Port Jefferson        J5-05.00      1.65m       



Event 24  Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Buckmire, Omari           JR Bay Shore             22-07.75      6.90m       
  2 Gordan, Lexus             SR Fitch                 22-05.50      6.84m       
  3 Gray, Demario             SR Bloomfield            21-08.00      6.60m       
  4 Warwick, Lawrence         SR Coventry              21-00.00      6.40m       
  5 Moura, Chris              SR East Providence      J21-00.00      6.40m       
  6 Moses, Lee                SO Bishop Hendricken     20-11.00      6.37m       
  7 Orulebaja, Abdul-lateff   JR Classical             20-07.00      6.27m       
  8 Noibi, Mustapha           SR Fitch                 19-07.25      5.97m       
  9 Belony, David             JR Hope                  19-05.00      5.91m       
 10 Stewart, Devin            SR Northwest Catholic    18-02.50      5.54m       
 11 Medina, Julio             JR Windsor               17-10.25      5.44m       
 12 Walker, Jon               SR Northwest Catholic    17-06.50      5.34m       
 13 Hinds, Malik              SO Bay Shore             17-06.00      5.33m       
 -- Clarke-Wells, Deyshawn    JR Clara Barton              FOUL                  



Event 25  Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Buckmire, Omari           JR Bay Shore             47-01.75     14.37m       
  2 Casey, Trystan            SO East Providence       41-10.25     12.75m       
  3 Orulebaja, Abdul-lateff   JR Classical             41-07.00     12.67m       
  4 Moura, Chris              SR East Providence       40-05.50     12.33m       
  5 McArthur, Donte           SR Uniondale             40-01.25     12.22m       
  6 Pierre, Bradley           SO Bay Shore             38-04.50     11.69m       
  7 Webley, Britt             SR Uniondale             37-03.25     11.36m       



Event 26  Boys Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Rubega, Tyler             SR East Hampton          13-00.00      3.96m       
  2 Davey, Sam                SR La Salle Academy      12-00.00      3.65m       
  3 Diep, Johnny              SR Fitch                J12-00.00      3.65m       
  4 Powers, Eric              SR Fitch                 11-06.00      3.50m       
  5 Mullin, Bart              SR Massapequa            11-00.00      3.35m       
  5 Smith, Naquan             JR Bloomfield            11-00.00      3.35m       
  5 Maxwell, Tyler            SR Massapequa            11-00.00      3.35m       
  8 daddario, jared           SR East Hampton         J11-00.00      3.35m       
 -- Cavanagh, Jonathan        JR Barrington                  NH                  
 -- Oliveira, Seth            JR Portsmouth                  NH                  
 -- Mostert, Josh             JR Portsmouth                  NH                  



Event 27  Boys Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 La Salle Academy  'A'                              10:49.87        
     1) Paiva, Dan SO                   2) Chapasko, Zach SR           
     3) Stephens, Michael SR            4) Rego, Adam SR               
  2 Bishop Hendricken  'A'                             10:58.02        
  3 East Greenwich  'A'                                10:58.44        
  4 Massapequa  'A'                                    11:11.65        
  5 Cumberland  'A'                                    11:13.85        
  6 Barrington  'A'                                    11:17.73        
  7 Chariho  'A'                                       11:25.55        
  8 Port Jefferson  'A'                                11:51.98        
  9 East Hampton  'A'                                  11:55.66        
 10 Mt. Vernon  'A'                                    12:02.02        
 11 Bay Shore  'A'                                     12:12.57        
 12 Uniondale  'A'                                     12:12.62        
 13 Greenwich Central  'A'                             12:14.55        
 14 Fitch  'A'                                         12:28.05        
 15 Clara Barton  'A'                                  12:31.16        
 16 Exeter-W Greenwich  'A'                            12:48.22        



Event 28  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 McEwen, Izaiah            JR Bloomfield                7.81Q  3
  2 Rodriguez, Galo           SR Northwest Catholic        7.92Q  1
  3 Pichardo, Cristian        SO Classical                 8.32Q  2
  4 Webley, Britt             SR Uniondale                 8.18q  3
  5 Gross, Daniel             JR Port Jefferson            8.36q  1
  6 Fletcher, Shawn           SO Hilllhouse                8.36q  3
  7 Grupski, Donald           SR Massapequa                8.40q  2
  8 Crisostomo, Luis          SR Fitch                     8.44q  1
  9 candelier, Aljenis        JR Classical                 8.46   1
 10 Williams, Hughdaine       SR Uniondale                 8.60   3
 11 Leatham, Max              JR Chariho                   8.83   2
 12 Tierney, Austin           JR East Hampton              9.16   2
 13 Thompson, Travis          JR Bloomfield                9.18   1
 14 Hinds, Malik              SO Bay Shore                 9.29   2
 15 Chasseau, Josh            JR East Hampton              9.71   3
 16 Keresztes, Eric           JR Port Jefferson           10.57   3



Event 28  Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Rodriguez, Galo           SR Northwest Catholic        7.71        
  2 McEwen, Izaiah            JR Bloomfield                7.75        
  3 Webley, Britt             SR Uniondale                 8.12        
  4 Pichardo, Cristian        SO Classical                 8.13        
  5 Gross, Daniel             JR Port Jefferson            8.23        
  6 Grupski, Donald           SR Massapequa                8.46        
  7 Crisostomo, Luis          SR Fitch                     8.54        
  8 Fletcher, Shawn           SO Hilllhouse                9.41        



Event 29  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Campbell, David           SR Bloomfield                6.55Q  3
  2 Moore, James                 Hilllhouse                6.66Q  1
  3 Johnson, Tikuan           SR Windsor                   6.68Q  2
  4 Cooper, Harold            JR Hilllhouse                6.57q  3
  5 jackson, derek            SR Classical                 6.74q  1
  6 Croft, Croft              SR Pilgrim                   6.76q  3
  7 Roseman, Aaron            SR Lincoln                   6.77q  2
  8 Albert, Jonathan          SR Woodlands                 6.83q  2
  9 Williams, Ryan            JR East Providence           6.88   3
  9 Jones, Emanuel            SO Bloomfield                6.88   1
 11 Johnson, Jlan             SR Uniondale                 6.89   2
 12 Daluz, Derek              SR Pilgrim                   6.92   2
 13 DelVecchio, Marco         SR Bishop Hendricken         6.95   1
 14 White, T-Boy              FR La Salle Academy          6.97   3
 15 Thompson, Dylan           JR La Salle Institute        7.00   3
 16 Maxwell, Weston           SO Woodlands                 7.02   3
 17 Banker, Ryan              SR Chariho                   7.07   2
 18 DaSilva, Mitch            SR La Salle Academy          7.08   1
 19 Rambert, Josh             SR East Providence           7.08   2
 20 Clarke, Brett             SO Massapequa                7.12   1
 21 Rodriguez, Kevin          SO Franklin K Lane           7.90   3



