Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
MessageReportBlock
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2011 Results - Bergen County Meet of Champions

Published by
IronmanCoach   on Jun 2 2011, 11:51 AM

 

Licensed to Fraulo Race Timing - Contractor License       HY-TEK's Meet Manager
               2011 Bergen County Meet of Champions - 5/31/2011                
                                  Hackensack                                   
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1  1688 Jones, Mark         SO Hackensack             14.76      14.30Q  1 
  2  2693 Picache, Nick       SR Northern Highlan       15.25      14.89Q  2 
  3   891 Maxwell, Selwyn     SR Don Bosco              14.38      15.12Q  3 
  4  3801 Beausoleil, Matt    12 Ridgewood              14.67      14.91q  2 
  5  4606 Porteous, John      SR Wood-Ridge             14.98      15.17q  1 
  6   137 Dilworth, Tyler     SR Bergen Catholic        15.25      15.40q  3 
  7  3308 Yoo, Kris           JR Pascack Valley         15.38      15.62   1 
  8   583 Tripodi, Anthony    SR Cliffside Park         15.21      15.64   3 
  9  1507 Smith-Hinson, Fran  SR Garfield               15.19      15.65   2 
 10  4607 Porteous, Sean      JR Wood-Ridge             15.66      15.66   1 
 11  2117 Almonte, Randol     FR Lodi                   15.46      15.68   1 
 11  3466 Psota, Brian        JR Ramsey                 15.47      15.68   2 
 13  2284 Quesada, Erik       SR Lyndhurst              15.70      15.79   3 
 14   880 Hazell, Gregory     SR Don Bosco              15.54      15.83   2 
 15  2669 Gebhard, Robert     JR Northern Highlan       15.58      15.92   1 
 16  3898 Connelly, Kevin     SR River Dell             15.48      15.95   3 
 17  1501 Nunes, Leacroft     SR Garfield               15.67      16.29   2 
 18   821 Ng, Christopher     SR Demarest               15.51      16.39   3 
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   891 Maxwell, Selwyn     SR Don Bosco              15.12      14.36  
  2  1688 Jones, Mark         SO Hackensack             14.30      14.36  
  3  2693 Picache, Nick       SR Northern Highlan       14.89      14.84  
  4  3801 Beausoleil, Matt    12 Ridgewood              14.91      14.92  
  5  4606 Porteous, John      SR Wood-Ridge             15.17      15.13  
  6   137 Dilworth, Tyler     SR Bergen Catholic        15.40      15.27  
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   149 Gray, Tarique       SR Bergen Catholic        11.00      11.18Q  3 
  2  1493 Lora, Angel         SR Garfield               11.17      11.38Q  1 
  3  2768 Fuller, Devon       JR Old Tappan             11.05      11.52Q  2 
  4   862 Davis, Benjamin     SO Don Bosco              11.29      11.26q  3 
  5  4554 Lyons, Luke         SO Westwood               11.49      11.39q  3 
  6  2886 Enriquez, Josh      SR Paramus                11.24      11.41q  1 
  7  4350 Lyons, Hayden       SO Tenafly                11.30      11.42   3 
  8   915 Shumate, Elijah     JR Don Bosco              11.42      11.43   1 
  9  1271 Lumdsden, Kevon        Englewood -dwigh       11.25      11.58   2 
 10  3880 Bang, Chris         JR River Dell             11.45      11.66   2 
 11  2131 Gaetan, Angel       JR Lodi                   11.60      11.70   3 
 12  4116 Garvin, Jabari      JR St. Joseph Montv       11.44      11.73   1 
 13  3838 Sabatini, Jake       9 Ridgewood              11.49      11.77   3 
 14  1560 Aportela, Matt      JR Glen Rock              11.54      11.79   2 
 15   931 Wimberly, Justin    SO Don Bosco              11.53      11.98   1 
 16   549 Gil, Jordan         SO Cliffside Park         11.52      12.35   2 
 --  1121 defrietas, anthony  SR Elmwood Park           11.54        SCR   1 
 --  4408 Roth, Steven        SR Waldwick               11.34        SCR   2 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   149 Gray, Tarique       SR Bergen Catholic        11.18      11.13  
  2  1493 Lora, Angel         SR Garfield               11.38      11.31  
  3   862 Davis, Benjamin     SO Don Bosco              11.26      11.32  
  4  2886 Enriquez, Josh      SR Paramus                11.41      11.34  
  5  4554 Lyons, Luke         SO Westwood               11.39      11.39  
  6  2768 Fuller, Devon       JR Old Tappan             11.52      11.48  
 
