RunnerspaceNewsView

2013 Results - Hispanic Games

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Jan 6 2013, 02:14 AM | 9316 views
PrintReport
Social
Images
2013 Results - Hispanic Games

Website:Click here

Boys' Invitational 2 Mile Run Final
Place Athlete School Mark
1 Pier Berkmans Bronx Science 9:30.31
2 Tim Mcgowan Northport 9:33.03
3 Nick Costello Delsea Reg 9:36.18
4 Patrick Ginty St. Anthony's 9:38.95
5 Benito Muniz Carmel 9:40.79
6 Craig Corti Wallkill Valley 9:41.58
7 Alex Campanella Eldred 9:41.71
8 Jack Curran Calhoun 9:42.08
9 Alex Shodai Middletown 9:48.85
10 Jeremy Miekley Miller Place 9:55.22
11 Pat Hally Salesianum 9:56.20
12 Zach Toner Calhoun 9:56.84
13 Scott Meehan Pope John 9:59.97
14 Jason Lange ND-BG 10:06.21
15 James Corti Wallkill Valley 10:09.38
Girls' Invitational 3000m Run Final
Place Athlete School Mark
1 Maddy Berkson Classical 9:53.75
2 Bella Burda Arlington 9:57.17
3 Amanda Delacruz Port Richmond 10:13.87
4 Colette Richter Mtn Lakes 10:16.13
5 Tiana Guevera Miller Place 10:18.42
6 Corinne Florie Mahopac 10:21.97
7 Talia Guevera Miller Place 10:26.53
8 Kelly Hayes Pearl River 10:30.82
9 Victoria Ingram Smithtown West 10:31.12
10 Meghan Malloy Haddonfield 10:33.88
11 Sarah Zieve Northport 10:34.37
12 Megan Reilly Warwick 10:39.64
13 Shelby Cain Haddonfield 10:41.26
14 Laura Nolan Miller Place 10:41.74
15 Stephanie Gerland Garden City 10:43.97
16 Claire Gomba John Jay EF 10:47.17
17 Julia Rubin-Armstrong Onteora 10:48.57
18 Ashley Wallace Cornwall 10:57.07
Boys' Invitational 1 Mile Run Final
Place Athlete School Mark
1 Eric Holt Carmel 4:16.55
2 Sibby Hanson Arlington 4:18.85
3 Jack Stevenson Stuyvesant 4:19.15
4 Tom Meehan Eastport-SM 4:19.64
5 Christopher Hatler Pope John 4:21.40
6 Sean Kelly Chaminade 4:21.79
7 Ronaldo Ball Curtis 4:21.96
8 Bryce Kelley Chariho 4:23.20
9 Peter Spinks Pope John 4:29.54
10 James Burke Port Jefferson 4:32.34
11 James Dickinson Northport 4:33.61
12 Mike Branigan Northport 4:35.90
13 Sidgie Greene Jefferson (NYC) 4:36.63
14 Chris Odin Northport 4:39.33
Boys' Invitational 1 Mile Steeplechase Final
Place Athlete School Mark
1 Ross Wightman Chatham 4:38.44
2 Christian Alvarado Fairfield Prep 4:44.03
3 Mohammed Aziz MSIT 4:51.21
4 Jake Hensler St. Anthony's 4:51.63
5 Mitchell Ryan Seton Catholic 4:52.47
6 Jacob Marlin Curtis 4:52.48
7 Jordan Johnson Colonie 4:56.66
8 Javier Viruel MSIT 4:56.99
9 Ian Allen Chatham 5:12.51
10 Patrick Goldberg Molloy 5:13.50
11 Christopher Angelo Fordham Prep 5:19.89
Girls' Invitational 1 Mile Steeplechase Final
Place Athlete School Mark
1 Keelin Hollowood Saratoga 5:20.71
2 Kalleigh Forrester Newburgh 5:31.36
3 Jennifer Gerland Garden City 5:34.72
4 Taylor Creagh Pine Bush 5:49.10
5 Laurel Fisher Garden City 5:53.00
6 Lili Tobias Bronx Science 5:58.16
7 Michelle Lujan Cornwall 6:17.89
8 Sarah Sutto Plunz Bronx Science 6:19.04
9 Dani Meyers Sullivan West 6:23.09
10 Corrine Vanwagner Sullivan West 6:39.92
11 Hilda De Los Santos Bellport 7:08.85
Girls' Invitational 400m Dash Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Deajah Stevens Cardozo 55.19 3
2 Emma Gallagher Garden City 56.03 3
3 Erica Johnson St. Mary 57.30 2
4 Caela Williams Penn Wood 57.37 3
5 Candace Taylor Friends (LI) 58.62 2
6 Vanessa Whittingham Bloomfield 58.77 1
7 Melanie Edwards Eastern Reg 58.89 1
8 Yazmin Wilsonjones Port Richmond 59.42 2
9 Laura Jaeger Garden City 59.45 1
10 Jillian Decker Cornwall 1:00.11 1
11 Aziza Hawthorne Mary Louis 1:00.59 1
FS Arianne Strunkey Taft (NYC)
2
DNF Kadecia Baird Medgar Evers
3
Boys' Invitational 400m Dash Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Michael Cherry Oscar Smith 48.08 3
2 Ayo Obadare Elmont 48.49 2
3 Malik Jones Roman 48.68 3
4 Akhiel Savage Newburgh 48.75 1
5 Richard Rose Boys & Girls 48.87 3
6 Lamar Bruton Howard Tech 49.03 3
7 Niager Mathis Swenson 49.13 3
8 Ian Parnell Hackley 50.27 2
9 Vincent Jackson Amityville 50.57 1
10 Brian Sappleton Windsor 50.69 2
11 Mikhail Micheaux Eastern Reg 50.95 2
12 Tyrone Leach Norristown 51.33 1
13 Cristian Hunter Penn Wood 52.30 1
Girls' Invitational 1 Mile Run Final
Place Athlete School Mark
1 Sarah DiSanza High Point 4:57.97
2 Gianna Frontera Newburgh 4:58.32
3 Sarah Gillespie NW Catholic 4:58.70
4 Marissa Sheva Pennridge 5:06.20
5 Catherine Maloy Holy Names 5:07.20
6 Zoe Wojtech Bernards 5:08.42
7 Delphi Cleaveland Arlington 5:08.90
8 Laura Quintana Bernards 5:09.53
9 Natalia Ocasio Lenape 5:10.42
10 Emily Waligurski Onteora 5:11.34
11 Megan Young Nanuet 5:11.68
12 Katie FitzGerald Warwick 5:19.83
13 Bridget Flynn Ocean City 5:20.74
14 Simone Counts WWPN 5:23.76
15 Brigid Brennan Northport 5:26.24
Varsity Boys' 4 x 200m Relay Final
Place School Mark Sec
1 Mt. St. Michael A 1:30.56 1
2 Cheltenham A 1:30.79 1
3 Tilden A 1:30.81 1
4 St. Anthony's A 1:31.97 1
5 Vineland A 1:32.63 1
6 Elmont A 1:33.43 1
Varsity Girls' 4 x 200m Relay Final
Place School Mark Sec
1 Medgar Evers A 1:41.75 1
2 Delcastle A 1:44.64 1
3 Uniondale A 1:44.82 1
4 Winslow Twp A 1:44.92 1
5 Newburgh A 1:45.34 1
6 Bloomfield A 1:46.34 1
Varsity Boys' 200m Dash Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Michael Cherry Oscar Smith 21.83 2
2 Anton Porter Mt. St. Michael 22.01 2
3 Malik Jones Roman 22.18 2
4 Christian Cardwell McNamara 22.54 1
5 Taji Douglas South Shore 22.83 1
6 Max Burgess Great Valley 22.90 1
7 Jared Delane NW Catholic 22.91 2
8 Mike Brown Norristown 23.03 1
9 Dellon Peters Madison (NYC) 23.06 1
10 Tyroy Lawson Sheepshead 23.07 2
Varsity Girls' 200m Dash Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Deajah Stevens Cardozo 24.38 2
2 Arianne Strunkey Taft (NYC) 24.92 2
3 Brandee Johnson Nansemond 25.43 2
4 Shi Anne Humes Port Richmond 25.53 2
5 Christina Holmes Penn Wood 25.86 1
6 Lisa-anne Barrows Holton-Arms 25.93 1
7 Ayele Townsend Cardozo 26.07 1
8 Destiny Boynton Neptune 26.44 1
9 Kayla Coley Cheltenham 27.13 1
Varsity Boys' 55m High Hurdles Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Jordan Martin McNamara 7.46 1
2 Izaiah Mcewan Bloomfield 7.63 1
3 Luke Pascale Roslyn 7.76 1
4 Patrick Clarke Scarsdale 7.78 1
5 James Burns Port Wash 7.91 1
6 Christian Castro Vineland 7.91 1
7 Devon Jefferson Franklin Twp 7.92 1
8 Yakabu Ibraham Franklin Twp 7.96 1
Varsity Girls' 55m High Hurdles Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Akayla Anderson Cardozo 8.03 1
2 Kayla Coley Cheltenham 8.13 1
3 Pati Dziekonska WWPN 8.26 1
4 Taylor Tucker Eliz Seton 8.33 1
5 Ciara Leonard Cheltenham 8.38 1
6 Sandreka Bancroft Cardozo 8.41 1
7 Danielle Wright Oxon Hill 8.65 1
FS Deja Bell McNamara
1
Varsity Boys' 55m Dash Final
Place Athlete School Mark Sec
1 David Campbell Bloomfield 6.54 1
2 Joe Smith Norristown 6.55 1
3 Anthony Hall Cornwall 6.58 1
4 Mikhail Micheaux Eastern Reg 6.66 1
5 Tyroy Lawson Sheepshead 6.69 1
6 Cj Markisz WWPN 6.98 1
FS D'engelo Berry Xavier
1
Varsity Girls' 55m Dash Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Brenessa Thompson Medgar Evers 7.15 1
2 Alexis Reeves Delcastle 7.20 1
3 Royce Aiken Delcastle 7.28 1
4 Natalia Pinkney Pennridge 7.36 1
5 Adrian Jones Bloomfield 7.36 1
6 Rowanna Watson Norristown 7.39 1
7 Alexis Bell Norristown 7.46 1
8 Morgyn Bennett Delcastle 7.56 1
Varsity Boys' Long Jump Final
Place Athlete School Mark
1 Demario Gray Bloomfield 22-05.00
2 Dominique Irons Haddon Hts 22-00.00
3 Omari Buckmire Bay Shore 21-09.00
4 Alex Jolly Susan Wagner 21-05.00
5 Roshane Wright Elmont 21-02.00
6 Mikhail Micheaux Eastern Reg 20-11.00
7 Joe Smith Norristown 20-11.00
8 Phil Blanda St. Joseph Sea 20-10.00
Varsity Girls' Long Jump Final
Place Athlete School Mark
1 Ashley Tasher Medgar Evers 18-05.75
2 Danielle Wheatley McNamara 17-11.75
3 Jaidlin Hill McNamara 17-07.25
4 Natori Jones Bloomfield 17-06.75
5 Danielle Wright Oxon Hill 17-06.25
6 Anointing Onuoha Val Stream No 17-05.75
7 Brianna McGrath Winslow Twp 17-04.75
8 Emily Carson Haddonfield 17-03.00
Varsity Boys' Shot Put Final
Place Athlete School Mark
1 Will Pope Iona Prep 56-09.50
2 Benjamin Bonhurst Smithtown West 56-01.00
3 Rashad Manning Riverdale Bapt 55-08.00
4 Noah White Jericho 55-03.00
5 Grant Sanchez Morris Hills 54-03.50
6 Antony Zeng WWPN 53-08.00
7 Billy Bishop Iona Prep 52-11.00
8 Samuel Reid Central 52-09.00
Varsity Girls' Shot Put Final
Place Athlete School Mark
1 Tara Belinsky Manhasset 40-04.25
2 Samantha Blake Windsor 37-10.50
3 Keziann Jones Boys & Girls 37-09.50
4 Katherine Mollahan Cornwall 37-02.75
5 Elizabeth Forcellini Gwynedd-Mercy 36-11.75
6 Maya Gibson Franklin Twp 36-09.25
7 Christina Abiola Franklin Twp 35-07.25
8 Danea Wint Vineland 35-04.25
Varsity Boys' Triple Jump Final
Place Athlete School Mark
1 Omari Buckmire Bay Shore 46-00.5
2 Darrell Jones Mon-Woodbury 45-09.5
3 Jamal Bynum Middletown 45-08.5
4 Spencer Johnson Oxon Hill 45-04.5
5 Colonel Fakorode Susan Wagner 45-00
6 Kyree Willis-Lear Cheltenham 44-11.5
7 Todd Sampson Oxon Hill 44-09.5
8 Traivon Gilchrist Jefferson (NYC) 44-00.5
Varsity Girls' Triple Jump Final
Place Athlete School Mark
1 Brielyn Rogers McNamara 39-01.50
2 imani McGhee Bay Shore 38-08.00
3 Ethanity Dunn Dewitt Clinton 38-00.00
4 Anisa Toppin Bay Shore 37-10.00
5 Cidae'a Woods Winslow Twp 37-10.00
6 Niamani Morrisson Molloy 36-04.50
7 Shequell Higgs Winslow Twp 36-01.00
8 Gena Pickett Mahwah 35-10.00
Frosh/Soph Girls' 1500m Race Walk Final
Place Athlete School Mark
1 Monika Farmer Connetquot 7:19.41
2 Allie Bennett Kings Park 7:43.42
3 Danielle Carson Hauppauge 7:46.95
4 Luo Qi Kong Stuyvesant 8:02.09
5 Athena Blair Cornwall 8:03.68
6 Tiana Sofia Massapequa 8:05.05
7 Katie Venier Kings Park 8:05.36
8 Gabriela Kluzinski Town Harris 8:12.09
9 Carleigh Caulfield Smithtown East 8:17.56
10 Ellen Griffen Westhampton 8:20.97
11 Kaitlin Martins Sachem North 8:34.46
12 Amanda Stallone Nanuet 8:36.72
13 Jessica Bland Kings Park 8:36.74
14 Claudia Arguera Brentwood 8:37.81
15 Samantha Walsh Connetquot 8:43.77
16 Coughlan Cailie Massapequa 9:06.33
17 Kimberly Mcardle Sullivan West 9:18.36
18 Olivia Horbatiuk Westhampton 9:22.40
19 Sara Farnan Bay Shore 9:30.87
20 Natalie Weinacht Westhampton 9:36.83
21 Jainee Gabrielsen Smithtown East 9:49.31
22 Ronnie Isreal Port Wash 9:51.31
23 Lianna Procida Bay Shore 9:54.47
DNF Caeley Baines Newburgh
DNF Ashley Schnackenburg Spackenkill
Varsity Girls' 1500m Race Walk Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Annica Penn Westhampton 6:53.72 1
2 Holly Lindoe Sachem East 7:06.08 1
3 Ji Won Kang Town Harris 7:11.26 1
4 Stephanie Saccente Kings Park 7:14.84 1
5 Sophia Mahin Town Harris 7:17.53 1
6 Maria Gorecki Somers 7:23.43 1
7 Courtney Kiernan Gen. MacArthur 7:27.95 1
8 Natalie Dequarto Sachem North 7:32.23 1
9 Jessica Szela MSIT 7:33.94 1
10 Kristi Licursi Somers 7:40.40 1
11 Erin Gerken Hauppauge 7:42.56 2
12 Melissa Knapp Smithtown East 7:44.17 1
13 Allison McConville Val Stream No 7:46.32 1
14 Danielle Reffsin Smithtown West 7:46.92 1
15 Brianna Stamm St. Dominic 7:48.65 2
16 Janie Ou Yang Stuyvesant 7:51.06 1
17 Sarah LaPorta Sachem East 7:51.84 1
18 Alex Shaw Somers 7:54.45 1
19 Rachel Steinmuller Bayport-BP 7:55.94 2
20 Patricia Romano Sachem North 7:56.18 1
21 Sabrina Mason Westhampton 7:56.96 1
22 Norma Miller Bay Shore 8:07.71 2
23 Katie Connors Manhasset 8:08.13 1
24 Sabrina Schargenberg Cornwall 8:08.87 2
25 Rebecca Herz Port Wash 8:10.23 2
26 Samantha Mcmahon Harborfields 8:15.26 1
27 Joely Castro Connetquot 8:16.56 2
28 Mei Yin Wu Stuyvesant 8:17.06 2
29 Kristen McAdams Pearl River 8:24.16 2
30 Valerie Auciello Sachem East 8:24.73 2
31 Michelle Szeto Town Harris 8:28.76 2
32 Nicolette Danzy Bay Shore 8:43.83 2
33 Kathleen Hurley Connetquot 8:44.24 2
34 Kristen Johnson Harborfields 8:44.27 2
35 Liana Alves Hen Hud 8:48.02 2
36 Danielle Ciullo Massapequa 8:49.72 2
37 Franscine Gonzalez Patch-Medford 8:49.79 2
38 Yasmin Dubissette Val Stream No 8:52.32 2
39 Maryelizabeth Koepele Kellenberg 8:57.17 2
40 Christina Anitco Hauppauge 9:08.89 2
41 Stephanie Rubbino Gen. MacArthur 9:21.76 2
42 Shannon Mcghean Gen. MacArthur 9:42.89 2
43 Taylor Mccormik Gen. MacArthur 9:54.65 2
44 Mary Kate Kaplan Bayport-BP 9:57.15 2
45 Courtney Bofinger Bayport-BP 9:57.16 2
46 Cassidy Dickman Onteora 10:32.09 2
DQ Brenna Farrell Clarkstown So
2
Varsity Boys' 1 Mile Run Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Jay Navin Saratoga 4:19.80 1
2 Chris Landi Calhoun 4:24.92 3
3 Paolo Fiore St. John Bapt 4:25.73 1
4 Colin Abert Easton Area 4:27.20 3
5 Nick Hirdt Miller Place 4:27.57 1
6 Thomas Slattery Chaminade 4:28.13 1
7 Gunnar Nolan Chaminade 4:28.43 1
8 Andrew Morra Garden City 4:28.69 3
9 Evan Quinones Saratoga 4:28.70 2
10 Jon Holmes Colonie 4:28.71 1
11 Jordan Burton Warwick 4:28.76 1
12 Kyle Francis Bensalem 4:29.10 6
13 Brad Rivera Bensalem 4:29.14 6
14 Thomas Louro St. Anthony's 4:29.28 2
15 Cooper Rudin Bernards 4:29.63 1
16 Craig Corti Wallkill Valley 4:30.14 3
17 Matthew Lange ND-BG 4:30.18 1
18 Andrew Tario Averill Park 4:30.28 3
19 Ben Devenezia Mtn Lakes 4:30.57 2
20 Tyler Wolfe St. Anthony's 4:30.84 2
21 Matthew Taddeo St. Anthony's 4:30.88 1
22 David Hatch Northport 4:31.17 3
23 Sidharth Kakkar Port Wash 4:31.33 1
24 Joe Verro Saratoga 4:31.46 1
25 Pat Tucker St. Anthony's 4:31.97 4
26 Louis Santelli St. Anthony's 4:31.98 1
27 Jake Johnson Colonie 4:32.04 1
28 Dylan Freeman Falls Church 4:32.30 2
29 Alex Kramer Northport 4:32.30 3
30 Ty Buckley Collegiate 4:32.38 2
31 Billy Hector Midwood 4:33.32 3
32 Austin Bitzas St. Anthony's 4:33.69 2
33 Jt Mcentyre Mon-Woodbury 4:33.89 3
34 Nolan Hayes St. Anthony's 4:34.84 3
35 Jordan Pantalone ND-BG 4:36.40 3
36 Joe Tucker St. Anthony's 4:36.52 4
37 Ronny Cavaliere Hauppauge 4:36.59 4
38 John McMullin St. Anthony's 4:36.62 2
39 Liam Kelly Connetquot 4:36.86 3
40 Christian Welch Melville 4:37.37 2
41 William Henfling St. Anthony's 4:37.46 4
42 Bradley Kaufman East Meadow 4:37.53 3
43 Matt Willig Great Valley 4:37.84 2
44 Pat Hopkins Methacton 4:38.39 3
45 Ryan Chiesa Wallkill Valley 4:38.69 5
46 Aaron Peterson Warwick 4:38.74 2
47 Michael Campbell Pope John 4:38.97 4
48 Billy Wolffe Great Valley 4:39.12 3
49 Jared Olson Warwick 4:39.58 4
50 Thomas Doran Great Valley 4:39.67 4
51 Matthew Walsh Chaminade 4:40.01 2
52 Pietro Moran Hackley 4:40.23 5
53 Saad Baig Curtis 4:40.50 4
54 Mitchell Brown Xavier 4:40.53 5
55 Justin Leopold Northport 4:40.57 4
56 Sabastion Herrera Xavier 4:40.98 5
57 J. p. Meredith Collegiate 4:41.03 2
58 James Corti Wallkill Valley 4:41.81 5
59 Joseph Ledger Bronx Science 4:41.90 5
60 Luis Porto Manhattan Sci 4:41.98 3
61 Michael Twist Eastern Reg 4:42.04 4
62 Aidan Doyle Cornwall 4:42.34 4
63 Louis Bustamante Wallkill Valley 4:42.35 6
64 Kyle Chesterman Nanuet 4:42.47 5
65 Shok Yamada Port Wash 4:42.55 5
66 Jack Mcgowan Northport 4:42.56 4
67 Nicolas Sapountzis Port Wash 4:42.59 5
68 Jonathan Grunewald Salesianum 4:42.60 6
69 Peter Strom Xavier 4:42.66 5
70 Jake Morales St. John Bapt 4:42.71 5
71 ??? ??? Unknown 4:43.00 4
72 Jimmy Hamilton St. John Bapt 4:43.03 5
73 Arvind Arikatla WWPN 4:43.46 6
74 Zachary Williams Xavier 4:43.49 5
75 Christopher Langer St. Anthony's 4:43.54 6
76 Fredis Baires Francis Lewis 4:43.64 4
77 Vernon Nicholson Delsea Reg 4:43.66 7
78 Emmet Farnan Bay Shore 4:43.79 6
79 Mustafaa Bey Jefferson (NYC) 4:43.99 3
80 Daniel Leon Bronx Science 4:44.15 3
81 Gareth Schaefer Northport 4:44.22 6
82 Lloyd Webb Melville 4:44.23 2
83 Mohamed Bah Curtis 4:44.23 10
84 Alex Fitzgerald Melville 4:44.58 1
85 Liam Buckley Collegiate 4:44.69 4
86 Christopher Regan St. Anthony's 4:44.70 5
87 Tom Mcnamee Connetquot 4:45.11 6
88 Sean Fitzgerald St. Anthony's 4:45.20 6
89 Bobby Galante Pope John 4:45.60 9
90 Collin LeNoir Salesianum 4:46.30 6
91 Jared Allen St. Anselm's 4:46.51 7
92 Aaron Nieves Construction 4:46.57 4
93 Colin Kern Northport 4:46.62 6
94 Cyd Scott Carmel 4:46.64 5
95 Derek Earnhart Delsea Reg 4:46.80 7
96 Brian Alba WWPN 4:46.83 6
97 Matt Brown Roman 4:46.85 7
98 Gavin Pitt Morristown 4:46.87 9
99 Ryan Jelenik Spackenkill 4:47.13 7
100 Matt Pias Xavier 4:47.15 7
101 Jonah Allard ND-BG 4:47.36 11
102 Zachary Malik Longwood 4:47.56 7
103 Devin Sullivan Northport 4:48.01 7
104 Nick Branch Cornwall 4:48.08 7
105 Noah Howard Woodrow Wilson 4:48.22 9
106 Graham Brown Westhampton 4:48.46 9
107 Kyle Butler St. John Bapt 4:48.49 9
108 Rami Phillips Oxon Hill 4:48.50 12
109 John Hayes Chaminade 4:48.92 10
110 Praneeth Gottipati WWPN 4:48.94 10
111 Dan Alexander Lower Moreland 4:49.36 3
112 Chris Drace Pope John 4:49.51 9
113 Gregory Horbatiuk Westhampton 4:49.53 12
114 Kevin Good Pope John 4:49.66 9
115 Steve Skydel Pope John 4:49.66 10
116 Jeremy Schneider St. John Bapt 4:49.72 9
117 Robert Biro Morris Hills 4:49.83 7
118 John O'hara Xavier 4:50.23 7
119 Chris Sisto Bernards 4:50.33 5
120 Kyle Antonucci Melville 4:50.59 7
121 Cameron Abma Stuyvesant 4:50.83 7
122 Michael Vecchio Cornwall 4:51.03 2
123 Glenn Lostritto Friends (LI) 4:51.19 9
124 Joe Doyle NW Catholic 4:51.30 11
125 Tim Josephs Garden City 4:51.52 11
126 Sam Marano Great Valley 4:51.59 7
127 Matt Gill Eastern Reg 4:51.75 9
128 Vernon Swanson Oxon Hill 4:51.77 11
129 Sam Mondello St. Joseph Sea 4:51.82 4
130 Michael Guglielmo Clarkstown So 4:51.95 6
131 Samuel Maeglin Bronx Science 4:52.02 9
132 Jon Buck Pope John 4:52.08 10
133 Eric Xiao Stuyvesant 4:52.09 6
134 Peter Flanagan Great Valley 4:52.26 7
135 Nick Przekurat ND-BG 4:52.77 13
136 Sean Crowley Farrell 4:52.87 12
137 Joe Flores-morales Morristown 4:52.93 9
138 Tom Duffy Methacton 4:52.93 11
139 Sam Heraghty Spackenkill 4:52.93 12
140 Mike Engesser Longwood 4:53.17 5
141 Patrick Ducey Gen. MacArthur 4:53.29 10
142 Kevin Trimmer MSIT 4:53.37 3
143 Jeffery Reyes Bay Shore 4:53.49 9
144 Garrett Zatlin Great Valley 4:53.69 4
145 Brian Gallagher St. Anthony's 4:53.76 5
146 Casey Trautwein Cheltenham 4:53.77 15
147 Kian Jackson WWPN 4:53.79 10
148 Emmett Coughlin Xavier 4:53.81 7
149 Ryan Norris Great Valley 4:53.89 10
150 Pat Laske Branford 4:53.89 12
151 Alex Atwater Westhampton 4:54.33 15
152 Rob Challenor St. John Bapt 4:54.38 5
153 Collin Horace St. Dominic 4:54.59 11
154 Luke Arsenault Branford 4:54.85 12
155 Bryan Reilly St. John Bapt 4:54.90 11
156 Jose Velasquez Jericho 4:54.92 12
157 Shakim Blackwell Central 4:54.99 13
158 Matt Paugh Farrell 4:55.02 12
159 Ryan Fan Melville 4:55.10 12
160 Rohan Doshi WWPN 4:55.15 13
161 Sean Cobo Pope John 4:55.34 10
162 Chris Shaw Averill Park 4:55.35 9
163 C j Almonte Great Valley 4:55.73 10
164 Ike Olumese Oxon Hill 4:55.73 11
165 Matt Pastore Delsea Reg 4:55.82 10
166 Dan Hergott Xavier 4:56.19 7
167 Farris Ramada Mahopac 4:56.23 14
168 Steve Lucey Episcopal 4:56.31 4
169 Tim McGovern Pope John 4:56.31 9
170 Cole Knaster Eastern Reg 4:56.62 11
171 Ryan Kerwick St. Anthony's 4:56.68 6
172 Carlos Ibarra Cruz Westbury 4:56.68 11
173 Kevin Lapsansky Easton Area 4:56.93 13
174 Kemani Hume Bloomfield 4:57.14 16
175 Anthony Apostolico Salesianum 4:57.17 6
176 Taro Katayama Port Wash 4:57.24 14
177 Tyler Hellmig Delsea Reg 4:57.43 10
178 Pat Hurd St. Anthony's 4:57.49 13
179 Marquis Cox Lenape 4:57.76 17
180 Peter Kirgis Port Wash 4:57.80 14
181 Michael Dobkowski Calhoun 4:57.82 14
182 James Gallagher Port Wash 4:57.88 12
183 Jack Woods Xavier 4:58.16 11
184 Andrew Mcmanus St. Anthony's 4:58.18 13
185 Troy Dean John Jay EF 4:58.25 10
186 Justin Manzi Chaminade 4:58.27 9
187 Omer Atasever Hauppauge 4:58.29 7
188 Rowan Cruickshank Onteora 4:58.30 14
189 Justin Strudler Syosset 4:58.36 11
190 Leonardo Puerto Val Stream No 4:58.57 10
191 John Butler Mahopac 4:58.63 10
192 Nick Morelli Clarkstown So 4:58.80 14
193 Eric Fischer Branford 4:59.00 9
194 Brandon Lawrence Pennsville 4:59.09 12
195 Tim Monohan Connetquot 4:59.10 12
196 Joe Wetzel Northport 4:59.15 5
197 Alex Muniz Branford 4:59.21 12
198 Sean McGauley Great Valley 4:59.45 10
199 Connor Pulvidente Harborfields 4:59.62 6
200 Patrick Thall Northport 4:59.86 13
201 Joey Tavarez Midwood 4:59.88 16
202 Luke Chang Collegiate 5:00.03 4
203 Dylan Eldred Mon-Woodbury 5:00.18 9
204 James Roberts Chaminade 5:00.21 10
205 Jacob McCubbins Methacton 5:00.32 12
206 Jonathan O'Neill Clarkstown So 5:00.38 11
207 Edrees Faiq Francis Lewis 5:00.40 12
208 Matt Welch Xavier 5:00.41 13
209 Nick Beglane Hauppauge 5:00.42 16
210 Raymond Wong Francis Lewis 5:00.45 12
211 Kenneth Rodriguez Brooklyn Tech 5:00.54 9
212 Tim Seeberger St. John Bapt 5:00.58 13
213 Anthony Ferris Hauppauge 5:00.67 16
214 Ryan Bennis St. John Bapt 5:00.70 13
215 Ryan Brennan Nanuet 5:00.72 14
216 Austin Bates Connetquot 5:00.79 12
217 Kieran O'Shea St. Anthony's 5:00.84 13
218 David Brubacher Cornwall 5:00.86 6
219 Brian Lau Teaneck 5:00.92 10
220 Bryan Howard WWPN 5:00.92 10
221 Diego Delgado Midwood 5:01.41 14
222 Aaron Finch John Jay EF 5:01.44 15
223 Gregson Curtin Xavier 5:01.49 13
224 Matthew Genovese St. Anthony's 5:01.54 12
225 Jeff Kirshenbaum Methacton 5:01.56 12
226 Pedro Millard Brooklyn Tech 5:01.80 14
227 John Albinson Port Jefferson 5:01.86 13
228 Evan Schechter Stuyvesant 5:01.98 9
229 Phillip Inguanta Val Stream No 5:02.19 12
230 Brandon Bonfils Midwood 5:02.22 10
231 Gregory Diem St. Anthony's 5:02.29 11
232 Sean Sokol St. John Bapt 5:02.50 16
233 Andrew Meci Onteora 5:02.51 14
234 Aaron Zigrosser St. John Bapt 5:02.63 13
235 Tommy Higley Salesianum 5:02.71 11
236 Christophe Lapczynski Franklin Twp 5:03.24 12
237 Steve Morra Gen. MacArthur 5:03.41 17
238 Tim Galli Bernards 5:03.43 18
239 Talih Kadi Madison (NYC) 5:03.46 16
240 Vincent Cicale Melville 5:03.49 2
241 Michael Truhlar Melville 5:03.49 14
242 Richie Chu Syosset 5:03.67 11
243 Isiah Mitchell Curtis 5:03.68 11
244 Reed Scott Sullivan West 5:03.74 10
245 Kevin Anderson Port Jefferson 5:03.80 13
246 Roy Cineus Midwood 5:03.87 11
247 Joe Petty Cheltenham 5:04.48 17
248 Alec Cruz Lenape 5:04.67 17
249 Patrick Cantrell Branford 5:04.78 12
250 Robert Mandracchia Melville 5:04.90 15
251 Victor Brailoiu Cheltenham 5:05.36 18
252 Chase Fowler Branford 5:05.37 12
253 Joseph Featherston Port Wash 5:05.40 14
254 Nicholas Joesten Chaminade 5:05.57 10
255 Joe Abdelmalak Valley Stream 5:05.59 16
256 Anthony Caruso Eastern Reg 5:05.59 19
257 Glen Rafferty Newburgh 5:05.69 7
258 Stephen Lau Teaneck 5:05.76 10
259 Sylvester DelVillar Teaneck 5:05.90 17
260 Ryan Clifford Gen. MacArthur 5:05.92 17
261 Dan Thurau Cornwall 5:06.10 11
262 Arthur Kaminski Francis Lewis 5:06.30 13
263 Connor Dougherty John Jay EF 5:06.46 17
264 Luigi Tirro St. Joseph Sea 5:06.49 7
265 Michael Hartnett Farrell 5:06.85 14
266 Richard Gruters Bernards 5:06.87 15
267 John Williemsen Pope John 5:06.92 14
268 James Rail Massapequa 5:06.93 17
269 Khadee Castello Midwood 5:07.08 10
270 Merrick Blow Salesianum 5:07.12 11
271 Rich Arcuri Bay Shore 5:07.41 9
272 Robert Dudley Miller Place 5:07.45 16
273 Charlie Miller Nanuet 5:07.50 14
274 Sawyer Maher Carmel 5:07.52 13
275 Patrick Jacobsen Northport 5:07.60 15
276 Connor Montogomery Northport 5:07.95 15
277 Yohance Basdeo Val Stream So. 5:08.02 15
278 Fintan Mason Brooklyn Tech 5:08.30 13
279 Josh Foust Averill Park 5:08.68 16
280 Alec Foss Pennsville 5:08.79 12
281 Ryan Curran Calhoun 5:09.04 15
282 Sahil Massand Friends (LI) 5:09.08 19
