RunnerspaceNewsView

2013 Results - Carl Lewis Indoor Open / Leonard Hilton Memorial

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Jan 20 2013, 03:10 AM | 36298 views
PrintReport
Social
Images
2013 Results - Carl Lewis Indoor Open / Leonard Hilton Memorial

Website:Click here

Results by: Flash Results Texas

Licensed to Flash Results, Inc. - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/19/2013 09:15 PM
                      Carl Lewis High School Invitational                      
                      University of Houston  - 1/19/2013                       
                             Track - 200m unbanked                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 60 Meter Dash
===================================================================
        Meet: #  6.67  1/19/2008   Rynell Parson, San Antonio Blaz             
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cameron Burrell              unattached                6.98q 10 
  2 Terrell Smith                Mississippi Heat          6.98q 12 
  3 Malik Summers                Dallas Gold               7.03q  7 
  4 Sharkieth Beverly            Karr, Edna                7.05q 13 
  5 Jermey Hicks                 Karr, Edna                7.06q  8 
  6 Antwuan Davis                unattached                7.06q 11 
  7 Alexander Mead               Angel Flight              7.07q  5 
  8 Mark Barre                   Buffalo's Run             7.07q 15 
  9 Adam Hasan                   Ft Worth Select           7.08q  6 
 10 Malik Wilson                 L.C. Express              7.09q  1 
 11 Broderick Reeves             Team Supreme              7.09q  1 
 12 Tristian Houston             C.L. Athl Stars           7.13q  3 
 13 LaMarques Woodard            Dallas Gold               7.14q 16 
 14 Edward Davis                 Karr, Edna                7.15q  4 
 15 Deiondre Porter              unattached                7.15q 15 
 16 Nathan Stewart               Ft Worth Select           7.15q 14 
 17 Tony Brown                   Beaumont Ozen             7.16q  9 
 18 Curtis Brown                 C.L. Athl Stars           7.16q  6 
 19 Justen Hervey                Beaumont TC               7.16q 13 
 20 Edward Simmons               unattached                7.16q 11 
 21 Trey Downing                 Elite Performce           7.18q  7 
 22 Devan Wooten                 Southern Eagles           7.19q 16 
 23 Renel Holmes                 Karr, Edna                7.19q  2 
 24 Cedric Lancaster             Lamar TC                  7.20q 16 
 25 Collin Heard                 Team Heard                7.20q  2 
 26 Casey Williams               Track Houston             7.20q  2 
 27 Darius Mitchell              Cent TX Cruisers          7.21q  4 
 28 Dominique Drayden            Mercury TC                7.21q  8 
 29 Brandon Jenkins              Buffalo's Run             7.23q 16 
 30 Javonte Adams                Hallmark TC               7.23q 11 
 31 Julian Clark                 C.L. Athl Stars           7.24q  8 
 32 Rodney Brown                 Running Cougar            7.24q 14 
 33 Darien Lopez                 unattached                7.28   3 
 34 Brandon Austin               Omega TC                  7.29  15 
 35 Jamison Justice              Afterburners              7.31   7 
 36 Akeem Greene                 Elite Performce           7.32  12 
 37 Jefferson Chris              Lite of Mine              7.33   1 
 37 Anthoney Bramante            Cent TX Elite             7.33   6 
 39 Elliot Cleveland             St. Thomas                7.35   8 
 40 Shamon Ehiemua               Buffalo's Run             7.35  14 
 41 Caleb Silva                  unattached                7.38  12 
 41 Jalen LeCounte               C.L. Athl Stars           7.38  14 
 43 Demarcus Porter              Hallmark TC               7.39  15 
 43 Reginald Garner              Lancaster Lgtng           7.39   5 
 45 CJ Cavazos                   unattached                7.39  14 
 46 Caleb Howe                   Helotes Milers            7.39   9 
 46 Terance Goodwin              Running Start             7.39   6 
 48 Sayvon Young                 Running Cougar            7.40   4 
 49 Floyd Allen                  Running Cougar            7.41  10 
 50 Nicholas Bird                Track Houston             7.42  15 
 51 Abram Petties                Travis Tigers             7.43  10 
 52 Brooks Rosandich             unattached                7.43   8 
 53 Ezell Nosa                   C.L. Athl Stars           7.44   1 
 54 Kagen Wormley                Cent TX Elite             7.44   5 
 55 Dedric Johnson               Track Houston             7.45   2 
 55 Maurice Morris               Beaumont TC               7.45   3 
 57 Ashton Newsome               Team Supreme              7.46   2 
 58 Andrew Hill                  unattached                7.48   9 
 58 Kaleb Smith                  Metro                     7.48   5 
 60 Jose Torres                  Edinburg TC               7.50   3 
 61 Joshua Stief                 Arlington South           7.50  11 
 62 Jordan Haynes                Team Tigers               7.51   1 
 62 Victor Suszylo               Track Houston             7.51   7 
 64 Ashton Ford                  Buffalo's Run             7.51   9 
 65 Freddie Hudson               Cent TX Cruisers          7.51   3 
 65 Kuadetric Thompson           Tiger TC                  7.51   5 
 67 Ian Peterson                 Round Rock Stars          7.53  13 
 68 Darrius Durall               Lamar TC                  7.53  15 
 69 Justin Carmouche             Lamar TC                  7.54   2 
 70 Montrell Howard              Metro                     7.54   4 
 71 Colton Torrance              unattached                7.55   2 
 72 Jacorey Walker               C.L. Athl Stars           7.56  14 
 73 Tobi Leshi                   Northwest Flyers          7.56  11 
 74 Alphonso Williams            Wings                     7.60  16 
 75 Jared Sampson                Intensity TC              7.60  13 
 76 Chris Zook                   St. Thomas                7.61  10 
 77 Darshawn Birks               Houston Reagan            7.62   6 
 78 Jimmy Mead                   Elite Performce           7.63  12 
 79 Nathaniel Plemons            Performance TC            7.63   4 
 80 Ka' Jyah Russell             Super S.T.A.R.Z.          7.64  10 
 81 Derrick Rodgers              Texas Stallions           7.66   8 
 82 JW Ketchum                   Buffalo's Run             7.66   4 
 83 Dylan Moore                  Xtreme Force              7.69   6 
 84 Erik Tran                    Intensity TC              7.70   7 
 85 Darryl Harrison              Hutto Hippo               7.77  13 
 86 Justin Ballard               Team Supreme              7.77   7 
 87 Warren Howard, III           unattached                7.81  12 
 88 Jamie Anthony                Wings                     7.86  12 
 89 Preston Hohenstein           Charlotte                 7.86   4 
 90 Sammy Wilson                 unattached                7.90  15 
 91 Maximillian Bennett          Cent TX Elite             7.91  11 
 92 Fredrick Morris              Super S.T.A.R.Z.          7.93   6 
 93 Daylin Hunt Lewis            unattached                7.95  14 
 94 Andre Davis                  unattached                7.95   8 
 95 Cornelius Coleman            Track Houston             7.99   9 
 96 Raymond Garcia               Fresno Runners            8.02   9 
 97 Xavier McNeil                Wings                     8.03   8 
 98 Orlando Rodriguez            Charlotte                 8.07   3 
 99 Lucas Rios                   Edinburg TC               8.07   9 
100 Darin Neal                   Cent TX Elite             8.16   3 
101 Xavier Bailey                unattached                8.25  12 
102 Adan Tijerina                Charlotte                 8.32   7 
103 Esai Lopez                   Super S.T.A.R.Z.          8.84   5 
 -- Toritseju Kuyatsemi          Track Houston               FS   3 
 -- Edmundo Mata                 unattached                  FS   1 
 
Event 1  Boys 60 Meter Dash
===================================================================
        Meet: #  6.67  1/19/2008   Rynell Parson, San Antonio Blaz             
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Cameron Burrell              unattached                6.76q  1 
  2 Antwuan Davis                unattached                6.91q  2 
  3 Malik Summers                Dallas Gold               6.92q  2 
  4 Alexander Mead               Angel Flight              6.95q  4 
  5 Terrell Smith                Mississippi Heat          7.02q  4 
  6 Adam Hasan                   Ft Worth Select           7.03q  1 
  7 Mark Barre                   Buffalo's Run             7.03q  1 
  8 Sharkieth Beverly            Karr, Edna                7.04q  3 
  9 Tristian Houston             C.L. Athl Stars           7.06   3 
 10 Brandon Jenkins              Buffalo's Run             7.07   3 
 11 Malik Wilson                 L.C. Express              7.10   4 
 12 Trey Downing                 Elite Performce           7.10   3 
 13 Edward Davis                 Karr, Edna                7.11   2 
 14 LaMarques Woodard            Dallas Gold               7.12   3 
 15 Justen Hervey                Beaumont TC               7.12   2 
 16 Broderick Reeves             Team Supreme              7.13   2 
 17 Nathan Stewart               Ft Worth Select           7.15   1 
 18 Casey Williams               Track Houston             7.16   4 
 19 Javonte Adams                Hallmark TC               7.16   2 
 20 Curtis Brown                 C.L. Athl Stars           7.18   4 
 21 Devan Wooten                 Southern Eagles           7.19   2 
 22 Deiondre Porter              unattached                7.19   4 
 23 Julian Clark                 C.L. Athl Stars           7.20   4 
 24 Darius Mitchell              Cent TX Cruisers          7.21   2 
 25 Cedric Lancaster             Lamar TC                  7.24   1 
 26 Renel Holmes                 Karr, Edna                7.24   4 
 -- Jermey Hicks                 Karr, Edna                  FS   3 
 
Event 1  Boys 60 Meter Dash
================================================================
        Meet: #  6.67  1/19/2008   Rynell Parson, San Antonio Blaz             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Cameron Burrell              unattached                6.69  
  2 Antwuan Davis                unattached                6.87  
  3 Malik Summers                Dallas Gold               6.90  
  4 Alexander Mead               Angel Flight              6.95  
  5 Sharkieth Beverly            Karr, Edna                6.97  
  6 Mark Barre                   Buffalo's Run             7.02  
  7 Adam Hasan                   Ft Worth Select           7.04  
 
Event 2  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
        Meet: # 21.75  1/21/2006   Trey Harts, Barbe HS                        
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Antwuan Davis                unattached               22.69q 23 
  2 Collin Heard                 Team Heard               22.70q 21 
  3 Edward Davis                 Karr, Edna               22.85q  4 
  4 Deiondre Porter              unattached               22.92q 13 
  5 Shelby Walker                Lamar TC                 22.96q 15 
  6 Luther Yamthe                Cent TX Elite            23.09q 12 
  7 Curtis Brown                 C.L. Athl Stars          23.13q  5 
  8 Jamison Justice              Afterburners             23.16q  1 
  9 Jermey Hicks                 Karr, Edna               23.23q 24 
 10 Renel Holmes                 Karr, Edna               23.29q 25 
 11 Justen Hervey                Beaumont TC              23.32q 19 
 12 Adam Hasan                   Ft Worth Select          23.39q 17 
 13 Jamie Anthony                Wings                    23.49  23 
 14 Darius Mitchell              Cent TX Cruisers         23.64  22 
 15 Markell Thompson             Team S.W.A.G             23.65   4 
 16 Emmanuel Ogwu                unattached               23.68   2 
 17 Julian Clark                 C.L. Athl Stars          23.69   2 
 18 Javonte Adams                Hallmark TC              23.80  21 
 19 Carlos Cano                  Flash Spark              23.83  10 
 20 Joshua Stief                 Arlington South          23.85   6 
 21 Jacarias Martin              unattached               23.89  24 
 22 Jalen LeCounte               C.L. Athl Stars          23.93  12 
 23 Jerrell Thibodeaux           C.L. Athl Stars          23.94  25 
 24 Kagen Wormley                Cent TX Elite            23.99  13 
 25 Darien Lopez                 unattached               24.01  10 
 26 Martinez Syria               Running Cougar           24.03  12 
 27 Andrew Hill                  unattached               24.17   2 
 28 Brandon Moffett              Afterburners             24.19   1 
 29 Romerian Phillips            unattached               24.23  15 
 30 Kaleb Smith                  Metro                    24.26  21 
 31 Demarcus Porter              Hallmark TC              24.29  16 
 32 Christopher Byas             Texas Stallions          24.32  20 
 33 Chance Williams              Fort Bend Flyers         24.34   4 
 34 Luke Heytens                 Hyde Park Bapt           24.35  22 
 35 Dylan Moore                  Xtreme Force             24.38  21 
 36 Dedric Johnson               Track Houston            24.41   8 
 37 Abram Petties                Travis Tigers            24.41   7 
 38 Kevin Brantley               Running Cougar           24.47  11 
 39 Travis Bibbs                 Lamar TC                 24.47  20 
 40 Victor Montgomery II         MS Youth TC              24.48  18 
 41 Freddie Hudson               Cent TX Cruisers         24.51  18 
 42 Tobi Leshi                   Northwest Flyers         24.54  14 
 43 Justin Carmouche             Lamar TC                 24.58  23 
 44 Marcus Orzabal               MGC TC                   24.60  23 
 45 Ronnie Mitchell              Xtreme Force             24.66  24 
 46 Elliot Cleveland             St. Thomas               24.66  18 
 47 Colton Lampin                unattached               24.75   5 
 47 Jermaine West                Lamar TC                 24.75   8 
 49 Alphonso Williams            Wings                    24.77  14 
 50 Jared Sampson                Intensity TC             24.79  13 
 51 Darryl Harrison              Hutto Hippo              24.81  13 
 52 Darshawn Birks               Houston Reagan           24.82   5 
 53 Jordan Haynes                Team Tigers              24.87  15 
 54 Montaveous Coleman           Christ In Sports         24.93   3 
 55 Ron Williams                 Xtreme Force             24.97   1 
 56 Ben Avery                    Hamilton Christn         24.98  19 
 57 Jimmy Mead                   Elite Performce          25.02  22 
 58 Christian Williams           Edinburg TC              25.03  13 
 59 Ivy Smith                    Lamar TC                 25.05   8 
 60 Kuadetric Thompson           Tiger TC                 25.05   3 
 61 David Porter                 unattached               25.09  15 
 62 Kyle Banks                   unattached               25.15  21 
 63 Deanthony Powell             unattached               25.16   5 
 64 Ray Franklin                 unattached               25.20  19 
 65 Quavious Gamble              Team Supreme             25.21  24 
 66 Kamil Lawal                  C.L. Athl Stars          25.28  12 
 67 DJ White                     LP XC Club               25.29   6 
 68 Kesean Dainels               Afterburners             25.32  16 
 69 Brayden Andel                Christ In Sports         25.33  17 
 70 Isaac Sebareme               Team S.W.A.G             25.39  17 
 71 Miles Grigsby                Lamar TC                 25.42   3 
 72 Ethan Locke                  SAntonio Blazers         25.43   4 
 73 Andre Davis                  unattached               25.49  16 
 74 Maximillian Bennett          Cent TX Elite            25.50  25 
 75 Seth Edwards                 Hamilton Christn         25.50   9 
 76 Tony Dowson                  SAntonio Blazers         25.55  22 
 77 Xavier McNeil                Wings                    25.68  24 
 78 David Terrebonne             LP XC Club               25.79   7 
 79 Arturo Garcia                unattached               25.90   9 
 80 Warren Howard, III           unattached               25.97  20 
 81 Justin Rhoads                PrimetimeRollers         26.44  20 
 82 Brydon Jacobson              Hamilton Christn         26.46  15 
 83 Daylin Hunt Lewis            unattached               26.49  11 
 84 Preston Hohenstein           Charlotte                26.56  19 
 85 Orlando Rodriguez            Charlotte                26.57  11 
 86 Dylan Basurto                LP XC Club               26.64   7 
 87 Adan Tijerina                Charlotte                27.31   1 
 88 Xavier Bailey                unattached               28.77  10 
 89 Esai Lopez                   Super S.T.A.R.Z.         29.58   6 
 
Event 2  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
        Meet: # 21.75  1/21/2006   Trey Harts, Barbe HS                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Curtis Brown                 C.L. Athl Stars          22.54   2 
  2 Collin Heard                 Team Heard               22.65   3 
  3 Shelby Walker                Lamar TC                 22.82   2 
  4 Deiondre Porter              unattached               23.03   3 
  5 Edward Davis                 Karr, Edna               23.13   3 
  6 Justen Hervey                Beaumont TC              23.44   1 
  7 Luther Yamthe                Cent TX Elite            23.82   2 
  8 Renel Holmes                 Karr, Edna               31.76   1 
 
Event 3  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
        Meet: # 48.92  1/15/2000   Kelly Willie, Wings/Sterling                
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Anthony Johnson              unattached               50.10q  4 
  2 Drevian Young                Running Cougar           50.40q  3 
  3 Kris Brander                 unattached               50.69q 11 
  4 Deon Hickey                  L.C. Express             51.21q  8 
  5 Austin Milburn               unattached               51.27q 11 
  6 Chance Williams              Fort Bend Flyers         51.38q 11 
  7 Lloyd Julian                 unattached               51.41q 18 
  8 David Racine                 Round Rock Stars         51.77q 16 
  9 Josh Mack                    L.C. Express             51.91q 17 
 10 Tevin Vanzandt               Wings                    52.04q 14 
 11 Robert Ford                  unattached               52.30q  7 
 12 Kennedy Howard               Wings                    52.53q 19 
 13 Christian Gilbert            Karr, Edna               52.68  20 
 14 Tim Gibson                   LP XC Club               52.70  12 
 16 Jamarco Stephen              Texas Storm              52.79  13 
 17 Deon Bogany                  Running Cougar           52.83  21 
 18 Emmanuel Ogwu                unattached               52.88   1 
 19 Gaines Kinsey                unattached               53.03  15 
 20 Lonnie Strambler             Running Cougar           53.19   9 
 21 Daniel Torres                unattached               53.26  10 
 22 Kentonie Thomas              Texas Storm              53.27  10 
 23 Colton Torrance              unattached               53.39  19 
 24 Xavier Lightener             Wings                    53.44   9 
 25 Kaylon Beverly               Karr, Edna               53.46  17 
 26 Jonathan Brown               St. Louis                53.48  18 
 27 Stephen Lackey               Running Cougar           53.52   2 
 28 Marcus Orzabal               MGC TC                   53.57  15 
 29 Jacarias Martin              unattached               53.60  13 
 30 Carlos Cano                  Flash Spark              53.66   8 
 31 Brandon Bilton               unattached               53.67  18 
 32 Tevin Weston                 Lamar TC                 53.74  19 
 33 Tevin Scott                  Cent TX Elite            53.86   3 
 34 Markell Thompson             Team S.W.A.G             53.89   4 
 35 Luke Heytens                 Hyde Park Bapt           54.00  20 
 36 Montrell Howard              Metro                    54.11   9 
 36 Victor Suszylo               Track Houston            54.11  20 
 38 Mario Rodriguez              St. Thomas               54.12   3 
 39 Jeremiah Furlow              unattached               54.28  21 
 40 Gustavo Vargas               Team Gus                 54.52   4 
 41 Jerrell Thibodeaux           C.L. Athl Stars          54.54  11 
 42 Joshua Stief                 Arlington South          54.55   6 
 43 Jaylen Badger                Arlington Bowie          54.62   7 
 44 Jevon Wallace                PrimetimeRollers         54.69  15 
 45 Romerian Phillips            unattached               54.69   3 
 46 Ryan Taylor                  Lamar TC                 54.77  16 
 47 Ethan Yeaman                 unattached               54.90  20 
 48 Leonardo Collins             Mercury TC               55.20   6 
 49 Lindsey Taylor               C.L. Athl Stars          55.34  14 
 50 Seddrick Schannon            unattached               55.47  17 
 51 Gerrod Phillip               St. Thomas               55.50  14 
 52 Abram Petties                Travis Tigers            55.51   6 
 53 Darryl Harrison              Hutto Hippo              55.62  14 
 54 Ka' Jyah Russell             Super S.T.A.R.Z.         55.70   1 
 55 Dedric Johnson               Track Houston            55.89  19 
 56 Jo Scott                     Texas Storm              56.01   8 
 57 Joshua Lecesne               Wings                    56.06   2 
 58 Erik Tran                    Intensity TC             56.10  13 
 59 Charles Rittenhouse Jr.      Round Rock Stars         56.21  10 
 60 Ryan Gill                    unattached               56.23  14 
 61 Daryl Schroeder              Wings                    56.28   1 
 62 Romell Oliver                Hutto Hippo              56.69   5 
 63 Christopher Byas             Texas Stallions          56.71   2 
 64 Vincent Bowie Jr.            Metro                    56.96   7 
 65 Kamil Lawal                  C.L. Athl Stars          56.96   3 
 66 Xavier McNeil                Wings                    57.00   5 
 67 Davion Campbell              unattached               57.02   6 
 68 Dequinton Smith              B.T. Striders            57.05   2 
 69 Khiry Darby                  SAntonio Blazers         57.24  10 
 70 Ethan Locke                  SAntonio Blazers         57.40  17 
 71 Montaveous Coleman           Christ In Sports         57.74  13 
 72 Greg McDade                  Hyde Park Bapt           57.99   7 
 73 Ryan Brown                   Team Supreme             58.02   5 
 74 Lamorise Johnson             Texas Storm              58.21  13 
 75 Derek Schroeder              Wings                    58.40  12 
 76 Darius Doakes                unattached               58.62  21 
 77 Justin Cano                  Flash Spark              58.96  19 
 78 Asten Harris                 Tiger TC                 58.98   8 
 79 Jeremiah Thierry             G.P. Flash               59.02  18 
 80 Raymond Garcia               Fresno Runners           59.32  17 
 81 Andre Davis                  unattached               59.45   7 
 82 Kuadetric Thompson           Tiger TC                 59.46   4 
 83 Brayden Andel                Christ In Sports         59.87  16 
 84 Fredrick Morris              Super S.T.A.R.Z.         59.90  15 
 85 Justin Rhoads                PrimetimeRollers       1:00.28  20 
 86 Strack Brown                 St. Louis              1:00.50   1 
 87 James Hurley                 St. Louis              1:00.76  12 
 88 Kevin Kingston               Afterburners           1:00.76  11 
 89 Cornelius Coleman            Track Houston          1:01.06  10 
 90 Jimmy Baggett                St. Louis              1:01.11  21 
 91 William Hodgkins             St. Louis              1:03.48   9 
 92 Esai Lopez                   Super S.T.A.R.Z.       1:10.70  18 
 
