Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
MessageReportBlock
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2012 Results - OFSAA Track and Field Championships

Published by
RunnerSpace.com/OFSAA   on Jun 9 2012, 10:16 PM
OFSAA Track and Field Championships
Jun 7, 2012 to Jun 9, 2012
Thousand Islands Secondary School, Brockville, ON, CA
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 2k Steeple | 100h | 110h | 300h | 400h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV | 1500m Wheelchair

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 1500m Steeple | 80h | 100h | 300h | 400h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Ambulatory Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Meredith, Brandon   Moira 12.71w +3.9 2  
2 Jackson, Kejean   Woodbridge Colle 12.72w +3.9 2  
3 Salomons, Cody   London Christian 13.01w +3.9 2  
4 Fraser-Morris, Garrett   Sydenham 13.31w +3.9 2  
5 Grant, D'Vaughn   Woodbridge Colle 14.39w +3.9 2  
6 Wodtke, Austin   Fellowes 14.57w +3.9 2  
7 Mackinnon, Mike   Centre Hastings 14.71w +3.9 2  
8 McLaren, Austin   Saugeen 16.59w +3.9 2  
1 Newell, Devon   Central Huron 17.03w +3.1 1  
2 POSAVAD, BEN   Beamsville 18.93w +3.1 1  
-- Monroe, Matt   Ursuline College DNS +3.1 1  
-- Mommersteeg, Brendan   Robert Bateman DNS +3.1 1  
 
Mens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Waslenko, Zachary   St Thomas of Vil 10.87w +5.1 1  
2 Spike, Norris   St Augustine - B 10.94w +5.1 1  
3 Nurse, Cameron   Michael Power-St 10.99w +5.1 1  
4 Tyrrell, Brandon   Thomas A Blakelo 11.06w +5.1 1  
5 Smiley, Mitchell   Northern - Sarni 11.10w +5.1 1  
6 Peters, Alex   FE Madill 11.11w +5.1 1  
7 Asemota, Duan   Notre Dame - Aja 11.11w +5.1 1  
8 Harding, Shane   Lakeshore Cath - 11.13w +5.1 1  
 
Mens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Asemota, Duan   Notre Dame - Aja 11.10 +1.5 3  
1 Spike, Norris   St Augustine - B 11.13w +2.3 1  
1 Waslenko, Zachary   St Thomas of Vil 11.13 +1.8 2  
2 Peters, Alex   FE Madill 11.15 +1.5 3  
3 Tyrrell, Brandon   Thomas A Blakelo 11.17 +1.5 3  
2 Nurse, Cameron   Michael Power-St 11.22 +1.8 2  
2 Smiley, Mitchell   Northern - Sarni 11.23w +2.3 1  
3 Harding, Shane   Lakeshore Cath - 11.23 +1.8 2  
3 Wolfe, Skye   Essex 11.30w +2.3 1  
4 Palomino, Nick   Dr GW Williams 11.34 +1.8 2  
4 Young, Michael   Governor Simcoe 11.35 +1.5 3  
5 Cavé, Daryl   ES Franco Cite - 11.36 +1.5 3  
5 McLuckie, Bailey   Longfields 11.37 +1.8 2  
4 DeNard, Lucas   Catholic Central 11.38w +2.3 1  
5 McDonald, Jason   Eastern Commerce 11.38w +2.3 1  
6 Kyeame, Nathan   Bill Crothers SS 11.39 +1.5 3  
6 Kelly, Jayden   St Joan of Arc - 11.40 +1.8 2  
7 Mahadi, Mahadi   Kipling 11.42 +1.8 2  
6 McKee, Jake   St Patrick - Thu 11.58w +2.3 1  
7 Moore, Liam   Colonel By 11.58 +1.5 3  
8 Kramer, Christopher   St Basil - SS Ma 11.60 +1.8 2  
7 Kashila, Daniel   ES Franco Cite - 11.76w +2.3 1  
8 Robichaud, Cedrick   Hearst 12.10w +2.3 1  
8 Noel, Tyler   Englehart 12.48 +1.5 3  
 
Mens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Paul, Shermar   St Paul - Ottawa 11.05 +1.9 1 10
2 Elliott, Chad   Birchmount Park 11.20 +1.9 1 8
3 Hector, Aaron   Father Henry Car 11.21 +1.9 1 6
4 Rhone, Daiten   Donald A. Wilson 11.22 +1.9 1 5
5 Smith, Chris   Clarkson 11.29 +1.9 1 4
6 Riley, Logan   All Saints - Whi 11.29 +1.9 1 3
7 Norton, Cole   Prince Edward Co 11.41 +1.9 1 2
8 Pichelli, Alec   Sacred Heart Cat 11.47 +1.9 1 1
 
Mens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Paul, Shermar   St Paul - Ottawa 11.14w +3.1 1  
2 Elliott, Chad   Birchmount Park 11.26w +3.1 1  
1 Hector, Aaron   Father Henry Car 11.28w +2.2 3  
3 Riley, Logan   All Saints - Whi 11.31w +3.1 1  
1 Rhone, Daiten   Donald A. Wilson 11.32w +2.2 2  
4 Pichelli, Alec   Sacred Heart Cat 11.35w +3.1 1  
2 Smith, Chris   Clarkson 11.36w +2.2 2  
3 Thompson, Leacroft   St Edmund Campio 11.39w +2.2 2  
2 Norton, Cole   Prince Edward Co 11.40w +2.2 3  
3 Rosaasen, Connor   St Thomas of Vil 11.44w +2.2 3  
4 Thibeault, Conor   Marshall McLuhan 11.44w +2.2 2  
4 Rampillo, Ranz   Holy Names - Win 11.47w +2.2 3  
5 Anderson, Ishan   Silverthorn 11.50w +3.1 1  
5 Eddleston, Joey   St Christopher 11.53w +2.2 2  
5 Egert, Nathan   Cairine Wilson 11.59w +2.2 3  
6 Nti, Clement   St Marquerite d 11.64w +2.2 3  
7 Noel, Jean   ES L'Héritage 11.70w +2.2 3  
8 Brown, Denzel   St Edmund Campio 11.73w +2.2 3  
6 Pileggi, David   St Joan of Arc - 11.84w +2.2 2  
6 Savage-Perreault, Skyl   Notre Dame Colle 11.85w +3.1 1  
7 Braccio, Braeden   St Anne - Windso 11.86w +3.1 1  
8 Puskas, Jake   St Ignatius - Th 11.94w +3.1 1  
7 Tenhave, Sean   Westgate 11.97w +2.2 2  
8 Laurila, Dan   Englehart 12.91w +2.2 2  
 
Mens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Laidlaw-Allen, Marlo   Bendale 10.42w +2.6 1  
2 Bramwell, Drelan   Northern - Sarni 10.45w +2.6 1  
3 Ford-Azonwanna, Andr   James Cardinal M 10.50w +2.6 1  
4 Bobb, Brandon   St Charles Garni 10.50w +2.6 1  
5 DeGrasse, Andre   Milliken Mills 10.62w +2.6 1  
6 Ajomale, Bolade   Alexander MacKen 10.64w +2.6 1  
7 Barker, Deion   St Marcellinus 10.68w +2.6 1  
-- Rittinger, Devon   Forest Heights DNS +2.6 1  
 
Mens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Ford-Azonwanna, Andre   James Cardinal M 10.54w +2.5 1  
2 Laidlaw-Allen, Marlon   Bendale 10.56w +2.5 1  
1 Ajomale, Bolade   Alexander MacKen 10.63 +1.6 2  
3 Bobb, Brandon   St Charles Garni 10.71w +2.5 1  
1 Rittinger, Devon   Forest Heights 10.73 +1.2 3  
2 DeGrasse, Andre   Milliken Mills 10.77 +1.2 3  
3 Barker, Deion   St Marcellinus 10.82 +1.2 3  
2 Bramwell, Drelan   Northern - Sarni 10.83 +1.6 2  
4 Alexandre, Marc-Andre   Upper Canada Col 10.83w +2.5 1  
3 Bennett, Kyle   St Augustine - B 10.88 +1.6 2  
4 Agada, Emeka   Elmira 10.96 +1.6 2  
5 Brown, Jaiden   Pine Ridge 11.03 +1.6 2  
4 Conforzi, Corey   Korah 11.06 +1.2 3  
5 Halog, Jonelle   Bell 11.06w +2.5 1  
5 Jno-Pierre, Angus   Ascension of Our 11.09 +1.2 3  
6 Murphy, Michael   St John's - Pert 11.17 +1.6 2  
7 Jarret, Devon   Lakeshore CI - T 11.25 +1.6 2  
6 Baylis, Rob   St Thomas of Vil 11.26 +1.2 3  
6 Embury, Wade   Sydenham 11.27w +2.5 1  
7 Benjamin, Kristian   St Roch - Brampt 11.34 +1.2 3  
8 Arbido, Tim   Colonel By 11.46 +1.2 3  
7 Exell, Billy   St Patrick - Thu 11.50w +2.5 1  
8 Lotsberg, Myles   Cochrane 11.57w +2.5 1  
8 Koops-Lalonde, Anthony   Cochrane 11.60 +1.6 2  
 
Mens 200m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Waslenko, Zachary   St Thomas of Vil 22.40w +2.3 1  
2 Peters, Alex   FE Madill 22.50w +2.3 1  
3 Nurse, Cameron   Michael Power-St 22.59w +2.3 1  
4 Asemota, Duan   Notre Dame - Aja 22.78w +2.3 1  
5 Harding, Shane   Lakeshore Cath - 22.97w +2.3 1  
6 Spike, Norris   St Augustine - B 23.08w +2.3 1  
7 Kyeame, Nathan   Bill Crothers SS 23.09w +2.3 1  
 
Mens 200m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Waslenko, Zachary   St Thomas of Vil 22.56w +2.8 3  
1 Peters, Alex   FE Madill 22.58w +3.2 2  
2 Nurse, Cameron   Michael Power-St 22.58w +2.8 3  
3 Asemota, Duan   Notre Dame - Aja 22.89w +2.8 3  
4 Harding, Shane   Lakeshore Cath - 22.91w +2.8 3  
5 McDonald, Jason   Eastern Commerce 22.98w +2.8 3  
2 Spike, Norris   St Augustine - B 22.99w +3.2 2  
1 Kyeame, Nathan   Bill Crothers SS 23.03 +2.0 1  
3 Harding, Shavon   Martingrove 23.06w +3.2 2  
2 Wolfe, Skye   Essex 23.27 +2.0 1  
4 Cavé, Daryl   ES Franco Cite - 23.30w +3.2 2  
5 Yien, Chris   Bill Crothers SS 23.36w +3.2 2  
6 Tyrrell, Brandon   Thomas A Blakelo 23.37w +2.8 3  
3 DeNard, Lucas   Catholic Central 23.43 +2.0 1  
4 Euraj, Keith   Pine Ridge 23.46 +2.0 1  
6 Meades, Liam   Sacred Heart - S 23.51w +3.2 2  
5 Moore, Liam   Colonel By 23.63 +2.0 1  
7 McKee, Jake   St Patrick - Thu 23.66w +2.8 3  
6 Kramer, Christopher   St Basil - SS Ma 23.67 +2.0 1  
7 Mohan, David   Cameron Heights 23.70 +2.0 1  
8 Dagg, Morgan   St Michael - Kem 23.95 +2.0 1  
7 McLean, Mark   Superior Heights 24.06w +3.2 2  
8 Noel, Tyler   Englehart 25.04w +2.8 3  
 
Mens 200m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hector, Aaron   Father Henry Car 22.73w +2.1 1  
2 Paul, Shermar   St Paul - Ottawa 22.75w +2.1 1  
3 Rosaasen, Connor   St Thomas of Vil 22.88w +2.1 1  
4 Riley, Logan   All Saints - Whi 23.05w +2.1 1  
5 Edward, Davis   Oakridge 23.14w +2.1 1  
6 Anderson, Ishan   Silverthorn 23.20w +2.1 1  
7 Thibeault, Conor   Marshall McLuhan 23.34w +2.1 1  
8 Egert, Nathan   Cairine Wilson 23.45w +2.1 1  
 
