Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
MessageReportBlock
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

Misc News (12437)
 

News

 

2012 Results - Eddy Invitational

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   May 20th 2012, 1:59am

Website:Click here

                 72nd ANNUAL WM EDDY INVITATIONAL - 5/19/2012                  
                         TIMING BY WWW.FINISHRIGHT.COM                         
                        SCHENECTADY HS, SCHENECTADY, NY                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
        Meet: M 13.7h  1987        Joe Galeano, Centerreach                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hebert, Jay               10 Ticonderoga              14.32Q  4 
  2 Chardonette, Nyder        12 Uniondale                14.49Q  2 
  3 Armour, Christopher       12 Uniondale                14.56Q  1 
  4 Roberts, Kadesh           12 Bay Shore                14.71Q  3 
  5 Neiman, Ben               12 Port Jeffers             14.79q  3 
  6 White, Matthew            12 Amsterdam                14.93q  1 
  7 Kuzina, Steve                Saratoga Spr             15.04q  1 
  8 Alviene, Jake             12 Columbia                 15.07q  2 
  9 Polen, Jon                11 Mt. Anthony              15.14   4 
 10 Mc Millan-Moss, Keilan    12 Schenectady              15.18   2 
 11 Willis, Devon             10 Schalmont                15.22   3 
 12 Turek, Isaiah             11 Ichabod Cran             15.35   1 
 13 Duncan, Brandon           12 Uniondale                15.46   4 
 14 Spear, Justice               Glens Falls              15.76   1 
 15 Otty, Kevin               12 Averill Park             15.77   3 
 16 Summers, Jason            12 Chatham                  16.00   4 
 17 Armstrong, O'Neil         11 Amityville               16.04   1 
 18 Clark-Gartner, Gavin      12 Ichabod Cran             16.21   3 
 19 Aitcheson, Roren          11 Uniondale                16.25   2 
 20 Hendrix, Shawn            12 Plattsburgh              16.51   2 
 21 Bhattacharya, Gaurab      11 Liverpool                16.63   4 
 22 Sweet, Michael            10 Fonda Fulton             16.67   2 
 23 Anderson, Jahton          12 Uniondale                16.74   4 
 24 Von Haugg, Josh           11 Berne-Knox-W             17.33   1 
 25 Brancati, Michael         12 Hudson Falls             17.46   4 
 26 Lentivech, Jimmy          12 La Salle                 17.68   3 
 27 Barton, Noah              11 Duanesburg               17.71   2 
 28 Homenick, Richard         12 Notre Dame-B             18.64   1 
 
Event 1  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
        Meet: M 13.7h  1987        Joe Galeano, Centerreach                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hebert, Jay               10 Ticonderoga              14.07   10   
  2 Chardonette, Nyder        12 Uniondale                14.36    8   
  3 Roberts, Kadesh           12 Bay Shore                14.45    6   
  4 Armour, Christopher       12 Uniondale                14.49    5   
  5 Alviene, Jake             12 Columbia                 14.82    4   
  6 Kuzina, Steve                Saratoga Spr             14.92    3   
  7 Neiman, Ben               12 Port Jeffers             14.97    2   
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
        Meet: M 14.10  2008        Madalayne Smith, Saratoga Springs           
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gelibert, Jessica         12 Bay Shore                15.00Q  3 
  2 Carota, Nikari            10 Queensbury               15.00Q  2 
  3 Arthur, Kierra            12 Utica Procto             15.10Q  1 
  4 powell, adrianna          12 Uniondale                15.33q  1 
  5 Borini, Isabella          11 Schalmont                15.58q  2 
  6 Harris, Dejana               Guilderland              15.71q  2 
  7 green, crystal            09 Uniondale                15.71q  3 
  8 webley, brittany          12 Uniondale                16.04q  2 
  9 Torncello, Emma           12 Shaker                   16.05   3 
 10 Thomas, Chanel            11 Gloversville             16.17   1 
 11 Quinn, Stephanie          12 Northport                16.52   1 
 12 Paolano, Olivia           11 Queensbury               16.63   3 
 13 Marco, Abby                  Guilderland              16.66   1 
 14 Husband, Dana             11 Rome Free Ac             16.76   1 
 15 Receveur, Jenn            12 Ichabod Cran             16.76   3 
 16 Therrien, Lindsay         10 Fonda Fulton             16.82   1 
 17 Johnson, Mariah           10 Rome Free Ac             17.33   2 
 18 Cabrera-Case, Amanda      11 Gloversville             17.41   2 
 19 Massaroni, Quinn          12 Academy of H             17.57   2 
 20 Viscio, Morgan            11 Berne-Knox-W             17.80   3 
 21 Schutzenbach, Sarah       09 Northport                17.93   2 
 22 Maloney, Colleen          10 Columbia                 17.95   1 
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
        Meet: M 14.10  2008        Madalayne Smith, Saratoga Springs           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Gelibert, Jessica         12 Bay Shore                14.38   10   
  2 webley, brittany          12 Uniondale                14.44    8   
  3 Carota, Nikari            10 Queensbury               15.04    6   
  4 Arthur, Kierra            12 Utica Procto             15.22    5   
  5 powell, adrianna          12 Uniondale                15.36    4   
  6 green, crystal            09 Uniondale                15.39    3   
  7 Harris, Dejana               Guilderland              15.60    2   
  8 Borini, Isabella          11 Schalmont                16.19    1   
 
Event 3  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
        Meet: M 10.48  1993        Jermaine Stafford, Franklin                 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Murray, Malik             11 Schenectady              11.27Q  5 
  2 Hrebenach, Jeff              Saratoga Spr             11.32Q  1 
  3 Stanback, William         11 Uniondale                11.40Q  4 
  4 LaBoy, Luis               11 Amsterdam                11.47Q  3 
  5 Owhe, Josiah              12 Westbury                 11.49Q  2 
  6 Stanavich, Brett          11 Amsterdam                11.35q  5 
  7 Ricketts, Earl            12 Christian Br             11.45q  1 
  8 Sheriffe, Akeem           11 Westbury                 11.58q  4 
  9 Smith, Gabe               11 La Salle                 11.62   1 
 10 Morgan, Kaashief          10 Amityville               11.62   4 
 11 Boland, Derek             12 Shenendehowa             11.64   5 
 12 Hartigan, Conner          12 Albany Acade             11.65   3 
 13 Wynn, Cameron             10 Christian Br             11.68   4 
 14 Nimblette, Jason          11 Westbury                 11.77   4 
 15 Brown, George             11 Rome Free Ac             11.79   1 
 16 Nunez, Stiven             11 Amityville               11.83   4 
 17 Dargan, Jah-Kim           10 Plattsburgh              11.86   5 
 18 Newkirk, Cameron          12 Bay Shore                11.86   2 
 19 Harris, Jevon             09 Columbia                 11.87   2 
 20 Littlejohn, Nesta         10 Albany                   11.89   3 
 21 Pelletier, Mike           12 Ballston Spa             11.90   5 
 22 Ronk, Ryan                12 Liverpool                11.90   3 
 23 Alerte, Brendan           09 Westbury                 12.12   3 
 24 Mallard, Zach             11 Columbia                 12.15   3 
 25 Meehan, James             12 Shenendehowa             12.31   1 
 
Event 3  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: M 10.48  1993        Jermaine Stafford, Franklin                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hrebenach, Jeff              Saratoga Spr             11.16   10   
  2 Murray, Malik             11 Schenectady              11.18    8   
  3 Stanavich, Brett          11 Amsterdam                11.26    6   
  4 Ricketts, Earl            12 Christian Br             11.30    5   
  5 Owhe, Josiah              12 Westbury                 11.35    4   
  6 Sheriffe, Akeem           11 Westbury                 11.52    3   
  7 LaBoy, Luis               11 Amsterdam                11.53    2   
  8 Stanback, William         11 Uniondale                11.65    1   
 
Event 4  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
        Meet: M 11.96  1997        Keyon Soley, Uniondale                      
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ronde, Sara               12 Northport                12.27Q  4 
  2 brown, natasia            10 Albany                   12.31Q  5 
  3 Bianco, Ellery            09 Saratoga Spr             12.65Q  3 
  4 webley, brittany          12 Uniondale                12.68Q  2 
  5 forehand, timaya          11 Uniondale                12.83Q  1 
  6 blessing, uzoeshi         11 Albany                   12.69q  3 
  7 Vandenburgh, Emily        12 Shaker                   12.72q  2 
  8 Johnston, Nastasja        09 Columbia                 12.77q  4 
  9 Williams, Osha            12 St. Francis              12.81   2 
 10 Lukacs, Nicolette         12 Bethlehem                12.84   1 
 11 Thomas, Arnelle           10 Bethlehem                12.95   5 
 12 Rowland, Madison          11 Shaker                   12.96   5 
 13 jeffers, aliesha          10 Uniondale                13.01   2 
 14 Peck, Dayna               11 Gloversville             13.11   5 
 15 Dennis, Niasha            11 Shenendehowa             13.11   3 
 16 Nardacci, Dominique       10 Columbia                 13.15   5 
 17 Ferrera, Gabriella         8 Academy of H             13.23   2 
 18 Deshaies, Claire           8 Plattsburgh              13.31   2 
 19 Anderson, Josephine       12 Bay Shore                13.33   5 
 20 Walters, Jaimee           12 Colonie                  13.36   4 
 21 Maddox, Zaquilla          11 Utica Procto             13.36   2 
 22 Moore, Kerris             09 Shenendehowa             13.38   1 
 23 Moore, Arnise             11 Utica Procto             13.48   3 
 24 White, Kelinde            12 Colonie                  13.48   4 
 25 Pitter, Danielle          09 Westbury                 13.56   5 
 26 Mosher, Christina         12 Columbia                 13.58   3 
 27 Baston, Patrice           09 Bay Shore                13.72   1 
 28 Joseph, Juette            12 Schenectady              13.76   1 
 29 Montique, Jalessa         11 Albany                   13.77   1 
 30 Knight, Brooke            10 Plattsburgh              13.78   5 
 31 Marcinkowski, Jamie       12 Rome Free Ac             13.92   4 
 32 Puma, Vita                11 Rome Free Ac             14.04   3 
 
