RunnerspaceNewsView

2013 Results - Connecticut Indoor Class Championships

Published by RunnerSpace.com/HighSchool
Feb 17 2013, 12:56 AM | 129410 views
PrintReport
Social
Images
2013 Results - Connecticut Indoor Class Championships
Connecticut Indoor Class Championships
Feb 7, 2013 to Feb 9, 2013
New Haven, CT, US
Timing/Results by: Northeast Sports Timing Service - Middlefield
 
| 55m | 300m | 600m | 1000m | 1600m | 3200m | 55m Hurdles | 4x200m Relay | 4x400m Relay | 4x800m Relay | Sprint Medley 2,2,4,8 | Shot Put | High Jump | Long Jump | Pole Vault
 
Mens 55m Class L Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
2 Brown, Jashane 12 Middletown 06.56 nwi 1 8
3 Whelan, Hugh 12 Daniel Hand 06.60 nwi 1 6
4 Johnson, Tikuan 12 Windsor 06.62 nwi 1 4
5 N'Dabian, Terrence 12 Frank Scott Bunn 06.66 nwi 1 2
6 Peay, Sherrod 12 Windsor 06.83 nwi 1 1
7 Buie, Nathaniel 12 Naugatuck 06.86 nwi 1  
 
Mens 55m Class L Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Johnson, Tikuan 12 Windsor 06.62 nwi 1  
3 Whelan, Hugh 12 Daniel Hand 06.68 nwi 4  
4 N'Dabian, Terrence 12 Frank Scott Bunn 06.70 nwi 1  
5 Brown, Jashane 12 Middletown 06.71 nwi 2  
6 Peay, Sherrod 12 Windsor 06.77 nwi 3  
6 Buie, Nathaniel 12 Naugatuck 06.77 nwi 2  
8 Polynice, Roney 12 Frank Scott Bunn 06.83 nwi 4  
9 Rissing, Randall 12 R E Fitch Senior 06.87 nwi 3  
9 Siuta, Will 11 Farmington 06.87 nwi 4  
11 Noibi, Mustapha 12 R E Fitch Senior 06.90 nwi 4  
12 Bradshaw, Peter 12 Crosby 06.94 nwi 2  
13 LeBron, Joshua 12 Pomperaug 06.96 nwi 2  
14 Fredeen, Andrew 12 Masuk 07.05 nwi 3  
15 Hamilto, Chandapaul 11 Woodstock Academ 07.07 nwi 1  
16 Rivera, Isaiah 11 Newington 07.09 nwi 2  
17 Berkowitz, Kyle 9 Pomperaug 07.14 nwi 1  
18 Jenkins, Kai 12 Windsor 07.15 nwi 1  
18 Medina, Oscar 10 Crosby 07.15 nwi 3  
20 Humbles, Davon 12 J F Kennedy 07.23 nwi 1  
21 Flowers, Trevon 11 Hartford Public 07.36 nwi 3  
-- Butler, Corey 12 Crosby DNS nwi 4  
-- Citrin, Benjamin 12 Daniel Hand DNS nwi 2  
 
Mens 55m Class LL Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Berry, Deangelo 12 Xavier 06.54 nwi 1 10
2 Lewerk, Martin 12 Norwich Free Aca 06.62 nwi 1 8
3 Chambers, Hopeton 11 Norwalk 06.73 nwi 1 6
4 Pierre, Shnyden 11 Brien Mc Mahon 06.77 nwi 1 4
5 Hill, Micaiah 12 Danbury 06.79 nwi 1 2
6 Barnes, Jeffery 11 Manchester 06.80 nwi 1 1
7 Ricks, Cory 11 Woodbridge (Amit 06.89 nwi 1  
 
