Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
MessageReportBlock
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

Misc News (9384)
 

News

 

2012 Results - Hayward Classic

Published by
Shane   on Jul 15 2012, 09:18 PM
Licensed to University of Oregon                          HY-TEK's Meet Manager
                        Hayward and Track City Classic                         
                      Hayward Field-University of Oregon                       
                                    Results                                    
 
W45-79 100 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 0.5 
  1 Schmidt, Connie          W55 Unattached               16.31  
  2 Hayashi, Yuko            W54 MacCanDo                 17.13  
  3 Bortignon, Christa       W75 Canada                   17.38  
  4 Mitchell, Rebecca        W58 Oregon Track Clu         18.17  
  5 Nelson, Nancy            W65 Unattached               18.35  
  6 Thompson, Marcia         W60 Oregon Track Clu         18.68  
  7 Weepie, Sally            W49 Oregon Track Clu         19.01  
  8 Stephan, Laura           W72 Portland Masters         22.21  
 
W40-79 400 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Maxwell, Karen           W53 Golden West AC         1:12.98  
  2 Schmidt, Connie          W55 Unattached             1:20.94  
  3 Bortignon, Christa       W75 Canada                 1:25.55  
  4 Thompson, Marcia         W60 Oregon Track Clu       1:45.14  
 
W40-74 800 Meter Run Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Agsten, Sarah            W43 Oregon Track Clu       2:50.41  
  2 Weepie, Sally            W49 Oregon Track Clu       3:28.54  
 
W50 80 Short Hurdles 30" Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 3.3 
  1 Maxwell, Karen           W53 Golden West AC           14.50  
 
W55-79 Long Jump Masters
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Flight  1  
  1 Bortignon, Christa       W75 Canada                   3.25m   2.2 
  2 Kirkpatrick, Yvonne      W57 Unattached               2.67m   0.3 
  3 Nelson, Nancy            W65 Unattached               2.32m   1.7 
 
W55-94 Shot Put Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kendall, Monica          W56 Unattached              12.53m  
  2 Schmidt, Connie          W55 Unattached              10.91m  
  3 Kirkpatrick, Yvonne      W57 Unattached               9.04m  
  4 Bortignon, Christa       W75 Canada                   7.56m  
  5 Cutler, Georgia          W69 Oregon Track Clu         6.76m  
  6 Reske, Melanie           W91 Oregon Track Clu         4.03m  
 
W55-94 Discus Throw Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kirkpatrick, Yvonne      W57 Unattached              24.63m  
  2 Schmidt, Connie          W55 Unattached              24.30m  
  3 Cutler, Georgia          W69 Oregon Track Clu        18.76m  
  4 Reske, Melanie           W91 Oregon Track Clu         7.63m  
 
W55-94 Hammer Throw Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cutler, Georgia          W69 Oregon Track Clu        25.48m  
  2 Kirkpatrick, Yvonne      W57 Unattached              22.99m  
  3 Reske, Melanie           W91 Oregon Track Clu         9.21m  
 
W50-94 Javelin Throw Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kendall, Monica          W56 Unattached              35.23m  
  2 McCormick, Allison       W54 Unattached              25.45m  
  3 Cutler, Georgia          W69 Oregon Track Clu        18.65m  
  4 Kirkpatrick, Yvonne      W57 Unattached              16.41m  
  5 Reske, Melanie           W91 Oregon Track Clu         6.91m  
 
M35-84 100 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 1.0 
  1 Golly, Bob               M77 Oregon Track Clu         15.70  
  2 Guimary, Ray             M82 Unattached               18.44  
Section  2     Wind: 0.8 
  1 Johnson, Joe             M70 Oregon Track Clu         15.98  
  2 Kesey, Jim               M72 Unattached               16.22  
  3 Banister, Ora            M71 Portland Masters         16.38  
  4 Stephan, Paul            M74 Portland Masters         17.95  
  5 Brock, Woody             M74 Portland Masters         18.95  
Section  3     Wind: 0.8 
  1 Casey, Jack              M65 Oregon Track Clu         13.63  
  2 Windfield, John          M66 Canada                   13.75  
  3 Leslie, Will             M66 Christ Life TC           14.17  
  4 Squires, Jack            M67 Unattached               14.68  
  5 Peirce, Stephen          M68 Unattached               15.61  
Section  4     Wind: 1.8 
  1 Wilson, Thaddeus         M61 Pacific Coast TC         12.68  
  2 Lettieri, Larry          M64 Houston Elite            12.93  
  3 Michon, Peter            M60 Unattached               13.92  
  4 Ying, Richard            M64 Portland Masters         14.89  
Section  5     Wind: 2.5 
  1 Berry, Mark              M50 Unattached               12.14  
  2 Burns, Patrick           M50 Oregon Track Clu         14.17  
  3 Bergheer, Kai            M57 Club West                14.34  
  4 Beutler, Bill            M59 Oregon Track Clu         14.54  
  5 Dove, Terry              M55 Canada                   15.11  
  6 Weepie, Patrick          M51 Oregon Track Clu         15.42  
  7 Dudley, Lyle             M50 Unattached               15.80  
 -- Wilson, Robert           M57 Unattached                 DNF  
Section  6     Wind: -0.4
  1 Cranford, Walter         M45 Unattached               11.95  
  2 Odoms, Eddie             M42 Unattached               12.01  
  3 McLaren, Douglas         M36 Canada                   12.49  
  4 Harris, Mark             M49 Unattached               12.84  
  5 Miller, Eric             M46 Unattached               12.85  
  6 O'Sullivan, Marcus       M49 Portland Masters         13.52  
  7 Odekirk, James           M48 Unattached               13.54  
  8 Banuelos, Fidel          M45 Oregon Track Clu         13.55  
 