Event 3  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
        Meet: # 48.92  1/15/2000   Kelly Willie, Wings/Sterling                
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Drevian Young                Running Cougar           49.42   3 
  2 Anthony Johnson              unattached               50.11   3 
  3 Deon Hickey                  L.C. Express             50.37   3 
  4 Lloyd Julian                 unattached               50.91   2 
  5 Tevin Vanzandt               Wings                    51.01   1 
  6 David Racine                 Round Rock Stars         51.43   2 
  7 Chance Williams              Fort Bend Flyers         51.60   2 
  8 Robert Ford                  unattached               51.63   1 
  9 Kennedy Howard               Wings                    52.43   1 
 10 Josh Mack                    L.C. Express             52.81   1 
 
Event 4  Boys 800 Meter Run
================================================================
        Meet: # 1:55.58  1/19/2008   Blake Shaw, Unattached                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chris Ibarra                 unattached             1:55.33# 
  2 Dallas Rushing               UNAT-Lofty G           1:57.69  
  3 Darwin Allen                 Lamar TC               1:58.72  
  4 Travis Jolly                 unattached             1:59.55  
  5 Daniel Shelton               Wolf Pack TC           1:59.77  
  6 Johnathan Medina             Afterburners           1:59.84  
  7 Ian Cazares                  Afterburners           1:59.86  
  8 Robert Ford                  unattached             2:00.57  
  9 Brett Schmit                 Helotes Milers         2:00.81  
 10 Matthew Parham               Afterburners           2:00.93  
 11 Sam Wallace                  unattached             2:01.23  
 12 Zachary Petrie               Angel Flight           2:01.94  
 13 Andrew Juergens              Afterburners           2:02.59  
 14 Gaines Kinsey                unattached             2:04.00  
 15 Andrew Whetten               Helotes Milers         2:06.54  
 16 Aaron Davis                  Cent TX Elite          2:07.02  
 17 Leonardo Collins             Mercury TC             2:07.07  
 18 Joshua Martin                Visions TC             2:07.09  
 19 Ryan McSpadden               unattached             2:07.32  
 20 Jonathan Brown               St. Louis              2:08.31  
 21 Dionte Hunt                  Karr, Edna             2:08.59  
 22 Randy Piwonka                Afterburners           2:09.10  
 23 Daniel Torres                unattached             2:09.79  
 24 Eduardo Garcia               Wolf Pack TC           2:10.03  
 25 Jevon Wallace                PrimetimeRollers       2:10.43  
 26 Grant LaSelle                Irving Elite           2:10.81  
 27 Terry Brown                  Round Rock Stars       2:11.22  
 28 Ben Avery                    Hamilton Christn       2:11.81  
 29 Ethan Yeaman                 unattached             2:12.09  
 30 Cedric Shy                   HCYA                   2:12.28  
 31 Greg McDade                  Hyde Park Bapt         2:12.52  
 32 Ryan Gill                    unattached             2:12.83  
 33 Louis Mesones                Afterburners           2:14.24  
 34 Zachary Davis                Super S.T.A.R.Z.       2:14.47  
 35 Alvin Mei                    Afterburners           2:14.48  
 36 Roberto Pleitez              Lamar TC               2:14.59  
 37 Romell Oliver                Hutto Hippo            2:15.20  
 38 Marco Morales                TexasTitans            2:16.09  
 39 Nathaniel Stanton            Hutto Hippo            2:16.50  
 40 Strack Brown                 St. Louis              2:18.01  
 41 Kennedy Oates                unattached             2:18.44  
 42 Carson Price                 Christ In Sports       2:19.02  
 43 Jimmy Baggett                St. Louis              2:19.29  
 44 Jordan Jimenez               Lutheran South         2:20.48  
 45 Vivek Prananvamurthi         Lamar TC               2:20.72  
 46 James Hurley                 St. Louis              2:22.11  
 47 Juan Rubio                   unattached             2:22.40  
 48 Zach Schutze                 Lutheran South         2:23.20  
 49 Sergio Gonzalez              TexasTitans            2:23.37  
 50 Jose Hernandez               TexasTitans            2:24.02  
 51 Derick Williams              Track Houston          2:24.12  
 52 Justin Cano                  Flash Spark            2:24.14  
 53 William Hodgkins             St. Louis              2:25.01  
 54 Trevor Pendergast            HCYA                   2:26.25  
 55 Garret Pendergast            HCYA                   2:27.10  
 56 Bryan Morales                Texas Cyclone          2:28.09  
 57 Justin Hunt                  Wings                  2:28.57  
 58 Cameron Moore                unattached             2:36.21  
 
Event 5  Boys 1 Mile Run
================================================================
        Meet: # 4:21.65  1/13/2001   Tyler Stanfield, Canton TC                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aaron Betschart              unattached             4:27.41  
  2 Aaron Davis                  Cent TX Elite          4:30.82  
  3 Jose Viegra                  Cent TX Elite          4:31.50  
  4 Xavier Jimenez               unattached             4:32.87  
  5 Cameron Woodberry            Five Hills TC          4:33.46  
  6 Ben West                     BlueSky RC             4:34.54  
  7 Jo Alan Castilleja           St. Thomas             4:35.75  
  8 Eric Coston                  SE LA Roadrunner       4:35.96  
  9 Andrew Whetten               Helotes Milers         4:36.07  
 10 Ryan McSpadden               unattached             4:39.24  
 11 Sam Andrews                  St. Andrews            4:40.56  
 12 Regen Hatcher                Carroll XC             4:41.89  
 13 Justin Barrett               unattached             4:43.41  
 14 Orlando Garcia               Wolf Pack TC           4:43.52  
 15 Tommy Brocato                St Thomas Aquina       4:44.35  
 16 Trent Mangold                unattached             4:45.34  
 17 Travon Goodwin               unattached             4:47.34  
 18 Harrison Grant               St. Thomas             4:48.00  
 19 Joshua Martin                Visions TC             4:48.04  
 20 Matt Carson                  Carroll XC             4:48.15  
 21 Brandon Fielder              SF Austin HS           4:48.55  
 22 Topper Markham               unattached             4:49.33  
 23 Roderick Bell                unattached             4:49.47  
 24 Ricardo Durand               unattached             4:50.91  
 25 Gabriel Price                Visions TC             4:51.21  
 26 Chandler Rathke              Katy Seven Lakes       4:52.22  
 27 Matthew Rice                 BlueSky RC             4:53.11  
 28 Adam Christine               Liberty County         4:53.37  
 29 Adrian Alba                  St. Thomas             4:53.97  
 30 Connor Nalodka               Cent TX Elite          4:55.05  
 31 Grant LaSelle                Irving Elite           4:55.17  
 32 Nicolas Cortez               SAntonio Holmes        4:55.93  
 33 Casey Timm                   LP XC Club             4:56.75  
 34 Benjamin Warren              BlueSky RC             4:56.93  
 35 Christian Salazar            Helotes Milers         4:57.15  
 36 Kyle Haynes                  LP XC Club             4:57.40  
 37 Bj Hillhouse                 unattached             4:58.84  
 38 Randall Bragg                unattached             4:59.09  
 39 Paul Baker                   Carroll XC             5:00.15  
 40 Daniel Viegra                Cent TX Elite          5:00.41  
 41 Cory Mose                    Texas Storm            5:01.42  
 42 Beau Anderson                unattached             5:02.25  
 43 Zachary Davis                Super S.T.A.R.Z.       5:02.33  
 44 Juan Rubio                   unattached             5:02.46  
 45 Quintin Kirk                 Christ In Sports       5:06.13  
 46 Mitch Gonzalez               St. Thomas             5:07.80  
 47 Skye Knight                  SAntonio Holmes        5:10.28  
 48 Nathan Bishop                Lamar TC               5:10.34  
 49 Marco Morales                TexasTitans            5:10.42  
 50 Issa El Hage                 BlueSky RC             5:11.22  
 51 Josh Mosier                  BlueSky RC             5:11.64  
 52 Jermain Baptist              PrimetimeRollers       5:12.27  
 53 Joseph Campbell              Texas Storm            5:12.52  
 54 Tyler McDaniel               Cent TX Elite          5:12.53  
 55 T. J. Hargrove               Cent TX Elite          5:12.86  
 56 Henry Tschurr                BlueSky RC             5:14.88  
 57 Branden Bohling              Angel Flight           5:16.37  
 58 Rudolfo Olvera               Lamar TC               5:16.89  
 59 Alex Sommers                 Lamar TC               5:17.26  
 60 Ivondre Williams             Hurricanes             5:19.16  
 61 Derick Williams              Track Houston          5:19.23  
 62 Ricardo Sanchez              Liberty County         5:19.44  
 63 Gabriel Jaramillo            Houston Reagan         5:20.05  
 64 Nathaniel Stanton            Hutto Hippo            5:22.18  
 65 Sergio Gonzalez              TexasTitans            5:22.31  
 66 Ricky Jackson                Liberty County         5:23.26  
 67 Donavan Stelly               unattached             5:24.16  
 68 Zachary Sipe                 unattached             5:24.25  
 69 Zaen Rodriquez               Visions TC             5:25.18  
 70 Carson Price                 Christ In Sports       5:28.46  
 71 Wilson Gibbs                 Houston Reagan         5:28.88  
 72 Bryan Morales                Texas Cyclone          5:29.12  
 73 Greg McDade                  Hyde Park Bapt         5:29.63  
 74 Trevor Williams              Winners Edge           5:30.75  
 75 Trevor Riche                 Liberty County         5:32.71  
 76 Jose Hernandez               TexasTitans            5:34.17  
 77 Jacob Perez                  Texas Storm            5:37.76  
 78 Brandon Daniels              Liberty County         5:38.24  
 79 John Mark Pesqueda           Charlotte              5:44.00  
 80 Ryan Ripkowski               Liberty County         5:46.68  
 81 Justin Hunt                  Wings                  5:55.05  
 82 Cristian Cruz                Texas Storm            5:58.52  
 83 Devin Johnson                PrimetimeRollers       5:59.72  
 84 Keyonte Simmons              Performance TC         6:06.79  
 
Event 6  Boys 3000 Meter Run
================================================================
        Meet: # 8:48.93  1/19/2008   Chase Rathke, Unattached                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Xavier Jimenez               unattached             8:54.12  
  2 Connor Hendrickson           Carroll CC             8:56.08  
  3 Carlos Arias                 Kenyan Way Elite       8:59.12  
  4 Cameron Woodberry            Five Hills TC          9:25.64  
  5 Matt Carson                  Carroll XC             9:32.26  
  6 Topper Markham               unattached             9:40.00  
  7 Gabriel Price                Visions TC             9:45.03  
  8 Enrique Perez                Wolf Pack TC           9:47.01  
  9 Roderick Bell                unattached             9:52.54  
 10 Nicolas Cortez               SAntonio Holmes        9:57.83  
 11 Xavier Martinez              Wolf Pack TC          10:06.82  
 12 Andrew Jordan                St Thomas Aquina      10:08.36  
 13 Jesse Morris                 Houston Heat          10:08.69  
 14 Peter Dulworth               HCYA                  10:10.10  
 15 Cyrus Shy                    HCYA                  10:13.68  
 16 Connor Nalodka               Cent TX Elite         10:23.61  
 17 Karlo Huerta                 Afterburners          10:29.67  
 18 Beau Anderson                unattached            10:37.71  
 19 Reagan Foxley                HCYA                  10:46.77  
 20 Tyler McDaniel               Cent TX Elite         10:53.25  
 21 T. J. Hargrove               Cent TX Elite         10:54.42  
 22 Skye Knight                  SAntonio Holmes       10:58.11  
 23 Zachary Sipe                 unattached            11:21.38  
 24 Zaen Rodriquez               Visions TC            11:43.70  
 25 Jordan Mulsow                Hamilton Christn      11:52.10  
 
Event 7  Boys 60 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: #  7.72  1/16/1999   Jermaine Cooper, LC Express                 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tony Brown                   Beaumont Ozen             8.07q  4 
  2 Ishmael Zamora               unattached                8.28q  2 
  3 Craig Rock                   St Thomas Aquina          8.34q  5 
  4 Joshua Woods                 Running Tigers            8.37q  3 
  5 Jeremy Winchester            Southern Eagles           8.37q  4 
  6 Derrion Tennon               unattached                8.54q  1 
  7 Lafiel Smith                 Lancaster Lgtng           8.56q  1 
  8 Amere Lattin                 Buffalo's Run             8.61q  5 
  9 Andres Infante               unattached                8.68q  3 
 10 Christian Williams           Edinburg TC               8.68q  1 
 11 Victor Montgomery II         MS Youth TC               8.74q  5 
 12 Jared Sampson                Intensity TC              8.75q  1 
 13 Justin McBride               unattached                8.75q  2 
 14 Cody Hall                    Texas Storm               8.82q  4 
 15 Preston Pennington           Texas Cyclone             8.95q  3 
 16 Colton Lampin                unattached                8.97q  2 
 17 Ronnie Mitchell              Xtreme Force              8.98   2 
 18 Ian Bramble                  Beaumont TC               9.02   1 
 19 Damian O'Neal                Wings                     9.05   4 
 20 Jacorey Walker               C.L. Athl Stars           9.15   2 
 21 Ardran Carr                  Heavenly TC               9.18   5 
 22 Isaac Sebareme               Team S.W.A.G              9.21   3 
 23 Kevon Murray                 gpstriders                9.23   2 
 24 Ron Williams                 Xtreme Force              9.31   4 
 25 Korey Sloan                  Running Start             9.40   3 
 26 Derrick Brown II             unattached                9.52   5 
 27 Sequoyah Copeland-Doyle      Angel Flight              9.63   2 
 28 Darius Doakes                unattached                9.70   5 
 29 Andrew Jing                  unattached                9.77   1 
 30 Jacarias Martin              unattached                9.98   5 
 31 Seth Perry                   Hutto Hippo              10.28   2 
 32 Davion Campbell              unattached               11.48   4 
 -- Asten Harris                 Tiger TC                    DQ   1 
 
Event 7  Boys 60 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: #  7.72  1/16/1999   Jermaine Cooper, LC Express                 
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Tony Brown                   Beaumont Ozen             7.99q  2 
  2 Jeremy Winchester            Southern Eagles           8.11q  2 
  3 Ishmael Zamora               unattached                8.12q  1 
  4 Joshua Woods                 Running Tigers            8.20q  2 
  5 Craig Rock                   St Thomas Aquina          8.22q  1 
  6 Justin McBride               unattached                8.39q  2 
  7 Derrion Tennon               unattached                8.45q  1 
  8 Lafiel Smith                 Lancaster Lgtng           8.52q  1 
  9 Victor Montgomery II         MS Youth TC               8.60   1 
 10 Andres Infante               unattached                8.63   2 
 11 Jared Sampson                Intensity TC              8.79   2 
 12 Preston Pennington           Texas Cyclone             8.90   1 
 13 Cody Hall                    Texas Storm               9.10   1 
 14 Colton Lampin                unattached                9.12   2 
 15 Amere Lattin                 Buffalo's Run             9.31   2 
 -- Christian Williams           Edinburg TC                DNF   1 
 
Event 7  Boys 60 Meter Hurdles
================================================================
        Meet: #  7.72  1/16/1999   Jermaine Cooper, LC Express                 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Tony Brown                   Beaumont Ozen             7.89  
  2 Ishmael Zamora               unattached                8.16  
  3 Jeremy Winchester            Southern Eagles           8.19  
  4 Craig Rock                   St Thomas Aquina          8.31  
  5 Derrion Tennon               unattached                8.36  
  6 Joshua Woods                 Running Tigers            8.39  
  7 Justin McBride               unattached                8.51  
  8 Lafiel Smith                 Lancaster Lgtng           8.65  
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
        Meet: # 1:29.41  1/19/2008   San Antonio Blazers, San Antonio Blaz     
                         R Parson, K Talley, D Morris, B Thomas            
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 L.C. Express Track Club  'A'                        1:32.06   3 
     1) Malik Wilson                    2) Josh Mack                      
     3) Deon Hickey                     4) Greg Arciniegas                
  2 Southern Eagles  'A'                                1:33.60   1 
     1) Devan Wooten                    2) Trevion Johnson                
     3) Kalyl Simon                     4) William Gibson                 
  3 Central Texas Elite Track Club  'A'                 1:33.98   3 
     1) Luther Yamthe                   2) Anthoney Bramante              
     3) Tevin Scott                     4) Kagen Wormley                  
  4 Wings  'A'                                          1:34.06   2 
     1) Khalid Muhammed                 2) Tyree Grosvenor                
     3) Aaron Sharp                     4) Aaron George                   
  5 Texas Greyhounds  'A'                               1:34.71   3 
     1) Akiel Wilson                    2) Jamarquis Williams             
     3) Clint Cole                      4) Byron Turner                   
  6 A Running Start TC  'A'                             1:35.09   2 
     1) Milik Calip                     2) Caleb Holl                     
     3) Terance Goodwin                 4) James Freeman                  
  7 Running Cougar  'A'                                 1:35.70   1 
     1) Floyd Allen                     2) Rodney Brown                   
     3) Kevin Brantley                  4) Martinez Syria                 
  8 Xtreme Force TC  'A'                                1:36.02   1 
     1) Ronnie Mitchell                 2) John W Smith Jr                
     3) Dylan Moore                     4) Ron Williams                   
  9 Round Rock Stars Track Club  'A'                    1:36.26   2 
     1) Ian Peterson                    2) Terry Brown                    
     3) Calvin Smith Jr.                4) David Racine                   
 10 Team Supreme  'A'                                   1:37.46   1 
     1) Justin Ballard                  2) Ashton Newsome                 
     3) Brandon Ward                    4) Ryan Brown                     
 11 Performance Track Club  'A'                         1:38.89   2 
     1) Avery Carter                    2) Deondrey Evans                 
     3) Garland Washington              4) Nathaniel Plemons              
 12 Beaumont TC  'A'                                    1:46.36   2 
     1) Maurice Morris                  2) Jordan Richard                 
     3) Thomarcus Fontenot              4) Chris James                    
 13 Karr, Edna  'A'                                     1:49.46   3 
     1) Renel Holmes                    2) Jermey Hicks                   
     3) Sharkieth Beverly               4) Edward Davis                   
 
Event 9  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
        Meet: # 3:21.81  1/20/2007   Texas Heat, Texas Heat                    
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Afterburners Track Club  'A'                        3:25.06   3 
     1) DeMarco Taylor                  2) Xavier Floyd                   
     3) Jamison Justice                 4) Tarik Tyler                    
  2 Afterburners Track Club  'B'                        3:30.33   2 
     1) Andrew Juergens                 2) Chance Williams                
     3) Johnathan Medina                4) Ian Cazares                    
  3 Running Cougar  'A'                                 3:31.18   1 
     1) Stephen Lackey                  2) Davonte Edwards                
     3) Deon Bogany                     4) Lonnie Strambler               
  4 Texas Greyhounds  'A'                               3:31.54   2 
     1) Jamarquis Williams              2) Victor Lemeons                 
     3) Clint Cole                      4) Deion Hardy                    
  5 Southern Eagles  'A'                                3:31.74   3 
     1) Kalyl Simon                     2) Tracy Goodwin                  
     3) Terrance Robinson               4) William Gibson                 
  6 Texas Storm 05  'A'                                 3:38.65   3 
     1) Jamarco Stephen                 2) Kentonie Thomas                
     3) Cody Hall                       4) Jo Scott                       
  7 A Running Start TC  'A'                             3:39.13   2 
     1) Caleb Holl                      2) Milik Calip                    
     3) James Freeman                   4) Korey Sloan                    
  8 Central Texas Elite Track Club  'A'                 3:42.64   2 
     1) Luther Yamthe                   2) Tevin Scott                    
     3) Jose Viegra                     4) Anthoney Bramante              
  9 Afterburners Track Club  'C'                        3:43.17   1 
     1) Matthew Parham                  2) Brandon Moffett                
     3) Kesean Dainels                  4) Alvin Mei                      
 10 Performance Track Club  'A'                         3:45.50   1 
     1) Deondrey Evans                  2) Avery Carter                   
     3) Nathaniel Plemons               4) Marcus Ross                    
 11 BlueSky Running Club  'A'                           3:49.71   3 
     1) Ben West                        2) Matthew Rice                   
     3) Issa El Hage                    4) Josh Mosier                    
 
Event 10  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Afterburners Track Club  'A'                        8:05.53  
     1) Tarik Tyler                     2) Matthew Parham                 
     3) Johnathan Medina                4) Andrew Juergens                
  2 Lamar Track Club  'A'                               8:33.37  
     1) Darwin Allen                    2) Jeremy Lewis                   
     3) Roberto Pleitez                 4) Tevin Weston                   
  3 Texas Greyhounds  'A'                               8:36.95  
     1) Victor Lemeons                  2) Deion Hardy                    
     3) Johnny Rodriguez                4) Jerome Ponce                   
  4 Afterburners Track Club  'B'                        8:50.97  
     1) Randy Piwonka                   2) Paul Yacoub                    
     3) Louis Mesones                   4) Karlo Huerta                   
  5 HCYA  'A'                                           9:06.86  
     1) Cedric Shy                      2) Cyrus Shy                      
     3) Peter Dulworth                  4) Reagan Foxley                  
  6 LP XC Club  'A'                                     9:12.70  
     1) Erik Cantu                      2) Casey Timm                     
     3) Kyle Haynes                     4) Wysam Zaban                    
  7 Houston Reagan  'A'                                 9:26.90  
     1) Joshua Riojas                   2) Jose Soto                      
     3) Joseph Dehn                     4) Gabriel Jaramillo              
 