Event 6  Boys 400 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  2769 Gregory, Brandon    JR Old Tappan             55.35      53.71   3 
  2  2380 Moutenot, Erik      SR Mahwah                 54.72      53.99   3 
  3  1688 Jones, Mark         SO Hackensack             54.69      55.62   3 
  4  1681 Headley, Moquiez    JR Hackensack             57.47      56.36   2 
  5  4606 Porteous, John      SR Wood-Ridge             57.44      56.37   2 
  6   583 Tripodi, Anthony    SR Cliffside Park         55.64      56.97   3 
  7  1989 Knox, Calvin        JR Indian Hills           57.14      57.00   2 
  8  3929 Marulis, Craig      JR River Dell             57.25      57.35   2 
  9  3246 Hall, Lucas         SR Pascack Valley         56.87      57.39   3 
 10   872 Gonzalez, Jeremy    SR Don Bosco              57.95      57.76   1 
 11  2673 Grueter, John       SO Northern Highlan       58.39      58.04   1 
 12  3117 Kang, Louis         JR Pascack Hills          58.54      58.11   1 
 13  1559 Amoresano, Frank    JR Glen Rock              58.28      58.44   1 
 14   113 Mealy, Tyler        SR Becton                 58.74      59.14   1 
 15  3310 Zevits, Joe         JR Pascack Valley         58.75      59.26   1 
 16  1408 Dyagilev, Jenya     JR Fort Lee               56.95      59.30   2 
 17  3102 Cudequest, Taylor   JR Pascack Hills          57.88    1:00.07   2 
 --  2693 Picache, Nick       SR Northern Highlan       55.73        SCR   3 
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  2006 Prizzi, John        SR Indian Hills         4:19.88    4:21.43  
  2  2020 Ward, Nicholas      SR Indian Hills         4:22.02    4:23.19  
  3  4458 D'Agostino, Domeni  JR Wallington           4:25.48    4:24.64  
  4  2800 Weiner, Alex        JR Old Tappan           4:27.35    4:26.43  
  5  3796 Andrews, Anthony    12 Ridgewood            4:25.02    4:26.94  
  6   922 Tucker, Ryan        JR Don Bosco            4:27.42    4:28.22  
  7  3275 Morrow, Adam        SR Pascack Valley       4:29.83    4:29.10  
  8  1702 Pujols, John        JR Hackensack           4:20.67    4:29.74  
  9  4206 Bhowmick, Kuntal    SR Teaneck              4:34.41    4:35.88  
 10  2432 LiPuma, Eric        SR Midland Park         4:32.68    4:36.34  
 11  1691 Mascetti, Chris     FR Hackensack           4:39.14    4:36.56  
 12  3810 Dublier, Storm      10 Ridgewood            4:39.00    4:37.82  
 13   329 Stevens, Samuel     12 Bergen Cty VT        4:37.68    4:39.18  
 14   896 Mendolia, Nicholas  JR Don Bosco            4:31.00    4:40.33  
 15  1409 Fahmy, Yehia        JR Fort Lee             4:36.01    4:42.23  
 16  1206 Morton, Stefan      SO Emerson              4:39.97    4:45.72  
 17  3795 Ades, William       10 Ridgewood            4:30.14    4:55.00  
 --  2960 Feliciano, Brian    SR Paramus Catholic     4:39.26        SCR  
 
Event 10  Boys 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  4242 Murphy, Bryan       SR Teaneck                49.47      48.44   3 
  2  1774 Condal, Kevin       12 Hasbrouck Height       49.18      48.62   3 
  3  4147 Sanford, John       JR St. Joseph Montv       48.89      48.69   3 
  4  4215 Elliot, Damien      JR Teaneck                50.37      50.10   2 
  5  3261 Linden, Max         JR Pascack Valley         49.78      50.13   3 
  6  4227 Jones, Jordan       JR Teaneck                50.81      50.50   2 
  7   160 Kranjac, Mario      SR Bergen Catholic        51.35      50.86   2 
  8  3040 Malespina, John     JR Park Ridge             50.18      50.99   3 
  9  1791 Harris, Kevin       12 Hasbrouck Height       50.21      51.00   3 
 10  2781 Lenneck, Nicholas   SR Old Tappan             51.74      51.17   1 
 11  1706 Romero, Aaron       JR Hackensack             51.60      51.80   2 
 12   918 Stillings, David    SR Don Bosco              52.21      52.07   1 
 13  3119 Krazit, Sean        JR Pascack Hills          50.86      52.08   2 
 14   783 Degnon, Patrick     SO Demarest               52.05      52.16   1 
 15  1261 Hernandez, John        Englewood -dwigh       51.66      52.31   2 
 16   641 Chung, Sam          SR Cresskill              52.64      52.56   1 
 17  3361 Halloran, Thomas    JR Ramapo                 52.66      52.75   1 
 --  3461 McNally, Joe        SR Ramsey                 52.26        SCR   1 
 