Event 29  Boys 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Campbell, David           SR Bloomfield                6.50        
  2 Cooper, Harold            JR Hilllhouse                6.55        
  3 Moore, James                 Hilllhouse                6.64        
  4 Johnson, Tikuan           SR Windsor                   6.67        
  5 Croft, Croft              SR Pilgrim                   6.72        
  6 Roseman, Aaron            SR Lincoln                   6.76        
  7 jackson, derek            SR Classical                 6.80        
  8 Albert, Jonathan          SR Woodlands                 6.88        



Event 30  Boys 1600 Sprint Medley Freshman-Sophomore
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Bishop Hendricken  'A'                              3:55.72   1       
     1) Potter, Michael SO              2) Stravato, Nick SO              
     3) Gyampo, Nate SO                 4) Boulanger, Jared SO            
  2 Clara Barton  'A'                                   3:55.74   1       
  3 Mt. Vernon  'A'                                     4:02.39   1       
  4 Hilllhouse  'A'                                     4:04.73   1       
  5 Uniondale  'A'                                      4:04.83   1       
  6 Barrington  'A'                                     4:06.86   1       
  7 Lincoln  'A'                                        4:10.84   2       
  8 Stonington  'A'                                     4:19.85   2       
  9 Massapequa  'A'                                     4:20.97   1       
 10 La Salle Institute  'A'                             4:24.59   2       
 11 Franklin K Lane  'A'                                4:27.74   2       
 12 Northwest Catholic  'A'                             4:28.40   2       
 13 Fitch  'A'                                          4:31.37   2       
 14 Bay Shore  'A'                                      4:32.93   2       
 15 Port Jefferson  'A'                                 4:34.95   1       



Event 31  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Kelley, Bryce             SR Chariho                1:56.94        
  2 Deluna, Danny             SR Massapequa             1:58.37        
  3 Samuels, Chevaun          SR Mt. Vernon             2:03.23        
  4 Hinds, Rajay              SO Windsor                2:05.29        
  5 Boudreau, Kevin           SO Windsor                2:07.85        
  6 Arcuri, Rich              SR Bay Shore              2:08.21        



Event 32  Boys 300 Meter Dash
==========================================================================         
    Name                    Year School                  Finals  H# Points         
==========================================================================         
Finals                                                                             
  1 Perreault, Alex           SR Bishop Hendricken        36.23   2                
  2 Donahue, Dan                 Old Rochester            36.82   3                
  3 Delane, Jared             SR Northwest Catholic       36.86   2                
  4 jackson, derek            SR Classical                37.39   2                
  5 Ramsey, Rashad            SR Windsor                  37.69   2                
  6 Devore, Tremaine          SR Uniondale                37.81   2                
  7 Perez, Steven             JR Central                  38.00   3                
  8 Rambert, Josh             SR East Providence          38.12   3                
  9 Wyld, Lake                SR Fitch                    38.20   1                
 10 Thompson, Dylan           JR La Salle Institute       38.53   1                
 11 Albert, Jonathan          SR Woodlands                39.34   1                
 12 Randolph, Clifford        SR Fitch                    39.64   1                
 13 Maylock, Gavin            JR East Hampton             39.83   1                
 14 Prince, Amunike           SR Franklin K Lane          40.19   3                
 15 Thompson, Julian          JR Mt. Vernon               40.53   1                
 -- Sappleton, Brian          SR Windsor                     DQ   2  lane violation



Event 33  Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Hanson, Sibby                Arlington              4:26.44        
  2 Wyman, Michael               Old Rochester          4:28.39        
  3 Feinstein, Jake           SR Newtown                4:28.45        
  4 Burke, James              SO Port Jefferson         4:29.71        
  5 Spiezio, Jeremy           SO Greenwich Central      4:29.99        
  6 Doyle, Connor             SR Bishop Hendricken      4:30.13        
  7 Cooney, Ryan              SR Massapequa             4:39.48        
  8 Kilcoyne, Jake            SR Chariho                4:43.31        
  9 Kilgore, Damon               Londonderry            4:44.46        



Event 34  Boys 4x55 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Classical  'A'                                        32.31   1       
     1) Raposa, Robert SR               2) candelier, Aljenis JR          
     3) Pichardo, Cristian SO           4) Lateeff, Adul                  
  2 Fitch  'A'                                            33.05   1       
  3 Uniondale  'A'                                        33.41   2       
  4 Bishop Hendricken  'A'                                33.72   1       
  5 Port Jefferson  'A'                                   35.71   2       
  6 Massapequa  'A'                                       36.93   1       
  7 La Salle Institute  'A'                               39.54   2       
  8 Mt. Hope  'A'                                         40.20   2       



Event 35  Boys 1600 Sprint Medley
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Hope  'A'                                           3:48.86   1       
     1) Matthew, Adeyemi JR             2) Baygboe, Arthur FR             
     3) Karbah, Ayellor Sr              4) Roberts, Jamal                 
  2 Bay Shore  'A'                                      3:49.23   1       
  3 Bishop Hendricken  'A'                              3:51.07   1       
  4 Bloomfield  'A'                                     3:54.16   1       
  5 Northwest Catholic  'A'                             3:56.47   1       
  6 Fitch  'A'                                          3:58.11   2       
  7 Port Jefferson  'A'                                 3:58.89   2       
  8 Narragansett  'A'                                   4:00.93   2       
  9 East Hampton  'A'                                   4:01.81   1       
 10 La Salle Institute  'A'                             4:03.27   2       
 11 Stonington  'A'                                     4:07.61   3       
 12 Northwest Catholic  'B'                             4:08.14   3       
 13 Clara Barton  'A'                                   4:08.21   3       
 14 Mt. Vernon  'A'                                     4:10.56   2       
 15 Massapequa  'A'                                     4:14.14   2       
 16 Mt. Hope  'A'                                       4:18.47   3       
 17 Greenwich Central  'A'                              4:19.05   3       