Event 12  Boys High Jump
==========================================================================
        Meet: #  7-03  1/22/2005   Scott Sellers, Cinco Ranch TC               
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Steven Leonard               unattached             6-08.00      2.03m 
  2 Tyler Young                  unattached             6-02.00      1.87m 
  3 Aaron George                 Lake Houston Spd       6-02.00      1.87m 
  4 Edmundo Mata                 unattached             5-10.00      1.77m 
  5 Colton McCarley              DFW All-Stars          5-10.00      1.77m 
  6 Mark Lopez                   Flash Spark            5-10.00      1.77m 
  7 Darius Doakes                unattached             5-08.00      1.72m 
 
Event 13  Boys Pole Vault
==========================================================================
        Meet: # 16-07.50  1/17/2009   Jack Whitt, mcmichael athlet             
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Daven Murphree               unattached               5.08m   16-08.00 
  2 Dakota Breaux                unattached               4.40m   14-05.25 
  3 Jacob Wooten                 unattached               4.25m   13-11.25 
  4 Hunter Webb                  Zero G TC                4.25m   13-11.25 
  5 Noah Gilfillan               Altius                   4.25m   13-11.25 
  6 Daniel Williams              unattached               4.10m   13-05.25 
  7 Avery Jones                  Run4Eternity             4.10m   13-05.25 
  8 Andrew Thompson              St. Thomas               3.95m   12-11.50 
  9 Jared Roberson               Bay Area PV              3.95m   12-11.50 
 10 Joshua Bailey Morgan         unattached               3.95m   12-11.50 
 11 Brandon Kolodzy              Hyde Park Bapt           3.80m   12-05.50 
 12 Brandon Bray                 Zero G Elite             3.65m   11-11.75 
 12 Riley Richards               unattached               3.65m   11-11.75 
 12 Grant McGough                unattached               3.65m   11-11.75 
 15 Ryan Whetten                 Helotes Milers           3.50m   11-05.75 
 16 Jake Kenna                   Bay Area PV              3.50m   11-05.75 
 17 Clay Hamlet                  unattached               3.50m   11-05.75 
 -- Payson Williams              St. Thomas                  NH            
 -- Karney Linch                 Bay Area PV                 NH            
 -- Arturo Garcia                unattached                  NH            
 -- Alec Lewis                   unattached                  NH            
 -- Gaines Kinsey                unattached                  NH            
 
Event 14  Boys Long Jump
==========================================================================
        Meet: # 25-01.25  1/17/2009   Marquise Goodwin, Garland GT ONE         
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Andre Jefferson              Metro                 24-11.00      7.59m 
  2 Deiondre Porter              unattached            21-11.00      6.68m 
  3 Ishmael Zamora               unattached            21-09.00      6.62m 
  4 Lafiel Smith                 Lancaster Lgtng       21-05.00      6.52m 
  5 Amere Lattin                 Buffalo's Run         21-01.75      6.44m 
  6 Dominique Drayden            Mercury TC            21-01.25      6.43m 
  7 Tristian Houston             C.L. Athl Stars       20-09.00      6.32m 
  8 Adrian Hobley                Lake Houston Spd      20-06.75      6.26m 
  9 Gaines Kinsey                unattached            20-06.50      6.26m 
 10 Casey Williams               Track Houston         20-04.75      6.21m 
 11 John W Smith Jr              Xtreme Force          20-02.00      6.14m 
 12 Simon Imagbe                 unattached            19-11.00      6.07m 
 13 Jaylen Badger                Arlington Bowie       19-10.50      6.05m 
 14 Colton Torrance              unattached            19-07.25      5.97m 
 15 Byron Francis                Lake Houston Spd      19-02.00      5.84m 
 16 Edmundo Mata                 unattached            18-02.75      5.55m 
 17 Justin McBride               unattached            18-00.00      5.48m 
 18 Travis Hall                  Cinco Ranch           17-06.50      5.34m 
 19 Rodney Rogers                Texas Storm           17-05.25      5.31m 
 20 Joshua Foster                gpstriders            17-01.75      5.22m 
 21 Dylan Moore                  Xtreme Force          17-00.00      5.18m 
 22 Sequoyah Copeland-Doyle      Angel Flight          16-08.00      5.08m 
 23 D'Undre Mitchell             Cent TX Cruisers      16-03.00      4.95m 
 24 DeMarcus Hollier             Track Houston         15-09.50      4.81m 
 -- Dante Upton                  Five Hills TC             FOUL            
 
Event 15  Boys Triple Jump
==========================================================================
        Meet: # 49-05  1/19/2008   Omar Craddock, Jump Corps                   
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Kaylon Sellers               Beaumont Ozen         44-07.75     13.60m 
  2 John Blow                    Wings                 41-06.00     12.64m 
  3 Joshua Foster                gpstriders            39-03.00     11.96m 
  4 Derrick Winters              Beaumont Ozen         39-00.00     11.88m 
  5 Jeremiah Hartfield           Beaumont Ozen         38-07.50     11.77m 
  6 Justin Bernard               unattached            37-01.75     11.32m 
 -- Dante Upton                  Five Hills TC             FOUL            
 -- Darius Slaughter             unattached                FOUL            
 
Event 16  Boys Shot Put
==========================================================================
        Meet: # 69-07.75  1/17/2009   Stephen Saenz, GGC Field & Trac          
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Felipe Valencia              unattached            56-02.00     17.11m 
  2 Tyler Finke                  unattached            54-08.50     16.67m 
  3 Jose Herrera                 Brownsvil Hanna       52-07.25     16.03m 
  4 William Washington           NW Flyers Throw       52-07.25     16.03m 
  5 Matt Simmons                 NW Flyers Throw       49-07.25     15.11m 
  6 Isaac Samuels III            Track Houston         47-05.00     14.45m 
  7 McDaniel Osundu              Wings                 43-00.50     13.11m 
  8 Brent Cowell                 NW Flyers Throw       39-00.50     11.89m 
  9 Michael Cowell               NW Flyers Throw       36-06.00     11.12m 
 10 Austin Deculus               NW Flyers Throw       34-03.25     10.44m 
 11 Troy Prince                  Charlotte             33-11.25     10.34m 
 12 Gabe Longoria                NW Flyers Throw       30-04.50      9.25m 
 13 Joseph Wiltz                 Texas Stallions       25-11.50      7.91m 
 
Event 17  Girls 60 Meter Dash
===================================================================
        Meet: #  7.26  1/21/2006   Bianca Knight, Ridgeland HS                 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Marybeth Sant                Angel Flight              7.59q 20 
  2 Marika Brown                 ERI Stars                 7.62q  8 
  3 Zainab Sanni                 Angel Flight              7.64q 10 
  4 Rushell Harvey               unattached                7.66q  3 
  5 Judy Emeodi                  Flight Internatl          7.78q 16 
  6 Bria Carter                  Track Houston             7.81q  4 
  7 Mikiah Brisco                Baton Rouge Magn          7.82q 13 
  8 Dominque Taylor              gpstriders                7.85q 12 
  9 Brittany Adkins              Cent TX Cruisers          7.87q  9 
 10 Tori Williams                Plaquemine                7.89q 17 
 11 Taramesha Gordon             Track Houston             7.89q 12 
 12 Megan Thompson               Dallas Gold               7.91q  6 
 13 Alexia Fortenberry           West Jefferson            7.92q 15 
 14 Sandra Moran                 gpstriders                7.93q 10 
 15 Nkolika Nweke                Texas Storm               7.94q 21 
 16 Kelsey Roy                   Track Houston             7.96q 21 
 17 Samiyah Samuels              Track Houston             7.97q 15 
 18 Typhonee Booker              SAntonio Blazers          7.99q 16 
 19 Liniuska Mendoza             Ft Bend Marshall          7.99q  7 
 20 Atiyah Henry                 ERI Stars                 7.99q 19 
 20 Casha Taylor                 Track Houston             7.99q  4 
 22 Brook Wilson                 Wings                     8.00q 13 
 23 Erin Derrow                  Houston Synergy           8.01q  7 
 24 Amelia Reese                 Track Houston             8.01q 21 
 25 Chanell O'Conner             TexasHurricanes           8.03q 21 
 26 Angel Byers                  unattached                8.03q  1 
 27 Victoria Johnson             Dallas Gold               8.04q 24 
 28 Tiara Johnson                Wings                     8.04q 18 
 29 Shondalyn Jasmine            St. Louis                 8.04q  2 
 30 Hollie Boyd                  Hallmark TC               8.04q 18 
 31 La Shawnda Simmons           Pflugerville              8.06q  7  (8.052)
 32 Camirey Jackson              Flight Internatl          8.06q 11  (8.054)
 33 Telishia Johnson             N Texas Cheetahs          8.06  19  (8.057)
 34 Juanita Mainoo               ERI Stars                 8.07   1 
 35 Tamar Perkins                Visions TC                8.08   9 
 36 Sierra Vaden                 Angel Flight              8.09   9 
 37 Theresa Davis                Wings                     8.09  21 
 38 Kemiyah Henderson            Southern Eagles           8.10  13 
 39 Shelby Leppin                Flight Internatl          8.11  23 
 40 Breaun McCullough            Hallmark TC               8.12  22 
 41 Brittany Browning            Metro                     8.13  11 
 42 Jasmine Miller               Ft Bend Marshall          8.14  14 
 43 Dominique Joiner             Texas First TC            8.14  23 
 44 Chloe Cavazos                unattached                8.14   2 
 45 Jasmine Rhodes               Five Hills TC             8.15   4 
 46 Desiree Horn                 C.L. Athl Stars           8.15  19 
 47 Tia Omagbemi                 Lamar TC                  8.15  11 
 48 Jayla Moore                  N Texas Cheetahs          8.16   5 
 49 Ja'Nice Griffin              N Texas Cheetahs          8.18   8 
 50 Amber Ivy                    Houston Cy-Fair           8.18  22 
 51 Faryn Davis                  G.P. Flash                8.18   8 
 52 Kelsey Monroe                CS Cheetahs               8.18  22 
 53 Erica Davis                  C.L. Athl Stars           8.20  19 
 54 Justice Henderson            unattached                8.20  24 
 54 Amber Ellis                  Five Hills TC             8.20  14 
 56 Avery Ellis-Byerly           Intensity TC              8.21  19 
 57 Melina Ortiz                 Christ In Sports          8.21   7 
 58 Carley Moses                 unattached                8.22   5 
 59 Amanda Nash                  unattached                8.22   5 
 60 Carmen White                 unattached                8.22   2 
 61 Daphney Campbell             Wings                     8.22  17 
 62 Trisha Tidwell               Hous Eisenhower           8.23   6 
 63 Kaylan Brumfield             Hallmark TC               8.24   8 
 64 Hydeia Bryant                Houston Cy-Fair           8.24  19 
 65 Ashton Thomas                Wings                     8.24  21 
 66 Special Hawkins              Beaumont TC               8.24  17 
 67 Leslie Bethea                Southern Eagles           8.25  16 
 68 Katyiah Carter               N Texas Cheetahs          8.26  12 
 68 Anastasia Alfred             Round Rock Stars          8.26   3 
 70 Magalie Yenga                Team S.W.A.G              8.26   5 
 71 Shauntezz-Marie Austin       unattached                8.27  22 
 72 Paige Lawrence               G.P. Flash                8.27   7 
 73 JaLana Owens                 TexasHurricanes           8.28  18 
 74 Dai'Jah Jones                unattached                8.29  23 
 75 Kristie Shy                  HCYA                      8.29   8 
 75 Mikia Edomobi                Lamar TC                  8.29   3 
 77 Nia Willams                  Club Lobo                 8.30  20 
 78 Karielle Parker              Lamar TC                  8.31   2 
 79 Allison Agbasoga             Leander Rouse             8.31   5 
 80 Kaylee McCarthy              Northwest Flyers          8.32   4 
 81 Alexandrea Francis           gpstriders                8.32   4 
 82 Adriuna Sanders              N Texas Cheetahs          8.32  24 
 83 Hailey Patterson             Flash                     8.33   2 
 84 Cassie Divin                 unattached                8.34  16 
 85 Kelsey Balque                Texas Storm               8.35  17 
 86 Kym'Breonna Davis            Metro                     8.36  24 
 87 Kirby Miller                 C.L. Athl Stars           8.36  10 
 88 Jasmine Williams             unattached                8.37  10 
 89 Dereka Williams              G.P. Flash                8.38  18 
 90 Aliyah Briggs                Angel Flight              8.38  18 
 91 Deja Searcy                  Jersey Village            8.39  23 
 92 Jenna Sampson                Wings                     8.39   3 
 93 Kennedy Hudson               unattached                8.39  13 
 94 Morgan Jenkins               Beaumont TC               8.40  19 
 95 Tiara Castille               Wings                     8.40   3 
 95 Destiny Mathis               My Stars TC               8.40   1 
 97 Kimberly Baker               TexasHurricanes           8.40  20 
 98 Mahogany Antoine             Ft Bend Marshall          8.41  22 
 99 Aliyah Mitchell              unattached                8.41  11 
100 Sherell Bradford             Southern Eagles           8.41   1 
101 Janelle Brown                Cent TX Cruisers          8.43  17 
102 Alysse Crowther              gpstriders                8.43   6 
103 Kenzie Thomas                unattached                8.44   5 
104 Elizabeth Lankford           unattached                8.44  22 
105 Areyona Johnson              Beaumont TC               8.45  17 
106 Nailah Henderson             Visions TC                8.45  17 
107 Asha Biggs                   Ft Bend Marshall          8.48   7 
108 Finest Smith                 I'm A Winner              8.49   1 
109 Samira Woods                 CS Cheetahs               8.50  16 
110 Alliah Spencer               C.L. Athl Stars           8.50   2 
111 Chelsiea Fry                 Visions TC                8.53  10 
112 Janelle Carty                Wings                     8.55   6 
113 Deja Gadison                 Flight Internatl          8.55   1 
114 Ikeea Brown                  C.L. Athl Stars           8.56  15 
115 Bailey Connell               Gonzlaes TC               8.57  14 
116 Claira Williams              Lamar TC                  8.57  11 
117 Alzader Rose                 N Texas Cheetahs          8.57  24 
118 Brittany Collins             Texas Stallions           8.57  13 
119 Kaliah Spann                 Flash                     8.57  24 
120 Asia Barnes                  Houston Cy-Fair           8.59  16 
121 Kiah Rayford                 Visions TC                8.59  12 
122 Jaida Harris                 Angel Flight              8.60  10 
123 Jada F. Pollard              Track Houston             8.60   3 
124 Alexus Dorsey                Metro                     8.61  20 
125 Tayla Napoleon               Houston Cy-Fair           8.61  12 
126 Jakesha Franklin             Galveston Ball            8.61  15 
127 Victoria Walker              Ft Worth Flyers           8.63   4 
128 Amari Vann                   Bellaire TC               8.66   4 
129 Jordan McClendon             Angel Flight              8.67  21 
130 Niccole Crews                SAntonio Blazers          8.68  12 
131 Makalah Griffin              unattached                8.69   5 
132 Tae'shon Rogers              Lamar TC                  8.72  22 
133 Rodniquia Billingsley        Galveston Ball            8.73  14 
134 Andrea Willis                Team S.W.A.G              8.73  12 
135 Alisha Walker                Cent TX Elite             8.75   8 
136 Brandi Brooks                Ft Bend Marshall          8.76  22 
137 Krysten Mellette             Tribe Consol              8.77  16 
138 Oshea Fletcher               Five Hills TC             8.80  19 
139 Miracle Crayton              unattached                8.81  14 
140 Ashley Ogilvie               Houston Cy-Fair           8.83   4 
141 Kylie Carpenter              Xtreme Force              8.83  23 
142 Tianna Barber                Illusions                 8.89  23 
143 Aaliyah Latimer              Metro                     8.90  11 
144 Camry Lewis                  Lamar TC                  8.91  20 
145 Amiai Martin                 Press Park                8.94  13 
146 Alexa Mobley                 Texas Athletics           8.97  24 
147 Jameera Prater               Cent TX Elite             9.00   9 
148 Camiry Hawn                  Flight Internatl          9.02   9 
149 Keyana Blake                 unattached                9.06   6 
150 Dezarae Days                 Galveston Ball            9.06  10 
151 Khadijah Evans               Dallas Gold               9.11   6 
152 Amber Salazar                Charlotte                 9.40  13 
153 Lakeia Conley                Galveston Ball            9.44  11 
154 Shakinah Commings            East Houston              9.53  17 
155 Erica Cumpian                Charlotte                 9.67   9 
156 Caitlyn Weide                Charlotte                10.33  15 
157 Alyssa Morris                Xtreme Force             10.38  10 
158 Marissa Rodriguez            Fresno Runners           10.44  24 
 -- Tatyana Davis                Houston Cy-Fair             FS  21 
 -- Erin Payton                  Press Park                  FS   1 
 
Event 17  Girls 60 Meter Dash
===================================================================
        Meet: #  7.26  1/21/2006   Bianca Knight, Ridgeland HS                 
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Marybeth Sant                Angel Flight              7.51q  4 
  2 Marika Brown                 ERI Stars                 7.52q  3 
  3 Zainab Sanni                 Angel Flight              7.59q  2 
  4 Rushell Harvey               unattached                7.62q  1 
  5 Judy Emeodi                  Flight Internatl          7.69q  1 
  6 Bria Carter                  Track Houston             7.70q  2 
  7 Samiyah Samuels              Track Houston             7.77q  4 
  8 Sandra Moran                 gpstriders                7.80q  2 
  9 Mikiah Brisco                Baton Rouge Magn          7.81   3 
 10 Megan Thompson               Dallas Gold               7.85   1 
 11 Taramesha Gordon             Track Houston             7.87   2 
 12 Brittany Adkins              Cent TX Cruisers          7.88   4 
 13 Tori Williams                Plaquemine                7.90   3 
 14 Nkolika Nweke                Texas Storm               7.92   3 
 15 Chanell O'Conner             TexasHurricanes           7.94   4 
 15 Liniuska Mendoza             Ft Bend Marshall          7.94   2 
 17 Alexia Fortenberry           West Jefferson            7.94   1 
 18 Brook Wilson                 Wings                     7.97   2 
 19 Angel Byers                  unattached                7.99   3 
 20 Victoria Johnson             Dallas Gold               7.99   2 
 21 Atiyah Henry                 ERI Stars                 7.99   1 
 22 Camirey Jackson              Flight Internatl          8.00   4 
 23 Hollie Boyd                  Hallmark TC               8.03   2 
 24 Casha Taylor                 Track Houston             8.03   1 
 25 Tiara Johnson                Wings                     8.04   1 
 26 Kelsey Roy                   Track Houston             8.05   4 
 27 Amelia Reese                 Track Houston             8.08   4 
 28 La Shawnda Simmons           Pflugerville              8.09   3 
 29 Erin Derrow                  Houston Synergy           8.10   3 
 
Event 17  Girls 60 Meter Dash
================================================================
        Meet: #  7.26  1/21/2006   Bianca Knight, Ridgeland HS                 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Marybeth Sant                Angel Flight              7.47  
  2 Marika Brown                 ERI Stars                 7.52  
  3 Rushell Harvey               unattached                7.54  
  4 Zainab Sanni                 Angel Flight              7.61  
  5 Judy Emeodi                  Flight Internatl          7.78  
  6 Bria Carter                  Track Houston             7.79  
  7 Samiyah Samuels              Track Houston             7.82  
  8 Sandra Moran                 gpstriders                7.94  
 