Mens 200m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Rosaasen, Connor   St Thomas of Vil 22.87 +1.8 1  
2 Paul, Shermar   St Paul - Ottawa 22.95 +1.8 1  
1 Hector, Aaron   Father Henry Car 22.99w +2.1 2  
3 Anderson, Ishan   Silverthorn 22.99 +1.8 1  
1 Riley, Logan   All Saints - Whi 23.18 +1.0 3  
2 Thibeault, Conor   Marshall McLuhan 23.21w +2.1 2  
2 Edward, Davis   Oakridge 23.24 +1.0 3  
3 Egert, Nathan   Cairine Wilson 23.39 +1.0 3  
4 Pichelli, Alec   Sacred Heart Cat 23.46 +1.0 3  
3 Elliott, Chad   Birchmount Park 23.64w +2.1 2  
4 Smith, Chris   Clarkson 23.73 +1.8 1  
5 Fife, Mitchell   Orangeville 23.80 +1.8 1  
6 Zabsonre, Majeed   Brother Andre Ca 23.82 +1.8 1  
7 Small, Kenya   Bramalea Seconda 23.91 +1.8 1  
5 Ponnambalam, Ildemaro   St David 24.03 +1.0 3  
4 Frith, Cyan   Dunbarton 24.12w +2.1 2  
6 Ekiyor, Eddie   Mother Teresa - 24.13 +1.0 3  
7 Rothwell, Declan   Carleton Place 24.13 +1.0 3  
5 Court, Andrew   Nelson 24.21w +2.1 2  
8 Gibb, Tyler   Widdifield 24.30 +1.0 3  
6 Puskas, Jake   St Ignatius - Th 24.81w +2.1 2  
8 Tenhave, Sean   Westgate 24.82 +1.8 1  
7 Houghton, Walker   Englehart 25.37w +2.1 2  
-- Thompson, Leacroft   St Edmund Campio DNF +2.1 2  
 
Mens 200m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Laidlaw-Allen, Marlo   Bendale 21.09 +1.7 1  
2 Bramwell, Drelan   Northern - Sarni 21.33 +1.7 1  
3 Steven, Ajayi   St Patrick - Tor 21.49 +1.7 1  
4 Barker, Deion   St Marcellinus 21.82 +1.7 1  
5 Allotey, Dillando   Monsignor Paul D 21.89 +1.7 1  
6 Alexandre, Marc-Andre   Upper Canada Col 21.92 +1.7 1  
7 Embury, Wade   Sydenham 22.01 +1.7 1  
8 Ajomale, Bolade   Alexander MacKen 22.11 +1.7 1  
 
Mens 200m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Laidlaw-Allen, Marlon   Bendale 21.33 +1.7 2  
2 Barker, Deion   St Marcellinus 21.73 +1.7 2  
1 Bramwell, Drelan   Northern - Sarni 21.74 +0.6 3  
2 Allotey, Dillando   Monsignor Paul D 21.81 +0.6 3  
1 Steven, Ajayi   St Patrick - Tor 21.82 +0.9 1  
3 Ajomale, Bolade   Alexander MacKen 21.86 +0.6 3  
2 Alexandre, Marc-Andre   Upper Canada Col 22.06 +0.9 1  
3 Embury, Wade   Sydenham 22.19 +1.7 2  
4 Collis, Xavier   Father Henry Car 22.22 +0.6 3  
4 Brown, Jaiden   Pine Ridge 22.24 +1.7 2  
5 Giorgi, Mike   Lambton Central 22.31 +1.7 2  
5 Shirk, Brandon   Lasalle - Sudbur 22.42 +0.6 3  
3 Bennett, Kyle   St Augustine - B 22.44 +0.9 1  
6 Conforzi, Corey   Korah 22.54 +0.6 3  
4 Benjamin, Kristian   St Roch - Brampt 22.55 +0.9 1  
6 Anglin, Shemar   Bill Crothers SS 22.56 +1.7 2  
5 Baylis, Rob   St Thomas of Vil 22.68 +0.9 1  
6 Stephenson, Jermaine   St James 22.76 +0.9 1  
7 Jno-Pierre, Angus   Ascension of Our 23.07 +0.6 3  
7 Hobbs, Ryan   Frontenac 23.09 +0.9 1  
7 Scott, Ryan   Westgate 23.29 +1.7 2  
8 Koops-Lalonde, Anthony   Cochrane 23.59 +0.9 1  
 
Mens 400m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Day, Carter   Sandwich 50.69 1  
2 Trapeau, Lucas   Lycee Claudel - 50.90 1  
3 Smith, Deandre   RH King Academy 51.43 1  
4 Dunn, Lyjah   Riverside 51.49 1  
5 Bedard, Matthew   St Michael - Kem 51.61 1  
6 Pastorious, Nick   St Michael's - T 52.25 1  
7 Yearwood, Jacob   Cawthra Park 52.30 1  
8 Meades, Liam   Sacred Heart - S 52.80 1  
 
Mens 400m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Trapeau, Lucas   Lycee Claudel - 50.74 2  
1 Bedard, Matthew   St Michael - Kem 50.86 1  
1 Day, Carter   Sandwich 51.16 3  
2 Smith, Deandre   RH King Academy 51.17 3  
2 Dunn, Lyjah   Riverside 51.26 2  
3 Pastorious, Nick   St Michael's - T 51.66 2  
2 Meades, Liam   Sacred Heart - S 51.76 1  
3 Yearwood, Jacob   Cawthra Park 51.79 1  
4 Neufville, Joel   Fletcher's Meado 52.39 2  
4 Euraj, Keith   Pine Ridge 52.45 1  
5 Moesdyk, Matthew   Birchmount Park 52.49 1  
5 Griffiths, Khaleel   Thomas A Blakelo 52.55 2  
6 Nice, Kyle   Dr GW Williams 52.58 2  
3 Richards, Curtis   St Aloysius Gonz 52.74 3  
4 Jones, Logan   Pine Ridge 52.92 3  
5 Koomans, Jonathan   Chatham Christia 53.34 3  
7 Hargrave, Brett   Widdifield 53.36 2  
8 McKee, Jake   St Patrick - Thu 53.88 2  
6 LEBOLD, AARON   Elmira 54.21 3  
6 Abala, Ajeuro   Immaculata 54.24 1  
7 Guisti, Rudy   St Benedict Cath 54.26 1  
8 Fischer, Austin   St Joan of Arc - 54.33 1  
7 Basta, Anthony   Chaminade Colleg 54.38 3  
-- Noel, Tyler   Englehart DQ 3  
 
Mens 400m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Heppenstall, Robert   St Thomas More 51.76 1 10
2 Miller, Chris   Donald A. Wilson 52.56 1 8
3 LaCivita, Giordano   Holy Names - Win 52.61 1 6
4 Ekiyor, Eddie   Mother Teresa - 53.22 1 5
5 Ponnambalam, Ildemaro   St David 53.67 1 4
6 Small, Kenya   Bramalea Seconda 54.01 1 3
7 Galleta, Kevin   Francis Liberman 54.25 1 2
8 Riley, Tyson   All Saints - Whi 55.95 1 1
 
Mens 400m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Heppenstall, Robert   St Thomas More 51.59 2  
2 Miller, Chris   Donald A. Wilson 52.96 2  
1 LaCivita, Giodonno   Holy Names - Win 53.09 3  
2 Small, Kenya   Bramalea Seconda 53.21 3  
1 Ekiyor, Eddie   Mother Teresa - 53.46 1  
2 Ponnambalam, Ildemaro   St David 53.71 1  
3 Riley, Tyson   All Saints - Whi 53.74 1  
3 Galleta, Kevin   Francis Liberman 53.99 3  
3 Rosa, Fernando De La   Catholic Central 54.09 2  
4 Stewart, Max   Oakville Trafalg 54.38 1  
4 Mercier, Kalvin   Vincent Massey 54.66 3  
5 Solomon, Michael   St Maximilian Ko 54.77 1  
4 Frith, Cyan   Dunbarton 54.85 2  
5 Slupeiks, Cameron   Colonel By 55.01 2  
6 Facey, Daynar   Albert Campbell 55.09 2  
6 Clifford, Phoenix Tash   Northern - Toron 55.40 1  
5 Zarundy, Akeil   Upper Canada Col 55.69 3  
7 Grabowski, Michael   Notre Dame - Bra 56.24 2  
6 Houghton, Walker   Englehart 56.43 3  
7 Louis, Issac St.   St Matthew 56.87 3  
8 Carey, Riley   Trenton 56.88 3  
7 Jones, Andrew   Korah 57.33 1  
8 Gibb, Tyler   Widdifield 57.64 1  
8 Lukasek, Justin   St Patrick - Thu 57.65 2  
 
Mens 400m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McBride, Brandon   WF Herman 47.59 1  
2 Alexandre, Marc-Andr   Upper Canada Col 47.85 1  
3 Embury, Wade   Sydenham 48.19 1  
4 Franklin, Rayshaun   Stephen Leacock 48.98 1  
5 Steven, Ajayi   St Patrick - Tor 48.99 1  
6 Cunningham, Joshua   Brother Andre Ca 49.10 1  
7 Shirk, Brandon   Lasalle - Sudbur 49.55 1  
8 Parris, Khalil   Sandwich 49.72 1  
 
Mens 400m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 McBride, Brandon   WF Herman 47.87 3  
1 Embury, Wade   Sydenham 48.91 1  
2 Shirk, Brandon   Lasalle - Sudbur 49.30 1  
1 Alexandre, Marc-Andre   Upper Canada Col 49.45 2  
2 Cunningham, Joshua   Brother Andre Ca 49.51 3  
3 Steven, Ajayi   St Patrick - Tor 49.68 1  
3 Franklin, Rayshaun   Stephen Leacock 49.68 3  
2 Parris, Khalil   Sandwich 49.98 2  
4 Brennand, Dylan   EL Crossley 50.03 3  
3 Williams, Shaquan   Pickering - Ajax 50.04 2  
4 Stephenson, Jermaine   St James 50.07 2  
4 Buttinger, Scott   Resurrection 50.33 1  
5 Moses, Isaiah   Gloucester 50.36 1  
5 Deeks, Robbie   Thousand Islands 50.37 3  
6 Poeta, Jeremy   St Joseph-Scolla 50.58 3  
7 DiSanto, Luke   St Joan of Arc - 50.93 3  
6 Smart, Sacha   St Michael's - T 51.19 1  
7 Williams, Myles   Dunbarton 51.67 1  
5 Noel, Richard   The Woodlands 51.90 2  
8 Slessor, Kenneth   Grimsby 51.90 3  
6 Koopmans, Mackenzie   Eastview 52.20 2  
8 Scott, Ryan   Westgate 52.45 1  
 
Mens 800m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Day, Carter   Sandwich 1:59.00 1  
2 Trapeau, Lucas   Lycee Claudel - 1:59.61 1  
3 Petta, Michael   Northern - Toron 1:59.95 1  
4 Dunn, Lyjah   Riverside 2:00.04 1  
5 Bedi, Nick   Waterloo CI 2:00.37 1  
6 Pare, Tim   St Maximilian Ko 2:00.87 1  
7 Smith, Deandre   RH King Academy 2:02.01 1  
8 Moakler, Justin   Brampton Centenn 2:03.18 1  
 
Mens 800m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Smith, Deandre   RH King Academy 1:57.77 2  
2 Trapeau, Lucas   Lycee Claudel - 1:57.78 2  
3 Petta, Michael   Northern - Toron 1:58.91 2  
1 Dunn, Lyjah   Riverside 1:59.14 3  
2 Bedi, Nick   Waterloo CI 1:59.19 3  
3 Moakler, Justin   Brampton Centenn 1:59.43 3  
1 Day, Carter   Sandwich 2:00.12 1  
2 Pare, Tim   St Maximilian Ko 2:00.16 1  
4 Venne, Jérémie   ES Franco Cite - 2:00.74c 2  
3 McGowan, Chris   RS McLaughlin 2:01.18 1  
5 Cole, Keith   Courtice 2:01.31 2  
4 Carson, Ben   Leaside 2:01.35 1  
4 Zaranek, Alexander   Our Lady of Moun 2:01.52 3  
6 Dehghan, Nathan   Ancaster 2:03.29 2  
5 Royce, Brandon   General Panet 2:03.60 1  
6 McMillan, Cameron   Hillfield Strath 2:04.06 1  
7 Bell, Josh   St Maximilian Ko 2:04.48 2  
5 BUDHRAM, SHELDON   Bluevale CI 2:04.53 3  
7 Giunta, Dimitry   St Edmund Campio 2:04.81 1  
6 Pammett, Austin   St Peter's - Pet 2:05.35 3  
7 Delage, Samuel   ES Thériault Ca 2:05.75 3  
8 McCubbin, Malcolm   Widdifield 2:07.00 3  
8 Ursulak, Jeffery   Roland Michener 2:09.37 2  
8 Emiry, Aric   Espanola 2:14.89 1  
 