M35-84 200 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  2     Wind: -0.2
  1 Strouse, Frank           M71 Golden West AC           29.68  
  2 Banister, Ora            M71 Portland Masters         34.92  
  3 Gross, Robert            M72 Portland Masters         35.15  
  4 Brock, Woody             M74 Portland Masters         39.87  
Section  3     Wind: 2.1 
  1 Windfield, John          M66 Canada                   27.96  
  2 Casey, Jack              M65 Oregon Track Clu         28.23  
  3 Leslie, Will             M66 Christ Life TC           29.21  
  4 Peirce, Stephen          M68 Unattached               33.78  
Section  4     Wind: 0.9 
  1 Michon, Peter            M60 Unattached               29.45  
  2 Hickman, Dennis          M63 Oregon Track Clu         30.35  
  3 Ying, Richard            M64 Portland Masters         31.68  
Section  6     Wind: -0.9
  1 Berry, Mark              M50 Unattached               26.20  
  2 Huarcaya, Luis           M53 Unattached               26.83  
  3 Martin, Galen            M55 Oregon Track Clu         28.38  
  4 Burns, Patrick           M50 Oregon Track Clu         28.86  
  5 Dudley, Lyle             M50 Unattached               32.30  
Section  7     Wind: 1.2 
  1 Miller, Eric             M46 Unattached               26.39  
  2 Calhoun, Gary            M46 Unattached               26.54  
  3 O'Sullivan, Marcus       M49 Portland Masters         27.21  
  4 Banuelos, Fidel          M45 Oregon Track Clu         27.22  
  5 Odekirk, James           M48 Unattached               28.09  
 
M35-84 400 Meter Dash Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 McMillan, Don            M71 Portland Masters       1:08.78  
  2 Strouse, Frank           M71 Golden West AC         1:09.40  
  3 Banister, Ora            M71 Portland Masters       1:23.24  
  4 Kane, Don                M80 Portland Masters       1:24.13  
  5 Brock, Woody             M74 Portland Masters       1:30.95  
  6 Kirk, Donn               M81 Oregon Track Clu       2:45.54  
Section  2  
  1 Windfield, John          M66 Canada                 1:06.38  
  2 Michon, Peter            M60 Unattached             1:08.30  
  3 Leslie, Will             M66 Christ Life TC         1:08.45  
  4 Hall, Gary               M65 Oregon Track Clu       1:10.29  
  5 Hickman, Dennis          M63 Oregon Track Clu       1:12.90  
  6 Peirce, Stephen          M68 Unattached             1:14.40  
  7 Jones, Garry             M67 Unattached             1:15.32  
Section  3  
  1 Maier, Bill              M58 Oregon Track Clu       1:01.91  
  2 Schafer, Bob             M57 Portland Masters       1:07.37  
  3 Dove, Terry              M55 Canada                 1:13.23  
Section  4  
  1 Hasan, Naim              M54 Portland Masters         58.91  
  2 Burns, Patrick           M50 Oregon Track Clu       1:09.57  
  3 Dudley, Lyle             M50 Unattached             1:12.31  
Section  5  
  1 Calhoun, Gary            M46 Unattached               58.12  
  2 Sarmiento, David         M45 Unattached             1:02.94  
 
M35-89 800 Meter Run Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Hall, Gary               M65 Oregon Track Clu       2:34.54  
  2 Maple, Randall           M65 Unattached             2:35.25  
  3 McMillan, Don            M71 Portland Masters       2:36.75  
  4 Peirce, Stephen          M68 Unattached             3:05.15  
  5 Kane, Don                M80 Portland Masters       4:10.41  
  6 Dietz, Arthur            M78 Oregon Track Clu       4:13.74  
  7 Rudy, Arlie              M78 Oregon Track Clu       4:25.34  
  8 McMicken, Craig          M86 Oregon Track Clu       5:04.96  
Section  2  
  1 Forde, Kevin             M48 Greater Phil TC        2:08.85  
  2 Kreuzpeintner, Thomas    M46 Oregon Track Clu       2:09.76  
  3 Nelson, Brian            M54 SoCal TC               2:19.26  
  4 Hasan, Naim              M54 Portland Masters       2:20.72  
  5 Maier, Bill              M58 Oregon Track Clu       2:22.37  
  6 Martin, Galen            M55 Oregon Track Clu       2:35.89  
  7 Schafer, Bob             M57 Portland Masters       2:39.62  
  8 Collins, Leroy           M50 Unattached             2:48.18  
  9 Weepie, Patrick          M51 Oregon Track Clu       2:56.45  
 
M70-79 80 Short Hurdles 30" Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 3.3 
  1 Golly, Bob               M77 Oregon Track Clu         22.31  
 
M50-59 100 Short Hurdles 36" Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: +0.0
  1 McDaniels, Robert        M55 MacCanDo                 16.76  
 
M60-69 100 Short Hurdles 33" Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 0.4 
  1 Wilson, Thaddeus         M61 Pacific Coast TC         18.50  
  2 Peirce, Stephen          M68 Unattached               22.91  
 