283 Christian Perez Bernards 5:09.22 17
284 Najeeb Emmanuel Uniondale 5:09.35 17
285 Mateo Saenz Connetquot 5:09.55 15
286 Danraj Saywack Bergtraum 5:09.61 19
287 Jospeh Gattuso Riverhead 5:09.62 13
288 Andrew Maynes Lenape 5:09.80 14
289 Nick Peltier Melville 5:09.84 15
290 Samuel Orellana Francis Lewis 5:09.87 17
291 Charles Estrada Lenape 5:10.11 17
292 Brendan Davis Cornwall 5:10.48 9
293 Jimmy Boligitz Arch Wood 5:10.57 12
294 Alex Drennan Chaminade 5:10.60 11
295 Kevin Wallace Bernards 5:10.75 18
296 Dwight Clermont Uniondale 5:10.77 17
297 Samuel Praveen WWPN 5:11.09 6
298 Skylar Lattuca Longwood 5:11.09 17
299 Vin Claro St. Joseph Sea 5:11.48 14
300 Ryan Tschirhart Northport 5:11.53 15
301 Julian Faccibene Port Wash 5:11.60 14
302 Luis Rosado Brooklyn Tech 5:11.67 13
303 Christian Condello St. Anthony's 5:11.73 15
304 J.t Vessichio Melville 5:11.76 15
305 Jabril Garlic Woodstown 5:11.92 15
306 Cristian Salas Valley Stream 5:11.93 15
307 Robert Hockel Winslow Twp 5:12.03 13
308 Daniel Acerra St. Joseph Sea 5:12.30 14
309 Jake Catalano Val Stream No 5:12.34 15
310 Brian Mcnamara Pope John 5:12.40 14
311 Derek Klingle Connetquot 5:12.41 15
312 Connor Behr Riverhead 5:12.43 17
313 Eric Monsurez Port Wash 5:12.64 14
314 Charles Leehan Concord 5:12.68 11
315 Rishabh Pipada WWPN 5:13.00 13
316 Tom Miller Cumberland 5:13.30 18
317 Adam Gleissner Cumberland 5:13.30 19
318 Adam Palau Nanuet 5:13.47 16
319 Jason Furphy Hen Hud 5:13.55 17
320 Ryan Delfranco Longwood 5:13.63 17
321 Chris Mandracchia Melville 5:13.70 15
322 Charlie Theiss Melville 5:13.72 15
323 Gus Macdonald WWPN 5:13.79 13
324 Patrick Crowley Friends (LI) 5:13.97 18
325 Jacob Bardfield WWPN 5:14.01 13
326 Eric Walker Jefferson (NYC) 5:14.26 13
327 Cj Reinesch Northport 5:14.30 15
328 Justin Newkirk Cumberland 5:14.55 16
329 Juan Castano Francis Lewis 5:14.57 18
330 Frederick Buckholtz St. Anthony's 5:14.73 15
331 William Shannon Connetquot 5:14.82 11
332 John Thoma Hinchen Brooklyn Tech 5:14.82 13
333 Mike Cossaro Northport 5:14.82 16
334 Brian Maguire Winslow Twp 5:15.32 18
335 William Horner Woodstown 5:15.94 21
336 Anthony Gomez Calhoun 5:16.10 14
337 Kevin Abbott Cornwall 5:16.11 12
338 Devin Laudenschlager St. John Bapt 5:16.47 18
339 Michael Alvarez Val Stream So. 5:16.72 15
340 Adam Caccavale Bernards 5:16.81 17
341 Shu Ming Teoh WWPN 5:16.82 13
342 Jeremy Karson Stuyvesant 5:16.93 9
343 Samuel Kim Forest Hills 5:16.99 19
344 Nathaniel Gravesande Franklin Twp 5:17.04 16
345 Dylan Livingston Woodstown 5:17.17 15
346 John Ripa Melville 5:17.35 15
347 Aj Mckeown Miller Place 5:17.36 16
348 Esdras Charles Jefferson (NYC) 5:17.39 18
349 Darnell Walker Woodstown 5:17.39 18
350 John Ballarano Northport 5:17.50 16
351 Will Fullerton Bay Shore 5:17.89 16
352 Alexander Sanso Mon-Woodbury 5:17.98 16
353 Julian Osorio Val Stream No 5:18.00 18
354 James Brady Chaminade 5:18.18 11
355 Kieran McEvoy Hackley 5:18.20 14
356 Craig Lauer Lenape 5:18.23 19
357 Danny Fraley Lenape 5:18.56 18
358 Jordan Mentzel Calhoun 5:19.40 16
359 Ryan Sweeney Ossining 5:19.54 19
360 Stefen Davies Melville 5:19.70 16
361 Maxwell Connor Cheltenham 5:19.72 19
362 John Moran Bay Shore 5:20.39 16
363 Nick Painter Woodstown 5:20.47 18
364 Brandon Green Val Stream So. 5:20.61 15
365 Ryan McLaughlin Concord 5:20.66 18
366 Noah Craig Bay Shore 5:20.76 19
367 Daniel Brennan Elwood/Glenn 5:21.09 19
368 Tim Fraher Nanuet 5:21.10 16
369 Godfrey Joyner Woodstown 5:21.34 19
370 Dave Lacroix Westbury 5:21.52 11
371 Essai Pichataro Cumberland 5:21.59 19
372 Jack Donahue Upper Perk 5:21.65 19
373 Jack Luff Pope John 5:21.67 15
374 Tyler Mcguire Spackenkill 5:21.69 18
375 Matthew Cinnamo Val Stream No 5:21.77 18
376 Dan Behrens Northport 5:21.82 17
377 Paul Sweeney Arch Wood 5:21.83 17
378 Richard Brienza Construction 5:22.13 19
379 Alex Depew Middletown 5:22.43 16
380 Brandon Southerland Francis Lewis 5:22.55 18
381 Alex Fitz-gibbon Ossining 5:22.59 19
382 Andy Zhang Stuyvesant 5:22.68 9
383 Brandon Cotto Bay Shore 5:22.85 19
384 Marving Francois Midwood 5:22.91 16
385 Kevin Hunter Valley Stream 5:23.01 18
386 Michael West Bay Shore 5:23.13 19
387 Brian Warsh Pope John 5:23.15 15
388 Vincent Ballarano Northport 5:23.17 17
389 Christpoher Palmgrem Onteora 5:23.18 18
390 Jon Cyr Xavier 5:23.42 16
391 Colin Stern WWPN 5:23.53 17
392 Nicholas Zweig Bernards 5:23.55 18
393 Nick D’Addesa St. Joseph Sea 5:23.56 7
394 Muku Vallakatla WWPN 5:23.65 17
395 Joe Pratt Connetquot 5:23.87 17
396 Jamal Headley Midwood 5:24.53 18
397 Sam Napoli Northport 5:25.11 17
398 Dom Gromlov Eastern Reg 5:25.92 18
399 Lane Zachary Melville 5:26.20 18
400 Emmanuel Lopez Cumberland 5:26.61 19
401 Ethan Rodrigues Xavier 5:26.87 16
402 Ian Cunningham WWPN 5:26.97 17
403 Nick Sowa Xavier 5:27.31 18
404 Eric Russo Gen. MacArthur 5:27.92 18
405 Jonathan Gao Riverhead 5:28.09 18
406 Iain Wright Bernards 5:28.19 19
407 Nicholas Pellegrin Farrell 5:28.56 19
408 James Keogh St. John Bapt 5:28.81 19
409 Christopher Hayes Xavier 5:29.52 18
410 Albert Mendez WWPN 5:29.57 19
411 Greg Pandolfi Val Stream So. 5:29.60 16
412 Andrew Scharf Farrell 5:30.27 14
413 Ryan Hurley Farrell 5:31.02 21
414 Adam Mccallister Pennsville 5:31.13 20
415 Max Maiello Pope John 5:31.14 20
416 Michael Citro Miller Place 5:31.62 18
417 Brad Morton Mon-Woodbury 5:31.70 18
418 Jake Russo Connetquot 5:32.01 11
419 James Esernio Melville 5:33.33 16
420 Ahmed Abdelfattah Woodrow Wilson 5:33.35 16
421 Thomas Schott Miller Place 5:33.81 20
422 Noah Allard ND-BG 5:33.89 21
423 Michael Reilly Melville 5:34.12 20
424 Dominick Russo Middletown 5:35.12 17
425 Nicholas Colonna Bay Shore 5:35.50 20
426 Dan Sliwa Onteora 5:36.31 20
427 Justin Bauter WWPN 5:36.40 17
428 Matthew Trimmer Curtis 5:36.73 12
429 Austin Galarza Middletown 5:37.38 20
430 Daniel Andrade Val Stream No 5:39.61 20
431 Darrin Widger Pennsville 5:39.68 20
432 Joey Garofolo Port Wash 5:40.13 20
433 Luis Ramirez Port Richmond 5:41.22 17
434 Jonathon Chen Val Stream No 5:41.81 20
435 Dean Zulkofske Melville 5:41.94 20
436 Kyle Coulter-Johnson Norristown 5:42.19 16
437 Ryan Fallon Melville 5:42.36 20
438 Silvio Cifuentes Forest Hills 5:43.67 19
439 Aaron Naphor Pope John 5:43.67 20
440 Cooper Jannson Melville 5:43.87 20
441 Kevin Mass Eldred 5:44.00 21
442 Tom Costagliola St. Joseph Sea 5:44.54 19
443 Aris Gonell Miller Place 5:45.48 20
444 Nima Mohammadi Melville 5:45.75 20
445 Anthony Saint-Vil Bay Shore 5:49.67 21
446 Anthony Gianfortone Miller Place 5:50.15 20
447 Arturo Rosas Francis Lewis 5:50.47 21
448 Tom Fullerton Bay Shore 5:50.99 21
449 Jonathan Zoccoli Xavier 5:51.32 20
450 Jake Thomas Woodstown 5:51.45 21
451 Calvin Smith Winslow Twp 5:52.20 20
452 Robert Soriano Middletown 5:52.89 20
453 Frank Ryan Arch Wood 5:53.13 21
454 Juan Guerrero Val Stream No 5:53.63 20
455 Alex Schaef Onteora 5:53.85 20
456 Aidan Klein Onteora 5:53.87 20
457 Thomas Elbert Val Stream No 5:53.97 19
458 Kurt Widmaier Northport 5:54.10 19
459 Bruce Edington Northport 5:55.40 19
460 Avery Mclockin Elwood/Glenn 5:56.09 21
461 Shane Kelty Woodstown 5:56.83 21
462 Mike Cardona St. Joseph Sea 5:56.98 21
463 Larry Portuese Miller Place 5:57.12 20
464 Miko Piekut Val Stream No 5:57.85 19
465 Albert Mendez WWPN 5:58.83 19
466 Zach Edwards Bay Shore 5:58.99 21
467 Jonathon Martinez Val Stream No 5:59.78 20
468 Evan Vengen Pope John 6:03.48 21
469 Brian Dauer Pope John 6:04.69 21
470 Ian Maerki Bay Shore 6:05.05 21
471 Jorge Restreno-dugue Delcastle 6:06.23 21
472 Ryan Peattie Bay Shore 6:06.29 21
473 George Barretto Neptune 6:07.16 20
474 William Finamore Miller Place 6:09.14 20
475 Joe Colon Middletown 6:10.58 21
476 Dennis Campanella Vineland 6:12.02 21
477 Peter Zablocki Xavier 6:31.62 20
478 Carl Crabb Pope John 6:34.35 21
479 Kevin Connelly Pennsville 6:35.35 21
480 John Corrado Bay Shore 6:40.70 21
481 Yannick Twumasi Woodrow Wilson 7:09.62 21
DNF Andrew Puopolo Stuyvesant
9
DNF Yianni Christou Lenape
14
Varsity Girls' 1 Mile Run Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Joelle Feinberg Port Wash 5:05.97 1
2 Veronica Eder CB East 5:10.36 1
3 Denise Branch Cardozo 5:10.74 1
4 Dara Cuffe Cornwall 5:11.27 1
5 Celine Mazzi Delsea Reg 5:15.20 2
6 Kathleen Naeher Kings Park 5:16.73 2
7 Fabiola Oubida Health Prof 5:17.64 1
8 Anna Willig Great Valley 5:17.94 2
9 Bea Boylan Cornwall 5:18.15 1
10 Kineta Wahl Stuyvesant 5:18.89 1
11 Sarah Morin Saratoga 5:18.97 2
12 Lucy Van Kleunen Central 5:19.67 1
13 Molly Davies Lower Moreland 5:20.29 2
14 Marisa Hawley CB East 5:20.43 2
15 Nicole Hajnik Great Valley 5:20.44 1
16 Amanda Ashe East Meadow 5:20.99 1
17 Amy Irving Connetquot 5:21.91 3
18 Mary Welsh Manhasset 5:22.62 2
19 Megan McGarrity Saint Basil 5:23.17 1
20 Meg Connell Arch Wood 5:23.61 2
21 Spencer Hayes Saratoga 5:24.10 2
22 Manolya Altan WWPN 5:24.27 2
23 Sarah Kochinsky Great Valley 5:26.67 3
24 Christine O'Kane Morristown 5:26.92 2
25 Jackie Thorne Northport 5:27.22 2
26 Jasmine Reyes Bay Shore 5:27.49 2
27 Andrea Cortina Carmel 5:27.49 2
28 Calleigh Higgins Pope John 5:27.50 3
29 Caitlyn Sheva Pennridge 5:27.88 1
30 Estela Smith Holy Names 5:28.46 1
31 Ariane Abadi Radnor 5:28.57 4
32 Christine Eisenberg Hauppauge 5:28.78 3
33 Elizabeth Morris CB East 5:28.90 1
34 Shannon O'hehir Sachem East 5:29.55 3
35 Katherine Gunson Bernards 5:31.20 3
36 Melissa Whyman Seton Catholic 5:31.43 1
37 Charlotte Molloy Mercy (CHSAA) 5:31.43 4
38 Erin Melly Connetquot 5:31.49 4
39 Lindsay Arcuri Bay Shore 5:32.22 3
40 Kaitlyn Bedard Hunterdon Cen 5:33.42 1
41 Darby Ginley Warwick 5:34.11 1
42 Mia Imbesi Kellenberg 5:34.52 3
43 Marissa Cassaro Northport 5:35.25 3
44 Jessie Smillie Connetquot 5:36.04 3
45 Caroline Harmon Lower Moreland 5:36.65 4
46 Sarah Fisher Woodstown 5:36.98 5
47 Jane Pereira-Ogan Radnor 5:38.10 6
48 Kristen Homeyer Kings Park 5:38.20 5
49 Kaela Earrusso Pope John 5:38.37 4
50 Shannon Bauer Warwick 5:38.38 4
51 Margaret Champagne Seton Catholic 5:38.65 3
52 Laura Barreca Miller Place 5:38.76 3
53 Lauren Barone Morristown 5:38.82 4
54 Bitty Lathrop NW Catholic 5:38.93 3
55 Hannah Gilliam Cheltenham 5:39.68 6
56 Jaclyn Gallery Smithtown East 5:40.29 6
57 Wendy He WWPN 5:41.28 4
58 Harmony Grodsky Friends (LI) 5:41.34 8
59 Aaliyah Regg Wajid Dewitt Clinton 5:41.46 3
60 Bryn Gorberg WWPN 5:41.73 3
61 Kelly O'Kane Woodstown 5:42.06 5
62 Sarah Romanus CB East 5:42.23 4
63 Kathleen Hempfling Sachem East 5:42.62 6
64 Gabriela Andrade Val Stream No 5:43.48 4
65 Katie Connell Arch Wood 5:43.75 3
66 Ve Pertsovskaya Stuyvesant 5:43.89 2
67 Victoria Caroli Cornwall 5:44.58 5
68 Jayda Allen Sachem East 5:44.76 5
69 Elise Ramirez Sachem North 5:44.95 4
70 Stephanie Vickers Westhampton 5:45.13 2
71 Olivia Doran Great Valley 5:45.27 5
72 Blaire Bernstein Pope John 5:45.30 4
73 Emily Grabauskas Falls Church 5:45.42 3
74 Caelyn Reilly Bay Shore 5:45.45 6
75 Bridget Sullivan Connetquot 5:45.50 4
76 Brenna Yearick-Riley Onteora 5:46.12 5
77 Lisa Maclachlan Branford 5:46.84 5
78 Katherine McCormack Carmel 5:46.88 6
79 Ailish Durcan Pearl River 5:46.96 7
80 Kelsey Dutton Sullivan West 5:47.29 6
81 Mariah Jno-Charles Bellport 5:47.62 5
82 Taylor Veracka Hauppauge 5:47.66 6
83 Catherine Weppler Manhasset 5:47.86 4
84 Kasey Brown Arch Wood 5:47.89 5
85 Katie Bowren Arch Wood 5:48.13 5
86 Kaitlyn Harding Pearl River 5:48.21 5
87 Samantha Shenk Great Valley 5:48.38 5
88 Bianca Delucia Patch-Medford 5:48.47 4
89 Maddie Dery Mahopac 5:48.74 6
90 Samantha Manalastas Smithtown West 5:49.07 8
91 Maria Papacostas Cheltenham 5:49.23 6
92 Cara Jozefowski Northport 5:49.30 7
93 Taylor Velez St Catherine 5:49.79 2
94 Erin Nunan Falls Church 5:50.44 3
95 Meredith Hansalik MSIT 5:50.47 4
96 Christy Baars Smithtown East 5:50.62 6
97 Tanya Altrui Branford 5:51.01 9
98 Emily Reid Holy Names 5:51.04 5
99 Christina Marinelli Port Wash 5:51.15 10
100 Emily Yong Brooklyn Tech 5:51.25 5
101 Azure Rucker Cheltenham 5:51.27 4
102 Casey Ortiz Arch Wood 5:51.42 3
103 Emma Cary Morristown 5:51.87 2
104 Karen Aceuedo Middletown 5:52.54 8
105 Carly Kenselaar Eastern Reg 5:53.19 6
106 Claire Brennan Pearl River 5:53.56 7
107 Erin Dillmann John Jay EF 5:53.57 7
108 Maya Birney Branford 5:54.02 7
109 Anneliese Troidle Branford 5:54.03 5
110 Beth Dauer Pope John 5:54.09 9
111 Alexxa Guerrero Middletown 5:54.19 8
112 Illyssa Stark WWPN 5:54.39 4
113 Samantha Flood Bay Shore 5:54.50 6
114 Diana Hammerstone Easton Area 5:54.94 9
115 Dominique Betterbed Miller Place 5:54.97 4
116 Valerie Kehoe Smithtown West 5:55.38 8
117 Caroline O'Brien John Jay EF 5:55.56 7
118 Elizabeth Rossi Val Stream No 5:56.04 6
119 Abby Paglia John Jay EF 5:56.34 7
120 Bianca Luparello Port Wash 5:56.88 9
121 Greer Levin Hackley 5:56.94 9
122 Molly Mcdonald NW Catholic 5:57.01 5
123 Emily Maguire Connetquot 5:57.34 8
124 Valerie Santangelo Saint Basil 5:57.41 3
125 Meghan Mcdonaugh Northport 5:57.52 8
126 Cristen Ryan Pearl River 5:57.69 10
127 Cierra Nelson Smithtown East 5:57.77 7
128 Jean Marie VanDer Merwe Mtn Lakes 5:57.81 6
129 Holly Sentowski Hauppauge 5:57.81 8
130 Melissa Pierre Gen. MacArthur 5:58.00 7
131 Natalia Leakos Smithtown East 5:58.09 8
132 Sabrina Esposito Bay Shore 5:58.32 6
133 ??? ??? Unknown 5:59.05 11
134 Heather McCormick Connetquot 5:59.49 6
135 Emily Davidson Eastern Reg 5:59.53 6
136 Nicole Marshall Smithtown East 5:59.83 7
137 ??? ??? Unknown 6:00.23 10
138 Megan Shea Radnor 6:00.46 8
139 Grace Raffa Pearl River 6:00.57 9
140 Jill Baldassarre St. Joseph Hill 6:00.82 10
141 Dynavia Nimmons Brentwood 6:00.87 10
142 Hillary Gooding Franklin Twp 6:01.01 10
143 Amber Wendler Mahopac 6:01.12 7
144 Heather Scafidi Franklin Twp 6:01.21 7
145 Alexandra Zalewski Hauppauge 6:01.47 8
146 Cheyanne Dobozy Peru 6:01.92 7
147 Stephanie Liang Stuyvesant 6:01.94 6
148 Kristy Carlin MSIT 6:02.42 7
149 Katie Hanifin Pope John 6:02.87 6
150 Alexandra Shipley Pennsville 6:03.11 8
151 Becky Scaripon Pope John 6:03.15 4
152 Amanda Conklin Harborfields 6:03.82 5
153 Julia Sexton Miller Place 6:04.38 9
154 Cecillia Rosenbloom Cheltenham 6:04.40 7
155 Beth Morgan Cheltenham 6:04.72 7
156 Kayla Blau Hauppauge 6:04.92 8
157 Elizabeth Oliver St. Joseph Sea 6:05.73 9
158 Tracy Crookston Branford 6:05.76 9
159 Elisabeth Frankini Jericho 6:05.94 8
160 Kathleen Parnow Pearl River 6:06.23 10
161 Kristina Schrepf Sachem North 6:06.65 10
162 Molly McMorrow Pearl River 6:06.89 9
163 Madeline Smith Bay Shore 6:07.04 6
164 Kelly Ryder Carmel 6:07.16 9
165 Maddy Conover Woodrow Wilson 6:07.33 7
166 Cyrene Nicholas Branford 6:07.57 9
167 Shannon Downey Hauppauge 6:07.68 8
168 Sophie Bysiewicz Branford 6:08.16 9
169 Jessica Martin Smithtown East 6:08.21 7
170 Rachel Minix Deptford 6:08.25 10
171 Amber Dixon Delcastle 6:08.31 8
172 Mily Shah Eastern Reg 6:08.56 8
173 Amrit Kaur Brooklyn Tech 6:08.69 7
174 Maria Dillingham Riverhead 6:08.76 5
175 Hannah Colson Cornwall 6:08.76 6
176 Karleigh Williams Pope John 6:08.81 11
177 ??? ??? Unknown 6:08.81 11
178 Alexandra Sobieski Eastern Reg 6:09.10 8
179 Brenna McGuire Sachem East 6:09.20 7
180 Jillian Manfredi Sachem East 6:09.38 7
181 Elizabeth Keach Bay Shore 6:09.38 11
182 Kara Mcnelis Friends (LI) 6:09.57 8
183 Jocelin Mcgovern Harborfields 6:09.73 8
184 Maria Santangelo Saint Basil 6:10.09 7
185 Emma Feldman Port Wash 6:10.32 11
186 Maya Smith Cheltenham 6:10.81 11
187 Casey Spirio Hauppauge 6:10.94 8
188 Carly Debono Patch-Medford 6:10.99 5
189 Lizbet Navarro Middletown 6:11.14 11
190 Meghan Van Bommel Riverhead 6:11.18 5
191 Rachel Semetsis Sachem East 6:11.43 7
192 Sarah Rudge Onteora 6:11.92 7
193 Jess Lohret Branford 6:12.85 9
194 Morgan Dey Franklin Twp 6:13.46 10
195 Chiara Guida St. Joseph Sea 6:13.71 9
196 Julia Rodgers Woodstown 6:14.00 12
197 Kylie Markley Cornwall 6:14.26 11
198 Amy Kuhn Pearl River 6:14.44 10
199 Briana Lynam Pope John 6:14.53 9
200 Kim Jelich Val Stream No 6:14.61 8
201 Maya Belvin Franklin Twp 6:14.78 10
202 Tori Silvers Kings Park 6:14.87 10
203 Kayla Maas Eldred 6:15.41 9
204 Lamijah Burns Franklin Twp 6:15.45 10
205 Jessica Davis Eldred 6:15.48 9
206 Masai Davis WWPN 6:15.54 10
207 Maddy Wyshinski Pennsville 6:15.74 10
208 Monica Abrams Sachem North 6:15.88 11
209 Julia Gilliard Kings Park 6:16.79 10
210 Jessica Humann Sachem North 6:16.93 10
211 Jillian Montvydas Smithtown East 6:17.21 8
212 Vanguie Armijo Val Stream So. 6:17.22 9
213 Caitlyn Torres Hen Hud 6:17.22 11
214 Kayla Corsini Bay Shore 6:17.24 12
215 Sydney Cano Val Stream No 6:18.41 5
216 Jennifer Weiss Sachem North 6:18.61 11
217 Hannah Moyle Eastern Reg 6:18.94 11
218 Brianne Garvey Pearl River 6:19.23 9
219 Marysa Mullen Sachem North 6:19.53 12
220 Juliannna Kolakowski Averill Park 6:21.47 11
221 Angel Weng WWPN 6:21.86 10
222 Ashley Miskovsky Sachem North 6:21.89 12
223 Meghan Reilly Saint Basil 6:22.63 11
224 Emma Zawacki Smithtown East 6:22.66 8
225 Hilda De Los Santos Bellport 6:22.77 13
226 Julia Kott Woodrow Wilson 6:22.89 11
227 Courtney Minogue Gen. MacArthur 6:23.66 11
228 Marisol Nazario Bay Shore 6:23.69 11
229 Isabelle Vanroy Manhasset 6:23.92 10
230 Melanie Kiebuzinski WWPN 6:24.15 9
231 Eleanor Jurczak Cheltenham 6:24.38 10
232 Emily Lin Sachem North 6:24.58 12
233 Liana Alves Hen Hud 6:24.97 11
234 Corrine Vanwagner Sullivan West 6:25.38 6
235 Emma Mangels Bay Shore 6:27.13 12
236 Kiersten Gaertner Gen. MacArthur 6:28.15 9
237 Diana Morgan Kings Park 6:28.23 11
238 Sara Pinsonault Pope John 6:28.41 11
239 Katie DiCola Hen Hud 6:28.44 11
240 Karen Lopez Young Womens 6:28.53 11
241 Elisabeth Mccarren Bay Shore 6:28.73 12
242 Dani Meyers Sullivan West 6:29.22 6
243 Ally Peck Bay Shore 6:29.34 12
244 Natalia Oliveira Cheltenham 6:29.48 10
245 Jennifer Newins Gen. MacArthur 6:29.68 12
246 Marielle Melconian Mercy (CHSAA) 6:30.01 13
247 Nancy Vasquez Val Stream So. 6:30.47 7
248 Fiona Perosi St. Joseph Hill 6:32.17 11
249 Shanelle Bailey Franklin Twp 6:32.65 10
250 Courtney Catlin Pennsville 6:32.70 12
251 Itzell Mayen Vineland 6:32.98 12
252 Meggie Gallo Southampton 6:33.32 12
253 Mina Surprenant Pearl River 6:34.35 11
254 Mira Wiegele Hen Hud 6:35.47 12
255 Hillary Dunn WWPN 6:35.65 12
256 ??? ??? Unknown 6:36.67 12
257 Allison Weilep Manhasset 6:37.28 10
258 Kristen Kaessinger Miller Place 6:37.70 12
259 Anakarv Merino Middletown 6:37.76 11
260 Sara Jane Drewett Eldred 6:38.07 9
261 Kiera Mathews Pearl River 6:38.30 11
262 Corinne Schmidt Bay Shore 6:39.56 12
263 Nicole Hindley Eastern Reg 6:39.93 12
264 Theresa Wilson Pope John 6:40.04 10
265 Rachel Landis Upper Perk 6:40.16 9
266 Jaspriya Malhotra WWPN 6:40.43 12
267 Caroline Mcgowan Pearl River 6:43.16 11
268 Ashley Navas Bay Shore 6:43.79 13
269 Paige Golembeski Bay Shore 6:44.22 11
270 Chrissy McGovern John Jay EF 6:44.84 12
271 Maddie Ciszewski Woodrow Wilson 6:46.24 12
272 Monica Wilson Pope John 6:46.37 13
273 Jaclyn Andracchi Val Stream So. 6:47.01 8
274 Raquel Pedro Vineland 6:47.20 13
275 Anna Weissman Onteora 6:48.48 11
276 Megan Farnan Bay Shore 6:51.31 13
277 Jenny Ryan Arch Wood 6:51.81 13
278 Theresa Defillippo Patch-Medford 6:52.32 9
279 Devon Campbell Pennsville 6:54.05 12
280 Laura McGinley Cheltenham 6:55.95 13
281 Lizzie Lyons Arch Wood 6:58.55 13
282 Emily Cosgriff St. Joseph Sea 6:59.07 13
283 Jordan Uzdanovics Woodstown 6:59.64 13
284 Lindsey Willams Eastern Reg 6:59.72 13
285 Chelsea Hipwell Cheltenham 7:00.84 12
286 Kayla Sabino Young Womens 7:01.24 12
287 Allison Tingley Eastern Reg 7:01.97 13
288 Ana Karen Mejia Vineland 7:02.04 13
289 Shannon Murphy Arch Wood 7:07.77 13
290 Abby Keller Pope John 7:08.23 13
291 Jen Skabla Cheltenham 7:08.92 12
292 Christine Martin Bay Shore 7:13.28 12
293 Rya Griffis Woodrow Wilson 7:20.56 13
294 Kim Alexis Williams Young Womens 7:25.72 13
Varsity Boys' 4 x 200m Relay Trials
Place School Mark Heat
1 Cheltenham A 1:31.07 2
2 Mt. St. Michael A 1:31.19 4
3 St. Anthony's A 1:31.81 3
4 Tilden A 1:32.06 1
5 Elmont A 1:32.31 5
6 Vineland A 1:32.45 3
7 St. John Bapt A 1:32.59 3
8 Haddon Hts A 1:32.90 22
9 Cardinal Hayes A 1:33.01 5
10 Hunterdon Cen A 1:33.03 1
11 Medgar Evers A 1:33.17 2
12 Colonie A 1:33.50 4
13 Amityville A 1:33.63 2
14 Westbury A 1:33.68 3
15 Methacton A 1:33.72 3
16 Cornwall A 1:34.07 6
17 Middletown A 1:34.20 6
18 Uniondale A 1:34.36 2
19 Teaneck A 1:34.43 5
20 Freeport A 1:34.52 1
21 Central Islip A 1:34.60 1
22 Oxon Hill A 1:34.70 6
23 Delcastle A 1:34.84 12
24 Campus Magnet A 1:34.89 9
25 Lenape A 1:35.14 12
26 Great Valley A 1:35.15 4
27 Bloomfield A 1:35.18 10
28 WWPN A 1:35.28 9
29 Laurel A 1:35.30 1
30 Mott Haven A 1:35.45 6
31 Christ King A 1:35.59 2
32 Valley Stream A 1:35.82 12
33 Franklin Twp A 1:35.91 8
34 Woodrow Wilson A 1:36.03 21
35 Harborfields A 1:36.17 13
36 Concord A 1:36.18 22
37 Yonkers A 1:36.31 8
38 Evander Childs A 1:36.33 7
39 Brentwood B 1:36.44 5
40 Mon-Woodbury A 1:36.48 8
41 Willingboro A 1:36.71 12
42 McNamara A 1:36.82 18
43 Deptford A 1:36.94 7
44 St. Francis Prep A 1:37.01 4
45 Valley Stream A 1:37.02 14
46 Connetquot A 1:37.04 10
47 Unknown ??? 1:37.04 10
48 Colonie B 1:37.11 5
49 Warwick A 1:37.11 11
50 Bernards A 1:37.13 14
51 FDR Hyde Park A 1:37.24 12
52 Clarkstown So A 1:37.29 9
53 Port Jefferson A 1:37.53 7
54 MSIT A 1:37.59 9
55 Longwood A 1:37.63 5
56 Jefferson (NYC) A 1:37.63 7
57 Amityville B 1:37.66 13
58
1:37.75 2
59 Spackenkill A 1:37.75 12
60 Easton Area A 1:37.93 16
61 Northport A 1:38.02 1
62 North Rockland A 1:38.16 4
63 Morristown A 1:38.31 13
64 Uniondale B 1:38.35 10
65 Cornwall B 1:38.38 14
66 Freeport B 1:38.57 8
67 Middletown B 1:38.72 14
68 McNamara B 1:38.76 19
69 North Rockland B 1:38.78 9
70 Woodstown A 1:38.80 13
71 Norristown A 1:38.85 14
72 Pleasantville B 1:39.02 11
73 Garden City A 1:39.03 15
74 Stuyvesant A 1:39.17 8
75 St. John Bapt C 1:39.27 15
76 Nazareth (NY) Vassell 1:39.58 8
77 Tilden B 1:39.74 15
78 Bloomfield B 1:40.00 17
79 Vineland C 1:40.03 10
80 Mon-Woodbury B 1:40.12 21
81 Hauppauge A 1:40.23 17
82 St. John Bapt D 1:40.43 17
83 St. Dominic A 1:40.55 18
84 Colonie C 1:40.67 11
85 Val Stream No A 1:40.73 15
86 Methacton B 1:41.03 14
87 St. John Bapt B 1:41.07 7
88 Bay Shore A 1:41.42 16
89 St. Edmund A 1:41.51 9
90 Mt. St. Michael B 1:42.00 19
91 St. John Bapt E 1:42.34 17
92 Cumberland A 1:42.34 22
93 Morris Hills A 1:42.76 11
94 Elwood/Glenn A 1:42.77 15
95 Central Islip B 1:42.95 13
96 Port Jefferson B 1:43.15 16
97 St. Joseph Sea E 1:43.28 16
98 Brentwood A 1:43.38 17
99 Woodstown B 1:44.09 17
100 Val Stream So. A 1:44.39 19
101 Mt. Sinai A 1:44.52 16
102 Onteora A 1:45.05 16
103 St. Joseph Sea D 1:45.37 11
104 Lenape B 1:46.24 20
105 Woodstown C 1:46.55 21
106 Hauppauge B 1:46.57 19
107 Beacon (NYC) A 1:46.91 13
108 Unknown ??? 1:47.13 20
109 Norristown B 1:47.79 18
110 Friends (LI) A 1:47.79 20
111 St. John Bapt F 1:47.90 18
112 Unknown ??? 1:48.20 20
113 McNamara C 1:48.55 20
114 Hen Hud A 1:48.79 19
115 Beacon (NYC) B 1:49.03 21
116 St. John Bapt G 1:49.23 20
117 Farrell A 1:49.40 21
118 Farrell A 1:50.62 21
119 Vineland B 1:51.00 15
120 Cumberland B 1:51.13 22
121 Taft (NYC) A 1:51.13 22
122 Lenape C 1:54.00 19
123 Cumberland C 1:54.17 22
DQ Pleasantville A
3
DNF Ewing A
4
DQ Prospect Hts A
6
DQ Windsor A
6
DQ St. Joseph Sea C
7
DQ Boys & Girls A
11
DNF Unknown ???