Event 4  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: M 11.96  1997        Keyon Soley, Uniondale                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ronde, Sara               12 Northport                12.13   10   
  2 brown, natasia            10 Albany                   12.16    8   
  3 Bianco, Ellery            09 Saratoga Spr             12.59    6   
  4 Vandenburgh, Emily        12 Shaker                   12.69    5   
  5 Johnston, Nastasja        09 Columbia                 12.76    4   
  6 blessing, uzoeshi         11 Albany                   12.82    3   
  7 forehand, timaya          11 Uniondale                12.82    2   
  8 webley, brittany          12 Uniondale                12.95    1   
 
Event 5  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: M 2:08.96  1986        Kim Certain, Half Hollow Hills            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Triller, Leah             10 Academy of H           2:10.96   10   
  2 Kaminski, Kirsten         09 Colonie                2:11.15    8   
  3 Rowe, Danielle            12 Bay Shore              2:14.85    6   
  4 Balzano, Kailyn           12 Columbia               2:16.08    5   
  5 Kellogg, Megan            10 Queensbury             2:17.15    4   
  6 Close, Kaitlin            09 Academy of H           2:17.41    3   
  7 Driscoll, Taylor          11 Saratoga Spr           2:18.86    2   
  8 Pickett, Anna                Guilderland            2:21.09    1   
  9 Jordan, Kristen           11 Shenendehowa           2:22.17  
 10 Anderson, Jacqueline      10 Bay Shore              2:22.40  
 11 Del Rossi, Rebecca        10 H.C. William           2:22.44  
 12 Freeman, Mikela           11 Ichabod Cran           2:23.25  
 13 Cooper, Morgan            11 Academy of H           2:23.51  
 14 Ottati, Megan             11 Amsterdam              2:23.77  
 15 Kowalczyk, Bailey         11 Shenendehowa           2:24.57  
 16 Peattie, Regina           12 Bay Shore              2:24.72  
 17 McCaslin, Nia             09 Bay Shore              2:26.25  
 18 Vainausaks, Nicole        12 Broadalbin-P           2:26.38  
 19 Imbasciani, Casey         09 Bay Shore              2:30.73  
 20 Pabon, Kelly              10 St. Francis            2:30.81  
 20 Keller, Rachel            12 Colonie                2:30.81  
 22 Triller, Claire           12 Academy of H           2:31.93  
 23 Guzman, Giselle           12 Bay Shore              2:32.56  
 24 DeLeon, Sophia            09 St. Francis            2:33.80  
 25 Gifford, Emily            10 Gloversville           2:34.79  
 26 Pellegrini, Carolyn       10 Colonie                2:36.25  
 27 Molzon, Heather           10 Northport              2:39.82  
 28 Dorce, Stephanie          10 Westbury               2:41.28  
 
Event 6  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: M 1:50.6h  1974        Mark Belger, Mepham                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Watkins, ZaVon            12 Liverpool              1:52.82   10   
  2 Crawford, Matt            12 Bethlehem              1:53.97    8   
  3 Sainato, Giancarlo        12 Colonie                1:54.69    6   
  4 Keresztes, Andrew         12 Port Jeffers           1:54.71    5   
  5 Becker, Austin            12 Broadalbin-P           1:55.30    4   
  6 Winberg, Erik             11 Rome Free Ac           1:57.31    3   
  7 Holmes, Jon               11 Colonie                1:57.47    2   
  8 Pantalone, Jordan         11 Notre Dame-B           1:57.83    1   
  9 Hayner, Evan              10 Shenendehowa           1:57.85  
 10 Gifford, Alex             11 Gloversville           1:59.50  
 11 Kelly, Troy               11 Queensbury             1:59.89  
 12 Miller, Matt              11 Averill Park           2:00.04  
 13 Forti, Adam               11 Berne-Knox-W           2:00.08  
 14 Rowe, Colin               09 Shenendehowa           2:00.24  
 15 Zeosky, Jon               12 Shenendehowa           2:00.34  
 16 Morgan, Max               11 Shaker                 2:00.77  
 17 Brown, Jeff               12 Rome Free Ac           2:01.54  
 18 Hoffman, Matthew          11 Fonda Fulton           2:02.21  
 19 Brion, Dominick           11 Niskayuna              2:02.54  
 20 Van Epps, Justin          10 Christian Br           2:04.20  
 21 Korycinski, Mark          10 Ichabod Cran           2:04.71  
 22 Gulley, Pernell           12 Bay Shore              2:05.80  
 23 Silver, Matt              11 Rome Free Ac           2:06.06  
 24 Hardies, John             11 Amsterdam              2:06.52  
 25 Ibarra-Cruz, Carlos       10 Westbury               2:14.07  
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: M 54.99  1998        Yasanne Williams, Albany                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Plante, Kyle              12 Colonie                  54.43M  5  10   
  2 Hayes, Kristen            12 Shaker                   58.37   4   8   
  3 Kelly, Mikeisha           09 Colonie                  58.80   5   6   
  4 Kenyon, Maddy             11 Duanesburg               59.00   5   5   
  5 linton, staphaine         12 Uniondale                59.99   5   4   
  6 Anken, Teresa             09 Rome Free Ac           1:00.45   3   3   
  7 Regan, Samantha           09 Schalmont              1:00.64   1   2   
  8 Nivens, Bethia            09 Shaker                 1:00.81   4   1   
  9 Romer, Alison             10 Columbia               1:00.82   1 
 10 Andrade, Cesia            10 Bay Shore              1:01.13   5 
 11 Jordan, Hilda             09 Utica Procto           1:01.39   5 
 12 Avery, Courtney              Troy                   1:01.68   4 
 13 Kirby, Analise            09 Shenendehowa           1:01.93   3 
 14 Anken, Krista             11 Rome Free Ac           1:02.22   2 
 15 Peck, Carolyn             09 Gloversville           1:02.28   2 
 16 Jaquith, Olivia           11 Niskayuna              1:02.68   4 
 17 Rizzo, Kaitlyn            11 Shenendehowa           1:02.72   3 
 18 Haggerty, Shannon         10 Bethlehem              1:02.79   3 
 19 West, Mikaya              09 Utica Procto           1:02.86   2 
 20 Ryan, Eryn                12 Voorheesvill           1:02.90   2 
 21 Deshaies, Claire           8 Plattsburgh            1:03.25   2 
 22 Paris, Kelly              11 Amsterdam              1:03.41   2 
 23 Grant, Katie              09 Northport              1:03.70   3 
 24 Hartlage, Kelly           10 Niskayuna              1:03.82   3 
 25 Johnson, Samantha         12 Northport              1:03.89   5 
 26 Vainausaks, Nicole        12 Broadalbin-P           1:04.10   1 
 27 Conroy, Sarah             10 Northport              1:04.34   4 
 28 Milano, Stephanie         11 Northport              1:04.62   3 
 29 Ovalle, Rachel            12 Colonie                1:04.86   3 
 30 Glancy, Lauren            09 Northport              1:05.06   4 
 31 McGuirk, Caitlyn          10 Fonda Fulton           1:05.77   2 
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: M 47.22  1983        Roger Hunter, Thomas Jefferson              
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Izaiah             09 Amsterdam                47.80   4  10   
  2 Goodwin, Tresean          12 Uniondale                48.78   4   8   
  3 Moade, Thomas             12 Deruyter                 49.81   4   6   
  4 Somerville, John          12 Maple Hill               49.87   4   5   
  5 Jackson, Vincent          11 Amityville               49.98   4   4   
  6 Weykamp, Ian              11 Shaker                   50.24   4   3   
  7 Hanson, Michael           11 Uniondale                51.32   3   2   
  8 Omalley, Aidan            12 Christian Br             51.75   3   1   
  9 Fitzgerald, Sean          11 La Salle                 52.08   3 
 10 Clayton, Wesley           10 Averill Park             52.20   3 
 11 Fast, Mike                12 Bethlehem                52.32   3 
 12 Lyons, Tom                   Fonda Fulton             52.66   2 
 13 Landy, Josh               12 La Salle                 52.87   4 
 14 Ferretti, Ben             12 Notre Dame-B             53.31   2 
 15 Meehan, Marcus            10 Columbia                 54.29   1 
 16 Gaule, Mike               10 Columbia                 54.66   1 
 17 O'Conner, John            11 Shaker                   55.19   2 
 18 Johnston, Spencer         11 Ichabod Cran             55.62   3 
 19 Alerte, Brendan           09 Westbury                 55.89   1 
 20 Burt, Jahmal              11 Amityville               57.60   2 
 