M35 110 Short Hurdles 39" Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 0.2 
  1 McLaren, Douglas         M36 Canada                   15.35  
 
M45-54 2000 Meter Steeplechase 36" Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Roe, Chip                M50 Unattached             7:44.86  
  2 Sherman, Rick            M49 Unattached             7:52.34  
  3 Gambino, Richard         M50 Unattached             8:27.04  
 
M35-74 Pole Vault Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 Sorenson, Tom            M35 Central Oregon           3.95m  
  2 Osland, Doug             M57 Golden West AC           3.80m  
  3 Phillips, Dennis         M66 Unattached               3.65m  
  3 Altendorf, John          M66 Raising Bar Vaul         3.65m  
  5 Umenhofer, Daniel        M52 Raising Bar Vaul         3.50m  
  5 West, Dan                M57 Raising Bar Vaul         3.50m  
  7 Baucom, Louis            M55 Star Vault               3.35m  
  8 Hoff, Dan                M60 Unattached               3.20m  
  9 Ying, Richard            M64 Portland Masters         2.45m  
 10 McCrea, Don              M71 Unattached               2.15m  
 
M40-84 Long Jump Masters
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Odoms, Eddie             M42 Unattached               6.06m  +0.0 
  2 Miller, Eric             M46 Unattached               5.41m   1.8 
  3 Osland, Doug             M57 Golden West AC           5.03m   0.5 
  4 Peirce, Stephen          M68 Unattached               3.55m   1.3 
  5 Dudley, Lyle             M50 Unattached               3.52m  +0.0 
  6 Kesey, Jim               M72 Unattached               3.42m   1.6 
  7 Walker, Kermit           M76 Unattached               3.28m   1.4 
  8 Vaughan, Cully           M81 Unattached               2.16m   0.8 
 
M50-79 Shot Put Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harvey, William          M66 Unattached              12.94m  
  2 Deeter, Bill             M65 Unattached              12.68m  
  3 Johnson, Joe             M70 Oregon Track Clu        11.06m  
  4 Matthews, George         M68 Seattle Masters         11.01m  
  5 Saling, Neil             M76 Portland Masters         9.89m  
  6 Osborn, Brett            M57 Unattached               9.73m  
  7 McCrea, Don              M71 Unattached               9.50m  
  8 Armon, Jerry             M71 Golden West AC           9.35m  
  9 Sabin, Wayne             M79 Oregon Track Clu         9.19m  
 10 Kondrasuk, Jack          M70 Portland Masters         8.01m  
 11 Sheets, Robert           M62 Unattached               7.96m  
 
M80 Shot Put Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewellen, Harvey         M83 Oregon Track Clu        10.20m  
  2 Allison, Tom             M82 Unattached               9.17m  
  3 Guimary, Ray             M82 Unattached               8.79m  
  4 Vaughan, Cully           M81 Unattached               7.93m  
 
M40-69 Discus Throw Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cacek, Charles           M55 Unattached              44.20m  
  2 Wood, Jef                M41 Unattached              41.39m  
  3 Harvey, William          M66 Unattached              39.51m  
  4 Deeter, Bill             M65 Unattached              37.84m  
  5 McCormick, Cornelius     M68 Unattached              33.81m  
  6 Sheets, Robert           M62 Unattached              25.96m  
 
M70-84 Discus Throw Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Saling, Neil             M76 Portland Masters        33.32m  
  2 King, John               M73 Oregon Track Clu        29.85m  
  3 Armon, Jerry             M71 Golden West AC          29.20m  
  4 Lewellen, Harvey         M83 Oregon Track Clu        28.42m  
  5 Sabin, Wayne             M79 Oregon Track Clu        26.50m  
  6 Banister, Ora            M71 Portland Masters        26.43m  
  7 Allison, Tom             M82 Unattached              20.81m  
 
M50-79 Hammer Throw Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Matthews, George         M68 Seattle Masters         44.61m  
  2 Hayes, Randy             M51 Amity TC                35.89m  
  3 Deeter, Bill             M65 Unattached              35.70m  
  4 Osborn, Brett            M57 Unattached              32.82m  
  5 Sabin, Wayne             M79 Oregon Track Clu        23.15m  
  6 Sheets, Robert           M62 Unattached              19.01m  
 
M80 Hammer Throw Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewellen, Harvey         M83 Oregon Track Clu        39.61m  
  2 Allison, Tom             M82 Unattached              25.39m  
 
M35-69 Javelin Throw Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hayes, Randy             M51 Amity TC                55.88m  
  2 Sinclair, Tom            M55 Unattached              49.67m  
  3 Gray, Bert               M47 Oregon Track Clu        37.76m  
  4 Nelson, Gary             M67 Unattached              31.45m  
  5 Hibschman, Bob           M67 Oregon Track Clu        28.33m  
  6 Sheets, Robert           M62 Unattached              20.85m  
 
M70-79 Javelin Throw Masters
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stenlund, Gary           M71 Portland Masters        42.38m  
  2 Appel, Doug              M70 Unattached              40.14m  
  3 Backstrand, Jim          M74 Unattached              37.85m  
  4 Banister, Ora            M71 Portland Masters        27.62m  
 
X40-94 4x100 Meter Relay Masters
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Racewalkers NW  'A'                                 1:16.46  
     1) Grimes, Katie 48                2) Ballerud, Nana 53              
     3) Robeson, Denny 65               4) Frank, Rob 59     