18
FS St. Joseph Sea A
18
Varsity Girls' 4 x 200m Relay Trials
Place School Mark Heat
1 Medgar Evers A 1:44.72 1
2 Winslow Twp A 1:44.76 2
3 Delcastle A 1:45.33 5
4 Bloomfield A 1:45.62 6
5 Uniondale A 1:45.66 6
6 Newburgh A 1:45.89 2
7 Dewitt Clinton A 1:46.21 3
8 Nansemond A 1:46.62 5
9 McNamara A 1:46.87 2
10 Pennridge A 1:46.87 6
11 Windsor A 1:46.93 4
12 Camden A 1:47.22 2
13 Taft (NYC) A 1:47.69 4
14 CB East A 1:47.78 4
15 Mary Louis A 1:48.60 1
16 Pleasantville A 1:49.56 1
17 Episcopal A 1:49.83 7
18 Great Valley A 1:50.01 6
19 Cornwall A 1:50.06 4
20 Teaneck A 1:50.29 6
21 Hauppauge A 1:50.29 8
22 Port Wash A 1:50.54 5
23 Franklin Twp A 1:50.73 3
24 Southampton A 1:51.10 7
25 Connetquot A 1:51.21 10
26 Erasmus Hall A 1:51.29 2
27 Laurel A 1:51.30 3
28 Kellenberg A 1:51.32 3
29 Clara Barton A 1:51.43 1
30 WWPN A 1:51.43 7
31 Hunterdon Cen A 1:51.70 7
32 Saint Basil A 1:51.71 9
33 Easton Area A 1:51.82 6
34 Evander Childs A 1:51.84 2
35 Hallahan A 1:52.32 16
36 Sachem East A 1:52.45 3
37 Westbury A 1:52.47 13
38 Clarkstown So A 1:52.71 4
39 Newburgh A 1:52.75 4
40 Young Womens A 1:52.91 8
41 Vineland A 1:53.16 3
42 Snyder A 1:53.76 8
43 Episcopal B 1:53.90 10
44 Brentwood A 1:54.04 8
45 Onteora A 1:54.61 8
46 Smithtown West A 1:55.02 13
47 Middletown A 1:55.34 9
48 Nanuet A 1:55.34 18
49 Cumberland A 1:55.40 18
50 CB East B 1:55.48 9
51 Val Stream No A 1:55.49 14
52 Val Stream So. A 1:55.50 10
53 St. Joseph Sea A 1:55.56 1
54 Northport A 1:55.66 9
55 Kings Park A 1:55.89 7
56 Smithtown East A 1:55.90 9
57 Connetquot B 1:56.11 11
58 Patch-Medford A 1:56.12 15
59 Mary Louis B 1:56.28 7
60 Camden B 1:56.62 10
61 Spackenkill A 1:56.92 10
62 Clara Barton B 1:57.00 12
63 Arch Wood A 1:57.23 12
64 Westhampton A 1:57.32 14
65 Bay Shore A 1:57.38 8
66 St. Edmund A 1:58.00 11
67 Boys & Girls A 1:58.09 12
68 Bloomfield B 1:58.24 5
69 Hauppauge B 1:58.27 12
70 John Jay EF A 1:58.30 12
71 Hunterdon Cen A 1:58.57 11
72 Bernards A 1:58.58 1
73 Connetquot C 1:59.07 15
74 Middletown B 1:59.15 5
75 John Adams A 1:59.73 19
76 St. Joseph Hill A 1:59.78 13
77 Woodstown A 1:59.83 17
78 Deptford A 2:00.02 14
79 Vineland B 2:00.03 13
80 Cornwall B 2:00.72 13
81 Sachem North A 2:01.10 15
82 Clara Barton C 2:02.17 15
83 Kings Park B 2:02.46 11
84 Cheltenham A 2:02.87 16
85 Pope John A 2:02.95 14
86 Pleasantville B 2:02.95 15
87 Hauppauge C 2:03.64 14
88 St. Joseph Sea B 2:04.02 11
89 Arch Wood B 2:05.03 16
90 Eldred A 2:05.12 17
91 Sachem North B 2:05.44 17
92 Cumberland C 2:06.50 19
93 Delcastle A 2:08.01 5
94 St. Joseph Hill B 2:10.01 16
95 St. Dominic A 2:11.01 18
96 Cheltenham B 2:11.13 17
97 Norristown A 2:11.43 18
98 Young Womens B 2:12.24 16
99 St. Joseph Sea D 2:12.96 17
100 Fort Hamilton A 2:13.07 9
101 Pope John B 2:14.33 16
102 Hen Hud A 2:14.78 18
103 St. Joseph Hill C 2:18.50 19
104 St. Joseph Sea C 2:18.92 18
105 St. Joseph Sea E 2:20.27 19
106 Fort Hamilton E 2:20.82 13
107 Fort Hamilton D 2:21.08 11
108 Fort Hamilton B 2:25.74 10
109 Fort Hamilton C 2:26.31 12
110 Fort Hamilton F 2:28.17 19
DQ Woodrow Wilson A
15
Varsity Boys' 400m Dash Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Qhyle Elijah Bensalem 49.39 1
2 Chad Barker Elmont 50.26 1
3 Dan Kelly Warwick 50.88 2
4 Romaine Angel JFK (NYC) 50.88 4
5 Dorwin Mitchell Mt. St. Michael 50.97 1
6 Jonathan Greenwood Freeport 51.12 7
7 Gabriell Johnson Roman 51.13 4
8 Jared Delane NW Catholic 51.22 1
9 Tremaine Devour Uniondale 51.22 5
10 Ricky Meriwether Penn Wood 51.35 2
11 Abdulhakem Byabusha Ossining 51.61 2
12 John Martinez Francis Lewis 51.70 1
13 Anfernee Joseph Franklin Twp 51.71 6
14 Lucas Steele Pope John 51.81 2
15 Rashad Ramsey Windsor 51.81 3
16 Isaiah Hawkins Port Richmond 51.82 4
17 Mohammad Abubakur Brentwood 52.08 1
18 Barren McCoy Central 52.12 7
19 Lamar Banton South Shore 52.31 3
20 Kyle Davis Cheltenham 52.33 12
21 Tariq Thomas Midwood 52.39 6
22 Brandon Atkins Elmont 52.42 2
23 Justin Grant Freeport 52.57 9
24 Michael Hagan Father Judge 52.59 6
25 makial frasier Penn Wood 52.64 7
26 Jalen Davis Willingboro 52.69 15
27 Mark Williams Delcastle 52.73 8
28 Nick Powers Colonie 52.78 4
29 Alex Combs Cornwall 52.82 9
30 Kyree Willis-Lear Cheltenham 52.83 11
31 John Stallworth Connetquot 52.86 3
32 Sean Fitzgerald Father Judge 52.87 8
33 Wesley Clayton Averill Park 53.15 4
34 Tom Reilly Warwick 53.16 5
35 Ian Palmer Winslow Twp 53.18 10
36 Zachariah Latnie Colonie 53.22 5
37 Olabode Aiyebo Penn Wood 53.23 2
38 Andrew Dillon Norristown 53.31 6
39 Trinton Campbell Erasmus Hall 53.32 11
40 Sonny Rey Lower Moreland 53.40 7
41 Nicholas Jung Clarkstown So 53.45 3
42 Tevin Aitken Jefferson (NYC) 53.49 6
43 Shawn Rene Erasmus Hall 53.62 10
44 Hamzah Massaquoi Bensalem 53.64 8
45 Richard Taylor Westbury 53.68 6
46 Jalen Wilkinson Penn Wood 53.69 10
47 Dylan Cooper Woodrow Wilson 53.73 15
48 Isaiah Akil Riverdale Bapt 53.90 13
49 Matt Forsythe Father Judge 53.97 7
50 Andre Cohen Mott Haven 54.02 5
51 Brian Saul Erasmus Hall 54.04 10
52 Clark Bernardo Deptford 54.04 11
53 Malik Self McNamara 54.06 13
54 Chandler Cotton Central (PG) 54.24 13
55 Jeron Fenton Mt. St. Michael 54.25 7
56 Shahid Nuriddin Howard Tech 54.32 12
57 Amauris Olivo Mott Haven 54.34 5
58 Nicholas Garrick John Bowne 54.35 5
59 nile murad Franklin Twp 54.42 8
60 Charlie Wells Penn Wood 54.42 9
61 Garcelin Elisias Valley Stream 54.51 9
62 Mike Padala Garden City 54.55 11
63 Sammy Abdallatif Clarkstown So 54.56 3
64 Frank Torregross Connetquot 54.56 6
65 Aaron Dillingham McNamara 54.58 13
66 Devon Edwards Colonie 54.77 16
67 George Preudhomme Collegiate 54.78 12
68 Riwan Pelissier Cardinal Hayes 54.80 9
69 Kevin Lock Great Valley 54.83 9
70 Aashlyie Gonzales Nazareth (NY) 54.87 14
71 Prince Darko Taft (NYC) 54.89 15
72 Brian Miller Howard Tech 54.90 14
73 David Elliott St. Peter's 54.91 12
74 Edwin Liu Brooklyn Tech 54.93 15
75 Rasheed Weeks St. Edmund 55.00 8
76 Dikembe Bogle South Shore 55.08 7
77 Keir Harmon Winslow Twp 55.08 13
78 Tim Nunzig Connetquot 55.12 11
79 Yunisa Bakarr Willingboro 55.13 16
80 Micah Yannatos Onteora 55.17 13
81 Gairy Springer Jefferson (NYC) 55.23 16
82 Endy Villalona Freeport 55.31 10
83 Thomas Nicholas Mon-Woodbury 55.34 11
84 Carlton Wan Francis Lewis 55.35 8
85 Lucas Lampretti Easton Area 55.42 15
86 Wenchill Dorsainvil Campus Magnet 55.44 14
87 Solomon Butler Erasmus Hall 55.63 11
88 Chris Koester Garden City 55.72 12
89 James Bodley Freeport 55.81 9
90 Matthew Jones Valley Stream 55.93 10
91 Ronald Gadson JFK (NYC) 55.98 14
92 Brad Barthelmes Hen Hud 56.02 12
93 Chris Maizle St. Edmund 56.11 8
94 Tim Moscola St. Peter's 56.11 17
95 Greg Hulbert Westhampton 56.16 15
96 Daniel Boyhan Mon-Woodbury 56.16 15
97 Jake Murtha Connetquot 56.18 9
98 Kevin Gangemi Cornwall 56.28 9
99 Roosevelt Clairjour Madison (NYC) 56.28 12
100 Andre Self Willingboro 56.32 9
101 Jonah Morrow Delcastle 56.33 11
102 Anthony Hernandez Deptford 56.34 11
103 Tyrone Underwood Deptford 56.35 15
104 Joe Johnson Concord 56.35 15
105 Nicholas Musacchio Xavier 56.36 10
106 Brendan Kachou Cornwall 56.36 11
107 Ryan Mackerer Chatham 56.37 10
108 Shaquile Gregory Francis Lewis 56.47 10
109 Taquan Thomas Manhasset 56.49 11
110 Aaron Dowell Laurel 56.55 13
111 J.t. Mulligan Town Harris 56.62 14
112 Jonathan Kramer Garden City 56.69 11
113 Antoine Johnson Tilden 56.69 17
114 Tristan Williamson Norristown 56.74 12
115 Nathan D'amico Branford 56.76 14
116 Frank Bosa Port Richmond 56.82 12
117 Jahbari Willamson Teaneck 56.82 20
118 Corey Smoot Riverdale Bapt 56.86 13
119 Luke Arnott Cornwall 56.88 9
120 Confiden Njoku Austin Evander Childs 56.94 13
121 Victor Gonzalez Bernards 57.03 12
122 Brandon Ng Colonie 57.04 19
123 Andrew Simon Valley Stream 57.06 9
124 Brian White Eastern Reg 57.06 15
125 Kwadow Yeboah Teaneck 57.10 20
126 Wayne Williams Mon-Woodbury 57.14 17
127 Joe Meissler Father Judge 57.15 14
128 Michael Quinoy Hen Hud 57.19 15
129 Brian Wildes Xavier 57.19 17
130 Edwin Brown Riverdale Bapt 57.20 13
131 Quinn Bilger Upper Perk 57.29 12
132 Shaquille Dixon Woodbury 57.29 20
133 Harrison Slutzky Port Wash 57.41 17
134 Steven Perrotti Branford 57.49 16
135 Issiah Morris Cheltenham 57.51 15
136 Colin Tyrell Methacton 57.58 19
137 Jacob Kurpis Xavier 57.61 16
138 Tom Flannery Nanuet 57.76 13
139 Derek Dibona Warwick 57.82 7
140 Elineury Collado JFK (NYC) 57.88 14
141 Robert Trumpet John Bowne 57.88 19
142 Devonte Brown Franklin Twp 57.95 14
143 Jonath Bradshaw Willingboro 57.96 16
144 Tajae Montgomery JFK (NYC) 57.97 3
145 Henry Frempong JFK (NYC) 57.99 10
146 Charles Parsons Teaneck 58.00 16
147 James Passarelle Westhampton 58.07 16
148 Osa Igho Osagie Francis Lewis 58.08 8
149 Dylan Pearce Gen. MacArthur 58.18 13
150 Samier Wilson Norristown 58.20 13
151 Benjamin Hetzell Cumberland 58.22 21
152 Matthew Wilshere Manhasset 58.26 12
153 Brandon Gooden John Bowne 58.37 4
154 Aubrey Archer Xavier 58.39 12
155 Syron Mckenzie Sheepshead 58.56 15
156 John Kukura Clarkstown So 58.57 14
157 Bradley Spilka Manhasset 58.58 12
158 Dareon Johnson Delcastle 58.58 14
159 Anfernee Hoyte Loughlin 58.59 16
160 Tom Mcnamee Connetquot 58.71 17
161 Amir Price Winslow Twp 58.75 14
162 Eric Mercado Packer 58.76 18
163 anthony dawson Franklin Twp 58.79 13
164 Umoja Robinson Teaneck 58.79 20
165 John Lozinak Methacton 58.83 18
166 Phillip Mayhue Winslow Twp 58.84 13
167 David Nevins Port Wash 58.88 17
168 Jack Emmert Mon-Woodbury 59.26 15
169 Chris Askew Woodrow Wilson 59.35 17
170 Steven Bagell Lower Moreland 59.45 16
171 Glenn Mahon Lower Moreland 59.55 14
172 John DeCaro Westhampton 59.78 18
173 James Comilang Bay Shore 59.80 20
174 Jordan Fields Colonie 59.81 18
175 Paul Maloney Mt. Sinai 59.83 18
176 Malik Grant Penn Wood 59.91 16
177 Michael Magee Cumberland 59.97 21
178 ??? ??? Unknown 59.99 16
179 ??? ??? Unknown 1:00.06 15
180 Tom Miller Cumberland 1:00.07 20
181 Bryton Holas Brooklyn Tech 1:00.10 17
182 Chris Pianelli Farrell 1:00.17 14
183 Aaron Nimako Colonie 1:00.23 18
184 ??? ??? Unknown 1:00.24 19
185 Ashton Martin Willingboro 1:00.28 10
186 Debanik Purkayastha Methacton 1:00.30 20
187 Collin Corsey Deptford 1:00.41 20
188 Stephan Thomason Brentwood 1:00.43 16
189 Michael Schmidt Bay Shore 1:00.53 19
190 Josh Harris Jericho 1:00.62 6
191 Harry Quinn Town Harris 1:00.67 18
192 Justin Newkirk Cumberland 1:00.67 20
193 Deion Johnson Neptune 1:00.95 17
194 Joey Celona Lenape 1:00.97 17
195 Kevin Klassen Clarkstown So 1:01.11 16
196 Jason Aparicio Westbury 1:01.21 17
197 Matt Gill Eastern Reg 1:01.48 17
198 Fabricio Pizarro Central Islip 1:01.48 19
199 Matthew Tam Manhasset 1:01.57 12
200 Robert DiNovi Cumberland 1:01.71 21
201 Donovan Smith Brentwood 1:01.89 17
202 Matthew Smith Loughlin 1:01.96 19
203 ??? ??? Unknown 1:02.30 21
204 Allan Benoit Colonie 1:02.41 18
205 Brian Pfeil Colonie 1:02.55 18
206 Jason Morena Mt. Sinai 1:02.56 18
207 Andrew Pecoco Westhampton 1:02.65 19
208 Harrison Aponte Westhampton 1:02.82 21
209 Frank Vallatta Bay Shore 1:02.98 19
210 Harry Quinn Town Harris 1:03.03 21
211 Alex Salmeron Westbury 1:03.30 20
212 Isaac Sonike St. Peter's 1:03.41 18
213 Noah Steverson Neptune 1:03.44 18
214 ??? ??? Unknown 1:03.51 21
215 Pierce Dellafera Friends (LI) 1:03.61 14
216 Donald Philps Riverdale Bapt 1:03.74 19
217 Equan Hayes Neptune 1:04.60 16
218 Jacob Tola Brentwood 1:04.65 19
219 Shon Sealy St. Peter's 1:05.02 20
220 Adam Rejto Onteora 1:05.03 21
221 Sean Keaveny Onteora 1:05.05 21
222 Jyothisraj Johnson Town Harris 1:05.16 18
223 Jacob Mayer Arch Wood 1:05.16 18
224 Declan Bean Westhampton 1:05.25 19
225 Alexander Meci Onteora 1:05.44 21
226 Kevin So Xavier 1:05.47 19
227 Chase Golding Westhampton 1:05.64 21
228 Chris Nishi Lenape 1:05.68 21
229 Cody Finn Upper Perk 1:06.65 20
230 Zachary Soffer Eastern Reg 1:07.21 17
231 Jacob Willoughby Eldred 1:07.21 20
232 Emil Sohlberg Packer 1:07.53 21
233 Anthony Sokolowski Eastern Reg 1:08.11 21
234 Nick Nawrocki Arch Wood 1:08.64 18
235 Spencer Brown Vineland 1:10.13 21
236 Jack Fay Packer 1:10.62 21
237 Jonathan Hodge Bay Shore 1:11.57 19
238 ??? ??? Unknown 1:12.57 21
239 Adil Khan Bay Shore 1:13.03 21
240 Michael Eleftheriou Upper Perk 1:15.21 20
Varsity Girls' 400m Dash Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Katie O'Neill Garden City 58.71 1
2 Katie Mcintyre Pope John 59.15 1
3 Kerri Graber HHH West 59.25 1
4 Siani Wilson Penn Wood 59.42 2
5 Ricca Graham Eliz Seton 59.46 12
6 Heather Smith Great Bridge 59.47 1
7 Roazena Miller Clara Barton 59.47 5
8 Emily O'Neill Garden City 59.54 1
9 Elena Rudy Cornwall 59.78 6
10 Alison Doway Port Richmond 59.95 9
11 Kara Lyles Nansemond 1:00.03 2
12 Ana de la Heras Lenape 1:00.12 4
13 Tashana Muschett Erasmus Hall 1:00.26 6
14 Tiffany Perrier HHH East 1:00.35 2
15 Maddy Berkson Classical 1:00.48 13
16 Kristen Lavallee St. John Bapt 1:00.60 4
17 Nzinga Meadows Banneker 1:00.61 9
18 Christina Perrier HHH East 1:00.71 2
19 Kelly Lawkins Garden City 1:00.76 4
20 Lawren Wright Penn Wood 1:00.82 2
21 Jenna Jordano NW Catholic 1:01.02 3
22 Kiana Lee Irvington 1:01.05 3
23 Kennedy Holton Eliz Seton 1:01.14 14
24 Kaitlin Close Holy Names 1:01.35 2
25 Oneila Denton Hempstead 1:01.37 3
26 Chelsea Ogindo Peekskill 1:01.46 1
27 Vicky Sheridan Pope John 1:01.61 6
28 Diamond Watts Hempstead 1:01.67 6
29 Danielle Delgado Franklin Twp 1:01.73 6
30 Mia Williams McNamara 1:01.81 9
31 Thea General Campus Magnet 1:01.83 4
32 Taylor Tucker Eliz Seton 1:01.85 10
33 Amirah Pierre Penn Wood 1:01.89 3
34 Keri Boyce Episcopal 1:01.91 8
35 Tatyana Gadson Hempstead 1:02.03 5
36 Leia Conrad McNamara 1:02.11 9
37 Cierra Ore McNamara 1:02.13 9
38 Sydney Rudin Bernards 1:02.17 5
39 Bridget McNierney Kellenberg 1:02.22 3
40 Zuwena Johnson Riverdale Bapt 1:02.22 6
41 Alexis McNeil McNamara 1:02.33 9
42 Courtney Kearse Windsor 1:02.40 7
43 Elaina Ryan Averill Park 1:02.45 5
44 Kayla Tucker Riverdale Bapt 1:02.48 7
45 Emily Cafaro Garden City 1:02.58 6
46 Rayna Chambers Eliz Seton 1:02.62 14
47 Bryana Williams Riverdale Bapt 1:02.67 7
48 T'Reyah Johnson Eliz Seton 1:02.69 13
49 Melanie Caine CB East 1:02.71 6
50 Deonna Diggs Woodrow Wilson 1:02.86 10
51 Nina Crawford Eliz Seton 1:02.89 13
52 Shasche Allen Spackenkill 1:02.96 3
53 Chazmin Fullwood Young Womens 1:03.01 9
54 Akua Williams Middletown 1:03.07 9
55 Aminah Sarraga Teaneck 1:03.11 17
56 Cristina Cipriano St. Joseph Sea 1:03.13 4
57 Serwaa Syers Eliz Seton 1:03.14 12
58 Karen Vital Laurel 1:03.21 9
59 Jordan O'Brien Pope John 1:03.24 5
60 Siani Sellers Delcastle 1:03.27 7
61 Leah Evans Pleasantville 1:03.38 6
62 Mandy Lee Eastern Reg 1:03.43 11
63 Paulette Mohacsi Garden City 1:03.46 8
64 Applelonia Dawes Windsor 1:03.50 10
65 Joy Martinez Pleasantville 1:03.55 6
66 Tara Boyle Episcopal 1:03.58 7
67 Amara Hamilton McNamara 1:03.58 9
68 April Prevard Pleasantville 1:03.61 6
69 Melisande Corelett Newburgh 1:03.71 7
70 Hunter Carden Branford 1:03.71 11
71 Seattle Ellison Eastern Reg 1:03.80 10
72 Emily McGee Lenape 1:03.81 6
73 Carol Burgess Great Valley 1:03.82 6
74 Gillian Cutolo St. John Bapt 1:03.84 10
75 Ronsheica Trotman Banneker 1:03.91 9
76 Alexa Holland Connetquot 1:04.10 12
77 Sarah Crowley Harborfields 1:04.20 7
78 Curtlyn Chambers Eliz Seton 1:04.22 14
79 Arianna Mordy Episcopal 1:04.24 12
80 Lindsay Cunningham Woodrow Wilson 1:04.25 12
81 Tampha Hill Woodbury 1:04.34 13
82 Aneisha Ifill St. Edmund 1:04.39 10
83 Rasheedah Shardow Hen Hud 1:04.46 10
84 Shani Forrester Bergtraum 1:04.51 11
85 Ria Russo Brooklyn Tech 1:04.53 16
86 Deborah Myrtil HHH West 1:04.58 7
87 Sabrina Larosa Lenape 1:04.64 11
88 Chrissy Conley St. Mary 1:04.73 8
89 Kiana Zollner Middletown 1:04.73 10
90 Ashley Reed Easton Area 1:04.77 10
91 Nida Wilson Evander Childs 1:04.78 8
92 Vanessa Johnson Eliz Seton 1:04.82 13
93 Danysha Reyes Evander Childs 1:04.85 11
94 Kelly Punturo Garden City 1:04.87 8
95 Katie Klercker Onteora 1:04.91 4
96 Kieaira Middleton Nansemond 1:05.04 9
97 Rachel Clement Riverhead 1:05.24 12
98 Becky Dionisio Middletown 1:05.25 8
99 Torisha Laforce Francis Lewis 1:05.35 6
100 Morgan Dey Franklin Twp 1:05.43 8
101 Lauren Keschner HHH East 1:05.44 8
102 Natasha Albanaze Northport 1:05.45 9
103 Jennifer Strube Eastern Reg 1:05.53 12
104 mercedes stokes Central (PG) 1:05.63 11
105 Jessa Laspesa Southampton 1:05.66 9
106 Diamond Buchanan Erasmus Hall 1:05.66 16
107 Grace Gilbakian Westhampton 1:05.72 13
108 Valeria Kudinov Connetquot 1:05.76 10
109 Kelly Szafara Episcopal 1:05.87 9
110 Samaria Ward Riverdale Bapt 1:05.89 7
111 Margaret Kellog Woodrow Wilson 1:05.91 12
112 Lauren Glancy Northport 1:05.92 9
113 Catherine Dolan Connetquot 1:06.03 10
114 Megan Gagnon Cornwall 1:06.04 17
115 Katherine McGannon Garden City 1:06.05 11
116 Kendra Soogrim Erasmus Hall 1:06.11 6
117 Ariel Hendrickson Connetquot 1:06.16 10
118 Maggie Mendito Woodrow Wilson 1:06.21 12
119 Arielle Latourette Easton Area 1:06.22 7
120 Jacinda Miller Woodrow Wilson 1:06.28 12
121 Maddy Auerbacher Bernards 1:06.34 11
122 Myangel Davis Millville 1:06.41 7
123 Tosca Dibella Woodrow Wilson 1:06.62 10
124 Siyana Dottin Eliz Seton 1:06.64 15
125 Toni James Teaneck 1:06.68 15
126 Bianca Pereira Bellport 1:07.12 19
127 Lamijah Burns Franklin Twp 1:07.19 8
128 Brooke Savoye Bernards 1:07.24 7
129 Lauren Wangenstein Connetquot 1:07.29 12
130 Kennedy Jackmon Cheltenham 1:07.29 19
131 Erin Egan Massapequa 1:07.37 10
132 Elizabeth Pabisch HHH West 1:07.39 8
133 Emma Raftery Bernards 1:07.45 14
134 Isabella Recchion Westhampton 1:07.45 18
135 Angel Owens Hallahan 1:07.50 8
136 Nina Puglisi Bellport 1:07.52 18
137 ??? ??? Unknown 1:07.58 15
138 Mackenzie Bostrom Garden City 1:07.73 17
139 Shanelle Bailey Franklin Twp 1:07.75 8
140 Michelle Jordan Clarkstown So 1:07.85 15
141 Brooke McDaid Garden City 1:07.89 12
142 Allana Hamilton Riverdale Bapt 1:07.93 16
143 Anna Atkinson Branford 1:08.02 14
144 Gabby Fanning Cornwall 1:08.08 13
145 Jioni Tuck Woodrow Wilson 1:08.11 18
146 Tresan McFarlane Spring Gardens 1:08.16 15
147 Maya Belvin Franklin Twp 1:08.18 14
148 Sammi Digiacinto Millville 1:08.22 13
149 Jacqueline O'Hare Garden City 1:08.24 8
150 Nadjad Nikabou Laurel 1:08.29 12
151 Erika Nelson Eliz Seton 1:08.32 13
152 Harper Randolph Woodrow Wilson 1:08.33 18
153 Tania-marie Mokienko Cumberland 1:08.36 19
154 Nailah Oronde Spring Gardens 1:08.39 16
155 Woodlyn Dorismond Clara Barton 1:08.49 16
156 Tivoni Taylor HHH East 1:08.51 11
157 Emily Marsala St. Joseph Sea 1:08.54 8
158 Elizabeth Carlson Mercy (CHSAA) 1:08.61 13
159 Alex Tracy Branford 1:08.79 13
160 Kenlyn Duncan Clara Barton 1:08.81 15
161 Cianna Belton Bloomfield 1:08.82 14
162 Samantha Rokicsak Clarkstown So 1:09.01 14
163 Saleen Matta Newburgh 1:09.13 13
164 Amberlynn Flores Port Richmond 1:09.21 16
165 Briana Wright Riverdale Bapt 1:09.22 11
166 Misha Bucknor McNamara 1:09.25 11
167 Sarah Raspberry Riverdale Bapt 1:09.34 16
168 Shannon Shirley Evander Childs 1:09.43 11
169 Julia Forbes Garden City 1:09.51 18
170 Alexandra Rushton Episcopal 1:09.54 14
171 Kristin Krumenacker Mercy (CHSAA) 1:09.58 14
172 Lauren Lorefice Westhampton 1:09.73 15
173 Hannah Connolly-sporin Southampton 1:09.79 11
174 Stephanie Milano Northport 1:09.85 14
175 Jasmine Roberts Penn Wood 1:09.87 13
176 Emma Sims Bay Shore 1:09.90 15
177 Shelden Brown Bloomfield 1:09.91 14
178 Sophia Leone Bay Shore 1:09.92 17
179 Erica Doran Nanuet 1:09.92 17
180 Leigh Ann Adelizzi Episcopal 1:10.01 7
181 Mary Okeke Clarkstown So 1:10.01 14
182 Alexis Carey Nanuet 1:10.12 12
183 Lexi Penka Connetquot 1:10.16 14
184 Natalie Kamenik CB East 1:10.17 15
185 Rosa Martinez Sullivan West 1:10.36 12
186 Kendra Triblet Brooklyn Tech 1:10.49 19
187 Shannon Waring Connetquot 1:10.52 15
188 Giselle Feliciano Brentwood 1:10.69 18
189 Olivia Johnson Arch Wood 1:10.72 15
190 Katelyn Sullivan Deptford 1:10.84 18
191 Katie Roscoe Garden City 1:10.87 17
192 Moya Dixon Erasmus Hall 1:10.95 16
193 Sarah Malzahn Eldred 1:11.30 16
194 Ashley Martin CB East 1:11.34 18
195 Alexis Yeboah-Kodie Garden City 1:11.56 17
196 Sunshine Wallace Cumberland 1:11.63 20
197 Ella Rasmussen Hen Hud 1:11.80 13
198 Ayana Gordon Clara Barton 1:11.86 18
199 Kate Farrell Garden City 1:11.90 17
200 Penelope Combs Cornwall 1:12.00 18
201 Jesika Lento Patch-Medford 1:12.12 14
202 Gabby Simmons-benton Hallahan 1:12.38 17
203 Erin Sumfleth Sullivan West 1:12.42 15
204 Nicole Cecchi St. John Bapt 1:12.43 16
205 Bianca Matthew Clara Barton 1:12.63 16
206 Tara Hansen Nanuet 1:12.72 17
207 Eileen Farrell Garden City 1:12.76 17
208 Carissa Melitto Connetquot 1:12.82 15
209 Nikki Haber Westhampton 1:12.85 17
210 Tyisha Zeigler Delcastle 1:12.93 11
211 Stacey Moore Woodrow Wilson 1:13.02 18
212 Megan Maloney Cumberland 1:13.03 20
213 Alyssa Long Upper Perk 1:13.14 15
214 Allison Lyons Nanuet 1:13.19 16
215 Briana Sierp St. Joseph Sea 1:13.24 16
216 Maria Desantis St. Joseph Sea 1:13.25 15
217 Elizabeth Stone Episcopal 1:13.26 13
218 Khiresha Collins Cheltenham 1:13.40 17
219 Alexis Siegel St. John Bapt 1:13.44 11
220 Rachel Klein Cornwall 1:13.91 18
221 Julianna Lizzul St. John Bapt 1:13.91 21
222 Schamma Legagneur Cheltenham 1:13.94 19
223 Madison Kirshner Eastern Reg 1:14.02 21
224 Valerie Thaler Millville 1:14.04 7
225 Maria Cogliando Brooklyn Tech 1:14.22 20
226 Karen Lopez Young Womens 1:14.46 19
227 Melissa McMonagle Eldred 1:14.47 16
228 Sarah O'neill St. John Bapt 1:14.73 19
229 Marissa Montemarano St. John Bapt 1:14.77 19
230 Claudia Penate Westbury 1:14.78 20
231 Rachel Blitzer Hen Hud 1:14.81 17
232 Antoinette Nicholas Garden City 1:15.25 18
233 Haley Paraskewich Cumberland 1:15.49 21
234 Maggie Bruno St. John Bapt 1:16.09 19
235 Lauren Mandelkow Hen Hud 1:16.37 17
236 Paisley Burrus Cumberland 1:16.41 20
237 Elisabeth Moffitt Mercy (CHSAA) 1:16.63 21
238 Kristen Dulovic St. John Bapt 1:17.01 21
239 Amelia Ward St. John Bapt 1:17.10 19
240 Tayana Harris Delcastle 1:17.30 7
241 Sarah DeVries Eastern Reg 1:17.34 20
242 Shannon Costello St. John Bapt 1:17.37 16
243 Kayla Ann Hall St. John Bapt 1:17.37 19
244 Charlotte Bernardo Deptford 1:17.41 19
245 Amelia Virga St. John Bapt 1:17.42 20
246 Deja Ball-Kelly Norristown 1:18.48 17
247 Samantha Richards Young Womens 1:18.58 18
248 Stephanie Dulovic St. John Bapt 1:18.81 21
249 Alana Corley Norristown 1:18.96 20
250 Isabella D'Esposito St. Joseph Sea 1:19.15 19
251 Kayla Sabino Young Womens 1:20.45 20
252 Iman Clairsaint Young Womens 1:20.52 18
253 Kaitlyn Szekely Cumberland 1:20.91 21
254 Aja Johnson Cheltenham 1:21.22 19
255 Jillian Borghordt Mercy (CHSAA) 1:21.23 20
256 Alexis Scuibba Eastern Reg 1:21.27 21
257 Gabby Stallone St. John Bapt 1:21.38 21
258 Cathrine Brown Norristown 1:22.10 21
259 Stephanie Sabarese St. John Bapt 1:22.36 20
260 Kim Alexis Williams Young Womens 1:23.68 20
261 Courtney Pabst Bellport 1:23.94 19
262 Smantha Paralikas Mercy (CHSAA) 1:25.16 21
263 Theresa Romano Norristown 1:25.39 21
264 Kristina Morales St. John Bapt 1:26.10 20
265 Lauren Khoury St. Joseph Sea 1:26.85 21
266 Taylor Rowe Cumberland 1:27.22 21
267 Dulce Ruiz Mercy (CHSAA) 1:27.48 20
268 Courtney Lucey St. Joseph Sea 1:27.64 20
269 Danielle Woodman St. Joseph Sea 1:29.38 21
270 Kristina Morel St. Joseph Sea 1:29.52 21
271 Jaclyn Mooney St. Joseph Sea 1:29.58 20
272 Alyssa Peoscia St. Joseph Sea 1:29.95 21
273 Brooke Kraska Mercy (CHSAA) 1:30.22 21
274 Lauren Frey Eldred 1:30.50 19
Varsity Boys' 200m Dash Trials
Place Athlete School Mark Heat
1 Michael Cherry Oscar Smith 21.88 10
2 Anton Porter Mt. St. Michael 21.93 4
3 Malik Jones Roman 22.26 14
4 Tyroy Lawson Sheepshead 22.63 2
5 Jared Delane NW Catholic 22.67 5
6 Mike Brown Norristown 22.70 4