Mens 55m Class LL Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Berry, Deangelo 12 Xavier 06.64 nwi 4  
2 Lewerk, Martin 12 Norwich Free Aca 06.66 nwi 2  
3 Hill, Micaiah 12 Danbury 06.72 nwi 3  
4 Barnes, Jeffery 11 Manchester 06.78 nwi 2  
4 Chambers, Hopeton 11 Norwalk 06.78 nwi 1  
6 Pierre, Shnyden 11 Brien Mc Mahon 06.79 nwi 1  
7 Ricks, Cory 11 Woodbridge (Amit 06.89 nwi 2  
8 Manning, Jawaun 12 West Haven 06.90 nwi 3  
9 Frederick, Justin 10 Brien Mc Mahon 06.95 nwi 4  
10 Davis, Colin 12 Staples 06.96 nwi 3  
11 Nicolls, Basil 12 New Britain Scho 06.97 nwi 1  
11 Whiteman, Simon 10 Fairfield Colleg 06.97 nwi 1  
13 Berry, Jaylin 12 Manchester 06.98 nwi 4  
14 Bloch, Evan 10 Ridgefield 06.99 nwi 1  
15 Hunter, Jamel 12 Westhill 07.01 nwi 4  
16 Marchio, Matthew 12 Shelton 07.04 nwi 2  
17 Borno, Yuens 11 Brien Mc Mahon 07.06 nwi 3  
18 Rattley, Aaron 10 Woodbridge (Amit 07.07 nwi 3  
19 Katz, Christopher 12 Woodbridge (Amit 07.08 nwi 3  
20 Ciotoli, Daniel 12 Staples 07.10 nwi 1  
21 Usuga, Juan 12 New Britain Scho 07.13 nwi 4  
21 Goetz, Nicholas 11 Danbury 07.13 nwi 3  
23 Petiphat, Sherlson 10 Westhill 07.14 nwi 2  
24 Wilson, Robert 11 Greenwich 07.15 nwi 4  
25 W, Jordan Alexander 12 Hamden 07.16 nwi 2  
26 Hayes, Robert 12 West Haven 07.21 nwi 4  
27 Andrew, Matthew 10 Danbury 07.22 nwi 2  
27 Grenier, Ryan 11 New Milford 07.22 nwi 1  
 
Mens 55m Class M Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Cooper Jr., Harold 11 James E Hillhous 06.54 nwi 1 10
2 Carter, Joseph 11 Ledyard 06.66 nwi 1 8
3 Mayo, Alex 12 Killingly 06.69 nwi 1 6
4 Horner, Darryn 12 James E Hillhous 06.73 nwi 1 4
5 Jones, Christopher 12 Waterford 06.76 nwi 1 2
6 Parke, Orrin 11 New London 06.79 nwi 1 1
-- Decordova, Taj 12 Bulkeley FS nwi 1  
 