Event 36  Boys 1 Mile Run Freshman
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Bouthilette, Matt         FR La Salle Academy       4:44.00        
  2 Salsbury, Jack            FR La Salle Academy       4:46.05        
  3 Reyes, Jeffery            FR Bay Shore              4:47.10        
  4 Ingegneri, Avery          FR Bishop Hendricken      4:56.63        
  5 Gorman, Alex              FR East Providence        5:06.51        
  6 Frazier, Cam              FR Coventry               5:06.68        
  7 Smith, aidan              FR Massapequa             5:10.49        
  8 Parlato, Dominic          FR Bishop Hendricken      5:13.65        
  9 Vigeant, Nate             FR Coventry               5:28.29        
 10 D'Acchille, Lucian        FR Greenwich Central      5:38.99        
 11 Caramma, Devin            FR East Hampton           5:40.47        
 12 Radavich, kevin           FR East Hampton           5:48.81        
 13 Morgan, Daelon            FR Fitch                  5:49.06        



vent 37  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Windsor  'A'                                        1:32.69   1       
     1) Sappleton, Brian SR             2) Johnson, Tikuan SR             
     3) Medina, Julio JR                4) Peay, Sherrod SR               
  2 Bishop Hendricken  'A'                              1:33.26   1       
  3 Hilllhouse  'A'                                     1:34.24   1       
  4 Windsor  'B'                                        1:36.07   2       
  5 Mt. Vernon  'A'                                     1:36.31   1       
  6 Fitch  'A'                                          1:37.13   2       
  7 Woodlands  'A'                                      1:37.19   4       
  8 Uniondale  'A'                                      1:37.23   1       
  9 Bloomfield  'A'                                     1:37.35   2       
 10 Bishop Hendricken  'B'                              1:37.63   3       
 11 Central  'A'                                        1:37.80   2       
 12 Franklin K Lane  'A'                                1:38.43   1       
 13 Port Jefferson  'A'                                 1:38.67   3       
 14 Uniondale  'B'                                      1:40.25   3       
 15 Clara Barton  'A'                                   1:40.63   4       
 16 Bay Shore  'A'                                      1:40.86   2       
 17 East Providence  'A'                                1:41.01   2       
 18 Northwest Catholic  'A'                             1:41.93   3       
 19 La Salle Institute  'A'                             1:42.16   5       
 20 Massapequa  'A'                                     1:42.52   3       
 21 La Salle Academy  'A'                               1:42.64   5       
 22 Lincoln  'A'                                        1:42.94   6       
 23 Central  'B'                                        1:43.25   4       
 24 Cumberland  'A'                                     1:44.12   4       
 25 East Hampton  'A'                                   1:44.35   5       
 26 Central Falls  'A'                                  1:45.75   3       
 27 Stonington  'A'                                     1:45.94   5       
 28 Franklin K Lane  'B'                                1:46.86   4       
 29 La Salle Institute  'B'                             1:48.44   6       
 30 Port Jefferson  'B'                                 1:51.43   6       
 31 Fitch  'B'                                          1:53.49   6       



Event 38  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Norrth Kingstown  'A'                               8:13.49        
     1) Stewart, Ben JR                 2) Smith, Dallin JR            
     3) Conners, Ian SO                 4) Emrich, Zach JR             
  2 Massapequa  'A'                                     8:23.36        
  3 La Salle Academy  'A'                               8:33.09        
  4 Mt. Vernon  'A'                                     8:40.53        
  5 Bay Shore  'A'                                      9:01.67        
  6 East Greenwich  'A'                                 9:02.88        
  7 Uniondale  'A'                                      9:04.92        
  8 Massapequa  'B'                                     9:07.51        
  9 Windsor  'A'                                        9:07.86        
 10 Bloomfield  'A'                                     9:12.47        
 11 Stonington  'A'                                     9:31.56        
 12 Lincoln  'A'                                        9:32.78        
 13 East Hampton  'A'                                   9:36.92        
 14 Port Jefferson  'A'                                 9:43.50        
 15 Northwest Catholic  'A'                            10:47.79        


Event 39  Boys 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Smith, Kyle               SR Massapequa             9:28.52        
  2 Doyle, Joe                SR Northwest Catholic     9:42.96        
  3 Szymkowicz, Zack          SR Coventry              10:04.91        



Event 40  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================       
    School                                               Finals  H# Points       
==========================================================================       
Finals                                                                           
  1 Windsor  'A'                                        3:34.51   1              
     1) Ramsey, Rashad SR               2) Daron, O'Shady SR                     
     3) Bolden, Kahlin SR               4) Sappleton, Brian SR                   
  2 Port Jefferson  'A'                                 3:35.96   1              
  3 Classical  'A'                                      3:37.45   2              
  4 Central  'A'                                        3:40.24   1              
  5 Hope  'A'                                           3:43.99   1              
  6 Fitch  'A'                                          3:44.91   1              
  7 Uniondale  'A'                                      3:46.17   2              
  8 Central Falls  'A'                                  3:46.24   2              
  9 Northwest Catholic  'A'                             3:50.00   3              
 10 Franklin K Lane  'A'                                3:52.94   3              
 11 Bay Shore  'A'                                      3:53.75   3              
 12 Massapequa  'A'                                     3:54.26   2              
 13 Woodlands  'A'                                      3:57.67   3              
 14 Stonington  'A'                                     4:14.35   2              
 15 La Salle Institute  'A'                             4:16.01   3              
 -- Bishop Hendricken  'A'                                   DQ   1  interference


Event 42  Boys 4x400 Meter Relay Freshman-Sophomore
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Windsor  'A'                                        3:45.06   1       
     1) Hinds, Rajay SO                 2) Williams, Nathaniel SO         
     3) Morneault, Ben SO               4) Boudreau, Kevin SO             
  2 Mt. Vernon  'B'                                     3:50.74   2       
  3 Clara Barton  'A'                                   3:53.38   1       
  4 Uniondale  'A'                                      3:54.58   1       
  5 La Salle Institute  'A'                             4:05.62   1       
  6 Mt. Vernon  'A'                                     4:06.47   1       
  7 Massapequa  'A'                                     4:07.55   1       
  7 Franklin K Lane  'A'                                4:07.55   1       
  9 Fitch  'A'                                          4:10.01   1       
 10 Northwest Catholic  'A'                             4:18.96   1       
 11 Bay Shore  'A'                                      4:19.34   1       
 12 Lincoln  'A'                                        4:19.49   1       