Event 9  Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: M 52.21  1998        Jeff Reinhardt, Whitesboro                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roberts, Kadesh           12 Bay Shore                53.54   4  10   
  2 Kuzina, Steve                Saratoga Spr             54.96   4   8   
  3 St. Germain, Romain       12 Westbury                 56.18   4   6   
  4 Clark-Gartner, Gavin      12 Ichabod Cran             56.41   4   5   
  5 Penk, Josh                12 Columbia                 56.92   4   4   
  6 Otty, Kevin               12 Averill Park             58.80   4   3   
  7 Mc Millan-Moss, Keilan    12 Schenectady              58.86   4   2   
  8 Martinelli, Steve         12 La Salle                 59.51   3   1   
  9 Kimmy, Connor             09 Bethlehem                59.58   2 
 10 Williams, Hughdane        11 Uniondale                59.81   3 
 11 Mistler-Ferguson, Scott   10 Bethlehem              1:00.00   2 
 12 Grogan, Mike              11 Bethlehem              1:00.17   3 
 13 Farragher, Matthew        12 Ichabod Cran           1:00.51   3 
 14 Dickenson, Justin         09 Christian Br           1:00.65   3 
 15 Homenick, Richard         12 Notre Dame-B           1:00.77   2 
 16 Rivera, Matthew           11 Gloversville           1:01.09   2 
 17 Neiman, Ben               12 Port Jeffers           1:01.60   4 
 18 Armstrong, O'Neil         11 Amityville             1:02.69   3 
 19 Kirton, Guy               11 Westbury               1:03.19   3 
 20 McCane, Alex              11 Queensbury             1:05.29   2 
 
Event 10  Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: M 59.95  2010        Kyle Plante, Colonie                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gelibert, Jessica         12 Bay Shore              1:01.47   4  10   
  2 webley, brittany          12 Uniondale              1:02.15   4   8   
  3 Marco, Abby                  Guilderland            1:05.50   4   6   
  4 Quinn, Stephanie          12 Northport              1:05.83   4   5   
  5 Rice, Colleen             11 Queensbury             1:06.28   4   4   
  6 Osipitan, Ronke           09 Colonie                1:06.54   3   3   
  7 Parzych, Anka             11 Niskayuna              1:06.94   4   2   
  8 Ottati, Mackenzie         11 Broadalbin-P           1:07.17   3   1   
  9 Wisniewski, Katie         10 Fonda Fulton           1:08.59   3 
 10 Schutzenbach, Sarah       09 Northport              1:08.84   3 
 11 green, crystal            09 Uniondale              1:09.14   4 
 12 Schaible, Abby            11 Duanesburg             1:09.22   3 
 13 suffriant, ashley         10 Uniondale              1:09.73   4 
 14 Cure, Lea                    Guilderland            1:09.88   2 
 15 Underhill, Amanda         10 Shenendehowa           1:10.17   3 
 16 DelRossi, Gemma           10 H.C. William           1:10.64   2 
 17 Quinn, Katherine          10 Niskayuna              1:10.74   2 
 18 Maloney, Colleen          10 Columbia               1:11.87   1 
 19 Sacca, Amanda             12 Shaker                 1:11.94   2 
 20 Mottola, Megan            12 Ballston Spa           1:12.01   2 
 21 Morrisey, Allyce             Glens Falls            1:12.10   2 
 22 Johnson, Deborah          11 Amsterdam              1:12.42   2 
 23 Keys, Kierra              11 Columbia               1:13.45   1 
 24 Shamsuddin, Fatima        11 Schenectady            1:15.88   1 
 25 Young, Takarah            12 Westbury               1:18.44   1 
 
Event 11  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        Meet: M 41.8h  1975        , Thomas Jefferson                          
                       Thomas-Moss-Lathan-Nesby                          
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Uniondale  'A'                                        43.24q  3 
  2 Amsterdam  'A'                                        43.50q  3 
  3 Colonie  'A'                                          44.07q  3 
  4 Westbury  'A'                                         44.19q  3 
  5 Amityville  'A'                                       44.34q  3 
  6 Schenectady  'A'                                      44.41q  2 
  7 Niskayuna  'A'                                        44.54q  2 
  8 Shenendehowa  'A'                                     44.57q  3 
  9 Columbia  'A'                                         44.67   3 
 10 Rome Free Academy  'A'                                44.93   2 
 11 Christian Brothers (Alb)  'A'                         45.03   2 
 12 Chatham  'A'                                          45.46   2 
 13 Ballston Spa  'A'                                     45.74   2 
 14 La Salle  'A'                                         45.82   2 
 15 Bay Shore  'A'                                        46.14   1 
 16 Ichabod Crane  'A'                                    48.37   1 
 -- Albany  'A'                                             DNF   1 
 -- Albany Academy (Boys)  'A'                               DQ   2  zone violation
 
Event 11  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: M 41.8h  1975        , Thomas Jefferson                          
                       Thomas-Moss-Lathan-Nesby                          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Uniondale  'A'                                        42.58   10   
     1) Henry, Davon 12                 2) Ingram, Derrick 12             
     3) Stanback, William 11            4) Goodwin, Tresean 12            
  2 Schenectady  'A'                                      43.68    8   
     1) Barros, Mukhtar 12              2) Moses, Jordan                  
     3) Nelson, Josh 12                 4) Murray, Malik 11               
  3 Amsterdam  'A'                                        43.69    6   
     1) LaBoy, Luis 11                  2) Dorr, Lucas 10                 
     3) White, Matthew 12               4) Stanavich, Brett 11            
  4 Colonie  'A'                                          43.96    5   
     1) Gayle, Jayson 11                2) Latnie, Zach 11                
     3) Ng, Brandon 10                  4) Ahmetovic, Denis 10            
  5 Westbury  'A'                                         44.36    4   
     1) Owhe, Josiah 12                 2) St. Germain, Romain 12         
     3) Sheriffe, Akeem 11              4) Jackson, Raevian 12            
  6 Niskayuna  'A'                                        44.41    3   
     1) Reilly, Dylan 12                2) Ivery, Jordan 10               
     3) Lemelin, Chris 10               4) Smith, Derrick 11              
 -- Albany Academy (Boys)  'A'                               DQ   zone violation
     1) Hackshaw, Julian 09             2) Osofisan, Dami 09              
     3) Hartigan, Conner 12             4) Rayno, Erik 12                 
 
Event 12  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        Meet: M 47.36  1998        , Uniondale                                 
                       Antoine-Quinn-Moore-Soley                         
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Uniondale  'A'                                        49.10q  3 
  2 Albany  'A'                                           49.34q  3 
  3 Saratoga Springs  'A'                                 49.95q  3 
  4 Columbia  'A'                                         50.44q  3 
  5 Liverpool  'A'                                        50.46q  3 
  6 Shenendehowa  'A'                                     51.00q  3 
  7 Emma Willard  'A'                                     51.31q  2 
  8 Gloversville  'A'                                     51.45q  2 
  9 Niskayuna  'A'                                        51.55   2 
 10 Duanesburg  'A'                                       51.74   2 
 11 Shaker  'A'                                           51.91   2 
 12 Northport  'A'                                        52.17   3 
 13 Rome Free Academy  'A'                                52.43   2 
 14 Queensbury  'A'                                       52.82   2 
 15 Amsterdam  'A'                                        54.56   1 
 16 Plattsburgh  'A'                                      54.80   1 
 17 Westbury  'A'                                         54.88   1 
 18 Schenectady  'A'                                      55.01   1 
 19 Voorheesville  'A'                                    56.19   1 
 20 St. Francis Prep  'A'                               1:00.03   1 
 -- Utica Proctor  'A'                                      DNF   3 
 
Event 12  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: M 47.36  1998        , Uniondale                                 
                       Antoine-Quinn-Moore-Soley                         
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Uniondale  'A'                                        48.70   10   
     1) forehand, timaya 11             2) powell, adrianna 12            
     3) francis, tawanda 12             4) jeffers, aliesha 10            
  2 Albany  'A'                                           48.79    8   
     1) Chandler, Quimoni 11            2) blessing, uzoeshi 11           
     3) brown, natasia 10               4) Marable, Kyniqua 12            
  3 Saratoga Springs  'A'                                 49.86    6   
     1) Bianco, Ellery 09               2) Driscoll, Cassidy 10           
     3) Shannon, Rachael 11             4) Ventra, Olivia 09              
  4 Shenendehowa  'A'                                     50.64    5   
     1) Cady, Caroline 10               2) Jacques, Alex 10               
     3) Preston, Kelly 12               4) Weekes, Madessen 12            
  5 Liverpool  'A'                                        50.65    4   
     1) Akinpelu, Oreoluwa 09           2) Torres, Connie 12              
     3) Rowell, Catherine 11            4) Brodie, Tammy 11               
  6 Gloversville  'A'                                     51.03    3   
     1) Bielli, Alex 09                 2) Cabrera-Case, Amanda 11        
     3) Peck, Dayna 11                  4) Thomas, Chanel 11              
  7 Emma Willard  'A'                                     51.16    2   
     1) Spencer, Amber 12               2) Armstrong, Keishorea 11        
     3) Steede, Kristin 09              4) Shapiro, Molly 12              
  8 Columbia  'A'                                         51.39    1   
     1) Nardacci, Dominique 10          2) Mosher, Christina 12           
     3) Romer, Alison 10                4) Johnston, Nastasja 09          
 