Mens 55m Class M Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Cooper Jr., Harold 11 James E Hillhous 06.63 nwi 4  
2 Decordova, Taj 12 Bulkeley 06.69 nwi 5  
3 Carter, Joseph 11 Ledyard 06.71 nwi 5  
4 Mayo, Alex 12 Killingly 06.73 nwi 3  
5 Jones, Christopher 12 Waterford 06.75 nwi 3  
5 Horner, Darryn 12 James E Hillhous 06.75 nwi 1  
7 Parke, Orrin 11 New London 06.77 nwi 1  
8 Buanno, Matthew 12 Enfield 06.79 nwi 5  
9 Garcia, Jose 11 New London 06.82 nwi 1  
10 Gil, Julio 11 Waterford 06.84 nwi 4  
11 Goldberg, Zachary 12 Stonington 06.88 nwi 2  
12 Barrera, Joshua 12 Bethel 06.94 nwi 2  
13 Jones, Warren 11 Stratford 06.96 nwi 2  
14 Yearwood, Ryan 12 Stratford 07.01 nwi 4  
15 Jarrett, Logan 10 Branford 07.03 nwi 2  
16 Piatnik, Joseph 11 Bethel 07.05 nwi 2  
16 Jr, James Moore 12 James E Hillhous 07.05 nwi 4  
18 Forbes, Omari 10 Bulkeley 07.06 nwi 3  
19 Williams, Carl 10 Branford 07.08 nwi 3  
20 Dolcimascolo, Alex 12 Joel Barlow 07.10 nwi 2  
21 Flathers, Dontrel 11 Stratford 07.12 nwi 1  
22 Grabowski, Darren 11 Berlin 07.14 nwi 1  
23 Caruthers, Pat 11 Ellington 07.18 nwi 4  
24 Dudley, Anthony 11 O.H. Platt 07.23 nwi 1  
25 Keiler, Emanuel 12 O.H. Platt 07.29 nwi 5  
26 Ortiz, Alejandro 9 O.H. Platt 07.31 nwi 4  
27 Fabrizio-G, Anthony 10 New Fairfield 07.36 nwi 3  
28 Pion, Connor 11 Harvard H Ellis 07.40 nwi 5  
29 Colella, James 12 New Fairfield 07.42 nwi 1  
29 Sisson, George 12 East Lyme 07.42 nwi 3  
31 Labissonier, Thomas 11 O.H. Platt 07.49 nwi 5  
32 Jones, Jordan 12 Waterford 08.19 nwi 4  
-- Lewis, Terrence 12 Jonathan Law DNS nwi 5  
-- Smith, Akiel 10 James E Hillhous DNS nwi 2  
-- Wise, Darius 9 James E Hillhous DNS nwi 3  
 
Mens 55m Class S Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Campbell, David 12 Bloomfield 06.55 nwi 1 10
2 Hall, Juwan 10 Holy Cross 06.66 nwi 1 8
3 Jones, Emanuel 10 Bloomfield 06.69 nwi 1 6
4 Nixon, Ezekiel 12 Hyde Leadership 06.76 nwi 1 4
5 Clarke, Dequan 12 Capital Prep Mag 06.78 nwi 1 2
6 Sewell, Omar 12 University 06.86 nwi 1 1
7 Nixon, Elijah 12 Hyde Leadership 06.87 nwi 1  
 
Mens 55m Class S Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Campbell, David 12 Bloomfield 06.62 nwi 6  
2 Hall, Juwan 10 Holy Cross 06.73 nwi 5  
3 Jones, Emanuel 10 Bloomfield 06.78 nwi 4  
3 Clarke, Dequan 12 Capital Prep Mag 06.78 nwi 6  
5 Nixon, Elijah 12 Hyde Leadership 06.80 nwi 6  
6 Nixon, Ezekiel 12 Hyde Leadership 06.84 nwi 3  
7 Sewell, Omar 12 University 06.91 nwi 5  
8 Barnes, Mirajsh 11 Weaver 06.93 nwi 1  
8 Aldy, Cody 10 Plainfield 06.93 nwi 5  
10 Fullerton, Taj 10 Holy Cross 06.95 nwi 3  
11 Roberts, Duane 9 Bloomfield 06.97 nwi 1  
12 Rand, Zachary 10 Grasso Tech 06.98 nwi 2  
13 Rodriguez, Matthew 12 Windsor Locks 07.01 nwi 4  
13 Jr, Kelly Turner 12 Career Magnet 07.01 nwi 1  
15 Vankamerik, Chris 11 Oxford 07.02 nwi 2  
16 Soto, Roberto 10 Derby 07.08 nwi 6  
16 Grant, Jehandrae 12 East Granby 07.08 nwi 3  
18 Johnson, Kadeem 11 University 07.09 nwi 6  
18 Headly, Jonathan 11 Bloomfield 07.09 nwi 4  
20 Feldmeier, Dylan 9 Oxford 07.12 nwi 5  
20 Amankwah, Kofi 11 Lyman Memorial 07.12 nwi 3  
22 Leo, Joe 10 Immaculate 07.13 nwi 6  
22 Maylock, Gavin 11 East Hampton 07.13 nwi 1  
24 Jr, Tchad Williams 9 Career Magnet 07.14 nwi 2  
25 Gardner, William 11 Hyde Leadership 07.15 nwi 1  
25 Pinnock, Andrell 9 Bloomfield 07.15 nwi 4  
27 Trombetta, David 12 Coginchaug Regio 07.18 nwi 5  
27 Franklin, Shelby 9 North Branford 07.18 nwi 3  
29 Belval, Alex 12 Valley Regional 07.26 nwi 2  
30 Johnson, Corey 11 Hyde Leadership 07.28 nwi 3  
31 Gordon, Trevaughn 12 Career Magnet 07.29 nwi 1  
32 Watford, Hunter 12 Woodland 07.31 nwi 6  
33 Wunsch, John 10 Immaculate 07.43 nwi 4  
34 McNeil, Jonathan 12 Hartford Classic 07.46 nwi 5  
-- Lowell, Kevin 11 Terryville DNS nwi 4  
-- Swain, Jailan 12 Old Saybrook DNS nwi 2  
-- Latham, Derrick 11 Griswold DNS nwi 2  
 