Separated Results
Licensed to USA Masters TandF -WMA Champ Meet             HY-TEK's Meet Manager
                        Hayward and Track City Classic                         
                      Hayward Field-University of Oregon                       
                                    Results                                    
 
Event 201  100 M Dash Masters Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Weepie, Sally             49 Oregon Track Clu         19.01   0.5 
 
Event 201  100 M Dash Masters Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hayashi, Yuko             54 MacCanDo                 17.13   0.5 
 
Event 201  100 M Dash Masters Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schmidt, Connie           55 Unattached               16.31   0.5 
  2 Mitchell, Rebecca         58 Oregon Track Clu         18.17   0.5 
 
Event 201  100 M Dash Masters Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Thompson, Marcia          60 Oregon Track Clu         18.68   0.5 
 
Event 201  100 M Dash Masters Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nelson, Nancy             65 Unattached               18.35   0.5 
 
Event 201  100 M Dash Masters Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stephan, Laura            72 Portland Masters         22.21   0.5 
 
Event 201  100 M Dash Masters Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bortignon, Christa        75 Canada                   17.38   0.5 
 
Event 202  100 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 McLaren, Douglas          36 Canada                   12.49  -0.4  6 
 
Event 202  100 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Odoms, Eddie              42 Unattached               12.01  -0.4  6 
 
Event 202  100 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Cranford, Walter          45 Unattached               11.95  -0.4  6 
  2 Harris, Mark              49 Unattached               12.84  -0.4  6 
  3 Miller, Eric              46 Unattached               12.85  -0.4  6 
  4 O'Sullivan, Marcus        49 Portland Masters         13.52  -0.4  6 
  5 Odekirk, James            48 Unattached               13.54  -0.4  6 
  6 Banuelos, Fidel           45 Oregon Track Clu         13.55  -0.4  6 
 
Event 202  100 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Berry, Mark               50 Unattached               12.14   2.5  5 
  2 Burns, Patrick            50 Oregon Track Clu         14.17   2.5  5 
  3 Weepie, Patrick           51 Oregon Track Clu         15.42   2.5  5 
  4 Dudley, Lyle              50 Unattached               15.80   2.5  5 
 
Event 202  100 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bergheer, Kai             57 Club West                14.34   2.5  5 
  2 Beutler, Bill             59 Oregon Track Clu         14.54   2.5  5 
  3 Dove, Terry               55 Canada                   15.11   2.5  5 
 -- Wilson, Robert            57 Unattached                 DNF   2.5  5 
 
Event 202  100 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wilson, Thaddeus          61 Pacific Coast TC         12.68   1.8  4 
  2 Lettieri, Larry           64 Houston Elite            12.93   1.8  4 
  3 Michon, Peter             60 Unattached               13.92   1.8  4 
  4 Ying, Richard             64 Portland Masters         14.89   1.8  4 
 
Event 202  100 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Casey, Jack               65 Oregon Track Clu         13.63   0.8  3 
  2 Windfield, John           66 Canada                   13.75   0.8  3 
  3 Leslie, Will              66 Christ Life TC           14.17   0.8  3 
  4 Squires, Jack             67 Unattached               14.68   0.8  3 
  5 Peirce, Stephen           68 Unattached               15.61   0.8  3 
 
Event 202  100 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Johnson, Joe              70 Oregon Track Clu         15.98   0.8  2 
  2 Kesey, Jim                72 Unattached               16.22   0.8  2 
  3 Banister, Ora             71 Portland Masters         16.38   0.8  2 
  4 Stephan, Paul             74 Portland Masters         17.95   0.8  2 
  5 Brock, Woody              74 Portland Masters         18.95   0.8  2 
 
Event 202  100 M Dash Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Golly, Bob                77 Oregon Track Clu         15.70   1.0 
 
Event 202  100 M Dash Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Guimary, Ray              82 Unattached               18.44   1.0 
 
Event 203  200 M Dash Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schmidt, Connie           55 Unattached               34.15  -0.3 
  2 Mitchell, Rebecca         58 Oregon Track Clu         38.29  -0.3 
 
Event 203  200 M Dash Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nelson, Nancy             65 Unattached               38.85  -0.3 
 
Event 204  200 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Miller, Eric              46 Unattached               26.39   1.2  7 
  2 Calhoun, Gary             46 Unattached               26.54   1.2  7 
  3 O'Sullivan, Marcus        49 Portland Masters         27.21   1.2  7 
  4 Banuelos, Fidel           45 Oregon Track Clu         27.22   1.2  7 
  5 Odekirk, James            48 Unattached               28.09   1.2  7 
 
Event 204  200 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Berry, Mark               50 Unattached               26.20  -0.9  6 
  2 Huarcaya, Luis            53 Unattached               26.83  -0.9  6 
  3 Burns, Patrick            50 Oregon Track Clu         28.86  -0.9  6 
  4 Dudley, Lyle              50 Unattached               32.30  -0.9  6 
 
Event 204  200 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Martin, Galen             55 Oregon Track Clu         28.38  -0.9  6 
 
Event 204  200 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Michon, Peter             60 Unattached               29.45   0.9  4 
  2 Hickman, Dennis           63 Oregon Track Clu         30.35   0.9  4 
  3 Ying, Richard             64 Portland Masters         31.68   0.9  4 
 
