RunnerspaceNewsView

2013 Results - Astronaut Pre-Season Classic

Published by Astronaut Pre-Season Classic
Feb 14 2013, 06:11 AM | 1330 views
PrintReport
Social
Images
Licensed to Astronaut High School       HY-TEK's Meet Manager 2/8/2013 10:03 PM
                    Astronaut PreSeason Classic - 2/8/2013                     
                                   Astronaut                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Carter, Jhane                Astronaut HS        39-03.00   42-02.50  
  2 Cadore, Kiona                Astronaut HS        32-09.00   35-04.50  
  3 Prisco, Karlyn               Rockledge HS        33-04.00   33-00.00  
  4 Lennear, Zharia              Astronaut HS        32-10.00   31-08.50  
  5 Houston, Akahsha             Rockledge HS        25-04.00   28-04.50  
  6 Bressner, Sydnie             Space Coast         25-11.00   27-01.00  
  7 Lockhart, Prescious          Titusville H        25-00.00   25-08.00  
  8 Thompson, Sage               Space Coast                    25-02.00  
  9 Lemon, Shania                Space Coast         22-00.00   24-10.00  
 10 Rameriz, Brooke              Rockledge HS        25-06.00   24-03.50  
 11 Robertson, Alexa             Titusville H        25-00.00   23-11.50  
 12 Bartley, Laquasia            Titusville H        25-00.00   23-10.50  
 13 Foye, Kelli                  Space Coast         23-10.00   23-04.75  
 14 Nelson, Raven                Astronaut HS                   23-02.50  
 15 Chapman, Ciera               Rockledge HS        25-06.00   23-01.50  
 16 Holiday, Shena               Titusville H        25-00.00   22-10.75  
 17 Gumieny, Heather             Titusville H        24-00.00   22-04.50  
 18 Hilliard, Brianna            Space Coast         19-06.00   20-10.75  
 19 Sasha, Gandolph              Space Coast         20-00.00   20-07.50  
 20 Streber, Elizabeth           Titusville H        22-00.00   19-03.50  
 21 Piazza, Valerie              Titusville H        22-00.00   17-06.50  
 22 Baggaley, Brittany           Space Coast         15-04.00   15-04.00  
 
Event 2  Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cox, Tra'von                 Rockledge HS          117-04     127-02   10   
  2 Annulis, Paul                Titusville H          125-03     122-07    8   
  3 Henderson, De`anthony        Rockledge HS          114-08     114-07    6   
  4 Locklear, Tyler              Rockledge HS          121-00     113-09    5   
  5 Smith, Traybion              Rockledge HS                     109-02    4   
  6 Harris, Raymond              Rockledge HS                     103-00    3   
  7 Demmon, Nick                 Astronaut HS                      97-04    2   
  8 Spangler, Justin             Titusville H           97-01      87-11    0.50
  8 Smisek-jones, Mirek          Titusville H           70-01      87-11    0.50
 10 Demmon, Jacob                Astronaut HS           82-05      87-08  
 11 Krause, Wesley               Space Coast                       83-08  
 12 Kacer, Steven                Titusville H           85-01      82-08  
 13 Pratt, Quncy                 Space Coast                       76-05  
 13 Cerghino, Nick               Space Coast                       76-05  
 15 Hoelke, Justin               Space Coast                       75-10  
 16 Strickland, Nick             Space Coast                       75-03  
 17 Barber, Jayln                Astronaut HS                      72-05  
 18 Suspanic, Tyler              Space Coast                       70-09  
 19 McDonel, Eric                Astronaut HS                      68-09  
 20 Blizard, Dane                Astronaut HS                      67-10  
 21 Petersen, Zeth               Titusville H           70-01      66-05  
 22 Tarver, Randy                Astronaut HS                      65-11  
 23 Thomas, Daharie              Rockledge HS                      63-07  
 24 Russell, Ridge               Space Coast                       58-11  
 25 phillips, Cory               Titusville H           75-01      56-11  
 26 Collins, Chance              Rockledge HS          131-02          1  
 27 Carter, Richard              Rockledge HS          128-04          1  
 
Event 3  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edwards, Terra               Rockledge HS        17-00.00   17-02.00  
  2 Smith, Tia                   Rockledge HS        15-04.75   16-05.50  
  3 Simmons, Kaira               Rockledge HS        15-03.00   16-02.50  
  4 Gonzalez, Asia               Rockledge HS        15-00.25   14-02.50  
  5 Kyle, Heather                Titusville H        12-10.50   14-01.50  
  6 Vanlandingham, Heather       Space Coast         12-07.00   13-01.00  
  7 Smith, Payton                Titusville H        12-10.00   12-10.50  
  8 Lewis, Starr                 Titusville H        14-00.00   12-03.00  
  9 Taylor, Rachel               Titusville H        13-00.00   10-06.50  
 