Event 12  Boys 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  2289 Rono, Patrick       SR Lyndhurst            1:52.34    1:52.68  
  2  3372 Paternostro, Bradl  SR Ramapo               1:52.73    1:53.03  
  3   784 Degnon, Sean        JR Demarest             1:57.21    1:56.97  
  4  2120 Calero, Mike        SR Lodi                 1:57.29    1:57.35  
  5   893 McCormack, Phelan   SR Don Bosco            1:57.43    1:58.01  
  6  2018 Tuohy, Peter        SR Indian Hills         1:56.92    1:58.06  
  7  4216 Fields, Warren      SR Teaneck              1:57.40    1:58.28  
  8   298 Kellas, Andreas     12 Bergen Cty VT        1:58.36    2:00.21  
  9  4337 Kamil, Jesse        JR Tenafly              2:01.92    2:00.44  
 10   534 Camm, Dominic       JR Cliffside Park       2:00.03    2:00.83  
 11   324 Serrao, Kevin        9 Bergen Cty VT        2:03.03    2:00.86  
 12  3431 Buser, Eric         JR Ramsey               2:00.08    2:01.11  
 13   895 McNicholas, Stephe  SR Don Bosco            1:58.39    2:01.33  
 14   879 Hamlett, Timothy    JR Don Bosco            2:01.74    2:01.37  
 15  2674 Grueter, Thomas     SR Northern Highlan     2:01.60    2:01.79  
 16  3702 O'Neill, Warren     JR Ridgefield Park      2:03.47    2:03.76  
 --  1962 An, Hee Tae         SO Indian Hills         2:03.55        SCR  
 --   864 DeProspo, Atticus   SR Don Bosco            2:00.45        SCR  
 
Event 14  Boys 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   149 Gray, Tarique       SR Bergen Catholic        22.18      22.37   3 
  2  4241 Miles, Daryian      JR Teaneck                22.51      22.59   3 
  3   903 Peppers, Jabrill    FR Don Bosco              22.47      22.71   3 
  4  4240 McKnight, Malcolm   SR Teaneck                22.85      22.80   3 
  5   862 Davis, Benjamin     SO Don Bosco              23.03      22.86   2 
  6  4554 Lyons, Luke         SO Westwood               23.31      23.10   1 
  7  4116 Garvin, Jabari      JR St. Joseph Montv       23.22      23.13   1 
  8  2131 Gaetan, Angel       JR Lodi                   23.14      23.27   2 
  9  4350 Lyons, Hayden       SO Tenafly                22.79      23.44   3 
 10  3535 Fay, Danny          JR Ridgefield Memor       23.14      23.54   2 
 11  3383 Zauk, Ryan          SR Ramapo                 23.08      23.56   2 
 12  1438 Yamaguchi, Masaru   SO Fort Lee               23.44      23.59   1 
 13  1411 Goris, Frankie      JR Fort Lee               23.46      23.62   1 
 14  3803 Chung, Kevin        10 Ridgewood              23.32      23.63   1 
 15  2502 Belliard, Andres    11 New Milford            23.41      23.67   1 
 16  1271 Lumdsden, Kevon        Englewood -dwigh       23.12      23.68   2 
 17  4147 Sanford, John       JR St. Joseph Montv       22.58      23.71   3 
 --   197 Sinnig, Rick        SR Bergen Catholic        23.07        SCR   2 
 