Mens 800m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Patton, Mark   Centre Wellingto 2:00.51 1  
2 Serviss, Max   General Panet 2:00.92 1  
3 Marecak, Liam   Bayside 2:02.66 1  
4 Freemantle, Ben   Sacred Heart Cat 2:03.30 1  
5 Clifford, Phoenix Tash   Northern - Toron 2:04.06 1  
6 Heppenstall, Robert   St Thomas More 2:04.85 1  
7 Besselink, Jonathan   Holy Cross Cath 2:04.85 1  
8 Pardo, Matt   General Amherst 2:05.13 1  
 
Mens 800m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Patton, Mark   Centre Wellingto 2:01.59 1  
2 Heppenstall, Robert   St Thomas More 2:01.86 1  
1 Freemantle, Ben   Sacred Heart Cat 2:02.78 2  
3 Besselink, Jonathan   Holy Cross Cath 2:02.88 1  
4 Clifford, Phoenix Tash   Northern - Toron 2:02.92 1  
2 Marecak, Liam   Bayside 2:03.14 2  
1 Serviss, Max   General Panet 2:03.28 3  
2 Pardo, Matt   General Amherst 2:03.65 3  
3 Slupeiks, Cameron   Colonel By 2:05.11 3  
4 LeLiever, Matthew   Cawthra Park 2:05.99 3  
5 Bye, Wyatt   Wellington Heigh 2:06.46 3  
5 Fernandes, Isaiah   Sacred Heart Cat 2:06.69 1  
6 Heidebrecht, Eric   Highland 2:07.19 1  
6 Mercier, Kalvin   Vincent Massey 2:07.34 3  
3 Clauser, Nick   Brebeuf College 2:07.44 2  
4 Reid, Ryan   Bill Crothers SS 2:08.55 2  
5 Appleby, Jake   Dr GW Williams 2:08.96 2  
6 Manson, Tom   Highland 2:09.90 2  
7 Lafrance, Colton   Espanola 2:11.27 2  
8 Houghton, Walker   Englehart 2:12.26 2  
7 Grimm, Quinten   Superior Heights 2:13.18 1  
8 Avalos, Miles   Humberside 2:13.50 1  
7 Augimeri, Alexander   Bishop Allen Aca 2:15.15 3  
8 Kendrick, Jake   Westgate 2:15.17 3  
 
Mens 800m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McBride, Brandon   WF Herman 1:52.69 1  
2 Buttinger, Scott   Resurrection 1:52.72 1  
3 Costello, Andrew   St Patrick - Tor 1:53.31 1  
4 HUTTON, CHRIS   Sir Winston Chur 1:54.49 1  
5 Holden, Nick   Quinte 1:55.14 1  
6 Silva, Elijah   Brebeuf College 1:55.56 1  
7 Moodie, Triphon   St Joan of Arc - 1:56.31 1  
-- Saville, Sebastian   Colonel By DNF 1  
 
Mens 800m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Buttinger, Scott   Resurrection 1:53.11 1  
2 HUTTON, CHRIS   Sir Winston Chur 1:53.16 1  
3 Silva, Elijah   Brebeuf College 1:53.31 1  
1 McBride, Brandon   WF Herman 1:53.75 2  
2 Moodie, Triphon   St Joan of Arc - 1:53.92 2  
4 Holden, Nick   Quinte 1:53.93 1  
3 Day, Mickey   Holy Trinity - K 1:53.94 2  
5 Bellemore, Corey   Riverside 1:53.94 1  
4 Papania, Marco   Richmond Green 1:54.32 2  
5 Smart, Sacha   St Michael's - T 1:54.59 2  
1 Saville, Sebastian   Colonel By 1:55.05 3  
2 Costello, Andrew   St Patrick - Tor 1:55.12 3  
6 Rowles, Adam   Highland 1:55.21 1  
3 Freemantle, Alex   Sacred Heart Cat 1:55.33 3  
7 Raymond, Paul   ES Thériault Ca 1:55.49 1  
4 Smith, Liam   Highland 1:55.70 3  
5 Master, Shawn   Northern - Sarni 1:55.90 3  
6 Viveiros, Matthew   Michael Power-St 1:56.15 3  
7 Jarron, Lukas   Pickering - Ajax 1:56.75 3  
6 Deeks, Robbie   Thousand Islands 1:57.31 2  
8 Quarrell, Mason   St Patrick - Thu 1:58.77 3  
8 Belan, Brandon   St Benedict Cath 2:00.71 1  
7 Gordon, Zayne   Pickering - Ajax 2:01.98 2  
8 Emiry, Tristan   Espanola 2:06.46 2  
 
Mens 1500m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Petta, Michael   Northern - Toron 4:02.62 1  
2 Bedi, Nick   Waterloo CI 4:03.58 1  
3 Carson, Ben   Leaside 4:04.98 1  
4 Moakler, Justin   Brampton Centenn 4:06.65 1  
5 Dobos, Isaac   RS McLaughlin 4:07.49 1  
6 Ackerman, Nathan   Courtice 4:08.13 1  
7 Preisner, Ben   Bishop P.F. Redi 4:08.33 1  
8 DeVito, Ben   Birchmount Park 4:10.16 1  
9 Elmhirst, Rob   Huron Heights - 4:12.54 1  
10 Blair, Sebastian   Newmarket 4:14.05 1  
11 Howard, Brendon   AY Jackson - Kan 4:17.15 1  
12 Serviss, Sam   General Panet 4:18.96 1  
 
Mens 1500m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Ackerman, Nathan   Courtice 4:14.69 1  
2 Preisner, Ben   Bishop P.F. Redi 4:15.01 1  
1 Petta, Michael   Northern - Toron 4:15.73 2  
2 Carson, Ben   Leaside 4:16.16 2  
3 Moakler, Justin   Brampton Centenn 4:16.40 1  
4 DeVito, Ben   Birchmount Park 4:16.50 1  
3 Bedi, Nick   Waterloo CI 4:16.60 2  
4 Dobos, Isaac   RS McLaughlin 4:16.66 2  
5 Howard, Brendon   AY Jackson - Kan 4:17.89 2  
6 Serviss, Sam   General Panet 4:18.28 2  
5 Elmhirst, Rob   Huron Heights - 4:18.63 1  
6 Blair, Sebastian   Newmarket 4:18.81 1  
7 Royce, Brandon   General Panet 4:19.39 1  
8 Venne, Jérémie   ES Franco Cite - 4:20.34c 1  
7 Thomas, Brandon   Paris 4:20.80 2  
8 Zagar, Aidan   Mayfield 4:21.52 2  
9 Poulter, Wilson   Sir Winston Chur 4:22.08 2  
9 Nebel, Andrew   Sir Winston Chur 4:25.99 1  
10 Delage, Samuel   ES Thériault Ca 4:27.04 1  
10 ALVAREZ, RILEY   St David 4:27.61 2  
11 Mohammadi, Aron   Notre Dame des G 4:29.79 1  
11 Neilson, Scott   Riverside 4:35.21 2  
12 Smith, Keldon   Timmins Vocation 4:48.85 2  
 
Mens 1500m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sirage, Muhumed   Montcalm 4:09.18 1 10
2 Rennie, Braydon   Erindale 4:09.40 1 8
3 Serviss, Max   General Panet 4:11.09 1 6
4 Raez-Villanueva, Sergi   John Cabot 4:11.70 1 5
5 Besselink, Jonathan   Holy Cross Cath 4:14.69 1 4
6 Wallace, Brendan   Vincent Massey 4:14.97 1 3
7 LaHaye, Yousuf   RS McLaughlin 4:15.15 1 2
8 Mattthews, Miles   Belle River 4:15.90 1 1
9 Mackrell, Luke   Birchmount Park 4:19.80 1  
10 Lawless, Justin   Sir Winston Chur 4:22.41 1  
11 Marecak, Liam   Bayside 4:24.38 1  
12 Workman, Ben   Kingston 4:48.09 1  
 
Mens 1500m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Sirage, Muhumed   Montcalm 4:18.00 1  
2 Rennie, Braydon   Erindale 4:19.47 1  
3 Wallace, Brendan   Vincent Massey 4:19.79 1  
4 Raez-Villanueva, Sergi   John Cabot 4:19.79 1  
5 Marecak, Liam   Bayside 4:20.43 1  
1 Serviss, Max   General Panet 4:20.77 2  
6 Mackrell, Luke   Birchmount Park 4:20.79 1  
7 LaHaye, Yousuf   RS McLaughlin 4:20.85 1  
2 Besselink, Jonathan   Holy Cross Cath 4:21.07 2  
3 Workman, Ben   Kingston 4:21.38 2  
4 Lawless, Justin   Sir Winston Chur 4:21.46 2  
5 Mattthews, Miles   Belle River 4:21.70 2  
6 Freemantle, Ben   Sacred Heart Cat 4:22.02 2  
7 Pardo, Matt   General Amherst 4:22.07 2  
8 Lawand, Robert   Lawrence Park 4:23.17 2  
9 Ferguson, Jacob   Northern - Toron 4:25.48 2  
8 Fernandes, Isaiah   Sacred Heart Cat 4:29.70 1  
9 Osborne, Eric   Bowmanville 4:33.12 1  
10 Heidebrecht, Eric   Highland 4:34.32 2  
10 Lobert, Carter   Superior Heights 4:36.47 1  
11 Muacasso-Shour, Natan   Albert Campbell 4:37.81 1  
11 Grimm, Quinten   Superior Heights 4:38.29 2  
12 Spoel, Aiden   Lo-Ellen Park 4:40.82 2  
12 Poirier, Jeric   ES Thériault Ca 4:47.52 1  
 
Mens 1500m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sikubwabo, Yves   Glebe CI 3:53.08 1  
2 Bellemore, Corey   Riverside 3:53.49 1  
3 King, Xavier   Pickering - Ajax 3:54.28 1  
4 Master, Shawn   Northern - Sarni 3:54.87 1  
5 Smith, Troy   Grimsby 3:54.95 1  
6 Freemantle, Alex   Sacred Heart Cat 3:55.59 1  
7 Holden, Nick   Quinte 3:57.02 1  
8 Sloan, Harrison   Father John Redm 3:58.48 1  
9 JANSSEN, TREVOR   Eden 3:59.60 1  
10 Hansel, Graham   West Ferris 4:00.36 1  
11 Flanagan, Ben   St Mary's - Kitc 4:00.61 1  
12 Moodie, Triphon   St Joan of Arc - 4:18.40 1  
 
Mens 1500m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Sikubwabo, Yves   Glebe CI 3:58.49 2  
2 King, Xavier   Pickering - Ajax 3:58.83 2  
3 Master, Shawn   Northern - Sarni 3:59.12 2  
4 Smith, Troy   Grimsby 3:59.26 2  
5 Flanagan, Ben   St Mary's - Kitc 3:59.62 2  
6 JANSSEN, TREVOR   Eden 4:01.12 2  
1 Sloan, Harrison   Father John Redm 4:01.95 1  
2 Holden, Nick   Quinte 4:01.96 1  
3 Bellemore, Corey   Riverside 4:02.03 1  
4 Freemantle, Alex   Sacred Heart Cat 4:02.04 1  
5 Moodie, Triphon   St Joan of Arc - 4:02.07 1  
7 Hansel, Graham   West Ferris 4:02.93 2  
6 Stephenson, Matt   RS McLaughlin 4:03.21 1  
8 Raymond, Paul   ES Thériault Ca 4:03.46 2  
7 Donald, Scott   Nepean 4:04.01 1  
9 Viveiros, Matthew   Michael Power-St 4:05.10 2  
10 Day, Mickey   Holy Trinity - K 4:05.94 2  
8 Chappell, Logan   Saugeen 4:06.70 1  
11 McColl, Andrew   Markham District 4:07.96 2  
9 Quarrell, Mason   St Patrick - Thu 4:08.07 1  
10 Smith, Liam   Highland 4:08.55 1  
11 Ghali, Melika   Jarvis 4:11.40 1  
12 Kondrat, Nick   Hammarskjold 4:11.60 1  
12 Favit, Shane   Richview CI 4:16.39 2  
 