Event 4  Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Crapps, Justin               Rockledge HS                   43-04.25  
  2 Hamilton, Aaron              Space Coast                    40-02.75  
  3 Lindo, Malik                 Astronaut HS        37-08.00   37-08.50  
  4 Middleton, Tyler             Space Coast                    37-00.50  
  5 Lloyd, Jamal                 Astronaut HS                   35-03.50  
  6 Howell, Jordan               Rockledge HS                   34-02.00  
  7 Taylor, Jordan               Astronaut HS                   33-03.50  
 
Event 5  Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shaver, Kari                 Astronaut HS         8-00.00    8-00.00   10   
  2 Conaway, Hayley              Astronaut HS         7-00.00    7-06.00    8   
  3 Hardbarger, Rachel           Astronaut HS         7-06.00    6-06.00    6   
 
Event 6  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Howell, Jordan               Rockledge HS                    6-02.00  
  2 Middleton, Tyler             Space Coast                     5-00.00  
  2 Barkley, Jason               Titusville H                    5-00.00  
  2 Demchock, Sam                Space Coast                     5-00.00  
 
Event 7  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Prisco, Karlyn               Rockledge HS          112-04     109-05   10   
  2 Lennear, Zharia              Astronaut HS          107-08      90-06    8   
  3 MacDonald, Jordan            Titusville H           75-00      85-05    6   
  4 Hepburn, Angel               Astronaut HS           82-03      82-03    5   
  5 Robertson, Alexa             Titusville H           70-00      70-07    4   
  6 Rameriz, Brooke              Rockledge HS           77-09      68-10    3   
  7 Nelson, Raven                Astronaut HS                      64-10    2   
  8 Thompson, Sage               Space Coast                       64-03    1   
  9 Carter, Jhane                Astronaut HS                      63-04  
 10 Holiday, Shena               Titusville H           63-07      62-00  
 11 Lockhart, Prescious          Titusville H           50-00      60-02  
 12 Houston, Akahsha             Rockledge HS           78-04      58-08  
 13 Hilliard, Brianna            Space Coast            60-07      57-00  
 14 Bressner, Sydnie             Space Coast            59-01      56-07  
 15 Sasha, Gandolph              Space Coast            58-00      54-04  
 16 Cadore, Kiona                Astronaut HS                      54-03  
 17 Lemon, Shania                Space Coast            56-04      50-09  
 18 Foye, Kelli                  Space Coast            44-07      48-03  
 19 Baggaley, Brittany           Space Coast            35-02      34-11  
 20 Aragona, Ashley              Titusville H           30-00      33-04  
 21 Henson, Savannah             Titusville H           50-00      30-01  
 
Event 8  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Locklear, Tyler              Rockledge HS        47-00.00   44-11.00   10   
  2 Annulis, Paul                Titusville H        39-09.00   42-05.00    8   
  3 Cannon, Lander               Titusville H        43-11.00   42-03.75    6   
  4 Thomas, Blair                Astronaut HS                   40-02.25    5   
  5 Carter, Richard              Rockledge HS        39-11.00   39-09.00    4   
  6 Cox, Tra'von                 Rockledge HS        37-04.00   38-09.25    3   
  7 Henderson, De`anthony        Rockledge HS        40-01.00   38-05.00    2   
  8 Roe, Thomas                  Titusville H        40-01.50   38-00.00    1   
  9 Cerghino, Nick               Space Coast                    37-05.25  
 10 Dymond, Tanner               Astronaut HS        34-02.00   37-04.25  
 11 Krause, Wesley               Space Coast                    37-03.00  
 12 Collins, Chance              Rockledge HS        34-05.00   36-09.25  
 13 Smith, Traybion              Rockledge HS                   36-08.00  
 14 Thomas, Daharie              Rockledge HS                   33-05.25  
 15 Pratt, Quncy                 Space Coast                    33-03.50  
 16 Strickland, Nick             Space Coast                    32-10.75  
 17 Williams, Lucas              Astronaut HS                   31-07.00  
 18 Suspanic, Tyler              Space Coast                    31-03.50  
 19 Harris, Raymond              Rockledge HS                   30-02.25  
 20 Williams, Calvin             Titusville H        28-00.00   27-06.00  
 21 Russell, Ridge               Space Coast                    26-08.00  
 22 Hoelke, Justin               Space Coast                    25-08.50  
 23 Buchanan, Andrew             Titusville H        27-01.00   25-07.00  
 24 Beckles, Malachi             Titusville H        28-01.00   24-07.25  
 