Womens 55m Class L Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Saia, Theresa 12 Masuk 07.28 nwi 1 10
2 Blamahsah, Shaina 12 Windsor 07.45 nwi 1 8
3 Roland, Chamiyah 10 Avon 07.48 nwi 1 6
4 Otaluka, Michele 10 South Windsor 07.52 nwi 1 4
5 Tynan, Megan 11 Masuk 07.54 nwi 1 2
6 Saia, Abbey 9 Masuk 07.68 nwi 1 1
7 Quinlan, Shannon 11 Wilton 07.70 nwi 1  
 
Womens 55m Class L Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Saia, Theresa 12 Masuk 07.30 nwi 4  
2 Blamahsah, Shaina 12 Windsor 07.45 nwi 1  
3 Otaluka, Michele 10 South Windsor 07.47 nwi 2  
4 Tynan, Megan 11 Masuk 07.49 nwi 3  
5 Roland, Chamiyah 10 Avon 07.67 nwi 2  
6 Saia, Abbey 9 Masuk 07.68 nwi 4  
7 Quinlan, Shannon 11 Wilton 07.73 nwi 1  
8 Cooper, Jahzmin 11 Windsor 07.78 nwi 2  
9 Saia, Katherine 12 Mercy 07.79 nwi 1  
9 Fischl, Molly 11 E O Smith 07.79 nwi 3  
11 Milliner, Danielle 11 Windsor 07.83 nwi 4  
12 Finton, Hannah 11 R E Fitch Senior 07.88 nwi 3  
13 Fiore, Bianca 11 Mercy 07.90 nwi 4  
14 Hightower, Erika 9 Windsor 07.91 nwi 4  
15 Keating, Hannah 9 Fairfield Warden 07.93 nwi 1  
16 Griffin, Justine 11 Daniel Hand 07.95 nwi 3  
17 Kobyra, Julie 9 Wilton 07.96 nwi 2  
18 McCrobie, Tamara 9 Frank Scott Bunn 08.03 nwi 4  
19 Henry, Brittany 11 Darien 08.13 nwi 3  
20 Heath, Rajae 10 Crosby 08.16 nwi 4  
21 Warner, Kenya 9 Windsor 08.17 nwi 1  
22 Sheehan, Stephanie 10 Fairfield Warden 08.18 nwi 3  
23 Wilkerson, Alicia 9 Windsor 08.19 nwi 1  
24 Overby, Megan 11 Fairfield Warden 08.23 nwi 2  
25 Pugh, Anaesha 10 Windsor 08.28 nwi 2  
26 Palmeiri, Julia 11 Fairfield Warden 08.50 nwi 3  
 
Womens 55m Class LL Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hill, Crystle 12 Norwalk 07.38 nwi 1 10
2 Reed, Zoie 10 Woodbridge (Amit 07.51 nwi 1 8
3 Grabill, Brittany 12 Norwich Free Aca 07.54 nwi 1 6
4 Carrasco, Adriana 12 Hamden 07.61 nwi 1 4
5 Jenkins, Jada 11 Simsbury 07.61 nwi 1 2
6 Taylor, Tamia 10 Norwalk 07.64 nwi 1 1
7 Clemons, Nicole 12 Manchester 07.64 nwi 1  
 