Event 18  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
        Meet: # 23.90  1/21/2006   Bianca Knight, Ridgeland HS                 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Marcquita Stalbert           McDonogh #35             25.52q 18 
  2 Judy Emeodi                  Flight Internatl         25.66q 27 
  3 Sandra Moran                 gpstriders               25.77q 32 
  4 Tori Williams                Plaquemine               25.79q 25 
  5 Jarra Owens                  TexasHurricanes          25.81q  9 
  6 Antonisha Stewart            Irving Elite             25.85q 48 
  7 Nique Griffin                Hamilton Christn         26.12q 33 
  8 Typhonee Booker              SAntonio Blazers         26.19q 39 
  9 Erin Derrow                  Houston Synergy          26.19q 23 
 10 Camirey Jackson              Flight Internatl         26.21q 26 
 11 Shelby Leppin                Flight Internatl         26.30q 41 
 12 Juanita Mainoo               ERI Stars                26.39q 28 
 13 Dominique Joiner             Texas First TC           26.41   2 
 14 Sydney Howell                Flight Internatl         26.44  24 
 15 Lagae Brigance               Visions TC               26.46  17 
 16 Tiara Johnson                Wings                    26.54  33 
 17 La Shawnda Simmons           Pflugerville             26.56  26 
 18 Aubrey Ridgeway              Metro Elite              26.61  34 
 19 Jackie Modesett              unattached               26.61  37 
 20 Liniuska Mendoza             Ft Bend Marshall         26.62  19 
 21 Shondalyn Jasmine            St. Louis                26.65  20 
 22 JaLana Owens                 TexasHurricanes          26.72  42 
 23 Daphney Campbell             Wings                    26.74  37 
 24 Hannah Jackson               St. Louis                26.76   1 
 25 Jaelin Hatton                Ft Bend Marshall         26.77  12 
 26 Brittany Browning            Metro                    26.78   2 
 27 Chelsea Taylor               Jersey Village           26.82  36 
 27 Jasmine Rhodes               Five Hills TC            26.82  14 
 27 Amber Ivy                    Houston Cy-Fair          26.82  20 
 30 Kaylee McCarthy              Northwest Flyers         26.84   4 
 31 Mikia Edomobi                Lamar TC                 26.86   7 
 32 Kenton Neel                  Xceleration              26.86  46 
 33 Amber Ellis                  Five Hills TC            26.86  14 
 34 Diayja Sheppard              G.P. Flash               26.86  40 
 35 Magalie Yenga                Team S.W.A.G             26.87  38 
 36 Mikayla Banks                unattached               26.88  19 
 37 Jasmine Williams             unattached               26.88   3 
 38 Teylor Jones                 Jersey Village           26.88  21 
 39 Karielle Parker              Lamar TC                 26.93  22 
 40 Mariah Johnson               Super S.T.A.R.Z.         26.96  33 
 41 Melina Ortiz                 Christ In Sports         26.97  11 
 42 DeeDee Powell                Flash                    27.00  41 
 43 Leigha Brown                 Edinburg TC              27.02  17 
 44 Avery Ellis-Byerly           Intensity TC             27.03  10 
 45 Cassie Divin                 unattached               27.05  36 
 46 Kemiyah Henderson            Southern Eagles          27.07  38 
 47 Alzader Rose                 N Texas Cheetahs         27.07   4 
 47 Jasmine Miller               Ft Bend Marshall         27.07  44 
 49 Vanessa Eguiatu              TexasHurricanes          27.11  39 
 50 Trashauna Hardy              C.L. Athl Stars          27.13  25 
 51 Katyiah Carter               N Texas Cheetahs         27.14  22 
 52 Theresa Davis                Wings                    27.18  31 
 53 Jenna Sampson                Wings                    27.20   5 
 54 Ericka Rodriguez             Texas Storm              27.24  15 
 55 Jasmine Frazier              Irving Elite             27.24  18 
 56 Erica Davis                  C.L. Athl Stars          27.24  34 
 57 Abby Lentz                   Leander Rouse            27.25   6 
 58 Lauren Bedrich               unattached               27.29   4 
 59 Telishia Johnson             N Texas Cheetahs         27.29  29 
 59 Hydeia Bryant                Houston Cy-Fair          27.29  10 
 61 Saniyyah Smalls              Visions TC               27.31  19 
 62 Kelsey Monroe                CS Cheetahs              27.32  36 
 63 Tracy Baldwin                unattached               27.33  23 
 64 Jayla Moore                  N Texas Cheetahs         27.35  20 
 64 Nia Willams                  Club Lobo                27.35  48 
 66 A'Kaylah Chancey             Wings                    27.39   9 
 67 Desiree Horn                 C.L. Athl Stars          27.40  10 
 68 Jaynisha Berry               Hallmark TC              27.41  36 
 69 Angel Byers                  unattached               27.50  25 
 70 Kennetra Hill                Cent TX Cruisers         27.53  43 
 71 Mahogany Antoine             Ft Bend Marshall         27.54  29 
 72 Aliyah Mitchell              unattached               27.55  30 
 73 Ashton Thomas                Wings                    27.58  41 
 74 Tiesha Gammons               Temple Flyers            27.59  16 
 75 Adriuna Sanders              N Texas Cheetahs         27.59   8 
 76 Tramesha Hardy               C.L. Athl Stars          27.61  21 
 77 Alliah Spencer               C.L. Athl Stars          27.61   8 
 78 Shauntezz-Marie Austin       unattached               27.62   6 
 79 Frankie Griffin              Hamilton Christn         27.63  48 
 80 Ja'Nice Griffin              N Texas Cheetahs         27.64  37 
 81 Daevonna Goudeau             gpstriders               27.67  47 
 82 Rachel Price                 Track Houston            27.67  13 
 83 Ashton Woods                 SAntonio Blazers         27.69  48 
 84 Stephanie Guo                unattached               27.72  43 
 85 Janelle Carty                Wings                    27.73  22 
 86 Tai Register                 Lobo Track               27.74  17 
 87 Jalyn Powell                 N Texas Cheetahs         27.77  42 
 88 Nyla Wynn                    Team S.W.A.G             27.78   2 
 89 Haley Cossey                 Travis HS                27.80  13 
 90 Carmen White                 unattached               27.81   3 
 91 Anastasia Alfred             Round Rock Stars         27.82  18 
 91 Nailah Henderson             Visions TC               27.82  23 
 93 Kenzie Thomas                unattached               27.86  17 
 94 Deja Searcy                  Jersey Village           27.90  16 
 95 Kirby Miller                 C.L. Athl Stars          27.91  33 
 96 Chelsiea Fry                 Visions TC               27.95  29 
 97 Camry Lewis                  Lamar TC                 27.97  46 
 98 Sharde Thompson              High Maintenance         28.04  45 
 99 Asha Biggs                   Ft Bend Marshall         28.07  42 
100 Ariel Sams                   Temple Flyers            28.07  11 
101 Kym'Breonna Davis            Metro                    28.08  26 
102 Kennedy Hudson               unattached               28.10  35 
103 Cori Runnels                 NW Flyers Throw          28.15  18 
104 Jale Evans                   SAntonio Blazers         28.16  20 
105 Alexis Brock                 SAntonio Blazers         28.16  27 
106 Traynisha Powell             C.L. Athl Stars          28.18   7 
107 Taylor Walker                unattached               28.18  12 
108 Tae'shon Rogers              Lamar TC                 28.20   7 
109 Alexandrea Francis           gpstriders               28.23  39 
110 Brittany Collins             Texas Stallions          28.25  23 
111 Tatyana Veal                 Lamar TC                 28.27  38 
112 Elizabeth Lankford           unattached               28.28   8 
113 Victoria Walker              Ft Worth Flyers          28.29  35 
114 Christy Gilbert              Intensity TC             28.32  33 
115 Christian Grizzle            Lone Star Athl           28.34  32 
116 Cydney Crook                 Wings                    28.37  44 
117 Destinee Delahoussaye        St. Louis                28.38   6 
118 Destiny Mathis               My Stars TC              28.39  10 
119 Ikeea Brown                  C.L. Athl Stars          28.40  12 
120 Nia Parker                   unattached               28.40  10 
120 Kaliah Spann                 Flash                    28.40  40 
122 Queshea King                 Team Supreme             28.42   1 
123 Kristen Richards             Lamar TC                 28.42  38 
124 Kiah Rayford                 Visions TC               28.43  24 
125 Kahlia Columbus              C.L. Athl Stars          28.43  44 
126 Kelsi Jones                  Texas Cyclone            28.46  46 
127 Jamaiah Mosley               N Texas Cheetahs         28.59  28 
128 Samira Woods                 CS Cheetahs              28.65  12 
129 Amanda Miller                HCYA                     28.70  28 
130 Deja Gadison                 Flight Internatl         28.71  44 
131 Brigid Gould                 Lamar TC                 28.72  34 
132 Charli McBean                Visions TC               28.74  40 
133 Amari Vann                   Bellaire TC              28.76  36 
134 Makalah Griffin              unattached               28.77  15 
135 Raevin Davis                 East Houston             28.79  16 
136 Jakesha Franklin             Galveston Ball           28.85   6 
137 Malikka Sanford-Tolden       Ft Bend Marshall         28.86  14 
138 Asia Ataghauman              TexasHurricanes          28.89  45 
139 Danielle Gray                Fort Bend Flyers         28.90  42 
140 Savannah Zars                Texas Athletics          28.91  42 
141 Ciara Graham                 High Maintenance         28.96   9 
142 Tiara Castille               Wings                    28.97  31 
143 Colleen Gilbert              Intensity TC             28.98  19 
144 Shea Schmidt                 Metro                    28.98   7 
145 Arieana Mason                Five Hills TC            28.99   2 
146 Miracle Crayton              unattached               29.02  24 
147 Jaleeia Luckey               Flash                    29.10  23 
148 Alexus Dorsey                Metro                    29.11  35 
149 NaKadia Hackworth            unattached               29.11   5 
150 Kylie Carpenter              Xtreme Force             29.12  21 
151 Briana Howard                Visions TC               29.12  37 
152 Tayla Napoleon               Houston Cy-Fair          29.13  32 
153 Chesley Brown                Jersey Village           29.14  14 
154 Bailey Connell               Gonzlaes TC              29.15  46 
155 Tatyana Davis                Houston Cy-Fair          29.20  22 
156 Dominique Rodger             Texas Stallions          29.28  29 
157 Jameelah Blackwell           Flash                    29.28  26 
158 Krystal Monroe               High Maintenance         29.32  29 
159 Sydney Roper                 Flash                    29.34  18 
160 Tishinna Robinson            Christ In Sports         29.46  39 
161 Oshea Fletcher               Five Hills TC            29.50  39 
162 Jacquelyn Bosley             UNAT-Lofty G             29.62  47 
163 Keoni Franks                 Houston Wheatley         29.68  30 
164 Faith Crayton                unattached               29.82   4 
165 Ravionne Heard               unattached               29.88   3 
166 Jaelyn Callis                Xtreme Force             29.93  16 
167 Tiana Lazard                 Hamilton Christn         29.95  14 
168 Jameera Prater               Cent TX Elite            30.32  37 
169 Brandi Brooks                Ft Bend Marshall         30.36  45 
170 Carina Cabello               Cent TX Elite            30.42   3 
171 Katelyn Moses                Visions TC               30.43  31 
172 Krystal Cyprian              SE LA Roadrunner         30.49  13 
173 Dezarae Days                 Galveston Ball           30.65  41 
174 Kennedi Battle               East Houston             30.65   5 
175 Alexis Mobley                Texas Athletics          30.67  27 
176 Elizabeth Lee                UNAT-Lofty G             30.84   9 
177 Bianca Henderson             unattached               30.95  43 
178 Rodniquia Billingsley        Galveston Ball           30.99  45 
179 Briylyn Hargrave             Hurricanes               31.18  47 
180 Ebony Warner                 Cent TX Elite            31.67  13 
181 Taylor Jones                 Texas Stallions          31.85   4 
182 Erica Kesse                  Lamar TC                 32.39  15 
183 Jala Johnson                 Flight Internatl         32.64  45 
184 Shakinah Commings            East Houston             32.84  30 
185 Shaniqua Sims                Beaumont TC              32.99  11 
186 Erica Cumpian                Charlotte                33.97  47 
187 Rykea Brooks                 East Houston             35.46  28 
188 Caitlyn Weide                Charlotte                37.07  19 
189 Alyssa Morris                Xtreme Force             37.16  35 
 
Event 18  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
        Meet: # 23.90  1/21/2006   Bianca Knight, Ridgeland HS                 
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Marcquita Stalbert           McDonogh #35             25.20   3 
  2 Jarra Owens                  TexasHurricanes          25.63   2 
  3 Judy Emeodi                  Flight Internatl         25.67   3 
  4 Sandra Moran                 gpstriders               25.75   3 
  5 Antonisha Stewart            Irving Elite             25.81   2 
  6 Camirey Jackson              Flight Internatl         26.06   1 
  7 Erin Derrow                  Houston Synergy          26.12   1 
  8 Nique Griffin                Hamilton Christn         26.43   2 
  9 Tori Williams                Plaquemine               26.49   3 
 10 Typhonee Booker              SAntonio Blazers         26.77   2 
 11 Shelby Leppin                Flight Internatl         27.18   1 
 
Event 19  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
        Meet: # 55.92  1/24/2004   Brandi Cross, Stampede TC                   
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jessica Duckett              unattached               57.65q 12 
  2 Victoria Martin              Visions TC               58.54q  6 
  3 Samantha Gonzalez            Irving Elite             58.91q  7 
  4 Onaye Parker                 Visions TC               59.38q 16 
  5 Brianna Soram                St. Louis                59.44q 22 
  6 Kelly Goudeau                C.L. Athl Stars          59.71q  9 
  7 Daye Shon Roberson           Houston Wheatley         59.83q 13 
  8 Eriana A. Henderson          Track Houston          1:00.01q 11 
  9 Akuira Young                 unattached             1:00.02q 29 
 10 Milan Fisher                 unattached             1:00.07q 23 
 11 LaCarol Baynes               unattached             1:00.12q 27 
 12 Destiny Aaron                Wings                  1:00.72q  9 
 13 Diamond Washington           West Jefferson         1:00.87  17 
 14 Jennifer Arinze              TexasHurricanes        1:00.97  11 
 15 Kelsey Monroe                CS Cheetahs            1:01.19  27 
 16 Chelsea Taylor               Jersey Village         1:01.21  17 
 17 Kiana Leveston               Wings                  1:01.37  19 
 18 Tonie O'Neal                 Flash                  1:01.43  14 
 19 Lauren Bedrich               unattached             1:01.48  32 
 20 Briana McCall                unattached             1:01.64  31 
 21 Zaahira DeBoise              Wings                  1:01.80   8 
 22 Aaliyah Lane                 gpstriders             1:01.84  24 
 23 Nyla Wynn                    Team S.W.A.G           1:01.88  25 
 24 Jasmine Lewis                unattached             1:01.88  20 
 25 Brandy Thomas                Lamar TC               1:02.09  14 
 26 Gracen Odendahl              Xtreme Force           1:02.09  10 
 27 Mariah Johnson               Super S.T.A.R.Z.       1:02.11  13 
 28 Gabbi Orzabal                MGC TC                 1:02.25   7 
 29 LaChandria Gaines            Lamar TC               1:02.53  15 
 30 Jennifer Osundu              Wings                  1:02.58  10 
 31 Imani Coleman                Hurricanes             1:02.66  18 
 32 Kristie Shy                  HCYA                   1:02.81  11 
 33 Teylor Jones                 Jersey Village         1:02.87  24 
 34 Daesha Wilson                Xtreme Force           1:02.90   5 
 35 Kenton Neel                  Xceleration            1:02.90  30 
 36 Kennedae Hollier             Track Houston          1:02.91  29 
 37 Shania Ford                  Wings                  1:03.06  15 
 38 Maegan Maegan                Hurricanes             1:03.16   9 
 39 Onya Parker                  Visions TC             1:03.28  24 
 40 Taylor Houston               unattached             1:03.40  32 
 41 Jalyn Powell                 N Texas Cheetahs       1:03.41   3 
 42 Amanda Nash                  unattached             1:03.63  33 
 43 Jalen Jackson                C.L. Athl Stars        1:03.67  32 
 44 Alexandria Green             Visions TC             1:03.71  32 
 45 Joshlyn Harp                 Metro                  1:03.71  33 
 46 Ronjanique Morris            Press Park             1:03.77  21 
 47 Jale Evans                   SAntonio Blazers       1:03.89  16 
 48 Rachel Price                 Track Houston          1:03.95   4 
 49 Lawren Crawford              Texas Cyclone          1:04.00  20 
 50 Jazmyn Rutherford            unattached             1:04.06  20 
 51 Jasmine Heggins              Lamar TC               1:04.06  12 
 52 Marielle Plunk               Leander Rouse          1:04.18   2 
 53 Cori Runnels                 NW Flyers Throw        1:04.31  10 
 54 Averielle Steward            St Thomas Aquina       1:04.32  26 
 55 Kenya Edwards                Flight Internatl       1:04.38  29 
 56 Daevonna Goudeau             gpstriders             1:04.43  19 
 57 Alexis Brock                 SAntonio Blazers       1:04.44  24 
 58 Jaraelia Mason               Lamar TC               1:04.52  19 
 59 Haley Cossey                 Travis HS              1:04.55  28 
 60 Mylene Cannon                unattached             1:04.56  34 
 61 Lauren Harris                Wings                  1:04.57  12 
 62 Sherterrick Henry            Bellaire TC            1:04.60   1 
 63 Tiesha Gammons               Temple Flyers          1:04.83  11 
 64 Ashley Cameron               unattached             1:04.88   6 
 65 Khyllia Barnes               unattached             1:04.94  26 
 66 Avontia Nichols              Hallmark TC            1:04.98  34 
 67 Anna Gottardi                Cent TX Elite          1:05.09  18 
 68 Arieana Mason                Five Hills TC          1:05.19  15 
 69 Samantha Snelson             unattached             1:05.40  10 
 70 Kiana Echols                 Lamar TC               1:05.50  14 
 71 Makalah Griffin              unattached             1:05.53  25 
 72 Savannah Zars                Texas Athletics        1:05.58  29 
 73 Melina Ortiz                 Christ In Sports       1:05.85  25 
 74 Danielle Gray                Fort Bend Flyers       1:05.89  34 
 75 Gjenine Galloway             Track Houston          1:06.04  22 
 76 Kendall Cox                  Irving Elite           1:06.22  31 
 77 Christian Grizzle            Lone Star Athl         1:06.32  15 
 78 Raevin Davis                 East Houston           1:06.34  23 
 79 Frankie Griffin              Hamilton Christn       1:06.43  30 
 80 Christian Nickerson          Hous Eisenhower        1:06.45  22 
 81 Colleen Gilbert              Intensity TC           1:06.47  27 
 82 Alexis Nichols               gpstriders             1:06.48  17 
 83 Gene Johnson                 Texas Storm            1:06.51   9 
 84 Shawnacy Matlock             Lamar TC               1:06.54  17 
 85 Jacki Gonzales               L.C. Express           1:06.58  25 
 86 Crystal Rock                 St Thomas Aquina       1:06.64  26 
 87 Chelsea Simpson              N Texas Cheetahs       1:06.74  33 
 88 Faith Crayton                unattached             1:06.78  19 
 89 Jamaiah Mosley               N Texas Cheetahs       1:06.78  21 
 90 Destinie Watkins             N Texas Cheetahs       1:06.78   4 
 91 Shanysa Gobert               Houston Heat           1:06.89  26 
 92 Charli McBean                Visions TC             1:06.91   9 
 93 Chesley Brown                Jersey Village         1:07.15  22 
 94 Jaleeia Luckey               Flash                  1:07.18  30 
 95 Thema Mwandani               Texas Storm            1:07.35  28 
 96 Briana Howard                Visions TC             1:07.41  19 
 97 Tiana Lazard                 Hamilton Christn       1:07.50   1 
 98 Nia Brown                    Flash                  1:07.55  14 
 99 Malikka Sanford-Tolden       Ft Bend Marshall       1:07.56  23 
100 Victoria Luddington          Lamar TC               1:07.58  12 
101 Desirae Burrus               CS Cheetahs            1:08.04  16 
102 Toni Leshi                   Northwest Flyers       1:08.04  13 
103 Deidre Nicholes              Temple Flyers          1:08.26  31 
104 Tishinna Robinson            Christ In Sports       1:08.54   4 
105 Kaylyn Dellahoussaye         Beaumont TC            1:08.74  28 
106 Drewan Dore                  Hutto Hippo            1:08.88  18 
107 Alexis Mobley                Texas Athletics        1:09.03   8 
108 Carina Cabello               Cent TX Elite          1:09.22  23 
109 Capatra Ardoin               unattached             1:09.32  29 
110 Taylor White                 Visions TC             1:09.65  32 
111 Trinity Capdeville           Hurricanes             1:10.05  22 
112 Tatyana Veal                 Lamar TC               1:10.14  15 
113 Jada Strahan                 Flash                  1:10.52  31 
114 Maggie Crawford              SE LA Roadrunner       1:10.57  21 
115 Carly Byer                   Galveston Ball         1:11.01   3 
116 Kierra Young                 High Maintenance       1:11.14  28 
117 Abigail Bates                SE LA Roadrunner       1:11.29   4 
118 Melissa Aleman               Bellaire TC            1:11.42  12 
119 Brandy Gould                 Lamar TC               1:11.68   5 
120 Lashondra Stewart            UNAT-Lofty G           1:12.13   7 
121 Kennedi Battle               East Houston           1:12.49  33 
122 Hannah Gantt                 Lamar TC               1:12.78   3 
123 Tyler Meseck                 Afterburners           1:14.26   7 
124 Cayce Winnfield              East Houston           1:14.32  17 
125 Dinesha Brown                Galveston Ball         1:14.35   3 
126 Nicole Johnson               High Maintenance       1:15.39  30 
127 Kenya Brooks                 East Houston           1:15.55   2 
128 Jaylon Walls                 C.L. Athl Stars        1:16.79  27 
129 Alyssa Henderson             High Maintenance       1:17.97  16 
130 Elizabeth Adair              Hutto Hippo            1:18.43  20 
131 Tiara Hines                  Bellaire TC            1:20.96  21 
132 Dania Reyes                  High Maintenance       1:29.66   6 
 
Event 19  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
        Meet: # 55.92  1/24/2004   Brandi Cross, Stampede TC                   
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Onaye Parker                 Visions TC               57.58   3 
  2 Daye Shon Roberson           Houston Wheatley         58.09   2 
  3 Samantha Gonzalez            Irving Elite             58.20   3 
  4 Victoria Martin              Visions TC               58.25   3 
  5 Jessica Duckett              unattached               58.59   3 
  6 Milan Fisher                 unattached               59.75   1 
  7 Akuira Young                 unattached             1:00.19   1 
  8 Eriana A. Henderson          Track Houston          1:00.40   2 
  9 LaCarol Baynes               unattached             1:00.48   1 
 10 Kelly Goudeau                C.L. Athl Stars        1:01.04   2 
 