Mens 3000m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Preisner, Ben   Bishop P.F. Redi 8:47.20 1  
2 Ackerman, Nathan   Courtice 8:56.51 1  
3 Thomas, Brandon   Paris 8:57.75 1  
4 Howard, Brendon   AY Jackson - Kan 9:00.38 1  
5 Dobos, Isaac   RS McLaughlin 9:05.12 1  
6 Knight, Justyn   St Michael's - T 9:06.30 1  
7 Elmhirst, Rob   Huron Heights - 9:08.07 1  
8 Serviss, Sam   General Panet 9:12.10 1  
9 Blair, Sebastian   Newmarket 9:12.52 1  
10 Sheeler, Matt   Holy Cross - Str 9:15.94 1  
11 Nebel, Andrew   Sir Winston Chur 9:17.02 1  
12 Black, Connor   North Lambton 9:24.04 1  
13 DeVito, Ben   Birchmount Park 9:28.70 1  
14 Groothuizen, Rawle   Our Lady of Lour 9:29.94 1  
15 Mohammadi, Aron   Notre Dame des G 9:32.06 1  
16 Moore, Christopher   Lawrence Park 9:32.80 1  
17 Raby, Spencer   Sir Winston Chur 9:38.92 1  
18 Poulter, Wilson   Sir Winston Chur 9:44.65 1  
19 Taylor, Gavin   Fenelon Falls 9:45.17 1  
20 Bates, Kevin   Regiopolis-Notre 9:45.38 1  
21 Kenny, Braden   Denis Morris 9:49.64 1  
22 Sarmatiuk, Owen   St Benedict Cath 10:15.47 1  
23 Smith, Keldon   Timmins Vocation 10:34.78 1  
 
Mens 3000m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sirage, Muhumed   Montcalm 8:54.26 1  
2 Rennie, Braydon   Erindale 8:55.43 1  
3 Wallace, Brendan   Vincent Massey 9:09.07 1  
4 Mattthews, Miles   Belle River 9:16.70 1  
5 Raez-Villanueva, Sergi   John Cabot 9:16.75 1  
6 Mackrell, Luke   Birchmount Park 9:17.40 1  
7 Ruest, Jared   Georgian Bay 9:18.22 1  
8 Lawand, Robert   Lawrence Park 9:20.73 1  
9 Pettigrew, John   Renfrew 9:23.05 1  
10 Barnes, Nicholas   Burlington Centr 9:24.13 1  
11 Walia, Arjun   Sir Robert Borde 9:25.31 1  
12 Hassim, Cain   Sir Winston Chur 9:31.73 1  
13 Osborne, Eric   Bowmanville 9:31.80 1  
14 Brown-Lafoy, Cole   RS McLaughlin 9:37.54 1  
15 LaHaye, Yousuf   RS McLaughlin 9:37.88 1  
16 Sandali, Ehab El   Westview Centenn 9:39.91 1  
17 Muacasso-Shour, Natan   Albert Campbell 9:51.53 1  
18 Jeffrey, Nathan   Almaguin Highlan 9:59.76 1  
19 Lobert, Carter   Superior Heights 10:06.87 1  
20 Spoel, Aiden   Lo-Ellen Park 10:10.92 1  
21 Poirier, Jeric   ES Thériault Ca 10:34.04 1  
22 Wickstrom, Jake   Dryden 10:56.37 1  
-- Workman, Ben   Kingston DNF 1  
 
Mens 3000m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Coughler, Jeremy   Port Hope 8:22.79 1  
2 Sikubwabo, Yves   Glebe CI 8:23.62 1  
3 Flanagan, Ben   St Mary's - Kitc 8:24.33 1  
4 King, Xavier   Pickering - Ajax 8:25.95 1  
5 Sleiman, Ryan   Kingsville 8:26.84 1  
6 Smith, Troy   Grimsby 8:36.36 1  
7 Piticariu, Daniel   Vincent Massey 8:38.60 1  
8 Berhe, Alex   Woodroffe 8:41.07 1  
9 Bourget, Jeremie   ES Thériault Ca 8:41.89 1  
10 AHMED, IBRAHIM   St Francis Catho 8:43.41 1  
11 Donald, Scott   Nepean 8:43.51 1  
12 Baxter, Sam   St Mary's - Kitc 8:45.52 1  
13 Hansel, Graham   West Ferris 8:45.56 1  
14 Olesky, Riley   Monsignor Paul D 8:54.21 1  
15 McCann, Rob   Lorne Park 8:56.19 1  
16 Sloan, Harrison   Father John Redm 8:58.34 1  
17 Kirkup, Brandon   Dunbarton 9:01.00 1  
18 Kondrat, Nick   Hammarskjold 9:05.02 1  
19 Fournier, Daniel   ES Thériault Ca 9:06.56 1  
20 Ghali, Melika   Jarvis 9:06.63 1  
21 Messina, Phillip   St Michael's - T 9:06.69 1  
22 Ghiglione, Gabriel   Rosedale Heights 9:19.27 1  
23 Zagar, Myles   Mayfield 9:26.40 1  
-- Stephenson, Matt   RS McLaughlin DNF 1  
 
Mens 2k Steeple Open Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 King, Xavier   Pickering - Ajax 5:46.65 1 10
2 Coughler, Jeremy   Port Hope 5:48.27 1 8
3 Piticariu, Daniel   Vincent Massey 5:51.05 1 6
4 McCann, Rob   Lorne Park 5:53.53 1 5
5 Berhe, Alex   Woodroffe 5:57.20 1 4
6 Kagumba, Joseph   Erindale 6:05.95 1 3
7 Allen, Brandon   General Amherst 6:07.40 1 2
8 Kirkup, Brandon   Dunbarton 6:10.88 1 1
9 Debus, Daniel   Bluevale CI 6:15.70 1  
10 Hick, Jeremy   Strathroy 6:17.16 1  
11 Messina, Phillip   St Michael's - T 6:18.46 1  
12 White, Tyler   Aurora 6:34.08 1  
 
Mens 2k Steeple Open Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 King, Xavier   Pickering - Ajax 6:06.52 2  
1 Berhe, Alex   Woodroffe 6:06.84 1  
2 Coughler, Jeremy   Port Hope 6:07.56 2  
3 Allen, Brandon   General Amherst 6:07.64 2  
4 Kagumba, Joseph   Erindale 6:08.42 2  
2 Kirkup, Brandon   Dunbarton 6:08.79 1  
3 McCann, Rob   Lorne Park 6:08.99 1  
5 Messina, Phillip   St Michael's - T 6:09.00 2  
4 Piticariu, Daniel   Vincent Massey 6:09.06 1  
6 Hick, Jeremy   Strathroy 6:09.40 2  
5 White, Tyler   Aurora 6:11.48 1  
6 Debus, Daniel   Bluevale CI 6:13.15 1  
7 Moyer, Christopher   Notre Dame - Aja 6:13.97 1  
7 Fournier, Daniel   ES Thériault Ca 6:16.13 2  
8 Rodley, Garrett   Thousand Islands 6:19.05 1  
8 Hein, Andy   IE Weldon 6:21.10 2  
9 Rowles, Adam   Highland 6:22.61 1  
9 Silva, Elijah   Brebeuf College 6:23.17 2  
10 Taylor, Sam   White Pines 6:23.20 2  
11 Perera, Joel   Neil McNeil 6:24.41 2  
10 Francisco, Zach   Chaminade Colleg 6:29.14 1  
11 Borg, Preston   Loyola Catholic 6:32.68 1  
12 Groop, Kenneth   St Patrick - Thu 6:36.80 1  
 
Mens 100m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brady, Daniel   Greenwood Colleg 13.76 1  
2 Betty, Brian   Pickering - Ajax 13.77 1  
3 Storr, Brett   St Clair 14.03 1  
4 Osuntoyinbo, Mike   Sacred Heart Cat 14.06 1  
5 Hesman, Nathan   Sandwich 14.35 1  
6 Bedard, Matthew   St Michael - Kem 14.36 1  
7 Werner, Wyatt   Port Perry 14.37 1  
8 Kusi-Aquah, Emmanuel   St Marcellinus 14.41 1  
 
Mens 100m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Brady, Daniel   Greenwood Colleg 13.93 3  
1 Betty, Brian   Pickering - Ajax 14.17 1  
2 Bedard, Matthew   St Michael - Kem 14.18 1  
1 Hesman, Nathan   Sandwich 14.20 2  
2 Osuntoyinbo, Mike   Sacred Heart Cat 14.26 2  
2 Storr, Brett   St Clair 14.27 3  
3 Toman, Nathan   Arnprior 14.55 2  
3 Kusi-Aquah, Emmanuel   St Marcellinus 14.55 3  
4 Werner, Wyatt   Port Perry 14.55 3  
3 Farrell, Tyler   Upper Canada Col 14.68 1  
4 Gravelle, Bailey   Almaguin Highlan 14.79 2  
4 Keating, Jason   St James 14.80 1  
5 Ukiri, Fiyinfoluwa   Ashbury College 14.82 1  
6 Bonneau, Kevin   Grimsby 14.97 1  
7 Farmer, Talon   Lo-Ellen Park 15.13 1  
5 Wu, James   Vaughan Road Aca 15.17 2  
6 O'Connor, Michael   Ashbury College 15.18 2  
5 FRYER-DAVIS, CHRISTIAN   Cameron Heights 15.23 3  
6 Vine, Ben   Korah 15.42 3  
7 MacLeod, Aidan   St Basil - SS Ma 15.55 2  
8 Cheng, Ryan   Orchard Park 15.70 1  
7 Izumi, Marcello   Lo-Ellen Park 16.56 3  
8 Do, Anderson   Erindale 17.41 2  
8 Bae, Paul   Brebeuf College 30.22 3  
 
Mens 100m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Edward, Davis   Oakridge 13.68 1  
2 Pichelli, Alec   Sacred Heart Cat 13.96 1  
3 Lakeit, Zack   Dunbarton 14.00 1  
4 Latimer, Brodie   Sydenham 14.12 1  
5 Lawson, Geoffrey   Osgoode 14.17 1  
6 Stevens, Kyle   Riverdale 14.38 1  
7 Redhead, Jamar   St Thomas of Vil 14.56 1  
8 Abrahams-Webste, Tresh   Pickering - Ajax 14.98 1  
 
Mens 100m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Abrahams-Webste, Tresh   Pickering - Ajax 13.91 1  
1 Edward, Davis   Oakridge 14.10 2  
2 Latimer, Brodie   Sydenham 14.26 2  
1 Lakeit, Zack   Dunbarton 14.29 3  
2 Lawson, Geoffrey   Osgoode 14.51 3  
3 Pichelli, Alec   Sacred Heart Cat 14.54 3  
3 Redhead, Jamar   St Thomas of Vil 14.58 2  
2 Stevens, Kyle   Riverdale 14.72 1  
3 Frizell, Mitchell   Osgoode 14.76 1  
4 Vela, Emmanuel   Vaughan Road Aca 14.99 1  
4 Anthony, Matthew   Corpus Christi 14.99 3  
5 Akhtar, Maher   Cameron Heights 15.02 1  
4 Salisbury, Shane   St Clair 15.22 2  
5 Kennedy, Nathan   Blessed Trinity 15.26 2  
5 Calderon, Milton   Cobourg East 15.29 3  
6 Suderman, Peter   Sacred Heart Cat 15.33 2  
6 Hillis, Liam   Sydenham 15.56 1  
6 Cipkar, Caleb   General Amherst 15.61 3  
7 Debassige, Patrick   Manitoulin 15.91 1  
7 Collard, Kyle   Welland Centenni 15.97 2  
7 Wilson, Mack   Laura Secord 16.03 3  
8 Dibbits, Quin   East Northumberl 16.18 3  
8 Giesler, Charlie   West Ferris 17.21 2  
 
Mens 110m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cyrus, Keith   St Mary's - Cobo 13.85 1  
2 GREEN, CHRISTOPHER   Cameron Heights 13.96 1  
3 Wright, Andre   Dunbarton 14.06 1  
4 Sherwood, Jordan   Cameron Heights 14.11 1  
5 Solomon, Junior   Innisdale 14.35 1  
6 Joseph, Yazin   Pickering - Ajax 14.40 1  
7 MacAulay, Andrew   Arnprior 14.46 1  
8 Long, Mitch   Harrow 14.73 1  
 