Event 1  Girls Shot Put Relay
==========================================================================
        Meet: * 106-07  12/29/2010  Swota, Gordaon, Kosa, Shenendehowa         
 Field House: # 106-07  12/29/2010  , Shenendehowa                             
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
Finals
  1       New Rochelle HS, S     New Rochelle         112-11.25*    34.42m 
  2       Sachem East, Shot      Sachem East           96-07.25     29.44m 
  3       Windsor, Shot Put      Windsor               93-05.00     28.47m 
  4       Classical, Shot Pu     Classical             90-05.75     27.57m 
  5       Archbishop Molloy,     ArchBish Molloy       87-11.50     26.80m 
  6       Stonington, Shot P     Stonington            87-10.25     26.77m 
  7       Cumberland, Shot P     Cumberland            85-07.25     26.09m 
  8       Shenendehowa, Shot     Shenendehowa          84-05.75     25.74m 
  9       Bloomfield, Shot P     Bloomfield            84-01.50     25.64m 
 10       Mt. Vernon, Shot P     Mt. Vernon            83-07.00     25.47m 
 11       Bay Shore, Shot Pu     Bay Shore             82-00.00     24.99m 
 12       Sachem HS North, S     Sachem North          79-00.25     24.08m 
 13       LaSalle Academy, S     La Salle Academy      72-07.25     22.12m 
 14       West Warwick, Shot     West Warwick          72-02.25     22.00m 
 15       St, Dominic Academ     St. Dominic           70-10.00     21.59m 
 16       Mt. Hope, Shot Put     Mt. Hope              69-10.00     21.28m 
 17       Uniondale, Shot Pu     Uniondale             69-09.50     21.27m 
 18       East Hampton, Shot     East Hampton          66-01.00     20.14m 
 19       Northwest Catholic     Northwest Ca          49-03.25     15.01m 
 20       Port Jefferson, Sh     Port Jefferson        38-09.00     11.81m 
 21       Exeter-W.Greenwich     Exeter-WGrenwich      33-06.00     10.21m 
 
Event 2  Girls Weight Throw Relay
==========================================================================
        Meet: * 123-03.50  12/29/2010  Fernandes, Johnson, Ortiz, Central Falls
 Field House: # 123-03.50  12/29/2010  , Central Falls                         
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Classical, Weight      Classical            132-04.25*    40.34m 
  2       Pilgrim, Weight Th     Pilgrim              119-07.25     36.45m 
  3       New Rochelle HS, W     New Rochelle         118-01.00     35.99m 
  4       Sachem East, Weigh     Sachem East          107-01.75     32.65m 
  5       Woonsocket, Weight     Woonsocket           105-07.25     32.18m 
  6       West Warwick, Weig     West Warwick         101-05.25     30.91m 
  7       Archbishop Molloy,     ArchBish Molloy       99-04.00     30.27m 
  8       Mt. Vernon, Weight     Mt. Vernon            96-11.00     29.54m 
  9       Narragansett, Weig     Narragansett          96-06.25     29.41m 
 10       Bloomfield, Weight     Bloomfield            92-11.00     28.32m 
 11       Shenendehowa, Weig     Shenendehowa          90-06.25     27.59m 
 12       LaSalle Academy, W     La Salle Academy      62-08.50     19.11m 
 13       Lincoln, Weight Th     Lincoln               51-05.25     15.67m 
 14       Exeter-W.Greenwich     Exeter-WGrenwich      44-10.25     13.67m 
 15       Central Falls, Wei     Central Falls         41-10.75     12.76m 
 
Event 3  Girls High Jump Relay
==========================================================================
        Meet: * 14-10  12/28/2011  Michta, Czerw, Swinford, Sachem North       
 Field House: # 14-10  12/28/2011  , Sachem North                              
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Bay Shore, High Ju     Bay Shore             15-04.00*     4.67m 
  2       Sachem HS North, H     Sachem North          14-01.00      4.29m 
  3       Farmingdale, High      Farmingdale          J14-01.00      4.29m 
  4       East Cathloic, Hig     East Catholic         13-03.00      4.03m 
  4       LaSalle Academy, H     La Salle Academy      13-03.00      4.03m 
  6       Northwest Catholic     Northwest Ca         J13-03.00      4.03m 
  7       Colonie, High Jump     Colonie                9-07.00      2.92m 
  8       Staples, High Jump     Staples                9-05.00      2.87m 
  9       Bloomfield, High J     Bloomfield             9-03.00      2.81m 
 10       Central Falls, Hig     Central Falls          9-02.00      2.79m 
 11       Archbishop Molloy,     ArchBish Molloy        8-07.00      2.61m 
 12       New Rochelle, High     New Rochelle           8-04.00      2.54m 
 13       E. Syracuse - Mino     E.Syracuse-Minoa       5-02.00      1.57m 
 14       Windsor, High Jump     Windsor                4-10.00      1.47m 
 15       Narragansett, High     Narragansett           4-08.00      1.42m 
 16       Sachem East, High      Sachem East            4-05.00      1.34m 
 
Event 4  Girls Long Jump
==========================================================================
        Meet: * 18-11.75  12/29/2010  Klarissa Ricks, Holy Names               
 Field House: # 19-00.25  12/17/2011  Maddie Berkson, Classical                
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1    38 Jones, Natori       SR Bloomfield            17-06.50      5.34m 
  2   201 Donaldson, Alicia   JR New Rochelle          17-02.00      5.23m 
  3   282 Freeman, Sarakaye   SR Taft                  16-08.50      5.09m 
  4   290 Roberts, Kadesha    SR Uniondale             16-02.50      4.94m 
  5   221 Grabill, Brittany   SR Norwich Free          15-11.00      4.85m 
  6   308 Wolliston, Melissa  SR Windsor               15-01.25      4.60m 
  7   110 Pepe, Vanessa       JR Farmingdale           15-00.50      4.58m 
  8   202 Dubose, Asima       JR New Rochelle          14-11.25      4.55m 
  9   244 Joseph, Sunja       JR Sachem North          14-10.25      4.52m 
 10   111 Thompson, Kelsea    SO Farmingdale           14-10.00      4.52m 
 11    16 Baston, Patrice     SO Bay Shore             14-08.50      4.48m 
 12   273 Martinez, Jessie       St. Dominic           14-07.00      4.44m 
 13   283 McLean, Dainelle    JR Taft                  14-06.00      4.41m 
 14    36 Fraser, Destiny     SR Bloomfield            10-06.00      3.20m 
 --    22 Toppin, Anisa       JR Bay Shore                 FOUL            
 
Event 5  Girls Triple Jump
==========================================================================
        Meet: * 37-01.50  12/29/2010  Jennifer Cajou, Farmingdale              
 Field House: # 39-00.50  1/14/2012   Kaylyn Pitts, Woonsocket                 
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1    19 McGhee, Imani       JR Bay Shore             37-01.25     11.30m 
  2    38 Jones, Natori       SR Bloomfield            36-09.50     11.21m 
  3   244 Joseph, Sunja       JR Sachem North          36-06.75     11.14m 
  4    20 Palomino, Kelsey    SR Bay Shore             36-01.00     10.99m 
  5   282 Freeman, Sarakaye   SR Taft                  35-00.00     10.66m 
  6   231 Brunelle, Melanie   SO Pilgrim               33-10.25     10.31m 
  7   232 O'Donnell, Rebecca  JR Pilgrim               33-09.00     10.28m 
  8   252 Sterling, Essence   SR Sachem East           33-00.00     10.05m 
  9    91 Walsh, Shannon      SR East Hampton          32-06.00      9.90m 
 10   110 Pepe, Vanessa       JR Farmingdale           32-04.50      9.86m 
 11   207 Soltau, Natalie     JR New Rochelle          32-04.25      9.86m 
 12   111 Thompson, Kelsea    SO Farmingdale           31-06.75      9.62m 
 13   192 Spence, Lucy        JR Mt. Hope              30-03.00      9.22m 
 14    90 Sekoll, Amber       SR East Hampton          29-07.50      9.02m 
 