Event 20  Girls 800 Meter Run
================================================================
        Meet: # 2:15.47  1/12/2002   Shannon Radermacher, unattached           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rebekah Topham               Cornhusker Flyer       2:16.16  
  2 Tiffany Terry                Team Texas Elite       2:18.40  
  3 Kierstan Santana             I'm Racing             2:18.85  
  4 Tamerah Gorham               Metro Elite            2:19.02  
  5 Giulianna Vessa              Angel Flight           2:22.19  
  6 Chelsey Jones                unattached             2:22.91  
  7 Meghan Christensen           Lone Star Athl         2:25.67  
  8 Alexis Reamer                Lamar TC               2:26.43  
  9 Deja Harrison                Hous Eisenhower        2:29.27  
 10 Aubrey Ridgeway              Metro Elite            2:30.42  
 11 Taleah Moore                 Wings                  2:30.71  
 12 Alyssa Moody                 Intensity TC           2:31.35  
 13 Meschelle Gills              C.L. Athl Stars        2:31.83  
 14 Aaliyah Lane                 gpstriders             2:32.44  
 15 Shaderricka Lee              Flash                  2:34.21  
 16 Briana McCall                unattached             2:34.62  
 17 Yolonda Williams             C.L. Athl Stars        2:37.08  
 18 Destiny Williams             St Thomas Aquina       2:37.31  
 19 Drewan Dore                  Hutto Hippo            2:37.33  
 20 Milan Fisher                 unattached             2:37.68  
 21 Miranda Thornhill            unattached             2:38.27  
 22 Laylah House                 Northwest Flyers       2:39.65  
 23 Tori Batton                  Houston Cy-Fair        2:40.10  
 24 Adriana Reyes                Leander Rouse          2:40.65  
 25 Nia Brown                    Flash                  2:40.85  
 26 Calise Moore                 unattached             2:40.95  
 27 Alyssa Schroeder             Lone Star Athl         2:41.14  
 28 Kassy Topete                 Houston Cy-Fair        2:41.75  
 29 Sherterrick Henry            Bellaire TC            2:41.85  
 30 Marie-Claire Huff            Flight Internatl       2:42.33  
 31 Jacki Gonzales               L.C. Express           2:42.92  
 32 Adrian Johnson               Flight Internatl       2:43.63  
 33 Jazmin Hernandez             Temple Flyers          2:45.29  
 34 Justine Franklin             Leander Rouse          2:46.43  
 35 Melissa Aleman               Bellaire TC            2:46.49  
 36 Mya Hudgins                  TexasTitans            2:47.41  
 37 Ronjanique Morris            Press Park             2:47.69  
 38 Daniella Guiterrez           Flight Internatl       2:47.81  
 39 Deidre Nicholes              Temple Flyers          2:50.67  
 40 Ashley Luna                  Hutto Hippo            2:50.74  
 41 Kaylyn Dellahoussaye         Beaumont TC            2:51.66  
 42 Adeja Carter                 Ft Worth Flyers        2:52.10  
 43 Kiana Fields                 Flash                  2:53.29  
 44 Halee Vasquez                Wings                  2:55.45  
 45 Isabella Tello               Xtreme Force           2:56.02  
 46 Kenall Fougerat              Gonzlaes TC            2:56.44  
 47 Cayce Winnfield              East Houston           3:00.41  
 48 Ashley Fuselier              Hamilton Christn       3:03.93  
 49 Paris Alexander              Hamilton Christn       3:04.40  
 50 Ashley Menendez              DFW All-Stars          3:05.22  
 51 Sydney Landry                Hamilton Christn       3:13.14  
 52 Rebecca Munoz                Charlotte              3:14.71  
 53 Tiara Hines                  Bellaire TC            3:31.26  
 
Event 21  Girls 1 Mile Run
================================================================
        Meet: # 5:10.24  1/19/2008   Cate Westenhover, Winners Edge            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rebekah Topham               Cornhusker Flyer       5:06.96# 
  2 Stephanie Barlow             SAntonio Holmes        5:16.75  
  3 Meghan Christensen           Lone Star Athl         5:29.03  
  4 Courtnie Hughes              SWET Racing            5:32.50  
  5 Brelle Eskridge              I'm Racing             5:35.77  
  6 Carnley Graham               Prosper                5:36.17  
  7 Alyssa Moody                 Intensity TC           5:37.68  
  8 Fabiola Andujar              Five Hills TC          5:39.57  
  9 Meghan Becerra               SE LA Roadrunner       5:39.71  
 10 Saira Gonzalez               Brownsvil Hanna        5:40.56  
 11 Mya Hudgins                  TexasTitans            5:50.78  
 12 Taylor Price                 Visions TC             5:51.39  
 13 Shaderricka Lee              Flash                  5:51.61  
 14 Miranda Thornhill            unattached             5:57.79  
 15 Yulianna Dominguez           Afterburners           6:01.68  
 16 Moyra Tran                   Xtreme Force           6:04.19  
 17 Laylah House                 Northwest Flyers       6:06.41  
 18 Rebeca Gamez                 Wolf Pack TC           6:09.89  
 19 Jasmine Jimenez              unattached             6:10.58  
 20 Taleah Moore                 Wings                  6:11.48  
 21 Marie-Claire Huff            Flight Internatl       6:12.11  
 22 Isabel Rosales               Lone Star Athl         6:14.58  
 23 Aubrie Arnold                Hutto Hippo            6:18.30  
 24 Mikayla Maldonaldo           SWET Racing            6:19.75  
 25 Dina Romero                  SAntonio Holmes        6:23.61  
 26 Halee Vasquez                Wings                  6:26.40  
 27 Adeja Carter                 Ft Worth Flyers        6:26.52  
 28 Emily Johnson                Bellaire TC            6:31.30  
 29 Dakota Wing                  Houston Heat           6:38.96  
 30 Annie Walls                  SE LA Roadrunner       6:40.49  
 31 Kiana Fields                 Flash                  6:43.59  
 32 Aliah Garcia                 Bellaire TC            6:44.96  
 33 Rebecca Munoz                Charlotte              6:45.05  
 34 Tiffani Schmeisser           Ft Worth Select        6:59.27  
 35 Elizabeth Adair              Hutto Hippo            7:07.85  
 36 Rachael Murphy               Bellaire TC            7:09.18  
 -- Savannah Williamson          Hutto Hippo                DNF  
 
Event 22  Girls 3000 Meter Run
================================================================
        Meet: # 9:59.07  1/17/2009   Malia Cali, St. Thomas Aquin              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stephanie Barlow             SAntonio Holmes       10:35.11  
  2 Saira Gonzalez               Brownsvil Hanna       11:14.29  
  3 Chelsea Brockus              SWET Racing           11:23.12  
  4 Maria Gonzales               I'm Racing            11:28.79  
  5 Bobbi Amar                   St Thomas Aquina      11:37.44  
  6 Dina Romero                  SAntonio Holmes       11:52.62  
  7 Destiny Williams             St Thomas Aquina      11:54.88  
  8 Aubrie Arnold                Hutto Hippo           12:00.93  
  9 Alyssa Schroeder             Lone Star Athl        12:02.84  
 10 Casidhe Wing                 Houston Heat          12:06.69  
 11 Moyra Tran                   Xtreme Force          12:08.85  
 12 Yulianna Dominguez           Afterburners          12:10.19  
 13 Isabel Rosales               Lone Star Athl        12:19.00  
 -- Sam Pavlovich                Houston Heat               DNF  
 -- Fabiola Andujar              Five Hills TC              DNF  
 
Event 23  Girls 60 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: #  8.43  1/21/2006   April Williams, Dallas Flyers TC            
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Skylar Ross-Ransom           unattached                8.75q  9 
  2 Alaysah A. Johnson           Track Houston             8.83q 11 
  3 Ariel Jones                  Ariel Jones               8.85q  7 
  4 Mikiah Brisco                Baton Rouge Magn          8.95q  9 
  5 Alexia Fortenberry           West Jefferson            9.01q  6 
  6 Autym Scales                 SAntonio Blazers          9.03q  5 
  7 Kelsey Roy                   Track Houston             9.08q  8 
  8 Jackie Modesett              unattached                9.09q  7 
  8 Antonisha Stewart            Irving Elite              9.09q  1 
 10 Leigha Brown                 Edinburg TC               9.10q 11 
 11 Jaelin Hatton                Ft Bend Marshall          9.13q  2 
 12 Dominque Taylor              gpstriders                9.17q 11 
 13 Victoria Johnson             Dallas Gold               9.18q 10 
 14 Abby Feeney                  unattached                9.19q  3 
 15 Ramesheon Marine             Xtreme Force              9.20q  8 
 16 Jessica Duckett              unattached                9.26q  1 
 17 Lauren Bedrich               unattached                9.30   2 
 18 Ashley Cameron               unattached                9.31   2 
 19 Riley Schweitz               Jackrabbits               9.37  10 
 20 Tiare Dugger                 Five Hills TC             9.38   4 
 21 Khadijah Qualls              Mississippi Heat          9.38   3 
 22 Talia Marquez                Angel Flight              9.43   8 
 23 Jasmine Frazier              Irving Elite              9.44   6 
 24 Brittney Kinnard             Houston Heat              9.50   2 
 25 Akuira Young                 unattached                9.51   4 
 26 Mylana Hearn                 Ft Bend Marshall          9.51   8 
 27 Brook Wilson                 Wings                     9.51   1 
 28 Brielle Johnson              unattached                9.56   4 
 29 Meghan Barnes                Prosper                   9.58   1 
 30 Meredith Mann                unattached                9.59  11 
 31 Javlyn Cameron               unattached                9.60   4 
 32 Bre Howard                   Metro                     9.60   4 
 33 Spring Lucky-Dania           Xtreme Force              9.65   5 
 34 Stephanie Guo                unattached                9.67   6 
 35 Kyara Levi                   unattached                9.71   9 
 36 Carly Grandcolas             unattached                9.79  10 
 37 Erin Payton                  Press Park                9.82   1 
 38 Kendall Cox                  Irving Elite              9.82   5 
 39 Samantha Gonzalez            Irving Elite              9.83   7 
 40 Dasia McCullum               Hous Eisenhower           9.84   6 
 41 Aerial Smith                 unattached                9.87   8 
 42 Tarah Aliceaacosta           unattached                9.95   5 
 43 Marissa Land                 unattached                9.97   3 
 44 Asia Campbell                Press Park               10.06  11 
 45 Erica Kesse                  Lamar TC                 10.09   3 
 46 Charra Elliott               unattached               10.09  11 
 47 Faryn Davis                  G.P. Flash               10.13   5 
 48 Andrea Willis                Team S.W.A.G             10.15   9 
 49 Avery Ellis-Byerly           Intensity TC             10.15   7 
 50 Daphney Campbell             Wings                    10.17   6 
 51 Michla Winbush               Track Houston            10.31  10 
 52 Prea Petitt                  Hous Eisenhower          10.31   7 
 53 Jalisha Hill                 Mississippi Heat         10.32   8 
 54 LaCarol Baynes               unattached               10.37   7 
 55 Shanell Moore                Hous Eisenhower          10.48   9 
 56 Amiai Martin                 Press Park               10.53  11 
 57 NaKadia Hackworth            unattached               10.58   8 
 58 Desirae Burrus               CS Cheetahs              10.59   3 
 59 Alisha Walker                Cent TX Elite            10.63   4 
 60 Kaylee Hinton                Club Vaultitude          10.69   4 
 61 Ashley Ogilvie               Houston Cy-Fair          10.74   6 
 62 Gjenine Galloway             Track Houston            10.76   5 
 63 Janelle Carty                Wings                    10.77   9 
 64 Samantha Snelson             unattached               10.88  10 
 65 Sydney Roper                 Flash                    10.91   2 
 66 Chelsea Simpson              N Texas Cheetahs         10.94   1 
 67 Destinie Watkins             N Texas Cheetahs         11.24   3 
 68 Sarah Summers                Edinburg TC              11.24  10 
 69 Deouna Davis                 Hous Eisenhower          11.41   8 
 70 Reagan Bree                  unattached               11.44   2 
 71 Krystal Cyprian              SE LA Roadrunner         11.84   7 
 72 Zyria Jubert                 Beaumont TC              13.14   5 
 73 Camiry Hawn                  Flight Internatl         14.17  10 
 -- Geordann Yelder              Synergy TC                  FS   3 
 -- Jameelah Blackwell           Flash                      DNF   7 
 
Event 23  Girls 60 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: #  8.43  1/21/2006   April Williams, Dallas Flyers TC            
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Ariel Jones                  Ariel Jones               8.67q  2 
  2 Skylar Ross-Ransom           unattached                8.73q  1 
  3 Alexia Fortenberry           West Jefferson            8.82q  1 
  4 Mikiah Brisco                Baton Rouge Magn          8.83q  1 
  5 Antonisha Stewart            Irving Elite              8.84q  1 
  6 Ramesheon Marine             Xtreme Force              8.92q  2 
  7 Jaelin Hatton                Ft Bend Marshall          8.93q  2 
  8 Leigha Brown                 Edinburg TC               9.00q  2 
  9 Alaysah A. Johnson           Track Houston             9.01   2 
 10 Kelsey Roy                   Track Houston             9.03   2 
 11 Autym Scales                 SAntonio Blazers          9.05   2 
 12 Jessica Duckett              unattached                9.07   1 
 13 Victoria Johnson             Dallas Gold               9.10   1 
 14 Jackie Modesett              unattached                9.13   1 
 15 Abby Feeney                  unattached                9.29   2 
 16 Dominque Taylor              gpstriders                9.30   1 
 
Event 23  Girls 60 Meter Hurdles
================================================================
        Meet: #  8.43  1/21/2006   April Williams, Dallas Flyers TC            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Ariel Jones                  Ariel Jones               8.62  
  2 Skylar Ross-Ransom           unattached                8.67  
  3 Jaelin Hatton                Ft Bend Marshall          8.85  
  4 Antonisha Stewart            Irving Elite              8.86  
  5 Mikiah Brisco                Baton Rouge Magn          8.95  
  5 Alexia Fortenberry           West Jefferson            8.95  
  7 Ramesheon Marine             Xtreme Force              8.98  
  8 Leigha Brown                 Edinburg TC               9.14  
 
Event 24  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
        Meet: # 1:40.10  1/21/2006   Dallas Gold, Dallas Gold                  
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 ERI Stars  'A'                                      1:43.26   5 
     1) Marika Brown                    2) Eboni Cobi                     
     3) Atiyah Henry                    4) Bre'yana Wash                  
  2 Track Houston  'A'                                  1:44.15   4 
     1) Bria Carter                     2) Alaysah A. Johnson             
     3) Casha Taylor                    4) Majorie Thompson               
  3 Flight International  'A'                           1:44.18   6 
     1) Judy Emeodi                     2) Camirey Jackson                
     3) Shelby Leppin                   4) Sydney Howell                  
  4 Wings  'A'                                          1:44.74   6 
     1) Summor Fields                   2)                                
     3) Brook Wilson                    4) Tiara Johnson                  
  5 Visions Track Club  'A'                             1:45.55   6 
     1) Victoria Martin                 2) Lagae Brigance                 
     3) Tamar Perkins                   4) Keon Roberson                  
  6 Texas Storm 05  'A'                                 1:45.60   5 
     1) Takyera Roberson                2) Daye Shon Roberson             
     3) Nkolika Nweke                   4) Ericka Rodriguez               
  7 Club Lobo  'A'                                      1:46.12   3 
     1) Aliyah Mitchell                 2) Skylar Ross-Ransom             
     3) Nia Willams                     4) Erin Derrow                    
  8 Southern Eagles  'A'                                1:46.22   2 
     1) Leslie Bethea                   2) Jaleesa Chapel                 
     3) Sherell Bradford                4) Kemiyah Henderson              
  9 Fort Bend Marshall  'A'                             1:46.47   5 
     1) Liniuska Mendoza                2) Jaelin Hatton                  
     3) Mahogany Antoine                4) Jasmine Miller                 
 10 San Antonio Blazers  'A'                            1:46.60   4 
     1) Typhonee Booker                 2) Autym Scales                   
     3) Ashton Woods                    4) Alexis Brock                   
 11 Lamar Track Club  'A'                               1:46.71   4 
     1) Mikia Edomobi                   2) Kelsea Jackson                 
     3) Karielle Parker                 4) Tia Omagbemi                   
 12 Track Houston  'B'                                  1:47.97   1 
     1) Rachel Price                    2) Kennedae Hollier               
     3) Eriana A. Henderson             4) Jada F. Pollard                
 13 Wings  'B'                                          1:48.01   5 
     1) Kiana Leveston                  2) Theresa Davis                  
     3) Shania Ford                     4) Jenna Sampson                  
 14 North Texas Cheetahs  'A'                           1:48.81   6 
     1) Alzader Rose                    2) Katyiah Carter                 
     3) Telishia Johnson                4) Jayla Moore                    
 15 Xtreme Force TC  'A'                                1:48.94   3 
     1) Spring Lucky-Dania              2) Ramesheon Marine               
     3) Gracen Odendahl                 4) Daesha Wilson                  
 16 Visions Track Club  'B'                             1:49.63   4 
     1) Nailah Henderson                2) Saniyyah Smalls                
     3) Chelsiea Fry                    4) Tyra Brantley                  
 17 Houston Eisenhower  'A'                             1:50.01   4 
     1) Daresha Petitt                  2) Dasia McCullum                 
     3) Tytianna Roy                    4) La'Charla Lee                  
 18 Flash  'A'                                          1:50.16   1 
     1) Tonie O'Neal                    2) Jada Strahan                   
     3) DeeDee Powell                   4) Hailey Patterson               
 19 Texas Storm 05  'B'                                 1:50.70   3 
     1) Kelsey Balque                   2) Gene Johnson                   
     3) Reagan Rogers                   4) Thema Mwandani                 
 20 Team Supreme  'A'                                   1:50.76   2 
     1) Ariel Ballard                   2) Queshea King                   
     3) Robin Henley                    4) Jacorey Sneed                  
 21 TexasHurricanes YTC  'A'                            1:50.91   6 
     1) Jarra Owens                     2) JaLana Owens                   
     3) Jennifer Arinze                 4) Vanessa Eguiatu                
 22 Club Lobo  'B'                                      1:51.08   4 
     1) Jasmine Graves                  2) Tracy Baldwin                  
     3) Tai Register                    4) Tarah Aliceaacosta             
 23 TexasHurricanes YTC  'B'                            1:51.45   1 
     1) Kimberly Baker                  2) Jane Arinze                    
     3) Asia Ataghauman                 4) Taylor Roquemore               
 24 Leander Rouse  'A'                                  1:51.56   2 
     1) Marielle Plunk                  2) Natalie Tedesco                
     3) Abby Lentz                      4) Allison Agbasoga               
 25 Metro  'A'                                          1:51.71   2 
     1) Brittany Browning               2) Kym'Breonna Davis              
     3) DeShalyn Jones                  4) Bre Howard                     
 26 High Maintenance2  'A'                              1:52.25   3 
     1) Sharde Thompson                 2) Ciara Graham                   
     3) Kierra Young                    4) Kelsey Phillips                
 27 DFW All-Stars Track Club  'A'                       1:53.74   1 
     1) Rebecca Bills                   2) Sheema Kashaka                 
     3) Alexis Wilburn                  4) Kanthony Hughes                
 28 Running Cougar  'A'                                 1:53.89   1 
     1) Ishauna Reagan                  2) Aaliyah Turner                 
     3) Tyjane Taylor                   4) Vernesha Gordon                
 29 Beaumont TC  'A'                                    1:53.98   3 
     1) Special Hawkins                 2)                                
     3) Destiny King                    4) Hope Johnson                   
 30 Wings  'C'                                          1:54.10   3 
     1) A'Kaylah Chauncey               2) Ashton Thomas                  
     3) Tiara Castille                  4) Janelle Carty                  
 31 Lamar Track Club  'B'                               1:55.08   2 
     1) Brandy Gould                    2) Victoria Luddington            
     3) Tatyana Veal                    4) Serenity Auzenne               
 32 Press Park  'A'                                     1:56.70   1 
     1) Ronjanique Morris               2) Amiai Martin                   
     3) Erin Payton                     4) Asia Campbell                  
 33 Hallmark Track Club  'A'                            1:56.95   2 
     1) Chineme Obikudu                 2) Hollie Boyd                    
     3) Avontia Nichols                 4) Kaylan Brumfield               
 
Event 25  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
        Meet: # 3:53.75  1/21/2006   Marshall HS, Marshall HS                  
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Visions Track Club  'A'                             3:57.51   6 
     1) Onaye Parker                    2) Lagae Brigance                 
     3) Keon Roberson                   4) Victoria Martin                
  2 Wings  'A'                                          4:01.32   6 
     1) Destiny Aaron                   2) Kiana Leveston                 
     3) Summor Fields                   4) Jenna Sampson                  
  3 Southern Eagles  'A'                                4:04.41   5 
     1) Leslie Bethea                   2) Jaleesa Chapel                 
     3) Natashia Jackson                4) Jasmine Lewis                  
  4 Visions Track Club  'B'                             4:05.04   5 
     1) Rachel Thomas                   2) Zaria Brown                    
     3) Onya Parker                     4) Alexandria Green               
  5 St. Louis  'A'                                      4:06.79   1 
     1) Shondalyn Jasmine               2) Drew Chatters                  
     3) Hannah Jackson                  4) Brianna Soram                  
  6 Houston Eisenhower  'A'                             4:08.28   1 
     1) Tierra Kimble                   2) Christian Nickerson            
     3) Tytianna Roy                    4) Tamiayh Bilal                  
  7 Visions Track Club  'C'                             4:08.29   3 
     1) Saniyyah Smalls                 2) Tamar Perkins                  
     3) Tyla Gilliams                   4) Tyra Brantley                  
  8 Wings  'B'                                          4:10.24   4 
     1) Zaahira DeBoise                 2) Brook Wilson                   
     3) Jennifer Osondu                 4) Shania Ford                    
  9 Intensity Track Club  'A'                           4:10.83   2 
     1) Colleen Gilbert                 2) Avery Ellis-Byerly             
     3) Christy Gilbert                 4) Alyssa Moody                   
 10 TexasHurricanes YTC  'A'                            4:11.75   6 
     1) Jarra Owens                     2) Vanessa Eguiatu                
     3) Jennifer Arinze                 4) Taylor Roquemore               
 11 San Antonio Blazers  'A'                            4:12.54   3 
     1) Ashton Woods                    2) Alexis Brock                   
     3) Autym Scales                    4) Jale Evans                     
 12 Club Lobo  'A'                                      4:15.33   5 
     1) Cori Runnels                    2) Tai Register                   
     3) Tarah Aliceaacosta              4) Erin Derrow                    
 13 Wings  'C'                                          4:15.57   2 
     1) Deanna Johnson                  2) Shariyah Williams              
     3) A'Kaylah Chauncey               4) Taleah Moore                   
 14 Texas Storm 05  'A'                                 4:18.08   4 
     1) Ericka Rodriguez                2) Gene Johnson                   
     3) Reagan Rogers                   4) Thema Mwandani                 
 15 Leander Rouse  'A'                                  4:18.09   4 
     1) Abby Lentz                      2) Adriana Reyes                  
     3) Natalie Tedesco                 4) Justine Franklin               
 16 Xtreme Force TC  'A'                                4:18.23   3 
     1) Gracen Odendahl                 2) Spring Lucky-Dania             
     3) Ramesheon Marine                4) Daesha Wilson                  
 17 Flash  'A'                                          4:18.47   2 
     1) Jaleeia Luckey                  2) Hailey Patterson               
     3) Sydney Roper                    4) Tonie O'Neal                   
 18 DFW All-Stars Track Club  'A'                       4:21.84   1 
     1) Alexis Wilburn                  2) Kanthony Hughes                
     3) Rebecca Bills                   4) Sheema Kashaka                 
 19 Flight International  'A'                           4:26.53   3 
     1) Kenya Edwards                   2) Sydney Howell                  
     3) Daniella Guiterrez              4) Adrian Johnson                 
 20 Lamar Track Club  'B'                               4:29.01   1 
     1) Alexis Reamer                   2) Victoria Luddington            
     3) Jaraelia Mason                  4) Shawnacy Matlock               
 21 Hurricanes  'A'                                     4:30.17   2 
 22 Beaumont TC  'A'                                    4:32.71   1 
     1) Hope Johnson                    2) Destiny King                   
     3) Kaylyn Dellahoussaye            4) Zyria Jubert                   
 23 Hutto Hippo Track Club  'A'                         4:41.92   2 
     1) Madison Delgado                 2) Drewan Dore                    
     3) Kendall Fougerat                4) Ashley Luna                    
 -- Lamar Track Club  'A'                                    DQ   5 
     1) Kelsea Jackson                  2) Tia Omagbemi                   
     3) Brandy Thomas                   4) Hannah Gantt                   
 