Event 13  Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
        Meet: M 4:35.46  1994        Susanne Heyer, Columbia                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maloy, Catherine          11 Academy of H           4:37.84   10   
  2 Hollowood, Keelin         11 Saratoga Spr           4:37.98    8   
  3 MacDonald, Margaret       12 Saratoga Spr           4:41.41    6   
  4 Pierce, Laura             10 H.C. William           4:41.75    5   
  5 Scott, Kaylee             09 Academy of H           4:45.38    4   
  6 Deshaies, Emma            12 Plattsburgh            4:45.78    3   
  7 Schillaci, Kaite          09 Colonie                4:47.77    2   
  8 Morrow, Olivia             8 Saratoga Spr           4:50.38    1   
  9 Arcuri, Lindsay           11 Bay Shore              4:51.08  
 10 Ricalton, Maria           09 H.C. William           4:52.95  
 11 Fish, Michelle               Guilderland            4:53.06  
 12 Tedeschi, Courtney        11 Berne-Knox-W           4:54.92  
 13 Whyman, Melissa           10 Seton Cathol           4:55.90  
 14 Whitford, Carley          12 Shenendehowa           4:56.40  
 15 Stalica, Gina             12 Shenendehowa           4:56.61  
 16 McDonough, Meghan         09 Northport              4:57.46  
 17 Bower, Bellame             8 Colonie                4:57.50  
 18 Capobianco, Gina          10 Colonie                4:57.52  
 19 Peck, Tara                12 Saratoga Spr           4:59.58  
 20 Geniti, Kimberly          10 Fonda Fulton           4:59.68  
 21 Caher, Kerry              12 Shenendehowa           5:01.74  
 22 Cossaro, Marissa          11 Northport              5:02.01  
 23 Hulbert, Erin             09 Shenendehowa           5:02.63  
 24 Jacobs, Haley             09 Northport              5:07.94  
 25 richardson, alana         11 Uniondale              5:10.34  
 26 Bleichert, Dominica       10 Shenendehowa           5:10.98  
 27 Clemente, Katherine          Troy                   5:12.08  
 28 Flanagan, Kelly           11 Northport              5:13.36  
 29 Butler, Emily              8 Liverpool              5:14.60  
 30 Kavanaugh, Corrie         11 Northport              5:24.72  
 
Event 14  Boys 1 Mile Run
=======================================================================
        Meet: M 4:09.92  2007        Brian Rhodes-Devey, Guilderland           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lane, Austin              12 Greenwich              4:19.42   10   
  2 Urys, Jake                11 Mekeel Christian       4:21.43    8   
  3 Germano, Philo            11 Albany                 4:23.11    6   
  4 Marois, Will              12 Shenendehowa           4:23.64    5   
  5 Lange, Matthew            11 Notre Dame-B           4:23.73    4   
  6 Carpinello, Luke          12 Bethlehem              4:23.99    3   
  7 Hoffman, Matthew          11 Fonda Fulton           4:24.82    2   
  8 Scott, Michael            12 Fonda Fulton           4:27.39    1   
  9 Ferguson, Justin          12 Broadalbin-P           4:28.84  
 10 Wightman, Ross            11 Chatham                4:31.31  
 11 Reynolds, Sean            12 Berne-Knox-W           4:32.08  
 12 Waling, Barrett           12 Seton Cathol           4:32.22  
 13 Janeczko, Dan             11 Shenendehowa           4:35.33  
 14 Johnson, Jordan           10 Colonie                4:38.44  
 15 Hausamann, Daniel         10 Shaker                 4:45.13  
 16 Farnan, Emmet             11 Bay Shore              4:51.65  
 17 Ibarra-Cruz, Carlos       10 Westbury               4:53.93  
 18 Nazir, Javeed             11 Ticonderoga            4:54.38  
 19 Fiore, Luciano            09 Bay Shore              5:03.63  
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Plante, Kyle              12 Colonie                  24.82Q  5 
  2 powell, adrianna          12 Uniondale                25.00Q  1 
  3 brown, natasia            10 Albany                   25.33Q  3 
  4 blessing, uzoeshi         11 Albany                   25.82Q  2 
  5 Bianco, Ellery            09 Saratoga Spr             26.08Q  4 
  6 Allen, Brianah            12 Bay Shore                25.80q  1 
  7 Toppin, Anisa             10 Bay Shore                26.41q  2 
  8 Kearney, Jackie           12 Bethlehem                26.42q  5 
  9 Ford, Mikaila             11 Academy of H             26.50   4 
 10 Bousa, Alicia             11 Colonie                  26.55   5 
 11 Ventra, Olivia            09 Saratoga Spr             26.65   2 
 12 green, crystal            09 Uniondale                26.66   3 
 13 Romer, Alison             10 Columbia                 27.04   1 
 14 Osipitan, Ronke           09 Colonie                  27.15   5 
 15 Bielli, Alex              09 Gloversville             27.41   1 
 16 Nardacci, Dominique       10 Columbia                 27.47   3 
 17 Williams, Osha            12 St. Francis              27.62   2 
 18 Brown, Jasmine            09 Utica Procto             27.66   2 
 19 Nunziato, Janna           12 Northport                27.97   3 
 20 Mosher, Christina         12 Columbia                 28.23   3 
 21 Jaquith, Olivia           11 Niskayuna                28.29   5 
 22 Mahoney, Lauren           10 Shaker                   28.41   4 
 23 Anderson, Josephine       12 Bay Shore                28.66   3 
 24 Puma, Vita                11 Rome Free Ac             29.11   1 
 25 Bonaparte, Deneshia       11 Westbury                 29.17   4 
 26 Gotch, Kati               09 Rome Free Ac             29.39   2 
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Plante, Kyle              12 Colonie                  23.98   10   
  2 powell, adrianna          12 Uniondale                24.69    8   
  3 brown, natasia            10 Albany                   24.82    6   
  4 Bianco, Ellery            09 Saratoga Spr             25.57    5   
  5 Allen, Brianah            12 Bay Shore                25.65    4   
  6 blessing, uzoeshi         11 Albany                   25.76    3   
  7 Kearney, Jackie           12 Bethlehem                26.25    2   
  8 Toppin, Anisa             10 Bay Shore                26.45    1   
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 White, Matthew            12 Amsterdam                22.20Q  3 
  2 Carr, Joe                 12 Burnt Hills-             22.24Q  4 
  3 Ingram, Derrick           12 Uniondale                22.35Q  2 
  4 Allen, Jared              11 Shenendehowa             23.06Q  1 
  5 Brown, Izaiah             09 Amsterdam                22.72q  3 
  6 Seiler, Max               12 Bethlehem                23.14q  4 
  7 Murray, Malik             11 Schenectady              23.17q  1 
  8 Smith, Gabe               11 La Salle                 23.21q  2 
  9 Drescher, Austin          11 Shaker                   23.31   4 
 10 Nunez, Stiven             11 Amityville               23.47   3 
 11 Pelletier, Mike           12 Ballston Spa             23.78   2 
 12 Sheriffe, Akeem           11 Westbury                 23.81   1 
 13 Dargan, Jah-Kim           10 Plattsburgh              23.86   1 
 14 Nimblette, Jason          11 Westbury                 24.03   2 
 15 Littlejohn, Nesta         10 Albany                   24.11   4 
 16 Crossky, Elliott          10 Christian Br             24.14   1 
 17 Calixte, Reginald         09 Westbury                 24.15   3 
 18 Newkirk, Cameron          12 Bay Shore                24.16   4 
 19 Meyer, Josh               11 Columbia                 24.19   4 
 20 Martin, Nick              12 Columbia                 24.28   2 
 21 Cropper, Hanif            12 Albany                   24.31   1 
 22 Harris, Xavier            09 Niskayuna                24.82   3 
 23 Scorzella, Joe            12 Notre Dame-B             25.00   2 
 24 Stafford, Robert          11 Amityville               28.59   2 
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Carr, Joe                 12 Burnt Hills-             21.33   10   
  2 Ingram, Derrick           12 Uniondale                21.77    8   
  3 White, Matthew            12 Amsterdam                22.05    6   
  4 Allen, Jared              11 Shenendehowa             22.43    5   
  5 Brown, Izaiah             09 Amsterdam                22.57    4   
  6 Seiler, Max               12 Bethlehem                23.00    3   
  7 Murray, Malik             11 Schenectady              23.33    2   
  8 Smith, Gabe               11 La Salle                 23.35    1   
 
Event 17  Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Szpak, Megan              12 Saratoga Spr          10:07.35   10   
  2 Driscoll, Taylor          11 Saratoga Spr          10:12.50    8   
  3 Peck, Tara                12 Saratoga Spr          10:40.38    6   
  4 Burns, Emily                 Guilderland           10:40.85    5   
  5 Kasza, Jamie               8 Fonda Fulton          10:50.30    4   
  6 Mueller, Taylor           11 Queensbury            10:55.92    3   
  7 Bogdan, Opal Jessica      12 Broadalbin-P          10:56.34    2   
  8 Williams, Talya           10 Notre Dame-B          10:58.52    1   
  9 Samuel, Maddie            11 Saratoga Spr          11:01.25  
 10 Jozefowski, Cara          10 Northport             11:04.02  
 11 Mahoney, Morgan           10 Liverpool             11:23.86  
 12 Faltings, Jessica         11 Northport             11:36.90  
 13 richardson, alana         11 Uniondale             11:49.77  
 