Event 6  Girls Pole Vault
==========================================================================
        Meet: * 11-06.50  12/28/2011  Kara Snyder, Colonie                     
 Field House: # 11-06.50  12/28/2011  Kara Snyder, Colonie                     
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1    76 Snyder, Kara        JR Colonie               11-00.00      3.35m 
  2   105 Hart, Morgan           Exeter-WGrenwich      10-06.00      3.20m 
  3   302 Watts, Lexi         JR Westerly              10-00.00      3.04m 
  3   169 Flaxington, Taylor  SR Lincoln               10-00.00      3.04m 
  5   107 Barrett, Melissa    SR Farmingdale            9-06.00      2.89m 
  6    90 Sekoll, Amber       SR East Hampton          J9-06.00      2.89m 
  7    63 Donadio, Bianca     JR Classical              8-06.00      2.59m 
 --   253 Zaput, Amanda       SR Sachem East                 NH            
 --   108 Col, Kkristen       JR Farmingdale                 NH            
 --    89 Schular, Jordan        East Hampton                NH            
 --   267 Anderson, Michelle  JR Sayville                    NH            
 
Event 7  Girls Distance Medley
================================================================
        Meet: * 12:33.83  12/30/2009  , Saratoga Springs                       
                          Borroughs, MacDonald, King, Goutos                
 Field House: # 12:33.83  12/30/2009  , Saratoga Springs                       
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hilllhouse  'A'                                    12:38.47  
     1) Curtis, Whitney JR              2) McDaniel, Jayvona SR           
     3) 135 Holmes, Precious SR         4) 134 Davis, Kellie SR           
  2 Northwest Catholic  'A'                            12:49.59  
  3 Coventry  'A'                                      13:04.35  
  4 Bay Shore  'A'                                     13:09.48  
  5 Sachem East  'A'                                   13:10.50  
  6 Sayville  'A'                                      13:30.34  
  7 Sachem  North  'A'                                 13:41.50  
  8 Greenwich Central  'A'                             13:46.13  
  9 Farmingdale  'A'                                   13:47.64  
 10 Colonie  'A'                                       14:11.15  
 11 St. Francis Prep  'A'                              14:13.49  
 12 New Rochelle  'A'                                  14:15.30  
 13 Archbishop Molloy  'A'                             14:26.66  
 14 Mt. Vernon  'A'                                    14:59.70  
 15 Uniondale  'A'                                     15:06.48  
 16 St. Dominic Academy  'A'                           15:19.97  
 
Event 8  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: *  8.21  12/30/2009  Madalayne Smith, Saratoga Springs           
 Field House: #  8.21  12/30/2009  Madalayne Smith, Saratoga Springs           
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   228 Saccone, Ally          Old Rocheste              8.61Q  3 
  2   208 Wiggins, Ashley     JR New Rochelle              8.75Q  2 
  3    82 Souliere, Breigh    SR Cumberland                8.94Q  1 
  4    64 Holloway, Alicia    JR Classical                 8.87q  2 
  5   308 Wolliston, Melissa  SR Windsor                   8.92q  3 
  6     9 Morrison, Niamani   JR ArchBish Molloy           8.97q  1 
  7   271 Trinkwald, Melanie  SR Sayville                  9.04q  1 
  8   133 Curtis, Gabby       FR Hilllhouse                9.12q  1 
  9   315 Smalls, Keturah     SO Woodlands                 9.33   2 
 10    14 Teixeira, Shenelle  SR Barrington                9.34   2 
 11   268 Colon, Josephine    SR Sayville                  9.41   1 
 12   170 Redding, Brittany   SR Lincoln                   9.43   3 
 13   137 White, Jaliyah      SO Hilllhouse                9.44   2 
 14    18 Goode, Aviana       FR Bay Shore                 9.45   2 
 15   248 Haberkorn, Shannon  SR Sachem East               9.56   2 
 16    17 Braxton, Nailah     SR Bay Shore                 9.64   1 
 17   279 Moore, Sophie       SR Stonington                9.67   3 
 18   224 McKenzie, Camille   JR Norwich Free              9.94   3 
 19   124 Witter, Tanisha     JR Franklin K Lane          10.07   3 
 20   288 Green, Crystal      SO Uniondale                10.11   1 
 21   112 Vargas, Cassandra   FR Farmingdale              10.17   3 
 22   274 Rediger, Victoria      St. Dominic              10.28   3 
 
Event 8  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
        Meet: *  8.21  12/30/2009  Madalayne Smith, Saratoga Springs           
 Field House: #  8.21  12/30/2009  Madalayne Smith, Saratoga Springs           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1   228 Saccone, Ally          Old Rocheste              8.49  
  2   208 Wiggins, Ashley     JR New Rochelle              8.50  
  3   133 Curtis, Gabby       FR Hilllhouse                8.83  
  4    64 Holloway, Alicia    JR Classical                 8.84  
  5     9 Morrison, Niamani   JR ArchBish Molloy           8.89  
  6   271 Trinkwald, Melanie  SR Sayville                  8.91  
  7   308 Wolliston, Melissa  SR Windsor                   8.92  
  8    82 Souliere, Breigh    SR Cumberland                9.37  
 
Event 9  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
        Meet: *  7.19  12/29/2010  Klarissa Ricks, Holy Names                  
 Field House: #  7.11  2/18/2012   Royal Cheatham, Hope                        
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   247 Michels, Melissa    JR Sachem North              7.35Q  2 
  2   200 Darius, Symone      FR New Rochelle              7.42Q  1 
  3    37 Jones, Adrian       SR Bloomfield                7.54Q  3 
  4     9 Morrison, Niamani   JR ArchBish Molloy           7.49q  2 
  5   136 Moore, Alethia      SO Hilllhouse                7.54q  2 
  6   246 Leto, Alyssa        SO Sachem North              7.54q  1 
  7   179 McKinnon, Kim       SR Marlboro                  7.56q  2 
  8    39 Red, Alleah         SR Bloomfield                7.62q  1 
  9   305 Kearse, Courtney    SR Windsor                   7.64   3 
 10   249 Lewis, Ebonie       JR Sachem East               7.69   3 
 11   303 Blamahsah, Shaina   SR Windsor                   7.78   1 
 12   283 McLean, Dainelle    JR Taft                      7.78   2 
 13    75 Nowak, Nadia        SR Colonie                   7.84   1 
 14   287 Forehand, Timaya    SR Uniondale                 7.89   1 
 15   211 Giangreco, Gabriel  SR Northwest Ca              7.95   2 
 16   194 Vento, Megan        SR Mt. Hope                  8.00   3 
 17   171 Redding, Christin   FR Lincoln                   8.02   3 
 18   278 Weiner, Olivia         Staples                   8.77   3 
 19    88 Farkas, Monika      FR East Hampton              8.78   3 
 20   123 Jones, Alesha          Franklin K Lane           8.78   3 
 --   281 Fairclough, Shanil  SR Taft                        FS   2 
 