Event 26  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Visions Track Club  'A'                             9:56.61  
     1) Onaye Parker                    2) Taylor Price                   
     3) Tyla Gilliams                   4) Rachel Thomas                  
  2 Wings  'A'                                         10:21.27  
     1) Jennifer Osondu                 2) Zaahira DeBoise                
     3) Taleah Moore                    4) Shania Ford                    
  3 Houston Eisenhower  'A'                            10:35.47  
     1) Deja Harrison                   2) Tytianna Roy                   
     3) Prea Petitt                     4) Tamiayh Bilal                  
  4 Southeast Louisiana Roadrunner  'A'                11:00.03  
     1) Meghan Becerra                  2) Abigail Bates                  
     3) Maggie Crawford                 4) Annie Walls                    
 
Event 28  Girls High Jump
==========================================================================
        Meet: #  5-10  1/24/2004   Inika McPherson, Port Arthur TC             
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Diayja Sheppard              G.P. Flash             5-08.00      1.72m 
  2 Kerissa Wiley                El Maton Tidehvn       5-06.00      1.67m 
  3 Leah Moorer                  Pflugerville           5-06.00      1.67m 
  4 Brooke Wright                Prosper                5-02.00      1.57m 
  4 LaTyria Jefferson            Metro                  5-02.00      1.57m 
  6 Charra Elliott               unattached             5-02.00      1.57m 
  7 Abbe Adams                   unattached             5-02.00      1.57m 
  8 Zaahira DeBoise              Wings                  5-02.00      1.57m 
  9 Makenzie Smajstrla           unattached             5-00.00      1.52m 
 10 Asia Barnes                  Houston Cy-Fair        5-00.00      1.52m 
 11 Carly Grandcolas             unattached             4-10.00      1.47m 
 12 Lauren Bedrich               unattached             4-10.00      1.47m 
 13 Hannah Gantt                 Lamar TC               4-10.00      1.47m 
 -- Madeline Kaufmann            Edinburg TC                 NH            
 -- Frankie Griffin              Hamilton Christn            NH            
 -- Shakinah Abdul-Aziz          McKinley                    NH            
 -- Victoria Rushing             UNAT-Lofty G                NH            
 -- Alia Duncan                  Houston Wheatley            NH            
 
Event 29  Girls Pole Vault
==========================================================================
        Meet: # 13-04  1/21/2006   Britany Parker, unattached                  
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Shay Petty                   unattached               3.80m   12-05.50 
  2 Emily Gunderson              unattached               3.65m   11-11.75 
  3 Sara-Kathryn Stevens         unattached               3.50m   11-05.75 
  4 Lindsey Sechrist             unattached               3.20m   10-06.00 
  4 Madeline Telford             unattached               3.20m   10-06.00 
  6 Crystal LeDuc                unattached               3.20m   10-06.00 
  7 Kaylee Hinton                Club Vaultitude          3.20m   10-06.00 
  7 Madeline Kaufmann            Edinburg TC              3.20m   10-06.00 
  9 Jutta Ylitalo                Lamar TC                 3.05m   10-00.00 
 10 Alexandra Cochran            unattached               2.90m    9-06.25 
 11 Katie Weimer                 unattached               2.90m    9-06.25 
 12 Julia Nixon                  unattached               2.75m    9-00.25 
 13 Kathryn Hall                 unattached               2.60m    8-06.25 
 14 Ashley Luna                  Hutto Hippo              2.60m    8-06.25 
 15 Sarah Summers                Edinburg TC              2.60m    8-06.25 
 16 Chloe Krause                 UNAT-Lofty G             2.45m    8-00.50 
 
Event 30  Girls Long Jump
==========================================================================
        Meet: # 18-08.75  1/12/2002   Erica McClain, TX Express                
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Samiyah Samuels              Track Houston         18-01.50      5.52m 
  2 Asa Garcia                   unattached            18-00.75      5.50m 
  3 Shakinah Abdul-Aziz          McKinley              17-11.25      5.46m 
  4 Atiyah Henry                 ERI Stars             17-08.25      5.39m 
  5 Kaylee Hinton                Club Vaultitude       17-06.75      5.35m 
  6 Carly Grandcolas             unattached            17-03.75      5.27m 
  7 Alysse Crowther              gpstriders            17-01.75      5.22m 
  8 Brittney Kinnard             Houston Heat          16-06.00      5.02m 
  9 Aloysia Young                Five Hills TC         16-04.00      4.97m 
 10 Talia Marquez                Angel Flight          16-04.00      4.97m 
 11 Mylana Hearn                 Ft Bend Marshall      16-03.75      4.97m 
 12 Tarah Aliceaacosta           unattached            16-03.75      4.97m 
 13 Abby Feeney                  unattached            16-03.00      4.95m 
 14 Taylor Walker                unattached            16-02.50      4.94m 
 15 Taylor Thomas                unattached            16-01.50      4.91m 
 16 Tracy Baldwin                unattached            15-10.50      4.83m 
 17 Marissa Batiste              Plaquemine            15-08.00      4.77m 
 18 Victoria Johnson             Dallas Gold           15-07.00      4.74m 
 19 Amber Ellis                  Five Hills TC         15-06.00      4.72m 
 20 Riley Schweitz               Jackrabbits           15-05.25      4.70m 
 21 Justice Henderson            unattached            15-03.75      4.66m 
 22 Spring Lucky-Dania           Xtreme Force          15-03.00      4.64m 
 23 Lauren Bedrich               unattached            15-02.25      4.62m 
 24 Reba Dunn                    Ft Bend Marshall      15-00.25      4.57m 
 25 Anna Gottardi                Cent TX Elite         15-00.00      4.57m 
 26 Ravionne Heard               unattached            14-11.00      4.54m 
 27 Zainab Sanni                 Angel Flight          14-10.25      4.52m 
 28 Jasmine Brown                Cent TX Cruisers      14-09.25      4.50m 
 29 Hailey Patterson             Flash                 14-08.50      4.48m 
 30 Jaynisha Berry               Hallmark TC           14-08.00      4.47m 
 31 Michla Winbush               Track Houston         14-08.00      4.47m 
 32 Lindsey Akers                Gonzlaes TC           14-08.00      4.47m 
 33 Amiai Martin                 Press Park            14-07.00      4.44m 
 34 Lawren Tanner                Texas Athletics       14-05.00      4.39m 
 35 Erin Payton                  Press Park            14-01.00      4.29m 
 36 Alessandra Williams          Houston Wheatley      13-11.50      4.25m 
 37 Jordan McClendon             Angel Flight          13-08.75      4.18m 
 38 Alexandrea Francis           gpstriders            13-06.00      4.11m 
 39 Kennedy Hudson               unattached            13-05.25      4.09m 
 40 Kylie Carpenter              Xtreme Force          13-04.75      4.08m 
 41 Jaelyn Callis                Xtreme Force          13-04.00      4.06m 
 42 Cori Picazo                  unattached            13-04.00      4.06m 
 43 Alexa Mobley                 Texas Athletics       12-10.25      3.91m 
 44 Marissa Rodriguez            Fresno Runners        12-03.00      3.73m 
 45 Autumn Warner                Cent TX Elite          9-04.75      2.86m 
 -- Ebony Warner                 Cent TX Elite             FOUL            
 
Event 31  Girls Triple Jump
==========================================================================
        Meet: # 38-06.50  1/20/2007   LaKeisha Herring, CS Sprinters           
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Mylana Hearn                 Ft Bend Marshall      38-03.50     11.67m 
  2 Asa Garcia                   unattached            38-01.50     11.62m 
  3 Chineme Obikudu              Hallmark TC           35-08.00     10.87m 
  4 Jutta Ylitalo                Lamar TC              35-05.00     10.79m 
  5 Carly Grandcolas             unattached            34-10.00     10.61m 
  6 Spring Lucky-Dania           Xtreme Force          34-07.25     10.54m 
  7 Bre Howard                   Metro                 34-03.50     10.45m 
  8 Taylor Thomas                unattached            34-00.00     10.36m 
  9 Kiannah Gorham               Metro Elite           32-06.00      9.90m 
 10 Aennetra Hill                Cent TX Cruisers      32-03.00      9.82m 
 11 Alexandria Green             Visions TC            32-02.25      9.81m 
 12 Aloysia Young                Five Hills TC         32-01.75      9.79m 
 13 Paige Lawrence               G.P. Flash            32-01.00      9.77m 
 14 Reba Dunn                    Ft Bend Marshall      31-07.50      9.63m 
 15 Asia Campbell                Press Park            31-01.00      9.47m 
 16 Cori Picazo                  unattached            30-11.50      9.43m 
 17 Jayda Harris                 unattached            30-10.00      9.39m 
 18 Lindsey Akers                Gonzlaes TC           30-09.00      9.37m 
 19 Crystal Rock                 St Thomas Aquina      30-02.00      9.19m 
 20 Jaelyn Callis                Xtreme Force          29-06.75      9.01m 
 
Event 32  Girls Shot Put
==========================================================================
        Meet: # 47-00.75  1/11/2003   Jennifer Dahlgren, unattached            
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Meia Gordon                  unattached            42-07.50     12.99m 
  2 Lauryn Caldwell              unattached            42-05.00     12.92m 
  3 A'Nease Linnear              unattached            41-11.75     12.79m 
  4 Haley Teel                   unattached            41-11.25     12.78m 
  5 Chyna Otis                   Cent TX Cruisers      37-09.25     11.51m 
  6 Diamond Thomas               Hous Eisenhower       35-11.25     10.95m 
  7 Amie Leitko                  unattached            35-01.25     10.69m 
  8 Cori Runnels                 NW Flyers Throw       34-02.00     10.41m 
  9 Bianca Eubanks               unattached            31-07.75      9.64m 
 10 Emily Spendlove              unattached            31-00.50      9.46m 
 11 Adeline Davis                NW Flyers Throw       30-07.00      9.32m 
 12 Kaylynn Parker               Texas Athletics       30-02.25      9.20m 
 13 Kamalea Khan                 Arlington Bowie       30-01.50      9.18m 
 14 Kenzie Thomas                unattached            29-03.25      8.92m 
 15 Charmayne Williams           Ft Bend Marshall      29-03.25      8.92m 
 16 Sierra Seemion               Hamilton Christn      28-07.50      8.72m 
 17 Madison Arechiga             NW Flyers Throw       28-07.00      8.71m 
 18 Chelsea Oguagha              Ft Bend Marshall      28-04.75      8.65m 
 19 Abby Feeney                  unattached            28-04.50      8.64m 
 20 Amber Austin                 Omega TC              25-09.25      7.85m 
 21 Amber Salazar                Charlotte             24-00.25      7.32m 






Licensed to Flash Results, Inc. - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/18/2013 09:36 PM
                            Leonard Hilton Memorial                            
                      University of Houston   - 1/18/2013                      
                             Track - 200m unbanked                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 60 Meter Dash
===================================================================
 Field House: f  6.54  2/10/2007   Preston Perry, API                          
        Meet: m  6.60  1/18/2003   Maurice Greene, HSI                         
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Leshon Collins               Houston                   6.79q  1 
  2 Justin Anderson              Texas Southern            6.80q  2 
  3 Leroy Harris                 Sam Houston St            6.94q  3 
  4 James Anderson               UTSA                      6.98q  2 
  4 Jarrick Wright               Sam Houston St            6.98q  4 
  6 Daniel Perez                 UTSA                      6.99q  1 
  7 Isaac Williams               Houston                   7.01q  3 
  8 Terry Gilbert                Prairie View              7.03q  3 
  9 Stevin Long                  Prairie View              7.07q  2 
 10 Jared Walker                 Pratt CC                  7.10q  1 
 11 Jordan Hoover                Prairie View              7.10q  3 
 12 Nate Brunette                UTSA                      7.10q  1 
 13 Clayton Chaney               Rice                      7.11q  1 
 14 Will Beasley                 Rice                      7.12q  4 
 15 Quiller Gray                 Texas Southern            7.16q  3 
 16 Jordan Powell                Prairie View              7.17q  4 
 17 James Arnett                 Houston                   7.17   2 
 18 Junior Docrue                Pratt CC                  7.17   2 
 19 Reggie Davis                 Sam Houston St            7.18   3 
 20 Brandon Boyd                 Houston Baptist           7.21   4 
 21 Trevor Kubera                Sam Houston St            7.22   2 
 22 Rashad Wilson                Prairie View              7.26   3 
 23 Robert Harris                Texas Southern            7.31   2 
 24 Andre Jackson                Prairie View              7.32   2 
 25 Garrison Fick                Houston Baptist           7.44   4 
 
Event 1  Men 60 Meter Dash
===================================================================
 Field House: f  6.54  2/10/2007   Preston Perry, API                          
        Meet: m  6.60  1/18/2003   Maurice Greene, HSI                         
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Leshon Collins               Houston                   6.72q  2 
  2 Justin Anderson              Texas Southern            6.79q  1 
  3 Leroy Harris                 Sam Houston St            6.90q  1 
  4 Jarrick Wright               Sam Houston St            6.91q  2 
  5 Isaac Williams               Houston                   6.96q  1 
  6 James Anderson               UTSA                      7.01q  2 
  7 Terry Gilbert                Prairie View              7.01q  2 
  8 Jared Walker                 Pratt CC                  7.02q  1 
  9 Daniel Perez                 UTSA                      7.02   1 
 10 Jordan Hoover                Prairie View              7.04   1 
 11 Quiller Gray                 Texas Southern            7.05   1 
 12 Nate Brunette                UTSA                      7.06   2 
 13 Will Beasley                 Rice                      7.11   1 
 14 Stevin Long                  Prairie View              7.12   2 
 15 Clayton Chaney               Rice                      7.15   2 
 16 Jordan Powell                Prairie View              7.19   2 
 
Event 1  Men 60 Meter Dash
================================================================
 Field House: f  6.54  2/10/2007   Preston Perry, API                          
        Meet: m  6.60  1/18/2003   Maurice Greene, HSI                         
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Justin Anderson              Texas Southern            6.67   (6.662)
  2 Leshon Collins               Houston                   6.67   (6.664)
  3 Jared Walker                 Pratt CC                  7.03  
  4 Terry Gilbert                Prairie View              7.08  
 
Event 2  Men 200 Meter Dash
===================================================================
 Field House: f 20.91  2/26/2005   LaShawn Merritt, East Carolina              
        Meet: m 21.13  1/23/2004   Stanford Routt, Houston                     
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jarrick Wright               Sam Houston St           22.61   1 
  2 Christopher Hall             UTSA                     22.86   1 
  3 Xavier Morris                Prairie View             22.86   2 
  4 Leroy Harris                 Sam Houston St           23.00   1 
  5 LaDarien Harris              Houston Baptist          23.05   4 
  6 Jordan Powell                Prairie View             23.20   4 
  7 Terry Gilbert                Prairie View             23.21   2 
  8 Trevor Kubera                Sam Houston St           23.37   3 
  9 Brandon Boyd                 Houston Baptist          23.85   3 
 10 Phillip Boyd                 Prairie View             23.96   4 
 11 Junior Docrue                Pratt CC                 24.02   5 
 12 Robert Harris                Texas Southern           24.18   5 
 13 Jared Walker                 Pratt CC                 24.54   4 
 14 Marcus Meredith              Texas Southern           24.59   5 
 
Event 3  Men 400 Meter Dash
===================================================================
 Field House: f 46.77  2/26/2005   LaShawn Merritt, East Carolina              
        Meet: m 47.38  1/18/2003   Jerome Young, unattached                    
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Eric Futch                   Houston                  47.92   1 
  2 Arte' Collins                Texas Southern           48.46   1 
  3 Brian Helaire                Sam Houston St           49.29   2 
  4 Rodney Jones                 Sam Houston St           49.47   2 
  5 Trey Jones                   Sam Houston St           49.58   3 
  6 Keyunta Hayes                UTSA                     50.02   2 
  7 Jeffry Lacroix               Texas Southern           50.05   1 
  8 Michael Holmes               Texas Southern           50.26   1 
  9 Jurmarcus Shelvin            UTSA                     50.32   3 
 10 Darryl Wyrick                UTSA                     50.73   4 
 11 Garrett Hughey               Houston                  50.79   2 
 12 Vernon Lewis                 Prairie View             50.87   3 
 13 Jeff Lacroix                 Texas Southern           50.95   3 
 14 James Pailin                 UTSA                     51.25   4 
 15 David Hicks                  Houston Baptist          51.36   5 
 16 DeMarcus Pierre              Prairie View             51.69   5 
 17 Cornelius Mayes              Houston                  52.29   4 
 18 Korey Malone                 Houston Baptist          52.76   5 
 19 Darryl McCullum              Houston Baptist          53.02   6 
 20 Jarell McFarland             Houston Baptist          53.28   4 
 21 Breland Coleman              Rice                     54.77   6 
 22 Michael Gerald               Prairie View             55.42   6 
 
Event 4  Men 800 Meter Run
================================================================
 Field House: f 1:48.93  2/7/2004    Jackson Langat, TCU                       
        Meet: m 1:50.11  1/23/2004   Jackson Langat, TCU                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Doug Kelly                   Adidas Tm Green        1:53.07  
  2 James Gilreath               Adidas Tm Green        1:53.09  
  3 Chris Bilbrew                Adidas Tm Green        1:53.40  
  4 Ryan McNiff                  Adidas Tm Green        1:53.89  
  5 Nathan Collier               UTSA                   1:55.55  
  6 De'Quad Binder               Sam Houston St         1:56.16  
  7 Freddy Arellano              Sam Houston St         1:56.63  
  8 Mike Medrano                 UTSA                   1:57.42  
  9 Johnathan Jones              UTSA                   1:58.63  
 10 Joshua Smith                 UTSA                   1:59.27  
 11 Andrew Waller                Sam Houston St         2:00.33  
 12 Eric Alexander               Houston                2:00.48  
 13 Brady Hand                   UTSA                   2:01.90  
 14 Dewaylon Wilson              Prairie View           2:02.34  
 15 Chrisshun Jamerson           UTSA                   2:02.67  
 16 Jordan Claypool              Houston Baptist        2:02.75  
 17 Michael White                Prairie View           2:04.73  
 18 John Watkins                 Prairie View           2:05.35  
 19 Evan James                   Prairie View           2:05.44  
 20 Chris Johnson                Houston Baptist        2:06.34  
 21 Tarence Mc Elroy             Texas Southern         2:07.26  
 
Event 5  Men 1 Mile Run
================================================================
 Field House: f 3:59.36  1/12/2008   Pablo Solares, unattached                 
        Meet: m 4:03.85  1/19/2007   Pablo Solares, Rice                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Harry Sagel                  Rice                   4:19.54  
  2 Alex Weinheimer              Rice                   4:19.75  
  3 Travis Roberts               Rice                   4:19.77  
  4 Anthony Aguinaga             Houston Baptist        4:20.13  
  5 John Cavallo                 Rice                   4:21.35  
  6 James Llamas                 Rice                   4:25.11  
  7 Ulysses Montoya              Houston Baptist        4:25.38  
  8 Daniel Balbontin             UTSA                   4:29.89  
  9 Palo Ponce                   Sam Houston St         4:33.67  
 10 Tony Jaramillo               UTSA                   4:37.38  
 11 Lucio Rosas                  Prairie View           4:38.13  
 12 Javier Zamora                Houston Baptist        4:40.03  
 13 Sam Dufford                  Houston                4:47.72  
 14 John Watkins                 Prairie View           4:50.44  
 15 Juan Cardenas                Texas Southern         4:52.65  
 16 George Alvardo               Texas Southern         4:53.49  
 17 Brian Alvardo                Texas Southern         4:53.66  
 18 Abel Simie                   Prairie View           5:00.45  
 19 Jose Vega                    Texas Southern         5:03.67  
 20 Garrison Stribling           Prairie View           5:05.53  
 21 Ezequiel Calleros            Texas Southern         5:28.88  
 22 Oscar Ortiz                  Texas Southern         5:55.47  
 -- Sorone Batiste               Prairie View               DNF  
 -- Chris Laymen                 Adidas Tm Green            DNF  
 
Event 7  Men 5000 Meter Run
================================================================
 Field House: f 14:09.42  2/26/2010   John Beattie, Tulsa                      
        Meet: m 14:44.02  1/18/2003   Ben Dawson, Texas                        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Matt Perri                   Houston Baptist       14:48.68  
  2 Abinet Abdissa               unattached            15:23.94  
  3 Henry Giles                  unattached            15:38.51  
  4 Aneesh Sampath               unattached            15:45.47  
  5 Lucio Rosas                  Prairie View          15:56.98  
  6 Brian Alvardo                Texas Southern        16:24.65  
  7 Juan Cardenas                Texas Southern        16:42.51  
  8 Abel Simie                   Prairie View          16:52.19  
  9 George Alvardo               Texas Southern        17:01.30  
 10 Jose Vega                    Texas Southern        17:08.00  
 11 Garrison Stribling           Prairie View          17:15.19  
 12 Ezequiel Calleros            Texas Southern        17:50.89  
 -- Kiya Dandena                 Run Like A Boss            DNF  
 -- David Smith                  UNAT-Houston               DNF  
 