Event 9  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edwards, Terra               Rockledge HS        36-04.25   35-09.00   10   
  2 Smith, Tia                   Rockledge HS        36-05.00   33-09.50    8   
  3 Irving, Kiona                Titusville H        32-00.50   30-08.00    6   
  4 Cleveland, Becky             Titusville H        28-00.00   30-03.00    5   
  5 Reeves, Jayla                Rockledge HS        31-11.00   30-02.00    4   
  6 Gittens, Alexis              Astronaut HS        27-09.00   28-03.00    3   
 
Event 10  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Crapps, Justin               Rockledge HS        21-09.75   21-00.00   10   
  2 Lloyd, Jamal                 Astronaut HS        20-10.50   19-01.50    8   
  3 Taylor, Jordan               Astronaut HS                   19-00.50    6   
  4 Martinez, Alex               Titusville H        18-09.00   18-07.00    5   
  5 Young, Darius                Titusville H                   18-03.00    4   
  6 Gullikson, Kyle              Titusville H        19-08.00   18-00.00    3   
  7 Seale, Seth                  Titusville H        17-10.00   17-06.50    2   
  8 Nicholas, Tedd               Space Coast                    17-05.00    1   
  9 Merchant, Nigel              Rockledge HS                   17-04.75  
 10 Lindo, Malik                 Astronaut HS                   17-04.00  
 11 Demchock, Sam                Space Coast                    17-01.50  
 12 luke, Thompson               Titusville H        17-01.00   16-04.00  
 13 Robinson, Jc                 Astronaut HS                   15-08.50  
 14 Bryant, Jesse                Space Coast         16-04.00   15-06.00  
 
Event 11  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Tia                   Rockledge HS         5-06.00    5-06.00   10   
  2 Simmons, Kaira               Rockledge HS         5-00.00    5-02.00    8   
  3 Tantius, Morgan              Titusville H         4-08.00    4-10.00    5.50
  3 Turney, Jonniece             Titusville H         4-02.00    4-10.00    5.50
  5 MacDonald, Jordan            Titusville H         4-02.00    4-08.00    3   
  5 Davis, Aleah                 Titusville H         4-02.00    4-08.00    3   
  5 Rittenhouse, Sarah           Space Coast          4-06.00    4-08.00    3   
  8 Strian, Jessica              Rockledge HS         4-08.00    4-06.00    0.33
  8 Pappas, Monica               Space Coast          4-00.00    4-06.00    0.33
  8 Cleveland, Becky             Titusville H         4-02.00    4-06.00    0.33
 11 Reynolds, Kayla              Titusville H         4-04.00    4-02.00  
 
Event 12  Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Greenwell, Brendon           Titusville H        12-06.00   11-01.00   10   
  2 Lloyd, Jamal                 Astronaut HS                    9-00.00    8   
  3 English, Samuel              Astronaut HS         9-00.00    8-06.00    6   
  4 Peart, Alex                  Astronaut HS                    8-00.00    4.50
  4 Fletcher, Jacob              Astronaut HS         8-06.00    8-00.00    4.50
 
Event 13  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Smith, Tia                   Rockledge HS            8.40       8.86   1  10   
  2 Devoss, Ceilia               Astronaut HS                       9.72   2   8   
  3 Rittenhouse, Sarah           Space Coast            10.00      10.23   1   6   
  4 Jones, Amisha                Astronaut HS                      10.47   2   5   
  5 Strozier, Tquasia            Titusville H           10.00      10.98   1   4   
  6 Joseph, Ashlin               Rockledge HS                      11.05   2   3   
  7 Tucker, Alycia               Titusville H           11.00      11.53   1   2   
  8 Strian, Jessica              Rockledge HS                      11.60   2   1   
  9 Vanlandingham, Heather       Space Coast            11.90      11.71   1 
 10 Hillery, Tiara               Astronaut HS                      12.10   2 
 11 Johnson, Abriana             Rockledge HS                      14.29   1 
 
Event 14  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gutcher, Cade                Astronaut HS                       9.06   1  10   
  2 Curry, Loren                 Astronaut HS                       9.26   2   8   
  3 Floyd, Deandree'             Titusville H                       9.56   2   6   
  4 Gipson, Trevor               Rockledge HS                       9.60   1   5   
  5 Hamilton, Aaron              Space Coast            10.00       9.84   1   4   
  6 Barkley, Jason               Titusville H                      10.51   2   3   
 