Event 204  200 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Windfield, John           66 Canada                   27.96   2.1  3 
  2 Casey, Jack               65 Oregon Track Clu         28.23   2.1  3 
  3 Leslie, Will              66 Christ Life TC           29.21   2.1  3 
  4 Peirce, Stephen           68 Unattached               33.78   2.1  3 
 
Event 204  200 M Dash Masters Men
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Strouse, Frank            71 Golden West AC           29.68  -0.2  2 
  2 Banister, Ora             71 Portland Masters         34.92  -0.2  2 
  3 Gross, Robert             72 Portland Masters         35.15  -0.2  2 
  4 Brock, Woody              74 Portland Masters         39.87  -0.2  2 
 
Event 204  200 M Dash Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kane, Don                 80 Portland Masters         37.08   NWI 
 
Event 205  400 M Dash Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Maxwell, Karen            53 Golden West AC         1:12.98  
 
Event 205  400 M Dash Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Schmidt, Connie           55 Unattached             1:20.94  
 
Event 205  400 M Dash Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Thompson, Marcia          60 Oregon Track Clu       1:45.14  
 
Event 205  400 M Dash Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bortignon, Christa        75 Canada                 1:25.55  
 
Event 206  400 M Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Calhoun, Gary             46 Unattached               58.12   5 
  2 Sarmiento, David          45 Unattached             1:02.94   5 
 
Event 206  400 M Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hasan, Naim               54 Portland Masters         58.91   4 
  2 Burns, Patrick            50 Oregon Track Clu       1:09.57   4 
  3 Dudley, Lyle              50 Unattached             1:12.31   4 
 
Event 206  400 M Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Maier, Bill               58 Oregon Track Clu       1:01.91   3 
  2 Schafer, Bob              57 Portland Masters       1:07.37   3 
  3 Dove, Terry               55 Canada                 1:13.23   3 
 
Event 206  400 M Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Michon, Peter             60 Unattached             1:08.30   2 
  2 Hickman, Dennis           63 Oregon Track Clu       1:12.90   2 
 
Event 206  400 M Dash Masters Men
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Windfield, John           66 Canada                 1:06.38   2 
  2 Leslie, Will              66 Christ Life TC         1:08.45   2 
  3 Hall, Gary                65 Oregon Track Clu       1:10.29   2 
  4 Peirce, Stephen           68 Unattached             1:14.40   2 
  5 Jones, Garry              67 Unattached             1:15.32   2 
 
Event 206  400 M Dash Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McMillan, Don             71 Portland Masters       1:08.78  
  2 Strouse, Frank            71 Golden West AC         1:09.40  
  3 Banister, Ora             71 Portland Masters       1:23.24  
  4 Brock, Woody              74 Portland Masters       1:30.95  
 
Event 206  400 M Dash Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kane, Don                 80 Portland Masters       1:24.13  
  2 Kirk, Donn                81 Oregon Track Clu       2:45.54  
 
Event 207  800 M Run Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Agsten, Sarah             43 Oregon Track Clu       2:50.41  
 
Event 207  800 M Run Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Weepie, Sally             49 Oregon Track Clu       3:28.54  
 
Event 208  800 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Forde, Kevin              48 Greater Phil TC        2:08.85  
  2 Kreuzpeintner, Thomas     46 Oregon Track Clu       2:09.76  
 
Event 208  800 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nelson, Brian             54 SoCal TC               2:19.26  
  2 Hasan, Naim               54 Portland Masters       2:20.72  
  3 Collins, Leroy            50 Unattached             2:48.18  
  4 Weepie, Patrick           51 Oregon Track Clu       2:56.45  
 
Event 208  800 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Maier, Bill               58 Oregon Track Clu       2:22.37  
  2 Martin, Galen             55 Oregon Track Clu       2:35.89  
  3 Schafer, Bob              57 Portland Masters       2:39.62  
 
Event 208  800 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hall, Gary                65 Oregon Track Clu       2:34.54  
  2 Maple, Randall            65 Unattached             2:35.25  
  3 Peirce, Stephen           68 Unattached             3:05.15  
 
Event 208  800 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McMillan, Don             71 Portland Masters       2:36.75  
 
Event 208  800 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dietz, Arthur             78 Oregon Track Clu       4:13.74  
  2 Rudy, Arlie               78 Oregon Track Clu       4:25.34  
 
Event 208  800 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kane, Don                 80 Portland Masters       4:10.41  
 
Event 208  800 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McMicken, Craig           86 Oregon Track Clu       5:04.96  
 
Event 209  1500 M Run Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McVee, Amy                53 Unattached             6:43.42  
 
Event 210  1500 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nelson, Donnie            41 Oregon Track Clu       4:25.36  
 
Event 210  1500 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Forde, Kevin              48 Greater Phil TC        4:21.20  
  2 Kreuzpeintner, Thomas     46 Oregon Track Clu       4:24.21  
  3 Calhoun, Mark             47 Unattached             4:34.70  
 
Event 210  1500 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nelson, Brian             54 SoCal TC               4:37.68  
  2 Kollars, Steve            53 Golden West AC         4:53.26  
 
Event 210  1500 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hall, Gary                65 Oregon Track Clu       5:22.90  
  2 Maple, Randall            65 Unattached             5:27.08  
  3 Peirce, Stephen           68 Unattached             6:28.96  
  4 McConnell, Keith          68 Oregon Track Clu       6:36.10  
 