Event 8  Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
 Field House: f  7.46  1/29/2011   Aries Merritt, Reebok                       
        Meet: m  7.58  1/18/2003   Larry Wade, HSI                             
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brendan Ames                 unattached                7.88q  4 
  2 Matthew Viverette            Sam Houston St            8.13q  1 
  3 Isaac Williams               Houston                   8.23q  2 
  4 Naithan Scott                unattached                8.26q  3 
  5 Jonas Gutierrez              UTSA                      8.26q  3 
  6 Leon Bullock                 Houston                   8.29q  2 
  7 Matthew Johnson              Sam Houston St            8.32q  3 
  8 Xavier Morris                Prairie View              8.33q  2 
  9 William Stark                Sam Houston St            8.37q  1 
 10 Filip Drozdowski             Rice                      8.38q  3 
 11 Kevin Johnson                Houston                   8.48q  4 
 12 Reggie Davis                 Sam Houston St            8.59q  1 
 13 Crayton Johnson              Prairie View              8.59q  3 
 14 Preston Woodard              Prairie View              8.63q  2 
 15 Brandon Collins              Texas Southern            8.64q  4 
 16 Chris Sanders                Rice                      8.67q  2 
 17 Jordan Hofbauer              Houston                   8.67   4 
 18 Sean Spiehler                Houston                   8.77   4 
 19 Shawn O'Brien                Houston Baptist           8.83   1 
 20 Michael Gerald               Prairie View              8.97   4 
 21 Aubry Conley                 Texas Southern            9.10   1 
 22 Berk Norman                  unattached                9.11   1 
 23 Phillip Boyd                 Prairie View              9.13   2 
 24 Ryan Roberts                 UTSA                      9.44   1 
 25 Levi Jordan                  UTSA                     10.33   4 
 -- Josh Sigmon                  Sam Houston St              FS   3 
 -- Emmanuel Shaw                UTSA                        DQ   3 
 
Event 8  Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
 Field House: f  7.46  1/29/2011   Aries Merritt, Reebok                       
        Meet: m  7.58  1/18/2003   Larry Wade, HSI                             
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Brendan Ames                 unattached                7.78q  1 
  2 Isaac Williams               Houston                   7.94q  2 
  3 Matthew Viverette            Sam Houston St            8.07q  2 
  4 Matthew Johnson              Sam Houston St            8.12q  2 
  5 Naithan Scott                unattached                8.14q  1 
  6 Jonas Gutierrez              UTSA                      8.23q  1 
  7 Leon Bullock                 Houston                   8.30q  2 
  8 William Stark                Sam Houston St            8.35q  1  8.345
  9 Kevin Johnson                Houston                   8.35   2  8.350
 10 Xavier Morris                Prairie View              8.40   1 
 11 Filip Drozdowski             Rice                      8.42   2 
 12 Chris Sanders                Rice                      8.49   1 
 13 Crayton Johnson              Prairie View              8.52   1 
 14 Preston Woodard              Prairie View              8.63   2 
 15 Brandon Collins              Texas Southern            8.67   2 
 16 Reggie Davis                 Sam Houston St            8.75   1 
 
Event 8  Men 60 Meter Hurdles
================================================================
 Field House: f  7.46  1/29/2011   Aries Merritt, Reebok                       
        Meet: m  7.58  1/18/2003   Larry Wade, HSI                             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Brendan Ames                 unattached                7.74  
  2 Isaac Williams               Houston                   7.81  
  3 Naithan Scott                unattached                8.18  
  4 Jonas Gutierrez              UTSA                      8.31  
  5 Matthew Johnson              Sam Houston St            8.31  
  6 Leon Bullock                 Houston                   8.40  
  7 William Stark                Sam Houston St            8.74  
 
Event 9  Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
 Field House: f 3:09.64  1/29/2000   Baylor                                    
        Meet: m 3:13.24  1/18/2003   Army WCAP                                 
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Sam Houston St.                                     3:17.54   1 
     1) Trey Jones                      2) Rodney Jones                   
     3) Leroy Harris                    4) Brian Helaire                  
  2 Adidas Team Green                                   3:18.12   1 
     1) Chris Bilbrew                   2) Ryan McNiff                    
     3) Doug Kelly                      4) James Gilreath                 
  3 UTSA                                                3:20.50   1 
     1) Keyunta Hayes                   2) Christopher Hall               
     3) Darryl Wyrick                   4) Jurmarcus Shelvin              
  4 Prairie View                                        3:21.39   1 
     1) Dewaylon Wilson                 2) Sorone Batiste                 
     3) DeMarcus Pierre                 4) Vernon Lewis                   
  5 Texas Southern                                      3:21.40   1 
     1) Jeffry Lacroix                  2) Michael Holmes                 
     3) Justin Anderson                 4) Arte' Collins                  
  6 Houston Baptist                                     3:25.90   2 
     1) Brice Christian                 2) David Hicks                    
     3) Korey Malone                    4) LaDarien Harris                
  7 UTSA  'B'                                           3:29.13   2 
     1) James Pailin                    2) Joshua Smith                   
     3) Ryan Roberts                    4) Daniel Perez                   
  8 Texas Southern  'B'                                 3:31.08   2 
     1) Justin Anderson                 2) Quiller Gray                   
     3) Curtis Woodard                  4) Terrence Mc Elroy              
  9 Prairie View  'B'                                   3:31.30   2 
     1) Evan James                      2) Terry Gilbert                  
     3) Jordan Powell                   4) Michael Gerald                 
 
Event 10  Men Distance Medley
================================================================
 Field House: f 9:53.34  1/19/2002   SMU                                       
        Meet: m 9:57.35  1/18/2003   SMU                                       
    School                                               Finals 
================================================================
  1 UTSA                                               10:30.98  
     1) Nathan Collier                  2) Chrisshun Jamerson             
     3) Joshua Smith                    4) Mike Medrano                   
  2 Rice                                               10:31.42  
     1) Alex Weinheimer                 2) Donte Moore                    
     3) Harry Sagel                     4) Travis Roberts                 
  3 Houston Baptist                                    10:41.83  
  4 UTSA  'B'                                          10:49.45  
     1) Brady Hand                      2) Johnathan Jones                
     3) Kourtney Payne                  4) Tony Jaramillo                 
 
Event 11  Men High Jump
==========================================================================
 Field House: f 2.28m  1/14/2006   Andra Manson, Texas                         
        Meet: m 2.22m  1/15/2010   Will Littleton, unattached                  
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Keith Benford                UTSA                     2.10m    6-10.75 
  2 Kerry Thompson               UTSA                     2.10m    6-10.75 
  3 Aaron Rodgers                Texas Southern           2.05m    6-08.75 
  4 Clayton Chaney               Rice                     2.00m    6-06.75 
  5 Jack Spinks                  Rice                     1.95m    6-04.75 
  6 Justin Smith                 Texas Southern           1.90m    6-02.75 
  7 Tyler Wiest                  Rice                     1.90m    6-02.75 
  8 Raphiel Baptiste             Texas Southern           1.90m    6-02.75 
  9 Ryan Roberts                 UTSA                     1.85m    6-00.75 
 10 Quin-Tarius Crenshaw         Prairie View             1.85m    6-00.75 
 11 Matthew Johnson              Sam Houston St           1.80m    5-10.75 
 -- Pierre Shepherd              Prairie View                NH            
 -- Chris Sanders                Rice                        NH            
 
Event 12  Men Pole Vault
==========================================================================
 Field House: f 5.70m  2/6/1999    Jacob Davis, Texas                          
        Meet: m 5.62m  1/15/2010   Jason Colwick, Rice                         
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Taylor Reed                  UTSA                     5.00m   16-04.75 
  2 Joseph Beck                  Houston                  5.00m   16-04.75 
  3 Alec Hsu                     Rice                     4.80m   15-09.00 
  4 Wesley Bray                  unattached               4.55m   14-11.00 
  5 Garrett Rose                 Sam Houston St           4.40m   14-05.25 
  6 Jacob Fifi                   Houston                  4.20m   13-09.25 
  7 Zach Fifi                    Houston                  4.00m   13-01.50 
 -- Barrett Brock                UTSA                        NH            
 -- Kyle Tomasini                UTSA                        NH            
 -- Matthew Johnson              Sam Houston St              NH            
 -- Henry Brown                  Prairie View                NH            
 -- Antonio Flores               Texas Southern              NH            
 
Event 13  Men Long Jump
==========================================================================
 Field House: f 8.03m  1/21/2005   Brian Johnson, unattached                   
        Meet: m 7.67m  1/18/2003   Jason Edwards, Houston                      
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Charles White                Sam Houston St           7.07m   23-02.50 
  2 Roscoe Robinson              UTSA                     7.03m   23-00.75 
  3 Rashad Wilson                Prairie View             7.00m   22-11.75 
  4 Aaron Rodgers                Texas Southern           6.98m   22-11.00 
  5 Sean Spiehler                Houston                  6.98m   22-11.00 
  6 Drayton Rolle                Texas Southern           6.83m   22-05.00 
  7 Jonas Gutierrez              UTSA                     6.80m   22-03.75 
  8 Demetrious Williams          Texas Southern           6.69m   21-11.50 
  9 Wesley Bray                  unattached               6.57m   21-06.75 
 10 Kevin Johnson                Houston                  6.52m   21-04.75 
 11 Tyler Williamson             UTSA                     6.49m   21-03.50 
 12 Brice Christian              Houston Baptist          6.28m   20-07.25 
 13 Ian Williams                 Texas Southern           6.05m   19-10.25 
 14 Shawn O'Brien                Houston Baptist          5.88m   19-03.50 
 15 Stevin Long                  Prairie View             5.76m   18-10.75 
 16 Levi Jordan                  UTSA                     5.56m   18-03.00 
 17 Andre Jackson                Prairie View             5.47m   17-11.50 
 -- Shanton Gore                 Prairie View              FOUL            
 
Event 14  Men Triple Jump
==========================================================================
 Field House: f 16.62m  1/18/1997   Ivory Angello, unattached                  
        Meet: m 16.55m  1/15/2010   Lawrence Willis, unattached                
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Preston Woodard              Prairie View            15.57m   51-01.00 
  2 John Horton                  Houston                 15.15m   49-08.50 
  3 Chris Carter                 UNAT-Houston            14.91m   48-11.00 
  4 Ronson Small                 UTSA                    14.51m   47-07.25 
  5 Malcolm Howard               Houston                 14.22m   46-08.00 
  6 Garrison Fick                Houston Baptist         13.93m   45-08.50 
  7 Darius Hyacinth              Pratt CC                13.87m   45-06.25 
  8 Demetrious Williams          Texas Southern          13.80m   45-03.50 
  9 Saheed Okunnu                Houston Baptist         13.80m   45-03.50 
 10 Keith Benford                UTSA                    13.70m   44-11.50 
 11 Kerry Thompson               UTSA                    13.41m   44-00.00 
 -- Shanton Gore                 Prairie View              FOUL            
 -- Roscoe Robinson              UTSA                      FOUL            
 -- Ian Williams                 Texas Southern            FOUL            
 -- Drayton Rolle                Texas Southern            FOUL            
 
Event 15  Men Shot Put
==========================================================================
 Field House: f 21.11m  2/3/1996    John Godina, Reebok RC                     
        Meet: m 19.52m  1/15/1999   John Davis, Houston                        
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Richard Garrett              UTSA                    18.43m   60-05.75 
  2 Alex Zinchenko               Rice                    16.61m   54-06.00 
  3 Andrew Akens                 UTSA                    16.22m   53-02.75 
  4 Jeremy Jones                 UTSA                    15.40m   50-06.25 
  5 Jake Adkins                  Houston Baptist         15.00m   49-02.50 
  6 Wesley Bray                  unattached              14.70m   48-02.75 
  7 Jarrett Gilliam              Houston Baptist         14.28m   46-10.25 
  8 Anthony Smith                Prairie View            13.49m   44-03.25 
  9 Clayton Chaney               Rice                    13.12m   43-00.50 
 10 Chris Sanders                Rice                    12.50m   41-00.25 
 11 Kevin Johnson                Houston                 11.53m   37-10.00 
 12 Derric Ramsey                Texas Southern          11.22m   36-09.75 
 13 Greg Brady                   Texas Southern          10.97m   36-00.00 
 14 Wesley Slater                Prairie View            10.61m   34-09.75 
 15 Philip Longino               Texas Southern           9.57m   31-04.75 
 
Event 16  Men Weight Throw
==========================================================================
 Field House: f 22.74m  2/26/2010   Steffen Nerdal, Memphis                    
        Meet: m 21.76m  1/14/2000   Libor Charfreitag, SMU                     
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Rick Fenton                  Houston                 18.31m   60-01.00 
  2 Trevor Sealy                 Sam Houston St          17.36m   56-11.50 
  3 Brek Christensen             Sam Houston St          17.25m   56-07.25 
  4 Ammaad McCarthy              Sam Houston St          15.97m   52-04.75 
  5 Anthony Smith                Prairie View            15.79m   51-09.75 
  6 Jarrett Gilliam              Houston Baptist         15.35m   50-04.50 
  7 Derric Ramsey                Texas Southern          15.05m   49-04.50 
  8 Andris Vistins               UTSA                    14.65m   48-00.75 
  9 Jeremy Jones                 UTSA                    14.49m   47-06.50 
 10 John Fortune                 unattached              14.07m   46-02.00 
 11 Nick Williams                Rice                    14.00m   45-11.25 
 12 Jake Adkins                  Houston Baptist         13.99m   45-10.75 
 13 Damon Thompson               Houston                 13.30m   43-07.75 
 14 Wesley Slater                Prairie View            10.93m   35-10.50 
 -- Chris Cralle                 unattached                FOUL            
 -- Alonzo Mitchell              Sam Houston St            FOUL            
 
Event 18  Women 60 Meter Dash
===================================================================
 Field House: f  7.08  1/28/2012   Laverne Jones-Ferrette, Unattached          
        Meet: m  7.14  1/15/2010   Laverne Jones-Ferrette, unattached          
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Morgan Snow                  Texas                     7.56q  5 
  2 Chalonda Goodman             Texas                     7.57q  4 
  3 Shahira Ehiemua              UTSA                      7.57q  4 
  4 Christy Udoh                 Texas                     7.62q  3 
  5 Kiersten Brewer              Houston                   7.64q  3 
  6 Grecia Bolton                Houston                   7.65q  2 
  7 Anasztazia Nguyen            Houston                   7.67q  1 
  8 Jhorden Hunter               UTSA                      7.68q  2 
  9 Lakesha Cameron              Houston Baptist           7.68q  2 
 10 Brittane Gaines              Houston Baptist           7.69q  3 
 11 Danielle Dowie               Texas                     7.70q  5 
 12 Shaleetha Jackson            Prairie View              7.73q  1 
 13 Myesha Dixon                 Prairie View              7.74q  3 
 14 Bernice Bamgbade             Texas                     7.76q  4 
 15 Simone Martin                Rice                      7.76q  5 
 16 Skyla Williams               Houston Baptist           7.77q  2 
 17 Taylor Sanders               Sam Houston St            7.78   1 
 18 Terracia Moody               Prairie View              7.83   1 
 19 Asia Roberts                 Texas Southern            7.87   1 
 20 Keely Hill                   Prairie View              7.90   5 
 21 Kiersten Duncan              Texas                     7.92   1 
 22 Ariane Jordan                Prairie View              7.93   3 
 23 Danielle Demas               Sam Houston St            7.93   5 
 24 Amanda Jackson               Texas Southern            7.94   3 
 25 Alexus Daniels               UTSA                      7.96   4 
 26 Chiugo Okonkwo               UTSA                      7.96   3 
 27 Precious Knighton            Rice                      8.00   4 
 28 Destini Gorrer               Houston                   8.10   5 
 29 Jeressa Mathis               Texas Southern            8.21   4 
 30 Brenisha Taylor              Texas Southern            8.24   5 
 31 Emily Sacky                  Houston Baptist           8.24   1 
 32 Brooke Covington             Texas Southern            8.38   2 
 33 Jatarra Mayhue               Texas Southern            8.50   3 
 34 Chinnoya Adiukwu             Houston Baptist           8.88   1 
 35 Ashley Brown                 Prairie View              9.14   2 
 -- Elizabeth Ene                Sam Houston St              FS   2 
 
Event 18  Women 60 Meter Dash
===================================================================
 Field House: f  7.08  1/28/2012   Laverne Jones-Ferrette, Unattached          
        Meet: m  7.14  1/15/2010   Laverne Jones-Ferrette, unattached          
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Shahira Ehiemua              UTSA                      7.50q  1 
  2 Chalonda Goodman             Texas                     7.54q  1 
  3 Christy Udoh                 Texas                     7.56q  2 
  4 Kiersten Brewer              Houston                   7.57q  2 
  5 Morgan Snow                  Texas                     7.59q  2 
  6 Anasztazia Nguyen            Houston                   7.61q  1 
  7 Grecia Bolton                Houston                   7.62q  1 
  8 Danielle Dowie               Texas                     7.62q  1 
  9 Jhorden Hunter               UTSA                      7.66   2 
 10 Lakesha Cameron              Houston Baptist           7.68   2 
 11 Brittane Gaines              Houston Baptist           7.68   1 
 12 Myesha Dixon                 Prairie View              7.72   2 
 13 Shaleetha Jackson            Prairie View              7.72   2 
 14 Bernice Bamgbade             Texas                     7.74   1 
 15 Skyla Williams               Houston Baptist           7.82   2 
 16 Simone Martin                Rice                      8.00   1 
 
Event 18  Women 60 Meter Dash
================================================================
 Field House: f  7.08  1/28/2012   Laverne Jones-Ferrette, Unattached          
        Meet: m  7.14  1/15/2010   Laverne Jones-Ferrette, unattached          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Chalonda Goodman             Texas                     7.54  
  2 Christy Udoh                 Texas                     7.56  
  3 Morgan Snow                  Texas                     7.61  
  4 Anasztazia Nguyen            Houston                   7.67  
  5 Kiersten Brewer              Houston                   7.69  
  6 Danielle Dowie               Texas                     7.70  
  7 Grecia Bolton                Houston                   7.77  
 
Event 19  Women 200 Meter Dash
===================================================================
 Field House: f 23.41  2/24/2007   Ebonie Floyd, Houston                       
        Meet: m 23.78  1/23/2004   Raasin McIntosh, Texas                      
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Christy Udoh                 Texas                    24.07   1 
  2 Ngozi Onwumere               Houston                  25.03   1 
  3 Olivia Kizzee                unattached               25.13   1 
  4 Taylor Sanders               Sam Houston St           25.39   1 
  5 Bernice Bamgbade             Texas                    25.47   2 
  6 Elizabeth Ene                Sam Houston St           25.56   2 
  7 Asia Roberts                 Texas Southern           25.61   4 
  8 Raven Turner                 Prairie View             25.66   4 
  9 Kiersten Duncan              Texas                    25.97   5 
  9 Skyla Williams               Houston Baptist          25.97   5 
 11 Lakesha Cameron              Houston Baptist          26.07   4 
 12 Kelli Hardnett               Houston                  26.15   3 
 13 Reagan Jones                 Houston Baptist          26.16   6 
 14 Amanda Jackson               Texas Southern           26.17   4 
 15 Sharonda Bryant              Houston Baptist          26.56   5 
 16 Bri'Antrya Leonard           Texas Southern           26.82   5 
 17 Monique Green                Prairie View             26.84   6 
 18 Briony Miller                UTSA                     26.88   3 
 19 Shaleetha Jackson            Prairie View             27.07   6 
 20 Brandalyn Williams           Prairie View             27.67   6 
 -- Destini Gorrer               Houston                    DNF   2 
 
Event 20  Women 400 Meter Dash
===================================================================
 Field House: f 52.92  1/23/2004   Sanya Richards, Texas                       
        Meet: m 52.92  1/23/2004   Sanya Richards, Texas                       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kineke Alexander             Elite Performnce         53.14   1 
  2 Patricia Hall                Elite Performnce         53.39   1 
  3 Courtney Okolo               Texas                    54.23   1 
  4 Tyneisha McCoy               Rice                     57.99   4 
  5 Mayorca Young                Houston                  58.33   3 
  6 Kelsi Alexander              Prairie View             58.39   3 
  7 Ruth Amaku                   Sam Houston St           58.44   4 
  8 Chamique Francis             Texas                    58.63   2 
  9 Whitney McDonald             Texas Southern           59.01   5 
 10 Shantel Swift                UTSA                     59.09   2 
 11 Kenisa Haynes                Houston Baptist          59.94   8 
 12 Precious Knighton            Rice                   1:00.18   8 
 13 Kaila James                  UTSA                   1:00.19   2 
 14 Sylvonna Thompson            Prairie View           1:00.33   4 
 15 Ugonna Okpala                Prairie View           1:00.64   5 
 16 Evelyn Clark                 UTSA                   1:00.67   4 
 17 Chioma Nwankwo               Rice                   1:00.79   5 
 18 Vanessa Whitmire             Houston                1:00.90   4 
 19 Taylor Montgomery            UTSA                   1:01.14   3 
 20 Roneisha Webb                Houston Baptist        1:01.22   5 
 21 Lisa Bennett                 Texas Southern         1:02.35   8 
 22 Shanae Lawrence              Houston Baptist        1:03.67   8 
 -- Lygia Foreman                Sam Houston St              DQ   2  lane violation
 