Womens 55m Class LL Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Hill, Crystle 12 Norwalk 07.45 nwi 4  
2 Reed, Zoie 10 Woodbridge (Amit 07.58 nwi 2  
3 Taylor, Tamia 10 Norwalk 07.59 nwi 1  
4 Grabill, Brittany 12 Norwich Free Aca 07.63 nwi 2  
4 Jenkins, Jada 11 Simsbury 07.63 nwi 3  
6 Carrasco, Adriana 12 Hamden 07.64 nwi 1  
7 Clemons, Nicole 12 Manchester 07.68 nwi 3  
8 Rosario, Cacie 11 Glastonbury 07.70 nwi 2  
9 Richardson, Jamiya 10 Cheshire 07.73 nwi 2  
10 Wallace, Briona 12 Glastonbury 07.76 nwi 1  
11 Riley, Niema 10 Danbury 07.78 nwi 4  
12 Noskin, Lindsey 12 Greenwich 07.79 nwi 4  
12 Dubay, Savannah 10 William H Hall 07.79 nwi 4  
14 Hill, Melanie 12 Danbury 07.84 nwi 4  
14 Black, Anna 11 Greenwich 07.84 nwi 3  
16 Dragotta, Kristen 12 Glastonbury 07.93 nwi 1  
17 Koether, Emma 10 Fairfield Ludlow 07.94 nwi 3  
18 Thomas, Jade 11 Hamden 07.99 nwi 3  
19 Bramble, Dana 11 East Hartford 08.02 nwi 3  
20 Brunson, Khistyn 12 Hamden 08.05 nwi 1  
21 Janeczek, Marisa 10 Glastonbury 08.09 nwi 2  
22 Harrisson, Treloara 9 Greenwich 08.12 nwi 4  
22 Skibitcky, Janaia 9 Cheshire 08.12 nwi 1  
24 Johnson, Ali 11 Fairfield Ludlow 08.14 nwi 4  
25 Upchurch, Desiree 11 Hamden 08.22 nwi 2  
 
Womens 55m Class M Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Moore, Alethia 10 James E Hillhous 07.38 nwi 1 10
2 Parris, Djenne 12 Brookfield 07.40 nwi 1 8
3 Saucier, Chaslynn 11 Wilbur Cross 07.40 nwi 1 6
4 Jacque, francine 11 New London 07.54 nwi 1 4
5 Stevens, Danielle 12 East Haven 07.61 nwi 1 2
6 Carfora, Kelli 12 East Haven 07.64 nwi 1 1
7 Pernell, Michaela 10 Nonnewaug 07.73 nwi 1  
 