Event 210  1500 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dietz, Arthur             78 Oregon Track Clu       8:47.63  
 
Event 210  1500 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kirk, Donn                81 Oregon Track Clu      12:56.95  
 
Event 211  5000 M Run Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McVee, Amy                53 Unattached            24:30.78  
  2 Overman, Tana             50 Oregon Track Clu      24:40.03  
 
Event 211  5000 M Run Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Turner, Pam               66 Unattached            23:35.10  
 
Event 212  5000 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nelson, Donnie            41 Oregon Track Clu      16:19.04  
 
Event 212  5000 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Peterson, Dave            47 Oregon Track Clu      19:11.26  
 
Event 212  5000 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Weepie, Patrick           51 Oregon Track Clu      23:00.77  
 -- Brumwell, Steve           54 SoCal TC                   DNF  
 
Event 212  5000 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Huff, Mark                59 Portland Masters      21:19.38  
 
Event 212  5000 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Thompson, Rod             63 Unattached            21:15.37  
 
Event 212  5000 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hall, Gary                65 Oregon Track Clu      20:54.30  
  2 McConnell, Keith          68 Oregon Track Clu      24:01.39  
 
Event 212  5000 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Needham, Dave             72 Oregon Track Clu      25:31.10  
 
Event 212  5000 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dietz, Arthur             78 Oregon Track Clu      29:50.29  
 
Event 212  5000 M Run Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McMicken, Craig           86 Oregon Track Clu      34:50.42  
 
Event 217  2000 M Steeplechase 36" Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Peirce, Stephen           68 Unattached            10:42.40  
 
Event 218  2000 M Steeplechase 30" Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Padilla, Grace            41 Unattached             7:13.74  
  2 Agsten, Sarah             43 Oregon Track Clu       9:00.56  
 
Event 218  2000 M Steeplechase 30" Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Seth, Betsy               54 Team Red Lizard        9:00.16  
 
Event 219  2000 M Steeplechase 36" Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sherman, Rick             49 Unattached             7:52.34  
 
Event 219  2000 M Steeplechase 36" Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Roe, Chip                 50 Unattached             7:44.86  
  2 Gambino, Richard          50 Unattached             8:27.04  
 
Event 223  80 M Hurdles 30" Masters Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Maxwell, Karen            53 Golden West AC           14.50   3.3 
 
Event 224  80 M Hurdles 30" Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Golly, Bob                77 Oregon Track Clu         22.31   3.3 
 
Event 228  100 M Hurdles 36" Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McDaniels, Robert         55 MacCanDo                 16.76  +0.0 
 
Event 229  100 M Hurdles 33" Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilson, Thaddeus          61 Pacific Coast TC         18.50   0.4 
 
Event 229  100 M Hurdles 33" Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Peirce, Stephen           68 Unattached               22.91   0.4 
 
Event 230  110 M Hurdles 39" Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McLaren, Douglas          36 Canada                   15.35   0.2 
 
Event 231  300 M Hurdles Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Maxwell, Karen            53 Golden West AC         1:03.38  
 
Event 233  300 M Hurdles Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Peirce, Stephen           68 Unattached             1:03.38  
 
Event 235  1500 M Race Walk Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Grimes, Katie             48 Racewalkers NW         7:36.65  
 
Event 235  1500 M Race Walk Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ballerud, Nana            53 Racewalkers NW         8:54.51  
 
Event 235  1500 M Race Walk Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robeson, Maureen          63 Racewalkers NW         9:17.02  
 
Event 236  1500 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Grimes, Katie             48 Racewalkers NW         7:36.65  
 
Event 236  1500 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ballerud, Nana            53 Racewalkers NW         8:54.51  
 
Event 236  1500 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Frank, Rob                59 Racewalkers NW         7:31.53  
 
Event 236  1500 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robeson, Maureen          63 Racewalkers NW         9:17.02  
 
Event 236  1500 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robeson, Denny            65 Racewalkers NW         8:15.04  
  2 McConnell, Keith          68 Oregon Track Clu       9:36.07  
 
Event 236  1500 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Amoroso, Christian        78 Unattached             9:56.27  
  2 MacPike, Ron              79 Racewalkers NW        10:36.20  
 
Event 236  1500 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vaughn, Dick              81 Racewalkers NW        11:26.03  
 
Event 237  3000 M Race Walk Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Grimes, Katie             48 Racewalkers NW        15:56.31  
 
Event 237  3000 M Race Walk Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ballerud, Nana            53 Racewalkers NW        18:29.20  
 
Event 237  3000 M Race Walk Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robeson, Maureen          63 Racewalkers NW        19:17.08  
 
Event 237  3000 M Race Walk Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lafayette, Donna          69 Unattached            19:54.13  
 
Event 238  3000 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dees, Ian                 37 Unattached            19:08.73  
 
Event 238  3000 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Grimes, Katie             48 Racewalkers NW        15:56.31  
 
Event 238  3000 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ballerud, Nana            53 Racewalkers NW        18:29.20  
 
Event 238  3000 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Frank, Rob                59 Racewalkers NW        15:53.75  
 
Event 238  3000 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Chraminski, Stan          64 Club Northwest        17:08.70  
  1 Robeson, Maureen          63 Racewalkers NW        19:17.98  
  2 Novak, Bob                63 Club Northwest        17:15.39  
 
Event 238  3000 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robeson, Denny            65 Racewalkers NW        17:22.52  
  1 Lafayette, Donna          69 Unattached            19:54.13  
 