Mens 110m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 GREEN, CHRISTOPHER   Cameron Heights 14.21 1  
1 Sherwood, Jordan   Cameron Heights 14.25 2  
1 Cyrus, Keith   St Mary's - Cobo 14.31 3  
2 Wright, Andre   Dunbarton 14.42 2  
3 Joseph, Yazin   Pickering - Ajax 14.45 2  
2 Solomon, Junior   Innisdale 14.64 1  
2 MacAulay, Andrew   Arnprior 14.65 3  
3 Long, Mitch   Harrow 14.67 1  
4 Nault, Kevin   Cairine Wilson 14.72 1  
5 Plunkett, Jacob   Arnprior 14.79 1  
4 Kerr, Jared   St Edmund Campio 14.87 2  
3 Dailleboust, Luke   FE Madill 14.96 3  
4 Rueben, Meens   East York 15.06 3  
5 Stirtzinger, Jesse   Grimsby 15.07 3  
6 Dominguez, Jose   St Joan of Arc - 15.08 3  
6 Johnson, Julian   Brampton Centenn 15.12 1  
5 Loparco, Matthew   St Michael's - T 15.13 2  
7 McCallum, Alex   Holy Cross Cath 15.26 3  
6 Conforzi, Corey   Korah 15.38 2  
7 Tang, Michael   Brebeuf College 15.82 1  
8 Ciccarelli, Dylan   Malvern 16.29 1  
8 Dewar, Morgan   Timiskaming 17.14 3  
7 Bordin, Barak   Superior Heights 17.51 2  
-- Argall, Andrew   Manitoulin DNS 2  
 
Mens 300m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Toman, Nathan   Arnprior 39.84 1  
2 Brady, Daniel   Greenwood Colleg 39.97 1  
3 Ukiri, Fiyinfoluwa   Ashbury College 40.60 1  
4 Bedard, Matthew   St Michael - Kem 40.61 1  
5 Mole, Noah   St Thomas of Vil 41.36 1  
6 Jehovah, Xavier   Chaminade Colleg 41.87 1  
7 Hesman, Nathan   Sandwich 42.12 1  
8 Gravelle, Bailey   Almaguin Highlan 42.50 1  
 
Mens 300m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Bedard, Matthew   St Michael - Kem 40.03 3  
2 Brady, Daniel   Greenwood Colleg 40.36 3  
1 Toman, Nathan   Arnprior 40.61 1  
2 Mole, Noah   St Thomas of Vil 40.63 1  
3 Ukiri, Fiyinfoluwa   Ashbury College 40.84 1  
1 Jehovah, Xavier   Chaminade Colleg 40.88 2  
2 Hesman, Nathan   Sandwich 41.33 2  
4 Gravelle, Bailey   Almaguin Highlan 41.45 1  
3 Farrell, Tyler   Upper Canada Col 41.55 2  
5 Lippa, Domenic   Chaminade Colleg 41.66 1  
3 O'Connor, Michael   Ashbury College 41.93 3  
4 Stanford, Jordan   Cawthra Park 41.97 3  
5 Dwyer, Hamid   Sir Allan MacNab 42.21 3  
6 FRYER-DAVIS, CHRISTIAN   Cameron Heights 42.77 1  
4 FINNIGAN, CONNOR   Resurrection 42.91 2  
5 Jean-Baptiste, Trever   Pickering - Ajax 43.03 2  
6 MacLeod, Aidan   St Basil - SS Ma 43.20 2  
7 Werner, Wyatt   Port Perry 43.26 1  
6 Osuntoyinbo, Mike   Sacred Heart Cat 43.64 3  
7 Godden, Alex   Notre Dame - Bra 44.33 2  
8 Auger, Jeff   Superior Heights 44.36 1  
8 Elford, David   Timiskaming 45.14 2  
7 Hermiz, Elvis   John Fraser 45.50 3  
8 Rodley, Josh   Espanola 45.71 3  
 
Mens 300m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Edward, Davis   Oakridge 40.57 1  
2 Lawson, Geoffrey   Osgoode 42.30 1  
3 Lakeit, Zack   Dunbarton 42.79 1  
4 Rothwell, Declan   Carleton Place 42.89 1  
5 Suderman, Peter   Sacred Heart Cat 43.26 1  
6 Doyle, Max   Perth 45.37 1  
7 Stevens, Kyle   Riverdale 51.77 1  
-- Vela, Emmanuel   Vaughan Road Aca DQ 1  
 
Mens 300m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Edward, Davis   Oakridge 41.96 1  
2 Vela, Emmanuel   Vaughan Road Aca 42.07 1  
3 Lawson, Geoffrey   Osgoode 42.45 1  
1 Stevens, Kyle   Riverdale 42.97 3  
1 Lakeit, Zack   Dunbarton 43.43 2  
4 Rothwell, Declan   Carleton Place 43.57 1  
5 Croney, Malik   St Joseph's - Co 43.65 1  
2 Suderman, Peter   Sacred Heart Cat 43.66 3  
2 Doyle, Max   Perth 43.82 2  
3 Rhone, Daiten   Donald A. Wilson 43.99 3  
4 Sato, Brad   Vincent Massey 44.04 3  
6 Grabowski, Michael   Notre Dame - Bra 44.22 1  
5 Boateng, Jasel   Blessed Mother T 44.59 3  
3 Cipkar, Edwin   Sandwich 44.69 2  
4 Recinos, Alex   St Thomas Aquina 44.75 2  
5 Wilson, Mack   Laura Secord 44.90 2  
6 Zina, Anthony   L’Essor 44.98 3  
7 Challis, Aidan   Thomas A Blakelo 45.14 1  
6 Beauchamp, Ty   Lo-Ellen Park 49.38 2  
7 MacPherson, Curtis   Timiskaming 49.66 3  
8 Giesler, Charlie   West Ferris 50.04 1  
-- Thibeault, Conor   Marshall McLuhan DQ 2  
 
Mens 400m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 GREEN, CHRISTOPHER   Cameron Heights 53.28 1  
2 Peters, Hayden   Sydenham 53.95 1  
3 Dimock, Dylan   Father John Redm 54.21 1  
4 Moses, Isaiah   Gloucester 54.88 1  
5 Parris, Khalil   Sandwich 56.15 1  
6 Senior, Devereaux   Richmond Green 57.35 1  
7 Cyrus, Keith   St Mary - Picker 58.38 1  
8 Kerr, Jared   St Edmund Campio 1:01.13 1  
 
Mens 400m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Dimock, Dylan   Father John Redm 54.93 3  
1 Peters, Hayden   Sydenham 55.01 2  
1 GREEN, CHRISTOPHER   Cameron Heights 55.16 1  
2 Kerr, Jared   St Edmund Campio 55.16 3  
2 Moses, Isaiah   Gloucester 55.37 1  
2 Parris, Khalil   Sandwich 55.44 2  
3 Senior, Devereaux   Richmond Green 55.58 2  
4 Cyrus, Keith   St Mary - Picker 55.76 2  
3 Sutton, Charlie   John F Ross 56.09 3  
3 Stowe, Symon   Almonte 56.12 1  
4 Beaudoin, Shawn   Sandwich 56.42 3  
5 Desgroseilliers, Danie   Merivale 56.94 3  
4 Hildebrand, Zachary   St Michael - Nia 57.53 1  
5 Dominguez, Jose   St Joan of Arc - 57.55 2  
5 Harper, Ryan   Thousand Islands 57.61 1  
6 Oyebanjo-Odofin, Ademi   Innisdale 57.95 1  
6 Slessor, Kenneth   Grimsby 58.50 2  
7 Boyd, Mark   Monarch Park 59.76 1  
8 Tang, Michael   Brebeuf College 59.89 1  
7 Agnew, Hunter   Collingwood CI 1:00.07 2  
6 Udeschini, Luke   Chippewa Seconda 1:00.51 3  
8 Johnson, Drew   Superior Heights 1:01.06 2  
7 Meens, Rueben   East Northumberl 1:02.63 3  
 
Mens 4x100m Relay Junior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Angulo, Jehovah,
Basta, Kelly
  Chaminade Colleg 44.24 1  
2 Osaguona, Asemota,
Spence, Richards
  Notre Dame - Aja 44.47 1  
3 Kyeame, Yien,
Lanktree, Lindo-Ir
  Bill Crothers SS 44.64 1  
4 Jean-Bap, Betty,
McKenzie, Boateng
  Pickering - Ajax 44.81 1  
5 Leslie, Gardiner,
James, Redman
  St Marcellinus 45.04 1  
6 Santo, Waslenko,
Tauro, Redhead
  St Thomas of Vil 45.27 1  
7 Lee-Hyma, O'Neil,
Hesman, Demers
  Sandwich 45.36 1  
8 Eerd, Kuttelwa,
Fryer-Da, Mohan
  Cameron Heights 45.39 1  
 
Mens 4x100m Relay Junior Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Osaguona, Asemota,
Spence, Richards
  Notre Dame - Aja 44.02 3  
1 Angulo, Jehovah,
Basta, Kelly
  Chaminade Colleg 44.28 1  
1 Leslie, Gardiner,
James, Redman
  St Marcellinus 44.79 2  
2 Santo, Waslenko,
Tauro, Redhead
  St Thomas of Vil 44.83 2  
2 Kyeame, Yien,
Lanktree, Lindo-Ir
  Bill Crothers SS 44.84 3  
3 Jean-Bap, Betty,
McKenzie, Boateng
  Pickering - Ajax 44.85 2  
2 Lee-Hyma, O'Neil,
Hesman, Demers
  Sandwich 45.24 1  
3 Eerd, Kuttelwa,
Fryer-Da, Mohan
  Cameron Heights 45.62 1  
3 Lourenco, Mole,
Pretty, Renaud
  St Thomas of Vil 45.93 3  
4 McGrath, Toman,
McGrath, Dey
  Arnprior 46.06 3  
4 Carringt, McPherso,
McPerson, Lopez
  West Hill - Toro 46.14 1  
5 Gregory, Callende,
Oniga, Paljola
  Forest Heights 46.40 3  
4 Challis, Griffith,
Jeffrey, Tyrrell
  Thomas A Blakelo 46.56 2  
5 Dike, Maricond,
Agyeman-, Ibrahim
  St Marquerite d 46.86 2  
5 Hughes, Niewhof,
Markov, McLaughl
  Eastview 46.96 1  
6 Chirico, Hargrave,
McFarlan, McCubbin
  Widdifield 47.74 3  
6 Smith, Harris,
Leblanc-, Pritchar
  ESP De La Salle 47.80 1  
7 White, Hanna,
Collett, Murray
  St Mary's - Broc 47.87 1  
8 Maunula, Neilipov,
Mannella, Groombri
  Superior - Thund 48.01 1  
6 Blodgett, Patenaud,
Gelaznik, Noble
  Manitoulin 48.65 2  
7 Jamieson, Noel,
Houghton, Laurila
  Englehart 49.07 3  
-- Campbell, Hodges,
Young, Ali
  Governor Simcoe DQ 2  
-- Aubertin, Moser,
Mcinnes, Fenlong
  Sydenham DQ 2  
 
Mens 4x100m Relay Midget Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Husbands, Hector,
Bonzie, Galiwang
  Father Henry Car 45.12 1  
2 Miller, Rhone,
Jamrik, Sooylal
  Donald A. Wilson 45.30 1  
3 Rosaasen, Pebeniti,
Neuts, LeBlanc
  St Thomas of Vil 45.53 1  
4 Wilson, Elliott,
Hamilton, Minichie
  Birchmount Park 46.14 1  
5 Pileggi, Tejan-Co,
Lemieux, Cretaro
  St Joan of Arc - 46.75 1  
6 Riley, Riley,
Kporodu, Henry
  All Saints - Whi 46.77 1  
7 Cato, James,
Johnson, Klamrows
  Richview CI 47.04 1  
-- Tanimowo, Thompson,
Brown, Grunwald
  St Edmund Campio DNF 1  
 