Event 21  Women 800 Meter Run
================================================================
 Field House: f 2:05.24  2/3/1996    Suzy Hamilton, Reebok RC                  
        Meet: m 2:10.92  1/18/2003   Katie Poindexter, UTSA                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Grace Williamson             UTSA                   2:15.17  
  2 Keltie John                  Rice                   2:17.14  
  3 Nina Herrera                 UTSA                   2:17.34  
  4 Alyssa Dooley                Sam Houston St         2:17.39  
  5 Stephanie Wangui             UTSA                   2:18.72  
  6 Halsey Fowler                Rice                   2:19.13  
  7 Amanda Powers                Adidas Tm Green        2:19.95  
  8 Briana Nelson                Texas                  2:20.41  
  9 Lilian Nwora                 Rice                   2:23.02  
 10 Sarah Wedgeworth             UTSA                   2:24.52  
 11 Donna Gilbert                Prairie View           2:24.61  
 12 Bria Guerin                  Houston Baptist        2:24.81  
 13 Martha Bustamante            Prairie View           2:25.12  
 14 Leticia Bustamente           Prairie View           2:25.20  
 15 Jamie Whitt                  Houston Baptist        2:25.48  
 16 Nicole Aponte                Sam Houston St         2:25.69  
 17 Sherma Aurielien             Elite Performnce       2:27.46  
 18 Tonicia Wimberley            Sam Houston St         2:28.01  
 19 Laura Naranjo                Texas Southern         2:28.81  
 20 Kristina Cantu               UTSA                   2:29.05  
 21 Guadalupe Bustamente         Prairie View           2:37.37  
 22 Caroline Cartwright          Texas                  2:39.01  
 
Event 22  Women 1 Mile Run
================================================================
 Field House: f 4:38.20  2/3/1996    Ruth Wysocki, Nike International          
        Meet: m 4:44.12  1/15/2010   Lennie Waite, unattached                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tia Kool                     Adidas/Rogue AC        4:54.17  
  2 Jessica Harper               Texas                  4:57.58  
  3 Alyssa Diaz                  UTSA                   5:01.55  
  4 Jessica Whitt                Houston Baptist        5:01.65  
  5 Allie Schaich                Rice                   5:02.52  
  6 Sarah Mason                  Rice                   5:04.75  
  7 Isabel Balbontin             UTSA                   5:06.84  
  8 Samantha Fish                UTSA                   5:07.22  
  9 Connor Ward                  Texas                  5:07.68  
 10 Hiba Kreidie                 Houston Baptist        5:11.53  
 11 Farah Madanay                Rice                   5:19.02  
 12 Kathleen Abadie              Rice                   5:21.40  
 13 Johanna Ohm                  Rice                   5:22.02  
 14 Kerstin Sheehan              UTSA                   5:22.41  
 15 Carly Kitts                  UTSA                   5:23.50  
 16 Martha Bustamante            Prairie View           5:25.66  
 17 Grace Kohler                 UTSA                   5:25.70  
 18 Hope Jimenez                 Adidas Tm Green        5:25.82  
 19 Leticia Bustamente           Prairie View           5:30.66  
 20 Alaina Perez                 Texas                  5:33.12  
 21 Laura Naranjo                Texas Southern         5:42.14  
 22 Guadalupe Bustamente         Prairie View           5:56.96  
 23 Briana Faustino              Houston                5:58.10  
 24 Andrea Brown                 Texas Southern         6:09.87  
 
Event 24  Women 5000 Meter Run
================================================================
 Field House: f 16:19.42  2/27/2009   Silje Fjortoft, SMU                      
        Meet: m 17:24.49  1/19/2007   Renee Graham, Lamar                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Obsie Birru                  Adidas Tm Green       17:19.44m 
  2 Marissa Lee                  Texas                 18:20.51  
  3 Jessica Bitterly             UTSA                  18:41.33  
  4 Marrissa Pekarek             Texas                 19:04.57  
  5 Hanna Haavikko               unattached            19:23.19  
  6 Andrea Brown                 Texas Southern        20:20.75  
 
Event 25  Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
 Field House: f  8.01  2/3/1996    Michelle Freeman, Jamaica                   
        Meet: m  8.10  1/23/2004   Raasin McIntosh, Texas                      
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Morgan Snow                  Texas                     8.36q  4 
  2 A'Lexus Brannon              Texas                     8.55q  3 
  3 Sade Mariah Greenidge        Houston                   8.61q  1 
  4 Myesha Dixon                 Prairie View              8.72q  1 
  5 Dominique Brisco             Houston                   8.74q  4 
  6 Alicia Perkins               Houston                   8.77q  3 
  7 Melissa Gonzalez             Texas                     8.78q  3 
  8 Amber Sellers                Houston                   8.80q  2 
  9 Adrienne Mosby               UTSA                      8.94q  1 
 10 Shawanna Steplight           UTSA                      8.97q  2 
 11 Allyson Pettit               Sam Houston St            9.08q  4 
 12 Jeressa Mathis               Texas Southern            9.17q  4 
 13 Khadijah Cudjoe              Prairie View              9.18q  1 
 14 Kia Allen                    Prairie View              9.30q  2 
 15 Desiree Scott                Houston Baptist           9.32q  1 
 16 Nasmeyea Bazzy               Prairie View              9.33q  4 
 17 Kourtney Lofton              Houston Baptist           9.35   1 
 18 Morgan Davis                 Sam Houston St            9.35   3 
 19 Megan Frausto                unattached                9.36   2 
 20 Danielle Demas               Sam Houston St            9.37   4 
 21 Venessa Onwuchekwa           UTSA                      9.38   3 
 22 Frances Porter               Sam Houston St            9.60   4 
 23 Amber Metoyer-UNA            Rice                      9.66   3 
 24 Nicole Jenrette              Sam Houston St            9.68   4 
 25 Shartanae Swearengin         UTSA                      9.70   2 
 26 Whitney Flannel              UTSA                      9.93   1 
 27 Angelica Thompson            Houston                  11.10   1 
 
Event 25  Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
 Field House: f  8.01  2/3/1996    Michelle Freeman, Jamaica                   
        Meet: m  8.10  1/23/2004   Raasin McIntosh, Texas                      
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Morgan Snow                  Texas                     8.34q  2 
  2 Sade Mariah Greenidge        Houston                   8.42q  1 
  3 A'Lexus Brannon              Texas                     8.52q  1 
  4 Myesha Dixon                 Prairie View              8.63q  2 
  5 Melissa Gonzalez             Texas                     8.72q  1 
  6 Dominique Brisco             Houston                   8.75q  2 
  7 Shawanna Steplight           UTSA                      8.81q  1 
  8 Amber Sellers                Houston                   8.87q  2 
  9 Allyson Pettit               Sam Houston St            9.01   1 
 10 Desiree Scott                Houston Baptist           9.04   1 
 11 Jeressa Mathis               Texas Southern            9.07   2 
 12 Nasmeyea Bazzy               Prairie View              9.31   2 
 13 Adrienne Mosby               UTSA                      9.32   2 
 14 Khadijah Cudjoe              Prairie View              9.36   2 
 15 Alicia Perkins               Houston                   9.38   1 
 -- Kia Allen                    Prairie View               DNF   1 
 
Event 25  Women 60 Meter Hurdles
================================================================
 Field House: f  8.01  2/3/1996    Michelle Freeman, Jamaica                   
        Meet: m  8.10  1/23/2004   Raasin McIntosh, Texas                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Morgan Snow                  Texas                     8.28  
  2 Sade Mariah Greenidge        Houston                   8.44  
  3 Myesha Dixon                 Prairie View              8.49  
  4 A'Lexus Brannon              Texas                     8.54  
  5 Melissa Gonzalez             Texas                     8.74  
  6 Shawanna Steplight           UTSA                      8.78  
  7 Amber Sellers                Houston                   8.86  
  8 Dominique Brisco             Houston                   9.05  
 
Event 26  Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
 Field House: f 3:34.66  2/1/2003    Texas                                     
        Meet: m 3:41.00  1/23/2004   TCU                                       
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Texas                                               3:45.52   1 
     1) Chamique Francis                2) Courtney Okolo                 
     3) Briana Nelson                   4) Danielle Dowie                 
  2 Texas  'B'                                          3:51.15   1 
     1) Alicia Peterson                 2) Christy Udoh                   
     3) Melissa Gonzalez                4) Chalonda Goodman               
  3 Prairie View                                        3:53.11   1 
     1) Sylvonna Thompson               2) Kelsi Alexander                
     3) Terracia Moody                  4) Erial Henderson                
  4 Rice                                                3:56.05   2 
     1) Tyneisha McCoy                  2) Imani Mark                     
     3) Chioma Nwankwo                  4) Lilian Nwora                   
  5 Houston Baptist  'B'                                3:57.01   3 
     1) Lakesha Cameron                 2) Shanae Lawrence                
     3) Bria Guerin                     4) Skyla Williams                 
  6 Sam Houston St.                                     3:58.00   2 
     1) Lygia Foreman                   2) Elizabeth Ene                  
     3) Ruth Amaku                      4) Morgan Davis                   
  7 Texas Southern                                      3:59.36   3 
     1) Tiffany Heard                   2) Asia Roberts                   
     3) Amanda Jackson                  4) Whitney McDonald               
  8 UTSA                                                4:03.04   2 
     1) Briony Miller                   2) Grace Williamson               
     3) Evelyn Clark                    4) Taylor Montgomery              
  9 Prairie View  'B'                                   4:10.00   3 
     1) Ugonna Okpala                   2) Myesha Dixon                   
     3) Ariane Jordan                   4) Monique Green                  
 10 Texas Southern  'B'                                 4:10.99   3 
     1) Jeressa Mathis                  2) Laura Naranjo                  
     3) Bri'Antrya Leonard              4) Lisa Bennett                   
 11 Sam Houston St.  'B'                                4:11.46   2 
     1) Danielle Demas                  2) Tonicia Wimberley              
     3) Nicole Jenrette                 4) Frances Porter                 
 
Event 27  Women Distance Medley
================================================================
 Field House: f 11:24.54  3/13/2009   Shippensburg                             
        Meet: m 11:49.54  1/14/2011   Texas, Texas                             
                          S Sutherland, M Hall, J Amthor, M Behm            
    School                                               Finals 
================================================================
  1 UTSA                                               12:08.89  
     1) Alyssa Diaz                     2) Stephanie Wangui               
     3) Nina Herrera                    4) Samantha Fish                  
  2 Rice                                               12:16.96  
     1) Sarah Mason                     2) Precious Knighton              
     3) Halsey Fowler                   4) Allie Schaich                  
  3 Texas                                              12:22.07  
     1) Connor Ward                     2) Kody McCrary                   
     3) Alaina Perez                    4) Jessica Harper                 
  4 Houston Baptist                                    12:38.38  
     1) Jamie Whitt                     2) Bria Guerin                    
     3) Jessica Whitt                   4) Hiba Kreidie                   
  5 UTSA  'B'                                          12:50.63  
     1) Isabel Balbontin                2) Kristina Cantu                 
     3) Jessica Bitterly                4) Grace Kohler                   
 
Event 28  Women High Jump
==========================================================================
 Field House: f 1.92m  1/23/1999   Erin Aldrich, Texas                         
        Meet: m 1.87m  1/18/2003   Ifoma Jones, unattached                     
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Shanay Briscoe               Texas                    1.75m    5-08.75 
  2 Whitney Flannel              UTSA                     1.70m    5-07.00 
  3 Alicia Peterson              Texas                    1.65m    5-05.00 
  4 Chenale Smith                UTSA                     1.60m    5-03.00 
  5 Venessa Onwuchekwa           UTSA                     1.60m    5-03.00 
  6 Amber Metoyer-UNA            Rice                     1.60m    5-03.00 
  7 Shawanna Steplight           UTSA                     1.60m    5-03.00 
  8 Nicole Jenrette              Sam Houston St           1.55m    5-01.00 
  8 Chantelle Hamilton           Prairie View             1.55m    5-01.00 
 10 Myesha Dixon                 Prairie View             1.50m    4-11.00 
 11 Shartanae Swearengin         UTSA                     1.50m    4-11.00 
 -- Kia Allen                    Prairie View                NH            
 -- Maureen Redmond              Houston                     NH            
 -- Khalysia Mayo                Houston                     NH            
 -- Aisha White                  Prairie View                NH            
 -- Jesse Drummond               Rice                        NH            
 -- Chamique Francis             Texas                       NH            
 
Event 29  Women Pole Vault
==========================================================================
 Field House: f 4.30m  1/27/2001   Alicia Warlick, Santa Monica TC             
 Field House:   4.30m  2/4/2006    Beth Spearman, unattached                   
        Meet: m 4.11m  1/20/2006   Beth Spearman, unattached                   
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Kaitlin Petrillose           Texas                    4.20mm  13-09.25 
  2 Karley King                  unattached               3.90m   12-09.50 
  2 Natasha Masterson            Texas                    3.90m   12-09.50 
  4 Shelbie Zotyka               Sam Houston St           3.80m   12-05.50 
  5 April Benavidez              UTSA                     3.70m   12-01.50 
  6 Casie Wilson                 Rice                     3.55m   11-07.75 
  7 Kara Whitson                 Sam Houston St           3.40m   11-01.75 
  8 Katelyn Wynn                 Sam Houston St           3.40m   11-01.75 
  9 Sage Hintnaus                Houston                  3.40m   11-01.75 
 10 Dinha Callejas               UTSA                     3.25m   10-08.00 
 -- Jennifer Blair               Houston                     NH            
 -- Mahogany Cullins             Prairie View                NH            
 
Event 30  Women Long Jump
==========================================================================
 Field House: f 6.65m  2/29/2008   Blessing Okagbare, UTEP                     
        Meet: m 6.61m  1/14/2011   Viktoriya Rybalko, unattached               
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Funmi Jimoh/NIKE             unattached               6.38m   20-11.25 
  2 Margaret Glover              unattached               6.15m   20-02.25 
  3 A'Lexus Brannon              Texas                    5.81m   19-00.75 
  4 Morgan Pressley              Houston Baptist          5.71m   18-09.00 
  5 Ngozi Onwumere               Houston                  5.70m   18-08.50 
  6 Laura Oseghae                UTSA                     5.51m   18-01.00 
  7 Kia Allen                    Prairie View             5.44m   17-10.25 
  8 Terralyn Johnson             Texas Southern           5.43m   17-09.75 
  9 Greneshia Wright             UTSA                     5.37m   17-07.50 
 10 Angelica Thompson            Houston                  5.29m   17-04.25 
 11 Chantelle Hamilton           Prairie View             5.28m   17-04.00 
 12 Megan Frausto                unattached               5.26m   17-03.25 
 13 Ernestine Cray               UTSA                     5.16m   16-11.25 
 14 Eboni Johnson                UTSA                     5.14m   16-10.50 
 15 Taylor McKinney              Texas Southern           5.10m   16-08.75 
 16 Allyson Pettit               Sam Houston St           5.07m   16-07.75 
 17 Ashley Kelsey                Prairie View             5.04m   16-06.50 
 18 Morgan Davis                 Sam Houston St           5.02m   16-05.75 
 19 Desiree Scott                Houston Baptist          4.95m   16-03.00 
 20 Trisha Williams              Texas Southern           4.92m   16-01.75 
 21 Dominique Corley             Texas Southern           4.90m   16-01.00 
 22 Keely Hill                   Prairie View             4.88m   16-00.25 
 23 Frances Porter               Sam Houston St           4.68m   15-04.25 
 24 Cassie Juarez                Houston Baptist          4.63m   15-02.25 
 25 Leslie Schilsky              Rice                     4.58m   15-00.50 
 -- Cassie Wiley                 Houston                   FOUL            
 
Event 31  Women Triple Jump
==========================================================================
 Field House: f 13.55m  2/27/2010   Blessing Okagbare, UTEP                    
        Meet: m 13.06m  1/23/2004   Tabia Charles, Miami                       
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Eboni Johnson                UTSA                    12.17m   39-11.25 
  2 Terralyn Johnson             Texas Southern          11.84m   38-10.25 
  3 Funmi Jimoh/NIKE             unattached              11.84m   38-10.25 
  4 Alexus Daniels               UTSA                    11.79m   38-08.25 
  5 Laura Oseghae                UTSA                    11.65m   38-02.75 
  6 Morgan Pressley              Houston Baptist         11.41m   37-05.25 
  7 Dominique Brisco             Houston                 11.41m   37-05.25 
  8 Brittany Kinney              Houston                 11.23m   36-10.25 
  9 Emily Sacky                  Houston Baptist         11.14m   36-06.75 
 10 Kaylynne Wright              Sam Houston St          11.13m   36-06.25 
 11 Lauren Nwegbo                Sam Houston St          11.09m   36-04.75 
 12 Trisha Williams              Texas Southern          11.01m   36-01.50 
 -- Taylor McKinney              Texas Southern            FOUL            
 -- Dominique Corley             Texas Southern            FOUL            
 -- Ernestine Cray               UTSA                      FOUL            
 -- Kourtney Lofton              Houston Baptist           FOUL            
 -- Chantelle Hamilton           Prairie View              FOUL            
 -- Desiree Scott                Houston Baptist           FOUL            
 -- Aisha White                  Prairie View              FOUL            
 -- Ashley Kelsey                Prairie View              FOUL            
 
Event 32  Women Shot Put
==========================================================================
 Field House: f 18.55m  2/3/1996    Connie Price-Smith, unattached             
        Meet: m 17.05m  1/23/2004   Michelle Carter, Texas                     
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Samatha Taylor               Houston                 14.30m   46-11.00 
  2 Madeline Hurdt               UTSA                    14.07m   46-02.00 
  3 Amber Metoyer-UNA            Rice                    13.86m   45-05.75 
  4 Nicole Benton                Houston                 12.57m   41-03.00 
  5 Brittany Earl                Prairie View            12.30m   40-04.25 
  6 Rose Sampson                 Prairie View            12.12m   39-09.25 
  7 Adrienne Quillin             Sam Houston St          12.06m   39-07.00 
  8 Ashley Jenkins               Sam Houston St          11.31m   37-01.25 
  9 Karina Foster                Texas Southern          11.29m   37-00.50 
 10 Cassie Wiley                 Houston                 10.89m   35-08.75 
 11 Emily Nnokwam                Houston                 10.84m   35-06.75 
 12 Angelica Thompson            Houston                 10.80m   35-05.25 
 13 Jade Penick                  Houston Baptist         10.78m   35-04.50 
 14 Ashley Parker                Prairie View            10.66m   34-11.75 
 15 Erin Buck                    Houston Baptist         10.54m   34-07.00 
 16 Kiara Wilson                 Prairie View            10.15m   33-03.75 
 17 Allyson Pettit               Sam Houston St           9.99m   32-09.50 
 18 Nicole Jenrette              Sam Houston St           9.49m   31-01.75 
 19 Valerie Abadom               Houston Baptist          9.31m   30-06.50 
 20 Shartanae Swearengin         UTSA                     9.23m   30-03.50 
 21 Venessa Onwuchekwa           UTSA                     8.43m   27-08.00 
 
Event 33  Women Weight Throw
==========================================================================
 Field House: f 21.46m  2/26/2000   Florence Ezeh, SMU                         
        Meet: m 20.77m  1/21/2005   Kimberly Barrett, Miami                    
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Emily Nnokwam                Houston                 17.13m   56-02.50 
  2 Katie Bragg                  UTSA                    17.04m   55-11.00 
  3 Nicole Benton                Houston                 16.75m   54-11.50 
  4 Ashley Jenkins               Sam Houston St          16.66m   54-08.00 
  5 Jade Penick                  Houston Baptist         16.06m   52-08.25 
  6 Adrienne Quillin             Sam Houston St          15.92m   52-02.75 
  7 Karina Foster                Texas Southern          15.75m   51-08.25 
  8 Brittany Earl                Prairie View            15.10m   49-06.50 
  9 Zaquita McClanahan           UTSA                    14.73m   48-04.00 
 10 Samatha Taylor               Houston                 14.14m   46-04.75 
 11 Madeline Hurdt               UTSA                    14.13m   46-04.25 
 12 Justine Price                Houston                 12.76m   41-10.50 
 13 Ashley Parker                Prairie View            12.27m   40-03.25 
 14 Rose Sampson                 Prairie View            12.08m   39-07.75 
 15 Valerie Abadom               Houston Baptist         11.97m   39-03.25 
 16 Erin Buck                    Houston Baptist          9.82m   32-02.75 
 
Event 101  Men 60 Meter Dash Open
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mike Rodgers                 Nike                      6.65q  1 
  2 Errol Nolan                  Houston                   6.73q  1 
  3 Antoine Adams                Elite Performnce          6.75q  2 
  4 Allistar Clarke              Elite Performnce          6.80q  1 
  5 Ivory Williams               unattached                6.80q  1 
  6 Mattthhuie Prittchet         Elite Performnce          6.81q  2 
  7 Woodow Randell               Elite Performnce          6.92q  2 
  8 Zwede Hewitt                 Elite Performnce          6.96q  2 
  9 Pat Pyle                     unattached                7.10   1 
 10 Fred Turner                  Elite Performnce          7.15   1 
 11 Santano Rosario              unattached                7.46   2 
 12 Jameson Strachan             Elite Performnce          7.90   1 
 -- Micheal Martelly             Elite Performnce            FS   1 
 
Event 101  Men 60 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Mike Rodgers                 Nike                      6.64  
  2 Antoine Adams                Elite Performnce          6.67  
  3 Errol Nolan                  Houston                   6.69  
  4 Mattthhuie Prittchet         Elite Performnce          6.80  
  5 Allistar Clarke              Elite Performnce          6.82  
  6 Ivory Williams               unattached                6.86  
  7 Woodow Randell               Elite Performnce          6.88  
  8 Zwede Hewitt                 Elite Performnce          6.96  
 
Event 102  Men 200 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mattthhuie Prittchet         Elite Performnce         22.07  
  2 Allistar Clarke              Elite Performnce         22.29  
 
Event 103  Men 400 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Micheal Martelly             Elite Performnce         50.39  
  2 Trey Downing                 Elite Performnce         52.15  
 
Event 118  Women 60 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Natasha Hastings             Under Armour              7.26  
  2 Kineke Alexander             Elite Performnce          7.42  
  3 Patricia Hall                Elite Performnce          7.43  
  4 Olivia Kizzee                unattached                7.48  
  5 Chantel Malone               unattached                7.83  
  6 Neimon Laster                unattached                8.47  



Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version