7 Christian Cardwell McNamara 22.71 14
8 Dellon Peters Madison (NYC) 22.90 7
9 Taji Douglas South Shore 22.91 12
10 Max Burgess Great Valley 22.98 3
11 Kasim Thomas Mt. St. Michael 22.98 8
12 Ricardo Reid Cardinal Hayes 23.05 11
13 Jhamel Cohen South Shore 23.06 11
14 Delroy Williams Medgar Evers 23.08 7
15 Calvin Aristide Elmont 23.13 17
16 Tenkorang Darko Cardinal Hayes 23.16 2
17 Trinton Campbell Erasmus Hall 23.18 1
18 Semasa Oni Medgar Evers 23.20 2
19 Daraun Bynoe Laurel 23.23 3
20 Brandon Bossard Methacton 23.24 4
21 Darryl McNeil Christ King 23.26 1
22 Romaine Angel JFK (NYC) 23.26 10
23 David George Oxon Hill 23.29 5
24 Cherron Royal Elmont 23.33 16
25 Devin Corpus Susan Wagner 23.39 5
26 Ryquell Armstead Millville 23.42 4
27 Jalen Williams Easton Area 23.42 6
28 Tisdale Charles South Shore 23.45 12
29 Shakur Hamilton Penn Wood 23.46 3
30 Jarvis McClan Laurel 23.46 6
31 Chandler Cotton Central (PG) 23.46 8
32 Mark Williams Delcastle 23.46 11
33 Deion Dupont Falls Church 23.50 1
34 Dante Harris John Jay EF 23.53 14
35 Andrew Dillon Norristown 23.54 11
36 Joshua Mcvay Susan Wagner 23.58 3
37 Mark Mosley Concord 23.59 11
38 Diego Delacruz Christ King 23.61 1
39 Paul Jean Elmont 23.63 15
40 Randell Tudor Prospect Hts 23.65 7
41 Joshua Cox Neptune 23.73 27
42 Cordell Richardson Cheltenham 23.74 28
43 Davieon Johnson Delcastle 23.74 29
44 Kefa Cort Erasmus Hall 23.76 6
45 Anthony Stubbs Millville 23.76 8
46 Kelvin Glover Roman 23.76 13
47 Tre Mckenzie Snyder 23.77 2
48 Wayne Bowden Spackenkill 23.85 17
49 Alex Jolly Susan Wagner 23.86 4
50 Jonah Morrow Delcastle 23.86 12
51 Jason Nimblette Westbury 23.89 21
52 Tyler Wray-harvey Valley Stream 24.01 5
53 Najee Ashbourne Mott Haven 24.01 13
54 Corey Smoot Riverdale Bapt 24.03 15
55 Nicolas McBean Pleasantville 24.04 7
56 Teniola Adeymei Loughlin 24.04 12
57 Jordan Liebling Lenape 24.04 16
58 Zach Saunders Methacton 24.06 22
59 Charles Tankeh John Jay EF 24.07 13
60 Pat Lehman Salesianum 24.09 32
61 Artneil Reid Amityville 24.11 6
62 Tyrell Jackson Neptune 24.11 26
63 Cj Markisz WWPN 24.13 10
64 Nicholas Lawrence Loughlin 24.13 13
65 Jakiel David Madison (NYC) 24.13 20
66 Nicholas Musacchio Xavier 24.15 18
67 Scott Midgett Xavier 24.19 18
68 Shaquam Thorpe Middletown 24.19 18
69 Grant Robinson Millville 24.19 19
70 Justin Murphey Harborfields 24.20 5
71 Dequan Bowman Millville 24.21 3
72 Aaron Hamilton John Jay EF 24.22 13
73 Trey Mcgraw Deptford 24.23 16
74 Howard Harriott South Shore 24.24 13
75 Brandon Gooden John Bowne 24.26 4
76 Isaiah Akil Riverdale Bapt 24.28 14
77 Justin Smith McNamara 24.28 16
78 Jeffrey Pittman Riverhead 24.29 20
79 Jonath Bradshaw Willingboro 24.30 16
80 ??? ??? Unknown 24.35 2
81 Jared Alpaugh Concord 24.35 29
82 D'wan Carr Neptune 24.36 28
83 Justin Anderson McNamara 24.38 25
84 Nyjeer Wesley Neptune 24.38 29
85 Wesley Clayton Averill Park 24.39 14
86 Tevin Woodley Evander Childs 24.43 12
87 Nicolas Acors Riverdale Bapt 24.45 15
88 Griffin Bilicic Methacton 24.46 23
89 Isaiah Carter Norristown 24.48 5
90 Brandon Carter McNamara 24.48 15
91 Jacob Robinson Riverhead 24.48 22
92

24.49 10
93 Peter McGowan Hen Hud 24.54 1
94 Khan Clark Winslow Twp 24.55 8
95 Shakor Stancil Prospect Hts 24.58 7
96 Michael Lewis WWPN 24.58 8
97 Trevor Chew Methacton 24.59 23
98 Glenn Mahon Lower Moreland 24.64 17
99 Michael Bracco Xavier 24.65 7
100 Tom Deluccia Methacton 24.67 24
101 Joshu Cleveland Evander Childs 24.69 12
102 Matthew Thorne Woodrow Wilson 24.71 26
103 Jonathan Thomas Cheltenham 24.73 27
104 Marcus Turner McNamara 24.75 16
105 Khalil Lewin Erasmus Hall 24.79 1
106 Charles Kirkpatrick Riverdale Bapt 24.79 19
107 Andrew Gordan St. Peter's 24.82 19
108 Alex Salmeron Westbury 24.84 36
109 adrian sheriff Susan Wagner 24.86 2
110 Kendal Boyd Riverdale Bapt 24.86 15
111 Aubrey Archer Xavier 24.88 10
112 Sonny Rey Lower Moreland 24.88 17
113 Darian Alston Great Valley 24.89 28
114 Steven Fiorentino Methacton 24.91 24
115 Yameen Fisher Pleasantville 24.92 24
116 Chris Temple Great Valley 24.93 28
117 Brian Thompson McNamara 24.94 24
118 Drew Vorkas Garden City 24.98 25
119 Jusin Amoafo Brooklyn Tech 24.98 26
120 Wayne Williams Mon-Woodbury 24.98 31
121 Dj Patterson WWPN 25.00 8
122 Alan Wang WWPN 25.00 21
123 Mike Hayes Averill Park 25.00 22
124 Austin Stone Mt. Sinai 25.01 33
125 Mike Babb Great Valley 25.02 31
126 Antonio Parnell Willingboro 25.06 17
127 Emmanuel Lopez Millville 25.06 22
128 Alex Fritz Harborfields 25.08 6
129 James Apple Averill Park 25.16 23
130 George Nartey Winslow Twp 25.18 19
131 Jacob Kurpis Xavier 25.18 21
132 Eric Maloney Delcastle 25.20 30
133 Matt Trabold Garden City 25.21 19
134 David Miller Willingboro 25.21 23
135 Thomas Trabold Garden City 25.21 27
136 James Gallagher Port Wash 25.21 35
137 Julian Deleon Eldred 25.23 25
138 Jhonoi Allen Norristown 25.24 11
139 Frank Bailey Woodrow Wilson 25.24 26
140 Ishmael Foster Evander Childs 25.27 27
141 Luciano Mejia Xavier 25.27 32
142 Dylan Roadarmel Clarkstown So 25.30 27
143 Brandyn White Riverdale Bapt 25.31 18
144 Michael Chen WWPN 25.31 22
145 Jelani Duncan-France McNamara 25.35 15
146 Thomas Cooper Mon-Woodbury 25.35 30
147 Donald Philps Riverdale Bapt 25.41 19
148 Matt Gallagher Lower Moreland 25.43 22
149 Ibraheem Saafir Spackenkill 25.48 18
150 Otis White Vineland 25.49 25
151 Kiristan Curry Riverdale Bapt 25.51 20
152 Nick Starost Harborfields 25.53 6
153 Antoine Johnson Tilden 25.55 33
154 Kevin Hart Sullivan West 25.62 20
155 Matt Smith Lower Moreland 25.63 21
156 Czar Kantor WWPN 25.64 10
157 Malik Roberts Woodrow Wilson 25.65 28
158 Darwin Khonvay Millville 25.67 23
159 Joshua Bramble Woodrow Wilson 25.68 27
160 Matthew Masin Bay Shore 25.71 25
161 Adam Fair Howard Tech 25.74 35
162 Chris Pianelli Farrell 25.76 17
163 Brian Wildes Xavier 25.76 24
164 Paul Grivas New Hyde Park 25.81 38
165 Marques Bailey Millville 25.86 30
166 Kevin So Xavier 25.92 32
167 Elvis Morales Warwick 25.98 28
168 Steven Bagell Lower Moreland 25.99 24
169 Sammy Abdallatif Clarkstown So 26.02 26
170 Bryton Holas Brooklyn Tech 26.11 20
171 Jody Ellis Deptford 26.11 32
172 Timothy Alston Winslow Twp 26.12 30
173 Arvin Smith WWPN 26.13 21
174 Sebatian Guzman Bay Shore 26.13 25
175 Justus Keon Middletown 26.14 23
176 James Comilang Bay Shore 26.15 34
177 Alex Giglio Collegiate 26.18 32
178 Tyson Jackson Deptford 26.20 29
179 Miquel Castellanos Central Islip 26.22 31
180 Dareon Johnson Delcastle 26.26 33
181 Joe Casper Mt. Sinai 26.29 34
182 Jordan Brown-Reynolds Winslow Twp 26.31 20
183 Justin Muccio St. Peter's 26.35 26
184 Alex Russo Bernards 26.43 30
185 Jackson Lathrop Port Wash 26.45 35
186 Mamoon Amin Onteora 26.55 34
187 Taylor Digiovine Bernards 26.58 30
188 Delencio Blanco-holstead Valley Stream 26.62 34
189 Jason Aparicio Westbury 26.68 36
190 Micky Mokola Manhasset 26.69 34
191 Kimanhi Reid Central Islip 26.76 36
192 ??? ??? Unknown 26.86 36
193 Daniel Garavito Bay Shore 26.87 31
194 Tony Monroe Lenape 26.89 33
195 Kevin Lin WWPN 26.90 21
196 Mike Gaffin Warwick 26.97 29
197 Ian Richards Central Islip 27.04 38
198 Arthur Atkinson Bay Shore 27.09 31
199 Stephan Terry Howard Tech 27.14 39
200 Craig Irby Bay Shore 27.18 31
201 Jacob Mayer Arch Wood 27.28 33
202 Sean Richardson McNamara 27.49 38
203 Da'quann Hunter Howard Tech 27.50 34
204 Malachi Petty Willingboro 27.60 29
205 Richard Vaughn Bernards 27.65 32
206 Taro Katayama Port Wash 27.72 35
207 Andrew Siegel Sullivan West 28.14 37
208 Shalike Merchant Westbury 28.33 36
209 James Lowe Port Wash 28.43 35
210 Anson Varughese New Hyde Park 28.46 38
211 Eric Compagnone Mt. Sinai 28.59 35
212 Carlos Martins McNamara 28.76 41
213 Nick Nawrocki Arch Wood 29.11 36
214 Andrew Brellis Mon-Woodbury 29.15 33
215 Brian Silhan Bay Shore 29.22 38
216 Isaiah Proctor Central Islip 29.34 37
217 Carlos Martinez Central Islip 29.51 41
218 Christian Vizcarra Central Islip 29.54 37
219 Alex McIntosh Lenape 29.58 39
220 Cameron Carmichael Willingboro 30.02 18
221 Kye Mitchell Central Islip 30.06 40
222 Dean Monteiro St. Peter's 30.21 37
223 Guillermo Silvestre Bay Shore 31.03 40
224 Michael Eleftheriou Upper Perk 31.10 41
225 Jonathan Hodge Bay Shore 31.39 37
226 Anthony Santos Central Islip 31.49 40
227 Franco Chuguilin Bay Shore 31.73 39
228 Parker Waite Bernards 31.78 39
229 Liam McTigue Arch Wood 31.84 37
230 Javid Khan Bay Shore 32.23 38
231 Alexis Suarez New Hyde Park 32.86 39
232 Patrick Cozza Bernards 32.89 39
233 Desmond Leonard Central Islip 33.03 41
234 Stephen Graham Friends (LI) 33.32 40
235 Brian Ramsarron Central Islip 33.78 41
236 Kumar Bhagwandin Central Islip 36.65 40
237 Tyrone Leach Norristown 1:16.74 9
238 Daniel Schwartz WWPN 1:17.18 9
239 Camilo Alfonso St. Peter's 1:17.23 9
240 Sean Daniel Howard Tech 1:17.33 9
241 Devin Jones Neptune 1:18.12 9
242 Chris Giglio Collegiate 1:19.40 9
Varsity Girls' 200m Dash Trials
Place Athlete School Mark Heat
1 Deajah Stevens Cardozo 24.93 1
2 Arianne Strunkey Taft (NYC) 25.23 16
3 Shi Anne Humes Port Richmond 25.46 6
4 Brandee Johnson Nansemond 25.63 2
5 Ariel Strunkey Taft (NYC) 25.79 17
6 Christina Holmes Penn Wood 25.89 5
7 Kayla Coley Cheltenham 25.90 4
8 Lisa-anne Barrows Holton-Arms 25.95 6
9 Ayele Townsend Cardozo 25.99 3
10 Destiny Boynton Neptune 26.10 4
11 Alexis Bell Norristown 26.13 3
12 Rowanna Watson Norristown 26.21 2
13 Alexis Reeves Delcastle 26.37 6
14 Serwaa Syers Eliz Seton 26.46 7
15 Tayana Harris Delcastle 26.47 4
16 Phyllis Gordon Neptune 26.50 7
17 Cierra Butler McNamara 26.53 8
18 Treshanna Taylor Bergtraum 26.56 11
19 Aire'Yona Mason Howard Tech 26.57 23
20 Jasmine Robinson Eliz Seton 26.61 12
21 D'yanna Mccaskill Newburgh 26.62 8
22 Jaela Gay McNamara 26.63 5
23 Diamond Watts Hempstead 26.64 4
24 Taylor Chapman Pennridge 26.66 6
25 Candace Taylor Friends (LI) 26.66 14
26 Ricca Graham Eliz Seton 26.69 2
27 Carly Pettipaw Lenape 26.73 5
28 ??? ??? Unknown 26.73 6
29 Samaria Ward Riverdale Bapt 26.76 1
30 Mary Chimezie HHH East 26.76 14
31 Chelsea Scott McNamara 26.78 7
32 Taylor Woods Riverdale Bapt 26.85 2
33 Sara Kaye Freeman Taft (NYC) 26.89 2
34 Cierra Adkins Hallahan 26.93 7
35 Sutanee Hutchinson Campus Magnet 26.96 15
36 Jamiera McCormick Pleasantville 26.98 1
37 T'Reyah Johnson Eliz Seton 27.04 13
38 Melissa Michels Sachem North 27.10 5
39 Bryana Williams Riverdale Bapt 27.12 3
40 Amanda Moore Massapequa 27.17 7
41 Tatyana Gadson Hempstead 27.18 8
42 Alyssa Leto Sachem North 27.19 3
43 Janiel Slowly Cheltenham 27.29 5
44 Rachell Armstead Millville 27.34 42
45 Allison Cox Lenape 27.35 4
46 Oneila Denton Hempstead 27.37 9
47 Lauren Perry Eliz Seton 27.39 13
48 Erin Taliaferro Eliz Seton 27.39 15
49 Maria Alexander St. John Bapt 27.41 10
50 Alyssa Jean HHH West 27.46 20
51 Nina Crawford Eliz Seton 27.50 19
52 Jonel Henry Middletown 27.51 4
53 Christal Thompson Elmont 27.52 16
54 Dorie Ervilus Kellenberg 27.56 16
55 Kennedy Holton Eliz Seton 27.56 21
56 Stacey Moore Woodrow Wilson 27.57 16
57 Jaidlin Hill McNamara 27.58 9
58 Brittany Belo Episcopal 27.61 11
59 De'Erricka Richardson Eliz Seton 27.65 21
60 Khyla Link Woodrow Wilson 27.70 15
61 Emily Cafaro Garden City 27.71 14
62 Harper Randolph Woodrow Wilson 27.74 14
63 Kristina Smith Newburgh 27.79 11
64 Amanda Ribeiro HHH East 27.79 16
65 Kelly Lawkins Garden City 27.80 12
66 Arnel Murray Nazareth (NY) 27.80 28
67 Angel Pierre Mary Louis 27.81 9
68 Siani Sellers Delcastle 27.81 11
69 Dionna Anderson Lenape 27.87 19
70 Eden Zeitler Averill Park 27.89 22
71 Medina Mulic Christ King 27.93 22
72 ??? ??? Unknown 27.94 10
73 Royce Aiken Delcastle 27.97 8
74 Gabrielle Schreib Kellenberg 27.97 18
75 Morgyn Bennett Delcastle 27.98 6
76 Lydia Graham Friends (LI) 27.98 15
77 Johnasia Lewis Delcastle 27.99 1
78 Casie Clark Port Richmond 28.01 5
79 Katie Fairchild High Point 28.01 8
80 Imani Gaines Millville 28.01 43
81 Kelty Fairchild High Point 28.05 8
82 Rayna Chambers Eliz Seton 28.05 17
83 Laura Russo Port Wash 28.06 9
84 Sarah Feldman Bronx Science 28.07 14
85 Victoria Chin Northport 28.07 14
86 Jade Wyatt Snyder 28.08 12
87 Brittney Maragh Nanuet 28.12 13
88 Annelise Depman Saint Basil 28.12 20
89 Lamera Rhett Millville 28.12 42
90 Dymon Lee Norristown 28.14 9
91 Tazia Campbell Lenape 28.14 23
92 Lena Pollich Massapequa 28.20 11
93 Lauren Rivera St. John Bapt 28.21 10
94 Jordan Luciano Easton Area 28.22 24
95 Gabrielle Giangreco NW Catholic 28.24 11
96 Emily Wesnofske Southampton 28.32 3
97 Brianna Belo Episcopal 28.33 10
98 Kumba Jobarteh Taft (NYC) 28.34 7
99 Courtney Weems Millville 28.38 27
100 Zhane Ridley Lakeland/Panas 28.38 21
101 Mikaela Kilmer Episcopal 28.42 10
102 Gianna Smith Episcopal 28.42 12
103 Esprit Parker HHH West 28.45 21
104 Kourtney Smith Millville 28.51 27
105 Paulette Mohacsi Garden City 28.59 13
106 Demariah Koger McNamara 28.62 18
107 Lauren Lorefice Westhampton 28.62 20
108 Brianna Hargrove St. John Bapt 28.63 12
109 Isabella Recchion Westhampton 28.64 20
110 Taylor Cosby Neptune 28.65 12
111 Alexis Alston Hallahan 28.67 13
112 Ana Alhoud HHH West 28.68 21
113 Elaina Ryan Averill Park 28.68 22
114 Meyah Romeo Campus Magnet 28.71 24
115 Elizabeth Carlson Mercy (CHSAA) 28.74 10
116 Erika Kaminer Hewlett 28.79 25
117 Laniyyah Elam Woodrow Wilson 28.80 15
118 Jamesha Johnson Millville 28.83 42
119 Briana Wright Riverdale Bapt 28.84 19
120 Bridgette Manfu Laurel 28.94 18
121 Rebecca Bard Lakeland/Panas 28.94 20
122 Leah Matp Nazareth (NY) 28.98 28
123 Nicole Sellino Hewlett 28.98 24
124 Alexis Carey Nanuet 29.03 29
125 Emily Daigle Millville 29.04 27
126 Tori Peters Loughlin 29.05 17
127 Samantha Maynes Lenape 29.06 23
128 Yasmeen Albasheir Nazareth (NY) 29.11 28
129 Felicia Costanzo Lakeland/Panas 29.11 29
130 Kwanaya Wise Millville 29.14 27
131 Celeste Corcoran St. John Bapt 29.15 18
132 Natalie Kamenik CB East 29.16 31
133 Megan Oyer Arch Wood 29.18 37
134 Alexis Yeboah-Kodie Garden City 29.19 35
135 Jamilla Rigault Nazareth (NY) 29.24 29
136 Kiersten Moylan Saint Basil 29.25 24
137 Emanie Johnson Brentwood 29.31 9
138 Kathryn Wilson Episcopal 29.34 26
139 Morgan Ford Westhampton 29.35 30
140 Lauren Black WWPN 29.35 22
141 Sahtaj Shah Onteora 29.36 19
142 Kaitlyn Arnold Bay Shore 29.36 32
143 Raegan Loheide Onteora 29.52 19
144 Alex Ryan Saint Basil 29.54 21
145 Kate Farrell Garden City 29.56 36
146 Sammi Digiacinto Millville 29.56 43
147 Denise Pazmino Susan Wagner 29.59 1
148 Carli Harpel WWPN 29.60 22
149 Nia Oliver Young Womens 29.60 24
150 Bryanna Blount Millville 29.62 42
151 Jarielle Isaac Elmont 29.64 24
152 Antoinette Nicholas Garden City 29.67 34
153 Tristyn Flanagan Lakeland/Panas 29.69 20
154 Sarah Nolan Christ King 29.69 22
155 Alexandria Brown Brooklyn Tech 29.69 38
156 Sydney Corda Hewlett 29.73 25
157 Ariana Urena Mary Louis 29.77 17
158 Tia Walker Middletown 29.81 18
159 Michelle Hedricks Arch Wood 29.82 37
160 Shannon Costello St. John Bapt 29.88 28
161 Bianca Leconte Mary Louis 29.90 13
162 Nisha Meyer Episcopal 29.91 33
163 Alesia McCarthy Elmont 29.97 26
164 Marie Espinoza Mary Louis 30.00 31
165 Margaret Thomann St. Joseph Hill 30.02 26
166 Reynelle Pajotte Young Womens 30.02 23
167 Victoria Rebollo Mercy (CHSAA) 30.05 30
168 Aminah Muhammad Neptune 30.05 25
169 Oliesha Tillson Howard Tech 30.08 28
170 Sarah Fazio Lakeland/Panas 30.08 33
171 Jasmine Beatty Susan Wagner 30.12 3
172 Nikki Haber Westhampton 30.13 38
173 Allison Lyons Nanuet 30.15 29
174 Catherine Corrigan Northport 30.22 16
175 Talya Terrell Neptune 30.24 26
176 Ariana Malone John Jay EF 30.30 30
177 Kayla Moore Lakeland/Panas 30.33 32
178 Sarah Caruso Averill Park 30.36 29
179 Allison Brody Mary Louis 30.36 25
180 Nashelle Burrell Young Womens 30.39 33
181 Rhonda Grant Young Womens 30.39 35
182 Quadirah Wesley Neptune 30.44 26
183 Talise Redmond WWPN 30.45 32
184 Sloan Hughes Friends (LI) 30.46 18
185 Kayla Debello-hoffmann Mercy (CHSAA) 30.47 45
186 Alicia Traub WWPN 30.51 30
187 Cynthia Debranch Hewlett 30.55 25
188 Tyisha Zeigler Delcastle 30.57 30
189 Marissa Palermo Riverhead 30.58 33
190 Laura Hoyt Saint Basil 30.63 23
191 Tydajia Hornsby-Carter Neptune 30.66 26
192 Elizabeth Sullivan Falls Church 30.68 31
193 Dainiele Mclean Taft (NYC) 30.76 1
194 Shania Daniel Riverhead 30.78 34
195 Olivia Allen Bergtraum 30.79 36
196 Kristin Krumenacker Mercy (CHSAA) 30.80 31
197 Michele Westhoff Arch Wood 30.84 37
198 Kayla Challenor St. John Bapt 30.85 28
199 Mary Reid Westhampton 30.88 38
200 Leah Dawson Woodrow Wilson 30.93 23
201 Brianna Ceccolini Lakeland/Panas 30.96 32
202 Mackenzie Bostrom Garden City 31.00 34
203 Chrissy Butler Arch Wood 31.02 38
204 Alyssa Long Upper Perk 31.08 34
205 Michelle Baptiste Brentwood 31.08 40
206 Gayan Colman Young Womens 31.10 34
207 Elizabeth O'Sullivan Mercy (CHSAA) 31.13 43
208 Nicole Cecchi St. John Bapt 31.16 27
209 Rhianna Paoletti Bay Shore 31.16 40
210 Ashley Martin CB East 31.17 36
211 Qurran Maise Newburgh 31.19 32
212 Mercede Balarin Susan Wagner 31.20 2
213 Sarah Hands St. John Bapt 31.20 29
214 Jada Bruce Eliz Seton 31.21 45
215 Rohdina Harriott Bay Shore 31.31 39
216 Alexandria Ennever Brentwood 31.35 39
217 Kristen Dulovic St. John Bapt 31.40 36
218 Magdalina Pedroso Young Womens 31.42 38
219 Brianna Davis St. John Bapt 31.57 43
220 Alexis Siegel St. John Bapt 31.61 30
221 Julia Adelizzi Episcopal 31.61 33
222 Monette Kerr Neptune 31.62 25
223 Stephanie Dulovic St. John Bapt 31.63 36
224 Adetokunbo Adeniyi Brooklyn Tech 31.69 35
225 Jocelin Quintanilla Brentwood 31.71 41
226 Tiah Brown Vineland 31.72 38
227 Eileen Farrell Garden City 31.73 35
228 Samantha Friend Arch Wood 31.76 37
229 Nadiyah Browning Episcopal 31.80 35
230 Tiana Kirkland Clarkstown So 31.81 35
231 Willermine Taloute Westbury 31.82 32
232 Gabrielle Fitzgerald Friends (LI) 31.88 39
233 Gabby Clarke Woodrow Wilson 31.93 15
234 Julianna Lizzul St. John Bapt 32.00 42
235 Rosa Martinez Sullivan West 32.02 39
236 Heather Kaminev Hewlett 32.14 33
237 Eliana Prah Riverdale Bapt 32.31 37
238 Lillian Fleischer Bay Shore 32.31 43
239 Maris Screen Riverdale Bapt 32.35 37
240 Tnae Black Eliz Seton 32.37 45
241 Marissa Montemarano St. John Bapt 32.44 41
242 Sarah O'neill St. John Bapt 32.52 36
243 Daisia Truss Young Womens 32.56 44
244 Rachel Blitzer Hen Hud 32.80 17
245 Jordan Johnson Deptford 32.81 27
246 Emily Hayes Mercy (CHSAA) 32.85 43
247 Gabby Stallone St. John Bapt 32.92 42
248 Renee Harrison New Hyde Park 33.12 34
249 Jasmine Jean Westbury 33.42 45
250 Niyah Cosme Vineland 33.55 39
251 Stephanie Sabarese St. John Bapt 33.64 41
252 Judy Auguste Westbury 33.79 46
253 Kayla Ann Hall St. John Bapt 33.84 41
254 Amelia Ward St. John Bapt 33.96 40
255 Maggie Bruno St. John Bapt 33.98 40
256 Rasheedah Rhymer Young Womens 34.04 41
257 Anna Daniels Mercy (CHSAA) 34.21 46
258 Karena Sampson Mary Louis 34.23 31
259 Amelia Virga St. John Bapt 34.38 41
260 Kristina Morales St. John Bapt 34.48 44
261 Morgan Harrington St. Joseph Hill 34.54 47
262 Julia Annunziato Mercy (CHSAA) 34.61 31
263 Hailey Callahan Bay Shore 34.92 40
264 Jessica Perrotta St. Joseph Hill 35.19 47
265 Alisa Raju New Hyde Park 36.15 44
266 Susie Didonna St. Joseph Hill 36.52 47
267 Jasmine Glover Vineland 36.70 39
268 Mary Delaney St. Joseph Hill 36.92 46
269 Priya Tyagaraj St. Joseph Hill 38.00 46
270 Amanda Cavallaro New Hyde Park 38.61 44
271 Brooke Kraska Mercy (CHSAA) 38.61 45
272 Elizabeth Madigan Mercy (CHSAA) 39.33 46
273 Katie Barringer Onteora 41.75 44
274 Krista Schmidt St. John Bapt 42.61 44
Varsity Boys' 800m Run Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Isaac Clark Pleasantville 1:52.48 1
2 Jacob Clark Pleasantville 1:52.55 1
3 Brad Rivera Bensalem 1:55.13 1
4 John Lewis Cheltenham 1:57.34 2
5 Blair Warr Laurel 1:57.93 2
6 Pier Berkmans Bronx Science 1:59.08 2
7 Eliot Kaufmann Xavier 1:59.71 2
8 Joseph White Chaminade 2:00.13 2
9 Christopher Grant Chaminade 2:00.23 2
10 Anthony Mendez Mott Haven 2:00.24 1
11 Stephen Bourguet Manhasset 2:00.26 2
12 Dan Alexander Lower Moreland 2:00.28 1
13 Thomas Hayes Chaminade 2:00.97 2
14 Caleb Wright Loughlin 2:01.01 1
15 Ibrahima Badji Mott Haven 2:01.34 2
16 Joseph Ledger Bronx Science 2:01.63 3
17 Nolan Nathaniel Banneker 2:01.74 1
18 Chevaun Samuels Mt. Vernon 2:01.80 2
19 Isidro Camacho Xavier 2:02.07 1
20 Cooper Rudin Bernards 2:02.34 1
21 Michael Raver Chaminade 2:02.55 3
22 Caelum Maloney Chaminade 2:03.17 2
23 Brandon Robinson Brentwood 2:03.19 1
24 Alex Atwater Westhampton 2:03.23 3
25 Joseph Casini Salesianum 2:03.32 3
26 Michael Twist Eastern Reg 2:03.48 2
27 Chris Gaspand Loughlin 2:03.75 3
28 Thaddeus Nelson Brentwood 2:03.82 1
29 Liam Magerr Salesianum 2:04.47 3
30 Tim Feyer Garden City 2:04.51 3
31 Nalik Johnson Winslow Twp 2:04.54 3
32 Javon Pittman Franklin Twp 2:04.56 2
33 Andrew Dorrite Chaminade 2:04.75 2
34 Ryan Hughes Salesianum 2:05.54 3
35 Jared Allen St. Anselm's 2:05.55 7
36 Joshua Kotran Packer 2:05.71 4
37 Sean Luzzi Chaminade 2:05.80 2
38 Stephen O'shea Mon-Woodbury 2:05.86 3
39 Rajay Hinds Windsor 2:06.31 6
40 Brandon Mirabella Chaminade 2:06.43 8
41 Ryan Gasser St. Peter's 2:06.49 3
42 Pat Hopkins Methacton 2:06.81 5
43 Damon Watson-willis Laurel 2:07.06 4
44 James Mack Winslow Twp 2:07.42 4
45 Anthony Daley Woodbury 2:07.48 7
46 Mark Ciritella Salesianum 2:07.55 3
47 Lawrence Rogers Willingboro 2:07.77 4
48 Stephen Manternach Packer 2:07.95 6
49 Emil Lopez Mott Haven 2:07.99 5
50 Shahid May Port Richmond 2:08.11 4
51 Dominick Ronan Xavier 2:08.21 6
52 Glen Rafferty Newburgh 2:08.30 3
53 Ronald Gadson JFK (NYC) 2:08.58 4
54 Jeremy Torres Cardinal Hayes 2:08.67 4
55 Erik Dolder Brentwood 2:08.68 3
56 Thomas Villegas Port Richmond 2:08.71 3
57 Matthew Miller Averill Park 2:09.30 3
58 Ruiz-gomez Julio Farrell 2:09.38 3
59 Elineury Collado JFK (NYC) 2:09.38 5
60 Ahmere Ponzo Penn Wood 2:09.75 8
61 Jimmy Buckley Xavier 2:09.77 4
62 Dallas Bey Winslow Twp 2:09.88 6
63 Brian Saul Erasmus Hall 2:09.90 4
64 Anthony Galvan Riverhead 2:10.25 3
65 Noah Howard Woodrow Wilson 2:10.26 5
66 Carlos Ibarra-cru Westbury 2:10.31 5
67 Camilo Magna Mt. Vernon 2:10.41 8
68 Rob Richardson Delcastle 2:10.42 8
69 Brendan Morrison Chaminade 2:10.44 3
70 Bernard Rebecchi St. Peter's 2:10.51 4
71 Mouctar Kaba Mott Haven 2:10.63 6
72 Graham Brown Westhampton 2:10.92 5
73 Tom Duffy Methacton 2:11.14 5
74 Phillip Powell Mt. Vernon 2:11.31 6
75 Andrew Mpasiakos Mon-Woodbury 2:11.33 7
76 Edwin Brown Riverdale Bapt 2:11.42 6
77 Ryan Betts Easton Area 2:11.43 5
78 Joel Chapman Brooklyn Tech 2:11.50 8
79 Ashani Virgo Erasmus Hall 2:11.72 4
80 Anthony Tesoriero Massapequa 2:11.80 8
81 Johnathan Walker Brooklyn Tech 2:11.82 5
82 Cliff Mayard Chaminade 2:11.93 4
83 Jake Wong Central 2:12.02 5
84 Joe Pinto Massapequa 2:12.37 6
85 Zachary Grau Clarkstown So 2:12.39 7
86 Greg Hulbert Westhampton 2:12.51 5
87 Gregory Horbatiuk Westhampton 2:12.64 5
88 Jordan Taddoni Farrell 2:12.68 3
89 Jarred Austin Averill Park 2:13.17 4
90 Matthew Weilep Manhasset 2:13.20 5
91 ??? ??? Unknown 2:13.26 5
92 Richard Gruters Bernards 2:13.26 6
93 Giavani Villa Middletown 2:13.35 6
94 Daniel Leon Bronx Science 2:13.61 4
95 Tim Elgort Mt. Sinai 2:13.79 7
96 Giuseppe Fiorina St. Peter's 2:13.83 4
97 Javar Parson Middletown 2:14.03 8
98 Darrell Truitt Howard Tech 2:14.08 6
99 Mike Fox Warwick 2:14.20 7
100 Marcus Soleta Norristown 2:14.29 8
101 Zachariah Ooi Town Harris 2:14.30 8
102 Anthony Rogers Willingboro 2:14.46 6
103 Henry Tareque Ossining 2:14.51 4
104 Roosevelt Clairjour Madison (NYC) 2:14.54 7
105 Jeffrey Nan Manhasset 2:14.56 5
106 Nicholas Garrick John Bowne 2:14.67 11
107 Sean Truhan Roman 2:14.75 4