Event 9  Girls 55 Meter Dash
================================================================
        Meet: *  7.19  12/29/2010  Klarissa Ricks, Holy Names                  
 Field House: #  7.11  2/18/2012   Royal Cheatham, Hope                        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1   247 Michels, Melissa    JR Sachem North              7.38  
  2    37 Jones, Adrian       SR Bloomfield                7.44  
  3     9 Morrison, Niamani   JR ArchBish Molloy           7.49  
  4   136 Moore, Alethia      SO Hilllhouse                7.54  
  5   246 Leto, Alyssa        SO Sachem North              7.55  
  6   179 McKinnon, Kim       SR Marlboro                  7.57  
  7    39 Red, Alleah         SR Bloomfield                7.60  
 --   200 Darius, Symone      FR New Rochelle                FS  
 
Event 10  Girls 1600 Sprint Medley Freshman-Sophomore
===================================================================
        Meet: * 4:29.01  12/28/2011  , LaSalle Academy                         
                         Joyal, Sardella, DiTraglia, DeCastro              
 Field House: # 4:29.01  12/28/2011  , LaSalle Academy                         
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Colonie  'A'                                        4:30.75   1 
     1) Judge, Madison 8                2) Baskerville, Devanee 8         
     3) Oertel, Allyson FR              4) Kerin, Shannen FR              
  2 Uniondale  'A'                                      4:30.83   1 
  3 New Rochelle  'A'                                   4:37.37   1 
  4 Windsor  'A'                                        4:40.25   1 
  5 La Salle Academy  'A'                               4:47.66   1 
  6 East Catholic  'A'                                  4:49.35   2 
  7 Merrimack  'A'                                      4:50.47   2 
  8 Pilgrim  'A'                                        4:52.30   2 
  9 Bay View  'A'                                       4:52.31   2 
 10 Staples  'A'                                        4:52.76   1 
 11 Stonington  'A'                                     4:52.95   3 
 12 Northwest Catholic  'A'                             4:53.61   2 
 13 Sachem  North  'A'                                  4:53.70   2 
 14 Bloomfield  'A'                                     4:53.90   3 
 15 Bay Shore  'A'                                      4:57.13   2 
 16 St. Francis Prep  'A'                               5:00.82   2 
 17 Archbishop Molloy  'A'                              5:01.01   2 
 18 Sachem East  'A'                                    5:01.42   3 
 19 West Warwick  'A'                                   5:03.18   1 
 20 Mt. Vernon  'A'                                     5:06.39   3 
 21 Farmingdale  'A'                                    5:06.50   3 
 22 Lincoln  'A'                                        5:10.05   3 
 23 Taft  'A'                                           5:10.80   1 
 24 St. Dominic Academy  'A'                            5:14.12   3 
 25 Port Jefferson  'A'                                 5:28.37   3 
 26 St. Francis Prep  'B'                               5:29.38   3 
 
Event 11  Girls 800 Meter Run
================================================================
        Meet: * 2:17.59  12/28/2011  Kellie Davis, Hillhouse                   
 Field House: # 2:17.59  12/28/2011  Kellie Davis, Hillhouse                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   148 Triller, Leah       JR Holy Names             2:18.84  
  2   160 Wilbur, Sheridan    SO La Salle Academy       2:21.48  
  3    73 Kaminski, Kirsten   SO Colonie                2:22.36  
  4   210 Richer, Julie       SR Northbridge            2:22.74  
  5    13 Portelli, Julianna  JR Barrington             2:23.30  
  6   276 Hefnawy, Erica         Staples                2:27.80  
  7   157 Marino, Caitlin     SR La Salle Academy       2:30.30  
  8   227 Van Sambeck, Charl  JR Norwich Free           2:30.95  
  9   214 Lathrop, Bitty      SR Northwest Ca           2:34.23  
 10    40 Roberts, Tashay     SO Bloomfield             2:37.99  
 
Event 12  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
        Meet: * 40.26  12/30/2009  Kyle Plante, Colonie                        
 Field House: # 40.26  12/30/2009  Kyle Plante, Colonie                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   135 Holmes, Precious    SR Hilllhouse               40.18#  1 
  2   150 McIntosh, Quashira  SO Hope                     40.95   1 
  3   284 Strunkey, Ariel     SO Taft                     42.02   1 
  4    41 Whittingham, Vanes     Bloomfield               42.14   2 
  5   226 Pemberton, Dyshell  SR Norwich Free             42.63   2 
  6   225 Park, MiaLynne      JR Norwich Free             42.73   3 
  7    74 Kelly, Mikeisha     SO Colonie                  42.88   3 
  8   247 Michels, Melissa    JR Sachem North             43.01   1 
  9    71 Bousa, Alicia       SR Colonie                  43.09   3 
 10    39 Red, Alleah         SR Bloomfield               43.36   2 
 11   213 Jordano, Jenna      SR Northwest Ca             43.43   2 
 12   269 Famularo, Amanda    SR Sayville                 43.86   2 
 13   144 Ford, Mikaila       SR Holy Names               44.16   3 
 14   246 Leto, Alyssa        SO Sachem North             44.85   1 
 15   278 Weiner, Olivia         Staples                  44.94   1 
 
Event 13  Girls 1 Mile Run
================================================================
        Meet: * 4:56.26  12/29/2010  Lindsay Crevoiserat, Glastonbury          
 Field House: # 4:56.26  12/29/2010  Lindsay Crevoiserat, Glastonbury          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1    62 Berkson, Maddy      JR Classical              5:03.37  
  2    10 Bruda, Bella        FR Arlington              5:04.76  
  3   300 Cochrane, Kylene    SR West Morris Cent       5:05.29  
  4   223 Lenehan, Brianna    SR Norwich Free           5:05.73  
  5   106 Allen, Cate         JR Fairfield Warde        5:07.01  
  6   275 Dibalsi, Hannah        Staples                5:11.48  
  7   301 Burr, Jackie        JR Westerly               5:11.59  
  8    11 Cleaveland, Delphi  JR Arlington              5:13.59  
  9   152 Keiran, Sarah          Ipswich                5:16.53  
 10   145 Maloy, Catherine    SR Holy Names             5:17.73  
 11   204 Gaffney, Lara       SR New Rochelle           5:37.77  
 