Womens 55m Class M Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Moore, Alethia 10 James E Hillhous 07.48 nwi 5  
2 Saucier, Chaslynn 11 Wilbur Cross 07.52 nwi 1  
3 Jacque, francine 11 New London 07.62 nwi 2  
4 Stevens, Danielle 12 East Haven 07.63 nwi 4  
5 Parris, Djenne 12 Brookfield 07.67 nwi 3  
6 Pernell, Michaela 10 Nonnewaug 07.70 nwi 1  
7 Carfora, Kelli 12 East Haven 07.71 nwi 2  
8 Sebastian, Chenoa 11 Ledyard 07.72 nwi 4  
9 Arthur, Merlee 10 Bulkeley 07.76 nwi 5  
10 Velleca, Sara 11 Nonnewaug 07.79 nwi 1  
11 Snape, Erica 9 Wilbur Cross 07.80 nwi 5  
12 Zangrill, Christine 12 St. Joseph 07.81 nwi 3  
13 Artis, Savonnah 11 Waterford 07.85 nwi 2  
14 Hamideh, Nur 12 Suffield 07.88 nwi 3  
15 Williams, Shelby 9 O.H. Platt 07.91 nwi 1  
16 Lewis, Charise 9 Wilbur Cross 07.94 nwi 4  
17 Mills, Emily 12 Bethel 07.95 nwi 2  
18 Culmone, Amanda 12 Mark T Sheehan 08.01 nwi 3  
19 Davis, Lindasha 11 Career Magnet 08.02 nwi 3  
20 Sowah, Nina 11 Career Magnet 08.03 nwi 5  
21 McLaughl, Sashanova 10 Enrico Fermi 08.04 nwi 4  
22 Provenzano, Mariah 10 St. Joseph 08.05 nwi 5  
23 Coleman, Annie 9 East Haven 08.08 nwi 5  
23 Gerber, Emily 11 Ellington 08.08 nwi 4  
25 Weiner, Deanna 11 Bethel 08.10 nwi 2  
26 Santana, Mia 9 New London 08.16 nwi 1  
27 Willaby, Bryanna 12 Branford 08.18 nwi 3  
28 Collins, Kaelee 11 Wolcott 08.19 nwi 2  
29 Carbonell, Sam 11 Berlin 08.24 nwi 4  
30 Brown, Larissa 12 Enrico Fermi 08.32 nwi 1  
30 DeLuca, Alexandra 9 Bethel 08.32 nwi 3  
32 Aguilera, Stephanie 12 O.H. Platt 09.21 nwi 5  
-- Massey, Rachael 11 East Haven DNS nwi 4  
 
Womens 55m Class S Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jones, Adrian 12 Bloomfield 07.29 nwi 1 10
2 Beckford, Monique 12 Weaver 07.36 nwi 1 8
3 Padget, Joy 11 Sports & Medical 07.44 nwi 1 6
4 Pfrommer, Leah 11 H Killingworth R 07.47 nwi 1 4
5 Red, Alleah 12 Bloomfield 07.52 nwi 1 2
6 Matluck, Amanda 12 Weston 07.60 nwi 1 1
7 Hayward, Chelsea 11 Litchfield 07.66 nwi 1  
 