Event 16  Boys 3200 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   524 Ali, Sherif         SR Cliffside Park       9:35.04    9:33.05  
  2  3811 Eid, Mohamed        12 Ridgewood           10:09.17    9:39.91  
  3   888 Levermore, Kyle     FR Don Bosco            9:48.14    9:42.11  
  4   771 Bernstein, Adam     SR Demarest             9:34.79    9:45.69  
  5  2664 Bryon, James           Northern Highlan     9:53.59    9:48.58  
  6  2785 Maltin, William     JR Old Tappan           9:42.02    9:49.66  
  7   885 Lapinski, Nick      JR Don Bosco           10:00.84    9:59.10  
  8   919 Taylor, Brian       JR Don Bosco           10:04.84    9:59.50  
  9  3942 Schuster, Stefan    SO River Dell          10:04.71    9:59.62  
 10  3381 Wilson, Andrew      SR Ramapo               9:51.17   10:05.15  
 11  3369 Mortillo, Michael   SR Ramapo              10:05.56   10:12.96  
 12  3445 Dugan, Danny        SO Ramsey              10:06.49   10:15.35  
 13   770 Alkow, Ethan        JR Demarest            10:10.96   10:18.21  
 14  3468 Sifunjo, Victor     SO Ramsey              10:12.20   10:22.83  
 15  1697 Nieto, Pablo        SO Hackensack          10:07.64   10:24.44  
 16  2011 Savage, Scott       JR Indian Hills        10:11.02   10:28.22  
 17  3815 Garrity, Tanner     10 Ridgewood           10:09.44   10:38.98  
 --  1674 Coronado, Carlos    JR Hackensack          10:03.38        SCR  
 
Event 17  Boys 4x400 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Teaneck  'A'                                      3:19.17    3:19.54   2 
     1) 4241 Miles, Daryian JR          2) 4215 Elliot, Damien JR         
     3) 4227 Jones, Jordan JR           4) 4242 Murphy, Bryan SR          
  2 Old Tappan  'A'                                   3:25.28    3:20.00   2 
     1) 2769 Gregory, Brandon JR        2) 2781 Lenneck, Nicholas SR      
     3) 2768 Fuller, Devon JR           4) 2762 Davidson, Kyle JR         
  3 Bergen Catholic  'A'                              3:21.71    3:21.25   2 
     1) 149 Gray, Tarique SR            2) 137 Dilworth, Tyler SR         
     3) 160 Kranjac, Mario SR           4) 191 Rivera, Rafael JR          
  4 Don Bosco  'A'                                    3:20.28    3:21.85   2 
  5 Pascack Valley  'A'                               3:25.83    3:22.18   1 
  6 Hackensack  'A'                                   3:22.78    3:22.59   2 
  7 Ramapo  'A'                                       3:25.64    3:23.20   2 
  8 Hasbrouck Heights  'A'                            3:25.67    3:23.91   1 
  9 Indian Hills  'A'                                 3:30.01    3:27.12   1 
 10 Demarest  'A'                                     3:29.14    3:27.77   1 
 11 Englewood - Dwight Morrow  'A'                    3:30.29    3:27.83   1 
 12 Ridgefield Park  'A'                              3:32.20    3:32.72   1 
 
Event 19  Boys Triple Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  4267 Wimbush, Sean       SR Teaneck             46-03.50   48-01.50  
  2   880 Hazell, Gregory     SR Don Bosco           47-07.75   46-09.25  
  3  1255 Dowell, Philip         Englewood -dwigh    46-00.00   45-10.50  
  4  1493 Lora, Angel         SR Garfield            46-07.00   44-02.50  
  5  4264 Williams, Jamal     JR Teaneck             44-03.50   42-11.50  
  6  1788 Gamez, Roland       10 Hasbrouck Height    44-09.50   42-06.50  
  7  1124 graham, robert      SR Elmwood Park        43-02.75   42-03.75  
  8  2676 Hoag, James         SR Northern Highlan    42-05.00   41-04.75  
  9  4243 Ocansey, Alex       JR Teaneck             42-08.00   41-03.50  
 10  2146 Payne, Wallace      SO Lodi                42-02.25   41-01.00  
 11  2549 Velasquez, Raphael  11 New Milford         44-02.50   40-05.25  
 12  2547 Tobler, Dante       10 New Milford         43-05.25   40-04.50  
 13  4061 Longa, Steve        JR Saddle Brook        43-02.25   40-00.50  
 14   637 Chamalian, Pete     FR Cresskill                      39-11.50  
 15  1433 Topaz, Samuel       SO Fort Lee            42-02.25   39-07.50  
 16  3109 Greco, Anthony      SR Pascack Hills       42-10.50   39-00.00  
 --  3800 Bartlik, Evan       11 Ridgewood           46-02.75       FOUL  
 --  1121 defrietas, anthony  SR Elmwood Park        42-06.75        SCR  
 --  2902 Robertson, John     SR Paramus             43-09.25        SCR  
 --   692 Yun, Paul           JR Cresskill           42-11.00        SCR  
 