Mens 4x100m Relay Midget Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Husbands, Hector,
Bonzie, Galiwang
  Father Henry Car 44.87 1  
1 Rosaasen, Pebeniti,
Neuts, LeBlanc
  St Thomas of Vil 45.41 3  
1 Miller, Rhone,
Jamrik, Sooylal
  Donald A. Wilson 45.74 2  
2 Tanimowo, Thompson,
Brown, Grunwald
  St Edmund Campio 45.84 3  
2 Wilson, Elliott,
Hamilton, Minichie
  Birchmount Park 46.10 1  
3 Pileggi, Tejan-Co,
Lemieux, Cretaro
  St Joan of Arc - 46.57 1  
3 Riley, Riley,
Kporodu, Henry
  All Saints - Whi 46.73 3  
4 Nti, Letts,
Nketiah, Irowa
  St Marquerite d 46.76 1  
5 Cucorull, Brown,
Rosa, Vanin
  Catholic Central 46.99 1  
2 Cato, James,
Johnson, Klamrows
  Richview CI 47.10 2  
3 Medeiros, Bosnjak,
Peifer-D, VanBerlo
  St Thomas Aquina 47.13 2  
4 Clarke, McDermot,
Sarweh, Braccio
  St Anne - Windso 47.33 3  
5 Selman, Wilson,
Chambers, Cojocari
  Denis Morris 47.33 3  
6 Ford, Hanzidia,
McMunn, Rothwell
  Carleton Place 47.48 3  
6 Jackson, Duckwort,
Khan, Alcock
  Sherwood 47.49 1  
4 Aketepe, Holmes,
Falconer, Brown
  Innisdale 47.95 2  
7 Goodyear, Kim,
Belej, Barink
  East Northumberl 48.31 1  
5 Stevenso, Gemmell,
Caskenet, Morrell
  Thousand Islands 48.41 2  
6 Roy-Couv, Malekos,
Mwaka, Jama
  ESP Louis Riel 48.83 2  
7 Hodgens, Nowakows,
Hawkins, Doyle
  Perth 49.04 3  
7 Tenhave, Kendrick,
Tamblin, Gunka
  Westgate 49.11 2  
8 Murray, Lafrance,
Bednarsk, Pelletie
  Espanola 49.30 3  
8 Gibb, Hunt,
Regimbal, Culin
  Widdifield 49.47 1  
-- Ramlogan, Thibeaul,
Fallico, Peters
  Marshall McLuhan DNF 2  
 
Mens 4x100m Relay Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Smiley, Zottl,
Bramwell, Webster
  Northern - Sarni 42.64 1  
2 Gauthier, McBride,
Holmes, Papak
  WF Herman 42.82 1  
3 Anglin, Anglin,
Manuel, Kariling
  Bill Crothers SS 43.12 1  
4 DeNard, Rombough,
Chevalie, Vanin
  Catholic Central 43.34 1  
5 Addo, Collis,
Dalmage, Spencer
  Father Henry Car 43.37 1  
6 Thomas, Benjamin,
Jagasar, Powell
  St Roch - Brampt 43.60 1  
7 Plunkett, Dey,
Whiteloc, MacAulay
  Arnprior 43.95 1  
-- Pellett, Peters,
Daillebo, Ballagh
  FE Madill DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay Senior Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Smiley, Zottl,
Bramwell, Webster
  Northern - Sarni 42.49 1  
2 Addo, Collis,
Dalmage, Spencer
  Father Henry Car 42.76 1  
1 Anglin, Anglin,
Manuel, Kariling
  Bill Crothers SS 43.04 2  
2 Gauthier, McBride,
Holmes, Papak
  WF Herman 43.07 2  
3 DeNard, Rombough,
Chevalie, Vanin
  Catholic Central 43.10 1  
1 Pellett, Peters,
Daillebo, Ballagh
  FE Madill 43.48 3  
3 Thomas, Benjamin,
Jagasar, Powell
  St Roch - Brampt 43.62 2  
4 Cousins, Gregory,
Ampofo, Johnson
  St Marquerite d 43.66 1  
2 Plunkett, Dey,
Whiteloc, MacAulay
  Arnprior 43.69 3  
3 Anane, Williams,
Joseph, Thompson
  Pickering - Ajax 43.79 3  
4 Mputu, Arbido,
Saville, Moore
  Colonel By 43.80 2  
5 Alexandr, Malone,
Farrell, Power
  Upper Canada Col 43.80 2  
6 Rothwell, Siegel,
Glover, Baylis
  Carleton Place 43.89 2  
7 Sharpe, Rodrigue,
Cyrus, Marchese
  St Mary - Picker 44.13 2  
4 Jackson, Moton,
Strelyan, Prempeh
  St Joan of Arc - 44.24 3  
5 March, Glasgow,
Kerr, Palmer-S
  St Edmund Campio 45.56 1  
5 Jansen, Koops-La,
Lotsberg, Struyk
  Cochrane 45.56 3  
6 Bailey, Moroz,
Rivet, Shirk
  Lasalle - Sudbur 46.56 3  
8 Callegar, McTierna,
Guilleme, Powers
  Roland Michener 47.69 2  
-- Burns, Cornelis,
Harper, Corney
  Thousand Islands DNF 1  
-- Tang, Laruffa,
Forgie, Cumberba
  Brebeuf College DQ 1  
-- Mulawysh, Exell,
Pecchia, Vaillant
  St Patrick - Thu DQ 1  
-- Skinner, Bignall,
Gambari, Bennett
  St Augustine - B DNF 3  
-- Shepherd, Adu,
Delpeche, Caesar
  Westview Centenn DQ 3  
 
Mens 4x400m Relay Open Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Huzevka, Webster,
Zottl, Bramwell
  Northern - Sarni 3:22.37 1  
2 O'Neil, Beaudoin,
Hesman, Parris
  Sandwich 3:22.81 1  
3 Williams, Gordon,
Hyde, Jarron
  Pickering - Ajax 3:23.93 1  
4 Rombough, D'Hollan,
Chevalie, Vanin
  Catholic Central 3:24.55 1  
5 Kariling, Anglin,
Ehirim, Richards
  Bill Crothers SS 3:25.61 1  
6 Westbroo, Hutton,
Dion, Attou
  Sir Winston Chur 3:26.30 1  
7 Peiris, Ajayi,
Waldron, Costello
  St Patrick - Tor 3:26.45 1  
8 Burns, Harper,
Rodley, Deeks
  Thousand Islands 3:27.40 1  
 
Mens 4x400m Relay Open Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Huzevka, Webster,
Zottl, Bramwell
  Northern - Sarni 3:22.15 3  
1 Burns, Harper,
Rodley, Deeks
  Thousand Islands 3:22.71 1  
2 O'Neil, Beaudoin,
Hesman, Parris
  Sandwich 3:23.13 3  
1 Westbroo, Hutton,
Dion, Attou
  Sir Winston Chur 3:23.16 2  
3 Williams, Gordon,
Hyde, Jarron
  Pickering - Ajax 3:23.45 3  
2 Kariling, Anglin,
Ehirim, Richards
  Bill Crothers SS 3:23.93 2  
3 Peiris, Ajayi,
Waldron, Costello
  St Patrick - Tor 3:23.95 2  
4 Radovano, Sloan,
Weathers, Dimock
  Father John Redm 3:24.59 2  
2 Rombough, D'Hollan,
Chevalie, Vanin
  Catholic Central 3:24.61 1  
4 Loparco, Dawson,
Smart, Pastorio
  St Michael's - T 3:25.13 3  
3 Pena, DiSanto,
Domingue, Moodie
  St Joan of Arc - 3:26.00 1  
4 Kirkup, Frith,
Williams, Zeeman-A
  Dunbarton 3:26.71 1  
5 Eyong, Giunta,
Kerr, Glasgow
  St Edmund Campio 3:27.67 2  
6 Kolb, Dunlop,
Smith, Manson
  Highland 3:27.68 2  
5 McBride, Holmes,
Papak, Johnson
  WF Herman 3:29.21 1  
5 Smith, McCurdy,
Goltz, Leeflang
  Perth 3:30.56 3  
6 Freemant, Penney,
Henry, dePaulse
  Sacred Heart Cat 3:32.06 3  
7 Sanger, Bedard,
Ouimette, Dagg
  St Michael - Kem 3:32.26 3  
6 Fagan, Dubreuil,
Nickle, Taylor
  White Pines 3:40.16 1  
7 Dominico, McDonnel,
Poeta, Ibbitson
  St Joseph-Scolla 3:40.44 2  
7 Manitowa, Gallinge,
Emiry, Mcdonald
  Espanola 3:41.04 1  
8 Becks, Kennedy,
Niven, Trimmer
  Manitoulin 3:48.47 3  
-- Trickey, Peters,
Dearborn, Embury
  Sydenham DQ 1  
-- Dalmage, Spencer,
Addo, Collis
  Father Henry Car DQ 2  
 
Mens Shot Put Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Melliphant, Kendalle   Woodbridge Colle 16.82m(55'2) 1 10
2 Martin, Andrew   Strathroy 16.77m(55'0) 1 8
3 Carscadden, Keith   Belle River 15.78m(51'9.25) 1 6
4 Barker, Greg   Stouffville 15.72m(51'6.75) 1 5
5 Josie, Mackenzie   Central Huron 15.70m(51'6) 1 4
6 Webster, Logan   Kingsville 15.58m(51'1.25) 1 3
7 Eskandar, Andrew   Nelson 15.06m(49'4.75) 1 2
8 Moore, Jamiel   Chaminade Colleg 14.81m(48'7) 1 1
9 Prophet, Brandon   St Mary's - Broc 14.79m(48'6.25) 1  
10 Radford, Jeff   Moira 14.58m(47'10) 1  
11 Henderson, Joshua   RH King Academy 14.34m(47'0.5) 1  
11 Greenwood, Trevor   Clarke 14.34m(47'0.5) 1  
13 Smith, Stephan   Cathedral 14.29m(46'10.5) 1  
14 Brew, Mychael   St Catharines 14.06m(46'1.5) 1  
15 Kattan, Jason   Crescent 14.01m(45'11.5) 1  
16 Kenney, Troy   Holy Cross Cath 13.89m(45'6.75) 1  
17 Kaszuba, Thomas   St Patrick - Thu 13.76m(45'1.5) 1  
18 Barnett, Bowman   Eastdale - Wella 13.72m(45'0) 1  
19 Trach, Lucas   West Ferris 13.51m(44'3.75) 1  
20 Oliviera, Andrew   Samuel Genest 12.65m(41'6) 1  
21 Pitawanakwat, Barry   Espanola 12.52m(41'0.75) 1  
22 Jamieson, Jake   Englehart 12.47m(40'10.75) 1  
-- Dobson, Brandon   Nottawasaga Pine FOUL(--) 1  
-- Wareham, Collin   Birchmount Park FOUL(--) 1  
 
Mens Shot Put Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rosati, Matthew   Chaminade Colleg 15.55m(51'0) 1  
2 Rapp, Aleks   Christ the King 14.87m(48'9.25) 1  
3 Amankwaa, Jesse   Michael Power-St 14.65m(48'0.75) 1  
4 Bove, Matthew Del   William Lyon Mac 14.43m(47'4) 1  
5 Tim, Simon   Eastern Commerce 14.37m(47'1.75) 1  
6 Dupuis, Patrick   Perth 14.17m(46'5.75) 1  
7 Lister, Curtis   Tecumseh Vista A 14.02m(45'11.75) 1  
8 Joseph, Yanic   Pickering - Ajax 13.98m(45'10.25) 1  
9 Tamming, Kurtis   St Christopher 13.49m(44'3) 1  
10 Wagner, Travis   Lambton Central 13.46m(44'1.75) 1  
11 Taphorn, Andrew   Stratford Northw 13.17m(43'2.5) 1  
11 Mills, Shawn   Cobourg East 13.17m(43'2.5) 1  
13 Carpenter, Chase   Gananoque 13.10m(42'11.75) 1  
14 Raspanti, Jonathan   Emily Carr 12.70m(41'8) 1  
15 Easton, Jordon   North Hastings 12.55m(41'2) 1  
16 Dennis, Christian   Bishop Tonnos 12.32m(40'5) 1  
17 Phibbs, Josh   Dunnville 12.28m(40'3.25) 1  
18 Vinco, Iseo   Cardinal Carter 12.21m(40'0.5) 1  
19 Therriault, Ryan   Bishop Alexander 12.16m(39'10.5) 1  
20 Bonsteel, Ryan   John Cabot 11.77m(38'7.25) 1  
21 Payette, Mitchell   Manitoulin 11.34m(37'2.25) 1  
22 Allong, Jaysheon   Dunbarton 11.19m(36'8.5) 1  
23 Perrier, Clint   St Joseph-Scolla 10.87m(35'7.75) 1  
24 Johnston, Russell   Timiskaming 10.60m(34'9.25) 1  
 