Event 18  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
        Meet: M 9:06.78  2009        Chris Stogsdill, Marcellus                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lange, Jason              11 Notre Dame-B           9:22.07   10   
  2 Tario, Andrew             11 Averill Park           9:28.04    8   
  3 Knox III, John            11 Gloversville           9:34.53    6   
  4 Grosvenor, Daniel         11 Montpelier             9:35.05    5   
  5 Little, Evan              12 La Salle               9:35.78    4   
  6 Gronostaj, Kyle           10 Columbia               9:42.70    3   
  7 Fishbein, Ben             11 Bethlehem              9:48.45    2   
  8 Schwenzfeier, Adam        11 Shaker                10:01.13    1   
  9 Struck, Derek             12 Berne-Knox-W          10:07.98  
 10 Gadway, Jeriqho           09 Plattsburgh           10:16.24  
 11 Page, Evan                10 Seton Cathol          10:16.40  
 12 Greg, Bogdan              10 Broadalbin-P          10:20.36  
 13 Norris, Will              12 Bay Shore             10:23.52  
 14 Healy, Jordan             10 Maple Hill            10:34.60  
 15 Dixon, Kevin              12 Mohonasen             10:36.38  
 16 Murphy, Ryun              10 Mekeel Christian      10:36.59  
 17 Murphy, Chris             11 Mekeel Christian      10:38.72  
 18 Westman, James            11 Fonda Fulton          10:48.81  
 
Event 19  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Northport  'A'                                      9:14.03   10   
     1) Albaneze, Natasha 10            2) Brennan, Brigid 10             
     3) Zieve, Sarah 11                 4) Hensley, Victoria 12           
  2 Shaker  'A'                                         9:28.17    8   
     1) Lansing, Maryanna 8             2) Lavender, Kayleigh 11          
     3) Lavender, Shannon 8             4) Madison, Hannah 11             
  3 Niskayuna  'A'                                      9:30.36    6   
     1) Sciortino, Felicia 11           2) Higgins, Kaleigh 12            
     3) Hensel, Maggie 12               4) DeWald, Emily 10               
  4 Colonie  'A'                                        9:32.09    5   
     1) Malecki, Jackie 10              2) Becker, Amy 12                 
     3) Kerin, Shannen 8                4) Schillaci, Kaite 09            
  5 Bethlehem  'A'                                      9:33.29    4   
     1) Cheu, Lindsay 11                2) Jensen, Danika 10              
     3) Macfarlane, Christina 12        4) Quick, Kelly 10                
  6 H.C. Williams  'A'                                  9:40.83    3   
     1) Del Rossi, Rebecca 10           2) DelRossi, Gemma 10             
     3) Pierce, Laura 10                4) Ricalton, Maria 09             
  7 Ballston Spa  'A'                                   9:46.86    2   
     1) Gardiner, Alyssa 09             2) Gardiner, Caitlyn 09           
     3) Danison, Hope 10                4) Rosenberg, Carleigh 12         
  8 Bay Shore  'A'                                      9:59.37    1   
     1) Anderson, Jacqueline 10         2) Peattie, Regina 12             
     3) Arcuri, Lindsay 11              4) McCaslin, Nia 09               
  9 Guilderland  'A'                                   10:01.00  
     1) Pickett, Anna                   2) Cure, Lea                      
     3) Burns, Emily                    4) Fish, Michelle                 
 10 Rome Free Academy  'A'                             10:07.71  
     1) Anken, Teresa 09                2) Loso, Tricia 09                
     3) Hawkins, Alli 10                4) Weir, Brianna 11               
 11 Uniondale  'A'                                     10:25.12  
     1) Mathieu, Janice 12              2) Toussaint, Lenny 11            
     3) suffriant, ashley 10            4) richardson, alana 11           
 
Event 20  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: M 7:47.39  1999        , Shenendahowa                            
                         Derkowski-Jones-Tebbano-Cloutier                  
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Port Jefferson  'A'                                 8:20.88   10   
     1) Conte, Cole 12                  2) Agostino, Fred 12              
     3) Walsh, Dennis 11                4) Keresztes, Andrew 12           
  2 Voorheesville  'A'                                  8:26.47    8   
     1) Meyer, Stephen 12               2) Decker, Richard 10             
     3) Vandervort, David 12            4) Becker, Joe 11                 
  3 Shenendehowa  'A'                                   8:27.71    6   
     1) Janeczko, Dan 11                2) Borini, Michael 11             
     3) Vite, Jack 09                   4) Benson, Robert 10              
  4 Bay Shore  'A'                                      8:30.98    5   
     1) Gulley, Pernell 12              2) Corcoran, Ethan 12             
     3) Roberts, Kareem 11              4) Jackson, Furious 11            
  5 Liverpool  'A'                                      8:36.11    4   
     1) Buck, Connor 09                 2) Christensen, Alex 10           
     3) Ostuni, Anthony 12              4) Muldoon, Dan 09                
  6 La Salle  'A'                                       8:40.93    3   
     1) Connolly, Matt 12               2) Coughlin, Niall 10             
     3) Isabelle, Alex 11               4) Little, Evan 12                
  7 Mohonasen  'A'                                      8:45.46    2   
     1) Cifarelli, Dave 12              2) Dixon, Kevin 12                
     3) Schmidt, Jake 10                4) Sheehan, Kyle 10               
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: M 3:45.60  2001        , Bayshore                                
                         Duphy-Castro-Williams-Stanton                     
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colonie  'A'                                        3:53.05   2  10   
     1) Plante, Kyle 12                 2) Kaminski, Kirsten 09           
     3) Bousa, Alicia 11                4) Kelly, Mikeisha 09             
  2 Bay Shore  'A'                                      3:54.30   2   8   
     1) Allen, Brianah 12               2) Andrade, Cesia 10              
     3) Anderson, Jacqueline 10         4) Rowe, Danielle 12              
  3 Uniondale  'A'                                      3:56.45   2   6   
     1) linton, staphaine 12            2) powell, adrianna 12            
     3) roberts, kedisha 11             4) webley, brittany 12            
  4 Academy of Holy Names  'A'                          4:01.75   2   5   
     1) Close, Kaitlin 09               2) Ford, Mikaila 11               
     3) Triller, Leah 10                4) Maloy, Catherine 11            
  5 Albany  'A'                                         4:04.15   1   4   
     1) blessing, uzoeshi 11            2) Marable, Kyniqua 12            
     3) musco, abigail 09               4) brown, natasia 10              
  6 Liverpool  'A'                                      4:04.29   2   3   
     1) Akinpelu, Oreoluwa 09           2) Rowell, Catherine 11           
     3) Griffin, Yasmeen 09             4) Torres, Connie 12              
  7 Duanesburg  'A'                                     4:12.84   1   2   
     1) Kenyon, Maddy 11                2) Schaible, Abby 11              
     3) Fisher, Ciara 11                4) McQueeney, Mackenzie 11        
  8 Shaker  'A'                                         4:18.09   2   1   
     1) Horton, Natalie 09              2) Duffey, Lauren 10              
     3) Madison, Hannah 11              4) Soldani, Meghan 10             
  9 Amsterdam  'A'                                      4:22.84   1 
     1) Johnson, Deborah 11             2) Devine, Kaitlyn 8              
     3) Ottati, Megan 11                4) Paris, Kelly 11                
 10 Westbury  'A'                                       4:48.02   1 
     1) Bonaparte, Deneshia 11          2) Dorce, Stephanie 10            
     3) Young, Takarah 12               4) Oriol, Jennifer 10             
 
Event 22  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: M 3:16.65  1984        , New Rochelle                            
                         Batterman-Johnson-Ward-Smith                      
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Liverpool  'A'                                      3:22.51   2  10   
     1) Watkins, ZaVon 12               2) Fiorello, Steve 12             
     3) Lawes, Ryheim 10                4) Rondinello, Keewan 12          
  2 Uniondale  'A'                                      3:24.56   2   8   
     1) Ingram, Derrick 12              2) Chardonette, Nyder 12          
     3) Armour, Christopher 12          4) Goodwin, Tresean 12            
  3 Bay Shore  'A'                                      3:29.64   2   6   
     1) Farnan, Emmet 11                2) Gulley, Pernell 12             
     3) Roberts, Kareem 11              4) Roberts, Kadesh 12             
  4 La Salle  'A'                                       3:32.43   1   5   
     1) Fitzgerald, Sean 11             2) Martinelli, Steve 12           
     3) Landy, Josh 12                  4) Thompson, Dylan 10             
  5 Chatham  'A'                                        3:34.68   1   4   
     1) Wightman, Ross 11               2) Mackerer, Ryan 11              
     3) Overby, Travis 11               4) Whitbeck, Billy 12             
  6 Colonie  'A'                                        3:35.26   2   3   
     1) Holmes, Jon 11                  2) Sopko, Dan 12                  
     3) Sleasman, Steve 12              4) Sainato, Giancarlo 12          
  7 Broadalbin-Perth  'A'                               3:35.56   1   2   
     1) Caughey, Henry 10               2) Coveney, Jake 09               
     3) Ferguson, Justin 12             4) Becker, Austin 12              
  8 Shenendehowa  'A'                                   3:36.40   2   1   
     1) Hayner, Evan 10                 2) Zeosky, Jon 12                 
     3) Marois, Will 12                 4) Rowe, Colin 09                 
  9 Christian Brothers (Alb)  'A'                       3:37.20   1 
     1) Avery, James 09                 2) Prestigiacomo, Nick 12         
     3) Omalley, Aidan 12               4) Luizzi, Peter 12               
 10 Westbury  'A'                                       3:39.36   1 
     1) Alerte, Brendan 09              2) Fevrius, Woodley 09            
     3) Jean, Joshua 09                 4) Caliexte, Reginald 09          
 11 Ichabod Crane  'A'                                  3:42.20   1 
     1) Clark-Gartner, Gavin 12         2) Cooke, Ian 12                  
     3) Kaiser, Joe 11                  4) Farragher, Matthew 12          
 12 Plattsburgh  'A'                                    3:46.73   1 
     1) Dargan, Jah-Kim 10              2) Conners, Tevin 12              
     3) Hendrix, Shawn 12               4) Courson, Shawn 10              
 13 Duanesburg  'A'                                     3:54.67   1 
     1) Archambeault, Andy 12           2) Fiacco, Adam 12                
     3) Gregory, Steve 10               4) Barton, Noah 11                
 14 Shaker  'A'                                         3:56.82   2 
     1) Weykamp, Ian 11                 2) Smith, Robert 11               
     3) Fallon-Underwood, Jack 10       4) Phillips, Dan 12               
 15 Amsterdam  'A'                                      3:59.13   2 
     1) Ruiz, Gaddiel 12                2) Hardies, John 11               
     3) Stanavich, Brett 11             4) Brown, Izaiah 09               
 