Event 238  3000 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Amoroso, Christian        78 Unattached            20:48.75  
  2 MacPike, Ron              79 Racewalkers NW        21:54.86  
 
Event 238  3000 M Race Walk Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vaughn, Dick              81 Racewalkers NW        23:22.63  
 
Event 250  Long Jump Masters Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kirkpatrick, Yvonne       57 Unattached               2.67m   0.3 
 
Event 250  Long Jump Masters Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nelson, Nancy             65 Unattached               2.32m   1.7 
 
Event 250  Long Jump Masters Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bortignon, Christa        75 Canada                   3.25m   2.2 
 
Event 251  Long Jump Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Odoms, Eddie              42 Unattached               6.06m  +0.0 
 
Event 251  Long Jump Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Miller, Eric              46 Unattached               5.41m   1.8 
 
Event 251  Long Jump Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dudley, Lyle              50 Unattached               3.52m  +0.0 
 
Event 251  Long Jump Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Osland, Doug              57 Golden West AC           5.03m   0.5 
 
Event 251  Long Jump Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Peirce, Stephen           68 Unattached               3.55m   1.3 
 
Event 251  Long Jump Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kesey, Jim                72 Unattached               3.42m   1.6 
 
Event 251  Long Jump Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Walker, Kermit            76 Unattached               3.28m   1.4 
 
Event 251  Long Jump Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Vaughan, Cully            81 Unattached               2.16m   0.8 
 
Event 253  Triple Jump Masters Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bortignon, Christa        75 Canada                   7.38m   NWI 
 
Event 254  Triple Jump Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Odoms, Eddie              42 Unattached              12.29m  -1.1 
 
Event 254  Triple Jump Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Yeoman, Michael           55 Unattached              10.55m  -0.2 
 
Event 254  Triple Jump Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Peirce, Stephen           68 Unattached               6.35m  -0.2 
 
Event 254  Triple Jump Masters Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Walker, Kermit            76 Unattached               7.35m  -1.2 
 
Event 255  High Jump Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Nelson, Nancy             65 Unattached                  NH  
 
Event 255  High Jump Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bortignon, Christa        75 Canada                   1.10m  
 
Event 256  High Jump Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rick, Scott               49 Unattached               1.65m  
 
Event 256  High Jump Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Irbe, Dainis              51 Unattached               1.55m  
 
Event 256  High Jump Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Osland, Doug              57 Golden West AC           1.60m  
 
Event 256  High Jump Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Squires, Jack             67 Unattached               1.38m  
  2 Casey, Jack               65 Oregon Track Clu         1.38m  
  3 Edwards, Jay              69 Unattached               1.32m  
  4 Peirce, Stephen           68 Unattached               1.22m  
 
Event 256  High Jump Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kondrasuk, Jack           70 Portland Masters         1.17m  
  2 McCrea, Don               71 Unattached               1.07m  
  2 Johnson, Joe              70 Oregon Track Clu         1.07m  
 
Event 260  Pole Vault Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sorenson, Tom             35 Central Oregon           3.95m  
 
Event 260  Pole Vault Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Umenhofer, Daniel         52 Raising Bar Vaul         3.50m  
 
Event 260  Pole Vault Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Osland, Doug              57 Golden West AC           3.80m  
  2 West, Dan                 57 Raising Bar Vaul         3.50m  
  3 Baucom, Louis             55 Star Vault               3.35m  
 
Event 260  Pole Vault Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoff, Dan                 60 Unattached               3.20m  
  2 Ying, Richard             64 Portland Masters         2.45m  
 
Event 260  Pole Vault Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Phillips, Dennis          66 Unattached               3.65m  
  1 Altendorf, John           66 Raising Bar Vaul         3.65m  
 
Event 260  Pole Vault Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McCrea, Don               71 Unattached               2.15m  
 
Event 262  Shot Put Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kendall, Monica           56 Unattached              12.53m  
  2 Schmidt, Connie           55 Unattached              10.91m  
  3 Kirkpatrick, Yvonne       57 Unattached               9.04m  
 
Event 262  Shot Put Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cutler, Georgia           69 Oregon Track Clu         6.76m  
 
Event 262  Shot Put Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bortignon, Christa        75 Canada                   7.56m  
 
Event 262  Shot Put Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Reske, Melanie            91 Oregon Track Clu         4.03m  
 
Event 264  Shot Put Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Osborn, Brett             57 Unattached               9.73m  
 
Event 264  Shot Put Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sheets, Robert            62 Unattached               7.96m  
 
Event 264  Shot Put Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harvey, William           66 Unattached              12.94m  
  2 Deeter, Bill              65 Unattached              12.68m  
  3 Matthews, George          68 Seattle Masters         11.01m  
 
Event 264  Shot Put Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Joe              70 Oregon Track Clu        11.06m  
  2 McCrea, Don               71 Unattached               9.50m  
  3 Armon, Jerry              71 Golden West AC           9.35m  
  4 Kondrasuk, Jack           70 Portland Masters         8.01m  
 
Event 264  Shot Put Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Saling, Neil              76 Portland Masters         9.89m  
  2 Sabin, Wayne              79 Oregon Track Clu         9.19m  
 
Event 267  Shot Put Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewellen, Harvey          83 Oregon Track Clu        10.20m  
  2 Allison, Tom              82 Unattached               9.17m  
  3 Guimary, Ray              82 Unattached               8.79m  
  4 Vaughan, Cully            81 Unattached               7.93m  
 