108 Chris Sisto Bernards 2:14.77 5
109 Timothy Storino Roman 2:14.89 6
110 Shawn Rene Erasmus Hall 2:15.01 4
111 Charles Leehan Concord 2:15.17 6
112 Adam Caccavale Bernards 2:15.19 5
113 Reed Hostrander Methacton 2:15.19 7
114 Adam Klein Clarkstown So 2:15.52 5
115 Eric Greaves Teaneck 2:15.76 9
116 Alan Araujo Clarkstown So 2:15.85 8
117 Tim Galli Bernards 2:16.30 6
118 Nathan Martin Erasmus Hall 2:16.44 4
119 Isaac Pulatov Town Harris 2:16.54 7
120 Frank Bosio Mt. Sinai 2:16.63 7
121 Dennis Farley St. Peter's 2:16.73 7
122 Matthew Bascelli Gen. MacArthur 2:16.82 6
123 Faraz Iqbal Teaneck 2:17.04 8
124 Francis Rigor Loughlin 2:17.06 9
125 Jeff Kirshenbaum Methacton 2:17.14 7
126 Billy Dunn Xavier 2:17.28 6
127 Carter Paterson Manhasset 2:17.31 6
128 Dazer Bailey Millville 2:17.43 11
129 Stefan Hugel Garden City 2:17.46 9
130 Victor Valle Brooklyn Tech 2:17.56 9
131 Dayron Brown Millville 2:17.92 10
132 Yianni Christou Lenape 2:17.99 9
133 Thomas Fruhauf Manhasset 2:18.09 6
134 Christian Kennedy Gen. MacArthur 2:18.17 7
135 Noah Craig Bay Shore 2:18.19 8
136 James Payton Deptford 2:18.33 9
137 Nicholas Fini Mon-Woodbury 2:18.52 4
138 Thomas Sullivan Town Harris 2:18.84 8
139 Andrew Meci Onteora 2:18.91 7
140 Dustin Sutton Millville 2:18.96 11
141 Kevin Wallace Bernards 2:19.07 7
142 Spencer Schiappa Massapequa 2:19.10 8
143 Matthew Rigoli Millville 2:19.23 11
144 Rudolph Walker Loughlin 2:19.38 7
145 Deshawn Simms Loughlin 2:19.57 8
146 Michael Antonucci Bay Shore 2:19.75 11
147 Manny Boaten Loughlin 2:19.93 8
148 Joshua Bramble Woodrow Wilson 2:19.99 10
149 Idrissou Diawara Norristown 2:20.01 8
150 Dave Lacroix Westbury 2:20.06 7
151 Jensen Gerard St. Peter's 2:20.73 7
152 Brian Siwicki Spackenkill 2:20.74 7
153 Sami Mansoor Manhasset 2:20.85 10
154 Kyle Su Town Harris 2:20.93 9
155 Christian Perez Bernards 2:20.99 5
156 Jack Donahue Upper Perk 2:21.25 8
157 Ryan McLaughlin Concord 2:21.31 8
158 Wesiem Purdie Willingboro 2:21.73 10
159 Kevin Holmes Millville 2:21.76 10
160 John Marcucci Manhasset 2:21.87 6
161 Noah White Port Wash 2:21.93 8
162 Dylan Cooper Woodrow Wilson 2:22.07 5
163 Chris Askew Woodrow Wilson 2:22.26 10
164 Miles Bukey Deptford 2:22.44 9
165 Devin Barnes Lenape 2:22.87 10
166 Sean Aquilino Gen. MacArthur 2:23.43 7
167 Robe Zhang Brooklyn Tech 2:23.68 9
168 Grayson Valentino Mt. Sinai 2:23.73 10
169 Damien Roche Millville 2:24.06 11
170 Davon Jackson Deptford 2:24.67 10
171 Zachary Wilson Neptune 2:24.89 11
172 Jamie Williams John Bowne 2:24.96 11
173 Will Fullerton Bay Shore 2:25.15 10
174 Jamalier Viera Millville 2:25.36 11
175 Craig Lauer Lenape 2:26.18 11
176 Iain Wright Bernards 2:26.53 9
177 Caine Caldwell JFK (NYC) 2:26.89 11
178 Aaron Ngo Cheltenham 2:27.10 9
179 Navaneethan Vaikunthan Bernards 2:27.14 9
180 Christpoher Palmgrem Onteora 2:27.55 9
181 Dan Sliwa Onteora 2:27.66 10
182 Alex Del Vecchio George 2:27.97 9
183 Mitchell Berrios Millville 2:28.31 11
184 Brandon Cotto Bay Shore 2:28.44 11
185 Joe Giammarusco Gen. MacArthur 2:28.45 10
186 Russell Silva Manhasset 2:28.90 10
187 Alex Weiler Lenape 2:29.26 11
188 Mike McMillen St. Peter's 2:29.32 10
189 Tom Fullerton Bay Shore 2:29.64 10
190 Haseeb Goheer Cheltenham 2:29.64 10
191 Nathan Fishbein Packer 2:30.37 10
192 Austin Galarza Middletown 2:30.74 11
193 Aidan Klein Onteora 2:31.56 9
194 Richard Brienza Construction 2:31.63 9
195 Jack Bodnar St. Peter's 2:32.07 10
196 Mike Figura Lenape 2:32.89 11
197 Marc Barreda Bay Shore 2:33.02 10
198 Ahmed Abdelfattah Woodrow Wilson 2:33.17 11
199 Shek Jarrett Willingboro 2:33.96 10
200 Andre Self Willingboro 2:35.00 10
201 Eric Morra Gen. MacArthur 2:35.85 10
202 Brandon Katz Packer 2:36.04 9
203 Jaylen Gomez Neptune 2:36.79 11
204 Cody Finn Upper Perk 2:36.80 9
205 Kavon Freeman Neptune 2:36.98 11
206 Ineiyriall Evans Delcastle 2:37.05 10
207 Melvin Romero Bay Shore 2:38.08 11
208 Adam Vicente Lenape 2:38.28 11
209 Alexander Meci Onteora 2:38.58 9
210 Alex Brumen Millville 2:39.01 11
211 Alex Schaef Onteora 2:39.23 9
212 Anthony Saint-Vil Bay Shore 2:39.69 11
213 Ian Maerki Bay Shore 2:40.07 11
214 Adam Grennan Millville 2:45.41 11
215 Ryan Peattie Bay Shore 2:48.01 11
216 Anthony Pizzo Lenape 2:56.26 11
Varsity Girls' 800m Run Final
Place Athlete School Mark Sec
1 Jazmine Fray Kellenberg 2:10.96 1
2 Emma Keenan Gwynedd-Mercy 2:12.29 1
3 Erica Johnson St. Mary 2:14.18 1
4 Leah Triller Holy Names 2:15.97 1
5 Kali Kendall Snyder 2:17.72 1
6 Sarah Hipwell Great Valley 2:18.83 1
7 Katie Cassidy Saint Basil 2:19.09 2
8 Emily Waligurski Onteora 2:19.92 1
9 Sabrina Southerland Cardozo 2:20.55 1
10 Gianna Frontera Newburgh 2:20.88 1
11 Victoria Thaler Millville 2:21.01 1
12 Elise Claffey Great Valley 2:22.04 2
13 Brietta Wilson Neptune 2:22.32 3
14 Isabella Franz Southampton 2:22.34 3
15 Omawattie Singh Boys & Girls 2:23.08 1
16 Hannah Gilliam Cheltenham 2:23.13 1
17 Jennifer Gerland Garden City 2:24.24 3
18 Kayla Tucker Riverdale Bapt 2:24.44 2
19 Amanda Restivo Lenape 2:24.51 2
20 Jacqueline Anderson Bay Shore 2:24.80 2
21 Zuwena Johnson Riverdale Bapt 2:24.87 2
22 Kesha Medas-King Cardozo 2:25.05 3
23 Zoe Wojtech Bernards 2:25.99 3
24 Samantha Rokicsak Clarkstown So 2:26.00 2
25 Khadejah Harrison Banneker 2:26.09 3
26 Maureen Sullivan Friends (LI) 2:26.45 3
27 Shante Dorin Central 2:26.84 3
28 Dara Lindsey CB East 2:26.98 3
29 Megan McGarrity Saint Basil 2:28.38 2
30 Jaclyn Panepinto Port Richmond 2:28.51 2
31 Nia McCaslin Bay Shore 2:28.93 2
32 Morgan Cooper Holy Names 2:28.96 2
33 Amber Whitley Morristown 2:29.06 2
34 McKenzie Springsteadah Millville 2:29.34 5
35 Meredith Lahetta CB East 2:29.53 3
36 Sydney Rudin Bernards 2:29.61 3
37 Kate Mccormack St. John Bapt 2:29.86 4
38 Amirah Pierre Penn Wood 2:30.10 5
39 Kenisha Pugh Medgar Evers 2:30.38 4
40 Valeria Calvo Lakeland/Panas 2:30.60 3
41 Ejiroghene Ojeni Brooklyn Tech 2:30.68 4
42 Erin Endres St. John Bapt 2:30.83 4
43 Kalleigh Forrester Newburgh 2:30.88 2
44 Victoria Cruz Clarkstown So 2:31.02 3
45 Tashay Roberts Bloomfield 2:31.27 3
46 Amy Irving Connetquot 2:31.42 6
47 Taylor Velez St Catherine 2:31.52 4
48 Taylor Roberts St. John Villa 2:31.95 4
49 Jessie Smillie Connetquot 2:32.00 6
50 Erin Melly Connetquot 2:32.23 6
51 Cristina Martello Mary Louis 2:32.27 3
52 Stephanie Vickers Westhampton 2:32.82 5
53 Nicole Sanfilippo St. John Villa 2:32.99 4
54 Abbigale Butler Jefferson (NYC) 2:33.10 6
55 Katherine Gunson Bernards 2:33.24 4
56 Patricia Nersten St. John Villa 2:33.46 3
57 Rachel Conti Riverhead 2:33.83 2
58 Kay-tiarra Johnson Hempstead 2:33.92 5
59 Domenica Lostritto Friends (LI) 2:33.98 5
60 Florina Jajaga Port Richmond 2:34.17 4
61 Kelly Longarino Clarkstown So 2:34.25 4
62 Taijonah Wiggins Millville 2:34.25 5
63 Yazimira Cooper Penn Wood 2:34.38 6
64 Julia Rubin-Armstrong Onteora 2:34.42 2
65 Maria Papacostas Cheltenham 2:34.68 6
66 Marina Araujo Clarkstown So 2:34.74 4
67 Brenna Yearick-Riley Onteora 2:34.80 8
68 Maya Alston Cheltenham 2:35.00 6
69 Grace Gilbakian Westhampton 2:35.08 5
70 Laurel Fisher Garden City 2:35.46 5
71 Arielle Latourette Easton Area 2:35.86 7
72 Kayla Phipps Newburgh 2:35.98 7
73 Brooke McDaid Garden City 2:36.25 5
74 Odessa Fernandes Medgar Evers 2:36.32 4
75 Valerie Santangelo Saint Basil 2:36.44 4
76 Bridget Sullivan Connetquot 2:36.47 7
77 Kelly Gerdes Gen. MacArthur 2:36.73 7
78 Brenna Vicente Lenape 2:36.77 6
79 Corrie Kavanaugh Northport 2:36.85 5
80 Katherine McGannon Garden City 2:36.88 5
81 Caleigh Ruais Connetquot 2:36.89 8
82 Amelia Kuehn Northport 2:36.94 5
83 Kelly Flanagan Northport 2:36.99 5
84 Seona Maloney Mary Louis 2:37.12 5
85 Catherine Dolan Connetquot 2:37.19 6
86 Jacinda Miller Woodrow Wilson 2:37.38 4
87 Melissa Donovan Spackenkill 2:37.56 6
88 Sunny Nagpaul Lakeland/Panas 2:37.96 8
89 Margaret Kellog Woodrow Wilson 2:38.09 4
90 Maya Smith Cheltenham 2:38.23 6
91 Natalie Weintraub Hewlett 2:38.55 5
92 Amanda Kaufman Hewlett 2:38.81 5
93 Amanda Greisman St. John Villa 2:38.84 7
94 Katari Salvesen Clarkstown So 2:39.19 6
95 Lauren Wood Averill Park 2:39.28 8
96 Gillian Sokol St. John Bapt 2:39.80 4
97 Brielle Ringle Massapequa 2:39.80 6
98 Brittney Mack Averill Park 2:39.93 5
99 Victoria Sanfilippo St. John Villa 2:40.32 4
100 Leanne Vicente Lenape 2:40.38 6
101 Kerri Sexton Mary Louis 2:40.67 5
102 Sydney Hurley Averill Park 2:40.69 6
103 Cecillia Rosenbloom Cheltenham 2:40.80 6
104 Amber Dixon Delcastle 2:40.87 7
105 Maddy Auerbacher Bernards 2:41.58 6
106 Siyana Dottin Eliz Seton 2:41.58 7
107 Maia Kippert Averill Park 2:41.95 6
108 Grace Hickey Bay Shore 2:42.36 10
109 Sarah Rudge Onteora 2:42.38 10
110 Nora Murphy Westhampton 2:42.41 5
111 Elodia Caballero Brentwood 2:42.61 8
112 Curtlyn Chambers Eliz Seton 2:43.13 9
113 Haley Gibbons Bellport 2:43.54 7
114 Fatoumata Tunkara Taft (NYC) 2:43.62 4
115 Molly Mcdonald NW Catholic 2:43.80 6
116 Erika Nelson Eliz Seton 2:43.88 9
117 Tara Walsh Mercy (CHSAA) 2:43.93 7
118 Julia Forbes Garden City 2:43.93 7
119 Alexis Reed Averill Park 2:43.96 7
120 Tara Sweeney Mercy (CHSAA) 2:44.29 7
121 Chelsea Taylor Eliz Seton 2:44.30 7
122 Julia Kott Woodrow Wilson 2:44.34 10
123 Casey Pollock St. John Bapt 2:44.39 5
124 Lisa Je Brooklyn Tech 2:44.67 8
125 Michelle Abatangelo Southampton 2:44.75 9
126 Megan Carrick Riverhead 2:44.78 6
127 Adeline Clayton Bernards 2:44.86 7
128 Emily Maguire Connetquot 2:45.28 8
129 Maria Santangelo Saint Basil 2:45.39 8
130 Siani Steward Hallahan 2:46.00 8
131 Danielle De Santis St. John Villa 2:46.16 8
132 Meggie Gallo Southampton 2:46.53 9
133 Maddy Conover Woodrow Wilson 2:46.70 7
134 Christina Galarza Middletown 2:46.86 11
135 Brianna Dugan Deptford 2:46.93 8
136 Kelly Fielder St. John Bapt 2:46.97 7
137 Victoria Reilly Bay Shore 2:46.98 9
138 Jen Race Gen. MacArthur 2:46.99 7
139 Lilly Trinh Cheltenham 2:47.22 9
140 Meghan Reilly Saint Basil 2:47.35 10
141 Nicole Fudrini Hewlett 2:47.49 7
142 Sarah Harden St. John Villa 2:47.63 8
143 Heather McCormick Connetquot 2:48.19 8
144 Beth Morgan Cheltenham 2:48.29 8
145 Aine Higgins Mary Louis 2:48.71 9
146 Emily Cooperstein Hewlett 2:49.51 7
147 Katie Roscoe Garden City 2:49.51 10
148 Valasquez Jackie Hewlett 2:49.66 7
149 Adriana Ortiz Lakeland/Panas 2:50.11 9
150 Brianna Moore Westhampton 2:50.89 9
151 Cianna Belton Bloomfield 2:51.67 9
152 Asia Amis Woodrow Wilson 2:51.69 4
153 Catherine Sullivan Friends (LI) 2:51.73 8
154 Jasiah Diaz Bay Shore 2:51.86 9
155 Sarah Raspberry Riverdale Bapt 2:53.70 9
156 Sarah Schmitz Mercy (CHSAA) 2:53.81 9
157 Madison Volpe St. Joseph Hill 2:54.03 10
158 Monique Mullings Pleasantville 2:54.05 10
159 Elise Ambos Bay Shore 2:54.52 9
160 Rachel Landis Upper Perk 2:54.67 11
161 Meghan Williams Millville 2:54.90 9
162 Lisa Childress Deptford 2:55.04 10
163 Alexandria Skurka St. John Bapt 2:55.34 8
164 Allana Hamilton Riverdale Bapt 2:55.38 9
165 Marielle Melconian Mercy (CHSAA) 2:55.61 9
166 Sarah Giuliani Bay Shore 2:55.62 11
167 Kenya Velez Mary Louis 2:55.74 9
168 Cathryn Mclaughlin St. Joseph Hill 2:56.19 10
169 Kalyn Ramsey Norristown 2:56.39 8
170 Sabrina Morose Campus Magnet 2:57.04 8
171 Michaela Omecinsky Averill Park 2:57.84 10
172 Allie Ferro St. Joseph Hill 2:58.44 10
173 ??? ??? Unknown 2:58.52 10
174 Laura Rice New Hyde Park 2:59.37 10
175 Allison Hands St. John Bapt 2:59.46 8
176 Talia Green Lakeland/Panas 2:59.68 9
177 Ashley Pickens Pleasantville 3:03.13 10
178 Morgan Rush Averill Park 3:03.62 10
179 Maddie Ciszewski Woodrow Wilson 3:03.80 10
180 Rebekah Crews St. John Bapt 3:05.40 10
181 Anna Weissman Onteora 3:06.04 10
182 Elisabeth Moffitt Mercy (CHSAA) 3:06.42 11
183 Jen Skabla Cheltenham 3:06.74 11
184 Emily Lopez St. John Villa 3:06.92 8
185 Lauren Swanson Bay Shore 3:07.15 11
186 Maddie Lauderdale Cheltenham 3:07.58 10
187 Tara O'Donovan Bay Shore 3:07.90 11
188 Laura McGinley Cheltenham 3:09.09 10
189 Jillian Borghordt Mercy (CHSAA) 3:11.72 11
190 Brittany Thomson Bay Shore 3:13.69 11
191 Kayla Rucker Cheltenham 3:14.14 11
192 Nicole Bott St. John Bapt 3:17.14 11
193 Tajah McCray Bay Shore 3:17.59 11
194 Nina Schlosberg Riverhead 3:19.31 9
195 Emily Cirigliano St. Joseph Hill 3:19.48 11
196 Dulce Ruiz Mercy (CHSAA) 3:22.20 11
197 Chelsea Hipwell Cheltenham 3:23.52 11
198 Rya Griffis Woodrow Wilson 3:25.41 11
199 Kaylie Felsberg Bay Shore 3:26.26 11
200 Haleigh Rock Bay Shore 3:29.28 11
201 Kiara Morales Vineland 3:47.44 11
202 Smantha Paralikas Mercy (CHSAA) 3:47.62 11
Varsity Boys' 4 x 400m Relay Final
Place School Mark Sec
1 Elmont A 3:21.12 1
2 Newburgh A 3:21.74 1
3 Penn Wood A 3:22.82 1
4 Bensalem A 3:25.49 1
5 Vineland A 3:27.94 2
6 Tilden A 3:28.27 4
7 Windsor A 3:28.90 1
8 Bayport-BP A 3:30.13 1
9 Penn Wood B 3:30.26 2
10 Warwick A 3:31.84 2
11 Boys & Girls A 3:32.39 2
12 Lenape A 3:32.69 5
13 Port Richmond A 3:32.70 4
14 Mt. St. Michael A 3:32.81 4
15 Lakeland/Panas A 3:33.47 4
16 Morris Hills A 3:34.31 3
17 Howard Tech A 3:35.02 4
18 Penncrest A 3:35.09 4
19 Westbury A 3:36.95 2
20 Mon-Woodbury A 3:37.22 5
21 Pleasantville A 3:37.60 5
22 Banneker A 3:37.85 3
23 Brentwood A 3:37.89 3
24 Deptford A 3:38.01 5
25 Father Judge A 3:38.87 6
26 Jefferson (NYC) B 3:40.63 6
27 St. Peter's A 3:43.09 6
28 Warwick B 3:43.90 5
29 Massapequa A 3:43.98 6
30 Pleasantville B 3:44.41 5
31 Oxon Hill A 3:46.00 5
32 Norristown A 3:46.10 3
33 Somers A 3:47.84 7
34 Mt. St. Michael B 3:47.95 6
35 Newburgh B 3:49.43 2
36 New Hyde Park A 3:50.86 7
37 St. Peter's B 3:50.95 7
38 Bloomfield A 3:51.14 6
39 Mott Haven A 3:51.18 6
40 Port Wash A 3:51.24 6
41 Millville B 3:51.49 7
42 Vineland B 3:53.06 7
43 Bayport-BP B 3:53.23 7
44 Banneker B 3:53.62 7
45 Boys & Girls B 3:54.90 6
46 Nazareth (NY) A 3:55.16 5
47 Bay Shore A 3:56.28 7
48 Millville A 3:58.97 5
49 St. Peter's C 4:10.77 7
50 Christ King A 4:11.03 5
51 Millville C 4:13.35 7
52 Lenape B 4:13.55 7
Varsity Girls' 4 x 400m Relay Final
Place School Mark Sec
1 Port Richmond A 3:57.52 1
2 Penn Wood A 3:59.54 1
3 Dewitt Clinton A 4:01.72 2
4 Neptune A 4:03.23 2
5 Curtis A 4:04.33 3
6 Medgar Evers A 4:06.69 1
7 Hempstead A 4:06.78 2
8 HHH East A 4:07.46 3
9 McNamara A 4:07.51 4
10 Kellenberg A 4:08.13 1
11 Millville A 4:09.47 2
12 Middletown A 4:10.27 2
13 Lenape A 4:10.49 3
14 CB East A 4:11.95 3
15 Bay Shore A 4:12.20 3
16 Bloomfield A 4:13.45 1
17 Pleasantville A 4:13.93 4
18 Banneker A 4:14.10 1
19 Mary Louis A 4:14.55 3
20 Molloy A 4:16.73 3
21 Bayport-BP A 4:17.64 4
22 HHH West A 4:17.87 3
23 Massapequa A 4:18.66 2
24 Dewitt Clinton B 4:18.69 5
25 Penn Wood B 4:21.41 4
26 Saint Basil B 4:21.65 4
27 McNamara B 4:21.65 5
28 Hunterdon Cen A 4:22.41 4
29 Francis Lewis A 4:24.90 5
30 Lenape B 4:26.34 6
31 Vineland A 4:28.23 5
32 St. John Bapt B 4:28.35 5
33 Westbury A 4:29.02 5
34 Millville C 4:29.42 5
35 St. John Villa A 4:29.45 5
36 Bayport-BP B 4:29.50 5
37 Campus Magnet A 4:29.58 4
38 Millville B 4:31.32 5
39 Brentwood A 4:32.44 4
40 John Jay EF A 4:32.49 5
41 CB East B 4:34.92 5
42 St. John Bapt C 4:36.34 6
43 Hallahan A 4:39.17 6
44 Mercy (CHSAA) A 4:41.36 6
45 Pleasantville B 4:41.68 6
46 Boys & Girls A 4:41.72 6
47 Saint Basil A 4:42.43 5
48 Bay Shore B 4:44.79 6
49 New Hyde Park A 4:45.62 6
50 Nazareth (NY) A 4:46.29 4
51 Vineland B 4:52.81 6
52 Bay Shore C 4:54.36 6
53 St. John Villa B 4:58.96 6
54 St. John Bapt D 5:01.13 6
55 Norristown B 5:12.77 6
Varsity Boys' 4 x 800m Relay Final
Place School Mark Sec
1 Massapequa A 8:06.48 1
2 Morristown A 8:09.92 1
3 Hunterdon Cen A 8:13.42 1
4 Sachem North A 8:13.83 1
5 Bensalem A 8:17.16 1
6 Molloy A 8:18.03 1
7 Oxon Hill A 8:19.89 1
8 Farrell A 8:21.52 1
9 Warwick A 8:22.20 1
10 Penncrest A 8:25.80 1
11 Bayport-BP A 8:26.70 1
12 Teaneck A 8:36.26 1
13 Port Wash A 8:38.83 1
14 Gen. MacArthur A 8:42.34 1
15 Bay Shore A 8:43.54 2
16 Averill Park A 8:45.06 2
17 Mott Haven A 8:45.97 1
18 Sachem North B 8:50.79 2
19 Bloomfield A 8:51.77 2
20 Somers A 8:57.04 2
21 Mt. Vernon A 8:58.83 2
22 Sachem North C 9:02.25 2
23 Vineland A 9:02.89 2
24 FDR Hyde Park A 9:08.83 2
25 Lenape A 9:10.36 2
26 Friends (LI) A 9:17.00 2
27 Spackenkill A 9:20.46 2
28 Christ King A 9:30.74 2
29 Bayport-BP B 9:33.02 2
30 New Hyde Park A 9:52.70 2
31 Norristown B 10:06.00 2
32 Norristown A 10:21.12 2
33 Vineland B 10:47.71 2
Varsity Girls' 4 x 800m Relay Final
Place School Mark Sec
1 Lenape A 9:24.62 1
2 Garden City A 9:41.04 1
3 Fox Lane A 9:42.88 1
4 Warwick A 9:47.11 1
5 Bayport-BP A 9:48.52 1
6 Gwynedd-Mercy A 9:51.40 1
7 Port Wash A 9:52.72 1
8 Eastport-SM A 9:57.89 1
9 Lenape B 10:02.27 1
10 Hunterdon Cen A 10:09.51 1
11 Massapequa A 10:11.48 1
12 John Jay EF A 10:19.83 1
13 Bay Shore A 10:25.81 1
14 Eastport-SM B 10:28.52 2
15 Friends (LI) A 10:30.67 2
16 Boys & Girls A 10:49.38 2
17 Port Richmond A 10:54.23 2
18 Bayport-BP B 10:54.84 2
19 Averill Park A 10:59.91 2
20 Bay Shore B 11:08.88 2
21 FDR Hyde Park A 11:09.31 2
22 Mercy (CHSAA) A 11:14.56 2
23 Vineland A 11:17.52 2
24 Averill Park B 11:43.38 2
25 Spackenkill A 12:10.59 2
26 Vineland B 12:42.36 2
Varsity Boys' 55m High Hurdles Trials
Place Athlete School Mark Heat
1 Jordan Martin McNamara 7.69 1
2 Yakabu Ibraham Franklin Twp 7.82 14
3 Izaiah Mcewan Bloomfield 7.85 11
4 Luke Pascale Roslyn 7.86 3
5 Patrick Clarke Scarsdale 7.88 12
6 James Burns Port Wash 7.98 5
7 Devon Jefferson Franklin Twp 8.03 11
8 Christian Castro Vineland 8.05 7
9 Jon Reilly Pope John 8.06 3
10 Todd Sampson Oxon Hill 8.06 15
11 Devin Jones Neptune 8.09 10
12 Christian Doherty Fordham Prep 8.12 2
13 Powel Deslandes Sheepshead 8.12 15
14 Francisco Wilson-king Yonkers 8.13 17
15 Daniel Genender Middletown 8.15 1
16 Galo Rodriguez NW Catholic 8.15 4
17 Kyle Bettex East Meadow 8.19 8
18 Juan Rosell Central Islip 8.22 3
19 Dan Thorne Northport 8.23 1
20 Joe Cafaro Val Stream No 8.28 13
21 Andrew Kratz Deptford 8.29 5
22 Jonathan Pierre Middletown 8.29 9
23 Britt Webley Uniondale 8.29 9
24 Cordell Richardson Cheltenham 8.30 6
25 Steven Fiorentino Methacton 8.30 11
26 Tyrone Underwood Deptford 8.34 6
27 Colonel Fakorode Susan Wagner 8.35 7
28 Phillip Mayhue Winslow Twp 8.36 5
29 Tim Schanstra Pope John 8.36 12
30 Kyle Nelson Northport 8.38 14
31 Kevin Mowatt Central Islip 8.39 2
32 Rai Benjamin Mt. Vernon 8.39 14
33 Syron Mckenzie Sheepshead 8.40 12
34 O' Neil Armstrong Amityville 8.41 17
35 Jared Keck Branford 8.43 7
36 Michael Williams Lenape 8.47 9
37 Kevin Lester Deptford 8.49 13
38 Shaquille Dixon Woodbury 8.50 8
39 Christian Clarke North Rockland 8.53 2
40 Tarique Wilson North Rockland 8.53 4
41 Kamaul Steadman Sheepshead 8.54 14
42 Donte McArthur Uniondale 8.55 10
43 Jordan Washington Iona Prep 8.57 13
44 Chris West Colonie 8.58 6
45 David Holmes Amityville 8.59 17
46 David McGriff Hunterdon Cen 8.60 8
47 Daniel Gross Port Jefferson 8.61 11
48 Donald Grupski Massapequa 8.61 15
49 Josiah Arias Fordham Prep 8.63 7
50 Eduardo Tirado Vineland 8.63 8
51 Mitch Paciga Sullivan West 8.65 16
52 Cameron Carmichael Willingboro 8.70 1
53 Brandon Edwards Connetquot 8.70 2
54 Paul Kuras Morris Hills 8.70 15
55 Oscar Wan MSIT 8.71 9
56 Chase Towse Northport 8.71 13
57 Robert Cox St. John Bapt 8.74 5
58 Jake Murtha Connetquot 8.74 6
59 Michael Gamarra Bernards 8.78 5
60 David Brookhim Roslyn 8.78 6
61 Malik Hinds Bay Shore 8.81 4
62 Daniel Chin Roslyn 8.82 5
63 Chris Kasavage Winslow Twp 8.83 9
64 Myles Clark FDR Hyde Park 8.84 16
65 Najee Taylor Clarkstown So 8.85 2
66 Noah Cohen Hen Hud 8.85 6
67 Peter Ferrebee Westhampton 8.86 14
68 Alex Gargiso St. Joseph Sea 8.89 1
69 Frank Roman Mon-Woodbury 8.89 11
70 Osa Igho Osagie Francis Lewis 8.92 7
71 Dylan Soder Mon-Woodbury 8.93 12
72 Kevin Collins Elwood/Glenn 8.95 10
73 Antonio Gray Lenape 8.97 8
74 Alan Davis Bloomfield 9.00 4
75 Jarrid Satterfield Willingboro 9.01 9
76 Jack Logan St. Joseph Sea 9.02 1
77 Tom Boucher Cornwall 9.02 16
78 Guy Kirton Westbury 9.02 19
79 Daniel Weber Connetquot 9.06 7
80 Andrew Smith Riverhead 9.06 10
81 Isaiah Paige Val Stream No 9.06 12
82 Dan Walsh Connetquot 9.08 3
83 Zach Fifer Great Valley 9.12 12
84 Michael Quinoy Hen Hud 9.17 11
85 Clarance Hardy Winslow Twp 9.18 3
86 Seamus Finucane North Rockland 9.24 15
87 Ja'saun Young Freeport 9.25 1
88 Devon Pascal-sewar Valley Stream 9.25 3
89 Michael Grimes Colonie 9.25 10
90 Tim Pamlanye St. John Bapt 9.25 12
91 Arvin Smith WWPN 9.25 14
92 Alessio Dilorenzo Morris Hills 9.27 2
93 Samuel Faustin Uniondale 9.28 1
94 Brandon Scholtz Morris Hills 9.28 3
95 Arthur White Newburgh 9.28 12
96 Jp DeFino FDR Hyde Park 9.28 16
97 Pablo Morel Fordham Prep 9.30 4
98 Ousmane Sall Deptford 9.32 4
99 Drew Ryan Averill Park 9.33 6
100 Sean Burks Cumberland 9.33 14
101 Eric Keresztes Port Jefferson 9.35 15
102 ??? ??? Unknown 9.36 8
103 Aj Araujo Pope John 9.37 19
104 Chris Kuras Pope John 9.41 3
105 Jordan Fields Colonie 9.45 7
106 Alex Frayer Great Valley 9.45 13
107 Travis Thompson Bloomfield 9.47 5
108 Ki Hong Min Roslyn 9.47 18
109 Andrew Siegel Sullivan West 9.56 16
110 Demba Jaiteh North Rockland 9.65 4
111 Keron Phillip Yonkers 9.68 18
112 Allen Besas Mon-Woodbury 9.74 18
113 Richard Vaughn Bernards 9.79 16
114 Jason Woo MSIT 9.83 16
115 Seth Kuhns Upper Perk 9.84 2
116 Kaysie Cayenne Valley Stream 9.84 9
117 Jeremy Rodriguez Cornwall 9.84 16
118 Felipe Castano Great Valley 9.84 17
119 William Witrock Port Jefferson 10.02 4
120 Kenny Brosier Willingboro 10.05 18
121 Isaiah Williams Freeport 10.07 18
122 Rory Hannigan St. John Bapt 10.15 14
123 Tim Zeblinsky Northport 10.20 19
124 Frank Aponte Vineland 10.31 13
125 Albert Curley Uniondale 10.32 18
126 Karlhenrey Syffrard St. John Bapt 10.34 13
127 Michael Chen WWPN 10.39 15
128 Yunisa Bakarr Willingboro 10.40 15
129 Chad Newkirk Woodstown 10.44 17
130 Jinwoo Lee Hauppauge 10.45 19
131 Nick Luft Northport 10.50 17
132 Conner Fullam Northport 10.57 8
133 Mike Tinti St. John Bapt 10.58 11
134 Benjamin Hetzell Cumberland 10.62 5
135 ??? ??? Unknown 10.89 8
136 Chris Nishi Lenape 10.96 7
137 Ahmed Husmen Brentwood 11.07 17
138 Andy Chen Mon-Woodbury 11.13 17
139 Nicholas Furci Roslyn 11.14 18
140 Oluwafemi Fagbemi Val Stream No 11.21 2
FS Clifton Russell Riverhead
10
FS Axel Joseph Sheepshead
10
DNF Tahriq Pickens Middletown
13
DNF Samuel Richardson Brentwood
18
Varsity Girls' 55m High Hurdles Trials
Place Athlete School Mark Heat
1 Kayla Coley Cheltenham 8.17 1
2 Akayla Anderson Cardozo 8.23 1
3 Ciara Leonard Cheltenham 8.26 2
4 Sandreka Bancroft Cardozo 8.29 2
5 Pati Dziekonska WWPN 8.30 3
6 Taylor Tucker Eliz Seton 8.33 4
7 Deja Bell McNamara 8.42 8
8 Danielle Wright Oxon Hill 8.43 6
9 Danielle Wheatley McNamara 8.52 5
10 Torie Robinson Winslow Twp 8.57 4
11 Heather Smith Great Bridge 8.63 11
12 Deonna Diggs Woodrow Wilson 8.64 12
13 Shequell Higgs Winslow Twp 8.67 10
14 Aliyah Matta Newburgh 8.71 2
15 Ashley Williams Easton Area 8.73 4
16 Melany Belot Kellenberg 8.74 7
17 Melissa Wolliston Windsor 8.90 3
18 Gabrielle Bennett Winslow Twp 8.91 8
19 Dina Naphor Pope John 8.96 6
20 Aviana Goode Bay Shore 8.97 5
21 Vanessa Lawrence-fulton Kellenberg 8.97 9
22 Johnasia Lewis Delcastle 9.00 10
23 Nicolette Mathis Cheltenham 9.01 3
24 Eboni Birch Campus Magnet 9.01 5
25 Tara Kemp Middletown 9.02 6
26 Mary Camarano Kellenberg 9.03 10
27 Alyza Ngbokoli Hackley 9.04 7
28 Rasheedah Shardow Hen Hud 9.05 7
29 Alana Hitscherich Pope John 9.08 7
30 Amanda Moroney Pearl River 9.08 12
31 Felicia Smith Neptune 9.13 8
32 Rachel Bonham Woodrow Wilson 9.13 14
33 Taylor Cosby Neptune 9.18 9
34 Joanna Moore Hunterdon Cen 9.20 3
35 Hillary Augustin East Meadow 9.22 9
36 Hannah Greenfield Miller Place 9.25 13
37 Olivia Harpel WWPN 9.32 2
38 Anna Atkinson Branford 9.41 4
39 Taylor Carlin Spackenkill 9.44 14