Event 23  Girls High Jump
=======================================================================
        Meet: M  5-10  1990        Shelly Choppa, Glens Falls                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Avery, Courtney              Troy                   5-06.00   10   
  2 Armstrong, Keishorea      11 Emma Willard           5-04.00    8   
  3 Kalvoda, Elizabeth        12 St. Francis            5-02.00    6   
  4 Husband, Dana             11 Rome Free Ac          J5-02.00    4   
  4 Borini, Isabella          11 Schalmont             J5-02.00    4   
  4 Madison, Hannah           11 Shaker                J5-02.00    4   
  7 Diamente, Catelena           Guilderland           J5-02.00    2   
  8 Smith, Grace              09 Bethlehem             J5-02.00    1   
  9 Lancto, Kristen           12 Schalmont             J5-02.00  
 10 Rowland, Madison          11 Shaker                 5-00.00  
 11 Buckey, Hannah               Guilderland           J5-00.00  
 12 Brodie, Tammy             11 Liverpool             J5-00.00  
 13 Buehler, Vicky            11 Bethlehem             J5-00.00  
 14 Roney, Amanda             10 Middleburgh            4-10.00  
 15 Insero, Alyson            10 Academy of H          J4-10.00  
 15 Conroy, Sarah             10 Northport             J4-10.00  
 15 Gotch, Kati               09 Rome Free Ac          J4-10.00  
 18 LeBlanc, Chelsea          09 Broadalbin-P          J4-10.00  
 19 Zurlo, Morgan                Glens Falls           J4-10.00  
 20 Ottati, Mackenzie         11 Broadalbin-P          J4-10.00  
 21 Triller, Claire           12 Academy of H           4-08.00  
 21 Olander, Emily            11 Northport              4-08.00  
 21 Gaines, Tiaria            09 Albany                 4-08.00  
 24 Yedynak, Estelle           8 Columbia              J4-08.00  
 25 Krivacsy, Lauren          11 Northport              4-06.00  
 -- Moore, Casey              09 Queensbury                  NH  
 -- Guerrier, Sabrina         10 Westbury                    NH  
 
Event 24  Boys High Jump
=======================================================================
        Meet: M 7-01.50  2001        Dan Olson, Albany Academy                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mc Millan-Moss, Keilan    12 Schenectady            6-04.00   10   
  2 Stewart, Tim              12 Voorheesvill          J6-04.00    8   
  3 Turek, Isaiah             11 Ichabod Cran           6-02.00    6   
  4 Stewart, Collin           12 Mekeel Christian      J6-02.00    5   
  5 Summers, Jason            12 Chatham               J6-02.00    4   
  6 White, Matthew            12 Amsterdam              6-00.00    3   
  7 Roberts, Kareem           11 Bay Shore              5-10.00    2   
  8 Harris, Zachary           11 Liverpool             J5-10.00    1   
  9 Lee, Anthony              11 Shenendehowa           5-08.00  
  9 Rivera, Tyler             10 Chatham                5-08.00  
  9 Duguid, Drew              11 Bethlehem              5-08.00  
 12 Richardson, Chris         10 Mohonasen              5-06.00  
 12 Brown, Izaiah             09 Amsterdam              5-06.00  
 -- Duncan, Brandon           12 Uniondale                   NH  
 -- Gaffuri, Matthew          12 Albany                      NH  
 -- Rowley, Joe               12 Shenendehowa                NH  
 
Event 25  Girls Pole Vault
=======================================================================
        Meet: M 11-11  2003        Natasha Landon, Hudson Falls                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Snyder, Kara              10 Colonie               11-03.00   10   
  2 Weekes, Madessen          12 Shenendehowa         J11-03.00    8   
  3 Receveur, Jenn            12 Ichabod Cran         J11-03.00    6   
  4 Lizotte, Kendra              Guilderland           11-00.00    5   
  5 Levy, Jaclyn                 Guilderland           10-00.00    4   
  6 Zoufaly, Suzanne          12 Shaker                 9-09.00    3   
  7 Matthews, Olivia          11 Ballston Spa           9-06.00    2   
  8 Davis, Savannah              Glens Falls           J9-06.00    1   
  9 Paolano, Olivia           11 Queensbury             9-00.00  
  9 Switser, Alicia              Guilderland            9-00.00  
 11 Hinman, Caroline          11 Ballston Spa           8-06.00  
 11 Myott, Mackenzie           8 Glens Falls            8-06.00  
 11 Miranda, Genissis         12 Bay Shore              8-06.00  
 11 Walkowicz, Amanda         12 Shenendehowa           8-06.00  
 11 Boyce, Jackie             12 Greenwich              8-06.00  
 11 Barrett, Nicole           12 Liverpool              8-06.00  
 17 Simpson, Emma             12 Voorheesvill           8-00.00  
 17 Rivera, Idis              12 Bay Shore              8-00.00  
 17 Williams, Shaiya          11 Bay Shore              8-00.00  
 17 Maerki, Kerry             11 Bay Shore              8-00.00  
 17 Velasquez, Jennifer       11 Bay Shore              8-00.00  
 17 Edgar, Kayla              12 Gloversville           8-00.00  
 17 Shevlin, Megan            12 Queensbury             8-00.00  
 17 Shenandoah, Shae          11 Liverpool              8-00.00  
 17 Taggart, Kathryn          10 Shaker                 8-00.00  
 26 Zulena, Saravia           12 Bay Shore              7-06.00  
 27 Anken, Krista             11 Rome Free Ac           6-06.00  
 -- Marcinkowski, Jamie       12 Rome Free Ac                NH  
 -- Ryan, Eryn                12 Voorheesvill                NH  
 
Event 26  Boys Pole Vault
=======================================================================
        Meet: M 15-06  1999        Joel Carusone, Guilderland                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Steck, James              11 Shaker                14-00.00   10   
  2 Saccocio, Vincent         12 Voorheesvill          13-06.00    7   
  2 Radtke, Dan               12 Christian Br          13-06.00    7   
  4 Mosca, Luke               12 Bethlehem            J13-06.00    5   
  5 Becker, Ben               12 Berne-Knox-W         J13-06.00    4   
  6 Bopp, Justin              11 Colonie               13-00.00    2.50
  6 Mead, Ted                    Canjohaire            13-00.00    2.50
  8 Ogdan, Casey              11 Shaker               J13-00.00    1   
  9 Crovello, Connor          11 Port Jeffers          12-06.00  
  9 Machia, Jon                  Lansingburgh          12-06.00  
  9 Gavin, Dan                   Shaker                12-06.00  
  9 Yoder, Harrison           12 Niskayuna             12-06.00  
 13 Paulino, Gil              11 Ballston Spa          12-00.00  
 13 Charbonneau, Phil         12 Shenendehowa          12-00.00  
 13 Kenny, Michael               Glens Falls           12-00.00  
 13 Martinelli, Steve         12 La Salle              12-00.00  
 17 Wightman, Ross            11 Chatham               11-00.00  
 17 Coppola, Anthony          12 Niskayuna             11-00.00  
 17 Bhatti, Hammad            12 Albany Acade          11-00.00  
 17 Ryan, Drew                11 Averill Park          11-00.00  
 17 Capron, Anthony           10 Rome Free Ac          11-00.00  
 -- Camp, Garrett             10 Queensbury                  NH  
 -- Gerhardt, Gabe               Cobelskill-Richm            NH  
 -- Cato, Leo                 11 Bethlehem                   NH  
 
Event 27  Girls Long Jump
=======================================================================
        Meet: M 19-11.50  1997        Keyon Soley, Uniondale                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ronde, Sara               12 Northport             18-08.00   10   
  2 Torncello, Emma           12 Shaker                17-07.00    8   
  3 Vandenburgh, Emily        12 Shaker               J17-07.00    6   
  4 Kiehl, Eva                11 Columbia              17-04.50    5   
  5 Barrau, Alexis            12 Bay Shore             17-04.00    4   
  6 Carota, Nikari            10 Queensbury            17-00.00    3   
  7 Johnston, Nastasja        09 Columbia              16-09.75    2   
  8 francis, tawanda          12 Uniondale             16-09.50    1   
  9 roberts, kedisha          11 Uniondale             16-07.00  
 10 Palomino, Kelsey          11 Bay Shore             16-04.00  
 11 Xu, Alison                11 Niskayuna             16-03.75  
 12 Walters, Jaimee           12 Colonie               16-03.50  
 13 Baston, Patrice           09 Bay Shore             16-01.50  
 14 Thomas, Chanel            11 Gloversville          16-00.00  
 15 Krivacsy, Lauren          11 Northport             15-09.50  
 16 Knight, Brooke            10 Plattsburgh           15-07.25  
 17 Toppin, Anisa             10 Bay Shore             15-06.50  
 18 Brown, Jasmine            09 Utica Procto          15-06.00  
 19 McLean, Danielle          11 Shaker                15-04.50  
 20 Bielli, Alex              09 Gloversville          15-03.50  
 21 Brodie, Tammy             11 Liverpool             15-01.50  
 22 Naomi, Roberson           09 Colonie               15-01.00  
 23 Olander, Emily            11 Northport             14-08.25  
 24 Insero, Alyson            10 Academy of H          14-06.50  
 25 Seeley, Karli             12 Amsterdam             14-05.50  
 26 Marcinkowski, Jamie       12 Rome Free Ac          14-03.50  
 -- forehand, timaya          11 Uniondale                 FOUL  
 