Event 15  Girls 55 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gonzalez, Asia               Rockledge HS            7.50       7.58   1  10   
  2 Dasno, Renee                 Space Coast             7.80       7.79   1   8   
  3 Taylor, Jemesha              Astronaut HS                       7.90   3   6   
  4 Davis, Aleah                 Titusville H            9.00       8.00   2   5   
  5 Irving, Kiona                Titusville H            8.00       8.05   1   4   
  6 Johnson, Lekia               Space Coast             8.50       8.17   1   3   
  7 Taylor, Rachel               Titusville H            9.00       8.19   2   2   
  8 Turney, Jonniece             Titusville H            9.00       8.22   2   0.50
  8 Cleveland, Becky             Titusville H            8.00       8.22   1   0.50
 10 Cadore, Cierra               Rockledge HS                       8.41   3 
 11 Hicks, Tamia                 Astronaut HS                       8.46   3 
 12 Millburn, Destiny            Space Coast             8.50       8.50   1 
 13 Roberts, McKaylee            Space Coast             8.60       8.64   2 
 14 Boisverot, Chelsea           Space Coast             9.20       8.80   2 
 15 Sholar, Jessica              Space Coast             8.90       9.00   2 
 16 James, Shaquanna             Astronaut HS                       9.08   3 
 17 Oliver, Margaret             Titusville H           11.00       9.45   2 
 18 Gonzalez, Amina              Space Coast             8.90       9.50   2 
 19 Ortiz, Miraida               Rockledge HS                      10.80   3 
 
Event 16  Boys 55 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rodriguez, Teodoro           Rockledge HS            6.50       6.86   1  10   
  2 Taylor, Jordan               Astronaut HS                       6.87   3   8   
  3 Young, Darius                Titusville H            6.00       6.97   1   6   
  4 Edwards, Xavier              Rockledge HS                       7.01   3   5   
  5 Martinez, Alex               Titusville H            6.40       7.13   1   4   
  6 Floyd, Deandree'             Titusville H            6.70       7.14   1   3   
  7 Robinson, Jc                 Astronaut HS                       7.15   3   2   
  8 Pratt, Taquan                Space Coast             7.20       7.26   1   1   
  9 luke, Thompson               Titusville H            6.60       7.32   1 
 10 Krempel, Gerhard             Space Coast                        7.33   3 
 11 Benjamin, Daunte             Rockledge HS                       7.34   3 
 12 Tubiolo, Aubrey              Space Coast             7.70       7.40   3 
 13 Fulton, Omar                 Space Coast             7.40       7.41   2 
 14 Webb, Cody                   Space Coast             7.50       7.43   2 
 15 Bartlett, Dalton             Space Coast             7.30       7.45   1 
 16 Daniel, Kevin                Space Coast             7.60       7.52   2 
 17 McDonough, Tony              Space Coast             7.70       7.54   2 
 18 Nguyen, Benny                Rockledge HS                       7.56   4 
 19 Peck, Sam                    Space Coast             7.50       7.77   2 
 20 Hall, Demetrio               Space Coast                        8.22   3 
 
Event 17  Girls 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Castillo, Claire             Titusville H         5:20.00    5:19.81   10   
  2 Langley, Jessica             Titusville H         5:55.00    5:27.99    8   
  3 Tantius, Morgan              Titusville H         6:00.00    5:32.39    6   
  4 Reynolds, Kayla              Titusville H         5:55.00    5:36.40    5   
  5 Baysinger, Mackenzie         Rockledge HS         5:50.00    5:39.41    4   
  6 Dean, Danielle               Titusville H         6:30.00    5:42.53    3   
  7 Pinzon, Gabby                Titusville H         6:15.00    5:45.80    2   
  8 Jernberg, Katarina           Rockledge HS         5:50.00    5:49.30    1   
  9 Carrillo, Alyssa             Titusville H         6:30.00    5:58.40  
 10 Schneble, Kristen            Astronaut HS                    6:02.34  
 11 Strickland, Samantha         Astronaut HS                    6:03.00  
 12 Christianson, Casey          Rockledge HS         6:00.00    6:04.14  
 13 Pappas, Monica               Space Coast          6:10.00    6:08.10  
 14 Diamond, Karlee              Titusville H         7:00.00    6:28.94  
 15 Barone, Brianna              Titusville H         6:30.00    6:39.98  
 16 Pinzon, Camila               Titusville H         6:15.00    6:43.03  
 17 Mount, Haley                 Titusville H         7:00.00    6:45.54  
 18 Mundine, Lindsey             Rockledge HS                    6:52.70  
 19 Cantwell, Adyson             Titusville H         7:30.00    6:57.07  
 20 Miller, Emily                Rockledge HS                    6:58.16  
 