Womens 55m Class S Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Jones, Adrian 12 Bloomfield 07.40 nwi 5  
2 Beckford, Monique 12 Weaver 07.45 nwi 4  
3 Padget, Joy 11 Sports & Medical 07.54 nwi 4  
3 Pfrommer, Leah 11 H Killingworth R 07.54 nwi 3  
5 Red, Alleah 12 Bloomfield 07.58 nwi 2  
6 Hayward, Chelsea 11 Litchfield 07.64 nwi 3  
7 Matluck, Amanda 12 Weston 07.66 nwi 1  
8 Murray, Jasmine 10 Stafford 07.76 nwi 2  
9 Drougas, Despina 11 Immaculate 07.79 nwi 1  
10 Rocha, Brianna 11 Plainfield 07.89 nwi 1  
11 Dumond, Stephanie 12 Woodland 07.91 nwi 5  
11 O'Connell, Erin 9 Weston 07.91 nwi 4  
13 Walker, Daisia 10 East Windsor 07.92 nwi 2  
14 DeVito, Annie 9 Lyman Memorial 07.98 nwi 3  
14 Park, Jiye 12 Woodland 07.98 nwi 2  
16 Pratt, Audrey 10 Oxford 08.01 nwi 5  
16 Jones, Zenobia 10 Bloomfield 08.01 nwi 4  
18 Liranzo, Mariela 10 Portland 08.02 nwi 3  
19 Giangrec, Gabrielle 12 Northwest Cathol 08.04 nwi 3  
20 Ellington, Jordanne 11 Bloomfield 08.10 nwi 5  
21 Adams, Madison 10 Lyman Memorial 08.11 nwi 5  
22 Johnson, Hailey 11 Windsor Locks 08.14 nwi 4  
23 Fields, Tyler 12 University 08.15 nwi 1  
24 Doolittle, Alison 12 Coginchaug Regio 08.16 nwi 2  
24 Lawson, Zamiera 11 Bloomfield 08.16 nwi 2  
26 Sokoloff, Rachel 10 North Branford 08.18 nwi 3  
26 Crute, Sydney 10 Cromwell 08.18 nwi 2  
28 Cheng-Phang, Asha 11 Weaver 08.20 nwi 3  
28 Webb, Lindsey 9 Valley Regional 08.20 nwi 4  
30 Roman, Maddi 11 Morgan 08.22 nwi 5  
31 VanBuiten, Hannah 11 Oxford 08.27 nwi 5  
31 Wierzbicki, Kelly 10 Lyman Memorial 08.27 nwi 1  
33 Dallas, Nadia 10 Montville 08.29 nwi 1  
34 Davis, Paige 10 Immaculate 08.37 nwi 4  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women Class M - Team Rankings - 15 Events Scored =============================================================================== 1) HILLHOUSE 111 2) TOLLAND 66 3) LEDYARD 37.50 4) LEWIS MILLS 30 5) BROOKFIELD 29.50 6) CAREER MAGNET 26 7) BRANFORD 25 8) RHAM 18 9) BACON ACADEMY 17 10) WILBUR CROSS 16 10) NEW LONDON 16 12) SHEEHAN 14 13) ROCKVILLE 11 14) ELLINGTON 10 15) SACRED HEART ACADEMY 8 16) FORAN 6 16) WATERTOWN 6 18) BERLIN 5 19) NONNEWAUG 4 20) STONINGTON 3 20) EAST HAVEN 3 22) FERMI 2 23) SUFFIELD 1 Men Class M - Team Rankings - 15 Events Scored =============================================================================== 1) NEW FAIRFIELD 57 2) EAST LYME 42 3) HILLHOUSE 40 4) LEDYARD 38 5) BROOKFIELD 36 6) WESTON 34 7) KILLINGLY 20 8) WATERFORD 18 9) SHEEHAN 17 10) TOLLAND 16 10) BRANFORD 16 12) NEW LONDON 15 13) ELLINGTON 14 14) WATERTOWN 13 15) FERMI 12 16) FORAN 10 16) WINDHAM 10 16) JOEL BARLOW 10 19) ST. JOSEPH 9 20) BETHEL 8 21) STONINGTON 6 22) ROCKY HILL 5 22) LEWIS MILLS 5 22) JONATHAN LAW 5 25) NORTHWESTERN 4 26) SUFFIELD 2 27) MONTVILLE 1 27) LYMAN HALL 1 27) BERLIN 1 Women Class S - Team Rankings - 15 Events Scored =============================================================================== 1) BLOOMFIELD 78 2) WESTON 67 3) OLD SAYBROOK 42 4) NORTHWEST CATHOLIC 41 5) WEAVER 24 6) EAST HAMPTON 22 6) THOMASTON 22 8) EAST CATHOLIC 20 9) NORTH BRANFORD 18 