40 Nailah Braxton Bay Shore 9.48 9
41 Aamira Muse Franklin Twp 9.50 2
42 Monet Schultz Spring Gardens 9.57 11
43 Breyanna Mucius Bellport 9.64 8
44 Adeline Clayton Bernards 9.70 9
45 Christa sidoti Cornwall 9.75 10
46 Sara Damon Pennridge 9.75 13
47 Taylor Murphy Bernards 9.82 6
48 Astryd Lewis Windsor 9.85 8
49 Sherita Lowman Delcastle 9.90 2
50 Melanie Gibbs Woodstown 9.93 14
51 Shannon Haberkorn Sachem East 10.01 8
52 Holly Hay Miller Place 10.02 11
53 Cassidy Harvey Bernards 10.04 5
54 Deanna Lashley Clara Barton 10.07 5
55 Julianna Collazo Franklin Twp 10.09 1
56 Jackie Mangogna Kings Park 10.09 4
57 Julia Jozefowski Northport 10.09 9
58 Emily Hay Miller Place 10.25 12
59 Neve Devine Port Wash 10.26 11
60 Hannah Feinman Sullivan West 10.33 13
61 Julia Baker Hackley 10.35 4
62 Amanda Sprague Connetquot 10.38 1
63 Ashley Walters Spring Gardens 10.41 15
64 Melissa Muller Sachem North 10.43 5
65 Erika Gulija Southampton 10.47 11
66 Valeria Fernandez Val Stream So. 10.48 6
67 Dana Rokicsak Clarkstown So 10.48 9
68 Chantel Rivera Middletown 10.50 6
69 Lauren Black WWPN 10.50 7
70 Danielle Rodier Massapequa 10.50 7
71 Mariah Howard Mary Louis 10.51 5
72 Carli Harpel WWPN 10.53 8
73 Jessica Pierno Bellport 10.53 12
74 Laura Hoyt Saint Basil 10.54 10
75 Jasmine Beatty Susan Wagner 10.56 6
76 Vanessa Johnson Eliz Seton 10.58 3
77 Stefanie Wager Pope John 10.65 11
78 Emma Feldman Port Wash 10.65 14
79 Lizzie Klein Pope John 10.68 15
80 Amanda Slawinski Northport 10.69 10
81 Laurie Morgan Kings Park 10.72 3
82 Danielle Coons Bernards 10.74 9
83 Tifanie Logan Vineland 10.78 1
84 Ashley Miskovsky Sachem North 10.78 6
85 Casey Chiuchiolo Kings Park 10.79 5
86 Tania-marie Mokienko Cumberland 10.81 1
87 Selena Hudak Eldred 10.82 12
88 Nisa Cole Val Stream No 10.82 15
89 Maggie Carly Woodstown 10.83 12
90 Rachel Davis Spackenkill 10.84 12
91 Summer Jiries Port Wash 10.84 13
92 Paige Ireubino CB East 10.93 2
93 Ally Tarricone Kings Park 11.00 4
94 Samantha Bugge Val Stream No 11.04 13
95 Claudia Penate Westbury 11.07 10
96 Savanna Finck Eldred 11.13 14
97 Anna Parish Clarkstown So 11.17 8
98 Erika Poston Eldred 11.21 15
99 Kiersten Moylan Saint Basil 11.36 3
100 Nicole Costanzo Sachem North 11.40 3
101 Sam Frontario Kings Park 11.56 1
102 Dierdre Kearney Val Stream No 11.65 13
103 Nia Oliver Young Womens 11.77 13
104 Melissa McMonagle Eldred 11.79 14
105 Bernadette Bain Vineland 11.83 4
106 Megan Maloney Cumberland 11.83 7
107 Tashay Henderson Vineland 11.90 10
108 Amanda Jones Bellport 11.92 15
109 Charlotte Lathrop Port Wash 12.06 11
110 Claire Evans Pope John 12.52 11
111 Shannel Brown Evander Childs 12.64 14
112 Taylor Rowe Cumberland 12.78 7
113 Kayla Ford Cumberland 12.83 2
114 Kayla Draggoo Woodstown 13.25 13
115 Cassie Kimble Pope John 13.33 15
FS Chelsea Taylor Eliz Seton
1
Varsity Boys' 55m Dash Trials
Place Athlete School Mark Heat
1 Dellon Peters Madison (NYC) 6.57 2
2 David Campbell Bloomfield 6.63 7
3 Mikhail Micheaux Eastern Reg 6.66 6
4 Anthony Hall Cornwall 6.66 8
5 Cj Markisz WWPN 6.69 5
6 Joe Smith Norristown 6.69 13
7 D'engelo Berry Xavier 6.69 14
8 Tyroy Lawson Sheepshead 6.70 1
9 Christian Brissett Cheltenham 6.70 16
10 Jalen Coriano-Nix Cheltenham 6.71 16
11 Mike Brown Norristown 6.71(c) 17
12 Alex Lui Stuyvesant 6.73 6
13 Akeem Sherriffe Westbury 6.73 8
14 Ian Parnell Hackley 6.73 16
15 Richardson Pierre Medgar Evers 6.74 3
16 David George Oxon Hill 6.78 15
17 Acey Calhoun Woodrow Wilson 6.79 19
18 Max Burgess Great Valley 6.80 1
19 Ashawn Bryan Middletown 6.80 18
20 Jeffrey Pittman Riverhead 6.81 9
21 Jalen Williams Easton Area 6.81 10
22 Joseph Percival St. Anthony's 6.81 13
23 Tikuan Johnson Windsor 6.81 14
24 Dominique Irons Haddon Hts 6.82 11
25 Seth Wilson Mon-Woodbury 6.82 18
26 Chad Blaize Valley Stream 6.82 20
27 Jlan Johnson Uniondale 6.83 12
28 Trevor Chew Methacton 6.83(c) 17
29 Aaron Hayward Neptune 6.83 19
30 Bedan Dakin Campus Magnet 6.84 1
31 Jakiel David Madison (NYC) 6.84 2
32 Anthony Vega Cornwall 6.84 4
33 Daniel Schwartz WWPN 6.84 4
34 Mustafaa Dais Hackley 6.84 19
35 Brandon Bossard Methacton 6.85 1
36 Patrick Heumegni Cardinal Hayes 6.85 4
37 Willi Callender Campus Magnet 6.85 5
38 William Feaster Lenape 6.85 7
39 Jonny Barone Hauppauge 6.85 8
40 Dante Harris John Jay EF 6.85 12
41 Deion Dupont Falls Church 6.86 2
42 Vidal Adams Ii Oxon Hill 6.86 6
43 Austin Donroe Harborfields 6.86 15
44 Jeanmarc Bazile Campus Magnet 6.87 6
45 Matthew Nieves St. Anthony's 6.87(c) 17
46 Elijah Ellis Westbury 6.89 10
47 Justin Walker Central Islip 6.89 12
48 Jelani Vassell Nazareth (NY) 6.89 21
49 Andrell Pinnock Bloomfield 6.90(c) 17
50 Michael Lewis WWPN 6.91 8
51 Andrew White Mt. St. Michael 6.91 21
52 Emanuel Jones Bloomfield 6.92 8
53 Andre Self Willingboro 6.92 13
54 Jonath Bradshaw Willingboro 6.92 14
55 Morgan Mosley Concord 6.93 6
56 Judlin Pierre Winslow Twp 6.93 9
57 Christian Ozoria Teaneck 6.93 12
58 Jesus Nunez Amityville 6.93 18
59 Delencio Blanco-holstead Valley Stream 6.93 20
60 Peter McGowan Hen Hud 6.95 7
61 Kamau Dumas Morristown 6.95 15
62 Aaron Hamilton John Jay EF 6.95 19
63 Kendell Ebron Mon-Woodbury 6.96 5
64 Tyrell Jackson Neptune 6.96 15
65 Yakabu Ibraham Franklin Twp 6.96 19
66 Jordan Liebling Lenape 6.97 3
67 Karmone Malcom Newburgh 6.97 9
68 Charles Tankeh John Jay EF 6.97 11
69 Tajae Montgomery JFK (NYC) 6.97 11
70 Shavan Russell Evander Childs 6.97 15
71 Chris Osterman FDR Hyde Park 6.98 5
72 Lexus Norman Woodstown 6.98 11
73 Adam Franklin Mtn Lakes 6.98 12
74 Nicholas Cooper Woodrow Wilson 6.99 3
75 Belaird Daniel Newburgh 6.99 3
76 Marquis Harris Franklin Twp 6.99 9
77 Kyle Johnson Medgar Evers 6.99 16
78 Isaac Lewis Cheltenham 6.99(c) 17
79 Raul Green Pope John 7.00 5
80 Collin Corsey Deptford 7.00 15
81 Michael Murray Val Stream So. 7.00(c) 17
82 Rashawn Clark Middletown 7.01 1
83 Albert Curley Uniondale 7.01 3
84 Axel Joseph Sheepshead 7.01 4
85 Alfred Constants Friends (LI) 7.02 5
86 Jermane Owens Lenape 7.02 18
87 Duane Roberts Bloomfield 7.03 16
88 Jody Ellis Deptford 7.04 3
89 Dmitri Rueger Teaneck 7.04 6
90 Xavier Malloy Vineland 7.04 7
91 Ramel Joseph St. Francis Prep 7.04 10
92 Andrew Thorne JFK (NYC) 7.05 12
93 logan Jarrett Branford 7.05 18
94 Kento Wada WWPN 7.07(c) 17
95 Tom Deluccia Methacton 7.08 1
96 Jon Reilly Pope John 7.09 6
97 Yameen Fisher Pleasantville 7.09 14
98 Caleb Jenkins Freeport 7.09 20
99 Brian White Eastern Reg 7.09 27
100 Dameon Jefferson Christ King 7.10 7
101 Phil Blanda St. Joseph Sea 7.10 10
102 Hassan Callaway Pleasantville 7.10 13
103 D'wan Carr Neptune 7.10 24
104 Ralph Isidore Freeport 7.11 15
105 Griffin Bilicic Methacton 7.11 19
106 Demetrius Wade JFK (NYC) 7.13 11
107 Nyjeer Wesley Neptune 7.13 16
108 Isaiah Carter Norristown 7.14 3
109 Jhonoi Allen Norristown 7.14 4
110 Justin Guerre St. Francis Prep 7.14 9
111 Aaron Williams Central Islip 7.15(c) 17
112 Kenneth Braxton Woodstown 7.16 7
113 Jacob Robinson Riverhead 7.16 22
114 Jack Russell Woodstown 7.17 2
115 Efrain Rivera Middletown 7.17 2
116 Nathan Reynolds Norristown 7.17 5
117 Richard Sheler Woodrow Wilson 7.17 13
118 Yannick Mefane Woodrow Wilson 7.17 14
119 Jack Palazzi Mtn Lakes 7.17 20
120 Matthew Thorne Woodrow Wilson 7.18 8
121 Dj Patterson WWPN 7.18 12
122 Kareson Barnwell Sheepshead 7.19 20
123 Czar Kantor WWPN 7.20 16
124 Jacob Rubin Upper Perk 7.20 27
125 Alan Wang WWPN 7.21 3
126 Joseph Eads Connetquot 7.21 10
127 Klein Georges Uniondale 7.22 2
128 Tyler Cisek St. John Bapt 7.22 5
129 Henry Frempong JFK (NYC) 7.22 9
130 Mike O'shea Connetquot 7.22 11
131 Johnathan Headly Bloomfield 7.22 16
132 Jordan Sullivan Miller Place 7.22 20
133 Jonathan Walker NW Catholic 7.22 22
134 Dylan Winter Mon-Woodbury 7.23 13
135 Alexander Delacruz Freeport 7.23 14
136 Patrick Johns Port Wash 7.23 22
137 Alex Gargiso St. Joseph Sea 7.26 2
138 Daeshaun Brown Winslow Twp 7.26 10
139 Duval Medley Freeport 7.26 18
140 Rachi Jordan Middletown 7.27 1
141 Sean Meade Cornwall 7.27 4
142 Claude George Willingboro 7.28 7
143 Daniel Rincon Elwood/Glenn 7.28 18
144 Tahmir Johnson Woodstown 7.29 1
145 Elon James MSIT 7.29 13
146 Andrew Coleman Farrell 7.29 14
147 Julian Gottlieb Eldred 7.32 13
148 Chris Farrell Mt. Sinai 7.32 14
149 Kevin Hart Sullivan West 7.34 19
150 Evan Landry Woodstown 7.34 25
151 Pat Caridad Farrell 7.35 23
152 Dante Towns Willingboro 7.36 8
153 Jackie Pereira Woodstown 7.36 21
154 Romario Charles Evander Childs 7.38 28
155 Jake Liebling Lenape 7.39 7
156 Joe Chirelli St. Joseph Sea 7.44 27
157 Jon Koehler Methacton 7.46 2
158 Alex Rosenbauer St. Joseph Sea 7.46 10
159 Ian Hom Friends (LI) 7.46 15
160 Malik Roberts Woodrow Wilson 7.46 24
161 Joey Arocho Mon-Woodbury 7.46 28
162 Rohan Francis Vineland 7.48 8
163 Alex Soto Upper Perk 7.49 28
164 Dillon Martell Woodstown 7.50 22
165 Edwin Mccray Hauppauge 7.50 26
166 Miguel Fernandez St. Joseph Sea 7.51 9
167 Stephen Kim Hauppauge 7.51 11
168 Andrew Lewis Pennsville 7.52 23
169 Geoffrey Browne Hauppauge 7.53 12
170 Dimitrius Bell-Cook Cumberland 7.56 26
171 Nate Bowe Willingboro 7.57 10
172 Alex Yun Port Wash 7.57 23
173 Carlos Cardona Val Stream No 7.58 25
174 Andy Bae Hauppauge 7.58 26
175 Adam Gillis McNamara 7.59 4
176 Zavier Jean-charles Val Stream No 7.60 20
177 Cody Jacobucci Woodstown 7.62 23
178 Fritznel Pierre Val Stream No 7.64 25
179 John Fletcher Elwood/Glenn 7.68 26
180 Kevin Lin WWPN 7.71 19
181 John Annunziata Elwood/Glenn 7.71 26
182 Austin Braun Pope John 7.72 6
183 Patrick Alexander St. John Bapt 7.76 23
184 Jacob Petty Port Wash 7.78 21
185 John DeCaro Westhampton 7.78 24
186 Cody Byrum Cumberland 7.78 28
187 Jacob Seagraves Woodstown 7.79 4
188 Devin Kinney Farrell 7.81 9
189 Eddie Mass Willingboro 7.81 11
190 Devon Liu Port Wash 7.83 24
191 Jesse Matos Elwood/Glenn 7.84 27
192 Julian Chismar Woodstown 7.85 24
193 Matthew Tilton Pennsville 7.86 22
194 Joseph Paniccia Friends (LI) 7.87 25
195 Corrado Speranza Cumberland 7.89 27
196 Jose Reyes Elwood/Glenn 7.91 25
197 John Bisbal Elwood/Glenn 7.95 27
198 Jarad Percoco Westhampton 7.97 22
199 Joe Schmidt Farrell 7.97 24
200 Eric Silverman Westhampton 7.98 21
201 Spencer Walker Pennsville 8.03 24
202 Kai Henderson Westhampton 8.06 23
203 Stephen Viegas Farrell 8.07 23
204 Michael Passarello Cumberland 8.11 27
205 Michael Stranieri Elwood/Glenn 8.19 21
206 Justin Svitek Elwood/Glenn 8.29 25
207 Marshall Wascheck Pennsville 8.37 26
208 Michael Sgambati Elwood/Glenn 8.39 23
209 ??? ??? Unknown 8.40 25
210 Justin Reeves Pennsville 8.44 25
211 Justin Fischer Hen Hud 8.50 20
212 Zachary Warner Elwood/Glenn 8.52 22
213 Nick Dinunzio Pennsville 8.55 21
214 Liam McTigue Arch Wood 8.63 28
215 Lucas Petrin Woodstown 8.72 26
216 Alec Labb Pennsville 8.73 27
217 Wade Trainor Pope John 8.74 21
218 Johnnie Montalvo Onteora 8.79 28
219 John Gryski Elwood/Glenn 8.88 24
220 Stephen Graham Friends (LI) 8.92 26
FS Josh Lockhart Franklin Twp
18
FS Mike Suriel Hauppauge
22
Varsity Girls' 55m Dash Trials
Place Athlete School Mark Heat
1 Alexis Reeves Delcastle 7.21 3
2 Brenessa Thompson Medgar Evers 7.26 2
3 Adrian Jones Bloomfield 7.26 14
4 Royce Aiken Delcastle 7.37 4
5 Rowanna Watson Norristown 7.39 4
6 Natalia Pinkney Pennridge 7.39 7
7 Morgyn Bennett Delcastle 7.42 10
8 Alexis Bell Norristown 7.48 13
9 Jennifer Strube Eastern Reg 7.483 12
10 Danielle Correia Kellenberg 7.483 12
11 Erin Taliaferro Eliz Seton 7.50 5
12 Melissa Michels Sachem North 7.50 5
13 Kim Mckinnon Marlboro 7.52 9
14 Arnise Garrison Bellport 7.52 9
15 Tishauna Francis Young Womens 7.53 8
16 Jenny Aguiar Port Wash 7.53 12
17 Pati Dziekonska WWPN 7.53 13
18 Kiana Farrar Easton Area 7.54 6
19 Ebonie Lewis Sachem East 7.58 1
20 Ariel Strunkey Taft (NYC) 7.58 14
21 Jasmine Robinson Eliz Seton 7.60 4
22 Courtney Kearse Windsor 7.60 10
23 Keisha Williams Camden 7.61 5
24 Courtney Thomas Kellenberg 7.61 6
25 Jessica Volpe Hauppauge 7.61 14
26 Sydney Jackson Eastern Reg 7.62 3
27 Essence Sterling Sachem East 7.63 10
28 Jasmine Jean Westbury 7.63 12
29 Lily Lee Stuyvesant 7.63 12
30 Seattle Ellison Eastern Reg 7.63 13
31 Melanie Edwards Eastern Reg 7.63 13
32 Erin Mitchell Port Wash 7.65 6
33 Kathryn Hallett Manhasset 7.66 7
34 Shaina Blamahsah Windsor 7.66 8
35 Jamiera McCormick Pleasantville 7.66 15
36 Alleah Red Bloomfield 7.68 11
37 Ashley Younger Woodrow Wilson 7.69 3
38 Cierra Adkins Hallahan 7.69 3
39 Diamond Fair Eliz Seton 7.71 1
40 Gabriela Waterman Clara Barton 7.71 8
41 Sundasia Baker Deptford 7.71 9
42 Tessa Cavanaugh Hackley 7.71 11
43 Nicole Sarao Pope John 7.72 11
44 Taylor Woods Riverdale Bapt 7.73 10
45 Rochelle Williams Middletown 7.74 1
46 Lydia Graham Friends (LI) 7.74 11
47 Eden Zeitler Averill Park 7.76 2
48 Jazmine Burnett Patch-Medford 7.76 5
49 Olivia Harpel WWPN 7.77 5
50 Lauren Perry Eliz Seton 7.78 15
51 De'Erricka Richardson Eliz Seton 7.79 5
52 Shivonnie Brown Evander Childs 7.81 6
53 Margaux Powell WWPN 7.83 7
54 Raven Payne Brentwood 7.83 9
55 Cristina Cipriano St. Joseph Sea 7.83 14
56 Nicole Deblasio Hunterdon Cen 7.88 4
57 Carly Swinford Sachem North 7.89 9
58 Elizabeth Myers Cardozo 7.89 18
59 Dymon Lee Norristown 7.90 8
60 Toni Ann Campbell Dewitt Clinton 7.92 12
61 Shanna Raboy St. Joseph Sea 7.92 13
62 Olivia Schmidt Northport 7.92 15
63 Sage Albanese Smithtown East 7.93 4
64 Katherine Hom Friends (LI) 7.93 7
65 Quadirah Wesley Neptune 7.93 10
66 Erika Spencer Cumberland 7.93 14
67 Djudma Cherilus Westbury 7.93 14
68 Gabrielle Schreib Kellenberg 7.94 2
69 NyQwayah Brown WWPN 7.94 10
70 Taylor Dey Franklin Twp 7.95 11
71 Stephanie Buck Pope John 7.95 12
72 Quadira Owens Hallahan 7.95 14
73 Destiny Fortt Delcastle 7.96 1
74 Laura Nolan Miller Place 7.96 10
75 Nadia Kemp John Jay EF 7.96 13
76 Khyla Link Woodrow Wilson 7.97 5
77 Ashley Burgess FDR Hyde Park 7.97 8
78 Gabrielle Giangreco NW Catholic 7.99 2
79 Irena Ewing Franklin Twp 8.00 15
80 Lauren Bullock Patch-Medford 8.02 4
81 Rohdina Harriott Bay Shore 8.02 6
82 Ashley Mercado Sachem East 8.03 3
83 Tori Peters Loughlin 8.04 3
84 Shakira Wallace Madison (NYC) 8.06 1
85 Tiana Kirkland Clarkstown So 8.06 7
86 Aniya Dickens Middletown 8.07 7
87 Juliet Yeomans Northport 8.07 14
88 Mandy Lee Eastern Reg 8.09 3
89 Tajai Kirkland Clarkstown So 8.10 6
90 Tampha Hill Woodbury 8.13 2
91 Deijah Lee-carroll Teaneck 8.15 3
92 Taniya Brown Middletown 8.16 9
93 Tydajia Hornsby-Carter Neptune 8.16 18
94 Jordanne Ellington Bloomfield 8.17 8
95 Lauren Major Woodstown 8.19 19
96 Domencia DiSalvatore Haddon Hts 8.20 22
97 Jaclyn Martin Cumberland 8.23 1
98 Talya Terrell Neptune 8.23 16
99 Aminah Muhammad Neptune 8.23 17
100 Najja Hudson Franklin Twp 8.25 15
101 Dishawna Scurry Cumberland 8.25 18
102 Monette Kerr Neptune 8.26 19
103 Dazmonique Carr Haddon Hts 8.27 23
104 Zamiera Lawson Bloomfield 8.29 9
105 Jackie Kaminsky St. Joseph Sea 8.31 16
106 Aisha Bender Fort Hamilton 8.31 24
107 Victoria Rebollo Mercy (CHSAA) 8.32 24
108 Kristen Ray Val Stream No 8.34 6
109 Alicia Traub WWPN 8.34 8
110 Marina Parkinson Pennsville 8.34 18
111 Emily Macgrath Pennsville 8.35 16
112 Anaele Bloncort Valley Stream 8.36 12
113 Najae Brooks Brentwood 8.36 13
114 Tecia Madurie John Adams 8.36 15
115 Zenobia Jones Bloomfield 8.38 11
116 Sarah Caruso Averill Park 8.39 8
117 Siarra Fiol Sachem North 8.39 13
118 Elizabeth Sullivan Falls Church 8.39 15
119 Talise Redmond WWPN 8.40 9
120 Siani Bailey Camden 8.41 4
121 ??? ??? Unknown 8.44 19
122 Jarielle Johnson Cumberland 8.45 17
123 Aiyana Ruiz Middletown 8.46 7
124 Brianna Boyer Pope John 8.46 11
125 Corri Moran Sachem North 8.47 11
126 Julia Leventhal CB East 8.47 16
127 Sabrina Necelis Pennsville 8.47 20
128 Lauren Mandelkow Hen Hud 8.51 2
129 Rachel Blitzer Hen Hud 8.53 1
130 Rhianna Paoletti Bay Shore 8.59 2
131 Ta'ylor Davis Camden 8.60 2
132 Aliya Gladden Deptford 8.60 21
133 Jada Bruce Eliz Seton 8.60 21
134 Michelle Baptiste Brentwood 8.61 10
135 Ricky Hoffman Cheltenham 8.61 20
136 Melissa Liebold Sachem North 8.63 20
137 Damaris Cook Cumberland 8.64 16
138 Raechelle Emanuel Hackley 8.69 15
139 Amanda Jones Bellport 8.72 22
140 Morgan Skinner Woodstown 8.74 23
141 Taylor Palmieri St. Joseph Sea 8.75 20
142 Fatima Odeh Fort Hamilton 8.75 22
143 Lillian Fleischer Bay Shore 8.77 21
144 Gabriella Pernice St. Joseph Sea 8.79 19
145 Emily Hayes Mercy (CHSAA) 8.83 25
146 Rachel Cerrito St. Joseph Sea 8.86 6
147 Abaigeal Styring Cumberland 8.89 19
148 Mary Walsh St. Joseph Sea 8.91 18
149 Kelsey Pendleton Pennsville 8.92 19
150 Naomi Seaton Bellport 8.92 22
151 jaqulyn Attardi St. Joseph Sea 8.93 24
152 Samantha Swilley Woodstown 8.95 17
153 Tori Bonfiglio St. Joseph Sea 8.96 5
154 Jessica Chung Fort Hamilton 8.98 17
155 Jonellica Williams Fort Hamilton 8.98 23
156 Danielle Swilley Woodstown 8.99 25
157 Chandler Kent Woodrow Wilson 9.00 16
158 Meredith Forsyth St. Joseph Hill 9.04 19
159 Fallon Cipriani Fort Hamilton 9.06 21
160 Tanner Joyner Woodstown 9.09 21
161 Tnae Black Eliz Seton 9.13 4
162 Maryam Abrahamsha Fort Hamilton 9.15 23
163 Cassandra Ianelli St. Joseph Sea 9.18 17
164 Kawtar Mansouri Fort Hamilton 9.25 23
165 Emily Meaney Val Stream So. 9.26 17
166 Volini Taylor St. Joseph Sea 9.27 7
167 Dounya Guermah Fort Hamilton 9.27 16
168 Julie Chan Fort Hamilton 9.32 23
169 Kostandina Guna Fort Hamilton 9.34 19
170 Adilia Verde Fort Hamilton 9.37 22
171 Marie Mathis Woodstown 9.43 22
172 Kayla Draggoo Woodstown 9.49 20
173 Mia Gioia Pennsville 9.50 21
174 Kimberly Cen Fort Hamilton 9.53 20
175 Erica Haber St. Joseph Hill 9.66 18
176 Maura Sullivan St. Joseph Sea 9.68 23
177 Rachel Haber St. Joseph Hill 9.73 17
178 Carla Hachicho Fort Hamilton 9.74 24
179 Patricia Zorbas Fort Hamilton 9.79 22
180 Reanna Gentzler Pennsville 9.80 17
181 Arberina Hyseni Fort Hamilton 9.81 18
182 Susie Didonna St. Joseph Hill 9.81 20
183 Ashley Todaro St. Joseph Sea 9.82 22
184 Justine Alameda Fort Hamilton 9.86 25
185 Madison Kelly Woodstown 9.87 16
186 Haley Tufano Eldred 9.97 18
187 Anjola Verissimo St. Joseph Hill 10.00 21
188 Mary Fedorenko St. Joseph Sea 10.03 21
189 Elizabeth Madigan Mercy (CHSAA) 10.14 24
190 Katie Barringer Onteora 10.31 20
191 Sarai Fernandez Fort Hamilton 10.31 25
192 Dara Liss Cheltenham 10.63 23
Varsity Boys' Long Jump Trials
Place Athlete School Mark Heat
1 Dominique Irons Haddon Hts 22-00 8
2 Roshane Wright Elmont 21-00 8
3 Mikhail Micheaux Eastern Reg 20-11 7
4 Phil Blanda St. Joseph Sea 20-08 2
5 Alex Jolly Susan Wagner 20-08 3
6 Najee Taylor Clarkstown So 20-06 6
7 Marquis Seamon Father Judge 20-02.5 2
8 Spencer Johnson Oxon Hill 20-02.5 7
9 Elon Rembert Great Valley 20-01 1
10 Christian Doherty Fordham Prep 19-10.5 5
11 Cj Clarke Middletown 19-09.5 3
12 Carl Williams Branford 19-09 8
13 Marcus Harris Riverdale Bapt 19-07 5
14 Davieon Johnson Delcastle 19-07 8
15 Michael Cruz North Rockland 19-06 2
16 John Stallworth Connetquot 19-05.5 2
17 Malik Hinds Bay Shore 19-05.5 6
18 Clifton Russell Riverhead 19-05 8
19 Tishaun Conde Teaneck 19-04 1
20 Collin Maggiolo Warwick 19-03 5
21 Todd Sampson Oxon Hill 19-02.5 6
22 Raul Green Pope John 19-00 7
23 Kyle Bettex East Meadow 18-11 5
24 Jaquan Greaux Bloomfield 18-11 9
25 Patrick Egbuchuiam Val Stream So. 18-10 5
26 Jaquan Greaux Bloomfield 18-10 9
27 Kyle Collins St. John Bapt 18-09 3
28 Benjamin Moy Port Wash 18-09 7
29 Kendal Boyd Riverdale Bapt 18-08 9
30 Matt Barden Connetquot 18-06.5 3
31 Mykel Roche North Rockland 18-06 2
32 John Selle St. John Bapt 18-05 3
33 Tobias Nelson Brentwood 18-05 9
34 Matt Lanoue Averill Park 18-04 7
35 Brian White Eastern Reg 18-03.5 7
36 Zavier Jean-charles Val Stream No 18-03 8
37 Joseph Torres Garden City 18-02.5 1
38 Scott D'antonio Garden City 18-02 1
39 Charles Kirkpatrick Riverdale Bapt 18-02 6
40 ??? ??? Unknown 18-01 6
41 Corey Briscoe McNamara 17-10.5 2
42 Kendal Boyd Riverdale Bapt 17-10.5 9
43 Josh Mercado Clarkstown So 17-09.5 6
44 Ryan Schwarz Lower Moreland 17-09 2
45 Emmett Azzam Teaneck 17-08.5 1
46 Tim Schanstra Pope John 17-07.5 7
47 James Manobianco Hunterdon Cen 17-06 3
48 Andrew Desamours Westbury 17-04 1
49 Eric Maloney Delcastle 17-03 8
50 Spencer Payton Longwood 17-02 6
51 Cordell Richardson Cheltenham 17-01 8
52 Brendan Alerte Westbury 16-11 1
53 Demba Jaiteh North Rockland 16-10 3
54 Nicholas Bello Brentwood 16-08 2
55 Naib Chowdhury Francis Lewis 16-08 6
56 Paul Basile Farrell 16-06 9
57 Michael Walsh East Meadow 16-05 1
58 Nikita Fitzgerald St. John Bapt 16-05 3
59 Derrick Smith Brentwood 16-04 2
60 Daniel Chin Roslyn 15-09 5
61 Michael Cheung Hen Hud 15-08 7
62 Seamus Finucane North Rockland 15-05.5 5
Varsity Girls' Long Jump Trials
Place Athlete School Mark Heat
1 Ashley Tasher Medgar Evers 18-02.00 1
2 Danielle Wright Oxon Hill 17-06.25 1
3 Anointing Onuoha Val Stream No 17-05.75 1
4 Brianna McGrath Winslow Twp 17-04.75 1
5 Jaidlin Hill McNamara 17-03.00 1
6 Emily Carson Haddonfield 17-03.00 1
7 Natori Jones Bloomfield 17-00.00 1
8 Danielle Wheatley McNamara 16-11.25 1
9 Javonne Antoine Eliz Seton 16-10.75 1
10 Sabrina Joseph Medgar Evers 16-10.50 1
11 Brielyn Rogers McNamara 16-08.50 1
12 Elizabeth Shodiya Oxon Hill 16-08.25 1
13 Saleen Matta Newburgh 16-06.75 1
14 Kayla Coley Cheltenham 16-03 1
15 Alana Hitscherich Pope John 16-02.00 1
16 Alexa Digregorio Woodstown 15-11.25 1
17 Ethanity Dunn Dewitt Clinton 15-09.50 1
18 Tristan Bevans Smithtown East 15-08.50 1
19 Diamond Fair Eliz Seton 15-08.25 1
20 Katiana Hill Port Richmond 15-06.00 1
21 Maya Blake Cheltenham 15-06.00 1
22 Rachel Bonham Woodrow Wilson 15-04.25 1
23 Jacqueline Jones George 15-03.5 1
24 Katlyn Rymarzow Pope John 15-02.50 1
25 Jessica Pierno Bellport 15-02.25 1
26 Elaina Hobbs Val Stream No 15-02.00 1
27 Emma Raftery Bernards 15-01.5 1
28 Alexia Blake Evander Childs 15-01 1
29 Alicia Vargas Morawetz Stuyvesant 15-01 1
30 Etta Hanlon Branford 15-01 1
31 Arnise Garrison Bellport 15-00.75 1
32 Kim Mckinnon Marlboro 14-11.25 1
33 Claire Legardeur Stuyvesant 14-11.25 1
34 Alana Williams Val Stream So. 14-10.75 1
35 Kaleah Miller Mary Louis 14-10.25 1
36 Jordan Luciano Easton Area 14-08.75 1
37 Brittany Wertz CB East 14-08.5 1
38 Dina Naphor Pope John 14-07.75 1
39 Grace Becker CB East 14-06.5 1
40 Erika Gulija Southampton 14-06.25 1
41 Jordanne Ellington Bloomfield 14-05.75 1
42 Tanya Munson Kings Park 14-05.5 1
43 Keara Durand Kings Park 14-05 1
44 Denisha West Westbury 14-04.75 1
45 Melanie Macchiaverna Bernards 14-02.50 1
46 Laura Gerraputa Clarkstown So 14-02 1
47 Raechelle Emanuel Hackley 14-00 1
48 Kamila O Connor Val Stream No 13-09.25 1
49 Julia Baker Hackley 13-09 1
50 Jenna Angrisani Patch-Medford 13-06.5 1
51 Shenelle Cunningham Clara Barton 13-06.00 1
52 Kayla Debello-hoffmann Mercy (CHSAA) 13-05.75 1
53 Carissa Small Hallahan 13-05.5 1
54 Lizzie Klein Pope John 13-04.00 1
55 Sandra Wilson Pearl River 13-02.75 1
56 Kerrianne Meehan Kings Park 13-01.75 1
57 Alicia Niebrzydowski Hen Hud 13-01 1
58 Petula Darnley Clara Barton 12-11.75 1
59 Amanda Giusto John Jay EF 12-09.50 1
60 Anaele Bloncort Valley Stream 12-09.25 1
61 Cassie Kimble Pope John 12-07.5 1
62 Nicole Kimble Pope John 12-07.25 1
63 Bonnie Kwasnik Hunterdon Cen 12-07 1
64 Brianna Gordon Val Stream No 12-06.00 1
65 Kayla Doernberg Hen Hud 12-05.25 1
66 Luaisha Charles Middletown 12-05 1
67 Jacqueline Mckenna Hunterdon Cen 12-04.5 1
68 Magdalina Pedroso Young Womens 12-03 1
69 Miracle Onuoha Val Stream No 12-01.75 1
70 Elizabeth O'Sullivan Mercy (CHSAA) 12-00.5 1
71 Jordan Dickerson Woodrow Wilson 11-07.75 1
72 Aja Johnson Cheltenham 10-11 1
73 Sydnee Johnson Bloomfield 10-09 1
74 Joezette Gray Cheltenham 10-04 1
75 Destiny Fraser Bloomfield 8-04.5 1
Varsity Boys' Pole Vault