Event 21  Boys Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  4264 Williams, Jamal     JR Teaneck             22-02.50   22-07.00  
  2  4606 Porteous, John      SR Wood-Ridge          22-04.75   21-11.50  
  3  1271 Lumdsden, Kevon        Englewood -dwigh    21-08.75   21-04.25  
  4  3893 Canino, James       SR River Dell          21-04.00   21-02.75  
  5  2756 Choi, Brian         SR Old Tappan          20-06.25   21-02.50  
  6  1493 Lora, Angel         SR Garfield            21-10.50   21-00.00  
  7  3579 Romaine, Kendall    SR Ridgefield Memor    21-04.25   20-10.75  
  8   201 Tsimis, John        SO Bergen Catholic     21-02.50   20-09.00  
  9  1255 Dowell, Philip         Englewood -dwigh    21-00.50   20-07.25  
 10  2902 Robertson, John     SR Paramus             21-05.00   20-06.00  
 11   138 Dixon, DJ           JR Bergen Catholic     20-10.00   20-05.50  
 12  1122 diaz, jarrod        SR Elmwood Park        20-06.75   20-01.50  
 13  3714 Reyes, Mike         JR Ridgefield Park     20-05.25   19-11.25  
 14  2676 Hoag, James         SR Northern Highlan    20-08.50   19-08.25  
 15  1501 Nunes, Leacroft     SR Garfield            20-05.75   19-05.50  
 16   862 Davis, Benjamin     SO Don Bosco           21-00.50   19-00.50  
 17  3130 Palumbo, Chet       SR Pascack Hills       21-06.50   18-09.50  
 18  3308 Yoo, Kris           JR Pascack Valley      20-09.50   17-07.75  
 
Event 23  Boys Pole Vault
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  3912 Hoey, Brad          SR River Dell          14-04.00   13-08.00  
  2   790 Geider, Eric        SO Demarest            14-00.00   13-04.00  
  3  1810 Sedycias, Lucas     12 Hasbrouck Height    12-06.00   13-00.00  
  4  2426 Felice, Steve       JR Midland Park        12-06.00  J13-00.00  
  5  3425 Albanese, Alex      SO Ramsey              13-00.00  J13-00.00  
  6  3133 Seki, Tarou         SR Pascack Hills       12-06.00   12-06.00  
  7  2269 Morreale, Mike      JR Lyndhurst           13-00.00  J12-06.00  
  8  2659 Baker, Alex         SO Northern Highlan    12-06.00   12-00.00  
 --   841 Woods, Charlie      12 Demarest            12-06.00         NH  
 --   799 Kim, Anthony        JR Demarest            12-06.00         NH  
 --   105 Cathey, Troy        SR Becton              12-06.00         NH  
 --  3269 McElrath, Adam      SR Pascack Valley      12-06.00         NH  
 --   844 Baselice, Michael   SR Don Bosco           13-06.00        SCR  
 
Event 27  Boys High Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  3800 Bartlik, Evan       11 Ridgewood            6-04.00    6-06.00  
  2   926 Walsh, Ryan         SR Don Bosco            6-02.00    6-04.00  
  3  2016 Thompson, Daniel    SO Indian Hills         6-00.00    6-00.00  
  4  3664 Dataram, Rakesh     JR Ridgefield Park      6-00.00   J6-00.00  
  5  4267 Wimbush, Sean       SR Teaneck              6-03.00    5-10.00  
  6   807 Kim, Yoonil         SR Demarest             6-00.00   J5-10.00  
  6  1788 Gamez, Roland       10 Hasbrouck Height     6-00.00   J5-10.00  
  8  3130 Palumbo, Chet       SR Pascack Hills        6-00.00   J5-10.00  
  9  2237 Grimmeyer, Tommy    SR Lyndhurst            6-00.00    5-08.00  
  9   496 Santos, Luiscardy   JR Bogota               6-00.00    5-08.00  
 --  2246 Kim, Cap Ki         SO Lyndhurst            6-00.00         NH  
 