Event 18  Boys 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hartley, Kerry               Rockledge HS         4:45.00    4:28.72   10   
  2 Denson, Drew                 Astronaut HS                    4:30.25    8   
  3 Walton, Xavier               Titusville H                    4:38.65    6   
  4 Ngo, Joe                     Rockledge HS         4:59.00    4:40.84    5   
  5 Foot, William                Astronaut HS                    4:47.19    4   
  6 Braswell, Zach               Rockledge HS         4:59.00    4:48.40    3   
  7 Bray, Hunter                 Titusville H                    4:51.19    2   
  8 Felgar, Charles              Space Coast          5:12.00    4:51.78    1   
  9 Salazar, Alex                Titusville H                    4:53.70  
 10 Dean, Michael                Rockledge HS         5:10.00    4:54.69  
 11 Marek, Larry                 Titusville H                    4:56.19  
 12 Gonzales, Carlos             Titusville H                    4:56.87  
 13 Schaffer, Eddie              Titusville H                    4:57.10  
 14 Gahres, John Mark            Space Coast          5:17.00    5:00.32  
 15 Castillo, Ben                Titusville H                    5:01.13  
 16 Eadens, Kerry                Titusville H                    5:01.79  
 17 Glenn, Tim                   Titusville H                    5:03.48  
 18 Flemming, Samuel             Titusville H                    5:08.92  
 19 Bray, Jordan                 Titusville H                    5:10.82  
 20 Horner, Alex                 Titusville H                    5:11.84  
 21 Fletcher, Spencer            Astronaut HS                    5:13.75  
 22 Barnes, Alex                 Rockledge HS         5:30.00    5:14.50  
 23 Johnston, Connor             Titusville H                    5:14.87  
 24 Shepherd, Brandon            Astronaut HS                    5:14.95  
 25 Garrett, Wesley              Astronaut HS                    5:19.23  
 26 Farley, Jerod                Space Coast          7:00.00    5:20.28  
 27 Onovi, Zach                  Astronaut HS                    5:24.04  
 28 Poor, John                   Rockledge HS         6:00.00    5:26.33  
 29 Hale, Tyler                  Space Coast          5:34.00    5:30.88  
 30 Deakins, Ricky               Space Coast          6:02.00    5:30.92  
 31 Felgar, Daniel               Space Coast          6:14.00    5:40.34  
 32 Lilley, Ken                  Titusville H                    5:47.53  
 33 Sebetka, Mark                Rockledge HS         6:00.00    5:52.73  
 34 Daffron, Charlie             Rockledge HS         6:00.00    5:52.94  
 
Event 19  Girls 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Simmons, Kaira               Rockledge HS           42.50      43.79   1  10   
  2 Gonzalez, Asia               Rockledge HS           44.90      44.47   1   8   
  3 Dasno, Renee                 Space Coast            47.10      45.53   1   6   
  4 Turney, Jonniece             Titusville H           50.00      45.86   2   5   
  5 Davis, Aleah                 Titusville H           48.00      46.36   1   4   
  6 Rittenhouse, Sarah           Space Coast            43.30      46.78   1   3   
  7 Lima, Gladys                 Titusville H           50.00      47.45   2   2   
  8 Johnson, Lekia               Space Coast            50.83      48.65   2   1   
  9 Shaver, Kari                 Astronaut HS                      48.90   3 
 10 Millburn, Destiny            Space Coast            50.80      49.79   2 
 11 Willis, Gabbi                Rockledge HS           55.00      49.91   3 
 12 Hicks, Tamia                 Astronaut HS                      51.69   3 
 13 Green, Savannah              Titusville H           50.00      52.21   1 
 14 Conaway, Hayley              Astronaut HS                      52.47   3 
 15 Baumann, Kaitlin             Space Coast            52.60      52.58   2 
 16 Lombardo, Caroline           Titusville H           56.29      53.68   3 
 17 Smith, Payton                Titusville H           51.00      53.77   2 
 18 Hardbarger, Rachel           Astronaut HS                      54.23   3 
 19 Curtis, Kylie                Astronaut HS                    1:00.29   3 
 
Event 20  Boys 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Crapps, Justin               Rockledge HS           34.50      34.95   1  10   
  2 Rodriguez, Teodoro           Rockledge HS           38.96      37.69   1   8   
  3 Pratt, Taquan                Space Coast            41.00      38.31   1   6   
  4 Seale, Seth                  Titusville H                      38.33   2   5   
  5 Carver, Dale                 Titusville H                      38.44   3   4   
  6 Gullikson, Kyle              Titusville H                      38.93   2   3   
  7 Lloyd, Jamal                 Astronaut HS           40.01      39.06   1   2   
  8 Krempel, Gerhard             Space Coast            41.10      39.19   2   1   
  9 Nicholas, Tedd               Space Coast            40.20      40.21   1 
 10 Gipson, Trevor               Rockledge HS                      40.82   3 
 11 Benjamin, Daunte             Rockledge HS                      42.25   3 
 12 luke, Thompson               Titusville H                      42.52   2 
 13 Moore, Emmanuel              Rockledge HS                      42.93   2 
 14 Fletcher, Stephen            Astronaut HS                      43.17   3 
 15 Nguyen, Benny                Rockledge HS                      43.76   2 
 16 Peart, Alex                  Astronaut HS                      43.83   2 
 17 English, Samuel              Astronaut HS                      44.64   3 
 18 Fletcher, Jacob              Astronaut HS                      44.74   3 
 