Place Athlete School Mark Sec
1 Todd Uckermark Warwick 15-04 1
2 Jordan Pacheco Morris Hills 14-03 1
3 Derek Dibona Warwick 14-00 1
4 Sean McEvoy Fordham Prep 13-09 1
5 James Deutmeyer Fordham Prep 13-03 1
6 Jonah Spaeth Riverhead 13-03 1
7 Dan Normoyle Riverhead 13-03 1
8 Amin Tmimi Mon-Woodbury 13-03 1
9 Daniel Kaul Fordham Prep 13-03 1
10 Justin Bopp Colonie 13-03 1
11 Charles Villa Riverhead 13-03 1
12 Travis Fountain Mon-Woodbury 13-03 1
13 Ryan Herrera-Murphy Iona Prep 13-03 1
14 Tyler Bernstein Hunterdon Cen 13-03 1
15 Matt Urbano Iona Prep 12-09 1
16 Joe Crispi Farrell 12-09 1
17 Chris Guglielmo Clarkstown So 12-09 1
18 John Hyatt Iona Prep 12-09 1
19 Edward Logsdail Iona Prep 12-03 1
20 Brendan Beyer Fordham Prep 12-03 1
21 Randy Shih Bernards 12-03 1
22 Charlie Kollmer Mt. Sinai 12-03 1
23 Robert Williamson-Noble Irvington 12-03 1
24 Ken Dowling Farrell 12-03 1
25 Coleman Kraemer Fordham Prep 12-03 1
26 Brandon Nebiker Mon-Woodbury 11-03 1
27 Antonio Delise Chaminade 11-03 1
28 Tyler Maxwell Massapequa 11-03 1
29 Michael Sabarese St. John Bapt 11-03 1
30 Alexander Kossak Hunterdon Cen 11-03 1
31 Alec Benko Bernards 11-03 1
32 Bart Mullin Massapequa 11-03 1
33 Matt Fay Iona Prep 11-03 1
34 Matthew Sullivan Iona Prep 11-03 1
35 Drew Ryan Averill Park 11-03 1
36 Dan Bomba Iona Prep 11-03 1
37 Mike Andiario Woodstown 10-03 1
38 Jacob Estelle Bloomfield 10-03 1
39 Thomas Yavorka Mt. Sinai 10-03 1
40 Christopher Baines Newburgh 10-03 1
41 Nicholas Jung Clarkstown So 10-03 1
42 William Sanchez Hunterdon Cen 10-03 1
43 Erik Lee Eastern Reg 10-03 1
44 Ricky Desir North Rockland 10-03 1
Varsity Girls' Pole Vault
Place Athlete School Mark Sec
1 Kara Snyder Colonie 11-03.00 1
2 Lyndsi Ross-Trevor Mont. Kimberly 11-00.00 1
3 Sabrina Anderson Hunterdon Cen 10-09.00 1
4 Katlyn Rymarzow Pope John 10-03.00 1
5 Dara Liss Cheltenham 9-09.00 1
6 Dana Placentra Mont. Kimberly 09-09.00 1
7 Erini Farid St. Joseph Sea 9-03.00 1
8 Rebecca Jin WWPN 9-03.00 1
9 Ashley White Connetquot 09-03.00 2
10 Danielle Coons Bernards 09-03.00 2
11 Erin Leahey Warwick 09-03.00 2
12 Greer Grumbrecht Easton Area 09-03.00 3
13 Danielle Aharoni Bernards 09-03.00 4
14 Hiki Cleary Hunterdon Cen 08-09.00 2
15 Hunter Carden Branford 08-09.00 3
16 Jacqueline Guzman Connetquot 08-09.00 3
17 Gadrielle Mason Westhampton 08-09.00 3
18 Takira Solomon Evander Childs 08-09.00 4
19 Nicole Sarao Pope John 07-09.00 2
20 Caitlin Mazzeo Connetquot 07-09.00 2
21 Kerry Maerki Bay Shore 07-09.00 2
22 Lydia Taylor Bay Shore 07-09.00 2
23 Sabrina Mason Westhampton 07-09.00 3
24 Dana Rokicsak Clarkstown So 07-09.00 4
25 Madison Heft Hunterdon Cen 07-09.00 4
26 Cassidy Harvey Bernards 07-09.00 4
Varsity Boys' Shot Put Trials
Place Athlete School Mark Heat
1 Samuel Reid Central 52-09 13
2 Paul Somerville Cheltenham 50-07.00 7
3 Dan Miller Morristown 50-01.00 2
4 Shawn Scornaienchi Father Judge 49-08.00 9
5 Isaiah Brooks Bloomfield 47-07 15
6 Jd Filippone Salesianum 47-01.00 7
7 Aaron Baile Deptford 46-08.00 3
8 Anthony Okpagu Mt. St. Michael 46-06 16
9 Rashaun Graves Willingboro 45-08.50 8
10 Eric Sheng Syosset 44-09.00 3
11 Joshua Ash Willingboro 44-07.50 8
12 Mark Goldman Midwood 44-05.50 3
13 Michael Montemurro Eastern Reg 44-05.00 4
14 Troy Trent Longwood 44-04.00 5
15 Ryan Parino Mon-Woodbury 43-08.25 6
16 Damari Jackson Franklin Twp 43-07.00 7
17 Brett Johnson Woodbury 43-06.5 12
18 Paul Folino Farrell 43-06 16
19 Josyln O'brian Brentwood 43-05.00 5
20 Sean Wukitsch Morristown 43-04.00 2
21 Corey Murphy Longwood 43-02.00 6
22 Dakota Mayo Delsea Reg 43-00.75 9
23 Mike Pesanello Mahwah 42-10.50 6
24 Charlie Hatler Pope John 42-08.00 2
25 Curtis Jackson Bloomfield 42-05.5 16
26 Jared Lewis Salesianum 42-03.00 7
27 Sam Berkman Salesianum 42-01.25 7
28 Jamal Gibson-lindsay Bloomfield 42-00 16
29 Mike Rewick Morris Hills 41-08.00 4
30 Eric Favors North Rockland 41-07.50 1
31 Marcus Bruce Franklin Twp 41-07.00 7
32 Kyle Roach Mt. Sinai 41-02.5 12
33 Sharif Hill-dunni Freeport 41-02.00 5
34 Cameron Carmichael Willingboro 41-02.00 8
35 Chris Temple Great Valley 40-10.75 1
36 Kobie Allen Delsea Reg 40-09.50 9
37 Oscar Frisby St. John Bapt 40-07.50 5
38 Conor Mcclain Morris Hills 40-05.25 4
39 Harrison Foley North Rockland 40-02.00 1
40 Collin Stevens St. John Bapt 40-01.00 5
41 Aj Araujo Pope John 39-11.00 1
42 Jon Rogers Averill Park 39-08.50 10
43 Joe Rehal Longwood 39-08.00 5
44 Yeisont Medina Willingboro 39-08.00 8
45 Kane Hiles Pennsville 39-06.5 15
46 Aiden Vascotto Friends (LI) 39-06.25 13
47 Anthourn Walden Newburgh 39-06.00 10
48 Arnis Mehmetaj Forest Hills 39-04.00 6
49 Jake Demonte Xavier 39-04 11
50 Luke Ward Mon-Woodbury 39-03.50 6
51 Dan Viereck Eastern Reg 39-01.50 4
52 Alex Mercado Massapequa 39-00.00 3
53 Andrew Nelson Bay Shore 38-08.25 8
54 Klarance Simpson Riverdale Bapt 38-08.00 7
55 Roland Nagy Windsor 38-07 11
56 Connor Ginnane Massapequa 38-06.25 2
57 Eddie Smith Willingboro 38-05.75 8
58 Thomas Kiernan Clarkstown So 38-04.50 6
59 Desond Ware Newburgh 38-04.00 10
60 Matthew Sherman Methacton 38-04 12
61 David Willis Morris Hills 38-01.00 4
62 Dimitri Leger Pleasantville 37-10.25 14
63 Salvatore Covello Easton Area 37-10 12
64 James Bartholomew St. Dominic 37-07 13
65 Bobby Bidwell John Jay EF 37-03.50 4
66 Hakeem Massiah Bloomfield 37-03 15
67 Thomas Hughes Longwood 36-10.00 6
68 Diante Young Eastern Reg 36-08.00 4
69 Dakota Bravero Delsea Reg 36-08.00 10
70 Javan Robinson Newburgh 36-06.00 10
71 Pharoah Whitted Pleasantville 36-04.5 14
72 Gary Johnson Riverdale Bapt 35-11.75 7
73 Matt Singleton Averill Park 35-11.50 10
74 Justin Hoskins FDR Hyde Park 35-11.5 15
75 Tyrone Butler McNamara 35-11 13
76 Devin Velekei Easton Area 35-09.25 13
77 Evander Young Neptune 35-08 11
78 Devin Ray Bernards 35-07.50 6
79 Alexis Ortega Westbury 35-06.50 10
80 Capen Burbank Warwick 35-06 13
81 Dallas Parran McNamara 35-05.25 13
82 Thomas Collis Methacton 35-02.75 12
83 Jack O'Brien Hen Hud 35-1.5 12
84 Roberto Carniero Mt. Sinai 35-00 12
85 Sean Hickey Onteora 35-00 14
86 Juan DeJesus St. John Bapt 34-08.00 5
87 Daniel Pelkey FDR Hyde Park 34-07.5 15
88 Steve Collins Pennsville 34-06 15
89 Derek Hawkins Bloomfield 34-06 15
90 Johnathan Alcantara Teaneck 34-05.00 8
91 Sheldon Coburn Mt. St. Michael 34-05 13
92 David Yonks Mt. Sinai 34-01.5 11
93 John Maribito Bay Shore 33-11.50 7
94 Kadeem Williams Sheepshead 33-08.50 9
95 Kyle Monahan John Jay EF 33-07.50 4
96 Matthew Lindenmuth Woodstown 33-03.75 2
97 Kenny Hand Mon-Woodbury 33-03.50 6
98 Chris Kelly Massapequa 33-03.00 2
99 Aaron Semper Teaneck 33-01.25 8
100 Blain Reddish Sullivan West 33-00 16
101 Anthony Rydell Sullivan West 32-09 16
102 Brandon Cisek Connetquot 32-05.00 1
103 Jamal Butler St. John Bapt 32-04.00 5
104 Sam Winkley Averill Park 32-00.00 10
105 Roberto Edwards FDR Hyde Park 31-10.75 15
106 Ward Colin Newburgh 31-08.50 10
107 Trovis Clarke Central Islip 31-05.00 3
108 Henry Aguinada Deer Park 31-02.5 12
109 ??? ??? Unknown 31-01.00 8
110 Tanner Humphries Woodstown 30-06.25 2
111 Bryan Mccall Central Islip 30-04.50 3
112 Matt Daigle Xavier 30-03 11
113 James Mattone Val Stream No 30-01.00 2
114 Tyler Whitesall Cumberland 29-06.5 14
115 David Hamilton Norristown 29-05.50 9
116 Paul Lindsey Woodstown 29-04.00 1
117 Jason Jimenez Freeport 29-03.00 3
118 Brennan Souhrada Bay Shore 29-02.50 9
119 Carlos Mendez Bay Shore 29-01.00 9
120 Jared Monahan John Jay EF 29-00.00 4
121 John Moore Cumberland 29-00 14
122 Timothy Butler Evander Childs 28-10.5 15
123 Denzel Nelzy Val Stream No 28-08.75 2
124 Christopher Irlanda Cumberland 28-03.5 14
125 Alex Rodiguez Delcastle 28-03 12
126 Joe Haaf Cumberland 28-02.5 14
127 Wade Trainor Pope John 28-01.00 1
128 Ryne Perry Onteora 27-11.5 11
129 Anthony Splendorio Bay Shore 27-07.00 9
130 Alex Gibbs Woodstown 26-04.25 1
131 Thomas Vanacore Xavier 26-03 11
132 James Cuff Cumberland 25-08.5 14
133 Jonathan Loizou Onteora 24-06.5 11
134 Cornelius McGillicuddy Onteora 24-00 16
135 Richard Tyrell Neptune 22-01 11
136 Zachery Odnoha St. Dominic 30 13
Varsity Girls' Shot Put Trials
Place Athlete School Mark Heat
Varsity Boys' Triple Jump Trials
Place Athlete School Mark Heat
1 Jamal Bynum Middletown 45-08.50 9
2 Omari Buckmire Bay Shore 45-02.50 9
3 Colonel Fakorode Susan Wagner 45-00.00 8
4 Kyree Willis-Lear Cheltenham 44-11.50 9
5 Darrell Jones Mon-Woodbury 44-08.50 9
6 Todd Sampson Oxon Hill 44-08.00 9
7 Traivon Gilchrist Jefferson (NYC) 43-10.50 7
8 Spencer Johnson Oxon Hill 43-10.00 8
9 Casey Burley Warwick 43-09.50 7
10 Mohamad Koande Taft (NYC) 43-06.00 8
11 Kevin Cherry Connetquot 43-03.00 9
12 Sean D Avilar Jefferson (NYC) 42-09.50 7
13 Jared Lovelace Molloy 42-08.00 6
14 Jordan Martin McNamara 42-07.50 2
15 Wisdom Kadis St. Francis Prep 42-00.00 8
16 Mustafaa Dais Hackley 41-09.50 9
17 Chris West Colonie 41-08.50 6
18 Jared Keck Branford 41-08.00 3
19 Jeral Perez JFK (NYC) 41-06.50 6
20 Jahmal Burt Amityville 41-06.50 9
21 Mike Hayes Averill Park 41-06.50 9
22 Taj Blount-oden Midwood 41-01.00 5
23 Micah Assiby-bonsu Central Islip 40-09.00 5
24 Corey Briscoe McNamara 40-08.50 4
25 Antonio Cuccaro Hunterdon Cen 40-08.50 6
26 Brandon Richardson Mon-Woodbury 40-04.00 3
27 Bakari Berry Spackenkill 39-10.00 4
28 Bradley Pierre Bay Shore 39-10.00 5
29 Anthony Hernandez Deptford 39-09.50 6
30 Chris Lee Molloy 39-07.00 2
31 Robert Rasulo FDR Hyde Park 39-07.00 2
32 Ryan Schwarz Lower Moreland 39-03.00 1
33 Lyndrew Jasmin Central Islip 39-01.00 2
34 Donte McArthur Uniondale 38-10.00 5
35 Jonathan Ma Mt. Sinai 38-08.50 5
36 George Dawson Cardinal Hayes 38-08.50 5
37 Mohamed Kouyate Taft (NYC) 38-08.00 5
38 Robert Ranallo Molloy 38-07.00 2
39 Daniel Murphy Molloy 38-06.00 2
40 Dondre Heron Teaneck 38-06.00 6
41 Jake Murtha Connetquot 38-01.50 3
42 Marcus Moore Riverhead 38-00.50 7
43 Fernand Auguste Madison (NYC) 38-00.00 1
44 Frank Roman Mon-Woodbury 37-11.00 7
45 Peter Ferrebee Westhampton 37-08.50 3
46 Hughdaine Williams Uniondale 37-05.00 1
47 Drew Ilg Great Valley 37-05.00 3
48 Tom Boucher Cornwall 37-04.50 4
49 Donald Grupski Massapequa 37-03.00 4
50 Matt Smith Lower Moreland 37-02.00 1
51 Noah Cohen Hen Hud 37-01.00 3
52 ??? ??? Unknown 37-01.00 6
53 Mike Nery Evander Childs 37-00.50 3
54 Matt Gallagher Lower Moreland 37-00.00 1
55 Britt Webley Uniondale 37-00.00 5
56 David Stachnik Molloy 36-05.00 2
57 Joseph Manobianco Hunterdon Cen 36-04.00 4
58 ??? ??? Unknown 35-06.00 1
59 Michael Walsh East Meadow 35-05.00 1
60 Brendan Alerte Westbury 35-03.50 4
61 Micah Gardner Hunterdon Cen 35-02.50 2
62 Jalen Williams Newburgh 35-02.50 2
63 Leslie Anknar Taft (NYC) 34-08.00 1
64 Antonio Luna Construction 33-02.50 4
Varsity Girls' Triple Jump Trials
Place Athlete School Mark Heat
1 imani McGhee Bay Shore 38-04.50 6
2 Brielyn Rogers McNamara 38-03.50 6
3 Ethanity Dunn Dewitt Clinton 38-00.00 6
4 Anisa Toppin Bay Shore 37-10.00 6
5 Cidae'a Woods Winslow Twp 37-10.00 6
6 Shequell Higgs Winslow Twp 36-01.00 6
7 Niamani Morrisson Molloy 35-11.50 6
8 Kelsey Palomino Bay Shore 35-10.75 6
9 Gena Pickett Mahwah 35-10.00 6
10 Elizabeth Shodiya Oxon Hill 35-08.50 1
11 Katiana Hill Port Richmond 35-00.25 6
12 Anastasia Atkinson Teaneck 35-00.00 6
13 Brianna McGrath Winslow Twp 34-04.50 4
14 Melany Belot Kellenberg 34-02.75 6
15 Lauren Krivacsy Northport 33-11.50 6
16 Darneesha Lacroix Cheltenham 33-06.25 2
17 Alyza Ngbokoli Hackley 32-09.50 1
18 Tiesha Hargrove Millville 32-07.75 5
19 Vanessa Lawrence-fulton Kellenberg 32-07.50 1
20 Savannah Buckley Easton Area 32-02.75 5
21 Caitlin Lenihan Nanuet 31-10.25 1
22 Brittany LeJouan Kellenberg 31-09.00 1
23 Kwanaya Wise Millville 31-08.50 5
24 Shaian Irving Clara Barton 31-06.00 4
25 Patrice Baston Bay Shore 31-04.75 5
26 Imani Gaines Millville 31-04.50 5
27 Felicia Smith Neptune 31-03.50 3
28 Sinead Famanila Clarkstown So 31-02.25 4
29 Azia Pitt Winslow Twp 30-10.00 3
30 Victoria Cruz Clarkstown So 30-07.75 4
31 Laura Williams Molloy 30-02.50 1
32 Megan Labounty Patch-Medford 30-01.75 2
33 Hannah Feinman Sullivan West 30-01.75 4
34 Alexandria Ennever Brentwood 29-11.75 2
35 Breyanna Mucius Bellport 29-09.25 2
36 Alana Johnson Clara Barton 29-08.75 4
37 Misha Bucknor McNamara 29-02.50 3
38 Sade Campbell Clara Barton 28-04.50 4
39 Bonnie Kwasnik Hunterdon Cen 28-02.50 2
40 Jordan Dickerson Woodrow Wilson 27-08.00 1
41 Kayla Doernberg Hen Hud 27-03.50 2
42 Nia Mitchell Cornwall 26-02.50 5
43 Selena Hudak Eldred 26-01.75 3
44 Tanise Washington Mary Louis 25-02.25 3
45 Brittany Wertz CB East 3-20.65 4
46 Jacqueline Mckenna Hunterdon Cen 2-11.00 2
Varsity Boys' High Jump
Place Athlete School Mark Sec
1 Demario Gray Bloomfield 06-04.00 1
2 Jeffrey-jon Tucker Eastern Reg 6-04 1
3 Seth Williams Valley Stream 6-04 1
4 John Maddaluna Bernards 6-02 1
5 Jermaine Lascelles Bloomfield 6-02 1
6 Tommy Holzmacher Calhoun 6-02 1
6 Justin Sicari Farrell 6-02 1
8 Spencer Johnson Oxon Hill 6-02 1
9 Cyrenius Nelson MSIT 6-0 1
10 Brandon White Eastern Reg 6-0 1
11 Marquis Lillard Jefferson (NYC) 6-0 1
12 Benjamin Moy Port Wash 6-0 1
13 Dhruv Patel WWPN 6-0 1
14 Tyler Rivera Chatham 5-10 1
15 Scott Midgett Xavier 5-10 1
16 Clarance Hardy Winslow Twp 5-10 1
17 Jason Woo MSIT 5-10 1
18 Mitch Paciga Sullivan West 5-10 1
19 Daniel Pierre Middletown 5-10 1
20 Davion Porter Riverhead 5-10 1
21 Blaise Casillo Chaminade 5-08 1
22 Darrell Jones Mon-Woodbury 5-08 1
23 Spencer Lee Franklin Twp 5-08 1
24 Brandon Richardson Mon-Woodbury 5-08 1
25 Marquis Seamon Father Judge 5-08 1
Varsity Girls' High Jump
Place Athlete School Mark Sec
1 Shayla Broughton Medgar Evers 5-07.00 5
2 Kelley Anne Stuetz Cheltenham 5-03.00 5
3 Melanie Macchiaverna Bernards 5-03.00 2
3 Gabrielle Bennett Winslow Twp 5-03.00 5
5 Christina Solomon McNamara 5-03.00 2
6 Aviana Goode Bay Shore 5-03.00 3
7 Dypna Umunakwe Dewitt Clinton 5-01.00 4
7 Nailah Braxton Bay Shore 5-01.00 4
7 Helene Hall Irvington 5-01.00 5
10 Selena Thorne Franklin Twp 5-01.00 6
11 Danielle Wright Oxon Hill 5-01.00 3
12 Lillian Foote Scarsdale 4-11.00 2
12 Princess Missigher Banneker 4-11.00 2
12 Jacqueline Jones George 4-11.00 3
12 Erica Silhan Bay Shore 4-11.00 3
12 Neve Devine Port Wash 4-11.00 4
17 Kristy Carlin MSIT 4-11.00 1
17 Mary Beth Scott St. John Bapt 4-11.00 1
17 Alyson Insero Holy Names 4-11.00 2
20 Olivia Goodwin Arch Wood 4-11.00 4
21 Maya Blake Cheltenham 4-11.00 5
22 Brittany LeJouan Kellenberg 4-09.00 1
22 Sandra Wilson Pearl River 4-09.00 1
22 Natori Jones Bloomfield 4-09.00 4
22 Erica Russell Newburgh 4-09.00 5
26 Taylor Dotson McNamara 4-09.00 2
27 Brittney Maragh Nanuet 4-09.00 5
27 Michelle Macauley Franklin Twp 4-09.00 6

Friday Results

Freshman Boys' 55m Dash Finals
Place Athlete School Mark
1 Tim Gibson East Meadow 6.93
2 Kymon Modeste Medgar Evers 7.01
3 Jahnique Dessaline Newburgh 7.02
4 juvenson jeune South Shore 7.05
5 Brandon Atchison Clarke 7.25
6 Aaron Dawson Clarke 7.29
7 Traejon Barnes Elmont Memorial 7.33
8 Raphael Ortega Newburgh 7.76
Sophomore Boys' 55m Dash Finals
Place Athlete School Mark
1 Denari Purdy Benjamin Banneker 6.90
2 Cameron Pike St. Edmund Prep 6.95
3 Brett Clarke Massapequa 6.97
4 Jahmone Watson Sheepshead Bay 7.05
5 Giovanni Palmer Amityville Memorial 7.19
6 Brian Apronti Newburgh 7.25
7 Matthew Andrew Danbury 7.44
Class Boys' 55m Dash Finals
Place Athlete School Mark
1 Khalil Lewin Erasmus Hall 7.04
2 Marc Silverman Massapequa 7.05
3 David Lin East Meadow 7.06
4 Romario Henry Uniondale 7.18
5 Tahje McClain Danbury 7.19
6 Andre Grageda Bronx Science 7.21
7 Clinton Jones Uniondale 7.31
8 Equan Yunus South Shore 7.38
Freshman Girls' 55m Dash Finals
Place Athlete School Mark
1 Joelle Wright New Hyde Park 7.66
2 Bria Henry Medgar Evers 7.75
3 Micaela Abbatine Warwick Valley 7.82
4 Ashley Commissiong Benjamin Banneker 7.87
5 A. Mccaskill Newburgh 7.91
6 Christal Thompson Elmont Memorial 7.91
7 Khalia Whyte Elmont Memorial 8.06
8 Kiara Wilson Valley Stream Central 8.09
Sophomore Girls' 55m Dash Finals
Place Athlete School Mark
1 Martina Brown Medgar Evers 7.50
2 Keisha Hoskins Valley Stream Central 7.64
3 Loren Gallmon Flushing 7.81
4 Julie Turano Massapequa 7.82
5 Denniesia Cameron Flushing 7.97
6 Amarie Milligan Warwick Valley 8.07
7 Grace Rotar Warwick Valley 8.24
8 Witney Bennett Evander Childs 8.29
Class Girls' 55m Dash Finals
Place Athlete School Mark
1 Heather Van Patten General Douglas MacArthur 7.90
2 Kristyn Alonzo General Douglas MacArthur 7.93
3 Jessica Stokkeland Warwick Valley 8.02
4 Denise Pazmino Susan E. Wagner 8.03
5 Briana Falcone Massapequa 8.03
6 Kerri Moran Massapequa 8.26
7 Sarah Mahon Kellenberg 8.36
8 Sinclaire Smith Kellenberg 8.42
Freshman Boys' 1 Mile Run Final
Place Athlete School Mark
1 Gavin Gaynor Saratoga Springs 4:32.88
2 Aidan Tooker Saratoga Springs 4:33.01
3 Ethan North Saratoga Springs 4:52.32
4 Jacob Zolotarevsky Midwood 4:57.32
5 Matt Adolph Warwick Valley 4:57.62
6 Nick Paccelli Warwick Valley 5:00.60
7 Will Long Syosset 5:00.79
8 Patrick Hennelly Suffern 5:02.16
9 emmanuel morales Susan E. Wagner 5:02.96
10 Ryan Corbett Eastport-South Manor 5:06.86
11 Michael Webber Bronx Science 5:08.48
12 Aidan Smith Massapequa 5:09.37
13 Brandon Turbush Eastport-South Manor 5:11.93
14 Miles Comforti Syosset 5:12.07
15 Ben Levy East Meadow 5:12.75
16 Samuel Greenberg Stuyvesant 5:13.45
17 Scott Fairbanks Stuyvesant 5:14.55
18 Dave Soto Warwick Valley 5:19.13
19 Hunter Radecki Harborfields 5:20.62
20 Sourav Panda Syosset 5:21.78
21 Erik Hansen Harborfields 5:22.02
22 Joe Tesoriero Massapequa 5:25.06
23 Albert Morales Valley Stream Central 5:26.52
24 Artie Stanwise Massapequa 5:31.22
25 Ricardo Daniels Bronx Science 5:32.74
26 Andrew Choe Syosset 5:33.54
27 Justin Chen Syosset 5:37.74
28 Evan Gary Syosset 5:41.33
29 Joe Boroda Massapequa 5:41.61
30 Alvaro Viruel MSIT 5:42.90
31 Matt Ferretti MSIT 5:43.32
32 Brian Kirschner Massapequa 5:43.40
33 Ben Hochheiser Suffern 5:44.41
34 Christian Weiler MSIT 5:44.51
35 Solomon Wise Bronx Science 5:44.56
36 Ethan Pine FDR Hyde Park 5:46.67
37 Sean Tan FDR Hyde Park 6:03.36
38 Matthew Morales Susan E. Wagner 6:03.36
39 J.r Gavieres St. Edmund Prep 6:03.44
40 Mike Boggedal Warwick Valley 6:03.60
41 Brandon Leyva FDR Hyde Park 6:03.91
42 Noah Silversmith Townsend Harris 6:05.82
43 Stewart Greg St. Edmund Prep 6:06.67
44 Matthew Mc Andrew Townsend Harris 6:09.05
45 Jagan Abraham MSIT 6:38.97
46 mike denio Susan E. Wagner 6:38.97
47 Arber Bakalli MSIT 6:41.08
48 Jason Paz Valley Stream Central 6:46.79
49 Andrew Riggio Valley Stream Central 6:50.93
50 Joshua Castillion St. John's Prep 6:54.56
Sophomore Boys' 1 Mile Run Final
Place Athlete School Mark
1 Marco Pompilj Collegiate School 4:31.22
2 Mike Grady East Meadow 4:32.51
3 Scott Pourshalchi Roslyn 4:41.45
4 Darren Guzman Teaneck 4:48.40
5 Kevin Vinolas Minisink Valley 4:50.52
6 Derek Smith Harborfields 4:52.02
7 Cory Mullins Danbury 4:52.60
8 John Weed Valley Stream Central 4:53.61
9 William Yarinsky Bronx Science 4:53.94
10 Juan Guzman Susan E. Wagner 4:54.54
11 Ron Livchits Midwood 4:55.78
12 Eric Chen Stuyvesant 4:56.22
13 Ikechukwu Egbunam Midwood 4:59.89
14 Pratheip Gugendiran Susan E. Wagner 5:00.42
15 Yasin Mehmood Midwood 5:02.70
16 Ken Caldwell Danbury 5:03.03
17 Nichol Bienen Esayian Bronx Science 5:03.69
18 Dan Lilly Warwick Valley 5:05.99
19 Jack Wilson Harborfields 5:06.55
20 Eamon Woods Stuyvesant 5:07.51
21 Zachariah Ooi Townsend Harris 5:07.62
22 Joseph Espinoza MSIT 5:08.88
23 Owen Seery Harborfields 5:09.31
24 Youssouf Doumbia Sheepshead Bay 5:12.42
25 Grant Boyd Newburgh 5:12.75
26 Matthew Cori MSIT 5:14.46
27 William Anderson Syosset 5:14.53
28 Josue Jacques Caidor Clara Barton 5:15.40
29 Joe Nafash Warwick Valley 5:15.90
30 George Laraia Minisink Valley 5:17.60
31 Jermaine Barnswell Benjamin Banneker 5:17.60
32 Christian Yorks Warwick Valley 5:18.22
33 Yashsvi Sharma Townsend Harris 5:20.46
34 Guilhe Da Silva Susan E. Wagner 5:27.74
35 Billy Herberer Syosset 5:29.05
36 Christopher Woodhouse MSIT 5:31.13
37 Moham-Ali Dewji Syosset 5:32.01
38 Harry Prevor Syosset 5:33.43
39 Robin Kumaratunga Susan E. Wagner 5:33.53
40 James Dowd Suffern 5:34.34
41 William Butler Harborfields 5:36.23
42 Kevin Tan MSIT 5:36.46
43 Alex Hoelzli Syosset 5:36.68
44 Ryan Andersen Syosset 5:36.79
45 Evan Lerner Bronx Science 5:37.40
46 Maynard Santos St. John's Prep 5:39.48
47 Jahrazrah Selassie Sheepshead Bay 5:39.70
48 Jordan Roy MSIT 5:41.76
49 Darius Kwak Syosset 5:45.62
50 Thomas Odermatt St. John's Prep 5:54.10
51 Aharon Pitkowsky Bronx Science 5:54.46
52 Delencio Holstead-blanco Valley Stream Central 6:13.43
53 John Kennedy Newburgh 6:47.01
Class Boys' 1 Mile Run Final
Place Athlete School Mark
1 Kyle Brandt Susan E. Wagner 4:43.66
2 Gabe Skugor New Hyde Park 4:46.86
3 Ashani Virgo Erasmus Hall 4:50.49
4 Thomas Brady Bronx Science 4:59.99
5 Nelson Morales Susan E. Wagner 5:01.67
6 Ian Patterson Bronx Science 5:02.94
7 Joseph Richards New Hyde Park 5:03.51
8 Arman Singh Clarke 5:04.91
9 Dan Kheninsen Suffern 5:06.57
10 Rob Barracca East Meadow 5:07.26
11 Kyle Su Townsend Harris 5:08.14
12 Nathan Martin Erasmus Hall 5:09.43
13 Brandon Peralta Clarke 5:10.91
14 Prabnoor Multani East Meadow 5:11.51
15 Michael Obrien Syosset 5:11.76
16 Kazz Archibald Clara Barton 5:11.98
17 Daniel Moncada MSIT 5:12.50
18 Jerek Dobladillo East Meadow 5:14.56
19 James Caulfield Massapequa 5:14.93
20 Omar Rafael Townsend Harris 5:15.29
21 Maksim Kholod MSIT 5:16.76
22 Brandon Eagle East Meadow 5:19.55
23 Christopher Bonetti Massapequa 5:20.42
24 Kelson Haberlack Massapequa 5:21.27
25 Troy Mauriello Suffern 5:22.11
26 Edmund Kingham Danbury 5:24.85
27 Jonny Adler Collegiate School 5:24.85
28 Thomas Sullivan Townsend Harris 5:25.16
29 Christian Ayala Uniondale 5:25.64
30 Eric Barron Warwick Valley 5:27.71
31 Steven Scally Syosset 5:27.74
32 Jack Adamski Danbury 5:27.98
33 Brian Kim MSIT 5:28.09
34 Konrad Rogowski Massapequa 5:31.23
35 William Erwin Bronx Science 5:31.50
36 Mick Agbisit Clarke 5:32.11
37 Luis Ruiz Suffern 5:32.52
38 Juan Nieves Evander Childs 5:34.18
39 Kevin Peachman Danbury 5:34.32
40 Alex Makowicki FDR Hyde Park 5:40.09
41 Jake Roberts Danbury 5:40.54
42 C.j. Mayer Collegiate School 5:41.31
43 William Colvin Clarke 5:46.68
44 Erich Wohl Bronx Science 5:59.39
Freshman Girls' 1500m Run Final
Place Athlete School Mark
1 Lauren Gruber Syosset 4:57.79
2 Anna Flynn Ursuline School 4:58.44
3 Agnes Eigo Warwick Valley 5:02.69
4 Zhaneia Thybulle Elmont Memorial 5:02.84
5 Rachel Ludwikowski Suffern 5:04.24
6 Deidre Lewin Kellenberg 5:05.44
7 Nicolette Agostinacchi General Douglas MacArthur 5:10.55
8 Olivia Morrow Saratoga Springs 5:12.30
9 Kayla Beovich Syosset 5:18.98
10 Erika Feurtado Elmont Memorial 5:24.82
11 Jenna Borenkoff Suffern 5:27.45
12 Emily Eder Warwick Valley 5:27.56
13 Erin Perotta General Douglas MacArthur 5:31.59
14 Taylor Rettig Massapequa 5:34.43
15 Julia Zendell Suffern 5:38.04
16 Chelsea Dundudale Newburgh 5:38.90
17 Madison Perrrelli Warwick Valley 5:44.10
18 Meghan Dearstyne Massapequa 5:44.71
19 Allison Santorelli Tottenville 5:45.86
20 Yasmeen Ally Townsend Harris 5:47.32
21 Mikayla Roberts Molloy 5:48.48
22 Allie Aird Massapequa 5:54.37
23 Taylor Modica Suffern 5:59.11
24 Samantha Pannone MSIT 6:00.68
25 Cynthia Rodriguez Valley Stream Central 6:02.10
26 Sioban Loftus Molloy 6:03.53
27 Ariella Kahan Stuyvesant 6:03.95
28 jane hegemann Susan E. Wagner 6:04.36
29 Melanie Ramirez Newburgh 6:14.48
30 amanda melian Susan E. Wagner 6:14.70
31 Brianna Custudio Valley Stream Central 6:23.71
32 Vivian Musleh MSIT 6:24.67
33 Eileen Chen Midwood 6:29.38
34 Olivia Lesiczka Bronx Science 6:30.16