9) IMMACULATE 18 11) HADDAM-KILLINGWORTH 17 12) PLAINFIELD 16 13) MONTVILLE 11 14) CAPITAL PREP 10 15) SEYMOUR 8 15) COGINCHAUG 8 17) GRISWOLD 7 18) STAFFORD 6 18) SMSA 6 18) OLD LYME 6 21) HYDE LEADERSHIP 4 21) COVENTRY 4 23) CLASSICAL MAGNET 3 24) OXFORD 2 24) VALLEY REGIONAL 2 26) MORGAN 1 26) LYMAN MEMORIAL 1 Men Class S - Team Rankings - 15 Events Scored =============================================================================== 1) BLOOMFIELD 103 2) CAPITAL PREP 44 3) NORTH BRANFORD 33 4) NORTHWEST CATHOLIC 30 5) EAST HAMPTON 26 6) WOODLAND 23 7) OXFORD 22 8) CANTON 20 9) HADDAM-KILLINGWORTH 18 10) OLD SAYBROOK 17 11) CROMWELL 14 12) NONNEWAUG 12 12) GRISWOLD 12 14) MORGAN 11 15) SHEPAUG VALLEY 10 16) PORTLAND 9 17) HOLY CROSS 8 18) SEYMOUR 7 19) COGINCHAUG 6 19) WAMOGO 6 19) ST. BERNARD 6 22) DERBY 4 22) EAST CATHOLIC 4 22) GRANBY MEMORIAL 4 22) WEAVER 4 22) HYDE LEADERSHIP 4 27) STAFFORD 2 27) OLD LYME 2 29) VALLEY REGIONAL 1 29) UNIVERSITY 1 29) WINDSOR LOCKS 1 29) PLAINFIELD 1 Women Class L - Team Rankings - 15 Events Scored =============================================================================== 1) DARIEN 126 2) WILTON 48 3) WINDSOR 44 4) FAIRFIELD WARDE 33 5) AVON 30 6) MASUK 28 7) EAST LYME 23 8) CONARD 17 8) NEW CANAAN 17 10) NORTH HAVEN 15 10) SOUTH WINDSOR 15 12) MERCY 14 13) POMPERAUG 11 14) E.O. SMITH 9 14) FITCH 9 16) DANIEL HAND 6 17) GUILFORD 4 17) WOODSTOCK ACADEMY 4 17) BRISTOL CENTRAL 4 20) WEST HAVEN 3 21) MIDDLETOWN 2 21) NEWINGTON 2 23) LYMAN HALL 1 Men Class L - Team Rankings - 15 Events Scored =============================================================================== 1) DARIEN 100 2) WINDSOR 74 3) FITCH 52 4) NAUGATUCK 26 5) NORTH HAVEN 25.50 6) MIDDLETOWN 19 7) WETHERSFIELD 18 8) BUNNELL 16 8) FAIRFIELD WARDE 16 10) DANIEL HAND 15.50 11) FARMINGTON 13 12) NEWINGTON 12 13) BRISTOL CENTRAL 10 13) WILBUR CROSS 10 13) CONARD 10 13) MASUK 10 17) WILTON 9 18) NEW CANAAN 7 19) POMPERAUG 6 20) E.O. SMITH 5 21) RHAM 4 21) GUILFORD 4 23) FAIRFIELD LUDLOWE 2 24) NOTRE DAME-WEST HAVEN 1 Women Class LL - Team Rankings - 15 Events Scored =============================================================================== 1) NORWICH FREE ACADEMY 83.50 2) STAPLES 58 3) GLASTONBURY 46.50 4) RIDGEFIELD 46 5) GREENWICH 33 6) AMITY 27 7) NEW MILFORD 25 8) BRIEN MCMAHON 24 9) TRUMBULL 19 10) SHELTON 16 11) NORWALK 13 12) CHESHIRE 12 13) SIMSBURY 10 13) NEWTOWN 10 15) DANBURY 9 15) WESTHILL 9 17) HAMDEN 8 18) STAMFORD 6 19) FAIRFIELD LUDLOWE 4 19) HALL 4 21) EAST HARTFORD 2 Men Class LL - Team Rankings - 15 Events Scored =============================================================================== 1) STAPLES 78 2) DANBURY 76 3) NORWICH FREE ACADEMY 46 4) AMITY 41 5) RIDGEFIELD 30 6) HAMDEN 25 7) NORWALK 24 8) FAIRFIELD PREP 22 9) XAVIER 20 10) TRUMBULL 16 11) GLASTONBURY 15 12) SIMSBURY 13 13) HALL 10 14) NEWTOWN 9 14) WESTHILL 9 16) EAST HARTFORD 8 17) NEW BRITAIN 6 17) BRIEN MCMAHON 6 19) MANCHESTER 3 19) NEW MILFORD 3 21) CHESHIRE 2 21) GREENWICH 2 23) SOUTHINGTON 1

 



Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version