Event 271  Discus Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kirkpatrick, Yvonne       57 Unattached              24.63m  
  2 Schmidt, Connie           55 Unattached              24.30m  
 
Event 271  Discus Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cutler, Georgia           69 Oregon Track Clu        18.76m  
 
Event 271  Discus Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Reske, Melanie            91 Oregon Track Clu         7.63m  
 
Event 272  Discus Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wood, Jef                 41 Unattached              41.39m  
 
Event 272  Discus Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cacek, Charles            55 Unattached              44.20m  
 
Event 272  Discus Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sheets, Robert            62 Unattached              25.96m  
 
Event 272  Discus Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harvey, William           66 Unattached              39.51m  
  2 Deeter, Bill              65 Unattached              37.84m  
  3 McCormick, Cornelius      68 Unattached              33.81m  
 
Event 273  Discus Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 King, John                73 Oregon Track Clu        29.85m  
  2 Armon, Jerry              71 Golden West AC          29.20m  
  3 Banister, Ora             71 Portland Masters        26.43m  
 
Event 273  Discus Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Saling, Neil              76 Portland Masters        33.32m  
  2 Sabin, Wayne              79 Oregon Track Clu        26.50m  
 
Event 273  Discus Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewellen, Harvey          83 Oregon Track Clu        28.42m  
  2 Allison, Tom              82 Unattached              20.81m  
 
Event 277  Hammer Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kirkpatrick, Yvonne       57 Unattached              22.99m  
 
Event 277  Hammer Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cutler, Georgia           69 Oregon Track Clu        25.48m  
 
Event 277  Hammer Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Reske, Melanie            91 Oregon Track Clu         9.21m  
 
Event 278  Hammer Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hayes, Randy              51 Amity TC                35.89m  
 
Event 278  Hammer Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Osborn, Brett             57 Unattached              32.82m  
 
Event 278  Hammer Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sheets, Robert            62 Unattached              19.01m  
 
Event 278  Hammer Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Matthews, George          68 Seattle Masters         44.61m  
  2 Deeter, Bill              65 Unattached              35.70m  
 
Event 278  Hammer Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sabin, Wayne              79 Oregon Track Clu        23.15m  
 
Event 279  Hammer Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewellen, Harvey          83 Oregon Track Clu        39.61m  
  2 Allison, Tom              82 Unattached              25.39m  
 
Event 284  Javelin Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McCormick, Allison        54 Unattached              25.45m  
 
Event 284  Javelin Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kendall, Monica           56 Unattached              35.23m  
  2 Kirkpatrick, Yvonne       57 Unattached              16.41m  
 
Event 284  Javelin Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cutler, Georgia           69 Oregon Track Clu        18.65m  
 
Event 284  Javelin Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Reske, Melanie            91 Oregon Track Clu         6.91m  
 
Event 285  Javelin Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gray, Bert                47 Oregon Track Clu        37.76m  
 
Event 285  Javelin Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hayes, Randy              51 Amity TC                55.88m  
 
Event 285  Javelin Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sinclair, Tom             55 Unattached              49.67m  
 
Event 285  Javelin Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sheets, Robert            62 Unattached              20.85m  
 
Event 285  Javelin Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nelson, Gary              67 Unattached              31.45m  
  2 Hibschman, Bob            67 Oregon Track Clu        28.33m  
 
Event 287  Javelin Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stenlund, Gary            71 Portland Masters        42.38m  
  2 Appel, Doug               70 Unattached              40.14m  
  3 Backstrand, Jim           74 Unattached              37.85m  
  4 Banister, Ora             71 Portland Masters        27.62m  
 
Event 289  Weight Throw Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cutler, Georgia           69 Oregon Track Clu         9.40m  
 
Event 289  Weight Throw Masters Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Reske, Melanie            91 Oregon Track Clu         4.93m  
 
Event 290  Weight Throw Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wood, Jef                 41 Unattached              12.54m  
 
Event 290  Weight Throw Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Matthews, George          68 Seattle Masters         17.40m  
  2 Deeter, Bill              65 Unattached              13.15m  
  3 Lewis, Roy                69 Unattached               5.72m  
 
Event 290  Weight Throw Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Armon, Jerry              71 Golden West AC           9.76m  
 
Event 290  Weight Throw Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sabin, Wayne              79 Oregon Track Clu        11.25m  
 
Event 290  Weight Throw Masters Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lewellen, Harvey          83 Oregon Track Clu        14.74m  
  2 Allison, Tom              82 Unattached               7.75m  
Post to:  
Post as: 
6 comment(s)  
ross
Hi guys, I just added the missing results to the bottom. They are separated out as well.
Shane
We are still waiting on complete results but will post them here as soon as they get sent to us.
Nannevin
We are missing the womens 200 m run. Will that be posted soon?
dave w
I recall seeing the 5,000 finish, but noticed no results for it either...
dave w
Where are the Triple Jump results?
Shane
Not sure why they aren't there, will look into it. Thanks.
History for Shane
YearVideosNewsPhotosBlogs
2013 4 80 3  
2012 34 942 29  
2011 734 1365 161  
2010 597 911 360  
2009 1011 1491 1106 4
2008 616 560 691  
2007 161 97 3 1
2006   38 1  
2005   44 5  
2004   32    
2003   2    
2002   1    
2001   1    
2000   4    
1999   5    
1998   6    
1997   5    
1996   4    
1995   2    
1994   1    
1993   2    
1992   1    
1985 1