35 Sharon Jung MSIT 6:30.79
36 Jennifer Martinez St. John's Prep 6:30.93
37 Victoria Gnip Midwood 6:35.89
38 Crystal Wu Bronx Science 6:41.63
39 Jing Xu Bronx Science 7:07.88
Sophomore Girls' 1500m Run Final
Place Athlete School Mark
1 Nora Donahue Ursuline School 5:11.49
2 Nicole Maliborska MSIT 5:15.90
3 Kerry Gaye Harborfields 5:16.43
4 Lauren Riccardelli Tottenville 5:16.70
5 Tiffany Merlinsky MSIT 5:16.72
6 Stephanie Seedorf Massapequa 5:18.84
7 Yael Golan HHH East 5:19.61
8 Jessica Graci Tottenville 5:19.69
9 Akia Callum Benjamin Banneker 5:22.54
10 Jenny Yakir MSIT 5:25.82
11 Kathleen Shea Harborfields 5:29.91
12 Anna Breton Suffern 5:33.54
13 Rain Cinco MSIT 5:34.75
14 Kathryn Elnick Kellenberg 5:36.65
15 Katie Clark MSIT 5:42.74
16 Daeshia Jones Teaneck 5:44.34
17 Devin McQullian Massapequa 5:46.35
18 Michelle Armogan Molloy 5:46.95
19 Nicole Gavilanes Teaneck 5:59.25
20 Gabrielle Fata Molloy 6:08.38
21 Daphne Solomon Syosset 6:08.68
22 Shanaka Mcintyre Midwood 6:13.74
23 Kassidy Eng Susan E. Wagner 6:15.86
24 Humira Islam Health Professions HS 6:17.66
25 Sophia Cheung Susan E. Wagner 6:17.76
26 Ashley Abrreu Health Professions HS 6:17.79
27 Sherelle James Health Professions HS 6:22.73
28 Jen Lobody Syosset 6:27.05
29 Emily Crescimanni Syosset 6:28.20
30 Morine Abdelmeseh Flushing 6:29.70
31 Jennifer Kara FDR Hyde Park 6:33.34
32 Alexandra Desantis Harborfields 6:53.31
Class Girls' 1500m Run Final
Place Athlete School Mark
1 Angelique Demeo Tottenville 4:53.55
2 Allison Davis Minisink Valley 5:03.12
3 Tristynn Mercedes Clarke 5:06.12
4 Dominique Swain Uniondale 5:08.95
5 Hanna Cavanagh Warwick Valley 5:19.52
6 Jumana Khatib Suffern 5:21.30
7 Kristen Costantin Suffern 5:24.06
8 Jada Atchison Clarke 5:25.88
9 Alexandria Gallagher Massapequa 5:25.89
10 Tessa Richards Warwick Valley 5:28.48
11 Catherine Varriano Susan E. Wagner 5:28.89
12 Gabby Trimlett Warwick Valley 5:29.24
13 Dana Katulak Massapequa 5:30.02
14 Emily Jados Warwick Valley 5:33.28
15 Alexa Beovich Syosset 5:37.16
16 Kavita Singh Syosset 5:38.13
17 Emani Parsons Midwood 5:38.90
18 Stephanie Locicero Kellenberg 5:40.38
19 Shannon Lavin Molloy 5:43.00
20 Paxton Mittleman Syosset 5:44.09
21 Rina Pelinku Susan E. Wagner 5:45.31
22 Luba Shmelev Midwood 5:46.33
23 Amy Duong Clarke 5:47.22
24 Catherine Nasella Susan E. Wagner 5:52.31
25 Veronica Held Massapequa 5:55.45
26 Malley DeSanto Warwick Valley 5:59.18
27 Liz Braun New Hyde Park 5:59.53
28 Anzheli Grenaderskaya Midwood 6:00.19
29 Cara Loftus Molloy 6:01.03
30 Jaclyn Chizner HHH East 6:02.82
31 Stephanie Hsu Clarke 6:03.37
32 Doyin Ogundiran HHH East 6:03.89
33 Tania Gomez Pine Plains 6:04.57
34 Sarah Haberlack Massapequa 6:05.84
35 Kiersten Barr Pine Plains 6:07.08
36 Josephine Sorge Syosset 6:13.85
37 Sarah Korchek Kellenberg 6:16.29
38 Marianna Soffer MSIT 6:20.07
39 Claudyna Graczko Pine Plains 6:25.78
Freshman Boys' 4 x 200m Relay Final
Place School Mark
1 Medgar Evers A 1:38.89
2 Uniondale A 1:41.38
3 St. Benedict's Prep A 1:41.39
4 Paul Robeson (NYC) A 1:43.04
5 Erasmus Hall A 1:43.53
6 Newburgh A 1:43.92
7 Eastport-South Manor A 1:45.68
8 East Meadow A 1:45.94
9 Christ the King A 1:45.96
10 Iona Prep A 1:46.74
11 Clarke A 1:47.54
12 Stuyvesant A 1:49.13
13 General Douglas MacArthur A 1:49.99
14 FDR Hyde Park A 1:50.08
15 Taft (NYC) A 1:51.28
16 Franklin K. Lane A 1:51.61
17 Warwick Valley B 1:53.29
18 Susan E. Wagner A 1:53.32
19 Warwick Valley A 1:54.91
20 Roslyn A 1:55.75
21 Suffern A 1:59.12
22 MSIT A 2:01.43
23 Nazareth (NY) A 2:04.06
24 Harborfields A 2:08.45
25 St. John's Prep A 2:11.66
Sophomore Boys' 4 x 200m Relay Final
Place School Mark
1 Amityville Memorial A 1:39.12
2 Newburgh A 1:39.66
3 Paul Robeson (NYC) A 1:40.10
4 Sheepshead Bay A 1:41.29
5 Benjamin Banneker A 1:41.32
6 Franklin K. Lane A 1:42.64
7 Uniondale A 1:42.78
8 Warwick Valley A 1:43.29
9 Newburgh B 1:43.32
10 Stuyvesant A 1:43.51
11 Teaneck A 1:43.56
12 MSIT C 1:47.11
13 Roslyn A 1:47.12
14 General Douglas MacArthur A 1:47.66
15 Massapequa A 1:48.04
16 Christ the King A 1:49.01
17 Franklin K. Lane B 1:50.69
18 Prospect Heights A 1:51.55
19 Nazareth (NY) B 1:51.62
20 St. John's Prep A 2:07.96
Class Boys' 4 x 200m Relay Final
Place School Mark
1 Suffern A 1:36.98
2 East Meadow A 1:38.79
3 South Shore A 1:38.91
4 Clara Barton A 1:38.91
5 Uniondale A 1:38.92
6 Franklin K. Lane A 1:38.93
7 Midwood A 1:39.14
8 Massapequa A 1:41.17
9 General Douglas MacArthur A 1:41.23
10 Midwood B 1:41.53
11 Danbury A 1:42.92
12 Iona Prep A 1:43.29
13 Bronx Science A 1:44.75
14 Susan E. Wagner A 1:44.89
15 MSIT A 1:44.95
16 Pine Plains A 1:45.89
17 St. John's Prep B 1:46.76
18 Danbury B 1:47.17
19 Roslyn A 1:47.34
20 Evander Childs A 1:48.79
21 St. John's Prep A 1:49.67
22 Uniondale C 1:53.88
23 Warwick Valley A 1:55.37
Freshman Girls' 4 x 200m Relay Final
Place School Mark
1 Paul Robeson (NYC) A 1:51.72
2 Medgar Evers A 1:52.87
3 Uniondale A 1:53.38
4 Benjamin Banneker A 1:54.42
5 Suffern A 1:57.01
6 Newburgh A 2:01.04
7 Ursuline School A 2:02.33
8 Harborfields A 2:02.40
9 Midwood B 2:03.80
10 Midwood C 2:05.57
11 Columbus NYC A 2:07.16
12 Susan E. Wagner A 2:07.74
13 Taft (NYC) A 2:07.77
14 General Douglas MacArthur A 2:08.22
15 Massapequa A 2:08.42
16 Bronx Science A 2:11.03
17 Molloy A 2:12.44
18 Tottenville A 2:14.14
19 Molloy B 2:15.60
20 MSIT A 2:28.88
21 Taft (NYC) B 2:31.76
22 St. John's Prep A 2:36.89
Sophomore Girls' 4 x 200m Relay Final
Place School Mark
1 Suffern A 1:50.21
2 Medgar Evers A 1:50.67
3 South Shore A 1:56.72
4 Susan E. Wagner A 1:57.16
5 General Douglas MacArthur A 1:57.70
6 Valley Stream Central A 1:58.62
7 Clarke A 2:00.31
8 Harborfields A 2:03.94
9 Susan E. Wagner B 2:04.37
10 Newburgh A 2:05.34
11 Taft (NYC) A 2:05.61
12 South Shore A 2:08.10
13 St. John's Prep A 2:29.90
Class Girls' 4 x 200m Relay Final
Place School Mark
1 General Douglas MacArthur A 1:52.05
2 JFK (NYC) A 1:53.07
3 Uniondale A 1:53.36
4 Warwick Valley A 1:53.48
5 Midwood A 1:53.85
6 Columbus NYC A 1:54.94
7 Kellenberg A 1:55.44
8 Massapequa A 1:57.41
9 Midwood B 1:57.60
10 Suffern A 1:59.35
11 Tottenville A 2:00.22
12 MSIT A 2:01.79
13 Midwood C 2:02.06
14 Paul Robeson (NYC) A 2:03.03
15 Kellenberg B 2:04.06
16 Uniondale B 2:07.39
17 Molloy A 2:08.30
18 Uniondale C 2:08.91
19 MSIT B 2:10.97
20 Molloy B 2:18.92
21 MSIT C 2:21.04
Frosh/Soph Boys' 4 x 800m Relay Final
Place School Mark
1 Collegiate School A 8:34.27
2 Benjamin Banneker A 8:47.17
3 East Meadow A 9:01.32
4 Bronx Science A 9:11.99
5 St. Benedict's Prep A 9:12.10
6 Warwick Valley A 9:14.19
7 Stuyvesant A 9:25.08
8 Newburgh A 9:26.03
9 Susan E. Wagner A 9:31.19
10 MSIT A 9:31.65
11 Suffern A 9:35.08
12 Harborfields A 9:40.95
13 Roslyn A 9:42.48
14 Paul Robeson (NYC) A 9:45.74
15 Midwood A 9:47.60
16 MSIT B 9:51.31
17 Stuyvesant B 9:58.00
18 FDR Hyde Park A 10:07.04
19 Bronx Science B 10:09.86
20 MSIT B 10:22.00
21 General Douglas MacArthur A 10:23.40
22 Warwick Valley B 10:33.28
23 Midwood B 11:08.70
24 MSIT C 11:14.00
25 New Hyde Park A 11:14.57
26 St. Edmund Prep A 11:25.64
27 Midwood C 11:46.63
28 MSIT A 12:25.77
Frosh/Soph Girls' 4 x 800m Relay Final
Place School Mark
1 Kellenberg A 10:17.11
2 Harborfields A 10:17.77
3 MSIT A 10:34.42
4 Warwick Valley A 10:42.52
5 General Douglas MacArthur A 10:46.32
6 Suffern A 10:46.81
7 Ursuline School A 10:48.20
8 Townsend Harris A 10:58.31
9 Massapequa A 11:24.28
10 Warwick Valley B 11:30.38
11 Suffern B 11:35.60
12 MSIT B 11:45.12
13 New Hyde Park A 11:45.12
14 Molloy A 12:22.22
15 Valley Stream Central A 12:27.72
16 Uniondale B 12:52.34
Freshman Boys' 4 x 400m Relay Final
Place School Mark
1 Uniondale A
1 Newburgh A 3:55.22
2 Medgar Evers A 4:00.63
3 Iona Prep A 4:02.86
4 Midwood A 4:06.39
5 Christ the King A 4:10.05
6 General Douglas MacArthur A 4:15.77
7 Massapequa A 4:16.25
8 Bronx Science A 4:16.96
9 Warwick Valley A 4:17.75
10 Susan E. Wagner A 4:19.31
11 Suffern A 4:28.09
12 Warwick Valley B 4:29.47
Sophomore Boys' 4 x 400m Relay Final
Place School Mark
1 Newburgh B 3:36.46
2 Paul Robeson (NYC) B 3:42.08
3 Roslyn A 3:50.38
4 Sheepshead Bay A 3:53.88
5 Suffern A 3:53.93
6 Newburgh A 3:56.37
7 Warwick Valley A 3:56.97
8 Uniondale A 4:00.13
9 General Douglas MacArthur A 4:01.49
10 Benjamin Banneker A 4:04.78
11 East Meadow A 4:11.65
12 Warwick Valley B 4:15.05
Class Boys' 4 x 400m Relay Final
Place School Mark
1 Suffern A 3:38.92
2 South Shore A 3:41.00
3 Bronx Science A 3:43.39
4 Franklin K. Lane A 3:45.32
5 Midwood A 3:45.79
6 Clara Barton A 3:45.91
7 East Meadow A 3:46.19
8 Iona Prep A 3:49.45
9 Massapequa A 3:50.41
10 MSIT A 3:54.77
11 Midwood B 3:59.89
12 St. John's Prep A 4:03.31
13 MSIT Patel 4:05.93
14 Danbury B 4:06.39
15 Danbury A 4:10.29
16 Evander Childs A 4:12.76
17 Clarke A 4:12.93
18 Warwick Valley A 4:12.96
Freshman Girls' 4 x 400m Relay Final
Place School Mark
1 Paul Robeson (NYC) A 4:14.65
2 Elmont Memorial A 4:20.37
3 Uniondale A 4:24.01
4 Medgar Evers A 4:27.31
5 Suffern A 4:28.72
6 Ursuline School A 4:36.08
7 Kellenberg A 4:39.04
8 Midwood A 4:43.23
9 General Douglas MacArthur A 4:47.32
10 Harborfields A 4:52.21
11 Susan E. Wagner A 4:57.06
12 Teaneck A 5:01.75
13 Uniondale C 5:24.76
14 MSIT A 5:47.28
15 Molloy A 5:52.63
Sophomore Girls' 4 x 400m Relay Final
Place School Mark
1 Suffern A 4:18.63
2 Harborfields A 4:23.01
3 General Douglas MacArthur A 4:24.57
4 South Shore A 4:33.85
5 Ursuline School A 4:37.48
6 Kellenberg A 4:37.85
7 MSIT A 4:43.45
8 Uniondale A 4:45.80
9 Kellenberg B 4:56.33
10 Midwood A 5:02.67
11 Valley Stream Central A 5:13.41
12 New Hyde Park A 5:25.05
Class Girls' 4 x 400m Relay Final
Place School Mark
1 Suffern A 4:14.08
2 Ursuline School A 4:16.02
3 Midwood A 4:22.57
4 General Douglas MacArthur A 4:24.78
5 Uniondale A 4:29.64
6 Midwood B 4:34.67
7 MSIT A 4:36.06
8 South Shore A 4:44.17
9 Molloy A 4:51.08
10 Midwood C 4:57.85
11 MSIT B 5:07.33
12 Uniondale B 5:12.31
13 MSIT C 5:25.12
14 Christ the King A 5:36.00
15 Molloy B 5:42.34
Varsity Boys' 1600m Sprint Medley Final
Place School Mark
1 Pascack Valley A 3:36.80
2 Massapequa A 3:39.36
3 Erasmus Hall A 3:45.81
4 Christ the King A 3:49.47
5 Iona Prep A 3:49.67
6 NW Catholic A 3:53.78
7 Minisink Valley A 3:56.94
8 Byram Hills A 3:56.95
9 New Hyde Park A 3:58.21
10 General Douglas MacArthur A 3:59.15
11 MSIT A 4:01.27
12 Pine Plains A 4:01.45
13 East Meadow A 4:02.80
14 South Shore A 4:05.61
15 Byram Hills B 4:07.56
16 East Meadow B 4:12.62
17 MSIT B 4:18.52
18 New Hyde Park B 4:30.27
Varsity Girls' 1600m Sprint Medley Final
Place School Mark
1 NW Catholic A 4:15.22
2 Uniondale A 4:18.82
3 Kellenberg A 4:25.48
4 Sacred Heart Academy A 4:28.88
5 Byram Hills A 4:29.84
6 Massapequa A 4:30.00
7 Minisink Valley A 4:30.04
8 Clarke A 4:31.06
9 Pascack Valley A 4:31.55
10 Tottenville A 4:38.30
11 Health Professions HS A 4:39.16
12 Byram Hills B 4:39.94
13 Kellenberg B 4:42.88
14 Kellenberg C 4:50.18
15 Sacred Heart Academy B 4:50.56
16 Tottenville A 4:53.06
17 Clarke B 4:53.50
18 Clarke D 4:57.60
19 Clarke C 4:59.72
20 Ursuline School A 5:07.31
21 New Hyde Park A 5:10.38
22 New Hyde Park B 5:14.50
23 Pine Plains A 5:20.92
Freshman Boys' 55m Dash Trials
Place Athlete School Mark
1 Tim Gibson East Meadow 6.96
2 juvenson jeune South Shore 7.09
3 Kymon Modeste Medgar Evers 7.10
4 Jahnique Dessaline Newburgh 7.14
5 Brandon Atchison Clarke 7.30
6 Traejon Barnes Elmont Memorial 7.41
7 Aaron Dawson Clarke 7.42
8 Raphael Ortega Newburgh 7.43
9 Isiah McConneghy Uniondale 7.45
10 Jeffrey Perez Newburgh 7.50
11 Daniel Mizutani Pine Plains 7.53
12 Brandon Senior Teaneck 7.56
13 Garfield Hall Christ the King 7.59
14 kendel bates South Shore 7.60
15 Jermaine Riddick Uniondale 7.62
16 Tyler Ross Christ the King 7.65
17 Edison Diaz Evander Childs 7.74
18 Kareem Davis Christ the King 7.78
19 William Teneriello East Meadow 7.78
20 Michael Parillo Clarke 7.78
21 David Navas Christ the King 7.87
22 Brandon Garcia Clarke 7.89
23 Joshua Lightbourn Harborfields 7.92
24 Juan Gormez Teaneck 7.99
25 Justin Melkun Clarke 8.00
26 Kishon Godfrey Riverdale Baptist 8.08
27 Kenneth Dickerson Evander Childs 8.10
28 Derek Neilson Pine Plains 8.13
29 Ronald Dunkley-Toles Harborfields 8.17
30 Victor Siev Valley Stream Central 8.18
31 Nick Riccardelli Eastport-South Manor 8.61
32 Mark Vasquez Clarke 8.74
Sophomore Boys' 55m Dash Trials
Place Athlete School Mark
1 Denari Purdy Benjamin Banneker 7.08
2 Cameron Pike St. Edmund Prep 7.09
3 Jahmone Watson Sheepshead Bay 7.13
4 Brian Apronti Newburgh 7.21
5 Brett Clarke Massapequa 7.22
6 Matthew Andrew Danbury 7.23
7 Alex Graczkowski Pine Plains 7.26
8 Giovanni Palmer Amityville Memorial 7.29
9 Olivier Dorvelus Benjamin Banneker 7.32
10 Travon Duncan Amityville Memorial 7.35
11 Aaron Forbes Newburgh 7.39
12 Joshua McClean Sheepshead Bay 7.47
13 Michael Amoako Teaneck 7.49
14 Benjamin Kravitz Bronx Science 7.50
15 Genesis Yates Valley Stream Central 7.54
16 Terrence Chavis Flushing 7.62
17 Eddie Rivera Teaneck 7.63
18 Branden Paula Amityville Memorial 7.63
19 Chris Granados-Kramer FDR Hyde Park 7.63
20 Trevin Lynch Flushing 7.66
Class Boys' 55m Dash Trials
Place Athlete School Mark
1 Khalil Lewin Erasmus Hall 7.08
2 David Lin East Meadow 7.14
3 Marc Silverman Massapequa 7.15
4 Romario Henry Uniondale 7.23
5 Andre Grageda Bronx Science 7.32
6 Tahje McClain Danbury 7.44
7 Clinton Jones Uniondale 7.51
8 Equan Yunus South Shore 7.52
9 Daasebre Asante Danbury 7.52
10 Hasan II Culver Danbury 7.66
11 Rodrigo Jimenez Danbury 7.82
12 Avril Ashley Uniondale 7.87
13 Brandon Gignac MSIT 8.42
Freshman Girls' 55m Dash Trials
Place Athlete School Mark
1 Joelle Wright New Hyde Park 7.83
2 Micaela Abbatine Warwick Valley 7.88
3 Bria Henry Medgar Evers 7.89
4 Ashley Commissiong Benjamin Banneker 7.94
5 A. Mccaskill Newburgh 7.95
6 Christal Thompson Elmont Memorial 7.96
7 Khalia Whyte Elmont Memorial 8.05
8 Kiara Wilson Valley Stream Central 8.06
9 Erykah Camal Elmont Memorial 8.07
10 Brianna Harris Elmont Memorial 8.09
11 Briyanna Jones Elmont Memorial 8.17
12 Assata Browne Teaneck 8.41
13 Jessica Savarese Warwick Valley 8.44
14 Nickela Thompson Flushing 8.47
15 Desiree Bonaparte Evander Childs 8.50
16 Nia VanBrackle Teaneck 8.52
17 Gabrielle Schreib Kellenberg 8.56
18 Christina Stelle Valley Stream Central 8.57
19 Claire Elamrousi Bronx Science 8.57
20 Vilma Fermin Ursuline School 8.59
21 Sarah Kowpak Molloy 8.66
22 Michaela Zabicki New Hyde Park 8.70
23 Caitlin Hourican Tottenville 8.76
24 Helena Kenny Warwick Valley 8.78
25 ??? ??? Unknown 8.80
26 Aaliyah Pittman Newburgh 8.80
27 Elisabetta Campa Pine Plains 8.96
28 Alixzandaria Burke Teaneck 9.01
29 Bianca Persaud Bronx Science 9.07
30 Jane Mcnoble Molloy 9.08
31 Gianna Tofano Massapequa 9.12
32 Sara Albright Pine Plains 9.14
33 Melissa Leach Pine Plains 9.14
34 Praise Nformi Taft (NYC) 9.25
35 Madison Seniuk General Douglas MacArthur 9.26
36 Ella Draplin Bronx Science 9.68
37 Donnia Hua John Bowne 9.68
38 Kenly Ciampaglione Pine Plains 9.71
39 Kimberly Hernandez John Bowne 9.83
40 Jennifer Michaels St. John's Prep 11.30
Sophomore Girls' 55m Dash Trials
Place Athlete School Mark
1 Martina Brown Medgar Evers 7.63
2 Loren Gallmon Flushing 7.83
3 Keisha Hoskins Valley Stream Central 7.86
4 Julie Turano Massapequa 7.87
5 Amarie Milligan Warwick Valley 8.12
6 Denniesia Cameron Flushing 8.22
7 Grace Rotar Warwick Valley 8.26
8 Witney Bennett Evander Childs 8.29
9 Victoria Laiso Newburgh 8.34
10 Sarah Pruner FDR Hyde Park 8.44
11 Tiffany Worley Elizabeth Seton 8.44
12 Kayla Kiernan FDR Hyde Park 8.62
13 Kenya Raines Elizabeth Seton 8.62
14 Gabriella Bruno Molloy 8.75
15 ??? ??? Unknown 8.77
16 Karina Peralta Evander Childs 8.89
17 Maria Bruno Molloy 8.92
18 Kristen Thomen Riverdale Baptist 9.07
19 Sabrina Viscardi New Hyde Park 9.39
Class Girls' 55m Dash Trials
Place Athlete School Mark
1 Heather Van Patten General Douglas MacArthur 7.82
2 ??? ??? Unknown 7.87
3 Jessica Stokkeland Warwick Valley 7.96
4 Kristyn Alonzo General Douglas MacArthur 8.01
5 Briana Falcone Massapequa 8.02
6 Denise Pazmino Susan E. Wagner 8.13
7 Kerri Moran Massapequa 8.22
8 Sinclaire Smith Kellenberg 8.38
9 Sarah Mahon Kellenberg 8.51
10 Randi Ruderman Valley Stream Central 8.63
11 Cidny Ramirez Bronx Science 8.63
12 Alexis Stokum Clarke 8.75
13 Maria Pham Clarke 9.01
14 Cariesha Cameau Kellenberg 9.64
Class Boys' Long Jump
Place Athlete School Mark
1 Byron Gayle South Shore 19-00.5
2 Jonah Staires Pine Plains 18-08
3 Bradley Connaught South Shore 18-07
4 Michael Gooding Midwood 18-05
5 Enoch Jemmott South Shore 18-02.5
6 tylik brown South Shore 18-00.5
7 Brendan Long Pine Plains 17-10
8 Ryan Friedle Minisink Valley 17-03.5
9 Michael Sugamele Massapequa 17-01
10 kendel bates South Shore 16-11
11 Dominic Charlot Uniondale 16-09.5
12 Bryan Lee Susan E. Wagner 16-07.5
13 Kyle Walker Uniondale 16-06
14 Rashan Howard Taft (NYC) 16-02.5
15 Eric Cooper Jr Christ the King 15-11.5
16 Nicholas Uterano Massapequa 15-09
17 Lamar Green Sheepshead Bay 12-00.5
Class Girls' Long Jump
Place Athlete School Mark
1 Jenn Peters Minisink Valley 16-03.5
2 Kadeesha Garcia South Shore 14-09.5
3 Brianna Gallo MSIT 12-07
4 Gabby Borodyansky MSIT 12-07
5 Jessyca Gilyard Health Professions HS 12-01.5
6 Monica Huzinec MSIT 11-01
7 Tiah Miller South Shore 08-10.5
Freshman Boys' Long Jump
Place Athlete School Mark
1 Luke Lafferty Eastport-South Manor 18-05
2 James Marone Eastport-South Manor 17-01.5
3 Kyron Glosson Bronx Science 16-03.5
4 Jackson Krush Roslyn 16-0.5
5 Kenneth Dickerson Evander Childs 15-09.5
6 Jordan Lawerence Newburgh 15-04
7 Mohamed Traore Taft (NYC) 14-07
8 Victor Siev Valley Stream Central 13-07
9 Yaw Sarpong Taft (NYC) 12-09
10 Edison Diaz Evander Childs 12-04
11 Dennis Kusi Taft (NYC) 11-10.5
12 Nicholas Furci Roslyn 11-01
Freshman Girls' Long Jump
Place Athlete School Mark
1 Bridget Mc Loughlin Bronx Science 13-3.0
2 Gianna Tofano Massapequa 11-08.5
3 Melissa Leach Pine Plains 11-08
4 India Haynes Health Professions HS 11-04.5
5 Diamond Bryden Taft (NYC) 10-07
6 Laura Marques Massapequa 10-06.5
7 Habibka Sterling Benjamin Banneker 10-05.5
8 Tamia Bradley Taft (NYC) 09-03
9 Nickela Thompson Flushing 09-00
10 Nhuma Darame Taft (NYC) 08-05
Sophomore Boys' Long Jump
Place Athlete School Mark
1 Brett Clarke Massapequa 19-0
2 Terrance Eberhart Newburgh 18-03.5
3 Justin Murphey Harborfields 18-02
4 Hassan Matthew Amityville Memorial 17-10
5 Mike Morrow Danbury 17-08
6 Cristian Flores East Meadow 17-07
7 Genesis Yates Valley Stream Central 17-03
8 Kenneth Gill Steed Teaneck 16-10.5
9 Cole Anderson Harborfields 16-04
10 Matt Stewart FDR Hyde Park 16-02
11 Jordan Louie MSIT 16-00
12 Nikhil Gosike MSIT 15-05.5
Sophomore Girls' Long Jump
Place Athlete School Mark
1 Julie Turano Massapequa 14-7.50
2 Denniesia Cameron Flushing 14-2.0
3 Simone Hendricks Columbus NYC 14-0.50
4 Deandra Brown Health Professions HS 13-8.0
5 Kenya Raines Elizabeth Seton 13-3.50
6 Brenda Guillen Health Professions HS 13-1.50
7 Seraphina Nyamadi Taft (NYC) 12-10.75
8 Bolanle Olatunji Taft (NYC) 12-5.0
9 Regheim Beck Taft (NYC) 11-6.50
10 Tiffany Worley Elizabeth Seton 10-3.50
Class Boys' Pole Vault
Place Athlete School Mark
1 Rui Canha East Meadow 10-0
2 Anthony Teneriello East Meadow 8-0
Freshman Boys' Pole Vault
Place Athlete School Mark
1 paul Sirakowski Massapequa 8-6
Sophomore Boys' Pole Vault
Place Athlete School Mark
1 Leland Roberts Danbury 12-0
2 Christian Partenio Danbury 10-0
3 Matthew Neubauer Massapequa 9-6
4 Kyle Henderson Pine Plains 9-0
5 Phillip Lawry MSIT 9-0
6 Christopher Woodhouse MSIT 8-6
Class Girls' Pole Vault
Place Athlete School Mark
1 Maggie Fox MSIT 7
2 Maria Belyayeva MSIT 7
3 Kristen Bohan Massapequa 7
5 Maria Scalici Susan E. Wagner 6
5 Mackenzie Freeman Kellenberg 6
Freshman Girls' Pole Vault
Place Athlete School Mark
1 Caroline Moore Ursuline School 6-06
2 Niamh Fitzpatrick Ursuline School 6
Sophomore Girls' Pole Vault
Place Athlete School Mark
1 Laura Williams Molloy 7
2 Kayla Rayder Molloy 6
Class Girls' Shot Put
Place Athlete School Mark
1 Myrika Harding Teaneck 30-01
2 Fola Arogbo Uniondale 29-07.25
3 Jahnique Johnson Columbus NYC 28-04
4 Tawanna Mcpherson Health Professions HS 28-01.5
5 Melissa Boykin Health Professions HS 26-04.25
6 Samnatha Fondacaro HHH East 24-06
7 Kelly O'Rorke Ursuline School 24-04.5
8 Tiana Hudson-jerman Uniondale 24-01
9 Arianna Castellanos FDR Hyde Park 23-08.5
10 Ashley Jimenez HHH East 23-2.5
11 Meghan Mckenna FDR Hyde Park 22-09
12 Annie Colucci Ursuline School 22-08
13 Kelly O'Connor Ursuline School 22-07.5
14 Alexandra Elias Ursuline School 22-05.75
15 Taylor Perre FDR Hyde Park 22-02.5
16 Nadayja Borden Taft (NYC) 22-02
17 Lauren Green Uniondale 21-11.5
18 Cheyenne Bellanfante Health Professions HS 21-10
19 Nada Fadl MSIT 21-07.5
20 Melissa Gallo MSIT 21-02
21 Mariah Sparenham Taft (NYC) 20-10.5
22 Bryanna Chung Ursuline School 20-07
23 Christina Vasquez Ursuline School 19-01.25
24 Claudyna Graczko Pine Plains 17-04
Freshman Girls' Shot Put
Place Athlete School Mark
1 Brianna Bennett Midwood 23-08.75
2 Sonja Campbell Columbus NYC 22-01.5
3 Olivia Smithwick Massapequa 22-00.25
4 Victoria Rubino Kellenberg 21-10
5 Anastacia Peters Midwood 21-07.25
6 Raissa Kengne Murry Bergtraum 19-07
7 Asiah Albert Uniondale 19-06.5
8 Micah Forehand Uniondale 17-04
9 Claire Elamrousi Bronx Science 16-06.5
10 Kenly Ciampaglione Pine Plains 14-08
Sophomore Girls' Shot Put
Place Athlete School Mark
1 Katie Kumpas Massapequa 26-02
2 Diamond Wollaston Taft (NYC) 24-11
3 Liz Ryan FDR Hyde Park 23-03.25
4 Tianna Mccoy Ellison Taft (NYC) 22-04.5
5 Ayanna Kaigler Riverdale Baptist 22-00
6 Willow Held-Pistone FDR Hyde Park 21-03
7 Claudine Smith Benjamin Banneker 19-10.5
Class Boys' Shot Put
Place Athlete School Mark
1 Terrence Brown Christ the King 39-11.5
2 Colin Scott Minisink Valley 39-01
3 Michael Spano MSIT 38-00
4 Justin Gonzalez Susan E. Wagner 37-09.5
5 Chris Gil Massapequa 34-00.25
6 Tyler Martin Christ the King 33-10.75
7 Blake Luxoro MSIT 32-11.5
8 Terry Horan Warwick Valley 32-10
9 Jalen Isaac Iona Prep 32-09
10 Alex Lawson Warwick Valley 32-08.5
11 Daniel Comer Iona Prep 32-02
12 matthew corrado Roslyn 31-10.5
13 Adam Davi Massapequa 31-03.5
14 Nick Sanso MSIT 31-02
15 Michael Mayorga Roslyn 31-01
16 Tyler Meaney Massapequa 30-05.5
17 Richard Swaby Uniondale 30-01.5
18 Scott Kirschner Massapequa 30-00.75
19 Kevin Nacharoen Iona Prep 29-11.25
20 Brian Minnett Warwick Valley 28-10.5
21 Tim Gungor Massapequa 28-07.5
22 Nicholas Simmonds Uniondale 26-04.25
23 Robert Smith Evander Childs 24-10
Freshman Boys' Shot Put
Place Athlete School Mark
1 James Wiese FDR Hyde Park 36-02.75
2 Akpevwe Gbenedio Medgar Evers 34-07
3 Matt Mascia East Meadow 33-02.5
4 Sam Tobia Iona Prep 32-09
5 Andrew Rodriguez Christ the King 27-02
6 Jeremy Gomez MSIT 22-07
7 Michael Martinez St. John's Prep 22-03
8 Derek Neilson Pine Plains 15-04.5
Sophomore Boys' Shot Put
Place Athlete School Mark
1 John Putnam Massapequa 38-03
2 Lutfi Pocesta Susan E. Wagner 35-08
3 Kevin Batista Franklin K. Lane 34-06.5
4 Daniel Ma MSIT 34-06.5
5 Jahmeek Cooper-May Flushing 34-01.5
6 Eddie Rivera Teaneck 33-11
7 Jeremy Bruno Franklin K. Lane 32-11
8 Michael Lynn Riverdale Baptist 32-10
9 Jose Duncan Erasmus Hall 30-08.5
10 Jamie Harkins Franklin K. Lane 30-0.5
11 Colton Cherney Danbury 29-06
12 Hardy Chen Roslyn 29-04.75
13 Curtis Pak Roslyn 29-04
14 Skye Pyrame Christ the King 28-03
15 James Garcia FDR Hyde Park 28-0.5
16 joshua boumet Christ the King 26-01.5
17 Kevin Condron New Hyde Park 22-10.5
18 Danny Donahue New Hyde Park 21-08.5


Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version