Event 14  Girls 4x55 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
        Meet: * 34.70  12/29/2010  , Uniondale                                 
                       Webley, Powell, Francis, Johnson-Green            
 Field House: # 34.70  12/29/2010  , Uniondale                                 
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hilllhouse  'A'                                       36.03   4 
     1) 133 Curtis, Gabby FR            2) 137 White, Jaliyah SO          
     3) Peterson, Johnnesse SR          4) Ruth, Nia SR                   
  2 New Rochelle  'A'                                     36.98   1 
  3 Sachem East  'A'                                      37.62   1 
  4 Barrington  'A'                                       38.70   1 
  5 Sayville  'A'                                         38.76   4 
  6 Lincoln  'A'                                          38.96   1 
  7 Classical  'A'                                        39.11   3 
  8 Farmingdale  'A'                                      39.74   2 
  9 La Salle Academy  'A'                                 39.98   2 
 10 Mt. Hope  'A'                                         42.10   3 
 11 St. Dominic Academy  'A'                              43.61   2 
 12 Merrimack  'A'                                        44.37   2 
 13 Northwest Catholic  'A'                               47.20   3 
 
Event 15  Girls 1600 Sprint Medley
===================================================================
        Meet: * 4:12.78  12/28/2011  , Hillhouse                               
                         Holmes, Peterson, White, Davis                    
 Field House: # 4:12.78  12/28/2011  , Hillhouse                               
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hilllhouse  'A'                                     4:13.14   1 
     1) 136 Moore, Alethia SO           2) Peterson, Johnnesse SR         
     3) 135 Holmes, Precious SR         4) 134 Davis, Kellie SR           
  2 Bay Shore  'A'                                      4:23.34   1 
  3 La Salle Academy  'A'                               4:27.07   1 
  4 Coventry  'A'                                       4:28.67   1 
  5 East Catholic  'A'                                  4:31.35   2 
  6 New Rochelle  'A'                                   4:35.83   1 
  7 Northwest Catholic  'A'                             4:38.80   1 
  8 Sachem East  'A'                                    4:39.16   2 
  9 Stonington  'A'                                     4:47.66   3 
 10 Greenwich Central  'A'                              4:49.91   2 
 11 Sachem  North  'A'                                  4:55.61   2 
 12 Colonie  'A'                                        4:57.68   2 
 13 Mt. Vernon  'A'                                     4:59.78   2 
 14 Port Jefferson  'A'                                 5:07.28   3 
 15 Archbishop Molloy  'A'                              5:09.33   3 
 16 Mt. Hope  'A'                                       5:17.00   3 
 17 East Hampton  'A'                                   5:21.53   4 
 18 Farmingdale  'A'                                    5:29.43   4 
 19 St. Dominic Academy  'A'                            5:33.36   4 
 20 St. Francis Prep  'A'                               5:44.90   4 
 
Event 16  Girls 1 Mile Run Freshman
================================================================
        Meet: * 5:15.72  12/28/2011  Kaylee Scott, Holy Names                  
 Field House: # 5:15.72  12/28/2011  Kaylee Scott, Holy Names                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   158 Papazian, Elise     FR La Salle Academy       5:30.64  
  2   193 Tavares, Karina     FR Mt. Hope               5:31.55  
  3   270 Perrone, Angie      FR Sayville               5:32.34  
  4    83 Marra, Natalie      FR E.Syracuse-Minoa       5:35.91  
  5   319 Bertholon, Camille     St. Dominic            5:35.99  
  6   206 Rivas, Sindy        FR New Rochelle           5:43.26  
  7   129 Spiezio, Tori       FR Greenwich              5:48.67  
  8   277 Smith, Katherine       Staples                5:49.43  
  9   189 House, Sarah        FR Merrimack              5:52.38  
 10    21 Reilly, Caelyn      FR Bay Shore              5:52.90  
 11   251 Murphy, Karli       FR Sachem East            5:57.28  
 12   190 Lane, Erica         FR Merrimack              6:03.31  
 13   243 Humann, Jessica     FR Sachem North           6:03.45  
 14   250 Murphy, Ciara       FR Sachem East            6:22.29  
 --    77 Lopez, Kelsie       FR Coventry                    DQ  
 
Event 17  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
        Meet: * 1:44.49  12/28/2011  , Hope                                    
                         McIntosh, Sanders, Royster, Cheatham              
 Field House: # 1:42.20  2/18/2012   , Hope                                    
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Taft  'A'                                           1:46.18   1 
     1) 284 Strunkey, Ariel SO          2) 281 Fairclough, Shanile SR     
     3) 282 Freeman, Sarakaye SR        4) Strunkey, Arianne SO           
  2 Uniondale  'A'                                      1:47.25   1 
  3 Bloomfield  'A'                                     1:47.62   1 
  4 Windsor  'A'                                        1:49.52   1 
  5 Bay Shore  'A'                                      1:51.77   3 
  6 La Salle Academy  'A'                               1:53.21   2 
  7 Mt. Vernon  'A'                                     1:53.33   2 
  8 Sachem East  'A'                                    1:53.92   2 
  9 Sachem  North  'A'                                  1:54.15   2 
 10 Archbishop Molloy  'A'                              1:54.38   1 
 11 Lincoln  'A'                                        1:55.08   3 
 12 Classical  'A'                                      1:55.81   5 
 13 New Rochelle  'A'                                   1:56.06   3 
 14 Stonington  'A'                                     1:57.76   3 
 15 Sayville  'A'                                       1:58.07   4 
 16 Colonie  'A'                                        1:58.18   3 
 17 East Greenwich  'A'                                 1:58.58   2 
 18 Taft  'B'                                           1:59.00   1 
 19 Merrimack  'A'                                      1:59.39   4 
 20 Northwest Catholic  'A'                             1:59.78   4 
 21 Farmingdale  'A'                                    1:59.82   4 
 22 Franklin K Lane  'A'                                2:00.30   3 
 23 Central Falls  'A'                                  2:02.12   4 
 24 Farmingdale  'B'                                    2:02.37   5 
 25 East Hampton  'A'                                   2:03.61   4 
 26 East Catholic  'A'                                  2:03.68   5 
 27 Sachem East  'B'                                    2:04.30   5 
 28 Sachem  North  'B'                                  2:04.61   5 
 29 Northwest Catholic  'B'                             2:05.20   5 
 30 Port Jefferson  'A'                                 2:11.10   6 
 31 St. Francis Prep  'A'                               2:16.13   6 
 32 Mt. Vernon  'B'                                     2:18.95   6 
 33 St. Dominic Academy  'A'                            2:31.03   6 
 -- Staples  'A'                                             DQ   2  Finished no baton
 