Mens Shot Put Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Deslauriers, Brandon   La Salle - Kings 18.84m(61'9.5) 1  
2 Bowman, Kevin   Saugeen 17.91m(58'9) 1  
3 Polinski, Daniel   Philip Pocock 17.90m(58'8.5) 1  
4 Krzyszkowski, John   Port Credit 16.73m(54'10.5) 1  
5 Boersma, Brett   Northern - Sarni 16.63m(54'6.5) 1  
6 Dame, Josh   Essex 16.42m(53'10.25) 1  
7 Sivalingam, Anojan   Albert Campbell 16.05m(52'7.75) 1  
8 Nikolovski, Peter   Malvern 15.71m(51'6.5) 1  
9 Pawliw, Eli   Nelson 14.67m(48'1.5) 1  
10 Stuckless, Dylan   Ottawa Technical 14.63m(47'11.75) 1  
11 Thompson, Blake   St Joseph's - Ba 14.46m(47'5.25) 1  
12 Brianski, Dennis   Notre Dame Cath 14.12m(46'3.75) 1  
13 Vinkle, John   Sharbot Lake 13.90m(45'7) 1  
14 Baggio, Austin   Our Lady of Lour 13.56m(44'5.75) 1  
15 Gennaro, Tanner   St Thomas of Vil 13.55m(44'5.25) 1  
16 Khan, Haider Ali   Woodbridge Colle 13.48m(44'2.5) 1  
17 Skeath, Jared   Bishop Allen Aca 13.34m(43'9) 1  
18 Marr, Kyle   Dunnville 13.27m(43'6.25) 1  
19 Desilets, Sheldon   St Joseph-Scolla 12.89m(42'3.25) 1  
20 Winner, Blair   Holy Trinity - C 12.64m(41'5.5) 1  
21 Yeung, Jason   Unionville 12.60m(41'4) 1  
22 Creedon, Jacob   St Basil - SS Ma 11.70m(38'4.5) 1  
23 Lessard, Erick   St Benedict Cath 11.36m(37'3) 1  
 
Mens Discus Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Greenwood, Trevor   Clarke 57.60m(188'11.5) 1  
2 Debalkew, Ezana   Don Mills 56.36m(184'10.75) 1  
3 Mackey, Kevin   Sir Frederick Ba 51.75m(169'9.25) 1  
4 Barker, Greg   Stouffville 47.84m(156'11.25) 1  
5 Mariani, Francesco   Cardinal Carter 47.64m(156'3.5) 1  
6 Matiasz, Dalton   Ridgeway-Crystal 47.41m(155'6.5) 1  
7 Verch, Chase   Fellowes 47.37m(155'4.75) 1  
8 Graham, Liam   Blessed Mother T 47.24m(154'11.75) 1  
9 Deutscher, Gavin   Almonte 45.59m(149'6.75) 1  
10 Rollings, Matt   Carleton Place 44.32m(145'4.75) 1  
11 Smith, Mitchell   Pickering Colleg 44.03m(144'5.25) 1  
12 Martin, Andrew   Strathroy 43.96m(144'2.5) 1  
13 Dobson, Brandon   Nottawasaga Pine 43.56m(142'10.75) 1  
14 Jerome, Colin   Algonquin E S 43.30m(142'0.5) 1  
15 Zamora, Jonathan   Philip Pocock 42.67m(139'11.75) 1  
16 Lindo, Jaden   St Augustine - B 42.64m(139'10.5) 1  
17 Felker, Justin   Sir Winston Chur 41.92m(137'6.25) 1  
18 Barbour, Brad   Kapuskasing 41.42m(135'10.5) 1  
19 Pillar, Stephen   Saugeen 40.69m(133'5.75) 1  
20 Patterson, Ryan   Sir John A MacDo 40.43m(132'7.5) 1  
21 Simpson, Palmer   Superior Heights 40.12m(131'7.5) 1  
22 Cholette, Kris   Thousand Islands 39.69m(130'2.5) 1  
23 Smith, Evan   Pickering Colleg 38.68m(126'10.75) 1  
24 Kaszuba, Thomas   St Patrick - Thu 32.69m(107'3) 1  
 
Mens Discus Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cotter, Tristan   Oakridge 46.37m(152'1.5) 1 10
2 Cathcart, Cole   Thousand Islands 44.51m(146'0.25) 1 8
3 Brown, Isaiah   Bishop Smith 43.67m(143'3.25) 1 6
4 Armstrong, Austin   EL Crossley 42.22m(138'6) 1 5
5 Mann-Clattenburg, Lucas   Port Colborne 42.03m(137'10.5) 1 4
6 Rolph, Noah   Parkside CI - St 41.45m(135'11.75) 1 3
7 Vatic, Alex   St Marcellinus 40.25m(132'0.5) 1 2
8 Shearer, Kaden   St Theresa’s - 40.14m(131'8.25) 1 1
9 Rapp, Aleks   Christ the King 39.64m(130'0.5) 1  
10 Brumm, Dane   Renfrew 39.17m(128'6) 1  
11 Gaines, Nathan   St Theresa’s - 38.84m(127'5) 1  
12 Miller, Jakob   Holy Trinity - S 36.75m(120'6.75) 1  
13 Williams, Alex   Elmvale 36.74m(120'6.25) 1  
14 Giovanni, Marco Di   Chaminade Colleg 35.89m(117'8.75) 1  
15 Sepp, Luke   Dunbarton 35.72m(117'2.25) 1  
16 Pearn, Daniel   Riverside 35.47m(116'4.25) 1  
17 Jun, Andrew   St Andrew's Coll 34.96m(114'8.25) 1  
18 Lemire, Sebastien   Rothwell-Osnabru 34.11m(111'10.75) 1  
19 Lizotte, Ethan   Publique Renaiss 33.94m(111'4) 1  
20 Martin, Luca   Bishop Allen Aca 32.29m(105'11.25) 1  
21 Ilo, Victor   Neil McNeil 32.08m(105'2.75) 1  
22 Lechlitner, Evan   Widdifield 28.90m(94'9.75) 1  
23 Payette, Mitchell   Manitoulin 28.35m(93'0) 1  
24 Berthiaume, Alex   ESC Champlain 28.15m(92'4.25) 1  
 
Mens Discus Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cullen, Andrew   Medway 53.90m(176'10) 1  
2 Bowman, Kevin   Saugeen 53.05m(174'0.5) 1  
3 Nikolovski, Peter   Malvern 49.77m(163'3.25) 1  
4 Corney, Trent   Thousand Islands 48.98m(160'8.25) 1  
5 Thompson, Blake   St Joseph's - Ba 48.87m(160'4) 1  
6 Skeath, Jared   Bishop Allen Aca 48.28m(158'4.75) 1  
7 Nguyen, Charles   St Joseph's - St 47.55m(156'0) 1  
8 Campbell, Jesse   Carleton Place 47.48m(155'9.25) 1  
9 Illingworth, James   Almonte 46.92m(153'11) 1  
10 Krzyszkowski, John   Port Credit 46.33m(152'0) 1  
10 Polinski, Daniel   Philip Pocock 46.33m(152'0) 1  
12 Dame, Josh   Essex 45.92m(150'7.75) 1  
13 Deslauriers, Brandon   La Salle - Kings 44.43m(145'9) 1  
14 Koroll, Zachary   Governor Simcoe 44.30m(145'4) 1  
15 Stillwell, Shane   Orillia District 41.75m(136'11.5) 1  
16 Christodoulou, William   Crescent 39.84m(130'8.5) 1  
17 Dutra, Matthew   Cardinal Carter 38.99m(127'11) 1  
18 Wilson, Nolan   Park Street CI 38.82m(127'4.25) 1  
19 Janzen, Josh   Saltfleet 38.14m(125'1.5) 1  
20 Gennaro, Tanner   St Thomas of Vil 37.87m(124'2.75) 1  
21 Thompson, Donovan   Elliot Lake 34.99m(114'9.5) 1  
22 Graham, Skyler   St Joseph-Scolla 32.04m(105'1.25) 1  
23 Ricalla, Trevor   Timiskaming 28.78m(94'5) 1  
-- Grasser, Cody   Northern - Sturg FOUL(--) 1  
 
Mens Javelin Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Keys, Alex   FJ Brennan 55.43m(181'10.25) 1  
2 Ing, Matthew   Birchmount Park 52.19m(171'2.5) 1  
3 Moore, Keegan   Lo-Ellen Park 51.74m(169'9) 1  
4 Wargala, Mark   St Paul's - Tren 49.91m(163'8.75) 1  
5 Swan, Spencer   Montcalm 48.56m(159'3.75) 1  
6 Trinier, Spencer   WF Herman 47.84m(156'11.25) 1  
7 Stewart, Brandon   ESP Deslauriers 47.56m(156'0.25) 1  
8 McKeen, Jeff   Immaculata 47.01m(154'2.75) 1  
9 Hughes, Ben   Eastview 45.95m(150'9) 1  
10 Thero, Josh   Renfrew 45.47m(149'2) 1  
11 Korotki, Tyler   East Northumberl 45.37m(148'10) 1  
12 Crichton, Scott   Stamford Collegi 44.74m(146'9.25) 1  
13 Demers, Jesse   Northern - Sturg 44.39m(145'7.5) 1  
14 Johnson, Alex   All Saints - Whi 42.96m(140'11.25) 1  
15 Shennette, Mitchell   Erindale 42.61m(139'9.5) 1  
16 Reid, Eric   Stouffville 42.45m(139'3.25) 1  
17 Withers, Matt   Northern - Sarni 40.77m(133'9) 1  
18 Comrie, Mitch   Central Algoma 39.22m(128'8) 1  
19 Ferlito, Justin   Cardinal Carter 38.80m(127'3.5) 1  
20 Gallant, Bradley   ES Thériault Ca 36.62m(120'1.5) 1  
21 Bae, Paul   Brebeuf College 36.45m(119'7) 1  
22 Haran, Harry   Mentor College 35.83m(117'6.5) 1  
23 Walker, Nolan   Chaminade Colleg 34.83m(114'3.25) 1  
-- Roberts, Hunter   Richview CI FOUL(--) 1  
 
Mens Javelin Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fraggis, Jake   Medway 50.77m(166'6.75) 1  
2 Cross, Ben   Frontenac 48.67m(159'8) 1  
3 Powley, Colton   Northern - Sturg 48.45m(158'11.25) 1  
4 Folkerts, Simon   Smithville Distr 46.59m(152'10.25) 1  
5 Ingram, Owen   Eastview 45.62m(149'8) 1  
6 Garrity, Travis   St Patrick's - S 45.07m(147'10.25) 1  
7 Duff, Jake   Woodroffe 44.60m(146'3.75) 1  
8 Penner, Jeremy   Sir Winston Chur 44.35m(145'6) 1  
9 Rodrigues, Rhyan   St Robert 43.65m(143'2.5) 1  
10 Turk, Jacob   St Thomas Aquina 43.55m(142'10.5) 1  
11 Gilbert, Nic   Thousand Islands 42.74m(140'2.5) 1  
12 Vagners, Aleks   Windfields Jr. H 42.55m(139'7) 1  
13 Dykstra, Sean   St Joseph's - Ba 41.86m(137'4) 1  
14 McKelvey, Matthew   Richview CI 40.91m(134'2.5) 1  
15 Kwok, Kevin   Albert Campbell 40.41m(132'6.75) 1  
16 Nitz, Thomas   Glenview Park 40.40m(132'6.5) 1  
17 Lane, Noah   Blessed Trinity 39.97m(131'1.5) 1  
18 Raspanti, Jonathan   Emily Carr 39.96m(131'1) 1  
19 Ball, Mitchell   Chatham Christia 39.80m(130'6.75) 1  
20 Bodner, Evan   Korah 37.58m(123'3.5) 1  
21 Hendershott, Carson   Central Algoma 37.26m(122'2.75) 1  
22 Lizotte, Ethan   Publique Renaiss 36.07m(118'4) 1  
23 Easton, Jordon   North Hastings 35.95m(117'11.25) 1  
24 Jun, Andrew   St Andrew's Coll 35.40m(116'1.5) 1  
 