Event 28  Boys Long Jump
=======================================================================
        Meet: M 23-11.25  1993        Marvin Forde, Uniondale                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Armour, Christopher       12 Uniondale             22-07.50   10   
  2 Gayle, Jayson             11 Colonie               21-04.50    6   
  3 Turek, Isaiah             11 Ichabod Cran         J21-04.50    8   
  4 Jackson, Vincent          11 Amityville            21-01.25    5   
  5 Carter, Corey             12 Amityville            21-00.00    4   
  6 LaBoy, Luis               11 Amsterdam             20-11.50    3   
  7 Lawrence, Jamari          12 Bay Shore             20-06.25    2   
  8 Muir, Steven              12 Uniondale             20-05.25    1   
  9 Phillips, Terrence        12 Bay Shore             20-04.00  
 10 Neiman, Ben               12 Port Jeffers          20-03.50  
 11 Drescher, Austin          11 Shaker                20-00.50  
 11 Hendrix, Shawn            12 Plattsburgh           20-00.50  
 13 Pierre, Bill              12 Bay Shore             19-11.00  
 14 Duguid, Drew              11 Bethlehem             19-10.00  
 14 Wolcott, Christopher      10 Albany                19-10.00  
 16 Dudley, Aaron             12 Hudson Falls          19-08.50  
 16 Languth, Dylan            11 Bethlehem             19-08.50  
 18 Villanueva, Johnny        12 Notre Dame-B          19-07.00  
 19 Nelson, Josh              12 Schenectady           19-05.50  
 20 Hinds, Malik              09 Bay Shore             19-05.25  
 21 Rost, Christopher         11 Amsterdam             19-04.50  
 22 Bernier, Brian            10 Ballston Spa          19-04.25  
 23 Lee, Anthony              11 Shenendehowa          19-03.00  
 24 Barros, Mukhtar           12 Schenectady           19-01.00  
 25 Brown, Leroy              10 Rome Free Ac          18-09.00  
 26 Lemelin, Chris            10 Niskayuna             18-04.00  
 27 Hickok, Justin            11 Shenendehowa          17-08.00  
 28 Barnes, Colin             11 Duanesburg            17-06.00  
 29 Thomas, Cody              11 Ballston Spa          14-05.00  
 
Event 29  Girls Triple Jump
=======================================================================
        Meet: M 39-05.25  2010        Marlene Ricketts, Westbury               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shapiro, Molly            12 Emma Willard          37-05.00   10   
  2 Arthur, Kierra            12 Utica Procto          36-11.50    8   
  3 Kiehl, Eva                11 Columbia              36-05.50    6   
  4 Torncello, Emma           12 Shaker               J36-05.50    5   
  5 francis, tawanda          12 Uniondale             36-03.50    4   
  6 Buehler, Vicky            11 Bethlehem             35-04.25    3   
  7 Williams, Osha            12 St. Francis           35-03.75    2   
  8 Paolano, Olivia           11 Queensbury            35-03.00    1   
  9 Glancy, Lauren            09 Northport             35-01.00  
 10 Palomino, Kelsey          11 Bay Shore             34-11.75  
 11 Krivacsy, Lauren          11 Northport             34-10.25  
 12 Barrau, Alexis            12 Bay Shore             33-11.00  
 13 Baston, Patrice           09 Bay Shore             33-07.75  
 14 McLean, Danielle          11 Shaker                33-07.25  
 15 Jordan, Hilda             09 Utica Procto          33-04.00  
 16 Rowell, Catherine         11 Liverpool             33-02.25  
 17 Olander, Emily            11 Northport             32-06.50  
 18 Naomi, Roberson           09 Colonie               32-02.25  
 19 Hospodar, Sarah           12 Bethlehem             31-09.75  
 20 Massaroni, Quinn          12 Academy of H          31-08.25  
 21 Conroy, Sarah             10 Northport             31-06.50  
 22 Savasta, Asia             11 Hudson Falls          31-04.00  
 23 West, Mikaya              09 Utica Procto          31-03.75  
 24 Xu, Alison                11 Niskayuna             30-11.25  
 25 Laboy, Yari               09 Amsterdam             30-04.25  
 26 Izzo, Abby                12 Amsterdam             30-01.25  
 27 Clyburn, Amanda           12 Westbury              28-03.00  
 28 Crasto, Christina         12 Bishop Magin          27-03.25  
 -- Toppin, Anisa             10 Bay Shore                 FOUL  
 
Event 30  Boys Triple Jump
=======================================================================
        Meet: M 49-08.50  1971        Kenneth McBryde, Mount Vernon            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Willis, Devon             10 Schalmont             46-01.75   10   
  2 Currie, Jelani            12 Albany Acade          45-11.25    8   
  3 Hendrix, Shawn            12 Plattsburgh           45-02.50    6   
  4 Turek, Isaiah             11 Ichabod Cran          45-00.25    5   
  5 Carter, Corey             12 Amityville            43-05.75    4   
  6 Burt, Jahmal              11 Amityville            42-08.75    3   
  7 Muir, Steven              12 Uniondale             42-06.25    2   
  8 Duguid, Drew              11 Bethlehem             41-02.00    1   
  9 Greenberg, Brian          10 Bethlehem             41-01.75  
 10 Hayes, Mike               11 Averill Park          41-01.25  
 11 Crump-King, Jordan        11 Shaker                41-00.25  
 12 Barros, Mukhtar           12 Schenectady           40-11.25  
 13 Kippins, Aaron            12 Bishop Magin          40-00.00  
 14 Oki, Prezi                   Shaker                39-09.25  
 15 Wolcott, Christopher      10 Albany                39-03.00  
 16 Richardson, Chris         10 Mohonasen             38-07.00  
 17 Rost, Christopher         11 Amsterdam             38-03.50  
 18 Hickok, Justin            11 Shenendehowa          38-00.25  
 19 Ronk, Ryan                12 Liverpool             37-11.50  
 20 Armstrong, Heath             Glens Falls           37-09.50  
 21 Homenick, Richard         12 Notre Dame-B          36-06.75  
 22 Lentivech, Jimmy          12 La Salle              36-01.00  
 -- Jackson, Raeco            09 Westbury                  FOUL  
 -- Lawrence, Jamari          12 Bay Shore                 FOUL  
 -- McArthur, Donte           11 Uniondale                 FOUL  
 -- Farnam, Jacob             11 Berne-Knox-W              FOUL  
 -- Jean, Joshua              09 Westbury                  FOUL  
 
Event 31  Girls Discus Throw
=======================================================================
        Meet: M 158-07  1992        Stacey-Shroeder, Grand Island              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Capano, Caysie               Troy                    131-01   10   
  2 Mays, Mariah              09 Rome Free Ac            117-03    8   
  3 Vogel, Katie              12 Averill Park            108-01    6   
  4 Mack, Imani                  Glens Falls             107-06    5   
  5 Busch, Amanda                Fort Plain              103-05    4   
  6 arogbo, fola              11 Uniondale               100-00    3   
  7 Rodriguez, Danely         12 Bay Shore                99-09    2   
  8 Fowler, Zoe               10 Emma Willard             99-05    1   
  9 Fernandez, Jordon            Troy                     98-03  
 10 Doelittle, Zoe               Glens Falls              97-07  
 11 O'Dea, Chelsea            12 Saratoga Spr             96-02  
 12 Nicholson, Lynda          12 Westbury                 93-03  
 13 French, Grayce             8 Saratoga Spr             91-07  
 14 Rice, Meaghan             12 Shaker                   89-01  
 15 Melore, Schuyler          11 Northport                86-08  
 16 Humbert, Kate             11 Northport                85-09  
 17 Lysiak, Allison           11 Broadalbin-P             84-02  
 18 Reed, Mary                12 Liverpool                82-07  
 19 Safonte, Stephanie        10 Northport                82-00  
 20 Diao, Cheila Alysha       11 Shaker                   80-11  
 21 Hogan, Liz                12 Gloversville             79-04  
 22 Cardenas, Aaliyah         12 Bay Shore                77-07  
 23 Smith, Anna               09 Broadalbin-P             72-06  
 24 Boyer, Therline           10 Westbury                 66-11  
 -- Lakomy, Sarbina           10 Plattsburgh               FOUL  
 -- Goldbourne, Deidree       11 Westbury                  FOUL  
 