Event 21  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jones, Diamond               Astronaut HS           59.76    1:02.18   1  10   
  2 Wilson, Micah                Astronaut HS         1:01.63    1:05.12   1   8   
  3 Henry, Tahniecia             Rockledge HS                    1:10.71   2   6   
  4 Gittens, Alexis              Astronaut HS         1:09.13    1:10.91   1   5   
  5 Sholar, Jessica              Space Coast          1:17.00    1:13.27   1   4   
  6 West, Ivy                    Titusville H         1:14.85    1:14.19   1   3   
  7 Gumieny, Heather             Titusville H         1:15.00    1:15.31   1   2   
  8 Roberts, McKaylee            Space Coast          1:16.00    1:15.47   1   1   
  9 Gowdie, Sarei                Astronaut HS                    1:16.55   2 
 10 Boisverot, Chelsea           Space Coast          1:31.00    1:24.91   2 
 
Event 22  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lindo, Malik                 Astronaut HS           53.91      54.24   1  10   
  2 Skeete, Davonte              Astronaut HS           56.10      55.24   1   8   
  3 Kory, Marks                  Space Coast            56.89      57.32   1   6   
  4 Horner, Alex                 Titusville H                      57.90   3   5   
  5 Fines, David                 Rockledge HS         1:02.00      57.96   2   4   
  6 McDonough, Tony              Space Coast          1:00.20      58.09   1   3   
  7 Seale, Seth                  Titusville H                      59.12   2   2   
  8 Tubiolo, Aubrey              Space Coast          1:01.00      59.15   2   1   
  9 Bartlett, Dalton             Space Coast          1:00.20      59.25   1 
 10 Housey, Deshawn              Astronaut HS           57.42    1:00.16   1 
 11 Gullikson, Kyle              Titusville H                    1:00.38   3 
 12 Peck, Sam                    Space Coast          1:00.40    1:00.96   1 
 13 King, Trevor                 Rockledge HS         1:02.00    1:01.01   2 
 14 Glenn, Tim                   Titusville H                    1:01.26   2 
 15 Benn, Jacob                  Titusville H                    1:02.96   3 
 16 Castillo, Ben                Titusville H                    1:03.89   3 
 17 Fulton, Omar                 Space Coast          1:11.60    1:04.28   2 
 18 Daniel, Kevin                Space Coast          1:06.20    1:04.63   2 
 19 Carver, Dale                 Titusville H         1:00.00    1:05.44   1 
 
Event 23  Girls 200 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Devoss, Ceilia               Astronaut HS                      29.23   2  10   
  2 Edwards, Terra               Rockledge HS           30.00      29.66   1   8   
  3 Cleveland, Becky             Titusville H           39.00      31.54   1   6   
  4 Joseph, Ashlin               Rockledge HS                      32.03   2   5   
  5 Strozier, Tquasia            Titusville H           40.00      32.54   1   4   
  6 Taylor, Jemesha              Astronaut HS                      32.84   2   3   
  7 Tucker, Alycia               Titusville H           39.00      34.55   1   2   
  8 Johnson, Abriana             Rockledge HS                      35.01   2   1   
  9 Vanlandingham, Heather       Space Coast                       35.61   2 
 10 Jones, Amisha                Astronaut HS                      35.78   2 
 11 Zanzucchi, Abbie             Titusville H           45.00      35.95   1 
 12 Hillery, Tiara               Astronaut HS                      37.10   1 
 
Event 24  Boys 200 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gutcher, Cade                Astronaut HS                      26.41   1  10   
  2 Curry, Loren                 Astronaut HS                      28.47   2   8   
  3 Merchant, Nigel              Rockledge HS                      28.62   1   6   
  4 Barkley, Jason               Titusville H                      29.13   1   5   
  5 Gipson, Trevor               Rockledge HS                      29.54   2   4   
  6 Hamilton, Aaron              Space Coast            30.50      30.19   1   3   
  7 Moore, Emmanuel              Rockledge HS                      30.53   2   2   
  8 Bryant, Jesse                Space Coast            31.00      30.64   1   1   
 