Mens Javelin Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Karakolis, Evan   Birchmount Park 67.51m(221'5.75) 1  
2 Corney, Trent   Thousand Islands 63.30m(207'8) 1  
3 Paisley, Michael   Lambton Central 56.29m(184'8) 1  
4 Seymour, Scott   Park Street CI 55.35m(181'7) 1  
5 Pellizari, Shawn   ES Jean Vanier - 54.02m(177'2.75) 1  
6 Duffy, Brett   Thousand Islands 52.79m(173'2.25) 1  
7 Hackney, Aaron   Sandwich 52.41m(171'11.25) 1  
8 Christodoulou, William   Crescent 51.04m(167'5.25) 1  
9 Shepley, Josh   Belle River 50.99m(167'3.25) 1  
10 Lecuyer, Dylan   Arnprior 50.96m(167'2.25) 1  
11 Mackenzie, Levi   Ridgeway-Crystal 49.16m(161'3.25) 1  
12 Rudan, Alexander   Henry Street 48.23m(158'2.75) 1  
13 Murphy, Tyler   Carleton Place 47.68m(156'5) 1  
14 DANECKE, ERIC   Grand River CI 47.05m(154'4.25) 1  
15 Nykorchuk, Johathan   East York 46.76m(153'4.75) 1  
16 Earle, Nick   Park Street CI 46.09m(151'2.5) 1  
17 Mistele, Brandon   Henry Street 45.90m(150'7) 1  
18 Thompson, Donovan   Elliot Lake 44.97m(147'6.25) 1  
19 Hickingbottom, Connor   Grimsby 44.95m(147'5.5) 1  
20 Kirton, Shane   Dryden 42.99m(141'0.5) 1  
21 Mclean, Challen   Espanola 41.02m(134'6.75) 1  
22 Seguin, Ryan   ES Thériault Ca 39.30m(128'11) 1  
23 Mcaash, Calvin   East York 36.77m(120'7.5) 1  
24 Fuller, Michael   Brampton Centenn 35.23m(115'7) 1  
 
Mens High Jump High jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hunt, J.T.   St Michael - Nia 1.98m(6'5.75) 1  
2 Bramble, Zimbert   AY Jackson - Nor 1.95m(6'4.75) 1  
3 Mask, Brandon   Lasalle - Sudbur 1.90m(6'2.75) 1  
3 Eaton, Quinton   Listowel 1.90m(6'2.75) 1  
3 Campbell, Scott   Lambton Central 1.90m(6'2.75) 1  
3 Trodel, Sven   Lockerby Composi 1.90m(6'2.75) 1  
3 Murphy, Brayden   St John's - Pert 1.90m(6'2.75) 1  
3 Torres, Mitchell   Albert College 1.90m(6'2.75) 1  
3 Broeders, Anthony   Regiopolis-Notre 1.90m(6'2.75) 1  
3 Guay, Leeson   All Saints - Kan 1.90m(6'2.75) 1  
11 Beaudoin, Shawn   Sandwich 1.85m(6'0.75) 1  
11 Boles, Mark   Catholic Central 1.85m(6'0.75) 1  
11 Lesage, Alex   Almaguin Highlan 1.85m(6'0.75) 1  
11 Lee, Hwang   Westdale 1.85m(6'0.75) 1  
15 Peiris, Yohan   St Patrick - Tor 1.80m(5'10.75) 1  
15 Thompson, Bradley   Maple 1.80m(5'10.75) 1  
17 Fuller, Michael   Brampton Centenn 1.75m(5'8.75) 1  
17 Hutchcroft, Jacob   Anderson Collegi 1.75m(5'8.75) 1  
17 Carter, Greg   MM Robinson 1.75m(5'8.75) 1  
20 Seed, Nick   Timiskaming 1.60m(5'2.75) 1  
20 McGinnis, Justin   Westgate 1.60m(5'2.75) 1  
 
Mens High Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Linardic, Daniel   Cardinal Leger 1.93m(6'3.75) 1  
1 Fray, Leaugen   Trenton 1.93m(6'3.75) 1  
1 Galas, Paul   Our Lady of Moun 1.93m(6'3.75) 1  
4 Sayed, Aymen   Canterbury 1.85m(6'0.75) 1  
4 Lalor, Miguel   James Cardinal M 1.85m(6'0.75) 1  
4 Ntivumbura, Yvan-Marcel   Samuel Genest 1.85m(6'0.75) 1  
7 Willemse, Kevin   St Christopher 1.80m(5'10.75) 1  
7 Toews, Derek   United Mennonite 1.80m(5'10.75) 1  
7 Daniel, Myles   Anderson Collegi 1.80m(5'10.75) 1  
7 Popov, Aloysha   Sacred Heart Cat 1.80m(5'10.75) 1  
7 Dobransky, Simon   London Central 1.80m(5'10.75) 1  
12 Darbon, Garrett   Carleton Place 1.75m(5'8.75) 1  
12 Stacey, Nick   Nantyr Shores 1.75m(5'8.75) 1  
12 Harrison, Spencer   Birchmount Park 1.75m(5'8.75) 1  
12 Gordon, Sam   North Lambton 1.75m(5'8.75) 1  
12 McDevitt, Reade   Royal St. George 1.75m(5'8.75) 1  
17 Laditi, Tomi   Woodbridge Colle 1.70m(5'6.75) 1  
17 Jamieson, Jake   Englehart 1.70m(5'6.75) 1  
17 Kilganon, Chase   Sacre-Coeur 1.70m(5'6.75) 1  
17 Noxon, Braden   St Andrew's Coll 1.70m(5'6.75) 1  
21 Datema, Caleb   Guido DeBres 1.65m(5'4.75) 1  
21 Leblond, Josh   St Joseph-Scolla 1.65m(5'4.75) 1  
23 Lodde, Scott   EL Crossley 1.55m(5'1) 1  
23 McGinnis, Syd   Westgate 1.55m(5'1) 1  
 
Mens High Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ekiyor, Eddie   Mother Teresa - 1.90m(6'2.75) 1 10
2 Simmons, Slade   Delhi 1.80m(5'10.75) 1 8
3 Wilson, Joey   Penetanguishene 1.80m(5'10.75) 1 6
4 N'Zoigba, Tony   ESP Louis Riel 1.75m(5'8.75) 1 5
5 Cyrus, Brandon   Holy Trinity - O 1.75m(5'8.75) 1 4
11 Gray, Quinton   St Andrew's Coll 1.70m(5'6.75) 1  
11 Weisdorf, Zev   HB Beal 1.70m(5'6.75) 1  
11 McKague, Justin   FE Madill 1.70m(5'6.75) 1  
14 Kama, Jeremy   Marshall McLuhan 1.70m(5'6.75) 1  
6 Bailey, David   West Park 1.70m(5'6.75) 1 2
6 Bell, Twanell   St Catharines 1.70m(5'6.75) 1 2
6 Miller, Kamal   Blessed Mother T 1.70m(5'6.75) 1 2
9 Wilczewski, Michal   St Joan of Arc - 1.70m(5'6.75) 1  
9 Gayle, Orlando   Blessed Mother T 1.70m(5'6.75) 1  
15 Cox, David   Sharbot Lake 1.65m(5'4.75) 1  
15 Blake, Spencer   Holy Trinity - S 1.65m(5'4.75) 1  
17 Newell, Adam   St Maximilian Ko 1.65m(5'4.75) 1  
18 Robertson, Dylan   Central Algoma 1.65m(5'4.75) 1  
19 Williamson, Alan   Dr GW Williams 1.65m(5'4.75) 1  
20 Wallace, Emmett   Ridgemount 1.60m(5'2.75) 1  
21 MacPherson, Curtis   Timiskaming 1.60m(5'2.75) 1  
22 Rau, Brody   St Patrick - Thu 1.55m(5'1) 1  
23 Barclay, Brandon   Sinclair 1.55m(5'1) 1  
24 Melnyck, Gryffen   Widdifield 1.50m(4'11) 1  
 
Mens Long Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 James, Khaliel   Catholic Central 6.52m(21'4.5) +2.0 1  
2 Fray, Leaugen   Trenton 6.49m(21'3.5) +2.0 1  
3 Murray, Michael   St Mary's - Broc 6.45m w(21'1.75) +2.2 1  
4 Kelly, Taygue   Chaminade Colleg 6.39m w(20'11.5) +3.4 1  
5 Lalor, Miguel   James Cardinal M 6.24m(20'5.5) +0.6 1  
6 Strickland, Jordan   Keswick 6.21m(20'4.25) +1.4 1  
7 Suen, Daniel   Niagara Christia 6.12m w(20'0.75) +2.4 1  
8 Bortolin, Angelo   Holy Names - Win 6.06m w(19'10.5) +2.2 1  
9 Pinto, Trivel   Downsview 6.01m w(19'8.5) +2.1 1  
10 Ogbeide, Jacob   Monsignor Percy 6.00m w(19'8) +2.8 1  
11 McLaughlin, Scott   Eastview 5.92m w(19'5) +3.2 1  
12 Foster, Joey   Penetanguishene 5.90m(19'4.25) +1.6 1  
12 Kapetanovic, David   Westlane 5.90m w(19'4.25) +2.8 1  
14 Daniel, Myles   Anderson Collegi 5.87m w(19'3) +2.1 1  
15 Dykstra, Brett   Hagersville 5.86m(19'2.5) +1.6 1  
16 Omeljaniuk, John   Sir Winston Chur 5.80m(19'0.25) +1.9 1  
17 Zantingh, Joe   Smithville Distr 5.66m(18'6.75) +1.6 1  
18 Luong, William   Centennial Colle 5.57m w(18'3.25) +2.8 1  
19 Jamieson, Jake   Englehart 5.53m w(18'1.5) +2.1 1  
20 Beynen, Jeremy   Woodstock 5.44m(17'10) +1.8 1  
21 Chirico, Cooper   Widdifield 5.30m w(17'4.5) +2.4 1  
22 MacLeod, Aidan   St Basil - SS Ma 5.21m(17'1) +1.9 1  
22 Gurnsey, Jake   Holy Cross Cath 5.21m w(17'1) +2.1 1  
24 Deschamps, Nicholas   Cairine Wilson 5.09m(16'8.25) +1.5 1  
 
Mens Long Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Elliott, Chad   Birchmount Park 6.11m(20'0.5) +0.3 1  
2 Gray, Kadre   Woodbine JHS - N 6.06m(19'10.5) +1.8 1  
3 Norton, Cole   Prince Edward Co 6.05m(19'10) +1.1 1  
4 Billings, Scott   London Central 6.00m(19'8) +1.4 1  
5 Jama, Jibrel   ESP Louis Riel 5.87m(19'3) +1.0 1  
6 VanBerlo, Brock   St Thomas Aquina 5.82m(19'1) +0.0 1  
7 Phillips, Mitchell   St Thomas More 5.72m(18'9) +1.8 1  
8 Liang, Josh   Dr Norman Bethun 5.71m(18'8.75) +0.7 1  
10 murray, terrence   Espanola 5.69m(18'8) +0.0 1  
9 Tang, Wesley   Waterloo CI 5.69m(18'8) +1.1 1  
11 Heaney, Liam   St Peter's - Bar 5.68m(18'7.5) +2.0 1  
12 Lukasek, Justin   St Patrick - Thu 5.66m w(18'6.75) +2.5 1  
13 Wilson, Joey   Penetanguishene 5.65m(18'6.25) +1.9 1  
14 Fortaleza, Alvin   Sir Winston Chur 5.65m(18'6.25) +0.0 1  
15 Turk, Jacob   St Thomas Aquina 5.65m(18'6.25) +2.0 1  
16 Wilson, Akeem   Denis Morris 5.62m w(18'5.25) +2.6 1  
17 Stadnyk, Nick   Collingwood CI 5.58m(18'3.5) +1.6 1  
18 Cross, Ben   Frontenac 5.55m(18'2.5) +0.9 1  
19 Major, Kyle   South Carleton 5.46m(17'10.75) +0.9 1  
20 Valin, Timothy   St Robert 5.44m(17'10) +1.0 1  
21 Simpson, Khoseem   Eastern Commerce 5.35m(17'6.5) +0.2 1  
22 Rampillo, Ranz   Holy Names - Win 5.28m(17'3.75) +1.7 1  
23 Chamandy, Joe   Cochrane 4.98m(16'4) +1.6 1  
 
Mens Long Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bell, Riley   Central Elgin 7.14m w(23'5) +2.9 1  
2 O'Donnell, Mitch   Forest Heights 6.92m(22'8.25) +1.6 1  
3