Event 32  Boys Discus Throw
=======================================================================
        Meet: M 198-10  1991        Andy Bloom                                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bullis, Jeremy            11 Saranac                 141-05   10   
  2 Reutz, Parker             12 Bethlehem               140-01    8   
  3 Metott, Ryan              12 Rome Free Ac            139-00    6   
  4 Kippins, Aaron            12 Bishop Magin            138-11    5   
  5 Coveney, Nick             12 Broadalbin-P            133-11    4   
  6 Buchanan, Alexei          11 Albany Acade            133-04    3   
  7 Lauro, James              12 Colonie                 132-10    2   
  8 McFee, Will               11 Greenwich               130-10    1   
  9 Mellet, Nick              11 Bethlehem               126-07  
 10 Slattery, David           10 Queensbury              123-07  
 11 Johnson, Avery               Fort Plain              123-01  
 12 Rogers, John              11 Averill Park            120-10  
 13 Howes, Peter              11 Chatham                 120-03  
 14 Green, Nick                  Saratoga Spr            119-11  
 14 Hildenbrandt, Derek       12 Colonie                 119-11  
 16 Duncan, Rahphael          12 Colonie                 118-01  
 17 Murray, Tyler             12 Shaker                  116-02  
 18 Marsh, Zach                  Shaker                  115-03  
 19 Webber, Cody              12 Gloversville            103-11  
 20 Sledge, Luther            10 Gloversville            103-10  
 21 Grannell, Chris           10 Liverpool               100-00  
 22 Sanders, Kyle             12 Amityville               93-04  
 23 Moynahan, Zack            12 Gloversville             93-02  
 
Event 33  Girls Shot Put
=======================================================================
        Meet: M 46-05.50  1997        Dehsaya Williams, Saratoga Springs       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Capano, Caysie               Troy                  36-09.00   10   
  2 Hogan, Liz                12 Gloversville         J36-09.00    8   
  3 Doelittle, Zoe               Glens Falls           34-07.75    6   
  4 Nicholson, Lynda          12 Westbury              34-06.50    5   
  5 Fernandez, Jordon            Troy                  34-06.25    4   
  6 Seeley, Brianna           11 Hudson Falls          34-03.75    3   
  7 O'Dea, Chelsea            12 Saratoga Spr          33-10.25    2   
  8 Vogel, Katie              12 Averill Park          33-09.50    1   
  9 Wyzomirski, Sarah         12 Fonda Fulton          33-07.25  
 10 Mack, Imani                  Glens Falls           33-06.75  
 11 Mays, Mariah              09 Rome Free Ac          33-05.25  
 12 Diao, Cheila Alysha       11 Shaker                32-11.00  
 13 arogbo, fola              11 Uniondale             32-02.00  
 14 Goldbourne, Deidree       11 Westbury              30-04.50  
 15 Humbert, Kate             11 Northport             30-03.50  
 16 Busch, Amanda                Fort Plain            29-10.50  
 17 Smith, Anna               09 Broadalbin-P          29-08.25  
 18 Rodriguez, Danely         12 Bay Shore             28-09.00  
 19 Riveiro, Megan            11 Northport             28-05.50  
 20 Porter, Cecelia            8 Academy of H          27-10.50  
 21 Rice, Meaghan             12 Shaker                27-05.00  
 22 Watkins, Nelliah          11 Liverpool             26-11.50  
 23 Melore, Schuyler          11 Northport             25-06.00  
 24 Lee, Krysta               12 Gloversville          24-05.00  
 25 Lysiak, Allison           11 Broadalbin-P          24-03.25  
 
Event 34  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Duval, Corey              12 Saranac               54-07.00   10   
  2 Leedom, Nicholas          11 Liverpool             50-02.00    8   
  3 McFee, Will               11 Greenwich             49-06.25    6   
  4 Kasson, Scott                Saratoga Spr          47-07.50    5   
  5 Caruso, Phillip           12 Rome Free Ac          46-03.75    4   
  6 Buttimer, JT              11 Shenendehowa          44-09.25    3   
  7 Coveney, Nick             12 Broadalbin-P          42-01.00    2   
  8 Alder, Robert             10 Rome Free Ac          41-08.25    1   
  9 Cort, Kevin               12 Uniondale             41-06.00  
 10 Sanders, Kyle             12 Amityville            41-02.00  
 11 Johnson, Avery               Fort Plain            39-09.50  
 12 Desire', Tyler            11 Uniondale             39-07.50  
 13 Webber, Cody              12 Gloversville          39-06.75  
 14 Ross, Josh                12 Ticonderoga           39-06.25  
 15 Carswell, John            12 Bethlehem             39-05.00  
 16 Murray, Tyler             12 Shaker                39-04.75  
 17 Dutcher, Brendan          12 Gloversville          36-04.25  
 18 Slattery, David           10 Queensbury            34-11.25  
 19 Moynahan, Zack            12 Gloversville          33-01.00  
 20 Sledge, Luther            10 Gloversville          32-01.00  
 
Event 35  Girls 1600 Sprint Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Shaker  'A'                                         4:02.54   10   
     1) Hayes, Kristen 12               2) Vandenburgh, Emily 12          
     3) Lavender, Kayleigh 11           4) Lansing, Maryanna 8            
  2 Niskayuna  'A'                                      4:05.48    8   
     1) Engvold, Victoria 12            2) Moran, Mary Kate 11            
     3) DeWald, Emily 10                4) Higgins, Kaleigh 12            
  3 Bethlehem  'A'                                      4:08.90    6   
     1) Taillon, Samantha 10            2) Kearney, Jackie 12             
     3) Lukacs, Nicolette 12            4) Jensen, Danika 10              
  4 Shenendehowa  'A'                                   4:10.75    5   
     1) Benson, Katie 09                2) Klein, Julianna 10             
     3) Osaheni, Sarah 11               4) Predmore, Lizzie 12            
  5 Uniondale  'A'                                      4:11.46    4   
     1) forehand, timaya 11             2) linton, staphaine 12           
     3) roberts, kedisha 11             4) suffriant, ashley 10           
  6 Amsterdam  'A'                                      4:35.70    3   
     1) Paris, Kelly 11                 2) DiScenza, Katie 12             
     3) Devine, Kaitlyn 8               4) Ottati, Megan 11               
 
Event 36  Boys 1600 Sprint Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Liverpool  'A'                                      3:31.95   10   
     1) Lawes, Ryheim 10                2) Rondinello, Keewan 12          
     3) Fiorello, Steve 12              4) Watkins, ZaVon 12              
  2 Niskayuna  'A'                                      3:33.09    8   
     1) Smith, Derrick 11               2) Ivery, Jordan 10               
     3) Haber, Andrew 12                4) Williams, Niall 12             
  3 Amsterdam  'A'                                      3:42.40    6   
     1) Brown, Izaiah 09                2) Dorr, Lucas 10                 
     3) Stanavich, Brett 11             4) Hardies, John 11               
  4 Colonie  'A'                                        3:43.95    5   
     1) Gayle, Jayson 11                2) Latnie, Zach 11                
     3) Osipitan, Tommy 12              4) Holmes, Jon 11                 
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Uniondale                   66        2) Colonie                    64   
    3) Saratoga Springs            60        4) Shaker                     59   
    5) Bay Shore                   46        6) Northport                  35   
    7) Troy                        34        8) Academy of Holy Names      32   
    8) Albany                      32       10) Guilderland                25   
   11) Columbia                    23       12) Queensbury                 21   
   12) Emma Willard                21       14) Shenendehowa               18   
   15) Bethlehem                   16       15) Niskayuna                  16   
   17) Rome Free Academy           15       18) Utica Proctor              13   
   19) Glens Falls                 12       20) Gloversville               11   
   21) H.C. Williams                8       21) St. Francis Prep            8   
   23) Averill Park                 7       23) Duanesburg                  7   
   23) Schalmont                    7       23) Liverpool                   7   
   27) Ichabod Crane                6       28) Westbury                    5   
   29) Fonda Fultonville            4       29) Fort Plain                  4   
   29) Ballston Spa                 4       32) Amsterdam                   3   
   32) Hudson Falls                 3       32) Plattsburgh                 3   
   32) Broadalbin-Perth             3       36) Notre Dame-Bishop Gibbons   1   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Uniondale                   63        2) Amsterdam                  46   
    3) Liverpool                   43        4) Colonie                    31.50
    5) Bay Shore                   31        6) Bethlehem                  30   
    6) Schenectady                 30        8) Saratoga Springs           26   
    9) Ichabod Crane               24       10) Voorheesville              23   
   11) Amityville                  20       11) Shenendehowa               20   
   11) Saranac                     20       14) Port Jefferson             17   
   14) Westbury                    17       14) Greenwich                  17   
   17) Shaker                      15       17) Notre Dame-Bishop Gibbons  15   
   19) Rome Free Academy           14       19) La Salle                   14   
   21) Mekeel Christian            13       21) Christian Brothers (Alb)   13   
   23) Broadalbin-Perth            12       24) Albany Academy (Boys)      11   
   24) Columbia                    11       24) Niskayuna                  11   
   24) Averill Park                11       28) Burnt Hills-Ballston Lake  10   
   28) Schalmont                   10       28) Ticonderoga                10   
   31) Chatham                      8       32) Deruyter                    6   
   32) Plattsburgh                  6       32) Gloversville                6   
   32) Albany                       6       36) Maple Hill                  5   
   36) Montpelier                   5       36) Bishop Maginn               5   
   39) Berne-Knox-Westerlo          4       40) Fonda Fultonville           3   
   41) Canjohaire                   2.50    42) Mohonasen                   2   


Post to:
Post as: 
History for Shane
YearVideosNewsPhotosBlogs
2015 3 13    
2014 43 6    
2013 4 80 3  
2012 34 941 29  
2011 734 1365 161  
2010 594 911 360  
2009 974 1491 1106 4
2008 616 560 691  
2007 161 97 3 1
2006   38 1  
2005   44 5  
2004   32    
2003   2    
2002   1    
2001   1    
2000   4    
1999   5    
1998   6    
1997   5    
1996   4    
1995   2    
1994   1    
1993   2    
1992   1    
1985 1