Event 25  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Castillo, Claire             Titusville H         2:22.93    2:32.94   10   
  2 Langley, Jessica             Titusville H         2:40.55    2:34.61    8   
  3 Zeller, Skye                 Space Coast          3:01.00    2:38.35    6   
  4 Reeves, Jayla                Rockledge HS         2:48.00    2:39.35    5   
  5 Tantius, Morgan              Titusville H         2:35.00    2:40.38    4   
  6 Reynolds, Kayla              Titusville H         2:46.06    2:46.49    3   
  7 Baysinger, Mackenzie         Rockledge HS         2:56.26    2:47.31    2   
  8 Dean, Danielle               Titusville H         3:00.00    2:47.37    1   
  9 Carrillo, Alyssa             Titusville H         2:50.00    2:48.27  
 10 Pinzon, Gabby                Titusville H         2:55.00    2:52.36  
 11 Corbitt, Chloe               Space Coast          3:00.96    2:55.76  
 12 Jernberg, Katarina           Rockledge HS         2:56.00    2:56.13  
 13 Ellison, Kelly               Astronaut HS         2:50.12    2:57.83  
 14 Diamond, Karlee              Titusville H         3:00.00    3:05.91  
 15 Barone, Brianna              Titusville H         3:00.00    3:09.08  
 16 Tackett, Alesha              Space Coast          2:54.52    3:09.61  
 17 Demott, Keri                 Astronaut HS         3:09.72    3:11.91  
 18 Pinzon, Camila               Titusville H         3:00.00    3:16.48  
 19 Nina, Anneli                 Rockledge HS                    3:20.94  
 20 Mount, Haley                 Titusville H         3:15.00    3:22.57  
 21 Naive, Madison               Rockledge HS                    3:24.88  
 22 Juarez, Emily                Astronaut HS                    3:26.13  
 23 Cantwell, Adyson             Titusville H         3:30.00    3:28.30  
 
Event 26  Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bray, Hunter                 Titusville H         2:17.51    2:14.17   10   
  2 Jones, Robert                Rockledge HS         2:19.00    2:15.17    8   
  3 Davis, Michael               Rockledge HS         2:20.44    2:18.75    6   
  4 Marek, Larry                 Titusville H                    2:21.83    5   
  5 Salazar, Alex                Titusville H                    2:22.22    4   
  6 Gonzales, Carlos             Titusville H                    2:22.77    3   
  7 Eadens, Kerry                Titusville H                    2:23.75    2   
  8 Shepherd, Brandon            Astronaut HS                    2:24.00    1   
  9 Felgar, Charles              Space Coast          2:19.07    2:25.50  
 10 Goodwin, Collin              Space Coast                     2:33.95  
 11 Young, Nicholas              Space Coast                     2:34.02  
 12 Epperson, Ethan              Space Coast                     2:36.90  
 13 Onovi, Zach                  Astronaut HS                    2:41.09  
 
Event 27  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cobbs-Marcus, Kylee          Rockledge HS           25.90      26.61   1  10   
  2 Simmons, Kaira               Rockledge HS           25.80      26.93   1   8   
  3 Jones, Diamond               Astronaut HS           25.98      27.04   1   6   
  4 MacDonald, Jordan            Titusville H           26.00      27.64   1   5   
  5 Gonzalez, Asia               Rockledge HS           26.98      27.70   1   4   
  6 Dasno, Renee                 Space Coast            27.65      28.00   1   3   
  7 Johnson, Lekia               Space Coast            28.26      28.84   2   2   
  8 Lewis, Starr                 Titusville H           30.00      30.49   2   1   
  9 Millburn, Destiny            Space Coast            27.20      30.62   1 
 10 Gittens, Alexis              Astronaut HS                      30.68   3 
 11 Willis, Gabbi                Rockledge HS           28.50      31.04   2 
 12 Hicks, Tamia                 Astronaut HS                      31.32   3 
 13 Baumann, Kaitlin             Space Coast            32.50      32.50   2 
 14 Sholar, Jessica              Space Coast            33.00      32.60   3 
 15 Boisverot, Chelsea           Space Coast                       33.84   3 
 16 Gonzalez, Amina              Space Coast            31.00      35.46   2 
 17 James, Shaquanna             Astronaut HS                      36.06   3 
 18 Gonzalez, Nikki              Titusville H           30.00      37.06   2 
 19 Reno-Davis, Jaqueline        Titusville H           33.00      38.41   3 
 
Event 28  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Crapps, Justin               Rockledge HS           22.10      22.30   1  10   
  2 Rodriguez, Teodoro           Rockledge HS           23.50      23.59   1   8   
  3 Taylor, Jordan               Astronaut HS                      23.70   1   6   
  4 Lindo, Malik                 Astronaut HS                      24.61   1   5   
  5 Edwards, Xavier              Rockledge HS           24.00      24.75   1   4   
  6 Nicholas, Tedd               Space Coast            25.20      24.89   3   3   
  7 Skeete, Davonte              Astronaut HS                      25.10   2   2   
  8 Krempel, Gerhard             Space Coast                       25.11   3   1   
  9 Merchant, Nigel              Rockledge HS                      25.17   3 
 10 Webb, Cody                   Space Coast            26.60      25.77   2 
 11 Pratt, Taquan                Space Coast                       26.08   3 
 12 McDonough, Tony              Space Coast            26.50      26.14   1 
 13 Benjamin, Daunte             Rockledge HS           24.00      26.28   2 
 14 Bartlett, Dalton             Space Coast            28.50      26.32   3 
 15 Nguyen, Benny                Rockledge HS                      26.42   3 
 16 Peck, Sam                    Space Coast                       26.90   3 
 17 Fulton, Omar                 Space Coast                       27.36   3 
 18 Daniel, Kevin                Space Coast            28.40      27.37   2 
 19 Tubiolo, Aubrey              Space Coast            27.47      27.42   2 
 