Event 29  Boys Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  1695 Mozia, Stephen      SR Hackensack            187-11     180-11  
  2  2989 Wright, Marquise    SR Paramus Catholic      160-11     161-00  
  3  1772 Cole, Patrick       12 Hasbrouck Height      171-05     156-04  
  4   685 Slavov, Dorian      SR Cresskill             156-06     154-09  
  5   839 Trumbetti, Andrew   FR Demarest              157-04     148-10  
  6  4209 Campbell, Aaron     SR Teaneck               144-07     145-04  
  7  3436 Connell, Cory       SR Ramsey                152-03     142-10  
  8   833 Scaglione, Bernard  SR Demarest              135-06     140-04  
  9  1811 Seidel, Anthony     10 Hasbrouck Height      153-01     139-00  
  9  2795 Rodman, Keith       JR Old Tappan            137-00     139-00  
 11  1007 Kostka, James       SO Dumont                140-08     131-10  
 12  3943 Sellers, Pat        SR River Dell            141-02     127-10  
 13  3427 Assile, Andrew      JR Ramsey                           127-03  
 14  3921 Koh, Matt           JR River Dell            139-02     126-04  
 15  2797 Sheppard, Tyler     SR Old Tappan            135-05     125-08  
 16  2802 Yoon, Jung Min      SO Old Tappan            142-11     119-09  
 17  3944 Sellers, Steve      SR River Dell            139-00     116-06  
 --   792 Goetz, Zachary      SR Demarest                           FOUL  
 --   978 Ashare, Zachary     JR Dumont                136-05        SCR  
 --   806 Kim, Thomas Shin    SR Demarest              135-05        SCR  
 
Event 31  Boys Javelin Throw
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  2447 Zuidema, Kaleb      SR Midland Park          219-10     214-01  
  2   932 Yee, Tyler          SR Don Bosco             187-07     188-07  
  3  3376 Sullivan, Harry     SO Ramapo                159-06     180-02  
  4  1775 Connors, Chris      11 Hasbrouck Height      167-03     173-06  
  5  3884 Becourtney, Sam     JR River Dell            168-05     168-03  
  6  3105 Demmerle, Tyler     SR Pascack Hills         160-03     165-02  
  7  4333 Helms, Loren        12 Tenafly               166-01     163-00  
  8   841 Woods, Charlie      12 Demarest              173-02     162-00  
  9  2085 Youmans, Kyle       JR Leonia                156-03     159-02  
 10  4110 Connolly, John      SR St. Joseph Montv      165-11     158-11  
 11  4320 Bassen, James       SR Tenafly               164-11     156-09  
 12   928 Wilkins, John       JR Don Bosco             157-02     154-02  
 13  2124 Couto, Kenneth      SR Lodi                  160-10     153-07  
 14  2244 Jankowski, Kyle     SR Lyndhurst             181-09     151-05  
 15  2893 Lesko, Eric         SR Paramus               161-00     150-05  
 16   826 Piere, Chris        12 Demarest              166-08     147-01  
 17  2680 Katsikiotis, Josep  SR Northern Highlan      157-00     136-10  
 --  1811 Seidel, Anthony     10 Hasbrouck Height      184-09        SCR  
 
Event 33  Boys Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  1695 Mozia, Stephen      SR Hackensack          61-08.50   60-11.25  
  2  2989 Wright, Marquise    SR Paramus Catholic    57-00.50   56-06.50  
  3  1772 Cole, Patrick       12 Hasbrouck Height    55-10.25   55-04.00  
  4   685 Slavov, Dorian      SR Cresskill           53-00.50   53-10.50  
  5  2204 Acosta, Vincent     SR Lyndhurst           47-03.50   51-06.50  
  6  1775 Connors, Chris      11 Hasbrouck Height    48-04.25   50-10.00  
  7  2902 Robertson, John     SR Paramus             50-03.00   48-01.00  
  8  4137 O'Connor, Patrick   SR St. Joseph Montv    46-10.25   48-00.75  
  9  3427 Assile, Andrew      JR Ramsey              45-05.50   47-07.50  
 10   839 Trumbetti, Andrew   FR Demarest            51-08.00   47-06.25  
 11  3921 Koh, Matt           JR River Dell          49-11.00   47-05.50  
 12  4209 Campbell, Aaron     SR Teaneck             48-03.75   46-06.50  
 13  3797 Balboa, Anthony     11 Ridgewood           46-08.50   46-06.25  
 14   195 Schuering, Marty    SR Bergen Catholic     46-10.75   45-10.00  
 15  2163 Zeppieri, Paul      JR Lodi                47-10.25   45-06.25  
 16  3932 Messmer, Dan        SR River Dell          46-11.75   44-01.50  
 17  2801 Weissman, Derek     SR Old Tappan          46-06.50   42-07.00  
 --   913 Samra, Tyler        JR Don Bosco           49-08.25        SCR  
Post to:  
Post as: 
History for IronmanCoach
YearVideosNewsPhotosBlogs
2011   9 2  
2010   1    
Hashtags: None