Event 18  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
        Meet: * 9:44.83  12/29/2010  , Saratoga Springs                        
                         Hollowood, Smith, Driscoll, Borroughs             
 Field House: # 9:34.77  2/18/2012   , LaSalle Academy                         
    School                                               Finals 
================================================================
  1 La Salle Academy  'A'                               9:40.91* 
     1) Rego, Eliza FR                  2) DeCastro, Alicia JR            
     3) 157 Marino, Caitlin SR          4) 160 Wilbur, Sheridan SO        
  2 Hilllhouse  'A'                                     9:56.85  
  3 Colonie  'A'                                       10:04.56  
  4 Barrington  'A'                                    10:09.27  
  5 Bay Shore  'A'                                     10:14.52  
  6 Sayville  'A'                                      10:27.29  
  7 Staples  'A'                                       10:27.47  
  8 Sachem East  'A'                                   10:30.82  
  9 Farmingdale  'A'                                   10:39.12  
 10 Sachem  North  'A'                                 10:45.88  
 11 Colonie  'B'                                       10:51.60  
 12 New Rochelle  'A'                                  10:56.32  
 13 Coventry  'A'                                      10:58.29  
 14 Bay Shore  'B'                                     10:58.44  
 15 St. Francis Prep  'A'                              11:04.36  
 16 Bay View  'A'                                      11:08.06  
 17 Lincoln  'A'                                       11:29.55  
 18 Chariho  'A'                                       11:29.94  
 19 Archbishop Molloy  'A'                             11:49.29  
 20 St. Dominic Academy  'A'                           12:05.44  
 
Event 19  Girls 3000 Meter Run
================================================================
        Meet: * 10:16.56  12/29/2010  Molly Pezzulo, Saratoga Springs          
 Field House: #  9:59.47  2/18/2012   Molly Keating, LaSalle Academy           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   212 Gillespie, Sarah    SR Northwest Ca          10:10.34* 
  2    62 Berkson, Maddy      JR Classical             10:17.40  
  3   301 Burr, Jackie        JR Westerly              10:21.41  
  4   134 Davis, Kellie       SR Hilllhouse            10:37.80  
  5   188 Roberts, Kaleigh    JR Mercy                 10:38.62  
  6   128 Montague, Madeline  SR Greenwich             10:43.02  
  7    72 Bower, Bellame      FR Colonie               10:44.94  
  8   147 Smith, Estela       SO Holy Names            10:53.36  
  9   154 Falvey, Caroline    JR La Salle Academy      11:02.53  
 10    84 Pallotta, Gabby     JR E.Syracuse-Minoa      11:03.29  
 11   159 Renzi, Rachael      JR La Salle Academy      11:13.95  
 
Event 20  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
        Meet: * 4:00.59  12/28/2011  , Hillhouse                               
                         Peterson, Holmes, Ruth, Davis                     
 Field House: # 4:00.59  12/28/2011  , Hillhouse                               
                         Peterson, Holmes, Ruth, Davis                     
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Classical  'A'                                      4:03.79   1 
     1) Akindolie, Elizabeth JR         2) Falaye, Oluwadara SR           
     3) Holloway, Alica JR              4) 62 Berkson, Maddy JR           
  2 Norwich Free  'A'                                   4:04.17   1 
  3 Colonie  'A'                                        4:07.80   2 
  4 Hilllhouse  'A'                                     4:08.30   1 
  5 La Salle Academy  'A'                               4:14.33   2 
  6 Uniondale  'A'                                      4:16.45   1 
  7 Bloomfield  'A'                                     4:17.18   1 
  8 Bay Shore  'A'                                      4:17.21   1 
  9 Coventry  'A'                                       4:18.45   2 
 10 Windsor  'A'                                        4:19.72   3 
 11 Mt. Vernon  'A'                                     4:22.41   2 
 12 East Catholic  'A'                                  4:30.95   2 
 13 Mt. Hope  'A'                                       4:31.45   3 
 14 Sachem East  'A'                                    4:33.58   4 
 15 Greenwich Central  'A'                              4:34.31   3 
 16 New Rochelle  'A'                                   4:34.89   3 
 17 East Hampton  'A'                                   4:35.51   3 
 18 Taft  'B'                                           4:37.10   5 
 19 Sayville  'A'                                       4:38.58   3 
 20 Farmingdale  'A'                                    4:41.34   4 
 21 Northwest Catholic  'A'                             4:41.48   4 
 22 East Greenwich  'A'                                 4:41.66   4 
 23 Sachem  North  'A'                                  4:45.80   5 
 24 Franklin K Lane  'A'                                4:56.56   4 
 25 St. Dominic Academy  'A'                            5:02.47   5 
 26 Mt. Hope  'B'                                       5:03.29   5 
 
Event 41  Girls 4x400 Meter Relay Freshman-Sophomore
===================================================================
        Meet: * 4:21.91  12/29/2010  , Bloomfield                              
                         Whittingham, Anderson, Stewart, Lincoln           
 Field House: # 4:21.91  12/29/2010  , Bloomfield                              
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hilllhouse  'A'                                     4:14.43#  1 
     1) Carr, Lanaja SO                 2) 133 Curtis, Gabby FR           
     3) 136 Moore, Alethia SO           4) 137 White, Jaliyah SO          
  2 Uniondale  'A'                                      4:15.40#  1 
  3 Colonie  'A'                                        4:29.97   1 
  4 La Salle Academy  'A'                               4:32.58   1 
  5 Bay Shore  'A'                                      4:35.82   1 
  6 Merrimack  'A'                                      4:36.40   2 
  7 New Rochelle  'A'                                   4:41.43   1 
  8 Pilgrim  'A'                                        4:41.61   1 
  9 Bloomfield  'A'                                     4:44.31   2 
 10 East Catholic  'A'                                  4:46.26   2 
 11 Sachem East  'A'                                    4:46.90   2 
 12 Mt. Vernon  'A'                                     4:46.98   2 
 13 Windsor  'A'                                        4:52.89   1 
 14 Merrimack  'B'                                      4:56.38   2 
 15 Sachem  North  'A'                                  5:04.42   2 
 16 St. Dominic Academy  'A'                            5:13.12   2 
 17 Taft  'A'                                           5:15.68   2 
 -- St. Francis Prep  'A'                                    DQ   1  interference


Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version