Event 29  Girls 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nesbitt, Kelsey              Rockledge HS        12:40.00   12:13.00   10   
  2 Hickey, Delaney              Rockledge HS        12:50.00   12:52.00    8   
  3 Schneble, Kristen            Astronaut HS                   13:05.00    6   
  4 Bitner, Kayla                Rockledge HS        14:00.00   13:22.00    5   
 
Event 30  Boys 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walton, Xavier               Titusville H                    9:47.47   10   
  2 Denson, Drew                 Astronaut HS        10:42.45    9:47.49    8   
  3 Scott, Ryan                  Rockledge HS        10:04.64    9:48.94    6   
  4 Lake, Christian              Rockledge HS        10:37.17   10:16.25    5   
  5 Kramer, Corbin               Rockledge HS        10:43.26   10:28.87    4   
  6 Schaffer, Eddie              Titusville H                   10:51.33    3   
  7 Flemming, Samuel             Titusville H                   11:06.83    2   
  8 Hodge, Spencer               Rockledge HS        11:30.00   11:11.05    1   
  9 Johnston, Connor             Titusville H                   11:18.08  
 10 Hale, Tyler                  Space Coast                    12:10.68  
 11 Wyckoff, Cody                Astronaut HS                   12:15.38  
 12 Felgar, Daniel               Space Coast                    12:41.00  
 13 Pellerin, Cody               Astronaut HS                   13:21.08  
 
Event 31  Girls 600 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Zeller, Skye                 Space Coast          2:13.00    1:56.59   1  10   
  2 Rittenhouse, Sarah           Space Coast          2:12.00    1:57.20   1   8   
  3 Kyle, Heather                Titusville H         1:45.00    1:57.96   1   6   
  4 Henry, Tahniecia             Rockledge HS                    2:02.90   1   5   
  5 Schnieder, Erica             Astronaut HS                    2:05.43   2   4   
  6 Pappas, Monica               Space Coast          2:12.00    2:10.17   1   3   
  7 Strickland, Samantha         Astronaut HS                    2:15.77   1   2   
  8 Tackett, Alesha              Space Coast          2:11.34    2:19.63   1   1   
  9 Schroeder, Jessica           Titusville H         1:50.00    2:25.30   1 
 10 Ordonez, Kim                 Rockledge HS                    2:28.38   2 
 
Event 32  Boys 600 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hartley, Kerry               Rockledge HS         1:40.56    1:32.10   1  10   
  2 Kory, Marks                  Space Coast          1:40.54    1:33.84   1   8   
  3 Cody, Hill                   Space Coast          1:41.63    1:35.86   1   6   
  4 Bray, Hunter                 Titusville H                    1:36.14   3   5   
  5 Gahres, John Mark            Space Coast                     1:36.43   3   4   
  6 Ngo, Joe                     Rockledge HS         1:45.00    1:36.66   1   3   
  7 Marek, Larry                 Titusville H                    1:38.34   3   2   
  8 Garrett, Wesley              Astronaut HS                    1:40.67   2   1   
  9 Horner, Alex                 Titusville H                    1:42.16   3 
 10 Housey, Deshawn              Astronaut HS                    1:42.92   2 
 11 Braswell, Zach               Rockledge HS         1:45.00    1:44.19   1 
 12 Farley, Jerod                Space Coast                     1:44.33   2 
 13 Eadens, Kerry                Titusville H                    1:45.15   3 
 14 Gonzales, Carlos             Titusville H                    1:45.74   3 
 15 Bray, Jordan                 Titusville H                    1:46.48   2 
 16 Fletcher, Spencer            Astronaut HS                    1:46.52   2 
 17 Dean, Michael                Rockledge HS         1:50.00    1:47.45   1 
 18 Castillo, Ben                Titusville H                    1:49.60   2 
 19 Schaffer, Eddie              Titusville H                    1:50.38   2 
 20 Enlow, Alex                  Astronaut HS                    1:50.39   2 
 21 Benn, Jacob                  Titusville H                    1:50.65   3 
 22 Deakins, Ricky               Space Coast                     1:52.26   2 
 
                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Rockledge HS               177.33     2) Titusville HS             156.33
    3) Astronaut HS               115        4) Space Coast HS             69.33
 
                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Rockledge HS               194        2) Titusville HS             148   
    3) Astronaut HS               145        4) Space Coast HS             50  


Post to:  
Post as: 
 
 
Switch to Full Version